Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/30/2016 05:04 PM
                       2016 Regulation Meet - 4/30/2016                        
                                 9/8 Lanes HS                                  
                                 Millennium HS                                 
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 14.07  3/29/2014   Stacey Onyepunuka, AZ Rising Sun            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Usoro, Mayen                 Do Right Edu           14.80      14.36   NWI  7 
  2 Galera-Young, Imani          Arizona Chee           17.03      16.26   NWI  6 
  3 Bond, Jaida                  The Arizona            16.33      16.41   NWI  7 
  4 Hunter, Camryn               Arizona Chee           16.02      16.54   NWI  7 
  5 Burnett, A'Zariah            Arizona Chee           16.82      16.69   NWI  7 
  6 Bess, Kyrah                  Accelerate T           16.92      16.88   NWI  7 
  7 Noyd, Kianna                 Arizona Flam           17.26      16.98   NWI  6 
  8 Brooks, Noelle               Spartan Spee           16.73      17.13   NWI  7 
  9 Evans, Azure                 Arizona Chee           16.54      17.14   NWI  7 
 10 Cuff, Syah                   Spartan Spee           16.66      17.16   NWI  7 
 11 Haley, Leticia               AZ Titans, L                      17.20   NWI  1 
 12 Morrow, Aliyah               Arizona Chee           16.82      17.25   NWI  7 
 13 Gittens, Jhonea              AZ Burn                18.71      17.29   NWI  4 
 14 Francis, Rachael             Accelerate T           19.46      17.34   NWI  3 
 15 Spence, Karesh               The Arizona            17.05      17.39   NWI  6 
 16 Hampton, Johanna             Phoenix Bobc           16.98      17.40   NWI  6 
 17 Burnett, Amayla              Arizona Chee           17.33      17.53   NWI  6 
 18 Aguano, Kalia                Arizona Chee           17.00      17.71   NWI  6 
 19 Pierre, Krystian             AZ Titans, L           17.94      17.80   NWI  5 
 19 Smith, Kameron               Arizona Flam           17.30      17.80   NWI  6 
 21 Hampton, Serenity            AZ Titans, L           17.91      18.06   NWI  5 
 21 Martin, Aniyah               The Arizona            23.35      18.06   NWI  2 
 23 Harper, Naeemah              Arizona Chee           18.33      18.12   NWI  5 
 24 Ruffin, Marley               The Arizona            19.13      18.17   NWI  4 
 25 Garay, Lexany                The Arizona            18.67      18.22   NWI  4 
 26 Perkins, Kiara               Arizona Flam           18.17      18.32   NWI  5 
 27 Sanders, Sydney              Spartan Spee           17.44      18.44   NWI  6 
 28 Leyva, Solana                Phoenix Flye           18.58      18.57   NWI  4 
 29 Gammage, Olivia              Do Right Edu           17.96      18.63   NWI  5 
 30 Segoviano, Michelle          NX Level Tra                      18.71   NWI  1 
 31 Nervis, Zoe                  Do Right Edu           18.97      18.78   NWI  4 
 32 Mullen, Quinn                Phoenix Bobc           21.23      18.81   NWI  2 
 33 Whiten, Zakiah               Do Right Edu           18.83      18.83   NWI  4 
 34 Smith, Ellexi                Arizona Trac                      18.89   NWI  1 
 34 Mayes, Olivia                Arizona Chee           18.37      18.89   NWI  5 
 36 Elam, Sarae                  Do Right Edu           19.64      18.90   NWI  3 
 37 Huckaby, Maliyah             Arizona Trac           19.93      18.96   NWI  3 
 38 Halsana, Tamara              Arizona Chee           18.57      19.12   NWI  5 
 39 Cryer, Bre'Anne              Arizona Chee           18.66      19.19   NWI  4 
 40 Conway, Kallie               Do Right Edu           22.02      19.30   NWI  2 
 41 Henderson, Anniah            AZ Titans, L           19.73      19.53   NWI  3 
 42 Amina-Harris, Bella          Arizona Trac           17.50      19.56   NWI  5 
 43 Gray, Hadley                 Spartan Spee           18.76      19.97   NWI  4 
 44 Stewart, Casiah              Do Right Edu           24.12      19.98   NWI  2 
 45 Cheatham, Summer             Do Right Edu           23.10      19.99   NWI  2 
 46 Dodson, Jc-lyn               Elite StriDe           19.65      20.01   NWI  3 
 47 Jones, Jade                  Arizona Chee                      20.25   NWI  1 
 48 Kisler, Kayden               Arizona Chee           25.71      20.49   NWI  2 
 49 Spencer, Raven               AZ Elite T&F           22.48      20.52   NWI  2 
 50 Gammage, Suryana             Do Right Edu           21.59      21.11   NWI  2 
 51 Donick, Mary                 Spartan Spee           20.95      21.34   NWI  3 
 52 Felix, Alaya                 Arizona Chee                      21.39   NWI  1 
 53 Donick, Kathryn              Spartan Spee           20.94      21.43   NWI  3 
 54 James, Azaria                Do Right Edu           21.05      24.30   NWI  2 
 55 Crawley, Messiah             AZ Burn                18.63      25.32   NWI  4 
 56 McQuinn, Shannon             AZ Elite T&F                      28.60   NWI  1 
 57 Smith, Jiavoni               AZ Elite T&F           48.37      32.08   NWI  1 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 29.88  4/6/2014    Stacey Onyepunuka, AZ Rising Sun            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Usoro, Mayen                 Do Right Edu           29.78      32.16   NWI  7 
  2 Davis, Jaiya                 Arizona Trac           44.77      33.93   NWI  3 
  3 Galera-Young, Imani          Arizona Chee           36.16      34.20   NWI  7 
  4 Amina-Harris, Bella          Arizona Trac           37.85      34.56   NWI  6 
  5 Hunter, Camryn               Arizona Chee           29.01      35.42   NWI  7 
  6 Henderson, Devyn             Do Right Edu           33.97      35.47   NWI  7 
  7 Bond, Jaida                  The Arizona            34.40      35.68   NWI  7 
  8 Morrow, Aliyah               Arizona Chee           36.80      36.09   NWI  6 
  9 Burnett, A'Zariah            Arizona Chee           35.64      36.95   NWI  7 
 10 Spence, Karesh               The Arizona            35.25      36.99   NWI  7 
 11 Colosimo, Shay               Do Right Edu           37.13      37.17   NWI  6 
 12 Evans, Azure                 Arizona Chee           37.55      37.24   NWI  6 
 13 Bryant, Jordan               Arizona Chee           38.61      37.25   NWI  5 
 14 Aguano, Kalia                Arizona Chee           38.43      37.83   NWI  5 
 15 Noyd, Kianna                 Arizona Flam           35.88      38.10   NWI  7 
 16 Lynch, Makayla               Arizona Chee           39.20      38.37   NWI  5 
 17 Haley, Leticia               AZ Titans, L           38.09      38.54   NWI  6 
 18 Cheatham, Summer             Do Right Edu           50.70      38.69   NWI  2 
 19 Halsana, Tamara              Arizona Chee           46.95      38.78   NWI  2 
 20 Pierre, Krystian             AZ Titans, L           38.22      38.89   NWI  5 
 21 Burnett, Amayla              Arizona Chee           37.98      39.14   NWI  6 
 22 Nervis, Derynn               Do Right Edu           38.05      39.19   NWI  6 
 23 Whiten, Zakiah               Do Right Edu           39.61      39.41   NWI  4 
 24 Gittens, Jhonea              AZ Burn                40.29      39.60   NWI  4 
 25 Smith, Ellexi                Arizona Trac                      40.20   NWI  1 
 26 Francis, Rachael             Accelerate T           46.11      40.43   NWI  2 
 27 Ruffin, Marley               The Arizona            40.40      40.47   NWI  4 
 28 Perkins, Kiara               Arizona Flam           39.21      40.86   NWI  5 
 29 Conway, Kallie               Do Right Edu           56.34      40.94   NWI  3 
 30 Mullen, Quinn                Phoenix Bobc                      40.95   NWI  1 
 31 Smith, Kameron               Arizona Flam           37.91      41.19   NWI  6 
 32 Garay, Lexany                The Arizona            39.26      41.55   NWI  5 
 33 Segoviano, Michelle          NX Level Tra                      41.66   NWI  1 
 34 Sanders, Sydney              Spartan Spee           40.34      41.95   NWI  5 
 35 Hampton, Johanna             Phoenix Bobc           41.29      42.02   NWI  3 
 36 Cryer, Bre'Anne              Arizona Chee           39.41      42.34   NWI  4 
 37 Nervis, Zoe                  Do Right Edu           40.58      42.59   NWI  4 
 38 Huckaby, Maliyah             Arizona Trac           45.00      42.92   NWI  3 
 39 Hampton, Serenity            AZ Titans, L           40.13      43.20   NWI  4 
 40 Jones, Jade                  Arizona Chee                      43.64   NWI  1 
 41 Dodson, Jc-lyn               Elite StriDe           45.32      44.27   NWI  3 
 42 Henderson, Anniah            AZ Titans, L           43.75      44.62   NWI  3 
 43 Stewart, Casiah              Do Right Edu           53.11      44.86   NWI  2 
 44 Donick, Mary                 Spartan Spee           44.34      45.50   NWI  3 
 44 Elam, Sarae                  Do Right Edu           40.60      45.50   NWI  3 
 46 Gray, Hadley                 Spartan Spee           45.84      46.48   NWI  2 
 47 Felix, Alaya                 Arizona Chee                      47.62   NWI  1 
 48 Donick, Kathryn              Spartan Spee           48.73      48.69   NWI  2 
 49 Seabaugh, Teagan             Spartan Spee           47.46      49.96   NWI  2 
 50 Crawley, Messiah             AZ Burn                56.40      57.31   NWI  1 
 51 McQuinn, Shannon             AZ Elite T&F                    1:04.80   NWI  2 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
============================================================================
    AZ Assoc: A 1:10.59  6/17/2012   Jhaidah Johnson, Do Right Edu             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Usoro, Mayen                 Do Right Edu         1:11.79    1:12.06   4 
  2 Martin, Aniyah               The Arizona          1:21.44    1:17.50   4 
  3 Spence, Karesh               The Arizona          1:22.71    1:19.49   4 
  4 Henderson, Devyn             Do Right Edu         1:20.70    1:19.82   4 
  5 Davis, Jaiya                 Arizona Trac         1:37.00    1:19.98   3 
  6 Bess, Kyrah                  Accelerate T         1:25.00    1:20.90   3 
  7 Bond, Jaida                  The Arizona          1:19.71    1:20.99   4 
  8 Colosimo, Shay               Do Right Edu         1:22.67    1:21.62   4 
  9 Robinson, Jerzy              Do Right Edu         1:23.52    1:22.17   4 
 10 Bryant, Jordan               Arizona Chee         1:22.92    1:22.19   4 
 11 Burnett, A'Zariah            Arizona Chee         1:28.00    1:22.28   3 
 12 Lynch, Makayla               Arizona Chee                    1:26.01   2 
 13 Whiten, Zakiah               Do Right Edu         1:32.86    1:29.81   3 
 14 Smith, Kameron               Arizona Flam         1:37.26    1:32.19   2 
 15 Gittens, Jhonea              AZ Burn              1:35.77    1:33.10   3 
 16 Pierre, Krystian             AZ Titans, L         1:34.89    1:33.12   3 
 17 Baldwin, Taryn               AZ Titans, L         1:35.35    1:33.26   3 
 18 Garay, Lexany                The Arizona          1:29.31    1:33.41   3 
 19 Dodson, Jc-lyn               Elite StriDe         1:45.20    1:36.55   1 
 20 Henderson, Anniah            AZ Titans, L         1:41.05    1:40.20   2 
 21 Spencer, Raven               AZ Elite T&F         1:40.58    1:42.00   2 
 22 Hampton, Serenity            AZ Titans, L         1:51.99    1:45.25   1 
 23 Seabaugh, Teagan             Spartan Spee         1:47.65    1:46.26   1 
 24 Crawley, Messiah             AZ Burn              2:00.00    2:10.17   1 
 
800 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 2:55.07  6/17/2012   Amara Hawkins-Quiones, AZ Goldrush        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Martin, Aniyah               The Arizona          3:00.21    2:53.64A 
  2 Baldwin, Taryn               AZ Titans, L         3:25.44    3:21.21  
  3 Lopez, Andrea                ArizonAthlet         3:31.37    3:35.63  
 
1500 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 5:52.32  4/19/2015   Citlaly Leal, Coldwater Exp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Baldwin, Taryn               AZ Titans, L         7:10.85    7:04.63  
  2 Lopez, Andrea                ArizonAthlet         7:10.42    7:25.69  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 1:00.18  6/14/2014   Do Right Educational Sports Pr, Do Right E
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                             1:07.23  
     1) Nervis, Derynn                  2) Henderson, Devyn               
     3) Robinson, Jerzy                 4) Colosimo, Shay                 
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                             1:08.74  
     1) Morrow, Aliyah                  2) Burnett, Amayla                
     3) Galera-Young, Imani             4) Aguano, Kalia                  
  3 Spartan Speedsters  'A'                                      1:10.27  
     1) Gray, Hadley                    2) Brooks, Noelle                 
     3) Cuff, Syah                      4) Sanders, Sydney                
  4 Arizona Cheetahs Track Club  'C'                             1:13.02  
     1) Bryant, Jordan                  2) Lynch, Makayla                 
     3) Harper, Naeemah                 4) Halsana, Tamara                
  5 Arizona Cheetahs Track Club  'D'                             1:19.68  
     1) Cryer, Bre'Anne                 2) Kisler, Kayden                 
     3) Mayes, Olivia                   4) Lamb Wilson, Serenity          
 
Long Jump 8 & Under Division Girls
========================================================================================
    AZ Assoc: A 3.72m  5/31/2015   Jada Suggs, AZ Titans                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Bess, Kyrah                  Accelerate T           3.17m      3.23m   NWI  10-07.25 
  2 Cuff, Syah                   Spartan Spee           3.21m      3.18m   NWI  10-05.25 
  3 Haley, Leticia               AZ Titans, L                      2.98m   NWI   9-09.50 
  4 Evans, Azure                 Arizona Chee           2.97m      2.69m   NWI   8-10.00 
  5 Francis, Rachael             Accelerate T           2.20m      2.62m   NWI   8-07.25 
  6 Perkins, Kiara               Arizona Flam           2.27m      2.39m   NWI   7-10.25 
  7 Donick, Mary                 Spartan Spee           2.22m      2.33m   NWI   7-07.75 
  8 Hampton, Johanna             Phoenix Bobc           2.89m      2.24m   NWI   7-04.25 
  9 Conway, Kallie               Do Right Edu           1.22m      2.21m   NWI   7-03.00 
 10 Rodriguez, Jewlyssa          Flight Club            2.56m      2.07m   NWI   6-09.50 
 11 Segoviano, Michelle          NX Level Tra                      2.06m   NWI   6-09.25 
 12 Elam, Sarae                  Do Right Edu           1.52m      2.05m   NWI   6-08.75 
 13 Gammage, Olivia              Do Right Edu           1.52m      2.03m   NWI   6-08.00 
 14 Donick, Kathryn              Spartan Spee           1.91m      1.99m   NWI   6-06.50 
 15 Mayes, Olivia                Arizona Chee           2.32m      1.94m   NWI   6-04.50 
 16 Cheatham, Summer             Do Right Edu           0.91m      1.91m   NWI   6-03.25 
 17 Graves, Nyjah                Flight Club            2.30m      1.83m   NWI   6-00.00 
 18 Jones, Jade                  Arizona Chee                      1.71m   NWI   5-07.50 
 19 Nervis, Zoe                  Do Right Edu           2.74m      1.66m   NWI   5-05.50 
 20 Kisler, Kayden               Arizona Chee           1.24m      1.53m   NWI   5-00.25 
 21 Nervis, Derynn               Do Right Edu           1.83m      1.46m   NWI   4-09.50 
 -- Harper, Naeemah              Arizona Chee           2.90m       FOUL                 
 
Shot Put 8 & Under Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 5.94m  4/19/2015   Coco Velasquez, AZ Flames                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Robinson, Jerzy              Do Right Edu           6.75m      5.97mA  19-07.00 
  2 Rodriguez, Jewlyssa          Flight Club            5.49m      5.42m   17-09.50 
  3 Graves, Nyjah                Flight Club            3.40m      3.83m   12-06.75 
  4 James, Azaria                Do Right Edu           3.45m      3.45m   11-04.00 
  5 Carter, Aliyah               Arizona Trac                      3.22m   10-06.75 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 17.21m  6/17/2012   Densy Williams, Do Right Edu               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Noyd, Kianna                 Arizona Flam           9.95m     10.57m      34-08 
  2 Mullen, Quinn                Phoenix Bobc                      9.25m      30-04 
  3 Rodriguez, Jewlyssa          Flight Club           10.00m      8.67m      28-05 
  4 Graves, Nyjah                Flight Club            7.69m      8.55m      28-01 
  5 Hunter, Camryn               Arizona Chee                      8.50m      27-11 
  6 Gammage, Suryana             Do Right Edu           7.56m      5.66m      18-07 
  7 Carter, Aliyah               Arizona Trac           5.96m      5.30m      17-05 
  8 Seabaugh, Teagan             Spartan Spee          10.98m      4.91m      16-01 
  9 James, Azaria                Do Right Edu           5.08m      4.73m      15-06 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
     JO Meet: J 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    AZ Assoc: A 13.57  6/12/1999   Terra Evans, AZ Cheetahs                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona            13.43      13.59   NWI  7 
  2 McDonnell, Jaylah            Arizona Chee           14.04      14.56   NWI  7 
  3 Henderson, Taliyah           AZ Titans, L           14.45      14.73   NWI  7 
  4 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu           14.40      14.78   NWI  7 
  5 Gipson, Shakeena             Do Right Edu           14.50      14.80   NWI  7 
  6 Kisler, Kya                  Arizona Chee           14.52      15.07   NWI  7 
  7 Young, Nia                   Spartan Spee           15.27      15.14   NWI  6 
  8 Thompson, Samara             Huron Athlet           15.29      15.43   NWI  6 
  9 Cuff, Mariah                 Spartan Spee           15.89      15.47   NWI  5 
 10 Stallworth, Journe           NX Level Tra           15.27      15.49   NWI  6 
 11 Reed, Maya                   Phoenix Bobc           14.49      15.52   NWI  7 
 12 Patterson, Madison           Accelerate T           15.34      15.74   NWI  6 
 13 Brooks, Taylor               Accelerate T                      15.80   NWI  2 
 14 Alvillar, Eva                AZ Elite T&F           18.90      15.87   NWI  2 
 14 White, Tatiyanna             Arizona Flam           15.15      15.87   NWI  7 
 16 Dobson, Ava                  Accelerate T           16.00      15.96   NWI  5 
 17 Pleasant, Shakena            Do Right Edu           15.20      15.98   NWI  7 
 17 Bell, Niah                   Arizona Trac           16.99      15.98   NWI  4 
 19 Kennard, SaRae               Unattached             15.89      15.99   NWI  5  15.98.25
 20 McCullom, Aaliyah            Unattached             16.20      15.99   NWI  5  15.98.63
 21 Agramon, Sophia              Arizona Chee           16.92      16.03   NWI  4 
 22 Maxwell, Denasia             AZ Titans, L           15.83      16.05   NWI  6 
 23 Brown, Isys                  AZ Titans, L           15.65      16.16   NWI  6 
 24 Adkinson, Taszia             The Arizona            15.80      16.25   NWI  6 
 25 Case, Nevaeh                 Do Right Edu           15.90      16.32   NWI  5 
 26 Reed, Kianna                 Arizona Flam           18.55      16.38   NWI  3 
 27 Kennedy, I'Jaunaye           Elite StriDe           17.21      16.43   NWI  3 
 28 Stapleton, Koree             Arizona Chee           15.90      16.45   NWI  5 
 29 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe           16.81      16.47   NWI  4 
 29 Harris, Nalaejah             Do Right Edu           15.90      16.47   NWI  5 
 31 King, Jayden                 AZ Burn                16.93      16.52   NWI  4 
 32 Brown, A'Mee                 AZ Titans, L           17.18      16.72   NWI  3 
 33 Smith, Emya                  Arizona Trac                      16.87   NWI  1 
 34 Kuhn, Molly                  Spartan Spee           16.98      16.89   NWI  4 
 35 Vazquez, Jasmine             Arizona Flam           16.68      16.90   NWI  4 
 36 Whitfield, Hope              AZ Burn                17.31      17.40   NWI  3 
 37 Wiley, Aneesa                Do Right Edu           15.67      17.45   NWI  6 
 38 Madison, Jordan              Arizona Chee                      17.90   NWI  1 
 39 Gammage, Maleah              Do Right Edu           19.68      18.06   NWI  2 
 40 Payne, Trinity               Unattached                        18.13   NWI  1 
 41 Mullen, Cailin               Phoenix Bobc           18.19      18.15   NWI  3 
 42 Rosemond, Samiya             Spartan Spee           18.47      18.19   NWI  3 
 43 Harrison, Elise              Unattached                        18.47   NWI  1 
 44 Johns, Amysia                Do Right Edu                      18.62   NWI  1 
 45 Sanchez, Amaya Mebrat        Arizona Chee           17.81      18.78   NWI  3 
 46 Pickering, Savannah          Unattached             18.68      18.81   NWI  3 
 47 Medina, Sandra               Spartan Spee           19.77      20.00   NWI  2 
 48 bee, anneliese               Vail Vipers                       20.37   NWI  1 
 49 Turner, Jayla                Do Right Edu           21.05      20.83   NWI  2 
 50 Lawry, Taylor                Spartan Spee           20.62      20.93   NWI  2 
 51 Alcorn, Allaira              Aag Sports A           20.00      21.06   NWI  2 
 52 Gould, Alyssa                Aag Sports A           22.00      21.40   NWI  2 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
     JO Meet: J 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
    AZ Assoc: A 27.89  2/27/2016   Stacey Onyepunuka, The Arizona              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona            27.78      27.68A  NWI  8 
  2 Johnson, Jordyn              Do Right Edu           29.64      29.83   NWI  8 
  3 Henderson, Taliyah           AZ Titans, L           29.45      29.87   NWI  8 
  4 Gipson, Shakeena             Do Right Edu           29.50      29.92   NWI  8 
  5 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu           29.55      30.64   NWI  8 
  6 Quarles, Anaya               Arizona Chee           32.39      30.69   NWI  6 
  7 McDonnell, Jaylah            Arizona Chee           29.67      30.90   NWI  8 
  8 Aguano, Bryn                 Arizona Chee           31.43      31.09   NWI  7 
  9 Pleasant, Shakena            Do Right Edu           32.00      31.14   NWI  7 
 10 Cade, Sniyah                 Arizona Chee           31.35      31.67   NWI  7 
 11 Young, Nia                   Spartan Spee           33.18      32.85   NWI  6 
 12 Brooks, Taylor               Accelerate T                      32.90   NWI  1 
 13 Stapleton, Koree             Arizona Chee           33.86      32.92   NWI  5 
 14 Kennedy, I'Jaunaye           Elite StriDe           32.23      32.98   NWI  6 
 15 Reed, Maya                   Phoenix Bobc           31.67      33.04   NWI  7 
 16 Whiten, Uriyah               Do Right Edu           31.00      33.15   NWI  7 
 17 Dobson, Ava                  Accelerate T           33.00      33.26   NWI  6 
 18 Adkinson, Taszia             The Arizona            32.94      33.27   NWI  6 
 19 Maxwell, Denasia             AZ Titans, L           33.08      33.34   NWI  6 
 20 Bal, Stevie                  Do Right Edu           31.50      33.60   NWI  7 
 21 Kennard, SaRae               Unattached             33.23      33.75   NWI  5 
 22 White, Tatiyanna             Arizona Flam           31.00      33.92   NWI  7 
 23 Alvillar, Eva                AZ Elite T&F           39.93      33.99   NWI  3 
 24 Agramon, Sophia              Arizona Chee           40.45      34.14   NWI  3 
 25 Bell, Niah                   Arizona Trac           34.61      34.36   NWI  4 
 26 Wiley, Aneesa                Do Right Edu           35.95      34.45   NWI  4 
 27 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe           33.45      34.70   NWI  5 
 28 Francis, Lillian             Accelerate T           39.30      34.79   NWI  3 
 29 Brown, Tamia                 Spartan Spee           34.38      34.95   NWI  5 
 30 Brown, Isys                  AZ Titans, L           31.47      34.99   NWI  7 
 31 Ortiz, Alexis                Arizona Chee           35.99      35.11   NWI  4 
 32 McCullom, Aaliyah            Unattached             34.45      35.16   NWI  5 
 33 King, Jayden                 AZ Burn                35.32      35.31   NWI  4 
 34 Harris, Nalaejah             Do Right Edu           34.00      35.49   NWI  5 
 35 Case, Nevaeh                 Do Right Edu           33.00      35.77   NWI  6 
 36 Harrison, Eva                Unattached                        36.19   NWI  1 
 37 Smith, Emya                  Arizona Trac                      36.28   NWI  1 
 38 Coll, Kaylee                 Arizona Chee                      36.35   NWI  2 
 39 Rayford, Keira               Do Right Edu           38.15      36.92   NWI  3 
 40 Brown, A'Mee                 AZ Titans, L           36.37      37.48   NWI  4 
 41 Flowers, Jaila               Arizona Trac           28.83      37.52   NWI  8 
 42 Bolender, Virginia           Huron Athlet           37.90      39.31   NWI  4 
 43 Rosemond, Samiya             Spartan Spee           40.85      39.52   NWI  3 
 44 Harrison, Elise              Unattached                        41.16   NWI  1 
 45 Johns, Amysia                Do Right Edu                      41.21   NWI  1 
 46 Sanchez, Amaya Mebrat        Arizona Chee           41.56      42.26   NWI  3 
 47 Medina, Sandra               Spartan Spee           41.66      42.69   NWI  3 
 48 Lawry, Taylor                Spartan Spee           45.22      48.46   NWI  2 
 49 Gould, Alyssa                Aag Sports A           48.51      49.16   NWI  2 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
     JO Meet: J   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
    AZ Assoc: A 1:03.26  6/17/2012   Jayde Charlton, Do Right Edu              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona          1:04.76    1:03.16A  5 
  2 Quarles, Anaya               Arizona Chee         1:12.48    1:08.39   5 
  3 Johnson, Jordyn              Do Right Edu         1:13.00    1:09.23   5 
  4 Gipson, Shakeena             Do Right Edu         1:12.00    1:10.76   5 
  5 LeBlond, Landen              The Arizona          1:11.62    1:11.25   5 
  6 Aguano, Bryn                 Arizona Chee         1:14.93    1:11.55   4 
  7 Rafferty, Rylee              Spartan Spee         1:15.13    1:12.29   4 
  8 Adkinson, Taszia             The Arizona          1:15.34    1:12.43   4 
  9 Maxwell, Denasia             AZ Titans, L         1:16.86    1:13.50   4 
 10 Pleasant, Shakena            Do Right Edu         1:13.00    1:14.04   5 
 11 Kennedy, I'Jaunaye           Elite StriDe         1:15.56    1:14.34   4 
 12 Stallworth, Journe           NX Level Tra         1:15.27    1:14.37   4 
 13 Bal, Stevie                  Do Right Edu         1:12.00    1:14.52   5 
 14 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu         1:14.00    1:14.56   4 
 15 Bell, Niah                   Arizona Trac         1:18.00    1:15.35   3 
 16 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe         1:17.32    1:16.60   3 
 17 Callison, Chloe              AZ Track Aca         1:25.41    1:16.92   2 
 18 Whitfield, Hope              AZ Burn              1:22.57    1:18.34   3 
 19 McCullom, Aaliyah            Unattached           1:20.12    1:18.55   3 
 20 Black, Kayln                 AZ Track Aca         1:23.55    1:19.28   3 
 21 Case, Nevaeh                 Do Right Edu         1:25.00    1:20.55   2 
 22 Brown, Isys                  AZ Titans, L         1:19.94    1:21.47   3 
 23 King, Jayden                 AZ Burn              1:21.05    1:21.64   3 
 24 Harrison, Eva                Unattached                      1:22.12   1 
 25 Vazquez, Jasmine             Arizona Flam         1:20.41    1:22.67   3 
 26 Brown, A'Mee                 AZ Titans, L         1:38.37    1:24.73   2 
 27 Gammage, Maleah              Do Right Edu         1:39.59    1:25.51   2 
 28 Harris, Nalaejah             Do Right Edu         1:25.00    1:26.33   2 
 29 Rayford, Keira               Do Right Edu                    1:28.74   1 
 30 Pickering, Savannah          Unattached                      1:29.53   1 
 31 Johns, Amysia                Do Right Edu                    1:29.66   1 
 32 Medina, Sandra               Spartan Spee                    1:31.60   1 
 33 Poolaw, Liliana              Distance Uni         1:25.48    1:34.59   2 
 34 Lawry, Taylor                Spartan Spee         1:50.30    1:50.51   2 
 
800 Meter Run 9-10 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 2:22.78  7/4/2009    Daesha Rogers, Miami-Dade P               
     JO Meet: J 2:23.16  8/1/2009    Daesha Rogers, 14 Miami Dade TC           
    AZ Assoc: A 2:33.6h  6/11/1994   Min Nowlin, NWS                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 LeBlond, Landen              The Arizona          2:37.69    2:39.20   2 
  2 Henderson, Taliyah           AZ Titans, L         2:42.31    2:42.25   2 
  3 Whiten, Uriyah               Do Right Edu         2:39.00    2:44.77   2 
  4 Rafferty, Rylee              Spartan Spee         2:50.40    2:46.05   2 
  5 Malone, Naomi                Unattached           2:40.00    2:49.64   2 
  6 Gonzales, Araceli            Wicked Track         2:50.00    2:51.82   2 
  7 Ortiz, Alexis                Arizona Chee         3:03.80    2:55.55   1 
  8 Callison, Chloe              AZ Track Aca         2:56.75    2:56.91   2 
  9 Black, Kayln                 AZ Track Aca         2:57.93    2:57.04   2 
 10 Leal, Citlaly                Coldwater Ex         3:11.16    3:02.12   1 
 11 Caccia, Jenna                Aftershock D         3:03.70    3:02.14   2 
 12 Stokes, Madison              Distance Uni         3:16.80    3:04.44   1 
 13 Seabaugh, Addison            Spartan Spee         3:13.11    3:07.55   1 
 14 Coll, Kaylee                 Arizona Chee                    3:10.87   1 
 15 Poolaw, Liliana              Distance Uni         3:26.00    3:14.13   1 
 16 Gonzalez, Sarah              AZ Elite T&F         3:13.80    3:31.66   1 
 17 Bolender, Virginia           Huron Athlet         3:24.00    3:55.37   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:50.97  7/5/2009    Daesha Rogers, Miami-Dade                 
     JO Meet: J 4:51.62  8/2/2009    Daesha Rogers, 14 Miami Dade TC           
    AZ Assoc: A 5:21.77  2/27/2016   Landen LeBlond, The Arizona               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LeBlond, Landen              The Arizona          5:51.45    5:20.47A 
  2 Whiten, Uriyah               Do Right Edu         5:35.00    5:31.44  
  3 Gonzales, Araceli            Wicked Track         6:15.00    5:44.12  
  4 Caccia, Jenna                Aftershock D         5:57.67    5:55.21  
  5 Platt, Josephine             Flight Club          5:55.24    6:07.71  
  6 Leal, Citlaly                Coldwater Ex         6:32.26    6:09.79  
  7 Francis, Lillian             Accelerate T         6:29.49    6:18.66  
  8 Ortiz, Alexis                Arizona Chee         6:06.79    6:21.26  
  9 Callison, Chloe              AZ Track Aca         5:54.54    6:30.87  
 10 Seabaugh, Addison            Spartan Spee         6:48.68    6:48.96  
 11 Coll, Kaylee                 Arizona Chee                    6:58.94  
 12 Stokes, Madison              Distance Uni         6:22.65    7:03.45  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets       
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups      
     JO Meet: J 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets       
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups      
    AZ Assoc: A 55.81  5/8/2010    Arizona Cheetahs, AZ Cheetahs               
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    56.02      57.48  
     1) Aguano, Bryn                    2) McDonnell, Jaylah              
     3) Kisler, Kya                     4) Cade, Sniyah                   
  2 Accelerate Track Club  'A'                                   1:02.32  
     1) Brooks, Taylor                  2) Dobson, Ava                    
     3) Francis, Lillian                4) Patterson, Madison             
  3 Spartan Speedsters  'A'                                      1:02.41  
     1) Cuff, Mariah                    2) Kuhn, Molly                    
     3) Young, Nia                      4) Brown, Tamia                   
 -- Arizona Cheetahs Track Club  'B'                                  DQ  
     1) Quarles, Anaya                  2) Madison, Jordan                
     3) Stapleton, Koree                4) Agramon, Sophia                
 
High Jump 9-10 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.45m  7/24/2009   Carlie Queen, Unattach/Missouri Valley      
     JO Meet: J 1.42m  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GZA               
    AZ Assoc: A 1.36m  6/8/1996    Kelsey Johnson, YVF                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Thompson, Samara             Huron Athlet           1.25m      1.30m    4-03.25 
  2 Malone, Naomi                Unattached             1.15m      1.05m    3-05.25 
  3 Platt, Josephine             Flight Club            1.05m      1.00m    3-03.25 
  4 Rhorer, Ava                  Huron Athlet                      0.90m    2-11.50 
 
Long Jump 9-10 Division Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4.66m  7/28/2007   Ramona Carryl, Knoxville,TN                 
     JO Meet: J 4.66m  7/28/2007   Tiani Reeves, Gothenburg T C                
    AZ Assoc: A 4.58m  5/20/1972   Cynthia Rhodes, MTC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Kisler, Kya                  Arizona Chee           3.66m      3.92m   NWI  12-10.50 
  2 Cade, Sniyah                 Arizona Chee           3.90m      3.68m   NWI  12-01.00 
  3 Reed, Kianna                 Arizona Flam           3.36m      3.52m   NWI  11-06.75 
  4 Rafferty, Rylee              Spartan Spee           3.62m      3.45m   NWI  11-04.00 
  5 Stallworth, Journe           NX Level Tra                      3.38m   NWI  11-01.25 
  6 Reed, Maya                   Phoenix Bobc           3.19m      3.35m   NWI  11-00.00 
  7 Brown, Tamia                 Spartan Spee           3.10m      3.33m   NWI  10-11.25 
  8 Kennard, SaRae               Unattached             3.62m      3.32m   NWI  10-10.75 
  9 White, Tatiyanna             Arizona Flam           2.86m      3.23m   NWI  10-07.25 
 10 Patterson, Madison           Accelerate T           3.59m      3.21m   NWI  10-06.50 
 11 Kuhn, Molly                  Spartan Spee           3.06m      2.95m   NWI   9-08.25 
 12 Platt, Josephine             Flight Club            3.26m      2.79m   NWI   9-02.00 
 13 Cuff, Mariah                 Spartan Spee           3.65m      2.77m   NWI   9-01.25 
 14 Harrison, Eva                Unattached                        2.73m   NWI   8-11.50 
 15 Carity, Kiaaron              Arizona Flam           2.82m      2.65m   NWI   8-08.50 
 16 Harrison, Elise              Unattached                        2.49m   NWI   8-02.00 
 17 Madison, Jordan              Arizona Chee                      2.16m   NWI   7-01.00 
 18 Mullen, Cailin               Phoenix Bobc           2.56m      1.87m   NWI   6-01.75 
 -- Sanchez, Amaya Mebrat        Arizona Chee           2.22m       FOUL                 
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis, Monroe, WI                   
     JO Meet: J 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    AZ Assoc: A  8.24m  6/8/2003    Hannah Carson, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Johnson, Jordyn              Do Right Edu           6.26m      6.23m   20-05.25 
  2 Rosemond, Samiya             Spartan Spee           5.72m      5.80m   19-00.50 
  3 Payne, Trinity               Unattached                        5.46m   17-11.00 
  4 Malone, Naomi                Unattached                        5.16m   16-11.25 
  5 Flowers, Jaila               Arizona Trac                      5.02m   16-05.75 
  6 Turner, Jayla                Do Right Edu           5.00m      4.52m   14-10.00 
  7 Bolender, Virginia           Huron Athlet           4.00m      4.21m   13-09.75 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 37.15m  7/29/2007   Mystasia Alexander, 16 33 LA Jets Gi       
     JO Meet: J 37.15m  7/29/2007   Mystasia Alexander, 16 33 LA Jets Gi       
    AZ Assoc: A 36.22m  4/6/2003    Hannah Carson, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Reed, Kianna                 Arizona Flam          15.59m     20.88m      68-06 
  2 Rhorer, Ava                  Huron Athlet          17.10m     15.45m      50-08 
  3 Vazquez, Roselyn             Arizona Flam          16.11m     15.13m      49-08 
  4 Carity, Kiaaron              Arizona Flam          13.63m     14.26m      46-09 
  5 Wiley, Aneesa                Do Right Edu          12.64m     13.41m      44-00 
  6 Seabaugh, Addison            Spartan Spee          13.87m     12.90m      42-04 
  7 McIntyre, Tegan              Spartan Spee           9.15m     10.50m      34-05 
  8 Alcorn, Allaira              Aag Sports A                      8.90m      29-02 
  9 Gould, Alyssa                Aag Sports A                      8.75m      28-08 
 10 Rayford, Keira               Do Right Edu           9.63m      8.41m      27-07 
 11 Turner, Jayla                Do Right Edu          11.21m      8.02m      26-04 
 12 Mullen, Cailin               Phoenix Bobc                      8.00m      26-03 
 13 bee, anneliese               Vail Vipers            5.83m      5.15m      16-11 
 
100 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
     JO Meet: J 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
    AZ Assoc: A 12.17  7/18/1998   Jessica Onyepunuka, ARS                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Henderson, Trinity           Unattached             13.35      13.08   NWI  5 
  2 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona            13.93      13.79   NWI  5 
  3 Jones, Kianna                AZ Burn                14.00      14.24   NWI  5 
  4 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee           14.24      14.31   NWI  5 
  5 Alexander, Jessica           Arizona Chee           14.33      14.39   NWI  5 
  6 Hill, J'Neya                 Unattached             14.37      14.44   NWI  5 
  7 Binford, Heaven              The Arizona            14.54      14.61   NWI  5 
  8 Morris, McKailyn             Fast Track C           15.36      14.67   NWI  4 
  9 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           15.49      14.75   NWI  3 
 10 Carver, KyLee                Arizona Trac                      14.83   NWI  1 
 11 Hileman, Hailey              Phoenix Bobc           14.95      14.85   NWI  4 
 12 Brooks, Nina                 Spartan Spee           14.73      14.88   NWI  4 
 13 Davis, Aniya                 Unattached             15.13      14.93   NWI  4 
 14 Jiles-Griffin, Brooklynn     Do Right Edu                      15.07   NWI  1 
 15 Perkins, Nevaeh              Do Right Edu           14.95      15.09   NWI  4 
 16 Livingston, Carine           Arizona Flam           15.66      15.28   NWI  3 
 17 Coleman, Laila               Unattached             15.80      15.34   NWI  4 
 17 Shaffer, Shelby              Do Right Edu           15.74      15.34   NWI  3 
 19 Willis, Camryn               Arizona Trac                      15.53   NWI  1 
 20 Holt, Kaliyah                Arizona Chee           15.11      15.57   NWI  4 
 20 Upshur, Nevaeh               Adrenaline T           16.44      15.57   NWI  2 
 22 Gary, Alayjanae              Do Right Edu           15.23      15.61   NWI  4 
 23 Trujillo, Vianaye            Do Right Edu           16.00      15.65   NWI  3 
 23 Parra, Janaya                Arizona Trac           16.42      15.65   NWI  2 
 25 Davis, Courtney              Unattached             15.89      15.82   NWI  3 
 26 Berry, Drycaea               Arizona Chee           15.74      15.87   NWI  3 
 27 Reed, Kiara                  Arizona Flam           15.49      16.05   NWI  3 
 28 Martinez-Pompa, Aislin       Vail Vipers            16.69      16.41   NWI  2 
 29 Sorensen, Anneli             Huron Athlet                      16.66   NWI  1 
 30 Muwwakkil, Yamayaa           Arizona Chee           15.16      16.77   NWI  4 
 31 Thomas, Alexis               Do Right Edu           16.50      16.81   NWI  2 
 32 Wilson, Natalie              Vail Vipers                       17.12   NWI  1 
 33 Byron, Yasmine               Unattached             17.93      17.64   NWI  1 
 34 Anderson, Azaria             Do Right Edu           17.22      17.71   NWI  2 
 35 Thomas, Anaya                Do Right Edu           17.70      18.03   NWI  2 
 36 Quinones-Washington, Ani     Arizona Chee           18.41      18.45   NWI  1 
 37 Corzo, Jayda                 Spartan Spee           17.85      18.68   NWI  1 
 -- Gammage, Soraya              Do Right Edu           16.26         NT   NWI  3 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
     JO Meet: J 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    AZ Assoc: A 25.14  7/18/1998   Jessica Onyepunuka, ARS                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Henderson, Trinity           Unattached             26.70      26.57   NWI  6 
  2 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona            28.54      28.50   NWI  6 
  3 Fields, Indiah               Spartan Spee           27.79      28.94   NWI  6 
  4 Johnson, Keyara              Unattached             30.00      29.57   NWI  6 
  5 Hill, J'Neya                 Unattached             29.77      30.10   NWI  6 
  6 Binford, Heaven              The Arizona            29.57      30.31   NWI  6 
  7 Begay-Morris, Sakiah         NX Level Tra           30.43      30.39   NWI  5 
  8 Prejean, Syeira              NX Level Tra           30.01      30.40   NWI  5 
  9 Jiles-Griffin, Brooklynn     Do Right Edu                      30.55   NWI  1 
 10 Kennedy, Taniah              Do Right Edu           29.85      30.87   NWI  6 
 11 Stringfellow, Eryana         Accelerate T           32.40      30.92   NWI  4 
 12 Carver, KyLee                Arizona Trac                      31.14   NWI  1 
 13 Huddleston, Alexis           Do Right Edu           30.00      31.31   NWI  6 
 14 Johnson, Mia                 AZ Titans, L           30.69      31.70   NWI  5 
 15 Berry, Drycaea               Arizona Chee           33.25      31.94   NWI  3 
 16 Munoz, Cassandra             Do Right Edu           36.00      31.97   NWI  2 
 17 Davis, Aniya                 Unattached             32.27      32.04   NWI  4 
 18 Willis, Camryn               Arizona Trac                      32.39   NWI  1 
 19 Coleman, Laila               Unattached             32.40      32.49   NWI  4 
 20 Brooks, Nina                 Spartan Spee           32.35      32.61   NWI  4 
 21 Holt, Kaliyah                Arizona Chee           33.00      32.62   NWI  3 
 22 Trujillo, Vianaye            Do Right Edu           32.08      32.64   NWI  4 
 23 Parra, Janaya                Arizona Trac           37.09      32.65   NWI  2 
 24 Davis, Courtney              Unattached             33.36      32.66   NWI  3 
 25 Ragsdale, Ashley             Unattached             32.54      32.84   NWI  3 
 26 Hileman, Hailey              Phoenix Bobc           31.52      32.86   NWI  5 
 27 Twine, Nia                   Arizona Trac           35.95      32.92   NWI  2 
 28 Gary, Alayjanae              Do Right Edu           32.50      32.93   NWI  4 
 29 Morris, McKailyn             Fast Track C           32.26      33.02   NWI  4 
 30 Muwwakkil, Yamayaa           Arizona Chee           32.32      33.29   NWI  4 
 31 James, Dariana               Unattached                        33.39   NWI  1 
 32 Young, Jalynn                NX Level Tra                      33.58   NWI  1 
 33 Martinez-Pompa, Aislin       Vail Vipers            33.47      34.97   NWI  3 
 34 Shaffer, Shelby              Do Right Edu           31.63      35.26   NWI  5 
 34 Gammage, Soraya              Do Right Edu           34.00      35.26   NWI  3 
 36 Wiley, Aubree                Arizona Trac           36.37      35.39   NWI  2 
 37 Wilson, Natalie              Vail Vipers            36.98      37.17   NWI  2 
 38 Anderson, Azaria             Do Right Edu           37.16      37.77   NWI  2 
 39 Mcauley, Alandra             Spartan Spee           39.40      41.24   NWI  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest             
     JO Meet: J 55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest             
    AZ Assoc: A 59.29  6/17/2012   Anna Foreman, AZ Cheetahs                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Henderson, Trinity           Unattached           1:01.09      59.12A  6 
  2 Fields, Indiah               Spartan Spee         1:00.78    1:00.95   6 
  3 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu         1:03.00    1:04.80   6 
  4 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona          1:05.79    1:06.14   6 
  5 Burks, Avery                 Arizona Chee         1:10.45    1:06.22   5 
  6 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu         1:05.00    1:07.41   6 
  7 Huddleston, Alexis           Do Right Edu         1:10.00    1:07.70   5 
  8 Hill, J'Neya                 Unattached           1:07.00    1:07.91   6 
  9 Trujillo, Vianaye            Do Right Edu         1:14.00    1:09.33   5 
 10 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee         1:10.40    1:09.61   5 
 11 Munoz, Cassandra             Do Right Edu         1:20.00    1:12.22   2 
 12 Black, Kendall               AZ Track Aca         1:14.61    1:12.25   5 
 13 Kennedy, Taniah              Do Right Edu         1:12.00    1:13.64   5 
 14 Ragsdale, Ashley             Unattached           1:14.54    1:13.85   5 
 15 Stringfellow, Eryana         Accelerate T         1:17.94    1:14.06   3 
 16 Livingston, Carine           Arizona Flam         1:16.23    1:14.23   4 
 17 Jiles-Griffin, Brooklynn     Do Right Edu                    1:14.33   1 
 18 Davis, Courtney              Unattached           1:16.47    1:15.12   4 
 19 Kartler, Kendall             Phoenix Bobc         1:15.00    1:15.70   4 
 20 Muhammed, Naaeira            Glendale Fla         1:18.00    1:16.23   3 
 21 Shaffer, Shelby              Do Right Edu         1:17.00    1:17.44   3 
 22 Solis, Meredith              Glendale Fla         1:18.00    1:18.11   3 
 23 Gary, Alayjanae              Do Right Edu         1:16.72    1:18.67   4 
 24 Johnson, Mia                 AZ Titans, L         1:04.62    1:18.75   6 
 25 Twine, Nia                   Arizona Trac         1:30.00    1:18.92   2 
 26 Muwwakkil, Yamayaa           Arizona Chee         1:23.85    1:20.53   2 
 27 Egan, Bryanna                Phoenix Bobc         1:21.67    1:20.79   2 
 28 Davis, Aniya                 Unattached           1:14.88    1:21.59   4 
 29 James, Dariana               Unattached                      1:21.65   1 
 30 Upshur, Nevaeh               Adrenaline T         1:18.00    1:21.69   3 
 31 Gonzalez, Betzaida           Coldwater Ex         1:38.72    1:24.86   1 
 32 Idleman, Erin                Huron Athlet         1:23.00    1:25.10   2 
 33 Gammage, Soraya              Do Right Edu         1:26.87    1:27.91   2 
 34 Anderson, Azaria             Do Right Edu         1:28.52    1:28.67   2 
 35 Mcauley, Alandra             Spartan Spee         1:34.67    1:31.53   1 
 
800 Meter Run 11-12 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 2:13.12  7/26/2008   Raevyn Rogers, 25 Wings                   
     JO Meet: J 2:13.12  7/26/2008   Raevyn Rogers, 25 Wings                   
    AZ Assoc: A 2:24.03  6/14/2014   Dominique Mustin, TAz                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Kianna                AZ Burn              2:32.26    2:32.34   3 
  2 Lizarraga, Leonela           AZ Elite T&F         2:45.00    2:38.95   3 
  3 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu         2:41.25    2:44.65   3 
  4 Black, Kendall               AZ Track Aca         2:48.02    2:46.70   3 
  5 Nasto, Lexi                  Phoenix Bobc         2:44.61    2:46.80   3 
  6 Cormier, Jennifer            Vail Vipers          2:49.35    2:50.82   3 
  7 Rosin, Naomi                 Phoenix Bobc         2:44.75    2:51.31   3 
  8 Behmer, Anna                 Vail Vipers          2:54.42    2:51.36   3 
  9 Herbert, Lucy                Unattached           2:53.00    2:52.18   3 
 10 Dillon, Katelyn              Go the Dista         2:55.00    2:52.45   2 
 11 Stringfellow, Eryana         Accelerate T                    2:53.57   1 
 12 Munoz, Cassandra             Do Right Edu         2:49.15    2:55.23   3 
 13 Brown, Allison               Distance Uni         2:56.50    2:57.31   2 
 14 Young, Naomi                 Distance Uni         2:59.98    3:00.99   2 
 15 Gonzalez, Betzaida           Coldwater Ex         3:35.07    3:01.77   1 
 16 Muhammed, Naaeira            Glendale Fla         3:00.00    3:02.10   2 
 17 Steinhilber, Trinity         Distance Uni         3:04.70    3:03.74   2 
 18 Wright, Savannah             Aag Sports A         3:13.00    3:05.93   2 
 19 Foster, Sarah                AZ Track Aca         2:51.29    3:09.34   3 
 20 Baerman, Macy                Phoenix Flye         3:07.00    3:10.02   2 
 21 Romero, Soledad              Distance Uni         3:17.07    3:15.01   1 
 22 Simon, Ella                  Go the Dista         3:07.00    3:17.92   2 
 23 Gonzalez, Genesis            Coldwater Ex                    3:27.25   1 
 24 Valencia, Katherine          Arizona Chee         3:38.86    3:35.61   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:41.62  7/31/2005   Claudia Francis, Team Evolution           
     JO Meet: J 4:41.62  7/31/2005   Claudia Francis, Team Evolution           
    AZ Assoc: A 5:01.65  3/30/1980   Karrin Maturani, WPNH                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rosin, Naomi                 Phoenix Bobc         5:36.99    5:37.45  
  2 McCallister, Bethany         AZ Track Aca         5:42.15    5:39.77  
  3 Cormier, Jennifer            Vail Vipers          5:46.22    5:42.50  
  4 Bolender, Anavey             Huron Athlet         5:40.00    5:45.15  
  5 Behmer, Anna                 Vail Vipers          5:48.86    5:51.10  
  6 Morales, Karime              Go the Dista         6:43.00    6:06.03  
  7 Dillon, Katelyn              Go the Dista                    6:11.19  
  8 Young, Naomi                 Distance Uni         6:25.15    6:12.57  
  9 McClelland, Grace            Go the Dista         6:30.00    6:15.34  
 10 Solis, Meredith              Glendale Fla         6:00.00    6:16.09  
 11 Steinhilber, Trinity         Distance Uni         6:35.58    6:27.09  
 12 Muhammed, Naaeira            Glendale Fla         6:15.00    6:34.88  
 13 Brown, Allison               Distance Uni         6:10.45    6:35.61  
 14 Simon, Ella                  Go the Dista         6:17.00    6:52.73  
 15 Wright, Savannah             Aag Sports A         7:00.00    6:58.06  
 16 Romero, Soledad              Distance Uni         7:03.65    6:59.82  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 10:12.47  7/29/2005   Claudia Francis, Team Evolution          
     JO Meet: J 10:12.47  7/29/2005   Claudia Francis, Team Evolution          
    AZ Assoc: A 10:22.3h  5/18/1991   Nicole Jenkins, DH                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCallister, Bethany         AZ Track Aca        12:30.00   11:52.05  
  2 Nasto, Lexi                  Phoenix Bobc        12:13.49   12:00.17  
  3 Bolender, Anavey             Huron Athlet        12:35.00   12:08.51  
  4 Dietz, Imogen                Go the Dista        12:44.00   12:44.64  
  5 Morales, Karime              Go the Dista        13:42.00   12:58.02  
 
80 Meter Hurdles (30" ) 11-12 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.25  7/26/2008   Dior Hall, 32 Colorado Flye                 
     JO Meet: J 11.94  8/2/2009    Jasmyne Graham, Cal Rising Stars            
    AZ Assoc: A 12.77  6/10/1997   Tiffany McDonald, ARS                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jamison, Neya                Unattached             14.00      15.42   NWI  2 
  2 Hileman, Hailey              Phoenix Bobc           18.32      16.91   NWI  2 
  3 Berry, Drycaea               Arizona Chee           17.27      17.06   NWI  2 
  4 Rosin, Naomi                 Phoenix Bobc           17.75      17.85   NWI  2 
  5 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu           17.23      18.56   NWI  2 
  6 Sorensen, Anneli             Huron Athlet                      18.66   NWI  1 
  7 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           17.84      19.10   NWI  2 
  8 Upshur, Nevaeh               Adrenaline T           18.39      19.11   NWI  2 
  9 Carter, Destiny              Arizona Trac                      19.16   NWI  1 
 10 Coupe, Vivienne              Huron Athlet           22.09      22.25   NWI  1 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Fort Worth, TX                  
                       Chauntae Bayne, Genece Glover, Donette Chambers   
     JO Meet: J 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Fort Worth, TX                  
                       Chauntae Bayne, Genece Glover, Donette Chambers   
    AZ Assoc: A 50.25  6/9/2001    Arizona Cheetahs                            
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                               55.97  
     1) Huddleston, Alexis              2) Stevenson, De'Ahjianea         
     3) Johnson, Jhaidah                4) Kennedy, Taniah                
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    57.02      57.25  
     1) Burks, Avery                    2) Alexander, Jessica             
     3) Boyd, Lundyn                    4) Richardson, Na'Zyia            
 
High Jump 11-12 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.69m  7/24/2008   Stacey Destin, Unattached                   
     JO Meet: J 1.69m  7/24/2008   Stacey Destin, Unattached                   
    AZ Assoc: A 1.64m  5/18/1996   Jacquelyn Johnson, YVF                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Platt, Paige                 Flight Club            1.40m      1.45m    4-09.00 
  2 Jamison, Neya                Unattached             1.40m      1.30m    4-03.25 
  3 Alexander, Jessica           Arizona Chee           1.25m      1.20m    3-11.25 
  4 Hussey, Gloriah              Unattached             1.20m      1.15m    3-09.25 
  5 Bolender, Anavey             Huron Athlet           1.05m      1.05m    3-05.25 
  6 Burks, Avery                 Arizona Chee           1.25m      1.00m    3-03.25 
  7 Coupe, Vivienne              Huron Athlet           1.00m      0.95m    3-01.25 
 
Long Jump 11-12 Division Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 5.58m  6/20/1998   Gayle Hunter, Lake Charles, LA              
     JO Meet: J 5.52m  7/27/1991   Myra Combs, Lake Charles, LA                
    AZ Assoc: A 5.10m  6/14/2015   Paelata Helu, AZ Flames                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Johnson, Keyara              Unattached             4.57m      4.81m   NWI  15-09.50 
  2 Willis, Camryn               Arizona Trac                      4.11m   NWI  13-06.00 
  3 Spencer, Jaycie              Unattached             3.96m      3.92m   NWI  12-10.50 
  4 Kartler, Kendall             Phoenix Bobc           4.03m      3.79m   NWI  12-05.25 
  5 Hussey, Gloriah              Unattached             3.49m      3.69m   NWI  12-01.25 
  6 Johnson, Mia                 AZ Titans, L           3.76m      3.63m   NWI  11-11.00 
  7 Parker, Naima                NX Level Tra                      3.60m   NWI  11-09.75 
  8 Holt, Kaliyah                Arizona Chee           3.62m      3.58m   NWI  11-09.00 
  9 Oliver, Aaliya               NX Level Tra                      3.17m   NWI  10-05.00 
 10 Ragsdale, Ashley             Unattached             3.26m      2.97m   NWI   9-09.00 
 11 Baerman, Macy                Phoenix Flye           3.23m      2.79m   NWI   9-02.00 
 12 Reed, Kiara                  Arizona Flam           3.77m      2.72m   NWI   8-11.25 
 13 Carter, Destiny              Arizona Trac           2.93m      2.71m   NWI   8-10.75 
 14 Coupe, Vivienne              Huron Athlet           2.75m      2.62m   NWI   8-07.25 
 15 Mcauley, Alandra             Spartan Spee                      2.28m   NWI   7-05.75 
 16 Byron, Yasmine               Unattached             3.35m      2.26m   NWI   7-05.00 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.51m  7/26/2008   Ashlie Blake, 49 PS Vegas Fly              
     JO Meet: J 13.51m  7/26/2008   Ashlie Blake, 49 PS Vegas Fly              
    AZ Assoc: A 12.16m  7/18/1998   Hannah Carson, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Platt, Paige                 Flight Club            6.80m      7.30m   23-11.50 
  2 Thomas, Anaya                Do Right Edu           6.49m      7.16m   23-06.00 
  3 Young, Jalynn                NX Level Tra                      6.26m   20-06.50 
  4 Hussey, Gloriah              Unattached             5.27m      5.55m   18-02.50 
  5 Wiley, Aubree                Arizona Trac           5.00m      5.39m   17-08.25 
  6 Corzo, Jayda                 Spartan Spee           5.24m      4.86m   15-11.50 
  7 Valencia, Katherine          Arizona Chee           4.87m      4.50m   14-09.25 
  8 Quinones-Washington, Ani     Arizona Chee                      4.34m   14-03.00 
 
Discus Throw 1kg 11-12 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 37.46m  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
     JO Meet: J 37.46m  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    AZ Assoc: A 29.74m  6/8/2001    C. J. Navarro, UNA                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Thomas, Alexis               Do Right Edu          17.17m     17.21m      56-05 
  2 Thomas, Anaya                Do Right Edu           9.81m     13.27m      43-06 
  3 Corzo, Jayda                 Spartan Spee          12.78m     10.35m      33-11 
 
Javelin Throw 300g 11-12 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 42.88m  7/28/2005   Hannah Carson, AZ Cheetahs                 
     JO Meet: J 42.88m  7/28/2005   Hannah Carson, AZ Cheetahs                 
    AZ Assoc: A 44.71m  6/13/2004   Hannah Carson, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Platt, Paige                 Flight Club           27.12m     28.88m      94-09 
  2 Reed, Kiara                  Arizona Flam          25.04m     24.43m      80-02 
  3 Martinez-Pompa, Aislin       Vail Vipers           19.14m     20.50m      67-03 
  4 Thomas, Alexis               Do Right Edu          17.23m     16.35m      53-08 
  5 Wilson, Natalie              Vail Vipers           12.04m     12.24m      40-02 
  6 Valencia, Katherine          Arizona Chee          12.01m     11.66m      38-03 
  7 Wright, Savannah             Aag Sports A           9.17m     11.35m      37-03 
  8 Egan, Bryanna                Phoenix Bobc          13.14m      8.24m      27-00 
  9 Quinones-Washington, Ani     Arizona Chee                      7.67m      25-02 
 10 Young, Jalynn                NX Level Tra                      7.58m      24-10 
 
100 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.73  7/31/2009   Kendall Baisden, Motor City TC, MI          
     JO Meet: J 11.61  8/1/1999    Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    AZ Assoc: A 11.78  6/1/2003    Terra Evans, AC                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Mays, Jadyn                  NX Level Tra           12.52      12.50   NWI  7 
  2 Harris, Armani               Unattached             12.45      12.69   NWI  7 
  3 Charlton, Jayde              Elite StriDe           12.70      12.72   NWI  7 
  4 Colbert, Alyssa              Accelerate T           12.77      12.73   NWI  7 
  5 Garrett, Eryn                Arizona Chee           12.75      12.98   NWI  7 
  6 Reed, Haila                  Phoenix Flye           12.96      13.00   NWI  7 
  7 Pogue, Kiya                  Arizona Trac           13.17      13.26   NWI  7 
  8 Aguano, Taylor               Arizona Chee           14.33      13.34   NWI  5 
  9 Washington, Subreena         AZ Burn                13.27      13.41   NWI  7 
 10 Davis, Imani                 Arizona Chee           13.57      13.52   NWI  6 
 11 Hooley, Kaylee               Spartan Spee           13.33      13.60   NWI  6 
 11 Escobar, Ella                The Arizona            14.56      13.60   NWI  4 
 13 Adams, Adora                 Arizona Chee                      13.61   NWI  6 
 14 Perkins, Rylee               The Arizona                       13.75   NWI  1 
 14 Woods, Ayshia                Arizona Chee           14.26      13.75   NWI  5 
 16 Shumate, Saniah              The Arizona            13.69      13.78   NWI  6 
 17 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           15.06      13.90   NWI  3 
 18 Hankins, Ariana              AZ Elite T&F           15.09      13.93   NWI  3 
 19 Burciaga, Madison            AZ Burn                14.42      13.96   NWI  4 
 20 Holt, Kimarah                Arizona Chee           13.90      14.04   NWI  5 
 21 Bishop, Kimora               Fast Track C           13.87      14.06   NWI  6 
 22 Binford, Zahliyah            The Arizona            13.89      14.07   NWI  5 
 23 Hughey, Kalea                AZ Burn                13.54      14.11   NWI  6 
 24 Heussner, Halle              Huron Athlet           14.70      14.28   NWI  4 
 25 Cave, Emillia                NX Level Tra                      14.31   NWI  1 
 26 Womack, Jatavia              The Arizona            14.14      14.33   NWI  5 
 27 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee           14.53      14.47   NWI  4 
 28 Warrick, Sophia              Arizona Chee           14.26      14.52   NWI  5 
 29 Draper, Starr                Arizona Chee                      14.59   NWI  1 
 30 Lee, Azari                   Do Right Edu           14.30      14.70   NWI  5 
 31 Thornton, Mich'ya            AZ Burn                14.50      14.73   NWI  4 
 32 McMillan, Tatum              Arizona Chee           14.47      14.75   NWI  4 
 33 Appleton, Preshious          Arizona Chee                      14.77   NWI  1 
 34 Howard, Alijah               AZ Titans, L           14.78      15.19   NWI  4 
 35 Corral, Sidelia              Accelerate T           15.66      15.32   NWI  2 
 36 Manoleas, Sophia             Vail Vipers            15.02      15.36   NWI  3 
 37 Coleman, Micayla             Do Right Edu           15.00      15.37   NWI  3 
 38 Joseph, Esther               Arizona Spee           15.42      15.77   NWI  3 
 39 Love, Ja'niya                The Arizona                       15.86   NWI  1 
 40 Diggs, Addison               NX Level Tra                      16.12   NWI  1 
 41 Carrillo, Alexis             Adrenaline T           16.50      16.28   NWI  2 
 42 Medina, Daniella             Spartan Spee           16.98      16.89   NWI  2 
 43 Armstrong, Taliyah           Arizona Chee           14.02      17.28   NWI  5 
 44 Dodson, Joslyn               Elite StriDe                      18.38   NWI  1 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.69  8/1/2009    Kendall Baisden, Motor City TC, MI          
     JO Meet: J 23.63  7/31/1999   Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    AZ Assoc: A 23.94  4/6/2003    Terra Evans, AC                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Harris, Armani               Unattached             25.47      26.26   NWI  7 
  2 Charlton, Jayde              Elite StriDe           25.50      26.63   NWI  7 
  3 Sdah, Delphine               sht                               27.24   NWI  4 
  4 Mustin, Dominique            Team Showtym           26.69      27.35   NWI  7 
  5 Garrett, Eryn                Arizona Chee           26.21      27.37   NWI  7 
  6 Davis, Imani                 Arizona Chee           28.45      28.21   NWI  6 
  7 Aguano, Taylor               Arizona Chee           29.32      28.28   NWI  5 
  8 Singleton, Jasmine           NX Level Tra                      28.37   NWI  1 
  9 Ortiz, Selema                Unattached             26.76      28.47   NWI  7 
 10 Burciaga, Madison            AZ Burn                29.33      28.90   NWI  5 
 11 Hooley, Kaylee               Spartan Spee           28.69      28.91   NWI  6 
 12 Shumate, Saniah              The Arizona            28.65      29.00   NWI  6 
 13 Woods, Ayshia                Arizona Chee           29.53      29.12   NWI  5 
 14 Lee, Deysha                  Do Right Edu           29.00      29.38   NWI  6 
 15 Montufar, Daniela            Arizona Chee           30.43      29.45   NWI  4 
 15 Washington, Subreena         AZ Burn                29.13      29.45   NWI  6 
 17 Lawry, Alexis                Spartan Spee           29.13      29.49   NWI  6 
 18 Spencer, Olivia              AZ Elite T&F           30.46      29.71   NWI  4 
 19 Binford, Zahliyah            The Arizona            29.35      29.81   NWI  5 
 20 Holt, Kimarah                Arizona Chee           30.03      30.05   NWI  4 
 21 Womack, Jatavia              The Arizona            29.60      30.06   NWI  5 
 22 Bishop, Kimora               Fast Track C           29.19      30.28   NWI  6 
 23 Perkins, Rylee               The Arizona                       30.34   NWI  1 
 24 Sells, Jendayi               Do Right Edu           31.85      30.46   NWI  3 
 25 Ruiz, Samia                  Do Right Edu           28.90      30.51   NWI  6 
 26 McMillan, Tatum              Arizona Chee           30.93      30.53   NWI  4 
 27 Hughey, Kalea                AZ Burn                28.22      30.73   NWI  7 
 28 Thornton, Mich'ya            AZ Burn                30.17      30.90   NWI  4 
 29 Gonzalez, Karly              Arizona Trac           31.05      30.91   NWI  3 
 29 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee           30.50      30.91   NWI  4 
 31 Royer, Avery                 Arizona Chee           30.40      31.04   NWI  4 
 32 Lee, Azari                   Do Right Edu           30.00      31.22   NWI  5 
 33 Howard, Alijah               AZ Titans, L           31.42      31.85   NWI  3 
 34 Appleton, Preshious          Arizona Chee                      31.86   NWI  1 
 35 Manoleas, Sophia             Vail Vipers            31.29      31.87   NWI  3 
 36 Draper, Starr                Arizona Chee                      32.40   NWI  2 
 37 Coleman, Micayla             Do Right Edu           30.00      32.70   NWI  5 
 38 Corral, Sidelia              Accelerate T                      33.12   NWI  1 
 39 Love, Ja'niya                The Arizona                       33.30   NWI  1 
 40 Joseph, Esther               Arizona Spee           32.49      33.48   NWI  3 
 41 Bonebright, Leah             AZ Elite T&F           38.81      34.25   NWI  2 
 42 Armstrong, Taliyah           Arizona Chee           33.85      37.69   NWI  3 
 43 Dodson, Joslyn               Elite StriDe                      40.59   NWI  2 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 53.10  7/8/2007    Robin Reynolds, Lisle, IL                   
     JO Meet: J 53.40  7/28/2002   Brandi Cross, Houston, TX                   
    AZ Assoc: A 56.37  6/22/2002   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Harris, Armani               Unattached             58.74      57.89   7 
  2 Charlton, Jayde              Elite StriDe           58.13      59.05   7 
  3 Mustin, Dominique            Team Showtym           59.78    1:00.12   7 
  4 Sdah, Delphine               sht                             1:00.85   2 
  5 Escobar, Ella                The Arizona          1:01.47    1:02.08   7 
  6 Garrett, Eryn                Arizona Chee         1:01.00    1:02.66   7 
  7 Reed, Haila                  Phoenix Flye         1:02.58    1:03.00   6 
  8 Burciaga, Madison            AZ Burn              1:04.32    1:04.05   6 
  9 Lawry, Alexis                Spartan Spee         1:08.46    1:04.23   5 
 10 Carswell, Jamelah            Unattached           1:03.00    1:04.79   6 
 11 Claiborne, Thalia            Arizona Chee         1:03.00    1:04.87   6 
 12 Jordan, Ashton               Arizona Chee         1:04.82    1:05.45   6 
 13 Montufar, Daniela            Arizona Chee         1:05.58    1:05.53   6 
 14 Valenzuela, Savannah         The Arizona          1:05.34    1:05.86   6 
 15 Davis, Imani                 Arizona Chee         1:10.38    1:06.50   4 
 16 Royer, Avery                 Arizona Chee         1:07.84    1:06.67   5 
 17 Garrett, Erykah              Arizona Chee         1:06.47    1:07.02   5 
 18 Hughey, Kalea                AZ Burn              1:08.62    1:07.35   4 
 19 Spencer, Olivia              AZ Elite T&F                    1:07.87   1 
 20 Ruiz, Samia                  Do Right Edu         1:07.00    1:07.88   5 
 21 Egan, Brytavia               Phoenix Bobc         1:10.19    1:08.16   4 
 22 Oliver, Sariya               NX Level Tra                    1:08.90   1 
 23 Shumate, Saniah              The Arizona          1:07.81    1:08.94   5 
 24 Womack, Jatavia              The Arizona          1:11.63    1:09.45   3 
 25 Merickel, Camille            Go the Dista         1:02.00    1:09.49   7 
 26 Valadez, Ericka              Coldwater Ex         1:18.00    1:09.82   2 
 27 Lee, Deysha                  Do Right Edu         1:08.00    1:10.07   5 
 28 Hankins, Ariana              AZ Elite T&F         1:10.70    1:10.23   3 
 29 Binford, Zahliyah            The Arizona          1:10.63    1:10.32   4 
 30 Lee, Azari                   Do Right Edu         1:09.00    1:10.56   4 
 31 McMillan, Tatum              Arizona Chee         1:08.54    1:11.42   5 
 32 Collins, Kate                Phoenix Bobc         1:12.11    1:11.78   3 
 33 Howard, Alijah               AZ Titans, L         1:11.64    1:12.27   3 
 34 Manoleas, Sophia             Vail Vipers          1:12.80    1:13.04   3 
 35 Perkins, Rylee               The Arizona                     1:14.58   1 
 36 Keith, Delilah               Unattached           1:16.00    1:15.18   2 
 37 Bonebright, Leah             AZ Elite T&F         1:33.00    1:15.39   2 
 38 Thornton, Mich'ya            AZ Burn              1:13.05    1:16.52   3 
 39 Love, Ja'niya                The Arizona                     1:17.63   1 
 40 Coleman, Micayla             Do Right Edu         1:10.00    1:18.47   4 
 
800 Meter Run 13-14 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 2:06.90  7/4/2009    Raevyn Rogers, The Wings Tr               
     JO Meet: J 2:08.17  8/1/2009    Raevyn Rogers, 25-Wings                   
    AZ Assoc: A 2:13.6h  5/18/1980   Lynette Morgan, SDSF                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mustin, Dominique            Team Showtym         2:20.05    2:18.57   2 
  2 Ortiz, Selema                Unattached           2:25.00    2:22.61   2 
  3 Carswell, Jamelah            Unattached           2:28.00    2:28.79   2 
  4 Carr, Kamora                 NX Level Tra         2:36.00    2:30.99   2 
  5 Montufar, Daniela            Arizona Chee         2:34.89    2:32.23   2 
  6 Valenzuela, Savannah         The Arizona          2:33.53    2:33.05   2 
  7 Lawry, Alexis                Spartan Spee         2:38.25    2:34.64   2 
  8 Huckaby, Daejahnai           Arizona Trac         2:48.52    2:36.04   2 
  9 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam         2:57.56    2:38.40   1 
 10 Royer, Avery                 Arizona Chee         2:45.11    2:38.43   2 
 11 Oliver, Sariya               NX Level Tra                    2:43.32   1 
 12 Corrales, Lorena             Glendale Fla         2:40.00    2:44.05   2 
 13 Valadez, Ericka              Coldwater Ex         2:50.00    2:44.77   2 
 14 Boardman, Eve                AZ Elite T&F         2:45.00    2:46.81   2 
 15 Collins, Kate                Phoenix Bobc         2:54.50    2:51.04   2 
 16 Egan, Brytavia               Phoenix Bobc         2:43.22    2:57.84   2 
 17 Bee, Patricia                Vail Vipers          3:12.30    3:01.43   1 
 18 Delgado Contreras, Jaret     ArizonAthlet                    3:03.36   1 
 19 Hannay, Abby                 Go the Dista         3:13.00    3:10.80   1 
 20 Lebbon, Amani                Go the Dista         3:15.00    3:14.59   1 
 21 Barrio, Marcela              Glendale Fla         3:16.00    3:18.86   1 
 22 Arellano, Yvetter            Unattached                      3:28.97   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:28.61  7/29/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance          
     JO Meet: J 4:28.61  7/29/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance          
    AZ Assoc: A 4:42.2h  4/17/1977   Theresa Smith, VOS                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Escobar, Ella                The Arizona          5:04.97    5:15.73  
  2 Carr, Kamora                 NX Level Tra                    5:16.89  
  3 Huckaby, Daejahnai           Arizona Trac         5:58.98    5:21.93  
  4 Merickel, Camille            Go the Dista         5:15.00    5:24.84  
  5 Potts, Ava                   Go the Dista         5:30.00    5:28.15  
  6 Cram, Rebekah                Go the Dista         5:48.00    5:29.63  
  7 Corrales, Lorena             Glendale Fla         5:30.00    5:32.17  
  8 Lobato, Destini              Aftershock D         5:28.50    5:32.70  
  9 Marquez, Katarina            Arizona Chee         5:36.30    5:33.51  
 10 Boardman, Eve                AZ Elite T&F         5:50.01    5:35.53  
 11 Bare, Jade                   Arizona Chee         6:28.00    5:35.81  
 12 Valenzuela, Savannah         The Arizona          5:30.15    5:37.39  
 13 Valadez, Ericka              Coldwater Ex         5:46.00    5:55.04  
 14 Capy, Rachel                 Aftershock D         5:49.69    6:00.98  
 15 McClelland, Charlotte        Go the Dista         5:50.00    6:08.20  
 16 Delgado Contreras, Jaret     ArizonAthlet         6:40.44    6:24.09  
 17 Arellano, Yvetter            Unattached                      7:41.12  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N  9:35.12  7/30/2005   Jordan Hasay, San Luis Dstnce            
     JO Meet: J  9:35.12  7/30/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance         
    AZ Assoc: A 10:15.86  4/14/2013   Bailey Jones, AZ Cheetahs                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Braun, Samantha              AZ Elite T&F                   10:49.52  
  2 Merickel, Camille            Go the Dista        11:55.00   11:41.09  
  3 Dietz, Grace                 Go the Dista        11:57.00   11:49.55  
  4 Potts, Ava                   Go the Dista        11:51.00   11:52.30  
  5 Bare, Jade                   Arizona Chee                   11:54.25  
  6 Lobato, Destini              Aftershock D        11:30.30   11:59.39  
  7 Marquez, Katarina            Arizona Chee        12:20.42   12:04.31  
  8 Capy, Rachel                 Aftershock D        12:09.95   12:32.47  
 
100 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.85  7/27/2008   Trinity Wilson, 38 EOYDC                    
     JO Meet: J 13.85  7/27/2008   Trinity Wilson, 38 EOYDC                    
    AZ Assoc: A 14.62  7/18/1998   Tiffany McDonald, ARS                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Adora                 Arizona Chee                      16.12   NWI  2 
  2 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           16.53      16.34   NWI  2 
  3 Pogue, Kiya                  Arizona Trac                      16.42   NWI  1 
  4 Singleton, Jasmine           NX Level Tra                      16.74   NWI  1 
  5 Garrett, Erykah              Arizona Chee           16.62      18.34   NWI  2 
  6 Warrick, Sophia              Arizona Chee           18.04      18.48   NWI  2 
  7 Gonzalez, Karly              Arizona Trac                      19.07   NWI  1 
  8 Carrillo, Alexis             Adrenaline T           19.25      20.67   NWI  2 
  9 Trice, Jacklyn               Accelerate T           19.38      21.03   NWI  2 
 10 Cave, Emillia                NX Level Tra                      21.29   NWI  1 
 
200 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
     JO Meet: J 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    AZ Assoc: A 28.11  6/8/2003    Jasmine Williams, DR                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Mays, Jadyn                  NX Level Tra           28.00      29.67   NWI  2 
  2 Pogue, Kiya                  Arizona Trac                      30.78   NWI  1 
  3 Adams, Adora                 Arizona Chee                      31.00   NWI  2 
  4 Jordan, Ashton               Arizona Chee           32.98      32.96   NWI  2 
  5 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           29.54      33.00   NWI  2 
  6 Gonzalez, Karly              Arizona Trac                      34.30   NWI  1 
  7 Trice, Jacklyn               Accelerate T                      35.24   NWI  1 
  8 Carrillo, Alexis             Adrenaline T           37.25      36.33   NWI  1 
  9 Warrick, Sophia              Arizona Chee           33.07      36.39   NWI  2 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 46.58  7/29/2003   Quiet Fire, Mission Viejo, CA               
     JO Meet: J 46.74  8/1/1999    Young Acheivers                             
                       Sarah Davis, Ashlee Ward, Micaela Simmons, Sanya R
    AZ Assoc: A 47.22  5/18/2002   Arizona Rising Suns                         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                               51.56  
     1) Adams, Adora                    2) Claiborne, Thalia              
     3) Garrett, Erykah                 4) Garrett, Eryn                  
  2 NX Level Track Club  'A'                                       52.93  
     1) Cave, Emillia                   2) Mays, Jadyn                    
     3) Singleton, Jasmine              4) Carr, Kamora                   
  3 AZ Burn  'A'                                        55.32      53.62  
     1) Hughey, Kalea                   2) Burciaga, Madison              
     3) Thornton, Mich'ya               4) Washington, Subreena           
  4 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                    54.00      53.91  
     1) Montufar, Daniela               2) Davis, Imani                   
     3) Holt, Kimarah                   4) Aguano, Taylor                 
  5 Arizona Cheetahs Track Club  'C'                    57.69      54.47  
     1) Jordan, Ashton                  2) Woods, Ayshia                  
     3) Warrick, Sophia                 4) McMillan, Tatum                
 -- Arizona Cheetahs Track Club  'D'                                  DQ  
     1) Hutchinson, Ashlyn              2) Lawrence, Lyriq                
     3) Appleton, Preshious             4) Draper, Starr                  
 
High Jump 13-14 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.71m  7/27/1990   Sondra Biere, Des Moines, IA                
     JO Meet: J 1.71m  7/27/1990   Sondra Biere, Des Moines, IA                
    AZ Assoc: A 1.69m  6/9/1979    Cadija Caldwell, AC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Holt, Kimarah                Arizona Chee           1.50m      1.40m    4-07.00 
  2 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee           1.35m     J1.40m    4-07.00 
  3 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           1.35m      1.30m    4-03.25 
  3 Elmore, Olivia               Phoenix Bobc           1.37m      1.30m    4-03.25 
  5 Spencer, Olivia              AZ Elite T&F           1.40m      1.25m    4-01.25 
  5 Jordan, Ashton               Arizona Chee           1.30m      1.25m    4-01.25 
  7 Bonebright, Leah             AZ Elite T&F           1.20m      1.15m    3-09.25 
  7 Oliver, Sariya               NX Level Tra                      1.15m    3-09.25 
 
Pole Vault 13-14 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 3.41m  7/26/2007   Carissa Culver, 16 33 Unattached            
     JO Meet: J 3.41m  7/26/2007   Carissa Culver, 16 33 Unattached            
    AZ Assoc: A 3.35m  5/21/2011   Kaija Bramwell, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Heussner, Halle              Huron Athlet           1.83m      1.67m    5-05.75 
 
Long Jump 13-14 Division Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 6.07m  6/20/1998   Tracee Thomas, Las Vegas, NV                
     JO Meet: J 5.84m  7/29/2005   Karynn Dunn, Inl Emp Sprint                 
    AZ Assoc: A 5.66m  2/21/1976   Cyntia Rhodes, MTC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Elmore, Olivia               Phoenix Bobc           5.07m      4.99m   NWI  16-04.50 
  2 Carswell, Jamelah            Unattached             4.50m      4.71m   NWI  15-05.50 
  3 Reed, Haila                  Phoenix Flye                      4.66m   NWI  15-03.50 
  4 Hutchinson, Amreah           Arizona Flam                      4.33m   NWI  14-02.50 
  5 Lee, Deysha                  Do Right Edu           1.12m      4.15m   NWI  13-07.50 
  6 Kuhn, Maggie                 Unattached             4.15m      4.10m   NWI  13-05.50 
  7 Womack, Jatavia              The Arizona            4.18m      3.87m   NWI  12-08.50 
  8 Carrillo, Alexis             Adrenaline T           3.68m      3.72m   NWI  12-02.50 
  9 Trice, Jacklyn               Accelerate T                      3.70m   NWI  12-01.75 
 10 Garrett, Erykah              Arizona Chee           4.22m      3.64m   NWI  11-11.50 
 -- Hooley, Kaylee               Spartan Spee           4.56m       FOUL                 
 
Triple Jump 13-14 Division Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.92m  4/24/1999   Nicole Duhart, Riverside, CA               
     JO Meet: J 11.68m  7/28/2006   Nefertiti Smith, 03 Norfolk Real           
    AZ Assoc: A 10.94m  6/7/2013    Tiana Poirier-Shelton, AZ Flames           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Hutchinson, Amreah           Arizona Flam                      9.84m   NWI  32-03.50 
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 15.59m  7/29/1989   Teri Steer, Crete, NE                      
     JO Meet: J 15.59m  7/29/1989   Teri Steer, Crete, NE                      
    AZ Assoc: A 13.87m  4/16/1978   Lori Garrow, CTC                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hunter, Makayla              Arizona Chee                     10.87m   35-08.00 
  2 Sells, Jendayi               Do Right Edu          10.63m     10.55m   34-07.50 
  3 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe           8.75m      8.71m   28-07.00 
  4 Diggs, Addison               NX Level Tra                      8.07m   26-05.75 
  5 Graves, Uzuri                Flight Club            8.56m      8.04m   26-04.50 
  6 Dodson, Joslyn               Elite StriDe                      7.50m   24-07.25 
  7 Joseph, Esther               Arizona Spee                      7.30m   23-11.50 
  8 Cave, Ciara                  NX Level Tra                      7.13m   23-04.75 
  9 Barrio, Marcela              Glendale Fla           7.30m      6.90m   22-07.75 
 10 Hermansen, Amber             The Arizona            6.97m      6.53m   21-05.25 
 11 Gonzalez, Emily              Coldwater Ex                      6.00m   19-08.25 
 12 Esquer Lopez, Jacqueline     ArizonAthlet           5.34m      5.36m   17-07.00 
 13 Medina, Daniella             Spartan Spee           5.62m      4.69m   15-04.75 
 
Discus Throw 1kg 13-14 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 42.92m  7/26/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
     JO Meet: J 42.92m  7/26/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
    AZ Assoc: A 39.34m  4/16/1978   Cindy Johnson, VOS38.78                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sells, Jendayi               Do Right Edu          27.97m     27.97m      91-09 
  2 Graves, Uzuri                Flight Club           26.28m     26.45m      86-09 
  3 Hunter, Makayla              Arizona Chee                     19.16m      62-10 
  4 Ruiz, Samia                  Do Right Edu          17.30m     18.29m      60-00 
  5 Hermansen, Amber             The Arizona           15.36m     15.80m      51-10 
  6 Diggs, Addison               NX Level Tra                     14.31m      46-11 
  7 Cave, Ciara                  NX Level Tra                     12.20m      40-00 
  8 Medina, Daniella             Spartan Spee          10.67m      8.91m      29-03 
 
Javelin Throw 600g 13-14 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 52.90m  7/26/2007   Hannah Carson, 10 48 Arizona Ch            
     JO Meet: J 52.90m  7/26/2007   Hannah Carson, 10 48 Arizona Ch            
    AZ Assoc: A 46.97m  2/5/1972    Hannah Carson, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Graves, Uzuri                Flight Club           28.12m     27.18m      89-02 
  2 Hermansen, Amber             The Arizona           15.64m     18.80m      61-08 
  3 Hunter, Makayla              Arizona Chee                     17.98m      59-00 
 
100 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
     JO Meet: J 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
    AZ Assoc: A 11.68  7/14/2003   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Ortiz, Navaria               Unattached             12.50      12.99   NWI  2 
  2 Doeplah, Gifty               Phoenix Bobc           12.72      13.00   NWI  2 
  3 McCoy, Tajene                The Arizona            13.40      13.52   NWI  2 
  4 Biggs, Tyla                  Huron Athlet           13.28      13.58   NWI  2 
  5 Jones, Maliyah               The Arizona            13.20      13.59   NWI  2 
  6 Alvarez, Kyli                NX Level Tra                      14.42   NWI  1 
  7 Decarriere, Delaine          Accelerate T                      15.61   NWI  1 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
     JO Meet: J 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
    AZ Assoc: A 23.99  7/14/2003   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Doeplah, Gifty               Phoenix Bobc           26.29      26.48   NWI  2 
  2 Ortiz, Navaria               Unattached             26.36      27.13   NWI  2 
  3 McCoy, Tajene                The Arizona            27.45      27.76   NWI  2 
  4 Jones, Maliyah               The Arizona            26.90      28.48   NWI  2 
  5 Biggs, Tyla                  Huron Athlet           28.15      28.52   NWI  2 
  6 Alvarez, Kyli                NX Level Tra                      29.46   NWI  2 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
     JO Meet: J 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    AZ Assoc: A 55.53  6/13/2004   Natalie Johnson, AC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ortiz, Navaria               Unattached           1:00.00    1:00.77  
  2 McCoy, Tajene                The Arizona          1:03.73    1:02.71  
  3 Alvarez, Kyli                NX Level Tra                    1:09.04  
 
3000 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 9:37.09  7/30/2005   Caitlin Lane, unattached-1                
     JO Meet: J 9:37.09  7/30/2005   Caitlin Lane, unattached-1                
    AZ Assoc: A 9:53.8h  6/3/1978    Laurie Sawyer, PTC                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sermeno, Celicia             Go the Dista        11:55.00   11:53.86  
 
100 Meter Hurdles (33" ) 15-16 Division Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 13.87  7/29/1994   Yolanda Johnson, Denver. CO                 
     JO Meet: J 13.87  7/29/1994   Yolanda Johnson, Denver. CO                 
    AZ Assoc: A 14.27  6/10/2000   Jacquelyn Johnson, YVF                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Biggs, Tyla                  Huron Athlet           18.33      18.07   NWI 
 
Long Jump 15-16 Division Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 6.16m  7/10/1999   Jill Bell, Cheyne, WA                       
     JO Meet: J 6.15m  8/15/1980   Kathy Harrison, East Point, GA              
    AZ Assoc: A 6.03m  5/2/1978    Ana Van, VOS                                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Decarriere, Delaine          Accelerate T                      4.99m   NWI  16-04.50 
  2 Marshall, Svannah            Arizona Flam           5.22m      4.98m   NWI  16-04.25 
 
Triple Jump 15-16 Division Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.94m  7/30/2009   Ciarra Brewer, Mission Valley TC           
     JO Meet: J 12.94m  7/30/2009   Ciarra Brewer, 14-38 Mission Va            
    AZ Assoc: A 11.75m  5/2/2009    Jasmine Todd, Arizona Chee                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Marshall, Svannah            Arizona Flam          10.83m     10.77m   NWI  35-04.00 
 
1500 Meter Run 17-18 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:26.39  8/2/1981    Cecilia Hopp, Cos  Cob, CT                
     JO Meet: J 4:26.39  8/2/1981    Cecilia Hopp, Cos  Cob, CT                
    AZ Assoc: A 4:44.14  6/14/2014   Marge Moyer, TE                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arellano, Allyson            Aftershock D         4:45.70    4:44.10A 
 
3000 Meter Run 17-18 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N  9:37.24  7/30/1998   Dana Boyle, Carbondale, CO               
     JO Meet: J  9:37.24  7/30/1998   Dana Boyle, Carbondale, CO               
    AZ Assoc: A 10:48.84  6/17/2012   Julianna Vanderhout, AZ Flames           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arellano, Allyson            Aftershock D        10:37.94   10:25.91A 
 
Shot Put 4kg 17-18 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 15.82m  7/31/2003   Michelle Carter, Ovilla, TX                
     JO Meet: J 15.82m  7/31/2003   Michelle Carter, Ovilla, TX                
    AZ Assoc: A 13.61m  6/17/2000   Jennifer Penrose, Unattached               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Marshall, Angel              Arizona Flam           7.24m      9.59m   31-05.75 
 
Javelin Throw 600g 17-18 Division Girls
===================================================================================
     JO Meet: J 45.27m  8/2/2009    Ashley Aldredge, 06-24 Peak Perf           
    AZ Assoc: A 52.46m  5/21/2011   Hannah Carson, AZ Cheetahs                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Marshall, Angel              Arizona Flam          21.51m     21.79m      71-06 
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
    AZ Assoc: A 14.59  7/7/2013    Marcos Torres, MPH                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Roberts, Noah                Accelerate T                      15.29   NWI  1 
  2 Spivey, Kingston             Unattached             16.45      15.64   NWI  7 
  3 Haley, Zachari               AZ Titans, L                      15.66   NWI  1 
  4 Wilson, Dominic              Arizona Chee           16.04      15.67   NWI  7 
  5 Reed, Jalen                  Arizona Flam           15.76      15.80   NWI  7 
  6 Quarles, Armani              Arizona Chee           16.83      16.20   NWI  7 
  7 Murray Jr, Fredrick          Do Right Edu           16.35      16.49   NWI  7 
  8 Patterson, Taylan            Arizona Chee           16.04      16.66   NWI  7 
  9 Merritt, Tariq               Do Right Edu           17.51      16.69   NWI  6 
 10 Jones, Darion                Do Right Edu           17.14      16.71   NWI  7 
 11 Dyer, Kendall                AZ Burn                17.24      16.75   NWI  6 
 12 Griffin, Christion           AZ Elite T&F           17.77      17.07   NWI  6 
 13 McCoy, Edarius               The Arizona            17.22      17.13   NWI  7 
 14 Domino, Corday               Phoenix Bobc           17.15      17.18   NWI  7 
 15 Pollard, Blake               The Arizona            17.69      17.31   NWI  6 
 16 Richardson, Jaylan           Arizona Chee           17.62      17.41   NWI  6 
 17 Amina-Harris, Belavan        Arizona Trac           19.89      17.42   NWI  3 
 18 Quarles, Avaurie             Arizona Chee           17.50      17.43   NWI  6 
 18 McSwain, Tyree               Huron Athlet           18.20      17.43   NWI  5 
 20 Douglass, Anderson           World Class            17.49      17.53   NWI  6 
 21 Baltierrez, Robert           Vail Vipers            17.93      17.62   NWI  5 
 22 James, Rory                  Do Right Edu           18.96      17.69   NWI  4 
 23 Bonifield, Dylan             Phoenix Bobc           17.73      17.70   NWI  6 
 24 Peterson, Malachi            NX Level Tra                      17.74   NWI  2 
 25 Henigan, Nathan              Do Right Edu           18.96      17.77   NWI  4 
 26 Perkins, Karon               Arizona Flam           18.08      17.87   NWI  5 
 27 Smith, Vincent               AZ Burn                           17.89   NWI  2 
 28 Columbus, Max                Phoenix Flye           18.03      17.95   NWI  5 
 29 Lucas, Joseph                Flight Club            17.84      17.98   NWI  6 
 30 Mitchell, Cah'sye            Do Right Edu           19.54      18.04   NWI  3 
 31 Hackett, Julian              Arizona Flam           18.11      18.49   NWI  5 
 32 Carr, Anthony                Do Right Edu                      18.53   NWI  2 
 33 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe           18.42      18.63   NWI  5 
 34 Reed, Noah                   Phoenix Bobc           18.21      18.64   NWI  5 
 35 Burton, Tremaine             World Class            18.58      18.67   NWI  4 
 36 Jones Jr, Cedric             Do Right Edu           19.40      18.72   NWI  3 
 37 Millage, Nicholas            Arizona Trac           18.82      18.81   NWI  4 
 38 Rowe, Madden                 NX Level Tra                      18.85   NWI  1 
 39 Shaffer, Langston            Do Right Edu           18.44      18.87   NWI  4 
 40 Jiles, Jaquez                Do Right Edu                      19.00   NWI  1 
 41 Freeman, Bryson              Elite StriDe           18.45      19.03   NWI  4 
 42 Gorovitz, Ryan               AZ Elite T&F           18.45      19.13   NWI  4 
 43 Jackson, Trequan             Do Right Edu           19.04      19.41   NWI  3 
 44 Palmer, Dai'lon              Elite StriDe           20.24      19.96   NWI  3 
 45 May, Kamari                  Arizona Trac           22.63      20.10   NWI  3 
 46 Kraft, Matthew               Accelerate T           19.00      20.27   NWI  4 
 47 Woodward, Edward             Arizona Chee           18.44      20.33   NWI  4 
 48 Baker, Treyvon               Do Right Edu           19.29      20.68   NWI  3 
 49 Hackett, Jayden              Arizona Flam           20.96      20.95   NWI  3 
 50 Lucas, J'Vaughn              Flight Club            20.53      21.23   NWI  3 
 51 Oliver, Malik                NX Level Tra                      21.25   NWI  2 
 52 Acuna, Nicolas               Arizona Trac           23.00      21.33   NWI  2 
 53 Gammage, Tyson               Do Right Edu           24.24      21.44   NWI  2 
 54 Williams, Ayden              Arizona Chee                      21.54   NWI  1 
 55 White, Daniel                Arizona Trac                      21.93   NWI  1 
 56 Akina, Kalamaku              Arizona Chee           23.31      21.94   NWI  1 
 57 Doughty, Colton              Arizona Spee                      23.55   NWI  1 
 58 Lynch, DaMarcus              Arizona Chee                      24.74   NWI  1 
 59 Martin, Trey                 The Arizona            25.36      26.24   NWI  2 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
    AZ Assoc: A 30.50  6/14/2015   Garamiah Flunder, AZ Rising Sun             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Roberts, Noah                Accelerate T                      32.07   NWI  2 
  2 Haley, Zachari               AZ Titans, L           31.56      33.18   NWI  6 
  3 Spivey, Kingston             Unattached             34.72      33.37   NWI  6 
  4 Whiten, Alijah               Arizona Trac           36.72      33.40   NWI  5 
  5 Kennard III, Tre             Unattached             33.05      33.65   NWI  6 
  6 Quarles, Armani              Arizona Chee           33.59      34.08   NWI  6 
  7 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu           34.56      34.09   NWI  6 
  8 Patterson, Taylan            Arizona Chee           33.40      35.10   NWI  6 
  9 Merritt, Tariq               Do Right Edu           38.68      35.21   NWI  4 
 10 Richardson, Jaylan           Arizona Chee           37.62      36.09   NWI  5 
 11 Dyer, Kendall                AZ Burn                36.94      36.13   NWI  5 
 12 Henigan, Nathan              Do Right Edu           40.13      36.58   NWI  4 
 13 Murray Jr, Fredrick          Do Right Edu           35.68      36.82   NWI  5 
 14 Wilson, Dominic              Arizona Chee           30.00      37.28   NWI  6 
 15 Jones, Darion                Do Right Edu           34.72      37.49   NWI  5 
 16 Amina-Harris, Belavan        Arizona Trac           41.00      38.02   NWI  3 
 17 Peterson, Malachi            NX Level Tra                      38.06   NWI  1 
 18 McCoy, Edarius               The Arizona            36.62      38.35   NWI  5 
 19 Smith, Vincent               AZ Burn                           38.36   NWI  1 
 20 Quarles, Avaurie             Arizona Chee           37.45      38.49   NWI  5 
 21 Perkins, Karon               Arizona Flam           39.13      38.93   NWI  4 
 22 Hackett, Julian              Arizona Flam           40.50      39.35   NWI  3 
 23 Carr, Anthony                Do Right Edu                      40.40   NWI  1 
 24 Griffin, Christion           AZ Elite T&F                      40.76   NWI  1 
 25 Gorovitz, Ryan               AZ Elite T&F           39.32      40.77   NWI  4 
 26 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe           41.11      41.28   NWI  3 
 27 Shaffer, Langston            Do Right Edu           39.08      41.39   NWI  4 
 28 Woodward, Edward             Arizona Chee           44.27      41.69   NWI  2 
 29 Jackson, Trequan             Do Right Edu           39.68      41.82   NWI  4 
 30 Mitchell, Cah'sye            Do Right Edu           43.49      42.61   NWI  3 
 31 Reed, Noah                   Phoenix Bobc           39.86      42.65   NWI  4 
 32 Jones Jr, Cedric             Do Right Edu           42.30      42.69   NWI  3 
 33 Millage, Nicholas            Arizona Trac           39.30      43.46   NWI  4 
 34 May, Kamari                  Arizona Trac                      43.48   NWI  1 
 35 Oliver, Malik                NX Level Tra                      43.61   NWI  1 
 36 Jiles, Jaquez                Do Right Edu                      43.80   NWI  1 
 37 Acuna, Nicolas               Arizona Trac           48.33      44.53   NWI  2 
 38 Kraft, Matthew               Accelerate T           20.91      44.81   NWI  6 
 39 Palmer, Dai'lon              Elite StriDe           47.63      45.20   NWI  2 
 40 Hackett, Jayden              Arizona Flam           42.61      45.93   NWI  3 
 41 White, Daniel                Arizona Trac                      47.54   NWI  2 
 42 Williams, Ayden              Arizona Chee                      49.38   NWI  1 
 43 Aderibigbe, Toni             Huron Athlet                      51.92   NWI  2 
 44 Doughty, Colton              Arizona Spee                      53.78   NWI  2 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
============================================================================
    AZ Assoc: A 1:11.72  6/14/2015   Garamiah Flunder, AZ Rising Sun           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Roberts, Noah                Accelerate T                    1:12.64   1 
  2 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu         1:28.33    1:15.66   3 
  3 Merritt, Tariq               Do Right Edu         1:22.52    1:15.91   3 
  4 Kennard III, Tre             Unattached                      1:18.22   1 
  5 Whiten, Alijah               Arizona Trac         1:28.19    1:22.37   3 
  6 Henigan, Nathan              Do Right Edu         1:25.49    1:24.62   3 
  7 Jones, Darion                Do Right Edu         1:25.01    1:25.27   3 
  8 Dyer, Kendall                AZ Burn              1:23.55    1:26.23   3 
  9 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe         1:35.41    1:27.08   2 
 10 Warn, Seth                   Arizona Flam                    1:28.70   1 
 11 McCoy, Edarius               The Arizona          1:26.80    1:29.86   3 
 12 Columbus, Max                Phoenix Flye         1:33.00    1:34.95   2 
 13 Freeman, Bryson              Elite StriDe         1:40.26    1:35.11   2 
 14 Kraft, Matthew               Accelerate T         1:45.11    1:36.20   2 
 15 Gammage, Tyson               Do Right Edu         1:53.30    1:39.03   1 
 16 Jones Jr, Cedric             Do Right Edu         1:43.75    1:39.53   2 
 17 Shaffer, Langston            Do Right Edu         1:48.00    1:39.58   2 
 18 Palmer, Dai'lon              Elite StriDe         1:46.85    1:39.93   2 
 19 Jiles, Jaquez                Do Right Edu                    1:50.92   1 
 20 Simon, Eli                   Go the Dista         1:55.00    1:51.36   1 
 21 Simon, John                  Go the Dista         1:54.00    1:54.14   1 
 
800 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 2:46.84  5/3/2014    Micah Warren, AZ Burn`                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lopez, Sebastian             ArizonAthlet         3:06.90    3:06.03  
  2 Freeman, Bryson              Elite StriDe         3:16.54    3:28.82  
  3 Gammage, Tyson               Do Right Edu                    3:32.46  
 
1500 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 5:42.85  6/14/2014   Estevan Gonzales, Wik                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lopez, Sebastian             ArizonAthlet         6:08.53    5:57.14  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 1:01.31  6/19/2011   Do Right Educational Sports Pr, Do Right E
                         Q Adams, C Baty, Z Blevins, M Wheaton             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                             1:04.44  
     1) King Jr, Andre                  2) Murray Jr, Fredrick            
     3) Thomas, Mission                 4) Shedrick, Wy'on                
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                  1:04.00    1:06.12  
     1) Quarles, Armani                 2) Quarles, Avaurie               
     3) Wilson, Dominic                 4) Patterson, Taylan              
  3 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                             1:48.71  
     1) Williams, Ayden                 2) Lynch, DaMarcus                
     3) Bolton, Jadon                   4) Akina, Kalamaku                
 -- Arizona Track Stars  'A'                                          DQ  
     1) Whiten, Alijah                  2) Amina-Harris, Belavan          
     3) Escobedo, Kristian              4) Millage, Nicholas              
 
Long Jump 8 & Under Division Boys
========================================================================================
    AZ Assoc: A 3.98m  6/19/2011   Jamari Brown, AlU                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Kennard III, Tre             Unattached             3.45m      3.90m   NWI  12-09.50 
  2 Baltierrez, Robert           Vail Vipers            2.00m      3.39m   NWI  11-01.50 
  3 Haley, Zachari               AZ Titans, L           3.51m      3.19m   NWI  10-05.75 
  4 Bonifield, Dylan             Phoenix Bobc           2.91m      3.18m   NWI  10-05.25 
  5 Douglass, Anderson           World Class                       3.14m   NWI  10-03.75 
  6 Lucas, Joseph                Flight Club            3.00m      3.04m   NWI   9-11.75 
  6 Reed, Jalen                  Arizona Flam           3.52m      3.04m   NWI   9-11.75 
  8 King Jr, Andre               Do Right Edu           3.05m      2.83m   NWI   9-03.50 
  9 Domino, Corday               Phoenix Bobc           2.91m      2.78m   NWI   9-01.50 
 10 Perkins, Karon               Arizona Flam           2.56m      2.65m   NWI   8-08.50 
 11 James, Rory                  Do Right Edu           2.44m      2.50m   NWI   8-02.50 
 12 Lucas, J'Vaughn              Flight Club            2.36m      2.34m   NWI   7-08.25 
 13 Oliver, Malik                NX Level Tra                      2.24m   NWI   7-04.25 
 14 Reed, Noah                   Phoenix Bobc           2.43m      2.09m   NWI   6-10.25 
 15 Richardson, Jaylan           Arizona Chee           1.47m      1.80m   NWI   5-11.00 
 16 Doughty, Colton              Arizona Spee                      1.70m   NWI   5-07.00 
 17 Mitchell, Cah'sye            Do Right Edu                      1.48m   NWI   4-10.25 
 -- Spivey, Kingston             Unattached             3.12m         ND   NWI           
 
Shot Put 8 & Under Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 7.48m  9/19/2011   Amar Elmore, Do Right Edu                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Thomas, Mission              Do Right Edu                      7.33m   24-00.75 
  2 Escobedo, Kristian           Arizona Trac           6.19m      6.10m   20-00.25 
  3 Rowe, Madden                 NX Level Tra                      5.34m   17-06.25 
  4 Lucas, Joseph                Flight Club            5.23m      4.82m   15-09.75 
  5 Baker, Treyvon               Do Right Edu           4.59m      4.23m   13-10.50 
  6 Lucas, J'Vaughn              Flight Club            3.04m      2.72m    8-11.25 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 26.19m  4/19/2015   Darius Alberty, SSP                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bonifield, Dylan             Phoenix Bobc          22.76m     22.55m      74-00 
  2 Escobedo, Kristian           Arizona Trac          22.60m     21.16m      69-05 
  3 Reed, Jalen                  Arizona Flam          21.37m     20.28m      66-06 
  4 Thomas, Mission              Do Right Edu          19.34m     18.66m      61-03 
  5 Baltierrez, Robert           Vail Vipers           10.72m     15.94m      52-03 
  6 Gorovitz, Ryan               AZ Elite T&F                     14.97m      49-01 
  7 Warn, Seth                   Arizona Flam          15.41m     14.40m      47-03 
  8 Douglass, Anderson           World Class           13.03m     12.00m      39-04 
  9 Rowe, Madden                 NX Level Tra                     11.20m      36-09 
 10 Columbus, Max                Phoenix Flye          11.19m     10.94m      35-11 
 11 Pollard, Blake               The Arizona                      10.80m      35-05 
 12 Jackson, Trequan             Do Right Edu          12.11m     10.01m      32-10 
 13 Peterson, Malachi            NX Level Tra                      8.86m      29-01 
 14 Baker, Treyvon               Do Right Edu           8.46m      8.26m      27-01 
 15 Burton, Tremaine             World Class            8.95m      7.24m      23-09 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
     JO Meet: J 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    AZ Assoc: A 12.93  6/7/2013    Donye Hermas, AGR                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Flunder, Geramiah            The Arizona            13.86      14.09   NWI  6 
  2 Hunter, Weslan Sammie        Arizona Chee           14.35      14.50   NWI  6 
  3 Cooper, Cameron              Arizona Chee           14.37      14.58   NWI  6 
  4 Laffitte, Jaden              Do Right Edu           14.70      14.64   NWI  6 
  5 Cade, Darius                 Arizona Chee           14.47      14.74   NWI  6 
  6 Williams, Nathan             Phoenix Bobc           14.75      14.86   NWI  6 
  7 Millman, Pry'nce             Huron Athlet           14.80      14.90   NWI  6 
  7 Hall, James                  Phoenix Bobc           15.22      14.90   NWI  5 
  9 Gammage, Anthony             Do Right Edu           15.00      14.93   NWI  5 
 10 Halsana, Tristan             Arizona Chee           14.67      14.96   NWI  6 
 11 Knapper, Otis                Arizona Chee           16.01      15.00   NWI  4 
 12 Bradley, Jack                Vail Vipers            15.35      15.07   NWI  5 
 13 Wright, T'Ion                AZ Burn                14.73      15.11   NWI  6 
 14 Heidelburg, Zuri             AZ Burn                14.84      15.16   NWI  5 
 15 Williamson, Jaziah           Arizona Trac                      15.19   NWI  1 
 16 Anderson, Josiah             The Arizona            15.93      15.20   NWI  4 
 17 Rutherford, Joe              Do Right Edu           15.00      15.32   NWI  5 
 18 Alberty, Darius              Spartan Spee           15.08      15.35   NWI  5 
 19 Walton, Drake                Arizona Chee           15.10      15.38   NWI  5 
 20 McSwain, James               Huron Athlet           15.80      15.39   NWI  4 
 21 Byrd, Oshen                  Do Right Edu           14.90      15.68   NWI  5 
 22 Dyer, Kordell                AZ Burn                15.25      15.72   NWI  5 
 23 Noyd, Michael                Arizona Flam           15.70      15.88   NWI  4 
 24 Hermas, Jamani               Arizona Trac           16.49      15.90   NWI  3 
 25 Wingfield, Nathan            The Arizona            15.67      16.02   NWI  4 
 26 Hackett, Andre               Arizona Flam           16.41      16.17   NWI  3 
 27 Redhouse, Nashoba            Elite StriDe           17.15      16.20   NWI  3 
 28 Carter, Jacob                Arizona Trac           17.02      16.23   NWI  3 
 29 Lejander, Anthony            Arizona Chee           16.36      16.45   NWI  4 
 30 Berryhill, Romeo             AZ Titans, L           15.79      16.48   NWI  4 
 31 Jordan, Stephon              AZ Titans, L           16.29      16.52   NWI  4 
 32 Gammage, Evan                Do Right Edu           20.20      16.86   NWI  2 
 33 Walter-Cardona, Nilo         Arizona Chee           18.01      16.95   NWI  3 
 34 Carter, Micah                Arizona Trac           20.00      17.21   NWI  2 
 35 McIntyre, Terex              Spartan Spee           17.81      17.58   NWI  3 
 36 Navarrete, Julian            Arizona Trac           20.00      17.71   NWI  2 
 37 kraft, zachary               Accelerate T                      18.02   NWI  2 
 38 Quillinan, Max               AZ Elite T&F                      18.26   NWI  1 
 39 Corzo, Marcus                Spartan Spee           18.76      18.38   NWI  2 
 40 Oliver, DeAndre              Adrenaline T           17.99      18.56   NWI  3 
 41 Rowe, Michael                NX Level Tra                      18.84   NWI  1 
 42 Thomas, Aaron                Accelerate T                      18.89   NWI  1 
 43 Sallee, Deaken               NX Level Tra                      18.92   NWI  1 
 44 Harper, Benjamin             AZ Titans, L           19.28      19.01   NWI  2 
 45 Valencia, Johnathan          Arizona Chee           25.01      25.20   NWI  2 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
     JO Meet: J 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
    AZ Assoc: A 26.59  6/16/2007   Paul Lucas, DR                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Flunder, Geramiah            The Arizona            28.54      28.87   NWI  7 
  2 Warren, Micah                AZ Burn                29.29      29.41   NWI  7 
  3 Cade, Darius                 Arizona Chee           30.96      29.52   NWI  6 
  4 Cooper, Cameron              Arizona Chee           30.12      29.72   NWI  7 
  5 Amina-Harris, Bellemy        Arizona Trac           33.80      29.80   NWI  4 
  6 Huckaby, Damarion            Arizona Trac           36.91      29.86   NWI  3 
  7 Barrett, Malec               Unattached             31.80      30.05   NWI  5 
  8 Halsana, Tristan             Arizona Chee           31.30      30.20   NWI  6 
  9 Hunter, Weslan Sammie        Arizona Chee           29.05      30.25   NWI  7 
 10 Millman, Pry'nce             Huron Athlet           31.10      30.43   NWI  6 
 11 Anderson, Josiah             The Arizona            31.38      30.64   NWI  6 
 12 Laffitte, Jaden              Do Right Edu           29.50      30.79   NWI  7 
 13 Knapper, Otis                Arizona Chee           32.14      30.82   NWI  5 
 14 Walton, Drake                Arizona Chee           31.86      30.89   NWI  5 
 15 Wright, T'Ion                AZ Burn                31.45      30.91   NWI  6 
 16 Bradley, Jack                Vail Vipers            30.12      30.92   NWI  7 
 17 Smith, Nizer                 Arizona Flam           31.31      31.09   NWI  6 
 18 Thomas, Cree                 Arizona Trac           31.65      31.34   NWI  5 
 19 Williamson, Jaziah           Arizona Trac           33.00      31.45   NWI  4 
 20 Ali, Asad                    Arizona Trac           37.92      31.55   NWI  2 
 21 Knierim, David               Arizona Chee           32.97      32.17   NWI  4 
 22 Martin, Andre                AZ Burn                32.39      32.28   NWI  5 
 23 Lee, Jalen                   Do Right Edu           31.50      32.42   NWI  6 
 24 Dyer, Kordell                AZ Burn                32.64      32.52   NWI  4 
 25 Rutherford, Joe              Do Right Edu           30.90      32.56   NWI  7 
 26 Mc Lean, Christopher         Do Right Edu           32.50      32.69   NWI  5 
 27 Hermas, Jamani               Arizona Trac           34.33      33.05   NWI  3 
 28 Wingfield, Nathan            The Arizona            33.71      33.22   NWI  4 
 29 Hackett, Andre               Arizona Flam           33.84      33.32   NWI  4 
 30 Moore, Evan                  Do Right Edu                      33.69   NWI  1 
 31 Seton, Taj                   Arizona Chee           34.18      34.03   NWI  3 
 32 Carter, Jacob                Arizona Trac           37.15      34.29   NWI  3 
 33 Horace, Justice              Do Right Edu           32.50      34.46   NWI  5 
 34 Jordan, Stephon              AZ Titans, L           34.90      34.49   NWI  3 
 35 Berryhill, Romeo             AZ Titans, L           32.79      34.60   NWI  4 
 36 Walter-Cardona, Nilo         Arizona Chee           34.74      34.86   NWI  3 
 37 Toth, Logan                  Arizona Trac           35.42      35.04   NWI  3 
 38 Gary, Elijahuan              Do Right Edu           34.00      35.46   NWI  4 
 39 Spencer, Damian              AZ Elite T&F           39.78      36.35   NWI  2 
 40 Navarrete, Julian            Arizona Trac           40.00      36.84   NWI  2 
 40 McAuley, Ean                 Spartan Spee           35.70      36.84   NWI  3 
 42 Aderibigbe, Timi             Huron Athlet                      38.32   NWI  1 
 43 Harper, Benjamin             AZ Titans, L           40.60      39.43   NWI  2 
 44 Corzo, Marcus                Spartan Spee           39.80      39.52   NWI  2 
 45 Rowe, Michael                NX Level Tra                      39.73   NWI  1 
 46 kraft, zachary               Accelerate T           46.67      45.66   NWI  2 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N   58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL             
     JO Meet: J   58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL             
    AZ Assoc: A 1:01.41  6/16/2007   Paul Lucas, DR                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn              1:05.37    1:04.27   5 
  2 Heidelburg, Zuri             AZ Burn              1:06.68    1:05.34   5 
  3 Flunder, Geramiah            The Arizona          1:06.74    1:05.53   5 
  4 Hall, James                  Phoenix Bobc         1:09.55    1:08.45   5 
  5 Anderson, Josiah             The Arizona          1:08.65    1:08.74   5 
  6 Laffitte, Jaden              Do Right Edu         1:10.00    1:10.43   5 
  7 Bradley, Jack                Vail Vipers          1:11.23    1:10.65   4 
  8 Gammage, Anthony             Do Right Edu         1:15.00    1:11.97   3 
  9 Smith, Nizer                 Arizona Flam         1:09.49    1:12.26   5 
 10 Mc Lean, Christopher         Do Right Edu         1:13.00    1:13.65   4 
 11 Lee, Jalen                   Do Right Edu         1:10.00    1:13.82   4 
 12 Heussner, Brody              Huron Athlet         1:15.10    1:14.02   3 
 13 Moore, Evan                  Do Right Edu                    1:14.96   1 
 14 Gary, Elijahuan              Do Right Edu         1:20.00    1:15.72   2 
 15 Hargrove, Brashawd           NX Level Tra         1:12.00    1:16.08   4 
 16 Seton, Taj                   Arizona Chee         1:19.36    1:16.83   2 
 17 Noyd, Michael                Arizona Flam         1:16.62    1:16.88   3 
 18 McAuley, Ean                 Spartan Spee         1:18.94    1:17.13   2 
 19 Rutherford, Joe              Do Right Edu         1:15.00    1:17.42   4 
 20 Toth, Logan                  Arizona Trac         1:20.00    1:18.55   2 
 21 Martin, Andre                AZ Burn              1:14.02    1:18.98   4 
 22 Dyer, Kordell                AZ Burn              1:16.85    1:19.41   3 
 23 Ali, Asad                    Arizona Trac         1:30.24    1:20.22   2 
 24 Alberty, Darius              Spartan Spee         1:13.22    1:20.31   4 
 25 Hemphill, Price              Arizona Spee         1:17.24    1:20.70   2 
 26 Gammage, Evan                Do Right Edu         1:30.00    1:21.26   2 
 27 Knierim, David               Arizona Chee         1:15.92    1:21.30   3 
 28 Walter-Cardona, Nilo         Arizona Chee         1:21.39    1:21.94   2 
 29 Wright, T'Ion                AZ Burn              1:15.98    1:22.12   3 
 30 Wingfield, Nathan            The Arizona          1:16.03    1:25.87   3 
 31 Oliver, DeAndre              Adrenaline T                    1:33.94   1 
 32 Hernandez, Jordael           Phoenix Bobc                    1:34.75   1 
 33 Delgado Contreras, Danie     ArizonAthlet                    1:36.88   1 
 34 kraft, zachary               Accelerate T         1:54.50    1:40.46   1 
 35 Esquer Lopez, Juancarlos     ArizonAthlet         1:37.02    1:41.61   1 
 36 Viccinelli, Landry           Distance Uni         1:47.00    1:53.66   1 
 
800 Meter Run 9-10 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 2:19.74  7/30/2005   Robert Amick, unattached-14               
     JO Meet: J 2:19.74  7/30/2005   Robert Amick, unattached-14               
    AZ Assoc: A 2:30.74  5/19/2005   Ryan Silva, UNA                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn              2:37.33    2:33.55   2 
  2 Heidelburg, Zuri             AZ Burn              2:37.40    2:34.39   2 
  3 Horace, Justice              Do Right Edu         2:40.00    2:42.34   2 
  4 Lebbon, Kenji                Go the Dista         2:47.00    2:46.28   2 
  5 Lee, Jalen                   Do Right Edu         2:45.00    2:47.57   2 
  6 Moore, Evan                  Do Right Edu                    2:52.82   1 
  7 Knierim, David               Arizona Chee         3:02.21    2:53.30   2 
  8 McAuley, Ean                 Spartan Spee         2:58.00    2:53.94   2 
  9 Redhouse, Nashoba            Elite StriDe         3:25.12    2:55.00   1 
 10 Squires, Aidan               Phoenix Bobc         3:00.62    2:59.51   2 
 11 Gary, Elijahuan              Do Right Edu         3:00.00    3:02.91   2 
 12 Winston, Henry               Go the Dista         3:03.31    3:04.59   2 
 13 Collier, Jayden              Distance Uni         2:58.07    3:05.53   2 
 14 Quillinan, Markus            AZ Elite T&F         3:19.00    3:06.63   1 
 15 Martin, Andre                AZ Burn                         3:10.20   1 
 16 Young, Damien                Distance Uni         3:05.43    3:10.75   2 
 17 Pollard, Bryce               The Arizona          3:14.10    3:11.65   2 
 18 Lizarraga, Rodolfo           AZ Elite T&F         3:41.00    3:13.76   1 
 19 Lopez, Alejandro             ArizonAthlet         3:20.22    3:17.33   1 
 20 Hernandez, Jordael           Phoenix Bobc                    3:25.16   1 
 21 Sallee, Deaken               NX Level Tra                    3:25.24   1 
 22 Castrejon, Luis              Go the Dista                    3:42.48   1 
 23 Viccinelli, Landry           Distance Uni         3:45.00    3:50.36   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:43.70  7/31/2005   Robert Amick, unattached-14               
     JO Meet: J 4:43.70  7/31/2005   Robert Amick, unattached-14               
    AZ Assoc: A 5:03.80  4/11/1987   Joe Acosta, SS                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Horace, Justice              Do Right Edu         5:35.00    5:31.54  
  2 Lebbon, Kenji                Go the Dista         5:39.00    5:42.11  
  3 Winston, Henry               Go the Dista         5:53.71    5:48.63  
  4 Anderson, Elliot             Unattached                      5:55.92  
  5 Squires, Aidan               Phoenix Bobc         5:52.74    5:56.13  
  6 Redhouse, Nashoba            Elite StriDe         6:06.00    5:59.65  
  7 Quillinan, Markus            AZ Elite T&F         6:25.72    6:09.89  
  8 Collier, Jayden              Distance Uni         6:10.58    6:10.65  
  9 McIntyre, Terex              Spartan Spee         6:22.98    6:12.61  
 10 Young, Damien                Distance Uni         6:07.34    6:20.81  
 11 Hemphill, Price              Arizona Spee                    6:24.83  
 12 Lopez, Alejandro             ArizonAthlet         6:36.94    6:36.93  
 13 Hernandez, Jordael           Phoenix Bobc                    6:57.55  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 51.63  8/3/2003    Miamia Metro-Dade, Miami, FL                
                       Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
     JO Meet: J 51.63  8/3/2003    Miamia Metro-Dade, Miami, FL                
                       Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
    AZ Assoc: A 54.06  6/26/2000   Do Right Educational Sports Pr, Do Right Edu
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    57.00      56.48  
     1) Cooper, Cameron                 2) Cade, Darius                   
     3) Halsana, Tristan                4) Hunter, Weslan Sammie          
  2 Huron Athletics  'A'                                           59.73  
     1) Webb, Britton                   2) Heussner, Brody                
     3) McSwain, James                  4) Millman, Pry'nce               
 -- Arizona Cheetahs Track Club  'B'                                  DQ  
     1) Lejander, Anthony               2) Walton, Drake                  
     3) Knapper, Otis                   4) Seton, Taj                     
 
High Jump 9-10 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.55m  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA                 
     JO Meet: J 1.55m  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA                 
    AZ Assoc: A 1.43m  6/10/1980   James Turner, CG                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Barrett, Malec               Unattached             1.20m      1.20m    3-11.25 
  2 Smith, Nizer                 Arizona Flam                      1.15m    3-09.25 
  3 Levinus, Fredrick-Charli     Phoenix Bobc           1.10m     J1.15m    3-09.25 
  4 McSwain, James               Huron Athlet           1.10m      1.10m    3-07.25 
  5 Noyd, Michael                Arizona Flam                      1.05m    3-05.25 
  6 Spencer, Damian              AZ Elite T&F           0.95m     J1.05m    3-05.25 
 
Long Jump 9-10 Division Boys
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4.97m  7/29/2003   Thomas Johnson, Dallas, TX                  
     JO Meet: J 4.97m  7/29/2003   Thomas Johnson, Dallas, TX                  
    AZ Assoc: A 4.87m  5/31/2009   Tehran Thomas, Arizona Sain                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Hargrove, Brashawd           NX Level Tra                      4.06m   NWI  13-04.00 
  2 Thomas, Cree                 Arizona Trac           3.67m      3.99m   NWI  13-01.25 
  3 Amina-Harris, Bellemy        Arizona Trac                      3.91m   NWI  12-10.00 
  4 Barrett, Malec               Unattached             3.47m      3.84m   NWI  12-07.25 
  5 Hall, James                  Phoenix Bobc           3.49m     J3.84m   NWI  12-07.25 
  6 Huckaby, Damarion            Arizona Trac           3.62m      3.83m   NWI  12-06.75 
  7 Heussner, Brody              Huron Athlet           3.40m      3.74m   NWI  12-03.25 
  8 Hermas, Jamani               Arizona Trac           3.39m      3.63m   NWI  11-11.00 
  9 Berryhill, Romeo             AZ Titans, L           3.08m      3.40m   NWI  11-02.00 
 10 Mc Lean, Christopher         Do Right Edu           3.60m      3.35m   NWI  11-00.00 
 11 Levinus, Fredrick-Charli     Phoenix Bobc           2.88m      3.22m   NWI  10-06.75 
 12 Gammage, Anthony             Do Right Edu                      3.20m   NWI  10-06.00 
 13 Lejander, Anthony            Arizona Chee           2.51m      3.03m   NWI   9-11.25 
 14 Manoleas, Cole               Vail Vipers            2.57m      3.00m   NWI   9-10.25 
 15 Jordan, Stephon              AZ Titans, L           3.16m      2.80m   NWI   9-02.25 
 16 Harper, Benjamin             AZ Titans, L           2.59m      2.63m   NWI   8-07.50 
 17 Gammage, Evan                Do Right Edu           2.13m      2.55m   NWI   8-04.50 
 18 Corzo, Marcus                Spartan Spee           1.94m      2.54m   NWI   8-04.00 
 19 Oliver, DeAndre              Adrenaline T           2.95m      2.43m   NWI   7-11.75 
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.44m  8/2/2003    Jon Allen, Houston,TX                      
     JO Meet: J 12.44m  8/2/2003    Jon Allen, Houston,TX                      
    AZ Assoc: A  9.82m  3/21/1987   Jason Fogel, MP                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Williams, Nathan             Phoenix Bobc           6.75m      6.46m   21-02.50 
  2 Hargrove, Brashawd           NX Level Tra                      6.09m   19-11.75 
  3 Rodriguez, Julian            Flight Club            5.58m      5.18m   17-00.00 
  4 Rowe, Michael                NX Level Tra                      5.08m   16-08.00 
  5 Carter, Micah                Arizona Trac           5.58m      4.97m   16-03.75 
  6 Manoleas, Cole               Vail Vipers            5.17m      4.87m   15-11.75 
  7 Esquer Lopez, Juancarlos     ArizonAthlet           4.76m      4.86m   15-11.50 
  8 Thomas, Aaron                Accelerate T                      4.75m   15-07.00 
  9 Delgado Contreras, Danie     ArizonAthlet           4.65m      4.54m   14-10.75 
 10 Carter, Jacob                Arizona Trac                      4.52m   14-10.00 
 11 Valencia, Johnathan          Arizona Chee           3.68m      3.95m   12-11.50 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 41.16m  6/10/2007   Armand Shyne, Fairoaks, CA                 
     JO Meet: J 40.47m  7/26/2008   Otis Statum, 38 3M Track Clu               
    AZ Assoc: A 40.98m  6/3/2012    Alexander Rameriz, Una                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Williams, Nathan             Phoenix Bobc          26.92m     24.37m      79-11 
  2 Alberty, Darius              Spartan Spee          32.48m     24.17m      79-03 
  3 Levinus, Fredrick-Charli     Phoenix Bobc          20.20m     22.33m      73-03 
  4 Manoleas, Cole               Vail Vipers           22.51m     20.89m      68-06 
  5 Spencer, Damian              AZ Elite T&F          12.96m     17.78m      58-04 
  6 Carter, Micah                Arizona Trac          15.77m     15.29m      50-02 
  7 Rodriguez, Julian            Flight Club           15.57m     15.00m      49-02 
  8 McIntyre, Terex              Spartan Spee          14.20m     14.58m      47-10 
  9 Ali, Asad                    Arizona Trac                     13.66m      44-10 
 10 Pollard, Bryce               The Arizona                      12.40m      40-08 
 11 Valencia, Johnathan          Arizona Chee          10.63m      9.88m      32-05 
 
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.64  7/26/2009   Bryce Love, Carolina Elite/Dunham,NC        
     JO Meet: J 11.70  8/2/1998    Michael Grant,  Darian Trout Brown 08, Decat
    AZ Assoc: A 12.15  4/19/2015   Donye Hermas, AZ T                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Shepherd, Jaden              Arizona Chee           12.50      12.86   NWI  6 
  2 DeCarriere, Tre              Accelerate T           14.00      13.32   NWI  5 
  3 Hollinquest, Zachary         AZ Burn                13.18      13.48   NWI  6 
  4 Ortiz, Avaunt                Unattached             12.50      13.58   NWI  6 
  5 Ruvo, John                   Phoenix Bobc           13.21      13.62   NWI  6 
  6 Jones, Jacques               Do Right Edu           13.78      13.67   NWI  6 
  7 Wallace, Jaseim              Arizona Chee           14.02      13.77   NWI  5 
  8 Newsome, Johnny              AZ Burn                13.77      13.92   NWI  6 
  9 Pavey, Michael               The Arizona            13.94      13.93   NWI  6 
 10 Gallego, Isiah               AZ Burn                14.54      14.05   NWI  4 
 11 Woods, Saif Elijah           Arizona Chee           14.54      14.12   NWI  4 
 12 King, Michael                Arizona Chee           14.23      14.14   NWI  5 
 12 Jones, Idan                  The Arizona            14.45      14.14   NWI  5 
 14 Williams, Steven             Arizona Spee           14.36      14.19   NWI  5 
 15 Maassen, Aaron               Accelerate T           14.63      14.30   NWI  4 
 16 Mason, Jack                  Phoenix Bobc           14.37      14.43   NWI  5 
 17 Lejander, Nicholas           Arizona Chee           13.97      14.46   NWI  5 
 18 Buchanon, Deshaun            Accelerate T           14.72      14.47   NWI  4 
 19 Spence, JaKobi               The Arizona            14.21      14.48   NWI  5 
 20 Walton, Dillinger            Arizona Chee           14.55      14.49   NWI  4 
 21 Bibb, Nathan                 Phoenix Bobc           14.87      14.54   NWI  3 
 22 Gingg, Connor                Arizona Spee           14.28      14.56   NWI  5 
 23 O'Neal-Gamble, Anthony       Arizona Chee           14.67      14.62   NWI  4 
 24 Jones, Jaden                 Accelerate T           14.89      14.75   NWI  3 
 25 Sylve, Michael               AZ Burn                14.60      14.76   NWI  4 
 26 Williams, Jaylen             Spartan Spee           14.70      14.84   NWI  4 
 27 Ray, Masai                   Arizona Chee           16.45      15.11   NWI  1 
 28 Spivey, Tre                  Unattached             15.18      15.17   NWI  3 
 29 Hawkins, Ricky               Spartan Spee           14.95      15.18   NWI  3 
 30 Wiley Jr, Martel             Do Right Edu           14.94      15.22   NWI  3 
 31 Meng, Anthony                Arizona Flam           15.16      15.23   NWI  3 
 32 Domino, Lavon                Phoenix Bobc           15.27      15.24   NWI  3 
 33 Pierre, Orion                AZ Titans, L           15.27      15.35   NWI  3 
 34 Rogers, Jayden               Aag Sports A           14.60      15.68   NWI  4 
 35 Fuse, Cameron                Elite StriDe           15.21      16.61   NWI  3 
 36 Arroyo, Jeremiah             AZ Burn                16.27      16.66   NWI  1 
 37 Fair, Brian                  The Arizona            12.67      16.89   NWI  6 
 38 Longley, Drew                AZ Elite T&F           17.71      17.38   NWI  1 
 39 Webber, Mason                Spartan Spee           18.50      18.01   NWI  1 
 40 Doughty, Aaron               Arizona Spee           21.19      20.63   NWI  1 
 -- Thompson, Marshawn           AZ Burn                15.33         NT   NWI  2 
 -- Sanders, Jackson             AZ Elite T&F           15.84         NT   NWI  2 
 -- Davis-Evans, Devari          Arizona Chee           15.98         NT   NWI  2 
 -- Robinson, Micah              Accelerate T           16.01         NT   NWI  2 
 -- Carr, Alexander              Huron Athlet           15.29         NT   NWI  2 
 -- Rowe, Marcus                 NX Level Tra           15.57         NT   NWI  2 
 -- Kearney, Dorien              Huron Athlet           15.50         NT   NWI  2 
 -- Alexander, Xavier            Do Right Edu           15.45         NT   NWI  2 
 -- Moore, Peyton                Do Right Edu           15.74         NT   NWI  2 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.37  8/1/2009    Bryce Love, Carolina Elite/Raleigh,N        
     JO Meet: J 23.37  8/1/2009    Bryce Love, 16 Carolina Elit                
    AZ Assoc: A 25.00  5/18/2002   Marcus Wheaton, DR                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Shepherd, Jaden              Arizona Chee           26.02      27.09   NWI  6 
  2 DeCarriere, Tre              Accelerate T           29.62      27.76   NWI  5 
  3 Ruvo, John                   Phoenix Bobc           27.63      28.72   NWI  6 
  4 Woods, Saif Elijah           Arizona Chee           29.31      29.54   NWI  5 
  5 Lejander, Nicholas           Arizona Chee           30.86      29.78   NWI  3 
  6 Jones, Idan                  The Arizona            27.76      29.79   NWI  6 
  7 Taylor, Zachary              Arizona Trac           33.29      29.88   NWI  3 
  8 O'Neal-Gamble, Anthony       Arizona Chee           29.97      30.07   NWI  5 
  9 Spence, JaKobi               The Arizona            28.56      30.19   NWI  6 
 10 Buchanon, Deshaun            Accelerate T           29.90      30.31   NWI  5 
 11 Mclaurin III, Melvin         Do Right Edu           29.25      30.34   NWI  5 
 12 Walton, Dillinger            Arizona Chee           30.09      30.49   NWI  4 
 13 Williams, Jaylen             Spartan Spee           30.68      31.02   NWI  4 
 14 Ford, Samuel                 AZ Elite T&F           41.24      31.21   NWI  1 
 15 Mason, Jack                  Phoenix Bobc           30.06      31.33   NWI  5 
 16 Jones, Jaden                 Accelerate T           30.67      31.34   NWI  4 
 17 Cheatham, Robert             Arizona Trac           33.58      31.45   NWI  2 
 18 Gingg, Connor                Arizona Spee           30.36      31.71   NWI  4 
 19 Wiley Jr, Martel             Do Right Edu           30.29      32.09   NWI  4 
 20 Ray, Masai                   Arizona Chee           34.20      32.49   NWI  2 
 21 Spivey, Tre                  Unattached             31.93      32.50   NWI  3 
 22 Pierre, Orion                AZ Titans, L           30.34      32.89   NWI  4 
 23 Kearney, Dorien              Huron Athlet           32.50      33.06   NWI  3 
 24 Williams, Steven             Arizona Spee           29.11      33.23   NWI  6 
 25 Hawkins, Ricky               Spartan Spee           30.65      33.26   NWI  4 
 26 Rowe, Marcus                 NX Level Tra           33.70      33.31   NWI  2 
 27 Carr, Alexander              Huron Athlet           40.00      33.36   NWI  1 
 28 Whiten-Cole, Lonnell         Arizona Trac           33.19      34.45   NWI  3 
 29 Moore, Peyton                Do Right Edu           33.00      34.73   NWI  3 
 30 Goviria, Joshua              AZ Elite T&F                      34.83   NWI  1 
 31 Armstrong, Landen            Spartan Spee           34.46      35.66   NWI  2 
 32 Medrano, Jeremiah            Arizona Flam           38.00      35.86   NWI  1 
 33 Davis-Evans, Devari          Arizona Chee           34.93      36.72   NWI  2 
 34 Longley, Drew                AZ Elite T&F           38.95      38.94   NWI  1 
 35 Arroyo, Jeremiah             AZ Burn                34.76      39.22   NWI  2 
 36 Doughty, Aaron               Arizona Spee           43.87      46.59   NWI  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 50.75  8/2/2009    Bryce Love, Carolina Elite/Raleigh,N        
     JO Meet: J 50.75  8/2/2009    Bryce Love, 16 Carolina Elit                
    AZ Assoc: A 56.67  5/9/2009    Paul Lucas, Do Right Edu                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Jacques               Do Right Edu         1:03.25    1:02.92   6 
  2 Ortiz, Avaunt                Unattached             59.55    1:04.43   6 
  3 Woods, Saif Elijah           Arizona Chee         1:05.42    1:04.91   5 
  4 Davis, John                  Do Right Edu         1:08.00    1:05.49   5 
  5 Spence, JaKobi               The Arizona          1:06.01    1:06.27   5 
  6 Sovereign, Joshua            Arizona Chee         1:07.00    1:06.58   5 
  7 Pavey, Michael               The Arizona          1:06.64    1:06.85   5 
  8 Mclaurin III, Melvin         Do Right Edu         1:05.00    1:07.22   6 
  9 Gallego, Isiah               AZ Burn              1:10.20    1:08.03   4 
 10 Blevins, Zaire               Do Right Edu         1:04.97    1:08.77   6 
 11 Tamplin, Errick              AZ Burn              1:13.28    1:08.92   3 
 12 Ford, Samuel                 AZ Elite T&F         1:17.00    1:09.50   3 
 13 Jones, Idan                  The Arizona          1:07.30    1:09.63   5 
 14 Cheatham, Robert             Arizona Trac         1:30.00    1:10.48   1 
 15 Williams, Jaylen             Spartan Spee         1:09.54    1:11.17   4 
 16 Carrillo, Charlie            Accelerate T         1:28.29    1:12.01   2 
 17 Pickering, Wyatt             Unattached           1:12.30    1:12.31   4 
 18 Pierre, Orion                AZ Titans, L         1:11.94    1:13.44   4 
 19 Jones, Jaden                 Accelerate T         1:13.16    1:14.06   4 
 20 Rowe, Marcus                 NX Level Tra         1:15.77    1:14.58   3 
 21 Thompson, Marshawn           AZ Burn              1:14.60    1:14.69   3 
 22 Farr, Kobe                   Arizona Spee         1:22.70    1:15.19   2 
 23 Sylve, Michael               AZ Burn              1:14.56    1:15.37   3 
 24 Armstrong, Landen            Spartan Spee         1:17.90    1:17.16   3 
 25 Medrano, Jeremiah            Arizona Flam         1:23.19    1:19.26   2 
 26 Walton, Dillinger            Arizona Chee         1:14.41    1:20.54   3 
 27 Moore, Peyton                Do Right Edu         1:09.00    1:22.41   4 
 28 Whiten-Cole, Lonnell         Arizona Trac         1:19.23    1:22.70   3 
 29 Garcia, Elijah               Glendale Fla         1:20.00    1:25.29   2 
 30 Arroyo, Jeremiah             AZ Burn              1:28.48    1:27.79   1 
 31 Sadler, Colton               Distance Uni         1:24.79    1:30.83   2 
 
800 Meter Run 11-12 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 2:07.21  7/29/2001   Reginald Warren, Sacramento, CA           
     JO Meet: J 2:06.51  7/30/2005   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
    AZ Assoc: A 2:15.50  7/16/1989   Joe Acosta, SS                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ortiz, Avaunt                Unattached           2:24.00    2:28.74   2 
  2 Blevins, Zaire               Do Right Edu         2:32.33    2:37.41   2 
  3 Bee, Sterling                Vail Vipers          2:46.90    2:43.36   2 
  4 Coyle, Tristen               Glendale Fla         2:40.00    2:43.59   2 
  5 Francis, Jaxon               Glendale Fla         2:45.00    2:45.35   2 
  6 Pickering, Wyatt             Unattached           2:42.84    2:46.25   2 
  7 Gonzales, Estevan            Wicked Track         2:45.00    2:50.66   2 
  8 Farr, Kobe                   Arizona Spee         4:00.81    2:54.12   1 
  9 Armstrong, Landen            Spartan Spee         3:03.92    2:54.79   2 
 10 Carrillo, Charlie            Accelerate T                    3:01.16   1 
 11 Garcia, Elijah               Glendale Fla         3:10.00    3:05.55   2 
 12 Goviria, Joshua              AZ Elite T&F                    3:10.03   1 
 13 Baldwin, William             AZ Titans, L         3:16.86    3:18.06   1 
 14 Sadler, Colton               Distance Uni         3:13.00    3:28.22   1 
 15 Chavez, Alessandro           ArizonAthlet                    3:40.90   1 
 16 Peters, Cohen                Go the Dista                    3:45.40   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:22.58  1980        Tony Perez, Eugene, OR                    
     JO Meet: J 4:30.87  7/31/2005   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
    AZ Assoc: A 4:43.15  6/22/1996   Billy Smith, UNA                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stillwagon, Kaden            Go the Dista         5:04.96    5:03.68  
  2 Gonzales, Estevan            Wicked Track         5:35.00    5:30.39  
  3 Lunsford, Kaden              Go the Dista         5:33.00    5:32.39  
  4 Coyle, Tristen               Glendale Fla         5:30.00    5:35.23  
  5 uperesa thomas, ayndre       Do Right Edu                    5:36.35  
  6 Bee, Sterling                Vail Vipers          5:24.87    5:38.55  
  7 Baldwin, William             AZ Titans, L         7:16.01    6:42.57  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
     JO Meet: J 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    AZ Assoc: A 9:35.31  6/19/2001   Christian Clegg, AH                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stillwagon, Kaden            Go the Dista        10:14.06   10:35.64  
  2 Lunsford, Kaden              Go the Dista        11:45.00   11:40.22  
  3 Baldwin, William             AZ Titans, L                   14:19.88  
 
80 Meter Hurdles (30") 11-12 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
     JO Meet: J 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    AZ Assoc: A 12.30  6/6/2012    Keshaud White, Do Right Edu                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Meng, Anthony                Arizona Flam           14.76      14.98   NWI 
  2 King, Michael                Arizona Chee           14.44      15.67   NWI 
  3 O'Neal-Gamble, Anthony       Arizona Chee           15.51      15.90   NWI 
  4 Carr, Alexander              Huron Athlet           16.42      17.09   NWI 
  5 Francis, Jaxon               Glendale Fla           18.00      18.94   NWI 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 47.54  7/15/2004   Dallas Blade, Arlington, TX                 
     JO Meet: J 47.75  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
    AZ Assoc: A 50.56  5/18/2002   Arizona Cheetahs, AZ Rising Sun             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    55.02      51.37  
     1) Shepherd, Jaden                 2) Wallace, Jaseim                
     3) Sovereign, Joshua               4) King, Michael                  
  2 AZ Burn  'A'                                        54.02      52.41  
     1) Tamplin, Errick                 2) Newsome, Johnny                
     3) Torres, Marcos                  4) Hollinquest, Zachary           
  3 Accelerate Track Club  'A'                                     53.45  
     1) Maassen, Aaron                  2) Butler, Ashton                 
     3) Buchanon, Deshaun               4) DeCarriere, Tre                
 -- NX Level Track Club  'A'                                          DQ  
     1) Kelly, Caleb                    2) Segoviano, Danny               
     3) Washington, Demari              4) Boykins, Kai                   
 
High Jump 11-12 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.75m  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
     JO Meet: J 1.75m  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
    AZ Assoc: A 1.66m  5/18/1985   Darren Reid, PP                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Meng, Anthony                Arizona Flam           1.35m      1.35m    4-05.00 
  2 Taylor, Zachary              Arizona Trac           1.35m      1.25m    4-01.25 
  3 Segoviano, Danny             NX Level Tra                      1.20m    3-11.25 
 
Long Jump 11-12 Division Boys
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 5.51m  7/30/2005   Matthew Green, Mon Valley                   
     JO Meet: J 5.51m  7/30/2005   Matthew Green, Mon Valley                   
    AZ Assoc: A 5.59m  6/14/2015   Donye Hermas, AZ Titans                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Washington, Demari           NX Level Tra                      5.05m   NWI  16-07.00 
  2 Boykins, Kai                 NX Level Tra                      5.04m   NWI  16-06.50 
  3 Sovereign, Joshua            Arizona Chee                      4.81m   NWI  15-09.50 
  4 Pavey, Michael               The Arizona                       4.75m   NWI  15-07.00 
  5 Hollinquest, Zachary         AZ Burn                4.60m      4.58m   NWI  15-00.50 
  6 Mason, Jack                  Phoenix Bobc           4.45m      4.42m   NWI  14-06.00 
  7 Hawkins, Ricky               Spartan Spee           4.16m      4.39m   NWI  14-05.00 
  8 Butler, Ashton               Accelerate T           4.24m      4.30m   NWI  14-01.25 
  9 Davis, John                  Do Right Edu           4.27m      4.23m   NWI  13-10.50 
 10 Spivey, Tre                  Unattached             3.72m      4.20m   NWI  13-09.50 
 11 Maassen, Aaron               Accelerate T                      4.15m   NWI  13-07.50 
 12 Taylor, Zachary              Arizona Trac           3.86m      4.09m   NWI  13-05.00 
 13 Ruvo, John                   Phoenix Bobc           4.02m      4.08m   NWI  13-04.75 
 14 Kearney, Dorien              Huron Athlet           3.60m      3.71m   NWI  12-02.25 
 15 Robinson, Micah              Accelerate T           3.47m      3.63m   NWI  11-11.00 
 15 Domino, Lavon                Phoenix Bobc           3.20m      3.63m   NWI  11-11.00 
 17 Williams, Steven             Arizona Spee           3.92m      3.45m   NWI  11-04.00 
 18 Medrano, Jeremiah            Arizona Flam                      3.21m   NWI  10-06.50 
 -- Doughty, Aaron               Arizona Spee                         ND   NWI           
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 14.70m  7/28/2006   Ashton Henderson, 09-Tulsa Exp             
     JO Meet: J 15.77m  8/2/2009    Aaron Hanna, 14 Miami Dade TC              
    AZ Assoc: A 13.63m  6/1/2014    DaVieon Center, Do Righe Edu               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Fuse, Cameron                Elite StriDe           8.43m      9.61m   31-06.50 
  2 Domino, Lavon                Phoenix Bobc          10.12m      9.53m   31-03.25 
  3 Lejander, Nicholas           Arizona Chee           8.76m      8.68m   28-05.75 
  4 Omotinugbon, Eyitayo         Arizona Trac           7.97m      7.93m   26-00.25 
  5 Farr, Kobe                   Arizona Spee           7.51m      7.62m   25-00.00 
  6 Fitch, Bauer                 Accelerate T                      7.49m   24-07.00 
  7 Webber, Mason                Spartan Spee           6.96m      7.44m   24-05.00 
  8 uperesa thomas, ayndre       Do Right Edu           7.44m      7.07m   23-02.50 
  9 Powell, Kyson                Accelerate T           6.60m      6.87m   22-06.50 
 10 Rusaw, Andrew                Huron Athlet                      5.82m   19-01.25 
 11 Chavez, Alessandro           ArizonAthlet           5.20m      5.27m   17-03.50 
 12 Hickey, Ethen                The Arizona                       4.72m   15-06.00 
 
Discus Throw 1kg 11-12 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 38.62m  7/28/1994   Phillip Tabor, Ardmore, OK                 
     JO Meet: J 39.32m  7/30/2009   Aaron Hanna, 14 Miami Dade TC              
    AZ Assoc: A 33.51m  7/13/2008   Brandon Ruiz, NX                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Fitch, Bauer                 Accelerate T                     19.09m      62-07 
  2 uperesa thomas, ayndre       Do Right Edu          17.87m     18.05m      59-03 
  3 Webber, Mason                Spartan Spee          17.68m     17.94m      58-10 
  4 Powell, Kyson                Accelerate T          20.03m     17.77m      58-04 
  5 Omotinugbon, Eyitayo         Arizona Trac                     14.35m      47-01 
 
Javelin Throw 300g 11-12 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 54.53m  7/21/2006   Aaron Potter, Eugene, OR                   
     JO Meet: J 51.98m  7/30/2009   Armand Shyne, 14-38 3M Track C             
    AZ Assoc: A 50.33m  4/30/2011   Marcus Naisant, Arizona Flam               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Robinson, Micah              Accelerate T          25.87m     24.50m      80-04 
  2 Omotinugbon, Eyitayo         Arizona Trac          23.17m     24.14m      79-02 
  3 Fitch, Bauer                 Accelerate T                     22.12m      72-07 
  4 Fuse, Cameron                Elite StriDe          28.07m     20.10m      65-11 
  5 Wiley Jr, Martel             Do Right Edu                     18.70m      61-04 
  6 Escarcega, Daniel            Arizona Trac                     17.38m      57-00 
  7 Ford, Samuel                 AZ Elite T&F          14.50m     16.70m      54-09 
  8 Longley, Drew                AZ Elite T&F          14.13m     12.69m      41-08 
  9 Bee, Sterling                Vail Vipers           15.67m     12.61m      41-04 
 
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
     JO Meet: J 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
    AZ Assoc: A 11.23  6/24/1990   Trevor Wells, FFS                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Tom, Truth                   AZ Burn                11.48      11.36   NWI  5 
  2 Adams, Quaron                Unattached             11.70      11.79   NWI  5 
  3 Ruffin, Nigel                The Arizona            12.02      12.11   NWI  5 
  4 Hermas, Donye                Arizona Trac           13.15      12.34   NWI  4 
  5 Gatewood, Malachi            AZ Burn                12.27      12.57   NWI  5 
  6 Wheaton, Markye              Unattached             12.89      12.74   NWI  5 
  7 Perez, Enrique               AZ Titans, L           13.45      12.75   NWI  4 
  8 Pratt, Antonio               Fast Track C           12.67      12.80   NWI  5 
  9 Walker, Jaleel               Unattached             12.89      12.87   NWI  5 
 10 Rocker Jr., Stevie           AZ Titans, L           13.13      12.92   NWI  4 
 11 Williams, Shawn              Phoenix Bobc           12.91      13.10   NWI  5 
 12 Davis, Aaron                 Do Right Edu           13.00      13.17   NWI  4 
 13 Valentine, D'Hayven          Arizona Trac           14.00      13.20   NWI  3 
 13 Howard, Sean                 World Class            13.49      13.20   NWI  4 
 15 Heard, Jayshaun              Arizona Chee                      13.24   NWI  1 
 16 Freeman, Derrick             AZ Titans, L           14.50      13.26   NWI  2 
 17 Brooks, Tyler                Accelerate T           12.97      13.35   NWI  5 
 18 Thompson, Martell            AZ Burn                13.71      13.67   NWI  3 
 19 Ward, Darius                 Arizona Flam           13.89      13.81   NWI  3 
 20 Lin, Alec                    Phoenix Bobc           13.68      14.00   NWI  4 
 20 Hyre, Hadrian                Adrenaline T           14.25      14.00   NWI  2 
 22 Galia, Christian             Phoenix Bobc           13.86      14.15   NWI  3 
 22 DelAngel, Fernando           Spartan Spee           14.10      14.15   NWI  3 
 24 Deboskie, Prince             AZ Titans, L                      14.17   NWI  1 
 25 Newble, Myles                Spartan Spee           13.74      14.18   NWI  3 
 26 Abdul-haqq, Ishmael          Do Right Edu           14.50      14.39   NWI  2 
 27 Wesley, Derek                AZ Burn                14.19      14.41   NWI  2 
 28 Gerth, Julian                The Arizona            14.09      14.42   NWI  3 
 29 Corbin, De'Sean              Do Right Edu           14.00      14.51   NWI  3 
 30 Parker, Jordan               NX Level Tra           14.68      14.53   NWI  2 
 31 Devorce, Jordan              Arizona Chee           14.28      14.60   NWI  2 
 32 Rafferty, Tyler              Spartan Spee           15.85      14.87   NWI  1 
 33 Brown, Jamari                Do Right Edu           14.00      14.88   NWI  3 
 34 Kidney, Caleb                AZ Titans, L           14.86      15.06   NWI  2 
 35 Schroeder, Zach              Accelerate T                      15.24   NWI  1 
 36 Elmore, Amar                 Do Right Edu           15.58      15.70   NWI  1 
 37 Center, Davieon              Do Right Edu           15.74      16.13   NWI  1 
 38 Kennedy, Ja'juan             Elite StriDe           15.31      16.16   NWI  1 
 39 Gipson, Jawunn               Do Right Edu           15.08      16.21   NWI  2 
 40 Charvet, Ryan                Huron Athlet           16.36      16.40   NWI  1 
 41 Rayford, Elijah              Do Right Edu           18.02      18.18   NWI  1 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 21.84              Michael Grant, GA                           
     JO Meet: J 21.84              Michael Grant, GA                           
    AZ Assoc: A 23.04  6/1/2014    Jordan Albertie, TIT                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Quaron                Unattached             23.70      24.17   NWI  5 
  2 Wheaton, Markye              Unattached             25.17      25.60   NWI  5 
  3 Pratt, Antonio               Fast Track C           25.08      25.81   NWI  5 
  4 Ruffin, Nigel                The Arizona            24.98      25.85   NWI  5 
  5 Byrd, Terry                  Unattached             24.97      25.96   NWI  5 
  6 Hermas, Donye                Arizona Trac           26.37      26.12   NWI  5 
  7 Gatewood, Malachi            AZ Burn                25.22      26.41   NWI  5 
  8 Walker, Jaleel               Unattached             26.83      26.76   NWI  5 
  9 Ali, Jalil                   Arizona Trac           28.19      26.78   NWI  3 
 10 Perez, Enrique               AZ Titans, L           29.54      26.79   NWI  2 
 11 Farr, Shaquille              Arizona Spee           26.92      27.00   NWI  4 
 12 Rocker Jr., Stevie           AZ Titans, L           27.08      27.12   NWI  4 
 13 Freeman, Derrick             AZ Titans, L           29.54      27.33   NWI  2 
 14 Adkinson, Jason              The Arizona            27.79      27.88   NWI  4 
 15 Davis, Aaron                 Do Right Edu           27.25      28.03   NWI  4 
 16 Williams, Trey               The Arizona            27.79      28.22   NWI  4 
 17 Valentine, D'Hayven          Arizona Trac           28.22      28.24   NWI  3 
 18 Thompson, Martell            AZ Burn                           28.54   NWI  1 
 19 Albertie, Jayden             AZ Titans, L           26.83      29.55   NWI  4 
 20 Abdul-haqq, Ishmael          Do Right Edu           29.00      29.59   NWI  3 
 21 Baty, Charles                Do Right Edu           28.00      29.63   NWI  4 
 22 Hyre, Hadrian                Adrenaline T           28.65      29.69   NWI  3 
 23 Gerth, Julian                The Arizona            29.19      29.91   NWI  2 
 24 Noyd, Russell                Arizona Flam           29.38      29.95   NWI  2 
 25 Brooks, Tyler                Accelerate T           28.57      29.96   NWI  3 
 26 Parker, Jordan               NX Level Tra           29.00      30.09   NWI  2 
 27 Corbin, De'Sean              Do Right Edu           27.80      30.82   NWI  4 
 28 Brown, Jamari                Do Right Edu           30.00      31.08   NWI  2 
 29 Kidney, Caleb                AZ Titans, L           31.72      31.26   NWI  1 
 30 Campbell Jr, Jeremy          Do Right Edu           30.00      31.70   NWI  2 
 31 Devorce, Jordan              Arizona Chee           31.01      31.79   NWI  1 
 32 Gipson, Jawunn               Do Right Edu           32.27      32.17   NWI  1 
 33 LeBlond, Mason               The Arizona            29.56      33.12   NWI  2 
 34 Heard, Jayshaun              Arizona Chee                      33.78   NWI  3 
 35 Charvet, Ryan                Huron Athlet           35.09      36.74   NWI  1 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
     JO Meet: J 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
    AZ Assoc: A 51.60  7/13/2008   Mark Matiski, BOB                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Allen, Gavin                 Unattached             55.74      55.22   6 
  2 Tom, Truth                   AZ Burn                54.98      56.61   6 
  3 Byrd, Terry                  Unattached             57.19      56.72   6 
  4 Wheaton, Markye              Unattached             56.80      57.62   6 
  5 Edwards, Marcus              NX Level Tra           56.50      57.81   6 
  6 Hermas, Donye                Arizona Trac         1:06.22      58.40   4 
  7 Gatewood, Malachi            AZ Burn                59.70      58.56   6 
  8 Walker, Jaleel               Unattached           1:04.31      58.70   5 
  9 Schroeder, Zach              Accelerate T                      59.77   1 
 10 Douglass, Garrison           World Class          1:00.13      59.94   5 
 11 Ali, Jalil                   Arizona Trac         1:03.73    1:00.68   5 
 12 Adkinson, Jason              The Arizona          1:01.52    1:00.74   5 
 13 Williams, Trey               The Arizona          1:00.97    1:01.56   5 
 14 Parham, Gabe                 AZ Elite T&F         1:03.04    1:02.47   5 
 14 Hill, Slater                 Spartan Spee         1:03.79    1:02.47   5 
 16 Brooks, Tyler                Accelerate T         1:04.37    1:02.64   5 
 17 Howard, Sean                 World Class          1:07.32    1:04.14   3 
 18 Hyre, Hadrian                Adrenaline T         1:07.02    1:04.93   3 
 19 Davis, Aaron                 Do Right Edu         1:05.00    1:05.10   4 
 20 Gammage, Travis              Do Right Edu         1:07.00    1:05.14   3 
 21 Rafferty, Tyler              Spartan Spee         1:09.43    1:05.92   2 
 22 Thompson, Martell            AZ Burn              1:06.36    1:06.50   4 
 23 Love, Demetris               Do Right Edu         1:12.00    1:06.68   2 
 24 Gerth, Julian                The Arizona          1:06.86    1:07.12   3 
 25 Abdul-haqq, Ishmael          Do Right Edu         1:10.00    1:07.51   2 
 26 Lin, Alec                    Phoenix Bobc         1:06.35    1:07.56   4 
 27 Baty, Charles                Do Right Edu         1:05.00    1:07.80   4 
 28 Parker, Jordan               NX Level Tra         1:07.30    1:08.06   3 
 29 Campbell Jr, Jeremy          Do Right Edu         1:10.00    1:09.90   2 
 30 LeBlond, Mason               The Arizona          1:04.39    1:10.17   4 
 31 Wesley, Derek                AZ Burn              1:15.20    1:10.24   1 
 32 Brown, Jamari                Do Right Edu         1:07.00    1:11.00   3 
 33 Devorce, Jordan              Arizona Chee         1:08.95    1:11.52   2 
 34 Corbin, De'Sean              Do Right Edu         1:08.00    1:11.85   2 
 35 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam         1:14.57    1:14.40   1 
 36 Inoue, Tomoki                Phoenix Bobc         1:12.11    1:14.44   2 
 
800 Meter Run 13-14 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 1:56.36  7/1/2001    Cody Harper, Albuquerque, NM              
     JO Meet: J 1:56.36  7/1/2001    Cody Harper, Albuquerque, NM              
    AZ Assoc: A 2:01.10  7/13/2008   Matthew Matiski, BOB                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rafferty, Alexander          Spartan Spee         2:05.41    2:09.62   2 
  2 Edwards, Marcus              NX Level Tra         2:19.00    2:16.16   2 
  3 Gonzales, Adrian             Wicked Track         2:22.00    2:18.70   2 
  4 Coyle, Alexander             Glendale Fla         2:24.00    2:21.21   2 
  5 Adkinson, Jason              The Arizona          2:27.80    2:23.23   2 
  6 Williams, Trey               The Arizona          2:27.01    2:23.69   2 
  7 Ali, Jalil                   Arizona Trac         2:36.38    2:25.25   2 
  8 Monk, James                  Accelerate T         2:38.12    2:31.38   2 
  9 Villescas, Xzavian           NX Level Tra                    2:31.66   1 
 10 Hill, Slater                 Spartan Spee         2:44.88    2:31.93   2 
 11 Campbell Jr, Jeremy          Do Right Edu         3:00.00    2:32.58   1 
 12 Berntgen, Connor             Unattached           2:30.00    2:34.65   2 
 13 Noyd, Russell                Arizona Flam         2:44.24    2:35.96   2 
 14 Leal, Roberto                Coldwater Ex                    2:43.61   1 
 15 LeBlond, Mason               The Arizona          2:33.70    2:43.83   2 
 16 Inoue, Tomoki                Phoenix Bobc         2:47.74    2:45.93   1 
 17 Baty, Charles                Do Right Edu         3:00.00    2:47.59   1 
 18 Grimm, Dillon                Distance Uni         3:03.00    2:55.01   1 
 19 Stokes, Cameron              Aag Sports A         3:00.00    3:06.96   1 
 20 Rivera, Amando               ArizonAthlet                    3:09.05   1 
 -- Standifer, Ahmez             World Class          2:29.45         DQ   2 
 
1500 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lienau, Eugene,OR                   
     JO Meet: J 4:05.25  7/29/2007   Elias Gedyon, 16 33 Quiet Fire            
    AZ Assoc: A 4:20.25  7/7/2013    Morgan Risch, TE                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rafferty, Alexander          Spartan Spee         4:27.55    4:36.01  
  2 Coyle, Alexander             Glendale Fla         5:00.00    4:51.47  
  3 Allen, Gavin                 Unattached           4:49.92    4:51.48  
  4 Parham, Gabe                 AZ Elite T&F         5:22.00    4:56.52  
  5 Young, Derek                 Distance Uni         5:13.03    5:02.14  
  6 Winston, Andrew              Go the Dista         5:15.70    5:13.47  
  7 Berntgen, Connor             Unattached           5:10.00    5:15.59  
  8 Bargas, Konstantin           Go the Dista         5:16.26    5:17.28  
  9 Monk, James                  Accelerate T         5:44.62    5:28.19  
 10 Villescas, Xzavian           NX Level Tra                    5:33.64  
 11 Leal, Roberto                Coldwater Ex         6:00.00    5:48.75  
 12 Grimm, Dillon                Distance Uni         5:48.79    5:52.82  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 9:08.13  8/1/2009    Erik Garcia, McFarland TC                 
     JO Meet: J 9:08.13  8/1/2009    Erik Garcia, 14-46-McFarland              
    AZ Assoc: A 9:28.8h  4/20/1985   Manuel Archibeque, JOM                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rafferty, Alexander          Spartan Spee         9:48.40    9:56.56  
  2 Winston, Andrew              Go the Dista        11:36.16   10:57.43  
  3 Love, Demetris               Do Right Edu        11:00.00   11:06.03  
  4 Berntgen, Connor             Unattached          10:45.00   11:11.23  
  5 Bargas, Konstantin           Go the Dista        11:24.60   11:16.19  
  6 Young, Derek                 Distance Uni        11:54.09   11:24.12  
  7 Highfield, Samuel            Unattached                     11:29.82  
 
100 Meter Hurdles (33" ) 13-14 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
     JO Meet: J 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
    AZ Assoc: A 13.81  5/18/2002   Marcus Clanton, PBC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Lin, Alec                    Phoenix Bobc           18.32      17.21   NWI 
  2 Douglass, Garrison           World Class                       17.23   NWI 
  3 Galia, Christian             Phoenix Bobc           18.06      17.37   NWI 
  4 Amicks, Terrion              Arizona Trac                      17.76   NWI 
  5 Gammage, Travis              Do Right Edu           19.38      19.30   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30") 13-14 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 23.99  8/3/2003    Trey Charles, Smyrna, GA                    
     JO Meet: J 23.99  8/3/2003    Trey Charles, Smyrna, GA                    
    AZ Assoc: A 25.43  3/13/2010   Tivin Mayfield, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Amicks, Terrion              Arizona Trac                      30.78   NWI 
  2 Gammage, Travis              Do Right Edu           32.00      32.94   NWI 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC, Orlando, FL               
                       Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
     JO Meet: J 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC, Orlando, FL               
                       Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
    AZ Assoc: A 45.99  6/7/2013    Arizona Rising Sun, ARS                     
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 AZ Titans, Llc  'A'                                            51.44  
     1) Freeman, Derrick                2) Perez, Enrique                 
     3) Albertie, Jayden                4) Rocker Jr., Stevie             
 
High Jump 13-14 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.94m  7/29/1993   Grayson Galloway, Brevard, NC               
     JO Meet: J 1.94m  7/29/1993   Grayson Galloway, Brevard, NC               
    AZ Assoc: A 1.95m  6/3/2012    Justice Summerset, Una                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Schroeder, Zach              Accelerate T                      1.55m    5-01.00 
  2 Farr, Shaquille              Arizona Spee           1.55m      1.50m    4-11.00 
  3 Standifer, Ahmez             World Class            1.40m      1.35m    4-05.00 
  3 Douglass, Garrison           World Class            1.45m      1.35m    4-05.00 
  3 Amicks, Terrion              Arizona Trac           1.30m      1.35m    4-05.00 
  6 Williams, Shawn              Phoenix Bobc           1.25m     J1.35m    4-05.00 
  7 Valentine, D'Hayven          Arizona Trac                      1.25m    4-01.25 
  8 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam           1.20m      1.20m    3-11.25 
 -- Howard, Sean                 World Class            1.20m         NH            
 
Long Jump 13-14 Division Boys
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 6.68m  7/29/2007   Javier Rodriguez, 04 Alpha Omega E          
     JO Meet: J 6.68m  7/29/2007   Javier Rodriguez, 04 Alpha Omega E          
    AZ Assoc: A 6.58m  7/16/2000   Kaybrin Stevenson, AC                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Hermas, Donye                Arizona Trac           5.66m      5.61m   NWI  18-05.00 
  2 Perez, Enrique               AZ Titans, L                      5.06m   NWI  16-07.25 
  3 Rocker Jr., Stevie           AZ Titans, L           4.94m      4.98m   NWI  16-04.25 
  4 Deboskie, Prince             AZ Titans, L                      4.78m   NWI  15-08.25 
  5 Wesley, Derek                AZ Burn                4.73m      4.63m   NWI  15-02.25 
  6 Amicks, Terrion              Arizona Trac           4.65m      4.61m   NWI  15-01.50 
  7 Valentine, D'Hayven          Arizona Trac                      4.59m   NWI  15-00.75 
  8 Devorce, Jordan              Arizona Chee           4.32m      4.20m   NWI  13-09.50 
  9 Williams, Shawn              Phoenix Bobc           4.30m      4.10m   NWI  13-05.50 
 10 Freeman, Derrick             AZ Titans, L                      3.93m   NWI  12-10.75 
 11 Kidney, Caleb                AZ Titans, L           3.90m      3.71m   NWI  12-02.25 
 12 Lin, Alec                    Phoenix Bobc           4.43m      3.44m   NWI  11-03.50 
 13 Charvet, Ryan                Huron Athlet           3.10m      3.37m   NWI  11-00.75 
 
Triple Jump 13-14 Division Boys
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.41m  1980        Michael Martin                             
     JO Meet: J 13.19m  7/27/2006   Kason Covington, 11 YMCA TEAM IDA          
    AZ Assoc: A 12.57m  7/14/2003   Ashtyn Lamb, AC                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 McClure Jr, Christopher      Arizona Spee          10.23m     10.62m   NWI  34-10.25 
  2 Edwards, Marcus              NX Level Tra                      9.93m   NWI  32-07.00 
  3 Noyd, Russell                Arizona Flam                      8.67m   NWI  28-05.50 
 
Shot Put 4kg 13-14 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 19.29m  7/28/1996   Chris Sprague, Houston, TX                 
     JO Meet: J 17.66m  7/30/1994   Van Mounts, Bakersfield, CA                
    AZ Assoc: A 15.89m  7/13/2008   Travis Colby, Una                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Center, Davieon              Do Right Edu          13.09m     13.08m   42-11.00 
  2 Menlove, S Andrew            Arizona Chee          12.57m     12.82m   42-00.75 
  3 Elmore, Amar                 Do Right Edu          10.22m     10.34m   33-11.25 
  4 Ortega, Lukas                Unattached                        9.62m   31-06.75 
  5 Gipson, Jawunn               Do Right Edu           8.77m      8.49m   27-10.25 
  6 Rivera, Amando               ArizonAthlet           8.59m      7.75m   25-05.25 
  7 DelAngel, Fernando           Spartan Spee           7.36m      7.71m   25-03.50 
  8 Heard, Jayshaun              Arizona Chee                      7.65m   25-01.25 
  9 Kennedy, Ja'juan             Elite StriDe           7.98m      7.62m   25-00.00 
 10 Rayford, Elijah              Do Right Edu           6.44m      6.53m   21-05.25 
 
Discus Throw 1kg 13-14 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 61.52m  6/3/1995    Joel Armitage, Ralston, NE                 
     JO Meet: J 57.63m  8/2/2009    Grant Hill, 06-09 Huntsville               
    AZ Assoc: A 46.58m  5/24/1992   Danny Righetti, Una                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Menlove, S Andrew            Arizona Chee          40.92m     39.36m     129-02 
  2 Lively, Carson               Unattached            38.57m     36.66m     120-03 
  3 Center, Davieon              Do Right Edu          35.80m     33.89m     111-02 
  4 Elmore, Amar                 Do Right Edu          40.14m     31.72m     104-01 
  5 Ortega, Lukas                Unattached                       29.36m      96-04 
  6 Ali, Jalil                   Arizona Trac                     21.01m      68-11 
  7 Rayford, Elijah              Do Right Edu          18.81m     20.96m      68-09 
  8 DelAngel, Fernando           Spartan Spee          22.25m     18.82m      61-09 
  9 Heard, Jayshaun              Arizona Chee                     17.98m      59-00 
 10 Kennedy, Ja'juan             Elite StriDe                     13.95m      45-09 
 
Javelin Throw 600g 13-14 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 59.73m  6/5/2008    Adam Sparks, Unatt Tuscalossa, AL          
     JO Meet: J 56.23m  7/25/2008   David Reinhardt, Unatt Three Riv           
    AZ Assoc: A 53.96m  6/14/2014   Carlan Maisant, AZ Flames                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramirez, Alexander           Unattached            46.37m     45.18m     148-03 
  2 Menlove, S Andrew            Arizona Chee          32.43m     28.33m      92-11 
  3 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam          24.67m     21.45m      70-04 
 
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
     JO Meet: J 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
    AZ Assoc: A 10.67  7/14/2003   Keegan Herring, ARS                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brown-Taylor, Jaheim M       Unattached             10.91      11.72   NWI  2 
  2 Grubbs, Tyson                Arizona Flam           11.70      12.01   NWI  2 
  3 Collier, Peyton              Unattached             12.00      12.29   NWI  2 
  4 Adkison, Parker              Unattached             11.79      12.46   NWI  2 
  5 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           13.71      12.49   NWI  1 
  6 Bermudez, Christian          Arizona Chee           12.00      12.54   NWI  2 
  7 Brown, John                  Do Right Edu           12.00      12.62   NWI  2 
  8 Gardner, Connor              Unattached             12.47      12.64   NWI  2 
  9 Vazquez, Jonatan             Arizona Trac           12.68      12.79   NWI  2 
 10 Martinez-Pompa, Blake        Vail Vipers            12.80      12.94   NWI  1 
 11 Pierce, John                 Arizona Spee                      13.57   NWI  1 
 12 James, Asai                  Arizona Chee           15.13      14.65   NWI  1 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 21.10  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: J 21.10  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    AZ Assoc: A 21.64  7/14/2003   Keegan Herring, ARS                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brown-Taylor, Jaheim M       Unattached             22.41      23.89   NWI  3 
  2 Grubbs, Tyson                Arizona Flam           24.62      24.61   NWI  3 
  3 Collier, Peyton              Unattached             24.00      25.08   NWI  3 
  4 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           28.20      25.13   NWI  3 
  5 Bermudez, Christian          Arizona Chee           24.60      25.68   NWI  3 
  6 Brown, John                  Do Right Edu           25.24      25.79   NWI  3 
  7 Vazquez, Jonatan             Arizona Trac           25.44      25.86   NWI  3 
  8 Binford, Myking              The Arizona            27.19      27.07   NWI  2 
  9 Gaglione, Jason              Arizona Spee                      27.12   NWI  1 
 10 Pierce, John                 Arizona Spee                      27.95   NWI  1 
 11 James, Asai                  Arizona Chee           35.15      29.69   NWI  1 
 12 Armstrong, Klayten           Spartan Spee           30.35      30.19   NWI  2 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: J 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    AZ Assoc: A 49.30  6/12/2001   Michael Hilbe, AST                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown-Taylor, Jaheim M       Unattached             52.19      55.10   3 
  2 Bermudez, Christian          Arizona Chee           58.00      58.15   3 
  3 Vazquez, Jonatan             Arizona Trac           58.25      58.75   3 
  4 Hedge, Jakob                 NX Level Tra                    1:00.16   1 
  5 Gaglione, Jason              Arizona Spee                    1:00.20   1 
  6 Hutcherson, DeAndre          World Class          1:04.41    1:01.32   2 
  7 Binford, Myking              The Arizona          1:02.97    1:03.34   2 
  8 Pierce, John                 Arizona Spee                    1:04.73   1 
  9 James, Asai                  Arizona Chee         1:13.82    1:07.24   2 
 10 Contreras, Jared             Arizona Trac                    1:09.29   1 
 11 Armstrong, Klayten           Spartan Spee         1:10.47    1:10.02   2 
 
800 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1:50.51  7/28/2007   Howard Shepard, 26 Texas Stars T          
     JO Meet: J 1:50.51  7/28/2007   Howard Shepard, 26 Texas Stars T          
    AZ Assoc: A 1:56.64  5/30/2010   Mark Matiski, BOB                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Van Alstine, Samuel          Unattached           2:10.00    2:10.54  
  2 Vazquez, Jonatan             Arizona Trac         2:21.39    2:22.10  
  3 Hedge, Jakob                 NX Level Tra                    2:25.82  
  4 Stafford, Trenton            Aftershock D         2:48.81    2:31.72  
  5 Contreras, Jared             Arizona Trac                    2:38.49  
  6 Armstrong, Klayten           Spartan Spee         2:52.91    2:43.74  
  7 Ontiveros, Daniel            Elite StriDe                    3:02.29  
 
1500 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:54.02  7/29/2007   Nathan Mathabane, 13 unattached           
     JO Meet: J 3:54.02  7/29/2007   Nathan Mathabane, 13 unattached           
    AZ Assoc: A 4:04.0h  2/13/1982   Steve Scocco, AP                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Van Alstine, Samuel          Unattached           4:25.00    4:33.51  
  2 Adames, Benjamin             Glendale Fla         4:50.00    4:40.21  
  3 Stafford, Trenton            Aftershock D         4:52.06    4:56.56  
 
3000 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
     JO Meet: J 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
    AZ Assoc: A 9:04.9h  7/16/1989   Theodore Martin, NARR                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stafford, Trenton            Aftershock D        10:35.74   10:22.27  
  2 Bird, Emery                  Go the Dista        10:58.36   10:35.23  
 
110 Meter Hurdles (39" ) 15-16 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
     JO Meet: J 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
    AZ Assoc: A 14.52  5/31/2015   Trey Johnson, NxL                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 James, Asai                  Arizona Chee                      21.89   NWI 
 
Pole Vault 15-16 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 5.12m  7/9/1994    Jacob Davis, San Antonio, TX                
     JO Meet: J 4.88m  7/25/1987   Jason Lavender, Wichita Falls, TX           
    AZ Assoc: A 4.40m  6/19/2011   Grant Sisserson, Una                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hedge, Jakob                 NX Level Tra                      2.28m    7-05.75 
 
Long Jump 15-16 Division Boys
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 7.35m  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ             
     JO Meet: J 7.35m  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ             
    AZ Assoc: A 6.99m  6/14/1997   Samuel Moore, AH                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Grubbs, Tyson                Arizona Flam           5.69m      5.85m   NWI  19-02.50 
  2 Brown, John                  Do Right Edu           1.80m      5.44m   NWI  17-10.25 
  3 Gaglione, Jason              Arizona Spee                      5.18m   NWI  17-00.00 
  4 Martinez-Pompa, Blake        Vail Vipers            5.08m      4.94m   NWI  16-02.50 
  5 Binford, Myking              The Arizona            5.13m      4.88m   NWI  16-00.25 
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 19.29m  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene OR                   
     JO Meet: J 19.29m  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene OR                   
    AZ Assoc: A 16.28m  6/18/2000   Tomas Navarro, UNA                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Motes, Matthew               Unattached                        9.81m   32-02.25 
  2 Longley, Sean                AZ Elite T&F                      8.55m   28-00.75 
 
Discus Throw 1.6kg 15-16 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 54.58m  7/26/2007   Daniel Block, 07 21 Unattached             
     JO Meet: J 54.58m  7/26/2007   Daniel Block, 07 21 Unattached             
    AZ Assoc: A 49.93m  5/3/2009    Jeremy Tuttle, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Motes, Matthew               Unattached                       28.30m      92-10 
  2 Longley, Sean                AZ Elite T&F                     26.19m      85-11 
 
Javelin Throw 800g 15-16 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 63.73m  7/22/2008   Bradley Bolton, 33 Wildcats TC             
     JO Meet: J 63.73m  7/22/2008   Bradley Bolton, 33 Wildcats TC             
    AZ Assoc: A 57.85m  6/7/2010    Travis Colby, 1048 AZ Puma                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Fairchild, Lonnie            Phoenix Bobc                     42.71m     140-01 
 
100 Meter Dash 17-18 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 10.08  6/27/2005   J-Mee Samuel, Greensbooro, NC               
     JO Meet: J 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    AZ Assoc: A 10.51  6/16/2007   Ray Miller, AP                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Dodge, Ricky                 Unattached             11.31      11.92   NWI 
  2 Gray, Jabril                 Unattached             12.27      12.24   NWI 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
     JO Meet: J 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
    AZ Assoc: A 21.46  5/3/2009    Ryan Milus, Arizona Chee                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Gray, Jabril                 Unattached             24.83      24.83   NWI 
  2 Cabrera, Cesar               The Arizona            25.75      27.32   NWI 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Salt Lake City, UT      
     JO Meet: J 45.63  7/30/1995   Jerome Young, Hartford, CT                  
    AZ Assoc: A 48.0h  1979        Warren Wilhoite, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cabrera, Cesar               The Arizona            58.46      59.66  
  2 Wirkus-Camacho, Alan         Unattached             56.00    1:00.20  
 
800 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1:49.49  7/27/1999   Nick Davenport, Texas                     
     JO Meet: J 1:49.49  7/27/1999   Nick Davenport, Texas                     
    AZ Assoc: A 1:54.23  6/20/2001   Matt Burton, UNA                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Monk, David                  Accelerate T         2:12.00    2:18.34  
  2 Munoz, Claudio               Glendale Fla         2:16.00    2:19.14  
  3 Wirkus-Camacho, Alan         Unattached           2:18.00    2:24.12  
 
1500 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:54.71  7/28/1991   Paul Kinser, Greensboro, NC               
     JO Meet: J 3:54.71  7/28/1991   Paul Kinser, Greensboro, NC               
    AZ Assoc: A 4:01.1h  4/17/1993   Eugene Sawyer, ABR                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ulibarri, Jon                Aftershock D         4:32.18    4:37.74  
  2 Monk, David                  Accelerate T         4:50.00    4:43.98  
  3 Thompson, Nathan             Accelerate T                    5:01.55  
  4 Munoz, Claudio               Glendale Fla         5:00.00    5:09.29  
  5 Arellanes, Isaiah            Arizona Trac                    5:14.82  
 
Shot Put 12 lb. 17-18 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 20.43m  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ                
     JO Meet: J 20.43m  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ                
    AZ Assoc: A 18.32m  6/1/1991    Korey Johnson, TAA                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Zoltz, Tallon                Unattached                        9.11m   29-10.75 
  2 Adinugraha, Rilvan           Elite StriDe                      8.35m   27-04.75 
 
Discus Throw 1.6kg 17-18 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 57.82m  6/6/1987    Dwight Johnson, JOM                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Zoltz, Tallon                Unattached                       28.62m      93-11