Join/Renew Now

Snake River Association Junior Olympic XC Championships

11/16/02 - Camelsback Park

Updated 11/20/02

3k Run CC Bantam Girls
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Mercy Barrett              8 TeamID                14:13.86
 2 Katie Lovelace            10 TeamID                15:06.11
 3 Laura Hanson              10 TeamID                15:28.53
 4 Lily Holmes               10 Unattached            16:14.34

3k Run CC Midget Girls
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jessi Lanser              11 TeamID                12:18.86
 2 Anne Lovelace             12 TeamID                12:27.38
 3 Hannah Masson             11 TeamID                12:42.48
 4 Alexi Hawkins             11 TeamID                13:38.90
 5 Jessica Johnson           12 TeamID                13:49.12

4k Run CC Youth Girls
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Karleigh Gempler          13 TeamID                15:42.94
 2 Shailyn Hansen            14 TeamID                17:32.32
 3 Kelsie VanKomen           14 Unattached            17:42.67
 4 Anna Hirnyck              14 Unattached            19:14.76
 5 Stacy Stover              14 TeamID                19:15.14
 6 Regan Charlton            14 TeamID                20:48.31
 7 Hannah Lakey              14 TeamID                21:08.76
 8 Kathryn Canfield          13 Unattached            22:41.35

5k Run CC Intermediate Girls
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Marcella Bosch            15 TeamID                21:04.98
 2 Nicole Moore              16 TeamID                21:11.39
 3 Ciarra Barreras           15 TeamID                21:17.35
 4 Adra McGillivary          16 TeamID                22:49.61
 5 Becca Walters             15 Unattached            25:28.56

5k Run CC Young Women
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jackie Carter             17 TeamID                20:11.82
 2 Nichole Hubler            17 Unattached            23:38.61
 3 Terra Copher              18 TeamID                23:53.44

3k Run CC Bantam Boys
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Todd Loveless             10 Unattached            14:44.11
 2 Mark Montgomery            9 TeamID                15:03.44
 3 Sam Loveless               9 Unattached            15:09.50
 4 Scott Harris               7 Unattached            17:55.93
 5 Kyle Loveless              7 Unattached            20:00.03

3k Run CC Midget Boys
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Timothy Johnson           12 Unattached            11:59.90
 2 Taft Knowles              12 TeamID                12:16.51
 3 Parker Syphus             12 Unattached            15:46.53
 4 Jeremy Harrison           11 Unattached            15:57.77
 5 Jon Tregoing              11 Unattached            16:02.66

4k Run CC Youth Boys
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Sean Huey                 14 TeamID                14:18.23
 2 Ian Faurot                14 TeamID                14:26.95
 3 Paul Sartin               13 TeamID                15:02.93
 4 Trevor Knowles            14 TeamID                15:06.99
 5 Alec Johnson              14 TeamID                15:10.37
 6 Tyler Jones               14 TeamID                15:37.79
 7 Nate Murphy               13 TeamID                16:13.60
 8 Joshua Egan               13 TeamID                16:13.89
 9 Tyler Silveria            13 Unattached            18:07.12
10 Ben Chadwell              14 Unattached            18:17.22
11 Michael Brown             14 TeamID                18:28.52
12 Malachi Tolman            13 TeamID                19:05.99
13 Drew Prickett             14 Unattached            20:39.32

5k Run CC Intermediate Boys
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Drew Johnson              16 TeamID                17:14.02
 2 David Creamer             16 TeamID                17:28.24
 3 Josiah Barrett            15 TeamID                17:30.76
 4 Michael Galvin            16 Unattached            18:05.68
 5 Mathew Coryell            15 TeamID                18:27.66
 6 Kayle Earley              16 Unattached            18:44.12
 7 Josh Ward                 15 TeamID                18:55.43
 8 Alec Williams             15 TeamID                18:57.03
 9 Michael Dobrusky          16 TeamID                19:02.81
10 Thomas Smith              16 TeamID                19:04.87
11 Mark Artiach              16 Unattached            19:18.97
12 Shay Bricker              16 TeamID                19:23.58
13 Tyler Turnbull            15 Unattached            19:32.94
14 Colby Gempler             16 TeamID                20:50.98
15 Benjamin Williams         15 Unattached            21:33.77
16 Tyler Bryant              16 Unattached            23:27.28

5k Run CC Young Men
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Cody Fowers               17 Unattached            16:34.98
 2 Patrick McGlynn           17 TeamID                16:39.99
 3 Robert Harrison           17 Unattached            16:51.56
 4 Paul Thomas               18 TeamID                17:01.42
 5 Sean Boone                17 TeamID                17:23.37
 6 Andrew Peters             18 Unattached            17:26.71
 7 Tyler Carringer           18 TeamID                17:32.89
 8 Estevan Chapa             17 TeamID                17:35.20
 9 Tyler Rose                17 TeamID                17:39.81
10 Tom Troutner              18 TeamID                17:48.46
11 Caleb Sandoval            17 TeamID                17:49.95
12 Alexander Lockwood        17 TeamID                17:53.72
13 Erron Prickett            17 Unattached            18:09.26
14 Steven Ritchie            17 TeamID                18:12.93
15 Jeffery Margulieux        18 Unattached            18:17.35
16 Dan Jindrich              17 Unattached            18:50.51
17 Andrew Zitzeiberger       17 Unattached            19:08.26
18 Gideon Tolman             18 TeamID                19:20.62
19 Geoffrey Fastabend        17 TeamID                19:28.89
20 Chris Prindle             17 TeamID                21:04.91
21 Sean Rice                 17 TeamID                21:09.04
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec