Join/Renew Now

Indiana Association Championships

6/30/2001, Lawrence Central High School

Sub-Bantam Girls 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Koontz, Jennifer         '93 Unattached                17.80
 2 Prestwood, Shamenique    '93 Summit City Athletic Assn 19.12
 3 Smith, Naki              '94 Summit City Athletic Assn 19.63

Sub-Bantam Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Prestwood, Shamenique    '93 Summit City Athletic Assn 39.27
 2 Smith, Naki              '94 Summit City Athletic Assn 43.71

Sub-Bantam Girls 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Smith, Naki              '94 Summit City Athletic Assn 1:45.30

Sub-Bantam Girls 800 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Koontz, Jennifer         '93 Unattached                3:40.37

Sub-Bantam Girls Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ========
 1 Koontz, Jennifer       '93 Unattached          9'02.00" 2.79m
 2 Prestwood, Shamenique  '93 Summit City Athleti 5'01.00" 1.55m

Bantam Girls 100 Meter Dash

Preliminaries - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Tragesser, Tia           '91 Unattached                15.60  1
 2 Corey, Moriah            '91 Summit City Athletic Assn 15.64  2
 3 Reinke, Kori             '92 Unattached                15.82  1
 4 Armstrong, Ivana         '92 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   16.35  2
 5 Eggleston, Genelle       '92 Speed Unlimited           15.93  1
 6 Runkel, Jessica          '92 Unattached                17.08  2
 7 Capers, Jazmine          '92 Unattached                19.71  2
 8 Byers, Ashley            '92 Summit City Athletic Assn 21.15  1

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Corey, Moriah            '91 Summit City Athletic Assn 15.27
 2 Tragesser, Tia           '91 Unattached                15.71
 3 Reinke, Kori             '92 Unattached                15.87
 4 Armstrong, Ivana         '92 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   15.93
 5 Runkel, Jessica          '92 Unattached                16.96
 6 Eggleston, Genelle       '92 Speed Unlimited           17.70
 7 Byers, Ashley            '92 Summit City Athletic Assn 21.64

Bantam Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Corey, Moriah            '91 Summit City Athletic Assn 31.24  1
 2 Armstrong, Ivana         '92 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   32.99  2
 3 Brown, Lilly             '91 INDIANA TRACK CLUB        33.51  1
 4 Reinke, Kori             '92 Unattached                33.67  1
 5 Tragesser, Tia           '91 Unattached                33.79  1
 6 Runkel, Jessica          '92 Unattached                34.56  1
 7 Eggleston, Genelle       '92 Speed Unlimited           36.49  1
 8 Myers, Keyanna           '91 Summit City Athletic Assn 38.43  2
 9 Byers, Ashley            '92 Summit City Athletic Assn 48.16  1

Bantam Girls 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Armstrong, Ivana         '92 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   1:15.83
 2 Runkel, Jessica          '92 Unattached                1:19.13
 3 McCormick, Annie         '92 Unattached                1:23.52
 4 Williams, La'Keisha      '91 Summit City Athletic Assn 1:26.83
 5 Myers, Kala              '91 Summit City Athletic Assn 1:38.03
 6 Turner, Victoria         '91 Summit City Athletic Assn 1:57.55

Bantam Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Brown, Lilly             '91 INDIANA TRACK CLUB        3:04.45
 2 Williams, La'Keisha      '91 Summit City Athletic Assn 3:15.68
 3 Myers, Keyanna           '91 Summit City Athletic Assn 3:36.57
 4 Myers, Kala              '91 Summit City Athletic Assn 3:46.45
 5 Turner, Victoria         '91 Summit City Athletic Assn 4:25.76

Bantam Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  SCAA      Summit City Athletic Assn 1:10.41

Bantam Girls Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Tragesser, Tia         '91 Unattached          10'03.00" 3.12m
 2 Reinke, Kori           '92 Unattached          10'02.00" 3.10m
 3 Capers, Jazmine        '92 Unattached           6'11.00" 2.11m
 4 Myers, Keyanna         '91 Summit City Athleti  6'09.00" 2.06m
 5 Byers, Ashley          '92 Summit City Athleti  4'09.00" 1.45m

Bantam Girls Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Burgoon, Kate          '91 INDIANA TRACK CLUB  15'10.00" 4.83m

Midget Girls 100 Meter Dash

Preliminaries - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Ash, Tierra              '89 Summit City Athletic Assn 14.35  2
 2 Wilkerson, Kiera         '89 Summit City Athletic Assn 14.84  1
 3 Cassell, Kori            '89 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   14.40  2
 4 Bell, Quameisha          '90 Summit City Athletic Assn 15.07  1
 5 Tolliver, Leigha         '90 Unattached                15.04  2
 6 Burkert, Amanda          '90 Lawrence Flyers Track Clu 15.12  1
 7 Byers, Breanna           '89 Summit City Athletic Assn 15.44  1
 8 LaStrapes, Trinity       '90 Summit City Athletic Assn 15.58  1
 9 Edwards, Camille         '90 Unattached                15.63  2
10 Smith, Erin              '89 INDIANA TRACK CLUB        15.66  2
11 Kern, Hannah             '90 Unattached                15.68  2

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Ash, Tierra              '89 Summit City Athletic Assn 14.11
 2 Cassell, Kori            '89 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   14.25
 3 Wilkerson, Kiera         '89 Summit City Athletic Assn 14.62
 4 Tolliver, Leigha         '90 Unattached                14.93
 5 Burkert, Amanda          '90 Lawrence Flyers Track Clu 15.04
 6 Byers, Breanna           '89 Summit City Athletic Assn 15.17
 7 Bell, Quameisha          '90 Summit City Athletic Assn 15.20
 8 LaStrapes, Trinity       '90 Summit City Athletic Assn 15.48

Midget Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Cassell, Kori            '89 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   29.61  1
 2 Stephens, Kelsey         '90 Summit City Athletic Assn 30.02  1
 3 Ash, Tierra              '89 Summit City Athletic Assn 30.07  1
 4 Tolliver, Leigha         '90 Unattached                30.59  2
 5 Byers, Breanna           '89 Summit City Athletic Assn 31.41  1
 6 Burkert, Amanda          '90 Lawrence Flyers Track Clu 31.46  1
 7 Bell, Quameisha          '90 Summit City Athletic Assn 31.50  2
 8 Edwards, Camille         '90 Unattached                31.74  1
 9 LaStrapes, Trinity       '90 Summit City Athletic Assn 31.82  1
10 Watkins, Amber           '89 Summit City Athletic Assn 34.13  2
11 Huggins, Jessica         '89 Unattached                38.21  2

Midget Girls 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT
== ============================ ========================= ======= ==
 1 Stephens, Kelsey         '90 Summit City Athletic Assn 1:08.67  1
 2 Bosse, Courtney          '89 Lawrence Flyers Track Clu 1:11.16  2
 3 Burkert, Amanda          '90 Lawrence Flyers Track Clu 1:12.90  1
 4 Hanes, Terria            '90 Summit City Athletic Assn 1:16.85  2
 5 Watkins, Amber           '89 Summit City Athletic Assn 1:18.25  1
 6 Wilkerson, Kiera         '89 Summit City Athletic Assn 1:18.96  1
 7 Taylor, Brittani         '90 Unattached                1:20.25  1
 8 Huggins, Jessica         '89 Unattached                1:25.22  1
 9 Lady, Jasmine            '89 INDIANA TRACK CLUB        1:25.26  1
10 Wright, Brittany         '89 Summit City Athletic Assn 1:33.14  2
11 Mendez, Ashley           '90 Summit City Athletic Assn 1:45.92  2

Midget Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Bosse, Courtney          '89 Lawrence Flyers Track Clu 2:48.69
 2 McLean, Adrienne         '89 Unattached                2:59.68
 3 Taylor, Brittani         '90 Unattached                3:07.82
 4 Hanes, Terria            '90 Summit City Athletic Assn 3:18.85
 5 Stafford, Mollie         '90 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   3:30.20
 6 Briggs, Rebecca          '89 INDIANA TRACK CLUB        3:36.21
 7 Mendez, Ashley           '90 Summit City Athletic Assn 3:37.76
 8 Wright, Brittany         '89 Summit City Athletic Assn 4:10.47

Midget Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Hamilton, Amy            '89 Terre Haute Trailblazers  5:18.15

Midget Girls 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Hamilton, Amy            '89 Terre Haute Trailblazers  11:05.30
 2 Burgoon, Amanda          '90 INDIANA TRACK CLUB        17:20.07

Midget Girls 80 Meter Low Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Stafford, Mollie         '90 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   18.05

Midget Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =====
 1  SCAA      Summit City Athletic Assn 57.68

Midget Girls High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =====
 1 Kern, Hannah           '90 Unattached          1.22m 4'00.00
 2 Briggs, Rebecca        '89 INDIANA TRACK CLUB  0.97m 3'02.25

Midget Girls Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Tolliver, Leigha       '90 Unattached          13'11.00" 4.24m
 2 McLean, Adrienne       '89 Unattached          13'05.00" 4.09m
 3 Cassell, Kori          '89 COLUMBUS PAL TRACK  11'11.00" 3.63m
 4 Edwards, Camille       '90 Unattached          11'07.00" 3.53m
 5 Kern, Hannah           '90 Unattached          11'03.50" 3.44m
 6 Huggins, Jessica       '89 Unattached          10'10.00" 3.30m
 7 Bastin, Alexandra      '90 INDIANA TRACK CLUB  10'02.00" 3.10m
 8 Briggs, Rebecca        '89 INDIANA TRACK CLUB   9'05.00" 2.87m
 9 Hanes, Terria          '90 Summit City Athleti  8'10.50" 2.71m
10 Mendez, Ashley         '90 Summit City Athleti  7'10.00" 2.39m
11 Wright, Brittany       '89 Summit City Athleti  6'05.00" 1.96m
12 Byers, Breanna         '89 Summit City Athleti  5'09.00" 1.75m

Midget Girls Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Kuzmicz, Christen      '90 Unattached          16'09.50" 5.12m

Midget Girls Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Lady, Jasmine          '89 INDIANA TRACK CLUB  57'06.00" 17.53m
 2 Kuzmicz, Christen      '90 Unattached          47'11.50" 14.62m

Midget Girls Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Lady, Jasmine          '89 INDIANA TRACK CLUB  15.98m 52'05.00
 2 McLean, Adrienne       '89 Unattached          12.15m 39'10.00

Youth Girls 100 Meter Dash

Preliminaries - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Edwards, Rachel          '87 Lawrence Flyers Track Clu 13.11  2
 2 McCoy, Kristin           '88 Lawrence Flyers Track Clu 13.16  1
 3 Elcock, Shauntel         '87 Summit City Athletic Assn 13.12  2
 4 Woodson, Anitra          '88 Summit City Athletic Assn 13.51  1
 5 Wims, Allison            '87 Summit City Athletic Assn 13.55  1
 6 Wishard                  '88 Unattached                14.16  1
 7 Ritchie, Tia             '87 Summit City Athletic Assn 14.17  2
 8 McKain, Kristin          '88 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   15.11  2
 9 Burson, Millicent        '88 Summit City Athletic Assn 15.18  2
10 Brown, Summer            '88 INDIANA TRACK CLUB        15.33  1
11 Kern, Olivia             '87 Unattached                16.86  1

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Elcock, Shauntel         '87 Summit City Athletic Assn 12.96
 2 McCoy, Kristin           '88 Lawrence Flyers Track Clu 13.02
 3 Edwards, Rachel          '87 Lawrence Flyers Track Clu 13.23
 4 Woodson, Anitra          '88 Summit City Athletic Assn 13.68
 5 Wims, Allison            '87 Summit City Athletic Assn 13.70
 6 Wishard                  '88 Unattached                14.14
 7 Ritchie, Tia             '87 Summit City Athletic Assn 14.15
 8 McKain, Kristin          '88 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   15.23

Youth Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Elcock, Shauntel         '87 Summit City Athletic Assn 26.03  1
 2 Truly, Stephanie         '87 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   26.58  1
 3 McCoy, Kristin           '88 Lawrence Flyers Track Clu 26.78  2
 4 Wims, Allison            '87 Summit City Athletic Assn 28.80  2
 5 Ritchie, Tia             '87 Summit City Athletic Assn 29.29  2
 6 Woodson, Anitra          '88 Summit City Athletic Assn 29.48  1
 7 Burson, Millicent        '88 Summit City Athletic Assn 31.14  2
 8 McKain, Kristin          '88 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   33.26  1
 9 Venable, Melia           '88 INDIANA TRACK CLUB        35.03  2
10 Holmes, Avanique         '87 Summit City Athletic Assn 38.28  1

Youth Girls 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT
== ============================ ========================= ======= ==
 1 Elcock, Shauntel         '87 Summit City Athletic Assn 1:02.60  1
 2 Truly, Stephanie         '87 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   1:03.25  1
 3 Cooper, Chandra          '87 Summit City Athletic Assn 1:12.63  1
 4 McKain, Kristin          '88 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   1:21.22  1
 5 Holmes, Avanique         '87 Summit City Athletic Assn 1:28.32  2

Youth Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Carmin, Lauren           '87 INDIANA TRACK CLUB        2:39.68
 2 Williams, Amy            '88 INDIANA TRACK CLUB        2:45.85
 3 Graves, Keichun          '87 Lawrence Flyers Track Clu 2:45.90
 4 Rutledge, Brittany       '88 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   2:51.74
 5 Ross, Jennifer           '88 INDIANA TRACK CLUB        3:00.00
 6 Briggs, Alison           '88 INDIANA TRACK CLUB        3:17.00
 7 Stafford, Emily          '88 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   3:22.49

Youth Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Redman, Morgan           '88 Lawrence Flyers Track Clu 5:29.93
 2 Howard, Kristin          '88 Lawrence Flyers Track Clu 5:37.41
 3 Whiteman, Sarah          '87 INDIANA TRACK CLUB        5:46.20
 4 Rutledge, Brittany       '88 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   6:09.85

Youth Girls 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Redman, Morgan           '88 Lawrence Flyers Track Clu 11:50.70
 2 Alexander, Kayla         '87 Terre Haute Trailblazers  12:04.30
 3 Poremski, Rachel         '87 Unattached                12:16.70
 4 Howard, Kristin          '88 Lawrence Flyers Track Clu 12:29.70

Youth Girls 100 Meter Low Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Edwards, Rachel          '87 Lawrence Flyers Track Clu 16.91
 2 Sefranka, Taylor         '87 Summit City Athletic Assn 17.33
 3 Truly, Stephanie         '87 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   18.53
 4 Weatherford, Carol       '88 Terre Haute Trailblazers  21.41

Youth Girls 200 Meter Int Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Sefranka, Taylor         '87 Summit City Athletic Assn 32.10
 2 Edwards, Rachel          '87 Lawrence Flyers Track Clu 33.53
 3 Weatherford, Carol       '88 Terre Haute Trailblazers  35.64

Youth Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =====
 1  SCAA      Summit City Athletic Assn 54.85

Youth Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  SCAA      Summit City Athletic Assn 4:34.65
 2  LFTC      Lawrence Flyers Track Clu 4:43.77

Youth Girls 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== ========
 1  INTC      INDIANA TRACK CLUB        12:21.27

Youth Girls High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ========
 1 Powers, Ashley         '87 INDIANA TRACK CLUB  4'10.00" 1.47m
 2 Weatherford, Carol     '88 Terre Haute Trailbl 4'06.00" 1.37m
 3 Venable, Melia         '88 INDIANA TRACK CLUB  4'04.00" 1.32m
 4 Briggs, Alison         '88 INDIANA TRACK CLUB  4'02.00" 1.27m
 5 Ross, Jennifer         '88 INDIANA TRACK CLUB  4'02.00" 1.27m
 6 Brown, Summer          '88 INDIANA TRACK CLUB  4'00.00" 1.22m

Youth Girls Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Truly, Stephanie       '87 COLUMBUS PAL TRACK  15'03.50" 4.66m
 2 Armstrong, Anna        '88 COLUMBUS PAL TRACK  14'06.00" 4.42m
 3 Smith, Brittany        '88 Unattached          14'00.00" 4.27m
 4 Williams, Amy          '88 INDIANA TRACK CLUB  13'04.00" 4.06m
 5 McKain, Kristin        '88 COLUMBUS PAL TRACK  12'09.00" 3.89m
 6 Weatherford, Carol     '88 Terre Haute Trailbl 11'02.00" 3.40m

Youth Girls Triple Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Burkert, Aimee         '87 Lawrence Flyers Tra 26'03.50" 8.01m
 2 Brown, Summer          '88 INDIANA TRACK CLUB  25'09.00" 7.85m

Youth Girls Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Kuzmicz, Courtney      '87 Unattached          34'06.00" 10.52m
 2 Cutter, Mackenzie      '87 INDIANA TRACK CLUB  33'01.00" 10.08m
 3 Burkert, Aimee         '87 Lawrence Flyers Tra 29'04.00" 8.94m
 4 Hurley, Jordan         '88 Unattached          22'04.00" 6.81m     
 5 Favinger, Chloie       '87 INDIANA TRACK CLUB  21'10.00" 6.65m
 6 Kern, Olivia           '87 Unattached          19'02.00" 5.84m

Youth Girls Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Kuzmicz, Courtney      '87 Unattached          91'04.50" 27.85m
 2 Smith, Courtney        '87 Unattached          89'11.00" 27.41m
 3 Cutter, Mackenzie      '87 INDIANA TRACK CLUB  88'07.00" 27.00m
 4 Burkert, Aimee         '87 Lawrence Flyers Tra 73'03.00" 22.33m
 5 Hurley, Jordan         '88 Unattached          64'03.50" 19.60m
 6 Favinger, Chloie       '87 INDIANA TRACK CLUB  52'09.00" 16.08m

Youth Girls Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Hurley, Jordan         '87 COLUMBUS PAL TRACK  44'06.00" 13.56m

Intermediate Girls 100 Meter Dash

Preliminaries - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Whitt, Christina         '85 Summit City Athletic Assn 12.78  1
 2 Long, Asia               '85 Lawrence Flyers Track Clu 13.16  2
 3 Brown, Shay              '85 Terre Haute Trailblazers  13.02  1
 4 Williams, Amber          '85 Summit City Athletic Assn 13.76  2
 5 Johnson, Erika           '85 Speed Unlimited           13.68  1
 6 Pratt, Sharde'           '86 Indiana Storm Track Club  13.79  1
 7 Harmon, Breaunna         '85 Lawrence Flyers Track Clu 14.07  1
 8 Crowe, Ashley            '85 Lawrence Flyers Track Clu 14.10  1

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Whitt, Christina         '85 Summit City Athletic Assn 12.84
 2 Long, Asia               '85 Lawrence Flyers Track Clu 12.96
 3 Williams, Amber          '85 Summit City Athletic Assn 13.48
 4 Johnson, Erika           '85 Speed Unlimited           13.64
 5 Pratt, Sharde'           '86 Indiana Storm Track Club  13.66
 6 Harmon, Breaunna         '85 Lawrence Flyers Track Clu 13.99
 7 Crowe, Ashley            '85 Lawrence Flyers Track Clu 14.10

Intermediate Girls 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Brown, Shay              '85 Terre Haute Trailblazers  27.41  1
 2 Williams, Amber          '85 Summit City Athletic Assn 27.69  2
 3 Johnson, Erika           '85 Speed Unlimited           28.01  1
 4 Pratt, Sharde'           '86 Indiana Storm Track Club  28.43  1
 5 Killenbrew, Shayda       '85 Speed Unlimited           28.55  1
 6 Widgery, Jennifer        '85 Lawrence Flyers Track Clu 28.81  1
 7 Crowe, Ashley            '85 Lawrence Flyers Track Clu 28.84  2
 8 Schneider, Laura         '86 Summit City Athletic Assn 29.82  2
 9 Woodruff, Anjonique      '86 Summit City Athletic Assn 30.79  1

Intermediate Girls 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Woodson, Amber           '85 Summit City Athletic Assn   59.18
 2 McClendon, Samantha      '86 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   1:03.23
 3 Killenbrew, Shayda       '85 Speed Unlimited           1:06.00
 4 Harmon, Breaunna         '85 Lawrence Flyers Track Clu 1:09.51

Intermediate Girls 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Koehler, Katie           '86 Lawrence Flyers Track Clu 2:26.20
 2 Flippen, Marta           '86 Summit City Athletic Assn 2:30.10

Intermediate Girls 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Koehler, Katie           '86 Lawrence Flyers Track Clu 5:12.12
 2 Flippen, Marta           '86 Summit City Athletic Assn 5:31.72
 3 Williams, Aubrey         '85 INDIANA TRACK CLUB        5:32.91
 4 Robinson, Ava            '85 Unattached                5:34.49

Intermediate Girls 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Robinson, Ava            '85 Unattached                12:46.70
 2 Eliason, Samantha        '86 Unattached                13:02.90

Intermediate Girls 100 Meter Low Hurdles 33"

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Wertz, Meredith          '86 INDIANA TRACK CLUB        19.38
 2 McGuire, Ashley          '86 Terre Haute Trailblazers  19.81
 3 Carlisle, Edwina         '86 Summit City Athletic Assn 21.15

Intermediate Girls 400 Meter Int Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Spight, Santia           '85 Indiana Storm Track Club  1:16.28
 2 Wertz, Meredith          '86 INDIANA TRACK CLUB        1:24.41

Intermediate Girls 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =====
 1  SCAA "B"  Summit City Athletic Assn 50.25
 -  LFTC      Lawrence Flyers Track Clu    DQ

Intermediate Girls 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  SCAA      Summit City Athletic Assn 4:10.46
 2  LFTC      Lawrence Flyers Track Clu 4:44.31

Intermediate Girls High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ========
 1 Spight, Santia         '85 Indiana Storm Track 5'04.00" 1.63m
 2 Deal, Carrie           '86 INDIANA TRACK CLUB  4'10.00" 1.47m

Intermediate Girls Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ========
 1 Hurley, Jade           '85 Unattached          6'00.00" 1.83m
 2 McCabe, Amanda         '86 Unattached          5'06.00" 1.68m

Intermediate Girls Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Whitt, Christina       '85 Summit City Athleti 17'06.00" 5.33m
 2 McClendon, Samantha    '86 COLUMBUS PAL TRACK  15'08.00" 4.78m
 3 Lane, Chara            '85 INDIANA TRACK CLUB  14'11.00" 4.55m
 4 McGuire, Ashley        '86 Terre Haute Trailbl 13'05.00" 4.09m
 5 Johnson, Erika         '85 Speed Unlimited     13'05.00" 4.09m
 6 Wertz, Meredith        '86 INDIANA TRACK CLUB  12'06.00" 3.81m

Intermediate Girls Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Lane, Chara            '85 INDIANA TRACK CLUB  10.60m 34'09.50
 2 Berry, Caitlyn         '86 INDIANA TRACK CLUB   9.85m 32'03.75
 3 Lubbe, Lara            '86 INDIANA TRACK CLUB   9.34m 30'07.75
 4 Owens, Valerie         '85 INDIANA TRACK CLUB   9.17m 30'01.00
 5 Baird, Lisa            '85 NEW HORIZIONS TRACK  8.28m 27'02.00
 6 Brechue, Nicole        '86 INDIANA TRACK CLUB   8.10m 26'07.00
 7 Hurley, Jade           '85 Unattached           8.00m 26'03.00

Intermediate Girls Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ==========
 1 Lubbe, Lara            '86 INDIANA TRACK CLUB  103'09.00" 31.62m
 2 Brechue, Nicole        '86 INDIANA TRACK CLUB   92'07.00" 28.22m
 3 Berry, Caitlyn         '86 INDIANA TRACK CLUB   84'09.50" 25.84m
 4 Robinson, Jamillah     '85 Indiana Storm Track  82'06.50" 25.16m
 5 Baird, Lisa            '85 NEW HORIZIONS TRACK  82'06.00" 25.15m
 6 Hurley, Jade           '85 Unattached           76'02.50" 23.23m
 7 Widgery, Jennifer      '85 Lawrence Flyers Tra  67'05.00" 20.55m

Intermediate Girls Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Brechue, Nicole        '86 INDIANA TRACK CLUB  87'00.00" 26.52m
 2 Lubbe, Lara            '86 INDIANA TRACK CLUB  70'11.50" 21.63m

Young Women's 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Thomas, Kandyce          '84 Lawrence Flyers Track Clu 13.55
 2 Stallion, Ashlie         '84 Indiana Storm Track Club  13.64

Young Women's 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Lands, Maa't             '83 Indiana Storm Track Club  26.25
 2 Thomas, Kandyce          '84 Lawrence Flyers Track Clu 26.89
 3 McLean, Ashley           '84 Indiana Storm Track Club  27.25

Young Women's 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Bolser, Kelli            '84 Unattached                2:30.40
 2 Oehler, Gretchen         '84 Terre Haute Trailblazers  3:12.50     

Young Women's 100 Meter Low Hurdles 33"

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Price, Lorian            '84 Unattached                15.69
 2 Hill, Candice            '83 Indiana Storm Track Club  16.00
 3 McClendon, Alexandria    '83 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   16.45
 4 Lands, Maa't             '83 Indiana Storm Track Club  16.50
 5 Lothery, Lori            '84 Indiana Storm Track Club  17.38

Young Women's 400 Meter Int Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 McClendon, Alexandria    '83 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   1:10.77
 2 Hill, Candice            '83 Indiana Storm Track Club  1:11.72
 3 Lothery, Lori            '84 Indiana Storm Track Club  1:18.37

Young Women's 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  STOR      Indiana Storm Track Club  4:26.40

Young Women's High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ========
 1 Schaffer, Jean         '83 INDIANA TRACK CLUB  5'08.00" 1.73m
 2 Kennett, Charmaine     '83 Unattached          5'02.00" 1.57m

Young Women's Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Kennett, Charmaine     '83 Unattached          15'08.00" 4.78m
 2 Hill, Candice          '83 Indiana Storm Track 14'01.00" 4.29m

Young Women's Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Coffey, Natalie        '84 Unattached          10.78m 35'04.50
 2 Dillon, Sara           '84 INDIANA TRACK CLUB   9.66m 31'08.50
 3 Brechue, Erin          '84 INDIANA TRACK CLUB   9.60m 31'06.00

Young Women's Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ==========
 1 Coffey, Natalie        '84 Unattached          110'03.50" 33.62m
 2 Brechue, Erin          '84 INDIANA TRACK CLUB   97'03.00" 29.64m

Young Women's Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Coffey, Natalie        '84 Unattached          73'08.00" 22.45m
 2 Brechue, Erin          '84 INDIANA TRACK CLUB  68'09.00" 20.96m
 3 Dillon, Sara           '84 INDIANA TRACK CLUB  66'07.50" 20.31m

Sub-Bantam Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Hubbard, Roger           '93 Unattached                16.11
 2 Jones, RaShaun           '93 Speed Unlimited           16.14
 3 Carr, Trevon             '94 Summit City Athletic Assn 17.80
 4 King, Thomas             '93 Terre Haute Trailblazers  18.00
 5 Oliger, David            '93 Unattached                18.62
 6 Williams, Myles          '93 Summit City Athletic Assn 24.54

Sub-Bantam Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Jones, RaShaun           '93 Speed Unlimited           33.33
 2 King, Thomas             '93 Terre Haute Trailblazers  34.99
 3 Carr, Trevon             '94 Summit City Athletic Assn 36.91
 4 Spight, Devon            '94 Indiana Storm Track Club  38.57
 5 Oliger, David            '93 Unattached                40.46
 6 McCormack, Keenan        '93 Unattached                41.94
 7 Carmin, Andrew           '94 INDIANA TRACK CLUB        45.22
 8 Williams, Myles          '93 Summit City Athletic Assn 47.37

Sub-Bantam Boys 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 King, Thomas             '93 Terre Haute Trailblazers  1:19.00
 2 Jones, RaShaun           '93 Speed Unlimited           1:25.70
 3 McCormack, Keenan        '93 Unattached                1:32.90
 4 Oliger, David            '93 Unattached                1:36.30
 5 Carmin, Andrew           '94 INDIANA TRACK CLUB        1:37.40

Sub-Bantam Boys Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ========
 1 Carr, Trevon           '94 Summit City Athleti 8'00.50" 2.45m
 2 Spight, Devon          '94 Indiana Storm Track 6'06.25" 1.99m
 3 Williams, Myles        '93 Summit City Athleti 5'10.50" 1.79m

Bantam Boys 100 Meter Dash

Preliminaries - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Roberson, Jaron          '92 Summit City Athletic Assn 14.71  1
 2 Evans, Dominique         '91 Summit City Athletic Assn 15.74  2
 3 King, Benjamin           '91 Terre Haute Trailblazers  15.43  1
 4 Abedien, Alexander       '91 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   16.07  2
 5 McKain, Matthew          '91 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   16.25  1
 6 Capers, Curtis           '91 Unattached                16.95  1
 7 Lewis, Nicholas          '92 Summit City Athletic Assn 16.99  2
 8 Emara, Omar              '91 Unattached                17.17  2
 9 Henderson, Tanner        '92 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   19.27  2
10 Ledo-Blunt Iii, Raymond  '91 Summit City Athletic Assn 20.46  2

Bantam Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Roberson, Jaron          '92 Summit City Athletic Assn 14.96
 2 King, Benjamin           '91 Terre Haute Trailblazers  15.33
 3 Evans, Dominique         '91 Summit City Athletic Assn 15.49
 4 Abedien, Alexander       '91 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   15.91
 5 McKain, Matthew          '91 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   16.22
 6 Emara, Omar              '91 Unattached                16.83
 7 Lewis, Nicholas          '92 Summit City Athletic Assn 17.55

Bantam Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Roberson, Jaron          '92 Summit City Athletic Assn 30.22  1
 2 King, Benjamin           '91 Terre Haute Trailblazers  31.41  1
 3 Spight, Derrick          '91 Indiana Storm Track Club  32.05  2
 4 Abedien, Alexander       '91 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   33.00  1
 5 Strickland, Jonathan     '91 Summit City Athletic Assn 33.40  1
 6 Smith, Tiberius          '92 Summit City Athletic Assn 35.77  1
 7 Lewis, Nicholas          '92 Summit City Athletic Assn 37.76  1
 8 Ledo-Blunt Iii, Raymond  '91 Summit City Athletic Assn 41.65  2
 9 Henderson, Tanner        '92 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   44.92  2

Bantam Boys 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT
== ============================ ========================= ======= ==
 1 King, Benjamin           '91 Terre Haute Trailblazers  1:11.42  1
 2 Spight, Derrick          '91 Indiana Storm Track Club  1:16.51  2
 3 Boss, John               '91 Unattached                1:16.80  1
 4 Smith, Tiberius          '92 Summit City Athletic Assn 1:18.40  2
 5 Koontz, Chase            '91 Unattached                1:20.58  2
 6 Abedien, Alexander       '91 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   1:21.54  2
 7 McKain, Matthew          '91 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   1:24.78  1
 8 Miliner, Joshua          '92 Terre Haute Trailblazers  1:34.82  1
 9 McBride, JoeDarryl       '92 Summit City Athletic Assn 1:35.55  2
10 Strickland, Jonathan     '91 Summit City Athletic Assn 1:37.34  1
 - Stuart, Oliver           '91 Summit City Athletic Assn     DNF  1

Bantam Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Boss, John               '91 Unattached                2:52.55
 2 Venable, Michael         '91 INDIANA TRACK CLUB        3:05.54
 3 Koontz, Chase            '91 Unattached                3:05.71
 4 Gant, Justin             '91 Terre Haute Trailblazers  3:12.00
 5 McBride, JoeDarryl       '92 Summit City Athletic Assn 3:18.50
 6 Briggs, Zachery          '92 INDIANA TRACK CLUB        3:23.46

Bantam Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Boss, John               '91 Unattached                5:39.53
 2 Gant, Justin             '91 Terre Haute Trailblazers  7:24.01
 3 Burkett, Daniel          '92 Terre Haute Trailblazers  8:06.45

Bantam Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  SCAA      Summit City Athletic Assn 1:04.12

Bantam Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ========
 1 Spight, Derrick        '91 Indiana Storm Track 4'00.00" 1.22m
 2 Venable, Michael       '91 INDIANA TRACK CLUB  3'08.00" 1.12m

Bantam Boys Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Miliner, Joshua        '92 Terre Haute Trailbl 11'01.00" 3.38m
 2 Lewis, Nicholas        '92 Summit City Athleti 10'04.50" 3.16m
 3 Koontz, Chase          '91 Unattached          10'01.75" 3.09m
 4 Gant, Justin           '91 Terre Haute Trailbl  9'04.25" 2.85m
 5 Capers, Curtis         '91 Unattached           9'03.50" 2.83m
 6 Henderson, Tanner      '92 COLUMBUS PAL TRACK   8'03.00" 2.51m
 7 Evans, Dominique       '91 Summit City Athleti  7'11.00" 2.41m     
 8 Briggs, Zachery        '92 INDIANA TRACK CLUB   7'09.50" 2.37m
 8 McBride, JoeDarryl     '92 Summit City Athleti  7'09.50" 2.37m
10 Ledo-Blunt Iii, Raymon '91 Summit City Athleti  7'03.00" 2.21m

Midget Boys 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Evans, Derek             '89 Summit City Athletic Assn 13.26
 2 Benberry, Darin          '90 Speed Unlimited           14.08
 3 Gray, Ben                '89 Summit City Athletic Assn 14.89
 4 Brown, Shaud             '89 Terre Haute Trailblazers  15.40
 5 Harris, DeAntione        '90 Summit City Athletic Assn 15.75
 6 Heard, Colin             '89 INDIANA TRACK CLUB        15.87

Midget Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Jones, Kyle              '89 Speed Unlimited           28.94  2
 2 Benberry, Darin          '90 Speed Unlimited           29.12  1
 3 Carr, Xavier             '90 Summit City Athletic Assn 29.39  2
 4 Gray, Ben                '89 Summit City Athletic Assn 30.67  1
 5 Gray, Mike               '90 Speed Unlimited           31.09  2
 6 Brown, Shaud             '89 Terre Haute Trailblazers  31.99  1
 7 Heard, Colin             '89 INDIANA TRACK CLUB        34.51  2
 8 Tranter, Zachary         '90 Unattached                34.90  1
 9 Harris, DeAntione        '90 Summit City Athletic Assn 35.16  1

Midget Boys 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Jones, Kyle              '89 Speed Unlimited           1:05.91
 2 Gray, Mike               '90 Speed Unlimited           1:11.69
 3 Gaddis, Raymon           '90 Unattached                1:14.75
 4 Whiteman, Tommy          '90 INDIANA TRACK CLUB        1:18.16
 5 Weatherford, Scott       '90 Terre Haute Trailblazers  1:22.24
 6 Trueblood, Michael       '89 INDIANA TRACK CLUB        1:35.63

Midget Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Gaddis, Raymon           '90 Unattached                2:41.85
 2 Lasiter, Scott           '90 Unattached                2:44.79
 3 Drake, Wesley            '90 INDIANA TRACK CLUB        2:45.26
 4 Dominguez, Devin         '89 Summit City Athletic Assn 2:45.32
 5 Tranter, Zachary         '90 Unattached                2:52.41
 6 Patterson, Greg          '89 INDIANA TRACK CLUB        3:01.64
 7 Trueblood, Michael       '89 INDIANA TRACK CLUB        3:06.53

Midget Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 McCormack, Patrick       '90 Unattached                5:15.33
 2 Marks, Kyle              '90 Unattached                5:51.13
 3 Jones, Kyle              '89 INDIANA TRACK CLUB        5:52.37
 4 Drake, Wesley            '90 INDIANA TRACK CLUB        5:53.17
 5 Wischmeier, Ashton       '90 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   6:09.96
 6 Manzione, Jay            '90 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   6:40.41

Midget Boys 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 McCormack, Patrick       '90 Unattached                10:53.90
 2 Marks, Kyle              '90 Unattached                12:27.40
 3 Burkett, Dennis          '89 Terre Haute Trailblazers  12:49.30
 4 Manzione, Jay            '90 COLUMBUS PAL TRACK CLUB   14:43.60

Midget Boys 80 Meter Low Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Carr, Xavier             '90 Summit City Athletic Assn 15.85
 2 Woodbury, John           '89 INDIANA TRACK CLUB        16.32
 3 Lasiter, Scott           '90 Unattached                17.01
 4 Weatherford, Scott       '90 Terre Haute Trailblazers  17.06
 5 Whiteman, Tommy          '90 INDIANA TRACK CLUB        18.87

Midget Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =====
 1  SCAA      Summit City Athletic Assn 55.26

Midget Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  SPEE      Speed Unlimited           5:20.0h

Midget Boys 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== ========
 1  INTC      INDIANA TRACK CLUB        12:46.95

Midget Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ========
 1 Woodbury, John         '89 INDIANA TRACK CLUB  4'06.00" 1.37m
 2 Cutter, Kwin           '90 INDIANA TRACK CLUB  4'00.00" 1.22m

Midget Boys Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Evans, Derek           '89 Summit City Athleti 16'10.00" 5.13m
 2 Williams II, Jeffrey   '89 Speed Unlimited     14'05.00" 4.39m
 3 Dominguez, Devin       '89 Summit City Athleti 13'06.50" 4.13m
 4 Brown, Shaud           '89 Terre Haute Trailbl 12'09.00" 3.89m
 5 Gaddis, Raymon         '90 Unattached          12'00.50" 3.67m
 6 Jack, David            '89 INDIANA TRACK CLUB  11'03.50" 3.44m
 7 Weatherford, Scott     '90 Terre Haute Trailbl 11'01.00" 3.38m
 8 Cutter, Kwin           '90 INDIANA TRACK CLUB  10'04.50" 3.16m
 8 Sam, Michael           '89 Speed Unlimited     10'04.50" 3.16m
10 Day, James             '90 Speed Unlimited      9'06.00" 2.90m

Midget Boys Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Lunik, Andrew          '89 Unattached          26'05.00" 8.05m
 2 Manzione, Jay          '90 COLUMBUS PAL TRACK  17'00.00" 5.18m

Midget Boys Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Lunik, Andrew          '89 Unattached          95'07.50" 29.15m
 2 Jack, David            '89 INDIANA TRACK CLUB  77'03.50" 23.56m
 3 Smith, John            '90 Unattached          67'04.00" 20.52m
 4 Whiteman, Tommy        '90 INDIANA TRACK CLUB  50'02.00" 15.29m

Midget Boys Javelin Throw mini

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Jack, David            '89 INDIANA TRACK CLUB  20.64m 67'08.00

Youth Boys 100 Meter Dash

Preliminaries - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Hall, Justin             '87 Terre Haute Trailblazers  13.26  1
 2 Schneider, Ron           '88 Summit City Athletic Assn 13.32  2
 3 Jones, Joshua            '87 Speed Unlimited           13.37  2
 4 Wilson, Andre            '88 Summit City Athletic Assn 13.74  1
 5 Anderson, Phillip        '88 Indiana Storm Track Club  13.71  2
 6 Henson, Joshua           '88 INDIANA TRACK CLUB        14.22  1
 7 Hoppie, Chris            '87 INDIANA TRACK CLUB        14.38  2
 8 Harris, Jamarcus         '88 Summit City Athletic Assn 14.56  2
 9 Storry, Rashad           '88 Summit City Athletic Assn 17.57  1

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Hall, Justin             '87 Terre Haute Trailblazers  13.01
 2 Schneider, Ron           '88 Summit City Athletic Assn 13.21
 3 Jones, Joshua            '87 Speed Unlimited           13.49
 4 Anderson, Phillip        '88 Indiana Storm Track Club  13.58
 5 Wilson, Andre            '88 Summit City Athletic Assn 13.61
 6 Harris, Jamarcus         '88 Summit City Athletic Assn 14.56
 7 Hoppie, Chris            '87 INDIANA TRACK CLUB        14.69

Youth Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Dixon, Elliott           '87 Indiana Storm Track Club  24.91  2
 2 Harrell, Dana            '88 Indiana Storm Track Club  25.52  1
 3 Hall, Justin             '87 Terre Haute Trailblazers  26.88  1
 4 Wims, Arthur Scott       '88 Summit City Athletic Assn 26.95  1
 5 Jordan, Reggie           '87 Indiana Storm Track Club  28.14  1
 6 Wilson, Andre            '88 Summit City Athletic Assn 28.84  2
 7 Henson, Joshua           '88 INDIANA TRACK CLUB        29.20  1
 8 Harris, Jamarcus         '88 Summit City Athletic Assn 31.34  1

Youth Boys 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Dixon, Elliott           '87 Indiana Storm Track Club    54.84
 2 Harrell, Dana            '88 Indiana Storm Track Club    57.29
 3 Hall, Justin             '87 Terre Haute Trailblazers    59.48
 4 Jordan, Reggie           '87 Indiana Storm Track Club  1:03.41
 5 Jones, Joshua            '87 Speed Unlimited           1:06.68
 6 Wilson, Andre            '88 Summit City Athletic Assn 1:10.99
 7 McGuire, Ryan            '88 Terre Haute Trailblazers  1:12.69
 8 Lang, Darin              '88 Terre Haute Trailblazers  1:21.09

Youth Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Anderson, Phillip        '88 Indiana Storm Track Club  2:23.30
 2 Peters, William          '88 Unattached                2:27.60
 3 Lang, Darin              '88 Terre Haute Trailblazers  3:07.00

Youth Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Eaton, Taylor            '88 Unattached                5:18.47
 2 Bedford, Joshua          '87 Terre Haute Trailblazers  5:19.70
 3 Gordon, Matt             '87 Unattached                5:20.94
 4 Sickafoose, Cameron      '88 Indiana Storm Track Club  6:12.13

Youth Boys 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Bedford, Joshua          '87 Terre Haute Trailblazers  11:09.10
 2 Burkett, Adam            '87 Terre Haute Trailblazers  11:26.60
 3 Gustaitis, Max           '87 INDIANA TRACK CLUB        11:36.40
 4 Gordon, Matt             '87 Unattached                11:43.60
 5 Chapman, Ryan            '87 INDIANA TRACK CLUB        11:51.20
 6 Sickafoose, Cameron      '88 Indiana Storm Track Club  13:26.80

Youth Boys 100 Meter Low Hurdles 33"

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 McDaniel, Matt           '87 INDIANA TRACK CLUB        16.24
 2 Schneider, Ron           '88 Summit City Athletic Assn 18.90
 3 Wims, Arthur Scott       '88 Summit City Athletic Assn 19.45

Youth Boys 200 Meter Int Hurdles 30"

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Chapman, Ryan            '87 INDIANA TRACK CLUB        30.28

Youth Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =====
 1  SCAA      Summit City Athletic Assn 54.62

Youth Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  STOR      Indiana Storm Track Club  4:02.0h

Youth Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ========
 1 Sparks, Brandon        '87 INDIANA TRACK CLUB  5'04.00" 1.63m
 2 Hall, Justin           '87 Terre Haute Trailbl 5'02.00" 1.57m
 3 Peters, William        '88 Unattached          5'00.00" 1.52m
 4 Cook, Shawn            '88 INDIANA TRACK CLUB  4'04.00" 1.32m
 5 Rape, Jake             '88 COLUMBUS PAL TRACK  3'06.00" 1.07m

Youth Boys Pole Vault

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ========
 1 Miller, Ethan          '87 Indiana Storm Track 6'00.00" 1.83m

Youth Boys Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 McDaniel, Matt         '87 INDIANA TRACK CLUB  17'11.50" 5.47m
 2 Schneider, Ron         '88 Summit City Athleti 16'09.00" 5.11m
 3 Sparks, Brandon        '87 INDIANA TRACK CLUB  15'05.00" 4.70m
 4 McGuire, Ryan          '88 Terre Haute Trailbl 13'02.00" 4.01m
 5 Sickafoose, Cameron    '88 Indiana Storm Track 12'10.50" 3.92m
 6 Henson, Joshua         '88 INDIANA TRACK CLUB  12'06.50" 3.82m
 7 Lang, Darin            '88 Terre Haute Trailbl 12'05.50" 3.80m
 8 Hoppie, Chris          '87 INDIANA TRACK CLUB  12'01.00" 3.68m

Youth Boys Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Rape, Jake             '88 COLUMBUS PAL TRACK  24'09.00" 7.54m
 2 Cripe, Ramsey          '88 INDIANA TRACK CLUB  17'10.00" 5.44m
 3 Storry, Rashad         '88 Summit City Athleti 17'04.00" 5.28m

Youth Boys Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ==========
 1 Walsh, Joseph          '87 INDIANA TRACK CLUB  103'03.50" 31.48m
 2 Sparks, Brandon        '87 INDIANA TRACK CLUB   98'05.50" 30.01m

Youth Boys Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Walsh, Joe             '87 INDIANA TRACK CLUB  30.74m 100'10.00

Intermediate Boys 100 Meter Dash

Preliminaries - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Bush, Pierre             '85 Indiana Storm Track Club  11.09  1
 2 Avent, Marcus            '85 Summit City Athletic Assn 11.46  2
 3 Wheat, Joshua            '85 Lawrence Flyers Track Clu 11.52  1
 4 Dobbs, Brian             '86 Unattached                12.11  2
 5 Golder, Brandon          '85 Lawrence Flyers Track Clu 11.55  1
 6 Jordan, Akil             '85 Summit City Athletic Assn 11.79  1
 7 Howard, Christopher      '85 Indiana Storm Track Club  12.16  2
 8 Skaggs, Jon-Michael      '85 Unattached                12.34  1
 9 Miles, Samuel            '86 Speed Unlimited           12.81  2
10 Jones, Quentin           '86 Speed Unlimited           13.03  1
11 DeJesus, Roderick        '85 Unattached                13.20  2

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Bush, Pierre             '85 Indiana Storm Track Club  11.05
 2 Avent, Marcus            '85 Summit City Athletic Assn 11.29
 3 Golder, Brandon          '85 Lawrence Flyers Track Clu 11.39
 4 Wheat, Joshua            '85 Lawrence Flyers Track Clu 11.50
 5 Dobbs, Brian             '86 Unattached                12.19
 6 Skaggs, Jon-Michael      '85 Unattached                12.24
 7 Howard, Christopher      '85 Indiana Storm Track Club  12.37

Intermediate Boys 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Bush, Pierre             '85 Indiana Storm Track Club  23.08  1
 2 Golder, Brandon          '85 Lawrence Flyers Track Clu 23.26  1
 3 Wheat, Joshua            '85 Lawrence Flyers Track Clu 23.62  2
 4 Howard, Christopher      '85 Indiana Storm Track Club  24.38  2
 5 Dobbs, Brian             '86 Unattached                24.51  2
 6 Skaggs, Jon-Michael      '85 Unattached                24.70  2
 7 Denny IV, Edward         '85 Unattached                25.11  2
 8 Miles, Samuel            '86 Speed Unlimited           26.31  1
 9 Jones, Quentin           '86 Speed Unlimited           26.61  2
10 Oehler, Drew             '86 Terre Haute Trailblazers  27.04  1
11 DeJesus, Roderick        '85 Unattached                27.20  1

Intermediate Boys 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME    HT
== ============================ ========================= ======= ==
 1 Denny IV, Edward         '85 Unattached                  55.71  1
 2 Skaggs, Jon-Michael      '85 Unattached                  57.51  1
 3 Fleming Iii, Percy       '86 Indiana Storm Track Club    58.43  1
 4 Clune, Colin             '85 INDIANA TRACK CLUB          58.94  2
 5 Jones, Quentin           '86 Speed Unlimited           1:04.05  2
 6 Oehler, Drew             '86 Terre Haute Trailblazers  1:05.34  1

Intermediate Boys 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Abney, Thomas            '85 Unattached                2:19.90
 2 Hakey, Zack              '85 Kendallville Road Runners 2:25.20
 3 Robinson, Michael        '85 Indiana Storm Track Club  2:25.60
 4 Harrell, Joshua          '86 Indiana Storm Track Club  2:34.60

Intermediate Boys 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Abney, Thomas            '85 Unattached                4:52.14
 2 Hakey, Zack              '85 Kendallville Road Runners 5:00.50
 3 Lavey, William           '85 Terre Haute Trailblazers  5:01.13
 4 Robinson, Michael        '85 Indiana Storm Track Club  5:43.12
 5 Harrell, Joshua          '86 Indiana Storm Track Club  5:43.15

Intermediate Boys 3,000 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= ========
 1 Wilkey, Thomas           '85 Terre Haute Trailblazers   9:58.50
 2 Hamilton, Erik           '85 Terre Haute Trailblazers  10:00.90
 3 Schulte, Michael         '86 Terre Haute Trailblazers  12:11.30

Intermediate Boys 110 Meter High Hurdles 39"

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Swanson, Lorenzo         '85 Unattached                14.94
 2 Smith, Ryan              '86 INDIANA TRACK CLUB        15.71
 3 Blade, Courtland         '85 Terre Haute Trailblazers  15.80
 4 Blade, Corey             '85 Terre Haute Trailblazers  16.22
 5 Watson, Kris             '86 Indiana Storm Track Club  18.19
 6 Jantaraweragul, Gorn     '86 INDIANA TRACK CLUB        20.82

Intermediate Boys 400 Meter Int Hurdles 36"

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Swanson, Lorenzo         '85 Unattached                  58.80
 2 Smith, Ryan              '86 INDIANA TRACK CLUB        1:02.46
 3 Watson, Kris             '86 Indiana Storm Track Club  1:05.73
 4 Jantaraweragul, Gorn     '86 INDIANA TRACK CLUB        1:11.48

Intermediate Boys 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =====
 1  STOR      Indiana Storm Track Club  46.31

Intermediate Boys 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  INTC      INDIANA TRACK CLUB        4:00.0h
 2  STOR      Indiana Storm Track Club  4:06.1h

Intermediate Boys 4x800 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  TRAI      Terre Haute Trailblazers  9:47.92

Intermediate Boys High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ========
 1 Jones, Quentin         '86 Speed Unlimited     5'02.00" 1.57m

Intermediate Boys Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Bush, Pierre           '85 Indiana Storm Track 19'03.00" 5.87m
 2 Smith, Ryan            '86 INDIANA TRACK CLUB  17'00.50" 5.19m
 3 Fleming Iii, Percy     '86 Indiana Storm Track 16'10.25" 5.14m
 4 Dobbs, Brian           '86 Unattached          16'06.00" 5.03m
 5 Oehler, Drew           '86 Terre Haute Trailbl 16'03.00" 4.95m
 6 DeJesus, Roderick      '85 Unattached          15'04.00" 4.67m
 7 Hakey, Zack            '85 Kendallville Road R 14'11.50" 4.56m

Intermediate Boys Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Sparks, Bruce          '85 INDIANA TRACK CLUB  47'03.00" 14.40m
 2 Marmaduke, Curtis      '85 Unattached          43'01.00" 13.13m
 3 Morran, Gabe           '86 INDIANA TRACK CLUB  41'04.00" 12.60m
 4 Hnat, Steven           '86 Unattached          37'04.00" 11.38m
 5 Mizell, Paul           '86 INDIANA TRACK CLUB  30'06.00" 9.30m

Intermediate Boys Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ==========
 1 Sparks, Bruce          '85 INDIANA TRACK CLUB  137'03.00" 41.83m
 2 Hnat, Steven           '86 Unattached          134'10.50" 41.11m
 3 Morran, Gabe           '86 INDIANA TRACK CLUB  115'00.00" 35.05m
 4 Marmaduke, Curtis      '85 Unattached          114'00.00" 34.75m
 5 Mizell, Paul           '86 INDIANA TRACK CLUB  108'01.50" 32.96m

Intermediate Boys Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Hnat, Steven           '86 Unattached          39.65m 130'01.00
 2 Abney, Thomas          '85 Unattached          35.33m 115'11.00

Young Men's 100 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Hawkins, Kirk            '83 Indiana Storm Track Club  11.23
 2 Osborne, Michael         '83 Summit City Athletic Assn 11.33
 3 Harrell, Tony            '83 Indiana Storm Track Club  11.40
 4 Staten, Carlos           '84 Summit City Athletic Assn 11.51
 5 Gates, Leland            '84 Summit City Athletic Assn 11.83
 6 Lee, Cortland            '84 Indiana Storm Track Club  11.97
 7 Keller, Chase            '83 INDIANA TRACK CLUB        12.59
 8 Lanier, Harrel           '83 Summit City Athletic Assn 13.13

Young Men's 200 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  HT
== ============================ ========================= ===== ==
 1 Hawkins, Kirk            '83 Indiana Storm Track Club  22.44  2
 2 Bush, Patrick            '83 Indiana Storm Track Club  22.78  1
 3 Lanier, Harrel           '83 Summit City Athletic Assn 22.99  2
 4 Osborne, Michael         '83 Summit City Athletic Assn 23.68  1
 5 Collins, Orlando         '84 Lawrence Flyers Track Clu 23.86  1
 6 Gates, Leland            '84 Summit City Athletic Assn 23.88  1
 7 Bigbee, Nigel            '84 Indiana Storm Track Club  24.32  1
 8 Lee, Cortland            '84 Indiana Storm Track Club  24.37  2
 9 Caldwell, Robert         '84 Terre Haute Trailblazers  25.45  1
10 Staten, Carlos           '84 Summit City Athletic Assn 26.29  1

Young Men's 400 Meter Dash

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Bush, Patrick            '83 Indiana Storm Track Club    49.04
 2 Harrell, Tony            '83 Indiana Storm Track Club    49.37
 3 James, Robert            '83 Indiana Storm Track Club    50.13
 4 Collins, Orlando         '84 Lawrence Flyers Track Clu   50.99
 5 Caldwell, Robert         '84 Terre Haute Trailblazers    55.08
 6 Edgar, Doug              '84 Summit City Athletic Assn   58.69
 7 Gates, Leland            '84 Summit City Athletic Assn 1:00.72

Young Men's 800 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Schlenborg, Kyle         '84 Unattached                2:17.90

Young Men's 1,500 Meter Run

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Grimes, James            '83 Terre Haute Trailblazers  4:28.11

Young Men's 110 Meter High Hurdles 39"

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =====
 1 Bigbee, Nigel            '84 Indiana Storm Track Club  15.59
 2 Henry, John              '83 Indiana Storm Track Club  15.65
 3 Lile, Carl               '84 Indiana Storm Track Club  15.84
 4 Howard, Dana             '83 Indiana Storm Track Club  16.12
 - Staten, Carlos           '84 Summit City Athletic Assn    DQ

Young Men's 400 Meter Int Hurdles 36"

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME
== ============================ ========================= =======
 1 Howard, Dana             '83 Indiana Storm Track Club    59.67
 2 Lile, Carl               '84 Indiana Storm Track Club  1:04.99

Young Men's 4x100 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =====
 1  STOR      Indiana Storm Track Club  43.31

Young Men's 4x400 Meter Relay

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL  RELAY     AFFILIATION               TIME
==  =================================== =======
 1  STOR      Indiana Storm Track Club  3:35.9h

Young Men's High Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ========
 1 James, Robert          '83 Indiana Storm Track 6'06.00" 1.98m
 2 Shelton, Noah          '82 Unattached          6'02.00" 1.88m
 3 Petro, James           '83 INDIANA TRACK CLUB  6'00.00" 1.83m
 4 Filer, Matthew         '83 Indiana Storm Track 6'00.00" 1.83m

Young Men's Long Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Pressley, Zach         '83 COLUMBUS PAL TRACK  22'06.00" 6.86m
 2 Filer, Matthew         '83 Indiana Storm Track 21'03.50" 6.49m
 3 Harrell, Tony          '83 Indiana Storm Track 21'03.00" 6.48m
 4 Shelton, Noah          '82 Unattached          20'01.00" 6.12m
 5 Keller, Chase          '83 INDIANA TRACK CLUB  19'02.00" 5.84m

Young Men's Triple Jump

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 James, Robert          '83 Indiana Storm Track 43'01.50" 13.14m
 2 Filer, Matthew         '83 Indiana Storm Track 42'10.00" 13.06m
 3 Shelton, Noah          '82 Unattached          40'11.00" 12.47m

Young Men's Shot Put

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== =========
 1 Bell, James            '83 Unattached          50'00.50" 15.25m

Young Men's Discus Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ==========
 1 Wolley, Michael        '82 Indiana Storm Track 170'04.50" 51.93m
 2 Bell, James            '83 Unattached          150'05.50" 45.86m
 3 Davis, Brandon         '83 Unattached          138'11.50" 42.35m

Young Men's Javelin Throw

Finals - Results  - Saturday 06/30/01

PL ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK
== ========================== =================== ======
 1 Keller, Chase          '83 INDIANA TRACK CLUB  40.36m 132'05.00
 2 Everroad, Michael      '84 INDIANA TRACK CLUB  33.06m 108'05.00
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec