USATF - Arizona, Inc. - Association License      HY-TEK's Meet Manager
                     Friendship Park, Avendale AZ                      
                             Friendship Park, Avendale AZ                          
                                    Results                                    
                     
 
Event 1  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leal, Citlaly             07 Coldwater Ex           8:31.00        
  2 Callison, Chloe           07 AZ Track Academy       8:36.00        
  3 DeLano, Madeline          08 Queen Creek            8:50.00        
  4 Smith, Wylan              07 Team Run Flagstaff     9:03.00        
  5 Lane, Camree              08 Unattached             9:04.00        
  6 Chavez, Marianna          07 ArizonAthlet          10:04.00        
  7 Begay, Kylie              07 Team Runavajo         10:07.00        
  8 Slim, Leonna              08 Team Runavajo         10:20.00        
  9 Sanders, Brooklyn         07 Huron Athletics       10:21.00        
 10 Lopez, Andrea             08 ArizonAthlet          10:28.00        
 11 Ball, Addyson             07 Unattached            10:46.00        

 
Event 2  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Dunkel, Mark              07 Go the Distance        8:22.00                  
  2 Heussner, Brody           07 Huron Athletics        8:29.00                  
  3 Lopez, Sebastian          08 ArizonAthlet           8:45.00    1             
  4 Hanson, Delani            07 Unattached             9:28.00                  
  5 Solorio, Fernando         08 ArizonAthlet           9:56.00    2             
  6 Jackson, Joshua           07 Unattached            10:01.00                  
  7 Arizona, Treyden          08 Team Runavajo         10:05.00                  
  8 Bia, Junior               08 Unattached            10:16.00                  
  9 Ibarra Sanchez, Christop  08 ArizonAthlet          10:58.00    3             
 10 Ibarra-Sanchez, Rafael    07 ArizonAthlet          13:52.00    4             
 11 Mendoza-Gutierrez, Dylan  09 ArizonAthlet          14:39.00    5             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 ArizonAthletics Track and    15    1    2    3    4    5                    
      Total Time:    58:10.00                                                    
         Average:    11:38.00                                                    

 
Event 3  3k Run CC 9-10 Division Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Honani, Morningrain       06 Team Run Flagstaff    12:24.00                  
  2 Kelly, Mairead            05 Team Run Flagstaff    12:26.00                  
  3 Rosin, Naomi              05 Phoenix Bobcats       12:30.00                  
  4 Rafferty, Rylee           06 Spartan Speedsters    12:34.00                  
  5 LeBlond, Landen           06 The Arizona           12:36.00                  
  6 McCallister, Bethany      05 AZ Track Academy      12:48.00    1             
  7 Black, Kendall            05 AZ Track Academy      13:00.00    2             
  8 Black, Kayln              06 AZ Track Academy      13:06.00    3             
  9 Platt, Josephine          06 Flight Club           13:19.00                  
 10 Gonzalez, Betzaida        05 Coldwater Ex          13:21.00                  
 11 Lopez Tiznado, Raquel     05 ArizonAthlet          13:40.00                  
 12 Caccia, Jenna             06 Aftershock D          13:45.00                  
 13 Dietz, Imogen             05 Go the Distance       13:54.00                  
 14 Foster, Sarah             05 AZ Track Academy      13:57.00    4             
 15 Quintana, Cierra          05 Window Rock Runn      14:07.00                  
 16 Caruso, Maria             05 AZ Track Academy      14:08.00    5             
 17 McIntyre, Tegan           06 Spartan Speedsters    14:10.00                  
 18 McClelland, Grace         05 Go the Distance       14:16.00                  
 19 Rhorer, Ava               06 Huron Athletics       14:23.00                  
 20 Chiavaroli, Audrey        06 Go the Distance       14:59.00                  
 21 Lopez Tiznado, Daniela    06 ArizonAthlet          15:13.00                  
 22 Grumbine, Neela           05 Team Run Flagstaff    15:17.00                  
 23 Ortiz, Alexis             06 Arizona Chee          15:18.00                  
 24 Ball, McKenzie            05 Unattached            15:26.00                  
 25 Seabaugh, Addison         06 Spartan Speedsters    15:46.00                  
 26 Gonzalez, Genesis         05 Coldwater Ex          16:44.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 AZ Track Academy             15    1    2    3    4    5                    
      Total Time:  1:06:59.00                                                    
         Average:    13:23.80                                                    

 
Event 4  3k Run CC 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dunkel, Matt              05 Go the Distance       11:33.00        
  2 Arizona, Tayden           05 Team Runavajo         11:46.00        
  3 Anderson, Tyler           05 Queen Creek           11:47.00        
  4 Bonn, Logan               05 Team Run Flagstaff    12:00.00        
  5 Lebbon, Kenji             06 Go the Distance       12:49.00        
  6 Begay, Gavyn              05 Team Runavajo         13:04.00        
  7 Squires, Aidan            06 Phoenix Bobcats       13:11.00        
  8 Lopez, Alejandro          06 ArizonAthlet          13:16.00        
  9 Felix, Alex               05 ArizonAthlet          14:09.00        
 10 Jensen, Jermaine          05 Team Run Flagstaff    14:15.00        
 11 Lagunas, David            05 Coldwater Ex          14:21.00        
 12 Slim, Wydell              05 Team Runavajo         14:39.00        
 13 Williamson, Jaziah        06 Arizona Track Stars   14:43.00        
 14 Kinnaman, Luke            06 Glendale Flash        14:47.00        
 15 Brewer, Colten            06 Queen Creek           15:04.00        
 16 Gutierrez, Samuel         06 ArizonAthlet          15:38.00        
 17 Garcia, Elijah            05 Glendale Flash        15:41.00        
 18 Papez, Nathaniel          06 Team Run Flagstaff    16:53.00        
 19 Esquer Lopez, Juancarlos  06 ArizonAthlet          18:25.00        

 
Event 5  3k Run CC 11-12 Division Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Jaeger, Tatum             04 The Arizona           11:17.00    1             
  2 Arganbright, Megan        04 The Arizona           11:23.00    2             
  3 Escobar, Ella             03 The Arizona           11:27.00    3             
  4 Curley, Gracee            04 Team Runavajo         11:31.00    4             
  5 Dalberg, Olivia           03 The Arizona           11:33.00    5             
  6 Turner, Sarah             03 Go the Distance       11:43.00    6             
  7 Roberts, Olivia           04 Queen Creek           11:47.00    7             
  8 Potts, Ava                03 Go the Distance       11:55.00    8             
  9 Brewer, Ashley            03 Queen Creek           11:58.00    9             
 10 Boardman, Quinn           03 Go the Distance       12:04.00   10             
 11 Corrales, Lorena          03 Glendale Flash        12:16.00                  
 12 Boardman, Eve             03 Go the Distance       12:17.00   11             
 13 Arreola, Abigail          03 Go the Distance       12:21.00   12             
 14 Arizona, Mikailin         03 Team Runavajo         12:22.00   13             
 15 Slim, Lynelle             03 Team Runavajo         12:35.00   14             
 16 Granger, Aubrey           04 Team Runavajo         12:39.00   15             
 17 Smith, Wheaten            04 Team Run Flagstaff    12:45.00   16             
 18 Nasto, Lexi               04 Phoenix Bobcats       12:49.00                  
 19 Fuhrmann, Karina          03 Team Run Flagstaff    12:54.00   17             
 20 Santoro, Kiara            03 Team Run Flagstaff    12:58.00   18             
 21 Begay, Amya               04 Team Runavajo         13:07.00   19             
 22 McClelland, Charlotte     03 Go the Distance       13:13.00   20             
 23 Whitman, Grace            04 Queen Creek           13:22.00   21             
 24 Skiba, Samantha           04 Queen Creek           13:26.00   22             
 25 Dunckley, Sranea          03 Unattached            13:37.00                  
 26 Higgins, Elizabeth        03 Go the Distance       13:46.00   23             
 27 Sperl, Abigail            03 Team Run Flagstaff    13:49.00   24             
 28 Skiba, Sophia             04 Queen Creek           13:51.00   25             
 29 Simon, Ella               04 Go the Distance       13:54.00   26             
 30 Jensen, Eija              03 Team Run Flagstaff    13:55.00   27             
 31 Klenner, Jena             03 Unattached            14:00.00                  
 32 Heussner, Halle           03 Huron Athletics       14:16.00                  
 33 Yoder, Elena              03 The Arizona           14:19.00   28             
 34 Vargas Arroyo, Emilly     03 ArizonAthlet          14:29.00                  
 35 Botson, Kayla             03 Huron Athletics       14:32.00                  
 36 Boden, Chloey             04 The Arizona           14:57.00   29             
 37 Montero, Xandra           03 Coldwater Ex          15:08.00                  
 38 Morales, Karime           04 Go the Distance       15:16.00                  
 39 Van Sickle, Reece         04 Go the Distance       15:17.00                  
 40 Stevenson, Olivia         04 Go the Distance       15:21.00                  
 41 Germinario, Erika         03 Go the Distance       15:22.00                  
 42 Rhorer, Sofia             04 Huron Athletics       16:10.00                  
 43 DeMangus, Sophia          03 Unattached            16:26.00                  
 44 Barrio, Marcela           03 Glendale Flash        16:30.00                  
 45 Harrig, Ashley            04 Unattached            16:59.00                  
 46 Idleman, Erin             04 Huron Athletics       17:24.00                  
 47 Rowan, Joya               04 Unattached            25:39.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 The Arizona Rising Suns T    39    1    2    3    5   28   29               
      Total Time:    59:59.00                                                    
         Average:    11:59.80                                                    
   2 Go the Distance              47    6    8   10   11   12   20   23   26     
      Total Time:  1:00:20.00                                                    
         Average:    12:04.00                                                    
   3 Team Runavajo                65    4   13   14   15   19                    
      Total Time:  1:02:14.00                                                    
         Average:    12:26.80                                                    
   4 Queen Creek Lightning        84    7    9   21   22   25                    
      Total Time:  1:04:24.00                                                    
         Average:    12:52.80                                                    
   5 Team Run Flagstaff          102   16   17   18   24   27                    
      Total Time:  1:06:21.00                                                    
         Average:    13:16.20                                                    

 
Event 6  3k Run CC 11-12 Division Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Petersen, Adam            03 Team Run Flagstaff    11:00.00    1             
  2 Pooyouma, Leland          03 Team Runavajo         11:06.00                  
  3 Hanson, Malakai           04 Team Run Flagstaff    11:14.00    2             
  4 Tsosie, Taryn             04 Team Runavajo         11:26.00                  
  5 Bargas, Konstantin        03 Go the Distance       11:32.00                  
  6 Spinti, Brady             03 Team Run Flagstaff    11:38.00    3             
  7 Hatch, Ryan               03 Team Run Flagstaff    11:39.00    4             
  8 Ho, Caleb                 04 Unattached            11:44.00                  
  9 Thompson, Blake           04 Unattached            11:45.00                  
 10 Wehner, Zachary           04 Unattached            11:53.00                  
 11 Smith, Zachary            03 Unattached            11:56.00                  
 12 Ortiz, Jacob              03 Arizona Chee          11:57.00                  
 13 Webb, Rylan               03 The Arizona           12:03.00                  
 14 Ybarra, Connor            03 The Arizona           12:10.00                  
 15 Rafferty, Tyler           03 Spartan Speedsters    12:14.00                  
 16 Francis, Jaxon            04 Glendale Flash        12:18.00                  
 17 Papez, Benjamin           03 Team Run Flagstaff    12:26.00    5             
 18 Berger, Robert            03 Team Run Flagstaff    12:40.00    6             
 19 Johnson, Porter           03 Queen Creek           12:41.00                  
 20 Aldridge, Matthew         03 Go the Distance       12:47.00                  
 21 Nasewytewa, Henry         03 Unattached            13:11.00                  
 22 Buck, Bridger             03 Team Run Flagstaff    13:38.00    7             
 23 Ramirez, Kevin            03 Glendale Flash        14:18.00                  
 24 Roemersberger, Joshua     04 Huron Athletics       14:46.00                  
 25 Coulter, Devan            04 Unattached            16:07.00                  
 26 Harris, John              03 Unattached            17:00.00                  
 27 Carr, Alexander           04 Huron Athletics       17:10.00                  
 28 Chavez, Alessandro        04 ArizonAthlet          17:27.00                  
 29 Solorio, Tomas            03 ArizonAthlet          18:19.00                  
 30 Rivera, Amando            02 ArizonAthlet          24:47.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Team Run Flagstaff           15    1    2    3    4    5    6    7          
      Total Time:    57:57.00                                                    
         Average:    11:35.40                                                    

 
Event 7  4k Run CC 13-14 Division Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Braun, Samantha           02 AZ Elite T&F          15:15.00                  
  2 Aurigemma, Alysa          01 Go the Distance       15:24.00    1             
  3 Curtis, Kristen           01 Team Showtyme TC      15:36.00                  
  4 Smith, Woodlyn            01 Team Run Flagstaff    15:43.00    2             
  5 Upshaw, Aliandrea         02 Team Runavajo         15:45.00    3             
  6 Driskill, Grace           02 Tucson Elite          15:51.00                  
  7 Secatero, Camille         02 Team Runavajo         16:00.00    4             
  8 Cram, Rebekah             02 The Arizona           16:03.00                  
  9 Lobato, Destini           02 Aftershock D          16:05.00                  
 10 Kalkhorst, Brooke-Lynn    02 Queen Creek           16:13.00                  
 11 Mollenhour, Taylor        01 Go the Distance       16:14.00    5             
 12 Bray, Makenna             02 Go the Distance       16:15.00    6             
 13 Keeble, Kristen           01 Go the Distance       16:20.00    7             
 14 Merickel, Camille         02 Go the Distance       16:24.00    8             
 15 Plank, Sayti              02 Team Run Flagstaff    16:28.00    9             
 16 Johnson, Mayley           01 Queen Creek           16:29.00                  
 17 Honahni, Shaelyn          02 Team Runavajo         16:33.00   10             
 18 Linos, Claire             02 Go the Distance       16:41.00   11             
 19 White, Brianna            02 Team Run Flagstaff    16:46.00   12             
 20 White, Nikki              02 Team Run Flagstaff    16:53.00   13             
 21 Lee, Jenna                01 Go the Distance       16:58.00   14             
 22 Saxton, Hope              02 Team Run Flagstaff    17:05.00   15             
 23 Vollmer, Katrina          02 Team Run Flagstaff    17:06.00   16             
 24 Coolie, Chanel            01 Team Runavajo         17:21.00   17             
 25 Valadez, Ericka           02 Coldwater Ex          17:24.00                  
 26 Dietz, Grace              02 Go the Distance       17:41.00   18             
 27 Olsen, Mia                02 Go the Distance       17:47.00                  
 28 Schultz, Aiden            02 Team Run Flagstaff    17:48.00   19             
 29 Dunkel, Margaret          01 Go the Distance       17:50.00                  
 30 Burks, Lazia              02 The Arizona           18:13.00                  
 31 Cooperrider, Zinnia       02 Team Run Flagstaff    18:17.00   20             
 32 Saiki, Micaela            02 The Arizona           18:28.00                  
 33 Sturm, Alyssa             02 Team Run Flagstaff    18:39.00                  
 34 Carlton, Zoe              02 Go the Distance       19:06.00                  
 35 Moss, Amanda              02 Queen Creek           19:12.00                  
 36 Begay, Nariah             01 Team Runavajo         19:16.00   21             
 37 Rosin, Leila              02 Phoenix Bobcats       19:23.00                  
 38 Robinson, Anna            01 Team Run Flagstaff    19:27.00                  
 39 Avelar, Rori              02 Team Run Flagstaff    19:38.00                  
 40 Croyts, Sophia            02 Team Run Flagstaff    19:39.00                  
 41 Zavala, Alexandra         02 Team Run Flagstaff    20:00.00                  
 42 Solorio, Sara             01 ArizonAthlet          20:07.00                  
 43 Brewer, Karlie            01 Queen Creek           20:15.00                  
 44 Gonzalez, Emily           02 Coldwater Ex          22:24.00                  
 45 Lopez, Samantha           02 Coldwater Ex          22:25.00                  
 46 Esquer Lopez, Jacqueline  02 ArizonAthlet          23:10.00                  
 47 Lane, Kaitlyn             02 Team Run Flagstaff    23:30.00                  
 48 Lagunas, Crystal          01 Coldwater Ex          24:27.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Go the Distance              27    1    5    6    7    8   11   14   18     
      Total Time:  1:20:37.00                                                    
         Average:    16:07.40                                                    
   2 Team Run Flagstaff           51    2    9   12   13   15   16   19   20     
      Total Time:  1:22:55.00                                                    
         Average:    16:35.00                                                    
   3 Team Runavajo                55    3    4   10   17   21                    
      Total Time:  1:24:55.00                                                    
         Average:    16:59.00                                                    

 
Event 8  4k Run CC 13-14 Division Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Van Alstine, Samuel       01 Team Run Flagstaff    13:26.00    1             
  2 Rafferty, Alexander       02 Spartan Speedsters    13:27.00                  
  3 Black, Xander             02 Go the Distance       13:48.00    2             
  4 Joyce, Zachary            02 Team Run Flagstaff    13:53.00    3             
  5 Nasewytewa, Steven        01 Unattached            13:56.00                  
  6 Bounds, Brandon           02 Team Run Flagstaff    14:05.00    4             
  7 Reilly, Joshua            01 Aftershock D          14:19.00                  
  8 Stanton, Micah            01 Team Run Flagstaff    14:23.00    5             
  9 Taliman, Taylor           01 Team Run Flagstaff    14:26.00    6             
 10 Ricardes, Ray             01 Coldwater Ex          14:34.00                  
 11 Anderson, Garrett         02 Queen Creek           14:39.00                  
 12 Granger, Kaden            01 Team Runavajo         14:41.00                  
 13 Andersen, Hayden          02 Team Run Flagstaff    14:47.00    7             
 14 Merickel, Nicholas        01 Go the Distance       14:49.00    8             
 15 Ryan-Johnson, William     01 Go the Distance       14:57.00    9             
 16 Arminio, Micah            01 Go the Distance       15:05.00   10             
 17 Davis, Max                02 Team Run Flagstaff    15:10.00   11             
 18 Muscarella, Tanner        01 Team Run Flagstaff    15:13.00   12             
 19 Jordon, Tyler             02 Team Run Flagstaff    15:14.00                  
 20 Peterson, Josh            01 Unattached            15:16.00                  
 21 Arizona, Tayton           01 Team Runavajo         15:19.00                  
 22 Arreola, Uriel            01 Go the Distance       15:32.00   13             
 23 Whitman, Ethan            01 Queen Creek           15:33.00                  
 24 Heron, Connor             01 Unattached            15:44.00                  
 25 Zucker, Benjamin          02 Unattached            15:46.00                  
 26 Miller, Kyle              02 Unattached            16:01.00                  
 27 Iammarino, Christopher    02 Unattached            16:02.00                  
 28 Sullivan, Nathaniel       02 Team Run Flagstaff    16:04.00                  
 29 Stafford, Trenton         01 Aftershock D          16:21.00                  
 30 Keith, Austin             02 Team Run Flagstaff    16:30.00                  
 31 Cook, Spencer             01 Go the Distance       16:32.00   14             
 32 Ulibarri, Jacob           02 Aftershock D          16:42.00                  
 33 Rasbold, Corben           02 Team Run Flagstaff    16:45.00                  
 34 Hill, Slater              02 Spartan Speedsters    18:14.00                  
 35 Hanson, Isaiah            01 Team Run Flagstaff    18:15.00                  
 36 Middlemist, Ryan          02 Go the Distance       18:37.00   15             
 37 Yazzie, Kaedan            02 Unattached            18:38.00                  
 38 Munos, Frank              01 Glendale Flash        19:17.00                  
 39 Leal, Roberto             02 Coldwater Ex          20:10.00                  
 40 Foster, Zachary           02 AZ Track Academy      20:10.00                  
 41 Rivera, Amando            02 ArizonAthlet          20:50.00                  
 42 Baker, Zane               02 Team Run Flagstaff    23:49.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Team Run Flagstaff           19    1    3    4    5    6    7   11   12     
      Total Time:  1:10:13.00                                                    
         Average:    14:02.60                                                    
   2 Go the Distance              42    2    8    9   10   13   14   15          
      Total Time:  1:14:11.00                                                    
         Average:    14:50.20                                                    

 
Event 9  5k Run CC 15-16 Division Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Arellano, Allyson         99 Aftershock D          19:27.00                  
  2 Murphy, Taylor            99 Window Rock Runn      20:19.00                  
  3 Curley, Angel             00 Team Run Flagstaff    20:36.00    1             
  4 Simon, Emily              00 Go the Distance       20:37.00                  
  5 Simon, Lizzie             00 Go the Distance       20:39.00                  
  6 Mills, Makennah           99 Unattached            20:43.00                  
  7 Plank, Povi               00 Team Run Flagstaff    20:48.00    2             
  8 Blodgett, Leonora         00 Team Run Flagstaff    21:04.00    3             
  9 Holm, Megan               00 Team Run Flagstaff    21:23.00    4             
 10 Ball, Kyra                00 Unattached            21:55.00                  
 11 Sturm, Rebecca            99 Team Run Flagstaff    22:05.00    5             
 12 Bailey, Katherine         00 Team Run Flagstaff    23:02.00    6             
 13 Sermeno, Celicia          00 Go the Distance       23:06.00                  
 14 Simon, Leslie             00 Go the Distance       29:05.00                  
 15 Ramirez, Bianca           99 Glendale Flash        29:08.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Team Run Flagstaff           15    1    2    3    4    5    6               
      Total Time:  1:45:56.00                                                    
         Average:    21:11.20                                                    

 
Event 10  5k Run CC 15-16 Division Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Tsinnie, Byron            00 Team Runavajo         16:59.00    1             
  2 Farrell, Johnson          00 Team Runavajo         17:00.00    2             
  3 Hatch, Reid               99 Team Run Flagstaff    17:08.00                  
  4 Corrales, Jason           00 Glendale Flash        17:36.00    3             
  5 Young, Tristan            99 Unattached            17:37.00                  
  6 Begody, Taylor            00 Team Runavajo         17:47.00    4             
  7 Aldana, Jesus             00 Glendale Flash        17:48.00    5             
  8 Perez, Brandon            99 Glendale Flash        17:49.00    6             
  9 Ulibarri, Jon             99 Aftershock D          18:06.00                  
 10 Simien, Aaron             00 Team Runavajo         18:09.00    7             
 11 Petersen, Alex            00 Team Run Flagstaff    18:12.00                  
 12 Guillen, Cristian         99 Glendale Flash        18:49.00    8             
 13 Adames, Benjamin          00 Glendale Flash        18:50.00    9             
 14 Simien, Isaac             00 Team Runavajo         19:03.00   10             
 15 Baeza, Daniel             99 Glendale Flash        19:13.00   11             
 16 Pentico, Daely            99 Unattached            19:43.00                  
 17 Reich, Joseph             00 Team Run Flagstaff    20:02.00                  
 18 Munoz, Claudio            99 Glendale Flash        20:10.00   12             
 19 Grumbine, Kai             00 Team Run Flagstaff    20:24.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Team Runavajo                24    1    2    4    7   10                    
      Total Time:  1:28:58.00                                                    
         Average:    17:47.60                                                    
   2 Glendale Flash               31    3    5    6    8    9   11   12          
      Total Time:  1:30:52.00                                                    
         Average:    18:10.40                                                    

 
Event 11  5k Run CC 17-18 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fenn, Penny               98 Aftershock D          19:16.00        
  2 Beck, Natalie             98 Unattached            21:12.00        
  3 Arellano, Karen           98 Aftershock D          21:35.00        

 
Event 12  5k Run CC 17-18 Division Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Udchachon, Najim          97 Unattached            16:26.00                  
  2 Barajas, Edgar            98 Glendale Flash        17:03.00    1             
  3 Madrid-Luna, Andres       97 Glendale Flash        17:17.00    2             
  4 Lanley, Ryan              97 Glendale Flash        17:25.00    3             
  5 Smith-Quintana, Leighton  98 Window Rock Runn      17:27.00                  
  6 Flores, Victor            98 Glendale Flash        17:37.00    4             
  7 Tinajero, Alberto         98 Glendale Flash        17:45.00    5             
  8 Madrigal, Marcos          97 Glendale Flash        19:25.00    6             
  9 Reyes, Angel              97 Glendale Flash        19:28.00    7             
 10 Newman, Dylan             98 Team Run Flagstaff    19:40.00                  
 11 Smith, Rhett              98 Huron Athletics       20:27.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Glendale Flash               15    1    2    3    4    5    6    7          
      Total Time:  1:27:07.00                                                    
         Average:    17:25.40