Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                   HY-TEK's Meet Manager 2/27/2016 07:29 PM
                       2016 Regulation Meet - 2/27/2016                        
                                 9/8 Lanes HS                                  
                                 Millennium HS                                 
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Usoro, Mayen                 Do Right Edu           15.46      14.80   NWI 10 
  2 Bond, Jaida                  The Arizona            17.22      16.49   NWI 10 
  3 Henderson, Devyn             Do Right Edu           17.36      16.51   NWI 10 
  4 Amina-Harris, Bella          Arizona Trac           17.50      16.59   NWI 10 
  5 Bess, Kyrah                  Accelerate T                      16.92   NWI  2 
  6 Brooks, Noelle               Spartan Spee           18.16      17.01   NWI  9 
  7 Galera-Young, Imani          Arizona Chee           17.62      17.03   NWI  9 
  7 Davis, Jaiya                 Arizona Trac           17.00      17.03   NWI 10 
  9 Spence, Karesh               The Arizona            17.60      17.15   NWI 10 
 10 Evans, Azure                 Arizona Chee           17.58      17.16   NWI 10 
 11 Scott, Kamille               Team Showtym                      17.17   NWI  5 
 12 Hampton, Johanna             Phoenix Bobc           19.04      17.42   NWI  8 
 13 Colosimo, Shay               Do Right Edu           17.96      17.54   NWI  9 
 14 Nervis, Derynn               Do Right Edu           19.86      17.55   NWI  7 
 15 Noyd, Kianna                 Arizona Flam           18.44      17.61   NWI  9 
 16 Haley, Leticia               AZ Titans, L                      17.68   NWI  3 
 17 Anderson, Anaya              The Arizona            18.25      17.72   NWI  9 
 18 Smith, Kameron               Arizona Flam           18.51      17.76   NWI  8 
 19 Aguano, Kalia                Arizona Chee           18.60      17.84   NWI  8 
 20 Sanders, Sydney              Spartan Spee                      17.94   NWI  1 
 21 Robinson, Jerzy              Do Right Edu           17.96      18.16   NWI  9 
 22 Bryant, Jordan               Arizona Chee           18.98      18.17   NWI  8 
 23 Morrow, Aliyah               Arizona Chee           18.64      18.18   NWI  8 
 24 Carter, Aliyah               Arizona Trac           19.11      18.22   NWI  8 
 25 meeker, antonae              Unattached                        18.28   NWI  7 
 26 Lynch, Makayla               Arizona Chee           18.62      18.37   NWI  8 
 27 Pierre, Krystian             AZ Titans, L           20.10      18.38   NWI  7 
 28 Anderson, Amaya              The Arizona            18.28      18.41   NWI  9 
 29 Hampton, Serenity            AZ Titans, L           19.92      18.46   NWI  7 
 30 Francis, Rachael             Accelerate T           19.46      18.51   NWI  8 
 31 Garay, Lexany                The Arizona            20.34      18.67   NWI  7 
 32 Perkins, Kiara               Arizona Flam                      18.70   NWI  1 
 33 Wilson, Dakotah              Arizona Trac           27.00      18.77   NWI  4 
 34 Whiten, Zakiah               Do Right Edu           19.80      18.83   NWI  7 
 35 Harper, Naeemah              Arizona Chee           20.52      18.93   NWI  6 
 36 Sumler, Alaya                Do Right Edu           19.98      19.13   NWI  7 
 37 Nervis, Zoe                  Do Right Edu           23.26      19.47   NWI  5 
 38 Cryer, Bre'Anne              Arizona Chee           20.32      19.51   NWI  7 
 39 Leyva, Solana                Phoenix Flye                      19.76   NWI  1 
 40 Baldwin, Taryn               AZ Titans, L                      19.79   NWI  2 
 41 Braxton, Drew                Accelerate T                      19.84   NWI  1 
 42 Ruffin, Marley               The Arizona            21.31      19.86   NWI  6 
 43 Berryhill, Taraji            AZ Titans, L                      20.03   NWI  3 
 44 Gittens, Jhonea              AZ Burn                19.00      20.04   NWI  8 
 45 Spencer, Raven               AZ Elite T&F           22.48      20.08   NWI  4 
 46 Marshall, Knyla              Do Right Edu           21.82      20.34   NWI  4 
 47 Stewart, Casiah              Do Right Edu           20.62      20.65   NWI  6 
 48 Rhodes, Emerson              Phoenix Flye                      20.83   NWI  2 
 49 Gammage, Olivia              Do Right Edu           21.46      21.24   NWI  6 
 50 Elam, Sarae                  Do Right Edu           23.52      21.62   NWI  4 
 51 Conway, Kallie               Do Right Edu           22.02      21.87   NWI  6 
 52 Kisler, Kayden               Arizona Chee           22.53      21.97   NWI  5 
 53 Gammage, Suryana             Do Right Edu           22.82      22.00   NWI  5 
 54 Manning, Ava                 Arizona Chee           22.19      22.25   NWI  5 
 55 Felix, Alaya                 Arizona Chee                      22.30   NWI  3 
 56 Cheatham, Summer             Do Right Edu           23.10      22.37   NWI  5 
 57 Goree, Judayah               The Arizona            25.13      22.78   NWI  4 
 58 Gray, Hadley                 Spartan Spee           24.64      23.01   NWI  4 
 59 James, Azaria                Do Right Edu           21.05      23.06   NWI  6 
 60 Jameel, Ryn                  Desert Garde           29.00      23.37   NWI  3 
 61 Donick, Kathryn              Spartan Spee           25.33      23.70   NWI  4 
 62 Crawley, Messiah             AZ Burn                27.91      24.13   NWI  4 
 63 Udenze, Tessa                Arizona Chee           17.71      25.14   NWI  9 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Bond, Jaida                  The Arizona            35.08      34.40   NWI 10 
  2 Spence, Karesh               The Arizona            34.70      35.25   NWI 10 
  3 Scott, Kamille               Team Showtym                      35.42   NWI  2 
  4 Martin, Evonna               Unattached             35.70      35.43   NWI 10 
  5 Davis, Jaiya                 Arizona Trac           44.77      35.67   NWI  6 
  6 Brooks, Noelle               Spartan Spee           38.92      35.97   NWI  9 
  7 Galera-Young, Imani          Arizona Chee           37.77      36.47   NWI  9 
  8 Noyd, Kianna                 Arizona Flam           39.39      36.66   NWI  9 
  9 Bess, Kyrah                  Accelerate T           37.57      36.76   NWI 10 
 10 Cuff, Syah                   Spartan Spee           36.71      37.19   NWI 10 
 11 Anderson, Anaya              The Arizona            29.32      37.37   NWI 10 
 12 Smith, Kameron               Arizona Flam           41.09      37.91   NWI  8 
 13 Evans, Azure                 Arizona Chee                      38.34   NWI  2 
 14 Aguano, Kalia                Arizona Chee           39.87      38.43   NWI  8 
 15 Bryant, Jordan               Arizona Chee           39.64      38.61   NWI  9 
 16 Haley, Leticia               AZ Titans, L           40.56      38.67   NWI  8 
 17 Morrow, Aliyah               Arizona Chee           38.03      38.91   NWI  9 
 18 Carter, Aliyah               Arizona Trac           43.24      39.19   NWI  7 
 19 Whiten, Zakiah               Do Right Edu           41.63      39.61   NWI  7 
 20 Pierre, Krystian             AZ Titans, L           43.94      40.01   NWI  6 
 21 Nervis, Derynn               Do Right Edu           40.65      40.09   NWI  8 
 22 Amina-Harris, Bella          Arizona Trac           37.41      40.18   NWI 10 
 23 Lynch, Makayla               Arizona Chee           37.92      40.23   NWI  9 
 24 Francis, Rachael             Accelerate T           46.11      40.25   NWI  5 
 25 Wilson, Dakotah              Arizona Trac           43.20      40.33   NWI  7 
 26 Sanders, Sydney              Spartan Spee                      40.55   NWI  1 
 27 Conway, Kyla                 Arizona Spee           59.70      40.63   NWI  3 
 28 Cryer, Bre'Anne              Arizona Chee           43.83      40.98   NWI  6 
 29 Garay, Lexany                The Arizona            43.60      41.04   NWI  6 
 30 Sumler, Alaya                Do Right Edu           42.70      41.07   NWI  7 
 31 Perkins, Kiara               Arizona Flam                      41.28   NWI  3 
 32 Hampton, Johanna             Phoenix Bobc           40.82      41.29   NWI  8 
 33 Marshall, Knyla              Do Right Edu           47.79      41.30   NWI  4 
 34 Anderson, Amaya              The Arizona            41.22      41.84   NWI  8 
 35 Walters Meeker, Antonae      Phoenix Bobc           38.85      42.13   NWI  9 
 35 Gammage, Olivia              Do Right Edu           43.54      42.13   NWI  6 
 37 Stewart, Casiah              Do Right Edu           47.36      42.23   NWI  5 
 38 Leyva, Solana                Phoenix Flye                      42.39   NWI  2 
 39 Ruffin, Marley               The Arizona            44.95      43.03   NWI  5 
 40 Braxton, Drew                Accelerate T           49.34      43.33   NWI  4 
 41 Hampton, Serenity            AZ Titans, L           43.52      43.41   NWI  6 
 42 Segoviano, Michelle          NX Level                          43.53   NWI  3 
 43 Nervis, Zoe                  Do Right Edu           44.54      44.02   NWI  6 
 44 Elam, Sarae                  Do Right Edu                      46.00   NWI  2 
 45 Kisler, Kayden               Arizona Chee           46.24      46.23   NWI  5 
 46 Baldwin, Taryn               AZ Titans, L                      46.41   NWI  1 
 47 Jacobson, Elise              Distance Uni           47.14      46.43   NWI  5 
 48 Jacobson, Irelynne           Distance Uni           45.99      47.53   NWI  5 
 49 Donick, Mary                 Spartan Spee           47.02      49.86   NWI  5 
 50 Seabaugh, Teagan             Spartan Spee           47.46      49.91   NWI  4 
 51 Conway, Kallie               Do Right Edu           56.34      50.00   NWI  4 
 52 Felix, Alaya                 Arizona Chee                      50.67   NWI  1 
 53 Cheatham, Summer             Do Right Edu           50.70      50.71   NWI  4 
 54 Goree, Judayah               The Arizona            58.07      51.03   NWI  3 
 55 Harper, Naeemah              Arizona Chee           34.25      52.11   NWI 10 
 56 Manning, Ava                 Arizona Chee           49.41      52.56   NWI  4 
 57 Donick, Kathryn              Spartan Spee           49.55      55.48   NWI  4 
 58 Gray, Hadley                 Spartan Spee           59.31      57.65   NWI  3 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Usoro, Mayen                 Do Right Edu         1:20.34    1:14.51   3 
  2 Henderson, Devyn             Do Right Edu         1:25.14    1:20.70   3 
  3 Martin, Aniyah               The Arizona          1:25.14    1:21.44   3 
  4 Davis, Jaiya                 Arizona Trac         1:37.00    1:22.37   3 
  5 Mullen, Quinn                Phoenix Bobc                    1:30.96   1 
  6 Garay, Lexany                The Arizona          1:38.24    1:31.75   2 
  7 Berryhill, Taraji            AZ Titans, L                    1:33.24   1 
  8 Anderson, Amaya              The Arizona          1:32.43    1:35.09   3 
  9 Braxton, Drew                Accelerate T         2:02.04    1:39.09   2 
 10 Smith, Kameron               Arizona Flam                    1:41.10   1 
 11 Lopez, Andrea                ArizonAthlet         1:37.87    1:41.43   3 
 12 Spencer, Raven               AZ Elite T&F                    1:41.93   1 
 13 Baldwin, Taryn               AZ Titans, L                    1:44.23   1 
 14 Jacobson, Elise              Distance Uni         1:38.00    1:44.55   3 
 15 Gittens, Jhonea              AZ Burn              1:49.42    1:47.31   2 
 16 Wills-Dennard, joelle        AZ Titans, L                    1:47.45   1 
 17 Jacobson, Irelynne           Distance Uni         1:36.00    1:51.25   3 
 18 Seabaugh, Teagan             Spartan Spee         1:53.17    1:52.73   2 
 19 Goree, Judayah               The Arizona          1:57.05    1:56.70   2 
 20 Conway, Kyla                 Arizona Spee         2:15.87    2:11.16   2 
 21 Crawley, Messiah             AZ Burn              2:01.00    2:13.48   2 
 
800 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Watson, Imani                AZ Titans, L         3:17.31    3:01.81  
  2 Martin, Aniyah               The Arizona          3:16.32    3:02.00  
  3 Lopez, Andrea                ArizonAthlet         3:37.37    3:34.77  
  4 Jameel, Ryn                  Desert Garde         4:40.00    4:33.22  
 
1500 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Watson, Imani                AZ Titans, L         6:05.38    6:10.98  
  2 Mullen, Quinn                Phoenix Bobc                    7:37.99  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                  1:07.74    1:06.03  
     1) Henderson, Devyn                2) Robinson, Jerzy                
     3) Usoro, Mayen                    4) Colosimo, Shay                 
  2 AZ Titans, Llc  'A'                                          1:12.48  
     1) Watson, Imani                   2) Pierre, Krystian               
     3) Haley, Leticia                  4) Hampton, Serenity              
  3 Do Right Educational Sports  'B'                  1:09.10    1:15.63  
     1) Sumler, Alaya                   2) Nervis, Derynn                 
     3) Gammage, Olivia                 4) Whiten, Zakiah                 
 -- Spartan Speedsters  'A'                                           DQ  
     1) Donick, Mary                    2) Brooks, Noelle                 
     3) Cuff, Syah                      4) Sanders, Sydney                
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 The Arizona Rising Suns Track  'A'                           6:05.17  
     1) Anderson, Anaya                 2) Martin, Aniyah                 
     3) Bond, Jaida                     4) Spence, Karesh                 
 
Long Jump 8 & Under Division Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Cuff, Syah                   Spartan Spee           3.21m      3.03m   NWI   9-11.25 
  2 Bess, Kyrah                  Accelerate T                      2.83m   NWI   9-03.50 
  3 Evans, Azure                 Arizona Chee                      2.76m   NWI   9-00.75 
  3 Colosimo, Shay               Do Right Edu           3.05m      2.76m   NWI   9-00.75 
  5 Hampton, Johanna             Phoenix Bobc           2.89m      2.72m   NWI   8-11.25 
  6 Harper, Naeemah              Arizona Chee                      2.51m   NWI   8-03.00 
  7 Segoviano, Michelle          NX Level                          2.48m   NWI   8-01.75 
  8 Walters Meeker, Antonae      Phoenix Bobc           2.45m      2.43m   NWI   7-11.75 
  9 Aguano, Kalia                Arizona Chee           1.95m      2.30m   NWI   7-06.50 
 10 Perkins, Kiara               Arizona Flam                      2.24m   NWI   7-04.25 
 11 Spencer, Raven               AZ Elite T&F           1.64m      2.22m   NWI   7-03.50 
 12 Graves, Nyjah                Flight Club            2.10m      2.20m   NWI   7-02.75 
 13 Francis, Rachael             Accelerate T           2.20m      2.08m   NWI   6-10.00 
 14 Elam, Sarae                  Do Right Edu                      1.94m   NWI   6-04.50 
 15 Donick, Mary                 Spartan Spee           2.22m      1.93m   NWI   6-04.00 
 16 Bryant, Jordan               Arizona Chee           1.86m      1.87m   NWI   6-01.75 
 17 Felix, Alaya                 Arizona Chee                      1.78m   NWI   5-10.25 
 18 Morrow, Aliyah               Arizona Chee                      1.73m   NWI   5-08.25 
 19 Donick, Kathryn              Spartan Spee           1.86m      1.67m   NWI   5-05.75 
 19 Berryhill, Taraji            AZ Titans, L                      1.67m   NWI   5-05.75 
 21 Cryer, Bre'Anne              Arizona Chee                      1.57m   NWI   5-02.00 
 22 Cheatham, Summer             Do Right Edu                      1.54m   NWI   5-00.75 
 23 Rodriguez, Jewlyssa          Flight Club            2.30m      1.48m   NWI   4-10.25 
 24 Manning, Ava                 Arizona Chee                      1.45m   NWI   4-09.25 
 25 Gray, Hadley                 Spartan Spee                      1.43m   NWI   4-08.25 
 -- Kisler, Kayden               Arizona Chee           1.24m         ND   NWI           
 -- Conway, Kallie               Do Right Edu                         ND   NWI           
 -- Lynch, Makayla               Arizona Chee           2.22m         ND   NWI           
 -- Stewart, Casiah              Do Right Edu                         ND   NWI           
 -- Nervis, Zoe                  Do Right Edu           1.22m         ND   NWI           
 
Shot Put 8 & Under Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rodriguez, Jewlyssa          Flight Club            5.00m      4.74m   15-06.75 
  2 James, Azaria                Do Right Edu           2.57m      3.45m   11-04.00 
  3 Gammage, Suryana             Do Right Edu                      2.98m    9-09.50 
  4 Graves, Nyjah                Flight Club            3.04m      2.76m    9-00.75 
  5 Jameel, Ryn                  Desert Garde                      2.29m    7-06.25 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Robinson, Jerzy              Do Right Edu          10.20m     12.06m      39-07 
  2 Rodriguez, Jewlyssa          Flight Club                       7.55m      24-09 
  3 Gammage, Suryana             Do Right Edu                      6.74m      22-01 
  4 Noyd, Kianna                 Arizona Flam                      6.35m      20-10 
  5 Graves, Nyjah                Flight Club                       5.86m      19-03 
  6 Seabaugh, Teagan             Spartan Spee                      5.71m      18-09 
  7 Wills-Dennard, joelle        AZ Titans, L                      4.43m      14-06 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona            13.65      13.76   NWI  7 
  2 McDonnell, Jaylah            Arizona Chee           15.22      14.04   NWI  7 
  3 Suggs, Jada                  Arizona Trac           14.97      14.56   NWI  7 
  4 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu           15.00      14.62   NWI  7 
  5 Gipson, Shakeena             Do Right Edu           14.50      14.69   NWI  7 
  6 Reed, Maya                   Phoenix Bobc           15.41      14.83   NWI  7 
  7 Kisler, Kya                  Arizona Chee           15.36      14.89   NWI  7 
  8 Aguano, Bryn                 Arizona Chee           15.33      15.13   NWI  7 
  9 Flanagan, Maia               Unattached                        15.25   NWI  3 
 10 Cade, Sniyah                 Arizona Chee           15.45      15.27   NWI  6 
 11 Thompson, Samara             Huron Athlet           17.05      15.29   NWI  4 
 12 Fitzhugh, Anniyah            The Arizona            16.13      15.54   NWI  6 
 13 Pleasant, Shakena            Do Right Edu           17.00      15.58   NWI  4 
 14 Patterson, Madison           Accelerate T           16.30      15.62   NWI  6 
 15 Agramon, Sophia              Arizona Chee           16.38      15.70   NWI  6 
 16 Adkinson, Taszia             The Arizona            16.79      15.80   NWI  4 
 17 Young, Nia                   Spartan Spee           18.65      15.92   NWI  5 
 17 Scott, Gianni                Team Showtym                      15.92   NWI  1 
 19 Cuff, Mariah                 Spartan Spee           19.48      15.94   NWI  5 
 20 Kennedy, I'Jaunaye           Elite StriDe           16.34      15.95   NWI  6 
 21 Reed, Kianna                 Arizona Flam           16.92      16.03   NWI  4 
 22 Bell, Niah                   Arizona Trac           16.99      16.10   NWI  4 
 23 McCullom, Aaliyah            The Arizona            16.57      16.20   NWI  6 
 24 Dobson, Ava                  Accelerate T                      16.25   NWI  1 
 25 Maxwell, Denasia             AZ Titans, L           17.01      16.40   NWI  4 
 26 Velasquez, Coco              Arizona Flam           16.42      16.42   NWI  6 
 27 Wiley, Aneesa                Do Right Edu           15.50      16.51   NWI  6 
 28 Vazquez, Jasmine             Arizona Flam           16.86      16.68   NWI  4 
 29 Brown, Tamia                 Spartan Spee                      16.69   NWI  2 
 30 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe                      16.79   NWI  1 
 31 Stapleton, Koree             Arizona Chee                      16.80   NWI  1 
 32 King, Jayden                 AZ Burn                17.13      16.95   NWI  4 
 33 Cornejo-Farmer, Camila       Phoenix Flye           17.46      16.98   NWI  5 
 34 Rayford, Keira               Do Right Edu           19.79      17.15   NWI  5 
 35 Whitfield, Hope              AZ Burn                           17.56   NWI  2 
 36 Gammage, Maleah              Do Right Edu           19.68      17.72   NWI  5 
 37 Harrison, Elise              Unattached                        17.93   NWI  3 
 38 Sanchez, Amaya Mebrat        Arizona Chee           18.18      17.99   NWI  5 
 39 Gonzalez, Sarah              AZ Elite T&F                      18.02   NWI  2 
 40 Mullen, Cailin               Phoenix Bobc                      18.19   NWI  2 
 41 Johns, Amysia                Do Right Edu                      19.30   NWI  1 
 42 Evans, Sophia                AZ Elite T&F           21.27      20.22   NWI  3 
 43 Gould, Alyssa                Aag Sports A           22.00      21.37   NWI  3 
 44 Medina, Sandra               Spartan Spee           25.74      21.39   NWI  3 
 45 Klinedinst, Julia            Vail Vipers                       21.44   NWI  2 
 46 bee, anneliese               Vail Vipers                       22.35   NWI  2 
 47 Harry, Asde                  AZ Titans, L                      23.80   NWI  1 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona            28.56      27.89   NWI  8 
  2 McDonnell, Jaylah            Arizona Chee           31.62      29.67   NWI  8 
  3 Johnson, Jordyn              Do Right Edu           30.50      30.07   NWI  8 
  4 Gipson, Shakeena             Do Right Edu           29.50      30.19   NWI  8 
  5 Suggs, Jada                  Arizona Trac           32.45      31.10   NWI  7 
  6 Flanagan, Maia               Unattached             31.37      31.33   NWI  8 
  7 Aguano, Bryn                 Arizona Chee           31.97      31.43   NWI  7 
  8 Kisler, Kya                  Arizona Chee           33.20      31.88   NWI  6 
  9 Cade, Sniyah                 Arizona Chee           33.06      32.33   NWI  6 
 10 Reed, Maya                   Phoenix Bobc           31.87      32.49   NWI  7 
 11 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu           31.00      32.95   NWI  8 
 12 Patterson, Madison           Accelerate T           34.48      33.05   NWI  5 
 13 Kennedy, I'Jaunaye           Elite StriDe           33.36      33.11   NWI  6 
 14 Fitzhugh, Anniyah            The Arizona            32.27      33.18   NWI  7 
 15 Rafferty, Rylee              Spartan Spee           35.11      33.67   NWI  5 
 16 Scott, Gianni                Team Showtym                      33.88   NWI  2 
 17 Young, Nia                   Spartan Spee           35.21      34.00   NWI  5 
 18 Bell, Niah                   Arizona Trac           34.61      34.08   NWI  5 
 19 Adkinson, Taszia             The Arizona            34.26      34.14   NWI  6 
 20 Bal, Stevie                  Do Right Edu           32.00      34.31   NWI  7 
 21 Dobson, Ava                  Accelerate T                      35.00   NWI  1 
 22 Brown, Tamia                 Spartan Spee           36.83      35.07   NWI  4 
 23 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe           35.45      35.27   NWI  5 
 24 Thompson, Samara             Huron Athlet           33.98      35.51   NWI  6 
 25 Clark, Anaya                 Do Right Edu                      35.56   NWI  1 
 26 Flowers, Jaila               Arizona Trac           28.83      35.60   NWI  8 
 27 Agramon, Sophia              Arizona Chee           34.01      35.62   NWI  6 
 28 Maxwell, Denasia             AZ Titans, L           33.39      35.73   NWI  6 
 29 McIntyre, Tegan              Spartan Spee                      35.77   NWI  2 
 30 Wiley, Aneesa                Do Right Edu           33.00      36.34   NWI  7 
 31 Case, Nevaeh                 Do Right Edu           33.00      36.49   NWI  7 
 32 McCullom, Aaliyah            The Arizona            35.77      36.54   NWI  5 
 33 King, Jayden                 AZ Burn                37.49      36.75   NWI  4 
 34 Stapleton, Koree             Arizona Chee                      36.91   NWI  1 
 35 Rayford, Keira               Do Right Edu           42.15      37.23   NWI  4 
 36 Kuhn, Molly                  Spartan Spee           36.05      37.27   NWI  5 
 37 Harrison, Eva                Unattached                        37.70   NWI  2 
 38 Gammage, Maleah              Do Right Edu           42.05      37.85   NWI  4 
 39 Mullen, Cailin               Phoenix Bobc                      38.13   NWI  1 
 40 Seabaugh, Addison            Spartan Spee           43.52      38.31   NWI  3 
 41 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           41.80      38.49   NWI  4 
 42 Harrison, Elise              Unattached                        39.32   NWI  1 
 43 Johns, Amysia                Do Right Edu                      40.59   NWI  1 
 44 Poolaw, Liliana              Distance Uni           45.00      41.55   NWI  3 
 45 Sanchez, Amaya Mebrat        Arizona Chee           39.67      42.56   NWI  4 
 46 Chavez, Marianna             ArizonAthlet                      43.97   NWI  2 
 47 Evans, Sophia                AZ Elite T&F           47.80      44.71   NWI  3 
 48 Medina, Sandra               Spartan Spee           45.73      46.96   NWI  3 
 49 Gould, Alyssa                Aag Sports A           50.00      48.98   NWI  3 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona          1:07.01    1:06.71   6 
  2 Flanagan, Maia               Unattached              1.10    1:08.76   1 
  3 LeBlond, Landen              The Arizona          1:14.45    1:13.10   6 
  4 Fitzhugh, Anniyah            The Arizona          1:18.78    1:14.70   5 
  5 Gamble, Brooklyn             AZ Track Aca         1:17.00    1:15.11   6 
  6 Rafferty, Rylee              Spartan Spee         1:17.95    1:15.13   6 
  7 Adkinson, Taszia             The Arizona          1:18.26    1:16.19   5 
  8 Bal, Stevie                  Do Right Edu         1:20.00    1:16.27   5 
  9 Kennedy, I'Jaunaye           Elite StriDe         1:17.51    1:16.43   6 
 10 Suggs, Jada                  Arizona Trac         1:17.42    1:17.53   6 
 11 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe         1:21.32    1:17.91   4 
 12 Aguano, Bryn                 Arizona Chee         1:28.01    1:18.07   3 
 13 Bell, Niah                   Arizona Trac         1:18.00    1:19.91   5 
 14 Maxwell, Denasia             AZ Titans, L         1:22.93    1:20.38   4 
 15 Dobson, Ava                  Accelerate T                    1:20.77   2 
 16 Vazquez, Jasmine             Arizona Flam         1:20.41    1:21.42   5 
 17 Agramon, Sophia              Arizona Chee         1:25.02    1:22.54   4 
 18 Whitfield, Hope              AZ Burn                         1:22.57   2 
 19 Francis, Lillian             Accelerate T         1:33.03    1:22.68   3 
 20 King, Jayden                 AZ Burn              1:26.07    1:23.12   4 
 21 Black, Kayln                 AZ Track Aca         1:21.00    1:23.55   4 
 22 Flowers, Jaila               Arizona Trac         1:08.66    1:24.13   6 
 23 Reed, Kianna                 Arizona Flam         1:29.91    1:26.12   3 
 24 Gammage, Maleah              Do Right Edu         1:39.59    1:26.54   3 
 25 Rayford, Keira               Do Right Edu                    1:27.07   1 
 26 Harrison, Eva                Unattached                      1:27.08   2 
 27 McCullom, Aaliyah            The Arizona          1:20.46    1:27.57   5 
 28 Stapleton, Koree             Arizona Chee                    1:28.38   1 
 29 Wiley, Aneesa                Do Right Edu         1:20.00    1:32.39   5 
 30 Johns, Amysia                Do Right Edu                    1:33.49   1 
 31 Poolaw, Liliana              Distance Uni         1:45.00    1:34.63   3 
 32 Case, Nevaeh                 Do Right Edu         1:25.00    1:38.02   4 
 33 Chavez, Marianna             ArizonAthlet                    1:45.27   2 
 
800 Meter Run 9-10 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 LeBlond, Landen              The Arizona          2:42.30    2:41.04   2 
  2 Whiten, Uriyah               Do Right Edu                    2:47.45   1 
  3 Callison, Chloe              AZ Track Aca         3:13.65    2:56.75   1 
  4 Rafferty, Rylee              Spartan Spee         2:55.08    2:59.25   2 
  5 McIntyre, Tegan              Spartan Spee         3:05.50    2:59.51   2 
  6 Pleasant, Shakena            Do Right Edu         3:00.00    3:04.23   2 
  7 Leal, Citlaly                Coldwater Ex         3:11.16    3:10.53   1 
  8 Seabaugh, Addison            Spartan Spee         3:28.84    3:15.51   1 
  9 Stokes, Madison              Distance Uni         3:37.77    3:20.95   1 
 10 Jacobson, Annie              Distance Uni         3:39.80    3:25.47   1 
 11 Chavez, Marianna             ArizonAthlet                    3:30.81   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LeBlond, Landen              The Arizona                     5:21.77  
  2 Whiten, Uriyah               Do Right Edu                    5:37.44  
  3 Black, Kayln                 AZ Track Aca         6:06.00    5:49.25  
  4 Callison, Chloe              AZ Track Aca         6:27.20    5:54.54  
  5 Platt, Josephine             Flight Club          5:55.24    5:56.15  
  6 McIntyre, Tegan              Spartan Spee         6:22.94    6:06.99  
  7 Leal, Citlaly                Coldwater Ex         6:32.26    6:19.82  
  8 Francis, Lillian             Accelerate T         6:50.49    6:25.57  
  9 Joyner, Gabriella            Vail Vipers                     6:34.66  
 10 Stokes, Madison              Distance Uni         7:03.47    7:03.90  
 11 Jacobson, Annie              Distance Uni         7:08.23    7:20.65  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Division Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                    57.00      58.92  
     1) Johnson, Jordyn                 2) Usoro, Nkoyo-May               
     3) Gipson, Shakeena                4) Whiten, Uriyah                 
  2 Spartan Speedsters  'A'                                      1:04.63  
     1) Cuff, Mariah                    2) Kuhn, Molly                    
     3) Young, Nia                      4) Brown, Tamia                   
  2 Do Right Educational Sports  'B'                    59.00    1:04.63  
     1) Clark, Anaya                    2) Case, Nevaeh                   
     3) Pleasant, Shakena               4) Bal, Stevie                    
 
High Jump 9-10 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gamble, Brooklyn             AZ Track Aca           1.05m      1.10m    3-07.25 
  2 Platt, Josephine             Flight Club            0.85m      1.00m    3-03.25 
 
Long Jump 9-10 Division Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 McDonnell, Jaylah            Arizona Chee           4.28m      3.88m   NWI  12-08.75 
  2 Kisler, Kya                  Arizona Chee           3.85m      3.66m   NWI  12-00.25 
  3 Cade, Sniyah                 Arizona Chee           3.48m      3.49m   NWI  11-05.50 
  4 Thompson, Samara             Huron Athlet                      3.31m   NWI  10-10.50 
  5 Reed, Kianna                 Arizona Flam           3.13m      3.24m   NWI  10-07.75 
  6 Patterson, Madison           Accelerate T           3.28m      3.17m   NWI  10-05.00 
  7 Platt, Josephine             Flight Club            3.12m      2.96m   NWI   9-08.50 
  8 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           2.71m      2.86m   NWI   9-04.75 
  9 Cuff, Mariah                 Spartan Spee           3.33m      2.77m   NWI   9-01.25 
 10 Carity, Kiaaron              Arizona Flam           2.82m      2.74m   NWI   9-00.00 
 11 Cornejo-Farmer, Camila       Phoenix Flye           2.88m      2.72m   NWI   8-11.25 
 12 Kuhn, Molly                  Spartan Spee                      2.71m   NWI   8-10.75 
 13 Reed, Maya                   Phoenix Bobc           3.11m      2.63m   NWI   8-07.50 
 14 Harrison, Eva                Unattached                        2.44m   NWI   8-00.25 
 14 Clark, Anaya                 Do Right Edu                      2.44m   NWI   8-00.25 
 16 Mullen, Cailin               Phoenix Bobc                      2.42m   NWI   7-11.25 
 17 Sanchez, Amaya Mebrat        Arizona Chee                      2.22m   NWI   7-03.50 
 18 Harrison, Elise              Unattached                        2.07m   NWI   6-09.50 
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Johnson, Jordyn              Do Right Edu           5.05m      6.26m   20-06.50 
  2 Velasquez, Coco              Arizona Flam           5.94m      5.64m   18-06.00 
  3 Flowers, Jaila               Arizona Trac                      4.51m   14-09.75 
  4 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           5.25m      4.22m   13-10.25 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Velasquez, Coco              Arizona Flam          18.72m     19.72m      64-08 
  2 Carity, Kiaaron              Arizona Flam          11.32m     13.22m      43-04 
  3 Seabaugh, Addison            Spartan Spee           9.61m     10.98m      36-00 
  4 Klinedinst, Julia            Vail Vipers                       8.06m      26-05 
  5 Gould, Alyssa                Aag Sports A                      6.66m      21-10 
  6 Harry, Asde                  AZ Titans, L                      5.47m      17-11 
  7 bee, anneliese               Vail Vipers                       4.86m      15-11 
 
1500 Meter Race Walk 9-10 Division Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lopez Tiznado, Daniela       ArizonAthlet                    9:54.29  
  2 Joyner, Gabriella            Vail Vipers                    10:00.99  
  3 bee, anneliese               Vail Vipers                    13:26.32  
 
100 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Henderson, Trinity           Unattached             13.50      13.31   NWI  7 
  2 Moorer, Joy                  Arizona Trac           14.67      13.83   NWI  6 
  3 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu           14.25      13.94   NWI  7 
  4 Fields, Indiah               Spartan Spee                      14.06   NWI  2 
  5 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona            14.48      14.18   NWI  7 
  6 Hill, J'Neya                 Unattached                        14.45   NWI  2 
  7 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee           14.30      14.64   NWI  7 
  8 Okeke, Jacqueline            Phoenix Bobc           16.21      14.70   NWI  5 
  9 Brooks, Nina                 Spartan Spee                      14.73   NWI  1 
  9 Huddleston, Alexis           Do Right Edu           14.25      14.73   NWI  7 
 11 McMillian, Ayanna            Aag Sports A           14.50      14.91   NWI  7 
 12 Alexander, Jessica           Arizona Chee           14.41      14.93   NWI  7 
 13 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu                      14.94   NWI  2 
 14 Lizarraga, Leonela           AZ Elite T&F                      15.00   NWI  1 
 15 Hodge, Araya                 Unattached             15.89      15.08   NWI  5 
 16 Lowry, Rose                  Phoenix Bobc           14.99      15.09   NWI  6 
 16 Stringfellow, Eryana         Accelerate T                      15.09   NWI  3 
 18 Holt, Kaliyah                Arizona Chee           15.62      15.11   NWI  6 
 19 Kennedy, Taniah              Do Right Edu           14.40      15.13   NWI  7 
 19 Davis, Aniya                 Unattached                        15.13   NWI  3 
 19 Spencer, Jaycie              Unattached             16.00      15.13   NWI  5 
 22 Lewis, Aaliyah               AZ Burn                15.23      15.21   NWI  6 
 23 Hileman, Hailey              Phoenix Bobc           15.65      15.27   NWI  6 
 24 Binford, Heaven              The Arizona            15.39      15.41   NWI  6 
 25 Reed, Kiara                  Arizona Flam           15.77      15.49   NWI  5 
 26 Perkins, Nevaeh              Do Right Edu                      15.51   NWI  4 
 27 Scott, Cierrah               Team Showtym                      15.53   NWI  4 
 27 Gary, Alayjanae              Do Right Edu           15.70      15.53   NWI  6 
 29 Colter, Karasi               Do Right Edu                      15.64   NWI  2 
 30 Mavoides, Mia                Phoenix Bobc                      15.69   NWI  3 
 31 Shaffer, Shelby              Do Right Edu                      15.76   NWI  3 
 32 Gamble, Aaliyah              AZ Track Aca           16.38      15.84   NWI  5 
 33 Ragsdale, Ashley             Unattached                        16.06   NWI  3 
 33 Berry, Drycaea               Arizona Chee           15.91      16.06   NWI  5 
 35 Hart, Jordan                 AZ Titans, L           14.92      16.28   NWI  6 
 36 Donovan, Ella                Phoenix Flye                      16.38   NWI  3 
 37 Corbin, Jazmin               Do Right Edu                      16.46   NWI  2 
 38 Trujillo, Vianaye            Do Right Edu                      16.57   NWI  1 
 39 Martinez-Pompa, Aislin       Vail Vipers                       16.66   NWI  3 
 40 Twine, Nia                   Arizona Trac           17.04      16.72   NWI  4 
 41 Gammage, Soraya              Do Right Edu           16.50      16.94   NWI  5 
 42 Thomas, Alexis               Do Right Edu           22.10      17.10   NWI  4 
 43 Henigan, Zohra               Do Right Edu                      17.20   NWI  1 
 44 Murphy, Kennedy              Phoenix Bobc           19.01      17.34   NWI  4 
 45 Thomas, Anaya                Do Right Edu           22.05      17.91   NWI  4 
 46 Anderson, Azaria             Do Right Edu                      18.05   NWI  3 
 47 Quinones-Washington, Ani     Arizona Chee           18.41      18.25   NWI  4 
 48 Corzo, Jayda                 Spartan Spee           20.75      18.53   NWI  4 
 48 Byron, Yasmine               Unattached                        18.53   NWI  2 
 50 Mcauley, Alandra             Spartan Spee                      18.87   NWI  3 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Henderson, Trinity           Unattached             27.18      27.10   NWI  5 
  2 Fields, Indiah               Spartan Spee           28.21      28.48   NWI  5 
  3 Moorer, Joy                  Arizona Trac           28.89      28.92   NWI  5 
  4 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona            28.73      29.44   NWI  5 
  5 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee           30.15      30.76   NWI  5 
  6 Hill, J'Neya                 Unattached             32.18      31.10   NWI  4 
  7 Alexander, Jessica           Arizona Chee           30.45      31.21   NWI  5 
  8 Lowry, Rose                  Phoenix Bobc                      31.45   NWI  2 
  9 Parker, Naima                NX Level                          31.66   NWI  1 
 10 McMillian, Ayanna            Aag Sports A           33.50      31.93   NWI  3 
 11 Binford, Heaven              The Arizona            31.03      32.02   NWI  4 
 12 Hileman, Hailey              Phoenix Bobc           32.08      32.78   NWI  4 
 13 Stringfellow, Eryana         Accelerate T           32.40      32.79   NWI  4 
 14 Holt, Kaliyah                Arizona Chee           32.41      33.00   NWI  4 
 15 Brooks, Nina                 Spartan Spee           34.67      33.11   NWI  3 
 16 Berry, Drycaea               Arizona Chee           32.65      33.25   NWI  4 
 17 Spencer, Jaycie              Unattached             36.00      33.56   NWI  2 
 18 Davis, Aniya                 Unattached             32.27      33.73   NWI  4 
 19 Ragsdale, Ashley             Unattached                        33.83   NWI  1 
 20 Scott, Cierrah               Team Showtym                      34.42   NWI  1 
 21 Twine, Nia                   Arizona Trac           35.95      35.08   NWI  2 
 22 Hudson, Nicole               Phoenix Bobc           33.71      35.29   NWI  3 
 23 Hart, Jordan                 AZ Titans, L           34.58      35.93   NWI  3 
 24 Martinez-Pompa, Aislin       Vail Vipers                       36.30   NWI  1 
 25 Wright, Savannah             Aag Sports A           35.00      36.39   NWI  3 
 25 Wiley, Aubree                Arizona Trac           36.37      36.39   NWI  2 
 27 Donovan, Ella                Phoenix Flye                      36.98   NWI  1 
 28 Anderson, Azaria             Do Right Edu                      38.73   NWI  1 
 29 Quinones-Washington, Ani     Arizona Chee           39.72      40.26   NWI  2 
 30 Byron, Yasmine               Unattached                        41.17   NWI  1 
 31 Corzo, Jayda                 Spartan Spee                      42.03   NWI  3 
 32 Mcauley, Alandra             Spartan Spee           41.01      43.17   NWI  2 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Henderson, Trinity           Unattached           1:03.57    1:01.76   6 
  2 Fields, Indiah               Spartan Spee         1:04.77    1:03.83   6 
  3 Jones, Kianna                AZ Burn              1:06.91    1:04.59   6 
  4 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu         1:08.00    1:07.32   6 
  5 Hill, J'Neya                 Unattached           1:11.11    1:07.56   6 
  6 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona          1:08.52    1:08.43   6 
  7 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu         1:10.00    1:10.69   6 
  8 Huddleston, Alexis           Do Right Edu         1:14.00    1:11.38   5 
  9 Moorer, Joy                  Arizona Trac         1:06.72    1:11.58   6 
 10 Black, Kendall               AZ Track Aca         1:18.00    1:14.61   4 
 11 Davis, Aniya                 Unattached           1:19.45    1:14.98   4 
 12 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee         1:16.08    1:15.61   5 
 13 Hudson, Nicole               Phoenix Bobc         1:20.03    1:16.15   3 
 14 Munoz, Cassandra             Do Right Edu         1:17.00    1:16.53   5 
 15 Lewis, Aaliyah               AZ Burn              1:15.78    1:16.94   5 
 16 Shaffer, Shelby              Do Right Edu                    1:17.32   1 
 17 Perkins, Nevaeh              Do Right Edu         1:26.93    1:17.59   2 
 18 Colter, Karasi               Do Right Edu         1:14.00    1:17.70   5 
 19 Trujillo, Vianaye            Do Right Edu         1:18.17    1:17.82   4 
 20 Brooks, Nina                 Spartan Spee                    1:17.85   1 
 21 Brown, Allison               Distance Uni         1:19.95    1:17.92   4 
 22 Steinhilber, Trinity         Distance Uni         1:22.40    1:18.03   3 
 23 Kartler, Kendall             Phoenix Bobc         1:17.00    1:18.58   5 
 24 Caruso, Maria                AZ Track Aca         1:25.56    1:18.72   2 
 25 Gary, Alayjanae              Do Right Edu         1:20.00    1:18.86   4 
 26 Gutierrez, Annika            AZ Track Aca         1:22.00    1:18.87   3 
 27 Stringfellow, Eryana         Accelerate T         1:17.94    1:23.56   4 
 28 Egan, Bryanna                Phoenix Bobc         1:22.67    1:24.27   2 
 29 Hart, Jordan                 AZ Titans, L         1:22.46    1:24.45   3 
 30 Wiley, Aubree                Arizona Trac         1:26.87    1:24.96   1 
 31 Wright, Savannah             Aag Sports A         1:20.00    1:26.51   3 
 32 Young, Jalynn                NX Level                        1:27.10   1 
 33 Gammage, Soraya              Do Right Edu         1:23.00    1:28.37   2 
 34 Anderson, Azaria             Do Right Edu         1:31.00    1:28.52   2 
 35 Idleman, Erin                Huron Athlet         1:19.00    1:28.55   4 
 36 Mcauley, Alandra             Spartan Spee                    1:42.75   1 
 
800 Meter Run 11-12 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lizarraga, Leonela           AZ Elite T&F                    2:38.07   1 
  2 Jones, Kianna                AZ Burn              2:46.70    2:39.14   2 
  3 Rosin, Naomi                 Phoenix Bobc         3:02.54    2:44.75   2 
  4 McCallister, Bethany         AZ Track Aca         2:49.00    2:47.05   2 
  5 Nasto, Lexi                  Phoenix Bobc         3:02.88    2:47.19   2 
  6 Foster, Sarah                AZ Track Aca         2:59.00    2:51.29   2 
  7 Munoz, Cassandra             Do Right Edu         3:05.00    2:55.10   2 
  8 Brown, Allison               Distance Uni         3:15.52    2:56.50   2 
  9 Begay-Morris, Sakiah         NX Level                        2:56.91   1 
 10 Lopez Tiznado, Raquel        ArizonAthlet                    2:57.63   1 
 11 Cormier, Jennifer            Vail Vipers                     3:00.70   1 
 12 Oliver, Aaliya               NX Level                        3:02.34   1 
 13 Behmer, Anna                 Vail Vipers                     3:04.01   1 
 14 Gonzalez, Betzaida           Coldwater Ex         3:35.07    3:13.92   1 
 15 Kartler, Kendall             Phoenix Bobc         3:14.00    3:15.18   2 
 16 Prejean, Syeira              NX Level                        3:18.18   1 
 17 Idleman, Erin                Huron Athlet         3:24.00    3:19.43   1 
 18 Egan, Bryanna                Phoenix Bobc         3:18.47    3:22.38   2 
 19 Young, Jalynn                NX Level                        3:30.90   1 
 20 Carter, Destiny              Arizona Trac         3:38.82    3:54.36   1 
 21 Valencia, Katherine          Arizona Chee                    3:54.72   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rosin, Naomi                 Phoenix Bobc         6:21.24    5:36.99  
  2 Lopez Tiznado, Raquel        ArizonAthlet                    5:48.40  
  3 McCallister, Bethany         AZ Track Aca         5:44.00    5:48.67  
  4 Foster, Sarah                AZ Track Aca         6:20.00    5:59.32  
  5 Cormier, Jennifer            Vail Vipers                     6:02.40  
  6 Nasto, Lexi                  Phoenix Bobc         6:08.66    6:05.76  
  7 Behmer, Anna                 Vail Vipers                     6:12.49  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nasto, Lexi                  Phoenix Bobc        12:30.12   12:22.53  
  2 Steinhilber, Trinity         Distance Uni        14:00.00   14:16.89  
 
80 Meter Hurdles (30" ) 11-12 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jamison, Neya                Unattached             15.00      14.46   NWI 
  2 Berry, Drycaea               Arizona Chee                      18.79   NWI 
  3 Rosin, Naomi                 Phoenix Bobc                      19.33   NWI 
  4 Coupe, Vivienne              Huron Athlet                      23.55   NWI 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                               57.23  
     1) Huddleston, Alexis              2) Stevenson, De'Ahjianea         
     3) Johnson, Jhaidah                4) Kennedy, Taniah                
  2 Do Right Educational Sports  'C'                             1:01.97  
     1) Gary, Alayjanae                 2) Perkins, Nevaeh                
     3) Shaffer, Shelby                 4) Gammage, Soraya                
  3 Do Right Educational Sports  'B'                             1:05.77  
     1) Munoz, Cassandra                2) Corbin, Jazmin                 
     3) Colter, Karasi                  4) Trujillo, Vianaye              
 -- NX Level  'A'                                                     DQ  
     1) Young, Jalynn                   2) Parker, Naima                  
     3) Begay-Morris, Sakiah            4) Prejean, Syeira                
 
4x400 Meter Relay 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 NX Level  'A'                                                5:07.96  
     1) Oliver, Aaliya                  2) Parker, Naima                  
     3) Begay-Morris, Sakiah            4) Prejean, Syeira                
 
High Jump 11-12 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Platt, Paige                 Flight Club            1.35m      1.40m    4-07.00 
  2 Jamison, Neya                Unattached             1.40m     J1.40m    4-07.00 
  3 Alexander, Jessica           Arizona Chee           1.00m      1.10m    3-07.25 
  4 Coupe, Vivienne              Huron Athlet                      1.00m    3-03.25 
 
Long Jump 11-12 Division Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Okeke, Jacqueline            Phoenix Bobc           3.93m      4.26m   NWI  13-11.75 
  2 Jamison, Neya                Unattached             3.90m      4.06m   NWI  13-04.00 
  3 Kartler, Kendall             Phoenix Bobc           3.56m      4.05m   NWI  13-03.50 
  4 Lowry, Rose                  Phoenix Bobc           3.55m      3.78m   NWI  12-05.00 
  5 Oliver, Aaliya               NX Level                          3.73m   NWI  12-03.00 
  6 Reed, Kiara                  Arizona Flam           3.61m      3.59m   NWI  11-09.50 
  7 Mavoides, Mia                Phoenix Bobc                      3.57m   NWI  11-08.50 
  8 Byron, Yasmine               Unattached                        3.35m   NWI  11-00.00 
  9 Idleman, Erin                Huron Athlet           2.83m      3.32m   NWI  10-10.75 
 10 Binford, Heaven              The Arizona            3.42m      3.28m   NWI  10-09.25 
 11 Ragsdale, Ashley             Unattached                        3.26m   NWI  10-08.50 
 12 Spencer, Jaycie              Unattached             3.35m      3.24m   NWI  10-07.75 
 13 Holt, Kaliyah                Arizona Chee           3.63m      3.13m   NWI  10-03.25 
 14 Hudson, Nicole               Phoenix Bobc           2.83m      2.89m   NWI   9-05.75 
 15 Murphy, Kennedy              Phoenix Bobc                      2.75m   NWI   9-00.25 
 16 Donovan, Ella                Phoenix Flye                      2.59m   NWI   8-06.00 
 17 Coupe, Vivienne              Huron Athlet                      2.30m   NWI   7-06.50 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Thomas, Alexis               Do Right Edu           7.17m      7.14m   23-05.25 
  2 Platt, Paige                 Flight Club            5.73m      6.80m   22-03.75 
  3 Henigan, Zohra               Do Right Edu           5.05m      6.15m   20-02.25 
  4 Thomas, Anaya                Do Right Edu           5.90m      5.80m   19-00.50 
  5 Corzo, Jayda                 Spartan Spee           4.35m      5.24m   17-02.25 
  6 Carter, Destiny              Arizona Trac           5.23m      5.17m   16-11.50 
  7 Valencia, Katherine          Arizona Chee           3.62m      4.87m   15-11.75 
  8 Quinones-Washington, Ani     Arizona Chee                      4.41m   14-05.75 
 
Discus Throw 1kg 11-12 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Thomas, Alexis               Do Right Edu                     12.91m      42-04 
  2 Corzo, Jayda                 Spartan Spee                      9.98m      32-09 
 
Javelin Throw 300g 11-12 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Reed, Kiara                  Arizona Flam          21.60m     24.10m      79-01 
  2 Platt, Paige                 Flight Club           23.85m     22.76m      74-08 
  3 Martinez-Pompa, Aislin       Vail Vipers                      18.75m      61-06 
  4 Gamble, Aaliyah              AZ Track Aca          14.63m     18.43m      60-05 
  5 Valencia, Katherine          Arizona Chee          11.01m     10.05m      33-00 
  6 Wright, Savannah             Aag Sports A                      9.18m      30-01 
  7 McMillian, Ayanna            Aag Sports A                      8.45m      27-09 
  8 Thomas, Anaya                Do Right Edu           9.98m      7.94m      26-00 
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gonzalez, Genesis            Coldwater Ex         8:46.80   10:29.68  
  2 Carter, Destiny              Arizona Trac                   12:30.08  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Harris, Armani               Unattached             12.90      12.70   NWI  8 
  2 Boyd-Matthews, Autumn        Unattached             12.80      12.87   NWI  8 
  3 Pogue, Kiya                  Arizona Trac           13.17      12.92   NWI  8 
  4 Colbert, Alyssa              Accelerate T           13.51      12.97   NWI  8 
  5 Garrett, Eryn                Arizona Chee           13.42      13.12   NWI  8 
  6 Garrett, Erykah              Arizona Chee           13.91      13.29   NWI  7 
  7 Adams, Adora                 Arizona Chee           13.52      13.37   NWI  7 
  8 Reed, Haila                  Phoenix Flye           13.20      13.43   NWI  8 
  9 Murphy, Hali                 Phoenix Bobc           14.00      13.52   NWI  7 
  9 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           14.20      13.52   NWI  6 
 11 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           13.87      13.55   NWI  7 
 12 Davis, Imani                 Arizona Chee           13.89      13.57   NWI  7 
 13 Aguano, Taylor               Arizona Chee           14.14      13.83   NWI  6 
 14 Washington, Subreena         AZ Burn                13.02      13.90   NWI  8 
 15 Shumate, Saniah              The Arizona            14.75      13.95   NWI  6 
 16 Binford, Zahliyah            The Arizona            14.03      14.06   NWI  6 
 17 Holt, Kimarah                Arizona Chee           14.46      14.16   NWI  6 
 18 Ruiz, Samia                  Do Right Edu           14.00      14.26   NWI  7 
 19 Jordan, Ashton               Arizona Chee           14.40      14.27   NWI  6 
 20 Sells, Jendayi               Do Right Edu           13.75      14.29   NWI  7 
 21 Rosin, Leila                 Phoenix Bobc           14.88      14.37   NWI  5 
 22 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee           14.86      14.53   NWI  5 
 23 Womack, Jatavia              The Arizona            14.50      14.63   NWI  6 
 24 Hughey, Kalea                AZ Burn                15.36      14.67   NWI  4 
 25 McMillan, Tatum              Arizona Chee           15.14      14.73   NWI  5 
 26 Howard, Alijah               AZ Titans, L                      14.78   NWI  1 
 27 Maddox, Olivia               Vail Vipers                       14.80   NWI  1 
 28 Scott, Maya                  Arizona Flam           14.96      14.87   NWI  5 
 29 Kutella, Anna                Accelerate T                      14.89   NWI  2 
 30 Clarke, Mo'Nay               The Arizona            15.38      15.05   NWI  4 
 31 Lawrence, Lyriq              Arizona Chee           15.39      15.06   NWI  4 
 32 Appleton, Preshious          Arizona Chee                      15.22   NWI  2 
 33 Lee, Azari                   Do Right Edu           16.00      15.27   NWI  3 
 34 Coleman, Micayla             Do Right Edu           16.00      15.32   NWI  4 
 35 Draper, Starr                Arizona Chee                      15.39   NWI  2 
 36 Corral, Sidelia              Accelerate T           15.66      15.48   NWI  4 
 37 Manoleas, Sophia             Vail Vipers                       15.52   NWI  2 
 38 Hughes, Emma                 Arizona Trac           16.00      15.90   NWI  1 
 39 Bare, Jade                   Arizona Chee                      16.06   NWI  1 
 40 Cuff, Kierrah                Spartan Spee           17.06      16.08   NWI  3 
 41 Meza, Daniela                AZ Elite T&F                      16.34   NWI  1 
 42 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe           19.35      18.19   NWI  3 
 43 Armstrong, Taliyah           Arizona Chee                      18.38   NWI  1 
 44 Medina, Daniella             Spartan Spee           19.50      18.54   NWI  3 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Harris, Armani               Unattached             26.07      26.22   NWI  7 
  2 Colbert, Alyssa              Accelerate T           29.58      27.04   NWI  6 
  3 Reed, Haila                  Phoenix Flye           27.25      27.05   NWI  7 
  4 Garrett, Eryn                Arizona Chee           26.88      27.18   NWI  7 
  5 Pogue, Kiya                  Arizona Trac           28.19      27.34   NWI  6 
  6 Ortiz, Selema                Unattached             27.47      27.98   NWI  7 
  7 Murphy, Hali                 Phoenix Bobc           28.12      28.00   NWI  7 
  8 Davis, Imani                 Arizona Chee           27.66      28.45   NWI  7 
  9 Burks, Lazia                 The Arizona            30.82      28.65   NWI  4 
 10 Shumate, Saniah              The Arizona            29.15      28.99   NWI  6 
 11 Lee, Deysha                  Do Right Edu           29.99      29.11   NWI  5 
 12 Aguano, Taylor               Arizona Chee           29.88      29.32   NWI  5 
 13 Burciaga, Madison            AZ Burn                29.80      29.33   NWI  6 
 14 Stocker, Kenyae              AZ Titans, L           29.04      29.94   NWI  6 
 15 Cave, Emillia                NX Level               28.00      29.96   NWI  7 
 16 Hughey, Kalea                AZ Burn                30.79      30.02   NWI  4 
 17 Holt, Kimarah                Arizona Chee           30.00      30.03   NWI  5 
 18 Binford, Zahliyah            The Arizona            29.71      30.04   NWI  6 
 19 Womack, Jatavia              The Arizona            30.56      30.35   NWI  5 
 20 Montufar, Daniela            Arizona Chee           29.17      30.43   NWI  6 
 21 Ruiz, Samia                  Do Right Edu           30.00      30.49   NWI  5 
 22 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee           30.00      30.50   NWI  5 
 23 Sells, Jendayi               Do Right Edu           31.85      30.57   NWI  4 
 24 Kutella, Anna                Accelerate T                      30.84   NWI  1 
 25 Lawrence, Lyriq              Arizona Chee           33.71      30.94   NWI  3 
 26 McMillan, Tatum              Arizona Chee           31.46      30.97   NWI  4 
 27 Scott, Maya                  Arizona Flam           33.80      31.22   NWI  3 
 28 Coleman, Micayla             Do Right Edu           32.00      31.26   NWI  3 
 29 avelar, mia                  Panthers Ath           40.00      31.80   NWI  2 
 29 Royer, Avery                 Arizona Chee           32.27      31.80   NWI  3 
 31 Maddox, Olivia               Vail Vipers                       31.99   NWI  1 
 32 Lee, Azari                   Do Right Edu           32.00      32.11   NWI  3 
 33 Manoleas, Sophia             Vail Vipers                       32.36   NWI  2 
 34 Scroggins, Joanee            Do Right Edu           30.00      32.87   NWI  5 
 35 Howard, Alijah               AZ Titans, L                      33.49   NWI  1 
 36 Appleton, Preshious          Arizona Chee                      34.39   NWI  1 
 37 Keith, Delilah               Unattached                        34.49   NWI  2 
 38 Washington, Subreena         AZ Burn                28.04      34.64   NWI  7 
 39 Medina, Daniella             Spartan Spee                      39.17   NWI  3 
 40 Armstrong, Taliyah           Arizona Chee                      40.15   NWI  1 
 41 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe           37.68      42.10   NWI  2 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Roberts, Riley               Unattached           1:00.42      59.12   8 
  2 Harris, Armani               Unattached             58.49      59.15   8 
  3 Reed, Haila                  Phoenix Flye         1:06.99    1:02.58   7 
  4 Ortiz, Selema                Unattached           1:03.07    1:02.90   8 
  5 Escobar, Ella                The Arizona          1:04.58    1:03.74   8 
  6 Murphy, Hali                 Phoenix Bobc         1:06.33    1:03.87   7 
  7 Burks, Lazia                 The Arizona          1:05.27    1:04.12   7 
  8 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam         1:02.50    1:04.34   8 
  9 Garrett, Eryn                Arizona Chee         1:04.77    1:04.37   7 
 10 Burciaga, Madison            AZ Burn              1:04.90    1:04.61   7 
 11 Pogue, Kiya                  Arizona Trac         1:15.21    1:05.05   4 
 12 Baker, Iolani                Arizona Flam         1:02.19    1:05.76   8 
 13 Jordan, Ashton               Arizona Chee         1:07.29    1:07.66   7 
 14 Holt, Kimarah                Arizona Chee         1:08.69    1:07.85   6 
 15 Valenzuela, Savannah         The Arizona          1:08.93    1:08.17   6 
 16 Montufar, Daniela            Arizona Chee         1:12.15    1:08.30   5 
 17 Stocker, Kenyae              AZ Titans, L         1:02.15    1:08.56   8 
 18 Lee, Deysha                  Do Right Edu         1:16.00    1:09.13   4 
 19 Cave, Emillia                NX Level             1:10.00    1:09.18   6 
 20 Ruiz, Samia                  Do Right Edu         1:10.00    1:09.49   6 
 21 Bare, Jade                   Arizona Chee                    1:10.17   2 
 22 Davis, Imani                 Arizona Chee         1:07.62    1:10.38   7 
 23 Scroggins, Joanee            Do Right Edu         1:12.00    1:10.39   5 
 24 Clarke, Mo'Nay               The Arizona          1:20.66    1:10.76   3 
 25 Oliver, Sariya               NX Level                        1:11.21   1 
 26 Royer, Avery                 Arizona Chee         1:13.25    1:11.23   5 
 27 Egan, Brytavia               Phoenix Bobc         1:11.34    1:11.40   6 
 28 Shumate, Saniah              The Arizona          1:09.83    1:11.54   6 
 29 McMillan, Tatum              Arizona Chee         1:10.66    1:11.65   6 
 30 Hughey, Kalea                AZ Burn              1:16.71    1:12.30   4 
 31 Trice, Jacklyn               Accelerate T         1:25.39    1:13.03   3 
 32 Binford, Zahliyah            The Arizona          1:07.01    1:13.06   7 
 33 Shoemaker, Madeline          Phoenix Flye         1:11.40    1:13.12   5 
 34 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee         1:13.28    1:13.19   5 
 35 Womack, Jatavia              The Arizona          1:14.70    1:13.37   4 
 36 Collins, Kate                Phoenix Bobc         1:14.31    1:13.75   5 
 37 Maddox, Olivia               Vail Vipers                     1:13.79   1 
 38 Lee, Azari                   Do Right Edu         1:15.00    1:14.68   4 
 39 Hughes, Emma                 Arizona Trac         1:15.00    1:14.73   4 
 40 Rosin, Leila                 Phoenix Bobc         1:12.00    1:14.88   5 
 41 Howard, Alijah               AZ Titans, L                    1:15.29   2 
 42 Bonebright, Leah             AZ Elite T&F         1:33.00    1:16.17   2 
 43 Keith, Delilah               Unattached                      1:16.30   1 
 44 Levin, Simone                Phoenix Bobc         1:13.03    1:18.93   5 
 45 Appleton, Preshious          Arizona Chee                    1:20.36   2 
 46 Jillian, Lyon                NX Level                        1:23.33   2 
 47 Washington, Subreena         AZ Burn              1:20.09    1:28.12   3 
 48 Armstrong, Taliyah           Arizona Chee                    1:29.65   1 
 49 Jacobson, Haidan             Distance Uni         1:26.14    1:34.00   3 
 
800 Meter Run 13-14 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Escobar, Ella                The Arizona          2:25.72    2:28.04   3 
  2 Ortiz, Selema                Unattached           2:41.72    2:29.67   3 
  3 Baker, Iolani                Arizona Flam         2:36.37    2:35.25   3 
  4 Valenzuela, Savannah         The Arizona          2:43.16    2:36.16   3 
  5 Carr, Kamora                 NX Level                        2:36.90   1 
  6 Burks, Lazia                 The Arizona          2:16.50    2:37.09   3 
  7 Montufar, Daniela            Arizona Chee         2:48.66    2:39.37   2 
  8 Shoemaker, Madeline          Phoenix Flye         2:38.80    2:39.80   3 
  9 Oliver, Sariya               NX Level                        2:41.62   1 
 10 avelar, mia                  Panthers Ath                    2:43.41   2 
 11 Egan, Brytavia               Phoenix Bobc         2:47.86    2:45.03   2 
 12 Bare, Jade                   Arizona Chee                    2:45.47   2 
 13 Boardman, Eve                AZ Elite T&F                    2:45.94   1 
 14 Meza, Daniela                AZ Elite T&F                    2:46.78   2 
 15 Boardman, Quinn              AZ Elite T&F                    2:48.52   1 
 16 Rosin, Leila                 Phoenix Bobc         2:39.01    2:49.04   3 
 17 Cave, Emillia                NX Level                        2:49.16   1 
 18 Royer, Avery                 Arizona Chee         2:55.95    2:49.93   2 
 19 Stocker, Kenyae              AZ Titans, L         2:40.00    2:49.98   3 
 20 Martzke, Kristen             Vail Vipers                     2:50.27   1 
 21 Valadez, Ericka              Coldwater Ex                    2:52.90   1 
 22 Collins, Kate                Phoenix Bobc         3:00.03    2:54.50   2 
 23 Scroggins, Joanee            Do Right Edu         2:40.00    2:55.41   3 
 24 Dittiger, Isabella           Vail Vipers                     3:13.39   1 
 25 Jillian, Lyon                NX Level                        3:18.16   1 
 26 Jacobson, Haidan             Distance Uni         3:52.38    3:33.81   2 
 
1500 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Escobar, Ella                The Arizona          5:11.73    5:25.40  
  2 Carr, Kamora                 NX Level                        5:29.48  
  3 avelar, mia                  Panthers Ath         6:10.00    5:35.62  
  4 Valenzuela, Savannah         The Arizona          6:00.79    5:44.35  
  5 Valadez, Ericka              Coldwater Ex                    5:53.89  
  6 Martzke, Kristen             Vail Vipers                     6:03.01  
  7 Dittiger, Isabella           Vail Vipers                     6:39.61  
  8 Bee, Patricia                Vail Vipers                     6:58.52  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Boardman, Eve                AZ Elite T&F                   11:52.48  
  2 Boardman, Quinn              AZ Elite T&F                   11:53.97  
 
100 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Turner, Rahni                Arizona Flam           14.50      15.79   NWI 
  2 Adams, Adora                 Arizona Chee           15.92      15.94   NWI 
  3 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           16.00      16.53   NWI 
  4 Trice, Jacklyn               Accelerate T                      19.38   NWI 
  5 Garrett, Erykah              Arizona Chee           16.62      19.39   NWI 
  6 Scott, Maya                  Arizona Flam                      19.52   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           30.00      29.54   NWI 
  2 Adams, Adora                 Arizona Chee           29.90      29.67   NWI 
  3 Garrett, Erykah              Arizona Chee           30.00      32.62   NWI 
  4 Jordan, Ashton               Arizona Chee           30.85      33.39   NWI 
  5 Trice, Jacklyn               Accelerate T                      36.62   NWI 
 
High Jump 13-14 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Turner, Rahni                Arizona Flam           1.48m      1.35m    4-05.00 
  2 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           1.25m      1.30m    4-03.25 
  3 Miller, Logan                Phoenix Bobc           1.05m      1.25m    4-01.25 
  4 Levin, Simone                Phoenix Bobc           1.25m      1.20m    3-11.25 
  4 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee                      1.20m    3-11.25 
  6 Bonebright, Leah             AZ Elite T&F           1.20m      1.15m    3-09.25 
 -- Jordan, Ashton               Arizona Chee           1.10m         NH            
 -- Spencer, Olivia              AZ Elite T&F           1.25m         NH            
 
Long Jump 13-14 Division Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Spencer, Olivia              AZ Elite T&F           4.46m      4.95m   NWI  16-03.00 
  2 Binford, Zahliyah            The Arizona                       4.44m   NWI  14-07.00 
  3 Garrett, Erykah              Arizona Chee           4.10m      4.22m   NWI  13-10.25 
  4 Stocker, Kenyae              AZ Titans, L                      4.20m   NWI  13-09.50 
  5 Womack, Jatavia              The Arizona                       4.18m   NWI  13-08.75 
  5 Burciaga, Madison            AZ Burn                4.38m      4.18m   NWI  13-08.75 
  7 Aguano, Taylor               Arizona Chee           3.85m      4.09m   NWI  13-05.00 
  8 Levin, Simone                Phoenix Bobc           3.75m      3.80m   NWI  12-05.75 
  9 Miller, Logan                Phoenix Bobc                      3.76m   NWI  12-04.00 
 10 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           3.75m      3.74m   NWI  12-03.25 
 11 Bonebright, Leah             AZ Elite T&F           3.60m      3.44m   NWI  11-03.50 
 
Triple Jump 13-14 Division Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Graves, Uzuri                Flight Club                       8.35m   NWI  27-04.75 
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sells, Jendayi               Do Right Edu           9.88m     10.63m   34-10.50 
  2 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe           8.75m      8.51m   27-11.00 
  3 Hermansen, Amber             The Arizona            5.61m      6.97m   22-10.50 
  4 Cuff, Kierrah                Spartan Spee           6.25m      6.75m   22-01.75 
  5 Bee, Patricia                Vail Vipers                       5.51m   18-01.00 
  6 Medina, Daniella             Spartan Spee           4.60m      5.46m   17-11.00 
 
Discus Throw 1kg 13-14 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sells, Jendayi               Do Right Edu          27.94m     27.10m      88-11 
  2 Graves, Uzuri                Flight Club           21.67m     24.21m      79-05 
  3 Hermansen, Amber             The Arizona           13.57m     15.36m      50-05 
  4 Medina, Daniella             Spartan Spee                      7.48m      24-06 
 
Javelin Throw 600g 13-14 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Graves, Uzuri                Flight Club           25.00m     27.12m      89-00 
  2 Levin, Simone                Phoenix Bobc          22.88m     20.28m      66-06 
  3 Hermansen, Amber             The Arizona           19.46m     15.64m      51-04 
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Division Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vargas Arroyo, Emilly        ArizonAthlet                   18:15.83  
  2 Arreola, Abigail             Unattached                     19:48.16  
  3 Bee, Patricia                Vail Vipers                    21:47.24  
 
100 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Doeplah, Gifty               Phoenix Bobc           13.42      12.72   NWI  2 
  2 Ortiz, Navaria               Unattached             13.10      12.97   NWI  2 
  3 Biggs, Tyla                  Huron Athlet           14.15      13.53   NWI  2 
  4 Garner, Patrice              Arizona Trac           13.76      13.54   NWI  2 
  5 McCoy, Tajene                The Arizona                       13.65   NWI  1 
  6 Persac, Hannah               The Arizona            13.97      13.74   NWI  2 
  7 Tobias, Lauren               Spartan Spee                      13.97   NWI  1 
  8 Warren, Tiawona              Do Right Edu           13.60      14.26   NWI  2 
  9 Jones, Krislyn               Do Right Edu           15.00      14.61   NWI  2 
 10 Hollinon, Amayh              NX Level                          14.64   NWI  1 
 11 Southerland, Raven           Phoenix Bobc                      14.74   NWI  1 
 12 Scroggins, Trinity           Do Right Edu           14.00      14.83   NWI  2 
 13 Jones, Aria                  Phoenix Flye           15.80      15.16   NWI  2 
 14 Hancock, Emily               Phoenix Flye           17.40      15.52   NWI  1 
 15 Miller, Grace                Phoenix Bobc                      16.55   NWI  1 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Doeplah, Gifty               Phoenix Bobc           27.26      26.67   NWI  2 
  2 Ortiz, Navaria               Unattached             26.01      26.98   NWI  2 
  3 Fields, Asiah                Spartan Spee           27.00      27.04   NWI  2 
  4 McCoy, Tajene                The Arizona            26.79      28.34   NWI  2 
  5 Biggs, Tyla                  Huron Athlet           28.30      28.46   NWI  2 
  6 Garner, Patrice              Arizona Trac           28.83      28.72   NWI  2 
  7 Persac, Hannah               The Arizona            29.47      28.98   NWI  2 
  8 Warren, Tiawona              Do Right Edu           29.00      29.65   NWI  2 
  9 Scroggins, Trinity           Do Right Edu           30.00      30.65   NWI  1 
 10 Jones, Krislyn               Do Right Edu           31.00      30.67   NWI  1 
 11 Hollinon, Amayh              NX Level                          30.86   NWI  1 
 12 Southerland, Raven           Phoenix Bobc                      31.17   NWI  1 
 13 McClure, Lovely              NX Level                          34.07   NWI  1 
 14 Hancock, Emily               Phoenix Flye           34.22      38.63   NWI  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Nesby, Dorian                Unattached           1:00.67    1:00.58   2 
  2 Ortiz, Navaria               Unattached           1:03.00    1:01.65   2 
  3 Doeplah, Gifty               Phoenix Bobc         1:02.50    1:01.98   2 
  4 Duarte, Ariz                 Panthers Ath         1:05.00    1:05.02   2 
  5 McCoy, Tajene                The Arizona          1:05.31    1:06.32   2 
  6 Persac, Hannah               The Arizona          1:07.01    1:07.65   2 
  7 Garner, Patrice              Arizona Trac         1:08.66    1:09.24   1 
  8 Scroggins, Trinity           Do Right Edu         1:10.00    1:12.01   1 
  9 Hancock, Emily               Phoenix Flye         1:20.57    1:16.18   1 
 10 McClure, Lovely              NX Level                        1:21.10   1 
 
800 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nesby, Dorian                Unattached           2:32.00    2:30.38  
  2 Fields, Asiah                Spartan Spee         2:53.77    2:46.82  
  3 McClure, Lovely              NX Level                        3:12.54  
 
100 Meter Hurdles (33" ) 15-16 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Biggs, Tyla                  Huron Athlet           15.40      18.33   NWI 
 
High Jump 15-16 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Duarte, Ariz                 Panthers Ath           1.50m      1.45m    4-09.00 
 
Long Jump 15-16 Division Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Marshall, Svannah            Arizona Flam           5.08m      5.19m   NWI  17-00.50 
  2 Doeplah, Gifty               Phoenix Bobc           4.54m      4.85m   NWI  15-11.00 
  3 Jones, Aria                  Phoenix Flye           3.89m      4.42m   NWI  14-06.00 
  4 Tobias, Lauren               Spartan Spee           4.41m      4.22m   NWI  13-10.25 
  5 Miller, Grace                Phoenix Bobc                      3.52m   NWI  11-06.75 
 
Triple Jump 15-16 Division Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Marshall, Svannah            Arizona Flam          10.27m     10.83m   NWI  35-06.50 
  2 Reeves, Reba                 Unattached                       10.64m   NWI  34-11.00 
  3 Jones, Aria                  Phoenix Flye           8.88m      8.39m   NWI  27-06.50 
 
Javelin Throw 600g 15-16 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Collins, Nanette             Phoenix Bobc          23.84m     40.47m     132-09 
 
3000 Meter Race Walk 15-16 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Solorio, Sara                ArizonAthlet                   17:54.69  
 
200 Meter Dash 17-18 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 guerrero olivares, lizbe     Panthers Ath           35.00      38.64   NWI 
 
800 Meter Run 17-18 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 guerrero olivares, lizbe     Panthers Ath                    3:06.21  
 
Javelin Throw 600g 17-18 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ahmann, Maja                 Phoenix Bobc          35.56m     37.60m     123-04 
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Reed, Jalen                  Arizona Flam           16.01      15.76   NWI  9 
  2 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu           16.62      15.94   NWI  9 
  3 Uperesa-thomas, Mission      Do Right Edu           17.52      16.08   NWI  9 
  4 Haley, Zachari               AZ Titans, L           18.40      16.25   NWI  8 
  5 Patterson, Taylon            Arizona Chee           17.49      16.32   NWI  9 
  6 Corbin, Cedric               Do Right Edu           16.58      16.49   NWI  9 
  7 Kennard III, Tre             Unattached                        16.52   NWI  3 
  8 Whiten, Alijah               Arizona Trac           18.00      17.00   NWI  8 
  9 James, Rory                  Do Right Edu           18.96      17.34   NWI  7 
 10 Jones, Darion                Do Right Edu           18.56      17.41   NWI  7 
 11 Murray Jr, Fredrick          Do Right Edu           17.70      17.45   NWI  9 
 12 Douglass, Anderson           World Class            22.12      17.49   NWI  6 
 13 Calvin, Nehemiah             Do Right Edu           17.92      17.63   NWI  8 
 14 Pollard, Blake               The Arizona            17.69      17.83   NWI  9 
 15 McCoy, Edarius               The Arizona            19.11      17.84   NWI  4 
 16 Conway, Tariq                Do Right Edu           18.56      17.92   NWI  7 
 17 King Jr, Andre               Do Right Edu           17.84      18.04   NWI  9 
 18 Henigan, Nathan              Do Right Edu           18.96      18.05   NWI  7 
 19 Baltierrez, Robert           Vail Vipers                       18.06   NWI  3 
 20 Perkins, Karon               Arizona Flam                      18.08   NWI  1 
 20 Domino, Corday               Phoenix Bobc           18.55      18.08   NWI  7 
 22 Dyer, Kendall                AZ Burn                17.97      18.09   NWI  8 
 23 Hackett, Julian              Arizona Flam                      18.11   NWI  1 
 24 Opokuware, Ernest            The Arizona            17.12      18.12   NWI  9 
 25 Millage, Nicholas            Arizona Trac           18.82      18.15   NWI  7 
 26 Griffin, Christion           AZ Elite T&F                      18.16   NWI  1 
 27 carr, anthony                Do Right Edu           18.50      18.19   NWI  7 
 28 Amina-Harris, Belavan        Arizona Trac           19.89      18.23   NWI  4 
 29 Columbus, Max                Phoenix Flye                      18.34   NWI  2 
 30 Woodward, Edward             Arizona Chee           22.05      18.44   NWI  6 
 31 Warn, Seth                   Arizona Flam                      18.45   NWI  3 
 31 Gorovitz, Ryan               AZ Elite T&F                      18.45   NWI  2 
 33 Merritt, Tariq               Do Right Edu           20.34      18.47   NWI  6 
 34 Burton, Tremaine             World Class            22.64      18.58   NWI  5 
 35 Shaffer, Langston            Do Right Edu           18.44      18.60   NWI  8  18.5956
 36 Reed, Noah                   Phoenix Bobc           18.32      18.60   NWI  8  18.5993
 37 Bolton, Jadon                Arizona Chee           19.29      18.61   NWI  4 
 38 Storkel, Mehki               Unattached             19.00      18.70   NWI  7 
 39 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe           19.65      19.02   NWI  4 
 40 Reynolds, Simon              Phoenix Flye           19.10      19.25   NWI  7 
 41 Gammage, Tyson               Do Right Edu           19.86      19.48   NWI  4 
 42 Jackson, Trequan             Do Right Edu           19.68      19.50   NWI  4 
 43 Kraft, Matthew               Accelerate T                      19.59   NWI  3 
 44 Jones Jr, Cedric             Do Right Edu           19.98      19.61   NWI  6 
 45 Jiles, Ja'Quaz               Do Right Edu           19.72      19.65   NWI  4 
 46 Baker, Treyvon               Do Right Edu           20.10      20.40   NWI  6 
 46 Howard, Iziah                Do Right Edu           22.56      20.40   NWI  5 
 48 Scroggins, Adrian            Do Right Edu           21.16      20.60   NWI  6 
 49 Scroggins, Ayden             Do Right Edu           22.18      20.89   NWI  5 
 50 Hackett, Jayden              Arizona Flam                      20.96   NWI  1 
 51 Acuna, Nicolas               Arizona Trac           23.00      21.70   NWI  5 
 52 Stevenson, Ari'eon           Arizona Chee           18.02      21.90   NWI  8 
 53 Scroggins, Adam              Do Right Edu           21.86      22.16   NWI  6 
 54 Miles, Kenneth               Do Right Edu                      22.31   NWI  6 
 55 Palmer, Dai'lon              Elite StriDe                      22.32   NWI  1 
 56 Saintfleur, Jeremiah         Arizona Trac           23.14      22.44   NWI  5 
 57 White, Daniel                Arizona Trac           23.19      22.52   NWI  5 
 58 Williams, Ayden              Arizona Chee                      23.68   NWI  2 
 59 Ellis, Keoni                 Unattached                        23.94   NWI  3 
 60 Moorer, Mason                Arizona Trac           24.00      24.79   NWI  5 
 61 Martin, Trey                 The Arizona            27.60      25.36   NWI  3 
 62 Lynch, DaMarcus              Arizona Chee                      26.64   NWI  2 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Haley, Zachari               AZ Titans, L           35.15      33.78   NWI  8 
  2 Patterson, Taylon            Arizona Chee           35.63      34.31   NWI  8 
  3 Kennard III, Tre             Unattached                        35.32   NWI  1 
  4 Murray Jr, Fredrick          Do Right Edu           38.99      35.68   NWI  7 
  5 Whiten, Alijah               Arizona Trac           36.72      36.11   NWI  8 
  6 Escobedo, Kristian           Arizona Trac           37.17      36.86   NWI  8 
  7 Henigan, Nathan              Do Right Edu           40.13      36.90   NWI  6 
  8 Dyer, Kendall                AZ Burn                39.59      36.94   NWI  6 
  9 Jones, Darion                Do Right Edu           37.89      37.54   NWI  8 
 10 Douglass, Anderson           World Class            52.88      37.63   NWI  2 
 11 Opokuware, Ernest            The Arizona            36.96      37.70   NWI  8 
 12 McCoy, Edarius               The Arizona            43.11      38.37   NWI  5 
 13 Calvin, Nehemiah             Do Right Edu           38.86      38.46   NWI  7 
 14 Baltierrez, Robert           Vail Vipers                       38.82   NWI  2 
 15 Perkins, Karon               Arizona Flam                      39.13   NWI  2 
 16 Merritt, Tariq               Do Right Edu           47.16      39.75   NWI  4 
 17 Amina-Harris, Belavan        Arizona Trac           41.00      39.78   NWI  6 
 18 Lucas, Joseph                Flight Club            39.22      39.85   NWI  7 
 19 Shaffer, Langston            Do Right Edu           39.08      39.88   NWI  7 
 20 James, Rory                  Do Right Edu           38.55      39.91   NWI  7 
 21 Griffin, Christion           AZ Elite T&F                      39.95   NWI  2 
 22 Pollard, Blake               The Arizona            39.08      40.82   NWI  7 
 23 Columbus, Max                Phoenix Flye                      41.02   NWI  1 
 24 Burton, Tremaine             World Class            48.95      41.11   NWI  4 
 25 Domino, Corday               Phoenix Bobc           39.32      41.52   NWI  7 
 26 Jiles, Ja'Quaz               Do Right Edu           49.61      41.53   NWI  3 
 27 Conway, Tariq                Do Right Edu           40.03      41.87   NWI  6 
 28 Kraft, Matthew               Accelerate T           20.91      42.72   NWI  3 
 29 Moorer, Mason                Arizona Trac           43.00      42.73   NWI  5 
 30 Gammage, Tyson               Do Right Edu           45.37      42.97   NWI  4 
 31 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe           47.80      43.45   NWI  3 
 32 Gorovitz, Ryan               AZ Elite T&F                      43.65   NWI  1 
 33 Jones Jr, Cedric             Do Right Edu           43.22      44.44   NWI  5 
 34 Woodward, Edward             Arizona Chee           58.17      44.57   NWI  2 
 35 Hackett, Jayden              Arizona Flam           48.52      45.16   NWI  3 
 36 Reed, Noah                   Phoenix Bobc           41.18      45.27   NWI  5 
 37 Millage, Nicholas            Arizona Trac           39.30      45.38   NWI  6 
 38 Jackson, Trequan             Do Right Edu           43.28      46.25   NWI  4 
 39 Palmer, Dai'lon              Elite StriDe           47.63      46.39   NWI  4 
 40 Howard, Iziah                Do Right Edu           50.64      47.24   NWI  3 
 41 Acuna, Nicolas               Arizona Trac           48.33      47.57   NWI  3 
 42 White, Daniel                Arizona Trac           43.00      48.69   NWI  5 
 43 Hackett, Julian              Arizona Flam           41.80      49.02   NWI  5 
 44 scroggins II, Andre          Do Right Edu           50.49      49.04   NWI  3 
 45 Scroggins, Adrian            Do Right Edu           51.45      49.16   NWI  3 
 46 Braun, Tillman               AZ Elite T&F                      49.26   NWI  1 
 47 Saintfleur, Jeremiah         Arizona Trac           43.00      49.60   NWI  5 
 48 Scroggins, Adam              Do Right Edu           47.16      50.32   NWI  4 
 49 Scroggins, Ayden             Do Right Edu           43.67      50.35   NWI  4 
 50 Akina, Kalamaku              Arizona Chee           52.63      51.42   NWI  2 
 51 Miles, Kenneth               Do Right Edu                      52.01   NWI  1 
 52 Williams, Ayden              Arizona Chee                      56.83   NWI  2 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu         1:20.56    1:16.48   3 
  2 Haley, Zachari               AZ Titans, L         1:29.00    1:16.61   3 
  3 Corbin, Cedric               Do Right Edu         1:32.75    1:23.67   2 
  4 Patterson, Taylon            Arizona Chee         1:27.51    1:24.61   3 
  5 Jones, Darion                Do Right Edu         1:44.00    1:25.90   2 
  6 McCoy, Edarius               The Arizona          1:43.44    1:26.80   2 
  7 Colbert, Aidan               Unattached                      1:29.14   1 
  8 Opokuware, Ernest            The Arizona          1:34.08    1:31.64   2 
  9 Lopez, Sebastian             ArizonAthlet         1:27.22    1:33.26   3 
 10 Whiten, Alijah               Arizona Trac         1:28.19    1:33.36   3 
 11 Gammage, Tyson               Do Right Edu         1:40.31    1:33.56   2 
 12 Dyer, Kendall                AZ Burn              1:32.22    1:34.47   3 
 13 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe         1:45.47    1:36.50   1 
 14 Kraft, Matthew               Accelerate T         1:45.11    1:37.79   2 
 15 Bonifield, Dylan             Phoenix Bobc         1:24.11    1:38.04   3 
 16 Shaffer, Langston            Do Right Edu         1:48.00    1:42.93   1 
 17 Rowe, Madden                 NX Level                        1:43.99   1 
 18 Palmer, Dai'lon              Elite StriDe         1:56.85    1:45.35   1 
 19 Quarles, Armani              Arizona Chee         1:28.00    1:53.35   3 
 20 Rodgers, Theodore            Desert Garde         1:52.91    2:02.54   1 
 21 Mendoza-Gutierrez, Dylan     ArizonAthlet                    2:22.65   1 
 
800 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lopez, Sebastian             ArizonAthlet                    3:15.28  
  2 Colbert, Aidan               Unattached                      3:19.06  
  3 Reynolds, Simon              Phoenix Flye         3:35.00    3:22.77  
  4 Rowe, Madden                 NX Level                        3:45.03  
  5 Rodgers, Theodore            Desert Garde         5:00.00    4:02.01  
  6 Mendoza-Gutierrez, Dylan     ArizonAthlet                    4:10.95  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Division Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                  1:07.42    1:05.02  
     1) Corbin, Cedric                  2) Murray Jr, Fredrick            
     3) Uperesa-thomas, Mission         4) Shedrick, Wy'on                
 -- Do Right Educational Sports  'B'                  1:08.82         DQ  
     1) King Jr, Andre                  2) carr, anthony                  
     3) Calvin, Nehemiah                4) Conway, Tariq                  
 
Long Jump 8 & Under Division Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Reed, Jalen                  Arizona Flam           3.23m      3.52m   NWI  11-06.75 
  2 Kennard III, Tre             Unattached                        3.18m   NWI  10-05.25 
  3 Bonifield, Dylan             Phoenix Bobc           2.67m      2.91m   NWI   9-06.75 
  4 Domino, Corday               Phoenix Bobc           2.74m      2.71m   NWI   8-10.75 
  5 Lucas, Joseph                Flight Club            3.00m      2.67m   NWI   8-09.25 
  6 Colbert, Aidan               Unattached                        2.65m   NWI   8-08.50 
  7 James, Rory                  Do Right Edu           2.44m      2.62m   NWI   8-07.25 
  8 King Jr, Andre               Do Right Edu           3.05m      2.52m   NWI   8-03.25 
  9 Storkel, Mehki               Unattached             2.79m      2.49m   NWI   8-02.00 
 10 Perkins, Karon               Arizona Flam                      2.37m   NWI   7-09.50 
 11 Ellis, Keoni                 Unattached                        2.32m   NWI   7-07.50 
 12 Bolton, Jadon                Arizona Chee           1.82m      2.30m   NWI   7-06.50 
 13 Scroggins, Adrian            Do Right Edu                      2.17m   NWI   7-01.50 
 14 Howard, Iziah                Do Right Edu                      2.10m   NWI   6-10.75 
 15 Warn, Seth                   Arizona Flam                      2.05m   NWI   6-08.75 
 16 Hackett, Julian              Arizona Flam           1.90m      1.90m   NWI   6-03.00 
 17 Hackett, Jayden              Arizona Flam           1.41m      1.88m   NWI   6-02.00 
 18 Merritt, Tariq               Do Right Edu                      1.86m   NWI   6-01.25 
 19 Scroggins, Adam              Do Right Edu                      1.80m   NWI   5-11.00 
 20 Woodward, Edward             Arizona Chee                      1.76m   NWI   5-09.25 
 21 Reed, Noah                   Phoenix Bobc           1.18m      1.68m   NWI   5-06.25 
 22 Jiles, Ja'Quaz               Do Right Edu                      1.52m   NWI   5-00.00 
 23 Lucas, J'Vaughn              Flight Club            2.08m      1.48m   NWI   4-10.25 
 24 Akina, Kalamaku              Arizona Chee           1.53m      1.41m   NWI   4-07.50 
 25 Miles, Kenneth               Do Right Edu                      1.40m   NWI   4-07.25 
 26 Lynch, DaMarcus              Arizona Chee                      1.25m   NWI   4-01.25 
 -- Rodgers, Theodore            Desert Garde                         ND   NWI           
 -- Henigan, Nathan              Do Right Edu                         ND   NWI           
 -- Scroggins, Ayden             Do Right Edu                         ND   NWI           
 -- Jones Jr, Cedric             Do Right Edu                         ND   NWI           
 
Shot Put 8 & Under Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Uperesa-thomas, Mission      Do Right Edu           5.76m      7.14m   23-05.25 
  2 Escobedo, Kristian           Arizona Trac           4.74m      5.48m   17-11.75 
  3 Pollard, Blake               The Arizona                       4.77m   15-07.75 
  4 Lucas, Joseph                Flight Club            4.68m      4.65m   15-03.25 
  5 Baker, Treyvon               Do Right Edu                      3.87m   12-08.50 
  6 scroggins II, Andre          Do Right Edu                      3.61m   11-10.25 
  7 Lucas, J'Vaughn              Flight Club            2.53m      2.74m    9-00.00 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Escobedo, Kristian           Arizona Trac          20.03m     22.30m      73-02 
  2 Reed, Jalen                  Arizona Flam          19.46m     21.37m      70-01 
  3 Warn, Seth                   Arizona Flam                     13.14m      43-01 
  4 Baltierrez, Robert           Vail Vipers                      10.72m      35-02 
  5 Douglass, Anderson           World Class            6.73m      9.47m      31-01 
  6 Burton, Tremaine             World Class                       8.95m      29-04 
  7 Columbus, Max                Phoenix Flye                      8.74m      28-08 
  8 Baker, Treyvon               Do Right Edu                      8.46m      27-09 
  9 Jackson, Trequan             Do Right Edu                      8.22m      27-00 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Cooper, Cameron              Arizona Chee           14.90      14.37   NWI  8 
  2 Haley, Royal                 AZ Titans, L                      14.40   NWI  3 
  3 Mathews, Bryan               Do Right Edu           14.50      14.49   NWI  8 
  4 Flunder, Geramiah            The Arizona            15.37      14.59   NWI  7 
  5 Amina-Harris, Bellemy        Arizona Trac           17.50      14.61   NWI  5 
  6 Warren, Micah                AZ Burn                15.58      14.70   NWI  7 
  7 Wright, T'Ion                AZ Burn                14.81      14.73   NWI  8 
  8 Millman, Pry'nce             Huron Athlet           15.60      14.83   NWI  7 
  9 Bradley, Jack                Vail Vipers                       14.97   NWI  1 
 10 Barrett, Malec               Do Right Edu           14.75      15.04   NWI  8 
 11 Laffitte, Jaden              Do Right Edu           14.75      15.07   NWI  8 
 12 Williams, Nathan             Phoenix Bobc           15.24      15.09   NWI  7 
 13 Walton, Drake                Arizona Chee           15.77      15.15   NWI  7 
 14 Rutherford, Joe              Do Right Edu           15.00      15.19   NWI  8 
 15 Cade, Darius                 Arizona Chee           15.42      15.24   NWI  7 
 16 Dyer, Kordell                AZ Burn                15.19      15.25   NWI  8 
 17 Kreisberger, Ari             Phoenix Bobc                      15.31   NWI  2 
 18 Byrd, Oshen                  Do Right Edu           14.75      15.41   NWI  8 
 18 McSwain, James               Huron Athlet           15.80      15.41   NWI  6 
 20 Ali, Asad                    Arizona Trac           17.00      15.42   NWI  5 
 20 Gammage, Anthony             Do Right Edu                      15.42   NWI  1 
 22 Alberty, Darius              Spartan Spee           14.90      15.44   NWI  8 
 23 Martin, Andre                AZ Burn                16.33      15.49   NWI  6 
 24 Thomas, Cree                 Arizona Trac           15.50      15.54   NWI  7 
 25 Berryhill, Romeo             AZ Titans, L           18.50      15.79   NWI  4 
 26 Hermas, Jamani               Arizona Trac           16.49      15.84   NWI  6 
 27 Knapper, Otis                Arizona Chee           16.47      16.01   NWI  6 
 28 Anderson, Josiah             The Arizona                       16.02   NWI  3 
 29 Wingfield, Nathan            The Arizona            15.97      16.10   NWI  6 
 29 Will-Dennard, Jaylin         AZ Titans, L                      16.10   NWI  2 
 31 Scott jr, Chaz               Team Showtym                      16.25   NWI  1 
 32 Shoemaker, Levi              Phoenix Flye           17.89      16.27   NWI  4 
 33 Darnell, Brandon             Phoenix Bobc           17.85      16.34   NWI  5 
 34 Hackett, Andre               Arizona Flam                      16.41   NWI  2 
 34 Carter, Jacob                Arizona Trac           17.02      16.41   NWI  5 
 36 Seton, Taj                   Arizona Chee           17.25      16.45   NWI  5 
 37 Toth, Logan                  Arizona Trac           17.00      16.48   NWI  5 
 38 Coleman, De'Mar              The Arizona            17.08      16.60   NWI  5 
 39 Pollard, Bryce               The Arizona                       16.62   NWI  7 
 40 Feng, Aslan                  The Arizona                       16.73   NWI  3 
 41 Camping, Sean                Phoenix Flye           17.58      16.96   NWI  5 
 42 Noyd, Michael                Arizona Flam           16.44      17.10   NWI  6 
 43 Peterson, Malachi            NX Level                          17.18   NWI  1 
 44 Gammage, Evan                Do Right Edu           20.20      17.52   NWI  4 
 45 Navarrete, Julian            Arizona Trac           20.00      17.64   NWI  4 
 46 Valencia, Johnathan          Arizona Chee           25.01      17.88   NWI  3 
 47 McAuley, Ean                 Spartan Spee           22.79      18.07   NWI  4 
 48 Lizarraga, Rodolfo           AZ Elite T&F                      18.13   NWI  2 
 49 Carter, Micah                Arizona Trac           20.00      18.75   NWI  4 
 50 Corzo, Marcus                Spartan Spee           22.10      18.76   NWI  4 
 51 Johnson, Kelly               Arizona Chee                      18.77   NWI  1 
 52 Manoleas, Cole               Vail Vipers                       19.17   NWI  2 
 53 Hammond, Jonah               Aag Sports A           20.00      19.59   NWI  4 
 54 Jameel, Max                  Desert Garde           23.00      20.22   NWI  3 
 55 Dittiger, Daniel             Vail Vipers                       21.08   NWI  3 
 56 Thomas, Aaron                Accelerate T                      21.19   NWI  1 
 57 White, Terrance              Arizona Trac           16.11      21.87   NWI  6 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn                31.00      29.88   NWI  8 
  2 Amina-Harris, Bellemy        Arizona Trac           31.27      29.92   NWI  8 
  3 Cooper, Cameron              Arizona Chee           30.62      30.12   NWI  8 
  4 Flunder, Geramiah            The Arizona            31.74      30.20   NWI  8 
  5 Laffitte, Jaden              Do Right Edu           29.00      30.69   NWI  8 
  6 Heidelburg, Zuri             AZ Burn                32.09      30.70   NWI  7 
  7 Haley, Royal                 AZ Titans, L                      30.88   NWI  1 
  8 Lee, Jalen                   Do Right Edu           38.00      31.10   NWI  4 
  9 Smith, Nizer                 Arizona Flam           32.26      31.35   NWI  7 
 10 Cade, Darius                 Arizona Chee           32.31      31.42   NWI  7 
 11 Bradley, Jack                Vail Vipers                       31.50   NWI  1 
 12 Millman, Pry'nce             Huron Athlet           32.00      31.80   NWI  7 
 13 Walton, Drake                Arizona Chee           33.49      31.86   NWI  6 
 14 Anderson, Josiah             The Arizona            34.92      32.55   NWI  5 
 15 Wright, T'Ion                AZ Burn                31.48      32.72   NWI  8 
 16 Alberty, Darius              Spartan Spee           36.87      33.11   NWI  5 
 17 Martin, Andre                AZ Burn                32.67      33.14   NWI  7 
 18 Dyer, Kordell                AZ Burn                32.97      33.28   NWI  6 
 19 Gammage, Anthony             Do Right Edu                      33.53   NWI  3 
 20 Wingfield, Nathan            The Arizona            34.54      33.71   NWI  6 
 21 Mc Lean, Christopher         Do Right Edu           33.00      33.73   NWI  6 
 22 Ali, Asad                    Arizona Trac           37.92      34.13   NWI  5 
 23 Seton, Taj                   Arizona Chee           38.22      34.18   NWI  4 
 23 McSwain, James               Huron Athlet           32.80      34.18   NWI  7 
 25 Coleman, De'Mar              The Arizona            42.30      34.45   NWI  4 
 26 Noyd, Michael                Arizona Flam           33.94      34.53   NWI  6 
 27 Gary, Elijahuan              Do Right Edu           34.00      34.55   NWI  6 
 28 Geist, Benjamin              Phoenix Flye           41.02      34.71   NWI  1 
 29 Hackett, Andre               Arizona Flam           36.78      34.72   NWI  5 
 30 Toth, Logan                  Arizona Trac           35.42      35.05   NWI  5 
 31 Shoemaker, Levi              Phoenix Flye           39.93      35.24   NWI  4 
 32 Knapper, Otis                Arizona Chee           31.82      35.42   NWI  7 
 33 Carter, Jacob                Arizona Trac           37.15      35.59   NWI  5 
 34 Lejander, Anthony            Arizona Chee           36.56      35.61   NWI  5 
 35 Feng, Aslan                  The Arizona                       35.76   NWI  3 
 36 Scott jr, Chaz               Team Showtym                      36.12   NWI  2 
 37 Navarrete, Julian            Arizona Trac           40.00      36.23   NWI  4 
 38 Pollard, Bryce               The Arizona                       36.33   NWI  1 
 39 McAuley, Ean                 Spartan Spee           38.16      37.54   NWI  4 
 40 kraft, zachary               Accelerate T           46.67      37.95   NWI  3 
 41 Joyner, Adam                 Vail Vipers                       39.35   NWI  1 
 42 Corzo, Marcus                Spartan Spee           43.91      40.82   NWI  4 
 43 Harper, Benjamin             AZ Titans, L                      41.51   NWI  1 
 44 Thomas, Aaron                Accelerate T                      48.43   NWI  2 
 45 Dittiger, Daniel             Vail Vipers                       49.05   NWI  3 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Heidelburg, Zuri             AZ Burn              1:10.40    1:06.68   7 
  2 Flunder, Geramiah            The Arizona          1:12.05    1:07.30   7 
  3 Amina-Harris, Bellemy        Arizona Trac         1:10.92    1:08.12   7 
  4 Haley, Royal                 AZ Titans, L                    1:09.20   1 
  5 Okeke, Dominic               Phoenix Bobc         1:10.98    1:09.24   7 
  6 Smith, Nizer                 Arizona Flam         1:14.19    1:09.49   7 
  7 Knapper, Otis                Arizona Chee         1:20.28    1:10.30   5 
  8 Bradley, Jack                Vail Vipers                     1:12.32   1 
  9 Lolli, Braden                Phoenix Flye         1:13.74    1:12.94   7 
 10 Alberty, Darius              Spartan Spee         1:22.93    1:13.22   5 
 11 Anderson, Josiah             The Arizona          1:08.09    1:13.54   7 
 12 Martin, Andre                AZ Burn              1:18.79    1:14.02   6 
 13 Darnell, Brandon             Phoenix Bobc         1:23.12    1:14.21   5 
 14 Thomas, Cree                 Arizona Trac           13.50    1:14.36   3 
 15 Walton, Dillinger            Arizona Chee                    1:14.41   1 
 16 Cooper, Cameron              Arizona Chee                    1:14.47   2 
 17 Horace, Justice              Do Right Edu         1:20.00    1:15.50   6 
 18 Wingfield, Nathan            The Arizona          1:26.51    1:16.03   5 
 19 Dyer, Kordell                AZ Burn              1:14.63    1:16.85   6 
 20 Mc Lean, Christopher         Do Right Edu         1:25.00    1:17.01   4 
 21 Wright, T'Ion                AZ Burn              1:21.07    1:17.74   5 
 22 Hargrove, Brashawd           NX Level                        1:17.88   2 
 23 Hemphill, Price              Arizona Spee         1:25.15    1:18.73   4 
 24 Geist, Benjamin              Phoenix Flye         1:29.86    1:19.26   4 
 25 Seton, Taj                   Arizona Chee         1:28.67    1:19.36   4 
 26 Coleman, De'Mar              The Arizona          1:29.28    1:19.66   5 
 27 Hermas, Jamani               Arizona Trac         1:18.33    1:19.70   6 
 28 Noyd, Michael                Arizona Flam         1:18.49    1:20.17   6 
 29 Gary, Elijahuan              Do Right Edu            1.20    1:21.34   1 
 30 Rowe, Michael                NX Level                        1:21.57   3 
 31 Feng, Aslan                  The Arizona                     1:21.60   2 
 32 Cade, Darius                 Arizona Chee                    1:21.84   2 
 33 McAuley, Ean                 Spartan Spee         1:28.12    1:23.12   4 
 34 Byrd, Oshen                  Do Right Edu         1:15.00    1:23.21   7 
 35 Ali, Asad                    Arizona Trac         1:30.24    1:24.10   5 
 36 Spencer, Damian              AZ Elite T&F                    1:24.31   1 
 37 Joyner, Adam                 Vail Vipers                     1:24.47   1 
 38 Williamson, Jaziah           Arizona Trac         1:17.00    1:24.72   6 
 39 Berryhill, Romeo             AZ Titans, L         1:30.24    1:25.33   4 
 40 Gammage, Evan                Do Right Edu         1:25.00    1:25.48   6 
 41 Sallee, Deaken               NX Level                        1:36.19   3 
 42 Esquer Lopez, Juancarlos     ArizonAthlet                    1:40.09   1 
 43 Gammage, Anthony             Do Right Edu                    1:47.13   3 
 44 Harper, Benjamin             AZ Titans, L         2:09.16    1:59.26   4 
 
800 Meter Run 9-10 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn              3:00.00    2:37.38   3 
  2 Heidelburg, Zuri             AZ Burn              2:40.54    2:37.40   3 
  3 Horace, Justice              Do Right Edu            2.45    2:46.93   1 
  4 Moore, Evan                  Do Right Edu            2.50    2:50.12   1 
  5 Lee, Jalen                   Do Right Edu            2.51    2:50.33   2 
  6 Lolli, Braden                Phoenix Flye         2:48.65    2:51.29   3 
  7 Anderson, Elliot             Unattached                      2:55.21   1 
  8 Gary, Elijahuan              Do Right Edu         3:15.00    3:01.58   3 
  9 Squires, Aidan               Phoenix Bobc         3:10.73    3:02.40   3 
 10 Hargrove, Brashawd           NX Level                        3:03.82   1 
 11 Quillinan, Markus            AZ Elite T&F         3:19.00    3:05.65   2 
 12 Hemphill, Price              Arizona Spee         3:14.35    3:08.36   3 
 13 Gammage, Evan                Do Right Edu         3:15.00    3:08.65   3 
 14 Graham, Jackson              AZ Track Aca         3:40.00    3:12.51   2 
 15 Lizarraga, Rodolfo           AZ Elite T&F                    3:13.87   2 
 16 Williamson, Jaziah           Arizona Trac         3:15.58    3:15.95   2 
 17 Lopez, Alejandro             ArizonAthlet         3:16.66    3:16.46   2 
 18 Anderton, Joshua             Huron Athlet         3:45.00    3:17.04   2 
 19 Sallee, Deaken               NX Level                        3:18.06   1 
 20 Gutierrez, Samuel            ArizonAthlet                    3:25.23   1 
 21 Rowe, Michael                NX Level                        3:30.81   1 
 22 Lesher, Andrew               Accelerate T         3:16.23    3:34.65   2 
 
1500 Meter Run 9-10 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Squires, Aidan               Phoenix Bobc         6:29.83    6:11.79  
  2 Quillinan, Markus            AZ Elite T&F                    6:25.72  
  3 Levinus, Fredrick-Charli     Phoenix Bobc         6:47.00    6:27.14  
  4 Lopez, Alejandro             ArizonAthlet         6:45.13    6:44.84  
  5 Anderton, Joshua             Huron Athlet         6:55.00    6:58.32  
  6 Jameel, Max                  Desert Garde         7:12.00    7:15.67  
  7 Lesher, Andrew               Accelerate T         6:47.96    7:18.54  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Division Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                    56.00      59.00  
     1) Mathews, Bryan                  2) Laffitte, Jaden                
     3) Barrett, Malec                  4) Byrd, Oshen                    
  2 Do Right Educational Sports  'B'                    58.00    1:01.29  
     1) Moore, Evan                     2) Lee, Jalen                     
     3) Rutherford, Joe                 4) Horace, Justice                
 
High Jump 9-10 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 McSwain, James               Huron Athlet           1.10m      1.10m    3-07.25 
  2 Levinus, Fredrick-Charli     Phoenix Bobc           1.05m     J1.10m    3-07.25 
  3 Spencer, Damian              AZ Elite T&F                      0.95m    3-01.25 
 
Long Jump 9-10 Division Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Millman, Pry'nce             Huron Athlet           3.40m      3.70m   NWI  12-01.75 
  2 Barrett, Malec               Do Right Edu                      3.60m   NWI  11-09.75 
  3 Rutherford, Joe              Do Right Edu           3.40m      3.44m   NWI  11-03.50 
  4 Kreisberger, Ari             Phoenix Bobc                      3.27m   NWI  10-08.75 
  5 Hackett, Andre               Arizona Flam           2.80m      3.18m   NWI  10-05.25 
  6 Mathews, Bryan               Do Right Edu           3.58m      2.89m   NWI   9-05.75 
  7 Mc Lean, Christopher         Do Right Edu                      2.88m   NWI   9-05.50 
  8 Camping, Sean                Phoenix Flye                      2.59m   NWI   8-06.00 
  9 Lejander, Anthony            Arizona Chee                      2.39m   NWI   7-10.25 
 10 Calderon, Efren              Arizona Flam                      2.16m   NWI   7-01.00 
 11 Anderton, Joshua             Huron Athlet                      2.10m   NWI   6-10.75 
 12 Harper, Benjamin             AZ Titans, L           1.94m      1.98m   NWI   6-06.00 
 13 Corzo, Marcus                Spartan Spee                      1.94m   NWI   6-04.50 
 -- Jameel, Max                  Desert Garde                         ND   NWI           
 -- Spencer, Damian              AZ Elite T&F           3.07m         ND   NWI           
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Levinus, Fredrick-Charli     Phoenix Bobc           7.25m      6.82m   22-04.50 
  2 Williams, Nathan             Phoenix Bobc           7.72m      6.50m   21-04.00 
  3 Moore, Evan                  Do Right Edu           6.45m      5.92m   19-05.25 
  4 Carter, Micah                Arizona Trac           5.58m      5.16m   16-11.25 
  5 Rodriguez, Julian            Flight Club            5.59m      5.12m   16-09.75 
  6 Phiilips, Andrew             Accelerate T                      4.75m   15-07.00 
  7 Manoleas, Cole               Vail Vipers                       4.74m   15-06.75 
  8 Pollard, Bryce               The Arizona                       4.69m   15-04.75 
  9 Valencia, Johnathan          Arizona Chee           3.68m      4.09m   13-05.00 
 10 Esquer Lopez, Juancarlos     ArizonAthlet                      3.96m   13-00.00 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Blair, Jake                  Phoenix Flye          26.10m     27.55m      90-05 
  2 Smith, Nizer                 Arizona Flam          22.22m     24.57m      80-07 
  3 Okeke, Dominic               Phoenix Bobc          20.99m     22.66m      74-04 
  4 Williams, Nathan             Phoenix Bobc          20.64m     21.33m      70-00 
  5 Manoleas, Cole               Vail Vipers                      19.29m      63-03 
  6 Phiilips, Andrew             Accelerate T                     17.00m      55-09 
  7 Darnell, Brandon             Phoenix Bobc                     16.56m      54-04 
  8 Carter, Micah                Arizona Trac          10.98m     13.92m      45-08 
  9 Shoemaker, Levi              Phoenix Flye          15.75m     13.73m      45-00 
 10 Kreisberger, Ari             Phoenix Bobc                     12.70m      41-08 
 11 Berryhill, Romeo             AZ Titans, L                     12.51m      41-00 
 12 Dittiger, Daniel             Vail Vipers                      12.34m      40-06 
 13 Rodriguez, Julian            Flight Club                      12.05m      39-06 
 14 Joyner, Adam                 Vail Vipers                      10.24m      33-07 
 15 Valencia, Johnathan          Arizona Chee          10.63m     10.10m      33-02 
 16 Hammond, Jonah               Aag Sports A                      8.47m      27-09 
 17 Harry, Javon                 AZ Titans, L                      8.36m      27-05 
 
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Morrison, Benjamin           Do Right Edu           13.95      12.95   NWI  9 
  2 Fair, Brian                  The Arizona            13.21      13.04   NWI  9 
  3 DeCarriere, Tre              Accelerate T           14.00      13.23   NWI  9 
  4 Boykins, Kai                 NX Level               13.10      13.39   NWI  9 
  5 Hollinquest, Zachary         AZ Burn                13.71      13.70   NWI  9 
  6 Grant, Jordan                Arizona Trac           14.15      13.85   NWI  8 
  7 Sovereign, Joshua            Arizona Chee           13.85      13.94   NWI  9 
  8 Pavey, Michael               The Arizona            14.28      14.00   NWI  8 
  9 Boyd-Matthews, Amier         Do Right Edu           14.25      14.06   NWI  8 
 10 King, Michael                Arizona Chee           14.76      14.23   NWI  7 
 11 Rhymes, Destinie             Unattached             14.34      14.28   NWI  8 
 12 Jones, Jacques               Do Right Edu           14.40      14.33   NWI  8 
 13 Mason, Jack                  Phoenix Bobc           15.10      14.37   NWI  7 
 14 Jones, Idan                  The Arizona            14.64      14.45   NWI  8 
 15 Spence, JaKobi               The Arizona            14.43      14.48   NWI  8 
 16 Taylor, Zachary              Arizona Trac           15.56      14.52   NWI  6 
 17 Woods, Saif Elijah           Arizona Chee           15.54      14.54   NWI  6 
 18 Griffin, Carlos              Phoenix Bobc           15.28      14.55   NWI  7 
 19 Maassen, Aaron               Accelerate T                      14.63   NWI  1 
 20 williams, joesyiss           Do Right Edu                      14.64   NWI  1 
 21 Lejander, Nicholas           Arizona Chee           15.40      14.65   NWI  6 
 22 Buchanon, Deshaun            Accelerate T                      14.72   NWI  3 
 23 Butler, Ashton               Accelerate T                      14.77   NWI  1 
 24 Martin, Xaiver               Arizona Chee                      14.80   NWI  3 
 25 O'Neal-Gamble, Anthony       Arizona Chee           14.48      14.81   NWI  8 
 25 Jones, Jaden                 Accelerate T                      14.81   NWI  2 
 27 Mclaurin III, Melvin         Do Right Edu           14.00      14.83   NWI  9 
 28 Ford, Samuel                 AZ Elite T&F           17.58      14.87   NWI  4 
 29 Martin, Noah                 Arizona Chee           15.16      14.89   NWI  7 
 30 Wiley Jr, Martel             Do Right Edu                      14.94   NWI  2 
 31 Lockhart, Miles              AZ Burn                15.29      15.11   NWI  7 
 32 Walton, Dillinger            Arizona Chee           15.19      15.14   NWI  7 
 33 Bibb, Nathan                 Phoenix Bobc           15.02      15.25   NWI  7 
 34 Hawkins, Ricky               Spartan Spee           16.00      15.27   NWI  5 
 35 Conway, DeShaun              Arizona Spee           15.50      15.36   NWI  6 
 36 Alexander, Xavier            Do Right Edu                      15.45   NWI  1 
 37 Pierre, Orion                AZ Titans, L           15.37      15.55   NWI  6 
 38 Schilb, Kyan                 Vail Vipers                       15.57   NWI  1 
 39 Kearney, Dorien              Huron Athlet           15.00      15.61   NWI  7 
 40 Martin, Malaki               Do Right Edu                      15.64   NWI  3 
 41 Domino, Lavon                Phoenix Bobc           15.85      15.69   NWI  5 
 42 Thompson, Marshawn           AZ Burn                15.64      15.81   NWI  6 
 43 Rabago, Gabriel              Arizona Trac           15.80      15.87   NWI  6 
 43 Omotinugbon, Eyitayo         Arizona Trac           16.22      15.87   NWI  5 
 45 Harvey, Nathan               Accelerate T                      15.92   NWI  2 
 46 Carr, Alexander              Huron Athlet           16.90      15.98   NWI  4 
 47 Robinson, Micah              Accelerate T                      16.01   NWI  3 
 48 Denis, Edwin                 The Arizona            16.49      16.02   NWI  5 
 49 Darnell, Shawn               Phoenix Bobc           16.70      16.05   NWI  5 
 50 Fuse, Cameron                Elite StriDe           15.21      16.29   NWI  7 
 51 Cheatham, Robert             Arizona Trac           15.88      16.32   NWI  5 
 52 Davis-Evans, Devari          Arizona Chee           16.77      16.55   NWI  4 
 53 Carrillo, Charlie            Accelerate T                      16.78   NWI  3 
 54 Medrano, Jeremiah            Arizona Flam           18.09      16.84   NWI  4 
 55 Hugon, Tyler                 Phoenix Bobc           17.88      16.93   NWI  4 
 56 trotter, jamar               Accelerate T                      17.02   NWI  2 
 57 Arroyo, Jeremiah             AZ Burn                18.00      17.05   NWI  4 
 58 Escarcega, Daniel            Arizona Trac           17.50      17.30   NWI  4 
 59 Manning, Aidan               Arizona Chee           18.38      17.40   NWI  3 
 60 Frazier, Desmond             Spartan Spee           17.83      17.84   NWI  4 
 61 Doughty, Aaron               Arizona Spee                      21.19   NWI  2 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona            26.73      26.37   NWI 10 
  2 Morrison, Benjamin           Do Right Edu           26.25      26.45   NWI 10 
  3 Boykins, Kai                 NX Level               28.50      27.51   NWI 10 
  4 Sovereign, Joshua            Arizona Chee           27.68      28.28   NWI 10 
  5 Ortiz, Avaunt                Unattached             27.97      28.31   NWI 10 
  6 Tamplin, Errick              AZ Burn                28.89      28.48   NWI  9 
  7 Pavey, Michael               The Arizona            28.74      28.49   NWI 10 
  8 Spence, JaKobi               The Arizona            29.28      28.53   NWI  9 
  9 Hollinquest, Zachary         AZ Burn                28.45      28.68   NWI 10 
 10 Newsome, Johnny              AZ Burn                           28.94   NWI  2 
 11 Rodriguez, Mateo             Elite StriDe           28.65      29.09   NWI 10 
 12 Grant, Jordan                Arizona Trac           28.95      29.14   NWI  9 
 13 Mclaurin III, Melvin         Do Right Edu           30.65      29.60   NWI  8 
 14 King, Michael                Arizona Chee           29.68      29.61   NWI  8 
 15 Jones, Idan                  The Arizona            30.83      29.88   NWI  7 
 16 O'Neal-Gamble, Anthony       Arizona Chee           31.39      29.97   NWI  7 
 17 Maassen, Aaron               Accelerate T           29.56      30.04   NWI  9 
 18 Taylor, Zachary              Arizona Trac           30.92      30.25   NWI  7 
 19 Wiley Jr, Martel             Do Right Edu                      30.29   NWI  1 
 20 Mason, Jack                  Phoenix Bobc           29.31      30.48   NWI  9 
 21 Buchanon, Deshaun            Accelerate T           29.90      30.64   NWI  8 
 22 Williams, Jaylen             Spartan Spee           31.21      30.68   NWI  7 
 23 Jones, Jaden                 Accelerate T           30.67      30.76   NWI  7 
 23 Espinoza, Elijah             AZ Burn                30.48      30.76   NWI  8 
 25 Martin, Xaiver               Arizona Chee           32.02      30.82   NWI  6 
 26 Lejander, Nicholas           Arizona Chee           36.56      31.09   NWI  4 
 27 Walton, Dillinger            Arizona Chee           32.06      31.24   NWI  6 
 28 Pierre, Orion                AZ Titans, L           31.11      31.32   NWI  7 
 29 Lockhart, Miles              AZ Burn                30.94      31.53   NWI  7 
 30 Rhymes, Destinie             Unattached             31.53      31.88   NWI  6 
 31 Woods, Saif Elijah           Arizona Chee           30.18      31.98   NWI  8 
 32 williams, joesyiss           Do Right Edu                      32.01   NWI  3 
 33 Martin, Noah                 Arizona Chee           31.26      32.10   NWI  7 
 34 Hawkins, Ricky               Spartan Spee           33.45      32.37   NWI  5 
 35 Kelly, Caleb                 NX Level                          32.58   NWI  2 
 36 Harvey, Nathan               Accelerate T                      32.69   NWI  2 
 37 Rabago, Gabriel              Arizona Trac           33.37      32.71   NWI  5 
 38 Alexander, Xavier            Do Right Edu           29.50      32.72   NWI  9 
 39 Butler, Ashton               Accelerate T                      32.87   NWI  1 
 40 Kearney, Dorien              Huron Athlet           30.00      32.89   NWI  8 
 41 Thompson, Marshawn           AZ Burn                32.80      33.07   NWI  6 
 42 Denis, Edwin                 The Arizona            34.12      33.08   NWI  5 
 43 Martin, Malaki               Do Right Edu                      33.20   NWI  1 
 44 Carrillo, Charlie            Accelerate T           37.10      34.14   NWI  4 
 44 Whiten-Cole, Lonnell         Arizona Trac           33.19      34.14   NWI  5 
 46 Fuse, Cameron                Elite StriDe           32.57      34.88   NWI  6 
 47 Davis-Evans, Devari          Arizona Chee           36.39      34.93   NWI  4 
 48 Cheatham, Robert             Arizona Trac           33.58      35.03   NWI  5 
 49 trotter, jamar               Accelerate T                      35.28   NWI  1 
 50 uperesa thomas, ayndre       Do Right Edu                      35.49   NWI  1 
 50 Fritzinger, Ethan            AZ Titans, L                      35.49   NWI  3 
 52 Omotinugbon, Eyitayo         Arizona Trac           35.62      35.51   NWI  4 
 53 Arroyo, Jeremiah             AZ Burn                42.00      36.79   NWI  3 
 54 Armstrong, Landen            Spartan Spee           35.57      36.89   NWI  4 
 55 Frazier, Desmond             Spartan Spee                      37.11   NWI  3 
 56 Escarcega, Daniel            Arizona Trac           36.90      37.20   NWI  4 
 57 Phiilips, James              Accelerate T                      37.26   NWI  2 
 58 Manning, Aidan               Arizona Chee           41.48      40.02   NWI  3 
 59 Baldwin, William             AZ Titans, L                      42.82   NWI  2 
 60 Doughty, Aaron               Arizona Spee                      53.73   NWI  2 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona            59.92      58.61   8 
  2 Ortiz, Avaunt                Unattached           1:02.33    1:03.18   8 
  3 Jones, Jacques               Do Right Edu         1:06.00    1:05.07   8 
  4 Grant, Jordan                Arizona Trac         1:07.06    1:05.37   8 
  5 Vazquez, Yan                 Arizona Flam         1:08.39    1:05.45   7 
  6 Boykins, Kai                 NX Level             1:06.00    1:05.48   8 
  7 Mclaurin III, Melvin         Do Right Edu         1:05.00    1:05.89   8 
  8 Rodriguez, Mateo             Elite StriDe         1:05.80    1:05.96   8 
  9 Gonzales, kaden              Do Right Edu                    1:06.99   2 
 10 Davis, John                  Do Right Edu         1:10.00    1:07.54   7 
 11 Gonzalez, Jacob              Do Right Edu                    1:08.06   2 
 12 Blevins, Zaire               Do Right Edu         1:06.00    1:08.41   8 
 13 Taylor, Zachary              Arizona Trac         1:15.15    1:08.91   5 
 14 Spence, JaKobi               The Arizona          1:08.46    1:08.92   7 
 15 Ford, Samuel                 AZ Elite T&F         1:17.00    1:09.48   5 
 16 Rohrer, Callum               Arizona Chee                    1:10.05   2 
 17 Williams, Jaylen             Spartan Spee         1:13.62    1:10.22   6 
 18 Wiley Jr, Martel             Do Right Edu         1:13.00    1:10.60   7 
 19 Pavey, Michael               The Arizona          1:14.69    1:10.61   7 
 20 Buchanon, Deshaun            Accelerate T         1:10.28    1:10.96   7 
 21 Jones, Idan                  The Arizona          1:13.00    1:11.67   6 
 22 Pierre, Orion                AZ Titans, L         1:14.52    1:12.03   6 
 23 Jones, Jaden                 Accelerate T         1:13.16    1:12.80   6 
 24 Meng, Anthony                Arizona Flam         1:13.81    1:13.41   6 
 25 Conway, DeShaun              Arizona Spee         1:13.67    1:13.79   6 
 26 Martin, Xaiver               Arizona Chee         1:16.78    1:14.18   5 
 27 Rabago, Gabriel              Arizona Trac         1:17.47    1:14.27   5 
 28 Fritzinger, Ethan            AZ Titans, L                    1:14.69   2 
 29 Carrillo, Charlie            Accelerate T         1:28.29    1:14.73   4 
 30 Denis, Edwin                 The Arizona          1:19.21    1:14.93   4 
 31 Woods, Saif Elijah           Arizona Chee         1:13.22    1:16.04   6 
 32 Harvey, Nathan               Accelerate T                    1:16.42   2 
 33 williams, joesyiss           Do Right Edu                    1:17.04   1 
 34 Thompson, Marshawn           AZ Burn              1:16.25    1:17.90   5 
 35 Murphy, Korban               Phoenix Bobc         1:19.03    1:18.04   5 
 36 Walton, Dillinger            Arizona Chee         1:15.83    1:18.21   5 
 37 Kelly, Caleb                 NX Level                        1:18.25   1 
 38 Martin, Noah                 Arizona Chee         1:16.82    1:19.63   5 
 39 Rowe, Marcus                 NX Level                        1:21.24   1 
 40 Martin, Malaki               Do Right Edu                    1:23.10   1 
 41 Whiten-Cole, Lonnell         Arizona Trac         1:19.23    1:23.61   4 
 42 Phiilips, James              Accelerate T                    1:24.83   1 
 43 Medrano, Jeremiah            Arizona Flam         1:23.19    1:24.84   4 
 44 Baldwin, William             AZ Titans, L                    1:25.06   1 
 45 Arroyo, Jeremiah             AZ Burn              1:50.00    1:28.48   4 
 46 Davis-Evans, Devari          Arizona Chee         1:38.32    1:31.34   4 
 47 Doughty, Aaron               Arizona Spee                    1:55.84   2 
 
800 Meter Run 11-12 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ortiz, Avaunt                Unattached           2:32.42    2:31.18   2 
  2 Rodriguez, Mateo             Elite StriDe         2:32.75    2:34.74   2 
  3 Blevins, Zaire               Do Right Edu         2:40.00    2:35.28   2 
  4 Davis, John                  Do Right Edu         2:45.00    2:42.96   2 
  5 Gonzales, kaden              Do Right Edu         2:45.00    2:45.05   2 
  6 Murphy, Korban               Phoenix Bobc           58.80    2:50.65   1 
  7 Bee, Sterling                Vail Vipers                     2:50.66   1 
  8 Rowe, Marcus                 NX Level                        3:01.83   1 
  9 Armstrong, Landen            Spartan Spee         3:26.86    3:03.92   1 
 10 Kelly, Caleb                 NX Level                        3:04.27   1 
 11 Felix, Alex                  ArizonAthlet         3:17.79    3:10.69   2 
 12 Moore, Peyton                Do Right Edu         3:10.00    3:13.03   2 
 13 Phiilips, James              Accelerate T                    3:18.20   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gonzalez, Jacob              Do Right Edu         5:50.00    5:37.62  
  2 Murphy, Korban               Phoenix Bobc         6:03.10    5:49.86  
  3 Bee, Sterling                Vail Vipers                     5:49.90  
  4 uperesa thomas, ayndre       Do Right Edu                    5:54.71  
  5 Baldwin, William             AZ Titans, L                    7:16.01  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rohrer, Callum               Arizona Chee                   11:40.68  
 
80 Meter Hurdles (30") 11-12 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Vazquez, Yan                 Arizona Flam           13.86      13.65   NWI 
  2 Boyd-Matthews, Amier         Do Right Edu                      14.08   NWI 
  3 Meng, Anthony                Arizona Flam           14.00      15.15   NWI 
  4 O'Neal-Gamble, Anthony       Arizona Chee                      16.32   NWI 
  5 Carr, Alexander              Huron Athlet           18.00      16.42   NWI 
  6 King, Michael                Arizona Chee                      16.71   NWI 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                               53.78  
     1) Boyd-Matthews, Amier            2) Morrison, Benjamin             
     3) Jones, Jacques                  4) Blevins, Zaire                 
  2 Do Right Educational Sports  'B'                               56.50  
     1) Gonzalez, Jacob                 2) Davis, John                    
     3) Gonzales, kaden                 4) Alexander, Xavier              
  3 AZ Burn  'A'                                                   56.76  
     1) Espinoza, Elijah                2) Tamplin, Errick                
     3) Newsome, Johnny                 4) Hollinquest, Zachary           
 
4x400 Meter Relay 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 AZ Burn  'A'                                                 4:58.78  
     1) Espinoza, Elijah                2) Tamplin, Errick                
     3) Newsome, Johnny                 4) Lockhart, Miles                
 
High Jump 11-12 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hugon, Tyler                 Phoenix Bobc           1.30m      1.35m    4-05.00 
  2 DeCarriere, Tre              Accelerate T           1.30m      1.30m    4-03.25 
  3 Meng, Anthony                Arizona Flam                      1.25m    4-01.25 
  4 Vazquez, Yan                 Arizona Flam           1.25m     J1.25m    4-01.25 
  5 Miltenberger, Colby          Phoenix Bobc           1.25m      1.20m    3-11.25 
  6 Segoviano, Danny             NX Level                         J1.20m    3-11.25 
 
Long Jump 11-12 Division Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Maassen, Aaron               Accelerate T                      4.41m   NWI  14-05.75 
  2 Mason, Jack                  Phoenix Bobc           4.35m      4.27m   NWI  14-00.25 
  3 Hawkins, Ricky               Spartan Spee           3.82m      4.13m   NWI  13-06.75 
  4 Miltenberger, Colby          Phoenix Bobc           4.35m      3.87m   NWI  12-08.50 
  5 Williams, Jaylen             Spartan Spee           3.47m      3.81m   NWI  12-06.00 
  6 Rhymes, Destinie             Unattached             3.05m      3.70m   NWI  12-01.75 
  7 Braun, Matthew               AZ Elite T&F           3.56m      3.68m   NWI  12-01.00 
  8 Kearney, Dorien              Huron Athlet                      3.60m   NWI  11-09.75 
  9 Robinson, Micah              Accelerate T                      3.47m   NWI  11-04.75 
 10 Hugon, Tyler                 Phoenix Bobc           3.63m      3.33m   NWI  10-11.25 
 11 Frazier, Desmond             Spartan Spee                      3.04m   NWI   9-11.75 
 12 Domino, Lavon                Phoenix Bobc                      2.89m   NWI   9-05.75 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Fuse, Cameron                Elite StriDe           8.43m      9.36m   30-08.50 
  2 Domino, Lavon                Phoenix Bobc           9.31m      8.77m   28-09.25 
  3 Omotinugbon, Eyitayo         Arizona Trac                      7.94m   26-00.75 
  4 Lejander, Nicholas           Arizona Chee           7.73m      7.91m   25-11.50 
  5 uperesa thomas, ayndre       Do Right Edu           7.50m      7.44m   24-05.00 
  6 Schilb, Kyan                 Vail Vipers                       7.22m   23-08.25 
  7 Miltenberger, Colby          Phoenix Bobc                      7.10m   23-03.50 
  8 Powell, Kyson                Accelerate T                      6.60m   21-08.00 
  9 Chavez, Alessandro           ArizonAthlet                      5.36m   17-07.00 
 10 Escarcega, Daniel            Arizona Trac                      4.75m   15-07.00 
 11 Rangel, Christopher          Arizona Chee                      4.71m   15-05.50 
 12 Manning, Aidan               Arizona Chee           4.10m      4.13m   13-06.75 
 
Discus Throw 1kg 11-12 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Powell, Kyson                Accelerate T                     20.03m      65-08 
  2 Webber, Mason                Spartan Spee                     14.11m      46-03 
  3 Rangel, Christopher          Arizona Chee                      9.55m      31-04 
 
Javelin Throw 300g 11-12 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Moore, Peyton                Do Right Edu          24.25m     28.87m      94-09 
  2 Schilb, Kyan                 Vail Vipers                      26.47m      86-10 
  3 Robinson, Micah              Accelerate T                     25.87m      84-10 
  4 Braun, Matthew               AZ Elite T&F                     21.00m      68-11 
  5 Powell, Kyson                Accelerate T                     19.72m      64-08 
  6 Swenson, jaiden              AZ Burn                          16.49m      54-01 
  7 Darnell, Shawn               Phoenix Bobc                     15.30m      50-02 
 
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Ruffin, Nigel                The Arizona            12.09      12.02   NWI  5 
  2 Adams, Quaron                Unattached                        12.21   NWI  1 
  3 Douglass, Garrison           World Class            13.82      12.54   NWI  4 
  4 Ukhade, Rohan                The Arizona                       12.61   NWI  1 
  5 Lind, Nathan                 Phoenix Flye           12.78      12.76   NWI  5 
  6 Wheaton, Markye              Unattached             13.50      12.85   NWI  5 
  7 Ervin, Elijah                AZ Elite T&F                      12.91   NWI  1 
  8 Edwards, Marcus              NX Level               12.50      13.05   NWI  5 
  9 Williams, Shawn              Phoenix Bobc           13.91      13.13   NWI  4 
 10 Brooks, Tyler                Accelerate T                      13.30   NWI  2 
 11 Davis, Aaron                 Do Right Edu           14.00      13.45   NWI  4 
 12 Howard, Sean                 World Class            14.43      13.49   NWI  4 
 13 Rocker Jr., Stevie           AZ Titans, L                      13.60   NWI  2 
 14 Amicks, Terrion              Arizona Trac           14.00      13.67   NWI  4 
 15 Valentine, D'Hayven          Arizona Trac           14.00      13.89   NWI  4 
 16 Thielen, Noah                Phoenix Bobc                      13.90   NWI  2 
 17 Croskey, Timothy             Unattached             13.78      13.93   NWI  4 
 18 Lin, Alec                    Phoenix Bobc           14.56      13.99   NWI  3 
 19 Kreisberger, Benjamin        Phoenix Bobc                      14.01   NWI  1 
 20 Baty, Charles                Do Right Edu           13.70      14.05   NWI  5 
 21 DelAngel, Fernando           Spartan Spee                      14.10   NWI  1 
 22 Gerth, Julian                The Arizona            14.59      14.14   NWI  3 
 23 Newble, Myles                Spartan Spee                      14.26   NWI  1 
 24 Gammage, Travis              Do Right Edu                      14.34   NWI  3 
 25 McSwain, Priore              Huron Athlet           14.50      14.49   NWI  3 
 26 Noyd, Russell                Arizona Flam           14.44      14.55   NWI  4 
 27 Wesley, Derek                AZ Burn                14.95      14.58   NWI  3 
 28 Stokes, Cameron              Aag Sports A           15.00      14.81   NWI  3 
 29 Wolf, Mason                  Arizona Chee           15.19      15.03   NWI  3 
 30 Campbell Jr, Jeremy          Do Right Edu           15.00      15.15   NWI  3 
 31 Brown, Jamari                Do Right Edu           15.00      15.28   NWI  3 
 32 Abdul-Haqq, Ishmael          Do Right Edu           16.00      15.51   NWI  2 
 33 Gipson, Jawunn               Do Right Edu                      15.59   NWI  1 
 34 Elmore, Amar                 Do Right Edu           17.50      15.65   NWI  2 
 35 Center, Davieon              Do Right Edu           13.50      16.29   NWI  5 
 36 Kennedy, Ja'juan             Elite StriDe           15.31      16.68   NWI  2 
 37 Rayford, Elijah              Do Right Edu           21.08      18.94   NWI  2 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Quaron                Unattached                        25.08   NWI  2 
  2 Ruffin, Nigel                The Arizona            24.98      25.18   NWI  6 
  3 Byrd, Terry                  Unattached                        25.87   NWI  1 
  4 Douglass, Garrison           World Class            28.49      26.10   NWI  5 
  5 Rafferty, Alexander          Spartan Spee           26.25      26.35   NWI  6 
  6 Wheaton, Markye              Unattached             26.02      26.36   NWI  6 
  7 Edwards, Marcus              NX Level               25.45      26.69   NWI  6 
  8 Lind, Nathan                 Phoenix Flye           26.21      26.85   NWI  6 
  9 evangelista, jose            Panthers Ath           30.00      26.90   NWI  4 
 10 Hill, Slater                 Spartan Spee           28.88      27.56   NWI  4 
 11 Adkinson, Jason              The Arizona            28.28      27.59   NWI  5 
 12 Davis, Aaron                 Do Right Edu           29.00      27.66   NWI  4 
 13 Brooks, Tyler                Accelerate T           28.57      28.15   NWI  5 
 14 Thielen, Noah                Phoenix Bobc           28.77      28.28   NWI  5 
 15 Amicks, Terrion              Arizona Trac           28.64      28.55   NWI  5 
 16 Howard, Sean                 World Class            31.88      28.57   NWI  3 
 17 Baty, Charles                Do Right Edu           29.69      28.95   NWI  4 
 18 Rocker Jr., Stevie           AZ Titans, L           28.32      29.13   NWI  5 
 19 Valentine, D'Hayven          Arizona Trac           28.22      29.43   NWI  5 
 20 Newble, Myles                Spartan Spee           30.02      29.51   NWI  3 
 21 LeBlond, Mason               The Arizona            31.95      29.56   NWI  3 
 22 Noyd, Russell                Arizona Flam           29.85      29.67   NWI  4 
 23 Gerth, Julian                The Arizona            30.49      30.31   NWI  3 
 24 DelAngel, Fernando           Spartan Spee                      30.42   NWI  1 
 25 McSwain, Priore              Huron Athlet           29.80      30.95   NWI  4 
 26 Brown, Jamari                Do Right Edu           32.00      31.29   NWI  2 
 27 Campbell Jr, Jeremy          Do Right Edu           30.00      31.38   NWI  3 
 28 Gammage, Travis              Do Right Edu           30.00      31.42   NWI  3 
 29 Wolf, Mason                  Arizona Chee           31.25      31.46   NWI  3 
 30 Parker, Jordan               NX Level                          31.61   NWI  1 
 31 Devorce, Jordan              Arizona Chee           32.36      31.67   NWI  2 
 32 Stokes, Cameron              Aag Sports A           33.00      31.85   NWI  2 
 33 Abdul-Haqq, Ishmael          Do Right Edu           32.00      32.02   NWI  2 
 34 Kennedy, Ja'juan             Elite StriDe           33.36      34.58   NWI  2 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rafferty, Alexander          Spartan Spee           57.95      55.11   6 
  2 Ervin, Elijah                AZ Elite T&F                      57.58   1 
  3 Byrd, Terry                  Unattached             57.72      58.26   6 
  4 Edwards, Marcus              NX Level               59.90      59.37   6 
  5 Wheaton, Markye              Unattached           1:04.01      59.69   5 
  6 Ruffin, Nigel                The Arizona          1:00.37    1:01.28   6 
  7 Ali, Jalil                   Arizona Trac         1:03.73    1:01.57   5 
  8 Brooks, Tyler                Accelerate T         1:04.37    1:04.11   5 
  9 Adkinson, Jason              The Arizona          1:00.65    1:04.15   6 
 10 LeBlond, Mason               The Arizona          1:02.60    1:04.39   5 
 11 Noyd, Russell                Arizona Flam         1:05.68    1:05.63   5 
 12 Valentine, D'Hayven          Arizona Trac         1:03.39    1:05.76   5 
 13 Amicks, Terrion              Arizona Trac         1:08.30    1:06.33   4 
 14 Lin, Alec                    Phoenix Bobc         1:08.46    1:06.35   4 
 15 Standifer, Ahmez             World Class          1:20.23    1:06.97   2 
 16 Baty, Charles                Do Right Edu         1:11.00    1:07.47   4 
 17 Campbell Jr, Jeremy          Do Right Edu         1:12.00    1:07.61   4 
 18 Kreisberger, Benjamin        Phoenix Bobc                    1:08.42   1 
 19 Gerth, Julian                The Arizona          1:09.54    1:08.54   4 
 20 Love, Demetris               Do Right Edu         1:07.00    1:08.67   5 
 21 Rocker Jr., Stevie           AZ Titans, L         1:13.29    1:08.93   3 
 22 Devorce, Jordan              Arizona Chee         1:10.21    1:08.95   4 
 23 Parker, Jordan               NX Level             1:10.00    1:10.23   4 
 24 Asher, Hudson                AZ Burn              1:13.68    1:10.78   3 
 25 Joyner, Zachary              Vail Vipers                     1:10.84   2 
 26 Gammage, Travis              Do Right Edu         1:12.05    1:11.59   3 
 27 Inoue, Tomoki                Phoenix Bobc         1:14.11    1:12.26   3 
 28 Abdul-Haqq, Ishmael          Do Right Edu         1:20.00    1:13.08   3 
 29 Croskey, Timothy             Unattached           1:01.85    1:13.47   6 
 30 Wesley, Derek                AZ Burn              1:13.00    1:15.20   3 
 31 Rivera, Armando              ArizonAthlet                    1:22.70   1 
 
800 Meter Run 13-14 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rafferty, Alexander          Spartan Spee         2:19.10    2:07.63   2 
  2 Schilb, Ayden                Vail Vipers                     2:20.43   1 
  3 evangelista, jose            Panthers Ath                    2:22.28   1 
  4 Ali, Jalil                   Arizona Trac         2:36.38    2:28.44   2 
  5 Adkinson, Jason              The Arizona                     2:29.81   1 
  6 Monk, James                  Accelerate T         2:38.12    2:31.87   2 
  7 Standifer, Ahmez             World Class          2:55.76    2:33.12   2 
  8 LeBlond, Mason               The Arizona          2:53.49    2:33.70   2 
  9 Hill, Slater                 Spartan Spee         3:00.76    2:44.88   2 
 10 Asher, Hudson                AZ Burn                         2:47.06   1 
 11 Whitfield, Thomas            AZ Burn                         2:48.30   1 
 12 Lance, Trevor                Accelerate T         2:53.60    2:51.82   2 
 13 Joyner, Zachary              Vail Vipers                     2:52.65   1 
 14 Leal, Roberto                Coldwater Ex                    2:55.77   1 
 15 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam         3:12.51    2:56.58   1 
 16 Inoue, Tomoki                Phoenix Bobc         3:00.12    3:05.02   2 
 
1500 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Schilb, Ayden                Vail Vipers                     4:52.48  
  2 evangelista, jose            Panthers Ath         5:00.00    5:06.07  
  3 Monk, James                  Accelerate T         5:44.62    5:24.11  
  4 Rafferty, Tyler              Spartan Spee         5:36.24    5:29.68  
  5 Villescas, Xzavian           NX Level                        5:29.76  
  6 Lance, Trevor                Accelerate T         6:34.00    5:50.07  
  7 Grimm, Dillon                Distance Uni         6:22.09    6:06.75  
  8 Leal, Roberto                Coldwater Ex                    6:16.07  
  9 Foster, Zachary              AZ Track Aca         6:20.02    6:20.24  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Love, Demetris               Do Right Edu        12:00.00   11:04.48  
  2 Rafferty, Tyler              Spartan Spee        12:00.27   11:37.96  
  3 Villescas, Xzavian           NX Level                       11:57.76  
  4 Nasewytewa, Henry            Unattached                     12:22.88  
  5 Grimm, Dillon                Distance Uni        13:35.01   13:10.35  
 
100 Meter Hurdles (33" ) 13-14 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Galia, Christian             Phoenix Bobc           16.77      18.24   NWI 
  2 Lin, Alec                    Phoenix Bobc           18.82      18.32   NWI 
  3 Gammage, Travis              Do Right Edu           16.00      19.72   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30") 13-14 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Gammage, Travis              Do Right Edu                      34.51   NWI 
 
4x400 Meter Relay 13-14 Division Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Spartan Speedsters  'A'                                           DQ  
     1) Rafferty, Alexander             2) Newble, Myles                  
     3) Hill, Slater                    4) Rafferty, Tyler                
 
High Jump 13-14 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Douglass, Garrison           World Class            1.45m      1.45m    4-09.00 
  2 Standifer, Ahmez             World Class            1.15m      1.30m    4-03.25 
  3 Rowe, Terryon                Flight Club            1.25m     J1.30m    4-03.25 
  4 Howard, Sean                 World Class                       1.20m    3-11.25 
  4 Thielen, Noah                Phoenix Bobc                      1.20m    3-11.25 
  4 Williams, Shawn              Phoenix Bobc           1.25m      1.20m    3-11.25 
  7 McSwain, Priore              Huron Athlet           1.20m      1.05m    3-05.25 
 
Long Jump 13-14 Division Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Ervin, Elijah                AZ Elite T&F                      5.01m   NWI  16-05.25 
  2 Wesley, Derek                AZ Burn                4.51m      4.56m   NWI  14-11.50 
  3 Croskey, Timothy             Unattached             4.74m      4.44m   NWI  14-07.00 
  4 Kreisberger, Benjamin        Phoenix Bobc           4.17m      4.35m   NWI  14-03.25 
  5 Devorce, Jordan              Arizona Chee           4.39m      3.95m   NWI  12-11.50 
  6 Stokes, Cameron              Aag Sports A           3.66m      3.53m   NWI  11-07.00 
 
Triple Jump 13-14 Division Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 McClure Jr, Christopher      Arizona Spee           9.51m      9.19m   NWI  30-02.00 
  2 Rowe, Terryon                Flight Club                       8.76m   NWI  28-09.00 
 
Shot Put 4kg 13-14 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Center, Davieon              Do Right Edu          12.50m     13.09m   42-11.50 
  2 Menlove, S Andrew            Arizona Chee          10.69m     12.57m   41-03.00 
  3 Elmore, Amar                 Do Right Edu           9.67m     10.22m   33-06.50 
  4 Joyner, Zachary              Vail Vipers                       9.78m   32-01.00 
  5 Ali, Jalil                   Arizona Trac           7.77m      8.89m   29-02.00 
  6 Gipson, Jawunn               Do Right Edu           8.00m      8.77m   28-09.25 
  7 Kennedy, Ja'juan             Elite StriDe           7.98m      7.36m   24-01.75 
  8 Williams, Shawn              Phoenix Bobc           6.93m      7.24m   23-09.00 
  9 DelAngel, Fernando           Spartan Spee                      7.05m   23-01.75 
 10 Rivera, Armando              ArizonAthlet                      6.51m   21-04.25 
 11 Rayford, Elijah              Do Right Edu           5.88m      5.86m   19-02.75 
 12 Solorio, Tomas               ArizonAthlet           4.21m      5.12m   16-09.75 
 
Discus Throw 1kg 13-14 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Menlove, S Andrew            Arizona Chee          35.57m     40.92m     134-03 
  2 Elmore, Amar                 Do Right Edu          34.13m     33.48m     109-10 
  3 Center, Davieon              Do Right Edu          35.50m     30.89m     101-04 
  4 Gipson, Jawunn               Do Right Edu                     16.70m      54-09 
  5 DelAngel, Fernando           Spartan Spee                     15.95m      52-04 
  6 Rayford, Elijah              Do Right Edu                     15.73m      51-07 
 
Javelin Throw 600g 13-14 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Shaver, Noah                 Phoenix Bobc          37.35m     41.46m     136-00 
  2 Elmore, Amar                 Do Right Edu          30.50m     32.78m     107-06 
  3 Menlove, S Andrew            Arizona Chee          32.43m     31.46m     103-02 
  4 Center, Davieon              Do Right Edu          28.50m     30.02m      98-06 
  5 Rowe, Terryon                Flight Club                      20.76m      68-01 
  6 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam                     19.74m      64-09 
  7 Rayford, Elijah              Do Right Edu                     16.79m      55-01 
 
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brown-Taylor, Jaheim M       Unattached             11.42      11.35   NWI  2 
  2 Aguano, Nainoa               Arizona Chee           12.35      11.84   NWI  2 
  3 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           12.40      12.19   NWI  2 
  4 High, Myles                  AZ Elite T&F           13.20      12.32   NWI  2 
  5 Little, Ethan                Phoenix Bobc           12.77      12.37   NWI  2 
  6 Brown, John                  Do Right Edu           12.00      12.40   NWI  2 
  7 Bermudez, Christian          Arizona Chee           12.00      12.58   NWI  2 
  8 Martinez-Pompa, Blake        Vail Vipers                       12.86   NWI  1 
  9 Vargas, Nicholas             Arizona Spee                      12.89   NWI  1 
 10 Ziegler, Gavin               Elite StriDe           14.13      13.89   NWI  2 
 11 Fields, Isaiah               Spartan Spee           14.79      14.54   NWI  1 
 12 James, Asai                  Arizona Chee           15.13      14.58   NWI  1 
 13 Ontiveros, Daniel            Elite StriDe           14.56      14.92   NWI  1 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brown-Taylor, Jaheim M       Unattached             22.83      23.05   NWI  3 
  2 Aguano, Nainoa               Arizona Chee           24.34      24.19   NWI  3 
  3 Little, Ethan                Phoenix Bobc           24.84      25.26   NWI  3 
  4 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           24.92      25.35   NWI  3 
  5 High, Myles                  AZ Elite T&F           26.37      25.63   NWI  3 
  6 Bermudez, Christian          Arizona Chee           24.60      25.68   NWI  3 
  7 Vazquez, Jonatan             Arizona Trac           25.44      25.99   NWI  3 
  8 Brown, John                  Do Right Edu           27.00      26.19   NWI  2 
  9 Martinez-Pompa, Blake        Vail Vipers                       26.36   NWI  1 
 10 Binford, Myking              The Arizona            27.57      28.01   NWI  2 
 11 Acuna, Jose                  Panthers Ath           30.00      28.17   NWI  2 
 12 Ziegler, Gavin               Elite StriDe           32.35      29.54   NWI  2 
 13 Fields, Isaiah               Spartan Spee           29.41      30.48   NWI  2 
 14 James, Asai                  Arizona Chee           35.15      30.87   NWI  1 
 15 Armstrong, Klayten           Spartan Spee           30.70      31.31   NWI  2 
 16 Ontiveros, Daniel            Elite StriDe           38.90      34.91   NWI  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown-Taylor, Jaheim M       Unattached             51.91      52.81   3 
  2 Aguano, Nainoa               Arizona Chee           55.21      53.19   3 
  3 Little, Ethan                Phoenix Bobc           57.55      55.85   3 
  4 Garcia, Gabriel              Arizona Chee           55.00      57.24   3 
  5 Vazquez, Jonatan             Arizona Trac           58.25      57.52   3 
  6 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           59.64      57.69   3 
  7 Garcia, Gunner               Arizona Chee           55.00      57.78   3 
  8 Martinez-Pompa, Blake        Vail Vipers                       58.46   1 
  9 Vargas, Nicholas             Arizona Spee         1:03.76    1:00.44   2 
 10 smith, jake                  Unattached                      1:00.88   1 
 11 Brown, John                  Do Right Edu         1:00.00    1:01.41   2 
 12 Bermudez, Christian          Arizona Chee           58.00    1:02.01   3 
 13 Ziegler, Gavin               Elite StriDe         1:11.47    1:03.90   2 
 14 Hutcherson, DeAndre          World Class          1:06.52    1:04.41   2 
 15 Binford, Myking              The Arizona          1:04.17    1:06.02   2 
 16 Fields, Isaiah               Spartan Spee         1:06.13    1:06.68   2 
 17 Contreras, Jared             Arizona Trac                    1:08.70   1 
 18 James, Asai                  Arizona Chee         1:13.82    1:11.02   1 
 19 Armstrong, Klayten           Spartan Spee         1:10.47    1:12.03   2 
 20 Ontiveros, Daniel            Elite StriDe         1:37.23    1:17.28   1 
 
800 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Acuna, Jose                  Panthers Ath         2:20.00    2:13.87  
  2 smith, jake                  Unattached                      2:14.01  
  3 Vazquez, Jonatan             Arizona Trac         2:21.39    2:24.12  
  4 Hutcherson, DeAndre          World Class          2:43.28    2:26.28  
  5 Contreras, Jared             Arizona Trac                    2:46.78  
  6 Armstrong, Klayten           Spartan Spee         3:07.82    2:52.91  
 
1500 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Acuna, Jose                  Panthers Ath         4:35.00    4:38.86  
 
3000 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Garcia, Gabriel              Arizona Chee        10:16.59   10:00.45  
  2 Garcia, Gunner               Arizona Chee        10:20.36   10:04.39  
  3 Arreola, Uriel               Unattached                     10:50.85  
 
110 Meter Hurdles (39" ) 15-16 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 James, Asai                  Arizona Chee                      27.54   NWI 
 
Long Jump 15-16 Division Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Little, Ethan                Phoenix Bobc           4.84m      5.48m   NWI  17-11.75 
  2 Binford, Myking              The Arizona                       5.13m   NWI  16-10.00 
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Corral, Vincent              Accelerate T          10.77m     11.67m   38-03.50 
  2 Cano, Adolfo                 Panthers Ath          10.67m     11.03m   36-02.25 
 
Discus Throw 1.6kg 15-16 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Corral, Vincent              Accelerate T                     28.68m      94-01 
  2 Cano, Adolfo                 Panthers Ath          25.91m     26.70m      87-07 
 
Javelin Throw 800g 15-16 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Fairchild, Lonnie            Phoenix Bobc                     40.47m     132-09 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cabrerra, Cesar              The Arizona                       27.18   NWI 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cabrerra, Cesar              The Arizona                       59.66  
 
800 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Monk, David                  Accelerate T                    2:15.97  
  2 Cabrerra, Cesar              The Arizona                     2:19.81  
 
1500 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Monk, David                  Accelerate T                    4:50.28  
  2 Arellanes, Isaiah            Arizona Trac                    5:23.92  
 
3000 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caruso, Nic                  AZ Track Aca         9:11.00    8:46.42  
  2 Arellanes, Isaiah            Arizona Trac                   11:07.55  
 
Javelin Throw 800g 17-18 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Shaver, Ryan                 Phoenix Bobc          55.48m     56.62m     185-09