Join/Renew Now

Southern Association Championships

6/28/2001 - 7/1/2001, Hammond, High School

Event 9 Bantam Girls 100 Meter Dash

Finals - Results  - Sunday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Simms, Raven                 Baton Rouge Ymca          14.76
 2 King, Hope                   Baton Rouge Ymca          14.87
 3 Moore, Jade                  Lake Area Express         15.18
 4 Austin, Alfredreka           Southwest M.Pike C. TC    15.36
 5 Jones, Teilah                Baton Rouge Ymca          15.36
 6 Stewart, Tiikeidra           Faith Track Club          15.46
 7 Smith, Iesha                 Hattiesburg Flyers        15.54
 8 Octave, Martinique           Nord Mtc Track Club       16.09

Event 10 Bantam Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Sunday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 White, Taurnesha             Baton Rouge Ymca          30.26
 2 King, Hope                   Baton Rouge Ymca          30.33
 3 Henry, Sharde'               Lake Area Express         31.10
 4 Stewart, Tiikeidra           Faith Track Club          31.45
 5 Smith, Iesha                 Hattiesburg Flyers        31.68
 6 Austin, Alfredreka           Southwest M.Pike C. TC    32.12
 7 Jones, Teilah                Baton Rouge Ymca          32.48
 - Shropshire, Kristen          Faith Track Club            DNF
 - Myers, Jade                  New Orleans Stars Express   DNF
 - Harrell, Brittany            Eagle Express               DNF

Event 12 Bantam Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Sunday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Harrell, Brittany            Eagle Express             2:50.70
 2 Welcome, Mary                New Orleans Stars Express 2:55.30
 3 Davis, Edolia                New Orleans Stars Express 3:01.10
 4 Hayes, Shelby                Greater King David Track  3:03.50
 5 Gillmore, Lashadra           Baton Rouge Ymca          3:03.70
 6 Morrison, Taylor             Baton Rouge Ymca          3:05.70
 7 Bertrand, Emily              Lake Area Express         3:05.90

Event 13 Bantam Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Sunday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Morrison, Taylor             Baton Rouge Ymca          6:27.16
 2 Reeves, Kiara                New Orleans Stars Express 6:51.63
 3 Livington, Thomeka           New Orleans Comets Track  7:25.15

Event 15 Bantam Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Sunday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  YMCA      Baton Rouge Ymca            58.26
 2  LAE       Lake Area Express         1:01.11
 3  NOSE      New Orleans Stars Express 1:05.20
 4  YMCA "B"  Baton Rouge Ymca          1:05.30
 5  SEMT      Southeast Mississippi     1:06.40

Event 16 Bantam Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Sunday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  NOSE      New Orleans Stars Express 5:07.27
 2  YMCA      Baton Rouge Ymca          5:20.33

Event 18 Bantam Girls High Jump

Finals - Results  - Sunday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Reeves, Kiara              New Orleans Stars E 1.21m 3'11.50
 2 Harrell, Brittany          Eagle Express       1.17m 3'10.00
 3 Palamino, Delayne          Lake Area Express   0.82m 2'08.25
 4 Loman, Alyssa              New Orleans Stars E 0.70m 2'03.50
 5 Paige, Erica               Hattiesburg Flyers  0.70m 2'03.50
 6 Cador, Danielle            Pointe Coupee Track 0.62m 2'00.25
 7 McSwain, Eyeshia           Hattiesburg Flyers  0.62m 2'00.25
 8 Cador, Kelsey              Pointe Coupee Track 0.54m 1'09.25
 - Livington, Thomeka         New Orleans Comets   FAIL
 - Biggs, Billie              Hattiesburg Flyers   FAIL

Event 19 Bantam Girls Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Simms, Raven               Baton Rouge Ymca    4.26m 13'11.75
 2 Anderson, Maya             Futcure Track Club  3.26m 10'08.50
 3 Palamino, Delayne          Lake Area Express   3.24m 10'07.75
 4 Corbello, Alex             Lake Area Express   3.19m 10'05.75
 5 Paige, Erica               Hattiesburg Flyers  3.19m 10'05.75
 6 Quinn, Metaine             Natchez Track Club  3.14m 10'03.75
 7 Salvant, Brianne           New Orleans Metro S 2.68m 8'09.50
 8 Cador, Kasey               Pointe Coupee Track 2.53m 8'03.75
 9 Cador, Danielle            Pointe Coupee Track 2.48m 8'01.75
10 Cador, Kelsey              Pointe Coupee Track 2.28m 7'05.75
11 Gigger, Morgan             Lake Area Express   2.20m 7'02.75

Event 20 Bantam Girls Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Jones, Reshall             Hattiesburg Flyers  13.92m 45'08.00
 2 Giordano, Jade             Lake Area Express   11.64m 38'02.00
 3 Cobbins, Elizabeth         Hattiesburg Flyers  10.30m 33'09.00
 4 Livington, Thomeka         New Orleans Comets   7.06m 23'02.00
 5 Maddox, Sharon             Lake Area Express    6.18m 20'03.00

Event 21 Bantam Girls Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Cobbins, Elizabeth         Hattiesburg Flyers  13.92m 45'08.00
 2 Jones, Reshall             Hattiesburg Flyers  10.30m 33'09.00

Event 14 Bantam Girls 1,500 Meter Race Walk

Finals - Results  - Sunday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Cador, Danielle              Pointe Coupee Track Club  11:04.20
 2 Cador, Kasey                 Pointe Coupee Track Club  11:05.00
 3 Peck, Stephine               Greater King David Track  11:17.00
 4 Cador, Kelsey                Pointe Coupee Track Club  11:24.00
 5 Cheavious, Alyshia           New Orleans Stars Express 12:59.00
 6 Cobbins, Elizabeth           Hattiesburg Flyers        15:06.00

Event 36 Midget Girls 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Knight, Bianca               Jackson Jaguars Track clu 13.15
 2 Statum, Alisha               New Orleans Metro Stars   14.01
 3 Gilmore, Laresha             Baton Rouge Ymca          14.16
 4 Johnson, Angel               Southeast Mississippi     14.25
 5 Franklin, Latoya             New Orleans Stars Express 14.27
 6 Payne, Lashay                Baton Rouge Ymca          14.28
 7 Callier, Veronica            Lake Area Express         14.83
 8 Lee, Jadda                   Baton Rouge Ymca          18.19

Event 37 Midget Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Knight, Bianca               Jackson Jaguars Track clu 26.13
 2 Gibson, Murketa              New Orleans Stars Express 27.47
 3 Wells, Clara                 Baton Rouge Ymca          27.54
 4 Statum, Alisha               New Orleans Metro Stars   27.61
 5 Payne, Lashay                Baton Rouge Ymca          28.60
 6 MACK, Danielle               Greater King David Track  28.70
 7 Lane, Charity                Faith Track Club          28.74
 8 Franklin, Latoya             New Orleans Stars Express 29.62

Event 39 Midget Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT
== ============================ ========================= ======= ==
 1 Wallace, Dikenya             Baton Rouge Ymca          2:30.10  2
 2 Mayer, Christian             New Orleans Stars Express 2:30.40  1
 3 Wilkerson, Brittnay          Flordia Parish Track      2:42.60  2
 4 Veals, Moretta               Baton Rouge Ymca          2:46.50  2
 5 Miles, Bethany               New Orleans Comets Track  2:51.80  2
 6 Bates, Ariel                 Baton Rouge Ymca          2:55.60  1
 7 Williams                     New Orleans Comets Track  2:58.40  1
 8 James, Jasmine               Hattiesburg Flyers        3:02.50  2
 9 Minor, Chlorise              Baton Rouge Ymca          3:07.30  1
10 McFarlon, Cidney             New Orleans Stars Express 3:16.00  1
11 Welch, Kenyarie              Greater King David Track  4:08.40  1
 - Washington, Portia           Baton Rouge Ymca              DNF  2

Event 40 Midget Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 George, Velma                Flordia Parish Track      5:17.89
 2 Wilkerson, Brittnay          Flordia Parish Track      5:22.37
 3 Carrillo, Ashley             Unattached                5:43.58
 4 Miles, Bethany               New Orleans Comets Track  6:00.85
 5 Morrison, Samantha           Baton Rouge Ymca          6:12.21
 6 Lane, Charity                Faith Track Club          6:15.33
 7 Williams, Marie              Baton Rouge Ymca          6:34.37
 8 McFarlon, Cidney             New Orleans Stars Express 6:57.69
 9 Collins, V                   Hosanna Track Club        7:17.83

Event 41 Midget Girls 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 George, Velma                Flordia Parish Track      12:05.91
 2 Carrillo, Ashley             Unattached                12:27.34
 3 Wilkerson, Brittnay          Flordia Parish Track      12:44.38
 4 Morrison, Samantha           Baton Rouge Ymca          14:46.21

Event 42 Midget Girls 80 Meter Low Hurdles

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 McCowan, Megan               Lake Area Express         15.44
 2 Stone, Ashley                Hattiesburg Flyers        15.71
 3 Jett, Lydia                  New Orleans Metro Stars   15.87
 4 Williams                     New Orleans Comets Track  16.30
 5 Williams, Elizabeth          Southeast Mississippi     16.66
 6 Livington, Ashley            New Orleans Comets Track  17.39
 7 Conerly, Kate                Hattiesburg Flyers        17.94
 - Jordan, Aqeulah              Hattiesburg Flyers          DNF

Event 45 Midget Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =====
 1  YMCA      Baton Rouge Ymca          54.21
 2  NOSE      New Orleans Stars Express 54.38
 3  LAE       Lake Area Express         58.36

Event 46 Midget Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  YMCA      Baton Rouge Ymca          4:22.49
 2  NOSE      New Orleans Stars Express 4:35.31
 3  YMCA "B"  Baton Rouge Ymca          4:41.51
 4  HFTC      Hattiesburg Flyers        4:57.93

Event 47 Midget Girls 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== ========
 1  LAE       Lake Area Express         11:07.76
 2  YMCA      Baton Rouge Ymca          11:27.79

Event 49 Midget Girls Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Washington, Portia         Baton Rouge Ymca    4.40m 14'05.25
 2 Statum, Alisha             New Orleans Metro S 4.32m 14'02.25
 3 McCowan, Megan             Lake Area Express   3.85m 12'07.75
 4 Welch, Kenyarie            Greater King David  3.76m 12'04.00
 5 Williams, Elizabeth        Southeast Mississip 3.72m 12'02.50
 6 King, Charmaine            Natchez Track Club  3.64m 11'11.50
 7 Conerly, Kate              Hattiesburg Flyers  3.43m 11'03.00
 8 Smith, Kadeidra            Hattiesburg Flyers  3.30m 10'10.00

Event 52 Midget Girls Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Jordan, Aqeulah            Hattiesburg Flyers  9.02m 29'07.25
 2 Hill, Ryneisha             New Orleans Comets  7.08m 23'02.75
 3 Hobson, Alexis             Jackson Jaguars Tra 6.36m 20'10.50
 4 Livington, Ashley          New Orleans Comets  5.02m 16'05.75
 5 Sanders, Haleigh           Hattiesburg Flyers  4.29m 14'01.00

Event 50 Midget Girls Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Jordan, Aqeulah            Hattiesburg Flyers  24.10m 79'01.00
 2 Hobson, Alexis             Jackson Jaguars Tra 11.16m 36'07.00

Event 51 Midget Girls Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Buller, Julie              Lake Area Express   27.66m 90'09.00
 2 Miles, Bethany             New Orleans Comets  13.74m 45'01.00
 3 Lucky, Quinlyn             Hattiesburg Flyers  13.70m 44'11.00
 4 Sanders, Haleigh           Hattiesburg Flyers   8.40m 27'07.00

Event 43 Midget Girls 1,500 Meter Race Walk

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Welch, Kenyarie              Greater King David Track  10:05.40
 2 Williams, Marie              Baton Rouge Ymca          10:26.00
 3 Hobson, Alexis               Jackson Jaguars Track clu 10:49.84
 4 Sonnier, Susan               LA Cruisers Track Club    10:58.00

Event 70 Youth Girls 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Mitchell, Kristie            Southwest M.Pike C. TC    12.43
 2 Banks, Trumesa               Southwest M.Pike C. TC    12.58
 3 Dillon, Gabrielle            Southwest M.Pike C. TC    12.75
 4 Dorsey, Tafi                 Natchez Track Club        12.85
 5 Fortune, Kadish              Jackson Jaguars Track clu 12.99
 6 Jones, Gabellie              Lafayette Youth Track     13.23
 7 Elie, Jamila                 Futcure Track Club        13.40
 8 Chretian, Lindsey            Lake Area Express         13.91

Event 71 Youth Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Banks, Trumesa               Southwest M.Pike C. TC    25.43
 2 Dillon, Gabrielle            Southwest M.Pike C. TC    25.95
 3 Dorsey, Tafi                 Natchez Track Club        26.09
 4 Noel, Nicole                 Baton Rouge Ymca          26.67
 5 Fortune, Kadish              Jackson Jaguars Track clu 27.14
 6 Hall, Jerika                 Baton Rouge Ymca          27.31
 7 Jones, Gabellie              Lafayette Youth Track     27.53
 8 Chretian, Lindsey            Lake Area Express         28.90

Event 73 Youth Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT
== ============================ ========================= ======= ==
 1 Gurley, Jessica              Lake Area Express         2:34.00  2
 2 Hiles, Brittney              Baton Rouge Ymca          2:42.00  1
 3 Caraway, Katarina            Lake Area Express         2:48.00  2
 4 Caraway, Ariel               Lake Area Express         2:50.00  2
 5 Zaunbrecher, Tiffany         Lake Area Express         2:55.00  2
 6 Mulmore, Erica               Baton Rouge Ymca          2:59.00  1
 7 Carter, Tenika               Hattiesburg Flyers        3:16.00  1

Event 74 Youth Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT
== ============================ ========================= ======= ==
 1 Gurley, Jessica              Lake Area Express         5:15.83  1
 2 Breaux, Melanie              Lake Area Express         5:30.29  1
 3 Brandon, Joi                 Baton Rouge Ymca          5:42.07  1
 4 Lee, Candace                 Southwest M.Pike C. TC    5:54.18  2
 5 Caraway, Katarina            Lake Area Express         6:07.19  1
 6 Zaunbrecher, Tiffany         Lake Area Express         6:29.88  1
 7 Ortego, Ashley               Lake Area Express         6:30.89  1
 - Mott, Cassi                  Lake Area Express             DNF  1
 - Powers, Shalaysha            Westside Striders             DNF  1
 - Hiles, Brittney              Baton Rouge Ymca              DNF  1
 - Wheaten, Telisha             Greater King David Track      DNF  1

Event 75 Youth Girls 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Gurley, Jessica              Lake Area Express         11:44.70
 2 Breaux, Melanie              Lake Area Express         12:11.61
 3 Brandon, Joi                 Baton Rouge Ymca          12:44.65
 4 Caraway, Katarina            Lake Area Express         13:11.06
 5 Caraway, Ariel               Lake Area Express         14:00.00
 6 Ortego, Ashley               Lake Area Express         14:06.58
 7 Wheaten, Telisha             Greater King David Track  15:25.40
 8 Mott, Cassi                  Lake Area Express         17:40.25

Event 76 Youth Girls 100 Meter Low Hurdles

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Hall, Jerika                 Baton Rouge Ymca          16.84
 2 Obey, Chipea                 LA Cruisers Track Club    18.22
 3 Maddox, Kelli                Lake Area Express         18.95
 4 Phillips, Leah               New Orleans Comets Track  20.81
 - Abdel, Jessica               Lafayette Youth Track       DNF
 - Bell, India                  Nord Mtc Track Club         DNF

Event 81 Youth Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  LAE       Lake Area Express         5:04.02

Event 83 Youth Girls High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =======
 1 Maddox, Kelli              Lake Area Express   No Data
 - Phillips, Leah             New Orleans Comets      DNF

Event 84 Youth Girls Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Anderson, India            Futcure Track Club  4.79m 15'08.75
 2 Lodge, Brittany            Greater King David  4.56m 14'11.50
 3 Hall, Jerika               Baton Rouge Ymca    4.48m 14'08.50
 4 Thomas, Shereece           Nord Mtc Track Club 4.37m 14'04.00
 5 Breaux, Melanie            Lake Area Express   4.29m 14'01.00
 6 Stone, Alicia              Hattiesburg Flyers  4.26m 13'11.75
 7 Obey, Chipea               LA Cruisers Track C 4.25m 13'11.50
 8 Thomas, Candace            Greater King David  4.19m 13'09.00
 9 Mulmore, Erica             Baton Rouge Ymca    4.00m 13'01.50
10 Fortune, Kadish            Jackson Jaguars Tra 3.90m 12'09.50
11 Lewis, Amber               New Orleans Metro S 3.65m 11'11.75
12 Phillips, Leah             New Orleans Comets  3.34m 10'11.50
13 Wilson, Nyra               Greater King David  2.96m 9'08.50
14 Zaunbrecher, Tiffany       Lake Area Express   2.83m 9'03.50
15 Mott, Cassi                Lake Area Express   2.32m 7'07.50

Event 85 Youth Girls Triple Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Hiles, Brittney            Baton Rouge Ymca    9.76m 32'00.25
 2 Arrington, Toiya           Hattiesburg Flyers  7.61m 24'11.75

Event 88 Youth Girls Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Maddox, Kelli              Lake Area Express   9.94m 32'07.50
 2 Mealey, Whitney            Faith Track Club    9.47m 31'01.00
 3 McSwain, Ravience          Hattiesburg Flyers  8.21m 26'11.25
 4 Stone, Alicia              Hattiesburg Flyers  7.69m 25'02.75
 5 Mott, Cassi                Lake Area Express   4.30m 14'01.25

Event 86 Youth Girls Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 McSwain, Ravience          Hattiesburg Flyers  21.02m 68'11.00
 2 Mealey, Whitney            Faith Track Club    18.04m 59'02.00

Event 87 Youth Girls Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Maddox, Kelli              Lake Area Express   28.52m 93'07.00
 2 Stone, Alicia              Hattiesburg Flyers  20.04m 65'09.00
 3 Floyd, Destiny             Lake Area Express   20.00m 65'07.00
 4 McSwain, Ravience          Hattiesburg Flyers  17.28m 56'08.00
 5 Mealey, Whitney            Faith Track Club    15.42m 50'07.00

Event 78 Youth Girls 1,500 Meter Race Walk

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Cobbins, Willelsia           Hattiesburg Flyers        10:26.93

Event 105 Intermediate Girls 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Morrison, Megan              Baton Rouge Ymca          12.53
 2 Freeman, Courtney            Futcure Track Club        12.73
 3 Amos, Brittany               Hattiesburg Flyers        13.05
 4 Williams, Alicia             Futcure Track Club        13.11
 5 Kerlegan, Karen              Lake Area Express         13.13
 6 Coklin, Stephanie            Baton Rouge Ymca          13.31
 7 Perry, Ebony                 Lake Area Express         13.57
 8 Skidmore, Courtney           Futcure Track Club        13.75

Event 106 Intermediate Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Freeman, Courtney            Futcure Track Club        25.56
 2 Foster, Tamieka              Natchez Track Club        26.00
 3 Boyd, Tierra                 Nord Mtc Track Club       26.19
 4 Washington, Texi             Natchez Track Club        26.49
 6 Kerlegan, Karen              Lake Area Express         27.18
 7 Williams, Alicia             Futcure Track Club        27.20
 8 Perry, Ebony                 Lake Area Express         29.07
 - Carnes, Ashlee               Baton Rouge Ymca            DNF
 - Morrison, Megan              Baton Rouge Ymca            DNF

Event 108 Intermediate Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT
== ============================ ========================= ======= ==
 1 Koenck, Clerc                Lake Area Express         2:25.00  2
 2 Boyd, Tierra                 Nord Mtc Track Club       2:27.30  2
 3 Hamilton, Terrica            Baton Rouge Ymca          2:27.70  1
 4 George, Ebony                Futcure Track Club        2:29.00  1
 5 Hullett, April               Natchez Track Club        2:30.00  2
 6 Caraway, Barbara             Lake Area Express         2:37.00  1
 7 Dubose, Shameka              Hosanna Track Club        2:37.50  1
 8 Hoffpauir, Katy              Lake Area Express         2:38.00  2

Event 109 Intermediate Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Koenck, Clerc                Lake Area Express         5:02.37
 2 Caraway, Barbara             Lake Area Express         5:22.65
 3 Hoffpauir, Katy              Lake Area Express         5:24.34
 4 Robertson, Nicole            Nord Mtc Track Club       5:25.00
 5 Hullett, April               Natchez Track Club        5:29.97
 6 George, Ebony                Futcure Track Club        5:48.10
 7 Jenkins, Vashti              Futcure Track Club        5:53.95
 8 Guillory, Jennifer           Lake Area Express         5:58.06
 9 Alphonse, Clara              Nord Mtc Track Club       6:18.79
 - Richard, Latrice             Pointe Coupee Track Club      DNF

Event 110 Intermediate Girls 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Koenck, Clerc                Lake Area Express         11:17.24
 2 Robertson, Nicole            Nord Mtc Track Club       11:50.35
 3 Caraway, Barbara             Lake Area Express         12:02.60
 4 Guillory, Jennifer           Lake Area Express         12:47.66
 5 Lawson, Ashley               Lake Area Express         13:27.84

Event 113 Intermediate Girls 100 Meter Low Hurdles

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Townsend, Reanna             Futcure Track Club        15.17
 2 Abdel, Jessica               Lafayette Youth Track     16.35
 3 Glover, Jennifer             Futcure Track Club        16.89
 - Vital, Francis               Lake Area Express           DNF
 - Taylor, Sheena               Southeast Mississippi       DNF
 - Clivens, Lauren              New Orleans Metro Stars     DNF
 - Alexander, Latoya            Hattiesburg Flyers          DNF

Event 115 Intermediate Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =====
 1  FUTC      Futcure Track Club        50.41
 2  YMCA      Baton Rouge Ymca          50.85
 3  LAE       Lake Area Express         52.34

Event 116 Intermediate Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  YMCA      Baton Rouge Ymca          4:09.70
 2  FUTC      Futcure Track Club        4:22.55
 3  FUTC "B"  Futcure Track Club        4:24.02
 4  LAE       Lake Area Express         4:37.05

Event 117 Intermediate Girls 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== ========
 1  MTC       Nord Mtc Track Club       10:24.75
 2  LAE       Lake Area Express         10:25.37

Event 118 Intermediate Girls High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Davis, Whitney             Pointe Coupee Track 1.59m 5'02.50
 2 Lawson, Ashley             Lake Area Express   1.40m 4'07.00

Event 119 Intermediate Girls Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Bertrand, Morgan           Lake Area Express   2.29m 7'06.00
 2 Fontenot, Katelyn          Lake Area Express   2.14m 7'00.25

Event 120 Intermediate Girls Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Townsend, Reanna           Futcure Track Club  5.13m 16'10.00
 2 Carnes, Ashlee             Baton Rouge Ymca    5.07m 16'07.75
 3 Washington, Texi           Natchez Track Club  4.98m 16'04.25
 4 Davis, Whitney             Pointe Coupee Track 4.50m 14'09.25
 5 Clay, Tayari               Nord Mtc Track Club 4.42m 14'06.00

Event 121 Intermediate Girls Triple Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Washington, Texi           Natchez Track Club  10.98m 36'00.25

Event 124 Intermediate Girls Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Thomas, Vanessa            Hattiesburg Flyers  9.42m 30'11.00
 2 Thomas, Jalanne            Pointe Coupee Track 7.14m 23'05.25
 3 Coklin, Stephanie          Baton Rouge Ymca    6.59m 21'07.50
 4 Ray, Kristen               Jackson Jaguars Tra 4.35m 14'03.25

Event 122 Intermediate Girls Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Thomas, Vanessa            Hattiesburg Flyers  32.50m 106'07.00
 2 Thomas, Jalanne            Pointe Coupee Track 14.34m 47'00.00

Event 123 Intermediate Girls Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Thomas, Vanessa            Hattiesburg Flyers  25.28m 82'11.00

Event 143 Young Girls 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Castille, Katrina            Lake Area Express         12.27
 2 Freeman, Shandra             Futcure Track Club        12.36
 3 Louis, Shamekia              Unattached                12.37
 4 Johnson, Dianna              Southeast Mississippi     12.80
 5 Murray, Brittany             Futcure Track Club        13.28

Event 144 Young Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Castille, Katrina            Lake Area Express         25.00
 2 Freeman, Shandra             Futcure Track Club        25.45
 3 Johnson, Dianna              Southeast Mississippi     26.21
 4 Morgan, Calandra             Southeast Mississippi     28.61
 - Johnson, Rochelle            Hattiesburg Flyers          DNF
 - Ard, Monchetta               Southwest M.Pike C. TC      DNF
 - Davis, Janice                Unattached                  DNF
 - Jones, Dominique             New Orleans Comets Track    DNF
 - Jones, Teri                  New Orleans Metro Stars     DNF
 - Perkins, Teliah              New Orleans Comets Track    DNF

Event 146 Young Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT
== ============================ ========================= ======= ==
 1 Reimoneng, Courtney          Nord Mtc Track Club       2:22.00  1
 2 Braboy, Laquisha             Southeast Mississippi     2:26.00  1
 3 Kramer, Rose                 Lake Area Express         2:28.00  2
 4 Artis, Kenya                 Lake Area Express         2:38.00  2
 5 Hill, Peggy                  Futcure Track Club        2:43.00  2
 6 Bullock, Mikiya              Hosanna Track Club        2:48.00  2
 7 Chapman, LaKIEA              New Orleans Comets Track  2:49.00  2

Event 147 Young Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Reimoneng, Courtney          Nord Mtc Track Club       5:09.22
 2 Kramer, Rose                 Lake Area Express         5:16.07
 3 Hill, Peggy                  Futcure Track Club        5:38.51
 - Holland, Jessica             Lake Area Express             DNF
 - Montgomery, Scheryl          LA Stars Track Club           DNF
 - Montgomery, Scherry          LA Stars Track Club           DNF
 - Zook, Jacquelyn              New Orleans Metro Stars       DNF

Event 148 Young Girls 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Hill, Peggy                  Futcure Track Club        12:41.57
 2 Artis, Kenya                 Lake Area Express         13:12.25

Event 151 Young Girls 100 Meter Low Hurdles

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Green, Kerri                 New Orleans Comets Track  16.56  2
 2 Perkins, Teliah              New Orleans Comets Track  16.76  2
 3 Bertrand, Julie              Lake Area Express         17.07  2
 4 Jones, Qualyndrea            New Orleans Comets Track  18.53  2
 5 Jenkins, Charis              Futcure Track Club        18.62  2
 6 Courville, Heather           Lake Area Express         19.42  2
 - Cornish, Trachelle           Futcure Track Club          DNF  2
 - Chapman, LaKIEA              New Orleans Comets Track    DNF  2

Event 153 Young Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =====
 1  HTC       Hosanna Track Club        49.63
 2  FUTC      Futcure Track Club        54.07

Event 154 Young Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  LAE       Lake Area Express         4:17.78
 2  LYT       Lafayette Youth Track     4:36.16

Event 156 Young Girls High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Green, Kerri               New Orleans Comets  1.27m 4'02.00
 2 James, Nicole              Lafayette Youth Tra 1.27m 4'02.00
 3 Joe, Desire                Lake Area Express   1.22m 4'00.00
 4 Boulanger, Alexandria      Pointe Coupee Track 1.22m 4'00.00
 5 Chapman, LaKIEA            New Orleans Comets  1.05m 3'05.25

Event 157 Young Girls Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Chance, Amy                Lake Area Express   2.75m 9'00.25
 2 Caraway, Ariel             Lake Area Express   1.73m 5'08.00

Event 158 Young Girls Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Williams, Ashlee           Lake Area Express   5.29m 17'04.25
 2 Louis, Shamekia            Unattached          5.16m 16'11.25
 3 Perkins, Teliah            New Orleans Comets  4.79m 15'08.75
 4 Boulanger, Alexandria      Pointe Coupee Track 4.67m 15'04.00
 5 Jones, Qualyndrea          New Orleans Comets  4.20m 13'09.50
 - Castille, Katrina          Lake Area Express     DNF
 - Louis, Shamieka            Futcure Track Club    DNF
 - Jones, Teri                New Orleans Metro S   DNF

Event 159 Young Girls Triple Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Green, Kerri               New Orleans Comets  10.85m 35'07.25
 2 Williams, Ashlee           Lake Area Express   10.77m 35'04.00
 3 Boulanger, Alexandria      Pointe Coupee Track  9.43m 30'11.25
 4 Armelin, LaTORA            Lafayette Youth Tra  9.33m 30'07.50
 5 Jones, Qualyndrea          New Orleans Comets   9.30m 30'06.25
 6 Holland, Jessica           Lake Area Express    8.34m 27'04.50

Event 162 Young Girls Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Sweat, Jenny               Lake Area Express   9.40m 30'10.25
 2 Schultz, Michelle          Futcure Track Club  9.16m 30'00.75

Event 160 Young Girls Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Schultz, Michelle          Futcure Track Club  33.72m 110'07.00
 2 Sweat, Jenny               Lake Area Express   29.70m 97'05.00
 - Flemming, Jill             Lake Area Express      DNF

Event 161 Young Girls Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Walker, Rachel             Unattached          48.16m 158'00.00
 2 Flemming, Jill             Lake Area Express   42.84m 140'07.00
 3 Holland, Jessica           Lake Area Express   24.62m 80'09.00
 4 Chapman, LaKIEA            New Orleans Comets  15.84m 52'00.00

Event 4 Sub-Bantam Boys Long Jump

Finals - Results  - Sunday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Holmes, Kavarha            LA Cruisers Track C 3.50m 11'05.75
 2 Corwier, Morgan            New Orleans Metro S 3.19m 10'05.75
 3 Scott, Darrell             Hattiesburg Flyers  2.70m 8'10.25
 4 Phillips, La'Ren           Westside Striders   2.67m 8'09.25
 5 Lane, Ishmael              Greater King David  2.20m 7'02.75

Event 23 Bantam Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Parker, Julian               Baton Rouge Ymca          14.01
 2 Rollins, Jamaine             Southeast Mississippi     14.04
 3 Richardson, Fredicao         Natchez Track Club        14.34
 4 Keys, Darren                 Lake Area Express         14.59
 5 Jacques, Christian           New Orleans Comets Track  14.98
 6 Rollins, T                   Hattiesburg Flyers        15.31
 7 Ferdinand, Wilbert           Greater King David Track  15.62
 8 Cooper, Eligah               Futcure Track Club        15.71

Event 24 Bantam Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Parker, Julian               Baton Rouge Ymca          28.21
 2 Rollins, Jamaine             Southeast Mississippi     28.97
 3 Richardson, Fredicao         Natchez Track Club        29.42
 4 Keys, Darren                 Lake Area Express         30.68
 5 Smith, Tyler                 Lake Area Express         31.31
 6 Avery, Charles               Lake Area Express         31.35
 7 Rollins, T                   Hattiesburg Flyers        31.68
 8 Cooper, Eligah               Futcure Track Club        32.52

Event 26 Bantam Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Reese, Lamarius              Westside Striders         2:57.80
 2 Williams, Winston            Southeast Mississippi     3:01.24
 3 MACKEY, Tracy                Nord Mtc Track Club       3:07.70
 4 Sorapuru, Alex               Nord Mtc Track Club       3:08.02
 5 MACKEY, Johnquell            Nord Mtc Track Club       3:13.30
 6 Lanaux, Bradley              Nord Mtc Track Club       3:18.00
 7 White, Terrence              Baton Rouge Ymca          3:20.00

Event 27 Bantam Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Williams, Winston            Southeast Mississippi     6:19.27
 - Foreman                      Lake Area Express             DNF
 - Guillory, Jared              Lake Area Express             DNF
 - Henphy, Alden                LA Cruisers Track Club        DNF
 - Griffin, Ralph               Greater King David Track      DNF

Event 29 Bantam Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  LAE       Lake Area Express         1:02.53
 2  WSS       Westside Striders         1:24.26

Event 30 Bantam Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  WSS       Westside Striders         5:36.90

Event 32 Bantam Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Phillips, Jared            New Orleans Comets  0.74m 2'05.00
 2 Singletary, Corey          Pointe Coupee Track 0.62m 2'00.25

Event 33 Bantam Boys Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Richardson, Fredicao       Natchez Track Club  4.17m 13'08.25
 2 Reese, Lamarius            Westside Striders   4.08m 13'04.75
 3 Gonzales, Wes              New Orleans Metro S 4.00m 13'01.50
 4 Rollins, Jamaine           Southeast Mississip 3.73m 12'03.00
 5 Avery, Charles             Lake Area Express   3.59m 11'09.50
 6 Jacques, Christian         New Orleans Comets  3.37m 11'00.75
 7 Ferdinand, Wilbert         Greater King David  3.35m 11'00.00
 8 Bates, George              Natchez Track Club  3.33m 10'11.25
 9 Simon, Kendall             Hattiesburg Flyers  3.21m 10'06.50
10 Williams, Winston          Southeast Mississip 3.17m 10'05.00
11 Howard, Patrick            Westside Striders   2.81m 9'02.75
12 Batlon, Sterling           Westside Striders   2.80m 9'02.25
13 Jenkins, Andre             Westside Striders   2.46m 8'01.00

Event 35 Bantam Boys Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Jordan, Xavier             Hattiesburg Flyers  7.83m 25'08.25
 2 Thomas, Lance              Baton Rouge Ymca    7.56m 24'09.75
 3 Boone, Demetrius           Lake Area Express   6.93m 22'09.00
 4 Singletary, Corey          Pointe Coupee Track 6.72m 22'00.75
 5 Martin, Juma               Hattiesburg Flyers  5.99m 19'08.00
 6 Hillman, Domonque          LA Cruisers Track C 5.96m 19'06.75
 7 Chapman, Caleb             Greater King David  5.54m 18'02.25
 8 Dixon, Louis               Pointe Coupee Track 5.25m 17'02.75
 9 Phillips, Leonard          Westside Striders   5.10m 16'08.75
10 Sanders, Davis             Hattiesburg Flyers  3.89m 12'09.25

Event 34 Bantam Boys Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Foreman                    Lake Area Express   24.10m 79'01.00
 2 Jacques, Christian         New Orleans Comets  20.84m 68'04.00
 3 Jordan, Xavier             Hattiesburg Flyers  19.54m 64'01.00
 4 Phillips, Jared            New Orleans Comets  15.70m 51'06.00
 5 Martin, Juma               Hattiesburg Flyers  10.42m 34'02.00
 6 Sanders, Davis             Hattiesburg Flyers   8.02m 26'04.00

Event 28 Bantam Boys 1,500 Meter Race Walk

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Chapman, Caleb               Greater King David Track  10:21.00
 2 Hillman, Domonque            LA Cruisers Track Club    11:07.00
 3 Foreman                      Lake Area Express         11:12.59
 4 Martin, Juma                 Hattiesburg Flyers        12:16.12

Event 53 Midget Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Octave, Martez               Nord Mtc Track Club       13.80
 2 Dugas, David                 LA Cruisers Track Club    14.09
 3 Mayers, Justin               Jackson Jaguars Track clu 14.21
 4 Woodland, D'Andre            Faith Track Club          14.23
 5 Thibodeaux, Jamal            Baton Rouge Ymca          14.28
 6 Clayton, Terrance            Futcure Track Club        14.32
 7 Thompson, Desmond            Futcure Track Club        14.38
 8 Washinton, Carlton           Nord Mtc Track Club       14.50

Event 54 Midget Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Wilson, Brandon              Hosanna Track Club        26.65
 2 Diggs, Russell               Greater King David Track  27.23
 3 Octave, Martez               Nord Mtc Track Club       27.86
 4 Richardson, Michael          Faith Track Club          28.22
 5 Mayers, Justin               Jackson Jaguars Track clu 28.69
 6 Rivers, Sam                  Westside Striders         28.80
 7 Clayton, Terrance            Futcure Track Club        29.07
 8 Thibodeaux, Jamal            Baton Rouge Ymca          29.71

Event 56 Midget Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT
== ============================ ========================= ======= ==
 1 Dampier, Michael             Southeast Mississippi     2:14.80  1
 2 Stewart, Brandon             Hattiesburg Flyers        2:34.00  1
 3 Sterling, Timothy            Faith Track Club          2:37.00  2
 4 Henphy, Alden                LA Cruisers Track Club    2:39.00  2
 5 Ard, Mario                   Hosanna Track Club        2:42.00  1
 6 Mayard, Jeremy               Lake Area Express         2:46.00  2
 6 Brown, Tremaine              Hosanna Track Club        2:46.00  1
 8 Natters, Joseph              Faith Track Club          2:53.00  2
 9 Cooks, Terrance              Faith Track Club          2:59.00  2

Event 57 Midget Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT
== ============================ ========================= ======= ==
 1 Stewart, Brandon             Hattiesburg Flyers        5:15.23  1
 2 Register, Drew               Peak Performance          5:31.53  1
 3 Brown, Tremaine              Hosanna Track Club        5:34.46  1
 4 Ard, Mario                   Hosanna Track Club        5:34.55  1
 5 Natters, Joseph              Faith Track Club          5:37.27  2
 6 Koenck, Jonathan             Lake Area Express         5:40.78  1
 7 Perrl, Matthew               Peak Performance          5:43.24  1
 8 Gurley, Tom                  Lake Area Express         5:52.08  1
 9 Fontentot, Michael           Peak Performance          6:06.04  1
10 Chalew, Ari                  New Orleans Metro Stars   6:16.61  1
11 Lodge, Gary                  Greater King David Track  7:31.09  1

Event 58 Midget Boys 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Register, Drew               Peak Performance          11:45.51
 2 Griffin, Ralph               Greater King David Track  12:25.47
 3 Perrl, Matthew               Peak Performance          12:27.00
 4 Primeaux, Jonathan           Lake Area Express         12:27.46
 5 Koenck, Jonathan             Lake Area Express         12:43.25
 6 Lodge, Gary                  Greater King David Track  15:15.84

Event 61 Midget Boys 80 Meter Low Hurdles

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Braddlock, Jerry             Southeast Mississippi     15.86
 2 Glynn, Tyler                 Unattached                16.73

Event 62 Midget Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  FTC       Faith Track Club            55.47
 2  WSS       Westside Striders         1:02.76

Event 63 Midget Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  FTC       Faith Track Club          4:29.56
 2  LAE       Lake Area Express         4:54.67

Event 64 Midget Boys 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== ========
 1  LAE       Lake Area Express         11:16.17

Event 66 Midget Boys Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Diggs, Russell             Greater King David  5.15m 16'10.75
 2 Dugas, David               LA Cruisers Track C 4.33m 14'02.50
 3 Thibodeaux, Jamal          Baton Rouge Ymca    4.30m 14'01.25
 4 Glynn, Tyler               Unattached          4.16m 13'07.75
 5 Tate, Joshua               Greater King David  4.12m 13'06.25
 6 Johnson, Ryan              Greater King David  3.92m 12'10.50
 7 Henphy, Alden              LA Cruisers Track C 3.87m 12'08.50
 8 Fontano, Garhett           Lake Area Express   3.63m 11'11.00
 9 Nicholls, Robert           Hattiesburg Flyers  3.37m 11'00.75
10 James, Donovan             Westside Striders   3.14m 10'03.75
11 James, Devin               Westside Striders   3.09m 10'01.75
12 Caraway, Joseph            Lake Area Express   3.00m 9'10.25
13 Lodge, Gary                Greater King David  2.87m 9'05.00

Event 69 Midget Boys Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Richardson, Michael        Faith Track Club    9.45m 31'00.00
 2 Washinton, Carlton         Nord Mtc Track Club 8.51m 27'11.00
 3 Anderson, Ronnie           Faith Track Club    8.06m 26'05.50
 4 Miles, Jonathan            New Orleans Comets  7.47m 24'06.25
 5 Griffin, Ralph             Greater King David  7.29m 23'11.00
 6 Caraway, Joseph            Lake Area Express   6.21m 20'04.50
 7 Jordan, Rahmound           Hattiesburg Flyers  5.81m 19'00.75
 8 Comeaux, Joseph            Lake Area Express   3.57m 11'08.50

Event 67 Midget Boys Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Washinton, Carlton         Nord Mtc Track Club 21.34m 70'00.00
 2 Griffin, Ralph             Greater King David  18.58m 60'11.00
 3 Anderson, Ronnie           Faith Track Club    17.52m 57'06.00
 4 Jordan, Rahmound           Hattiesburg Flyers  13.40m 43'11.00

Event 68 Midget Boys Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Fontano, Garhett           Lake Area Express   26.22m 86'00.00
 2 Miles, Jonathan            New Orleans Comets  15.40m 50'06.00
 3 Comeaux, Joseph            Lake Area Express   13.92m 45'08.00
 4 Jordan, Rahmound           Hattiesburg Flyers  11.58m 38'00.00

Event 59 Midget Boys 1,500 Meter Race Walk

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Anderson, Ronnie             Faith Track Club          10:05.00

Event 89 Youth Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Combs, Joshua                Unattached                11.64
 2 Wilson, Eric                 Southwest M.Pike C. TC    11.67
 3 Christophe, Justin           Westside Striders         12.24
 4 Smothers, Marcus             Futcure Track Club        12.33
 5 Valentine, Scott             Nord Mtc Track Club       12.80
 6 Pereira, Ryan                Lake Area Express         12.93
 7 Millian, Dennis              Natchez Track Club        12.97
 8 Reese, Demone                Westside Striders         13.11

Event 90 Youth Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Wilson, Eric                 Southwest M.Pike C. TC    23.84
 2 Jonson, Teddy                New Orleans Metro Stars   24.94
 3 Christophe, Justin           Westside Striders         25.04
 4 Waller, Brandon              New Orleans Metro Stars   25.30
 5 Smothers, Marcus             Futcure Track Club        25.37
 6 Williams, Karjuan            New Orleans Comets Track  25.41
 6 Cage, Todd                   New Orleans Comets Track  25.41
 8 LaBRAN, Blake                Futcure Track Club        25.71

Event 92 Youth Boys 800 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT
== ============================ ========================= ======= ==
 1 Gatson, Frankie              River Cities Track Club   2:14.00  2
 2 Conerly, Seth                Hattiesburg Flyers        2:20.00  2
 3 Holmes, Wynton               New Orleans Metro Stars   2:23.00  2
 4 Harris, Joshua               Faith Track Club          2:28.00  2
 5 Woods, Sam                   Futcure Track Club        2:28.90  2
 6 Charles, Emmitt              New Orleans Comets Track  2:37.00  2
 7 Cooks, Danny                 Faith Track Club          2:39.00  2
 8 Clivens, Renwick             New Orleans Metro Stars   2:42.00  1
 - MACKEY, Johnquell            Nord Mtc Track Club           DNF  1

Event 93 Youth Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Williams, Karjuan            New Orleans Comets Track  4:43.23
 2 Conerly, Seth                Hattiesburg Flyers        4:43.47
 3 Taylor, Robert               Baton Rouge Ymca          5:12.75
 4 Barrow, Ryan                 Lake Area Express         5:29.57
 - Cooks, Danny                 Faith Track Club              DNF
 - Marin, Jamie                 Nord Mtc Track Club           DNF
 - Harris, Joshua               Faith Track Club              DNF

Event 94 Youth Boys 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Conerly, Seth                Hattiesburg Flyers        10:47.48
 2 Marin, Jamie                 Nord Mtc Track Club       11:22.65
 3 Taylor, Robert               Baton Rouge Ymca          11:37.21
 4 Barrow, Ryan                 Lake Area Express         12:10.58

Event 97 Youth Boys 100 Meter Low Hurdles

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Williams, Karjuan            New Orleans Comets Track  18.85
 2 Evans, Terrance              Southeast Mississippi     19.03
 3 Johnson, Roderick            New Orleans Comets Track  19.17
 4 Reeber, Dustin               Lake Area Express         20.05
 - Plain, Kendall               Greater King David Track    DNF

Event 254 Youth Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =====
 1  FUTC      Futcure Track Club        49.42
 2  NTC       Natchez Track Club        50.75
 3  LAE       Lake Area Express         51.69

Event 248 Youth Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  NOMS      New Orleans Metro Stars   3:51.01
 2  FUTC      Futcure Track Club        4:04.99

Event 249 Youth Boys 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  LAE       Lake Area Express         8:46.60
 2  FUTC      Futcure Track Club        9:16.47

Event 99 Youth Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Guillory, Cory             Lake Area Express   1.27m 4'02.00

Event 100 Youth Boys Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Combs, Joshua              Unattached          6.09m 19'11.75
 2 Valentine, Scott           Nord Mtc Track Club 5.14m 16'10.50
 3 Cage, Todd                 New Orleans Comets  5.12m 16'09.75
 4 Reese, Demone              Westside Striders   5.11m 16'09.25
 5 Chandler, Christopher      New Orleans Comets  4.92m 16'01.75
 6 Spooner, Mark              New Orleans Metro S 4.63m 15'02.25
 7 Bullock, Jeremy            Futcure Track Club  4.61m 15'01.50
 8 Lee, Jericho               New Orleans Comets  4.30m 14'01.25
 9 Johnson, Roderick          New Orleans Comets  4.24m 13'11.00
10 MACKEY, Johnquell          Nord Mtc Track Club 4.20m 13'09.50
11 Millian, Dennis            Natchez Track Club  4.17m 13'08.25
12 DeFILLO, Marlon            Nord Mtc Track Club 3.82m 12'06.50
13 Charles, Emmitt            New Orleans Comets  3.71m 12'02.25
14 Achane, Kenny              Lake Area Express   3.67m 12'00.50

Event 101 Youth Boys Triple Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Cage, Todd                 New Orleans Comets  9.09m 29'10.00

Event 104 Youth Boys Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Jackson, Shad              Unattached          13.63m 44'08.75
 2 Miller, Michael            Lake Area Express   12.81m 42'00.50
 3 Turner, Lonnie             Unattached          10.14m 33'03.25
 4 Fenner, Melvin             Hattiesburg Flyers   7.75m 25'05.25
 5 Adams, Antoine             Faith Track Club     6.95m 22'09.75
 6 Plain, Kendall             Greater King David   6.81m 22'04.25

Event 102 Youth Boys Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Miller, Michael            Lake Area Express   40.54m 133'00.00
 2 Fenner, Melvin             Hattiesburg Flyers  22.44m 73'07.00
 3 Plain, Kendall             Greater King David  18.22m 59'09.00
 4 Adams, Antoine             Faith Track Club    10.52m 34'06.00

Event 103 Youth Boys Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Reeber, Dustin             Lake Area Express   22.56m 74'00.00
 2 Fenner, Melvin             Hattiesburg Flyers  22.14m 72'08.00

Event 95 Youth Boys 1,500 Meter Race Walk

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Plain, Kendall               Greater King David Track  10:33.00
 2 Adams, Antoine               Faith Track Club          10:49.00

Event 125 Intermediate Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Joseph, Darrus               Lake Area Express         11.20
 2 Smith, Johnathan             Southwest M.Pike C. TC    11.53
 3 Botley, Jonathan             Lake Area Express         11.61
 4 Emery, Eric                  Futcure Track Club        11.64
 5 Hurst, Carl                  New Orleans Comets Track  11.65
 6 Williams, Jakouri            Westside Striders         11.76
 7 Hall, Jamar                  River Cities Track Club   11.84
 8 Schultz, Michael             Futcure Track Club        11.97

Event 126 Intermediate Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Joseph, Darrus               Lake Area Express         21.70
 2 Chambliss, Chris             Port Gibson Track Club    22.33
 3 Ellis, Melvin                Port Gibson Track Club    22.79
 4 Schultz, Michael             Futcure Track Club        22.79
 5 Hurst, Carl                  New Orleans Comets Track  23.20
 6 Emery, Eric                  Futcure Track Club        23.39
 7 Lewis, Michael               Southwest M.Pike C. TC    23.87
 - Riley, Tim                   River Cities Track Club     DNF
 - Hall, Jamar                  River Cities Track Club     DNF
 - Smith, Johnathan             Southwest M.Pike C. TC      DNF

Event 128 Intermediate Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT
== ============================ ========================= ======= ==
 1 Perkins, Adrian              River Cities Track Club   2:02.00  2
 2 Burks, Tawane                Port Gibson Track Club    2:04.00  2
 3 Richardson, Karlesio         Natchez Track Club        2:06.00  2
 4 Miles, Joshua                New Orleans Comets Track  2:07.00  2
 5 Fisher, Grant                Unattached                2:12.00  2
 6 Ray, Derek                   Jackson Jaguars Track clu 2:25.00  2
 7 Wiltz, Patrick               LA Cruisers Track Club    2:26.00  1
 8 Gerald, Wilson               Port Gibson Track Club    2:41.00  2

Event 129 Intermediate Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Davage, Cody                 Lake Area Express         4:10.72
 2 Daniels, Nathan              Lafayette Youth Track     4:24.99
 3 Miles, Joshua                New Orleans Comets Track  4:34.58
 4 Burks, Tawane                Port Gibson Track Club    4:40.35
 5 Fisher, Grant                Unattached                4:45.86
 6 McKINSEY, Dunel              Southeast Mississippi     6:27.29
 - Ayers, Marshall              Lake Area Express             DNF
 - Gerald, Wilson               Port Gibson Track Club        DNF
 - Hennigan, David              Lake Area Express             DNF
 - Lundy, Jamin                 Nord Mtc Track Club           DNF
 - Wiltz, Patrick               LA Cruisers Track Club        DNF
 - Ray, Derek                   Jackson Jaguars Track clu     DNF

Event 130 Intermediate Boys 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Davage, Cody                 Lake Area Express          9:24.19
 2 Lundy, Jamin                 Nord Mtc Track Club        9:59.63
 3 Daniels, Nathan              Lafayette Youth Track     10:18.81
 4 Ray, Derek                   Jackson Jaguars Track clu 10:50.35

Event 135 Intermediate Boys 110 Meter High Hurdles

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Reed, Raphen                 Unattached                15.63
 2 Reeder, Dominic              Lake Area Express         15.65
 3 Edwards, Darrius             Natchez Track Club        15.83
 4 Jones, Bryon                 Futcure Track Club        16.66
 5 Palamino, Devin              Lake Area Express         16.71
 6 Williams, Frank              Southeast Mississippi     18.00

Event 133 Intermediate Boys 2,000 Meter Steeplechase

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Davage, Cody                 Lake Area Express         6:30.13
 - Hennigan, David              Lake Area Express             DNF
 - Young, Robert                Lake Area Express             DNF
 - Ayers, Marshall              Lake Area Express             DNF

Event 247 Intermediate Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =====
 1  LAE       Lake Area Express         43.75
 2  RCTC      River Cities Track Club   44.95
 3  FUTC      Futcure Track Club        45.33
 4  LAE  "B"  Lake Area Express         46.16
 5  FUTC "B"  Futcure Track Club        47.09

Event 385 Intermediate Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  PGTC      Port Gibson Track Club    3:26.43
 2  LAE       Lake Area Express         3:29.19
 3  FUTC      Futcure Track Club        3:42.17
 4  LAE  "B"  Lake Area Express         3:42.78
 5  FUTC "B"  Futcure Track Club        3:51.33

Event 136 Intermediate Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Trevillion, Adam           Unattached          1.68m 5'06.00

Event 138 Intermediate Boys Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Gibbons, Kendrick          Natchez Track Club  6.47m 21'02.75
 2 Bassett, Darryl            Natchez Track Club  5.87m 19'03.25
 3 Abshire, Derek             LA Cruisers Track C 5.78m 18'11.75
 4 Gerald, Wilson             Port Gibson Track C 5.50m 18'00.50
 5 Taylor, Chris              LA Cruisers Track C 5.43m 17'09.75
 6 Williams, Jakouri          Westside Striders   5.18m 17'00.00
 7 Williams, Frank            Southeast Mississip 5.05m 16'07.00
 8 Jackson, Chris             Westside Striders   4.98m 16'04.25
 9 Howard, Jonathen           Futcure Track Club  4.91m 16'01.50

Event 139 Intermediate Boys Triple Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Gibbons, Kendrick          Natchez Track Club  13.35m 43'09.75
 2 Duhon, Javand              LA Cruisers Track C 11.71m 38'05.00
 3 Bassett, Darryl            Natchez Track Club  11.58m 38'00.00
 4 Howard, Jonathen           Futcure Track Club  11.27m 36'11.75
 5 Trevillion, Adam           Unattached           9.95m 32'07.75
 - Williams, Frank            Southeast Mississip    DNF

Event 142 Intermediate Boys Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Farmer, James              Port Gibson Track C 13.31m 43'08.00
 2 Witherwax, Mike            Lake Area Express   12.07m 39'07.25
 3 Seabrooks, Antonia         Hattiesburg Flyers  11.28m 37'00.25
 4 Harris, Jimmy              Jackson Jaguars Tra 10.34m 33'11.25
 5 Sanders, Tyler             Hattiesburg Flyers   8.09m 26'06.50

Event 140 Intermediate Boys Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Harris, Jimmy              Jackson Jaguars Tra 34.44m 113'00.00
 2 Seabrooks, Antonia         Hattiesburg Flyers  33.50m 109'11.00
 3 Witherwax, Mike            Lake Area Express   31.54m 103'06.00
 4 Farmer, James              Port Gibson Track C 29.26m 96'00.00
 5 Sanders, Tyler             Hattiesburg Flyers  22.12m 72'07.00

Event 141 Intermediate Boys Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Witherwax, Mike            Lake Area Express   44.88m 147'03.00
 2 Harris, Julian             New Orleans Comets  41.34m 135'07.00
 3 Seabrooks, Antonia         Hattiesburg Flyers  34.86m 114'04.00
 4 Harris, Jimmy              Jackson Jaguars Tra 34.18m 112'02.00
 5 Sanders, Tyler             Hattiesburg Flyers  19.44m 63'09.00

Event 163 Young Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Wade, Jonathan               River Cities Track Club   10.77
 2 Simien, Kelvin               Lake Area Express         10.93
 3 Gradney, Micah               Lake Area Express         11.06
 4 Thomas, James                Lake Area Express         11.24
 5 Lucas, Marvin                Jackson Jaguars Track clu 11.50

Event 164 Young Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Wade, Jonathan               River Cities Track Club   21.26
 2 Simien, Kelvin               Lake Area Express         21.83
 3 Gradney, Micah               Lake Area Express         22.25
 4 Thomas, James                Lake Area Express         22.81
 5 Harris, Perry                Southwest M.Pike C. TC    23.35
 6 Hudson, Desmond              Lake Area Express         23.61
 7 Simmons, Julian              River Cities Track Club   24.59
 - Lucas, Marvin                Jackson Jaguars Track clu   DNF

Event 165 Young Boys 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Collins, Lionel              Jackson Jaguars Track clu 49.39
 2 Estwick, Terry               New Orleans Comets Track  50.16
 3 Leblanc, Lloyd               Futcure Track Club        51.40
 4 Leblanc, Dwight              Futcure Track Club        52.55
 5 Lewis, Dorian                Lake Area Express         52.58
 6 Clark, Donald                Southwest M.Pike C. TC    54.95
 7 Cason, Cody                  River Cities Track Club   57.11

Event 166 Young Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT
== ============================ ========================= ======= ==
 1 Estwick, Terry               New Orleans Comets Track  1:57.00  1
 2 Thibodeaux, Andrew           Lafayette Youth Track     1:59.00  2
 3 Hoffpauir, T. J.             Lake Area Express         2:01.00  2
 4 Malbrew, Carlos              Futcure Track Club        2:04.00  1
 5 Collins, Lionel              Jackson Jaguars Track clu 2:06.00  1
 6 Hopkins, Terron              Lake Area Express         2:08.00  2
 7 Lewis, Dorian                Lake Area Express         2:11.00  2
 8 Hodge, Chad                  Lake Area Express         2:13.00  2

Event 167 Young Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Hoffpauir, T. J.             Lake Area Express         4:19.42
 2 Estwick, Terry               New Orleans Comets Track  4:27.73
 3 Hopkins, Terron              Lake Area Express         4:35.06
 4 Malbrew, Carlos              Futcure Track Club        4:42.29
 5 Young, Robert                Lake Area Express         4:50.81
 6 Schroeder, Justin            Futcure Track Club        4:53.77
 - Lecompt, Brooks              Lake Area Express             DNF
 - Hodge, Chad                  Lake Area Express             DNF
 - Lewis, Dorian                Lake Area Express             DNF
 - Herron, Sean                 Hosanna Track Club            DNF
 - Savage, Cedrick              Port Gibson Track Club        DNF
 - Leboef, John                 Futcure Track Club            DNF
 - Murry, Javel                 New Orleans Comets Track      DNF

Event 169 Young Boys 2,000 Meter Steeplechase

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Collins, Lionel              Jackson Jaguars Track clu 6:52.20
 2 Schroeder, Justin            Futcure Track Club        6:52.67
 3 Leboef, John                 Futcure Track Club        7:17.56
 4 Hodge, Chad                  Lake Area Express         7:26.76
 5 Lecompt, Brooks              Lake Area Express         7:42.96
 - Malbrew, Carlos              Futcure Track Club            DNF
 - Martin, Terry                Futcure Track Club            DNF
 - Hoffpauir, T. J.             Lake Area Express             DNF

Event 173 Young Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =====
 1  SEMT      Southeast Mississippi     42.39
 2  LAE       Lake Area Express         42.55
 3  RCTC      River Cities Track Club   42.88
 4  PCTC      Pointe Coupee Track Club  45.84
 5  FUTC      Futcure Track Club        50.21

Event 174 Young Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  LAE       Lake Area Express         3:31.51
 2  FUTC      Futcure Track Club        3:32.31
 3  PCTC      Pointe Coupee Track Club  3:42.37
 4  LAE  "B"  Lake Area Express         3:43.56

Event 175 Young Boys 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== ========
 1  NOMS      New Orleans Metro Stars   10:02.60

Event 176 Young Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Goodwin, Joshua            Lake Area Express   1.76m 5'09.25
 2 Clark, Donald              Southwest M.Pike C. 1.52m 4'11.75
 3 Louis, Frank               Pointe Coupee Track 1.42m 4'07.75
 4 Joseph, Maurice            Pointe Coupee Track 1.42m 4'07.75

Event 177 Young Boys Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Butler, Jordan             Lake Area Express   4.27m 14'00.00
 2 Bertrand, Andre'           Lake Area Express   4.27m 14'00.00
 3 Caraway, Julius            Lake Area Express   3.66m 12'00.00
 4 Houidobre, Justin          Unattached          3.36m 11'00.25

Event 178 Young Boys Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Lucas, Marvin              Jackson Jaguars Tra 6.90m 22'07.75
 2 Harris, Perry              Southwest M.Pike C. 6.55m 21'06.00
 3 Brown, Alvin               Futcure Track Club  6.54m 21'05.50
 4 Ebietoma, Thomas           Futcure Track Club  6.45m 21'02.00
 5 Braxton, Jernell           Westside Striders   6.25m 20'06.25
 6 Bell, Felix                Southeast Mississip 6.19m 20'03.75
 7 Alexander, Michael         Lake Area Express   5.92m 19'05.25

Event 179 Young Boys Triple Jump

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Harris, Perry              Southwest M.Pike C. 13.71m 44'11.75
 2 Brown, Alvin               Futcure Track Club  13.62m 44'08.25
 3 Braxton, Jernell           Westside Striders   13.27m 43'06.50
 4 Stiner, Lamar              LA Cruisers Track C 13.05m 42'09.75
 5 Lucas, Marvin              Jackson Jaguars Tra 13.02m 42'08.75
 6 Goodwin, Joshua            Lake Area Express   12.63m 41'05.25
 7 Ebietoma, Thomas           Futcure Track Club  12.32m 40'05.00
 8 Derozan, Kyle              Pointe Coupee Track 12.02m 39'05.25
 9 Herron, Sean               Hosanna Track Club  10.84m 35'06.75
 - Lamar, Stiner              Lake Area Express      DNF

Event 182 Young Boys Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Harris, Jonathan           New Orleans Comets  14.53m 47'08.00
 2 Derozan, Kyle              Pointe Coupee Track 13.79m 45'03.00
 3 Mailhes, Jonathan          Peak Performance    13.52m 44'04.25
 4 Doughty, Seth              Unattached          12.96m 42'06.25

Event 180 Young Boys Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Harris, Jonathan           New Orleans Comets  39.90m 130'11.00
 2 Doughty, Seth              Unattached          36.30m 119'01.00
 3 Griffith, Matt             Lake Area Express   27.80m 91'02.00

Event 181 Young Boys Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/29/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Curlee, Shane              Lake Area Express   53.30m 174'10.00
 2 Griffith, Matt             Lake Area Express   48.32m 158'06.00
 3 Doughty, Seth              Unattached          46.72m 153'03.00
 4 Harris, Jonathan           New Orleans Comets  43.46m 142'07.00
 5 Kerr, Vivison              New Orleans Comets  40.12m 131'07.00
 - Gibbs, Chris               Lake Area Express      DNF
 - Moran, Demetrius           New Orleans Metro S    DNF
 - Derozan, Kyle              Pointe Coupee Track    DNF
 - Johnson, Jermaine          Pointe Coupee Track    DNF
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec