Join/Renew Now

Three Rivers Association Junior Olympic XC Championships

11/10/02 - Slippery Rock University

2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Peyton, Melissa           94 Una-Tr                11:56.10
 2 Kibbe, Amelia             94 Una-Tr                12:21.50
 3 Kibbe, Ellen              96 Una-Tr                12:21.90

3k Run CC Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Carl, Samantha            92 Pacer T.C.            13:35.30
 2 Love, Deirdre             93 Una-Tr                16:19.10

3k Run CC Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Anselmo, Julia            90 Una-Tr                13:18.40
 2 Martin, Cara              90 Una-Tr                13:52.40
 3 Taylor, Ali               91 Penn Hills            13:59.90
 4 Hahn, Rachel              91 McKean                18:11.30

4k Run CC Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Goldcamp, Molly           88 Una-Tr                17:04.00
 2 Grossi, Sarah             89 Pacer T.C.            18:34.80
 3 Ostrowski, Christine      89 Penn Hills            19:20.30
 4 Knappenberger, Kirsten    88 Una-Tr                19:49.30
 5 Hahn, Emma                89 McKean                20:39.20
 6 Rugg, Michelle            89 Una-Tr                24:44.50

5k Run CC Intermediate Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kelley-Chew, Lauren       86 Una-Tr                23:21.60

5k Run CC Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Horwitz, Mara             85 Una-Tr                22:40.40

2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kibbe, Ethan              96 Una-Tr                10:59.60
 2 Duncan, Adam              94 Una-Tr                11:18.50

3k Run CC Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Rouse, Richard            93 Penn Hills            13:47.90
 2 Kibbe, Steven             93 Una-Tr                14:07.60
 3 Busko, Jared              92 South Park            14:14.50
 4 Barron, Trevor            92 Pacer T.C.            14:40.30
 5 Zimak, David              93 County T.C.           15:18.10
 6 Smith, Robert             92 Pacer T.C.            16:55.60
 7 Bajada, Jacob             92 Una-Tr                17:10.60
 8 Crowe, Stephen            92 Pacer T.C.            17:33.60

3k Run CC Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Evans, Ethan              91 Una-Tr                12:44.80
 2 May, Kevin                91 West Penn             12:55.60
 3 Goldcamp, Maxwell         90 Una-Tr                14:25.50
 4 Hazelett, Matthew         91 Pacer T.C.            14:33.60
 5 Geddis, Eric              90 Una-Tr                15:06.60
 6 Zarzeczny, Nicholas       90 Wings o Moon          15:20.70

4k Run CC Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Hahn, Ben                 88 McKean                14:50.90
 2 Donatelli, Dario          88 Pacer T.C.            15:35.60
 3 Parkes, Sean              88 McKean                15:46.00
 4 Languanese, Colton        88 McKean                16:06.60
 5 Peyton, Mathew            89 Pacer T.C.            16:14.50
 6 Feura, Jared              89 McKean                16:19.20
 7 Foerstner, Mike           89 McKean                16:20.50
 8 Wagoner, Andy             88 Pacer T.C.            16:25.00
 9 Connelly, Kevin           88 Pacer T.C.            16:27.10
10 Hagg, Matt                88 McKean               x16:29.40
11 Zarzeczny, Lucas          88 Wings o Moon          16:32.10
12 Bartlebaugh, Rich         88 McKean               x16:46.60
13 Ferry, Eric               89 Una-Tr                16:54.90  
14 Laufman, Christopher      88 Pacer T.C.            16:58.20
15 Lenhart, Larry            89 Pacer T.C.           x17:04.90
16 Parsons, Joe              88 Pacer T.C.           x17:09.90
17 Tingley, Nathaniel        88 McKean               x17:10.50
18 Mukerjee, Shroy           88 McKean               x17:31.20
19 Busko, Joshua             89 South Park            17:41.30
20 Villa Neuva, Justin       88 Una-Tr                17:55.20
21 Eddy, Craig               89 West Penn             18:14.70
22 Carter, Brandon           89 Penn Hills            19:09.80
23 Stotz, Lukas              88 Una-Tr                19:16.10
-- Villa Neuva, Joseph       88 Una-Tr                     DNF

5k Run CC Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Busko, Justin             86 South Park            20:17.60
 2 Hutchinson, Joshua        86 Una-Tr                20:56.70
 3 Scott, Brandon            87 Una-Tr                21:05.20
 4 Gagliardi, Paul           87 Pacer T.C.            21:49.00
 5 Carter, Charlie           87 Penn Hills            24:28.10

5k Run CC Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Geddis, Chris             85 Una-Tr                18:39.20
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec