Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                       HY-TEK's Meet Manager 4/17/2016 04:09 PM
                       2016 Regulation Meet - 4/16/2016                        
                                 8/8 Lanes HS                                  
                                 Westwood  HS                                  
                               Corrected Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 14.07  3/29/2014   Stacey Onyepunuka, AZ Rising Sun            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Usoro, Mayen                 Do Right Edu           14.34      14.95   NWI  9 
  2 Hunter, Camryn               Arizona Chee           16.15      16.13   NWI  9 
  3 Henderson, Devyn             Do Right Edu           16.51      16.34   NWI  9 
  4 Bond, Jaida                  Arizona Rising S       16.46      16.62   NWI  9 
  5 Martin, Evonna               Unattached             16.53      16.69   NWI  9 
  6 Bess, Kyrah                  Accelerate T           16.92      16.79   NWI  9 
  7 Brooks, Noelle               Spartan Spee           16.73      16.81   NWI  9 
  8 Burnett, A'Zariah            Arizona Chee           17.04      16.82   NWI  8 
  9 Cuff, Syah                   Spartan Spee           16.66      16.88   NWI  9 
 10 Evans, Azure                 Arizona Chee           17.04      16.91   NWI  8 
 11 Robinson, Jerzy              Do Right Edu           18.16      17.01   NWI  7 
 12 Udenze, Tessa                Arizona Chee           17.04      17.06   NWI  8 
 13 Ingram, Cameron              Fast Track C           17.81      17.28   NWI  7 
 14 Morrow, Aliyah               Arizona Chee           17.75      17.30   NWI  7 
 15 Burnett, Amayla              Arizona Chee           18.64      17.33   NWI  6 
 16 Sanders, Sydney              Spartan Spee           17.94      17.44   NWI  7 
 17 Hampton, Johanna             Phoenix Bobc           16.98      17.56   NWI  8 
 18 Noyd, Kianna                 Arizona Flam           17.26      17.59   NWI  8 
 19 Nervis, Derynn               Do Right Edu           17.55      17.61   NWI  8 
 20 Halely, Leticia              Arizona Titans         17.68      17.71   NWI  8 
 21 Francis, Rachael             Accelerate T           19.46      17.72   NWI  5 
 22 Colosimo, Shay               Do Right Edu           17.96      17.84   NWI  7 
 23 Bryant, Jordan               Arizona Chee           18.17      17.87   NWI  7 
 24 Hampton, Serenity            Arizona Titans         18.46      17.91   NWI  6 
 25 Smith, Kameron               Arizona Flam           17.30      17.95   NWI  8 
 26 Gammage, Olivia              Do Right Edu           22.50      17.96   NWI  3 
 27 Harper, Naeemah              Arizona Chee           20.52      18.33   NWI  5 
 28 Mayes, Olivia                Arizona Chee           23.02      18.37   NWI  3 
 29 Walters Meeker, Antonae      Phoenix Bobc           18.46      18.42   NWI  6 
 30 Allison, Isabella            Phoenix Flye           17.95      18.48   NWI  7 
 31 Leyva, Solana                Phoenix Flye           19.76      18.54   NWI  5 
 32 Halsana, Tamara              Arizona Chee           22.29      18.57   NWI  3 
 33 Perkins, Kiara               Arizona Flam           18.17      18.64   NWI  7 
 34 Gittens, Jhonea              AZ Burn                18.99      18.71   NWI  6 
 35 Pierce, Krystan              Arizona Titans                    18.74   NWI  4 
 36 Nervis, Zoe                  Do Right Edu           24.12      18.97   NWI  2 
 37 Cryer, Bre'Anne              Arizona Chee           20.32      19.21   NWI  5 
 38 Lynch, Makayla               Arizona Chee           19.36      19.22   NWI  5 
 39 Rhodes, Emerson              Phoenix Flye           20.83      19.29   NWI  4 
 40 Morgan, Alyha                Arizona Flam           21.33      19.41   NWI  4 
 41 Braxton, Drew                Accelerate T                      19.43   NWI  1 
 42 Stewart, Casiah              Do Right Edu           24.12      19.52   NWI  2 
 43 Elam, Sarae                  Do Right Edu           23.52      19.64   NWI  2 
 44 Henderson, Anniah            Arizona Titans         22.17      19.73   NWI  3 
 45 Sumler, Alaya                Do Right Edu           19.13      19.78   NWI  6 
 46 Weaver, Harlem               Phoenix Bobc                      20.12   NWI  3 
 46 Spencer, Raven               AZ Elite T&F           20.10      20.12   NWI  5 
 48 Baldwin, Theresa             Arizona Titans                    20.37   NWI  1 
 49 Whiten, Zakiah               Do Right Edu           18.83      20.39   NWI  6 
 50 Kisler, Kayden               Arizona Chee           25.71      20.48   NWI  2 
 51 Dodson, Jc-lyn               Elite StriDe                      20.52   NWI  2 
 52 Jones, Jade                  Arizona Chee                      20.72   NWI  1 
 52 Gammage, Suryana             Do Right Edu           22.82      20.72   NWI  3 
 54 Goree, Judayah               Arizona Rising S       22.15      20.75   NWI  4 
 55 Cheatham, Summer             Do Right Edu           23.10      20.79   NWI  3 
 56 Donick, Kathryn              Spartan Spee           21.67      20.94   NWI  4 
 57 Donick, Mary                 Spartan Spee           21.94      20.95   NWI  4 
 58 Felix, Alaya                 Arizona Chee                      22.58   NWI  1 
 59 Manning, Ava                 Arizona Chee           22.19      22.80   NWI  3 
 60 Jameel, Ryan                 Desert Garden                     23.56   NWI  1 
 61 James, Azaria                Do Right Edu           21.05      24.01   NWI  4 
 62 Crawley, Messiah             AZ Burn                23.66      24.32   NWI  2 
 63 Nenartz, Cicily              Desert Garden                     28.16   NWI  1 
 64 McQuin, Shannon              AZ Elite T&F                      29.37   NWI  1 
 65 Smith, Jiavoni               AZ Elite T&F           38.90      33.68   NWI  2 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 29.88  4/6/2014    Stacey Onyepunuka, AZ Rising Sun            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Whiten, Zakiah               Do Right Edu           39.61    No Data   NWI  5 
  2 Perkins, Kiara               Arizona Flam           39.21    No Data   NWI  5 
  3 Sanders, Sydney              Spartan Spee           40.55    No Data   NWI  5 
  4 Hampton, Serenity            Arizona Titans         40.47    No Data   NWI  5 
  5 Gittens, Jhonea              AZ Burn                40.65    No Data   NWI  5 
  6 Burnett, Amayla              Arizona Chee           40.30    No Data   NWI  5 
  7 Bryant, Jordan               Arizona Chee           38.61    No Data   NWI  5 
  8 Nervis, Derynn               Do Right Edu           38.05    No Data   NWI  5 
  9 Usoro, Mayen                 Do Right Edu           29.78      31.26   NWI  7 
 10 Henderson, Devyn             Do Right Edu           33.98      33.97   NWI  7 
 11 Hunter, Camryn               Arizona Chee           33.20      34.23   NWI  7 
 12 Brooks, Noelle               Spartan Spee           35.97      34.29   NWI  7 
 13 Robinson, Jerzy              Do Right Edu           38.05      35.54   NWI  6 
 14 Martin, Evonna               Unattached             35.43      35.56   NWI  7 
 15 Bond, Jaida                  Arizona Rising S       34.40      35.82   NWI  7 
 16 Burnett, A'Zariah            Arizona Chee           36.55      35.85   NWI  7 
 17 Noyd, Kianna                 Arizona Flam           36.66      35.88   NWI  6 
 18 Morrow, Aliyah               Arizona Chee           37.07      36.85   NWI  6 
 19 Colosimo, Shay               Do Right Edu           37.83      37.13   NWI  6 
 20 Smith, Kameron               Arizona Flam           37.91      37.30   NWI  6 
 21 Martin, Aniyah               Arizona Rising S                  37.49   NWI  1 
 22 Cuff, Syah                   Spartan Spee           36.71      37.78   NWI  6 
 23 Francis, Rachael             Accelerate T           46.11      38.72   NWI  3 
 24 Walters Meeker, Antonae      Phoenix Bobc           41.76      38.99   NWI  4 
 25 Garay, Lexany                Arizona Rising S       41.04      39.29   NWI  4 
 26 Leyva, Solana                Phoenix Flye           42.39      39.38   NWI  4 
 27 Gammage, Olivia              Do Right Edu           53.33      39.40   NWI  3 
 28 Pierce, Krystan              Arizona Titans                    39.57   NWI  2 
 29 Udenze, Tessa                Arizona Chee           36.76      39.92   NWI  6 
 30 Nervis, Zoe                  Do Right Edu           59.00      40.58   NWI  2 
 31 Elam, Sarae                  Do Right Edu                      40.60   NWI  2 
 32 Braxton, Drew                Accelerate T           41.34      41.42   NWI  4 
 33 Morgan, Alyha                Arizona Flam           45.13      41.83   NWI  4 
 34 Ingram, Cameron              Fast Track C           37.08      41.95   NWI  6 
 35 Lamb Wilson, Serenity        Arizona Chee                      42.72   NWI  1 
 36 Rhodes, Emerson              Phoenix Flye                      43.59   NWI  1 
 37 Henderson, Anniah            Arizona Titans                    43.75   NWI  2 
 37 Gammage, Suryana             Do Right Edu                      43.75   NWI  1 
 39 Sumler, Alaya                Do Right Edu           41.07      43.91   NWI  4 
 40 Jones, Jade                  Arizona Chee                      43.95   NWI  1 
 41 Cheatham, Summer             Do Right Edu           50.70      44.44   NWI  3 
 42 Goree, Judayah               Arizona Rising S       50.80      44.87   NWI  3 
 43 Dodson, Jc-lyn               Elite StriDe                      46.42   NWI  2 
 43 Stewart, Casiah              Do Right Edu           53.11      46.42   NWI  3 
 45 Baldwin, Theresa             Arizona Titans                    48.04   NWI  1 
 46 Donick, Kathryn              Spartan Spee           49.10      48.73   NWI  3 
 47 Felix, Alaya                 Arizona Chee                      48.95   NWI  1 
 48 Donick, Mary                 Spartan Spee           44.34      49.53   NWI  4 
 49 Manning, Ava                 Arizona Chee           57.60      49.93   NWI  2 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
============================================================================
    AZ Assoc: A 1:10.59  6/17/2012   Jhaidah Johnson, Do Right Edu             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Usoro, Mayen                 Do Right Edu         1:11.68    1:16.23   5 
  2 Henderson, Devyn             Do Right Edu         1:20.70    1:20.70   5 
  3 Martin, Aniyah               Arizona Rising S                1:23.20   5 
  4 Robinson, Jerzy              Do Right Edu         1:26.15    1:23.52   5 
  5 Bryant, Jordan               Arizona Chee         1:20.00    1:23.67   5 
  6 Colosimo, Shay               Do Right Edu         1:22.67    1:24.64   5 
  7 Bess, Kyrah                  Accelerate T         1:23.00    1:25.61   5 
  8 Bond, Jaida                  Arizona Rising S     1:19.71    1:25.64   5 
  9 Morrow, Aliyah               Arizona Chee         1:30.09    1:28.94   4 
 10 Garay, Lexany                Arizona Rising S                1:29.31   2 
 11 Burnett, Amayla              Arizona Chee         1:31.00    1:30.33   4 
 12 Lynch, Makayla               Arizona Chee         1:38.00    1:32.23   4 
 13 Halsana, Tamara              Arizona Chee         1:41.36    1:32.86   3 
 14 Pierce, Krystan              Arizona Titans                  1:34.89   1 
 15 Mullen, Quinn                Phoenix Bobc         1:30.96    1:34.96   4 
 16 Braxton, Drew                Accelerate T         1:32.04    1:35.66   4 
 17 Whiten, Zakiah               Do Right Edu         1:32.86    1:35.76   4 
 18 Sanders, Sydney              Spartan Spee                    1:39.06   2 
 19 Dodson, Jc-lyn               Elite StriDe                    1:40.61   2 
 20 Henderson, Anniah            Arizona Titans       1:46.61    1:41.05   3 
 21 Smith, Kameron               Arizona Flam         1:37.26    1:41.14   4 
 22 Gittens, Jhonea              AZ Burn              1:35.77    1:43.44   4 
 23 Weaver, Harlem               Phoenix Bobc         1:41.33    1:43.64   3 
 24 Jacobson, Irelynne           Distance Uni         1:51.25    1:44.18   3 
 25 Stewart, Casiah              Do Right Edu                    1:44.19   1 
 26 Goree, Judayah               Arizona Rising S     1:50.71    1:44.73   3 
 27 Lamb Wilson, Serenity        Arizona Chee                    1:45.49   2 
 28 Cryer, Bre'Anne              Arizona Chee                    1:46.08   2 
 29 Spencer, Raven               AZ Elite T&F         1:40.58    1:47.06   3 
 30 Seabaugh, Teagan             Spartan Spee         1:48.49    1:47.65   3 
 31 Hampton, Johanna             Phoenix Bobc                    1:48.33   1 
 32 Baldwin, Theresa             Arizona Titans                  1:49.22   1 
 33 Sumler, Alaya                Do Right Edu                    1:50.82   1 
 34 Jacobson, Elise              Distance Uni         1:44.55    1:53.54   3 
 35 Crawley, Messiah             AZ Burn              2:01.23    2:13.46   2 
 
800 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 2:55.07  6/17/2012   Amara Hawkins-Quiones, AZ Goldrush        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Watson, Imani                Arizona Titans       3:01.81    2:59.88  
  2 Martin, Aniyah               Arizona Rising S                3:00.21  
  3 Baldwin, Taryn               Arizona Titans                  3:28.57  
  4 Lopez, Andrea                ArizonAthlet         3:36.41    3:31.37  
  5 Jacobson, Elise              Distance Uni         3:48.72    3:36.40  
  6 Jacobson, Irelynne           Distance Uni         4:00.33    3:44.51  
  7 Seabaugh, Teagan             Spartan Spee         3:48.08    3:57.60  
 
1500 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 5:52.32  4/19/2015   Citlaly Leal, Coldwater Exp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Watson, Imani                Arizona Titans       6:05.38    6:16.93  
  2 Baldwin, Taryn               Arizona Titans                  7:10.85  
  3 Lopez, Andrea                ArizonAthlet         7:10.42    7:12.52  
  4 Mullen, Quinn                Phoenix Bobc         7:12.51    7:19.99  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 1:00.18  6/14/2014   Do Right Educational Sports Pr, Do Right E
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                  1:00.00    1:07.03  
     1) Burnett, A'Zariah               2) Evans, Azure                   
     3) Startin, Josie                  4) Udenze, Tessa                  
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'C'                  1:10.00    1:19.23  
     1) Cryer, Bre'Anne                 2) Lynch, Makayla                 
     3) Harper, Naeemah                 4) Halsana, Tamara                
  3 Arizona Cheetahs Track Club  'D'                  1:23.00    1:24.03  
     1) Manning, Ava                    2) Kisler, Kayden                 
     3) Mayes, Olivia                   4) Lamb Wilson, Serenity          
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 5:32.31  6/14/2041   Arizona Titans, Az Titans                 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Titans  'A'                                          6:27.81  
     1) Halely, Leticia                 2) Baldwin, Taryn                 
     3) Hampton, Serenity               4) Watson, Imani                  
 
Long Jump 8 & Under Division Girls
========================================================================================
    AZ Assoc: A 3.72m  5/31/2015   Jada Suggs, AZ Titans                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Cuff, Syah                   Spartan Spee           3.21m      3.04m   NWI   9-11.75 
  2 Martin, Evonna               Unattached             2.99m      3.01m   NWI   9-10.50 
  2 Bess, Kyrah                  Accelerate T           3.17m      3.01m   NWI   9-10.50 
  4 Francis, Rachael             Accelerate T           2.20m      2.95m   NWI   9-08.25 
  5 Evans, Azure                 Arizona Chee           2.76m      2.68m   NWI   8-09.50 
  6 Rodriguez, Jewlyssa          Flight Club            2.34m      2.56m   NWI   8-04.75 
  7 Nervis, Zoe                  Do Right Edu           2.44m      2.50m   NWI   8-02.50 
  8 Perkins, Kiara               Arizona Flam           2.27m      2.39m   NWI   7-10.25 
  9 Allison, Isabella            Phoenix Flye           2.52m      2.37m   NWI   7-09.50 
 10 Rhodes, Emerson              Phoenix Flye           2.32m      2.35m   NWI   7-08.50 
 11 Walters Meeker, Antonae      Phoenix Bobc           2.45m      2.32m   NWI   7-07.50 
 12 Spencer, Raven               AZ Elite T&F           2.22m      2.18m   NWI   7-02.00 
 13 Hampton, Johanna             Phoenix Bobc           2.89m      2.16m   NWI   7-01.00 
 14 Graves, Nyjah                Flight Club            2.30m      2.11m   NWI   6-11.25 
 15 Cheatham, Summer             Do Right Edu           0.91m      2.10m   NWI   6-10.75 
 15 Gammage, Olivia              Do Right Edu           1.52m      2.10m   NWI   6-10.75 
 17 Donick, Mary                 Spartan Spee           2.22m      2.05m   NWI   6-08.75 
 18 Seabaugh, Teagan             Spartan Spee           1.97m      2.04m   NWI   6-08.50 
 19 Mayes, Olivia                Arizona Chee           2.10m      2.02m   NWI   6-07.50 
 20 Morgan, Alyha                Arizona Flam                      1.93m   NWI   6-04.00 
 21 Donick, Kathryn              Spartan Spee           1.89m      1.91m   NWI   6-03.25 
 22 Jameel, Ryan                 Desert Garden                     1.78m   NWI   5-10.25 
 22 Nervis, Derynn               Do Right Edu           1.52m      1.78m   NWI   5-10.25 
 24 Elam, Sarae                  Do Right Edu           1.52m      1.54m   NWI   5-00.75 
 25 McQuin, Shannon              AZ Elite T&F                      1.48m   NWI   4-10.25 
 25 Kisler, Kayden               Arizona Chee           1.24m      1.48m   NWI   4-10.25 
 27 Nenartz, Cicily              Desert Garden                     1.28m   NWI   4-02.50 
 
Shot Put 8 & Under Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 5.94m  4/19/2015   Coco Velasquez, AZ Flames                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rodriguez, Jewlyssa          Flight Club            5.49m      5.43m   17-09.75 
  2 Gammage, Suryana             Do Right Edu           3.98m      3.56m   11-08.25 
  3 Abney, Jane                  Huron Athlet                      3.37m   11-00.75 
  4 Graves, Nyjah                Flight Club            3.40m      2.69m    8-10.00 
  5 Jameel, Ryan                 Desert Garden                     2.13m    7-00.00 
  6 Nenartz, Cicily              Desert Garden                     1.56m    5-01.50 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 17.21m  6/17/2012   Densy Williams, Do Right Edu               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Noyd, Kianna                 Arizona Flam           9.95m     12.59m      41-04 
  2 Rodriguez, Jewlyssa          Flight Club            8.69m     10.00m      32-10 
  3 Allison, Isabella            Phoenix Flye          10.29m      9.51m      31-02 
  4 Graves, Nyjah                Flight Club            8.69m      8.17m      26-10 
  5 James, Azaria                Do Right Edu           5.08m      6.11m      20-00 
  6 Felix, Alaya                 Arizona Chee                      4.39m      14-05 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 13.57  6/12/1999   Terra Evans, AZ Cheetahs                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Onnyepunuka, Stacey          Arizona Rising S       13.43      13.61   NWI  8 
  2 McDonnell, Jaylah            Arizona Chee           14.33      14.30   NWI  8 
  3 Henderson, Taliyah           Arizona Titans         14.82      14.45   NWI  8 
  4 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu           14.50      14.49   NWI  8 
  5 Kisler, Kya                  Arizona Chee           14.70      14.52   NWI  8 
  6 Johnson, Jordyn              Do Right Edu           14.50      14.64   NWI  8 
  7 Gipson, Shakeena             Do Right Edu           14.40      14.78   NWI  8 
  8 Cade, Sniyah                 Arizona Chee           14.82      14.86   NWI  7 
  9 Reed, Maya                   Phoenix Bobc           14.83      14.91   NWI  7 
 10 Quarles, Anaya               Arizona Chee           16.12      15.04   NWI  4 
 11 Young, Nia                   Spartan Spee           15.53      15.27   NWI  6 
 12 Rafferty, Rylee              Spartan Spee           16.96      15.46   NWI  5 
 13 White, Tatiyanna             Arizona Flam           15.15      15.47   NWI  7 
 14 Dobson, Ava                  Accelerate T                      15.48   NWI  2 
 15 Brown, isys                  Arizona Titans         15.86      15.65   NWI  6 
 16 Flanagan, Maia               Unattached             14.86      15.67   NWI  7 
 17 Stallworth, Journe           NX Level                          15.69   NWI  1 
 18 Cuff, Mariah                 Spartan Spee           15.94      15.89   NWI  6 
 18 Kennard, SaRae               Unattached             15.96      15.89   NWI  4 
 20 Alvillar, Eva                AZ Elite T&F           16.20      15.90   NWI  4 
 20 Stapleton, Koree             Arizona Chee           16.32      15.90   NWI  4 
 22 Pleasant, Shakena            Do Right Edu           15.50      15.92   NWI  6 
 23 Maxwell, Denasia             Arizona Titans         14.40      16.01   NWI  8 
 24 Brooks, Taylor               Accelerate T                      16.07   NWI  1 
 25 Patterson, Madison           Accelerate T           15.43      16.09   NWI  7 
 26 Kennedy, I'Jaunaye           Elite StriDe           15.56      16.14   NWI  6 
 27 Adkinson, Taszia             Arizona Rising S       15.80      16.18   NWI  6 
 28 Reed, Kianna                 Arizona Flam           16.03      16.20   NWI  4 
 28 Agramon, Sophia              Arizona Chee           15.70      16.20   NWI  6 
 30 Case, Nevaeh                 Do Right Edu           15.75      16.40   NWI  6 
 31 mcculough, aaliyah           Unattached                        16.42   NWI  2 
 32 Bal, Stevie                  Do Right Edu           15.25      16.47   NWI  7 
 33 Harris, Nalaejah             Do Right Edu           16.00      16.49   NWI  4 
 34 Brown, A'Mee                 Arizona Titans         17.18      16.54   NWI  5 
 35 Wiley, Aneesa                Do Right Edu           15.50      16.60   NWI  7 
 36 Brown, Tamia                 Spartan Spee           16.63      16.68   NWI  4 
 37 Cornejo-Farmer, Camila       Phoenix Flye           16.96      16.84   NWI  5 
 38 Kuhn, Molly                  Spartan Spee           16.98      17.02   NWI  5 
 39 Rayford, Keira               Do Right Edu           17.88      17.11   NWI  3 
 39 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           17.42      17.11   NWI  5 
 41 Whitfield, Hope              AZ Burn                17.56      17.31   NWI  5 
 42 McIntosh, Kendall            Arizona Flam           17.06      17.60   NWI  5 
 43 Madison, Jordan              Arizona Chee           18.75      17.77   NWI  3 
 44 Mullen, Cailin               Phoenix Bobc           18.19      17.79   NWI  3 
 45 Gammage, Maleah              Do Right Edu           19.68      17.93   NWI  3 
 46 Herndon, Ava                 Arizona Chee                      17.95   NWI  1 
 47 Ocampo, MiaLani              Unattached             20.00      18.35   NWI  3 
 48 Sanchez, Amaya Mebrat        Arizona Chee           19.15      18.39   NWI  3 
 49 Rosemond, Samiya             Spartan Spee           17.70      18.47   NWI  3 
 50 Pickering, Savannah          Unattached                        18.68   NWI  2 
 51 Payne, Trinity               Unattached                        19.39   NWI  4 
 52 Medina, Sandra               Spartan Spee           20.86      19.77   NWI  2 
 53 Lawry, Taylor                Spartan Spee           21.77      20.62   NWI  2 
 54 Turner, Jayla                Do Right Edu           21.05      20.75   NWI  2 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 27.89  2/27/2016   Stacey Onyepunuka, The Arizona              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Onnyepunuka, Stacey          Arizona Rising S       27.89      27.78A  NWI  6 
  2 Henderson, Taliyah           Arizona Titans         32.02      29.94   NWI  5 
  3 Gipson, Shakeena             Do Right Edu           29.50      30.33   NWI  6 
  4 Flanagan, Maia               Unattached             30.76      31.31   NWI  6 
  5 McDonnell, Jaylah            Arizona Chee           30.35      31.35   NWI  6 
  5 Cade, Sniyah                 Arizona Chee           31.54      31.35   NWI  5 
  7 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu           29.50      31.55   NWI  6 
  8 Kisler, Kya                  Arizona Chee           30.76      31.66   NWI  6 
  9 Thompson, Samara             Huron Athlet           33.90      31.76   NWI  4 
 10 Whiten, Uriyah               Do Right Edu           31.00      32.11   NWI  5 
 11 Dobson, Ava                  Accelerate T                      32.53   NWI  1 
 12 Kennedy, I'Jaunaye           Elite StriDe           31.87      32.82   NWI  5 
 13 White, Tatiyanna             Arizona Flam           31.00      32.83   NWI  5 
 14 Maxwell, Denasia             Arizona Titans         29.54      33.21   NWI  6 
 15 Kennard, SaRae               Unattached             33.54      33.23   NWI  4 
 16 Adkinson, Taszia             Arizona Rising S       34.00      33.31   NWI  4 
 17 Brooks, Taylor               Accelerate T                      33.43   NWI  1 
 18 Bal, Stevie                  Do Right Edu           31.00      33.54   NWI  6 
 19 Young, Nia                   Spartan Spee           33.18      33.63   NWI  4 
 20 Cuff, Mariah                 Spartan Spee           35.92      33.66   NWI  3 
 21 Reed, Maya                   Phoenix Bobc           32.49      33.73   NWI  5 
 22 Brown, isys                  Arizona Titans         33.08      33.74   NWI  4 
 23 Brown, Tamia                 Spartan Spee           34.73      34.38   NWI  4 
 24 Reed, Kianna                 Arizona Flam           35.02      34.61   NWI  3 
 25 mccullom, aaliyah            Desert Garden                     34.95   NWI  1 
 26 Case, Nevaeh                 Do Right Edu           32.50      34.96   NWI  5 
 27 Harris, Nalaejah             Do Right Edu           34.00      35.18   NWI  4 
 28 Harrison, Eva                Unattached                        35.39   NWI  1 
 29 Velasquez, Coco              Arizona Flam           35.77      35.52   NWI  3 
 30 Kuhn, Molly                  Spartan Spee           35.52      35.77   NWI  3 
 31 Wiley, Aneesa                Do Right Edu           31.50      35.95   NWI  5 
 32 Brown, A'Mee                 Arizona Titans         36.37      36.87   NWI  3 
 33 Bolender, Virginia           Huron Athlet           39.00      37.92   NWI  2 
 34 Mullen, Cailin               Phoenix Bobc           38.13      38.37   NWI  2 
 35 Pickering, Savannah          Unattached             38.56      38.81   NWI  2 
 36 Harrison, Elise              Unattached                        39.10   NWI  1 
 37 Gammage, Maleah              Do Right Edu           42.05      39.13   NWI  2 
 38 Johns, Amysia                Do Right Edu                      39.21   NWI  1 
 39 Rosemond, Samiya             Spartan Spee           43.32      40.85   NWI  2 
 40 Medina, Sandra               Spartan Spee           41.66      42.57   NWI  2 
 41 Lawry, Taylor                Spartan Spee           45.22      49.38   NWI  1 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Girls
============================================================================
    AZ Assoc: A 1:03.26  6/17/2012   Jayde Charlton, Do Right Edu              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Onnyepunuka, Stacey          Arizona Rising S     1:04.71    1:08.00   5 
  2 Flanagan, Maia               Unattached           1:08.78    1:10.86   5 
  3 LeBlond, Landen              Arizona Rising S     1:13.10    1:11.62   4 
  4 Quarles, Anaya               Arizona Chee         1:26.00    1:14.11   2 
  5 Gipson, Shakeena             Do Right Edu         1:12.00    1:14.64   5 
  6 Johnson, Jordyn              Do Right Edu         1:12.00    1:15.05   5 
  7 Gamble, Brooklyn             AZ Track Aca         1:15.00    1:15.26   4 
  8 Adkinson, Taszia             Arizona Rising S     1:15.53    1:15.34   4 
  9 Bal, Stevie                  Do Right Edu         1:12.00    1:15.43   5 
 10 Kennedy, I'Jaunaye           Elite StriDe         1:15.56    1:18.06   4 
 11 Maxwell, Denasia             Arizona Titans       1:04.90    1:18.16   5 
 12 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu         1:15.00    1:18.27   4 
 13 Stapleton, Koree             Arizona Chee         1:22.20    1:18.79   3 
 14 Stallworth, Journe           NX Level                        1:19.98   2 
 15 mcculough, aaliyah           Unattached                      1:20.12   1 
 16 Harrison, Eva                Unattached                      1:22.20   1 
 17 Case, Nevaeh                 Do Right Edu         1:20.00    1:22.29   3 
 18 Honani, Morningrain          Team Run Fla         1:30.00    1:22.50   2 
 19 Pleasant, Shakena            Do Right Edu         1:13.00    1:23.96   5 
 20 Rayford, Keira               Do Right Edu                    1:24.99   1 
 21 Young, Nia                   Spartan Spee         1:24.97    1:25.02   3 
 22 Alvillar, Eva                AZ Elite T&F         1:28.00    1:25.27   2 
 23 Brown, isys                  Arizona Titans       1:15.00    1:25.83   4 
 24 Harris, Nalaejah             Do Right Edu         1:25.00    1:26.09   3 
 25 McDonnell, Jaylah            Arizona Chee         1:10.00    1:26.93   5 
 26 Agramon, Sophia              Arizona Chee         1:22.54    1:26.98   3 
 27 Seabaugh, Addison            Spartan Spee         1:28.75    1:27.14   2 
 28 Gammage, Maleah              Do Right Edu         1:39.59    1:28.86   2 
 29 Brown, A'Mee                 Arizona Titans       1:38.37    1:28.87   2 
 30 Johns, Amysia                Do Right Edu                    1:29.59   1 
 31 Madison, Jordan              Arizona Chee                    1:32.08   1 
 32 Poolaw, Liliana              Distance Uni         1:25.48    1:32.81   3 
 33 Lawry, Taylor                Spartan Spee         1:52.63    1:50.33   2 
 34 Sanchez, Amaya Mebrat        Arizona Chee                    1:54.80   1 
 
800 Meter Run 9-10 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 2:33.6h  6/11/1994   Min Nowlin, NWS                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LeBlond, Landen              Arizona Rising S     2:39.84    2:37.69  
  2 Henderson, Taliyah           Arizona Titans       3:06.44    2:42.31  
  3 Whiten, Uriyah               Do Right Edu         2:45.00    2:42.66  
  4 Honani, Morningrain          Team Run Fla         3:00.00    2:56.49  
  5 Black, Kayln                 AZ Track Aca         2:56.00    2:57.93  
  6 Callison, Chloe              AZ Track Aca         2:58.00    2:58.43  
  7 Jacobson, Annie              Distance Uni         3:16.16    3:00.61  
  8 Pleasant, Shakena            Do Right Edu         2:55.00    3:01.18  
  9 Joyner, Gabriella            Vail Vipers          3:03.02    3:01.51  
 10 Francis, Lillian             Accelerate T         3:13.13    3:05.73  
 11 Lopez Tiznado, Daniela       ArizonAthlet                    3:05.81  
 12 Seabaugh, Addison            Spartan Spee         3:13.11    3:15.94  
 13 Gonzalez, Sarah              AZ Elite T&F         3:13.80    3:22.61  
 14 Poolaw, Liliana              Distance Uni         3:26.00    3:28.69  
 
1500 Meter Run 9-10 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 5:21.77  2/27/2016   Landen LeBlond, The Arizona               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LeBlond, Landen              Arizona Rising S     5:21.77    5:26.32  
  2 Whiten, Uriyah               Do Right Edu         5:35.00    5:35.31  
  3 Rafferty, Rylee              Spartan Spee         5:45.31    5:44.12  
  4 Black, Kayln                 AZ Track Aca         5:52.00    5:52.98  
  5 Platt, Josephine             Flight Club          5:55.24    6:01.58  
  6 Honani, Morningrain          Team Run Fla         6:50.00    6:02.98  
  7 Callison, Chloe              AZ Track Aca         6:08.00    6:03.02  
  8 Stokes, Madison              Distance Uni         6:33.66    6:09.77  
  9 Jacobson, Annie              Distance Uni         7:08.23    6:22.65  
 10 Francis, Lillian             Accelerate T         6:05.49    6:26.79  
 11 Bolender, Virginia           Huron Athlet                    6:27.97  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 55.81  5/8/2010    Arizona Cheetahs, AZ Cheetahs               
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                  1:05.00    1:05.33  
     1) Sanchez, Amaya Mebrat           2) Quarles, Anaya                 
     3) Stapleton, Koree                4) Agramon, Sophia                
  2 Accelerate Track Club  'A'                                   1:06.39  
     1) Dobson, Ava                     2) Francis, Lillian               
     3) Patterson, Madison              4) Magoteaux, Ryan                
 
High Jump 9-10 Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 1.36m  6/8/1996    Kelsey Johnson, YVF                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Thompson, Samara             Huron Athlet           1.25m      1.25m    4-01.25 
  2 Gamble, Brooklyn             AZ Track Aca           1.14m      1.00m    3-03.25 
  2 Velasquez, Coco              Arizona Flam                      1.00m    3-03.25 
  4 Platt, Josephine             Flight Club            1.05m      0.95m    3-01.25 
  5 Herndon, Ava                 Arizona Chee                      0.91m    2-11.75 
 
Long Jump 9-10 Division Girls
========================================================================================
    AZ Assoc: A 4.58m  5/20/1972   Cynthia Rhodes, MTC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Cade, Sniyah                 Arizona Chee           3.90m      3.63m   NWI  11-11.00 
  2 Rafferty, Rylee              Spartan Spee           3.62m      3.61m   NWI  11-10.25 
  3 Cuff, Mariah                 Spartan Spee           3.65m      3.44m   NWI  11-03.50 
  4 Reed, Kianna                 Arizona Flam           3.36m      3.22m   NWI  10-06.75 
  5 Thompson, Samara             Huron Athlet           3.81m      3.20m   NWI  10-06.00 
  5 Stallworth, Journe           NX Level                          3.20m   NWI  10-06.00 
  7 Reed, Maya                   Phoenix Bobc           3.11m      3.19m   NWI  10-05.75 
  7 Kennard, SaRae               Unattached             3.62m      3.19m   NWI  10-05.75 
  9 Brown, Tamia                 Spartan Spee           3.10m      3.10m   NWI  10-02.00 
 10 Kuhn, Molly                  Spartan Spee           3.04m      3.06m   NWI  10-00.50 
 11 Rhorer, Ava                  Huron Athlet           2.86m      3.01m   NWI   9-10.50 
 12 Cornejo-Farmer, Camila       Phoenix Flye           2.88m      2.97m   NWI   9-09.00 
 13 Herndon, Ava                 Arizona Chee           2.65m      2.90m   NWI   9-06.25 
 14 Platt, Josephine             Flight Club            3.26m      2.89m   NWI   9-05.75 
 15 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           3.00m      2.81m   NWI   9-02.75 
 16 Harrison, Eva                Unattached                        2.79m   NWI   9-02.00 
 17 Patterson, Madison           Accelerate T           3.59m      2.76m   NWI   9-00.75 
 18 Alvillar, Eva                AZ Elite T&F           3.20m      2.74m   NWI   9-00.00 
 19 Seabaugh, Addison            Spartan Spee           2.68m      2.68m   NWI   8-09.50 
 20 Mullen, Cailin               Phoenix Bobc           2.46m      2.56m   NWI   8-04.75 
 21 Ocampo, MiaLani              Unattached             2.74m      2.44m   NWI   8-00.25 
 22 Madison, Jordan              Arizona Chee           2.54m      2.42m   NWI   7-11.25 
 23 Carity, Kiaaron              Arizona Flam           2.82m      2.40m   NWI   7-10.50 
 24 McIntosh, Kendall            Arizona Flam           2.66m      2.18m   NWI   7-02.00 
 25 White, Tatiyanna             Arizona Flam           2.86m      2.04m   NWI   6-08.50 
 -- Kisler, Kya                  Arizona Chee           3.88m         ND   NWI           
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 8.24m  6/8/2003    Hannah Carson, AC                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Johnson, Jordyn              Do Right Edu           6.26m      7.23m   23-08.75 
  2 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           5.25m      6.33m   20-09.25 
  3 Bolender, Virginia           Huron Athlet           4.00m      5.15m   16-10.75 
  4 Turner, Jayla                Do Right Edu           5.00m      4.93m   16-02.25 
  5 Payne, Trinity               Unattached                        4.88m   16-00.25 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 36.22m  4/6/2003    Hannah Carson, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Velasquez, Coco              Arizona Flam          21.64m     20.80m      68-03 
  2 Rhorer, Ava                  Huron Athlet          17.10m     13.55m      44-05 
  3 Carity, Kiaaron              Arizona Flam          13.63m     12.91m      42-04 
  4 Turner, Jayla                Do Right Edu          10.77m     11.21m      36-09 
  5 Wiley, Aneesa                Do Right Edu          15.67m     10.55m      34-07 
  6 McIntyre, Tegan              Spartan Spee           8.70m      9.28m      30-05 
  7 Rayford, Keira               Do Right Edu           9.06m      8.45m      27-09 
 
1500 Meter Race Walk 9-10 Division Girls
================================================================================
    AZ Assoc: A 8:12.9h  4/7/1990    Nicole Jenkins, DH                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lopez Tiznado, Daniela       ArizonAthlet         9:06.25    9:03.34  
  2 Joyner, Gabriella            Vail Vipers          9:19.54    9:35.92  
 
100 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 12.17  7/18/1998   Jessica Onyepunuka, ARS                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Henderson, Trinity           Unattached             13.60      13.35   NWI  6 
  2 Onyepunuka, Sabatiney        Arizona Rising S       14.18      13.93   NWI  6 
  3 Jones, Kianna                AZ Burn                14.54      14.00   NWI  6 
  4 Fields, Indiah               Spartan Spee           14.06      14.11   NWI  6 
  5 Johnson, Mia                 Arizona Titans         14.14      14.15   NWI  6 
  6 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee           14.29      14.24   NWI  6 
  7 Alexander, Jessica           Arizona Chee           14.93      14.33   NWI  5 
  8 Okeke, Jacqueline            Phoenix Bobc           14.28      14.36   NWI  6 
  9 Hill, J'Neya                 Unattached             14.30      14.37   NWI  6 
 10 Binford, heaven              Arizona Rising S       15.41      14.54   NWI  4 
 11 Prejean, Syeira              NX Level                          14.58   NWI  1 
 12 Hodges, Arraya               Unattached                        14.68   NWI  1 
 13 Parker, Naima                NX Level                          14.73   NWI  1 
 14 Kennedy, Taniah              Do Right Edu           14.55      14.83   NWI  5 
 15 Huddleston, Alexis           Do Right Edu           14.55      14.87   NWI  5 
 16 Perkins, Nevaeh              Do Right Edu           15.29      14.95   NWI  4 
 17 Brooks, Nina                 Spartan Spee           14.73      14.98   NWI  5 
 18 Hileman, Hailey              Phoenix Bobc           16.55      14.99   NWI  3 
 19 Jiles-Griffin, Brookelyn     Do Right Edu           15.62      15.07   NWI  4 
 20 Willis, Camryn               Unattached             15.50      15.16   NWI  4 
 20 Muwwakkil, Yamayaa           Arizona Chee           16.59      15.16   NWI  2 
 22 Livingston, Carine           Arizona Flam           15.66      15.30   NWI  3 
 23 Davis, Anaya                 Unattached                        15.40   NWI  5 
 24 Upshur, Nevaeh               Adrenaline T           16.03      15.44   NWI  3 
 24 Shaffer, Shelby              Do Right Edu           15.70      15.44   NWI  3 
 26 Holt, Kaliyah                Arizona Chee           15.11      15.61   NWI  5 
 27 Gary, Alayjanae              Do Right Edu           15.23      15.65   NWI  5 
 28 Berry, Drycaea               Arizona Chee           15.74      15.86   NWI  3 
 29 Corbin, Jazmin               Do Right Edu           15.70      15.88   NWI  3 
 30 Davis, Courtney              Unattached             15.57      15.89   NWI  4 
 31 Reed, Kiara                  Arizona Flam           15.49      16.04   NWI  4 
 32 Lee, Almaz                   Desert Garden                     16.05   NWI  4 
 33 Gammage, Soraya              Do Right Edu           17.54      16.26   NWI  2 
 34 James, Dariana               Unattached                        16.34   NWI  1 
 35 Donovan, Ella                Phoenix Flye           16.38      16.35   NWI  3 
 36 Thomas, Alexis               Do Right Edu           22.10      16.50   NWI  1 
 37 Henigan, Zohra               Do Right Edu           17.20      17.00   NWI  2 
 38 Egan, Bryanna                Phoenix Bobc                      17.10   NWI  1 
 39 Anderson, Azaria             Do Right Edu           17.84      17.22   NWI  2 
 40 Thomas, Anaya                Do Right Edu           17.91      17.70   NWI  2 
 41 Quinones-Washington, Ani     Arizona Chee           18.41      17.93   NWI  1 
 42 Corzo, Jayda                 Spartan Spee           17.85      17.97   NWI  2 
 43 Mcauley, Alandra             Spartan Spee           18.87      18.67   NWI  1 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 25.14  7/18/1998   Jessica Onyepunuka, ARS                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Henderson, Trinity           Unattached             26.60      26.70   NWI  4 
  2 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu           28.74      28.01   NWI  4 
  3 Fields, Indiah               Spartan Spee           27.79      28.51   NWI  4 
  4 Onyepunuka, Sabatiney        Arizona Rising S       28.73      28.56   NWI  4 
  5 Jones, Kianna                AZ Burn                28.99      28.78   NWI  4 
  6 Binford, heaven              Arizona Rising S       32.02      29.66   NWI  3 
  7 Hill, J'Neya                 Unattached             29.50      29.77   NWI  4 
  8 Kennedy, Taniah              Do Right Edu           30.35      29.87   NWI  3 
  9 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee                      30.63   NWI  3 
 10 Huddleston, Alexis           Do Right Edu           30.26      30.65   NWI  4 
 11 Johnson, Mia                 Arizona Titans         30.77      30.69   NWI  3 
 12 Prejean, Syeira              NX Level                          30.88   NWI  1 
 13 Hodges, Arraya               Unattached                        31.21   NWI  1 
 14 Hileman, Hailey              Phoenix Bobc           33.11      31.52   NWI  2 
 15 Trujillo, Vianaye            Do Right Edu           33.27      32.08   NWI  2 
 16 Morris, McKailyn             Fast Track C           33.58      32.26   NWI  2 
 17 Lewis, Aaliyah               AZ Burn                31.98      32.31   NWI  3 
 18 Muwwakkil, Yamayaa           Arizona Chee           33.32      32.32   NWI  2 
 19 Brooks, Nina                 Spartan Spee           32.35      32.37   NWI  3 
 20 Ragsdale, Ashley             Unattached             32.58      32.54   NWI  3 
 21 Davis, Anaya                 Unattached                        32.56   NWI  2 
 21 Davis, Courtney              Unattached             32.66      32.56   NWI  3 
 23 Lowry, Rose                  Phoenix Bobc           30.24      33.40   NWI  4 
 24 Hart, Jordan                 Arizona Titans         34.58      33.65   NWI  2 
 25 James, Dariana               Unattached                        34.00   NWI  1 
 26 Lee, Almaz                   Desert Garden                     35.10   NWI  1 
 27 Donovan, Ella                Phoenix Flye           36.98      35.69   NWI  2 
 28 Anderson, Azaria             Do Right Edu           37.45      37.16   NWI  1 
 29 Ingram, Sharon               Fast Track C           37.24      37.80   NWI  1 
 30 Mcauley, Alandra             Spartan Spee           39.40      43.90   NWI  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Girls
============================================================================
    AZ Assoc: A 59.29  6/17/2012   Anna Foreman, AZ Cheetahs                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu         1:04.17    1:03.99   4 
  2 Onyepunuka, Sabatiney        Arizona Rising S     1:05.01    1:06.11   4 
  3 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu         1:05.23    1:07.74   4 
  4 Binford, heaven              Arizona Rising S     1:08.43    1:09.20   4 
  5 Sventek, Sydney              Team Run Fla         1:18.00    1:13.08   2 
  6 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee         1:10.40    1:13.69   4 
  7 Davis, Courtney              Unattached                      1:16.47   1 
  8 Holt, Kaliyah                Arizona Chee         1:11.56    1:17.80   4 
  9 Pinteric, Taylor             Phoenix Flye         1:18.75    1:18.57   2 
 10 Davis, Anaya                 Unattached                      1:18.60   1 
 11 Steinhilber, Trinity         Distance Uni         1:18.03    1:19.55   2 
 12 Hart, Jordan                 Arizona Titans       1:11.77    1:19.61   4 
 13 Young, Naomi                 Distance Uni         1:23.58    1:20.91   1 
 14 Egan, Bryanna                Phoenix Bobc         1:22.67    1:21.94   2 
 15 James, Dariana               Unattached                      1:23.23   1 
 16 Baerman, Macy                Phoenix Flye         1:19.50    1:23.60   2 
 17 Romero, Soledad              Distance Uni         1:28.37    1:29.59   1 
 18 Mcauley, Alandra             Spartan Spee         1:42.75    1:34.67   1 
 19 Berry, Drycaea               Arizona Chee         1:15.28    2:56.76   3 
 20 Ragsdale, Ashley             Unattached           1:14.54    2:59.17   3 
 21 Muwwakkil, Yamayaa           Arizona Chee         1:13.85    3:04.55   3 
 22 Upshur, Nevaeh               Adrenaline T         1:16.38    3:05.31   3 
 
800 Meter Run 11-12 Division Girls
============================================================================
    AZ Assoc: A 2:24.03  6/14/2014   Dominique Mustin, TAz                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Kianna                AZ Burn              2:32.78    2:37.00   2 
  2 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu         2:40.00    2:41.97   2 
  3 Henderson, Trinity           Unattached           3:00.00    2:44.59   1 
  4 Nasto, Lexi                  Phoenix Bobc         2:44.61    2:44.62   2 
  5 Willoughby, Katie            AZ Track Aca         2:35.00    2:45.09   2 
  6 Lizarraga, Leonela           AZ Elite T&F         2:38.00    2:46.11   2 
  7 Hill, J'Neya                 Unattached           3:00.00    2:47.18   1 
  8 Rosin, Naomi                 Phoenix Bobc         2:44.54    2:47.72   2 
  9 Black, Kendall               AZ Track Aca         2:48.00    2:48.72   2 
 10 Munoz, Cassandra             Do Right Edu         3:00.00    2:49.15   1 
 11 Cormier, Jennifer            Vail Vipers          2:52.81    2:49.35   2 
 12 McCallister, Bethany         AZ Track Aca         2:45.00    2:51.91   2 
 13 Kelly, Mairead               Team Run Fla         3:00.00    2:54.42   1 
 13 Behmer, Anna                 Vail Vipers          2:55.73    2:54.42   2 
 15 Begay-Morris, Sakiah         NX Level                        2:58.05   1 
 16 Oliver, Aaliya               NX Level             2:54.00    3:00.08   2 
 17 Steinhilber, Trinity         Distance Uni         3:07.98    3:04.70   1 
 18 Gutierrez, Annika            AZ Track Aca         2:56.00    3:05.78   2 
 19 Sperl, Abigail               Team Run Fla                    3:06.18   1 
 20 Baerman, Macy                Phoenix Flye         3:10.00    3:07.01   1 
 21 Romero, Soledad              Distance Uni         3:26.68    3:17.07   1 
 22 Simon, Ella                  Go the Dista         3:07.00    3:19.14   1 
 23 Coupe, Vivienne              Huron Athlet                    3:30.67   1 
 24 Valencia, Katherine          Arizona Chee         3:54.00    3:38.86   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 5:01.65  3/30/1980   Karrin Maturani, WPNH                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Willoughby, Katie            AZ Track Aca         5:23.00    5:35.50  
  2 Black, Kendall               AZ Track Aca         5:40.00    5:40.84  
  3 Rosin, Naomi                 Phoenix Bobc         5:36.99    5:41.53  
  4 Hannibal, Alonna             Adrenaline T         5:33.44    5:44.30  
  5 McCallister, Bethany         AZ Track Aca         5:42.00    5:44.90  
  6 Cormier, Jennifer            Vail Vipers          5:47.79    5:46.22  
  7 Behmer, Anna                 Vail Vipers          5:48.86    5:49.26  
  8 Lopez Tiznado, Raquel        ArizonAthlet                    5:50.70  
  9 Kelly, Mairead               Team Run Fla         6:00.00    5:55.85  
 10 Dietz, Imogen                Go the Dista         6:06.00    6:22.04  
 11 Morales, Karime              Go the Dista         6:30.00    6:43.66  
 12 Simon, Ella                  Go the Dista         6:15.00    7:37.07  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 10:22.3h  5/18/1991   Nicole Jenkins, DH                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lizarraga, Leonela           AZ Elite T&F                   11:24.32  
  2 Hannibal, Alonna             Adrenaline T        11:58.34   11:44.57  
  3 Nasto, Lexi                  Phoenix Bobc        12:17.28   12:13.49  
  4 Dietz, Imogen                Go the Dista        12:52.00   12:44.15  
  5 McClelland, Grace            Go the Dista        13:00.00   13:39.02  
  6 Morales, Karime              Go the Dista        13:30.00   13:42.01  
 
80 Meter Hurdles (30" ) 11-12 Division Girls
==============================================================================
    AZ Assoc: A 12.77  6/10/1997   Tiffany McDonald, ARS                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Sventek, Sydney              Team Run Fla           13.00      15.52   NWI 
  2 Berry, Drycaea               Arizona Chee           17.27      17.50   NWI 
  3 Upshur, Nevaeh               Adrenaline T           18.39      17.89   NWI 
  4 Rosin, Naomi                 Phoenix Bobc           17.75      18.11   NWI 
  5 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           17.84      18.14   NWI 
  6 Hileman, Hailey              Phoenix Bobc           18.35      24.14   NWI 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 50.25  6/9/2001    Arizona Cheetahs                            
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    55.44      57.06  
     1) Burks, Avery                    2) Alexander, Jessica             
     3) Boyd, Lundyn                    4) Richardson, Na'Zyia            
  2 Do Right Educational Sports  'B'                             1:00.87  
     1) Munoz, Cassandra                2) Corbin, Jazmin                 
     3) Colter, Karasi                  4) Trujillo, Vianaye              
  3 Do Right Educational Sports  'C'                             1:01.62  
     1) Gary, Alayjanae                 2) Perkins, Nevaeh                
     3) Shaffer, Shelby                 4) Gammage, Soraya                
 
4x400 Meter Relay 11-12 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 4:14.00  4/13/1985   Metro Phoenix                             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'B'                             4:57.00  
     1) Munoz, Cassandra                2) Corbin, Jazmin                 
     3) Colter, Karasi                  4) Trujillo, Vianaye              
  2 NX Level  'A'                                     5:12.74    4:59.63  
     1) Oliver, Aaliya                  2) Parker, Naima                  
     3) Begay-Morris, Sakiah            4) Prejean, Syeira                
  3 Do Right Educational Sports  'C'                             5:36.74  
     1) Gary, Alayjanae                 2) Perkins, Nevaeh                
     3) Shaffer, Shelby                 4) Gammage, Soraya                
 
High Jump 11-12 Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 1.64m  5/18/1996   Jacquelyn Johnson, YVF                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Platt, Paige                 Flight Club            1.40m      1.35m    4-05.00 
  2 Hussey, Gloriah              Unattached                        1.20m    3-11.25 
  2 Gamble, Aaliyah              AZ Track Aca           1.25m      1.20m    3-11.25 
  4 Willoughby, Katie            AZ Track Aca           1.20m      1.15m    3-09.25 
 -- Coupe, Vivienne              Huron Athlet           1.00m         NH            
 
Long Jump 11-12 Division Girls
========================================================================================
    AZ Assoc: A 5.10m  6/14/2015   Paelata Helu, AZ Flames                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Okeke, Jacqueline            Phoenix Bobc           4.63m      4.30m   NWI  14-01.25 
  2 Willis, Camryn               Unattached             4.33m      3.97m   NWI  13-00.25 
  2 Fields, Indiah               Spartan Spee           4.13m      3.97m   NWI  13-00.25 
  4 Parker, Naima                NX Level                          3.76m   NWI  12-04.00 
  5 Johnson, Mia                 Arizona Titans                    3.65m   NWI  11-11.75 
  6 Oliver, Aaliya               NX Level               3.81m      3.52m   NWI  11-06.75 
  7 Hussey, Gloriah              Unattached                        3.49m   NWI  11-05.50 
  8 Platt, Paige                 Flight Club            3.48m      3.38m   NWI  11-01.25 
  9 Hart, Jordan                 Arizona Titans         3.42m      3.30m   NWI  10-10.00 
 10 Ragsdale, Ashley             Unattached             3.26m      3.09m   NWI  10-01.75 
 11 Baerman, Macy                Phoenix Flye           3.23m      3.05m   NWI  10-00.25 
 12 Brooks, Nina                 Spartan Spee                      2.94m   NWI   9-07.75 
 13 Pinteric, Taylor             Phoenix Flye           2.73m      2.92m   NWI   9-07.00 
 14 Reed, Kiara                  Arizona Flam           3.77m      2.89m   NWI   9-05.75 
 15 James, Dariana               Unattached                        2.73m   NWI   8-11.50 
 16 Donovan, Ella                Phoenix Flye           2.59m      2.71m   NWI   8-10.75 
 17 Lee, Almaz                   Desert Garden                     2.69m   NWI   8-10.00 
 18 Coupe, Vivienne              Huron Athlet           2.75m      2.61m   NWI   8-06.75 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 12.16m  7/18/1998   Hannah Carson, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Thomas, Alexis               Do Right Edu           7.17m      8.27m   27-01.75 
  2 Edwards, Tristi              Unattached                        7.90m   25-11.00 
  3 Gamble, Aaliyah              AZ Track Aca           7.30m      7.23m   23-08.75 
  4 Thomas, Anaya                Do Right Edu           5.92m      6.49m   21-03.50 
  5 Young, Jalynn                NX Level                          5.91m   19-04.75 
  6 Hussey, Gloriah              Unattached                        5.27m   17-03.50 
  7 Valencia, Katherine          Arizona Chee           3.62m      4.76m   15-07.50 
  8 Quinones-Washington, Ani     Arizona Chee                      4.55m   14-11.25 
  9 Corzo, Jayda                 Spartan Spee           5.24m      4.43m   14-06.50 
 
Discus Throw 1kg 11-12 Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 29.74m  6/8/2001    C. J. Navarro, UNA                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Edwards, Tristi              Unattached                       23.68m      77-08 
  2 Thomas, Alexis               Do Right Edu          14.31m     17.17m      56-04 
  3 Henigan, Zohra               Do Right Edu          12.21m     12.61m      41-04 
  4 Corzo, Jayda                 Spartan Spee          12.78m     11.93m      39-02 
 
Javelin Throw 300g 11-12 Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 44.71m  6/13/2004   Hannah Carson, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Reed, Kiara                  Arizona Flam          25.04m     27.56m      90-05 
  2 Platt, Paige                 Flight Club           26.28m     27.12m      89-00 
  3 Anderson, Azaria             Do Right Edu          18.27m     18.05m      59-03 
  4 Gamble, Aaliyah              AZ Track Aca          20.18m     16.32m      53-06 
  5 Egan, Bryanna                Phoenix Bobc                     13.14m      43-01 
  6 Valencia, Katherine          Arizona Chee          11.01m     11.17m      36-08 
  7 Henigan, Zohra               Do Right Edu           9.02m     10.63m      34-10 
  8 Quinones-Washington, Ani     Arizona Chee                     10.48m      34-04 
  9 Thomas, Anaya                Do Right Edu           7.94m     10.28m      33-09 
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 8:08.2h  2/13/1983   Nicole Magub, STC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lopez Tiznado, Raquel        ArizonAthlet                    9:01.78  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 11.78  6/1/2003    Terra Evans, AC                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Harris, Armani               Unattached             12.70      12.45   NWI  7 
  2 Mays, Jadyn                  NX Level               12.52      12.52   NWI  7 
  3 Boyd-Matthews, Autumn        Unattached             12.53      12.69   NWI  7 
  4 Colbert, Alyssa              Accelerate T           12.97      12.74   NWI  7 
  5 Reed, Haila                  Phoenix Flye           13.30      12.94   NWI  6 
  6 Garrett, Eryn                Arizona Chee           12.75      13.03   NWI  7 
  7 Charlton, Jayde              Elite StriDe           12.70      13.04   NWI  7 
  8 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           13.52      13.25   NWI  6 
  9 Washington, Subreena         AZ Burn                13.39      13.27   NWI  6 
  9 Adams, Adora                 Arizona Chee           13.37      13.27   NWI  6 
 11 Garrett, Erykah              Arizona Chee           13.29      13.30   NWI  7 
 12 Hooley, Kaylee               Spartan Spee           13.47      13.33   NWI  6 
 13 Murphy, Hali                 Phoenix Bobc           13.52      13.48   NWI  6 
 14 Hughey, Kalea                AZ Burn                13.55      13.54   NWI  5 
 15 Hankins, Ariana              AZ Elite T&F           13.50      13.55   NWI  6 
 16 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           13.55      13.56   NWI  5 
 17 Montufar, Daniela            Arizona Chee           14.68      13.82   NWI  4 
 18 Bishop, Alyssa               Fast Track C                      13.87   NWI  2 
 19 Holt, Kimarah                Arizona Chee           14.16      13.90   NWI  5 
 20 Shumate, Saniah              Arizona Rising S       13.95      13.93   NWI  5 
 21 Burks, Lazia                 Arizona Rising S                  13.94   NWI  1 
 22 Binford, Zahliyah            Arizona Rising S       14.06      14.04   NWI  5 
 23 Jordan, Ashton               Arizona Chee           14.27      14.07   NWI  5 
 24 Womack, Jatavia              Arizona Rising S       14.43      14.14   NWI  4 
 25 Zavala, Alexandra            Team Run Fla           13.00      14.18   NWI  7 
 26 Maddox, Olivia               Vail Vipers            14.42      14.25   NWI  4 
 27 Warrick, Sophia              Arizona Chee           14.75      14.26   NWI  3 
 27 Woods, Ayshia                Arizona Chee           15.22      14.26   NWI  2 
 29 Rosin, Leila                 Phoenix Bobc           14.37      14.36   NWI  4 
 30 Cave, Emillia                NX Level               13.66      14.38   NWI  5 
 31 Lee, Azari                   Do Right Edu           14.90      14.42   NWI  3 
 32 McMillan, Tatum              Arizona Chee           14.73      14.47   NWI  4 
 33 Thornton, Mich'ya            AZ Burn                14.71      14.50   NWI  4 
 34 Valenzuela, Savannah         Arizona Rising S                  14.55   NWI  1 
 35 Scott, Maya                  Arizona Flam           15.20      14.60   NWI  3 
 36 Kutella, Anna                Accelerate T           14.89      14.63   NWI  3 
 37 Draper, DexStaria            Arizona Chee           14.85      14.79   NWI  3 
 38 Appleton, Preshious          Arizona Chee           15.22      14.88   NWI  2 
 39 Manoleas, Sophia             Vail Vipers            15.21      15.02   NWI  3 
 40 Sugllyama, Nanako            Arizona Rising S                  15.25   NWI  1 
 41 Corral, Sidelia              Accelerate T           15.66      15.26   NWI  2 
 42 Carrillo, Alexis             Adrenaline T                      15.32   NWI  1 
 43 Lawrence, Lyriq              Arizona Chee           15.06      15.56   NWI  3 
 44 Armstrong, Taliyah           Arizona Chee           14.02      16.86   NWI  5 
 45 Medina, Daniella             Spartan Spee           17.44      16.98   NWI  2 
 46 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe           19.35      17.39   NWI  2 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 23.94  4/6/2003    Terra Evans, AC                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Harris, Armani               Unattached             25.92      25.47   NWI  6 
  2 Charlton, Jayde              Elite StriDe           25.50      25.92   NWI  6 
  3 Garrett, Eryn                Arizona Chee           26.46      26.21   NWI  6 
  4 Reed, Haila                  Phoenix Flye           26.91      26.69   NWI  6 
  5 Murphy, Hali                 Phoenix Bobc           26.90      27.37   NWI  6 
  6 Ortiz, Selema                Unattached             27.97      27.57   NWI  6 
  7 Colbert, Alyssa              Accelerate T           26.45      28.46   NWI  6 
  7 Burks, Lazia                 Arizona Rising S       28.74      28.46   NWI  5 
  9 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           28.54      28.54   NWI  5 
 10 Washington, Subreena         AZ Burn                29.00      29.13   NWI  4 
 10 Lawry, Alexis                Spartan Spee                      29.13   NWI  1 
 12 Bishop, Alyssa               Fast Track C                      29.19   NWI  1 
 13 Ruiz, Samia                  Do Right Edu                      29.20   NWI  1 
 14 Lee, Deysha                  Do Right Edu           29.00      29.31   NWI  4 
 15 Shumate, Saniah              Arizona Rising S       28.96      29.44   NWI  5 
 16 Binford, Zahliyah            Arizona Rising S       30.04      29.51   NWI  3 
 17 Womack, Jatavia              Arizona Rising S       30.26      29.60   NWI  3 
 17 Maddox, Olivia               Vail Vipers            29.62      29.60   NWI  4 
 19 Zavala, Alexandra            Team Run Fla           30.00      29.69   NWI  4 
 20 Cave, Emillia                NX Level               28.77      29.74   NWI  5 
 21 Woods, Ayshia                Arizona Chee           29.53      29.86   NWI  4 
 22 Thornton, Mich'ya            AZ Burn                30.46      30.17   NWI  3 
 23 Royer, Avery                 Arizona Chee           31.23      30.40   NWI  3 
 24 Lee, Azari                   Do Right Edu           32.00      30.54   NWI  2 
 25 Lawrence, Lyriq              Arizona Chee           30.29      30.64   NWI  3 
 26 McMillan, Tatum              Arizona Chee           30.97      30.93   NWI  3 
 27 Carswell, Jamelah            Unattached             29.08      30.98   NWI  4 
 28 Scroggins, Joanee            Do Right Edu           30.00      31.00   NWI  3 
 29 Manoleas, Sophia             Vail Vipers            31.49      31.29   NWI  2 
 30 Sugllyama, Nanako            Arizona Rising S       34.72      31.57   NWI  1 
 31 Appleton, Preshious          Arizona Chee           32.05      31.74   NWI  2 
 32 Corral, Sidelia              Accelerate T                      31.84   NWI  1 
 33 Bare, Jade                   Arizona Chee           32.33      31.94   NWI  2 
 34 Draper, DexStaria            Arizona Chee           32.19      32.26   NWI  2 
 35 Keith, Delilah               Unattached                        33.28   NWI  1 
 36 Diggs, Addison               NX Level                          34.66   NWI  1 
 37 Armstrong, Taliyah           Arizona Chee           33.85      35.75   NWI  2 
 38 Hughey, Kalea                AZ Burn                28.22      35.88   NWI  5 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
============================================================================
    AZ Assoc: A 56.37  6/22/2002   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Baker, Iolani                Arizona Flam         1:01.29    1:00.92   6 
  2 Boyd-Matthews, Autumn        Unattached             59.98    1:01.09   6 
  3 Murphy, Hali                 Phoenix Bobc         1:01.91    1:01.19   6 
  4 Ortiz, Selema                Unattached           1:00.00    1:01.33   6 
  5 Garrett, Eryn                Arizona Chee         1:03.00    1:01.50   5 
  6 Burks, Lazia                 Arizona Rising S     1:04.12    1:02.90   5 
  7 Reed, Haila                  Phoenix Flye         1:02.67    1:03.06   6 
  8 Claiborne, Thalia            Arizona Chee         1:04.00    1:04.12   5 
  9 Jordan, Ashton               Arizona Chee         1:06.94    1:04.82   5 
 10 Montufar, Daniela            Arizona Chee         1:06.00    1:05.58   5 
 11 Maddox, Olivia               Vail Vipers          1:07.62    1:05.92   4 
 12 Valenzuela, Savannah         Arizona Rising S     1:05.34    1:06.01   5 
 13 Cave, Emillia                NX Level             1:09.00    1:06.07   4 
 14 Garrett, Erykah              Arizona Chee         1:08.00    1:06.47   4 
 15 Carswell, Jamelah            Unattached           1:03.89    1:06.55   5 
 16 Shumate, Saniah              Arizona Rising S     1:09.83    1:07.81   3 
 17 Royer, Avery                 Arizona Chee         1:08.64    1:07.84   4 
 18 Woods, Ayshia                Arizona Chee         1:09.46    1:08.58   4 
 19 Lee, Deysha                  Do Right Edu         1:09.00    1:08.73   4 
 20 Plank, Sayti                 Team Run Fla         1:10.00    1:08.87   3 
 21 Ruiz, Samia                  Do Right Edu         1:04.00    1:09.04   5 
 22 Holt, Kimarah                Arizona Chee         1:07.11    1:09.28   4 
 23 Oliver, Sariya               NX Level                        1:09.79   1 
 24 McMillan, Tatum              Arizona Chee         1:08.54    1:09.82   4 
 25 Lee, Azari                   Do Right Edu         1:12.00    1:10.29   3 
 26 Rosin, Leila                 Phoenix Bobc         1:14.88    1:10.46   2 
 27 Binford, Zahliyah            Arizona Rising S                1:10.63   1 
 28 Womack, Jatavia              Arizona Rising S     1:22.25    1:11.53   2 
 29 Scroggins, Joanee            Do Right Edu         1:12.00    1:12.04   3 
 30 Collins, Kate                Phoenix Bobc         1:12.11    1:12.47   3 
 31 Manoleas, Sophia             Vail Vipers          1:15.17    1:12.80   2 
 32 Egan, Brytavia               Phoenix Bobc         1:10.19    1:12.87   3 
 33 Saxton, Hope                 Team Run Fla         1:10.00    1:14.59   3 
 34 Keith, Delilah               Unattached           1:00.16    1:16.70   6 
 35 Lawrence, Lyriq              Arizona Chee         1:18.00    1:17.67   2 
 36 Jacobson, Haidan             Distance Uni         1:26.14    1:27.02   1 
 37 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe         1:47.32    1:46.04   1 
 
800 Meter Run 13-14 Division Girls
============================================================================
    AZ Assoc: A 2:13.6h  5/18/1980   Lynette Morgan, SDSF                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Harris, Armani               Unattached                      2:27.21   1 
  2 Valenzuela, Savannah         Arizona Rising S     2:34.85    2:33.53   2 
  3 Burks, Lazia                 Arizona Rising S     2:37.10    2:33.95   2 
  4 Shoemaker, Madeline          Phoenix Flye         2:39.80    2:34.48   2 
  5 Montufar, Daniela            Arizona Chee         2:34.89    2:34.93   2 
  6 Egan, Brytavia               Phoenix Bobc         2:45.03    2:43.22   1 
  7 Lawry, Alexis                Spartan Spee         2:38.25    2:43.24   2 
  8 Royer, Avery                 Arizona Chee         2:45.78    2:45.11   1 
  9 Saxton, Hope                 Team Run Fla         2:45.00    2:46.00   1 
 10 Bare, Jade                   Arizona Chee         2:42.52    2:47.37   2 
 11 Oliver, Sariya               NX Level                        2:48.61   1 
 12 Turner, Rahni                Arizona Flam         2:45.00    2:48.87   2 
 13 Boardman, Eve                AZ Elite T&F         2:45.00    2:49.28   2 
 14 Plank, Sayti                 Team Run Fla         2:45.00    2:50.81   2 
 15 Meza, Daniela                AZ Elite T&F                    2:56.01   1 
 16 White, Nikki                 Team Run Fla                    2:57.41   2 
 17 Collins, Kate                Phoenix Bobc         2:52.24    2:58.49   1 
 18 Carlson, Ariel               Go the Dista                    3:06.76   1 
 19 Hannay, Abby                 Go the Dista         3:30.00    3:13.08   1 
 20 Lebbon, Amani                Go the Dista                    3:15.41   1 
 21 Jacobson, Haidan             Distance Uni         3:33.81    3:20.13   1 
 22 Scroggins, Joanee            Do Right Edu         3:14.00    3:21.33   2 
 
1500 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 4:42.2h  4/17/1977   Theresa Smith, VOS                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shoemaker, Madeline          Phoenix Flye         5:25.65    5:27.06  
  2 Merickel, Camille            Go the Dista         5:15.00    5:31.07  
  3 Lawry, Alexis                Spartan Spee         5:33.42    5:32.89  
  4 Potts, Ava                   Go the Dista            5.30    5:33.47  
  5 Marquez, Katarina            Arizona Chee         5:42.59    5:36.30  
  6 Bare, Jade                   Arizona Chee         5:38.01    5:44.64  
  7 Cram, Rebekah                Go the Dista         5:40.00    5:48.79  
  8 McClelland, Charlotte        Go the Dista         5:38.00    5:54.08  
  9 Arreola, Abigail             Unattached                      5:58.40  
 10 White, Nikki                 Team Run Fla         6:00.00    6:00.64  
 11 Rosin, Leila                 Phoenix Bobc         6:02.01    6:19.52  
 12 Carlson, Ariel               Go the Dista         6:38.00    6:50.11  
 13 Lebbon, Amani                Go the Dista                    7:15.85  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Girls
============================================================================
    AZ Assoc: A 10:15.86  4/14/2013   Bailey Jones, AZ Cheetahs                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Potts, Ava                   Go the Dista        11:51.00   11:50.14   2 
  2 Boardman, Eve                AZ Elite T&F        11:44.50   11:59.09   2 
  3 Merickel, Camille            Go the Dista        11:20.00   12:02.13   2 
  4 Marquez, Katarina            Arizona Chee        12:24.01   12:20.42   2 
  5 McClelland, Charlotte        Go the Dista        12:00.00   12:25.21   2 
  6 Meza, Daniela                AZ Elite T&F                   12:41.21   1 
  7 Burnside, Peyton             Phoenix Flye        12:55.69   12:50.93   2 
  9 Jensen, Eija                 Team Run Fla        16:00.00   14:41.95   1 
 
100 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Division Girls
==============================================================================
    AZ Assoc: A 14.62  7/18/1998   Tiffany McDonald, ARS                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Turner, Rahni                Arizona Flam           15.59      15.41   NWI 
  2 Adams, Adora                 Arizona Chee           15.68      15.52   NWI 
  3 Warrick, Sophia              Arizona Chee           18.50      18.04   NWI 
  4 Barney, Hannah               Adrenaline T           18.49      18.55   NWI 
  5 Scott, Maya                  Arizona Flam           20.00      19.88   NWI 
  6 Carrillo, Alexis             Adrenaline T           20.62      20.40   NWI 
  7 Trice, Jacklyn               Accelerate T           19.38      20.52   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Division Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 28.11  6/8/2003    Jasmine Williams, DR                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Turner, Rahni                Arizona Flam           29.87      30.30   NWI  2 
  2 Adams, Adora                 Arizona Chee           29.67      30.97   NWI  2 
  3 Baker, Iolani                Arizona Flam           31.00      31.08   NWI  1 
  4 Barney, Hannah               Adrenaline T                      33.46   NWI  1 
  5 Warrick, Sophia              Arizona Chee           33.07      33.69   NWI  2 
  6 Carrillo, Alexis             Adrenaline T           37.25      36.92   NWI  2 
  7 Trice, Jacklyn               Accelerate T                      37.24   NWI  1 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 47.22  5/18/2002   Arizona Rising Suns                         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    50.63      51.37  
     1) Adams, Adora                    2) Garrett, Erykah                
     3) Garrett, Eryn                   4) Claiborne, Thalia              
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                    54.03      55.16  
     1) Jordan, Ashton                  2) Woods, Ayshia                  
     3) Holt, Kimarah                   4) Warrick, Sophia                
 
4x400 Meter Relay 13-14 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 3:55.48  6/1/2003    Arizona Cheetahs                          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Team Run Flagstaff  'A'                                      5:00.18  
     1) Schultz, Aiden                  2) Saxton, Hope                   
     3) White, Nikki                    4) Plank, Sayti                   
 
High Jump 13-14 Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 1.69m  6/9/1979    Cadija Caldwell, AC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Holt, Kimarah                Arizona Chee           1.35m      1.50m    4-11.00 
  2 Trimble, Eliza               Arizona Puma           1.45m      1.45m    4-09.00 
  3 Elmore, Olivia               Phoenix Bobc           1.37m      1.35m    4-05.00 
  4 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           1.35m      1.30m    4-03.25 
  4 Jordan, Ashton               Arizona Chee           1.25m      1.30m    4-03.25 
  6 Oliver, Sariya               NX Level                          1.25m    4-01.25 
  6 Barney, Hannah               Adrenaline T           1.25m      1.25m    4-01.25 
 -- Carr, Kamora                 NX Level                             NH            
 -- Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee           1.25m         NH            
 -- Levin, Simone                Phoenix Bobc           1.25m         NH            
 
Long Jump 13-14 Division Girls
========================================================================================
    AZ Assoc: A 5.66m  2/21/1976   Cyntia Rhodes, MTC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Elmore, Olivia               Phoenix Bobc           5.07m      4.89m   NWI  16-00.50 
  2 Trimble, Eliza               Arizona Puma                      4.52m   NWI  14-10.00 
  3 Hooley, Kaylee               Spartan Spee           4.56m      4.37m   NWI  14-04.00 
  4 Hutchinson, Amreah           Arizona Flam                      4.31m   NWI  14-01.75 
  5 Kuhn, Maggie                 Unattached                        4.15m   NWI  13-07.50 
  6 Hankins, Ariana              AZ Elite T&F           4.48m      3.92m   NWI  12-10.50 
  7 Maddox, Olivia               Vail Vipers            3.94m      3.91m   NWI  12-10.00 
  8 Lee, Deysha                  Do Right Edu                      3.88m   NWI  12-08.75 
  9 Womack, Jatavia              Arizona Rising S                  3.78m   NWI  12-05.00 
 10 Binford, Zahliyah            Arizona Rising S       4.44m      3.67m   NWI  12-00.50 
 11 Carswell, Jamelah            Unattached             4.50m      3.64m   NWI  11-11.50 
 12 Garrett, Erykah              Arizona Chee           4.22m      3.63m   NWI  11-11.00 
 13 Carrillo, Alexis             Adrenaline T           3.68m      3.59m   NWI  11-09.50 
 14 Zavala, Alexandra            Team Run Fla                      3.44m   NWI  11-03.50 
 
Triple Jump 13-14 Division Girls
========================================================================================
    AZ Assoc: A 10.94m  6/7/2013    Tiana Poirier-Shelton, AZ Flames           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Trimble, Eliza               Arizona Puma                      9.41m   NWI  30-10.50 
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 13.87m  4/16/1978   Lori Garrow, CTC                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hunter, Makayla              Arizona Chee           8.46m      9.70m   31-10.00 
  2 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe           8.75m      8.89m   29-02.00 
  3 Graves, Uzuri                Flight Club            8.34m      8.57m   28-01.50 
  4 Diggs, Addison               NX Level                          7.66m   25-01.75 
  5 Cuff, Kierrah                Spartan Spee           6.75m      6.76m   22-02.25 
  6 Haermansen, Amber            Arizona Rising S       6.97m      6.49m   21-03.50 
  7 Esquer Lopez, Jacqueline     ArizonAthlet                      5.34m   17-06.25 
  8 Medina, Daniella             Spartan Spee           5.62m      5.02m   16-05.75 
  9 Sugllyama, Nanako            Arizona Rising S                  4.35m   14-03.25 
 
Discus Throw 1kg 13-14 Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 39.34m  4/16/1978   Cindy Johnson, VOS38.78                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Graves, Uzuri                Flight Club           26.51m     21.30m      69-10 
  2 Ruiz, Samia                  Do Right Edu          17.30m     19.23m      63-01 
  3 Hunter, Makayla              Arizona Chee          16.27m     17.50m      57-05 
  4 Cuff, Kierrah                Spartan Spee          15.66m     16.84m      55-03 
  5 Diggs, Addison               NX Level                         15.80m      51-10 
  6 Haermansen, Amber            Arizona Rising S      15.36m     14.90m      48-11 
  7 Medina, Daniella             Spartan Spee          10.13m     10.69m      35-01 
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Division Girls
================================================================================
    AZ Assoc: A 15:03.5h  6/4/1988    Vera Jenkins, DH                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vargas Arroyo, Emilly        ArizonAthlet        19:18.84   19:47.63  
  2 Arreola, Abigail             Unattached                     19:50.22  
  3 Esquer Lopez, Jacqueline     ArizonAthlet                   20:38.12  
 
100 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 11.68  7/14/2003   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Ortiz, Navaria               Unattached             12.76      12.78   NWI  2 
  2 Biggs, Tyla                  Huron Athlet           13.39      13.28   NWI  2 
  3 McCoy, Tajene                Arizona Rising S       13.49      13.43   NWI  2 
  4 Jones, Krislyn               Do Right Edu           15.00      13.90   NWI  1 
  5 Warren, Tiawona              Do Right Edu           13.60      14.13   NWI  2 
  6 Jones, Aria                  Phoenix Flye           14.50      14.27   NWI  1 
  7 Holliman, Amyah              Accelerate T                      14.37   NWI  1 
  8 DeCarriere, Delainie         Accelerate T                      15.20   NWI  1 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 23.99  7/14/2003   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Ortiz, Navaria               Unattached             26.46      26.80   NWI  2 
  2 McCoy, Tajene                Arizona Rising S       27.57      27.82   NWI  2 
  3 Biggs, Tyla                  Huron Athlet           28.30      28.15   NWI  2 
  4 Warren, Tiawona              Do Right Edu           29.00      29.41   NWI  1 
  5 Jones, Krislyn               Do Right Edu           30.00      30.01   NWI  2 
  6 Jones, Aria                  Phoenix Flye           31.25      30.13   NWI  1 
  7 Holliman, Amyah              Accelerate T           33.24      31.30   NWI  1 
  8 Scroggins, Trinity           Do Right Edu           28.50      31.58   NWI  2 
  9 DeCarriere, Delainie         Accelerate T                      31.98   NWI  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 55.53  6/13/2004   Natalie Johnson, AC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCoy, Tajene                Arizona Rising S     1:04.10    1:03.73  
  2 Jones, Krislyn               Do Right Edu         1:19.00    1:07.63  
  3 Warren, Tiawona              Do Right Edu         1:10.00    1:09.48  
  4 Scroggins, Trinity           Do Right Edu         1:10.00    1:15.04  
 
800 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 2:14.7h  5/20/1995   Dawn Gilson, AE                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sermeno, Celicia             Go the Dista         2:40.00    2:41.63  
 
1500 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 4:42.2h  4/17/1977   Laurie Sawyer, PTC                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sermeno, Celicia             Go the Dista         5:24.00    5:26.95  
 
Long Jump 15-16 Division Girls
========================================================================================
    AZ Assoc: A 6.03m  5/2/1978    Ana Van, VOS                                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Marshall, Svannah            Arizona Flam           5.22m      4.77m   NWI  15-07.75 
  2 Jones, Aria                  Phoenix Flye           4.35m      4.18m   NWI  13-08.75 
  3 DeCarriere, Delainie         Accelerate T                      4.00m   NWI  13-01.50 
 
Triple Jump 15-16 Division Girls
========================================================================================
    AZ Assoc: A 11.75m  5/2/2009    Jasmine Todd, Arizona Chee                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Marshall, Svannah            Arizona Flam          10.83m     10.22m   NWI  33-06.50 
  2 Jones, Aria                  Phoenix Flye           9.18m      8.99m   NWI  29-06.00 
 
Javelin Throw 600g 15-16 Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 48.16m  6/15/2008   Hannah Carson, Arizona Chee                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Collins, Nanette             Phoenix Bobc          23.84m     28.28m      92-09 
 
3000 Meter Race Walk 15-16 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 14:42.0h  5/21/1989   Vera Jenkins, DH                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Solorio, Sara                ArizonAthlet                   17:56.20  
 
200 Meter Dash 17-18 Division Girls
==============================================================================
    AZ Assoc: A 23.90  6/1/2003    Jessica Onyepunuka, ARS                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Green, Shekinah              NX Level                          28.59   NWI 
 
800 Meter Run 17-18 Division Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 2:14.73  6/8/2010    Katie Penney, 1048 Gtd Go Dist            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Zidel, Lexi                  Phoenix Bobc         2:51.22    2:42.81  
 
100 Meter Hurdles (33"  ) 17-18 Division Girls
==============================================================================
    AZ Assoc: A 13.76  6/8/2003    Tiffany McDonald, ARS                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Green, Shekinah              NX Level                          17.23   NWI 
 
High Jump 17-18 Division Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 1.75m  6/18/1983   Shelly Fehrman, NH                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Green, Shekinah              NX Level                          1.60m    5-03.00 
 
Long Jump 17-18 Division Girls
========================================================================================
    AZ Assoc: A 5.70m  5/30/2010   Jasmine Todd, AZ Cheetahs                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Green, Shekinah              NX Level                          4.88m   NWI  16-00.25 
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
    AZ Assoc: A 14.59  7/7/2013    Marcos Torres, MPH                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Roberts, Noah                Accelerate T           15.17      15.48   NWI  8 
  2 Haley, Zachari               Arizona Titans         15.51      15.51   NWI  8 
  3 Reed, Jalen                  Arizona Flam           15.76      16.00   NWI  8 
  4 Wilson, Dominic              Arizona Chee           16.90      16.02   NWI  7 
  5 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu           15.94      16.29   NWI  8 
  6 Uperesa-thomas, Mission      Do Right Edu           16.08      16.35   NWI  8 
  6 Murray Jr, Fredrick          Do Right Edu           17.45      16.35   NWI  7 
  8 Patterson, Taylan            Arizona Chee           16.18      16.42   NWI  8 
  9 Spivey, Kingston             Unattached             17.20      16.45   NWI  7 
 10 Corbin, Cedric               Do Right Edu           16.10      16.49   NWI  8 
 11 Kennard III, Tre             Unattached             16.21      16.56   NWI  8 
 12 Jones, Darion                Do Right Edu           17.41      17.14   NWI  7 
 13 Domino, Corday               Phoenix Bobc           17.98      17.15   NWI  5 
 14 James, Rory                  Do Right Edu           18.96      17.19   NWI  6 
 15 King Jr, Andre               Do Right Edu           17.84      17.20   NWI  5 
 16 McCoy, Edarius               Arizona Rising S       17.84      17.22   NWI  5 
 17 Dyer, Kendall                AZ Burn                17.47      17.24   NWI  7 
 18 Griffin, Christion           AZ Elite T&F           17.60      17.30   NWI  5 
 19 Hackett, Julian              Arizona Flam           18.11      17.43   NWI  3 
 20 Shaffer, Langston            Do Right Edu           18.39      17.45   NWI  3 
 21 Perkins, Karon               Arizona Flam           18.08      17.49   NWI  5 
 22 Quarles, Avaurie             Arizona Chee           19.34      17.50   NWI  6 
 23 Richardson, Jaylan           Arizona Chee           19.38      17.62   NWI  6 
 24 Henigan, Nathan              Do Right Edu           18.05      17.68   NWI  5 
 25 Bonifield, Dylan             Phoenix Bobc           18.76      17.73   NWI  6 
 26 Merritt, Tariq               Do Right Edu           17.51      17.80   NWI  7 
 27 Lucas, Joseph                Flight Club            17.86      17.84   NWI  5 
 28 Douglass, Anderson           World Class            17.49      17.88   NWI  7 
 29 Columbus, Max                Phoenix Flye           18.34      18.03   NWI  2 
 30 Mitchell, Cah'sye            Do Right Edu           19.54      18.17   NWI  4 
 31 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe           19.65      18.19   NWI  4 
 32 Reed, Noah                   Phoenix Bobc           18.46      18.21   NWI  2 
 33 McSwain, Tyree               Huron Athlet                      18.29   NWI  1 
 34 Cameron, Jeramiah            AZ Burn                18.74      18.34   NWI  6 
 35 Reynolds, Simon              Phoenix Flye           18.46      18.51   NWI  2 
 36 Peterson, Malachi            NX Level                          18.62   NWI  2 
 37 carr, anthony                Do Right Edu           18.50      18.87   NWI  2 
 38 Freeman, Bryson              Elite StriDe                      18.88   NWI  1 
 39 Gorovitz, Ryan               AZ Elite T&F           18.45      18.89   NWI  2 
 40 Rowe, Madden                 NX Level                          18.91   NWI  1 
 41 Jackson, Trequan             Do Right Edu           19.68      19.04   NWI  3 
 42 Kraft, Matthew               Accelerate T           19.00      19.07   NWI  6 
 43 Gammage, Tyson               Do Right Edu           19.48      19.35   NWI  6 
 44 Jones Jr, Cedric             Do Right Edu           19.98      19.40   NWI  3 
 45 Baker, Treyvon               Do Right Edu           19.29      19.76   NWI  4 
 46 Woodward, Edward             Arizona Chee           22.05      19.85   NWI  4 
 47 Palmer, Dai'lon              Elite StriDe           20.24      20.02   NWI  3 
 48 Hackett, Jayden              Arizona Flam           20.98      20.48   NWI  3 
 49 Lucas, J'Vaughn              Flight Club            21.24      20.53   NWI  4 
 50 Klein, Sam                   Desert Garden                     20.59   NWI  1 
 51 Oliver, Malik                NX Level                          20.74   NWI  1 
 52 Williams, Ayden              Arizona Chee                      23.32   NWI  1 
 53 Lynch, DaMarcus              Arizona Chee                      24.96   NWI  1 
 54 Martin, Trey                 Arizona Rising S       25.36      25.45   NWI  4 
 55 Ocampo, KahLani              Unattached             35.00      25.82   NWI  4 
 56 Bartell, Emir                Desert Garden                     26.31   NWI  2 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
    AZ Assoc: A 30.50  6/14/2015   Garamiah Flunder, AZ Rising Sun             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Roberts, Noah                Accelerate T           31.74      31.19   NWI  6 
  2 Haley, Zachari               Arizona Titans         32.40      32.56   NWI  6 
  3 Kennard III, Tre             Unattached             33.87      33.05   NWI  6 
  4 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu           32.53      33.11   NWI  6 
  5 Quarles, Armani              Arizona Chee                      33.59   NWI  2 
  6 Patterson, Taylan            Arizona Chee           34.31      33.80   NWI  6 
  7 Corbin, Cedric               Do Right Edu           34.77      33.91   NWI  6 
  8 Uperesa-thomas, Mission      Do Right Edu           37.50      34.32   NWI  5 
  9 Reed, Jalen                  Arizona Flam           35.35      34.60   NWI  6 
 10 Jones, Darion                Do Right Edu           37.89      34.72   NWI  4 
 10 Spivey, Kingston             Unattached             38.00      34.72   NWI  4 
 12 King Jr, Andre               Do Right Edu           37.89      36.85   NWI  5 
 13 Henigan, Nathan              Do Right Edu           36.64      37.34   NWI  5 
 14 Murray Jr, Fredrick          Do Right Edu           35.68      37.40   NWI  5 
 15 Quarles, Avaurie             Arizona Chee           39.94      37.45   NWI  4 
 16 Perkins, Karon               Arizona Flam           39.13      37.86   NWI  4 
 17 Richardson, Jaylan           Arizona Chee           40.55      37.98   NWI  3 
 18 James, Rory                  Do Right Edu           47.67      38.08   NWI  1 
 19 McCoy, Edarius               Arizona Rising S       37.73      38.61   NWI  5 
 20 Mitchell, Cah'sye            Do Right Edu           43.49      38.67   NWI  2 
 21 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe           47.80      38.68   NWI  2 
 22 Douglass, Anderson           World Class            35.67      38.69   NWI  6 
 23 Merritt, Tariq               Do Right Edu           38.68      39.09   NWI  4 
 24 Shaffer, Langston            Do Right Edu           38.76      39.31   NWI  4 
 25 Wilson, Dominic              Arizona Chee           37.48      39.57   NWI  5 
 26 carr, anthony                Do Right Edu           40.71      39.65   NWI  3 
 27 Reed, Noah                   Phoenix Bobc           39.86      40.25   NWI  4 
 28 Gammage, Tyson               Do Right Edu           42.97      40.40   NWI  3 
 29 Kraft, Matthew               Accelerate T           20.91      40.87   NWI  2 
 30 Jackson, Trequan             Do Right Edu           43.28      41.56   NWI  3 
 31 Jones Jr, Cedric             Do Right Edu           43.22      42.30   NWI  3 
 32 Palmer, Dai'lon              Elite StriDe           47.63      42.88   NWI  2 
 33 Klein, Sam                   Desert Garden                     43.97   NWI  1 
 34 Woodward, Edward             Arizona Chee           58.17      46.69   NWI  2 
 35 Williams, Ayden              Arizona Chee                      49.13   NWI  1 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
============================================================================
    AZ Assoc: A 1:11.72  6/14/2015   Garamiah Flunder, AZ Rising Sun           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Roberts, Noah                Accelerate T         1:13.93    1:14.94   4 
  2 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu         1:16.48    1:21.28   4 
  3 Merritt, Tariq               Do Right Edu         1:30.31    1:22.52   3 
  4 Quarles, Armani              Arizona Chee         1:28.09    1:23.62   4 
  5 Corbin, Cedric               Do Right Edu         1:26.55    1:25.54   4 
  6 Henigan, Nathan              Do Right Edu         1:25.49    1:26.01   4 
  7 Jones, Darion                Do Right Edu         1:25.01    1:26.38   4 
  8 Murray Jr, Fredrick          Do Right Edu         1:25.00    1:26.69   4 
  9 Dyer, Kendall                AZ Burn              1:23.55    1:27.55   4 
 10 Solorio, Fernando            ArizonAthlet                    1:28.31   2 
 11 McCoy, Edarius               Arizona Rising S     1:34.54    1:29.83   3 
 12 Warn, Seth                   Arizona Flam                    1:30.48   1 
 13 Gammage, Tyson               Do Right Edu         1:30.15    1:31.10   2 
 14 Kraft, Matthew               Accelerate T         1:32.11    1:31.51   3 
 15 Cameron, Jeramiah            AZ Burn              1:37.50    1:32.23   2 
 16 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe         1:35.45    1:35.31   3 
 17 Columbus, Max                Phoenix Flye         1:33.00    1:35.63   3 
 18 Shaffer, Langston            Do Right Edu         1:35.20    1:37.11   3 
 19 Palmer, Dai'lon              Elite StriDe         1:56.85    1:38.47   2 
 20 Freeman, Bryson              Elite StriDe                    1:39.05   2 
 21 Oliver, Malik                NX Level                        1:42.41   1 
 22 Jones Jr, Cedric             Do Right Edu         1:43.75    1:48.80   2 
 23 Woodward, Edward             Arizona Chee                    1:50.88   1 
 24 Simon, Eli                   Go the Dista                    1:58.71   2 
 25 Mendoza-Gutierrez, Dylan     ArizonAthlet                    2:01.29   1 
 
800 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 2:46.84  5/3/2014    Micah Warren, AZ Burn`                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lopez, Sebastian             ArizonAthlet         3:13.24    3:06.90  
  2 Reynolds, Simon              Phoenix Flye         3:13.34    3:09.61  
  3 Freeman, Bryson              Elite StriDe                    3:19.17  
  4 Mendoza-Gutierrez, Dylan     ArizonAthlet                    4:30.72  
 
1500 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 5:42.85  6/14/2014   Estevan Gonzales, Wik                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lopez, Sebastian             ArizonAthlet         6:10.00    6:08.53  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 1:01.31  6/19/2011   Do Right Educational Sports Pr, Do Right E
                         Q Adams, C Baty, Z Blevins, M Wheaton             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                  1:07.00    1:11.19  
     1) Quarles, Armani                 2) Quarles, Avaurie               
     3) Richardson, Jaylan              4) Patterson, Taylan              
 
Long Jump 8 & Under Division Boys
========================================================================================
    AZ Assoc: A 3.98m  6/19/2011   Jamari Brown, AlU                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Haley, Zachari               Arizona Titans         2.29m      3.51m   NWI  11-06.25 
  2 Kennard III, Tre             Unattached             3.45m      3.30m   NWI  10-10.00 
  3 Spivey, Kingston             Unattached             2.39m      3.12m   NWI  10-03.00 
  4 Reed, Jalen                  Arizona Flam           3.52m      2.96m   NWI   9-08.50 
  5 Domino, Corday               Phoenix Bobc           2.74m      2.91m   NWI   9-06.75 
  6 Bonifield, Dylan             Phoenix Bobc           2.67m      2.87m   NWI   9-05.00 
  7 Lucas, Joseph                Flight Club            3.00m      2.85m   NWI   9-04.25 
  8 King Jr, Andre               Do Right Edu           3.05m      2.73m   NWI   8-11.50 
  9 McSwain, Tyree               Huron Athlet                      2.62m   NWI   8-07.25 
 10 Gorovitz, Ryan               AZ Elite T&F           2.45m      2.58m   NWI   8-05.75 
 11 James, Rory                  Do Right Edu           2.44m      2.55m   NWI   8-04.50 
 12 Warn, Seth                   Arizona Flam           2.05m      2.53m   NWI   8-03.75 
 13 Reed, Noah                   Phoenix Bobc           2.89m      2.43m   NWI   7-11.75 
 14 Lucas, J'Vaughn              Flight Club            2.21m      2.36m   NWI   7-09.00 
 15 Quarles, Avaurie             Arizona Chee                      2.19m   NWI   7-02.25 
 16 Hackett, Julian              Arizona Flam           2.13m      2.06m   NWI   6-09.25 
 17 carr, anthony                Do Right Edu                      2.05m   NWI   6-08.75 
 18 Griffin, Christion           AZ Elite T&F           2.39m      2.02m   NWI   6-07.50 
 19 Oliver, Malik                NX Level                          1.98m   NWI   6-06.00 
 20 Klein, Sam                   Desert Garden                     1.85m   NWI   6-01.00 
 21 Hackett, Jayden              Arizona Flam           1.88m      1.60m   NWI   5-03.00 
 22 Mitchell, Cah'sye            Do Right Edu                      1.59m   NWI   5-02.75 
 23 Bartell, Emir                Desert Garden                     1.47m   NWI   4-10.00 
 24 Ocampo, KahLani              Unattached             1.02m      1.27m   NWI   4-02.00 
 
Shot Put 8 & Under Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 7.48m  9/19/2011   Amar Elmore, Do Right Edu                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Uperesa-thomas, Mission      Do Right Edu           7.14m      6.27m   20-07.00 
  2 Rowe, Madden                 NX Level                          5.30m   17-04.75 
  3 Lucas, Joseph                Flight Club            4.77m      5.23m   17-02.00 
  4 Baker, Treyvon               Do Right Edu           3.87m      4.59m   15-00.75 
  5 Peterson, Malachi            NX Level                          4.03m   13-02.75 
  6 Lucas, J'Vaughn              Flight Club            3.04m      2.55m    8-04.50 
  7 Bartell, Emir                Desert Garden                     1.46m    4-09.50 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 26.19m  4/19/2015   Darius Alberty, SSP                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bonifield, Dylan             Phoenix Bobc          17.20m     22.76m      74-08 
  2 Warn, Seth                   Arizona Flam          15.41m     16.34m      53-07 
  3 Douglass, Anderson           World Class            9.45m     13.03m      42-09 
  4 Rowe, Madden                 NX Level                         12.22m      40-01 
  5 Jackson, Trequan             Do Right Edu          11.43m     12.11m      39-09 
  6 Peterson, Malachi            NX Level                         11.57m      37-11 
  7 Columbus, Max                Phoenix Flye                     11.19m      36-08 
  8 Gorovitz, Ryan               AZ Elite T&F                     10.74m      35-03 
  9 Perkins, Karon               Arizona Flam                      9.88m      32-05 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
    AZ Assoc: A 12.93  6/7/2013    Donye Hermas, AGR                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Flunder, Geramiah            Arizona Rising S       13.86      14.01   NWI  7 
  2 Cooper, Cameron              Arizona Chee           14.37      14.37   NWI  7 
  3 Cade, Darius                 Arizona Chee           14.99      14.47   NWI  6 
  4 Hunter, Sammie               Arizona Chee           14.82      14.55   NWI  7 
  5 Laffitte, Jaden              Do Right Edu           15.00      14.67   NWI  6 
  6 Williams, Nathan             Phoenix Bobc           14.82      14.75   NWI  7 
  7 Heidelburg, Zuri             AZ Burn                15.58      14.84   NWI  6 
  8 Halsana, Tristan             Arizona Chee           14.67      14.88   NWI  7 
  9 Smith, Nizer                 Arizona Flam           15.54      14.89   NWI  6 
 10 Haley, Royal                 Arizona Titans         15.93      14.93   NWI  5 
 11 Byrd, Oshen                  Do Right Edu           15.00      14.99   NWI  6 
 12 Alberty, Darius              Spartan Spee           15.44      15.08   NWI  7 
 13 Walton, Drake                Arizona Chee           14.99      15.10   NWI  6 
 14 Hargrove, Brashawd           NX Level                          15.17   NWI  1 
 15 Wright, T'Ion                AZ Burn                14.73      15.18   NWI  7 
 15 Gammage, Anthony             Do Right Edu           15.10      15.18   NWI  6 
 17 Martin, Andre                AZ Burn                15.49      15.30   NWI  6 
 18 McSwain, James               Huron Athlet           15.80      15.40   NWI  5 
 19 Anderson, josiah             Arizona Rising S       13.86      15.43   NWI  7 
 20 Noyd, Michael                Arizona Flam           16.44      15.70   NWI  4 
 21 Mc Lean, Christopher         Do Right Edu           15.70      15.78   NWI  5 
 22 Hackett, Andre               Arizona Flam           16.41      15.82   NWI  5 
 23 Berryhill, Romeo             Arizona Titans         20.40      15.99   NWI  2 
 24 Jordon, Stephon              Arizona Titans         16.46      16.29   NWI  4 
 25 Spencer, Damian              AZ Elite T&F           16.90      16.30   NWI  3 
 26 Feng, Asian                  Arizona Rising S       16.73      16.35   NWI  4 
 27 Lejander, Anthony            Arizona Chee           16.85      16.36   NWI  4 
 28 Shoemaker, Levi              Phoenix Flye           16.50      16.42   NWI  4 
 29 Coleman, De'Mar              Arizona Rising S       16.51      16.48   NWI  4 
 30 Gary, Elijahuan              Do Right Edu           18.76      16.52   NWI  3 
 31 Camping, Sean                Phoenix Flye           16.96      16.76   NWI  3 
 32 Seton, Taj                   Arizona Chee           17.25      16.78   NWI  3 
 33 Gammage, Evan                Do Right Edu           20.20      17.22   NWI  2 
 34 Alexander, Julian            Arizona Chee           16.12      17.35   NWI  5 
 35 Frederick-Jilg, Cooper       Arizona Flam                      17.41   NWI  1 
 36 Rowe, Michael                NX Level                          17.66   NWI  2 
 37 Quillinan, Max               AZ Elite T&F                      17.87   NWI  1 
 38 Oliver, DeAndre              Adrenaline T           17.66      17.95   NWI  3 
 39 Quillinan, Markus            AZ Elite T&F                      18.23   NWI  2 
 40 Phillips, Andrew             Accelerate T                      18.34   NWI  1 
 41 Carrillo, Kino               Adrenaline T           18.09      18.57   NWI  3 
 42 Thomas, Aaron                Accelerate T                      18.74   NWI  2 
 43 Corzo, Marcus                Spartan Spee           18.76      19.14   NWI  3 
 44 Anderson, Jossiah            Arizona Rising S       15.75      19.23   NWI  5 
 45 Weaver, Winston              Phoenix Bobc           21.21      19.27   NWI  2 
 46 Hernandez, Jordael           Phoenix Bobc                      20.30   NWI  1 
 47 Harper, Benjamin             Arizona Titans         15.79      20.33   NWI  5 
 48 Valencia, Johnathan          Arizona Chee           25.01      23.39   NWI  2 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
    AZ Assoc: A 26.59  6/16/2007   Paul Lucas, DR                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Flunder, Geramiah            Arizona Rising S       29.71      28.78   NWI  5 
  2 Warren, Micah                AZ Burn                29.52      29.29   NWI  5 
  3 Bradley, Jack                Vail Vipers            31.15      30.12   NWI  4 
  4 Cooper, Cameron              Arizona Chee           30.12      30.48   NWI  5 
  5 Laffitte, Jaden              Do Right Edu           29.00      30.64   NWI  5 
  6 Hall, James                  Phoenix Bobc           30.39      30.66   NWI  5 
  7 Hunter, Sammie               Arizona Chee           29.56      30.83   NWI  5 
  8 Cade, Darius                 Arizona Chee           31.42      30.96   NWI  4 
  9 Halsana, Tristan             Arizona Chee                      31.30   NWI  6 
 10 Anderson, josiah             Arizona Rising S       29.71      31.53   NWI  5 
 11 Haley, Royal                 Arizona Titans         33.39      31.54   NWI  3 
 12 Lolli, Braden                Phoenix Flye           32.89      31.83   NWI  4 
 13 Knapper, Otis                Arizona Chee                      32.14   NWI  6 
 14 Byrd, Oshen                  Do Right Edu           31.00      32.39   NWI  4 
 15 Lee, Jalen                   Do Right Edu           30.00      32.45   NWI  5 
 16 Dyer, Kordell                AZ Burn                32.64      33.04   NWI  4 
 17 Knierim, David               Arizona Chee           42.55      33.23   NWI  2 
 18 Berryhill, Romeo             Arizona Titans         41.50      33.53   NWI  2 
 19 Hargrove, Brashawd           NX Level                          33.65   NWI  1 
 20 Redhouse, Nashoba            Elite StriDe           33.65      33.92   NWI  3 
 21 Wright, T'Ion                AZ Burn                31.45      34.41   NWI  4 
 22 Horace, Justice              Do Right Edu           33.00      34.45   NWI  4 
 23 Feng, Asian                  Arizona Rising S       35.76      34.59   NWI  3 
 24 Walter-Cardona, Nilo         Arizona Chee                      34.74   NWI  6 
 25 Coleman, De'Mar              Arizona Rising S       34.45      34.86   NWI  3 
 26 Jordon, Stephon              Arizona Titans         34.90      35.15   NWI  3 
 27 Gary, Elijahuan              Do Right Edu           59.67      36.39   NWI  1 
 28 Seton, Taj                   Arizona Chee                      36.61   NWI  6 
 29 Alexander, Julian            Arizona Chee           40.56      36.69   NWI  2 
 30 Camping, Sean                Phoenix Flye           35.87      36.72   NWI  3 
 31 kraft, zachary               Accelerate T           46.67      37.79   NWI  1 
 32 Frederick-Jilg, Cooper       Arizona Flam                      38.67   NWI  1 
 33 Joyner, Adam                 Vail Vipers            36.93      38.95   NWI  3 
 34 Sallee, Deaken               NX Level                          39.03   NWI  1 
 35 Oliver, DeAndre              Adrenaline T           36.95      39.35   NWI  2 
 36 Harper, Benjamin             Arizona Titans         37.36      40.60   NWI  2 
 37 Corzo, Marcus                Spartan Spee           39.80      40.64   NWI  2 
 38 Carrillo, Kino               Adrenaline T           38.52      41.48   NWI  2 
 39 Baldwin, Landon              Arizona Titans                    42.29   NWI  6 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
============================================================================
    AZ Assoc: A 1:01.41  6/16/2007   Paul Lucas, DR                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn              1:05.37    1:05.75   6 
  2 Haley, Royal                 Arizona Titans       1:05.00    1:06.08   6 
  3 Heidelburg, Zuri             AZ Burn              1:06.68    1:07.90   6 
  4 Anderson, josiah             Arizona Rising S     1:07.30    1:09.33   6 
  5 Hall, James                  Phoenix Bobc         1:10.22    1:09.55   5 
  6 Flunder, Geramiah            Arizona Rising S     1:07.30    1:10.15   6 
  7 Barrett, Malec               Do Right Edu         1:12.00    1:10.54   5 
  8 Webb, Britton                Huron Athlet         1:11.00    1:11.12   5 
  9 Bradley, Jack                Vail Vipers          1:06.66    1:11.23   6 
 10 Millman, Pry'nce             Huron Athlet         1:09.00    1:11.27   6 
 11 Hunter, Sammie               Arizona Chee         1:15.00    1:11.88   4 
 12 Laffitte, Jaden              Do Right Edu         1:09.00    1:12.37   5 
 13 Lee, Jalen                   Do Right Edu         1:09.00    1:14.30   6 
 14 Smith, Nizer                 Arizona Flam         1:09.49    1:14.48   5 
 15 Heussner, Brody              Huron Athlet         1:24.00    1:15.15   2 
 16 Feng, Asian                  Arizona Rising S     1:21.60    1:15.36   2 
 17 Knapper, Otis                Arizona Chee         1:10.00    1:15.38   5 
 18 Mc Lean, Christopher         Do Right Edu         1:12.00    1:15.81   5 
 19 Noyd, Michael                Arizona Flam         1:16.62    1:16.85   3 
 20 Martin, Andre                AZ Burn              1:14.02    1:16.89   4 
 21 Moore, Evan                  Do Right Edu         1:15.00    1:17.45   4 
 22 Dyer, Kordell                AZ Burn              1:14.63    1:19.07   4 
 23 Gammage, Anthony             Do Right Edu         1:15.00    1:19.34   4 
 24 Seton, Taj                   Arizona Chee         1:30.14    1:19.82   1 
 25 Wright, T'Ion                AZ Burn              1:15.98    1:19.84   3 
 26 Alberty, Darius              Spartan Spee         1:13.22    1:20.26   4 
 27 Byrd, Oshen                  Do Right Edu         1:15.00    1:20.32   4 
 28 Coleman, De'Mar              Arizona Rising S     1:17.57    1:20.68   3 
 29 Walton, Drake                Arizona Chee         1:19.19    1:21.25   3 
 30 Gary, Elijahuan              Do Right Edu         1:20.00    1:21.49   3 
 31 Walter-Cardona, Nilo         Arizona Chee         1:28.00    1:22.37   1 
 32 Gammage, Evan                Do Right Edu         1:20.00    1:24.21   3 
 33 Darnell, Brandon             Phoenix Bobc         1:14.21    1:24.45   4 
 34 Knierim, David               Arizona Chee         1:39.00    1:24.52   1 
 35 Joyner, Adam                 Vail Vipers          1:22.73    1:26.90   2 
 36 Castrejon, Luis              Go the Dista                    1:29.40   1 
 37 Shoemaker, Levi              Phoenix Flye         1:23.12    1:30.43   2 
 38 kraft, zachary               Accelerate T                    1:30.87   1 
 39 Corzo, Marcus                Spartan Spee         1:32.59    1:33.18   1 
 40 Sallee, Deaken               NX Level                        1:33.87   1 
 41 Esquer Lopez, Juancarlos     ArizonAthlet                    1:37.02   1 
 42 Baldwin, Landon              Arizona Titans                  1:41.60   5 
 43 Rowe, Michael                NX Level                        1:44.18   2 
 
800 Meter Run 9-10 Division Boys
============================================================================
    AZ Assoc: A 2:30.74  5/19/2005   Ryan Silva, UNA                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn              2:37.33    2:38.87   2 
  2 Heidelburg, Zuri             AZ Burn              2:37.40    2:38.89   2 
  3 Horace, Justice              Do Right Edu         2:45.00    2:44.60   2 
  4 Lebbon, Kenji                Go the Dista         2:53.00    2:47.56   2 
  5 Lolli, Braden                Phoenix Flye         2:46.25    2:50.41   2 
  6 Redhouse, Nashoba            Elite StriDe         3:25.12    2:52.36   1 
  7 Moore, Evan                  Do Right Edu         2:50.00    2:52.60   2 
  8 Lee, Jalen                   Do Right Edu         2:45.00    2:57.37   2 
  9 Collier, Jayden              Distance Uni         3:07.37    2:58.07   1 
 10 Quillinan, Markus            AZ Elite T&F         3:02.00    3:00.17   2 
 11 Squires, Aidan               Phoenix Bobc         3:00.62    3:00.80   2 
 12 Graham, Jackson              AZ Track Aca         3:18.00    3:03.12   1 
 13 Winston, Henry               Go the Dista         3:00.00    3:03.31   2 
 14 Young, Damien                Distance Uni         3:10.20    3:05.43   1 
 15 Knierim, David               Arizona Chee         3:15.24    3:07.62   1 
 16 Geist, Benjamin              Phoenix Flye         3:01.00    3:10.00   2 
 17 Lizarraga, Rodolfo           AZ Elite T&F         3:06.00    3:11.06   1 
 18 Sallee, Deaken               NX Level                        3:14.72   1 
 19 Lopez, Alejandro             ArizonAthlet                    3:20.22   1 
 20 Gutierrez, Samuel            ArizonAthlet         3:19.94    3:21.03   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 5:03.80  4/11/1987   Joe Acosta, SS                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Horace, Justice              Do Right Edu         5:35.00    5:39.85  
  2 Lebbon, Kenji                Go the Dista         5:38.00    5:51.71  
  3 Winston, Henry               Go the Dista         5:56.00    5:53.71  
  4 Redhouse, Nashoba            Elite StriDe         6:06.00    6:01.53  
  5 Lesher, Andrew               Accelerate T         6:47.96    6:03.73  
  6 Squires, Aidan               Phoenix Bobc         5:52.74    6:10.58  
  7 Collier, Jayden              Distance Uni         6:30.00    6:10.63  
  8 Hanson, Delani               Team Run Fla                    6:10.80  
  9 Young, Damien                Distance Uni         6:07.34    6:16.36  
 10 Anderton, Joshua             Huron Athlet         6:58.00    6:27.59  
 11 Lopez, Alejandro             ArizonAthlet         6:36.94    6:37.54  
 12 Gutierrez, Samuel            ArizonAthlet                    6:53.15  
 13 Jameel, Max                  Desert Garden                   8:04.82  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 54.06  6/26/2000   Do Right Educational Sports Pr, Do Right Edu
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    58.04      58.38  
     1) Cooper, Cameron                 2) Cade, Darius                   
     3) Walton, Drake                   4) Halsana, Tristan               
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                  1:04.00    1:04.18  
     1) Lejander, Anthony               2) Walter-Cardona, Nilo           
     3) Knapper, Otis                   4) Seton, Taj                     
 -- Huron Athletics  'A'                                              DQ  
     1) Webb, Britton                   2) Heussner, Brody                
     3) McSwain, James                  4) Millman, Pry'nce               
 
High Jump 9-10 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 1.43m  6/10/1980   James Turner, CG                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Barrett, Malec               Do Right Edu           1.25m      1.20m    3-11.25 
  2 McSwain, James               Huron Athlet           1.10m      1.05m    3-05.25 
  2 Smith, Nizer                 Arizona Flam                      1.05m    3-05.25 
 -- Noyd, Michael                Arizona Flam                         NH            
 
Long Jump 9-10 Division Boys
========================================================================================
    AZ Assoc: A 4.87m  5/31/2009   Tehran Thomas, Arizona Sain                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Millman, Pry'nce             Huron Athlet           3.70m      3.77m   NWI  12-04.50 
  2 Hargrove, Brashawd           NX Level                          3.72m   NWI  12-02.50 
  3 Hall, James                  Phoenix Bobc           3.27m      3.49m   NWI  11-05.50 
  4 Barrett, Malec               Do Right Edu           4.00m      3.47m   NWI  11-04.75 
  5 Bradley, Jack                Vail Vipers            3.30m      3.43m   NWI  11-03.00 
  6 Webb, Britton                Huron Athlet           3.70m      3.38m   NWI  11-01.25 
  7 Spencer, Damian              AZ Elite T&F           3.07m      3.35m   NWI  11-00.00 
  8 Heussner, Brody              Huron Athlet           3.40m      3.34m   NWI  10-11.50 
  9 Lolli, Braden                Phoenix Flye           3.24m      3.21m   NWI  10-06.50 
 10 Jordon, Stephon              Arizona Titans                    3.16m   NWI  10-04.50 
 11 Berryhill, Romeo             Arizona Titans                    3.08m   NWI  10-01.25 
 11 Mc Lean, Christopher         Do Right Edu           3.60m      3.08m   NWI  10-01.25 
 13 Camping, Sean                Phoenix Flye           2.68m      2.95m   NWI   9-08.25 
 14 Hackett, Andre               Arizona Flam           3.18m      2.94m   NWI   9-07.75 
 14 Alexander, Julian            Arizona Chee           2.47m      2.94m   NWI   9-07.75 
 16 Harper, Benjamin             Arizona Titans                    2.59m   NWI   8-06.00 
 17 Manoleas, Cole               Vail Vipers            2.30m      2.57m   NWI   8-05.25 
 18 Frederick-Jilg, Cooper       Arizona Flam                      2.55m   NWI   8-04.50 
 19 Jameel, Max                  Desert Garden                     2.54m   NWI   8-04.00 
 20 Carrillo, Kino               Adrenaline T           2.14m      2.47m   NWI   8-01.25 
 21 Lejander, Anthony            Arizona Chee           2.39m      2.28m   NWI   7-05.75 
 22 Hernandez, Jordael           Phoenix Bobc                      2.27m   NWI   7-05.50 
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 9.82m  3/21/1987   Jason Fogel, MP                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Williams, Nathan             Phoenix Bobc           7.72m      6.79m   22-03.50 
  2 Moore, Evan                  Do Right Edu           6.45m      5.50m   18-00.50 
  3 Manoleas, Cole               Vail Vipers            5.16m      5.17m   16-11.50 
  4 Thomas, Aaron                Accelerate T                      4.93m   16-02.25 
  5 Phillips, Andrew             Accelerate T                      4.80m   15-09.00 
  6 Esquer Lopez, Juancarlos     ArizonAthlet                      4.76m   15-07.50 
  7 Rodriguez, Julian            Flight Club            5.58m      4.51m   14-09.75 
  8 Rowe, Michael                NX Level                          4.27m   14-00.25 
  9 Jameel, Max                  Desert Garden                     3.60m   11-09.75 
 10 Valencia, Johnathan          Arizona Chee           3.68m      3.51m   11-06.25 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 40.98m  6/3/2012    Alexander Rameriz, Una                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alberty, Darius              Spartan Spee          26.19m     32.48m     106-07 
  2 Williams, Nathan             Phoenix Bobc          25.04m     26.92m      88-04 
  3 Manoleas, Cole               Vail Vipers           20.44m     22.51m      73-10 
  4 Shoemaker, Levi              Phoenix Flye          15.75m     19.28m      63-03 
  5 Darnell, Brandon             Phoenix Bobc          18.04m     18.36m      60-03 
  6 Spencer, Damian              AZ Elite T&F          12.96m     18.35m      60-02 
  7 Phillips, Andrew             Accelerate T                     17.79m      58-04 
  8 Gorovitz, Hayden             AZ Elite T&F          19.64m     15.73m      51-07 
  9 Rodriguez, Julian            Flight Club           15.57m     14.92m      48-11 
 10 McIntyre, Terex              Spartan Spee          12.20m     14.20m      46-07 
 11 Valencia, Johnathan          Arizona Chee          10.63m     10.62m      34-10 
 12 Joyner, Adam                 Vail Vipers            9.66m     10.22m      33-06 
 
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
    AZ Assoc: A 12.15  4/19/2015   Donye Hermas, AZ T                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Shepherd, Jaden              Arizona Chee           12.90      12.56   NWI  8 
  2 Morrison, Benjamin           Do Right Edu           13.01      12.63   NWI  8 
  3 Fair, Brian                  Arizona Rising S       13.04      12.67   NWI  8 
  4 DeCarriere, Tre              Accelerate T           13.24      13.05   NWI  8 
  5 Hollinquest, Zachary         AZ Burn                13.59      13.18   NWI  8 
  6 Ruvo, John                   Phoenix Bobc           13.25      13.21   NWI  8 
  7 Boykins, Kai                 NX Level                          13.22   NWI  1 
  8 Sovereign, Joshua            Arizona Chee           13.93      13.35   NWI  7 
  9 Jones, Jacques               Do Right Edu           13.78      13.48   NWI  7 
 10 Allison, Charlie             Phoenix Flye           14.06      13.73   NWI  7 
 11 Newsome, Johnny              AZ Burn                14.07      13.77   NWI  7 
 12 Washington, Demari           NX Level                          13.78   NWI  2 
 13 Thompson, Jordan             Unattached             14.50      13.89   NWI  6 
 14 Bae, Eden                    Unattached             14.14      13.92   NWI  7 
 15 Gonzales, kaden              Do Right Edu           13.62      13.95   NWI  8 
 16 Lejander, Nicholas           Arizona Chee           14.51      13.97   NWI  6 
 17 Maassen, Aaron               Accelerate T           14.63      14.06   NWI  6 
 18 williams, joesyiss           Do Right Edu           14.73      14.23   NWI  5 
 19 Ford, Samuel                 AZ Elite T&F           14.87      14.28   NWI  5 
 19 Buchanon, Deshaun            Accelerate T           14.72      14.28   NWI  6 
 19 Kelly, Caleb                 NX Level                          14.28   NWI  1 
 22 Griffin, Carlos              Phoenix Bobc           15.28      14.40   NWI  4 
 23 Gallego, Isiah               AZ Burn                           14.54   NWI  1 
 24 Walton, Dillinger            Arizona Chee           15.19      14.55   NWI  5 
 25 Sylve, Michael               AZ Burn                15.21      14.60   NWI  5 
 26 Jones, Jaden                 Accelerate T           14.89      14.61   NWI  5 
 27 Hawkins, Ricky               Spartan Spee           15.40      14.95   NWI  4 
 28 Udenze, Eli                  Arizona Chee           13.74      15.05   NWI  8 
 29 Spivey, Tre                  Unattached             15.83      15.18   NWI  4 
 30 Wiley Jr, Martel             Do Right Edu           14.73      15.22   NWI  5 
 31 Domino, Lavon                Phoenix Bobc           15.85      15.27   NWI  4 
 32 Pierre, Orian                Arizona Titans         15.37      15.31   NWI  4 
 33 Carr, Alexander              Huron Athlet           15.30      15.40   NWI  4 
 34 Rowe, Marcus                 NX Level                          15.57   NWI  1 
 34 Ray, Masai                   Arizona Chee           16.45      15.57   NWI  3 
 36 Davis-Evans, Devari          Arizona Chee           16.77      15.98   NWI  2 
 37 Gillette, Jaiden             Phoenix Flye           16.30      16.27   NWI  3 
 38 Robinson, Micah              Accelerate T           16.01      16.35   NWI  3 
 39 Darnell, Shawn               Phoenix Bobc           16.04      16.39   NWI  3 
 40 Swenson, Jaiden              Vail Vipers            16.16      16.49   NWI  3 
 41 Goviria, Joshua              AZ Elite T&F           16.40      16.82   NWI  3 
 42 Arroyo, Jeremiah             AZ Burn                16.27      16.84   NWI  3 
 43 Manning, Aidan               Arizona Chee           18.38      17.02   NWI  2 
 44 Frazier, Desmond             Spartan Spee           16.62      17.03   NWI  2 
 45 Longley, Drew                AZ Elite T&F           17.20      17.05   NWI  2 
 46 Baldwin, William             Arizona Titans                    18.66   NWI  1 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
    AZ Assoc: A 25.00  5/18/2002   Marcus Wheaton, DR                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Morrison, Benjamin           Do Right Edu           25.62      25.14   NWI  6 
  2 Fair, Brian                  Arizona Rising S       26.37      25.20   NWI  6 
  3 DeCarriere, Tre              Accelerate T           26.35      26.45   NWI  6 
  4 Ortiz, Avaunt                Unattached             26.46      26.71   NWI  6 
  5 Newsome, Johnny              AZ Burn                28.39      27.52   NWI  5 
  6 Stamps, Jamison              AZ Burn                27.56      27.53   NWI  6 
  7 Sovereign, Joshua            Arizona Chee                      27.67   NWI  6 
  8 Ruvo, John                   Phoenix Bobc           27.63      27.69   NWI  6 
  9 Tamplin, Errick              AZ Burn                28.48      27.78   NWI  5 
 10 Bae, Eden                    Unattached             32.72      28.23   NWI  3 
 11 Thompson, Jordan             Unattached             29.65      28.32   NWI  4 
 12 Udenze, Eli                  Arizona Chee           29.49      28.35   NWI  4 
 13 Espinoza, Elijah             AZ Burn                29.79      28.77   NWI  4 
 14 Griffin, Carlos              Phoenix Bobc           31.66      28.99   NWI  3 
 15 King, Michael                Arizona Chee                      29.16   NWI  1 
 16 Mclaurin III, Melvin         Do Right Edu           14.25      29.25   NWI  1 
 17 Buchanon, Deshaun            Accelerate T           29.90      29.27   NWI  5 
 18 Doughty, Aaron               Arizona Spee           43.87      29.42   NWI  1 
 18 Butler, Ashton               Accelerate T           32.87      29.42   NWI  2 
 20 Williams, Steven             Arizona Spee           29.11      29.70   NWI  5 
 21 Jones, Jaden                 Accelerate T           30.67      29.89   NWI  4 
 22 Walton, Dillinger            Arizona Chee           32.06      30.09   NWI  3 
 23 Pierre, Orian                Arizona Titans         31.11      30.34   NWI  4 
 24 Wiley Jr, Martel             Do Right Edu           29.31      30.67   NWI  5 
 25 Kelly, Caleb                 NX Level                          30.74   NWI  1 
 26 Gonzales, kaden              Do Right Edu           27.56      30.86   NWI  6 
 27 Hawkins, Ricky               Spartan Spee           30.83      30.88   NWI  3 
 28 Sylve, Michael               AZ Burn                31.51      31.58   NWI  3 
 29 Woods, Saif Elijah           Arizona Chee                      31.66   NWI  1 
 30 Spivey, Tre                  Unattached             31.93      32.22   NWI  3 
 31 Ray, Masai                   Arizona Chee           34.20      32.45   NWI  2 
 32 Kearney, Dorien              Huron Athlet           32.90      32.53   NWI  2 
 33 Rowe, Marcus                 NX Level                          33.70   NWI  1 
 34 Gillette, Jaiden             Phoenix Flye           33.21      33.74   NWI  2 
 35 Medrano, Jeremiah            Arizona Flam           39.00      33.75   NWI  3 
 36 Armstrong, Landen            Spartan Spee           34.46      35.14   NWI  2 
 37 Arroyo, Jeremiah             AZ Burn                34.76      36.54   NWI  2 
 38 Frazier, Desmond             Spartan Spee           36.84      36.58   NWI  2 
 39 Davis-Evans, Devari          Arizona Chee                      37.56   NWI  1 
 40 Manning, Aidan               Arizona Chee                      39.79   NWI  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
============================================================================
    AZ Assoc: A 56.67  5/9/2009    Paul Lucas, Do Right Edu                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fair, Brian                  Arizona Rising S       56.96      56.94   6 
  2 Ortiz, Avaunt                Unattached           1:01.00      59.55   6 
  3 Boykins, Kai                 NX Level             1:02.00    1:02.76   6 
  4 Jones, Jacques               Do Right Edu         1:03.25    1:03.94   6 
  5 Stamps, Jamison              AZ Burn              1:07.16    1:04.29   5 
  6 Blevins, Zaire               Do Right Edu         1:05.25    1:04.97   6 
  7 Vazquez, Yan                 Arizona Flam         1:04.40    1:05.22   6 
  8 Woods, Saif Elijah           Arizona Chee         1:06.06    1:05.42   5 
  9 Kelly, Caleb                 NX Level             1:07.90    1:05.66   5 
 10 Alexander, Xavier            Do Right Edu                    1:07.49   2 
 11 Mclaurin III, Melvin         Do Right Edu         1:05.25    1:10.00   6 
 12 Gallego, Isiah               AZ Burn                         1:10.20   2 
 13 Washington, Demari           NX Level             1:05.00    1:10.45   6 
 14 Pierre, Orian                Arizona Titans       1:12.03    1:10.94   4 
 15 Williams, Steven             Arizona Spee         1:09.54    1:11.00   5 
 16 Pickering, Wyatt             Unattached           1:13.17    1:12.30   4 
 17 Jones, Jaden                 Accelerate T         1:13.16    1:14.95   4 
 18 Walton, Dillinger            Arizona Chee         1:18.21    1:15.12   3 
 19 Sylve, Michael               AZ Burn              1:14.56    1:15.53   4 
 20 Rowe, Marcus                 NX Level                        1:15.77   2 
 21 Murphy, Korban               Phoenix Bobc         1:19.03    1:15.83   3 
 22 Fuse, Cameron                Elite StriDe         1:18.64    1:16.24   3 
 23 Moore, Peyton                Do Right Edu                    1:18.29   1 
 24 Medrano, Jeremiah            Arizona Flam         1:23.19    1:18.76   3 
 25 Liddell, Blake               Unattached                      1:21.23   1 
 26 Goviria, Joshua              AZ Elite T&F                    1:22.92   2 
 27 Sadler, Colton               Distance Uni         1:26.36    1:24.79   3 
 28 Phillips, James              Accelerate T                    1:27.64   1 
 29 Arroyo, Jeremiah             AZ Burn              1:28.48    1:28.52   3 
 
800 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 2:15.50  7/16/1989   Joe Acosta, SS                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blevins, Zaire               Do Right Edu         2:35.25    2:32.33  
  2 Stillwagon, Kaden            Go the Dista         2:20.00    2:33.05  
  3 Gonzalez, Jacob              Do Right Edu         2:50.00    2:39.78  
  4 Hanson, Malakai              Team Run Fla         2:45.00    2:41.59  
  5 Rohrer, Callum               Arizona Chee         2:34.40    2:41.86  
  6 Murphy, Korban               Phoenix Bobc         2:45.78    2:43.98  
  7 Ford, Samuel                 AZ Elite T&F                    2:46.12  
  8 Pickering, Wyatt             Unattached           2:42.84    2:47.39  
  9 uperesa thomas, ayndre       Do Right Edu         2:57.00    2:49.96  
 10 Spano, Nick                  Unattached                      2:51.00  
 11 Phillips, James              Accelerate T                    3:06.83  
 12 Armstrong, Landen            Spartan Spee         3:03.92    3:08.14  
 13 Moore, Peyton                Do Right Edu                    3:08.97  
 14 Sadler, Colton               Distance Uni         3:23.43    3:13.00  
 15 Jensen, Jermaine             Team Run Fla         3:00.00    3:14.96  
 16 Baldwin, William             Arizona Titans                  3:16.86  
 
1500 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 4:43.15  6/22/1996   Billy Smith, UNA                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stillwagon, Kaden            Go the Dista         5:04.96    5:05.91  
  2 Hanson, Malakai              Team Run Fla         6:00.00    5:22.58  
  3 Gonzalez, Jacob              Do Right Edu         5:26.00    5:22.80  
  4 Rohrer, Callum               Arizona Chee                    5:34.25  
  5 Murphy, Korban               Phoenix Bobc         5:28.94    5:38.67  
  6 Lunsford, Kaden              Go the Dista         5:33.00    5:46.14  
  7 Spano, Nick                  Unattached                      5:49.97  
  8 Armstrong, Landen            Spartan Spee                    6:07.51  
  9 Jensen, Jermaine             Team Run Fla                    6:22.30  
 10 Phillips, James              Accelerate T                    6:50.80  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 9:35.31  6/19/2001   Christian Clegg, AH                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rohrer, Callum               Arizona Chee        11:40.68   11:42.14  
  2 Lunsford, Kaden              Go the Dista        11:50.00   12:03.65  
 
80 Meter Hurdles (30") 11-12 Division Boys
==============================================================================
    AZ Assoc: A 12.30  6/6/2012    Keshaud White, Do Right Edu                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Vazquez, Yan                 Arizona Flam           13.74      13.77   NWI 
  2 King, Michael                Arizona Chee           15.46      14.61   NWI 
  3 Meng, Anthony                Arizona Flam           15.15      14.64   NWI 
  4 Miltenberger, Colby          Phoenix Bobc           15.15      15.51   NWI 
  4 O'Neal-Gamble, Anthony       Arizona Chee           15.93      15.51   NWI 
  6 Carr, Alexander              Huron Athlet           16.40      17.35   NWI 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 50.56  5/18/2002   Arizona Cheetahs, AZ Rising Sun             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                               53.53  
     1) Morrison, Benjamin              2) Jones, Jacques                 
     3) Gonzales, kaden                 4) Blevins, Zaire                 
  2 AZ Burn  'A'                                        54.18      54.02  
     1) Espinoza, Elijah                2) Tamplin, Errick                
     3) Torres, Marcos                  4) Hollinquest, Zachary           
  3 Accelerate Track Club  'A'                                     55.67  
     1) Maassen, Aaron                  2) Butler, Ashton                 
     3) Buchanon, Deshaun               4) DeCarriere, Tre                
  4 Do Right Educational Sports  'B'                               56.52  
     1) Davis, John                     2) Martin, Malakai                
     3) Mclaurin III, Melvin            4) Alexander, Xavier              
 -- Arizona Cheetahs Track Club  'B'                    55.22         DQ  
     1) O'Neal-Gamble, Anthony          2) King, Michael                  
     3) Lejander, Nicholas              4) Woods, Saif Elijah             
 
4x400 Meter Relay 11-12 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 4:09.72  6/14/2014   Arizona Rising Suns, AZ Rising Sun        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'B'                             4:38.20  
     1) Gonzalez, Jacob                 2) Davis, John                    
     3) Martin, Malakai                 4) Alexander, Xavier              
  2 AZ Burn  'A'                                      4:42.71    4:44.02  
     1) Espinoza, Elijah                2) Tamplin, Errick                
     3) Stamps, Jamison                 4) Lockhart, Miles                
 
High Jump 11-12 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 1.66m  5/18/1985   Darren Reid, PP                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Vazquez, Yan                 Arizona Flam           1.44m      1.35m    4-05.00 
  2 Meng, Anthony                Arizona Flam           1.35m      1.30m    4-03.25 
 
Long Jump 11-12 Division Boys
========================================================================================
    AZ Assoc: A 5.59m  6/14/2015   Donye Hermas, AZ Titans                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Davis, John                  Do Right Edu           2.13m      4.23m   NWI  13-10.50 
  2 Hawkins, Ricky               Spartan Spee           4.13m      4.16m   NWI  13-07.75 
  3 Washington, Demari           NX Level                          4.12m   NWI  13-06.25 
  4 Butler, Ashton               Accelerate T           4.24m      4.07m   NWI  13-04.25 
  5 Hollinquest, Zachary         AZ Burn                4.60m      4.06m   NWI  13-04.00 
  5 Allison, Charlie             Phoenix Flye           4.65m      4.06m   NWI  13-04.00 
  7 Williams, Steven             Arizona Spee                      3.92m   NWI  12-10.50 
  8 Maassen, Aaron               Accelerate T           4.41m      3.91m   NWI  12-10.00 
  9 Miltenberger, Colby          Phoenix Bobc           4.35m      3.79m   NWI  12-05.25 
 10 Spivey, Tre                  Unattached             3.22m      3.72m   NWI  12-02.50 
 11 Griffin, Carlos              Phoenix Bobc                      3.49m   NWI  11-05.50 
 12 Robinson, Micah              Accelerate T           3.47m      3.46m   NWI  11-04.25 
 12 Kearney, Dorien              Huron Athlet           3.60m      3.46m   NWI  11-04.25 
 14 Domino, Lavon                Phoenix Bobc                      3.20m   NWI  10-06.00 
 15 Frazier, Desmond             Spartan Spee           3.25m      3.18m   NWI  10-05.25 
 16 Davis-Evans, Devari          Arizona Chee                      2.84m   NWI   9-04.00 
 17 Longley, Drew                AZ Elite T&F           2.72m      2.80m   NWI   9-02.25 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 13.63m  6/1/2014    DaVieon Center, Do Righe Edu               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Domino, Lavon                Phoenix Bobc           9.68m     10.12m   33-02.50 
  2 Fuse, Cameron                Elite StriDe           8.43m      9.16m   30-00.75 
  3 Lejander, Nicholas           Arizona Chee           7.91m      8.34m   27-04.50 
  4 Miltenberger, Colby          Phoenix Bobc                      8.25m   27-01.00 
  5 Fitch, Bauer                 Accelerate T                      7.41m   24-03.75 
  6 Webber, Mason                Spartan Spee           6.96m      6.90m   22-07.75 
  7 uperesa thomas, ayndre       Do Right Edu           7.44m      6.67m   21-10.75 
  8 Powell, Kyson                Accelerate T           6.60m      6.41m   21-00.50 
  9 Rangel, Christopher          Arizona Chee                      4.72m   15-06.00 
 
Discus Throw 1kg 11-12 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 33.51m  7/13/2008   Brandon Ruiz, NX                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Allison, Charlie             Phoenix Flye                     22.39m      73-05 
  2 Powell, Kyson                Accelerate T          20.03m     21.68m      71-01 
  3 Fitch, Bauer                 Accelerate T                     19.22m      63-01 
  4 Webber, Mason                Spartan Spee          16.87m     17.81m      58-05 
  5 Rangel, Christopher          Arizona Chee                     11.88m      39-00 
 
Javelin Throw 300g 11-12 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 50.33m  4/30/2011   Marcus Naisant, Arizona Flam               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Braun, Matthew               AZ Elite T&F          32.52m     31.55m     103-06 
  2 Moore, Peyton                Do Right Edu          28.87m     29.03m      95-03 
  3 Fitch, Bauer                 Accelerate T                     28.48m      93-05 
  4 Robinson, Micah              Accelerate T          25.87m     24.42m      80-01 
  5 Meng, Anthony                Arizona Flam                     22.85m      75-00 
  6 Darnell, Shawn               Phoenix Bobc          15.52m     22.09m      72-06 
  7 Webber, Mason                Spartan Spee          13.14m     20.18m      66-02 
  8 Wiley Jr, Martel             Do Right Edu                     20.09m      65-11 
  9 Swenson, Jaiden              Vail Vipers           18.41m     18.57m      60-11 
 10 Fuse, Cameron                Elite StriDe          28.07m     18.40m      60-04 
 11 Ford, Samuel                 AZ Elite T&F                     16.53m      54-03 
 12 Gillette, Jaiden             Phoenix Flye          12.52m     13.63m      44-09 
 13 Longley, Drew                AZ Elite T&F                     12.12m      39-09 
 
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
    AZ Assoc: A 11.23  6/24/1990   Trevor Wells, FFS                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Quaron                Unattached             11.70      11.71   NWI  6 
  2 Lind, Nathan                 Phoenix Flye           12.46      12.32   NWI  6 
  3 Gatewood, Malachi            AZ Burn                12.27      12.63   NWI  6 
  4 Pratt, Antonio               Fast Track C           12.62      12.67   NWI  6 
  5 Schroeder, Zach              Accelerate T           12.97      12.74   NWI  6 
  6 Liddell, Ashton              Unattached             12.71      12.81   NWI  6 
  7 Walker, Jaleel               Unattached             13.00      12.89   NWI  6 
  7 Wheaton, Markye              Unattached             13.00      12.89   NWI  5 
  9 Williams, Shawn              Phoenix Bobc           13.05      12.91   NWI  5 
 10 Thielen, Noah                Phoenix Bobc           13.90      13.03   NWI  4 
 11 Hill, Slater                 Spartan Spee           13.24      13.05   NWI  5 
 12 Brooks, Tyler                Accelerate T           12.97      13.06   NWI  6 
 13 Davis, Aaron                 Do Right Edu           14.00      13.10   NWI  4 
 14 Rocker, Stevie               Arizona Titans         13.13      13.16   NWI  5 
 15 McClure Jr, Christopher      Arizona Spee           13.47      13.20   NWI  5 
 16 Ward, Darius                 Arizona Flam           13.89      13.58   NWI  4 
 17 Adkinson, Jason              Arizona Rising S                  13.59   NWI  1 
 18 Lin, Alec                    Phoenix Bobc           13.99      13.68   NWI  4 
 19 Newble, Myles                Spartan Spee           14.26      13.74   NWI  3 
 20 Galia, Christian             Phoenix Bobc           13.88      13.86   NWI  4 
 21 Bell, Samuel                 Unattached             13.76      13.98   NWI  5 
 22 Williams, Trey               Arizona Rising S                  14.06   NWI  1 
 23 Gerth, Julian                Arizona Rising S       14.14      14.13   NWI  4 
 24 Wesley, Derek                AZ Burn                14.34      14.19   NWI  3 
 25 Corbin, De'Sean              Do Right Edu           14.00      14.22   NWI  4 
 26 Devorce, Jordan              Arizona Chee           14.76      14.28   NWI  3 
 27 Baty, Charles                Do Right Edu           13.70      14.32   NWI  5 
 28 Hyre, Hadrian                Adrenaline T                      14.34   NWI  1 
 29 Abdul-Haqq, Ishmael          Do Right Edu           16.00      14.41   NWI  2 
 30 Asher, Hudson                AZ Burn                15.13      14.67   NWI  3 
 31 Parker, Jordan               NX Level                          14.68   NWI  1 
 32 Kidney, Caleb                Arizona Titans         14.78      14.86   NWI  3 
 33 Jones, Caleb                 Arizona Chee                      14.94   NWI  1 
 34 Sweetnam, Richie             Arizona Flam           15.40      14.97   NWI  2 
 35 Gipson, Jawunn               Do Right Edu           15.13      15.08   NWI  3 
 36 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam           15.25      15.36   NWI  3 
 37 Elmore, Amar                 Do Right Edu           15.65      15.58   NWI  2 
 38 LeBlond, Mason               Arizona Rising S                  15.62   NWI  1 
 39 Kennedy, Ja'juan             Elite StriDe           15.31      15.66   NWI  2 
 40 Center, Davieon              Do Right Edu           16.29      15.74   NWI  2 
 41 Heard, Jayshaun              Arizona Chee                      15.86   NWI  1 
 42 Charvet, Ryan                Huron Athlet           16.80      16.36   NWI  2 
 43 Alexander, Jalen             Arizona Chee           16.87      17.08   NWI  2 
 44 Rayford, Elijah              Do Right Edu           18.94      18.02   NWI  2 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
    AZ Assoc: A 23.04  6/1/2014    Jordan Albertie, TIT                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Quaron                Unattached             23.80      24.31   NWI  5 
  2 Rafferty, Alexander          Spartan Spee           26.25      24.98   NWI  5 
  3 Pratt, Antonio               Fast Track C           26.31      25.08   NWI  4 
  4 Byrd, Terry                  Unattached             24.97      25.11   NWI  5 
  5 Lind, Nathan                 Phoenix Flye           26.15      25.51   NWI  5 
  6 Wheaton, Markye              Unattached             25.17      26.23   NWI  5 
  7 Walker, Jaleel               Unattached             26.12      26.33   NWI  5 
  8 McClure Jr, Christopher      Arizona Spee           27.04      26.66   NWI  4 
  9 Hill, Slater                 Spartan Spee           27.12      26.90   NWI  4 
 10 Rocker, Stevie               Arizona Titans         28.63      27.08   NWI  3 
 11 Davis, Aaron                 Do Right Edu           30.00      27.13   NWI  2 
 12 Adkinson, Jason              Arizona Rising S       27.59      27.25   NWI  4 
 13 Brooks, Tyler                Accelerate T           28.57      27.42   NWI  4 
 14 Williams, Trey               Arizona Rising S       29.10      27.79   NWI  3 
 15 Baty, Charles                Do Right Edu           31.15      28.51   NWI  2 
 16 Newble, Myles                Spartan Spee           29.51      28.66   NWI  3 
 17 Ward, Darius                 Arizona Flam           28.30      28.67   NWI  4 
 18 Parker, Jordan               NX Level                          29.00   NWI  1 
 19 DelAngel, Fernando           Spartan Spee           29.65      29.08   NWI  3 
 20 Abdul-Haqq, Ishmael          Do Right Edu           35.00      29.14   NWI  1 
 21 Corbin, De'Sean              Do Right Edu           29.40      29.21   NWI  3 
 22 Noyd, Russell                Arizona Flam           29.38      29.39   NWI  3 
 23 Hyre, Hadrian                Adrenaline T           28.65      29.78   NWI  3 
 24 Gerth, Julian                Arizona Rising S       30.31      29.83   NWI  2 
 25 Wesley, Derek                AZ Burn                29.74      30.13   NWI  3 
 26 Campbell Jr, Jeremy          Do Right Edu           30.00      31.11   NWI  2 
 27 Devorce, Jordan              Arizona Chee           32.36      31.38   NWI  2 
 28 Jones, Caleb                 Arizona Chee                      31.60   NWI  1 
 29 LeBlond, Mason               Arizona Rising S                  31.69   NWI  1 
 30 Sweetnam, Richie             Arizona Flam           31.79      31.71   NWI  2 
 31 Kidney, Caleb                Arizona Titans         27.63      31.87   NWI  4 
 32 Heard, Jayshaun              Arizona Chee                      32.11   NWI  1 
 33 Gipson, Jawunn               Do Right Edu           32.27      32.55   NWI  2 
 34 Charvet, Ryan                Huron Athlet           35.60      35.09   NWI  1 
 35 Alexander, Jalen             Arizona Chee           35.10      35.65   NWI  1 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
============================================================================
    AZ Assoc: A 51.60  7/13/2008   Mark Matiski, BOB                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Allen, Gavin                 Unattached           1:00.00      55.74   6 
  2 Byrd, Terry                  Unattached             55.52      57.19   6 
  3 Edwards, Marcus              NX Level                          58.41   2 
  4 Black, Xander                Go the Dista         1:00.00      58.54   6 
  5 Douglass, Garrison           World Class          1:11.43    1:00.13   3 
  6 Gatewood, Malachi            AZ Burn                58.54    1:01.27   6 
  6 Schroeder, Zach              Accelerate T         1:02.00    1:01.27   5 
  8 Williams, Trey               Arizona Rising S     1:03.08    1:01.97   5 
  9 Adkinson, Jason              Arizona Rising S     1:01.55    1:02.61   6 
 10 Walker, Jaleel               Unattached           1:02.00    1:04.31   6 
 11 Rocker, Stevie               Arizona Titans       1:08.93    1:04.99   4 
 12 Noyd, Russell                Arizona Flam         1:05.62    1:05.57   5 
 13 Davis, Aaron                 Do Right Edu         1:04.00    1:05.68   5 
 14 Brooks, Tyler                Accelerate T         1:04.37    1:06.91   5 
 15 Ward, Darius                 Arizona Flam         1:06.53    1:07.20   5 
 16 Baty, Charles                Do Right Edu         1:16.00    1:07.38   2 
 16 Parker, Jordan               NX Level                        1:07.38   1 
 18 Newble, Myles                Spartan Spee         1:09.50    1:07.64   4 
 19 Gammage, Travis              Do Right Edu         1:12.05    1:07.91   3 
 20 Abdul-Haqq, Ishmael          Do Right Edu         1:10.00    1:08.54   4 
 21 Gerth, Julian                Arizona Rising S     1:08.54    1:08.55   4 
 22 Campbell Jr, Jeremy          Do Right Edu         1:12.00    1:09.85   3 
 23 Whitfield, Thomas            AZ Burn              1:06.86    1:10.53   4 
 24 Dada, Carson                 Phoenix Flye         1:13.04    1:11.11   3 
 25 Hyre, Hadrian                Adrenaline T         1:07.02    1:11.30   4 
 26 LeBlond, Mason               Arizona Rising S     1:04.39    1:11.50   5 
 27 Asher, Hudson                AZ Burn              1:09.08    1:11.51   4 
 28 DelAngel, Fernando           Spartan Spee                    1:11.69   1 
 29 Corbin, De'Sean              Do Right Edu         1:11.00    1:11.78   4 
 30 Inoue, Tomoki                Phoenix Bobc         1:14.11    1:12.68   3 
 31 Kidney, Caleb                Arizona Titans       1:12.03    1:12.81   3 
 32 Heard, Jayshaun              Arizona Chee                    1:13.58   1 
 33 Sweetnam, Richie             Arizona Flam         1:15.00    1:16.27   2 
 34 Little, Jayden               Phoenix Bobc         1:12.11    1:16.56   3 
 35 Devorce, Jordan              Arizona Chee         1:17.00    1:17.97   2 
 36 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam         1:14.57    1:18.10   3 
 37 Jones, Caleb                 Arizona Chee                    1:20.06   1 
 38 Kennedy, Ja'juan             Elite StriDe         1:25.09    1:27.32   2 
 -- Lin, Alec                    Phoenix Bobc         1:06.35         DQ   5 
 
800 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 2:01.10  7/13/2008   Matthew Matiski, BOB                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Edwards, Marcus              NX Level                        2:19.26  
  2 Wheaton, Markye              Unattached           2:30.00    2:27.55  
  3 Monk, James                  Accelerate T         2:38.12    2:27.74  
  4 Adkinson, Jason              Arizona Rising S     2:29.81    2:27.80  
  5 Williams, Trey               Arizona Rising S     2:45.24    2:29.89  
  6 Joyner, Zachary              Vail Vipers          2:35.60    2:32.61  
  7 Rafferty, Tyler              Spartan Spee         2:44.04    2:35.38  
  8 Young, Derek                 Distance Uni         2:41.69    2:39.14  
  9 LeBlond, Mason               Arizona Rising S     2:33.70    2:39.98  
 10 Villescas, Xzavian           NX Level                        2:41.65  
 11 Campbell Jr, Jeremy          Do Right Edu         3:00.00    2:41.98  
 12 Sullivan, Nathaniel          Team Run Fla         2:40.00    2:44.92  
 13 Lance, Trevor                Accelerate T         2:53.60    2:45.05  
 14 Whitfield, Thomas            AZ Burn              2:42.54    2:45.18  
 15 Inoue, Tomoki                Phoenix Bobc         2:47.74    2:54.00  
 
1500 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 4:20.25  7/7/2013    Morgan Risch, TE                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Allen, Gavin                 Unattached                      4:49.92  
  2 Young, Derek                 Distance Uni         5:14.89    5:13.03  
  3 Monk, James                  Accelerate T         5:22.62    5:20.05  
  4 Rafferty, Tyler              Spartan Spee         5:16.83    5:21.63  
  5 Winston, Andrew              Go the Dista         5:15.00    5:23.81  
  6 Joyner, Zachary              Vail Vipers          5:24.48    5:25.89  
  7 Villescas, Xzavian           NX Level                        5:26.36  
  8 Bargas, Konstantin           Go the Dista         5:16.00    5:27.16  
  9 Ybarra, Connor               Go the Dista         5:42.00    5:34.01  
 10 Sullivan, Nathaniel          Team Run Fla         5:40.00    5:37.66  
 11 Grimm, Dillon                Distance Uni         6:02.20    5:48.79  
 12 Lance, Trevor                Accelerate T         5:32.00    6:03.72  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 9:28.8h  4/20/1985   Manuel Archibeque, JOM                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rafferty, Alexander          Spartan Spee         9:56.95    9:48.83  
  2 Bargas, Konstantin           Go the Dista        11:37.00   11:24.60  
  3 Grimm, Dillon                Distance Uni        12:58.72   12:23.33  
 
100 Meter Hurdles (33" ) 13-14 Division Boys
==============================================================================
    AZ Assoc: A 13.81  5/18/2002   Marcus Clanton, PBC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Galia, Christian             Phoenix Bobc           18.28      18.06   NWI 
  2 Lin, Alec                    Phoenix Bobc           18.32      18.55   NWI 
  3 Gammage, Travis              Do Right Edu           16.00      19.38   NWI 
  4 Williams, Shawn              Phoenix Bobc                      20.86   NWI 
  5 Dada, Carson                 Phoenix Flye           21.60      21.96   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30") 13-14 Division Boys
==============================================================================
    AZ Assoc: A 25.43  3/13/2010   Tivin Mayfield, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Bell, Samuel                 Unattached             31.60      32.15   NWI 
  1 Gammage, Travis              Do Right Edu           32.00      32.15   NWI 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 45.99  6/7/2013    Arizona Rising Sun, ARS                     
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                                53.42      52.62  
     1) Galia, Christian                2) Silva, Luis                    
     3) Thielen, Noah                   4) Castle, Owen                   
 
4x400 Meter Relay 13-14 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 3:35.72  6/22/1996   Arizona Cheetahs, AZ Cheetahs             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Spartan Speedsters  'A'                           4:21.82    4:23.00  
     1) Rafferty, Alexander             2) Newble, Myles                  
     3) Hill, Slater                    4) Rafferty, Tyler                
 
High Jump 13-14 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 1.95m  6/3/2012    Justice Summerset, Una                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rafferty, Alexander          Spartan Spee                      1.65m    5-05.00 
  2 Schroeder, Zach              Accelerate T           1.63m      1.50m    4-11.00 
  3 Thielen, Noah                Phoenix Bobc           1.45m      1.40m    4-07.00 
  3 Sullivan, Nathaniel          Team Run Fla           1.22m      1.40m    4-07.00 
  3 Rowe, Terryon                Flight Club            1.50m      1.40m    4-07.00 
  6 Williams, Shawn              Phoenix Bobc           1.25m      1.30m    4-03.25 
  7 Lance, Trevor                Accelerate T           1.20m      1.20m    3-11.25 
  7 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam           1.20m      1.20m    3-11.25 
 -- Douglass, Garrison           World Class            1.45m         NH            
 
Long Jump 13-14 Division Boys
========================================================================================
    AZ Assoc: A 6.58m  7/16/2000   Kaybrin Stevenson, AC                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Bell, Samuel                 Unattached             5.01m      4.86m   NWI  15-11.50 
  2 Wesley, Derek                AZ Burn                4.73m      4.72m   NWI  15-06.00 
  3 Thielen, Noah                Phoenix Bobc           4.58m      4.66m   NWI  15-03.50 
  4 Walker, Jaleel               Unattached             4.60m      4.46m   NWI  14-07.75 
  5 Williams, Shawn              Phoenix Bobc                      4.30m   NWI  14-01.25 
  6 Sullivan, Nathaniel          Team Run Fla           3.66m      4.14m   NWI  13-07.00 
  7 Lin, Alec                    Phoenix Bobc           4.43m      4.06m   NWI  13-04.00 
  8 Kidney, Caleb                Arizona Titans                    3.90m   NWI  12-09.50 
  9 Little, Jayden               Phoenix Bobc                      3.67m   NWI  12-00.50 
 10 Noyd, Russell                Arizona Flam           2.84m      3.54m   NWI  11-07.50 
 11 Charvet, Ryan                Huron Athlet           3.10m      3.32m   NWI  10-10.75 
 -- Rocker, Stevie               Arizona Titans         4.48m       FOUL                 
 
Triple Jump 13-14 Division Boys
========================================================================================
    AZ Assoc: A 12.57m  7/14/2003   Ashtyn Lamb, AC                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 McClure Jr, Christopher      Arizona Spee          10.23m     10.14m   NWI  33-03.25 
  2 Bell, Samuel                 Unattached            10.24m     10.13m   NWI  33-03.00 
 
Shot Put 4kg 13-14 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 15.89m  7/13/2008   Travis Colby, Una                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Menlove, S Andrew            Arizona Chee          12.57m     11.50m   37-08.75 
  2 Elmore, Amar                 Do Right Edu          10.22m      9.83m   32-03.00 
  3 Joyner, Zachary              Vail Vipers            9.79m      9.16m   30-00.75 
  4 Ortega, Lukas                Unattached             8.73m      8.59m   28-02.25 
  5 Gipson, Jawunn               Do Right Edu           8.77m      8.56m   28-01.00 
  6 Kennedy, Ja'juan             Elite StriDe           7.98m      6.97m   22-10.50 
  7 Rayford, Elijah              Do Right Edu           6.44m      6.22m   20-05.00 
  8 Alexander, Jalen             Arizona Chee                      5.93m   19-05.50 
 
Discus Throw 1kg 13-14 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 46.58m  5/24/1992   Danny Righetti, Una                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Menlove, S Andrew            Arizona Chee          40.92m     39.40m     129-03 
  2 Elmore, Amar                 Do Right Edu          40.14m     34.49m     113-02 
  3 Center, Davieon              Do Right Edu          30.89m     32.09m     105-03 
  4 Ortega, Lukas                Unattached            26.85m     27.45m      90-01 
  5 DelAngel, Fernando           Spartan Spee          17.63m     22.46m      73-08 
  6 Rayford, Elijah              Do Right Edu          18.39m     18.81m      61-08 
 
Javelin Throw 600g 13-14 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 53.96m  6/14/2014   Carlan Maisant, AZ Flames                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramirez, Alexander           Unattached            45.87m     46.36m     152-01 
  2 Menlove, S Andrew            Arizona Chee          32.43m     37.96m     124-06 
  3 Center, Davieon              Do Right Edu          30.02m     33.92m     111-03 
  4 Elmore, Amar                 Do Right Edu          35.67m     33.24m     109-01 
  5 Rowe, Terryon                Flight Club           23.00m     26.32m      86-04 
  6 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam          23.70m     25.39m      83-04 
  7 Rayford, Elijah              Do Right Edu          18.08m     19.48m      63-11 
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Division Boys
================================================================================
    AZ Assoc: A 14:00.5h  6/4/1988    William Jenkins, DH                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Solorio, Tomas               ArizonAthlet                   22:59.46  
 
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
    AZ Assoc: A 10.67  7/14/2003   Keegan Herring, ARS                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 McMurry, William             Phoenix Bobc                      12.09   NWI  1 
  2 Apud de la Fuenta, Aleja     AZ Burn                           13.33   NWI  1 
  3 James, Asai                  Arizona Chee           15.13      13.85   NWI  1 
  4 Udenze, Nathan               Arizona Chee           14.20      13.95   NWI  1 
  5 Armstrong, Klayten           Spartan Spee           14.20      14.28   NWI  1 
 -- Gardner, Connor              Unattached             12.47         NT   NWI  2 
 -- Anderson, Parker             Arizona Spee           12.14         NT   NWI  2 
 -- Binford, Muking              Arizona Rising S       13.64         NT   NWI  2 
 -- Collier, Peyton              Unattached             11.75         NT   NWI  2 
 -- Harper, Micah                Arizona Spee           12.88         NT   NWI  2 
 -- Taylor, Kiondre              Arizona Chee           13.71         NT   NWI  2 
 -- Little, Ethan                Phoenix Bobc           12.77         NT   NWI  2 
 -- Vargas, Nicholas             Arizona Spee           12.89         NT   NWI  2 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
    AZ Assoc: A 21.64  7/14/2003   Keegan Herring, ARS                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brown-Taylor, Jaheim M       Unattached             22.41      24.20   NWI  2 
  2 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           28.20      24.63   NWI  2 
  3 Little, Ethan                Phoenix Bobc           24.84      24.75   NWI  2 
  3 Collier, Peyton              Unattached             24.00      24.75   NWI  2 
  5 McMurry, William             Phoenix Bobc                      25.57   NWI  1 
  6 Binford, Muking              Arizona Rising S       28.01      27.19   NWI  2 
  7 James, Asai                  Arizona Chee           35.15      29.10   NWI  1 
  8 Udenze, Nathan               Arizona Chee           29.73      29.94   NWI  1 
  9 Armstrong, Klayten           Spartan Spee           30.41      30.35   NWI  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
============================================================================
    AZ Assoc: A 49.30  6/12/2001   Michael Hilbe, AST                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown-Taylor, Jaheim M       Unattached             51.91      53.23   2 
  2 Little, Ethan                Phoenix Bobc           57.55      54.11   2 
  3 McMurry, William             Phoenix Bobc           54.28    1:00.09   2 
  4 Apud de la Fuenta, Aleja     AZ Burn                         1:01.29   1 
  5 Taylor, Kiondre              Arizona Chee         1:07.00    1:01.31   1 
  6 Binford, Muking              Arizona Rising S     1:03.90    1:02.81   1 
  7 James, Asai                  Arizona Chee         1:13.82    1:11.00   1 
 
800 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 1:56.64  5/30/2010   Mark Matiski, BOB                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Garcia, Gunner               Arizona Chee         2:25.00    2:10.31  
  2 Garcia, Gabriel              Arizona Chee         2:25.00    2:12.44  
 
1500 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 4:04.0h  2/13/1982   Steve Scocco, AP                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arreola, Uriel               Unattached                      4:52.92  
  2 Armstrong, Klayten           Spartan Spee                    6:05.90  
 
110 Meter Hurdles (39" ) 15-16 Division Boys
==============================================================================
    AZ Assoc: A 14.52  5/31/2015   Trey Johnson, NxL                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 James, Asai                  Arizona Chee                      21.04   NWI 
 
Long Jump 15-16 Division Boys
========================================================================================
    AZ Assoc: A 6.99m  6/14/1997   Samuel Moore, AH                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Little, Ethan                Phoenix Bobc           5.59m      5.82m   NWI  19-01.25 
  2 Harper, Micah                Arizona Spee                      5.05m   NWI  16-07.00 
  3 Binford, Muking              Arizona Rising S       5.13m      4.95m   NWI  16-03.00 
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 16.28m  6/18/2000   Tomas Navarro, UNA                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Corral, Vincent              Accelerate T          10.77m     10.93m   35-10.50 
  2 Longley, Sean                AZ Elite T&F           8.85m      9.37m   30-09.00 
 
Discus Throw 1.6kg 15-16 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 49.93m  5/3/2009    Jeremy Tuttle, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Corral, Vincent              Accelerate T                     33.02m     108-04 
  2 Longley, Sean                AZ Elite T&F          29.87m     29.74m      97-07 
 
100 Meter Dash 17-18 Division Boys
==============================================================================
    AZ Assoc: A 10.51  6/16/2007   Ray Miller, AP                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
 -- Dodge, Ricky                 Unattached             11.31         NT   NWI 
 -- Adinugraha, Rilvan           Elite StriDe           13.83         NT   NWI 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 48.0h  1979        Warren Wilhoite, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gajda, Daniel                Unattached             50.00      51.13  
  2 Adinugraha, Rilvan           Elite StriDe                    1:09.23  
 
800 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 1:54.23  6/20/2001   Matt Burton, UNA                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caruso, Nic                  AZ Track Aca         2:00.40    2:04.88  
  2 Monk, David                  Accelerate T         2:12.00    2:17.06  
 
1500 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 4:01.1h  4/17/1993   Eugene Sawyer, ABR                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Monk, David                  Accelerate T         4:50.00    5:03.72  
 
Discus Throw 1.6kg 17-18 Division Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 57.82m  6/6/1987    Dwight Johnson, JOM                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Zoltz, Tallon                Unattached            28.96m     30.56m     100-03