Join/Renew Now

Region XII Championships

November 17, 2001

Event 1  Girls 1000 Meter Run CC Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ward, Kerry                  Unattached             4:16.00  
  2 Lieblich, Brooke             Unattached             4:40.00  
  3 Walker, Blessed              JIT                    5:07.00  
 
Event 2  Boys 1000 Meter Run CC Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roland, Daniel               Unattached             4:20.00  
  2 McGill, Sean                 ELIT                   4:50.00  
  3 Taylor, Austin               ELIT                   4:53.00  
 
Event 3  Girls 3k Run CC Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gibson, Katherine            Unattached            13:32.00  
  2 Newmann, Kicki               TS                    14:01.00  
  3 Lieblich, Jessica            Unattached            14:38.00  
  4 Klansek, Meagan              ELIT                  17:02.00  
 
Event 4  Boys 3k Run CC Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stovall, William             JIT                   11:44.00  
  2 Ramon, Xavier                TXT                   11:59.00  
  3 Miller, Austin               TS                    12:33.00  
  4 Wyatt, Alex                  TXT                   12:39.00  
  5 Vaughn, Ronald               ME                    14:39.00  
  6 Hernandez, David             FWT                   14:57.00  
  7 Ward, Mike                   Unattached            16:21.00  
  8 Klansek, Kyle                ELIT                  17:39.00  
  9 Holmes, Ricky                Unattached            17:42.00  
 
Event 5  Girls 3k Run CC Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Farren, Kinsey               TS                    12:00.00  
  2 Rowland, Katie               Unattached            12:06.00  
  3 Williams, Amber              TS                    13:02.00  
  4 Gibson, Kristen              Unattached            13:19.00  
  5 Newmann, Natalie             TS                    13:34.00  
  6 Foster, Jordan               ELIT                  13:36.00  
 
Event 6  Boys 3k Run CC Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wallace, Alex                TS                       11.44  
  2 Miner, Jeffrey               TS                    11:58.00  
  3 Robinson, Patrick            JIT                   13:16.00  
  4 Taylor, Justin               ELIT                  13:58.00  
  5 McGill, Eric                 ELIT                  15:27.00  
 
Event 7  Girls 4k Run CC Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Warner, Tamra                Unattached            16:58.00  
  2 Barnes, Chloe                JIT                   18:28.00  
  3 Spring, Ashlyn               Unattached            19:21.00  
  4 Tarver, Karyna               Unattached            20:50.00  
  5 Duran, Iris                  Unattached            22:32.00  
 
Event 8  Boys 4k Run CC Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sergent, Luke                Unattached            14:11.00  
  2 Daniels, Matt                ELIT                  14:12.00  
  3 Fernandez, Brian             Unattached            14:23.00  
  4 Hansen, Michael              Unattached            14:50.00  
  5 Larkin, Mason                Unattached            14:56.00  
  6 Alvarez, Chris               Unattached            14:58.00  
  7 Espinosa, Nicanor            ELIT                  15:20.00  
  8 Maciel, Samuel               Unattached            16:13.00  
  9 Wimpee, Bryan                ELIT                  16:26.00  
 10 Foster, Mark                 ELIT                  16:38.00  
 11 Villarreal, Michael          Unattached            16:38.00  
 
Event 9  Girls 5k Run CC Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bernal, Rexana               TXT                   22:07.00  
  2 Spencer, Andrea              ELIT                  22:55.00  
  3 Bernal, Renea                TXT                   23:27.00  
 
Event 10  Boys 5k Run CC Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Josh                  Unattached            16:49.00  
  2 Ozuna, Patrick               Unattached            17:00.00  
  3 Gonzalez, Joseph             Unattached            17:20.00  
  4 Gutierrez, Andrew            Unattached            17:47.00  
  5 Sherman, Micah               ELIT                  17:48.00  
  6 Lopez, Jose                  Unattached            18:00.00  
  7 Hofer, Darryl                Unattached            18:28.00  
  8 Moctezuma, Nicolas           Unattached            18:28.00  
  9 McEvoy, Matthew              ELIT                  18:56.00  
 10 Richlen, Tyler               Unattached            18:59.00  
 11 Kennedy, Chad                Unattached            19:04.00  
 12 Griffith, Preston            ELIT                  19:16.00  
 13 Walton, Steven               ELIT                  19:20.00  
 14 Brown, Duane                 TXT                   19:41.00  
 15 Short, Brad                  ELIT                  20:06.00  
 16 Lopez, J.T.                  Unattached            20:11.00  
 17 Duran, Vistor                Unattached            20:12.00  
 18 Stripling, Cameron           Unattached            20:33.00  
 19 Cooper, Kyle                 Unattached            21:12.00  
 20 Mireles, Diego               Unattached            25:44.00  
 
Event 11  Girls 5k Run CC Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murch, Laura                 Unattached            19:54.00  
  2 Stewardson, Lige             Unattached            21:09.00  
  3 McEvoy, Jennifer             ELIT                  24:18.00  
  4 Tracy, Angela                ELIT                  24:34.00  
  5 Federwisch, Megan            ELIT                  24:43.00  
 
Event 12  Boys 5k Run CC Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James, Seth                  Unattached            16:26.00  
  2 Moctezuma, Jose              Unattached            16:27.00  
  3 Dobuony, Lieg                Unattached            16:53.00  
  4 Styles, Koby                 Unattached            16:57.00  
  5 Burns, Jack                  TXT                   18:00.00  
  6 Ngel, Aruto                  Unattached            18:18.00  
  7 Torres, Walter               Unattached            18:23.00  
  8 Hoffer, Rodney               Unattached            18:34.00  
  9 Avila, Juan                  TXT                   18:38.00  
 10 Morgan, Jarrett              Unattached            18:45.00  
 11 Navarro, Emmanuel            Unattached            19:18.00  
 12 Fogle, Jeff                  Unattached            19:58.00  
 13 Lopez, Renato                Unattached            20:24.00  
 14 Butler, Aaron                Unattached            26:16.00  
 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec