2009 PVA JO Cross Country Championship  - 11/1/2009              
                     Smithburg High School   Smithburg, MD                     
                                    Results                                    
 
Event 1  3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Caldwell, Reilly          99 10 Lightning,Middle            13:25.90  
  2 Smith, Lindsay            99 10 Vienna Youth                13:47.10  
  3 Sidor, Mackenzie          99 10 Fairfax P,Fairfa            15:15.70  
  4 Farjadi, Tatjana          99 10 Fairfax P,Oakton            16:46.10  
 
Event 2  3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Sheridan, Stephen         99 10 McLean Yo,Vienna            13:45.50  
  2 Baxley, William           99 10 McLean Yo,McLean            13:49.50  
  3 Shutler, David            99 10 Fairfax P,Annand            14:19.50  
  4 Ames, Connor              99 10 Fairfax P,Fairfa            14:52.20  
  5 Blagg, Alec               00 10 McLean Yo,Arling            16:10.10  
  6 Sullivan, Johnathan       00 10 Vienna Youth                17:19.70  
 
Event 3  3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Greaney, Rachel           98 10 McLean Yo,McLean            13:30.36  
  2 Stumvoll, Haley           97 10 Vienna Youth                13:30.66  
  3 McAnally, Alexa           98 10 Southwest,Centre            13:55.70  
  4 Broccoli, Briana          97 10 Fairfax P,Herndo            14:48.00  
  5 Lannen, Monica            97 10 Vienna Youth                15:09.63  
 
Event 4  3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Keating, Joseph           97 10 Howard Co                   11:22.61  
  2 Maguire, Alexander        97 10 Fairfax P,Fairfa            12:00.01  
  3 Dunn, Robert              97 10 Southwest                   12:18.44  
  4 Burke, Connor             97 10 Cobra Tra,Alexan            12:46.11  
  5 Wegner, Kevin             98 10 Howard Co,Columb            12:52.26  
  6 Bowden, Clark             98 10 Vienna Youth,Vie            12:54.66  
  7 Smith, Alexander          98 10 Vienna Youth                13:22.55  
  8 Pace, John                97 10 Southwest                   13:24.70  
  9 Gray, Caleb               97 10 Vienna Youth                13:27.59  
 10 Knight, Denton            98 10 Fairfax P,Fairfa            13:44.15  
 11 Sullivan, Phillip         98 10 Vienna Youth                13:50.19  
 12 Sheridan, William         97 10 McLean Yo,Vienna            13:54.32  
 13 Severance, Michael        97 10 Southwest                   14:02.01  
 14 Perez, Sebastian          98 10 Southwest,Fairfa            15:19.75  
 15 Tonko, Stephon            97 10 Vienna Youth                16:12.92  
 16 Soune, Cabel              98 10 Fairfax P,Fairfa            16:17.22  
 17 Dean, Patrick             97 10 Southwest                   16:59.66  
 18 Muradaz, Patrick          98 10 Southwest,Clifto            17:16.12  
 
Event 5  4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Sullivan, Laura           96 10 Vienna Youth                17:37.14  
  2 Schweikert, Macey         95 10 Fairfax P,Burke,            18:11.37  
  3 Hayes, Vanessa            96 10 Southwest,Centre            18:48.65  
  4 Boren, Leilani            96 10 Southwest,Centre            19:13.45  
  5 Ayers, Kelly              96 10 Vienna Youth                21:27.20  
 
Event 6  4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Wegner, Michael           96 10 Howard Co,Columb            14:18.25  
  2 Baginski, Jonaton         96 10 Potomac V,Rockvi            15:07.51  
  3 Sharkey, Luke             95 10 Fairfax P,Fairfa            15:18.50  
  4 Pickens, Joey             95 10 Howard Co,Glenel            15:51.72  
  5 Calem, Matthew            96 10 Vienna Youth                17:02.09  
  6 Hein, Seth                95 10 Fairfax P,Fairfa            17:06.99  
  7 Blagg, Christopher        96 10 McLean Yo,Arling            17:30.91  
  8 Sheridan, Timothy         96 10 McLean Yo,Vienna            17:32.07  
 
Event 8  5k Run CC Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Valero, Daniel            94 10 Potomac V,Potoma            18:59.10  
 
Event 11  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Sullivan, Anna            02 10 Vienna Youth                10:19.90  
  2 Hodge, Fiona              03 10 Fairfax P,Burke,            12:42.80  
 
Event 12  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Cekanskis, Arnas          02 10 Southwest,Centre             9:19.98  
  2 Tonko, Alejandro          01 10 Vienna Youth                 9:43.52  
  3 Strong, Matthew           02 10 McLean Yo,Mc Lea             9:45.10  
  4 Hodge, Finn Patrick       01 10 Fairfax P,Burke,             9:50.23  
  5 Zajkowski, Evan           01 10 Vienna Youth                10:21.49  
  6 Rengarajan, Anish         03 10 Fairfax P,Fairfa            12:35.74  
  7 Perez, Joaquin            01 10 Southwest                   14:18.41