2009 USATF Region III JO Championship                     
            Results at www.cfpitiming.com  - 7/9/2009 to 7/12/2009             
                  Prince George's Sports & Learn Complex, MD                   
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Region 3: R 14.19  7/12/2009   Lauryn Harris, 10 Glenarden                 
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Harris, Lauryn               10 Glenarden           14.25      14.21Q +0.0  2 
  2 Mouzzon, Melicia             13 Carolina Eagl       14.98      15.09Q -0.1  4 
  3 Leonard, Sierra              10 Firebirds           15.23      15.55Q +0.0  1 
  4 Brown, Davida                Sequoyah               15.10      15.65Q -0.2  3 
  5 Campbell, Jakiiah            13 Carolina Alls       15.49      15.28q +0.0  2 
  6 Smith, Taylor                55 Summerville         15.46      15.67q -0.1  4 
  7 Drewery, Kendal              10 Track Exp           15.20      15.71q +0.0  1 
  8 Morris, Precious             12 N-Motion TC         16.04      15.72q -0.1  4 
  9 Roe, Zayin                   12 Richmond Hea        17.08      15.81  +0.0  2 
 10 Torian, Briona               13 Triangle Cham       16.28      15.85  -0.1  4 
 10 Adams, Imani                 Impact Athle           15.36      15.85  -0.2  3 
 12 Kirby, Jachai                New Birth Tr           15.36      15.86  -0.1  4 
 13 Brown, Cori                  10 Firebirds           15.84      15.88  +0.0  1 
 14 Green, Jada                  13 Durham Stride       16.27      15.89  +0.0  2 
 15 Robinson, Kyna               13 Carolina Eagl       16.13      15.96  +0.0  2 
 16 Lyons, Khaila                10 Ft. Belvo           15.88      16.02  +0.0  1 
 17 Portis, Nia                  55 Summerville         15.96      16.11  -0.2  3 
 18 Ward, Christian              55 SC Unattached       16.87      16.24  -0.1  4 
 19 Pepper, Tariney              55 QuickStriders       16.46      16.27  +0.0  1 
 20 Taylor, Nicole               10 Track Exp           15.63      16.29  -0.2  3 
 21 Bell, Aaliyah                55 Palmetto T&F        16.81      16.34  +0.0  1 
 22 Brown, Neecole               12 Virginia Unat       17.07      16.49  +0.0  2 
 23 McDowell, Zhane              55 Summerville         16.30      16.74  -0.2  3 
 24 Tilmon, Jazmine              12 Norfolk Real        17.15      16.91  -0.1  4 
 25 McCarroll, Camille           55 QuickStriders       16.85      18.45  -0.2  3 
 -- Epps, Aniya                  12 Track-757           17.26         DQ  -0.2  3 
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==============================================================================
    Region 3: R 14.19  7/12/2009   Lauryn Harris, 10 Glenarden                 
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Harris, Lauryn               10 Glenarden           14.21      14.19R  1.8 
  2 Mouzzon, Melicia             13 Carolina Eagl       15.09      14.77   1.8 
  3 Brown, Davida                Sequoyah               15.65      15.29   1.8 
  4 Campbell, Jakiiah            13 Carolina Alls       15.28      15.33   1.8 
  5 Leonard, Sierra              10 Firebirds           15.55      15.39   1.8 
  6 Drewery, Kendal              10 Track Exp           15.71      15.40   1.8 
  7 Smith, Taylor                55 Summerville         15.67      15.62   1.8 
  8 Morris, Precious             12 N-Motion TC         15.72      15.74   1.8 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Region 3: R 29.26  7/12/2009   Lauryn Harris, 10 Glenarden                 
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Harris, Lauryn               10 Glenarden           29.82      29.88Q -1.6  4 
  2 Mouzzon, Melicia             13 Carolina Eagl       31.18      31.71Q  0.2  1 
  3 Caldwell, Sydnei             Boys & Girls           31.43      32.68Q  0.4  3 
  4 Sabbakhan, Alahna            10 DC Speed            31.98      32.86Q -0.4  2 
  5 Smith, Taylor                55 Summerville         32.45      32.79q  0.2  1 
  6 Hanna, Kristina              13 Piedmont AC         32.73      32.92q  0.2  1 
  7 Robinson, Sydney             10 Elite Tra           31.82      33.29q -0.4  2 
  8 Leonard, Sierra              10 Firebirds           32.18      33.33q  0.4  3 
  9 Campbell, Jakiiah            13 Carolina Alls       32.48      33.42  -1.6  4 
 10 Brown, Cori                  10 Firebirds           33.24      33.47  -0.4  2 
 11 Morris, Precious             12 N-Motion TC         34.34      33.70  -1.6  4 
 11 Lyons, Khaila                10 Ft. Belvo           32.96      33.70   0.4  3 
 13 Portis, Nia                  55 Summerville         34.16      34.15  -1.6  4 
 14 Cade, Sanaa                  13 Carolina Elit       33.98      34.29   0.2  1 
 15 Kirby, Jachai                New Birth Tr           33.07      34.44  -0.4  2 
 16 Pepper, Tariney              55 QuickStriders       34.60      34.62   0.2  1 
 17 Roe, Zayin                   12 Richmond Hea        35.33      34.66  -0.4  2 
 18 Tilmon, Jazmine              12 Norfolk Real        36.37      35.36   0.2  1 
 19 Ricks, Ciana                 12 Track-757           36.63      36.83   0.4  3 
 20 Jones, Tyrani                55 G'Ville Jets        35.29      36.89  -0.4  2 
 21 Ward, Christian              55 SC Unattached       36.21      36.95  -1.6  4 
 22 Corprew, Katelan             12 Virginia Unat       37.53      37.64  -0.4  2 
 23 Brown, Neecole               12 Virginia Unat       36.02      39.40   0.4  3 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==============================================================================
    Region 3: R 29.26  7/12/2009   Lauryn Harris, 10 Glenarden                 
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Harris, Lauryn               10 Glenarden           29.88      29.26R  2.0 
  2 Mouzzon, Melicia             13 Carolina Eagl       31.71      30.54   2.0 
  3 Caldwell, Sydnei             Boys & Girls           32.68      31.25   2.0 
  4 Sabbakhan, Alahna            10 DC Speed            32.86      31.44   2.0 
  5 Leonard, Sierra              10 Firebirds           33.33      32.49   2.0 
  6 Robinson, Sydney             10 Elite Tra           33.29      32.80   2.0 
  7 Hanna, Kristina              13 Piedmont AC         32.92      33.00   2.0 
  8 Smith, Taylor                55 Summerville         32.79      34.92   2.0 
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Region 3: R 1:09.12  7/13/2008   Onajamh Pippins, 45 Boys & Girls          
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Sabbakhan, Alahna            10 DC Speed          1:13.25    1:12.87Q  3 
  2 Caldwell, Sydnei             Boys & Girls         1:10.15    1:13.23Q  2 
  3 Hanna, Kristina              13 Piedmont AC       1:13.88    1:13.67Q  4 
  4 Robinson, Kyna               13 Carolina Eagl     1:16.34    1:15.46Q  1 
  5 Robinson, Sydney             10 Elite Tra         1:16.41    1:14.48q  3 
  6 Price, Kennedy               Titans               1:16.07    1:15.77q  1 
  7 Mccormick, Jala              Track Xplosion       1:16.45    1:16.32q  2 
  8 Hall-Robinson, Leyah         10 Glenarden         1:17.44    1:16.46q  3 
  9 Williams, Trinity            Titans               1:17.34    1:17.07   2 
 10 Grant, Dejah                 10 Vision El         1:18.98    1:20.30   1 
 11 Lewis, Lauryn                10 New Wave          1:18.15    1:20.54   4 
 11 Strother, Carson             13 Charlotte Fli     1:19.79    1:20.54   3 
 13 Knight, Sydney               10 Maryland          1:19.19    1:21.84   1 
 14 Pepper, Tariney              55 QuickStriders     1:20.07    1:23.92   2 
 15 Mercer, Asya                 12 Track-757         1:24.61    1:24.53   2 
 16 Gaskiin, Kori                55 QuickStriders     1:30.87    1:28.82   1 
 17 Jones, Tyrani                55 G'Ville Jets      1:25.05    1:28.86   3 
 18 Reynolds, Skyler             12 Virginia Spe      1:34.04    1:29.02   4 
 19 Seymore, Victoria            12 Track-757         1:27.48    1:29.97   4 
 20 Hamilton, Elizabeth          55 Summerville       1:29.56    1:30.11   1 
 21 Berda, Chloe                 55 Mt Pleasant       1:34.41    1:36.51   3 
 22 Goolsby, Whitni              55 G'Ville Jets      1:36.27    1:37.24   2 
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Region 3: R 1:09.12  7/13/2008   Onajamh Pippins, 45 Boys & Girls          
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Caldwell, Sydnei             Boys & Girls         1:13.23    1:11.23  
  2 Hanna, Kristina              13 Piedmont AC       1:13.67    1:12.77  
  3 Robinson, Sydney             10 Elite Tra         1:14.48    1:12.86  
  4 Sabbakhan, Alahna            10 DC Speed          1:12.87    1:12.99  
  5 Mccormick, Jala              Track Xplosion       1:16.32    1:14.96  
  6 Hall-Robinson, Leyah         10 Glenarden         1:16.46    1:16.25  
  7 Robinson, Kyna               13 Carolina Eagl     1:15.46    1:16.56  
  8 Price, Kennedy               Titans               1:15.77    1:19.59  
 
Event 4  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Region 3: R 2:43.64  7/7/2006    Marielle Lewis, 45 Gazelle Trac           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caldwell, Sydnei             Boys & Girls         2:48.10    2:55.73  
  2 Jenkins, Dominique           Newroc Rocke         2:51.58    2:56.31  
  3 Suitte, Alayna               13 Upper Room        3:25.17    3:03.73  
  4 Mccormick, Jala              Track Xplosion       3:11.19    3:05.82  
  5 Runyan, Sydney               Etowah               3:07.48    3:09.11  
  6 Sienche, Joanne              10 Rockville         3:14.20    3:09.57  
  7 Madden, Janaia               Titans               3:17.60    3:11.55  
  8 Solomon, Mya                 Newroc Rocke         3:17.14    3:12.85  
  9 Harouna, Lydia               10 Rockville         3:05.98    3:13.80  
 10 Haddock, Nevaeh              13 Carolina Eagl     3:21.01    3:14.47  
 11 Watts, Javon                 10 Vision El         3:07.83    3:14.55  
 12 Grant, Dejah                 10 Vision El         3:09.19    3:15.78  
 13 Mitchell, Kaiaishah          13 Durham Stride     3:12.59    3:18.66  
 14 Cooper, Lindsay              13 Gastonia Jagu     3:14.45    3:19.29  
 15 Taylor, Camryn               Impact Athle         3:20.52    3:21.21  
 16 Bisnett, Adeline             10 Marlboro          3:25.19    3:21.60  
 17 Mercer, Asya                 12 Track-757         3:30.45    3:31.42  
 18 Kluck, Rebecca               12 Virginia Unat     4:02.46    3:54.24  
 19 Parham, Margaret             55 Florence TC       4:06.85    4:06.27  
 20 Stribling, kate              55 Mt Pleasant       3:56.16    4:23.47  
 
Event 5  1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Region 3: R 5:49.59  7/12/2009   Dominique Jenkins, Newroc Rocke           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jenkins, Dominique           Newroc Rocke         5:47.61    5:49.59R 
  2 Suitte, Alayna               13 Upper Room        6:26.80    6:14.69  
  3 Runyan, Sydney               Etowah               6:17.90    6:26.06  
  4 Madden, Janaia               Titans               6:43.37    6:30.58  
  5 Shouse, Mary Kate            10 Howard Co         6:38.91    6:33.26  
  6 Bisnett, Adeline             10 Marlboro          6:58.33    6:54.31  
  7 Demps, Jade                  13 Carolina Eagl     6:52.12    6:54.82  
  8 Lawrence, Charizma           Voices of Fa         7:06.72    6:59.03  
 
Event 7  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Region 3: R 1:01.03  7/12/2008   10 Glenarden TC, 10 Glenarden TC          
                         S Antoine-Pompey, L Harris, A Richards, M Russell 
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                      1:02.76    1:01.83q  2 
     1) Hall-Robinson, Leyah            2) Harris, Lauryn                 
     3) Robinson, Courtney              4) Walbrook, Sarah                
     5) Stewart, Lauren                 6) Howell, Talaya                 
  2 10 Track Express Track Club  'A'                  1:04.21    1:02.38q  1 
     1) Dyer, Danielle                  2) Drewery, Kendal                
     3) Johnson, Jordyn                 4) Taylor, Nicole                 
     5) Chase, Toni                     6) Dubose, Aniya                  
  3 10 New Wave Track Club  'A'                       1:08.43    1:05.52q  2 
     1) Lewis, Lauryn                   2) Sims, Jesseca                  
     3) Syers, Janoah                   4) Thomas, Ronnesha               
     5) Thompson, Aaliyah               6) Robinson, Cori                 
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   1:06.36    1:05.53q  2 
     1) Brown, Cori                     2) Leonard, Sierra                
     3) Battle, Tyara                   4) Minor, Kayla                   
     5) Johnson, Taila                  6) Omar, Alliyyah                 
  5 55 Summerville Storm  'A'                                    1:06.58q  2 
     1) McDowell, Zhane                 2) Portis, Nia                    
     3) Smith, Taylor                   4) Hamilton, Elizabeth            
     5) Cunningham, Na'Liyah            6) Scott, Alyssa                  
  6 10 Hummingbird Track Club  'A'                    1:08.93    1:08.34q  1 
     1) Bakare, Tahira                  2) Powell, London                 
     3) Ollivierre, Makayla             4) Thomas, Jazmine                
     5) Mack, Mikayla                   6) Ridley, Kennedy                
  7 10 Ft. Belvoir Sonic Boom Trac  'A'               1:08.59    1:08.41q  2 
     1) Jones, Ashlyn                   2) Lyons, Khaila                  
     3) Martin, Ashanti                 4) Wallace, Ashley                
     5) Warmka, Aislinn                 6)                                
  8 12 Track-757  'A'                                 1:10.83    1:09.21q  1 
     1) Epps, Aniya                     2) Mercer, Asya                   
     3) Seymore, Victoria               4) Ricks, Ciani                   
     5) Ricks, Ciana                    6)                                
  9 03 45 Titans  'A'                                 1:05.07    1:11.64   1 
     1) Williams, Trinity               2) Ming, Milan                    
     3) Price, Kennedy                  4) Pringle, Jordan                
     5) Madden, Janaia                  6)                                
 -- 13 Durham Striders TC  'A'                        1:05.77         DQ   2 
     1) Edwards, Jaanasia               2) Green, Jada                    
     3) Penny-Campbell, Akoya           4) Robinson, Taylor               
 
Event 7  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Region 3: R 1:01.03  7/12/2008   10 Glenarden TC, 10 Glenarden TC          
                         S Antoine-Pompey, L Harris, A Richards, M Russell 
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                      1:01.83    1:01.52  
     1) Hall-Robinson, Leyah            2) Harris, Lauryn                 
     3) Robinson, Courtney              4) Walbrook, Sarah                
     5) Stewart, Lauren                 6) Howell, Talaya                 
  2 10 Track Express Track Club  'A'                  1:02.38    1:01.71  
     1) Dyer, Danielle                  2) Drewery, Kendal                
     3) Taylor, Nicole                  4) Johnson, Jordyn                
     5) Chase, Toni                     6) Dubose, Aniya                  
  3 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   1:05.53    1:05.04  
     1) Brown, Cori                     2) Leonard, Sierra                
     3) Minor, Kayla                    4) Johnson, Taila                 
     5) Battle, Tyara                   6) Omar, Alliyyah                 
  4 10 New Wave Track Club  'A'                       1:05.52    1:05.06  
     1) Lewis, Lauryn                   2) Sims, Jesseca                  
     3) Syers, Janoah                   4) Thompson, Aaliyah              
     5) Thomas, Ronnesha                6) Robinson, Cori                 
  5 55 Summerville Storm  'A'                         1:06.58    1:06.38  
     1) McDowell, Zhane                 2) Portis, Nia                    
     3) Smith, Taylor                   4) Hamilton, Elizabeth            
     5) Cunningham, Na'Liyah            6) Scott, Alyssa                  
  6 10 Hummingbird Track Club  'A'                    1:08.34    1:06.53  
     1) Bakare, Tahira                  2) Bynum, Brya                    
     3) Powell, London                  4) Thomas, Jazmine                
     5) Mack, Mikayla                   6) Ridley, Kennedy                
  7 12 Track-757  'A'                                 1:09.21    1:07.88  
     1) Seymore, Victoria               2) Mercer, Asya                   
     3) Epps, Aniya                     4) Ricks, Ciana                   
     5) Ricks, Ciani                    6)                                
  8 10 Ft. Belvoir Sonic Boom Trac  'A'               1:08.41    1:08.55  
     1) Jones, Ashlyn                   2) Lyons, Khaila                  
     3) Martin, Ashanti                 4) Wallace, Ashley                
     5) Warmka, Aislinn                 6)                                
 
Event 8  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Region 3: R 5:01.72  7/13/2008   10 Glenarden TC, 10 Glenarden TC          
                         S Antoine-Pompey, L Harris, A Richards, M Russell 
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                      5:37.14    5:37.14q  1 
     1) Hall-Robinson, Leyah            2) Robinson, Courtney             
     3) Walbrook, Sarah                 4) Thornton-Fillyaw, Tamryn       
     5) Hewitt, Cameron                 6) Ellsworth, Amylia              
  2 13 Carolina Eagles Track Field  'A'               5:40.24    5:40.24q  2 
     1) Gilbert, Brooke                 2) Haddock, Nevaeh                
     3) Mouzzon, Melicia                4) Robinson, Kyna                 
  3 10 New Wave Track Club  'A'                       5:46.47    5:46.47q  2 
     1) Lewis, Lauryn                   2) Sam, Mikah                     
     3) Sims, Jesseca                   4) Thomas, Ronnesha               
     5) Thompson, Aaliyah               6)                                
  4 10 Rockville Striders  'A'                        6:05.87    6:05.87q  1 
     1) Harouna, Amina                  2) Harouna, Lydia                 
     3) Schwartz, Christina             4) Sienche, Joanne                
  5 10 Hummingbird Track Club  'A'                    6:06.37    6:06.37q  2 
     1) Bakare, Tahira                  2) Powell, London                 
     3) Ollivierre, Makayla             4) Thomas, Jazmine                
     5) Mack, Mikayla                   6) Ridley, Kennedy                
  6 03 45 Impact Athletics  'A'                       6:07.32    6:07.32q  2 
     1) Adams, Imani                    2) Hill, Kennedy                  
     3) Taylor, Camryn                  4) Cumberbatch, Kaori             
     5) Taylor, Kennedy                 6) Fernandez, Kimberly            
  7 10 Track Express Track Club  'A'                  6:14.47    6:14.47q  1 
     1) Taylor, Nicole                  2) Chase, Toni                    
     3) Tukpah, Nailah                  4) Cunningham, Kaiya              
 
Event 8  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Region 3: R 5:01.72  7/13/2008   10 Glenarden TC, 10 Glenarden TC          
                         S Antoine-Pompey, L Harris, A Richards, M Russell 
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 03 45 Titans  'A'                                            5:21.56  
     1) Ming, Milan                     2) Williams, Trinity              
     3) Price, Kennedy                  4) Madden, Janaia                 
     5) Pringle, Jordan                 6)                                
  2 10 Glenarden Track Club  'A'                      5:37.14    5:23.84  
     1) Hall-Robinson, Leyah            2) Robinson, Courtney             
     3) Walbrook, Sarah                 4) Hewitt, Cameron                
     5) Thornton-Fillyaw, Tamryn        6) Ellsworth, Amylia              
  3 10 New Wave Track Club  'A'                       5:46.47    5:26.91  
     1) Lewis, Lauryn                   2) Sims, Jesseca                  
     3) Thomas, Ronnesha                4) Thompson, Aaliyah              
     5) Sam, Mikah                      6)                                
  4 13 Carolina Eagles Track Field  'A'               5:40.24    5:38.48  
     1) Gilbert, Brooke                 2) Haddock, Nevaeh                
     3) Mouzzon, Melicia                4) Robinson, Kyna                 
  5 10 Track Express Track Club  'A'                  6:14.47    5:53.53  
     1) Taylor, Nicole                  2) Chase, Toni                    
     3) Tukpah, Nailah                  4) Dubose, Aniya                  
  6 03 45 Impact Athletics  'A'                       6:07.32    5:56.19  
     1) Adams, Imani                    2) Cumberbatch, Kaori             
     3) Hill, Kennedy                   4) Taylor, Camryn                 
     5) Taylor, Kennedy                 6) Fernandez, Kimberly            
  7 10 Rockville Striders  'A'                        6:05.87    5:57.76  
     1) Harouna, Amina                  2) Harouna, Lydia                 
     3) Schwartz, Christina             4) Sienche, Joanne                
  8 10 Hummingbird Track Club  'A'                    6:06.37    5:57.91  
     1) Bynum, Brya                     2) Bakare, Tahira                 
     3) Powell, London                  4) Ollivierre, Makayla            
     5) Mack, Mikayla                   6) Ridley, Kennedy                
 
Event 10  Long Jump Sub-Bantam Girls
========================================================================================
    Region 3: R 3.99m  7/9/2004    Amber Lewis, East Cobb                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Drewery, Kendal              10 Track Exp           3.40m      3.65m   NWI  11-11.75 
  2 Campbell, Jakiiah            13 Carolina Alls       3.43m      3.55m   NWI  11-07.75 
  3 Willingham, Mya              Sapphire Tra           3.33m      3.32m   NWI  10-10.75 
  4 Smith, Sonia                 10 Marlboro            3.12m      3.26m   NWI  10-08.50 
  5 Roe, Zayin                   12 Richmond Hea        2.97m      3.20m   NWI  10-06.00 
  6 Ward, Christian              55 SC Unattached       2.82m      3.12m   NWI  10-03.00 
  7 Hanna, Kristina              13 Piedmont AC         3.23m      3.09m   NWI  10-01.75 
  8 Green, Jada                  13 Durham Stride       3.05m      3.02m   NWI   9-11.00 
  9 Owens, Dondrett              Etowah                 2.66m      2.79m   NWI   9-02.00 
 10 Corprew, Katelan             12 Virginia Unat       2.51m      2.74m   NWI   9-00.00 
 11 Grant, Dejah                 10 Vision El           2.47m      2.71m   NWI   8-10.75 
 12 Demps, Jade                  13 Carolina Eagl       2.78m      2.68m   NWI   8-09.50 
 13 Davis, Mykaylyn              12 Norfolk Real        2.62m      2.67m   NWI   8-09.25 
 14 Bell, Aaliyah                55 Palmetto T&F        2.95m      2.52m   NWI   8-03.25 
 15 Powell, London               10 Hummingbi           2.77m      2.44m   NWI   8-00.25 
 16 Milton, Dahnielle            55 Mt Pleasant         2.32m      2.31m   NWI   7-07.00 
 17 Hamilton, Elizabeth          55 Summerville         2.40m      2.06m   NWI   6-09.25 
 18 Fernandez, Kimberly          Impact Athle           2.12m      2.01m   NWI   6-07.25 
 19 Runyan, Sydney               Etowah                 2.14m      1.84m   NWI   6-00.50 
 20 Foy, Skyler                  13 Carolina Eagl       2.59m      1.78m   NWI   5-10.25 
 -- Brown, Neecole               12 Virginia Unat                   FOUL                 
 -- Hatchett, Kiana              12 Virginia Unat       2.20m       FOUL                 
 -- Taylor, Kennedy              Impact Athle           1.47m       FOUL                 
 
Event 11  Shot Put Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Region 3: R 4.81m  7/13/2008   Javon Joyner, 45 Running Pant               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Laws, Jala                   13 Triangle Cham       3.88m      4.52m   14-10.00 
  2 Torian, Briona               13 Triangle Cham       3.63m      4.44m   14-07.00 
  3 Buck, Zoe                    10 Track Exp           3.15m      4.29m   14-01.00 
  3 Murph, Morgan                13 Carolina Eagl       4.25m      4.29m   14-01.00 
  5 Lester, Kenya                13 Upper Room          3.64m      3.67m   12-00.50 
  6 Nobrega, Madison             13 Durham Stride       3.66m      3.64m   11-11.50 
  7 Davis, Mykaylyn              12 Norfolk Real        3.79m      3.63m   11-11.00 
  8 Morris, Kylie                10 Track Exp           2.92m      3.47m   11-04.75 
  9 Harris, Saniya               10 Nexus Tra           3.43m      3.45m   11-04.00 
 10 Milton, Dahnielle            55 Mt Pleasant         3.63m      3.32m   10-10.75 
 11 Brown, Davida                Sequoyah               3.48m      3.30m   10-10.00 
 12 Kluck, Rebecca               12 Virginia Unat       2.69m      3.20m   10-06.00 
 13 Seymore, Victoria            12 Track-757           2.90m      3.09m   10-01.75 
 14 Spence, Imani                13 Durham Stride       3.55m      2.99m    9-09.75 
 15 Fernandez, Kimberly          Impact Athle           3.43m      2.76m    9-00.75 
 16 Jefferson, Alia              10 Vision El           3.09m      2.70m    8-10.25 
 17 Stribling, kate              55 Mt Pleasant         2.16m      2.44m    8-00.25 
 18 Casey, Imani                 Villa Rica T           2.40m      2.19m    7-02.25 
 19 Venable, Navaya              12 Central VA T        2.90m      2.04m    6-08.50 
 20 Taylor, Kennedy              Impact Athle           1.78m      1.45m    4-09.25 
 
Event 12  Javelin Throw Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Region 3: R 15.00m  7/12/2008   Kammann Brown, 45 Sequoyah                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Laws, Jala                   13 Triangle Cham       9.89m     10.72m      35-02 
  2 Murph, Morgan                13 Carolina Eagl      11.28m     10.63m      34-10 
  3 Spence, Imani                13 Durham Stride      13.78m     10.50m      34-05 
  4 Harris, Joy                  13 Charlotte Fli      10.22m      9.29m      30-06 
  5 Harris, Saniya               10 Nexus Tra           7.57m      8.52m      27-11 
  6 Sienche, Joanne              10 Rockville           8.64m      7.70m      25-03 
  7 Jefferson, Alia              10 Vision El           5.68m      7.63m      25-00 
  8 Brooks, Caniya               10 The 747 T           6.00m      7.48m      24-06 
  9 Kluck, Rebecca               12 Virginia Unat       4.72m      7.46m      24-06 
 10 Morris, Kylie                10 Track Exp           8.21m      7.28m      23-11 
 11 Davis, Mykaylyn              12 Norfolk Real        6.94m      5.88m      19-03 
 12 Haddock, Nevaeh              13 Carolina Eagl       7.20m      4.81m      15-09 
 13 Berda, Chloe                 55 Mt Pleasant         6.21m      4.79m      15-08 
 14 Brabson, Erin                12 N-Motion TC         5.51m      4.11m      13-06 
 15 Venable, Navaya              12 Central VA T        4.51m      3.93m      12-11 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Region 3: R 13.90  7/9/2005    Ralph Prestwood, 10 GLenarden Tra           
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Khafre                13 Charlotte Fli       14.39      14.24Q  0.7  3 
  2 Houston, Jordan              10 Charles C           14.45      14.71Q -0.1  2 
  3 Allen, Ashton                10 Full Spee           14.58      15.01Q  0.7  1 
  4 Clark, Isiah                 Sapphire Tra           15.18      15.08Q -2.6  4 
  5 Patron, Bryce                12 Central VA T        14.90      14.72q  0.7  3 
  6 Washington, Ramel            10 Team Acce           14.91      14.95q  0.7  3 
  7 Moore, Gary                  Baldwin Coun           14.65      15.02q  0.7  1 
  8 Jeter, Matthew               13 Carolina Eagl       15.47      15.04q  0.7  3  15.037
  9 Harris, Matthew              Light Speed            14.66      15.04  -0.1  2  15.039
 10 Holloway, Dushaunte          Carrollton             14.62      15.14  -2.6  4 
 11 Burch, Jordan                55 Florence TC         15.17      15.29   0.7  1 
 12 Davis, Max                   10 Rockville           15.17      15.35  -2.6  4 
 13 Martin, Angelo               10 Ft. Belvo           15.42      15.50  -0.1  2 
 14 Green, Lorenzo               10 New Wave            15.52      15.59   0.7  3 
 15 Bryan, Donovon               55 Summerville         16.23      15.67   0.7  1 
 16 Mccorkle, Christian          13 Durham Stride       16.00      16.24   0.7  1 
 17 Josephs, Christopher         12 Hotchkiss Ea        16.05      16.62  -2.6  4 
 18 Terry, Cameron               55 QuickStriders       16.47      16.79  -0.1  2 
 19 Jackson, James               12 Henrico Pace        17.15      17.08  -2.6  4 
 20 Levine, Jalen                55 Cougar TC           17.03      17.17  -0.1  2 
 21 Phifer, Miles                55 QuickStriders       16.92      17.35   0.7  3 
 22 Harkless, Elijah             10  PV Unattach        17.13      17.44  -2.6  4 
 23 Woodard, Quinterick          12 N-Motion TC         18.52      17.64   0.7  1 
 24 Meese, Michael               12 Team Flash          17.10      17.70   0.7  1 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==============================================================================
    Region 3: R 13.90  7/9/2005    Ralph Prestwood, 10 GLenarden Tra           
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Brown, Khafre                13 Charlotte Fli       14.24      13.79   3.1 
  2 Allen, Ashton                10 Full Spee           15.01      14.32   3.1 
  3 Houston, Jordan              10 Charles C           14.71      14.34   3.1 
  4 Washington, Ramel            10 Team Acce           14.95      14.53   3.1 
  5 Patron, Bryce                12 Central VA T        14.72      14.57   3.1 
  6 Clark, Isiah                 Sapphire Tra           15.08      14.75   3.1  14.742
  7 Moore, Gary                  Baldwin Coun           15.02      14.75   3.1  14.750
  8 Jeter, Matthew               13 Carolina Eagl       15.04      14.87   3.1 
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Region 3: R 29.42  7/11/2009   Khafre Brown, 13 Charlotte Fli              
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Khafre                13 Charlotte Fli       30.06    R 29.42Q -1.3  2 
  2 Harris, Matthew              Light Speed            30.05      30.24Q -2.8  1 
  3 Waller, Amir                 Titans                 31.52      30.81Q -1.2  3 
  4 Wilson, Nicholas             10 Glenarden           29.87      30.86Q  0.3  4 
  5 Moore, Gary                  Baldwin Coun           30.33      30.36q -2.8  1 
  6 Houston, Jordan              10 Charles C           30.03      31.41q -1.2  3 
  7 Martin, Angelo               10 Ft. Belvo           31.19      31.70q  0.3  4 
  8 Davis, Max                   10 Rockville           31.47      32.14q  0.3  4 
  9 Holloway, Dushaunte          Carrollton             32.03      32.17  -2.8  1 
 10 Washington, Ramel            10 Team Acce           30.93      32.50  -1.2  3 
 11 Powell, Chase                10 Bowie Boy           31.71      32.63  -1.3  2 
 12 Bryan, Donovon               55 Summerville         35.12      32.99  -1.3  2 
 13 Josephs, Christopher         12 Hotchkiss Ea        35.05      34.58  -1.3  2 
 14 Counciliv, Ricky             13 Unattached          33.05      34.63   0.3  4 
 15 Rodwell, Jaden               12 Henrico Pace        34.98      34.80  -2.8  1 
 16 Allen, Freddie               Titans                 31.90      35.06  -1.3  2 
 17 Coleman, Cullen              13 Durham Stride       34.35      35.53  -1.2  3 
 18 Bowers, Joel                 12 Henrico Pace        37.20      35.55  -1.3  2 
 19 Terry, Cameron               55 QuickStriders       35.28      36.13  -1.2  3 
 20 Meese, Michael               12 Team Flash          37.10      36.32  -2.8  1 
 21 Jackson, James               12 Henrico Pace        37.04      36.59  -1.2  3 
 22 Dease, Kawanee               55 Georgetown TC       36.96      36.61   0.3  4 
 23 Corgill, Christopher         55 Mt Pleasant         35.58      37.30   0.3  4 
 24 Woodard, Quinterick          12 N-Motion TC         40.36      38.06  -2.8  1 
 25 Courville, Trent             55 Mt Pleasant         37.13      38.95  -1.3  2 
 26 Phifer, Miles                55 QuickStriders       35.26      38.99  -2.8  1 
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==============================================================================
    Region 3: R 29.42  7/11/2009   Khafre Brown, 13 Charlotte Fli              
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Brown, Khafre                13 Charlotte Fli       29.42      28.54   2.6 
  2 Wilson, Nicholas             10 Glenarden           30.86      29.61   2.6 
  3 Harris, Matthew              Light Speed            30.24      29.62   2.6 
  4 Moore, Gary                  Baldwin Coun           30.36      29.97   2.6 
  5 Houston, Jordan              10 Charles C           31.41      30.08   2.6 
  6 Waller, Amir                 Titans                 30.81      30.88   2.6 
  7 Martin, Angelo               10 Ft. Belvo           31.70      31.09   2.6 
  8 Davis, Max                   10 Rockville           32.14      31.27   2.6 
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Region 3: R 1:06.81  7/13/2008   Derrik Allen, 45 East Cobb-Th             
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Nicholas             10 Glenarden         1:08.80    1:11.31Q  1 
  2 Waller, Amir                 Titans               1:13.25    1:11.96Q  3 
  3 Leonard, Jevon               New Birth Tr         1:09.60    1:12.66Q  4 
  4 Moore, Gary                  Baldwin Coun         1:10.81    1:14.35Q  2 
  5 Neal, Shai                   10 Firebirds         1:13.28    1:14.87q  4 
  6 Warner, James                10 Cavalier          1:13.27    1:15.21q  2 
  7 Moore, Dontay                10 Randallst         1:16.48    1:16.53q  4 
  8 Counciliv, Ricky             13 Unattached        1:14.89    1:16.82q  4 
  9 Clark, Isiah                 Sapphire Tra         1:18.73    1:16.89   1 
 10 Kiley, Gavin                 10 Southwest         1:15.43    1:17.05   2 
 11 Williams, Brian              13 Carolina Alls     1:15.72    1:19.13   3 
 12 Crudup, Keyshawn             12 Norfolk Extr      1:21.22    1:22.53   1 
 13 Flannelly, Tyler             55 Myrtle Beach      1:26.55    1:22.96   1 
 14 Marcuz, Mitchell             Bremen City          1:21.81    1:23.71   2 
 14 Webb, Antonio                12 Norfolk Extr      1:21.75    1:23.71   4 
 16 Goolsby, William             55 G'Ville Jets      1:24.21    1:23.74   3 
 17 Corgill, Christopher         55 Mt Pleasant       1:22.26    1:23.76   3 
 18 Waldrop, Tagarriyan          55 QuickStriders     1:25.37    1:24.68   2 
 19 Courville, Trent             55 Mt Pleasant       1:26.83    1:27.86   1 
 20 Smith, Christian             12 Virginia Spe      1:29.21    1:30.05   2 
 21 Meese, Michael               12 Team Flash        1:25.89    1:31.14   4 
 22 Griffith, Channin            55 G'Ville Jets      1:27.90    1:36.86   4 
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Region 3: R 1:06.81  7/13/2008   Derrik Allen, 45 East Cobb-Th             
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Wilson, Nicholas             10 Glenarden         1:11.31    1:09.90  
  2 Leonard, Jevon               New Birth Tr         1:12.66    1:11.53  
  3 Waller, Amir                 Titans               1:11.96    1:11.96  
  4 Warner, James                10 Cavalier          1:15.21    1:14.94  
  5 Counciliv, Ricky             13 Unattached        1:16.82    1:15.02  
  6 Moore, Dontay                10 Randallst         1:16.53    1:18.73  
  7 Neal, Shai                   10 Firebirds         1:14.87    1:18.80  
  8 Moore, Gary                  Baldwin Coun         1:14.35    1:32.01  
 
Event 53  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Region 3: R 2:39.08  7/8/2005    Miles Robinson, 10 Hummingbird T          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Patron, Bryce                12 Central VA T      2:47.70    2:44.87  
  2 Leonard, Jevon               New Birth Tr         2:49.35    2:44.97  
  3 Simmons, William             10 Hummingbi         2:58.51    2:49.39  
  4 Roberts, Keith               10 Randallst         2:50.62    2:54.45  
  5 Neal, Shai                   10 Firebirds         2:48.95    2:54.55  
  6 Hawks, Elijah                13 Carolina Eagl     2:54.21    2:54.63  
  7 Joyner, Ahmad                13 Hi Point Pant     2:54.26    2:54.80  
  8 Fayssoux, Benjamin           55 Mt Pleasant                  2:55.89  
  9 Moore, Dontay                10 Randallst         3:06.26    2:55.96  
 10 Brady, Cameron               12 Central VA T      2:59.13    2:56.50  
 11 Cambrice, Kahlil             Titans               3:03.71    2:57.32  
 12 Woods, Jaden                 Cheetahs             2:59.43    2:59.05  
 13 Morrison, Ja-Del             10 DC Speed          3:01.83    3:00.56  
 14 Terrell, Jaylon              13 Charlotte Spe     2:59.22    3:00.61  
 15 Poma, Alex                   Walton Youth         2:59.34    3:00.82  
 16 Bryner, John                 10 Ft. Belvo         3:02.80    3:03.38  
 17 Harvey, Roshad               12 Henrico Pace      3:02.03    3:04.71  
 18 Flannelly, Tyler             55 Myrtle Beach      3:24.57    3:05.24  
 19 Sohn, David                  13 Carolina Elit     3:00.18    3:05.93  
 20 Goolsby, William             55 G'Ville Jets      3:04.50    3:08.97  
 21 Waldrop, Tagarriyan          55 QuickStriders     3:04.64    3:09.02  
 22 Hoksyn, Davis                Walton Youth         3:06.02    3:11.01  
 23 Shoates, Noah                Titans               3:04.99    3:12.76  
 24 Harkless, Elijah             10  PV Unattach      3:15.39    3:14.55  
 25 Pauldine, John               55 Mt Pleasant       3:09.82    3:16.90  
 26 Hekker, Owen                 55 Mt Pleasant       3:49.78    3:29.63  
 
Event 54  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Region 3: R 5:23.97  7/13/2003   Josiah Jenkins, Boys & Girls              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Simmons, William             10 Hummingbi         5:52.02    5:35.53  
  2 Leonard, Jevon               New Birth Tr         5:48.30    5:35.56  
  3 Hawks, Elijah                13 Carolina Eagl     6:10.07    5:45.46  
  4 Roberts, Keith               10 Randallst         5:59.81    5:55.27  
  5 Woods, Jaden                 Cheetahs             5:56.82    5:59.15  
  6 Fayssoux, Benjamin           55 Mt Pleasant       6:20.52    6:01.70  
  7 Cambrice, Kahlil             Titans               6:32.28    6:02.14  
  8 Elhabashy, Hamzah            10 Howard Co         6:17.54    6:07.12  
  9 Morrison, Ja-Del             10 DC Speed          6:23.70    6:09.73  
 10 Flannelly, Tyler             55 Myrtle Beach      7:00.44    6:10.23  
 11 Goolsby, William             55 G'Ville Jets      6:18.57    6:10.29  
 12 Harvey, Roshad               12 Henrico Pace      6:30.98    6:11.96  
 13 Shoates, Noah                Titans               6:32.21    6:13.86  
 14 Knepshield, Tyler            12 Virginia Unat     6:59.02    6:16.09  
 15 Harkless, Elijah             10  PV Unattach      6:22.82    6:22.37  
 16 Lempner, Matthew             Spirit Alpha         6:40.04    6:34.08  
 17 Pauldine, John               55 Mt Pleasant       6:45.22    6:36.22  
 18 Gainous, Rodney              10 Marlboro          6:23.69    6:44.66  
 19 Brown, William               Walton Youth         7:00.64    6:52.01  
 20 Delpo, Rocco                 10 Howard Co         6:41.13    7:17.21  
 
Event 56  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Region 3: R 59.75  7/12/2001   Glenarden Track Club "A"                    
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                      1:04.20    1:03.92q  1 
     1) Brown, Evan                     2) Russell, Zion                  
     3) Shepherd, Joshua                4) Wilson, Nicholas               
     5) Colbert, Laurenz                6) River-Jordan, Donnell          
  2 13 Durham Striders TC  'A'                        1:06.15    1:04.66q  1 
     1) Coleman, Cullen                 2) Johnson, Corey                 
     3) Mccorkle, Christian             4) Mcneil, Dorryen                
     5) Mcrae, Zion                     6)                                
  3 12 Henrico Pacers TC  'A'                         1:04.78    1:06.03q  2 
     1) Bowers, Joel                    2) Harvey, Roshad                 
     3) Jackson, James                  4) Rodwell, Jaden                 
  4 10 Full Speed Athletics  'A'                      1:04.78    1:06.89q  2 
     1) Allen, Ashton                   2) Caster, Christian              
     3) Faison, Tyler                   4) Fish, Jerlen                   
     5) Tucker, Mateo                   6)                                
  5 13 Carolina Elite TC  'A'                         1:07.60    1:07.08q  1 
     1) Williams, Selvyn                2) Sohn, David                    
     3) Peay, Louis                     4) Asorsallaah, Jacobi            
     5) Sanders, Russell                6)                                
  6 10 Track Express Track Club  'A'                  1:09.53    1:07.09q  2 
     1) Bangura, Sieh                   2) Barbour, Kevin                 
     3) Dosunmu, Semisemiu              4) Drewery, Chase                 
     5) Monroe, Demetrius               6)                                
  7 10 DC Speed Parks & Recreation  'A'               1:04.27    1:07.61q  1 
     1) Russ, Archie                    2) Muhammad, Zahir                
     3) Davis, Davanta                  4) Reeves, Mickco                 
     5) Barber, Quincy                  6) Gadson, Ethan                  
  8 10 New Wave Track Club  'A'                       1:08.23    1:09.65q  1 
     1) Strong, Dorian                  2) Steele, Tyrae                  
     3) Pringle, Kobe                   4) Green, Lorenzo                 
  9 03 45 Baldwin County Jets  'A'                    1:11.37    1:14.84   2 
     1) Bland, Tykemen                  2) Huley, Luis                    
     3) Scott, Shatorius                4) Trawick, Quavion               
     5) Moore, Gary                     6) Rose, Adam                     
 -- 12 Norfolk Extremes TC  'A'                       1:04.00         DQ   2 
     1) Collins, Willie                 2) Crudup, Keyshawn               
     3) Webb, Antonio                   4) Wilson, Jaedun                 
     5) Darden, Jaylani                 6)                                
 
Event 56  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Region 3: R 59.75  7/12/2001   Glenarden Track Club "A"                    
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                      1:03.92    1:03.57  
     1) Brown, Evan                     2) Russell, Zion                  
     3) Shepherd, Joshua                4) Wilson, Nicholas               
     5) Colbert, Laurenz                6) River-Jordan, Donnell          
  2 10 DC Speed Parks & Recreation  'A'               1:07.61    1:03.94  
     1) Russ, Archie                    2) Muhammad, Zahir                
     3) Davis, Davanta                  4) Reeves, Mickco                 
     5) Barber, Quincy                  6) Gadson, Ethan                  
  3 13 Durham Striders TC  'A'                        1:04.66    1:04.14  
     1) Coleman, Cullen                 2) Johnson, Corey                 
     3) Mccorkle, Christian             4) Mcneil, Dorryen                
  4 10 Full Speed Athletics  'A'                      1:06.89    1:04.84  
     1) Tucker, Mateo                   2) Caster, Christian              
     3) Faison, Tyler                   4) Allen, Ashton                  
     5) Fish, Jerlen                    6)                                
  5 13 Carolina Elite TC  'A'                         1:07.08    1:07.06  
     1) Asorsallaah, Jacobi             2) Peay, Louis                    
     3) Williams, Selvyn                4) Sohn, David                    
     5) Sanders, Russell                6)                                
  6 12 Henrico Pacers TC  'A'                         1:06.03    1:07.63  
     1) Bowers, Joel                    2) Harvey, Roshad                 
     3) Jackson, James                  4) Rodwell, Jaden                 
  7 10 New Wave Track Club  'A'                       1:09.65    1:07.71  
     1) Strong, Dorian                  2) Steele, Tyrae                  
     3) Pringle, Kobe                   4) Green, Lorenzo                 
  8 10 Track Express Track Club  'A'                  1:07.09    1:08.13  
     1) Bangura, Sieh                   2) Barbour, Kevin                 
     3) Dosunmu, Semisemiu              4) Drewery, Chase                 
     5) Monroe, Demetrius               6)                                
 
Event 57  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Region 3: R 5:08.00  7/9/2004    10 Firebirds Athletics Club, Firebirds    
                         T Stott, D Howard, W Tearney, B Akbar             
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 03 45 Titans  'A'                                 5:21.57    5:21.57q  2 
     1) Waller, Amir                    2) Allen, Freddie                 
     3) Cambrice, Kahlil                4) Shoates, Noah                  
     5) Vidal, Kimani                   6)                                
  2 10 DC Speed Parks & Recreation  'A'               5:29.48    5:29.48q  1 
     1) Russ, Archie                    2) Davis, Davanta                 
     3) Reeves, Mickco                  4) Morrison, Ja-Del               
     5) Gadson, Ethan                   6) Logan, Joshua                  
  3 13 Carolina Elite TC  'A'                         5:32.69    5:32.69q  1 
     1) Asorsallaah, Jacobi             2) Williams, Selvyn               
     3) Sohn, David                     4) Sanders, Russell               
  4 10 Glenarden Track Club  'A'                      5:39.65    5:39.65q  2 
     1) Brown, Evan                     2) Antoine-Pompey, Sebastian      
     3) Russell, Zion                   4) Shepherd, Joshua               
     5) River-Jordan, Donnell           6) Ledbetter, Amir                
  5 10 Cavalier Cavelette TC  'A'                     5:43.08    5:43.08q  1 
     1) Wilson, Jevon                   2) Miller, Miles                  
     3) Howard, Lamumba                 4) Campbell, Marcus               
     5) Warner, James                   6) Crowell, Farrell               
  6 10 Full Speed Athletics  'A'                      5:44.95    5:44.95q  1 
     1) Faison, Tyler                   2) Tucker, Mateo                  
     3) Fish, Jerlen                    4) Caster, Christian              
     5) Allen, Ashton                   6)                                
  7 10 Ft. Belvoir Sonic Boom Trac  'A'               5:47.05    5:47.05q  2 
     1) Martin, Angelo                  2) Bryner, John                   
     3) Calhoun, Charles                4) Holland, Kyro                  
     5) Daniels, Anthony                6) Daniels, Anthony               
  8 03 45 Baldwin County Jets  'A'                    5:55.89    5:55.89q  2 
     1) Trawick, Quavion                2) Bland, Tykemen                 
     3) Scott, Shatorius                4) Huley, Luis                    
     5) Rose, Adam                      6)                                
 
Event 57  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Region 3: R 5:08.00  7/9/2004    10 Firebirds Athletics Club, Firebirds    
                         T Stott, D Howard, W Tearney, B Akbar             
    Team                                              Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 03 45 Titans  'A'                                 5:21.57    5:20.10  
     1) Waller, Amir                    2) Allen, Freddie                 
     3) Cambrice, Kahlil                4) Shoates, Noah                  
     5) Vidal, Kimani                   6)                                
  2 10 DC Speed Parks & Recreation  'A'               5:29.48    5:24.09  
     1) Russ, Archie                    2) Davis, Davanta                 
     3) Barber, Quincy                  4) Morrison, Ja-Del               
     5) Gadson, Ethan                   6) Logan, Joshua                  
  3 13 Carolina Elite TC  'A'                         5:32.69    5:25.31  
     1) Williams, Selvyn                2) Sohn, David                    
     3) Sanders, Russell                4) Asorsallaah, Jacobi            
  4 10 Glenarden Track Club  'A'                      5:39.65    5:43.89  
     1) Brown, Evan                     2) Antoine-Pompey, Sebastian      
     3) Russell, Zion                   4) Shepherd, Joshua               
     5) River-Jordan, Donnell           6)                                
  5 10 Cavalier Cavelette TC  'A'                     5:43.08    5:46.39  
     1) Wilson, Jevon                   2) Miller, Miles                  
     3) Howard, Lamumba                 4) Campbell, Marcus               
     5) Warner, James                   6) Crowell, Farrell               
  6 03 45 Baldwin County Jets  'A'                    5:55.89    5:46.44  
     1) Trawick, Quavion                2) Bland, Tykemen                 
     3) Scott, Shatorius                4) Huley, Luis                    
     5) Rose, Adam                      6)                                
  7 10 Ft. Belvoir Sonic Boom Trac  'A'               5:47.05    5:51.41  
     1) Martin, Angelo                  2) Bryner, John                   
     3) Calhoun, Charles                4) Holland, Kyro                  
     5) Daniels, Anthony                6) Daniels, Anthony               
  8 10 Full Speed Athletics  'A'                      5:44.95    6:19.82  
     1) Faison, Tyler                   2) Tucker, Mateo                  
     3) Allen, Ashton                   4) Fish, Jerlen                   
     5) Caster, Christian               6)                                
 
Event 59  Long Jump Sub-Bantam Boys
========================================================================================
    Region 3: R 3.86m  7/10/2009   Mario Anderson, 55 Summerville              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Anderson, Mario              55 Summerville         3.78m      3.86mR  NWI  12-08.00 
  2 Harris, Matthew              Light Speed            3.93m      3.70m   NWI  12-01.75 
  3 Brown, Khafre                13 Charlotte Fli       3.80m      3.59m   NWI  11-09.50 
  4 Counciliv, Ricky             13 Unattached          3.44m      3.53m   NWI  11-07.00 
  5 Warner, James                10 Cavalier            3.14m      3.33m   NWI  10-11.25 
  6 Allen, Freddie               Titans                 3.75m      3.32m   NWI  10-10.75 
  7 Harrison, Maleik             Carrollton             3.53m      3.30m   NWI  10-10.00 
  8 Collins, Willie              12 Norfolk Extr        2.70m      3.17m   NWI  10-05.00 
  9 Marcuz, Mitchell             Bremen City            3.00m      3.06m   NWI  10-00.50 
 10 Drewery, Chase               10 Track Exp           3.39m      3.05m   NWI  10-00.25 
 11 Holloway, Dushaunte          Carrollton             3.68m      3.05m   NWI  10-00.25 
 12 Chapman, Isaiah              13 Carolina Eagl       2.90m      2.97m   NWI   9-09.00 
 13 Corgill, Christopher         55 Mt Pleasant         2.95m      2.91m   NWI   9-06.75 
 14 Woods, Jaden                 Cheetahs               3.27m      2.88m   NWI   9-05.50 
 15 Hayes, Giovanni              10 Marlboro            2.73m      2.78m   NWI   9-01.50 
 16 Adkisson, Jeffery            10 Marlboro            2.92m      2.74m   NWI   9-00.00 
 17 Crudup, Keyshawn             12 Norfolk Extr        3.20m      2.57m   NWI   8-05.25 
 18 McFadden, Robert             12 Norfolk Extr        2.76m      2.46m   NWI   8-01.00 
 19 Watkins, Kyle                55 Myrtle Beach        2.58m      2.44m   NWI   8-00.25 
 20 Ott, Mattheaus               55 Myrtle Beach        2.02m      2.31m   NWI   7-07.00 
 -- Miller, Miles                10 Cavalier            3.19m       FOUL                 
 
Event 60  Shot Put Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Region 3: R 6.23m  7/12/2003   T. Jerrod Mustaf, GATC                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mauney, Marcus               13 Gastonia Eagl       5.52m      5.63m   18-05.75 
  2 Barbour, Kevin               10 Track Exp           4.27m      5.47m   17-11.50 
  3 Anderson, Mario              55 Summerville         5.16m      5.28m   17-04.00 
  4 Ashe, Rylan                  55 Summerville         4.93m      5.27m   17-03.50 
  5 Malley, Nicholas             10 Marlboro            4.50m      4.85m   15-11.00 
  6 Davis-Wiley, Jahmad          Ruff Riders            4.61m      4.82m   15-09.75 
  7 Eaton, Devin                 12 Norfolk Extr        3.00m      4.64m   15-02.75 
  8 Wilson, Jaedun               12 Norfolk Extr        3.53m      4.09m   13-05.00 
  9 Bradley, Sean                12 Central VA T        3.73m      3.21m   10-06.50 
 10 Wiley, Jalen                 Ruff Riders            3.14m      3.05m   10-00.25 
 11 Hekker, Owen                 55 Mt Pleasant         3.01m      2.22m    7-03.50 
 12 Fields, Ian                  13 Triangle Cham       1.89m      2.15m    7-00.75 
 
Event 61  Javelin Throw Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Region 3: R 21.56m  7/12/2009   Joshua Goin, Spirit Alpha                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Goin, Joshua                 Spirit Alpha          18.88m     21.56mR     70-09 
  2 Poma, Alex                   Walton Youth          18.98m     20.18m      66-02 
  3 Barbour, Kevin               10 Track Exp          16.18m     19.57m      64-02 
  4 Fayssoux, Benjamin           55 Mt Pleasant        17.40m     18.97m      62-03 
  5 Williams, Selvyn             13 Carolina Elit      12.23m     16.89m      55-05 
  6 Hoksyn, Davis                Walton Youth          12.66m     16.43m      53-11 
  7 Smith, Hayden                Sandhills             15.98m     15.48m      50-09 
  8 Eaton, Devin                 12 Norfolk Extr       13.28m     14.72m      48-03 
  9 Brown, William               Walton Youth          13.30m     14.22m      46-08 
 10 Howard, Lamumba              10 Cavalier           10.81m     13.35m      43-09 
 11 Courville, Trent             55 Mt Pleasant        14.16m     12.87m      42-03 
 12 Miller, Miles                10 Cavalier           12.50m     11.87m      38-11 
 13 Clark, Justin                13 Carolina Eagl      10.06m     11.57m      37-11 
 14 Dease, Kawanee               55 Georgetown TC      13.21m     11.56m      37-11 
 15 Woodard, Quinterick          12 N-Motion TC        11.27m     11.37m      37-04 
 16 Wilson, Jevon                10 Cavalier           10.79m      9.50m      31-02 
 17 Wiley, Jalen                 Ruff Riders            8.08m      8.55m      28-01 
 18 Cordy, Tyrese                Peach Valley          10.34m      7.40m      24-03 
 19 Hekker, Owen                 55 Mt Pleasant        12.57m      7.28m      23-11 
 20 McFadden, Robert             12 Norfolk Extr       11.00m      7.16m      23-06 
 21 Darden, Jaylani              12 Norfolk Extr        8.80m      6.94m      22-09 
 22 Bradley, Sean                12 Central VA T        7.07m      6.78m      22-03 
 23 Pauldine, John               55 Mt Pleasant         9.85m      6.16m      20-02 
 -- Hill, Luke                   10 Cavalier           13.31m       FOUL            
 -- Kittrell, Bryson             12 Tri-City Jet        6.76m       FOUL            
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
     JO Meet: J 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Region 3: R 13.37  7/1991      Keva Belcher         Kettering       PV, Ket
                14.20  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Ward, Destiny                12 Track-757           14.55      14.10QJO S   -0.9  3 
  2 Bailey, Jaylah               Baldwin Coun           13.89      14.12QJO S    0.3  2 
  3 Davis, Stephanie             10 Firebirds           13.84      14.28Q       -1.3  1 
  4 Jordan, Mikayla              Voices of Fa           14.04      14.22Q       -0.9  3 
  5 Grier-spratley, Miranda      10 Cobra Tra           14.32      14.56Q       -1.3  1 
  6 Tucker, Jessica              12 Track-757           15.32      14.77Q        0.3  2 
  7 Richards, Arianna            10 Glenarden           14.14      14.28q       -0.9  3 
  8 Parker, Anaya                12 Norfolk Extr        15.03      14.76q       -0.9  3 
  9 Pyles, Brionne               10 Maryland            14.21      14.82         0.3  2 
 10 Lyles, Legaci                10 Firebirds           14.28      14.95        -1.3  1 
 10 Smith, Alisha                55 Georgetown TC       14.87      14.95         0.3  2 
 12 Blount, Kori-Madisyn         12 N-Motion TC         15.11      14.97         0.3  2 
 13 Robinson, Chloe              Titans                 14.67      14.99        -1.3  1 
 14 Morris, Jailyn               10 Track Exp           14.64      15.02         0.3  2 
 15 Deveaux, Aaliyah             55 Summerville         15.05      15.08        -0.9  3 
 16 Chappell, D'Nautica          Middle Georg           14.58      15.09        -0.9  3 
 17 Heyward, Tanasia             55 Georgetown TC       14.79      15.11        -1.3  1 
 18 Jones, Ahrea                 12 Henrico Pace        15.29      15.31        -1.3  1 
 19 White, Fayta                 55 Georgetown TC       15.54      15.42        -0.9  3 
 20 Biering, Natalie             55 Summerville         15.31      15.64        -1.3  1 
 21 Jeffrey, Dymier              12 Richmond Hea        15.63      15.68        -0.9  3 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
     JO Meet: J 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Region 3: R 13.37  7/1991      Keva Belcher         Kettering       PV, Ket
                14.20  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Ward, Destiny                12 Track-757           14.10      13.81 JO S    2.2 
  2 Davis, Stephanie             10 Firebirds           14.28      14.02 JO S    2.2  14.012
  3 Bailey, Jaylah               Baldwin Coun           14.12      14.02 JO S    2.2  14.016
  4 Grier-spratley, Miranda      10 Cobra Tra           14.56      14.15 JO S    2.2 
  5 Jordan, Mikayla              Voices of Fa           14.22      14.17 JO S    2.2 
  6 Richards, Arianna            10 Glenarden           14.28      14.20 JO S    2.2 
  7 Parker, Anaya                12 Norfolk Extr        14.76      14.38         2.2 
  8 Tucker, Jessica              12 Track-757           14.77      14.47         2.2 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
     JO Meet: J 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
    Region 3: R 27.59  7/9/2006    Ariel Pryor, 45 UNA                         
                30.35  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Bailey, Jaylah               Baldwin Coun           28.17      28.28QJO S    0.8  2 
  2 Jordan, Mikayla              Voices of Fa           29.43      29.25QJO S    1.0  1 
  3 Davis, Stephanie             10 Firebirds           28.55      29.51QJO S    1.2  3 
  4 Ward, Destiny                12 Track-757           29.50      28.92QJO S    0.8  2 
  5 Crawford, Zyia               Titans                 28.67      29.66QJO S    1.0  1 
  6 Johnson, Gabriella           10 Maryland            29.47      30.26QJO S    1.2  3 
  7 Johnson, Malana              10 Maryland            30.50      30.47q        0.8  2 
  8 Stafford, Alexis             12 Henrico Pace        30.03      30.58q        1.0  1 
  9 Morris, Jailyn               10 Track Exp           30.68      30.60         0.8  2 
 10 Johnson, Ayanna              10 Glenarden           29.63      30.64         1.2  3 
 11 Tucker, Jessica              12 Track-757           31.33      30.88         1.0  1 
 12 Lyles, Legaci                10 Firebirds           29.53      31.02         0.8  2 
 13 Smith, Alisha                55 Georgetown TC       31.08      31.12         1.2  3 
 14 Parker, Anaya                12 Norfolk Extr        31.67      31.19         1.2  3 
 15 Jordan, Jade                 55 Summerville         31.56      32.04         1.0  1 
 15 Biering, Natalie             55 Summerville         32.17      32.04         0.8  2 
 17 Hunt, Serenity               55 Florence TC         33.10      32.29         1.0  1 
 18 Blount, Kori-Madisyn         12 N-Motion TC         32.17      32.33         0.8  2 
 19 Goolsby, Mia-Mariah          55 G'Ville Jets        32.38      32.36         1.2  3 
 20 White, Fayta                 55 Georgetown TC       33.19      33.11         0.8  2 
 21 Johnson, Janaqueyana         55 G'Vegas RR          33.10      34.10         1.0  1 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
     JO Meet: J 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
    Region 3: R 27.59  7/9/2006    Ariel Pryor, 45 UNA                         
                30.35  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Bailey, Jaylah               Baldwin Coun           28.28      28.03 JO S    2.5 
  2 Davis, Stephanie             10 Firebirds           29.51      28.30 JO S    2.5 
  3 Ward, Destiny                12 Track-757           28.92      28.51 JO S    2.5 
  4 Crawford, Zyia               Titans                 29.66      28.77 JO S    2.5 
  5 Jordan, Mikayla              Voices of Fa           29.25      29.00 JO S    2.5 
  6 Johnson, Gabriella           10 Maryland            30.26      29.47 JO S    2.5 
  7 Stafford, Alexis             12 Henrico Pace        30.58      30.19 JO S    2.5 
  8 Johnson, Malana              10 Maryland            30.47      30.61         2.5 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================================
 Nat'l Youth: N   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
     JO Meet: J   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
    Region 3: R 1:01.85  7/2000      Elan Hilaire    Baltimore Track Fac  PV   
                1:06.98  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Crawford, Zyia               Titans               1:06.27    1:05.66QJO S              1 
  2 Ward, Destiny                12 Track-757         1:06.81    1:06.03QJO S              2 
  3 Russell, Masai               10 Glenarden         1:08.35    1:08.32Q                  3 
  4 Pippins, Star                Boys & Girls         1:08.69    1:07.85Q                  2 
  5 Jordan, Mikayla              Voices of Fa         1:08.71    1:07.89Q                  1 
  6 Johnson, Sydney              10 Southern          1:13.39    1:10.47Q                  3 
  7 Boone, DaLoria               Baldwin Coun         1:09.52    1:07.87q                  2 
  8 Stafford, Alexis             12 Henrico Pace      1:07.56    1:12.64q                  3 
  9 Harris-Edwards, Paige        10 Hummingbi         1:12.95    1:12.91                   3 
 10 Jeffrey, Dymier              12 Richmond Hea      1:14.11    1:13.87                   1 
 11 Green, Jaya                  10 Columbia          1:13.29    1:13.96                   1 
 12 Collins, Shakeria            Baldwin Coun         1:13.84    1:14.50                   3 
 13 Royer, Joie                  Voices of Fa         1:09.20    1:14.53                   1 
 14 Colbert, Tylar               10 Pikesvill         1:11.34    1:14.58                   3 
 15 Goolsby, Mia-Mariah          55 G'Ville Jets      1:14.04    1:15.39                   2 
 16 Jackson, Amaya               12 Henrico Pace      1:13.00    1:16.40                   2 
 17 Lewis, Erika                 10 Pikesvill         1:15.34    1:17.36                   1 
 18 Heyward, Tanasia             55 Georgetown TC     1:13.11    1:17.48                   1 
 19 Goodman, Dyamond             55 G'Vegas RR        1:18.21    1:17.54                   3 
 20 Webb, Vonshayla              55 G'Vegas RR        1:19.79    1:17.88                   1 
 21 Blount, Kori-Madisyn         12 N-Motion TC       1:13.39    1:20.64                   2 
 22 Pinckney, Kaliece            55 Lowcountry EX     1:16.72    1:20.81                   2 
 23 Wallace, Raejean             12 N-Motion TC       1:18.87    1:27.28                   2 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
     JO Meet: J   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
    Region 3: R 1:01.85  7/2000      Elan Hilaire    Baltimore Track Fac  PV   
                1:06.98  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 Jordan, Mikayla              Voices of Fa         1:07.89    1:05.33 JO S             
  2 Crawford, Zyia               Titans               1:05.66    1:05.52 JO S             
  3 Ward, Destiny                12 Track-757         1:06.03    1:06.13 JO S             
  4 Pippins, Star                Boys & Girls         1:07.85    1:07.28                  
  5 Boone, DaLoria               Baldwin Coun         1:07.87    1:09.06                  
  6 Russell, Masai               10 Glenarden         1:08.32    1:09.29                  
  7 Johnson, Sydney              10 Southern          1:10.47    1:10.28                  
  8 Stafford, Alexis             12 Henrico Pace      1:12.64    1:16.06                  
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 2:23.86  7/20/2008   Danae Rivers, New Haven AG                
     JO Meet: J 2:24.70  7/30/1994   Shannon Radarmacher, Houston, TX          
    Region 3: R 2:29.58  7/9/2004    Nyna Cutler, Gazelle                      
                2:43.52  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Wilson, Matoaka              New Birth Tr         2:45.75    2:42.38 JO S             
  2 Ferrell, Bryana              12 Central VA T      2:51.00    2:47.26                  
  3 McNeil, Nyjari               10 Pikesvill         2:52.35    2:49.73                  
  4 Wright, Alana                10 Marlboro          2:50.52    2:49.90                  
  5 Slocumb, QuanDerricka        Running Pant         2:50.90    2:50.01                  
  6 Antoine-Pompey, Sydney       10 Glenarden         2:55.90    2:52.12                  
  7 Jackson, Amaya               12 Henrico Pace      3:00.19    2:53.88                  
  8 Glick, Sarah-Rachel          10 Lightning         2:58.51    2:57.84                  
  9 Webb, Vonshayla              55 G'Vegas RR                   3:02.55                  
 10 Goolsby, Mia-Mariah          55 G'Ville Jets                 3:03.51                  
 11 Hall, Carly                  55 Mt Pleasant       3:14.24    3:05.67                  
 12 Waldrop, Breauta             55 QuickStriders     2:59.60    3:05.74                  
 13 Robinson, Myricle            10 Vision El         2:59.65    3:06.32                  
 14 Monckton, Sydney             55 Myrtle Beach      3:17.31    3:09.61                  
 15 Smith, Lindsay               12 Virginia Spe      3:08.06    3:10.87                  
 16 Embe, Kimberly               12 Richmond Hea      3:24.89    3:13.68                  
 17 Green, Jaya                  10 Columbia          2:53.86    3:19.03                  
 18 Inman, Caroline              55 Mt Pleasant       3:09.01    3:22.01                  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Providence RI              
     JO Meet: J 5:00.72  8/1/1993    Kristin Finch, Marietta, GA               
    Region 3: R 5:09.03  7/1997      Saidah Fishenden     NS Road Runners GA   
                5:28.21  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Wilson, Matoaka              New Birth Tr         5:42.34    5:32.93                  
  2 McNeil, Nyjari               10 Pikesvill         5:56.09    5:33.56                  
  3 Urso, Gabrielle              10 Lightning         5:43.43    5:35.14                  
  4 Wright, Alana                10 Marlboro          5:47.17    5:37.80                  
  5 Slocumb, QuanDerricka        Running Pant         5:43.06    5:42.66                  
  6 Glick, Sarah-Rachel          10 Lightning         5:55.59    5:49.75                  
  7 Sanford, Brittnay            10 Maryland          6:11.21    5:55.44                  
  8 Walsh, Mackenzie             Etowah               5:59.48    6:04.26                  
  9 Hall, Carly                  55 Mt Pleasant       6:07.25    6:05.03                  
 10 Chalmers, Amy                12 Tidewater St      6:06.09    6:14.33                  
 11 Bradley, Antoinette          10 New Wave          6:09.32    6:18.20                  
 12 Smith, Lindsay               12 Virginia Spe      6:06.35    6:20.24                  
 13 Waldrop, Breauta             55 QuickStriders     6:08.13    6:31.93                  
 14 Monckton, Sydney             55 Myrtle Beach      6:47.58    6:33.59                  
 15 Inman, Caroline              55 Mt Pleasant       6:21.59    6:46.54                  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================================================
 Nat'l Youth: N 7:30.80  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA             
     JO Meet: J 7:30.8h  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA             
    Region 3: R 9:01.60  7/1996      Tyrica Russell  New Wave TC          PV   
               10:06.68  JO S
    Name              Year Team                    Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Chambers, Francesa     10 Gideonite        10:30.70   10:11.34                  
  2 Mack, Jonaya           10 Vision El        11:00.51   10:15.97                  
  3 Usual, Seasons         10 Marlboro         11:09.92   11:34.94                  
  4 Brown, Paige           10 Track Exp        12:00.06   11:40.05                  
 -- Hunter, Jada           10 Track Exp        12:00.14         DQ                  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets       
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups      
     JO Meet: J 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets       
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups      
    Region 3: R 55.43  7/10/2009   03 45 Ruff Riders, Ruff Riders              
                       J Butler, Y Jones, T Price, A Lewis               
                58.20  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 03 45 Ruff Riders  'A'                              55.94    R 55.43QJO S              2 
     1) Butler, Jalah                   2) Jones, Yo'Era                  
     3) Price, Tralen                   4) Lewis, Alaina                  
     5) Hall, Taylor                    6) Sands, Tijah                   
  2 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      56.74      56.08QJO S              1 
     1) Boone, DaLoria                  2) Trawick, Brittany              
     3) Collins, Shakeria               4) Bailey, Jaylah                 
     5) Williams, Zykeria               6)                                
  3 10 Glenarden Track Club  'A'                        57.74      56.21QJO S              2 
     1) Ajayi, Brittney                 2) Johnson, Ayanna                
     3) Richards, Arianna               4) Russell, Masai                 
     5) Peterson, Jahnaya               6) Cammon, Ajai                   
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     57.53      58.11QJO S              1 
     1) Davis, Stephanie                2) Francois, Lataevia             
     3) Hutchinson, Amil                4) Lyles, Legaci                  
     5) Battle, Precious                6) Waston, Casey                  
  5 03 45 Titans  'A'                                   58.15      58.26Q                  2 
     1) Robinson, Chloe                 2) Russell, Kennedy               
     3) Willingham, Jasmine             4) Crawford, Zyia                 
     5) Wyatt, Kennedy                  6)                                
  6 03 45 Boys & Girls Clubs Metro  'A'                 58.23      58.54Q                  1 
     1) Foster, Tatiana                 2) Pippins, Star                  
     3) Chukwura, Hannah                4) Echols, Sydney                 
     5) Rutledge, Nilah                 6) Powell, Lauren                 
  7 10 Maryland Titans  'A'                             58.86      58.87q                  1 
     1) Pyles, Cierra                   2) Johnson, Malana                
     3) Johnson, Gabriella              4) Pyles, Brionne                 
  8 12 Henrico Pacers TC  'A'                         1:00.55      59.98q                  2 
     1) Jackson, Amaya                  2) Stafford, Alexis               
     3) Jones, Ahrea                    4) Braxton, Jasmine               
  9 55 Georgetown Track Club  'A'                     1:01.40    1:00.63                   2 
     1) Heyward, Tanasia                2) Smith, Alisha                  
     3) White, Fayta                    4) Wright, Gucci                  
 10 10 Track Express Track Club  'A'                  1:02.17    1:01.56                   1 
     1) Brown, Courtnee                 2) Ray, Jaden                     
     3) Morris, Jailyn                  4) O'Gilvie, Delaney              
     5) Bass, Ceirra                    6) Oliver, Madyson                
 11 10 Glenarden Track Club  'B'                      1:02.65    1:02.03                   2 
     1) Antoine-Pompey, Sydney          2) Davis, Arianna                 
     3) Cammon, Ajai                    4) Jones, Vaniess                 
 12 10 Marlboro Boys & Girls Club  'A'                1:02.49    1:02.81                   1 
     1) Payne, Nadia                    2) Usual, Seasons                 
     3) Wright, Alana                   4) Ford, Camrin                   
     5) Clark-Kennedy, Eniyah           6) Carney, Jasmine                
 13 55 G'Vegas Roadrunners  'A'                       1:05.07    1:03.35                   2 
     1) Franklin, Ashley                2) Goodman, Dyamond               
     3) Johnson, Janaqueyana            4) Webb, Vonshayla                
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets       
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups      
     JO Meet: J 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets       
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups      
    Region 3: R 55.43  7/10/2009   03 45 Ruff Riders, Ruff Riders              
                       J Butler, Y Jones, T Price, A Lewis               
                58.20  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 03 45 Ruff Riders  'A'                              55.43      55.58 JO S             
     1) Butler, Jalah                   2) Jones, Yo'Era                  
     3) Hall, Taylor                    4) Lewis, Alaina                  
     5) Price, Tralen                   6) Sands, Tijah                   
  2 10 Glenarden Track Club  'A'                        56.21      56.19 JO S             
     1) Ajayi, Brittney                 2) Johnson, Ayanna                
     3) Russell, Masai                  4) Richards, Arianna              
     5) Peterson, Jahnaya               6) Cammon, Ajai                   
  3 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      56.08      56.67 JO S             
     1) Bailey, Jaylah                  2) Boone, DaLoria                 
     3) Collins, Shakeria               4) Trawick, Brittany              
     5) Williams, Zykeria               6)                                
  4 10 Maryland Titans  'A'                             58.87      57.98 JO S             
     1) Pyles, Cierra                   2) Johnson, Malana                
     3) Johnson, Gabriella              4) Pyles, Brionne                 
  5 03 45 Titans  'A'                                   58.26      58.00 JO S             
     1) Robinson, Chloe                 2) Russell, Kennedy               
     3) Willingham, Jasmine             4) Crawford, Zyia                 
     5) Wyatt, Kennedy                  6)                                
  6 03 45 Boys & Girls Clubs Metro  'A'                 58.54      58.58                  
     1) Chukwura, Hannah                2) Echols, Sydney                 
     3) Foster, Tatiana                 4) Pippins, Star                  
     5) Rutledge, Nilah                 6) Powell, Lauren                 
  7 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     58.11      58.70                  
     1) Davis, Stephanie                2) Francois, Lataevia             
     3) Hutchinson, Amil                4) Lyles, Legaci                  
     5) Battle, Precious                6) Waston, Casey                  
  8 12 Henrico Pacers TC  'A'                           59.98      59.67                  
     1) Jackson, Amaya                  2) Stafford, Alexis               
     3) Jones, Ahrea                    4) Braxton, Jasmine               
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         Angel Perkins, LaShinda Demus, Quiana Powell, Niss
     JO Meet: J 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         Angel Perkins, LaShinda Demus, Quiana Powell, Niss
    Region 3: R 4:33.85  7/9/2006    45 Titans, 45 Titans                      
                         A Carpenter, C Crayton, S Henderson, E Jones      
                4:56.93  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                      4:40.05    4:34.24QJO S              1 
     1) Antoine-Pompey, Sydney          2) Johnson, Ayanna                
     3) Davis, Arianna                  4) Richards, Arianna              
     5) Ajayi, Brittney                 6) Russell, Masai                 
  2 03 45 Ruff Riders  'A'                            4:38.17    4:41.28QJO S              2 
     1) Lewis, Alaina                   2) Jones, Yo'Era                  
     3) Butler, Jalah                   4) Price, Tralen                  
     5) Sands, Tijah                    6) Hall, Taylor                   
  3 03 45 Boys & Girls Clubs Metro  'A'               4:45.10    4:42.72QJO S              1 
     1) Chukwura, Hannah                2) Foster, Tatiana                
     3) Pippins, Star                   4) Echols, Sydney                 
     5) Caldwell, Sydnei                6) Payne, Asadah                  
  4 10 Maryland Titans  'A'                           4:54.62    4:42.97QJO S              2 
     1) Jean-Philippe, Baleigh          2) Johnson, Malana                
     3) Johnson, Gabriella              4) Pyles, Brionne                 
     5) Pyles, Cierra                   6) Mozie, Miya                    
  5 03 45 Baldwin County Jets  'A'                    5:03.81    5:05.87Q                  2 
     1) Collins, Shakeria               2) Trawick, Brittany              
     3) Williams, Zykeria               4) Boone, DaLoria                 
     5) Bailey, Jaylah                  6)                                
  6 10 New Wave Track Club  'A'                       5:36.49    5:13.24Q                  1 
     1) Strong, Taylor                  2) Bradley, Antoinette            
     3) Lewis, Lauryn                   4) Sam, Mikah                     
     5) Sims, Jesseca                   6) Syers, Janoah                  
  7 10 Marlboro Boys & Girls Club  'A'                5:22.14    5:14.58q                  1 
     1) Carney, Jasmine                 2) Ford, Camrin                   
     3) Edwards, Camryn                 4) Clark-Kennedy, Eniyah          
     5) Wade, Lauryn                    6) Bell, Simone                   
  8 10 Ft. Belvoir Sonic Boom Trac  'A'               5:35.03    5:27.77q                  2 
     1) Kindred, Dakota                 2) Holland, Samaria               
     3) Tillman, Renyia                 4) Bradshaw, Maxine               
     5) Gaskins, Jada                   6) Greene, Malice                 
  9 03 45 Boys & Girls Clubs Metro  'B'               5:30.63    5:28.90                   2 
     1) Walton, Timia                   2) Johnson, Nija                  
     3) Powell, Lauren                  4) Rutledge, Nilah                
     5) Davis, Jordan                   6)                                
 10 10 Cavalier Cavelette TC  'A'                     5:26.94    5:59.01                   1 
     1) Ward, Nyla                      2) Roscoe, Shalyn                 
     3) Lee, Kyara                      4) Greene, Brianna                
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         Angel Perkins, LaShinda Demus, Quiana Powell, Niss
     JO Meet: J 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         Angel Perkins, LaShinda Demus, Quiana Powell, Niss
    Region 3: R 4:33.85  7/9/2006    45 Titans, 45 Titans                      
                         A Carpenter, C Crayton, S Henderson, E Jones      
                4:56.93  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                      4:34.24    4:35.36 JO S             
     1) Antoine-Pompey, Sydney          2) Johnson, Ayanna                
     3) Russell, Masai                  4) Ajayi, Brittney                
     5) Richards, Arianna               6) Davis, Arianna                 
  2 03 45 Ruff Riders  'A'                            4:41.28    4:41.23 JO S             
     1) Butler, Jalah                   2) Hall, Taylor                   
     3) Jones, Yo'Era                   4) Lewis, Alaina                  
     5) Sands, Tijah                    6) Price, Tralen                  
  3 10 Maryland Titans  'A'                           4:42.97    4:41.71 JO S             
     1) Jean-Philippe, Baleigh          2) Johnson, Malana                
     3) Johnson, Gabriella              4) Pyles, Brionne                 
     5) Pyles, Cierra                   6) Mozie, Miya                    
  4 03 45 Boys & Girls Clubs Metro  'A'               4:42.72    4:43.35 JO S             
     1) Chukwura, Hannah                2) Echols, Sydney                 
     3) Foster, Tatiana                 4) Pippins, Star                  
     5) Caldwell, Sydnei                6) Payne, Asadah                  
  5 03 45 Baldwin County Jets  'A'                    5:05.87    5:00.75                  
     1) Collins, Shakeria               2) Trawick, Brittany              
     3) Williams, Zykeria               4) Boone, DaLoria                 
     5) Bailey, Jaylah                  6)                                
  6 10 Marlboro Boys & Girls Club  'A'                5:14.58    5:04.80                  
     1) Wright, Alana                   2) Ford, Camrin                   
     3) Clark-Kennedy, Eniyah           4) Wade, Lauryn                   
     5) Edwards, Camryn                 6) Bell, Simone                   
  7 10 New Wave Track Club  'A'                       5:13.24    5:22.14                  
     1) Bradley, Antoinette             2) Strong, Taylor                 
     3) Lewis, Lauryn                   4) Vaughn, Daisa                  
     5) Sims, Jesseca                   6) Syers, Janoah                  
  8 10 Ft. Belvoir Sonic Boom Trac  'A'               5:27.77    5:45.91                  
     1) Kindred, Dakota                 2) Holland, Samaria               
     3) Bradshaw, Maxine                4) Gaskins, Jada                  
     5) Tillman, Renyia                 6) Greene, Malice                 
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.42m  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GZA               
     JO Meet: J 1.42m  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GZA               
    Region 3: R 1.33m  7/11/2004   Caroline Waters, Woodstock Tr               
                1.17m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Watkins, Kayla               55 Myrtle Beach        1.10m      1.22m JO S     4-00.00 
  2 Ford, Camrin                 10 Marlboro            1.15m      1.12m          3-08.00 
  3 Harley, Melayna              10 Full Spee           1.15m      1.12m          3-08.00 
  4 Chappell, D'Nautica          Middle Georg           1.03m      1.07m          3-06.00 
  5 Brown, Courtnee              10 Track Exp           1.05m      1.02m          3-04.00 
  6 Slocumb, QuanDerricka        Running Pant           1.13m      1.02m          3-04.00 
  7 Jordan, Jade                 55 Summerville         1.15m      1.02m          3-04.00 
  7 Roth, Faith                  Track Monkey           0.98m      1.02m          3-04.00 
  9 Elledge, Lauren              Etowah                 1.03m      0.97m          3-02.25 
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 4.66m  7/28/2007   Ramona Carryl, Knoxville,TN                 
     JO Meet: J 4.66m  7/28/2007   Tiani Reeves, Gothenburg T C                
    Region 3: R 4.29m  7/8/2006    Randi Bohler, 45 Cheetahs                   
                3.88m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Williams, Zykeria            Baldwin Coun           3.70m      3.71m         NWI  12-02.25 
  2 Green, Jaya                  10 Columbia            3.49m      3.59m         NWI  11-09.50 
  3 Watkins, Kayla               55 Myrtle Beach        2.93m      3.55m         NWI  11-07.75 
  4 Biering, Natalie             55 Summerville         3.32m      3.41m         NWI  11-02.25 
  5 Johnson, Victoria            45 Georgia Unatt       3.43m      3.41m         NWI  11-02.25 
  6 Harris, Kyla                 10 Cobra Tra           3.36m      3.36m         NWI  11-00.25 
  7 Parker, Ariel                12 Virginia Unat       3.58m      3.36m         NWI  11-00.25 
  8 Powell, Alayna               55 SenecaBlazers       3.31m      3.34m         NWI  10-11.50 
  9 Mitchell, Ryan               10 Firebirds           3.40m      3.32m         NWI  10-10.75 
 10 Preston, Crystal             55 Aiken Dps           3.25m      3.30m         NWI  10-10.00 
 11 Richards, Arianna            10 Glenarden           3.76m      3.27m         NWI  10-08.75 
 11 Gaskins, Jada                10 Ft. Belvo           3.47m      3.27m         NWI  10-08.75 
 13 Tyeryar, Emma                12 The Running         2.97m      3.26m         NWI  10-08.50 
 14 Rountree, Jasmine            12 N-Motion TC         3.98m      3.20m         NWI  10-06.00 
 15 Nicholson, Hannah            Bremen City            3.46m      3.18m         NWI  10-05.25 
 16 Embe, Kimberly               12 Richmond Hea        3.40m      3.04m         NWI   9-11.75 
 17 Schiltz, Kayla               12 Team Flash          3.16m      3.02m         NWI   9-11.00 
 18 Kittrell, Brielle            12 Tri-City Jet        2.92m      2.91m         NWI   9-06.75 
 19 Sabharwal, Izabella          10 DC Speed            3.59m      2.84m         NWI   9-04.00 
 -- Jordan, Jade                 55 Summerville         3.85m       FOUL                       
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis, Monroe, WI                   
     JO Meet: J 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Region 3: R  9.97m  7/15/2007   Chinyere Bell, 13 Unattach                 
                 7.63m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Holland, Carisma             55 SenecaGliders       7.00m      8.09m JO S    26-06.50 
  2 Chambers, Francesa           10 Gideonite           7.22m      7.60m         24-11.25 
  3 Clark, Alexis                12 Virginia Unat       6.29m      6.60m         21-08.00 
  4 Joyner, Javon                Running Pant           6.48m      6.53m         21-05.25 
  5 Phillips, Jaila              55 Upstate T&F         5.79m      6.39m         20-11.75 
  6 Deveaux, Aaliyah             55 Summerville         5.98m      6.35m         20-10.00 
  7 Brown, Paige                 10 Track Exp           5.58m      6.35m         20-10.00 
  8 Reeser, Madison              10 Lightning           5.74m      6.14m         20-01.75 
  9 Usual, Seasons               10 Marlboro            5.59m      5.79m         19-00.00 
 10 Wallace, Raejean             12 N-Motion TC         5.23m      5.73m         18-09.75 
 11 Wade, Lauryn                 10 Marlboro            5.50m      5.70m         18-08.50 
 12 Simmons, Symia               Blaz-N Heat            5.39m      5.36m         17-07.00 
 13 Clark-Kennedy, Eniyah        10 Marlboro            5.50m      5.15m         16-10.75 
 13 Davis, Jordan                Boys & Girls           5.07m      5.15m         16-10.75 
 15 Anderson, Ahmore             12 N-Motion TC         4.76m      5.08m         16-08.00 
 16 Brown, Courtney              55 Florence TC         4.26m      4.98m         16-04.25 
 17 Tisdale, Adia                12 Central VA T        9.50m      4.69m         15-04.75 
 18 Inman, Caroline              55 Mt Pleasant         4.57m      4.06m         13-04.00 
 19 Oliver, Jordan               12 Richmond Hea        3.58m      3.89m         12-09.25 
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 37.15m  7/29/2007   Mystasia Alexander, 16 33 LA Jets Gi       
     JO Meet: J 37.15m  7/29/2007   Mystasia Alexander, 16 33 LA Jets Gi       
    Region 3: R 24.46m  7/8/2006    Ashley Wingo, 13CharlotteFl                
                21.74m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Francis, Crystalynn          45 Georgia Unatt      14.92m     21.02m            68-11 
  2 Little, Kayla                10 Bowie Boy          13.70m     17.00m            55-09 
  3 Anderson, Ahmore             12 N-Motion TC        15.57m     15.96m            52-04 
  4 Simmons, Symia               Blaz-N Heat           10.03m     15.64m            51-04 
  5 Wallace, Raejean             12 N-Motion TC        14.53m     15.49m            50-10 
  6 Phillips, Jaila              55 Upstate T&F        11.69m     14.50m            47-07 
  7 Brown, Kammann               Sequoyah              13.95m     14.31m            46-11 
  8 Greene, Brianna              10 Cavalier           14.26m     13.92m            45-08 
  9 Chambers, Francesa           10 Gideonite          12.78m     12.73m            41-09 
 10 Tisdale, Adia                12 Central VA T        6.29m     11.54m            37-10 
 11 Lee, Kyara                   10 Cavalier           10.43m     11.22m            36-10 
 12 Smith, Lindsay               12 Virginia Spe       11.97m     10.87m            35-08 
 13 Holland, Carisma             55 SenecaGliders      14.29m     10.43m            34-03 
 14 Joyner, Javon                Running Pant          12.86m     10.41m            34-02 
 15 Usual, Seasons               10 Marlboro           11.59m     10.26m            33-08 
 16 Pauldine, Madison            55 Mt Pleasant        11.00m      9.99m            32-09 
 17 Ceesay, Fatima               10 Glenarden          10.10m      8.27m            27-01 
 
Event 112  Triathlon Bantam Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N  1460  7/23/2008   Victoria Powell, Jaguar TC, NJ              
     JO Meet: J  1460  7/23/2008   Victoria Powell, Jaguar TC, NJ              
    Region 3: R  1273  7/2000      Christie Leverette NS Red Runners GA        
                  868  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Ward, Destiny                12 Track-757                     992.00 JO S             
  2 Jones, Yo'Era                Ruff Riders              877     853.00                  
  3 Ford, Camrin                 10 Marlboro              879     813.00                  
  4 Williams, Victoria           12 Norfolk Real          800     808.00                  
  5 Butler, Jalah                Ruff Riders             1061     772.00                  
  6 Clark-Kennedy, Eniyah        10 Marlboro              791     756.00                  
  7 Morris, Jailyn               10 Track Exp             725     743.00                  
  8 Brown, Courtnee              10 Track Exp             648     691.00                  
  9 Harris-Edwards, Paige        10 Hummingbi             653     672.00                  
 10 Wade, Lauryn                 10 Marlboro                      583.00                  
 11 Harley, Melayna              10 Full Spee             632     547.00                  
 
Event 112  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Victoria           12 Norfolk Real          5.49m   18-00.25    239
  2 Ford, Camrin                 10 Marlboro              4.98m   16-04.25    207
  3 Brown, Courtnee              10 Track Exp             4.86m   15-11.50    199
  4 Jones, Yo'Era                Ruff Riders              4.79m   15-08.75    195
  5 Ward, Destiny                12 Track-757             4.67m   15-04.00    188
  6 Morris, Jailyn               10 Track Exp             4.62m   15-02.00    185
  7 Clark-Kennedy, Eniyah        10 Marlboro              4.58m   15-00.50    182
  8 Wade, Lauryn                 10 Marlboro              4.33m   14-02.50    167
  9 Harris-Edwards, Paige        10 Hummingbi             4.03m   13-02.75    148
 10 Harley, Melayna              10 Full Spee             3.70m   12-01.75    128
 -- Butler, Jalah                Ruff Riders               FOUL            
 
Event 112  Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Butler, Jalah                Ruff Riders              1.22m    4-00.00    331
  2 Ford, Camrin                 10 Marlboro              1.17m    3-10.00    284
  2 Ward, Destiny                12 Track-757             1.17m    3-10.00    284
  4 Jones, Yo'Era                Ruff Riders              1.12m    3-08.00    239
  4 Harris-Edwards, Paige        10 Hummingbi             1.12m    3-08.00    239
  6 Williams, Victoria           12 Norfolk Real          1.07m    3-06.00    197
  6 Clark-Kennedy, Eniyah        10 Marlboro              1.07m    3-06.00    197
  6 Brown, Courtnee              10 Track Exp             1.07m    3-06.00    197
  9 Morris, Jailyn               10 Track Exp             1.02m    3-04.00    156
 10 Wade, Lauryn                 10 Marlboro              0.97m    3-02.25    119
 10 Harley, Melayna              10 Full Spee             0.97m    3-02.25    119
 
Event 112  Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Ward, Destiny                12 Track-757             29.47  -2.8  1    520
  2 Butler, Jalah                Ruff Riders              30.60  -1.5  2    441
  3 Jones, Yo'Era                Ruff Riders              30.93  -1.5  2    419
  4 Morris, Jailyn               10 Track Exp             31.20  -1.5  2    402
  5 Clark-Kennedy, Eniyah        10 Marlboro              31.59  -1.5  2    377
  6 Williams, Victoria           12 Norfolk Real          31.67  -2.8  1    372
  7 Ford, Camrin                 10 Marlboro              32.49  -2.8  1    322
  8 Harley, Melayna              10 Full Spee             32.87  -1.5  2    300
  9 Wade, Lauryn                 10 Marlboro              32.94  -2.8  1    297
 10 Brown, Courtnee              10 Track Exp             32.97  -1.5  2    295
 11 Harris-Edwards, Paige        10 Hummingbi             33.14  -2.8  1    285
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
     JO Meet: J 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Region 3: R 12.81  7/1993      Eugene Lee           D.C. Flyers     GA     
                13.82  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Kearis              Peach Valley           13.41      13.33QJO S    0.9  2 
  2 Allen, Eric                  10 Full Spee           13.01      13.53QJO S   -0.8  3 
  3 Braswell, Christian          10 Track Exp           13.61      13.61QJO S    1.2  1 
  4 Jordan, Caleb                10 New Wave            13.13      13.63QJO S    2.7  4 
  5 Odom, Otis                   Titans                 13.62      13.64qJO S    0.9  2 
  6 George, Daniel               10 Ebenezer            13.70      13.76qJO S    2.7  4 
  7 Ramey, Garrison              Spirit Alpha           14.15      13.85q        2.7  4 
  8 Bailey, Coby                 12 Track-757           13.94      13.94q       -0.8  3 
  9 Johnson, Jaquez              55 G'Ville Jets        14.10      14.03         0.9  2 
  9 Atkins, Matthew              55 G'Vegas RR          14.08      14.03         1.2  1 
 11 Walbrook, Reynold            10 Glenarden           14.06      14.06         1.2  1 
 12 Cameron, Julian              Impact Athle           14.03      14.08         0.9  2 
 13 Elrod, Jamie                 55 G'Ville Jets        14.21      14.10         2.7  4 
 14 Eggleston, Nicholas          10 Team Acce           13.99      14.11         2.7  4 
 15 Goode, Donovan               12 Richmond Hea        14.45      14.41         1.2  1 
 15 Melbourne, Mark              12 Virginia Spe        14.17      14.41        -0.8  3 
 17 Robinson, Christian          10 Calvary C           13.92      14.42        -0.8  3 
 18 Wood, Tavion                 12 Track-757           14.81      14.43         0.9  2 
 19 Waters, Breylan              Carrollton             14.32      14.50         0.9  2 
 20 McGee, Sterling              12 Virginia Unat       16.14      15.90        -0.8  3 
 21 Blow, Tyshawn                12 Virginia Unat       16.33      16.58         2.7  4 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
     JO Meet: J 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Region 3: R 12.81  7/1993      Eugene Lee           D.C. Flyers     GA     
                13.82  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Jackson, Kearis              Peach Valley           13.33      13.15 JO S    1.8 
  2 Odom, Otis                   Titans                 13.64      13.32 JO S    1.8 
  3 Allen, Eric                  10 Full Spee           13.53      13.38 JO S    1.8 
  4 Bailey, Coby                 12 Track-757           13.94      13.58 JO S    1.8 
  5 Braswell, Christian          10 Track Exp           13.61      13.60 JO S    1.8 
  6 Jordan, Caleb                10 New Wave            13.63      13.69 JO S    1.8 
  7 Ramey, Garrison              Spirit Alpha           13.85      13.78 JO S    1.8 
  8 George, Daniel               10 Ebenezer            13.76      13.86         1.8 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
     JO Meet: J 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
    Region 3: R 26.23  7/12/2001   Stephen Hill, SW Gwinnett Express           
                28.03  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Kearis              Peach Valley           27.51      27.64QJO S   -0.4  2 
  2 Jordan, Caleb                10 New Wave            28.15      28.74Q       -1.2  3 
  3 Atkins, Matthew              55 G'Vegas RR          28.84      29.60Q       +0.0  1 
  4 Parham, Dylan                Carrollton             29.14      29.03Q       -0.4  2 
  5 George, Daniel               10 Ebenezer            28.20      29.09Q       -1.2  3 
  6 Melbourne, Mark              12 Virginia Spe        29.12      29.65Q       +0.0  1 
  7 Robinson, Christian          10 Calvary C           30.14      29.62q       -0.4  2 
  8 Jenkins, Anthony             10 Citi Trac           28.69      29.63q       -0.4  2 
  9 Bailey, Coby                 12 Track-757           30.04      29.69        -0.4  2 
 10 Adewole, Oluwatoniloba       10 Hummingbi           29.37      29.95        -1.2  3 
 11 Vinnett, Malcom              55 Summerville         29.10      30.01        -1.2  3 
 12 Isaac, Isaiah                Impact Athle           28.45      30.03        -0.4  2 
 13 Elrod, Jamie                 55 G'Ville Jets        29.33      30.16        +0.0  1 
 14 Johnson, Jermaine            10 Track Exp           29.09      30.28        -1.2  3 
 15 Hamilton-Dogan, Sterland     55 G'Vegas RR          30.34      30.29        -1.2  3 
 16 Blair, Allen                 12 Speed Inc TC        30.20      30.32        +0.0  1 
 17 Seymore, Vincent             12 Track-757           30.00      30.51        +0.0  1 
 17 Cooke, Kyle                  10 The 747 T           29.19      30.51        -0.4  2 
 19 Goode, Donovan               12 Richmond Hea        30.29      31.09        -1.2  3 
 20 Wood, Tavion                 12 Track-757           31.48      32.48        -0.4  2 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
     JO Meet: J 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
    Region 3: R 26.23  7/12/2001   Stephen Hill, SW Gwinnett Express           
                28.03  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Jackson, Kearis              Peach Valley           27.64      27.22 JO S    0.5 
  2 Jordan, Caleb                10 New Wave            28.74      27.92 JO S    0.5 
  3 Parham, Dylan                Carrollton             29.03      28.16         0.5 
  4 George, Daniel               10 Ebenezer            29.09      28.28         0.5 
  5 Atkins, Matthew              55 G'Vegas RR          29.60      28.63         0.5 
  6 Melbourne, Mark              12 Virginia Spe        29.65      29.05         0.5 
  7 Robinson, Christian          10 Calvary C           29.62      29.56         0.5 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL               
     JO Meet: J 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL               
    Region 3: R 59.73  7/15/2007   Bryce Love, 13 Tri City Blaz                
              1:06.13  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Odom, Otis                   Titans               1:06.39    1:04.37QJO S              3 
  2 Cameron, Julian              Impact Athle         1:01.75    1:04.66QJO S              2 
  3 Tejchman, Drew               Athletes in          1:01.85    1:04.82QJO S              1 
  4 Jackson, Kearis              Peach Valley         1:01.70    1:04.46QJO S              3 
  5 Brown, Denzel                10 Hummingbi         1:06.56    1:05.54QJO S              1 
  6 George, Daniel               10 Ebenezer          1:05.17    1:07.29Q                  2 
  7 Tobias, Landris              Titans               1:06.17    1:05.68qJO S              3 
  8 Providence, Allan Samuel     Sapphire Tra         1:04.52    1:06.38q                  1 
  9 Vinnett, Malcom              55 Summerville       1:06.64    1:07.90                   1 
 10 Melbourne, Mark              12 Virginia Spe      1:06.45    1:08.12                   2 
 11 Paige, Micaiah               10 Track Exp         1:06.78    1:08.13                   2 
 12 Cooke, Kyle                  10 The 747 T         1:07.52    1:10.27                   3 
 13 White, Quavian               55 G'Ville Jets      1:08.35    1:10.81                   2 
 14 Seymore, Vincent             12 Track-757         1:11.30    1:12.10                   3 
 15 Priest, Deshaun              55 Georgetown TC     1:11.39    1:12.11                   3 
 16 Talbert, Tyrone              55 G'Vegas RR        1:09.55    1:12.32                   1 
 17 Bryan, Jourdon               55 Summerville       1:08.23    1:12.75                   3 
 18 Viera, Eric                  10 Maryland          1:09.37    1:14.59                   1 
 19 Bethea, Rodriquiez           12 Norfolk Extr      1:13.51    1:16.96                   1 
 20 Mitchell, Willie             12 Norfolk Extr      1:14.01    1:21.70                   1 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL               
     JO Meet: J 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL               
    Region 3: R 59.73  7/15/2007   Bryce Love, 13 Tri City Blaz                
              1:06.13  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 Tejchman, Drew               Athletes in          1:04.82    1:03.16 JO S             
  2 Cameron, Julian              Impact Athle         1:04.66    1:03.24 JO S             
  3 Tobias, Landris              Titans               1:05.68    1:04.47 JO S             
  4 Jackson, Kearis              Peach Valley         1:04.46    1:04.84 JO S             
  5 Odom, Otis                   Titans               1:04.37    1:06.01 JO S             
  6 George, Daniel               10 Ebenezer          1:07.29    1:06.32                  
  7 Providence, Allan Samuel     Sapphire Tra         1:06.38    1:06.72                  
  8 Brown, Denzel                10 Hummingbi         1:05.54    1:06.77                  
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 2:19.74  7/30/2005   Robert Amick, unattached-14               
     JO Meet: J 2:19.74  7/30/2005   Robert Amick, unattached-14               
    Region 3: R 2:24.32  7/8/2005    Josiah Jenkins, NS Red Runners            
                2:34.89  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Galimah, Jallah              Newroc Rocke         2:26.04    2:29.69 JO S             
  2 Jenkins, Jonathan            Newroc Rocke         2:26.66    2:30.51 JO S             
  3 Showell, Grant               Titans               2:36.17    2:33.84 JO S             
  4 Lester, Skyler               First Light          2:40.44    2:38.77                  
  5 Cantrell, Zachary            Sequoyah             2:43.07    2:41.20                  
  6 Davis, Robinson              10 Citi Trac         2:43.96    2:41.59                  
  7 Pinson, Matthew              12 Virginia Unat     2:40.09    2:42.75                  
  8 Phillips, Nasir              10 New Wave          2:42.78    2:44.57                  
  9 Luckey, William              10 New Wave          2:50.87    2:45.08                  
 10 Simmons, Evan                Baldwin Coun         2:38.07    2:45.77                  
 11 Crawford, Camari             12 Henrico Pace      2:50.05    2:46.55                  
 12 Nicholson, Noah              10 Randallst         2:47.09    2:48.02                  
 13 Spencer, Noah                55 Mt Pleasant       2:46.27    2:48.28                  
 14 Crabb, Ty                    10 Fairfax P         2:49.68    2:52.44                  
 15 Moore, Andrew                55 G'Vegas RR        2:50.95    2:52.57                  
 16 Collins, Christopher         12 Henrico Pace      3:10.13    2:53.25                  
 17 McDonald, Kyle               10 Lightning         2:51.90    2:53.47                  
 18 Velleleth, Saurav            12 Nova AC           2:53.20    2:55.10                  
 19 Haigler, Palmer              55 Mt Pleasant       2:51.30    2:56.01                  
 20 Carder, Collin               12 Virginia Unat     3:30.00    2:58.47                  
 21 Felder, Zachary              55 Carolina Rock     2:57.44    3:10.03                  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4:43.70  7/31/2005   Robert Amick, unattached-14               
     JO Meet: J 4:43.70  7/31/2005   Robert Amick, unattached-14               
    Region 3: R 4:49.40  7/10/2005   Josiah Jenkins, NS Red Runners            
                5:15.30  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Jenkins, Jonathan            Newroc Rocke         4:54.79    4:56.25 JO S             
  2 Galimah, Jallah              Newroc Rocke         4:54.51    4:56.29 JO S             
  3 Pinson, Matthew              12 Virginia Unat     5:27.20    5:21.15                  
  4 Spencer, Noah                55 Mt Pleasant       5:46.66    5:26.95                  
  5 Cantrell, Zachary            Sequoyah             5:25.80    5:28.39                  
  6 Wilkerson, Cameo             Boys & Girls         5:29.41    5:28.47                  
  7 Nicholson, Noah              10 Randallst         5:32.38    5:28.58                  
  8 Liles, Noah                  Bremen City          5:28.89    5:31.76                  
  9 Coates, Aaron                10 DC Speed          5:35.05    5:34.20                  
 10 Hall, Jay                    10 Charles C         5:31.52    5:34.69                  
 11 Watson, Isaiah               10 Track Exp         5:43.58    5:35.53                  
 12 Crawford, Camari             12 Henrico Pace      5:46.03    5:36.95                  
 13 El-Masry, Joachim            10 Rockville         5:35.36    5:43.15                  
 14 Haigler, Palmer              55 Mt Pleasant       5:48.17    5:46.19                  
 15 Velleleth, Saurav            12 Nova AC           5:47.25    5:53.28                  
 16 Moore, Andrew                55 G'Vegas RR        5:59.51    5:55.60                  
 17 Mayers, Percival             12 Richmond Hea      6:01.46    5:57.97                  
 18 Carder, Collin               12 Virginia Unat     6:01.81    6:00.19                  
 19 Tarte, Isaiah                55 Carolina Rock     7:14.08    6:31.39                  
 -- Collins, Christopher         12 Henrico Pace      6:04.10        DNF                  
 
Event 155  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================================================
 Nat'l Youth: N 7:13.01  7/2/1992    Tristan Ruoss, Fayetteville,  AR          
     JO Meet: J 7:13.01  7/2/1992    Tristan Ruoss, Fayetteville,  AR          
    Region 3: R 8:41.39  7/12/2001   Andrew Adams, Spartanburg Striders        
               12:22.81  JO S
    Name              Year Team                    Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Kluck, Jeremy          12 Virginia Unat    10:37.11   10:49.69 JO S             
  2 Rodgers, Jacob         10 Ebenezer         11:30.37   11:33.65 JO S             
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 51.63  8/3/2003    Miamia Metro-Dade, Miami, FL                
                       Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
     JO Meet: J 51.63  8/3/2003    Miamia Metro-Dade, Miami, FL                
                       Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
    Region 3: R 53.09  7/14/2007   13 Tri-City Blazers, 13 Tri City Blaz       
                       K Whitehead, C Lewis, M Marshall, B Love          
                55.95  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 10 Track Express Track Club  'A'                    56.86      55.95QJO S              1 
     1) Johnson, Jermaine               2) Tukpah, Ivah                   
     3) Braswell, Christian             4) Fogle, Ethan                   
  2 55 Greenville Jets  'A'                             58.36      57.04Q                  2 
     1) Elrod, Jamie                    2) Johnson, Jaquez                
     3) Pinson, Jaylon                  4) White, Quavian                 
     5) McElveen, Nicholas              6) Goolsby, William               
  3 10 Track Express Track Club  'B'                    56.94      57.04Q                  1 
     1) Jackson, Khyree                 2) Hargrove, Xavian               
     3) Paige, Micaiah                  4) Watson, Isaiah                 
     5) Timite, Housman                 6)                                
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     57.46      58.06Q                  2 
     1) Cross, Moziah                   2) Holmes, Jarred                 
     3) Leacock, Cole                   4) Harris, Christopher            
     5) Black, Norval                   6) Holmes, Ja'ren                 
  5 10 Hummingbird Track Club  'A'                      58.23      57.24Q                  1 
     1) Brown, Denzel                   2) McCullough, David              
     3) Smith, Osita                    4) Adewole, Oluwatoniloba         
     5) Nowlin, Justin                  6) Umstot, Jesse                  
  6 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      59.45      58.56Q                  2 
     1) Harris, Curtis                  2) Adside Bland, Tecoreon         
     3) Harris, Jatavious               4) Bolston, KeAndre               
     5) Goddard, Khalidis               6) Bland, Tykemen                 
  7 10 Marlboro Boys & Girls Club  'A'                  58.16      58.68q                  1 
     1) Mable, Caleb                    2) Price, Tobias                  
     3) Smith, Kollin                   4) Young, Chase                   
     5) Hackett, Aaron                  6) Staton, Shon Rico              
  8 55 Myrtle Beach T & F Club  'A'                   1:06.94    1:03.61q                  2 
     1) Floyd, Braxton                  2) Sessions, Keyonte              
     3) Raffone, Gavin                  4) Solomon, Kenney                
     5) Generette, Kendrell             6)                                
  9 10 New Wave Track Club  'A'                         57.83    1:03.87                   2 
     1) Hines, Aquan                    2) White, Williard                
     3) Tolson, Tyrone                  4) Howard, Abdel                  
     5) Washington, Rahquan             6) Luckey, William                
 10 55 Cougar Track Club  'A'                                    1:05.14                   2 
     1) Bright, Jr, Marc                2) Edwards, Vincent               
     3) Smalls, Xavier                  4) Green, Tyreece                 
     5) Ford, Tantre                    6)                                
 -- 03 45 Spirit Alpharetta YMCA G  'A'                 56.26         DQ                   2 
     1) Bell, Joshua                    2) Hill, Marcus                   
     3) Ramey, Garrison                 4) Tennessee, Zachary             
     5) Hearst, Garrison                6) Wood, William                  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 51.63  8/3/2003    Miamia Metro-Dade, Miami, FL                
                       Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
     JO Meet: J 51.63  8/3/2003    Miamia Metro-Dade, Miami, FL                
                       Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
    Region 3: R 53.09  7/14/2007   13 Tri-City Blazers, 13 Tri City Blaz       
                       K Whitehead, C Lewis, M Marshall, B Love          
                55.95  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 10 Track Express Track Club  'A'                    55.95      55.48 JO S             
     1) Johnson, Jermaine               2) Tukpah, Ivah                   
     3) Braswell, Christian             4) Fogle, Ethan                   
  2 10 Track Express Track Club  'B'                    57.04      56.57                  
     1) Timite, Housman                 2) Hargrove, Xavian               
     3) Paige, Micaiah                  4) Watson, Isaiah                 
     5) Jackson, Khyree                 6)                                
  3 55 Greenville Jets  'A'                             57.04      57.01                  
     1) Elrod, Jamie                    2) Johnson, Jaquez                
     3) Pinson, Jaylon                  4) White, Quavian                 
     5) McElveen, Nicholas              6) Goolsby, William               
  4 10 Hummingbird Track Club  'A'                      57.24      57.14                  
     1) Brown, Denzel                   2) McCullough, David              
     3) Smith, Osita                    4) Adewole, Oluwatoniloba         
     5) Nowlin, Justin                  6) Umstot, Jesse                  
  5 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     58.06      57.24                  
     1) Cross, Moziah                   2) Holmes, Jarred                 
     3) Leacock, Cole                   4) Harris, Christopher            
     5) Black, Norval                   6) Holmes, Ja'ren                 
  6 10 Marlboro Boys & Girls Club  'A'                  58.68      57.57                  
     1) Mable, Caleb                    2) Staton, Shon Rico              
     3) Smith, Kollin                   4) Hackett, Aaron                 
     5) Young, Chase                    6) Price, Tobias                  
  7 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      58.56      57.93                  
     1) Harris, Curtis                  2) Adside Bland, Tecoreon         
     3) Harris, Jatavious               4) Bolston, KeAndre               
     5) Goddard, Khalidis               6) Bland, Tykemen                 
  8 55 Myrtle Beach T & F Club  'A'                   1:03.61    1:01.51                  
     1) Generette, Kendrell             2) Raffone, Gavin                 
     3) Sessions, Keyonte               4) Solomon, Kenney                
     5) Floyd, Braxton                  6)                                
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         Kwame Morgan, Anthony Williams, Tariq Adams, Misha
     JO Meet: J 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         Kwame Morgan, Anthony Williams, Tariq Adams, Misha
    Region 3: R 4:23.89  7/9/2004    45 Titans, Titans                         
                         C Gamble, D Hawkins, C Washington, Q Hill         
                4:39.94  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 03 45 Titans  'A'                                 4:35.26    4:33.23QJO S              2 
     1) Webb, Malik                     2) Odom, Otis                     
     3) Tobias, Landris                 4) Showell, Grant                 
     5) Lee, Canaan                     6)                                
  2 10 Track Express Track Club  'A'                  4:49.42    4:39.19QJO S              1 
     1) Johnson, Jermaine               2) Jackson, Khyree                
     3) Paige, Micaiah                  4) Fogle, Ethan                   
     5) Watson, Isaiah                  6)                                
  3 10 New Wave Track Club  'A'                       4:55.69    4:45.34Q                  1 
     1) Jordan, Caleb                   2) Luckey, William                
     3) Phillips, Nasir                 4) Tolson, Tyrone                 
     5) Thrower, Phillip                6) Hines, Aquan                   
  4 10 Glenarden Track Club  'A'                      5:04.23    4:48.60Q                  2 
     1) Benjamin, Ahamri                2) Brown, Ellis                   
     3) Kallon, Elias                   4) Horton, Benjamin               
     5) Beverly, Cary                   6) Walbrook, Reynold              
  5 10 Track Express Track Club  'B'                  5:02.25    4:48.85Q                  1 
     1) Tukpah, Ivah                    2) Hargrove, Xavian               
     3) Braswell, Christian             4) Timite, Housman                
  6 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:56.14    4:55.52Q                  2 
     1) Black, Norval                   2) Cross, Moziah                  
     3) Harris, Christopher             4) Holmes, Ja'ren                 
     5) Holmes, Jarred                  6) Leacock, Cole                  
  7 03 45 Baldwin County Jets  'A'                    4:59.11    4:53.71q                  1 
     1) Simmons, Evan                   2) Goddard, Khalidis              
     3) Bolston, KeAndre                4) Harris, Jatavious              
     5) Trawick, Quavion                6)                                
  8 55 G'Vegas Roadrunners  'A'                       5:16.01    5:00.45q                  1 
     1) Hamilton-Dogan, Sterland        2) Lewis, Joshua                  
     3) Moore, Andrew                   4) Talbert, Tyrone                
     5) Atkins, Matthew                 6)                                
  9 10 Charles County Comets  'A'                     5:06.55    5:03.14                   2 
     1) Brumfield, Jordan               2) Jones, Tyler                   
     3) Parker, Jalen                   4) Jackson, Omar                  
 10 03 45 Boys & Girls Clubs Metro  'A'               4:56.57    5:08.96                   2 
     1) Wilkerson, Cameo                2) Walton, Tyler                  
     3) Moore, Derrick                  4) Harvey, Terrence               
     5) Stewart, Chandler               6)                                
 11 03 45 Sapphire Track Club  'A'                    5:07.46    5:24.18                   1 
     1) Providence, Allan Samuel        2) Trammell, Trent                
     3) Rockwell, Ryan                  4) Clark, Deonta                  
     5) Willingham, Michael             6) Clark, Isiah                   
 12 55 Myrtle Beach T & F Club  'A'                   5:42.25    5:33.36                   2 
     1) Generette, Kendrell             2) Sessions, Keyonte              
     3) Raffone, Gavin                  4) Solomon, Kenney                
     5) Floyd, Braxton                  6)                                
 13 12 Henrico Pacers TC  'A'                         5:32.40    5:35.69                   2 
     1) Ward-Rowe, Tommelik             2) Bowers, Izaiah                 
     3) Crawford, Camari                4) Collins, Christopher           
 14 55 Carolina Rockets  'A'                                     5:46.17                   1 
     1) Cramer, Javarus                 2) Felder, Zachary                
     3) Hodges, Justin                  4) Tarte, Isaiah                  
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         Kwame Morgan, Anthony Williams, Tariq Adams, Misha
     JO Meet: J 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         Kwame Morgan, Anthony Williams, Tariq Adams, Misha
    Region 3: R 4:23.89  7/9/2004    45 Titans, Titans                         
                         C Gamble, D Hawkins, C Washington, Q Hill         
                4:39.94  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 03 45 Titans  'A'                                 4:33.23    4:25.64 JO S             
     1) Odom, Otis                      2) Showell, Grant                 
     3) Tobias, Landris                 4) Webb, Malik                    
     5) Lee, Canaan                     6)                                
  2 10 Track Express Track Club  'A'                  4:39.19    4:33.17 JO S             
     1) Johnson, Jermaine               2) Jackson, Khyree                
     3) Paige, Micaiah                  4) Fogle, Ethan                   
     5) Watson, Isaiah                  6)                                
  3 10 Track Express Track Club  'B'                  4:48.85    4:39.97                  
     1) Tukpah, Ivah                    2) Hargrove, Xavian               
     3) Braswell, Christian             4) Timite, Housman                
  4 10 Glenarden Track Club  'A'                      4:48.60    4:42.84                  
     1) Benjamin, Ahamri                2) Brown, Ellis                   
     3) Beverly, Cary                   4) Walbrook, Reynold              
     5) Kallon, Elias                   6) Horton, Benjamin               
  5 10 New Wave Track Club  'A'                       4:45.34    4:47.76                  
     1) Grant, Donovan                  2) Luckey, William                
     3) Phillips, Nasir                 4) Thrower, Phillip               
     5) Tolson, Tyrone                  6)                                
  6 55 G'Vegas Roadrunners  'A'                       5:00.45    4:57.09                  
     1) Atkins, Matthew                 2) Hamilton-Dogan, Sterland       
     3) Moore, Andrew                   4) Talbert, Tyrone                
     5) Lewis, Joshua                   6)                                
  7 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:55.52    4:57.85                  
     1) Cross, Moziah                   2) Holmes, Jarred                 
     3) Leacock, Cole                   4) Black, Norval                  
     5) Holmes, Ja'ren                  6) Harris, Christopher            
  8 03 45 Baldwin County Jets  'A'                    4:53.71    5:15.71                  
     1) Bolston, KeAndre                2) Goddard, Khalidis              
     3) Harris, Jatavious               4) Simmons, Evan                  
     5) Trawick, Quavion                6)                                
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.55m  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA                 
     JO Meet: J 1.55m  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA                 
    Region 3: R 1.39m  7/1991      Blake Sabo    Carrollton TC   GA            
                1.27m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Parham, Dylan                Carrollton             1.27m      1.27m JO S     4-02.00 
  2 Bailey, Coby                 12 Track-757           1.00m      1.22m          4-00.00 
  3 Jackson, Jerrod              10 Vision El           1.15m      1.22m          4-00.00 
  4 Lester, Skyler               First Light            1.27m      1.22m          4-00.00 
  5 Jessup, Michael              55 Mt Pleasant         1.22m      1.22m          4-00.00 
  6 Wilkerson, Cameo             Boys & Girls           1.17m      1.22m          4-00.00 
  7 Floyd, Braxton               55 Myrtle Beach        1.10m      1.17m          3-10.00 
  8 Koch, Thomas                 Kennworth Tr           1.17m      1.12m          3-08.00 
  9 Moss, Joseph                 10 Lightning           0.95m      1.12m          3-08.00 
 10 Williams, Dathan             Baldwin Coun           0.97m      1.12m          3-08.00 
 11 Spencer, Noah                55 Mt Pleasant         1.10m      1.07m          3-06.00 
 12 White, Dest'n                55 SenecaBlazers       1.05m      1.07m          3-06.00 
 13 Marks, Jaylen                10 Cavalier            1.05m      1.07m          3-06.00 
 14 Gordon, Lonnie               10 Cavalier            1.05m      1.07m          3-06.00 
 15 Rice, Jordan                 10 Cavalier            0.95m      1.07m          3-06.00 
 16 Tolson, Tyrone               10 New Wave            1.05m      1.07m          3-06.00 
 17 Byrd, David                  55 Mt Pleasant         1.10m      0.97m          3-02.25 
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 4.97m  7/29/2003   Thomas Johnson, Dallas, TX                  
     JO Meet: J 4.97m  7/29/2003   Thomas Johnson, Dallas, TX                  
    Region 3: R 4.73m  7/1995      Billy Lawal     Ed Waters TC    PV          
                4.29m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Blair, Allen                 12 Speed Inc TC        4.25m      4.13m         NWI  13-06.75 
  2 Anderson, Jordan             Villa Rica T           3.84m      4.05m         NWI  13-03.50 
  3 Breece, Joshua               10 Ft. Belvo           3.94m      4.04m         NWI  13-03.25 
  4 Tejchman, Drew               Athletes in            4.30m      4.03m         NWI  13-02.75 
  5 Barnhart, Noah               55 Mt Pleasant         3.47m      3.88m         NWI  12-08.75 
  6 Mable, Caleb                 10 Marlboro            3.72m      3.80m         NWI  12-05.75 
  7 Brooks, Cory                 10 The 747 T           3.88m      3.75m         NWI  12-03.75 
  8 Corgill, James               55 Mt Pleasant         3.60m      3.69m         NWI  12-01.25 
  9 Marsh, Jordan                10 Citi Trac           3.78m      3.54m         NWI  11-07.50 
 10 Gross, Charles               10  PV Unattach        3.65m      3.47m         NWI  11-04.75 
 11 Bell, Dejuan                 55 Palmetto T&F        3.45m      3.45m         NWI  11-04.00 
 12 Holmes, Jaquan               10 Ft. Belvo           3.70m      3.39m         NWI  11-01.50 
 12 Bynum, Donte                 12 Richmond Hea        3.57m      3.39m         NWI  11-01.50 
 14 Bright, Jr, Marc             55 Cougar TC           3.27m      3.36m         NWI  11-00.25 
 15 Waters, Breylan              Carrollton             3.43m      3.32m         NWI  10-10.75 
 16 Stephens, Harold             55 Summerville         3.54m      3.31m         NWI  10-10.50 
 17 McGee, Sterling              12 Virginia Unat       3.27m      3.28m         NWI  10-09.25 
 18 Wilson, Jamarkus             12 Tri-City Jet        3.14m      3.13m         NWI  10-03.25 
 19 Dennard, Antuane             Xing Xing              3.57m      3.08m         NWI  10-01.25 
 20 Blow, Tyshawn                12 Virginia Unat       3.20m      2.91m         NWI   9-06.75 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.44m  8/2/2003    Jon Allen, Houston,TX                      
     JO Meet: J 12.44m  8/2/2003    Jon Allen, Houston,TX                      
    Region 3: R 10.03m  7/14/2007   Rashad Manning, 10 Track Express           
                 8.57m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Rowell, Harrison             Etowah                 8.58m      9.15m JO S    30-00.25 
  2 Willingham, Michael          Sapphire Tra           7.63m      8.42m         27-07.50 
  3 Smith, Kollin                10 Marlboro            8.29m      8.41m         27-07.25 
  4 Anderson, Damien             55 Summerville         7.63m      8.02m         26-03.75 
  5 Thompson, Tyreke             10 Track Exp           6.33m      7.38m         24-02.50 
  6 Jones, Isaiah                10 Southern            6.08m      6.99m         22-11.25 
  7 Casey, Isaiah                Villa Rica T           6.64m      6.64m         21-09.50 
  8 Copeland, Chauncey           12 Central VA T        6.08m      6.57m         21-06.75 
  9 Jackson, Jerrod              10 Vision El           6.62m      6.36m         20-10.50 
 10 Goodwin, Ellis               55 Summerville         5.49m      6.26m         20-06.50 
 11 Gibson, Tyree                12 Virginia Unat       5.19m      6.23m         20-05.25 
 12 Smith, Arik                  10 Citi Trac           6.88m      6.19m         20-03.75 
 13 Young, Chase                 10 Marlboro            6.61m      6.09m         19-11.75 
 14 Blow, Tyshawn                12 Virginia Unat       5.11m      5.34m         17-06.25 
 15 Casey, Aaron                 Villa Rica T           5.66m      5.29m         17-04.25 
 16 Meis, Colin                  55 Mt Pleasant         4.93m      5.05m         16-07.00 
 17 White, Hauns                 10 Cavalier            6.08m      5.02m         16-05.75 
 18 Stephens, Harold             55 Summerville         4.99m      4.89m         16-00.50 
 18 McFadden, Terrence           12 Norfolk Extr        5.01m      4.89m         16-00.50 
 20 Bowers, Izaiah               12 Henrico Pace        4.62m      4.75m         15-07.00 
 21 Wagers, Dylan                55 Mt Pleasant         4.05m      4.03m         13-02.75 
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 41.16m  6/10/2007   Armand Shyne, Fairoaks, CA                 
     JO Meet: J 40.47m  7/26/2008   Otis Statum, 38 3M Track Clu               
    Region 3: R 38.56m  7/12/2008   Livingston Morris, 45 Etowah               
                29.45m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Sanford, Scott               Sequoyah              24.91m     26.82m            88-00 
  2 Serger, John                 10 McLean Yo          24.65m     25.88m            84-11 
  3 Smith, Mark                  Walton Youth          20.88m     24.81m            81-05 
  4 Renner, Cameron              Walton Youth          20.91m     23.70m            77-09 
  5 Smith, Arik                  10 Citi Trac          22.15m     23.35m            76-07 
  6 Jenkins, Jonathan            Newroc Rocke          25.71m     22.18m            72-09 
  7 Thompson, Tyreke             10 Track Exp          21.50m     21.59m            70-10 
  8 Corgill, James               55 Mt Pleasant        24.39m     19.58m            64-03 
  9 Pacious, Andrew              10 McLean Yo          20.75m     18.43m            60-05 
 10 Johnson, Nathaniell          55 Summerville        14.22m     16.90m            55-05 
 11 Wilson, Jamarkus             12 Tri-City Jet       18.19m     15.78m            51-09 
 12 Goodwin, Ellis               55 Summerville        16.28m     15.12m            49-07 
 13 Kluck, Jeremy                12 Virginia Unat      15.27m     13.89m            45-07 
 14 McFadden, Terrence           12 Norfolk Extr       13.10m     12.76m            41-10 
 
Event 162  Triathlon Bantam Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N  1032  7/24/2002   Rashad Rainey-Cox, Moreno Valley, CA        
     JO Meet: J  1032  7/24/2002   Rashad Rainey-Cox, Moreno Valley, CA        
    Region 3: R   871  7/1990      Tyler Cain     Northside Red Runners GA     
                  578  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Ramey, Garrison              Spirit Alpha             699     851.00 JO S             
  2 Allen, Eric                  10 Full Spee             562     752.00 JO S             
  3 Parham, Dylan                Carrollton               695     718.00 JO S             
  4 Lester, Skyler               First Light              663     667.00 JO S             
  5 Brown, Denzel                10 Hummingbi             589     621.00 JO S             
  6 Smith, Kollin                10 Marlboro              677     603.00 JO S             
  7 Simmons, Evan                Baldwin Coun             529     580.00 JO S             
  8 Wilkerson, Cameo             Boys & Girls             487     481.00                  
  9 Omohundro, Carl              12 Virginia Unat         700     477.00                  
 10 Jackson, Jerrod              10 Vision El             437     452.00                  
 11 Bailey, Coby                 12 Track-757                     450.00                  
 12 Mable, Caleb                 10 Marlboro              326     413.00                  
 13 Fish, Jahre                  10 Full Spee             415     293.00                  
 14 Lewis, Joshua                55 G'Vegas RR                    223.00                  
 15 Kluck, Jeremy                12 Virginia Unat                 156.00                  
 16 Tabbott, Jr., Bill           55 Upstate T&F                    34.00                  
 
Event 162  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Smith, Kollin                10 Marlboro              7.43m   24-04.50    333
  2 Ramey, Garrison              Spirit Alpha             7.30m   23-11.50    325
  2 Brown, Denzel                10 Hummingbi             7.30m   23-11.50    325
  4 Allen, Eric                  10 Full Spee             7.16m   23-06.00    317
  5 Parham, Dylan                Carrollton               6.98m   22-11.00    306
  6 Jackson, Jerrod              10 Vision El             6.57m   21-06.75    282
  7 Lester, Skyler               First Light              6.47m   21-02.75    276
  8 Omohundro, Carl              12 Virginia Unat         5.98m   19-07.50    248
  9 Wilkerson, Cameo             Boys & Girls             5.63m   18-05.75    227
 10 Bailey, Coby                 12 Track-757             5.08m   16-08.00    196
 11 Simmons, Evan                Baldwin Coun             5.00m   16-05.00    191
 12 Fish, Jahre                  10 Full Spee             4.87m   15-11.75    184
 13 Lewis, Joshua                55 G'Vegas RR            4.73m   15-06.25    176
 14 Mable, Caleb                 10 Marlboro              4.43m   14-06.50    158
 15 Kluck, Jeremy                12 Virginia Unat         4.39m   14-05.00    156
 16 Tabbott, Jr., Bill           55 Upstate T&F           2.19m    7-02.25     34
 
Event 162  Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ramey, Garrison              Spirit Alpha             1.33m    4-04.25    270
  2 Lester, Skyler               First Light              1.27m    4-02.00    231
  2 Bailey, Coby                 12 Track-757             1.27m    4-02.00    231
  4 Simmons, Evan                Baldwin Coun             1.22m    4-00.00    200
  5 Smith, Kollin                10 Marlboro              1.17m    3-10.00    170
  5 Jackson, Jerrod              10 Vision El             1.17m    3-10.00    170
  5 Parham, Dylan                Carrollton               1.17m    3-10.00    170
  5 Allen, Eric                  10 Full Spee             1.17m    3-10.00    170
  9 Omohundro, Carl              12 Virginia Unat         1.12m    3-08.00    142
  9 Wilkerson, Cameo             Boys & Girls             1.12m    3-08.00    142
 11 Mable, Caleb                 10 Marlboro              1.07m    3-06.00    116
 12 Fish, Jahre                  10 Full Spee             0.97m    3-02.25     68
 13 Brown, Denzel                10 Hummingbi             0.92m    3-00.25     47
 13 Lewis, Joshua                55 G'Vegas RR            0.92m    3-00.25     47
 -- Tabbott, Jr., Bill           55 Upstate T&F              NH            
 -- Kluck, Jeremy                12 Virginia Unat            NH            
 
Event 162  Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Allen, Eric                  10 Full Spee           1:04.79   1    265
  2 Ramey, Garrison              Spirit Alpha           1:05.12   2    256
  3 Brown, Denzel                10 Hummingbi           1:05.37   2    249
  4 Parham, Dylan                Carrollton             1:05.61   1    242
  5 Simmons, Evan                Baldwin Coun           1:07.72   1    189
  6 Lester, Skyler               First Light            1:08.96   2    160
  7 Mable, Caleb                 10 Marlboro            1:09.93   1    139
  8 Wilkerson, Cameo             Boys & Girls           1:11.30   2    112
  9 Smith, Kollin                10 Marlboro            1:11.92   2    100
 10 Omohundro, Carl              12 Virginia Unat       1:12.68   2     87
 11 Fish, Jahre                  10 Full Spee           1:15.80   2     41
 12 Bailey, Coby                 12 Track-757           1:17.53   2     23
 13 Lewis, Joshua                55 G'Vegas RR          1:23.25   2 
 14 Jackson, Jerrod              10 Vision El           1:31.08   1 
 15 Kluck, Jeremy                12 Virginia Unat       1:47.47   1 
 16 Tabbott, Jr., Bill           55 Upstate T&F         1:58.19   1 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
     JO Meet: J 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
    Region 3: R 12.36  7/12/2001   Brittany Carter, Track Phi Track            
                13.15  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Lewis, Kyla                  10 Team Acce           12.58      12.84QJO S    1.8  1 
  2 Shoates, Nyambi              Titans                 13.01      13.05QJO S   +0.0  2 
  3 Morris, Sidra                12 Central VA T        13.51      13.19Q       -2.8  3 
  4 Fitzgerald, Jheri            10 The 747 T           12.92      13.08QJO S    1.8  1 
  5 Moore, Destiny               10 Pikesvill           12.49      13.33Q       +0.0  2 
  6 Cox, Raven                   Impact Athle           12.82      13.42Q       -2.8  3 
  7 Vance, Teeasiah              55 G'Ville Jets        13.17      13.09qJO S    1.8  1 
  8 Lynch, Ciera                 Spirit Alpha           13.29      13.39q        1.8  1 
  9 Tate, Caitlan                Titans                 13.33      13.44        +0.0  2 
 10 White, Alaysha               10 Firebirds           13.07      13.45        +0.0  2 
 11 Roberts, Brianna             55 Palmetto Spee       13.37      13.63         1.8  1 
 12 Bell, Deja                   10 Gideonite           13.20      13.66        -2.8  3 
 13 Brown, Ianna                 12 Track-757           13.31      13.71        +0.0  2 
 14 Haskins, Alexus              12 Track-757           13.76      13.72         1.8  1 
 15 Ward, Nadiya                 12 Norfolk Extr        13.91      13.82         1.8  1 
 16 McCarroll, Peterra           55 QuickStriders       13.86      14.09        +0.0  2 
 17 Pinson, Monica               55 QuickStriders       14.19      14.20        -2.8  3 
 18 Campbell, Chyna              55 SenecaBlazers       14.28      14.43        -2.8  3 
 19 McKenzie, Natasha            55 Palmetto Spee       14.43      14.47         1.8  1 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
     JO Meet: J 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
    Region 3: R 12.36  7/12/2001   Brittany Carter, Track Phi Track            
                13.15  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Lewis, Kyla                  10 Team Acce           12.84      12.61 JO S    2.8 
  2 Moore, Destiny               10 Pikesvill           13.33      12.73 JO S    2.8 
  3 Shoates, Nyambi              Titans                 13.05      12.86 JO S    2.8 
  4 Vance, Teeasiah              55 G'Ville Jets        13.09      12.89 JO S    2.8 
  5 Cox, Raven                   Impact Athle           13.42      12.95 JO S    2.8 
  6 Morris, Sidra                12 Central VA T        13.19      13.05 JO S    2.8 
  7 Lynch, Ciera                 Spirit Alpha           13.39      13.23         2.8 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
     JO Meet: J 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Region 3: R 25.05  7/12/2001   Brittany Carter, Track Phi Track            
                26.81  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Knight, Kennedy              10 Maryland            25.75      25.82QJO S    1.3  1 
  2 Fagan, Venida                Voices of Fa           25.49      25.96QJO S   +0.0  2 
  3 Abrams, Aliyah               Rate of Moti           26.60      26.66QJO S   -1.0  3 
  4 Vance, Teeasiah              55 G'Ville Jets        26.86      26.62QJO S    1.3  1 
  5 Lewis, Kyla                  10 Team Acce           25.78      27.01Q       -1.0  3 
  6 Winner, Kaleigh              10 Maryland            26.74      27.15Q       +0.0  2 
  7 Shoates, Nyambi              Titans                 26.87      27.16q       -1.0  3 
  8 Moore, Destiny               10 Pikesvill           26.70      27.17q       +0.0  2 
  9 Wilson, Taylor               12 Track-757           27.09      27.46        -1.0  3 
 10 Morris, Sidra                12 Central VA T        27.85      27.48        -1.0  3 
 11 McCrary, Amber               Baldwin Coun           27.38      27.68         1.3  1 
 12 Teague, Arianna              10 Track Exp           27.78      27.72         1.3  1 
 13 Cox, Raven                   Impact Athle           27.48      27.80        +0.0  2 
 14 Coleman, Sydney              12 Norfolk Real        28.16      27.81         1.3  1 
 15 Heyward, Kelsey              55 G'Ville Jets        28.37      27.92        +0.0  2 
 16 Roberts, Brianna             55 Palmetto Spee       27.41      28.23        +0.0  2 
 17 Ward, Nadiya                 12 Norfolk Extr        28.63      28.53         1.3  1 
 18 McCarroll, Peterra           55 QuickStriders       29.91      29.06         1.3  1 
 19 Smith, Phatassia             55 SenecaBlazers       29.65      29.62        -1.0  3 
 20 Pinson, Monica               55 QuickStriders       29.89      30.25        -1.0  3 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
     JO Meet: J 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Region 3: R 25.05  7/12/2001   Brittany Carter, Track Phi Track            
                26.81  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Knight, Kennedy              10 Maryland            25.82      24.98 JO S    3.1 
  2 Fagan, Venida                Voices of Fa           25.96      25.08 JO S    3.1 
  3 Abrams, Aliyah               Rate of Moti           26.66      25.94 JO S    3.1 
  4 Lewis, Kyla                  10 Team Acce           27.01      26.09 JO S    3.1 
  5 Vance, Teeasiah              55 G'Ville Jets        26.62      26.11 JO S    3.1 
  6 Shoates, Nyambi              Titans                 27.16      26.18 JO S    3.1 
  7 Winner, Kaleigh              10 Maryland            27.15      26.46 JO S    3.1 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest             
     JO Meet: J 55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest             
    Region 3: R 57.03  7/12/2009   Venida Fagan, Voices of Fa                  
              1:01.33  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Fagan, Venida                Voices of Fa           57.65      58.50QJO S              1 
  2 Moore, Destiny               10 Pikesvill           59.47    1:00.00QJO S              2 
  3 Abrams, Aliyah               Rate of Moti         1:00.50    1:00.33QJO S              3 
  4 Winner, Kaleigh              10 Maryland          1:00.02    1:00.08QJO S              2 
  5 Dunmore, Makenzie            Boys & Girls         1:00.70    1:00.15QJO S              1 
  6 Knight, Kennedy              10 Maryland            58.94    1:02.19Q                  3 
  7 Heyward, Kelsey              55 G'Ville Jets      1:02.86    1:01.84q                  2 
  8 McCrary, Amber               Baldwin Coun         1:03.23    1:02.30q                  3 
  9 Vance, Teeasiah              55 G'Ville Jets      1:03.83    1:02.54                   1 
 10 Howard, Anriel               Titans               1:02.53    1:03.17                   2 
 11 Coleman, Cayla               10 Track Exp         1:01.90    1:04.11                   1 
 12 Ward, Samaria                10 Track Exp         1:03.76    1:04.56                   1 
 13 Henderson, Sydney            Titans               1:04.20    1:04.98                   3 
 14 Harris, Alexis               55 G'Ville Jets      1:05.97    1:07.63                   2 
 15 Moore, Alexus                55 SenecaBlazers     1:09.28    1:09.04                   1 
 16 Ellison, Cha'daja            12 Central VA T      1:10.30    1:09.40                   1 
 17 Torrance, Jazmyn             55 Georgetown TC     1:08.43    1:11.10                   3 
 18 Davis, Harriotte             55 Florence TC       1:11.46    1:11.18                   3 
 19 Moseley, Keeilah             12 Tri-City Jet      1:07.31    1:11.90                   2 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest             
     JO Meet: J 55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest             
    Region 3: R 57.03  7/12/2009   Venida Fagan, Voices of Fa                  
              1:01.33  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 Fagan, Venida                Voices of Fa           58.50      57.03RJO S             
  2 Abrams, Aliyah               Rate of Moti         1:00.33      58.60 JO S             
  3 Moore, Destiny               10 Pikesvill         1:00.00      58.82 JO S             
  4 Knight, Kennedy              10 Maryland          1:02.19      58.92 JO S             
  5 Dunmore, Makenzie            Boys & Girls         1:00.15      59.82 JO S             
  6 Winner, Kaleigh              10 Maryland          1:00.08    1:01.51                  
  7 McCrary, Amber               Baldwin Coun         1:02.30    1:01.90                  
  8 Heyward, Kelsey              55 G'Ville Jets      1:01.84    1:02.53                  
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 2:13.12  7/26/2008   Raevyn Rogers, 25 Wings                   
     JO Meet: J 2:13.12  7/26/2008   Raevyn Rogers, 25 Wings                   
    Region 3: R 2:20.96  7/12/2001   Quantikia Stepney, Baltimore Track Fac    
                2:28.50  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Dunmore, Makenzie            Boys & Girls         2:27.39    2:31.10                  
  2 Howard, Anriel               Titans               2:33.32    2:33.50                  
  3 Yarbrough, Jimmica           10 New Wave          2:30.93    2:33.82                  
  4 Heyward, Kelsey              55 G'Ville Jets      2:34.63    2:35.07                  
  5 Denham, Erica                10 Fairfax P         2:37.81    2:39.83                  
  6 Lewis, Rhodelle              Dynamic Spee         2:40.02    2:40.42                  
  7 Harper, Gianni               10 Firebirds         2:30.72    2:41.41                  
  8 Sloane, Jillian              Impact Athle         2:38.98    2:41.58                  
  9 Harris, Alexis               55 G'Ville Jets      2:38.49    2:42.03                  
 10 Saunders, Maya               12 Richmond Hea      2:37.71    2:42.46                  
 11 Lewis, Lindsay               10 Glenarden         2:37.54    2:42.66                  
 12 Johnson, T'Reyah             10 Track Exp         2:36.42    2:42.84                  
 13 Lewis, Sydney                12 Richmond Hea      2:50.70    2:43.76                  
 14 Moseley, Keeilah             12 Tri-City Jet      2:47.36    2:43.80                  
 15 Jennings, Morgan             10 Randallst         2:39.16    2:47.43                  
 16 Davis, Harriotte             55 Florence TC       2:50.11    2:50.02                  
 17 Council, Jacquazja           12 Norfolk Real      2:52.22    2:52.05                  
 18 Ellison, Cha'daja            12 Central VA T      2:53.76    2:52.65                  
 19 Moss, Khaila                 55 Upstate T&F       3:27.15    3:32.23                  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4:41.62  7/31/2005   Claudia Francis, Team Evolution           
     JO Meet: J 4:41.62  7/31/2005   Claudia Francis, Team Evolution           
    Region 3: R 4:50.13  7/13/2003   Ashley Seymour, 10 Red Wings Eli          
                5:04.03  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Saunders, Maya               12 Richmond Hea      5:19.56    5:23.19                  
  2 Denham, Erica                10 Fairfax P         5:41.47    5:29.20                  
  3 Nardone, Julia               10 Howard Co         5:33.12    5:31.33                  
  4 Carnahan, Savannah           Forsyth TC           5:33.70    5:31.86                  
  5 Griffin, Nia                 Impact Athle         5:38.22    5:34.33                  
  6 Tucker, Kayla                10 Track Exp         5:48.22    5:35.92                  
  7 Harris, Alexis               55 G'Ville Jets      5:52.58    5:44.49                  
  8 Rothman, Dinara              Boys & Girls         5:49.97    5:46.21                  
  9 Roth, Gabrielle              Track Monkey         5:32.47    5:46.74                  
 10 Chalmers, Diana              12 Tidewater St      5:42.83    5:47.44                  
 11 Samples, Brittany            Newroc Rocke         5:38.16    5:48.22                  
 12 Simmons, Jennifer            10 Lightning         5:44.50    5:48.26                  
 13 Collins, Monea               10 Glenarden         5:50.26    5:53.24                  
 14 Lewis, Sydney                12 Richmond Hea      6:27.45    6:03.84                  
 15 Miller, Madeleine            10 Howard Co         5:55.52    6:08.71                  
 16 Fairey, Caitlyn              55 Mt Pleasant       6:27.93    6:08.98                  
 17 Fairey, Kristin              55 Mt Pleasant       6:16.71    6:14.57                  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 10:12.47  7/29/2005   Claudia Francis, Team Evolution          
     JO Meet: J 10:12.47  7/29/2005   Claudia Francis, Team Evolution          
    Region 3: R 10:27.07  7/12/2003   Ashley Seymour, 10 Red Wings Eli         
                11:16.65  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Lang, Brittany               10 Howard Co        11:21.89   11:21.19                  
  2 Roth, Gabrielle              Track Monkey        12:08.44   11:28.87                  
  3 Nardone, Julia               10 Howard Co        11:42.70   11:29.68                  
  4 Samples, Brittany            Newroc Rocke        12:18.87   12:00.48                  
  5 Carnahan, Savannah           Forsyth TC          12:20.02   12:00.49                  
  6 Noall, Lucie                 10 Csa Track        12:41.62   12:16.26                  
  7 Simmons, Jennifer            10 Lightning        12:09.96   12:33.19                  
  8 McAnally, Alexa              10 Southwest        12:13.07   12:54.09                  
  9 Rothman, Dinara              Boys & Girls        12:44.86   13:13.00                  
 10 Fairey, Caitlyn              55 Mt Pleasant      14:16.73   13:33.80                  
 11 Fairey, Kristin              55 Mt Pleasant      14:07.55   13:38.61                  
 12 Horner, Amber                12 Team Flash       16:40.91   16:44.51                  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 6:53.70  7/26/1990   Danielle Safran, Brentwood, NY            
     JO Meet: J 6:53.70  7/26/1990   Danielle Safran, Brentwood, NY            
    Region 3: R 8:29.00  7/1993      Anna Creath          Gwinnett RR     GA   
                9:56.38  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Bowlding, Candice            10 Gideonite         9:00.00    8:41.04 JO S             
  2 Pinto, Madison               12 Team Flash                   8:59.98 JO S             
  3 Johnson, Maya                10 Marlboro          9:20.47    9:29.01 JO S             
  4 Green, Alexia                Peach Valley                   10:06.46                  
  5 Hamilton, Allana             10 Track Exp         9:00.00   10:08.79                  
  6 Brinson, Kamryn              The Heat Tra                   10:40.16                  
  7 Horner, Amber                12 Team Flash       11:15.47   10:52.85                  
  8 Greene, Chloe                10 Pikesvill        12:00.00   12:05.55                  
  9 Hunter, Anna                 55 SenecaBlazers    12:35.19   12:14.49                  
 -- Lunsford, Dominique          10 Gideonite         9:00.00         DQ                  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.25  7/26/2008   Dior Hall, 32 Colorado Flye                 
     JO Meet: J 12.25  7/26/2008   Dior Hall, 32 Colorado Flye                 
    Region 3: R 12.60  7/9/2006    Janieyah Collins, 13CharlotteFl             
                13.99  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Revell, Daijona              10 Woodlawn            13.14      13.30QJO S   -1.3  2 
  2 Bell, Deja                   10 Gideonite           12.85      13.40QJO S    2.2  3 
  3 Lucas, Uyriah                Gazelle Trac           13.16      13.45QJO S   -1.0  1 
  4 Burse, Jazmine               Villa Rica T           14.34      13.82QJO S   -1.3  2 
  5 Pyles, Alexus                10 Maryland            13.34      13.90QJO S   -1.0  1 
  6 Davis, Sydney                12 Norfolk Real        15.25      14.59Q        2.2  3 
  7 Lunsford, Dominique          10 Gideonite           15.65      15.07q       -1.0  1 
  8 Middlebrooks, Jameeka        Villa Rica T           14.83      15.37q        2.2  3 
  9 Moore, Alexus                55 SenecaBlazers       15.38      15.39        -1.0  1 
 10 Skinner, Shay                12 Track-757           16.04      15.52         2.2  3 
 11 Haynesworth, Leila           12 Richmond Hea        16.50      15.55        -1.3  2 
 12 Roe, LaChyna                 12 Richmond Hea        15.93      15.75        -1.3  2 
 13 Robinson, Honesty            55 QuickStriders       16.73      16.76        -1.3  2 
 14 Chavous, Allyson             55 Palmetto T&F        16.89      17.01         2.2  3 
 15 Jennings, Morgan             10 Randallst           16.61      17.74        -1.0  1 
 16 Bouie, Yazmyme               55 SenecaBlazers       17.15      18.03         2.2  3 
 17 Buck, Cora                   10 Track Exp           16.03      35.37         2.2  3 
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.25  7/26/2008   Dior Hall, 32 Colorado Flye                 
     JO Meet: J 12.25  7/26/2008   Dior Hall, 32 Colorado Flye                 
    Region 3: R 12.60  7/9/2006    Janieyah Collins, 13CharlotteFl             
                13.99  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Bell, Deja                   10 Gideonite           13.40      12.82 JO S    1.6 
  2 Revell, Daijona              10 Woodlawn            13.30      12.84 JO S    1.6 
  3 Lucas, Uyriah                Gazelle Trac           13.45      13.18 JO S    1.6 
  4 Pyles, Alexus                10 Maryland            13.90      13.21 JO S    1.6 
  5 Burse, Jazmine               Villa Rica T           13.82      13.40 JO S    1.6 
  6 Davis, Sydney                12 Norfolk Real        14.59      14.32         1.6 
  7 Lunsford, Dominique          10 Gideonite           15.07      14.47         1.6 
  8 Middlebrooks, Jameeka        Villa Rica T           15.37      14.92         1.6 
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Fort Worth, TX                  
                       Chauntae Bayne, Genece Glover, Donette Chambers   
     JO Meet: J 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Fort Worth, TX                  
                       Chauntae Bayne, Genece Glover, Donette Chambers   
    Region 3: R 50.69  7/12/2003   10 Hummingbird TC, HBTC                     
                       D Anyanwu, J DeCoster, A Iwugo, T Robinson        
                54.12  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 03 45 Titans  'A'                                   52.18      51.95QJO S              2 
     1) Tate, Caitlan                   2) Shoates, Nyambi                
     3) Russell, Cori                   4) Howard, Anriel                 
     5) Johnson, Alexandria             6) Henderson, Sydney              
  2 03 45 Dynamic Speed Elite  'A'                      53.35      52.45QJO S              1 
     1) Magwood, Latrease               2) Camper, Taleah                 
     3) Goss, Gia                       4) Phillips, Sydnei               
     5) Lewis, Rhodelle                 6)                                
  3 12 Track-757  'A'                                   52.66      53.21QJO S              1 
     1) Brown, Ianna                    2) Haskins, Alexus                
     3) Skinner, Shay                   4) Wilson, Taylor                 
     5) Green, Alexus                   6)                                
  4 10 Track Express Track Club  'A'                    53.72      53.73QJO S              2 
     1) Coleman, Cayla                  2) Ward, Samaria                  
     3) Teague, Arianna                 4) Hayes, Carmyn                  
     5) Savoy, Chynna                   6) Gbodai, Lydia                  
  5 10 Glenarden Track Club  'A'                        54.07      53.40QJO S              1 
     1) Bryant, Chandler                2) Duggins, Amel                  
     3) Lewis, Jade                     4) Alston, Desiree                
     5) Arrington, Natalie              6) Shodiya, Elizabeth             
  6 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     53.72      54.04QJO S              2 
     1) Grey, Sephora                   2) Harper, Gianni                 
     3) Kakou, Jo-Shawna                4) White, Alaysha                 
     5) Black, Daija                    6) Correia, Leondra               
  7 10 The 747 Track Club  'A'                          54.44      53.69qJO S              1 
     1) Conyers, Amber                  2) Conyers, Saeviah               
     3) Fitzgerald, Jheri               4) Monroe, Hannah                 
     5) Carter, Jasmine                 6)                                
  8 55 Quick Striders  'A'                            1:00.19      56.25q                  2 
     1) Dennis, Kennedy                 2) McCarroll, Peterra             
     3) Pinson, Monica                  4) Robinson, Honesty              
     5) Terry, Carless                  6)                                
  9 10 Southern Maryland Eagles  'A'                    56.62      56.81                   2 
     1) Davis, Brianna                  2) Walker, Jasmine                
     3) Wilson, Maxie                   4) Harkley, Alexia                
     5) Hawkins, Dominique              6) Williams, Sydney               
 10 55 Seneca Blazers  'A'                              58.19      59.26                   1 
     1) Brown, Dreyona                  2) Campbell, Chyna                
     3) Littles, Oreia                  4) Smith, Phatassia               
     5) Walker, Destiny                 6) Bouie, Yazmyme                 
 11 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      54.74      59.29                   2 
     1) Bolston, Jada                   2) Kelsey, Jacquieria             
     3) Colon, Rebekah                  4) McCrary, Amber                 
     5) Rose, Natalie                   6)                                
 12 55 Georgetown Track Club  'A'                     1:01.79    1:02.16                   2 
     1) Odle, Jewelle                   2) Johnson, Dalondria             
     3) Smith, Jahnina                  4) Torrance, Jazmyn               
     5) Torrence, Jada                  6)                                
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Fort Worth, TX                  
                       Chauntae Bayne, Genece Glover, Donette Chambers   
     JO Meet: J 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Fort Worth, TX                  
                       Chauntae Bayne, Genece Glover, Donette Chambers   
    Region 3: R 50.69  7/12/2003   10 Hummingbird TC, HBTC                     
                       D Anyanwu, J DeCoster, A Iwugo, T Robinson        
                54.12  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 03 45 Titans  'A'                                   51.95      52.01 JO S             
     1) Henderson, Sydney               2) Johnson, Alexandria            
     3) Shoates, Nyambi                 4) Tate, Caitlan                  
     5) Russell, Cori                   6) Howard, Anriel                 
  2 03 45 Dynamic Speed Elite  'A'                      52.45      52.36 JO S             
     1) Magwood, Latrease               2) Camper, Taleah                 
     3) Goss, Gia                       4) Phillips, Sydnei               
     5) Lewis, Rhodelle                 6)                                
  3 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     54.04      52.96 JO S             
     1) Grey, Sephora                   2) Harper, Gianni                 
     3) Kakou, Jo-Shawna                4) White, Alaysha                 
     5) Black, Daija                    6) Correia, Leondra               
  4 10 Track Express Track Club  'A'                    53.73      53.29 JO S             
     1) Coleman, Cayla                  2) Ward, Samaria                  
     3) Teague, Arianna                 4) Hayes, Carmyn                  
     5) Savoy, Chynna                   6) Gbodai, Lydia                  
  5 10 Glenarden Track Club  'A'                        53.40      54.29                  
     1) Bryant, Chandler                2) Duggins, Amel                  
     3) Lewis, Jade                     4) Alston, Desiree                
     5) Arrington, Natalie              6) Shodiya, Elizabeth             
  6 12 Track-757  'A'                                   53.21      59.58                  
     1) Brown, Ianna                    2) Haskins, Alexus                
     3) Skinner, Shay                   4) Wilson, Taylor                 
     5) Green, Alexus                   6)                                
 -- 55 Quick Striders  'A'                              56.25         DQ                   OOZ x1
     1) Dennis, Kennedy                 2) McCarroll, Peterra             
     3) Pinson, Monica                  4) Terry, Carless                 
     5) Robinson, Honesty               6)                                
 -- 10 The 747 Track Club  'A'                          53.69         DQ                  
     1) Conyers, Amber                  2) Conyers, Saeviah               
     3) Fitzgerald, Jheri               4) Monroe, Hannah                 
     5) Carter, Jasmine                 6)                                
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia,PA          
                         Tiffany Abney, Alyce Williams, Evelyn Dwyer       
     JO Meet: J 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia,PA          
                         Tiffany Abney, Alyce Williams, Evelyn Dwyer       
    Region 3: R 4:03.08  7/9/2006    45 Gazelle Track Club, 45 Gazelle Trac    
                         L Smith, M Willis, A Hunter, A Bryant-Brock       
                4:22.73  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 10 Maryland Titans  'A'                           4:16.23    4:11.07QJO S              2 
     1) Dixon, Shiane                   2) Johnson, Vanessa               
     3) Knight, Kennedy                 4) Winner, Kaleigh                
     5) Pyles, Alexus                   6)                                
  2 10 Track Express Track Club  'A'                  4:16.81    4:14.09QJO S              1 
     1) Coleman, Cayla                  2) Hayes, Carmyn                  
     3) Johnson, T'Reyah                4) Ward, Samaria                  
  3 03 45 Impact Athletics  'A'                       4:20.63    4:20.22QJO S              2 
     1) Nichols, Jenee                  2) Sloane, Jillian                
     3) Adams, Alexis                   4) Cox, Raven                     
     5) Santos, Riara                   6) Manuel, Leah                   
  4 10 Team Accelerate Maryland  'A'                  4:19.99    4:23.23Q                  1 
     1) Robinson, Jasmine               2) Hatcher, Lakin                 
     3) Lewis, Kyla                     4) Williams, Taylor               
  5 03 45 Voices of Faith (Team Vo  'A'               4:24.00    4:24.30Q                  2 
     1) Fagan, Venida                   2) Goode, Ansley                  
     3) Respress, Hayley                4) Molden, Timberly               
     5) Perdum, Jada                    6)                                
  6 12 Track-757  'A'                                 4:26.61    4:27.59Q                  1 
     1) Brown, Ianna                    2) Haskins, Alexus                
     3) Skinner, Shay                   4) Wilson, Taylor                 
     5) Green, Alexus                   6)                                
  7 03 45 Dynamic Speed Elite  'A'                    4:35.58    4:26.05q                  2 
     1) Lewis, Rhodelle                 2) Goss, Gia                      
     3) Phillips, Sydnei                4) Magwood, Latrease              
     5) Camper, Taleah                  6)                                
  8 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:34.05    4:31.14q                  1 
     1) Black, Daija                    2) Correia, Leondra               
     3) Grey, Sephora                   4) Harper, Gianni                 
     5) Kakou, Jo-Shawna                6) White, Alaysha                 
  9 10 Glenarden Track Club  'A'                      4:43.02    4:42.34                   1 
     1) Duggins, Amel                   2) Johnson, Deja                  
     3) Bryant, Chandler                4) Lewis, Lindsay                 
     5) Shelby, Jaya                    6) Baynes, Alexis                 
 10 12 Richmond Heat Track Sports  'A'                4:56.36    4:42.44                   1 
     1) Haynesworth, Leila              2) Lewis, Sydney                  
     3) Roe, LaChyna                    4) Saunders, Maya                 
     5) Coker, T'Yanna                  6)                                
 11 10 DC Speed Parks & Recreation  'A'               4:42.07    4:45.59                   2 
     1) Jordan, Kristina                2) Hebron, Aleysia                
     3) Smallwood, Jakayla              4) Sabbakhan, Sahna               
     5) Davis, Destinee                 6) Hebron, Aleysia                
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia,PA          
                         Tiffany Abney, Alyce Williams, Evelyn Dwyer       
     JO Meet: J 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia,PA          
                         Tiffany Abney, Alyce Williams, Evelyn Dwyer       
    Region 3: R 4:03.08  7/9/2006    45 Gazelle Track Club, 45 Gazelle Trac    
                         L Smith, M Willis, A Hunter, A Bryant-Brock       
                4:22.73  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 10 Maryland Titans  'A'                           4:11.07    4:09.97 JO S             
     1) Johnson, Vanessa                2) Knight, Kennedy                
     3) Winner, Kaleigh                 4) Pyles, Alexus                  
     5) Dixon, Shiane                   6)                                
  2 10 Track Express Track Club  'A'                  4:14.09    4:10.70 JO S             
     1) Coleman, Cayla                  2) Hayes, Carmyn                  
     3) Johnson, T'Reyah                4) Ward, Samaria                  
  3 10 Team Accelerate Maryland  'A'                  4:23.23    4:15.02 JO S             
     1) Robinson, Jasmine               2) Hatcher, Lakin                 
     3) Lewis, Kyla                     4) Williams, Taylor               
  4 12 Track-757  'A'                                 4:27.59    4:17.61 JO S             
     1) Brown, Ianna                    2) Haskins, Alexus                
     3) Skinner, Shay                   4) Wilson, Taylor                 
     5) Green, Alexus                   6)                                
  5 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:31.14    4:22.45 JO S             
     1) Harper, Gianni                  2) Kakou, Jo-Shawna               
     3) White, Alaysha                  4) Black, Daija                   
     5) Correia, Leondra                6) Grey, Sephora                  
  6 03 45 Impact Athletics  'A'                       4:20.22    4:22.88                  
     1) Adams, Alexis                   2) Cox, Raven                     
     3) Nichols, Jenee                  4) Sloane, Jillian                
     5) Santos, Riara                   6) Manuel, Leah                   
  7 03 45 Dynamic Speed Elite  'A'                    4:26.05    4:31.27                  
     1) Lewis, Rhodelle                 2) Goss, Gia                      
     3) Phillips, Sydnei                4) Magwood, Latrease              
     5) Camper, Taleah                  6)                                
  8 03 45 Voices of Faith (Team Vo  'A'               4:24.30    4:33.74                  
     1) Fagan, Venida                   2) Goode, Ansley                  
     3) Respress, Hayley                4) Molden, Timberly               
     5) Perdum, Jada                    6)                                
 
Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 9:38.94  7/26/1996   Los Angeles Jet, Long Beach,CA            
     JO Meet: J 9:38.94  7/26/1996   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         Alish Jackson-Bowser, Tiffany Abney, Evelyn D     
    Region 3: R 9:57.93  7/12/2001   Baltimore Track Fac "A"                   
               10:39.37  JO S
    Team                                                 Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 10 Track Express Track Club  'A'                 10:57.07   10:53.99                  
     1) Tucker, Kayla                   2) Teague, Arianna                
     3) Johnson, T'Reyah                4) Amis, Asia                     
  2 10 Glenarden Track Club  'A'                     11:29.88   11:26.36                  
     1) Shelby, Jaya                    2) Alston, Desiree                
     3) Lewis, Lindsay                  4) Collins, Monea                 
  3 10 Marlboro Boys & Girls Club  'A'               12:09.96   11:47.52                  
     1) Johnson, Maya                   2) Smith, Simone                  
     3) Wright, Kayla                   4) Williams, Kayla                
  4 10 DC Speed Parks & Recreation  'A'              11:35.57   11:57.97                  
     1) Coates, Alexis                  2) Sabbakhan, Sahna               
     3) Jones, Alyssa                   4) Butler, J'Niya                 
     5) Whitmire, Yolanda               6) Carroll, Zawadi                
  5 03 45 Etowah  'A'                                12:48.36   12:25.74                  
     1) Walton, Shannon                 2) Cantwell, Julianne             
     3) Rensel, Shelby                  4) Weot, Kimberly                 
 
Event 211  High Jump Midget Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.69m  7/24/2008   Stacey Destin, Unattached                   
     JO Meet: J 1.69m  7/24/2008   Stacey Destin, Unattached                   
    Region 3: R 1.57m  7/2000      Tiffany Chavis  Gazelle         GA          
                1.40m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Bell, Deja                   10 Gideonite           1.40m      1.42m JO S     4-07.75 
  2 Wilkinson, Nyah              10 Marlboro            1.30m      1.27m          4-02.00 
  3 Woodson, Elon                10 Woodlawn            1.25m      1.27m          4-02.00 
  4 Goettee, Reeves              55 Summerville         1.25m      1.22m          4-00.00 
  4 Brown, Tahj                  Etowah                 1.07m      1.22m          4-00.00 
  6 Pyles, Alexus                10 Maryland            1.30m      1.22m          4-00.00 
  7 Lord, Tsashai                10 Bowie Boy           1.25m      1.22m          4-00.00 
  8 Muzzio, Maria                10  PV Unattach        1.25m      1.17m          3-10.00 
  9 Council, Jacquazja           12 Norfolk Real        1.02m      1.07m          3-06.00 
 10 Stribling, Eileen            55 Mt Pleasant         0.90m      1.02m          3-04.00 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 5.58m  6/20/1998   Gayle Hunter, Lake Charles, LA              
     JO Meet: J 5.52m  7/27/1991   Myra Combs, Lake Charles, LA                
    Region 3: R 4.86m  7/10/2004   Adenike Pedro, Hummingbird                  
                4.58m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Lynch, Ciera                 Spirit Alpha           4.98m      4.50m         NWI  14-09.25 
  2 Roe, LaChyna                 12 Richmond Hea        4.15m      4.44m         NWI  14-07.00 
  3 Stephens, Neka               Cheetahs               4.98m      4.41m         NWI  14-05.75 
  4 Littles, Oreia               55 SenecaBlazers       4.02m      4.40m         NWI  14-05.25 
  5 Burse, Jazmine               Villa Rica T           4.34m      4.23m         NWI  13-10.50 
  6 Cromer, Colleen              Woodstock Tr           4.36m      4.12m         NWI  13-06.25 
  7 Conyers, Amber               10 The 747 T           4.00m      4.05m         NWI  13-03.50 
  8 Haynesworth, Leila           12 Richmond Hea        4.12m      4.02m         NWI  13-02.25 
  9 Muzzio, Maria                10  PV Unattach        3.73m      3.91m         NWI  12-10.00 
 10 Shodiya, Elizabeth           10 Glenarden           3.80m      3.88m         NWI  12-08.75 
 11 Williams, Kayla              10 Marlboro            3.60m      3.81m         NWI  12-06.00 
 12 Goettee, Reeves              55 Summerville         3.46m      3.78m         NWI  12-05.00 
 13 Colon, Rebekah               Baldwin Coun           4.49m      3.71m         NWI  12-02.25 
 14 Conyers, Saeviah             10 The 747 T           3.48m      3.64m         NWI  11-11.50 
 15 Moseley, Keeilah             12 Tri-City Jet        4.03m      3.61m         NWI  11-10.25 
 16 Brown, Dreyona               55 SenecaBlazers       3.76m      3.47m         NWI  11-04.75 
 -- Roberts, Brianna             55 Palmetto Spee       3.81m       FOUL                       
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.51m  7/26/2008   Ashlie Blake, 49 PS Vegas Fly              
     JO Meet: J 13.51m  7/26/2008   Ashlie Blake, 49 PS Vegas Fly              
    Region 3: R 11.26m  7/1987      Ayokka Green Greater Anderson TC  SC       
                10.08m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Manago, De'Sha               10 Vision El          10.16m     11.03m JO S    36-02.25 
  2 Gaitan, Sabrina              Throw 1 Deep           9.35m      9.82m         32-02.75 
  3 Morris, Leena                Etowah                 9.63m      9.82m         32-02.75 
  4 Johnson, Asia                55 Aiken Dps           9.29m      9.39m         30-09.75 
  5 Morris, Sidra                12 Central VA T        8.63m      8.85m         29-00.50 
  6 Smith, Simone                10 Marlboro            8.71m      8.83m         28-11.75 
  7 Conner, Imani                10 Track Exp           7.83m      8.33m         27-04.00 
  8 Reed, Jacquelyn              10 Fairfax P           8.15m      8.23m         27-00.00 
  9 Dabney, Destiny              12 Richmond Hea        7.11m      8.18m         26-10.00 
 10 Jackson, Jessica             Sapphire Tra           7.49m      7.97m         26-01.75 
 11 Tompkins, Porsha             Cheetahs               7.96m      7.90m         25-11.00 
 12 Wilkinson, Nyah              10 Marlboro            8.18m      7.66m         25-01.75 
 13 Brinson, Kamryn              The Heat Tra           8.56m      7.58m         24-10.50 
 14 Rhue, Krista                 12 Virginia Unat       6.98m      7.56m         24-09.75 
 15 Gough, Jayla                 12 N-Motion TC         7.34m      7.55m         24-09.25 
 16 Hines, Ankiyah               55 Summerville         7.89m      7.34m         24-01.00 
 17 Milton, Gabrielle            55 Mt Pleasant         7.47m      7.09m         23-03.25 
 18 Folkard, Nicole              10 Hummingbi           7.25m      6.97m         22-10.50 
 19 Edwards, Carolyn             55 Summerville         6.56m      6.43m         21-01.25 
 20 Murdock, Celesse             12 Richmond Hea        5.06m      5.28m         17-04.00 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 37.46m  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
     JO Meet: J 37.46m  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Region 3: R 27.05m  7/13/2002   Natalie Baird, Loudoun                     
                22.45m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Gaitan, Sabrina              Throw 1 Deep          25.21m     26.93m JO S       88-04 
  2 Manago, De'Sha               10 Vision El          23.30m     22.77m JO S       74-08 
  3 Morris, Leena                Etowah                24.00m     22.22m            72-11 
  4 Jackson, Jessica             Sapphire Tra          16.24m     19.81m            65-00 
  5 Senior, Neena                Cheetahs              15.64m     19.63m            64-05 
  6 Gough, Jayla                 12 N-Motion TC        14.51m     18.91m            62-00 
  7 Brinson, Kamryn              The Heat Tra          16.95m     17.98m            59-00 
  8 Tuberville, Unique           Peach Valley          14.63m     17.12m            56-02 
  9 Dabney, Destiny              12 Richmond Hea       16.82m     16.81m            55-02 
 10 Wilkinson, Nyah              10 Marlboro           16.25m     16.51m            54-02 
 11 Conner, Imani                10 Track Exp          15.88m     16.40m            53-10 
 12 Milton, Gabrielle            55 Mt Pleasant        15.47m     15.09m            49-06 
 13 Johnson, Asia                55 Aiken Dps          18.25m     14.92m            48-11 
 14 Greene, Chloe                10 Pikesvill          14.61m     14.87m            48-09 
 15 Tinsley, Leslie              12 Richmond Hea       13.62m     14.62m            47-11 
 16 Murdock, Celesse             12 Richmond Hea       12.85m     13.13m            43-01 
 17 Mays, Lauryn                 10 Nexus Tra          13.67m     12.83m            42-01 
 18 Young, Tasia                 10 Cavalier           15.58m     11.31m            37-01 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 42.88m  7/28/2005   Hannah Carson, AZ Cheetahs                 
     JO Meet: J 42.88m  7/28/2005   Hannah Carson, AZ Cheetahs                 
    Region 3: R 31.01m  7/12/2008   Courtney Taybron, 13 Wilson Track          
                29.69m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Gaitan, Sabrina              Throw 1 Deep          29.36m     27.39m            89-10 
  2 Morris, Leena                Etowah                27.43m     26.06m            85-06 
  3 Conyers, Amber               10 The 747 T          22.27m     25.33m            83-01 
  4 Thomas, Yiana                10 Silver Sp          21.69m     20.55m            67-05 
  5 Holmes, Darion               10 Ft. Belvo          17.19m     19.65m            64-06 
  6 Conyers, Saeviah             10 The 747 T          23.86m     18.96m            62-02 
  7 Muzzio, Maria                10  PV Unattach       18.79m     18.89m            62-00 
  8 Edwards, Carolyn             55 Summerville        18.86m     18.30m            60-00 
  9 Brown, Jocelyn               Walton Youth          18.84m     17.83m            58-06 
 10 Fitzgerald, Jheri            10 The 747 T          18.90m     16.40m            53-10 
 11 Thomas, Jada                 10 Hummingbi          17.19m     15.22m            49-11 
 12 Moore, Madison               Etowah                           15.08m            49-06 
 13 Hunter, Anna                 55 SenecaBlazers      11.71m     11.65m            38-03 
 14 Walker, Destiny              55 SenecaBlazers      13.08m     11.44m            37-06 
 15 Gough, Jayla                 12 N-Motion TC        17.19m     11.15m            36-07 
 
Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N  3412  7/23/2008   Stacey Destin, Boynton Beach, FL            
     JO Meet: J  3412  7/23/2008   Stacey Destin, Boynton Beach, FL            
    Region 3: R  3147  7/1993      Tameisha King Northside Red Runners  GA     
                   23  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Bell, Deja                   10 Gideonite            2755    2871.00 JO S             
  2 Pyles, Alexus                10 Maryland             2301    2296.00 JO S             
  3 Burse, Jazmine               Villa Rica T            2177    2268.00 JO S             
  4 Teague, Arianna              10 Track Exp            1792    2236.00 JO S             
  5 Middlebrooks, Jameeka        Villa Rica T            2207    2156.00 JO S             
  6 McCrary, Amber               Baldwin Coun            1887    1883.00 JO S             
  6 Roth, Gabrielle              Track Monkey            1761    1883.00 JO S             
  8 Smith, Simone                10 Marlboro             1570    1726.00 JO S             
  9 Wilkinson, Nyah              10 Marlboro             1516    1552.00 JO S             
 10 Council, Jacquazja           12 Norfolk Real                 1393.00 JO S             
 11 Williams, Kayla              10 Marlboro             1475    1360.00 JO S             
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Bell, Deja                   10 Gideonite             13.30  -1.2  4    946
  2 Burse, Jazmine               Villa Rica T             14.02  -1.2  4    842
  3 Pyles, Alexus                10 Maryland              14.42  -1.4  3    787
  4 Middlebrooks, Jameeka        Villa Rica T             16.09  -1.2  4    573
  5 Teague, Arianna              10 Track Exp             16.24  -1.7  2    555
  6 Williams, Kayla              10 Marlboro              16.69  -1.2  4    504
  7 Roth, Gabrielle              Track Monkey             16.90  -1.4  1    480
  8 Smith, Simone                10 Marlboro              17.10  -1.4  1    459
  9 McCrary, Amber               Baldwin Coun             17.55  -1.7  2    412
 10 Council, Jacquazja           12 Norfolk Real          18.21  -1.4  3    347
 11 Wilkinson, Nyah              10 Marlboro              18.29  -1.4  3    339
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bell, Deja                   10 Gideonite             8.79m   28-10.25    451
  2 Smith, Simone                10 Marlboro              8.58m   28-01.75    437
  3 McCrary, Amber               Baldwin Coun             7.79m   25-06.75    386
  4 Middlebrooks, Jameeka        Villa Rica T             7.59m   24-11.00    373
  5 Burse, Jazmine               Villa Rica T             7.57m   24-10.00    372
  6 Teague, Arianna              10 Track Exp             7.45m   24-05.50    364
  7 Wilkinson, Nyah              10 Marlboro              7.30m   23-11.50    354
  8 Pyles, Alexus                10 Maryland              6.25m   20-06.25    287
  9 Williams, Kayla              10 Marlboro              5.71m   18-09.00    253
 10 Roth, Gabrielle              Track Monkey             5.69m   18-08.00    252
 11 Council, Jacquazja           12 Norfolk Real          5.50m   18-00.50    240
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bell, Deja                   10 Gideonite             1.47m    4-09.75    588
  2 Wilkinson, Nyah              10 Marlboro              1.32m    4-04.00    429
  2 Teague, Arianna              10 Track Exp             1.32m    4-04.00    429
  2 Roth, Gabrielle              Track Monkey             1.32m    4-04.00    429
  2 McCrary, Amber               Baldwin Coun             1.32m    4-04.00    429
  6 Pyles, Alexus                10 Maryland              1.27m    4-02.00    379
  6 Middlebrooks, Jameeka        Villa Rica T             1.27m    4-02.00    379
  6 Burse, Jazmine               Villa Rica T             1.27m    4-02.00    379
  9 Smith, Simone                10 Marlboro              1.17m    3-10.00    284
 10 Williams, Kayla              10 Marlboro              1.12m    3-08.00    239
 11 Council, Jacquazja           12 Norfolk Real          1.07m    3-06.00    197
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Bell, Deja                   10 Gideonite             3.99m   NWI  13-01.25    306
  2 Burse, Jazmine               Villa Rica T             3.98m   NWI  13-00.75    303
  3 Teague, Arianna              10 Track Exp             3.95m   NWI  12-11.50    296
  4 Pyles, Alexus                10 Maryland              3.71m   NWI  12-02.25    244
  5 Middlebrooks, Jameeka        Villa Rica T             3.61m   NWI  11-10.25    223
  6 Wilkinson, Nyah              10 Marlboro              3.55m   NWI  11-07.75    210
  7 Council, Jacquazja           12 Norfolk Real          3.52m   NWI  11-06.75    204
  8 Roth, Gabrielle              Track Monkey             3.50m   NWI  11-05.75    200
  9 Smith, Simone                10 Marlboro              3.22m   NWI  10-06.75    146
 10 Williams, Kayla              10 Marlboro              3.16m   NWI  10-04.50    135
 11 McCrary, Amber               Baldwin Coun             3.15m   NWI  10-04.00    133
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Middlebrooks, Jameeka        Villa Rica T           2:36.98   2    608
  2 Pyles, Alexus                10 Maryland            2:37.74   2    599
  3 Teague, Arianna              10 Track Exp           2:38.38   2    592
  4 Bell, Deja                   10 Gideonite           2:39.39   2    580
  5 McCrary, Amber               Baldwin Coun           2:44.47   2    523
  6 Roth, Gabrielle              Track Monkey           2:44.51   2    522
  7 Council, Jacquazja           12 Norfolk Real        2:55.78   1    405
  8 Smith, Simone                10 Marlboro            2:56.35   1    400
  9 Burse, Jazmine               Villa Rica T           2:59.30   2    372
 10 Williams, Kayla              10 Marlboro            3:16.22   1    229
 11 Wilkinson, Nyah              10 Marlboro            3:17.44   1    220
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.69  6/5/2008    Darian Trout Brown, Midwest Elite           
     JO Meet: J 11.70  8/2/1998    Michael Grant,  Darian Trout Brown 08, Decat
    Region 3: R 11.88  7/1998      Michael Grant        Unattached      GA     
                12.82  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Madison, Jordan              Running Pant           12.71      12.66QJO S    0.8  1 
  2 Beslow, Jordan               10 Track Exp           12.56      12.83Q        0.1  2 
  3 Prestwood-Summers, Ralph     10 Glenarden           12.55      12.91Q        1.2  3 
  4 Anderson, Desmond            55 Upstate T&F         12.90      12.76QJO S    0.8  1 
  5 Batts, Brandon               10 Csa Track           12.80      12.96Q        1.2  3 
  6 George, Jonathan             10 Bowie Boy           12.80      13.08Q        0.1  2 
  7 Hansford, Aaron              10 Pioneer A           12.82      13.09q        1.2  3 
  8 Garcia, Wilber               10 Team Acce           12.87      13.10q        0.1  2 
  9 Chevry, Malik                First Light            12.69      13.14         0.8  1 
 10 Howard, Jordan               Cheetahs               13.01      13.17         0.8  1 
 11 Pride, Troy                  55 SC Unattached       13.21      13.27         1.2  3 
 12 Stone, Curtis                Dynamic Spee           13.41      13.28         0.8  1 
 13 Basley, Reginald             55 Summerville         13.12      13.38         0.1  2 
 14 Smith, Nicholas              12 Virginia Spe        13.85      13.41         1.2  3 
 14 Brannon, Marcarius           Baldwin Coun           13.29      13.41         0.1  2 
 16 Smith, Jerome                55 Georgetown TC       13.49      13.57         0.8  1 
 17 Smith, Aaron                 12 Richmond Hea        14.09      13.58         0.8  1 
 18 Tolliver, Nakil              55 Summerville         13.51      13.65         0.1  2 
 19 Connor, Austin               55 Palmetto Spee       13.66      13.75         1.2  3 
 20 Zaryczny, David              12 Central VA T        14.01      13.86         0.1  2 
 21 Harrison, Brysen             12 Track-757           14.20      13.88         0.8  1 
 22 Smith, Tyain                 12 Track-757           14.79      14.45         0.1  2 
 23 Butts, Malik                 12 Track-757           15.66      15.94         1.2  3 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.69  6/5/2008    Darian Trout Brown, Midwest Elite           
     JO Meet: J 11.70  8/2/1998    Michael Grant,  Darian Trout Brown 08, Decat
    Region 3: R 11.88  7/1998      Michael Grant        Unattached      GA     
                12.82  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Madison, Jordan              Running Pant           12.66      12.41 JO S    2.6 
  2 Prestwood-Summers, Ralph     10 Glenarden           12.91      12.45 JO S    2.6 
  3 Beslow, Jordan               10 Track Exp           12.83      12.46 JO S    2.6 
  4 Anderson, Desmond            55 Upstate T&F         12.76      12.73 JO S    2.6 
  5 Hansford, Aaron              10 Pioneer A           13.09      12.74 JO S    2.6 
  6 George, Jonathan             10 Bowie Boy           13.08      12.82 JO S    2.6 
  7 Batts, Brandon               10 Csa Track           12.96      12.97         2.6 
  8 Garcia, Wilber               10 Team Acce           13.10      12.99         2.6 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.74  7/28/2007   Xavier Jones, 13 Blazers                    
     JO Meet: J 23.74  7/28/2007   Xavier Jones, 13 Blazers                    
    Region 3: R 24.05  7/15/2007   Xavier Jones, 13 Blazers                    
                26.65  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Madison, Jordan              Running Pant           25.94      26.11QJO S   -1.1  1 
  2 Abernathy, Micah             Titans                 26.10      26.15QJO S    0.6  2 
  3 Chevry, Malik                First Light            25.47      26.37QJO S   -0.2  3 
  4 Akil, Isaiah                 10 Track Exp           26.16      26.36QJO S    0.6  2 
  5 Turner, Darryl               10 Glenarden           26.47      26.46QJO S   -1.1  1 
  6 Batts, Brandon               10 Csa Track           26.46      27.02Q       -0.2  3 
  7 Winkley, Christian           10 Columbia            26.55      26.37qJO S    0.6  2 
  8 Anderson, Desmond            55 Upstate T&F         26.61      26.97q        0.6  2 
  9 Hansford, Aaron              10 Pioneer A           26.38      26.99        -1.1  1 
 10 Pride, Troy                  55 SC Unattached       26.75      27.25        -1.1  1 
 11 Basley, Reginald             55 Summerville         27.22      27.46        -0.2  3 
 12 Ruffin, Alonzo               10 Team Acce           26.47      27.55        -0.2  3 
 13 Smith, Nicholas              12 Virginia Spe        27.30      27.91        -1.1  1 
 14 Smith, Jerome                55 Georgetown TC       27.27      28.09        -0.2  3 
 15 Zaryczny, David              12 Central VA T        28.07      28.19         0.6  2 
 16 Givens, Kinard               55 Summerville         27.96      28.21         0.6  2 
 17 Tolliver, Nakil              55 Summerville         28.35      28.86        -1.1  1 
 18 Smith, Aaron                 12 Richmond Hea        29.06      28.88        -0.2  3 
 19 Crudup, Christopher          12 Norfolk Extr        29.51      29.97        -0.2  3 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.74  7/28/2007   Xavier Jones, 13 Blazers                    
     JO Meet: J 23.74  7/28/2007   Xavier Jones, 13 Blazers                    
    Region 3: R 24.05  7/15/2007   Xavier Jones, 13 Blazers                    
                26.65  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Chevry, Malik                First Light            26.37      25.09 JO S    3.3 
  2 Madison, Jordan              Running Pant           26.11      25.17 JO S    3.3 
  3 Abernathy, Micah             Titans                 26.15      25.61 JO S    3.3 
  4 Akil, Isaiah                 10 Track Exp           26.36      25.84 JO S    3.3 
  5 Winkley, Christian           10 Columbia            26.37      26.01 JO S    3.3 
  6 Anderson, Desmond            55 Upstate T&F         26.97      26.17 JO S    3.3 
  7 Turner, Darryl               10 Glenarden           26.46      26.20 JO S    3.3 
  8 Batts, Brandon               10 Csa Track           27.02      26.30 JO S    3.3 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 52.90  7/22/2007   Xavier Jones, Durham, NC                    
     JO Meet: J 53.06  7/28/1991   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Region 3: R 53.22  7/15/2007   Xavier Jones, 13 Blazers                    
              1:04.43  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Chevry, Malik                First Light            56.57      58.77QJO S              1 
  2 Abernathy, Micah             Titans                 56.47      59.16QJO S              2 
  3 Garcia, Wilber               10 Team Acce           58.92    1:00.51QJO S              3 
  4 Brown, Edwin                 10 Glenarden           59.89      59.68QJO S              1 
  5 George, Jonathan             10 Bowie Boy           59.66    1:00.60QJO S              3 
  6 Watson, Bert                 10 Track Exp         1:00.55    1:00.72QJO S              2 
  7 Zaryczny, David              12 Central VA T      1:01.38    1:01.88qJO S              1 
  8 Coley, Darron                12 Virginia Spe      1:04.22    1:02.38qJO S              2 
  9 Winkley, Christian           10 Columbia          1:02.06    1:02.58 JO S              3 
 10 O'Neal, Anthony              55 Aiken Dps         1:04.05    1:02.62 JO S              1 
 11 Smith, Nicholas              12 Virginia Spe      1:01.29    1:02.97 JO S              2 
 12 Smith, Jerome                55 Georgetown TC     1:04.67    1:03.98 JO S              2 
 13 Campbell, Predon             55 SenecaBlazers     1:28.92    1:06.06                   1 
 14 Givens, Kinard               55 Summerville       1:05.49    1:06.12                   1 
 15 Sessoms, Tavon               12 N-Motion TC       1:10.00    1:09.91                   2 
 16 Venning, Terrell             55 Mt Pleasant       1:09.80    1:10.20                   1 
 17 Gibson, Rashod               12 Virginia Unat     1:09.69    1:12.60                   3 
 18 Norton, Matthew              55 Mt Pleasant       1:12.91    1:13.58                   2 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 52.90  7/22/2007   Xavier Jones, Durham, NC                    
     JO Meet: J 53.06  7/28/1991   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Region 3: R 53.22  7/15/2007   Xavier Jones, 13 Blazers                    
              1:04.43  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 Chevry, Malik                First Light            58.77      56.38 JO S             
  2 Abernathy, Micah             Titans                 59.16      57.78 JO S             
  3 Garcia, Wilber               10 Team Acce         1:00.51      58.23 JO S             
  4 Brown, Edwin                 10 Glenarden           59.68      58.83 JO S             
  5 George, Jonathan             10 Bowie Boy         1:00.60      59.33 JO S             
  6 Watson, Bert                 10 Track Exp         1:00.72    1:01.00 JO S             
  7 Coley, Darron                12 Virginia Spe      1:02.38    1:01.19 JO S             
  8 Zaryczny, David              12 Central VA T      1:01.88    1:05.97                  
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 2:07.21  7/29/2001   Reginald Warren, Sacramento, CA           
     JO Meet: J 2:06.51  7/30/2005   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
    Region 3: R 2:13.22  7/12/2001   Reginald Warren, Gazelle                  
                2:29.51  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Abernathy, Micah             Titans               2:23.85    2:21.33 JO S             
  2 Howell, Jordan               Titans               2:24.60    2:23.49 JO S             
  3 Fields, Percy III            12 Richmond Hea      2:27.76    2:24.19 JO S             
  4 Chi, Matthew                 10 McLean Yo         2:28.12    2:24.69 JO S             
  5 Ford, Eric                   10 Charles C         2:25.99    2:26.15 JO S             
  6 Rollins, Michael             10 Charles C         2:30.08    2:27.71 JO S             
  7 Donley, Samuel               Etowah               2:27.95    2:28.30 JO S             
  8 Joyner, Tyus                 12 Norfolk Real      2:26.62    2:29.44 JO S             
  9 Winkley, Christian           10 Columbia          2:31.40    2:30.08                  
 10 Coley, Darron                12 Virginia Spe      2:37.64    2:30.11                  
 11 Denham, Marcus               10 Fairfax P         2:27.70    2:30.52                  
 12 Stewart, William             12 Central VA T      2:31.00    2:36.09                  
 13 O'Neal, Anthony              55 Aiken Dps         2:46.38    2:36.31                  
 14 Sessoms, Tavon               12 N-Motion TC       2:50.24    2:40.97                  
 15 Spencer, Jacob               55 Mt Pleasant       2:36.63    2:44.21                  
 16 Ivey, Isaiah                 55 Myrtle Beach      2:57.09    3:00.47                  
 17 Epstein, Ethan               55 Myrtle Beach      2:59.43    3:02.55                  
 18 Milton, William              55 Mt Pleasant       2:53.68    3:07.08                  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4:22.58  1980        Tony Perez, Eugene, OR                    
     JO Meet: J 4:30.87  7/31/2005   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
    Region 3: R 4:40.28  7/12/2001   Reginald Warren, Gazelle                  
                4:51.21  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Fields, Percy III            12 Richmond Hea      4:55.61    4:57.70                  
  2 Howell, Jordan               Titans               5:10.87    4:58.84                  
  3 Jenkins, Joseph              Newroc Rocke         4:58.01    5:04.38                  
  4 Denham, Marcus               10 Fairfax P         5:15.73    5:06.09                  
  5 McNatt, Kalen                12 Norfolk Real      5:11.71    5:08.07                  
  6 Spencer, Jacob               55 Mt Pleasant       5:09.04    5:08.48                  
  7 Monfort, Joseph              12 The Running       5:10.21    5:10.17                  
  8 Chi, Matthew                 10 McLean Yo         5:15.75    5:10.94                  
  9 Resnick, Ben                 10 Maryland          5:11.28    5:11.77                  
 10 Nathan, Alec                 Northside Re         5:17.72    5:13.06                  
 11 Keating, Joseph              10 Howard Co         5:10.04    5:14.94                  
 12 Joyner, Tyus                 12 Norfolk Real      4:54.43    5:16.31                  
 13 Stewart, William             12 Central VA T      5:14.80    5:19.01                  
 14 Spencer, Logan               55 Mt Pleasant       5:29.79    5:19.27                  
 15 Burke, Connor                10 Cobra Tra         5:21.72    5:22.91                  
 16 Beavers, Blake               Etowah               5:23.14    5:29.93                  
 17 Haigler, Matthew             55 Mt Pleasant       5:30.93    5:32.48                  
 18 Haigler, Boyce               55 Mt Pleasant       5:35.62    5:33.73                  
 19 Hekker, Sean                 55 Mt Pleasant       5:44.40    5:45.59                  
 20 Epstein, Ethan               55 Myrtle Beach      6:02.88    5:52.26                  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
     JO Meet: J 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    Region 3: R 9:58.62  7/9/2005    Joshua Jenkins, NS Red Runners            
               10:37.31  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Matthews, Brian              Etowah              11:38.26   10:43.61                  
  2 McNatt, Kalen                12 Norfolk Real     10:54.43   10:46.36                  
  3 Monfort, Joseph              12 The Running      11:08.61   10:52.01                  
  4 Keating, Joseph              10 Howard Co        11:00.38   10:54.31                  
  5 Hall, Jereamy                10 Charles C        11:22.95   11:01.97                  
  6 Spencer, Jacob               55 Mt Pleasant      11:20.30   11:11.90                  
  7 Donley, Samuel               Etowah              12:04.66   11:15.31                  
  8 Jenkins, Joseph              Newroc Rocke        10:49.59   11:19.54                  
  9 Spencer, Logan               55 Mt Pleasant      11:47.85   11:19.73                  
 10 Nathan, Alec                 Northside Re        11:33.64   11:21.50                  
 11 Burke, Connor                10 Cobra Tra        11:17.44   11:32.30                  
 12 Champion, Corey              Sequoyah            11:38.33   11:40.39                  
 13 Hall, Joshua                 10 Charles C        11:33.96   11:41.78                  
 14 Smagh, Willem                12 Nova AC          12:00.27   11:47.54                  
 15 Haigler, Boyce               55 Mt Pleasant      12:09.84   11:48.26                  
 16 Haigler, Matthew             55 Mt Pleasant      12:23.13   11:59.96                  
 17 Smith, Alexander             12 Virginia Spe     13:34.36   13:23.65                  
 18 Slebrch, Evan                12 Virginia Spe     14:06.64   14:18.93                  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 6:44.01  7/2/1992    Tristan Ruoss, Fayetteville, AR           
     JO Meet: J 6:44.01  7/2/1992    Tristan Ruoss, Fayetteville, AR           
    Region 3: R 8:07.80  7/1995      Eric Tonkyn          Clemson P&R     SC   
                9:49.18  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Monroe, Avery                10 Marlboro         13:35.81   10:25.96                  
  2 Wright, Javon                10 Marlboro         14:53.23   10:29.21                  
  3 Gresham, Keita-Ikenna        10 Marlboro         13:37.44   10:29.33                  
 -- Hawkins, Nazhee              10 Vision El        15:32.30        DNF                  
 -- Pinto, Anthony               12 Team Flash                        DQ                  
 -- Travers, Daylon              10 Marlboro         14:25.98         DQ                  
 -- Adkins, Xavier               10 Vision El        15:10.02         DQ                  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
     JO Meet: J 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    Region 3: R 11.76  7/9/2005    Myer Krah, 13 DurhamStr                     
                13.11  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Monroe, Ayron                10 Marlboro            12.88      12.85QJO S   -1.6  2 
  2 Dunning, Robert              First Light            12.72      12.97QJO S    1.7  3 
  3 Holloway, Grant              12 Track-757           13.61      13.02QJO S   -2.5  1 
  4 Robinson, Myles              10 Hummingbi           12.92      13.04QJO S   -1.6  2 
  5 Hansford, Aaron              10 Pioneer A           13.61      13.50Q        1.7  3 
  6 Haye s, Thomas               10 Marlboro            12.81      13.80Q       -2.5  1 
  7 Morgan, Edward               10 Cavalier            13.93      13.87q       -2.5  1 
  8 Joyner, Jeremy               Running Pant           14.14      14.28q       -1.6  2 
  9 Butts, Malik                 12 Track-757           14.95      15.57        -1.6  2 
 10 Smith, Tyain                 12 Track-757           15.92      16.26         1.7  3 
 11 Bolston, Torenzo             Baldwin Coun           15.84      16.31         1.7  3 
 12 Hekker, Sean                 55 Mt Pleasant         16.70      16.61        -1.6  2 
 13 Butts, Camron                12 Track-757           16.94      16.77        -1.6  2 
 14 Kluck, Ryan                  12 Virginia Unat       17.12      18.78        -2.5  1 
 15 Ward, Khamahri               12 Track-757           17.15      18.82         1.7  3 
 16 Troyan, Zachary              55 Summerville         19.20      19.85         1.7  3 
 17 Clarke, Mitchell             55 Mt Pleasant         20.43      20.48        -2.5  1 
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
     JO Meet: J 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    Region 3: R 11.76  7/9/2005    Myer Krah, 13 DurhamStr                     
                13.11  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Monroe, Ayron                10 Marlboro            12.85      12.38 JO S    3.2 
  2 Robinson, Myles              10 Hummingbi           13.04      12.57 JO S    3.2 
  3 Dunning, Robert              First Light            12.97      12.64 JO S    3.2 
  4 Holloway, Grant              12 Track-757           13.02      12.92 JO S    3.2 
  5 Hansford, Aaron              10 Pioneer A           13.50      13.16         3.2 
  6 Haye s, Thomas               10 Marlboro            13.80      13.31         3.2 
  7 Morgan, Edward               10 Cavalier            13.87      13.63         3.2 
  8 Joyner, Jeremy               Running Pant           14.28      14.50         3.2 
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 47.54  7/15/2004   Dallas Blade, Arlington, TX                 
     JO Meet: J 47.75  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
    Region 3: R 48.45  7/1994      Glenarden TC                         PV     
                51.43  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                        51.15      50.54QJO S              1 
     1) Prestwood-Summers, Ralph        2) Russell, Devine                
     3) Turner, Darryl                  4) Anderson, Edward               
     5) Brown, Malcolm                  6) Hall-Robinson, Jubril          
  2 10 Track Express Track Club  'B'                    53.43      53.06Q                  2 
     1) Akil, Isaiah                    2) Braswell, Jaylen               
     3) Taylor, Kellon                  4) Hawkins, Terrell               
  3 10 Track Express Track Club  'A'                    51.92      51.26QJO S              1 
     1) Beslow, Jordan                  2) Mcfarland, Anthony             
     3) Rainey, Carleton                4) Watson, Bert                   
     5) Manning, Rashad                 6)                                
  4 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      53.10      53.46Q                  2 
     1) Bolston, Torenzo                2) Brannon, Marcarius             
     3) Strother, Dalton                4) Jones, Felix                   
     5) Hamm, Shareez                   6) Boyd, Javonte                  
  5 10 Bowie Boys & Girls Club Tra  'A'                 53.44      52.42Q                  1 
     1) Thompson, David                 2) George, Jonathan               
     3) Coleman, Antonio                4) Orji, Nicholas                 
     5) Powell, Dylan                   6) Wynn, Keenen                   
  6 10 Southern Maryland Eagles  'A'                    54.06      53.47Q                  2 
     1) Ervin, Lorenzo                  2) Jones, Abraham                 
     3) Melvin, Roy                     4) Randolph, Tyree                
     5) Sullivan, Zachary               6) Williams, Enor                 
  7 55 Summerville Storm  'A'                           55.24      52.84q                  1 
     1) Basley, Reginald                2) Parker, Joshua                 
     3) Tolliver, Nakil                 4) Givens, Kinard                 
     5) Capers, Juwan                   6)                                
  8 12 Track-757  'A'                                   54.00      53.10q                  1 
     1) Harrison, Brysen                2) Smith, Tyain                   
     3) Ward, Khamahri                  4) Holloway, Grant                
     5) Butts, Malik                    6)                                
  9 10 Full Speed Athletics  'A'                        54.19      53.91                   2 
     1) Cooper, Raymond                 2) Harley, Malcolm                
     3) Maddox, Dorian                  4) McCullough, Demond             
     5) McCullough, Malik               6) Taylor, Calvin                 
 10 55 Seneca Blazers  'A'                            1:01.78      55.80                   2 
     1) Benson, Jacory                  2) Campbell, Predon               
     3) Ramsey, Nicquan                 4) Wright, Andre                  
     5) Barmore, Xzavier                6) Wilson, Eyequan                
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 47.54  7/15/2004   Dallas Blade, Arlington, TX                 
     JO Meet: J 47.75  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
    Region 3: R 48.45  7/1994      Glenarden TC                         PV     
                51.43  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                        50.54      50.49 JO S             
     1) Prestwood-Summers, Ralph        2) Russell, Devine                
     3) Turner, Darryl                  4) Anderson, Edward               
     5) Brown, Malcolm                  6) Hall-Robinson, Jubril          
  2 10 Track Express Track Club  'A'                    51.26      50.79 JO S             
     1) Hawkins, Terrell                2) Braswell, Jaylen               
     3) Akil, Isaiah                    4) Taylor, Kellon                 
     5) Manning, Rashad                 6)                                
  3 10 Track Express Track Club  'B'                    53.06      52.58                  
     1) Beslow, Jordan                  2) Mcfarland, Anthony             
     3) Rainey, Carleton                4) Watson, Bert                   
     5) Taylor, Kellon                  6)                                
  4 10 Bowie Boys & Girls Club Tra  'A'                 52.42      52.92                  
     1) Thompson, David                 2) George, Jonathan               
     3) Coleman, Antonio                4) Orji, Nicholas                 
     5) Powell, Dylan                   6) Wynn, Keenen                   
  5 55 Summerville Storm  'A'                           52.84      53.01                  
     1) Basley, Reginald                2) Capers, Juwan                  
     3) Tolliver, Nakil                 4) Givens, Kinard                 
     5) Parker, Joshua                  6)                                
  6 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      53.46      53.18                  
     1) Bolston, Torenzo                2) Brannon, Marcarius             
     3) Strother, Dalton                4) Jones, Felix                   
     5) Hamm, Shareez                   6) Boyd, Javonte                  
  7 10 Southern Maryland Eagles  'A'                    53.47      53.55                  
     1) Ervin, Lorenzo                  2) Jones, Abraham                 
     3) Melvin, Roy                     4) Randolph, Tyree                
     5) Sullivan, Zachary               6) Williams, Enor                 
  8 12 Track-757  'A'                                   53.10      53.69                  
     1) Holloway, Grant                 2) Smith, Tyain                   
     3) Ward, Khamahri                  4) Harrison, Brysen               
     5) Butts, Malik                    6)                                
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
     JO Meet: J 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
    Region 3: R 3:53.51  7/1994      Glenarden TC                         PV   
                4:15.53  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                      4:08.82    4:05.58QJO S              1 
     1) Prestwood-Summers, Ralph        2) Russell, Devine                
     3) Turner, Darryl                  4) Brown, Edwin                   
     5) Cammon, Jay                     6) Willis, Maxwell                
  2 10 Glenarden Track Club  'B'                      4:23.46    4:19.76Q                  2 
     1) Davis, Justin                   2) Wilson, Ari                    
     3) Branch, Shareek                 4) Hall-Robinson, Jubril          
     5) Davis, Isaiah                   6) Staples, Amir                  
  3 10 Track Express Track Club  'A'                  4:22.64    4:10.03QJO S              1 
     1) Akil, Isaiah                    2) Mcfarland, Anthony             
     3) Taylor, Kellon                  4) Watson, Bert                   
     5) Hawkins, Terrell                6) Rainey, Carleton               
  4 10 Ebenezer A.M.E. Royal Runne  'A'               4:31.46    4:22.65Q                  2 
     1) Buggs, Demitri                  2) George, David                  
     3) Oliver, Isaac                   4) Jackson, Robert                
  5 03 45 Titans  'A'                                 4:14.95    4:19.89Q                  1 
     1) Long, Bryan                     2) Sharkey, Saije                 
     3) Green, Tyler                    4) Russell, Georgio               
  6 03 45 Baldwin County Jets  'A'                    4:24.72    4:24.39Q                  2 
     1) Jones, Felix                    2) Brannon, Marcarius             
     3) Bolston, Torenzo                4) Strother, Dalton               
     5) Hamm, Shareez                   6) Boyd, Javonte                  
  7 10 Marlboro Boys & Girls Club  'A'                4:28.24    4:20.48q                  1 
     1) Gardner, Reginald               2) Gresham, Keita-Ikenna          
     3) Haraway, Deon                   4) Harris, Anthony                
     5) Haye s, Thomas                  6) Joseph, Terrence               
  8 10 Team Accelerate Maryland  'A'                  4:25.51    4:26.56q                  2 
     1) Williams, Devonte               2) Garcia, Wilber                 
     3) Ruffin, Alonzo                  4) Baker, Darius                  
     5) Washington, Ramsey              6)                                
  9 03 45 Voices of Faith (Team Vo  'A'               4:44.67    4:59.98                   2 
     1) Jones, Kalif                    2) Clemons, Zion                  
     3) Goode, Darius                   4) Hall, Dylan                    
     5) Samuels, Jhamir                 6) Harris, Isaiah                 
 10 12 Central VA Track Field Club  'A'               4:59.51    5:07.75                   1 
     1) Ross, George                    2) Stewart, William               
     3) Harris, Tre                     4) Little, Torrence               
     5) Zaryczny, David                 6)                                
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
     JO Meet: J 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
    Region 3: R 3:53.51  7/1994      Glenarden TC                         PV   
                4:15.53  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                      4:05.58    3:59.38 JO S             
     1) Brown, Edwin                    2) Prestwood-Summers, Ralph       
     3) Russell, Devine                 4) Turner, Darryl                 
     5) Cammon, Jay                     6) Willis, Maxwell                
  2 10 Track Express Track Club  'A'                  4:10.03    4:03.15 JO S             
     1) Akil, Isaiah                    2) Mcfarland, Anthony             
     3) Taylor, Kellon                  4) Watson, Bert                   
     5) Hawkins, Terrell                6) Rainey, Carleton               
  3 10 Glenarden Track Club  'B'                      4:19.76    4:11.75 JO S             
     1) Branch, Shareek                 2) Davis, Isaiah                  
     3) Davis, Justin                   4) Hall-Robinson, Jubril          
     5) Wilson, Ari                     6) Staples, Amir                  
  4 03 45 Titans  'A'                                 4:19.89    4:14.31 JO S             
     1) Long, Bryan                     2) Green, Tyler                   
     3) Sharkey, Saije                  4) Russell, Georgio               
  5 10 Ebenezer A.M.E. Royal Runne  'A'               4:22.65    4:18.16                  
     1) Buggs, Demitri                  2) Oliver, Isaac                  
     3) Jackson, Robert                 4) Smith, Anthony                 
  6 10 Marlboro Boys & Girls Club  'A'                4:20.48    4:18.39                  
     1) Haraway, Deon                   2) Monroe, Ayron                  
     3) Haye s, Thomas                  4) Harris, Anthony                
     5) Gardner, Reginald               6) Joseph, Terrence               
  7 10 Team Accelerate Maryland  'A'                  4:26.56    4:21.66                  
     1) Williams, Devonte               2) Garcia, Wilber                 
     3) Ruffin, Alonzo                  4) Baker, Darius                  
     5) Washington, Ramsey              6)                                
  8 03 45 Baldwin County Jets  'A'                    4:24.39    4:27.96                  
     1) Bolston, Torenzo                2) Brannon, Marcarius             
     3) Jones, Felix                    4) Strother, Dalton               
     5) Hamm, Shareez                   6) Boyd, Javonte                  
 
Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 9:25.90  7/26/2006   03 Titans, 03 Titans                      
                         D Hawkins, J Lavender, D Vereen, C Washington     
     JO Meet: J 9:25.90  7/26/2006   03 Titans, 03 Titans                      
                         D Hawkins, J Lavender, D Vereen, C Washington     
    Region 3: R 9:40.80  7/7/2005    45 Titans, Titans                         
                         A Carpenter, B Carter, A Gonzalez, D Hawkins      
               10:24.57  JO S
    Team                                                 Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                     10:28.08   10:03.18 JO S             
     1) Branch, Shareek                 2) Hall-Robinson, Jubril          
     3) Brown, Edwin                    4) Davis, Justin                  
  2 10 Charles County Comets  'A'                    10:16.66   10:03.93 JO S             
     1) Ford, Eric                      2) Edwards, Ahsan                 
     3) Ware, Elijah                    4) Rollins, Michael               
     5) Hall, Jereamy                   6) Hammock, Braxton               
  3 10 Glenarden Track Club  'B'                     10:42.66   10:18.60 JO S             
     1) Davis, Isaiah                   2) Johnson, Ivory                 
     3) Vega, Jeremiah                  4) White, Jahvier                 
     5) Wilson, Ari                     6) Cammon, Jay                    
  4 10 Maryland Titans  'A'                          10:24.42   10:33.23                  
     1) Campbell, Christian             2) Lyles, Timmy                   
     3) Resnick, Ben                    4) Ekpone, Timothy                
     5) Brown, Alexander                6) Vann, Devin                    
  5 10 Marlboro Boys & Girls Club  'A'               11:26.51   11:15.70                  
     1) Haraway, Deon                   2) Haye s, Thomas                 
     3) Weaver, Ian                     4) Harris, Anthony                
  6 10 Woodlawn Track Pack  'A'                      11:19.89   11:15.99                  
     1) Pratt, Darnell                  2) Jackson, Anthony               
     3) Kiser, Jordan                   4) Howe, Darius                   
  7 03 45 Etowah  'A'                                12:33.87   11:26.29                  
     1) Beavers, Blake                  2) Donley, Samuel                 
     3) Matthews, Brian                 4) Stephan, Austin                
 
Event 261  High Jump Midget Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.75m  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
     JO Meet: J 1.75m  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
    Region 3: R 1.65m  7/14/2007   Ricky II Council, 13 RC Racers              
                1.43m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Dunning, Robert              First Light            1.47m      1.62m JO S     5-03.75 
  2 Monroe, Ayron                10 Marlboro            1.40m      1.52m JO S     4-11.75 
  3 Holloway, Grant              12 Track-757           1.46m      1.47m JO S     4-09.75 
  4 Morgan, Edward               10 Cavalier            1.40m      1.47m JO S     4-09.75 
  5 Haraway, Deon                10 Marlboro            1.40m      1.42m          4-07.75 
  6 Rakestraw, Derrion           Sequoyah               1.42m      1.42m          4-07.75 
  7 Anderson, Desmond            55 Upstate T&F         1.35m      1.37m          4-06.00 
  7 Maddox, Dorian               10 Full Spee           1.30m      1.37m          4-06.00 
  7 Joyner, Jeremy               Running Pant           1.37m      1.37m          4-06.00 
 10 Kyles, Jervon                Running Pant           1.32m      1.37m          4-06.00 
 11 Spencer, Logan               55 Mt Pleasant         1.20m      1.32m          4-04.00 
 12 Pride, Troy                  55 SC Unattached       1.30m      1.27m          4-02.00 
 13 Davis, Kevin                 12 Norfolk Real        1.34m      1.27m          4-02.00 
 14 Ivey, Darnell                10 Vision El           1.25m      1.22m          4-00.00 
 15 Kluck, Ryan                  12 Virginia Unat       1.22m      1.12m          3-08.00 
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 5.51m  7/30/2005   Matthew Green, Mon Valley                   
     JO Meet: J 5.51m  7/30/2005   Matthew Green, Mon Valley                   
    Region 3: R 5.60m  7/10/2004   Trevor Tatum, Gazelle                       
                4.82m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Anderson, Desmond            55 Upstate T&F         5.19m      5.19m JO S    NWI  17-00.50 
  2 Kyles, Jervon                Running Pant           4.89m      4.88m JO S    NWI  16-00.25 
  3 Coleman, Antonio             10 Bowie Boy           4.43m      4.81m         NWI  15-09.50 
  4 Lynch, Cedric                Cheetahs               4.80m      4.78m         NWI  15-08.25 
  5 Anderson, Edward             10 Glenarden           4.81m      4.72m         NWI  15-06.00 
  6 Howard, Dayvon               10 Maryland            4.53m      4.47m         NWI  14-08.00 
  7 Harper, Denzel               Quicksilver            4.46m      4.37m         NWI  14-04.00 
  8 Buggs, Demitri               10 Ebenezer            4.39m      4.29m         NWI  14-01.00 
  9 Davenport, Joshua            55 G'Vegas RR          3.76m      4.05m         NWI  13-03.50 
 10 Barmore, Xzavier             55 SenecaBlazers       3.89m      4.04m         NWI  13-03.25 
 11 Moten, Julius                12 Virginia Unat       4.20m      4.02m         NWI  13-02.25 
 12 Crudup, Christopher          12 Norfolk Extr        3.81m      3.91m         NWI  12-10.00 
 13 Wilson, Roderick             12 Tri-City Jet        3.96m      3.86m         NWI  12-08.00 
 14 Harrison, Brysen             12 Track-757           4.16m      3.74m         NWI  12-03.25 
 15 Funnie, Jonathan             55 Georgetown TC       3.72m      3.72m         NWI  12-02.50 
 16 Butts, Malik                 12 Track-757           3.67m      3.71m         NWI  12-02.25 
 17 Davis, Kevin                 12 Norfolk Real        4.14m      3.67m         NWI  12-00.50 
 18 Connor, Austin               55 Palmetto Spee       3.64m      3.57m         NWI  11-08.50 
 19 Howard, Jordan               Cheetahs               4.45m      3.53m         NWI  11-07.00 
 20 Hooks, Jourdain              55 Summerville         3.60m      3.01m         NWI   9-10.50 
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 14.70m  7/28/2006   Ashton Henderson, 09-Tulsa Exp             
     JO Meet: J 14.70m  7/28/2006   Ashton Henderson, 09-Tulsa Exp             
    Region 3: R 14.50m  7/10/2009   Rashad Manning, 10 Track Exp               
                11.59m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Manning, Rashad              10 Track Exp          14.14m     14.50mRJO S    47-07.00 
  2 Brinson, Kenneth             The Heat Tra          11.17m     11.39m         37-04.50 
  3 Morris, Livingston           Etowah                10.83m     11.27m         36-11.75 
  4 Nelson, Julian               10 New Wave           10.60m     11.10m         36-05.00 
  5 Brown, Brittain              Sequoyah               9.41m     10.15m         33-03.75 
  6 Cammon, Jay                  10 Glenarden           9.81m      9.82m         32-02.75 
  7 Ivester, Carson              45 Georgia Unatt       8.86m      9.74m         31-11.50 
  8 Butler, Jeffrey              10 Glenarden           9.57m      9.37m         30-09.00 
  9 Embrack, Austin              10 Glenarden           8.99m      9.17m         30-01.00 
 10 Putnam, Neil                 10 Southwest           9.23m      9.16m         30-00.75 
 11 Ward, Khamahri               12 Track-757           8.01m      9.08m         29-09.50 
 12 Venning, Terrell             55 Mt Pleasant         9.27m      8.92m         29-03.25 
 13 Thompson, Jeremiah           12 Tri-City Jet        8.18m      8.80m         28-10.50 
 14 Jefferson, Anthony           12 Norfolk Real        9.14m      8.59m         28-02.25 
 15 Paschal, Drew                Impact Athle           8.71m      8.46m         27-09.25 
 16 Wilson, Roderick             12 Tri-City Jet        8.17m      7.95m         26-01.00 
 17 DeGannes, Shemar             55 G'Vegas RR          8.36m      7.31m         23-11.75 
 18 Smith, Joshua                55 G'Vegas RR          7.64m      7.26m         23-10.00 
 19 Norton, Matthew              55 Mt Pleasant         6.60m      6.06m         19-10.75 
 20 Eaton, Shamar                12 Norfolk Extr        5.70m      5.17m         16-11.50 
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 38.62m  7/28/1994   Phillip Tabor, Ardmore, OK                 
     JO Meet: J 38.62m  7/28/1994   Phillip Tabor, Ardmore, OK                 
    Region 3: R 33.86m  7/12/2009   Kenneth Brinson, The Heat Tra              
                28.27m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Brinson, Kenneth             The Heat Tra          32.71m     33.86mRJO S      111-01 
  2 Manning, Rashad              10 Track Exp          32.12m     31.74m JO S      104-02 
  3 Brown, Malcolm               10 Glenarden          23.14m     28.45m JO S       93-04 
  4 Morris, Livingston           Etowah                23.95m     27.92m            91-07 
  5 Jefferson, Anthony           12 Norfolk Real       21.86m     21.43m            70-04 
  6 Ivester, Carson              45 Georgia Unatt      16.62m     21.17m            69-05 
  7 Embrack, Austin              10 Glenarden          21.14m     20.72m            68-00 
  8 Thompson, Jeremiah           12 Tri-City Jet       18.82m     20.70m            67-11 
  9 Parran, Dallas               10 Gideonite          19.89m     19.09m            62-07 
 10 King, Julian                 10 Pioneer A          19.13m     17.15m            56-03 
 11 Jones, William               55 Florence TC        16.72m     17.09m            56-01 
 12 Butts, Camron                12 Track-757          15.28m     16.98m            55-08 
 13 Milton, William              55 Mt Pleasant        14.79m     13.83m            45-04 
 14 Smith, Joshua                55 G'Vegas RR         14.34m     11.27m            37-00 
 -- Venning, Terrell             55 Mt Pleasant        22.09m       FOUL                  
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 54.53m  7/21/2006   Aaron Potter, Eugene, OR                   
     JO Meet: J 50.58m  7/31/2003   Zachary Ochs, Mahomet, IL                  
    Region 3: R 41.67m  7/11/2009   Livingston Morris, Etowah                  
                36.79m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Morris, Livingston           Etowah                35.32m     41.67mRJO S      136-08 
  2 Brinson, Kenneth             The Heat Tra          38.44m     38.03m JO S      124-09 
  3 Manning, Rashad              10 Track Exp          29.68m     35.70m           117-01 
  4 Anderson, Edward             10 Glenarden          32.64m     32.26m           105-10 
  5 Rakestraw, Derrion           Sequoyah              34.62m     31.94m           104-09 
  6 Hekker, Sean                 55 Mt Pleasant        28.03m     31.74m           104-02 
  7 Tilley, Cliff                10 Maryland           27.19m     31.61m           103-08 
  8 Thompson, David              10 Bowie Boy          26.20m     29.21m            95-10 
  9 Wilson, Roderick             12 Tri-City Jet       26.42m     26.28m            86-03 
 10 Butler, Jeffrey              10 Glenarden          24.04m     24.28m            79-08 
 11 Butler, Paul                 Spirit Alpha          33.42m     24.28m            79-08 
 12 Clarke, Mitchell             55 Mt Pleasant        17.37m     19.98m            65-07 
 13 Bransford, Cole              10 McLean Yo          28.46m     19.89m            65-03 
 14 Milton, William              55 Mt Pleasant        20.47m     19.87m            65-02 
 15 Thompson, Jeremiah           12 Tri-City Jet       14.63m     17.88m            58-08 
 16 Henderson, Jason             12 Virginia Unat      21.97m     17.57m            57-08 
 17 Eaton, Shamar                12 Norfolk Extr       12.77m     11.29m            37-00 
 
Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N  2802  6/29/2005   Devon Blackmon, Knoxville, TN               
     JO Meet: J  2730  7/27/2005   James Douglas, Cal Rising Stars             
    Region 3: R  2724  7/1996      Avery Jeter  Spartanburg Striders    SC     
                 1972  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Monroe, Ayron                10 Marlboro             2391    2514.00 JO S             
  2 Dunning, Robert              First Light             2147    2289.00 JO S             
  3 Taylor, Kellon               10 Track Exp            2158    2092.00 JO S             
  4 Ramey, Gary                  10 Lightning            1951    1959.00                  
  5 Holloway, Grant              12 Track-757                    1943.00                  
  6 Haye s, Thomas               10 Marlboro             1813    1807.00                  
  7 Tilley, Cliff                10 Maryland             1564    1623.00                  
  8 Williams, Anthony            12 Norfolk Real         1864    1607.00                  
  9 Davis, Kevin                 12 Norfolk Real         1550    1551.00                  
 10 Haigler, Boyce               55 Mt Pleasant                  1258.00                  
 11 Roth, Daniel                 Track Monkey            1255    1153.00                  
 12 Haigler, Matthew             55 Mt Pleasant                  1111.00                  
 13 Davenport, Joshua            55 G'Vegas RR                   1010.00                  
 14 Kluck, Ryan                  12 Virginia Unat                 983.00                  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Boys Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Monroe, Ayron                10 Marlboro              12.80  -1.3  3    916
  2 Holloway, Grant              12 Track-757             13.05  -1.2  4    881
  3 Dunning, Robert              First Light              13.15  -1.3  3    868
  4 Haye s, Thomas               10 Marlboro              13.73   0.4  5    789
  5 Howe, Darius                 10 Woodlawn              13.96   0.4  5    759
  6 Taylor, Kellon               10 Track Exp             14.54  -1.2  4    685
  7 Williams, Anthony            12 Norfolk Real          14.74  -1.3  3    661
  8 Ramey, Gary                  10 Lightning             14.95  -1.2  4    636
  9 Joyner, Jeremy               Running Pant             15.30  -1.3  1    595
 10 Davis, Kevin                 12 Norfolk Real          16.79  -1.3  1    435
 11 Tilley, Cliff                10 Maryland              17.05   0.4  5    410
 12 Roth, Daniel                 Track Monkey             17.34  -0.2  2    382
 13 Davenport, Joshua            55 G'Vegas RR            17.65  -0.2  2    354
 14 Haigler, Boyce               55 Mt Pleasant           18.26  -1.2  4    301
 15 Haigler, Matthew             55 Mt Pleasant           18.41  -1.3  3    289
 16 Kluck, Ryan                  12 Virginia Unat         18.44  -1.3  1    287
 17 Jones, Felix                 Baldwin Coun             22.48   0.4  5     50
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taylor, Kellon               10 Track Exp            10.82m   35-06.00    535
  2 Williams, Anthony            12 Norfolk Real         10.48m   34-04.75    515
  3 Monroe, Ayron                10 Marlboro              9.41m   30-10.50    450
  4 Jones, Felix                 Baldwin Coun             9.22m   30-03.00    439
  5 Ramey, Gary                  10 Lightning             8.30m   27-02.75    384
  6 Howe, Darius                 10 Woodlawn              8.03m   26-04.25    368
  7 Tilley, Cliff                10 Maryland              7.92m   26-00.00    362
  8 Holloway, Grant              12 Track-757             7.91m   25-11.50    361
  9 Davis, Kevin                 12 Norfolk Real          7.72m   25-04.00    350
 10 Dunning, Robert              First Light              7.62m   25-00.00    344
 11 Joyner, Jeremy               Running Pant             6.73m   22-01.00    291
 12 Haye s, Thomas               10 Marlboro              6.61m   21-08.25    284
 13 Haigler, Boyce               55 Mt Pleasant           6.38m   20-11.25    271
 14 Davenport, Joshua            55 G'Vegas RR            6.23m   20-05.25    262
 15 Kluck, Ryan                  12 Virginia Unat         6.13m   20-01.50    256
 16 Roth, Daniel                 Track Monkey             5.38m   17-08.00    213
 17 Haigler, Matthew             55 Mt Pleasant           5.07m   16-07.75    195
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dunning, Robert              First Light              1.62m    5-03.75    480
  2 Monroe, Ayron                10 Marlboro              1.52m    4-11.75    404
  3 Holloway, Grant              12 Track-757             1.47m    4-09.75    367
  4 Taylor, Kellon               10 Track Exp             1.37m    4-06.00    297
  4 Ramey, Gary                  10 Lightning             1.37m    4-06.00    297
  6 Williams, Anthony            12 Norfolk Real          1.32m    4-04.00    263
  6 Jones, Felix                 Baldwin Coun             1.32m    4-04.00    263
  6 Joyner, Jeremy               Running Pant             1.32m    4-04.00    263
  9 Haye s, Thomas               10 Marlboro              1.27m    4-02.00    231
 10 Kluck, Ryan                  12 Virginia Unat         1.22m    4-00.00    200
 10 Haigler, Boyce               55 Mt Pleasant           1.22m    4-00.00    200
 10 Howe, Darius                 10 Woodlawn              1.22m    4-00.00    200
 10 Tilley, Cliff                10 Maryland              1.22m    4-00.00    200
 14 Davenport, Joshua            55 G'Vegas RR            1.17m    3-10.00    170
 14 Roth, Daniel                 Track Monkey             1.17m    3-10.00    170
 14 Davis, Kevin                 12 Norfolk Real          1.17m    3-10.00    170
 17 Haigler, Matthew             55 Mt Pleasant           1.12m    3-08.00    142
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Monroe, Ayron                10 Marlboro              4.88m   NWI  16-00.25    360
  2 Dunning, Robert              First Light              4.42m   NWI  14-06.00    276
  3 Holloway, Grant              12 Track-757             4.26m   NWI  13-11.75    249
  4 Haye s, Thomas               10 Marlboro              4.13m   NWI  13-06.75    227
  5 Ramey, Gary                  10 Lightning             4.10m   NWI  13-05.50    222
  5 Joyner, Jeremy               Running Pant             4.10m   NWI  13-05.50    222
  7 Howe, Darius                 10 Woodlawn              4.08m   NWI  13-04.75    219
  8 Taylor, Kellon               10 Track Exp             4.01m   NWI  13-02.00    207
  9 Davenport, Joshua            55 G'Vegas RR            3.96m   NWI  13-00.00    199
  9 Davis, Kevin                 12 Norfolk Real          3.96m   NWI  13-00.00    199
 11 Jones, Felix                 Baldwin Coun             3.75m   NWI  12-03.75    167
 12 Williams, Anthony            12 Norfolk Real          3.68m   NWI  12-01.00    156
 13 Tilley, Cliff                10 Maryland              3.58m   NWI  11-09.00    142
 14 Kluck, Ryan                  12 Virginia Unat         3.51m   NWI  11-06.25    132
 15 Haigler, Boyce               55 Mt Pleasant           3.47m   NWI  11-04.75    126
 16 Roth, Daniel                 Track Monkey             3.35m   NWI  11-00.00    110
 17 Haigler, Matthew             55 Mt Pleasant           3.27m   NWI  10-08.75     99
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tilley, Cliff                10 Maryland            5:08.95     509
  2 Ramey, Gary                  10 Lightning           5:25.83     420
  3 Davis, Kevin                 12 Norfolk Real        5:30.43     397
  4 Haigler, Matthew             55 Mt Pleasant         5:32.77     386
  5 Monroe, Ayron                10 Marlboro            5:33.23     384
  6 Taylor, Kellon               10 Track Exp           5:36.49     368
  7 Haigler, Boyce               55 Mt Pleasant         5:38.26     360
  8 Dunning, Robert              First Light            5:46.69     321
  9 Roth, Daniel                 Track Monkey           5:56.75     278
 10 Haye s, Thomas               10 Marlboro            5:57.07     276
 11 Kluck, Ryan                  12 Virginia Unat       6:46.01     108
 12 Holloway, Grant              12 Track-757           6:54.78      85
 13 Davenport, Joshua            55 G'Vegas RR          7:26.40      25
 14 Williams, Anthony            12 Norfolk Real        7:37.19      12
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.74  7/6/1997    Alexis Joyce, English Gardner, Orlando, FL  
     JO Meet: J 11.61  8/1/1999    Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    Region 3: R 11.99  7/9/2005    Takeia Pinckney, 45 Light Speed             
                12.56  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Gonzales, Kevia              Titans                 12.55      12.50QJO S    0.9  2 
  2 Jackson, Imani               10 Pikesvill           12.36      12.63Q       -0.4  1 
  3 Henderson, Angelica          D.C. Express           12.76      12.64Q        1.2  3 
  4 Mitchell, Alexia             10 Maryland            12.57      12.66Q        0.9  2 
  5 Jackson, Kiaira              Middle Georg           13.21      12.88Q        1.2  3 
  6 Anyanwu, Christeen           10 Hummingbi           12.75      12.98Q       -0.4  1 
  7 Pinckney, Marissa            55 Lowcountry EX       12.81      12.89q        0.9  2 
  8 Adetu, Dayo                  10 Glenarden           12.70      12.91q        1.2  3 
  9 Simmons, Keondria            Peach Valley           13.10      13.01         1.2  3 
 10 Wilson, April                12 Tri-City Jet        13.21      13.03        -0.4  1 
 11 Dunston, Cierra              Titans                 12.97      13.04         0.9  2 
 12 Johnson, Tichina             55 Lowcountry EX       13.20      13.21         0.9  2 
 12 Harrison, Bria               10 Southwest           13.10      13.21        -0.4  1 
 14 Shaw, Gwendolyn              10 Maryland            12.72      13.22        -0.4  1 
 15 Williams, Mariah             55 SC Unattached       13.23      13.24        -0.4  1 
 15 Cole, Ruby                   12 Norfolk Extr        13.45      13.24         0.9  2 
 17 Snipes, Gabrielle            12 Virginia Unat       13.65      13.25         0.9  2 
 18 Richardson, Danielle         55 Georgetown TC       12.99      13.26         1.2  3 
 19 Johnson, Nailah              10 Ebenezer            13.10      13.30         0.9  2 
 20 Walters, Autumn              55 Palmetto Spee       13.06      13.50        -0.4  1 
 21 Peele, Serena                12 Track-757           13.72      13.58         1.2  3 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.74  7/6/1997    Alexis Joyce, English Gardner, Orlando, FL  
     JO Meet: J 11.61  8/1/1999    Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    Region 3: R 11.99  7/9/2005    Takeia Pinckney, 45 Light Speed             
                12.56  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Mitchell, Alexia             10 Maryland            12.66      12.35 JO S    3.8 
  2 Gonzales, Kevia              Titans                 12.50      12.39 JO S    3.8 
  3 Anyanwu, Christeen           10 Hummingbi           12.98      12.53 JO S    3.8 
  4 Henderson, Angelica          D.C. Express           12.64      12.55 JO S    3.8 
  5 Jackson, Kiaira              Middle Georg           12.88      12.74         3.8 
  6 Pinckney, Marissa            55 Lowcountry EX       12.89      12.77         3.8 
  7 Adetu, Dayo                  10 Glenarden           12.91      12.97         3.8 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.81  8/2/2003    Bianca Knight, English Gardner, Miami, FL   
     JO Meet: J 23.63  7/31/1999   Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    Region 3: R 24.15  7/1993      Whitney Renifrum     Jaguars TC      GA     
                25.70  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Henderson, Angelica          D.C. Express           26.11      26.21Q       -1.3  1 
  2 Burruss, JaVanique           12 Virginia Unat       26.09      26.23Q        1.0  3 
  3 Gonzales, Kevia              Titans                 26.41      26.25Q       -0.7  2 
  4 Jackson, Imani               10 Pikesvill           25.51      26.29Q        1.0  3 
  5 Oliver, Darielle             Titans                 25.78      26.34Q       -1.3  1 
  6 Mitchell, Alexia             10 Maryland            26.06      26.61Q       -0.7  2 
  7 Griffin, India               10 Track Exp           26.21      26.49q        1.0  3 
  8 Jones, Elisea                Titans                 26.10      26.67q       -1.3  1 
  9 Shaw, Gwendolyn              10 Maryland            26.04      26.70         1.0  3 
 10 Bohler, Randi                Cheetahs               26.05      26.82        -0.7  2 
 11 Clifton, Lahni               10 Woodlawn            26.03      26.92        -1.3  1 
 12 Adetu, Dayo                  10 Glenarden           27.00      26.94         1.0  3 
 13 Pinckney, Marissa            55 Lowcountry EX       27.01      26.97        -1.3  1 
 14 Hardin, Alisha               10 The 747 T           26.52      26.99        -0.7  2 
 15 Walters, Autumn              55 Palmetto Spee       27.52      27.51        -0.7  2 
 16 Williams, Mariah             55 SC Unattached       28.61      27.59         1.0  3 
 17 Weaver, Taylor               12 Track-757           27.57      27.77        -0.7  2 
 18 Peele, Serena                12 Track-757           28.24      27.85        -1.3  1 
 19 Richardson, Danielle         55 Georgetown TC       27.10      28.20        -1.3  1 
 20 Thomas, Monique              55 Cougar TC           27.51      28.35         1.0  3 
 21 Burgess, Kristen             55 Summerville         27.98      28.47         1.0  3 
 22 Smith, Heather               12 Virginia Unat       28.41      28.73        -1.3  1 
 23 Snipes, Gabrielle            12 Virginia Unat       28.95      29.35        -0.7  2 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.81  8/2/2003    Bianca Knight, English Gardner, Miami, FL   
     JO Meet: J 23.63  7/31/1999   Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    Region 3: R 24.15  7/1993      Whitney Renifrum     Jaguars TC      GA     
                25.70  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Burruss, JaVanique           12 Virginia Unat       26.23      25.42 JO S    3.1 
  2 Oliver, Darielle             Titans                 26.34      25.48 JO S    3.1 
  3 Gonzales, Kevia              Titans                 26.25      25.56 JO S    3.1 
  4 Henderson, Angelica          D.C. Express           26.21      25.64 JO S    3.1 
  5 Mitchell, Alexia             10 Maryland            26.61      25.75         3.1 
  6 Griffin, India               10 Track Exp           26.49      25.87         3.1 
  7 Jones, Elisea                Titans                 26.67      26.12         3.1 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 53.10  7/8/2007    Robin Reynolds, Lisle, IL                   
     JO Meet: J 53.40  7/28/2002   Brandi Cross, Houston, TX                   
    Region 3: R 55.30  7/1999      Stephanie Smith     The Georgia Heat GA     
              1:00.01  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Aubree              Titans                 58.14      57.84QJO S              2 
  2 Oliver, Darielle             Titans                 58.34      58.98QJO S              1 
  3 Jackson, Imani               10 Pikesvill           57.87    1:01.29Q                  3 
  4 Wilson, April                12 Tri-City Jet        58.90      59.16QJO S              2 
  5 Freeland, London             10 New Wave            58.49      59.40QJO S              1 
  6 Barrow, Lisa-anne            10 Hummingbi         1:02.00    1:02.39Q                  3 
  7 Caldwell, Chelsea            D.C. Express         1:00.74    1:00.76q                  2 
  8 Clifton, Lahni               10 Woodlawn          1:00.91    1:01.54q                  1 
  9 Syers, Serwaa                10 New Wave          1:01.85    1:01.94                   2 
 10 Wright, Chelsea              12 Norfolk Real      1:02.86    1:02.38                   1 
 11 Jones, Elisea                Titans               1:08.91    1:02.56                   2 
 12 Pinckney, Marissa            55 Lowcountry EX     1:02.95    1:02.82                   1 
 13 Torrain, Maya                12 Track-757         1:04.72    1:02.97                   3 
 14 Williams, Mariah             55 SC Unattached     1:02.85    1:03.55                   2 
 15 Thomas, Monique              55 Cougar TC         1:03.66    1:03.84                   2 
 16 Vondross, LaSamrae           55 QuickStriders     1:05.74    1:05.51                   3 
 17 Ferebee, Drew                12 Norfolk Extr      1:06.91    1:06.37                   1 
 18 Brown, Deja                  12 Norfolk Real      1:06.29    1:06.82                   2 
 19 Smith, Heather               12 Virginia Unat     1:06.69    1:07.40                   1 
 20 Johnson, Tichina             55 Lowcountry EX     1:11.46    1:07.85                   3 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 53.10  7/8/2007    Robin Reynolds, Lisle, IL                   
     JO Meet: J 53.40  7/28/2002   Brandi Cross, Houston, TX                   
    Region 3: R 55.30  7/1999      Stephanie Smith     The Georgia Heat GA     
              1:00.01  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 Collins, Aubree              Titans                 57.84      57.77 JO S             
  2 Wilson, April                12 Tri-City Jet        59.16      58.44 JO S             
  3 Freeland, London             10 New Wave            59.40      59.08 JO S             
  4 Oliver, Darielle             Titans                 58.98      59.11 JO S             
  5 Caldwell, Chelsea            D.C. Express         1:00.76    1:01.30                  
  6 Barrow, Lisa-anne            10 Hummingbi         1:02.39    1:03.07                  
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
     JO Meet: J 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
    Region 3: R 2:15.69  7/12/2001   Ena Leufroy, Northside Red Runners        
                2:22.76  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Freeland, London             10 New Wave          2:25.48    2:25.84                  
  2 Collins, Aubree              Titans               2:23.59    2:25.93                  
  3 Davis, Jordan                10 New Wave          2:30.67    2:27.73                  
  4 Shanks, QuanDra              Rate of Moti         2:24.39    2:27.75                  
  5 Jenerette, Benjamin          55 Myrtle Beach      2:34.52    2:27.80                  
  6 Conrad, Leia                 10 Gideonite         2:31.73    2:31.69                  
  7 Miller, London               55 SC Unattached     2:41.02    2:32.35                  
  8 Duboyce, Anna                10 Lightning         2:32.60    2:33.21                  
  9 Jackson, Khadejah            Titans               2:30.16    2:33.36                  
 10 Gresham, Alasia              10 Ebenezer          2:35.83    2:33.80                  
 11 Deffer, Jacqueline           12 Virginia Spe      2:34.81    2:35.82                  
 12 Stevenson, Shannon           Etowah               2:31.84    2:37.31                  
 13 Caldwell, Chelsea            D.C. Express         2:31.29    2:37.83                  
 14 Hutchinson, Mary Grace       55 SC Unattached     2:38.56    2:40.46                  
 15 Butler, Crystal              10 Glenarden         2:33.17    2:48.40                  
 16 Tinsley, Tianna              12 Richmond Hea      3:04.39    2:49.82                  
 17 Lands, Breanna               55 Summerville       2:45.86    2:57.99                  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4:28.61  7/29/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance          
     JO Meet: J 4:28.61  7/29/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance          
    Region 3: R 4:46.11  7/11/2004   Aurora Scott, 12 Unattach                 
                4:54.16  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Jenerette, Benjamin          55 Myrtle Beach      5:12.93    4:57.13                  
  2 Wetterhall, Madeline         Northside Re         5:06.10    4:59.16                  
  3 Thorne, Rachel               Spirit Alpha         5:05.24    4:59.52                  
  4 Miles, Jessica               10 McLean Yo         5:14.29    5:00.19                  
  5 Derrick, Sarah               12 Tidewater St      5:08.32    5:00.87                  
  6 Mulhern, Emily               10 Lightning         5:23.77    5:06.49                  
  7 Branch, Hailey               Northside Re         5:19.33    5:09.70                  
  8 Miller, London               55 SC Unattached     5:47.06    5:15.91                  
  9 Deffer, Jacqueline           12 Virginia Spe      5:23.91    5:24.64                  
 10 Johnson, Zuwena              10 Glenarden         5:39.13    5:27.65                  
 11 Hutchinson, Mary Grace       55 SC Unattached     5:26.12    5:29.36                  
 12 Stevenson, Shannon           Etowah               5:25.05    5:30.64                  
 13 Stoney, Emma                 12 Virginia Unat     5:59.88    6:25.82                  
 14 Lands, Breanna               55 Summerville       5:58.67    6:33.54                  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N  9:35.12  7/30/2005   Jordan Hasay, San Luis Dstnce            
     JO Meet: J  9:35.12  7/30/2005   Jordan Hasay, San Luis Dstnce            
    Region 3: R 10:13.15  7/10/2004   Aurora Scott, 12 Unattach                
                10:51.18  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Branch, Hailey               Northside Re        11:04.27   10:48.90 JO S             
  2 Thorne, Rachel               Spirit Alpha        11:20.22   11:02.45                  
  3 Davis, Jordan                10 New Wave         11:08.50   11:05.07                  
  4 Mulhern, Emily               10 Lightning        11:10.79   11:13.41                  
  5 Miller, London               55 SC Unattached    12:06.61   11:28.36                  
  6 Jenerette, Benjamin          55 Myrtle Beach     11:40.04   11:38.17                  
  7 Winklbauer, Kelly            10 Lightning        11:50.83   11:48.09                  
  8 Hutchinson, Mary Grace       55 SC Unattached    12:03.45   11:48.32                  
  9 Conrad, Leia                 10 Gideonite        12:26.65   12:26.81                  
 10 Bourgeois, Renee'            55 Summerville      13:03.72   12:33.53                  
 11 Branch, Hunter               Northside Re        12:48.94   12:35.09                  
 12 Horner, Taylor               12 Team Flash       15:50.28   14:16.69                  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================================================
 Nat'l Youth: N 14:46.46  7/30/1992   Anya-Maria Ruoss, Fayetteville,AR        
     JO Meet: J 14:46.46  7/30/1992   Anya-Maria Ruoss, Fayetteville,AR        
    Region 3: R 16:52.60  7/1995      Anna Creath          Gwinnett RR     GA  
                19:55.41  JO S
    Name              Year Team                    Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Stuart, Meg            10 Lightning        19:32.90   17:51.04 JO S             
  2 Jeter, Latasha         10 Gideonite        20:16.66   19:00.20 JO S             
  3 Weaver, Indya          10 Marlboro         20:50.25   19:14.17 JO S             
  4 Gordon, Domonique      10 Gideonite        20:14.97   19:43.10 JO S             
  5 Fletemeyer, Irene      10 Maryland         21:40.34   20:00.93                  
  6 Jefferson, Brianca     Peach Valley                   23:43.62                  
 -- Douglass, Emily        12 Team Flash                        DQ                  
 -- Amis, Aaliyah          10 Track Exp        22:40.06         DQ                  
 -- Starks, LaZandra       Cheetahs                             DQ                  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.85  7/27/2008   Trinity Wilson, 38 EOYDC                    
     JO Meet: J 13.85  7/27/2008   Trinity Wilson, 38 EOYDC                    
    Region 3: R 14.31  7/10/2005   Jasmin Stowers, 55 Quick Strider            
                15.22  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Wheatley, Danielle           10 Gideonite           15.30      15.30Q       -1.3  2 
  2 Barrow, Lisa-anne            10 Hummingbi           15.56      15.79Q       -3.6  1 
  3 Rogers, Brielyn              10 Gideonite           16.24      16.34Q       -1.3  2 
  4 Carpenter, Athena            Titans                 15.79      16.43Q       -3.6  1 
  5 Tucker, Taylor               10 Gideonite           16.48      16.44Q       -3.6  1 
  6 Cook, Jori                   10 Track Exp           16.44      16.47Q       -1.3  2 
  7 Lee, Sarah                   55 Mt Pleasant         19.28      19.17q       -1.3  2 
  8 Breiner, Lauren              12 Tri-City Jet        19.25      19.58q       -1.3  2 
  9 McDonnell, Katherine         55 Mt Pleasant         24.50      22.67        -3.6  1 
 10 Meis, Caroline               55 Mt Pleasant         27.54      23.60        -1.3  2 
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.85  7/27/2008   Trinity Wilson, 38 EOYDC                    
     JO Meet: J 13.85  7/27/2008   Trinity Wilson, 38 EOYDC                    
    Region 3: R 14.31  7/10/2005   Jasmin Stowers, 55 Quick Strider            
                15.22  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Wheatley, Danielle           10 Gideonite           15.30      15.10 JO S    2.8 
  2 Carpenter, Athena            Titans                 16.43      15.24         2.8 
  3 Barrow, Lisa-anne            10 Hummingbi           15.79      15.51         2.8 
  4 Cook, Jori                   10 Track Exp           16.47      15.95         2.8 
  5 Rogers, Brielyn              10 Gideonite           16.34      15.96         2.8 
  6 Tucker, Taylor               10 Gideonite           16.44      16.14         2.8 
  7 Lee, Sarah                   55 Mt Pleasant         19.17      18.36         2.8 
  8 Breiner, Lauren              12 Tri-City Jet        19.58      18.66         2.8 
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
     JO Meet: J 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Region 3: R 28.09  7/13/2008   Kendell Williams, 45 East Cobb-Th           
                29.24  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Wright, Danielle             10 Hummingbi           29.90      29.42Q       -0.2  1 
  2 Wheatley, Danielle           10 Gideonite           29.39      29.48Q        1.6  2 
  3 Tucker, Taylor               10 Gideonite           29.78      30.06Q        1.6  2 
  4 Clifton, Lahni               10 Woodlawn            29.93      30.20Q       -0.2  1 
  5 Carpenter, Athena            Titans                 30.40      30.26Q       -0.2  1 
  6 Hill, Jaidlin                10 Gideonite           29.93      31.03Q        1.6  2 
  7 Lorick, Modesty              10 Marlboro            29.94      31.34q        1.6  2 
  8 Breiner, Lauren              12 Tri-City Jet        32.87      33.58q       -0.2  1 
  9 Kelly, Rigby                 55 Mt Pleasant         36.32      34.33         1.6  2 
 10 McDonnell, Katherine         55 Mt Pleasant         39.39      39.12        -0.2  1 
 11 Meis, Caroline               55 Mt Pleasant         44.04      43.61        -0.2  1 
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
     JO Meet: J 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Region 3: R 28.09  7/13/2008   Kendell Williams, 45 East Cobb-Th           
                29.24  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Wheatley, Danielle           10 Gideonite           29.48      28.43 JO S    3.5 
  2 Clifton, Lahni               10 Woodlawn            30.20      28.84 JO S    3.5 
  3 Carpenter, Athena            Titans                 30.26      28.94 JO S    3.5 
  4 Wright, Danielle             10 Hummingbi           29.42      29.07 JO S    3.5 
  5 Lorick, Modesty              10 Marlboro            31.34      29.79         3.5 
  6 Tucker, Taylor               10 Gideonite           30.06      29.84         3.5 
  7 Hill, Jaidlin                10 Gideonite           31.03      31.16         3.5 
  8 Breiner, Lauren              12 Tri-City Jet        33.58      32.78         3.5 
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 46.58  7/29/2003   Quiet Fire, Mission Viejo, CA               
     JO Meet: J 46.74  8/1/1999    Young Acheivers                             
                       Sarah Davis, Ashlee Ward, Micaela Simmons, Sanya R
    Region 3: R 47.56  7/9/2005    10 Hummingbird Track Club, 10 Hummingbird T 
                       D Anyanwu, K Laroche, J DeCoster, A Iwugo         
                49.51  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 10 Track Express Track Club  'A'                    50.32      50.01Q                  1 
     1) Bailey, Briana                  2) Griffin, India                 
     3) Malloy, Erika                   4) Lineberger, Jazmin             
     5) Hargrove, Jamiece               6) Person, Courtnee               
  2 10 Hummingbird Track Club  'A'                      51.20      50.55Q                  2 
     1) Chapman, Simone                 2) Keys, Morgan                   
     3) Wright, Danielle                4) Anyanwu, Christeen             
     5) Mitchell, Shalonda              6) Brown, Alexis                  
  3 10 Maryland Titans  'A'                             49.73      50.16Q                  1 
     1) Mitchell, Alexia                2) Scott, Zionna                  
     3) Shaw, Gwendolyn                 4) Wellman, Tiara                 
     5) Howard, Daysia                  6) Meredith, Kendra               
  4 03 45 Titans  'A'                                   49.33      51.09Q                  2 
     1) Carpenter, Athena               2) Dunston, Cierra                
     3) Collins, Aubree                 4) Gonzales, Kevia                
     5) Oliver, Darielle                6) Phillips, Mia                  
  5 03 45 Titans  'B'                                   51.82      51.27Q                  2 
  6 10 Glenarden Track Club  'A'                        51.73      51.43Q                  1 
     1) Hamilton, Amara                 2) Beaudoin, Chelsea              
     3) Carter, Taylor                  4) Matthews, Imani                
     5) Adetu, Dayo                     6) Stephens, Destiny              
  7 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      52.10      52.77q                  1 
     1) Boyd, Jermika                   2) Miller, Sabrina                
     3) Rockmore, Shardasia             4) Jordan, Jalleyah               
     5) Grigley, Alashawn               6)                                
  8 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     52.97      52.86q                  2 
     1) Hackett, Taylar                 2) Juarez, Nina                   
     3) Grey, Naree                     4) White, Bethany                 
     5) Robertson, Jeida                6) Palmer, Kelvinesha             
  9 12 Norfolk Extremes TC  'A'                         53.19      53.10                   2 
     1) Cole, Ruby                      2) Ferebee, Drew                  
     3) Gravely, Joshlyn                4) Williams, Breanna              
     5) Williams, Lakisha               6)                                
 10 55 Georgetown Track Club  'A'                       53.86      53.20                   1 
     1) Richardson, Danielle            2) Smith, Shakira                 
     3) White, Tionne                   4) Wragg, Christina               
 11 03 45 Peach Valley  'A'                             51.82      53.37                   2 
     1) Wright, Chyna                   2) Jefferson, Brianca             
     3) Simmons, Keondria               4) Prater, De'ja                  
     5) Wood, Brandie                   6)                                
 12 12 Track-757  'A'                                   52.55      54.32                   1 
     1) Peele, Serena                   2) Smith, Sade                    
     3) Torrain, Maya                   4) Weaver, Taylor                 
     5) White, Ebony                    6)                                
 -- 03 45 Cheetahs  'A'                                 51.21        DNF                   2 
     1) Boswell, Antania                2) Campbell, Alexis               
     3) Campbell, Kristi                4) Bohler, Randi                  
     5) Starks, LaZandra                6)                                
 -- 10 Track Express Track Club  'B'                    53.24         DQ                   1 
     1) Bailey, Briana                  2)                                
     3) Coleman, Ces                    4) Cook, Jori                     
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 46.58  7/29/2003   Quiet Fire, Mission Viejo, CA               
     JO Meet: J 46.74  8/1/1999    Young Acheivers                             
                       Sarah Davis, Ashlee Ward, Micaela Simmons, Sanya R
    Region 3: R 47.56  7/9/2005    10 Hummingbird Track Club, 10 Hummingbird T 
                       D Anyanwu, K Laroche, J DeCoster, A Iwugo         
                49.51  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 03 45 Titans  'A'                                   51.09      49.25 JO S             
     1) Carpenter, Athena               2) Dunston, Cierra                
     3) Graham, Ayanna                  4) Jones, Elisea                  
     5) Gonzales, Kevia                 6) Phillips, Mia                  
  2 10 Track Express Track Club  'A'                    50.01      49.97                  
     1) Malloy, Erika                   2) Person, Courtnee               
     3) Griffin, India                  4) Bailey, Briana                 
     5) Hargrove, Jamiece               6) Lineberger, Jazmin             
  3 10 Maryland Titans  'A'                             50.16      50.11                  
     1) Mitchell, Alexia                2) Meredith, Kendra               
     3) Shaw, Gwendolyn                 4) Wellman, Tiara                 
     5) Howard, Daysia                  6) Scott, Zionna                  
  4 10 Hummingbird Track Club  'A'                      50.55      50.64                  
     1) Chapman, Simone                 2) Wright, Danielle               
     3) Anyanwu, Christeen              4) Barrow, Lisa-anne              
  5 10 Glenarden Track Club  'A'                        51.43      51.52                  
     1) Carter, Taylor                  2) Adetu, Dayo                    
     3) Matthews, Imani                 4) Hamilton, Amara                
     5) Beaudoin, Chelsea               6) Stephens, Destiny              
  6 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      52.77      52.31                  
     1) Boyd, Jermika                   2) Jordan, Jalleyah               
     3) Miller, Sabrina                 4) Rockmore, Shardasia            
     5) Grigley, Alashawn               6)                                
  7 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     52.86      52.90                  
     1) Hackett, Taylar                 2) Juarez, Nina                   
     3) Grey, Naree                     4) White, Bethany                 
     5) Robertson, Jeida                6) Palmer, Kelvinesha             
 -- 03 45 Titans  'B'                                   51.27        DNF                  
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         Myleik Teele, Regine Caruthers, Malika Edmunson, R
     JO Meet: J 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         Myleik Teele, Regine Caruthers, Malika Edmunson, R
    Region 3: R 3:53.71  7/10/2005   10 Hummingbird Track Club, 10 Hummingbird 
                         D Anyanwu, J DeCoster, A Iwugo, K Laroche         
                4:03.75  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 10 Gideonites Track & Field Cl  'A'               4:12.32    4:06.31Q                  1 
     1) Tucker, Taylor                  2) Rogers, Brielyn                
     3) Conrad, Leia                    4) Hill, Jaidlin                  
     5) Jeter, Latasha                  6) Wheatley, Danielle             
  2 10 Glenarden Track Club  'A'                      4:11.01    4:10.98Q                  1 
     1) Butler, Crystal                 2) Hamilton, Amara                
     3) Matthews, Imani                 4) Williams, Bryana               
     5) Adetu, Dayo                     6) Johnson, Zuwena                
  3 12 Track-757  'A'                                 4:20.97    4:15.57Q                  1 
     1) Peele, Serena                   2) Smith, Sade                    
     3) Torrain, Maya                   4) Weaver, Taylor                 
     5) White, Ebony                    6)                                
  4 03 45 Titans  'A'                                 4:06.31    4:00.36qJO S              2 
     1) Jones, Elisea                   2) Oliver, Darielle               
     3) Phillips, Mia                   4) Collins, Aubree                
     5) Gonzales, Kevia                 6) Dunston, Cierra                
  5 10 Glenarden Track Club  'B'                      4:18.13    4:10.93q                  2 
  6 03 45 Impact Athletics  'A'                       4:19.52    4:11.62q                  2 
     1) Peterkin, Adria                 2) Morton, Tyla                   
     3) Nesbit, Alea                    4) Owens, Crystal                 
     5) Thompson, Christiana            6) Hill, Tatiyana                 
  7 03 45 Titans  'B'                                 4:26.86    4:12.10q                  2 
     1) Carpenter, Athena               2) Dunston, Cierra                
     3) Jackson, Khadejah               4) Long, Bianca                   
  8 10 Track Express Track Club  'A'                  4:12.59    4:13.38q                  2 
     1) Hargrove, Jamiece               2) Malloy, Erika                  
     3) Griffin, India                  4) Person, Courtnee               
     5) Coleman, Ces                    6) Lineberger, Jazmin             
  9 10 Maryland Titans  'A'                           4:17.42    4:14.58                   2 
     1) Mitchell, Alexia                2) Shaw, Gwendolyn                
     3) Viera, Danielle                 4) Wellman, Tiara                 
     5) Meredith, Kendra                6) Scott, Zionna                  
 10 10 New Wave Track Club  'A'                       4:18.98    4:16.14                   1 
     1) Davis, Jordan                   2) Freeland, London               
     3) Shorter, Briona                 4) Syers, Serwaa                  
     5) Hall, Deona                     6) Robinson, Imani                
 11 12 Tri-City Jets TC  'A'                          4:21.00    4:21.93                   1 
     1) Maynor, Hanish                  2) Breiner, Lauren                
     3) England, Tiffany                4) Johnson, Shayla                
     5) Watson, Jessica                 6) Wilson, April                  
 12 03 45 Quicksilver Track Club  'A'                 4:19.66    4:23.12                   1 
     1) Alexander, Merideth             2) Teague, Kelly                  
     3) Johnson, Chelsea                4) Gripper, Lavet                 
 13 03 45 Cheetahs  'A'                               4:30.95    4:33.34                   2 
     1) Campbell, Kristi                2) Boswell, Antania               
     3) Campbell, Alexis                4) Starks, LaZandra               
     5) Bohler, Randi                   6)                                
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         Myleik Teele, Regine Caruthers, Malika Edmunson, R
     JO Meet: J 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         Myleik Teele, Regine Caruthers, Malika Edmunson, R
    Region 3: R 3:53.71  7/10/2005   10 Hummingbird Track Club, 10 Hummingbird 
                         D Anyanwu, J DeCoster, A Iwugo, K Laroche         
                4:03.75  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 03 45 Titans  'A'                                 4:00.36    3:57.81 JO S             
     1) Collins, Aubree                 2) Jones, Elisea                  
     3) Oliver, Darielle                4) Phillips, Mia                  
     5) Gonzales, Kevia                 6) Dunston, Cierra                
  2 10 Gideonites Track & Field Cl  'A'               4:06.31    4:05.09                  
     1) Tucker, Taylor                  2) Rogers, Brielyn                
     3) Conrad, Leia                    4) Hill, Jaidlin                  
     5) Jeter, Latasha                  6) Wheatley, Danielle             
  3 10 Glenarden Track Club  'A'                      4:10.98    4:07.39                  
     1) Butler, Crystal                 2) Hamilton, Amara                
     3) Matthews, Imani                 4) Adetu, Dayo                    
     5) Williams, Bryana                6) Johnson, Zuwena                
  4 10 Track Express Track Club  'A'                  4:13.38    4:09.18                  
     1) Hargrove, Jamiece               2) Malloy, Erika                  
     3) Griffin, India                  4) Person, Courtnee               
     5) Coleman, Ces                    6) Lineberger, Jazmin             
  5 12 Track-757  'A'                                 4:15.57    4:12.93                  
     1) Peele, Serena                   2) Smith, Sade                    
     3) Torrain, Maya                   4) Weaver, Taylor                 
     5) White, Ebony                    6)                                
  6 03 45 Impact Athletics  'A'                       4:11.62    4:14.40                  
     1) Bass, Candace                   2) Nesbit, Alea                   
     3) Owens, Crystal                  4) Thompson, Christiana           
     5) Morton, Tyla                    6) Hill, Tatiyana                 
  7 10 Glenarden Track Club  'B'                      4:10.93    4:15.16                  
  8 03 45 Titans  'B'                                 4:12.10    4:17.72                  
     1) Carpenter, Athena               2) Dunston, Cierra                
     3) Jackson, Khadejah               4) Long, Bianca                   
 
Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 9:15.68  7/29/2003   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         LaVaugh Jones, Kameesha Worthington, Benita Taylor
     JO Meet: J 9:15.68  7/29/2003   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         LaVaugh Jones, Kameesha Worthington, Benita Taylor
    Region 3: R 9:43.89  7/7/2005    10 DC Redwings, 10 DC Redwings            
                         T Rivers, C Hickson, A Seymour, T Arrington       
               10:20.41  JO S
    Team                                                 Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 03 45 Impact Athletics  'A'                      10:44.73   10:26.51                  
     1) Hill, Logann                    2) Nesbit, Alea                   
     3) Owens, Crystal                  4) Thompson, Christiana           
     5) Peterkin, Adria                 6) Bass, Candace                  
  2 10 Glenarden Track Club  'A'                     10:10.00   10:27.27                  
     1) Butler, Crystal                 2) Johnson, Zuwena                
     3) Smith, Krystal                  4) Harrison, Destiny              
     5) Wheeler, Talia                  6) McLean, Camille                
  3 10 Lightning Running Club  'A'                   10:10.00   10:31.20                  
     1) Duboyce, Anna                   2) Mulhern, Emily                 
     3) Stuart, Meg                     4) Winklbauer, Kelly              
     5) Alexander, Morgan               6) Probeyahn, Marie               
  4 03 45 Titans  'A'                                10:58.47   10:59.30                  
     1) Graham, Ayanna                  2) Jackson, Khadejah              
     3) Long, Bianca                    4) Phillips, Mia                  
  5 10 Marlboro Boys & Girls Club  'A'               10:10.00   11:58.65                  
     1) Weaver, Indya                   2) Allen, Lena                    
     3) Mitchell, Shelby                4) Dickerson, Rachel              
     5) Lorick, Modesty                 6) Williams, Taylor               
  6 10 Full Speed Athletics  'A'                     10:10.00   12:00.18                  
     1) Henry, Selyna                   2) Williams, Mia                  
     3) Graves, Jasmine                 4) Holland, Janel                 
 
Event 312  High Jump Youth Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.71m  7/27/1990   Sondra Biere, Des Moines, IA                
     JO Meet: J 1.71m  7/27/1990   Sondra Biere, Des Moines, IA                
    Region 3: R 1.65m  7/1999      Jessica Nevitt  NS Red Runners  GA          
                1.53m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Smith, Heather               12 Virginia Unat       1.52m      1.52m          4-11.75 
  2 Rogers, Brielyn              10 Gideonite           1.60m      1.47m          4-09.75 
  3 Wright, Danielle             10 Hummingbi           1.50m      1.47m          4-09.75 
  4 Antoine, Javonne             10 Hummingbi           1.45m      1.42m          4-07.75 
  4 Corgill, Caitlin             55 Mt Pleasant         1.40m      1.42m          4-07.75 
  6 Lord, Cheyenne               10 Bowie Boy           1.50m      1.42m          4-07.75 
  7 Gripper, Lavet               Quicksilver            1.32m      1.42m          4-07.75 
  7 Brown, Essence               10 DC Speed            1.55m      1.42m          4-07.75 
  9 Purifoye, Kendra             Xing Xing              1.32m      1.37m          4-06.00 
 10 King, Lyndsae                10 Marlboro            1.45m      1.27m          4-02.00 
 11 Maguder, Emily               10 Ft. Belvo           1.45m      1.22m          4-00.00 
 -- Pyatt, Tabitha               10 Woodlawn            1.50m         NH                  
 
Event 313  Pole Vault Youth Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 3.41m  7/26/2007   Carissa Culver, 16 33 Unattached            
     JO Meet: J 3.41m  7/26/2007   Carissa Culver, 16 33 Unattached            
    Region 3: R 2.88m  7/11/2009   Megan James, 55 SC Unattached               
                2.68m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 James, Megan                 55 SC Unattached       2.58m      2.88mRJO S     9-05.25 
  2 Linta, Lauren                55 SC Unattached       1.83m      1.98m          6-06.00 
  2 Mulhern, Emily               10 Lightning           2.03m      1.98m          6-06.00 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 6.07m  6/20/1998   Tracee Thomas, Las Vegas, NV                
     JO Meet: J 5.84m  7/29/2005   Karynn Dunn, Inl Emp Sprint                 
    Region 3: R 5.58m  7/1994      Nicole Kelly   Freedom Striders VA          
                5.12m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Burruss, JaVanique           12 Virginia Unat       5.68m      5.45m JO S    NWI  17-10.75 
  2 Hill, Jaidlin                10 Gideonite           4.70m      4.77m         NWI  15-07.75 
  3 Meredith, Kendra             10 Maryland            4.52m      4.64m         NWI  15-02.75 
  4 Bohler, Randi                Cheetahs               4.81m      4.58m         NWI  15-00.50 
  5 Wheatley, Danielle           10 Gideonite           4.47m      4.57m         NWI  15-00.00 
  6 Wright, Danielle             10 Hummingbi           4.43m      4.50m         NWI  14-09.25 
  7 Cole, Ruby                   12 Norfolk Extr        4.42m      4.44m         NWI  14-07.00 
  8 Thomas, Monique              55 Cougar TC           4.44m      4.41m         NWI  14-05.75 
  9 Burgess, Kristen             55 Summerville         4.82m      4.38m         NWI  14-04.50 
 10 Campbell, Alexis             Cheetahs               4.41m      4.30m         NWI  14-01.25 
 11 Smith, Heather               12 Virginia Unat       4.33m      4.29m         NWI  14-01.00 
 12 Chapman, Simone              10 Hummingbi           4.41m      4.24m         NWI  13-11.00 
 13 Wood, Christyana             10 Full Spee           4.44m      4.20m         NWI  13-09.50 
 14 Walters, Autumn              55 Palmetto Spee       4.07m      4.07m         NWI  13-04.25 
 15 Corgill, Caitlin             55 Mt Pleasant         4.34m      4.03m         NWI  13-02.75 
 16 Alexander, Ambrielle         Villa Rica T           4.32m      3.91m         NWI  12-10.00 
 17 Matute, Alexa                12 Western Bran        3.95m      3.73m         NWI  12-03.00 
 -- Roberts, Whitney             55 Palmetto Spee       3.49m       FOUL                       
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.92m  4/24/1999   Nicole Duhart, Riverside, CA               
     JO Meet: J 11.68m  7/28/2006   Nefertiti Smith, 03 Norfolk Real           
    Region 3: R 11.47m  7/1994      Nicole Kelly   Freedom Striders VA         
                10.25m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Burruss, JaVanique           12 Virginia Unat      10.69m     11.08m JO S    NWI  36-04.25 
  2 Rogers, Brielyn              10 Gideonite           9.70m     10.70m JO S    NWI  35-01.25 
  3 Wheatley, Danielle           10 Gideonite           9.79m     10.52m JO S    NWI  34-06.25 
  4 Antoine, Javonne             10 Hummingbi           9.56m     10.35m JO S    NWI  33-11.50 
  5 Weaver, Indya                10 Marlboro            9.41m      9.89m         NWI  32-05.50 
  6 Boyd, Jermika                Baldwin Coun          10.00m      9.13m         NWI  29-11.50 
  7 Holland, Majayla             55 SenecaGliders       9.32m      9.13m         NWI  29-11.50 
  8 Jackson, Kiaira              Middle Georg           9.52m      9.07m         NWI  29-09.25 
  9 Mitchell, Shelby             10 Marlboro            7.82m      8.43m         NWI  27-08.00 
 10 Singleton, Marcel            10 Vision El           7.89m      7.92m         NWI  26-00.00 
 11 Shipp, Quiyana               Blaz-N Heat            7.51m      7.26m         NWI  23-10.00 
 -- Graham, Ayanna               Titans                 7.86m       FOUL                       
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 15.59m  7/29/1989   Teri Steer, Crete, NE                      
     JO Meet: J 15.59m  7/29/1989   Teri Steer, Crete, NE                      
    Region 3: R 15.45m  7/13/2003   Kamorean Hayes, 13 Un-attached             
                12.48m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Taylor, Antonella            10 Full Spee          13.79m     13.38m JO S    43-10.75 
  2 Hansford, Gabrille           10 Pioneer A          11.11m     11.97m         39-03.25 
  3 Hall, Sydnye                 10 Track Exp          10.77m     11.67m         38-03.50 
  4 Holland, Majayla             55 SenecaGliders      11.77m     11.63m         38-02.00 
  5 Thomas, Kelli                Throw 1 Deep          10.71m     11.06m         36-03.50 
  6 Bennett, Courtney            10 Ft. Belvo          11.08m     10.99m         36-00.75 
  7 Saunders, Blake              12 Virginia Unat      10.59m     10.49m         34-05.00 
  8 Hall, Jasmyn                 10 The 747 T          10.20m     10.21m         33-06.00 
  9 Williams, Emani              10 Track Exp          10.21m      9.83m         32-03.00 
 10 Tinsley, Deonna              12 Richmond Hea        8.91m      9.32m         30-07.00 
 11 Ford, Nina                   10 Glenarden                      8.87m         29-01.25 
 12 Davis, Sydney                10 Glenarden           9.99m      8.08m         26-06.25 
 13 Wilson, Victoria             12 Track-757           8.16m      7.73m         25-04.50 
 14 Moseley, Michelle            55 Palmetto T&F        7.82m      7.67m         25-02.00 
 15 Davis, Isabelle              55 Florence TC         8.86m      7.58m         24-10.50 
 16 Williams, Lakisha            12 Norfolk Extr        8.67m      7.56m         24-09.75 
 17 Wright, Chelsea              12 Norfolk Real        8.74m      7.23m         23-08.75 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 42.92m  7/26/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
     JO Meet: J 42.92m  7/26/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
    Region 3: R 39.61m  7/12/2001   Amy Bilmanis, Thunderbolts TC              
                31.17m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Bennett, Courtney            10 Ft. Belvo          28.67m     31.44m JO S      103-02 
  2 Hall, Jasmyn                 10 The 747 T          24.60m     26.32m            86-04 
  3 Holland, Majayla             55 SenecaGliders      28.11m     26.08m            85-07 
  4 Hall, Sydnye                 10 Track Exp          22.26m     24.77m            81-03 
  5 Embe, Maricela               12 Richmond Hea       19.24m     24.70m            81-00 
  6 Thomas, Kelli                Throw 1 Deep          22.24m     22.53m            73-11 
  7 Purtee, Mariah               10 Lightning          21.31m     22.07m            72-05 
  8 Tinsley, Tianna              12 Richmond Hea       20.12m     20.53m            67-04 
  9 Hall, Deona                  10 New Wave           20.02m     20.20m            66-03 
 10 Williams, Lakisha            12 Norfolk Extr       20.96m     19.55m            64-02 
 11 Manago, Darnita              10 Vision El          18.47m     17.88m            58-08 
 12 Moseley, Michelle            55 Palmetto T&F       16.94m     16.95m            55-07 
 13 Tinsley, Deonna              12 Richmond Hea       15.64m     15.79m            51-10 
 14 Ford, Nina                   10 Glenarden                     14.19m            46-07 
 15 Kelley, Ashley               55 SC Unattached      14.73m     13.88m            45-06 
 -- Wilson, Victoria             12 Track-757          17.31m         ND                  
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 52.90m  7/26/2007   Hannah Carson, 10 48 Arizona Ch            
     JO Meet: J 52.90m  7/26/2007   Hannah Carson, 10 48 Arizona Ch            
    Region 3: R 36.94m  7/1994      Ashley Herendon  Atlanta      GA           
                28.52m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Sweatt, Sara                 55 Myrtle Beach       18.92m     32.34m JO S      106-01 
  2 Sanford, Morgan              Sequoyah              27.12m     28.78m JO S       94-05 
  3 Caster, Jensen               Walton Youth          25.95m     28.06m            92-01 
  4 Holland, Majayla             55 SenecaGliders      24.54m     26.84m            88-01 
  5 James, Florence              10 Glenarden          18.43m     24.55m            80-06 
  6 Davis, Isabelle              55 Florence TC        21.68m     23.25m            76-03 
  7 Sullivan, Jasmaine           10 Hummingbi          17.40m     21.95m            72-00 
  8 Hall, Deona                  10 New Wave           15.51m     17.20m            56-05 
  9 Moseley, Michelle            55 Palmetto T&F       17.88m     16.93m            55-06 
 10 Breiner, Lauren              12 Tri-City Jet       12.16m     15.15m            49-08 
 11 Fletemeyer, Irene            10 Maryland           17.60m     14.68m            48-02 
 12 Johnson, Shayla              12 Tri-City Jet       12.67m     12.20m            40-00 
 13 Lands, Breanna               55 Summerville        12.94m     10.31m            33-10 
 14 England, Tiffany             12 Tri-City Jet       12.83m      9.58m            31-05 
 
Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N  3521  7/24/2001   Alyssa Hassan, Williamsville, NY            
     JO Meet: J  3521  7/24/2001   Alyssa Hassan, Williamsville, NY            
    Region 3: R  3228  7/1999      Shani Boston  Northside Red Runners  GA     
                 2754  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Wheatley, Danielle           10 Gideonite            2790    2995.00 JO S             
  2 Rogers, Brielyn              10 Gideonite            2807    2732.00                  
  3 Clifton, Lahni               10 Woodlawn             2298    2667.00                  
  4 Tucker, Taylor               10 Gideonite            2559    2419.00                  
  5 Antoine, Javonne             10 Hummingbi            2502    2316.00                  
  6 Alexander, Ambrielle         Villa Rica T            1943    2200.00                  
  7 Lorick, Modesty              10 Marlboro             2240    2168.00                  
  8 Wright, Chelsea              12 Norfolk Real         1787    2110.00                  
  9 White, Ebony                 12 Track-757                    1910.00                  
 10 Corgill, Caitlin             55 Mt Pleasant                  1741.00                  
 11 Ford, Nina                   10 Glenarden                    1171.00                  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Wheatley, Danielle           10 Gideonite             15.63  -0.1  3    760
  2 Rogers, Brielyn              10 Gideonite             16.34  -3.2  4    673
  3 Tucker, Taylor               10 Gideonite             16.49  -1.3  2    655
  4 Lorick, Modesty              10 Marlboro              17.46  -1.3  2    546
  4 Clifton, Lahni               10 Woodlawn              17.46  -3.2  4    546
  6 Antoine, Javonne             10 Hummingbi             17.52  -1.6  1    539
  7 Alexander, Ambrielle         Villa Rica T             18.60  -1.6  1    428
  8 Corgill, Caitlin             55 Mt Pleasant           20.38  -1.6  1    271
  9 White, Ebony                 12 Track-757             20.42  -0.1  3    268
 10 Wright, Chelsea              12 Norfolk Real          21.67  -1.3  2    178
 11 Ford, Nina                   10 Glenarden             22.41  -0.1  3    133
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wheatley, Danielle           10 Gideonite            10.11m   33-02.00    537
  2 Rogers, Brielyn              10 Gideonite             9.38m   30-09.25    489
  3 Wright, Chelsea              12 Norfolk Real          8.97m   29-05.25    462
  4 Clifton, Lahni               10 Woodlawn              8.95m   29-04.50    461
  5 Ford, Nina                   10 Glenarden             8.92m   29-03.25    459
  6 Alexander, Ambrielle         Villa Rica T             8.37m   27-05.50    423
  7 Tucker, Taylor               10 Gideonite             7.71m   25-03.50    381
  8 Corgill, Caitlin             55 Mt Pleasant           6.94m   22-09.25    331
  9 Lorick, Modesty              10 Marlboro              6.82m   22-04.50    324
 10 Antoine, Javonne             10 Hummingbi             6.55m   21-06.00    306
 11 White, Ebony                 12 Track-757             6.52m   21-04.75    304
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rogers, Brielyn              10 Gideonite             1.47m    4-09.75    588
  1 Wheatley, Danielle           10 Gideonite             1.47m    4-09.75    588
  3 Clifton, Lahni               10 Woodlawn              1.37m    4-06.00    481
  3 Tucker, Taylor               10 Gideonite             1.37m    4-06.00    481
  5 Antoine, Javonne             10 Hummingbi             1.32m    4-04.00    429
  5 Wright, Chelsea              12 Norfolk Real          1.32m    4-04.00    429
  5 Corgill, Caitlin             55 Mt Pleasant           1.32m    4-04.00    429
  5 Lorick, Modesty              10 Marlboro              1.32m    4-04.00    429
  9 Alexander, Ambrielle         Villa Rica T             1.27m    4-02.00    379
  9 White, Ebony                 12 Track-757             1.27m    4-02.00    379
 11 Ford, Nina                   10 Glenarden             1.17m    3-10.00    284
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Rogers, Brielyn              10 Gideonite             4.82m   NWI  15-09.75    511
  2 Wheatley, Danielle           10 Gideonite             4.75m   NWI  15-07.00    492
  3 Wright, Chelsea              12 Norfolk Real          4.74m   NWI  15-06.75    490
  4 Clifton, Lahni               10 Woodlawn              4.65m   NWI  15-03.25    466
  5 Antoine, Javonne             10 Hummingbi             4.50m   NWI  14-09.25    428
  6 Corgill, Caitlin             55 Mt Pleasant           4.34m   NWI  14-03.00    388
  7 Alexander, Ambrielle         Villa Rica T             4.28m   NWI  14-00.50    374
  8 Lorick, Modesty              10 Marlboro              3.96m   NWI  13-00.00    299
  9 White, Ebony                 12 Track-757             3.94m   NWI  12-11.25    294
  9 Tucker, Taylor               10 Gideonite             3.94m   NWI  12-11.25    294
 11 Ford, Nina                   10 Glenarden             3.26m   NWI  10-08.50    153
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Clifton, Lahni               10 Woodlawn            2:28.40   2    713
  2 White, Ebony                 12 Track-757           2:32.26   1    665
  3 Wheatley, Danielle           10 Gideonite           2:36.16   2    618
  4 Antoine, Javonne             10 Hummingbi           2:36.44   2    614
  5 Tucker, Taylor               10 Gideonite           2:37.00   2    608
  6 Alexander, Ambrielle         Villa Rica T           2:38.01   2    596
  7 Lorick, Modesty              10 Marlboro            2:40.22   1    570
  8 Wright, Chelsea              12 Norfolk Real        2:41.90   1    551
  9 Rogers, Brielyn              10 Gideonite           2:49.29   2    471
 10 Corgill, Caitlin             55 Mt Pleasant         3:04.79   1    322
 11 Ford, Nina                   10 Glenarden           3:29.14   1    142
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
     JO Meet: J 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
    Region 3: R 10.76  7/1996      Howard Jefferson     Glenarden TC    PV     
                11.74  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Dean, Darius                 Worldwide Tr           11.31      11.38QJO S   +0.0  3 
  2 Berry, Evan                  Titans                 11.31      11.45QJO S    1.0  1 
  3 Hebron, Payne                10 Lightning           11.25      11.50QJO S   +0.0  2 
  4 Waller, Gary                 Baldwin Coun           11.83      11.58QJO S   +0.0  3 
  5 Anderson, Davon              55 Summerville         11.63      11.65QJO S    1.0  1  11.643
  6 Gist, Elijah                 55 Upstate T&F         11.63      11.65QJO S   +0.0  2  11.647
  7 Johnson, Raekwon             55 G'Ville Jets        11.61      11.73qJO S   +0.0  3 
  8 Price, Brandon               10 Track Exp           11.65      11.82q        1.0  1 
  9 Gilliam, Steven              10 Gideonite           11.91      11.92        +0.0  2 
 10 Singleton, Stephen           12 Virginia Unat       12.24      12.03         1.0  1 
 11 Truitt, Omar                 10 Charles C           11.85      12.04         1.0  1 
 12 Bundy, Kenyon                10 Firebirds           12.09      12.16        +0.0  3 
 13 Kanney, Michael              12 Central VA T        12.38      12.19        +0.0  3 
 14 Tarte, Wallie                55 Carolina Rock       12.14      12.22        +0.0  2 
 15 Coleman, Durell              10 Firebirds           11.95      12.25        +0.0  2 
 16 Schoultz, DeAndre            55 Palmetto T&F        12.12      12.26         1.0  1 
 16 Nelson, Chase                Spirit Alpha           12.18      12.26        +0.0  2 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
     JO Meet: J 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
    Region 3: R 10.76  7/1996      Howard Jefferson     Glenarden TC    PV     
                11.74  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Berry, Evan                  Titans                 11.45      11.25 JO S    2.2 
  2 Dean, Darius                 Worldwide Tr           11.38      11.33 JO S    2.2 
  3 Hebron, Payne                10 Lightning           11.50      11.37 JO S    2.2 
  4 Gist, Elijah                 55 Upstate T&F         11.65      11.40 JO S    2.2 
  5 Johnson, Raekwon             55 G'Ville Jets        11.73      11.45 JO S    2.2 
  6 Waller, Gary                 Baldwin Coun           11.58      11.62 JO S    2.2 
  7 Anderson, Davon              55 Summerville         11.65      11.64 JO S    2.2 
  8 Price, Brandon               10 Track Exp           11.82      11.84         2.2 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 21.84              Michael Grant, GA                           
     JO Meet: J 21.84              Michael Grant, GA                           
    Region 3: R 21.74  7/1993      Lycurtis Cuffe       CE                     
                23.72  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Gist, Elijah                 55 Upstate T&F         23.94      23.40QJO S   -0.7  2 
  2 Berry, Evan                  Titans                 23.72      23.41QJO S   -0.7  3 
  3 Hebron, Payne                10 Lightning           22.77      23.66QJO S   -0.9  1 
  4 Berry, Elliott               Titans                 22.86      23.65QJO S   -0.7  3 
  5 Jacobs, Taivon               10 Track Exp           23.37      23.79Q       -0.7  2 
  6 Claggett, Dorian             10 Pikesvill           23.67      24.34Q       -0.9  1 
  7 Johnson, Raekwon             55 G'Ville Jets        24.13      24.13q       -0.7  2 
  8 Anderson, Davon              55 Summerville         24.18      24.47q       -0.9  1 
  9 Singleton, Stephen           12 Virginia Unat       24.18      24.53        -0.7  3 
 10 Morris, Christopher          Cheetahs               24.33      24.65        -0.7  2 
 11 Waller, Gary                 Baldwin Coun           24.25      24.93        -0.7  3 
 12 Kanney, Michael              12 Central VA T        25.14      24.97        -0.7  2 
 13 Morgan, Ricky                10 Ft. Belvo           24.18      25.11        -0.9  1 
 14 Ball, Kawain                 12 Norfolk Extr        24.54      25.13        -0.9  1 
 15 Gilliam, Steven              10 Gideonite           24.33      25.25        -0.7  3 
 16 Tarte, Wallie                55 Carolina Rock       25.29      25.56        -0.7  2 
 17 Bennett, Jaquavious          55 G'Ville Jets        24.84      25.60        -0.9  1 
 18 Coleman, Durell              10 Firebirds           24.28      26.04        -0.7  2 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 21.84              Michael Grant, GA                           
     JO Meet: J 21.84              Michael Grant, GA                           
    Region 3: R 21.74  7/1993      Lycurtis Cuffe       CE                     
                23.72  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Berry, Elliott               Titans                 23.65      22.31 JO S    2.7 
  2 Gist, Elijah                 55 Upstate T&F         23.40      22.93 JO S    2.7 
  3 Hebron, Payne                10 Lightning           23.66      23.08 JO S    2.7 
  4 Berry, Evan                  Titans                 23.41      23.19 JO S    2.7 
  5 Jacobs, Taivon               10 Track Exp           23.79      23.36 JO S    2.7 
  6 Johnson, Raekwon             55 G'Ville Jets        24.13      23.74         2.7 
  7 Anderson, Davon              55 Summerville         24.47      23.83         2.7 
  8 Claggett, Dorian             10 Pikesvill           24.34      23.97         2.7 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
     JO Meet: J 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
    Region 3: R 49.39  7/10/2005   Justin Chambers, Titans                     
                53.05  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Hebron, Payne                10 Lightning           51.49      52.27QJO S              1 
  2 Johnson, Dante'              Titans                 51.36      52.48QJO S              2 
  3 Edmond, Allen                55 SC Unattached       54.05      54.01Q                  3 
  4 Berry, Elliott               Titans                 52.23      52.51QJO S              1 
  5 Claggett, Dorian             10 Pikesvill           53.11      53.39Q                  2 
  6 Jacobs, Taivon               10 Track Exp           51.71      54.07Q                  3 
  7 Stone, David                 10 Glenarden           53.43      53.81q                  2 
  8 Morris, Christopher          Cheetahs               53.74      54.66q                  1 
  9 White, Karon                 D.C. Express           55.89      55.12                   1 
 10 McMullen, Darrius            Baldwin Coun           54.56      55.23                   3 
 11 Higgins, Jedrek              New Horizon            57.85      55.30                   2 
 12 Perry, Shamik                10 Track Exp           54.99      56.13                   1 
 13 Martin, Percy                10 Ft. Belvo           55.83      56.39                   2 
 14 Granger, Andrew              12 Pathfinders         57.88      56.63                   1 
 15 Tarte, Wallie                55 Carolina Rock       57.32      57.80                   2 
 16 Kanney, Michael              12 Central VA T        56.39      58.15                   3 
 17 Lewis, Isaiah                55 G'Ville Jets        57.15      58.76                   1 
 18 Duncan, Devon                55 Lowcountry EX       59.39    1:00.50                   1 
 19 Ball, Kawain                 12 Norfolk Extr        58.65    1:01.55                   3 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
     JO Meet: J 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
    Region 3: R 49.39  7/10/2005   Justin Chambers, Titans                     
                53.05  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 Johnson, Dante'              Titans                 52.48      51.64 JO S             
  2 Hebron, Payne                10 Lightning           52.27      51.76 JO S             
  3 Jacobs, Taivon               10 Track Exp           54.07      51.90 JO S             
  4 Berry, Elliott               Titans                 52.51      52.06 JO S             
  5 Claggett, Dorian             10 Pikesvill           53.39      52.68 JO S             
  6 Morris, Christopher          Cheetahs               54.66      52.75 JO S             
  7 Edmond, Allen                55 SC Unattached       54.01      53.30                  
  8 Stone, David                 10 Glenarden           53.81      53.86                  
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 1:56.36  7/1/2001    Cody Harper, Albuquerque, NM              
     JO Meet: J 1:56.36  7/1/2001    Cody Harper, Albuquerque, NM              
    Region 3: R 1:59.37  7/1997      Clark Payne          Quicksilver     GA   
                2:08.99  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Edmond, Allen                55 SC Unattached     2:13.37    2:08.31 JO S             
  2 Higgins, Jedrek              New Horizon          2:12.30    2:09.25                  
  3 Davis, Robert                10 Citi Trac         2:10.51    2:10.49                  
  4 Harbour, Matt                10 Lightning         2:14.47    2:13.34                  
  5 Dixon, Marc                  10 Hummingbi         2:09.73    2:13.42                  
  6 Williams, Jacques            Cheetahs             2:12.27    2:14.55                  
  7 Aponte, Rahiim               Impact Athle         2:13.27    2:14.87                  
  8 Granger, Andrew              12 Pathfinders       2:18.36    2:15.10                  
  9 Spencer, Malcolm             12 Norfolk Real      2:19.28    2:15.44                  
 10 Sharkey, Luke                10 Fairfax P         2:16.42    2:15.81                  
 11 Brown, Matthew               10 Citi Trac         2:15.79    2:17.62                  
 12 Thomas, Ryan                 12 Virginia Unat     2:19.88    2:17.69                  
 13 Williams, Ray                D.C. Express         2:08.41    2:18.31                  
 14 Hightower, Brandon           Titans               2:16.73    2:18.33                  
 15 Valva, Kenneth               12 Virginia Unat     2:20.51    2:19.39                  
 16 Tolliver, Juwan              55 Summerville       2:23.18    2:19.98                  
 17 Hekker, Aidan                55 Mt Pleasant       2:31.90    2:34.48                  
 18 Grant, Marqui                55 SenecaBlazers     2:41.39    2:46.33                  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lienau, Eugene,OR                   
     JO Meet: J 4:05.25  7/29/2007   Elias Gedyon, 16 33 Quiet Fire            
    Region 3: R 4:18.04  7/1997      Clark Payne          Quicksilver     GA   
                4:24.24  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Warr, Blair                  10 Glenarden         4:37.04    4:28.12                  
  2 Thomas, Ryan                 12 Virginia Unat     4:41.80    4:33.25                  
  3 Dixon, Marc                  10 Hummingbi         4:45.61    4:38.67                  
  4 Aponte, Rahiim               Impact Athle         4:43.69    4:39.87                  
  5 Williams, Ray                D.C. Express         4:38.05    4:40.38                  
  6 Wegner, Michael              10 Howard Co         4:38.51    4:40.39                  
  7 Edmond, Allen                55 SC Unattached     4:46.73    4:42.81                  
  8 Roth, Bailey                 Track Monkey         4:44.22    4:44.55                  
  9 Vaughan, Paris               10 New Wave          4:49.32    4:54.70                  
 10 Harbour, Matt                10 Lightning         4:49.02    4:57.84                  
 11 Sherlock, Cullan             Walton Youth         4:54.63    4:58.40                  
 12 Granger, Andrew              12 Pathfinders       5:06.33    4:59.04                  
 13 Dalton, Stuart               12 Tri-City Jet      4:57.50    5:01.62                  
 14 Tolliver, Juwan              55 Summerville       5:17.64    5:01.85                  
 15 Valva, Kenneth               12 Virginia Unat     4:48.77    5:12.96                  
 16 Hekker, Aidan                55 Mt Pleasant       5:22.62    5:22.22                  
 17 Emery, Liam                  55 Mt Pleasant       5:07.03    5:35.98                  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA              
     JO Meet: J 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA              
    Region 3: R 9:27.62  7/12/2001   Jamison Parker, Pva Unattached            
                9:47.28  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Jenkins, Josiah              Newroc Rocke         9:32.26    9:51.55                  
  2 Roth, Bailey                 Track Monkey        10:20.88    9:54.83                  
  3 Wegner, Michael              10 Howard Co         9:57.19   10:00.31                  
  4 Pickens, Joey                10 Howard Co        10:20.88   10:22.17                  
  5 Phillips, Gregory            Cheetahs            10:38.09   10:22.50                  
  6 Allen, Jared                 10  PV Unattach     10:21.04   10:30.39                  
  7 Rosenberg, Corey             10 Cobra Tra        10:34.30   10:36.46                  
  8 Sexton, Alterik              Boys & Girls        10:34.55   10:38.06                  
  9 Harbour, Matt                10 Lightning        10:40.37   10:54.19                  
 10 Sherlock, Cullan             Walton Youth        10:56.12   11:06.12                  
 11 Hawkes, Ian                  12 Team Flash       12:18.24   12:13.29                  
 12 Stewart, Austin              12 Tri-City Jet     12:40.76   12:19.88                  
 13 Emery, Liam                  55 Mt Pleasant      11:21.27   13:10.82                  
 14 Purvis, Alan                 55 Mt Pleasant      14:53.96   13:27.75                  
 15 Courville, Ethan             55 Mt Pleasant      13:57.42   13:36.71                  
 
Event 356  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================================================
 Nat'l Youth: N 13:42.07  7/22/2008   Tyler Sorensen, 38 Pleasanton H          
     JO Meet: J 13:42.07  7/22/2008   Tyler Sorensen, 38 Pleasanton H          
    Region 3: R 15:45.38  7/7/2006    Andrew Adams, 55 SC Unattached           
                21:17.49  JO S
    Name              Year Team                    Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Carr, Jamal            10 Full Spee                   22:09.16                  
 -- Smith, Kristen         10 Marlboro                          DQ                  
 -- Kluck, Mark            12 Virginia Unat    20:43.51         DQ                  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
     JO Meet: J 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
    Region 3: R 12.99  7/1984      Wayne Robertson      Sandhills TC    NC     
                14.56  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Gilliam, Steven              10 Gideonite           14.38      14.77Q       -0.5  2 
  2 Carter, Andrew-Kwabena       10 Gideonite           14.70      14.89Q        3.2  3 
  3 Seward, Cameron              Cobb Youth T           14.79      14.97Q       -1.3  1 
  4 Brown, Malik                 55 Palmetto T&F        15.38      14.96Q        3.2  3 
  5 Watkins, DeAndre             Spirit Alpha           15.09      15.18Q       -1.3  1 
  6 Graham, Warren               10 Vision El           15.93      16.03Q       -0.5  2 
  7 Bolds, Solomon               Running Pant           16.05      15.19q        3.2  3 
  8 Barnes, Marquis              Carrollton             16.31      16.26q       -1.3  1 
  9 Davis, Stanley               12 Norfolk Real        16.16      16.43        -1.3  1 
 10 Johnson, Mitchell            12 Track-757           18.78      17.15         3.2  3 
 11 Williams, Kordell            10 New Wave            16.80      17.23        -0.5  2 
 12 Lin, Jonathan                10 Cya Track           16.42      17.42         3.2  3 
 13 Hekker, Aidan                55 Mt Pleasant         17.40      17.97         3.2  3 
 14 Tennessee, Ronald            12 Track-757           20.80      18.21        -1.3  1 
 15 Thomas, D'Vonte              55 Carolina Rock       18.44      19.11        -1.3  1 
 16 Soto, Gabriel                55 Palmetto T&F        18.64      19.19         3.2  3 
 17 Cady, Joshua                 55 Palmetto T&F        18.67      19.90        -0.5  2 
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
     JO Meet: J 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
    Region 3: R 12.99  7/1984      Wayne Robertson      Sandhills TC    NC     
                14.56  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Gilliam, Steven              10 Gideonite           14.77      14.04 JO S    2.6 
  2 Brown, Malik                 55 Palmetto T&F        14.96      14.66         2.6 
  3 Carter, Andrew-Kwabena       10 Gideonite           14.89      14.69         2.6 
  4 Seward, Cameron              Cobb Youth T           14.97      14.95         2.6 
  5 Watkins, DeAndre             Spirit Alpha           15.18      15.21         2.6 
  6 Graham, Warren               10 Vision El           16.03      15.92         2.6 
  7 Barnes, Marquis              Carrollton             16.26      16.17         2.6 
  8 Bolds, Solomon               Running Pant           15.19      16.70         2.6 
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.99  8/3/2003    Trey Charles, Smyrna, GA                    
     JO Meet: J 23.99  8/3/2003    Trey Charles, Smyrna, GA                    
    Region 3: R 24.72  7/13/2003   Johnny Dutch, Junior Striders               
                27.00  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Dante'              Titans                 26.06      27.09Q       -0.5  1 
  2 Carter, Andrew-Kwabena       10 Gideonite           27.23      27.42Q        0.3  2 
  3 Gilliam, Steven              10 Gideonite           27.84      28.78Q       -1.8  3 
  4 Bolds, Solomon               Running Pant           28.15      27.51Q       -0.5  1 
  5 Graham, Warren               10 Vision El           28.08      28.90Q        0.3  2 
  6 Mitchell, Daron              Sapphire Tra           29.48      28.95Q       -1.8  3 
  7 Brown, Malik                 55 Palmetto T&F        29.97      28.65q       -0.5  1 
  8 Barnes, Marquis              Carrollton             29.69      29.23q        0.3  2 
  9 Harrison, Tyrel              10 Marlboro            29.85      29.36        -0.5  1 
 10 Vaughan, Paris               10 New Wave            29.36      29.52        -1.8  3 
 11 Hatchett, Camron             12 Virginia Unat       30.88      31.18        -1.8  3 
 12 Johnson, Mitchell            12 Track-757           30.90      31.43        -1.8  3 
 13 Tennessee, Ronald            12 Track-757           31.02      31.65         0.3  2 
 14 Hekker, Aidan                55 Mt Pleasant         31.41      32.03        -0.5  1 
 15 Pippins, Olin                Boys & Girls           28.86      32.21         0.3  2 
 16 Taylor, James                12 Tri-City Jet        33.00      32.83         0.3  2 
 17 Cady, Joshua                 55 Palmetto T&F        33.60      35.40        -1.8  3 
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.99  8/3/2003    Trey Charles, Smyrna, GA                    
     JO Meet: J 23.99  8/3/2003    Trey Charles, Smyrna, GA                    
    Region 3: R 24.72  7/13/2003   Johnny Dutch, Junior Striders               
                27.00  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Johnson, Dante'              Titans                 27.09      26.66 JO S    2.2 
  2 Brown, Malik                 55 Palmetto T&F        28.65      26.83 JO S    2.2 
  3 Carter, Andrew-Kwabena       10 Gideonite           27.42      26.99 JO S    2.2 
  4 Bolds, Solomon               Running Pant           27.51      27.62         2.2 
  5 Barnes, Marquis              Carrollton             29.23      28.18         2.2 
  6 Graham, Warren               10 Vision El           28.90      28.30         2.2 
  7 Mitchell, Daron              Sapphire Tra           28.95      28.78         2.2 
  8 Gilliam, Steven              10 Gideonite           28.78      29.21         2.2 
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC, Orlando, FL               
                       Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
     JO Meet: J 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC, Orlando, FL               
                       Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
    Region 3: R 44.45  7/1996      Glenarden TC                         PV     
                47.03  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 03 45 Titans  'A'                                   45.02      44.86QJO S              2 
     1) Willingham, John                2) Johnson, Dante'                
     3) Berry, Elliott                  4) Berry, Evan                    
     5) Willingham, Joshua              6) Hightower, Brandon             
  2 10 Track Express Track Club  'A'                    45.93      46.06QJO S              1 
     1) Jacobs, Taivon                  2) Hayman, Joseph                 
     3) Perry, Shamik                   4) Price, Brandon                 
     5) Preston, Marcelle               6) Roundtree, Troy                
  3 55 Greenville Jets  'A'                             47.00      46.44QJO S              2 
     1) Bennett, Jaquavious             2) Cannon, Zykiesis               
     3) Lewis, Isaiah                   4) Johnson, Raekwon               
     5) Johnson, Dominique              6)                                
  4 10 Glenarden Track Club  'A'                        46.04      46.59QJO S              1 
     1) Mack, Marcus                    2) Stone, David                   
     3) Evely, Khalil                   4) Shepherd, Chaudlier            
     5) Armstrong, Lamonte              6) Waldo, Stephen                 
  5 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      47.99      46.92QJO S              1 
     1) Cobb, Keymon                    2) Stewart, Thomas                
     3) McMullen, Darrius               4) Waller, Gary                   
     5) Mayweather, Kameron             6) Boone, Dwayne                  
  6 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     46.89      46.98QJO S              2 
     1) Coleman, Durell                 2) Jones, Calvin                  
     3) Joppy, Kevin                    4) Vault, Solomon                 
     5) Etheridge, Dion                 6) Bundy, Kenyon                  
  7 55 Lowcountry Express  'A'                          49.02      48.16q                  1 
     1) Shuler, Noah                    2) White, Christopher             
     3) Johnson, Jourdon                4) Kinlaw, Caleb                  
     5) Crosby, Destin                  6) Duncan, Devon                  
  8 10 Citi Track Club  'A'                             48.51      48.52q                  1 
     1) Blackshear, ToShawn             2) Anderson, Michael              
     3) Davis, Robert                   4) Charles, Terrell               
     5) Marsh, Justin                   6) Brown, Matthew                 
  9 03 45 Spirit Alpharetta YMCA G  'A'                 48.62      48.94                   2 
     1) Washington, Charles             2) Watkins, DeAndre               
     3) Ward, Avery                     4) Nelson, Chase                  
     5) Blackwell, Todd                 6)                                
 10 55 Summerville Storm  'A'                                      49.64                   1 
     1) Anderson, Davon                 2) Scott, Jr., Anthony            
     3) Carroll, Cameron                4) Scott, Albert                  
     5) Wilson, Troy                    6) Johnson, Emmanuel              
 11 10 Track Express Track Club  'B'                    50.07      49.74                   1 
     1) Owens, Andre                    2) Hightower, John                
     3) McCain, Randy                   4) Powell, Chase                  
 12 55 Seneca Blazers  'A'                              50.31      49.92                   2 
     1) Cleveland, Travis               2) Hall, Danny                    
     3) Hardy, Tre'von                  4) Webb, Darrius                  
     5) Moss, Marcus                    6)                                
 13 10 Glenarden Track Club  'B'                        50.38      50.10                   2 
     1) Nelson, Nicolas                 2) Roy, Treyron                   
     3) Robinson, Charles               4) Abercrombie, Devan             
     5) Beauboeuf, Maxwell              6)                                
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC, Orlando, FL               
                       Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
     JO Meet: J 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC, Orlando, FL               
                       Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
    Region 3: R 44.45  7/1996      Glenarden TC                         PV     
                47.03  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 03 45 Titans  'A'                                   44.86      44.57 JO S             
     1) Willingham, John                2) Johnson, Dante'                
     3) Berry, Elliott                  4) Berry, Evan                    
     5) Willingham, Joshua              6) Hightower, Brandon             
  2 10 Track Express Track Club  'A'                    46.06      45.26 JO S             
     1) Jacobs, Taivon                  2) Hayman, Joseph                 
     3) Perry, Shamik                   4) Price, Brandon                 
     5) Preston, Marcelle               6) Roundtree, Troy                
  3 55 Greenville Jets  'A'                             46.44      45.77 JO S             
     1) Bennett, Jaquavious             2) Cannon, Zykiesis               
     3) Lewis, Isaiah                   4) Johnson, Raekwon               
     5) Johnson, Dominique              6)                                
  4 10 Glenarden Track Club  'A'                        46.59      45.86 JO S             
     1) Mack, Marcus                    2) Stone, David                   
     3) Evely, Khalil                   4) Shepherd, Chaudlier            
     5) Armstrong, Lamonte              6) Waldo, Stephen                 
  5 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     46.98      47.04                  
     1) Coleman, Durell                 2) Jones, Calvin                  
     3) Joppy, Kevin                    4) Vault, Solomon                 
     5) Etheridge, Dion                 6) Bundy, Kenyon                  
  6 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      46.92      47.14                  
     1) Cobb, Keymon                    2) Mayweather, Kameron            
     3) Stewart, Thomas                 4) Waller, Gary                   
     5)                                 6) Boone, Dwayne                  
  7 55 Lowcountry Express  'A'                          48.16      47.91                  
     1) Shuler, Noah                    2) White, Christopher             
     3) Johnson, Jourdon                4) Kinlaw, Caleb                  
     5) Crosby, Destin                  6) Duncan, Devon                  
  8 10 Citi Track Club  'A'                             48.52      47.96                  
     1) Blackshear, ToShawn             2) Anderson, Michael              
     3) Davis, Robert                   4) Charles, Terrell               
     5) Marsh, Justin                   6) Brown, Matthew                 
 
Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:23.96  8/1/1993    Los Angeles Jets, Los Angeles             
                         Lonie Cruel, Aaron Dean, Patrick McCall,Obea Moore
     JO Meet: J 3:23.96  8/1/1993    Los Angeles Jets, Los Angeles             
                         Lonie Cruel, Aaron Dean, Patrick McCall,Obea Moore
    Region 3: R 3:30.80  7/1996      Glenarden TC                         PV   
                3:42.90  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 03 45 Titans  'A'                                 3:34.58    3:33.78QJO S              2 
     1) Johnson, Dante'                 2) Willingham, John               
     3) Berry, Evan                     4) Berry, Elliott                 
     5) Hightower, Brandon              6) Willingham, Joshua             
  2 10 Glenarden Track Club  'A'                      3:43.80    3:39.87QJO S              1 
     1) Mack, Marcus                    2) Stone, David                   
     3) Shepherd, Chaudlier             4) Warr, Blair                    
     5) Evely, Khalil                   6)                                
  3 10 Track Express Track Club  'A'                  3:40.79    3:42.78QJO S              1 
     1) Jacobs, Taivon                  2) Hayman, Joseph                 
     3) Perry, Shamik                   4) Dozier, Sh'Mar                 
     5) Preston, Marcelle               6) Price, Brandon                 
  4 03 45 Cheetahs  'A'                               3:50.06    3:47.63Q                  2 
     1) Dorsey, Brandon                 2) Williams, Jacques              
     3) Phillips, Gregory               4) Morris, Christopher            
     5) Brown, Darius                   6)                                
  5 10 Track Express Track Club  'B'                  3:55.81    3:49.11Q                  1 
     1) Preston, Marcelle               2)                                
     3) Hightower, John                 4) Roundtree, Troy                
     5) Owens, Andre                    6) Johnson, Tyamonee              
  6 10 Glenarden Track Club  'B'                      3:59.49    3:50.79Q                  2 
     1) Graves, Dareece                 2) Roy, Treyron                   
     3) Robinson, Charles               4) Williams, Christian            
     5) Landry, Malik                   6) Smith, Patrick                 
  7 10 Ft. Belvoir Sonic Boom Trac  'A'               3:57.19    3:49.20q                  1 
     1) Martin, Percy                   2) Morgan, Ricky                  
     3) Bradshaw, Douglass              4) Palmer, Anthony                
     5) Lyons, Khalil                   6) Dunlap, Marcus                 
  8 10 Hummingbird Track Club  'A'                    4:02.88    3:56.48q                  1 
     1) Cole, Abass                     2) Mustafa, O'Jurie               
     3) Robinson, Marquis               4) Dixon, Marc                    
     5) Nickens, Jeremy                 6) Jones, Terrence                
  9 03 45 Baldwin County Jets  'A'                    3:53.56    3:57.95                   2 
     1) Mayweather, Kameron             2) McMullen, Darrius              
     3) Boone, Dwayne                   4) Stewart, Thomas                
     5) Cobb, Keymon                    6)                                
 10 55 Lowcountry Express  'A'                        4:09.18    4:05.07                   2 
     1) Duncan, Devon                   2) Kinlaw, Caleb                  
     3) Shuler, Noah                    4) White, Christopher             
     5) Crosby, Destin                  6) Johnson, Jourdon               
 11 55 Summerville Storm  'A'                         4:29.55    4:07.84                   1 
     1) Anderson, Davon                 2) Carroll, Cameron               
     3) Johnson, Emmanuel               4) Tolliver, Juwan                
     5) Scott, Albert                   6) Wilson, Troy                   
 12 55 Palmetto Track & Field  'A'                    4:16.76    4:08.53                   1 
     1) Albertson, Matthew              2) Brown, Malik                   
     3) Cady, Joshua                    4) Schoultz, DeAndre              
     5) Shanahan, Braedon               6) Soto, Gabriel                  
 
Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:23.96  8/1/1993    Los Angeles Jets, Los Angeles             
                         Lonie Cruel, Aaron Dean, Patrick McCall,Obea Moore
     JO Meet: J 3:23.96  8/1/1993    Los Angeles Jets, Los Angeles             
                         Lonie Cruel, Aaron Dean, Patrick McCall,Obea Moore
    Region 3: R 3:30.80  7/1996      Glenarden TC                         PV   
                3:42.90  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 03 45 Titans  'A'                                 3:33.78    3:33.35 JO S             
     1) Berry, Elliott                  2) Berry, Evan                    
     3) Johnson, Dante'                 4) Willingham, Joshua             
     5) Hightower, Brandon              6) Willingham, John               
  2 10 Track Express Track Club  'A'                  3:42.78    3:36.97 JO S             
     1) Jacobs, Taivon                  2) Hayman, Joseph                 
     3) Perry, Shamik                   4) Dozier, Sh'Mar                 
     5) Preston, Marcelle               6) Price, Brandon                 
  3 10 Glenarden Track Club  'A'                      3:39.87    3:37.82 JO S             
     1) Mack, Marcus                    2) Stone, David                   
     3) Shepherd, Chaudlier             4) Warr, Blair                    
     5) Evely, Khalil                   6)                                
  4 03 45 Cheetahs  'A'                               3:47.63    3:43.45                  
     1) Dorsey, Brandon                 2) Morris, Christopher            
     3) Phillips, Gregory               4) Williams, Jacques              
     5) Brown, Darius                   6)                                
  5 10 Track Express Track Club  'B'                  3:49.11    3:47.68                  
     1) Price, Brandon                  2) Preston, Marcelle              
     3) Hightower, John                 4) Roundtree, Troy                
     5) Owens, Andre                    6) Johnson, Tyamonee              
  6 10 Ft. Belvoir Sonic Boom Trac  'A'               3:49.20    3:48.32                  
     1) Martin, Percy                   2) Morgan, Ricky                  
     3) Bradshaw, Douglass              4) Palmer, Anthony                
     5) Lyons, Khalil                   6) Dunlap, Marcus                 
  7 10 Glenarden Track Club  'B'                      3:50.79    3:50.42                  
     1) Graves, Dareece                 2) Roy, Treyron                   
     3) Smith, Patrick                  4) Williams, Christian            
     5) Landry, Malik                   6) Robinson, Charles              
  8 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:56.48    4:00.50                  
     1) Cole, Abass                     2) Mustafa, O'Jurie               
     3) Robinson, Marquis               4) Dixon, Marc                    
     5) Nickens, Jeremy                 6) Jones, Terrence                
 
Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 8:24.03  7/27/2005   12-Wildcat Youth Sports, Wildcat Youth Sp 
                         T Wilson, S Warren, J Burkley, H Shephard III     
     JO Meet: J 8:24.03  7/27/2005   12-Wildcat Youth Sports, Wildcat Youth Sp 
                         T Wilson, S Warren, J Burkley, H Shephard III     
    Region 3: R 8:41.37  7/1997      Quicksilver                          GA   
                9:16.15  JO S
    Team                                                 Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                      9:20.45    9:03.94 JO S             
     1) Mack, Marcus                    2) Warr, Blair                    
     3) Graves, Dareece                 4) Bell, Martin                   
     5) Landry, Malik                   6) Smith, Patrick                 
  2 12 Norfolk Real Deal TC  'A'                      9:17.18    9:08.27 JO S             
     1) Davis, Stanley                  2) Guerrier, Javon                
     3) Little, Juan                    4) Spencer, Malcolm               
  3 10 Citi Track Club  'A'                           9:36.23    9:14.43 JO S             
     1) Brown, Matthew                  2) Davis, Robert                  
     3) Anderson, Michael               4) Blackshear, ToShawn            
     5) Marsh, Justin                   6) Porter, Jackson                
  4 10 Track Express Track Club  'A'                  9:25.55    9:16.60                  
     1) Hayman, Joseph                  2) Roundtree, Troy                
     3) Johnson, Tyamonee               4) Dozier, Sh'Mar                 
     5) Jacobs, Taivon                  6)                                
  5 03 45 Cheetahs  'A'                               9:39.62    9:41.49                  
     1) Brown, Darius                   2) Morris, Christopher            
     3) Phillips, Gregory               4) Williams, Jacques              
     5) Dorsey, Brandon                 6)                                
  6 10 Track Express Track Club  'B'                  9:53.59    9:47.74                  
     1) Ross, Hezeki                    2) Owens, Andre                   
     3) Preston, Marcelle               4) Hightower, John                
  7 10 New Wave Track Club  'A'                       9:56.57    9:51.94                  
     1) Dalton, Andre                   2) Vaughan, Paris                 
     3) Walker, Victor                  4) Williams, Kordell              
     5) Blackwell, Tonny                6) Rand, Joshua                   
  8 10 Glenarden Track Club  'B'                      9:51.21   10:06.60                  
     1)                                 2) Robinson, Jamal                
     3)                                 4) Daniels, Xavier                
     5) Napoleon, Booker                6)                                
  9 12 Tri-City Jets TC  'A'                         10:22.76   10:39.19                  
     1) Dalton, Stuart                  2) Ellis, Luke                    
     3) Robinson, Tyson                 4) Stewart, Austin                
     5) Taylor, James                   6)                                
 
Event 362  High Jump Youth Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.94m  7/29/1993   Grayson Galloway, Brevard, NC               
     JO Meet: J 1.94m  7/29/1993   Grayson Galloway, Brevard, NC               
    Region 3: R 1.88m  7/1987      Brian Perry     Faith Flyers TC NC          
                1.68m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Ivester, Sam                 45 Georgia Unatt       1.62m      1.72m JO S     5-07.75 
  2 Seward, Cameron              Cobb Youth T           1.67m      1.72m JO S     5-07.75 
  3 Williams, Devin              10 Marlboro            1.55m      1.67m          5-05.75 
  4 Albertson, Matthew           55 Palmetto T&F        1.63m      1.62m          5-03.75 
  5 Blackwell, Todd              Spirit Alpha           1.52m      1.62m          5-03.75 
  6 Morgan, Jason                12 Western Bran        1.58m      1.57m          5-01.75 
  6 Gist, Elijah                 55 Upstate T&F         1.55m      1.57m          5-01.75 
  8 Boone, Dwayne                Baldwin Coun           1.57m      1.52m          4-11.75 
  9 Wilkinson, Kai               10 Marlboro            1.45m      1.52m          4-11.75 
 10 Roth, Bailey                 Track Monkey           1.52m      1.52m          4-11.75 
 11 Hall, Danny                  55 SenecaBlazers       1.45m      1.47m          4-09.75 
 11 Webb, Darrius                55 SenecaBlazers       1.50m      1.47m          4-09.75 
 11 Dalton, Andre                10 New Wave            1.45m      1.47m          4-09.75 
 11 Rogers, Christian            12 Central VA T        1.47m      1.47m          4-09.75 
 11 Edwards, Anthony             12 Central VA T        1.52m      1.47m          4-09.75 
 11 Simmons, Ramon               10 Vision El           1.55m      1.47m          4-09.75 
 17 Hightower, John              10 Track Exp           1.50m      1.42m          4-07.75 
 17 Davis, Stanley               12 Norfolk Real        1.37m      1.42m          4-07.75 
 17 Williams, Kordell            10 New Wave            1.45m      1.42m          4-07.75 
 20 Johnson, Mitchell            12 Track-757           1.37m      1.37m          4-06.00 
 20 Holmes, Maurice              10 Glenarden           1.45m      1.37m          4-06.00 
 22 Cooper, Isiah                55 Florence TC         1.35m      1.27m          4-02.00 
 -- Hardigree, Taylor            45 Georgia Unatt       1.57m         DQ                  
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4.28m  1977        Bill Lange, Bridgewater,NJ                  
     JO Meet: J 4.28m  1977        Bill Lange, Bridgewater,NJ                  
    Region 3: R 3.75m  7/9/2006    Maverick Miles, 13Unattached                
                3.00m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Cummings, Levi               45 Georgia Unatt       2.60m      2.87m          9-05.00 
  2 Harbour, Matt                10 Lightning           2.44m      2.57m          8-05.25 
  3 Dunn, Aaron                  55 Cheraw              1.98m      2.42m          7-11.25 
  4 Johnson, Gregory             10 Marlboro            1.82m      1.52m          4-11.75 
  5 Wilkinson, Kai               10 Marlboro            1.82m      1.52m          4-11.75 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 6.68m  7/29/2007   Javier Rodriguez, 04 Alpha Omega E          
     JO Meet: J 6.68m  7/29/2007   Javier Rodriguez, 04 Alpha Omega E          
    Region 3: R 6.68m  7/13/2008   Cameron Hudson, 13 Quiet Storm              
                5.80m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Gist, Elijah                 55 Upstate T&F         6.01m      6.09m JO S    NWI  19-11.75 
  2 Waller, Gary                 Baldwin Coun           5.97m      5.87m JO S    NWI  19-03.25 
  3 Armstrong, Lamonte           10 Glenarden           5.28m      5.58m         NWI  18-03.75 
  4 Lewis, Isaiah                55 G'Ville Jets        5.39m      5.53m         NWI  18-01.75 
  5 Boone, Dwayne                Baldwin Coun           5.49m      5.51m         NWI  18-01.00 
  6 Carter, Andrew-Kwabena       10 Gideonite           5.20m      5.49m         NWI  18-00.25 
  7 Aponte, Rahiim               Impact Athle           5.22m      5.36m         NWI  17-07.00 
  8 Heggs, William               55 Aiken Dps           5.01m      5.29m         NWI  17-04.25 
  9 Smith, Patrick               10 Glenarden           4.92m      5.17m         NWI  16-11.50 
 10 Brown, George                55 Mt Pleasant         5.28m      5.16m         NWI  16-11.25 
 11 Schoultz, DeAndre            55 Palmetto T&F        5.25m      5.13m         NWI  16-10.00 
 12 Hardigree, Taylor            45 Georgia Unatt       5.25m      5.03m         NWI  16-06.00 
 13 Vault, Solomon               10 Firebirds           4.74m      4.96m         NWI  16-03.25 
 14 McCain, Randy                10 Track Exp           4.84m      4.75m         NWI  15-07.00 
 15 Edwards, Anthony             12 Central VA T        5.26m      4.64m         NWI  15-02.75 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.41m  1980        Michael Martin                             
     JO Meet: J 13.19m  7/27/2006   Kason Covington, 11 YMCA TEAM IDA          
    Region 3: R 13.47m  7/1997      Anthony Johnson  Charlottesville VA        
                11.88m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Rogers, Christian            12 Central VA T       11.37m     11.67m         NWI  38-03.50 
  2 Hardigree, Taylor            45 Georgia Unatt      10.45m     10.88m         NWI  35-08.50 
  3 Hatchett, Camron             12 Virginia Unat      10.09m     10.61m         NWI  34-09.75 
  4 Martin, Jordan               10 Gideonite          11.23m      9.92m         NWI  32-06.50 
  5 Thomas, Ryan                 12 Virginia Unat      10.03m      9.82m         NWI  32-02.75 
  6 Wilkinson, Kai               10 Marlboro            9.73m      9.78m         NWI  32-01.00 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 19.29m  7/28/1996   Chris Sprague, Houston, TX                 
     JO Meet: J 17.66m  7/30/1994   Van Mounts, Bakersfield, CA                
    Region 3: R 15.40m  7/14/2007   BJ McCoy, 45 Villa Rica                    
                13.91m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Brown, George                55 Mt Pleasant        13.60m     14.16m JO S    46-05.50 
  2 Hebron, Payne                10 Lightning          12.54m     13.92m JO S    45-08.00 
  3 Neeley-Williams, Walter      12 Virginia Unat      13.62m     13.19m         43-03.25 
  4 Loving, Steven               10 Woodlawn           11.26m     11.81m         38-09.00 
  5 Thomas, Trenton              Southeast St          10.75m     11.77m         38-07.50 
  6 Perry, Shamik                10 Track Exp          10.99m     11.71m         38-05.00 
  7 Williams, Devin              10 Marlboro           10.13m     11.31m         37-01.25 
  8 Wilkinson, Kai               10 Marlboro           10.99m     11.16m         36-07.50 
  9 Nelson, Chase                Spirit Alpha           9.81m     11.06m         36-03.50 
 10 Armstrong, Lamonte           10 Glenarden                     10.93m         35-10.50 
 11 Mecer, Aaron                 10  PV Unattach       10.91m     10.90m         35-09.25 
 12 Johnson, Virgin              55 Carolina Rock       8.80m     10.81m         35-05.75 
 13 Ruggiers, Joseph             Xing Xing              9.95m     10.55m         34-07.50 
 14 Robinson, Darius             55 Carolina Rock       8.97m      9.99m         32-09.50 
 15 DeVeaux, Alvin               55 Summerville         9.49m      9.94m         32-07.50 
 16 Brown, Robert                12 Richmond Hea        9.09m      9.84m         32-03.50 
 17 Hicks, Austin                45 Georgia Unatt       9.77m      9.83m         32-03.00 
 18 Gavin, Arrington             12 Virginia Unat       9.28m      9.76m         32-00.25 
 19 Scott, Jr., Anthony          55 Summerville         9.10m      9.28m         30-05.50 
 20 Priester, Charcey            55 Carolina Rock       8.76m      8.82m         28-11.25 
 21 Parlow, Bradley              12 Diamond Trac        9.05m      8.45m         27-08.75 
 22 Long, Ryan                   12 Richmond Hea        7.36m      6.88m         22-07.00 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 61.52m  6/3/1995    Joel Armitage, Ralston, NE                 
     JO Meet: J 56.58m  7/28/1995   Joel Armitage, Omaha, NE                   
    Region 3: R 52.90m  7/13/2003   Marcus Green, GTTC                         
                42.96m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Neeley-Williams, Walter      12 Virginia Unat      40.96m     44.38m JO S      145-07 
  2 Ruggiers, Joseph             Xing Xing             40.07m     40.50m           132-10 
  3 Thomas, Trenton              Southeast St          39.47m     39.00m           127-11 
  4 Brown, Robert                12 Richmond Hea       33.69m     36.60m           120-01 
  5 Tennessee, Ronald            12 Track-757          29.84m     33.05m           108-05 
  6 Carpenter, Maurice           10 Vision El          26.83m     30.78m           101-00 
  7 Parlow, Bradley              12 Diamond Trac       28.87m     30.74m           100-10 
  8 Singletary, Justice          55 Carolina Rock      31.82m     29.94m            98-03 
  9 Robinson, Darius             55 Carolina Rock      29.20m     29.47m            96-08 
 10 Loving, Steven               10 Woodlawn           31.29m     29.14m            95-07 
 11 Washington, Dakavion         Peach Valley          27.43m     28.58m            93-09 
 12 Hicks, Austin                45 Georgia Unatt      28.57m     28.44m            93-04 
 13 DeVeaux, Alvin               55 Summerville        28.80m     27.85m            91-04 
 14 Long, Ryan                   12 Richmond Hea       28.96m     26.78m            87-10 
 15 Martin, Reginald             10 Ft. Belvo          28.97m     25.73m            84-05 
 16 Burriss, donovan             10  PV Unattach       26.21m     25.60m            84-00 
 17 Johnson, Virgin              55 Carolina Rock      31.49m     24.94m            81-10 
 18 Lobb, Brendan                12 Tri-City Jet       29.10m     24.74m            81-02 
 19 Truman, Andy                 55 Florence TC        24.54m     24.08m            79-00 
 20 Green, Anfernee              Titans                23.07m     22.58m            74-01 
 21 Benson, Javaris              55 SenecaBlazers      27.01m     20.37m            66-10 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 59.73m  6/5/2008    Adam Sparks, Unatt Tuscalossa, AL          
     JO Meet: J 56.23m  7/25/2008   David Reinhardt, Unatt Three Riv           
    Region 3: R 47.42m  7/8/2005    Andrew Hill, 13 Jr Striders                
                44.18m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Ruggiers, Joseph             Xing Xing             36.72m     42.94m           140-10 
  2 Tanasijevich, Morgan         Walton Youth          42.16m     41.58m           136-05 
  3 Thomas, Trenton              Southeast St          38.83m     40.79m           133-10 
  4 Smith, Joe                   Walton Youth          38.05m     40.40m           132-06 
  5 Truman, Andy                 55 Florence TC        31.47m     33.18m           108-10 
  6 DeVeaux, Alvin               55 Summerville        35.97m     33.13m           108-08 
  7 Roy, Treyron                 10 Glenarden          29.76m     30.87m           101-03 
  8 Schultz, Alek                10 Vienna Yo          27.45m     30.42m            99-10 
  9 Armstrong, Lamonte           10 Glenarden                     29.98m            98-04 
 10 Mecer, Aaron                 10  PV Unattach       30.22m     28.30m            92-10 
 11 Tyler, Donovan               10 Firebirds          23.14m     27.93m            91-08 
 12 Fussell, Phillip             10 Cobra Tra          24.03m     24.98m            81-11 
 13 Long, Ryan                   12 Richmond Hea       26.42m     24.47m            80-03 
 14 Burriss, donovan             10  PV Unattach       23.14m     22.01m            72-02 
 15 Kluck, Mark                  12 Virginia Unat      19.26m     21.15m            69-05 
 16 Blackwell, Tonny             10 New Wave           24.84m     19.76m            64-10 
 17 Parlow, Bradley              12 Diamond Trac       22.79m     19.34m            63-05 
 18 Purvis, Alan                 55 Mt Pleasant        21.81m     19.00m            62-04 
 19 Ellis, Luke                  12 Tri-City Jet       36.58m     16.21m            53-02 
 20 Cooper, Travis               55 Florence TC        25.38m     15.82m            51-11 
 
Event 369  Outdoor Pentathlon Youth Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N  3485  7/5/1989    Ryan Theriault, Las Vegas, NV               
     JO Meet: J  3485  7/5/1989    Ryan Theriault, Las Vegas, NV               
    Region 3: R  3424  7/1998      James McKie     Golden Strip TC      SC     
                 2472  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Mitchell, Daron              Sapphire Tra            2270    2486.00 JO S             
  2 Bolds, Solomon               Running Pant            2144    2485.00 JO S             
  2 Gilliam, Steven              10 Gideonite            2423    2485.00 JO S             
  4 Carter, Andrew-Kwabena       10 Gideonite            2446    2483.00 JO S             
  5 Dalton, Andre                10 New Wave             2067    2277.00                  
  6 Armstrong, Lamonte           10 Glenarden                    2254.00                  
  7 Roth, Bailey                 Track Monkey            2114    2060.00                  
  8 Vaughan, Paris               10 New Wave             2010    2007.00                  
  9 Williams, Kordell            10 New Wave             2198    1949.00                  
 10 Hill, Rodney                 Carrollton              1646    1930.00                  
 11 Rollins, Daylan              Quicksilver             1372    1585.00                  
 12 Goodman, III, Dennis         55 G'Vegas RR                    764.00                  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Gilliam, Steven              10 Gideonite             14.81  -1.6  1    873
  2 Carter, Andrew-Kwabena       10 Gideonite             15.05  -0.9  4    843
  3 Bolds, Solomon               Running Pant             15.52  -1.1  2    788
  4 Mitchell, Daron              Sapphire Tra             15.91  -1.6  1    743
  5 Dalton, Andre                10 New Wave              16.77  -1.6  1    648
  6 Armstrong, Lamonte           10 Glenarden             17.22  -1.6  3    602
  7 Williams, Kordell            10 New Wave              17.35  -1.6  3    588
  8 Vaughan, Paris               10 New Wave              17.41  -1.6  3    582
  9 Roth, Bailey                 Track Monkey             18.32  -1.1  2    494
 10 Hill, Rodney                 Carrollton               19.13  -1.1  2    421
 11 Rollins, Daylan              Quicksilver              20.44  -0.9  4    315
 12 Williams, Devin              10 Marlboro              20.61  -0.9  4    303
 13 Kluck, Mark                  12 Virginia Unat         21.74  -0.9  4    225
 14 Goodman, III, Dennis         55 G'Vegas RR            23.31  -1.1  2    135
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Armstrong, Lamonte           10 Glenarden            11.13m   36-06.25    554
  2 Williams, Devin              10 Marlboro             10.68m   35-00.50    527
  3 Gilliam, Steven              10 Gideonite             9.89m   32-05.50    479
  4 Carter, Andrew-Kwabena       10 Gideonite             9.65m   31-08.00    465
  5 Mitchell, Daron              Sapphire Tra             9.21m   30-02.75    438
  6 Rollins, Daylan              Quicksilver              8.87m   29-01.25    418
  7 Hill, Rodney                 Carrollton               8.59m   28-02.25    401
  8 Bolds, Solomon               Running Pant             8.16m   26-09.25    376
  9 Dalton, Andre                10 New Wave              7.49m   24-07.00    336
 10 Vaughan, Paris               10 New Wave              7.37m   24-02.25    329
 11 Williams, Kordell            10 New Wave              7.26m   23-10.00    323
 12 Roth, Bailey                 Track Monkey             7.15m   23-05.50    316
 13 Goodman, III, Dennis         55 G'Vegas RR            6.43m   21-01.25    274
 14 Kluck, Mark                  12 Virginia Unat         5.76m   18-10.75    235
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Devin              10 Marlboro              1.62m    5-03.75    480
  2 Mitchell, Daron              Sapphire Tra             1.57m    5-01.75    441
  3 Gilliam, Steven              10 Gideonite             1.52m    4-11.75    404
  3 Hill, Rodney                 Carrollton               1.52m    4-11.75    404
  5 Armstrong, Lamonte           10 Glenarden             1.47m    4-09.75    367
  5 Bolds, Solomon               Running Pant             1.47m    4-09.75    367
  5 Dalton, Andre                10 New Wave              1.47m    4-09.75    367
  8 Carter, Andrew-Kwabena       10 Gideonite             1.42m    4-07.75    331
  8 Roth, Bailey                 Track Monkey             1.42m    4-07.75    331
 10 Rollins, Daylan              Quicksilver              1.37m    4-06.00    297
 11 Vaughan, Paris               10 New Wave              1.32m    4-04.00    263
 11 Williams, Kordell            10 New Wave              1.32m    4-04.00    263
 13 Kluck, Mark                  12 Virginia Unat         1.17m    3-10.00    170
 -- Goodman, III, Dennis         55 G'Vegas RR               NH            
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Carter, Andrew-Kwabena       10 Gideonite             5.32m   NWI  17-05.50    445
  2 Armstrong, Lamonte           10 Glenarden             5.24m   NWI  17-02.25    429
  3 Bolds, Solomon               Running Pant             5.17m   NWI  16-11.50    415
  4 Dalton, Andre                10 New Wave              4.99m   NWI  16-04.50    380
  5 Gilliam, Steven              10 Gideonite             4.72m   NWI  15-06.00    330
  6 Williams, Kordell            10 New Wave              4.71m   NWI  15-05.50    328
  6 Mitchell, Daron              Sapphire Tra             4.71m   NWI  15-05.50    328
  8 Rollins, Daylan              Quicksilver              4.44m   NWI  14-07.00    280
  9 Hill, Rodney                 Carrollton               4.31m   NWI  14-01.75    257
 10 Vaughan, Paris               10 New Wave              4.27m   NWI  14-00.25    250
 11 Roth, Bailey                 Track Monkey             4.25m   NWI  13-11.50    247
 12 Goodman, III, Dennis         55 G'Vegas RR            3.85m   NWI  12-07.75    182
 13 Kluck, Mark                  12 Virginia Unat         3.35m   NWI  11-00.00    110
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roth, Bailey                 Track Monkey           4:41.29     672
  2 Vaughan, Paris               10 New Wave            4:56.02     583
  3 Dalton, Andre                10 New Wave            5:02.35     546
  4 Bolds, Solomon               Running Pant           5:03.70     539
  5 Mitchell, Daron              Sapphire Tra           5:04.19     536
  6 Hill, Rodney                 Carrollton             5:20.50     447
  7 Williams, Kordell            10 New Wave            5:20.55     447
  8 Carter, Andrew-Kwabena       10 Gideonite           5:30.00     399
  9 Gilliam, Steven              10 Gideonite           5:30.05     399
 10 Armstrong, Lamonte           10 Glenarden           5:50.90     302
 11 Rollins, Daylan              Quicksilver            5:57.25     275
 12 Goodman, III, Dennis         55 G'Vegas RR          6:24.33     173
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
     JO Meet: J 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
    Region 3: R 11.69  7/10/2005   Gabrielle Mayo, 13 Unattached               
                12.22  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Mercedes            10 The 747 T           12.12      12.38Q       -0.6  1 
  2 Williams, Shakia             12 Western Bran        12.57      12.47Q       -0.3  4 
  3 West, DaQuanya               10 The 747 T           12.11      12.55Q       -3.1  2 
  4 Oliver, Ashleigh             Blaz-N Heat            12.56      12.68Q       -0.8  3 
  5 Sharp, Olicia                12 Central VA T        12.59      12.48q       -0.6  1 
  6 Ford-Holland, Siobhan        12 Central VA T        12.95      12.62q       -3.1  2 
  7 Blount, Aminah               Titans                 12.40      12.63q       -0.6  1 
  8 Jordan, Morgan               Baldwin Coun           12.43      12.69q       -0.3  4 
  9 Jones-Hardy, Alexis          Titans                 12.80      12.70        -0.8  3 
  9 Tolliver, Semaj              55 Summerville         12.40      12.70        -0.3  4 
  9 Torian, Camry                10 Maryland            12.41      12.70        -3.1  2 
 12 Corley, Sharvey              10 The 747 T           12.36      12.73        -0.8  3 
 13 Lathern, Terika              10 The 747 T           12.42      12.80        -0.6  1 
 14 Peter, Carina                10 Maryland            12.42      12.94        -3.1  2 
 15 Rolle, Jessica               12 Virginia Spe        13.01      12.96        -3.1  2 
 16 Durham, Ruby                 55 QuickStriders       12.71      12.98        -3.1  2 
 17 Talley, Mijan                10 Rockville           12.90      13.07        -0.8  3 
 18 George, Janice               10 Bowie Boy           12.50      13.08        -0.8  3 
 19 Thomas, Ramona               12 Western Bran        13.28      13.10        -0.3  4 
 20 Williams, Tikia              12 Diamond Trac        13.23      13.11        -0.6  1 
 21 Washington, Talena           55 SenecaBlazers       12.77      13.13        -0.6  1 
 22 Sanderson, Nykeilia          55 Lowcountry EX       12.70      13.37        -3.1  2 
 23 Gilmore, Erin                55 Aiken Dps           12.79      13.38        -0.3  4 
 24 Prendergast, Taylor          10 Rockville           12.90      14.21        -0.3  4 
 -- Ekpone, Olivia               10 Maryland                      X12.26        -0.3  4 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
     JO Meet: J 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
    Region 3: R 11.69  7/10/2005   Gabrielle Mayo, 13 Unattached               
                12.22  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 West, DaQuanya               10 The 747 T           12.55      11.99 JO S    3.3 
  2 Williams, Shakia             12 Western Bran        12.47      12.08 JO S    3.3 
  3 Ford-Holland, Siobhan        12 Central VA T        12.62      12.09 JO S    3.3 
  4 Jackson, Mercedes            10 The 747 T           12.38      12.19 JO S    3.3 
  5 Blount, Aminah               Titans                 12.63      12.26         3.3 
  6 Jordan, Morgan               Baldwin Coun           12.69      12.31         3.3 
  7 Sharp, Olicia                12 Central VA T        12.48      12.32         3.3 
  8 Oliver, Ashleigh             Blaz-N Heat            12.68      12.46         3.3 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
     JO Meet: J 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
    Region 3: R 23.83  7/1985      Anita Howard         Quicksilver     GA     
                24.70  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Tiana                 55 Jump Start          26.62      24.90Q       -2.9  3 
  2 Pierce, Jande'               New Horizon            25.09      25.16Q       -1.3  2  25.154
  3 Williams, Shakia             12 Western Bran        25.15      25.16Q        0.7  4  25.158
  4 Torian, Camry                10 Maryland            25.76      25.74Q       -0.9  1 
  5 Brown, Felicia               Sprint Athle           25.33      25.26q       -1.3  2 
  6 Rucker, Erika                Lanier Runni           24.74      25.43q        0.7  4 
  7 Blount, Aminah               Titans                 24.83      25.63q       -2.9  3 
  8 Jackson, Mercedes            10 The 747 T           24.80      25.65q       -2.9  3 
  9 Camper, Tiffany              Dynamic Spee           25.15      25.76        -0.9  1 
 10 Tolliver, Semaj              55 Summerville         25.67      26.05         0.7  4 
 11 Martin, Lauren               10 Ebenezer            26.60      26.09        -2.9  3 
 12 Fajuyigbe, Deborah           10 Bowie Boy           25.30      26.24         0.7  4 
 13 Rolle, Jessica               12 Virginia Spe        26.31      26.35        -0.9  1 
 14 Sharp, Olicia                12 Central VA T        25.88      26.36        -2.9  3 
 15 Durham, Ruby                 55 QuickStriders       26.18      26.48        -0.9  1 
 16 Porter, Kiara                12 Speed Inc TC        26.11      26.56         0.7  4 
 17 Corley, Sharvey              10 The 747 T           25.44      26.61        -2.9  3 
 18 Holland, Kendra              55 SenecaBlazers       26.36      26.69         0.7  4 
 19 Talley, Mijan                10 Rockville           25.80      26.83         0.7  4 
 20 Moore, Brianna               10  PV Unattach        25.70      26.84        -0.9  1 
 21 Sanderson, Nykeilia          55 Lowcountry EX       26.63      26.86        -1.3  2 
 22 George, Janice               10 Bowie Boy           26.00      26.88        -2.9  3 
 23 Lee, Javette                 12 Western Bran        26.37      27.10        -1.3  2 
 24 Prendergast, Taylor          10 Rockville           25.80      29.71        -1.3  2 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
     JO Meet: J 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
    Region 3: R 23.83  7/1985      Anita Howard         Quicksilver     GA     
                24.70  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Rucker, Erika                Lanier Runni           25.43      24.63 JO S    1.7 
  2 Williams, Shakia             12 Western Bran        25.16      24.69 JO S    1.7 
  3 Blount, Aminah               Titans                 25.63      24.77         1.7 
  4 Pierce, Jande'               New Horizon            25.16      24.85         1.7 
  5 Jackson, Mercedes            10 The 747 T           25.65      25.34         1.7 
  6 Torian, Camry                10 Maryland            25.74      25.39         1.7 
  7 Brown, Felicia               Sprint Athle           25.26      25.46         1.7 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
     JO Meet: J 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Region 3: R 54.14  7/2000      Stephanie Smith      Georgia Heat    GA     
                57.67  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Felicia               Sprint Athle           56.78      56.13QJO S              2 
  2 Pierce, Jande'               New Horizon            56.98      56.59QJO S              4 
  3 Rucker, Erika                Lanier Runni           55.19      57.38QJO S              1 
  4 Camper, Tiffany              Dynamic Spee           57.90      59.21Q                  3 
  5 McCant, Genamarie            10 Maryland            57.51      57.15qJO S              2 
  6 Terrell, Jalisa              Sprint Athle           57.94      58.91q                  1 
  7 Fajuyigbe, Deborah           10 Bowie Boy           57.00      59.17q                  4 
  8 Holland, Kendra              55 SenecaBlazers     1:00.64    1:00.91q                  3 
  9 Porter, Kiara                12 Speed Inc TC        59.55    1:01.14                   4 
 10 George, Janice               10 Bowie Boy           59.00    1:01.49                   2 
 11 Harper, Elizabeth            10 Catonsvil         1:00.90    1:01.71                   1 
 12 Butler, Tongalia             10 New Wave          1:02.18    1:01.78                   4 
 13 Broady, Kayla                10 Elite Tra         1:01.71    1:02.51                   2 
 14 Savage, Britt                12 Virginia Spe      1:03.43    1:03.36                   2 
 15 Darby, Iyana                 55 Georgetown TC     1:04.70    1:04.19                   1 
 16 Martin, Lauren               10 Ebenezer            59.50    1:04.38                   4 
 17 Myers, Jordan                55 Carolina Rock     1:03.69    1:04.60                   3 
 18 Chandler, Kristina           55 Georgetown TC     1:05.05    1:05.59                   2 
 19 Wyche, Debresha              12 Central VA T      1:05.04    1:05.95                   3 
 20 Carney, Taira                12 Central VA T      1:01.10    1:09.22                   3 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
     JO Meet: J 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Region 3: R 54.14  7/2000      Stephanie Smith      Georgia Heat    GA     
                57.67  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 Pierce, Jande'               New Horizon            56.59      56.47 JO S             
  2 Rucker, Erika                Lanier Runni           57.38      56.97 JO S             
  3 Brown, Felicia               Sprint Athle           56.13      57.03 JO S             
  4 McCant, Genamarie            10 Maryland            57.15      57.34 JO S             
  5 Terrell, Jalisa              Sprint Athle           58.91      59.17                  
  6 Fajuyigbe, Deborah           10 Bowie Boy           59.17      59.62                  
  7 Camper, Tiffany              Dynamic Spee           59.21    1:00.24                  
  8 Holland, Kendra              55 SenecaBlazers     1:00.91    1:01.34                  
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 2:04.83  7/26/2008   Phillis Francis, 06-Team Evolutio         
     JO Meet: J 2:04.83  7/26/2008   Phillis Francis, 06-Team Evolutio         
    Region 3: R 2:10.93  7/8/2005    Brittany Hall, 45 GeorgiaLightn           
                2:22.86  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Sutherland, Amber            10 Glenarden         2:23.74    2:21.92 JO S             
  2 Knight, India                10 Maryland          2:28.27    2:22.82 JO S             
  3 Brown, Adriunna              Middle Georg         2:19.61    2:24.52                  
  4 Dye, Jamara                  Impact Athle         2:24.15    2:28.03                  
  5 Collins, Destinee            Ruff Riders          2:35.31    2:28.77                  
  6 Graham, Jacqueline           12 Sonic Boom T      2:32.93    2:30.56                  
  7 Putman, Evelyn               10 Silver Sp         2:33.83    2:32.16                  
  8 Krebs, Charley Ann           12 Nova AC           2:38.47    2:33.28                  
  9 Chandler, Kristina           55 Georgetown TC     2:39.37    2:36.25                  
 10 Docal, Maria                 10 Rockville         2:40.77    2:40.12                  
 11 Davis, Shavon                10 Catonsvil         2:33.71    2:45.26                  
 12 Simmons, Christian           12 Sonic Boom T      2:47.23    2:53.56                  
 13 Thompson, Diyea              12 Tri-City Jet      3:05.49    3:10.15                  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4:25.57  7/24/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
     JO Meet: J 4:25.57  7/24/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Region 3: R 4:33.12  7/10/2005   Emily Reese, NS Red Runners               
                4:52.00  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Jenkins, Destiny             Newroc Rocke         4:54.21    4:40.90 JO S             
  2 Wetterhall, Meghan           Northside Re         5:08.14    5:02.24                  
  3 Graham, Jacqueline           12 Sonic Boom T      5:13.62    5:03.93                  
  4 Mantelli, Sophie             10  PV Unattach      5:22.02    5:22.72                  
  5 Neukum, Kelsey               Lanier Runni         5:31.26    5:27.31                  
  6 Krebs, Charley Ann           12 Nova AC           5:20.93    5:28.44                  
  7 Macdonald, Mikka Kei         10 Catonsvil         5:41.09    5:38.29                  
  8 Dawson, Nicole               10 Howard Co         5:27.31    5:44.24                  
  9 Kroder, Erin                 10 Howard Co         5:47.18    5:46.41                  
 10 Chandler, Kristina           55 Georgetown TC     5:38.66    5:49.21                  
 11 Simmons, Christian           12 Sonic Boom T      5:52.03    6:06.17                  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 9:37.09  7/30/2005   Caitlin Lane, unattached-1                
     JO Meet: J 9:37.09  7/30/2005   Caitlin Lane, unattached-1                
    Region 3: R 9:45.32  7/9/2005    Aurora Scott, 12 unattached               
               10:52.94  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Jenkins, Destiny             Newroc Rocke        10:48.72   10:15.60 JO S             
  2 Wetterhall, Meghan           Northside Re        11:11.64   11:11.14                  
  3 MacDermott, Caragh           10 Howard Co        11:41.83   11:22.52                  
  4 Neukum, Kelsey               Lanier Runni        12:30.62   11:26.92                  
  5 Dawson, Nicole               10 Howard Co        11:39.95   11:28.88                  
  6 Macdonald, Mikka Kei         10 Catonsvil        12:51.18   12:21.80                  
 
Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================================================
 Nat'l Youth: N 6:56.97  7/22/2008   Eleanor Fulton, 32 Zoom                   
     JO Meet: J 6:56.97  7/22/2008   Eleanor Fulton, 32 Zoom                   
    Region 3: R 7:03.10  7/10/2009   Destiny Jenkins, Newroc Rocke             
                8:03.80  JO S
    Name              Year Team                    Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Jenkins, Destiny       Newroc Rocke         7:15.98    7:03.10RJO S             
  2 Wetterhall, Meghan     Northside Re         7:59.48    7:33.88 JO S             
  3 Puffett, Nicole        10 Glenarden        12:00.00    8:27.84                  
 
Event 407  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 14:29.81  7/30/1996   Lisa Kutzing, Port Jefferson, NY         
     JO Meet: J 14:29.81  7/30/1996   Lisa Kutzing, Port Jefferson, NY         
    Region 3: R 17:54.70  7/11/2008   Hannah Kisley, 13 Raleigh Walke          
                21:13.61  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Dantzler, Mykera             55 SC Unattached    21:10.22   20:18.49 JO S             
  2 Higgins, Aleiza              12 Team Flash                  20:45.47 JO S             
  3 Perry, Jade                  Ruff Riders                    24:49.76                  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.87  7/29/1994   Yolanda Johnson, Denver. CO                 
     JO Meet: J 13.87  7/29/1994   Yolanda Johnson, Denver. CO                 
    Region 3: R 13.93  7/9/2006    Jasmine Stowers, 55 Quick Strider           
                15.69  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Jones-Hardy, Alexis          Titans                 15.34      15.23QJO S    1.6  3 
  2 Terrell, Anasterasia         Middle Georg           15.92      15.26QJO S    0.3  2 
  3 Tape', Jacqueline            10 Columbia            15.28      15.41QJO S    1.5  1 
  4 Stroman, Alexis              10 Glenarden           15.10      15.57QJO S    1.5  1 
  5 Adewole, Tejmade             10 Hummingbi           15.70      15.88Q        0.3  2 
  6 Davis, Desirea'              55 Carolina Rock       16.46      16.40Q        1.6  3 
  7 Greer, Michaela              PT Elite Tra           15.46      15.82q        1.5  1 
  8 Wade, Taylor                 D.C. Express           15.21      15.94q        0.3  2 
  9 Freeman, Bailee              10 Csa Track           16.53      16.40         1.5  1 
 10 Davis, Christina             55 QuickStriders       16.43      16.58         1.6  3 
 11 Colbourn, Jessica            10 Summer &            15.92      16.71         1.5  1 
 12 Mills, Alexandria            55 SenecaBlazers       17.48      16.85         1.5  1 
 13 Smarrelli, Gina              10 Lightning           16.70      17.20         0.3  2 
 14 Washington, Talena           55 SenecaBlazers       19.00      19.10         1.6  3 
 15 Ward, Schanea                12 Henrico Pace        21.05      20.40         1.5  1 
 16 Mitchell, Devin              12 Western Bran        19.72      22.46         1.5  1 
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.87  7/29/1994   Yolanda Johnson, Denver. CO                 
     JO Meet: J 13.87  7/29/1994   Yolanda Johnson, Denver. CO                 
    Region 3: R 13.93  7/9/2006    Jasmine Stowers, 55 Quick Strider           
                15.69  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Adewole, Tejmade             10 Hummingbi           15.88      14.96 JO S    2.9 
  2 Wade, Taylor                 D.C. Express           15.94      15.03 JO S    2.9 
  3 Jones-Hardy, Alexis          Titans                 15.23      15.19 JO S    2.9 
  4 Tape', Jacqueline            10 Columbia            15.41      15.31 JO S    2.9 
  5 Stroman, Alexis              10 Glenarden           15.57      15.36 JO S    2.9 
  6 Terrell, Anasterasia         Middle Georg           15.26      15.49 JO S    2.9 
  7 Greer, Michaela              PT Elite Tra           15.82      15.62 JO S    2.9 
  8 Davis, Desirea'              55 Carolina Rock       16.40      16.65         2.9 
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
============================================================================================
 Nat'l Youth: N   58.26  7/31/2005   Ebony Collins, Quiet Fire                 
     JO Meet: J   58.26  7/31/2005   Ebony Collins, Quiet Fire                 
    Region 3: R 1:00.39  7/12/2001   Sierra Hill, Quicksilver                  
                1:05.93  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Felton, Alyssa               Sapphire Tra         1:03.84    1:05.83QJO S              2 
  2 Caldwell, Jessica            10 Woodlawn          1:11.46    1:07.46Q                  1 
  3 Brown, Adriunna              Middle Georg         1:04.98    1:07.08Q                  2 
  4 Fogle, Paulette              10 Glenarden         1:06.10    1:07.49Q                  1 
  5 Tape', Jacqueline            10 Columbia          1:08.63    1:07.13Q                  2 
  6 Davis, Christina             55 QuickStriders     1:11.31    1:12.62Q                  1 
  7 Bethel, Lindsey              10 Marlboro          1:10.22    1:10.18q                  2 
  8 Davis, Desirea'              55 Carolina Rock     1:13.18    1:12.53q                  2 
  9 Rogers, Allison              55 SC Unattached     1:15.51    1:14.85                   1 
 10 Davis, Dominique             10 Glenarden         1:14.61    1:15.10                   1 
 11 Young, Kai                   10 Elite Tra         1:15.99    1:19.99                   2 
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N   58.26  7/31/2005   Ebony Collins, Quiet Fire                 
     JO Meet: J   58.26  7/31/2005   Ebony Collins, Quiet Fire                 
    Region 3: R 1:00.39  7/12/2001   Sierra Hill, Quicksilver                  
                1:05.93  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 Felton, Alyssa               Sapphire Tra         1:05.83    1:04.85 JO S             
  2 Brown, Adriunna              Middle Georg         1:07.08    1:05.64 JO S             
  3 Tape', Jacqueline            10 Columbia          1:07.13    1:06.45                  
  4 Caldwell, Jessica            10 Woodlawn          1:07.46    1:06.89                  
  5 Bethel, Lindsey              10 Marlboro          1:10.18    1:10.30                  
  6 Fogle, Paulette              10 Glenarden         1:07.49    1:13.44                  
  7 Davis, Desirea'              55 Carolina Rock     1:12.53    1:13.98                  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 45.45  7/30/2006   Quiet Fire, Greensboro, NC                  
     JO Meet: J 45.51  7/26/2008   26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T         
                       K Mallard, T Hines, J Mergerson, A Collier        
    Region 3: R 46.63  7/8/2006    45 Titans, 45 Titans                        
                       T Pinckney, L Styles, S White, L Williams         
                48.63  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 10 Maryland Titans  'A'                             48.97      47.60QJO S              3 
     1) Peter, Carina                   2) Torian, Camry                  
     3) Dowling, Casey                  4) Knight, India                  
     5) Ekpone, Olivia                  6) McCant, Genamarie              
  2 12 Central VA Track Field Club  'A'                 49.93      48.38QJO S              1 
     1) Carney, Taira                   2) Ford-Holland, Siobhan          
     3) Sharp, Olicia                   4) Wyche, Debresha                
     5) Harris, Angela                  6) Sharp, Olivia                  
  3 03 45 Titans  'A'                                   48.25      48.91Q                  2 
     1) Blount, Aminah                  2) Bronner, Joy                   
     3) Outland, Taylor                 4) Bell, Indiah                   
     5) Jones-Hardy, Alexis             6) Anderson, Allana               
  4 10 The 747 Track Club  'A'                          47.89      47.74QJO S              3 
     1) West, DaQuanya                  2) Jackson, Mercedes              
     3) Corley, Sharvey                 4) Lathern, Terika                
     5) Fields, Andrea                  6) Anthony, Tyonna                
  5 10 Glenarden Track Club  'A'                        48.67      48.44QJO S              1 
     1) Stroman, Alexis                 2) Mercer, Shakea                 
     3) Fogle, Paulette                 4) Owens, Amber                   
     5) Ikpeze, Whitney                 6) Beaudoin, Chanel               
  6 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      48.85      49.58Q                  2 
     1) Durden, Shaneque                2) Jordan, Morgan                 
     3) Ivey, Ashley                    4) Harrison, Courtney             
     5) Colon, Ashley                   6)                                
  7 03 45 Dynamic Speed Elite  'A'                      49.88      49.75q                  1 
     1) Camper, Tiffany                 2) Springer, Jasmin               
     3) Magwood, Amaree                 4) Pulliam, Vanita                
     5) Lindsay, Denique                6)                                
  8 03 45 D.C. Express  'A'                             49.49      49.97q                  2 
     1) Wade, Taylor                    2) Mitchell, Jessica              
     3) Woods, Alakea                   4) Stewart, Shontel               
     5) Miller, Alexandria              6) Coleman, Destiny               
  9 03 45 Sprint Athletics  'A'                         50.78      50.49                   3 
     1) Garlington, Jasmine             2) Brown, Felicia                 
     3) Griffin, Amber                  4) Terrell, Jalisa                
 10 55 Summerville Storm  'A'                           50.10      50.56                   2 
     1) Graham, Alaina                  2) Scott, Aldasia                 
     3) Thomas, Halexis                 4) Glover, RoShani                
     5) Walker, Assima                  6) Tolliver, Semaj                
 11 55 Seneca Blazers  'A'                                         50.69                   3 
     1) Holland, Kendra                 2) Washington, Talena             
     3) Mills, Alexandria               4) Holden, Dedra                  
     5) Morris, Hailey                  6)                                
 12 10 Ebenezer A.M.E. Royal Runne  'A'                 51.17      51.05                   2 
     1) Bryant, Tierra                  2) Jackson, Romerka               
     3) Martin, Lauren                  4) Scott, Jada                    
     5) Simpson, Krystal                6) Woody, Melony                  
 13 55 Lowcountry Express  'A'                          51.54      51.20                   1 
     1) Bethel, Tanisha                 2) Eady, Ashlee                   
     3) Sanderson, Nykeilia             4) Teats, Brianna                 
     5) Breidel, Amber                  6)                                
 14 03 45 Sapphire Track Club  'A'                      49.21      51.26                   3 
     1) Felton, Alyssa                  2) Mitchell, Morgan               
     3) Simmons, Sandricka              4) Ford, Jamesha                  
     5) Mason, Lucy                     6) Nash, Takeria                  
 15 55 Carolina Rockets  'A'                            51.63      51.53                   2 
     1) Brown, Maura                    2) Myers, Jordan                  
     3) Myers, Quianna                  4) Anderson, Amber                
     5) Davis, Desirea'                 6) Stroman, Kiwaya                
 16 10 Rockville Striders  'A'                          51.14      51.91                   3 
     1) Docal, Maria                    2) Brand, Molly                   
     3) Talley, Mijan                   4) Prendergast, Taylor            
     5) Sheilds, McKenzie               6) Polite, Serenah                
 -- 55 Quick Striders  'A'                              53.20         DQ                   3 
     1) Davis, Christina                2) Durham, Ruby                   
     3) Hackett, Simone                 4) Paterson, Cebriesha            
     5) Mingo, Karell                   6) Hill, Raekima                  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 45.45  7/30/2006   Quiet Fire, Greensboro, NC                  
     JO Meet: J 45.51  7/26/2008   26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T         
                       K Mallard, T Hines, J Mergerson, A Collier        
    Region 3: R 46.63  7/8/2006    45 Titans, 45 Titans                        
                       T Pinckney, L Styles, S White, L Williams         
                48.63  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 10 The 747 Track Club  'A'                          47.74      47.41 JO S             
     1) West, DaQuanya                  2) Jackson, Mercedes              
     3) Corley, Sharvey                 4) Lathern, Terika                
     5) Fields, Andrea                  6) Anthony, Tyonna                
  2 03 45 Titans  'A'                                   48.91      47.95 JO S             
     1) Bell, Indiah                    2) Blount, Aminah                 
     3) Bronner, Joy                    4) Outland, Taylor                
     5) Jones-Hardy, Alexis             6) Anderson, Allana               
  3 10 Maryland Titans  'A'                             47.60      47.98 JO S             
     1) Peter, Carina                   2) Torian, Camry                  
     3) Dowling, Casey                  4) McCant, Genamarie              
     5) Ekpone, Olivia                  6) Knight, India                  
  4 12 Central VA Track Field Club  'A'                 48.38      48.16 JO S             
     1) Harris, Angela                  2) Sharp, Olicia                  
     3) Ford-Holland, Siobhan           4) Carney, Taira                  
     5) Wyche, Debresha                 6) Sharp, Olivia                  
  5 10 Glenarden Track Club  'A'                        48.44      48.62 JO S             
     1) Stroman, Alexis                 2) Mercer, Shakea                 
     3) Ikpeze, Whitney                 4) Owens, Amber                   
     5) Fogle, Paulette                 6) Beaudoin, Chanel               
  6 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      49.58      49.12                  
     1) Durden, Shaneque                2) Harrison, Courtney             
     3) Ivey, Ashley                    4) Jordan, Morgan                 
     5) Colon, Ashley                   6)                                
  7 03 45 Dynamic Speed Elite  'A'                      49.75      49.52                  
     1) Camper, Tiffany                 2) Springer, Jasmin               
     3) Magwood, Amaree                 4) Pulliam, Vanita                
     5) Lindsay, Denique                6)                                
  8 03 45 D.C. Express  'A'                             49.97      49.96                  
     1) Wade, Taylor                    2) Mitchell, Jessica              
     3) Woods, Alakea                   4) Stewart, Shontel               
     5) Miller, Alexandria              6) Coleman, Destiny               
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:38.37  7/30/2000   United Stars, Philadelphia, PA            
                         Christina Smith, Tiffany Abney, Tiffany Bradley,  
     JO Meet: J 3:38.37  7/30/2000   United Stars, Philadelphia, PA            
                         Christina Smith, Tiffany Abney, Tiffany Bradley,  
    Region 3: R 3:47.90  7/1993      Jaguars TC                           GA   
                4:00.31  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 10 Maryland Titans  'A'                           3:53.02    3:50.26QJO S              2 
     1) Ekpone, Olivia                  2) McCant, Genamarie              
     3) Knight, India                   4) Dowling, Casey                 
     5) Stephens, Kiana                 6) Torian, Camry                  
  2 03 45 Titans  'A'                                 3:53.24    3:53.28QJO S              1 
     1) Blount, Aminah                  2) Outland, Taylor                
     3) Bronner, Joy                    4) Bell, Indiah                   
  3 10 Glenarden Track Club  'A'                      4:01.98    3:55.59QJO S              2 
     1) Davis, Dominique                2) Fogle, Paulette                
     3) Sutherland, Amber               4) Seymour, Kiah                  
     5) Mercer, Shakea                  6) Owens, Amber                   
  4 03 45 Sprint Athletics  'A'                       4:00.99    4:00.61Q                  1 
     1) Garlington, Jasmine             2) Brown, Felicia                 
     3) Griffin, Amber                  4) Terrell, Jalisa                
  5 10 The 747 Track Club  'A'                        4:13.50    4:02.99Q                  2 
     1) Anthony, Tyonna                 2) West, DaQuanya                 
     3) Jackson, Mercedes               4) Lathern, Terika                
     5) Corley, Sharvey                 6)                                
  6 03 45 Impact Athletics  'A'                       4:07.80    4:11.83Q                  1 
     1) Dye, Jamara                     2) Famble, Alayna                 
     3) Hall, Keanu                     4) Richburg, Kiana                
     5) Taylor, Simone                  6)                                
  7 03 45 D.C. Express  'A'                           4:02.34    4:03.62q                  2 
     1) Wade, Taylor                    2) Stewart, Shontel               
     3) Mitchell, Jessica               4) Woods, Alakea                  
     5) Miller, Alexandria              6) Coleman, Destiny               
  8 10 Elite Track Club  'A'                          4:20.79    4:16.83q                  1 
     1) Broady, Kayla                   2) Duverneau, Ashley              
     3) scott, Anna                     4) Williams, Alyse                
     5) Williams, Djanb                 6) Wolo, Beatrice                 
  9 10 Ebenezer A.M.E. Royal Runne  'A'               4:16.16    4:17.44                   1 
     1) Alston, Shaliah                 2) Scott, Jada                    
     3) Bryant, Tierra                  4) Jackson, Romerka               
     5) Martin, Lauren                  6) Woody, Melony                  
 10 55 Quick Striders  'A'                            4:37.47    4:28.00                   2 
     1) Davis, Christina                2) Hackett, Simone                
     3) Hill, Raekima                   4) Paterson, Cebriesha            
     5) Mingo, Karell                   6)                                
 11 55 Lowcountry Express  'A'                        4:23.49    4:48.13                   2 
     1) Bethel, Tanisha                 2) Breidel, Amber                 
     3) Teats, Brianna                  4) Sanderson, Nykeilia            
     5) Eady, Ashlee                    6)                                
 -- 55 Carolina Rockets  'A'                          4:26.38        DNF                   1 
     1) Myers, Jordan                   2) Myers, Quianna                 
     3) Stroman, Kiwaya                 4) Anderson, Amber                
     5) Brown, Maura                    6) Tarte, Sha'Tara                
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:38.37  7/30/2000   United Stars, Philadelphia, PA            
                         Christina Smith, Tiffany Abney, Tiffany Bradley,  
     JO Meet: J 3:38.37  7/30/2000   United Stars, Philadelphia, PA            
                         Christina Smith, Tiffany Abney, Tiffany Bradley,  
    Region 3: R 3:47.90  7/1993      Jaguars TC                           GA   
                4:00.31  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 10 Maryland Titans  'A'                           3:50.26    3:49.09 JO S             
     1) Ekpone, Olivia                  2) McCant, Genamarie              
     3) Knight, India                   4) Dowling, Casey                 
     5) Stephens, Kiana                 6) Torian, Camry                  
  2 03 45 Titans  'A'                                 3:53.28    3:52.28 JO S             
     1) Blount, Aminah                  2) Outland, Taylor                
     3) Bronner, Joy                    4) Bell, Indiah                   
  3 10 Glenarden Track Club  'A'                      3:55.59    3:55.24 JO S             
     1) Fogle, Paulette                 2) Sutherland, Amber              
     3) Mercer, Shakea                  4) Owens, Amber                   
     5) Davis, Dominique                6) Seymour, Kiah                  
  4 03 45 Sprint Athletics  'A'                       4:00.61    3:56.36 JO S             
     1) Garlington, Jasmine             2) Brown, Felicia                 
     3) Griffin, Amber                  4) Terrell, Jalisa                
  5 10 The 747 Track Club  'A'                        4:02.99    4:02.55                  
     1) Anthony, Tyonna                 2) Jackson, Mercedes              
     3) Corley, Sharvey                 4) Lathern, Terika                
     5) West, DaQuanya                  6)                                
  6 03 45 D.C. Express  'A'                           4:03.62    4:04.19                  
     1) Wade, Taylor                    2) Woods, Alakea                  
     3) Mitchell, Jessica               4) Stewart, Shontel               
     5) Miller, Alexandria              6) Coleman, Destiny               
  7 03 45 Impact Athletics  'A'                       4:11.83    4:09.32                  
     1) Dye, Jamara                     2) Famble, Alayna                 
     3) Hall, Keanu                     4) Richburg, Kiana                
     5) Taylor, Simone                  6)                                
  8 10 Elite Track Club  'A'                          4:16.83    4:20.13                  
     1) scott, Anna                     2) Williams, Djanb                
     3) Wolo, Beatrice                  4) Broady, Kayla                  
     5) Duverneau, Ashley               6) Williams, Alyse                
 
Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 8:54.95  2005        United Stars TC, 08-Ced Val               
                         D. Williams C. Price S. Gee B. Taylor             
     JO Meet: J 8:54.95  2005        United Stars TC, 08-Ced Val               
                         D. Williams C. Price S. Gee B. Taylor             
    Region 3: R 9:30.43  7/7/2005    10 DC Redwings, 10 DC Redwings            
                         T Jameson, M Walker, V Salcido, L Nobles          
               10:01.05  JO S
    Team                                                 Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                      9:40.00   10:02.99                  
     1) Fogle, Paulette                 2) Davis, Dominique               
     3) Seymour, Kiah                   4) Sutherland, Amber              
     5) Owens, Amber                    6) Carr, Leah                     
  2 03 45 Impact Athletics  'A'                      10:23.12   10:42.34                  
     1) Dye, Jamara                     2) Famble, Alayna                 
     3) Hall, Keanu                     4) Richburg, Kiana                
     5) Taylor, Simone                  6)                                
  3 10 Elite Track Club  'A'                         10:00.00   10:55.33                  
     1) Broady, Kayla                   2) scott, Anna                    
     3) Williams, Alyse                 4) Williams, Djanb                
     5) Wolo, Beatrice                  6) Young, Kai                     
  4 10 Hummingbird Track Club  'A'                    9:50.00   11:20.00                  
     1) Eroraha, Ajiri                  2) Grizzle, Felicia               
     3) Heying, Ruthie                  4) Mitchell, Brianna              
     5) Kylis, Melanie                  6) Nugent, Caroline               
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.82m  7/29/2007   Shanay Briscoe, 25 Northwest Fly            
     JO Meet: J 1.82m  7/29/2007   Shanay Briscoe, 25 Northwest Fly            
    Region 3: R 1.70m  7/1995      Adrianne Sims   Carolina Stars  NC          
                1.60m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Land, Mimieux                Ruff Riders            1.62m      1.67m JO S     5-05.75 
  2 Terrell, Jalisa              Sprint Athle           1.57m      1.67m JO S     5-05.75 
  3 Freeman, Bailee              10 Csa Track           1.55m      1.57m          5-01.75 
  4 Eady, Ashlee                 55 Lowcountry EX       1.51m      1.57m          5-01.75 
  5 Pavic, Katy                  10 Lightning           1.55m      1.57m          5-01.75 
  6 Glover, RoShani              55 Summerville         1.51m      1.52m          4-11.75 
  6 Colbourn, Jessica            10 Summer &            1.45m      1.52m          4-11.75 
  8 Battle, Jasmine              12 Richmond Tra        1.43m      1.52m          4-11.75 
  9 Ross, Adriana                10 Ft. Belvo           1.45m      1.47m          4-09.75 
 10 Cady, Ashley                 55 Palmetto T&F        1.41m      1.47m          4-09.75 
 11 Montgomery, Briana           10 Woodlawn            1.40m      1.47m          4-09.75 
 12 Greer, Michaela              PT Elite Tra           1.47m      1.42m          4-07.75 
 13 Jones, Antonaya              10 Summer &            1.35m      1.32m          4-04.00 
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4.01m  7/11/2008   Morgan LeLeax, New Heights GYM,LA           
     JO Meet: J 4.00m  7/29/2005   Katie Veith, Bruin TC                       
    Region 3: R 3.73m  7/9/2006    Mauri Peoples, 45 Spirit NE GA              
                3.37m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Smallwood, Sasha             10  PV Unattach        3.20m      3.33m         10-11.00 
  2 Rodkey, Sydney               45 Georgia Unatt       2.90m      3.18m         10-05.25 
  3 Oleson, Stephanie            12 Xtreme Heigh        3.28m      3.03m          9-11.25 
  3 Cady, Ashley                 55 Palmetto T&F        2.88m      3.03m          9-11.25 
  5 Lehmann, Jordana             10  PV Unattach        2.90m      2.88m          9-05.25 
  6 Loadholdt, Morgan            55 SC Unattached       2.28m      2.73m          8-11.50 
  6 Jurewicz, Katie              55 SC Unattached       2.73m      2.73m          8-11.50 
  6 Tala, Courtney               12 Virginia Unat       2.74m      2.73m          8-11.50 
  6 Wall, Megan                  10  PV Unattach        2.75m      2.73m          8-11.50 
 10 Treglia, Emily               55 SC Unattached       2.88m      2.43m          7-11.50 
 10 Carlisle, Jessica            12 Virginia Unat       2.82m      2.43m          7-11.50 
 10 Smarrelli, Gina              10 Lightning           2.33m      2.43m          7-11.50 
 10 Rogers, Allison              55 SC Unattached       2.88m      2.43m          7-11.50 
 14 Anthony, Rachael             10 Lightning           2.13m      2.13m          6-11.75 
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 6.16m  7/10/1999   Jill Bell, Cheyne, WA                       
     JO Meet: J 6.15m  8/15/1980   Kathy Harrison, East Point, GA              
    Region 3: R 5.97m  7/2000      Kemesha Whitmire Sprtnburg Strder SC        
                5.39m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Dowling, Casey               10 Maryland            4.97m      5.20m         NWI  17-00.75 
  2 Carney, Taira                12 Central VA T        5.19m      5.12m         NWI  16-09.75 
  3 Felton, Alyssa               Sapphire Tra           5.05m      5.09m         NWI  16-08.50 
  4 Brown, Adriunna              Middle Georg           5.36m      5.07m         NWI  16-07.75 
  5 Durden, Shaneque             Baldwin Coun           5.23m      4.99m         NWI  16-04.50 
  6 Glover, RoShani              55 Summerville         4.93m      4.96m         NWI  16-03.25 
  7 Freeman, Bailee              10 Csa Track           4.93m      4.95m         NWI  16-03.00 
  8 Greer, Michaela              PT Elite Tra           4.98m      4.71m         NWI  15-05.50 
  9 Stovall, Naria               12 Central VA T        4.86m      4.70m         NWI  15-05.00 
 10 Mills, Alexandria            55 SenecaBlazers       4.61m      4.68m         NWI  15-04.25 
 11 Tolliver, Semaj              55 Summerville         4.72m      4.67m         NWI  15-04.00 
 12 Campbell, Maria              10 New Wave            4.75m      4.62m         NWI  15-02.00 
 13 Lee, Javette                 12 Western Bran        4.85m      4.61m         NWI  15-01.50 
 14 Jones, Kadria                10  PV Unattach        4.66m      4.55m         NWI  14-11.25 
 14 Camp, Michaela               55 Palmetto T&F        4.65m      4.55m         NWI  14-11.25 
 16 Dantzler, Mykera             55 SC Unattached       4.51m      4.54m         NWI  14-10.75 
 17 Hill, Gabriella              The Heat Tra           4.99m      4.52m         NWI  14-10.00 
 18 Putman, Evelyn               10 Silver Sp           4.93m      4.42m         NWI  14-06.00 
 19 Williams, Tikia              12 Diamond Trac        4.72m      4.36m         NWI  14-03.75 
 20 Ford-Holland, Siobhan        12 Central VA T        5.09m      4.32m         NWI  14-02.25 
 21 Harris, Tova                 12 Diamond Trac        4.56m      4.12m         NWI  13-06.25 
 22 Hooks, Jazlyn                55 Summerville         4.58m      3.90m         NWI  12-09.50 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.53m  7/30/1983   Deanna Simmons, Decatur, IL                
     JO Meet: J 12.53m  7/30/1983   Deanna Simmons, Decatur, IL                
    Region 3: R 12.20m  7/1997      Yolanda Thompson  Rising Star TC PV        
                11.42m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Caldwell, Jessica            10 Woodlawn           10.85m     11.50m JO S    NWI  37-08.75 
  2 Rogers, Sierra               10 Nexus Tra           9.97m     11.10m         NWI  36-05.00 
  3 Ford-Holland, Siobhan        12 Central VA T       11.08m     11.03m         NWI  36-02.25 
  4 Carney, Taira                12 Central VA T       10.94m     10.92m         NWI  35-10.00 
  5 Jefferson, Erika             Xing Xing             11.17m     10.92m         NWI  35-10.00 
  6 Terrell, Anasterasia         Middle Georg          10.92m     10.91m         NWI  35-09.50 
  7 Jones, Kadria                10  PV Unattach       10.03m     10.71m         NWI  35-01.75 
  8 Montgomery, Briana           10 Woodlawn            8.97m     10.12m         NWI  33-02.50 
  9 Glover, RoShani              55 Summerville        10.85m     10.10m         NWI  33-01.75 
 10 Cox, Charisa                 12 Virginia Unat      10.20m      9.95m         NWI  32-07.75 
 11 Dantzler, Mykera             55 SC Unattached       9.55m      9.64m         NWI  31-07.50 
 12 Harris, Tova                 12 Diamond Trac        9.34m      9.28m         NWI  30-05.50 
 13 Thompson, Diyea              12 Tri-City Jet        9.56m      8.90m         NWI  29-02.50 
 -- Mitchell, Madison            45 Georgia Unatt       9.76m       FOUL                       
 -- Thomas, Halexis              55 Summerville         9.63m       FOUL                       
 -- Sharp, Olivia                12 Central VA T       11.46m       FOUL                       
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 15.19m  7/27/2001   Michelle  Carter, Ovilla, TX               
     JO Meet: J 15.19m  7/27/2001   Michelle  Carter, Ovilla, TX               
    Region 3: R 13.39m  7/15/2007   Emily Vannoy, 10 Mountain Xpre             
                11.54m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Ashe, Shelby                 Throw 1 Deep                     11.60m JO S    38-00.75 
  2 Nwala, Precious              12 Virginia Unat      10.36m     10.45m         34-03.50 
  3 Morris, Dyandra              55 SenecaBlazers       9.48m     10.34m         33-11.25 
  4 Green-Smith, Josie           Peach Valley           9.35m     10.07m         33-00.50 
  5 Stubblefield, Simone         Villa Rica T           9.47m     10.04m         32-11.25 
  6 Tucker, Kiara                12 Sonic Boom T        8.98m      9.94m         32-07.50 
  7 Slay, Tika                   Villa Rica T           9.28m      9.78m         32-01.00 
  8 Callicutt, Catherine         12 Central VA T        8.79m      9.67m         31-08.75 
  9 Phillips, Monica             Throw 1 Deep                      9.11m         29-10.75 
 10 Ale, Liz                     10 Vienna Yo           8.21m      8.91m         29-02.75 
 11 Payne, Glyneice              10 Marlboro            8.06m      8.58m         28-01.75 
 12 Salvant, Portia              55 Palmetto Spee                  7.71m         25-03.50 
 13 Morris, Jaleesa              55 SenecaBlazers       7.62m      7.65m         25-01.25 
 14 Abraham, Alexis              10 Columbia            7.73m      7.64m         25-00.75 
 15 Salcedo, Josie               12 Virginia Unat       6.96m      7.45m         24-05.50 
 16 Simmons, Ashley              55 Summerville         6.00m      6.26m         20-06.50 
 16 Mason, Autumn                10 Marlboro            6.93m      6.26m         20-06.50 
 18 Burke, Brianna               10 Cobra Tra           6.73m      6.15m         20-02.25 
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 50.12m  5/12/1997   Elizabeth Debartolo, Aurora, IL            
     JO Meet: J 46.40m  7/28/2006   Natalie Baird, 03 Loudoun Track            
    Region 3: R 44.83m  7/8/2006    Natalie Baird, 12Loudoun Track             
                36.28m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Slay, Tika                   Villa Rica T          27.65m     29.14m            95-07 
  2 Salvant, Portia              55 Palmetto Spee      27.41m     28.74m            94-03 
  3 Ashe, Shelby                 Throw 1 Deep                     28.73m            94-03 
  4 Green-Smith, Josie           Peach Valley          26.76m     28.14m            92-04 
  5 Tucker, Kiara                12 Sonic Boom T       29.27m     27.39m            89-10 
  6 Payne, Glyneice              10 Marlboro           23.90m     27.25m            89-05 
  7 Abraham, Alexis              10 Columbia           25.39m     27.15m            89-01 
  8 Stubblefield, Simone         Villa Rica T          26.95m     25.68m            84-03 
  9 Ale, Liz                     10 Vienna Yo          26.38m     23.85m            78-03 
 10 Stewart, Katharine           55 Palmetto T&F       25.67m     23.06m            75-08 
 11 Phillips, Monica             Throw 1 Deep                     22.72m            74-06 
 12 Morris, Dyandra              55 SenecaBlazers      20.84m     22.04m            72-04 
 13 Morris, Jaleesa              55 SenecaBlazers      20.25m     21.54m            70-08 
 14 Salcedo, Josie               12 Virginia Unat      21.33m     20.55m            67-05 
 15 Thompson, Diyea              12 Tri-City Jet       21.52m     19.70m            64-07 
 16 Callicutt, Catherine         12 Central VA T       18.21m     18.97m            62-03 
 17 Burke, Brianna               10 Cobra Tra          16.25m     17.33m            56-10 
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 46.53m  7/29/2000   Rachel Walker                              
     JO Meet: J 46.53m  7/29/2000   Rachel Walker                              
    Region 3: R 36.76m  7/1987      Susan Cope   Richmond TC     VA            
                34.18m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Mason, Lucy                  Sapphire Tra          28.76m     31.41m           103-01 
  2 Payne, Glyneice              10 Marlboro           23.79m     25.33m            83-01 
  3 Ale, Liz                     10 Vienna Yo          22.80m     24.28m            79-08 
  4 Slay, Tika                   Villa Rica T          29.08m     24.12m            79-02 
  5 Philips, Claire              Xing Xing             19.35m     23.70m            77-09 
  6 Stewart, Katharine           55 Palmetto T&F       21.77m     20.50m            67-03 
  7 Noel, Shanobia               Sapphire Tra          18.31m     18.44m            60-06 
  8 Mason, Autumn                10 Marlboro           17.78m     17.98m            59-00 
  9 Turner, Alexis               Carrollton            20.19m     14.93m            49-00 
 10 Burke, Brianna               10 Cobra Tra          11.54m     14.03m            46-00 
 11 Watkins, Rachel              10 Firebirds          11.30m     12.91m            42-04 
 12 Simmons, Ashley              55 Summerville                   12.31m            40-05 
 13 Abraham, Alexis              10 Columbia           12.84m     11.35m            37-03 
 
Event 420  Hammer Throw Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 46.84m  7/28/2007   Lauren Chamers, 45 Throw 1 Deep            
     JO Meet: J 46.84m  7/28/2007   Lauren Chamers, 45 Throw 1 Deep            
    Region 3: R 46.83m  7/8/2005    Allison Horner, GA Unattached              
                31.76m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Ashe, Shelby                 Throw 1 Deep                     41.68m JO S      136-09 
  2 Veatch, Ashlen               12 Virginia Unat      45.28m     38.30m JO S      125-08 
  3 Phillips, Monica             Throw 1 Deep                     34.63m JO S      113-07 
  4 Smith, Gina                  Throw 1 Deep                     32.40m JO S      106-03 
  5 Stewart, Katharine           55 Palmetto T&F       25.39m     24.20m            79-05 
 
Event 421  Heptathlon Intermediate Girls
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N  5052  7/29/2004   Shana Woods, Long Beach, CA                 
     JO Meet: J  5052  7/29/2004   Shana Woods, Long Beach, CA                 
    Region 3: R  4812  7/1986      Pam Doggett Greensboro Pacesetters   NC     
                 3962  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Land, Mimieux                Ruff Riders             3938    3636.00                  
  2 Mason, Lucy                  Sapphire Tra            3737    3551.00                  
  3 Spagnolo, Madison            12 Richmond Tra                 3462.00                  
  4 Tape', Jacqueline            10 Columbia                     3413.00                  
  5 Greer, Michaela              PT Elite Tra            3903    3324.00                  
  6 Collins, Destinee            Ruff Riders             3166    3304.00                  
  7 Jagoe, Elizabeth             10  PV Unattach                 2985.00                  
  8 Bethel, Lindsey              10 Marlboro                     2787.00                  
  9 Keller, Michelle             10  PV Unattach                 2747.00                  
 10 Ross, Adriana                10 Ft. Belvo                    2735.00                  
 11 Payne, Glyneice              10 Marlboro                     2408.00                  
 12 Reese, Bre'Nikki             Ruff Riders             2182    2363.00                  
 13 Love, Ciera                  55 PeakPerforman                2098.00                  
 
Event 421  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Intermediate Girls Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Tape', Jacqueline            10 Columbia              15.87  -2.1  1    730
  2 Mason, Lucy                  Sapphire Tra             16.00  -2.1  1    714
  3 Greer, Michaela              PT Elite Tra             16.76  -2.1  3    624
  4 Land, Mimieux                Ruff Riders              16.85  -0.9  2    614
  5 Spagnolo, Madison            12 Richmond Tra          16.88  -0.9  2    610
  6 Reese, Bre'Nikki             Ruff Riders              18.30  -2.1  3    458
  7 Collins, Destinee            Ruff Riders              18.75  -2.4  4    414
  8 Jagoe, Elizabeth             10  PV Unattach          19.17  -2.1  1    375
  9 Ross, Adriana                10 Ft. Belvo             19.49  -0.9  2    346
 10 Bethel, Lindsey              10 Marlboro              20.05  -2.1  3    298
 11 Keller, Michelle             10  PV Unattach          21.03  -2.4  4    222
 12 Love, Ciera                  55 PeakPerforman         21.06  -2.1  1    220
 13 Payne, Glyneice              10 Marlboro              22.36  -2.4  4    136
 
Event 421  Heptathlon: #2 High Jump Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Land, Mimieux                Ruff Riders              1.67m    5-05.75    818
  2 Keller, Michelle             10  PV Unattach          1.57m    5-01.75    701
  3 Ross, Adriana                10 Ft. Belvo             1.42m    4-07.75    534
  3 Spagnolo, Madison            12 Richmond Tra          1.42m    4-07.75    534
  3 Bethel, Lindsey              10 Marlboro              1.42m    4-07.75    534
  3 Collins, Destinee            Ruff Riders              1.42m    4-07.75    534
  3 Mason, Lucy                  Sapphire Tra             1.42m    4-07.75    534
  8 Greer, Michaela              PT Elite Tra             1.37m    4-06.00    481
  8 Payne, Glyneice              10 Marlboro              1.37m    4-06.00    481
 10 Tape', Jacqueline            10 Columbia              1.32m    4-04.00    429
 10 Jagoe, Elizabeth             10  PV Unattach          1.32m    4-04.00    429
 12 Love, Ciera                  55 PeakPerforman         1.27m    4-02.00    379
 -- Reese, Bre'Nikki             Ruff Riders                 NH            
 
Event 421  Heptathlon: #3 Shot Put Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mason, Lucy                  Sapphire Tra             9.47m   31-01.00    495
  2 Greer, Michaela              PT Elite Tra             9.11m   29-10.75    471
  3 Spagnolo, Madison            12 Richmond Tra          8.45m   27-08.75    428
  4 Bethel, Lindsey              10 Marlboro              8.32m   27-03.75    420
  5 Keller, Michelle             10  PV Unattach          8.10m   26-07.00    406
  6 Land, Mimieux                Ruff Riders              8.04m   26-04.50    402
  7 Collins, Destinee            Ruff Riders              7.63m   25-00.50    375
  8 Payne, Glyneice              10 Marlboro              7.62m   25-00.00    375
  9 Tape', Jacqueline            10 Columbia              7.42m   24-04.25    362
 10 Reese, Bre'Nikki             Ruff Riders              7.02m   23-00.50    336
 11 Ross, Adriana                10 Ft. Belvo             6.77m   22-02.50    320
 12 Jagoe, Elizabeth             10  PV Unattach          6.73m   22-01.00    318
 13 Love, Ciera                  55 PeakPerforman         5.76m   18-10.75    256
 
Event 421  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Intermediate Girls Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Tape', Jacqueline            10 Columbia              27.02  -2.0  2    710
  2 Greer, Michaela              PT Elite Tra             27.09  -2.0  1    704
  3 Collins, Destinee            Ruff Riders              27.39  -2.0  2    680
  4 Love, Ciera                  55 PeakPerforman         27.77  -2.0  1    649
  5 Land, Mimieux                Ruff Riders              27.83  -2.0  1    644
  6 Jagoe, Elizabeth             10  PV Unattach          28.12  -2.0  1    621
  7 Spagnolo, Madison            12 Richmond Tra          28.34  -2.0  2    604
  8 Mason, Lucy                  Sapphire Tra             28.56  -2.0  2    587
  9 Reese, Bre'Nikki             Ruff Riders              28.66  -2.0  2    580
 10 Bethel, Lindsey              10 Marlboro              28.75  -2.0  1    573
 11 Ross, Adriana                10 Ft. Belvo             29.84  -2.0  2    493
 12 Payne, Glyneice              10 Marlboro              30.04  -2.0  1    479
 13 Keller, Michelle             10  PV Unattach          30.20  -2.0  1    468
 
Event 421  Heptathlon: #5 Long Jump Intermediate Girls Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Land, Mimieux                Ruff Riders              4.79m   NWI  15-08.75    503
  2 Jagoe, Elizabeth             10  PV Unattach          4.66m   NWI  15-03.50    469
  3 Spagnolo, Madison            12 Richmond Tra          4.43m   NWI  14-06.50    411
  4 Collins, Destinee            Ruff Riders              4.42m   NWI  14-06.00    408
  5 Tape', Jacqueline            10 Columbia              4.31m   NWI  14-01.75    381
  6 Keller, Michelle             10  PV Unattach          4.24m   NWI  13-11.00    364
  7 Reese, Bre'Nikki             Ruff Riders              4.05m   NWI  13-03.50    319
  8 Ross, Adriana                10 Ft. Belvo             4.03m   NWI  13-02.75    315
  9 Love, Ciera                  55 PeakPerforman         3.98m   NWI  13-00.75    303
 10 Greer, Michaela              PT Elite Tra             3.89m   NWI  12-09.25    283
 11 Payne, Glyneice              10 Marlboro              3.86m   NWI  12-08.00    276
 12 Mason, Lucy                  Sapphire Tra             3.85m   NWI  12-07.75    274
 13 Bethel, Lindsey              10 Marlboro              3.60m   NWI  11-09.75    220
 
Event 421  Heptathlon: #6 Javelin Throw Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mason, Lucy                  Sapphire Tra            29.23m      95-11    462
  2 Spagnolo, Madison            12 Richmond Tra         27.62m      90-07    432
  3 Land, Mimieux                Ruff Riders             21.23m      69-08    312
  4 Payne, Glyneice              10 Marlboro             20.34m      66-09    295
  5 Ross, Adriana                10 Ft. Belvo            19.24m      63-01    275
  6 Reese, Bre'Nikki             Ruff Riders             18.68m      61-03    264
  7 Keller, Michelle             10  PV Unattach         18.10m      59-04    254
  8 Jagoe, Elizabeth             10  PV Unattach         18.01m      59-01    252
  9 Tape', Jacqueline            10 Columbia             16.58m      54-05    226
 10 Greer, Michaela              PT Elite Tra            16.34m      53-07    221
 11 Bethel, Lindsey              10 Marlboro             15.06m      49-05    198
 12 Collins, Destinee            Ruff Riders             13.80m      45-03    175
 13 Love, Ciera                  55 PeakPerforman        10.62m      34-10    117
 
Event 421  Heptathlon: #7 800 Meter Run Intermediate Girls Heptathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Collins, Destinee            Ruff Riders            2:27.99   2    718
  2 Tape', Jacqueline            10 Columbia            2:39.82   2    575
  3 Bethel, Lindsey              10 Marlboro            2:42.57   1    544
  4 Greer, Michaela              PT Elite Tra           2:42.93   2    540
  5 Jagoe, Elizabeth             10  PV Unattach        2:44.65   2    521
  6 Mason, Lucy                  Sapphire Tra           2:47.96   2    485
  7 Ross, Adriana                10 Ft. Belvo           2:51.14   1    452
  8 Spagnolo, Madison            12 Richmond Tra        2:52.02   2    443
  9 Reese, Bre'Nikki             Ruff Riders            2:55.75   1    406
 10 Payne, Glyneice              10 Marlboro            2:59.94   1    366
 11 Land, Mimieux                Ruff Riders            3:02.43   2    343
 12 Keller, Michelle             10  PV Unattach        3:03.65   1    332
 13 Love, Ciera                  55 PeakPerforman       3:24.02   1    174
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
     JO Meet: J 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
    Region 3: R 10.65  7/10/2005   Antonio Sales, 13 Greens Chap               
                11.07  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Pope, Marcelus               Running Pant           10.97      10.89qJO S   -1.5  4 
  2 Sanders, Brandon             55 Jump Start          10.93      10.99qJO S    0.4  1 
  3 Mitchell, Walt               12 Norfolk Real        11.13      11.07qJO S   -1.5  4 
  4 Snoddy, Broderick            Carrollton             10.89      11.10q        1.5  2 
  5 Gray, Roderque               12 Sonic Boom T        11.25      11.13q        0.4  1 
  6 Thomas, Michael              55 Lowcountry EX       11.15      11.16q        0.4  1 
  7 Dove, Brian                  12 Nova AC             11.60      11.18q       -1.4  3 
  8 Brown, Eric                  Titans                 11.21      11.29q       -1.4  3 
  9 Britt, Cyrus                 10 Hummingbi           11.30      11.31         1.5  2 
 10 Jacobs III, Levern           10 Track Exp           11.18      11.34         1.5  2 
 11 Haywood, Devin               10 Firebirds           11.35      11.39        -1.5  4 
 12 Foster, Christopher          55 Jump Start          11.32      11.40         0.4  1 
 13 Woodard, Jermaine            10 Firebirds           11.16      11.41         1.5  2 
 14 Holloway, Tyler              12 Norfolk Real        11.64      11.48        -1.5  4 
 15 Sutton, Sean                 10 Rockville           11.19      11.50         0.4  1 
 16 Lipkins, Stacy               10 Southern            11.23      11.59        -1.5  4 
 17 Bailey, Walter               10 Hummingbi           11.00      11.64        -1.4  3 
 18 Walker, Jake                 10 Glenarden           11.40      11.69        -1.4  3 
 18 Nwosu, Bryant                10 Bowie Boy           11.20      11.69        -1.5  4 
 20 White, Vance                 55 Lowcountry EX       11.67      11.74         0.4  1 
 21 Coates, Joshua               55 QuickStriders       11.90      11.82         1.5  2 
 22 Mends, Edwin                 12 Virginia Spe        11.92      11.83        -1.5  4 
 23 Geohaghan, Ronald            55 Lowcountry EX       11.79      11.85         1.5  2 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
     JO Meet: J 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
    Region 3: R 10.65  7/10/2005   Antonio Sales, 13 Greens Chap               
                11.07  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Pope, Marcelus               Running Pant           10.89      10.60 JO S    2.2 
  2 Sanders, Brandon             55 Jump Start          10.99      10.63 JO S    2.2 
  3 Snoddy, Broderick            Carrollton             11.10      10.70 JO S    2.2 
  4 Mitchell, Walt               12 Norfolk Real        11.07      10.92 JO S    2.2 
  5 Gray, Roderque               12 Sonic Boom T        11.13      11.03 JO S    2.2 
  6 Brown, Eric                  Titans                 11.29      11.09         2.2 
  7 Thomas, Michael              55 Lowcountry EX       11.16      11.11         2.2 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 21.10  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: J 21.10  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Region 3: R 21.39  7/15/2007   Fuqawn Green, 13 Track Eastern              
                22.20  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Sanders, Brandon             55 Jump Start          22.05      21.95QJO S    0.1  2 
  2 Gray, Roderque               12 Sonic Boom T        22.53      22.65Q       -0.4  1 
  3 Thomas, Michael              55 Lowcountry EX       22.46      22.68Q        0.2  3 
  4 Sutton, Sean                 10 Rockville           22.05      22.92Q       -0.4  4 
  5 Pope, Marcelus               Running Pant           22.49      22.41q        0.1  2 
  6 Brown, Eric                  Titans                 22.82      22.54q        0.1  2 
  7 Snoddy, Broderick            Carrollton             21.96      22.95q       -0.4  1 
  8 Lipkins, Stacy               10 Southern            22.66      23.01q        0.1  2 
  9 Walker, Jake                 10 Glenarden           22.62      23.22        -0.4  4 
 10 Woodard, Jermaine            10 Firebirds           22.69      23.24         0.2  3 
 11 Walker, Christopher          10 Glenarden           22.81      23.29         0.2  3 
 12 Foster, Christopher          55 Jump Start          23.04      23.30        -0.4  1 
 13 Jeter, Jarad                 55 QuickStriders       23.26      23.36        -0.4  4 
 14 Marsh, Stephen               10 Citi Trac           23.00      23.45        -0.4  1 
 15 Dove, Brian                  12 Nova AC             23.48      23.51         0.1  2 
 16 Cherry, Devante              12 Western Bran        24.21      23.67         0.1  2 
 17 Jarrett, Fabian              12 Fia Ministri        23.79      23.72         0.2  3 
 18 Brooks, Shaquana             10 Glenarden           22.60      24.10        -0.4  1 
 19 Jones, DeAndre'              55 Palmetto T&F        24.42      24.14        -0.4  1 
 20 Bailey, Immanuel             12 Richmond Hea        24.42      24.41        -0.4  1 
 21 Venning, Dezmon              55 Lowcountry EX       23.57      24.44         0.2  3 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 21.10  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: J 21.10  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Region 3: R 21.39  7/15/2007   Fuqawn Green, 13 Track Eastern              
                22.20  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Sanders, Brandon             55 Jump Start          21.95      21.25 JO S    4.1 
  2 Snoddy, Broderick            Carrollton             22.95      21.58 JO S    4.1 
  3 Pope, Marcelus               Running Pant           22.41      21.72 JO S    4.1 
  4 Gray, Roderque               12 Sonic Boom T        22.65      21.76 JO S    4.1 
  5 Sutton, Sean                 10 Rockville           22.92      21.99 JO S    4.1 
  6 Brown, Eric                  Titans                 22.54      22.02 JO S    4.1 
  7 Thomas, Michael              55 Lowcountry EX       22.68      22.77         4.1 
  8 Lipkins, Stacy               10 Southern            23.01      22.83         4.1 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: J 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Region 3: R 47.25  7/1997      James Graham         Hummingbirds TC PV     
                49.75  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Mingo, Byron                 55 Jump Start          50.19      49.54QJO S              2 
  2 Winn-King, Shaquille         Titans                 50.86      50.13Q                  3 
  3 Page, Champ                  10 Track Exp           50.24      50.33Q                  1 
  4 White, Christian             10 Glenarden           50.58      49.93Q                  2 
  5 Johnson, Sequan              10 The 747 T           51.18      50.39Q                  1 
  6 Parks, Nicholas              Titans                 50.92      51.32Q                  3 
  7 Walker, Christopher          10 Glenarden           51.29      50.59q                  2 
  8 Jones, DeAndre'              55 Palmetto T&F        52.27      51.60q                  1 
  9 Thomas, Adrian               12 Virginia Unat       50.96      52.03                   2 
 10 Ashbourne, Corey             Titans                 50.43      52.08                   1 
 11 Williams, Tevin              55 Lowcountry EX       52.41      52.16                   2 
 12 Margolis, Seth               10 Maryland            52.63      52.44                   3 
 13 Goldsmith, Daveon            55 Myrtle Beach        53.01      52.90                   2 
 14 Brooks, Shaquana             10 Glenarden           52.50      54.29                   3 
 15 Scott, Erik                  12 Track-757           52.16      56.08                   2 
 16 Miller, Darnnell             12 Track-757           52.17      59.00                   1 
 17 Lofton, Jaquon               12 Track-757           53.82    1:03.53                   1 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: J 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Region 3: R 47.25  7/1997      James Graham         Hummingbirds TC PV     
                49.75  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 Page, Champ                  10 Track Exp           50.33      49.04 JO S             
  2 Mingo, Byron                 55 Jump Start          49.54      49.10 JO S             
  3 White, Christian             10 Glenarden           49.93      49.44 JO S             
  4 Winn-King, Shaquille         Titans                 50.13      49.75 JO S             
  5 Johnson, Sequan              10 The 747 T           50.39      50.17                  
  6 Walker, Christopher          10 Glenarden           50.59      50.50                  
  7 Parks, Nicholas              Titans                 51.32      50.87                  
  8 Jones, DeAndre'              55 Palmetto T&F        51.60      53.37                  
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 1:50.51  7/28/2007   Howard Shepard, 26 Texas Stars T          
     JO Meet: J 1:50.51  7/28/2007   Howard Shepard, 26 Texas Stars T          
    Region 3: R 1:55.47  7/1998      Clark Payne          Quicksilver     GA   
                2:06.28  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Hawkins, De'Marea            Titans               1:59.56    1:59.25 JO S             
  2 Thornton, Cameron            Titans               2:03.35    1:59.74 JO S             
  3 Ashbourne, Corey             Titans               1:59.83    2:00.20 JO S             
  4 Gaither, Thomas              10 Glenarden         2:01.84    2:01.17 JO S             
  5 Walker, Benjamin             12 Nova AC           2:04.67    2:01.96 JO S             
  6 Ringo, Evan                  12 Track-757         2:03.85    2:02.08 JO S             
  7 Ajayi, Jeffrey               10 Hummingbi         2:02.30    2:03.19 JO S             
  8 Erickson, Austin             Northside Re         2:02.85    2:03.77 JO S             
  9 Mingo, Byron                 55 Jump Start        2:04.45    2:04.05 JO S             
 10 Goldsmith, Daveon            55 Myrtle Beach      2:10.06    2:06.93                  
 11 Carpenter, Austin            Titans               2:05.09    2:07.99                  
 12 Goings, Eric                 55 Myrtle Beach      2:06.88    2:08.30                  
 13 Gibson, Bradley              55 Jump Start                   2:10.25                  
 14 Brady, Riley                 12 Central VA T      2:10.36    2:11.37                  
 15 Shokunbi, Fola               10 Rockville         2:05.83    2:12.03                  
 16 Cooks, John                  55 Cheraw            2:15.52    2:18.13                  
 17 Alston, Nazell               10 Glenarden         2:14.50    2:28.37                  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:54.02  7/29/2007   Nathan Mathabane, 13 unattached           
     JO Meet: J 3:54.02  7/29/2007   Nathan Mathabane, 13 unattached           
    Region 3: R 4:06.13  7/1998      Clark Payne          Quicksilver     GA   
                4:11.32  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Thornton, Cameron            Titans               4:28.76    4:15.21                  
  2 Walker, Benjamin             12 Nova AC           4:27.96    4:16.34                  
  3 Jenkins, Joshua              Newroc Rocke         4:20.06    4:16.96                  
  4 Erickson, Austin             Northside Re         4:30.18    4:19.08                  
  5 Washington, Antonio          10 The 747 T         4:33.48    4:28.81                  
  6 Johnson, Onyx                10 Glenarden         4:40.57    4:30.68                  
  7 Smith, Nicolas               10  PV Unattach      4:35.36    4:31.46                  
  8 Goings, Eric                 55 Myrtle Beach      4:31.71    4:36.04                  
  9 Brown, Wendall               10  PV Unattach      4:41.16    4:37.53                  
 10 Amaya, Gerardo               10 Bowie Boy         4:38.73    4:42.50                  
 11 Slavik, Kenneth              Lanier Runni         4:34.52    4:44.19                  
 12 Ringo, Evan                  12 Track-757         4:32.58    4:45.03                  
 13 Panzica, Matthew             12 Nova AC           4:33.01    4:46.11                  
 14 Clarke, Miles                55 Mt Pleasant       5:03.05    5:01.72                  
 15 Alston, Nazell               10 Glenarden         4:52.80    5:24.41                  
 16 Green, Brandon               55 SC Unattached     5:31.31    5:31.25                  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
     JO Meet: J 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
    Region 3: R 8:55.53  7/8/2006    Ryan Hill, 13Unattached                   
                9:19.22  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Jenkins, Joshua              Newroc Rocke         9:24.53    9:26.02                  
  2 Erickson, Austin             Northside Re        10:10.10    9:42.66                  
  3 Walker, Benjamin             12 Nova AC           9:50.66    9:42.83                  
  4 Hadley, Greg                 10  PV Unattach     10:01.18    9:48.00                  
  5 Slavik, Kenneth              Lanier Runni        10:16.50    9:50.30                  
  6 Brown, Wendall               10  PV Unattach     10:07.72   10:02.93                  
  7 Duboyce, Patrick             10 Lightning         9:59.96   10:04.98                  
  8 Colin, Cristian              Impact Athle        10:17.95   10:11.77                  
  9 Alvarez, Gabriel             Impact Athle        10:28.55   10:12.19                  
 10 Byars, Roderick              D.C. Express        10:26.94   10:24.29                  
 11 Amaya, Gerardo               10 Bowie Boy        10:16.26   10:28.34                  
 12 Valero, daniel               10  PV Unattach     10:26.34   10:41.40                  
 13 Newberry, Mark               12 Nova AC          10:56.73   10:50.17                  
 14 Clarke, Miles                55 Mt Pleasant      11:03.69   11:29.12                  
 15 Green, Brandon               55 SC Unattached    11:53.30   12:25.47                  
 
Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================================================
 Nat'l Youth: N 6:02.84  7/31/1988   Jason Brown, Provo, UT                    
     JO Meet: J 6:02.84  7/31/1988   Jason Brown, Provo, UT                    
    Region 3: R 6:36.90  7/7/2006    Mark McFall, 55 Palmetto TC               
                6:44.75  JO S
    Name              Year Team                    Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Jenkins, Joshua        Newroc Rocke         6:49.45    6:49.18                  
  2 Levy, Duane            10 Marlboro         10:00.00    7:27.56                  
  3 Duboyce, Patrick       10 Lightning        10:00.00    7:30.55                  
  4 Brown, Walter          Kennworth Tr                    7:49.92                  
  5 Parran, Darnell        10 Gideonite        10:00.00    7:56.59                  
  6 Hall, Brandon          10 Marlboro         10:00.00    8:13.26                  
  7 Gall, Scheaa           10 Marlboro         10:00.00   10:05.20                  
 
Event 457  3000 Meter Race Walk Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 12:55.18  8/1/1999    Tristan Ruoss, Fayetteville, Ak          
     JO Meet: J 12:55.18  8/1/1999    Tristan Ruoss, Fayetteville, Ak          
    Region 3: R 16:57.34  7/11/2008   Jonathan Hallman, 45 GA Unattached       
                19:47.16  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Hallman, Jonathan            45 Georgia Unatt               18:29.82 JO S             
  2 Webb, Garion                 12 Virginia Unat    25:20.82   25:37.63                  
  3 Davis, Nehemiah              55 Classics TC      29:24.56   27:32.78                  
 -- Gall, Scheaa                 10 Marlboro         22:00.00         DQ                  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
     JO Meet: J 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
    Region 3: R 14.00  7/10/2005   Johnny Dutch, 13 Jr Striders                
                18.12  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Jonathan              Carrollton             14.31      14.67QJO S   -0.9  1 
  2 Savage, Cornelius            Titans                 14.52      15.40QJO S   -0.4  2 
  3 Burton, Kashief              10 Woodlawn            15.59      15.84QJO S   +0.0  3 
  4 Chavous, Andrew              55 Palmetto T&F        15.60      15.48QJO S   -0.4  2 
  5 Crawley, Nigel               10 Ft. Belvo           15.10      15.64QJO S   -0.9  1 
  6 Dobbs, Nathan                Titans                 15.51      15.91QJO S   +0.0  3 
  7 Smith, Kyle                  10 Marlboro            15.49      15.91qJO S   -0.9  1 
  8 Robinson, Andre              Spirit Alpha           17.15      16.06qJO S   -0.9  1 
  9 Gourdine, Brandon            55 Lowcountry EX       16.71      16.27 JO S   +0.0  3 
 10 Wallace, Desmond             55 Carolina Rock       15.91      16.30 JO S   -0.4  2 
 11 Robinson, Edward             10 Columbia            15.51      16.39 JO S   -0.4  2 
 12 Robinson, Christopher        55 SenecaGliders       16.82      16.66 JO S   -0.4  2 
 13 Lights, Matthew              55 QuickStriders       19.67      16.67 JO S   +0.0  3 
 14 Lee, Kareem                  10 Cavalier            15.83      17.02 JO S   -0.9  1 
 15 Dingle, Dominique            55 Lowcountry EX       18.44      17.26 JO S   +0.0  3 
 16 Baugh, Brandon               12 Diamond Trac        16.26      20.95        +0.0  3 
 17 Hurd, Anthony                12 Track-757           16.89      21.55        -0.9  1 
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
     JO Meet: J 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
    Region 3: R 14.00  7/10/2005   Johnny Dutch, 13 Jr Striders                
                18.12  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Jones, Jonathan              Carrollton             14.67      14.44 JO S    1.2 
  2 Savage, Cornelius            Titans                 15.40      14.78 JO S    1.2 
  3 Crawley, Nigel               10 Ft. Belvo           15.64      15.15 JO S    1.2 
  4 Smith, Kyle                  10 Marlboro            15.91      15.17 JO S    1.2 
  5 Burton, Kashief              10 Woodlawn            15.84      15.30 JO S    1.2 
  6 Chavous, Andrew              55 Palmetto T&F        15.48      15.38 JO S    1.2 
  7 Dobbs, Nathan                Titans                 15.91      15.62 JO S    1.2 
  8 Robinson, Andre              Spirit Alpha           16.06      15.86 JO S    1.2 
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 51.56  7/30/2006   William Wynne, 03 Titans                    
     JO Meet: J 51.56  7/30/2006   William Wynne, 03 Titans                    
    Region 3: R 52.09  7/10/2005   Johnny Dutch, 13 Jr Striders                
                59.33  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Chavous, Andrew              55 Palmetto T&F        57.41      58.10QJO S              3 
  2 Savage, Cornelius            Titans                 55.97      58.23QJO S              2 
  3 Sykes, Malcolm               10 Glenarden         1:01.25      58.57QJO S              1 
  4 Jones-Craven, Darius         Xing Xing              59.13      59.19QJO S              2 
  5 Jones, Jonathan              Carrollton             57.74      59.47Q                  3 
  6 Lights, Matthew              55 QuickStriders       59.29    1:00.39Q                  1 
  7 Smith, Kyle                  10 Marlboro          1:01.03    1:00.39q                  2 
  8 Dobbs, Nathan                Titans               1:01.92    1:01.01q                  2 
  9 Ferguson, Taurean            Running Pant         1:00.11    1:01.04                   2 
 10 Gourdine, Brandon            55 Lowcountry EX     1:03.01    1:01.91                   3 
 11 Robinson, Edward             10 Columbia          1:00.83    1:01.99                   3 
 12 Crawley, Nigel               10 Ft. Belvo         1:01.19    1:02.12                   1 
 13 Hurd, Anthony                12 Track-757         1:00.70    1:03.05                   3 
 14 Robinson, Christopher        55 SenecaGliders     1:04.47    1:03.77                   1 
 15 Moseley, Michael             55 Palmetto T&F      1:07.28    1:06.06                   2 
 16 Baugh, Brandon               12 Diamond Trac      1:05.66    1:06.07                   1 
 17 Wallace, Desmond             55 Carolina Rock     1:03.84    1:07.01                   3 
 18 Johnson, David               12 Charlottesvi      1:09.41    1:11.57                   3 
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 51.56  7/30/2006   William Wynne, 03 Titans                    
     JO Meet: J 51.56  7/30/2006   William Wynne, 03 Titans                    
    Region 3: R 52.09  7/10/2005   Johnny Dutch, 13 Jr Striders                
                59.33  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 Savage, Cornelius            Titans                 58.23      55.23 JO S             
  2 Jones, Jonathan              Carrollton             59.47      56.40 JO S             
  3 Chavous, Andrew              55 Palmetto T&F        58.10      56.59 JO S             
  4 Sykes, Malcolm               10 Glenarden           58.57      57.34 JO S             
  5 Jones-Craven, Darius         Xing Xing              59.19      58.85 JO S             
  6 Smith, Kyle                  10 Marlboro          1:00.39      59.25 JO S             
  7 Dobbs, Nathan                Titans               1:01.01    1:00.04                  
  8 Lights, Matthew              55 QuickStriders     1:00.39    1:00.95                  
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 40.90  7/27/1997   Los Angeles Jets, Los Angeles, CA           
                       Daniel Mentuhotep, Warren Rogers, Dashaun McCullou
     JO Meet: J 40.90  7/27/1997   Los Angeles Jets, Los Angeles, CA           
                       Daniel Mentuhotep, Warren Rogers, Dashaun McCullou
    Region 3: R 41.90  7/10/2004   45 Baldwin County Jets, Baldwin Coun        
                       K Wright, T Edwards, D Marshall, B Nolly          
                45.94  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                        43.59      43.53QJO S              2 
     1) Mercer, Robert                  2) Young, Dalonte                 
     3) Walker, Jake                    4) Harris, Kendall                
     5) Howard, Kiivone                 6) Walker, Christopher            
  2 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     44.10      44.17QJO S              3 
     1) Lewis, Darius                   2) Woodard, Jermaine              
     3) Haywood, Devin                  4) Walters, Mike                  
  3 10 Hummingbird Track Club  'A'                      43.92      44.57QJO S              1 
     1) Ajayi, Jeffrey                  2) Aromire, Adeboye               
     3) Smith, Khalil                   4) Raglind, Leeandrer             
     5) Williams, Michael               6) Booze, Joshua                  
  4 55 Lowcountry Express  'A'                          45.42      43.65QJO S              2 
     1) Geohaghan, Ronald               2) Thomas, Michael                
     3) Venning, Dezmon                 4) White, Vance                   
     5) Williams, Tevin                 6)                                
  5 10 Full Speed Athletics  'A'                        44.17      44.46QJO S              3 
     1) White, Demetrius                2) Anderson, Blake                
     3) Williams, David                 4) Harps, Neil                    
     5) Parks, Sterling                 6) Carr, Isaac                    
  6 12 Track-757  'A'                                   44.98      45.02QJO S              1 
     1) Lofton, Jaquon                  2) Miller, Darnnell               
     3) Reid, Malcolm                   4) Scott, Erik                    
  7 10 Bowie Boys & Girls Club Tra  'A'                 44.38      44.47qJO S              2 
     1) Nwosu, Bryant                   2) Hendy, Jeremiah                
     3) Amaya, Gerardo                  4) Coleman, William               
     5) Riley, Joshua                   6) Jalloh, Mohamed                
  8 55 Quick Striders  'A'                              52.85      45.55qJO S              3 
     1) Harrison, Antonio               2) Jeter, Jarad                   
     3) Sanders, Treyvon                4) Coates, Joshua                 
     5) Killingsworth, Nicklaus         6) Lewis, Danquez                 
  9 12 Track-757  'B'                                   49.51      45.87 JO S              2 
     1) Hurd, Anthony                   2) Ayot, Jaquan                   
     3) Whaley, Ronniere                4) White, Denzel                  
     5) Graham, Tavon                   6)                                
 10 12 Norfolk Real Deal TC  'A'                        43.62      46.18                   1 
     1) Coleman, Joel                   2) Burke, Justin                  
     3) Hill, Joseph                    4) Holloway, Tyler                
     5) Keith, Austin                   6) Mitchell, Walt                 
 11 55 Lowcountry Express  'B'                          47.17      46.19                   3 
     1) Gourdine, Brandon               2) Hamilton, Mardriquez           
     3) Shuler, Matthew                 4) Williams, Tevin                
 12 55 Lowcountry Express  'C'                          48.78      46.48                   1 
     1) Tait, Shomari                   2) Williams, Garriet              
     3) Dingle, Dominique               4) Muhammad, Rashad               
 13 03 45 Etowah  'A'                                   46.69      46.82                   2 
     1) Wheaton, Devonte                2) Walton, Ian                    
     3) Goodman, Brandon                4) Burns, Barrett                 
 14 55 Georgetown Track Club  'A'                       49.81      47.57                   3 
     1) Keith, Bernard                  2) Singleton, Jamie               
     3) Smith, Sajahra                  4) White, Tyron                   
     5) White, Darrryl                  6)                                
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 40.90  7/27/1997   Los Angeles Jets, Los Angeles, CA           
                       Daniel Mentuhotep, Warren Rogers, Dashaun McCullou
     JO Meet: J 40.90  7/27/1997   Los Angeles Jets, Los Angeles, CA           
                       Daniel Mentuhotep, Warren Rogers, Dashaun McCullou
    Region 3: R 41.90  7/10/2004   45 Baldwin County Jets, Baldwin Coun        
                       K Wright, T Edwards, D Marshall, B Nolly          
                45.94  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 10 Glenarden Track Club  'A'                        43.53      43.43 JO S             
     1) Mercer, Robert                  2) Young, Dalonte                 
     3) Walker, Jake                    4) Walker, Christopher            
     5) Howard, Kiivone                 6) Harris, Kendall                
  2 55 Lowcountry Express  'A'                          43.65      43.80 JO S             
     1) Geohaghan, Ronald               2) Thomas, Michael                
     3) Venning, Dezmon                 4) White, Vance                   
     5) Williams, Tevin                 6)                                
  3 10 Full Speed Athletics  'A'                        44.46      43.90 JO S             
     1) White, Demetrius                2) Anderson, Blake                
     3) Williams, David                 4) Harps, Neil                    
     5) Parks, Sterling                 6) Carr, Isaac                    
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     44.17      44.06 JO S             
     1) Lewis, Darius                   2) Woodard, Jermaine              
     3) Haywood, Devin                  4) Walters, Mike                  
  5 10 Hummingbird Track Club  'A'                      44.57      44.37 JO S             
     1) Ajayi, Jeffrey                  2) Aromire, Adeboye               
     3) Britt, Cyrus                    4) Booze, Joshua                  
  6 55 Quick Striders  'A'                              45.55      44.44 JO S             
     1) Coates, Joshua                  2) Harrison, Antonio              
     3) Jeter, Jarad                    4) Sanders, Treyvon               
     5) Killingsworth, Nicklaus         6) Lewis, Danquez                 
  7 12 Track-757  'A'                                   45.02      44.64 JO S             
     1) Lofton, Jaquon                  2) Miller, Darnnell               
     3) Reid, Malcolm                   4) Scott, Erik                    
 -- 10 Bowie Boys & Girls Club Tra  'A'                 44.47         DQ                  
     1) Nwosu, Bryant                   2) Hendy, Jeremiah                
     3) Coleman, William                4) Riley, Joshua                  
     5) Amaya, Gerardo                  6) Jalloh, Mohamed                
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:13.40  7/29/2001   New Horizon "A", Georgia                  
                         Lawrence Jackson, Cedric Goodman, Reginald Withers
     JO Meet: J 3:13.40  7/29/2001   New Horizon "A", Georgia                  
                         Lawrence Jackson, Cedric Goodman, Reginald Withers
    Region 3: R 3:15.96  7/9/2006    45 Titans, 45 Titans                      
                3:38.44  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 12 Norfolk Real Deal TC  'A'                      3:28.26    3:21.56QJO S              1 
     1) Coleman, Joel                   2) Burke, Justin                  
     3) Hill, Joseph                    4) Holloway, Tyler                
     5) Keith, Austin                   6) Mitchell, Walt                 
  2 10 Track Express Track Club  'A'                  3:30.42    3:22.68QJO S              2 
     1) Jacobs III, Levern              2) Johnson, Rasaan                
     3) Page, Champ                     4) Brooks, Garland                
     5) Branch, Alim Sharrieff          6) butler, gregory                
  3 03 45 Titans  'A'                                 3:19.73    3:25.09QJO S              3 
     1) Parks, Nicholas                 2) Ashbourne, Corey               
     3) Savage, Cornelius               4) Winn-King, Shaquille           
     5) Thornton, Cameron               6) Hawkins, De'Marea              
  4 55 Jump Start Athletics  'A'                      3:27.18    3:21.89QJO S              1 
     1) Foster, Christopher             2) Griddine, Rickey               
     3) Gibson, Douglas                 4) Mingo, Byron                   
     5) Sanders, Brandon                6) Gibson, Bradley                
  5 10 Glenarden Track Club  'A'                      3:26.10    3:23.27QJO S              2 
     1) Gaither, Thomas                 2) Young, Dalonte                 
     3) Walker, Christopher             4) Anderson, Demetrius            
     5) Davis, Barge                    6) Young, Jhiles                  
  6 12 Track-757  'A'                                 3:33.87    3:29.28QJO S              3 
     1) Miller, Darnnell                2) Lofton, Jaquon                 
     3) Ringo, Evan                     4) Scott, Erik                    
  7 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:34.82    3:25.65qJO S              1 
     1) Ajayi, Jeffrey                  2) Aromire, Adeboye               
     3) Bailey, Walter                  4) Smith, Khalil                  
     5) Wilson, Octavius                6) Sullivan, Christopher          
  8 10 Glenarden Track Club  'B'                      3:32.68    3:31.30qJO S              3 
     1) Johnson, Onyx                   2) Bussie, Rahim                  
     3) Brooks, Shaquana                4) Howard, Kiivone                
     5)                                 6) Harris, Kendall                
  9 10 Full Speed Athletics  'A'                      3:35.18    3:32.75 JO S              2 
     1) White, Demetrius                2) Anderson, Blake                
     3) Carr, Isaac                     4) Brown, Jerome                  
     5) Harps, Neil                     6) Parks, Sterling                
 10 10 Rockville Striders  'A'                        3:36.48    3:34.92 JO S              3 
     1) Sutton, Sean                    2) Gongbay, Crusoe                
     3) Hamilton, David                 4) Crutchfield, Eli               
     5) Tallerico, Thomas               6) Angel, Zachary                 
 11 03 45 Impact Athletics  'A'                       3:43.30    3:38.98                   2 
     1) Thomas, Kemoi                   2) Shelton, Stephon               
     3) Peterkin, Andre                 4) Martin, LaVonte                
     5) Coleman, Taylor                 6) Alvarez, Gabriel               
 12 55 Quick Striders  'A'                            3:46.74    3:39.20                   3 
     1) Coates, Joshua                  2) Lewis, Danquez                 
     3) Jeter, Jarad                    4) Killingsworth, Nicklaus        
     5) Lights, Matthew                 6) Sanders, Treyvon               
 13 55 Palmetto Track & Field  'A'                    3:43.27    3:39.78                   1 
     1) Chavous, Andrew                 2) Jones, DeAndre'                
     3) Moseley, Michael                4) Scafe, Tarik                   
     5) Soto, Joshua                    6)                                
 14 55 Lowcountry Express  'A'                        3:42.55    3:43.07                   1 
     1) Hamilton, Mardriquez            2) Shuler, Matthew                
     3) Tait, Shomari                   4) Gourdine, Brandon              
     5) White, Vance                    6) Williams, Tevin                
 15 12 Track-757  'B'                                 3:41.33    3:44.57                   2 
     1) Reid, Malcolm                   2) Hurd, Anthony                  
     3) Ayot, Jaquan                    4) White, Denzel                  
 16 55 Georgetown Track Club  'A'                     4:03.41    3:55.82                   3 
     1) Keith, Bernard                  2) Singleton, Jamie               
     3) Smith, Sajahra                  4) White, Tyron                   
     5) White, Darrryl                  6)                                
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:13.40  7/29/2001   New Horizon "A", Georgia                  
                         Lawrence Jackson, Cedric Goodman, Reginald Withers
     JO Meet: J 3:13.40  7/29/2001   New Horizon "A", Georgia                  
                         Lawrence Jackson, Cedric Goodman, Reginald Withers
    Region 3: R 3:15.96  7/9/2006    45 Titans, 45 Titans                      
                3:38.44  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 12 Norfolk Real Deal TC  'A'                      3:21.56    3:18.37 JO S             
     1) Burke, Justin                   2) Coleman, Joel                  
     3) Hill, Joseph                    4) Mitchell, Walt                 
     5) Keith, Austin                   6) Holloway, Tyler                
  2 03 45 Titans  'A'                                 3:25.09    3:18.51 JO S             
     1) Ashbourne, Corey                2) Harris, Anthony                
     3) Parks, Nicholas                 4) Savage, Cornelius              
     5) Thornton, Cameron               6) Hawkins, De'Marea              
  3 55 Jump Start Athletics  'A'                      3:21.89    3:20.38 JO S             
     1) Mingo, Byron                    2) Sanders, Brandon               
     3) Gibson, Bradley                 4) Foster, Christopher            
     5) Gibson, Douglas                 6) Griddine, Rickey               
  4 10 Glenarden Track Club  'A'                      3:23.27    3:20.82 JO S             
     1) Gaither, Thomas                 2) Sykes, Malcolm                 
     3) Walker, Christopher             4) White, Christian               
  5 10 Track Express Track Club  'A'                  3:22.68    3:22.73 JO S             
     1) Jacobs III, Levern              2) Johnson, Rasaan                
     3) Page, Champ                     4) Brooks, Garland                
     5) Branch, Alim Sharrieff          6) butler, gregory                
  6 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:25.65    3:29.84 JO S             
     1) Ajayi, Jeffrey                  2) Aromire, Adeboye               
     3) Bailey, Walter                  4) Britt, Cyrus                   
     5) Wilson, Octavius                6) Sullivan, Christopher          
  7 12 Track-757  'A'                                 3:29.28    3:31.22 JO S             
     1) Miller, Darnnell                2) Lofton, Jaquon                 
     3) Ringo, Evan                     4) Scott, Erik                    
  8 10 Glenarden Track Club  'B'                      3:31.30    3:33.18 JO S             
     1) Johnson, Onyx                   2) Bussie, Rahim                  
     3) Brooks, Shaquana                4) Howard, Kiivone                
     5) Harris, Kendall                 6) Walker, Jake                   
 
Event 462  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 7:41.30  7/25/2007   12 26 Texas Stars Track Club,, 26 Texas St
                         E Gosset, J Burkley, H Shepard, K Payne           
     JO Meet: J 7:41.30  7/25/2007   12 26 Texas Stars Track Club,, 26 Texas St
                         E Gosset, J Burkley, H Shepard, K Payne           
    Region 3: R 8:05.55  7/7/2005    10 Hummingbird Track Club, 10 Hummingbird 
                         B Carthan, P Iwugo, l lawal, A Taylor             
                8:40.73  JO S
    Team                                                 Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 03 45 Titans  'A'                                 8:14.26    8:14.44 JO S             
     1) Ashbourne, Corey                2) Carpenter, Austin              
     3) Hawkins, De'Marea               4) Thornton, Cameron              
  2 10 Rockville Striders  'A'                        8:20.00    8:21.50 JO S             
     1) Hamilton, David                 2) Shokunbi, Fola                 
     3) Tallerico, Thomas               4) Angel, Zachary                 
     5) Gongbay, Crusoe                 6) Sutton, Sean                   
  3 03 45 Titans  'B'                                 8:43.28    8:27.05 JO S             
     1) Harris, Anthony                 2) Parks, Nicholas                
     3) Washington, Cameron             4) Winn-King, Shaquille           
     5) Brown, Eric                     6) Savage, Cornelius              
  4 10 Track Express Track Club  'A'                  8:05.00    8:30.98 JO S             
     1) Branch, Alim Sharrieff          2) Brooks, Garland                
     3) Page, Champ                     4) Carroll-Roye, Warren Dean      
     5) Quarles, Zachary                6) Dozier, Shamir                 
  5 10 Glenarden Track Club  'A'                      8:00.00    8:37.05 JO S             
     1) Gaither, Thomas                 2) Johnson, Onyx                  
     3) Robinson-McCoy, Jalen           4) Bussie, Rahim                  
     5) Harrison, Christian             6)                                
  6 12 Track-757  'A'                                 9:02.02    9:06.40                  
     1) Ringo, Evan                     2) White, Denzel                  
     3) Graham, Tavon                   4) Inman, Zachary                 
     5) Miller, Darnnell                6)                                
  7 03 45 Impact Athletics  'A'                       9:45.72    9:15.45                  
     1) Alvarez, Gabriel                2) Colin, Cristian                
     3) Shelton, Stephon                4) Thomas, Kemoi                  
     5) Martin, LaVonte                 6) Peterkin, Andre                
  8 10 Hummingbird Track Club  'A'                    8:20.00    9:25.66                  
     1) Ajayi, Jeffrey                  2) Booze, Joshua                  
     3) Bowser, Desmond                 4) Smith, Khalil                  
  9 10 Marlboro Boys & Girls Club  'A'                8:28.00    9:42.47                  
     1) Mitchell, Randall               2) Smith, Kyle                    
     3) Levy, Duane                     4) Hall, Brandon                  
     5) Harris, Walter                  6)                                
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 2.15m  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
     JO Meet: J 2.15m  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
    Region 3: R 2.05m  7/1988      Shane Haney     Winder TC       GA          
                1.87m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Muzzio, William              10  PV Unattach        1.95m      1.95m JO S     6-04.75 
  2 Goodman, Brandon             Etowah                 1.82m      1.90m JO S     6-02.75 
  3 Hendy, Jeremiah              10 Bowie Boy           1.85m      1.85m          6-00.75 
  4 Grant, Vedall                10 Marlboro            1.65m      1.80m          5-10.75 
  5 Mercer, Robert               10 Glenarden           1.70m      1.75m          5-08.75 
  6 Scott, Erik                  12 Track-757           1.73m      1.70m          5-07.00 
  6 Burton, Kashief              10 Woodlawn            1.65m      1.70m          5-07.00 
  8 Thomas, Jordan               Sprint Athle           1.72m      1.70m          5-07.00 
  9 Lee, Kareem                  10 Cavalier            1.65m      1.65m          5-05.00 
 10 Ayot, Jaquan                 12 Track-757           1.73m      1.65m          5-05.00 
 11 Reid, Malcolm                12 Track-757           1.68m      1.65m          5-05.00 
 12 Walton, Ian                  Etowah                 1.57m      1.60m          5-03.00 
 13 Schoultz, Austin             55 Palmetto T&F        1.50m      1.60m          5-03.00 
 14 Brown, Kalin                 55 Florence TC         1.45m      1.55m          5-01.00 
 15 Clarke, Miles                55 Mt Pleasant         1.35m      1.50m          4-11.00 
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 5.12m  7/9/1994    Jacob Davis, San Antonio, TX                
     JO Meet: J 4.88m  7/25/1987   Jason Lavender, Wichita Falls, TX           
    Region 3: R 4.60m  7/12/2001   Chase Shealy, Carolina Extreme T & F        
                4.15m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Squibbs, Brett               55 SC Unattached                  3.92m         12-10.25 
  2 Linta, II, Jeffrey           55 SC Unattached       3.63m      3.77m         12-04.50 
  3 Pillow, Christopher          12 Aim High Pol        4.42m      3.77m         12-04.50 
  4 Mercer, Robert               10 Glenarden           3.35m      3.77m         12-04.50 
  5 Cooks, John                  55 Cheraw              3.33m      3.47m         11-04.50 
  6 Gagliano, Josh               55 SC Unattached       2.88m      3.32m         10-10.75 
  7 Ferguson, Matthew            55 Palmetto T&F        3.03m      3.32m         10-10.75 
  8 Sabharwal, Nicolas           10 DC Speed            1.00m      2.59m          8-06.00 
  9 Gall, Scheaa                 10 Marlboro            1.00m      2.42m          7-11.25 
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 7.35m  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ             
     JO Meet: J 7.35m  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ             
    Region 3: R 7.30m  7/1999      Reginald McCutchen  Golden Wings GA         
                6.60m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Geohaghan, Ronald            55 Lowcountry EX       6.12m      6.87m JO S    NWI  22-06.50 
  2 King, Andrew                 10 Citi Trac           6.59m      6.75m JO S    NWI  22-01.75 
  3 Keith, Austin                12 Norfolk Real        6.65m      6.72m JO S    NWI  22-00.75 
  4 Harper, Derek                Quicksilver            6.20m      6.69m JO S    NWI  21-11.50 
  5 Jones, Jonathan              Carrollton             6.78m      6.66m JO S    NWI  21-10.25 
  6 Boyd, Carnell                Baldwin Coun           5.90m      6.55m         NWI  21-06.00 
  7 Howard, Darion               Peach Valley           6.25m      6.44m         NWI  21-01.50 
  8 Walters, Mike                10 Firebirds           5.73m      6.41m         NWI  21-00.50 
  9 Hylton, Robert               10  PV Unattach        5.81m      6.18m         NWI  20-03.50 
 10 Geter, II, Antonio           55 Palmetto Spee       6.07m      6.10m         NWI  20-00.25 
 11 Brown, Bryson                55 Upstate T&F         6.42m      6.06m         NWI  19-10.75 
 12 Whaley, Ronniere             12 Track-757           6.23m      6.00m         NWI  19-08.25 
 13 Gibson, Bradley              55 Jump Start                     5.95m         NWI  19-06.25 
 13 Wallace, Desmond             55 Carolina Rock       5.98m      5.95m         NWI  19-06.25 
 15 Grant, Kyle                  New Horizon            6.33m      5.88m         NWI  19-03.50 
 16 Roe, James                   12 Virginia Unat       5.78m      5.80m         NWI  19-00.50 
 17 Lee, Kareem                  10 Cavalier            5.62m      5.77m         NWI  18-11.25 
 18 Robinson, Edward             10 Columbia            5.77m      5.67m         NWI  18-07.25 
 19 Lofton, Jaquon               12 Track-757           5.84m      5.65m         NWI  18-06.50 
 20 Gibson, Douglas              55 Jump Start          5.82m      5.52m         NWI  18-01.50 
 21 Nwosu, Bryant                10 Bowie Boy           6.35m      5.51m         NWI  18-01.00 
 -- Coleman, William             10 Bowie Boy           5.83m       FOUL                       
 -- Hall, Raymond                55 Upstate T&F         5.65m       FOUL                       
 -- Bates, Jamarian              12 Diamond Trac        5.92m       FOUL                       
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 15.08m  7/29/1995   Chris Hercules, Palatine, IL               
     JO Meet: J 15.08m  7/29/1995   Chris Hercules, Palatine, IL               
    Region 3: R 15.18m  7/1987      Tyrell Taitt East Coast Classic  NC        
                13.27m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Rouse, Camaray               Carrollton            13.58m     13.31m JO S    NWI  43-08.00 
  2 Crawley, Nigel               10 Ft. Belvo          11.51m     13.01m         NWI  42-08.25 
  3 Johnson, David               12 Charlottesvi       13.29m     12.82m         NWI  42-00.75 
  4 Boyd, Carnell                Baldwin Coun          12.72m     12.80m         NWI  42-00.00 
  5 Gibson, Bradley              55 Jump Start                    12.72m         NWI  41-08.75 
  6 Bates, Jamarian              12 Diamond Trac       12.25m     12.53m         NWI  41-01.50 
  7 Roe, James                   12 Virginia Unat      12.19m     12.52m         NWI  41-01.00 
  8 Gibson, Douglas              55 Jump Start         12.67m     12.51m         NWI  41-00.50 
  9 Moore, Andre                 12 Diamond Trac       12.43m     12.02m         NWI  39-05.25 
 10 Smith, Kyle                  10 Marlboro           11.76m     11.99m         NWI  39-04.00 
 11 Whaley, Ronniere             12 Track-757          11.59m     11.90m         NWI  39-00.50 
 12 Smith-Brown, Brendan         55 Palmetto T&F       11.32m     11.50m         NWI  37-08.75 
 13 Martinez, Christos           45 Georgia Unatt      10.01m     10.65m         NWI  34-11.25 
 -- Mitchell, Randall            10 Marlboro           11.58m       FOUL                       
 -- Robinson, Edward             10 Columbia           11.89m       FOUL                       
 -- Brown, Bryson                55 Upstate T&F        12.92m       FOUL                       
 -- Geohaghan, Ronald            55 Lowcountry EX      13.10m       FOUL                       
 -- Clark, Brooklyn              55 Upstate T&F        10.86m       FOUL                       
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 19.29m  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene OR                   
     JO Meet: J 19.29m  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene OR                   
    Region 3: R 16.88m  7/14/2007   Sean Stanley, 10 Firebirds AC              
                14.68m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Spencer, Devin               12 Virginia Unat      12.35m     13.41m         44-00.00 
  2 Lynch, Thomas                10 Pioneer A          12.80m     12.48m         40-11.50 
  3 Hines, D'Andre               55 Summerville        12.54m     12.03m         39-05.75 
  4 Thompson, Clifton            12 Tri-City Jet       12.22m     11.61m         38-01.25 
  5 Nealey, LaDarius             Cheetahs              11.27m     11.55m         37-10.75 
  6 Grant, Vedall                10 Marlboro           11.14m     11.32m         37-01.75 
  7 Mincey, Emmanuel             Villa Rica T          11.09m     11.26m         36-11.50 
  8 Loe, Nathan                  Throw 1 Deep                     10.79m         35-05.00 
  9 Reed, Jon-Paul               Throw 1 Deep                     10.61m         34-09.75 
 10 Crowley, Connor              10 Glenarden          10.00m     10.41m         34-02.00 
 11 Moseley, Michael             55 Palmetto T&F       10.05m     10.18m         33-04.75 
 12 Perry, Gregory               10 Marlboro            9.55m      9.90m         32-05.75 
 13 Abraham, Alonzo              10 Columbia            9.55m      9.65m         31-08.00 
 14 Lewis, Jamel                 10 Bowie Boy           9.69m      8.87m         29-01.25 
 15 Schoultz, Devin              55 Palmetto T&F        7.98m      8.38m         27-06.00 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 54.58m  7/26/2007   Daniel Block, 07 21 Unattached             
     JO Meet: J 54.58m  7/26/2007   Daniel Block, 07 21 Unattached             
    Region 3: R 48.09m  7/15/2007   Charleton Laughlin, 55 Summerville         
                43.33m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Thompson, Clifton            12 Tri-City Jet       43.65m     45.12m JO S      148-00 
  2 Venning, Dezmon              55 Lowcountry EX      44.05m     44.89m JO S      147-03 
  3 Lynch, Thomas                10 Pioneer A          36.57m     40.46m           132-09 
  4 Robinson, Christopher        55 SenecaGliders      33.80m     32.83m           107-08 
  5 Nealey, LaDarius             Cheetahs              27.54m     32.25m           105-10 
  6 Hines, D'Andre               55 Summerville        33.29m     32.20m           105-08 
  7 Webb, Garion                 12 Virginia Unat      32.62m     31.95m           104-10 
  8 Crowley, Connor              10 Glenarden          30.53m     30.73m           100-10 
  9 Rafanan, Ryan                55 Palmetto T&F       26.53m     29.73m            97-06 
 10 Mincey, Emmanuel             Villa Rica T          27.10m     29.04m            95-03 
 11 Crutchfield, Eli             10 Rockville          25.59m     27.44m            90-00 
 12 Abraham, Alonzo              10 Columbia           27.57m     27.28m            89-06 
 13 Dee, Kristjan                55 Mt Pleasant        23.59m     23.69m            77-09 
 14 Schoultz, Devin              55 Palmetto T&F       24.72m     21.41m            70-03 
 15 Boyer, Kyle                  Kennworth Tr          21.77m     19.31m            63-04 
 16 Lewis, Jamel                 10 Bowie Boy          19.56m     18.31m            60-01 
 17 Harris, Walter               10 Marlboro           19.73m     16.90m            55-05 
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 60.96m  7/26/2007   Alex Cartwright, 13 Salem Track            
     JO Meet: J 60.96m  7/26/2007   Alex Cartwright, 13 Salem Track            
    Region 3: R 58.82m  7/1996      Brian Kovar West End Striders  VA          
                47.72m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Wells, Aaron                 12 Virginia Unat      41.04m     46.23m           151-08 
  2 Venning, Dezmon              55 Lowcountry EX      40.34m     42.39m           139-01 
  3 Moseley, Michael             55 Palmetto T&F       37.87m     38.38m           125-11 
  4 Rouse, Camaray               Carrollton            29.90m     37.69m           123-08 
  5 Thompson, Clifton            12 Tri-City Jet       33.34m     37.28m           122-04 
  6 Robinson, Christopher        55 SenecaGliders      37.59m     33.82m           110-11 
  7 Mincey, Emmanuel             Villa Rica T          31.90m     31.77m           104-03 
  8 Hines, D'Andre               55 Summerville        32.69m     31.22m           102-05 
  9 Schoultz, Devin              55 Palmetto T&F       31.59m     29.07m            95-04 
 10 Perry, Gregory               10 Marlboro           25.88m     28.82m            94-07 
 11 Harris, Walter               10 Marlboro           28.27m     27.66m            90-09 
 12 Crowley, Connor              10 Glenarden          27.05m     27.61m            90-07 
 13 Nealey, LaDarius             Cheetahs              22.23m     20.76m            68-01 
 14 Webb, Garion                 12 Virginia Unat      20.65m     20.35m            66-09 
 15 Abraham, Alonzo              10 Columbia           19.60m     17.25m            56-07 
 
Event 470  Hammer Throw Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 63.73m  7/22/2008   Bradley Bolton, 33 Wildcats TC             
     JO Meet: J 63.73m  7/22/2008   Bradley Bolton, 33 Wildcats TC             
    Region 3: R 52.73m  7/8/2004    David Schiedt, Throw 1 Deep                
                39.55m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Reed, Jon-Paul               Throw 1 Deep                     42.39m JO S      139-01 
  2 Loe, Nathan                  Throw 1 Deep                     36.95m           121-03 
  3 Rafanan, Ryan                55 Palmetto T&F       27.13m     31.03m           101-10 
 
Event 471  Decathlon 800g Intermediate Boys
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N  6896  7/29/1998   Tim Morse, Shoreline, WA                    
     JO Meet: J  6896  7/29/1998   Tim Morse, Shoreline, WA                    
    Region 3: R  5820  7/12/2001   Kalen Schiedt, Northside Red Runners        
                   48  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Robinson, Andre              Spirit Alpha            4766    4815.00 JO S             
  2 Smith, Kyle                  10 Marlboro                     4783.00 JO S             
  3 Robinson, Edward             10 Columbia                     4697.00 JO S             
  4 Taylor, Justin               Ruff Riders             4338    4655.00 JO S             
  5 Thomas, Jordan               Sprint Athle            4566    4362.00 JO S             
  6 Grant, Vedall                10 Marlboro                     3989.00 JO S             
  7 Polite, Frederick            Ruff Riders             3601    3746.00 JO S             
  8 Mitchell, Randall            10 Marlboro                     3616.00 JO S             
  9 Perry, Gregory               10 Marlboro                     1729.00 JO S             
 
Event 471  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Robinson, Edward             10 Columbia              12.23  -2.9  3    606
  2 Taylor, Justin               Ruff Riders              12.24  -1.9  1    605
  3 Polite, Frederick            Ruff Riders              12.32  -2.9  3    589
  4 Robinson, Andre              Spirit Alpha             12.36  -1.9  1    582
  5 Smith, Kyle                  10 Marlboro              12.42  -2.9  3    571
  6 Thomas, Jordan               Sprint Athle             12.43  -1.9  2    569
  7 Mitchell, Randall            10 Marlboro              12.44  -1.9  2    567
  8 Grant, Vedall                10 Marlboro              12.87  -2.9  3    490
  9 Levy, Duane                  10 Marlboro              13.39  -1.9  2    404
 10 Perry, Gregory               10 Marlboro              14.35  -1.9  1    264
 
Event 471  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Taylor, Justin               Ruff Riders              6.10m   NWI  20-00.25    608
  2 Robinson, Andre              Spirit Alpha             5.71m   NWI  18-09.00    525
  3 Robinson, Edward             10 Columbia              5.59m   NWI  18-04.25    500
  4 Smith, Kyle                  10 Marlboro              5.55m   NWI  18-02.50    492
  5 Mitchell, Randall            10 Marlboro              5.49m   NWI  18-00.25    479
  6 Thomas, Jordan               Sprint Athle             5.41m   NWI  17-09.00    463
  7 Grant, Vedall                10 Marlboro              5.20m   NWI  17-00.75    421
  8 Polite, Frederick            Ruff Riders              5.06m   NWI  16-07.25    394
  9 Levy, Duane                  10 Marlboro              4.40m   NWI  14-05.25    273
 10 Perry, Gregory               10 Marlboro              3.03m   NWI   9-11.25     69
 
Event 471  Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robinson, Edward             10 Columbia             12.24m   40-02.00    621
  2 Grant, Vedall                10 Marlboro             10.40m   34-01.50    510
  3 Thomas, Jordan               Sprint Athle            10.07m   33-00.50    490
  4 Perry, Gregory               10 Marlboro              9.50m   31-02.00    456
  5 Smith, Kyle                  10 Marlboro              9.18m   30-01.50    437
  6 Mitchell, Randall            10 Marlboro              9.08m   29-09.50    431
  7 Robinson, Andre              Spirit Alpha             9.03m   29-07.50    428
  8 Taylor, Justin               Ruff Riders              9.01m   29-06.75    426
  9 Polite, Frederick            Ruff Riders              8.15m   26-09.00    375
 10 Levy, Duane                  10 Marlboro              7.28m   23-10.75    324
 
Event 471  Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Grant, Vedall                10 Marlboro              1.82m    5-11.50    644
  2 Taylor, Justin               Ruff Riders              1.77m    5-09.75    602
  2 Smith, Kyle                  10 Marlboro              1.77m    5-09.75    602
  4 Thomas, Jordan               Sprint Athle             1.72m    5-07.75    560
  5 Robinson, Andre              Spirit Alpha             1.67m    5-05.75    520
  6 Robinson, Edward             10 Columbia              1.62m    5-03.75    480
  7 Polite, Frederick            Ruff Riders              1.52m    4-11.75    404
  7 Mitchell, Randall            10 Marlboro              1.52m    4-11.75    404
  9 Perry, Gregory               10 Marlboro              1.47m    4-09.75    367
  9 Levy, Duane                  10 Marlboro              1.47m    4-09.75    367
 
Event 471  Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Polite, Frederick            Ruff Riders              54.84   2    605
  2 Smith, Kyle                  10 Marlboro              55.17   1    592
  3 Taylor, Justin               Ruff Riders              56.26   2    549
  4 Thomas, Jordan               Sprint Athle             57.14   1    516
  5 Robinson, Andre              Spirit Alpha             57.26   2    511
  6 Robinson, Edward             10 Columbia              57.61   2    498
  7 Grant, Vedall                10 Marlboro              58.56   1    463
  8 Mitchell, Randall            10 Marlboro              58.58   2    463
  9 Levy, Duane                  10 Marlboro              59.31   1    437
 10 Perry, Gregory               10 Marlboro            1:19.68   2      7
 
Event 471  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Smith, Kyle                  10 Marlboro              16.08  -1.1  4    724
  2 Robinson, Andre              Spirit Alpha             16.49  -1.1  4    679
  3 Robinson, Edward             10 Columbia              16.74  -1.4  1    652
  4 Thomas, Jordan               Sprint Athle             17.52  -1.1  2    571
  5 Grant, Vedall                10 Marlboro              18.12  -1.4  1    513
  6 Mitchell, Randall            10 Marlboro              18.78  -1.1  2    452
  7 Taylor, Justin               Ruff Riders              19.55  -1.3  5    386
  8 Polite, Frederick            Ruff Riders              20.68  -1.4  1    297
  9 Levy, Duane                  10 Marlboro              23.70  -1.1  4    116
 -- Perry, Gregory               10 Marlboro                DNF  -1.3  5 
 
Event 471  Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robinson, Andre              Spirit Alpha            29.15m      95-08    448
  2 Grant, Vedall                10 Marlboro             28.95m      95-00    444
  3 Robinson, Edward             10 Columbia             26.50m      86-11    396
  4 Smith, Kyle                  10 Marlboro             25.20m      82-08    371
  5 Perry, Gregory               10 Marlboro             23.75m      77-11    343
  6 Taylor, Justin               Ruff Riders             23.13m      75-11    331
  7 Polite, Frederick            Ruff Riders             19.08m      62-07    255
  8 Thomas, Jordan               Sprint Athle            19.06m      62-06    254
  9 Mitchell, Randall            10 Marlboro             18.35m      60-02    241
 10 Levy, Duane                  10 Marlboro             16.01m      52-06    198
 
Event 471  Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thomas, Jordan               Sprint Athle             2.96m    9-08.50    347
  2 Robinson, Andre              Spirit Alpha             2.75m    9-00.25    298
  2 Robinson, Edward             10 Columbia              2.75m    9-00.25    298
  4 Taylor, Justin               Ruff Riders              2.14m    7-00.25    167
  4 Polite, Frederick            Ruff Riders              2.14m    7-00.25    167
  6 Grant, Vedall                10 Marlboro              1.83m    6-00.00    109
  7 Smith, Kyle                  10 Marlboro              1.69m    5-06.50     84
  8 Mitchell, Randall            10 Marlboro              1.68m    5-06.00     83
 -- Perry, Gregory               10 Marlboro                 NH            
 -- Levy, Duane                  10 Marlboro                 NH            
 
Event 471  Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robinson, Edward             10 Columbia             33.71m     110-07    352
  2 Taylor, Justin               Ruff Riders             33.28m     109-02    346
  3 Robinson, Andre              Spirit Alpha            32.71m     107-04    338
  4 Polite, Frederick            Ruff Riders             27.70m      90-10    267
  5 Smith, Kyle                  10 Marlboro             27.07m      88-10    258
  6 Perry, Gregory               10 Marlboro             24.54m      80-06    223
  7 Mitchell, Randall            10 Marlboro             22.08m      72-05    189
  8 Thomas, Jordan               Sprint Athle            21.88m      71-09    187
  9 Grant, Vedall                10 Marlboro             19.51m      64-00    155
 
Event 471  Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Kyle                  10 Marlboro            4:44.49     652
  2 Taylor, Justin               Ruff Riders            4:47.31     635
  3 Robinson, Andre              Spirit Alpha           5:13.22     486
  4 Thomas, Jordan               Sprint Athle           5:28.77     405
  5 Polite, Frederick            Ruff Riders            5:31.26     393
  6 Mitchell, Randall            10 Marlboro            5:49.86     307
  7 Robinson, Edward             10 Columbia            5:52.81     294
  8 Grant, Vedall                10 Marlboro            6:06.01     240
 -- Perry, Gregory               10 Marlboro                DNF  
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
     JO Meet: J 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Region 3: R 11.48  7/12/2008   Chalonda Goodman, 45 New Horizon            
                11.97  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Pinckney, Takeia             Titans                 11.72      11.92QJO S   -2.0  6 
  2 Scott, Aurieyall             10 The 747 T           11.88      11.96QJO S    0.2  3 
  3 Prior, Alycia                Sapphire Tra                      12.20Q       -1.4  1 
  4 Alabi, Oluwafun Milayo       10 Columbia                       12.31Q       -1.4  5 
  5 Allen, Haley                 45 Georgia Unatt       12.20      12.35Q       -0.8  4 
  6 Williams, Courtney           55 Palmetto T&F        12.59      12.86Q       -1.3  2 
  7 Toatley, Maderia             New Horizon            12.31      12.21q       -2.0  6 
  8 Harts, Priscilla             55 Myrtle Beach        12.24      12.34q        0.2  3 
  9 Vaughn, Desiree              10 Woodlawn            12.38      12.39         0.2  3 
 10 Mitchell, Amber              12 Western Bran        12.42      12.41        -1.4  1 
 11 Wolf, Katie                  10 The 747 T           11.89      12.42        -1.4  5 
 12 Owens, Antavia               55 QuickStriders                  12.52         0.2  3 
 13 Delaney, Asia                55 QuickStriders       12.48      12.65        -0.8  4 
 14 McGhee, Morgan               New Horizon            12.22      12.71        -1.4  5 
 15 Spencer, Dezrae              55 QuickStriders       12.62      12.72        -2.0  6 
 16 Johnson, Turquoia            10 Firebirds           12.63      12.77        -2.0  6 
 17 Brown, Shauniece             10 Nexus Tra           12.54      12.79         0.2  3 
 18 Dendy, Ebsalom               55 QuickStriders       12.48      12.81        -0.8  4 
 19 Whittle, Alicia              Panther Prid           12.49      12.82        -1.4  1 
 20 Kimpson, Kianna              10 New Wave            12.65      12.91        -1.3  2 
 21 Oden, TiTi                   10 Columbia                       12.92        -1.3  2 
 22 Fulgham, Sarah               12 Central VA T        12.99      13.01        -1.4  1 
 23 Clark, Courtney              10 Firebirds           12.73      13.04         0.2  3 
 23 Howard, Jerica               55 Lowcountry EX                  13.04        -0.8  4 
 25 Jones, Jasmine               10 Hummingbi           12.90      13.12        -1.4  5 
 26 Williams, Chatise            12 Tri-City Jet        13.38      13.35        -0.8  4 
 27 Crutchfield, Adrienne        10 Rockville           12.40      13.44        -1.4  5 
 28 Robinson, Eboni              12 Central VA T        13.41      13.48        -1.4  1 
 29 Daniels, Michelle            55 Classics TC                    13.88        -2.0  6 
 30 Green, Gabrielle             12 Pathfinders         13.53      13.91        -1.4  5 
 -- Ellis, Lauren                55 QuickStriders                 X12.50         0.2  3 
 -- Taylor, Kristy               45 Georgia Unatt                 X13.47        -1.4  1 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
     JO Meet: J 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Region 3: R 11.48  7/12/2008   Chalonda Goodman, 45 New Horizon            
                11.97  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Pinckney, Takeia             Titans                 11.92      11.49 JO S    2.7 
  2 Scott, Aurieyall             10 The 747 T           11.96      11.59 JO S    2.7 
  3 Prior, Alycia                Sapphire Tra           12.20      11.82 JO S    2.7 
  4 Allen, Haley                 45 Georgia Unatt       12.35      11.97 JO S    2.7 
  5 Alabi, Oluwafun Milayo       10 Columbia            12.31      12.06         2.7 
  6 Toatley, Maderia             New Horizon            12.21      12.13         2.7 
  7 Williams, Courtney           55 Palmetto T&F        12.86      12.60         2.7 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.24  7/26/2007   Victoria Jordan, 26 Dallas Gold T           
     JO Meet: J 23.24  7/26/2007   Victoria Jordan, 26 Dallas Gold T           
    Region 3: R 23.77  7/1997      Amber Robinson New Carrolton B&G    PV      
                24.35  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 King, Jawanda                Sapphire Tra           24.34      24.57Q       -1.8  2 
  2 Pinckney, Takeia             Titans                            24.62Q        0.4  3 
  3 Wolf, Katie                  10 The 747 T           24.18      25.07Q       -0.1  6 
  4 Adetu, Lola                  10 Glenarden           24.70      25.47Q       -2.0  5 
  5 Yuille, Marie                10 Columbia            25.31      25.89Q        0.1  4 
  6 Sogbesan, Ekindayo           10 New Wave            25.57      26.03Q       -1.0  1 
  7 Linson, Nakia                Sapphire Tra           25.22      25.12q       -0.1  6 
  8 Alabi, Oluwafun Milayo       10 Columbia                       25.23q       -1.8  2 
  9 Toatley, Maderia             New Horizon            25.95      25.42         0.4  3 
 10 Allen, Haley                 45 Georgia Unatt       25.22      25.45        -1.8  2 
 11 Vaughn, Desiree              10 Woodlawn            25.56      25.61         0.4  3 
 12 Coleman, Dorehn              10 Columbia            25.33      25.71        -0.1  6 
 13 Brown, Shauniece             10 Nexus Tra           25.29      26.06         0.1  4 
 14 Lott, Jaime                  12 Sonic Boom T        26.60      26.12        -1.8  2 
 15 Wright, Melonie              12 Sonic Boom T        27.22      26.41        -2.0  5 
 16 Howard, Jerica               55 Lowcountry EX                  26.53        -1.0  1 
 17 Williams, Courtney           55 Palmetto T&F        26.16      26.54         0.1  4 
 18 Lott, Jaquonna               12 Sonic Boom T        27.23      26.70        -1.0  1 
 19 Jones, Jasmine               10 Hummingbi           25.00      26.73         0.4  3 
 20 Hunter, Ashley               55 QuickStriders       27.09      26.74        -2.0  5 
 21 Jordan, Jessica              12 Charlottesvi        26.73      26.79        -1.0  1 
 21 Spencer, Dezrae              55 QuickStriders       26.06      26.79         0.1  4 
 23 Lewis, Maya                  10 Marlboro                       26.84         0.4  3 
 24 Oden, TiTi                   10 Columbia                       27.03         0.1  4 
 25 Crutchfield, Adrienne        10 Rockville           25.00      27.42        -1.0  1 
 26 Richardson, Briana           10 Ebenezer            26.00      27.58        -1.8  2 
 27 Daniels, Michelle            55 Classics TC                    29.22        -2.0  5 
 -- Ellis, Lauren                55 QuickStriders                 X25.68        -0.1  6 
 -- Taylor, Kristy               45 Georgia Unatt                 X28.24        -1.0  1 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.24  7/26/2007   Victoria Jordan, 26 Dallas Gold T           
     JO Meet: J 23.24  7/26/2007   Victoria Jordan, 26 Dallas Gold T           
    Region 3: R 23.77  7/1997      Amber Robinson New Carrolton B&G    PV      
                24.35  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Pinckney, Takeia             Titans                 24.62      23.66 JO S    3.2 
  2 King, Jawanda                Sapphire Tra           24.57      23.79 JO S    3.2 
  3 Linson, Nakia                Sapphire Tra           25.12      24.35 JO S    3.2 
  4 Wolf, Katie                  10 The 747 T           25.07      24.41         3.2 
  5 Adetu, Lola                  10 Glenarden           25.47      24.78         3.2 
  6 Yuille, Marie                10 Columbia            25.89      25.09         3.2 
  7 Alabi, Oluwafun Milayo       10 Columbia            25.23      25.50         3.2 
  8 Sogbesan, Ekindayo           10 New Wave            26.03      26.03         3.2 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson, Buffalo, NY              
     JO Meet: J 51.45  8/2/1981    Erica Harris, Gig Harbor, WA                
    Region 3: R 52.92  7/1997      Demetria Washington Fayett Flyer    NC      
                56.11  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Navas, Jessica               10 Hummingbi           55.10      57.59Q                  4 
  2 Sogbesan, Ekindayo           10 New Wave            57.28      57.87Q                  1 
  3 Whittle, Alicia              Panther Prid           57.41      58.18Q                  3 
  4 Williams, Asia               12 Central VA T        57.91      58.52Q                  2 
  5 Taylor, Crystal              Quicksilver            58.04      57.61q                  4 
  6 Coleman, Dorehn              10 Columbia            57.88      58.18q                  1 
  7 Pearson, Amber               12 Diamond Trac        57.76      58.63q                  3 
  8 Pinkston, Alyxandra          Dynamic Spee           59.33      58.70q                  3 
  9 Wright, Melonie              12 Sonic Boom T      1:00.45      59.44                   4 
 10 Lott, Jaime                  12 Sonic Boom T        59.08      59.76                   3 
 11 Yuille, Marie                10 Columbia            59.45    1:00.21                   1 
 12 Howard, Jerica               55 Lowcountry EX                1:00.80                   4 
 13 Spencer, Dezrae              55 QuickStriders     1:00.41    1:01.88                   4 
 14 Lott, Jaquonna               12 Sonic Boom T      1:00.40    1:01.92                   2 
 15 Wessinger, Micah             55 SC Unattached     1:01.82    1:02.96                   3 
 16 Scott, Jasmine               10 Firebirds         1:00.87    1:03.35                   2 
 17 Richardson, Briana           10 Ebenezer          1:02.00    1:03.89                   1 
 -- Ellis, Lauren                55 QuickStriders                 X56.85                   4 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson, Buffalo, NY              
     JO Meet: J 51.45  8/2/1981    Erica Harris, Gig Harbor, WA                
    Region 3: R 52.92  7/1997      Demetria Washington Fayett Flyer    NC      
                56.11  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 Sogbesan, Ekindayo           10 New Wave            57.87      56.24                  
  2 Navas, Jessica               10 Hummingbi           57.59      56.80                  
  3 Pinkston, Alyxandra          Dynamic Spee           58.70      57.25                  
  4 Whittle, Alicia              Panther Prid           58.18      57.39                  
  5 Taylor, Crystal              Quicksilver            57.61      57.54                  
  6 Pearson, Amber               12 Diamond Trac        58.63      57.94                  
  7 Coleman, Dorehn              10 Columbia            58.18      58.05                  
  8 Williams, Asia               12 Central VA T        58.52    1:02.09                  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 2:05.27  7/30/2005   Sarah Bowman, Indianapolis, IN            
     JO Meet: J 2:07.73  7/30/1994   Tamieka Grizzle, Bronx. NY                
    Region 3: R 2:10.40  7/11/2003   Georgia Kloss, Unattached                 
                2:25.51  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Farmer, Yvonne               55 QuickStriders                2:19.18 JO S             
  2 Wessinger, Micah             55 SC Unattached     2:35.83    2:21.19 JO S             
  3 Conway, Kelly                Worldwide Tr         2:21.98    2:21.81 JO S             
  4 Jones, Ariana                12 Nova AC           2:27.17    2:24.35 JO S             
  5 Smith, Soyong                Sapphire Tra         2:24.46    2:24.44 JO S             
  6 Palmer, Asia                 Worldwide Tr         2:18.09    2:24.57 JO S             
  7 Hymon, Lauren                12 Western Bran                 2:27.67                  
  8 Morris, Brittanie            10 Firebirds         2:38.44    2:27.74                  
  9 Cormier, Ashley              10  PV Unattach      2:26.39    2:31.91                  
 10 Stewart, Ashley              12 Tri-City Jet      2:46.42    2:37.43                  
 11 Wakefield, Sada              10 Glenarden         2:30.62    2:38.83                  
 12 Williams, Torii              10 DC Speed          2:42.51    2:43.90                  
 13 Fields, Demetria             12 Richmond Hea      3:04.30    2:57.09                  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4:26.39  8/2/1981    Cecilia Hopp, Cos  Cob, CT                
     JO Meet: J 4:26.39  8/2/1981    Cecilia Hopp, Cos  Cob, CT                
    Region 3: R 4:35.92  7/15/2007   Emily Reese, 45 Red Runners               
                4:56.10  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Wessinger, Micah             55 SC Unattached     5:22.50    5:00.14                  
  2 Coleman, Donye               Rate of Moti         5:49.77    5:02.74                  
  3 Summers, Lauren              10 Csa Track         5:32.95    5:03.65                  
  4 Smith, Soyong                Sapphire Tra         5:18.89    5:04.48                  
  5 Stewart, Ashley              12 Tri-City Jet      5:39.04    5:42.19                  
  6 Dean, Heidi                  55 Florence TC       6:01.62    5:52.94                  
  7 McMullen, Anna               10 Cobra Tra         5:58.71    6:15.08                  
 
Event 505  3000 Meter Run Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 9:37.24  7/30/1998   Dana Boyle, Carbondale, CO                
     JO Meet: J 9:37.24  7/30/1998   Dana Boyle, Carbondale, CO                
    Region 3: R 9:51.20  7/14/2007   Emily Reese, 45 Red Runners               
               10:57.27  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Breitbach, Megan             45 Georgia Unatt    11:19.63   11:04.77                  
  2 Savage, Jasmine              10 Glenarden                   12:22.83                  
  3 Dean, Heidi                  55 Florence TC      13:46.19   12:41.02                  
 
Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================================================
 Nat'l Youth: N 6:54.37  7/22/2008   Alyssa Allison, 22 Team Missouri          
     JO Meet: J 6:54.37  7/22/2008   Alyssa Allison, 22 Team Missouri          
    Region 3: R 7:46.88  7/9/2004    Chapin Payne, Quicksilver                 
                8:05.20  JO S
    Name              Year Team                    Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Summers, Lauren        10 Csa Track         9:00.00    8:11.29                  
  2 Savage, Jasmine        10 Glenarden                    8:41.01                  
 
Event 507  3000 Meter Race Walk Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 14:20.80  6/17/1993   Lisa Chumbley, Houston, TX               
     JO Meet: J 14:49.26  7/27/2000   Robyn Stevens, Westwind Flyers           
    Region 3: R 19:25.55  7/13/2007   Devin Philson, 55 SC Unattached          
                20:25.59  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Perry, Jamia                 10 Full Spee        21:00.00   21:25.56                  
  2 Perry, Jada                  10 Full Spee        21:00.00   21:29.56                  
  3 Diggs, Denae                 10 Marlboro         21:00.00   24:25.21                  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
     JO Meet: J 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
    Region 3: R 13.91  7/1999      Kimberly Jones  Greensboro PacesetterNC     
                14.56  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Stowers, Jasmin              55 QuickStriders       13.88      14.60Q       -3.1  3 
  2 Gray, Desmonae               12 Western Bran        15.92      15.35Q       -3.2  2 
  3 Davis, Ashley                55 QuickStriders       14.72      15.53Q       -1.5  1 
  4 Wheeler, Tayler              10 Columbia            15.83      15.84Q       -2.5  4 
  5 Pannell, Courtni             12 Central VA T        15.03      15.72Q       -3.2  2 
  6 Biggs, Vernetta              10 Glenarden           14.70      15.86Q       -2.5  4 
  7 Browne, Kamilah              10 Silver Sp           15.11      16.37Q       -1.5  1 
  8 Ingram, KaDashia             55 Palmetto T&F        15.66      16.59Q       -3.1  3 
  9 Roper, Asha                  10 Hummingbi           15.20      16.37        -2.5  4 
 10 Bowie, Kateri                10  PV Unattach        15.86      16.47        -2.5  4 
 11 Pate, Monique                Blaz-N Heat            15.80      16.54        -1.5  1 
 12 Schanck, Brittany            10  PV Unattach        15.72      16.69        -3.1  3 
 13 Conaler, Irrion              Sapphire Tra           15.62      16.77        -3.2  2 
 14 Hudson, Briana               12 Virginia Unat       16.10      17.04        -3.1  3 
 15 Smith, Amina                 10 Gideonite           15.12      17.06        -2.5  4 
 16 Strawder, Eboni              10 Summer &            15.98      17.19        -3.1  3 
 17 Tirado, Angel                12 Speed Inc TC        17.07      17.24        -1.5  1 
 18 Bacote, Ashley               10 DC Speed            15.89      17.44        -1.5  1 
 -- Seward, Miray                Cobb Youth T           15.02     X15.70        -3.1  3 
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
     JO Meet: J 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
    Region 3: R 13.91  7/1999      Kimberly Jones  Greensboro PacesetterNC     
                14.56  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Stowers, Jasmin              55 QuickStriders       14.60      13.74 JO S    4.4 
  2 Davis, Ashley                55 QuickStriders       15.53      14.57         4.4 
  3 Pannell, Courtni             12 Central VA T        15.72      14.74         4.4 
  4 Gray, Desmonae               12 Western Bran        15.35      14.83         4.4 
  5 Browne, Kamilah              10 Silver Sp           16.37      14.90         4.4 
  6 Ingram, KaDashia             55 Palmetto T&F        16.59      15.50         4.4 
  7 Wheeler, Tayler              10 Columbia            15.84      15.67         4.4 
 -- Biggs, Vernetta              10 Glenarden           15.86        DNF         4.4 
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 57.67  7/27/2008   Turquoise Thompson, 33 Together Elit        
     JO Meet: J 57.67  7/27/2008   Turquoise Thompson, 33 Together Elit        
    Region 3: R 59.75  7/13/2008   Doris Anyanwu, 10 Hummingbird T             
              1:04.34  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Briscoe, Shavon              10 The 747 T         1:08.37    1:03.10QJO S              1 
  2 Stowers, Jasmin              55 QuickStriders     1:02.39    1:04.12QJO S              4 
  3 Hunter, Ashley               55 QuickStriders     1:07.80    1:06.47Q                  2 
  4 Plummer, Jhaeon              10 Hummingbi         1:07.49    1:09.28Q                  3 
  5 Conaler, Irrion              Sapphire Tra         1:05.57    1:04.32qJO S              1 
  6 Ajayi, Ashley                10 Hummingbi         1:05.59    1:04.35q                  4 
  7 Pate, Monique                Blaz-N Heat          1:06.06    1:07.13q                  2 
  8 Roper, Asha                  10 Hummingbi         1:02.00    1:07.47q                  2 
  9 Peterson-Hassan, Jasmin      10 Hummingbi           59.00    1:09.59                   4 
 10 Emery, Lauren                55 Palmetto T&F      1:09.45    1:10.06                   3 
 11 Matthews, Quaneshia          55 Palmetto T&F      1:10.04    1:10.07                   2 
 12 Bacote, Ashley               10 DC Speed          1:09.63    1:11.04                   3 
 13 Govans, Tyeshia              12 Diamond Trac      1:08.78    1:11.82                   2 
 14 Browne, Kamilah              10 Silver Sp         1:08.05    1:11.90                   1 
 15 Timmons, Brandi              55 Carolina Rock     1:13.21    1:13.06                   1 
 16 Wheeler, Tayler              10 Columbia          1:07.86    1:16.36                   4 
 17 Bailey, Eloria               12 Diamond Trac      1:31.66    1:27.37                   4 
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 57.67  7/27/2008   Turquoise Thompson, 33 Together Elit        
     JO Meet: J 57.67  7/27/2008   Turquoise Thompson, 33 Together Elit        
    Region 3: R 59.75  7/13/2008   Doris Anyanwu, 10 Hummingbird T             
              1:04.34  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 Stowers, Jasmin              55 QuickStriders     1:04.12    1:03.76 JO S             
  2 Briscoe, Shavon              10 The 747 T         1:03.10    1:04.56                  
  3 Conaler, Irrion              Sapphire Tra         1:04.32    1:05.13                  
  4 Ajayi, Ashley                10 Hummingbi         1:04.35    1:05.29                  
  5 Roper, Asha                  10 Hummingbi         1:07.47    1:07.55                  
  6 Hunter, Ashley               55 QuickStriders     1:06.47    1:07.86                  
  7 Pate, Monique                Blaz-N Heat          1:07.13    1:08.21                  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 44.43  7/28/2007   12 26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T      
                       L Stewart, A Pegram, B Carr, V Jordan             
     JO Meet: J 44.43  7/28/2007   12 26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T      
                       L Stewart, A Pegram, B Carr, V Jordan             
    Region 3: R 45.11  7/12/2003   45 City of Atlanta, City of Atla            
                       S Draper, M Williams, L Ealey, A Cousin           
                49.09  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 10 The 747 Track Club  'A'                          48.57      45.85QJO S              1 
     1) Scott, Aurieyall                2) Adenikinju, Abidemi            
     3) Wolf, Katie                     4) Miller, Cearha                 
     5) McCammon, Jenea                 6) Charles, Afia                  
  2 03 45 Sapphire Track Club  'A'                      47.62      46.77QJO S              2 
     1) King, Jawanda                   2) Linson, Nakia                  
     3) Daley, Tamala                   4) Prior, Alycia                  
     5) Conaler, Irrion                 6) Thomas, Maya                   
  3 55 Quick Striders  'A'                              48.13      47.19QJO S              1 
     1) Davis, Ashley                   2) Delaney, Asia                  
     3) Stowers, Jasmin                 4) Owens, Antavia                 
     5) Roebuck, DeShadae               6) Dendy, Ebsalom                 
  4 10 Hummingbird Track Club  'A'                      48.37      48.30QJO S              2 
     1) Ajayi, Ashley                   2) Anyawnu, Doris                 
     3) Roper, Asha                     4) Butler, Taylor                 
     5) Furbush-clark, Ashley           6) Pedro, Adenike                 
  5 10 Hummingbird Track Club  'B'                      49.53      48.05QJO S              1 
     1) Jules, Vanessa                  2) Jones, Jasmine                 
     3) Iwugo, Ambrosia                 4) Robinson, Teika                
     5) Plummer, Jhaeon                 6) Thomas, Jeneal                 
  6 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     49.48      48.83QJO S              2 
     1) Clark, Courtney                 2) Harris, Page                   
     3) Ryland, Charnay                 4) Scott, Jasmine                 
     5) Johnson, Turquoia               6) peterson, nicole               
  7 10 Glenarden Track Club  'A'                        49.37      48.59qJO S              1 
     1) Adetu, Lola                     2) Adelola, Deborah               
     3)                                 4) Jackson, Sherreka              
     5) Camp-Green, Cearah              6) Biggs, Vernetta                
  8 12 Central VA Track Field Club  'A'                 48.87      48.85qJO S              2 
     1) Fulgham, Sarah                  2) Jemmott, Katea                 
     3) Pannell, Courtni                4) Derricott, Elaine              
     5) Banks, Ivory                    6) Morris, Ciarra                 
  9 55 Quick Striders  'B'                              49.09      49.13                   2 
     1)                                 2) Morris, Sandi                  
     3)                                 4) Simpson, Melekia               
     5) Freeman, Sy'nethia              6)                                
 10 10 Columbia Express Track Club  'A'                 49.54      49.31                   1 
     1) Coleman, Dorehn                 2) Oden, TiTi                     
     3) Thomas, Vernesse                4) Wheeler, Tayler                
     5) Yuille, Marie                   6) Alabi, Oluwafun Milayo         
 11 03 45 Quicksilver Track Club  'A'                   49.20      49.51                   1 
     1) Marshall, Jalaacya              2) Pitts, Devin                   
     3) Taylor, Crystal                 4) Turnipseed, Eboney             
     5) Bryan, Francine                 6)                                
 12 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      49.45      50.11                   2 
     1) Bonner, Shatara                 2) Boyd, Carnika                  
     3) Harris, Lakisha                 4) Nelson, Jakacha                
     5) Stone, Ebony                    6)                                
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 44.43  7/28/2007   12 26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T      
                       L Stewart, A Pegram, B Carr, V Jordan             
     JO Meet: J 44.43  7/28/2007   12 26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T      
                       L Stewart, A Pegram, B Carr, V Jordan             
    Region 3: R 45.11  7/12/2003   45 City of Atlanta, City of Atla            
                       S Draper, M Williams, L Ealey, A Cousin           
                49.09  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 10 The 747 Track Club  'A'                          45.85      45.78 JO S             
     1) Scott, Aurieyall                2) Adenikinju, Abidemi            
     3) Miller, Cearha                  4) Wolf, Katie                    
     5) McCammon, Jenea                 6) Charles, Afia                  
  2 03 45 Sapphire Track Club  'A'                      46.77      46.28 JO S             
     1) Daley, Tamala                   2) King, Jawanda                  
     3) Linson, Nakia                   4) Prior, Alycia                  
     5) Conaler, Irrion                 6) Thomas, Maya                   
  3 55 Quick Striders  'A'                              47.19      46.86 JO S             
     1) Stowers, Jasmin                 2) Owens, Antavia                 
     3) Delaney, Asia                   4) Davis, Ashley                  
     5) Roebuck, DeShadae               6) Dendy, Ebsalom                 
  4 10 Hummingbird Track Club  'A'                      48.30      47.21 JO S             
     1) Anyawnu, Doris                  2) Ajayi, Ashley                  
     3) Roper, Asha                     4) Butler, Taylor                 
     5) Furbush-clark, Ashley           6) Pedro, Adenike                 
  5 10 Hummingbird Track Club  'B'                      48.05      48.32 JO S             
     1) Jules, Vanessa                  2) Jones, Jasmine                 
     3) Iwugo, Ambrosia                 4) Robinson, Teika                
     5) Plummer, Jhaeon                 6) Thomas, Jeneal                 
  6 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     48.83      48.48 JO S             
     1) Clark, Courtney                 2) Harris, Page                   
     3) Ryland, Charnay                 4) Scott, Jasmine                 
     5) Johnson, Turquoia               6) peterson, nicole               
  7 12 Central VA Track Field Club  'A'                 48.85      50.55                  
     1) Pannell, Courtni                2) Derricott, Elaine              
     3) Fulgham, Sarah                  4) Morris, Ciarra                 
     5) Banks, Ivory                    6) Jemmott, Katea                 
 -- 10 Glenarden Track Club  'A'                        48.59        DNF                  
     1) Adetu, Lola                     2) Adelola, Deborah               
     3) Biggs, Vernetta                 4) Jackson, Sherreka              
     5) Camp-Green, Cearah              6)                                
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:35.51  7/29/2001   "United Stars "A", Philadelphia,PA        
                         Evelyn Dwyer,Dominique Darden,Danielle Rogers,Tiff
     JO Meet: J 3:35.51  7/29/2001   "United Stars "A", Philadelphia,PA        
                         Evelyn Dwyer,Dominique Darden,Danielle Rogers,Tiff
    Region 3: R 3:42.24  7/1998      Potomac Valley Express               PV   
                3:51.70  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 55 Quick Striders  'A'                            4:01.74    3:50.55QJO S              1 
     1) Ellis, Lauren                   2) Farmer, Yvonne                 
     3) Nelson, Briana                  4) Stowers, Jasmin                
     5) Hunter, Ashley                  6) Simpson, Melekia               
  2 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:57.72    3:53.33Q                  2 
     1) Anyawnu, Doris                  2) Ajayi, Ashley                  
     3) Iwugo, Ambrosia                 4) Peterson-Hassan, Jasmin        
     5) Statham, Arielle                6) Laroche, Kiersten              
  3 03 45 Sapphire Track Club  'A'                    3:56.24    3:55.97Q                  1 
     1) Conaler, Irrion                 2) Thomas, Maya                   
     3) Linson, Nakia                   4) King, Jawanda                  
     5) Smith, Soyong                   6) Prior, Alycia                  
  4 10 Hummingbird Track Club  'B'                    4:06.20    3:56.47Q                  2 
     1) Butler, Taylor                  2) Jones, Jasmine                 
     3) Jules, Vanessa                  4) Pedro, Adenike                 
     5) Robinson, Teika                 6)                                
  5 10 Columbia Express Track Club  'A'               4:02.77    4:01.86Q                  2 
     1) Coleman, Dorehn                 2) Oden, TiTi                     
     3) Thomas, Vernesse                4) Wheeler, Tayler                
     5) Yuille, Marie                   6) Alabi, Oluwafun Milayo         
  6 10 Glenarden Track Club  'A'                      4:04.11    4:03.62Q                  1 
     1) Adelola, Deborah                2) Long, Ikea                     
     3) Stewart, Imani                  4) Mason, Monica                  
     5) Johnson, Jamila                 6) Garner, Ashley                 
  7 12 Central VA Track Field Club  'A'               4:14.13    4:04.51q                  2 
     1) Robinson, Eboni                 2) Taylor, Whitney                
     3) Williams, Asia                  4) Wise, Katherine                
     5) Derricott, Elaine               6)                                
  8 03 45 Quicksilver Track Club  'A'                 3:57.35    4:05.06q                  1 
     1) Ladler, Kenisha                 2) Rosser, Daijah                 
     3) Bryan, Francine                 4) Taylor, Crystal                
     5) Turnipseed, Eboney              6) Marshall, Jalaacya             
  9 10 DC Speed Parks & Recreation  'A'               4:09.22    4:05.88                   1 
     1) Bacote, Ashley                  2) Kelley, Manaiza                
     3) Scott, Paris                    4) Williams, Torii                
     5) Hawkins, Alexis                 6)                                
 10 55 Quick Striders  'B'                            4:07.39    4:05.90                   2 
     1) Davis, Ashley                   2) Freeman, Sy'nethia             
     3)                                 4) Roebuck, DeShadae              
 11 03 45 Sapphire Track Club  'B'                    4:04.01    4:09.18                   1 
     1)                                 2) Bass, Klarke                   
     3) Wright, Jazmine                 4) Odugbela, Oprah                
 12 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:09.64    4:10.42                   1 
     1) Clark, Courtney                 2) Harris, Page                   
     3) Johnson, Turquoia               4) Morris, Brittanie              
     5) peterson, nicole                6) Rose, Lauren                   
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:35.51  7/29/2001   "United Stars "A", Philadelphia,PA        
                         Evelyn Dwyer,Dominique Darden,Danielle Rogers,Tiff
     JO Meet: J 3:35.51  7/29/2001   "United Stars "A", Philadelphia,PA        
                         Evelyn Dwyer,Dominique Darden,Danielle Rogers,Tiff
    Region 3: R 3:42.24  7/1998      Potomac Valley Express               PV   
                3:51.70  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:53.33    3:47.88 JO S             
     1) Navas, Jessica                  2) Roper, Asha                    
     3) Ajayi, Ashley                   4) Peterson-Hassan, Jasmin        
     5) Statham, Arielle                6) Laroche, Kiersten              
  2 55 Quick Striders  'A'                            3:50.55    3:50.27 JO S             
     1) Ellis, Lauren                   2) Farmer, Yvonne                 
     3) Stowers, Jasmin                 4) Simpson, Melekia               
     5) Hunter, Ashley                  6) Nelson, Briana                 
  3 03 45 Sapphire Track Club  'A'                    3:55.97    3:53.61                  
     1) Bass, Klarke                    2) Daley, Tamala                  
     3) Smith, Soyong                   4) Uzamere, Osato                 
     5) Conaler, Irrion                 6) Prior, Alycia                  
  4 10 Hummingbird Track Club  'B'                    3:56.47    3:57.22                  
     1) Butler, Taylor                  2) Jones, Jasmine                 
     3) Jules, Vanessa                  4) Pedro, Adenike                 
     5) Robinson, Teika                 6)                                
  5 10 Columbia Express Track Club  'A'               4:01.86    4:01.88                  
     1) Yuille, Marie                   2) Coleman, Dorehn                
     3) Thomas, Vernesse                4) Oden, TiTi                     
     5) Wheeler, Tayler                 6) Alabi, Oluwafun Milayo         
  6 03 45 Quicksilver Track Club  'A'                 4:05.06    4:04.31                  
     1) Marshall, Jalaacya              2) Rosser, Daijah                 
     3) Taylor, Crystal                 4) Turnipseed, Eboney             
     5) Bryan, Francine                 6) Ladler, Kenisha                
  7 10 Glenarden Track Club  'A'                      4:03.62    4:08.53                  
     1) Adelola, Deborah                2) Camp-Green, Cearah             
     3) Long, Ikea                      4) Wakefield, Sada                
     5) Mason, Monica                   6) Johnson, Jamila                
 
Event 512  4x800 Meter Relay Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 8:50.72  7/25/2007   02 08 United Stars, 02 08 United Sta      
                         S Gee, I Iheoma, C Price, B Taylor                
     JO Meet: J 8:50.72  7/25/2007   02 08 United Stars, 02 08 United Sta      
                         S Gee, I Iheoma, C Price, B Taylor                
    Region 3: R 9:17.17  7/13/2003   10 Baltimore Edwaters TC, BETC            
                         A Mullen, A Williams, L Wallace, M Carter         
               10:02.58  JO S
    Team                                                 Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 03 45 Sapphire Track Club  'A'                   10:21.36   10:05.50                  
     1) Bass, Klarke                    2) Conaler, Irrion                
     3) Smith, Soyong                   4) Uzamere, Osato                 
     5) Thomas, Maya                    6) Odugbela, Oprah                
  2 10 Glenarden Track Club  'A'                     10:00.00   10:20.32                  
     1) Adelola, Deborah                2) Long, Ikea                     
     3) Wakefield, Sada                 4) Savage, Jasmine                
     5) Johnson, Jamila                 6) Camp-Green, Cearah             
  3 55 Quick Striders  'A'                           11:08.84   10:21.35                  
     1) Farmer, Yvonne                  2) Freeman, Sy'nethia             
     3) Hunter, Ashley                  4) Simpson, Melekia               
  4 10 Hummingbird Track Club  'A'                    9:49.00   10:38.89                  
     1) Peterson-Hassan, Jasmin         2) Roper, Asha                    
     3) Thomas, Jeneal                  4) Plummer, Jhaeon                
 
Event 513  High Jump Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.85m  7/25/1996   Adrienne Sims, Fayettevile, NC              
     JO Meet: J 1.85m  7/25/1996   Adrienne Sims, Fayettevile, NC              
    Region 3: R 1.75m  7/1996      Adrianne Sims   Carolina Stars  NC          
                1.62m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Melville, Amber              10  PV Unattach        1.65m      1.67m JO S     5-05.75 
  2 Laroche, Kiersten            10 Hummingbi                      1.62m JO S     5-03.75 
  3 Smith, Amina                 10 Gideonite           1.75m      1.62m JO S     5-03.75 
  4 Donaldson, Eryn              10  PV Unattach        1.55m      1.62m JO S     5-03.75 
  5 McMillan-Wins, Asia          12 Central VA T        1.53m      1.57m          5-01.75 
  5 Hudson, Briana               12 Virginia Unat       1.63m      1.57m          5-01.75 
  7 Minczuk, Kathryn             12 Central VA T        1.53m      1.52m          4-11.75 
  8 Fulgham, Sarah               12 Central VA T        1.58m      1.47m          4-09.75 
  9 Scott, Briana                Triple Actio           1.57m      1.47m          4-09.75 
 10 Vaughn, Haley                Carrollton             1.47m      1.47m          4-09.75 
 11 Thomas, Vernesse             10 Columbia                       1.42m          4-07.75 
 12 Tirado, Angel                12 Speed Inc TC        1.53m      1.37m          4-06.00 
 -- Butler, Christina            10 Glenarden           1.44m         NH                  
 -- Horton, Dontranika           12 Virginia Unat       1.53m         NH                  
 -- Taylor, Kristy               45 Georgia Unatt                 X1.42m          4-07.75 
 
Event 514  Pole Vault Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4.21m  7/25/2008   Natalie Willer, Cornhusker Flyers,NE        
     JO Meet: J 4.21m  7/25/2008   Natalie Willer, 29 Flyers                   
    Region 3: R 3.70m  7/14/2002   Sara Young, Carolina Ext                    
                3.47m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Riggs, Kimberleigh           55 SC Unattached       3.34m      3.66m JO S    12-00.00 
  2 Goodson, Claire              45 Georgia Unatt       3.20m      3.34m         10-11.50 
  3 Vallad, Marina               12 Virginia Unat       2.90m      2.74m          8-11.75 
  3 Pubentz, Kaitlin             55 SC Unattached       2.44m      2.74m          8-11.75 
  5 Sparks, Haley                12 Virginia Unat       2.59m      2.59m          8-06.00 
  5 Rose, Lauren                 10 Firebirds           3.47m      2.59m          8-06.00 
  5 Gibson, Grace                12 Virginia Unat       3.12m      2.59m          8-06.00 
 
Event 515  Long Jump Young Women
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 6.36m  7/23/1994   Angela Henry, Omaha, NE                     
     JO Meet: J 6.36m  7/23/1994   Angela Henry, Omaha, NE                     
    Region 3: R 6.09m  7/1998      Tameisha King NS Red Runner     GA          
                5.57m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Thomas, Britney              Impact Athle           5.95m      5.39m         NWI  17-08.25 
  2 Daley, Tamala                Sapphire Tra           5.55m      5.32m         NWI  17-05.50 
  2 Biggs, Vernetta              10 Glenarden           5.30m      5.32m         NWI  17-05.50 
  2 Derricott, Elaine            12 Central VA T        5.84m      5.32m         NWI  17-05.50 
  5 Richardson, Jasia            12 Central VA T        5.63m      5.21m         NWI  17-01.25 
  6 Jones, Briauna               55 PeakPerforman       5.54m      5.20m         NWI  17-00.75 
  7 Laroche, Kiersten            10 Hummingbi           5.33m      5.17m         NWI  16-11.50 
  8 Davis, Ashley                55 QuickStriders       5.32m      5.14m         NWI  16-10.50 
  9 Fulgham, Sarah               12 Central VA T        5.13m      5.05m         NWI  16-07.00 
 10 Seward, Miray                Cobb Youth T           5.53m      5.02m         NWI  16-05.75 
 11 Pearson, Amber               12 Diamond Trac        5.42m      5.00m         NWI  16-05.00 
 12 Smith, Amina                 10 Gideonite           5.19m      4.84m         NWI  15-10.50 
 13 Barnes, Brandi               12 Virginia Unat       4.98m      4.83m         NWI  15-10.25 
 14 Singleton, Raven             12 Diamond Trac        4.97m      4.82m         NWI  15-09.75 
 15 Harris, Page                 10 Firebirds           4.99m      4.76m         NWI  15-07.50 
 15 Scott, Briana                Triple Actio           5.54m      4.76m         NWI  15-07.50 
 17 Hawkins, Alexis              10 DC Speed            4.93m      4.46m         NWI  14-07.75 
 17 Johnson, Brija               10 Marlboro            4.81m      4.46m         NWI  14-07.75 
 19 Alston, Daijha               12 Diamond Trac                   4.34m         NWI  14-03.00 
 -- Taylor, Kristy               45 Georgia Unatt                 X4.16m         NWI  13-07.75 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.01m  7/28/1996   Alicia Broussard, Houston, TX              
     JO Meet: J 13.01m  7/28/1996   Alicia Broussard, Houston, TX              
    Region 3: R 12.73m  7/13/2003   Yvette Lewis, Norfolk Real Dea             
                11.57m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Porter, Brittany             Triple Actio                     11.95m JO S    NWI  39-02.50 
  2 Statham, Arielle             10 Hummingbi          11.65m     11.92m JO S    NWI  39-01.25 
  3 Richardson, Jasia            12 Central VA T       12.26m     11.88m JO S    NWI  38-11.75 
  4 Daley, Tamala                Sapphire Tra          12.24m     11.67m JO S    NWI  38-03.50 
  5 Derricott, Elaine            12 Central VA T       12.03m     11.55m         NWI  37-10.75 
  6 Horton, Dontranika           12 Virginia Unat      10.92m     11.54m         NWI  37-10.50 
  7 Jones, Briauna               55 PeakPerforman      11.68m     11.46m         NWI  37-07.25 
  8 Taylor, Crystal              Quicksilver           11.46m     11.35m         NWI  37-03.00 
  9 Gray, Desmonae               12 Western Bran       11.57m     11.29m         NWI  37-00.50 
 10 Smith, Amina                 10 Gideonite          11.17m     11.02m         NWI  36-02.00 
 11 Harris, Page                 10 Firebirds          10.64m     10.93m         NWI  35-10.50 
 12 Scott, Briana                Triple Actio          10.90m     10.83m         NWI  35-06.50 
 13 Robinson, Teika              10 Hummingbi          11.27m     10.77m         NWI  35-04.00 
 14 Oxley, Grace                 10 Hummingbi          10.50m     10.73m         NWI  35-02.50 
 15 Hawkins, Alexis              10 DC Speed            9.77m     10.50m         NWI  34-05.50 
 16 Stone, Ebony                 Baldwin Coun          10.70m     10.37m         NWI  34-00.25 
 17 Tirado, Angel                12 Speed Inc TC       10.29m     10.24m         NWI  33-07.25 
 18 Wise, Katherine              12 Central VA T       10.42m     10.20m         NWI  33-05.75 
 19 Bowie, Kateri                10  PV Unattach        9.32m      9.91m         NWI  32-06.25 
 20 Alston, Daijha               12 Diamond Trac                   9.67m         NWI  31-08.75 
 21 Lewis, Maya                  10 Marlboro                       9.53m         NWI  31-03.25 
 -- Taylor, Whitney              12 Central VA T                    FOUL                       
 -- Ryland, Charnay              10 Firebirds          10.21m       FOUL                       
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 15.82m  7/31/2003   Michelle Carter, Ovilla, TX                
     JO Meet: J 15.82m  7/31/2003   Michelle Carter, Ovilla, TX                
    Region 3: R 13.41m  7/11/2004   Khadija Talley, 45 Georgia Unatt           
                12.52m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Sullivan, Kaysee             55 Lowcountry EX      11.45m     11.29m         37-00.50 
  2 Cobb, Sydni                  12 Virginia Unat      11.49m     11.21m         36-09.50 
  3 Johnson, Turquoia            10 Firebirds          10.59m     10.94m         35-10.75 
  3 Agbaza, Onome                10 Glenarden                     10.94m         35-10.75 
  5 Williams, Kortney            12 Tri-City Jet        9.26m      9.39m         30-09.75 
  6 Alston, Daijha               12 Diamond Trac                   9.35m         30-08.25 
  7 Scott, Latia                 10 Ebenezer            8.98m      8.18m         26-10.00 
  7 Oliver, Talia                Blaz-N Heat            9.63m      8.18m         26-10.00 
  9 Davis, Gabrielle             10 Glenarden           7.79m      8.02m         26-03.75 
 10 Jeffries, Deianira           12 Diamond Trac        7.38m      7.87m         25-10.00 
 11 Parham, Ciera                12 Virginia Unat       7.10m      5.96m         19-06.75 
 12 Butler, Queen                12 Norfolk Extr        7.05m      5.51m         18-01.00 
 -- Bell, LaQuisha               55 Cheraw              9.63m       FOUL                  
 -- Butler, Christina            10 Glenarden           7.30m     X8.34m         27-04.50 
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 53.42m  7/9/1995    Suzy Powell, Joplin, MO                    
     JO Meet: J 52.49m  8/1/1982    Cindy Johnson, Mesa, AZ                    
    Region 3: R 45.56m  7/12/2003   Lindsay Grigoriev, CEET                    
                38.71m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Sullivan, Kaysee             55 Lowcountry EX      33.03m     34.36m           112-09 
  2 duPont, Taylor               Throw 1 Deep                     34.34m           112-08 
  3 McKee, Casey                 55 SC Unattached      33.59m     34.19m           112-02 
  4 Alston, Daijha               12 Diamond Trac                  31.46m           103-02 
  5 Cobb, Sydni                  12 Virginia Unat      27.67m     30.38m            99-08 
  6 Bell, LaQuisha               55 Cheraw             29.03m     30.09m            98-09 
  7 Oliver, Talia                Blaz-N Heat           28.45m     28.57m            93-09 
  8 Jeffries, Deianira           12 Diamond Trac       28.80m     28.52m            93-07 
  9 Agbaza, Onome                10 Glenarden                     28.16m            92-05 
 10 Butler, Grace                55 PeakPerforman      28.01m     27.67m            90-09 
 11 Higgins, Diamond             Throw 1 Deep                     24.86m            81-07 
 12 Williams, Kortney            12 Tri-City Jet       29.47m     22.76m            74-08 
 13 Davis, Gabrielle             10 Glenarden          18.60m     18.26m            59-11 
 14 Butler, Queen                12 Norfolk Extr       21.83m     17.06m            56-00 
 15 Smith, Nakisha               55 Classics TC        17.68m     16.12m            52-11 
 -- Scott, Latia                 10 Ebenezer           21.00m       FOUL                  
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
=========================================================================================
     JO Meet: J 44.64m  7/29/2007   Brieanna Kennedy, 02 08 Mid-Atl Un         
    Region 3: R 41.98m  7/1988      Susan Cope   Richmond TC       VA          
                34.98m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Damron, Patricia             Sequoyah              34.14m     33.08m           108-06 
  2 Christian, Kellie            10 Catonsvil                     32.53m           106-09 
  3 Sullivan, Kaysee             55 Lowcountry EX      23.19m     24.42m            80-01 
  4 Vaughn, Haley                Carrollton            21.16m     23.39m            76-09 
  5 Weill, Lily                  10 McLean Yo          20.45m     21.88m            71-09 
  6 Williams, Kortney            12 Tri-City Jet       15.82m     18.74m            61-06 
  7 Singleton, Sade              10 Vision El          16.80m     16.44m            53-11 
  8 Davis, Gabrielle             10 Glenarden          18.71m     15.66m            51-04 
  9 Butler, Christina            10 Glenarden          14.79m     14.11m            46-03 
 10 White, Anastasia             Xing Xing             11.37m     13.53m            44-05 
 
Event 520  Hammer Throw Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 49.60m  7/29/2006   Gabriella Midles, 13 Camas Hammer          
     JO Meet: J 49.60m  7/29/2006   Gabriella Midles, 13 Camas Hammer          
    Region 3: R 45.96m  7/8/2005    Kimberly Williams, GA Unattached           
                36.12m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 duPont, Taylor               Throw 1 Deep                     37.70m JO S      123-08 
  2 Higgins, Diamond             Throw 1 Deep                     32.26m           105-10 
 
Event 521  Heptathlon Young Women
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N  5365  7/25/2001   Diana Pickler, Sache, TX                    
     JO Meet: J  5365  7/25/2001   Diana Pickler, Sache, TX                    
    Region 3: R  4802  7/1986      Pam Doggett  Greensboro Pacesetters  NC     
                 4104  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Pate, Monique                Blaz-N Heat             4076    4129.00 JO S             
  2 Porter, Brittany             Triple Actio                    4109.00 JO S             
  3 Smith, Amina                 10 Gideonite                    3770.00                  
  4 Johnson, Ashley              Ruff Riders             3445    3601.00                  
  5 Conaler, Irrion              Sapphire Tra            4087    3484.00                  
  6 Bacote, Ashley               10 DC Speed                     3310.00                  
  7 Jones, Briauna               55 PeakPerforman                3045.00                  
  8 Boykin, Heather              Carrollton              2958    2905.00                  
  9 Davis, Maikea                Ruff Riders             2044    2807.00                  
 10 Vaughn, Haley                Carrollton              2794    2780.00                  
 11 Bowie, Kateri                10  PV Unattach                 2680.00                  
 12 Uzamere, Osato               Sapphire Tra            2586    2534.00                  
 13 Richardson, Kenterra         10 New Wave                     2330.00                  
 14 Kimpson, Kianna              10 New Wave                     2245.00                  
 
Event 521  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Young Women Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Pate, Monique                Blaz-N Heat              15.70  -1.9  2    751
  2 Johnson, Ashley              Ruff Riders              16.13  -2.1  5    698
  3 Smith, Amina                 10 Gideonite             16.35  -1.9  2    672
  4 Bacote, Ashley               10 DC Speed              16.66  -1.9  2    635
  5 Porter, Brittany             Triple Actio             17.00  -0.7  4    596
  6 Conaler, Irrion              Sapphire Tra             17.08  -0.7  4    587
  7 Bowie, Kateri                10  PV Unattach          17.63  -1.4  1    527
  8 Jones, Briauna               55 PeakPerforman         18.25  -1.9  2    463
  9 Vaughn, Haley                Carrollton               18.41  -1.9  3    447
 10 Kimpson, Kianna              10 New Wave              19.69  -1.9  3    328
 11 Boykin, Heather              Carrollton               19.95  -2.1  5    306
 12 Johnson, Brija               10 Marlboro              20.50  -2.1  5    262
 13 Richardson, Kenterra         10 New Wave              20.86  -1.4  1    235
 14 Davis, Maikea                Ruff Riders              21.28  -0.7  4    205
 15 Uzamere, Osato               Sapphire Tra             25.44  -1.4  1     14
 
Event 521  Heptathlon: #2 High Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Smith, Amina                 10 Gideonite             1.72m    5-07.75    879
  2 Pate, Monique                Blaz-N Heat              1.52m    4-11.75    644
  2 Porter, Brittany             Triple Actio             1.52m    4-11.75    644
  4 Jones, Briauna               55 PeakPerforman         1.47m    4-09.75    588
  4 Conaler, Irrion              Sapphire Tra             1.47m    4-09.75    588
  4 Vaughn, Haley                Carrollton               1.47m    4-09.75    588
  7 Uzamere, Osato               Sapphire Tra             1.42m    4-07.75    534
  7 Johnson, Ashley              Ruff Riders              1.42m    4-07.75    534
  9 Davis, Maikea                Ruff Riders              1.37m    4-06.00    481
  9 Bacote, Ashley               10 DC Speed              1.37m    4-06.00    481
  9 Johnson, Brija               10 Marlboro              1.37m    4-06.00    481
  9 Bowie, Kateri                10  PV Unattach          1.37m    4-06.00    481
 13 Boykin, Heather              Carrollton               1.32m    4-04.00    429
 14 Richardson, Kenterra         10 New Wave              1.27m    4-02.00    379
 -- Kimpson, Kianna              10 New Wave                 NH            
 
Event 521  Heptathlon: #3 Shot Put Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Porter, Brittany             Triple Actio            11.81m   38-09.00    649
  2 Pate, Monique                Blaz-N Heat              9.64m   31-07.50    506
  3 Davis, Maikea                Ruff Riders              8.76m   28-09.00    449
  4 Johnson, Ashley              Ruff Riders              7.76m   25-05.50    384
  5 Richardson, Kenterra         10 New Wave              7.59m   24-11.00    373
  6 Kimpson, Kianna              10 New Wave              7.50m   24-07.25    367
  7 Johnson, Brija               10 Marlboro              6.85m   22-05.75    325
  8 Conaler, Irrion              Sapphire Tra             6.62m   21-08.75    311
  9 Smith, Amina                 10 Gideonite             6.53m   21-05.25    305
 10 Jones, Briauna               55 PeakPerforman         6.10m   20-00.25    278
 11 Vaughn, Haley                Carrollton               6.01m   19-08.75    272
 12 Boykin, Heather              Carrollton               5.70m   18-08.50    252
 13 Uzamere, Osato               Sapphire Tra             5.41m   17-09.00    234
 14 Bacote, Ashley               10 DC Speed              5.30m   17-04.75    227
 -- Bowie, Kateri                10  PV Unattach           FOUL            
 
Event 521  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Young Women Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Davis, Maikea                Ruff Riders              26.17  -1.6  3    782
  2 Porter, Brittany             Triple Actio             26.76  -2.0  2    732
  3 Kimpson, Kianna              10 New Wave              26.85  -1.1  1    724
  4 Jones, Briauna               55 PeakPerforman         26.90  -1.6  3    720
  5 Conaler, Irrion              Sapphire Tra             26.97  -2.0  2    714
  6 Johnson, Brija               10 Marlboro              27.01  -1.1  1    711
  7 Pate, Monique                Blaz-N Heat              27.32  -1.1  1    685
  8 Boykin, Heather              Carrollton               27.35  -1.6  3    683
  9 Johnson, Ashley              Ruff Riders              27.47  -1.1  1    673
 10 Bacote, Ashley               10 DC Speed              27.86  -2.0  2    642
 11 Uzamere, Osato               Sapphire Tra             28.36  -1.1  1    603
 12 Smith, Amina                 10 Gideonite             28.48  -2.0  2    594
 13 Richardson, Kenterra         10 New Wave              28.68  -1.6  3    578
 14 Bowie, Kateri                10  PV Unattach          28.96  -2.0  2    557
 15 Vaughn, Haley                Carrollton               29.36  -1.6  3    528
 
Event 521  Heptathlon: #5 Long Jump Young Women Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Porter, Brittany             Triple Actio             5.47m   NWI  17-11.50    691
  2 Jones, Briauna               55 PeakPerforman         5.44m   NWI  17-10.25    683
  3 Smith, Amina                 10 Gideonite             5.22m   NWI  17-01.50    620
  4 Bacote, Ashley               10 DC Speed              4.90m   NWI  16-01.00    532
  5 Pate, Monique                Blaz-N Heat              4.75m   NWI  15-07.00    492
  6 Boykin, Heather              Carrollton               4.72m   NWI  15-06.00    485
  7 Bowie, Kateri                10  PV Unattach          4.69m   NWI  15-04.75    477
  8 Johnson, Ashley              Ruff Riders              4.52m   NWI  14-10.00    433
  9 Uzamere, Osato               Sapphire Tra             4.31m   NWI  14-01.75    381
 10 Richardson, Kenterra         10 New Wave              4.30m   NWI  14-01.25    379
 11 Conaler, Irrion              Sapphire Tra             4.26m   NWI  13-11.75    369
 12 Vaughn, Haley                Carrollton               4.18m   NWI  13-08.75    350
 13 Kimpson, Kianna              10 New Wave              3.83m   NWI  12-06.75    270
 14 Davis, Maikea                Ruff Riders              3.67m   NWI  12-00.50    235
 
Event 521  Heptathlon: #6 Javelin Throw Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pate, Monique                Blaz-N Heat             27.55m      90-05    430
  2 Porter, Brittany             Triple Actio            25.62m      84-01    394
  3 Johnson, Ashley              Ruff Riders             21.77m      71-05    322
  4 Bowie, Kateri                10  PV Unattach         20.57m      67-06    299
  5 Vaughn, Haley                Carrollton              20.09m      65-11    291
  6 Conaler, Irrion              Sapphire Tra            20.03m      65-08    289
  7 Uzamere, Osato               Sapphire Tra            17.28m      56-08    239
  8 Boykin, Heather              Carrollton              16.50m      54-02    224
  9 Richardson, Kenterra         10 New Wave             16.03m      52-07    216
 10 Davis, Maikea                Ruff Riders             15.95m      52-04    214
 11 Bacote, Ashley               10 DC Speed             15.44m      50-08    205
 12 Smith, Amina                 10 Gideonite            13.97m      45-10    178
 13 Kimpson, Kianna              10 New Wave             13.26m      43-06    165
 14 Jones, Briauna               55 PeakPerforman         7.11m      23-04     55
 
Event 521  Heptathlon: #7 800 Meter Run Young Women Heptathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Conaler, Irrion              Sapphire Tra           2:35.49   2    626
  2 Pate, Monique                Blaz-N Heat            2:35.91   2    621
  3 Bacote, Ashley               10 DC Speed            2:38.73   2    588
  4 Johnson, Ashley              Ruff Riders            2:41.42   2    557
  5 Uzamere, Osato               Sapphire Tra           2:43.87   1    529
  6 Boykin, Heather              Carrollton             2:44.18   1    526
  7 Smith, Amina                 10 Gideonite           2:44.49   2    522
  8 Davis, Maikea                Ruff Riders            2:52.15   1    441
  9 Porter, Brittany             Triple Actio           2:55.99   2    403
 10 Kimpson, Kianna              10 New Wave            2:57.29   1    391
 11 Bowie, Kateri                10  PV Unattach        3:02.86   1    339
 12 Vaughn, Haley                Carrollton             3:06.86   1    304
 13 Jones, Briauna               55 PeakPerforman       3:12.46   2    258
 14 Richardson, Kenterra         10 New Wave            3:24.67   1    170
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.08  6/27/2005   J-Mee Samuel, Greensbooro, NC               
     JO Meet: J 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Region 3: R 10.47  7/1996      Bryan Harrison       East Atlanta    GA     
                10.85  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Hubert, Dominique            Worldwide Tr           10.79      10.83QJO S   -1.2  3 
  2 Schoultz, Marcus             55 Palmetto T&F        10.91      10.89Q        0.8  5 
  3 Askew, Tyler                 Dynamic Spee           11.07      11.02Q        0.5  2 
  4 Jefferson, Terrence          55 Lowcountry EX       11.10      11.22Q       +0.0  4 
  5 Oluyemi, Samuel              10 Csa Track           10.94      11.33Q       -0.4  1 
  6 Coker, Jonathan              10 Randallst           10.85      11.14q        0.5  2 
  7 Harris, Eric                 Titans                 10.55      11.23q        0.8  5 
  8 Williams, Aaron              10 Glenarden           10.77      11.24q       -1.2  3 
  9 Carr, Dexter                 10 Full Spee           11.00      11.27        +0.0  4 
  9 Chapman, L'Zerek             10 Glenarden           11.06      11.27        -1.2  3 
 11 Lang, Tariq                  10 Track Exp           10.90      11.33        +0.0  4 
 12 Elrod, Jalen                 55 QuickStriders       11.28      11.37        -1.2  3 
 13 Ballah, Daniel               10 Bowie Boy           11.10      11.44        -0.4  1 
 14 Hampton-Haynes, Quenton      12 Tri-City Jet        12.02      11.45         0.5  2 
 15 Noumossie, Emmanuel          10 Bowie Boy           10.90      11.48         0.8  5 
 16 Armstead, Marvin             12 Tri-City Jet        11.70      11.49        -0.4  1 
 17 Fulgham, Quinton             12 Central VA T        11.49      11.50         0.8  5 
 18 Rahim, Bilal                 10 Bowie Boy           11.20      11.51        +0.0  4 
 19 McInnis, Seth                55 PeakPerforman       11.26      11.52         0.5  2 
 20 Carter, Andre                10 The 747 T           11.15      11.60         0.8  5 
 21 Graham, Maurice              Sprint Athle           11.34      11.63         0.5  2 
 22 Rose, Michael                55 SC Unattached       11.27      11.70        -1.2  3 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.08  6/27/2005   J-Mee Samuel, Greensbooro, NC               
     JO Meet: J 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Region 3: R 10.47  7/1996      Bryan Harrison       East Atlanta    GA     
                10.85  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Hubert, Dominique            Worldwide Tr           10.83      10.52 JO S    3.0 
  2 Askew, Tyler                 Dynamic Spee           11.02      10.75 JO S    3.0 
  3 Coker, Jonathan              10 Randallst           11.14      10.84 JO S    3.0 
  4 Schoultz, Marcus             55 Palmetto T&F        10.89      10.85 JO S    3.0 
  5 Williams, Aaron              10 Glenarden           11.24      10.86         3.0 
  6 Jefferson, Terrence          55 Lowcountry EX       11.22      11.11         3.0 
  7 Oluyemi, Samuel              10 Csa Track           11.33      11.18         3.0 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
     JO Meet: J 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
    Region 3: R 20.70  7/1996      Bryan Harrison       East Atlanta    GA     
                21.89  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Henry, Wayne                 10 The 747 T           21.42      21.90Q        1.3  6 
  2 Haughton, Johnathan          10 Hummingbi           22.00      22.03Q       -0.2  2 
  3 Schoultz, Marcus             55 Palmetto T&F        22.43      22.23Q        0.3  1 
  4 Jonhson, Damion              Baldwin Coun           21.94      22.27Q       -0.1  3 
  5 Johnson, Ronald              10 Summer &            22.16      22.35Q       -1.1  5 
  6 Jefferson, Terrence          55 Lowcountry EX       22.64      22.42Q       -0.3  4 
  7 Manning, Collin              10 Glenarden           21.80      22.35q       -0.2  2 
  8 Noumossie, Emmanuel          10 Bowie Boy           21.90      22.42q        0.3  1 
  9 Williams, Aaron              10 Glenarden           21.94      22.54        -0.1  3 
 10 Lewis, Jeffery               12 Western Bran        22.07      22.55         1.3  6 
 11 Vaughn, Adrian               12 Virginia Spe        22.65      22.56        -0.1  3 
 12 Steele, Reginald             10 Hummingbi           22.20      22.64        -1.1  5 
 13 Allen, Robert                10 Summer &            22.55      22.74         1.3  6 
 14 Palmer, Steven               D.C. Express           22.75      22.81        -0.3  4 
 15 Gary, Kevin                  Rate of Moti           22.81      22.86        -0.2  2 
 16 McInnis, Seth                55 PeakPerforman       22.45      22.97         1.3  6 
 17 Knowlin, Kenneth             55 Georgetown TC       22.88      23.07         1.3  6 
 18 Fulgham, Quinton             12 Central VA T        22.98      23.11        -1.1  5 
 19 Oluyemi, Samuel              10 Csa Track           22.27      23.14        -0.1  3 
 19 Miller, David                55 Myrtle Beach        22.79      23.14         0.3  1 
 21 Ballah, Daniel               10 Bowie Boy           22.20      23.20         0.3  1 
 22 Lang, Tariq                  10 Track Exp           22.00      23.23         0.3  1 
 23 Rahim, Bilal                 10 Bowie Boy           22.20      23.53        -0.2  2 
 24 Ouden, Matthew               12 Sonic Boom T        23.12      23.66         1.3  6 
 25 Carr, Dexter                 10 Full Spee           22.44      23.87        -0.2  2 
 26 Hampton-Haynes, Quenton      12 Tri-City Jet        23.23      26.89        -0.2  2 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
     JO Meet: J 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
    Region 3: R 20.70  7/1996      Bryan Harrison       East Atlanta    GA     
                21.89  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Henry, Wayne                 10 The 747 T           21.90      21.30 JO S    2.2 
  2 Haughton, Johnathan          10 Hummingbi           22.03      21.49 JO S    2.2 
  3 Manning, Collin              10 Glenarden           22.35      21.76 JO S    2.2 
  4 Jonhson, Damion              Baldwin Coun           22.27      22.01         2.2 
  5 Jefferson, Terrence          55 Lowcountry EX       22.42      22.38         2.2 
  6 Noumossie, Emmanuel          10 Bowie Boy           22.42      22.58         2.2 
  7 Schoultz, Marcus             55 Palmetto T&F        22.23      22.63         2.2 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Salt Lake City, UT      
     JO Meet: J 45.63  7/30/1995   Jerome Young, Hartford, CT                  
    Region 3: R 46.97  7/12/2001   Johnathan Fortenberry, City of Atlanta      
                50.15  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Henry, Wayne                 10 The 747 T           47.89      47.61QJO S              3 
  2 Chambers, George             10 Maryland            53.87      48.63QJO S              2 
  3 Johnson, Ronald              10 Summer &            48.79      48.75QJO S              4 
  4 Wanliss, O'Neal              New Horizon            48.63      48.84QJO S              5 
  5 McKinzie, Ben                10 Track Exp           49.46      49.54QJO S              1 
  6 Washington, Andre            10 Summer &            49.76      48.94qJO S              3 
  7 Miller, David                55 Myrtle Beach        49.08      49.11qJO S              3 
  8 Palmer, Steven               D.C. Express           49.09      49.33qJO S              4 
  9 Giles, Zacharias             55 SC Unattached       49.81      49.63 JO S              5 
 10 Roach, Corrie                Impact Athle           49.13      49.69 JO S              5 
 11 Allen, Alexander             Quicksilver            49.81      49.71 JO S              4 
 12 Gary, Kevin                  Rate of Moti           49.88      49.84 JO S              1 
 13 Mathis, Ra-Mon               10 Summer &            50.14      50.63                   3 
 14 Vaughn, Adrian               12 Virginia Spe        50.09      50.72                   5 
 15 Kizito, Rodney               10 Hummingbi           50.00      51.36                   1 
 16 Hampton-Haynes, Quenton      12 Tri-City Jet        49.62      51.37                   5 
 17 Cathlin, Kyle                10 Glenarden           48.60      51.73                   2 
 18 Kinlaw, Devante              55 Myrtle Beach        52.80      51.96                   1 
 19 Tucker, Devante              12 Sonic Boom T        52.30      52.13                   4 
 20 Lang, Tariq                  10 Track Exp           49.46      52.52                   2 
 21 Stanley, Bobby               12 Virginia Spe        53.04      52.99                   2 
 22 Everett, Drew III            12 Virginia Spe        52.30      53.33                   5 
 22 Childs, Reginald             55 Palmetto T&F        54.87      53.33                   1 
 24 Thomas, Devante              10 Maryland            50.49      54.37                   3 
 25 Acker, James                 55 QuickStriders       54.92      55.90                   5 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Salt Lake City, UT      
     JO Meet: J 45.63  7/30/1995   Jerome Young, Hartford, CT                  
    Region 3: R 46.97  7/12/2001   Johnathan Fortenberry, City of Atlanta      
                50.15  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 Henry, Wayne                 10 The 747 T           47.61      48.28 JO S             
  2 Johnson, Ronald              10 Summer &            48.75      48.73 JO S             
  3 Chambers, George             10 Maryland            48.63      48.83 JO S             
  4 Wanliss, O'Neal              New Horizon            48.84      48.89 JO S             
  5 Palmer, Steven               D.C. Express           49.33      49.57 JO S             
  6 McKinzie, Ben                10 Track Exp           49.54      49.59 JO S             
  7 Miller, David                55 Myrtle Beach        49.11      49.85 JO S             
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 1:49.49  7/27/1999   Nick Davenport, Texas                     
     JO Meet: J 1:49.49  7/27/1999   Nick Davenport, Texas                     
    Region 3: R 1:50.98  7/1989      Brad Carter   Greensboro Pacesetters NC   
                1:59.08  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Hornsby, Russell             12 Virginia Unat     1:58.20    1:55.49 JO S             
  2 Allen, Brian                 10 Summer &          1:56.75    1:55.57 JO S             
  3 Chol, Kuaniyal               Impact Athle         1:58.32    1:57.52 JO S             
  4 Dean, Eric                   Ruff Riders          1:59.36    1:58.03 JO S             
  5 Edwards, Jovon               10 New Wave          1:59.68    1:58.28 JO S             
  6 Hassan, Abdi                 12 Virginia Spe      2:03.60    1:58.64 JO S             
  7 Jones, Lil' Diamond          Ruff Riders          1:58.95    2:00.59                  
  8 Felder, Wendell              10 DC Speed          2:02.36    2:01.11                  
  9 Bates, Yah Rock              55 PeakPerforman     2:04.22    2:02.53                  
 10 Martin, Corey                10 Glenarden         2:00.32    2:02.76                  
 11 Salaam, Ishmael              Voices of Fa         2:00.91    2:05.28                  
 12 Knowlin, Kenneth             55 Georgetown TC     2:03.70    2:05.66                  
 13 Zamor, Ishmel                Impact Athle         1:58.59    2:06.13                  
 14 Law, Kalib                   55 PeakPerforman     2:02.80    2:10.13                  
 15 Johnson, Skylar              55 QuickStriders     2:12.63    2:13.04                  
 16 Thompson, Ross               12 Tri-City Jet      2:19.46    2:14.36                  
 17 McKellar, Brandon            55 QuickStriders     2:11.93    2:17.98                  
 -- Kim, Gyu                     Department of De     2:06.00   X2:02.42                  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:54.71  7/28/1991   Paul Kinser, Greensboro, NC               
     JO Meet: J 3:54.71  7/28/1991   Paul Kinser, Greensboro, NC               
    Region 3: R 3:50.60  7/1984      Matthew Hopkins      Frederickburg   VA   
                4:07.86  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Jablonski, Matthew           10  PV Unattach      4:35.00    4:05.44 JO S             
  2 Smooth, Christian            10  PV Unattach      4:17.71    4:05.69 JO S             
  3 Welday, Petros               10 Hummingbi         4:14.99    4:06.37 JO S             
  4 McCormack, Raymond           Lanier Runni         4:18.24    4:11.12                  
  5 LaRoche, Wayne               10 Hummingbi         4:37.41    4:19.49                  
  6 Black, Julian                Northside Re         4:22.47    4:19.52                  
  7 Black, Brandon               Northside Re         4:18.66    4:20.10                  
  8 Salaam, Ishmael              Voices of Fa         4:19.92    4:20.74                  
  9 Weeks, Chris                 12 Nova AC           4:17.86    4:25.80                  
 10 Martin, Corey                10 Glenarden         4:23.68    4:37.65                  
 11 Rush, Juantre                10 DC Speed          4:37.36    4:41.06                  
 12 McKellar, Brandon            55 QuickStriders     4:41.30    4:41.10                  
 13 Hiers, Kendrae               55 Cougar TC         4:41.39    4:54.20                  
 -- Kim, Gyu                     Department of De     4:35.41   X4:18.19                  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 14:27.14  7/28/2001   Yong-Sung Leal, San Leandro, CA          
     JO Meet: J 14:27.14  7/28/2001   Yong-Sung Leal, San Leandro, CA          
    Region 3: R 15:10.00  7/1984      John Erickson Greensboro Pacesettter NC  
                16:14.82  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Welday, Petros               10 Hummingbi        15:44.34   15:19.47 JO S             
  2 Arbuckle, Luke               10 Zoe Track        15:23.12   15:29.10 JO S             
  3 Jablonski, Matthew           10  PV Unattach     15:30.00   15:32.59 JO S             
  4 Steele, William              10 Zoe Track        16:00.55   15:40.89 JO S             
  5 McCormack, Raymond           Lanier Runni        16:18.33   16:01.65 JO S             
  6 LaRoche, Wayne               10 Hummingbi        18:00.28   16:58.79                  
  7 Larkins, Juddson             55 QuickStriders    17:49.90   17:04.63                  
  8 Parker, John                 12 Nova AC          17:55.42   17:20.12                  
  9 Albertson, Justin            55 Palmetto T&F     18:20.26   18:21.91                  
 10 Carcamo, Julio               10 Pioneer A        21:13.95   18:54.93                  
 
Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================================================
 Nat'l Youth: N 5:53.71  7/29/1983   Orla Kastberg, Grantville, NY             
     JO Meet: J 5:53.71  7/29/1983   Orla Kastberg, Grantville, NY             
    Region 3: R 6:09.10  7/1984      Kevin Murphy    Rock Hill            SC   
                6:26.27  JO S
    Name              Year Team                    Seed     Finals                        Points
================================================================================================
  1 Black, Brandon         Northside Re         6:54.00    6:42.71                  
  2 Black, Julian          Northside Re         7:24.21    6:46.81                  
  3 McCormack, Raymond     Lanier Runni                    6:53.72                  
  4 Landeene, Paul         55 Palmetto T&F      7:14.00    6:54.15                  
  5 Pingshaw, Kareem       10 DC Speed          7:30.00    6:55.35                  
  6 Landeene, Stephen      55 Palmetto T&F      7:29.22    7:02.72                  
  7 Law, Kalib             55 PeakPerforman                7:03.91                  
  8 Rush, Juantre          10 DC Speed          7:30.00    7:06.74                  
  9 Cherinet, Hayder       10 Hummingbi         7:30.00    7:42.15                  
 10 Hawkins, Anthony       10 DC Speed          7:30.00    7:53.15                  
 11 Henderson, Jonatha     12 Virginia Unat                8:59.46                  
 -- Kim, Gyu               Department of De     6:40.00   X6:42.70                  
 
Event 557  3000 Meter Race Walk Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 12:54.88  7/31/1994   Kevin Eastler, Farmington, ME            
     JO Meet: J 12:54.88  7/31/1994   Kevin Eastler, Farmington, ME            
    Region 3: R 16:54.75  7/11/2008   Jonathan Brown, 10 Hummingbird T         
                20:28.79  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Glenn, Lance                 55 SenecaBlazers    22:26.45   21:06.95                  
  2 Jacobs, James                55 Classics TC      25:16.81   30:39.55                  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=======================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.41  7/27/2008   Booker Nunley, 13 Track Eastern             
     JO Meet: J 13.41  7/27/2008   Booker Nunley, 13 Track Eastern             
    Region 3: R 13.51  7/1997      Terrance Tramell East Atlanta        GA     
                14.33  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims        Wind H#
=======================================================================================
Preliminaries
  1 Emere, Steve                 Worldwide Tr           13.97      14.52Q       -0.4  3 
  2 Mayzck, Cortney              10 Hummingbi           14.60      14.96Q        0.5  2 
  3 Victorian, Jibri             Quicksilver            15.38      14.98Q       -1.7  1 
  4 Brown, Vincent               12 Virginia Spe        13.98      15.16Q       -0.2  4 
  5 Lewis, Jeffery               12 Western Bran        14.30      14.74q       -0.4  3 
  6 Shepperd, Aaron              10 Pioneer A           14.60      14.98q        0.5  2 
  7 Dunn, Jared                  Northside Re           14.92      15.33q       -0.4  3 
  8 Michael Furr, Wayne          10 Columbia            15.34      15.43q       -0.4  3 
  9 Turner, Chase                10 Pioneer A           15.66      15.59        -0.2  4 
 10 Moody, Saquan                12 Track-757           15.83      15.62         0.5  2 
 11 Toure, Ousmane               10 Randallst           14.88      15.70        -1.7  1 
 11 Morgan, Travis               12 Sonic Boom T        15.75      15.70        -0.4  3 
 13 Butler, Samuel               55 QuickStriders       16.39      15.96         0.5  2 
 14 Harris, Devron               12 Tri-City Jet        15.58      16.19        -0.4  3 
 -- Rymer, Joshua                12 Central VA T        15.75        DNF        -1.7  1 
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
====================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.41  7/27/2008   Booker Nunley, 13 Track Eastern             
     JO Meet: J 13.41  7/27/2008   Booker Nunley, 13 Track Eastern             
    Region 3: R 13.51  7/1997      Terrance Tramell East Atlanta        GA     
                14.33  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals        Wind
====================================================================================
Finals
  1 Brown, Vincent               12 Virginia Spe        15.16      13.91 JO S    2.0 
  2 Lewis, Jeffery               12 Western Bran        14.74      14.27 JO S    2.0 
  3 Shepperd, Aaron              10 Pioneer A           14.98      14.52         2.0 
  4 Victorian, Jibri             Quicksilver            14.98      14.70         2.0 
  5 Mayzck, Cortney              10 Hummingbi           14.96      14.78         2.0 
  6 Dunn, Jared                  Northside Re           15.33      15.09         2.0 
  7 Michael Furr, Wayne          10 Columbia            15.43      15.38         2.0 
 -- Emere, Steve                 Worldwide Tr           14.52        DNF         2.0 
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 49.77  7/29/2002   Kerron Clement, Missouri City, TX           
     JO Meet: J 49.77  7/29/2002   Kerron Clement, Missouri City, TX           
    Region 3: R 51.90  7/1997      Angelo Taylor   East Atlanta         GA     
                56.03  JO S
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 Victorian, Jibri             Quicksilver                       55.33QJO S              2 
  1 Jones, Sir'Paul              Ruff Riders            53.11      55.33QJO S              4 
  3 Allen, Alexander             Quicksilver            57.47      55.62QJO S              3 
  4 Felder, Wendell              10 DC Speed            57.86      59.78Q                  1 
  5 Woodyard, Marquis            10 Maryland            53.00      56.24q                  4 
  6 Mayzck, Cortney              10 Hummingbi           57.00      56.63q                  4 
  7 Oree, Avery                  55 Lowcountry EX       57.00      57.62q                  2 
  8 Kinlaw, Devante              55 Myrtle Beach        56.77      58.47q                  3 
  9 Morgan, Travis               12 Sonic Boom T        58.70      58.61                   2 
 10 Rymer, Joshua                12 Central VA T        59.82      58.94                   2 
 11 Sidifall, Justin             Dynamic Spee         1:02.02      59.88                   1 
 12 Dorrel, Romane               12 Central VA T      1:32.00    1:00.28                   2 
 13 Shepperd, Aaron              10 Pioneer A         1:00.50    1:01.28                   3 
 14 Butler, Samuel               55 QuickStriders       58.48    1:03.71                   4 
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 49.77  7/29/2002   Kerron Clement, Missouri City, TX           
     JO Meet: J 49.77  7/29/2002   Kerron Clement, Missouri City, TX           
    Region 3: R 51.90  7/1997      Angelo Taylor   East Atlanta         GA     
                56.03  JO S
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 Jones, Sir'Paul              Ruff Riders            55.33      53.25 JO S             
  2 Victorian, Jibri             Quicksilver            55.33      54.42 JO S             
  3 Allen, Alexander             Quicksilver            55.62      55.00 JO S             
  4 Woodyard, Marquis            10 Maryland            56.24      55.01 JO S             
  5 Oree, Avery                  55 Lowcountry EX       57.62      55.78 JO S             
  6 Kinlaw, Devante              55 Myrtle Beach        58.47      58.25                  
  7 Felder, Wendell              10 DC Speed            59.78      59.67                  
  8 Mayzck, Cortney              10 Hummingbi           56.63    1:02.62                  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 39.73  8/1/1998    Track Houston, Houston, TX                  
                       R. Beard, B. Gay, J. Harris, T. Williams          
     JO Meet: J 39.73  8/1/1998    Track Houston, Houston, TX                  
                       R. Beard, B. Gay, J. Harris, T. Williams          
    Region 3: R 40.06  7/1997      East Atlanta                         GA     
                42.35  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 10 Hummingbird Track Club  'A'                      41.53      42.08QJO S              2 
     1) Robinson, Stacy                 2) Steele, Reginald               
     3) Lindo, Demetrius                4) Haughton, Johnathan            
     5) Edgerton, Trent                 6) Oma, Eyong                     
  2 10 Glenarden Track Club  'A'                        42.40      42.25QJO S              1 
     1) Manning, Collin                 2) Davis, Mark                    
     3) Powell, Dwayne                  4) Williams, Aaron                
     5) Carrion, Kwame                  6) Butler, Karrie                 
  3 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      43.05      42.81Q                  3 
     1) Brown, LaMarcus                 2) Wright, Jarvis                 
     3) Jonhson, Damion                 4) Glenn, Mark                    
     5) Tanner, Rashaun                 6)                                
  4 03 45 Quicksilver Track Club  'A'                   42.85      42.64Q                  2 
     1) Victorian, Jibri                2) Allen, Alexander               
     3) Wooten, Dominique               4) Robinson, Charles              
  5 55 Palmetto Track & Field  'A'                                 43.21Q                  3 
     1) Smith, Brett                    2) Schoultz, Marcus               
     3) Washington, Antonio             4) Adams, Kaylan                  
     5) Parker, Zachary                 6) Durham, Andre                  
  6 10 Bowie Boys & Girls Club Tra  'A'                 43.81      43.52Q                  1 
     1) Noumossie, Emmanuel             2) Rahim, Bilal                   
     3) Edwards, Paul                   4) Ballah, Daniel                 
     5) Holley, James                   6) Hosten, Malcolm                
  7 10 New Wave Track Club  'A'                         44.31      43.09q                  2 
     1) Blair, Jullian                  2) Edwards, Jovon                 
     3) Harper, Jonathan                4) Smith, Devon                   
     5) Williams, Dennis                6) Youngblood, Tristan            
  8 55 Lowcountry Express  'A'                          45.47      43.60q                  1 
     1) Alexander, Leon                 2) Oree, Avery                    
     3) Jefferson, Terrence             4) Jenkins, Ronald                
     5) Brantley, Jamaal                6) Gadsden, Antonio               
  9 12 Virginia Special Forces  'A'                     43.38      43.61                   2 
     1) Brown, Vincent                  2) Everett, Drew III              
     3) Price, Sean                     4) Stanley, Bobby                 
     5) Vaughn, Adrian                  6)                                
 10 55 Quick Striders  'A'                              45.46      44.55                   1 
     1) Lark, Darquarius                2) Butler, Samuel                 
     3) Elrod, Jalen                    4) Franklin, Marquavis            
     5) Acker, James                    6) McGrier, Radeem                
 11 12 Pathfinders TC  'A'                              44.93      44.62                   3 
     1) Evans, Marcus                   2) Meredith, Douglas              
     3) O'Brien, Aaryon                 4) Robertson, Marcus              
 12 12 Central VA Track Field Club  'A'                 45.66      45.16                   2 
     1) Brooke-Richardson, Michael      2) Garrett, Tyler                 
     3) Lay, Robert                     4) Rymer, Joshua                  
     5) Fulgham, Quinton                6)                                
 -- 03 45 Quicksilver Track Club  'B'                   45.01        DNF                   3 
     1) Holloway, Willis                2)                                
     3) Parks, William                  4) Parks, Edward                  
     5) Ford, Chioke                    6) Jarmon, Allen                  
 -- 10 Pioneer Athletic Club  'A'                       43.59        DNF                   1 
     1) Carcamo, Julio                  2) Cisse, Ousmane                 
     3) Corbitt, Robert                 4) Pinkney, Azani                 
     5) Massey, Travis                  6) Quarles, James                 
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 39.73  8/1/1998    Track Houston, Houston, TX                  
                       R. Beard, B. Gay, J. Harris, T. Williams          
     JO Meet: J 39.73  8/1/1998    Track Houston, Houston, TX                  
                       R. Beard, B. Gay, J. Harris, T. Williams          
    Region 3: R 40.06  7/1997      East Atlanta                         GA     
                42.35  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 10 Hummingbird Track Club  'A'                      42.08      41.62 JO S             
     1) Cole, Ridwan                    2) Haughton, Johnathan            
     3) Marshall, Rodrick               4) Edgerton, Trent                
     5) Steele, Reginald                6) Oma, Eyong                     
  2 10 Glenarden Track Club  'A'                        42.25      41.64 JO S             
     1) Manning, Collin                 2) Davis, Mark                    
     3) Williams, Aaron                 4) Cathlin, Kyle                  
  3 03 45 Quicksilver Track Club  'A'                   42.64      41.91 JO S             
     1) Allen, Alexander                2) Robinson, Charles              
     3) Victorian, Jibri                4) Wooten, Dominique              
  4 03 45 Baldwin County Jets  'A'                      42.81      42.72                  
     1) Brown, LaMarcus                 2) Glenn, Mark                    
     3) Jonhson, Damion                 4) Wright, Jarvis                 
     5) Tanner, Rashaun                 6)                                
  5 55 Palmetto Track & Field  'A'                      43.21      42.93                  
     1) Smith, Brett                    2) Schoultz, Marcus               
     3) Washington, Antonio             4) Parker, Zachary                
     5) Adams, Kaylan                   6) Durham, Andre                  
  6 10 New Wave Track Club  'A'                         43.09      43.13                  
     1) Blair, Jullian                  2) Harper, Jonathan               
     3) Jarvis, Courtney                4) Youngblood, Tristan            
     5) Williams, Dennis                6) Smith, Devon                   
  7 55 Lowcountry Express  'A'                          43.60      43.38                  
     1) Alexander, Leon                 2) Jefferson, Terrence            
     3) Brantley, Jamaal                4) Jenkins, Ronald                
     5) Oree, Avery                     6) Gadsden, Antonio               
 -- 10 Bowie Boys & Girls Club Tra  'A'                 43.52        DNF                  
     1) Rahim, Bilal                    2) Ballah, Daniel                 
     3) Noumossie, Emmanuel             4) Holley, James                  
     5) Edwards, Paul                   6) Hosten, Malcolm                
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
============================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:06.22  7/29/2007   16 33 So Cal Running Cougars, 16 33 SCRC  
                         R Wyatt, J Hughes, N Gutteriez, J Anderson        
     JO Meet: J 3:06.22  7/29/2007   16 33 So Cal Running Cougars, 16 33 SCRC  
                         R Wyatt, J Hughes, N Gutteriez, J Anderson        
    Region 3: R 3:08.00  7/1996      East Atlanta TC                      GA   
                3:20.53  JO S
    Team                                                 Seed    Prelims                  H#
============================================================================================
Preliminaries
  1 10 The 747 Track Club  'A'                        3:21.14    3:17.48QJO S              1 
     1) Chatman, Aaron                  2) Henry, Wayne                   
     3) Gill, Stefon                    4) Coleman, Jordan                
     5) Robinson, DeAndre               6) Carter, Andre                  
  2 10 Summer & Georgia Ree T.C.  'A'                 3:19.59    3:18.19QJO S              2 
     1) Johnson, Ronald                 2) Swindell, Anthony              
     3) Mathis, Ra-Mon                  4) Washington, Andre              
     5) Allen, Brian                    6) Allen, Robert                  
  3 03 45 Quicksilver Track Club  'A'                 3:17.25    3:17.58QJO S              1 
     1) Wooten, Dominique               2) Onyeukwu, Bobby                
     3) Allen, Alexander                4) Robinson, Charles              
     5) Victorian, Jibri                6)                                
  4 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:21.58    3:19.28QJO S              2 
     1) Robinson, Stacy                 2) Haughton, Johnathan            
     3) Mayzck, Cortney                 4) Lindo, Demetrius               
     5) Cole, Ridwan                    6) Steele, Reginald               
  5 10 Glenarden Track Club  'A'                      3:20.12    3:19.50QJO S              2 
     1) Cathlin, Kyle                   2) Davis, Mark                    
     3) Williams, Aaron                 4) Manning, Collin                
     5) Powell, Dwayne                  6)                                
  6 10 Bowie Boys & Girls Club Tra  'A'               3:22.74    3:21.24Q                  1 
     1) Ballah, Daniel                  2) Edwards, Paul                  
     3) Noumossie, Emmanuel             4) Rahim, Bilal                   
     5) Holley, James                   6) Leblanc, Jeremy                
  7 03 45 Ruff Riders  'A'                            3:17.21    3:20.72q                  2 
     1) Dean, Eric                      2) Meredith, Eric                 
     3) Jones, Lil' Diamond             4) Jones, Sir'Paul                
     5) Broadus, Christopher            6) Dunnaway, Benjamin             
  8 03 45 Impact Athletics  'A'                       3:21.55    3:24.01q                  1 
     1) Adams, DeMarlos                 2) Chol, Kuaniyal                 
     3) Roach, Corrie                   4) Zamor, Ishmel                  
     5) Barber, Ferris                  6)                                
  9 55 Peak Performance  'A'                          3:30.51    3:26.60                   1 
     1) Bates, Yah Rock                 2) Law, Kalib                     
     3) McInnis, Seth                   4) Wilkinson, Dejon               
 10 12 Virginia Special Forces  'A'                   3:30.07    3:27.61                   2 
     1) Brown, Vincent                  2) Everett, Drew III              
     3) Hassan, Abdi                    4) Stanley, Bobby                 
     5) Vaughn, Adrian                  6)                                
 11 12 Pathfinders TC  'A'                            3:32.92    3:27.65                   1 
     1) Evans, Marcus                   2) Meredith, Douglas              
     3) O'Brien, Aaryon                 4) Robertson, Marcus              
 12 03 45 Quicksilver Track Club  'B'                 3:24.67    3:27.72                   2 
     1) Parks, Edward                   2) Jolly, Shannon                 
     3) Parks, William                  4) Truitt, Bruce                  
     5) Ford, Chioke                    6) Holloway, Willis               
 13 55 Lowcountry Express  'A'                        3:40.60    3:40.45                   2 
     1) Carr, Raeford                   2) Brantley, Jamaal               
     3) Gadsden, Antonio                4) Jefferson, Terrence            
     5) Oree, Avery                     6) Simmons, Tarrence              
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 3:06.22  7/29/2007   16 33 So Cal Running Cougars, 16 33 SCRC  
                         R Wyatt, J Hughes, N Gutteriez, J Anderson        
     JO Meet: J 3:06.22  7/29/2007   16 33 So Cal Running Cougars, 16 33 SCRC  
                         R Wyatt, J Hughes, N Gutteriez, J Anderson        
    Region 3: R 3:08.00  7/1996      East Atlanta TC                      GA   
                3:20.53  JO S
    Team                                              Prelims     Finals                 
=========================================================================================
Finals
  1 03 45 Quicksilver Track Club  'A'                 3:17.58    3:17.34 JO S             
     1) Allen, Alexander                2) Onyeukwu, Bobby                
     3) Robinson, Charles               4) Victorian, Jibri               
     5) Wooten, Dominique               6)                                
  2 10 Glenarden Track Club  'A'                      3:19.50    3:18.02 JO S             
     1) Cathlin, Kyle                   2) Davis, Mark                    
     3) Williams, Aaron                 4) Manning, Collin                
     5) Powell, Dwayne                  6)                                
  3 03 45 Ruff Riders  'A'                            3:20.72    3:18.40 JO S             
     1) Dean, Eric                      2) Jones, Lil' Diamond            
     3) Jones, Sir'Paul                 4) Talton, Nigel                  
     5) Broadus, Christopher            6) Dunnaway, Benjamin             
  4 10 Summer & Georgia Ree T.C.  'A'                 3:18.19    3:18.41 JO S             
     1) Johnson, Ronald                 2) Swindell, Anthony              
     3) Mathis, Ra-Mon                  4) Washington, Andre              
  5 10 The 747 Track Club  'A'                        3:17.48    3:19.30 JO S             
     1) Chatman, Aaron                  2) Henry, Wayne                   
     3) Gill, Stefon                    4) Robinson, DeAndre              
     5) Coleman, Jordan                 6) Carter, Andre                  
  6 03 45 Impact Athletics  'A'                       3:24.01    3:20.19 JO S             
     1) Adams, DeMarlos                 2) Chol, Kuaniyal                 
     3) Roach, Corrie                   4) Zamor, Ishmel                  
     5) Barber, Ferris                  6)                                
  7 10 Bowie Boys & Girls Club Tra  'A'               3:21.24    3:20.84                  
     1) Edwards, Paul                   2) Rahim, Bilal                   
     3) Ballah, Daniel                  4) Noumossie, Emmanuel            
  8 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:19.28    3:23.94                  
     1) Robinson, Stacy                 2) Haughton, Johnathan            
     3) Mayzck, Cortney                 4) Lindo, Demetrius               
     5) Cole, Ridwan                    6) Steele, Reginald               
 
Event 562  4x800 Meter Relay Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 7:35.27  8/2/1981    East Coast Classics, Lincoln, NE          
     JO Meet: J 7:35.27  8/2/1981    East Coast Classics, Lincoln, NE          
    Region 3: R 7:42.59  7/8/2004    45 Quicksilver Track Club, Quicksilver    
                         C Irby, T Johnson, K Lowe, Z O'Bryant             
                8:08.29  JO S
    Team                                                 Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 03 45 Ruff Riders  'A'                            8:09.83    8:00.48 JO S             
     1) Dean, Eric                      2) Jones, Lil' Diamond            
     3) Lamb, Brandon                   4) Meredith, Eric                 
     5) Dunnaway, Benjamin              6) Jones, Sir'Paul                
  2 10 Summer & Georgia Ree T.C.  'A'                 8:00.00    8:04.10 JO S             
     1) Allen, Brian                    2) Swindell, Anthony              
     3) Washington, Andre               4) Allen, Robert                  
     5) Mathis, Ra-Mon                  6) William McGhee, J'Quante       
  3 03 45 Impact Athletics  'A'                       8:11.57    8:07.08 JO S             
     1) Adams, DeMarlos                 2) Chol, Kuaniyal                 
     3) Roach, Corrie                   4) Zamor, Ishmel                  
     5) Barber, Ferris                  6)                                
  4 10 Hummingbird Track Club  'A'                    7:58.00    8:10.47                  
     1) Kizito, Rodney                  2) LaRoche, Wayne                 
     3) Tawara, Ishmil                  4) Welday, Petros                 
     5) Mayzck, Cortney                 6) West, Julius                   
  5 10 DC Speed Parks & Recreation  'A'               8:10.00    8:34.34                  
     1) Felder, Wendell                 2) Hawkins, Anthony               
     3) Pingshaw, Kareem                4) Rush, Juantre                  
     5) Anthony, Drake                  6) Pingshaw, Ikeem                
  6 03 45 Voices of Faith (Team Vo  'A'               9:02.34    8:44.08                  
     1) Ballou, Kristopher              2) Hamilton, Jametreus            
     3) Salaam, Ishmael                 4) Williams, Matthew              
     5) White, Elontavius               6)                                
  7 10 Hummingbird Track Club  'B'                    8:30.00    8:46.51                  
     1) Cherinet, Hayder                2) Mayzck, Cortney                
     3) Robinson, Stacy                 4) Steele, Reginald               
     5)                                 6) Duval, Korine                  
 
Event 563  High Jump Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 2.28m  7/9/1983    Dothel Edwards, Seattle, WA                 
     JO Meet: J 2.23m  7/31/1983   Rick Noji, Maurice Crumby, Seattle, WA      
    Region 3: R 2.21m  7/1993      Eric Bishop     Atlanta         GA          
                1.98m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Kornegay-Gober, Kristoph     10 DC Speed            1.80m      1.95m          6-04.75 
  2 Jones, Sir'Paul              Ruff Riders            1.92m      1.95m          6-04.75 
  3 Payne, Stephen               Titans                 1.87m      1.95m          6-04.75 
  3 Cain, Owen                   10 Firebirds           1.75m      1.95m          6-04.75 
  5 Garrett, Tyler               12 Central VA T        1.98m      1.90m          6-02.75 
  6 Garland, Roy                 10 Woodlawn            1.75m      1.80m          5-10.75 
  7 Stanley, Bobby               12 Virginia Spe        1.88m      1.75m          5-08.75 
  7 Murray, Tyreak               12 Virginia Unat       1.88m      1.75m          5-08.75 
  9 Harris, Devron               12 Tri-City Jet        1.83m      1.75m          5-08.75 
 10 Adams, Kaylan                55 Palmetto T&F        1.75m      1.75m          5-08.75 
 11 Price, Sean                  12 Virginia Spe        1.78m      1.70m          5-07.00 
 11 Fielding, II, Isadore        55 Palmetto T&F        1.81m      1.70m          5-07.00 
 -- White, Elontavius            Voices of Fa           1.62m         NH                  
 -- Moody, Saquan                12 Track-757           1.80m         NH                  
 
Event 564  Pole Vault Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 5.31m  7/30/2006   Casey Roche, UNA 38                         
     JO Meet: J 5.31m  7/30/2006   Casey Roche, UNA 38                         
    Region 3: R 4.85m  7/12/2009   Paul Malguist, 45 Georgia Unatt             
                4.65m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Malguist, Paul               45 Georgia Unatt                  4.85mRJO S    15-11.00 
  2 Porter, Tyler                45 Georgia Unatt       4.25m      4.70m JO S    15-05.00 
  3 Kopanski, Michael            45 Georgia Unatt       4.25m      4.70m JO S    15-05.00 
  4 Peques, Jaquon               55 Cheraw              4.70m      4.25m         13-11.25 
  5 Monacelli, Anthony           10  PV Unattach        4.10m      4.25m         13-11.25 
  6 Brown, Ethan                 55 SC Unattached       3.35m      3.65m         11-11.75 
  7 Haselden, Jackson            55 SC Unattached       3.80m      3.65m         11-11.75 
  8 Hendley, Chad                12 Virginia Unat       3.51m      3.35m         10-11.75 
 -- Buxton, Colin                55 Palmetto T&F        3.95m         NH                  
 -- Rouse, Derick                10 Bowie Boy           1.00m         NH                  
 -- Chamblee, Aaron              45 Georgia Unatt       3.95m         NH                  
 -- Ransom, Tyler                Pole Vault A           3.65m         NH                  
 
Event 565  Long Jump Young Men
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 7.60m  7/25/1991   Sheddric Fields, Dallas, TX                 
     JO Meet: J 7.60m  7/25/1991   Sheddric Fields, Dallas, TX                 
    Region 3: R 7.55m  7/12/2009   Dwayne Powell, 10 Glenarden                 
                7.04m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Powell, Dwayne               10 Glenarden           7.01m      7.55mRJO S    NWI  24-09.25 
  2 Askew, Tyler                 Dynamic Spee           6.86m      7.34m JO S    NWI  24-01.00 
  3 Jonhson, Damion              Baldwin Coun           7.33m      7.16m JO S    NWI  23-06.00 
  4 Carlie, Anthony              12 Diamond Trac        6.49m      6.83m         NWI  22-05.00 
  5 Brown, Vincent               12 Virginia Spe                   6.82m         NWI  22-04.50 
  6 Cain, Owen                   10 Firebirds           6.67m      6.68m         NWI  21-11.00 
  7 Truitt, Bruce                Quicksilver            6.59m      6.58m         NWI  21-07.25 
  8 Abernathy, Ralph             Titans                 6.49m      6.57m         NWI  21-06.75 
  9 Cooper, Sean                 10 The 747 T           6.37m      6.54m         NWI  21-05.50 
 10 Fulgham, Quinton             12 Central VA T        7.01m      6.42m         NWI  21-00.75 
 11 Teller, Dante                12 Track-757           6.28m      6.41m         NWI  21-00.50 
 12 Lark, Darquarius             55 QuickStriders       6.11m      6.35m         NWI  20-10.00 
 13 Carrion, Kwame               10 Glenarden           6.78m      6.32m         NWI  20-09.00 
 14 Davidson, James              55 SC Unattached       6.63m      6.29m         NWI  20-07.75 
 15 Massey, Travis               10 Pioneer A           6.42m      6.28m         NWI  20-07.25 
 16 Blair, William               12 Speed Inc TC        6.45m      6.26m         NWI  20-06.50 
 17 Garland, Roy                 10 Woodlawn            6.46m      6.18m         NWI  20-03.50 
 18 Brown, Antonio               55 SC Unattached       6.09m      6.17m         NWI  20-03.00 
 19 Parker, Kendrick             Jaguar Track           6.53m      6.04m         NWI  19-09.75 
 20 Wilkinson, Dejon             55 PeakPerforman       6.69m      5.93m         NWI  19-05.50 
 -- Youngblood, Tristan          10 New Wave            6.97m       FOUL                       
 
Event 566  Triple Jump Young Men
==============================================================================================
 Nat'l Youth: N 16.72m  7/29/2004   Kenneth Hall, Baker , LA                   
     JO Meet: J 16.72m  7/29/2004   Kenneth Hall, Baker , LA                   
    Region 3: R 15.69m  7/12/2001   Alonzo Moore, Norfolk Real Deal            
                14.28m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals        Wind          
==============================================================================================
  1 Cain, Owen                   10 Firebirds          14.35m     14.31m JO S    NWI  46-11.50 
  2 Davidson, James              55 SC Unattached      13.03m     14.30m JO S    NWI  46-11.00 
  3 Parker, Kendrick             Jaguar Track          13.91m     14.17m         NWI  46-06.00 
  4 Wilkinson, Dejon             55 PeakPerforman      13.92m     14.00m         NWI  45-11.25 
  5 Willacy, Marcus              10 Hummingbi          14.20m     13.96m         NWI  45-09.75 
  6 Brown, Antonio               55 SC Unattached      13.35m     13.89m         NWI  45-07.00 
  7 Cato, Denzel                 12 Sonic Boom T       13.81m     13.75m         NWI  45-01.50 
  8 Jonhson, Damion              Baldwin Coun          14.18m     13.68m         NWI  44-10.75 
  9 Smith, Brett                 55 Palmetto T&F       13.35m     13.57m         NWI  44-06.25 
 10 McCauley, Chadwick           55 SC Unattached      12.66m     13.38m         NWI  43-10.75 
 11 Hart, Roderick               Carrollton            14.00m     13.25m         NWI  43-05.75 
 12 Price, Sean                  12 Virginia Spe       12.93m     13.10m         NWI  42-11.75 
 13 Garrett, Tyler               12 Central VA T       13.14m     12.91m         NWI  42-04.25 
 14 Ha, steven                   10 Firebirds          13.06m     12.32m         NWI  40-05.00 
 15 Beltran, Estefan             10 Csa Track          11.98m     11.73m         NWI  38-06.00 
 -- Cooper, Sean                 10 The 747 T          13.07m       FOUL                       
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 20.43m  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ                
     JO Meet: J 20.43m  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ                
    Region 3: R 17.95m  7/11/2009   Marcus Brown, 10 Glenarden                 
                15.97m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Brown, Marcus                10 Glenarden          17.35m     17.95mRJO S    58-10.75 
  2 Simmons, Isaiah              10 Summer &           17.17m     17.90m JO S    58-08.75 
  3 Butler, Jefferson            10 Track Exp          15.26m     15.08m         49-05.75 
  4 Walk, Miles                  Throw 1 Deep                     15.01m         49-03.00 
  5 Sturgill, Tyler              10 Cobra Tra          14.05m     14.95m         49-00.75 
  6 Carter, Melvin               12 Charlottesvi       15.04m     14.31m         46-11.50 
  6 Kebe, Ibrahima               10 Maryland           14.61m     14.31m         46-11.50 
  7 Kles, Joshua                 45 Georgia Unatt      13.48m     14.06m         46-01.50 
  9 Turner, Raheim               12 Charlottesvi       13.76m     13.61m         44-08.00 
 10 Fooster, Jalen               Throw 1 Deep          12.50m     12.78m         41-11.25 
 11 Potts, Nykoi                 12 Track-757          11.56m     11.94m         39-02.25 
 12 Lawrence, Marquise           Voices of Fa          11.15m     11.70m         38-04.75 
 13 Lemieux, Curtis              PT Elite Tra          12.35m     11.20m         36-09.00 
 14 Goettee, III, Homer          55 Summerville        12.10m     11.15m         36-07.00 
 15 Stevenson, Daniel            55 Classics TC        11.63m     10.33m         33-10.75 
 16 Nelson, Derrick              55 Lowcountry EX       9.65m     10.29m         33-09.25 
 17 Kent, William                Throw 1 Deep                      9.78m         32-01.00 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 63.20m  1979        Clint Johnson, Overland Park, KS           
     JO Meet: J 63.20m  1979        Clint Johnson, Overland Park, KS           
    Region 3: R 57.30m  7/1985      Hiawatha Berry  Mercy TC      GA           
                49.48m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Kebe, Ibrahima               10 Maryland           46.59m     49.14m           161-03 
  2 Simmons, Isaiah              10 Summer &           48.43m     48.70m           159-09 
  3 Glover, Shannon              10 Glenarden          41.58m     47.08m           154-05 
  4 Brown, Marcus                10 Glenarden          43.83m     45.39m           148-11 
  5 Serafenas, Thor              10  PV Unattach       43.68m     43.70m           143-04 
  6 Sturgill, Tyler              10 Cobra Tra          43.30m     43.11m           141-05 
  7 Kles, Joshua                 45 Georgia Unatt      44.03m     42.14m           138-03 
  8 Carter, Melvin               12 Charlottesvi       43.71m     39.92m           131-00 
  9 Walk, Miles                  Throw 1 Deep                     38.13m           125-01 
 10 Turner, Raheim               12 Charlottesvi       39.86m     36.71m           120-05 
 11 Stevenson, Daniel            55 Classics TC        32.47m     35.91m           117-10 
 12 Kent, William                Throw 1 Deep                     33.49m           109-10 
 13 Jacobs, James                55 Classics TC        31.25m     29.00m            95-02 
 14 Goettee, III, Homer          55 Summerville        31.69m     27.37m            89-09 
 -- Fooster, Jalen               Throw 1 Deep          39.91m       FOUL                  
 -- Harris, Daiquan              12 Charlottesvi       34.65m       FOUL                  
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 66.94m  7/26/1994   Patrick Ramsey, Simsboro, LA               
     JO Meet: J 66.94m  7/26/1994   Patrick Ramsey, Simsboro, LA               
    Region 3: R 65.12m  7/1997      Brian Kollar  Unattached       VA          
                51.32m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Butler, Jefferson            10 Track Exp          42.19m     45.51m           149-04 
  2 Bridle, Jonathan             10 Catonsvil          35.70m     40.34m           132-04 
  3 Dunn, Antonio                Cheetahs              32.04m     37.37m           122-07 
  4 Fooster, Jalen               Throw 1 Deep          40.45m     36.73m           120-06 
  5 Harper, Andrew               55 Palmetto T&F       30.13m     33.81m           110-11 
  6 Dada, Magnus                 10 Marlboro           22.00m     30.37m            99-08 
  7 Moseley, Kareem              12 Tri-City Jet       22.30m     27.80m            91-02 
  8 Thompson, Ross               12 Tri-City Jet       20.08m     24.51m            80-05 
  9 Goettee, III, Homer          55 Summerville        23.04m     22.80m            74-10 
 10 Watson, Ketwuan              12 Tri-City Jet       13.50m      9.68m            31-09 
 
Event 570  Hammer Throw Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N 79.24m  6/28/2008   Connor McCullough, Unattached, CA          
     JO Meet: J 67.64m  7/28/2007   Jordan Stray, 13 Unattached                
    Region 3: R 54.02m  7/11/2008   Miles Freberg, 45 Throw 1 Deep             
                48.35m  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Kebe, Ibrahima               10 Maryland           34.13m     47.18m           154-09 
  2 Serafenas, Thor              10  PV Unattach       34.13m     43.77m           143-07 
  3 Fooster, Jalen               Throw 1 Deep                     42.62m           139-10 
  4 Simmons, Isaiah              10 Summer &           51.00m     42.06m           138-00 
  5 Sturgill, Tyler              10 Cobra Tra          50.00m     41.44m           135-11 
  6 Walk, Miles                  Throw 1 Deep                     40.29m           132-02 
  7 Kent, William                Throw 1 Deep                     34.73m           113-11 
  8 Harper, Andrew               55 Palmetto T&F       18.10m     27.46m            90-01 
 
Event 571  Decathlon Young Men
=========================================================================================
 Nat'l Youth: N  7405  7/25/2001   Donovan Kilmartin, Meridian, ID             
     JO Meet: J  7405  7/25/2001   Donovan Kilmartin, Meridian, ID             
    Region 3: R  6553  7/1993      Evan Wix    NS Red Runners           GA     
                 5908  JO S
    Name                    Year Team                    Seed     Finals                 
=========================================================================================
  1 Jones, Sir'Paul              Ruff Riders             5578    5730.00                  
  2 Campbell, Scott              12 Virginia Unat                5506.00                  
  3 Osorio, Gustavo              10 Summer &                     5288.00                  
  4 Kopanski, Michael            45 Georgia Unatt        5254    5249.00                  
  5 Smith, Nick                  10  PV Unattach                 4014.00                  
  6 Lemieux, Curtis              PT Elite Tra            4838    3712.00                  
  7 Sangston, Kevin              45 Georgia Unatt        4433    3676.00                  
 
Event 571  Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jones, Sir'Paul              Ruff Riders              11.62  -1.5  1    728
  2 Campbell, Scott              12 Virginia Unat         11.65  -1.5  1    721
  3 Porter, Tyler                45 Georgia Unatt         12.32  -1.0  2    589
  3 Kopanski, Michael            45 Georgia Unatt         12.32  -1.0  2    589
  5 Osorio, Gustavo              10 Summer &              12.34  -1.5  1    586
  6 Lemieux, Curtis              PT Elite Tra             12.40  -1.0  2    574
  7 Rouse, Derick                10 Bowie Boy             12.64  -1.5  1    531
  8 Sangston, Kevin              45 Georgia Unatt         12.79  -1.0  2    504
  9 Smith, Nick                  10  PV Unattach          13.01  -1.0  2    466
 
Event 571  Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Campbell, Scott              12 Virginia Unat         6.36m   NWI  20-10.50    666
  2 Jones, Sir'Paul              Ruff Riders              5.96m   NWI  19-06.75    578
  3 Rouse, Derick                10 Bowie Boy             5.62m   NWI  18-05.25    506
  4 Osorio, Gustavo              10 Summer &              5.61m   NWI  18-05.00    504
  5 Porter, Tyler                45 Georgia Unatt         5.49m   NWI  18-00.25    479
  6 Kopanski, Michael            45 Georgia Unatt         5.45m   NWI  17-10.75    471
  7 Smith, Nick                  10  PV Unattach          4.93m   NWI  16-02.25    369
  8 Lemieux, Curtis              PT Elite Tra             4.77m   NWI  15-07.75    339
 -- Sangston, Kevin              45 Georgia Unatt          FOUL                 
 
Event 571  Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Osorio, Gustavo              10 Summer &             10.88m   35-08.50    539
  2 Smith, Nick                  10  PV Unattach         10.69m   35-01.00    527
  3 Porter, Tyler                45 Georgia Unatt        10.50m   34-05.50    516
  4 Campbell, Scott              12 Virginia Unat         9.95m   32-07.75    483
  5 Sangston, Kevin              45 Georgia Unatt         9.86m   32-04.25    477
  6 Jones, Sir'Paul              Ruff Riders              9.70m   31-10.00    468
  7 Kopanski, Michael            45 Georgia Unatt         9.29m   30-05.75    443
  8 Rouse, Derick                10 Bowie Boy             8.89m   29-02.00    419
 -- Lemieux, Curtis              PT Elite Tra              FOUL            
 
Event 571  Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jones, Sir'Paul              Ruff Riders              1.97m    6-05.50    776
  2 Campbell, Scott              12 Virginia Unat         1.72m    5-07.75    560
  3 Rouse, Derick                10 Bowie Boy             1.67m    5-05.75    520
  3 Osorio, Gustavo              10 Summer &              1.67m    5-05.75    520
  3 Kopanski, Michael            45 Georgia Unatt         1.67m    5-05.75    520
  3 Porter, Tyler                45 Georgia Unatt         1.67m    5-05.75    520
  7 Sangston, Kevin              45 Georgia Unatt         1.52m    4-11.75    404
  7 Lemieux, Curtis              PT Elite Tra             1.52m    4-11.75    404
  9 Smith, Nick                  10  PV Unattach          1.47m    4-09.75    367
 
Event 571  Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jones, Sir'Paul              Ruff Riders              50.23   2    804
  2 Osorio, Gustavo              10 Summer &              53.12   1    676
  3 Campbell, Scott              12 Virginia Unat         53.99   1    640
  4 Kopanski, Michael            45 Georgia Unatt         54.35   1    625
  5 Porter, Tyler                45 Georgia Unatt         55.44   1    581
  6 Lemieux, Curtis              PT Elite Tra             57.30   2    510
  7 Rouse, Derick                10 Bowie Boy             58.41   2    469
  8 Sangston, Kevin              45 Georgia Unatt         58.66   2    460
  9 Smith, Nick                  10  PV Unattach          59.22   1    440
 
Event 571  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jones, Sir'Paul              Ruff Riders              14.93  -0.1  4    858
  2 Campbell, Scott              12 Virginia Unat         15.81  -0.1  4    754
  3 Osorio, Gustavo              10 Summer &              16.26  -0.1  4    704
  4 Kopanski, Michael            45 Georgia Unatt         17.26  -0.1  4    597
  5 Sangston, Kevin              45 Georgia Unatt         18.36   0.7  3    490
  6 Porter, Tyler                45 Georgia Unatt         18.40   0.7  3    486
  7 Smith, Nick                  10  PV Unattach          18.95  -0.4  1    437
  8 Lemieux, Curtis              PT Elite Tra             20.00   0.7  3    349
  9 Rouse, Derick                10 Bowie Boy             20.04  -0.4  1    346
 
Event 571  Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Smith, Nick                  10  PV Unattach         36.10m     118-05    586
  2 Lemieux, Curtis              PT Elite Tra            29.43m      96-07    453
  3 Porter, Tyler                45 Georgia Unatt        29.42m      96-06    453
  4 Kopanski, Michael            45 Georgia Unatt        28.96m      95-00    444
  5 Jones, Sir'Paul              Ruff Riders             27.50m      90-03    416
  6 Osorio, Gustavo              10 Summer &             27.34m      89-08    412
  7 Campbell, Scott              12 Virginia Unat        25.30m      83-00    373
  8 Sangston, Kevin              45 Georgia Unatt        24.98m      81-11    367
  9 Rouse, Derick                10 Bowie Boy            15.28m      50-01    185
 
Event 571  Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kopanski, Michael            45 Georgia Unatt         4.42m   14-06.00    737
  2 Porter, Tyler                45 Georgia Unatt         4.27m   14-00.00    693
  3 Osorio, Gustavo              10 Summer &              3.50m   11-05.75    482
  4 Campbell, Scott              12 Virginia Unat         3.36m   11-00.25    446
  5 Smith, Nick                  10  PV Unattach          2.73m    8-11.50    293
  6 Jones, Sir'Paul              Ruff Riders              2.58m    8-05.50    259
  6 Lemieux, Curtis              PT Elite Tra             2.58m    8-05.50    259
  8 Sangston, Kevin              45 Georgia Unatt         2.13m    6-11.75    165
 -- Rouse, Derick                10 Bowie Boy                NH            
 
Event 571  Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lemieux, Curtis              PT Elite Tra            34.30m     112-06    360
  2 Sangston, Kevin              45 Georgia Unatt        33.34m     109-04    346
  3 Kopanski, Michael            45 Georgia Unatt        31.36m     102-11    318
  4 Campbell, Scott              12 Virginia Unat        29.83m      97-10    297
  5 Jones, Sir'Paul              Ruff Riders             27.86m      91-05    269
  6 Osorio, Gustavo              10 Summer &             23.56m      77-03    210
  7 Smith, Nick                  10  PV Unattach         23.50m      77-01    209
 
Event 571  Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Osorio, Gustavo              10 Summer &            4:44.09     655
  2 Jones, Sir'Paul              Ruff Riders            4:57.51     574
  3 Campbell, Scott              12 Virginia Unat       4:58.88     566
  4 Kopanski, Michael            45 Georgia Unatt       5:09.67     505
  5 Lemieux, Curtis              PT Elite Tra           5:17.40     464
  6 Sangston, Kevin              45 Georgia Unatt       5:17.50     463
  7 Smith, Nick                  10  PV Unattach        5:46.93     320