Join/Renew Now

South Carolina Association Championships

November 10, 2001
Chapin Park

                    Event 2 Sub-Bantam Girls 2,000 Meter Run                   
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE 
   ===== ============================ ========================= ======== ===== 
       1 Frame, Shona             '93 Unattached                 8:39.69       
       2 Sherman, Derri-Ashley    '93 Florence Track Club       10:05.99       
       3 Johnson, Chequeta        '94 Florence Track Club       10:18.27       
                                                                               
                      Event 4 Bantam Girls 3,000 Meter Run                     
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE 
   ===== ============================ ========================= ======== ===== 
       1 Daniel, Breanna          '92 Palmetto Track & Field    13:18.73       
       2 Truman, Samantha         '92 Florence Track Club       14:44.00       
       3 Hawkins, Kim             '91 Florence Track Club       15:01.00       
       4 Frame, Lorna             '91 Unattached                15:11.00       
       5 Bramblett, Rachael       '91 Florence Track Club       17:02.00       
                                                                               
                      Event 6 Midget Girls 3,000 Meter Run                     
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE 
   ===== ============================ ========================= ======== ===== 
       1 Bradsher, Jacquelyn      '89 Palmetto Track & Field    11:52.32       
       2 Tiggett, Margaret        '89 Grand Strand Striders     12:04.00       
       3 Hoese, Evan              '89 Unattached                12:24.00       
       4 McGlauflin, Maricel      '90 Unattached                13:32.00       
       5 Hartley, Cara            '89 Unattached                13:37.00       
       6 Herbert, Christine       '89 Unattached                13:42.00       
       7 Shumpert, Samantha       '90 Unattached                14:52.00       
       8 Parham, Christine        '90 Unattached                15:00.00       
       9 Selvey, Jacquelyn        '89 Unattached                17:37.00       
      10 Morris, Ebonee           '89 Florence Track Club       18:37.00       
                                                                               
                      Event 8 Youth Girls 4,000 Meter Run                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE 
   ===== ============================ ========================= ======== ===== 
       1 Laughlin, Amy            '88 Palmetto Track & Field    16:04.64     1 
       2 Busbee, Peggy            '88 Palmetto Track & Field    17:08.00     2 
       3 Shoemaker, Abby          '88 Palmetto Track Club       17:24.00       
       4 Prichard, Lauren         '88 Palmetto Track Club       18:07.00       
       5 Sintich, Elizabeth       '88 Palmetto Track & Field    18:16.00     3 
       6 Waller, Laura            '88 Palmetto Track & Field    18:24.00     4 
       7 Knowlton, Mildred        '88 Unattached                18:27.00       
       8 Murphy, Melissa          '88 Palmetto Track Club       18:35.00       
       9 Waller, Lindsey          '88 Palmetto Track & Field    19:24.00     5 
      10 Carroll, Jessica         '88 Grand Strand Striders     24:21.00       
                                                                               
                  Event 10 Intermediate Girls 5,000 Meter Run                  
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE 
   ===== ============================ ========================= ======== ===== 
       1 Laughlin, Laura          '86 Palmetto Track & Field    19:47.57       
       2 Passwaters, Jessica      '85 Grand Strand Striders     24:09.00       
       3 Christy, Ann-Marie       '86 Palmetto Track Club       24:58.00       
       4 Hock, Jessie             '85 Grand Strand Striders     26:02.00       
                                                                               
                    Event 12 Young M/W Girls 5,000 Meter Run                   
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE 
   ===== ============================ ========================= ======== ===== 
       1 Milner, Michele          '84 Unattached                20:52.00       
       2 Lang, Kenzie             '84 Unattached                21:28.00       
       3 Milner, Marcia           '84 Unattached                22:12.00       
                                                                               
                    Event 1 Sub-Bantam Boys 2,000 Meter Run                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    SCORE  
   ===== ============================ ========================= ======= =====  
       1 Holman, Lucas            '94 Personal Best             9:22.58        
                                                                               
                      Event 3 Bantam Boys 3,000 Meter Run                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE 
   ===== ============================ ========================= ======== ===== 
       1 Allison, Reid            '92 Greenville Quickstriders  11:09.63       
       2 Moore, Cameron           '91 Greenville Quickstriders  11:33.00       
       3 Ramos, Nathan            '92 Unattached                15:06.00       
       4 Fidler I I I, Kenneth    '91 Unattached                15:49.00       
                                                                               
                      Event 5 Midget Boys 3,000 Meter Run                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE 
   ===== ============================ ========================= ======== ===== 
       1 Kingsley, Nelson         '89 Unattached                11:25.30       
       2 Nordstrom, Joel          '89 Palmetto Track Club       11:48.00       
       3 Hawkins, Rivers          '89 Unattached                12:01.00       
       4 Guthrie, Stuart          '89 Unattached                12:19.00       
       5 Keckeisen, Matt          '89 Unattached                13:01.00       
       6 Moore, Timothy           '90 Florence Track Club       13:18.00       
       7 Carter, Amilio           '90 Unattached                13:36.00       
       8 Hock, Joseph             '89 Grand Strand Striders     14:09.00       
       9 Boatwright, Trevor       '90 Florence Track Club       15:02.00       
      10 Profit, Darius           '90 Florence Track Club       18:56.00       
      11 Sherman, Bradley         '89 Florence Track Club       19:17.00       
                                                                               
                       Event 7 Youth Boys 4,000 Meter Run                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE 
   ===== ============================ ========================= ======== ===== 
       1 Tribble, William         '88 Palmetto Track Club       14:51.00     1 
       2 Selvey, Jeffrey          '87 Palmetto Track & Field    15:05.00       
       3 Orzech, Kevin            '88 Unattached                15:13.00       
       4 Walker, Joshua           '88 Unattached                15:25.00       
       5 Folk, Watson             '87 Unattached                15:28.00       
       6 Daniels, Robert          '87 Palmetto Track & Field    15:39.00       
       7 Jones, Stephen           '87 Palmetto Track Club       15:49.00     2 
       8 Lambert, Justin          '87 Palmetto Track Club       16:00.00     3 
       9 Plumb, Jesh              '87 Palmetto Track Club       16:08.00     4 
      10 Jeffcoat, Stephen        '88 Unattached                16:27.00       
      11 Corley, John             '87 Palmetto Track & Field    16:31.00       
      12 Ward, Timothy            '88 Palmetto Track Club       16:55.00     5 
      13 Powell, Phillip          '87 Palmetto Track Club       17:20.00       
      14 Dyan                     '87 Unattached                17:46.00       
      15 Ansonio, Carter          '88 Unattached                17:50.00       
      16 Pollack, Patrick         '87 Palmetto Track Club       18:19.00       
      17 Booth, Alexander         '87 Grand Strand Striders     18:29.00       
      18 Bernard, Nick            '87 Personal Best             18:40.00       
      19 Lindler, Phillip         '88 Unattached                19:45.00       
       - Landgraff, Eric          '87 Grand Strand Striders           DQ       
                                                                               
                   Event 9 Intermediate Boys 5,000 Meter Run                   
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE 
   ===== ============================ ========================= ======== ===== 
       1 McRay, Patrick           '86 Palmetto Track & Field    17:29.33     1 
       2 Hoepker, Brian           '85 Palmetto Track & Field    17:34.00     2 
       3 Hall, Jeffery            '85 Palmetto Track & Field    18:03.00     3 
       4 Christopher, Daniel      '85 Palmetto Track & Field    18:10.00     4 
       5 Moats, Justin            '85 Palmetto Track & Field    18:19.00     5 
       6 Rogers, Chris            '85 Unattached                19:01.00       
       7 Williams, Thomas         '85 Unattached                19:27.00       
       8 Simpson, William         '86 Palmetto Track Club       21:33.00       
       9 Chang, Jack              '85 Palmetto Track Club       21:44.00       
      10 Lee, Jung-Hoon           '85 Palmetto Track Club       23:13.00       
      11 Locklear, Ransom         '86 Grand Strand Striders     24:51.00       
                                                                               
                    Event 11 Young M/W Boys 5,000 Meter Run                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE 
   ===== ============================ ========================= ======== ===== 
       1 Bell, David              '83 Unattached                17:15.66       
       2 Corley I I I, James      '83 Palmetto Track & Field    20:02.00       
       3 Ward, Earl               '84 Grand Strand Striders     21:44.00       
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec