Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/23/2016 04:55 PM
                      2016 Developmental Meet - 1/23/2016                      
                                 8 lane track                                  
                               Westwood HS, Mesa                               
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Bond, Jaida                  The Arizona                       17.22   NWI  2 
  2 Cuff, Syah                   Spartan Spee           20.00      17.37   NWI  7 
  3 Bess, Kyrah                  Accelerate T                      17.38   NWI  3 
  4 Amina-Harris, Bella          Arizona Trac                      17.50   NWI  4 
  5 Burnett, A'Zariah            Arizona Chee           18.50      17.58   NWI  8 
  6 Spence, Karesh               The Arizona            17.99      17.60   NWI  8 
  7 Udenze, Tessa                Arizona Chee           17.89      17.71   NWI  8 
  8 Burnett, Amayla              Arizona Chee           19.60      18.32   NWI  7 
  9 Noyd, Kianna                 Arizona Flam                      18.44   NWI  4 
 10 Aguano, Kalia                Arizona Chee           19.32      18.60   NWI  8 
 11 Morrow, Aliyah               Arizona Chee           18.10      18.64   NWI  8 
 12 Bryant, Jordan               Arizona Chee           19.55      18.98   NWI  8 
 13 Galera, Imani                Arizona Chee                      19.00   NWI  3 
 14 Hampton, Johanna             Phoenix Bobc                      19.04   NWI  6 
 15 Smith, Kameron               Arizona Flam           18.51      19.10   NWI  8 
 16 Carter, Aliyah               Arizona Trac                      19.11   NWI  5 
 17 Lynch, Makayla               Arizona Chee           19.58      19.37   NWI  7 
 18 Tellis, Taylor               Unattached                        19.61   NWI  1 
 19 Walters Meeker, Antonae      Phoenix Bobc           19.52      19.64   NWI  8 
 20 Mayes, Olivia                Arizona Chee           23.02      20.00   NWI  7 
 21 Gammage, Olivia              Do Right Edu           22.50      20.25   NWI  7 
 22 Cryer, Bre'Anne              Arizona Chee                      20.32   NWI  1 
 23 Garay, Lexany                The Arizona                       20.34   NWI  4 
 24 Sumler, Alaya                Do Right Edu                      20.49   NWI  3 
 25 Whiten, Zakiah               Do Right Edu                      20.51   NWI  2 
 26 Harper, Naeemah              Arizona Chee                      20.52   NWI  3 
 27 Stewart, Casiah              Do Right Edu           24.12      20.97   NWI  7 
 28 Marshall, Knyla              Do Right Edu                      21.22   NWI  4 
 28 Nervis, Zoe                  Do Right Edu           24.12      21.22   NWI  7 
 30 Ruffin, Marley               The Arizona                       21.31   NWI  5 
 31 Weaver, Harlem               Phoenix Bobc                      21.47   NWI  5 
 32 Whalen, Ava                  Arizona Chee                      21.55   NWI  5 
 33 Morgan, Alyha                Arizona Flam                      22.08   NWI  2 
 34 Manning, Ava                 Arizona Chee                      22.19   NWI  2 
 35 Halsana, Tamara              Arizona Chee                      22.29   NWI  3 
 36 Braxton, Drew                Accelerate T                      22.32   NWI  6 
 37 Kisler, Kayden               Arizona Chee           25.71      22.53   NWI  6 
 38 Donick, Mary                 Spartan Spee                      22.90   NWI  5 
 39 Seabaugh, Teagan             Spartan Spee                      23.08   NWI  4 
 40 Lamb Wilson, Serenity        Arizona Chee                      23.37   NWI  3 
 41 James, Azaria                Do Right Edu           21.05      23.56   NWI  7 
 42 Jameel, Ryn                  Desert Garde           29.00      23.67   NWI  6 
 43 Conway, Kallie               Do Right Edu                      23.82   NWI  1 
 44 Conway, Kyla                 Arizona Spee                      23.90   NWI  1 
 45 Gammage, Suryana             Do Right Edu                      24.04   NWI  6 
 46 Underwood, Safiya            Arizona Chee                      24.19   NWI  4 
 47 Woods, Ziya                  Do Right Edu                      24.28   NWI  3 
 48 Gray, Hadley                 Spartan Spee                      24.64   NWI  1 
 49 Cheatham, Summer             Do Right Edu                      24.91   NWI  1 
 50 Goree, Judayah               The Arizona                       25.13   NWI  5 
 51 Donick, Kathryn              Spartan Spee                      25.33   NWI  4 
 52 Felix, Alaya                 Arizona Chee                      25.44   NWI  2 
 53 Elam, Sarae                  Do Right Edu                      26.14   NWI  2 
 54 Warr, Ta'myah                Arizona Chee                      26.77   NWI  1 
 55 Crawley, Messiah             AZ Burn                29.41      27.91   NWI  6 
 56 Lenartz, Cicily              Desert Garde           35.00      30.56   NWI  6 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Bond, Jaida                  The Arizona                       37.46   NWI  4 
  2 Bess, Kyrah                  Accelerate T                      37.57   NWI  2 
  3 Amina-Harris, Bella          Arizona Trac                      37.85   NWI  2 
  4 Spence, Karesh               The Arizona            37.19      38.00   NWI  7 
  5 Cuff, Syah                   Spartan Spee           49.21      38.18   NWI  6 
  6 Burnett, A'Zariah            Arizona Chee           40.93      39.57   NWI  7 
  7 Martin, Aniyah               The Arizona            40.87      39.65   NWI  7 
  8 Morrow, Aliyah               Arizona Chee           43.70      39.67   NWI  7 
  9 Galera, Imani                Arizona Chee                      39.85   NWI  5 
 10 Noyd, Kianna                 Arizona Flam                      39.87   NWI  2 
 11 Aguano, Kalia                Arizona Chee           46.37      40.41   NWI  6 
 12 Burnett, Amayla              Arizona Chee           43.56      40.83   NWI  7 
 13 Smith, Kameron               Arizona Flam           41.09      41.30   NWI  7 
 14 Walters Meeker, Antonae      Phoenix Bobc           44.91      41.31   NWI  7 
 15 Udenze, Tessa                Arizona Chee           44.29      41.41   NWI  7 
 16 Bryant, Jordan               Arizona Chee           47.73      41.73   NWI  6 
 17 Hampton, Johanna             Phoenix Bobc                      41.99   NWI  1 
 18 Lynch, Makayla               Arizona Chee           47.00      42.68   NWI  6 
 19 Whiten, Zakiah               Do Right Edu                      43.22   NWI  4 
 20 Sumler, Alaya                Do Right Edu                      44.43   NWI  3 
 21 Mayes, Olivia                Arizona Chee           50.67      44.63   NWI  6 
 22 Harper, Naeemah              Arizona Chee                      45.36   NWI  1 
 23 Cryer, Bre'Anne              Arizona Chee                      45.55   NWI  5 
 24 Stewart, Casiah              Do Right Edu           53.11      45.70   NWI  6 
 25 Weaver, Harlem               Phoenix Bobc           46.92      45.82   NWI  6 
 26 Garay, Lexany                The Arizona                       45.85   NWI  2 
 27 Gammage, Olivia              Do Right Edu           53.33      45.89   NWI  6 
 28 Ruffin, Marley               The Arizona                       45.91   NWI  1 
 29 Morgan, Alyha                Arizona Flam                      46.25   NWI  4 
 30 Halsana, Tamara              Arizona Chee                      46.95   NWI  1 
 31 Marshall, Knyla              Do Right Edu                      47.41   NWI  5 
 32 Kisler, Kayden               Arizona Chee           54.86      47.56   NWI  5 
 33 Gammage, Suryana             Do Right Edu                      48.01   NWI  3 
 34 Graves, Nyjah                Flight Club                       48.37   NWI  2 
 35 Braxton, Drew                Accelerate T                      49.24   NWI  2 
 36 Seabaugh, Teagan             Spartan Spee                      49.77   NWI  4 
 37 James, Azaria                Do Right Edu           59.59      49.85   NWI  5 
 38 Donick, Mary                 Spartan Spee                      50.34   NWI  2 
 39 Haskin, Natal'lea            Unattached                        50.50   NWI  3 
 40 Cheatham, Summer             Do Right Edu                      51.88   NWI  1 
 41 Elam, Sarae                  Do Right Edu                      52.99   NWI  3 
 42 Conway, Kallie               Do Right Edu                      53.14   NWI  5 
 43 Woods, Ziya                  Do Right Edu                      53.17   NWI  2 
 44 Whalen, Ava                  Arizona Chee                      54.05   NWI  4 
 45 Lamb Wilson, Serenity        Arizona Chee                      55.20   NWI  1 
 46 Donick, Kathryn              Spartan Spee                      55.28   NWI  4 
 47 Nervis, Zoe                  Do Right Edu           59.00      56.52   NWI  5 
 48 Manning, Ava                 Arizona Chee                      57.60   NWI  1 
 49 Goree, Judayah               The Arizona                       58.05   NWI  3 
 50 Crawley, Messiah             AZ Burn                57.56      58.54   NWI  5 
 51 Conway, Kyla                 Arizona Spee                      59.70   NWI  3 
 52 Gray, Hadley                 Spartan Spee                    1:00.33   NWI  4 
 53 Felix, Alaya                 Arizona Chee                    1:01.33   NWI  4 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Usoro, Mayen                 Do Right Edu         1:28.41    1:16.03   5 
  2 Henderson, Devyn             Do Right Edu         1:32.68    1:26.22   5 
  3 Bond, Jaida                  The Arizona                     1:26.45   2 
  4 Martin, Aniyah               The Arizona          1:27.85    1:27.43   5 
  5 Spence, Karesh               The Arizona          1:30.97    1:27.78   5 
  6 Colosimo, Shay               Do Right Edu         1:28.41    1:28.96   5 
  7 Bryant, Jordan               Arizona Chee                    1:32.45   2 
  8 Galera, Imani                Arizona Chee                    1:32.79   2 
  9 Robinson, Jerzy              Do Right Edu         1:32.93    1:33.49   5 
 10 Morrow, Aliyah               Arizona Chee                    1:37.57   4 
 11 Mullen, Quinn                Phoenix Bobc                    1:38.05   3 
 12 Burnett, A'Zariah            Arizona Chee                    1:38.49   1 
 13 Lynch, Makayla               Arizona Chee                    1:39.15   3 
 14 Mayes, Olivia                Arizona Chee                    1:39.96   4 
 15 Burnett, Amayla              Arizona Chee                    1:41.17   4 
 16 Halsana, Tamara              Arizona Chee                    1:41.36   1 
 17 Weaver, Harlem               Phoenix Bobc         1:41.33    1:41.81   5 
 18 Garay, Lexany                The Arizona                     1:42.20   1 
 19 Aguano, Kalia                Arizona Chee                    1:42.74   3 
 20 Nervis, Derynn               Do Right Edu                    1:44.68   4 
 21 Harper, Naeemah              Arizona Chee                    1:46.82   2 
 22 Cryer, Bre'Anne              Arizona Chee                    1:47.91   3 
 23 Udenze, Tessa                Arizona Chee                    1:51.97   1 
 24 Whalen, Ava                  Arizona Chee                    1:53.37   3 
 25 Braxton, Drew                Accelerate T                    2:02.04   4 
 26 Lamb Wilson, Serenity        Arizona Chee                    2:02.60   1 
 27 Goree, Judayah               The Arizona                     2:04.14   2 
 28 Jameel, Ryn                  Desert Garde         2:16.72    2:05.42   4 
 29 Conway, Kyla                 Arizona Spee                    2:15.87   3 
 
800 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Usoro, Mayen                 Do Right Edu                    3:05.85  
  2 Henderson, Devyn             Do Right Edu         3:08.78    3:14.48  
  3 Martin, Aniyah               The Arizona                     3:16.32  
  4 Colosimo, Shay               Do Right Edu         3:00.00    3:25.63  
  5 Robinson, Jerzy              Do Right Edu                    3:31.30  
  6 Mullen, Quinn                Phoenix Bobc                    3:54.81  
  7 Nervis, Derynn               Do Right Edu                    4:03.52  
  8 Lenartz, Cicily              Desert Garde         8:00.00    5:07.47  
 
1500 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mullen, Quinn                Phoenix Bobc                    7:53.31  
  2 Jameel, Ryn                  Desert Garde        11:00.00    9:02.79  
 
100 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona            13.65      14.17   NWI  2 
  2 Kisler, Kya                  Arizona Chee           15.80      15.36   NWI  2 
  3 Reed, Maya                   Phoenix Bobc           17.52      15.41   NWI  3 
  4 Cade, Sniyah                 Arizona Chee           16.12      15.96   NWI  2 
  5 Patterson, Madison           Accelerate T           16.30      16.12   NWI  2 
  6 Agramon, Sophia              Arizona Chee           16.92      16.38   NWI  3 
  7 McCullom, Aaliyah            The Arizona            17.40      16.57   NWI  3 
  8 Coney, Symphony              AZ Burn                           16.63   NWI  1 
  9 Adkinson, Taszia             The Arizona            16.71      16.79   NWI  2 
 10 Vazquez, Jasmine             Arizona Flam           17.82      16.86   NWI  3 
 11 Dobson, Ava                  Accelerate T                      16.92   NWI  1 
 12 Bell, Niah                   Arizona Trac                      16.99   NWI  1 
 13 Quarles, Anaya               Arizona Chee           16.12      17.04   NWI  2 
 14 Thompson, Samara             Huron Athlet           16.00      17.05   NWI  2 
 15 King, Jayden                 AZ Burn                19.05      17.13   NWI  3 
 16 Kuhn, Molly                  Spartan Spee           16.98      17.44   NWI  3 
 17 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe                      17.48   NWI  1 
 18 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           16.28      17.79   NWI  2 
 19 Sanchez, Amaya Mebrat        Arizona Chee           19.15      18.18   NWI  3 
 20 Reed, Kianna                 Arizona Flam           16.92      18.24   NWI  3 
 21 Whalen, Eden                 Arizona Chee                      20.92   NWI  1 
 22 Medina, Sandra               Spartan Spee                      25.74   NWI  1 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona            28.01      30.31   NWI  4 
  2 Flanagan, Maia               Unattached                        31.40   NWI  2 
  3 Reed, Maya                   Phoenix Bobc                      32.93   NWI  1 
  4 Cade, Sniyah                 Arizona Chee           36.00      33.06   NWI  4 
  5 Kisler, Kya                  Arizona Chee           39.15      33.31   NWI  3 
  6 Patterson, Madison           Accelerate T                      34.98   NWI  2 
  7 Adkinson, Taszia             The Arizona            34.18      35.08   NWI  4 
  8 Rafferty, Rylee              Spartan Spee           38.00      35.11   NWI  4 
  9 Turner, Jayla                Do Right Edu           49.12      35.83   NWI  2 
 10 Bell, Niah                   Arizona Trac                      35.86   NWI  2 
 11 Thompson, Samara             Huron Athlet           36.00      36.24   NWI  4 
 12 Agramon, Sophia              Arizona Chee           40.45      36.48   NWI  3 
 13 McCullom, Aaliyah            The Arizona            37.24      36.84   NWI  4 
 14 Cuff, Mariah                 Spartan Spee                      37.32   NWI  2 
 15 King, Jayden                 AZ Burn                43.39      37.49   NWI  3 
 16 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           41.80      38.66   NWI  3 
 17 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe                      38.81   NWI  1 
 18 Rayford, Keira               Do Right Edu           42.15      40.15   NWI  3 
 19 Clark, Anaya                 Do Right Edu                      41.19   NWI  1 
 20 Gammage, Maleah              Do Right Edu           42.05      42.55   NWI  3 
 21 Sanchez, Amaya Mebrat        Arizona Chee           45.14      42.87   NWI  3 
 22 Johns, Amysia                Do Right Edu                      45.31   NWI  1 
 23 Whalen, Eden                 Arizona Chee                      49.35   NWI  1 
 24 Medina, Sandra               Spartan Spee                      54.89   NWI  2 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona          1:14.65    1:11.91   5 
  2 Flanagan, Maia               Unattached                      1:12.77   3 
  3 Cade, Sniyah                 Arizona Chee         1:30.00    1:16.57   4 
  4 LeBlond, Landen              The Arizona          1:14.45    1:16.76   5 
  5 Rafferty, Rylee              Spartan Spee         1:18.00    1:17.95   5 
  6 Bell, Niah                   Arizona Trac                    1:18.00   1 
  7 Adkinson, Taszia             The Arizona          1:18.76    1:18.06   5 
  8 Gamble, Brooklyn             AZ Track Aca         1:29.00    1:18.64   4 
  9 Vazquez, Jasmine             Arizona Flam         1:23.95    1:20.41   4 
 10 Patterson, Madison           Accelerate T                    1:20.51   2 
 11 Kisler, Kya                  Arizona Chee         1:15.00    1:20.75   5 
 12 Pleasant, Shakena            Do Right Edu         1:25.00    1:22.24   4 
 13 Johnson, Jordyn              Do Right Edu         1:20.00    1:22.40   5 
 14 Dobson, Ava                  Accelerate T                    1:22.60   1 
 15 McCullom, Aaliyah            The Arizona          1:20.46    1:23.91   5 
 16 Bal, Stevie                  Do Right Edu                    1:24.76   1 
 17 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe                    1:24.79   2 
 18 Agramon, Sophia              Arizona Chee         1:31.00    1:25.02   3 
 19 Platt, Josephine             Flight Club                     1:25.41   1 
 20 King, Jayden                 AZ Burn              1:40.42    1:26.07   3 
 21 Quarles, Anaya               Arizona Chee         1:26.00    1:26.19   4 
 22 Cuff, Mariah                 Spartan Spee                    1:29.66   1 
 23 Gammage, Maleah              Do Right Edu         1:39.59    1:33.30   3 
 24 Mullen, Cailin               Phoenix Bobc                    1:34.58   2 
 25 Seabaugh, Addison            Spartan Spee         1:30.23    1:35.77   3 
 26 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu         1:20.00    1:41.05   5 
 27 Johns, Amysia                Do Right Edu                    1:41.08   2 
 28 Sanchez, Amaya Mebrat        Arizona Chee                    1:43.46   3 
 29 Clark, Anaya                 Do Right Edu                    1:43.98   2 
 30 Whalen, Eden                 Arizona Chee                    1:50.86   3 
 
800 Meter Run 9-10 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 LeBlond, Landen              The Arizona          2:45.44    2:52.97   2 
  2 Rafferty, Rylee              Spartan Spee         3:00.00    2:55.22   2 
  3 Whiten, Uriyah               Do Right Edu         3:18.09    2:56.92   2 
  4 Gamble, Brooklyn             AZ Track Aca         3:22.00    3:01.20   2 
  5 Black, Kayln                 AZ Track Aca         2:54.00    3:03.37   2 
  6 Callison, Chloe              AZ Track Aca         3:06.00    3:04.62   2 
  7 Rhorer, Ava                  Huron Athlet         3:06.00    3:08.56   2 
  8 Caccia, Jenna                Aftershock D                    3:10.86   1 
  9 Johnson, Jordyn              Do Right Edu         3:00.00    3:11.16   2 
 10 McIntyre, Tegan              Spartan Spee                    3:11.55   1 
 11 Bal, Stevie                  Do Right Edu                    3:15.02   1 
 12 Pleasant, Shakena            Do Right Edu         3:00.00    3:20.69   2 
 13 Ortiz, Alexis                Arizona Chee         3:24.00    3:24.77   1 
 14 Seabaugh, Addison            Spartan Spee         3:29.41    3:31.64   1 
 15 Mullen, Cailin               Phoenix Bobc                    3:41.92   1 
 16 Alcorn, Allaira              Aag Sports A         3:45.00    3:58.41   1 
 17 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu                    4:03.83   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LeBlond, Landen              The Arizona                     5:43.56  
  2 Whiten, Uriyah               Do Right Edu         6:24.07    5:44.32  
  3 Black, Kayln                 AZ Track Aca         6:02.00    5:53.01  
  4 Platt, Josephine             Flight Club                     5:55.24  
  5 Callison, Chloe              AZ Track Aca         6:13.00    6:11.39  
  6 Rhorer, Ava                  Huron Athlet         6:53.00    6:17.14  
  7 McIntyre, Tegan              Spartan Spee                    6:22.94  
  8 Caccia, Jenna                Aftershock D                    6:31.42  
  9 Ortiz, Alexis                Arizona Chee         7:20.00    6:32.01  
 10 Mullen, Cailin               Phoenix Bobc                    8:14.78  
 11 Carity, Kiaaron              Arizona Flam                    8:27.56  
 12 Alcorn, Allaira              Aag Sports A         7:15.00    9:19.28  
 
100 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona            13.89      14.48   NWI  4 
  2 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee           15.65      14.63   NWI  4 
  3 Alexander, Jessica           Arizona Chee           15.65      14.91   NWI  4 
  4 Lowry, Rose                  Phoenix Bobc                      14.99   NWI  2 
  5 Binford, Heaven              The Arizona            15.39      15.42   NWI  4 
  6 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           16.52      15.44   NWI  3 
  7 Stringfellow, Eryana         Accelerate T                      15.64   NWI  2 
  8 Hileman, Hailey              Phoenix Bobc           16.55      15.65   NWI  3 
  9 Berry, Drycaea               Arizona Chee           16.99      15.91   NWI  3 
 10 Muwwakkil, Yamayaa           Arizona Chee                      16.06   NWI  1 
 11 Hudson, Nicole               Phoenix Bobc           18.24      16.40   NWI  3 
 12 Gamble, Aaliyah              AZ Track Aca           16.38      16.52   NWI  3 
 13 Katz, Rae                    Huron Athlet           17.00      16.63   NWI  3 
 14 Mavoides, Mia                Phoenix Bobc                      16.64   NWI  2 
 15 Twine, Nia                   Arizona Trac                      17.04   NWI  1 
 16 Murphy, Kennedy              Phoenix Bobc           19.01      17.99   NWI  2 
 17 Quinones-Washington, Ani     Arizona Chee                      18.41   NWI  1 
 18 Corzo, Jayda                 Spartan Spee                      20.75   NWI  1 
 19 McMillian, Ayanna            Aag Sports A           14.50      21.26   NWI  4 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fields, Indiah               Spartan Spee           33.56      29.30   NWI  4 
  2 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona            28.51      29.96   NWI  4 
  3 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee           34.54      31.30   NWI  4 
  4 Alexander, Jessica           Arizona Chee           33.40      31.45   NWI  4 
  5 Lowry, Rose                  Phoenix Bobc                      31.99   NWI  1 
  6 Binford, Heaven              The Arizona            30.83      32.25   NWI  4 
  7 Stringfellow, Eryana         Accelerate T                      32.40   NWI  1 
  8 Hileman, Hailey              Phoenix Bobc           33.11      32.41   NWI  4 
  9 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           35.88      32.86   NWI  3 
 10 Reed, Kiara                  Arizona Flam           35.02      33.34   NWI  3 
 11 Holt, Kaliyah                Arizona Chee           38.00      33.38   NWI  3 
 12 Muwwakkil, Yamayaa           Arizona Chee                      34.00   NWI  2 
 13 McMillian, Ayanna            Aag Sports A           33.00      34.17   NWI  4 
 14 Hudson, Nicole               Phoenix Bobc           37.43      34.18   NWI  3 
 15 Berry, Drycaea               Arizona Chee           38.22      34.80   NWI  3 
 16 Gamble, Aaliyah              AZ Track Aca           39.23      34.90   NWI  3 
 17 Mavoides, Mia                Phoenix Bobc                      35.41   NWI  2 
 18 Twine, Nia                   Arizona Trac                      35.95   NWI  1 
 19 Katz, Rae                    Huron Athlet           38.00      36.94   NWI  3 
 20 Quinones-Washington, Ani     Arizona Chee                      39.72   NWI  2 
 21 Murphy, Kennedy              Phoenix Bobc                      40.52   NWI  2 
 22 Thomas, Alexis               Do Right Edu                      41.05   NWI  1 
 23 Valencia, Katherine          Arizona Chee                      44.11   NWI  2 
 24 Thomas, Anaya                Do Right Edu                      44.55   NWI  1 
 25 Corzo, Jayda                 Spartan Spee                      49.37   NWI  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fields, Indiah               Spartan Spee         1:15.00    1:05.95   5 
  2 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu         1:15.00    1:10.62   5 
  3 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona          1:15.71    1:12.34   5 
  4 Binford, Heaven              The Arizona          1:19.84    1:12.78   4 
  5 Alexander, Jessica           Arizona Chee         1:18.00    1:13.04   4 
  6 Berry, Drycaea               Arizona Chee         1:32.00    1:13.37   3 
  7 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu         1:10.00    1:16.00   5 
  8 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee         1:25.00    1:16.08   3 
  9 Holt, Kaliyah                Arizona Chee         1:27.00    1:16.32   3 
 10 Rosin, Naomi                 Phoenix Bobc         1:22.27    1:17.30   4 
 11 Huddleston, Alexis           Do Right Edu         1:16.00    1:17.73   5 
 12 Stringfellow, Eryana         Accelerate T                    1:17.94   1 
 13 Kennedy, Taniah              Do Right Edu         1:21.00    1:19.06   4 
 14 Idleman, Erin                Huron Athlet         1:44.00    1:19.78   2 
 15 Hudson, Nicole               Phoenix Bobc         1:23.03    1:20.15   4 
 16 Muwwakkil, Yamayaa           Arizona Chee                    1:20.82   1 
 17 Munoz, Cassandra             Do Right Edu         1:22.00    1:21.25   4 
 18 Foster, Sarah                AZ Track Aca         1:24.00    1:21.44   3 
 19 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee                    1:21.50   2 
 20 Gary, Alayjanae              Do Right Edu         1:31.00    1:22.11   3 
 21 Egan, Bryanna                Phoenix Bobc                    1:22.67   2 
 22 Platt, Paige                 Flight Club                     1:23.15   1 
 23 Gutierrez, Annika            AZ Track Aca         1:22.00    1:24.19   4 
 24 Katz, Rae                    Huron Athlet         1:28.00    1:24.93   3 
 25 Trujillo, Vianaye            Do Right Edu         1:32.00    1:26.72   2 
 26 Reed, Kiara                  Arizona Flam         1:28.10    1:26.98   3 
 27 Caruso, Maria                AZ Track Aca         1:21.00    1:27.21   4 
 28 Corbin, Jazmin               Do Right Edu         1:27.00    1:29.01   3 
 29 Anderson, Azaria             Do Right Edu                    1:32.52   1 
 30 Valencia, Katherine          Arizona Chee         1:40.96    1:38.00   2 
 31 Gammage, Soraya              Do Right Edu                    1:41.82   1 
 32 Thomas, Alexis               Do Right Edu                    1:53.65   1 
 33 Thomas, Anaya                Do Right Edu                    2:01.81   1 
 
800 Meter Run 11-12 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Willoughby, Katie            AZ Track Aca         2:37.00    2:36.41   2 
  2 Fields, Indiah               Spartan Spee         2:58.00    2:37.55   2 
  3 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu         3:03.00    2:50.18   2 
  4 Black, Kendall               AZ Track Aca         2:51.00    2:52.27   2 
  5 McCallister, Bethany         AZ Track Aca         2:47.55    2:52.55   2 
  6 Rosin, Naomi                 Phoenix Bobc         2:55.24    2:56.10   2 
  7 Bolender, Anavey             Huron Athlet         2:58.00    2:59.25   2 
  8 Foster, Sarah                AZ Track Aca         3:11.00    2:59.58   2 
  9 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu                    2:59.97   1 
 10 Huddleston, Alexis           Do Right Edu         3:22.00    3:04.61   1 
 11 Munoz, Cassandra             Do Right Edu         3:15.00    3:06.90   2 
 12 Caruso, Maria                AZ Track Aca         3:08.00    3:09.17   2 
 13 Gutierrez, Annika            AZ Track Aca         3:11.00    3:09.97   2 
 14 Egan, Bryanna                Phoenix Bobc                    3:18.47   1 
 15 Kennedy, Taniah              Do Right Edu         3:33.00    3:19.33   1 
 16 Corbin, Jazmin               Do Right Edu         3:48.00    3:20.20   1 
 17 Trujillo, Vianaye            Do Right Edu         3:32.00    3:20.67   1 
 18 Idleman, Erin                Huron Athlet         3:21.00    3:24.66   1 
 19 Wright, Savannah             Aag Sports A         3:20.00    3:25.58   1 
 20 Gary, Alayjanae              Do Right Edu         3:42.00    3:34.53   1 
 21 Anderson, Azaria             Do Right Edu                    3:34.98   1 
 22 Gammage, Soraya              Do Right Edu                    3:45.52   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Willoughby, Katie            AZ Track Aca         5:23.00    5:23.74  
  2 McCallister, Bethany         AZ Track Aca         5:45.00    5:42.15  
  3 Black, Kendall               AZ Track Aca         5:52.00    5:43.15  
  4 Rosin, Naomi                 Phoenix Bobc         5:55.29    5:52.57  
  5 Bolender, Anavey             Huron Athlet         5:40.00    6:06.39  
  6 Nasto, Lexi                  Phoenix Bobc                    6:08.66  
  7 Hannibal, Alonna             Adrenaline T         6:11.34    6:08.74  
  8 Wright, Savannah             Aag Sports A         7:00.00    8:29.00  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hannibal, Alonna             Adrenaline T                   12:00.26  
  2 Nasto, Lexi                  Phoenix Bobc                   12:59.12  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Colbert, Alyssa              Accelerate T           13.63      13.16   NWI  5 
  2 Garrett, Eryn                Arizona Chee           12.60      13.42   NWI  5 
  3 Adams, Adora                 Arizona Chee           13.60      13.52   NWI  5 
  4 Washington, Subreena         AZ Burn                13.53      13.80   NWI  5 
  5 Davis, Imani                 Arizona Chee           13.60      13.89   NWI  5 
  5 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           13.60      13.89   NWI  5 
  7 Garrett, Erykah              Arizona Chee           13.60      13.91   NWI  5 
  8 Murphy, Hali                 Phoenix Bobc                      14.00   NWI  2 
  9 Aguano, Taylor               Arizona Chee           14.38      14.14   NWI  4 
 10 Woods, Ayshia                Arizona Chee           14.60      14.39   NWI  4 
 11 Binford, Zahliyah            The Arizona            14.03      14.40   NWI  5 
 12 Jordan, Ashton               Arizona Chee           14.60      14.41   NWI  4 
 13 Holt, Kimarah                Arizona Chee           14.79      14.46   NWI  3 
 14 Montufar, Daniela            Arizona Chee           14.68      14.49   NWI  4 
 15 Shumate, Saniah              The Arizona                       14.75   NWI  1 
 16 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee           14.60      14.86   NWI  4 
 17 Graves, Uzuri                Flight Club                       14.88   NWI  1 
 18 Rosin, Leila                 Phoenix Bobc           14.88      15.11   NWI  3 
 19 Kutella, Anna                Accelerate T                      15.13   NWI  2 
 19 Heussner, Halle              Huron Athlet           16.50      15.13   NWI  3 
 21 McMillan, Tatum              Arizona Chee           14.78      15.14   NWI  4 
 22 Scott, Maya                  Arizona Flam           14.96      15.20   NWI  3 
 23 Warrick, Sophia              Arizona Chee           16.22      15.25   NWI  3 
 24 Hughey, Kalea                AZ Burn                           15.36   NWI  1 
 25 Clarke, Mo'Nay               The Arizona                       15.38   NWI  1 
 26 Lawrence, Lyriq              Arizona Chee                      15.39   NWI  2 
 27 Joseph, Ester                Arizona Spee                      15.65   NWI  1 
 28 Thornton, Mich'ya            AZ Burn                           15.87   NWI  2 
 28 Levin, Simone                Phoenix Bobc           16.23      15.87   NWI  3 
 30 Murray, Micah                Arizona Chee                      16.05   NWI  2 
 31 Diaz, Josefina               Phoenix Bobc                      16.17   NWI  2 
 32 Cuff, Kierrah                Spartan Spee           17.00      17.06   NWI  3 
 33 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe           19.35      18.91   NWI  2 
 34 Medina, Daniella             Spartan Spee                      19.50   NWI  1 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Colbert, Alyssa              Accelerate T           29.99      27.36   NWI  6 
  2 Garrett, Eryn                Arizona Chee           30.99      27.49   NWI  6 
  3 Adams, Adora                 Arizona Chee           27.99      28.30   NWI  6 
  4 Turner, Rahni                Arizona Flam           28.71      28.40   NWI  6 
  5 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           32.81      28.53   NWI  4 
  6 Garrett, Erykah              Arizona Chee           32.13      28.93   NWI  5 
  7 Murphy, Hali                 Phoenix Bobc                      28.99   NWI  3 
  8 Davis, Imani                 Arizona Chee           33.56      29.37   NWI  4 
  9 Shumate, Saniah              The Arizona                       29.76   NWI  1 
 10 Jordan, Ashton               Arizona Chee           30.84      29.84   NWI  6 
 11 Aguano, Taylor               Arizona Chee           31.02      29.88   NWI  5 
 12 Woods, Ayshia                Arizona Chee           31.50      30.63   NWI  5 
 13 Heussner, Halle              Huron Athlet           35.00      31.12   NWI  4 
 14 Holt, Kimarah                Arizona Chee           31.84      31.30   NWI  5 
 15 Binford, Zahliyah            The Arizona            29.36      31.34   NWI  6 
 16 Kutella, Anna                Accelerate T                      31.46   NWI  3 
 17 Warrick, Sophia              Arizona Chee           31.25      31.48   NWI  5 
 18 Gonzalez, Karly              Arizona Trac                      31.51   NWI  2 
 19 Graves, Uzuri                Flight Club                       31.52   NWI  1 
 20 Washington, Subreena         AZ Burn                29.51      31.66   NWI  6 
 21 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee           36.66      31.68   NWI  4 
 22 McMillan, Tatum              Arizona Chee           32.26      31.81   NWI  5 
 23 Clarke, Mo'Nay               The Arizona                       31.99   NWI  2 
 24 Hughey, Kalea                AZ Burn                           32.64   NWI  2 
 25 Barney, Hannah               Adrenaline T           31.50      32.77   NWI  5 
 26 avelar, mia                  Panthers Ath           40.00      33.15   NWI  4 
 27 Thornton, Mich'ya            AZ Burn                           33.25   NWI  1 
 28 Lawrence, Lyriq              Arizona Chee                      33.71   NWI  3 
 28 Joseph, Ester                Arizona Spee                      33.71   NWI  1 
 30 Diaz, Josefina               Phoenix Bobc                      34.28   NWI  3 
 31 Murray, Micah                Arizona Chee                      36.00   NWI  2 
 32 Cuff, Kierrah                Spartan Spee           37.89      36.29   NWI  4 
 33 Medina, Daniella             Spartan Spee                      40.80   NWI  2 
 34 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe           37.68      46.66   NWI  4 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Roberts, Riley               Unattached                      1:01.36   2 
  2 Turner, Rahni                Arizona Flam         1:03.33    1:04.26   6 
  3 Escobar, Ella                The Arizona          1:04.58    1:05.54   5 
  4 Claiborne, Thalia            Arizona Chee         1:03.00    1:06.50   6 
  5 Burks, Lazia                 The Arizona          1:02.30    1:06.57   6 
  6 Garrett, Eryn                Arizona Chee         1:03.00    1:06.88   6 
  7 Ortiz, Selema                Unattached           1:02.00    1:07.08   6 
  8 Jordan, Ashton               Arizona Chee         1:04.00    1:07.61   5 
  9 Davis, Imani                 Arizona Chee         1:06.00    1:07.62   5 
 10 Garrett, Erykah              Arizona Chee         1:20.00    1:08.26   3 
 11 Adams, Adora                 Arizona Chee         1:03.00    1:08.27   6 
 12 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam         1:02.50    1:08.53   6 
 13 Aguano, Taylor               Arizona Chee         1:20.00    1:08.86   3 
 14 Woods, Ayshia                Arizona Chee         1:20.00    1:10.00   3 
 15 Carswell, Jamelah            Unattached           1:05.00    1:10.42   5 
 16 McMillan, Tatum              Arizona Chee         1:15.00    1:10.66   4 
 17 Valenzuela, Savannah         The Arizona          1:08.93    1:10.73   5 
 18 Egan, Brytavia               Phoenix Bobc                    1:11.34   1 
 19 avelar, mia                  Panthers Ath         1:10.00    1:11.41   4 
 20 Holt, Kimarah                Arizona Chee         1:06.00    1:11.86   5 
 21 Montufar, Daniela            Arizona Chee         1:04.00    1:12.15   6 
 22 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                    1:12.40   1 
 23 Warrick, Sophia              Arizona Chee         1:16.00    1:12.44   3 
 24 Barney, Hannah               Adrenaline T         1:17.00    1:12.61   3 
 25 Royer, Avery                 Arizona Chee         1:20.00    1:13.25   3 
 26 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee         1:20.00    1:13.78   3 
 27 Shumate, Saniah              The Arizona                     1:14.28   1 
 28 Gonzalez, Karly              Arizona Trac                    1:14.52   2 
 29 Ruiz, Samia                  Do Right Edu         1:07.00    1:14.72   5 
 30 Rosin, Leila                 Phoenix Bobc         1:12.00    1:14.87   4 
 31 Collins, Kate                Phoenix Bobc         1:20.00    1:15.07   3 
 32 Binford, Zahliyah            The Arizona          1:10.80    1:16.35   4 
 33 Murray, Micah                Arizona Chee                    1:17.82   2 
 34 Lawrence, Lyriq              Arizona Chee                    1:18.03   2 
 35 Sells, Jendayi               Do Right Edu                    1:18.06   1 
 36 Trice, Jacklyn               Accelerate T         1:25.39    1:18.31   2 
 37 Levin, Simone                Phoenix Bobc         1:13.03    1:18.66   4 
 38 Clarke, Mo'Nay               The Arizona                     1:20.66   1 
 39 Coleman, Micayla             Do Right Edu                    1:21.94   2 
 40 Jackson, Trejanae            Do Right Edu         1:07.00    1:22.93   5 
 41 Joseph, Ester                Arizona Spee                    1:23.13   1 
 42 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe         1:47.32    1:52.06   2 
 
800 Meter Run 13-14 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Escobar, Ella                The Arizona          2:25.72    2:35.63   2 
  2 Carswell, Jamelah            Unattached           2:28.00    2:37.17   2 
  3 Charlton, Jayde              Elite StriDe         2:29.00    2:40.07   2 
  4 Ortiz, Selema                Unattached           2:30.00    2:43.82   2 
  5 Valenzuela, Savannah         The Arizona          2:43.16    2:46.50   2 
  6 Egan, Brytavia               Phoenix Bobc                    2:47.86   1 
  7 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam         2:38.62    2:49.80   2 
  8 Burks, Lazia                 The Arizona          2:28.73    2:50.04   2 
  9 Barney, Hannah               Adrenaline T         2:56.76    2:52.04   2 
 10 Rosin, Leila                 Phoenix Bobc         2:39.01    2:55.94   2 
 11 Royer, Avery                 Arizona Chee         3:00.00    2:55.95   1 
 12 Trice, Jacklyn               Accelerate T         3:09.69    3:04.75   1 
 13 Collins, Kate                Phoenix Bobc         3:00.03    3:07.06   1 
 14 Ruiz, Samia                  Do Right Edu         2:48.00    3:07.37   2 
 15 Jackson, Trejanae            Do Right Edu         3:00.00    3:12.70   1 
 16 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                    3:14.28   1 
 17 Capy, Rachel                 Aftershock D                    3:14.64   1 
 18 Coleman, Micayla             Do Right Edu                    3:34.10   1 
 19 Sells, Jendayi               Do Right Edu                    4:08.34   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Escobar, Ella                The Arizona          5:11.73    5:40.91  
  2 Valenzuela, Savannah         The Arizona                     6:00.79  
  3 avelar, mia                  Panthers Ath         6:10.00    6:00.98  
  4 Marquez, Katarina            Arizona Chee         5:48.00    6:06.27  
  5 Burks, Lazia                 The Arizona          5:46.89    6:13.27  
  6 Capy, Rachel                 Aftershock D                    6:17.40  
  7 Royer, Avery                 Arizona Chee         6:28.00    6:33.19  
  8 Trice, Jacklyn               Accelerate T                    7:42.02  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marquez, Katarina            Arizona Chee        12:36.01   13:07.60  
 
100 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           12.90      12.57   NWI  3 
  2 Chest, Zaire                 Arizona Chee           12.62      12.87   NWI  3 
  3 Jordan, Raven                Arizona Chee           12.78      13.02   NWI  3 
  4 Black, Diamond               Arizona Chee                      13.33   NWI  2 
  5 Doeplah, Gifty               Phoenix Bobc           13.55      13.42   NWI  3 
  6 Candito, Jacquelyn           Adrenaline T           13.94      13.71   NWI  3 
  7 Gomez, Jensen                Phoenix Bobc           14.22      13.78   NWI  3 
  8 Persac, Hannah               The Arizona                       13.97   NWI  2 
  9 Haack, Haley                 Phoenix Bobc           16.33      14.23   NWI  3 
 10 Brewington, Ev'onne          Arizona Chee                      14.41   NWI  2 
 11 Marshall, Svannah            Arizona Flam           14.38      14.51   NWI  3 
 12 Holliman, Amyah              Accelerate T                      15.46   NWI  2 
 13 Miller, Grace                Phoenix Bobc                      17.05   NWI  2 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Foreman, Anna                Arizona Chee           25.93      25.70   NWI  3 
  2 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           26.00      25.89   NWI  3 
  3 Chest, Zaire                 Arizona Chee           27.72      26.00   NWI  3 
  4 Jordan, Raven                Arizona Chee           27.33      26.79   NWI  3 
  5 Haack, Haley                 Phoenix Bobc           31.51      27.30   NWI  2 
  6 Doeplah, Gifty               Phoenix Bobc           28.45      27.75   NWI  3 
  7 Candito, Jacquelyn           Adrenaline T           28.50      28.06   NWI  3 
  8 Ortiz, Navaria               Unattached             26.74      28.09   NWI  3 
  9 Burnett, Grace               Arizona Chee                      29.06   NWI  1 
 10 Brewington, Ev'onne          Arizona Chee                      29.76   NWI  1 
 11 Persac, Hannah               The Arizona                       30.04   NWI  1 
 12 Marshall, Svannah            Arizona Flam           31.36      30.92   NWI  3 
 13 Holliman, Amyah              Accelerate T                      33.24   NWI  2 
 14 Miller, Grace                Phoenix Bobc                      36.52   NWI  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Nesby, Dorian                Unattached           1:02.00    1:01.59   2 
  2 Doeplah, Gifty               Phoenix Bobc         1:05.22    1:02.50   2 
  3 Candito, Jacquelyn           Adrenaline T         1:05.00    1:02.72   2 
  4 Ortiz, Navaria               Unattached           1:02.00    1:03.55   2 
  5 Burnett, Grace               Arizona Chee         1:05.00    1:03.63   2 
  6 Belcher, Mariah              Arizona Chee         1:05.00    1:03.74   2 
  7 Roberts, Jessica             Phoenix Bobc         1:03.15    1:06.12   2 
  8 Persac, Hannah               The Arizona                     1:07.01   1 
  9 Brewington, Ev'onne          Arizona Chee                    1:09.81   1 
 10 Haack, Haley                 Phoenix Bobc         1:05.49    1:11.99   2 
 11 Marshall, Svannah            Arizona Flam         1:09.71    1:12.19   1 
 12 Bergstrom, Haley             AZ Track Aca         1:17.00    1:13.97   1 
 13 Scroggins, Trinity           Do Right Edu                    1:14.21   1 
 14 Catt, Kameron                AZ Track Aca         1:17.00    1:19.00   1 
 15 Jones, Krislyn               Do Right Edu                    1:19.81   1 
 
800 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Foreman, Anna                Arizona Chee         2:21.00    2:24.56  
  2 Nesby, Dorian                Unattached           2:35.00    2:37.37  
  3 Roberts, Jessica             Phoenix Bobc         2:33.66    2:37.82  
  4 Crawford, Katelyn            AZ Track Aca         2:39.00    2:40.11  
  5 Aleman, Julia                AZ Track Aca         2:58.00    2:57.24  
  6 Bergstrom, Haley             AZ Track Aca         3:07.00    2:58.97  
  7 Catt, Kameron                AZ Track Aca         3:07.00    3:03.08  
  8 Scroggins, Trinity           Do Right Edu                    3:13.16  
  9 Jones, Krislyn               Do Right Edu                    3:19.08  
 
1500 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Crawford, Katelyn            AZ Track Aca         5:50.00    5:43.14  
  2 Aleman, Julia                AZ Track Aca         6:10.00    6:15.02  
 
100 Meter Dash 17-18 Division Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Poirier-Shelton, Tiana       Arizona Chee                      12.92   NWI 
  2 Neill, Meghan                Spartan Spee           13.24      13.52   NWI 
  3 Miller, Shanelle             Arizona Chee                      13.81   NWI 
  4 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc           14.22      14.27   NWI 
  5 Baker, T'Kayla               Unattached             13.50      14.54   NWI 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Bailey, Anaya                Arizona Chee                      26.05   NWI  1 
  2 Poirier-Shelton, Tiana       Arizona Chee           26.32      26.49   NWI  2 
  3 Charlton, La Meyah           Elite StriDe           25.78      26.70   NWI  2 
  4 Holt, Keyanah                Arizona Chee                      27.28   NWI  1 
  5 Conway, Leilani              Arizona Chee                      27.30   NWI  1 
  6 Neill, Meghan                Spartan Spee           28.15      28.38   NWI  2 
  7 Miller, Shanelle             Arizona Chee                      28.56   NWI  1 
  8 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc           30.37      29.98   NWI  2 
  9 Baker, T'Kayla               Unattached             27.99      30.16   NWI  2 
 10 Bailey, Tiara                Arizona Chee                      31.60   NWI  2 
 11 guerrero olivares, lizbe     Panthers Ath           35.00      39.17   NWI  2 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Holt, Keyanah                Arizona Chee                    1:02.25  
  2 Gray, Jada                   Arizona Chee                    1:04.52  
  3 Conway, Leilani              Arizona Chee                    1:07.41  
  4 guerrero olivares, lizbe     Panthers Ath         1:20.00    1:22.80  
 
800 Meter Run 17-18 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Charlton, La Meyah           Elite StriDe         2:20.25    2:23.60   2 
  2 Gutierrez, Mia               AZ Track Aca         2:30.00    2:34.21   2 
  3 Mills, Makennah              Unattached           2:32.00    2:36.36   2 
  4 Beck, Natalie                Unattached           2:31.81    2:42.08   2 
  5 Timmerman, Makayla           AZ Track Aca         2:39.00    2:44.12   2 
  6 Burhop, Cynthia              AZ Track Aca         2:52.00    3:00.84   1 
  7 Shreiner, Sierrah            AZ Track Aca         2:54.00    3:08.29   1 
  8 Houser, Cami                 AZ Track Aca         3:25.00    3:20.44   1 
  9 Zychowski, Bella             AZ Track Aca         3:30.00    3:27.22   1 
 10 Hurst, Leah                  AZ Track Aca         3:45.00    3:29.45   1 
 11 Ravnitzky, Sadie             AZ Track Aca         3:45.00    3:34.46   1 
 
1500 Meter Run 17-18 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burhop, Cynthia              AZ Track Aca         6:05.00    5:13.09  
  2 Mills, Makennah              Unattached           5:07.45    5:17.99  
  3 Lees, Brittney               AZ Track Aca         5:30.00    5:23.58  
  4 Gutierrez, Mia               AZ Track Aca         5:30.00    5:24.46  
  5 guerrero olivares, lizbe     Panthers Ath         6:45.00    6:17.50  
  6 Shreiner, Sierrah            AZ Track Aca         6:05.00    6:27.50  
  7 Houser, Cami                 AZ Track Aca         6:45.00    6:36.54  
  8 Zychowski, Bella             AZ Track Aca         6:55.00    6:50.69  
  9 Ravnitzky, Sadie             AZ Track Aca         7:20.00    7:56.46  
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Reed, Jalen                  Arizona Flam           16.47      16.01   NWI  6 
  2 Patterson, Taylon            Arizona Chee                      17.49   NWI  2 
  3 Pollard, Blake               The Arizona                       17.69   NWI  3 
  4 Quarles, Armani              Arizona Chee                      17.94   NWI  1 
  5 Dyer, Kendall                AZ Burn                20.41      17.97   NWI  6 
  6 scroggins II, Andre          Do Right Edu                      17.99   NWI  1 
  7 Stevenson, Ari'eon           Arizona Chee                      18.02   NWI  4 
  8 Eason, Nomari                Unattached             18.84      18.16   NWI  6 
  9 Reed, Noah                   Phoenix Bobc                      18.32   NWI  6 
 10 Lucas, Joseph                Flight Club                       18.46   NWI  2 
 11 Domino, Corday               Phoenix Bobc                      18.55   NWI  4 
 11 Calvin, Nehemiah             Do Right Edu                      18.55   NWI  2 
 13 Millage, Nicholas            Arizona Trac                      18.82   NWI  3 
 14 carr, anthony                Do Right Edu                      18.93   NWI  3 
 15 Storkel, Mehki               Unattached                        19.20   NWI  3 
 16 Bolton, Jadon                Arizona Chee                      19.29   NWI  5 
 17 Quarles, Avaurie             Arizona Chee                      19.34   NWI  2 
 18 Richardson, Jaylan           Arizona Chee                      19.38   NWI  5 
 19 Baker, Treyvon               Do Right Edu                      19.63   NWI  4 
 20 Jackson, Trequan             Do Right Edu                      19.80   NWI  1 
 21 Amina-Harris, Belavan        Arizona Trac                      19.89   NWI  1 
 22 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe           21.12      19.93   NWI  6 
 23 Howard, Iziah                Do Right Edu                      20.42   NWI  5 
 24 Kraft, Matthew               Accelerate T                      20.91   NWI  5 
 25 Mitchell, Cah'sye            Do Right Edu                      20.98   NWI  1 
 26 Jones Jr, Cedric             Do Right Edu                      21.36   NWI  6 
 27 Lucas, J'Vaughn              Flight Club                       21.66   NWI  1 
 28 Scroggins, Ayden             Do Right Edu                      21.73   NWI  2 
 29 King Jr, Andre               Do Right Edu                      21.85   NWI  5 
 30 Woodward, Edward             Arizona Chee                      22.05   NWI  3 
 31 Walker, Dante                Do Right Edu                      22.19   NWI  2 
 32 Palmer, Dai'lon              Elite StriDe                      22.23   NWI  1 
 33 Rodgers, Theodore            Desert Garde           24.05      22.31   NWI  6 
 34 Scroggins, Adrian            Do Right Edu                      22.54   NWI  2 
 35 Saintfleur, Jeremiah         Arizona Trac                      23.14   NWI  4 
 36 White Jr., Daniel            Arizona Trac                      23.19   NWI  3 
 37 Scroggins, Adam              Do Right Edu                      23.52   NWI  2 
 38 Coleman, Tristan             AZ Burn                           23.82   NWI  5 
 39 Miles, Kenneth               Do Right Edu                      24.48   NWI  3 
 40 Akina, Kalamaku              Arizona Chee                      24.79   NWI  4 
 41 Martin, Trey                 The Arizona                       27.60   NWI  1 
 42 Lynch, DaMarcus              Arizona Chee                      29.84   NWI  4 
 43 Williams, Ayden              Arizona Chee                      32.38   NWI  4 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Reed, Jalen                  Arizona Flam           39.59      35.35   NWI  5 
  2 Patterson, Taylon            Arizona Chee                      37.64   NWI  5 
  3 Quarles, Armani              Arizona Chee                      38.11   NWI  4 
  4 Jones Jr, Cedric             Do Right Edu                      38.32   NWI  4 
  5 Lucas, Joseph                Flight Club                       39.30   NWI  1 
  6 Millage, Nicholas            Arizona Trac                      39.34   NWI  4 
  7 Calvin, Nehemiah             Do Right Edu                      40.39   NWI  1 
  8 Pollard, Blake               The Arizona                       40.45   NWI  3 
  9 Richardson, Jaylan           Arizona Chee                      40.55   NWI  3 
 10 Domino, Corday               Phoenix Bobc                      40.92   NWI  1 
 11 Dyer, Kendall                AZ Burn                24.76      41.21   NWI  5 
 12 carr, anthony                Do Right Edu                      42.01   NWI  1 
 13 Reed, Noah                   Phoenix Bobc                      43.16   NWI  2 
 14 Quarles, Avaurie             Arizona Chee                      43.17   NWI  4 
 15 Jackson, Trequan             Do Right Edu                      45.35   NWI  2 
 16 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe           51.11      45.39   NWI  5 
 17 Bolton, Jadon                Arizona Chee                      45.49   NWI  3 
 18 Kraft, Matthew               Accelerate T                      46.28   NWI  1 
 19 Howard, Iziah                Do Right Edu                      46.53   NWI  1 
 20 Scroggins, Adrian            Do Right Edu                      47.16   NWI  4 
 21 Baker, Treyvon               Do Right Edu                      48.18   NWI  2 
 22 Scroggins, Adam              Do Right Edu                      48.98   NWI  4 
 23 Palmer, Dai'lon              Elite StriDe                      49.36   NWI  1 
 24 Mitchell, Cah'sye            Do Right Edu                      49.74   NWI  3 
 25 Scroggins, Ayden             Do Right Edu                      50.22   NWI  5 
 26 King Jr, Andre               Do Right Edu                      50.29   NWI  2 
 27 Merritt, Tariq               Do Right Edu                      50.38   NWI  3 
 28 Walker, Dante                Do Right Edu                      50.56   NWI  2 
 29 Akina, Kalamaku              Arizona Chee           41.59      53.08   NWI  5 
 30 Henigan, Nathan              Do Right Edu                      53.72   NWI  4 
 31 Miles, Kenneth               Do Right Edu                      57.01   NWI  3 
 32 Woodward, Edward             Arizona Chee                      58.17   NWI  2 
 33 Coleman, Tristan             AZ Burn                         1:02.47   NWI  2 
 34 Williams, Ayden              Arizona Chee                    1:10.06   NWI  2 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Reed, Jalen                  Arizona Flam         1:33.45    1:19.98   3 
  2 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu         1:28.33    1:21.50   3 
  3 Patterson, Taylon            Arizona Chee                    1:27.51   1 
  4 Corbin, Cedric               Do Right Edu         1:40.00    1:27.95   3 
  5 Quarles, Armani              Arizona Chee                    1:28.09   1 
  6 Pollard, Blake               The Arizona                     1:31.89   1 
  7 Dyer, Kendall                AZ Burn              1:34.56    1:32.22   3 
  7 Uperesa-thomas, Mission      Do Right Edu         1:33.73    1:32.22   3 
  9 Gammage, Tyson               Do Right Edu         1:53.30    1:38.72   2 
 10 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe         1:50.41    1:40.62   2 
 11 Kraft, Matthew               Accelerate T                    1:45.11   2 
 12 Conway, Tariq                Do Right Edu         1:49.00    1:45.81   3 
 13 James, Rory                  Do Right Edu         1:43.56    1:47.05   3 
 14 Quarles, Avaurie             Arizona Chee                    1:49.27   1 
 15 Bolton, Jadon                Arizona Chee                    1:50.57   2 
 16 Palmer, Dai'lon              Elite StriDe                    1:53.39   2 
 17 Woodward, Edward             Arizona Chee                    1:57.97   1 
 18 Rodgers, Theodore            Desert Garde         1:52.91    2:00.66   2 
 
800 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu                    3:06.63  
  2 Corbin, Cedric               Do Right Edu                    3:21.21  
  3 Uperesa-thomas, Mission      Do Right Edu                    3:33.68  
  4 James, Rory                  Do Right Edu                    3:52.92  
  5 Gammage, Tyson               Do Right Edu                    3:54.42  
  6 Rodgers, Theodore            Desert Garde         5:00.00    4:04.17  
 
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Cooper, Cameron              Arizona Chee           14.90      14.90   NWI  5 
  2 Williams, Nathan             Phoenix Bobc           15.36      15.24   NWI  5 
  3 Halsana, Tristan             Arizona Chee                      15.36   NWI  1 
  4 Flunder, Geramiah            The Arizona            14.14      15.37   NWI  5 
  5 Cade, Darius                 Arizona Chee           14.90      15.42   NWI  5 
  6 Smith, Nizer                 Arizona Flam                      15.54   NWI  1 
  7 Warren, Micah                AZ Burn                15.48      15.58   NWI  5 
  8 Millman, Pry'nce             Huron Athlet           15.30      15.60   NWI  5 
  9 Eason, Nasim                 Unattached             15.77      15.73   NWI  4 
 10 Walton, Gatling Ezekiel      Arizona Chee           17.12      15.77   NWI  4 
 11 McSwain, James               Huron Athlet           15.80      15.88   NWI  4 
 12 Webb, Britton                Huron Athlet           15.50      15.94   NWI  4 
 13 Dyer, Kordell                AZ Burn                15.81      15.96   NWI  4 
 14 White III, Terrance          Arizona Trac                      16.11   NWI  2 
 15 Alberty, Darius              Spartan Spee           14.90      16.22   NWI  5 
 16 Martin, Andre                AZ Burn                           16.33   NWI  2 
 17 Noyd, Michael                Arizona Flam           16.53      16.44   NWI  4 
 18 Knapper, Otis                Arizona Chee                      16.47   NWI  2 
 19 Wingfield, Nathan            The Arizona            15.97      16.51   NWI  4 
 20 Redhouse, Nashoba            Elite StriDe           17.15      16.53   NWI  4 
 21 Pollard, Bryce               The Arizona                       16.73   NWI  1 
 22 Heussner, Brody              Huron Athlet           15.50      16.76   NWI  5 
 23 Lejander, Anthony            Arizona Chee                      16.85   NWI  2 
 24 Darnell, Brandon             Phoenix Bobc           17.85      16.87   NWI  3 
 25 Anderson, Josiah             The Arizona                       16.98   NWI  2 
 26 Carter, Jacob                Arizona Trac                      17.02   NWI  1 
 27 Coleman, De'Mar              The Arizona            17.28      17.08   NWI  3 
 28 Feng, Aslan                  The Arizona                       17.10   NWI  1 
 29 Seton, Taj                   Arizona Chee                      17.25   NWI  1 
 30 Walter-Cardona, Nilo         Arizona Chee           19.78      17.55   NWI  3 
 31 Alexander, Julian            Arizona Chee           18.12      17.60   NWI  3 
 32 Oliver, DeAndre              Adrenaline T                      17.99   NWI  2 
 33 Carrillo, Kino               Adrenaline T                      19.13   NWI  1 
 34 Phillips, Andrew             Accelerate T                      19.20   NWI  1 
 35 Weaver, Winston              Phoenix Bobc           21.21      19.91   NWI  3 
 36 Jameel, Max                  Desert Garde           23.00      20.74   NWI  3 
 37 Johnson, Kelly               Arizona Chee                      21.93   NWI  2 
 38 Corzo, Marcus                Spartan Spee                      22.10   NWI  3 
 39 Calderon, Efren              Arizona Flam                      23.43   NWI  2 
 40 Valencia, Johnathan          Arizona Chee           25.01      37.11   NWI  3 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Cooper, Cameron              Arizona Chee           34.00      31.48   NWI  5 
  2 Warren, Micah                AZ Burn                31.49      31.89   NWI  6 
  3 Heidelburg, Zuri             AZ Burn                32.50      32.09   NWI  6 
  4 Smith, Nizer                 Arizona Flam           32.26      32.39   NWI  6 
  4 Halsana, Tristan             Arizona Chee                      32.39   NWI  3 
  6 Williams, Nathan             Phoenix Bobc                      32.58   NWI  1 
  7 Martin, Andre                AZ Burn                           32.67   NWI  3 
  8 McSwain, James               Huron Athlet           33.50      32.79   NWI  6 
  9 Webb, Britton                Huron Athlet           33.00      32.90   NWI  6 
 10 Millman, Pry'nce             Huron Athlet           31.10      33.04   NWI  6 
 11 Flunder, Geramiah            The Arizona            29.57      33.09   NWI  6 
 12 Cade, Darius                 Arizona Chee           35.53      33.29   NWI  5 
 13 Walton, Gatling Ezekiel      Arizona Chee                      33.49   NWI  2 
 14 Alberty, Darius              Spartan Spee           36.87      33.75   NWI  5 
 15 Williamson, Jaziah           Arizona Trac                      33.79   NWI  1 
 16 Noyd, Michael                Arizona Flam           34.57      33.94   NWI  5 
 17 Coleman, De'Mar              The Arizona            35.65      34.98   NWI  5 
 18 Dyer, Kordell                AZ Burn                37.67      35.03   NWI  5 
 19 Wingfield, Nathan            The Arizona            33.53      35.04   NWI  5 
 20 Knierim, David               Arizona Chee           42.55      36.06   NWI  4 
 21 Pollard, Bryce               The Arizona                       36.65   NWI  4 
 22 White III, Terrance          Arizona Trac                      36.95   NWI  1 
 23 Knapper, Otis                Arizona Chee                      37.28   NWI  3 
 24 Lejander, Anthony            Arizona Chee                      37.47   NWI  3 
 25 Feng, Aslan                  The Arizona                       37.65   NWI  4 
 26 Mc Lean, Christopher         Do Right Edu                      37.74   NWI  2 
 27 Walter-Cardona, Nilo         Arizona Chee           40.03      38.30   NWI  4 
 28 Alexander, Julian            Arizona Chee           40.56      38.51   NWI  4 
 29 Gammage, Anthony             Do Right Edu                      38.84   NWI  1 
 30 Anderson, Josiah             The Arizona                       39.01   NWI  2 
 31 Oliver, DeAndre              Adrenaline T                      39.68   NWI  1 
 32 Seton, Taj                   Arizona Chee                      39.94   NWI  2 
 33 Phillips, Andrew             Accelerate T                      41.50   NWI  3 
 34 Weaver, Winston              Phoenix Bobc           45.53      43.19   NWI  4 
 35 Carrillo, Kino               Adrenaline T                      44.44   NWI  1 
 36 kraft, zachary               Accelerate T                      46.67   NWI  3 
 37 Corzo, Marcus                Spartan Spee                      49.39   NWI  2 
 38 Calderon, Efren              Arizona Flam                      52.41   NWI  2 
 39 Valencia, Johnathan          Arizona Chee                    1:03.89   NWI  2 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn              1:07.26    1:11.58   6 
  2 Heidelburg, Zuri             AZ Burn              1:11.00    1:12.38   6 
  3 Okeke, Dominic               Phoenix Bobc         1:14.22    1:12.84   6 
  4 Cooper, Cameron              Arizona Chee         1:17.49    1:13.23   6 
  5 Smith, Nizer                 Arizona Flam         1:14.19    1:14.71   6 
  6 Webb, Britton                Huron Athlet         1:20.00    1:14.95   5 
  7 Millman, Pry'nce             Huron Athlet         1:13.50    1:16.20   6 
  8 Flunder, Geramiah            The Arizona          1:07.77    1:16.59   6 
  9 Halsana, Tristan             Arizona Chee                    1:16.91   2 
 10 Williamson, Jaziah           Arizona Trac                    1:17.00   2 
 11 Noyd, Michael                Arizona Flam         1:19.18    1:18.49   6 
 12 Martin, Andre                AZ Burn                         1:18.79   3 
 13 Mathews, Bryan               Do Right Edu         1:20.00    1:19.01   5 
 14 Horace, Justice              Do Right Edu         1:20.00    1:19.02   5 
 15 Walton, Gatling Ezekiel      Arizona Chee                    1:19.19   1 
 16 Cade, Darius                 Arizona Chee         1:29.00    1:19.65   4 
 17 Laffitte, Jaden              Do Right Edu         1:21.00    1:20.50   5 
 18 Moore, Evan                  Do Right Edu           25.00    1:20.75   1 
 19 Coleman, De'Mar              The Arizona          1:20.93    1:20.80   5 
 20 Darnell, Brandon             Phoenix Bobc                    1:23.12   2 
 21 Eason, Nasim                 Unattached           1:30.00    1:23.28   4 
 22 Byrd, Oshen                  Do Right Edu         1:22.00    1:23.84   5 
 23 Wingfield, Nathan            The Arizona          1:24.89    1:24.23   5 
 24 Anderson, Josiah             The Arizona                     1:24.55   1 
 25 Knapper, Otis                Arizona Chee                    1:24.71   2 
 26 Rutherford, Joe              Do Right Edu           21.00    1:25.14   3 
 27 Lejander, Anthony            Arizona Chee                    1:25.76   2 
 28 Knierim, David               Arizona Chee         1:39.00    1:26.02   4 
 29 Gary, Elijahuan              Do Right Edu         1:30.00    1:26.16   4 
 30 Alexander, Julian            Arizona Chee         1:27.00    1:28.52   4 
 31 Dyer, Kordell                AZ Burn              1:30.00    1:28.61   4 
 32 Mc Lean, Christopher         Do Right Edu                    1:28.82   1 
 33 Walter-Cardona, Nilo         Arizona Chee         1:28.00    1:29.22   4 
 34 Feng, Aslan                  The Arizona                     1:29.91   3 
 35 Gammage, Anthony             Do Right Edu                    1:30.00   1 
 36 Seton, Taj                   Arizona Chee                    1:30.14   3 
 37 Pollard, Bryce               The Arizona                     1:30.31   1 
 38 Gammage, Evan                Do Right Edu         1:35.00    1:33.00   3 
 39 kraft, zachary               Accelerate T                    1:54.50   2 
 40 Johnson, Kelly               Arizona Chee                    1:58.57   3 
 
800 Meter Run 9-10 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Heidelburg, Zuri             AZ Burn              2:38.00    2:45.53   2 
  2 Okeke, Dominic               Phoenix Bobc         2:52.00    2:53.66   2 
  3 Lee, Jalen                   Do Right Edu         3:13.42    2:54.34   2 
  4 Barrett, Malec               Do Right Edu         3:00.00    2:58.44   2 
  5 Horace, Justice              Do Right Edu         3:09.33    3:02.09   2 
  6 Redhouse, Nashoba            Elite StriDe         3:25.12    3:02.54   2 
  7 Moore, Evan                  Do Right Edu         2:45.00    3:03.47   2 
  8 Heussner, Brody              Huron Athlet         3:00.00    3:09.32   2 
  9 Gary, Elijahuan              Do Right Edu                    3:13.82   1 
 10 Knierim, David               Arizona Chee                    3:15.24   1 
 11 Mathews, Bryan               Do Right Edu         3:15.00    3:15.64   2 
 12 Lesher, Andrew               Accelerate T                    3:16.23   1 
 13 Laffitte, Jaden              Do Right Edu                    3:16.97   1 
 14 Gammage, Evan                Do Right Edu                    3:19.31   1 
 15 Byrd, Oshen                  Do Right Edu                    3:22.08   1 
 16 Rutherford, Joe              Do Right Edu                    3:24.71   1 
 17 Hammond, Jonah               Aag Sports A         3:30.00    3:45.52   2 
 18 Jameel, Max                  Desert Garde         4:20.00    3:46.35   1 
 19 kraft, zachary               Accelerate T                    3:49.70   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lee, Jalen                   Do Right Edu                    5:51.98  
  2 Barrett, Malec               Do Right Edu         5:45.00    5:58.71  
  3 Redhouse, Nashoba            Elite StriDe         6:06.00    6:16.08  
  4 Lesher, Andrew               Accelerate T                    6:47.96  
  5 Jameel, Max                  Desert Garde         7:12.00    7:28.14  
  6 Hammond, Jonah               Aag Sports A         7:30.00    7:55.35  
 
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona            14.37      13.26   NWI  7 
  2 DeCarriere, Tre              Accelerate T           13.51      13.48   NWI  7 
  3 Ruvo, John                   Phoenix Bobc                      13.75   NWI  1 
  4 Sovereign, Joshua            Arizona Chee           14.38      13.85   NWI  7 
  5 Nsubuga, Andercya            Arizona Chee                      13.98   NWI  6 
  6 Udenze, Eli                  Arizona Chee           13.74      14.02   NWI  7 
  7 Newsome, Johnny              AZ Burn                           14.21   NWI  3 
  8 Stamps, Jamison              AZ Burn                           14.24   NWI  5 
  9 Pavey, Michael               The Arizona                       14.28   NWI  3 
 10 Wallace, Jasiem              Arizona Chee                      14.31   NWI  5 
 11 Rhymes, Destinie             Unattached                        14.34   NWI  3 
 12 Williams, Steven             Arizona Spee           15.30      14.36   NWI  6 
 13 Maassen, Aaron               Accelerate T                      14.41   NWI  1 
 14 Miltenberger, Colby          Phoenix Bobc           14.81      14.43   NWI  7 
 15 O'Neal-Gamble, Anthony       Arizona Chee           16.09      14.48   NWI  2 
 16 Jones, Idan                  The Arizona                       14.64   NWI  2 
 17 Butler, Ashton               Accelerate T                      14.65   NWI  2 
 18 Spence, JaKobi               The Arizona            14.43      14.67   NWI  7 
 19 King, Michael                Arizona Chee           15.51      14.76   NWI  6 
 20 Buchanon, Deshaun            Accelerate T                      14.78   NWI  4 
 21 Vazquez, Yan                 Arizona Flam           14.89      14.87   NWI  7 
 22 Jones, Jaden                 Accelerate T                      15.12   NWI  4 
 23 Martin, Noah                 Arizona Chee                      15.16   NWI  4 
 24 Walton, Dillinger            Arizona Chee                      15.19   NWI  2 
 25 Bibb, Nathan                 Phoenix Bobc           15.02      15.25   NWI  6 
 26 Griffin, Carlos              Phoenix Bobc                      15.28   NWI  5 
 27 LeJander, Nicholas           Arizona Chee                      15.40   NWI  4 
 28 Conway, DeShaun              Arizona Spee                      15.50   NWI  3 
 29 Woods, Saif Elijah           Arizona Chee           15.47      15.54   NWI  6 
 30 Domino, Lavon                Phoenix Bobc                      15.60   NWI  2 
 31 Thompson, Marshawn           AZ Burn                           15.64   NWI  4 
 32 Carr, Alexander              Huron Athlet           15.20      15.79   NWI  6 
 33 Cheatham, Robert             Arizona Trac                      15.88   NWI  3 
 34 Murphy, Korban               Phoenix Bobc                      15.91   NWI  3 
 35 Farr, Kobe                   Arizona Spee           17.52      15.93   NWI  5 
 36 Guevara, Noah                The Arizona                       15.94   NWI  2 
 37 Eason, Nijrell               Unattached             15.90      15.98   NWI  2 
 38 Bartlett, Kamron             Accelerate T                      15.99   NWI  4 
 39 Omotinugbon, Eyitayo         Arizona Trac                      16.22   NWI  1 
 40 Robinson, Micah              Accelerate T                      16.30   NWI  1 
 41 Darnell, Shawn               Phoenix Bobc           16.70      16.40   NWI  5 
 42 Ray, Masai                   Arizona Chee                      16.45   NWI  4 
 43 Denis, Edwin                 The Arizona                       16.49   NWI  5 
 44 Phillips, James              Accelerate T                      16.51   NWI  3 
 45 Davis-Evans, Devari          Arizona Chee                      16.77   NWI  5 
 46 Carrillo, Charlie            Accelerate T                      17.53   NWI  2 
 47 Frazier, Desmond             Spartan Spee                      17.83   NWI  5 
 48 Manning, Aidan               Arizona Chee                      18.38   NWI  1 
 49 Whitaker, Ben                Arizona Chee                      18.48   NWI  4 
 50 Valdez, Eithen               Arizona Flam                      19.51   NWI  6 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona            29.29      27.41   NWI  6 
  2 Sovereign, Joshua            Arizona Chee           30.01      29.04   NWI  6 
  3 Stamps, Jamison              AZ Burn                           29.13   NWI  3 
  4 Ruvo, John                   Phoenix Bobc                      29.18   NWI  2 
  5 Udenze, Eli                  Arizona Chee                      29.49   NWI  2 
  6 Maassen, Aaron               Accelerate T                      29.56   NWI  2 
  7 Butler, Ashton               Accelerate T                      29.80   NWI  1 
  8 Buchanon, Deshaun            Accelerate T                      29.90   NWI  1 
  9 Nsubuga, Andercya            Arizona Chee                      29.98   NWI  5 
 10 Spence, JaKobi               The Arizona            29.78      30.09   NWI  6 
 11 Wallace, Jasiem              Arizona Chee                      30.15   NWI  6 
 12 Williams, Steven             Arizona Spee           35.00      30.23   NWI  5 
 13 DeCarriere, Tre              Accelerate T           28.96      30.47   NWI  6 
 13 King, Michael                Arizona Chee           30.86      30.47   NWI  6 
 13 Pavey, Michael               The Arizona                       30.47   NWI  2 
 16 Jones, Jaden                 Accelerate T                      30.67   NWI  3 
 17 Newsome, Johnny              AZ Burn                           30.73   NWI  4 
 18 Jones, Idan                  The Arizona                       31.05   NWI  3 
 19 Martin, Noah                 Arizona Chee                      31.26   NWI  3 
 20 O'Neal-Gamble, Anthony       Arizona Chee           33.41      31.39   NWI  5 
 21 Miltenberger, Colby          Phoenix Bobc                      31.46   NWI  2 
 22 Rhymes, Destinie             Unattached                        31.53   NWI  3 
 23 Griffin, Carlos              Phoenix Bobc                      31.69   NWI  4 
 24 Martin, Xavier               Arizona Chee                      32.02   NWI  1 
 25 Walton, Dillinger            Arizona Chee                      32.06   NWI  2 
 26 Woods, Saif Elijah           Arizona Chee                      32.12   NWI  6 
 27 LeJander, Nicholas           Arizona Chee                      32.32   NWI  3 
 28 Carr, Alexander              Huron Athlet           31.50      32.49   NWI  6 
 29 Domino, Lavon                Phoenix Bobc           34.22      32.66   NWI  5 
 30 Murphy, Korban               Phoenix Bobc                      32.82   NWI  4 
 31 Thompson, Marshawn           AZ Burn                           32.93   NWI  1 
 32 Conway, DeShaun              Arizona Spee                      32.96   NWI  5 
 33 Guevara, Noah                The Arizona                       33.01   NWI  4 
 34 Cheatham, Robert             Arizona Trac                      33.91   NWI  4 
 35 Bartlett, Kamron             Accelerate T                      34.03   NWI  3 
 36 Denis, Edwin                 The Arizona                       34.12   NWI  4 
 37 Ray, Masai                   Arizona Chee                      34.20   NWI  1 
 38 Robinson, Micah              Accelerate T                      34.24   NWI  1 
 39 Phillips, James              Accelerate T                      35.85   NWI  4 
 40 Davis-Evans, Devari          Arizona Chee                      36.94   NWI  2 
 41 Carrillo, Charlie            Accelerate T                      37.10   NWI  2 
 42 Omotinugbon, Eyitayo         Arizona Trac                      38.86   NWI  1 
 43 Farr, Kobe                   Arizona Spee           39.16      39.55   NWI  5 
 44 Manning, Aidan               Arizona Chee                      41.48   NWI  3 
 45 Whitaker, Ben                Arizona Chee                      42.01   NWI  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona          1:07.69    1:01.20   7 
  2 DeCarriere, Tre              Accelerate T         1:08.00    1:03.70   7 
  3 Morrison, Benjamin           Do Right Edu         1:10.00    1:06.84   7 
  4 Stamps, Jamison              AZ Burn                         1:07.16   2 
  5 Ortiz, Avaunt                Unattached           1:04.00    1:07.22   7 
  6 Wallace, Jasiem              Arizona Chee                    1:07.33   2 
  7 Rodriguez, Mateo             Elite StriDe         1:12.17    1:07.90   6 
  8 Boyd-Matthews, Amier         Do Right Edu                    1:08.24   3 
  9 Jones, Jacques               Do Right Edu         1:07.00    1:08.39   7 
 10 Vazquez, Yan                 Arizona Flam         1:08.39    1:08.48   7 
 11 Spence, JaKobi               The Arizona          1:07.58    1:08.85   7 
 12 Buchanon, Deshaun            Accelerate T                    1:10.21   4 
 13 Nsubuga, Andercya            Arizona Chee                    1:10.84   1 
 14 Sovereign, Joshua            Arizona Chee         1:16.00    1:11.81   6 
 15 Williams, Steven             Arizona Spee         1:28.00    1:12.51   5 
 16 Davis, John                  Do Right Edu         1:18.00    1:12.95   6 
 17 Newsome, Johnny              AZ Burn                         1:12.97   4 
 18 Jones, Idan                  The Arizona                     1:13.00   4 
 19 Jones, Jaden                 Accelerate T                    1:13.16   2 
 20 Rhymes, Destinie             Unattached                      1:13.34   2 
 21 Blevins, Zaire               Do Right Edu         1:12.00    1:13.43   7 
 22 Guevara, Noah                The Arizona                     1:13.90   3 
 23 Alexander, Xavier            Do Right Edu                    1:14.07   2 
 24 Conway, DeShaun              Arizona Spee                    1:14.28   4 
 25 Woods, Saif Elijah           Arizona Chee         1:16.00    1:14.48   6 
 26 King, Michael                Arizona Chee         1:18.00    1:14.83   6 
 27 LeJander, Nicholas           Arizona Chee                    1:15.03   1 
 28 Wiley Jr, Martel             Do Right Edu                    1:15.10   1 
 29 Gonzalez, Jacob              Do Right Edu         1:24.00    1:15.14   5 
 30 Thompson, Marshawn           AZ Burn                         1:16.25   3 
 31 Pavey, Michael               The Arizona                     1:16.73   2 
 32 O'Neal-Gamble, Anthony       Arizona Chee         1:20.00    1:16.80   6 
 33 Walton, Dillinger            Arizona Chee                    1:18.21   3 
 34 Martin, Noah                 Arizona Chee                    1:18.23   4 
 35 Bartlett, Kamron             Accelerate T                    1:19.41   3 
 36 Denis, Edwin                 The Arizona                     1:19.75   3 
 37 uperesa thomas, ayndre       Do Right Edu                    1:20.37   4 
 38 Phillips, James              Accelerate T                    1:23.13   2 
 39 Farr, Kobe                   Arizona Spee         1:32.53    1:24.46   5 
 40 Robinson, Micah              Accelerate T                    1:26.25   3 
 41 Carrillo, Charlie            Accelerate T                    1:28.29   1 
 42 Ray, Masai                   Arizona Chee                    1:29.94   1 
 43 Udenze, Eli                  Arizona Chee                    1:37.33   4 
 44 Davis-Evans, Devari          Arizona Chee                    1:38.32   5 
 45 Whitaker, Ben                Arizona Chee                    1:38.93   3 
 46 Manning, Aidan               Arizona Chee                    1:42.56   1 
 
800 Meter Run 11-12 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ortiz, Avaunt                Unattached           2:35.00    2:35.24   2 
  2 Rodriguez, Mateo             Elite StriDe         2:50.23    2:36.37   2 
  3 Vazquez, Yan                 Arizona Flam         2:38.20    2:40.03   2 
  4 Jones, Jacques               Do Right Edu         2:46.00    2:45.56   2 
  5 Gonzalez, Jacob              Do Right Edu         2:55.00    2:51.20   2 
  6 Morrison, Benjamin           Do Right Edu         3:03.00    2:51.70   2 
  7 Blevins, Zaire               Do Right Edu         2:55.00    2:52.60   2 
  8 Boyd-Matthews, Amier         Do Right Edu                    2:54.85   1 
  9 Alexander, Xavier            Do Right Edu                    2:57.51   1 
 10 Wiley Jr, Martel             Do Right Edu                    2:57.78   1 
 11 uperesa thomas, ayndre       Do Right Edu                    2:58.18   1 
 12 Davis, John                  Do Right Edu         2:53.00    2:59.83   2 
 13 Armstrong, Landen            Spartan Spee                    3:26.86   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Francis, Jaxon               Glendale Fla         6:15.00    6:08.35  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brown, Christopher           Unattached             12.43      12.44   NWI  4 
  2 Ruffin, Nigel                The Arizona            12.09      12.62   NWI  4 
  3 Gatewood, Malachi            AZ Burn                12.65      13.10   NWI  4 
  4 Brooks, Tyler                Accelerate T                      13.22   NWI  2 
  5 McClure Jr, Christopher      Arizona Spee                      13.47   NWI  1 
  6 Kasprzyk, Hunter             Arizona Chee                      13.60   NWI  2 
  7 Farr, Shaquille              Arizona Spee           14.45      13.64   NWI  4 
  8 Grubbs, Devon                Arizona Flam           15.30      13.65   NWI  3 
  9 Williams, Shawn              Phoenix Bobc           13.10      13.91   NWI  4 
 10 Guevara, Jordan              The Arizona                       14.06   NWI  1 
 11 Croskey, Timothy             Unattached             13.78      14.09   NWI  4 
 12 McSwain, Priore              Huron Athlet           13.90      14.51   NWI  4 
 13 Gerth, Julian                The Arizona                       14.59   NWI  2 
 14 Wesley, Derek                AZ Burn                           14.95   NWI  2 
 15 Wolf, Mason                  Arizona Chee                      15.19   NWI  1 
 16 Rowe, Terryon                Flight Club                       15.43   NWI  2 
 17 Alexander, Jalen             Arizona Chee           16.87      16.55   NWI  3 
 18 Kennedy, Ja'juan             Elite StriDe           15.31      16.72   NWI  3 
 19 Charvet, Ryan                Huron Athlet           16.00      17.76   NWI  3 
 20 Rayford, Elijah              Do Right Edu           21.08      19.68   NWI  3 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brown, Christopher           Unattached             24.39      25.32   NWI  4 
  2 Ruffin, Nigel                The Arizona            25.08      26.01   NWI  4 
  3 Gatewood, Malachi            AZ Burn                25.89      26.65   NWI  4 
  4 Grubbs, Devon                Arizona Flam           32.92      27.59   NWI  3 
  5 Farr, Shaquille              Arizona Spee           31.41      27.97   NWI  3 
  6 McClure Jr, Christopher      Arizona Spee                      28.05   NWI  2 
  7 Kasprzyk, Hunter             Arizona Chee                      28.30   NWI  2 
  8 Brooks, Tyler                Accelerate T                      28.57   NWI  1 
  9 Williams, Shawn              Phoenix Bobc           29.04      28.68   NWI  4 
 10 Guevara, Jordan              The Arizona                       29.18   NWI  2 
 11 McSwain, Priore              Huron Athlet           31.30      29.89   NWI  3 
 12 Croskey, Timothy             Unattached             28.31      29.94   NWI  4 
 13 Rafferty, Tyler              Spartan Spee           35.88      31.55   NWI  3 
 14 Wolf, Mason                  Arizona Chee                      31.92   NWI  1 
 15 Rowe, Terryon                Flight Club                       31.99   NWI  1 
 16 LeBlond, Mason               The Arizona            33.01      32.13   NWI  3 
 17 Gerth, Julian                The Arizona                       32.45   NWI  2 
 18 Stokes, Cameron              Aag Sports A           30.00      35.48   NWI  4 
 19 Kennedy, Ja'juan             Elite StriDe                      35.90   NWI  2 
 20 Alexander, Jalen             Arizona Chee           35.10      37.73   NWI  3 
 21 Charvet, Ryan                Huron Athlet           33.00      40.44   NWI  3 
 22 Rayford, Elijah              Do Right Edu           31.06      42.81   NWI  4 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown, Christopher           Unattached             55.08      56.30   5 
  2 Byrd, Terry                  Do Right Edu         1:03.00    1:00.34   5 
  3 Grubbs, Devon                Arizona Flam         1:13.54    1:02.49   4 
  4 Kasprzyk, Hunter             Arizona Chee                    1:03.04   1 
  5 Ruffin, Nigel                The Arizona          1:01.53    1:03.95   5 
  6 Guevara, Jordan              The Arizona                     1:04.54   2 
  7 Brooks, Tyler                Accelerate T                    1:04.87   1 
  8 McClure Jr, Christopher      Arizona Spee                    1:05.83   2 
  9 Croskey, Timothy             Unattached           1:01.85    1:06.27   5 
 10 Farr, Shaquille              Arizona Spee         1:18.19    1:06.33   3 
 11 Noyd, Russell                Arizona Flam         1:05.68    1:10.69   5 
 12 Campbell Jr, Jeremy          Do Right Edu                    1:12.49   1 
 13 LeBlond, Mason               The Arizona          1:13.16    1:12.66   4 
 14 Lance, Trevor                Accelerate T                    1:13.69   2 
 15 Gerth, Julian                The Arizona                     1:14.10   5 
 16 Baty, Charles                Do Right Edu         1:16.00    1:14.69   3 
 17 Corbin, De'Sean              Do Right Edu         1:11.00    1:14.81   4 
 18 Wolf, Mason                  Arizona Chee                    1:15.29   1 
 19 Brown, Jamari                Do Right Edu         1:01.09    1:15.42   5 
 20 Rafferty, Tyler              Spartan Spee         1:18.73    1:16.59   3 
 21 Gammage, Travis              Do Right Edu         1:12.05    1:16.76   4 
 22 Inoue, Tomoki                Phoenix Bobc         1:14.11    1:21.08   4 
 23 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam         1:15.76    1:21.92   3 
 24 Foster, Matthew              AZ Track Aca         1:22.00    1:22.67   3 
 25 Abdul-Haqq, Ishmael          Do Right Edu                    1:24.99   1 
 26 Kennedy, Ja'juan             Elite StriDe         1:25.09    1:26.43   2 
 27 Stokes, Cameron              Aag Sports A         1:13.00    1:26.57   4 
 28 Alexander, Jalen             Arizona Chee                    1:32.02   1 
 29 Charvet, Ryan                Huron Athlet         1:15.00    1:37.68   3 
 
800 Meter Run 13-14 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rafferty, Alexander          Spartan Spee         2:16.10    2:21.90   2 
  2 Byrd, Terry                  Do Right Edu                    2:30.99   1 
  3 Monk, James                  Accelerate T                    2:38.12   1 
  4 Hought, Connor               Unattached           3:00.00    2:39.56   2 
  5 Love, Demetris               Do Right Edu         2:25.00    2:44.01   2 
  6 Lance, Trevor                Accelerate T         2:53.60    2:46.69   2 
  7 Campbell Jr, Jeremy          Do Right Edu                    2:47.99   1 
  8 Ulibarri, Jacob              Aftershock D                    2:48.58   1 
  9 LeBlond, Mason               The Arizona             2.38    2:53.49   2 
 10 Inoue, Tomoki                Phoenix Bobc         3:00.12    2:53.92   2 
 11 Noyd, Russell                Arizona Flam                    2:55.64   1 
 12 Foster, Zachary              AZ Track Aca         3:06.00    2:56.67   2 
 13 Baty, Charles                Do Right Edu         2:51.05    2:59.33   2 
 14 Corbin, De'Sean              Do Right Edu                    3:02.88   1 
 15 Gammage, Travis              Do Right Edu         2:57.00    3:02.90   2 
 16 Foster, Matthew              AZ Track Aca         3:10.00    3:09.58   2 
 17 Brown, Jamari                Do Right Edu                    3:10.67   1 
 18 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam                    3:19.54   1 
 19 Abdul-Haqq, Ishmael          Do Right Edu                    3:20.98   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rafferty, Alexander          Spartan Spee         4:45.16    4:59.52  
  2 Ulibarri, Jacob              Aftershock D                    5:21.71  
  3 Love, Demetris               Do Right Edu         5:00.00    5:35.53  
  4 Monk, James                  Accelerate T                    5:44.62  
  5 Lance, Trevor                Accelerate T         6:34.00    5:53.65  
  6 Foster, Zachary              AZ Track Aca         6:20.00    6:13.92  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rafferty, Tyler              Spartan Spee        12:00.00   12:00.27  
 
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brown-Taylor, Jaheim M       Unattached                        11.42   NWI  1 
  2 Fernandez, Dylan             Arizona Chee           11.50      12.04   NWI  3 
  3 Grubbs, Tyson                Arizona Flam           11.83      12.06   NWI  3 
  4 Cheathman, Damon             Arizona Chee           11.50      12.15   NWI  3 
  5 Smith, James                 Arizona Flam           12.50      12.20   NWI  3 
  6 Adkison, Parker              Arizona Spee           12.40      12.25   NWI  3 
  7 Aguano, Nainoa               Arizona Chee           12.62      12.35   NWI  2 
  8 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           12.62      12.40   NWI  2 
  9 Nash, Christian              Arizona Chee           11.80      12.45   NWI  3 
 10 Bermudez, Christian          Arizona Chee           12.00      12.82   NWI  3 
 11 Lifford, Brail               Arizona Chee                      13.01   NWI  1 
 12 Harper, Micah                Arizona Spee                      13.03   NWI  1 
 13 Morgan, Arthur               Arizona Flam                      13.43   NWI  1 
 14 Binford, Myking              The Arizona                       13.65   NWI  1 
 15 Udenze, Nathan               Arizona Chee           14.20      14.39   NWI  2 
 16 Fields, Isaiah               Spartan Spee           14.80      14.79   NWI  2 
 17 James, Asai                  Arizona Chee           15.13      14.92   NWI  2 
 18 Hunter, Carson               Phoenix Bobc           12.75      15.33   NWI  2 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brown-Taylor, Jaheim M       Unattached                        23.00   NWI  1 
  2 Fernandez, Dylan             Arizona Chee           22.00      24.01   NWI  4 
  3 Cheathman, Damon             Arizona Chee           23.00      24.27   NWI  4 
  4 Nakiso, Sani                 Arizona Chee           25.00      24.57   NWI  4 
  5 Grubbs, Tyson                Arizona Flam           24.63      24.62   NWI  4 
  6 Bermudez, Christian          Arizona Chee           24.60      25.66   NWI  4 
  7 Adkison, Parker              Arizona Spee           25.00      25.78   NWI  4 
  8 Vazquez, Jonatan             Arizona Trac                      25.89   NWI  2 
  9 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           25.20      25.96   NWI  3 
 10 Harper, Micah                Arizona Spee                      26.27   NWI  1 
 11 Lifford, Brail               Arizona Chee                      26.51   NWI  1 
 12 Morgan, Arthur               Arizona Flam                      27.39   NWI  1 
 13 ramirez, juan                Panthers Ath           28.00      28.13   NWI  3 
 14 Binford, Myking              The Arizona                       28.28   NWI  2 
 15 Ziegler, Gavin               Elite StriDe           32.35      29.37   NWI  2 
 16 Fields, Isaiah               Spartan Spee           30.10      30.33   NWI  3 
 17 Hunter, Carson               Phoenix Bobc           25.88      31.25   NWI  3 
 18 James, Asai                  Arizona Chee           35.15      31.83   NWI  2 
 19 Acuna, Jose                  Panthers Ath           30.00      31.99   NWI  3 
 20 Udenze, Nathan               Arizona Chee           29.73      32.41   NWI  3 
 21 Armstrong, Klayten           Spartan Spee                      32.43   NWI  1 
 22 Ontiveros, Daniel            Elite StriDe           38.90      36.05   NWI  2 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Smith, James                 Arizona Flam           53.50      52.72   3 
  2 Brown-Taylor, Jaheim M       Unattached                        54.41   1 
  3 Grubbs, Tyson                Arizona Flam           54.58      55.19   3 
  4 Nakiso, Sani                 Arizona Chee           55.00      55.44   3 
  5 Howard, Isaiah               Unattached                        56.10   1 
  6 Adkison, Parker              Arizona Spee         1:03.00      58.03   2 
  7 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           57.00      59.64   3 
  8 Vazquez, Jonatan             Arizona Trac                      59.78   1 
  9 Harper, Micah                Arizona Spee                      59.98   2 
 10 Bermudez, Christian          Arizona Chee           58.00    1:00.09   3 
 11 ramirez, juan                Panthers Ath         1:00.00    1:00.48   3 
 12 Acuna, Jose                  Panthers Ath         1:10.00    1:03.28   2 
 13 Morgan, Arthur               Arizona Flam                    1:04.10   1 
 14 Binford, Myking              The Arizona                     1:04.17   1 
 15 Brown, John                  Do Right Edu         1:03.00    1:04.72   2 
 16 Ziegler, Gavin               Elite StriDe         1:11.47    1:06.12   2 
 17 James, Asai                  Arizona Chee                    1:13.82   1 
 18 Armstrong, Klayten           Spartan Spee                    1:20.35   1 
 19 Udenze, Nathan               Arizona Chee                    1:20.97   2 
 20 Ontiveros, Daniel            Elite StriDe         1:37.23    1:22.14   2 
 
800 Meter Run 15-16 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Howard, Isaiah               Unattached                      2:16.65   1 
  2 Storey, Carson               AZ Track Aca         2:26.00    2:16.95   2 
  3 Yonke, Jonathan              AZ Track Aca         2:24.00    2:22.10   2 
  4 Caruso, Anthony              AZ Track Aca         2:40.00    2:26.68   2 
  5 Vazquez, Jonatan             Arizona Trac                    2:30.42   1 
  6 Ziegler, Gavin               Elite StriDe                    2:33.86   1 
  7 Wecklein, Donald             AZ Track Aca         2:39.00    2:34.42   2 
  8 Nel, Spencer                 AZ Track Aca         2:52.00    2:38.13   1 
  9 Brown, John                  Do Right Edu         2:30.00    2:40.64   2 
 10 Milano, Ryan                 AZ Track Aca         2:52.00    2:51.30   2 
 11 Armstrong, Klayten           Spartan Spee                    3:07.82   1 
 12 Ontiveros, Daniel            Elite StriDe                    3:33.62   1 
 
1500 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Van Alstine, Samuel          Unattached           4:33.00    4:34.76  
  2 Garcia, Gabriel              Arizona Chee         5:10.00    4:38.17  
  3 ramirez, juan                Panthers Ath         5:10.00    4:47.79  
  4 Acuna, Jose                  Panthers Ath         5:30.00    4:51.16  
  5 Adames, Benjamin             Glendale Fla         5:09.00    4:51.76  
  6 Storey, Carson               AZ Track Aca         5:00.00    4:56.42  
  7 Yonke, Jonathan              AZ Track Aca         4:55.00    5:09.19  
  8 Caruso, Anthony              AZ Track Aca         5:20.00    5:11.78  
  9 Stafford, Trenton            Aftershock D         5:42.77    5:15.42  
 10 Wecklein, Donald             AZ Track Aca         5:15.00    5:27.63  
 11 Nel, Spencer                 AZ Track Aca         5:48.00    5:28.59  
 12 Milano, Ryan                 AZ Track Aca         5:55.00    5:45.02  
 
3000 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Garcia, Gabriel              Arizona Chee        11:00.00   10:16.59  
  2 Adames, Benjamin             Glendale Fla        11:00.00   10:33.06  
  3 Stafford, Trenton            Aftershock D        11:33.29   10:35.74  
 
100 Meter Dash 17-18 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Hemphill-Toledo, Cito        Arizona Chee           11.38      10.97   NWI  2 
  2 Thompson, Jacob              Unattached             11.51      11.52   NWI  2 
  3 Green, Trevell               Arizona Chee           11.80      11.53   NWI  2 
  4 Ramirez, Jofni               Phoenix Bobc           11.71      11.77   NWI  2 
  5 McSwain, Quitalig            Huron Athlet           11.70      11.95   NWI  2 
  6 jackson, andrew              Unattached                        11.99   NWI  1 
  7 Verdugo, Angel               Arizona Flam           11.90      12.30   NWI  2 
  8 Gray, Jabril                 Arizona Spee           12.35      12.66   NWI  1 
  9 Adinugraha, Rilvan           Elite StriDe                      12.67   NWI  1 
 10 Morris, Thai                 Arizona Chee           12.00      15.73   NWI  1 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Thompson, Jacob              Unattached             23.12      23.27   NWI  2 
  2 Adams III, Edwin             Arizona Chee           23.86      23.47   NWI  2 
  3 Lee, N-Gai Imani             Arizona Chee           23.32      23.52   NWI  2 
  4 Ramirez, Jofni               Phoenix Bobc                      23.86   NWI  1 
  5 jackson, andrew              Unattached                        24.06   NWI  1 
  6 Delzepich, Sascha            Arizona Chee           23.90      24.19   NWI  1 
  7 McSwain, Quitalig            Huron Athlet           23.70      24.23   NWI  2 
  8 Verdugo, Angel               Arizona Flam           24.20      24.60   NWI  1 
  9 Morris, Thai                 Arizona Chee           24.00      25.15   NWI  1 
 10 Gray, Jabril                 Arizona Spee           25.29      25.55   NWI  1 
 11 mendez, arturo               Panthers Ath           30.00      28.21   NWI  1 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Verdugo, Angel               Arizona Flam           53.92      53.55   2 
  2 Morris, Thai                 Arizona Chee           56.00      55.08   2 
  3 Crider, Steven               AZ Track Aca           55.20      55.55   2 
  4 Gray, Jabril                 Arizona Spee           54.55      56.27   2 
  5 Carr, Nikolas                Huron Athlet           58.00      56.53   2 
  6 Woodruff, Noah               AZ Track Aca           58.60    1:00.52   1 
  7 Baker, Ian                   AZ Track Aca           58.50    1:02.08   2 
  8 mendez, arturo               Panthers Ath         1:10.00    1:03.31   1 
  9 Jordan, Miles                Arizona Chee           59.29    1:05.32   1 
 10 Adinugraha, Rilvan           Elite StriDe                    1:17.08   1 
 
800 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Crider, Steven               AZ Track Aca         2:04.00    2:08.97  
  2 Muesing, John                AZ Track Aca         2:12.00    2:12.50  
  3 Ulibarri, Jon                Aftershock D         2:12.71    2:13.41  
  4 Delzepich, Sascha            Arizona Chee         2:10.00    2:13.80  
  5 Webb, Zane                   AZ Track Aca         2:35.00    2:18.08  
  6 Baker, Ian                   AZ Track Aca         2:22.00    2:19.43  
  7 Woodruff, Noah               AZ Track Aca         2:26.82    2:22.45  
  8 Thompson, Nathan             Accelerate T                    2:47.74  
  9 Adinugraha, Rilvan           Elite StriDe                    3:24.19  
 
1500 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caruso, Nic                  AZ Track Aca         4:15.00    4:10.49  
  2 Graham, Robert               AZ Track Aca         4:40.00    4:30.85  
  3 Flores, Victor               Glendale Fla         4:45.00    4:39.50  
  4 Ulibarri, Jon                Aftershock D         4:32.18    4:43.67  
  5 Perez, Brandon               Glendale Fla         4:52.00    4:43.73  
  6 Baeza, Daniel                Glendale Fla         5:00.00    4:49.33  
  7 Muesing, John                AZ Track Aca         4:42.00    4:53.54  
  8 Crider, Steven               AZ Track Aca         4:43.00    4:56.49  
  9 Webb, Zane                   AZ Track Aca         5:25.00    4:59.84  
 10 Monk, David                  Accelerate T                    5:02.98  
 11 mendez, arturo               Panthers Ath         5:30.00    5:27.10  
 12 Thompson, Nathan             Accelerate T                    5:27.42  
 
3000 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Flores, Victor               Glendale Fla        10:10.00   10:09.37  
  2 Baeza, Daniel                Glendale Fla        10:40.00   10:16.80