Join/Renew Now

Oklahoma Association Championships

6/15-16/2001, OSU - Stillwater, OK

Bantam Girls 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Holland, Brittany        '91 North Tulsa Striders      14.57
 2 Wilson, Desiree          '91 RUNNING FOR JESUS         14.88
 3 Seals, Brittany          '91 North Tulsa Striders      15.62
 4 Hamilton, Rozlyn         '91 Unattached                15.63
 5 Williams, Monique        '91 North Tulsa Striders      15.80
 6 Day, DaNara              '92 North Tulsa Striders      15.83
 7 Miller, Heather          '91 Unattached                15.89
 8 Moss, Jazmine            '91 North Tulsa Striders      16.00

Bantam Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME  HT
===== ========================= ========================= ===== ==
 1 Wilson, Desiree          '91 RUNNING FOR JESUS         31.52  2
 2 Andrews, Calline         '91 ARDMORE                   31.53  2
 3 Williams, Monique        '91 North Tulsa Striders      32.49  2
 4 Grant, Jordan            '91 ARDMORE                   33.29  1
 5 Seals, Brittany          '91 North Tulsa Striders      33.34  2
 6 Moss, Jazmine            '91 North Tulsa Striders      33.54  2
 7 Wilson, Charisse         '92 RUNNING FOR JESUS         33.95  2
 8 Smith, Isis              '91 North Tulsa Striders      34.05  1
 9 Wicks, Mariah            '94 Tulsa Flyers              37.62  1

Bantam Girls 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME    HT
===== ========================= ========================= ======= ==
 1 Day, DaNara              '92 North Tulsa Striders      1:15.08  2
 2 McDaniel, Mandy          '91 Unattached                1:17.32  2
 3 Thomas, Brittany         '91 North Tulsa Striders      1:19.66  2
 4 Smith, Hallie            '92 OKC EXPRESS               1:20.91  1
 5 Brown, Lenee'            '93 ARDMORE                   1:21.94  2
 6 Smith, Renyae            '91 OKC EXPRESS               1:25.83  1
 7 Robbins, Chelsea         '91 Poteau Pacesetters        1:26.11  2
 8 Copeland-Wilson, Caitlin '92 OKC EXPRESS               1:28.06  1
 9 Ashley, Britnee          '91 EASTSIDE STEPPERS         1:30.26  1
10 Brown, Triana            '93 North Tulsa Striders      1:32.64  2
11 Holland, Erica           '94 North Tulsa Striders      1:35.32  1

Bantam Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Alonso, Andrea           '91 Unattached                2:37.03
 2 Hill, Twonnie            '91 EASTSIDE STEPPERS         2:49.99
 3 Thomas, Brittany         '91 North Tulsa Striders      2:50.84
 4 Bunch, Eboni             '91 EASTSIDE STEPPERS         2:50.86
 5 Brisson, Ariel           '91 ARDMORE                   2:59.07
 6 Brown, Triana            '93 North Tulsa Striders      3:18.79
 7 Robbins, Chelsea         '91 Poteau Pacesetters        3:18.81
 8 Martin, Sarah            '91 Jenks America             3:25.00
 9 Gordon, Brittany         '91 EASTSIDE STEPPERS         3:41.17
10 Emery, Katie             '93 Tulsa Spikes              4:04.87

Bantam Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Alonso, Andrea           '91 Unattached                5:31.20
 2 Bunch, Eboni             '91 EASTSIDE STEPPERS         6:18.18
 3 Thomas, Brittany         '91 North Tulsa Striders      6:24.92
 4 Kerns, Katie             '91 Pryor Creek               6:29.12
 5 Hill, Twonnie            '91 EASTSIDE STEPPERS         7:08.39
 6 Gordon, Brittany         '91 EASTSIDE STEPPERS         8:01.51

Bantam Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  NTS       North Tulsa Striders        59.77
 2  ARDM      ARDMORE                   1:02.52

Bantam Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  ARDM      ARDMORE                   5:23.86
 2  EAST      EASTSIDE STEPPERS         5:40.15

Bantam Girls High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 McDaniel, Mandy        '91 Unattached          1.00m 3'03.25

Bantam Girls Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Miller, Heather        '91 Unattached          3.50m 11'05.75
 2 Holland, Brittany      '91 North Tulsa Strider 3.38m 11'01.25
 3 Hamilton, Rozlyn       '91 Unattached          3.04m 9'11.75
 4 King, Kamra            '93 NORMAN HIGH STEPPER 2.84m 9'04.00
 5 Provost, Keyera        '91 EASTSIDE STEPPERS   2.83m 9'03.50
 6 Kerns, Katie           '91 Pryor Creek         2.78m 9'01.50
 7 Wicks, Mariah          '94 Tulsa Flyers        2.45m 8'00.50
 8 Emery, Katie           '93 Tulsa Spikes        2.37m 7'09.50
 9 Gordon, Brittany       '91 EASTSIDE STEPPERS   2.36m 7'09.00
10 Leach, Tieonna         '92 NORMAN HIGH STEPPER 2.30m 7'06.50
11 Coats, Ciara           '91 North Tulsa Strider 1.93m 6'04.00
12 Holland, Erica         '94 North Tulsa Strider 1.77m 5'09.75

Bantam Girls Shot Put 6 lb.

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Coats, Ciara           '91 North Tulsa Strider 4.44m 14'07.00
 2 Robbins, Chelsea       '91 Poteau Pacesetters  4.42m 14'06.00
 3 Brown, Nychole         '91 ARDMORE             4.36m 14'03.75
 4 Johnson, Shadera       '91 ARDMORE             3.72m 12'02.50

Midget Girls 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Myers, Shaycoya          '89 Tulsa Flyers              13.47
 2 Allen, Crystal           '89 EASTSIDE STEPPERS         13.73
 3 Ingram, Keisha           '89 Tulsa Flyers              14.28
 4 Cutliff, India           '89 EASTSIDE STEPPERS         14.37
 5 Rutledge, Karlee         '89 Unattached                14.52
 6 Lambeth, Keisha          '89 NORMAN HIGH STEPPERS      14.55
 7 Denorse, Ja'Nai          '90 North Tulsa Striders      14.58
 8 Frank, Lauren            '89 North Tulsa Striders      14.76

Midget Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME  HT
===== ========================= ========================= ===== ==
 1 Myers, Shaycoya          '89 Tulsa Flyers              27.87  2
 2 Allen, Crystal           '89 EASTSIDE STEPPERS         28.72  2
 3 Gordon, Alena            '90 ARDMORE                   29.16  2
 4 Cutliff, India           '89 EASTSIDE STEPPERS         29.50  2
 5 Denorse, Ja'Nai          '90 North Tulsa Striders      29.70  1
 6 Rutledge, Karlee         '89 Unattached                30.03  1
 7 Lambeth, Keisha          '89 NORMAN HIGH STEPPERS      30.44  1
 8 Warren, Alyssa           '89 ARDMORE                   30.77  2
 9 King, Sasha              '89 NORMAN HIGH STEPPERS      30.78  1
10 Frank, Lauren            '89 North Tulsa Striders      30.83  1
11 Ingram, Keisha           '89 Tulsa Flyers              30.86  2

Midget Girls 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME    HT
===== ========================= ========================= ======= ==
 1 Mixon, Teran             '89 Coalgate Track            1:05.10  2
 2 Gordon, Alena            '90 ARDMORE                   1:05.88  2
 3 Evans, Brooke            '89 Tulsa Flyers              1:14.57  2
 4 Burks, Catrina           '89 North Tulsa Striders      1:16.34  2
 5 Gilliland, Paige         '89 Tulsa Flyers              1:16.52  2
 6 Wilson, Shantiniece      '89 RUNNING FOR JESUS         1:17.31  1
 7 Alexander, Kacey         '90 Poteau Pacesetters        1:19.26  1
 8 Deason, Taylor           '90 NORMAN HIGH STEPPERS      1:19.58  1
 9 Stubblefield, Kayla      '90 ARDMORE                   1:20.07  1

Midget Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Mixon, Teran             '89 Coalgate Track            2:31.00
 2 Wolber, Morgan           '89 Tulsa Spikes              2:39.44
 3 Jones, Chelsea           '89 Jenks America             2:42.13
 4 Emery, Allison           '89 Tulsa Spikes              2:45.36
 5 Hahn, Elizabeth          '89 Tulsa Spikes              2:50.30
 6 Marshall, Taja           '89 EASTSIDE STEPPERS         2:56.61
 7 Gilliland, Paige         '89 Tulsa Flyers              3:08.62
 8 Gordon, Amber            '89 EASTSIDE STEPPERS         3:15.91

Midget Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Wolber, Morgan           '89 Tulsa Spikes              5:41.68
 2 Emery, Allison           '89 Tulsa Spikes              5:53.30
 3 Hahn, Elizabeth          '89 Tulsa Spikes              5:54.10
 4 Martin, Cara             '90 Jenks America             6:11.45
 5 McCarthy, Amy            '90 Jenks America             6:50.24
 6 Kerns, Kassie            '90 Pryor Creek               6:50.55
 7 Gordon, Amber            '89 EASTSIDE STEPPERS         6:56.43

Midget Girls 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= ========
 1 Jones, Chelsea           '89 Jenks America             12:08.51
 2 Smith, Sharon            '90 Coalgate Track            12:42.25
 3 Martin, Cara             '90 Jenks America             13:03.84
 4 McCarthy, Amy            '90 Jenks America             15:05.37

Midget Girls 80 Meter Low Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 White, Tyeesha           '90 North Tulsa Striders      14.10
 2 Myers, Shaycoya          '89 Tulsa Flyers              14.89
 3 King, Sasha              '89 NORMAN HIGH STEPPERS      16.69
 4 Sandmann, Jennifer       '90 Coalgate Track            18.95
 5 Brigance, Kelsey         '89 Poteau Pacesetters        19.43

Midget Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  NTS       North Tulsa Striders        56.17
 2  ARDM      ARDMORE                     56.78
 3  NORM      NORMAN HIGH STEPPERS        59.59
 4  NTS  "B"  North Tulsa Striders      1:03.01

Midget Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  EAST      EASTSIDE STEPPERS         4:56.81
 2  ARDM      ARDMORE                   5:13.15
 3  ARDM "B"  ARDMORE                   5:26.24
 4  POT       Poteau Pacesetters        5:50.93

Midget Girls High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Nunn, Cartiae          '89 Tulsa Flyers        1.35m 4'05.00
 2 Hahn, Elizabeth        '89 Tulsa Spikes        1.25m 4'01.25
 3 Emery, Allison         '89 Tulsa Spikes        1.15m 3'09.25
 4 Baker, Amber           '89 Unattached          1.15m 3'09.25
 4 Wolber, Morgan         '89 Tulsa Spikes        1.15m 3'09.25
 6 Turner, Kelsey         '89 Unattached          1.05m 3'05.25

Midget Girls Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Helton, Jordon         '89 Coalgate Track      4.24m 13'11.00
 2 Ingram, Keisha         '89 Tulsa Flyers        4.00m 13'01.50
 3 Grow, Amy              '90 Unattached          3.93m 12'10.75
 4 Miller, Tiara          '90 North Tulsa Strider 3.87m 12'08.50
 5 White, Tyeesha         '90 North Tulsa Strider 3.57m 11'08.50
 6 Deason, Taylor         '90 NORMAN HIGH STEPPER 2.79m 9'02.00
 - Rutledge, Karlee       '89 Unattached           FOUL

Midget Girls Shot Put 6 lb.

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Hodrick, Rahshon       '89 ARDMORE             8.65m 28'04.50
 2 Taylor, Brittany       '90 EASTSIDE STEPPERS   8.61m 28'03.00
 3 Baker, Amber           '89 Unattached          8.15m 26'09.00
 4 Shoate, Mica           '89 Tulsa Flyers        7.41m 24'03.75
 5 Pelton, Trashon        '90 ARDMORE             6.83m 22'05.00
 6 Silvers, Bailey        '89 Unattached          6.72m 22'00.75
 7 Gordon, Marquesha      '87 ARDMORE             6.49m 21'03.50
 8 Miles, Tiffany         '89 EASTSIDE STEPPERS   6.06m 19'10.75
 9 Jordan, Allison        '90 North Tulsa Strider 4.89m 16'00.50

Midget Girls Discus Throw 1 K

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Shoate, Mica           '89 Tulsa Flyers        20.88m 68'06.00
 2 Silvers, Bailey        '89 Unattached          19.77m 64'10.00
 3 Taylor, Brittany       '90 EASTSIDE STEPPERS   18.44m 60'06.00
 4 Baker, Amber           '89 Unattached          15.79m 51'10.00
 5 Hodrick, Rahshon       '89 ARDMORE             15.44m 50'08.00
 6 Miles, Tiffany         '89 EASTSIDE STEPPERS   13.39m 43'11.00
 7 Pelton, Trashon        '90 ARDMORE             12.67m 41'07.00
 8 Gordon, Marquesha      '87 ARDMORE             11.86m 38'11.00
 9 Jordan, Allison        '90 North Tulsa Strider 10.77m 35'04.00
10 Johnson, Lashyra       '89 ARDMORE             10.17m 33'04.00

Youth Girls 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Hawkins, Reta            '87 EASTSIDE STEPPERS         12.42
 2 Roberson, Cambrea        '88 OKC SPRINTERS             12.51
 3 Carter, Dayna            '87 EASTSIDE STEPPERS         12.98
 4 Cole, Leslie             '87 Idabel                    13.25
 5 Hearn, Narella           '87 Idabel                    13.34
 6 Scott, Jessica           '87 North Tulsa Striders      13.39
 7 King, Angel              '87 EASTSIDE STEPPERS         13.47
 8 Holland, Ashley          '87 North Tulsa Striders      13.62

Youth Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME  HT
===== ========================= ========================= ===== ==
 1 Hawkins, Reta            '87 EASTSIDE STEPPERS         25.63  2
 2 Roberson, Cambrea        '88 OKC SPRINTERS             25.73  2
 3 Richardson, Kristen      '88 RUNNING FOR JESUS         26.32  2
 4 Love, Brittney           '87 EASTSIDE STEPPERS         26.42  2
 5 Wilson, Ebonique         '88 RUNNING FOR JESUS         26.84  2
 6 Copeland-Wilson, Stephan '87 OKC EXPRESS               27.14  2
 7 Scott, Jessica           '87 North Tulsa Striders      27.66  1
 8 Holland, Ashley          '87 North Tulsa Striders      28.04  2
 9 Harris, Precious         '87 North Tulsa Striders      28.19  1
10 Day, Nickole             '87 North Tulsa Striders      28.25  1
11 Robinson, Tramikea       '87 North Tulsa Striders      29.48  1
12 Dunn, Candace            '87 Idabel                    30.09  1

Youth Girls 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME    HT
===== ========================= ========================= ======= ==
 1 Love, Brittney           '87 EASTSIDE STEPPERS         1:01.52  2
 2 Copeland-Wilson, Stephan '87 OKC EXPRESS               1:03.64  2
 3 Brooks, April            '88 Unattached                1:06.87  2
 4 Woodard, Kiley           '88 Jenks America             1:07.18  1
 5 Fields, Shauntae         '88 RUNNING FOR JESUS         1:07.93  1
 6 Gaiters, Ebony           '88 Tulsa Flyers              1:09.90  1
 7 Harris, Precious         '87 North Tulsa Striders      1:10.30  2
 8 Martin, Courtney         '88 Jenks America             1:12.49  1

Youth Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Barber, Anna             '88 Jenks America             2:32.57
 2 Woodard, Kiley           '88 Jenks America             2:34.92
 3 Carter, Robyn            '88 EASTSIDE STEPPERS         2:39.00
 4 Ables, Ina               '87 Tulsa Spikes              2:40.65
 5 Pitcock, Lizzy           '88 Jenks America             2:41.00
 6 Martin, Courtney         '88 Jenks America             2:44.35
 7 Harris, Precious         '87 North Tulsa Striders      2:44.36

Youth Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Watson, Lauren           '88 Tulsa Flyers              5:14.82
 2 Barber, Anna             '88 Jenks America             5:32.61
 3 Ables, Ina               '87 Tulsa Spikes              5:42.64
 4 Pitcock, Lizzy           '88 Jenks America             5:43.89
 5 Bennett, Lindsey         '87 Jenks America             6:14.23
 6 Guinn, Tara              '87 Coalgate Track            6:25.36

Youth Girls 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= ========
 1 Ables, Ina               '87 Tulsa Spikes              12:04.75
 2 Guinn, Tara              '87 Coalgate Track            13:47.82
 3 LaRue, Jennifer          '87 Coalgate Track            15:22.23

Youth Girls 100 Meter Low Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME  HT
===== ========================= ========================= ===== ==
 1 Payne, Lacey             '88 Unattached                16.84  2
 2 Jones, Tiana             '88 RUNNING FOR JESUS         17.43  2
 3 Stewart, Stephanie       '87 Unattached                17.48  2
 4 Bee, Kim                 '87 Idabel                    17.56  2
 5 Jones, Alaina            '87 Unattached                20.01  2
 6 Harrell, Michelle        '87 NORMAN HIGH STEPPERS      20.14  2
 7 Bell, Desiree            '88 Coalgate Track            21.18  2
 8 Sandmann, Lauren         '87 Coalgate Track            22.89  2

Youth Girls 200 Meter Low Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME  HT
===== ========================= ========================= ===== ==
 1 Wilson, Ebonique         '88 RUNNING FOR JESUS         29.18  3
 2 Jones, Tiana             '88 RUNNING FOR JESUS         30.56  1
 3 Payne, Lacey             '88 Unattached                31.04  2
 4 King, Angel              '87 EASTSIDE STEPPERS         31.17  2
 5 Phibbs, Caitlin          '88 Unattached                31.61  3
 6 Stewart, Stephanie       '87 Unattached                31.89  1
 7 King, Angela             '87 EASTSIDE STEPPERS         32.96  3
 8 Roberts, Phylicia        '87 RUNNING FOR JESUS         33.84  2
 9 Cooper, Tiffani          '87 Pryor Creek               35.60  3
10 Bell, Desiree            '88 Coalgate Track            35.75  3
11 Sandmann, Lauren         '87 Coalgate Track            36.76  2
12 McKinzie, Aubree         '88 Pryor Creek               37.00  2
13 Jones, Alaina            '87 Unattached                37.09  3
14 King, Annalishia         '87 EASTSIDE STEPPERS         38.35  1

Youth Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =====
 1  EAST      EASTSIDE STEPPERS         49.27
 2  RFJ       RUNNING FOR JESUS         50.38
 3  NTS       North Tulsa Striders      51.10
 4  OKCS      OKC SPRINTERS             52.53
 5  IDA       Idabel                    52.92
 6  EAST "B"  EASTSIDE STEPPERS         54.65

Youth Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  EAST      EASTSIDE STEPPERS         4:20.18
 2  RFJ       RUNNING FOR JESUS         4:23.58
 3  IDA       Idabel                    4:36.44
 4  EAST "B"  EASTSIDE STEPPERS         4:45.65

Youth Girls 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ ========
 1  JATC      Jenks America             11:04.57

Youth Girls High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Stewart, Stephanie     '87 Unattached          1.60m 5'03.00
 2 Brooks, April          '88 Unattached          1.55m 5'01.00
 3 Edwards, Christina     '87 Jenks America       1.50m 4'11.00
 4 Ogle, Valerie          '87 Unattached          1.30m 4'03.25
 5 Price, Joslyn          '88 OKC SPRINTERS       1.30m 4'03.25
 6 McKinzie, Aubree       '88 Pryor Creek         1.25m 4'01.25
 7 Hamilton, Katie        '88 Unattached          1.25m 4'01.25
 8 Phibbs, Caitlin        '88 Unattached          1.20m 3'11.25
 8 Spellmon, Bianca       '88 Unattached          1.20m 3'11.25
 - Cooper, Tiffani        '87 Pryor Creek            NH

Youth Girls Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ========
 1 Waller, Kara           '88 Unattached          7'09.00" 2.36m
 2 Sandmann, Lauren       '87 Coalgate Track      7'06.00" 2.29m
 3 Edwards, Christina     '87 Jenks America       7'00.00" 2.13m
 4 Boleman, Katie         '87 Jenks America       6'00.00" 1.83m

Youth Girls Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Brooks, April          '88 Unattached          4.73m 15'06.25
 2 Custar, Julia          '87 Unattached          4.63m 15'02.25
 3 Richardson, Kristen    '88 RUNNING FOR JESUS   4.56m 14'11.50
 4 Cole, Leslie           '87 Idabel              4.49m 14'08.75
 5 Payne, Lacey           '88 Unattached          4.39m 14'05.00
 6 Phibbs, Caitlin        '88 Unattached          4.26m 13'11.75
 7 Spellmon, Bianca       '88 Unattached          4.07m 13'04.25
 8 Price, Joslyn          '88 OKC SPRINTERS       3.89m 12'09.25
 9 Edwards, Christina     '87 Jenks America       3.84m 12'07.25
10 Martin, Courtney       '88 Jenks America       3.59m 11'09.50
11 Bennett, Lindsey       '87 Jenks America       3.57m 11'08.50

Youth Girls Triple Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Edwards, Christina     '87 Jenks America       8.92m 29'03.25

Youth Girls Shot Put 6 lb.

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Scott, Taylor          '87 Unattached          11.04m 36'02.75
 2 Hamilton, Katie        '88 Unattached          10.10m 33'01.75
 3 Walker, Jessica        '87 ARDMORE             10.00m 32'09.75
 4 Bryant, Madalyn            Unattached           8.89m 29'02.00
 5 Riley, Jadiah          '88 NORMAN HIGH STEPPER  8.84m 29'00.00

Youth Girls Discus Throw 1 K

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Scott, Taylor          '87 Unattached          30.67m 100'07.00
 2 Walker, Jessica        '87 ARDMORE             27.90m 91'06.00
 3 Richardson, Tara       '87 ARDMORE             24.57m 80'07.00
 4 Airington, Jenna       '87 Coalgate Track      23.40m 76'09.00
 5 Hamilton, Katie        '88 Unattached          22.82m 74'10.00
 6 Bryant, Madalyn            Unattached          22.82m 74'10.00
 7 Rice, Kristin          '88 Coalgate Track      19.88m 65'03.00

Youth Girls Javelin Throw 600 g

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =========
 1 Airington, Jenna       '87 Coalgate Track      77'11.50" 23.76m
 2 Rice, Kristin          '88 Coalgate Track      53'02.00" 16.21m

Intermediate Girls 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Troupe, Porsche          '86 NORMAN HIGH STEPPERS      12.75
 2 Metcalf, Whitney         '86 Poteau Pacesetters        12.88
 3 Moore, Jeanette          '86 RUNNING FOR JESUS         13.04
 4 Hartke, Lequetta         '86 Tulsa Spikes              13.14
 5 Hall, Clisjain           '85 ARDMORE                   13.48
 6 Doyle, Ollisha           '85 UFC                       14.34
 7 Wallace, Shuntae         '85 NORMAN HIGH STEPPERS      14.60
 - Antwine, Krystal         '85 ARDMORE                      FS

Intermediate Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME  HT
===== ========================= ========================= ===== ==
 1 Bashorun, Feyi           '85 RUNNING FOR JESUS         26.26  2
 2 Troupe, Porsche          '86 NORMAN HIGH STEPPERS      26.59  2
 3 Hartke, Lequetta         '86 Tulsa Spikes              26.87  1
 4 Staley, Angel            '86 EASTSIDE STEPPERS         27.17  2
 5 Metcalf, Whitney         '86 Poteau Pacesetters        27.23  2
 6 Shaver, Toya             '85 North Tulsa Striders      27.53  2
 7 Hall, Clisjain           '85 ARDMORE                   27.94  1
 8 Stewart, Dominique       '86 EASTSIDE STEPPERS         27.98  1
 9 Antwine, Krystal         '85 ARDMORE                   28.46  1

Intermediate Girls 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME    HT
===== ========================= ========================= ======= ==
 1 Staley, Angel            '86 EASTSIDE STEPPERS           58.52  2
 2 Hartke, Lequetta         '86 Tulsa Spikes              1:00.39  2
 3 Shaver, Toya             '85 North Tulsa Striders      1:01.64  2
 4 Callery, Lisa            '86 EASTSIDE STEPPERS         1:03.72  2
 5 Hall, Clisjain           '85 ARDMORE                   1:04.52  2
 6 Anduze, Ashley           '85 East Central              1:04.75  1
 7 Troupe, Porsche          '86 NORMAN HIGH STEPPERS      1:05.47  1
 8 Traylor, Leslea          '86 NORMAN HIGH STEPPERS      1:09.16  1
 9 Livingston, Taneisha     '85 East Central              1:10.25  1
10 Morse, Christina         '86 Tulsa Spikes              1:10.49  1

Intermediate Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Cassel, Kara             '85 Jenks America             2:27.78
 2 Checotah, Cie Ann        '86 Jenks America             2:29.61
 3 Callery, Lisa            '86 EASTSIDE STEPPERS         2:31.22
 4 Coleman, Jennifer        '86 Jenks America             2:34.20
 5 Morse, Christina         '86 Tulsa Spikes              2:52.71
 6 Greenhouse, Brandi       '85 EASTSIDE STEPPERS         2:53.90
 7 Traylor, Leslea          '86 NORMAN HIGH STEPPERS      2:57.73

Intermediate Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 McCarty, Melissa         '85 Unattached                5:07.85
 2 Baldwin, Chelsie         '86 Jenks America             5:12.63
 3 Checotah, Cie Ann        '86 Jenks America             5:12.73
 4 Cassel, Kara             '85 Jenks America             5:24.49

Intermediate Girls 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= ========
 1 Baldwin, Chelsie         '86 Jenks America             10:54.15
 2 McCarty, Melissa         '85 Unattached                11:40.34

Intermediate Girls 100 Meter High Hurdles 33"

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Coleman, Jennifer        '86 Jenks America             18.17
 2 Hartke, Lequetta         '86 Tulsa Spikes              18.71
 3 Shaw, Tranesha           '85 North Tulsa Striders      19.24
 4 Fatheree, Sabrina        '86 RUNNING FOR JESUS         19.46
 5 Livingston, Taneisha     '85 East Central              22.16

Intermediate Girls 400 Meter Low Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Coleman, Jennifer        '86 Jenks America             1:07.78
 2 Metcalf, Whitney         '86 Poteau Pacesetters        1:08.63
 3 Fatheree, Sabrina        '86 RUNNING FOR JESUS         1:18.32

Intermediate Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =====
 1  RFJ       RUNNING FOR JESUS         50.43
 2  NORM      NORMAN HIGH STEPPERS      56.57

Intermediate Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  EAST      EASTSIDE STEPPERS         4:15.14
 2  RFJ       RUNNING FOR JESUS         4:19.44
 3  NORM      NORMAN HIGH STEPPERS      4:36.82

Intermediate Girls High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Shull, Jaymi           '85 NORMAN HIGH STEPPER 1.45m 4'09.00
 2 Warren, Samantah       '85 Unattached          1.35m 4'05.00
 3 Morse, Christina       '86 Tulsa Spikes        1.20m 3'11.25

Intermediate Girls Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ========
 1 Waller, Ashley         '86 Unattached          9'00.00" 2.74m
 2 Starner, Shelley       '85 Unattached          8'06.00" 2.59m
 3 Spangler, Jessica      '86 Poteau Pacesetters  8'00.00" 2.44m
 4 Tate, Natalie          '85 Unattached          8'00.00" 2.44m
 5 Madson, Katrina        '85 Unattached          8'00.00" 2.44m

Intermediate Girls Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Moore, Jeanette        '86 RUNNING FOR JESUS   5.00m 16'05.00
 2 Calton, Latesha        '85 RUNNING FOR JESUS   4.91m 16'01.50
 3 Anduze, Ashley         '85 East Central        4.80m 15'09.00
 4 Antwine, Krystal       '85 ARDMORE             4.25m 13'11.50
 5 Jackson, Sarah         '85 North Tulsa Strider 4.20m 13'09.50
 6 Upchurch, Kim          '86 NORMAN HIGH STEPPER 3.85m 12'07.75
 7 Followill, Courtney    '86 NORMAN HIGH STEPPER 3.82m 12'06.50

Intermediate Girls Triple Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Antwine, Krystal       '85 ARDMORE             9.95m 32'07.75
 2 Blaylock, Nielah       '85 OKC SPRINTERS       8.83m 28'11.75
 3 Wright, Randal         '86 RUNNING FOR JESUS   8.65m 28'04.50

Intermediate Girls Shot Put 4 K

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Reece, Whitney         '86 EASTSIDE STEPPERS   9.84m 32'03.50
 2 Cagle, Kayla           '86 Unattached          9.81m 32'02.25
 3 Troupe, Takelia        '85 NORMAN HIGH STEPPER 7.47m 24'06.25

Intermediate Girls Discus Throw 1 K

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Cagle, Kayla           '86 Unattached          25.23m 82'09.00
 2 Reece, Whitney         '86 EASTSIDE STEPPERS   21.76m 71'05.00
 3 Troupe, Takelia        '85 NORMAN HIGH STEPPER 20.11m 66'00.00
 4 Johnson, Chelsea       '86 North Tulsa Strider 18.55m 60'10.00
 5 Trinidad, Imari        '86 North Tulsa Strider 18.50m 60'08.00

Intermediate Girls Javelin Throw 600 g

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =========
 1 Cagle, Kayla           '86 Unattached          79'04.00" 24.18m
 2 Jackson, Sarah         '85 North Tulsa Strider 73'01.00" 22.28m
 3 Trinidad, Imari        '86 North Tulsa Strider 55'00.00" 16.76m
 4 Johnson, Chelsea       '86 North Tulsa Strider 37'01.00" 11.30m

Young Women's 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Drew, Roberta            '84 Tulsa Flyers              13.44
 2 Reddick, Christina       '83 UFC                       15.23

Young Women's 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Drew, Roberta            '84 Tulsa Flyers              28.54

Young Women's 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Webb, Robin              '83 EASTSIDE STEPPERS         1:01.09
 2 Nelson, Krystle          '82 EASTSIDE STEPPERS         1:03.12
 3 Harris, Lindsay          '84 RUNNING FOR JESUS         1:04.81

Young Women's 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Webb, Robin              '83 EASTSIDE STEPPERS         2:25.73
 2 Thompson, Alayne         '84 Jenks America             2:26.32
 3 Miller, Julie Ann        '83 Jenks America             2:28.65
 4 Nelson, Krystle          '82 EASTSIDE STEPPERS         2:29.23
 5 Yohannan, Deepa          '83 OKC EXPRESS               2:33.76
 6 Dell, Melissa            '83 Jenks America             2:40.84

Young Women's 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Clark, Aja               '83 Unattached                5:01.44
 2 Gordon, Jessie           '84 Unattached                5:03.98
 3 Barber, Rachel           '84 Jenks America             5:10.91
 4 Davis, McKale            '84 Jenks America             5:12.22
 5 Thompson, Alayne         '84 Jenks America             5:19.12
 6 Miller, Julie Ann        '83 Jenks America             5:24.71
 7 Dell, Melissa            '83 Jenks America             5:33.02

Young Women's 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= ========
 1 Gordon, Jessie           '84 Unattached                10:41.76
 2 Davis, McKale            '84 Jenks America             10:50.90
 3 Dell, Melissa            '83 Jenks America             10:55.19
 4 Clark, Aja               '83 Unattached                10:57.35
 5 Barber, Rachel           '84 Jenks America             11:37.10
 6 Montin, Rachel           '84 Jenks America             12:49.57

Young Women's 100 Meter High Hurdles 33"

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Coleman, Heather         '83 Jenks America             16.93

Young Women's 400 Meter Low Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Coleman, Heather         '83 Jenks America             1:11.41
 2 Harris, Lindsay          '84 RUNNING FOR JESUS         1:12.43

Young Women's 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ ========
 1  JATC      Jenks America             10:28.64

Young Women's Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =========
 1 Turner, Melissa        '83 Unattached          10'06.00" 3.20m
 2 Powelson, Kimberly     '83 Unattached           9'00.00" 2.74m
 3 Jones, Cassandra       '83 Unattached           8'00.00" 2.44m

Young Women's Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Harris, Lindsay        '84 RUNNING FOR JESUS   5.82m 19'01.25

Young Women's Triple Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Harris, Lindsay        '84 RUNNING FOR JESUS   9.75m 32'00.00

Young Women's Shot Put 4 K

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Jones, Bobbie          '83 Unattached          12.39m 40'07.75
 2 McGee, Sheleatha       '82 ARDMORE             11.75m 38'06.75
 3 Brunson, Kiera         '84 Unattached           8.58m 28'01.75
 4 Matheny, Crystal       '84 Unattached           7.89m 25'10.75
 5 Reddick, Christina     '83 UFC                  7.33m 24'00.75

Young Women's Discus Throw 1 K

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Jones, Bobbie          '83 Unattached          41.81m 137'02.00
 2 McGee, Sheleatha       '82 ARDMORE             38.88m 127'07.00
 3 Brunson, Kiera         '84 Unattached          28.86m 94'08.00
 4 Matheny, Crystal       '84 Unattached          26.07m 85'06.00

Young Women's Javelin Throw 600 g

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =========
 1 Brunson, Kiera         '84 Unattached          41'10.00" 12.75m

Bantam Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Kerr, David              '91 NORMAN HIGH STEPPERS      14.21
 2 Daniels, Steven          '92 Tulsa Flyers              14.51
 3 Brown, Brice             '94 Jenks America             14.52
 4 Shoate, Troy             '91 Tulsa Flyers              14.61
 5 Skillens, Justin         '91 Tulsa Flyers              14.68
 6 Davis, Adar              '91 North Tulsa Striders      14.77
 7 Davis, Adarian           '91 North Tulsa Striders      15.32
 8 Bowen, Marko             '91 EASTSIDE STEPPERS         15.34

Bantam Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME  HT
===== ========================= ========================= ===== ==
 1 Kerr, David              '91 NORMAN HIGH STEPPERS      29.28  2
 2 Davis, Adar              '91 North Tulsa Striders      29.76  2
 3 Brown, Brice             '94 Jenks America             30.31  2
 4 Shoate, Troy             '91 Tulsa Flyers              30.63  2
 5 Davis, Adarian           '91 North Tulsa Striders      31.32  1
 6 Pugh, Denzel             '92 EASTSIDE STEPPERS         31.84  1
 7 Johnson, Alfred          '91 ARDMORE                   31.93  2
 8 Teal, Joshua             '92 EASTSIDE STEPPERS         32.48  1
 9 Goombi, Stallen          '91 Tulsa Spikes              32.59  1
10 Thorton, Eric            '91 Tulsa Flyers              32.81  2
11 King, Glenn              '91 EASTSIDE STEPPERS         33.42  1
12 Bowen, Marko             '91 EASTSIDE STEPPERS         34.55  2

Bantam Boys 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME    HT
===== ========================= ========================= ======= ==
 1 Davis, Adar              '91 North Tulsa Striders      1:08.93  2
 2 Johnson, Alfred          '91 ARDMORE                   1:10.21  2
 3 Daniels, Steven          '92 Tulsa Flyers              1:11.21  2
 4 Shoate, Troy             '91 Tulsa Flyers              1:11.60  2
 5 Pugh, Denzel             '92 EASTSIDE STEPPERS         1:11.65  2
 6 Walckhoff, Jshua         '91 EASTSIDE STEPPERS         1:12.62  1
 7 King, Glenn              '91 EASTSIDE STEPPERS         1:17.47  1
 8 Junghanns, Tel           '91 Unattached                1:18.70  1
 9 Oakley, Chris            '92 Tulsa Flyers              1:19.13  1
10 Manuel, Roman            '91 NORMAN HIGH STEPPERS      1:21.13  2
11 Davis, Adarian           '91 North Tulsa Striders      1:21.19  2
12 Scott, Charles           '91 North Tulsa Striders      1:30.99  1

Bantam Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Gavin, Xavier            '91 Jenks America             2:44.53
 2 Junghanns, Tel           '91 Unattached                2:50.43
 3 Reese, Josh              '91 Unattached                2:51.20
 4 Roberson, Meache         '91 EASTSIDE STEPPERS         2:55.62
 5 King, Erik               '93 EASTSIDE STEPPERS         3:04.02
 6 Dooly, Parker            '91 Jenks America             3:10.39
 7 Gordon, Kenyon           '93 ARDMORE                   3:10.55
 8 Scott, Charles           '91 North Tulsa Striders      3:14.55
 9 Swaggert, Patrick        '92 Unattached                3:22.24

Bantam Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Gavin, Xavier            '91 Jenks America             5:49.59
 2 Reese, Josh              '91 Unattached                5:58.36
 3 King, Erik               '93 EASTSIDE STEPPERS         6:25.60
 4 Tinney, Daniel           '91 NORMAN HIGH STEPPERS      7:05.07

Bantam Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  FLY       Tulsa Flyers                58.64
 2  NORM      NORMAN HIGH STEPPERS      1:01.22
 3  FLY  "B"  Tulsa Flyers              1:01.52
 4  DCLA      Deer Creek-Lamont TC      1:06.89

Bantam Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  EAST      EASTSIDE STEPPERS         5:12.14

Bantam Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Wise, Willie           '92 Tulsa Flyers        1.15m 3'09.25
 2 Wicks, Matthias        '92 Tulsa Flyers        1.10m 3'07.25
 3 Elliott, Jacob         '92 Unattached          1.05m 3'05.25
 4 Myers, Demauri         '92 Tulsa Flyers        1.00m 3'03.25
 5 Wilkins, Daylon        '93 ARDMORE             0.95m 3'01.25
 6 Hamilton, Grant        '91 Unattached          0.90m 2'11.50
 7 Covey, Seth            '92 Poteau Pacesetters  0.90m 2'11.50
 8 Howe, Nathan           '91 Tulsa Spikes        0.85m 2'09.50

Bantam Boys Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Brown, Brice           '94 Jenks America       3.75m 12'03.75
 2 Wise, Willie           '92 Tulsa Flyers        3.62m 11'10.50
 3 Skillens, Justin       '91 Tulsa Flyers        3.57m 11'08.50
 4 Jackson, Robert        '93 Idabel              3.54m 11'07.50
 5 Manuel, Roman          '91 NORMAN HIGH STEPPER 3.35m 11'00.00
 6 Tinney, Daniel         '91 NORMAN HIGH STEPPER 3.11m 10'02.50
 7 Muegge, Elliot         '92 Unattached          3.09m 10'01.75
 8 Goombi, Stallen        '91 Tulsa Spikes        3.08m 10'01.25
 9 Tingley, Landon        '91 Unattached          2.47m 8'01.25
 - Boles, Cy Thomas       '92 Unattached           FOUL

Bantam Boys Shot Put 6 lb.

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Minkley, Ryan          '91 ARDMORE             6.75m 22'01.75
 2 Shryock, Dalton        '91 Unattached          6.44m 21'01.50
 3 Allen, Derrick         '92 EASTSIDE STEPPERS   6.18m 20'03.50
 4 Stephens, Jacob        '93 Unattached          5.93m 19'05.50
 5 Brown, Malcolm         '94 Jenks America       5.76m 18'10.75
 6 Covey, Seth            '92 Poteau Pacesetters  5.52m 18'01.50
 7 Parker, Davion         '93 Tulsa Flyers        5.45m 17'10.75
 8 Boles, Cy Thomas       '92 Unattached          4.65m 15'03.25
 9 Howe, Nathan           '91 Tulsa Spikes        4.45m 14'07.25
10 Rodriguez, Pedro       '91 North Tulsa Strider 3.71m 12'02.25

Midget Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Kerr, Isaac              '89 NORMAN HIGH STEPPERS      12.99
 2 Parker, Lyndell          '89 North Tulsa Striders      13.01
 3 Roberts, Gil             '89 OKC EXPRESS               13.11
 4 Harris, Jr., Michael     '89 North Tulsa Striders      13.12
 5 Fields, Jarrod           '89 ARDMORE                   13.52
 6 Godwin, Domanique        '90 ARDMORE                   14.06
 7 Wilson, Maurice          '90 ARDMORE                   14.39
 8 Miles, Mareiko           '89 East Central              14.73

Midget Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME  HT
===== ========================= ========================= ===== ==
 1 Roberts, Gil             '89 OKC EXPRESS               26.21  2
 2 Kerr, Isaac              '89 NORMAN HIGH STEPPERS      26.79  2
 3 Parker, Lyndell          '89 North Tulsa Striders      27.55  2
 4 Harris, Jr., Michael     '89 North Tulsa Striders      27.94  2
 5 Godwin, Domanique        '90 ARDMORE                   28.64  2
 6 Williams, Trey           '89 Tulsa Spikes              28.84  1
 7 Hill, Da'Sor             '90 EASTSIDE STEPPERS         29.15  2
 8 Wilson, Maurice          '90 ARDMORE                   30.72  1
 9 Proctor, Dometrius       '89 North Tulsa Striders      31.35  1
10 Towers, Jordan           '90 North Tulsa Striders      35.11  1

Midget Boys 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME    HT
===== ========================= ========================= ======= ==
 1 Roberts, Gil             '89 OKC EXPRESS                 58.45  2
 2 Fields, Jarrod           '89 ARDMORE                   1:02.39  2
 3 Hennessy, Brad           '88 OKC EXPRESS               1:03.82  1
 4 Lane, Anthony            '89 ARDMORE                   1:03.89  2
 5 Walker, Xavier           '90 North Tulsa Striders      1:03.97  2
 6 Williams, Trey           '89 Tulsa Spikes              1:08.35  1
 7 Gordon, Marvin           '90 EASTSIDE STEPPERS         1:08.92  2
 8 Lynn Iii, Huey           '90 UFC                       1:13.28  2
 9 Proctor, Dometrius       '89 North Tulsa Striders      1:21.85  1

Midget Boys 800 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Walker, Xavier           '90 North Tulsa Striders      2:33.83
 2 Forthman, Nicholas       '89 Jenks America             2:42.46
 3 Pelton, Carion           '90 ARDMORE                   2:47.67
 4 Russell, Shelby          '90 EASTSIDE STEPPERS         2:47.75
 5 Puckett, Jared           '89 RUNNING FOR JESUS         2:56.22
 6 Benson, A.T.             '89 ARDMORE                   2:56.68
 7 Tower, Thomas            '90 Jenks America             3:05.72

Midget Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Farrar, Ryan             '90 Tulsa Spikes              5:16.10
 2 Morrow, Jack             '89 Tulsa Spikes              5:40.05
 3 Russell, Shelby          '90 EASTSIDE STEPPERS         6:19.26
 4 Puckett, Jared           '89 RUNNING FOR JESUS         6:19.32
 5 Lockett, Boyea           '90 Jenks America             6:48.85

Midget Boys 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= ========
 1 Morrow, Jack             '89 Tulsa Spikes              11:03.64
 2 Farrar, Ryan             '90 Tulsa Spikes              11:38.38

Midget Boys 80 Meter Low Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Murray, Craig            '89 ARDMORE                   14.43
 2 Fields, Justin           '89 ARDMORE                   14.63
 3 Proctor, Dometrius       '89 North Tulsa Striders      16.50
 4 York, Taylor             '89 Tulsa Spikes              16.66
 5 Pelton, Carion           '90 ARDMORE                   16.86
 6 Williams, Robert         '90 North Tulsa Striders      18.84

Midget Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =====
 1  NTS       North Tulsa Striders      51.48
 2  ARDM      ARDMORE                   53.71
 3  NORM      NORMAN HIGH STEPPERS      56.37
 -  EAST      EASTSIDE STEPPERS            DQ

Midget Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  ARDM      ARDMORE                   4:31.24
 2  EAST      EASTSIDE STEPPERS         4:41.75
 3  ARDM "B"  ARDMORE                   5:00.20
 4  ARDM "C"  ARDMORE                   5:24.97
 5  NORM      NORMAN HIGH STEPPERS      5:27.13

Midget Boys 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ ========
 1  JATC      Jenks America             12:27.47

Midget Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Fields, Justin         '89 ARDMORE             1.30m 4'03.25
 2 Blackmon, Justin       '90 ARDMORE             1.30m 4'03.25
 2 Dooly, Reston          '89 Jenks America       1.30m 4'03.25
 4 Forthman, Nicholas     '89 Jenks America       1.25m 4'01.25
 5 York, Taylor           '89 Tulsa Spikes        1.20m 3'11.25

Midget Boys Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Williams, Trey         '89 Tulsa Spikes        4.63m 15'02.25
 2 Murray, Craig          '89 ARDMORE             4.16m 13'07.75
 3 Custar, Jory           '90 Unattached          4.11m 13'06.00
 4 York, Taylor           '89 Tulsa Spikes        4.07m 13'04.25
 5 McCarroll, Jeremy      '89 ARDMORE             3.89m 12'09.25
 6 Langford, Jarrett      '89 NORMAN HIGH STEPPER 3.47m 11'04.75
 7 Miles, Mareiko         '89 East Central        3.42m 11'02.75
 8 Earnhart, Colby        '89 Poteau Pacesetters  3.38m 11'01.25
 9 Blackmon, Justin       '90 ARDMORE             3.35m 11'00.00
10 Stafford, Cody         '90 Tulsa Flyers        3.01m 9'10.50

Midget Boys Shot Put 6 lb.

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Tabbor, Geoffory       '89 ARDMORE             12.43m 40'09.50
 2 Holden, Brady          '89 ARDMORE             10.10m 33'01.75
 3 Heard, Sean            '89 Unattached           9.82m 32'02.75
 4 Howard, Clayton        '90 Unattached           8.31m 27'03.25
 5 England, James         '90 Poteau Pacesetters   7.88m 25'10.25
 6 Payne, Ramsey          '90 Unattached           7.83m 25'08.25
 7 Matheny, Floyd         '89 Unattached           6.80m 22'03.75
 8 Zarecki, Zane          '90 Unattached           6.63m 21'09.00

Midget Boys Discus Throw 1 K

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Tabbor, Geoffory       '89 ARDMORE             35.57m 116'08.00
 2 Holden, Brady          '89 ARDMORE             24.02m 78'10.00
 3 England, James         '90 Poteau Pacesetters  21.32m 69'11.00
 4 Heard, Sean            '89 Unattached          21.15m 69'05.00
 5 Howard, Clayton        '90 Unattached          16.42m 53'10.00
 6 Matheny, Floyd         '89 Unattached          13.48m 44'03.00
 7 Zarecki, Zane          '90 Unattached          12.40m 40'08.00

Youth Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Gordon, Leotis           '87 EASTSIDE STEPPERS         11.68
 2 Whitaker, Glen           '87 Idabel                    12.04
 3 Palmer, Alvin            '87 OKC SPRINTERS             12.29
 4 Johnson, Jr., Renard     '87 North Tulsa Striders      12.30
 5 Compton, Myke            '87 Idabel                    13.02

Youth Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Gordon, Leotis           '87 EASTSIDE STEPPERS         23.81
 2 Winters, Alex            '87 Tulsa Spikes              25.24
 3 Johnson, Jr., Renard     '87 North Tulsa Striders      25.26
 4 Holz, Blake              '88 EASTSIDE STEPPERS         26.70
 5 Blenden, Austin          '87 Unattached                28.31

Youth Boys 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Gordon, Leotis           '87 EASTSIDE STEPPERS           53.53
 2 Joseph, Deron            '87 Tulsa Flyers                58.49
 3 Smith, Dwayne            '87 ARDMORE                   1:00.95
 4 Doyle, Romeo             '87 UFC                       1:01.48
 5 Hernandez, Calvin        '88 Unattached                1:02.87
 6 Blenden, Austin          '87 Unattached                1:02.90
 7 Smith, Julius            '88 North Tulsa Striders      1:06.41

Youth Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Hill, Larry              '87 EASTSIDE STEPPERS         2:18.80
 2 Witmer, Daniel           '88 Jenks America             2:20.07
 3 Stingley, Daniel         '87 Coalgate Track            2:21.86
 4 Hernandez, Calvin        '88 Unattached                2:27.16
 5 Berry, Kelan             '88 RUNNING FOR JESUS         2:29.37
 6 Holland, Chad            '88 Unattached                2:31.55
 7 Moreland, Lewis          '87 EASTSIDE STEPPERS         2:36.67
 8 Watson, Kwadon           '87 Idabel                    2:42.84

Youth Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Hill, Larry              '87 EASTSIDE STEPPERS         4:55.41
 2 Witmer, Daniel           '88 Jenks America             4:59.29
 3 Stingley, Daniel         '87 Coalgate Track            5:00.01
 4 Holland, Chad            '88 Unattached                5:05.58
 5 Berry, Kelan             '88 RUNNING FOR JESUS         5:20.13
 6 Rhodes, Lydell           '87 Unattached                5:27.33
 7 Holland, Eric            '87 Unattached                5:52.97

Youth Boys 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= ========
 1 Hill, Larry              '87 EASTSIDE STEPPERS         10:06.92
 2 Stingley, Daniel         '87 Coalgate Track            10:46.64
 3 Witmer, Daniel           '88 Jenks America             11:04.93
 4 Burgess, Jeremy          '87 Poteau Pacesetters        12:28.30
 5 Holland, Eric            '87 Unattached                12:37.53

Youth Boys 100 Meter Low Hurdles 33"

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Gunn, Justin             '87 RUNNING FOR JESUS         15.81
 2 Bashorun, B.J.           '87 RUNNING FOR JESUS         16.61
 3 Fuller, Matthew          '87 Unattached                17.74
 4 Stephens, Chris          '88 ARDMORE                   18.35
 5 Richardson, Matt         '87 RUNNING FOR JESUS         18.56
 6 Swindell, Cameron        '88 ARDMORE                   19.72

Youth Boys 200 Meter Low Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Bashorun, B.J.           '87 RUNNING FOR JESUS         28.40
 2 Fuller, Matthew          '87 Unattached                28.90
 3 Richardson, Matt         '87 RUNNING FOR JESUS         30.72
 4 Stephens, Chris          '88 ARDMORE                   32.26
 5 Swindell, Cameron        '88 ARDMORE                   32.81
 6 Gordon, Robert           '88 ARDMORE                   34.54

Youth Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =====
 1  TRO       Trojan Sprinters          48.60
 2  OKCS      OKC SPRINTERS             48.68
 3  ARDM      ARDMORE                   53.61
 4  IDA       Idabel                    56.87

Youth Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  OKCS      OKC SPRINTERS             3:46.29
 2  EAST      EASTSIDE STEPPERS         3:52.13
 3  IDA       Idabel                    4:05.18
 4  ARDM      ARDMORE                   4:20.87

Youth Boys 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  OKCS      OKC SPRINTERS             9:53.05

Youth Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Wilkins, Trey          '87 ARDMORE             1.70m 5'07.00
 2 Faulks, Shamond        '87 Idabel              1.55m 5'01.00
 3 Richardson, Matt       '87 RUNNING FOR JESUS   1.55m 5'01.00
 4 Fitzgerald, Tommy      '88 ARDMORE             1.50m 4'11.00
 5 Whitley, Orville       '87 OKC SPRINTERS       1.50m 4'11.00
 6 Compton, Myke          '87 Idabel              1.50m 4'11.00
 7 Johnson, Jeremiah      '87 Trojan Sprinters    1.45m 4'09.00
 8 Underdown, Ishmael     '88 OKC SPRINTERS       1.40m 4'07.00
 9 Holdsclaw, Andrew      '88 Tulsa Spikes        1.20m 3'11.25

Youth Boys Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =========
 1 Sweezy, Matt           '87 Jenks America       12'00.00" 3.66m
 2 Winters, Alex          '87 Tulsa Spikes        10'06.00" 3.20m

Youth Boys Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Whitaker, Glen         '87 Idabel              5.62m 18'05.25
 2 Hernandez, Calvin      '88 Unattached          4.65m 15'03.25
 3 Wilkins, Trey          '87 ARDMORE             4.62m 15'02.00
 4 Cavert, John           '87 Tulsa Spikes        4.27m 14'00.25
 5 McCarroll, Camontrez   '88 ARDMORE             4.26m 13'11.75
 6 Holdsclaw, Timothy     '88 Tulsa Spikes        3.67m 12'00.50
 7 Gordon, Robert         '88 ARDMORE             3.59m 11'09.50
 8 Holdsclaw, Andrew      '88 Tulsa Spikes        3.48m 11'05.00
 9 Underdown, Ishmael     '88 OKC SPRINTERS       3.21m 10'06.50

Youth Boys Triple Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Gunn, Justin           '87 RUNNING FOR JESUS   11.13m 36'06.25
 2 Whitley, Orville       '87 OKC SPRINTERS       10.93m 35'10.50
 3 Wilkins, Trey          '87 ARDMORE             10.92m 35'10.00

Youth Boys Shot Put 4 K

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Grow, Clint            '87 Unattached          12.47m 40'11.00
 2 Smith, Thomas          '87 Trojan Sprinters    11.80m 38'08.75
 3 Mussatto, Ryan         '87 NORMAN HIGH STEPPER 11.65m 38'02.75
 4 Gaddis, Donovan        '87 EASTSIDE STEPPERS   11.37m 37'03.75
 5 Fuller, Matthew        '87 Unattached          11.25m 36'11.00
 6 Joseph, Deron          '87 Tulsa Flyers         9.70m 31'10.00
 7 Strong, Sam            '88 Unattached           8.66m 28'05.00
 8 Owens, Justin          '88 ARDMORE              8.37m 27'05.50

Youth Boys Discus Throw 1 K

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Grow, Clint            '87 Unattached          33.90m 111'03.00
 2 Gaddis, Donovan        '87 EASTSIDE STEPPERS   29.47m 96'08.00
 3 Mussatto, Ryan         '87 NORMAN HIGH STEPPER 29.29m 96'01.00
 4 Fuller, Matthew        '87 Unattached          28.55m 93'08.00
 5 Strong, Sam            '88 Unattached          21.57m 70'09.00
 6 Balmer, Luke           '88 ARDMORE             17.58m 57'08.00
 7 Owens, Justin          '88 ARDMORE             17.24m 56'07.00

Youth Boys Javelin Throw 600 g

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =========
 1 Grow, Clint            '87 Unattached          97'03.50" 29.65m

Intermediate Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Warren, James            '86 NORMAN HIGH STEPPERS      11.35
 2 Pray, Bryan              '85 EASTSIDE STEPPERS         11.48
 3 Cooper, Jay              '86 Jenks America             11.49
 4 Burton, Jarrell          '85 North Tulsa Striders      11.50
 5 Weaver, Patrick          '86 OKC EXPRESS               11.57
 6 Lightsey, Travis         '85 ARDMORE                   11.58
 7 Threatt, Eric            '85 OKC EXPRESS               11.70
 8 Polly, Arthur            '85 EASTSIDE STEPPERS         11.85

Intermediate Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME  HT
===== ========================= ========================= ===== ==
 1 Lightsey, Travis         '85 ARDMORE                   23.07  2
 2 Pray, Bryan              '85 EASTSIDE STEPPERS         23.31  2
 3 Cooper, Jay              '86 Jenks America             23.39  2
 4 Threatt, Eric            '85 OKC EXPRESS               23.46  2
 5 Weaver, Patrick          '86 OKC EXPRESS               23.51  2
 6 Burton, Jarrell          '85 North Tulsa Striders      23.62  1
 7 Warren, James            '86 NORMAN HIGH STEPPERS      23.70  2
 8 Dewberry, Quaner         '85 OKC EXPRESS               24.41  2
 9 Henderson, Chris         '85 East Central              25.15  1
10 Frazier, Jamelle         '86 North Tulsa Striders      25.23  1

Intermediate Boys 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME  HT
===== ========================= ========================= ===== ==
 1 Lightsey, Travis         '85 ARDMORE                   51.04  2
 2 Weaver, Patrick          '86 OKC EXPRESS               51.18  2
 3 Pugh, Marcus             '86 EASTSIDE STEPPERS         51.90  2
 4 Threatt, Eric            '85 OKC EXPRESS               51.95  2
 5 Love, James David        '85 EASTSIDE STEPPERS         53.09  2
 6 Turner, Brandon          '85 EASTSIDE STEPPERS         55.23  2
 7 Burton, Jarrell          '85 North Tulsa Striders      55.58  2
 8 Burris, Gaylon           '85 Idabel                    56.57  1
 9 Moore, Brian             '85 Poteau Pacesetters        56.69  1
10 Dennis, Derick           '85 North Tulsa Striders      56.87  1
11 Woodard, Evan            '85 East Central              58.82  1

Intermediate Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Mays, Marcus             '85 North Tulsa Striders      1:59.86
 2 Bruner, Eddie            '85 OKC SPRINTERS             2:06.62
 3 Davis, Brandon           '85 Unattached                2:07.29
 4 Turner, Brandon          '85 EASTSIDE STEPPERS         2:08.21
 5 Burton, Joseph           '86 Jenks America             2:11.67
 6 Dennis, Derick           '85 North Tulsa Striders      2:13.50
 7 Wilborn, Trey            '86 NORMAN HIGH STEPPERS      2:13.66
 8 Gibbs, Brandon           '86 Jenks America             2:18.12
 9 Matussak, John           '85 Unattached                2:20.86

Intermediate Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Mays, Marcus             '85 North Tulsa Striders      4:16.77
 2 Henderson, Matthew       '85 Jenks America             4:32.08
 3 Davis, Brandon           '85 Unattached                4:33.36
 4 Maxwell, Daniel          '85 Tulsa Spikes              4:34.51
 5 Johnson, Andrew          '85 Unattached                4:39.33
 6 Summa, Marshal           '86 OKC SPRINTERS             4:39.35
 7 Sutrick, John            '85 Jenks America             4:43.39
 8 DeClerk, Justin          '86 Jenks America             4:49.02
 9 Colbert, Deshaun         '86 RUNNING FOR JESUS         5:38.18

Intermediate Boys 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= ========
 1 Henderson, Matthew       '85 Jenks America              9:28.90
 2 Sutrick, John            '85 Jenks America              9:51.57
 3 Tower, Matthew           '86 Jenks America              9:54.18
 4 Summa, Marshal           '86 OKC SPRINTERS             10:05.36
 5 Johnson, Andrew          '85 Unattached                10:20.69
 6 DeClerk, Justin          '86 Jenks America             10:25.73
 7 Gibbs, Brandon           '86 Jenks America             10:27.81
 8 Wilborn, Trey            '86 NORMAN HIGH STEPPERS      10:35.51
 9 Taylor, Zach             '86 Jenks America             10:48.79

Intermediate Boys 110 Meter High Hurdles 39"

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Berry, Khai              '86 RUNNING FOR JESUS         15.72
 2 Harrell, Adren           '85 NORMAN HIGH STEPPERS      17.98
 3 Wilson, Johnny           '86 Poteau Pacesetters        20.29
 4 Bell, Jon                '86 Poteau Pacesetters        24.15

Intermediate Boys 400 Meter Int Hurdles 36"

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 - Puckett, Jimmie          '85 RUNNING FOR JESUS         1:28.90
 1 Wilson, Johnny           '86 Poteau Pacesetters        1:10.44
 2 Bell, Jon                '86 Poteau Pacesetters        1:26.90

Intermediate Boys 2,000 Meter Steeplechase

Finals - Results  - Friday 06/15/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= ========
 1 Tower, Matthew           '86 Jenks America              7:02.20
 2 Sutrick, John            '85 Jenks America              7:08.66
 3 Matussak, John           '85 Unattached                 8:16.26
 4 Bell, Jon                '86 Poteau Pacesetters        12:00.04

Intermediate Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =====
 1  EXPR      OKC EXPRESS               43.71
 2  EAST      EASTSIDE STEPPERS         44.75
 3  NORM      NORMAN HIGH STEPPERS      46.10
 4  IDA       Idabel                    48.74
 5  POT       Poteau Pacesetters        48.89

Intermediate Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  EAST      EASTSIDE STEPPERS         3:33.98
 2  ARDM      ARDMORE                   3:42.77
 3  NORM      NORMAN HIGH STEPPERS      3:48.32
 4  JATC      Jenks America             3:51.68
 5  NTS       North Tulsa Striders      3:53.96
 6  POT       Poteau Pacesetters        4:14.75
 7  IDA       Idabel                    4:22.88

Intermediate Boys 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  JATC      Jenks America             8:49.69
 2  JATC "B"  Jenks America             9:22.43

Intermediate Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Pickens, Quinzell      '85 ARDMORE             1.70m 5'07.00
 2 Wilborn, Trey          '86 NORMAN HIGH STEPPER 1.65m 5'05.00
 3 Puckett, Jimmie        '85 RUNNING FOR JESUS   1.60m 5'03.00
 3 Wilson, Johnny         '86 Poteau Pacesetters  1.60m 5'03.00

Intermediate Boys Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =========
 1 Dennis, Kyle           '85 Unattached          13'00.00" 3.96m
 2 Maxwell, Daniel        '85 Tulsa Spikes        12'06.00" 3.81m
 3 Bartel, Craig          '86 Unattached          12'00.00" 3.66m
 4 Brewer, Zack           '86 Unattached          11'00.00" 3.35m
 5 Adair, Daric           '85 Unattached          11'00.00" 3.35m
 6 House, Everett         '86 Jenks America       10'00.00" 3.05m
 7 Hall, Vincent          '86 Poteau Pacesetters   8'06.00" 2.59m

Intermediate Boys Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Warren, James          '86 NORMAN HIGH STEPPER 6.39m 20'11.75
 2 Ellison, Paul          '86 NORMAN HIGH STEPPER 6.27m 20'07.00
 3 Griffin, Justin        '85 Jenks America       6.03m 19'09.50
 4 Mays, Marcus           '85 North Tulsa Strider 5.47m 17'11.50
 5 Pickens, Quinzell      '85 ARDMORE             5.36m 17'07.00
 6 Steele, Omeyell        '86 Poteau Pacesetters  5.27m 17'03.50
 7 McCarther, Andy        '86 Tulsa Spikes        5.19m 17'00.50
 8 Miller, Dante          '86 ARDMORE             4.43m 14'06.50
 9 Wilson, Markedrick     '86 North Tulsa Strider 4.22m 13'10.25

Intermediate Boys Triple Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Pickens, Quinzell      '85 ARDMORE             11.21m 36'09.50
 2 Bell, Jon              '86 Poteau Pacesetters   7.88m 25'10.25

Intermediate Boys Shot Put 12 lb.

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Greenhoward, Brandon   '85 EASTSIDE STEPPERS   13.96m 45'09.75
 2 Bookout, Josh          '85 Unattached          12.67m 41'07.00
 3 Eddings, Cliff         '85 Coalgate Track      11.53m 37'10.00
 4 Scott, Tyler           '85 Poteau Pacesetters  11.39m 37'04.50
 5 Moore, Dante'          '86 ARDMORE              9.40m 30'10.25
 6 Caldwell, Chance       '86 Poteau Pacesetters   8.07m 26'05.75
 7 Dotson, Michael        '86 ARDMORE              7.86m 25'09.50

Intermediate Boys Discus Throw 1.6 K

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Bookout, Josh          '85 Unattached          37.11m 121'09.00
 2 Greenhoward, Brandon   '85 EASTSIDE STEPPERS   34.55m 113'04.00
 3 Graves, Chance         '85 Poteau Pacesetters  33.32m 109'04.00
 4 Frank, Kyle            '85 NORMAN HIGH STEPPER 29.28m 96'01.00
 5 Eddings, Cliff         '85 Coalgate Track      28.83m 94'07.00
 6 Caldwell, Chance       '86 Poteau Pacesetters  26.94m 88'05.00
 7 Moore, Dante'          '86 ARDMORE             26.34m 86'05.00
 8 Dotson, Michael        '86 ARDMORE             25.33m 83'01.00

Intermediate Boys Javelin Throw 800 g

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ==========
 1 Griffin, Justin        '85 Jenks America       118'06.00" 36.12m
 2 Eddings, Cliff         '85 Coalgate Track      110'03.00" 33.60m
 3 Graves, Chance         '85 Poteau Pacesetters  109'09.00" 33.45m
 4 Caldwell, Chance       '86 Poteau Pacesetters  102'03.00" 31.17m
 5 Scott, Daniel          '86 North Tulsa Strider  62'03.00" 18.97m

Young Men's 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME  HT
===== ========================= ========================= ===== ==
 1 Smith, Austin            '84 OKC SPRINTERS             11.11  2
 2 Crutchfield, Tevys       '82 OKC EXPRESS               11.35  2
 3 Edwards, Milton          '83 East Central              11.37  2
 4 Burn, Jake               '83 East Central              11.59  2
 5 Dillard, Darnell         '84 OKC SPRINTERS             11.97  2
 6 Lindner, Matt            '84 Jenks America             12.21  2
 7 Blacksten, Brandon       '84 NORMAN HIGH STEPPERS      12.79  2

Young Men's 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Crutchfield, Tevys       '82 OKC EXPRESS               22.97
 2 Abraham, Vernell         '84 EASTSIDE STEPPERS         23.19
 3 Edwards, Milton          '83 East Central              23.57
 4 Burn, Jake               '83 East Central              23.69
 5 Wade II, Philander       '84 East Central              23.72
 6 Walker, Morgan           '83 ARDMORE                   23.93
 7 Evans, Edward            '83 East Central              24.55
 8 Lindner, Matt            '84 Jenks America             24.73

Young Men's 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME  HT
===== ========================= ========================= ===== ==
 1 Abraham, Vernell         '84 EASTSIDE STEPPERS         51.01  2
 2 Brown, David             '83 EASTSIDE STEPPERS         51.09  2
 3 Wade II, Philander       '84 East Central              51.67  2
 4 Grayson, Anthony         '83 OKC EXPRESS               51.97  2
 5 Evans, Edward            '83 East Central              52.08  2
 6 Bourne, Chris            '84 Poteau Pacesetters        53.33  2
 7 Walker, Morgan           '83 ARDMORE                   53.51  2
 8 Sigler, Mark             '82 Unattached                57.10  2

Young Men's 800 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Williams, Willie         '83 EASTSIDE STEPPERS         2:00.05
 2 MedicineBear, Marshall   '84 Jenks America             2:01.01
 3 Walker, Ryan             '83 EASTSIDE STEPPERS         2:02.27
 4 Sills, Garrett           '82 OKC EXPRESS               2:05.05
 5 Sigler, Mark             '82 Unattached                2:09.82
 6 Moore, Jeff              '84 Jenks America             2:10.64
 7 Keeth, Jesse             '84 Jenks America             2:13.13
 8 Blackburn, Evan          '82 Jenks America             2:26.81

Young Men's 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Coleman, Jason           '84 Jenks America             4:12.04
 2 Morgan, Pat              '83 Unattached                4:13.18
 3 MedicineBear, Marshall   '84 Jenks America             4:16.73
 4 Bundren, Johnathan       '83 Jenks America             4:17.60
 5 Dixon, Michael           '83 Unattached                4:20.17
 6 Tower, Andrew            '84 Jenks America             4:22.55
 7 Moseley, Nathan          '84 Jenks America             4:36.10
 8 Hamilton, Troy           '84 OKC EXPRESS               5:02.97

Young Men's 5,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= ========
 1 Tower, Andrew            '84 Jenks America             16:18.82
 2 Morgan, Pat              '83 Unattached                16:26.49
 3 Bundren, Johnathan       '83 Jenks America             16:55.92
 4 Moseley, Nathan          '84 Jenks America             17:15.59
 5 Sutter, David            '84 Unattached                17:54.37
 6 Blackburn, Evan          '82 Jenks America             18:02.72
 7 Lewis, Christopher       '84 Jenks America             18:38.68

Young Men's 110 Meter High Hurdles 39"

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =====
 1 Gay, Tyler               '84 ARDMORE                   16.26
 2 Wade II, Philander       '84 East Central              17.16
 3 Self, Toby               '84 ARDMORE                   20.07

Young Men's 400 Meter Int Hurdles 36"

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 Self, Toby               '84 ARDMORE                   1:00.73
 2 Walker, Morgan           '83 ARDMORE                   1:00.86
 3 Gay, Tyler               '84 ARDMORE                   1:04.09
 4 Blacksten, Brandon       '84 NORMAN HIGH STEPPERS      1:07.34
 5 Brooke, Aaron            '84 Unattached                1:09.92

Young Men's 2,000 Meter Steeplechase

Finals - Results  - Friday 06/15/01

PLACE ATHLETE NAME           YR TEAM                      TIME
===== ========================= ========================= =======
 1 McGuire, Patrick         '83 Unattached                6:38.43
 2 Sutter, David            '84 Unattached                7:22.52
 3 Bell, Bryce              '84 Unattached                7:30.64

Young Men's 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =====
 1  EC        East Central              43.83
 2  OKCS      OKC SPRINTERS             44.39

Young Men's 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  EAST      EASTSIDE STEPPERS         3:37.78
 2  JATC      Jenks America             3:50.61

Young Men's 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE  RELAY  AFFILIATION               TIME
=====  ================================ =======
 1  JATC      Jenks America             8:48.63
 2  JATC "B"  Jenks America             8:59.57

Young Men's High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Ransom, Jonathan       '84 Unattached          1.80m 5'10.75
 2 Winters, Zachary       '83 Tulsa Spikes        1.80m 5'10.75

Young Men's Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =========
 1 Elliott, Steve         '84 Unattached          15'00.00" 4.57m
 2 Ellis, Kyle            '83 Jenks America       14'00.00" 4.27m
 3 Banda, Brandon         '84 Jenks America       14'00.00" 4.27m

Young Men's Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== =====
 1 Winters, Zachary       '83 Tulsa Spikes        6.41m 21'00.50
 2 Walker, Ryan           '83 EASTSIDE STEPPERS   6.05m 19'10.25
 3 Lindner, Matt          '84 Jenks America       5.79m 19'00.00
 4 Bourne, Chris          '84 Poteau Pacesetters  5.66m 18'07.00
 5 Self, Toby             '84 ARDMORE             5.66m 18'07.00

Young Men's Triple Jump

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Winters, Zachary       '83 Tulsa Spikes        13.06m 42'10.25
 2 Bourne, Chris          '84 Poteau Pacesetters  10.90m 35'09.25
 3 Balmer, Jeremy         '84 ARDMORE              9.69m 31'09.50

Young Men's Discus Throw 1.6 K

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ======
 1 Jeffers, Brad          '84 East Central        37.40m 122'08.00
 2 Balmer, Jeremy         '84 ARDMORE             28.31m 92'10.00

Young Men's Javelin Throw 800 g

Finals - Results  - Saturday 06/16/01

PLACE ATHLETE NAME         YR TEAM                MARK
===== ======================= =================== ==========
 1 Brooke, Aaron          '84 Unattached          126'07.50" 38.60m
 2 Balmer, Jeremy         '84 ARDMORE              96'10.00" 29.51m
 3 Moore, Jeff            '84 Jenks America        61'10.00" 18.85m
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec