Join/Renew Now

Dakotas Association Championships

November 3, 2001

Bantam Girls 1.8 Mile Run

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE
== ============================ ========================= ======== =====
 1 Potts, Michelle                                        17:33

Midget Girls 1.8 Mile Run

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE
== ============================ ========================= ======== =====
 1 Smith, Emily                                           12:22
 2 Leader, Tiffany                                        13:03
 3 Sternhagen, Kristin                                    13:24
 4 Wright, Alyssa                                         13:29
 5 Lillie, Jordan                                         15:54
 6 Fischer, Brook                                         16:25

Youth Girls 2.4 Mile Run

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE
== ============================ ========================= ======== =====
 1 Kuchta, Amanda                                         16:52
 2 Dietrich, Briana                                       17:48
 3 Chase, Lisa                                            17:37
 4 Fischer, Britteny                                      17:41
 5 Kahler, Megan                                          17:48
 6 Selves, Julie                                          17:48
 7 Greenhouse, Hillary                                    18:14
 8 Neth, Kristie                                          18:29
 9 Tye, Alysha                                            19:00
10 Johnson, Jessica                                       19:33
11 Stechelberg, Kayla                                     20:15
12 Wettlin, Beth                                          20:16

Intermediate Girls 3.1 Mile Run

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE
== ============================ ========================= ======== =====
 1 Kaven, Ramsey                                          20:07
 2 Duba, Allison                                          20:57
 3 Kuhns, Kristen                                         22:03
 4 Lichter, Melissa                                       24:14
 4 Rydell, Angela                                         24:24
 6 Rotert, Lori                                           26:49

Young Women 3.1 Mile Run

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE
== ============================ ========================= ======== =====
 1 Keating, Kaylee                                        19:44
 2 Ching, Jennifer                                        20:27
 3 Fischer, Amber                                         20:53
 4 Williams, Britteny                                     26:37

Bantam Boys 1.8 Mile Run

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE
== ============================ ========================= ======== =====
 1 Yaggie, Mitch                                          13:59

Midget Boys 1.8 Mile Run

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    SCORE
== ============================ ========================= ======= =====
 1 Kjerenstroen, Thomas                                   12:19
 2 Erdmann, Seth                                          15:47

Youth Boys 2.4 Mile Run

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE
== ============================ ========================= ======== =====
 1 Williams, John                                         14:05
 2 Wettlin, Jason                                         14:12
 3 Arbeiter, Joshua                                       14:44
 4 Manning, Andrew                                        15:07
 5 Dannenbring, Sam                                       15:24
 6 Potts, Ben                                             16:03
 7 Hoenthaner, Jake                                       16:53
 8 Hohenthaner, Jake                                      17:17

Intermediate Boys 3.1 Mile Run

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE
== ============================ ========================= ======== =====
 1 Boese, Kaleb                                           17:23
 2 Tyler, Brad                                            17:54
 3 Jelen, Jarvis                                          18:07
 4 Yaggie, Matt                                           18:37
 5 Mack, Beau                                             18:45
 6 Grippentrog, Josh                                      19:18
 7 Gass, Ryne                                             21:13

Young Men 3.1 Mile Run

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     SCORE
== ============================ ========================= ======== =====
 1 Ahlers, Shane                                          16:11
 2 Dehrer, Eric                                           17:00
 3 Teachart, Joel                                         17:10
 4 Dannenbring, Scott                                     17:18
 5 Sorenson, Corey                                        18:12
 6 Abbas, Nick                                            18:20
 7 Thompson, Derek                                        18:30
 8 Kissick, Stu                                           21:43
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec