Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                    HY-TEK's Meet Manager 2/5/2017 12:09 PM
                      2017 Developmental Meet - 1/28/2017                      
                                 8 lane track                                  
                               Westwood HS, Mesa                               
                                Revised Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Burnett, A'Zariah            Arizona Chee           15.74      16.49   NWI  6 
  2 Colosimo, Shay               AZ Burn                           17.16   NWI  3  17:15.31
  3 Word, Taliyah                Arizona Chee                      17.16   NWI  3  17:15.81
  4 Morrow, Aliyah               Arizona Chee           15.74      17.44   NWI  6 
  5 Burnett, Amayla              Arizona Chee           15.74      18.02   NWI  6 
  6 Harper, Naeemah              Arizona Chee           15.74      18.10   NWI  6 
  7 Barclay, Brianca             Arizona Risi           16.26      18.18   NWI  6 
  8 Sims, Justic                 Arizona Chee                      18.30   NWI  2 
  9 Anderson, Amaya              Arizona Risi           16.26      18.31   NWI  6 
 10 Gammage, Olivia              Do Right Edu           17.96      18.37   NWI  6 
 11 Walters Meeker, Antonae      Phoenix Bobc           18.33      18.43   NWI  6 
 12 Ellis, Peyton                Spartan Spee                      18.79   NWI  3 
 13 Spencer, Raven               Arizona Elit           20.08      19.09   NWI  5 
 14 Ware, Ryle                   Arizona Chee                      19.10   NWI  2 
 15 Mayes, Olivia                Arizona Chee           18.37      19.12   NWI  5 
 16 Gelder, Grace                Huron Athlet                      19.15   NWI  1 
 17 Quarles, Arionna             Arizona Chee                      19.18   NWI  2 
 18 Lett, Mikaela                Arizona Chee                      19.23   NWI  2 
 19 Morgan, Alyha                Arizona Flam           19.41      19.53   NWI  5 
 20 Wynne, Adalynn               Arizona Chee                      19.76   NWI  4 
 21 Muhammad, Zari-Michaele      Do Right Edu                      19.99   NWI  3 
 22 Conway, Kallie               Do Right Edu           19.30      20.03   NWI  5 
 23 Kisler, Kayden               Arizona Chee           20.48      20.19   NWI  4 
 24 Hampton, Ericka              Do Right Edu                      20.31   NWI  1 
 25 Bell, Kassie                 Arizona Chee                      20.44   NWI  2 
 26 Perpich, London              AZ Burn                           20.50   NWI  3 
 27 Gary, Nehemiah               Do Right Edu                      21.05   NWI  1 
 28 Ellis, Kawenaokala           48-Unattache                      21.08   NWI  3 
 29 Amsbaugh, Ellie              48-Unattache           20.24      21.21   NWI  5 
 29 Graves, Lyric                Arizona Chee                      21.21   NWI  1 
 31 Coopwood, Jewel              Do Right Edu                      21.36   NWI  4 
 32 Gaines, Anai                 Do Right Edu                      21.49   NWI  3 
 33 Dickinson, Lily              Arizona Risi           19.26      21.62   NWI  5 
 34 Crawley, Messiah             AZ Burn                18.63      21.96   NWI  5 
 35 Felix, Alaya                 Arizona Chee           20.40      22.57   NWI  4 
 36 McWilliams, Harmoney         Do Right Edu                      22.67   NWI  4 
 37 James, Azaria                Do Right Edu           20.90      22.72   NWI  4 
 38 Quinn, Jocelin               Arizona Risi           19.59      23.16   NWI  5 
 39 Swearingen, Shiloh           Arizona Chee                      23.22   NWI  1 
 40 Newsom, Crystiana            Do Right Edu                      23.38   NWI  1 
 41 Kisler, Kaliyah              Arizona Chee                      24.70   NWI  4 
 42 Ontiveros, Maya              Elite Stride                      25.20   NWI  2 
 43 Washington, Joslynn          Arizona Spee                      25.57   NWI  4 
 44 Cooper, Laylah               AZ Track Stars                    25.60   NWI  1 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Burnett, A'Zariah            Arizona Chee           35.64      35.03   NWI  6 
  2 Colosimo, Shay               AZ Burn                           35.83   NWI  2 
  3 Word, Taliyah                Arizona Chee                      36.03   NWI  2 
  4 Morrow, Aliyah               Arizona Chee           36.09      36.63   NWI  6 
  5 Sims, Justic                 Arizona Chee                      37.25   NWI  2 
  6 Burnett, Amayla              Arizona Chee           37.98      37.54   NWI  6 
  7 Barclay, Brianca             Arizona Risi           33.25      37.70   NWI  6 
  8 Walters Meeker, Antonae      Phoenix Bobc           38.85      37.85   NWI  5 
  9 Harper, Naeemah              Arizona Chee           34.25      38.74   NWI  6 
 10 Sanders, Sydney              NX Level Tra                      39.14   NWI  1 
 11 Gammage, Olivia              Do Right Edu           39.40      39.40   NWI  5 
 12 Mayes, Olivia                Arizona Chee           40.19      40.33   NWI  5 
 13 Morgan, Alyha                Arizona Flam           41.83      40.35   NWI  5 
 14 Hampton, Ericka              Do Right Edu                      40.41   NWI  2 
 15 Quarles, Arionna             Arizona Chee                      40.55   NWI  3 
 16 Gelder, Grace                Huron Athlet                      40.57   NWI  4 
 17 Ellis, Peyton                Spartan Spee                      41.04   NWI  3 
 18 Kisler, Kayden               Arizona Chee           46.23      41.39   NWI  5 
 19 Stewart, Casiah              Do Right Edu           42.23      41.84   NWI  5 
 20 Anderson, Amaya              Arizona Risi           38.82      42.62   NWI  5 
 21 Ware, Ryle                   Arizona Chee                      42.69   NWI  4 
 22 Lett, Mikaela                Arizona Chee                      43.90   NWI  1 
 23 Ellis, Kawenaokala           48-Unattache                      44.83   NWI  3 
 24 Gaines, Anai                 Do Right Edu                      45.20   NWI  1 
 25 Bell, Kassie                 Arizona Chee                      45.57   NWI  1 
 26 Amsbaugh, Ellie              48-Unattache           50.24      46.34   NWI  4 
 27 Dickinson, Lily              Arizona Risi           36.47      46.77   NWI  6 
 28 Crawley, Messiah             AZ Burn                56.40      47.69   NWI  4 
 29 Gary, Nehemiah               Do Right Edu                      47.95   NWI  3 
 30 Graves, Lyric                Arizona Chee                      48.02   NWI  4 
 31 Seabaugh, Teagan             Spartan Spee           47.46      48.36   NWI  4 
 32 Coopwood, Jewel              Do Right Edu                      48.89   NWI  2 
 33 Kisler, Kaliyah              Arizona Chee                      49.97   NWI  2 
 34 Conway, Kallie               Do Right Edu           40.94      51.35   NWI  5 
 35 Quinn, Jocelin               Arizona Risi           34.11      52.73   NWI  6 
 36 Felix, Alaya                 Arizona Chee           38.63      53.01   NWI  6 
 37 McWilliams, Harmoney         Do Right Edu                      53.86   NWI  3 
 38 Swearingen, Shiloh           Arizona Chee                      55.77   NWI  3 
 39 Newsom, Crystiana            Do Right Edu                      56.44   NWI  3 
 40 Ontiveros, Maya              Elite Stride                      57.64   NWI  1 
 41 Washington, Joslynn          Arizona Spee                    1:01.96   NWI  2 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Colosimo, Shay               AZ Burn                         1:22.43   3 
  2 Morrow, Aliyah               Arizona Chee         1:28.83    1:24.73   4 
  3 Burnett, A'Zariah            Arizona Chee         1:22.28    1:27.55   4 
  4 Barclay, Brianca             Arizona Risi         1:18.20    1:28.28   4 
  5 Harper, Naeemah              Arizona Chee         1:46.82    1:29.79   3 
  6 Sims, Justic                 Arizona Chee                    1:31.27   2 
  7 Anderson, Amaya              Arizona Risi         1:27.39    1:33.07   4 
  8 Word, Taliyah                Arizona Chee                    1:33.08   1 
  9 Burnett, Amayla              Arizona Chee         1:30.33    1:33.74   4 
 10 Wynne, Adalynn               Arizona Chee                    1:34.12   2 
 11 Ellis, Peyton                Spartan Spee                    1:34.37   2 
 12 Whiten, Zakiah               Do Right Edu         1:29.81    1:34.70   4 
 13 Mayes, Olivia                Arizona Chee         1:37.77    1:35.39   4 
 14 Gelder, Grace                Huron Athlet                    1:37.72   1 
 15 Stewart, Casiah              Do Right Edu         1:44.19    1:38.73   3 
 16 Lett, Mikaela                Arizona Chee                    1:41.42   1 
 17 Ware, Ryle                   Arizona Chee                    1:41.45   2 
 18 Spencer, Raven               Arizona Elit         1:40.41    1:42.16   3 
 19 Sanders, Sydney              NX Level Tra                    1:42.64   3 
 20 Seabaugh, Teagan             Spartan Spee         1:46.26    1:46.42   3 
 21 Bell, Kassie                 Arizona Chee                    1:49.04   2 
 22 Cheatham, Summer             Do Right Edu                    1:49.32   1 
 23 Graves, Lyric                Arizona Chee                    1:54.39   1 
 24 Crawley, Messiah             AZ Burn              1:47.28    1:54.57   3 
 25 Perpich, London              AZ Burn                         1:55.48   1 
 26 Quinn, Jocelin               Arizona Risi                    1:58.09   1 
 27 Dickinson, Lily              Arizona Risi         1:28.19    1:59.41   4 
 28 Swearingen, Shiloh           Arizona Chee                    2:06.82   3 
 29 Ontiveros, Maya              Elite Stride                    2:11.05   2 
 30 Cooper, Laylah               AZ Track Stars                  2:14.05   2 
 31 Felix, Alaya                 Arizona Chee                    2:26.99   1 
 
800 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Whiten, Zakiah               Do Right Edu                    3:26.92  
  2 Wynne, Adalynn               Arizona Chee                    3:47.06  
  3 Seabaugh, Teagan             Spartan Spee         3:48.08    3:51.54  
  4 Cheatham, Summer             Do Right Edu                    4:04.42  
 
100 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Reed, Maya                   Phoenix Bobc           14.67      14.51   NWI  6 
  2 Cade, Sniyah                 Arizona Chee           14.86      14.56   NWI  6 
  3 Hunter, Camryn               Arizona Chee           15.24      15.39   NWI  5 
  4 Mendez-Leon, Victiria        Unattached             15.50      15.45   NWI  5 
  5 McCullom, Aaliyah            48-Unattache           16.04      16.20   NWI  5 
  6 Vazquez, Jasmine             Arizona Flam           16.36      16.30   NWI  5 
  7 Wolach, Hayden               Phoenix Bobc                      16.42   NWI  1 
  8 Myers, Lea                   Spartan Spee                      16.44   NWI  2 
  9 Velasquez, Coco              Arizona Flam           16.42      16.48   NWI  4 
 10 Evans, Azure                 Arizona Chee           15.24      16.50   NWI  6 
 11 Haven, Keena                 Arizona Risi           14.81      16.52   NWI  6 
 11 Delancey, Camryn             48-Unattache                      16.52   NWI  2 
 13 Ware, Jaiden                 Arizona Chee                      16.74   NWI  3 
 13 Gulley, Jayden               Do Right Edu                      16.74   NWI  1 
 15 Kuhn, Molly                  Spartan Spee           16.89      17.02   NWI  4 
 16 Anderson, Anaya              Arizona Risi           16.12      17.07   NWI  5 
 17 Hampton, Johanna             Phoenix Bobc           16.98      17.18   NWI  4 
 18 Bell, Janai                  Arizona Chee           15.24      17.22   NWI  5 
 19 Stroughter, Bryonna          Arizona Risi           14.79      17.35   NWI  6 
 20 Noyd, Kianna                 Arizona Flam           16.98      17.38   NWI  4 
 21 Fisher, Kumiah               Arizona Chee           15.24      17.44   NWI  5 
 22 Willingham, Isis             AZ Burn                           17.45   NWI  3 
 23 Britzius, Addisyn            Spartan Spee                      17.49   NWI  2 
 24 Johnson, Yami                Arizona Chee           15.24      17.59   NWI  6 
 25 Moore, Heaven                Do Right Edu                      17.75   NWI  2 
 26 Martin, Eva                  Do Right Edu                      17.80   NWI  3 
 27 Sanchez, Amaya               Arizona Chee           15.24      18.12   NWI  6 
 28 Amsbaugh, Sienna             Phoenix Flye           18.24      18.16   NWI  4 
 29 Hardy, Amariah               Arizona Chee           16.24      18.24   NWI  5 
 30 Blume, Jaleah                Do Right Edu                      18.35   NWI  1 
 31 Bonwell, Jaeda               Do Right Edu                      18.41   NWI  2 
 32 Ellis, Kaleikaumaka          48-Unattache                      18.43   NWI  2 
 33 Lev, Neev                    Phoenix Bobc                      18.52   NWI  3 
 34 Lynch, Makayla               Arizona Chee           18.37      18.58   NWI  4 
 35 Halsana, Tamara              Arizona Chee           18.57      18.93   NWI  4 
 36 Lamb Wilson, Serenity        Arizona Chee           20.60      19.12   NWI  4 
 37 Richey, Lilian               Arizona Chee                      19.20   NWI  1 
 38 Grisham-Dobbs, Simone        Phoenix Bobc                      19.32   NWI  1 
 39 Thompson, Makailah           Do Right Edu                      19.37   NWI  1 
 40 Hatcher, MacKenzie           Spartan Spee                      20.30   NWI  2 
 41 Swearingen, Alexa            Arizona Chee                      20.62   NWI  3 
 42 Muday, Kate                  Phoenix Bobc                      22.35   NWI  1 
 43 Donick, Kathryn              Spartan Spee           20.94      25.44   NWI  3 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Cade, Sniyah                 Arizona Chee           31.35      30.35   NWI  8 
  2 Reed, Maya                   Phoenix Bobc           31.87      30.44   NWI  8 
  3 Mendez-Leon, Victiria        Unattached             32.50      31.89   NWI  8 
  4 Cuff, mariah                 NX Level Tra                      33.30   NWI  4 
  5 Myers, Lea                   Spartan Spee                      33.38   NWI  1 
  5 Wolach, Hayden               Phoenix Bobc                      33.38   NWI  1 
  7 Delancey, Camryn             48-Unattache                      33.82   NWI  5 
  8 Velasquez, Coco              Arizona Flam           35.05      34.29   NWI  7 
  8 McCullom, Aaliyah            48-Unattache           33.94      34.29   NWI  8 
  8 Hunter, Camryn               Arizona Chee           31.98      34.29   NWI  8 
 11 Kemp, Mia                    NX Level Tra                      34.62   NWI  4 
 12 Cuff, Syah                   NX Level Tra                      34.85   NWI  2 
 13 Spence, Karesh               Arizona Risi           34.11      34.89   NWI  7 
 14 Callison, Chloe              NX Level Tra                      35.24   NWI  4 
 15 Duell, Addison               Phoenix Bobc                      35.44   NWI  2 
 16 Martin, Aniyah               Arizona Risi           37.49      35.75   NWI  7 
 17 Haven, Keena                 Arizona Risi           29.94      35.86   NWI  8 
 18 Fisher, Kumiah               Arizona Chee                      36.12   NWI  4 
 19 Bell, Janai                  Arizona Chee                      36.19   NWI  1 
 20 Anderson, Anaya              Arizona Risi           34.24      36.36   NWI  7 
 21 Britzius, Addisyn            Spartan Spee                      36.51   NWI  1 
 22 Evans, Azure                 Arizona Chee           37.24      36.73   NWI  7 
 23 Kuhn, Molly                  Spartan Spee           35.52      36.76   NWI  7 
 24 Gulley, Jayden               Do Right Edu                      36.97   NWI  1 
 25 Martin, Eva                  Do Right Edu                      36.98   NWI  3 
 26 Hampton, Johanna             Phoenix Bobc           38.20      37.01   NWI  6 
 27 Noyd, Kianna                 Arizona Flam           35.80      37.05   NWI  7 
 28 Francis, Rachael             Accelerate T           38.72      37.75   NWI  6 
 29 Stroughter, Bryonna          Arizona Risi           30.26      37.79   NWI  8 
 30 Blume, Jaleah                Do Right Edu                      37.97   NWI  4 
 31 Millage, Leah                AZ Track Stars                    38.00   NWI  2 
 32 Ware, Jaiden                 Arizona Chee                      38.24   NWI  3 
 33 Amsbaugh, Sienna             Phoenix Flye           42.24      38.67   NWI  6 
 34 Willingham, Isis             AZ Burn                           38.91   NWI  5 
 35 Ellis, Kaleikaumaka          48-Unattache                      39.20   NWI  4 
 36 Moore, Heaven                Do Right Edu                      39.25   NWI  2 
 37 Carter, Aliyah               AZ Track Stars         43.24      39.35   NWI  6 
 38 Lynch, Makayla               Arizona Chee           37.92      39.60   NWI  7 
 39 Bonwell, Jaeda               Do Right Edu                      40.12   NWI  3 
 40 Grisham-Dobbs, Simone        Phoenix Bobc                      41.29   NWI  3 
 41 Halsana, Tamara              Arizona Chee           38.78      41.36   NWI  6 
 42 Hollie, Aqua                 NX Level Tra                      42.12   NWI  4 
 43 Sanchez, Amaya               Arizona Chee           39.67      42.18   NWI  6 
 44 Lamb Wilson, Serenity        Arizona Chee           42.72      43.19   NWI  6 
 45 Thompson, Makailah           Do Right Edu                      43.22   NWI  5 
 46 Medina, Sandra               Spartan Spee           41.66      44.33   NWI  6 
 47 Hatcher, MacKenzie           Spartan Spee                      46.11   NWI  2 
 48 Donick, Mary                 Spartan Spee           44.34      48.92   NWI  5 
 49 Richey, Lilian               Arizona Chee                      48.97   NWI  5 
 50 Muday, Kate                  Phoenix Bobc                      52.32   NWI  1 
 51 Donick, Kathryn              Spartan Spee           48.69      54.25   NWI  5 
 52 Hardy, Amariah               Arizona Chee                      54.26   NWI  2 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Usoro, Mayen                 Do Right Edu         1:07.33    1:14.44   8 
  2 Cade, Sniyah                 Arizona Chee         1:16.57    1:16.45   8 
  3 Callison, Chloe              NX Level Tra                    1:17.73   3 
  4 Kemp, Mia                    NX Level Tra                    1:18.07   4 
  5 Martin, Aniyah               Arizona Risi         1:13.89    1:18.29   8 
  6 Myers, Lea                   Spartan Spee                    1:18.31   5 
  7 Hunter, Camryn               Arizona Chee                    1:18.50   3 
  8 Evans, Azure                 Arizona Chee                    1:19.71   2 
  9 Duell, Addison               Phoenix Bobc                    1:19.99   4 
 10 Bal, Stevie                  Do Right Edu         1:14.19    1:20.07   8 
 11 McCullom, Aaliyah            48-Unattache                    1:20.19   3 
 12 Vazquez, Jasmine             Arizona Flam         1:19.87    1:20.64   7 
 13 Cuff, mariah                 NX Level Tra                    1:21.91   3 
 14 Delancey, Camryn             48-Unattache                    1:22.45   3 
 15 Galera-Young, Imani          Arizona Chee         1:33.34    1:23.48   6 
 16 Bell, Janai                  Arizona Chee                    1:23.74   4 
 17 Fisher, Kumiah               Arizona Chee                    1:24.61   1 
 18 Spence, Karesh               Arizona Risi         1:18.63    1:26.60   8 
 19 Britzius, Addisyn            Spartan Spee                    1:27.13   2 
 20 Haven, Keena                 Arizona Risi         1:12.89    1:27.26   8 
 21 Rayford, Keira               Do Right Edu         1:24.99    1:27.45   7 
 22 Daily, Madeline              Distance Uni         1:38.14    1:27.54   6 
 23 Johnson, Yami                Arizona Chee         1:15.14    1:28.32   8 
 24 Cuff, Syah                   NX Level Tra                    1:28.99   3 
 25 Anderson, Anaya              Arizona Risi         1:26.15    1:29.82   7 
 26 Stroughter, Bryonna          Arizona Risi         1:13.73    1:30.31   8 
 27 Kuhn, Molly                  Spartan Spee         1:24.54    1:30.33   7 
 28 Martin, Eva                  Do Right Edu                    1:30.61   5 
 29 Hall, Stella                 Huron Athlet                    1:30.93   2 
 30 Gulley, Jayden               Do Right Edu                    1:31.02   2 
 31 Ellis, Kaleikaumaka          48-Unattache                    1:31.41   3 
 32 Topete, Sophia               Distance Uni         1:45.14    1:31.46   6 
 33 Moore, Heaven                Do Right Edu                    1:31.65   4 
 34 Willingham, Isis             AZ Burn                         1:33.18   4 
 35 Gammage, Maleah              Do Right Edu         1:25.51    1:33.85   7 
 36 Robinson, Jerzy              Do Right Edu         1:22.17    1:33.91   7 
 37 Blume, Jaleah                Do Right Edu                    1:34.07   3 
 38 Mullen, Quinn                Phoenix Bobc         1:30.96    1:34.25   6 
 39 Lynch, Makayla               Arizona Chee         1:26.01    1:34.74   7 
 40 Halsana, Tamara              Arizona Chee         1:32.86    1:37.16   6 
 41 Medina, Sandra               Spartan Spee         1:29.33    1:38.66   7 
 42 Millage, Leah                AZ Track Stars                  1:39.35   4 
 43 Carter, Aliyah               AZ Track Stars                  1:39.88   4 
 44 Ware, Jaiden                 Arizona Chee                    1:40.97   5 
 45 Hollie, Aqua                 NX Level Tra                    1:41.24   5 
 46 Lamb Wilson, Serenity        Arizona Chee         1:45.49    1:41.74   5 
 47 Sanchez, Amaya               Arizona Chee         1:42.97    1:43.09   6 
 48 Swearingen, Alexa            Arizona Chee                    1:45.74   1 
 49 Richey, Lilian               Arizona Chee                    1:46.14   2 
 50 Bonwell, Jaeda               Do Right Edu                    1:46.16   2 
 51 Donick, Mary                 Spartan Spee                    1:50.90   4 
 52 Thompson, Makailah           Do Right Edu                    1:53.16   5 
 53 Gammage, Suryana             Do Right Edu                    1:55.05   5 
 54 Donick, Kathryn              Spartan Spee         1:53.55    1:59.17   5 
 55 Hardy, Amariah               Arizona Chee                    2:13.49   1 
 
800 Meter Run 9-10 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Whiten, Uriyah               Do Right Edu         2:41.76    2:50.50   3 
  2 Usoro, Mayen                 Do Right Edu         3:05.85    3:00.12   3 
  3 Martin, Aniyah               Arizona Risi         3:02.59    3:01.24   3 
  4 Callison, Chloe              NX Level Tra                    3:01.80   1 
  5 Bal, Stevie                  Do Right Edu         3:15.02    3:04.73   2 
  6 Kemp, Mia                    NX Level Tra                    3:08.16   1 
  7 Spence, Karesh               Arizona Risi         3:20.00    3:14.16   3 
  8 Roebuck, Hannah              Distance Uni         3:13.00    3:17.02   3 
  9 Johnson, Yami                Arizona Chee                    3:18.08   2 
 10 Rayford, Keira               Do Right Edu         3:40.91    3:23.20   2 
 11 Gammage, Maleah              Do Right Edu         3:38.51    3:25.03   3 
 12 Daily, Madeline              Distance Uni         3:24.00    3:25.60   3 
 13 Cuff, mariah                 NX Level Tra                    3:26.66   2 
 14 Topete, Sophia               Distance Uni         3:38.00    3:29.62   2 
 15 Cuff, Syah                   NX Level Tra                    3:29.91   1 
 16 Robinson, Jerzy              Do Right Edu         3:31.30    3:35.37   2 
 17 Medina, Sandra               Spartan Spee         3:23.67    3:35.98   2 
 18 Mullen, Quinn                Phoenix Bobc         3:31.64    3:40.56   3 
 19 Gammage, Suryana             Do Right Edu                    3:56.86   1 
 20 Hatcher, MacKenzie           Spartan Spee                    4:01.02   1 
 21 Donick, Mary                 Spartan Spee         3:49.74    4:02.22   2 
 22 Hollie, Aqua                 NX Level Tra                    4:20.34   1 
 -- Johns, Amysia                Do Right Edu                         NT   1 
 -- Weaver, Harlem               Phoenix Bobc         3:59.63         NT   2 
 -- Hall, Stella                 Huron Athlet                         NT   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Whiten, Uriyah               Do Right Edu         5:26.79    5:43.61  
  2 Roebuck, Hannah              Distance Uni         6:17.00    6:21.05  
  3 Mullen, Quinn                Phoenix Bobc                    7:18.87  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Division Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                                         1:52.31  
     1) Reed, Maya                      2) Wolach, Hayden                 
     3) Grisham-Dobbs, Simone           4) Duell, Addison                 
 
100 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Sommerville, Tara            Arizona Chee           13.31      13.06   NWI  7 
  2 Onyepunuka, Stacey           Arizona Risi           14.03      13.54   NWI  7 
  3 Onyepunuka, Sabatiney        Arizona Risi           14.13      13.78   NWI  7 
  4 Boyd, Lundyn                 48-Unattache        14:22.24      13.85   NWI  4 
  5 Zevada, Ofelia               Unattached                        14.25   NWI  4 
  5 Stanford, Sa'maia            Arizona Chee                      14.25   NWI  2 
  7 Binford, Heaven              Arizona Risi           15.04      14.27   NWI  6 
  8 Christian, Saniah            Arizona Chee           14.24      14.34   NWI  7 
  9 Hurd, Marissa                Phoenix Bobc                      14.37   NWI  2 
 10 Hussey, Oliviah              Phoenix Bobc                      14.41   NWI  4 
 11 Kisler, Kya                  Arizona Chee           14.24      14.66   NWI  7 
 12 Flanagan, Maia               48-Unattache           14.81      14.83   NWI  7 
 13 Beach, Neomi                 Arizona Chee           14.24      14.86   NWI  7 
 14 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           14.24      14.96   NWI  7 
 15 Patterson, Madison           Accelerate T           15.43      15.00   NWI  6 
 16 Nnantah, Joy                 Phoenix Bobc                      15.02   NWI  1 
 17 White, Tatiyanna             Arizona Flam           15.15      15.08   NWI  6 
 18 Craig, Saniyah               Do Right Edu                      15.10   NWI  1 
 19 Quarles, Anaya               Arizona Chee           14.93      15.25   NWI  6 
 20 Dobson, Ava                  Accelerate T           15.48      15.31   NWI  6 
 21 Reynolds, Alicia             48-Unattache           14.74      15.41   NWI  4 
 22 Hussey, Gloriah              Phoenix Bobc                      15.50   NWI  3 
 23 Hudson, Nicole               Phoenix Bobc           16.40      15.59   NWI  5 
 24 Elliott, Hannah              Arizona Flam                      15.70   NWI  1 
 25 Rossman, Emmi                Phoenix Bobc                      15.71   NWI  1 
 26 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           17.11      15.79   NWI  6 
 27 Agramon, Sopia               Arizona Spee                      15.94   NWI  1 
 28 Sneed, Riley                 Phoenix Bobc                      16.01   NWI  4 
 29 Pinkus, Eliana               Phoenix Bobc                      16.06   NWI  3 
 30 Louve, Skye                  Arizona Chee                      16.10   NWI  2 
 31 Adkinson, Taszia             Arizona Risi           16.09      16.13   NWI  5 
 32 Shorty, Shiyae               Do Right Edu                      16.31   NWI  3 
 33 Ramos, Khaydie               Arizona Risi           16.14      16.48   NWI  5 
 34 Rosas, Isabel                Phoenix Bobc                      16.60   NWI  3 
 35 Perkins, Aaliyah             Do Right Edu        15:35.24      16.95   NWI  4 
 36 Clegg, Ava                   Phoenix Flye           18.24      16.98   NWI  5 
 37 Rosas, Victoria              Phoenix Bobc                      17.30   NWI  3 
 38 Koroma, Masiove              Arizona Spee                      17.57   NWI  5 
 39 Corzo, Jayda                 Spartan Spee           17.85      17.72   NWI  5 
 40 Brooks, Rain                 Phoenix Bobc                      18.46   NWI  2 
 41 Anderson, Kelsey             Arizona Chee           19.65      20.13   NWI  5 
 42 Kirkendoll, Alizeiah         Do Right Edu                      20.29   NWI  2 
 43 Lee, Layiah                  Do Right Edu                      22.53   NWI  4 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Sommerville, Tara            Arizona Chee           27.70      27.77   NWI  9 
  2 Onyepunuka, Stacey           Arizona Risi           28.04      28.58   NWI  9 
  3 Zevada, Ofelia               Unattached                        28.69   NWI  5 
  4 Onyepunuka, Sabatiney        Arizona Risi           28.04      29.36   NWI  9 
  5 Stanford, Sa'maia            Arizona Chee                      30.15   NWI  1 
  6 Burks, Avery                 Arizona Chee           30.84      30.32   NWI  8 
  7 Binford, Heaven              Arizona Risi           29.99      30.33   NWI  9 
  8 Nnantah, Joy                 Phoenix Bobc                      30.71   NWI  1 
  9 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           30.63      30.99   NWI  9 
 10 Hurd, Marissa                Phoenix Bobc                      31.08   NWI  5 
 11 Kisler, Kya                  Arizona Chee           31.66      31.54   NWI  8 
 12 Beach, Neomi                 Arizona Chee                      31.55   NWI  2 
 13 Flanagan, Maia               48-Unattache           31.03      31.64   NWI  8 
 14 Reynolds, Alicia             48-Unattache           35.24      31.77   NWI  7 
 15 Patterson, Madison           Accelerate T           32.62      32.06   NWI  8 
 16 Nixon, Ava                   AZ T&F Acadamy                    32.22   NWI  2 
 17 Quarles, Anaya               Arizona Chee           30.69      32.23   NWI  9 
 18 Hussey, Oliviah              Phoenix Bobc                      32.34   NWI  1 
 19 Diop, Malayka                Elite Stride           30.74      32.38   NWI  9 
 20 Hussey, Gloriah              Phoenix Bobc                      32.63   NWI  3 
 21 Craig, Saniyah               Do Right Edu                      32.73   NWI  1 
 22 Hudson, Nicole               Phoenix Bobc           33.71      33.01   NWI  7 
 23 Elliott, Hannah              Arizona Flam                      33.05   NWI  4 
 24 Dobson, Ava                  Accelerate T           32.32      33.17   NWI  8 
 25 Adkinson, Taszia             Arizona Risi           33.18      33.25   NWI  7 
 26 Young, Nia                   Spartan Spee           32.02      33.28   NWI  8 
 27 West, Alana                  Arizona Flam                      33.32   NWI  3 
 28 Kennedy, I'Jaunaye           Elite Stride           32.82      33.38   NWI  8 
 29 Gamble, Brooklyn             NX Level Tra                      33.41   NWI  5 
 30 Oliver, Aaliya               NX Level Tra           39.73      33.64   NWI  6 
 31 Christian, Saniah            Arizona Chee                      33.68   NWI  2 
 32 Shorty, Shiyae               Do Right Edu                      33.79   NWI  2 
 33 Sneed, Riley                 Phoenix Bobc                      34.40   NWI  4 
 34 Black, Kalyn                 NX Level Tra                      34.51   NWI  4 
 35 Lee, Layiah                  Do Right Edu                      34.88   NWI  5 
 35 Rossman, Emmi                Phoenix Bobc                      34.88   NWI  5 
 37 White, Tatiyanna             Arizona Flam           32.83      35.05   NWI  7 
 38 Simms, Serena                Spartan Spee           34.24      35.11   NWI  7 
 39 Pinkus, Eliana               Phoenix Bobc                      35.39   NWI  4 
 40 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           36.37      35.41   NWI  7 
 41 Louve, Skye                  Arizona Chee                      35.74   NWI  5 
 42 McIntyre, Tegan              NX Level Tra                      36.49   NWI  1 
 43 Perkins, Aaliyah             Do Right Edu        33:00.24      36.89   NWI  6 
 44 Baerman, Macy                Phoenix Flye           39.24      37.12   NWI  6 
 45 Clegg, Ava                   Phoenix Flye           41.24      37.38   NWI  6 
 46 ElFiki, Zoe                  Elite Stride                      37.59   NWI  3 
 47 Seabaugh, Addison            Spartan Spee           38.31      37.82   NWI  7 
 48 Rosas, Isabel                Phoenix Bobc                      38.53   NWI  4 
 49 Rosas, Victoria              Phoenix Bobc                      39.38   NWI  5 
 50 Brooks, Rain                 Phoenix Bobc                      39.85   NWI  3 
 51 Corzo, Jayda                 Spartan Spee           42.03      41.60   NWI  6 
 52 Kirkendoll, Alizeiah         Do Right Edu                      43.27   NWI  1 
 53 Lawry, Taylor                NX Level Tra                      45.84   NWI  4 
 54 Anderson, Kelsey             Arizona Chee           47.30      46.73   NWI  6 
 55 Crawford, Diana              Phoenix Bobc                      51.12   NWI  3 
 56 Thompson, Lealah             Do Right Edu                      51.64   NWI  6 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sommerville, Tara            Arizona Chee                    1:03.26   4 
  2 Onyepunuka, Sabatiney        Arizona Risi         1:08.48    1:07.61   9 
  3 Binford, Heaven              Arizona Risi         1:10.39    1:07.64   8 
  4 Boyd, Lundyn                 48-Unattache         1:09.14    1:07.74   9 
  5 Stanford, Sa'maia            Arizona Chee                    1:09.41   1 
  6 Black, Kalyn                 NX Level Tra                    1:11.11   4 
  7 Burks, Avery                 Arizona Chee         1:06.22    1:11.47   9 
  8 Gary, Alayjanae              Do Right Edu         1:16.72    1:12.26   7 
  9 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee         1:21.50    1:12.37   6 
 10 Onyepunuka, Stacey           Arizona Risi         1:06.04    1:12.75   9 
 11 Flanagan, Maia               48-Unattache         1:12.64    1:13.46   8 
 12 Pleasant, Shakena            Do Right Edu         1:10.14    1:13.69   8 
 13 Rafferty, Rylee              NX Level Tra                    1:14.10   1 
 14 Trujillo, Vianaye Trujil     Do Right Edu         1:09.33    1:14.61   8 
 15 Diop, Malayka                Elite Stride         1:09.53    1:15.26   8 
 16 Hurd, Marissa                Phoenix Bobc                    1:15.36   3 
 17 Quarles, Anaya               Arizona Chee         1:08.39    1:15.78   9 
 18 Hudson, Nicole               Phoenix Bobc         1:13.86    1:15.93   8 
 19 Twine, Nia                   AZ Track Stars       1:16.54    1:16.76   7 
 20 Beach, Neomi                 Arizona Chee         1:19.62    1:17.00   6 
 21 Kennedy, I'Jaunaye           Elite Stride         1:14.34    1:17.08   7 
 22 Dobson, Ava                  Accelerate T         1:20.77    1:17.42   6 
 23 Huckaby, Tianna              AZ Track Stars       1:08.86    1:17.55   9 
 24 Francis, Lillian             Accelerate T         1:22.68    1:17.60   6 
 25 Adkinson, Taszia             Arizona Risi         1:12.14    1:17.96   8 
 26 West, Alana                  Arizona Flam                    1:18.60   1 
 27 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu         1:09.14    1:19.81   9 
 28 Harris, Nalaejah             Do Right Edu         1:25.65    1:19.88   5 
 29 Craig, Saniyah               Do Right Edu                    1:20.39   3 
 30 Hussey, Gloriah              Phoenix Bobc                    1:20.84   1 
 31 Gamble, Brooklyn             NX Level Tra                    1:20.92   4 
 32 Agramon, Sopia               Arizona Spee                    1:20.94   1 
 33 Davis, M'Leka                Do Right Edu         1:21.42    1:21.04   6 
 34 Johnson, Jordyn              Do Right Edu         1:09.23    1:21.22   9 
 35 Oliver, Aaliya               NX Level Tra         1:16.63    1:21.63   7 
 36 Corbin, Jazmin               Do Right Edu         1:14.42    1:21.94   7 
 37 Young, Nia                   Spartan Spee         1:24.97    1:22.23   5 
 38 Simms, Serena                Spartan Spee         1:18.22    1:22.56   7 
 39 Kisler, Kya                  Arizona Chee         1:18.70    1:22.82   6 
 40 Shorty, Shiyae               Do Right Edu                    1:22.90   3 
 41 Patterson, Madison           Accelerate T         1:18.51    1:23.43   7 
 42 May, Brielle                 Run Infinity                    1:23.69   1 
 43 Baerman, Macy                Phoenix Flye         1:25.14    1:23.70   5 
 44 Coll, Kaylee                 Arizona Chee         1:24.11    1:24.36   5 
 45 Topete, Marissa              Distance Uni         1:35.14    1:24.67   4 
 46 Poolaw, Liliana              Distance Uni         1:35.14    1:24.74   5 
 47 Louve, Skye                  Arizona Chee                    1:24.75   3 
 48 Seabaugh, Addison            Spartan Spee         1:27.14    1:28.73   5 
 49 Perkins, Aaliyah             Do Right Edu         1:20.14    1:30.11   6 
 50 Gammage, Soraya              Do Right Edu         1:20.14    1:32.30   6 
 51 ElFiki, Zoe                  Elite Stride                    1:33.32   3 
 52 Rosas, Victoria              Phoenix Bobc                    1:34.76   3 
 53 Corzo, Jayda                 Spartan Spee                    1:37.74   4 
 54 Anderson, Kelsey             Arizona Chee         1:52.29    1:49.66   4 
 55 Lawry, Taylor                NX Level Tra                    1:50.09   3 
 56 Lee, Layiah                  Do Right Edu                    2:25.06   1 
 -- Pinkus, Eliana               Phoenix Bobc                         NT   2 
 -- Crawford, Diana              Phoenix Bobc                         NT   2 
 -- Rosas, Isabel                Phoenix Bobc                         NT   2 
 -- Thompson, Lealah             Do Right Edu                         NT   2 
 -- Christian, Saniah            Arizona Chee                         NT   2 
 -- McIntyre, Tegan              NX Level Tra                         NT   2 
 -- Kirkendoll, Alizeiah         Do Right Edu                         NT   2 
 
800 Meter Run 11-12 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Pleasant, Shakena            Do Right Edu         2:55.00    2:51.30   4 
  2 Burks, Avery                 Arizona Chee         2:50.11    2:54.05   4 
  3 Rafferty, Rylee              NX Level Tra                    2:56.35   1 
  4 Gary, Alayjanae              Do Right Edu         3:23.81    2:58.27   3 
  5 Kennedy, I'Jaunaye           Elite Stride                    2:58.68   1 
  6 Rosin, Naomi                 Phoenix Bobc         2:44.75    2:58.93   4 
  7 Black, Kalyn                 NX Level Tra                    2:59.13   1 
  8 May, Brielle                 Run Infinity                    3:05.77   1 
  9 Trujillo, Vianaye Trujil     Do Right Edu         2:55.00    3:06.47   4 
 10 Ardizzone, Ava               Unattached                      3:07.51   3 
 11 Gamble, Brooklyn             NX Level Tra                    3:07.67   1 
 12 Platt, Paige                 Flight Club          3:04.00    3:09.33   4 
 13 McIntyre, Tegan              NX Level Tra                    3:10.17   1 
 14 Diop, Malayka                Elite Stride         2:41.41    3:10.57   4 
 15 Oliver, Aaliya               NX Level Tra         2:54.40    3:11.15   4 
 16 Young, Nia                   Spartan Spee                    3:11.31   1 
 17 Young, Naomi                 Distance Uni         3:03.00    3:11.36   4 
 18 Huckaby, Tianna              AZ Track Stars                  3:13.13   2 
 19 Johnson, Jordyn              Do Right Edu         3:00.00    3:15.96   3 
 20 Corbin, Jazmin               Do Right Edu         3:09.38    3:16.78   3 
 21 Romero, Soledad              Distance Uni         3:13.00    3:17.70   2 
 22 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu         3:10.00    3:18.82   3 
 23 Topete, Marissa              Distance Uni         3:18.00    3:18.91   3 
 24 Coll, Kaylee                 Arizona Chee                    3:22.31   2 
 25 McLane, Taylor               Arizona Flam                    3:23.84   2 
 26 Davis, M'Leka                Do Right Edu         2:59.67    3:28.98   3 
 27 Twine, Nia                   AZ Track Stars                  3:30.65   2 
 28 Seabaugh, Addison            Spartan Spee         3:07.55    3:33.84   3 
 29 ElFiki, Zoe                  Elite Stride                    3:35.99   2 
 30 Poolaw, Liliana              Distance Uni         3:18.00    3:37.65   3 
 31 Gammage, Soraya              Do Right Edu         3:34.80    3:41.34   2 
 32 Harris, Nalaejah             Do Right Edu         3:20.00    3:46.44   3 
 33 Lawry, Taylor                NX Level Tra                    4:03.74   2 
 34 Crawford, Diana              Phoenix Bobc                    4:05.01   1 
 -- Malone, Naomi                Elite Sports         2:49.05         NT   4 
 -- Willis, Camryn               AZ Track Stars                       NT   2 
 -- Black, Kendall               NX Level Tra                         NT   2 
 
1500 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hannibal, Alonna             Adrenaline T         5:33.44    5:39.68  
  2 Rosin, Naomi                 Phoenix Bobc                    5:53.62  
  3 McCallister, Bethany         AZ T&F Acadamy       5:35.53    6:15.37  
  4 Francis, Lillian             Accelerate T         6:07.07    6:17.14  
  5 Young, Naomi                 Distance Uni         5:57.00    6:21.04  
  6 Romero, Soledad              Distance Uni         6:17.00    6:42.85  
  7 McLane, Taylor               Arizona Flam                    6:48.23  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hannibal, Alonna             Adrenaline T        11:44.57   12:03.08  
  2 McCallister, Bethany         AZ T&F Acadamy      11:52.05   12:22.50  
  3 Platt, Josephine             Flight Club         12:37.00   12:33.16  
  4 Coll, Kaylee                 Arizona Chee                   13:29.37  
 
4x100 Meter Relay 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                                         1:45.55  
     1) Rossman, Emmi                   2) Brooks, Rain                   
     3) Nnantah, Joy                    4) Hussey, Oliviah                
  2 Phoenix Bobcats  'B'                                         1:48.24  
     1) Meeker, Mikalah                 2) Kogan, Maytal - Tali           
     3) Sneed, Riley                    4) Wing, Kelaiah                  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Colbert, Alyssa              Accelerate T           12.73      12.91   NWI  5 
  2 Garrett, Eryn                48-Unattache           12.99      13.02   NWI  5 
  3 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           13.25      13.33   NWI  5 
  4 Turner, Rahni                Arizona Flam           13.64      13.43   NWI  5 
  5 Garrett, Erykah              48-Unattache           13.27      13.45   NWI  5 
  6 Ammons, Azana                Arizona Elit                      13.50   NWI  1 
  7 Baker, Iolani                Arizona Flam           14.24      13.61   NWI  4 
  8 Shumate, Saniah              Arizona Risi           14.19      13.77   NWI  4 
  9 Fields, Indiah               Spartan Spee           14.06      13.82   NWI  4 
 10 Jamison, Neya                48-Unattache           14.24      13.87   NWI  4 
 11 Spencer, Olivia              Arizona Elit           13.94      13.90   NWI  5 
 12 Nnantah, Vannessa            Phoenix Bobc                      13.91   NWI  2 
 13 Jackson, Tonyiah             Arizona Spee                      14.08   NWI  2 
 14 Pryor, Ahzaria               48-Unattache           13.24      14.10   NWI  5 
 15 Binford, Zahliyah            Arizona Risi           13.79      14.17   NWI  5 
 16 Watson, Mckenna              Phoenix Bobc                      14.26   NWI  1 
 17 Gerlach, Mihret              Arizona Flam                      14.49   NWI  1 
 18 Alexander, Jessica           Arizona Chee           14.33      14.50   NWI  4 
 19 Heussner, Halle              Huron Athlet           14.28      14.54   NWI  4 
 20 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee           14.30      14.59   NWI  4 
 21 Berry, Drycaea               Arizona Chee           15.73      14.61   NWI  3 
 22 Hall-Forkl, Kyrstein         Adrenaline T           15.79      14.63   NWI  3 
 23 Sugiyama, Nanako             Arizona Risi           15.09      14.76   NWI  3 
 24 McMahon, Ena                 Arizona Chee                      14.80   NWI  2 
 25 Kaylor, Alyson               Adrenaline T           15.69      14.82   NWI  3 
 26 Finch, Morgan                Phoenix Bobc                      14.91   NWI  2 
 27 Holt, Kaliyah                Arizona Chee           15.11      15.04   NWI  3 
 28 Upshur, Nevaeh               Adrenaline T           15.44      15.14   NWI  3 
 29 Geist, Solei                 Phoenix Bobc                      15.19   NWI  1 
 30 Livingston, Carine           Arizona Flam           15.28      15.32   NWI  3 
 31 Mariuci, Kylie               Unattached             15.24      15.54   NWI  3 
 32 Winegarden, Liz              Arizona Chee                      15.58   NWI  1 
 33 Lev, Mai                     Phoenix Bobc                      15.86   NWI  1 
 34 Thomas, Alexis               Do Right Edu           16.50      17.20   NWI  2 
 35 Thomas, Anaya                Do Right Edu           17.70      18.17   NWI  2 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Garrett, Erykah              48-Unattache           29.06      27.86   NWI  5 
  2 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           27.87      28.12   NWI  6 
  3 Turner, Rahni                Arizona Flam           28.40      28.15   NWI  6 
  4 Fields, Indiah               Spartan Spee           27.79      28.20   NWI  6 
  5 Ortiz, Selema                48-Unattache        26:05.24      28.27   NWI  3 
  6 Jones, Kianna                48-Unattache           28.94      28.56   NWI  6 
  7 Hooley, Kaylee               NX Level Tra                      28.59   NWI  1 
  8 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee           29.67      28.79   NWI  5 
  9 Nnantah, Vannessa            Phoenix Bobc                      29.13   NWI  2 
 10 Jackson, Tonyiah             Arizona Spee                      29.24   NWI  1 
 11 Lawry, Alexis                NX Level Tra                      29.63   NWI  1 
 12 Oliver, Sariya               NX Level Tra           33.78      29.66   NWI  4 
 13 Shumate, Saniah              Arizona Risi           28.09      29.84   NWI  6 
 14 Gerlach, Mihret              Arizona Flam                      29.92   NWI  1 
 15 Pryor, Ahzaria               48-Unattache           26.24      30.03   NWI  6 
 16 Binford, Zahliyah            Arizona Risi           28.94      30.14   NWI  6 
 17 DeCausmaker, Dorsey          Accelerate T                      30.24   NWI  1 
 18 Berry, Drycaea               Arizona Chee           31.33      30.28   NWI  5 
 19 Alexander, Jessica           Arizona Chee           30.45      30.56   NWI  5 
 19 McMahon, Ena                 Arizona Chee                      30.56   NWI  3 
 21 Jamison, Neya                48-Unattache           30.24      30.60   NWI  5 
 22 Barnes, Shelby               NX Level Tra                      30.83   NWI  2 
 23 Prejean, Syeira              NX Level Tra           30.01      30.89   NWI  5 
 24 Kaylor, Alyson               Adrenaline T           31.49      31.06   NWI  4 
 25 Bare, Jade                   Arizona Chee           31.94      31.52   NWI  4 
 26 Geist, Solei                 Phoenix Bobc                      31.79   NWI  3 
 27 Hall-Forkl, Kyrstein         Adrenaline T           31.75      31.81   NWI  4 
 28 Holt, Kaliyah                Arizona Chee           32.41      31.98   NWI  4 
 29 Sugiyama, Nanako             Arizona Risi           29.81      32.04   NWI  5 
 30 Finch, Morgan                Phoenix Bobc                      32.25   NWI  2 
 31 Gunter, Leah                 Arizona Chee                      32.40   NWI  1 
 32 Mariuci, Kylie               Unattached             35.24      32.55   NWI  3 
 33 Winegarden, Liz              Arizona Chee                      33.14   NWI  3 
 34 Upshur, Nevaeh               Adrenaline T           32.84      33.38   NWI  4 
 35 Hanel, Rylee                 NX Level Tra                      34.15   NWI  2 
 36 Lyon, Jillian                NX Level Tra                      37.06   NWI  2 
 37 Valencia, Katherine          Arizona Chee           41.93      37.26   NWI  3 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Baker, Iolani                Arizona Flam         1:00.54    1:03.01   8 
  2 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam         1:02.28    1:04.78   8 
  3 Garrett, Erykah              48-Unattache         1:06.61    1:05.58   8 
  4 Turner, Rahni                Arizona Flam         1:02.87    1:05.80   8 
  5 Ammons, Azana                Arizona Elit                    1:06.09   3 
  6 Garrett, Eryn                48-Unattache         1:01.64    1:06.45   8 
  7 Lawry, Alexis                NX Level Tra                    1:07.58   1 
  8 Huddleston, Alexis           Do Right Edu         1:07.70    1:08.66   7 
  9 Oliver, Sariya               NX Level Tra         1:06.06    1:09.33   8 
 10 Hooley, Kaylee               NX Level Tra                    1:09.48   3 
 11 Ferguson, Isabella           Glendale Fla                    1:09.64   3 
 12 Berry, Drycaea               Arizona Chee         1:13.37    1:09.70   5 
 13 Huckaby, Daejahnai           AZ Track Stars       1:06.90    1:10.09   7 
 14 Guidry, Leshay               Do Right Edu                    1:10.11   1 
 15 McMahon, Ena                 Arizona Chee                    1:10.99   1 
 16 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu         1:03.99    1:11.10   8 
 17 Moorer, Joy                  AZ Track Stars       1:06.72    1:11.18   7 
 18 Spencer, Olivia              Arizona Elit         1:07.87    1:11.21   7 
 19 Bare, Jade                   Arizona Chee         1:10.17    1:11.30   6 
 20 Barnes, Shelby               NX Level Tra                    1:11.33   3 
 21 Pogue, Kiya                  AZ Track Stars       1:15.21    1:11.51   5 
 22 Binford, Zahliyah            Arizona Risi         1:07.70    1:11.66   7 
 23 Kennedy, Taniah              Do Right Edu         1:13.05    1:11.82   5 
 24 Rhorer, Morgan               Run Infinity                    1:12.11   2 
 25 Alexander, Jessica           Arizona Chee         1:13.04    1:12.41   6 
 26 Cook, Kayden                 Do Right Edu         1:17.91    1:12.85   5 
 27 Trice, Jacklyn               Accelerate T         1:13.03    1:13.04   6 
 28 Holt, Kaliyah                Arizona Chee         1:11.56    1:13.42   6 
 29 Shumate, Saniah              Arizona Risi         1:08.35    1:13.49   7 
 30 Winegarden, Liz              Arizona Chee                    1:14.01   4 
 31 Gunter, Leah                 Arizona Chee                    1:14.66   4 
 32 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee         1:10.01    1:15.43   6 
 33 Hall-Forkl, Kyrstein         Adrenaline T         1:08.67    1:16.13   6 
 34 Kaylor, Alyson               Adrenaline T         1:08.55    1:16.15   7 
 35 Gerlach, Mihret              Arizona Flam                    1:16.31   3 
 36 Brown, Allison               Distance Uni         1:28.14    1:16.77   4 
 37 Prejean, Syeira              NX Level Tra         1:08.20    1:16.79   7 
 38 Sugiyama, Nanako             Arizona Risi         1:12.44    1:16.99   6 
 39 Upshur, Nevaeh               Adrenaline T         1:16.38    1:17.15   5 
 40 Hanel, Rylee                 NX Level Tra                    1:17.47   2 
 41 Finch, Morgan                Phoenix Bobc                    1:18.54   2 
 42 Jiles-Griffin, Brooklynn     Do Right Edu         1:12.21    1:19.25   6 
 43 Jackson, Tonyiah             Arizona Spee                    1:19.31   1 
 44 Garcia Ozuna, Aleaha         Do Right Edu                    1:20.18   4 
 45 Steinhilber, Trinity         Distance Uni         1:30.14    1:23.91   4 
 46 Lacher, Ariana               Run Infinity                    1:25.21   2 
 47 Lyon, Jillian                NX Level Tra         1:23.84    1:25.63   5 
 48 Lev, Mai                     Phoenix Bobc                    1:25.94   1 
 49 Valencia, Katherine          Arizona Chee         1:27.83    1:34.60   5 
 
800 Meter Run 13-14 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ortiz, Selema                48-Unattache         2:17.00    2:20.20   3 
  2 Romo cano, Kassandra         Unattached           2:31.00    2:32.49   3 
  3 Bare, Jade                   Arizona Chee         2:42.52    2:33.53   3 
  4 Lawry, Alexis                NX Level Tra                    2:40.05   1 
  5 Guidry, Leshay               Do Right Edu                    2:48.50   1 
  6 Huddleston, Alexis           Do Right Edu         3:01.95    2:53.64   3 
  7 Anglin, Liberty              Distance Uni         2:48.00    2:55.27   3 
  7 Oliver, Sariya               NX Level Tra         2:38.10    2:55.27   3 
  9 Rhorer, Morgan               Run Infinity                    2:57.44   1 
 10 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu         2:46.58    2:59.05   3 
 11 Lacher, Kaylin               Run Infinity                    2:59.62   1 
 12 Emanuele, Danielle           Run Infinity                    3:00.35   2 
 13 Barnes, Shelby               NX Level Tra                    3:01.21   1 
 14 Gunter, Leah                 Arizona Chee                    3:02.30   1 
 15 Hooley, Kaylee               NX Level Tra                    3:02.98   1 
 16 Jiles-Griffin, Brooklynn     Do Right Edu                    3:05.94   1 
 17 Cook, Kayden                 Do Right Edu         3:19.14    3:05.96   2 
 18 Barton, Eliabeth             Run Infinity                    3:06.84   2 
 19 Huckaby, Daejahnai           AZ Track Stars       2:36.00    3:08.48   3 
 20 Moorer, Joy                  AZ Track Stars                  3:10.02   1 
 21 Hanel, Rylee                 NX Level Tra                    3:10.66   1 
 22 Trice, Jacklyn               Accelerate T         2:54.73    3:11.29   3 
 23 Prejean, Syeira              NX Level Tra         3:18.18    3:12.93   2 
 24 Garcia Ozuna, Aleaha         Do Right Edu                    3:15.30   2 
 25 Dunigan, Claryssa            48-Unattache         2:58.42    3:15.80   3 
 26 Barrio, Marcela              Glendale Fla         3:09.69    3:16.14   2 
 27 Steinhilber, Trinity         Distance Uni         3:07.00    3:17.35   2 
 28 Wood, Brie                   Run Infinity                    3:19.17   1 
 29 Brown, Allison               Distance Uni         3:03.00    3:21.59   3 
 30 Kennedy, Taniah              Do Right Edu         3:09.37    3:22.26   2 
 31 Lyon, Jillian                NX Level Tra         3:32.67    3:30.82   2 
 32 Valencia, Katherine          Arizona Chee         3:34.52    3:34.86   2 
 33 Pogue, Kiya                  AZ Track Stars       3:14.07    3:48.05   2 
 -- Edgin, Naomi                 Spartan Spee         3:40.66         NT   2 
 
1500 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lacher, Kaylin               Run Infinity                    6:21.55  
  2 Barton, Eliabeth             Run Infinity                    6:23.16  
  3 Wood, Brie                   Run Infinity                    6:24.63  
  4 Emanuele, Danielle           Run Infinity                    6:28.32  
  5 Ferguson, Isabella           Glendale Fla                    6:33.84  
  6 Trice, Jacklyn               Accelerate T         7:42.02    6:50.92  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bolender, Anavey             Huron Athlet        11:49.50   11:42.07  
 
4x100 Meter Relay 13-14 Division Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                                         1:42.45  
     1) Nnantah, Vannessa               2) Purifoye, Amilyan              
     3) Geist, Solei                    4) Kogan, Emma                    
 -- Phoenix Bobcats  'B'                                              NT  
     1) Finch, Morgan                   2)                                
     3) Lev, Mai                        4) Watson, Mckenna                
 
100 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Doeplah, Gifty               Phoenix Bobc           12.44      12.88   NWI  4 
  2 McCoy, Tajene'               Arizona Chee           12.24      13.11   NWI  4 
  3 Johnson, Samaria             Arizona Spee                      13.45   NWI  4 
  4 Pelle, Lexi Rae              Phoenix Bobc           14.57      13.61   NWI  3 
  5 Holt, Kimarah                Arizona Chee           13.90      13.82   NWI  3 
  6 Kartchner, Hannah            Arizona Flam                      13.94   NWI  2 
  7 Woods, Ayshia                Arizona Chee           13.75      14.03   NWI  3 
  8 Jordan, Ashton               48-Unattache           14.14      14.09   NWI  3 
  9 Olden, Mira                  Phoenix Bobc                      14.30   NWI  2 
 10 Marshall, Svannah            Arizona Flam           14.51      14.41   NWI  3 
 11 Burks, Lazia                 Arizona Risi           13.71      14.42   NWI  3 
 12 Bolender, Summer             Huron Athlet                      14.79   NWI  1 
 13 Hughey, Kalea                AZ Burn                13.54      15.13   NWI  4 
 14 McMillan, Tatum              Arizona Chee           14.22      15.14   NWI  3 
 15 Joseph, Ester                Arizona Spee                      15.30   NWI  1 
 16 Wilen, Mia                   Phoenix Bobc           14.90      15.62   NWI  3 
 17 Hoover, Makensie             Accelerate T                      16.01   NWI  1 
 18 Miller, Bailly               Mustang Stam                      16.22   NWI  2 
 19 Dunn, Judith                 Mustang Stam                      16.53   NWI  2 
 20 Medina, Daniela              Spartan Spee           16.89      17.65   NWI  2 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Harris, Armani               48-Unattache           25.84      25.68   NWI  5 
  2 Charlton, Jayde              Elite Stride           25.22      25.77   NWI  5 
  3 Doeplah, Gifty               Phoenix Bobc           26.15      27.24   NWI  5 
  4 Ortiz, Navaria               48-Unattache           26.74      28.07   NWI  5 
  5 Pelle, Lexi Rae              Phoenix Bobc                      28.86   NWI  1 
  6 Woods, Ayshia                Arizona Chee           28.59      29.20   NWI  4 
  7 Lawry, Hailey                NX Level Tra                      29.44   NWI  2 
  8 Cave, Emillia                NX Level Tra           29.06      29.74   NWI  4 
  9 Burks, Lazia                 Arizona Risi           27.93      30.49   NWI  5 
 10 Olden, Mira                  Phoenix Bobc                      30.60   NWI  2 
 11 Kartchner, Hannah            Arizona Flam                      30.73   NWI  2 
 12 Royer, Avery                 48-Unattache           34.24      31.29   NWI  3 
 13 Trimble, Aubree              NX Level Tra                      31.59   NWI  1 
 14 Marshall, Svannah            Arizona Flam           30.92      31.60   NWI  4 
 15 McMillan, Tatum              Arizona Chee           29.99      32.18   NWI  4 
 16 Teo, Ariel                   Accelerate T                      33.12   NWI  2 
 17 Joseph, Ester                Arizona Spee                      34.47   NWI  3 
 18 Perricone, Taylor            NX Level Tra                      35.27   NWI  2 
 19 Hoover, Makensie             Accelerate T                      36.16   NWI  3 
 20 Medina, Daniela              Spartan Spee           39.17      36.95   NWI  3 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mays, Jadyn                  NX Level Tra         1:01.70    1:01.63   4 
  2 Ortiz, Navaria               48-Unattache           59.14    1:05.02   4 
  3 Adams, Adora                 Arizona Chee         1:07.74    1:06.37   3 
  4 Kartchner, Hannah            Arizona Flam                    1:07.17   1 
  5 Burks, Lazia                 Arizona Risi         1:01.75    1:08.60   4 
  6 Lawry, Hailey                NX Level Tra                    1:08.68   2 
  7 Cave, Emillia                NX Level Tra         1:06.07    1:09.46   4 
  8 Trimble, Aubree              NX Level Tra                    1:10.01   2 
  9 Jordan, Ashton               48-Unattache         1:04.14    1:10.19   4 
 10 Royer, Avery                 48-Unattache         1:10.14    1:10.70   3 
 11 Reed, Haila                  Unattached                      1:10.80   1 
 12 Teo, Ariel                   Accelerate T                    1:14.00   2 
 13 Marshall, Svannah            Arizona Flam         1:12.19    1:14.09   3 
 14 McMillan, Tatum              Arizona Chee         1:08.54    1:15.33   3 
 15 Perricone, Taylor            NX Level Tra                    1:16.36   2 
 16 Wilen, Mia                   Phoenix Bobc                    1:27.07   2 
 17 Joseph, Ester                Arizona Spee                    1:27.37   2 
 
800 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mays, Jadyn                  NX Level Tra         2:47.11    2:41.29  
  2 Charlton, Jayde              Elite Stride         2:40.07    2:42.25  
  3 Trimble, Aubree              NX Level Tra                    2:43.61  
  4 Royer, Avery                 48-Unattache         2:45.00    2:47.49  
  5 Cave, Emillia                NX Level Tra         2:49.16    2:54.60  
  6 Lawry, Hailey                NX Level Tra                    2:56.42  
  7 Perricone, Taylor            NX Level Tra                    2:57.37  
  8 Hereder, Nyja                Mustang Stam                    3:01.14  
  9 Medina, Daniela              Spartan Spee                    3:34.16  
 
1500 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aleman, Julia                AZ T&F Acadamy       6:15.02    5:43.42  
 
3000 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Aleman, Julia                AZ T&F Acadamy                       NT  
 
4x400 Meter Relay 15-16 Division Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                                         5:28.04  
     1) Pelle, Lexi Rae                 2) Olden, Mira                    
     3) Wilson, Genai                   4) Levin, Simone                  
 
100 Meter Dash 17-18 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           12.57      12.32   NWI  4 
  2 Fair, Raelynn                Unattached                        12.90   NWI  3 
  3 Black, Diamond               Arizona Chee           13.33      12.93   NWI  4 
  4 Clark, Ariah                 Arizona Chee                      13.07   NWI  2 
  5 Candito, Jacquelyn           Adrenaline T           13.41      13.16   NWI  3 
  6 Walton, Alaya                48-Unattache           13.14      13.41   NWI  4 
  7 Core, Veronica               Arizona Chee                      13.68   NWI  2 
  8 Renteria, Christina          Arizona Spee                      13.81   NWI  2 
  9 Romo-Cano, Xiomara           Unattached             13.30      13.85   NWI  4 
 10 Trevillyan, Leisey           Adrenaline T           13.45      13.93   NWI  3 
 11 Rohrer, Melissa              Mustang Stam                      14.05   NWI  2 
 12 Branham, Marlena             Arizona Flam                      14.18   NWI  1 
 13 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc           13.65      14.23   NWI  3 
 14 Sabourin, Shawndrea          Arizona Chee                      14.25   NWI  1 
 15 Bundrick, Jade               Mustang Stam                      14.81   NWI  2 
 16 Raor, Carmelle               Arizona Chee                      15.06   NWI  1 
 17 Graner, Katie                Mustang Stam                      15.75   NWI  1 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Charlton, La Meyah           Elite Stride           25.90      25.69   NWI  5 
  2 Chest, Zaire                 Arizona Chee           25.93      25.88   NWI  5 
  3 Candito, Jacquelyn           Adrenaline T           27.39      26.87   NWI  4 
  4 Conway, Leilani              Arizona Chee           26.63      27.14   NWI  5 
  5 MgBam, Nydiah                Arizona Chee                      27.44   NWI  3 
  6 Holt, Keyanah                Arizona Chee           27.28      27.69   NWI  5 
  7 Walton, Alaya                48-Unattache           27.34      28.37   NWI  4 
  8 Renteria, Christina          Arizona Spee                      28.86   NWI  3 
  9 Trevillyan, Leisey           Adrenaline T           27.49      29.46   NWI  4 
 10 Alvarez, Kyli                NX Level Tra           29.40      30.18   NWI  4 
 11 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc           28.60      30.42   NWI  4 
 12 Nichols, Kennedy             48-Unattache           31.24      31.12   NWI  4 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bailey, Anaya                Arizona Chee         1:03.64      59.70   4 
  2 Candito, Jacquelyn           Adrenaline T         1:00.19    1:02.63   4 
  3 Deane, Samantha              Arizona Spee                    1:03.22   4 
  4 Green, Zion                  NX Level Tra                    1:06.80   2 
  5 Trevillyan, Leisey           Adrenaline T         1:02.59    1:07.81   4 
  6 Alvarez, Kyli                NX Level Tra         1:09.04    1:09.74   3 
  7 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc         1:05.71    1:11.02   3 
  8 Nichols, Kennedy             48-Unattache         1:15.14    1:12.65   3 
  9 Branham, Marlena             Arizona Flam                    1:14.81   2 
 10 Anchondo, Isabel             Mustang Stam                    1:17.49   2 
 
800 Meter Run 17-18 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Foreman, Anna                Arizona Chee         2:23.35    2:26.50   2 
  2 Charlton, La Meyah           Elite Stride         2:21.24    2:26.57   2 
  3 Mills, Makennah              48-Unattache         2:25.15    2:33.10   2 
  4 Roberts, Jessica             Phoenix Bobc         2:25.53    2:38.65   2 
  5 Gashler, Sarah               NX Level Tra                    2:42.09   1 
  6 Johnson, Samantha            Huron Athlet                    2:44.96   1 
  7 Green, Zion                  NX Level Tra                    2:52.31   1 
  8 Alvarez, Kyli                NX Level Tra                    2:57.34   1 
  9 Allen, Hunter                AZ T&F Acadamy       2:56.58    2:57.64   2 
 10 Hurst, Leah                  AZ T&F Acadamy       3:29.45    3:21.09   1 
 11 Shreiner, Sierrah            AZ T&F Acadamy       2:59.81    3:22.71   1 
 12 Morris, Emily                AZ T&F Acadamy                  3:26.22   1 
 
1500 Meter Run 17-18 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mills, Makennah              48-Unattache         4:56.83    4:58.20  
  2 Hurst, Leah                  AZ T&F Acadamy       7:31.17    7:04.22  
 
3000 Meter Run 17-18 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Morris, Emily                AZ T&F Acadamy                       NT  
 -- Zidel, Alexandra             Phoenix Bobc                         NT  
 -- Shreiner, Sierrah            AZ T&F Acadamy                       NT  
 -- Burhop, Cynthia              AZ T&F Acadamy                       NT  
 
4x100 Meter Relay 17-18 Division Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustang Stampede Track and F  'A'                              59.48  
     1) Anchondo, Isabel                2) Bundrick, Jade                 
     3) Graner, Katie                   4) Rohrer, Melissa                
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Douglass, Anderson           48-Unattache           17.73      16.60   NWI  8 
  2 McKoy Jr, Donjerome          Arizona Flam                      16.72   NWI  5 
  3 Quarles, Avaurie             Arizona Chee           16.24      16.80   NWI  9 
  4 Stevenson, Ari'eon           Arizona Chee           16.24      16.82   NWI  9 
  5 Richardson, Jaylen           Arizona Chee           16.24      17.02   NWI  9 
  6 Eason, Nomari                48-Unattache           18.04      17.05   NWI  8 
  7 Millage, Nicholas            AZ Track Stars         17.52      17.26   NWI  9 
  7 Sharpe, Eldaah               Arizona Chee           16.24      17.26   NWI  9 
  9 McCoy, Edarius               Elite Stride                      17.28   NWI  4 
 10 Reed, Noah                   Phoenix Bobc           18.21      17.38   NWI  8 
 11 Calvin, Nehemiah             Arizona Chee                      17.41   NWI  1 
 12 Stroughter, Brulin           Arizona Risi           16.31      17.60   NWI  9 
 13 Montano, Paix                Elite Stride                      17.63   NWI  6 
 14 Newsom, Domani               Do Right Edu                      17.68   NWI  5 
 15 Craft, Matthew               Accelerate T           19.07      17.77   NWI  7 
 16 Smith, Vincent               AZ Burn                17.60      17.88   NWI  8 
 16 Jones Jr, Cedric             48-Unattache                      17.88   NWI  6 
 18 Lamothe Jr, Dennis           48-Unattache                      17.94   NWI  1 
 19 West, Keon                   Arizona Flam                      18.17   NWI  4 
 20 McKoy, Dontae                Arizona Flam                      18.18   NWI  6 
 21 Colter, Alykzander           Arizona Chee                      18.35   NWI  2 
 22 Lindsey, Canaan              Arizona Chee                      18.36   NWI  3 
 23 Washington, Landon           Arizona Chee           16.24      18.37   NWI  9 
 24 Smith, Malik                 Arizona Spee                      18.46   NWI  2 
 25 Bell, Kashis                 Arizona Chee                      18.58   NWI  3 
 26 Abdul-Rahman, Cy             AZ Burn                           18.87   NWI  1 
 27 Solomon, Tristan             Arizona Chee                      19.24   NWI  6 
 28 Tillman, Jayden              Arizona Risi           18.49      19.25   NWI  7 
 29 Wesley Jr, Demetrius         Do Right Edu                      19.45   NWI  2 
 30 Woodward Jr, Edward          Arizona Chee           18.44      19.52   NWI  8 
 31 Johnson, Anthony             48-Unattache                      19.54   NWI  5 
 32 Richard, Jeremi              Distance Uni           25.24      19.89   NWI  7 
 33 Leonard, Jaxon               Arizona Chee                      20.15   NWI  4 
 34 Baker, Tae'shawn             Do Right Edu                      20.61   NWI  6 
 34 Williams, Ayden              Arizona Chee           21.54      20.61   NWI  7 
 36 Johnson, Elijah              48-Unattache                      20.71   NWI  5 
 37 Gammage, Tyson               Do Right Edu           19.35      20.86   NWI  7 
 38 Walker, Dante                Do Right Edu           20.65      21.07   NWI  7 
 39 Lucas, J'Vaughn              Flight Club            20.53      21.29   NWI  7 
 40 Baker III, Charles           Arizona Flam                      21.39   NWI  5 
 41 Colbert, jakhal              Arizona Chee                      21.69   NWI  1 
 42 Funkhouser, Jackson          Phoenix Bobc                      21.80   NWI  5 
 43 Tollefson, DeAngelo          Arizona Chee                      21.89   NWI  2 
 44 Lovings Jr, Curtis           Do Right Edu                      21.99   NWI  1 
 45 Duve, Thomas                 Arizona Flam                      22.01   NWI  4 
 46 Anderson, Kason              Arizona Chee           26.04      22.17   NWI  6 
 47 Lynch, DaMarcus              Arizona Chee           18.36      22.57   NWI  8 
 48 Martin III, Eric             Arizona Risi           20.03      22.78   NWI  7 
 49 Jewkes, Brage                Huron Athlet                      22.96   NWI  2 
 50 Bolden, Nathan               Arizona Spee                      24.16   NWI  2 
 51 Henry, Jevonie               Accelerate T                      24.74   NWI  4 
 52 Holman, London               Arizona Chee                      25.40   NWI  2 
 53 West, Jaleel                 Arizona Chee                      26.22   NWI  3 
 54 Self, Jayden                 Do Right Edu                      26.61   NWI  3 
 55 Gellineau III, Lloyd         Arizona Risi           18.26      28.10   NWI  8 
 56 Wesley, Darius               Do Right Edu                      29.31   NWI  3 
 57 Kozlowski, Shaun             Accelerate T                      31.56   NWI  1 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Douglass, Anderson           48-Unattache           35.91      34.52   NWI  9 
  2 Eason, Nomari                48-Unattache           37.54      34.87   NWI  9 
  3 Stevenson, Ari'eon           Arizona Chee           41.42      36.55   NWI  8 
  4 Lamothe Jr, Dennis           48-Unattache                      36.59   NWI  2 
  5 Montano, Paix                Elite Stride                      36.68   NWI  5 
  6 Quarles, Avaurie             Arizona Chee           37.45      37.34   NWI  9 
  7 Reed, Noah                   Phoenix Bobc                      37.44   NWI  5 
  8 Craft, Matthew               Accelerate T           40.87      37.49   NWI  8 
  9 Stroughter, Brulin           Arizona Risi           32.31      37.65   NWI  9 
 10 Calvin, Nehemiah             Arizona Chee                      37.98   NWI  1 
 11 Smith, Malik                 Arizona Spee                      38.15   NWI  2 
 12 Smith, Vincent               AZ Burn                37.05      38.17   NWI  9 
 13 Sharpe, Eldaah               Arizona Chee                      38.27   NWI  6 
 14 Richardson, Jaylen           Arizona Chee           40.75      38.46   NWI  8 
 15 Freeman, Bryson              Elite Stride           41.79      38.57   NWI  8 
 16 Oliver, Malik                NX Level Tra           43.61      39.31   NWI  7 
 17 Jones Jr, Cedric             48-Unattache                      39.32   NWI  1 
 18 Newsom, Domani               Do Right Edu                      39.45   NWI  3 
 19 Delancey, Brandon            48-Unattache                      39.50   NWI  6 
 20 Solomon, Tristan             Arizona Chee                      39.75   NWI  6 
 21 McKoy, Dontae                Arizona Flam                      40.12   NWI  2 
 22 West, Keon                   Arizona Flam                      40.16   NWI  1 
 23 West, Jaleel                 Arizona Chee                      40.54   NWI  6 
 24 Johnson, Anthony             48-Unattache                      41.76   NWI  2 
 25 Tillman, Jayden              Arizona Risi           33.06      41.82   NWI  9 
 26 Bell, Kashis                 Arizona Chee                      42.03   NWI  5 
 27 Thompson III, Lonnie         Do Right Edu                      43.29   NWI  3 
 28 Washington, Landon           Arizona Chee                      43.52   NWI  6 
 29 Gammage, Tyson               Do Right Edu           40.40      43.88   NWI  8 
 30 Johnson, Elijah              48-Unattache                      45.46   NWI  2 
 31 Richard, Jeremi              Distance Uni           54.24      45.58   NWI  7 
 32 Leonard, Jaxon               Arizona Chee                      46.45   NWI  3 
 33 Williams, Ayden              Arizona Chee           45.31      47.15   NWI  7 
 34 Lynch, DaMarcus              Arizona Chee                      47.78   NWI  1 
 35 Gellineau III, Lloyd         Arizona Risi           36.89      48.30   NWI  9 
 36 Rodriguez, Mateo             Distance Uni           58.24      48.48   NWI  7 
 37 Wesley Jr, Demetrius         Do Right Edu                      49.31   NWI  7 
 38 Martin III, Eric             Arizona Risi           40.04      51.47   NWI  8 
 39 Bolden, Nathan               Arizona Spee                      54.56   NWI  2 
 40 Lindsey, Canaan              Arizona Chee                      57.08   NWI  1 
 41 Tollefson, DeAngelo          Arizona Chee                      57.30   NWI  5 
 42 Kozlowski, Shaun             Accelerate T                      58.78   NWI  6 
 43 Self, Jayden                 Do Right Edu                      59.86   NWI  3 
 44 Wesley, Darius               Do Right Edu                    1:03.63   NWI  1 
 45 Abdul-Rahman, Cy             AZ Burn                         1:25.61   NWI  5 
 46 McKoy Jr, Donjerome          Arizona Flam                    1:38.42   NWI  4 
 47 Colter, Alykzander           Arizona Chee                    1:41.00   NWI  4 
 48 Baker, Tae'shawn             Do Right Edu                    1:45.84   NWI  4 
 49 Baker III, Charles           Arizona Flam                    1:49.05   NWI  4 
 50 Colbert, jakhal              Arizona Chee                    1:49.60   NWI  4 
 51 Gamble, Ethan Dash           Arizona Chee                    1:52.14   NWI  5 
 52 Henry, Jevonie               Accelerate T                    1:57.84   NWI  4 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Corbin Jr, Cedric            Do Right Edu         1:23.67    1:20.17   5 
  2 King Jr, Andre               Do Right Edu         1:21.34    1:21.38   5 
  3 Merritt, Tariq               Do Right Edu         1:13.08    1:23.13   5 
  4 Stroughter, Brulin           Arizona Risi         1:17.87    1:25.95   5 
  5 Sharpe, Eldaah               Arizona Chee                    1:26.86   3 
  6 Eason, Nomari                48-Unattache         1:30.14    1:27.10   5 
  7 Montano, Paix                Elite Stride                    1:28.59   2 
  8 Craft, Matthew               Accelerate T         1:30.32    1:29.79   5 
  9 Tillman, Jayden              Arizona Risi         1:18.54    1:32.04   5 
 10 Bell, Kashis                 Arizona Chee                    1:32.34   2 
 11 Colter, Alykzander           Arizona Chee                    1:32.70   1 
 12 Richardson, Jaylen           Arizona Chee                    1:32.80   3 
 13 Smith, Vincent               AZ Burn              1:31.12    1:34.79   5 
 14 Calvin, Nehemiah             Arizona Chee                    1:35.42   1 
 15 Millage, Nicholas            AZ Track Stars                  1:35.48   2 
 16 Stevenson, Ari'eon           Arizona Chee                    1:36.00   1 
 17 West, Keon                   Arizona Flam                    1:36.84   2 
 18 Washington, Landon           Arizona Chee                    1:39.64   3 
 19 Delancey, Brandon            48-Unattache                    1:42.69   1 
 20 West, Jaleel                 Arizona Chee                    1:45.66   1 
 21 Leonard, Jaxon               Arizona Chee                    1:47.42   2 
 22 Colbert, jakhal              Arizona Chee                    1:48.44   3 
 23 Anderson, Kason              Arizona Chee                    1:51.59   3 
 24 Solomon, Tristan             Arizona Chee                    1:57.01   3 
 25 McCoy, Edarius               Elite Stride                    2:00.66   1 
 26 Walker, Dante                Do Right Edu                    2:05.29   2 
 27 Bolden, Nathan               Arizona Spee                    2:06.87   2 
 28 Tollefson, DeAngelo          Arizona Chee                    2:07.53   1 
 29 Abdul-Rahman, Cy             AZ Burn                         2:52.14   2 
 -- Smith, Malik                 Arizona Spee                         NT   4 
 -- Peterson, Malachi            NX Level Tra         1:40.78         NT   4 
 -- Gellineau III, Lloyd         Arizona Risi         1:35.20         NT   4 
 -- Freeman, Bryson              Elite Stride         1:34.01         NT   4 
 -- Oliver, Malik                NX Level Tra         1:38.60         NT   4 
 -- Quarles, Avaurie             Arizona Chee         1:49.27         NT   4 
 -- Woodward Jr, Edward          Arizona Chee         1:50.88         NT   4 
 
800 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 King Jr, Andre               Do Right Edu                    3:07.70  
  2 Merritt, Tariq               Do Right Edu                    3:11.10  
  3 Corbin Jr, Cedric            Do Right Edu         3:21.21    3:11.31  
  4 Freeman, Bryson              Elite Stride         3:19.17    3:39.41  
  5 McCoy, Edarius               Elite Stride                    4:04.38  
 
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Halsana, Tristan             Arizona Chee           14.20      14.15   NWI  6 
  2 Flunder, Geramiah            Arizona Risi           14.29      14.35   NWI  6 
  3 Millman, Pry'nce             Huron Athlet           14.83      14.64   NWI  6 
  4 Eason, Nasim                 48-Unattache           15.54      15.00   NWI  6 
  5 Cade, Darius                 Arizona Chee           14.47      15.01   NWI  6 
  6 Jewell, Jacob                Arizona Spee                      15.52   NWI  2 
  7 Coleman, De'Mar              Arizona Risi           15.66      15.63   NWI  6 
  8 Knierim, David               Arizona Chee           15.74      15.64   NWI  6 
  9 Powell, Tyrek                48-Unattache                      15.69   NWI  1 
 10 Noyd, Michael                Arizona Flam           15.70      15.71   NWI  6 
 11 Quarles, Armani              Arizona Chee           16.20      15.80   NWI  5 
 12 El-Amin, Givon               Accelerate T                      15.98   NWI  2 
 13 Williams, Kaden              Accelerate T           16.67      16.16   NWI  5 
 14 Robinson, Antwon             AZ Burn                           16.19   NWI  2 
 15 Grimm, Auggie                Phoenix Flye           18.24      16.34   NWI  4 
 16 Newton, Joseph               Arizona Chee                      16.57   NWI  4 
 17 Gelder, Luke                 Huron Athlet                      16.80   NWI  1 
 18 Bonifield, Dylan             Phoenix Bobc           17.70      16.86   NWI  5 
 19 Seton, Taj                   Arizona Chee           15.74      16.90   NWI  5 
 20 Hostallero, Dylan            Arizona Chee           15.74      16.98   NWI  5 
 21 McSwain, Tyree               Huron Athlet           16.76      17.04   NWI  5 
 22 Lucas Jr, Joseph             Flight Club            18.46      17.35   NWI  4 
 23 Domino, Corday               Phoenix Bobc           17.15      17.86   NWI  5 
 24 Corzo, Marcus                Spartan Spee           18.38      18.39   NWI  4 
 25 Silvia, Asher                Huron Athlet                      19.11   NWI  4 
 26 Baker, Treyvon               Do Right Edu           19.29      19.62   NWI  4 
 27 Funkhousere, David           Phoenix Bobc                      20.55   NWI  1 
 -- LeJander, Anthony            Arizona Chee                         NT   NWI  3  2nd in hear
 -- Anderson, Gaavin             Arizona Chee                         NT   NWI  3 
 -- Manning, Chase               Arizona Flam                         NT   NWI  3  1st in heat
 -- Laney, Brock                 AZ T&F Acadamy                       NT   NWI  3 
 -- Neely, Jaydell               Arizona Chee                         NT   NWI  3  3rd in heat
 -- Hunter, Ethan                Huron Athlet                         NT   NWI  3 
 -- Gipson, Jamir                Do Right Edu                         NT   NWI  3 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Flunder, Geramiah            Arizona Risi           29.14      30.05   NWI  7 
  2 Millman, Pry'nce             Huron Athlet           30.12      30.11   NWI  7 
  3 Halsana, Tristan             Arizona Chee           29.48      30.87   NWI  7 
  4 Cade, Darius                 Arizona Chee           29.52      31.02   NWI  7 
  5 Eason, Nasim                 48-Unattache           33.54      31.66   NWI  7 
  5 Millender, Hezekiah          AZ Track Stars                    31.66   NWI  2 
  7 Hargrove, Brashawd           NX Level Tra           29.02      32.75   NWI  7 
  8 Noyd, Michael                Arizona Flam           32.37      32.76   NWI  7 
  9 El-Amin, Givon               Accelerate T                      32.77   NWI  3 
 10 Quarles, Armani              Arizona Chee           33.31      32.78   NWI  7 
 11 Anderson, Gaavin             Arizona Chee                      32.85   NWI  2 
 12 Powell, Tyrek                48-Unattache                      33.11   NWI  3 
 13 Coleman, De'Mar              Arizona Risi           33.59      33.22   NWI  6 
 14 Gary, Elijahuan              Do Right Edu           34.55      33.59   NWI  6 
 15 Gelder, Luke                 Huron Athlet                      33.91   NWI  2 
 16 LeJander, Anthony            Arizona Chee                      33.95   NWI  2 
 16 Jewell, Jacob                Arizona Spee                      33.95   NWI  3 
 18 Kitts, Jordan                NX Level Tra                      33.98   NWI  2 
 19 Manning, Chase               Arizona Flam                      34.25   NWI  4 
 20 Montano, Soul                Elite Stride           36.30      34.59   NWI  6 
 21 McSwain, Tyree               Huron Athlet           35.11      35.09   NWI  6 
 22 Seton, Taj                   Arizona Chee           34.03      35.50   NWI  6 
 23 Newton, Joseph               Arizona Chee                      36.15   NWI  2 
 24 Hostallero, Dylan            Arizona Chee                      37.24   NWI  4 
 25 Corzo, Marcus                Spartan Spee           39.52      37.64   NWI  5 
 26 Harry, Zayvion               Do Right Edu           48.70      38.22   NWI  4 
 27 ElFiki, Tamer                Elite Stride                      39.42   NWI  3 
 28 Sallee, Deaken               NX Level Tra           38.13      40.01   NWI  5 
 29 Ontiveros, Gabriel           Elite Stride           38.05      40.08   NWI  6 
 30 Neely, Jaydell               Arizona Chee                      40.71   NWI  4 
 31 Silvia, Asher                Huron Athlet                      41.75   NWI  3 
 32 Hunter, Ethan                Huron Athlet                      44.41   NWI  3 
 33 Jiles, Ja'quaz               Do Right Edu           41.53      45.38   NWI  5 
 33 Freeman Jr, Corey            Elite Stride                      45.38   NWI  3 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Millman, Pry'nce             Huron Athlet         1:08.94    1:12.93   7 
  2 Millender, Hezekiah          AZ Track Stars                  1:15.43   1 
  3 Flunder, Geramiah            Arizona Risi         1:09.89    1:16.08   7 
  4 Eason, Nasim                 48-Unattache         1:20.14    1:17.24   6 
  5 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu         1:15.66    1:18.72   7 
  6 Coleman, De'Mar              Arizona Risi         1:15.65    1:18.75   7 
  7 Halsana, Tristan             Arizona Chee         1:16.91    1:18.88   6 
  8 Montano, Soul                Elite Stride         1:20.45    1:18.93   6 
  9 Gary, Elijahuan              Do Right Edu         1:15.72    1:19.54   7 
 10 Gelder, Luke                 Huron Athlet                    1:20.08   3 
 11 Kitts, Jordan                NX Level Tra                    1:20.16   3 
 12 Lee, Jalen                   Do Right Edu         1:10.71    1:20.23   7 
 13 LeJander, Anthony            Arizona Chee                    1:20.83   1 
 14 Noyd, Michael                Arizona Flam         1:16.62    1:21.22   6 
 15 Robinson, Antwon             AZ Burn                         1:21.26   3 
 16 Seton, Taj                   Arizona Chee         1:16.83    1:21.37   6 
 17 Newkirk, Micah               Phoenix Flye         1:30.14    1:21.91   5 
 18 Hargrove, Brashawd           NX Level Tra         1:03.76    1:22.42   7 
 19 Uperesa-thomas, Mission      Do Right Edu         1:24.36    1:23.00   5 
 20 Quarles, Armani              Arizona Chee         1:21.10    1:23.75   6 
 21 Anderson, Gaavin             Arizona Chee                    1:24.00   2 
 22 Carter, Jacob                AZ Track Stars       1:31.05    1:24.43   5 
 23 Williams, Kaden              Accelerate T                    1:24.58   4 
 24 Shorty, TreShawn             Do Right Edu                    1:25.00   2 
 25 Gammage Jr, Evan             Do Right Edu         1:21.26    1:27.58   6 
 26 ElFiki, Tamer                Elite Stride                    1:27.62   2 
 27 Escobedo, Kristian           AZ Track Stars       1:29.62    1:28.13   5 
 28 James Jr, Rory               Do Right Edu         1:27.89    1:28.74   5 
 29 Corzo, Marcus                Spartan Spee         1:32.15    1:29.72   5 
 30 Newton, Joseph               Arizona Chee                    1:30.45   3 
 31 Hostallero, Dylan            Arizona Chee                    1:30.87   2 
 32 Bonifield, Dylan             Phoenix Bobc         1:35.27    1:33.06   4 
 33 Knierim, David               Arizona Chee         1:15.19    1:33.76   7 
 34 Sallee, Deaken               NX Level Tra         1:28.41    1:34.09   5 
 35 Ontiveros, Gabriel           Elite Stride         1:26.71    1:34.49   5 
 36 Hernandez, Jordael           Phoenix Bobc         1:34.75    1:34.87   4 
 37 Cade, Darius                 Arizona Chee         1:19.65    1:36.40   6 
 38 Harry, Zayvion               Do Right Edu         2:11.63    1:38.12   4 
 39 Brown, Lucas                 Distance Uni         1:38.14    1:38.58   4 
 40 Silvia, Asher                Huron Athlet                    1:38.84   2 
 41 Jewell, Jacob                Arizona Spee                    1:40.53   2 
 42 Neely, Jaydell               Arizona Chee                    1:42.36   1 
 43 Hunter, Ethan                Huron Athlet                    1:42.87   1 
 44 Freeman Jr, Corey            Elite Stride                    1:45.53   3 
 45 Jiles, Ja'quaz               Do Right Edu         1:50.92    1:58.55   4 
 
800 Meter Run 9-10 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Horace, Justice              Do Right Edu         2:42.34    2:51.27   2 
  2 Heussner, Brody              Huron Athlet         3:09.32    2:52.31   2 
  3 Thomas, Amir                 Do Right Edu                    3:03.22   1 
  4 Shorty, TreShawn             Do Right Edu                    3:03.81   1 
  5 Lee, Jalen                   Do Right Edu         2:47.57    3:09.89   2 
  6 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu         2:50.20    3:14.58   2 
  7 Montano, Soul                Elite Stride         3:03.27    3:14.62   2 
  8 Kitts, Jordan                NX Level Tra                    3:15.70   1 
  9 Uperesa-thomas, Mission      Do Right Edu         3:23.37    3:17.77   2 
 10 Gammage Jr, Evan             Do Right Edu         3:08.65    3:18.48   2 
 11 ElFiki, Tamer                Elite Stride                    3:18.84   1 
 12 Carter, Jacob                AZ Track Stars                  3:19.95   1 
 13 Young, Damien                Distance Uni         3:07.00    3:21.25   2 
 14 Escobedo, Kristian           AZ Track Stars                  3:25.63   1 
 15 Knierim, David               Arizona Chee         2:53.30    3:29.77   2 
 16 Ontiveros, Gabriel           Elite Stride         4:10.15    3:30.54   1 
 17 Hargrove, Brashawd           NX Level Tra         3:03.82    3:33.63   2 
 18 Sallee, Deaken               NX Level Tra         3:14.72    3:38.21   2 
 19 Brown, Lucas                 Distance Uni         3:24.00    3:42.15   1 
 20 Freeman Jr, Corey            Elite Stride                    3:46.99   1 
 21 Olsen, Christian             Accelerate T                    3:58.60   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Horace, Justice              Do Right Edu         5:28.46    5:43.11  
  2 Young, Damien                Distance Uni         6:05.00    6:17.14  
  3 Hernandez, Jordael           Phoenix Bobc         6:56.53    7:21.23  
  4 Olsen, Christian             Accelerate T                    8:14.97  
 
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Wallace, Jaseim              Arizona Chee                      13.29   NWI  1 
  2 Jones, Idan                  Arizona Risi           14.31      13.49   NWI  5 
  3 Hunter, Weslan Sammie        Arizona Chee           14.23      13.95   NWI  5 
  4 Lerma, Ruben                 Do Right Edu                      14.00   NWI  3 
  5 Spence, JaKobi               Arizona Risi           15.13      14.07   NWI  4 
  5 Burton, Tyrell               Phoenix Bobc                      14.07   NWI  2 
  7 Ford, Samuel                 Arizona Elit           14.28      14.14   NWI  5 
  8 Stewart, Legend              Arizona Flam                      14.18   NWI  1 
  8 Cooper, Cameron              Arizona Chee           14.37      14.18   NWI  5 
 10 Cooke, Cameron               Arizona Chee                      14.24   NWI  2 
 11 Walton, Dillinger            Arizona Chee           14.49      14.41   NWI  5 
 12 Anderson, Kaden              Arizona Chee                      14.75   NWI  2 
 13 McSwain Jr, James            Huron Athlet           15.27      14.89   NWI  4 
 14 DeCausmaker, JD              Accelerate T                      15.03   NWI  2 
 15 Tarone, Brandon              AZ T&F Acadamy                    15.04   NWI  1 
 16 Knapper, Otis                Arizona Chee           15.00      15.43   NWI  5 
 17 Loyden, Dalton               Arizona Chee                      15.51   NWI  1 
 18 Walton, Drake Gatling        Arizona Chee           15.10      15.54   NWI  4 
 19 Feng, Aslan                  Arizona Risi           16.44      15.55   NWI  4 
 20 Pierce, Christian            Arizona Spee                      15.58   NWI  3 
 21 Medrano, Jeremiah            Accelerate T                      15.71   NWI  3 
 22 Gilmore, Anthony             Arizona Chee                      15.76   NWI  3 
 22 Young, Michael               Do Right Edu                      15.76   NWI  1 
 24 Anand, Jrithin               Arizona Chee                      15.90   NWI  2 
 25 Craft, Zachary               Accelerate T           17.30      16.14   NWI  4 
 26 El-Amin, Ghani               Accelerate T                      16.19   NWI  1 
 27 Farley, Ayden                Arizona Chee                      16.35   NWI  3 
 28 Manning, Parker              Arizona Flam                      16.60   NWI  3 
 29 Schrader, Austin             Phoenix Flye           18.24      16.62   NWI  4 
 30 Davis-Evans, Devari          Arizona Chee           15.98      16.68   NWI  4 
 31 Zimmerman, Riley             Huron Athlet                      17.13   NWI  3 
 32 Laney, Boston                AZ T&F Acadamy                    17.24   NWI  1 
 33 Schliebe, Khristian          Arizona Risi           15.26      21.70   NWI  4 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Wallace, Jaseim              Arizona Chee                      27.76   NWI  1 
  2 Jones, Idan                  Arizona Risi           28.49      28.33   NWI  7 
  3 Spence, JaKobi               Arizona Risi           29.19      28.40   NWI  7 
  4 Hunter, Weslan Sammie        Arizona Chee           28.68      28.79   NWI  7 
  5 Burton, Tyrell               Phoenix Bobc                      29.32   NWI  3 
  6 Stewart, Legend              Arizona Flam                      29.34   NWI  4 
  7 Cooke, Cameron               Arizona Chee                      29.65   NWI  3 
  8 Anderson, Kaden              Arizona Chee                      30.35   NWI  5 
  9 Cooper, Cameron              Arizona Chee           29.72      30.48   NWI  7 
 10 McSwain Jr, James            Huron Athlet           32.79      30.64   NWI  6 
 11 Walton, Dillinger            Arizona Chee           30.09      30.85   NWI  7 
 12 Webb, Britton                Huron Athlet           31.06      31.19   NWI  6 
 13 Loyden, Dalton               Arizona Chee                      31.27   NWI  3 
 14 Anderson, Josiah             Arizona Risi           30.64      31.45   NWI  7 
 15 Tarone, Brandon              AZ T&F Acadamy                    31.49   NWI  3 
 16 Knapper, Otis                Arizona Chee           30.82      31.59   NWI  6 
 17 Feng, Aslan                  Arizona Risi           34.29      31.79   NWI  6 
 18 Pierce, Christian            Arizona Spee                      31.92   NWI  2 
 19 Medrano, Jeremiah            Accelerate T                      31.98   NWI  2 
 20 DeCausmaker, JD              Accelerate T                      32.08   NWI  3 
 21 Walton, Drake Gatling        Arizona Chee           30.89      33.03   NWI  6 
 22 Gilmore, Anthony             Arizona Chee                      33.12   NWI  3 
 23 Omotinugbon, Eyitayo         AZ Track Stars         32.48      34.09   NWI  6 
 24 Manning, Parker              Arizona Flam                      34.37   NWI  4 
 25 Gashler, Mark                NX Level Tra                      34.77   NWI  1 
 26 Campos Jr, Rafael            NX Level Tra                      35.20   NWI  1 
 26 Young, Michael               Do Right Edu                      35.20   NWI  4 
 28 Anand, Jrithin               Arizona Chee                      35.22   NWI  2 
 29 Davis-Evans, Devari          Arizona Chee           34.93      35.25   NWI  5 
 29 El-Amin, Ghani               Accelerate T                      35.25   NWI  2 
 31 Redhouse, Nashoba            Elite Stride           33.25      35.27   NWI  6 
 32 Craft, Zachary               Accelerate T           37.79      35.94   NWI  5 
 33 Redivo, Joseph               Elite Stride                      36.28   NWI  4 
 34 Zimmerman, Riley             Huron Athlet                      36.55   NWI  1 
 35 Farley, Ayden                Arizona Chee                      36.64   NWI  2 
 36 Wellman, Cody                NX Level Tra                      37.43   NWI  1 
 37 Hanel, Diesel                NX Level Tra                      37.89   NWI  5 
 38 Momon, Joseph                NX Level Tra                      41.11   NWI  4 
 39 Loewe, Zachary               Arizona Chee                      44.24   NWI  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hunter, Weslan Sammie        Arizona Chee         1:05.14    1:03.95   7 
  2 Ford, Samuel                 Arizona Elit         1:07.93    1:06.55   7 
  3 Davis, John                  Do Right Edu         1:05.49    1:06.84   7 
  4 Spence, JaKobi               Arizona Risi         1:05.50    1:07.65   7 
  5 Wallace, Jaseim              Arizona Chee                    1:09.12   1 
  6 Jones, Idan                  Arizona Risi         1:09.92    1:09.93   6 
  7 Lerma, Ruben                 Do Right Edu                    1:10.20   3 
  8 Stewart, Legend              Arizona Flam                    1:10.96   2 
  9 Anderson, Josiah             Arizona Risi         1:08.58    1:11.24   7 
 10 Medrano, Jeremiah            Accelerate T                    1:11.97   3 
 11 Cooper, Cameron              Arizona Chee         1:10.83    1:12.18   6 
 12 Loyden, Dalton               Arizona Chee                    1:13.55   2 
 13 Webb, Britton                Huron Athlet         1:11.12    1:14.72   6 
 14 Feng, Aslan                  Arizona Risi         1:17.39    1:14.74   5 
 15 Walton, Dillinger            Arizona Chee         1:11.50    1:15.52   6 
 16 Burton, Tyrell               Phoenix Bobc                    1:15.62   3 
 17 Gammage, Anthony             Do Right Edu         1:11.97    1:16.61   6 
 18 Cooke, Cameron               Arizona Chee                    1:16.66   1 
 19 Knapper, Otis                Arizona Chee         1:10.30    1:16.91   6 
 20 Uperesa-thomas, Ayndra       Do Right Edu         1:12.02    1:17.16   6 
 21 Alexander, Xavier            Do Right Edu         1:07.49    1:17.39   7 
 22 Anderson, Kaden              Arizona Chee                    1:17.47   4 
 23 Hermas, Jamani               AZ Track Stars       1:18.33    1:17.56   5 
 24 Tarone, Brandon              AZ T&F Acadamy                  1:18.35   2 
 25 DeCausmaker, JD              Accelerate T                    1:18.59   4 
 26 McLean, Christopher          Arizona Spee                    1:19.07   1 
 27 Laffitte, Jaden              Do Right Edu         1:09.62    1:19.84   7 
 28 Walton, Drake Gatling        Arizona Chee         1:21.25    1:20.02   5 
 29 Redivo, Joseph               Elite Stride                    1:21.61   1 
 30 Gilmore, Anthony             Arizona Chee                    1:21.95   4 
 31 Moore, Evan                  Huron Athlet                    1:22.36   2 
 32 Momon, Joseph                NX Level Tra                    1:22.95   1 
 33 Davis-Evans, Devari          Arizona Chee         1:31.34    1:24.56   5 
 34 Gashler, Mark                NX Level Tra                    1:24.58   1 
 35 Pierce, Christian            Arizona Spee                    1:27.44   3 
 36 Hanel, Diesel                NX Level Tra                    1:28.11   3 
 37 Wellman, Cody                NX Level Tra                    1:29.53   4 
 38 Craft, Zachary               Accelerate T         1:29.50    1:29.84   5 
 39 Young, Michael               Do Right Edu                    1:31.61   2 
 40 Anand, Jrithin               Arizona Chee                    1:35.99   4 
 41 Campos Jr, Rafael            NX Level Tra                    1:39.80   1 
 42 Omotinugbon, Eyitayo         AZ Track Stars       1:46.08    1:40.75   5 
 43 Farley, Ayden                Arizona Chee                    1:42.02   4 
 44 Laney, Boston                AZ T&F Acadamy                  1:42.22   4 
 45 Loewe, Zachary               Arizona Chee                    1:53.83   3 
 
800 Meter Run 11-12 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Davis, John                  Do Right Edu         2:35.12    2:43.40   2 
  2 Anderson, Josiah             Arizona Risi         2:39.69    2:48.41   2 
  3 Uperesa-thomas, Ayndra       Do Right Edu         2:49.96    2:55.09   2 
  4 Webb, Britton                Huron Athlet                    2:56.23   1 
  5 Loyden, Dalton               Arizona Chee                    2:58.30   1 
  6 Moses, Maddox                Phoenix Flye         3:00.00    2:58.45   2 
  7 Alexander, Xavier            Do Right Edu         2:45.04    2:58.52   2 
  8 McLean, Christopher          Arizona Spee                    3:00.15   1 
  9 Redhouse, Nashoba            Elite Stride         2:47.57    3:00.75   2 
 10 Hanel, Diesel                NX Level Tra                    3:01.06   2 
 11 Gammage, Anthony             Do Right Edu                    3:01.42   1 
 12 Redivo, Joseph               Elite Stride                    3:04.15   1 
 13 Laffitte, Jaden              Do Right Edu         3:06.67    3:07.40   2 
 14 Moore, Evan                  Huron Athlet                    3:07.64   2 
 15 Squires, Aidan               Phoenix Bobc         2:51.63    3:08.96   2 
 16 Gashler, Mark                NX Level Tra                    3:09.16   2 
 17 Wellman, Cody                NX Level Tra                    3:12.61   1 
 18 Hermas, Jamani               AZ Track Stars                  3:14.30   2 
 19 Momon, Joseph                NX Level Tra                    3:15.28   1 
 20 Campos Jr, Rafael            NX Level Tra                    3:18.78   1 
 21 Leyko, Sebastian             Phoenix Bobc                    3:23.04   1 
 22 Loewe, Zachary               Arizona Chee                    4:04.94   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Redhouse, Nashoba            Elite Stride         5:37.68    5:41.18  
  2 Squires, Aidan               Phoenix Bobc         5:52.74    6:20.76  
  3 Olsen, Ethan                 Accelerate T                    6:44.48  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rodriguez, Jack              48-Unattache        11:56.00   12:20.22  
  2 Lesher, Andrew               Accelerate T                   12:36.64  
  3 Olsen, Ethan                 Accelerate T                   13:50.29  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Quaron                48-Unattache           11.21      11.38   NWI  5 
  2 Cole, Lorenzo                Arizona Chee                      12.19   NWI  3 
  3 Fair Jr, Brian               Arizona Risi           12.99      12.39   NWI  5 
  4 Williams, Shawn              Phoenix Bobc           12.82      12.43   NWI  5 
  5 Brooks, Tyler                Phoenix Bobc                      12.60   NWI  1 
  6 DeCarriere, Tre              Accelerate T                      12.82   NWI  1 
  7 Cloud, Kaden                 Accelerate T                      12.99   NWI  1 
  8 Newsome IV, Johnny           AZ Burn                13.77      13.06   NWI  5 
  9 Burton, Kenneth              Phoenix Bobc           13.70      13.17   NWI  5 
 10 Croskey, Timothy             48-Unattache                      13.32   NWI  2 
 11 Anaya, Christian             Arizona Chee           13.85      13.36   NWI  5 
 12 Manning, Jackson             Arizona Flam                      13.48   NWI  3 
 13 LeJander, Nicholas           Arizona Chee                      13.52   NWI  2 
 14 Cotton, Ben                  Accelerate T                      13.53   NWI  1 
 15 Robinson, Darrion            Arizona Chee                      13.67   NWI  2 
 15 Baylis, Aryonne              48-Unattache                      13.67   NWI  3 
 17 Vazquez, Yan                 Arizona Flam           14.87      13.80   NWI  4 
 17 Williams, Steven             Arizona Spee                      13.80   NWI  2 
 19 Domino, Lavon                Phoenix Bobc           15.04      13.85   NWI  4 
 20 Woods, Saif Elijah           Arizona Chee           14.12      13.88   NWI  5 
 21 Miller, Ryan                 48-Unattache                      13.95   NWI  2 
 22 Wintergalen, William         Phoenix Bobc           14.66      14.06   NWI  4 
 23 King, Michael                Arizona Chee           14.14      14.24   NWI  4 
 24 O'Neal-Gamble, Anthony       Arizona Chee                      14.52   NWI  3 
 25 El-Amin, Samori              Accelerate T                      14.57   NWI  1 
 26 Nelson, Cameron              Huron Athlet                      14.66   NWI  1 
 27 Chiah, Sunday                Phoenix Flye                      14.73   NWI  1 
 28 Carr, Alexander              Huron Athlet           15.26      14.84   NWI  4 
 29 Keene, Brett                 Phoenix Bobc           16.35      15.02   NWI  4 
 30 Djiall, Mamadou              Arizona Spee                      15.11   NWI  2 
 31 Ali, Mohamed                 Arizona Spee                      15.29   NWI  2 
 32 Krc, Andersen                48-Unattache                      15.32   NWI  3 
 33 Carrillo, Charlie            Accelerate T           16.78      15.62   NWI  3 
 34 Loewen, Luke                 Arizona Chee                      15.99   NWI  2 
 35 Kaba, Lamine                 Phoenix Flye                      16.75   NWI  1 
 36 Vloemans, Robert             Phoenix Flye           17.74      16.89   NWI  3 
 37 Fuse, Cameron                Elite Stride           15.07      16.97   NWI  4 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Quaron                48-Unattache           22.99      23.15   NWI  6 
  2 Douglass, Garrison           48-Unattache           25.56      24.63   NWI  6 
  3 Fair Jr, Brian               Arizona Risi           25.59      25.04   NWI  6 
  4 Cloud, Kaden                 Accelerate T                      26.36   NWI  2 
  5 DeCarriere, Tre              Accelerate T                      26.53   NWI  3 
  6 Brooks, Tyler                Phoenix Bobc                      26.69   NWI  1 
  7 Washington, Demari           NX Level Tra           27.54      26.78   NWI  6 
  8 Newsome IV, Johnny           AZ Burn                27.23      26.86   NWI  6 
  9 Corona, Jorge                Panthers Ath           30.00      26.96   NWI  5 
 10 Burton, Kenneth              Phoenix Bobc                      27.51   NWI  2 
 11 Robinson, Darrion            Arizona Chee                      27.80   NWI  2 
 12 Rodriguez, Mateo             Elite Stride           28.68      27.86   NWI  6 
 13 Baylis, Aryonne              48-Unattache                      27.93   NWI  4 
 14 Kelly, Caleb                 NX Level Tra           29.96      28.36   NWI  5 
 15 Melendez, Jacob              NX Level Tra                      28.47   NWI  3 
 15 LeJander, Nicholas           Arizona Chee                      28.47   NWI  2 
 17 Domino, Lavon                Phoenix Bobc           32.66      28.97   NWI  5 
 18 Woods, Saif Elijah           Arizona Chee           29.31      29.27   NWI  5 
 19 Manning, Jackson             Arizona Flam                      29.40   NWI  4 
 20 King, Michael                Arizona Chee           28.82      30.10   NWI  5 
 21 Williams, Steven             Arizona Spee                      30.16   NWI  1 
 22 O'Neal-Gamble, Anthony       Arizona Chee                      30.30   NWI  1 
 23 El-Amin, Samori              Accelerate T                      30.38   NWI  4 
 24 Dominguez, Carlos            NX Level Tra                      30.55   NWI  1 
 25 Carr, Alexander              Huron Athlet           31.49      31.45   NWI  5 
 26 Miller, Ryan                 48-Unattache                      31.58   NWI  4 
 27 Stroud-Ramos, Xavier         AZ Track Stars                    32.16   NWI  3 
 28 Keene, Brett                 Phoenix Bobc                      32.29   NWI  3 
 29 Krc, Andersen                48-Unattache                      32.88   NWI  1 
 30 Loewen, Luke                 Arizona Chee                      34.21   NWI  3 
 31 Vloemans, Robert             Phoenix Flye           41.24      35.44   NWI  4 
 32 Fischer, Devin               NX Level Tra                      44.73   NWI  3 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fair Jr, Brian               Arizona Risi           56.66      56.99   6 
  2 Cloud, Kaden                 Accelerate T                      59.63   1 
  3 Douglass, Garrison           48-Unattache         1:00.08    1:00.36   6 
  4 Hermas, Donye                AZ Track Stars         58.40    1:00.57   6 
  5 Anaya, Christian             Arizona Chee         1:01.41    1:01.60   6 
  6 Corona, Jorge                Panthers Ath         1:05.00    1:02.00   5 
  7 Croskey, Timothy             48-Unattache                    1:02.21   1 
  8 Washington, Demari           NX Level Tra         1:06.22    1:03.95   5 
  9 Noyd, Russell                Arizona Flam         1:02.94    1:03.96   6 
 10 Brooks, Tyler                Phoenix Bobc                    1:04.01   1 
 11 Robinson, Darrion            Arizona Chee                    1:04.09   1 
 12 Vazquez, Yan                 Arizona Flam         1:04.21    1:04.24   6 
 13 LeJander, Nicholas           Arizona Chee                    1:05.19   5 
 14 Burton, Kenneth              Phoenix Bobc                    1:05.45   1 
 15 Rodriguez, Mateo             Elite Stride         1:05.19    1:05.78   5 
 16 Melendez, Jacob              NX Level Tra                    1:05.92   2 
 17 Kelly, Caleb                 NX Level Tra         1:05.66    1:06.01   5 
 18 Rafferty, Tyler              NX Level Tra                    1:06.03   2 
 19 Ortiz, Avaunt                48-Unattache           59.14    1:06.12   6 
 20 Corbin, De'Sean              Do Right Edu         1:10.19    1:06.62   4 
 21 Campbell Jr, Jeremy          Do Right Edu         1:07.61    1:06.82   5 
 22 Dominguez, Carlos            NX Level Tra                    1:09.13   3 
 23 Gammage Jr, Travis           Do Right Edu         1:05.14    1:09.56   5 
 24 Taylor, Zachary              AZ Track Stars       1:15.15    1:10.18   4 
 25 King, Michael                Arizona Chee         1:11.08    1:10.58   4 
 26 Williams, Steven             Arizona Spee                    1:10.60   3 
 27 Woods, Saif Elijah           Arizona Chee         1:04.63    1:11.14   5 
 28 Martin, Malakai              Do Right Edu         1:19.93    1:12.45   4 
 29 Blevins, Zaire               Do Right Edu         1:04.35    1:12.68   6 
 30 Reynolds, Caleb              Phoenix Bobc                    1:13.86   4 
 31 Stroud-Ramos, Xavier         AZ Track Stars                  1:14.40   3 
 32 O'Neal-Gamble, Anthony       Arizona Chee                    1:14.70   2 
 33 Miltenberger, Colby          Phoenix Bobc                    1:16.78   1 
 34 Loewen, Luke                 Arizona Chee                    1:20.12   3 
 35 Fuse, Cameron                Elite Stride         1:12.80    1:28.58   4 
 36 Ali, Mohamed                 Arizona Spee                    1:46.59   2 
 
800 Meter Run 13-14 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Anaya, Christian             Arizona Chee         2:25.98    2:23.33   3 
  2 Corona, Jorge                Panthers Ath         2:25.00    2:27.82   3 
  3 Campbell Jr, Jeremy          Do Right Edu         2:32.58    2:31.65   3 
  4 Rafferty, Tyler              NX Level Tra                    2:32.22   2 
  5 Ortiz, Avaunt                48-Unattache         2:24.00    2:34.68   3 
  6 Noyd, Russell                Arizona Flam         2:35.96    2:34.74   3 
  7 Rodriguez, Mateo             Elite Stride         2:34.74    2:35.42   3 
  8 Hermas, Donye                AZ Track Stars                  2:40.90   1 
  9 Lance, Trevor                Accelerate T         2:43.87    2:41.38   3 
 10 Gammage Jr, Travis           Do Right Edu         2:32.51    2:42.14   3 
 11 Washington, Demari           NX Level Tra         2:57.39    2:43.09   3 
 12 Blevins, Zaire               Do Right Edu         2:32.33    2:43.51   3 
 13 Melendez, Jacob              NX Level Tra                    2:47.99   2 
 14 Kelly, Caleb                 NX Level Tra         3:04.27    2:48.33   2 
 15 Dominguez, Carlos            NX Level Tra                    2:48.46   1 
 16 Corbin, De'Sean              Do Right Edu         3:02.88    2:49.74   2 
 17 Reynolds, Caleb              Phoenix Bobc                    2:51.92   1 
 18 Martin, Malakai              Do Right Edu                    2:54.05   1 
 19 Taylor, Zachary              AZ Track Stars                  3:00.29   1 
 20 Carrillo, Charlie            Accelerate T         3:00.92    3:00.88   2 
 21 Grimm, Dillon                Distance Uni         3:00.00    3:03.11   2 
 22 Whittington, Marshall        Run Infinity                    3:04.15   2 
 23 Leyko, Jacob                 Phoenix Bobc                    3:08.52   1 
 24 Fuse, Cameron                Elite Stride         2:51.46    3:26.34   3 
 25 Fischer, Devin               NX Level Tra                    3:58.85   2 
 
1500 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lance, Trevor                Accelerate T         5:32.29    5:42.71  
  2 Grimm, Dillon                Distance Uni         6:00.00    6:02.22  
  3 Webb, Leyton                 Huron Athlet                    6:04.20  
  4 Carrillo, Charlie            Accelerate T                    6:19.04  
  5 Whittington, Marshall        Run Infinity                    6:20.35  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Webb, Leyton                 Huron Athlet                   12:20.96  
 
4x100 Meter Relay 13-14 Division Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                                           50.40  
     1) Williams, Shawn                 2) Ruvo IV, John                  
     3) Brooks, Tyler                   4) Burton, Kenneth                
  2 Phoenix Bobcats  'B'                                           57.32  
     1) Keene, Brett                    2) Wintergalen, William           
     3) Miltenberger, Colby             4) Zelov, Ethan                   
  3 48-Unattached  'A'                                           1:05.28  
 
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brown-Taylor, Jaheim         48-Unattache           11.11      10.88   NWI  4 
  2 Williams, Pharoah            Unattached                        11.71   NWI  2 
  3 Taylor, Kiondre              Arizona Chee                      11.78   NWI  1 
  4 Wray, Sean                   Arizona Flam                      11.97   NWI  2 
  5 Nnantah Jr, Charles          Phoenix Bobc                      12.21   NWI  1 
  6 Collins III, Laurence        Mustang Stam                      12.22   NWI  2 
  7 Morgan, Arthur               Arizona Flam           13.43      12.50   NWI  4 
  8 Vargas, Nicholas             Arizona Spee                      12.58   NWI  2 
  9 Curry Jr, James              Phoenix Bobc           12.80      12.59   NWI  4 
 10 Nelson, Kevin                Mustang Stam                      12.63   NWI  1 
 11 Taylor, Timothy              Arizona Spee                      12.66   NWI  1 
 12 Sanders, Trenton             Phoenix Bobc                      12.69   NWI  3 
 13 Clements, Connor             Accelerate T                      12.82   NWI  2 
 14 Ashcroft, Luke               Mustang Stam                      12.87   NWI  2 
 15 mcclure, chris               Elite Sports                      13.00   NWI  3 
 16 Pierce, John                 Arizona Spee                      13.06   NWI  3 
 17 Crossman, Matthew            Mustang Stam                      13.09   NWI  3 
 18 Hyre, Hadrian                Adrenaline T           13.90      13.20   NWI  4 
 19 Lin, Alec                    Phoenix Bobc           13.68      13.49   NWI  4 
 20 Clements, Trevor             Accelerate T                      13.69   NWI  1 
 21 Gerth, Julian                Arizona Risi           13.23      13.73   NWI  4 
 22 Johnson, Daelin              Arizona Spee                      13.81   NWI  2 
 23 Shaver, Noah                 Phoenix Bobc           18.90      13.89   NWI  3 
 24 Perry, Nicholas              Spartan Spee                      13.98   NWI  1 
 25 Nottingham, Austin           Mustang Stam                      14.04   NWI  2 
 26 Diaz, Luis                   AZ Burn                           14.98   NWI  1 
 27 Charvet, Ryan                Huron Athlet           16.36      15.49   NWI  3 
 28 Niasse, Mohamad              Elite Stride           16.78      15.84   NWI  3 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brown-Taylor, Jaheim         48-Unattache           23.21      22.12   NWI  4 
  2 Cave, Colao                  NX Level Tra           24.48      24.08   NWI  4 
  3 Rafferty, Alexander          NX Level Tra                      24.13   NWI  2 
  4 Williams, Pharoah            Unattached                        24.42   NWI  1 
  5 Nnantah Jr, Charles          Phoenix Bobc                      25.25   NWI  1 
  6 Dominguez, Sergio            NX Level Tra                      25.45   NWI  1 
  7 Hedge, Jakob                 NX Level Tra           27.46      25.94   NWI  4 
  8 Sanders, Trenton             Phoenix Bobc                      26.09   NWI  2 
  9 Taylor, Timothy              Arizona Spee                      26.14   NWI  3 
 10 Curry Jr, James              Phoenix Bobc                      26.31   NWI  1 
 11 Morgan, Arthur               Arizona Flam           26.73      26.46   NWI  4 
 12 Pierce, John                 Arizona Spee                      26.72   NWI  2 
 13 mcclure, chris               Elite Sports                      26.96   NWI  2 
 14 Gonzalez, Javier             Arizona Flam           29.29      27.61   NWI  3 
 15 Clements, Connor             Accelerate T                      27.95   NWI  2 
 16 Shaver, Noah                 Phoenix Bobc           39.92      28.12   NWI  3 
 17 Hyre, Hadrian                Adrenaline T           27.74      28.80   NWI  4 
 18 Perry, Nicholas              Spartan Spee                      29.13   NWI  2 
 19 Clements, Trevor             Accelerate T                      29.70   NWI  1 
 20 Gerth, Julian                Arizona Risi           28.39      30.89   NWI  4 
 21 Delangel, Fernando           NX Level Tra                      31.49   NWI  3 
 22 Niasse, Mohamad              Elite Stride           34.13      35.12   NWI  3 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rafferty, Alexander          NX Level Tra                      53.07   3 
  2 Cave, Colao                  NX Level Tra           53.19      54.25   4 
  3 Nakiso, Sani                 Arizona Chee                      54.49   3 
  4 Vargas, Nicholas             Arizona Spee                      57.22   1 
  5 Nnantah Jr, Charles          Phoenix Bobc                      57.29   1 
  6 Dominguez, Sergio            NX Level Tra                      58.26   2 
  7 Monk, James                  Accelerate T                      59.63   2 
  8 Ashcroft, Luke               Mustang Stam                      59.97   2 
  9 Hedge, Jakob                 NX Level Tra           59.96    1:00.80   4 
 10 Curry Jr, James              Phoenix Bobc                    1:01.09   1 
 11 Pierce, John                 Arizona Spee                    1:01.91   2 
 12 Gonzalez, Javier             Arizona Flam         1:04.02    1:02.13   4 
 13 Taylor, Timothy              Arizona Spee                    1:02.26   3 
 14 Sanders, Trenton             Phoenix Bobc                    1:02.44   1 
 15 Hyre, Hadrian                Adrenaline T         1:03.56    1:05.66   4 
 16 Lin, Alec                    Phoenix Bobc         1:06.35    1:05.97   4 
 17 Manalac, James               AZ Track Stars                  1:06.05   2 
 18 Perry, Nicholas              Spartan Spee                    1:08.34   2 
 19 Clements, Connor             Accelerate T                    1:11.57   3 
 20 Diaz, Luis                   AZ Burn                         1:11.69   1 
 21 Gerth, Julian                Arizona Risi         1:05.64    1:11.94   4 
 22 Clements, Trevor             Accelerate T                    1:13.91   2 
 23 Delangel, Fernando           NX Level Tra                    1:16.86   1 
 24 Niasse, Mohamad              Elite Stride         1:14.87    1:20.18   3 
 
800 Meter Run 15-16 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rafferty, Alexander          NX Level Tra         2:04.04    2:01.40   2 
  2 Zevada, Manuel               Unattached           2:01.00    2:09.20   3 
  3 Dominguez, Sergio            NX Level Tra                    2:14.07   2 
  4 Cave, Colao                  NX Level Tra         2:30.85    2:14.23   2 
  5 Black, Jordan                AZ T&F Acadamy       2:20.88    2:21.81   3 
  6 Salazar, Matthew             AZ T&F Acadamy                  2:26.24   1 
  7 Thomas, Miles                Mustang Stam                    2:26.93   2 
  8 Monk, James                  Accelerate T         2:24.40    2:28.55   3 
  9 Hedge, Jakob                 NX Level Tra         2:25.82    2:30.51   3 
 10 Munos, Frank                 Glendale Fla         2:51.69    2:30.59   3 
 11 Gonzalez, Javier             Arizona Flam                    2:32.12   1 
 12 Young, Derek                 Distance Uni         2:36.00    2:37.04   2 
 13 Muhammad, Khaliq             Do Right Edu                    2:41.84   1 
 14 Brethour, Logan              Run Infinity                    2:44.14   1 
 15 Lopez, Carlos                Glendale Fla         2:37.54    2:44.79   3 
 16 May, Tyler                   Run Infinity                    2:47.17   1 
 17 Manalac, James               AZ Track Stars                  2:48.33   2 
 18 Delangel, Fernando           NX Level Tra                    2:59.46   1 
 19 Alexander, Andrew            Run Infinity                    3:00.07   1 
 
1500 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Black, Jordan                AZ T&F Acadamy       4:47.01    4:41.46  
  2 Thomas, Miles                Mustang Stam                    4:48.40  
  3 Salazar, Matthew             AZ T&F Acadamy                  4:49.94  
  4 Stone Jr, Jesse              Mustang Stam                    5:02.94  
  5 Munos, Frank                 Glendale Fla         6:03.04    5:10.72  
  6 Young, Derek                 Distance Uni         5:04.00    5:14.29  
  7 Lopez, Carlos                Glendale Fla         5:23.07    5:14.66  
  8 Brethour, Logan              Run Infinity                    5:39.10  
  9 May, Tyler                   Run Infinity                    5:43.42  
 10 Alexander, Andrew            Run Infinity                    5:48.34  
 
3000 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Black, Jordan                AZ T&F Acadamy      10:12.25   10:04.47  
  2 Thomas, Miles                Mustang Stam                   10:22.27  
  3 Milano, Ryan                 AZ T&F Acadamy      11:26.44   10:50.14  
  4 Stone Jr, Jesse              Mustang Stam                   10:56.40  
  5 Deal, Cameron                Mustang Stam                   11:39.63  
 
4x100 Meter Relay 15-16 Division Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustang Stampede Track and F  'A'                              50.81  
     1) Ashcroft, Luke                  2) Collins III, Laurence          
     3) Nelson, Kevin                   4) Deal, Cameron                  
 
100 Meter Dash 17-18 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Morgan, Leon                 Arizona Flam           11.67      11.16   NWI  3 
  2 Lee, Imani                   Unattached             11.14      11.24   NWI  3 
  3 Williams, Robert             Unattached                        11.34   NWI  1 
  4 Carrillo, Gabriel            Phoenix Bobc                      11.57   NWI  2 
  5 Thompson, Jacob              48-Unattache           11.24      11.64   NWI  3 
  6 McSwain, Quitalig            Huron Athlet           11.74      11.77   NWI  3 
  7 Hernandez - Eufracio, Ab     Phoenix Bobc                      11.78   NWI  2 
  8 Verdugo, Angel               Arizona Flam           11.91      11.86   NWI  3 
  9 Herr-Burden, Colton          Mustang Stam                      11.87   NWI  2 
 10 Gray, Jabril                 Arizona Spee                      11.88   NWI  1 
 11 Adkison, parker              Arizona Spee                      11.91   NWI  2 
 12 Veidmark IV, Arvid           Phoenix Bobc                      12.27   NWI  1 
 13 Brown, Paris                 Arizona Spee                      12.28   NWI  1 
 14 Shaver, Ryan                 Phoenix Bobc           14.76      12.33   NWI  3 
 15 Randal, Coy                  Phoenix Bobc                      13.05   NWI  1 
 16 Kalweit, Jonathon            Mustang Stam                      13.12   NWI  1 
 17 Morris, Caleb                Mustang Stam                      13.71   NWI  1 
 18 Ramirez, Jofni               Phoenix Bobc           11.44      17.30   NWI  3 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Toledo, Cito                 Arizona Chee                      22.52   NWI  2 
  2 Morgan, Leon                 Arizona Flam           23.90      22.70   NWI  3 
  3 Verdugo, Angel               Arizona Flam           23.64      23.77   NWI  3 
  4 Hernandez - Eufracio, Ab     Phoenix Bobc                      23.81   NWI  2 
  4 Pitterson, Cory              NX Level Tra           24.85      23.81   NWI  3 
  6 Yakovlev, Nikolay            Adrenaline T           28.49      24.21   NWI  3 
  7 Gray, Javbril                Unattached                        24.23   NWI  2 
  8 Carrillo, Gabriel            Phoenix Bobc                      24.28   NWI  2 
  9 Oliver, Marcel               NX Level Tra           25.98      24.77   NWI  3 
 10 Kalweit, Jonathon            Mustang Stam                      25.15   NWI  2 
 11 McSwain, Quitalig            Huron Athlet           23.76      25.58   NWI  3 
 12 Shaver, Ryan                 Phoenix Bobc           32.46      25.67   NWI  2 
 13 Pratt, Kenneth               Arizona Risi           27.25      26.30   NWI  3 
 14 Randal, Coy                  Phoenix Bobc                      26.98   NWI  2 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Smith, James                 Arizona Flam           51.44      52.21   3 
  2 Williams, Robert             Unattached                        53.94   1 
  3 Carr, Nikolas                Huron Athlet           55.05      54.25   3 
  4 Pitterson, Cory              NX Level Tra                      54.57   2 
  5 Gray, Jabril                 Arizona Spee                      55.81   2 
  6 McSwain, Quitalig            Huron Athlet           56.13      56.16   3 
  7 Yakovlev, Nikolay            Adrenaline T           56.65      57.49   3 
  8 Oliver, Marcel               NX Level Tra           58.76      58.33   3 
  9 Pratt, Kenneth               Arizona Risi           52.19      58.57   3 
 10 Brown, Paris                 Arizona Spee                      59.98   1 
 11 Jordan, Miles                48-Unattache        59:00.14    1:01.05   2 
 12 Randal, Coy                  Phoenix Bobc                    1:02.91   1 
 
800 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carr, Nikolas                Huron Athlet         2:04.67    2:08.65  
  2 Baker, Ian                   AZ T&F Acadamy       2:13.76    2:13.23  
  3 Monk, David                  Accelerate T         2:15.11    2:15.53  
  4 Pratt, Kenneth               Arizona Risi         2:09.27    2:15.61  
  5 Adames, Benjamin             Glendale Fla         2:20.33    2:17.41  
  6 Yakovlev, Nikolay            Adrenaline T         2:16.08    2:19.59  
  7 Pitterson, Cory              NX Level Tra                    2:19.74  
  8 Flickinger, Chase            AZ T&F Acadamy                  2:21.31  
  9 Jordan, Miles                48-Unattache         2:24.00    2:27.51  
 
1500 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Adames, Benjamin             Glendale Fla         4:40.21    4:46.85  
  2 Monk, David                  Accelerate T         4:43.98    4:48.27  
  3 Flickinger, Chase            AZ T&F Acadamy                  4:57.74  
 
3000 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marquez, David               Unattached                     10:10.72  
  2 Monk, David                  Accelerate T        11:15.37   10:58.89  
 
4x100 Meter Relay 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustang Stampede Track and F  'A'                              48.72  
     1) Mobley, Zachary                 2) Hereder, Nate                  
     3) Kalweit, Jonathon               4) Herr-Burden, Colton