Licensed to Three Rivers Association - Organization License
                                                Hy-Tek's Meet Manager 5/25/2003
                           Three Rivers Association                            
                            South Park Invitational                            
                                 South Park PA                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Hill, Tytiona             95 Centre Avenue            15.57q  NWI  3 
  2 Tyler, Maya               95 SCX                      16.49q  NWI  4 
  3 East, Breana              95 Penn Hills Eagle         16.74q  NWI  1 
  4 Stoney, Ciara             96 SCX                      17.83q  NWI  2 
  5 Blackmon, Brianna         95 Inner City Sprin         18.23q  NWI  4 
  6 Simon, Jamie              95 WOM                      18.58q  NWI  4 
  7 Stephens, Jade            95 Nadia Track Club         18.85   NWI  1 
  8 Coleman, Ariel            95 Centre Avenue            19.21   NWI  1 
  9 East, Taylor              97 Penn Hills Eagle         20.13   NWI  2 
 10 Davis, Chynna             96 Penn Hills Eagle         20.19   NWI  3 
 11 Steward, Seraya           97 Penn Hills Eagle         20.23   NWI  2 
 12 Heywood, Carly            96 Bump Yes                 20.51   NWI  3 
 13 Sewell, Yvonne            97 Penn Hills Eagle         23.83   NWI  2 
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hill, Tytiona             95 Centre Avenue            15.50   NWI 
  2 Tyler, Maya               95 SCX                      15.80   NWI 
  3 East, Breana              95 Penn Hills Eagle         16.46   NWI 
  4 Simon, Jamie              95 WOM                      17.73   NWI 
  5 Blackmon, Brianna         95 Inner City Sprin         17.83   NWI 
  6 Stoney, Ciara             96 SCX                      17.92   NWI 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hill, Tytiona             95 Centre Avenue            34.73   NWI  2 
  2 Tyler, Maya               95 SCX                      35.95   NWI  2 
  3 East, Breana              95 Penn Hills Eagle         36.04   NWI  4 
  4 Stoney, Ciara             96 SCX                      38.94   NWI  3 
  5 Simon, Jamie              95 WOM                      39.65   NWI  1 
  6 Stephens, Jade            95 Nadia Track Club         39.78   NWI  2 
  7 Davis, Chynna             96 Penn Hills Eagle         40.41   NWI  4 
  8 Wright, Tara              95 Nadia Track Club         40.63   NWI  2 
  9 Blackmon, Brianna         95 Inner City Sprin         42.54   NWI  1 
 10 East, Taylor              97 Penn Hills Eagle         44.57   NWI  4 
 11 Yarosh, Julianna          97 Pacer                    44.86   NWI  1 
 12 Heywood, Natalie          97 Bump Yes                 45.85   NWI  4 
 13 Heywood, Carly            96 Bump Yes                 46.35   NWI  1 
 14 Sewell, Yvonne            97 Penn Hills Eagle         54.59   NWI  3 
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Smith, Ariele             95 Nadia Track Club       1:25.86   2 
  2 Stephens, Jade            95 Nadia Track Club       1:26.93   2 
  3 Wright, Tara              95 Nadia Track Club       1:27.78   1 
  4 Barber, Emily             95 WOM                    1:31.19   2 
  5 Kohr, Gabrielle           96 Mon Valley             1:38.52   1 
  6 Blackmon, Brianna         95 Inner City Sprin       1:40.17   1 
  7 Steward, Seraya           97 Penn Hills Eagle       1:41.96   1 
  8 Heywood, Natalie          97 Bump Yes               1:46.78   2 
  9 Yarosh, Julianna          97 Pacer                  1:51.52   1 
 
Event 4  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wright, Tara              95 Nadia Track Club       3:24.25  
  2 Barber, Emily             95 WOM                    3:26.28  
  3 Kohr, Gabrielle           96 Mon Valley             3:36.98  
 
Event 5  1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Ariele             95 Nadia Track Club       6:23.78  
 
Event 6  1500 Meter Race Walk Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Yarosh, Julianna          97 Pacer                 13:58.20  
 
Event 7  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Penn Hills Eagles Track C  'A'                      1:21.61  
 
Event 8  Long Jump Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Ariele             95 Nadia Track Club       8-08.25   NWI 
  2 Heywood, Natalie          97 Bump Yes               5-06.50   NWI 
  3 Heywood, Carly            96 Bump Yes               5-05.50   NWI 
  4 Kohr, Gabrielle           96 Mon Valley             5-00.50   NWI 
  5 Rapp, Victoria            97 Stealth                4-09.00   NWI 
  6 Coleman, Ariel            95 Centre Avenue          4-01.50   NWI 
 -- Kelley, Carina            95 WOM                       FOUL   NWI 
 
Event 10  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Sherrill, Denzel          95 Penn Hills Eagle         14.74q  NWI  2 
  2 Steward, Maquale          95 Penn Hills Eagle         16.51q  NWI  2 
  3 Davenport, Christopher    95 Penn Hills Eagle         16.70q  NWI  1 
  4 Shegog, Malik             95 WOM                      16.79q  NWI  4 
  5 Henderson, David          96 River City Elite         16.98q  NWI  2 
  6 Edmond, Merrell           96 Penn Hills Eagle         17.23q  NWI  4 
  7 Labash, Christian         95 Mon Valley               17.24q  NWI  3 
  8 Robinson, Bryce           95 SCX                      17.35q  NWI  3 
  9 Schmidt, Nicolas          95 Stealth                  17.37   NWI  4 
 10 Dibble, Avery             95 Pacer                    17.46   NWI  2 
 11 Nelson, Brandon           95 Penn Hills Eagle         17.48   NWI  4 
 12 Schifino, Donte           96 Penn Hills Eagle         18.01   NWI  4 
 13 Perkins, Anthony          95 Penn Hills Eagle         18.77   NWI  2 
 14 East, Joshua              96 Penn Hills Eagle         18.90   NWI  2 
 15 Gilbert Jr, Mark          97 SCX                      19.37   NWI  1 
 16 Carter, Tyler             97 Penn Hills Eagle         19.51   NWI  3 
 17 Mahdi, Kevin              95 Nadia Track Club         19.53   NWI  3 
 18 Davis, Andrew             97 Penn Hills Eagle         22.31   NWI  4 
 19 Kowal, Jonathan           95 Pacer                    22.46   NWI  1 
 20 Bajkowski, Chester        97 SPTC                     28.79   NWI  3 
 
Event 10  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Sherrill, Denzel          95 Penn Hills Eagle         14.95   NWI 
  2 Davenport, Christopher    95 Penn Hills Eagle         15.98   NWI 
  3 Henderson, David          96 River City Elite         15.99   NWI 
  4 Steward, Maquale          95 Penn Hills Eagle         16.59   NWI 
  5 Shegog, Malik             95 WOM                      16.72   NWI 
  6 Edmond, Merrell           96 Penn Hills Eagle         16.74   NWI 
 
Event 11  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Sherrill, Denzel          95 Penn Hills Eagle         33.72   NWI  4 
  2 Davenport, Christopher    95 Penn Hills Eagle         35.16   NWI  3 
  3 Steward, Maquale          95 Penn Hills Eagle         35.29   NWI  1 
  4 Henderson, David          96 River City Elite         35.42   NWI  3 
  5 Shegog, Malik             95 WOM                      35.48   NWI  3 
  6 Edmond, Merrell           96 Penn Hills Eagle         35.81   NWI  1 
  7 Labash, Christian         95 Mon Valley               37.00   NWI  3 
  8 Griffin, Alonte           95 SCX                      37.01   NWI  2 
  9 Dibble, Avery             95 Pacer                    37.90   NWI  4 
 10 Scott, Eric               95 Monroeville              38.65   NWI  1 
 11 Nelson, Brandon           95 Penn Hills Eagle         38.98   NWI  3 
 12 Robinson, Bryce           95 SCX                      39.48   NWI  4 
 13 Mahdi, Kevin              95 Nadia Track Club         41.00   NWI  1 
 14 Schifino, Donte           96 Penn Hills Eagle         41.30   NWI  1 
 15 East, Joshua              96 Penn Hills Eagle         42.97   NWI  2 
 16 Carter, Tyler             97 Penn Hills Eagle         43.56   NWI  3 
 17 Perkins, Anthony          95 Penn Hills Eagle         43.61   NWI  2 
 18 Barron, Kyle              95 Pacer                    44.02   NWI  2 
 19 Gilbert Jr, Mark          97 SCX                      45.64   NWI  4 
 20 Kowal, Jonathan           95 Pacer                    47.67   NWI  4 
 21 Davis, Andrew             97 Penn Hills Eagle         51.72   NWI  4 
 
Event 12  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gregory, James            95 Penn Hills Eagle       1:17.83   1 
  2 Henderson, David          96 River City Elite       1:24.19   2 
  3 Scott, Eric               95 Monroeville            1:24.68   2 
  4 Griffin, Alonte           95 SCX                    1:24.69   1 
  5 Labash, Christian         95 Mon Valley             1:25.32   2 
  6 Guido, Deven              95 WOM                    1:25.55   2 
  7 Edmond, Merrell           96 Penn Hills Eagle       1:34.30   2 
  8 Robinson, Bryce           95 SCX                    1:36.43   1 
  9 Gilbert Jr, Mark          97 SCX                    1:36.86   1 
 10 Wimbush, David            95 Monroeville            1:41.34   1 
 11 Davis, Andrew             97 Penn Hills Eagle       1:53.12   1 
 
Event 13  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gregory, James            95 Penn Hills Eagle       3:00.85  
  2 Guido, Deven              95 WOM                    3:04.55  
  3 Griffin, Alonte           95 SCX                    3:11.24  
  4 Eckenrode, Grant          95 Pacer                  3:18.85  
 
Event 14  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eckenrode, Grant          95 Pacer                  6:23.79  
 
Event 15  1500 Meter Race Walk Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barron, Kyle              95 Pacer                 10:44.24  
  2 Barnes, Kevin             98 SPTC                  15:30.67  
  3 Bajkowski, Chester        97 SPTC                  15:30.68  
 
Event 16  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Penn Hills Eagles Track C  'A'                      1:09.28  
 
Event 17  Long Jump Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Schmidt, Nicolas          95 Stealth                8-05.00   NWI 
  2 Gregory, James            95 Penn Hills Eagle       8-03.50   NWI 
  3 Barron, Kyle              95 Pacer                  8-00.25   NWI 
  4 Perkins, Anthony          95 Penn Hills Eagle       7-07.00   NWI 
  5 Mahdi, Kevin              95 Nadia Track Club       6-02.25   NWI 
  6 Wimbush, David            95 Monroeville            6-00.50   NWI 
  6 Carter, Tyler             97 Penn Hills Eagle       6-00.50   NWI 
  8 Shegog, Malik             95 WOM                    5-11.25   NWI 
  9 Kowal, Jonathan           95 Pacer                  5-08.00   NWI 
 10 Davis, Andrew             97 Penn Hills Eagle       4-06.00   NWI 
 11 Bajkowski, Chester        97 SPTC                   3-05.00   NWI 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Wilkerson, Iman           93 River City Elite         14.25q  NWI  1 
  2 McClain, Asia             93 SCX                      14.75q  NWI  1 
  3 Epps, Ella                93 SCX                      14.91q  NWI  2 
  4 Waithe, Camille           93 SCX                      15.67q  NWI  2 
  5 Becker, Paige             93 Pacer                    15.93q  NWI  3 
  6 Brown, Miya               93 Centre Avenue            16.34q  NWI  2 
  7 Schifino, Gloria          94 Penn Hills Eagle         16.47   NWI  3 
  8 McClary, Cierre           94 River City Elite         16.52   NWI  1 
  9 Douglass, Deanna          94 Penn Hills Eagle         16.63   NWI  1 
  9 Paladino, Natalie         93 Pacer                    16.63   NWI  5 
 11 Gyles, Samantha           93 Nadia Track Club         16.64   NWI  2 
 12 East, Shaina              93 Penn Hills Eagle         16.65   NWI  1 
 13 Forbes, Deaundra          94 Nadia Track Club         17.42   NWI  4 
 14 Schuster, Abbie           94 Pacer                    17.61   NWI  4 
 15 Roehner, Julie            93 Pacer                    17.63   NWI  2 
 16 Dibble, Tugula            94 Pacer                    17.91   NWI  3 
 17 Overstreet, Maggie        93 Pacer                    18.32   NWI  5 
 18 Molstre, Mikaela          94 Pacer                    18.38   NWI  4 
 19 Brown, Austin             94 Penn Hills Eagle         18.41   NWI  1 
 20 Newman, Victoria          94 SPTC                     18.55   NWI  2 
 21 Perkins, Ashley           94 Penn Hills Eagle         22.12   NWI  5 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Wilkerson, Iman           93 River City Elite         13.86   NWI 
  2 McClain, Asia             93 SCX                      14.58   NWI 
  3 Epps, Ella                93 SCX                      14.92   NWI 
  4 Waithe, Camille           93 SCX                      15.45   NWI 
  5 Becker, Paige             93 Pacer                    15.64   NWI 
  6 Brown, Miya               93 Centre Avenue            16.74   NWI 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Epps, Ella                93 SCX                      31.08   NWI  3 
  2 McClain, Asia             93 SCX                      31.39   NWI  3 
  3 Simmons, Karia            93 WOM                      32.03   NWI  4 
  4 Waithe, Camille           93 SCX                      33.04   NWI  2 
  5 Brown, Miya               93 Centre Avenue            34.63   NWI  3 
  6 Douglass, Deanna          94 Penn Hills Eagle         35.63   NWI  3 
  7 McClary, Cierre           94 River City Elite         35.67   NWI  2 
  8 East, Shaina              93 Penn Hills Eagle         36.26   NWI  2 
  9 Gyles, Samantha           93 Nadia Track Club         36.41   NWI  1 
 10 Brown, Austin             94 Penn Hills Eagle         37.29   NWI  4 
 11 White, Amber              94 Nadia Track Club         37.96   NWI  2 
 12 Forbes, Deaundra          94 Nadia Track Club         38.12   NWI  4 
 13 Dibble, Tugula            94 Pacer                    38.14   NWI  4 
 14 Overstreet, Maggie        93 Pacer                    39.50   NWI  4 
 15 Newman, Victoria          94 SPTC                     40.99   NWI  1 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wilkerson, Iman           93 River City Elite       1:10.25   1 
  2 Waithe, Camille           93 SCX                    1:13.20   1 
  3 Simmons, Karia            93 WOM                    1:14.07   1 
  4 Wright, Tayler            94 Nadia Track Club       1:21.82   2 
  5 Becker, Julia             94 Pacer                  1:22.22   2 
  6 McClary, Cierre           94 River City Elite       1:26.33   2 
  7 White, Amber              94 Nadia Track Club       1:31.45   2 
  8 Boerio, Natalie           93 WOM                    1:38.71   2 
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wright, Tayler            94 Nadia Track Club       2:49.20  
  2 Simmons, Karia            93 WOM                    2:51.56  
  3 Becker, Julia             94 Pacer                  3:06.72  
  4 Kiggins, Lauren           93 Stealth                3:20.09  
  5 Watzlaf, Natalia          94 Pacer                  3:21.78  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wright, Tayler            94 Nadia Track Club       5:49.81  
  2 Watzlaf, Natalia          94 Pacer                  6:39.58  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gregory, Joy              93 Pacer                 14:09.07  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Penn Hills Eagles Track C  'A'                      1:09.93  
  2 Pacer Track Club  'A'                               1:17.39  
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Becker, Paige             93 Pacer                  3-00.00  
  2 Schuster, Abbie           94 Pacer                  2-10.00  
  3 Rapp, Mary                94 Stealth                2-08.00  
 -- Gregory, Joy              93 Pacer                       NH  
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilkerson, Iman           93 River City Elite      12-03.00   NWI 
  2 Epps, Ella                93 SCX                   11-04.75   NWI 
  3 Paladino, Natalie         93 Pacer                  9-07.50   NWI 
  4 Becker, Paige             93 Pacer                  9-01.50   NWI 
  5 Schifino, Gloria          94 Penn Hills Eagle       8-09.50   NWI 
  6 Watzlaf, Natalia          94 Pacer                  7-11.50   NWI 
  7 Rapp, Mary                94 Stealth                7-09.75   NWI 
  8 White, Amber              94 Nadia Track Club       7-09.00   NWI 
  9 Dibble, Tugula            94 Pacer                  7-06.25   NWI 
 10 Newman, Victoria          94 SPTC                   7-06.00   NWI 
 11 Molstre, Mikaela          94 Pacer                  7-01.75   NWI 
 12 Roehner, Julie            93 Pacer                  6-11.75   NWI 
 13 Gregory, Joy              93 Pacer                  5-10.00   NWI 
 14 Good, Rebecca             94 Pacer                  5-06.75   NWI 
 15 Brown, Miya               93 Centre Avenue          5-05.75   NWI 
 -- Forbes, Deaundra          94 Nadia Track Club          FOUL   NWI 
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Boerio, Natalie           93 WOM                   14-10.00  
  2 Perkins, Ashley           94 Penn Hills Eagle       8-06.00  
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Molstre, Mikaela          94 Pacer                    37-01  
  2 Boerio, Natalie           93 WOM                      34-10  
  3 Good, Rebecca             94 Pacer                    31-07  
  4 Rapp, Mary                94 Stealth                  26-10  
  5 Perkins, Ashley           94 Penn Hills Eagle         23-05  
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Rouse, Richard            93 Penn Hills Eagle         13.34q  NWI  4 
  2 Green, Matthew            93 Mon Valley               13.41q  NWI  5 
  3 Bush, Miles               94 Nadia Track Club         14.30q  NWI  4 
  4 Washington, Joseph        93 Penn Hills Eagle         14.49q  NWI  2 
  5 Davis, Sedale             93 Inner City Sprin         14.59q  NWI  2 
  6 Plopi, Aaron              93 Pacer                    14.79q  NWI  5 
  7 Anderson, Chai            94 Penn Hills Eagle         15.06q  NWI  4 
  8 Burleigh, Chad            94 SCX                      15.15q  NWI  6 
  9 Thompson, Chris           93 Monroeville              15.36   NWI  6 
 10 Salter, Savon             94 Penn Hills Eagle         15.38   NWI  2 
 11 Moore, Coleman            93 SCX                      15.45   NWI  5 
 12 Fisher, Tyrone            94 Penn Hills Eagle         15.58   NWI  3 
 13 Touloumes, Niko           94 Pacer                    15.61   NWI  6 
 14 Dobbs, Justin             94 Penn Hills Eagle         15.63   NWI  6 
 15 Coleman, Deion            93 Monroeville              15.68   NWI  5 
 16 Presberry, Izumi          94 Penn Hills Eagle         15.75   NWI  5 
 17 Deen, LaQuan              94 Allegheny Track          15.84   NWI  4 
 18 Dobbs, Jordan             94 Penn Hills Eagle         16.86   NWI  1 
 19 Martin, Patrick           94 SPTC                     17.27   NWI  6 
 20 Green, Allen              94 Pacer                    17.34   NWI  3 
 21 Durham, Jesse             94 SPTC                     17.81   NWI  5 
 22 Lachell, Steffen          94 Pacer                    18.31   NWI  1 
 23 Lachell, Nathan           94 Pacer                    18.37   NWI  3 
 24 Scherbick, Andrew         94 SPTC                     19.23   NWI  6 
 25 Carson, Jac               93 Pacer                    19.65   NWI  2 
 26 Edwards, Shabazz          94 Penn Hills Eagle         22.11   NWI  2 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Green, Matthew            93 Mon Valley               13.34   NWI 
  2 Rouse, Richard            93 Penn Hills Eagle         13.83   NWI 
  3 Bush, Miles               94 Nadia Track Club         14.01   NWI 
  4 Washington, Joseph        93 Penn Hills Eagle         14.25   NWI 
  5 Plopi, Aaron              93 Pacer                    15.27   NWI 
  6 Davis, Sedale             93 Inner City Sprin         15.54   NWI 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Rouse, Richard            93 Penn Hills Eagle         29.60   NWI  2 
  2 Washington, Joseph        93 Penn Hills Eagle         30.28   NWI  4 
  3 Bush, Miles               94 Nadia Track Club         31.27   NWI  4 
  4 Anderson, Chai            94 Penn Hills Eagle         31.76   NWI  5 
  5 Salter, Savon             94 Penn Hills Eagle         31.77   NWI  4 
  6 Reddick, Mathis           93 River City Elite         32.25   NWI  5 
  7 Henderson, Andre          93 River City Elite         32.45   NWI  2 
  8 Plopi, Aaron              93 Pacer                    32.59   NWI  4 
  9 Chambers, Robert          94 Penn Hills Eagle         32.69   NWI  1 
 10 Nixon, Tony               94 River City Elite         32.83   NWI  5 
 11 Dorsey, Jahote            94 WOM                      32.89   NWI  1 
 12 Mahdi, Tariq              94 Nadia Track Club         32.98   NWI  3 
 13 Carpenter, Harrison       94 River City Elite         33.08   NWI  3 
 14 Burleigh, Chad            94 SCX                      33.19   NWI  2 
 15 Moore, Coleman            93 SCX                      33.34   NWI  1 
 16 Coleman, Deion            93 Monroeville              33.56   NWI  2 
 17 Davis, Sedale             93 Inner City Sprin         34.09   NWI  3 
 18 Deen, LaQuan              94 Allegheny Track          34.28   NWI  2 
 19 Anderson-Perry, Qaadir    93 Penn Hills Eagle         34.41   NWI  3 
 20 Fisher, Tyrone            94 Penn Hills Eagle         35.23   NWI  1 
 21 Cox, Sean                 94 Penn Hills Eagle         37.97   NWI  2 
 22 Fanning, Jake             94 Pacer                    42.43   NWI  5 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Reddick, Mathis           93 River City Elite       1:14.29   3 
  2 Nixon, Tony               94 River City Elite       1:14.63   3 
  3 Presberry, Izumi          94 Penn Hills Eagle       1:14.78   1 
  4 Plopi, Aaron              93 Pacer                  1:16.85   2 
  5 Burleigh, Chad            94 SCX                    1:18.39   2 
  6 Moore, Coleman            93 SCX                    1:19.65   2 
  7 Touloumes, Niko           94 Pacer                  1:20.86   2 
  8 Davis, Sedale             93 Inner City Sprin       1:21.14   2 
  9 Henderson, Andre          93 River City Elite       1:22.16   2 
 10 Carpenter, Harrison       94 River City Elite       1:22.79   1 
 11 Coleman, Deion            93 Monroeville            1:22.90   1 
 12 Burns, Stephen            94 WOM                    1:57.00   1 
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Griffith, Brian           93 Pacer                  2:53.59  
  2 Truver, Chad              93 Pacer                  3:01.81  
  3 Farren, Brendan           93 Monroeville            3:16.71  
  4 Burns, Stephen            94 WOM                    4:06.12  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Griffith, Brian           93 Pacer                  5:44.32  
  2 Zimak, David              93 Unattached             5:56.01  
  3 Truver, Chad              93 Pacer                  6:13.00  
  4 Farren, Brendan           93 Monroeville            6:22.84  
 
Event 155  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mahdi, Tariq              94 Nadia Track Club      10:04.48  
  2 Truver, Chad              93 Pacer                 10:38.08  
  3 Giehll, Kenny             93 SPTC                  11:26.20  
  4 Nash, Kevin               94 SPTC                  13:21.85  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Penn Hills Eagles Track C  'A'                      1:00.17  
  2 River City Elite  'A'                               1:02.89  
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Green, Matthew            93 Mon Valley              36.00m  
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Green, Matthew            93 Mon Valley            13-05.75   NWI 
  2 Bush, Miles               94 Nadia Track Club      10-08.50   NWI 
  3 Touloumes, Niko           94 Pacer                 10-07.50   NWI 
  4 Chambers, Robert          94 Penn Hills Eagle      10-05.50   NWI 
  5 Presberry, Izumi          94 Penn Hills Eagle      10-04.00   NWI 
  6 Thompson, Chris           93 Monroeville           10-01.50   NWI 
  7 Mahdi, Tariq              94 Nadia Track Club       9-03.50   NWI 
  8 Dorsey, Jahote            94 WOM                    9-02.00   NWI 
  9 Schmidt, Samuel           94 Stealth                8-09.50   NWI 
 10 Lachell, Nathan           94 Pacer                  8-09.00   NWI 
 11 Deen, LaQuan              94 Allegheny Track        8-05.00   NWI 
 12 Green, Allen              94 Pacer                  8-00.00   NWI 
 13 Lachell, Steffen          94 Pacer                  7-01.00   NWI 
 14 Cox, Sean                 94 Penn Hills Eagle       6-08.75   NWI 
 15 Carson, Jac               93 Pacer                  6-06.75   NWI 
 16 Rouse, Kendrick           94 Penn Hills Eagle       6-03.50   NWI 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson-Perry, Qaadir    93 Penn Hills Eagle      18-08.00  
  2 Giehll, Kenny             93 SPTC                  16-04.00  
  3 Schmidt, Samuel           94 Stealth               15-07.00  
  4 Barrett, Liam             94 Unattached            14-10.00  
  5 Nash, Kevin               94 SPTC                  14-07.00  
  6 Edwards, Shabazz          94 Penn Hills Eagle      13-08.00  
  7 Rouse, Kendrick           94 Penn Hills Eagle      12-03.00  
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thompson, Chris           93 Monroeville              69-09  
  2 Anderson-Perry, Qaadir    93 Penn Hills Eagle         58-06  
  3 Farren, Brendan           93 Monroeville              49-10  
  4 Cox, Sean                 94 Penn Hills Eagle         46-07  
  4 Ponte, Hugo               93 Pacer                    46-07  
  6 Giehll, Kenny             93 SPTC                     45-07  
  7 Schmidt, Samuel           94 Stealth                  43-03  
  8 Lachell, Steffen          94 Pacer                    40-06  
  9 Edwards, Shabazz          94 Penn Hills Eagle         39-09  
 10 Barrett, Liam             94 Unattached               38-09  
 11 Green, Allen              94 Pacer                    37-10  
 12 Lachell, Nathan           94 Pacer                    34-03  
 13 Rouse, Kendrick           94 Penn Hills Eagle         31-06  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Adanlete, Gisele          91 SCX                      13.73q  NWI  5 
  2 Carter-Sewell, LaShawna   92 Penn Hills Eagle         14.06q  NWI  4 
  2 Pisarcik, Haley           91 SPTC                     14.06q  NWI  1 
  4 Lewis, Agena              91 Penn Hills Eagle         14.31q  NWI  2 
  5 Williams, E               92 WOM                      14.88q  NWI  2 
  6 Johnson, Erica            92 Nadia Track Club         14.95q  NWI  3 
  7 Fields, Paige             92 SCX                      15.00   NWI  5 
  8 Lowe, Chelsey             92 Bump Yes                 15.42   NWI  1 
  9 Porco, Raylynn            91 Pacer                    15.46   NWI  5 
 10 Bennett, Keivera          91 Bump Yes                 15.56   NWI  2 
 11 Yuhas, Grace              92 Penn Hills Eagle         15.71   NWI  1 
 12 Rock, Chelsey             91 Stealth                  16.21   NWI  4 
 13 Steward, LaTorva          91 Penn Hills Eagle         16.63   NWI  4 
 14 Evans, Jayla              92 Wilkinsburg              16.70   NWI  1 
 15 Gialanella, Raeanne       92 South Butler Fly         17.47   NWI  4 
 16 McLendon, Taylor          92 SCX                      17.79   NWI  4 
 17 Lauer, Chelsea            92 South Butler Fly         18.73   NWI  4 
 18 Weaver, Kara              91 South Butler Fly         19.40   NWI  2 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Adanlete, Gisele          91 SCX                      13.47   NWI 
  2 Pisarcik, Haley           91 SPTC                     14.24   NWI 
  3 Lewis, Agena              91 Penn Hills Eagle         14.45   NWI 
  4 Carter-Sewell, LaShawna   92 Penn Hills Eagle         14.50   NWI 
  5 Johnson, Erica            92 Nadia Track Club         15.22   NWI 
  6 Williams, E               92 WOM                      15.82   NWI 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lee, Jordan               92 SCX                      28.90   NWI  1 
  2 Fisher, Dontaya           91 Penn Hills Eagle         29.01   NWI  4 
  3 Pisarcik, Haley           91 SPTC                     29.52   NWI  5 
  4 McClung, Ravnell          92 River City Elite         29.69   NWI  2 
  5 Cook, Zoey                92 WOM                      30.86   NWI  3 
  6 Carter-Sewell, LaShawna   92 Penn Hills Eagle         31.17   NWI  4 
  7 Lewis, Agena              91 Penn Hills Eagle         31.47   NWI  2 
  8 Bird, Emilie              91 Bump Yes                 31.79   NWI  2 
  9 Johnson, Erica            92 Nadia Track Club         32.47   NWI  3 
 10 Bennett, Keivera          91 Bump Yes                 32.70   NWI  4 
 11 Lowe, Chelsey             92 Bump Yes                 32.82   NWI  4 
 12 Kilcrease, Markita        91 Penn Hills Eagle         33.10   NWI  3 
 13 Touloumes, Maria          92 Pacer                    33.38   NWI  1 
 14 Williams, E               92 WOM                      33.59   NWI  5 
 15 Davis, Amara              92 Penn Hills Eagle         33.65   NWI  2 
 16 Steward, LaTorva          91 Penn Hills Eagle         37.31   NWI  5 
 17 Pepper, London            92 Penn Hills Eagle         37.34   NWI  3 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lee, Jordan               92 SCX                    1:04.80   4 
  2 Adanlete, Gisele          91 SCX                    1:05.48   1 
  3 Fisher, Dontaya           91 Penn Hills Eagle       1:06.63   1 
  4 McClung, Ravnell          92 River City Elite       1:08.80   4 
  5 Camacho, Nina             91 Pacer                  1:09.01   2 
  6 Bedner, Paige             91 WOM                    1:09.12   3 
  7 Sproul, Maddie            92 WOM                    1:17.05   3 
  8 Johnson, Erica            92 Nadia Track Club       1:17.73   1 
  9 Kilcrease, Markita        91 Penn Hills Eagle       1:19.75   2 
 10 Steward, LaTorva          91 Penn Hills Eagle       1:33.81   2 
 11 Pepper, London            92 Penn Hills Eagle       1:37.23   4 
 -- Maybury, Chelsie          92 Monroeville                 DQ   2 
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pisarcik, Haley           91 SPTC                   2:29.64  
  2 Taylor, Ali               91 Penn Hills Eagle       2:44.42  
  3 McClung, Ravnell          92 River City Elite       2:57.98  
  4 Camacho, Nina             91 Pacer                  2:58.53  
  5 Gorman, Christine         91 Pacer                  3:07.52  
  6 Kelley, Erin              92 WOM                    3:07.94  
  7 Maybury, Chelsie          92 Monroeville            3:15.84  
  8 Pepper, London            92 Penn Hills Eagle       3:37.67  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor, Ali               91 Penn Hills Eagle       5:42.10  
  2 Kelley, Erin              92 WOM                    6:45.02  
  3 Maybury, Chelsie          92 Monroeville            6:48.74  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carl, Samantha            92 Pacer                 11:43.35  
  2 Taylor, Ali               91 Penn Hills Eagle      12:13.92  
  3 Gorman, Christine         91 Pacer                 13:56.11  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fowler, Catreena          92 SPTC                  11:32.40  
  2 Weaver, Kara              91 South Butler Fly      13:11.76  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bird, Emilie              91 Bump Yes                 15.54   NWI 
  2 Rock, Chelsey             91 Stealth                  17.41   NWI 
  3 Kovach, Kellee            91 WOM                      18.93   NWI 
  4 Evans, Jayla              92 Wilkinsburg              19.35   NWI 
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Steel City Express  'A'                               57.40  
  2 Penn Hills Eagles Track C  'A'                        58.42  
  3 Wings of Moon  'A'                                  1:00.75  
 
Event 211  High Jump Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kovach, Kellee            91 WOM                    3-10.00  
  2 Kelley, Erin              92 WOM                   J3-10.00  
  3 Bedner, Paige             91 WOM                    3-08.00  
  4 Yuhas, Grace              92 Penn Hills Eagle      J3-08.00  
  5 Cygan, Casandra           91 Stealth                3-06.00  
  6 Rapp, Juliette            92 Stealth               J3-06.00  
  7 Schmidt, Lydia            92 Stealth                3-02.00  
 -- Gialanella, Raeanne       92 South Butler Fly            NH  
 -- Lauer, Chelsea            92 South Butler Fly            NH  
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bird, Emilie              91 Bump Yes              12-06.00   NWI 
  2 Rapp, Juliette            92 Stealth               12-01.25   NWI 
  3 Cygan, Casandra           91 Stealth               11-11.00   NWI 
  4 Yuhas, Grace              92 Penn Hills Eagle      11-04.00   NWI 
  5 Cook, Zoey                92 WOM                   10-08.00   NWI 
  6 Lowe, Chelsey             92 Bump Yes              10-07.00   NWI 
  7 Schmidt, Lydia            92 Stealth               10-03.50   NWI 
  8 Fields, Paige             92 SCX                    9-11.50   NWI 
  9 Gialanella, Raeanne       92 South Butler Fly       9-01.25   NWI 
 10 Hewywood, Alema           92 Bump Yes               9-00.00   NWI 
 11 Gorman, Christine         91 Pacer                  8-03.50   NWI 
 -- Lauer, Chelsea            92 South Butler Fly          FOUL   NWI 
 -- Weaver, Kara              91 South Butler Fly          FOUL   NWI 
 -- Touloumes, Maria          92 Pacer                     FOUL   NWI 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Patterson, Breanne        91 Penn Hills Eagle      28-04.00  
  2 Fowler, Catreena          92 SPTC                  21-07.50  
  3 Hewywood, Alema           92 Bump Yes              19-09.00  
  4 Willtrout, Myriah         92 South Butler Fly      16-01.00  
 -- Davis, Amara              92 Penn Hills Eagle          FOUL  
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Patterson, Breanne        91 Penn Hills Eagle        21.11m  
  2 Willtrout, Myriah         92 South Butler Fly        11.27m  
  3 Schmidt, Lydia            92 Stealth                 11.26m  
  4 Rock, Chelsey             91 Stealth                 10.14m  
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Touloumes, Maria          92 Pacer                    64-07  
  2 Rapp, Juliette            92 Stealth                  49-00  
  3 Willtrout, Myriah         92 South Butler Fly         46-10  
  4 Patterson, Breanne        91 Penn Hills Eagle         44-08  
  5 Bennett, Keivera          91 Bump Yes                 35-04  
  6 Hewywood, Alema           92 Bump Yes                 34-08  
  7 Cygan, Casandra           91 Stealth                  31-07  
  8 McLendon, Taylor          92 SCX                      28-09  
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Davaughn          91 Monroeville              13.17q  NWI  1 
  2 Mosley, Earl              91 Inner City Sprin         13.31q  NWI  8 
  2 Wright, Langston          92 Nadia Track Club         13.31q  NWI  7 
  4 Plopi, Derek              91 Pacer                    13.41q  NWI  4 
  5 Renwick, Logan            91 Stealth                  13.46q  NWI  8 
  6 Tyler, Delbert            92 SCX                      13.64q  NWI  5 
  7 Wilkerson, Micah          91 River City Elite         13.66q  NWI  2 
  8 Polzot, Devin             91 WOM                      13.67q  NWI  1 
  9 Blackmon, Andrew          91 Inner City Sprin         13.71   NWI  7 
 10 Coleman, Randall          92 SCX                      13.79   NWI  1 
 11 Whiteleather, M           91 WOM                      13.86   NWI  3 
 12 Pitrell, Angelo           91 Centre Avenue            13.94   NWI  8 
 13 Hudson, Darien            91 WOM                      13.99   NWI  5 
 14 Tackett, Brain            91 South Butler Fly         14.17   NWI  4 
 15 Patterson, Jonathan       92 Allegheny Track          14.23   NWI  1 
 16 Beck, Dylan               92 South Butler Fly         14.68   NWI  2 
 17 Hornfeck, Cody            91 Mon Valley               14.82   NWI  2 
 18 Marchionda, D             91 WOM                      14.92   NWI  6 
 19 Turner, Aaron             92 Unattached               14.94   NWI  6 
 20 Touloumes, George         91 Pacer                    15.05   NWI  3 
 21 Fisher, Osyrus            92 Penn Hills Eagle         15.22   NWI  5 
 22 Bey, Barata               92 Nadia Track Club         15.26   NWI  4 
 23 Carone, Nicholas          91 Pacer                    15.77   NWI  7 
 24 Davis, Amarece            92 Penn Hills Eagle         16.01   NWI  7 
 25 White, Lawrence           92 Nadia Track Club         16.32   NWI  2 
 26 Culbertson, Ben           91 SPTC                     16.48   NWI  3 
 27 Dibble, Lewis             92 Pacer                    16.51   NWI  2 
 28 Prykull, Cory             92 Pacer                    16.90   NWI  8 
 29 Truver, Sean              91 Pacer                    16.93   NWI  7 
 30 Davis, Andre              91 Penn Hills Eagle         17.00   NWI  1 
 31 Papciak, Kevin            92 SPTC                     17.32   NWI  6 
 32 Anderson, Alonzo          92 Penn Hills Eagle         17.66   NWI  3 
 33 Labash, Monte             92 Mon Valley               17.95   NWI  5 
 33 Rosenbusch, Eddie         92 SPTC                     17.95   NWI  4 
 35 Dibble, Travis            92 Pacer                    21.99   NWI  8 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Taylor, Davaughn          91 Monroeville              12.91   NWI 
  2 Plopi, Derek              91 Pacer                    13.38   NWI 
  3 Wright, Langston          92 Nadia Track Club         13.45   NWI 
  4 Renwick, Logan            91 Stealth                  13.46   NWI 
  5 Tyler, Delbert            92 SCX                      13.49   NWI 
  6 Mosley, Earl              91 Inner City Sprin         13.52   NWI 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Taylor, Davaughn          91 Monroeville              27.49   NWI  1 
  2 Blackmon, Andrew          91 Inner City Sprin         27.95   NWI  5 
  3 Coleman, Randall          92 SCX                      28.08   NWI  3 
  4 Mosley, Earl              91 Inner City Sprin         28.61   NWI  2 
  5 Whiteleather, M           91 WOM                      28.97   NWI  1 
  6 Tyler, Delbert            92 SCX                      29.27   NWI  4 
  7 Pitrell, Angelo           91 Centre Avenue            29.56   NWI  1 
  8 Patterson, Jonathan       92 Allegheny Track          29.95   NWI  3 
  9 Morehead, Brockton        91 Monroeville              30.06   NWI  2 
 10 Plopi, Derek              91 Pacer                    30.15   NWI  4 
 11 Touloumes, George         91 Pacer                    30.94   NWI  1 
 12 Fisher, Osyrus            92 Penn Hills Eagle         31.51   NWI  4 
 13 Johnston, Carlos          91 Inner City Sprin         31.70   NWI  5 
 14 Salter, Saffeon           92 Penn Hills Eagle         32.72   NWI  4 
 15 Logan, Dennis             92 Inner City Sprin         32.91   NWI  5 
 16 Carone, Nicholas          91 Pacer                    33.35   NWI  4 
 17 Davis, Amarece            92 Penn Hills Eagle         34.94   NWI  2 
 18 White, Lawrence           92 Nadia Track Club         35.57   NWI  1 
 19 Culbertson, Ben           91 SPTC                     36.62   NWI  2 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wilkerson, Micah          91 River City Elite       1:02.00   1 
  2 Mosley, Earl              91 Inner City Sprin       1:02.01   5 
  2 Blackmon, Andrew          91 Inner City Sprin       1:02.01   3 
  4 Wright, Livingston        92 Nadia Track Club       1:02.98   2 
  5 Christian, Cullen         92 SCX                    1:04.92   3 
  6 Ashley, Armahn            92 Nadia Track Club       1:06.25   2 
  7 Tackett, Brain            91 South Butler Fly       1:06.91   1 
  8 Wiegand, Dion             91 WOM                    1:08.10   1 
  9 Morehead, Brockton        91 Monroeville            1:09.39   5 
 10 Marchionda, D             91 WOM                    1:12.12   3 
 11 Johnston, Carlos          91 Inner City Sprin       1:13.78   1 
 12 Nunley, Dayonne           91 Monroeville            1:15.06   4 
 13 Smith, William            92 Nadia Track Club       1:15.76   2 
 14 Salter, Saffeon           92 Penn Hills Eagle       1:17.10   5 
 15 Logan, Dennis             92 Inner City Sprin       1:18.96   2 
 16 Dibble, Lewis             92 Pacer                  1:21.78   4 
 17 Culbertson, Ben           91 SPTC                   1:24.99   4 
 18 Davis, Amarece            92 Penn Hills Eagle       1:28.23   2 
 19 Anderson, Alonzo          92 Penn Hills Eagle       1:37.29   3 
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Krystek, D.J.             91 Monroeville            2:39.61  
  2 Scott, Malcolm            91 Inner City Sprin       2:42.95  
  3 Connelly, Brian           92 Pacer                  2:55.61  
  4 Barron, Trevor            92 Pacer                  2:57.66  
  5 Parise, Robert            92 WOM                    3:01.51  
  6 Kasunic, Nichols          92 South Butler Fly       3:13.05  
  7 Rosenbusch, Eddie         92 SPTC                   3:25.80  
  8 Thresher, Aiden           92 Monroeville            3:36.26  
  9 Kindred, Ian              91 Monroeville            3:44.23  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wright, Livingston        92 Nadia Track Club       5:08.57  
  2 Krystek, D.J.             91 Monroeville            5:17.70  
  3 Smith, William            92 Nadia Track Club       5:37.49  
  4 Scott, Malcolm            91 Inner City Sprin       5:42.54  
  5 Busko, Jared              92 SPTC                   5:43.28  
  6 Connelly, Brian           92 Pacer                  6:35.84  
  7 Thresher, Aiden           92 Monroeville            6:58.11  
  8 Thompson, Fred            92 Monroeville            6:59.13  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Krystek, D.J.             91 Monroeville           11:15.06  
  2 Thompson, Fred            92 Monroeville           11:37.62  
  3 Smith, William            92 Nadia Track Club      11:38.07  
  4 Smith, Robert             92 Pacer                 14:55.70  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barron, Trevor            92 Pacer                  7:58.20  
  2 Parise, Robert            92 WOM                   10:31.41  
  3 Thompson, Fred            92 Monroeville           11:06.98  
  4 Smith, Robert             92 Pacer                 11:19.92  
  4 Smith, William            92 Nadia Track Club      11:19.92  
  6 Papciak, Jason            91 SPTC                  11:30.79  
  7 Kindred, Ian              91 Monroeville           12:21.68  
  8 Nash, Adam                92 SPTC                  12:25.27  
  9 Labash, Monte             92 Mon Valley            18:30.37  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Renwick, Logan            91 Stealth                  12.87   NWI 
  2 Fisher, Osyrus            92 Penn Hills Eagle         16.94   NWI 
  3 Dibble, Lewis             92 Pacer                    16.99   NWI 
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Steel City Express  'A'                               54.93  
  2 Wings of Moon  'A'                                    55.21  
  3 Nadia Track Club  'A'                                 56.30  
  4 Pacer Track Club  'A'                               1:03.50  
 
Event 261  High Jump Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Beck, Dylan               92 South Butler Fly       4-04.00  
  2 Bottles, Michael          91 South Butler Fly       3-08.00  
  3 Touloumes, George         91 Pacer                  3-06.00  
  4 Good, Andrew              92 Pacer                  3-04.00  
  4 Sauter, Matthew           92 Pacer                  3-04.00  
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilkerson, Micah          91 River City Elite      14-07.75   NWI 
  2 Polzot, Devin             91 WOM                   14-05.25   NWI 
  3 Beck, Dylan               92 South Butler Fly      14-04.25   NWI 
  4 Christian, Cullen         92 SCX                   13-10.00   NWI 
  5 Wright, Langston          92 Nadia Track Club      13-07.50   NWI 
  6 Renwick, Logan            91 Stealth               13-06.50   NWI 
  7 Hudson, Darien            91 WOM                   13-05.00   NWI 
  8 Hornfeck, Cody            91 Mon Valley            12-08.50   NWI 
  9 Wiegand, Dion             91 WOM                   12-07.50   NWI 
 10 Patterson, Jonathan       92 Allegheny Track       12-07.00   NWI 
 11 Tackett, Brain            91 South Butler Fly      12-05.25   NWI 
 12 Nunley, Dayonne           91 Monroeville           12-04.75   NWI 
 13 Ashley, Armahn            92 Nadia Track Club      11-10.00   NWI 
 14 Taylor, Davaughn          91 Monroeville           11-09.25   NWI 
 15 White, Lawrence           92 Nadia Track Club      11-06.50   NWI 
 16 Pitrell, Angelo           91 Centre Avenue         11-05.75   NWI 
 17 Turner, Aaron             92 Unattached            11-05.25   NWI 
 18 Carone, Nicholas          91 Pacer                 10-04.50   NWI 
 19 Barron, Trevor            92 Pacer                 10-02.00   NWI 
 20 Truver, Sean              91 Pacer                  9-10.50   NWI 
 21 Kasunic, Nichols          92 South Butler Fly       9-03.50   NWI 
 22 Rosenbusch, Eddie         92 SPTC                   9-00.00   NWI 
 23 Good, Andrew              92 Pacer                  8-01.50   NWI 
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Turner, Aaron             92 Unattached            27-11.00  
  2 Davis, Andre              91 Penn Hills Eagle      26-01.00  
  3 Douglass, Joshua          92 Penn Hills Eagle      24-06.00  
  4 Jordan, Andrew            91 SPTC                  22-00.00  
  5 Schneider, Brandon        92 SPTC                  20-03.00  
  6 Papciak, Jason            91 SPTC                  20-02.00  
  7 Parise, Robert            92 WOM                   18-10.00  
  8 Prykull, Cory             92 Pacer                 18-06.00  
  9 Dibble, Travis            92 Pacer                 15-06.00  
 10 Smith, Robert             92 Pacer                 14-00.00  
 11 Palmer, David             92 SPTC                  13-04.00  
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Douglass, Joshua          92 Penn Hills Eagle          1-01  
  2 Olsen, Eric               91 SPTC                      1-00  
  3 Labash, Monte             92 Mon Valley                  10  
  4 Schneider, Brandon        92 SPTC                         9  
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sauter, Matthew           92 Pacer                    79-03  
  2 Bottles, Michael          91 South Butler Fly         78-00  
  3 Davis, Andre              91 Penn Hills Eagle         77-07  
  4 Nash, Adam                92 SPTC                     62-06  
  5 Jordan, Andrew            91 SPTC                     61-00  
  6 Good, Andrew              92 Pacer                    60-10  
  7 Schneider, Brandon        92 SPTC                     60-07  
  8 Papciak, Jason            91 SPTC                     56-08  
  9 Papciak, Kevin            92 SPTC                     55-06  
 10 Douglass, Joshua          92 Penn Hills Eagle         53-06  
 11 Salter, Saffeon           92 Penn Hills Eagle         48-09  
 12 Morehead, Brockton        91 Monroeville              44-10  
 13 Dibble, Travis            92 Pacer                    42-04  
 14 Olsen, Eric               91 SPTC                     39-07  
 15 Kindred, Ian              91 Monroeville              38-11  
 16 Kasunic, Nichols          92 South Butler Fly         37-00  
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Epps, Heather             90 SCX                      13.13q  NWI  2 
  2 Wilmore, Brittany         89 Penn Hills Eagle         13.33q  NWI  1 
  3 Scales, Vanesha           89 Centre Avenue            13.41q  NWI  2 
  4 Johnson, Felicia          89 Nadia Track Club         13.64q  NWI  3 
  5 Smith, Kandace            89 WOM                      13.70q  NWI  3 
  6 Labash, Chanelle          89 Mon Valley               13.74q  NWI  1 
  7 Roston, Ashley            89 SCX                      14.04   NWI  3 
  8 Brown, Jayla              90 Penn Hills Eagle         14.27   NWI  3 
  9 McKenzie, Patrice         90 SCX                      14.37   NWI  5 
 10 Smalls, Brittany          89 Penn Hills Eagle         14.80   NWI  1 
 11 Williams, Jazminn         90 Centre Avenue            14.95   NWI  1 
 12 Vaughan, Alexis           89 Pacer                    16.20   NWI  1 
 13 Evans, Shala              89 Wilkinsburg              17.11   NWI  4 
 14 Cypher, Alyssa            90 SPTC                     17.17   NWI  2 
 15 Bozza, Molly              89 Pacer                    17.35   NWI  3 
 16 Murphy, Alexis            89 Stallions                17.81   NWI  5 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Epps, Heather             90 SCX                      13.08   NWI 
  2 Wilmore, Brittany         89 Penn Hills Eagle         13.38   NWI 
  3 Labash, Chanelle          89 Mon Valley               13.69   NWI 
  4 Johnson, Felicia          89 Nadia Track Club         14.03   NWI 
  5 Smith, Kandace            89 WOM                      14.11   NWI 
  6 Scales, Vanesha           89 Centre Avenue            14.16   NWI 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Akrie, Tori               90 SCX                      27.04q  NWI  2 
  2 Epps, Heather             90 SCX                      27.56q  NWI  5 
  3 Wilmore, Brittany         89 Penn Hills Eagle         27.89q  NWI  2 
  4 Rhone, Jasmine            89 Allegheny Track          28.60q  NWI  4 
  5 Smith, Kandace            89 WOM                      28.89q  NWI  2 
  6 Simmons, Sarafina         89 SCX                      28.90q  NWI  1 
  7 Roston, Ashley            89 SCX                      29.02q  NWI  1 
  8 Labash, Chanelle          89 Mon Valley               29.58q  NWI  5 
  9 Blount, Sydney            89 Monroeville              29.70   NWI  1 
 10 McKenzie, Patrice         90 SCX                      29.79   NWI  5 
 11 Clemons, Shamise          90 Nadia Track Club         29.85   NWI  5 
 12 Doby, Samantha            89 SPTC                     30.29   NWI  1 
 13 Halford, Nicole           89 SCX                      30.56   NWI  1 
 14 Smalls, Brittany          89 Penn Hills Eagle         30.78   NWI  3 
 15 Johnson, Felicia          89 Nadia Track Club         31.14   NWI  1 
 16 Sabol, D                  89 WOM                      33.79   NWI  3 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Akrie, Tori               90 SCX                    1:02.04   1 
  2 Smith, Kandace            89 WOM                    1:04.30   1 
  3 Benn, Janessa             89 Nadia Track Club       1:06.72   1 
  4 Smith, Becky              89 WOM                    1:08.49   2 
  5 Simmons, Sarafina         89 SCX                    1:08.79   1 
  6 Clemons, Shamise          90 Nadia Track Club       1:10.95   2 
  7 Johnson, Felicia          89 Nadia Track Club       1:12.04   2 
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Benn, Janessa             89 Nadia Track Club       2:32.82  
  2 Connelly, Kristen         90 Pacer                  2:37.85  
  3 Smith, Becky              89 WOM                    2:40.88  
  4 Clemons, Shamise          90 Nadia Track Club       2:44.82  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Benn, Janessa             89 Nadia Track Club       5:22.08  
  2 Connelly, Kristen         90 Pacer                  5:38.56  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Parise, Maria             90 WOM                   22:57.94  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Rhone, Jasmine            89 Allegheny Track          15.58   NWI  1 
  2 Schmidt, Frances          89 Stealth                  16.80   NWI  1 
  3 Smith, Ashley             89 Nadia Track Club         16.82   NWI  1 
  4 Johnson, Gaelle           89 Penn Hills Eagle         18.69   NWI  1 
  5 Flaherty, Katie           89 Pacer                    20.05   NWI  2 
  6 Smith, Becky              89 WOM                      22.36   NWI  1 
  7 Bajkowski, Ashley         90 SPTC                     24.78   NWI  2 
  8 Ponte, Elena              90 Pacer                    29.18   NWI  1 
  9 Evans, Shala              89 Wilkinsburg              31.81   NWI  2 
 -- Barron, Tricia            90 Pacer                       DQ   NWI  1 
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Steel City Express  'A'                               53.75  
  2 Penn Hills Eagles Track C  'A'                        54.87  
 
Event 312  High Jump Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Labash, Chanelle          89 Mon Valley             4-02.00  
  2 Arnold, Cassie            89 SPTC                   4-00.00  
  2 Steinmeyer, Libby         89 SPTC                   4-00.00  
  4 Doby, Samantha            89 SPTC                   3-10.00  
  5 Halford, Nicole           89 SCX                    3-08.00  
 -- McKenzie, Alicia          90 Pacer                       NH  
 -- Smith, Ashley             89 Nadia Track Club            NH  
 -- Ponte, Elena              90 Pacer                       NH  
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Barron, Tricia            90 Pacer                 14-06.50   NWI 
  2 Schmidt, Frances          89 Stealth               14-04.50   NWI 
  3 Blount, Sydney            89 Monroeville           14-00.25   NWI 
  4 Smith, Ashley             89 Nadia Track Club      12-08.00   NWI 
  5 Flaherty, Katie           89 Pacer                 12-04.00   NWI 
  6 Doby, Samantha            89 SPTC                  12-03.50   NWI 
  7 Scales, Vanesha           89 Centre Avenue         11-10.50   NWI 
  8 Williams, Jazminn         90 Centre Avenue         10-05.75   NWI 
  9 Steinmeyer, Libby         89 SPTC                   9-10.75   NWI 
 10 Arnold, Cassie            89 SPTC                   9-07.00   NWI 
 11 Good, Amy                 90 Pacer                  9-06.00   NWI 
 12 McKenzie, Alicia          90 Pacer                  7-06.50   NWI 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Schmidt, Frances          89 Stealth               31-10.00   NWI 
  2 Barron, Tricia            90 Pacer                 27-03.50   NWI 
  3 Steinmeyer, Libby         89 SPTC                  25-10.50   NWI 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moore, Ashley             89 South Butler Fly      37-02.00  
  2 Delacruz, Brittany        89 SCX                   28-10.00  
  3 Burns, Amanda             89 Stealth               28-06.00  
  4 Cooper, Sarah             90 South Butler Fly      27-06.00  
  5 Stock, Beth Ann           89 South Butler Fly      26-08.50  
  6 Arnold, Cassie            89 SPTC                  25-06.00  
  7 Brooks, Joanna            90 Pacer                 22-07.00  
  8 Murphy, Alexis            89 Stallions             21-10.00  
  9 McKenzie, Alicia          90 Pacer                 21-08.00  
 10 Moses, Alyssa             89 Mon Valley            20-05.00  
 10 Boeltz, Brianna           89 Pacer                 20-05.00  
 12 Doby, Shannon             90 SPTC                  15-06.00  
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moore, Ashley             89 South Butler Fly         88-10  
  2 Cooper, Sarah             90 South Butler Fly         73-02  
  3 Stock, Beth Ann           89 South Butler Fly      69-04.50  
  4 Delacruz, Brittany        89 SCX                      67-07  
  5 Burns, Amanda             89 Stealth               61-02.50  
  6 Brooks, Joanna            90 Pacer                 49-08.50  
  7 Jefferson, Autum          90 SCX                      49-03  
  8 Moses, Alyssa             89 Mon Valley               48-04  
  9 Boeltz, Brianna           89 Pacer                    45-03  
 10 Good, Amy                 90 Pacer                 41-10.50  
 11 Doby, Shannon             90 SPTC                  40-01.50  
 12 Bajkowski, Ashley         90 SPTC                     39-00  
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Delacruz, Brittany        89 SCX                      69-00  
  2 Burns, Amanda             89 Stealth                  63-06  
  3 Stock, Beth Ann           89 South Butler Fly         47-07  
  4 Moses, Alyssa             89 Mon Valley               43-07  
  5 Boeltz, Brianna           89 Pacer                    40-07  
  6 Good, Amy                 90 Pacer                    39-10  
  7 Doby, Shannon             90 SPTC                     38-06  
  8 Murphy, Alexis            89 Stallions                37-08  
  9 Cooper, Sarah             90 South Butler Fly         35-02  
 10 Jefferson, Autum          90 SCX                      30-11  
 11 Bajkowski, Ashley         90 SPTC                     22-05  
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Nunley, Alex              89 Penn Hills Eagle         11.97q  NWI  2 
  2 Moye, Demetrius           90 Penn Hills Eagle         12.20q  NWI  3 
  3 Baldwin, John             89 WOM                      12.44q  NWI  1 
  4 Lyman, Derrick            89 River City Elite         12.52q  NWI  1 
  5 Kasunich, Eric            90 Pacer                    12.54q  NWI  5 
  6 Crawford, Fred            89 Inner City Sprin         12.78q  NWI  1 
  7 Pryor, Thomas             90 Monroeville              12.82q  NWI  5 
  8 Carter, Maurice           90 WOM                      13.02q  NWI  3 
  9 Henderson, Tavar          89 WOM                      13.05   NWI  5 
 10 McClain, Raymar           89 Penn Hills Eagle         13.09   NWI  1 
 11 Pepper, Stephen           90 Penn Hills Eagle         13.32   NWI  4 
 12 Moore, Willie             90 SCX                      13.52   NWI  3 
 13 Carpenter, Richard        89 River City Elite         13.59   NWI  2 
 14 East, JaVoni              90 Penn Hills Eagle         13.60   NWI  5 
 15 Macurak, Joe              89 SPTC                     13.79   NWI  3 
 16 Lynch, Brian              89 Pacer                    14.44   NWI  4 
 17 DeLauter, Dennis          90 WOM                      14.45   NWI  4 
 18 Young, Brett              90 Penn Hills Eagle         14.98   NWI  4 
 19 Schademan, John           90 Pacer                    15.00   NWI  5 
 20 Burke, Dorian             90 Penn Hills Eagle         15.46   NWI  2 
 21 Horne, Denzel             90 WOM                      16.67   NWI  2 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Nunley, Alex              89 Penn Hills Eagle         11.80   NWI 
  2 Moye, Demetrius           90 Penn Hills Eagle         12.36   NWI 
  3 Baldwin, John             89 WOM                      12.43   NWI 
  4 Crawford, Fred            89 Inner City Sprin         12.50   NWI 
  5 Kasunich, Eric            90 Pacer                    12.53   NWI 
  6 Lyman, Derrick            89 River City Elite         12.72   NWI 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Carter, Brandon           89 Penn Hills Eagle         25.97   NWI  2 
  2 Moye, Demetrius           90 Penn Hills Eagle         26.04   NWI  1 
  3 Forbes, Damar             89 Nadia Track Club         26.13   NWI  4 
  4 Pryor, Thomas             90 Monroeville              26.18   NWI  4 
  5 Pryor, Jonathon           89 SCX                      26.19   NWI  3 
  6 Lyman, Derrick            89 River City Elite         26.85   NWI  2 
  7 McClain, Raymar           89 Penn Hills Eagle         26.95   NWI  4 
  8 Crawford, Fred            89 Inner City Sprin         27.01   NWI  4 
  9 Dorsett, Robert           90 SCX                      27.19   NWI  1 
 10 Henderson, Tavar          89 WOM                      27.31   NWI  5 
 11 Carpenter, Richard        89 River City Elite         27.41   NWI  2 
 12 Moore, Willie             90 SCX                      27.95   NWI  1 
 13 Michalenko, Nick          89 WOM                      28.03   NWI  5 
 14 Fisher, Ray               90 WOM                      28.46   NWI  2 
 15 East, JaVoni              90 Penn Hills Eagle         28.52   NWI  4 
 16 Pepper, Stephen           90 Penn Hills Eagle         29.63   NWI  4 
 17 DeLauter, Dennis          90 WOM                      30.51   NWI  3 
 18 McLendon, Stephen         89 SCX                      30.56   NWI  5 
 19 Burke, Dorian             90 Penn Hills Eagle         32.33   NWI  3 
 20 Walker, Martin            89 SPTC                     33.97   NWI  2 
 21 Horne, Denzel             90 WOM                      34.04   NWI  1 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nunley, Alex              89 Penn Hills Eagle         55.76   2 
  2 Carter, Brandon           89 Penn Hills Eagle         57.37   1 
  3 Pryor, Jonathon           89 SCX                      57.46   4 
  4 Robinson, Levaughn        90 SCX                    1:00.44   2 
  5 Baldwin, John             89 WOM                    1:00.97   2 
  6 Forbes, Damar             89 Nadia Track Club       1:01.32   3 
  7 Kasunich, Eric            90 Pacer                  1:01.35   4 
  8 Dorsett, Robert           90 SCX                    1:03.32   3 
  9 Michalenko, Nick          89 WOM                    1:03.70   1 
 10 Pepper, Stephen           90 Penn Hills Eagle       1:04.08   3 
 11 Fisher, Ray               90 WOM                    1:04.09   3 
 12 Carpenter, Richard        89 River City Elite       1:04.17   2 
 13 Moore, Willie             90 SCX                    1:04.54   1 
 14 Kilcrease, James          89 Penn Hills Eagle       1:04.68   1 
 15 Crawford, Fred            89 Inner City Sprin       1:04.92   1 
 16 DeLauter, Dennis          90 WOM                    1:06.57   4 
 17 Flynn, Zach               89 Monroeville            1:11.33   4 
 18 Brown, Brandon            89 Inner City Sprin       1:15.96   2 
 19 McLendon, Stephen         89 SCX                    1:15.99   1 
 20 Garrity, Eric             90 SPTC                   1:21.82   2 
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pisarcik, Ian             89 SPTC                   2:11.58  
  2 Pryor, Jonathon           89 SCX                    2:16.58  
  3 Robinson, Levaughn        90 SCX                    2:24.05  
  4 Mitchell, Ian             90 Unattached             2:26.91  
  5 Dorsett, Robert           90 SCX                    2:32.54  
  6 Kilcrease, James          89 Penn Hills Eagle       2:45.04  
  7 Weaver, Aaron             89 South Butler Fly       2:45.65  
  8 Flynn, Zach               89 Monroeville            2:49.99  
  9 Brown, Brandon            89 Inner City Sprin       2:52.85  
 10 Murray, Khiry             90 Stallions              3:04.05  
 11 Garrity, Eric             90 SPTC                   3:07.99  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mitchell, Ian             90 Unattached             4:57.04  
  2 Busko, Josh               89 SPTC                   4:58.48  
  3 Flynn, Zach               89 Monroeville            5:41.81  
  4 Taylor, Ryan              90 WOM                    5:44.27  
  5 Zarzeczny, Nick           90 WOM                    5:44.91  
  6 DeLauter, Zach            89 WOM                    5:48.30  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mitchell, Ian             90 Unattached            10:45.33  
  2 Tasser, Donnie            89 Mon Valley            11:31.94  
  3 DeLauter, Zach            89 WOM                   11:37.76  
  4 Taylor, Ryan              90 WOM                   12:26.54  
  5 Weaver, Aaron             89 South Butler Fly      12:46.55  
 
Event 356  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Watka, Kenny              90 Pacer                 18:30.37  
  2 Barnes, Stephen           90 SPTC                  21:09.77  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kasunich, Eric            90 Pacer                    17.07   NWI 
  2 Schifino, Greg            90 Penn Hills Eagle         18.96   NWI 
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Penn Hills Eagles Track C  'A'                        49.83  
  2 Wings of Moon  'A'                                    51.82  
  3 Penn Hills Eagles Track C  'B'                        52.36  
 
Event 362  High Jump Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rapp, Benjamin            89 Stealth                4-08.00  
  2 Rhone, Alex               89 Allegheny Track        4-04.00  
  2 Grossi, Jeffery           90 Pacer                  4-04.00  
  4 Polaski, Matthew          89 SPTC                   4-02.00  
  5 Duney, Shane              90 Pacer                  4-00.00  
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Pryor, Thomas             90 Monroeville           15-05.25   NWI 
  2 Forbes, Damar             89 Nadia Track Club      13-11.75   NWI 
  3 Rapp, Benjamin            89 Stealth               13-03.50   NWI 
  4 Macurak, Joe              89 SPTC                  13-03.00   NWI 
  5 Lynch, Brian              89 Pacer                 13-02.25   NWI 
  6 Rhone, Alex               89 Allegheny Track       13-02.00   NWI 
  7 Polaski, Matthew          89 SPTC                  11-11.50   NWI 
  8 Williams, Sean            89 Centre Avenue         11-02.00   NWI 
  9 Wolfe, Cody               90 Pacer                 10-04.00   NWI 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lynch, Brian              89 Pacer                 29-07.25   NWI 
  2 Polaski, Matthew          89 SPTC                  25-10.25   NWI 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Uhrinek, Brian            89 Unattached            30-09.00  
  2 Lantz, Zachary            89 Pacer                 28-09.00  
  3 Warning, Eric             90 Monroeville           27-10.00  
  4 Bates, Derek              89 SCX                   26-06.50  
  5 Turner, Stephen           90 Unattached            25-09.00  
  6 Williamson, Daniel        90 Inner City Sprin      24-07.00  
  7 Floyd, Michael            90 Monroeville           22-03.50  
  8 McLendon, Stephen         89 SCX                   21-02.00  
  9 Grossi, Jeffery           90 Pacer                 20-01.00  
 10 Harwick, Brian            89 SCX                   16-02.00  
 11 Newman, Scott             90 SPTC                  15-06.00  
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pisarcik, Ian             89 SPTC                   2-10.75  
  2 Williams, Evan            89 SPTC                   2-05.50  
  3 Turner, Stephen           90 Unattached             2-02.50  
  4 Warning, Eric             90 Monroeville            2-02.25  
  5 Lantz, Zachary            89 Pacer                  1-11.50  
  6 Bates, Derek              89 SCX                    1-10.75  
  7 Williamson, Daniel        90 Inner City Sprin       1-10.25  
  8 Uhrinek, Brian            89 Unattached             1-08.50  
  9 Floyd, Michael            90 Monroeville               1-05  
 10 Harwick, Brian            89 SCX                       1-05  
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Uhrinek, Brian            89 Unattached              116-06  
  2 Weaver, Aaron             89 South Butler Fly         79-00  
  3 Warning, Eric             90 Monroeville              78-10  
  4 Grossi, Jeffery           90 Pacer                    66-10  
  5 Duney, Shane              90 Pacer                    66-02  
  6 Williamson, Daniel        90 Inner City Sprin         62-06  
  7 Harwick, Brian            89 SCX                      59-08  
  8 Bates, Derek              89 SCX                      57-05  
  9 Floyd, Michael            90 Monroeville              45-00  
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Coleman, Kadasha          88 Inner City Sprin         12.72q  NWI  1 
  2 Brown, Brooke             87 Penn Hills Eagle         13.17q  NWI  2 
  3 Huff, Faith               87 Stallions                13.39q  NWI  2 
  4 Anderson, Cydney          88 Bump Yes                 13.47q  NWI  1 
  5 Foote, LaTosha            87 Centre Avenue            13.73q  NWI  1 
  5 Carter, Deseia            87 Stallions                13.73q  NWI  2 
  7 Blount, Maranda           88 Monroeville              14.98   NWI  2 
  8 Kamicata, Amy             88 Monroeville              15.55   NWI  2 
  9 Michel, Stephanie         88 SPTC                     15.77   NWI  2 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Coleman, Kadasha          88 Inner City Sprin         12.40   NWI 
  2 Anderson, Cydney          88 Bump Yes                 13.17   NWI 
  3 Brown, Brooke             87 Penn Hills Eagle         13.27   NWI 
  4 Huff, Faith               87 Stallions                13.58   NWI 
  5 Foote, LaTosha            87 Centre Avenue            13.84   NWI 
  6 Carter, Deseia            87 Stallions                13.98   NWI 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Coleman, Kadasha          88 Inner City Sprin         27.25   NWI  1 
  2 Huff, Faith               87 Stallions                28.03   NWI  2 
  3 Brown, Brooke             87 Penn Hills Eagle         28.29   NWI  2 
  4 Fapohunda, Wunmi          88 Monroeville              28.36   NWI  1 
  5 Anderson, Cydney          88 Bump Yes                 28.43   NWI  1 
  6 Carter, Deseia            87 Stallions                29.74   NWI  2 
  7 Fisher, Tiffany           88 Penn Hills Eagle         30.16   NWI  1 
  8 Kamicata, Amy             88 Monroeville              33.04   NWI  1 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Vignetti, Melissa         87 Unattached             1:00.45   2 
  2 Coleman, Kadasha          88 Inner City Sprin       1:02.81   2 
  3 Huff, Faith               87 Stallions              1:06.88   2 
  4 Kamicata, Amy             88 Monroeville            1:35.52   2 
  5 Crawford, Denishia        88 Inner City Sprin       1:35.66   1 
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vignetti, Melissa         87 Unattached             2:30.28  
  2 Crawford, Denishia        88 Inner City Sprin       3:06.32  
  3 Cabbagestalk, Laydell     87 Penn Hills Eagle       3:52.46  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vignetti, Melissa         87 Unattached             5:08.46  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Miller, Mara              87 Unattached               16.38   NWI 
  2 Foote, LaTosha            87 Centre Avenue            20.42   NWI 
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Poploski, Kathy           88 Pacer                  4-04.00  
  2 Ward, Sarah               88 SPTC                   4-00.00  
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Miller, Mara              87 Unattached            15-08.25   NWI 
  2 Fapohunda, Wunmi          88 Monroeville           14-06.50   NWI 
  3 Blount, Maranda           88 Monroeville           13-04.75   NWI 
  3 Foote, LaTosha            87 Centre Avenue         13-04.75   NWI 
  5 Seibert, Stephanie        88 South Butler Fly      11-04.75   NWI 
  6 Fisher, Tiffany           88 Penn Hills Eagle      11-03.50   NWI 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Miller, Mara              87 Unattached            33-08.00   NWI 
  2 Coleman, Robyn            88 SCX                   27-08.00   NWI 
  3 Fisher, Tiffany           88 Penn Hills Eagle      27-07.00   NWI 
  4 Seibert, Stephanie        88 South Butler Fly      26-07.00   NWI 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Cydney          88 Bump Yes              21-04.00  
  2 Dibble, Mary              87 Pacer                 19-02.00  
  3 Patrick, Melissa          87 South Butler Fly      18-09.00  
  4 Ward, Sarah               88 SPTC                  18-02.00  
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hill, Chartia             88 Penn Hills Eagle      78-09.50  
  2 Washington, Chelsey       88 Penn Hills Eagle         63-03  
  3 Patrick, Melissa          87 South Butler Fly         56-05  
  4 Ward, Sarah               88 SPTC                  55-00.50  
  5 Dibble, Mary              87 Pacer                 48-04.50  
  6 Watka, Dana               88 Pacer                    41-10  
  7 Michel, Stephanie         88 SPTC                     40-08  
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Washington, Chelsey       88 Penn Hills Eagle         49-01  
  2 Seibert, Stephanie        88 South Butler Fly         38-09  
  3 Patrick, Melissa          87 South Butler Fly         28-02  
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Banks, Wil                87 Penn Hills Eagle         11.57q  NWI  1 
  2 Rush, Quincy              87 Nadia Track Club         12.22q  NWI  2 
  3 Packen, Justin            88 Beaver County            12.23q  NWI  2 
  4 Ferguson, Mark            88 Stealth                  12.42q  NWI  1 
  5 Molstre, Jordan           88 Pacer                    12.79q  NWI  1 
  6 Dibble, Nathan            88 Pacer                    13.57q  NWI  1 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Banks, Wil                87 Penn Hills Eagle         11.57   NWI 
  2 Rush, Quincy              87 Nadia Track Club         12.22   NWI 
  3 Packen, Justin            88 Beaver County            12.23   NWI 
  4 Ferguson, Mark            88 Stealth                  12.42   NWI 
  5 Molstre, Jordan           88 Pacer                    12.79   NWI 
  6 Dibble, Nathan            88 Pacer                    13.57   NWI 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Banks, Wil                87 Penn Hills Eagle         24.21   NWI  1 
  2 Akrie, Terrence           88 SCX                      24.46   NWI  2 
  3 Henson, Alex              88 Penn Hills Eagle         24.60   NWI  1 
  4 Ferguson, Mark            88 Stealth                  25.64   NWI  2 
  5 Rush, Quincy              87 Nadia Track Club         25.79   NWI  1 
  6 White, Robert             87 Nadia Track Club         27.39   NWI  2 
  7 Dibble, Nathan            88 Pacer                    29.06   NWI  1 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Akrie, Terrence           88 SCX                      56.42   1 
  2 Coleman, Ronald           87 SCX                      58.50   2 
  3 Williams, Eric            88 Centre Avenue            58.77   1 
  4 Vaughn, Mike              88 Pacer                    58.97   2 
  5 Molstre, Jordan           88 Pacer                    59.87   2 
  6 Sadusky, Dave             87 Penn Hills Eagle       1:00.41   2 
  7 White, Robert             87 Nadia Track Club       1:04.82   1 
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vaughn, Mike              88 Pacer                  2:13.36  
  2 Coleman, Ronald           87 SCX                    2:16.87  
  3 Williams, Eric            88 Centre Avenue          2:17.10  
  4 Kingston, Ryan            88 Monroeville            2:30.19  
  5 Sadusky, Dave             87 Penn Hills Eagle       2:32.02  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Zarzeczny, Lucas          88 WOM                    4:26.91  
  2 Kingston, Ryan            88 Monroeville            5:28.17  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kingston, Ryan            88 Monroeville           11:11.29  
  2 Sadusky, Dave             87 Penn Hills Eagle      13:51.24  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ferguson, Mark            88 Stealth                  16.35   NWI 
  2 Henson, Alex              88 Penn Hills Eagle         16.97   NWI 
  3 Carter, Charlie           87 Penn Hills Eagle         20.31   NWI 
  4 Hornfeck, Corey           88 Mon Valley               24.04   NWI 
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Penn Hills Eagles Track C  'A'                        50.60  
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wolfgang, BJ              87 SPTC                   5-02.00  
  2 Carter, Charlie           87 Penn Hills Eagle       5-00.00  
  3 Coleman, Ronald           87 SCX                    5-00.00  
  4 Hornfeck, Corey           88 Mon Valley             4-00.00  
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wolfgang, BJ              87 SPTC                  16-03.00   NWI 
  2 White, Robert             87 Nadia Track Club      15-10.00   NWI 
  3 Akrie, Terrence           88 SCX                   14-05.50   NWI 
  4 Packen, Justin            88 Beaver County         14-04.25   NWI 
  5 Rush, Quincy              87 Nadia Track Club      14-00.50   NWI 
  6 Turner, Michael           87 Unattached            13-03.00   NWI 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wolfgang, BJ              87 SPTC                  37-00.50   NWI 
  2 Williams, Eric            88 Centre Avenue         33-11.75   NWI 
  3 Packen, Justin            88 Beaver County         32-02.00   NWI 
  4 Turner, Michael           87 Unattached            32-01.75   NWI 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harboden, James           87 Unattached            40-03.00  
  2 Warning, Chris            87 Monroeville           29-00.00  
  3 Lark, Joshua              92 South Butler Fly      28-09.00  
  4 Ankrom, Steve             88 Beaver County         27-11.00  
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harboden, James           87 Unattached              125-11  
  2 Warning, Chris            87 Monroeville             102-03  
  3 Ankrom, Steve             88 Beaver County            82-05  
  4 Lark, Joshua              92 South Butler Fly      77-11.50  
  5 Hancsak, Maxwell          88 SPTC                     72-06  
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dunn, Harold              88 Stealth                 123-03  
  2 Molstre, Jordan           88 Pacer                   121-10  
  3 Harboden, James           87 Unattached              111-05  
  4 Hancsak, Maxwell          88 SPTC                     77-11  
  5 Ankrom, Steve             88 Beaver County            77-02  
  6 Lark, Joshua              92 South Butler Fly         63-05  
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Renwick, Lynsi            84 Stealth                  12.86q  NWI 
  2 Dibble, Dionne            86 Pacer                    12.97q  NWI 
  3 Crawford, Montriece       85 Inner City Sprin         13.97q  NWI 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Renwick, Lynsi            84 Stealth                  12.86   NWI 
  2 Dibble, Dionne            86 Pacer                    12.97   NWI 
  3 Crawford, Montriece       85 Inner City Sprin         13.97   NWI 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Renwick, Lynsi            84 Stealth                  28.23   NWI 
  2 Dibble, Dionne            86 Pacer                    28.53   NWI 
  3 Crawford, Montriece       85 Inner City Sprin         28.98   NWI 
  4 LaMar, Erica              84 Monroeville              30.04   NWI 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Crawford, Montriece       85 Inner City Sprin       1:08.99  
  2 LaMar, Erica              84 Monroeville           J1:08.99  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Long, Erin                86 Unattached             2:45.65  
  2 LaMar, Erica              84 Monroeville            3:05.58  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Vignetti, Venessa         85 Unattached               17.52   NWI 
 
Event 513  High Jump Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Johnson, Cheryl           86 Penn Hills Eagle            NH  
 
Event 515  Long Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Johnson, Cheryl           86 Penn Hills Eagle      15-01.75   NWI 
  2 Renwick, Lynsi            84 Stealth               14-00.50   NWI 
  3 Vignetti, Venessa         85 Unattached            13-07.00   NWI 
  4 Randazza, Amanda          86 Unattached            13-01.50   NWI 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
 -- Randazza, Amanda          86 Unattached                FOUL   NWI 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Coleman, Raymond          86 Wilkinsburg              10.95q  NWI 
  2 Renwick, Luke             86 Stealth                  11.45q  NWI 
  3 Jones, Earnest            85 River City Elite         11.47q  NWI 
  4 Carter, James             86 WOM                      12.43q  NWI 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Coleman, Raymond          86 Wilkinsburg              10.95   NWI 
  2 Renwick, Luke             86 Stealth                  11.45   NWI 
  3 Jones, Earnest            85 River City Elite         11.47   NWI 
  4 Carter, James             86 WOM                      12.43   NWI 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Renwick, Luke             86 Stealth                  23.63   NWI 
  2 Minarik, John             86 Stallions                23.90   NWI 
  3 Jones, Earnest            85 River City Elite         24.04   NWI 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Coleman, Raymond          86 Wilkinsburg              51.75  
  2 Minarik, John             86 Stallions                53.62  
  3 Jeffries, Tom             85 Penn Hills Eagle         58.36  
  4 Carter, James             86 WOM                    1:00.82  
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Minarik, John             86 Stallions              2:12.33  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Busko, Justin             86 SPTC                   4:26.15  
 
Event 563  High Jump Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jeffries, Tom             85 Penn Hills Eagle       5-02.00  
 
Event 565  Long Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bottles, Kory             90 South Butler Fly      18-08.50   NWI 
 
Event 566  Triple Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bottles, Kory             90 South Butler Fly      39-06.25   NWI 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Warning, Jason            85 Monroeville           44-07.00  
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Warning, Jason            85 Monroeville            2-10.25  
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Uhrinek, Christopher      85 Unattached              136-08