Licensed to Three Rivers Association - Organization License
                                                Hy-Tek's Meet Manager 5/10/2003
                           Three Rivers Association                            
                         Pacer Track Meet  - 5/10/2003                         
                                Bethel Park HS                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 TYLER, MAYA               95 Steel City               16.67q  NWI  1 
  2 EAST, BREANA              95 Penn Hills               17.01q  NWI  2 
  3 DOUTHETT, CHELCY          95 Penn Hills               17.46q  NWI  2 
  4 STONEY, CIARA             96 Steel City               17.80q  NWI  4 
  5 SIMON, JAMIE              95 Wings of Moon            17.95q  NWI  6 
  6 STEPHENS, JADE            96 Nadia                    18.33q  NWI  1 
  7 MAGGS, MADELIENE          94 Pacer                    18.37   NWI  2 
  8 WEBSTER, KAYLA            95 Steel City               18.88   NWI  4 
  9 BLACKMON, BRIANNA         95 InnerCity Sprint         18.92   NWI  2 
 10 DOUTHETT, IVORY           96 Penn Hills               19.33   NWI  5 
 11 STEWARD, SERAYA           97 Penn Hills               19.88   NWI  1 
 12 KHOR, GABRIELLE           96 Mon Valley               20.50   NWI  4 
 13 EAST, TAYLOR              97 Penn Hills               20.73   NWI  6 
 14 FREEMAN, NINA             97 Penn Hills               22.21   NWI  2 
 15 SEWELL, YVONNE            97 Penn Hills               22.72   NWI  5 
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 TYLER, MAYA               95 Steel City               16.22   NWI 
  2 DOUTHETT, CHELCY          95 Penn Hills               16.97   NWI 
  3 EAST, BREANA              95 Penn Hills               17.36   NWI 
  4 STEPHENS, JADE            96 Nadia                    18.40   NWI 
  5 SIMON, JAMIE              95 Wings of Moon            19.16   NWI 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 TYLER, MAYA               95 Steel City               36.18   NWI  4 
  2 DOUTHETT, CHELCY          95 Penn Hills               36.27   NWI  4 
  3 EAST, BREANA              95 Penn Hills               37.17   NWI  1 
  4 SIMON, JAMIE              95 Wings of Moon            41.28   NWI  3 
  5 STEPHENS, JADE            96 Nadia                    41.31   NWI  2 
  6 WRIGHT, TARA              96 Nadia                    41.35   NWI  2 
  7 WEBSTER, KAYLA            95 Steel City               41.68   NWI  4 
  8 DOUTHETT, IVORY           96 Penn Hills               43.13   NWI  3 
  9 KHOR, GABRIELLE           96 Mon Valley               44.39   NWI  3 
 10 STEWARD, SERAYA           97 Penn Hills               45.56   NWI  4 
 11 KELLEY, KARINA            95 Wings of Moon            45.60   NWI  1 
 12 EAST, TAYLOR              97 Penn Hills               46.96   NWI  1 
 13 YAROSH, JULIANNA          97 Pacer                    47.56   NWI  3 
 14 FREEMAN, NINA             97 Penn Hills               52.66   NWI  1 
 15 SEWELL, YVONNE            97 Penn Hills               54.37   NWI  2 
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 SMITH, ARIELE             95 Nadia                  1:26.78   1 
  2 WRIGHT, TARA              96 Nadia                  1:34.69   1 
  3 KHOR, GABRIELLE           96 Mon Valley             1:35.87   2 
  4 BARBER, EMILY             95 Wings of Moon          1:36.12   1 
  4 STEPHENS, JADE            96 Nadia                  1:36.12   2 
  6 WEBSTER, KAYLA            95 Steel City             1:43.42   1 
 
Event 4  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 SMITH, ARIELE             95 Nadia                  3:16.52  
  2 WRIGHT, TARA              96 Nadia                  3:31.69  
  3 BARBER, EMILY             95 Wings of Moon          3:43.70  
 
Event 5  1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 SMITH, ARIELE             95 Nadia                  6:48.17  
 
Event 6  1500 Meter Race Walk Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 YAROSH, JULIANNA          97 Pacer                 13:12.40  
 
Event 7  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Penn Hills Eagles  'A'                              1:20.00  
 
Event 10  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 SHERRILL, DENZEL          95 Penn Hills               15.07q  NWI  6 
  2 DAVENPORT, CHRIS          95 Penn Hills               16.82q  NWI  2 
  3 SHEGOG, MALIK             95 Wings of Moon            17.18q  NWI  3 
  4 DIBBLE, AVERY             95 Pacer                    17.48q  NWI  2 
  5 NELSON, BRANDON           95 Penn Hills               17.61q  NWI  5 
  6 ROBINSON, BRICE           96 Steel City               17.81q  NWI  1 
  7 ROSE, ERIC                94 Pacer                    17.93   NWI  2 
  8 GREEN, ALLEN              94 Pacer                    18.01   NWI  5 
  9 LABASH, CHRISTIAN         95 Mon Valley               18.33   NWI  3 
 10 BARRON, KYLE              95 Pacer                    18.85   NWI  4 
 11 MAHDI, KEVIN              96 Nadia                    18.91   NWI  5 
 12 PERKINS, ANTHONY          95 Penn Hills               19.33   NWI  6 
 13 SCHIFINO, DONTE           96 Penn Hills               19.43   NWI  5 
 14 EAST, JOSHUA              96 Penn Hills               19.56   NWI  3 
 15 CARTER, TYLER             97 Penn Hills               19.97   NWI  6 
 16 GILBERT, MARK             97 Steel City               20.31   NWI  3 
 17 COOK, CHRISTIAN           95 Wings of Moon            20.84   NWI  2 
 18 SMITH, MILAN              97 Monroeville Area         20.94   NWI  5 
 19 KOWAL, JONATHAN           95 Pacer                    22.27   NWI  6 
 20 BAJKOWSKI, CHESTER        97 South Park               32.76   NWI  4 
 
Event 10  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 SHERRILL, DENZEL          95 Penn Hills               14.84   NWI 
  2 SHEGOG, MALIK             95 Wings of Moon            16.57   NWI 
  3 DAVENPORT, CHRIS          95 Penn Hills               16.83   NWI 
  4 DIBBLE, AVERY             95 Pacer                    16.98   NWI 
  5 NELSON, BRANDON           95 Penn Hills               17.50   NWI 
  6 ROBINSON, BRICE           96 Steel City               17.98   NWI 
 
Event 11  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 SHERRILL, DENZEL          95 Penn Hills               34.08   NWI  2 
  2 DAVENPORT, CHRIS          95 Penn Hills               35.72   NWI  1 
  3 SHEGOG, MALIK             95 Wings of Moon            37.91   NWI  4 
  4 GRIFFIN, ALONTE           95 Steel City               38.61   NWI  1 
  5 MAHDI, KEVIN              96 Nadia                    39.00   NWI  4 
  6 ZELIK, SAMUEL             96 Pacer                    43.31   NWI  1 
  7 GILBERT, MARK             97 Steel City               43.34   NWI  2 
  8 PERKINS, ANTHONY          95 Penn Hills               44.03   NWI  3 
  9 EAST, JOSHUA              96 Penn Hills               44.62   NWI  4 
 10 CARTER, TYLER             97 Penn Hills               45.92   NWI  2 
 11 ROBINSON, BRICE           96 Steel City               46.28   NWI  2 
 12 COOK, CHRISTIAN           95 Wings of Moon            46.35   NWI  1 
 
Event 12  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 GREGORY, JAMES            95 Penn Hills             1:20.09   1 
  2 GRIFFIN, ALONTE           95 Steel City             1:27.62   2 
  3 GUIDO, DEVEN              95 Wings of Moon          1:29.00   1 
  4 LABASH, CHRISTIAN         95 Mon Valley             1:38.68   1 
  5 NELSON, BRANDON           95 Penn Hills             1:42.00   1 
  6 ROBINSON, BRICE           96 Steel City             1:44.75   1 
  7 GILBERT, MARK             97 Steel City             1:45.61   1 
 
Event 13  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 GREGORY, JAMES            95 Penn Hills             3:07.04  
  2 GRIFFIN, ALONTE           95 Steel City             3:11.03  
  3 GUIDO, DEVEN              95 Wings of Moon          3:15.09  
  4 ECKENRODE, GRANT          95 Pacer                  3:22.05  
 
Event 14  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 BARRON, KYLE              95 Pacer                  7:25.63  
 
Event 15  1500 Meter Race Walk Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 LABASH, CHRISTIAN         95 Mon Valley            11:53.70  
  2 BAJKOWSKI, CHESTER        97 South Park            19:35.60  
 
Event 16  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Penn Hills Eagles  'A'                              1:19.88  
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 WILLIS, NASHAY            94 Unified N Flight         14.46q  NWI  2 
  2 WILKERSON, IMAN           93 Unattached               14.49q  NWI  1 
  3 EPPS, ELLA                93 Steel City               14.95q  NWI  5 
  4 MCCLAIN, ASIA             93 Steel City               15.11q  NWI  4 
  5 DOUGLASS, DEANNA          94 Penn Hills               15.56q  NWI  3 
  6 SIMMONS, KARLA            93 Wings of Moon            15.61q  NWI  2 
  7 BECKER, PAIGE             93 Pacer                    15.81   NWI  5 
  8 WAITHE, CAMILE            93 Steel City               15.87   NWI  3 
  9 SCHIFINO, GLORIA          94 Penn Hills               15.91   NWI  5 
 10 PALADINO, NATALIE         93 Pacer                    16.23   NWI  3 
 11 PANNELL, JADA             94 Penn Hills               16.35   NWI  2 
 12 BELL, CIDNEY              94 Penn Hills               16.84   NWI  1 
 13 LAW, TRESHAWNDA           93 Wings of Moon            16.85   NWI  4 
 14 MCCLARY, CIERRA           94 River City Elite         16.89   NWI  1 
 15 EAST, SHAINA              93 Penn Hills               17.09   NWI  3 
 16 WHITE, AMBER              94 Nadia                    17.26   NWI  5 
 17 FORBES, DEAUNDRA          94 Nadia                    17.52   NWI  4 
 18 BROWN, AUSTIN             94 Penn Hills               17.54   NWI  4 
 19 FORD, TAYLOR              93 Penn Hills               17.82   NWI  5 
 20 MOLSTRE, MIKAELA          94 Pacer                    17.89   NWI  6 
 21 WESLEY, JAELA             93 Penn Hills               17.92   NWI  1 
 22 SCHUSTER, ABBIE           94 Pacer                    18.17   NWI  4 
 23 ROEHNER, JULIE            93 Pacer                    18.21   NWI  6 
 24 GREGORY, JOY              93 Pacer                    18.38   NWI  2 
 25 WEISS, EMILY              93 Pacer                    19.49   NWI  2 
 26 DOBRANSKY, CLAIRE         94 Pacer                    20.72   NWI  6 
 27 PERKINS, ASHLEY           94 Penn Hills               22.18   NWI  5 
 28 KINZLER, MEGAN            94 Pacer                    22.87   NWI  1 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 WILKERSON, IMAN           93 Unattached               14.09   NWI 
  2 WILLIS, NASHAY            94 Unified N Flight         14.22   NWI 
  3 MCCLAIN, ASIA             93 Steel City               14.90   NWI 
  4 DOUGLASS, DEANNA          94 Penn Hills               15.54   NWI 
  5 SIMMONS, KARLA            93 Wings of Moon            15.57   NWI 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 WILKERSON, IMAN           93 Unattached               30.97   NWI  2 
  2 WILLIS, NASHAY            94 Unified N Flight         32.83   NWI  3 
  3 SIMMONS, KARLA            93 Wings of Moon            33.00   NWI  2 
  4 MCCLAIN, ASIA             93 Steel City               33.36   NWI  1 
  5 DOUGLASS, DEANNA          94 Penn Hills               34.01   NWI  2 
  6 PANNELL, JADA             94 Penn Hills               35.25   NWI  2 
  7 SCHIFINO, GLORIA          94 Penn Hills               35.37   NWI  4 
  8 WHITE, AMBER              94 Nadia                    36.00   NWI  3 
  9 BELL, CIDNEY              94 Penn Hills               36.06   NWI  1 
 10 MCCLARY, CIERRA           94 River City Elite         36.69   NWI  4 
 11 LAW, TRESHAWNDA           93 Wings of Moon            36.91   NWI  1 
 12 EAST, SHAINA              93 Penn Hills               37.12   NWI  3 
 13 BROWN, AUSTIN             94 Penn Hills               37.54   NWI  1 
 14 GREGORY, JOY              93 Pacer                    39.63   NWI  4 
 15 PALADINO, NATALIE         93 Pacer                    39.83   NWI  3 
 16 FORBES, DEAUNDRA          94 Nadia                    40.68   NWI  1 
 17 MOLSTRE, MIKAELA          94 Pacer                    40.86   NWI  4 
 18 SCHUSTER, ABBIE           94 Pacer                    41.47   NWI  3 
 19 KINZLER, MEGAN            94 Pacer                    45.85   NWI  3 
 20 PERKINS, ASHLEY           94 Penn Hills               52.75   NWI  1 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 WAITHE, CAMILE            93 Steel City             1:16.59   1 
  2 WRIGHT, TAYLER            93 Nadia                  1:16.91   2 
  3 SIMMONS, KARLA            93 Wings of Moon          1:17.34   1 
  4 WILLIS, NASHAY            94 Unified N Flight       1:20.00   2 
  5 PALADINO, NATALIE         93 Pacer                  1:20.62   1 
  6 BECKER, JULIA             94 Pacer                  1:21.66   1 
  7 MCCLARY, CIERRA           94 River City Elite       1:25.51   1 
  8 LAW, TRESHAWNDA           93 Wings of Moon          1:26.78   2 
  9 WHITE, AMBER              94 Nadia                  1:30.51   2 
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 WRIGHT, TAYLER            93 Nadia                  2:59.50  
  2 WATZLAF, NATALIA          94 Pacer                  3:28.60  
  3 BOERIO, NATALIE           93 Wings of Moon          3:45.55  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 WRIGHT, TAYLER            93 Nadia                  6:27.95  
  2 WATZLAF, NATALIA          94 Pacer                  7:09.93  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Penn Hills Eagles  'A'                              1:10.29  
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 FORD, TAYLOR              93 Penn Hills               4.76m  
  2 BOERIO, NATALIE           93 Wings of Moon            4.70m  
  3 WESLEY, JAELA             93 Penn Hills               2.78m  
  4 PERKINS, ASHLEY           94 Penn Hills               1.66m  
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 BOERIO, NATALIE           93 Wings of Moon           13.71m  
  2 LARK, TORI                93 South Butler            12.17m  
  3 GOOD, REBECCA             94 Pacer                    8.12m  
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 GREEN, MATTHEW            93 Mon Valley               13.63q  NWI  1 
  2 ROUSE, RICHARD            93 Penn Hills               14.05q  NWI  4 
  3 WASHINGTON, JOE           93 Penn Hills               14.25q  NWI  1 
  4 BUSH, MILES               93 Nadia                    14.43q  NWI  1 
  5 FLORENCE, DERON           93 Wings of Moon            15.11q  NWI  2 
  6 ANDERSON, CHAI            94 Penn Hills               15.25q  NWI  3 
  7 COUNCIL, JOSHUA           94 Unified N Flight         15.45   NWI  5 
  8 DOBBS, JUSTIN             94 Penn Hills               15.48   NWI  1 
  9 THOMPSON, CHRIS           93 Monroeville Area         15.62   NWI  2 
 10 DORSEY, JAHOTE            94 Wings of Moon            15.72   NWI  5 
 11 HARRISON, MATHIS          94 River City Elite         15.74   NWI  4 
 12 MAHDI, TARIQ              93 Nadia                    15.79   NWI  1 
 13 PLOPI, AARON              93 Pacer                    15.80   NWI  6 
 14 TOULOUMES, NIKO           94 Pacer                    15.92   NWI  4 
 15 LARRY, TREVOR             93 Butler Stealth           16.14   NWI  6 
 16 DAVIS, SEDALE             93 InnerCity Sprint         16.29   NWI  5 
 17 BURLEIGH, CHAD            94 Steel City               16.59   NWI  3 
 18 DOBBS, JORDAN             94 Penn Hills               16.98   NWI  5 
 19 SCHMIDT, SAM              94 Butler Stealth           17.06   NWI  6 
 20 TRUVER, CHAD              93 Pacer                    17.20   NWI  6 
 21 LAZENGA, TAYLOR           94 Pacer                    17.63   NWI  6 
 22 LACHELL, NATHAN           94 Pacer                    18.50   NWI  6 
 23 CARSON, JAC               93 Pacer                    19.56   NWI  2 
 24 LACHELL, STEFFEN          94 Pacer                    19.86   NWI  3 
 25 BURNS, STEPHAN            94 Wings of Moon            20.03   NWI  1 
 26 EDWARDS, SHABASS          94 Penn Hills               20.93   NWI  3 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 GREEN, MATTHEW            93 Mon Valley               13.25   NWI 
  2 ROUSE, RICHARD            93 Penn Hills               13.69   NWI 
  3 WASHINGTON, JOE           93 Penn Hills               14.18   NWI 
  4 BUSH, MILES               93 Nadia                    14.20   NWI 
  5 ANDERSON, CHAI            94 Penn Hills               15.15   NWI 
  6 FLORENCE, DERON           93 Wings of Moon            15.28   NWI 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 ROUSE, RICHARD            93 Penn Hills               30.00   NWI  4 
  2 WASHINGTON, JOE           93 Penn Hills               30.90   NWI  3 
  3 BUSH, MILES               93 Nadia                    31.87   NWI  2 
  4 DORSEY, JAHOTE            94 Wings of Moon            33.04   NWI  3 
  5 ANDERSON, CHAI            94 Penn Hills               33.07   NWI  1 
  6 PLOPI, AARON              93 Pacer                    33.38   NWI  2 
  7 PRESBERRY, IZUMI          94 Penn Hills               33.49   NWI  5 
  8 FLORENCE, DERON           93 Wings of Moon            33.69   NWI  3 
  9 GANNON, STEVEN            94 Pacer                    34.03   NWI  5 
  9 COUNCIL, JOSHUA           94 Unified N Flight         34.03   NWI  1 
 11 LARRY, TREVOR             93 Butler Stealth           34.14   NWI  4 
 12 HARRISON, MATHIS          94 River City Elite         34.25   NWI  4 
 13 TOULOUMES, NIKO           94 Pacer                    34.28   NWI  1 
 14 DOBBS, JUSTIN             94 Penn Hills               34.58   NWI  1 
 15 BURLEIGH, CHAD            94 Steel City               34.75   NWI  4 
 16 THOMPSON, CHRIS           93 Monroeville Area         34.84   NWI  1 
 17 MAHDI, TARIQ              93 Nadia                    34.96   NWI  4 
 18 DAVIS, SEDALE             93 InnerCity Sprint         35.13   NWI  3 
 19 ANDERSON=PERRY, QAADIR    93 Penn Hills               35.19   NWI  5 
 20 MOORE, COLEMAN            93 Steel City               35.57   NWI  2 
 21 DOBBS, JORDAN             94 Penn Hills               36.03   NWI  3 
 22 COX, SEAN                 94 Penn Hills               36.08   NWI  3 
 23 GREEN, ALLEN              94 Pacer                    39.38   NWI  4 
 24 LACHELL, NATHAN           94 Pacer                    39.75   NWI  5 
 25 LACHELL, STEFFEN          94 Pacer                    45.19   NWI  5 
 26 FANNING, JAKE             94 Pacer                    47.56   NWI  2 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 PRESBERRY, IZUMI          94 Penn Hills             1:14.68   1 
  2 LARRY, TREVOR             93 Butler Stealth         1:15.22   2 
  3 HARRISON, MATHIS          94 River City Elite       1:15.87   1 
  4 SALTER, SAVON             94 Penn Hills             1:17.00   2 
  5 BURLEIGH, CHAD            94 Steel City             1:21.56   2 
  6 MOORE, COLEMAN            93 Steel City             1:28.51   1 
  7 JEUNELOT, NICK            93 Monroeville Area       1:37.40   1 
  8 FANNING, JAKE             94 Pacer                  1:49.13   3 
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 SALTER, SAVON             94 Penn Hills             2:57.07   1 
  2 GRIFFITH, BRIAN           93 Pacer                  2:58.03   2 
  3 TRUVER, CHAD              93 Pacer                  3:08.01   2 
  4 COUNCIL, JOSHUA           94 Unified N Flight       3:08.04   1 
  5 DUNCAN, ADAM              94 Unattached             3:12.04   1 
  6 ECKENRODE, REESE          94 Pacer                  3:19.00   2 
  7 COLEMAN, DEION            93 Monroeville Area       3:31.09   1 
  8 JEUNELOT, NICK            93 Monroeville Area       3:37.02   1 
  9 CARSON, JAC               93 Pacer                  3:37.05   1 
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 ZIMAK, DONALD             93 Unattached             5:53.59  
  2 GRIFFITH, BRIAN           93 Pacer                  6:03.41  
  3 ECKENRODE, REESE          94 Pacer                  6:44.11  
  4 JEUNELOT, NICK            93 Monroeville Area       8:52.23  
 
Event 155  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 MAHDI, TARIQ              93 Nadia                  8:46.00  
  2 TRUVER, CHAD              93 Pacer                 10:59.10  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Penn Hills Eagles  'A'                              1:03.86  
  2 Penn Hills Eagles  'B'                              1:14.56  
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 ANDERSON=PERRY, QAADIR    93 Penn Hills               5.91m  
  2 BARRETT, LIAM             94 Unattached               5.45m  
  3 SCHMIDT, SAM              94 Butler Stealth           4.98m  
  4 EDWARDS, SHABASS          94 Penn Hills               4.17m  
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 ANDERSON=PERRY, QAADIR    93 Penn Hills              16.16m  
  2 SCHMIDT, SAM              94 Butler Stealth          15.45m  
  3 DUNCAN, ADAM              94 Unattached              15.30m  
  4 EDWARDS, SHABASS          94 Penn Hills              12.58m  
  5 GREEN, ALLEN              94 Pacer                   12.15m  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 CARTER, CHAYLA            91 Penn Hills               14.13q  NWI  5 
  2 LOWE, CHELSEY             92 BumpYes                  14.19q  NWI  5 
  3 DAVIS, JOAN               91 Unified N Flight         14.60q  NWI  1 
  4 CLEMONS, MY'IESHA         91 Team Unique              14.71q  NWI  6 
  5 DUPREE, AMANDA            91 Team Unique              14.73q  NWI  3 
  6 LEWIS, AGENA              91 Penn Hills               14.76q  NWI  2 
  7 BIRD, EMILIE              91 BumpYes                 J14.76   NWI  1 
  8 CARTER-SEWELL, LASHAWNA   92 Penn Hills               14.88   NWI  1 
  9 COOK, ZOEY                92 Wings of Moon            15.06   NWI  4 
 10 RANSOM, JALISA            92 Wings of Moon            15.07   NWI  5 
 11 PRYOR, JORDON             91 Team Unique              15.22   NWI  6 
 12 CYGAN, CASANDRA           91 Butler Stealth           15.23   NWI  1 
 13 FIELDS, PAIGE             92 Steel City               15.32   NWI  2 
 14 BREWER, ADRENNA           92 InnerCity Sprint         15.51   NWI  4 
 15 TAYLOR, KAYLA             92 Unified N Flight         15.56   NWI  2 
 16 CAGER, BREONA             92 Wings of Moon            15.60   NWI  4 
 17 GLADDEN, EBONY            91 Unified N Flight         15.67   NWI  1 
 18 BENNETT, KEIVERA          91 BumpYes                  15.73   NWI  5 
 19 PARKER, RAYNELL           92 River City Elite         15.86   NWI  3 
 20 LAW, IVORIE               92 Wings of Moon            16.32   NWI  2 
 21 HOWELL, LACIE             91 Team Unique              16.71   NWI  6 
 22 PARKS, ASHLYN             92 Monroeville Area         16.73   NWI  3 
 23 DIBBLE, TUGULA            91 Pacer                    19.00   NWI  2 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 CARTER, CHAYLA            91 Penn Hills               13.96   NWI 
  2 DAVIS, JOAN               91 Unified N Flight         14.03   NWI 
  3 CLEMONS, MY'IESHA         91 Team Unique              14.82   NWI 
  4 DUPREE, AMANDA            91 Team Unique              15.07   NWI 
  5 LEWIS, AGENA              91 Penn Hills               15.08   NWI 
  6 LOWE, CHELSEY             92 BumpYes                  15.62   NWI 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 LEE, JORDAN               92 Steel City               29.08   NWI  1 
  2 ADANLETE, GISELE          91 Steel City               29.09   NWI  5 
  3 PISARCIK, HALEY           91 South Park               29.36   NWI  2 
  4 FISHER, DONTAYA           91 Penn Hills               29.64   NWI  1 
  5 DAVIS, JOAN               91 Unified N Flight         30.85   NWI  5 
  6 COOK, ZOEY                92 Wings of Moon            32.17   NWI  4 
  7 CARTER-SEWELL, LASHAWNA   92 Penn Hills               32.63   NWI  3 
  8 CAGER, BREONA             92 Wings of Moon            33.03   NWI  1 
  9 BREWER, ADRENNA           92 InnerCity Sprint         33.04   NWI  5 
 10 LEWIS, AGENA              91 Penn Hills               33.16   NWI  4 
 11 YUHAS, GRACE              92 Penn Hills               34.12   NWI  2 
 12 TOULOUMES, MARIA          92 Pacer                    34.44   NWI  3 
 13 MCLENDON, TAYLOR          92 Steel City               36.05   NWI  1 
 14 LAW, IVORIE               92 Wings of Moon            36.53   NWI  2 
 15 PEPPER, LONDON            92 Penn Hills               38.56   NWI  4 
 16 DIBBLE, TUGULA            91 Pacer                    40.20   NWI  4 
 17 LUEERS, ELISHA            92 Pacer                    43.38   NWI  3 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 LEE, JORDAN               92 Steel City             1:06.84   4 
  2 FISHER, DONTAYA           91 Penn Hills             1:07.07   3 
  3 PISARCIK, HALEY           91 South Park             1:07.09   1 
  4 ADANLETE, GISELE          91 Steel City             1:09.50   1 
  5 CARTER, CHAYLA            91 Penn Hills             1:10.25   2 
  6 DAVIS, JOAN               91 Unified N Flight       1:12.09   3 
  7 BEDNER, PAIGE             91 Wings of Moon          1:13.40   1 
  8 TAYLOR, ALI               91 Penn Hills             1:14.31   4 
  9 CAGER, BREONA             92 Wings of Moon          1:14.76   2 
 10 FROST, RACHEL             91 Pacer                  1:15.60   4 
 11 RANSOM, JALISA            92 Wings of Moon          1:16.93   2 
 12 BREWER, ADRENNA           92 InnerCity Sprint       1:21.01   3 
 13 GLADDEN, EBONY            91 Unified N Flight       1:21.97   3 
 14 TAYLOR, KAYLA             92 Unified N Flight       1:23.88   4 
 15 MAYBURY, CHELSIE          92 Monroeville Area       1:25.34   2 
 16 MCLENDON, TAYLOR          92 Steel City             1:28.50   3 
 17 LAW, IVORIE               92 Wings of Moon          1:29.90   2 
 18 PEPPER, LONDON            92 Penn Hills             1:43.46   4 
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 PISARCIK, HALEY           91 South Park             2:32.05   2 
  2 CARL, SAMANTHA            92 Pacer                  2:43.31   1 
  3 GRANT, DIAMOND            91 Unified N Flight       2:52.65   1 
  4 GORMAN, CHRISTINE         91 Pacer                  2:58.25   2 
  5 TAYLOR, ALI               91 Penn Hills             2:58.50   1 
  6 KELLEY, ERIN              92 Wings of Moon          3:03.25   1 
  7 MAYBURY, CHELSIE          92 Monroeville Area       3:23.81   1 
  8 KILCREASE, MARKITA        91 Penn Hills             3:31.93   1 
  9 PARKS, ASHLYN             92 Monroeville Area       3:38.89   1 
 10 PEPPER, LONDON            92 Penn Hills             3:48.08   2 
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 CARL, SAMANTHA            92 Pacer                  6:11.32  
  2 GRANT, DIAMOND            91 Unified N Flight       6:42.06  
  3 KELLEY, ERIN              92 Wings of Moon          6:45.63  
  4 MAYBURY, CHELSIE          92 Monroeville Area       6:59.81  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 TAYLOR, ALI               91 Penn Hills            12:57.88  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 ADOMAT, LINDSEY           91 Pacer                 11:05.60  
  2 FOWLER, CATREENA          92 South Park            11:10.00  
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Penn Hills Eagles  'A'                                58.37  
  2 Steel City Express  'A'                             1:00.19  
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 PATTERSON, BREANNE        91 Penn Hills               9.16m  
  2 CARDINE, TRINITY          92 Unattached               6.82m  
  3 FOWLER, CATREENA          92 South Park               6.45m  
  4 COUNCIL, DOMINIQUE        92 Unified N Flight         5.66m  
  5 BENNETT, KEIVERA          91 BumpYes                  5.30m  
  6 ZACK, CATLIN              92 Allegheny Track          5.17m  
  7 SCHMIDT, LYDIA            92 Butler Stealth           4.65m  
  8 LOWE, CHELSEY             92 BumpYes                  3.41m  
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 PATTERSON, BREANNE        91 Penn Hills              22.55m  
  2 CARDINE, TRINITY          92 Unattached              13.82m  
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 CARDINE, TRINITY          92 Unattached              17.64m  
  2 TOULOUMES, MARIA          92 Pacer                   16.80m  
  3 PATTERSON, BREANNE        91 Penn Hills              14.68m  
  4 CYGAN, CASANDRA           91 Butler Stealth          13.36m  
  5 BENNETT, KEIVERA          91 BumpYes                 12.05m  
  6 COUNCIL, DOMINIQUE        92 Unified N Flight        11.22m  
  7 YUHAS, GRACE              92 Penn Hills              10.69m  
  8 SCHMIDT, LYDIA            92 Butler Stealth          10.47m  
  9 ADOMAT, LINDSEY           91 Pacer                    6.76m  
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 TAYLER, DAVAUGHN          91 Monroeville Area         13.28q  NWI  1 
  2 RENWICK, LOGAN            91 Butler Stealth           13.39q  NWI  2 
  3 PLOPI, DEREK              91 Pacer                    13.43q  NWI  6 
  4 MOSLEY, EARL              91 InnerCity Sprint         13.52q  NWI  4 
  5 WILKERSON, MICAH          91 Unattached               13.60q  NWI  3 
  6 TYLER, DELBERT            92 Steel City               13.64q  NWI  8 
  7 TAYLOR, JERMAINE          91 Monroeville Area        J13.64   NWI  9 
  8 COLEMAN, RANDALL          92 Steel City               13.75   NWI  4 
  9 BLACKMON, ANDREW          91 InnerCity Sprint         13.86   NWI  8 
 10 WHITELEATHER, M           91 Wings of Moon            13.89   NWI  3 
 11 ASHLEY, ARMAHN            92 Nadia                    13.96   NWI  5 
 12 POLZOT, DEVIN             91 Wings of Moon            14.08   NWI  2 
 13 GRANT, DORAN              92 Unified N Flight         14.09   NWI  7 
 14 HUDSON, DARIEN            91 Wings of Moon            14.14   NWI  5 
 15 PATTERSON, JONATHAN       91 Allegheny Track          14.36   NWI  5 
 16 ALLEN, RYAN               92 Steel City               14.45   NWI  7 
 17 CARONE, NICHOLAS          91 Pacer                    14.48   NWI  2 
 18 BURTON, ANTOINE           91 Wings of Moon            14.56   NWI  6 
 19 BURTON, QUENTON           92 Wings of Moon            14.64   NWI  9 
 20 BEY, BARATA               91 Nadia                    15.08   NWI  4 
 21 WILKERSON, WALTER         91 Mon Valley               15.11   NWI  6 
 22 TOULOUMES, GEORGE         91 Pacer                    15.23   NWI  4 
 23 ALSTON, AHSAN             92 Wings of Moon            15.29   NWI  7 
 24 WEIGAND, DION             91 Wings of Moon            15.31   NWI  8 
 25 MILES, RANDY              92 Penn Hills               15.32   NWI  7 
 26 FISHER, OSYRUS            92 Penn Hills               15.43   NWI  6 
 27 MARCHIONDA, D             91 Wings of Moon            15.45   NWI  9 
 28 BLISS, MATTHEW            91 Pacer                    15.64   NWI  3 
 29 LUDWICZAK, CHRISTOPHER    92 South Butler             15.66   NWI  6 
 30 SALTER, SAFFEON           92 Penn Hills               15.73   NWI  2 
 31 KUBIAK, JUSTIN            91 Pacer                    15.85   NWI  8 
 32 PALADINO, JOEY            91 Unattached               15.93   NWI  4 
 33 ANDERSON, ALONZO          92 Penn Hills               16.02   NWI  8 
 34 CORE, STEVEN              92 South Butler             16.11   NWI  1 
 35 SINCLAIR, CHRISTOPHER     92 Pacer                    16.21   NWI  5 
 36 TRUVER, SEAN              91 Pacer                    16.59   NWI  4 
 37 ROSENBUSCH, EDDIE         92 South Park               16.94   NWI  2 
 37 ROBINSON, JUSTIN          91 Penn Hills               16.94   NWI  2 
 39 SZEWCZYK, JIMMY           92 Pacer                    17.08   NWI  1 
 40 GLAID, ANDREW             92 Pacer                    17.11   NWI  5 
 41 SMITH, BRYAN              91 Pacer                    17.13   NWI  9 
 42 DIBBLE, LEWIS             92 Pacer                    17.33   NWI  5 
 43 PRYKULL, CORY             92 Pacer                    17.44   NWI  1 
 44 KASUNIC, NICHOLS          91 South Butler             17.71   NWI  3 
 45 KLUCHER, HARRISON         92 Pacer                    18.72   NWI  1 
 46 DIBBLE, TRAVIS            92 Pacer                    23.08   NWI  3 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 TAYLER, DAVAUGHN          91 Monroeville Area         12.79   NWI 
  2 MOSLEY, EARL              91 InnerCity Sprint         13.31   NWI 
  3 PLOPI, DEREK              91 Pacer                    13.42   NWI 
  4 RENWICK, LOGAN            91 Butler Stealth           13.44   NWI 
  5 WILKERSON, MICAH          91 Unattached               13.72   NWI 
  5 TYLER, DELBERT            92 Steel City               13.72   NWI 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 TAYLER, DAVAUGHN          91 Monroeville Area         27.85   NWI  7 
  2 COLEMAN, RANDALL          92 Steel City               28.19   NWI  4 
  3 WILKERSON, MICAH          91 Unattached               28.29   NWI  7 
  4 MOSLEY, EARL              91 InnerCity Sprint         28.55   NWI  2 
  5 ASHLEY, ARMAHN            92 Nadia                    28.66   NWI  7 
  6 WHITELEATHER, M           91 Wings of Moon            28.90   NWI  3 
  7 BLACKMON, ANDREW          91 InnerCity Sprint         29.14   NWI  5 
  8 TYLER, DELBERT            92 Steel City               29.65   NWI  1 
  9 TAYLOR, JERMAINE          91 Monroeville Area         29.75   NWI  1 
 10 POLZOT, DEVIN             91 Wings of Moon            29.87   NWI  7 
 11 CHRISTIAN, CULLEN         92 Steel City               30.15   NWI  5 
 12 HUDSON, DARIEN            91 Wings of Moon            30.18   NWI  5 
 13 GRANT, DORAN              92 Unified N Flight         30.86   NWI  6 
 14 MOREHEAD, CURTIS          91 Monroeville Area         31.14   NWI  2 
 15 BURTON, QUENTON           92 Wings of Moon            31.25   NWI  5 
 16 ALLEN, RYAN               92 Steel City               31.46   NWI  2 
 17 WEIGAND, DION             91 Wings of Moon            31.53   NWI  1 
 18 TOULOUMES, GEORGE         91 Pacer                    31.57   NWI  3 
 19 SZEWCZYK, JIMMY           92 Pacer                    31.91   NWI  1 
 20 PLOPI, DEREK              91 Pacer                    32.02   NWI  6 
 21 WILKERSON, WALTER         91 Mon Valley               32.18   NWI  5 
 22 FISHER, OSYRUS            92 Penn Hills               32.68   NWI  4 
 23 MILES, RANDY              92 Penn Hills               33.09   NWI  1 
 24 PRYOR, JOE                92 Monroeville Area         33.10   NWI  2 
 25 BURTON, ANTOINE           91 Wings of Moon            33.57   NWI  2 
 26 BARRON, TREVOR            92 Pacer                    34.11   NWI  7 
 27 SALTER, SAFFEON           92 Penn Hills               34.38   NWI  6 
 28 NICHOLSON, JARED          91 Pacer                    34.44   NWI  6 
 29 WOLOWSKI, NICHOLAS        92 Pacer                    34.50   NWI  3 
 30 CARONE, NICHOLAS          91 Pacer                    35.29   NWI  6 
 31 DIBBLE, LEWIS             92 Pacer                    35.56   NWI  3 
 32 BEY, BARATA               91 Nadia                    35.57   NWI  7 
 33 ROBINSON, JUSTIN          91 Penn Hills               39.53   NWI  2 
 34 THOMPSON, FRED            92 Monroeville Area         40.36   NWI  5 
 35 ANDERSON, ALONZO          92 Penn Hills               43.94   NWI  4 
 36 DIBBLE, TRAVIS            92 Pacer                  1:06.09   NWI  6 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 TAYLER, DAVAUGHN          91 Monroeville Area       1:05.13   3 
  2 BLACKMON, ANDREW          91 InnerCity Sprint       1:05.69   1 
  3 ASHLEY, ARMAHN            92 Nadia                  1:08.60   4 
  4 MOSLEY, EARL              91 InnerCity Sprint       1:08.62   2 
  5 CHRISTIAN, CULLEN         92 Steel City             1:10.09   2 
  6 WEIGAND, DION             91 Wings of Moon          1:12.13   4 
  7 MOREHEAD, CURTIS          91 Monroeville Area       1:12.73   1 
  8 MARCHIONDA, D             91 Wings of Moon          1:12.91   2 
  9 PRYOR, JOE                92 Monroeville Area       1:15.46   3 
 10 MILES, RANDY              92 Penn Hills             1:16.72   3 
 11 JOHNSTON, CARLOS          91 InnerCity Sprint       1:16.86   1 
 12 CONNELLY, BRIAN           92 Pacer                  1:18.43   2 
 13 SINCLAIR, CHRISTOPHER     92 Pacer                  1:20.59   3 
 13 SALTER, SAFFEON           92 Penn Hills             1:20.59   3 
 15 SZEWCZYK, JIMMY           92 Pacer                  1:21.11   1 
 16 BLISS, MATTHEW            91 Pacer                  1:22.30   3 
 17 GRICE, CODY               92 Unified N Flight       1:24.96   1 
 18 GLAID, ANDREW             92 Pacer                  1:25.07   1 
 19 PRYKULL, CORY             92 Pacer                  1:25.75   4 
 20 ROBINSON, JUSTIN          91 Penn Hills             1:31.06   2 
 21 BEY, BARATA               91 Nadia                  1:33.35   4 
 22 ANDERSON, ALONZO          92 Penn Hills             1:44.37   2 
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 KRYSTEK, DJ               91 Monroeville Area       2:45.43  
  2 SCOTT, MALCOM             91 InnerCity Sprint       2:52.45  
  3 CONNELLY, BRIAN           92 Pacer                  2:55.17  
  4 HALAPIN, CHARLES          92 Monroeville Area       2:58.37  
  5 ROSENBUSCH, EDDIE         92 South Park             3:14.00  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 SMITH, WILLIAM            91 Nadia                  5:26.69  
  2 KRYSTEK, DJ               91 Monroeville Area       5:31.87  
  3 GRIFFITH, PAUL            91 Pacer                  5:36.55  
  4 BUSKO, JARED              92 South Park             5:55.56  
  5 SCOTT, MALCOM             91 InnerCity Sprint       6:05.16  
  6 MOREHEAD, CURTIS          91 Monroeville Area       6:07.13  
  7 THOMPSON, FRED            92 Monroeville Area       6:38.30  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 KRYSTEK, DJ               91 Monroeville Area      11:23.00  
  2 SMITH, WILLIAM            91 Nadia                 11:27.80  
  3 GRIFFITH, PAUL            91 Pacer                 11:54.50  
  4 SMITH, ROBERT             92 Pacer                 12:44.30  
  5 THOMPSON, FRED            92 Monroeville Area      13:01.90  
  6 DEGREGORIO, PAUL          92 Pacer                 13:10.30  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 BARRON, TREVOR            92 Pacer                  7:45.10  
  2 PARISE, ROBERT            92 Wings of Moon         10:25.90  
  3 WILKERSON, WALTER         91 Mon Valley            10:38.10  
  4 JORDAN, ANDREW            91 South Park            11:42.60  
  5 SMITH, ROBERT             92 Pacer                 11:47.40  
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Steel City Express  'A'                               56.95  
  2 Wings of Moon  'A'                                    57.45  
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 LAZENGA, ADAM             92 Pacer                    7.58m  
  2 DOUGLASS, JOSHUA          92 Penn Hills               7.13m  
  3 JORDAN, ANDREW            91 South Park               7.11m  
  4 BLISS, MATTHEW            91 Pacer                    6.76m  
  5 SCHNEIDER, BRANDON        92 South Park               6.59m  
  6 GRICE, CODY               92 Unified N Flight         6.47m  
  7 FOSTER, DOUG              91 Penn Hills               6.31m  
  8 PARISE, ROBERT            92 Wings of Moon           J6.31m  
  9 BARRON, TREVOR            92 Pacer                    6.18m  
 10 GANNON, SHAWN             92 Pacer                    5.11m  
 11 DOUTHETT, BRETT           91 Penn Hills               5.01m  
 12 SMITH, BRYAN              91 Pacer                    4.66m  
 13 SMITH, ROBERT             92 Pacer                    3.68m  
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 FOSTER, DOUG              91 Penn Hills              19.56m  
  2 DOUGLASS, JOSHUA          92 Penn Hills              15.50m  
  3 SCHNEIDER, BRANDON        92 South Park              13.15m  
  4 DOUTHETT, BRETT           91 Penn Hills              12.60m  
  5 OLSEN, ERIC               91 South Park              11.29m  
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 LUDWICZAK, CHRISTOPHER    92 South Butler            24.00m  
  2 GOOD, ANDREW              92 Pacer                   20.57m  
  3 FOSTER, DOUG              91 Penn Hills              20.41m  
  4 SCHNEIDER, BRANDON        92 South Park              19.23m  
  5 JORDAN, ANDREW            91 South Park              17.77m  
  6 GRICE, CODY               92 Unified N Flight        17.42m  
  7 NICHOLSON, JARED          91 Pacer                   17.00m  
  8 DOUGLASS, JOSHUA          92 Penn Hills              16.97m  
  9 TOULOUMES, GEORGE         91 Pacer                   16.72m  
 10 PARISE, ROBERT            92 Wings of Moon           16.24m  
 11 GRANT, DORAN              92 Unified N Flight        16.04m  
 12 CORE, STEVEN              92 South Butler            14.99m  
 13 OLSEN, ERIC               91 South Park              14.73m  
 14 KASUNIC, NICHOLS          91 South Butler            14.27m  
 15 PRYKULL, CORY             92 Pacer                   12.08m  
 16 DOUTHETT, BRETT           91 Penn Hills               8.55m  
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 JONES, CAMBRIA            89 River City Elite         12.33q  NWI  4 
  2 DAVIS, RONNISHA           89 Unified N Flight         12.92q  NWI  4 
  3 FOWLER, TAELOR            89 Steel City               13.12q  NWI  6 
  4 SMITH, ARRIE              90 Penn Hills               13.50q  NWI  3 
  5 WILMORE, BRITTNEY         89 Penn Hills               13.69q  NWI  6 
  6 LABASH, CHANELLE          89 Mon Valley               13.75q  NWI  5 
  7 SCHMIDT, FRANCES          89 Butler Stealth           13.95   NWI  2 
  8 BROWN, JAYLA              90 Penn Hills               14.23   NWI  7 
  9 PHIPPS, JAMAYA            90 Steel City               14.27   NWI  2 
 10 ROSS, JESSICA             90 Pacer                    14.54   NWI  5 
 11 DRYSEVICH, LINDSEY        90 Team Unique              14.58   NWI  1 
 12 STEMBRIDGE, CHRISTINA     89 Unified N Flight         14.85   NWI  4 
 13 ALSTON, TYAHNA            89 Wings of Moon            14.86   NWI  4 
 14 MCKENZIE, PATRICE         90 Steel City               14.87   NWI  3 
 15 SMALLS, BRITTANY          89 Penn Hills               14.97   NWI  1 
 16 DOBY, SHANNON             90 South Park               15.18   NWI  3 
 16 MORTON, SHALEEDA          89 Team Unique              15.18   NWI  7 
 18 FERITA, WHITNEY           90 Mon Valley               15.34   NWI  1 
 19 SMITH, JESSICA            90 Pacer                    15.44   NWI  5 
 20 PARISE, MARIA             90 Wings of Moon            15.91   NWI  4 
 21 SABOL, D                  89 Wings of Moon            15.99   NWI  2 
 22 CHOUDRY, CHELSEA          90 Team Unique              16.08   NWI  7 
 23 ARNOLD, CASSIE            89 South Park               16.18   NWI  5 
 24 MCCARTNEY, JULIE          89 Pacer                    16.31   NWI  6 
 25 VAUGHAN, ALEXIS           89 Pacer                    16.80   NWI  1 
 26 GOOD, AMY                 90 Pacer                    16.94   NWI  2 
 27 BOZZA, MOLLY              89 Pacer                    18.05   NWI  1 
 28 BAJKOWSKI, ASHLEY         90 South Park               18.41   NWI  2 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 FOWLER, TAELOR            89 Steel City               12.62   NWI 
  2 DAVIS, RONNISHA           89 Unified N Flight         12.81   NWI 
  3 WILMORE, BRITTNEY         89 Penn Hills               13.71   NWI 
  4 LABASH, CHANELLE          89 Mon Valley               13.72   NWI 
  5 SMITH, ARRIE              90 Penn Hills               14.03   NWI 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 DAVIS, RONNISHA           89 Unified N Flight         27.87   NWI  3 
  2 AKRIE, TORI               90 Steel City               28.00   NWI  3 
  3 FOWLER, TAELOR            89 Steel City               28.04   NWI  1 
  4 LABASH, CHANELLE          89 Mon Valley               29.29   NWI  5 
  5 SMITH, ARRIE              90 Penn Hills               29.53   NWI  3 
  6 SIMMONS, SARAFINA         89 Steel City               29.62   NWI  2 
  7 SMITH, ASHLEY             89 Nadia                    29.96   NWI  6 
  8 MOODY, MORGAN             89 River City Elite         30.03   NWI  2 
  9 PHIPPS, JAMAYA            90 Steel City               30.50   NWI  2 
 10 BARRON, TRICIA            90 Pacer                    30.77   NWI  6 
 11 ALSTON, TYAHNA            89 Wings of Moon            31.04   NWI  1 
 12 SMITH, BECKY              89 Wings of Moon            31.08   NWI  6 
 13 MCKENZIE, PATRICE         90 Steel City               31.12   NWI  4 
 14 DOBY, SAMANTHA            89 South Park               31.93   NWI  1 
 15 HALFORD, NICOLE           89 Steel City               32.00   NWI  1 
 16 DRYSEVICH, LINDSEY        90 Team Unique              32.13   NWI  6 
 17 SMALLS, BRITTANY          89 Penn Hills               32.18   NWI  1 
 18 MCCALL, MONTE'            90 Unified N Flight         32.84   NWI  5 
 19 STEMBRIDGE, CHRISTINA     89 Unified N Flight         32.93   NWI  3 
 20 SABOL, D                  89 Wings of Moon            34.15   NWI  4 
 21 MCCARTNEY, JULIE          89 Pacer                    34.18   NWI  2 
 22 VAUGHAN, ALEXIS           89 Pacer                    36.97   NWI  5 
 23 BOZZA, MOLLY              89 Pacer                    40.22   NWI  4 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 AKRIE, TORI               90 Steel City             1:03.94   1 
  2 BENN, JANESSA             90 Nadia                  1:07.35   1 
  3 SCHMIDT, FRANCES          89 Butler Stealth         1:07.54   3 
  4 SMALLS, BRITTANY          89 Penn Hills             1:08.03   1 
  5 SMITH, BECKY              89 Wings of Moon          1:10.06   2 
  6 SMITH, ARRIE              90 Penn Hills             1:11.66   2 
  7 MOODY, MORGAN             89 River City Elite       1:11.94   3 
  8 SMITH, JESSICA            90 Pacer                  1:12.50   3 
  9 GOODE, TOURI              90 Penn Hills             1:13.75   2 
 10 SIMMONS, SARAFINA         89 Steel City             1:16.13   2 
 11 MCKENZIE, PATRICE         90 Steel City             1:18.25   2 
 12 VAUGHAN, ALEXIS           89 Pacer                  1:25.36   2 
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 BENN, JANESSA             90 Nadia                  2:30.24  
  2 GROSSI, SARAH             89 Pacer                  2:32.35  
  3 CONNELLY, KRISTEN         90 Pacer                  2:40.39  
  4 MOODY, MORGAN             89 River City Elite       3:02.04  
  5 MCCALL, MONTE'            90 Unified N Flight       3:12.09  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 BENN, JANESSA             90 Nadia                  5:31.70  
  2 CONNELLY, KRISTEN         90 Pacer                  5:31.86  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 GROSSI, SARAH             89 Pacer                 12:00.90  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 PARISE, MARIA             90 Wings of Moon         22:49.40  
  2 FERITA, WHITNEY           90 Mon Valley            22:50.10  
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Steel City Express  'A'                               54.12  
  2 Penn Hills Eagles  'A'                                55.61  
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 SMITH, DESTINY            90 Unified N Flight         8.04m  
  2 JEFFRIES, AUTUMN          90 Steel City               7.61m  
  3 SMITH, ASHLEY             89 Nadia                    7.16m  
  4 ARNOLD, CASSIE            89 South Park               7.02m  
  5 MCKENZIE, ALICIA          90 Pacer                    6.74m  
  6 BURNS, AMANDA             89 Butler Stealth           6.59m  
  7 BROOKS, JOANNA            90 Pacer                    6.29m  
  8 BOELTZ, BRIANNA           89 Pacer                    5.68m  
  9 DOBY, SHANNON             90 South Park               5.05m  
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 BURNS, AMANDA             89 Butler Stealth          17.28m  
  2 SMITH, DESTINY            90 Unified N Flight        16.98m  
  3 BROOKS, JOANNA            90 Pacer                   15.19m  
  4 BOELTZ, BRIANNA           89 Pacer                   13.70m  
  5 BAJKOWSKI, ASHLEY         90 South Park              11.33m  
  6 DOBY, SHANNON             90 South Park              11.27m  
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 BURNS, AMANDA             89 Butler Stealth          20.14m  
  2 ROSS, JESSICA             90 Pacer                   14.10m  
  3 GOOD, AMY                 90 Pacer                   13.40m  
  4 SMITH, DESTINY            90 Unified N Flight        13.19m  
  5 DOBY, SHANNON             90 South Park              11.59m  
  6 BROOKS, JOANNA            90 Pacer                   11.19m  
  7 BOELTZ, BRIANNA           89 Pacer                   10.75m  
  8 MCKENZIE, ALICIA          90 Pacer                    9.44m  
  9 BAJKOWSKI, ASHLEY         90 South Park               8.31m  
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 PATTERSON, LOMEL          90 Penn Hills               12.31q  NWI  2 
  2 NUNLEY, ALEX              89 Penn Hills               12.32q  NWI  1 
  3 KASUNICH, ERIC            90 Pacer                    12.54q  NWI  1 
  4 BALDWIN, JON              89 Wings of Moon            12.56q  NWI  3 
  5 SAUNDERS, SCOTTY          89 Team Unique              12.66q  NWI  4 
  6 MOYE, DEMETRIUS           90 Penn Hills               12.70q  NWI  2 
  7 GLADDEN, JOSEPH           90 Unified N Flight         12.72   NWI  4 
  8 CRAWFORD, FRED            89 InnerCity Sprint         12.78   NWI  6 
  9 PRYOR, THOMAS             90 Monroeville Area         12.88   NWI  6 
 10 CARTER, MAURICE           90 Wings of Moon            12.97   NWI  6 
 11 HENDERSON, TAVAR          89 Wings of Moon            13.02   NWI  3 
 12 FORBES, DAMAR             90 Nadia                    13.08   NWI  5 
 13 SCHIFINO, GREG            90 Penn Hills               13.16   NWI  3 
 14 MCCLAIN, RAYMAR           89 Penn Hills               13.18   NWI  4 
 15 PEPPER, STEPHEN           90 Penn Hills               13.56   NWI  1 
 16 EAST, JAVONI              90 Penn Hills               13.75   NWI  5 
 17 PARKS, PAUL               90 Monroeville Area         13.86   NWI  2 
 18 LYNCH, BRIAN              89 Pacer                    14.59   NWI  1 
 19 BURKE, DORIAN             90 Penn Hills               14.74   NWI  2 
 20 MACKURAK, JOSEPH          89 South Park               14.80   NWI  2 
 21 SCHADEMAN, JOHN           90 Pacer                    15.13   NWI  5 
 22 HORNE, DENZEL             90 Wings of Moon            15.67   NWI  3 
 23 WOLFE, CODY               90 Pacer                    15.91   NWI  3 
 24 YOUNG, BRETT              90 Penn Hills               15.97   NWI  4 
 25 BALDAUFF, DANIEL          90 Pacer                    16.38   NWI  1 
 26 CURGES, OMAR              90 Penn Hills               16.46   NWI  5 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 NUNLEY, ALEX              89 Penn Hills               12.09   NWI 
  2 PATTERSON, LOMEL          90 Penn Hills               12.10   NWI 
  3 KASUNICH, ERIC            90 Pacer                    12.15   NWI 
  4 BALDWIN, JON              89 Wings of Moon            12.16   NWI 
  5 SAUNDERS, SCOTTY          89 Team Unique              12.20   NWI 
  6 MOYE, DEMETRIUS           90 Penn Hills               12.88   NWI 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 PATTERSON, LOMEL          90 Penn Hills               25.92   NWI  1 
  2 BALDWIN, JON              89 Wings of Moon            26.38   NWI  2 
  3 CARTER, BRANDON           89 Penn Hills               26.68   NWI  3 
  4 GLADDEN, JOSEPH           90 Unified N Flight         26.84   NWI  1 
  5 CRAWFORD, FRED            89 InnerCity Sprint         26.93   NWI  1 
  6 MOYE, DEMETRIUS           90 Penn Hills               26.98   NWI  1 
  7 FORBES, DAMAR             90 Nadia                    27.22   NWI  6 
  8 PRYOR, JONATHAN           89 Steel City               27.35   NWI  4 
  9 HENDERSON, TAVAR          89 Wings of Moon            27.52   NWI  3 
 10 MCCLAIN, RAYMAR           89 Penn Hills               27.93   NWI  2 
 11 PRYOR, THOMAS             90 Monroeville Area         28.15   NWI  6 
 12 DORSETT, ROBERT           90 Steel City               28.64   NWI  2 
 12 FISHER, RAY               90 Wings of Moon            28.64   NWI  3 
 14 MOORE, WILLIE             90 Steel City               28.75   NWI  4 
 15 PARKS, PAUL               90 Monroeville Area         29.00   NWI  2 
 16 PEPPER, STEPHEN           90 Penn Hills               29.15   NWI  5 
 17 EAST, JAVONI              90 Penn Hills               29.37   NWI  4 
 18 MCLENDON, STEPHEN         89 Steel City               30.94   NWI  6 
 19 BURKE, DORIAN             90 Penn Hills               31.23   NWI  2 
 20 BROWN, BRANDON            89 InnerCity Sprint         31.31   NWI  1 
 21 YANDERS, ERIC             90 Nadia                    32.38   NWI  5 
 22 SAMUELS, ANDRE            90 Team Unique              32.91   NWI  6 
 23 YOUNG, BRETT              90 Penn Hills               33.15   NWI  5 
 24 HORNE, DENZEL             90 Wings of Moon            39.94   NWI  6 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 NUNLEY, ALEX              89 Penn Hills               55.65   3 
  2 CARTER, BRANDON           89 Penn Hills               59.57   5 
  3 GLADDEN, JOSEPH           90 Unified N Flight       1:00.25   3 
  4 PRYOR, JONATHAN           89 Steel City             1:00.53   2 
  4 PEPPER, STEPHEN           90 Penn Hills             1:00.53   4 
  6 BLACKMON, JOHN            90 Unified N Flight       1:00.86   1 
  7 KASUNICH, ERIC            90 Pacer                  1:00.97   5 
  8 FORBES, DAMAR             90 Nadia                  1:03.19   5 
  9 MICHALENKO, NICK          89 Wings of Moon          1:03.50   5 
 10 CRAWFORD, FRED            89 InnerCity Sprint       1:04.53   1 
 11 KILCREASE, JAMES          89 Penn Hills             1:05.10   3 
 12 DORSETT, ROBERT           90 Steel City             1:07.68   2 
 13 MOORE, WILLIE             90 Steel City             1:08.47   4 
 14 FISHER, RAY               90 Wings of Moon          1:09.50   1 
 15 DELAUTER, ZACH            89 Wings of Moon          1:10.53   5 
 16 BROWN, BRANDON            89 InnerCity Sprint       1:14.75   3 
 17 MCLENDON, STEPHEN         89 Steel City             1:19.43   2 
 18 YANDERS, ERIC             90 Nadia                  1:20.92   4 
 19 WILLIAMSON, DANIEL        90 InnerCity Sprint       1:24.62   4 
 20 HORNE, DENZEL             90 Wings of Moon          1:50.85   4 
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 PISARCIK, IAN             89 South Park             2:17.90   2 
  2 PRYOR, JONATHAN           89 Steel City             2:25.70   2 
  3 BLACKMON, JOHN            90 Unified N Flight       2:32.80   2 
  4 BECKER, MILES             90 Pacer                  2:33.60   3 
  5 TASSER, DONNIE            89 Mon Valley             2:35.10   2 
  6 FREEMAN, ROBERT           90 Unified N Flight       2:35.40   1 
  7 SMITH, STEPHEN            89 Unified N Flight       2:36.20   1 
  8 DORSETT, ROBERT           90 Steel City             2:37.50   1 
  9 KILCREASE, JAMES          89 Penn Hills             2:40.10   1 
 10 SAMMONS, DEMADRE          90 Unified N Flight       2:43.10   1 
 11 TAYLOR, RYAN              90 Wings of Moon          2:48.90   2 
 12 ZARZECZNY, NICK           90 Wings of Moon          2:57.90   1 
 13 LORCH, GREG               89 Wings of Moon          2:59.60   1 
 14 ZAKOR, MIKE               89 Wings of Moon          3:01.70   3 
 15 YANDERS, ERIC             90 Nadia                  3:09.30   3 
 16 MCLENDON, STEPHEN         89 Steel City             3:10.20   2 
 17 GROSSI, JEFFERY           90 Pacer                  3:23.30   3 
 18 CHOUUDRY, NASEEM          89 Team Unique            4:15.00   3 
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 PISARCIK, IAN             89 South Park             4:49.15  
  2 BUSKO, JOSH               89 South Park             5:02.14  
  3 TASSER, DONNIE            89 Mon Valley             5:24.15  
  4 SMITH, STEPHEN            89 Unified N Flight       5:29.84  
  5 BLACKMON, JOHN            90 Unified N Flight       5:45.64  
  6 TAYLOR, RYAN              90 Wings of Moon          5:49.50  
  7 SAMMONS, DEMADRE          90 Unified N Flight       5:50.88  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 BECKER, MILES             90 Pacer                 11:07.50  
  2 ZARZECZNY, NICK           90 Wings of Moon         12:20.40  
  3 LORCH, GREG               89 Wings of Moon         12:31.30  
  4 ZAKOR, MIKE               89 Wings of Moon         12:35.90  
  5 DELAUTER, ZACH            89 Wings of Moon         12:42.90  
  6 BUCH, JONATHAN            90 Pacer                 12:52.90  
  7 HAMPTON, ANTWAN           89 Unified N Flight      18:02.90  
 
Event 356  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 WATKA, KENNY              90 Pacer                 19:23.60  
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Penn Hills Eagles  'A'                                51.48  
  2 Wings of Moon  'A'                                    53.26  
  3 Penn Hills Eagles  'B'                                55.04  
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 PARKS, PAUL               90 Monroeville Area         9.96m  
  2 BATES, DERRICK            89 Steel City               9.06m  
  3 LANTZ, ZACHARY            89 Pacer                    8.50m  
  4 WILLIAMSON, DANIEL        90 InnerCity Sprint         7.63m  
  5 GROSSI, JEFFERY           90 Pacer                    6.02m  
  6 SCHADEMAN, JOHN           90 Pacer                    5.95m  
  7 HARDWICK, BRIAN           89 Steel City               5.34m  
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 PISARCIK, IAN             89 South Park              34.49m  
  2 WILLIAMS, EVAN            89 South Park              30.81m  
  3 LANTZ, ZACHARY            89 Pacer                   26.75m  
  4 BATES, DERRICK            89 Steel City              25.31m  
  5 WILLIAMSON, DANIEL        90 InnerCity Sprint        23.32m  
  6 HARDWICK, BRIAN           89 Steel City              12.49m  
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DUNAY, SHANE              90 Pacer                   20.22m  
  2 HAMPTON, ANTWAN           89 Unified N Flight        19.98m  
  3 GROSSI, JEFFERY           90 Pacer                   18.73m  
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
 -- COLEMAN, JORDANA          88 InnerCity Sprint           SCR   NWI  2 
  1 COLEMAN, KADASHA          88 InnerCity Sprint         12.86q  NWI  1 
  2 CARDINE, AMERICA          88 Unattached               13.75q  NWI  1 
  3 FAPOHUNDA, WUNMI          88 Monroeville Area         14.02q  NWI  2 
  4 WILDER, TERESA            88 Monroeville Area         15.76q  NWI  2 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 COLEMAN, KADASHA          88 InnerCity Sprint         12.86   NWI 
  2 CARDINE, AMERICA          88 Unattached               13.75   NWI 
  3 FAPOHUNDA, WUNMI          88 Monroeville Area         14.02   NWI 
  4 WILDER, TERESA            88 Monroeville Area         15.76   NWI 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 COLEMAN, KADASHA          88 InnerCity Sprint         27.58   NWI 
  2 FAPOHUNDA, WUNMI          88 Monroeville Area         28.91   NWI 
  3 CARDINE, AMERICA          88 Unattached               29.07   NWI 
  4 WILDER, TERESA            88 Monroeville Area         33.69   NWI 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 COLEMAN, KADASHA          88 InnerCity Sprint       1:07.50  
  2 CRAWFORD, DENISHIA        88 InnerCity Sprint       1:40.46  
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DIBBLE, MARY              87 Pacer                    5.43m  
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 WATKA, DANA               88 Pacer                   14.71m  
  2 DIBBLE, MARY              87 Pacer                   12.10m  
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 BANKS, WIL                87 Penn Hills               11.74q  NWI  2 
  2 CLEMONS, TONEY            88 Team Unique              12.01q  NWI  1 
  3 AKRIE, TERRENCE           88 Steel City               12.02q  NWI  1 
  4 LLOYD, ANTHONY            88 Wings of Moon            12.16q  NWI  1 
  5 HENSON, ALEX              88 Penn Hills               12.26q  NWI  1 
  6 PACKAN, JUSTIN            88 Beaver County            12.39q  NWI  2 
  7 CARTER, CHARLIE           87 Penn Hills               12.59   NWI  2 
  8 FREEMAN, CHRISTIAN        88 Unified N Flight         13.16   NWI  2 
  9 COSGROVE, MATT            88 Pacer                    13.78   NWI  2 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 BANKS, WIL                87 Penn Hills               11.28   NWI 
  2 CLEMONS, TONEY            88 Team Unique              11.75   NWI 
  3 AKRIE, TERRENCE           88 Steel City               11.97   NWI 
  4 PACKAN, JUSTIN            88 Beaver County            12.17   NWI 
  5 LLOYD, ANTHONY            88 Wings of Moon            12.18   NWI 
  6 HENSON, ALEX              88 Penn Hills               12.19   NWI 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 BANKS, WIL                87 Penn Hills               24.40   NWI 
  2 AKRIE, TERRENCE           88 Steel City               25.38   NWI 
  3 LLOYD, ANTHONY            88 Wings of Moon            26.97   NWI 
  4 MOLSTRE, JORDAN           88 Pacer                    26.98   NWI 
  5 FREEMAN, CHRISTIAN        88 Unified N Flight         27.30   NWI 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 AKRIE, TERRENCE           88 Steel City               57.00   2 
  2 BANKS, WIL                87 Penn Hills               58.57   1 
  3 VAUGHN, MIKE              88 Pacer                    59.25   1 
  4 MOLSTRE, JORDAN           88 Pacer                  1:01.28   1 
  5 LLOYD, ANTHONY            88 Wings of Moon          1:02.17   2 
  6 FREEMAN, CHRISTIAN        88 Unified N Flight       1:02.56   2 
  7 CARTER, CHARLIE           87 Penn Hills             1:02.93   1 
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 VAUGHN, MIKE              88 Pacer                  2:13.60   2 
  2 FREEMAN, CHRISEAN         88 Unified N Flight       2:18.20   1 
  3 COLEMAN, RONALD           87 Steel City             2:18.60   1 
  4 ZARZECZNY, LUCAS          88 Wings of Moon          2:18.80   1 
  5 SADUSKY, DAVID            87 Penn Hills             2:37.50   2 
  6 FETCHIN, TYLER            88 Beaver County          2:53.70   1 
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 FREEMAN, CHRISEAN         88 Unified N Flight       5:14.50  
  2 SADUSKY, DAVID            87 Penn Hills             6:35.33  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 ZARZECZNY, LUCAS          88 Wings of Moon          9:59.00  
  2 CONNELLY, KEVIN           88 Pacer                 10:03.50  
  3 SADUSKY, DAVID            87 Penn Hills            12:47.50  
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 WEBSTER, GREG             88 Steel City              10.69m  
  2 SMITH, DONTE              88 Unified N Flight         9.70m  
  3 LARK, JOSHUA              88 South Butler             9.50m  
  4 ANKROM, STEVE             88 Beaver County            7.66m  
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 LARK, JOSHUA              88 South Butler            24.35m  
  2 ANKROM, STEVE             88 Beaver County           23.22m  
  3 SMITH, DONTE              88 Unified N Flight        23.15m  
  4 HANCSAK, MAX              88 South Park              20.19m  
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 MOLSTRE, JORDAN           88 Pacer                   40.44m  
  2 FETCHIN, TYLER            88 Beaver County           29.45m  
  3 HANCSAK, MAX              88 South Park              25.18m  
  4 ANKROM, STEVE             88 Beaver County           24.57m  
  5 PACKAN, JUSTIN            88 Beaver County           23.11m  
  6 SMITH, DONTE              88 Unified N Flight        19.92m  
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 CRAWFORD, MONTRIECE       85 InnerCity Sprint         14.36q  NWI 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 CRAWFORD, MONTRIECE       85 InnerCity Sprint         14.36   NWI 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 CRAWFORD, MONTRIECE       85 InnerCity Sprint         29.83   NWI 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 CRAWFORD, MONTRIECE       85 InnerCity Sprint       1:16.75  
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 CARDINE, JOSEPH           84 Unattached               11.79q  NWI 
  2 CARTER, JAMES             85 Unattached               12.32q  NWI 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 CARDINE, JOSEPH           84 Unattached               11.79   NWI 
  2 CARTER, JAMES             85 Unattached               12.32   NWI 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 CARDINE, JOSEPH           84 Unattached               24.59   NWI 
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 BUSKO, JUSTIN             86 South Park             2:11.70  
  2 SMITH, DONENIC            86 Unattached             2:22.90  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 BUSKO, JUSTIN             86 South Park             4:41.32