Join/Renew Now

Southern Association Junior Olympic XC Championships

11/23/02 - University of Louisiana at Monroe - Monroe, LA

Girls 11-12 3,000 Meter Run

PL ATHLETE NAME AGE TEAM TIME
1 Ashley Carillo 12 Unattached 12:35.00
2 Anna Steele 12 Pearl Track Club 13:10.00
3 Jessmarie Sierra 12 Pearl Track Club 14:17.00
4 Alice Marie Smith 12 Peak Performance T C 14:48.00
5 Hannah Welborn 12 Unattached 14:58.00
6 Molly Bozeman 11 Peak Performance T C 16:55.00

Girls 13-14 4,000 Meter Run

PL ATHLETE NAME AGE TEAM TIME
1 Brianna Houk 13 Peak Performance T C 17:13.00
2 Sara Whittington 14 Unattached 17:39.00
3 Karen Taylor 14 Pearl Track Club 18:48.00
4 Kathryn Correro 14 River Cities Track Club 21:04.00
5 Tracy DePriest 14 Unattached 22:09.00

Girls 15-16 5,000 Meter Run

PL ATHLETE NAME AGE TEAM TIME SCORE
1 Claire Koenck 15 Lake Area Express 19:55.00 1
2 Megan Broussard 15 Lake Area Express 20:23.00 2
3 Emily Brooks 15 Lake Area Express 21:07.00 3
4 Ashley Blanchard 16 Lake Area Express 21:19.00 4
5 Katey Coates 15 Lake Area Express 21:27.00 5
6 Ashley Wilson 15 Lake Area Express 22:04.00 6
7 Buabduce Nowell 15 Pearl Track Club 22:27.00
8 Kim Kester 16 Pearl Track Club 23:07.00
9 Melissa Martin 16 Peak Performance T C 23:50.00
10 Kathy Reynolds 16 Pearl Track Club 23:53.00
11 Megan Hawkins 15 Pearl Track Club 25:07.00

Girls 17-18 5,000 Meter Run

PL ATHLETE NAME AGE TEAM TIME
1 Becky Prince 17 Peak Performance T C 20:34.00

Boys 9-10 3,000 Meter Run

PL

ATHLETE NAME

AGE

TEAM

TIME

1

Will Hinchlifte

10

Unattached

12:52.00

2

Matthew Rice

10

Unattached

12:55.00

3

Joey Black

10

Peak Performance T C

12:56.00

4

Tyler Sadler

10

Peak Performance T C

13:58.00

Boys 11-12 3,000 Meter Run

PL

ATHLETE NAME

AGE

TEAM

TIME

1

Matthew Perri

12

Peak Performance T C

11:09.00

2

Morris Kersh

12

Pearl Track Club

11:55.00

3

Drew Register

12

Peak Performance T C

11:58.00

4

Edwin Koenck

12

Lake Area Express

12:38.00

5

Mitchell Nunn

12

Peak Performance T C

12:39.00

6

Ben Martisius

12

Peak Performance T C

13:30.00

Boys 13-14 4,000 Meter Run

PL ATHLETE NAME AGE TEAM TIME SCORE
1 Kasey Baker 13 Lake Area Express 13:44.00 1
2 Willie Sweatt 14 Lake Area Express 14:07.00 2
3 Hank Festervan 14 Lake Area Express 14:15.00 3
4 Brent Lambert 14 Lake Area Express 14:18.00 4
5 Jacob Turnipseed 13 Lake Area Express 14:19.00 5
6 Seth Hall 14 Lake Area Express 14:24.00 6
7 Ryan Barrow 14 Lake Area Express 14:34.00 7
8 Ian Harson 14 Lake Area Express 15:04.00
9 Jonathan Koenck 14 Lake Area Express 15:24.00
10 Anthony Duplessis 14 Unattached 16:00.00
11 Blake Miller 13 Lake Area Express 16:47.00
12 Floyd Petyton 14 Lake Area Express 17:01.00

Boys 15-16 5,000 Meter Run

PL ATHLETE NAME AGE TEAM TIME SCORE
1 Jamin Hall 16 Peak Performance T C 18:11.00 1
2 Kirk Trahan 15 Lake Area Express 18:17.00
3 Daniel Newsom 15 Unattached 18:32.00
4 Jordan Alford 15 Peak Performance T C 18:46.00 2
5 Axel Ayerdis 16 Peak Performance T C 18:55.00 3
6 Marcus Gardity 16 Peak Performance T C 18:58.00 4
7 Jake Folden 16 Peak Performance T C 19:31.00 5
8 Christopher Smith 16 Peak Performance T C 19:36.00 6
9 Garin Hatch 16 Peak Performance T C 19:54.00 7
10 Kenneth Owens 16 Pearl Track Club 21:36.00
11 Macky Carpenter 16 Peak Performance T C 21:52.00

Boys 17-18 5,000 Meter Run

PL ATHLETE NAME AGE TEAM TIME
1 Quadrell Stevenson 17 Peak Performance T C 17:35.00
2 Frank Matthews 17 Peak Performance T C 17:50.00
3 Ryan Gasser 17 Unattached 18:02.00
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec