Licensed to Three Rivers Association - Organization License
                                                Hy-Tek's Meet Manager 5/20/2003
                  USATF Three Rivers Association - 5/17/2003                   
                            Penn Hills Invitational                            
                            Penn Hills High School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 East, Breana              95 Penn Hills Eagle         16.90q  NWI  4 
  2 Stoney, Ciara             96 Steel City Expre         17.80q  NWI  4 
  3 Douthett, Chelcy          95 Penn Hills Eagle         18.00q  NWI  4 
  4 Webster, Kayla            95 Steel City Expre         18.60q  NWI  2 
  4 Douthett, Ivory           96 Penn Hills Eagle         18.60q  NWI  2 
  6 Stephens, Jade            95 Nadia Track Club         18.70q  NWI  1 
  7 Davis, Chynna             96 Penn Hills Eagle         19.30   NWI  2 
  8 Kelly, Karina             95 Wings of Moon            19.40   NWI  1 
  8 Blackmon, Brianna         95 Inner City Sprin         19.40   NWI  2 
 10 Coleman, Ariel            95 Centre Avenue Ro         19.70   NWI  2 
 10 Carter, Symone            95 Centre Avenue Ro         19.70   NWI  3 
 12 Williams, Jasmine         95 Penn Hills Eagle         20.20   NWI  4 
 12 East, Taylor              97 Penn Hills Eagle         20.20   NWI  3 
 14 Steward, Seraya           97 Penn Hills Eagle         20.40   NWI  2 
 15 Yarosh, Julianna          97 Pacer Track Club         21.70   NWI  3 
 16 Heywood, Carly            96 BumpYes                  22.10   NWI  1 
 17 Heywood, Natalie          97 BumpYes                  22.60   NWI  3 
 18 Sewell, Yvonne            97 Penn Hills Eagle         23.50   NWI  3 
 19 Freeman, Nina             97 Penn Hills Eagle         24.20   NWI  4 
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Douthett, Chelcy          95 Penn Hills Eagle         17.00   NWI 
  2 East, Breana              95 Penn Hills Eagle         17.04   NWI 
  3 Stoney, Ciara             96 Steel City Expre         17.96   NWI 
  4 Webster, Kayla            95 Steel City Expre         18.36   NWI 
  5 Douthett, Ivory           96 Penn Hills Eagle         18.60   NWI 
  6 Stephens, Jade            95 Nadia Track Club         19.51   NWI 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Douthett, Chelcy          95 Penn Hills Eagle         38.34   NWI  3 
  2 Stoney, Ciara             96 Steel City Expre         39.80   NWI  2 
  3 East, Breana              95 Penn Hills Eagle         40.59   NWI  2 
  4 Douthett, Ivory           96 Penn Hills Eagle         41.69   NWI  4 
  5 Wright, Tara              95 Nadia Track Club         41.96   NWI  3 
  6 Blackmon, Brianna         95 Inner City Sprin         42.44   NWI  1 
  7 Stephens, Jade            95 Nadia Track Club         42.89   NWI  2 
  8 Webster, Kayla            95 Steel City Expre         43.47   NWI  1 
  9 Steward, Seraya           97 Penn Hills Eagle         45.57   NWI  3 
 10 Davis, Chynna             96 Penn Hills Eagle         45.90   NWI  2 
 11 Yarosh, Julianna          97 Pacer Track Club         46.29   NWI  1 
 12 Williams, Jasmine         95 Penn Hills Eagle         48.46   NWI  3 
 13 Sewell, Yvonne            97 Penn Hills Eagle         55.57   NWI  4 
 14 East, Taylor              97 Penn Hills Eagle         56.88   NWI  1 
 15 Freeman, Nina             97 Penn Hills Eagle       1:03.30   NWI  1 
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Douthett, Chelcy          95 Penn Hills Eagle       1:22.30   1 
  2 Smith, Ariele             95 Nadia Track Club       1:22.75   2 
  3 East, Breana              95 Penn Hills Eagle       1:30.80   3 
  4 Douthett, Ivory           96 Penn Hills Eagle       1:32.56   3 
  5 Stephens, Jade            95 Nadia Track Club       1:32.79   1 
  6 Wright, Tara              95 Nadia Track Club       1:35.38   3 
  7 Barber, Emily             95 Wings of Moon          1:36.90   1 
  8 Webster, Kayla            95 Steel City Expre       1:41.93   2 
  9 Davis, Chynna             96 Penn Hills Eagle       1:43.70   1 
 10 Steward, Seraya           97 Penn Hills Eagle       1:45.02   2 
 11 Williams, Jasmine         95 Penn Hills Eagle       1:48.30   2 
 12 Heywood, Natalie          97 BumpYes                1:52.52   1 
 13 East, Taylor              97 Penn Hills Eagle       2:08.36   2 
 14 Sewell, Yvonne            97 Penn Hills Eagle       2:14.18   3 
 15 Freeman, Nina             97 Penn Hills Eagle       2:19.62   3 
 
Event 4  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wright, Tara              95 Nadia Track Club       3:34.00  
  2 Barber, Emily             95 Wings of Moon          3:43.00  
  3 Williams, Tamisha         95 Monroeville Area       3:48.00  
  4 Williams, Tameka          95 Monroeville Area       3:49.00  
 
Event 5  1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Ariele             95 Nadia Track Club       6:43.10  
 
Event 6  1500 Meter Race Walk Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Yarosh, Julianna          97 Pacer Track Club      13:10.00  
 
Event 7  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Penn Hills Eagles Track Club  'A'                   1:10.00  
  2 Penn Hills Eagles Track Club  'B'                   1:20.00  
 
Event 8  Long Jump Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Ariele             95 Nadia Track Club       8-06.50   NWI 
  2 Heywood, Natalie          97 BumpYes                6-04.50   NWI 
  3 Heywood, Carly            96 BumpYes                5-05.50   NWI 
  4 Stephens, Jade            95 Nadia Track Club       5-02.50   NWI 
  5 Nixon, Toni               95 River City Elite       4-08.50   NWI 
  6 Carter, Symone            95 Centre Avenue Ro       4-06.00   NWI 
  7 Kelly, Karina             95 Wings of Moon             8.00   NWI 
  8 Coleman, Ariel            95 Centre Avenue Ro          5.00   NWI 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Wilkerson, Iman           93 River City Elite         14.40q  NWI  3 
  2 McClain, Asia             93 Steel City Expre         15.30q  NWI  4 
  3 Epps, Ella                93 Steel City Expre         15.40q  NWI  2 
  4 Jemison, Kandace          93 Centre Avenue Ro         15.50q  NWI  2 
  5 Waithe, Camille           93 Steel City Expre         15.60q  NWI  2 
  6 Douglass, Deanna          94 Penn Hills Eagle         16.30q  NWI  3 
  7 East, Shaina              93 Penn Hills Eagle        J16.30   NWI  2 
  8 Pannell, Jada             94 Penn Hills Eagle        J16.30   NWI  4 
  9 Schifino, Gloria          94 Penn Hills Eagle         16.50   NWI  3 
 10 Paladino, Natalie         93 Pacer Track Club         16.70   NWI  4 
 11 Brown, Miya               93 Centre Avenue Ro         16.80   NWI  2 
 11 McClary, Cierra           94 River City Elite         16.80   NWI  3 
 13 Oliver, Shyra             94 Penn Hills Eagle         17.10   NWI  1 
 14 White, Amber              94 Nadia Track Club         17.30   NWI  1 
 15 Forbes, Deaundra          94 Nadia Track Club         17.40   NWI  1 
 15 Bell, Cidney              94 Penn Hills Eagle         17.40   NWI  3 
 17 Law, TreShawnda           93 Wings of Moon            17.90   NWI  3 
 18 Scroggins, Danielle       93 Penn Hills Eagle         18.10   NWI  1 
 19 Schuster, Abbie           94 Pacer Track Club         18.80   NWI  1 
 20 Coates, Talaisha          93 Centre Avenue Ro         18.90   NWI  4 
 20 Edward, S.Cydney          93 Sprinters                18.90   NWI  1 
 20 Brown, Austin             94 Penn Hills Eagle         18.90   NWI  4 
 23 Ford, Taylor              93 Penn Hills Eagle         19.20   NWI  2 
 24 Wesley, Jaela             93 Penn Hills Eagle         19.40   NWI  4 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Wilkerson, Iman           93 River City Elite         14.02   NWI 
  2 McClain, Asia             93 Steel City Expre         14.41   NWI 
  3 Epps, Ella                93 Steel City Expre         14.62   NWI 
  4 Waithe, Camille           93 Steel City Expre         15.84   NWI 
  5 Douglass, Deanna          94 Penn Hills Eagle         17.10   NWI 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Wilkerson, Iman           93 River City Elite         30.83   NWI  2 
  2 McClain, Asia             93 Steel City Expre         31.99   NWI  2 
  3 Epps, Ella                93 Steel City Expre         32.00   NWI  1 
  4 Waithe, Camille           93 Steel City Expre         32.72   NWI  4 
  5 Simmons, Carla            93 Wings of Moon            33.36   NWI  3 
  6 Douglass, Deanna          94 Penn Hills Eagle         36.34   NWI  2 
  7 McClary, Cierra           94 River City Elite         36.84   NWI  3 
  8 White, Amber              94 Nadia Track Club         37.24   NWI  1 
  9 Schifino, Gloria          94 Penn Hills Eagle         37.82   NWI  4 
 10 East, Shaina              93 Penn Hills Eagle         37.89   NWI  1 
 11 Bell, Cidney              94 Penn Hills Eagle         37.97   NWI  3 
 12 Oliver, Shyra             94 Penn Hills Eagle         38.06   NWI  1 
 13 Forbes, Deaundra          94 Nadia Track Club         39.17   NWI  3 
 14 Brown, Austin             94 Penn Hills Eagle         39.46   NWI  2 
 15 Edward, S.Cydney          93 Sprinters                41.64   NWI  4 
 16 Scroggins, Danielle       93 Penn Hills Eagle         45.90   NWI  2 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Simmons, Carla            93 Wings of Moon          1:13.30   2 
  2 Wright, Tayler            94 Nadia Track Club       1:20.30   1 
  3 Paladino, Natalie         93 Pacer Track Club       1:23.40   1 
  4 McClary, Cierra           94 River City Elite       1:26.12   2 
  5 Bell, Cidney              94 Penn Hills Eagle       1:27.98   2 
  6 Brown, Austin             94 Penn Hills Eagle       1:30.80   1 
  7 Oliver, Shyra             94 Penn Hills Eagle       1:31.50   1 
  8 Scroggins, Danielle       93 Penn Hills Eagle       1:42.51   2 
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wright, Tayler            94 Nadia Track Club       2:57.00  
  2 Simmons, Carla            93 Wings of Moon          2:59.00  
  3 Watzlaf, Natalia          94 Pacer Track Club       3:30.00  
  4 Boerio, Natalie           93 Wings of Moon          3:43.00  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wright, Tayler            94 Nadia Track Club       6:28.30  
  2 Watzlaf, Natalia          94 Pacer Track Club       6:45.00  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gregory, Joy              93 Pacer Track Club      12:31.00  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Penn Hills Eagles Track Club  'A'                   1:10.00  
  2 Pacer Track Club  'A'                               1:20.00  
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gregory, Joy              93 Pacer Track Club       2-06.00  
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilkerson, Iman           93 River City Elite      12-11.00   NWI 
  2 Paladino, Natalie         93 Pacer Track Club      10-06.00   NWI 
  3 Watzlaf, Natalia          94 Pacer Track Club       9-07.00   NWI 
  4 Arnold, Meagan            94 South Park Track       9-03.50   NWI 
  5 White, Amber              94 Nadia Track Club       8-10.00   NWI 
  6 Rapp, Mary                94 Butler Stealth         7-03.50   NWI 
  7 Good, Rebecca             94 Pacer Track Club       5-11.50   NWI 
 -- Forbes, Deaundra          94 Nadia Track Club          FOUL   NWI 
 -- Epps, Ella                93 Steel City Expre          FOUL   NWI 
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ford, Taylor              93 Penn Hills Eagle      16-03.25  
  2 Boerio, Natalie           93 Wings of Moon         13-09.75  
  3 Wesley, Jaela             93 Penn Hills Eagle       9-06.50  
  4 Perkins, Ashley           94 Penn Hills Eagle       8-09.50  
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Boerio, Natalie           93 Wings of Moon            38-06  
  2 Rapp, Mary                94 Butler Stealth           29-06  
  3 Good, Rebecca             94 Pacer Track Club         29-04  
  4 Perkins, Ashley           94 Penn Hills Eagle         17-10  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Pisarcik, Haley           91 South Park Track         14.00q  NWI  5 
  2 Adanlete, Gisele          91 Steel City Expre         14.10q  NWI  1 
  3 Lee, Jordan               92 Steel City Expre         14.20q  NWI  2 
  4 Carter, Chayla            91 Penn Hills Eagle         14.50q  NWI  6 
  5 Parker, Raynell           91 River City Elite         14.80q  NWI  3 
  6 Lewis, Agena              91 Penn Hills Eagle         15.10q  NWI  4 
  7 Fields, Paige             92 Steel City Expre        J15.10   NWI  6 
  8 Bedner, Paige             91 Wings of Moon            15.20   NWI  5 
  8 Cook, Zoe                 92 Wings of Moon            15.20   NWI  3 
 10 Pryor, Jordon             91 TeamUnique               15.30   NWI  4 
 10 Lowe, Chelsey             92 BumpYes                  15.30   NWI  2 
 12 Wilson, Shaniqua          91 TeamUnique               15.40   NWI  5 
 12 Sims, Monique             92 Centre Avenue Ro         15.40   NWI  6 
 12 Harris, Parris            91 Sprinters                15.40   NWI  7 
 15 Brewer, Adrenna           92 Inner City Sprin         15.50   NWI  6 
 15 Cager, Breona             92 Wings of Moon            15.50   NWI  2 
 15 Johnson, Erica            91 Nadia Track Club         15.50   NWI  3 
 18 Ransom, Jalisa            92 Wings of Moon            15.60   NWI  6 
 19 Oliver, TaCeri            92 Penn Hills Eagle         15.90   NWI  1 
 20 Triplett, Shaqualah       92 Wilkinsburg              16.10   NWI  7 
 21 McLendon, Taylor          92 Steel City Expre         16.20   NWI  4 
 22 Cardine, Trinity          92 Unattached               16.50   NWI  2 
 23 Law, Ivory                92 Wings of Moon            16.60   NWI  3 
 23 Turner, Talisha           92 Sprinters                16.60   NWI  7 
 25 Brown, Shakiyla           92 Centre Avenue Ro         16.70   NWI  2 
 25 Lauer, Chelsea            92 South Butler Fly         16.70   NWI  4 
 27 Davis, Amara              92 Penn Hills Eagle         16.90   NWI  1 
 27 Lewis, Taylor             91 Wings of Moon            16.90   NWI  1 
 29 Rock, Chelsey             91 Butler Stealth           17.00   NWI  1 
 30 Stewart, Latorva          91 Penn Hills Eagle         17.10   NWI  7 
 31 Little-John, Monlaya      92 Sprinters                17.20   NWI  7 
 31 Edwards, Racona           92 Sprinters                17.20   NWI  7 
 33 Wesley, Jasmine           92 Penn Hills Eagle         18.50   NWI  1 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Lee, Jordan               92 Steel City Expre         13.91   NWI 
  2 Adanlete, Gisele          91 Steel City Expre         13.94   NWI 
  3 Pisarcik, Haley           91 South Park Track         14.22   NWI 
  4 Carter, Chayla            91 Penn Hills Eagle         14.41   NWI 
  5 Lewis, Agena              91 Penn Hills Eagle         15.41   NWI 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lee, Jordan               92 Steel City Expre         28.82   NWI  1 
  2 Adanlete, Gisele          91 Steel City Expre         29.27   NWI  1 
  3 Fisher, Dontaya           91 Penn Hills Eagle         29.96   NWI  1 
  4 Cook, Zoe                 92 Wings of Moon            31.79   NWI  6 
  5 Lewis, Agena              91 Penn Hills Eagle         32.33   NWI  4 
  6 Fields, Paige             92 Steel City Expre         32.38   NWI  1 
  7 Ransom, Jalisa            92 Wings of Moon            32.73   NWI  1 
  8 Oliver, TaCeri            92 Penn Hills Eagle         32.85   NWI  3 
  9 Brewer, Adrenna           92 Inner City Sprin         33.03   NWI  5 
 10 Johnson, Erica            91 Nadia Track Club         33.33   NWI  3 
 11 Cager, Breona             92 Wings of Moon            33.47   NWI  2 
 12 Turner, Talisha           92 Sprinters                35.53   NWI  7 
 13 Harris, Parris            91 Sprinters                35.66   NWI  6 
 14 Edwards, Racona           92 Sprinters                36.29   NWI  7 
 15 Davis, Amara              92 Penn Hills Eagle         36.53   NWI  6 
 16 McLendon, Taylor          92 Steel City Expre         37.32   NWI  2 
 17 Stewart, Latorva          91 Penn Hills Eagle         40.25   NWI  6 
 18 Pepper, London            92 Penn Hills Eagle         40.93   NWI  5 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lee, Jordan               92 Steel City Expre       1:05.70   4 
  2 Adanlete, Gisele          91 Steel City Expre       1:07.30   1 
  3 Fisher, Dontaya           91 Penn Hills Eagle       1:08.00   1 
  4 Camacho, Nina             91 Pacer Track Club       1:11.30   2 
  5 Parker, Raynell           91 River City Elite       1:11.50   2 
  6 Bedner, Paige             91 Wings of Moon          1:12.10   3 
  7 Carter, Chayla            91 Penn Hills Eagle       1:13.50   5 
  8 Ransom, Jalisa            92 Wings of Moon          1:16.50   5 
  9 Cager, Breona             92 Wings of Moon          1:18.70   4 
 10 Johnson, Erica            91 Nadia Track Club       1:20.20   2 
 11 Oliver, TaCeri            92 Penn Hills Eagle       1:20.60   1 
 12 Kilcrease, Markita        91 Penn Hills Eagle       1:22.30   5 
 13 Wilson, Shaniqua          91 TeamUnique             1:24.90   2 
 14 Lewis, Taylor             91 Wings of Moon          1:25.30   4 
 15 Turner, Talisha           92 Sprinters              1:25.90   4 
 16 Lewis, Agena              91 Penn Hills Eagle       1:30.60   2 
 17 Brewer, Adrenna           92 Inner City Sprin       1:34.40   4 
 18 Davis, Amara              92 Penn Hills Eagle       1:40.30   1 
 19 Pepper, London            92 Penn Hills Eagle       1:40.50   2 
 20 Stewart, Latorva          91 Penn Hills Eagle       1:40.70   5 
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pisarcik, Haley           91 South Park Track       2:32.00  
  2 Carl, Samantha            92 Pacer Track Club       2:44.00  
  3 Presnar, Leah             91 Erie Wave Track        2:46.00  
  3 Taylor, Ali               91 Penn Hills Eagle       2:46.00  
  5 Camacho, Nina             91 Pacer Track Club       2:56.00  
  6 Scheirman, Sara           91 Pacer Track Club       3:11.00  
  7 Pepper, London            92 Penn Hills Eagle       3:32.00  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carl, Samantha            92 Pacer Track Club       5:30.50  
  2 Taylor, Ali               91 Penn Hills Eagle       5:36.10  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor, Ali               91 Penn Hills Eagle      12:49.30  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Adomat, Lindsey           91 Pacer Track Club      11:10.00  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kovach, Kellee            91 Wings of Moon            18.43   NWI 
  2 Dupree, Amanda            91 TeamUnique               18.56   NWI 
  3 Robleski, Brandy          91 Butler Stealth           21.29   NWI 
  4 Clemons, My'lesha         91 TeamUnique               30.18   NWI 
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Steel City Express  'A'                               56.40  
  2 TeamUnique  'A'                                     1:00.00  
  3 Pittsburgh Sprinters  'A'                           1:10.00  
  4 Penn Hills Eagles Track Club  'A'                   1:20.00  
 
Event 211  High Jump Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clemons, My'lesha         91 TeamUnique             4-00.00  
  2 Yuhas, Grace              92 Penn Hills Eagle       3-10.00  
  2 Kovach, Kellee            91 Wings of Moon          3-10.00  
  2 Bedner, Paige             91 Wings of Moon          3-10.00  
 -- Lauer, Chelsea            92 South Butler Fly          FAIL  
 -- Scheirman, Sara           91 Pacer Track Club          FAIL  
 -- Steward, Dakota           92 South Butler Fly          FAIL  
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Presnar, Leah             91 Erie Wave Track       14-00.00   NWI 
  2 Lowe, Chelsey             92 BumpYes               12-00.00   NWI 
  2 Cygan, Casandra           91 Butler Stealth        12-00.00   NWI 
  4 Rapp, Juliette            92 Butler Stealth        11-08.50   NWI 
  4 Cook, Zoe                 92 Wings of Moon         11-08.50   NWI 
  6 Clemons, My'lesha         91 TeamUnique            11-06.75   NWI 
  7 Fields, Paige             92 Steel City Expre      10-11.75   NWI 
  8 Yuhas, Grace              92 Penn Hills Eagle      10-11.50   NWI 
  9 Brown, Shakiyla           92 Centre Avenue Ro      10-05.00   NWI 
 10 Sims, Monique             92 Centre Avenue Ro      10-01.00   NWI 
 11 Heywood, Alema            92 BumpYes                9-04.50   NWI 
 12 Dupree, Amanda            91 TeamUnique             8-11.00   NWI 
 13 Robleski, Brandy          91 Butler Stealth         8-04.00   NWI 
 14 Unico, Gretchen           91 Pacer Track Club       7-05.75   NWI 
 15 Adomat, Lindsey           91 Pacer Track Club       5-05.00   NWI 
 -- Steward, Dakota           92 South Butler Fly          FOUL   NWI 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Patterson, Breanne        91 Penn Hills Eagle      30-11.50  
  2 Novacek, Grace            91 Wings of Moon         24-05.75  
  3 Cardine, Trinity          92 Unattached            23-02.50  
  4 Heywood, Alema            92 BumpYes               17-03.75  
  5 Lowe, Chelsey             92 BumpYes               17-01.25  
  6 Willtrout, Myriah         92 South Butler Fly      16-00.00  
  7 Unico, Gretchen           91 Pacer Track Club      14-07.00  
  8 Plummer, Chelsey          92 Beaver County Tr      12-00.00  
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Patterson, Breanne        91 Penn Hills Eagle         62-02  
  2 Novacek, Grace            91 Wings of Moon            61-10  
  3 Cygan, Casandra           91 Butler Stealth           50-10  
  4 Rapp, Juliette            92 Butler Stealth           47-07  
  5 Rock, Chelsey             91 Butler Stealth           40-10  
  6 Willtrout, Myriah         92 South Butler Fly         36-02  
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cardine, Trinity          92 Unattached               59-00  
  2 Rapp, Juliette            92 Butler Stealth           56-04  
  3 Cygan, Casandra           91 Butler Stealth           45-04  
  4 Patterson, Breanne        91 Penn Hills Eagle         42-02  
  5 Heywood, Alema            92 BumpYes                  39-10  
  6 Willtrout, Myriah         92 South Butler Fly         31-00  
  7 Plummer, Chelsey          92 Beaver County Tr         28-06  
  8 Adomat, Lindsey           91 Pacer Track Club         17-06  
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Epps, Heather             90 Steel City Expre         13.50q  NWI  5 
  2 Fowler, Taelor            89 Steel City Expre         13.60q  NWI  1 
  3 Iqwe, Sasha               89 Monroeville Area         13.90q  NWI  6 
  4 Wilmore, Brittney         89 Penn Hills Eagle         14.10q  NWI  3 
  5 Wood, Jasmine             89 Monroeville Area         14.30q  NWI  2 
  6 Mason, Shalita            90 TeamUnique              J14.30q  NWI  5 
  7 Phipps, Jamaya            90 Steel City Expre         14.40   NWI  6 
  7 Simmons, Sarafina         89 Steel City Expre         14.40   NWI  1 
  7 Scales, Vanesha           89 Centre Avenue Ro         14.40   NWI  1 
  7 Johnson, Felicia          90 Nadia Track Club         14.40   NWI  5 
  7 Labash, Chanelle          89 Mon Valley Track         14.40   NWI  2 
 12 Blount, Sydney            89 Monroeville Area         14.80   NWI  3 
 13 Choudry, Chelsea          90 TeamUnique               14.90   NWI  4 
 13 McKenzie, Patrice         90 Steel City Expre         14.90   NWI  2 
 15 Smalls, Brittany          89 Penn Hills Eagle         15.00   NWI  1 
 16 Hashmi, Hannah            90 South Butler Fly         15.10   NWI  3 
 17 Alston, Tyahna            89 Wings of Moon            15.20   NWI  1 
 18 Williams, Jazminn         90 Centre Avenue Ro         15.40   NWI  4 
 19 Costs, Patrice            90 Sprinters                15.70   NWI  2 
 20 Galatic, Kayla            89 Pacer Track Club         16.10   NWI  3 
 21 Good, Amy                 90 Pacer Track Club         16.60   NWI  6 
 21 Gillespie, Megan          90 Erie Wave Track          16.60   NWI  4 
 21 Lucas, Kiesha             89 Centre Avenue Ro         16.60   NWI  2 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Fowler, Taelor            89 Steel City Expre         13.24   NWI 
  2 Epps, Heather             90 Steel City Expre         13.72   NWI 
  3 Wood, Jasmine             89 Monroeville Area         13.79   NWI 
  4 Iqwe, Sasha               89 Monroeville Area         13.82   NWI 
  5 Wilmore, Brittney         89 Penn Hills Eagle         13.90   NWI 
  6 Mason, Shalita            90 TeamUnique               14.66   NWI 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Fowler, Taelor            89 Steel City Expre         27.80   NWI  1 
  2 Akrie, Tori               90 Steel City Expre         27.87   NWI  2 
  3 Wood, Jasmine             89 Monroeville Area         28.24   NWI  2 
  4 Epps, Heather             90 Steel City Expre         29.27   NWI  2 
  5 Simmons, Sarafina         89 Steel City Expre         29.30   NWI  5 
  6 Blount, Sydney            89 Monroeville Area         30.34   NWI  5 
  7 Iqwe, Sasha               89 Monroeville Area         30.39   NWI  3 
  8 McKenzie, Patrice         90 Steel City Expre         30.71   NWI  3 
  9 Moody, Morgan             89 River City Elite         30.73   NWI  3 
 10 Alston, Tyahna            89 Wings of Moon            31.01   NWI  1 
 11 Phipps, Jamaya            90 Steel City Expre         31.40   NWI  4 
 12 Clemons, Shamise          90 Nadia Track Club         31.41   NWI  1 
 13 Johnson, Felicia          90 Nadia Track Club         31.60   NWI  5 
 14 Smith, Becky              89 Wings of Moon            31.85   NWI  5 
 15 Smalls, Brittany          89 Penn Hills Eagle         32.42   NWI  1 
 16 Costs, Patrice            90 Sprinters                34.88   NWI  2 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Akrie, Tori               90 Steel City Expre       1:03.36   1 
  2 Simmons, Sarafina         89 Steel City Expre       1:07.60   2 
  3 Smith, Becky              89 Wings of Moon          1:08.60   4 
  4 Moody, Morgan             89 River City Elite       1:11.60   4 
  5 Clemons, Shamise          90 Nadia Track Club       1:12.70   2 
  6 Ferita, Whitney           90 Mon Valley Track       1:14.70   3 
  6 Johnson, Felicia          90 Nadia Track Club       1:14.70   3 
  8 Fowler, Taelor            89 Steel City Expre       1:14.90   1 
  9 McKenzie, Patrice         90 Steel City Expre       1:15.30   3 
 10 Smalls, Brittany          89 Penn Hills Eagle       1:19.70   1 
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Benn, Janessa             90 Nadia Track Club       2:34.00  
  2 Smith, Becky              89 Wings of Moon          2:42.00  
  3 Clemons, Shamise          90 Nadia Track Club       2:53.00  
  4 Moody, Morgan             89 River City Elite       2:59.00  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Benn, Janessa             90 Nadia Track Club       5:26.60  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ostrowski, Christine      89 Penn Hills Eagle      12:31.30  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Rhone, Jasmine            89 Allegheny Track          16.58   NWI  1 
  2 Smith, Ashley             90 Nadia Track Club         17.89   NWI  2 
  3 Weifling, Leanne          89 South Butler Fly         18.83   NWI  1 
  4 Johnson, Gaelle           89 Penn Hills Eagle         18.94   NWI  2 
  5 Barron, Tricia            90 Pacer Track Club         19.06   NWI  1 
  6 Labash, Chanelle          89 Mon Valley Track         21.55   NWI  2 
  7 Choudry, Chelsea          90 TeamUnique               23.65   NWI  1 
  8 Drnjevich, Lindsey        90 TeamUnique               23.67   NWI  2 
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Steel City Express  'A'                               52.01  
  2 Penn Hills Eagles Track Club  'A'                     54.60  
  3 Monroeville Area Activity Cent  'A'                   54.97  
 
Event 312  High Jump Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barron, Tricia            90 Pacer Track Club       4-06.00  
  2 Labash, Chanelle          89 Mon Valley Track       4-02.00  
  3 Doby, Samantha            89 South Park Track       4-00.00  
  3 Gillespie, Megan          90 Erie Wave Track        4-00.00  
  3 Choudry, Chelsea          90 TeamUnique             4-00.00  
  6 Arnold, Cassie            89 South Park Track       3-10.00  
  7 Drnjevich, Lindsey        90 TeamUnique             3-08.00  
 -- Smith, Ashley             90 Nadia Track Club          FAIL  
 -- Parise, Maria             90 Wings of Moon             FAIL  
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Barron, Tricia            90 Pacer Track Club      14-08.50   NWI 
  2 Blount, Sydney            89 Monroeville Area      13-04.00   NWI 
  3 Scales, Vanesha           89 Centre Avenue Ro      12-10.50   NWI 
  4 Goode, Touri              90 Penn Hills Eagle      12-09.50   NWI 
  5 Weifling, Leanne          89 South Butler Fly      12-08.50   NWI 
  6 Doby, Samantha            89 South Park Track      12-05.50   NWI 
  7 Arnold, Cassie            89 South Park Track      12-05.00   NWI 
  8 Hashmi, Hannah            90 South Butler Fly      12-03.00   NWI 
  9 Ferita, Whitney           90 Mon Valley Track      11-09.50   NWI 
 10 Good, Amy                 90 Pacer Track Club      10-05.00   NWI 
 11 Smith, Ashley             90 Nadia Track Club       7-00.00   NWI 
 -- Drnjevich, Lindsey        90 TeamUnique                FOUL   NWI 
 -- Gillespie, Megan          90 Erie Wave Track           FOUL   NWI 
 -- Williams, Jazminn         90 Centre Avenue Ro          FOUL   NWI 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Jamie              90 Monroeville Area      29-05.00   NWI 
  2 Hashmi, Hannah            90 South Butler Fly      24-08.00   NWI 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cooper, Sarah             89 South Butler Fly      29-07.50  
  2 DeLacrus, Brittney        89 Steel City Expre      28-06.00  
  3 Burns, Amanda             89 Butler Stealth        27-10.50  
  4 Jefferson, Autumn         90 Steel City Expre      27-03.50  
  5 Arnold, Cassie            89 South Park Track      26-04.50  
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cooper, Sarah             89 South Butler Fly      76-03.50  
  2 Cleary, Erin              89 Erie Wave Track          75-06  
  3 DeLacrus, Brittney        89 Steel City Expre      64-09.50  
  4 Burns, Amanda             89 Butler Stealth        52-03.50  
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Burns, Amanda             89 Butler Stealth           53-08  
  2 Cleary, Erin              89 Erie Wave Track       51-05.50  
  3 Good, Amy                 90 Pacer Track Club         45-08  
  4 Murphy, Alexis            90 Stallions                35-04  
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Coleman, Kadasha          88 Inner City Sprin         10.10q  NWI  2 
  2 Anderson, Cydney          88 BumpYes                  13.50q  NWI  2 
  3 Brooks, Caroline          87 Wolverines Track         13.60q  NWI  2 
  4 Carter, Deseia            87 Stallions                13.90q  NWI  1 
  5 Fisher, Tiffany           88 Penn Hills Eagle         14.20q  NWI  2 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Coleman, Kadasha          88 Inner City Sprin         12.94   NWI  1 
  2 McClung, Jessica          88 River City Elite         13.26   NWI  2 
  3 Anderson, Cydney          88 BumpYes                  13.46   NWI  1 
  4 Brown, Brooke             87 Penn Hills Eagle         13.56   NWI  1 
  5 Carter, Deseia            87 Stallions                14.57   NWI  1 
  6 Henderson, Danielle       88 River City Elite       1:12.65   NWI  2 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Coleman, Kadasha          88 Inner City Sprin         27.60   NWI 
  2 Huff, Faith               87 Stallions                28.34   NWI 
  3 Fapohunda, Wunmi          88 Monroeville Area         28.94   NWI 
  4 Carter, Deseia            87 Stallions                29.78   NWI 
  5 Blount, Maranda           88 Monroeville Area         33.06   NWI 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Coleman, Kadasha          88 Inner City Sprin       1:08.12   1 
  2 Washington, Chelsey       88 Penn Hills Eagle       1:14.99   2 
  3 Blount, Maranda           88 Monroeville Area       1:18.90   1 
  4 Henderson, Danielle       88 River City Elite       1:37.37   1 
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lewis, Ahna               88 West Virginia Fl       2:29.00  
  2 Henderson, Danielle       88 River City Elite       3:00.00  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lewis, Ahna               88 West Virginia Fl       5:10.30  
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Novacek, Becky            88 Wings of Moon          5-00.00  
  2 Cardine, America          88 Unattached             4-04.00  
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Miller, Mara              87 Wolverines Track      16-02.00   NWI 
  2 Cardine, America          88 Unattached            15-00.00   NWI 
  3 Behr, Katherine           87 Wolverines Track      13-11.00   NWI 
  4 Anderson, Cydney          88 BumpYes               13-06.00   NWI 
  5 Fisher, Tiffany           88 Penn Hills Eagle      13-02.00   NWI 
  6 Fapohunda, Wunmi          88 Monroeville Area      13-01.50   NWI 
  7 Foote, Latosha            87 Centre Avenue Ro      12-08.00   NWI 
  8 Carter, Deseia            87 Stallions             12-05.50   NWI 
  9 Wilder, Teresa            88 Monroeville Area      12-05.00   NWI 
 10 Huff, Faith               87 Stallions             12-02.00   NWI 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Miller, Mara              87 Wolverines Track      32-03.00   NWI 
  2 Novacek, Becky            88 Wings of Moon         31-01.50   NWI 
  3 Coleman, Robyn            88 Steel City Expre      29-08.50   NWI 
  4 Fisher, Tiffany           88 Penn Hills Eagle      29-04.00   NWI 
  5 Behr, Katherine           87 Wolverines Track      29-02.50   NWI 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hill, Chartia             88 Penn Hills Eagle      28-01.75  
  2 Washington, Chelsey       88 Penn Hills Eagle      23-08.75  
  3 Patrick, Melissa          88 South Butler Fly      18-10.50  
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Patrick, Melissa          88 South Butler Fly         66-05  
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Crawford, Montriece       85 Inner City Sprin         14.40q  NWI 
  2 Randazza, Amanda          86 Wolverines Track         14.60q  NWI 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Crawford, Montriece       85 Inner City Sprin         30.75   NWI 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Crawford, Montriece       85 Inner City Sprin       1:16.15  
 
Event 515  Long Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Randazza, Amanda          86 Wolverines Track      14-03.00   NWI 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Randazza, Amanda          86 Wolverines Track      29-08.00   NWI