Join/Renew Now

Georgia Association Championships

November 10, 2001

Event 1  Girls 8 & Under 2000 Meter Run CC Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Anna               8 Walton                 9:06.00     1  
  2 Philpot, Bria C            8 Track Phi Tr           9:44.00  
  3 Smith, Hayley L            7 P'tree City            9:55.00     2  
  4 Brown, Sara                7 Gazelle               10:07.00  
  5 Elmore, Elizabeth          8 Red Runners           10:15.00     3  
  6 Parker, Diana              8 Etowah                10:30.00  
  7 Reilly, Kelly              8 Red Runners           10:35.00     4  
  8 Schwartz, Micaalene        8 Unattached            10:42.00  
  9 Seiloff, Madison           7 Walton                11:03.00     5  
 10 Greer, Michaela E          7 Red Runners           11:13.00     6  
 11 Womack, Alexa              6 Walton                11:54.00     7  
 12 Bowman, Chelsey            6 P'tree City           12:39.00     8  
 13 Steiger, Rita              8 P'tree City           13:45.00     9  
 14 Lewis, Marielle R          3 Gazelle               14:58.00  
 
Event 2  Boys 8 & Under 2000 Meter Run CC Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Courseault, Joey           8 Track Phi Tr           8:37.00  
  2 Pitts, Sean                8 Walton                 8:38.00     1  
  3 Carpenter, Austin          8 Walton                 9:01.00     2  
  4 Dendy, Joshua A            8 Paulding Co            9:20.00     3  
  5 Lester, Kyle               8 Walton                 9:29.00     4  
  6 Carter, Brett              8 Etowah                 9:30.00  
  7 Shimada, Tomohara          8 P'tree City            9:51.00     5  
  8 Miller, Mitchell           8 P'tree City           10:12.00     6  
  9 Seward, Cameron R          6 Red Runners           10:18.00     7  
 10 Howe, Theodore D           8 Red Runners           10:19.00     8  
 11 Cole, Justin W             8 Paulding Co           10:26.00     9  
 12 Brigham, Christopher D     7 Paulding Co           10:31.00    10  
 13 Stephenson, Luke A         8 Paulding Co           10:47.00    11  
 14 Svoboda, Samuel            7 Red Runners           10:57.00    12  
 15 Deramo, Dominik L          7 Red Runners           10:58.00    13  
 16 Dendy, Caleb H             6 Paulding Co           11:01.00    14  
 17 McMurray, David J          7 Gazelle               11:11.00  
 18 Roberts, Ian               6 P'tree City           11:14.00    15  
 19 Westerman, Cameron         7 Walton                11:31.00    16  
 
Event 3  Girls 10 & Under 3k Run CC Bantam
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lucas, Karlecia           10 Track Phi Tr          12:21.12  
  2 O'Connor, Alyssa C        10 Red Runners           12:28.07  
  3 Roberts, Mary             10 P'tree City           13:04.29     1  
  4 Seward, Miray D            9 Red Runners           13:11.07  
  5 Deramo, Mariah D          10 Red Runners           13:11.50  
  6 Byrd, Eryn                10 Track Phi Tr          13:30.46  
  7 Walker, Victoria M         9 Atomic Stars          13:44.79     2  
  8 Knox, Cherise             10 Gazelle               13:54.79  
  9 Warren, Regeah J          10 Gazelle               13:55.07  
 10 Phillips, Shannon         10 P'tree City           13:58.12     3  
 11 Fujii, Kie                 9 P'tree City           14:13.13     4  
 12 Markle, Kara              10 P'tree City           14:14.55     5  
 13 Schaffer, Lisa M          10 Unattached            14:26.44  
 14 Mosely, Anraia L          10 Atomic Stars          14:26.77     6  
 15 Shelton, Synera            9 Gazelle               14:32.60  
 16 Herbel, Mary              10 P'tree City           15:32.94     7  
 17 Curtis, Renya V            8 Atomic Stars          15:46.64     8  
 18 Womack, Kylie              9 Walton                15:54.67  
 19 Gravier, Anna L            9 Unattached            15:55.05  
 20 Fraley, Desiree A          7 Atomic Stars          17:31.28     9  
 21 Curtis, Ronecia V          9 Atomic Stars          18:05.00    10  
 22 Jenkins, Cierra            8 Macon Strdrs          20:58.90  
 23 Washington, Keyerra V     10 Macon Strdrs          24:28.12  
 
Event 4  Boys 10 & Under 3k Run CC Bantam
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chubb, Timond E           10 Gazelle               11:47.46     1  
  2 Lester, Matthew           10 Walton                11:55.52     2  
  3 Youngblood, Tye           10 Gazelle               11:58.26     3  
  4 Ratliff, Scott            10 Walton                12:02.69     4  
  5 Erdman, Christian          9 Walton                12:03.28     5  
  6 Clyde, Chris              10 Unattached            12:18.17  
  7 Hudgens, Christian S      10 Etowah                12:19.46  
  8 Lewis, Matthew W           9 Gazelle               12:28.20     6  
  9 Westerman, Brandon        10 Walton                12:42.89     7  
 10 Gittleman, Matthew        10 Walton                12:43.78     8  
 11 Christopher, Ryan J       10 Unattached            13:06.55  
 12 Brown, Evan J              9 Unattached            13:10.42  
 13 Willis, Rex C             10 Gazelle               13:15.91     9  
 14 Harris, Gregory J         10 Atomic Stars          13:27.95  
 15 Howe, David               10 Red Runners           13:31.57  
 16 Harris, Charles M         10 Atomic Stars          13:46.50  
 17 Hackney, Cody              9 Walton                13:54.10    10  
 18 Goodwin, Clinton           9 Walton                13:57.30    11  
 19 Jarrell, Justin           10 P'tree City           13:59.75  
 20 Pitts, Dewey              10 Walton                14:02.68    12  
 21 Fristoe, Jamie S           9 Red Runners           14:06.52  
 22 Garrett, Baylen            8 P'tree City           15:00.48  
 23 Bay, Stephen C             9 Walton                15:04.95    13  
 24 Bertsch, Max H             9 Etowah                15:10.26  
 25 Dunning, Anthony          10 Gazelle               15:36.96    14  
 26 Vermeyen, Scott            9 P'tree City           15:41.09  
 27 Sternberg, Zachary I       9 Red Runners           15:44.05  
 28 Miller, Jason D           10 Paulding Co           15:49.71  
 29 Brigham, Jonathan          9 Paulding Co           16:13.51  
 30 Lowe, Gary K               9 Macon Strdrs          16:35.42  
 31 Reese, Jarvis A            8 Macon Strdrs          17:22.09  
 32 Wilson, Keith A            9 Unattached            18:00.45  
 33 Smith, Wesley T            9 P'tree City           19:04.53  
 34 Cunningham, Marqiece T    10 Macon Strdrs          25:14.79  
 35 Battle, Brandon            9 Macon Strdrs          27:38.74  
 
Event 5  Girls 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reese, Emily J            11 Red Runners           11:32.00  
  2 Stokes, Rebecca           12 P'tree City           12:27.50  
  3 McCall, Shakira R         12 Gazelle               12:29.82  
  4 Webb, Jessica             12 Walton                13:05.51     1  
  5 Shimada, Fumika           11 P'tree City           13:19.93  
  6 Huber, Jennifer           12 Walton                13:42.64     2  
  7 Theiler, Kate             12 Walton                13:50.60     3  
  8 Provenzano, Sidney E      11 Gazelle               14:17.92  
  9 Parker, Darcy             12 Etowah                14:21.98  
 10 Huguelet, Whitney         11 P'tree City           14:27.74  
 11 Ross, Shannon             12 Walton                14:30.56     4  
 12 Wright, Nikita D          12 Gazelle               14:33.56  
 13 Newlin, Abigail           11 Walton                15:08.13     5  
 14 Simmons, Haharisia Z      11 Track Phi Tr          15:58.58  
 15 Donaldson, Ashley N       11 Atomic Stars          15:59.78  
 16 Smith, Alyson             11 Walton                16:22.33     6  
 17 Smith, Erica T            12 Macon Strdrs          19:07.93     7  
 18 Patterson, Joycelynn A    11 Macon Strdrs          20:39.99     8  
 19 Poole, Shanderica         11 Macon Strdrs          21:27.57     9  
 20 Simmons, Valerie          12 Macon Strdrs          21:49.10    10  
 21 Lee, Brittany             12 Macon Strdrs          21:59.39    11  
 22 Bingley, Tarsha           11 P'tree City           22:48.55  
 
Event 6  Boys 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Warren, Reginald          12 Gazelle               10:37.35  
  2 Lynch, Marcelis J         12 Track Phi Tr          11:08.36  
  3 Armstead, Kelsy J         12 Unattached            11:21.21  
  4 Wilson, Bryan M           12 Unattached            11:28.06  
  5 Svoboda, Miles A          11 Red Runners           11:29.89     1  
  6 Noble, Aaron D            12 Track Phi Tr          11:38.94  
  7 Brown, Vincent            11 P'tree City           11:43.80  
  8 Flickinger, Zach          12 Walton                12:07.92     2  
  9 Staley, Colin E           12 Unattached            12:08.58  
 10 Kennedy, Graham           12 Walton                12:19.15     3  
 11 Pilliod, Thomas           12 Walton                12:22.94     4  
 12 Sternberg, Matthew G      12 Red Runners           12:48.51     5  
 13 Keel, William S           11 Red Runners           12:56.51     6  
 14 Stewart, Alex             11 Walton                12:59.14     7  
 15 Novak, Chad A             11 Paulding Co           13:00.03  
 16 Heller, Daniel            11 Walton                13:10.77     8  
 17 Hackney, Joseph P         11 Walton                13:22.66     9  
 18 Johnson, Will A           12 Red Runners           13:32.15    10  
 19 Garrett, Jonathan         11 P'tree City           13:49.47  
 20 Ball, Wesley G            12 Red Runners           13:53.72    11  
 21 Hainey, Jake              11 P'tree City           14:04.79  
 22 Hatch, Justin A           12 Unattached            14:11.57  
 23 Ramey, Greg               12 Walton                14:20.97    12  
 24 Evans, Robert M           11 Unattached            15:09.09  
 25 Callum, Nicholas W        11 Red Runners           16:50.24    13  
 
Event 7  Girls 13-14 4k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leufroy, Ena              14 Red Runners           16:33.77     1  
  2 Brown, Sarah              14 Red Runners           17:06.96     2  
  3 Miller, Caroline R        14 Walton                17:12.20     3  
  4 Drouin, Jackie M          13 Unattached            17:54.32  
  5 Hiott, Kristen C          13 Red Runners           17:55.77     4  
  6 Adams, Whitley P          14 Unattached            18:00.96  
  7 Burchardt, Hannahlee A    13 Red Runners           18:27.46     5  
  8 Border, Amanda S          13 Etowah                18:36.08  
  9 Gittleman, Erin           14 Walton                18:42.07     6  
 10 Thomas, Tamia R           13 Unattached            18:42.26  
 11 Day, Anna                 13 Walton                19:56.05     7  
 12 Hardt, Jessica            13 Walton                19:57.14     8  
 13 Reilly, Colleen M         13 Red Runners           20:05.47     9  
 14 Vara, Naomi               13 Etowah                21:03.41  
 15 Garrett, Lacey            13 P'tree City           21:32.63  
 16 Wright, Ansly             13 Walton                21:51.75    10  
 17 Burchardt, Hattie         14 Red Runners           22:08.76    11  
 18 Huguelet, Kelly           13 P'tree City           22:25.32  
 19 Khabir, Tonya             14 Macon Strdrs          23:48.60  
 20 Conger, Katherine         13 P'tree City           23:53.57  
 21 Davidson, Amy             14 Walton                24:14.11    12  
 22 Lowe, DeAndra S           13 Macon Strdrs          26:12.22  
 
Event 8  Boys 13-14 4k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Walker, Nelson            14 Unattached            14:53.34  
  2 Armstead, Kerry D         14 Unattached            15:15.62  
  3 Saffell, Drew             13 Etowah                15:19.28     1  
  4 Boylan, Christopher T     14 Red Runners           15:23.38     2  
  5 Kunimoto, Jesse L         13 Red Runners           15:23.82     3  
  6 Whitcomb, John G          14 Red Runners           15:26.45     4  
  7 Heller, Jay               13 Walton                15:36.32     5  
  8 Potts, Brian A            13 Etowah                15:38.54     6  
  9 Tweedy, Eric              14 Unattached            15:39.03  
 10 Izadi, Cameron C          14 Unattached            15:39.91  
 11 Barthelemy, Corey P       14 Unattached            15:43.60  
 12 Amerson, Ahmad            14 Track Phi Tr          15:49.15  
 13 Taylor, Bruce R           13 Red Runners           16:10.12     7  
 14 Barthelemy, Clinton L     14 Unattached            16:22.66  
 15 Bradley, Adam             13 Walton                16:27.52     8  
 16 Parker, James A           14 Unattached            16:49.35  
 17 Lufkin, Michael A         14 Paulding Co           16:59.70  
 18 Justice, Chris            13 Track Phi Tr          17:00.79  
 19 Mackay, Nathan            13 Walton                17:12.63     9  
 20 Dean, Michael             13 Walton                17:20.71    10  
 21 Lord, Brian T             14 Red Runners           17:31.28    11  
 22 Darsey, Charles P         14 Unattached            17:34.89  
 23 Harper, Ashton B          13 Unattached            17:38.50  
 24 Parker, David             14 Etowah                17:40.08    12  
 25 Wetli, Sean               13 P'tree City           18:14.02  
 26 Leonard, Jeremy M         13 Etowah                18:53.29    13  
 27 Meyers, Brendan           13 Walton                18:56.65    14  
 28 Lewis, Mikal              13 Gazelle               19:03.97  
 29 White, James B            14 Etowah                19:32.75    15  
 30 Shell, Robert A           13 Etowah                19:35.64    16  
 31 Lucadamo, Anthony         13 Walton                19:43.39    17  
 32 Broussard, Matthew        13 Walton                20:21.05    18  
 33 Breit, Daniel H           13 Red Runners           22:12.77    19  
 34 Badger, Joshua E          13 Red Runners           24:43.08    20  
 
Event 9  Girls 15-16 5k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Kristen P        15 Red Runners           21:01.10  
  2 McCann, Erin M            16 Paulding Co           22:55.63  
  3 Broderick, Piper          15 Red Runners           24:00.50  
  4 Bryer-Satkin, Dori M      16 Red Runners           26:49.31  
  5 Schumy, Kirsten E         16 Red Runners           29:43.09  
 
Event 10  Boys 15-16 5k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reilly, Sean              16 Red Runners           16:52.64     1  
  2 Cameron, Frederick L      16 Red Runners           17:15.12     2  
  3 Reardon, Tucker D         16 Unattached            17:34.81  
  4 Meyers, Alex A            16 Unattached            18:48.58  
  5 Knapp-Stoltz, Vincent     16 Red Runners           18:57.53     3  
  6 Diaz, Jose A              16 Unattached            19:06.23  
  7 Schaepe, Colin            16 Red Runners           19:11.48     4  
  8 Terrell, Jr., Douglas B   16 Unattached            19:39.50  
  9 Wise, Matthrew G          15 Unattached            20:20.20  
 10 Williamson, Scott C       16 Unattached            20:36.26  
 11 Blankenship, John M       16 Unattached            21:24.78  
 12 Coester, Talin J          16 Paulding Co           22:06.54  
 13 Adama, Justin L           16 Unattached            22:10.85  
 14 Brown, Lance A            16 Unattached            22:49.29  
 15 Marley, David W           15 Unattached            23:02.43  
 16 Benedetto, Christopher J  16 Paulding Co           23:36.66  
 17 Hugens, John R            16 Red Runners           24:56.26     5  
 18 Atterberry, Brian         15 Macon Strdrs          34:14.92  
 
Event 11  Girls 17-18 5k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Koehler, Heather N        17 Unattached            21:39.58  
  2 Roberts, Raven N          18 Unattached            22:33.57  
  3 Dutton, Danella S         17 Unattached            22:49.42  
  4 Johnson, Ann M            18 Red Runners           24:29.78  
  5 Porter, Jolee             17 Paulding Co           25:01.33  
 
Event 12  Boys 17-18 5k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Waters, Jason L           17 Paulding Co           18:49.03  
  2 Kincer, Matthew R         17 Paulding Co           19:38.30  
  3 Collins, Jason C          18 Etowah                21:05.74  
  4 Reddington, Eric D        17 Paulding Co           21:57.99  
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec