Join/Renew Now

Wisconsin Association Junior Olympic XC Championships

11/10/02 - Sheboygan, WI

3k Run CC Bantam Girls
===============================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
===============================================================================
 1   873 Munzenmaier, Kelse     Una,Brookfield, WI             13:20.07
 2   862 Marshall, Erika        Una,DePere, WI                 13:25.64
 3   931 Haas, Samantha         Una                            15:10.77

3k Run CC Midget Girls
===============================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
===============================================================================
 1   804 Bentz, nicole          Una,Sobieski, WI               12:14.02
 2   872 Munzenmaier, Britt     Una,Brookfield, WI             12:29.65
 3   818 Clark, Rebecca         Una,DePere, WI                 13:23.23
 4   834 Gilbert, Kelsey        Una,Waukesha, WI               13:33.14
 5   805 Berger, Ashley         Una,Bonduel, WI                13:59.87
 6   923 Erickson, Emily        Una                            14:28.52
 7   857 Lockert, Alexandri     DEMO,DePere, WI                14:34.83
 8   807 Blohm, Emily           DEMO,DePere, WI                14:35.10
 9   816 Clark, Alicia          Una,DePere, WI                 15:24.66

4k Run CC Youth Girls
===============================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
===============================================================================
 1   812 Bruhn, Nicole          MARS,Marshfield, WI            16:46.34
 2   917 Willis, Hannah         Una,Sheboygan, WI              17:27.76
 3   808 Bradford, Alyssa       Una,Mukwanago, WI              17:28.50
 4   893 Schultz, Sara          WBAY,Whitefish Bay,            17:37.67
 5   855 Lavold, Rachael        Una,Lodi, WI                   18:18.94
 6   874 Nelson, Lauren         Una,Seymour, WI                18:41.00
 7   909 Thompson, Emily        Una,Sun Prairie, WA            19:03.81
 8   900 Soucie, Sans           Una,Lodi, WI                   20:20.44
 9   870 McLaughlin, Claren     Una,Lodi, WI                   23:11.75

5k Run CC Intermediate Girls
===============================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
===============================================================================
 1   856 Leys, Sarah            Una,Whitefish Bay,             20:23.51
 2   916 Willis, Erin           Una,Sheboygan, WI              22:02.34
 3   921 Casey, Gwen            Una                            26:19.99

5k Run CC Young Women
===============================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
===============================================================================
 1   922 Dick, Brittany         Una                            21:05.51
 2   823 Cross, Jaqueline       Una,Fox Point, WI              22:09.88
 3   915 Wendtland, Kristi      Una,Deforest, WI               22:43.94
 4   822 Cooke, Kelli           Una,Portage, WI                23:05.51

3k Run CC Bantam Boys
===============================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
===============================================================================
 1   836 Goelden, Scott         Una,Wausau, WI                 12:22.59
 2   898 Shannon, Brian         Una,DePere, WI                 12:50.49
 3   883 Rickey, Marcus         Una,Madison, WI                13:00.29
 4   891 Sandvold, Russel       Una,Oconomowoc, WI             13:08.89
 5   897 Scott, Matthew         Una,Kiel, WI                   13:10.21
 6   835 Gilbert, Kieran        Una,Waukeshaa, WI              13:45.42
 7   829 DuMez, Tyler           Una,Cedar Grove, WI            13:54.36
 8   866 Maxwell, Chase         Una,Green Bay, WA              14:02.39
 9   861 Marshall, Brett        Una,DePere, WI                 14:02.65
10   914 Walker, Alex           Una,Milwaukee, WI              15:26.65
11   881 Perl, Tony             Una,Sheboygan, WI              16:28.05

3k Run CC Midget Boys
===============================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
===============================================================================
 1   809 Bradford, Wally        Una,Mukwanago, WI              11:12.52
 2   853 Krause, Elliot         Una,Appleton, WI               11:41.87
 3   890 Sandvold, Caleb        Una,Oconomowoc, WI             12:03.73
 4   841 Harris, Tyler          DEMO,DePere, WI                12:16.67
 5   886 Romenesko, Rick        Una,Appleton, WI               13:07.01
 6   912 Wachter, Evan          Una,Plymouth, WI               13:15.23
 7   880 Perl, Mike             Una,Sheboygan, WI              13:58.42
 8   868 McBride, Kieth         Una,Lodi, WI                   14:05.86
 9   828 Dumez, Ryan            Una,Cedar Grove, WI            15:41.15

4k Run CC Youth Boys
===============================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
===============================================================================
 1   860 Markson, Steve         WBAY,Whitefish Bay,            13:55.75
 2   851 Kahn, Rob              WBAY,Whitefish Bay,            14:09.47
 3   871 Morey, Tyler           OZAU,Combined Locks            14:20.97
 4   905 Sullivan, Kevin        WBAY,Whitefish Bay,            14:29.67
 5   838 Harrington, Sean       MARS,Marshfield, WI            14:37.14
 6   939 Haury, Jacob           Una                            14:54.65
 7   943 Perales, Alejandro     Una                            15:11.66
 8   802 Andrews, Iam           Una,Sheboygan, WI              15:18.70
 9   936 Majeski, Jacob         Una                            15:22.43
10   826 Draper, Michael        WBAY,Whitefish Bay,            15:24.57
11   882 Rendler, Daniel        SOMP,Lodi, WI                  15:26.95
12   903 Stevens, Erik          WBAY,Whitefish Bay,            15:27.69
13   850 Jones, Billy           OZAU,Milwaukee, WI             15:28.78
14   888 Sachs, Karl            Una,Seymour, WI                15:37.15
15   867 McBride, Bradley       SOMP,Lodi, WI                  15:52.30
16   945 Fuentez-Behring, J     Una                            15:54.04
17   938 Tonellato, Daniel      Una                            15:59.64
18   817 Clark, Jashua          Una,Gillett, WI                16:09.47
19   878 Paque, Phil            SOMP,Lodi, WI                  16:13.46
20   885 Romenesko, Kevin       OZAU,Appleton, WI              16:22.40
21   865 Maxwell, Brett         Una,Green Bay, WI              17:00.43
22   843 Horsens, Curtis        Una,Cecil, WI                  17:02.09
23   842 Hoffman, Justin        OZAU,Appleton, WI              17:09.45
24   810 Brown, Hal             WBAY,Whitefish Bay,            17:17.00
25   845 Hughey, Ben            SOMP,Lodi, WI                  17:27.73
26   840 Harris, Josh           DEMO,Depere, WI                17:47.20
27   926 Nicholes, Ben          SOMP                           17:56.49
28   892 Schmitz, Adam          OZAU,Appleton, WI              18:10.25

5k Run CC Intermediate Boys
===============================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
===============================================================================
 1   832 Gasper, Ryan           OZAU,Fort Atkinson,            16:21.21
 2   814 Cate, Malachi          NEWL,New London, WI            16:36.16
 3   884 Rombough, Chris        WISC,Freemont, WA              16:51.10
 4   806 Birkholz, Ryan         OZAU,Burlington, WI            16:57.99
 5   846 Hultgren, Andy         OZAU,Baraboo, WI               16:59.98
 6   911 Vos, Andrew            OZAU,Fort Atkinson,            17:31.72
 7   906 Tesmer, James          OZAU,DeForest, WI              17:32.16
 8   932 Methfessel, Jason      Una                            17:33.57
 9   815 Clark, Abraham         Una,Gillett, WI                17:47.06
10   854 Lark, Justin           OZAU,Germantown, WI            17:58.03
11   821 Cooke, Eric            Una,Portage, WI                18:13.62
12   937 Kovnesky, Matthew      OZAU                           18:18.21
13   899 Sheehy, Joe            OZAU,Janesville, WI            18:19.00
14   949 Fay, Robert            Una                            18:20.57
15   904 Stewart, Douglas       Una,Shorewood, WI              18:28.08
16   913 Waldvogel, Jon         Una,Wausau, WI                 18:50.60
17   918 Wulff Plumb, Corry     Una,Beaver Dam, WI             19:17.99
18   844 Horton, Geoffrey       Una,Milwaukee, WI              19:26.66
19   947 Robinson, Joe          Una                            19:45.60
20   942 Schroeder, Adam        BLUE                           20:36.68
21   940 Wilson, Michael        BLUE                           20:40.72
22   924 Mason, Antony          Una                            20:44.79
23   907 Thalacker, Chris       Una,Portage, WI                21:18.99
24   948 Fuentez, Antonio       Una                            22:40.64
25   830 Ferguson, Brandon      Una,Portage, WI                23:24.21
26   827 DuMez, Kyle            Una,Cedar Grove, WI            25:03.46
27   879 Parks, Wes             Una,Belgium, WI                25:04.01

5k Run CC Young Men
===============================================================================
   Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
===============================================================================
 1   933 Uphoff, Benjamin       Una                            17:21.31
 2   820 Cola, Martin           Una,Fort Atkinson,             17:31.69
 3   824 DeBaker, James         Una,Luxemburg, WI              17:33.94
 4   930 Christie, Jesse        SHOR                           18:00.28
 5   928 Lohr, Matthew          SHOR                           18:06.99
 6   925 Rasch, Ryan            SHOR                           18:18.25
 7   929 Lefeber, Eric          SHOR                           18:25.41
 8   864 Martin, Daniel         Una,Portage, WI                18:42.67
 9   889 Saeger, Eric           Una,Slinger, WI                18:48.36
10   927 Uttech, Eric           SHOR                           18:56.62
11   934 Bender, Kyle           Una                            18:58.36
12   813 Bubb, Mathew           Una,Sheboyygan, WI             21:23.10
13   831 Ferguson, Michael      Una,Portage, WI                21:36.99
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec