Licensed to QW Timing - Contractor License
                   HY-TEK's Meet Manager 3/31/2012 11:49 AM
                    USATF PVA Open and Masters - 3/10/2012                     
                     Indoor Track and Field Championships                      
                                  Episopal HS                                  
                                    Results                                    
 
60 Meter Hurdles 33 inch Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Gibson, Koura             47 Unattached                        12.56  
 
High Jump Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stephens, Jennifer        41 Unattached                        1.32m  
 
Triple Jump Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gibson, Koura             47 Unattached                        7.51m  
 
Shot Put 4k Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stephens, Jennifer        41 Unattached                        9.09m  
 
Shot Put 4k Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barrett, Donna            55 Unattached                       10.28m  
  2 Wilkins, Mary             51 Unattached                        9.28m  
  3 Good, Sharon              79 Unattached                        3.72m  
 
1500 Meter Race Walk Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fletemeyer, Irene         17 Self                           10:52.37  
 
60 Meter Dash Open Female Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 James, Shaunta            30 Unattached                         9.22  
 
60 Meter Dash Open Female Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rath, Terri               49 Athena TC                          8.81  
  2 Davis, Erika              41 Unattached                         9.29  
  3 Schwartzman, Karen        45 Unattached                         9.55  
  4 Gibson, Koura             47 Unattached                         9.70  
  5 Gerber, Katherine         58 Unattached                        10.04  
 
300 Meter Dash Open Female Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis, Erika              41 Unattached                        50.70  
 
300 Meter Dash Open Female Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hayden, Julie             52 Athena TC                         50.31  
 
500 Meter Dash Open Female Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roberts, Charmaine        45 Unattached                      1:21.89  
  2 Grebski, Gaby             40 Unattached                      1:21.92  
 
800 Meter Run Open Female Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hayden, Julie             52 Athena TC                       2:39.30  
  2 Graf, Tami                76 Unattached                      4:20.29  
 
1500 Meter Run Open Female Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Graf, Tami                76 Unattached                      8:54.25  
 
3200 Meter Run Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poulos, Ted               51 Unattached                     13:25.03  
 
High Jump Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barr, James               44 Unattached                        1.72m  
 
High Jump Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McBarnette, Bruce         54 Unattached                        1.77m  
 
High Jump Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Markley, Anthony          57 Unattached                        1.42m  
 
High Jump Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morgan, Curt              69 Unattached                        1.37m  
 
Long Jump Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kwon, Daniel              31 Unattached                        5.33m  
 
Long Jump Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barr, James               44 Unattached                        5.13m  
 
Long Jump Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Markley, Anthony          57 Unattached                        4.18m  
 
Long Jump Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brown, Ty                 67 Unattached                        4.53m  
 
Long Jump Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dempster, Darrell         82 Unattached                        1.35m  
 
Triple Jump Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morgan, Curt              69 Unattached                        8.17m  
  2 Markley, Anthony          57 Unattached                        8.09m  
 
Triple Jump Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McBarnette, Bruce         54 Unattached                       10.21m  
 
Shot Put 16 lb. Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barr, James               44 Unattached                       11.56m  
 
Shot Put 5k Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mass, Ken                 64 Unattached                       12.92m  
  2 Kalnas, Michael           61 Unattached                       10.54m  
 
Shot Put 5k Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Weiner, Robert            65 Unattached                        9.29m  
  2 Morgan, Curt              69 Unattached                        8.74m  
  3 Pearce, James             66 Unattached                        8.60m  
 
Shot Put 4k Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McCabe, Lee               73 Unattached                        8.15m  
 
Shot Put 3k Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dempster, Darrell         82 Unattached                        6.91m  
 
1500 Meter Race Walk Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blank, Peter              58 Potomac Vall                    8:39.51  
  2 Wass, Jim                 59 Self                            8:47.60  
 
1500 Meter Race Walk Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morrison, John            64 Unattached                      9:00.01  
  2 Augustine, Thomas         62 Unattached                     10:11.34  
 
1500 Meter Race Walk Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Webb, Roger               74 Self                           10:52.37  
 
1500 Meter Race Walk Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Boyle, Charles            88 Self                           11:59.55  
 
60 Meter Dash Open Males Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kwon, Daniel              31 Unattached                         8.02  
 
60 Meter Dash Open Males Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Smith, Carl               53 Unattached                         7.43   1 
  2 Davis, Don                45 Unattached                         7.77   1 
  3 Jackson, Lionel           46 Unattached                         7.84   1 
  4 McGee, Don                51 Self                               8.09   2 
  5 Roberts, Jeremy           49 Unattached                         8.27   1 
  6 Markley, Anthony          57 Unattached                         8.41   2 
 
60 Meter Dash Open Males Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Thomas             58 Unattached                         8.24  
  2 Markley, Anthony          57 Unattached                         8.41  
 
60 Meter Dash Open Males Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brown, Ty                 67 Unattached                         8.26  
 
60 Meter Dash Open Males Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Albert          72 Unattached                         8.54  
 
300 Meter Dash Open Males Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Carl               53 Unattached                        38.41  
 
300 Meter Dash Open Males Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Thomas             58 Unattached                        41.83  
 
500 Meter Dash Open Males Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Forst, Brian              70 Unattached                      2:08.10  
 
800 Meter Run Open Males Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Forst, Brian              70 Unattached                      3:50.44  
 
1500 Meter Run Open Males Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poulos, Ted               51 Unattached                      4:58.43  
 
1500 Meter Run Open Males Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blank, Peter              58 Potomac Vall                    7:12.98  
 
1500 Meter Run Open Males Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wind, Jay                 62 Unattached                      6:07.42  
 
1500 Meter Run Open Males Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elliott, John             74 Unattached                      6:33.56  
  2 Forst, Brian              70 Unattached                      7:42.23  
 
60 Meter Hurdles 36 inch Open Males Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brown, Ty                 67 Unattached                         9.32  
  2 Markley, Anthony          57 Unattached                        11.29