Join/Renew Now

Region 6 Championships

7/12-15/2001, LaGrange High School - Lake Charles, LA

Event 1 Bantam Girls 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Almineta Bagby           '91 Port City Track Club      14.17  NWI  10
 2 Nia Cohen                '91 Wilma Rudolph TC          14.40  NWI   8
 3 Raven Simms                  Baton Rouge YMCA          14.47  NWI   6
 4 Quanisha Sales           '91 Wilma Rudolph TC          14.50  NWI   4
 5 Hope King                    Baton Rouge YMCA          14.53  NWI   2
 6 Karen Reedus             '91 North Alabama Track Club  14.97  NWI   1
 7 Jade Moore                   Lake Area Express         15.07  NWI
 8 Nicol Toombs             '91 Phenix Russell Track Club 15.14  NWI

Event 11 Bantam Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Angel Watson             '91 Mobile Parks and Recreati 28.77  NWI  10
 2 Almineta Bagby           '91 Port City Track Club      29.57  NWI   8
 3 Taurnesha White              Baton Rouge YMCA          29.94  NWI   6
 4 Hope King                    Baton Rouge YMCA          30.41  NWI   4
 5 Jade Majors              '92 Continetal T-Belles TC    30.74  NWI   2
 6 Jasmine Green            '91 Wilma Rudolph TC          31.24  NWI   1
 7 Sharde' Henry                Lake Area Express         31.34  NWI
 8 Tiikeidra Stewart            Faith Track Club          32.04  NWI

Event 21 Bantam Girls 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  PTS
== ============================ ========================= ===== ===
 1 Angel Watson             '91 Mobile Parks and Recreati 67.12  10
 2 Brittany Sturdivant      '91 Wilma Rudolph TC          69.35   8
 3 Taurnesha White              Baton Rouge YMCA          69.39   6
 4 jade meyers                  New Orleans Stars Express 70.29   4
 5 Sharde' Henry                Lake Area Express         71.16   2
 6 Jade Majors              '92 Continetal T-Belles TC    75.93   1
 7 Mary Welcome                 New Orleans Stars Express 77.09
 8 Tiffany Holland          '91 North Alabama Track Club  79.26

Event 31 Bantam Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Mary Welcome                 New Orleans Stars Express 2:51.8h  10
 2 Edolia Davis                 New Orleans Stars Express 2:56.5h   8
 3 Shelby Hayes                 Greater King David Track  2:58.0h   6
 4 Kaylor Murray            '94 Illusions                 2:59.7h   4
 5 Clevett Anthony          '92 Continetal T-Belles TC    3:04.0h   2
 6 LaShandra Gilmore            Baton Rouge YMCA          3:08.0h   1
 7 Shelby Starnes           '91 Continetal T-Belles TC    3:12.7h
 8 Chennelle Terry          '91 Wilma Rudolph TC          3:15.2h
 9 Quanzia Pettway          '91 North Alabama Track Club  3:42.2h
 - Stephine Peck                Greater King David Track       NT

Event 41 Bantam Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Kaylor Murray            '94 Illusions                 5:53.22  10
 2 Kiara Reeves                 New Orleans Stars Express 6:15.21   8
 3 Taylor Morrison              Baton Rouge YMCA          6:17.11   6
 4 Amber Moore              '91 Continetal T-Belles TC    6:53.68   4
 5 Thomeka Livington            New Orleans Comets Track  7:43.22   2

Event 145 Bantam Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME  PTS
==  =================================== ===== ===
 1  YMCA      Baton Rouge YMCA          57.45  10
 2  WRTC      Wilma Rudolph TC          57.98   8
 3  LAE       Lake Area Express         60.58   6
 4  PCTC      Port City Track Club      61.38   4
 5  NOSE      New Orleans Stars Express 62.59   2
 6  YMCA "B"  Baton Rouge YMCA          63.05   1

Event 155 Bantam Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME    PTS
==  =================================== ======= ===
 1  WRTC      Wilma Rudolph TC          4:52.24  10
 2  NOSE      New Orleans Stars Express 5:01.42   8
 3  CTBC      Continetal T-Belles TC    5:10.06   6
 4  YMCA      Baton Rouge YMCA          5:18.17   4

Event 129 Bantam Girls High Jump

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK          PTS
== ========================== =================== =====         ===
 1 Delayne Palamino           Lake Area Express   1.15m 3'09.25 10
 2 Kiara Reeves               New Orleans Stars E 1.15m 3'09.25  8
 3 Alyssa London              New Orleans Stars E 1.00m 3'03.25  6

Event 113 Bantam Girls Long Jump Pit #2

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                 PTS
== ========================== =================== =====                ===
 1 Raven Simms                Baton Rouge YMCA    4.01m  NWI  13'02.00 10
 2 Alexandria Morgan      '91 Hoover Track Club   3.66m  NWI  12'00.25  8
 3 Nefertiti Beckett      '91 Memphis Hurdlers TC 3.60m  NWI  11'09.75  6
 4 Amiracle Watson        '92 Mobile Parks and Re 3.51m  NWI  11'06.25  4
 5 Angel Watson           '91 Mobile Parks and Re 3.47m  NWI  11'04.75  2
 6 Delayne Palamino           Lake Area Express   3.33m  NWI  10'11.25  1
 7 Quanzia Pettway        '91 North Alabama Track 3.28m  NWI  10'09.25
 8 Maya Anderson              Future Track Club   3.17m  NWI  10'05.00
 9 Alex Corbello              Lake Area Express   2.93m  NWI  9'07.50
 - Lacey Dent                 Mobile Parks and Re    ND  NWI
 - Simone Charley             Hoover Track Club      ND  NWI
 - Amber Yielding             Mobile Parks and Re    ND  NWI
 - Kenyatta Hackworth         Mobile Parks and Re    ND  NWI

Event 85 Bantam Girls Shot Put 6 lb.

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK           PTS
== ========================== =================== =====          ===
 1 Crystal Mulmore            Baton Rouge YMCA    6.90m 22'07.75 10
 2 Chelsea Curry          '92 Illusions           6.31m 20'08.50  8
 3 Sharifah Abdullah      '91 Continetal T-Belles 6.15m 20'02.25  6
 4 ReSHALL Jones              HATTIESBURG FLYERS  6.08m 19'11.50  4
 5 Amanda Williams        '92 Memphis Hurdlers TC 4.88m 16'00.25  2
 - Terrica Lewis          '91 Mobile Parks and Re    ND

Event 103 Bantam Girls Javelin Throw 300g

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK            PTS
== ========================== =================== ======          ===
 1 ReSHALL Jones              HATTIESBURG FLYERS  16.32m 53'06.00 10
 2 Jade Giordano              Lake Area Express   15.78m 51'09.00  8
 3 Katherine Harvey       '93 Mobile Parks and Re 13.70m 44'11.00  6
 4 Thomeka Livington          New Orleans Comets  10.12m 33'02.00  4
 5 Kyesha Williams        '92 Mobile Parks and Re 10.04m 32'11.00  2
 6 Elizabeth Cobbins          HATTIESBURG FLYERS   8.52m 27'11.00  1

Event 173 Bantam Girls Triathlon

Finals - Results  - Thursday 07/12/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                       PTS PTS
== ============================ ========================= ==== ===
 1 Delayne Palamino             Lake Area Express          757  10
 2 Nefertiti Beckett        '91 Memphis Hurdlers TC        655   8
 3 Amanda Williams          '92 Memphis Hurdlers TC        334   6
 4 Thomeka Livington            New Orleans Comets Track   320   4

Event 59 Bantam Girls 1,500 Meter Race Walk

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Danielle Cador               Point-Coupee Track Club   10:30.5h  10
 2 Kasey Cador                  Point-Coupee Track Club   10:31.5h   8
 3 Kelsey Cador                 Point-Coupee Track Club   10:32.3h   6
 4 Stephine Peck                Greater King David Track  11:17.3h   4
 5 Amanda Williams          '92 Memphis Hurdlers TC       12:54.2h   2
 6 Quamesia Harvey              Kershaw Track Club        13:40.5h   1
 7 Christina Moore          '96 Memphis Hurdlers TC       15:43.0h

Event 3 Midget Girls 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Bianca Knight                Jackson Jaguars Track clu 12.92  NWI  10
 2 Laresha Gilmore              Baton Rouge YMCA          13.82  NWI   8
 3 Angel Johnson                SOUTHEAST MISSISSIPPI     13.88  NWI   6
 4 Monae' Henderson         '90 Wilma Rudolph TC          14.22  NWI   4
 5 Shavonda Battle          '90 Wilma Rudolph TC          14.48  NWI   2
 6 Caroline Glover          '90 Kershaw Track Club        14.52  NWI   1
 7 Jasmine Henderson        '90 Wilma Rudolph TC          14.59  NWI
 8 Tameka Perryman          '89 Huntsville Metro Track Cl 14.72  NWI

Event 13 Midget Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Bianca Knight                Jackson Jaguars Track clu 25.83  NWI  10
 2 Clara Wells                  Baton Rouge YMCA          27.97  NWI   8
 3 Murketa Gibson               New Orleans Stars Express 28.17  NWI   6
 4 Kristin Woods            '89 Wilma Rudolph TC          28.70  NWI   4
 5 LaSondra Hampton         '89 North Alabama Track Club  29.03  NWI   2
 6 Alexandria Garr          '90 Wilma Rudolph TC          29.27  NWI   1
 7 Tenisha Townsend         '90 Continetal T-Belles TC    29.87  NWI
 8 Dawn Jordan              '89 Huntsville Metro Track Cl 30.07  NWI

Event 23 Midget Girls 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  PTS
== ============================ ========================= ===== ===
 1 Bianca Knight                Jackson Jaguars Track clu 60.02  10
 2 Dikenya Wallace              Baton Rouge YMCA          61.39   8
 3 Ciera Johnson                Baton Rouge YMCA          63.46   6
 4 Kristin Woods            '89 Wilma Rudolph TC          64.33   4
 5 Jasmine Williams             Northeast Elite Track Clu 66.03   2
 6 Alexandria Garr          '90 Wilma Rudolph TC          66.43   1
 - Tierra Sharpe            '89 Continetal T-Belles TC       NT
 - Valerie Brown            '89 Mobile Parks and Recreati    NT

Event 33 Midget Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Dikenya Wallace              Baton Rouge YMCA          2:31.9h  10
 2 Valerie Brown            '89 Mobile Parks and Recreati 2:35.0h   8
 3 Brittnay Wilkerson           FLORDIA PARISH TRACK      2:35.1h   6
 4 Christian Mayer              New Orleans Stars Express 2:38.8h   4
 5 Lakezia Ortiz            '89 Wilma Rudolph TC          2:39.3h   2
 6 Jasmine Williams             Northeast Elite Track Clu 2:41.8h   1
 7 Akira McSwain            '90 Continetal T-Belles TC    2:42.3h
 8 Faith Sanford            '90 Continetal T-Belles TC    2:54.2h
 9 Moretta Veals                Baton Rouge YMCA          2:56.2h
10 Lakeshia Williams            Northeast Elite Track Clu 3:06.8h
 - Barbara McMillian        '89 Mobile Parks and Recreati      NT

Event 43 Midget Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Velma George                 FLORDIA PARISH TRACK      5:12.36  10
 2 Brittnay Wilkerson           FLORDIA PARISH TRACK      5:17.13   8
 3 Akira McSwain            '90 Continetal T-Belles TC    5:29.14   6
 4 Lakezia Ortiz            '89 Wilma Rudolph TC          5:46.86   4
 5 Ashley Carrillo              Unattached                5:46.92   2
 6 Lakeshia Williams            Northeast Elite Track Clu 5:59.40   1
 7 Bethany Miles                New Orleans Comets Track  6:01.97
 8 Kayla Bryan              '89 Continetal T-Belles TC    6:10.58
 9 Kyosha Yarbrough         '89 North Alabama Track Club  6:35.47

Event 51 Midget Girls 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Velma George                 FLORDIA PARISH TRACK      11:14.2h  10
 2 Brittnay Wilkerson           FLORDIA PARISH TRACK      11:55.3h   8
 3 Ashley Carrillo              Unattached                12:22.8h   6
 - Barbara McMillian        '89 Mobile Parks and Recreati       NT
 - Samantha Morrison            Baton Rouge YMCA                NT

Event 147 Midget Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME  PTS
==  =================================== ===== ===
 1  WRTC      Wilma Rudolph TC          52.66  10
 2  YMCA      Baton Rouge YMCA          54.21   8
 3  NOSE      New Orleans Stars Express 54.38   6
 4  NATC      North Alabama Track Club  58.27   4
 5  LAE       Lake Area Express         58.36   2
 6  PCTC      Port City Track Club      63.18   1

Event 157 Midget Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT PTS
==  =================================== ======= == ===
 1  YMCA      Baton Rouge YMCA          4:16.69  1 10
 2  WRTC      Wilma Rudolph TC          4:28.71  1  8
 3  NOSE      New Orleans Stars Express 4:32.61  1  6
 4  CTBC      Continetal T-Belles TC    4:33.61  1  4
 5  YMCA "B"  Baton Rouge YMCA          4:36.52  2  2
 6  HFTC      HATTIESBURG FLYERS        4:47.73  2  1
 7  CTBC "B"  Continetal T-Belles TC    4:52.71  2
 8  NATC      North Alabama Track Club  5:00.25  2
 9  KTC       Kershaw Track Club        5:27.87  2

Event 165 Midget Girls 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME     PTS
==  =================================== ======== ===
 1  NOSE      New Orleans Stars Express 10:57.36  10
 2  CTBC      Continetal T-Belles TC    11:04.74   8
 3  YMCA      Baton Rouge YMCA          11:08.17   6
 4  WRTC      Wilma Rudolph TC          11:46.58   4

Event 131 Midget Girls High Jump

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK          PTS
== ========================== =================== =====         ===
 1 Victoria Dunlap        '89 Continetal T-Belles 1.40m 4'07.00 10
 2 Julie Buller               Lake Area Express   1.30m 4'03.25  8
 3 Lydia Jett                 New Orleans Stars E 1.20m 3'11.25  6
 4 Elizabeth Williams         SOUTHEAST MISSISSIP 1.20m 3'11.25  4
 5 Latoya Frost           '90 Memphis Hurdlers TC 1.15m 3'09.25  2
 - Brittney McGowens          Unattached             NH

Event 115 Midget Girls Long Jump Pit #2

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                 PTS
== ========================== =================== =====                ===
 1 Portia Washington          Baton Rouge YMCA    3.74m  NWI  12'03.25 10
 2 Megan McCowan              Lake Area Express   3.47m  NWI  11'04.75  8
 3 Kyosha Yarbrough       '89 North Alabama Track 3.47m  NWI  11'04.75  6
 4 Jerika Russell             North Alabama Track 3.38m  NWI  11'01.25  4
 5 Emilee Ellisor         '90 Mobile Parks and Re 3.35m  NWI  11'00.00  2
 6 Lakeshia Williams          Northeast Elite Tra 3.29m  NWI  10'09.50  1
 7 Kenyarie Welch             Greater King David  3.08m  NWI  10'01.25
 - Kenyarie Welsh             Greater King David     ND  NWI
 - Rachel Tindol          '89 Hoover Track Club      ND  NWI

Event 87 Midget Girls Shot Put 6 lb.

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK           PTS
== ========================== =================== =====          ===
 1 Aqeulah Jordan             HATTIESBURG FLYERS  8.68m 28'05.75 10
 2 DeBrittanie Thomas     '90 Kershaw Track Club  8.13m 26'08.25  8
 3 Ryneisha Hill              New Orleans Comets  7.21m 23'08.00  6
 4 Brittany Andrews       '90 Mobile Parks and Re 6.93m 22'09.00  4
 5 Vageenah Abdullah      '90 Continetal T-Belles 6.41m 21'00.50  2
 6 Deatrice Bond          '89 Continetal T-Belles 6.36m 20'10.50  1
 7 Alexis Hobson              Jackson Jaguars Tra 6.34m 20'09.75
 8 Brittney Richardson    '90 Hoover Track Club   5.35m 17'06.75
 9 Ashley Livingston          New Orleans Comets  4.83m 15'10.25
10 Kelcee Easley          '90 Wilma Rudolph TC    4.59m 15'00.75
11 Octavia Carter             Port City Track Clu 3.80m 12'05.75

Event 95 Midget Girls Discus Throw 1kg

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK            PTS
== ========================== =================== ======          ===
 1 Aqeulah Jordan             HATTIESBURG FLYERS  23.14m 75'11.00 10
 2 Deatrice Bond          '89 Continetal T-Belles 14.82m 48'07.00  8
 3 Alexis Hobson              Jackson Jaguars Tra 11.54m 37'10.00  6
 4 Kelcee Easley          '90 Wilma Rudolph TC     9.82m 32'03.00  4
 5 Vageenah Abdullah      '90 Continetal T-Belles  9.52m 31'03.00  2

Event 105 Midget Girls Javelin Throw 300g

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             PTS
== ========================== =================== ======           ===
 1 Julie Buller               Lake Area Express   32.34m 106'01.00 10
 2 Brittney Richardson    '90 Hoover Track Club   15.40m 50'06.00  8
 3 Bethany Miles              New Orleans Comets  14.12m 46'04.00  6
 4 Aqeulah Jordan             HATTIESBURG FLYERS  14.06m 46'01.00  4
 5 Briana Lucas           '90 Memphis Hurdlers TC 12.12m 39'09.00  2
 6 Courtney Moore         '89 Memphis Hurdlers TC 11.16m 36'07.00  1

Event 175 Midget Girls Outdoor Pentathlon

Finals - Results  - Thursday 07/12/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                       PTS PTS
== ============================ ========================= ==== ===
 1 Jamie Williams               New Orleans Comets Track  1986  10
 2 Ryneisha Hill                New Orleans Comets Track  1601   8
 3 Gerris Jett              '89 Memphis Hurdlers TC       1102   5
 3 Ashley Livingston            New Orleans Comets Track  1102   5
 5 Courtney Moore           '89 Memphis Hurdlers TC        868   2
 6 Briana Lucas             '90 Memphis Hurdlers TC        238   1

Event 61 Midget Girls 1,500 Meter Race Walk

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Kenyarie Welch               Greater King David Track   9:57.4h  10
 2 Briana Lucas             '90 Memphis Hurdlers TC       10:18.9h   8
 3 Marie Williams               Baton Rouge YMCA          10:26.9h   6
 4 DeBrittanie Thomas       '90 Kershaw Track Club        11:27.0h   4
 5 Latoya Frost             '90 Memphis Hurdlers TC       11:31.3h   2
 6 Alexis Hobson                Jackson Jaguars Track clu 11:32.6h   1
 7 Courtney Moore           '89 Memphis Hurdlers TC       11:56.6h
 - Theresa Jones            '89 Kershaw Track Club              NT
 - Kenyarie Welsh               Greater King David Track        NT
 - Cindy Camancha               Kershaw Track Club              NT

Event 5 Youth Girls 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Kristie Mitchell             Southwest M.Pike C. TC    12.27  NWI  10
 2 Laquitta Sashington      '87 North Alabama Track Club  12.47  NWI   8
 3 Gabrielle Dillon             Southwest M.Pike C. TC    12.61  NWI   6
 4 Tafi Dorsey                  Natchez Track Club        12.64  NWI   4
 5 Brittnae Culp            '88 Memphis Hurdlers TC       13.31  NWI   2
 6 Brittani Holmes          '87 Northeast Elite Track Clu 13.71  NWI   1
 7 Anetrica Woods           '88 Wilma Rudolph TC          13.81  NWI

Event 15 Youth Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Laquitta Sashington      '87 North Alabama Track Club  25.55  NWI  10
 2 Trumesa Banks                Southwest M.Pike C. TC    25.59  NWI   8
 3 Kristie Mitchell             Southwest M.Pike C. TC    25.75  NWI   6
 4 Tafi Dorsey                  Natchez Track Club        26.45  NWI   4
 5 Nicole Noel                  Baton Rouge YMCA          27.05  NWI   2
 6 Kadisha Fortune              Jackson Jaguars Track clu 27.19  NWI   1
 7 Clara Sashington         '88 North Alabama Track Club  27.49  NWI
 8 Khadija Babb             '87 Wilma Rudolph TC          28.56  NWI

Event 25 Youth Girls 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  PTS
== ============================ ========================= ===== ===
 1 Trumesa Banks                Southwest M.Pike C. TC    59.07  10
 2 Gabrielle Dillon             Southwest M.Pike C. TC    59.50   8
 3 Laquitta Sashington      '87 North Alabama Track Club  59.93   6
 4 Mesha Coplen             '87 Illusions                 60.30   4
 5 Nolinda Garner           '87 North Alabama Track Club  61.57   2
 6 Nicole Noel                  Baton Rouge YMCA          65.51   1
 - Adrienne Howard          '87 Wilma Rudolph TC             NT
 - India Anderson               Future Track Club            NT

Event 35 Youth Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Krishna Curry            '87 Illusions                 2:21.8h  10
 2 Mesha Coplen             '87 Illusions                 2:23.2h   8
 3 Chaquata Russell         '87 Continetal T-Belles TC    2:25.8h   6
 4 Candice Thomas               Greater King David Track  2:27.4h   4
 5 Jessica Gurley               Lake Area Express         2:36.2h   2
 6 Laurel Pritchard         '88 Hoover Track Club         2:36.2h   1
 7 Adrienne Gibson          '88 Hoover Track Club         2:44.7h
 8 Blakely Duhe'            '88 Mobile Parks and Recreati 2:45.9h
 9 Brittney Hiles               Baton Rouge YMCA          2:47.1h
10 Ariel Caraway                Lake Area Express         2:51.5h
11 Katarina Caraway             Lake Area Express         2:52.3h
12 Carlissa Shaw            '87 Memphis Hurdlers TC       3:10.7h
 - Jheriz Preston           '89 Wilma Rudolph TC               NT

Event 45 Youth Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Krishna Curry            '87 Illusions                 5:00.82  10
 2 Mesha Coplen             '87 Illusions                 5:04.05   8
 3 Chaquata Russell         '87 Continetal T-Belles TC    5:12.70   6
 4 Jessica Gurley               Lake Area Express         5:15.70   4
 5 Diamond Muhammad         '88 Illusions                 5:31.62   2
 6 Samantha Lewis           '88 Mobile Parks and Recreati 5:34.88   1
 7 Melanie Breaux               Lake Area Express         5:38.36
 8 Joi Brandon                  Baton Rouge YMCA          5:38.86
 9 Blakely Duhe'            '88 Mobile Parks and Recreati 5:56.71
10 Candace Lee                  Southwest M.Pike C. TC    5:59.38
11 Rebecca Schooley         '87 Hoover Track Club         6:11.32
12 Amanda Peterson          '87 Hoover Track Club         7:13.55

Event 53 Youth Girls 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Krishna Curry            '87 Illusions                 11:14.8h  10
 2 Jessica Gurley               Lake Area Express         11:31.1h   8
 3 Chaquata Russell         '87 Continetal T-Belles TC    11:58.5h   6
 4 Laurel Pritchard         '88 Hoover Track Club         12:08.9h   4
 5 Samantha Lewis           '88 Mobile Parks and Recreati 12:34.1h   2
 6 Melanie Breaux               Lake Area Express         12:42.4h   1
 7 Joi Brandon                  Baton Rouge YMCA          13:16.4h
 8 Rebecca Schooley         '87 Hoover Track Club         13:40.5h
 9 Rosanna Bell             '87 Hoover Track Club         13:47.1h
10 Katarina Caraway             Lake Area Express         13:57.8h
11 Edwina Shaw              '87 Memphis Hurdlers TC       15:36.83

Event 73 Youth Girls 100 Meter Low Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       HT PTS
== ============================ ========================= ========== == ===
 1 Marrissa Harris          '87 Memphis Hurdlers TC       15.82  NWI  1 10
 2 Nolinda Garner           '87 North Alabama Track Club  15.99  NWI  1  8
 3 Deondrea Hall            '88 Mobile Parks and Recreati 17.06  NWI  1  6
 4 Jazman Swett             '87 Wilma Rudolph TC          17.38  NWI  2  4
 5 Jerika Hall                  Baton Rouge YMCA          17.81  NWI  2  2
 6 Cherice Robertson        '87 Memphis Hurdlers TC       18.28  NWI  2  1
 7 Kelli Maddox                 Lake Area Express         18.69  NWI  1
 8 Jennifer Kotea           '88 Huntsville Metro Track Cl 18.94  NWI  2

Event 149 Youth Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME  PTS
==  =================================== ===== ===
 1  SWMP      Southwest M.Pike C. TC    48.45  10
 2  WRTC      Wilma Rudolph TC          54.34   8
 3  LAE       Lake Area Express         56.61   6
 4  WRTC "B"  Wilma Rudolph TC          56.97   4
 5  NATC      North Alabama Track Club  58.27   2

Event 159 Youth Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME    PTS
==  =================================== ======= ===
 1  WRTC      Wilma Rudolph TC          4:19.69  10
 2  MHTC      Memphis Hurdlers TC       4:26.70   8
 3  WRTC "B"  Wilma Rudolph TC          4:47.72   6
 4  LAE       Lake Area Express         4:50.82   4

Event 167 Youth Girls 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME     PTS
==  =================================== ======== ===
 1  WRTC "B"  Wilma Rudolph TC          10:53.92  10
 2  YMCA      Baton Rouge YMCA          11:05.10   8
 3  LAE       Lake Area Express         11:20.05   6

Event 133 Youth Girls High Jump

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK          PTS
== ========================== =================== =====         ===
 1 Marrissa Harris        '87 Memphis Hurdlers TC 1.55m 5'01.00 10
 2 Kelli Maddox               Lake Area Express   1.45m 4'09.00  8
 3 ruth miggs                 HATTIESBURG FLYERS  1.40m 4'07.00  6
 4 Alicia Stone               HATTIESBURG FLYERS  1.30m 4'03.25  4

Event 139 Youth Girls Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK          PTS
== ========================== =================== =====         ===
 1 Ariel Caraway              Lake Area Express   1.95m 6'04.75 10
 2 Rebecca Schooley       '87 Hoover Track Club   1.95m 6'04.75  8

Event 117 Youth Girls Long Jump Pit #2

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                 PTS
== ========================== =================== =====                ===
 1 India Anderson             Future Track Club   4.99m  NWI  16'04.50 10
 2 Jerika Hall                Baton Rouge YMCA    4.83m  NWI  15'10.25  8
 3 Brittany Lodge             Greater King David  4.69m  NWI  15'04.75  6
 4 Clara Sashington       '88 North Alabama Track 4.60m  NWI  15'01.25  4
 5 Zipporah Coleman       '87 Hoover Track Club   4.47m  NWI  14'08.00  2
 6 Brittany Jackson       '87 Northeast Elite Tra 4.14m  NWI  13'07.00  1
 7 Cherice Robertson      '87 Memphis Hurdlers TC 4.11m  NWI  13'06.00
 8 Christina Carey        '87 Mobile Parks and Re 4.10m  NWI  13'05.50
 9 Brangelia Patterson    '88 Continetal T-Belles 3.89m  NWI  12'09.25
 - Carlissa Shaw          '87 Memphis Hurdlers TC  FOUL  NWI
 - Jurita Williams        '87 Memphis Hurdlers TC    ND  NWI

Event 123 Youth Girls Triple Jump Pit #2

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                 PTS
== ========================== =================== =====                ===
 1 Brittney Hiles             Baton Rouge YMCA    9.82m  NWI  32'02.75 10
 2 Brittani Holmes        '87 Northeast Elite Tra 8.22m  NWI  26'11.75  8

Event 89 Youth Girls Shot Put 6 lb.

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK            PTS
== ========================== =================== ======          ===
 1 Kelli Maddox               Lake Area Express   10.27m 33'08.50 10
 2 Whitney Mealey             Faith Track Club    10.13m 33'03.00  8
 3 Nakita Pittman         '88 Phenix Russell Trac  9.82m 32'02.75  6
 4 Alicia Stone               HATTIESBURG FLYERS   9.08m 29'09.50  4
 5 Jasmine Washington     '88 Kershaw Track Club   8.66m 28'05.00  2
 6 Ravience McSwain           HATTIESBURG FLYERS   8.47m 27'09.50  1
 7 Latya Palms            '88 Continetal T-Belles  7.80m 25'07.25
 8 Telisa Jemison         '87 Kershaw Track Club   7.41m 24'03.75

Event 97 Youth Girls Discus Throw 1kg

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK            PTS
== ========================== =================== ======          ===
 1 Ravience McSwain           HATTIESBURG FLYERS  21.80m 71'06.00 10
 2 Whitney Mealey             Faith Track Club    20.94m 68'08.00  8
 3 Nakita Pittman         '88 Phenix Russell Trac 20.32m 66'08.00  6
 4 Telisa Jemison         '87 Kershaw Track Club  19.78m 64'11.00  4
 5 Latya Palms            '88 Continetal T-Belles 18.80m 61'08.00  2
 6 Jasmine Washington     '88 Kershaw Track Club  17.50m 57'05.00  1
 7 Labrina Holmes         '87 Port City Track Clu 15.14m 49'08.00
 - Cindy Wynn                 Kershaw Track Club      ND

Event 107 Youth Girls Javelin Throw 600g

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK            PTS
== ========================== =================== ======          ===
 1 Kelli Maddox               Lake Area Express   27.28m 89'06.00 10
 2 Destiny Floyd              Lake Area Express   20.00m 65'07.00  8
 3 Amanda Peterson        '87 Hoover Track Club   13.16m 43'02.00  6
 4 Laurel Pritchard       '88 Hoover Track Club   12.94m 42'05.00  4
 - Jasmine Washington     '88 Kershaw Track Club      ND
 - Alicia Stone               HATTIESBURG FLYERS      ND
 - Ravience McSwain           HATTIESBURG FLYERS      ND
 - Jurita Williams        '87 Memphis Hurdlers TC     ND

Event 177 Youth Girls Outdoor Pentathlon

Finals - Results  - Thursday 07/12/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                       PTS PTS
== ============================ ========================= ==== ===
 1 Marrissa Harris          '87 Memphis Hurdlers TC       2698  10
 2 Kelli Maddox                 Lake Area Express         2054   8
 3 Cherice Robertson        '87 Memphis Hurdlers TC       1958   6
 4 Alicia Stone                 HATTIESBURG FLYERS        1720   4
 5 Kadisha Fortune              Jackson Jaguars Track clu 1672   2

Event 63 Youth Girls 3,000 Meter Race Walk

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Telisa Jemison           '87 Kershaw Track Club        22:42.4h  10
 2 sharlesha powers             WESTSIDE STRIDERS         24:49.87   8
 3 Willelsia Cobbins            HATTIESBURG FLYERS        26:06.8h   6
 4 Jasmine Washington       '88 Kershaw Track Club        26:22.2h   4
 - Latonia West             '88 Memphis Hurdlers TC             NT
 - Tiffany Harris               Kershaw Track Club              NT
 - Lachrisha West           '87 Memphis Hurdlers TC             NT

Event 7 Intermediate Girls 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Yentl Bigsby             '85 Music City TC             12.30  NWI  10
 2 Linnet Key               '85 Memphis Hurdlers TC       12.67  NWI   8
 3 Courtney Golston         '85 Port City Track Club      12.77  NWI   6
 4 Courtney Freeman             Future Track Club         12.90  NWI   4
 5 Hannah Fornay            '85 Port City Track Club      13.00  NWI   2
 6 Alicia Williams              Future Track Club         13.13  NWI   1
 7 Jessica Colvin           '85 Kershaw Track Club        13.23  NWI

Event 17 Intermediate Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Courtney Freeman             Future Track Club         26.01  NWI  10
 2 Linnet Key               '85 Memphis Hurdlers TC       26.04  NWI   8
 3 Courtney Golston         '85 Port City Track Club      26.17  NWI   6
 4 Kirby Patterson          '86 Mobile Parks and Recreati 26.51  NWI   4
 5 Texi Washington              Natchez Track Club        26.61  NWI   2
 6 Tamieka Foster               Natchez Track Club        26.64  NWI   1
 7 Yentl Bigsby             '85 Music City TC             27.14  NWI
 8 Ursula Sigler            '85 Mobile Parks and Recreati 27.21  NWI

Event 27 Intermediate Girls 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  PTS
== ============================ ========================= ===== ===
 1 Kirby Patterson          '86 Mobile Parks and Recreati 58.71  10
 2 Tamieka Foster               Natchez Track Club        59.21   8
 3 Veronica Tucker              Jackson Jaguars Track clu 59.61   6
 4 Erica Anderson           '86 Continetal T-Belles TC    60.55   4
 5 Terrica Hamilton             Baton Rouge YMCA          62.55   2
 6 Ginger Turner            '86 Phenix Russell Track Club 63.78   1
 7 Ebony Sigler             '85 Mobile Parks and Recreati 66.25
 8 Linnet Key               '85 Memphis Hurdlers TC       71.96

Event 37 Intermediate Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Clerc Koenck                 Lake Area Express         2:21.1h  10
 2 Katheryn Dennison        '85 Music City TC             2:26.1h   8
 3 Terrica Hamilton             Baton Rouge YMCA          2:26.7h   6
 4 Ebony George                 Future Track Club         2:38.1h   4
 5 Sasha Palmer             '85 Illusions                 2:40.4h   2
 6 Kaitlin Maguire          '86 Music City TC             2:41.9h   1
 7 Ginger Turner            '86 Phenix Russell Track Club 2:52.7h
 - April Seay               '86 Continetal T-Belles TC         NT

Event 47 Intermediate Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Clerc Koenck                 Lake Area Express         4:50.97  10
 2 Barbara Caraway              Lake Area Express         5:17.73   8
 3 Katy Hoffpauir               Lake Area Express         5:17.86   6
 4 Julie Crouch             '86 Music City TC             5:17.93   4
 5 Tamika Scott             '86 North Alabama Track Club  5:23.53   2

Event 55 Intermediate Girls 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Clerc Koenck                 Lake Area Express         11:01.8h  10
 2 Barbara Caraway              Lake Area Express         12:29.3h   8
 3 Sasha Anderson           '87 Unattached                12:57.3h   6
 4 Jennifer Guillory            Lake Area Express         13:05.3h   4
 - Tamika Scott             '86 North Alabama Track Club        NT
 - Ashley Lawson                Lake Area Express               NT

Event 151 Intermediate Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME  HT PTS
==  =================================== ===== == ===
 1  FUTC      Future Track Club         50.41  2 10
 2  MCTC      Music City TC             50.44  1  8
 3  YMCA      Baton Rouge YMCA          50.85  2  6
 4  WRTC      Wilma Rudolph TC          50.91  1  4
 5  KTC       Kershaw Track Club        51.59  2  2
 6  PCTC      Port City Track Club      52.22  2  1
 7  LAE       Lake Area Express         52.34  1
 8  MHTC      Memphis Hurdlers TC       52.51  1
 9  WRTC "B"  Wilma Rudolph TC          56.97  1

Event 161 Intermediate Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT PTS
==  =================================== ======= == ===
 1  MCTC      Music City TC             4:04.84  2 10
 2  YMCA      Baton Rouge YMCA          4:06.21  2  8
 3  KTC       Kershaw Track Club        4:10.68  1  6
 4  WRTC      Wilma Rudolph TC          4:12.21  1  4
 5  FUTC      Future Track Club         4:17.88  1  2
 6  FUTC "B"  Future Track Club         4:25.86  2  1
 7  LAE       Lake Area Express         4:26.69  1
 8  MPRD      Mobile Parks and Recreati 4:26.96  1

Event 169 Intermediate Girls 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME     PTS
==  =================================== ======== ===
 1  MCTC      Music City TC             10:04.03  10
 2  LAE       Lake Area Express         10:20.01   8

Event 135 Intermediate Girls High Jump

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK          PTS
== ========================== =================== =====         ===
 1 Kenicia Battle         '86 Phenix Russell Trac 1.55m 5'01.00 10
 2 Whitney Davis              Point-Coupee Track  1.50m 4'11.00  8
 3 Rebecca Kaelin         '86 Continetal T-Belles 1.45m 4'09.00  6
 4 Angela Ross            '86 Memphis Hurdlers TC 1.40m 4'07.00  4
 5 Tiffany Cox            '86 Wilma Rudolph TC    1.25m 4'01.25  2
 - Sasha Willingham           Hi-Performance Trac    NH
 - Reshanga Baker         '86 Hi-Performance Trac    NH
 - Ashley Lawson              Lake Area Express      NH

Event 141 Intermediate Girls Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK          PTS
== ========================== =================== =====         ===
 1 Morgan Bertrand            Lake Area Express   2.29m 7'06.00 10
 2 Katelyn Fontenot           Lake Area Express   2.29m 7'06.00  8
 3 Angela Ross            '86 Memphis Hurdlers TC 1.80m 5'10.75  6

Event 119 Intermediate Girls Long Jump Pit #2

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                 PTS
== ========================== =================== =====                ===
 1 Latondia Bowie         '86 CORDOVA TRACK CLUB  5.28m  NWI  17'04.00 10
 2 Edra Finley            '85 Mobile Parks and Re 5.25m  NWI  17'02.75  8
 3 Jessica Colvin         '85 Kershaw Track Club  5.20m  NWI  17'00.75  6
 4 Ashlee Carnes              Baton Rouge YMCA    4.95m  NWI  16'03.00  4
 5 Texi Washington            Natchez Track Club  4.75m  NWI  15'07.00  2
 6 Inita Jones            '86 WEST TENNESSEE FLYE 4.70m  NWI  15'05.00  1
 7 Whitney Davis              Point-Coupee Track  4.44m  NWI  14'07.00
 8 Lyndsai Montgomery     '86 Mobile Parks and Re 4.43m  NWI  14'06.50
 9 Tiffany Cox            '86 Wilma Rudolph TC    4.23m  NWI  13'10.50
10 Whitney Hayes          '86 Phenix Russell Trac 4.20m  NWI  13'09.50
11 Whitney Clay           '86 Wilma Rudolph TC    4.15m  NWI  13'07.50
 - Kirby Patterson        '86 Mobile Parks and Re  FOUL  NWI

Event 125 Intermediate Girls Triple Jump Pit #2

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  PTS
== ========================== =================== ======                ===
 1 Edra Finley            '85 Mobile Parks and Re 10.67m  NWI  35'00.25 10
 2 Texi Washington            Natchez Track Club  10.27m  NWI  33'08.50  8
 3 Rita Kotea             '86 Huntsville Metro Tr  9.93m  NWI  32'07.00  6
 4 Kenicia Battle         '86 Phenix Russell Trac  9.71m  NWI  31'10.25  4
 5 Johnitta Jones         '86 Kershaw Track Club   9.04m  NWI  29'08.00  2

Event 91 Intermediate Girls Shot Put 4kg

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK            PTS
== ========================== =================== ======          ===
 1 Vanessa Thomas             HATTIESBURG FLYERS  10.31m 33'10.00 10
 2 Anita Williams         '85 Wilma Rudolph TC     9.31m 30'06.50  8
 3 Tasia Todd             '86 Memphis Hurdlers TC  8.64m 28'04.25  6
 4 Erika Smith            '85 Wilma Rudolph TC     8.48m 27'10.00  4
 5 Jalanne Thomas             Point-Coupee Track   8.17m 26'09.75  2
 6 Stephanie Coklin           Baton Rouge YMCA     7.17m 23'06.25  1
 7 Megan Adler            '86 Hi-Performance Trac  5.82m 19'01.25
 8 Monica Sigler              Mobile Parks and Re  5.77m 18'11.25
 - Kristen Ray                Jackson Jaguars Tra     ND
 - Tanesha McCall         '85 Mobile Parks and Re     ND

Event 99 Intermediate Girls Discus Throw 1kg

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             PTS
== ========================== =================== ======           ===
 1 Vanessa Thomas             HATTIESBURG FLYERS  31.60m 103'08.00 10
 2 Tasia Todd             '86 Memphis Hurdlers TC 24.62m 80'09.00  8
 3 Anita Williams         '85 Wilma Rudolph TC    23.42m 76'10.00  6
 4 Jalanne Thomas             Point-Coupee Track  15.52m 50'11.00  4
 5 Megan Adler            '86 Hi-Performance Trac 14.62m 47'11.00  2

Event 109 Intermediate Girls Javelin Throw 600g

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK            PTS
== ========================== =================== ======          ===
 1 Vanessa Thomas             HATTIESBURG FLYERS  24.64m 80'10.00 10
 2 Tasia Todd             '86 Memphis Hurdlers TC 14.18m 46'06.00  8
 - Ashley Trask               Hoover Track Club       ND
 - Sasha Anderson         '87 Unattached              ND
 - Lachrisha West         '87 Memphis Hurdlers TC     ND
 - Larhonda West          '86 Memphis Hurdlers TC     ND
 - Latonia West           '88 Memphis Hurdlers TC     ND

Event 179 Intermediate Girls Heptathlon

Finals - Results  - Thursday 07/12/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                       PTS PTS
== ============================ ========================= ==== ===
 1 Angela Ross              '86 Memphis Hurdlers TC       2846  10

Event 65 Intermediate Girls 5,000 Meter Race Walk

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Secellia Mitchell        '86 Memphis Hurdlers TC       43:13.3h  10
 2 Kristen Ray                  Jackson Jaguars Track clu 47:29.2h   8

Event 9 Young Women's 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Katrina Castille             Lake Area Express         12.29  NWI  10
 2 Shandra Freeman              Future Track Club         12.33  NWI   8
 3 LaShauna Harris          '84 Kershaw Track Club        12.43  NWI   6
 4 Jennifer Craig               Northeast Elite Track Clu 12.46  NWI   4
 5 LaClaire Carter          '84 Kershaw Track Club        12.49  NWI   2
 6 Majesta Smith            '84 Illusions                 12.79  NWI   1
 7 Ecarterenia Pinchon      '84 Continetal T-Belles TC    12.96  NWI

Event 19 Young Women's 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Katrina Castille             Lake Area Express         24.90  NWI  10
 2 Jennifer Craig               Northeast Elite Track Clu 25.10  NWI   8
 3 Keshua Scales            '83 Music City TC             25.27  NWI   6
 4 Shandra Freeman              Future Track Club         25.54  NWI   4
 5 LaClaire Carter          '84 Kershaw Track Club        25.70  NWI   2
 6 LaToya Cunningham            Northeast Elite Track Clu 26.14  NWI   1
 7 Majesta Smith            '84 Illusions                 26.17  NWI
 8 Shaketta Ellington       '83 Flying Cardinals TC       26.84  NWI

Event 29 Young Women's 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  PTS
== ============================ ========================= ===== ===
 1 Lanora Gray              '83 Music City TC             56.82  10
 2 LaToya Cunningham            Northeast Elite Track Clu 58.08   8
 3 Stacey Young                 Lafayette Youth Track     58.22   6
 4 Charity Miles            '84 CORDOVA TRACK CLUB        59.89   4
 5 Tabitha Russell          '84 Continetal T-Belles TC    60.69   2
 6 Dianna Johnson               SOUTHEAST MISSISSIPPI     60.85   1
 7 Virginia Aday            '83 North Alabama Track Club  64.32
 - Sharon Oneal             '84 Kershaw Track Club           NT

Event 39 Young Women's 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Miranda Clark            '84 Music City TC             2:14.1h  10
 2 Stephanie Jones          '84 Continetal T-Belles TC    2:15.7h   8
 3 Lorene Skipper           '83 Music City TC             2:20.6h   6
 4 Katie Housauer               Memphis Hurdlers TC       2:27.5h   4
 5 Laquisha Braboy              SOUTHEAST MISSISSIPPI     2:32.7h   2
 6 Kenya Artis                  Lake Area Express         2:34.2h   1
 7 Rose Kramer                  Lake Area Express         2:39.1h

Event 49 Young Women's 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Kristin McKnight         '84 Music City TC             4:52.76  10
 2 Shermekia Plez           '83 Continetal T-Belles TC    5:16.72   8
 3 Tara Wallace             '84 Continetal T-Belles TC    5:19.96   6
 4 Ashley Vann              '84 Flying Cardinals TC       5:25.26   4
 5 Rose Kramer                  Lake Area Express         5:39.78   2
 6 Peggy Hill                   Future Track Club         5:45.91   1

Event 57 Young Women's 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Ashley Vann              '84 Flying Cardinals TC       11:42.3h  10
 2 Kenya Artis                  Lake Area Express         12:38.9h   8
 3 Peggy Hill                   Future Track Club         12:49.0h   6

Event 77 Young Women's 100 Meter Low Hurdles 33"

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       HT PTS
== ============================ ========================= ========== == ===
 1 LaShauna Harris          '84 Kershaw Track Club        14.62  NWI  1 10
 2 Theresa Smith            '82 Kershaw Track Club        14.65  NWI  1  8
 3 Candice Robertson        '84 Memphis Hurdlers TC       15.42  NWI  1  6
 4 Consuello Hamilton       '84 Port City Track Club      15.45  NWI  1  4
 5 Tiffany Peterson         '84 Port City Track Club      16.04  NWI  2  2
 6 Kerri Green                  New Orleans Comets Track  16.07  NWI  2  1
 7 Teliah Perkins               New Orleans Comets Track  16.55  NWI  2
 8 Latoshua Johns           '83 Illusions                 17.08  NWI  2

Event 83 Young Women's 400 Meter Int Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT PTS
== ============================ ========================= ===== == ===
 1 Lanesha Whitefield       '83 Continetal T-Belles TC    66.75  1 10
 2 Latoshua Johns           '83 Illusions                 67.41  1  8
 3 Sharon Oneal             '84 Kershaw Track Club        67.71  1  6
 4 Erica Washington         '83 Memphis Hurdlers TC       68.90  2  4
 5 Teliah Perkins               New Orleans Comets Track  69.10  2  2
 6 Julie Bertrand               Lake Area Express         70.23  2  1
 7 Virginia Aday            '83 North Alabama Track Club  72.72  1
 8 Qualyndrea Jones             New Orleans Comets Track  76.07  2

Event 153 Young Women's 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME  PTS
==  =================================== ===== ===
 1  KTC       Kershaw Track Club        47.71  10
 2  NETC      Northeast Elite Track Clu 48.74   8
 3  FUTC      Future Track Club         49.24   6
 4  FYTC      Flying Cardinals TC       49.91   4
 -  MCTC      Music City TC                NT
 -  HSTC      Hosanna Track Club           NT

Event 163 Young Women's 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME    PTS
==  =================================== ======= ===
 1  MCTC      Music City TC             3:51.29  10
 2  CTBC      Continetal T-Belles TC    3:58.83   8
 3  NETC      Northeast Elite Track Clu 4:02.66   6
 4  LYT       Lafayette Youth Track     4:13.18   4
 5  LAE       Lake Area Express         4:16.88   2

Event 171 Young Women's 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME    PTS
==  =================================== ======= ===
 1  MCTC      Music City TC             9:26.43  10
 2  CTBC      Continetal T-Belles TC    9:45.60   8

Event 137 Young Women's High Jump

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK          PTS
== ========================== =================== =====         ===
 1 Diane Harrison         '84 Continetal T-Belles 1.65m 5'05.00 10
 2 Nicole James               Lafayette Youth Tra 1.50m 4'11.00  8
 3 Desire Joe                 Lake Area Express   1.40m 4'07.00  6
 4 Alexandria Boulanger       Point-Coupee Track  1.35m 4'05.00  4
 - Erica Washington       '83 Memphis Hurdlers TC    NH
 - Kaylah Burks           '83 Mobile Parks and Re    NH
 - Kerri Green                New Orleans Comets     NH

Event 143 Young Women's Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK          PTS
== ========================== =================== =====         ===
 1 Rebecca Mitchell       '84 Hoover Track Club   2.59m 8'06.00 10
 2 Amy Chance                 Lake Area Express   2.44m 8'00.00  8
 3 Katy Semsey            '83 Hoover Track Club   2.29m 7'06.00  6
 4 Jaet Rhiannon          '84 Mobile Parks and Re 2.29m 7'06.00  4
 5 Amber Earl             '83 Flying Cardinals TC 1.98m 6'06.00  2

Event 121 Young Women's Long Jump Pit #2

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                 PTS
== ========================== =================== =====                ===
 1 Consuello Hamilton     '84 Port City Track Clu 5.60m  NWI  18'04.50 10
 2 Shamekia Louis             Future Track Club   5.44m  NWI  17'10.25  8
 3 Ashlee Williams            Lake Area Express   5.25m  NWI  17'02.75  6
 4 Marquita Lane          '83 Mobile Parks and Re 4.92m  NWI  16'01.75  4
 5 Shetika Mintlow        '84 Continetal T-Belles 4.88m  NWI  16'00.25  2
 6 Martia Ross            '83 North Alabama Track 4.71m  NWI  15'05.50  1
 7 Teliah Perkins             New Orleans Comets  4.50m  NWI  14'09.25
 8 Thelman Jones          '84 Mobile Parks and Re 4.35m  NWI  14'03.25
 9 Camilla Lucas          '84 Memphis Hurdlers TC 3.76m  NWI  12'04.00
10 Alexandria Boulanger       Point-Coupee Track  3.72m  NWI  12'02.50
 - Damarris Williams      '83 Flying Cardinals TC    DQ  NWI

Event 127 Young Women's Triple Jump Pit #2

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  PTS
== ========================== =================== ======                ===
 1 Tiffany Peterson       '84 Port City Track Clu 10.91m  NWI  35'09.50 10
 2 Kaylah Burks           '83 Mobile Parks and Re 10.82m  NWI  35'06.00  8
 3 Ashlee Williams            Lake Area Express   10.56m  NWI  34'07.75  6
 4 Consuello Hamilton     '84 Port City Track Clu 10.54m  NWI  34'07.00  4
 5 Kerri Green                New Orleans Comets  10.28m  NWI  33'08.75  2
 6 Candice Robertson      '84 Memphis Hurdlers TC  9.78m  NWI  32'01.00  1
 7 LaTORA Armelin             Lafayette Youth Tra  9.20m  NWI  30'02.25
 8 Alexandria Boulanger       Point-Coupee Track   9.04m  NWI  29'08.00

Event 93 Young Women's Shot Put 4kg

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK            PTS
== ========================== =================== ======          ===
 1 Alisa Tyson            '84 Continetal T-Belles 10.74m 35'03.00 10
 2 Lacey Tarver           '83 Northeast Elite Tra  9.96m 32'08.25  8
 3 Michelle Schultz           Future Track Club    9.48m 31'01.25  6
 4 Jenny Sweat                Lake Area Express    9.34m 30'07.75  4
 5 Ebonye MACLIN          '83 Flying Cardinals TC  8.82m 28'11.25  2
 6 Brittney Cobble        '84 Continetal T-Belles  6.52m 21'04.75  1

Event 101 Young Women's Discus Throw 1kg

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             PTS
== ========================== =================== ======           ===
 1 Alisa Tyson            '84 Continetal T-Belles 35.34m 115'11.00 10
 2 Michelle Schultz           Future Track Club   33.50m 109'11.00  8
 3 Lacey Tarver           '83 Northeast Elite Tra 31.82m 104'05.00  6
 4 Jenny Sweat                Lake Area Express   31.18m 102'03.00  4
 5 Brittney Cobble        '84 Continetal T-Belles 19.68m 64'07.00  2

Event 111 Young Women's Javelin Throw 600g

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             PTS
== ========================== =================== ======           ===
 1 Jill Flemming              Lake Area Express   44.04m 144'06.00 10
 2 Jessica Holland            Lake Area Express   27.12m 89'00.00  8
 3 Candice Robertson      '84 Memphis Hurdlers TC 22.06m 72'04.00  6
 4 LaKIEA Chapman             New Orleans Comets  17.10m 56'01.00  4
 5 Rebecca Mitchell       '84 Hoover Track Club   14.58m 47'10.00  2

Event 181 Young Women's Heptathlon

Finals - Results  - Thursday 07/12/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                       PTS PTS
== ============================ ========================= ==== ===
 1 Candice Robertson        '84 Memphis Hurdlers TC       3297  10
 2 Kerri Green                  New Orleans Comets Track  3112   8
 3 Erica Washington         '83 Memphis Hurdlers TC       2951   6
 4 Qualyndrea Jones             New Orleans Comets Track  2914   4
 5 Camilla Lucas            '84 Memphis Hurdlers TC       2011   2

Event 2 Bantam Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Julian Parker                Baton Rouge YMCA          13.69  NWI  10
 2 Enriques Perry           '92 Illusions                 13.76  NWI   8
 3 Jamaine Rollins              SOUTHEAST MISSISSIPPI     13.89  NWI   6
 4 Quinton Crawford         '92 Illusions                 14.29  NWI   4
 5 Micah McCulloch          '91 Hi-Performance Track Club 14.62  NWI   2
 6 Joshua Williams          '92 Northeast Elite Track Clu 15.02  NWI   1
 7 Fredicao Richardson          Natchez Track Club        15.06  NWI

Event 12 Bantam Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Julian Parker                Baton Rouge YMCA          27.96  NWI  10
 2 Enriques Perry           '92 Illusions                 28.62  NWI   8
 3 Jamaine Rollins              SOUTHEAST MISSISSIPPI     28.69  NWI   6
 4 Benjamin Littleton       '91 Illusions                 29.86  NWI   4
 5 Darren Keys                  Lake Area Express         30.69  NWI   2
 6 Micah McCulloch          '91 Hi-Performance Track Club 31.13  NWI   1
 7 Quinton Crawford         '92 Illusions                 31.36  NWI
 8 Fredicao Richardson          Natchez Track Club        31.63  NWI

Event 22 Bantam Boys 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Julian Parker                Baton Rouge YMCA            66.68  10
 2 Lamarius Reese               WESTSIDE STRIDERS           66.78   8
 3 Cody Matthews            '92 Illusions                   69.02   6
 4 Elijah Cooper                Future Track Club           75.46   4
 5 kendall simon                HATTIESBURG FLYERS        1:20.49   2
 6 Xavierian Gooch          '92 Wilma Rudolph TC          1:28.57   1

Event 32 Bantam Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Lamarius Reese               WESTSIDE STRIDERS         2:36.7h  10
 2 Michael Murray           '91 Illusions                 2:39.3h   8
 3 Mark Punahty             '91 Hoover Track Club         2:52.3h   6
 4 Jason Griffin            '94 Illusions                 2:55.1h   4
 5 Shawn Harris             '93 Memphis Hurdlers TC       3:11.4h   2
 6 Winston Williams             SOUTHEAST MISSISSIPPI     3:23.3h   1

Event 42 Bantam Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Michael Murray           '91 Illusions                 5:21.73  10
 2 Brandon Smith            '91 Wilma Rudolph TC          5:37.11   8
 3 Jason Griffin            '94 Illusions                 5:43.32   6
 4 Winston Williams             SOUTHEAST MISSISSIPPI     6:31.07   4

Event 156 Bantam Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME    PTS
==  =================================== ======= ===
 1  ITC       Illusions                 4:54.28  10
 2  WSS       WESTSIDE STRIDERS         5:19.57   8
 3  WRTC      Wilma Rudolph TC          5:24.25   6

Event 114 Bantam Boys Long Jump Pit #1

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                 PTS
== ========================== =================== =====                ===
 1 Jamaine Rollins            SOUTHEAST MISSISSIP 3.98m  NWI  13'00.75 10
 2 Micah McCulloch        '91 Hi-Performance Trac 3.73m  NWI  12'03.00  8
 3 Joshua Williams        '92 Northeast Elite Tra 3.66m  NWI  12'00.25  5
 3 Wes Gonzales               New Orleans Metro S 3.66m  NWI  12'00.25  5
 5 Mark Punahty           '91 Hoover Track Club   3.48m  NWI  11'05.00  2
 6 Lamarius Reese             WESTSIDE STRIDERS   3.38m  NWI  11'01.25  1
 7 Shawn Harris           '93 Memphis Hurdlers TC 2.71m  NWI  8'10.75
 8 Calem Posey            '94 Hi-Performance Trac 2.37m  NWI  7'09.50
 - Fredicao Richardson        Natchez Track Club   FOUL  NWI
 - Lance Watson               Mobile Parks and Re    ND  NWI
 - Christopher Lewis          Mobile Parks and Re    ND  NWI
 - Tamarus McCall             Mobile Parks and Re    ND  NWI
 - Jizayah Moore              Kershaw Track Club     ND  NWI

Event 86 Bantam Boys Shot Put 6 lb.

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK           PTS
== ========================== =================== =====          ===
 1 Xavier Jordan              HATTIESBURG FLYERS  8.63m 28'03.75 10
 2 Lance Thomas               Baton Rouge YMCA    8.22m 26'11.75  8
 3 Demetrius Boone            Lake Area Express   7.78m 25'06.25  6
 4 Corey Singletary           Point-Coupee Track  7.20m 23'07.50  4
 5 Mark Punahty           '91 Hoover Track Club   7.00m 22'11.75  2
 6 Winston Green          '92 Memphis Hurdlers TC 2.94m 9'07.75  1

Event 104 Bantam Boys Javelin Throw 300g

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK            PTS
== ========================== =================== ======          ===
 1 Christian Jacques          New Orleans Comets  28.16m 92'05.00 10
 2 Xavier Jordan              HATTIESBURG FLYERS  26.60m 87'03.00  8
 3 Trevor Foreman             Lake Area Express   19.46m 63'10.00  6
 4 Ross Peterson          '91 Hoover Track Club   15.84m 52'00.00  4
 5 Willie Harris          '93 Memphis Hurdlers TC 10.42m 34'02.00  2

Event 174 Bantam Boys Triathlon

Finals - Results  - Thursday 07/12/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                       PTS PTS
== ============================ ========================= ==== ===
 1 Xavier Jordan                HATTIESBURG FLYERS         438  10
 2 Charles Avery                Lake Area Express          416   8
 3 Christian Jacques            New Orleans Comets Track   372   6
 4 Shawn Harris             '93 Memphis Hurdlers TC        123   4

Event 60 Bantam Boys 1,500 Meter Race Walk

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Caleb Chapman                Greater King David Track  10:26.3h  10
 2 Trevor Foreman               Lake Area Express         11:20.0h   8
 3 Winston Green            '92 Memphis Hurdlers TC       13:03.6h   6
 4 Willie Harris            '93 Memphis Hurdlers TC       13:03.6h   4
 5 Juma Martin                  HATTIESBURG FLYERS        13:24.7h   2

Event 4 Midget Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Terence Holt             '89 Wilma Rudolph TC          13.24  NWI  10
 2 Eugene Newman            '89 Memphis Hurdlers TC       13.42  NWI   8
 3 Justin Mayers                Jackson Jaguars Track clu 13.61  NWI   6
 4 Bernard Spivey           '89 Phenix Russell Track Club 13.64  NWI   4
 5 Terrance Clayton             Future Track Club         13.71  NWI   2
 6 James Curry              '90 Wilma Rudolph TC          13.74  NWI   1
 7 Matthew Sheppard         '89 CORDOVA TRACK CLUB        13.98  NWI
 8 Reginald Stallworth          Huntsville Metro Track Cl 14.21  NWI

Event 24 Midget Boys 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  PTS
== ============================ ========================= ===== ===
 1 Brandon Wilson               Hosanna Track Club        57.72  10
 2 Evan Johnson             '89 Illusions                 57.75   8
 3 Michael Dampier              SOUTHEAST MISSISSIPPI     58.18   6
 4 Russell Diggs                Greater King David Track  59.79   4
 5 Louis Watson             '90 Mobile Parks and Recreati 61.79   2
 6 Brandon Gibson           '89 Mobile Parks and Recreati 62.29   1
 7 Terence Holt             '89 Wilma Rudolph TC          68.06
 - Phillip Thompson         '89 North Alabama Track Club     NT

Event 34 Midget Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Michael Dampier              SOUTHEAST MISSISSIPPI     2:13.5h  10
 2 Evan Johnson             '89 Illusions                 2:27.1h   8
 3 Lamarco Roberts          '89 Wilma Rudolph TC          2:28.5h   6
 4 Timothy Sterling             Faith Track Club          2:28.5h   4
 5 Quintin Bullock          '89 Illusions                 2:42.3h   2
 6 Patrick McGregor         '90 Hoover Track Club         2:43.1h   1
 7 Brandon Stewart              HATTIESBURG FLYERS        2:44.3h
 8 Johnny Seals             '89 Mobile Parks and Recreati 2:57.7h
 9 L'Derrion Montgomery     '89 Mobile Parks and Recreati 3:05.2h
10 Bryan Duhe'              '90 Mobile Parks and Recreati 3:10.5h
 - Tyler Anderson           '91 Unattached                     NT
 - Mario Ard                    Hosanna Track Club             NT
 - Erwin Carter             '89 Memphis Hurdlers TC            NT

Event 44 Midget Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT PTS
== ============================ ========================= ======= == ===
 1 Evan Johnson             '89 Illusions                 5:19.17  1 10
 2 Brandon Stewart              HATTIESBURG FLYERS        5:28.98  1  8
 3 Patrick McGregor         '90 Hoover Track Club         5:29.68  2  6
 4 Michael Puhnaty          '89 Hoover Track Club         5:30.78  2  4
 5 Larry Burton             '90 Memphis Hurdlers TC       5:37.49  1  2
 6 Drew Register                Peak-Performance TC       5:38.59  1  1
 7 Adrian Williamson        '90 Illusions                 5:43.56  2
 8 Johnny Seals             '89 Mobile Parks and Recreati 5:45.70  1
 9 Bryan Duhe'              '90 Mobile Parks and Recreati 6:05.08  1
 - Rob Higham               '91 Unattached                     NT  1
 - Tremaine Brown               Hosanna Track Club             NT  1
 - Erwin Carter             '89 Memphis Hurdlers TC            NT  1
 - Mario Ard                    Hosanna Track Club             NT  1

Event 52 Midget Boys 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Larry Burton             '90 Memphis Hurdlers TC       11:59.6h  10
 2 Drew Register                Peak-Performance TC       12:01.7h   8
 3 Jonathan Primeaux            Lake Area Express         12:18.8h   6
 4 Matthew Perri                Peak-Performance TC       12:28.2h   4
 - Erwin Carter             '89 Memphis Hurdlers TC             NT
 - Ralph Griffin                Greater King David Track        NT

Event 158 Midget Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME    PTS
==  =================================== ======= ===
 1  FTC       Faith Track Club          4:32.54  10
 2  WRTC      Wilma Rudolph TC          4:41.89   8
 3  LAE       Lake Area Express         5:02.30   6

Event 166 Midget Boys 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME     PTS
==  =================================== ======== ===
 1  LAE       Lake Area Express         11:19.88  10

Event 132 Midget Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK          PTS
== ========================== =================== =====         ===
 1 Matthew Sheppard       '89 CORDOVA TRACK CLUB  1.55m 5'01.00 10
 2 Garhett Fontana            Lake Area Express   1.35m 4'05.00  8
 3 Spencer Moore          '89 Hoover Track Club   1.25m 4'01.25  6
 4 Jerry Braddock             SOUTHEAST MISSISSIP 1.25m 4'01.25  4
 5 Michael Fontenot           Peak-Performance TC 1.15m 3'09.25  1.50
 5 Deshawn Minnis         '89 Memphis Hurdlers TC 1.15m 3'09.25  1.50
 - Briston Whitten        '90 Memphis Hurdlers TC    NH
 - Wesley Heck            '89 Unattached             NH

Event 116 Midget Boys Long Jump Pit #1

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                 PTS
== ========================== =================== =====                ===
 1 Louis Watson           '90 Mobile Parks and Re 4.61m  NWI  15'01.50 10
 2 Russell Diggs              Greater King David  4.53m  NWI  14'10.50  8
 3 Gerald Thibodeaux          Baton Rouge YMCA    4.37m  0.4  14'04.00  6
 4 Brandon Gibson         '89 Mobile Parks and Re 4.22m  0.3  13'10.25  4
 5 Eugene Newman          '89 Memphis Hurdlers TC 4.20m  NWI  13'09.50  2
 6 Jashua Tate                Greater King David  3.83m  0.2  12'06.75  1
 7 Tyler Glynn                Unattached          3.64m  0.2  11'11.50
 - Harlan Jackson         '89 Memphis Hurdlers TC  FOUL  NWI
 - Cameron Collazo        '91 Kershaw Track Club     ND  NWI
 - Tyler Anderson         '91 Unattached             ND  NWI
 - Marlon McClendon       '89 Kershaw Track Club     ND  NWI
 - Cameron Montgomery     '90 Mobile Parks and Re    ND  NWI

Event 88 Midget Boys Shot Put 6 lb.

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK           PTS
== ========================== =================== =====          ===
 1 Michael Richardson         Faith Track Club    9.14m 30'00.00 10
 2 Ronnie Anderson            Faith Track Club    8.26m 27'01.25  8
 3 Joel Hamilton          '88 Hoover Track Club   7.77m 25'06.00  6
 4 Gregory Cooley         '89 Memphis Hurdlers TC 7.74m 25'04.75  4
 5 Jonathan Miles             New Orleans Comets  7.51m 24'07.75  2
 6 Wesley Heck            '89 Unattached          6.51m 21'04.25  1
 7 Rahmound Jordan            HATTIESBURG FLYERS  5.91m 19'04.75

Event 96 Midget Boys Discus Throw 1kg

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK            PTS
== ========================== =================== ======          ===
 1 Joel Hamilton          '88 Hoover Track Club   19.68m 64'07.00 10
 2 Wesley Heck            '89 Unattached          18.52m 60'09.00  8
 3 Ronnie Anderson            Faith Track Club    14.20m 46'07.00  6
 4 Rahmound Jordan            HATTIESBURG FLYERS  13.88m 45'06.00  4
 5 Gregory Cooley         '89 Memphis Hurdlers TC 13.62m 44'08.00  2
 - Ralph Griffin              Greater King David      ND

Event 106 Midget Boys Javelin Throw 300g

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             PTS
== ========================== =================== ======           ===
 1 Eugene Newman          '89 Memphis Hurdlers TC 30.74m 100'10.00 10
 2 Garhett Fontana            Lake Area Express   27.24m 89'04.00  8
 3 Michael Puhnaty        '89 Hoover Track Club   23.70m 77'09.00  6
 4 Gregory Cooley         '89 Memphis Hurdlers TC 20.12m 66'00.00  4
 5 Patrick McGregor       '90 Hoover Track Club   19.06m 62'06.00  2
 6 Edward Wilson          '89 Kershaw Track Club  19.00m 62'04.00  1
 7 Joseph Comeaux             Lake Area Express   16.88m 55'04.00
 8 Jonathan Miles             New Orleans Comets  16.60m 54'05.00
 9 Rahmound Jordan            HATTIESBURG FLYERS  13.68m 44'10.00
10 Johnny Seals           '89 Mobile Parks and Re 12.48m 40'11.00

Event 176 Midget Boys Outdoor Pentathlon

Finals - Results  - Thursday 07/12/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                       PTS PTS
== ============================ ========================= ==== ===
 1 Jacob Turnispeed             Unattached                1743  10
 2 Jerry Braddock               SOUTHEAST MISSISSIPPI     1603   8
 3 Deshawn Minnis           '89 Memphis Hurdlers TC       1298   6
 4 Larry Burton             '90 Memphis Hurdlers TC       1229   4
 5 Tyler Glynn                  Unattached                1199   2

Event 62 Midget Boys 1,500 Meter Race Walk

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Ronnie Anderson              Faith Track Club          10:00.0h  10
 2 Harlan Jackson           '89 Memphis Hurdlers TC       12:36.8h   8

Event 6 Youth Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Joshua Combs                 Unattached                11.46  NWI  10
 2 Eugene Sowell            '87 Hoover Track Club         11.52  NWI   8
 3 Eric Wilson              '87 Southwest M.Pike C. TC    11.56  NWI   6
 4 Demario Dayton           '87 Wilma Rudolph TC          12.16  NWI   4
 5 Richard Whitman          '88 Wilma Rudolph TC          12.17  NWI   2
 6 DaMario King             '87 Mobile Parks and Recreati 12.26  NWI   1
 7 Jonathon White               Unattached                12.33  NWI

Event 16 Youth Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Eric Wilson              '87 Southwest M.Pike C. TC    23.74  NWI  10
 2 Mark Holmes              '87 Mobile Parks and Recreati 24.04  NWI   8
 3 Justin Christophe            WESTSIDE STRIDERS         24.21  NWI   6
 4 Richard Whitman          '88 Wilma Rudolph TC          25.01  NWI   4
 5 Preston Brown            '87 Wilma Rudolph TC          25.28  NWI   2
 6 Evan Brown               '87 Wilma Rudolph TC          25.88  NWI   1
 7 Kenneth Walton           '88 Wilma Rudolph TC          28.95  NWI
 - Eugene Sowell            '87 Hoover Track Club            NT  NWI

Event 26 Youth Boys 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  PTS
== ============================ ========================= ===== ===
 1 Frankie Gatson               River Cities Track Club   53.03  10
 2 William Hayes            '87 Mobile Parks and Recreati 54.03   8
 3 Brandon Spradley         '88 Port City Track Club      54.53   6
 4 Demario Dayton           '87 Wilma Rudolph TC          55.83   4
 5 Preston Brown            '87 Wilma Rudolph TC          56.10   2
 6 Jonathon White               Unattached                59.10   1

Event 36 Youth Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Frankie Gatson               River Cities Track Club   2:07.9h  10
 2 David Spencer            '87 Wilma Rudolph TC          2:19.1h   8
 3 Corey Lewis              '87 Illusions                 2:24.3h   6
 4 Seth Conerly                 HATTIESBURG FLYERS        2:25.7h   4
 5 Joshua Harris                Faith Track Club          2:28.4h   2
 6 Dedrick Burnett          '88 Mobile Parks and Recreati 2:28.6h   1
 7 Christopher Shaw         '87 CORDOVA TRACK CLUB        2:29.3h
 8 William Dill             '87 Hi-Performance Track Club 2:31.1h
 9 Sam Woods                    Future Track Club         2:31.9h
10 Marco Collazo            '88 Kershaw Track Club        2:34.4h
11 Antares Washington       '87 North Alabama Track Club  2:45.2h
 - Patrick McGregor         '90 Hoover Track Club              NT
 - Keshaun Truitt-Nelson    '88 Wilma Rudolph TC               DQ

Event 46 Youth Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Karjuan Williams             New Orleans Comets Track  4:42.59  10
 2 Seth Conerly                 HATTIESBURG FLYERS        4:47.32   8
 3 Joshua Harris                Faith Track Club          4:50.69   6
 4 Keshaun Truitt-Nelson    '88 Wilma Rudolph TC          4:52.86   4
 5 David Spencer            '87 Wilma Rudolph TC          4:58.67   2
 6 Johathan Set Arnett      '87 CORDOVA TRACK CLUB        4:59.90   1
 7 William Dill             '87 Hi-Performance Track Club 5:03.54
 8 Dedrick Burnett          '88 Mobile Parks and Recreati 5:11.45
 9 Marco Collazo            '88 Kershaw Track Club        5:13.52
10 Corey Lewis              '87 Illusions                 5:13.55
11 Ryan Barrow                  Lake Area Express         5:21.69
12 Robert Taylor                Baton Rouge YMCA          5:23.49
13 James Cunningham         '87 Port City Track Club      5:41.41
 - Michael Puhnaty          '89 Hoover Track Club              NT

Event 54 Youth Boys 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Seth Conerly                 HATTIESBURG FLYERS        10:28.3h  10
 2 Johathan Set Arnett      '87 CORDOVA TRACK CLUB        10:53.6h   8
 3 William Dill             '87 Hi-Performance Track Club 10:53.7h   6
 4 Joe Wilson               '88 Unattached                11:07.8h   4
 5 Lino Reyes               '87 Memphis Hurdlers TC       11:20.2h   2
 6 Marco Collazo            '88 Kershaw Track Club        11:34.4h   1
 7 Ryan Barrow                  Lake Area Express         11:54.5h
 8 Dedrick Burnett          '88 Mobile Parks and Recreati 11:54.6h
 9 Robert Taylor                Baton Rouge YMCA          12:03.9h
10 Jamie DeSpain            '87 Hoover Track Club         12:11.9h
 - Aaron Markowitz          '87 Memphis Hurdlers TC             NT

Event 160 Youth Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME    PTS
==  =================================== ======= ===
 1  MPRD      Mobile Parks and Recreati 3:48.87  10
 2  WRTC      Wilma Rudolph TC          3:56.54   8
 3  FUTC      Future Track Club         4:11.29   6
 4  WRTC "B"  Wilma Rudolph TC          4:29.94   4

Event 168 Youth Boys 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME     PTS
==  =================================== ======== ===
 1  WRTC      Wilma Rudolph TC          10:25.76  10
 2  MHTC      Memphis Hurdlers TC       11:10.53   8

Event 134 Youth Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK          PTS
== ========================== =================== =====         ===
 1 Christopher Shaw       '87 CORDOVA TRACK CLUB  1.70m 5'07.00 10
 - Cory Guillory              Lake Area Express      NH
 - Bryant Bonds           '87 Hi-Performance Trac    NH

Event 118 Youth Boys Long Jump Pit #1

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                 PTS
== ========================== =================== =====                ===
 1 Joshua Combs               Unattached          5.76m  1.4  18'10.75 10
 2 Brandon Spradley       '88 Port City Track Clu 5.76m  0.3  18'10.75  8
 3 Demone Reese               WESTSIDE STRIDERS   5.03m  NWI  16'06.00  6
 4 Todd Cage                  New Orleans Comets  4.85m -0.9  15'11.00  4
 5 Justin Lee             '88 North Alabama Track 4.82m  0.2  15'09.75  2
 6 Nicholas Sylvester     '86 Mobile Parks and Re 4.77m -0.2  15'07.75  1
 7 Johnathon Smith        '87 Memphis Hurdlers TC 3.27m  NWI  10'08.75
 - William Green          '88 Memphis Hurdlers TC    ND  NWI

Event 124 Youth Boys Triple Jump Pit #1

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  PTS
== ========================== =================== ======                ===
 1 Todd Cage                  New Orleans Comets  10.25m  NWI  33'07.50 10
 2 Chad Thomas            '88 Mobile Parks and Re  9.42m  NWI  30'11.00  8
 3 Markist Bulger         '87 Kershaw Track Club   9.32m  NWI  30'07.00  6
 4 Lino Reyes             '87 Memphis Hurdlers TC  9.01m  NWI  29'06.75  4
 5 Stancer Yarbrough      '87 North Alabama Track  8.47m  NWI  27'09.50  2

Event 90 Youth Boys Shot Put 4kg

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK            PTS
== ========================== =================== ======          ===
 1 Ashford Jackson            Unattached          13.33m 43'09.00 10
 2 Michael Miller             Lake Area Express   12.93m 42'05.25  8
 3 Aaron Thomas           '87 Wilma Rudolph TC    12.18m 39'11.50  6
 4 James Taylor           '88 North Alabama Track 12.11m 39'08.75  4
 5 Marquis Purnell        '87 Phenix Russell Trac 11.91m 39'01.00  2
 6 Michael Pierce         '87 Mobile Parks and Re 11.80m 38'08.75  1
 7 Lonnie Turner              Unattached          11.54m 37'10.50
 8 Paul Hill              '88 Illusions           10.50m 34'05.50
 9 Jonathon White             Unattached           9.52m 31'03.00
10 Melvin Fenner              HATTIESBURG FLYERS   7.50m 24'07.25
 - Shad Jackson               Unattached              ND
 - Myron Anderson         '87 Memphis Hurdlers TC     ND

Event 98 Youth Boys Discus Throw 1kg

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             PTS
== ========================== =================== ======           ===
 1 Michael Miller             Lake Area Express   41.40m 135'10.00 10
 2 Marquis Purnell        '87 Phenix Russell Trac 39.42m 129'04.00  8
 3 Michael Pierce         '87 Mobile Parks and Re 36.30m 119'01.00  6
 4 Aaron Thomas           '87 Wilma Rudolph TC    32.86m 107'10.00  4
 5 James Taylor           '88 North Alabama Track 27.60m 90'07.00  2
 6 Melvin Fenner              HATTIESBURG FLYERS  23.30m 76'05.00  1
 7 Preston Williams       '88 Memphis Hurdlers TC 20.26m 66'06.00
 8 Anthony Nettles        '88 Kershaw Track Club  19.76m 64'10.00
 9 Paul Hill              '88 Illusions           15.68m 51'05.00
 - Kendall Plain              Greater King David    FOUL
 - Antoine Adams              Faith Track Club        ND
 - Alexis Mitchell        '87 Memphis Hurdlers TC     ND
 - Myron Anderson         '87 Memphis Hurdlers TC     ND

Event 108 Youth Boys Javelin Throw 600g

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             PTS
== ========================== =================== ======           ===
 1 James Taylor           '88 North Alabama Track 33.22m 109'00.00 10
 2 Christopher Chandler       New Orleans Comets  24.98m 81'11.00  8
 3 Preston Williams       '88 Memphis Hurdlers TC 24.02m 78'10.00  6
 4 Dustin Reeber              Lake Area Express   22.78m 74'09.00  4
 5 Re'Shaun Perry         '87 Mobile Parks and Re 22.66m 74'04.00  2
 6 Brandon Cunningham     '88 Mobile Parks and Re 18.40m 60'04.00  1
 - Alexis Mitchell        '87 Memphis Hurdlers TC     ND
 - Vaughn Pickens         '85 Hoover Track Club       ND
 - Brian Jones            '86 Hoover Track Club       ND
 - Chad Thomas            '88 Mobile Parks and Re     ND
 - Jericho Lee                New Orleans Comets      ND
 - Melvin Fenner              HATTIESBURG FLYERS      ND
 - Myron Anderson         '87 Memphis Hurdlers TC     ND

Event 178 Youth Boys Outdoor Pentathlon

Finals - Results  - Thursday 07/12/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                       PTS PTS
== ============================ ========================= ==== ===
 1 Karjuan Williams             New Orleans Comets Track  1896  10
 2 Jonathon White               Unattached                1861   8
 3 Lino Reyes               '87 Memphis Hurdlers TC       1516   6
 4 Roderick Johnson             New Orleans Comets Track   978   4
 5 Ronnie Norford           '88 Memphis Hurdlers TC        649   2
 6 Drexel Perkins               Future Track Club          596   1

Event 64 Youth Boys 3,000 Meter Race Walk

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Brandon Cador                Point-Coupee Track Club   24:06.0h  10
 2 Ricky Wilson             '88 Kershaw Track Club        24:10.0h   8
 - Jermaine Harding         '88 Kershaw Track Club              NT
 - Alexis Mitchell          '87 Memphis Hurdlers TC             NT

Event 8 Intermediate Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Darrus Joseph                Lake Area Express         11.09  NWI  10
 2 Jonathan Botley              Lake Area Express         11.36  NWI   8
 3 Donta Nelms              '85 Phenix Russell Track Club 11.39  NWI   6
 4 Bryan Johnson            '85 Wilma Rudolph TC          11.46  NWI   4
 5 Jermaine Bailey          '85 WEST TENNESSEE FLYERS     11.56  NWI   2
 6 Eric Emery                   Future Track Club         11.59  NWI   1
 7 Kyle White               '86 Kershaw Track Club        11.66  NWI
 8 Michael Taylor           '85 Mobile Parks and Recreati 11.69  NWI

Event 18 Intermediate Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Darrus Joseph                Lake Area Express         21.92  NWI  10
 2 Melvin Ellis                 Port Gibson Track Club    22.66  NWI   8
 3 Chris Chambliss              Port Gibson Track Club    22.72  NWI   6
 4 Bryan Johnson            '85 Wilma Rudolph TC          23.09  NWI   4
 5 Michael Schultz              Future Track Club         23.46  NWI   2
 6 Michael Taylor           '85 Mobile Parks and Recreati 23.49  NWI   1
 7 Stephen Frierson         '85 Wilma Rudolph TC          23.86  NWI
 8 Marcus Buggs             '85 Wilma Rudolph TC          24.19  NWI

Event 28 Intermediate Boys 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  PTS
== ============================ ========================= ===== ===
 1 Melvin Ellis                 Port Gibson Track Club    49.55  10
 2 Adrian Perkins               River Cities Track Club   49.99   8
 3 Chris Chambliss              Port Gibson Track Club    51.12   6
 4 Nelson Rutledge          '85 Wilma Rudolph TC          51.76   4
 5 Terrell Turner           '85 Music City TC             52.56   2
 6 Michael Taylor           '85 Mobile Parks and Recreati 52.72   1
 7 Ethan Welch              '85 Mobile Parks and Recreati 53.32
 - Michael Bagby            '86 Port City Track Club         NT

Event 38 Intermediate Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Adrian Perkins               River Cities Track Club   1:58.15  10
 2 Tawane Burks                 Port Gibson Track Club    2:00.99   8
 3 Montrece Dowdy           '85 Flying Cardinals TC       2:02.87   6
 4 Ethan Welch              '85 Mobile Parks and Recreati 2:04.76   4
 5 Joshua Miles                 New Orleans Comets Track  2:07.89   2
 6 Karlesio Richardson          Natchez Track Club        2:11.26   1
 7 Jordan Goodman           '86 Wilma Rudolph TC          2:15.67
 8 Courntey Anthony         '86 WEST TENNESSEE FLYERS     2:15.70
 9 Dan Tucker               '86 Port City Track Club      2:21.67
10 Larry Harris             '85 CORDOVA TRACK CLUB        2:21.91
11 James Dupriest           '86 Port City Track Club      2:22.87

Event 48 Intermediate Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Cody Savage                  Lake Area Express         4:12.64  10
 2 Nathan Daniels               Lafayette Youth Track     4:25.19   8
 3 Joshua Miles                 New Orleans Comets Track  4:27.36   6
 4 Ethan Welch              '85 Mobile Parks and Recreati 4:28.72   4
 5 Courntey Anthony         '86 WEST TENNESSEE FLYERS     4:57.25   2
 6 Jordan Goodman           '86 Wilma Rudolph TC          5:08.80   1
 - Chris Lopez                  Hoover Track Club              NT
 - Tawane Burks                 Port Gibson Track Club         NT
 - John Boone               '86 Memphis Hurdlers TC            NT

Event 56 Intermediate Boys 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Cody Savage                  Lake Area Express          9:23.8h  10
 2 Nathan Daniels               Lafayette Youth Track     10:35.0h   8
 3 Derek Ray                    Jackson Jaguars Track clu 11:24.0h   6
 4 Brandon Carr             '86 Memphis Hurdlers TC       11:28.9h   4
 - Seth Arnett              '86 CORDOVA TRACK CLUB              NT

Event 76 Intermediate Boys 110 Meter High Hurdles 39"

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       HT PTS
== ============================ ========================= ========== == ===
 1 John Yarbrough           '85 Music City TC             14.92  NWI  1 10
 2 Dominic Reeder               Lake Area Express         15.29  NWI  1  8
 3 Vaughn Pickens           '85 Hoover Track Club         15.35  NWI  1  6
 4 Raphen Reed                  Unattached                15.80  NWI  2  4
 5 Marcus Harris            '86 Memphis Hurdlers TC       16.30  NWI  2  2
 6 Bryon Jones                  Future Track Club         16.37  NWI  2  1
 - Darrius Edwards              Natchez Track Club           DQ  NWI  2
 - Jared Kelly              '86 Wilma Rudolph TC             DQ  NWI  1

Event 82 Intermediate Boys 400 Meter Int Hurdles 36"

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT PTS
== ============================ ========================= ===== == ===
 1 Darrius Edwards              Natchez Track Club        56.55  1 10
 2 Devin Palamino               Lake Area Express         58.52  1  8
 3 Jared Kelly              '86 Wilma Rudolph TC          59.75  2  6
 4 Simeon Harris            '86 CORDOVA TRACK CLUB        61.51  2  4
 5 Vaughn Pickens           '85 Hoover Track Club         63.83  1  2
 6 Amos Adams               '86 North Alabama Track Club  66.65  2  1
 7 Frank Williams               SOUTHEAST MISSISSIPPI     68.69  2
 - Bryon Jones                  Future Track Club            DQ  1

Event 69 Intermediate Boys 2,000 Meter Steeplechase

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Cody Savage                  Lake Area Express         6:11.5h  10
 2 Brandon Carr             '86 Memphis Hurdlers TC       7:47.3h   8
 3 Timothy Moore            '86 Memphis Hurdlers TC       8:31.6h   6
 4 Anthony Hopson           '86 Memphis Hurdlers TC       8:49.0h   4

Event 152 Intermediate Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME  HT PTS
==  =================================== ===== == ===
 1  LAE       Lake Area Express         43.57  1 10
 2  FUTC      Future Track Club         44.44  2  8
 3  WRTC      Wilma Rudolph TC          44.53  1  6
 4  RCTC      River Cities Track Club   45.33  1  4
 5  LAE  "B"  Lake Area Express         45.37  2  2
 6  WRTC "B"  Wilma Rudolph TC          45.84  2  1
 7  PCTC      Port City Track Club      45.87  2
 -  MPRD      Mobile Parks and Recreati    NT  1
 -  KTC       Kershaw Track Club           NT  1

Event 162 Intermediate Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT PTS
==  =================================== ======= == ===
 1  LAE       Lake Area Express         3:26.22  1 10
 2  WRTC "B"  Wilma Rudolph TC          3:30.92  1  8
 3  PGTC      Port Gibson Track Club    3:33.72  2  6
 4  LAE  "B"  Lake Area Express         3:36.33  1  4
 5  FUTC      Future Track Club         3:37.66  1  2
 6  PCTC      Port City Track Club      3:44.20  2  1
 7  WRTC      Wilma Rudolph TC          3:54.15  2
 8  MHTC      Memphis Hurdlers TC       3:55.88  2

Event 170 Intermediate Boys 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME    PTS
==  =================================== ======= ===
 1  MHTC      Memphis Hurdlers TC       9:49.96  10

Event 136 Intermediate Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK          PTS
== ========================== =================== =====         ===
 1 Adam Trevillion            Unattached          1.75m 5'08.75 10

Event 120 Intermediate Boys Long Jump Pit #1

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                 PTS
== ========================== =================== =====                ===
 1 Kendrick Gibbons           Natchez Track Club  6.33m  NWI  20'09.25 10
 2 Jason Mershon          '85 CORDOVA TRACK CLUB  6.27m  NWI  20'07.00  8
 3 Michael Bagby          '86 Port City Track Clu 6.16m  NWI  20'02.50  6
 4 Wilson Gerald              Port Gibson Track C 5.88m  NWI  19'03.50  4
 5 Rakia Haynes           '85 Memphis Hurdlers TC 5.88m  NWI  19'03.50  2
 6 Ladrae Hamilton        '85 Port City Track Clu 5.85m  NWI  19'02.50  1
 7 Sam Moore              '85 Port City Track Clu 5.64m  NWI  18'06.00
 8 Darryl Bassett             Natchez Track Club  5.57m  NWI  18'03.25
 9 Marcus Harris          '86 Memphis Hurdlers TC 5.30m  NWI  17'04.75
10 Gary Lambert           '86 Port City Track Clu 4.83m  NWI  15'10.25
11 Aaron Jones            '86 Memphis Hurdlers TC 4.42m  NWI  14'06.00

Event 126 Intermediate Boys Triple Jump Pit #1

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  PTS
== ========================== =================== ======                ===
 1 Kendrick Gibbons           Natchez Track Club  12.72m  NWI  41'08.75 10
 2 Darryl Bassett             Natchez Track Club  12.16m  NWI  39'10.75  8
 3 Michael Bagby          '86 Port City Track Clu 12.09m  NWI  39'08.00  6
 4 Marcus Harris          '86 Memphis Hurdlers TC 11.67m  NWI  38'03.50  4
 5 Gary Lambert           '86 Port City Track Clu 11.45m  NWI  37'06.75  2
 6 Jonathen Howard            Future Track Club   10.88m  NWI  35'08.50  1

Event 92 Intermediate Boys Shot Put 12 lb.

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK            PTS
== ========================== =================== ======          ===
 1 James Farmer               Port Gibson Track C 13.55m 44'05.50 10
 2 Orenthal Tapplin       '86 WEST TENNESSEE FLYE 12.65m 41'06.00  8
 3 Mike Witherwax             Lake Area Express   12.29m 40'04.00  6
 4 Jimmy Harris               Jackson Jaguars Tra 11.62m 38'01.50  4
 5 Phillip Bagby          '85 Port City Track Clu 10.35m 33'11.50  2
 6 Rakia Haynes           '85 Memphis Hurdlers TC  8.97m 29'05.25  1
 7 tyler sanders              HATTIESBURG FLYERS   7.79m 25'06.75
 - Terrance Moore         '85 Memphis Hurdlers TC     ND
 - Justin Morris              Prattville Panthers     ND
 - Antonia Seabrooks          HATTIESBURG FLYERS      ND
 - Jonathan White         '88 Unattached              ND

Event 100 Intermediate Boys Discus Throw 1.6kg

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             PTS
== ========================== =================== ======           ===
 1 Orenthal Tapplin       '86 WEST TENNESSEE FLYE 41.66m 136'08.00 10
 2 Jimmy Harris               Jackson Jaguars Tra 36.26m 118'11.00  8
 3 Mike Witherwax             Lake Area Express   34.24m 112'04.00  6
 4 Phillip Bagby          '85 Port City Track Clu 29.78m 97'08.00  4
 5 tyler sanders              HATTIESBURG FLYERS  27.16m 89'01.00  2
 6 James Farmer               Port Gibson Track C 25.70m 84'04.00  1
 7 Julius Gavin           '85 Memphis Hurdlers TC 25.14m 82'06.00
 - Terrance Moore         '85 Memphis Hurdlers TC     ND
 - O.J. Strother              Prattville Panthers     ND
 - Alex Shofner           '85 Unattached              ND
 - Antonia Seabrooks          HATTIESBURG FLYERS      ND

Event 110 Intermediate Boys Javelin Throw 800g

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             PTS
== ========================== =================== ======           ===
 1 Mike Witherwax             Lake Area Express   46.38m 152'02.00 10
 2 Julian Harris              New Orleans Comets  45.88m 150'06.00  8
 3 Tyler Newcomb          '86 Unattached          40.20m 131'11.00  6
 4 Jimmy Harris               Jackson Jaguars Tra 38.92m 127'08.00  4
 5 Brian Jones            '86 Hoover Track Club   30.68m 100'08.00  2
 6 Vaughn Pickens         '85 Hoover Track Club   19.64m 64'05.00  1
 7 tyler sanders              HATTIESBURG FLYERS  17.38m 57'00.00

Event 180 Intermediate Boys Decathlon

Finals - Results  - Thursday 07/12/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                       PTS PTS
== ============================ ========================= ==== ===
 1 Julian Harris                New Orleans Comets Track  4471  10
 2 Marcus Harris            '86 Memphis Hurdlers TC       4040   8
 3 Aaron Jones              '86 Memphis Hurdlers TC       3040   6
 4 Timothy Moore            '86 Memphis Hurdlers TC       2235   4

Event 66 Intermediate Boys 5,000 Meter Race Walk

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Anthony Hopson           '86 Memphis Hurdlers TC       36:52.0h  10
 2 Julius Gavin             '85 Memphis Hurdlers TC       36:58.4h   8
 - Christopher Bradley      '85 Memphis Hurdlers TC             NT

Event 10 Young Men's 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Chris Jones              '84 Illusions                 10.81  NWI  10
 2 Ronnie Lytle             '82 Illusions                 11.05  NWI   8
 3 Kelvin Simien                Lake Area Express         11.06  NWI   6
 4 James Thomas                 Lake Area Express         11.08  NWI   4
 5 Micah Gradney                Lake Area Express         11.09  NWI   2
 6 Chris Taylor             '83 CORDOVA TRACK CLUB        11.28  NWI   1
 7 Nicholas Thompson        '82 Memphis Hurdlers TC       11.32  NWI
 8 Chris Williams           '83 Port City Track Club      11.45  NWI

Event 20 Young Men's 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       PTS
== ============================ ========================= ========== ===
 1 Nicholas Thompson        '82 Memphis Hurdlers TC       22.00  NWI  10
 2 Kelvin Simien                Lake Area Express         22.03  NWI   8
 3 Arthur Davis             '83 Mobile Parks and Recreati 22.23  NWI   6
 4 Delarenta Hawkins        '84 Kershaw Track Club        22.43  NWI   4
 5 Micah Gradney                Lake Area Express         22.63  NWI   2
 6 Ronald Morris Jr.        '83 Illusions                 22.70  NWI   1
 7 Ronnie Lytle             '82 Illusions                 22.73  NWI
 8 Chris Taylor             '83 CORDOVA TRACK CLUB        22.76  NWI

Event 30 Young Men's 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  PTS
== ============================ ========================= ===== ===
 1 Chris Jones              '84 Illusions                 47.81  10
 2 Arthur Davis             '83 Mobile Parks and Recreati 48.77   8
 3 Delarenta Hawkins        '84 Kershaw Track Club        49.61   6
 4 Lionel Collins               Jackson Jaguars Track clu 50.31   4
 5 Lloyd Leblanc                Future Track Club         53.01   2
 6 Ronald Morris Jr.        '83 Illusions                 54.65   1
 - Jajuan Clark             '84 Music City TC                NT
 - Terry Estwick                New Orleans Comets Track     NT

Event 40 Young Men's 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Jajuan Clark             '84 Music City TC             1:57.54  10
 2 Terry Estwick                New Orleans Comets Track  1:57.57   8
 3 Cornelius Cunningham     '83 Port City Track Club      1:59.17   6
 4 T. J. Hoffpauir              Lake Area Express         2:00.71   4
 5 Andrew Thibodeaux            Lafayette Youth Track     2:01.54   2
 6 Pat Lyles                '84 Flying Cardinals TC       2:03.24   1
 7 Esmund Morgan            '84 CORDOVA TRACK CLUB        2:04.34
 8 Christopher Edwards      '82 Port City Track Club      2:05.44
 9 Michael Cliatt           '84 Phenix Russell Track Club 2:07.28
10 Carlos Malbrew               Future Track Club         2:11.65
 - John Bullock             '83 Flying Cardinals TC            NT
 - Lionel Collins               Jackson Jaguars Track clu      NT
 - Archie Riley             '83 Kershaw Track Club             NT

Event 50 Young Men's 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 John Bullock             '83 Flying Cardinals TC       4:11.68  10
 2 T. J. Hoffpauir              Lake Area Express         4:14.08   8
 3 Christopher Edwards      '82 Port City Track Club      4:23.49   6
 4 Terron Hopkins               Lake Area Express         4:27.80   4
 5 Jacob Clay               '84 Memphis Hurdlers TC       5:37.67   2
 - Carlos Malbrew               Future Track Club              NT
 - Cornelius Cunningham     '83 Port City Track Club           NT
 - Terry Estwick                New Orleans Comets Track       NT
 - Paul Reynard             '84 Music City TC                  NT

Event 58 Young Men's 5,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Chad Hodge                   Lake Area Express         18:10.00  10
 2 Justin Schroeder             Future Track Club         18:18.00   8
 3 John LeBouef                 Future Track Club         19:02.00   6
 4 Christian Moore          '84 Memphis Hurdlers TC       20:09.00   4
 5 Brooks LeCompt               Lake Area Express         20:52.00   2
 6 Jacob Clay               '84 Memphis Hurdlers TC       21:50.00   1
 - John Bullock             '83 Flying Cardinals TC             NT

Event 78 Young Men's 110 Meter High Hurdles 39"

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       HT PTS
== ============================ ========================= ========== == ===
 1 Linnie Yarbrough         '82 Music City TC             14.45  NWI  2 10
 2 Wendell Woods                Future Track Club         15.09  NWI  1  8
 3 Robert Liggins           '82 Memphis Hurdlers TC       15.25  NWI  2  6
 4 Kevin Harrison           '82 Kershaw Track Club        15.29  NWI  2  4
 5 Felix Bell                   SOUTHEAST MISSISSIPPI     15.35  NWI  2  2
 6 Denzel Young                 Point-Coupee Track Club   15.96  NWI  1  1
 7 Courtney McGowan         '84 Northeast Elite Track Clu 18.40  NWI  1
 8 Ivra Warren              '83 North Alabama Track Club  18.43  NWI  1

Event 84 Young Men's 400 Meter Int Hurdles 36"

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT PTS
== ============================ ========================= ===== == ===
 1 Linnie Yarbrough         '82 Music City TC             55.94  1 10
 2 Lionel Collins               Jackson Jaguars Track clu 56.20  1  8
 3 Robert Liggins           '82 Memphis Hurdlers TC       57.84  1  6
 4 Alonzo Williams          '84 CORDOVA TRACK CLUB        57.93  2  4
 5 Kevin Harrison           '82 Kershaw Track Club        60.90  2  2
 6 Michael Alexander            Lake Area Express         61.34  2  1
 7 Chase Sullivan           '83 Port City Track Club      62.30  2

Event 70 Young Men's 2,000 Meter Steeplechase

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    PTS
== ============================ ========================= ======= ===
 1 Lionel Collins               Jackson Jaguars Track clu 6:35.5h  10
 2 Chad Hodge                   Lake Area Express         6:49.2h   8
 3 Justin Schroeder             Future Track Club         7:10.0h   6
 4 John LeBouef                 Future Track Club         7:39.3h   4
 5 Christian Moore          '84 Memphis Hurdlers TC       8:03.6h   2

Event 154 Young Men's 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME  HT PTS
==  =================================== ===== == ===
 1  ITC       Illusions                 42.51  2 10
 2  LAE       Lake Area Express         42.66  1  8
 3  FYTC      Flying Cardinals TC       43.08  2  6
 4  PCTC      Port City Track Club      43.83  1  4
 5  PETC      Point-Coupee Track Club   46.28  2  2

Event 164 Young Men's 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT PTS
==  =================================== ======= == ===
 1  ITC       Illusions                 3:18.59  2 10
 2  KTC       Kershaw Track Club        3:21.73  1  8
 3  LAE       Lake Area Express         3:23.39  1  6
 4  CDTC      CORDOVA TRACK CLUB        3:23.56  1  4
 5  MHTC      Memphis Hurdlers TC       3:25.60  2  2
 6  FYTC      Flying Cardinals TC       3:29.60  1  1
 7  FUTC      Future Track Club         3:29.87  2
 8  PCTC      Port City Track Club      3:37.04  2
 9  PETC      Point-Coupee Track Club   3:43.48  2
10  LAE  "B"  Lake Area Express         3:50.52  1

Event 172 Young Men's 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME    PTS
==  =================================== ======= ===
 1  FYTC      Flying Cardinals TC       8:10.28  10
 2  LAE       Lake Area Express         8:31.77   8
 3  FUTC      Future Track Club         8:41.18   6
 4  NATC      North Alabama Track Club  9:28.46   4
 5  MHTC      Memphis Hurdlers TC       9:45.51   2
 6  PETC      Point-Coupee Track Club   9:49.91   1

Event 138 Young Men's High Jump

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK          PTS
== ========================== =================== =====         ===
 1 Curtis Hines           '82 Memphis Hurdlers TC 1.95m 6'04.75 10
 2 Janon Busby            '83 Mobile Parks and Re 1.95m 6'04.75  8
 3 Joshua Goodwin             Lake Area Express   1.90m 6'02.75  6
 4 Donald Clark               Southwest M.Pike C. 1.80m 5'10.75  4
 5 Maurice Joseph             Point-Coupee Track  1.70m 5'07.00  2
 6 Michael Wheeler        '84 Memphis Hurdlers TC 1.55m 5'01.00  1
 - Frank Louis                Point-Coupee Track     NH
 - Bruce Williams             Hoover Track Club      NH

Event 144 Young Men's Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK           PTS
== ========================== =================== =====          ===
 1 Andre' Bertrand            Lake Area Express   3.96m 12'11.75 10
 2 Julius Caraway             Lake Area Express   3.81m 12'06.00  8
 3 Justin Houidobre           Unattached          3.50m 11'05.75  6
 - Jordan Buller              Lake Area Express      NH

Event 122 Young Men's Long Jump Pit #1

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                 PTS
== ========================== =================== =====                ===
 1 Marvin Lucas               Jackson Jaguars Tra 6.79m  NWI  22'03.50 10
 2 Perry Harris               Southwest M.Pike C. 6.76m  1.5  22'02.25  8
 3 Alvin Brown                Future Track Club   6.56m  0.3  21'06.25  6
 4 Aaron Sims             '83 Flying Cardinals TC 6.56m  1.6  21'06.25  4
 5 James Fakunle          '83 North Alabama Track 6.47m -0.2  21'02.75  2
 6 Dallas Johnson         '83 Wilma Rudolph TC    6.42m  0.9  21'00.75  1
 7 Thomas Ebietoma            Future Track Club   6.30m  1.2  20'08.00
 - Johnny Anderson        '84 Kershaw Track Club     ND  NWI
 - Abraham Jones          '84 Mobile Parks and Re    ND  NWI
 - Gerald Wilson              Port Gibson Track C    ND  NWI
 - Lorenzo Craig              Port City Track Clu    ND  NWI
 - Kendle Gillis          '84 Kershaw Track Club     ND  NWI

Event 128 Young Men's Triple Jump Pit #1

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  PTS
== ========================== =================== ======                ===
 1 Janon Busby            '83 Mobile Parks and Re 14.68m  NWI  48'02.00 10
 2 Perry Harris               Southwest M.Pike C. 14.18m  NWI  46'06.25  8
 3 Alvin Brown                Future Track Club   13.98m  NWI  45'10.50  6
 4 Kendle Gillis          '84 Kershaw Track Club  13.85m  NWI  45'05.25  4
 5 James Fakunle          '83 North Alabama Track 13.33m  NWI  43'09.00  2
 6 Marvin Lucas               Jackson Jaguars Tra 13.15m  NWI  43'01.75  1
 7 Aaron Sims             '83 Flying Cardinals TC 12.95m  NWI  42'06.00
 8 Jernell Braxton            WESTSIDE STRIDERS   12.49m  NWI  40'11.75
 9 Esmund Morgan          '84 CORDOVA TRACK CLUB  12.38m  NWI  40'07.50
10 Johnny Anderson        '84 Kershaw Track Club  12.29m  NWI  40'04.00
 - Abraham Jones          '84 Mobile Parks and Re     ND  NWI
 - Jerome Buchanan        '82 Memphis Hurdlers TC     ND  NWI
 - Lorenzo Craig              Port City Track Clu     ND  NWI

Event 94 Young Men's Shot Put 12 lb.

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK            PTS
== ========================== =================== ======          ===
 1 Michael Heck           '84 Unattached          15.62m 51'03.00 10
 2 Jonathan Harris            New Orleans Comets  14.72m 48'03.50  8
 3 Jonathan Mailhes           Peak-Performance TC 13.29m 43'07.25  6
 4 Terrence Smith         '83 Port City Track Clu 12.00m 39'04.50  4
 5 Seth Doughty               Unattached          11.19m 36'08.50  2
 - Kyle Derozan               Point-Coupee Track      ND

Event 102 Young Men's Discus Throw 1.6kg

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             PTS
== ========================== =================== ======           ===
 1 Michael Heck           '84 Unattached          45.20m 148'03.00 10
 2 Brandon Williams       '84 Memphis Hurdlers TC 39.46m 129'05.00  8
 3 Jonathan Harris            New Orleans Comets  39.22m 128'08.00  6
 4 Seth Doughty               Unattached          35.08m 115'01.00  4
 5 Terrence Smith         '83 Port City Track Clu 31.26m 102'07.00  2
 6 Matt Griffith              Lake Area Express   27.76m 91'01.00  1

Event 112 Young Men's Javelin Throw 800g

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             PTS
== ========================== =================== ======           ===
 1 Shane Curlee               Lake Area Express   55.28m 181'04.00 10
 2 Matt Griffith              Lake Area Express   49.90m 163'08.00  8
 3 Michael Heck           '84 Unattached          47.50m 155'10.00  6
 4 David Mosely           '84 Unattached          47.30m 155'02.00  4
 5 Jonathan Harris            New Orleans Comets  46.84m 153'08.00  2
 6 Seth Doughty               Unattached          44.68m 146'07.00  1
 7 Gary Grove             '83 Mobile Parks and Re 44.00m 144'04.00
 8 Vivision Kerr              New Orleans Comets  39.84m 130'08.00
 - Kendle Gillis          '84 Kershaw Track Club      ND
 - Kevin Harrison         '82 Kershaw Track Club      ND
 - Pecdico Hoyle          '83 Memphis Hurdlers TC     ND

Event 182 Young Men's Decathlon

Finals - Results  - Thursday 07/12/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                       PTS PTS
== ============================ ========================= ==== ===
 1 Craig Robinson           '84 Memphis Hurdlers TC       4888  10
 2 Thaddeus Peoples         '84 Memphis Hurdlers TC       4807   8
 3 Jonathan Harris              New Orleans Comets Track  4320   6
 4 Justin Houidobre             Unattached                4092   4
 5 Vivision Kerr                New Orleans Comets Track  3695   2

Event 68 Young Men's 5,000 Meter Race Walk

Finals - Results  - Saturday 07/14/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME     PTS
== ============================ ========================= ======== ===
 1 Christian Moore          '84 Memphis Hurdlers TC       37:36.5h  10
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec