Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                HY-TEK's Meet Manager 5/24/2016 03:50 PM
        2016 USATF Arizona State Championship - 5/21/2016 to 5/22/2016         
                              Youth thru Masters                               
                            Mesa Community College                             
                             Re-Correted Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.97  7/24/2015   Payton Payne, Glenarden TC                  
    AZ Assoc: A 14.07  3/29/2014   Stacey Onyepunuka, AZ Rising Sun            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Usoro, Mayen               8 Do Right Edu           14.36      15.75q  NWI  2 
  2 Hunter, Camryn             8 Arizona Chee           16.02      16.25q  NWI  7 
  3 Bond, Jaida                7 The Arizona            16.41      16.68q  NWI  7 
  4 Cuff, Syah                 7 Spartan Spee           16.66      17.06q  NWI  3 
  5 Udenze, Tessa              7 Arizona Chee           16.40      17.07q  NWI  5 
  6 Evans, Azure               7 Arizona Chee           16.54      17.17q  NWI  5 
  7 Galera-Young, Imani        8 Arizona Chee           16.26      17.27q  NWI  3 
  8 Amina-Harris, Bella        7 Arizona Trac           16.59      17.31q  NWI  2 
  9 Burnett, A'Zariah          7 Arizona Chee           16.69      17.35q  NWI  6 
 10 Hampton, Johanna           8 Phoenix Bobc           16.98      17.45   NWI  6 
 11 Haley, Leticia             7 AZ Titans, L           15.83      17.63   NWI  5 
 12 Martin, Evonna             7 Unattached             16.53      17.83   NWI  2 
 13 Noyd, Kianna               7 Arizona Flam           16.98      17.88   NWI  5 
 14 Brooks, Noelle             8 Spartan Spee           16.73      18.02   NWI  7 
 15 Aguano, Kalia              7 Arizona Chee           17.00      18.35   NWI  3 
 16 Walters Meeker, Antonae    7 Phoenix Bobc           18.33      18.38   NWI  4 
 17 Sanders, Sydney            6 Spartan Spee           17.44      18.62   NWI  7 
 18 Hampton, Serenity          6 AZ Titans, L           17.91      18.73   NWI  5 
 19 Matthews, Zamiyah          8 Arizona Spee                      19.13   NWI  3 
 20 Burnett, Amayla            6 Arizona Chee           19.60      19.21   NWI  2 
 21 Smith, Kameron             6 Arizona Flam           17.30      19.24   NWI  6 
 22 Huckaby, Maliyah           8 Arizona Trac           18.66      19.31   NWI  2 
 23 Gittens, Jhonea            8 AZ Burn                17.29      19.34   NWI  1 
 24 Carter, Aliyah             7 Arizona Trac           18.22      19.35   NWI  3 
 25 Pierre, Krystian           7 AZ Titans, L           17.80      19.43   NWI  4 
 26 Perkins, Kiara             6 Arizona Flam           18.17      19.46   NWI  4 
 27 Garay, Lexany              7 The Arizona            18.22      19.50   NWI  1 
 27 Allison, Isabella          7 Phoenix Flye           17.95      19.50   NWI  1 
 29 Ruffin, Marley             7 The Arizona            18.07      19.59   NWI  5 
 30 Segoviano, Michelle        6 NX Level Tra                      19.61   NWI  1 
 31 Curry, Nia                 8 Unattached                        19.64   NWI  1 
 32 Nervis, Zoe                6 Do Right Edu           18.78      19.69   NWI  7 
 33 Abalos, Payton             7 Do Right Edu           18.46      19.71   NWI  7 
 34 Harper, Naeemah            7 Arizona Chee           18.12      19.85   NWI  3 
 35 Gammage, Olivia            6 Do Right Edu           17.96      19.86   NWI  4 
 36 Halsana, Tamara            7 Arizona Chee           18.57      19.92   NWI  2 
 36 Rhodes, Emerson            7 Phoenix Flye           19.29      19.92   NWI  6 
 38 Cryer, Bre'Anne            7 Arizona Chee           20.32      19.93   NWI  6 
 39 Henderson, Anniah          4 AZ Titans, L           19.53      20.34   NWI  6 
 40 Morgan, Alyha              5 Arizona Flam           21.33      20.35   NWI  5 
 41 Mayes, Olivia              7 Arizona Chee           18.31      20.42   NWI  1 
 42 Conway, Kallie             5 Do Right Edu           22.02      20.71   NWI  7 
 43 Lamb Wilson, Serenity      7 Arizona Chee           20.60      21.15   NWI  1 
 44 Dodson, Jc-lyn             7 Elite StriDe           19.65      21.19   NWI  5 
 45 Kisler, Kayden             5 Arizona Chee           25.71      21.33   NWI  7 
 46 Cheatham, Summer           6 Do Right Edu           23.10      21.35   NWI  3 
 47 Wills-Dennard, joelle      6 AZ Titans, L           21.34      21.58   NWI  6 
 48 Baldwin, Theresa           7 AZ Titans, L           20.37      21.63   NWI  2 
 49 Jones, Jade                7 Arizona Chee                      21.68   NWI  1 
 50 Felix, Alaya               6 Arizona Chee                      21.74   NWI  2 
 51 Baldwin, Taryn             8 AZ Titans, L           19.79      21.96   NWI  7 
 52 Young, Selah               7 Unattached                        22.04   NWI  2 
 53 Curry, Mikaela             6 Unattached                        22.31   NWI  4 
 54 Gammage, Suryana           8 Do Right Edu           21.59      22.73   NWI  3 
 55 McCoy, Jaida               6 Arizona Flam                      23.23   NWI  4 
 56 Crawley, Messiah           4 AZ Burn                23.41      29.29   NWI  4 
 57 McQuinn, Shannon           5 AZ Elite T&F                      29.37   NWI  4 
 58 Smith, Jiavoni             4 AZ Elite T&F           48.37      36.42   NWI  1 
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 13.97  7/24/2015   Payton Payne, Glenarden TC                  
    AZ Assoc: A 14.07  3/29/2014   Stacey Onyepunuka, AZ Rising Sun            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Usoro, Mayen               8 Do Right Edu           15.75      15.36   NWI 
  2 Galera-Young, Imani        8 Arizona Chee           17.27      16.31   NWI 
  3 Hunter, Camryn             8 Arizona Chee           16.25      16.35   NWI 
  4 Amina-Harris, Bella        7 Arizona Trac           17.31      16.64   NWI 
  5 Burnett, A'Zariah          7 Arizona Chee           17.35      16.85   NWI 
  6 Bond, Jaida                7 The Arizona            16.68      16.93   NWI 
  7 Evans, Azure               7 Arizona Chee           17.17      16.95   NWI 
  8 Cuff, Syah                 7 Spartan Spee           17.06      17.05   NWI 
  9 Udenze, Tessa              7 Arizona Chee           17.07      17.42   NWI 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 28.48  7/29/2015   Tarrianna Jackson, Need 4 Speed             
    AZ Assoc: A 29.88  4/6/2014    Stacey Onyepunuka, AZ Rising Sun            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Usoro, Mayen               8 Do Right Edu           29.79      33.36q  NWI  2 
  2 Galera-Young, Imani        8 Arizona Chee           34.02      33.55q  NWI  5 
  3 Hunter, Camryn             8 Arizona Chee           29.01      34.74q  NWI  4 
  4 Henderson, Devyn           7 Do Right Edu           33.97      36.02q  NWI  3 
  5 Bond, Jaida                7 The Arizona            35.68      36.47q  NWI  2 
  6 Martin, Evonna             7 Unattached             35.43      36.53q  NWI  6 
  7 Noyd, Kianna               7 Arizona Flam           36.66      36.93q  NWI  2 
  8 Brooks, Noelle             8 Spartan Spee           34.29      37.00q  NWI  6 
  9 Amina-Harris, Bella        7 Arizona Trac           34.56      37.27q  NWI  1 
 10 Ingram, Cameron            8 Fast Track C           41.95      37.28   NWI  2 
 11 Haley, Leticia             7 AZ Titans, L           33.08      37.30   NWI  3 
 12 Udenze, Tessa              7 Arizona Chee           36.64      38.45   NWI  4 
 13 Hampton, Johanna           8 Phoenix Bobc           41.29      38.60   NWI  5 
 14 Smith, Kameron             6 Arizona Flam           37.91      38.85   NWI  1 
 15 Gittens, Jhonea            8 AZ Burn                39.60      38.91   NWI  5 
 16 Morrow, Aliyah             7 Arizona Chee           36.09      38.96   NWI  4 
 17 Burnett, Amayla            6 Arizona Chee           43.56      39.35   NWI  1 
 18 Nervis, Derynn             8 Do Right Edu           38.05      39.36   NWI  3 
 19 Aguano, Kalia              7 Arizona Chee           37.83      39.48   NWI  4 
 20 Huckaby, Maliyah           8 Arizona Trac           38.79      39.53   NWI  3 
 21 Walters Meeker, Antonae    7 Phoenix Bobc           38.99      40.07   NWI  1 
 22 Lynch, Makayla             8 Arizona Chee           38.37      40.48   NWI  2 
 23 Perkins, Kiara             6 Arizona Flam           39.21      40.52   NWI  5 
 24 Pierre, Krystian           7 AZ Titans, L           38.20      40.67   NWI  6 
 25 Halsana, Tamara            7 Arizona Chee           38.78      40.77   NWI  3 
 26 Segoviano, Michelle        6 NX Level Tra                      41.00   NWI  6 
 27 Whiten, Zakiah             7 Do Right Edu           39.41      41.02   NWI  4 
 28 Hampton, Serenity          6 AZ Titans, L           40.13      41.61   NWI  5 
 29 Elam, Sarae                5 Do Right Edu           40.60      42.07   NWI  6 
 30 Garay, Lexany              7 The Arizona            39.26      42.08   NWI  4 
 31 Cryer, Bre'Anne            7 Arizona Chee           45.70      42.21   NWI  3 
 32 Ruffin, Marley             7 The Arizona            40.40      42.38   NWI  1 
 33 Curry, Nia                 8 Unattached                        42.99   NWI  2 
 34 Gammage, Olivia            6 Do Right Edu           39.40      43.63   NWI  3 
 35 Henderson, Anniah          4 AZ Titans, L           43.75      45.31   NWI  1 
 36 Spencer, Raven             6 AZ Elite T&F                      45.43   NWI  4 
 37 Dodson, Jc-lyn             7 Elite StriDe           45.32      45.49   NWI  5 
 38 Curry, Mikaela             6 Unattached                        45.93   NWI  1 
 39 Christoph, Angela          8 Unattached                        46.15   NWI  4 
 40 Jones, Jade                7 Arizona Chee                      46.17   NWI  1 
 41 Cheatham, Summer           6 Do Right Edu           50.70      46.84   NWI  6 
 42 Young, Selah               7 Unattached                        47.53   NWI  4 
 43 Wills-Dennard, joelle      6 AZ Titans, L           46.88      47.75   NWI  6 
 44 Conway, Kallie             5 Do Right Edu           56.34      48.25   NWI  1 
 45 Lamb Wilson, Serenity      7 Arizona Chee           42.72      48.47   NWI  3 
 46 Goree, Judayah             6 The Arizona            44.87      49.74   NWI  5 
 47 Felix, Alaya               6 Arizona Chee                      50.45   NWI  5 
 48 Crawley, Messiah           4 AZ Burn                56.40      58.09   NWI  6 
 49 McQuinn, Shannon           5 AZ Elite T&F                      58.45   NWI  2 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 28.48  7/29/2015   Tarrianna Jackson, Need 4 Speed             
    AZ Assoc: A 29.88  4/6/2014    Stacey Onyepunuka, AZ Rising Sun            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Usoro, Mayen               8 Do Right Edu           33.36      31.11   NWI 
  2 Hunter, Camryn             8 Arizona Chee           34.74      33.38   NWI 
  3 Henderson, Devyn           7 Do Right Edu           36.02      34.47   NWI 
  4 Amina-Harris, Bella        7 Arizona Trac           37.27      34.55   NWI 
  5 Galera-Young, Imani        8 Arizona Chee           33.55      34.80   NWI 
  6 Bond, Jaida                7 The Arizona            36.47      35.34   NWI 
  7 Martin, Evonna             7 Unattached             36.53      35.73   NWI 
  8 Noyd, Kianna               7 Arizona Flam           36.93      35.80   NWI 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 1:06.50  8/1/2015    Jada Edwards, A W Brown                   
    AZ Assoc: A 1:10.59  6/17/2012   Jhaidah Johnson, Do Right Edu             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Usoro, Mayen               8 Do Right Edu         1:11.68    1:12.96q  1 
  2 Watson, Imani              8 AZ Titans, L         1:23.73    1:21.22q  2 
  3 Martin, Aniyah             7 The Arizona          1:17.50    1:21.60q  1 
  4 Spence, Karesh             8 The Arizona          1:19.48    1:24.56q  1 
  5 Bryant, Jordan             8 Arizona Chee         1:22.00    1:26.18q  1 
  6 Nervis, Derynn             8 Do Right Edu         1:44.06    1:27.41q  3 
  7 Amina-Harris, Bella        7 Arizona Trac         1:33.95    1:28.62q  2 
  8 Smith, Kameron             6 Arizona Flam         1:32.19    1:34.16q  1 
  9 Pierre, Krystian           7 AZ Titans, L         1:33.12    1:36.33q  2 
 10 Dodson, Jc-lyn             7 Elite StriDe         1:36.20    1:36.75   2 
 11 Gittens, Jhonea            8 AZ Burn              1:33.10    1:37.17   3 
 12 Spencer, Raven             6 AZ Elite T&F         1:40.58    1:40.41   3 
 13 Henderson, Anniah          4 AZ Titans, L         1:40.20    1:41.33   2 
 14 Baldwin, Taryn             8 AZ Titans, L         1:33.26    1:43.36   3 
 15 Jacobson, Elise            6 Distance Uni         1:44.55    1:44.48   2 
 16 Sanders, Sydney            6 Spartan Spee                    1:46.21   2 
 17 Hampton, Serenity          6 AZ Titans, L         1:45.25    1:47.21   2 
 18 Baldwin, Theresa           7 AZ Titans, L         1:49.22    1:49.55   1 
 19 Jacobson, Irelynne         8 Distance Uni         1:44.18    1:51.13   3 
 20 Wills-Dennard, joelle      6 AZ Titans, L         1:45.45    1:56.07   1 
 21 Donick, Kathryn            7 Spartan Spee                    1:57.10   1 
 22 Crawley, Messiah           4 AZ Burn              1:51.28    2:18.75   1 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1:06.50  8/1/2015    Jada Edwards, A W Brown                   
    AZ Assoc: A 1:10.59  6/17/2012   Jhaidah Johnson, Do Right Edu             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Usoro, Mayen               8 Do Right Edu         1:12.96    1:13.97  
  2 Watson, Imani              8 AZ Titans, L         1:21.22    1:16.67  
  3 Martin, Aniyah             7 The Arizona          1:21.60    1:20.26  
  4 Spence, Karesh             8 The Arizona          1:24.56    1:21.43  
  5 Bryant, Jordan             8 Arizona Chee         1:26.18    1:26.03  
  6 Nervis, Derynn             8 Do Right Edu         1:27.41    1:29.21  
  7 Amina-Harris, Bella        7 Arizona Trac         1:28.62    1:30.54  
  8 Pierre, Krystian           7 AZ Titans, L         1:36.33    1:36.64  
 
800 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:38.26  7/28/2012   Lucea Wright, 15-Los Angel                
    AZ Assoc: A 2:55.07  6/17/2012   Amara Hawkins-Quiones, AZ Goldrush        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Martin, Aniyah             7 The Arizona          2:53.64    2:57.22  
  2 Watson, Imani              8 AZ Titans, L         2:59.88    2:59.43  
  3 Spence, Karesh             8 The Arizona                     3:08.00  
  4 Lopez, Andrea              7 ArizonAthlet         3:31.37    3:34.87  
  5 Donick, Mary               7 Spartan Spee                    3:49.74  
 
1500 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 5:21.81  4/28/2013   Mackenzie Browne, 15-Lions TC             
    AZ Assoc: A 5:52.32  4/19/2015   Citlaly Leal, Coldwater Exp               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Watson, Imani              8 AZ Titans, L         5:53.79    6:14.55  
  2 Jacobson, Elise            6 Distance Uni                    6:51.61  
  3 Baldwin, Taryn             8 AZ Titans, L         7:04.63    6:59.40  
  4 Mullen, Quinn              8 Phoenix Bobc         7:37.99    7:17.80  
  5 Lopez, Andrea              7 ArizonAthlet         7:10.42    7:20.11  
  6 Jacobson, Irelynne         8 Distance Uni                    7:39.15  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N   59.83  7/25/2013   15-Los Angeles Jets TC, 15-Los Angel      
                         E Brown, K Dixon, N Godfrey, A Luckey             
    AZ Assoc: A 1:00.18  6/14/2014   Do Right Educational Sports Pr, Do Right E
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                  1:05.02    1:04.58  
     1) Burnett, A'Zariah 7             2) Hunter, Camryn 8               
     3) Galera-Young, Imani 8           4) Udenze, Tessa 7                
  2 Do Right Educational Sports  'B'                  1:07.23    1:08.40  
     1) Nervis, Derynn 8                2) Henderson, Devyn 7             
     3) Robinson, Jerzy 7               4) Colosimo, Shay 7               
  3 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                  1:08.44    1:11.56  
     1) Morrow, Aliyah 7                2) Burnett, Amayla 6              
     3) Evans, Azure 7                  4) Aguano, Kalia 7                
  4 Spartan Speedsters  'A'                           1:10.27    1:12.29  
     1) Gray, Hadley 7                  2) Brooks, Noelle 8               
     3) Cuff, Syah 7                    4) Sanders, Sydney 6              
  5 Arizona Cheetahs Track Club  'C'                  1:10.02    1:14.73  
     1) Bryant, Jordan 8                2) Lynch, Makayla 8               
     3) Harper, Naeemah 7               4) Halsana, Tamara 7              
  6 Arizona Cheetahs Track Club  'D'                  1:20.00    1:18.65  
     1) Cryer, Bre'Anne 7               2) Kisler, Kayden 5               
     3) Mayes, Olivia 7                 4) Lamb Wilson, Serenity 7        
  7 Do Right Educational Sports  'C'                  1:15.63    1:19.01  
     1) Gammage, Olivia 6               2) Elam, Sarae 5                  
     3) Whiten, Zakiah 7                4) Nervis, Zoe 6                  
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:48.95  7/28/2013   15-Los Angeles Jets TC, 15-Los Angel      
                         E Brown, K Dixon, N Godfrey, S Young              
    AZ Assoc: A 5:32.31  6/14/2041   Arizona Titans, Az Titans                 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 The Arizona Rising Suns Track  'A'                           5:41.78  
     1) Martin, Aniyah 7                2) Bond, Jaida 7                  
     3) Spence, Karesh 8                4) Garay, Lexany 7                
  2 Do Right Educational Sports  'B'                  6:00.50    5:41.81  
     1) Henderson, Devyn 7              2) Robinson, Jerzy 7              
     3) Colosimo, Shay 7                4) Whiten, Zakiah 7               
  3 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                  5:42.00    5:58.14  
     1) Burnett, A'Zariah 7             2) Morrow, Aliyah 7               
     3) Bryant, Jordan 8                4) Lynch, Makayla 8               
  4 Spartan Speedsters  'A'                                      7:20.17  
     1) Gray, Hadley 7                  2) Donick, Kathryn 7              
     3) Donick, Mary 7                  4) Seabaugh, Teagan 6             
 
Long Jump 8 & Under Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 3.75m  7/27/2013   Sydney Harris, 04-Jackrabbi                 
    AZ Assoc: A 3.72m  5/31/2015   Jada Suggs, AZ Titans                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cuff, Syah                 7 Spartan Spee           3.21m      3.52m   NWI 
  2 Francis, Rachael           8 Accelerate T           2.20m      3.49m   NWI 
  3 Bess, Kyrah                7 Accelerate T           3.23m      3.25m   NWI 
  4 Martin, Evonna             7 Unattached             3.01m      3.23m   NWI 
  5 Evans, Azure               7 Arizona Chee           2.97m      3.08m   NWI 
  6 Haley, Leticia             7 AZ Titans, L                      3.02m   NWI 
  7 Hampton, Johanna           8 Phoenix Bobc           2.89m      2.92m   NWI 
  8 Perkins, Kiara             6 Arizona Flam           2.39m      2.71m   NWI 
  9 Nervis, Zoe                6 Do Right Edu           2.74m      2.49m   NWI 
 10 Harper, Naeemah            7 Arizona Chee           2.90m      2.41m   NWI 
 11 Cheatham, Summer           6 Do Right Edu           0.91m      2.39m   NWI 
 11 Abalos, Payton             7 Do Right Edu           1.83m      2.39m   NWI 
 13 Allison, Isabella          7 Phoenix Flye           2.52m      2.38m   NWI 
 13 Mayes, Olivia              7 Arizona Chee           2.32m      2.38m   NWI 
 15 Elam, Sarae                5 Do Right Edu           1.52m      2.37m   NWI 
 15 Gray, Hadley               7 Spartan Spee           1.97m      2.37m   NWI 
 17 Graves, Nyjah              7 Flight Club            2.30m      2.25m   NWI 
 18 Segoviano, Michelle        6 NX Level Tra                      2.24m   NWI 
 19 Jalbert, Heidi             7 Unattached             2.05m      2.21m   NWI 
 20 Ruffin, Marley             7 The Arizona                       2.14m   NWI 
 21 Seabaugh, Teagan           6 Spartan Spee           2.04m      2.11m   NWI 
 22 Donick, Kathryn            7 Spartan Spee           1.99m      2.06m   NWI 
 23 Donick, Mary               7 Spartan Spee           2.33m      2.05m   NWI 
 24 Kisler, Kayden             5 Arizona Chee           1.24m      1.88m   NWI 
 25 Curry, Nia                 8 Unattached                        1.72m   NWI 
 26 McQuinn, Shannon           5 AZ Elite T&F                      1.02m   NWI 
 
Shot Put 8 & Under Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 7.34m  7/27/2012   Kimora Daniel, 06-Peak Perf                 
    AZ Assoc: A 5.94m  4/19/2015   Coco Velasquez, AZ Flames                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Robinson, Jerzy            7 Do Right Edu           6.75m      5.83m  
  2 Graves, Nyjah              7 Flight Club            3.40m      3.90m  
  3 Abney, Jane                8 Huron Athlet           3.30m      3.79m  
  4 Carter, Aliyah             7 Arizona Trac           3.92m      3.73m  
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 21.11m  7/24/2013   Treasure Brown, 15-Los Angel               
    AZ Assoc: A 17.21m  6/17/2012   Densy Williams, Do Right Edu               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Abalos, Payton             7 Do Right Edu           8.23m     14.28m  
  2 Noyd, Kianna               7 Arizona Flam          10.57m     13.53m  
  3 Allison, Isabella          7 Phoenix Flye          10.29m     13.14m  
  4 Graves, Nyjah              7 Flight Club            8.69m      8.83m  
  5 Seabaugh, Teagan           6 Spartan Spee          10.98m      6.47m  
  6 Gammage, Suryana           8 Do Right Edu           7.56m      6.37m  
  7 Carter, Aliyah             7 Arizona Trac           7.84m      5.13m  
  8 Felix, Alaya               6 Arizona Chee                      3.60m  
 
100 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    AZ Assoc: A 13.57  6/12/1999   Terra Evans, AZ Cheetahs                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Onyepunuka, Stacey         9 The Arizona            13.59      14.11q  NWI  2 
  2 Usoro, Nkoyo-May          10 Do Right Edu           14.95      14.81q  NWI  4 
  3 Malone, Naomi             10 Unattached             14.00      14.89q  NWI  5 
  4 Kisler, Kya                9 Arizona Chee           17.02      15.17q  NWI  3 
  5 McDonnell, Jaylah         10 Arizona Chee           14.04      15.18q  NWI  2 
  6 Quarles, Anaya            10 Arizona Chee           15.03      15.67q  NWI  3 
  7 Aguano, Bryn               9 Arizona Chee           15.01      15.70q  NWI  4 
  8 Dobson, Ava               10 Accelerate T           16.00      15.76q  NWI  3 
  9 Reed, Maya                 9 Phoenix Bobc           14.83      15.96q  NWI  5 
 10 Thompson, Samara          10 Huron Athlet           15.30      16.19   NWI  1 
 11 Cuff, Mariah               9 Spartan Spee           15.47      16.23   NWI  5 
 12 McCullom, Aaliyah          8 Unattached             15.40      16.31   NWI  3 
 13 Adkinson, Taszia           9 The Arizona            16.25      16.40   NWI  3 
 14 Kennard, SaRae            10 Unattached             15.89      16.48   NWI  5 
 15 Stapleton, Koree          10 Arizona Chee           16.80      16.50   NWI  4 
 16 Bell, Niah                10 Arizona Trac           15.98      16.75   NWI  5 
 17 Kennedy, I'Jaunaye         9 Elite StriDe           16.45      16.86   NWI  1 
 18 Case, Nevaeh               8 Do Right Edu           15.50      16.90   NWI  4 
 18 Agramon, Sophia           10 Arizona Chee           16.92      16.90   NWI  2 
 20 Velasquez, Coco            9 Arizona Flam           16.42      16.99   NWI  2 
 21 Vazquez, Jasmine           8 Arizona Flam           16.68      17.02   NWI  2 
 22 Meeker, Mikalah           10 Phoenix Bobc           17.90      17.16   NWI  4 
 23 Abalos, Mia               10 Do Right Edu           16.56      17.26   NWI  1 
 24 White, Tatiyanna           9 Arizona Flam           15.15      17.27   NWI  1 
 25 Thurman, Sa'Raye           9 Elite StriDe           17.21      17.39   NWI  1 
 26 King, Jayden               9 AZ Burn                16.52      18.02   NWI  1 
 27 Torres, Rhiana             9 AZ Burn                17.75      18.40   NWI  5 
 28 Rosemond, Samiya          10 Spartan Spee           18.19      18.60   NWI  3 
 29 Clegg, Ava                 9 Phoenix Flye           17.81      18.61   NWI  2 
 30 Gammage, Maleah            9 Do Right Edu           19.68      18.88   NWI  3 
 31 Madison, Jordan            9 Arizona Chee           17.77      19.03   NWI  2 
 32 Maxwell, Denasia           8 AZ Titans, L           15.83      19.45   NWI  1 
 32 Sanchez, Amaya Mebrat      9 Arizona Chee           19.15      19.45   NWI  1 
 34 Payne, Trinity             9 Unattached                        19.83   NWI  4 
 35 Lawry, Taylor              9 Spartan Spee           20.62      21.36   NWI  3 
 36 Alcorn, Allaira           10 Aag Sports A           21.06      21.82   NWI  4 
 37 bee, anneliese            10 Vail Vipers            20.37      21.89   NWI  2 
 38 Gould, Alyssa             10 Aag Sports A           21.40      22.28   NWI  1 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    AZ Assoc: A 13.57  6/12/1999   Terra Evans, AZ Cheetahs                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Onyepunuka, Stacey         9 The Arizona            14.11      13.57A  NWI 
  2 Usoro, Nkoyo-May          10 Do Right Edu           14.81      14.18   NWI 
  3 Malone, Naomi             10 Unattached             14.89      14.56   NWI 
  4 McDonnell, Jaylah         10 Arizona Chee           15.18      14.82   NWI 
  5 Quarles, Anaya            10 Arizona Chee           15.67      14.93   NWI 
  6 Kisler, Kya                9 Arizona Chee           15.17      15.01   NWI 
  7 Aguano, Bryn               9 Arizona Chee           15.70      15.22   NWI 
  8 Reed, Maya                 9 Phoenix Bobc           15.96      15.36   NWI 
  9 Dobson, Ava               10 Accelerate T           15.76      15.66   NWI 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 26.50  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
    AZ Assoc: A 27.78  4/16/2016   Stacey Onnyepunuka, Arizona Rising S        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Onyepunuka, Stacey         9 The Arizona            27.68      28.53q  NWI  2 
  2 Henderson, Taliyah         9 AZ Titans, L           29.45      29.92q  NWI  1 
  3 Usoro, Nkoyo-May          10 Do Right Edu           29.50      29.94q  NWI  1 
  4 Gipson, Shakeena          10 Do Right Edu           29.45      30.72q  NWI  1 
  5 Malone, Naomi             10 Unattached             28.50      30.81q  NWI  1 
  6 Pleasant, Shakena         10 Do Right Edu           32.00      32.43q  NWI  2 
  7 Stallworth, Journe        10 NX Level Tra                      32.92q  NWI  2 
  8 Young, Nia                 9 Spartan Spee           32.85      32.99q  NWI  4 
  9 Dobson, Ava               10 Accelerate T           33.00      33.01q  NWI  4 
 10 Stapleton, Koree          10 Arizona Chee           36.85      33.73   NWI  3 
 11 Reed, Maya                 9 Phoenix Bobc           32.22      33.83   NWI  1 
 12 Adkinson, Taszia           9 The Arizona            33.27      34.10   NWI  3 
 13 Case, Nevaeh               8 Do Right Edu           33.00      34.28   NWI  3 
 14 White, Tatiyanna           9 Arizona Flam           33.92      34.36   NWI  1 
 15 Kennard, SaRae            10 Unattached             33.23      34.50   NWI  4 
 16 Kennedy, I'Jaunaye         9 Elite StriDe           33.32      34.55   NWI  2 
 17 Cornejo-Farmer, Camila     9 Phoenix Flye           34.21      35.05   NWI  4 
 18 Agramon, Sophia           10 Arizona Chee           40.45      35.12   NWI  3 
 19 Thurman, Sa'Raye           9 Elite StriDe           35.45      35.65   NWI  4 
 20 Bell, Niah                10 Arizona Trac           33.37      35.93   NWI  1 
 21 Coll, Kaylee              10 Arizona Chee                      36.01   NWI  2 
 22 Jalbert, Jayden           10 Unattached                        36.23   NWI  3 
 23 McCullom, Aaliyah          8 Unattached             32.60      36.31   NWI  4 
 24 Rayford, Keira             8 Do Right Edu           42.15      37.11   NWI  1 
 25 King, Jayden               9 AZ Burn                35.91      37.60   NWI  3 
 26 Flowers, Jaila             8 Arizona Trac           34.90      37.90   NWI  4 
 27 Gammage, Maleah            9 Do Right Edu           42.05      39.46   NWI  3 
 28 Bolender, Virginia         9 Huron Athlet           37.90      39.48   NWI  1 
 29 Medina, Sandra             8 Spartan Spee           41.66      43.51   NWI  3 
 30 Sanchez, Amaya Mebrat      9 Arizona Chee           45.14      44.74   NWI  4 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 26.50  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
    AZ Assoc: A 27.78  4/16/2016   Stacey Onnyepunuka, Arizona Rising S        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Onyepunuka, Stacey         9 The Arizona            28.53      27.84   NWI 
  2 Usoro, Nkoyo-May          10 Do Right Edu           29.94      29.28   NWI 
  3 Henderson, Taliyah         9 AZ Titans, L           29.92      29.68   NWI 
  4 Malone, Naomi             10 Unattached             30.81      29.90   NWI 
  5 Gipson, Shakeena          10 Do Right Edu           30.72      29.99   NWI 
  6 Pleasant, Shakena         10 Do Right Edu           32.43      31.81   NWI 
  7 Young, Nia                 9 Spartan Spee           32.99      32.02   NWI 
  8 Stallworth, Journe        10 NX Level Tra           32.92      32.24   NWI 
  9 Dobson, Ava               10 Accelerate T           33.01      32.32   NWI 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
    AZ Assoc: A 1:03.26  6/17/2012   Jayde Charlton, Do Right Edu              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Onyepunuka, Stacey         9 The Arizona          1:03.16    1:03.47q  1 
  2 Henderson, Taliyah         9 AZ Titans, L         1:10.32    1:07.22q  1 
  3 Malone, Naomi             10 Unattached           1:04.50    1:08.11q  1 
  4 LeBlond, Landen           10 The Arizona          1:11.25    1:09.83q  3 
  5 Rafferty, Rylee           10 Spartan Spee         1:12.29    1:11.96q  3 
  6 Bal, Stevie                9 Do Right Edu         1:12.00    1:14.19q  2 
  7 Stallworth, Journe        10 NX Level Tra         1:15.27    1:14.43q  4 
  8 Adkinson, Taszia           9 The Arizona          1:12.43    1:15.86q  1 
  9 Bell, Niah                10 Arizona Trac         1:15.35    1:17.42q  2 
 10 Thurman, Sa'Raye           9 Elite StriDe         1:15.32    1:18.24   4 
 11 Vazquez, Jasmine           8 Arizona Flam         1:20.41    1:19.87   3 
 12 Case, Nevaeh               8 Do Right Edu         1:25.00    1:20.09   2 
 13 Kennedy, I'Jaunaye         9 Elite StriDe         1:14.43    1:20.32   1 
 14 McCullom, Aaliyah          8 Unattached           1:14.30    1:21.76   3 
 15 Coll, Kaylee              10 Arizona Chee                    1:24.11   1 
 16 King, Jayden               9 AZ Burn              1:21.05    1:24.68   1 
 17 Jacobson, Annie           10 Distance Uni         1:26.53    1:25.47   2 
 18 Cook, Ella                 9 AZ Track Aca                    1:25.83   2 
 19 Rayford, Keira             8 Do Right Edu                    1:26.14   2 
 20 Reed, Kianna              10 Arizona Flam         1:26.12    1:27.76   3 
 21 Stokes, Madison            9 Distance Uni         1:26.35    1:28.39   3 
 22 Medina, Sandra             8 Spartan Spee         1:31.60    1:29.33   1 
 23 Pickering, Savannah        9 Unattached           1:29.53    1:29.82   2 
 24 Poolaw, Liliana            9 Distance Uni         1:25.48    1:30.16   4 
 25 Bolender, Virginia         9 Huron Athlet         1:24.00    1:30.69   3 
 26 Gammage, Maleah            9 Do Right Edu         1:39.59    1:30.90   4 
 27 Lawry, Taylor              9 Spartan Spee         1:50.33    1:45.84   4 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
    AZ Assoc: A 1:03.26  6/17/2012   Jayde Charlton, Do Right Edu              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Onyepunuka, Stacey         9 The Arizona          1:03.47    1:02.71A 
  2 Henderson, Taliyah         9 AZ Titans, L         1:07.22    1:07.39  
  3 Malone, Naomi             10 Unattached           1:08.11    1:09.17  
  4 LeBlond, Landen           10 The Arizona          1:09.83    1:09.84  
  5 Rafferty, Rylee           10 Spartan Spee         1:11.96    1:10.69  
  6 Bal, Stevie                9 Do Right Edu         1:14.19    1:14.70  
  7 Adkinson, Taszia           9 The Arizona          1:15.86    1:15.81  
  8 Stallworth, Journe        10 NX Level Tra         1:14.43    1:16.28  
  9 Bell, Niah                10 Arizona Trac         1:17.42    1:16.93  
 
800 Meter Run 9-10 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 2:21.00  7/3/2010    Kennedy Simon, Gazelle Trac               
    AZ Assoc: A 2:33.6h  6/11/1994   Min Nowlin, NWS                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Henderson, Taliyah         9 AZ Titans, L         2:42.25    2:38.98   2 
  2 LeBlond, Landen           10 The Arizona          2:39.20    2:39.51   2 
  3 Whiten, Uriyah             8 Do Right Edu         2:40.09    2:46.42   2 
  4 Rafferty, Rylee           10 Spartan Spee         2:46.05    2:46.50   2 
  5 Ortiz, Alexis             10 Arizona Chee         2:55.00    2:59.21   2 
  6 Caccia, Jenna              9 Aftershock D         3:02.14    3:04.67   1 
  7 Callison, Chloe            8 AZ Track Aca         2:56.75    3:05.39   2 
  8 Leal, Citlaly              8 Coldwater Ex         3:11.16    3:05.43   1 
  9 Joyner, Gabriella         10 Vail Vipers          3:01.51    3:06.86   2 
 10 Rhorer, Ava                9 Huron Athlet         3:02.00    3:11.55   2 
 11 Stokes, Madison            9 Distance Uni         3:04.44    3:13.08   1 
 12 Johnson, Haley             9 Team Run Flagsta                3:14.90   1 
 13 Poolaw, Liliana            9 Distance Uni         3:14.13    3:20.26   1 
 14 Pickering, Savannah        9 Unattached                      3:21.47   1 
 15 Medina, Sandra             8 Spartan Spee         3:23.00    3:23.67   1 
 16 Cook, Ella                 9 AZ Track Aca                    3:25.61   1 
 17 Gonzalez, Sarah           10 AZ Elite T&F         3:13.80    3:27.96   1 
 18 Lawry, Taylor              9 Spartan Spee                    3:53.67   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:50.97  7/5/2009    Daesha Rogers, Miami-Dade                 
    AZ Assoc: A 5:21.77  2/27/2016   Landen LeBlond, The Arizona               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LeBlond, Landen           10 The Arizona          5:20.14    5:26.01  
  2 Whiten, Uriyah             8 Do Right Edu         5:30.07    5:26.79  
  3 Rafferty, Rylee           10 Spartan Spee         5:44.12    5:36.27  
  4 Platt, Josephine           9 Flight Club          5:55.24    6:03.07  
  5 Callison, Chloe            8 AZ Track Aca         5:54.54    6:04.31  
  6 Caccia, Jenna              9 Aftershock D         5:55.21    6:06.62  
  7 Arana, Lucy                9 Phoenix Flye         6:09.00    6:11.34  
  8 Coll, Kaylee              10 Arizona Chee                    6:11.74  
  9 Johnson, Haley             9 Team Run Flagsta                6:16.90  
 10 Stokes, Madison            9 Distance Uni         6:22.65    6:17.74  
 11 Francis, Lillian          10 Accelerate T         6:18.00    6:20.31  
 12 Jacobson, Annie           10 Distance Uni         6:26.79    6:20.97  
 13 Ortiz, Alexis             10 Arizona Chee         6:06.00    6:23.18  
 14 Rhorer, Ava                9 Huron Athlet         6:07.00    6:27.03  
 15 Leal, Citlaly              8 Coldwater Ex         6:32.26    6:27.86  
 16 Poolaw, Liliana            9 Distance Uni                    7:00.81  
 17 Gonzalez, Sarah           10 AZ Elite T&F                    7:08.47  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 52.91  7/28/2012   04-Miramar Optimist TC, 04-Miramar O        
                       J Bell, M Cadet, A Strange, B Williams            
    AZ Assoc: A 55.81  5/8/2010    Arizona Cheetahs, AZ Cheetahs               
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                    56.00      57.06  
     1) Johnson, Jordyn 9               2) Usoro, Nkoyo-May 10            
     3) Gipson, Shakeena 10             4) Whiten, Uriyah 8               
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    57.09      57.16  
     1) Aguano, Bryn 9                  2) McDonnell, Jaylah 10           
     3) Kisler, Kya 9                   4) Cade, Sniyah 9                 
  3 Spartan Speedsters  'A'                           1:02.41    1:02.74  
     1) Cuff, Mariah 9                  2) Kuhn, Molly 9                  
     3) Young, Nia 9                    4) Brown, Tamia 10                
  4 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                  1:05.33    1:02.83  
     1) Quarles, Anaya 10               2) Madison, Jordan 9              
     3) Stapleton, Koree 10             4) Agramon, Sophia 10             
 
4x400 Meter Relay 9-10 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:17.32  7/28/2013   12-Track Houston Youth TC, 12-Track Hou   
                         J Elrod, I Jefferson, D Maxey, D McClennon        
    AZ Assoc: A 4:29.84  6/17/2012   Do Right Educational Sports Pr, Do Right E
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                  4:50.00    4:49.70  
     1) Johnson, Jordyn 9               2) Gipson, Shakeena 10            
     3) Pleasant, Shakena 10            4) Bal, Stevie 9                  
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                  5:15.00    5:00.79  
     1) Ortiz, Alexis 10                2) Quarles, Anaya 10              
     3) Aguano, Bryn 9                  4) Cade, Sniyah 9                 
  3 Spartan Speedsters  'A'                                      5:25.32  
     1) Seabaugh, Addison 9             2) Kuhn, Molly 9                  
     3) Young, Nia 9                    4) Brown, Tamia 10                
 
High Jump 9-10 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1.45m  7/24/2009   Carlie Queen, Unattach/Missouri Valley      
    AZ Assoc: A 1.36m  6/8/1996    Kelsey Johnson, YVF                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thompson, Samara          10 Huron Athlet           1.30m      1.36mA 
  2 Platt, Josephine           9 Flight Club            1.05m      1.10m  
 -- Herndon, Ava               9 Arizona Chee           0.91m         NH  
 
Long Jump 9-10 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 4.78m  6/30/2005   Ramona Carryl, Knoxville,TN                 
    AZ Assoc: A 4.58m  5/20/1972   Cynthia Rhodes, MTC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 McDonnell, Jaylah         10 Arizona Chee           4.24m      3.99m   NWI 
  2 Kisler, Kya                9 Arizona Chee           3.66m      3.84m   NWI 
  3 Brown, Tamia              10 Spartan Spee           3.33m      3.65m   NWI 
  4 Kennard, SaRae            10 Unattached             3.62m      3.62m   NWI 
  5 Reed, Kianna              10 Arizona Flam           3.52m      3.58m   NWI 
  6 Kuhn, Molly                9 Spartan Spee           3.06m      3.52m   NWI 
  7 Jalbert, Jayden           10 Unattached             3.36m      3.35m   NWI 
  8 Cuff, Mariah               9 Spartan Spee           3.33m      3.27m   NWI 
  9 Abalos, Mia               10 Do Right Edu           2.74m      3.23m   NWI 
 10 White, Tatiyanna           9 Arizona Flam           3.23m      3.22m   NWI 
 11 Meeker, Mikalah           10 Phoenix Bobc           3.00m      3.20m   NWI 
 12 Seabaugh, Addison          9 Spartan Spee           2.68m      3.14m   NWI 
 13 Reed, Maya                 9 Phoenix Bobc           3.35m      2.97m   NWI 
 14 Platt, Josephine           9 Flight Club            3.26m      2.94m   NWI 
 15 Cornejo-Farmer, Camila     9 Phoenix Flye           2.97m      2.89m   NWI 
 16 Clegg, Ava                 9 Phoenix Flye           2.68m      2.82m   NWI 
 17 Madison, Jordan            9 Arizona Chee           2.54m      2.53m   NWI 
 18 Callison, Chloe            8 AZ Track Aca                      2.44m   NWI 
 19 Johnson, Haley             9 Team Run Flagsta                  2.30m   NWI 
 -- Cade, Sniyah               9 Arizona Chee           3.90m       FOUL       
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    AZ Assoc: A  8.24m  6/8/2003    Hannah Carson, AC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnson, Jordyn            9 Do Right Edu           6.26m      6.10m  
  2 Velasquez, Coco            9 Arizona Flam           5.94m      6.01m  
  3 Thompson, Samara          10 Huron Athlet                      5.80m  
  4 Meeker, Mikalah           10 Phoenix Bobc           6.33m      5.42m  
  5 Torres, Rhiana             9 AZ Burn                5.78m     J5.42m  
  6 Flowers, Jaila             8 Arizona Trac           5.02m      4.82m  
  7 Clegg, Ava                 9 Phoenix Flye           4.40m      4.32m  
  8 Bolender, Virginia         9 Huron Athlet           5.10m      3.79m  
 
Javelin Throw 300g 9-10 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 37.15m  7/29/2007   Mystasia Alexander, 16 33 LA Jets Gi       
    AZ Assoc: A 36.22m  4/6/2003    Hannah Carson, AC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Reed, Kianna              10 Arizona Flam          20.88m     27.50m  
  2 Velasquez, Coco            9 Arizona Flam          19.72m     24.50m  
  3 Vazquez, Roselyn           8 Arizona Flam          16.11m     20.15m  
  4 Rhorer, Ava                9 Huron Athlet          17.10m     18.23m  
  5 Carity, Kiaaron            9 Arizona Flam          14.26m     17.01m  
  6 Abalos, Mia               10 Do Right Edu           8.53m     15.26m  
  7 Seabaugh, Addison          9 Spartan Spee          13.87m     14.77m  
  8 Torres, Rhiana             9 AZ Burn               13.11m     11.98m  
  9 Flowers, Jaila             8 Arizona Trac          14.00m     11.70m  
 10 McIntyre, Tegan            9 Spartan Spee          10.49m      9.56m  
 11 Rayford, Keira             8 Do Right Edu           9.63m      7.91m  
 
1500 Meter Race Walk 9-10 Division Girls
================================================================================
 Nat'l Youth: N 7:30.80  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA             
    AZ Assoc: A 8:12.9h  4/7/1990    Nicole Jenkins, DH                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lopez Tiznado, Daniela    10 ArizonAthlet         9:03.34    9:17.72  
  2 Joyner, Gabriella         10 Vail Vipers          9:19.54    9:27.13  
  3 Chavez, Marianna           9 ArizonAthlet        10:08.97   10:09.74  
  4 bee, anneliese            10 Vail Vipers         12:49.89   13:26.59  
 
100 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
    AZ Assoc: A 12.17  7/18/1998   Jessica Onyepunuka, ARS                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Henderson, Trinity        12 Unattached             13.08      13.85q  NWI  4 
  2 Onyepunuka, Sabatiney     11 The Arizona            13.79      14.20q  NWI  4 
  3 Sommerville, Tara         11 Arizona Chee           14.21      14.28q  NWI  3 
  4 Jones, Kianna             12 AZ Burn                14.00      14.58q  NWI  3 
  5 Copeland, Lauren          12 Arizona Chee           14.23      14.60q  NWI  1 
  6 Huckaby, Tianna           11 Arizona Trac           14.64      14.69q  NWI  1 
  7 Johnson, Mia              11 AZ Titans, L           14.10      14.73q  NWI  4 
  8 Alexander, Jessica        12 Arizona Chee           14.33      14.86q  NWI  3 
  9 Boyd, Lundyn              10 Arizona Chee           14.24      14.97q  NWI  4 
 10 Prejean, Syeira           12 NX Level Tra           14.00      14.98   NWI  5 
 11 Jiles-Griffin, Brooklynn  12 Do Right Edu           15.07      15.26   NWI  3 
 12 Kennedy, Taniah           11 Do Right Edu           14.55      15.28   NWI  4 
 13 Carver, KyLee             11 Arizona Trac           14.83      15.31   NWI  2 
 14 Morris, McKailyn          11 Fast Track C           14.67      15.34   NWI  1 
 15 Hodge, Araya              11 Unattached             14.55      15.42   NWI  3 
 15 Hileman, Hailey           11 Phoenix Bobc           16.55      15.42   NWI  1 
 17 Jacobs, Taylor            12 Unattached             14.00      15.43   NWI  5 
 18 Davis, Aniya              11 Unattached             14.93      15.60   NWI  1 
 18 Begay-Morris, Sakiah      12 NX Level Tra           14.40      15.60   NWI  4 
 20 Willis, Camryn            11 Arizona Trac           15.53      15.70   NWI  3 
 21 Parra, Janaya             11 Arizona Trac           15.56      15.72   NWI  1 
 22 Hough, Hailey             11 Unattached                        15.82   NWI  2 
 23 Lewis, Aaliyah            11 AZ Burn                15.00      15.83   NWI  3 
 24 Muwwakkil, Yamayaa        12 Arizona Chee           15.16      15.87   NWI  2 
 25 Richardson, Na'Zyia       10 Arizona Chee           14.75      15.91   NWI  2 
 26 Brooks, Nina              10 Spartan Spee           14.73      15.95   NWI  5 
 27 Davis, Courtney           12 Unattached             15.82      16.19   NWI  5 
 28 Gary, Alayjanae           10 Do Right Edu           15.23      16.29   NWI  5 
 29 Livingston, Carine        11 Arizona Flam           15.28      16.52   NWI  2 
 30 Thompson, Amber           11 Unattached                        16.58   NWI  5 
 31 Corbin, Jazmin            11 Do Right Edu           15.88      16.59   NWI  4 
 32 Shaffer, Shelby           10 Do Right Edu           15.34      16.68   NWI  2 
 33 Martinez-Pompa, Aislin    10 Vail Vipers            16.41      17.08   NWI  4 
 34 Wilson, Natalie           11 Vail Vipers            17.12      17.11   NWI  1 
 35 Reed, Kiara               11 Arizona Flam           15.49      17.13   NWI  2 
 36 Baerman, Macy             10 Phoenix Flye           16.89      17.27   NWI  3 
 37 Gammage, Soraya           11 Do Right Edu           16.50      17.54   NWI  5 
 38 Corzo, Jayda              11 Spartan Spee           17.85      17.92   NWI  1 
 39 Anderson, Azaria          11 Do Right Edu           17.22      18.66   NWI  5 
 40 Quinones-Washington, Ani  10 Arizona Chee           18.41      19.08   NWI  2 
 
100 Meter Dash 11-12 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
    AZ Assoc: A 12.17  7/18/1998   Jessica Onyepunuka, ARS                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Henderson, Trinity        12 Unattached             13.85      13.19   NWI 
  2 Onyepunuka, Sabatiney     11 The Arizona            14.20      13.76   NWI 
  3 Sommerville, Tara         11 Arizona Chee           14.28      13.83   NWI 
  4 Johnson, Mia              11 AZ Titans, L           14.73      14.16   NWI 
  5 Jones, Kianna             12 AZ Burn                14.58      14.24   NWI 
  6 Boyd, Lundyn              10 Arizona Chee           14.97      14.26   NWI 
  7 Copeland, Lauren          12 Arizona Chee           14.60      14.28   NWI 
  8 Huckaby, Tianna           11 Arizona Trac           14.69      14.32   NWI 
  9 Alexander, Jessica        12 Arizona Chee           14.86      14.50   NWI 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    AZ Assoc: A 25.14  7/18/1998   Jessica Onyepunuka, ARS                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Henderson, Trinity        12 Unattached             26.57      26.75q  NWI  4 
  2 Moorer, Joy               12 Arizona Trac           27.31      28.40q  NWI  1 
  3 Onyepunuka, Sabatiney     11 The Arizona            28.50      28.65q  NWI  4 
  4 Jones, Kianna             12 AZ Burn                28.78      29.24q  NWI  3 
  5 Johnson, Keyara           11 Unattached             29.00      29.50q  NWI  2 
  6 Copeland, Lauren          12 Arizona Chee           31.80      29.71q  NWI  1 
  7 Sommerville, Tara         11 Arizona Chee           31.60      29.75q  NWI  5 
  9 Hill, J'Neya              11 Unattached             29.77      30.33q  NWI  2 
 10 Johnson, Mia              11 AZ Titans, L           30.69      30.72   NWI  1 
 11 Prejean, Syeira           12 NX Level Tra           29.00      30.92   NWI  3 
 12 Willis, Camryn            11 Arizona Trac           32.39      31.00   NWI  6 
 13 Jacobs, Taylor            12 Unattached             29.00      31.02   NWI  6 
 14 Carver, KyLee             11 Arizona Trac           31.14      31.07   NWI  3 
 15 Hodge, Araya              11 Unattached             29.00      31.45   NWI  1 
 16 Binford, Heaven           10 The Arizona            30.31      31.46   NWI  2 
 17 Begay-Morris, Sakiah      12 NX Level Tra           31.00      31.48   NWI  3 
 18 Parker, Naima             10 NX Level Tra           30.00      31.65   NWI  3 
 19 Jiles-Griffin, Brooklynn  12 Do Right Edu           31.76      31.82   NWI  4 
 20 Berry, Drycaea            11 Arizona Chee           31.94      32.35   NWI  2 
 21 Brooks, Nina              10 Spartan Spee           32.35      32.63   NWI  1 
 22 Davis, Courtney           12 Unattached             32.66      33.06   NWI  4 
 23 Davis, Aniya              11 Unattached             32.04      33.20   NWI  5 
 24 Holt, Kaliyah             11 Arizona Chee           32.62      33.37   NWI  1 
 25 Muwwakkil, Yamayaa        12 Arizona Chee           32.32      33.45   NWI  2 
 26 Ragsdale, Ashley          10 Unattached             32.54      33.47   NWI  6 
 27 Parra, Janaya             11 Arizona Trac           32.21      33.59   NWI  2 
 28 Morris, McKailyn          11 Fast Track C           33.02      33.75   NWI  4 
 29 Twine, Nia                10 Arizona Trac           32.92      33.81   NWI  5 
 29 Lewis, Aaliyah            11 AZ Burn                31.98      33.81   NWI  2 
 31 Shaffer, Shelby           10 Do Right Edu           31.00      34.30   NWI  6 
 32 Upshur, Nevaeh            12 Adrenaline T           32.84      34.39   NWI  6 
 33 Gary, Alayjanae           10 Do Right Edu           32.50      35.23   NWI  6 
 34 Sorensen, Anneli          11 Huron Athlet           36.00      35.33   NWI  3 
 35 Wiley, Aubree             11 Arizona Trac           35.39      35.94   NWI  6 
 36 Martinez-Pompa, Aislin    10 Vail Vipers            34.97      36.59   NWI  5 
 37 Ingram, Sharon            12 Fast Track C           37.80      37.01   NWI  6 
 38 Wilson, Natalie           11 Vail Vipers            31.87      37.62   NWI  5 
 39 Anderson, Azaria          11 Do Right Edu           37.16      37.69   NWI  1 
 40 Mcauley, Alandra          11 Spartan Spee           39.40      41.99   NWI  4 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    AZ Assoc: A 25.14  7/18/1998   Jessica Onyepunuka, ARS                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Henderson, Trinity        12 Unattached             26.75      27.00   NWI 
  2 Moorer, Joy               12 Arizona Trac           28.40      28.33   NWI 
  3 Onyepunuka, Sabatiney     11 The Arizona            28.65      28.35   NWI 
  4 Jones, Kianna             12 AZ Burn                29.24      28.82   NWI 
  5 Sommerville, Tara         11 Arizona Chee           29.75      29.28   NWI 
  6 Hill, J'Neya              11 Unattached             30.33      29.46   NWI 
  7 Johnson, Keyara           11 Unattached             29.50      29.68   NWI 
  8 Copeland, Lauren          12 Arizona Chee           29.71      29.72   NWI 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 54.73  7/2/2006    Robin Reynolds, Miami Northwest             
    AZ Assoc: A 59.29  6/17/2012   Anna Foreman, AZ Cheetahs                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Henderson, Trinity        12 Unattached             59.12    1:00.99q  4 
  2 Fields, Indiah            12 Spartan Spee         1:00.78    1:04.06q  4 
  3 Copeland, Lauren          12 Arizona Chee                    1:06.90q  2 
  4 Hill, J'Neya              11 Unattached           1:07.91    1:07.16q  2 
  5 Onyepunuka, Sabatiney     11 The Arizona          1:06.13    1:08.56q  4 
  6 Huckaby, Tianna           11 Arizona Trac         1:08.98    1:09.26q  3 
  7 Binford, Heaven           10 The Arizona          1:08.96    1:09.47q  1 
  8 Trujillo, Vianaye         11 Do Right Edu         1:09.33    1:10.40q  3 
  9 Schaller, Isabella        11 Unattached           1:15.00    1:10.84q  2 
 10 Huddleston, Alexis        11 Do Right Edu         1:07.00    1:10.97   1 
 11 Jiles-Griffin, Brooklynn  12 Do Right Edu         1:13.00    1:12.21   3 
 12 Burks, Avery              11 Arizona Chee         1:08.00    1:13.33   1 
 13 Davis, Courtney           12 Unattached           1:15.12    1:13.90   1 
 14 Ragsdale, Ashley          10 Unattached           1:13.64    1:14.04   4 
 15 Boyd, Lundyn              10 Arizona Chee         1:09.00    1:14.17   2 
 16 Johnson, Keyara           11 Unattached             49.00    1:14.35   2 
 17 Kartler, Kendall          12 Phoenix Bobc         1:15.70    1:14.60   2 
 18 Upshur, Nevaeh            12 Adrenaline T         1:19.45    1:16.39   1 
 19 Twine, Nia                10 Arizona Trac         1:16.54    1:16.75   2 
 20 Pinteric, Taylor          11 Phoenix Flye         1:19.28    1:16.94   3 
 21 Simms, A'Ryah             10 Arizona Trac         1:12.42    1:17.43   4 
 22 Shaffer, Shelby           10 Do Right Edu         1:17.44    1:18.84   3 
 23 Solis, Meredith           11 Glendale Fla         1:17.00    1:19.97   4 
 24 Livingston, Carine        11 Arizona Flam         1:14.23    1:20.60   1 
 25 Davis, Aniya              11 Unattached           1:14.88    1:22.88   1 
 26 Wood, Brie                12 Go the Dista                    1:25.21   2 
 27 Mcauley, Alandra          11 Spartan Spee         1:31.53    1:32.57   4 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 54.73  7/2/2006    Robin Reynolds, Miami Northwest             
    AZ Assoc: A 59.29  6/17/2012   Anna Foreman, AZ Cheetahs                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Henderson, Trinity        12 Unattached           1:00.99    1:02.80  
  2 Onyepunuka, Sabatiney     11 The Arizona          1:08.56    1:06.11  
  3 Hill, J'Neya              11 Unattached           1:07.16    1:07.47  
  4 Huckaby, Tianna           11 Arizona Trac         1:09.26    1:08.86  
  5 Copeland, Lauren          12 Arizona Chee         1:06.90    1:09.46  
  6 Trujillo, Vianaye         11 Do Right Edu         1:10.40    1:10.15  
  7 Schaller, Isabella        11 Unattached           1:10.84    1:11.09  
  8 Binford, Heaven           10 The Arizona          1:09.47    1:13.56  
 
800 Meter Run 11-12 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 2:13.12  7/26/2008   Raevyn Rogers, 25 Wings                   
    AZ Assoc: A 2:24.03  6/14/2014   Dominique Mustin, TAz                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Kianna             12 AZ Burn              2:32.26    2:33.47   3 
  2 Stevenson, De'Ahjianea    12 Do Right Edu         2:41.00    2:38.74   3 
  3 Lizarraga, Leonela        12 AZ Elite T&F         2:38.07    2:41.11   3 
  4 Nasto, Lexi               11 Phoenix Bobc         2:44.61    2:42.99   3 
  5 Cormier, Jennifer         11 Vail Vipers          2:49.85    2:47.44   3 
  6 Dillon, Katelyn           11 Go the Dista         2:48.00    2:49.70   3 
  7 Munoz, Cassandra          11 Do Right Edu         2:48.00    2:49.89   3 
  8 Rosin, Naomi              10 Phoenix Bobc         2:55.24    2:50.30   2 
  9 Hill, J'Neya              11 Unattached           2:45.00    2:51.09   3 
 10 Schaller, Isabella        11 Unattached           2:54.00    2:52.38   2 
 11 Foley, Mia                11 Unattached           3:10.00    2:57.34   1 
 12 Behmer, Anna              11 Vail Vipers          2:51.36    2:58.72   3 
 13 Oliver, Aaliya            10 NX Level Tra         2:54.00    3:00.77   2 
 14 Gutierrez, Annika         11 AZ Track Aca         3:11.00    3:03.32   1 
 15 Wood, Brie                12 Go the Dista                    3:04.27   1 
 16 Stringfellow, Eryana      10 Accelerate T         2:53.11    3:04.93   3 
 17 Steinhilber, Trinity      12 Distance Uni         3:03.74    3:05.93   2 
 18 Wright, Savannah          11 Aag Sports A         3:05.93    3:07.60   2 
 19 Kartler, Kendall          12 Phoenix Bobc         3:06.70    3:08.65   2 
 20 Caruso, Maria             11 AZ Track Aca         3:09.17    3:08.83   2 
 21 Simon, Ella               11 Go the Dista         3:07.00    3:09.94   2 
 22 Romero, Soledad           11 Distance Uni         3:15.01    3:11.86   1 
 23 Baerman, Macy             10 Phoenix Flye         3:10.00    3:17.04   1 
 24 Gonzalez, Betzaida        11 Coldwater Ex         3:35.07    3:19.83   1 
 25 Mcauley, Alandra          11 Spartan Spee                    3:23.75   1 
 26 Valencia, Katherine       12 Arizona Chee         3:54.00    3:34.52   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 4:41.62  7/31/2005   Claudia Francis, Team Evolution           
    AZ Assoc: A 5:01.65  3/30/1980   Karrin Maturani, WPNH                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lizarraga, Leonela        12 AZ Elite T&F         5:22.00    5:23.15   2 
  2 Willoughby, Katie         12 AZ Track Aca         5:35.50    5:33.17   2 
  3 McCallister, Bethany      10 AZ Track Aca         5:39.77    5:35.53   2 
  4 Bolender, Anavey          12 Huron Athlet         5:45.00    5:35.87   2 
  5 Blanton, McKinley         11 AZ Track Aca         6:03.00    5:42.55   2 
  6 Cormier, Jennifer         11 Vail Vipers          5:42.50    5:45.42   2 
  7 Hannibal, Alonna          11 Adrenaline T         5:44.30    5:47.66   2 
  8 Young, Naomi              11 Distance Uni         6:12.57    5:56.40   1 
  9 Behmer, Anna              11 Vail Vipers          5:48.86    5:56.74   2 
 10 Rosin, Naomi              10 Phoenix Bobc         5:55.29    5:58.51   2 
 11 Dietz, Imogen             10 Go the Dista         6:06.12    6:06.76   1 
 12 Gutierrez, Annika         11 AZ Track Aca         6:20.00    6:08.59   1 
 13 Morales, Karime           12 Go the Dista         6:06.03    6:09.17   2 
 14 Dillon, Katelyn           11 Go the Dista         6:00.00    6:09.30   2 
 15 Simon, Ella               11 Go the Dista         6:17.00    6:17.00   1 
 16 Foley, Mia                11 Unattached           6:30.00    6:17.15   1 
 17 Caruso, Maria             11 AZ Track Aca         6:20.00    6:20.04   1 
 18 Brown, Allison            12 Distance Uni         6:10.45    6:20.85   1 
 19 Wood, Brie                12 Go the Dista                    6:29.40   1 
 20 Steinhilber, Trinity      12 Distance Uni         6:27.09    6:34.37   1 
 21 Romero, Soledad           11 Distance Uni         6:59.82    6:42.35   1 
 22 Proffit, Abigail          11 Go the Dista                    7:08.35   1 
 23 Idleman, Erin             11 Huron Athlet         6:40.00    7:32.69   1 
 
3000 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 10:03.54  7/29/1988   Heather Burroughs                        
    AZ Assoc: A 10:22.3h  5/18/1991   Nicole Jenkins, DH                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCallister, Bethany      10 AZ Track Aca        11:52.05   11:52.98  
  2 Hannibal, Alonna          11 Adrenaline T        11:44.30   12:01.54  
  3 Nasto, Lexi               11 Phoenix Bobc        12:00.17   12:23.70  
  4 Dietz, Imogen             10 Go the Dista        12:44.00   12:46.15  
  5 Morales, Karime           12 Go the Dista        12:58.02   12:50.39  
  6 Young, Naomi              11 Distance Uni                   13:05.69  
 
80 Meter Hurdles (30" ) 11-12 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.85  7/21/2002   Jasmine Isley, Charlotte, NC                
    AZ Assoc: A 12.77  6/10/1997   Tiffany McDonald, ARS                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jamison, Neya             12 Unattached             14.00      14.20   NWI  2 
  2 Moorer, Joy               12 Arizona Trac           15.89      14.41   NWI  2 
  3 Johnson, Jhaidah          12 Do Right Edu           17.23      15.47   NWI  2 
  4 Berry, Drycaea            11 Arizona Chee           17.06      16.83   NWI  2 
  5 Hileman, Hailey           11 Phoenix Bobc           16.91      16.94   NWI  2 
  6 Willoughby, Katie         12 AZ Track Aca                      17.19   NWI  1 
  7 Richardson, Na'Zyia       10 Arizona Chee           18.58      17.57   NWI  2 
  8 Rosin, Naomi              10 Phoenix Bobc           17.33      17.92   NWI  2 
  9 Upshur, Nevaeh            12 Adrenaline T           18.39      18.81   NWI  2 
 10 Sorensen, Anneli          11 Huron Athlet           18.66      18.84   NWI  1 
 11 Platt, Paige              10 Flight Club            17.00      19.38   NWI  2 
 12 Wiley, Aubree             11 Arizona Trac                      19.67   NWI  1 
 13 Blanton, McKinley         11 AZ Track Aca                      20.92   NWI  1 
 14 Coupe, Vivienne           11 Huron Athlet           22.10      26.30   NWI  1 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Fort Worth, TX                  
                       Chauntae Bayne, Genece Glover, Donette Chambers   
    AZ Assoc: A 50.25  6/9/2001    Arizona Cheetahs                            
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    57.06      56.41  
     1) Burks, Avery 11                 2) Alexander, Jessica 12          
     3) Boyd, Lundyn 10                 4) Richardson, Na'Zyia 10         
  2 Do Right Educational Sports  'A'                               56.67  
     1) Huddleston, Alexis 11           2) Stevenson, De'Ahjianea 12      
     3) Johnson, Jhaidah 12             4) Kennedy, Taniah 11             
  3 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                  1:01.00      58.16  
     1) Berry, Drycaea 11               2) Holt, Kaliyah 11               
     3)                                 4) Muwwakkil, Yamayaa 12          
  4 Do Right Educational Sports  'B'                             1:01.36  
     1) Munoz, Cassandra 11             2) Corbin, Jazmin 11              
     3) Gammage, Soraya 11              4) Trujillo, Vianaye 11           
 
4x400 Meter Relay 11-12 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:56.63  5/30/2010   Quiet Fire, Quiet Fire TC                 
                         L Williams, J Paul, K Richardson, K Richardson    
    AZ Assoc: A 4:14.00  4/13/1985   Metro Phoenix                             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                             4:21.0h  
     1) Huddleston, Alexis 11           2) Stevenson, De'Ahjianea 12      
     3) Johnson, Jhaidah 12             4) Kennedy, Taniah 11             
  2 NX Level Track Club  'A'                                     4:55.0h  
     1) Oliver, Aaliya 10               2) Parker, Naima 10               
     3) Begay-Morris, Sakiah 12         4) Prejean, Syeira 12             
  3 Do Right Educational Sports  'B'                             5:22.0h  
     1) Munoz, Cassandra 11             2) Corbin, Jazmin 11              
     3) Gammage, Soraya 11              4) Trujillo, Vianaye 11           
 
4x800 Meter Relay 11-12 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N  9:30.72  6/14/1997   Los Angeles Jet, Long Beach,CA           
    AZ Assoc: A 10:01.21  6/5/2011    Arizona Cheetahs, AZ Cheetahs            
                          A Foreman, J Gilbert, B Jones, J Martin           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Distance University Track and  'A'                          12:38.27  
     1) Brown, Allison 12               2) Young, Naomi 11                
     3) Romero, Soledad 11              4) Steinhilber, Trinity 12        
 
High Jump 11-12 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1.69m  7/24/2008   Stacey Destin, Unattached                   
    AZ Assoc: A 1.64m  5/18/1996   Jacquelyn Johnson, YVF                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jamison, Neya             12 Unattached             1.40m      1.45m  
  2 Platt, Paige              10 Flight Club            1.45m      1.30m  
  3 Alexander, Jessica        12 Arizona Chee           1.25m      1.25m  
  4 Hough, Hailey             11 Unattached                        1.20m  
  4 Burks, Avery              11 Arizona Chee           1.25m      1.20m  
  6 Hussey, Gloriah           11 Unattached             1.20m      1.15m  
  7 Simms, A'Ryah             10 Arizona Trac           1.00m      1.10m  
  8 Coupe, Vivienne           11 Huron Athlet           1.00m      1.05m  
  9 Bolender, Anavey          12 Huron Athlet           1.05m      1.00m  
 -- Idleman, Erin             11 Huron Athlet                         NH  
 
Long Jump 11-12 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 5.58m  6/20/1998   Gayle Hunter, Lake Charles, LA              
    AZ Assoc: A 5.10m  6/14/2015   Paelata Helu, AZ Flames                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Johnson, Keyara           11 Unattached             4.57m      4.57m   NWI 
  2 Moorer, Joy               12 Arizona Trac           4.48m      4.46m   NWI 
  3 Kartler, Kendall          12 Phoenix Bobc           4.03m      4.12m   NWI 
  4 Hussey, Gloriah           11 Unattached             3.69m      4.11m   NWI 
  4 Willis, Camryn            11 Arizona Trac           4.11m      4.11m   NWI 
  6 Willoughby, Katie         12 AZ Track Aca           4.14m      4.10m   NWI 
  6 Johnson, Mia              11 AZ Titans, L           3.76m      4.10m   NWI 
  8 Parker, Naima             10 NX Level Tra                      3.91m   NWI 
  9 Holt, Kaliyah             11 Arizona Chee           3.62m      3.73m   NWI 
 10 Binford, Heaven           10 The Arizona            3.92m      3.67m   NWI 
 11 Baerman, Macy             10 Phoenix Flye           3.23m      3.21m   NWI 
 12 Blanton, McKinley         11 AZ Track Aca                      3.20m   NWI 
 13 Ragsdale, Ashley          10 Unattached             3.26m      3.06m   NWI 
 14 Coupe, Vivienne           11 Huron Athlet           2.75m      2.89m   NWI 
 15 Reed, Kiara               11 Arizona Flam           3.77m      2.88m   NWI 
 16 Byron, Yasmine            11 Unattached             3.35m      2.87m   NWI 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 13.51m  7/26/2008   Ashlie Blake, 49 PS Vegas Fly              
    AZ Assoc: A 12.16m  7/18/1998   Hannah Carson, AC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Edwards, Tristi           11 Unattached                        8.98m  
  2 Parra, Janiya             12 Arizona Trac           9.36m      8.35m  
  3 Thomas, Alexis            11 Do Right Edu           8.31m      8.21m  
  4 Castillio, Nicole         12 Unattached             8.28m      8.09m  
  5 Thomas, Anaya             11 Do Right Edu           7.16m      7.16m  
  6 Hussey, Gloriah           11 Unattached             5.50m      5.38m  
  7 Quinones-Washington, Ani  10 Arizona Chee                      4.56m  
  8 Valencia, Katherine       12 Arizona Chee           4.87m      4.47m  
  9 Corzo, Jayda              11 Spartan Spee           5.24m      3.68m  
 
Discus Throw 1kg 11-12 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 37.46m  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    AZ Assoc: A 29.74m  6/8/2001    C. J. Navarro, UNA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Edwards, Tristi           11 Unattached                       25.99m  
  2 Thomas, Anaya             11 Do Right Edu          13.40m     13.46m  
  3 Corzo, Jayda              11 Spartan Spee          12.78m     11.74m  
 
Javelin Throw 300g 11-12 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 45.84m  6/28/2005   Hannah Carson, AZ Cheetahs                 
    AZ Assoc: A 44.71m  6/13/2004   Hannah Carson, AC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Platt, Paige              10 Flight Club           28.88m     28.33m  
  2 Reed, Kiara               11 Arizona Flam          24.43m     25.49m  
  3 Martinez-Pompa, Aislin    10 Vail Vipers           20.50m     24.78m  
  4 Thomas, Alexis            11 Do Right Edu          17.23m     19.40m  
  5 Parra, Janiya             12 Arizona Trac          14.08m     14.00m  
  6 Wilson, Natalie           11 Vail Vipers           12.24m     13.93m  
  7 Valencia, Katherine       12 Arizona Chee          12.01m     13.75m  
  8 Wright, Savannah          11 Aag Sports A           9.17m     12.55m  
  9 Thomas, Anaya             11 Do Right Edu          10.28m     10.39m  
 10 Quinones-Washington, Ani  10 Arizona Chee                      8.64m  
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 6:53.70  7/26/1990   Danielle Safran, Brentwood, NY            
    AZ Assoc: A 8:08.2h  2/13/1983   Nicole Magub, STC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lopez Tiznado, Raquel     11 ArizonAthlet                    9:05.32  
  2 Gonzalez, Genesis         11 Coldwater Ex         8:46.80   10:30.54  
  3 Gary, Alayjanae           10 Do Right Edu                   10:33.89  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.59  7/29/2012   Kaylin Whitney, 04-Star Athl                
    AZ Assoc: A 11.78  6/1/2003    Terra Evans, AC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Colbert, Alyssa           13 Accelerate T           12.73      12.99q  NWI  5 
  2 Charlton, Jayde           14 Elite StriDe           12.70      13.01q  NWI  3 
  3 Garrett, Eryn             13 Arizona Chee           12.75      13.35q  NWI  6 
  4 Pogue, Kiya               13 Arizona Trac           12.92      13.48q  NWI  1 
  5 Elmore, Olivia            13 Phoenix Bobc           13.34      13.57q  NWI  1 
  6 Aguano, Taylor            13 Arizona Chee           13.34      13.74q  NWI  5 
  6 Murphy, Hali              12 Phoenix Bobc           13.48      13.74q  NWI  5 
  8 Washington, Subreena      13 AZ Burn                13.27      13.87q  NWI  2 
  9 Shumate, Saniah           12 The Arizona            13.78      13.96q  NWI  6 
 10 Perkins, Rylee            13 The Arizona            13.75      14.03   NWI  4 
 11 Davis, Imani              13 Arizona Chee           13.52      14.10   NWI  2 
 12 Hughey, Kalea             14 AZ Burn                13.54      14.30   NWI  1 
 13 Bishop, Kimora            14 Fast Track C           14.06      14.36   NWI  3 
 14 Hooley, Kaylee            13 Spartan Spee           13.30      14.39   NWI  2 
 15 Binford, Zahliyah         13 The Arizona            14.07      14.42   NWI  4 
 16 Wade, Kaylynn             12 Marana Elite           13.00      14.51   NWI  4 
 17 Sells, Jendayi            13 Do Right Edu           14.29      14.60   NWI  4 
 18 Warrick, Sophia           13 Arizona Chee                      14.76   NWI  6 
 18 Hankins, Ariana           14 AZ Elite T&F           13.51      14.76   NWI  2 
 20 Draper, Starr             13 Arizona Chee                      14.87   NWI  1 
 21 Thornton, Mich'ya         12 AZ Burn                14.50      14.91   NWI  3 
 22 Cave, Emillia             13 NX Level Tra                      14.92   NWI  3 
 23 Ferra, Lily               12 AZ Elite T&F                      14.99   NWI  2 
 23 Appleton, Preshious       12 Arizona Chee                      14.99   NWI  4 
 25 Maddox, Olivia            12 Vail Vipers            14.25      15.04   NWI  2 
 26 Womack, Jatavia           13 The Arizona            14.14      15.05   NWI  5 
 27 Rosin, Leila              14 Phoenix Bobc           14.36      15.12   NWI  6 
 28 Kuhn, Maggie              13 Unattached                        15.19   NWI  3 
 29 Coleman, Micayla          13 Do Right Edu           15.37      15.41   NWI  3 
 30 Garcia, Sage              12 Marana Elite           13.51      15.47   NWI  1 
 31 Sugiyama, Nanako          13 The Arizona            15.25      15.57   NWI  1 
 32 Lee, Azari                13 Do Right Edu           14.70      15.59   NWI  2 
 33 Corral, Sidelia           13 Accelerate T           15.66      15.65   NWI  6 
 34 Manoleas, Sophia          12 Vail Vipers            15.02      16.06   NWI  2 
 35 Speri, Abigail            12 Team Run Flagsta                  16.08   NWI  4 
 36 Diggs, Addison            14 NX Level Tra                      16.42   NWI  4 
 37 Cave, Ciara               13 NX Level Tra                      16.62   NWI  3 
 38 Medina, Daniella          13 Spartan Spee           16.89      17.61   NWI  4 
 39 Love, Ja'Niya             13 The Arizona            15.86      17.84   NWI  5 
 40 Ontiveros, Maricela       13 Elite StriDe           19.35      18.11   NWI  1 
 41 Dodson, Joslyn            14 Elite StriDe                      18.97   NWI  5 
 
100 Meter Dash 13-14 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 11.59  7/29/2012   Kaylin Whitney, 04-Star Athl                
    AZ Assoc: A 11.78  6/1/2003    Terra Evans, AC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Charlton, Jayde           14 Elite StriDe           13.01      12.73   NWI 
  2 Colbert, Alyssa           13 Accelerate T           12.99      12.76   NWI 
  3 Pogue, Kiya               13 Arizona Trac           13.48      12.90   NWI 
  4 Washington, Subreena      13 AZ Burn                13.87      13.43   NWI 
  5 Elmore, Olivia            13 Phoenix Bobc           13.57      13.48   NWI 
  6 Shumate, Saniah           12 The Arizona            13.96      13.63   NWI 
  7 Aguano, Taylor            13 Arizona Chee           13.74      13.67   NWI 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.41  7/28/2012   Kaylin Whitney, 04-Star Athl                
    AZ Assoc: A 23.94  4/6/2003    Terra Evans, AC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Charlton, Jayde           14 Elite StriDe           25.50      26.81q  NWI  3 
  2 Colbert, Alyssa           13 Accelerate T           26.94      27.21q  NWI  1 
  3 Garrett, Eryn             13 Arizona Chee           26.21      27.28q  NWI  5 
  4 Mustin, Dominique         14 Team Showtym           27.10      27.94q  NWI  4 
  5 Murphy, Hali              12 Phoenix Bobc           26.90      28.43q  NWI  6 
  6 Shumate, Saniah           12 The Arizona            29.01      28.50q  NWI  3 
  7 Hooley, Kaylee            13 Spartan Spee           28.69      28.54q  NWI  3 
  8 Davis, Imani              13 Arizona Chee           28.21      28.79q  NWI  5 
  9 Aguano, Taylor            13 Arizona Chee           31.02      28.80q  NWI  2 
 10 Woods, Ayshia             13 Arizona Chee           29.12      28.82   NWI  3 
 11 Carswell, Jamelah         14 Unattached             27.53      29.46   NWI  3 
 12 Washington, Subreena      13 AZ Burn                29.13      29.50   NWI  2 
 13 Stocker, Kenyae           14 AZ Titans, L           28.59      29.56   NWI  2 
 14 Hankins, Ariana           14 AZ Elite T&F           28.56      29.60   NWI  4 
 15 Wade, Kaylynn             12 Marana Elite           27.00      29.63   NWI  6 
 16 Lee, Deysha               14 Do Right Edu           29.38      29.66   NWI  1 
 17 Perkins, Rylee            13 The Arizona            30.34      29.70   NWI  3 
 18 Hughey, Kalea             14 AZ Burn                28.22      29.72   NWI  6 
 19 Hutchinson, Ashlyn        12 Arizona Chee           30.50      30.14   NWI  5 
 20 Maddox, Olivia            12 Vail Vipers            29.60      30.25   NWI  6 
 21 Lawrence, Lyriq           13 Arizona Chee           33.71      30.40   NWI  5 
 22 Bishop, Kimora            14 Fast Track C           30.28      30.51   NWI  5 
 23 Cave, Emillia             13 NX Level Tra                      30.53   NWI  6 
 24 Ruiz, Samia               14 Do Right Edu           30.51      30.62   NWI  4 
 25 Womack, Jatavia           13 The Arizona            29.60      30.74   NWI  4 
 26 Binford, Zahliyah         13 The Arizona            29.81      30.75   NWI  2 
 27 Heussner, Halle           12 Huron Athlet           32.00      31.00   NWI  2 
 28 Sells, Jendayi            13 Do Right Edu           29.88      31.17   NWI  1 
 29 Draper, Starr             13 Arizona Chee                      31.36   NWI  5 
 30 Thornton, Mich'ya         12 AZ Burn                30.17      31.62   NWI  6 
 31 Royer, Avery              14 Arizona Chee           30.40      31.78   NWI  4 
 32 Appleton, Preshious       12 Arizona Chee                      32.05   NWI  1 
 33 Coleman, Micayla          13 Do Right Edu           32.70      32.10   NWI  3 
 34 Lee, Azari                13 Do Right Edu           31.21      32.19   NWI  2 
 35 Carrillo, Alexis          13 Adrenaline T           32.71      32.68   NWI  5 
 36 Manoleas, Sophia          12 Vail Vipers            31.29      32.89   NWI  1 
 37 Sugiyama, Nanako          13 The Arizona            31.57      33.07   NWI  4 
 38 Bonebright, Leah          13 AZ Elite T&F           34.25      35.34   NWI  6 
 39 Jillian, Lyon             13 NX Level Tra                      36.32   NWI  6 
 40 Love, Ja'Niya             13 The Arizona            33.30      37.97   NWI  2 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 23.41  7/28/2012   Kaylin Whitney, 04-Star Athl                
    AZ Assoc: A 23.94  4/6/2003    Terra Evans, AC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Charlton, Jayde           14 Elite StriDe           26.81      26.14   NWI 
  2 Colbert, Alyssa           13 Accelerate T           27.21      26.32   NWI 
  3 Mustin, Dominique         14 Team Showtym           27.94      27.07   NWI 
  4 Garrett, Eryn             13 Arizona Chee           27.28      27.11   NWI 
  5 Shumate, Saniah           12 The Arizona            28.50      28.27   NWI 
  6 Hooley, Kaylee            13 Spartan Spee           28.54      28.35   NWI 
  7 Aguano, Taylor            13 Arizona Chee           28.80      28.44   NWI 
  8 Davis, Imani              13 Arizona Chee           28.79      28.56   NWI 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 53.10  7/8/2007    Robin Reynolds, Lisle, IL                   
    AZ Assoc: A 56.37  6/22/2002   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Charlton, Jayde           14 Elite StriDe           58.14      58.76q  4 
  2 Mustin, Dominique         14 Team Showtym           59.00      58.84q  2 
  3 Murphy, Hali              12 Phoenix Bobc         1:01.19    1:00.39q  3 
  4 Ortiz, Selema             13 Unattached           1:00.00    1:00.79q  3 
  5 Baker, Iolani             13 Arizona Flam         1:01.79    1:00.86q  3 
  6 Burciaga, Madison         13 AZ Burn              1:04.05    1:02.21q  3 
  7 Johnson, Jocelyn          12 Arizona Flam         1:02.50    1:02.83q  3 
  8 Turner, Rahni             13 Arizona Flam         1:03.00    1:03.04q  5 
  9 Burks, Lazia              14 The Arizona          1:01.75    1:03.16q  5 
 10 Lawry, Alexis             13 Spartan Spee         1:04.23    1:04.48   1 
 11 Singleton, Jasmine        14 NX Level Tra         1:02.00    1:04.65   2 
 12 Woods, Ayshia             13 Arizona Chee         1:08.58    1:04.83   4 
 13 Montufar, Daniela         14 Arizona Chee         1:05.53    1:05.13   4 
 14 Valenzuela, Savannah      12 The Arizona          1:05.54    1:06.06   2 
 15 McLeskey, Caroline        14 Unattached           1:08.00    1:06.39   2 
 16 Stocker, Kenyae           14 AZ Titans, L         1:02.15    1:06.40   1 
 17 Royer, Avery              14 Arizona Chee         1:06.67    1:06.70   1 
 18 Hughey, Kalea             14 AZ Burn              1:07.35    1:07.42   1 
 19 Maddox, Olivia            12 Vail Vipers             1.05    1:07.99   4 
 20 Wade, Kaylynn             12 Marana Elite         1:06.00    1:09.14   3 
 21 Ruiz, Samia               14 Do Right Edu         1:07.88    1:09.16   4 
 22 Oliver, Sariya            13 NX Level Tra         1:08.00    1:09.34   2 
 23 Plank, Sayll              14 Team Run Flagsta                1:09.43   5 
 24 Binford, Zahliyah         13 The Arizona          1:10.32    1:09.64   4 
 25 Coleman, Micayla          13 Do Right Edu         1:17.00    1:10.03   5 
 26 Egan, Brytavia            12 Phoenix Bobc         1:08.16    1:11.40   3 
 27 Valadez, Ericka           13 Coldwater Ex         1:18.00    1:11.52   2 
 28 Collins, Kate             14 Phoenix Bobc         1:11.78    1:12.42   5 
 29 Womack, Jatavia           13 The Arizona          1:09.45    1:12.80   1 
 30 Manoleas, Sophia          12 Vail Vipers          1:12.80    1:13.18   3 
 31 Watson, Savannah          13 Four Mountai         1:11.00    1:13.77   5 
 32 Speri, Abigail            12 Team Run Flagsta                1:15.38   1 
 33 Jillian, Lyon             13 NX Level Tra                    1:21.85   4 
 34 Lee, Azari                13 Do Right Edu         1:10.00    1:21.92   2 
 35 Jacobson, Haidan          12 Distance Uni         1:27.02    1:27.83   1 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 53.10  7/8/2007    Robin Reynolds, Lisle, IL                   
    AZ Assoc: A 56.37  6/22/2002   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Mustin, Dominique         14 Team Showtym           58.84      58.86  
  2 Baker, Iolani             13 Arizona Flam         1:00.86    1:00.63  
  3 Ortiz, Selema             13 Unattached           1:00.79    1:01.67  
  4 Burks, Lazia              14 The Arizona          1:03.16    1:01.83  
  5 Burciaga, Madison         13 AZ Burn              1:02.21    1:01.87  
  6 Murphy, Hali              12 Phoenix Bobc         1:00.39    1:02.00  
  7 Johnson, Jocelyn          12 Arizona Flam         1:02.83    1:03.50  
  8 Turner, Rahni             13 Arizona Flam         1:03.04    1:07.24  
 
800 Meter Run 13-14 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 2:06.90  7/4/2009    Raevyn Rogers, The Wings Tr               
    AZ Assoc: A 2:13.6h  5/18/1980   Lynette Morgan, SDSF                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mustin, Dominique         14 Team Showtym         2:18.00    2:21.75   3 
  2 Escobar, Ella             13 The Arizona          2:23.90    2:26.05   3 
  3 Ortiz, Selema             13 Unattached           2:22.00    2:27.17   3 
  4 Montufar, Daniela         14 Arizona Chee         2:32.00    2:29.53   3 
  5 Hemmerlin, Nicole         14 Unattached           2:30.00    2:29.76   3 
  6 Burciaga, Madison         13 AZ Burn              2:29.36    2:30.93   3 
  7 Carr, Kamora              12 NX Level Tra         2:30.00    2:32.07   3 
  8 Valenzuela, Savannah      12 The Arizona          2:33.05    2:33.50   3 
  9 Carswell, Jamelah         14 Unattached           2:24.30    2:37.35   3 
 10 Oliver, Sariya            13 NX Level Tra         2:38.00    2:38.52   2 
 11 Burks, Lazia              14 The Arizona          2:33.95    2:39.10   3 
 12 avelar, mia               13 Panthers Ath                    2:39.56   2 
 13 Egan, Brytavia            12 Phoenix Bobc         2:43.22    2:39.58   2 
 14 Corrales, Lorena          13 Glendale Fla         2:40.00    2:40.87   2 
 15 Slim, Lynelle             13 Four Mountai         2:45.00    2:40.96   2 
 16 Royer, Avery              14 Arizona Chee         2:38.43    2:41.93   2 
 17 Holgate, Chiara           13 Four Mountai         2:55.00    2:42.02   2 
 18 Saxton, Hope              14 Team Run Flagsta                2:42.53   1 
 19 Valadez, Ericka           13 Coldwater Ex         2:50.00    2:44.56   2 
 20 Plank, Sayll              14 Team Run Flagsta                2:44.61   1 
 21 Johnson, Jocelyn          12 Arizona Flam         2:38.40    2:45.52   2 
 22 Watson, Savannah          13 Four Mountai         3:00.00    2:46.44   1 
 23 Meza, Daniela             12 AZ Elite T&F         2:46.00    2:46.91   2 
 24 Huckaby, Daejahnai        12 Arizona Trac         2:23.91    2:48.29   3 
 25 Collins, Kate             14 Phoenix Bobc         2:51.04    2:51.89   2 
 26 Lobato, Destini           14 Aftershock D         2:37.02    2:55.17   3 
 27 Speri, Abigail            12 Team Run Flagsta                3:00.80   1 
 28 Bee, Patricia             13 Vail Vipers          3:01.83    3:04.09   1 
 29 Lebbon, Amani             13 Go the Dista         3:14.00    3:08.01   1 
 30 Barrio, Marcela           12 Glendale Fla         3:16.00    3:09.69   1 
 31 Jacobs, Brooke            14 Unattached           3:35.00    3:17.11   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 4:28.61  7/29/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance          
    AZ Assoc: A 4:42.2h  4/17/1977   Theresa Smith, VOS                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Escobar, Ella             13 The Arizona          5:04.97    5:03.42   2 
  2 McLeskey, Caroline        14 Unattached           5:10.00    5:03.51   2 
  3 Merickel, Camille         13 Go the Dista         5:15.77    5:09.22   2 
  4 Turner, Sarah             13 Go the Dista         5:29.00    5:11.45   2 
  5 Hemmerlin, Nicole         14 Unattached           6:00.00    5:15.09   1 
  6 Upshaw, Aliandrea         13 Four Mountai                    5:21.00   1 
  7 Carr, Kamora              12 NX Level Tra         5:30.00    5:23.42   2 
  8 Huckaby, Daejahnai        12 Arizona Trac         5:21.93    5:26.75   2 
  9 Boardman, Eve             13 AZ Elite T&F         5:27.89    5:27.13   2 
 10 Bray, Makenna             14 Go the Dista         5:05.00    5:27.72   2 
 11 Potts, Ava                12 Go the Dista         5:28.15    5:31.51   2 
 12 Lobato, Destini           14 Aftershock D         5:28.50    5:32.46   2 
 13 Lawry, Alexis             13 Spartan Spee         5:32.89    5:34.93   2 
 14 avelar, mia               13 Panthers Ath         5:30.00    5:35.08   2 
 15 Valenzuela, Savannah      12 The Arizona          5:30.15    5:35.21   2 
 16 Dietz, Grace              14 Go the Dista         5:35.22    5:36.10   2 
 17 Castro, Tea               13 Go the Dista         5:30.00    5:37.23   2 
 18 Marquez, Katarina         14 Arizona Chee         5:33.00    5:38.16   2 
 19 Slim, Lynelle             13 Four Mountai                    5:43.46   1 
 20 Meza, Daniela             12 AZ Elite T&F         5:39.00    5:43.58   1 
 21 Holgate, Chiara           13 Four Mountai                    5:43.88   1 
 22 Bare, Jade                13 Arizona Chee         5:38.00    5:44.84   2 
 23 Boardman, Quinn           13 AZ Elite T&F         5:57.77    5:47.62   1 
 24 Capy, Rachel              13 Aftershock D         5:49.69    5:47.64   1 
 25 Corrales, Lorena          13 Glendale Fla         5:30.00    5:57.31   2 
 26 Plank, Sayll              14 Team Run Flagsta                5:58.36   1 
 27 Delgado Contreras, Jaret  12 ArizonAthlet         6:24.09    6:25.82   1 
 28 Carlson, Ariel            13 Go the Dista         6:38.34    6:37.15   1 
 29 Lebbon, Amani             13 Go the Dista         7:15.00    6:45.72   1 
 30 Jacobs, Brooke            14 Unattached           6:45.00    7:07.87   1 
 
3000 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N  9:35.12  7/30/2005   Jordan Hasay, San Luis Dstnce            
    AZ Assoc: A 10:15.86  4/14/2013   Bailey Jones, AZ Cheetahs                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Upshaw, Aliandrea         13 Four Mountai                   10:47.12  
  2 Turner, Sarah             13 Go the Dista        11:54.00   10:55.37  
  3 Merickel, Camille         13 Go the Dista        11:41.09   11:11.36  
  4 Olsen, Mia                14 Go the Dista        12:00.00   11:32.58  
  5 Potts, Ava                12 Go the Dista        11:50.14   11:45.79  
  6 Dietz, Grace              14 Go the Dista        11:49.55   11:46.70  
  7 Castro, Tea               13 Go the Dista        12:15.00   11:50.04  
  8 Linos, Claire             13 Go the Dista        11:38.08   11:55.73  
  9 Boardman, Eve             13 AZ Elite T&F        11:44.49   11:58.48  
 10 Marquez, Katarina         14 Arizona Chee        12:04.31   12:00.98  
 11 Lobato, Destini           14 Aftershock D        11:30.30   12:06.70  
 12 Lawry, Alexis             13 Spartan Spee        11:35.16   12:12.68  
 13 Bare, Jade                13 Arizona Chee        11:54.25   12:22.20  
 14 Boardman, Quinn           13 AZ Elite T&F        11:53.97   12:35.75  
 15 McClelland, Charlotte     12 Go the Dista        12:25.21   12:54.47  
 
100 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.53  7/28/2013   Tia Jones, 04-Full Thro                     
    AZ Assoc: A 14.62  7/18/1998   Tiffany McDonald, ARS                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Turner, Rahni             13 Arizona Flam           14.50      15.55   NWI  2 
  2 Adams, Adora              14 Arizona Chee           15.52      16.56   NWI  2 
  3 Singleton, Jasmine        14 NX Level Tra           14.40      16.76   NWI  2 
  4 Pogue, Kiya               13 Arizona Trac           16.42      16.81   NWI  2 
  5 Warrick, Sophia           13 Arizona Chee           18.04      18.78   NWI  2 
  6 Barney, Hannah            13 Adrenaline T           18.49      19.05   NWI  1 
  7 Claiborne, Thalia         12 Arizona Chee           16.34      19.42   NWI  2 
  8 Carrillo, Alexis          13 Adrenaline T           20.40      20.94   NWI  1 
  9 Garcia, Sage              12 Marana Elite           19.00      21.07   NWI  1 
 10 Garrett, Erykah           13 Arizona Chee           16.60      21.24   NWI  2 
 11 Spencer, Olivia           13 AZ Elite T&F           18.48      21.69   NWI  2 
 12 Speri, Abigail            12 Team Run Flagsta                  22.13   NWI  1 
 
200 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 25.34  7/24/2013   Tia Jones, 04-Full Thro                     
    AZ Assoc: A 28.11  6/8/2003    Jasmine Williams, DR                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Turner, Rahni             13 Arizona Flam           28.90      30.25   NWI  2 
  2 Pogue, Kiya               13 Arizona Trac           30.78      31.28   NWI  2 
  3 Adams, Adora              14 Arizona Chee           29.67      31.61   NWI  2 
  4 Claiborne, Thalia         12 Arizona Chee           29.54      31.92   NWI  2 
  5 Garrett, Erykah           13 Arizona Chee           30.00      32.04   NWI  2 
  6 Baker, Iolani             13 Arizona Flam           29.68      32.75   NWI  2 
  7 Jordan, Ashton            13 Arizona Chee           31.15      33.31   NWI  2 
  8 Barney, Hannah            13 Adrenaline T           33.46      35.57   NWI  1 
  9 Garcia, Sage              12 Marana Elite                      36.94   NWI  1 
 10 Carrillo, Alexis          13 Adrenaline T           36.33      39.33   NWI  1 
 11 Levin, Simone             13 Phoenix Bobc           37.66      40.21   NWI  1 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 46.58  6/29/2003   Quiet Fire, Mission Viejo, CA               
    AZ Assoc: A 47.22  5/18/2002   Arizona Rising Suns                         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    50.02      51.52  
     1) Adams, Adora 14                 2) Garrett, Erykah 13             
     3) Garrett, Eryn 13                4) Aguano, Taylor 13              
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                    53.91      52.28  
     1) Woods, Ayshia 13                2) Montufar, Daniela 14           
     3) Davis, Imani 13                 4) Claiborne, Thalia 12           
  3 AZ Burn  'A'                                        53.62      54.04  
     1) Hughey, Kalea 14                2) Burciaga, Madison 13           
     3) Thornton, Mich'ya 12            4) Washington, Subreena 13        
  4 Arizona Cheetahs Track Club  'C'                    54.03      56.84  
     1) Hutchinson, Ashlyn 12           2) Jordan, Ashton 13              
     3) Holt, Kimarah 14                4) Warrick, Sophia 13             
  5 The Arizona Rising Suns Track  'A'                           1:03.93  
     1) Escobar, Ella 13                2) Burks, Lazia 14                
     3) Perkins, Rylee 13               4) Shumate, Saniah 12             
 
4x400 Meter Relay 13-14 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:43.05  7/31/2011   Rate of Motion, Inglewood, CA             
                         A. Abram, S. Douglas, V. Fagan, A. Fuller         
    AZ Assoc: A 3:55.48  6/1/2003    Arizona Cheetahs                          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                  4:15.00    4:18.63  
     1) Adams, Adora 14                 2) Jordan, Ashton 13              
     3) Garrett, Eryn 13                4) Claiborne, Thalia 12           
  2 The Arizona Rising Suns Track  'A'                4:24.90    4:24.39  
     1) Escobar, Ella 13                2) Burks, Lazia 14                
     3) Shumate, Saniah 12              4) Valenzuela, Savannah 12        
  3 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                  4:50.00    4:24.95  
     1) Royer, Avery 14                 2) Montufar, Daniela 14           
     3) Davis, Imani 13                 4) Holt, Kimarah 14               
  4 Arizona Cheetahs Track Club  'C'                             4:26.96  
     1) Hutchinson, Ashlyn 12           2) Woods, Ayshia 13               
     3) Bare, Jade 13                   4) Warrick, Sophia 13             
 
4x800 Meter Relay 13-14 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 9:15.68  7/29/2003   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         LaVaugh Jones, Kameesha Worthington, Benita Taylor
    AZ Assoc: A 9:55.36  6/19/2011   Go-The-Distance, GTD                      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Go the Distance  'A'                             10:55.24   10:47.06  
     1) Merickel, Camille 13            2) Dietz, Grace 14                
     3) Bray, Makenna 14                4) Olsen, Mia 14                  
  2 Four Mountain Footracers  'A'                    11:25.00   10:58.87  
     1) Upshaw, Aliandrea 13            2) Holgate, Chiara 13             
     3) Slim, Lynelle 13                4) Watson, Savannah 13            
 
High Jump 13-14 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1.71m  7/27/1990   Sondra Biere, Des Moines, IA                
    AZ Assoc: A 1.69m  6/9/1979    Cadija Caldwell, AC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hutchinson, Ashlyn        12 Arizona Chee           1.35m      1.40m  
  2 Elmore, Olivia            13 Phoenix Bobc           1.37m      1.35m  
  3 Pogue, Kiya               13 Arizona Trac           1.40m      1.30m  
  4 Spencer, Olivia           13 AZ Elite T&F           1.40m      1.25m  
  5 Oliver, Sariya            13 NX Level Tra                      1.20m  
  5 Jordan, Ashton            13 Arizona Chee           1.30m      1.20m  
  7 Bonebright, Leah          13 AZ Elite T&F           1.20m      1.15m  
 
Long Jump 13-14 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 6.07m  6/20/1998   Tracee Thomas, Las Vegas, NV                
    AZ Assoc: A 5.66m  2/21/1976   Cyntia Rhodes, MTC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Elmore, Olivia            13 Phoenix Bobc           5.07m      5.39m   NWI 
  2 Spencer, Olivia           13 AZ Elite T&F           5.00m      5.09m   NWI 
  3 Perkins, Rylee            13 The Arizona                       4.75m   NWI 
  4 Carswell, Jamelah         14 Unattached             4.72m      4.73m   NWI 
  5 Stocker, Kenyae           14 AZ Titans, L                      4.62m   NWI 
  6 Hutchinson, Amreah        13 Arizona Flam           4.33m      4.56m   NWI 
  7 Maddox, Olivia            12 Vail Vipers            3.94m      4.55m   NWI 
  8 Burciaga, Madison         13 AZ Burn                4.40m      4.54m   NWI 
  9 Aguano, Taylor            13 Arizona Chee           3.85m      4.44m   NWI 
 10 Kuhn, Maggie              13 Unattached             4.15m      4.25m   NWI 
 11 Ferra, Lily               12 AZ Elite T&F                      4.21m   NWI 
 12 Binford, Zahliyah         13 The Arizona            4.44m      4.12m   NWI 
 13 Garrett, Erykah           13 Arizona Chee           4.22m      4.08m   NWI 
 14 Carrillo, Alexis          13 Adrenaline T           3.72m      3.90m   NWI 
 15 Bonebright, Leah          13 AZ Elite T&F           3.64m      3.51m   NWI 
 16 Womack, Jatavia           13 The Arizona            4.18m      3.50m   NWI 
 17 Lopez, Samantha           13 Coldwater Ex                      3.39m   NWI 
 -- Hankins, Ariana           14 AZ Elite T&F           4.48m       FOUL       
 
Triple Jump 13-14 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 12.23m  7/30/2015   Jasmine Moore, North TX Cheetah            
    AZ Assoc: A 10.94m  6/7/2013    Tiana Poirier-Shelton, AZ Flames           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Hutchinson, Amreah        13 Arizona Flam           9.84m      9.84m   NWI 
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 15.59m  7/29/1989   Teri Steer, Crete, NE                      
    AZ Assoc: A 13.87m  4/16/1978   Lori Garrow, CTC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Perrini, Alyssa           14 Adrenaline T          10.66m     10.57m  
  2 Hunter, Makayla           12 Arizona Chee                     10.13m  
  3 Sells, Jendayi            13 Do Right Edu          10.63m     10.09m  
  4 Stocker, Kenyae           14 AZ Titans, L                      9.14m  
  5 Dodson, Joslyn            14 Elite StriDe                      9.01m  
  6 Ontiveros, Maricela       13 Elite StriDe           8.75m      8.85m  
  7 Graves, Uzuri             12 Flight Club            8.56m      8.73m  
  8 Barney, Hannah            13 Adrenaline T           9.14m      8.57m  
  9 Roland, Seanna            14 Unattached                        8.53m  
 10 Spencer, Olivia           13 AZ Elite T&F           8.26m      8.24m  
 11 Diggs, Addison            14 NX Level Tra                      8.23m  
 12 Carswell, Jamelah         14 Unattached             5.82m      8.14m  
 13 Denny-Wright, Keely       14 Unattached                        6.87m  
 14 Cuff, Kierrah             13 Spartan Spee           6.76m      6.80m  
 15 Cave, Ciara               13 NX Level Tra                      6.63m  
 16 Esquer Lopez, Jacqueline  13 ArizonAthlet           5.36m      5.83m  
 17 Gonzalez, Emily           13 Coldwater Ex                      5.42m  
 18 Sugiyama, Nanako          13 The Arizona                       5.12m  
 19 Medina, Daniella          13 Spartan Spee           5.62m      4.91m  
 
Discus Throw 1kg 13-14 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 46.32m  6/23/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
    AZ Assoc: A 39.34m  4/16/1978   Cindy Johnson, VOS38.78                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sells, Jendayi            13 Do Right Edu          27.97m     30.70m  
  2 Perrini, Alyssa           14 Adrenaline T          28.37m     29.49m  
  3 Ruiz, Samia               14 Do Right Edu          19.23m     22.33m  
  4 Cuff, Kierrah             13 Spartan Spee          16.76m     20.54m  
  5 Graves, Uzuri             12 Flight Club           26.45m     20.49m  
  6 Denny-Wright, Keely       14 Unattached                       19.89m  
  7 Hunter, Makayla           12 Arizona Chee                     18.00m  
  8 Diggs, Addison            14 NX Level Tra                     16.49m  
  9 Dodson, Joslyn            14 Elite StriDe                     16.48m  
 10 Ontiveros, Maricela       13 Elite StriDe                     14.96m  
 11 Roland, Seanna            14 Unattached                       14.93m  
 12 Gonzalez, Emily           13 Coldwater Ex                     12.58m  
 13 Cave, Ciara               13 NX Level Tra                     11.33m  
 14 Hermansen, Amber          13 The Arizona           15.36m     10.82m  
 15 Medina, Daniella          13 Spartan Spee          10.67m      8.90m  
 
Javelin Throw 600g 13-14 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 52.90m  7/26/2007   Hannah Carson, 10 48 Arizona Ch            
    AZ Assoc: A 46.97m  2/5/1972    Hannah Carson, AC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Perrini, Alyssa           14 Adrenaline T          31.12m     30.96m  
  2 Graves, Uzuri             12 Flight Club           28.12m     29.44m  
  3 Barney, Hannah            13 Adrenaline T          25.40m     26.38m  
  4 Hunter, Makayla           12 Arizona Chee                     21.84m  
  5 Hermansen, Amber          13 The Arizona           15.64m     17.55m  
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Division Girls
================================================================================
 Nat'l Youth: N 14:42.00  7/1/2015    Taylor Ewert, Southwest Ohio TC          
    AZ Assoc: A 15:03.5h  6/4/1988    Vera Jenkins, DH                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vargas Arroyo, Emilly     13 ArizonAthlet        19:18.84   18:05.45  
  2 Esquer Lopez, Jacqueline  13 ArizonAthlet        20:38.12   19:54.88  
  3 Bee, Patricia             13 Vail Vipers         20:09.61   21:22.20  
  4 Lopez, Samantha           13 Coldwater Ex                   22:59.90  
 
100 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
    AZ Assoc: A 11.68  7/14/2003   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Bishop, Alyssa            16 Fast Track C           12.58      13.06q  NWI  3 
  2 Wilmore, Dejanae          15 AZ Titans, L           12.49      13.07q  NWI  2 
  3 Coburn, Kenya             15 Phoenix Flye           12.58      13.15q  NWI  1 
  4 Doeplah, Gifty            15 Phoenix Bobc           12.72      13.20q  NWI  1 
  5 Kuo, Kelby                14 Unattached             12.44      13.24q  NWI  2 
  6 Bardwell-Jones, Ciara     14 Arizona Chee           12.98      13.27q  NWI  2 
  7 Ortiz, Navaria            15 Unattached             12.70      13.36q  NWI  3 
  8 Walker, Yvonne            16 The Arizona            13.10      13.52q  NWI  2 
  9 McCoy, Tajene             14 The Arizona            13.53      13.64q  NWI  1 
 10 Tobias, Lauren            16 Spartan Spee           13.10      13.69   NWI  1 
 11 Cuff, Ikeah               15 Spartan Spee           14.04      13.85   NWI  2 
 12 Thompson, Mariah          16 AZ Elite T&F           13.28      13.91   NWI  1 
 13 Ferra, Reina              15 AZ Elite T&F           13.02      13.94   NWI  3 
 14 Jones, Maliyah            14 The Arizona            13.59      14.07   NWI  3 
 15 Bakke, Taylor             15 AZ Elite T&F           13.55      14.14   NWI  2 
 16 Jones, Krislyn            14 Do Right Edu           13.90      14.27   NWI  1 
 17 Alvarez, Kyli             16 NX Level Tra           14.00      14.39   NWI  3 
 18 Harris, Madeline          16 AZ Burn                           14.42   NWI  3 
 19 Apud de la Fuente, Maria  16 AZ Burn                           16.98   NWI  1 
 
100 Meter Dash 15-16 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
    AZ Assoc: A 11.68  7/14/2003   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Coburn, Kenya             15 Phoenix Flye           13.15      12.74   NWI 
  2 Bishop, Alyssa            16 Fast Track C           13.06      12.79   NWI 
  3 Wilmore, Dejanae          15 AZ Titans, L           13.07      12.83   NWI 
  4 Kuo, Kelby                14 Unattached             13.24      12.94   NWI 
  5 Ortiz, Navaria            15 Unattached             13.36      13.03   NWI 
  6 Bardwell-Jones, Ciara     14 Arizona Chee           13.27      13.09   NWI 
  7 Doeplah, Gifty            15 Phoenix Bobc           13.20      13.11   NWI 
  8 Walker, Yvonne            16 The Arizona            13.52      13.15   NWI 
  9 McCoy, Tajene             14 The Arizona            13.64      13.65   NWI 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
    AZ Assoc: A 23.99  7/14/2003   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Fields, Asiah             16 Spartan Spee           27.00      26.55q  NWI  3 
  2 Wilmore, Dejanae          15 AZ Titans, L           25.62      26.62q  NWI  2 
  3 Kuo, Kelby                14 Unattached             25.72      26.72q  NWI  1 
  4 Bishop, Alyssa            16 Fast Track C           26.08      26.88q  NWI  3 
  5 Walker, Yvonne            16 The Arizona            26.90      27.11q  NWI  3 
  6 Ortiz, Navaria            15 Unattached             26.47      27.23q  NWI  2 
  7 Black, Skylar             15 Team Showtym           26.55      27.28q  NWI  1 
  8 Bardwell-Jones, Ciara     14 Arizona Chee           27.94      27.32q  NWI  2 
  9 Doeplah, Gifty            15 Phoenix Bobc           26.29      27.33q  NWI  1 
 10 McCoy, Tajene             14 The Arizona            27.76      27.85   NWI  2 
 11 Thompson, Mariah          16 AZ Elite T&F           28.17      28.52   NWI  1 
 12 Jones, Maliyah            14 The Arizona            28.48      28.81   NWI  3 
 13 Candito, Jacquelyn        15 Adrenaline T           27.23      29.10   NWI  2 
 14 Alvarez, Kyli             16 NX Level Tra           28.00      29.51   NWI  3 
 15 Hansen, Tatum             15 Adrenaline T           28.25      29.97   NWI  3 
 16 Jones, Krislyn            14 Do Right Edu           30.00      30.14   NWI  1 
 17 Hanna, Mia                15 Adrenaline T           28.50      30.18   NWI  2 
 18 Apud de la Fuente, Maria  16 AZ Burn                           35.79   NWI  2 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
    AZ Assoc: A 23.99  7/14/2003   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Fields, Asiah             16 Spartan Spee           26.55      26.49   NWI 
  2 Wilmore, Dejanae          15 AZ Titans, L           26.62      26.60   NWI 
  3 Bishop, Alyssa            16 Fast Track C           26.88      26.80   NWI 
  4 Kuo, Kelby                14 Unattached             26.72      26.81   NWI 
  5 Ortiz, Navaria            15 Unattached             27.23      27.11   NWI 
  6 Walker, Yvonne            16 The Arizona            27.11      27.17   NWI 
  7 Doeplah, Gifty            15 Phoenix Bobc           27.33      27.35   NWI 
  8 Black, Skylar             15 Team Showtym           27.28      27.38   NWI 
  9 Bardwell-Jones, Ciara     14 Arizona Chee           27.32      27.41   NWI 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    AZ Assoc: A 55.53  6/13/2004   Natalie Johnson, AC                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Gruenwald, Jai            16 Arizona Chee           58.00      59.12q  3 
  2 Fields, Asiah             16 Spartan Spee         1:00.00    1:01.65q  2 
  3 Ortiz, Navaria            15 Unattached           1:00.00    1:02.37q  3 
  4 McCoy, Tajene             14 The Arizona          1:02.71    1:02.71q  3 
  5 Doeplah, Gifty            15 Phoenix Bobc         1:00.08    1:02.96q  2 
  6 Walker, Yvonne            16 The Arizona          1:00.02    1:03.90q  3 
  7 Candito, Jacquelyn        15 Adrenaline T         1:02.13    1:04.33q  1 
  8 Wilmore, Dejanae          15 AZ Titans, L         1:02.50    1:05.84q  2 
  9 Jones, Krislyn            14 Do Right Edu         1:07.63    1:07.20q  3 
 10 Alvarez, Kyli             16 NX Level Tra         1:07.00    1:09.76   3 
 11 Hanna, Mia                15 Adrenaline T         1:06.50    1:09.94   1 
 12 Lawry, Hailey             15 Spartan Spee         1:02.68    1:10.69   2 
 13 Harris, Madeline          16 AZ Burn              1:04.11    1:10.75   1 
 14 Hansen, Tatum             15 Adrenaline T         1:05.84    1:11.13   3 
 15 Burke, Danielle           15 AZ Elite T&F                    1:16.50   1 
 16 Apud de la Fuente, Maria  16 AZ Burn                         1:21.47   1 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    AZ Assoc: A 55.53  6/13/2004   Natalie Johnson, AC                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Fields, Asiah             16 Spartan Spee         1:01.65    1:00.21  
  2 Wilmore, Dejanae          15 AZ Titans, L         1:05.84    1:01.98  
  3 Walker, Yvonne            16 The Arizona          1:03.90    1:02.24  
  4 Doeplah, Gifty            15 Phoenix Bobc         1:02.96    1:02.86  
  5 Ortiz, Navaria            15 Unattached           1:02.37    1:02.95  
  6 McCoy, Tajene             14 The Arizona          1:02.71    1:04.47  
  7 Jones, Krislyn            14 Do Right Edu         1:07.20    1:09.90  
 
800 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:04.83  7/26/2008   Phillis Francis, 06-Team Evolutio         
    AZ Assoc: A 2:14.7h  5/20/1995   Dawn Gilson, AE                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Foster, Morgan            15 Arizona Chee                    2:14.17A 
  2 Sermeno, Celicia          15 Go the Dista         2:41.00    2:42.77  
  3 Stephenson, Caeley        15 Unattached           2:31.50    2:44.60  
  4 Lawry, Hailey             15 Spartan Spee         2:28.00    2:48.77  
 
1500 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:25.57  7/24/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    AZ Assoc: A 4:42.2h  4/17/1977   Laurie Sawyer, PTC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sermeno, Celicia          15 Go the Dista         5:24.00    5:39.28  
  2 Pl;ank, Povi              16 Team Run Flagsta                5:48.67  
  3 Stephenson, Caeley        15 Unattached           5:44.00    5:53.63  
  4 Lawry, Hailey             15 Spartan Spee         5:30.00    6:16.56  
 
3000 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 9:37.09  7/30/2005   Caitlin Lane, unattached-1                
    AZ Assoc: A 9:53.8h  6/3/1978    Laurie Sawyer, PTC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sermeno, Celicia          15 Go the Dista        11:53.00   12:14.59  
  2 Pl;ank, Povi              16 Team Run Flagsta               12:32.06  
 
100 Meter Hurdles (33" ) 15-16 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 13.87  7/29/1994   Yolanda Johnson, Denver. CO                 
    AZ Assoc: A 14.27  6/10/2000   Jacquelyn Johnson, YVF                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Kaminski, Amiya           15 AZ Elite T&F           17.07      18.44   NWI 
  2 Leatham, Taylin           15 Arizona Flam           18.80      18.64   NWI 
 
400 Meter Hurdles (30") 15-16 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N   57.87  7/1/2005    Ebony Collins, Quiet Fire                 
    AZ Assoc: A 1:02.71  6/1/2014    Jasmin Stauffacher-Gray, TSh              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hansen, Tatum             15 Adrenaline T                    1:16.99  
  2 Kaminski, Amiya           15 AZ Elite T&F         1:11.23    1:17.02  
  3 Lawry, Hailey             15 Spartan Spee         1:10.87    1:19.67  
 
High Jump 15-16 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1.83m  6/22/2013   Vashti Cunningham, Las Vegas, NV            
    AZ Assoc: A 1.76m  6/7/1975    Cindy Mitchell, CW                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Heady, Braelie            15 Arizona Puma                      1.50m  
  2 Figueroa, Jenna           16 AZ Elite T&F           1.52m     J1.50m  
  3 Squier, Xandra            16 Unattached             1.57m      1.35m  
  3 Lombardi, Jillian         16 AZ Elite T&F           1.52m      1.35m  
 -- Payne, Teryah             16 Arizona Chee                         NH  
 -- Abalos, Deion             16 Do Right Edu           2.74m         NH  
 
Pole Vault 15-16 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4.01m  7/11/2008   Morgan LeLeax, New Heights GYM,LA           
    AZ Assoc: A 3.66m  6/7/2013    Kaija Bramwell, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fraley, Chloe             15 Arizona Flam                      2.44m  
 
Long Jump 15-16 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 6.16m  7/10/1999   Jill Bell, Cheyne, WA                       
    AZ Assoc: A 6.03m  5/2/1978    Ana Van, VOS                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Gruenwald, Jai            16 Arizona Chee           6.07m      5.89m   NWI 
  2 Black, Diamond            15 Arizona Chee           5.46m      5.37m   NWI 
  3 Tobias, Lauren            16 Spartan Spee           5.27m      5.23m   NWI 
  4 Cuff, Ikeah               15 Spartan Spee           5.16m      5.13m   NWI 
  5 Lombardi, Jillian         16 AZ Elite T&F           5.26m      4.82m   NWI 
  6 Payne, Teryah             16 Arizona Chee           4.88m      4.75m   NWI 
  7 Leatham, Taylin           15 Arizona Flam           4.70m      4.73m   NWI 
  8 Coburn, Kenya             15 Phoenix Flye                      4.72m   NWI 
  9 Figueroa, Jenna           16 AZ Elite T&F           4.78m      4.69m   NWI 
 10 DeCarriere, Delainie      14 Accelerate T                      4.28m   NWI 
 
Triple Jump 15-16 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 12.94m  7/30/2009   Ciarra Brewer, Mission Valley TC           
    AZ Assoc: A 11.75m  5/2/2009    Jasmine Todd, Arizona Chee                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Figueroa, Jenna           16 AZ Elite T&F          10.90m     10.64m   NWI 
  2 Lombardi, Jillian         16 AZ Elite T&F          11.25m     10.46m   NWI 
  3 Tobias, Lauren            16 Spartan Spee           8.88m     10.07m   NWI 
  4 Payne, Teryah             16 Arizona Chee          10.67m      9.89m   NWI 
  5 Coburn, Kenya             15 Phoenix Flye                      9.70m   NWI 
  6 Kaminski, Amiya           15 AZ Elite T&F           9.88m      9.05m   NWI 
 
Shot Put 4kg 15-16 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 15.20m  7/21/2001   Michelle  Carter, Ovilla, TX               
    AZ Assoc: A 14.45m  7/6/1980    Cindy Johnson, VOS                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Diggs, Alaina             15 NX Level Tra                     10.88m  
  2 Kuo, Kelby                14 Unattached            10.52m     10.36m  
  3 Manoleas, Chloe           15 Vail Vipers           25.11m      7.56m  
  4 Zazueta, Serina           14 ArizonAthlet                      4.63m  
 
Discus Throw 1kg 15-16 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 50.12m  5/12/1997   Elizabeth Debartolo, Aurora, IL            
    AZ Assoc: A 41.70m  5/31/2015   Kayleigh Conlon, PFl                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kuo, Kelby                14 Unattached            32.97m     32.26m  
  2 Diggs, Alaina             15 NX Level Tra                     32.11m  
  3 Collins, Nanette          16 Unattached                       21.90m  
  4 Sturgeon, Sabrina Olivia  14 Unattached            22.10m     19.84m  
  5 Manoleas, Chloe           15 Vail Vipers           55.00m     16.02m  
 
Javelin Throw 600g 15-16 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 47.26m  7/28/2013   Tairyn Montgomery, Vegas Valley            
    AZ Assoc: A 48.16m  6/15/2008   Hannah Carson, Arizona Chee                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Collins, Nanette          16 Unattached                       29.12m  
 
3000 Meter Race Walk 15-16 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 13:41.25  7/2/1994    Ana Marie Ruoss, Fayetteville, AR        
    AZ Assoc: A 14:42.0h  5/21/1989   Vera Jenkins, DH                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Solorio, Sara             14 ArizonAthlet                   19:09.42  
 
100 Meter Dash 17-18 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    AZ Assoc: A 11.71  6/17/2000   Kenyanna Wilson, ARS                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Flodin, Hannah            17 Unattached             12.25      13.04q  NWI 
  2 Scrivner, Jaylynn         17 Do Right Edu           12.70      13.43q  NWI 
  3 Charlton, La Meyah        17 Elite StriDe           12.76      13.44q  NWI 
  4 Simmons, Chynna           17 Phoenix Flye           12.72      13.63q  NWI 
  5 Gwin, Azilyn              16 Phoenix Bobc           14.22      14.16q  NWI 
 
100 Meter Dash 17-18 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    AZ Assoc: A 11.71  6/17/2000   Kenyanna Wilson, ARS                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Flodin, Hannah            17 Unattached             13.04      13.04   NWI 
  2 Scrivner, Jaylynn         17 Do Right Edu           13.43      13.43   NWI 
  3 Charlton, La Meyah        17 Elite StriDe           13.44      13.44   NWI 
  4 Simmons, Chynna           17 Phoenix Flye           13.63      13.63   NWI 
  5 Gwin, Azilyn              16 Phoenix Bobc           14.16      14.16   NWI 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 23.24  7/26/2007   Victoria Jordan, 26 Dallas Gold T           
    AZ Assoc: A 23.90  6/1/2003    Jessica Onyepunuka, ARS                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Flodin, Hannah            17 Unattached             25.51      26.34q  NWI 
  2 Scrivner, Jaylynn         17 Do Right Edu           25.80      27.16q  NWI 
  3 Smith, Renique            18 NX Level Tra                      28.04q  NWI 
  4 McDonald, Jordyn          17 NX Level Tra                      28.19q  NWI 
  5 Cooper, Aeryone           17 Arizona Flam           27.76      28.51q  NWI 
  6 Gwin, Azilyn              16 Phoenix Bobc           30.37      29.26q  NWI 
  7 Scott, Alyssa             16 AZ Elite T&F                      33.80q  NWI 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 23.24  7/26/2007   Victoria Jordan, 26 Dallas Gold T           
    AZ Assoc: A 23.90  6/1/2003    Jessica Onyepunuka, ARS                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Flodin, Hannah            17 Unattached             26.34      26.34   NWI 
  2 Scrivner, Jaylynn         17 Do Right Edu           27.16      27.16   NWI 
  3 Smith, Renique            18 NX Level Tra           28.04      28.04   NWI 
  4 McDonald, Jordyn          17 NX Level Tra           28.19      28.19   NWI 
  5 Cooper, Aeryone           17 Arizona Flam           28.51      28.51   NWI 
  6 Gwin, Azilyn              16 Phoenix Bobc           29.26      29.26   NWI 
  7 Scott, Alyssa             16 AZ Elite T&F           33.80      33.80   NWI 
 
800 Meter Run 17-18 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:05.27  7/24/2005   Sarah Bowman, Indianapolis, IN            
    AZ Assoc: A 2:14.73  6/8/2010    Katie Penney, 1048 Gtd Go Dist            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arellano, Allyson         16 Aftershock D         2:18.25    2:22.10  
  2 Enns, Gabrielle           16 Arizona Chee         2:09.00    2:25.61  
  3 Mills, Makennah           16 Unattached           2:25.15    2:32.25  
  4 Cameron, Kellie           17 AZ Elite T&F                    2:35.02  
  5 Bounds, Morgan            17 Team Run Flagsta                2:46.09  
  6 Charlton, La Meyah        17 Elite StriDe         2:20.25    2:54.33  
 
1500 Meter Run 17-18 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:26.39  8/2/1981    Cecilia Hopp, Cos  Cob, CT                
    AZ Assoc: A 4:44.14  6/14/2014   Marge Moyer, TE                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wolf, Haley               16 AZ Elite T&F         4:45.00    4:54.73  
  2 Arellano, Allyson         16 Aftershock D         4:44.10    5:00.83  
  3 Carter, Sarah             17 Go the Dista         4:48.00    5:03.80  
  4 Johnson, Samantha         17 Huron Athlet         5:30.00    5:40.41  
 
3000 Meter Run 17-18 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N  9:37.24  7/30/1998   Dana Boyle, Seattle, WA                  
    AZ Assoc: A 10:48.84  6/17/2012   Julianna Vanderhout, AZ Flames           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arellano, Allyson         16 Aftershock D        10:25.91   10:25.78A 
  2 Carter, Sarah             17 Go the Dista        10:48.00   10:40.06A 
  3 Mills, Makennah           16 Unattached          10:51.65   11:03.67  
  4 Bounds, Morgan            17 Team Run Flagsta               12:30.28  
 
100 Meter Hurdles (33"  ) 17-18 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
    AZ Assoc: A 13.76  6/8/2003    Tiffany McDonald, ARS                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Smith, Renique            18 NX Level Tra                      16.92   NWI 
 
400 Meter Hurdles (30") 17-18 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 57.67  7/27/2008   Turquoise Thompson, 33 Together Elit        
    AZ Assoc: A 59.4h  6/4/1983    Bethany Zahn, POP                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mills, Makennah           16 Unattached           1:10.18    1:09.99  
  2 Scrivner, Jaylynn         17 Do Right Edu                    1:10.95  
 
2000 Meter Steeplechase (30") 17-18 Division Girls
================================================================================
 Nat'l Youth: N 6:54.37  7/22/2008   Alyssa Allison, 22 Team Missouri          
    AZ Assoc: A 7:30.78  6/14/2015   Megan Reniewicki, UNA                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mills, Makennah           16 Unattached           7:39.35    7:59.40  
  2 Espinoza, Justice         17 Huron Athlet         8:50.00    9:18.08  
 
High Jump 17-18 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1.85m  7/25/1996   Adrienne Sims, Fayettevile, NC              
    AZ Assoc: A 1.75m  6/18/1983   Shelly Fehrman, NH                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Renique            18 NX Level Tra                      1.40m  
 -- Green, Shekinah           18 NX Level Tra                         NH  
 
Long Jump 17-18 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 6.36m  7/23/1994   Angela Henry, Omaha, NE                     
    AZ Assoc: A 5.70m  5/30/2010   Jasmine Todd, AZ Cheetahs                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Muhammad, Nura            16 Phoenix Flye           5.49m      5.53m   NWI 
  2 Wright-Flowers, Symone    18 Team Showtym           5.23m      5.37m   NWI 
  3 Simmons, Chynna           17 Phoenix Flye           5.57m      5.26m   NWI 
  4 McDonald, Jordyn          17 NX Level Tra                      4.93m   NWI 
  5 Gwin, Azilyn              16 Phoenix Bobc           4.85m      4.85m   NWI 
  6 Cooper, Aeryone           17 Arizona Flam           4.98m      4.57m   NWI 
  7 Griffin, Jaztyne          16 AZ Elite T&F           4.29m      0.44m   NWI 
 -- Callender, Kayla          16 Phoenix Flye           4.39m       FOUL       
 
Triple Jump 17-18 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 13.01m  7/28/1996   Alicia Broussard, Houston, TX              
    AZ Assoc: A 11.85m  6/7/2010    Jasmine Todd, AZ Cheetahs                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Muhammad, Nura            16 Phoenix Flye          12.50m     11.97mA  NWI 
  2 Simmons, Chynna           17 Phoenix Flye          11.87m     11.03m   NWI 
  3 McDonald, Jordyn          17 NX Level Tra                      9.89m   NWI 
 
Shot Put 4kg 17-18 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 16.41m  7/25/2012   Christina Hillman, Unattached              
    AZ Assoc: A 13.61m  6/17/2000   Jennifer Penrose, Unattached               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Conlon, Kayleigh          17 Unattached            13.92m     13.00m  
  2 Ponds, Samantha           16 Arizona Chee                     10.51m  
  3 Griffin, Jaztyne          16 AZ Elite T&F          11.30m     10.48m  
  4 Patterson, Kianna         18 Arizona Chee                      9.60m  
 
Discus Throw 1kg 17-18 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 53.42m  7/9/1995    Suzy Powell, Joplin, MO                    
    AZ Assoc: A 49.92m  6/18/1983   Cindy Johnson, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Conlon, Kayleigh          17 Unattached            44.20m     42.66m  
  2 Griffin, Jaztyne          16 AZ Elite T&F          37.79m     36.28m  
  3 Ahmann, Maja              16 Phoenix Bobc          37.49m     34.30m  
  4 Patterson, Kianna         18 Arizona Chee                     29.40m  
 -- Ponds, Samantha           16 Arizona Chee                         ND  
 
Hammer Throw 4k 17-18 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 54.30m  7/23/2012   Avana Story, 03-Throw1dee                  
    AZ Assoc: A 48.85m  6/19/2011   Ashley Weber, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Conlon, Kayleigh          17 Unattached                       37.57m  
 -- Hernandez, Victoria       16 Unattached            42.29m    X40.79m  
 
Javelin Throw 600g 17-18 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 52.46m  5/21/2011   Hannah Carson, AZ Cheetahs                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ahmann, Maja              16 Phoenix Bobc          38.93m     39.36m  
  2 Fairchild, Olivia         18 Phoenix Bobc          35.66m     32.19m  
 
100 Meter Dash Masters Women
==============================================================================
40-44 AZ Ass: A 18.22  5/30/2015   Betty Schaefer, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Griffin, Shanna           40 The Arizona            12.93    A 14.13q  NWI 
 
100 Meter Dash Masters Women
==============================================================================
40-44 AZ Ass: A 18.22  5/30/2015   Betty Schaefer, Unattached                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Griffin, Shanna           40 The Arizona            14.13      14.13A  NWI 
 
200 Meter Dash Masters Women
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Guest, Rachel             41 Unattached             26.22      26.54q  NWI 
 
800 Meter Run Masters Women
=========================================================================
40-44 AZ Ass: A 3:06.75  5/31/2015   Sylvia Quick, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Peabody, Stephanie        43 Unattached           3:00.00    3:13.14  
 
800 Meter Run Masters Women
=========================================================================
55-59 AZ Ass: A 3:06.75  5/31/2015   Sylvia Quick, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Quick, Sylvia             57 Unattached           2:59.50    3:03.65A 
 
1500 Meter Run Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Montoya, Rosario          37 Unattached                      5:46.99  
 
1500 Meter Run Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Patenge, Jenniffer        43 Unattached           5:20.00    5:42.30  
 
3000 Meter Run Masters Women
=========================================================================
35-39 AZ Ass: A 14:43.10  5/31/2015   Jan Tefft, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hernandez Morales, Nadia  37 Unattached                     12:08.60A 
  2 Montoya, Rosario          37 Unattached                     12:40.66A 
 
3000 Meter Run Masters Women
=========================================================================
55-59 AZ Ass: A 14:43.10  5/31/2015   Jan Tefft, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tefft, Jan                58 Unattached          12:58.00   14:01.85A 
 
100 Meter Hurdles (33" ) Masters Women
==============================================================================
35-39 AZ Ass: A 15.78  5/30/2015   Paige Irwin, Edmonton Interna               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Guest, Rachel             41 Unattached             11.85      11.97A  NWI 
 
400 Meter Hurdles (19-49:30") Masters Women
=========================================================================
19-29 AZ Ass: A 1:10.20  5/30/2015   Ariel Grrregoire, Phoenix Bobc            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pinnick, Shakeia          25 Unattached                      1:01.18A 
 
2000 Meter Steeplechase (30" ) Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hernandez Morales, Nadia  37 Unattached                      8:51.45  
 
Pole Vault Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bramwell, Kaija           19 Unattached                        3.20m  
 
Pole Vault Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lowe, Teresa              54 Unattached                        2.74m  
 
Shot Put 4K<50<=3K Masters Women
=========================================================================
40-44 AZ Ass: A 7.23m  5/30/2015   Kathleen Biondolillo, Unattached            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Oneill, Kimberly          40 Unattached             9.75m      9.32mA 
 
Shot Put 4K<50<=3K Masters Women
=========================================================================
45-49 AZ Ass: A 7.23m  5/30/2015   Kathleen Biondolillo, Unattached            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Medrano, Nancy            46 Unattached            11.89m     10.74mA 
 
Discus Throw 1K Masters Women
=========================================================================
19-29 AZ Ass: A 14.33m  5/30/2015   Barbara Brandt, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Vegas, Kasandra           25 Unattached                       43.13mA 
 
Discus Throw 1K Masters Women
=========================================================================
40-44 AZ Ass: A 14.33m  5/30/2015   Barbara Brandt, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Oneill, Kimberly          40 Unattached            25.91m     23.82mA 
 
Discus Throw 1K Masters Women
=========================================================================
45-49 AZ Ass: A 14.33m  5/30/2015   Barbara Brandt, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Medrano, Nancy            46 Unattached            35.05m     35.72mA 
 
Discus Throw 1K Masters Women
=========================================================================
85-89 AZ Ass: A 14.33m  5/30/2015   Barbara Brandt, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brandt, Barbara           86 Unattached                       14.55mA 
 
Hammer Throw 4K<50<=3K Masters Women
=========================================================================
19-29 AZ Ass: A 22.21m  5/31/2015   Kathleen Biondolillo, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Vegas, Kasandra           25 Unattached                       53.16mA 
 
Javelin Throw 600<50<=400 Masters Women
=========================================================================
19-29 AZ Ass: A 16.39m  5/30/2015   Barbara Brandt, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bramwell, Kaija           19 Unattached                       29.68mA 
 
Javelin Throw 600<50<=400 Masters Women
=========================================================================
40-44 AZ Ass: A 16.39m  5/30/2015   Barbara Brandt, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Oneill, Kimberly          40 Unattached            27.43m     30.69mA 
 
Javelin Throw 600<50<=400 Masters Women
=========================================================================
85-89 AZ Ass: A 16.39m  5/30/2015   Barbara Brandt, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brandt, Barbara           86 Unattached                       14.89m  
 
3000 Meter Race Walk Masters Women
=========================================================================
30-34 AZ Ass: A 20:45.73  5/30/2015   Maria Loya, Coldwater Ex                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lopez, Maria              32 ArizonAthlet                   20:26.50A 
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.65  7/24/2014   Cameron Walker, High Point TC               
    AZ Assoc: A 14.59  7/7/2013    Marcos Torres, MPH                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Roberts, Noah              7 Accelerate T           15.29      15.61q  NWI  7 
  2 Haley, Zachari             8 AZ Titans, L           15.51      16.05q  NWI  4 
  3 Spivey, Kingston           8 Unattached             15.64      16.16q  NWI  4 
  4 Patterson, Taylan          7 Arizona Chee           16.04      16.21q  NWI  6 
  5 Reed, Jalen                8 Arizona Flam           15.76      16.24q  NWI  7 
  6 Wilson, Dominic            7 Arizona Chee           15.67      16.61q  NWI  5 
  7 Whiten, Alijah             7 Arizona Trac           16.65      16.68q  NWI  3 
  8 Murray Jr, Fredrick        7 Do Right Edu           16.35      16.79q  NWI  6 
  9 Corbin, Cedric             7 Do Right Edu           16.10      16.92q  NWI  1 
 10 McSwain, Tyree             7 Huron Athlet           17.40      17.17   NWI  1 
 11 Jones, Darion              8 Do Right Edu           16.71      17.26   NWI  4 
 12 Dyer, Kendall              6 AZ Burn                16.75      17.36   NWI  4 
 13 McCoy, Edarius             7 The Arizona            17.13      17.49   NWI  2 
 13 King Jr, Andre             7 Do Right Edu           17.20      17.49   NWI  5 
 15 Stevenson, Ari'eon         6 Arizona Chee           18.02      17.81   NWI  1 
 16 Domino, Corday             8 Phoenix Bobc           17.15      17.88   NWI  1 
 17 Smith, Vincent             7 AZ Burn                17.89      18.14   NWI  7 
 18 Baltierrez, Robert         7 Vail Vipers            17.62      18.20   NWI  4 
 19 Henigan, Nathan            8 Do Right Edu           17.68      18.28   NWI  2 
 19 Quarles, Avaurie           7 Arizona Chee           17.43      18.28   NWI  6 
 21 Griffin, Christion         7 AZ Elite T&F           17.77      18.29   NWI  3 
 21 Amina-Harris, Belavan      5 Arizona Trac           17.42      18.29   NWI  2 
 23 Douglass, Anderson         7 World Class            17.49      18.33   NWI  5 
 24 Richardson, Jaylan         5 Arizona Chee           17.41      18.39   NWI  4 
 25 Carr, Anthony              6 Do Right Edu           18.50      18.50   NWI  3 
 26 Columbus, Max              7 Phoenix Flye           17.34      18.68   NWI  7 
 27 Lucas, Joseph              7 Flight Club            17.84      18.74   NWI  7 
 28 Millage, Nicholas          7 Arizona Trac           17.52      18.90   NWI  6 
 29 Ahern, Jackson             7 Unattached                        18.92   NWI  6 
 30 Hackett, Julian            7 Arizona Flam           18.11      18.95   NWI  7 
 31 Shaffer, Langston          6 Do Right Edu           18.44      18.96   NWI  6 
 32 Freeman, Bryson            6 Elite StriDe           18.45      18.98   NWI  7 
 33 Hundal, Prabhjot           7 Unattached             16.00      19.07   NWI  3 
 34 Reed, Noah                 7 Phoenix Bobc           18.21      19.42   NWI  5 
 34 Cameron, Jeramiah          7 AZ Burn                18.34      19.42   NWI  7 
 36 Gorovitz, Ryan             8 AZ Elite T&F           18.45      19.49   NWI  1 
 36 Burton, Tremaine           7 World Class            22.64      19.49   NWI  6 
 38 Jones Jr, Cedric           6 Do Right Edu           19.98      19.50   NWI  1 
 39 Ontiveros, Gabriel         8 Elite StriDe           19.65      19.53   NWI  2 
 40 Aderibigbe, Toni           6 Huron Athlet                      19.65   NWI  3 
 41 Jiles, Ja'quaz             7 Do Right Edu           19.72      20.30   NWI  6 
 42 Palmer, Dai'lon            5 Elite StriDe           20.24      20.45   NWI  6 
 43 Woodward, Edward           6 Arizona Chee           18.44      20.72   NWI  5 
 44 May, Kamari                5 Arizona Trac           20.10      20.75   NWI  5 
 45 White, Daniel              4 Arizona Trac           21.93      21.16   NWI  1 
 46 Braun, Tillman             6 AZ Elite T&F           27.35      21.33   NWI  3 
 47 Gammage, Tyson             6 Do Right Edu           24.24      21.55   NWI  3 
 48 Lucas, J'Vaughn            6 Flight Club            20.53      21.86   NWI  2 
 49 Moorer, Mason              5 Arizona Trac           24.00      22.20   NWI  2 
 50 Ahern, Jake                6 Unattached                        22.22   NWI  2 
 51 Acuna, Nicolas             7 Arizona Trac           21.00      22.62   NWI  5 
 52 Akina, Kalamaku            6 Arizona Chee                      22.75   NWI  3 
 53 Williams, Ayden            5 Arizona Chee                      24.06   NWI  2 
 54 Lynch, DaMarcus            4 Arizona Chee                      24.09   NWI  5 
 55 Retsinas, Pierce           5 Arizona Spee                      24.25   NWI  3 
 56 Martin, Trey               5 The Arizona            26.24      25.55   NWI  5 
 57 Merritt, Tariq             7 Do Right Edu           16.69      26.65   NWI  1 
 58 Bolden, Nathan             5 Arizona Spee                      29.79   NWI  7 
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 13.65  7/24/2014   Cameron Walker, High Point TC               
    AZ Assoc: A 14.59  7/7/2013    Marcos Torres, MPH                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Roberts, Noah              7 Accelerate T           15.61      14.97   NWI 
  2 Haley, Zachari             8 AZ Titans, L           16.05      15.53   NWI 
  3 Wilson, Dominic            7 Arizona Chee           16.61      15.63   NWI 
  4 Spivey, Kingston           8 Unattached             16.16      15.84   NWI 
  5 Corbin, Cedric             7 Do Right Edu           16.92      15.91   NWI 
  6 Reed, Jalen                8 Arizona Flam           16.24      15.96   NWI 
  7 Patterson, Taylan          7 Arizona Chee           16.21      16.36   NWI 
  8 Whiten, Alijah             7 Arizona Trac           16.68      16.38   NWI 
  9 Murray Jr, Fredrick        7 Do Right Edu           16.79      16.99   NWI 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 28.11  6/21/2015   Sidi Njie, Track Georgia                    
    AZ Assoc: A 30.50  6/14/2015   Garamiah Flunder, AZ Rising Sun             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Roberts, Noah              7 Accelerate T           32.07      32.15q  NWI  1 
  2 Whiten, Alijah             7 Arizona Trac           33.40      32.46q  NWI  5 
  3 Haley, Zachari             8 AZ Titans, L           31.56      32.56q  NWI  5 
  4 Quarles, Armani            8 Arizona Chee           33.59      34.74q  NWI  2 
  5 Murray Jr, Fredrick        7 Do Right Edu           34.73      35.12q  NWI  4 
  6 Spivey, Kingston           8 Unattached             33.67      35.63q  NWI  4 
  7 McSwain, Tyree             7 Huron Athlet           38.00      35.70q  NWI  3 
  8 Ahern, Jackson             7 Unattached                        36.72q  NWI  3 
  9 Dyer, Kendall              6 AZ Burn                36.13      37.25q  NWI  5 
 10 Escobedo, Kristian         8 Arizona Trac           36.86      37.38   NWI  5 
 11 Smith, Vincent             7 AZ Burn                38.36      37.58   NWI  2 
 12 Peterson, Malachi          7 NX Level Tra                      38.25   NWI  4 
 13 Perkins, Karon             6 Arizona Flam           38.93      38.43   NWI  1 
 14 McCoy, Edarius             7 The Arizona            38.35      38.58   NWI  4 
 15 Amina-Harris, Belavan      5 Arizona Trac           38.02      39.06   NWI  3 
 16 Hundal, Prabhjot           7 Unattached             40.00      39.37   NWI  2 
 17 Shaffer, Langston          6 Do Right Edu           39.08      40.13   NWI  4 
 18 Ontiveros, Gabriel         8 Elite StriDe        15:16.00      40.18   NWI  1 
 19 Quarles, Avaurie           7 Arizona Chee           36.09      40.25   NWI  2 
 20 Carr, Anthony              6 Do Right Edu           40.71      40.93   NWI  5 
 21 Reed, Noah                 7 Phoenix Bobc           39.86      41.16   NWI  3 
 22 Griffin, Christion         7 AZ Elite T&F                      41.34   NWI  1 
 23 Jones Jr, Cedric           6 Do Right Edu           43.22      41.43   NWI  5 
 24 Gammage, Tyson             6 Do Right Edu           52.08      41.73   NWI  3 
 25 Wilson, Dominic            7 Arizona Chee           37.45      41.85   NWI  5 
 26 Millage, Nicholas          7 Arizona Trac           36.07      42.17   NWI  2 
 27 Palmer, Dai'lon            5 Elite StriDe           47.63      42.31   NWI  2 
 28 Hackett, Julian            7 Arizona Flam           39.35      42.82   NWI  1 
 29 White, Daniel              4 Arizona Trac           47.00      45.22   NWI  4 
 30 Williams, Ayden            5 Arizona Chee                      45.31   NWI  4 
 31 Jiles, Ja'quaz             7 Do Right Edu           49.61      45.72   NWI  1 
 32 Ahern, Jake                6 Unattached                        47.06   NWI  3 
 33 Acuna, Nicolas             7 Arizona Trac           42.66      48.16   NWI  3 
 34 May, Kamari                5 Arizona Trac           43.48      48.44   NWI  1 
 35 Akina, Kalamaku            6 Arizona Chee                      49.81   NWI  1 
 36 Woodward, Edward           6 Arizona Chee           41.69      50.26   NWI  2 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 28.11  6/21/2015   Sidi Njie, Track Georgia                    
    AZ Assoc: A 30.50  6/14/2015   Garamiah Flunder, AZ Rising Sun             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Roberts, Noah              7 Accelerate T           32.15      31.03   NWI 
  2 Whiten, Alijah             7 Arizona Trac           32.46      32.60   NWI 
  3 Spivey, Kingston           8 Unattached             35.63      33.18   NWI 
  4 Haley, Zachari             8 AZ Titans, L           32.56      33.25   NWI 
  5 Quarles, Armani            8 Arizona Chee           34.74      33.58   NWI 
  6 Dyer, Kendall              6 AZ Burn                37.25      35.10   NWI 
  7 McSwain, Tyree             7 Huron Athlet           35.70      35.11   NWI 
  8 Ahern, Jackson             7 Unattached             36.72      35.42   NWI 
  9 Murray Jr, Fredrick        7 Do Right Edu           35.12      35.86   NWI 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 1:03.30  8/1/2015    Sidi Njie, Track Georgia                  
    AZ Assoc: A 1:11.72  6/14/2015   Garamiah Flunder, AZ Rising Sun           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Roberts, Noah              7 Accelerate T         1:12.64    1:17.00q  3 
  2 Whiten, Alijah             7 Arizona Trac         1:22.37    1:18.95q  1 
  3 Henigan, Nathan            8 Do Right Edu         1:24.62    1:20.79q  1 
  4 Dyer, Kendall              6 AZ Burn              1:23.55    1:23.49q  2 
  5 King Jr, Andre             7 Do Right Edu         1:35.70    1:26.38q  1 
  6 Smith, Vincent             7 AZ Burn                         1:31.12q  3 
  7 McCoy, Edarius             7 The Arizona          1:29.86    1:31.66q  3 
  8 Ontiveros, Gabriel         8 Elite StriDe         1:26.57    1:31.86q  3 
  9 Warn, Seth                 8 Arizona Flam         1:28.70    1:32.33q  2 
 10 Evans, Tracy               7 Four Mountai                    1:33.30   3 
 11 Freeman, Bryson            6 Elite StriDe         1:40.26    1:34.01   2 
 12 Columbus, Max              7 Phoenix Flye         1:31.00    1:35.13   2 
 13 Cameron, Jeramiah          7 AZ Burn              1:32.23    1:35.38   2 
 14 Shaffer, Langston          6 Do Right Edu         1:48.00    1:37.56   1 
 15 Oliver, Malik              5 NX Level Tra                    1:38.60   1 
 16 Palmer, Dai'lon            5 Elite StriDe         1:56.85    1:39.37   3 
 17 Jones Jr, Cedric           6 Do Right Edu         1:40.31    1:40.76   2 
 18 Tracy, Trace               7 Four Mountai                    2:03.84   1 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1:03.30  8/1/2015    Sidi Njie, Track Georgia                  
    AZ Assoc: A 1:11.72  6/14/2015   Garamiah Flunder, AZ Rising Sun           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Roberts, Noah              7 Accelerate T         1:17.00    1:13.30  
  2 Whiten, Alijah             7 Arizona Trac         1:18.95    1:16.30  
  3 King Jr, Andre             7 Do Right Edu         1:26.38    1:25.00  
  4 Ontiveros, Gabriel         8 Elite StriDe         1:31.86    1:26.71  
  5 McCoy, Edarius             7 The Arizona          1:31.66    1:29.85  
  6 Dyer, Kendall              6 AZ Burn              1:23.49    1:30.37  
  7 Warn, Seth                 8 Arizona Flam         1:32.33    1:31.11  
  8 Smith, Vincent             7 AZ Burn              1:31.12    1:37.70  
 
800 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:29.60  8/1/2015    Brandon Leacock, Roseville TC             
    AZ Assoc: A 2:46.84  5/3/2014    Micah Warren, AZ Burn`                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shedrick, Wy'on            8 Do Right Edu         2:58.64    3:00.03  
  2 Lopez, Sebastian           7 ArizonAthlet         3:06.03    3:11.02  
  3 Freeman, Bryson            6 Elite StriDe         3:16.54    3:27.12  
  4 Rowe, Madden               7 NX Level Tra                    3:49.35  
 
1500 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 5:08.50  8/2/2015    Daniel Skandera, Unattached               
    AZ Assoc: A 5:42.85  6/14/2014   Estevan Gonzales, Wik                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lopez, Sebastian           7 ArizonAthlet         5:57.14    6:07.46  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N   56.76  7/31/2015   Miami NW Express, Miami NW Express        
                         R. Burse, D. Barner, T. Harrell, K. Baker         
    AZ Assoc: A 1:01.31  6/19/2011   Do Right Educational Sports Pr, Do Right E
                         Q Adams, C Baty, Z Blevins, M Wheaton             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'B'                  1:07.31    1:05.28  
     1) King Jr, Andre 7                2) Jones, Darion 8                
     3) Henigan, Nathan 8               4) Merritt, Tariq 7               
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                  1:06.12    1:06.48  
     1) Quarles, Armani 8               2) Wilson, Dominic 7              
     3) Richardson, Jaylan 5            4) Patterson, Taylan 7            
  3 Do Right Educational Sports  'A'                  1:04.44    1:08.75  
     1) Corbin, Cedric 7                2) Murray Jr, Fredrick 7          
     3) Thomas, Mission 8               4) Shedrick, Wy'on 8              
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:40.80  7/25/2015   Jackrabbit TC, Jackrabbit TC              
                         G. Chad, D. Williams, W. Davis, J. Patterson      
    AZ Assoc: A 5:23.49  9/19/2011   Do Right Educational Sports Pr, Do Right E
                         Q Adams, M McLaurin, Z Blevins, M Wheaton         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                  5:28.00    5:17.59A 
     1) Corbin, Cedric 7                2) Jones, Darion 8                
     3) Merritt, Tariq 7                4) Shedrick, Wy'on 8              
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                             6:02.70  
     1) Quarles, Armani 8               2) Quarles, Avaurie 7             
     3) Richardson, Jaylan 5            4) Patterson, Taylan 7            
 
Long Jump 8 & Under Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 4.46m  7/28/2012   Kendrick Law, 06-Spar TC                    
    AZ Assoc: A 3.98m  6/19/2011   Jamari Brown, AlU                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Kennard III, Tre           8 Unattached             3.90m      3.93m   NWI 
  2 Williams, Kaden            8 Accelerate T                      3.80m   NWI 
  3 Haley, Zachari             8 AZ Titans, L           3.51m      3.79m   NWI 
  4 Reed, Jalen                8 Arizona Flam           3.52m      3.75m   NWI 
  5 Spivey, Kingston           8 Unattached             3.12m      3.63m   NWI 
  6 Bonifield, Dylan           8 Phoenix Bobc           3.18m      3.41m   NWI 
  7 Baltierrez, Robert         7 Vail Vipers            3.39m      3.16m   NWI 
  8 Griffin, Christion         7 AZ Elite T&F           2.39m      3.08m   NWI 
  9 Lucas, Joseph              7 Flight Club            3.04m      3.06m   NWI 
 10 Domino, Corday             8 Phoenix Bobc           2.91m      2.78m   NWI 
 11 Gorovitz, Ryan             8 AZ Elite T&F           2.45m      2.74m   NWI 
 11 Warn, Seth                 8 Arizona Flam           2.05m      2.74m   NWI 
 13 Perkins, Karon             6 Arizona Flam           2.65m      2.62m   NWI 
 14 Gammage, Tyson             6 Do Right Edu           1.52m      2.53m   NWI 
 15 Hackett, Julian            7 Arizona Flam           2.13m      2.42m   NWI 
 16 Oliver, Malik              5 NX Level Tra                      2.24m   NWI 
 17 Lucas, J'Vaughn            6 Flight Club            2.36m      2.20m   NWI 
 17 Jiles, Ja'quaz             7 Do Right Edu           1.52m      2.20m   NWI 
 19 Reed, Noah                 7 Phoenix Bobc           2.43m      2.13m   NWI 
 20 Braun, Tillman             6 AZ Elite T&F           2.02m      1.93m   NWI 
 21 Woodward, Edward           6 Arizona Chee           1.84m      1.91m   NWI 
 22 Stevenson, Ari'eon         6 Arizona Chee           1.73m      1.56m   NWI 
 23 Carr, Anthony              6 Do Right Edu                      1.32m   NWI 
 24 Lynch, DaMarcus            4 Arizona Chee                      1.23m   NWI 
 
Shot Put 8 & Under Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 9.62m  6/22/2012   Maalik Murphy, 15-Speed Cit                 
    AZ Assoc: A 7.48m  9/19/2011   Amar Elmore, Do Right Edu                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thomas, Mission            8 Do Right Edu           7.33m      7.37m  
  2 Escobedo, Kristian         8 Arizona Trac           6.19m      5.66m  
  3 Bonifield, Dylan           8 Phoenix Bobc           4.74m      5.35m  
  4 Lucas, Joseph              7 Flight Club            5.23m      4.91m  
  5 Peterson, Malachi          7 NX Level Tra                      4.04m  
  6 Lucas, J'Vaughn            6 Flight Club            3.04m      2.92m  
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 33.29m  7/25/2012   Maalik Murphy, 15-Speed Cit                
    AZ Assoc: A 26.19m  4/19/2015   Darius Alberty, SSP                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Escobedo, Kristian         8 Arizona Trac          22.60m     24.24m  
  2 Thomas, Mission            8 Do Right Edu          19.34m     23.26m  
  3 Bonifield, Dylan           8 Phoenix Bobc          22.76m     21.69m  
  4 Reed, Jalen                8 Arizona Flam          21.37m     20.24m  
  5 Gorovitz, Ryan             8 AZ Elite T&F                     17.75m  
  6 Ahern, Jackson             7 Unattached                       17.51m  
  7 Warn, Seth                 8 Arizona Flam          14.40m     17.01m  
  8 Pollard, Blake             7 The Arizona                      14.79m  
  9 Baltierrez, Robert         7 Vail Vipers           15.94m     14.09m  
 10 Perkins, Karon             6 Arizona Flam                     13.28m  
 11 Rowe, Madden               7 NX Level Tra                     13.16m  
 12 Columbus, Max              7 Phoenix Flye          11.19m     10.19m  
 13 Douglass, Anderson         7 World Class           13.03m      9.93m  
 14 Burton, Tremaine           7 World Class            8.95m      9.55m  
 15 Ahern, Jake                6 Unattached                        6.86m  
 
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.69  6/5/2008    Darian Trout, Omaha, NE                     
    AZ Assoc: A 12.93  6/7/2013    Donye Hermas, AGR                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Flunder, Geramiah          9 The Arizona            14.09      14.31q  NWI  1 
  2 Hunter, Weslan Sammie     10 Arizona Chee           14.35      14.72q  NWI  3 
  3 Cooper, Cameron           10 Arizona Chee           14.26      14.77q  NWI  3 
  4 Halsana, Tristan           9 Arizona Chee           14.67      14.90q  NWI  2 
  5 Haley, Royal              10 AZ Titans, L           14.00      15.06q  NWI  3 
  6 Cade, Darius               9 Arizona Chee           14.47      15.18q  NWI  4 
  7 Gammage, Anthony          10 Do Right Edu           14.90      15.22q  NWI  1 
  8 Williamson, Jaziah        10 Arizona Trac           15.19      15.24q  NWI  4 
  9 Bradley, Jack             10 Vail Vipers            14.81      15.25q  NWI  1 
 10 McSwain, James            10 Huron Athlet           15.80      15.37   NWI  1 
 11 Wright, T'Ion              9 AZ Burn                14.73      15.39   NWI  5 
 12 Laffitte, Jaden           10 Do Right Edu           14.70      15.47   NWI  2 
 13 Martin, Andre              9 AZ Burn                15.30      15.57   NWI  4 
 14 Thomas, Cree               9 Arizona Trac           14.88      15.63   NWI  3 
 15 Alberty, Darius            8 Spartan Spee           15.08      15.77   NWI  5 
 16 Dyer, Kordell              9 AZ Burn                15.25      15.84   NWI  4 
 17 Walton, Drake             10 Arizona Chee           15.10      15.95   NWI  4 
 18 Ali, Asad                  8 Arizona Trac           17.00      16.00   NWI  3 
 19 Carter, Jacob              9 Arizona Trac           16.23      16.42   NWI  3 
 20 Geist, Benjamin            9 Phoenix Flye           16.35      16.46   NWI  1 
 21 Segura, Noah              10 Unattached             16.18      16.72   NWI  4 
 22 Hermas, Jamani             9 Arizona Trac           15.71      16.76   NWI  2 
 23 Gorovitz, Hayden          10 AZ Elite T&F           17.01      16.92   NWI  3 
 24 Lejander, Anthony          9 Arizona Chee           16.85      16.93   NWI  3 
 25 Coleman, De'Mar            8 The Arizona            16.48      17.06   NWI  1 
 25 Redhouse, Nashoba          9 Elite StriDe           17.15      17.06   NWI  5 
 27 Will-Dennard, Jaylin      10 AZ Titans, L           16.10      17.12   NWI  1 
 28 Hackett, Andre             9 Arizona Flam           16.17      17.28   NWI  2 
 29 Carter, Micah              9 Arizona Trac           16.96      17.44   NWI  5 
 30 Navarrete, Julian          9 Arizona Trac           17.50      17.62   NWI  3 
 31 Alexander, Julian          9 Arizona Chee           16.12      17.73   NWI  2 
 32 Shoemaker, Levi            9 Phoenix Flye           16.42      17.75   NWI  2 
 33 Aderibigbe, Timi           8 Huron Athlet                      17.78   NWI  2 
 34 Feng, Aslan                9 The Arizona            16.35      17.81   NWI  2 
 35 Frederick-Jilg, Cooper     9 Arizona Flam                      18.03   NWI  5 
 36 Rowe, Michael              8 NX Level Tra                      18.61   NWI  2 
 37 Baldwin, landon            9 AZ Titans, L                      18.76   NWI  4 
 38 Quillinan, Max             9 AZ Elite T&F                      18.84   NWI  5 
 39 Corzo, Marcus              9 Spartan Spee           18.38      18.86   NWI  4 
 40 Carrillo, Kino             9 Adrenaline T           18.51      20.32   NWI  5 
 41 Harper, Benjamin           8 AZ Titans, L           19.01      22.20   NWI  5 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 11.69  6/5/2008    Darian Trout, Omaha, NE                     
    AZ Assoc: A 12.93  6/7/2013    Donye Hermas, AGR                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Flunder, Geramiah          9 The Arizona            14.31      13.86   NWI 
  2 Cooper, Cameron           10 Arizona Chee           14.77      14.37   NWI 
  3 Hunter, Weslan Sammie     10 Arizona Chee           14.72      14.42   NWI 
  4 Cade, Darius               9 Arizona Chee           15.18      14.78   NWI 
  5 Bradley, Jack             10 Vail Vipers            15.25      14.85   NWI 
  6 Haley, Royal              10 AZ Titans, L           15.06      15.07   NWI 
  7 Gammage, Anthony          10 Do Right Edu           15.22      15.11   NWI 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
    AZ Assoc: A 26.59  6/16/2007   Paul Lucas, DR                              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Flunder, Geramiah          9 The Arizona            28.59      29.06q  NWI  2 
  2 Halsana, Tristan           9 Arizona Chee           30.20      30.25q  NWI  4 
  3 Hunter, Weslan Sammie     10 Arizona Chee           29.05      30.39q  NWI  5 
  4 Laffitte, Jaden           10 Do Right Edu           29.00      30.62q  NWI  3 
  5 Haley, Royal              10 AZ Titans, L           29.54      30.77q  NWI  2 
  6 Cooper, Cameron           10 Arizona Chee           29.72      30.99q  NWI  1 
  7 Cade, Darius               9 Arizona Chee           29.52      31.36q  NWI  3 
  8 Wright, T'Ion              9 AZ Burn                30.91      31.39q  NWI  4 
  9 Bradley, Jack             10 Vail Vipers            30.12      31.97q  NWI  5 
 10 Alberty, Darius            8 Spartan Spee           32.65      32.27   NWI  3 
 11 barrett, malec            10 Unattached             30.05      32.31   NWI  5 
 12 Smith, Nizer               9 Arizona Flam           31.09      32.61   NWI  5 
 13 Anderson, Josiah          10 The Arizona            30.64      32.63   NWI  5 
 14 Williamson, Jaziah        10 Arizona Trac           30.72      32.65   NWI  3 
 15 Ali, Asad                  8 Arizona Trac           31.55      32.74   NWI  1 
 16 Lolli, Braden             10 Phoenix Flye           31.50      32.76   NWI  2 
 17 Dyer, Kordell              9 AZ Burn                32.52      33.10   NWI  1 
 18 Lee, Jalen                 9 Do Right Edu           32.56      33.63   NWI  5 
 19 Hermas, Jamani             9 Arizona Trac           32.09      33.84   NWI  1 
 20 Hackett, Andre             9 Arizona Flam           33.32      34.12   NWI  4 
 21 Carter, Jacob              9 Arizona Trac           34.29      34.49   NWI  4 
 22 Will-Dennard, Jaylin      10 AZ Titans, L           34.68      34.94   NWI  2 
 22 Feng, Aslan                9 The Arizona            34.04      34.94   NWI  3 
 24 Gary, Elijahuan            9 Do Right Edu           35.67      35.03   NWI  3 
 25 Coleman, De'Mar            8 The Arizona            34.32      35.34   NWI  2 
 26 Spencer, Damian            8 AZ Elite T&F           36.35      36.53   NWI  1 
 27 Alexander, Julian          9 Arizona Chee           40.56      36.74   NWI  2 
 28 Navarrete, Julian          9 Arizona Trac           36.23      36.83   NWI  1 
 29 Gammage, Evan              8 Do Right Edu           36.11      38.26   NWI  5 
 30 Oliver, DeAndre           10 Adrenaline T           38.85      38.51   NWI  3 
 31 Rowe, Michael              8 NX Level Tra                      39.70   NWI  1 
 32 Quillinan, Max             9 AZ Elite T&F                      39.90   NWI  5 
 33 Joyner, Adam               8 Vail Vipers            36.93      40.09   NWI  4 
 34 Sallee, Deaken             9 NX Level Tra                      40.13   NWI  2 
 35 Corzo, Marcus              9 Spartan Spee           39.52      40.96   NWI  3 
 36 Carrillo, Kino             9 Adrenaline T           38.52      43.55   NWI  4 
 37 Harper, Benjamin           8 AZ Titans, L           39.43      48.06   NWI  4 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
    AZ Assoc: A 26.59  6/16/2007   Paul Lucas, DR                              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Flunder, Geramiah          9 The Arizona            29.06      28.55   NWI 
  2 Hunter, Weslan Sammie     10 Arizona Chee           30.39      29.71   NWI 
  3 Haley, Royal              10 AZ Titans, L           30.77      30.09   NWI 
  4 Laffitte, Jaden           10 Do Right Edu           30.62      30.11   NWI 
  5 Cooper, Cameron           10 Arizona Chee           30.99      30.43   NWI 
  6 Bradley, Jack             10 Vail Vipers            31.97      30.81   NWI 
  7 Cade, Darius               9 Arizona Chee           31.36      31.01   NWI 
  8 Wright, T'Ion              9 AZ Burn                31.39      31.94   NWI 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N   58.45  6/23/2012   James Smith, LA Jets                      
    AZ Assoc: A 1:01.41  6/16/2007   Paul Lucas, DR                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Haley, Royal              10 AZ Titans, L         1:04.90    1:04.55q  2 
  2 Heidelburg, Zuri          10 AZ Burn              1:05.34    1:06.13q  4 
  3 Flunder, Geramiah          9 The Arizona          1:05.53    1:06.25q  2 
  4 Warren, Micah             10 AZ Burn              1:04.27    1:06.78q  5 
  5 Bradley, Jack             10 Vail Vipers             1.06    1:07.72q  4 
  6 Amina-Harris, Bellemy      9 Arizona Trac         1:08.12    1:07.95q  4 
  7 Huckaby, Damarion         10 Arizona Trac         1:08.54    1:08.28q  5 
  8 Anderson, Josiah          10 The Arizona          1:08.64    1:08.58q  4 
  9 Millman, Pry'nce           9 Huron Athlet         1:09.00    1:08.94q  4 
 10 Smith, Nizer               9 Arizona Flam         1:08.49    1:10.95   1 
 11 Thomas, Cree               9 Arizona Trac         1:10.61    1:11.88   1 
 12 Knapper, Otis             10 Arizona Chee         1:10.00    1:12.33   2 
 13 Hall, James               10 Phoenix Bobc         1:08.45    1:12.54   3 
 14 Okeke, Dominic            10 Phoenix Bobc         1:09.24    1:12.86   2 
 15 Gammage, Anthony          10 Do Right Edu         1:12.00    1:14.65   1 
 16 Webb, Britton             10 Huron Athlet         1:11.00    1:15.28   4 
 17 Dyer, Kordell              9 AZ Burn              1:16.85    1:16.04   1 
 18 Lee, Jalen                 9 Do Right Edu         1:10.33    1:16.23   1 
 19 Horace, Justice            9 Do Right Edu         1:25.00    1:17.10   2 
 20 Noyd, Michael              9 Arizona Flam         1:16.52    1:18.55   3 
 21 Gary, Elijahuan            9 Do Right Edu         1:15.08    1:18.79   3 
 22 Resendez, Crewe           10 Unattached           1:13.00    1:19.61   2 
 23 Feng, Aslan                9 The Arizona          1:15.36    1:19.79   2 
 24 Seton, Taj                 9 Arizona Chee         1:16.00    1:20.37   5 
 25 McAuley, Ean               8 Spartan Spee         1:18.94    1:21.21   4 
 26 Collier, Jayden           10 Distance Uni         1:21.71    1:22.05   1 
 27 Knierim, David             9 Arizona Chee         1:15.00    1:22.25   3 
 28 Joyner, Adam               8 Vail Vipers          1:22.73    1:24.37   2 
 29 Gammage, Evan              8 Do Right Edu         1:20.00    1:24.78   3 
 30 Young, Damien              9 Distance Uni         1:28.99    1:25.69   1 
 31 Sallee, Deaken             9 NX Level Tra                    1:28.41   4 
 32 Hargrove, Brashawd         9 NX Level Tra         1:08.00    1:31.43   5 
 33 Rowe, Michael              8 NX Level Tra                    1:31.97   2 
 34 Castrejon, Luis            9 Go the Dista         1:29.00    1:33.79   3 
 35 Oliver, DeAndre           10 Adrenaline T         1:33.94    1:36.35   5 
 36 Viccinelli, Landry         9 Distance Uni         1:53.66    1:38.97   3 
 37 Baldwin, landon            9 AZ Titans, L         1:41.60    1:51.75   5 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N   58.45  6/23/2012   James Smith, LA Jets                      
    AZ Assoc: A 1:01.41  6/16/2007   Paul Lucas, DR                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Haley, Royal              10 AZ Titans, L         1:04.55    1:04.02  
  2 Warren, Micah             10 AZ Burn              1:06.78    1:04.11  
  3 Flunder, Geramiah          9 The Arizona          1:06.25    1:05.66  
  4 Heidelburg, Zuri          10 AZ Burn              1:06.13    1:07.16  
  5 Amina-Harris, Bellemy      9 Arizona Trac         1:07.95    1:07.75  
  6 Bradley, Jack             10 Vail Vipers          1:07.72    1:09.25  
  7 Huckaby, Damarion         10 Arizona Trac         1:08.28    1:10.27  
  8 Anderson, Josiah          10 The Arizona          1:08.58    1:10.50  
  9 Millman, Pry'nce           9 Huron Athlet         1:08.94    1:10.81  
 
800 Meter Run 9-10 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 2:19.00  5/20/1989   W.Obea Moore, LA Jets                     
    AZ Assoc: A 2:30.74  5/19/2005   Ryan Silva, UNA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Heidelburg, Zuri          10 AZ Burn              2:34.39    2:34.53   3 
  2 Warren, Micah             10 AZ Burn              2:33.55    2:34.55   3 
  3 Anderson, Josiah          10 The Arizona                     2:43.73   1 
  4 Horace, Justice            9 Do Right Edu         2:39.33    2:45.37   3 
  5 Redhouse, Nashoba          9 Elite StriDe            2.56    2:47.57   1 
  6 Lolli, Braden             10 Phoenix Flye         2:45.00    2:48.25   3 
  7 Okeke, Dominic            10 Phoenix Bobc         2:49.25    2:48.32   3 
  8 Squires, Aidan            10 Phoenix Bobc         2:59.51    2:51.63   3 
  9 McAuley, Ean               8 Spartan Spee         2:53.94    2:54.97   3 
 10 Segura, Noah              10 Unattached           3:02.05    2:55.63   2 
 11 Martin, Andre              9 AZ Burn              3:10.20    2:56.59   1 
 12 Quillinan, Markus         10 AZ Elite T&F         3:00.17    2:58.62   2 
 13 Winston, Henry             9 Go the Dista         3:03.31    3:00.16   2 
 14 Gary, Elijahuan            9 Do Right Edu         3:00.00    3:01.34   2 
 15 Knierim, David             9 Arizona Chee         3:15.24    3:04.00   1 
 16 Geist, Benjamin            9 Phoenix Flye         3:01.00    3:04.67   2 
 17 Young, Damien              9 Distance Uni         3:05.43    3:04.70   2 
 18 Collier, Jayden           10 Distance Uni         2:58.07    3:09.38   3 
 19 Lopez, Alejandro           9 ArizonAthlet         3:17.33    3:10.91   1 
 20 Lizarraga, Rodolfo        10 AZ Elite T&F         3:06.90    3:11.80   2 
 21 Sallee, Deaken             9 NX Level Tra                    3:17.07   1 
 22 McIntyre, Terex            9 Spartan Spee         3:06.71    3:20.98   2 
 23 Hernandez, Jordael         8 Phoenix Bobc         3:25.16    3:23.31   1 
 24 Viccinelli, Landry         9 Distance Uni         3:50.36    3:29.86   1 
 25 Castrejon, Luis            9 Go the Dista         3:42.00    3:32.53   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:43.70  7/31/2005   Robert Amick, unattached-14               
    AZ Assoc: A 5:03.80  4/11/1987   Joe Acosta, SS                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lolli, Braden             10 Phoenix Flye         5:39.00    5:35.76  
  2 Horace, Justice            9 Do Right Edu         5:35.00    5:38.54  
  3 Winston, Henry             9 Go the Dista         5:48.63    5:43.86  
  4 Redhouse, Nashoba          9 Elite StriDe         6:06.00    5:44.13  
  5 Segura, Noah              10 Unattached                      5:50.51  
  6 McAuley, Ean               8 Spartan Spee         5:58.46    5:53.78  
  7 Squires, Aidan            10 Phoenix Bobc         5:52.74    5:57.74  
  8 Lesher, Andrew            10 Accelerate T         6:03.73    6:02.09  
  9 Quillinan, Markus         10 AZ Elite T&F         6:09.89    6:04.79  
 10 Young, Damien              9 Distance Uni         6:07.34    6:05.80  
 11 Anderton, Joshua           9 Huron Athlet         6:16.00    6:09.64  
 12 Collier, Jayden           10 Distance Uni         6:10.58    6:12.57  
 13 Lopez, Alejandro           9 ArizonAthlet         6:36.93    6:21.39  
 14 Graham, Jackson           10 AZ Track Aca                    6:21.93  
 15 McIntyre, Terex            9 Spartan Spee         6:12.61    6:22.36  
 16 Lizarraga, Rodolfo        10 AZ Elite T&F         6:22.95    6:32.17  
 17 Hernandez, Jordael         8 Phoenix Bobc         6:57.55    6:56.53  
 18 Viccinelli, Landry         9 Distance Uni                    7:17.10  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 51.63  8/3/2003    Miami Metro-Dade, Miami, FL                 
                       Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
    AZ Assoc: A 54.06  6/26/2000   Do Right Educational Sports Pr, Do Right Edu
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    56.48      56.37  
     1) Cooper, Cameron 10              2) Cade, Darius 9                 
     3) Halsana, Tristan 9              4) Hunter, Weslan Sammie 10       
  2 AZ Burn  'A'                                                   58.74  
     1) Martin, Andre 9                 2) Warren, Micah 10               
     3) Wright, T'Ion 9                 4) Heidelburg, Zuri 10            
  3 Huron Athletics  'A'                                58.00      58.75  
     1) Webb, Britton 10                2) Heussner, Brody 9              
     3) McSwain, James 10               4) Millman, Pry'nce 9             
  4 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                  1:04.00    1:03.03  
     1) Lejander, Anthony 9             2) Walton, Drake 10               
     3) Knapper, Otis 10                4) Seton, Taj 9                   
 
4x400 Meter Relay 9-10 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:09.48  6/26/2011   Speed City TC, Speed City TC              
                         J. Johnson, D Mars, J. Wilcox, T. McDonald        
    AZ Assoc: A 4:31.96  4/19/2015   Do Right Educational Sports Pr, Do Right E
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Track Stars  'A'                                     4:42.0h  
     1) Amina-Harris, Bellemy 9         2) Thomas, Cree 9                 
     3) Huckaby, Damarion 10            4) Williamson, Jaziah 10          
  2 Do Right Educational Sports  'A'                  4:50.00    4:48.0h  
     1) Gammage, Anthony 10             2) Mc Lean, Christopher 9         
     3) Laffitte, Jaden 10              4) Lee, Jalen 9                   
  3 Phoenix Bobcats  'A'                                         5:14.2h  
     1) Okeke, Dominic 10               2) Levinus, Fredrick-Charlie 10   
     3) Hall, James 10                  4) Williams, Nathan 9             
  4 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                             5:25.0h  
     1) Knierim, David 9                2) Walton, Drake 10               
     3) Knapper, Otis 10                4) Seton, Taj 9                   
 
High Jump 9-10 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1.55m  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA                 
    AZ Assoc: A 1.43m  6/10/1980   James Turner, CG                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 barrett, malec            10 Unattached             1.20m      1.30m  
  2 Smith, Nizer               9 Arizona Flam           1.15m      1.25m  
  3 McSwain, James            10 Huron Athlet           1.10m      1.15m  
  4 Noyd, Michael              9 Arizona Flam           1.05m      1.10m  
  5 Spencer, Damian            8 AZ Elite T&F           1.10m      1.05m  
  6 Levinus, Fredrick-Charli  10 Phoenix Bobc           1.15m      1.00m  
 
Long Jump 9-10 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 4.97m  7/29/2003   Thomas Johnson, Dallas, TX                  
    AZ Assoc: A 4.87m  5/31/2009   Tehran Thomas, Arizona Sain                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Millman, Pry'nce           9 Huron Athlet           3.77m      4.18m   NWI 
  2 barrett, malec            10 Unattached             3.84m      4.10m   NWI 
  3 Hall, James               10 Phoenix Bobc           3.84m      3.95m   NWI 
  4 Webb, Britton             10 Huron Athlet           3.70m      3.93m   NWI 
  5 Heussner, Brody            9 Huron Athlet           3.70m      3.82m   NWI 
  6 Hargrove, Brashawd         9 NX Level Tra                      3.68m   NWI 
  7 Hackett, Andre             9 Arizona Flam           3.18m      3.52m   NWI 
  8 Blair, Jake               10 Phoenix Flye           3.15m      3.50m   NWI 
  9 Amina-Harris, Bellemy      9 Arizona Trac           3.91m      3.32m   NWI 
 10 Hermas, Jamani             9 Arizona Trac           3.63m      3.26m   NWI 
 11 Frederick-Jilg, Cooper     9 Arizona Flam                      3.14m   NWI 
 12 Alexander, Julian          9 Arizona Chee           2.47m      3.03m   NWI 
 13 Manoleas, Cole            10 Vail Vipers            3.00m      2.96m   NWI 
 14 Lejander, Anthony          9 Arizona Chee           2.51m      2.73m   NWI 
 15 Gammage, Evan              8 Do Right Edu           2.13m      2.57m   NWI 
 16 Coleman, De'Mar            8 The Arizona                       2.27m   NWI 
 17 Corzo, Marcus              9 Spartan Spee           2.44m      1.52m   NWI 
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 12.44m  8/2/2003    Jon Allen, Houston,TX                      
    AZ Assoc: A  9.82m  3/21/1987   Jason Fogel, MP                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Levinus, Fredrick-Charli  10 Phoenix Bobc           6.82m      6.37m  
  2 Williams, Nathan           9 Phoenix Bobc           6.75m      6.32m  
  3 Hargrove, Brashawd         9 NX Level Tra                      5.65m  
  4 Pollard, Bryce             8 The Arizona                       5.54m  
  5 Manoleas, Cole            10 Vail Vipers            5.17m      5.21m  
  6 Esquer Lopez, Juancarlos   9 ArizonAthlet           4.86m      4.90m  
  7 Thomas, Aaron              8 Accelerate T                      4.64m  
  8 Carter, Micah              9 Arizona Trac           5.58m      4.51m  
  9 Carter, Jacob              9 Arizona Trac           4.52m      4.20m  
 10 Delgado Contreras, Danie   9 ArizonAthlet           4.54m      3.74m  
 11 Valencia, Johnathan        8 Arizona Chee           3.68m      3.55m  
 12 Noyd, Michael              9 Arizona Flam                      3.46m  
 
Javelin Throw 300g 9-10 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 43.87m  7/25/2013   Maalik Murphy, 15-Speed Cit                
    AZ Assoc: A 40.98m  6/3/2012    Alexander Rameriz, Una                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alberty, Darius            8 Spartan Spee          32.48m     31.30m  
  2 Blair, Jake               10 Phoenix Flye          27.55m     27.03m  
  3 Williams, Nathan           9 Phoenix Bobc          26.92m     26.24m  
  4 Gorovitz, Hayden          10 AZ Elite T&F          19.64m     23.37m  
  5 Manoleas, Cole            10 Vail Vipers           22.51m     21.68m  
  6 Spencer, Damian            8 AZ Elite T&F          18.40m     20.07m  
  7 Pollard, Bryce             8 The Arizona                      18.60m  
  8 Carter, Micah              9 Arizona Trac          15.77m     16.82m  
  9 Shoemaker, Levi            9 Phoenix Flye          19.28m     15.52m  
 10 McIntyre, Terex            9 Spartan Spee          14.58m     14.48m  
 11 Joyner, Adam               8 Vail Vipers           10.24m     13.82m  
 12 Valencia, Johnathan        8 Arizona Chee          10.63m     12.29m  
 
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.64  7/26/2009   Bryce Love, Carolina Elite/Dunham,NC        
    AZ Assoc: A 12.15  4/19/2015   Donye Hermas, AZ T                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Shepherd, Jaden           12 Arizona Chee           12.50      13.01q  NWI  3 
  2 Fair, Brian               12 The Arizona            12.67      13.30q  NWI  4 
  3 DeCarriere, Tre           12 Accelerate T           12.97      13.66q  NWI  3 
  4 Torres, Marcos            11 AZ Burn                13.56      13.73q  NWI  2 
  5 Ruvo, John                12 Phoenix Bobc           13.21      13.75q  NWI  1 
  6 Martin, Ivan              11 Unattached                        13.97q  NWI  2 
  7 Newsome, Johnny           12 AZ Burn                13.77      14.05q  NWI  4 
  8 Allison, Charlie          12 Phoenix Flye           13.73      14.08q  NWI  3 
  8 Spence, JaKobi            10 The Arizona            14.48      14.08q  NWI  5 
 10 Sovereign, Joshua         12 Arizona Chee           14.38      14.13   NWI  2 
 11 Jones, Jacques            11 Do Right Edu           13.78      14.18   NWI  1 
 12 Udenze, Eli               12 Arizona Chee           13.74      14.21   NWI  6 
 13 Gonzalez, Jacob           11 Do Right Edu           14.30      14.28   NWI  3 
 14 Woods, Saif Elijah        12 Arizona Chee           15.47      14.35   NWI  6 
 15 Jones, Idan               11 The Arizona            14.14      14.50   NWI  2 
 16 King, Michael             12 Arizona Chee           15.51      14.54   NWI  2 
 17 Griffin, Carlos           11 Phoenix Bobc           14.34      14.82   NWI  4 
 18 O'Neal-Gamble, Anthony    12 Arizona Chee           16.09      14.94   NWI  5 
 19 Gonzales, kaden           12 Do Right Edu           13.59      15.00   NWI  1 
 20 Alexander, Xavier         11 Do Right Edu           15.45      15.10   NWI  4 
 21 Davis, John               11 Do Right Edu           14.50      15.11   NWI  1 
 22 Williams, Steven          12 Arizona Spee           14.19      15.23   NWI  3 
 22 Lockhart, Miles           10 AZ Burn                14.90      15.23   NWI  2 
 24 Kelly, Caleb              12 NX Level Tra                      15.25   NWI  6 
 25 Hawkins, Ricky            11 Spartan Spee           14.95      15.26   NWI  5 
 26 Sylve, Michael            12 AZ Burn                14.60      15.29   NWI  2 
 27 Walton, Dillinger         11 Arizona Chee           15.19      15.45   NWI  1 
 28 Domino, Lavon             11 Phoenix Bobc           15.24      15.53   NWI  1 
 29 Gallego, Isiah            11 AZ Burn                14.05      15.56   NWI  1 
 30 Carr, Alexander           11 Huron Athlet           15.30      15.62   NWI  4 
 31 Kearney, Dorien           10 Huron Athlet           15.50      15.70   NWI  3 
 32 Thompson, Marshawn        11 AZ Burn                15.33      15.76   NWI  6 
 33 Pierre, Orion             11 AZ Titans, L           15.27      15.77   NWI  5 
 34 Whiten-Cole, Lonnell      11 Arizona Trac                      16.01   NWI  2 
 35 Spivey, Tre               11 Unattached             15.17      16.11   NWI  4 
 36 Braun, Matthew            11 AZ Elite T&F           15.40      16.23   NWI  6 
 37 Swenson, Jaiden           10 Vail Vipers            16.26      16.40   NWI  6 
 38 Fuse, Cameron             11 Elite StriDe           15.21      16.73   NWI  6 
 39 Armstrong, Landen         10 Spartan Spee           16.33      16.86   NWI  5 
 40 Arroyo, Jeremiah          11 AZ Burn                16.27      17.11   NWI  5 
 41 Melendez, Matthew         11 Unattached             16.30      17.12   NWI  5 
 42 Davis-Evans, Devari       11 Arizona Chee           16.77      17.18   NWI  6 
 43 Longley, Drew             11 AZ Elite T&F           17.71      18.14   NWI  2 
 44 Baldwin, William          10 AZ Titans, L           18.66      18.29   NWI  4 
 
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 11.64  7/26/2009   Bryce Love, Carolina Elite/Dunham,NC        
    AZ Assoc: A 12.15  4/19/2015   Donye Hermas, AZ T                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Fair, Brian               12 The Arizona            13.30      12.69   NWI 
  2 Shepherd, Jaden           12 Arizona Chee           13.01      12.91   NWI 
  3 Ruvo, John                12 Phoenix Bobc           13.75      13.20   NWI 
  4 Torres, Marcos            11 AZ Burn                13.73      13.23   NWI 
  5 Martin, Ivan              11 Unattached             13.97      13.55   NWI 
  6 Allison, Charlie          12 Phoenix Flye           14.08      13.80   NWI 
  7 Newsome, Johnny           12 AZ Burn                14.05      13.82   NWI 
  8 Spence, JaKobi            10 The Arizona            14.08      14.00   NWI 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.37  8/1/2009    Bryce Love, Carolina Elite/Raleigh,N        
    AZ Assoc: A 25.00  5/18/2002   Marcus Wheaton, DR                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Fair, Brian               12 The Arizona            25.20      26.46q  NWI  1 
  2 Ruvo, John                12 Phoenix Bobc           27.63      27.26q  NWI  4 
  3 Shepherd, Jaden           12 Arizona Chee           26.02      27.31q  NWI  6 
  4 DeCarriere, Tre           12 Accelerate T           27.76      27.48q  NWI  4 
  5 Torres, Marcos            11 AZ Burn                27.76      28.15q  NWI  5 
  6 Ortiz, Avaunt             11 Unattached             26.47      28.20q  NWI  5 
  7 Washington, Demari        11 NX Level Tra           30.00      28.24q  NWI  2 
  8 Newsome, Johnny           12 AZ Burn                27.52      28.52q  NWI  5 
  9 Martin, IvanS             12 Unattached                        28.71q  NWI  1 
 10 Jones, Jacques            11 Do Right Edu           28.00      28.90   NWI  4 
 11 Sovereign, Joshua         12 Arizona Chee           30.01      29.05   NWI  4 
 12 Spence, JaKobi            10 The Arizona            28.52      29.09   NWI  3 
 13 Gonzalez, Jacob           11 Do Right Edu           29.00      29.41   NWI  1 
 13 Lejander, Nicholas        12 Arizona Chee           32.32      29.41   NWI  5 
 15 Blevins, Zaire            12 Do Right Edu           29.50      30.11   NWI  3 
 16 Tamplin, Errick           11 AZ Burn                27.78      30.39   NWI  3 
 17 Davis, John               11 Do Right Edu           29.50      30.40   NWI  3 
 18 King, Michael             12 Arizona Chee           30.86      30.43   NWI  3 
 19 Ford, Samuel              11 AZ Elite T&F           29.60      30.89   NWI  5 
 20 Kelly, Caleb              12 NX Level Tra                      30.94   NWI  1 
 20 Espinoza, Elijah          11 AZ Burn                28.77      30.94   NWI  5 
 22 Udenze, Eli               12 Arizona Chee           29.49      31.00   NWI  4 
 22 Sylve, Michael            12 AZ Burn                31.51      31.00   NWI  1 
 24 Alexander, Xavier         11 Do Right Edu           29.50      31.11   NWI  1 
 25 Rodriguez, Mateo          11 Elite StriDe           30.24      31.16   NWI  1 
 26 Jones, Idan               11 The Arizona            29.79      31.17   NWI  3 
 27 Williams, Steven          12 Arizona Spee           29.11      31.43   NWI  2 
 28 Taylor, Zachary           12 Arizona Trac           29.88      31.46   NWI  6 
 29 Walton, Dillinger         11 Arizona Chee           32.06      31.60   NWI  3 
 30 Pierre, Orion             11 AZ Titans, L           30.34      31.88   NWI  5 
 31 Spivey, Tre               11 Unattached             31.93      32.24   NWI  2 
 32 Thompson, Marshawn        11 AZ Burn                31.41      32.31   NWI  2 
 33 Killingsworth, Cordell    10 AZ Elite T&F           32.68      32.78   NWI  5 
 34 Whiten-Cole, Lonnell      11 Arizona Trac           32.95      34.20   NWI  2 
 35 Swenson, Jaiden           10 Vail Vipers                       34.49   NWI  6 
 36 Hawkins, Ricky            11 Spartan Spee           30.83      34.65   NWI  4 
 37 Davis-Evans, Devari       11 Arizona Chee           36.94      37.64   NWI  6 
 38 Arroyo, Jeremiah          11 AZ Burn                34.76      37.71   NWI  4 
 39 Longley, Drew             11 AZ Elite T&F           37.21      38.73   NWI  1 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 23.37  8/1/2009    Bryce Love, Carolina Elite/Raleigh,N        
    AZ Assoc: A 25.00  5/18/2002   Marcus Wheaton, DR                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Fair, Brian               12 The Arizona            26.46      25.86   NWI 
  2 Ruvo, John                12 Phoenix Bobc           27.26      26.68   NWI 
  3 Shepherd, Jaden           12 Arizona Chee           27.31      26.71   NWI 
  4 Torres, Marcos            11 AZ Burn                28.15      27.83   NWI 
  5 Washington, Demari        11 NX Level Tra           28.24      27.91   NWI 
  5 DeCarriere, Tre           12 Accelerate T           27.48      27.91   NWI 
  7 Ortiz, Avaunt             11 Unattached             28.20      28.00   NWI 
  8 Martin, IvanS             12 Unattached             28.71      28.45   NWI 
  9 Newsome, Johnny           12 AZ Burn                28.52      28.51   NWI 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 50.75  8/2/2009    Bryce Love, Carolina Elite/Raleigh,N        
    AZ Assoc: A 56.67  5/9/2009    Paul Lucas, Do Right Edu                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Fair, Brian               12 The Arizona            56.94      57.98q  4 
  2 Ortiz, Avaunt             11 Unattached             59.55    1:02.28q  3 
  3 Jones, Jacques            11 Do Right Edu         1:02.00    1:03.59q  1 
  4 Spence, JaKobi            10 The Arizona          1:06.27    1:04.36q  3 
  5 Woods, Saif Elijah        12 Arizona Chee         1:16.00    1:04.63q  3 
  6 Blevins, Zaire            12 Do Right Edu         1:04.95    1:04.86q  1 
  7 Boykins, Kai              12 NX Level Tra         1:04.00    1:05.22q  2 
  8 Gonzalez, Jacob           11 Do Right Edu         1:04.00    1:05.63q  1 
  9 Stamps, Jamison           11 AZ Burn              1:04.29    1:05.97q  4 
 10 Vazquez, Yan              12 Arizona Flam         1:04.44    1:06.63   1 
 11 Gallego, Isiah            11 AZ Burn              1:08.03    1:06.73   4 
 12 Davis, John               11 Do Right Edu         1:05.00    1:06.82   3 
 13 Gonzales, kaden           12 Do Right Edu         1:06.00    1:06.97   1 
 14 Rodriguez, Mateo          11 Elite StriDe         1:06.60    1:08.98   2 
 15 Alexander, Xavier         11 Do Right Edu         1:12.00    1:10.52   4 
 16 Ford, Samuel              11 AZ Elite T&F         1:09.48    1:10.97   2 
 17 Walton, Dillinger         11 Arizona Chee         1:18.21    1:11.50   4 
 18 Pickering, Wyatt          10 Unattached           1:12.30    1:11.71   3 
 19 Pierre, Orion             11 AZ Titans, L         1:10.94    1:11.92   3 
 20 uperesa thomas, ayndre    10 Do Right Edu         1:10.00    1:12.02   4 
 21 Rohrer, Callum            12 Arizona Chee         1:10.00    1:12.34   2 
 22 Farr, Kobe                12 Arizona Spee         1:15.19    1:13.12   1 
 23 Jones, Idan               11 The Arizona          1:09.63    1:13.28   4 
 24 Coyle, Tristen            11 Glendale Fla         1:14.00    1:14.23   3 
 25 Armstrong, Landen         10 Spartan Spee         1:17.20    1:19.40   3 
 26 Whiten-Cole, Lonnell      11 Arizona Trac         1:19.23    1:20.91   1 
 27 Holgate, Trey             12 Four Mountai                    1:22.75   2 
 28 Baldwin, William          10 AZ Titans, L         1:25.06    1:23.16   1 
 29 Garcia, Elijah            11 Glendale Fla         1:24.00    1:24.58   4 
 30 Arroyo, Jeremiah          11 AZ Burn              1:27.79    1:26.23   2 
 31 Sadler, Colton            10 Distance Uni         1:24.79    1:27.10   2 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 50.75  8/2/2009    Bryce Love, Carolina Elite/Raleigh,N        
    AZ Assoc: A 56.67  5/9/2009    Paul Lucas, Do Right Edu                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Fair, Brian               12 The Arizona            57.98      56.49A 
  2 Ortiz, Avaunt             11 Unattached           1:02.28    1:02.25  
  3 Jones, Jacques            11 Do Right Edu         1:03.59    1:03.00  
  4 Gonzalez, Jacob           11 Do Right Edu         1:05.63    1:04.37  
  5 Blevins, Zaire            12 Do Right Edu         1:04.86    1:04.81  
  6 Woods, Saif Elijah        12 Arizona Chee         1:04.63    1:05.18  
  7 Spence, JaKobi            10 The Arizona          1:04.36    1:06.96  
  8 Stamps, Jamison           11 AZ Burn              1:05.97    1:09.80  
 
800 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:07.21  7/29/2001   Reginald Warren, Sacramento, CA           
    AZ Assoc: A 2:15.50  7/16/1989   Joe Acosta, SS                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ortiz, Avaunt             11 Unattached           2:24.00    2:31.58  
  2 Blevins, Zaire            12 Do Right Edu         2:32.00    2:33.42  
  3 Rohrer, Callum            12 Arizona Chee         2:46.00    2:37.00  
  4 Rodriguez, Mateo          11 Elite StriDe         2:34.23    2:41.35  
  5 Bee, Sterling             11 Vail Vipers          2:43.36    2:42.98  
  6 Pickering, Wyatt          10 Unattached           2:42.84    2:47.87  
  7 Murphy, Korban            11 Phoenix Bobc         2:43.98    2:49.79  
  8 Farr, Kobe                12 Arizona Spee         2:54.12    2:49.86  
  9 Lunsford, Kaden           10 Go the Dista         2:50.00    2:53.68  
 10 Holgate, Trey             12 Four Mountai                    2:55.94  
 11 Armstrong, Landen         10 Spartan Spee         2:54.79    3:02.99  
 12 Garcia, Elijah            11 Glendale Fla         3:04.00    3:09.70  
 13 Sadler, Colton            10 Distance Uni         3:13.00    3:25.95  
 
1500 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:22.58  1980        Tony Perez, Eugene, OR                    
    AZ Assoc: A 4:43.15  6/22/1996   Billy Smith, UNA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stillwagon, Kaden         12 Go the Dista         5:03.68    4:58.40  
  2 Anderson, Tyler           11 Unattached           5:27.00    5:10.13  
  3 Rohrer, Callum            12 Arizona Chee         5:40.00    5:25.56  
  4 Coyle, Tristen            11 Glendale Fla         5:30.00    5:27.40  
  5 Murphy, Korban            11 Phoenix Bobc         5:28.94    5:27.45  
  6 Lunsford, Kaden           10 Go the Dista         5:32.00    5:32.59  
  7 Bee, Sterling             11 Vail Vipers          5:38.55    5:39.46  
  8 Dalgai, Dayshon           12 Four Mountai                    5:51.57  
  9 Baldwin, William          10 AZ Titans, L         6:42.57    6:38.76  
 10 Sadler, Colton            10 Distance Uni                    6:57.06  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    AZ Assoc: A 9:35.31  6/19/2001   Christian Clegg, AH                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stillwagon, Kaden         12 Go the Dista        10:14.06   10:22.73  
  2 Lunsford, Kaden           10 Go the Dista        11:40.00   11:28.95  
  3 Murphy, Korban            11 Phoenix Bobc                   11:50.04  
  4 Dalgai, Dayshon           12 Four Mountai                   11:52.70  
 
80 Meter Hurdles (30") 11-12 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    AZ Assoc: A 12.30  6/6/2012    Keshaud White, Do Right Edu                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Vazquez, Yan              12 Arizona Flam           13.65      13.79   NWI 
  2 Meng, Anthony             11 Arizona Flam           14.98      14.19   NWI 
  3 Miltenberger, Colby       12 Phoenix Bobc           15.16      14.96   NWI 
  4 King, Michael             12 Arizona Chee           16.71      15.05   NWI 
  5 O'Neal-Gamble, Anthony    12 Arizona Chee           16.32      15.39   NWI 
  6 Carr, Alexander           11 Huron Athlet           17.00      17.55   NWI 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 47.54  7/15/2004   Dallas Blade, Arlington, TX                 
    AZ Assoc: A 50.56  5/18/2002   Arizona Cheetahs, AZ Rising Sun             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Accelerate Track Club  'A'                                     53.74  
     1) Maassen, Aaron 11               2) Butler, Ashton 11              
     3) Buchanon, Deshaun 12            4) DeCarriere, Tre 12             
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                    55.22      54.09  
     1) O'Neal-Gamble, Anthony 12       2) Udenze, Eli 12                 
     3) Lejander, Nicholas 12           4) Woods, Saif Elijah 12          
  3 AZ Burn  'A'                                        52.41      56.57  
     1) Espinoza, Elijah 11             2) Tamplin, Errick 11             
     3) Stamps, Jamison 11              4) Torres, Marcos 11              
 
4x400 Meter Relay 11-12 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
    AZ Assoc: A 4:09.72  6/14/2014   Arizona Rising Suns, AZ Rising Sun        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 NX Level Track Club  'A'                                     4:29.79  
     1) Kelly, Caleb 12                 2) Segoviano, Danny 11            
     3) Washington, Demari 11           4) Boykins, Kai 12                
  2 AZ Burn  'A'                                      4:42.71    4:37.11  
     1) Espinoza, Elijah 11             2) Tamplin, Errick 11             
     3) Stamps, Jamison 11              4) Newsome, Johnny 12             
  3 AZ Burn  'B'                                                 4:49.21  
     1) Gallego, Isiah 11               2) Thompson, Marshawn 11          
     3) Sylve, Michael 12               4) Lockhart, Miles 10             
 
High Jump 11-12 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1.75m  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
    AZ Assoc: A 1.66m  5/18/1985   Darren Reid, PP                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Martin, Ivan              11 Unattached                        1.45m  
  2 Miltenberger, Colby       12 Phoenix Bobc           1.25m      1.35m  
  2 Meng, Anthony             11 Arizona Flam           1.35m      1.35m  
  2 Vazquez, Yan              12 Arizona Flam           1.44m      1.35m  
  5 Taylor, Zachary           12 Arizona Trac           1.35m      1.20m  
  6 Segoviano, Danny          11 NX Level Tra                      1.15m  
 -- Miller, Ivan              12 Unattached                           NH  
 
Long Jump 11-12 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 5.92m  1974        Anthony Gibson, San Fernando, CA            
    AZ Assoc: A 5.59m  6/14/2015   Donye Hermas, AZ Titans                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Washington, Demari        11 NX Level Tra                      5.00m   NWI 
  2 Allison, Charlie          12 Phoenix Flye           4.65m      4.90m   NWI 
  3 Boykins, Kai              12 NX Level Tra                      4.88m   NWI 
  4 Butler, Ashton            11 Accelerate T           4.30m      4.55m   NWI 
  5 Maassen, Aaron            11 Accelerate T           4.41m      4.52m   NWI 
  6 Taylor, Zachary           12 Arizona Trac           4.09m      4.27m   NWI 
  7 Segoviano, Danny          11 NX Level Tra                      4.26m   NWI 
  8 Griffin, Carlos           11 Phoenix Bobc           3.86m      4.10m   NWI 
  9 Braun, Matthew            11 AZ Elite T&F           3.66m      3.96m   NWI 
 10 Miltenberger, Colby       12 Phoenix Bobc           3.87m      3.90m   NWI 
 11 Williams, Steven          12 Arizona Spee           3.92m      3.85m   NWI 
 12 Kearney, Dorien           10 Huron Athlet           3.70m      3.73m   NWI 
 13 Dalgai, Dayshon           12 Four Mountai                      3.70m   NWI 
 14 Robinson, Micah           10 Accelerate T           3.47m      3.60m   NWI 
 15 Schilb, Kyan              10 Vail Vipers            3.24m      3.43m   NWI 
 16 Davis-Evans, Devari       11 Arizona Chee           2.84m      3.11m   NWI 
 17 Holgate, Trey             12 Four Mountai                      3.06m   NWI 
 18 Melendez, Matthew         11 Unattached                        2.48m   NWI 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 16.36m  8/1/2010    Elijah Zoucha, West O Throwers             
    AZ Assoc: A 13.63m  6/1/2014    DaVieon Center, Do Righe Edu               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Teso, David               12 Unattached            11.28m     12.21m  
  2 Domino, Lavon             11 Phoenix Bobc          10.12m      9.49m  
  3 Lejander, Nicholas        12 Arizona Chee           8.76m      9.30m  
  4 Fuse, Cameron             11 Elite StriDe           8.43m      9.06m  
  5 Omotinugbon, Eyitayo      10 Arizona Trac           7.97m      7.84m  
  6 uperesa thomas, ayndre    10 Do Right Edu           7.44m      7.73m  
  7 Farr, Kobe                12 Arizona Spee           7.62m      7.34m  
  8 Schilb, Kyan              10 Vail Vipers            7.22m      7.07m  
  9 Webber, Mason             11 Spartan Spee           7.44m      7.01m  
 10 Fitch, Bauer              11 Accelerate T           7.49m      6.92m  
 11 Powell, Kyson             11 Accelerate T           6.60m      6.48m  
 12 Arana, Sebastian          11 Phoenix Flye                      6.05m  
 13 Sturgeon, Robert Anthony  11 Unattached             5.18m      5.28m  
 14 Rangel, Christopher       10 Arizona Chee           4.89m      4.52m  
 14 Chavez, Alessandro        11 ArizonAthlet           5.27m      4.52m  
 16 Hickey, Ethen             12 The Arizona                       4.42m  
 
Discus Throw 1kg 11-12 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 48.65m  6/19/1982   Michael Stubblefield, Bakersfield, CA      
    AZ Assoc: A 33.51m  7/13/2008   Brandon Ruiz, NX                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Teso, David               12 Unattached            30.48m     27.91m  
  2 Powell, Kyson             11 Accelerate T          20.03m     20.50m  
  3 uperesa thomas, ayndre    10 Do Right Edu          18.05m     20.25m  
  4 Fitch, Bauer              11 Accelerate T          19.09m     19.69m  
  5 Webber, Mason             11 Spartan Spee          17.93m     17.14m  
  6 Omotinugbon, Eyitayo      10 Arizona Trac          14.35m     16.49m  
 
Javelin Throw 300g 11-12 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 54.53m  7/21/2006   Aaron Potter, Eugene, OR                   
    AZ Assoc: A 50.33m  4/30/2011   Marcus Naisant, Arizona Flam               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Allison, Charlie          12 Phoenix Flye          41.23m     44.71m  
  2 Braun, Matthew            11 AZ Elite T&F          32.52m     34.21m  
  3 Fitch, Bauer              11 Accelerate T          22.12m     31.60m  
  4 Schilb, Kyan              10 Vail Vipers           27.19m     28.07m  
  5 Omotinugbon, Eyitayo      10 Arizona Trac          24.14m     27.55m  
  6 Fuse, Cameron             11 Elite StriDe          28.07m     26.91m  
  7 Robinson, Micah           10 Accelerate T          25.87m     25.30m  
  8 Meng, Anthony             11 Arizona Flam                     24.34m  
  9 Webber, Mason             11 Spartan Spee          20.12m     24.12m  
 10 Swenson, Jaiden           10 Vail Vipers                      22.12m  
 11 Ford, Samuel              11 AZ Elite T&F          16.70m     18.33m  
 12 Bee, Sterling             11 Vail Vipers           15.67m     18.09m  
 13 Longley, Drew             11 AZ Elite T&F          14.13m     13.15m  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.73  7/9/2011    Bryce Love, Carolina Elite                  
    AZ Assoc: A 11.23  6/24/1990   Trevor Wells, FFS                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Tom, Truth                14 AZ Burn                11.36      11.52q  NWI  5 
  2 Adams, Quaron             12 Unattached             11.55      11.81q  NWI  5 
  3 Ruffin, Nigel             14 The Arizona            12.02      12.56q  NWI  1 
  4 Lind, Nathan              14 Phoenix Flye           12.32      12.66q  NWI  3 
  5 Wheaton, Markye           13 Unattached             12.74      12.74q  NWI  3 
  6 Gatewood, Malachi         14 AZ Burn                12.27      12.77q  NWI  5 
  7 Douglass, Garrison        13 World Class            12.29      12.95q  NWI  2 
  8 Farr, Shaquille           14 Arizona Spee           13.27      13.03q  NWI  4 
  9 Hermas, Donye             13 Arizona Trac           12.25      13.09q  NWI  1 
 10 perez, jr, alonzo         14 Panthers Ath           12.20      13.16   NWI  6 
 11 Ivie, Connor              14 Arizona Flam           12.50      13.19   NWI  6 
 12 Hill, Slater              14 Spartan Spee           13.05      13.28   NWI  1 
 13 Perez, Enrique            14 AZ Titans, L           12.75      13.38   NWI  6 
 14 Freeman, Derrick          13 AZ Titans, L           13.26      13.49   NWI  6 
 15 Williams, Shawn           12 Phoenix Bobc           15.10      13.53   NWI  3 
 16 Howard, Sean              13 World Class            14.43      13.72   NWI  2 
 17 DelAngel, Fernando        13 Spartan Spee           14.10      13.98   NWI  4 
 18 Hyre, Hadrian             13 Adrenaline T           14.00      14.18   NWI  4 
 19 Gerth, Julian             13 The Arizona            14.35      14.25   NWI  5 
 20 Corbin, De'Sean           13 Do Right Edu           14.00      14.30   NWI  4 
 21 Brown, Jamari             13 Do Right Edu           14.00      14.51   NWI  4 
 22 Gonzalez, Javier          13 Arizona Flam                      14.73   NWI  3 
 23 Baty, Charles             13 Do Right Edu           14.00      14.74   NWI  2 
 23 Abdul-haqq, Ishmael       14 Do Right Edu           14.00      14.74   NWI  1 
 25 Wesley, Derek             12 AZ Burn                14.19      14.76   NWI  2 
 26 Domaz, Christopher        12 Unattached             13.85      14.83   NWI  6 
 27 Overstreet IV, Louis      12 Arizona Flam           15.44      14.91   NWI  1 
 28 Devorce, Jordan           12 Arizona Chee           14.76      15.04   NWI  3 
 29 Jones, Caleb              13 Arizona Chee                      15.18   NWI  5 
 30 Kidney, Caleb             13 AZ Titans, L           14.86      15.30   NWI  2 
 31 Sweetnam, Richie          13 Arizona Flam           15.40      15.37   NWI  5 
 32 Parker, Jordan            12 NX Level Tra           14.68      15.51   NWI  6 
 33 Kennedy, Ja'juan          13 Elite StriDe           15.31      16.67   NWI  6 
 34 Alexander, Jalen          13 Arizona Chee           16.87      16.88   NWI  1 
 35 Heard, Jayshaun           12 Arizona Chee                      16.94   NWI  2 
 36 Charvet, Ryan             13 Huron Athlet           16.36      17.25   NWI  3 
 37 Rayford, Elijah           13 Do Right Edu           18.02      18.10   NWI  4 
 
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 10.73  7/9/2011    Bryce Love, Carolina Elite                  
    AZ Assoc: A 11.23  6/24/1990   Trevor Wells, FFS                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Tom, Truth                14 AZ Burn                11.52      11.50   NWI 
  2 Adams, Quaron             12 Unattached             11.81      11.77   NWI 
  3 Lind, Nathan              14 Phoenix Flye           12.66      12.39   NWI 
  4 Ruffin, Nigel             14 The Arizona            12.56      12.47   NWI 
  5 Gatewood, Malachi         14 AZ Burn                12.77      12.54   NWI 
  6 Hermas, Donye             13 Arizona Trac           13.09      12.72   NWI 
  7 Wheaton, Markye           13 Unattached             12.74      12.74   NWI 
  8 Farr, Shaquille           14 Arizona Spee           13.03      13.23   NWI 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 21.83  7/10/2011   Bryce Love, Carolina Elite                  
    AZ Assoc: A 23.04  6/1/2014    Jordan Albertie, TIT                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Tom, Truth                14 AZ Burn                23.35      23.49q  NWI  5 
  2 Scrivner, Clifton         13 Do Right Edu           24.90      24.59q  NWI  1 
  3 Adams, Quaron             12 Unattached             23.48      24.70q  NWI  4 
  4 Ruffin, Nigel             14 The Arizona            25.18      25.37q  NWI  3 
  5 Wheaton, Markye           13 Unattached             25.60      25.62q  NWI  2 
  6 Gatewood, Malachi         14 AZ Burn                25.22      25.76q  NWI  2 
  7 Lind, Nathan              14 Phoenix Flye           25.51      25.78q  NWI  5 
  8 Ali, Jalil                12 Arizona Trac           28.19      26.13q  NWI  1 
  9 perez, jr, alonzo         14 Panthers Ath           25.00      26.23q  NWI  3 
 10 Hermas, Donye             13 Arizona Trac           24.93      26.30   NWI  1 
 11 Douglass, Garrison        13 World Class            26.10      26.52   NWI  2 
 12 Farr, Shaquille           14 Arizona Spee           26.92      26.90   NWI  1 
 13 Perez, Enrique            14 AZ Titans, L           26.79      26.96   NWI  4 
 14 Freeman, Derrick          13 AZ Titans, L           27.33      27.24   NWI  4 
 15 Adkinson, Jason           13 The Arizona            27.25      27.38   NWI  2 
 16 McClure Jr, Christopher   14 Arizona Spee           26.66      27.48   NWI  2 
 17 Howard, Sean              13 World Class            31.88      28.09   NWI  4 
 18 Williams, Trey            14 The Arizona            27.19      28.43   NWI  4 
 19 Byrd, Terry               14 Unattached             24.65      28.63   NWI  1 
 20 Gonzalez, Javier          13 Arizona Flam                      29.40   NWI  1 
 21 Abdul-haqq, Ishmael       14 Do Right Edu           29.14      29.50   NWI  1 
 22 Noyd, Russell             13 Arizona Flam           29.38      29.61   NWI  5 
 23 Gerth, Julian             13 The Arizona            29.08      29.87   NWI  3 
 24 Wesley, Derek             12 AZ Burn                29.74      30.31   NWI  3 
 25 Hyre, Hadrian             13 Adrenaline T           28.65      30.48   NWI  4 
 26 Gipson, Jawunn            13 Do Right Edu           32.17      30.60   NWI  5 
 27 Parker, Jordan            12 NX Level Tra           29.00      31.29   NWI  2 
 28 Domaz, Christopher        12 Unattached             26.97      31.41   NWI  5 
 29 Jones, Caleb              13 Arizona Chee                      31.75   NWI  5 
 30 Kidney, Caleb             13 AZ Titans, L           31.60      31.78   NWI  4 
 31 Devorce, Jordan           12 Arizona Chee           32.36      32.03   NWI  3 
 32 Gonnie, Cory              14 Four Mountai                      32.05   NWI  2 
 33 LeBlond, Mason            13 The Arizona            29.56      33.30   NWI  5 
 34 Heard, Jayshaun           12 Arizona Chee                      33.79   NWI  5 
 35 Alexander, Jalen          13 Arizona Chee           35.10      34.68   NWI  2 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 21.83  7/10/2011   Bryce Love, Carolina Elite                  
    AZ Assoc: A 23.04  6/1/2014    Jordan Albertie, TIT                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Tom, Truth                14 AZ Burn                23.49      23.28   NWI 
  2 Adams, Quaron             12 Unattached             24.70      23.84   NWI 
  3 Scrivner, Clifton         13 Do Right Edu           24.59      24.48   NWI 
  4 Ruffin, Nigel             14 The Arizona            25.37      24.75   NWI 
  5 perez, jr, alonzo         14 Panthers Ath           26.23      25.34   NWI 
  6 Wheaton, Markye           13 Unattached             25.62      25.45   NWI 
  7 Gatewood, Malachi         14 AZ Burn                25.76      25.48   NWI 
  8 Ali, Jalil                12 Arizona Trac           26.13      26.10   NWI 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
    AZ Assoc: A 51.60  7/13/2008   Mark Matiski, BOB                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Rafferty, Alexander       14 Spartan Spee           54.08      54.58q  5 
  2 Scrivner, Clifton         13 Do Right Edu           54.20      54.81q  3 
  3 Ervin, Elijah             14 AZ Elite T&F           56.57      56.31q  3 
  4 Allen, Gavin              14 Unattached             55.22      56.45q  3 
  5 Byrd, Terry               14 Unattached             55.52      57.89q  2 
  6 Wheaton, Markye           13 Unattached             57.62      58.12q  1 
  7 Black, Xander             13 Go the Dista           58.54      58.32q  1 
  8 Hermas, Donye             13 Arizona Trac           58.40      59.01q  2 
  9 Schroeder, Zach           14 Accelerate T           59.23      59.28q  1 
 10 Gatewood, Malachi         14 AZ Burn                58.56      59.60   4 
 11 Bounds, Brandon           14 Team Run Flagsta                1:00.59   2 
 12 Perez, Enrique            14 AZ Titans, L           57.00    1:01.33   3 
 13 Adkinson, Jason           13 The Arizona          1:00.74    1:01.38   5 
 14 Howard, Sean              13 World Class          1:13.47    1:03.46   4 
 15 Noyd, Russell             13 Arizona Flam         1:05.62    1:04.02   2 
 16 Williams, Trey            14 The Arizona          1:00.97    1:04.27   3 
 17 Hyre, Hadrian             13 Adrenaline T         1:04.93    1:04.99   1 
 18 Rafferty, Tyler           13 Spartan Spee         1:05.92    1:05.10   1 
 19 Hill, Slater              14 Spartan Spee         1:02.47    1:05.23   3 
 20 Gonzalez, Javier          13 Arizona Flam                    1:05.78   4 
 21 Gammage, Travis           12 Do Right Edu         1:05.00    1:05.91   1 
 22 Freeman, Derrick          13 AZ Titans, L           59.50    1:05.93   3 
 23 Abdul-haqq, Ishmael       14 Do Right Edu         1:08.00    1:06.50   5 
 24 Baty, Charles             13 Do Right Edu         1:08.00    1:07.70   1 
 25 Lin, Alec                 13 Phoenix Bobc         1:06.35    1:08.36   4 
 26 Gerth, Julian             13 The Arizona          1:01.86    1:09.24   5 
 27 DelAngel, Fernando        13 Spartan Spee         1:11.69    1:09.64   5 
 28 Dada, Carson              13 Phoenix Flye                    1:09.69   1 
 29 Parker, Jordan            12 NX Level Tra         1:07.30    1:11.30   5 
 30 LeBlond, Mason            13 The Arizona          1:04.39    1:11.80   4 
 31 Gonnie, Cory              14 Four Mountai                    1:12.06   2 
 32 Kidney, Caleb             13 AZ Titans, L         1:15.00    1:12.18   5 
 33 Corbin, De'Sean           13 Do Right Edu         1:11.00    1:12.85   4 
 34 Sullivan, Nathaniel       14 Team Run Flagsta                1:13.98   2 
 35 Ballentine, Tarrick       12 Arizona Flam         1:14.40    1:15.22   4 
 36 Sweetnam, Richie          13 Arizona Flam         1:15.00    1:16.03   5 
 37 Little, Jayden            12 Phoenix Bobc         1:16.56    1:16.95   5 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
    AZ Assoc: A 51.60  7/13/2008   Mark Matiski, BOB                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Rafferty, Alexander       14 Spartan Spee           54.58      52.74  
  2 Scrivner, Clifton         13 Do Right Edu           54.81      55.39  
  3 Allen, Gavin              14 Unattached             56.45      56.57  
  4 Ervin, Elijah             14 AZ Elite T&F           56.31      57.12  
  5 Wheaton, Markye           13 Unattached             58.12      57.24  
  6 Hermas, Donye             13 Arizona Trac           59.01    1:00.00  
  7 Schroeder, Zach           14 Accelerate T           59.28    1:02.49  
 
800 Meter Run 13-14 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 1:56.36  7/1/2001    Cody Harper, Albuquerque, NM              
    AZ Assoc: A 2:01.10  7/13/2008   Matthew Matiski, BOB                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rafferty, Alexander       14 Spartan Spee         2:05.41    2:04.86   3 
  2 Black, Xander             13 Go the Dista         2:11.35    2:10.60   3 
  3 Schilb, Ayden             13 Vail Vipers          2:20.43    2:16.21   3 
  4 Bounds, Brandon           14 Team Run Flagsta                2:18.41   1 
  5 Black, Jordan             14 AZ Track Aca         2:25.25    2:20.88   3 
  6 Parham, Gabe              13 AZ Elite T&F         2:27.79    2:22.45   3 
  7 Comin, Diego              13 AZ Elite T&F                    2:23.58   1 
  8 Monk, James               14 Accelerate T         2:31.00    2:24.40   2 
  9 Ali, Jalil                12 Arizona Trac         2:23.52    2:25.09   3 
 10 Williams, Trey            14 The Arizona          2:29.22    2:25.28   2 
 11 Venjohn, Caleb            14 AZ Elite T&F                    2:27.97   1 
 12 Rafferty, Tyler           13 Spartan Spee         2:35.38    2:32.29   2 
 13 Adkinson, Jason           13 The Arizona          2:23.23    2:32.77   3 
 14 Villescas, Xzavian        14 NX Level Tra                    2:33.35   1 
 15 Tracy, Trey               14 Four Mountai         2:30.00    2:33.93   2 
 16 Hatch, Ryan               12 Team Run Flagsta                2:36.76   1 
 17 Highfield, Samuel         13 Unattached                      2:37.15   1 
 18 Dillon, Joseph            14 Go the Dista                    2:37.34   1 
 19 Leal, Roberto             13 Coldwater Ex                    2:37.40   1 
 20 Ybarra, Connor            13 Go the Dista         2:40.00    2:41.23   2 
 21 LeBlond, Mason            13 The Arizona          2:33.70    2:41.69   2 
 22 Love, Demetris            14 Do Right Edu         2:25.00    2:52.62   3 
 23 Stokes, Cameron           13 Aag Sports A         3:06.96    2:56.85   2 
 
1500 Meter Run 13-14 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lienau, Eugene,OR                   
    AZ Assoc: A 4:20.25  7/7/2013    Morgan Risch, TE                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Schilb, Ayden             13 Vail Vipers          4:37.86    4:32.34   2 
  2 Mogollon, Gabriel         14 Unattached           4:57.00    4:32.65   2 
  3 Allen, Gavin              14 Unattached           4:49.00    4:44.54   2 
  4 Black, Jordan             14 AZ Track Aca         4:48.75    4:47.01   2 
  5 Bounds, Brandon           14 Team Run Flagsta                4:55.82   1 
  6 Parham, Gabe              13 AZ Elite T&F         4:56.52    5:00.77   2 
  7 Comin, Diego              13 AZ Elite T&F                    5:04.02   1 
  8 Coyle, Alexander          13 Glendale Fla         4:48.00    5:04.30   2 
  9 Winston, Andrew           12 Go the Dista         5:13.47    5:09.52   2 
 10 Berntgen, Connor          13 Unattached           5:10.00    5:12.10   2 
 11 Venjohn, Caleb            14 AZ Elite T&F                    5:15.15   1 
 12 Rafferty, Tyler           13 Spartan Spee         5:16.83    5:19.10   2 
 13 Love, Demetris            14 Do Right Edu         5:00.00    5:19.94   2 
 14 Bargas, Konstantin        12 Go the Dista         5:16.26    5:20.07   2 
 15 Monk, James               14 Accelerate T         5:28.00    5:21.78   2 
 16 Joyner, Zachary           13 Vail Vipers          5:24.48    5:21.79   2 
 17 Hill, Slater              14 Spartan Spee         5:35.00    5:26.65   1 
 18 Hatch, Ryan               12 Team Run Flagsta                5:27.02   1 
 19 Ybarra, Connor            13 Go the Dista         5:34.00    5:28.30   1 
 20 Sullivan, Nathaniel       14 Team Run Flagsta                5:28.92   1 
 21 Ortiz, Jacob              12 Arizona Chee         6:00.00    5:33.20   1 
 22 Villescas, Xzavian        14 NX Level Tra                    5:33.22   1 
 23 Highfield, Samuel         13 Unattached                      5:36.51   1 
 24 Dillon, Joseph            14 Go the Dista                    5:38.01   1 
 25 Leal, Roberto             13 Coldwater Ex         6:00.00    5:44.87   1 
 26 Grimm, Dillon             13 Distance Uni         5:48.79    5:58.94   1 
 27 Nasewytewa, Henry         13 Unattached           5:38.00    6:03.70   1 
 28 Inoue, Tomoki             13 Phoenix Bobc         6:07.43    6:24.94   1 
 
3000 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 8:56.93  6/8/2012    Phillip Rocha, So Cal Rd Runner           
    AZ Assoc: A 9:28.8h  4/20/1985   Manuel Archibeque, JOM                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Schilb, Ayden             13 Vail Vipers          9:57.86   10:08.10  
  2 Black, Jordan             14 AZ Track Aca        12:02.00   10:12.25  
  3 Winston, Andrew           12 Go the Dista        10:57.43   10:36.52  
  4 Tracy, Trey               14 Four Mountai                   10:37.36  
  5 Love, Demetris            14 Do Right Edu        12:00.00   11:03.88  
  6 Bargas, Konstantin        12 Go the Dista        11:16.19   11:05.04  
  7 Ortiz, Jacob              12 Arizona Chee        12:00.00   11:35.11  
  8 Yazzie, Kaedan            13 Four Mountai                   11:37.95  
  9 Grimm, Dillon             13 Distance Uni        12:23.33   12:36.06  
 
100 Meter Hurdles (33" ) 13-14 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
    AZ Assoc: A 13.81  5/18/2002   Marcus Clanton, PBC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Scrivner, Clifton         13 Do Right Edu                      15.53   NWI 
  2 Galia, Christian          13 Phoenix Bobc           17.37      17.91   NWI 
  3 Lin, Alec                 13 Phoenix Bobc           17.21      18.10   NWI 
  4 Amicks, Terrion           13 Arizona Trac           17.76      18.93   NWI 
  5 Gammage, Travis           12 Do Right Edu           16.00      18.99   NWI 
  6 Williams, Shawn           12 Phoenix Bobc                      19.84   NWI 
  7 Domaz, Christopher        12 Unattached                        21.29   NWI 
  8 Dada, Carson              13 Phoenix Flye                      22.29   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30") 13-14 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 23.99  8/3/2003    Trey Charles, Smyrna, GA                    
    AZ Assoc: A 25.43  3/13/2010   Tivin Mayfield, AC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Scrivner, Clifton         13 Do Right Edu                      28.12   NWI 
  2 Amicks, Terrion           13 Arizona Trac           30.78      30.94   NWI 
  3 Galia, Christian          13 Phoenix Bobc                      31.89   NWI 
  4 Gammage, Travis           12 Do Right Edu           32.00      32.71   NWI 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC, Orlando, FL               
                       Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
    AZ Assoc: A 45.99  6/7/2013    Arizona Rising Sun, ARS                     
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Track Stars  'A'                                       50.21  
     1) Valentine, D'Hayven 13          2) Hermas, Donye 13               
     3) Ali, Jalil 12                   4) Amicks, Terrion 13             
 
4x400 Meter Relay 13-14 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:23.96  8/1/1993    Los Angeles Jets, Los Angeles             
                         Lonie Cruel, Aaron Dean, Patrick McCall,Obea Moore
    AZ Assoc: A 3:35.72  6/22/1996   Arizona Cheetahs, AZ Cheetahs             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Spartan Speedsters  'A'                           4:21.82    4:14.7h  
     1) Rafferty, Alexander 14          2) DelAngel, Fernando 13          
     3) Hill, Slater 14                 4) Rafferty, Tyler 13             
 
High Jump 13-14 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1.94m  7/29/1993   Grayson Galloway, Brevard, NC               
    AZ Assoc: A 1.95m  6/3/2012    Justice Summerset, Una                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Schroeder, Zach           14 Accelerate T           1.63m      1.55m  
  2 Farr, Shaquille           14 Arizona Spee           1.55m      1.50m  
  3 Sullivan, Nathaniel       14 Team Run Flagsta                  1.45m  
  3 Amicks, Terrion           13 Arizona Trac           1.45m      1.45m  
  5 Douglass, Garrison        13 World Class            1.45m      1.40m  
  6 Williams, Shawn           12 Phoenix Bobc           1.25m      1.25m  
 
Long Jump 13-14 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 7.02m  1976        Anthony Gibson, San Fernando, CA            
    AZ Assoc: A 6.58m  7/16/2000   Kaybrin Stevenson, AC                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Tom, Truth                14 AZ Burn                5.76m      5.80m   NWI 
  2 Ervin, Elijah             14 AZ Elite T&F           5.30m      5.65m   NWI 
  3 Ivie, Connor              14 Arizona Flam           5.74m      5.38m   NWI 
  4 Perez, Enrique            14 AZ Titans, L                      5.09m   NWI 
  5 Bounds, Brandon           14 Team Run Flagsta                  5.06m   NWI 
  6 Douglass, Garrison        13 World Class            4.74m      5.03m   NWI 
  7 Lin, Alec                 13 Phoenix Bobc           4.43m      4.79m   NWI 
  8 Wesley, Derek             12 AZ Burn                4.73m      4.64m   NWI 
  8 Freeman, Derrick          13 AZ Titans, L           3.93m      4.64m   NWI 
 10 Devorce, Jordan           12 Arizona Chee           4.32m      4.50m   NWI 
 11 Domaz, Christopher        12 Unattached             4.67m      4.49m   NWI 
 12 Sullivan, Nathaniel       14 Team Run Flagsta                  4.48m   NWI 
 13 Noyd, Russell             13 Arizona Flam           2.84m      4.42m   NWI 
 14 Kidney, Caleb             13 AZ Titans, L                      4.35m   NWI 
 15 Little, Jayden            12 Phoenix Bobc           3.67m      4.04m   NWI 
 16 Tracy, Trey               14 Four Mountai           3.96m      4.01m   NWI 
 17 Alexander, Jalen          13 Arizona Chee                      3.61m   NWI 
 18 Charvet, Ryan             13 Huron Athlet           3.10m      3.53m   NWI 
 19 Gonnie, Cory              14 Four Mountai                      3.49m   NWI 
 -- Williams, Shawn           12 Phoenix Bobc           4.30m         ND   NWI 
 
Triple Jump 13-14 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 13.43m  7/28/2011   Marcus Krah, Durham Strid                  
    AZ Assoc: A 12.57m  7/14/2003   Ashtyn Lamb, AC                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 McClure Jr, Christopher   14 Arizona Spee          10.62m     10.59m   NWI 
  2 Noyd, Russell             13 Arizona Flam           8.67m      9.07m   NWI 
 
Shot Put 4kg 13-14 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 18.10m  7/24/2013   Nolan Van Amen, Raw Speed                  
    AZ Assoc: A 15.89m  7/13/2008   Travis Colby, Una                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Menlove, S Andrew         14 Arizona Chee          12.57m     11.73m  
  2 perez, jr, alonzo         14 Panthers Ath          11.58m     11.38m  
  3 Shaver, Noah              14 Phoenix Bobc           9.28m     11.08m  
  4 Elmore, Amar              12 Do Right Edu          10.34m     10.64m  
  5 Hickel, Mason             13 AZ Elite T&F           9.81m     10.48m  
  6 Landa, Zach               14 Unattached            11.64m     10.35m  
  7 Overstreet IV, Louis      12 Arizona Flam           7.70m      8.78m  
  8 Rivera, Amando            13 ArizonAthlet           7.75m      8.57m  
  9 Yazzie, Kaedan            13 Four Mountai                      8.49m  
 10 Kennedy, Ja'juan          13 Elite StriDe           7.98m      6.98m  
 11 Rayford, Elijah           13 Do Right Edu           6.44m      6.20m  
 
Discus Throw 1kg 13-14 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 62.48m  7/28/2013   Nolan Van Amen, Raw Speed                  
    AZ Assoc: A 46.58m  5/24/1992   Danny Righetti, Una                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Menlove, S Andrew         14 Arizona Chee          40.92m     37.95m  
  2 Landa, Zach               14 Unattached            42.24m     36.37m  
  3 Elmore, Amar              12 Do Right Edu          40.14m     34.84m  
  4 Shaver, Noah              14 Phoenix Bobc          30.28m     33.38m  
  5 Hickel, Mason             13 AZ Elite T&F          31.62m     31.77m  
  6 Yazzie, Kaedan            13 Four Mountai                     22.77m  
  7 Ali, Jalil                12 Arizona Trac          21.01m     20.53m  
  7 Rayford, Elijah           13 Do Right Edu          20.96m     20.53m  
  9 Jones, Caleb              13 Arizona Chee                     17.86m  
 10 Heard, Jayshaun           12 Arizona Chee                     17.01m  
 
Javelin Throw 600g 13-14 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 59.63m  6/7/2008    Adam Sparks, Unatt Tuscalossa, AL          
    AZ Assoc: A 53.96m  6/14/2014   Carlan Maisant, AZ Flames                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ramirez, Alexander        14 Unattached            46.37m     49.36m  
  2 Shaver, Noah              14 Phoenix Bobc          41.46m     42.87m  
  3 Menlove, S Andrew         14 Arizona Chee          32.43m     40.17m  
  4 Elmore, Amar              12 Do Right Edu          35.67m     37.08m  
  5 Overstreet IV, Louis      12 Arizona Flam                     23.07m  
  6 Stokes, Cameron           13 Aag Sports A                     16.29m  
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Division Boys
================================================================================
 Nat'l Youth: N 13:42.07  7/22/2008   Tyler Sorensen, 38 Pleasanton H          
    AZ Assoc: A 14:00.5h  6/4/1988    William Jenkins, DH                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Solorio, Tomas            12 ArizonAthlet        22:59.46   24:22.65  
 
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
    AZ Assoc: A 10.67  7/14/2003   Keegan Herring, ARS                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Brown-Taylor, Jaheim M    15 Unattached             10.91      11.46q  NWI  1 
  2 Smith, Kacy               15 NX Level Tra           11.45      11.75q  NWI  1 
  3 Adkison, Parker           16 Unattached             11.79      12.20q  NWI  1 
  4 Cave, Colao               15 NX Level Tra           12.40      12.35q  NWI  4 
  5 Brown, John               14 Do Right Edu           12.00      12.48q  NWI  4 
  6 Taylor, Kiondre           14 Arizona Chee           12.35      12.59q  NWI  2 
  7 Oliver, Marcel            15 NX Level Tra                      12.66q  NWI  4 
  8 Bermudez, Christian       15 Arizona Chee           12.00      12.79q  NWI  1 
  9 Gardner, Connor           16 Unattached             12.10      12.83q  NWI  1 
 10 Vazquez, Jonatan          15 Arizona Trac           12.59      12.88   NWI  3 
 11 alvarez, daniel           14 Panthers Ath           12.00      12.98   NWI  4 
 12 Martinez-Pompa, Blake     15 Vail Vipers            12.80      13.12   NWI  3 
 13 Little, Ethan             15 Phoenix Bobc           12.37      13.18   NWI  2 
 14 Gaglione, Jason           16 Arizona Spee           12.81      13.19   NWI  3 
 15 Grigsby, Izaiah           14 AZ Titans, L           12.60      13.39   NWI  1 
 15 Apud de la Fuenta, Aleja  14 AZ Burn                13.33      13.39   NWI  1 
 17 Williams, Pharoah         15 AZ Burn                11.46      13.46   NWI  2 
 18 Armijo, Antonio           14 AZ Titans, L           11.09      13.60   NWI  3 
 19 Harper, Micah             14 Arizona Spee           12.88      13.65   NWI  4 
 20 Vargas, Nicholas          14 Arizona Spee           12.89      13.68   NWI  3 
 21 Pierce, John              15 Arizona Spee           13.57      14.11   NWI  4 
 22 Ziegler, Gavin            16 Elite StriDe           13.13      14.13   NWI  3 
 23 Udenze, Nathan            14 Arizona Chee           14.20      14.41   NWI  4 
 24 James, Asai               15 Arizona Chee           15.13      14.44   NWI  3 
 25 Crumm, Jackson            15 AZ Elite T&F                      15.78   NWI  1 
 -- Too, Lucas                15 Unattached             11.90         DQ   NWI  2 
 -- chavez, cesar             14 Panthers Ath           11.80         DQ   NWI  2 
 
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
    AZ Assoc: A 10.67  7/14/2003   Keegan Herring, ARS                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Brown-Taylor, Jaheim M    15 Unattached             11.46      11.27   NWI 
  2 Smith, Kacy               15 NX Level Tra           11.75      11.77   NWI 
  3 Taylor, Kiondre           14 Arizona Chee           12.59      12.19   NWI 
  4 Adkison, Parker           16 Unattached             12.20      12.40   NWI 
  5 Cave, Colao               15 NX Level Tra           12.35      12.41   NWI 
  6 Gardner, Connor           16 Unattached             12.83      12.55   NWI 
  7 Oliver, Marcel            15 NX Level Tra           12.66      12.59   NWI 
  8 Bermudez, Christian       15 Arizona Chee           12.79      12.89   NWI 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 20.98  7/29/2015   Tyrese Cooper, Miami Gardner                
    AZ Assoc: A 21.64  7/14/2003   Keegan Herring, ARS                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Brown-Taylor, Jaheim M    15 Unattached             22.41      22.74q  NWI  1 
  2 Williams, Pharoah         15 AZ Burn                23.93      24.35q  NWI  3 
  3 Taylor, Kiondre           14 Arizona Chee           25.20      24.74q  NWI  3 
  4 Smith, Kacy               15 NX Level Tra           23.20      24.77q  NWI  2 
  5 Adkison, Parker           16 Unattached             23.60      24.88q  NWI  3 
  6 Little, Ethan             15 Phoenix Bobc           24.75      25.14q  NWI  2 
  7 Cave, Colao               15 NX Level Tra           24.40      25.16q  NWI  2 
  8 Vazquez, Jonatan          15 Arizona Trac           25.10      25.50q  NWI  1 
  9 Bermudez, Christian       15 Arizona Chee           24.60      25.94q  NWI  1 
 10 Montano, Alejandro        15 Coldwater Ex                      26.54   NWI  1 
 11 Harper, Micah             14 Arizona Spee           25.55      26.66   NWI  2 
 12 Martinez-Pompa, Blake     15 Vail Vipers            25.25      26.86   NWI  2 
 12 Gaglione, Jason           16 Arizona Spee           27.12      26.86   NWI  1 
 14 Armijo, Antonio           14 AZ Titans, L           24.70      27.32   NWI  3 
 15 Grigsby, Izaiah           14 AZ Titans, L           25.50      27.42   NWI  1 
 16 Hedge, Jakob              15 NX Level Tra                      27.46   NWI  1 
 17 Apud de la Fuenta, Aleja  14 AZ Burn                           27.67   NWI  1 
 18 Pierce, John              15 Arizona Spee           27.95      28.57   NWI  2 
 19 Ziegler, Gavin            16 Elite StriDe           28.65      29.10   NWI  3 
 20 Crumm, Jackson            15 AZ Elite T&F                      29.84   NWI  2 
 21 James, Asai               15 Arizona Chee           35.15      29.97   NWI  3 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 20.98  7/29/2015   Tyrese Cooper, Miami Gardner                
    AZ Assoc: A 21.64  7/14/2003   Keegan Herring, ARS                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Brown-Taylor, Jaheim M    15 Unattached             22.74      22.43   NWI 
  2 Smith, Kacy               15 NX Level Tra           24.77      23.59   NWI 
  3 Williams, Pharoah         15 AZ Burn                24.35      24.09   NWI 
  4 Taylor, Kiondre           14 Arizona Chee           24.74      24.35   NWI 
  5 Cave, Colao               15 NX Level Tra           25.16      24.70   NWI 
  6 Adkison, Parker           16 Unattached             24.88      25.40   NWI 
  7 Vazquez, Jonatan          15 Arizona Trac           25.50      25.60   NWI 
  8 Bermudez, Christian       15 Arizona Chee           25.94      25.86   NWI 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    AZ Assoc: A 49.30  6/12/2001   Michael Hilbe, AST                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Kacy               15 NX Level Tra           52.00      52.98q  2 
  2 Cave, Colao               15 NX Level Tra           53.90      54.18q  3 
  3 Suber, Edward             16 AZ Elite T&F           59.40      54.20q  3 
  4 Little, Ethan             15 Phoenix Bobc           54.11      54.75q  1 
  5 Nakiso, Sani              15 Arizona Chee           53.00      55.03q  2 
  6 Brown-Taylor, Jaheim M    15 Unattached             51.91      55.94q  3 
  7 Montano, Alejandro        15 Coldwater Ex                      55.96q  3 
  8 Lay, Bodin                15 AZ Elite T&F           55.54      56.00q  3 
  9 Vazquez, Jonatan          15 Arizona Trac           56.87      56.12q  1 
 10 Adkison, Parker           16 Unattached             53.00      56.61   1 
 11 martinez, jose            14 Panthers Ath           56.30      57.30   2 
 12 valenzuela, yovani        14 Panthers Ath           57.00      58.39   3 
 13 Martinez-Pompa, Blake     15 Vail Vipers            58.46      58.47   1 
 14 Peterson, Alex            15 Team Run Flagsta                  59.99   1 
 15 Hedge, Jakob              15 NX Level Tra                    1:00.12   1 
 16 Armijo, Antonio           14 AZ Titans, L           56.50    1:00.81   2 
 17 Grigsby, Izaiah           14 AZ Titans, L         1:00.00    1:02.77   2 
 18 Ziegler, Gavin            16 Elite StriDe         1:01.45    1:03.75   2 
 19 Armstrong, Klayten        14 Spartan Spee         1:10.02    1:08.15   2 
 20 Contreras, Jared          14 Arizona Trac           57.92    1:08.37   1 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    AZ Assoc: A 49.30  6/12/2001   Michael Hilbe, AST                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Brown-Taylor, Jaheim M    15 Unattached             55.94      51.21  
  2 Smith, Kacy               15 NX Level Tra           52.98      51.93  
  3 Cave, Colao               15 NX Level Tra           54.18      53.93  
  4 Suber, Edward             16 AZ Elite T&F           54.20      54.39  
  5 Little, Ethan             15 Phoenix Bobc           54.75      54.76  
  6 Nakiso, Sani              15 Arizona Chee           55.03      55.12  
  7 Lay, Bodin                15 AZ Elite T&F           56.00      55.68  
  8 Vazquez, Jonatan          15 Arizona Trac           56.12      56.97  
  9 Montano, Alejandro        15 Coldwater Ex           55.96      57.65  
 
800 Meter Run 15-16 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 1:50.51  7/28/2007   Howard Shepard, 26 Texas Stars T          
    AZ Assoc: A 1:56.64  5/30/2010   Mark Matiski, BOB                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Garcia, Gabriel           15 Arizona Chee         2:12.00    2:06.92   2 
  2 Nakiso, Sani              15 Arizona Chee         2:07.00    2:07.48   2 
  3 Lay, Bodin                15 AZ Elite T&F         2:04.00    2:08.02   2 
  4 Garcia, Gunner            15 Arizona Chee         2:12.00    2:08.23   2 
  5 Van Alstine, Samuel       14 Unattached           2:10.00    2:09.04   2 
  6 Ryan-Johnson, William     15 Go the Dista         2:10.00    2:10.36   2 
  7 Aldana, Jesus             16 Glendale Fla         2:15.00    2:13.39   2 
  8 morfin, benjamin          14 Panthers Ath         2:15.00    2:15.67   2 
  9 Peterson, Alex            15 Team Run Flagsta                2:19.50   1 
 10 Vazquez, Jonatan          15 Arizona Trac         2:21.39    2:19.52   1 
 11 Taylor, Ryan              15 Arizona Chee         2:09.00    2:20.03   2 
 12 Navarro, Manuel           15 Glendale Fla         2:19.00    2:22.23   1 
 13 Smith, Shane              15 AZ Track Aca         2:22.00    2:25.30   1 
 14 Hedge, Jakob              15 NX Level Tra                    2:29.02   1 
 15 Caruso, Anthony           16 AZ Track Aca         2:22.25    2:33.59   1 
 16 Contreras, Jared          14 Arizona Trac                    2:38.73   1 
 17 Armstrong, Klayten        14 Spartan Spee         2:43.74    2:42.48   1 
 
1500 Meter Run 15-16 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 3:54.02  7/29/2007   Nathan Mathabane, 13 unattached           
    AZ Assoc: A 4:04.0h  2/13/1982   Steve Scocco, AP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Nasewytewa, Steven        15 Unattached           4:30.00    4:26.71   2 
  2 Van Alstine, Samuel       14 Unattached           4:30.00    4:34.93   2 
  3 Resendez, Caden           14 Unattached           4:40.00    4:36.22   2 
  4 Garcia, Gunner            15 Arizona Chee         5:00.00    4:36.43   2 
  5 Yonke, Jonathan           16 AZ Track Aca         4:35.00    4:38.12   2 
  6 Garcia, Gabriel           15 Arizona Chee         5:00.00    4:38.54   1 
  7 Ryan-Johnson, William     15 Go the Dista         4:28.00    4:38.68   2 
  8 Lopez, Damian             15 Adrenaline T                    4:44.13   1 
  9 Adames, Benjamin          15 Glendale Fla         4:35.00    4:44.21   2 
 10 Aldana, Jesus             16 Glendale Fla         4:35.00    4:46.96   2 
 11 Reilly, Joshua            15 Aftershock D         4:34.77    4:48.05   2 
 12 morfin, benjamin          14 Panthers Ath         5:00.00    4:51.61   1 
 13 Peterson, Alex            15 Team Run Flagsta                4:54.46   1 
 14 Stafford, Trenton         15 Aftershock D         4:52.06    5:01.25   2 
 15 Arreola, Uriel            14 Unattached           4:52.92    5:05.13   2 
 16 Munoz, Alejandro          15 Glendale Fla         5:10.00    5:14.75   1 
 17 Milano, Ryan              15 AZ Track Aca         5:15.00    5:15.75   1 
 18 Caruso, Anthony           16 AZ Track Aca         5:15.26    5:21.15   1 
 19 Natonabah, Henry          14 Four Mountai                    5:21.64   1 
 20 Joe, Jason                14 Four Mountai                    5:33.11   1 
 21 Quintanilla, Eduardo      15 Glendale Fla         5:40.00    5:41.16   1 
 22 Armstrong, Klayten        14 Spartan Spee         6:05.90    5:48.56   1 
 
3000 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
    AZ Assoc: A 9:04.9h  7/16/1989   Theodore Martin, NARR                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nasewytewa, Steven        15 Unattached           9:30.00    9:46.56  
  2 Corrales, Jason           16 Glendale Fla         9:40.00   10:02.01  
  3 Reilly, Joshua            15 Aftershock D        10:07.28   10:07.89  
  4 Lopez, Damian             15 Adrenaline T                   10:19.17  
  5 Stafford, Trenton         15 Aftershock D        10:22.27   10:19.97  
  6 Adames, Benjamin          15 Glendale Fla        10:28.00   10:54.73  
  7 Natonabah, Henry          14 Four Mountai                   11:21.96  
  8 Milano, Ryan              15 AZ Track Aca        11:25.00   11:26.44  
  9 Joe, Jason                14 Four Mountai                   11:43.30  
 10 Quintanilla, Eduardo      15 Glendale Fla        12:00.00   12:32.36  
 
110 Meter Hurdles (39" ) 15-16 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
    AZ Assoc: A 14.52  5/31/2015   Trey Johnson, NxL                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Smith Jr., James          16 Arizona Flam           14.80      16.84   NWI 
  2 Bauer, Nicholas           16 Unattached             16.08      17.11   NWI 
  3 James, Asai               15 Arizona Chee                      21.74   NWI 
 
400 Meter Hurdles (36") 15-16 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 51.56  7/30/2006   William Wynne, 03 Titans                    
    AZ Assoc: A 56.95  6/10/1990   Chris Chancy, SS                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith Jr., James          16 Arizona Flam           55.20      59.89  
  2 Smith, Shane              15 AZ Track Aca                    1:01.69  
  3 Bauer, Nicholas           16 Unattached                      1:03.42  
 -- James, Asai               15 Arizona Chee                         DQ  
 -- Joe, Jason                14 Four Mountai                         DQ  
 
2000 Meter Steeplechase (36" ) 15-16 Division Boys
================================================================================
 Nat'l Youth: N 6:02.84  7/31/1988   Jason Brown, Provo, UT                    
    AZ Assoc: A 6:37.25  6/8/2001    David Ryan, HH                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 ramirez, juan             16 Panthers Ath         6:45.00    7:09.17  
  2 Corrales, Jason           16 Glendale Fla         7:20.00    7:26.00  
  3 Navarro, Manuel           15 Glendale Fla         8:20.00    8:20.69  
  4 Jirak, Adam               14 The Arizona                     9:22.72  
 
4x100 Meter Relay 15-16 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 40.90  7/27/1997   Los Angeles Jets, Los Angeles, CA           
                       Daniel Mentuhotep, Warren Rogers, Dashaun McCullou
    AZ Assoc: A 43.02  6/10/1990   Track Arizona                               
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                               48.22  
     1) Bermudez, Christian 15          2) Taylor, Kiondre 14             
     3) Udenze, Nathan 14               4) Nakiso, Sani 15                
  2 Panthers Athletic Club  'A'                                    48.45  
     1) chavez, cesar 14                2) alvarez, daniel 14             
     3) martinez, jose 14               4) valenzuela, yovani 14          
 
4x400 Meter Relay 15-16 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:13.40  7/29/2001   New Horizon "A", Georgia                  
                         Lawrence Jackson, Cedric Goodman, Reginald Withers
    AZ Assoc: A 3:29.87  6/20/2010   Arizona Rising Suns                       
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                             2:51.30N 
     1) Bermudez, Christian 15          2) Garcia, Gabriel 15             
     3) Garcia, Gunner 15               4) Nakiso, Sani 15                
  2 Panthers Athletic Club  'A'                                  3:45.29  
     1) chavez, cesar 14                2) alvarez, daniel 14             
     3) martinez, jose 14               4) valenzuela, yovani 14          
  3 Glendale Flash  'A'                                          4:20.76  
     1) Adames, Benjamin 15             2) Quintanilla, Eduardo 15        
     3) Corrales, Jason 16              4) Navarro, Manuel 15             
 
4x800 Meter Relay 15-16 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 7:41.30  7/25/2007   12 26 Texas Stars Track Club,, 26 Texas St
                         E Gosset, J Burkley, H Shepard, K Payne           
    AZ Assoc: A 8:40.27  5/18/1985   Arizona Puma                              
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Glendale Flash  'A'                                          9:34.31  
     1) Munoz, Alejandro 15             2) Corrales, Jason 16             
     3) Aldana, Jesus 16                4) Navarro, Manuel 15             
 
Pole Vault 15-16 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 5.12m  7/9/1994    Jacob Davis, San Antonio, TX                
    AZ Assoc: A 4.40m  6/19/2011   Grant Sisserson, Una                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bramwell, Rex             15 Arizona Flam           3.96m      3.65m  
 
Long Jump 15-16 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 7.35m  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ             
    AZ Assoc: A 6.99m  6/14/1997   Samuel Moore, AH                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Hoffman, Shawn            15 Unattached             5.94m      5.98m   NWI 
  2 Oliver, Marcel            15 NX Level Tra                      5.77m   NWI 
  3 Bauer, Nicholas           16 Unattached             5.74m      5.76m   NWI 
  4 Little, Ethan             15 Phoenix Bobc           5.84m      5.71m   NWI 
  5 Too, Lucas                15 Unattached             5.89m      5.45m   NWI 
  6 Brown, John               14 Do Right Edu           1.80m      5.39m   NWI 
  7 Armijo, Antonio           14 AZ Titans, L                      5.27m   NWI 
  8 Gaglione, Jason           16 Arizona Spee           5.18m      5.03m   NWI 
  9 Martinez-Pompa, Blake     15 Vail Vipers            5.08m      5.00m   NWI 
 10 Grigsby, Izaiah           14 AZ Titans, L                      4.76m   NWI 
 11 Udenze, Nathan            14 Arizona Chee           3.76m      4.32m   NWI 
 12 Crumm, Jackson            15 AZ Elite T&F                      4.10m   NWI 
 
Triple Jump 15-16 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 15.08m  7/29/1996   Chris Hercules, Palatine, IL               
    AZ Assoc: A 14.43m  6/16/2007   William Clay, DR                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Hoffman, Shawn            15 Unattached            12.09m     11.55m   NWI 
  2 valenzuela, yovani        14 Panthers Ath          10.67m     11.17m   NWI 
  3 Too, Lucas                15 Unattached            11.53m     10.65m   NWI 
  4 alvarez, daniel           14 Panthers Ath          10.67m     10.52m   NWI 
  5 Crumm, Jackson            15 AZ Elite T&F                      8.85m   NWI 
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 19.29m  7/28/1996   Larry Rosen, unattached                    
    AZ Assoc: A 16.28m  6/18/2000   Tomas Navarro, UNA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Naisant, Carlan           16 Arizona Flam          11.46m     13.93m  
  2 Figueroa, Marcos          16 AZ Elite T&F          14.76m     13.79m  
  3 Toney, Deshon             16 AZ Elite T&F                     13.51m  
  4 Cordova, Elijah           16 Unattached            12.19m     12.49m  
  5 Teso, Adrian              15 Unattached             0.25m     11.61m  
  6 Corral, Vincent           16 Accelerate T          10.77m     11.29m  
  7 Cano, Adolfo              15 Panthers Ath          11.89m     10.32m  
 
Discus Throw 1.6kg 15-16 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 54.58m  7/26/2007   Daniel Block, 07 21 Unattached             
    AZ Assoc: A 49.93m  5/3/2009    Jeremy Tuttle, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Toney, Deshon             16 AZ Elite T&F                     42.73m  
  2 Corral, Vincent           16 Accelerate T                     38.58m  
  3 Cordova, Elijah           16 Unattached            39.62m     35.58m  
  4 Teso, Adrian              15 Unattached            36.58m     34.69m  
  5 Cano, Adolfo              15 Panthers Ath          33.53m     32.90m  
  6 Fairchild, Lonnie         15 Phoenix Bobc          33.53m     32.01m  
  7 Figueroa, Marcos          16 AZ Elite T&F          45.24m     17.46m  
 
Javelin Throw 800g 15-16 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 63.60m  7/9/2010    William H. Stanley III, Pomina, NJ         
    AZ Assoc: A 57.85m  6/7/2010    Travis Colby, 1048 AZ Puma                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Naisant, Carlan           16 Arizona Flam          59.83m     58.80mA 
  2 Fairchild, Lonnie         15 Phoenix Bobc          46.05m     47.63m  
 
100 Meter Dash 17-18 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.08  6/27/2005   J-Mee Samuel, Greensbooro, NC               
    AZ Assoc: A 10.51  6/16/2007   Ray Miller, AP                              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Parker, Marcus            18 NX Level Tra           10.59      11.09q  NWI  2 
  2 Thurber, Michael          18 Unattached             11.01      11.41q  NWI  1 
  3 Waters, Tamir             16 AZ Burn                11.33      11.45q  NWI  1 
  4 Ramirez, Jofni            17 Phoenix Bobc           11.71      11.71q  NWI  2 
  5 Walker, Kenneth           17 The Arizona            11.50      11.74q  NWI  2 
  6 Ford, Isaiah              18 AZ Elite T&F                      11.76q  NWI  2 
  7 Thompson, Jacob           17 Unattached             11.32      11.87q  NWI  1 
  8 Kennedy, Quinlin          18 Arizona Chee                      11.88q  NWI  2 
  9 McSwain, Quitalig         17 Huron Athlet           11.70      12.04q  NWI  1 
 10 Patrick, Sa'id            17 Unattached             11.23      12.13   NWI  1 
 11 Pitterson, Cory           16 The Arizona            11.50      12.16   NWI  1 
 12 Gray, Jabril              17 Unattached             12.24      12.37   NWI  2 
 13 Corral, Robert            17 Accelerate T                      13.49   NWI  2 
 14 Adinugraha, Rilvan        18 Elite StriDe           13.83      14.15   NWI  1 
 
100 Meter Dash 17-18 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 10.08  6/27/2005   J-Mee Samuel, Greensbooro, NC               
    AZ Assoc: A 10.51  6/16/2007   Ray Miller, AP                              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Parker, Marcus            18 NX Level Tra           11.09      11.19   NWI 
  2 Thurber, Michael          18 Unattached             11.41      11.43   NWI 
  3 Waters, Tamir             16 AZ Burn                11.45      11.89   NWI 
  4 Walker, Kenneth           17 The Arizona            11.74      12.17   NWI 
  5 McSwain, Quitalig         17 Huron Athlet           12.04      12.42   NWI 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
    AZ Assoc: A 21.46  5/3/2009    Ryan Milus, Arizona Chee                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Parker, Marcus            18 NX Level Tra           21.46      22.12q  NWI  1 
  2 Waters, Tamir             16 AZ Burn                22.22      23.01q  NWI  1 
  3 Walker, Kenneth           17 The Arizona            22.70      23.28q  NWI  2 
  4 Thompson, Jacob           17 Unattached             22.86      23.49q  NWI  2 
  5 McSwain, Quitalig         17 Huron Athlet           23.60      24.04q  NWI  1 
  6 Patrick, Sa'id            17 Unattached             23.00      24.20q  NWI  2 
  7 Martindell, Darius        17 Do Right Edu           23.50      24.51q  NWI  1 
  8 Pitterson, Cory           16 The Arizona            23.90      24.61q  NWI  2 
  9 Gray, Jabril              17 Unattached             24.09      25.29q  NWI  1 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
    AZ Assoc: A 21.46  5/3/2009    Ryan Milus, Arizona Chee                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Parker, Marcus            18 NX Level Tra           22.12      22.12   NWI 
  2 Waters, Tamir             16 AZ Burn                23.01      23.01   NWI 
  3 Walker, Kenneth           17 The Arizona            23.28      23.28   NWI 
  4 Thompson, Jacob           17 Unattached             23.49      23.49   NWI 
  5 McSwain, Quitalig         17 Huron Athlet           24.04      24.04   NWI 
  6 Patrick, Sa'id            17 Unattached             24.20      24.20   NWI 
  7 Martindell, Darius        17 Do Right Edu           24.51      24.51   NWI 
  8 Pitterson, Cory           16 The Arizona            24.61      24.61   NWI 
  9 Gray, Jabril              17 Unattached             25.29      25.29   NWI 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Salt Lake City, UT      
    AZ Assoc: A 48.0h  1979        Warren Wilhoite, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Abramson III, Michael     18 Unattached             50.67      51.43q  1 
  1 Suber, Jacob              17 AZ Elite T&F                      51.43q  1 
  3 Ramirez, Jofni            17 Phoenix Bobc           50.51      51.53q  1 
  4 Kennedy, Quinlin          18 Arizona Chee                      52.20q  2 
  5 Peterson, Chris           17 NX Level Tra                      52.62q  1 
  6 Pitterson, Cory           16 The Arizona            57.80      53.03q  1 
  7 Raymundo, Noah            17 AZ Elite T&F           52.28      53.39q  2 
  8 Halll, Isaiah             18 The Arizona                       53.42q  2 
  9 Verdugo, Angel            17 Arizona Flam           51.33      53.74q  1 
 10 Gray, Jabril              17 Unattached             52.99      55.03   2 
 11 Walker, Kenneth           17 The Arizona            53.50      55.07   2 
 12 Jirak, Brandon            17 The Arizona            56.23      55.29   2 
 13 McSwain, Quitalig         17 Huron Athlet           53.00      56.65   1 
 14 Cabrera, Cesar            18 The Arizona            58.46      58.07   2 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Salt Lake City, UT      
    AZ Assoc: A 48.0h  1979        Warren Wilhoite, Unattached                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Abramson III, Michael     18 Unattached             51.43      50.35  
  2 Ramirez, Jofni            17 Phoenix Bobc           51.53      50.92  
  3 Suber, Jacob              17 AZ Elite T&F           51.43      51.43  
  4 Peterson, Chris           17 NX Level Tra           52.62      51.61  
  5 Halll, Isaiah             18 The Arizona            53.42      51.82  
  6 Kennedy, Quinlin          18 Arizona Chee           52.20      51.97  
  7 Raymundo, Noah            17 AZ Elite T&F           53.39      52.59  
  8 Verdugo, Angel            17 Arizona Flam           53.74      53.17  
  9 Pitterson, Cory           16 The Arizona            53.03      54.48  
 
800 Meter Run 17-18 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 1:49.49  7/27/1999   Nick Davenport, Texas                     
    AZ Assoc: A 1:54.23  6/20/2001   Matt Burton, UNA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lanley, Ryan              18 Glendale Fla         1:56.00    1:58.42   2 
  2 Suber, Jacob              17 AZ Elite T&F         2:06.00    2:00.78   2 
  3 Abramson III, Michael     18 Unattached           2:04.00    2:04.43   2 
  4 Peterson, Chris           17 NX Level Tra                    2:05.99   1 
  5 Morrissey, Mark           18 Glendale Fla         2:02.00    2:07.15   2 
  6 Jirak, Brandon            17 The Arizona          2:05.13    2:07.83   2 
  7 Baker, Ian                16 AZ Track Aca         2:09.00    2:13.76   1 
  8 Guillen, Cristian         16 Glendale Fla         2:05.00    2:14.93   2 
  9 Monk, David               16 Accelerate T         2:12.00    2:15.11   1 
 10 Bonifield, Keith          18 Phoenix Bobc         2:07.00    2:16.83   2 
 11 Munoz, Claudio            17 Glendale Fla         2:18.00    2:22.25   1 
 
1500 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:51.21  7/7/1985    John Quade, Woodinville, WA               
    AZ Assoc: A 4:01.1h  4/17/1993   Eugene Sawyer, ABR                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caruso, Nic               17 AZ Track Aca         3:59.03    4:11.17  
  2 Morrissey, Mark           18 Glendale Fla         4:20.00    4:22.39  
  3 Young, Tristan            16 Unattached           4:30.00    4:29.83  
  4 Guillen, Cristian         16 Glendale Fla         4:30.00    4:34.36  
  5 Bonifield, Keith          18 Phoenix Bobc         4:46.00    4:37.24  
  6 Slack, Cayden             18 AZ Track Aca                    4:38.26  
  7 Tinajero, Alberto         17 Glendale Fla         4:30.00    4:39.11  
  8 Perez, Brandon            17 Glendale Fla         4:30.00    4:40.95  
  9 Jirak, Brandon            17 The Arizona          4:36.03    4:43.81  
 10 Monk, David               16 Accelerate T         4:43.00    4:49.89  
 11 Baker, Ian                16 AZ Track Aca         4:48.00    4:54.65  
 12 Munoz, Claudio            17 Glendale Fla         5:00.00    5:05.30  
 
3000 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 8:41.25  7/28/2011   Jacob Smith, Wichita, KS                  
    AZ Assoc: A 8:46.42  2/27/2016   Nic Caruso, AZ Track Aca                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caruso, Nic               17 AZ Track Aca         8:46.42    9:16.57  
  2 Flores, Victor            18 Glendale Fla         9:55.00    9:48.88  
  3 Barajas, Edgar            17 Glendale Fla         9:55.00    9:48.92  
  4 Tinajero, Alberto         17 Glendale Fla         9:55.00   10:06.73  
  5 Perez, Brandon            17 Glendale Fla         9:55.00   10:08.51  
  6 Bonifield, Keith          18 Phoenix Bobc        10:38.00   10:29.17  
 
110 Meter Hurdles (39" ) 17-18 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 13.38  7/25/2009   Wayne Davis, 13 Track Eastern               
    AZ Assoc: A 13.78  6/1/1991    Armon Williams, TAA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Saxena, Conall            16 AZ Elite T&F           19.50      17.36   NWI 
  2 Martindell, Darius        17 Do Right Edu           15.80      18.64   NWI 
 
400 Meter Hurdles (36" ) 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 49.77  7/29/2002   Kerron Clement, Missouri City, TX           
    AZ Assoc: A 53.12  7/16/1994   Colin Fuel, JOM                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Saxena, Conall            16 AZ Elite T&F         1:10.00    1:03.60  
  2 Patrick, Sa'id            17 Unattached             54.35    1:03.62  
  3 Martindell, Darius        17 Do Right Edu                    1:03.84  
 
2000 Meter Steeplechase (36") 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 5:53.71  7/29/1983   Orla Kastberg, Grantville, NY             
    AZ Assoc: A 6:09.70  6/20/1984   Darrel Maxey, UNA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barajas, Edgar            17 Glendale Fla         6:50.00    7:09.55  
  2 Tinajero, Alberto         17 Glendale Fla         7:20.00    7:12.83  
  3 Lanley, Ryan              18 Glendale Fla         6:40.00    7:14.39  
  4 Flores, Victor            18 Glendale Fla         7:20.00    7:19.39  
  5 Smith, Nate               17 Arizona Chee                    7:45.85  
  6 Daer, Alex                17 Unattached                      8:19.48  
 
4x400 Meter Relay 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:06.22  7/29/2007   16 33 So Cal Running Cougars, 16 33 SCRC  
                         R Wyatt, J Hughes, N Gutteriez, J Anderson        
    AZ Assoc: A 3:19.15  6/16/2006   Arizona Heat                              
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Glendale Flash  'B'                                          3:51.42  
     1) Tinajero, Alberto 17            2) Guillen, Cristian 16           
     3) Lanley, Ryan 18                 4) Flores, Victor 18              
  2 Glendale Flash  'A'                                          3:54.95  
     1) Perez, Brandon 17               2) Munoz, Claudio 17              
     3) Barajas, Edgar 17               4) Morrissey, Mark 18             
 
4x800 Meter Relay 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 7:35.27  8/2/1981    East Coast Classics, Lincoln, NE          
    AZ Assoc: A 8:12.5h  6/18/1989   Phoenix Bobcats                           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Glendale Flash  'A'                                          8:55.80  
     1) Perez, Brandon 17               2) Guillen, Cristian 16           
     3) Barajas, Edgar 17               4) Flores, Victor 18              
 
High Jump 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2.28m  7/9/1983    Dothel Edwards, Seattle, WA                 
    AZ Assoc: A 2.10m  6/1/1991    Teddy Williams, TAA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Toney, Jymil              18 AZ Elite T&F           2.05m      1.95m  
  2 Wright, Sean              16 Unattached             1.96m      1.85m  
  3 McSwain, Quitalig         17 Huron Athlet           1.65m      1.75m  
 
Long Jump 17-18 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 7.60m  7/25/1991   Sheddric Fields, Dallas, TX                 
    AZ Assoc: A 7.26m  7/13/2008   William Clay, Do Right Edu                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Rayford, Cameron          17 AZ Elite T&F                      6.60m   NWI 
  2 Hartshorn West, Steven    18 AZ Elite T&F                      6.57m   NWI 
  3 Parker, Marcus            18 NX Level Tra                      6.46m   NWI 
  4 Toney, Jymil              18 AZ Elite T&F           6.68m      6.17m   NWI 
  5 Corral, Robert            17 Accelerate T                      5.62m   NWI 
 
Triple Jump 17-18 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 16.72m  7/29/2004   Kenneth Hall, Baker , LA                   
    AZ Assoc: A 15.86m  7/13/2008   William Clay, Do Right Edu                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Hartshorn West, Steven    18 AZ Elite T&F                     13.43m   NWI 
  2 Rayford, Cameron          17 AZ Elite T&F                     12.45m   NWI 
 
Shot Put 12 lb. 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 20.43m  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ                
    AZ Assoc: A 18.32m  6/1/1991    Korey Johnson, TAA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hickel, Torrey            18 AZ Elite T&F          17.45m     16.18m  
  2 Coleman, Sebastain        17 Arizona Flam          10.62m     14.06m  
  3 Thompson, Jacob           17 Unattached            14.10m     13.61m  
  4 Slate, Jacob              17 Arizona Chee          12.12m     13.59m  
  5 Shaver, Ryan              17 Phoenix Bobc          11.39m     12.86m  
  6 Adinugraha, Rilvan        18 Elite StriDe                      8.72m  
 
Discus Throw 1.6kg 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 63.02m  1979        Clint Johnson, Overland Park, KS           
    AZ Assoc: A 57.82m  6/6/1987    Dwight Johnson, JOM                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hickel, Torrey            18 AZ Elite T&F                     49.49m  
  2 Coleman, Sebastain        17 Arizona Flam          50.29m     43.94m  
  3 Shaver, Ryan              17 Phoenix Bobc          49.02m     43.18m  
  4 Fitzgerald, Timothy       17 Unattached            40.64m     39.64m  
  5 Slate, Jacob              17 Arizona Chee          44.55m     38.24m  
  6 Widney, Riley             17 Unattached                       36.85m  
  7 Zoltz, Tallon             17 Unattached            30.56m     28.78m  
  8 Adinugraha, Rilvan        18 Elite StriDe                     15.05m  
 
Hammer Throw 12# 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 79.24m  6/28/2008   Connor McCullough, Unattached, CA          
    AZ Assoc: A 62.56m  5/31/2015   Joshua Hernandez, Unattached               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Slate, Jacob              17 Arizona Chee                     57.67m  
  2 Hickel, Torrey            18 AZ Elite T&F                     50.34m  
  3 Coleman, Sebastain        17 Arizona Flam          28.26m     43.82m  
  4 Widney, Riley             17 Unattached                       40.14m  
 -- Hernandez, Joshua         18 Unattached            64.08m    X67.91m  
 
Javelin Throw 800g 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 66.94m  7/26/1994   Patrick Ramsey, Simsboro, LA               
    AZ Assoc: A 64.68m  5/19/2012   Travis Colby, 1048 Tucson                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shaver, Ryan              17 Phoenix Bobc          57.05m     58.00m  
 
100 Meter Dash Masters Men
==============================================================================
30-34 AZ Ass: A 12.81  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 McSwain, James            32 Unattached             10.74    A 11.30q  NWI 
  2 Locke, Enian              31 AZ Elite T&F                    A 12.08q  NWI 
 
100 Meter Dash Masters Men
==============================================================================
30-34 AZ Ass: A 12.81  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 McSwain, James            32 Unattached             11.30      11.30A  NWI 
  2 Locke, Enian              31 AZ Elite T&F           12.08      12.08A  NWI 
 
100 Meter Dash Masters Men
==============================================================================
35-39 AZ Ass: A 12.81  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Nelson, Corey             38 Unattached             11.13    A 11.36q  NWI 
 
100 Meter Dash Masters Men
=================================================================================
35-39 AZ Ass: A 12.81  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Nelson, Corey             38 Unattached             11.36      11.36A  NWI  1 
 
100 Meter Dash Masters Men
==============================================================================
40-44 AZ Ass: A 12.81  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Douglass, Steven          43 World Class                       13.81q  NWI 
 
100 Meter Dash Masters Men
=================================================================================
40-44 AZ Ass: A 12.81  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Douglass, Steven          43 World Class            13.81      13.81   NWI  1 
 
100 Meter Dash Masters Men
=================================================================================
50-54 AZ Ass: A 12.81  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Muhammad, Courtney Amun   53 Unattached             12.64    A 12.46q  NWI  2 
  2 Arce, Fernando            52 Unattached             12.30      12.98q  NWI  2 
  3 Reinhardt, Doug           50 Unattached                        13.39q  NWI  2 
 
100 Meter Dash Masters Men
=================================================================================
50-54 AZ Ass: A 12.81  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Muhammad, Courtney Amun   53 Unattached             12.46      12.46A  NWI  1 
  2 Arce, Fernando            52 Unattached             12.98      12.98   NWI  1 
  3 Reinhardt, Doug           50 Unattached             13.39      13.39   NWI  1 
 
100 Meter Dash Masters Men
=================================================================================
60-64 AZ Ass: A 12.81  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Hancock, Stuart           63 Unattached                        14.75q  NWI  2 
 
100 Meter Dash Masters Men
=================================================================================
60-64 AZ Ass: A 12.81  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Hancock, Stuart           63 Unattached             14.75      14.75   NWI  1 
 
200 Meter Dash Masters Men
==============================================================================
19-29 AZ Ass: A 25.71  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Alexander, Austin         19 Adrenaline T                    A 23.94q  NWI 
 
200 Meter Dash Masters Men
==============================================================================
19-29 AZ Ass: A 25.71  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Alexander, Austin         19 Adrenaline T           23.94      23.94A  NWI 
 
200 Meter Dash Masters Men
==============================================================================
35-39 AZ Ass: A 25.71  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Nelson, Corey             38 Unattached             22.40    A 23.10q  NWI 
 
200 Meter Dash Masters Men
=================================================================================
35-39 AZ Ass: A 25.71  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Nelson, Corey             38 Unattached             23.10      23.10A  NWI  1 
 
200 Meter Dash Masters Men
=================================================================================
40-44 AZ Ass: A 25.71  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Robbins, Josh             40 Arizona Flam           24.01    A 24.77q  NWI  2 
 
200 Meter Dash Masters Men
=================================================================================
40-44 AZ Ass: A 25.71  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Robbins, Josh             40 Arizona Flam           24.77      24.77A  NWI  1 
 
200 Meter Dash Masters Men
=================================================================================
45-49 AZ Ass: A 25.71  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Bramwell, Eric            45 Arizona Flam           26.00    A 25.68q  NWI  2 
 
200 Meter Dash Masters Men
=================================================================================
45-49 AZ Ass: A 25.71  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Bramwell, Eric            45 Arizona Flam           25.68      25.68A  NWI  1 
 
200 Meter Dash Masters Men
=================================================================================
50-54 AZ Ass: A 25.71  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Muhammad, Courtney Amun   53 Unattached             25.54    A 25.34q  NWI  2 
 
200 Meter Dash Masters Men
=================================================================================
50-54 AZ Ass: A 25.71  5/30/2015   Boe Garry, Unattached                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Muhammad, Courtney Amun   53 Unattached             25.34      25.34A  NWI  1 
 
400 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
19-29 AZ Ass: A 1:31.98  5/30/2015   Dave Doerrer, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Alexander, Austin         19 Adrenaline T                    A 54.26q 
 
400 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
19-29 AZ Ass: A 1:31.98  5/30/2015   Dave Doerrer, Unattached                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Alexander, Austin         19 Adrenaline T           54.26      54.26A 
 
400 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
45-49 AZ Ass: A 1:31.98  5/30/2015   Dave Doerrer, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Clegg, Louis              47 Phoenix Flye         1:05.00  A 1:11.09q 
 
400 Meter Dash Masters Men
============================================================================
45-49 AZ Ass: A 1:31.98  5/30/2015   Dave Doerrer, Unattached                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Clegg, Louis              47 Phoenix Flye         1:11.09    1:11.09A  1 
 
800 Meter Run Masters Men
=========================================================================
40-44 AZ Ass: A 2:32.40  5/31/2015   Robert Ellis, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Colbert, Robert           40 Unattached                      2:57.24  
 
800 Meter Run Masters Men
=========================================================================
45-49 AZ Ass: A 2:32.40  5/31/2015   Robert Ellis, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Allison, David            46 Phoenix Flye         2:06.75    2:05.19A 
 
1500 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Santoro, Clint            41 Unattached                      4:56.22  
 
1500 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Allison, David            46 Phoenix Flye         4:20.98    4:24.86  
 
1500 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Howk, Neil                63 Unattached           5:30.00    5:23.07  
 
5000 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bia, Terry                41 Unattached                     19:40.23  
 
5000 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daer, Jeff                49 Unattached                     19:57.86  
 
5000 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, David            54 Unattached                     22:09.94  
 
110 Meter Hurdles 42"<30<=39" Masters Men
==============================================================================
35-39 AZ Ass: A 16.57  5/30/2015   Jackson Hintonnton, Edmonton Interna        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Vasquez, Jayson           39 Arizona Flam           15.78      18.12   NWI 
 
110 Meter Hurdles 42"<30<=39" Masters Men
==============================================================================
45-49 AZ Ass: A 16.57  5/30/2015   Jackson Hintonnton, Edmonton Interna        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 aftcKhoo, Roland          53 Adrenaline T           15.50      15.88A  NWI 
  2 Smith, James              50 Arizona Flam           15.80      17.89   NWI 
 
400 Meter Hurdles 36",<40<=33" Masters Men
=========================================================================
19-29 AZ Ass: A 1:01.94  5/30/2015   james smith sr, Arizona Flam              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alexander, Austin         19 Adrenaline T                      58.96A 
 
400 Meter Hurdles 36",<40<=33" Masters Men
=========================================================================
35-39 AZ Ass: A 1:01.94  5/30/2015   james smith sr, Arizona Flam              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Vasquez, Jayson           39 Arizona Flam           58.20    1:02.46  
 
400 Meter Hurdles 36",<40<=33" Masters Men
=========================================================================
50-54 AZ Ass: A 1:01.94  5/30/2015   james smith sr, Arizona Flam              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, James              50 Arizona Flam         1:02.00    1:11.17  
 
2000 Meter Steeplechase (30") Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hancock, Stuart           63 Unattached                      9:17.26  
 
3000 Meter Steeplechase (36") Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, David            54 Unattached          13:00.00   13:54.60  
 
4x100 Meter Relay Masters Men
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona  Flames Track Club  'A'                     43.82      45.34  
 
High Jump Masters Men
=========================================================================
40-44 AZ Ass: A 1.80m  5/30/2015   Chris Babcock, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Douglass, Steven          43 World Class                       1.60m  
 
High Jump Masters Men
=========================================================================
45-49 AZ Ass: A 1.80m  5/30/2015   Chris Babcock, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Babcock, Chris            47 Unattached                        1.65m  
  2 LeVinus, Chuck            49 Phoenix Bobc                      1.40m  
 
High Jump Masters Men
=========================================================================
60-64 AZ Ass: A 1.80m  5/30/2015   Chris Babcock, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Watson, Richard           63 Unattached             1.25m      1.15m  
 
High Jump Masters Men
=========================================================================
65-69 AZ Ass: A 1.80m  5/30/2015   Chris Babcock, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eaton, William            65 Unattached                        1.10m  
 
High Jump Masters Men
=========================================================================
80-84 AZ Ass: A 1.80m  5/30/2015   Chris Babcock, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shipp, Phillip            81 Unattached                        1.20m  
  2 Douglass, Dave            84 Unattached             1.07m      1.06m  
 
Pole Vault Masters Men
=========================================================================
60-64 AZ Ass: A 3.50m  5/31/2015   Art Parry, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hancock, Stuart           63 Unattached                        2.60m  
 
Pole Vault Masters Men
=========================================================================
65-69 AZ Ass: A 3.50m  5/31/2015   Art Parry, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eaton, William            65 Unattached                        2.74m  
 
Pole Vault Masters Men
=========================================================================
70-74 AZ Ass: A 3.50m  5/31/2015   Art Parry, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Parry, Art                70 Unattached             3.35m      3.20m  
  2 connelly, mardon          74 Unattached             2.90m      2.74m  
  3 perkins, bruce            70 Unattached             2.44m      2.14m  
 
Pole Vault Masters Men
=========================================================================
80-84 AZ Ass: A 3.50m  5/31/2015   Art Parry, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shipp, Phillip            81 Unattached                        1.83m  
 
Long Jump Masters Men
==============================================================================
30-34 AZ Ass: A 5.07m  5/30/2015   Roland Khoo, Arizona Flam                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 McSwain, James            32 Unattached             7.01m      7.08mA  NWI 
 
Long Jump Masters Men
==============================================================================
40-44 AZ Ass: A 5.07m  5/30/2015   Roland Khoo, Arizona Flam                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Robbins, Josh             40 Arizona Flam                      5.65mA  NWI 
 
Long Jump Masters Men
==============================================================================
45-49 AZ Ass: A 5.07m  5/30/2015   Roland Khoo, Arizona Flam                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Bramwell, Eric            45 Arizona Flam           6.00m      5.85mA  NWI 
  2 McKee Sr, Gordon          49 Unattached             4.88m      5.38mA  NWI 
 
Long Jump Masters Men
==============================================================================
50-54 AZ Ass: A 5.07m  5/30/2015   Roland Khoo, Arizona Flam                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Reinhardt, Doug           50 Unattached                        5.64mA  NWI 
 
Long Jump Masters Men
==============================================================================
55-59 AZ Ass: A 5.07m  5/30/2015   Roland Khoo, Arizona Flam                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jackson, Danny            58 Unattached                        5.33mA  NWI 
 
Long Jump Masters Men
==============================================================================
80-84 AZ Ass: A 5.07m  5/30/2015   Roland Khoo, Arizona Flam                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Shipp, Phillip            81 Unattached                        3.68m   NWI 
 
Triple Jump Masters Men
==============================================================================
45-49 AZ Ass: A 6.38m  5/31/2015   Novi Milicevic, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Ivie, Anthony             47 Arizona Flam          11.17m     11.28mA  NWI 
  2 McKee Sr, Gordon          49 Unattached            10.67m     10.54mA  NWI 
 
Triple Jump Masters Men
==============================================================================
50-54 AZ Ass: A 6.38m  5/31/2015   Novi Milicevic, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 aftcKhoo, Roland          53 Adrenaline T                     10.89mA  NWI 
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
=========================================================================
45-49 AZ Ass: A 9.97m  5/30/2015   Brian Miller, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LeVinus, Chuck            49 Phoenix Bobc                      8.90m  
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
=========================================================================
50-54 AZ Ass: A 9.97m  5/30/2015   Brian Miller, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Edwards, Timothy          52 Unattached                       13.33mA 
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
=========================================================================
55-59 AZ Ass: A 9.97m  5/30/2015   Brian Miller, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Kranking, Patrick         59 Unattached                         FOUL  
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
=========================================================================
60-64 AZ Ass: A 9.97m  5/30/2015   Brian Miller, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Watson, Richard           63 Unattached            10.90m     10.63mA 
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
=========================================================================
70-74 AZ Ass: A 9.97m  5/30/2015   Brian Miller, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lammers, William          71 Arizona Flam                     12.88mA 
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
=========================================================================
75-79 AZ Ass: A 9.97m  5/30/2015   Brian Miller, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davies, George            75 Unattached                       10.31mA 
 
Shot Put 16#<60<=4K Masters Men
=========================================================================
105+ AZ Asso: A 9.97m  5/30/2015   Brian Miller, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Heberer, Luke             18 Unattached                       11.58mA 
 
Discus Throw 2K,1.5K,1K Masters Men
=========================================================================
50-54 AZ Ass: A 22.90m  5/30/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Edwards, Timothy          52 Unattached                       45.19mA 
 
Discus Throw 2K,1.5K,1K Masters Men
=========================================================================
55-59 AZ Ass: A 22.90m  5/30/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kranking, Patrick         59 Unattached                       34.67mA 
 
Discus Throw 2K,1.5K,1K Masters Men
=========================================================================
60-64 AZ Ass: A 22.90m  5/30/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 lewis, jim                63 Unattached            44.60m     41.24mA 
  2 Watson, Richard           63 Unattached            39.15m     26.80mA 
 
Discus Throw 2K,1.5K,1K Masters Men
=========================================================================
70-74 AZ Ass: A 22.90m  5/30/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lammers, William          71 Arizona Flam          40.42m     37.66mA 
 
Discus Throw 2K,1.5K,1K Masters Men
=========================================================================
75-79 AZ Ass: A 22.90m  5/30/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davies, George            75 Unattached                       32.78mA 
 
Discus Throw 2K,1.5K,1K Masters Men
=========================================================================
80-84 AZ Ass: A 22.90m  5/30/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Douglass, Dave            84 Unattached            21.95m     20.83m  
 
Hammer Throw 16#,6K,5K,4K Masters Men
=========================================================================
19-29 AZ Ass: A 28.81m  5/31/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hamberlin, Josh           22 Unattached                       54.71mA 
  2 Campbell, Clay            20 Unattached                       52.86mA 
  3 Root, Colton              19 Unattached                       42.81mA 
 -- Dunker, Nick              19 Unattached                         FOUL  
 
Hammer Throw 16#,6K,5K,4K Masters Men
=========================================================================
30-34 AZ Ass: A 28.81m  5/31/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Post, Collin              34 Unattached            69.64m     67.98mA 
 
Hammer Throw 16#,6K,5K,4K Masters Men
=========================================================================
60-64 AZ Ass: A 28.81m  5/31/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Watson, Richard           63 Unattached            38.77m     38.33mA 
 
Hammer Throw 16#,6K,5K,4K Masters Men
=========================================================================
80-84 AZ Ass: A 28.81m  5/31/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shipp, Phillip            81 Unattached                       30.54mA 
  2 Douglass, Dave            84 Unattached            28.96m     28.46m  
 
Javelin Throw 800<60<=600 Masters Men
=========================================================================
30-34 AZ Ass: A 22.72m  5/30/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rivers, Michael           32 Unattached                       53.05mA 
 
Javelin Throw 800<60<=600 Masters Men
=========================================================================
45-49 AZ Ass: A 22.72m  5/30/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bramwell, Eric            45 Arizona Flam          30.00m     33.26mA 
 
Javelin Throw 800<60<=600 Masters Men
=========================================================================
60-64 AZ Ass: A 22.72m  5/30/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 lewis, jim                63 Unattached            44.93m     43.98mA 
  2 Watson, Richard           63 Unattached            36.72m     36.31mA 
 
Javelin Throw 800<60<=600 Masters Men
=========================================================================
80-84 AZ Ass: A 22.72m  5/30/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shipp, Phillip            81 Unattached                       35.02mA 
  2 Douglass, Dave            84 Unattached            21.03m     21.05m  
 
Javelin Throw 800<60<=600 Masters Men
=========================================================================
105+ AZ Asso: A 22.72m  5/30/2015   Dave Douglass, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pollard, Blake             7 The Arizona                      29.96mA 
 
3000 Meter Race Walk Masters Men
=========================================================================
65-69 AZ Ass: A 24:46.38  5/30/2015   William Jefferson, Unattached            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jefferson, William        66 Unattached                     24:22.71A