USATF - Arizona, Inc. - Association License  
        	    HY-TEK's Meet Manager
                  Buffalo Park, Flagstaff, AZ
		     November 22, 2014 
                           Results			  
 
Event 1  2000 Meter Dash CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Honani, Morningrain       06 Team Runavajo          9:21.40                  
  2 Valdez, Natalia           06 Texas Shooti           9:29.70                  
  3 Estrada, Ivy              06 Unattached BR          9:32.30                  
  4 Ortiz, Stacey             06 Acoma Running Club     9:33.00                  
  5 Chama, Melena             06 Walatowa Run           9:34.20                  
  6 Wanoskia, Tairia          06 Cougar Track Club      9:45.20    1             
  7 Lenth, Zoey               06 Parker Panthers        9:46.40                  
  8 Leal, Citlaly             07 Coldwater Ex           9:54.10                  
  9 Martinez, Laila           08 Acoma Running Club     9:55.70                  
 10 Talavera, Krystal         07 Unattached BR         10:03.00                  
 11 Gonzales, Araceli         06 Wicked Track Club     10:03.80                  
 12 Nez, Aleah                06 Torreon Day           10:05.40                  
 13 Derickson, Jessica        06 Landsharks R          10:11.80                  
 14 Antonio, Khaliah          06 Sky City Pue          10:12.40                  
 15 Molina, Araceli           07 Penguins XC           10:13.20                  
 16 Araujo, Natalie           06 Unattached BR         10:17.10                  
 17 Duran, Rebecca            06 TexaStrong R          10:18.30                  
 18 Marks, Sydney             06 Cougar Track Club     10:21.50    2             
 19 Martinez-Crook, Zoe       06 Cougar Track Club     10:23.10    3             
 20 Hunt, Raylee              06 Unattached NM         10:24.40                  
 21 Martinez-Crook, Luciana   08 Cougar Track Club     10:26.50    4             
 22 Vukovics, Claire          07 Parker Panthers       10:27.80                  
 23 Morales, Clarissa         06 EP Flames T C         10:36.60                  
 24 Armstrong, Dawn           07 Parker Panthers       10:37.30                  
 25 Mora, Kiera               06 Walatowa Run          10:48.40                  
 26 Chama, Delaney            07 Walatowa Run          10:51.40                  
 27 Vicente, Tayla            06 Sky City Pue          10:55.00                  
 28 Romero, Sofia             07 Penguins XC           10:55.70                  
 29 Neely, Lola               07 Landsharks R          11:05.10                  
 30 Johnson, Danica           06 Unattached NM         11:06.10                  
 31 Connally, Mariela         06 Cougar Track Club     11:08.70    5             
 32 Clani, Emilia             06 Unattached NM         11:14.10                  
 33 Ives, Harper              06 Aat                   11:26.20                  
 34 Quintero, Gracie          07 Texas Shooti          11:32.60                  
 35 Sherman, Shaylynn         06 Wingate               11:33.70                  
 36 Howard, Binaahozhoonii    06 Unattached NM         11:39.40                  
 37 Gonzalez, Jacqueline      06 EP Flames T C         11:39.60                  
 38 Toms, Mackenzie           06 Team Bliss TC         11:40.70                  
 39 Joe, Karmen               07 Unattached NM         11:55.80                  
 40 Howard, Nihikinibaa       07 Unattached NM         11:57.00                  
 41 Toledo, Brienna           06 Torreon Day           12:05.40                  
 42 Haines, Seniah            06 Wingate               12:08.10                  
 43 Talavera, Victoria        06 EP Flames T C         12:12.20                  
 44 Dale, Onawa               06 Unattached NM         12:18.10                  
 45 Sabaquie, Lelani          06 Walatowa Run          12:27.30                  
 46 Lee, Vivian               08 Cougar Track Club     12:51.10    6             
 47 Terry, Hannah             07 Team Bliss TC         13:20.30                  
 48 Slim, Leonna              08 Team Runavajo         13:27.90                  
 49 Lopez, Andrea             08 Coldwater Ex          14:04.00                  
 50 Thomas, Shinowa           07 Wingate               14:46.90                  
 51 Parker, Izzabella         07 Team Bliss TC         14:54.30                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Cougar Track Club            15    1    2    3    4    5    6               
      Total Time:    52:05.00                                                    
         Average:    10:25.00     


 
Event 2  2000 Meter Dash CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Woodall, Shawn            06 Parker Panthers        8:29.60                  
  2 Edwards, Matthew          06 Landsharks R           8:40.80                  
  3 Armijo, Joseph            06 Walatowa Run           9:25.20    1             
  4 Chino, Jarren             07 Walatowa Run           9:26.90    2             
  5 Orr, Ethan                06 El Paso Wildcats       9:27.20                  
  6 Ibrahim, Ameen            07 EP Flames T C          9:33.00    3             
  7 Chiquito, Tremayne        06 Torreon Day            9:34.20                  
  8 Long, Knight              06 Unattached NM          9:37.10                  
  9 Vallo, Gregory            07 Acoma Running Club     9:38.00                  
 10 Pecos, Antonio            07 Walatowa Run           9:42.30    4             
 11 Lorenzo, Xavier           07 Acoma Running Club     9:51.80                  
 12 Corral, Pablo             07 EP Flames T C         10:05.10    5             
 13 Vallo, Leroy              06 Sky City Pue          10:06.70                  
 14 Gallegos, Lorenzo         07 Cougar Track Club     10:08.80    6             
 15 Padilla, Adriano          07 Cougar Track Club     10:13.40    7             
 16 Madalena, Brian           07 Unattached NM         10:19.30                  
 17 De La Cerda, Jeremiah     07 Penguins XC           10:21.40                  
 18 Bitsilly, Ashton          06 Unattached NM         10:25.40                  
 19 Dalles, Charles           07 Parker Panthers       10:34.60                  
 20 Shendo, Antwon            06 Walatowa Run          10:37.70    8             
 21 Duran, Joseph             07 Cougar Track Club     10:38.40    9             
 22 Jackson, Dayshaun         06 Texas Shooti          10:39.30                  
 23 Casiquito, Jacob          06 Cougar Track Club     10:41.00   10             
 24 Namingha, Henry           06 Unattached AZ         10:45.40                  
 25 Howard, LaTavien          07 Unattached NM         10:46.50                  
 26 Hanson, Delani            07 Unattached AZ         10:49.70                  
 27 Totus, Yellow Storm       07 Wingate               10:51.40                  
 28 Lucero, Raekwon           07 Walatowa Run          10:54.00   11             
 29 Lomayma, Tyller           06 Cougar Track Club     10:55.10   12             
 30 Chavez, Adrian            06 EP Flames T C         11:02.80   13             
 31 Long, Kastor              07 Unattached NM         11:04.20                  
 32 Goodkind, Calvin          06 Aat                   11:26.40                  
 33 Morales, Christian        07 EP Flames T C         11:28.20   14             
 34 Lopez, Alejandro          06 Coldwater Ex          11:32.10                  
 35 Strobbe, Joseph           06 Cougar Track Club     11:32.15   15             
 36 Delgado, Jacob            07 Team Bliss TC         11:39.20                  
 37 Nunez, Joshua             06 Team Bliss TC         11:40.40                  
 38 Palus, Jackson            06 Landsharks R          11:49.90                  
 39 Cobb, Freedom             06 Unattached NM         12:10.40                  
 40 Ortega, Vaughn            06 Cougar Track Club     12:18.30   16             
 41 Pecos, Merlin             08 Walatowa Run          12:24.60   17             
 42 Bailon, Erick             07 Aat                   12:34.80                  
 43 Bia, Junior               08 Unattached AZ         13:10.60                  
 44 Azcarate, Christian       07 EP Flames T C         13:15.70   18             
 45 Joe, Kameron              06 Unattached NM         13:47.50                  
 46 Talavera, Jose            09 EP Flames T C         13:50.30   19             
 47 Blakemore, Larry          06 TexaStrong R          14:07.80                  
 48 Sandoval, Isaac           06 Wingate               16:48.80                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walatowa Running Club        26    1    2    4    8   11   17               
      Total Time:    50:06.10                                                    
         Average:    10:01.22                                                    
   2 Cougar Track Club            44    6    7    9   10   12   15   16          
      Total Time:    52:36.70                                                    
         Average:    10:31.34                                                    
   3 EP Flames T C                53    3    5   13   14   18   19               
      Total Time:    55:24.80                                                    
         Average:    11:04.96                                                    



Event 3  3k Dash CC 9-10 Division Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Szuch, Alayna             04 Unattached CO         11:22.60                  
  2 Futey, Leah               05 Cougar Track Club     12:02.10    1             
  3 Hoffman, Bryanna          04 Parker Panthers       12:16.70    2             
  4 Campos, Cecilia           05 Cougar Track Club     12:26.10    3             
  5 Curley, Gracee            04 Team Runavajo         12:43.60                  
  6 Fox, Morgan               04 Parker Panthers       12:43.70    4             
  7 Walls-Portillo, Lauren    04 El Paso Wing          12:48.30                  
  8 Crowley, Lila             05 Parker Panthers       12:49.20    5             
  9 Jaeger, Tatum             04 The Arizona           12:57.70                  
 10 De La Cerda, Sarah        05 Penguins XC           13:00.20                  
 11 Garcia, Deana             04 Sky City Pue          13:01.50    6             
 12 Toya, Elise               04 Cougar Track Club     13:03.50    7             
 13 Cargo, Kelly              04 Parker Panthers       13:08.10    8             
 14 Lindsey, Emma             04 Landsharks R          13:13.00                  
 15 Collins, Alexandra        05 Parker Panthers       13:20.60    9             
 16 Hunt, Logan               04 Unattached NM         13:20.80                  
 17 Lopez, Sophia             05 Cougar Track Club     13:28.40   10             
 18 Villalobos, Isabella      05 TexaStrong R          13:30.40   11             
 19 Montoya, Emma             05 Unattached NM         13:36.40                  
 20 Arganbright, Megan        04 The Arizona           13:40.90                  
 21 Charlie, Skylar           04 Sky City Pue          13:42.40   12             
 22 Bigler-Redd, Amoris       04 Parker Panthers       13:45.30   13             
 23 Laspada, Alyssa           05 Texas Shooti          13:48.00                  
 24 Garcia, Aliza             05 Sky City Pue          13:48.90   14             
 25 Molina, Annahi            05 Penguins XC           13:49.00                  
 26 Talbott, Yanaba           04 Unattached AZ         13:51.30                  
 27 Sventek, Sydney           04 Team Run Flagstaff    13:52.70                  
 28 Strobbe, Claire           05 Cougar Track Club     13:52.90   15             
 29 Mason, Meghan             05 TexaStrong R          13:56.80   16             
 30 Najar, Jennifer           05 TexaStrong R          14:02.70   17             
 31 Barraza, Abigail          05 El Paso Wing          14:07.40                  
 32 Granger, Aubrey           04 Team Runavajo         14:13.80                  
 33 Rivera, Mia               04 TexaStrong R          14:20.30   18             
 34 Siow, Cadence             04 Sky City Pue          14:21.40   19             
 35 Begay, Zahra              04 Unattached NM         14:22.10                  
 36 Mendoza, Emily            04 TexaStrong R          14:25.20   20             
 37 Campbell, DeAnna          05 EP Flames T C         14:36.40                  
 38 Passalacqua, Angelina     05 Unattached NM         14:55.40                  
 39 Boutelle, Lauren          04 Landsharks R          15:00.80                  
 40 Arruti, Tess              05 Cougar Track Club     15:03.40   21             
 41 Morgan, Tenara            04 Wingate               15:07.80   22             
 42 Ortiz, Erica              05 Acoma Running Club    15:14.50                  
 43 Adelman, Mary             05 Cougar Track Club     15:23.40   23             
 44 Sells, Harmony            05 Unattached NM         15:25.90                  
 45 Vallo, Juanita            04 Sky City Pue          15:27.60   24             
 46 Romero, Aleiyah           05 Unattached NM         15:30.50                  
 47 Nelson, Mia-Catalina      05 Landsharks R          15:32.40                  
 48 Saunders, Jenna           04 TexaStrong R          15:42.70   25             
 49 Benally, Summer           04 Wingate               15:49.50   26             
 50 Castillo, Shawnquana      05 Torreon Day           15:57.20                  
 51 Walter, Hana              05 Unattached NM         16:00.10                  
 52 Kelsey, Hailey            05 Sky City Pue          16:00.20   27             
 53 Mora, Lauren              05 Walatowa Run          16:07.00                  
 54 Riley, Ashlyn             05 Sky City Pue          16:11.10   28             
 55 Calhoun, Kiele            04 Go the Distance       16:16.90                  
 56 Chavez, Jenny             05 Wingate               16:18.80   29             
 57 Laurie, Samantha          05 Parker Panthers       16:21.90   30             
 58 Canuto, Lacey             04 Torreon Day           16:24.00                  
 59 Romero, Keoni             04 Unattached NM         16:24.20                  
 60 Benally, Jayleen          05 Wingate               16:27.10   31             
 61 Gonzalez, Betzaida        05 Coldwater Ex          16:32.60                  
 62 Harry, Mckala             04 Wingate               16:37.50   32             
 63 Gallegos, Marisol         05 Cougar Track Club     16:37.70   33             
 64 Garcia, Esmeralda         04 Glendale Flash        17:05.80                  
 65 Sierra, Alisa             04 El Paso Wing          17:21.50                  
 66 Sandoval, Melody          04 Cougar Track Club     17:25.80                  
 67 Sandoval, Naomi           04 Wingate               17:56.80   34             
 68 Crabtree, Savannah        05 Team Bliss TC         18:13.70                  
 69 Gardner, Nicole           04 El Paso Wing          19:38.00                  
 70 Trujillo, Kalie           04 Torreon Day           19:41.10                  
 71 Gonzalez, Genesis         05 Coldwater Ex          23:58.50                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Parker Panthers              28    2    4    5    8    9   13   30          
      Total Time:  1:04:18.30                                                    
         Average:    12:51.66                                                    
   2 Cougar Track Club            36    1    3    7   10   15   21   23   33     
      Total Time:  1:04:53.00                                                    
         Average:    12:58.60                                                    
   3 Sky City Pueblo Eagles       75    6   12   14   19   24   27   28          
      Total Time:  1:10:21.80                                                    
         Average:    14:04.36                                                    
   4 TexaStrong Running Club      82   11   16   17   18   20   25               
      Total Time:  1:10:15.40                                                    
         Average:    14:03.08                                                    
   5 Wingate                     140   22   26   29   31   32   34               
      Total Time:  1:20:20.70                                                    
         Average:    16:04.14                                                    



Event 4  3k Dash CC 9-10 Division Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 David, Israel             04 El Paso Wing          12:00.10    1             
  2 Kulek, Michael            04 Aat                   12:12.00    2             
  3 Smith, Jett               04 Cougar Track Club     12:18.80    3             
  4 Beck, Miles               04 Aat                   12:20.40    4             
  5 Geer, Gavin               04 Boulder Moun          12:21.60                  
  6 Lucero, Jude              05 Cougar Track Club     12:28.50    5             
  7 Lee, Gordon               05 Cougar Track Club     12:33.70    6             
  8 Dalles, William           04 Parker Panthers       12:35.50    7             
  9 Armstrong, Evan           05 Parker Panthers       12:37.50    8             
 10 Arizona, Tayden           05 Team Runavajo         12:38.00    9             
 11 Lopez, Rai                05 TexaStrong R          12:39.80                  
 12 Toya, Cody                04 Cougar Track Club     12:45.10   10             
 13 Francis, Jaxon            04 Glendale Flash        12:45.60                  
 14 Bartholomew Brown, Caspa  05 Boulder Moun          12:47.80                  
 15 Ibrahim, Omer             05 EP Flames T C         12:50.80                  
 16 Gonzales, Estevan         05 Wicked Track Club     12:54.50                  
 17 Almodovar, Xavier         04 Cougar Track Club     12:55.50   11             
 18 Gachupin, Marius          05 Unattached NM         12:56.20                  
 19 Reish, Charlie            04 Boulder Moun          12:57.00                  
 20 West, Jackson             05 Landsharks R          12:59.00   12             
 21 Begay, Blaine             04 Team Runavajo         13:00.70   13             
 22 Duirden, Joe              05 El Paso Wing          13:01.30   14             
 23 Ahnfeldt, David           05 Landsharks R          13:01.90   15             
 24 Irwin, Rory               04 Parker Panthers       13:02.30   16             
 25 Delgado, Angel            04 Cougar Track Club     13:04.80   17             
 26 Norman, Ian               05 Landsharks R          13:04.90   18             
 27 Cutchen, Stoney           05 Cougar Track Club     13:11.30   19             
 28 Fisher, Andrew            05 Landsharks R          13:11.40   20             
 29 Lukee, Khali              04 Acoma Running Club    13:14.10                  
 30 Werito, Carl              05 Torreon Day           13:28.10   21             
 31 Cartwright, Chase         05 Parker Panthers       13:29.20   22             
 32 Howell, Blayne            05 Cougar Track Club     13:32.30   23             
 33 Perez, George             05 Aat                   13:34.20   24             
 34 Chavez, Joaquin           05 EP Flames T C         13:34.90                  
 35 Mesteth, Bryce            04 Sky City Pue          13:37.30                  
 36 Cazares, Oscar            04 El Paso Wing          13:39.80   25             
 37 Gasson, Sebastian         04 TexaStrong R          13:42.10                  
 38 Victorino, Tayen          05 Sky City Pue          13:46.00                  
 39 Secody, Chee              04 Team Runavajo         13:48.10   26             
 40 Laughlin, Mason           05 Cougar Track Club B   13:48.50   27             
 41 Chinana, Isidore          05 Cougar Track Club B   13:53.40   28             
 42 Tsosie, Taryn             04 Team Runavajo         13:55.00   29             
 43 Batterson, Jack           05 Landsharks R          13:55.80   30             
 44 Oso, Andreas              05 Acoma Running Club    13:57.30                  
 45 Vega, Brennen             04 Landsharks R          14:01.30   31             
 46 Pina, Adolfo              04 El Paso Wing          14:03.00   32             
 47 Estrada, Adrian           05 Unattached BR         14:05.10                  
 48 Venegas, Joseph           04 El Paso Wing          14:06.10   33             
 49 Sherman, Kirmiyah         04 Wingate               14:07.20                  
 50 Dennis, Charles           04 Parker Panthers       14:07.80   34             
 51 Huhn, Blake               05 Parker Panthers       14:08.10   35             
 52 Casiquito, Caleb          04 Cougar Track Club B   14:11.70   36             
 53 Ortiz, Darian             04 El Paso Wing          14:19.30   37             
 54 Hanson, Malakai           04 Unattached AZ         14:21.60                  
 55 Kelsey, Elijah            04 Sky City Pue          14:25.00                  
 56 Bailon, Hector            04 Aat                   14:28.40   38             
 57 Ortega, Dylan             04 Cougar Track Club B   14:30.00   39             
 58 Shorty, Marcus            05 Acoma Running Club    14:33.00                  
 59 Namingha, Wayland         05 Unattached AZ         14:36.20                  
 60 Toya, Kai                 05 Cougar Track Club B   14:37.80   40             
 61 Neely, Luke               04 Landsharks R          14:45.20   41             
 62 Kosel, Brandon            05 Aat                   14:59.50   42             
 63 Smith, Brady              05 Cougar Track Club B   14:59.60   43             
 64 Begay, Daryus             05 Unattached NM         15:14.80                  
 65 Tsosie, K'Lijah           05 Walatowa Run          15:22.60                  
 66 Soboleff, Steven          05 Acoma Running Club    15:25.30                  
 67 Gauvin, Bennett           05 Landsharks R          15:29.50   44             
 68 Sando, Julius             05 Torreon Day           15:35.40   45             
 69 Crawford, Devonte         05 Walatowa Run          15:40.70                  
 70 Castillo, Lyle            05 Torreon Day           15:46.70   46             
 71 Nez, Laiten               04 Torreon Day           15:49.50   47             
 72 Lujan, Alain              04 TexaStrong R          15:51.80                  
 73 Watts, Henry              05 Parker Panthers       16:06.40   48             
 74 Slim, Wydell              05 Team Runavajo         16:16.80   49             
 75 Coombes, Jackson          05 Team Bliss TC         16:18.40                  
 76 Hernandez, Kalei'o        04 Go the Distance       16:25.10                  
 77 Prewitt, Jacob            05 Unattached NM         16:29.80                  
 78 Azcarate, Dominic         05 EP Flames T C         16:51.40                  
 79 Gordo, Phoenix            05 Torreon Day           16:55.30   50             
 80 McDonald, Carter          05 Parker Panthers       17:07.60   51             
 81 Pinto, Miguel             05 Torreon Day           17:41.20   52             
 82 Howard, LaTerrian         04 Unattached NM         18:49.80                  
 83 Cano, Damian              04 El Paso Wing          19:26.30   53             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Cougar Track Club            35    3    5    6   10   11   17   19   23     
      Total Time:  1:03:01.60                                                    
         Average:    12:36.32                                                    
   2 Parker Panthers              87    7    8   16   22   34   35   48   51     
      Total Time:  1:05:52.30                                                    
         Average:    13:10.46                                                    
   3 Landsharks Running Club      95   12   15   18   20   30   31   41   44     
      Total Time:  1:06:13.00                                                    
         Average:    13:14.60                                                    
   4 El Paso Wings Track Club    105    1   14   25   32   33   37   53          
      Total Time:  1:06:50.30                                                    
         Average:    13:22.06                                                    
   5 Albuquerque Athletics Tra   110    2    4   24   38   42                    
      Total Time:  1:07:34.50                                                    
         Average:    13:30.90                                                    
   6 Team Runavajo               126    9   13   26   29   49                    
      Total Time:  1:09:38.60                                                    
         Average:    13:55.72                                                    
   7 Cougar Track Club B         170   27   28   36   39   40   43               
      Total Time:  1:11:01.40                                                    
         Average:    14:12.28                                                    
   8 Torreon Day School WolfPa   209   21   45   46   47   50   52               
      Total Time:  1:17:35.00                                                    
         Average:    15:31.00                                                    



Event 5  3k Dash CC 11-12 Division Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Woodall, Aidyn            03 Parker Panthers       11:18.20    1             
  2 Glynn, Emily              03 Parker Panthers       11:52.50    2             
  3 Francis, Aubree           03 Cougar Track Club     12:09.30    3             
  4 Jess, Eva                 03 TexaStrong R          12:20.10    4             
  5 Cheromiah, Sidney         02 Acoma Running Club    12:25.70                  
  6 Huhn, Makenna             02 Parker Panthers       12:31.30    5             
  7 Talavera, Kayhla          02 Unattached BR         12:33.30                  
  8 Leslie, Jewels            03 Wingate               12:36.50    6             
  9 Schrader, Emily           03 Cougar Track Club     12:38.00    7             
 10 Puskas, Emilia            03 Parker Panthers       12:38.20    8             
 11 Hickey, Cassidy           03 Parker Panthers       12:42.80    9             
 12 Stark, Hope               03 Landsharks R          12:45.20   10             
 13 Linos, Claire             02 Go the Distance       12:49.10   11             
 14 Hinklin, Olivia           02 Norco Elite Racing    12:49.60   12             
 15 Felipe, Caitlin           02 Sky City Pue          12:52.20                  
 16 Sisneros, Laurynn         03 Cougar Track Club     12:52.60   13             
 17 Bray, Makenna             02 Go the Distance       12:54.00   14             
 18 Plank, Sayti              02 Team Run Flagstaff    12:57.40   15             
 19 Dalberg, Olivia           03 The Arizona           12:59.00   16             
 20 Linnenburger, Loren       03 Landsharks R          12:59.20   17             
 21 Poole, Kathryn            03 Cougar Track Club     13:00.50   18             
 22 Sanchez, Samantha         02 Sky City Pue          13:02.60                  
 23 Upshaw, Aliandrea         02 Unattached AZ         13:02.70                  
 24 Bartholomew Brown, Tegan  02 Boulder Moun          13:02.80                  
 25 Toya, Ailana              02 Cougar Track Club     13:03.80   19             
 26 Saxton, Hope              02 Team Run Flagstaff    13:04.10   20             
 27 Duran, Victoria           02 TexaStrong R          13:04.90   21             
 28 Morris, Jayme             02 Team Runavajo         13:05.30   22             
 29 Molina, Alliyah           02 Penguins XC           13:11.90                  
 30 Quintana, Aurianna        02 Unattached AZ         13:15.10                  
 31 Morales, America          03 TexaStrong R          13:16.30   23             
 32 Fischmann, Cami           02 Norco Elite Racing    13:16.70   24             
 33 Perches, Marcela          02 El Paso Wildcats      13:22.30                  
 34 Yazzie, Larissa           02 Team Runavajo         13:25.10   25             
 35 Schultz, Aiden            02 Team Run Flagstaff    13:27.80   26             
 36 Breen, Kaylee             02 Go the Distance       13:29.90   27             
 37 Valdez, Ariana            02 Cougar Track Club     13:32.10   28             
 38 Morgan, Kylie             02 Norco Elite Racing    13:33.50   29             
 39 Escobar, Ella             03 The Arizona           13:39.20   30             
 40 Dicochea, Alexis          02 Wicked Track Club     13:40.70                  
 41 Vollmer, Katrina          02 Team Run Flagstaff    13:42.70   31             
 42 Secatero, Camille         02 Team Runavajo         13:46.40   32             
 43 Baeza de la Paz, Andrea   03 TexaStrong R          13:47.10   33             
 44 Cram, Rebekah             02 The Arizona           13:49.10   34             
 45 Fleetwood, Elan           03 Unattached CO         13:49.40                  
 46 Fulbright, Aspen          03 Unattached CO         13:50.50                  
 47 Wilson, Julia             03 Norco Elite Racing    13:52.50   35             
 48 Collins, Cameron          02 Parker Panthers       13:52.90   36             
 49 Honahni, Shaelyn          02 Team Runavajo         13:55.10   37             
 50 Greene, Olivia            03 Landsharks R          13:56.10   38             
 51 Young, Nezbah             03 Wingate               13:57.90   39             
 52 Zavala, Alexandra         02 Team Run Flagstaff    13:59.00   40             
 53 Stockton, Berlynn         02 The Arizona           14:03.30   41             
 54 Slim, Lynelle             03 Team Runavajo         14:04.20   42             
 55 Marks, Anila              03 Cougar Track Club     14:05.10   43             
 56 Montoya, Naomi            03 Unattached NM         14:17.00                  
 57 Saiki, Micaela            02 The Arizona           14:18.90   44             
 58 Araujo, Nicole            02 Unattached BR         14:20.60                  
 59 Willard, Morgan           02 Landsharks R          14:22.70   45             
 60 Potts, Ava                03 Go the Distance       14:24.40   46             
 61 Conforti, Alexandra       02 Landsharks R          14:25.70   47             
 62 Schrag, Zoe               02 Team Run Flagstaff    14:26.20   48             
 63 Jim, Lakoda               03 Torreon Day           14:28.90                  
 64 Pacheco, Lauren           02 Team Run Flagstaff    14:30.30   49             
 65 Reynoso, Alejandra        03 EP Flames T C         14:32.90                  
 66 Beck, Kayla               02 Aat                   14:34.10                  
 67 Arizona, Mikailin         03 Team Runavajo         14:36.00   50             
 68 Ramirez, Julianne         03 Acoma Running Club    14:44.80                  
 69 Cano, Yessenia            02 El Paso Wing          14:45.30                  
 70 Higgins, Elizabeth        03 Go the Distance       14:46.20   51             
 71 Becenti, Melayia          02 Wingate               14:48.60   52             
 72 Croyts, Sophia            02 Team Run Flagstaff    14:49.40   53             
 73 Toya, Brianna             02 Cougar Track Club     14:56.70   54             
 74 Gachupin, Montana         03 Unattached NM         15:00.60                  
 75 Sinclair, Cora            03 Landsharks R          15:19.60   55             
 76 Tafoya, Iesha             03 Walatowa Run          15:22.50                  
 77 McClelland, Charlotte     03 Go the Distance       15:26.90   56             
 78 Morgan, Alyssa            02 Norco Elite Racing    15:29.10   57             
 79 Mendiola, Mia             03 Acoma Running Club    15:55.40                  
 80 Arevalo, Sela             03 Texas Shooti          15:57.10                  
 81 Ray, Kiaralynn            02 Acoma Running Club    16:12.80                  
 82 Baltazar, Itzel           03 TexaStrong R          16:13.80   58             
 83 Dodge, Angellina          03 Landsharks R          16:15.10   59             
 84 Boggess, Katie            02 Team Run Flagstaff    16:16.80                  
 85 Jim, Tianalee             03 Torreon Day           16:23.70                  
 86 Best, Islena              02 Unattached NM         16:31.10                  
 87 Lane, Kaitlyn             02 Team Run Flagstaff    16:40.70                  
 88 Shelton, Dana             03 The Arizona           16:41.40   60             
 89 Macias, Leah              02 The Arizona           16:58.40   61             
 90 Ordog, Ava                02 The Arizona           17:02.90   62             
 91 Kinsel, Sheridan          02 Wingate               17:23.80   63             
 92 Smith, Jazmine            03 Unattached NM         17:27.20                  
 93 Kitch, Kayla              02 Landsharks R          17:30.80   64             
 94 Smith, Kaylee             03 Cougar Track Club     17:48.20                  
 95 Tosa, Merlina             02 Walatowa Run          18:52.80                  
 96 Cooke, Tanisha            03 Wingate               19:04.60   65             
 97 Benally, Kianna           03 Wingate               19:09.20   66             
 98 Prewitt, Sarah            02 Unattached NM         19:16.60                  
 99 Barrio, Marcela           03 Glendale Flash        20:28.10                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Parker Panthers              25    1    2    5    8    9   36               
      Total Time:  1:01:03.00                                                    
         Average:    12:12.60                                                    
   2 Cougar Track Club            60    3    7   13   18   19   28   43   54     
      Total Time:  1:03:44.20                                                    
         Average:    12:44.84                                                    
   3 Team Run Flagstaff          132   15   20   26   31   40   48   49   53     
      Total Time:  1:07:11.00                                                    
         Average:    13:26.20                                                    
   4 TexaStrong Running Club     139    4   21   23   33   58                    
      Total Time:  1:08:42.20                                                    
         Average:    13:44.44                                                    
   5 Go the Distance             149   11   14   27   46   51   56               
      Total Time:  1:08:23.60                                                    
         Average:    13:40.72                                                    
   6 Landsharks Running Club     157   10   17   38   45   47   55   59   64     
      Total Time:  1:08:28.90                                                    
         Average:    13:41.78                                                    
   7 Norco Elite Racing          157   12   24   29   35   57                    
      Total Time:  1:09:01.40                                                    
         Average:    13:48.28                                                    
   8 Team Runavajo               158   22   25   32   37   42   50               
      Total Time:  1:08:16.10                                                    
         Average:    13:39.22                                                    
   9 The Arizona Rising Suns T   165   16   30   34   41   44   60   61   62     
      Total Time:  1:08:49.50                                                    
         Average:    13:45.90                                                    
  10 Wingate                     225    6   39   52   63   65   66               
      Total Time:  1:17:51.40                                                    
         Average:    15:34.28                                                    



Event 6  3k Dash CC 11-12 Division Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Silva, Derrick            02 Wicked Track Club     10:57.00                  
  2 Black, Xander             02 Go the Distance       10:57.60                  
  3 Le Roux, Erik             03 Landsharks R          11:12.40    1             
  4 Trautner, Noah            02 Landsharks R          11:14.40    2             
  5 Norman, Mason             02 Landsharks R          11:18.30    3             
  6 Armijo, Brian             02 Cougar Track Club     11:35.20    4             
  7 Joyce, Zachary            02 Team Run Flagstaff    11:37.50    5             
  8 Pontious, Nathan          03 Landsharks R          11:46.20    6             
  9 Ye, Jacob                 02 TexaStrong R          11:46.90    7             
 10 Rafferty, Alexander       02 Unattached AZ         11:49.00                  
 11 Pilon, Oliver             02 Cougar Track Club     11:49.40    8             
 12 Laverty, Jared            03 EP Flames T C         11:58.20    9             
 13 Szuch, Colin              02 Unattached CO         12:03.30                  
 14 Fragua, Jonathan          02 Cougar Track Club     12:04.00   10             
 15 Gonzales, Adrian          02 Wicked Track Club     12:04.40                  
 16 Cutchen, Hunter           02 Cougar Track Club     12:05.60   11             
 17 Futey, Lucas              02 Cougar Track Club     12:08.40   12             
 18 Jones, Credence           02 Team Run Flagstaff    12:08.50   13             
 19 Breglio, Anthony          03 Landsharks R          12:08.70   14             
 20 Camberg, Joshua           02 Go the Distance       12:08.80                  
 21 Olmos, Juan               02 El Paso Wing          12:09.00                  
 22 Lee, Cameron              02 Cougar Track Club     12:09.50   15             
 23 Howell, Brandon           03 Cougar Track Club     12:12.40   16             
 24 Petersen, Adam            03 Team Run Flagstaff    12:13.90   17             
 25 Sullivan, Nathaniel       02 Team Run Flagstaff    12:15.60   18             
 26 Wright, Jared             02 Landsharks R          12:17.10   19             
 27 Engle, Leon               02 Norco Elite Racing    12:17.80                  
 28 Riccitello, Matthew       02 Wicked Track Club     12:18.30                  
 29 Murphy, Henry             03 Boulder Moun          12:19.90   20             
 30 Anderson, Lance           03 Landsharks R          12:20.90   21             
 31 Cotton, Sumner            03 Boulder Moun          12:22.20   22             
 32 Busche, Seth              03 Landsharks R          12:22.90   23             
 33 Brim, Nathaniel           03 Landsharks R          12:27.00                  
 34 Aguilera, Luka            03 El Paso Wing          12:30.60                  
 35 Pinon, Sean               02 Cougar Track Club B   12:30.80   24             
 36 Laughlin, Spencer         03 Cougar Track Club     12:33.60   25             
 37 Corral, Carmelo           03 EP Flames T C         12:37.00   26             
 38 Jordon, Tyler             02 Team Run Flagstaff    12:37.80   27             
 39 Scholz, Evan              03 Parker Panthers       12:38.90   28             
 40 Lawrence, Isaiah          02 Cougar Track Club B   12:44.60   29             
 41 Ricca, Chance             03 Landsharks R          12:46.50                  
 42 Morales, Fernando         03 EP Flames T C         12:48.00   30             
 43 Collins, Matthew          02 Parker Panthers       12:48.40   31             
 44 Killman, Nicholas         02 Aat                   12:49.10                  
 45 Padilla, Diego            03 Cougar Track Club B   12:54.00   32             
 46 Boutelle, Caleb           03 Landsharks R          12:55.70                  
 47 Connolly, James           03 Boulder Moun          13:00.20   33             
 48 Hudson, Daniel            03 Parker Panthers       13:02.70   34             
 49 Giron, Jake               02 Cougar Track Club B   13:04.10   35             
 50 Jess, Trevor              03 TexaStrong R          13:06.40   36             
 51 Do, Malachi               03 Texas Shooti          13:08.10                  
 52 Ortiz, Jonathan           02 Cougar Track Club B   13:10.10   37             
 53 Biggar, Griffin           02 Boulder Moun          13:15.60   38             
 54 Martinez, Roman           03 Cougar Track Club B   13:16.30   39             
 55 Roberts, Nathan           02 Cougar Track Club B   13:19.80   40             
 56 Toledo, Sylas             03 Torreon Day           13:24.40                  
 57 DuBrule, Corey            03 TexaStrong R          13:27.30   41             
 58 Robinson, Reginald        02 Texas Shooti          13:29.00                  
 59 Marenco, Alec             03 EP Flames T C         13:31.50   42             
 60 Guerrero, Joseph          02 El Paso Wing          13:32.20                  
 61 Muscarella, Daniel        02 Team Run Flagstaff    13:32.30   43             
 62 Lopez, Carlos             02 Glendale Flash        13:32.90                  
 63 Teran, Diego              02 TexaStrong R          13:34.40   44             
 64 Chiquito, Trince          02 Torreon Day           13:40.70                  
 65 Toledo, Jabrary           03 Torreon Day           13:50.00                  
 66 Martinez-Crook, Nathania  03 Cougar Track Club C   13:50.60                  
 67 Voss, Finley              03 Parker Panthers       13:52.90   45             
 68 Hernandez, Nathan         03 EP Flames T C         14:01.00   46             
 69 Rinne, Jalen              02 Team Run Flagstaff    14:06.90   47             
 70 Donaldson, Miles          03 Boulder Moun          14:07.60   48             
 71 Papez, Benjamin           03 Team Run Flagstaff    14:08.40   49             
 72 Pooyouma, Leland          03 Team Runavajo         14:15.60                  
 73 Mackeben, Austin          03 EP Flames T C         14:30.40   50             
 74 Hunter, Eliot             03 Cougar Track Club B   14:33.90   51             
 75 Gallego, Ramon            02 Unattached AZ         14:38.60                  
 76 Brown, Malachi            03 Unattached NM         14:39.60                  
 77 Hernandez, Oscar          03 TexaStrong R          14:39.65   52             
 78 Bitsilly, Justin          03 Unattached NM         14:44.10                  
 79 Herrera, Isaiah           02 El Paso Wing          14:55.70                  
 80 Smith, Joshua             02 Unattached NM         14:57.00                  
 81 Chee, Triston             03 Wingate               15:04.50   53             
 82 Watts, Jeffrey            03 Parker Panthers       15:11.50   54             
 83 Ramirez, Kevin            03 Glendale Flash        15:32.50                  
 84 Rafferty, Tyler           03 Unattached AZ         15:42.00                  
 85 Benally, Jaren            02 Wingate               15:54.00   55             
 86 Roach-Cleveland, Blue St  03 Wingate               16:10.30   56             
 87 Allen, Xavier             02 Wingate               16:12.00   57             
 88 Armijo, Tyrese            03 Walatowa Run          16:21.50                  
 89 Martinez, Markus          03 Aat                   16:33.60                  
 90 Madalena, Collin          02 Unattached NM         17:02.30                  
 91 Begay, Reshawn            02 Wingate               17:23.20   58             
 92 Guerrero, Santiago        03 EP Flames T C         17:48.30   59             
 93 Davis, Lucius             03 Wingate               18:28.40   60             
 94 Baker, Zane               02 Team Run Flagstaff    20:28.50                  
 95 Yazzie, Ethan             02 Team Bliss TC         22:23.10                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Landsharks Running Club      26    1    2    3    6   14   19   21   23     
      Total Time:    57:40.00                                                    
         Average:    11:32.00                                                    
   2 Cougar Track Club            45    4    8   10   11   12   15   16   25     
      Total Time:    59:42.60                                                    
         Average:    11:56.52                                                    
   3 Team Run Flagstaff           80    5   13   17   18   27   43   47   49     
      Total Time:  1:00:53.30                                                    
         Average:    12:10.66                                                    
   4 EP Flames T C               153    9   26   30   42   46   50   59          
      Total Time:  1:04:55.70                                                    
         Average:    12:59.14                                                    
   5 Cougar Track Club B         157   24   29   32   35   37   39   40   51     
      Total Time:  1:04:23.60                                                    
         Average:    12:52.72                                                    
   6 Boulder Mountain Warriors   161   20   22   33   38   48                    
      Total Time:  1:05:05.50                                                    
         Average:    13:01.10                                                    
   7 TexaStrong Running Club     180    7   36   41   44   52                    
      Total Time:  1:06:34.65                                                    
         Average:    13:18.93                                                    
   8 Parker Panthers             192   28   31   34   45   54                    
      Total Time:  1:07:34.40                                                    
         Average:    13:30.88                                                    
   9 Wingate                     279   53   55   56   57   58   60               
      Total Time:  1:20:44.00                                                    
         Average:    16:08.80                                                    



Event 7  4k Dash CC 13-14 Division Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Steele, Chantae           01 Landsharks R          15:26.00    1             
  2 Turtle-Morales, Jasmine   01 Aat                   15:34.10                  
  3 Luedtke, Jessica          01 Landsharks R          15:56.10    2             
  4 Moss, Mackenzie           01 Landsharks R          16:02.10    3             
  5 Schrader, Isabella        01 Cougar Track Club     16:04.00    4             
  6 Plank, Povi               00 Team Run Flagstaff    16:09.60    5             
  7 Littleman, Kloe           01 Team Runavajo         16:15.50    6             
  8 Lawrence, Nicole          00 Cougar Track Club     16:16.50    7             
  9 Edwards, Zhanna           01 Team Runavajo         16:26.10    8             
 10 Turner, Rachel            00 Go the Distance       16:27.10    9             
 11 Curley, Angel             00 Team Run Flagstaff    16:29.10   10             
 12 Innes, Helen              00 Go the Distance       16:35.70   11             
 13 Embaugh, Paige            00 Unattached CO         16:39.90                  
 14 Roebke, Layla             01 Landsharks R          16:42.60   12             
 15 Poole, Kylie              00 Cougar Track Club     16:44.70   13             
 16 Quintana, Makayla         00 Unattached NM         16:44.90                  
 17 Blodgett, Leonora         00 Team Run Flagstaff    16:46.90   14             
 18 Swanson, Israel           01 Cougar Track Club B   16:50.10   15             
 19 Curtis, Kristen           01 The Arizona           16:54.80                  
 20 Nezar, Nora               00 Cougar Track Club     16:57.80   16             
 21 Smith, Swayze             00 Aftershock D          16:58.60                  
 22 Nicholson, Carly          00 Landsharks R          17:02.90   17             
 23 Tate, Kodi                01 Team Runavajo         17:05.90   18             
 24 Simon, Emily              00 Go the Distance       17:12.90   19             
 25 Chamberlin, Tiya          01 Crown Hill T          17:14.50                  
 26 Comeau, Renata            01 Norco Elite Racing    17:16.30                  
 27 Aurigemma, Alysa          01 Go the Distance       17:21.40   20             
 28 Duran, Daphne             01 TexaStrong R          17:28.20   21             
 29 Bailey, Kate              00 Team Run Flagstaff    17:32.20   22             
 30 Nezar, Lila               01 Cougar Track Club     17:35.70   23             
 31 Martinez-Crook, Akira     01 Cougar Track Club     17:38.80   24             
 32 Martinez, Celeste         00 Cougar Track Club     17:40.40   25             
 33 Blankenship, Brooke       00 Cougar Track Club     17:45.20   26             
 34 Baca, Celecia             01 Team Runavajo         17:47.90   27             
 35 Romero, Selena            00 Cougar Track Club B   17:49.40   28             
 36 Coolie, Chanel            01 Team Runavajo         17:49.60   29             
 37 Honyumptewa, Alisia       01 Team Runavajo         17:55.50   30             
 38 Slim, Justina             00 Team Runavajo         17:57.40   31             
 39 Regalado, Gabrielle       01 Landsharks R          17:59.10   32             
 40 Connally, Gloria          00 Cougar Track Club B   18:03.30   33             
 41 Barnes, Nicole            01 Landsharks R          18:03.40   34             
 42 Schepper, Olivia          01 Team Run Flagstaff    18:10.70   35             
 43 Sermeno, Celicia          00 Arizona Puma          18:13.80                  
 44 Camberg, Katherine        00 Ultimate High TC      18:16.30                  
 45 Hobson, Makenna           01 Boulder Moun          18:17.60                  
 46 Crall, Sarah              00 Go the Distance       18:18.80   36             
 47 Calhoun, Mary             00 Go the Distance       18:23.70   37             
 48 Mutz, Elise               01 Unattached CO         18:25.40                  
 49 Lapahie, Khadija          01 Unattached NM         18:25.70                  
 50 Valdez, Shea              00 Unattached NM         18:32.10                  
 51 Villalobos, Priscilla     01 TexaStrong R          18:33.50   38             
 52 Ball, kyra                00 Unattached AZ         18:43.80                  
 53 Reynoso, Gabriella        01 EP Flames T C         18:47.00                  
 54 Ortiz, Meadow             01 El Paso Wing          18:48.00                  
 55 Belone, Danielle          00 Wingate               18:50.10                  
 56 Toledo, Neola             01 Torreon Day           19:11.10                  
 57 Pooyouma, Yoiwmana        01 Team Runavajo         19:17.10   39             
 58 Simon, Leslie             00 Go the Distance       19:29.30   40             
 59 Lee, Jenna                01 Go the Distance       19:35.60   41             
 60 Stokes, Lauren            00 TexaStrong R          19:40.10   42             
 61 Morales, Anahi            01 TexaStrong R          19:41.90   43             
 62 Lovato, Daisy             00 Walatowa Run          20:01.00                  
 63 Janzen, Emma              01 Go the Distance       20:03.20                  
 64 Robinson, Anna            01 Team Run Flagstaff    20:20.20   44             
 65 Worthington, Jaya         01 TexaStrong R          20:36.50   45             
 66 Johnson, Euriah           01 Wingate               20:42.40                  
 67 Toya, Kiera               00 Cougar Track Club B   20:44.00   46             
 68 Colelay, Telisa           01 Go the Distance       21:06.10                  
 69 Simon, Lizzie             00 Go the Distance       21:30.50                  
 70 Yazzie, Mya               01 Torreon Day           22:02.60                  
 71 Smith, Calysta            01 Cougar Track Club B   23:06.40   47             
 72 Galvan, Tennaya           00 Walatowa Run          23:11.20                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Landsharks Running Club      35    1    2    3   12   17   32   34          
      Total Time:  1:21:09.70                                                    
         Average:    16:13.94                                                    
   2 Cougar Track Club            63    4    7   13   16   23   24   25   26     
      Total Time:  1:23:38.70                                                    
         Average:    16:43.74                                                    
   3 Team Run Flagstaff           86    5   10   14   22   35   44               
      Total Time:  1:25:08.50                                                    
         Average:    17:01.70                                                    
   4 Team Runavajo                88    6    8   18   27   29   30   31   39     
      Total Time:  1:25:25.00                                                    
         Average:    17:05.00                                                    
   5 Go the Distance              95    9   11   19   20   36   37   40   41     
      Total Time:  1:25:55.90                                                    
         Average:    17:11.18                                                    
   6 Cougar Track Club B         169   15   28   33   46   47                    
      Total Time:  1:36:33.20                                                    
         Average:    19:18.64                                                    
   7 TexaStrong Running Club     189   21   38   42   43   45                    
      Total Time:  1:36:00.20                                                    
         Average:    19:12.04                                                    



Event 8  5k Dash CC 13-14 Division Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Tsinnie, Byron            00 Team Runavajo         13:50.20    1             
  2 Banta, Calvin             00 Landsharks R          14:13.30    2             
  3 Sventek, Peyton           00 Team Run Flagstaff    14:18.60    3             
  4 Yazzie, Leray             00 Unattached NM         14:24.50                  
  5 Lukee, Deion              00 Acoma Running Club    14:24.55                  
  6 Gomez, Krystian           00 Unattached NM         14:26.50                  
  7 Voss, Gage                00 Parker Panthers       14:32.40    4             
  8 Decker, Sean              00 Parker Panthers       14:32.45    5             
  9 Hall, Nicholas            00 Team Run Flagstaff    14:46.80    6             
 10 Long, Michael             00 Parker Panthers       14:49.60    7             
 11 Farrell, Johnson          00 Team Runavajo         14:50.10    8             
 12 Wuthrich, Davis           00 Parker Panthers       14:58.40    9             
 13 Duncan, Mattheu           00 Unattached NM         15:01.00                  
 14 Reich, Joseph             00 Team Run Flagstaff    15:03.00   10             
 15 Baade, Jensen             01 Parker Panthers       15:05.70   11             
 16 Smith, Cody               01 Cougar Track Club     15:09.40   12             
 17 Katz, Cameron             00 Cougar Track Club     15:12.40   13             
 18 Begody, Taylor            00 Team Runavajo         15:16.00   14             
 19 Hogue, Mario              00 Go the Distance       15:19.00   15             
 20 Ellefson, Joseph          01 Cougar Track Club     15:20.10   16             
 21 Vancil, Austin            00 Unattached CO         15:20.50                  
 22 Cleveland, Sequoyah       01 Cougar Track Club     15:21.00   17             
 23 Oliver, Dylan             00 Norco Elite Racing    15:21.05                  
 24 McCray, Ty                00 Wingate               15:22.50   18             
 25 Abadie, Ben               01 Cougar Track Club     15:23.80   19             
 26 Gonzalez, Nicholas        01 EP Flames T C         15:25.50                  
 27 Abbs, Ethan               01 Landsharks R          15:26.40   20             
 28 Ortiz, Lucas              01 Cougar Track Club     15:26.45   21             
 29 Miller, Jacob             01 Go the Distance       15:26.60   22             
 30 O'Hagan, Joseph           01 Parker Panthers       15:27.70   23             
 31 Granger, Kaden            01 Team Runavajo         15:42.10   24             
 32 Milton, Nate              00 Team Run Flagstaff    15:42.60   25             
 33 Petersen, Alex            00 Team Run Flagstaff    15:46.00   26             
 34 Taliman, Taylor           01 Team Run Flagstaff    15:48.10   27             
 35 Stresow, Stephen          01 El Paso Wing          15:57.50                  
 36 Rodriguez, Tyler          00 EP Flames T C         15:57.55                  
 37 Stanek, Christopher       01 Go the Distance       16:03.10   28             
 38 Yazzie, Diyanii           01 Team Runavajo         16:03.30   29             
 39 Sabaquie, Byron           01 Walatowa Run          16:03.40                  
 40 Ryan-Johnson, William     01 Go the Distance       16:12.60   30             
 41 Schuemann, Samuel         00 Landsharks R          16:16.00   31             
 42 Travis, Will              01 Landsharks R          16:17.20   32             
 43 Moroney, Jack             00 Norco Elite Racing    16:19.30                  
 44 Esquibel, Emilio          01 Unattached NM         16:21.50                  
 45 Simien, Aaron             00 Team Runavajo         16:21.80   33             
 46 Stanton, Micah            01 Team Run Flagstaff    16:23.20   34             
 47 Gonzales, Santiago        01 Cougar Track Club     16:27.60   35             
 48 Prewitt, Joseph           01 Unattached NM         16:28.20                  
 49 Geiselhofer, Jacob        00 The Arizona           16:30.00                  
 50 Gonzales, Gabriel         01 Wicked Track Club     16:32.00                  
 51 Clichee, Trejan           01 Unattached NM         16:34.60                  
 52 Madalena, Antonio         01 Cougar Track Club     16:36.10   36             
 53 Martin, Kevin             01 Acoma Running Club    16:39.90                  
 54 Simien, Isaac             00 Team Runavajo         16:45.80   37             
 55 Duncan, Herman            00 Team Bliss TC         16:47.10                  
 56 Barfield, Tyler           00 Go the Distance       16:52.70   38             
 57 Honeyfield, Will          01 Parker Panthers       16:56.00   39             
 58 Kraynick, Nicolas         01 El Paso Wildcats      17:03.20                  
 59 Cook, Spencer             01 Go the Distance       17:06.40   40             
 60 Valtierra, Alejandro      00 El Paso Wing          17:12.10                  
 61 Muscarella, Tanner        01 Team Run Flagstaff    17:15.10   41             
 62 Duncan, Patrick           00 Team Bliss TC         17:17.10                  
 63 Stafford, Trenton         01 Aftershock D          17:17.70                  
 64 Johnson, Ryan             01 Parker Panthers       17:20.60   42             
 65 Corrales, Jason           00 Glendale Flash        17:24.10                  
 66 Kalweit, Jonathon         00 The Arizona           17:25.30                  
 67 Ordog, Chase              01 The Arizona           17:28.40                  
 68 Campbell, Kevin           01 EP Flames T C         17:30.10                  
 69 Robinson, Caleb           00 Team Run Flagstaff    17:31.00                  
 70 Rainsberger, Ian          01 Landsharks R          17:32.80   43             
 71 Silva, Freddy             01 El Paso Wing          17:58.00                  
 72 Arambula, Rene            01 TexaStrong R          18:11.20                  
 73 Morgan, Ice               00 Wingate               18:14.50   44             
 74 Wilson, Forrest           00 Team Run Flagstaff    18:30.20                  
 75 Hanson, Isaiah            01 Unattached AZ         19:03.50                  
 76 Gonzalez, Angel           01 Coldwater Ex          19:06.40                  
 77 Chavez, Cristian          01 EP Flames T C         19:46.90                  
 78 Tracy, Colin              01 Wingate               20:01.20   45             
 79 Davis, Sebastian          01 Wingate               22:10.70   46             
 80 Sandoval, Christopher     00 Wingate               24:00.80   47             
 81 Munos, Frank              01 Glendale Flash        24:01.60                  
 82 Francisco, Hiram          01 Unattached NM         24:19.10                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Parker Panthers              36    4    5    7    9   11   23   39   42     
      Total Time:  1:13:58.55                                                    
         Average:    14:47.71                                                    
   2 Team Run Flagstaff           70    3    6   10   25   26   27   34   41     
      Total Time:  1:15:37.00                                                    
         Average:    15:07.40                                                    
   3 Team Runavajo                76    1    8   14   24   29   33   37          
      Total Time:  1:15:41.70                                                    
         Average:    15:08.34                                                    
   4 Cougar Track Club            77   12   13   16   17   19   21   35   36     
      Total Time:  1:16:26.70                                                    
         Average:    15:17.34                                                    
   5 Landsharks Running Club     128    2   20   31   32   43                    
      Total Time:  1:19:45.70                                                    
         Average:    15:57.14                                                    
   6 Go the Distance             133   15   22   28   30   38   40               
      Total Time:  1:19:54.00                                                    
         Average:    15:58.80                                                    
   7 Wingate                     200   18   44   45   46   47                    
      Total Time:  1:39:49.70                                                    
         Average:    19:57.94                                                    



Event 9  5k Dash CC 15-16 Division Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Arellano, Allyson         99 Aftershock D          20:21.70    1             
  2 Fenn, Penny               98 Aftershock D          20:24.90    2             
  3 Bries, Jesselyn           99 The Arizona           20:29.70                  
  4 Lopez, Ayla               98 TexaStrong R          22:03.50    3             
  5 Arellano, Karen           98 Aftershock D          22:43.80    4             
  6 Hensley, Cayley           98 Aftershock D          22:51.40    5             
  7 Espinoza, Sarah           98 Aat                   23:22.60                  
  8 Welton, Marly             98 Glendale Flash        23:39.00                  
  9 Bounds, Megan             99 Team Run Flagstaff    23:45.00                  
 10 Rosales, Jenna            98 TexaStrong R          24:08.00    6             
 11 Dicochea, Brenda          99 Wicked Track Club     24:20.50                  
 12 Patricio, Jordan          98 Acoma Running Club    25:01.60                  
 13 Ortiz, Paola              99 TexaStrong R          25:19.10    7             
 14 Mendoza, Gabrielle        98 TexaStrong R          25:33.90    8             
 15 Aurigemma, Natalie        99 Unattached AZ         26:11.40                  
 16 Poncho, Shantel           98 Acoma Running Club    26:22.60                  
 17 Martinez, Melanie         99 TexaStrong R          26:23.40    9             
 18 Hammon, Bethany           98 Unattached NM         26:43.60                  
 19 Cano, Ytzel               99 El Paso Wing          26:47.60                  
 20 Victorino, Raina          98 Acoma Running Club    27:12.10                  
 21 Ramirez, Bianca           99 Glendale Flash        27:34.40                  
 22 Espinoza, Jenai           99 Aat                   28:36.70                  
 23 Gonzales, Taylor          99 Cougar Track Club     28:56.40                  
 24 Reilly, Kayla             98 Aftershock D          29:44.90   10             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Aftershock Distance Club     22    1    2    4    5   10                    
      Total Time:  1:56:06.70                                                    
         Average:    23:13.34                                                    
   2 TexaStrong Running Club      33    3    6    7    8    9                    
      Total Time:  2:03:27.90                                                    
         Average:    24:41.58                                                    



Event 10  5k Dash CC 15-16 Division Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Cortez, Adam              98 TexaStrong R          17:52.70    1             
  2 Kuhn, Jerod               99 Unattached CO         18:19.80                  
  3 Hatch, Reid               99 Team Run Flagstaff    18:25.10    2             
  4 Arambula, Erick           98 TexaStrong R          18:27.70    3             
  5 Blair, David              99 Unattached CO         18:34.80                  
  6 Carcerano, Evan           98 TexaStrong R          18:38.30    4             
  7 Cardoza, Ulises           98 TexaStrong R          18:46.60    5             
  8 Watts, Daniel             98 Unattached CO         18:50.30                  
  9 Contreras, Michael        98 TexaStrong R          18:54.40    6             
 10 Villalobos, Jose          99 TexaStrong R          19:04.60    7             
 11 Boggess, Davis            99 Team Run Flagstaff    19:11.20    8             
 12 Bright, Ian               99 TexaStrong R          19:13.00    9             
 13 Montoya, Zackary          98 Unattached NM         19:17.20                  
 14 Boswell, William          99 Unattached CO         19:18.10                  
 15 Solorzano, Ryan           98 TexaStrong R          19:22.40   10             
 16 Kopala, Tommy             99 Unattached CO         19:24.70                  
 17 Miller, Andrew            98 Crown Hill T          19:25.20                  
 18 Talavera, Sergio          99 Unattached BR         19:37.70                  
 19 Fuhrmann, Flynn           99 Team Run Flagstaff    19:49.70   11             
 20 Cooperrider, Wren         99 Team Run Flagstaff    19:59.30   12             
 21 Garcia, Miguel            98 TexaStrong R          20:03.10                  
 22 Perez, Brandon            99 Glendale Flash        20:08.50                  
 23 Toya, Jalen               99 Walatowa Run          20:19.30                  
 24 Oakes, Jeremy             99 Team Run Flagstaff    21:08.40   13             
 25 Garcia, Kyle              99 Unattached NM         21:14.70                  
 26 Tinajero, Alberto         98 Glendale Flash        21:27.10                  
 27 Amador, Victor            98 Glendale Flash        21:47.90                  
 28 Murphy, Max               99 Team Run Flagstaff    22:06.30   14             
 29 Hogeboom, Charles         99 TexaStrong R          22:11.50                  
 30 Gasson, Luis              99 TexaStrong R          22:42.40                  
 31 Do, Justin                98 TexaStrong R          28:18.90                  
 32 Bitsilly, Preston         99 Unattached NM         30:42.90                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 TexaStrong Running Club      19    1    3    4    5    6    7    9   10     
      Total Time:  1:32:39.70                                                    
         Average:    18:31.94                                                    
   2 Team Run Flagstaff           46    2    8   11   12   13   14               
      Total Time:  1:38:33.70                                                    
         Average:    19:42.74                                                    



Event 11  5k Dash CC 17-18 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Madalena, Valene          96 Unattached NM         20:50.40        
  2 Martin, Wyonna            97 Unattached NM         20:59.80        
  3 Chamberlin, Nyla          97 Crown Hill T          21:48.20        
  4 Martin, Winona            97 Unattached NM         21:49.00        
  5 Pargas, Arshley           97 TexaStrong R          22:07.40        
  6 Smith, Christina          97 TexaStrong R          25:34.90        
  7 Lopez, Ana Maria          97 Glendale Flash        26:13.40        
  8 Cordova, Victoria         96 Unattached NM         26:20.30        



Event 12  5k Dash CC 17-18 Division Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Sarafin, Michael          97 Unattached CO         18:03.30                  
  2 Espinoza, James           96 Aat                   18:26.90                  
  3 Widney, Davey             97 Arizona Puma          18:39.50                  
  4 Vizcarra, Carlos          97 El Paso Wing          18:59.10                  
  5 Vargas, Jonathan          96 Glendale Flash        19:00.60    1             
  6 Hinckley, Justin          97 Unattached CO         19:13.60                  
  7 Rowley, Brian             96 TexaStrong R          19:20.50                  
  8 Romero, Ramon             97 Cougar Track Club     19:37.80                  
  9 Alvarez, Kevin            97 Aftershock D          19:41.20                  
 10 Luiten, Jake              97 Unattached CO         20:12.30                  
 11 Morin, Steven             97 Glendale Flash        20:24.10    2             
 12 Hernandez, Stephen        96 El Paso Wing          20:45.20                  
 13 Lanley, Ryan              97 Glendale Flash        21:15.00    3             
 14 Gonzalez, Ricardo         96 Glendale Flash        22:52.20    4             
 15 Madrigal, Marcos          97 Glendale Flash        23:40.10    5             
 16 Lopez, Javier             97 Glendale Flash        24:46.90    6             
 17 Juarez, Luis              96 Glendale Flash        27:47.30    7             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Glendale Flash               15    1    2    3    4    5    6    7          
      Total Time:  1:47:12.00                                                    
         Average:    21:26.40