Join/Renew Now

Virginia Association Championships

6/9/2001, Lakeland High School

Sub-Bantam Girls 100 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Lamonshay Holley          '93 Portsmouth Patriots       16.78  2
 2 RaShaun Parker            '93 Hampton Blazers           16.85  2
 3 Jenay Moore               '94 Speed City                17.81  1
 4 Fatimah Neblett-Burrell   '94 North Richmond YMCA Comet 17.82  2
 5 Courtney Skinner          '94 Portsmouth Patriots       18.22  3
 6 Asia Moore                '93 North Richmond YMCA Comet 18.27  3
 7 Krista Ferrell            '93 Unattached                18.54  1
 8 Latifah Neblett-Buwell    '94 North Richmond YMCA Comet 18.55  1
 9 Ashley Hicks              '95 Portsmouth Patriots       19.11  1
10 K'Shona Eley              '94 Suffolk Stars             19.22  2
11 Bria Bowers               '94 Suffolk Stars             19.29  2
12 Alan Glover               '94 Suffolk Stars             19.33  3
13 Jasmine Perry             '94 Portsmouth Patriots       19.96  3
14 Khadijah Kelly            '95 Portsmouth Patriots       19.98  2
15 Raven Norman              '93 Unattached                20.32  2
16 Chelsea Wright            '95 Portsmouth Patriots       20.57  3
 - Waynette Claiborne        '93 Peninsula Heat               DQ  1

Sub-Bantam Girls 200 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Lamonshay Holley          '93 Portsmouth Patriots       35.36  2
 2 Waynette Claiborne        '93 Peninsula Heat            36.97  2
 3 RaShaun Parker            '93 Hampton Blazers           38.02  2
 4 Jenay Moore               '94 Speed City                38.47  1
 5 K'Shona Eley              '94 Suffolk Stars             41.94  2
 6 Bria Bowers               '94 Suffolk Stars             42.16  1

Sub-Bantam Girls 400 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Colleen Adams             '93 Tidewater Striders        1:23.01
 2 Tori Lewis-Johnson        '93 Hampton Blazers           1:23.72
 3 RaShaun Parker            '93 Hampton Blazers           1:25.84
 4 Brandi Sparkle            '93 Tidewater Striders        1:27.00
 5 Sparkle Jackson           '93 North Richmond YMCA Comet 1:27.50
 6 Khaliyah Waters           '95 Suffolk Stars             1:53.01

Sub-Bantam Girls 800 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Collen Adams              '93 Tidewater Striders        3:02.00
 2 Tori Lewis-Johnson        '93 Hampton Blazers           3:21.00
 3 Sparkle Jackson           '93 North Richmond YMCA Comet 3:29.00

Sub-Bantam Girls 1500 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Colleen Adams             '93 Tidewater Striders        6:05.25
 2 Bilynda Brinkley          '93 Peaks View Pacers         7:07.24

Sub-Bantam Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =======
 1 NORT      North Richmond YMCA Comet 1:02.00
 2 STAR      Suffolk Stars             1:04.00

Sub-Bantam Girls Long Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Krista Ferrell            '93 Unattached                2.62m
 2 Bria Bowers               '94 Suffolk Stars             2.18m
 3 K'Shona Eley              '94 Suffolk Stars             2.10m
 - Dewayne Johnson           '93 Team Flash                 FOUL

Bantam Girls 100 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Glori King                '91 Team Flash                14.53  2
 2 Llorel Artis              '91 Quiet Storm               15.01  1
 3 Princess Ferguson         '91 Hampton Blazers           15.07  1
 4 Precious Ferguson         '91 Hampton Blazers           15.10  1
 5 Shaneka Ferrell           '91 Unattached                15.32  2
 6 Nadia Natt                '91 North Richmond YMCA Comet 15.44  1
 7 Markell Smith             '92 Portsmouth Patriots       15.45  2
 8 Tajah Sultan              '91 Running Gazelles          15.76  1
 9 Nakia Williams            '92 Freedom Striders          16.12  1
10 Jessica Holland           '91 Portsmouth Patriots       16.28  1
11 Chanee Carson             '91 Speed City                16.29  1
12 Demetria Casey            '91 Peninsula Heat            17.67  2

Bantam Girls 200 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Llorel Artis              '91 Quiet Storm               30.07  1
 2 Glori King                '91 Team Flash                30.14  2
 3 Priscilla Jones           '92 North Richmond YMCA Comet 31.29  3
 4 Tajah Sultan              '91 Running Gazelles          32.27  2
 5 Shaneka Ferrell           '91 Unattached                32.42  1
 6 Princess Ferguson         '91 Hampton Blazers           32.92  3
 7 Precious Ferguson         '91 Hampton Blazers           32.94  2
 8 Markell Smith             '92 Portsmouth Patriots       34.60  2
 9 Ca Cheris Washington      '92 Team Flash                34.94  1
10 Dominique Scales          '91 Speed City                35.10  1
11 Shana Jordan              '92 Speed City                35.40  2
12 Kiana Shazier             '92 Speed City                36.23  3
13 Jasmine Kirkland          '91 North Richmond YMCA Comet 36.26  1
14 Adrea Walton              '91 Suffolk Stars             39.18  2

Bantam Girls 400 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME    HT
== ========================= === ========================= ======= ==
 1 Hannah Varnell            '91 Unattached                1:13.21  2
 2 Tajah Sultan              '91 Running Gazelles          1:14.12  2
 3 Berkley Jenkins           '91 North Richmond YMCA Comet 1:14.28  2
 4 Precious Ferguson         '91 Hampton Blazers           1:16.78  1
 5 Yazonta Bartlett          '92 Team Flash                1:16.82  2
 6 Kenara Hurt               '91 Portsmouth Patriots       1:16.87  1
 7 Nakia Williams            '92 Freedom Striders          1:19.82  1
 8 Rachel Apostoles          '91 Team Flash                1:25.00  1
 9 Priscilla Jones           '92 North Richmond YMCA Comet 1:48.00  1

Bantam Girls 800 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Leteea Henry              '91 Lazer Track Club          3:04.00
 2 Victoria Witt             '91 North Richmond YMCA Comet 3:10.00
 3 Jill Werlink              '91 Team Flash                3:11.00
 4 Racehl Apostoles          '91 Team Flash                3:16.00

Bantam Girls 1500 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Leteea Henry              '91 Lazer Track Club          5:35.87
 2 Mary Margare Peter        '91 Tidewater Striders        5:52.56
 3 Hannah Varnell            '91 Unattached                5:53.30
 4 Georgette Bond            '92 North Richmond YMCA Comet 6:17.22

Bantam Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =======
 1 NORT      North Richmond YMCA Comet 1:03.89
 2 TEAM      Team Flash                1:04.17
 3 CHES      Ches Striders             1:07.04

Bantam Girls Long Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Markell Smith             '92 Portsmouth Patriots       3.51m
 2 ShayQuante Hawley         '91 North Richmond YMCA Comet 3.17m
 3 Nadia Natt                '91 North Richmond YMCA COmet 3.16m
 4 Shaneka Ferrell           '91 Unattached                3.15m
 5 Leteea Henry              '91 Lazer Track Club          3.15m
 6 Victoria Witt             '91 North Richmond YMCA Comet 3.04m
 7 Nakia Williams            '92 Freedom Striders          2.99m
 8 Georgette Bond            '92 North Richmond YMCA       2.94m
 9 Kenara Hurt               '91 Portsmouth Patriots       2.55m
10 Ashari Watson             '92 Freedom Striders          1.72m

Bantam Girls Shot Put

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Jill Werlink              '91 Team Flash                5.38m
 2 Jetaime Miller            '91 Suffolk Stars             5.28m
 3 Mone' Jones               '92 North Richmond YMCA Comet 3.60m

Bantam Girls Javelin Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Jetaime Miller            '91 Suffolk Stars             13.84m
 2 Jasmine Kirkland          '91 North Richmond YMCA Comet  8.33m
 3 Jesica Kirkland           '91 North Richmond YMCA Comet  7.84m
 4 Priscilla Jones           '92 North Richmond YMCA Comet  6.60m
 5 Mone' Jones               '92 North Richmond YMCA Comet  6.50m

Bantam Girls 1500 Meter Race Walk

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= ========
 1 Jasmine Kirkland          '91 North Richmond YMCA Comet 11:27.00
 2 Jesica Kirkland           '91 North Richmond YMCA Comet 11.56.00
 3 Mone' Jones               '92 North Richmond YMCA Comet 13:11.00

Midget Girls 100 Meter Dash

USATF Record: 12.50 Parisia Jackson - Jaguars - GA 1989

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Dominique Jordan          '89 Speed City                13.04
 2 Latasha Harper            '89 Unattached                13.17
 3 Quaniqua Jones            '90 Unattached                13.68
 4 Taquanna Jackson          '89 Quiet Storm               13.73
 5 LaToya Dudley             '89 Portsmouth Patriots       13.94
 6 Ciara Peeden              '89 Hampton Blazers           14.01
 7 Jasmine Bridgett          '89 Quiet Storm               14.40
 8 Crystal Carrington        '89 Hampton Blazers           14.96

Midget Girls 200 Meter Dash

USATF Record: 25.43 Tanisha Alleyne - Chillum Striders - PA 1995

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Essynce Roberts           '89 Hampton Blazers           27.06
 2 Dominique Jordan          '89 Speed City                27.43
 3 Latasha Harper            '89 Unattached                27.52
 4 Taquanna Jackson          '89 Quiet Storm               28.33
 5 Quaniqua Jones            '90 Unattached                29.13
 6 Jazselyn Singleton        '90 Unattached                29.52
 7 Jasmine Bridgett          '89 Quiet Storm               30.04
 8 Crystal Carrington        '89 Hampton Blazers           30.50

Midget Girls 400 Meter Dash

USATF Record: 58.48 Fayquiante Rice - East Point TC - GA 1995

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME    HT
== ========================= === ========================= ======= ==
 1 Jazselyn Singleton        '90 Unattached                1:06.47  1
 2 Essynce Roberts           '89 Hampton Blazers           1:07.25  2
 3 Whitney Rogers            '89 Peninsula Heat            1:07.89  1
 4 Gina Davis                '89 Unattached                1:09.94  2
 5 Dominique Lacy            '90 Unattached                1:11.57  1
 6 Victoria Johnson          '90 Lazer Track Club          1:12.56  1
 7 Lisa Henry                '89 Unattached                1:13.31  2
 8 Charli Williams           '90 North Richmond YMCA Comet 1:14.25  1
 9 Breanna Avella            '90 Team Flash                1:16.50  1
10 Brittany Tischer          '89 Suffolk Stars             1:18.55  2
11 Ashley Hunt               '90 Peninsula Heat            1:19.87  2
12 Lauren Cronan             '90 Team Flash                1:19.88  1
13 Taleesa Gillus            '90 Suffolk Stars             1:26.84  1

Midget Girls 800 Meter Run

USATF Record: 2:22.79 Sharifa Jones - East Atlanta - GA 1994

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Jessica Giffon            '89 Running Gazelles          2:39.00
 2 Danielle Scott            '90 Tidewater Striders        2:47.00
 3 Nicole Walters            '90 Quiet Storm               2:49.00
 4 Lisa Henry                '89 Unattached                2:53.00
 5 Brittany Tischer          '89 Suffolk Stars             3:04.50
 6 Lauren Cronan             '90 Team Flash                3:06.61
 7 Danielle Greene           '90 North Richmond YMCA Comet 3:09.00
 8 Casey Stoneman            '90 Henrico Pacers            3:10.00
 9 Arian Smith               '90 Team Flash                3:35.00

Midget Girls 1500 Meter Run

USATF Record: 4:57.69 Saidah Fishenden - NS Road Runners - GA 1997

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Aurora Scott              '90 Suffolk Stars             5:00.68
 2 Jessica Giffon            '89 Running Gazelles          5:14.95
 3 Emily Webb                '89 Unattached                5:36.59
 4 Danielle Scott            '90 Tidewater Striders        5:46.92
 5 Stephanie Fort            '90 Unattached                6:20.00
 6 Casey Stoneman            '90 Henrico Pacers            6:52.00

Midget Girls 3000 Meter Run

USATF Record: 10:37.37 Saidah Fishenden - Unattached - GA 1998

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= ========
 1 Aurora Scott              '90 Suffolk Stars             10:23.69
 2 Lindsey Kent              '90 Tidewater Striders        11:45.00
 3 Emily Webb                '89 Unattached                11:55.00
 4 Danielle Scott            '90 Tidewater Striders        12:14.00
 5 Casey Stoneman            '90 Henrico Pacers            13:18.00

Midget Girls 4x100 Meter Relay

USATF Record: 51.72 Blueridge Thunderbolt - VA 1988

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =======
 1 HAMP      Hampton Blazers           53.00
 2 CHES      Ches Striders             54.00
 3 PORT      Portsmouth Patriots       55.00

Midget Girls High Jump

USATF Record: 1.57m Tiffany Chavis - Gazelle - GA 2000

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Danielle Greene           '90 North Richmond YMCA Comet 1.07m
 2 Taleesa Gillus            '90 Suffolk Stars             1.07m

Midget Girls Long Jump

USATF Record: 4.78m Tameisha King - NS Red Runners - GA 1993

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Jasmine Bridgett          '89 Quiet Storm               4.08m
 2 Latasha Harper            '89 Unattached                4.03m
 3 Breanna Avella            '90 Team Flash                3.83m
 4 Victoria Johnson          '90 Lazer Track Club          3.57m
 5 Danielle Greene           '90 North Richmond YMCA Comet 3.36m
 6 Constance Miks            '90 North Richmond YMCA Comet 3.27m
 7 Sarah Nuttycombe          '90 Unattached                3.23m
 8 Stephanie Fort            '90 Unattached                3.17m
 9 Arian Smith               '90 Team Flash                2.73m
10 Kalita Foster             '90 Portsmouth Patriots       2.56m
 - Sharita Johnson           '90 Portsmouth Patriots         DNF
 - Ranietta Austion          '89 Portsmouth Patriots         DNF

Midget Girls Shot Put

USATF Record: 11.26m Ayokka Green - Greater Anderson TC - SC 1987

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Charli Williams           '90 North Richmond YMCA Comet 7.92m
 2 Courtney White            '89 Freedom Striders          6.61m
 3 Yajaira Cabreja           '89 Portsmouth Patriots       5.96m
 4 Kenya Neblett             '90 North Richmond YMCA Comet 5.49m
 5 Kristel Kirkland          '89 North Richmond YMCA Comet 4.55m

Midget Girls Discus Throw

USATF Record: 24.78m Brittani Williams 1998

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Courtney White            '89 Freedom Striders          17.51m

Midget Girls Javelin Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Constance Miks            '90 North Stafford            9.85m
 2 Kristel Kirkland          '89 North Richmond YMCA Comet 8.58m
 3 Kenya Neblett             '90 North Richmond YMCA Comet 7.32m

Midget Girls 1500 Meter Race Walk

USATF Record: 8:29.00 Anna Creath - Gwinnett RR - GA 1993

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= ========
 1 Constance Miks            '90 North Richmond YMCA Comet 12:55.00
 2 Kristel Kirkland          '89 North Richmond YMCA Comet 13:47.00

Youth Girls 100 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Kharya Brown              '87 Quiet Storm               12.76
 2 Aleathia Jenkins          '88 Virginia Beach Pathfinder 12.86
 3 Fallon Hutcherson         '87 Quiet Storm               13.09
 4 Tawana Wilson             '88 Freedom Striders          13.14
 5 Tyesha Jonax              '87 Virginia Beach Pathfinder 13.25
 6 Rashonda Roberson         '87 Virginia Beach Pathfinder 13.99

 7 Jessica Snowden           '88 Virginia Beach Pathfinder 14.22

Youth Girls 200 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Kharya Brown              '87 Quiet Storm               26.17  3
 2 Ashley Williams           '88 Freedom Striders          26.87  2
 3 Fallon Hutcherson         '87 Quiet Storm               26.95  2
 4 Janay Washington          '87 Virginia Beach Pathfinder 26.99  1
 5 Tawana Wilson             '88 Freedom Striders          27.27  4
 6 Chavonne Green            '87 Quiet Storm               28.49  2
 7 Dionne Gibson             '87 Virginia Beach Pathfinder 28.57  3
 8 Jessica Snowden           '88 Virginia Beach Pathfinder 28.66  2
 9 Tiffany Seward            '87 Quiet Storm               29.26  4
10 Carmenta Mitchell         '87 North Richmond YMCA Comet 29.91  1
11 Jelissa Moore             '88 Speed City                30.16  2
12 Laja Buckingham           '88 Suffolk Stars             30.95  1
13 Jelane Moore              '88 Speed City                31.07  1
14 Brittney Owens            '88 Speed City                33.47  3
15 Lenesha Wilson            '87 Speed City                33.89  4

Youth Girls 400 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME    HT
== ========================= === ========================= ======= ==
 1 Theresa Ammens            '87 Unattached                  59.95  2
 2 Jarryd Mushatt-Valrie     '88 Quiet Storm               1:00.80  2
 3 Ashley Williams           '88 Freedom Striders          1:00.96  1
 4 Kamelia Stroy             '87 Unattached                1:03.67  2
 5 Chavonne Green            '87 Quiet Storm               1:07.27  1
 6 Jelane Moore              '88 Speed City                1:11.27  2
 7 Brittany Lyons            '88 Portsmouth Patriots       1:13.44  1
 8 Shannon Thorpe            '87 Quiet Storm               1:14.34  2
 9 Beth Jones                '88 Peaks View Pacers         1:15.10  2

Youth Girls 800 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Shylan Bumbrey            '87 Quiet Storm               2:25.62
 2 Theresa Ammens            '87 Unattached                2:29.69
 3 Jarryd Mushatt-Valrie     '88 Quiet Storm               2:30.12
 4 Kamelia Stroy             '87 Unattached                2:31.39
 5 Brittany Taylor           '88 Quiet Storm               2:39.69
 6 Kendall Kemelek           '87 Team Flash                3:22.49

Youth Girls 1500 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Shylan Bumbrey            '87 Quiet Storm               5:16.25
 2 Erin Mearns               '87 Team Flash                5:35.68
 3 Joanna Pariss             '88 Lazer Track Club          5:50.35
 4 Monika Henn               '88 Team Flash                6:03.78
 5 Bridget Buehrle           '88 Team Flash                6:18.88
 6 Kristen Dicarlo           '87 Tidewater Striders        6:27.82

Youth Girls 3000 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= ========
 1 Monika Henn               '88 Team Flash                12:22.00
 2 Joanna Fariss             '88 Lazer Track Club          12:40.00

Youth Girls 100 Meter High Hurdles

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Brittany Lyons            '88 Portsmouth Patriots       20.67

Youth Girls 200 Meter High Hurdles

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Tierra Humphries          '87 North Richmond YMCA Comet 36.87

Youth Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =======
 1 QS        Quiet Storm                 51.56
 2 VABP      Virginia Beach Pathfinder   51.82
 3 PORT      Portsmouth Patriots         54.38
 4 SPEE      Speed City                1:03.46

Youth Girls 4x800 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== ========
 1 TEAM      Team Flash                12:38.60

Youth Girls High Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Shawanda Weston           '88 Portsmouth Patriots       1.44m
 2 Denetrice Bell            '86 Norfolk Real Deal         1.42m
 3 Victoria Fort             '88 New Energy                1.32m

Youth Girls Long Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Tyesha Jonax              '87 Virginia Beach Pathfinder 4.57m
 2 Ashley Williams           '88 Freedom Striders          4.44m
 3 Caremnta Mitchell         '87 North Richmond YMCA Comet 4.44m
 4 Chadnee Green             '87 Quiet Storm               4.41m
 5 Chavonne Green            '87 Quiet Storm               4.19m
 6 Victoria Fort             '88 New Energy                3.84m
 - Rashonda Roberson         '87 Virginia Beach Pathfinder  FOUL

Young Girls Shot Put

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Sierrce Wright            '88 Freedom Striders          7.34m
 2 Janelle Burkhalter        '88 Laser Track Club          5.77m
 3 Tanesha Briggs            '87 Freedom Striders          5.39m
 4 Tiffany Collins           '87 Suffolk Stars             5.19m

Youth Girls Discus Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Sierrce Wright            '88 Freedom Striders          17.72m
 2 Tanesha Briggs            '87 Freedom Striders          13.48m
 3 Janelle Burkhalter        '88 Laser Track Club          12.20m
 4 Tiffany Gillus            '87 Suffolk Stars             11.88m

Youth Girls Javelin Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Carmenta Mitchell         '87 North Richmond YMCA Comet 15.77m

Intermediate Girls 100 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Megan Boone               '85 Unattached                12.49
 2 Chante Sessoms            '86 Virginia Beach Pathfinder 12.52
 3 Joy Clark                 '86 Virginia Beach Pathfinder 12.86
 4 Faraign Giles             '86 Virginia Beach Pathfinder 13.07
 5 LaVonne Idlette           '85 Hampton Elite             13.17
 6 Crystal Bond              '85 Virginia Beach Pathfinder 13.34
 7 Keirra Harmon             '85 North Richmond YMCA Comet 13.37
 8 Tomekia Wilson            '86 Virginia Beach Pathfinder 13.41

Intermediate Girls 200 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Latonya Anderson          '85 Intruders                 25.47  2
 2 Crystal Bond              '85 Virginia Beach Pathfinder 26.37  1
 3 Tarisha Gasque            '85 North Richmond YMCA Comet 26.78  1
 4 April Seaborn             '86 Suffolk Stars             27.05  2
 5 Tishiki Ferguson          '85 Intruders                 27.09  1
 6 Joy Clark                 '86 Virginia Beach Pathfinder 27.09  2
 7 Carolyn Lewis             '86 Speed City                27.50  1
 8 Stephanie Blanchard       '86 Virginia Beach Pathfinder 28.32  2
 9 Tiffany Jones             '85 Intruders                 29.48  1

Intermediate Girls 400 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME    HT
== ========================= === ========================= ======= ==
 1 Latonya Anderson          '85 Intruders                   57.01  1
 2 Faraign Giles             '86 Virginia Beach Pathfinder   58.02  1
 3 Brandice Flournoy         '85 Quiet Storm               1:00.72  2
 4 Denetrice Bell            '86 Norfolk Real Deal         1:00.84  1
 5 Amanda Mascarenas         '85 Unattached                1:00.88  1
 6 Trina Dowdy               '86 Virginia Beach Pathfinder 1:02.39  1
 7 Quanetra Taylor           '85 Suffolk Stars             1:03.08  2
 8 Mychael Willis            '85 Unattached                1:03.93  2
 9 Loniece Reed              '86 Unattached                1:04.39  1
10 Narita Wright             '86 Virginia Beach Pathfinder 1:06.69  1
11 Becky Jones               '86 Peaks View Pacers         1:11.32  2

Intermediate Girls 800 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Tiffany Howell            '85 Virginia Beach Pathfinder 2:23.07
 2 Jennifer Jiggetts         '85 Suffolk Stars             2:35.78
 3 Becky Jones               '86 Peaks View Pacers         3:08.83

Intermediate Girls 1500 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Ginna Ellis               '86 Unattached                5:03.78
 2 Kate Nixon                '85 Unattached                5:13.78
 3 Kathy Markham             '85 Unattached                5:28.88
 4 Katie Lampert             '86 Unattached                5:41.77
 5 Anne Ragsdale             '85 Unattached                5:55.08

Intermediate Girls 100 Meter High Hurdles

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Tarisha Gasque            '85 North Richmond YMCA Comet 15.12  2
 2 LaVonne Idlette           '85 Hampton Elite             15.65  2
 3 Lakisha Cole              '85 Speed City                16.68  1
 4 Tiffany Jones             '85 Intruders                 17.35  1
 5 Latoya Gilchrist          '86 Suffolk Stars             18.62  2
 6 Ashley Hunter             '86 Suffolk Stars             19.02  1

Youth Girls 400 Meter High Hurdles

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Lakisha Cole              '85 Speed City                1:12.27
 2 Latoya Gilchrist          '86 Suffolk Stars             1:13.88
 3 Accaiya Evans             '86 North Richmond YMCA Comet 1:19.91

Intermediate Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =======
 1 VABP      Virginia Beach Pathfinder 48.89
 2 INTR      Intruders                 50.35
 3 NORT      North Richmond YMCA Comet 53.33
 4 STAR      Suffolk Stars             55.79
 5 VABP "B"  Virginia Beach Pathfinder 55.83

Intermediate Girls Long Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Crystal Bond              '85 Virginia Beach Pathfinder 5.35m
 2 LaVonne Idlette           '85 Hampton Elite             5.27m
 3 Latonya Anderson          '85 Intruders                 4.90m
 4 Jasmine Artis             '85 Freedom Striders          4.74m
 5 Lauren White              '86 North Richmond YMCA Comet 4.39m
 - Joy Clark                 '86 Virginia Beach Pathfinder  FOUL

Intermediate Girls Triple Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Tiffany Howell            '85 Virginia Beach Pathfinder 10.98m
 2 Brandice Flournoy         '85 Quiet Storm               10.87m
 3 Tishiki Ferguson          '85 Intruders                 10.74m
 4 LaVonne Idlette           '85 Hampton Elite             10.69m
 5 Jasmine Artis             '85 Freedom Striders          10.45m
 6 Yvette Lewis              '85 Speed City                10.38m
 7 Chante Sessoms            '86 Virginia Beach Pathfinder  9.65m
 8 Keirra Harmon             '86 North Richmond YMCA Comet  9.55m
 9 Joy Clark                 '86 Virginia Beach Pathfinder  9.43m
10 Accaiya Evans             '87 North Richmond YMCA Comet  9.26m

Intermediate Girls Shot Put

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Tiffany Evans             '85 Quiet Storm               12.83m
 2 Kimberly Williams         '85 FreedomStriders           12.50m
 3 Jamie Mushatt-Valrie      '85 Quiet Storm               10.67m
 4 Melvina Queen             '86 Unattached                 9.02m
 5 Valerie Jones             '86 Suffolk Stars              8.66m
 6 Robyn Jenkins             '85 Suffolk Stars              7.93m
 7 Latia Tabb                '85 Freedom Striders           7.19m

Intermediate Girls Discus Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Jamie Mushatt-Valrie      '85 Quiet Storm               34.92m
 2 Tiffany Evans             '85 Quiet Storm               34.06m
 3 Kimberly Wililams         '85 Freedom Striders          32.33m
 4 Valerie Jones             '86 Suffolk Stars             23.69m
 5 Robyn Jenkins             '85 Suffolk Stars             23.44m
 6 Melvina Queen             '86 Unattached                21.95m
 7 Latia Tabb                '85 Freedom Striders          16.17m
 8 Vicki Lopez               '85 Team Flash                12.39m

Intermediate Girls Javelin Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Jamie Mushatt-Valrie      '85 Quiet Storm               26.74m
 2 Kimberly Williams         '85 Freedom Striders          21.89m
 3 Valeria Jones             '86 Suffolk Stars             14.57m
 4 Latia Tabb                '85 Freedom Striders          12.09m
 5 Accaiy Evans              '86 North Richmond YMCA Comet 10.71m

Young Women 100 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Keosha Sanders            '83 Quiet Storm               12.03
 2 Chloe Davis               '83 Unattached                12.34
 3 Tanell Thompson           '84 Suffolk Stars             12.73
 4 Kelly Knight              '84 Freedom Striders          13.01
 5 Karina Jones              '83 Virginia Beach Pathfinder 13.43

Young Women 200 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Takesha Long              '84 Norfolk Real Deal         26.02
 2 Tenesha Hamlett           '83 Norfolk Real Deal         27.77
 3 Alicia Cofield            '84 Freedom Striders          27.79
 4 Ashley Linson             '84 Intruders                 32.51
 5 Tanell Thompson           '84 Suffolk Stars             32.70

Young Women 400 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME    HT
== ========================= === ========================= ======= ==
 1 Courtney Tolbert          '84 Unattached                  59.33  2
 2 Lakeasha Dudley           '84 Virginia Beach Pathfinder   59.84  2
 3 Krystal Wright            '83 Suffolk Stars               59.95  1
 4 Takesha Long              '84 Norfolk Real Deal         1:01.44  1
 5 Tenesha Hamlett           '83 Norfolk Real Deal         1:03.50  1
 6 Alicia Cofield            '84 Freedom Striders          1:05.47  1
 7 Ashley Linson             '84 Intruders                 1:13.07  1

Young Women 800 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Raiesha Warren            '84 Quiet Storm               2:23.56
 2 Nakia Goodman             '84 Suffolk Stars             2:40.58
 3 Crystal Allen             '83 Suffolk Stars             2:52.44

Young Women 1500 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Evelyu Mendoza            '84 Unattached                5:03.22
 2 Nakia Goodman             '84 Suffolk Stars             5:36.07

Young Women 100 Meter High Hurdles

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Briana Smith              '84 North Richmond YMCA Comet 14.85  2
 2 Keosha Sanders            '83 Quiet Storm               15.34  1
 3 Tyna Phelps               '83 Speed City                16.00  1
 4 Kelly Knight              '84 Freedom Striders          16.06  2
 5 Amy Ervin                 '84 Norfolk Real Deal         16.59  2
 6 Karen Simon               '84 Virginia Beach Pathfinder 16.62  2
 7 Ebony Fisher              '82 Intruders                 17.49  2
 8 Tia Hodges                '84 Suffolk Stars             17.97  1
 9 Alicia Cofield            '84 Freedom Striders          18.81  1
10 Jessica Majorca           '84 Lazer Track Club          19.13  2
11 Trinice Johnson           '83 Suffolk Stars             21.81  1
 - Joyce Johnson             '84 Charlottesville Area         NT  1

Young Women 400 Meter Low Hurdles

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Karen Simon               '84 Virginia Beach Pathfinder 1:07.73
 2 Amy Ervin                 '84 Norfolk Real Deal         1:16.38

Young Women 4x100 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =====
 1 STAR      Suffolk Stars             49.88
 2 SPEE      Speed City                50.35

Young Women 4x800 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== ========
 1 STAR      Suffolk Stars             12:11.99

Young Women High Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Katheryn Sigler           '83 Intruders                 1.48m

Young Women Pole Vault

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Danette Holmes            '83 Virginia Beach Pathfinder 3.23m
 2 Katheryn Sigler           '83 Intruders                 2.62m
 3 Stephanie Garcia          '84 Unattached                2.62m
 4 Shaunte James             '83 Virginia Beach Pathfinder 2.31m
 5 Shera Anderson            '84 Intruders                 2.13m

Young Women Long Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Lakeasha Dudley           '84 Virginia Beach Pathfinder 5.65m
 2 Briana Smith              '84 North Richmond YMCA Comet 5.38m
 3 Donalle Bennett           '83 Suffolk Stars             5.18m
 4 Ljanaya Muhammad          '82 Unattached                4.78m
 - Shalonda Bowles           '83 Intruders                  FOUL

Young Women Triple Jump

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Briana Smith              '84 North Richmond YMCA Comet 10.90m
 2 Shalonda Bowles           '83 Intruders                 10.80m
 3 Donalle Bennett           '83 Suffolk Stars             10.75m
 4 Takesha Long              '84 Norfolk Real Deal         10.57m
 5 Tia Hodges                '84 Suffolk Stars              9.88m
 6 Danette Holmes            '83 Virginia Beach Pathfinder  9.77m

Young Women Shot Put

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Brie Ward                 '84 Quiet Storm               10.06m
 2 Michelle Cooke            '83 Suffolk Stars              9.37m

Young Women Discus Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Brie Ward                 '84 Quiet Storm               33.23m
 2 Michelle Cooke            '83 Suffolk Stars             29.81m

Young Women Javelin Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Brie Ward                 '84 Quiet Storm               18.00m
 2 Michelle Cooke            '83 Suffolk Stars             17.68

Sub-Bantam Boys 100 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Darryl Smith              '93 Portsmouth Patriots       15.74  2
 2 Justin Stewart            '93 Speed City                15.86  2
 3 Reginald Sims             '93 Unattached                16.74  1
 4 Joel Coleman              '94 Suffolk Stars             16.76  2
 5 Malcolm Thomas            '93 Peninsula Heat            17.12  2
 6 Corey Brown               '93 Freedom Striders          17.32  1
 7 Jared Brown               '93 Hampton Blazers           17.71  1
 8 Grant Avery               '93 Unattached                18.20  2
 9 Willie Gillus             '94 Suffolk Stars             18.63  2
10 Quincy Haynes             '93 Speed City                18.66  1
11 Elante E Drew             '95 Suffolk Stars             20.77  1
12 Joshua Halsey             '95 Portsmouth Patriots       21.86  2
13 Davante Rountree          '94 Suffolk Stars             22.00  3

14 David Ashley              '94 North Richmond YMCA Comet 22.85  1
15 Christopher Ashment       '95 Portsmouth Patriots       25.68  1

Sub-Bantam Boys 200 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Darryl Smith              '93 Portsmouth Patriots       34.20  1
 2 Justin Stewart            '93 Speed City                34.95  1
 3 Malcom Thomas             '93 Peninsula Heat            35.38  1
 4 Quincy Haynes             '93 Speed City                39.23  1
 5 Khatari Callahan          '93 Unattached                39.36  2

Sub-Bantam Boys 400 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 DeVonte Williams          '93 Hampton Blazers           1:16.20
 2 Greene Randolph           '93 North Richmond YMCA Comet 1:25.49
 3 Jalen Bagby               '93 North Richmond YMCA Comet 1:28.95
 4 Reginald Sims             '93 Unattached                1:31.00
 5 Micah Jones               '93 Peaks View Pacers         1:32.00
 6 Elante E Drew             '95 Suffolk Stars             1:44.34
 7 Davante Rountree          '94 Suffolk Stars             1:48.98
 8 Gregory Rountree          '96 Suffolk Stars             2:02.65

Sub-Bantam Boys 800 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 DeVonte Williams          '93 Hampton Blazers           2:52.00
 2 James Scott Jones         '94 Tidewater Striders        3:32.00
 3 Brent Coulter             '94 Unattached                3:36.00

Sub-Bantam Boys 1500 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Grant Avery               '93 Unattached                6:05.25
 2 James Scott Jones         '94 Tidewater Striders        8:15.00
 3 David Nicholas            '93 Unattached                8:15.70

Sub-Bantam Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =======
 1 STAR      Suffolk Stars             1:03.00

Sub-Bantam Boys Long Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Darryl Smith              '93 Portsmouth Patriots       3.40m
 2 Greene Randolph           '93 North Richmond YMCA Comet 3.09m
 3 Corey Brown               '93 Freedom Striders          2.79m
 4 Jalen Bagby               '93 North Richmond YMCA Comet 2.28m
 5 David Ashley              '94 North Richmond YMCA Comet 1.95m

Sub-Bantam Boys Shot Put

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Najm Turner               '93 North Richmond YMCA Comet 4.80m

Bantam Boys 100 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Alex Edwards              '91 Team Flash                13.48
 2 DeQuan Beamon             '91 Hampton Blazers           14.52
 3 Ricky Blake               '91 Lazer Track Club          14.96
 4 Stephon Roberts           '91 Hampton Blazers           15.20
 5 Paul Bateera              '92 North Richmond YMCA Comet 15.29
 6 Damrious Ringo            '91 Unattached                15.91

Bantam Boys 200 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Alex Edwards              '91 Team Flash                28.78  1
 2 Michael Mason             '91 Suffolk Stars             29.53  2
 3 DeQuan Beamon             '91 Hampton Blazers           30.80  2
 4 Stephon Roberts           '91 Hampton Blazers           31.81  3
 5 Brandon Burton            '92 Speed City                31.82  1
 6 Ricky Blake               '91 Lazer Track Club          33.29  2
 7 Damrius Ringo             '91 Unattached                33.46  1
 8 Dontrell Jones            '92 Hampton Blazers           33.73  3
 9 Dezell Johnson            '91 Unattached                34.66  3
10 Jarnell Cooper            '92 Speed City                35.14  1
11 Rodney Hart               '91 Suffolk Stars             35.51  4
12 D'Andre Parker            '92 Freedom Striders          36.09  2
13 Keenan Bartlett           '92 Team Flash                37.95  3

Bantam Boys 400 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME    HT
== ========================= === ========================= ======= ==
 1 Jarell Henry              '92 Unattached                1:06.25  3
 2 Michael Mason             '91 Suffolk Stars             1:07.38  2
 3 Brandon Burton            '92 Speed City                1:09.37  1
 4 Russell Hornsby           '92 Team Flash                1:12.44  2
 5 Ricky Blake               '91 Laser Track Club          1:12.46  1
 6 Damarius Ringo            '91 Unattached                1:13.27  1
 7 James Stewart             '91 Speed City                1:14.76  3
 8 Dezell Johnson            '91 Unattached                1:17.59  2
 9 Dontrell Jones            '92 Hampton Blazers           1:18.95  1
10 John Stanley              '92 Peaks View Pacers         1:21.86  3
11 Anthony Mann              '91 Tidewater Striders        1:22.77  1
12 Tev'n Powers              '92 Tidewater Striders        1:24.00  2
13 Damien McCall             '92 North Richmond YMCA Comet 1:27.16  3
14 Ronzell Dixie             '92 Speed City                1:27.17  2
15 Quetarri Callaham         '92 Henrico Pacers            1:32.30  1
16 Ryan Dixie                '91 Speed City                1:36.20  3

Bantam Boys 800 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Jarell Henry              '92 Unattached                2:36.60
 2 Andrew Colley             '91 Team Flash                2:51.45
 3 Colin Mearns              '92 Team Flash                2:51.82
 4 Graham Schlickenmeyer     '92 Team Flash                2:52.30
 5 Anthony Mann              '91 Tidewater Striders        2:59.32
 6 Tev'n Powers              '92 Tidewater Striders        3:01.36
 7 Orlando Burton            '91 Speed City                3:07.52
 8 Mark Jones                '92 Peaks View Pacers         3:07.97
 9 John Stanley              '92 Peaks View Pacers         3:11.40
10 Khiry Townsend            '92 North Richmond YMCA Comet 3:19.76
11 Quetarri Callaham         '92 Henrico Pacers            3:32.19

Bantam Boys 1500 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Jarell Henry              '92 Unattached                5:28.88
 2 Andrew Colley             '91 Team Flash                5:30.84
 3 Colin Mearns              '92 Team Flash                5:32.64
 4 Tev'n Powers              '92 Tidewater Striders        5:41.55
 5 Anthony Mann              '91 Tidewater Striders        5:59.40
 6 Mark Jones                '92 Peaks View Pacers         6:15.01

Bantam Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =======
 1 CHES      Chesapeake Striders       1:07.37

Bantam Boys High Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Rodney Hart               '91 Suffolk Stars             1.07m

Bantam Boys Long Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Michael Mason             '91 Suffolk Stars             3.98m
 2 Ricky Blake               '91 Lazer Track Club          3.78m
 3 Jabril Kelly              '92 Portsmouth Patriots       3.73m
 4 Paul Bateera              '92 North Richmond YMCA Comet 3.64m
 5 Khiry Townsend            '92 North Richmond YMCA Comet 3.31m
 6 D'Andre Parker            '92 Freedom Striders          3.20m
 7 Cody Rauscher             '92 Unattached                3.13m
 8 Keenan Bartlett           '92 Team Flash                2.99m
 9 Javon Hutchinson          '91 North Richmond YMCA Comet 2.81m
10 Adam Knight               '91 Freedom Striders          2.61m

Bantam Boys Shot Put

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Robert Jackson            '91 Suffolk Stars             7.87m
 2 Spencer Latham            '91 Unattached                5.31m
 3 Keenan Bartlett           '92 Team Flash                4.72m
 4 John Warren               '91 Team Flash                4.14m
 5 Cody Rauscher             '92 Unattached                4.01m
 - Kyree Carter              '91 Portsmouth Patriots        FOUL

Bantam Boys Javelin Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Robert Jackson            '91 Suffolk Stars             22.09m

Bantam Boys 1500 Meter Race Walk

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= ========
 1 Graham Schlickenmeyer     '92 Team Flash                11:01.00
 2 John Warren               '91 Team Flash                11:06.00

Midget Boys 100 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Michael Glasker           '93 Speed City                13.47
 2 Phillip Jackson           '90 Intruders                 14.23
 3 Trevor Jones              '89 Freedom Striders          14.40
 4 Thomas Simpson            '90 Unattached                14.44
 5 Khairi Frierson           '90 Portsmouth Patriots       14.88
 6 Markis Kelly              '90 Portsmouth Patriots       14.90

Midget Boys 200 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Michael Glasker           '93 Speed City                28.91
 2 Pernell Battle            '89 Freedom Striders          29.41
 3 Trevor Jones              '89 Freedom Striders          30.81
 4 Thomas Simpson            '90 Unattached                31.67
 5 Quenton Hayes             '90 Speed City                33.71
 6 Denzel Glover             '90 Suffolk Stars             33.83
 7 Terry Morgan              '90 Peninsula Heat            34.06
 8 Andre Lloyd               '90 Unattached                36.64

Midget Boys 400 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME    HT
== ========================= === ========================= ======= ==
 1 Pernell Battle            '89 Freedom Striders          1:05.84  1
 2 Michael Thomas            '89 Unattached                1:09.39  2
 3 Joshua Story              '90 Unattached                1:10.08  1
 4 Eddie Yarborough          '89 Hampton Blazers           1:11.50  2
 5 Thomas Simpson            '90 Unattached                1:13.75  2
 6 Brian Walker              '90 Henrico Pacers            1:15.07  2
 7 Terry Morgan              '90 Peninsula Heat            1:15.58  2
 8 Malcolm Bouldin           '89 Henrico Pacers            1:18.08  1
 9 Devern Williams           '89 Unattached                1:22.00  1
10 Denzel Glover             '90 Suffolk Stars             1:37.67  2

Midget Boys 800 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 David Jesten              '89 Tidewater Striders        2:39.20
 2 Mikkel Lamb               '89 Henrico Pacers            2:43.46
 3 Eddie Yarborough          '89 Hampton Blazers           2:44.78
 4 Andrew Mearns             '89 Team Flash                2:47.07
 5 Taj Powers                '90 Tidewater Striders        2:48.51
 6 Malcolm Bouldin           '89 Henrico Pacers            2:48.90
 7 Brian Walkers             '90 Henrico Pacers            2:49.69
 8 Corey Mclean              '89 Hampton Blazers           2:56.74
 9 Michael R Jones           '89 Tidewater Striders        3:05.52
10 Jabriel Turner            '90 North Richmond YMCA Comet 3:06.17

Midget Boys 1500 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 David Jesten              '89 Tidewater Striders        5:24.76
 2 Taj Powers                '90 Tidewater Striders        5:31.21
 3 Mikkel Lamb               '89 Henrico Pacers            5:34.76
 4 Andrew Mearns             '89 Team Flash                5:44.60
 5 Scott Price               '89 Unattached                5:55.72
 6 Corey McLean              '89 Hampton Blazers           5:57.34
 7 Kyle Ashley               '90 North Richmond YMCA Comet 5:57.85
 8 John Holt                 '90 Team Flash                6:08.00
 9 Michael R Jones           '89 Tidewater Striders        6:21.00
10 Daniel Skelton            '90 Henrico Pacers            6:25.87
11 James Fort                '89 New Energy                6:56.00

Midget Boys 3000 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= ========
 1 David Jesten              '89 Tidewater Striders        10:56.76
 2 John Holt                 '90 Team Flash                11:11.62
 3 Taj Powers                '90 Team Flash                11:12.75
 4 Scott Price               '89 Unattached                12:18.00
 5 Daniel Skelton            '90 Henrico Pacers            12:41.00
 6 Michael R. Jones          '89 Tidewater Striders        13:52.00

Midget Boys 80 Meter High Hurdles

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= ========
 1 Robert Evans              '89 North Richmond YMCA Comet 15.31
 2 James Davison             '89 Team Flash                16.07
 3 Jesse Scoot               '89 Team Flash                16.14
 4 Xavier Bartlett           '90 Team Flash                17.95

Midget Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =====
 1 PORT      Portsmouth Patriots       55.80

Midget Boys 4x800 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== ========
 1 NORT      North Richmond YMCA Comet 11:33.00
 2 PACE      Henrico Pacers            11:40.11
 3 FLASH     Flash                     11:42.00

Midget Boys High Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Robert Evans              '89 North Richmond YMCA       1.37m
 2 David Whitehurst          '89 North Richmond YMCA       1.34m

 3 Christopher Copeland      '90 Suffolk Stars             1.21m
 4 Denzel Glover             '90 Suffolk Stars             1.11m

Midget Boys Long Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Trevor Jones              '89 Freedom Striders          4.41m
 2 Phillip Jackson           '90 Intruders                 4.14m
 3 Blake Webster             '90 Porsmouth Patriots        4.00m
 4 David Whitehurst          '89 North Richmond YMCA       3.94m
 5 Pernell Battle            '89 Freedom Striders          3.92m
 6 Kenneth Tongue            '90 Portsmouth Patriots       3.89m
 7 Markis Kelly              '90 Portsmouth Patriots       3.74m
 8 Marc Payne                '90 North Richmond YMCA Comet 3.59m
 9 Jabriel Turner            '90 North Richmond YMCA Comet 3.42m
10 James Davison             '89 Team Flash                3.36m

Midget Boys Shot Put

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Ernest Hines              '89 Team Flash                8.86m
 2 Demarcus Brown            '89 Unattached                7.34m
 3 Xavier Bartlett           '90 Team Flash                5.66m

Midget Boys Discus Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Demarcus Brown            '89 Unattached                18.69m
 2 Ernest Hines              '89 Team Flash                13.81m
 3 James Fort                '89 New Energy                11.70m

Midget Boys 1500 Meter Race Walk

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= ========
 1 Kyle Ashley               '90 North Richmond YMCA Comet 9:35.00
 2 Ryan Ashley               '89 North Richmond YMCA Comet 9:37.00
 3 Ernest Hines              '89 Team Flash                9:38.00

Youth Boys 100 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Christopher Bell          '87 Lazer Track Club          11.87
 2 Clifton Scarborough       '87 North Richmond YMCA Comet 11.88
 3 Brandon Early             '87 Suffolk Stars             11.89
 4 Chris Traylor             '88 Hampton Blazers           12.14
 5 Evan Ford                 '88 North Richmond YMCA Comet 12.82
 6 Aaron Armwood             '87 North Richmond YMCA Comet 12.99
 7 Jason Crews               '87 Intruders                 13.00
 8 Jeffrey Cox               '86 Unattached                13.32

Youth Boys 200 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Christopher Bell          '87 Lazer Track Club          24.24  3
 2 Chris Traylor             '88 Hampton Blazers           25.09  3
 3 Jason Crews               '87 Intruders                 26.18  2
 4 Ramsey Davis              '87 Unattached                26.24  3
 5 Aaron Armwood             '87 North Richmond YMCA Comet 27.00  2
 6 Mario Day                 '87 North Richmond YMCA Comet 27.38  3
 7 Anthony Harper            '88 North Richmond YMCA Comet 27.41  3
 8 Atavis Lanyfund           '88 Speed City                28.47  2
 9 Justin Brown              '87 Suffolk Stars             29.56  3
10 Derek Johnson             '88 Unattached                30.06  1
11 Denslow Johnson           '88 Speed City                31.38  2

Youth Boys 400 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME    HT
== ========================= === ========================= ======= ==
 1 Chris Traylor             '88 Hampton Blazers             55.96  1
 2 Derek Mosby               '87 North Richmond YMCA Comet   57.20  1
 3 Jaosn Crews               '87 Intruders                   58.02  2
 4 Ramsey Davis              '87 Unattached                  58.58  2
 5 Aerus Jennings            '87 Freedom Striders            58.59  2
 6 Adam Fofield              '87 Freedom Striders          1:00.57  1
 7 Herman Hatchett           '88 Team Flash                1:02.00  2
 8 Quincy Nixon              '88 Suffolk Stars             1:02.46  1
 9 Christian Whitehurst      '87 North Richmond YMCA Comet 1:02.79  2
10 Denslow Johnson           '88 Speed City                1:07.47  1
11 Derek Johnson             '88 Unattached                1:11.39  1
12 Armaro Engle              '88 Peninsula Heat            1:11.60  2
13 Leonard Joyner            '88 North Richmond YMCA Comet 1:21.14  2
14 Justin Brown              '87 Suffolk Stars             1:28.45  2

Youth Boys 800 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Herman Hatchett           '88 Team Flash                2:27.54
 2 David Piggott             '88 Team Flash                2:40.00
 3 Devon Mason               '87 Freedom Striders          2:40.61
 4 Courtney Mclean           '87 Hampton Blazers           2:42.68
 5 Errol Ford                '87 Freedom Striders          2:46.81
 6 Justin Brown              '87 Suffolk Stars             3:29.06

Youth Boys 1500 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Courtney Mclean           '87 Hampton Blazers           5:18.48
 2 David Piggott             '88 Team Flash                5:38.87

Youth Boys 3000 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= ========
 1 Courtney Mclean           '87 Hampton Blazers           10:50.57

Youth Boys 100 Meter High Hurdles

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Brandon Caleb             '87 North Richmond YMCA Comet 16.02
 2 Christian Whitehurst      '87 North Richmond YMCA Comet 18.92
 3 Cordell Barrett           '88 Intruders                 20.22

Youth Boys 200 Meter Low Hurdles

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Kevin Cousins             '87 North Richmond YMCA Comet 29.67
 2 Samuel Lashelle           '88 Suffolk Stars             31.78

Youth Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =====
 1 NORT      North Richmond YMCA Comet 50.48

Youth Boys 4x800 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== ========
 1 NORT      North Richmond YMCA Comet  9:53.82
 2 FREE      Freedom Striders          10:16.99
 3 TEAM      Team Flash                11:01.41

Youth Boys High Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Joshua Floyd              '88 Norfolk Real Deal         1.68m
 2 Derek Mosby               '87 North Richmond YMCA Comet 1.53m
 3 Clifton Scarborough       '87 North Richmond YMCA Comet 1.48m
 4 Christian Whitehurst      '87 North Richmond YMCA Comet 1.37m
 5 Quincy Nixon              '88 Suffolk Stars             1.37m
 6 Samuel Lashelle           '88 Suffolk Stars             1.17m

Youth Boys Long Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Joshua Floyd              '88 Norfolk Real Deal         6.47m
 2 Christopher Bell          '87 Lazer Track CLub          6.24m
 3 Brandon Caleb             '87 North Richmond YMCA Comet 5.56m
 4 Richard Boone             '87 Unattached                5.13m
 5 Aerus Jennings            '87 Freedom Striders          5.02m
 6 Mario Day                 '87 North Richmond YMCA Comet 4.62m
 7 Herman Hatchett           '88 Team Flash                4.38m
 8 Harold Martin             '88 Portsmouth Patriots       4.08m

Youth Boys Triple Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Kevin Cousins             '87 North Richmond YMCA Comet 10.84m

Young Boys Shot Put

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Chris Wakefield           '87 North Richmond YMCA Comet 12.31m
 2 Ryan Gordon               '88 Unattached                11.70m
 3 Evan Ford                 '88 North Richmond YMCA Comet 11.02m
 4 Vaheem Peebles            '88 North Richmond YMCA Comet  9.49m
 5 Jordan Smith              '87 Team Flash                 9.44m
 6 Devon Mason               '87 Freedom Striders           8.78m
 7 Dennis Holland            '88 Portsmouth Patriots        7.54m
 8 Timothy Latham            '88 Unattached                 6.95m
 9 Jerrell Brown             '88 Freedom Striders           5.56m

Youth Boys Discus Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Ryan Gordon               '88 Unattached                30.73m
 2 Chris Wakefield           '87 North Richmond YMCA Comet 28.52m
 3 Vaheem Peebles            '88 North Richmond YMCA Comet 26.84m
 4 Timmy Temple              '87 Suffolk Stars             26.68m
 5 Timothy Latham            '88 Unattached                22.75m
 6 Jerrell Brown             '88 Freedom Striders          14.40m
 7 Devon Mason               '87 Freedom Striders          13.05m

Youth Boys Javelin Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Chris Wakefield           '87 North Richmond YMCA Comet 32.53m
 2 Leonard Joyner            '88 North Richmond YMCA Comet 22.85m
 3 Timmy Temple              '87 Suffolk Stars             19.35m
 4 Brandon Miles             '87 North Richmond YMCA Comet 16.38m

Intermediate Boys 100 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Sean Hill                 '85 Intruders                 11.04
 2 Dennis Boone              '86 Unattached                11.55
 3 Wesley Watson             '86 Unattached                11.79
 4 Joshua Floyd              '88 Norfolk Real Deal         12.13
 5 Troy Wilkerson            '86 Norfolk Real Deal         12.32
 6 Melvin Queen              '86 Unattached                12.48

Intermediate Boys 200 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Terrence Buckingham       '85 Suffolk Stars             22.91  2
 2 Sean Hill                 '85 Intruders                 23.24  2
 3 Chris McElvaine           '85 Unattached                23.58  1
 4 Brandon Tynes             '85 Unattached                24.04  1
 5 Montrell brooks           '85 North Richmond YMCA Comet 24.23  3
 6 Tyrone Redd               '86 North Richmond YMCA Comet 24.48  1
 7 Wesley Watson             '86 Unattached                24.50  3
 8 Marcus Haywood            '85 Freedom Striders          25.72  3
 9 Melvin Queen              '86 Unattached                25.72  3
10 Mickey Brown              '86 Suffolk Stars             27.53  1
11 Abebanjo Fabunmi          '85 Intruders                 30.21  2

Intermediate Boys 400 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME    HT
== ========================= === ========================= ======= ==
 1 Ryan Wallis               '85 Intruders                   51.84  2
 2 Terrence Buckingham       '85 Suffolk Stars               51.96  1
 3 Chris McElvaine           '85 Unattached                  54.17  2
 4 Kelsey Dixon              '85 Suffolk Stars               54.39  1
 5 Lamar Juvennelliano       '85 Suffolk Stars               55.09  2
 6 Colin Spellmeyer          '86 Team Flash                  55.47  3
 7 Jason Miller              '86 Suffolk Stars               57.74  3
 8 Troy Wilkerson            '86 Norfolk Real Deal           58.68  2
 9 Jerome Miller             '86 Suffolk Stars               59.17  1
10 Paul Avella               '86 Team Flash                1:00.35  1
11 Mickey Brown              '86 Suffolk Stars             1:03.76  1
12 Aaron Limos               '86 Intruders                 1:04.78  1

Intermediate Boys 800 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Tony Brickhouse           '85 Team Flash                2:08.13
 2 Kelsey Dixon              '85 Suffolk Stars             2:11.63
 3 Paul Henderson            '85 Suffolk Stars             2:13.96
 4 James Picard              '85 North Richmond YMCA Comet 2:15.74
 5 Darren Walker             '86 North Richmond YMCA Comet 2:17.21
 6 Royce McAllister          '85 Hampton Elite             2:23.12
 7 Raymond Loney             '86 North Richmond YMCA Comet 2:30.78
 8 Mickey Brown              '86 Suffolk Stars             2:46.23

Intermediate Boys 1500 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Tony Brickhouse           '85 Team Flash                4:06.17
 2 Jordan Price              '86 Unattached                4:28.84
 3 James Picard              '85 North Richmond YMCA Comet 4:34.18
 4 Ryan Kent                 '85 Tidewater Striders        4:36.34
 5 Jeremy Waters             '85 Unattached                4:40.37
 6 Christopher Robinson      '85 Unattached                4:43.69
 7 Justin Scott              '85 Suffolk Stars             4:43.75
 8 Paul Henderson            '85 Suffolk Stars             4:53.76
 9 Anthony Simasek           '85 Team Flash                5:02.29

Intermediate Boys 3000 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= ========
 1 Tony Brickhouse           '85 Team Flash                 9:24.31
 2 Jordan Price              '86 Unattached                 9:36.40
 3 Robert Thomas             '85 Tidewater Striders        10:02.21
 4 Christopher Robinson      '85 Unattached                10:05.14
 5 Justin Scott              '85 Suffolk Stars             10:13.38
 6 Ryan Kent                 '85 Tidewater Striders        10:24.93
 7 Anthony Simasek           '85 Team Flash                11:04.67

Intermediate Boys 110 Meter High Hurdles

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Dwight Porter             '85 Norfolk Real Deal         15.35
 2 Michael Howard            '85 Norfolk Real Deal         16.76
 3 Chris McElvaine           '85 Unattached                16.82
 4 Brian Townsend            '85 North Richmond YMCA Comet 17.02
 5 Ernest Long               '85 Lazer Track Club          17.09
 6 Montrell Brooks           '85 North Richmond YMCA Comet 18.02

Youth Boys 400 Meter Low Hurdles

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Calvin Green              '86 North Richmond YMCA Comet   59.54
 2 Brian Townsend            '85 North Richmond YMCA Comet 1:00.26
 3 Dwight Porter             '85 Norfolk Real Deal         1:00.32
 4 Ernest Long               '85 Lazer Track Club          1:02.17
 5 Dexter Manley             '86 Norfolk Real Deal         1:14.40

Intermediate Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =====
 1 INTR      Intruders                 46.72
 2 STAR      Suffolk Stars             47.53
 3 HAMP      Hampton Blazers           47.68

Intermediate Boys 4x800 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =======
 1 STAR      Suffolk Stars             9:34.00

Intermediate Boys High Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Jason Miller              '86 Suffolk Stars             1.83m
 2 Jerome Miller             '86 Suffolk Stars             1.78m
 3 Montrell Brooks           '85 North Richmond YMCA Comet 1.78m
 4 Brian Townsend            '85 North Richmond YMCA Comet 1.68m
 5 Melvin Queen              '86 Unattached                1.68m
 6 Lamar Juvennelliano       '85 Suffolk Stars             1.63m
 7 Jonathan Harris           '83 Norfolk Real Deal         1.63m

Intermediate Boys Pole Vault

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK

== ========================= === ========================= =====
 1 Joshua Vaneffen           '85 Unattached                3.05m

Intermediate Boys Long Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Michael Howard            '85 Norfolk Real Deal         6.48m
 2 Dennis Boone              '86 Unattached                6.35m
 3 Wesley Watson             '86 Unattached                5.90m
 4 Dwight Porter             '85 Norfolk Real Deal         5.69m
 5 Mevlin Queen              '86 Unattached                5.65m
 6 Royce McAllister          '85 Hampton Elite             5.53m
 7 Marcus Haywood            '85 Freedom Striders          5.45m
 8 Paul Avella               '86 Team Flash                5.15m
 9 Michael Faulk             '86 Portsmouth Patriots       4.83m
10 Clinton Calhoun           '85 Portsmouth Patriots       3.78m

Intermediate Boys Triple Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Reynold Smith             '85 Unattached                14.24m
 2 Jonathan Harris           '83 Norfolk Real Deal         13.11m
 3 Calvin Green              '86 North Richmond YMCA Comet 12.20m
 4 Roderick Jones            '86 North Richmond YMCA Comet 12.01m
 5 Jerome Miller             '86 Suffolk Stars             11.99m
 6 James Picard              '85 North Richmond YMCA Comet 11.02m
 7 Raymond Loney             '86 North Richmond YMCA Comet 10.79m
 8 Jason Miller              '86 Suffolk Stars             10.38m

Intermediate Boys Shot Put

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 William Slaon             '86 Unattached                10.97m
 2 Steven Payne              '86 North Richmond YMCA Comet 10.26m
 3 Curtis Mann               '86 Portsmouth Patriots       10.13m
 4 Paul Avella               '86 Team Flash                 8.78m
 5 Rico Turner               '86 Suffolk Stars              8.38m
 6 Shawn Holloway            '86 Freedom Striders           8.38m
 7 Clinton Calhoun           '85 Portsmouth Patriots        6.85m

Intermediate Boys Discus Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 William Sloan             '86 Unattached                35.20m
 2 Paul Avella               '86 Team Flash                21.04m
 3 Shawn Holloway            '86 Freedom Striders          20.90m
 4 Rico Turner               '86 Suffolk Stars             20.37m
 5 Steven Payne              '86 North Richmond YMCA Comet 18.69m

Intermediate Boys Javelin Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Will Sadan                '85 Unattached                35.22m
 2 Terrence Buckingham       '85 Suffolk Stars             21.84m
 3 Rico Turner               '86 Suffolk Stars             20.14m
 4 Steven Payne              '86 North Richmond YMCA Comet 19.25m

Young Men 100 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =====
 1 Aaron Seaborn             '84 Suffolk Stars             10.75
 2 Deandre Hyman             '83 Chesapeake Striders       10.84
 3 John Taylor               '83 Virginia Beach Pathfinder 11.05
 4 William Baker             '83 Suffolk Stars             11.14
 5 Jarvis Hyman              '84 Chesapeake Striders       11.23
 6 Timothy Green             '83 Suffolk Stars             11.54

Young Men 200 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Deandre Hyman             '83 Chesapeake Striders       22.04  3
 2 John Taylor               '83 Virginia Beach Pathfinder 22.43  3
 3 William Baker             '83 Suffolk Stars             22.54  2
 4 Marlon Fields             '83 Chesapeake Striders       22.64  1
 5 Cornelius Copeland        '83 Suffolk Stars             23.08  2
 6 Tavaris Mitchell          '84 Suffolk Stars             23.28  1
 7 Rickey Brown              '84 Suffolk Stars             23.31  3
 8 Arnold Williams           '83 Virginia Beach Speed      23.32  3
 9 Craig Lassiter            '84 Freedom Striders          23.45  2
10 Jason Wells               '84 North Richmond YMCA Comet 23.64  2
11 Glenwood Munson           '83 Virginia Beach Speed      23.81  2
12 Aladdin Glasco            '84 Intruders                 23.93  3
13 Alex Cofield              '84 Freedom Striders          23.97  2
14 Jamaal Champion           '84 Freedom Striders          25.05  1
15 Lucien Connonier          '84 Intruders                 25.41  1
16 Igmedid Limos             '84 Intruders                 25.55  1
17 Lester Brown              '84 Suffolk Stars             25.63  3

Young Men 400 Meter Dash

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME    HT
== ========================= === ========================= ======= ==
 1 Quentin Bowens            '83 Peninsula Heat            48.56    1
 2 Johnnie Creecy            '82 Norfolk Real Deal         49.93    3
 3 Kareem L Baxter           '83 Lazer Track Club          50.94    1
 4 Tavaris Mitchell          '84 Suffolk Stars             51.11    2
 5 Aladdin Glasco            '84 Intruders                 51.16    2
 6 Anthony Boswell           '83 Intruders                 52.03    1
 7 Anthony Hale              '83 Intruders                 52.14    1
 8 Jervar Kendall            '84 Intruders                 52.66    3
 9 Cornelius Copeland        '83 Suffolk Stars             53.00    3
10 Alex Cofield              '84 Freedom Striders          53.55    1
11 Darren Monroe             '84 Norfolk Real Deal         55.24    2
12 Richard Patterson         '82 Suffolk Stars             56.56    2
13 Igmedid Limos             '84 Intruders                 57.63    1
14 Lester Brown              '84 Suffolk Stars             58.37    3

Young Men 800 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Jeff Bell                 '82 Peninsula Heat            1:58.27
 2 Guy Alton                 '84 Unattached                2:00.56
 3 Anthony Hale              '83 Intruders                 2:01.22
 4 Brandon Miles             '84 Team Flash                2:08.63

Young Men 1500 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= =======
 1 Allen Carr                '83 Unattached                3:59.04
 2 Guy Alton                 '83 Unattached                4:01.34
 3 L.A. Snead                '82 Unattached                4:05.67
 4 Brandon Miles             '84 Team Flash                4:07.18
 5 Willie Stanley            '84 Lazer Track Club          4:24.06
 6 Darren Monroe             '84 Norfolk Real Deal         4:24.20
 7 David Woods               '84 Lazer Track Club          4:54.03

Young Men 5000 Meter Run

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME
== ========================= === ========================= ========
 1 L.A. Snead                '82 Unattached                15:33.74
 2 Jared Prunty              '82 Unattached                15:42.05
 3 Alex Tatu                 '84 Unattached                16:13.44
 4 Brandon Miles             '84 Team Flash                16:27.19
 5 Matt Kirkland             '83 Unattached                16:56.16
 6 John Lemons               '83 Unattached                17:25.62

Young Men 110 Meter High Hurdles

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME  HT
== ========================= === ========================= ===== ==
 1 Esteban Guzman            '84 Suffolk Stars             14.11  1
 2 Luis Morales              '83 Norfolk Real Deal         14.75  1
 3 Deandre White             '84 Suffolk Stars             14.77  2
 4 Ellic Cephus              '83 Norfolk Real Deal         15.02  1
 5 Donte Jackson             '84 Chesapeake Striders       15.11  1
 6 Antoine Woods             '84 Unattached                15.21  2
 7 Aaron Seaborn             '84 Suffolk Stars             15.28  2
 8 Jon Morgan                '82 Intruders                 15.28  1
 9 Marco Gatson              '84 Freedom Striders          16.45  1
10 Lucien Connonier          '84 Intruders                 16.58  1
11 Chris Hawkins             '84 Norfolk Real Deal         16.71  2
 - Delomtay Taylor           '83 Virginia Beach Speed         NT  2

Young Men 400 Meter Low Hurdles

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      TIME    HT
== ========================= === ========================= ======= ==
 1 Rashad Gardner            '84 Chesapeake Striders         55.64  1
 2 Tutankhomun Geth          '83 Unattached                  57.40  1
 3 Jon Morgan                '82 Intruders                   58.34  2
 4 Deandre White             '84 Suffolk Stars               58.62  1
 5 Donte Jackson             '84 Chesapeake Striders         58.80  2
 6 Antoine Woods             '84 Unattached                  58.87  1
 7 Rickey Brown              '84 Suffolk Stars             1:00.10  2
 8 Jason Wells               '84 North Richmond YMCA Comet 1:01.06  2
 9 Aaron Seaborn             '84 Suffolk Stars             1:02.93  1
10 Marco Gatson              '84 Freedom Striders          1:03.14  2
11 Lucien Connonier          '84 Intruders                 1:03.15  1
12 Luis Morales              '83 Norfolk Real Deal         1:09.00  2

Young Men 4x100 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =====
 1 STAR      Suffolk Stars             41.50
 2 CHES      Chesapeake Striders       41.88
 3 VASBP     Virginia Beach Speed      42.06
 4 FLAM      Virginia Beach Flames     42.58
 5 INTR      Intruders                 44.82
 6 FREE      Freedom Striders          45.06

Young Men 4x400 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =======
 1 INTR      Intruders                 3:28.29
 2 STAR      Suffolk Stars             3:44.51

Young Men 4x800 Meter Relay

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL RELAY     AFFILIATION               TIME
== =================================== =======
 1 STAR      Suffolk Stars             9:29.08

Young Men High Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Quentin Mathews           '83 Chesapeake Striders       1.83m
 2 Jason Wells               '84 North Richmond YMCA Comet 1.72m
 - Marco Gatson              '84 Freedom Striders             NH

Young Men Pole Vault

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Daniel Garrett            '84 Tidewater Striders        4.57m
 2 Brian Webb                '84 Tidewater Striders        4.27m
 3 Antonio Griffin           '83 Unattached                3.97m
 4 James Walker              '82 Unattached                3.68m
 5 Jonathon Diesel           '82 Unattached                3.36m

Young Men Long Jump

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Alonzo Moore              '83 Norfolk Real Deal         6.95m
 2 Mantello Beverly          '83 Unattached                6.75m
 3 Jamonte Manley            '83 Norfolk Real Deal         6.66m
 4 Jonathan Harris           '83 Norfolk Real Deal         6.65m
 5 Timothy Cannon            '83 Suffolk Stars             6.48m
 6 Jerome McKoy              '84 Freedom Striders          6.47m
 7 Anthony Boswell           '83 Intruders                 6.41m
 8 Tyler Hazard              '84 Hampton Elite             6.39m
 9 Stacey Durham             '84 Intruders                 6.22m
10 Ellic Cephus              '83 Norfolk Real Deal         6.22m
11 Deandre White             '84 Suffolk Stars             5.94m
12 Rickey Brown              '84 Suffolk Stars             5.90m
13 Marco Gatson              '84 Freedom Striders          4.88m
14 Jamaal Champion           '84 Freedom Striders          4.66m

Young Men Triple Jump

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Alonzo Moore              '83 Norfolk Real Deal         14.08m
 2 Jerome McKoy              '84 Freedom Striders          13.25m
 3 Anthony Boswell           '83 Intruders                 13.16m
 4 Jamonte Manley            '83 Norfolk Real Deal         12.47m
 5 Deandre White             '84 Suffolk Stars             11.83m
 6 Tyler Hazard              '84 Hampton Elite             11.70m
 7 Aladdin Glasco            '84 Intruders                 11.68m

Young Men Shot Put

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= =====
 1 Jason Correlequ           '83 Team Flash                9.45m

Young Men Discus Throw

Finals - Results - Saturday 06/09/01

PL ATHLETE NAME              YR  TEAM                      MARK
== ========================= === ========================= ======
 1 Ryan Morgan               '84 Portsmouth Patriots       45.21m
 2 John Alexander            '83 Peninsula Heat            36.47m
 3 Jason Correlequ           '83 Team Flash                26.46m
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec