Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                   HY-TEK's Meet Manager 4/26/2014 07:26 PM
                       2014 Regulation Meet - 4/26/2014                        
                                 8/9 Lanes HS                                  
                               South Mountain HS                               
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona            14.07      14.72   NWI  8 
  2 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu           14.85      15.31   NWI  8 
  3 Douglas, Ryland              Elite StriDe           14.43      15.75   NWI  8 
  4 Johnson, Jordyn              Do Right Edu           16.01      15.78   NWI  8 
  5 Gipson, Shakeena             Do Right Edu           15.41      15.95   NWI  8 
  6 Usoro, Mayen                 Do Right Edu           17.00      16.47   NWI  7 
  7 McDonnell, Jaylah            Arizona Chee           15.00      16.88   NWI  8 
  8 Andrews, Nyree               Arizona Chee           15.00      17.09   NWI  8 
  9 Aguano, Bryn                 Arizona Chee           16.00      17.11   NWI  8 
 10 Kisler, Kya                  Arizona Chee           16.00      17.12   NWI  8 
 11 Flanagan, Maia               Unattached             16.04      17.25   NWI  7 
 11 Patterson, Madison           Valor Track            16.35      17.25   NWI  7 
 13 Velasquez, Coco              Arizona Flam           17.69      17.29   NWI  6 
 14 Wiley, Aneesa                Do Right Edu           17.84      17.30   NWI  6 
 15 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe           17.29      17.85   NWI  7 
 16 Alvillar, Eva                Arizona Elit           17.46      18.12   NWI  6 
 17 Anderson, Sophia             Arizona Chee           17.00      18.23   NWI  7 
 18 Robinson, Jerzy              Do Right Edu           18.81      18.25   NWI  6 
 19 Kelley, Landin               Unattached             17.99      18.32   NWI  6 
 20 Clark, Anayah                Do Right Edu           19.03      18.33   NWI  5 
 21 Davis, M'Leka                Do Right Edu           16.77      18.70   NWI  7 
 22 Garvin, Londyn               Arizona Elit           18.42      18.83   NWI  6 
 22 Morning, Meliyah             City West Sports       19.16      18.83   NWI  5 
 24 Shivers, Anaya               Do Right Edu           19.56      18.85   NWI  5 
 25 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           18.40      18.91   NWI  6 
 26 Carver, Sophia               Elite StriDe                      19.09   NWI  1 
 27 McIntosh, Kendall            Arizona Flam           19.11      19.22   NWI  5 
 28 Jones, Riley                 Valor Track                       19.46   NWI  2 
 29 Graves, Nyjah                Arizona Trac                      19.54   NWI  1 
 30 Jones, Melody                Arizona Chee           17.00      19.59   NWI  7 
 31 Wesley, Da'Via               Do Right Edu           20.62      19.62   NWI  4 
 32 Cooper, Daija                Do Right Edu           19.58      19.66   NWI  5 
 33 Clegg, Ava                   Phoenix Flye           18.86      19.81   NWI  5 
 34 Braker, Terranique           AZ Burn                22.00      19.89   NWI  3 
 35 Evans, Mara                  Arizona Flam           21.24      19.90   NWI  4 
 36 Anderson, Amaya              The Arizona            21.25      19.99   NWI  4 
 37 Anderson, Anaya              The Arizona            20.27      20.20   NWI  4 
 38 Henderson, Devyn             Do Right Edu           21.78      20.46   NWI  3 
 39 Romero, Isabella             City West Sports       19.90      20.48   NWI  4 
 40 Guerrero, Julia              AZ Burn                18.90      20.72   NWI  5 
 41 Gammage, Maleah              Do Right Edu           20.69      21.13   NWI  4 
 42 Jones, Tessa                 Arizona Flam           20.72      21.41   NWI  4 
 43 Andrews, Aria                Arizona Chee           19.00      21.45   NWI  5 
 44 Aguano, Kalia                Arizona Chee                      21.66   NWI  1 
 45 Center, Ariyah               Do Right Edu           21.63      21.75   NWI  4 
 46 Sheperd, Mckynzee            AZ Burn                20.80      21.78   NWI  4 
 47 Anderson, Aubree             Arizona Chee           17.00      21.87   NWI  7 
 48 Platt, Josephine             Unattached                        22.46   NWI  1 
 49 Willis, Mariah               Elite StriDe                      22.57   NWI  2 
 50 Bell, Lauren                 Do Right Edu                      22.86   NWI  1 
 51 Cuevas, Gwendolyn            Huron Athlet           19.00      22.97   NWI  5 
 52 Anderson, Kelsey             Arizona Chee                      23.08   NWI  1 
 53 Martin, Aniyah               The Arizona            23.83      23.35   NWI  3 
 54 Sly, Isis                    The Arizona            22.57      23.86   NWI  3 
 55 Turner, Jayla                Do Right Edu           25.91      24.22   NWI  3 
 56 Douglas, Makenna             Elite StriDe                      26.99   NWI  2 
 57 Lynch, Makayla               Arizona Chee                      27.61   NWI  2 
 58 Dear, Saniah                 City West Sports       30.00      33.85   NWI  2 
 
200 Meter Dash 8 & Under Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Gammage, Maleah              Do Right Edu           45.46      16.12   NWI  4 
  2 Onyepunuka, Stacey           The Arizona            29.88      31.71   NWI  8 
  3 Johnson, Jordyn              Do Right Edu           35.84      32.50   NWI  7 
  4 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu           30.33      33.00   NWI  8 
  5 Gipson, Shakeena             Do Right Edu           32.16      33.30   NWI  8 
  6 Douglas, Ryland              Elite StriDe           30.12      35.16   NWI  8 
  7 Aguano, Bryn                 Arizona Chee           36.00      35.91   NWI  7 
  8 McDonnell, Jaylah            Arizona Chee           30.00      36.22   NWI  8 
  9 Usoro, Mayen                 Do Right Edu           35.64      36.24   NWI  7 
 10 Flanagan, Maia               Unattached             36.58      36.95   NWI  7 
 11 Armstrong, Teeaira           Do Right Edu           38.46      37.10   NWI  6 
 12 Andrews, Nyree               Arizona Chee           30.00      38.41   NWI  8 
 13 Young, Nia                   Spartan Spee           38.51      38.57   NWI  6 
 14 Robinson, Jerzy              Do Right Edu           40.32      38.61   NWI  5 
 15 Wiley, Aneesa                Do Right Edu           37.56      38.69   NWI  6 
 16 Alvillar, Eva                Arizona Elit           37.23      39.04   NWI  7 
 17 Davis, M'Leka                Do Right Edu           36.98      39.13   NWI  7 
 18 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe           33.43      39.22   NWI  8 
 19 Brown, Tamia                 Spartan Spee           39.16      39.74   NWI  6 
 20 Garvin, Londyn               Arizona Elit           40.23      40.67   NWI  5 
 21 Morning, Meliyah             City West Sports       41.30      40.69   NWI  5 
 22 Carver, Olivia               Elite StriDe           34.70      40.97   NWI  8 
 23 Anderson, Anaya              The Arizona            42.81      43.05   NWI  4 
 24 McIntosh, Kendall            Arizona Flam           43.55      43.51   NWI  4 
 24 Anderson, Amaya              The Arizona            45.39      43.51   NWI  4 
 26 Clegg, Ava                   Phoenix Flye           41.42      44.74   NWI  5 
 27 Carver, Sophia               Elite StriDe                      44.87   NWI  2 
 28 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           41.14      44.92   NWI  5 
 29 Wesley, Da'Via               Do Right Edu           45.89      45.38   NWI  4 
 30 Jones, Melody                Arizona Chee           45.00      45.48   NWI  4 
 31 Anderson, Sophia             Arizona Chee           45.00      45.68   NWI  4 
 32 Guerrero, Julia              AZ Burn                41.00      45.86   NWI  5 
 33 Cooper, Daija                Do Right Edu           41.40      46.14   NWI  5 
 34 Cuff, Syah                   Spartan Spee           39.88      46.58   NWI  6 
 35 Romero, Isabella             City West Sports       42.00      47.06   NWI  5 
 36 Jones, Tessa                 Arizona Flam           52.91      47.56   NWI  3 
 37 Aguano, Kalia                Arizona Chee                      49.11   NWI  1 
 38 Center, Ariyah               Do Right Edu           47.44      49.55   NWI  3 
 39 Weaver, Harlem               Phoenix Bobc                      49.96   NWI  2 
 40 Willis, Mariah               Elite StriDe                      52.14   NWI  1 
 41 Andrews, Aria                Arizona Chee           50.00      52.46   NWI  3 
 42 Bell, Lauren                 Do Right Edu                      52.84   NWI  1 
 43 Martin, Aniyah               The Arizona            51.38      53.18   NWI  3 
 44 Lynch, Makayla               Arizona Chee                      53.26   NWI  1 
 45 Sly, Isis                    The Arizona            51.60      53.45   NWI  3 
 46 Cornejo-Farmer, Camila       Phoenix Flye           38.08      54.91   NWI  6 
 47 Anderson, Kelsey             Arizona Chee                      59.06   NWI  2 
 48 Douglas, Makenna             Elite StriDe                    1:00.70   NWI  1 
 
400 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Douglas, Ryland              Elite StriDe         1:11.36    1:12.25   3 
  2 Onyepunuka, Stacey           The Arizona          1:12.77    1:12.54   3 
  3 Patterson, Madison           Valor Track          1:29.31    1:20.15   2 
  4 Mitchell, Kiera              Arizona Flam         1:25.14    1:20.69   3 
  5 Rosthenhausler, Zoey         Wicked Track         1:25.00    1:22.00   3 
  6 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe         1:26.28    1:22.59   3 
  7 Morning, Meliyah             City West Sports     1:35.30    1:25.27   2 
  8 Brown, Tamia                 Spartan Spee         1:28.51    1:26.19   3 
  9 Flanagan, Maia               Unattached              1.25    1:26.51   1 
 10 Young, Nia                   Spartan Spee                    1:29.23   1 
 11 Gonzalez, Sarah              Arizona Elit         1:28.00    1:29.35   3 
 12 Cuff, Mariah                 Spartan Spee                    1:31.29   1 
 13 Flowers, Jaila               NX Level Tra         1:32.21    1:35.67   2 
 14 Jones, Riley                 Valor Track                     1:37.24   1 
 15 Rosemond, Samiya             Spartan Spee                    1:40.21   1 
 16 Cuevas, Gwendolyn            Huron Athlet         1:55.00    1:42.42   2 
 16 torres, rhiana               Unattached           1:38.00    1:42.42   2 
 18 Braker, Terranique           AZ Burn              2:20.00    1:42.78   2 
 19 Cuff, Syah                   Spartan Spee         1:44.40    1:48.63   2 
 20 Bell, Lauren                 Do Right Edu                    1:53.81   1 
 21 Lopez, Andrea                Coldwater Ex                    2:13.48   1 
 
800 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rosthenhausler, Zoey         Wicked Track         3:30.00    3:12.01  
  2 Gonzalez, Sarah              Arizona Elit                    3:16.65  
  3 Joyner, Gabriella            Vail Vipers          3:22.00    3:16.95  
  4 Ortiz, Alexis                Arizona Chee         2:50.00    3:26.20  
  5 Carver, Olivia               Elite StriDe                    3:30.42  
  6 Eckert, Aiyana               Arizona Bush                    3:59.79  
  7 Weaver, Harlem               Phoenix Bobc                    4:11.72  
  8 Lopez, Andrea                Coldwater Ex                    4:20.41  
 
1500 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rosthenhausler, Zoey         Wicked Track         6:40.00    6:34.70  
  2 Ortiz, Alexis                Arizona Chee         6:00.00    6:37.28  
  3 Joyner, Gabriella            Vail Vipers                     6:54.85  
  4 Leal, Citlaly                Coldwater Ex                    7:06.22  
  5 Eckert, Aiyana               Arizona Bush                    8:03.90  
  6 Rhorer, Ava                  Huron Athlet         7:18.00    8:10.61  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                  1:02.56    1:01.34  
     1) Johnson, Jordyn                 2) Usoro, Mayen                   
     3) Usoro, Nkoyo-May                4) Gipson, Shakeena               
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                             1:07.65  
     1) Aguano, Bryn                    2) McDonnell, Jaylah              
     3) Kisler, Kya                     4) Andrews, Nyree                 
  3 Arizona Flames Track Club  'A'                    1:12.00    1:12.03  
     1) Velasquez, Coco                 2) McIntosh, Kendall              
     3) Reed, Kianna                    4) Mitchell, Kiera                
  4 Spartan Speedsters Track Club  'A'                1:11.34    1:12.48  
     1) Cuff, Mariah                    2) Young, Nia                     
     3) Rosemond, Samiya                4) Brown, Tamia                   
  5 Do Right Educational Sports  'B'                  1:10.39    1:13.24  
     1) Clark, Anayah                   2) Wiley, Aneesa                  
     3) Robinson, Jerzy                 4) Armstrong, Teeaira             
  6 Do Right Educational Sports  'C'                  1:18.64    1:17.32  
     1) Shivers, Anaya                  2) Henderson, Devyn               
     3) Davis, M'Leka                   4) Gammage, Maleah                
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Elite StriDers  'A'                                          7:56.89  
     1) Douglas, Makenna                2) Willis, Mariah                 
     3) Carver, Olivia                  4) Carver, Sophia                 
 
Long Jump 8 & Under Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Kisler, Kya                  Arizona Chee                      2.95m   NWI   9-08.25 
  2 Alvillar, Eva                Arizona Elit           2.77m      2.55m   NWI   8-04.50 
  3 Anderson, Sophia             Arizona Chee                      2.53m   NWI   8-03.75 
  4 Kelley, Landin               Unattached             2.44m      2.48m   NWI   8-01.75 
  5 Cuff, Mariah                 Spartan Spee           2.44m      2.38m   NWI   7-09.75 
  6 Cornejo-Farmer, Camila       Phoenix Flye           2.77m      2.29m   NWI   7-06.25 
  7 Clark, Anayah                Do Right Edu           2.13m      2.28m   NWI   7-05.75 
  8 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           2.60m      2.26m   NWI   7-05.00 
  9 Clegg, Ava                   Phoenix Flye           2.35m      2.19m   NWI   7-02.25 
 10 Reed, Kianna                 Arizona Flam           2.77m      2.16m   NWI   7-01.00 
 11 torres, rhiana               Unattached                        1.98m   NWI   6-06.00 
 12 Shivers, Anaya               Do Right Edu           1.83m      1.90m   NWI   6-03.00 
 12 Guerrero, Julia              AZ Burn                1.95m      1.90m   NWI   6-03.00 
 14 Anderson, Anaya              The Arizona                       1.84m   NWI   6-00.50 
 15 Cuff, Syah                   Spartan Spee           1.52m      1.73m   NWI   5-08.25 
 16 Aguano, Kalia                Arizona Chee                      1.72m   NWI   5-07.75 
 16 Anderson, Kelsey             Arizona Chee                      1.72m   NWI   5-07.75 
 16 Sheperd, Mckynzee            AZ Burn                           1.72m   NWI   5-07.75 
 19 Garvin, Londyn               Arizona Elit           1.88m      1.63m   NWI   5-04.25 
 19 Flowers, Jaila               NX Level Tra           1.53m      1.63m   NWI   5-04.25 
 21 Platt, Josephine             Unattached             1.91m      1.61m   NWI   5-03.50 
 22 Lynch, Makayla               Arizona Chee                      1.50m   NWI   4-11.25 
 23 Center, Ariyah               Do Right Edu           1.52m      1.48m   NWI   4-10.25 
 24 Jones, Tessa                 Arizona Flam                      1.46m   NWI   4-09.50 
 25 Martin, Aniyah               The Arizona                       1.44m   NWI   4-08.75 
 26 Anderson, Aubree             Arizona Chee                      1.38m   NWI   4-06.50 
 27 Anderson, Amaya              The Arizona                       1.20m   NWI   3-11.25 
 28 Andrews, Aria                Arizona Chee                      1.06m   NWI   3-05.75 
 -- Wesley, Da'Via               Do Right Edu           2.13m       FOUL                 
 -- Cooper, Daija                Do Right Edu           1.83m       FOUL                 
 -- Toles, Makailah              The Arizona                        FOUL                 
 -- Allison, Isabella            Phoenix Flye           1.84m       FOUL                 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mitchell, Kiera              Arizona Flam          13.97m     11.34m      37-02 
  2 Joyner, Gabriella            Vail Vipers                      11.04m      36-03 
  3 Reed, Kianna                 Arizona Flam          10.76m     10.61m      34-10 
  4 Velasquez, Coco              Arizona Flam          10.76m      9.93m      32-07 
  5 Eckert, Aiyana               Arizona Bush                      9.70m      31-10 
  6 Rhorer, Ava                  Huron Athlet                      8.23m      27-00 
  7 Allison, Isabella            Phoenix Flye           0.11m      6.54m      21-05 
  8 Platt, Josephine             Unattached             0.19m      6.09m      20-00 
  9 Turner, Jayla                Do Right Edu                      5.05m      16-07 
 10 Dennis, Zuriel               Arizona Trac                      4.56m      14-11 
 11 Cuevas, Gwendolyn            Huron Athlet                      4.55m      14-11 
 
100 Meter Dash 9-10 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Akinremi, Hannah             The Arizona                       14.37   NWI  1 
  2 Andrews, Anaya               Arizona Chee           13.90      14.73   NWI  7 
  3 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona            15.23      14.89   NWI  6 
  4 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu           15.10      14.96   NWI  7 
  5 Hill, J'Neya                 Elite StriDe           15.13      15.23   NWI  7 
  6 Faasse, Kate                 Phoenix Bobc                      15.25   NWI  2 
  7 Jones, Kianna                Elite StriDe           14.46      15.41   NWI  7 
  8 Kennedy, Taniah              Do Right Edu           15.20      15.53   NWI  6 
  8 Smythe, Brynn                Arizona Chee           14.80      15.53   NWI  7 
 10 Sanders, Maliah'             Do Right Edu           16.12      15.58   NWI  4 
 11 Alexander, Jessica           Arizona Chee           15.60      15.74   NWI  6 
 12 Cook, Kayden                 Do Right Edu           15.20      15.75   NWI  7 
 13 Okafor, Anuli                Phoenix Bobc           15.20      15.89   NWI  6 
 14 Burks, Avery                 Arizona Chee           14.80      16.16   NWI  7 
 15 Huckaby, Tianna              Arizona Trac                      16.23   NWI  1 
 16 Moorer, Joy                  Arizona Trac                      16.35   NWI  1 
 17 Muwwakkii, Yamayaa           Arizona Chee           16.50      16.42   NWI  4 
 18 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee           14.86      16.44   NWI  7 
 19 Lewis, I'Sha                 Az Saints              16.15      16.51   NWI  4 
 20 Bradley-Cooper, Jade         Do Right Edu           16.12      16.52   NWI  6 
 21 Willis, Camryn               Unattached             16.94      16.64   NWI  5 
 22 Washington, Taylor           Arizona Chee           16.50      16.71   NWI  4 
 23 Shaffer, Shelby              Do Right Edu           16.20      16.78   NWI  4 
 24 Davis, Courtney              Do Right Edu           17.15      16.85   NWI  5 
 25 Mitchell, Aiyana             Arizona Flam           17.50      17.23   NWI  3 
 26 Lewis, Aaliyah               AZ Burn                16.60      17.33   NWI  5 
 27 Arthur, Marsay               Do Right Edu           16.02      17.45   NWI  6 
 28 Thomas, Sarai                Az Saints              17.07      17.64   NWI  5 
 29 Reed, Kiara                  Arizona Flam           17.36      17.70   NWI  5 
 30 Gammage, Soraya              Do Right Edu           16.25      17.73   NWI  4 
 31 Lewis, Quaviona              Do Right Edu                      17.97   NWI  1 
 32 Simms, A'Ryah                NX Level Tra           17.87      18.01   NWI  3 
 33 Grimaldo, Paulina            Spartan Spee           17.23      18.33   NWI  5 
 34 Broom, Kyndell               Arizona Chee                      18.34   NWI  2 
 35 Lockett, Taite               Phoenix Flye           17.84      18.40   NWI  3 
 36 Gonzalez, Kyra               Arizona Trac                      18.66   NWI  1 
 37 Newsom, Kaelynn              Arizona Elit                      18.89   NWI  2 
 38 Bermidez, Yslana             Arizona Flam           15.98      19.06   NWI  6 
 39 Collins, Lauren              Phoenix Bobc           17.17      19.43   NWI  5 
 40 Hutchinson, Amaya            Arizona Chee                      19.74   NWI  2 
 41 Wesley, Damia                Do Right Edu           18.59      20.35   NWI  3 
 42 Soto, Miya                   Vail Vipers                       20.48   NWI  2 
 43 Gonzalez, Betzaida           Coldwater Ex                      20.59   NWI  1 
 44 Magallan, Ava                Arizona Flam           16.55      21.51   NWI  4 
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Henderson, Trinity           Do Right Edu           28.20      29.56   NWI  7 
  2 Akinremi, Hannah             The Arizona                       30.79   NWI  3 
  3 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona            31.08      30.89   NWI  7 
  4 Fields, Indiah               Spartan Spee           30.94      30.95   NWI  7 
  5 Jones, Kianna                Elite StriDe           29.33      31.45   NWI  7 
  6 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu           31.20      31.59   NWI  6 
  7 Hill, J'Neya                 Elite StriDe           30.16      31.85   NWI  7 
  8 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu           31.02      32.04   NWI  7 
  9 Kennedy, Taniah              Do Right Edu           30.50      32.10   NWI  7 
 10 Faasse, Kate                 Phoenix Bobc                      32.14   NWI  1 
 11 Smythe, Brynn                Arizona Chee           30.00      32.35   NWI  7 
 12 Okafor, Anuli                Phoenix Bobc                      32.37   NWI  1 
 13 Sanders, Maliah'             Do Right Edu           32.17      32.72   NWI  6 
 14 Johnson, Keyara              Unattached             32.00      32.93   NWI  6 
 15 Alexander, Jessica           Arizona Chee           34.00      33.37   NWI  5 
 16 Diop, Malayka                Elite StriDe           31.76      33.62   NWI  6 
 17 Lewis, I'Sha                 Az Saints              35.30      34.62   NWI  4 
 18 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee           35.00      34.80   NWI  5 
 19 Thomas, Sarai                Az Saints              35.27      34.81   NWI  4 
 19 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           36.00      34.81   NWI  4 
 21 Davis, Courtney              Do Right Edu           34.10      35.42   NWI  5 
 22 Muwwakkii, Yamayaa           Arizona Chee                      35.56   NWI  2 
 23 Bradley-Cooper, Jade         Do Right Edu           32.01      36.30   NWI  6 
 24 Arthur, Marsay               Do Right Edu           34.50      36.45   NWI  5 
 25 Tillman, Lamira              NX Level Tra           35.26      36.56   NWI  5 
 26 Shaffer, Shelby              Do Right Edu           33.40      36.58   NWI  5 
 27 Omussen, Ella                Phoenix Bobc                      36.75   NWI  1 
 28 Lewis, Aaliyah               AZ Burn                36.52      37.47   NWI  4 
 29 Corbin, Jazmin               Do Right Edu           35.20      38.96   NWI  5 
 30 Simms, A'Ryah                NX Level Tra           37.27      38.97   NWI  4 
 31 Davis, Aniya                 Elite StriDe           32.10      39.00   NWI  6 
 32 Wiley, Aubree                NX Level Tra           39.22      39.12   NWI  4 
 33 Gammage, Soraya              Do Right Edu           33.01      39.19   NWI  6 
 34 Newsom, Kaelynn              Arizona Elit                      40.23   NWI  2 
 35 Broom, Kyndell               Arizona Chee                      40.78   NWI  1 
 36 Lewis, Quaviona              Do Right Edu                      40.89   NWI  3 
 37 Grimaldo, Paulina            Spartan Spee           41.21      40.91   NWI  3 
 38 Bermidez, Yslana             Arizona Flam           39.67      41.50   NWI  4 
 39 Gonzalez, Betzaida           Coldwater Ex                      44.15   NWI  2 
 39 Wesley, Damia                Do Right Edu           40.01      44.15   NWI  4 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu         1:07.00    1:10.64   6 
  2 Jones, Kianna                Elite StriDe         1:09.17    1:10.79   6 
  3 Fields, Indiah               Spartan Spee         1:08.99    1:11.12   6 
  4 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona          1:15.16    1:12.83   5 
  5 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu         1:10.00    1:13.68   6 
  6 Hawkins-Quinones, Amara      NX Level Tra         1:09.22    1:14.86   6 
  7 Andrews, Anaya               Arizona Chee         1:07.00    1:14.90   6 
  8 Diop, Malayka                Elite StriDe         1:14.63    1:16.43   5 
  9 Lizarraga, Leonela           Arizona Elit         1:18.00    1:16.69   4 
 10 Hill, J'Neya                 Elite StriDe         1:11.25    1:16.79   6 
 11 Alexander, Jessica           Arizona Chee         1:15.00    1:18.78   5 
 12 Roberts, Raven               The Arizona                     1:21.02   2 
 13 Davis, Aniya                 Elite StriDe         1:18.12    1:22.63   4 
 14 Muwwakkii, Yamayaa           Arizona Chee         1:21.00    1:23.17   4 
 15 Omussen, Ella                Phoenix Bobc                    1:23.83   1 
 16 Arthur, Marsay               Do Right Edu         1:15.00    1:24.40   5 
 17 Davis, Courtney              Do Right Edu         1:15.01    1:24.42   5 
 18 Kartler, Kendall             Phoenix Bobc         1:17.00    1:27.07   5 
 19 Lockett, Taite               Phoenix Flye         1:29.54    1:30.19   3 
 20 Weier, Hannah                Phoenix Flye         1:21.32    1:30.29   4 
 21 Corbin, Jazmin               Do Right Edu         1:19.00    1:30.38   4 
 22 Shaffer, Shelby              Do Right Edu            1.20    1:30.41   1 
 23 Oliver, Aaliya               NX Level Tra                    1:30.61   1 
 24 Gammage, Soraya              Do Right Edu         1:23.00    1:31.27   4 
 25 Bradley-Cooper, Jade         Do Right Edu         1:17.00    1:31.46   5 
 26 Lewis, Aaliyah               AZ Burn              1:31.09    1:32.84   3 
 27 Simms, Serena                Spartan Spee         1:25.28    1:33.16   3 
 28 Grimaldo, Paulina            Spartan Spee                    1:37.00   2 
 29 Wesley, Damia                Do Right Edu         1:27.12    1:37.57   3 
 30 Gonzalez, Betzaida           Coldwater Ex                    1:39.58   1 
 31 Lewis, Quaviona              Do Right Edu                    1:40.99   2 
 32 Idleman, Erin                Huron Athlet         1:37.00    1:43.64   2 
 33 Sharp, Mattison              Valor Track                     1:47.24   2 
 
800 Meter Run 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hawkins-Quinones, Amara      NX Level Tra         2:41.81    2:53.85   2 
  2 Diop, Malayka                Elite StriDe         2:53.42    3:00.76   2 
  3 Cormier, Jennifer            Vail Vipers          3:11.00    3:03.21   1 
  4 Coffman, Paige               Arizona Chee         2:50.00    3:03.75   2 
  5 Muhammad, Naaeira            Glendale Fla         2:56.00    3:04.92   2 
  6 Omussen, Ella                Phoenix Bobc                    3:07.10   1 
  7 Weier, Hannah                Phoenix Flye         3:08.30    3:12.21   2 
  8 Oliver, Aaliya               NX Level Tra         3:10.67    3:17.20   1 
  9 Garcia, Esmeralda            Glendale Fla         3:14.00    3:19.24   1 
 10 Muhammad, Na'ilah            Glendale Fla         2:57.00    3:22.29   2 
 11 Kartler, Kendall             Phoenix Bobc         3:23.00    3:27.84   1 
 12 Simms, Serena                Spartan Spee         3:20.80    3:28.79   1 
 13 Pena, Melanie                Glendale Fla         3:39.00    3:33.91   1 
 14 Idleman, Erin                Huron Athlet         3:24.00    3:36.58   1 
 15 Van Sickle, Reece            Go the Dista         3:20.00    3:40.25   1 
 -- Henderson, Trinity           Do Right Edu         2:58.00         DQ   2 
 
1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lizarraga, Leonela           Arizona Elit                    5:34.45  
  2 Cormier, Jennifer            Vail Vipers                     5:58.20  
  3 Coffman, Paige               Arizona Chee         5:50.00    6:12.41  
  4 Simms, Serena                Spartan Spee                    7:24.52  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                               59.86  
     1) Stevenson, De'Ahjianea          2) Cook, Kayden                   
     3) Kennedy, Taniah                 4) Henderson, Trinity             
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                             1:00.14  
     1) Andrews, Anaya                  2) Burks, Avery                   
     3) Smythe, Brynn                   4) Boyd, Lundyn                   
 
High Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Platt, Paige                 Unattached             1.00m      1.05m    3-05.25 
  2 Weier, Hannah                Phoenix Flye                      1.00m    3-03.25 
  2 Burks, Avery                 Arizona Chee                      1.00m    3-03.25 
  4 Washington, Taylor           Arizona Chee                      0.90m    2-11.50 
 -- Magallan, Ava                Arizona Flam                         NH            
 -- Carter, Destiny              Arizona Trac                         NH            
 
Long Jump 9-10 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Kartler, Kendall             Phoenix Bobc           3.29m      3.39m   NWI  11-01.50 
  2 Willis, Camryn               Unattached             3.61m      3.21m   NWI  10-06.50 
  3 Faasse, Kate                 Phoenix Bobc                      3.19m   NWI  10-05.75 
  4 Reed, Kiara                  Arizona Flam           3.14m      3.15m   NWI  10-04.00 
  4 Moorer, Joy                  Arizona Trac                      3.15m   NWI  10-04.00 
  6 Thomas, Sarai                Az Saints                         3.10m   NWI  10-02.00 
  7 Okeke, Jacqueline            Phoenix Bobc           3.42m      3.09m   NWI  10-01.75 
  8 Collins, Lauren              Phoenix Bobc           2.98m      2.98m   NWI   9-09.50 
  9 Lewis, I'Sha                 Az Saints              3.05m      2.91m   NWI   9-06.75 
 10 Okafor, Anuli                Phoenix Bobc           3.07m      2.85m   NWI   9-04.25 
 11 Fields, Indiah               Spartan Spee                      2.83m   NWI   9-03.50 
 12 Washington, Taylor           Arizona Chee           3.00m      2.73m   NWI   8-11.50 
 13 Wiley, Aubree                NX Level Tra           2.32m      2.56m   NWI   8-04.75 
 14 Lockett, Taite               Phoenix Flye           2.63m      2.49m   NWI   8-02.00 
 15 Mitchell, Aiyana             Arizona Flam           2.27m      2.43m   NWI   7-11.75 
 16 Idleman, Erin                Huron Athlet                      2.34m   NWI   7-08.25 
 17 Hutchinson, Amaya            Arizona Chee                      2.29m   NWI   7-06.25 
 18 Oliver, Aaliya               NX Level Tra           2.87m      2.21m   NWI   7-03.00 
 19 Platt, Paige                 Unattached             2.83m      2.18m   NWI   7-02.00 
 20 Broom, Kyndell               Arizona Chee                      1.87m   NWI   6-01.75 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Platt, Paige                 Unattached                       16.74m      54-11 
  2 Roberts, Raven               The Arizona                      16.07m      52-09 
  3 Reed, Kiara                  Arizona Flam          11.25m     11.62m      38-01 
  4 Cormier, Jennifer            Vail Vipers                      10.33m      33-11 
  5 Bermidez, Yslana             Arizona Flam                      9.07m      29-09 
  6 Soto, Miya                   Vail Vipers                       6.81m      22-04 
  7 Gonzalez, Kyra               Arizona Trac                      6.46m      21-02 
  8 Magallan, Ava                Arizona Flam           6.78m      5.75m      18-10 
 
100 Meter Dash 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Boyd-Matthews, Autumn        Do Right Edu           13.51      13.48   NWI  6 
  1 Mays, Jadyn                  NX Level Tra           13.27      13.48   NWI  6 
  3 Charlton, Jayde              Elite StriDe           13.09      13.53   NWI  6 
  4 Harris, Armani               Do Right Edu           14.10      13.56   NWI  5 
  5 Mustin, Dominique            The Arizona            14.66      13.98   NWI  5 
  6 Adams, Adora                 Arizona Chee           13.20      14.30   NWI  6 
  7 Pogue, Kiya                  The Arizona            13.59      14.33   NWI  6 
  8 Garrett, Eryn                Arizona Chee           13.60      14.41   NWI  6 
  9 Aguano, Taylor               Arizona Chee           13.20      14.44   NWI  6 
 10 Hankins, Ariana              Arizona Elit           14.16      14.57   NWI  5 
 11 Barnes, Fezeka               Spartan Spee           14.37      14.63   NWI  5 
 12 Colbert, Alyssa              Valor Track            14.31      14.65   NWI  5 
 13 Patrick, Haley               Elite StriDe           14.23      14.68   NWI  5 
 14 Ortiz, Selema                The Arizona            14.20      14.69   NWI  5 
 15 Reed, Haila                  Do Right Edu           14.70      14.74   NWI  4 
 16 Sells, Jendayi               Do Right Edu                      14.77   NWI  1 
 17 Turner, Rahni                Arizona Flam           14.93      14.83   NWI  4 
 18 Bray, Makenna                Unattached             13.90      15.22   NWI  5 
 18 Binford, Zahliyah            The Arizona            14.75      15.22   NWI  4 
 20 Burks, Lazia                 The Arizona            14.66      15.26   NWI  4 
 21 Jordan, Nineaka              Arizona Flam           15.83      15.28   NWI  3 
 22 Patrick, Saadiya             Arizona Flam           15.33      15.44   NWI  4 
 23 Maddox, Olivia               Vail Vipers                       15.46   NWI  1 
 24 Ruiz, Samia                  Do Right Edu           15.90      15.58   NWI  3 
 25 Garrett, Erykah              Arizona Chee           13.80      15.65   NWI  5 
 26 Staggers, Alexis             City West Sports       15.66      15.72   NWI  3 
 27 Delgado, Marisa              AZ Burn                15.80      15.84   NWI  3 
 28 Warrick, Sophia              Arizona Chee                      15.86   NWI  1 
 29 James, Jayden                Valor Track            15.64      16.03   NWI  3 
 30 DeVictor, Maria              Phoenix Bobc           15.50      16.04   NWI  4 
 31 Cave, Emillia                Phoenix Bobc           15.50      16.08   NWI  3 
 32 Scott, Maya                  Arizona Flam           15.56      16.09   NWI  3 
 33 Okafor, Adanna               Phoenix Bobc           15.30      16.11   NWI  4 
 34 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee                      16.19   NWI  1 
 35 Willis, Kaiya                Arizona Puma           16.14      16.47   NWI  2 
 36 Corral, Sidelia              Valor Track            16.12      16.53   NWI  3 
 37 Scroggins, Joanee            Do Right Edu           16.24      16.64   NWI  2 
 38 Colley, Sierra               City West Sports       17.90      17.33   NWI  2 
 39 Allen, Toni                  Arizona Chee                      17.71   NWI  1 
 40 St.Clair, Caroline           Huron Athlet           17.50      17.91   NWI  2 
 41 Williams, Mykaila            Az Saints                         18.34   NWI  1 
 42 Bonebright, Leah             Arizona Elit           19.60      18.67   NWI  2 
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Charlton, Jayde              Elite StriDe           26.43      27.07   NWI  6 
  2 Boyd-Matthews, Autumn        Do Right Edu           27.40      27.85   NWI  6 
  3 Mays, Jadyn                  NX Level Tra           27.08      28.23   NWI  6 
  4 Mustin, Dominique            The Arizona            29.40      28.35   NWI  5 
  5 Singleton, Jasmine           NX Level Tra           28.71      29.30   NWI  5 
  6 Pogue, Kiya                  The Arizona            27.30      30.10   NWI  6 
  7 Garrett, Eryn                Arizona Chee           28.00      30.40   NWI  6 
  8 Montufar, Daniela            Arizona Chee           30.00      30.47   NWI  4 
  9 Burks, Lazia                 The Arizona            29.83      30.83   NWI  5 
  9 Turner, Rahni                Arizona Flam           31.38      30.83   NWI  3 
 11 Ortiz, Selema                The Arizona            28.03      30.91   NWI  5 
 12 Barnes, Fezeka               Spartan Spee           29.86      31.29   NWI  4 
 13 Aguano, Taylor               Arizona Chee           28.00      31.48   NWI  6 
 14 Garrett, Erykah              Arizona Chee           29.00      31.50   NWI  5 
 15 Binford, Zahliyah            The Arizona            30.88      31.61   NWI  4 
 16 Jordan, Ashton               Arizona Chee           30.00      31.71   NWI  4 
 17 Macias, Mariah               Elite StriDe           32.15      32.13   NWI  3 
 18 Graves, Uzuri                Arizona Trac                      32.37   NWI  1 
 19 Patrick, Haley               Elite StriDe           30.75      32.55   NWI  4 
 20 Grimaldo, Natalie            Spartan Spee           30.90      32.67   NWI  4 
 21 Patrick, Saadiya             Arizona Flam           32.00      32.70   NWI  3 
 22 Ruiz, Samia                  Do Right Edu           32.72      32.78   NWI  3 
 23 Womack, Jatavia              Elite StriDe           31.65      32.94   NWI  3 
 24 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee                      33.03   NWI  1 
 25 Maddox, Olivia               Vail Vipers                       33.06   NWI  1 
 26 Staggers, Alexis             City West Sports       31.94      33.34   NWI  3 
 27 Jordan, Nineaka              Arizona Flam           32.41      33.59   NWI  3 
 28 Scott, Maya                  Arizona Flam           33.80      33.95   NWI  2 
 29 Cuff, Kierrah                Spartan Spee           34.51      34.73   NWI  2 
 30 Schultz, Aiden               Team Run Fla                      34.99   NWI  1 
 31 Pagliuca, Isabella           Unattached             29.63      36.85   NWI  5 
 32 Allen, Toni                  Arizona Chee                      37.49   NWI  1 
 33 Colley, Sierra               City West Sports       38.07      37.87   NWI  2 
 34 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe                      42.30   NWI  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mustin, Dominique            The Arizona          1:05.31    1:02.25   6 
  2 Boyd-Matthews, Autumn        Do Right Edu         1:02.13    1:04.01   6 
  3 Harris, Armani               Do Right Edu         1:01.95    1:04.93   6 
  4 Singleton, Jasmine           NX Level Tra         1:03.91    1:06.29   6 
  5 Pogue, Kiya                  The Arizona          1:08.48    1:07.97   5 
  6 Reed, Haila                  Do Right Edu         1:07.00    1:08.40   5 
  7 Burks, Lazia                 The Arizona          1:04.63    1:08.41   6 
  8 Hankins, Ariana              Arizona Elit         1:10.70    1:08.58   4 
  9 Ortiz, Selema                The Arizona          1:08.66    1:08.72   5 
 10 Ruiz, Samia                  Do Right Edu         1:11.01    1:10.02   4 
 11 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam         1:08.72    1:10.08   5 
 12 Burciaga, Madison            Arizona Flam         1:10.09    1:10.76   4 
 13 Baker, Iolani                Arizona Flam         1:06.13    1:12.36   6 
 14 Binford, Zahliyah            The Arizona          1:13.47    1:12.83   4 
 15 Levin, Simone                Phoenix Bobc                    1:13.03   1 
 16 Dicochea, Alexis             Wicked Track         1:15.00    1:13.44   3 
 17 Escobar, Ella                The Arizona          1:13.63    1:13.60   4 
 18 Jordan, Ashton               Arizona Chee         1:10.00    1:14.59   5 
 19 Barnes, Fezeka               Spartan Spee         1:10.00    1:14.81   5 
 20 Plank, Sayti                 Team Run Fla         1:14.00    1:15.26   3 
 21 Grimaldo, Natalie            Spartan Spee         1:11.93    1:16.21   4 
 22 Collins, Kate                Phoenix Bobc         1:16.00    1:17.31   3 
 23 Schultz, Aiden               Team Run Fla                    1:18.92   1 
 24 Douglas, Payton              Huron Athlet         1:16.00    1:18.96   3 
 25 Grimaldo, Helen              Spartan Spee         1:11.93    1:19.79   4 
 26 Delgado, Marisa              AZ Burn              1:18.00    1:19.97   3 
 27 Burr, Lauryn                 Spartan Spee         1:22.20    1:23.93   2 
 28 Weier, Bekkah                Phoenix Flye         1:21.89    1:24.57   3 
 29 Womack, Jatavia              Elite StriDe         1:16.46    1:26.12   3 
 30 Pagliuca, Isabella           Unattached           1:08.00    1:28.24   5 
 31 Cuff, Kierrah                Spartan Spee                    1:30.80   1 
 32 Vargas Arroyo, Emilly        Coldwater Ex                    1:32.77   1 
 33 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe                    1:32.89   1 
 34 Okafor, Adanna               Phoenix Bobc         1:26.88    1:36.77   2 
 35 Andersen, Riley              Arizona Puma         1:54.00    1:51.73   2 
 
800 Meter Run 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Reed, Haila                  Do Right Edu         2:34.00    2:33.37   3 
  2 Montufar, Daniela            Arizona Chee         2:47.00    2:45.72   3 
  3 Carr, Kamora                 NX Level Tra         2:42.39    2:47.81   3 
  4 Oliver, Sariya               NX Level Tra         2:45.35    2:49.85   3 
  5 Huckaby, Daejahnai           Arizona Trac                    2:50.66   1 
  6 Burciaga, Madison            Arizona Flam         2:50.73    2:51.08   2 
  7 Escobar, Ella                The Arizona          2:57.14    2:53.71   2 
  8 Shoemaker, Madeline          Phoenix Flye         2:53.10    2:55.20   2 
  9 Carlson, Ariel               Go the Dista         2:50.00    2:55.34   3 
 10 Grimaldo, Natalie            Spartan Spee         2:50.12    2:56.93   2 
 11 Dicochea, Alexis             Wicked Track         2:50.00    2:57.39   3 
 12 Marquez, Katarina            Arizona Chee         2:50.00    2:58.00   3 
 13 Plank, Sayti                 Team Run Fla         2:55.00    2:58.06   2 
 14 Higgins, Elizabeth           Go the Dista         3:00.00    2:59.77   2 
 15 Turner, Sarah                Go the Dista         2:50.00    3:00.21   3 
 16 Grimaldo, Helen              Spartan Spee         3:09.40    3:00.38   2 
 17 Potts, Ava                   Arizona Chee         2:50.00    3:02.29   3 
 18 Royer, Avery                 Arizona Chee                    3:04.80   1 
 19 Garcia, Noemy                Glendale Fla         3:00.00    3:05.62   1 
 20 Weier, Bekkah                Phoenix Flye         2:51.23    3:06.06   2 
 21 Meza, Daniela                Arizona Elit         3:19.03    3:08.54   1 
 22 Pagliuca, Isabella           Unattached           2:50.12    3:08.65   2 
 23 Macias, Mariah               Elite StriDe         2:55.62    3:09.46   2 
 24 Manoleas, Sophia             Vail Vipers          3:10.00    3:19.18   1 
 25 Dittiger, Isabella           Vail Vipers          3:29.00    3:21.76   1 
 26 Sabala, Kayden               Arizona Trac                    3:21.85   1 
 27 Burr, Lauryn                 Spartan Spee         3:17.10    3:33.09   1 
 28 Barrio, Marcela              Glendale Fla         3:43.00    3:49.01   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Carswell, Jamelah            Elite StriDe         5:20.23    5:36.83   2 
  2 Montufar, Daniela            Arizona Chee         5:45.00    5:45.97   2 
  3 Carr, Kamora                 NX Level Tra         5:31.70    5:51.97   2 
  4 Oliver, Sariya               NX Level Tra         5:42.96    5:53.20   2 
  5 Turner, Sarah                Go the Dista         5:30.00    5:59.29   2 
  6 Shoemaker, Madeline          Phoenix Flye         5:40.20    6:00.20   2 
  7 Marquez, Katarina            Arizona Chee         5:50.00    6:02.89   2 
  8 Potts, Ava                   Arizona Chee         5:50.00    6:04.43   2 
  9 Escobar, Ella                The Arizona          6:08.15    6:12.53   1 
 10 Higgins, Elizabeth           Go the Dista         6:00.00    6:21.18   2 
 11 Meza, Daniela                Arizona Elit         6:25.00    6:21.98   1 
 12 Royer, Avery                 Arizona Chee                    6:31.63   1 
 13 Dittiger, Isabella           Vail Vipers          6:49.00    6:46.30   1 
 14 Burr, Lauryn                 Spartan Spee                    7:27.36   1 
 15 Grimaldo, Helen              Spartan Spee         6:45.30    7:27.38   1 
 
3000 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carswell, Jamelah            Elite StriDe        11:12.56   11:35.72  
  2 Turner, Sarah                Go the Dista                   12:10.05  
  3 Marquez, Katarina            Arizona Chee        12:00.00   12:25.66  
  4 Potts, Ava                   Arizona Chee        12:00.00   13:29.75  
  5 Royer, Avery                 Arizona Chee                   13:50.08  
 
80 Meter Hurdles (30" ) 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Adora                 Arizona Chee           15.00      14.78   NWI  2 
  2 Warrick, Sophia              Arizona Chee                      16.74   NWI  1 
  3 Bray, Makenna                Unattached             16.00      16.85   NWI  2 
  4 Gonzalez, Karly              Arizona Trac                      17.20   NWI  1 
  5 Griffith, Megan              Arizona Elit           18.43      18.17   NWI  2 
  6 Claiborne, Thalia            Arizona Chee                      18.40   NWI  2 
  7 Cave, Emillia                Phoenix Bobc                      18.75   NWI  1 
  8 Artino, Sophie               Phoenix Bobc                      18.79   NWI  2 
  9 Miller, Logan                Phoenix Bobc                      19.06   NWI  1 
 10 Lockett, Tollen              Phoenix Flye           18.97      19.47   NWI  2 
 11 Okafor, Adanna               Phoenix Bobc                      20.53   NWI  1 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                               56.09  
     1) Adams, Adora                    2) Garrett, Eryn                  
     3) Davis, Imani                    4) Aguano, Taylor                 
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                             1:00.09  
     1) Jordan, Ashton                  2) Garrett, Erykah                
     3) Warrick, Sophia                 4) Claiborne, Thalia              
  3 Valor Track Club  'A'                                        1:02.50  
     1) Colbert, Alyssa                 2) James, Jayden                  
     3) Donnelly, Maya                  4) Corral, Sidelia                
  4 Phoenix Bobcats  'A'                                         1:03.63  
     1) Cave, Emillia                   2) Miller, Logan                  
     3) DeVictor, Maria                 4) Artino, Sophie                 
 
4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Flames Track Club  'A'                    4:22.00    4:44.27  
     1) Baker, Iolani                   2) Johnson, Jocelyn               
     3) Burciaga, Madison               4) Turner, Rahni                  
  2 NX Level Track Club  'A'                             4.44    4:46.72  
     1) Mays, Jadyn                     2) Singleton, Jasmine             
     3) Carr, Kamora                    4) Oliver, Sariya                 
 
High Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Trimble, Eliza               Arizona Puma           1.40m      1.38m    4-06.25 
  2 Weier, Bekkah                Phoenix Flye                      1.20m    3-11.25 
  3 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           1.15m      1.15m    3-09.25 
  3 Santoro, Kiara               Arizona Elit                      1.15m    3-09.25 
  5 Griffith, Megan              Arizona Elit                      1.10m    3-07.25 
  5 Douglas, Payton              Huron Athlet           1.20m      1.10m    3-07.25 
 
Long Jump 11-12 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Harris, Armani               Do Right Edu                      3.82m   NWI  12-06.50 
  2 Carswell, Jamelah            Elite StriDe                      3.68m   NWI  12-01.00 
  3 Levin, Simone                Phoenix Bobc                      3.60m   NWI  11-09.75 
  4 Patrick, Saadiya             Arizona Flam           3.51m      3.51m   NWI  11-06.25 
  5 Jordan, Nineaka              Arizona Flam           3.49m      3.47m   NWI  11-04.75 
  6 Macias, Mariah               Elite StriDe                      3.43m   NWI  11-03.00 
  7 Patrick, Haley               Elite StriDe                      3.38m   NWI  11-01.25 
  8 Willis, Kaiya                Arizona Puma           3.44m      3.35m   NWI  11-00.00 
  9 Staggers, Alexis             City West Sports                  3.34m   NWI  10-11.50 
 10 DeVictor, Maria              Phoenix Bobc                      3.29m   NWI  10-09.50 
 11 Collins, Kate                Phoenix Bobc           3.22m      3.28m   NWI  10-09.25 
 12 Baker, Iolani                Arizona Flam           4.16m      3.19m   NWI  10-05.75 
 13 Cuff, Kierrah                Spartan Spee           3.35m      3.15m   NWI  10-04.00 
 14 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                      3.07m   NWI  10-01.00 
 15 Womack, Jatavia              Elite StriDe                      3.01m   NWI   9-10.50 
 16 Lockett, Tollen              Phoenix Flye           3.17m      2.91m   NWI   9-06.75 
 17 Graves, Uzuri                Arizona Trac                      2.77m   NWI   9-01.25 
 18 Colley, Sierra               City West Sports                  2.72m   NWI   8-11.25 
 19 Bonebright, Leah             Arizona Elit                      2.71m   NWI   8-10.75 
 20 Johnson, Tyanna              Do Right Edu           2.92m      2.69m   NWI   8-10.00 
 21 Ford, Gabriele               Arizona Chee                      2.64m   NWI   8-08.00 
 22 St.Clair, Caroline           Huron Athlet                      2.62m   NWI   8-07.25 
 23 Williams, Mykaila            Az Saints                         1.93m   NWI   6-04.00 
 -- Hankins, Ariana              Arizona Elit           3.71m       FOUL                 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Johnson, Tyanna              Do Right Edu           9.27m      8.67m   28-05.50 
  2 Sells, Jendayi               Do Right Edu           9.40m      8.58m   28-01.75 
  3 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe                      6.17m   20-03.00 
  4 Johnson, Jenasia             Unattached             6.76m      5.92m   19-05.25 
  5 Cocio, Eniah                 Arizona Bush                      5.36m   17-07.00 
  6 Andersen, Riley              Arizona Puma           4.66m      4.14m   13-07.00 
  7 Barrio, Marcela              Glendale Fla           3.20m      3.61m   11-10.25 
 
Discus Throw 1kg 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sells, Jendayi               Do Right Edu          24.59m     22.04m      72-04 
  2 Johnson, Tyanna              Do Right Edu          19.50m     14.87m      48-09 
  3 Cocio, Eniah                 Arizona Bush                     11.39m      37-04 
  4 Andersen, Riley              Arizona Puma          10.68m     10.47m      34-04 
 
Javelin Throw 300g 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Levin, Simone                Phoenix Bobc                     23.19m      76-01 
  2 Graves, Uzuri                Arizona Trac                     22.53m      73-11 
  3 Lockett, Tollen              Phoenix Flye                     20.27m      66-06 
  4 Ford, Gabriele               Arizona Chee                     19.30m      63-04 
  5 James, Jayden                Valor Track                      16.19m      53-01 
  6 Scott, Maya                  Arizona Flam          13.84m     15.65m      51-04 
  7 Maddox, Olivia               Vail Vipers                      14.13m      46-04 
  8 Corral, Sidelia              Valor Track            3.06m     14.10m      46-03 
  9 Bee, Patricia                Vail Vipers                       9.98m      32-09 
 10 Dittiger, Isabella           Vail Vipers                       7.27m      23-10 
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Manoleas, Sophia             Vail Vipers          9:45.00    9:50.11  
  2 Scroggins, Joanee            Do Right Edu         9:43.96   10:06.17  
  3 Bee, Patricia                Vail Vipers         10:56.00   10:06.45  
 
100 Meter Dash 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jordan, Raven                Arizona Chee           12.60      13.01   NWI  5 
  2 Fields, Asiah                Spartan Spee           12.50      13.09   NWI  5 
  3 Chest, Zaire                 Arizona Chee           12.60      13.10   NWI  5 
  4 Fair, Raelynn                The Arizona            13.12      13.52   NWI  5 
  5 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee           12.80      13.55   NWI  5 
  6 Morris, Denajah              Spartan Spee           13.50      13.56   NWI  5 
  7 Payne, Teryah                Arizona Chee           14.20      13.90   NWI  4 
  8 Black, Sky                   Spartan Spee           13.50      13.92   NWI  5 
  9 Williams, Kiemya             Do Right Edu           13.40      13.96   NWI  5 
  9 Cuff, Ikeah                  Spartan Spee           13.84      13.96   NWI  4 
 11 Jones, Maliyah               The Arizona            14.02      14.03   NWI  4 
 12 Curtis, Kristen              The Arizona                       14.08   NWI  2 
 13 Bowser, Lael                 Arizona Flam           13.90      14.18   NWI  4 
 14 Luc-Dyson, Lachea'           The Arizona            13.96      14.30   NWI  4 
 15 Ross, Nicole                 Arizona Flam           14.36      14.39   NWI  3 
 16 Ortiz, Navaria               The Arizona            13.80      14.45   NWI  4 
 17 Jimerson, Mahogany           The Arizona            14.27      14.47   NWI  3 
 18 Clark, Jamia                 NX Level Tra           14.72      14.62   NWI  3 
 19 Mayfield, Crystal            Do Right Edu           13.70      14.63   NWI  4 
 20 Holmes, Zariah               Elite StriDe           15.15      14.89   NWI  3 
 21 Proby, Hannah                Spartan Spee           14.88      15.01   NWI  3 
 22 Haack, Haley                 Phoenix Bobc           14.68      15.07   NWI  3 
 23 Tucker, Myleciya             The Arizona            14.89      15.09   NWI  3 
 24 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      15.44   NWI  1 
 25 Schrader, Talia              AZ Burn                14.87      15.60   NWI  3 
 26 Hancock, Emily               Phoenix Flye           15.62      15.65   NWI  3 
 27 Pratt, Kenzington            Unattached             14.00      15.78   NWI  4 
 28 Martin, Gebriel              Do Right Edu           13.70      15.80   NWI  5 
 29 Kaminski, Amiya              Arizona Elit                      15.95   NWI  2 
 30 Jones, Aria                  Phoenix Flye                      16.08   NWI  2 
 31 Goheen, Hope                 Huron Athlet           16.50      16.52   NWI  2 
 32 Darby, Kiyanna               Spartan Spee                      16.68   NWI  1 
 33 Stewart, Stashanique         Do Right Edu                      18.08   NWI  1 
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fields, Asiah                Spartan Spee           25.22      26.50   NWI  6 
  2 Chest, Zaire                 Arizona Chee           25.60      26.80   NWI  6 
  3 Fair, Raelynn                The Arizona            27.27      27.78   NWI  6 
  4 Black, Sky                   Spartan Spee           27.43      27.85   NWI  5 
  5 Jordan, Raven                Arizona Chee           26.00      27.91   NWI  6 
  6 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee           26.88      27.98   NWI  6 
  7 Payne, Teryah                Arizona Chee           27.00      28.48   NWI  6 
  8 Douglas, Mikayla             Elite StriDe           27.82      29.02   NWI  5 
  9 Cuff, Ikeah                  Spartan Spee           27.97      29.06   NWI  5 
 10 Ortiz, Navaria               The Arizona            28.23      29.34   NWI  5 
 11 Morris, Denajah              Spartan Spee           28.50      29.44   NWI  5 
 12 Luc-Dyson, Lachea'           The Arizona            28.97      29.56   NWI  5 
 13 Bowser, Lael                 Arizona Flam           29.28      29.90   NWI  4 
 14 Hennessey, Montana           Arizona Elit           29.19      30.12   NWI  5 
 15 Okeke, Cecilia               Phoenix Bobc           30.49      30.13   NWI  4 
 16 Ivie, Kaylee                 Arizona Flam           29.84      30.20   NWI  4 
 17 Hennessey, McKenzie          Arizona Elit           29.40      30.43   NWI  4 
 18 Proby, Hannah                Spartan Spee           29.73      30.44   NWI  4 
 19 Williams, Kiemya             Do Right Edu           27.00      30.52   NWI  6 
 20 Clark, Jamia                 NX Level Tra           30.48      30.71   NWI  4 
 21 Mayfield, Crystal            Do Right Edu           30.00      30.90   NWI  4 
 22 Jones, Maliyah               The Arizona            29.02      31.08   NWI  5 
 23 Tucker, Myleciya             The Arizona            31.35      31.46   NWI  3 
 24 Haack, Haley                 Phoenix Bobc           30.72      31.54   NWI  4 
 25 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      32.03   NWI  1 
 26 Scroggins, Trinity           Do Right Edu                      32.06   NWI  1 
 27 Wesley, Da'Sia               Do Right Edu                      32.43   NWI  2 
 28 Martin, Gebriel              Do Right Edu           31.00      32.70   NWI  3 
 29 Holmes, Zariah               Elite StriDe           30.86      33.04   NWI  3 
 30 Culpepper, Journee           Unattached             35.00      33.30   NWI  3 
 31 Pratt, Kenzington            Unattached             32.00      33.43   NWI  3 
 32 Farlow, Indaya               Elite StriDe           33.27      33.69   NWI  3 
 33 Allen, Ninah                 Unattached                        33.98   NWI  2 
 34 Darby, Kiyanna               Spartan Spee                      34.95   NWI  2 
 35 Hooks, La'Taizha             Do Right Edu                      35.80   NWI  2 
 36 Blevins, Zamaree             Do Right Edu                      36.58   NWI  1 
 37 Stewart, Stashanique         Do Right Edu                      38.93   NWI  1 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fields, Asiah                Spartan Spee           56.40      59.91   5 
  2 Fair, Raelynn                The Arizona          1:01.42    1:02.12   5 
  3 Black, Sky                   Spartan Spee         1:01.98    1:02.57   5 
  4 Curtis, Kristen              The Arizona          1:07.33    1:03.95   4 
  5 MgBam, Nydiah                NX Level Tra         1:05.63    1:06.03   4 
  6 Ortiz, Navaria               The Arizona          1:07.08    1:06.35   4 
  7 Williams, Kiemya             Do Right Edu         1:05.00    1:06.45   5 
  8 Douglas, Mikayla             Elite StriDe         1:03.26    1:06.90   5 
  9 Luc-Dyson, Lachea'           The Arizona          1:10.53    1:07.25   4 
 10 Jimerson, Mahogany           The Arizona          1:07.62    1:07.49   4 
 11 Jones, Maliyah               The Arizona                     1:07.67   1 
 12 Jordan, Raven                Arizona Chee         1:03.00    1:07.69   5 
 13 Ivie, Kaylee                 Arizona Flam         1:07.93    1:08.23   4 
 14 Hennessey, McKenzie          Arizona Elit         1:06.00    1:08.43   4 
 15 Benson, Briana               Do Right Edu         1:20.00    1:09.39   2 
 16 Tucker, Myleciya             The Arizona          1:19.33    1:10.47   2 
 17 Haack, Haley                 Phoenix Bobc         1:11.50    1:11.14   3 
 18 Sermeno, Celicia             Arizona Puma         1:18.00    1:11.69   2 
 19 Bowser, Kierra               Arizona Flam         1:12.27    1:12.16   3 
 20 Schrader, Talia              AZ Burn              1:13.51    1:13.28   3 
 21 Scroggins, Trinity           Do Right Edu         1:15.00    1:15.23   3 
 22 Culpepper, Journee           Unattached           1:18.00    1:15.34   2 
 23 Wesley, Da'Sia               Do Right Edu         1:20.00    1:15.56   2 
 24 Hancock, Emily               Phoenix Flye         1:15.85    1:16.36   3 
 25 Grieve, Olivia               Arizona Elit         1:17.00    1:17.79   2 
 26 Pratt, Kenzington            Unattached           1:15.00    1:19.55   3 
 27 Darby, Kiyanna               Spartan Spee                    1:19.58   1 
 28 Stewart, Stashanique         Do Right Edu                    1:24.78   1 
 29 Hooks, La'Taizha             Do Right Edu                    1:25.24   1 
 
800 Meter Run 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Foster, Morgan               Arizona Elit         2:33.00    2:26.53   2 
  2 Curtis, Kristen              The Arizona          2:28.66    2:30.63   2 
  3 Shea, Katie                  Arizona Chee                    2:39.83   1 
  4 Lee, Jenna                   Go the Dista         2:35.00    2:40.91   2 
  5 Smith, Swayze                Aftershock D         2:38.94    2:41.10   2 
  6 Alexander, Sydney            Aftershock D         2:45.21    2:44.10   1 
  7 Turner, Rachel               Go the Dista         2:32.00    2:46.02   2 
  8 Hagen, Hannah                Go the Dista         2:40.00    2:46.55   2 
  9 Aurigemma, Alysa             Go the Dista         2:40.00    2:47.35   2 
 10 Hasher, Faith                Phoenix Bobc         2:43.00    2:47.76   1 
 11 Douglas, Mikayla             Elite StriDe         2:36.91    2:51.28   2 
 12 Benson, Briana               Do Right Edu         2:50.00    2:54.25   1 
 13 Plank, Povi                  Team Run Fla         2:45.00    2:54.26   1 
 14 Cobbin, Rose                 Arizona Bush                    2:55.39   1 
 15 Simon, Emily                 Go the Dista         2:40.00    2:56.34   2 
 16 Bowser, Kierra               Arizona Flam         2:51.07    3:01.61   1 
 17 Proby, Hannah                Spartan Spee         2:49.10    3:02.64   1 
 18 Scroggins, Trinity           Do Right Edu         2:55.00    3:03.93   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Foster, Morgan               Arizona Elit         5:20.00    5:05.22  
  2 Liddy, Caroline              Go the Dista         5:08.00    5:20.21  
  3 Merritt, Emma                Arizona Elit         5:23.00    5:23.33  
  4 Hagen, Hannah                Go the Dista         5:30.00    5:24.56  
  5 Lee, Jenna                   Go the Dista         5:30.00    5:24.59  
  6 Aurigemma, Alysa             Go the Dista         5:30.00    5:26.74  
  7 Shea, Katie                  Arizona Chee                    5:27.74  
  8 Smith, Swayze                Aftershock D         5:20.33    5:29.70  
  9 Turner, Rachel               Go the Dista         5:20.00    5:31.83  
 10 Alexander, Sydney            Aftershock D         5:35.08    5:33.72  
 11 Sermeno, Celicia             Arizona Puma         5:54.00    5:37.97  
 12 Simon, Lizzie                Go the Dista                    5:38.85  
 13 Plank, Povi                  Team Run Fla         5:50.00    5:39.52  
 14 Grieve, Olivia               Arizona Elit         5:36.00    5:39.57  
 15 Hasher, Faith                Phoenix Bobc         5:42.00    5:53.98  
 
3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Simon, Emily                 Go the Dista        11:20.00   11:29.99  
  2 Simon, Lizzie                Go the Dista                   11:33.82  
  3 Turner, Rachel               Go the Dista                   11:41.39  
  4 Aurigemma, Alysa             Go the Dista        11:30.00   11:46.54  
  5 Cobbin, Rose                 Arizona Bush                   11:46.84  
  6 Shea, Katie                  Arizona Chee                   11:55.94  
  7 Sermeno, Celicia             Arizona Puma        12:17.00   12:02.96  
 
100 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           15.00      15.98   NWI  2 
  2 Jimerson, Mahogany           The Arizona            18.16      18.11   NWI  2 
  3 Hennessey, Montana           Arizona Elit           18.00      18.40   NWI  2 
  4 Kaminski, Amiya              Arizona Elit                      19.20   NWI  1 
  5 Marshall, Savannah           Arizona Flam           20.64      20.11   NWI  1 
  6 Brewington, Evi'onne         Arizona Chee                      20.58   NWI  1 
  7 MgBam, Nydiah                NX Level Tra           18.08      21.90   NWI  2 
  8 Jones, Aria                  Phoenix Flye                      22.38   NWI  1 
 
200 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           28.00      30.16   NWI 
  2 Jimerson, Mahogany           The Arizona            32.13      35.03   NWI 
  3 MgBam, Nydiah                NX Level Tra           34.00      35.59   NWI 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                               50.51  
     1) Foreman, Anna                   2) Gruenwald, Jai                 
     3) Jordan, Raven                   4) Chest, Zaire                   
  2 Spartan Speedsters Track Club  'A'                  50.91      51.09  
     1) Fields, Asiah                   2) Morris, Denajah                
     3) Black, Sky                      4) Hughes-Jackson, Sydney         
  3 Do Right Educational Sports  'A'                               55.67  
     1) Benson, Briana                  2) Mayfield, Crystal              
     3) Martin, Gebriel                 4) Williams, Kiemya               
  4 Arizona Flames Track Club  'A'                    1:00.00      56.67  
     1) Ivie, Kaylee                    2) Bowser, Lael                   
     3) Ross, Nicole                    4) Marshall, Savannah             
 
4x400 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Spartan Speedsters Track Club  'A'                4:40.12    5:03.04  
     1) Morris, Denajah                 2) Proby, Hannah                  
     3) Cuff, Ikeah                     4) Hughes-Jackson, Sydney         
 
High Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Foreman, Anna                Arizona Chee           1.52m      1.40m    4-07.00 
  2 Ross, Nicole                 Arizona Flam           1.50m      1.35m    4-05.00 
 -- Wanebo, Grace                Phoenix Bobc           1.22m         NH            
 
Long Jump 13-14 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           5.49m      5.15m   NWI  16-10.75 
  2 Payne, Teryah                Arizona Chee                      4.45m   NWI  14-07.25 
  3 Cuff, Ikeah                  Spartan Spee                      4.27m   NWI  14-00.25 
  4 Ivie, Kaylee                 Arizona Flam           4.55m      4.08m   NWI  13-04.75 
  5 Marshall, Savannah           Arizona Flam           4.51m      4.00m   NWI  13-01.50 
  6 Hennessey, McKenzie          Arizona Elit                      3.97m   NWI  13-00.25 
  7 Hennessey, Montana           Arizona Elit                      3.89m   NWI  12-09.25 
  8 Jones, Aria                  Phoenix Flye                      3.67m   NWI  12-00.50 
  9 Wesley, Da'Sia               Do Right Edu                      3.66m   NWI  12-00.25 
 10 Hasher, Faith                Phoenix Bobc                      3.65m   NWI  11-11.75 
 11 Garner, Patrice              Arizona Trac                      3.51m   NWI  11-06.25 
 12 deStefano, Olivia            Phoenix Bobc                      3.38m   NWI  11-01.25 
 13 Holmes, Zariah               Elite StriDe                      3.26m   NWI  10-08.50 
 14 Hancock, Emily               Phoenix Flye           3.30m      3.21m   NWI  10-06.50 
 15 Douglas, Mikayla             Elite StriDe                      3.11m   NWI  10-02.50 
 
Triple Jump 13-14 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Payne, Teryah                Arizona Chee                      9.43m   NWI  30-11.25 
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clark, Jamia                 NX Level Tra          10.73m     10.33m   33-10.75 
  2 Farlow, Indaya               Elite StriDe                      7.45m   24-05.50 
  3 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      7.03m   23-00.75 
 
Javelin Throw 600g 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 deStefano, Olivia            Phoenix Bobc                     20.10m      65-11 
  2 Yerian, Makayla              Arizona Trac                     19.70m      64-07 
  3 Marshall, Savannah           Arizona Flam                     12.45m      40-10 
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Joyner, Emily                Vail Vipers         21:55.00   22:31.82  
  2 Lopez, Jessica               Glendale Fla        24:23.00   26:38.41  
 
100 Meter Dash 15-16 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 DeMent, Clare                Arizona Elit           12.99      13.63   NWI 
  2 Hanserd, Etoy                Arizona Chee                      13.74   NWI 
  3 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc           13.80      14.23   NWI 
  4 Gamble, Melissa              Elite StriDe           14.21      14.66   NWI 
  5 Ayers, ZaQueasha             Az Saints              14.71      14.89   NWI 
  6 Luc, Lataija                 The Arizona            16.90      16.06   NWI 
  7 Taylor, Iman                 Arizona Chee                      16.11   NWI 
 
200 Meter Dash 15-16 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Bailey, Tiara                Arizona Chee                      30.03   NWI  1 
  2 Gamble, Melissa              Elite StriDe           28.20      30.37   NWI  2 
  3 Ayers, ZaQueasha             Az Saints              30.42      31.33   NWI  2 
  4 Hanserd, Etoy                Arizona Chee                      32.08   NWI  1 
  5 Taylor, Iman                 Arizona Chee                      35.46   NWI  1 
  6 Luc, Lataija                 The Arizona            37.03      35.83   NWI  2 
 
400 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lizarraga, Berenice          Arizona Elit         1:05.20    1:05.39  
  2 Arellano, Karen              Aftershock D         1:05.15    1:06.79  
  3 Gamble, Melissa              Elite StriDe         1:05.44    1:09.95  
  4 Taylor, Iman                 Arizona Chee                    1:22.09  
  5 Luc, Lataija                 The Arizona                     1:25.15  
 
800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arellano, Allyson            Aftershock D         2:22.10    2:27.64  
  2 Fenn, Penny                  Aftershock D         2:23.16    2:28.21  
  3 Arellano, Karen              Aftershock D         2:27.36    2:32.79  
  4 Sell, Mikayla                Unattached           2:41.00    2:40.71  
  5 Davis, Abigail               Unattached                      2:41.05  
 
1500 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arellano, Allyson            Aftershock D         4:49.41    5:04.41  
  2 Fenn, Penny                  Aftershock D         5:01.63    5:12.45  
  3 Davis, Abigail               Unattached                      5:19.50  
  4 Nielson, Annika              Go the Dista                    5:38.47  
 
3000 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davis, Abigail               Unattached                     11:28.78  
 
High Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sell, Mikayla                Unattached             1.32m      1.25m    4-01.25 
 
Long Jump 15-16 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Sell, Mikayla                Unattached             4.70m      4.43m   NWI  14-06.50 
  2 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu           4.02m      3.83m   NWI  12-06.75 
  3 Ayers, ZaQueasha             Az Saints              3.66m      3.68m   NWI  12-01.00 
  4 Hanserd, Etoy                Arizona Chee                      3.59m   NWI  11-09.50 
  5 Gamble, Melissa              Elite StriDe                      2.82m   NWI   9-03.00 
 
Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu           9.33m      9.97m   32-08.50 
  2 Watkins, Alyssa              Arizona Flam           9.22m      8.88m   29-01.75 
  3 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu           7.93m      8.10m   26-07.00 
 
Discus Throw 1kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Watkins, Alyssa              Arizona Flam          28.52m     28.12m      92-03 
  2 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu          28.86m     27.66m      90-09 
  3 Flores, Marisa               Unattached            24.23m     23.39m      76-09 
  4 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu          25.38m     23.26m      76-04 
 
Javelin Throw 600g 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Fairchild, Olivia            Arizona Elit                     31.29m     102-08 
  2 Aysien, Siarah               Arizona Flam          30.86m     26.74m      87-09 
  3 Flores, Marisa               Unattached                       26.73m      87-08 
  4 Watkins, Alyssa              Arizona Flam          29.43m     23.75m      77-11 
  5 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu                     14.68m      48-02 
 
100 Meter Dash 17-18 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Johnson, Meghan              Phoenix Bobc           13.13      13.24   NWI 
 
800 Meter Run 17-18 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Todd, Jordan                 Unattached           2:35.00    2:34.55  
 
100 Meter Hurdles (33"  ) 17-18 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Johnson, Meghan              Phoenix Bobc           16.80      17.14   NWI 
 
Long Jump 17-18 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Johnson, Meghan              Phoenix Bobc           4.61m      4.33m   NWI  14-02.50 
 
Javelin Throw 600g 17-18 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alexandra, Collins           Phoenix Bobc          30.75m     28.20m      92-06 
 
100 Meter Dash 8 & Under Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn                15.49      15.81   NWI  7 
  2 Arthur, Curtis               Do Right Edu           15.33      15.96   NWI  7 
  3 Rutherford, Joe              Do Right Edu           15.46      16.31   NWI  7 
  4 Bradley, Jack                Vail Vipers                       16.48   NWI  1 
  5 Barrett, Malec               Do Right Edu           15.51      16.79   NWI  7 
  6 Byrd, Oshen                  Do Right Edu           16.73      16.94   NWI  7 
  7 Alberty, Darius              The Arizona            17.14      17.40   NWI  4 
  8 Smith, Malik                 Do Right Edu           18.56      17.49   NWI  5 
  9 Ward, Marcus                 Arizona Flam           17.87      17.62   NWI  4 
 10 Ajak, Kiir                   Do Right Edu           18.93      17.70   NWI  5 
 11 Moore, Evan                  Do Right Edu           17.31      17.73   NWI  4 
 12 Laffitte, Jaden              Do Right Edu           17.34      18.00   NWI  4 
 13 Simms, Maurice               Spartan Spee                      18.05   NWI  1 
 14 Hooks, Jaylon                Unattached                        18.08   NWI  1 
 15 Carlson, Coleton             The Arizona            18.53      18.15   NWI  4 
 16 Lolli, Braden                Phoenix Flye           16.98      18.22   NWI  4 
 17 Dantzler, Darian             Phoenix Flye           18.32      18.47   NWI  4 
 17 Colter, Keegan               The Arizona            18.40      18.47   NWI  4 
 19 Brown, Maurice               Valor Track            16.10      18.65   NWI  7 
 20 Noyd, Michael                Arizona Flam           18.97      18.67   NWI  5 
 21 Reed, Jalen                  Arizona Flam           18.77      18.70   NWI  5 
 22 Shoemaker, Levi              Phoenix Flye           18.90      18.87   NWI  5 
 23 Uperesa-thomas, Mission      Do Right Edu           19.08      18.92   NWI  5 
 24 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu           18.64      18.97   NWI  5 
 25 Mitton, Hudson               Spartan Spee                      19.03   NWI  2 
 26 Abraham, Zyere               Elite StriDe                      19.11   NWI  1 
 27 van Niekerk, Cornelius       Phoenix Flye           19.77      19.13   NWI  6 
 28 Pearson, Davin               Valor Track            16.80      19.22   NWI  7 
 29 Jordan, Trevell              Arizona Flam           18.17      19.29   NWI  4 
 30 Cornejo, Guillermo           The Arizona            21.07      19.67   NWI  3 
 31 Cornejo, Arturo              The Arizona            21.07      20.22   NWI  6 
 32 Segura, Noah                 Unattached                        20.27   NWI  2 
 33 James, Rory                  Do Right Edu           20.90      20.38   NWI  6 
 34 McCoy, Edarius               Unattached             20.47      21.30   NWI  6 
 35 Manoleas, Cole               Vail Vipers                       21.40   NWI  1 
 36 Gutierrez, Samuel            Coldwater Ex                      21.56   NWI  2 
 37 Clark, Terrione              The Arizona            20.98      21.72   NWI  6 
 38 Douglass, Anderson           World Class            21.56      21.74   NWI  6 
 39 Scaife, Will                 Spartan Spee                      22.20   NWI  1 
 40 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe                      22.34   NWI  2 
 41 van Niekerk, Hendrik         Phoenix Flye           22.73      22.54   NWI  3 
 42 Scroggins, Roosevelt         Do Right Edu           24.40      22.63   NWI  3 
 43 Lucas, Joseph                Unattached             21.75      22.66   NWI  6 
 44 Corbin, Cedric               Do Right Edu           24.25      23.40   NWI  3 
 45 Gammage, Evan                Do Right Edu           22.45      23.51   NWI  6 
 46 Jackson, Tre'Quan            Do Right Edu           22.50      23.93   NWI  3 
 47 Bell, Ian                    Do Right Edu                      26.10   NWI  2 
 
200 Meter Dash 8 & Under Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn                32.37      33.51   NWI  5 
  2 Bradley, Jack                Vail Vipers                       35.10   NWI  1 
  3 Rutherford, Joe              Do Right Edu           35.78      35.28   NWI  5 
  4 Byrd, Oshen                  Do Right Edu           38.67      35.59   NWI  4 
  5 Barrett, Malec               Do Right Edu           36.03      35.71   NWI  4 
  6 Arthur, Curtis               Do Right Edu           35.64      36.54   NWI  5 
  7 Ajak, Kiir                   Do Right Edu           40.23      38.33   NWI  4 
  8 Moore, Evan                  Do Right Edu           37.67      38.45   NWI  4 
  9 Smith, Malik                 Do Right Edu           41.23      38.90   NWI  3 
 10 Stafford, Zoriyhan           Do Right Edu           40.69      39.03   NWI  4 
 11 Ward, Marcus                 Arizona Flam           36.00      39.10   NWI  5 
 12 Redhouse, Nashoba            Elite StriDe           33.65      40.10   NWI  5 
 13 Noyd, Michael                Arizona Flam           41.68      40.16   NWI  3 
 14 Simms, Maurice               Spartan Spee                      40.58   NWI  1 
 15 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu           40.09      41.11   NWI  4 
 16 Carlson, Coleton             The Arizona            38.55      42.24   NWI  4 
 17 Mitton, Hudson               Spartan Spee                      43.14   NWI  2 
 18 Cornejo, Guillermo           The Arizona            42.21      44.69   NWI  3 
 19 Cornejo, Arturo              The Arizona            42.21      44.84   NWI  3 
 20 Abraham, Zyere               Elite StriDe                      45.52   NWI  1 
 21 McCoy, Edarius               Unattached             45.69      47.05   NWI  3 
 22 Heidelburg, Zuri             Unattached             34.00      47.27   NWI  5 
 23 James, Rory                  Do Right Edu           57.67      47.60   NWI  2 
 24 Corbin, Cedric               Do Right Edu           51.32      48.69   NWI  2 
 25 Jackson, Tre'Quan            Do Right Edu           51.15      50.82   NWI  2 
 26 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe                      50.95   NWI  1 
 27 Gammage, Evan                Do Right Edu           51.12      50.96   NWI  2 
 28 Hooks, Jaylon                Unattached                        51.32   NWI  1 
 28 Scaife, Will                 Spartan Spee                      51.32   NWI  1 
 30 Bell, Ian                    Do Right Edu                      57.77   NWI  1 
 
400 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Heidelburg, Zuri             Unattached           1:18.00    1:23.68   4 
  2 Alberty, Darius              The Arizona          1:27.48    1:26.56   4 
  3 Arthur, Curtis               Do Right Edu         1:26.45    1:26.76   4 
  4 Byrd, Oshen                  Do Right Edu         1:28.00    1:27.47   4 
  5 Colter, Keegan               The Arizona                     1:29.23   1 
  6 Lizarraga, Rodolfo           Arizona Elit                    1:29.24   2 
  7 Lolli, Braden                Phoenix Flye         1:20.40    1:29.54   4 
  8 van Niekerk, Cornelius       Phoenix Flye                    1:33.64   1 
  9 Simms, Maurice               Spartan Spee                    1:34.29   2 
 10 Laffitte, Jaden              Do Right Edu         1:34.22    1:35.80   3 
 11 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu         1:27.46    1:39.73   4 
 12 Ajak, Kiir                   Do Right Edu         1:53.15    1:41.08   3 
 13 Scaife, Will                 Spartan Spee                    1:41.92   1 
 14 Gutierrez, Samuel            Coldwater Ex                    1:42.04   2 
 15 Cornejo, Guillermo           The Arizona                     1:42.65   1 
 16 Segura, Noah                 Unattached                      1:43.01   2 
 17 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe                    1:50.70   3 
 18 Mitton, Hudson               Spartan Spee                    1:51.51   1 
 19 Bell, Ian                    Do Right Edu                    1:59.94   2 
 
800 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn              3:10.00    2:50.67  
  2 Tarver, Jackson              Vail Vipers          3:25.00    2:57.79  
  3 Redhouse, Nashoba            Elite StriDe         3:09.25    3:11.83  
  4 Lizarraga, Rodolfo           Arizona Elit         3:26.00    3:23.23  
  5 Montano, Soul                Elite StriDe         3:13.75    3:27.11  
  6 Smallwood, Amare             Elite StriDe         3:14.45    3:27.15  
  6 Lopez, Alejandro             Coldwater Ex                    3:27.15  
  8 Gutierrez, Samuel            Coldwater Ex                    3:31.41  
  8 Joyner, Adam                 Vail Vipers          3:25.00    3:31.41  
 
1500 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lopez, Alejandro             Coldwater Ex         6:42.42    7:03.92  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Flames Track Club  'A'                    1:12.00    1:13.40  
     1) Reed, Jalen                     2) Ward, Marcus                   
     3) Noyd, Michael                   4) Jordan, Trevell                
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Elite StriDers  'A'                                          6:51.90  
     1) Smallwood, Amare                2) Redhouse, Nashoba              
     3) Montano, Soul                   4) Abraham, Zyere                 
 
Long Jump 8 & Under Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Huckaby, Damaryon            Arizona Trac                      3.19m   NWI  10-05.75 
  2 Kimbell, Talib               Arizona Chee                      3.04m   NWI   9-11.75 
  3 Brown, Maurice               Valor Track                       2.81m   NWI   9-02.75 
  4 Hermas, Jamani               Arizona Trac                      2.79m   NWI   9-02.00 
  5 Rutherford, Joe              Do Right Edu           3.35m      2.60m   NWI   8-06.50 
  6 Carlson, Coleton             The Arizona                       2.55m   NWI   8-04.50 
  7 Lolli, Braden                Phoenix Flye           3.35m      2.54m   NWI   8-04.00 
  8 Dantzler, Darian             Phoenix Flye           2.60m      2.36m   NWI   7-09.00 
  9 Reed, Jalen                  Arizona Flam           2.61m      2.29m   NWI   7-06.25 
 10 Jordan, Trevell              Arizona Flam           2.40m      2.17m   NWI   7-01.50 
 11 Montano, Soul                Elite StriDe                      2.01m   NWI   6-07.25 
 12 Shoemaker, Levi              Phoenix Flye           2.03m      1.92m   NWI   6-03.75 
 13 Uperesa-thomas, Mission      Do Right Edu                      1.82m   NWI   5-11.75 
 14 Lucas, Joseph                Unattached             1.66m      1.80m   NWI   5-11.00 
 15 Clark, Terrione              The Arizona                       1.69m   NWI   5-06.50 
 16 van Niekerk, Hendrik         Phoenix Flye                      1.63m   NWI   5-04.25 
 17 Smallwood, Amare             Elite StriDe                      1.24m   NWI   4-01.00 
 18 Corbin, Cedric               Do Right Edu           1.22m      1.20m   NWI   3-11.25 
 19 Gammage, Evan                Do Right Edu           2.13m      0.97m   NWI   3-02.25 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alberty, Darius              The Arizona                      18.05m      59-03 
  2 Levinus, Fredrick-Charli     Phoenix Bobc          18.33m     15.06m      49-05 
  3 Bradley, Jack                Vail Vipers                      13.17m      43-02 
  4 Colter, Keegan               The Arizona                      13.00m      42-08 
  5 Manoleas, Cole               Vail Vipers                      10.75m      35-03 
  6 Carter, Micah                Arizona Trac                      9.74m      31-11 
  7 Tarver, Jackson              Vail Vipers                       9.00m      29-06 
  8 Joyner, Adam                 Vail Vipers                       6.80m      22-04 
  9 Douglass, Anderson           World Class            0.13m      6.73m      22-01 
 10 Jackson, Tre'Quan            Do Right Edu                      6.59m      21-07 
 11 Shoemaker, Levi              Phoenix Flye           0.22m      5.49m      18-00 
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona            13.57      14.14   NWI  6 
  2 Boyd-Matthews, Amier         Do Right Edu           13.70      14.43   NWI  6 
  3 Sovereign, Joshua            Arizona Chee           14.30      14.58   NWI  6 
  4 Shivers, Cole                AZ Burn                14.70      15.13   NWI  6 
  5 Decarrie, Tre                Valor Track            14.71      15.14   NWI  6 
  6 Ortiz, Avaunt                The Arizona            14.76      15.18   NWI  6 
  7 Wallace, Jaseim              Arizona Chee           15.30      15.24   NWI  5 
  8 Boykins, Kai                 NX Level Tra           14.21      15.31   NWI  6 
  9 Cornejo, Alvaro              The Arizona            15.23      15.73   NWI  5 
 10 Hooks, Mar'Zhon              Do Right Edu                      16.08   NWI  1 
 11 Howard, Dylon                The Arizona                       16.37   NWI  2 
 12 Vazquez, Yan                 Arizona Flam           16.91      16.45   NWI  4 
 13 Weddle, Xzayvier             Do Right Edu           16.40      16.57   NWI  4 
 14 Wiley, Martel                Do Right Edu                      16.69   NWI  1 
 15 Lewis, Andre                 AZ Burn                16.33      16.73   NWI  5 
 16 Mayberry, Javery             Valor Track                       16.82   NWI  3 
 17 Schilb, Kyan                 Vail Vipers                       16.93   NWI  1 
 17 Swenson, Jaiden              Vail Vipers                       16.93   NWI  2 
 19 Bee, Sterling                Vail Vipers                       16.96   NWI  1 
 20 Payne, Llewellyn             Unattached             16.68      17.07   NWI  4 
 21 Bernard, Legend              Elite StriDe           16.21      17.33   NWI  5 
 22 Evans, Calvin                Arizona Flam           17.32      17.34   NWI  4 
 23 Ford, Samuel                 Arizona Elit           17.24      17.35   NWI  4 
 24 Carr, Alexander              Huron Athlet           17.05      17.39   NWI  4 
 25 Holloway, Jason              Do Right Edu                      17.56   NWI  2 
 26 Uperesa-thomas, Ayndra       Do Right Edu           17.05      17.57   NWI  4 
 27 Clark, Terrance              The Arizona            15.16      17.97   NWI  5 
 28 Lowe, Wyatt                  Vail Vipers                       18.08   NWI  2 
 29 Mitton, Colton               Spartan Spee                      18.15   NWI  1 
 30 Cogdell, Jase                Arizona Chee                      23.26   NWI  3 
 
200 Meter Dash 9-10 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona            27.77      29.22   NWI  7 
  2 Boyd-Matthews, Amier         Do Right Edu           28.05      30.58   NWI  7 
  3 Sovereign, Joshua            Arizona Chee           29.00      30.59   NWI  7 
  4 Ortiz, Avaunt                The Arizona            30.43      31.25   NWI  7 
  5 Boykins, Kai                 NX Level Tra           29.06      31.86   NWI  7 
  6 McLaurin, Melvin             Do Right Edu           29.50      32.07   NWI  7 
  7 Shivers, Cole                AZ Burn                30.69      32.19   NWI  6 
  8 Tamplin, Errick              AZ Burn                31.35      32.52   NWI  6 
  9 Cornejo, Alvaro              The Arizona            32.09      33.50   NWI  6 
 10 Figueroa, Roman              Vail Vipers                       33.97   NWI  1 
 11 Lewis, Andre                 AZ Burn                35.00      34.11   NWI  5 
 12 Martin, Mark                 Do Right Edu                      34.13   NWI  2 
 13 Kenyon, Nicholas             Spartan Spee                      34.18   NWI  2 
 14 Bowser, Shakaun              Arizona Flam           33.40      34.73   NWI  5 
 15 Espinoza, Elijah             Arizona Flam           32.79      35.04   NWI  5 
 16 Wiley, Martel                Do Right Edu                      35.09   NWI  2 
 17 Hooks, Mar'Zhon              Do Right Edu                      35.10   NWI  3 
 18 Moore, Peyton                Do Right Edu                      35.38   NWI  3 
 19 Hawkins, Ricky               Spartan Spee                      35.60   NWI  1 
 20 Weddle, Xzayvier             Do Right Edu           32.21      35.67   NWI  6 
 21 Fuse, Cameron                Elite StriDe           32.57      35.90   NWI  5 
 22 Williams, Donovan            City West Sports       32.00      36.08   NWI  6 
 23 Bee, Sterling                Vail Vipers                       36.11   NWI  2 
 24 Carr, Tyler                  Arizona Puma           37.31      36.36   NWI  4 
 25 Swenson, Jaiden              Vail Vipers                       36.75   NWI  1 
 26 Farr, Kobe                   Arizona Spee           35.11      37.12   NWI  5 
 27 Alexander, Xavier            Arizona Flam           32.89      37.13   NWI  5 
 28 Ford, Samuel                 Arizona Elit           36.96      37.94   NWI  4 
 29 Howard, Dylon                The Arizona            36.00      38.04   NWI  4 
 30 Clark, Terrance              The Arizona            38.55      38.26   NWI  4 
 31 Williams, Amir               Elite StriDe                      38.46   NWI  3 
 32 Mitton, Colton               Spartan Spee                      38.94   NWI  3 
 33 Lowe, Wyatt                  Vail Vipers                       40.96   NWI  1 
 34 Escarcega, Daniel            NX Level Tra           45.59      44.21   NWI  4 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona          1:05.33    1:03.98   5 
  2 Ortiz, Avaunt                The Arizona          1:09.70    1:08.28   5 
  3 Shivers, Cole                AZ Burn              1:08.99    1:08.32   5 
  4 Cornejo, Alvaro              The Arizona          1:14.50    1:14.79   4 
  5 Weddle, Xzayvier             Do Right Edu         1:21.00    1:15.92   4 
  6 Figueroa, Roman              Vail Vipers                     1:16.03   1 
  7 Hasher, Brayden              Phoenix Bobc                    1:16.08   1 
  8 Fernandez, Derek             AZ Burn              1:22.17    1:16.81   3 
  9 Espinoza, Elijah             Arizona Flam         1:17.41    1:18.16   4 
 10 Bernard, Legend              Elite StriDe         1:19.56    1:18.22   4 
 11 Uperesa-thomas, Ayndra       Do Right Edu         1:18.00    1:18.51   4 
 12 Tamplin, Errick              AZ Burn              1:20.97    1:19.05   4 
 13 Sovereign, Joshua            Arizona Chee         1:10.00    1:19.13   5 
 14 Gonzales, Estevan            Wicked Track         1:15.00    1:19.22   4 
 15 Wiley, Martel                Do Right Edu                    1:20.30   1 
 16 Hooks, Mar'Zhon              Do Right Edu                    1:21.32   2 
 17 Kenyon, Nicholas             Spartan Spee                    1:21.36   1 
 18 Farr, Kobe                   Arizona Spee         1:25.00    1:21.66   3 
 19 Ellish, Nolan                Go the Dista         1:15.00    1:22.15   4 
 20 Carr, Tyler                  Arizona Puma         1:40.00    1:24.66   3 
 21 Pickering, Wyatt             Unattached           1:24.61    1:25.05   3 
 22 Hawkins, Ricky               Spartan Spee                    1:27.72   2 
 23 Clark, Terrance              The Arizona                     1:27.78   2 
 24 Escarcega, Daniel            NX Level Tra         1:38.87    1:28.26   3 
 25 Williams, Amir               Elite StriDe                    1:28.62   1 
 26 Clark, Ian                   Arizona Puma         1:29.00    1:30.20   3 
 27 Mitton, Colton               Spartan Spee                    1:35.56   2 
 
800 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blevins, Zaire               Do Right Edu         2:51.00    2:46.93  
  2 Davis, John                  Do Right Edu         2:46.00    2:48.61  
  3 Vazquez, Yan                 Arizona Flam         2:54.19    2:49.66  
  4 Gonzales, Estevan            Wicked Track         2:50.00    2:51.69  
  5 Hasher, Brayden              Phoenix Bobc         4:11.00    3:02.83  
  6 Ellish, Nolan                Go the Dista         2:55.00    3:05.15  
  7 Fuse, Cameron                Elite StriDe         3:02.98    3:06.79  
  8 Roemersberger, Joshua        Huron Athlet         3:13.00    3:19.27  
  9 Williams, Amir               Elite StriDe                    3:39.76  
 -- Garcia, Mario                Glendale Fla         2:55.00         DQ  
 
1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gonzales, Estevan            Wicked Track         5:45.00    5:37.91  
  2 Blevins, Zaire               Do Right Edu         5:30.00    5:47.71  
  3 Ellish, Nolan                Go the Dista         5:40.00    5:48.39  
  4 Hasher, Brayden              Phoenix Bobc         6:00.00    6:01.92  
  5 Roemersberger, Joshua        Huron Athlet         5:59.00    6:28.12  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                               58.64  
     1) Price, Aiden                    2) Boyd-Matthews, Amier           
     3) Davis, John                     4) McLaurin, Melvin               
  2 AZ Burn  'A'                                                 1:00.74  
     1) Monroe, Aaron                   2) Fernandez, Derek               
     3) Tamplin, Errick                 4) Torres, Marcos                 
  3 Arizona Flames Track Club  'A'                    1:05.00    1:04.74  
     1) Gandara, Adan                   2) Espinoza, Elijah               
     3) Bowser, Shakaun                 4) Alexander, Xavier              
 
4x400 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                             5:09.44  
     1) Price, Aiden                    2) Davis, John                    
     3) McLaurin, Melvin                4) Blevins, Zaire                 
 
High Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Decarrie, Tre                Valor Track                       1.20m    3-11.25 
  2 Evans, Calvin                Arizona Flam           1.10m      1.00m    3-03.25 
  3 Ruiz, Elian                  Arizona Flam                      0.95m    3-01.25 
  4 Cogdell, Jase                Arizona Chee                      0.85m    2-09.50 
 
Long Jump 9-10 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Boykins, Kai                 NX Level Tra           4.38m      3.85m   NWI  12-07.75 
  2 Monroe, Aaron                AZ Burn                3.99m     J3.85m   NWI  12-07.75 
  3 Allison, Charlie             Phoenix Flye           3.78m      3.68m   NWI  12-01.00 
  4 Fernandez, Derek             AZ Burn                3.38m      3.43m   NWI  11-03.00 
  5 Bowser, Shakaun              Arizona Flam           3.48m      3.22m   NWI  10-06.75 
  6 Lolli, Carter                Phoenix Flye           3.14m      3.18m   NWI  10-05.25 
  7 Kenyon, Nicholas             Spartan Spee                      3.14m   NWI  10-03.75 
  8 Johnson, Josiah              Arizona Trac                      3.07m   NWI  10-01.00 
  9 Bernard, Legend              Elite StriDe                      2.82m   NWI   9-03.00 
 10 Lewis, Andre                 AZ Burn                           2.80m   NWI   9-02.25 
 11 Heaton, Sam                  Phoenix Flye           2.88m      2.73m   NWI   8-11.50 
 12 Ford, Samuel                 Arizona Elit                      2.53m   NWI   8-03.75 
 13 Griffith, Christopher        Arizona Elit           3.66m      2.51m   NWI   8-03.00 
 14 Garcia, Mario                Glendale Fla           2.64m      2.29m   NWI   7-06.25 
 15 Carr, Alexander              Huron Athlet                      2.00m   NWI   6-06.75 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Allison, Charlie             Phoenix Flye                     38.54m     126-05 
  2 Figueroa, Roman              Vail Vipers                      25.89m      84-11 
  3 Price, Aiden                 Do Right Edu                     24.88m      81-07 
  4 Holloway, Jason              Do Right Edu                     21.98m      72-01 
  5 Martin, Mark                 Do Right Edu                     18.76m      61-06 
  6 Lolli, Carter                Phoenix Flye                     18.17m      59-07 
  7 Swenson, Jaiden              Vail Vipers                      17.28m      56-08 
  8 Moore, Peyton                Do Right Edu                     17.20m      56-05 
  9 Schilb, Kyan                 Vail Vipers                      16.98m      55-08 
 10 Bee, Sterling                Vail Vipers                      13.81m      45-04 
 11 Lowe, Wyatt                  Vail Vipers                      13.65m      44-09 
 12 Ruiz, Elian                  Arizona Flam          14.60m     12.25m      40-02 
 13 Luschen, Wyatt               Vail Vipers                       4.38m      14-04 
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Ruffin, Nigel                The Arizona            12.52      13.18   NWI  7 
  2 Guevara, Jonah               The Arizona            13.21      13.20   NWI  7 
  3 Gatewood, Malachi            AZ Burn                13.15      13.33   NWI  7 
  4 Adams, Quaron                Do Right Edu           12.83      13.72   NWI  7 
  5 Roland, Kenji                The Arizona            13.45      13.74   NWI  7 
  6 Adkinson, Jason              The Arizona            14.79      13.85   NWI  5 
  7 Douglass, Garrison           World Class            13.62      13.99   NWI  7 
  8 Brister, Dominick            The Arizona            13.80      14.05   NWI  6 
  8 Giles, Jaylen                Spartan Spee                      14.05   NWI  3 
 10 White, Dawson                Valor Track            13.79      14.08   NWI  7 
 11 Walker, Jaleel               Do Right Edu           13.88      14.15   NWI  6 
 12 Gaither, Kerry               Arizona Puma           14.24      14.32   NWI  6 
 13 Amicks, Terrion              NX Level Tra           14.22      14.38   NWI  6 
 14 Burke, Denzel                The Arizona            14.49      14.41   NWI  6 
 15 Brown, Jamari                Do Right Edu           14.53      14.50   NWI  5 
 16 Schoeder, Zach               Valor Track            13.79      14.54   NWI  7 
 17 Sudduth, Evonte              Arizona Flam           13.75      14.57   NWI  7 
 18 Farr, Shaquille              Arizona Spee           14.45      14.62   NWI  6 
 19 Wheaton, Markye              Do Right Edu           14.23      14.65   NWI  6 
 20 Cervantes, Steven            AZ Burn                14.33      14.67   NWI  6 
 21 Cobb, Seth                   Arizona Chee                      14.78   NWI  2 
 22 Slade, Kenny                 Vail Vipers                       14.85   NWI  1 
 23 Hooks, Marvin                Do Right Edu           14.78      14.87   NWI  5 
 24 Staggers, Ezequiel           City West Sports       14.73      14.92   NWI  5 
 25 Patton, Xavier               The Arizona            14.95      15.02   NWI  5 
 26 James, Zavier                Valor Track                       15.14   NWI  1 
 27 Gammage, Travis              Do Right Edu           15.32      15.15   NWI  4 
 27 Galia, Christian             Phoenix Bobc                      15.15   NWI  1 
 29 Polus, Daniel                Arizona Chee                      15.23   NWI  3 
 30 Figueroa, Ramon              Vail Vipers                       15.24   NWI  1 
 31 Corbin, De'Sean              Do Right Edu           14.68      15.33   NWI  5 
 32 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                      15.34   NWI  2 
 33 Ward, Darius                 Arizona Flam           16.29      15.45   NWI  4 
 34 Flaherty, Jacob              The Arizona            15.64      15.67   NWI  4 
 34 Williams, Trey               The Arizona            14.63      15.67   NWI  5 
 36 Morning, Julian              City West Sports       15.91      15.79   NWI  4 
 37 Shill, Emmett                AZ Burn                15.65      15.95   NWI  4 
 38 Mitton, Houston              Spartan Spee                      16.07   NWI  1 
 39 Center, DaVieon              Do Right Edu                      16.34   NWI  2 
 40 Sermeno, Arthur              Arizona Puma           16.37      16.37   NWI  4 
 41 Swann, Issac                 Arizona Chee                      17.10   NWI  1 
 42 Jones, Kodah                 Arizona Chee                      17.52   NWI  2 
 
200 Meter Dash 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Guevara, Jonah               The Arizona            25.66      27.38   NWI  6 
  2 Gatewood, Malachi            AZ Burn                26.92      27.57   NWI  6 
  3 Ruffin, Nigel                The Arizona            25.96      27.69   NWI  6 
  4 Adkinson, Jason              The Arizona            27.72      28.26   NWI  6 
  5 Hasher, Logan                Phoenix Bobc           28.38      28.66   NWI  5 
  6 Bradley-Cooper, Jordan       Do Right Edu                      28.71   NWI  2 
  6 Walker, Jaleel               Do Right Edu           29.20      28.71   NWI  5 
  8 White, Dawson                Valor Track            27.59      29.08   NWI  6 
  9 Brister, Dominick            The Arizona            29.46      29.70   NWI  4 
 10 Burke, Denzel                The Arizona            28.80      29.74   NWI  5 
 11 Giles, Jaylen                Spartan Spee                      29.81   NWI  2 
 12 Gaither, Kerry               Arizona Puma           29.45      30.07   NWI  4 
 13 Ivie, Connor                 Arizona Flam           29.22      30.14   NWI  5 
 14 Gipson, Jawunn               Do Right Edu           29.26      30.18   NWI  4 
 15 Slade, Kenny                 Vail Vipers                       30.25   NWI  1 
 16 Schoeder, Zach               Valor Track            27.80      30.35   NWI  5 
 17 Figueroa, Ramon              Vail Vipers                       30.44   NWI  2 
 18 Cogdell, Jaidon Pierce       Arizona Chee                      30.46   NWI  1 
 19 Valentine, D'Hayven          NX Level Tra           28.78      30.69   NWI  5 
 20 Croskey, Timothy             Arizona Spee           29.73      30.85   NWI  4 
 21 Brooks, Dason                Arizona Flam           29.32      30.89   NWI  4 
 22 Cobb, Seth                   Arizona Chee                      31.00   NWI  2 
 23 Love, Demetris               Do Right Edu                      31.24   NWI  1 
 23 Patton, Xavier               The Arizona            29.05      31.24   NWI  5 
 25 Staggers, Ezequiel           City West Sports       30.35      31.37   NWI  3 
 26 Noyd, Russell                Arizona Flam           30.33      31.62   NWI  4 
 27 Hooks, Marvin                Do Right Edu           30.85      31.69   NWI  3 
 28 Wheaton, Markye              Do Right Edu           30.08      31.72   NWI  4 
 29 Flaherty, Jacob              The Arizona            31.59      32.27   NWI  3 
 30 Farr, Shaquille              Arizona Spee           30.61      32.36   NWI  3 
 31 Polus, Daniel                Arizona Chee                      32.43   NWI  1 
 32 Corbin, De'Sean              Do Right Edu           31.20      32.58   NWI  3 
 33 Ward, Darius                 Arizona Flam           32.96      32.88   NWI  2 
 34 Gammage, Travis              Do Right Edu           31.32      33.54   NWI  3 
 35 Morning, Julian              City West Sports       31.54      33.63   NWI  3 
 36 Mitton, Houston              Spartan Spee                      35.27   NWI  1 
 37 Swann, Issac                 Arizona Chee                      38.28   NWI  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Guevara, Jonah               The Arizona            57.63      58.62   6 
  2 Adkinson, Jason              The Arizona          1:01.72    1:02.35   6 
  3 Hasher, Logan                Phoenix Bobc         1:02.80    1:03.21   6 
  4 Roland, Kenji                The Arizona          1:01.10    1:04.17   6 
  5 Cervantes, Steven            AZ Burn              1:07.00    1:06.08   5 
  6 Ward, Darius                 Arizona Flam                    1:06.12   1 
  7 Bradley-Cooper, Jordan       Do Right Edu         1:04.00    1:06.74   6 
  8 Alinder, Erik                Phoenix Bobc                    1:06.87   1 
  9 Anaya, Christian             Arizona Chee         1:04.00    1:07.10   6 
 10 Ruffin, Nigel                The Arizona          1:07.71    1:07.14   5 
 11 Andrews, Jaden               Arizona Chee         1:04.00    1:08.48   6 
 12 Gaither, Kerry               Arizona Puma         1:11.80    1:08.64   3 
 13 Valentine, D'Hayven          NX Level Tra         1:08.43    1:08.78   5 
 14 Bell, Gavin                  Elite StriDe         1:04.41    1:09.31   5 
 15 Giles, Jaylen                Spartan Spee                    1:09.33   1 
 16 Douglass, Garrison           World Class          1:05.27    1:09.63   6 
 17 Schoeder, Zach               Valor Track          1:09.21    1:09.65   4 
 18 Burke, Denzel                The Arizona          1:10.30    1:09.73   4 
 19 Brister, Dominick            The Arizona          1:08.10    1:10.62   5 
 20 Croskey, Timothy             Arizona Spee         1:06.33    1:11.23   5 
 21 Noyd, Russell                Arizona Flam         1:11.16    1:11.69   3 
 22 Patton, Xavier               The Arizona          1:10.49    1:13.11   3 
 23 Hooks, Marvin                Do Right Edu         1:15.74    1:13.36   2 
 24 Flaherty, Jacob              The Arizona          1:08.91    1:13.40   4 
 25 Cobb, Seth                   Arizona Chee         1:04.00    1:13.44   5 
 26 Shill, Emmett                AZ Burn              1:16.43    1:13.90   2 
 27 Silva, Luis                  Phoenix Bobc         1:12.00    1:14.63   3 
 28 Williams, Trey               The Arizona          1:09.65    1:14.79   4 
 29 Mitton, Houston              Spartan Spee                    1:14.92   1 
 30 Lance, Trevor                Valor Track          1:13.86    1:16.12   3 
 31 Corbin, De'Sean              Do Right Edu         1:15.50    1:16.36   2 
 32 Gammage, Travis              Do Right Edu         1:17.70    1:16.48   2 
 33 Camarena, Izek               Wicked Track         1:15.00    1:16.61   3 
 34 Wheaton, Markye              Do Right Edu         1:10.45    1:17.96   4 
 35 Shaw, Jamel                  The Arizona          1:08.78    1:18.17   4 
 36 Sermeno, Arthur              Arizona Puma         1:22.00    1:25.16   2 
 
800 Meter Run 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Black, Xander                Go the Dista         2:25.00    2:26.72   2 
  2 Anaya, Christian             Arizona Chee         2:20.00    2:28.17   2 
  3 Hasher, Logan                Phoenix Bobc         2:26.00    2:29.07   2 
  4 Cruz, Jay                    Go the Dista         2:30.00    2:29.08   2 
  5 Gatewood, Malachi            AZ Burn              2:38.55    2:32.18   2 
  6 Brown, Jamari                Do Right Edu         2:46.08    2:33.79   2 
  7 Schilb, Ayden                Vail Vipers          3:25.00    2:34.65   1 
  8 Love, Demetris               Do Right Edu         2:41.71    2:42.34   2 
  9 Gonzales, Adrian             Wicked Track         2:40.00    2:45.01   2 
 10 Williams, Trey               The Arizona                     2:45.24   1 
 11 Smith, Zachary               Unattached           2:39.59    2:47.17   1 
 12 Joyner, Zachary              Vail Vipers          2:43.00    2:48.01   2 
 13 Sullivan, Nathaniel          Team Run Fla         2:50.00    2:49.63   1 
 14 Foltz, Nathaiel              Phoenix Flye            2.41    2:52.12   2 
 15 Camarena, Izek               Wicked Track         2:50.00    2:52.31   1 
 16 Lance, Trevor                Valor Track          2:51.00    2:55.50   1 
 17 Lopez, Carlos                Glendale Fla         2:47.00    2:56.92   2 
 18 Ramirez, Kevin               Glendale Fla         2:57.00    3:01.99   1 
 19 Rosenberg, Will              Phoenix Bobc         3:10.00    3:02.29   1 
 20 Sermeno, Arthur              Arizona Puma                    3:05.15   1 
 21 Nasewytewa, Henry            Unattached                      3:11.72   1 
 22 Sanders, Jayden              Arizona Flam         3:00.00    3:19.22   1 
 23 McConnell, Kellen            Huron Athlet         3:57.00    4:06.75   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cruz, Jay                    Go the Dista         5:05.00    4:54.29  
  2 Love, Demetris               Do Right Edu         5:11.20    5:07.16  
  3 Schilb, Ayden                Vail Vipers          5:19.00    5:28.38  
  4 Smith, Zachary               Unattached           5:42.10    5:32.56  
  5 Foltz, Nathaiel              Phoenix Flye         5:38.20    5:41.44  
  6 Joyner, Zachary              Vail Vipers          5:35.00    5:42.38  
  7 Lance, Trevor                Valor Track          5:42.00    5:54.31  
  8 Ortiz, Jacob                 Arizona Chee                    6:01.20  
  9 Leal, Roberto                Coldwater Ex                    6:11.39  
 10 Rosenberg, Will              Phoenix Bobc         6:09.00    6:12.95  
 
3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lopez, Carlos                Glendale Fla        13:02.00   12:42.72  
  2 Ortiz, Jacob                 Arizona Chee                   12:54.36  
 
80 Meter Hurdles (30") 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Andrews, Jaden               Arizona Chee           15.00      14.67   NWI  2 
  2 Amicks, Terrion              NX Level Tra           16.79      15.65   NWI  2 
  3 Cogdell, Jaidon Pierce       Arizona Chee                      15.66   NWI  1 
  4 Silva, Luis                  Phoenix Bobc           16.18      15.77   NWI  2 
  5 Galia, Christian             Phoenix Bobc                      16.19   NWI  1 
  6 Jones, Kobe                  Unattached                        18.11   NWI  1 
  7 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam           17.75      18.34   NWI  2 
  8 Vaughn, Martin               NX Level Tra                      18.42   NWI  1 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Flames Track Club  'A'                    1:00.00      55.87  
     1) Ivie, Connor                    2) Brooks, Dason                  
     3) Sudduth, Evonte                 4) McGee, Marsalis                
 
High Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Anderson, Dylan              Phoenix Flye           1.35m      1.38m    4-06.25 
  2 Silva, Luis                  Phoenix Bobc                      1.20m    3-11.25 
  3 Gipson, Jawunn               Do Right Edu                      1.00m    3-03.25 
  3 Vaughn, Martin               NX Level Tra                      1.00m    3-03.25 
 
Long Jump 11-12 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Douglass, Garrison           World Class                       4.74m   NWI  15-06.75 
  2 Ivie, Connor                 Arizona Flam           4.61m      4.59m   NWI  15-00.75 
  3 Sudduth, Evonte              Arizona Flam           4.30m      4.54m   NWI  14-10.75 
  4 Bradley-Cooper, Jordan       Do Right Edu                      4.49m   NWI  14-08.75 
  5 Croskey, Timothy             Arizona Spee                      4.43m   NWI  14-06.50 
  6 Amicks, Terrion              NX Level Tra           4.26m      4.28m   NWI  14-00.50 
  7 Farr, Shaquille              Arizona Spee           3.48m      4.21m   NWI  13-09.75 
  8 Cogdell, Jaidon Pierce       Arizona Chee                      4.18m   NWI  13-08.75 
  9 Bell, Gavin                  Elite StriDe                      4.03m   NWI  13-02.75 
 10 Gipson, Jawunn               Do Right Edu                      4.01m   NWI  13-02.00 
 11 Valentine, D'Hayven          NX Level Tra           4.32m      3.99m   NWI  13-01.25 
 12 Walker, Jaleel               Do Right Edu           4.14m      3.97m   NWI  13-00.25 
 13 Vaughn, Martin               NX Level Tra                      3.94m   NWI  12-11.25 
 14 Brown, Jamari                Do Right Edu                      3.85m   NWI  12-07.75 
 15 Andrews, Jaden               Arizona Chee                      3.79m   NWI  12-05.25 
 16 Staggers, Ezequiel           City West Sports                  3.73m   NWI  12-03.00 
 17 Cervantes, Steven            AZ Burn                           3.53m   NWI  11-07.00 
 18 Jones, Kodah                 Arizona Chee                      3.37m   NWI  11-00.75 
 19 Shill, Emmett                AZ Burn                           3.26m   NWI  10-08.50 
 20 Swann, Issac                 Arizona Chee                      3.20m   NWI  10-06.00 
 21 Morning, Julian              City West Sports                  3.16m   NWI  10-04.50 
 22 Jones, Kobe                  Unattached             3.57m      3.13m   NWI  10-03.25 
 22 Ortiz, Jacob                 Arizona Chee                      3.13m   NWI  10-03.25 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Center, DaVieon              Do Right Edu          13.30m     11.37m   37-03.75 
  2 Elmore, Amar                 Do Right Edu           9.51m      9.61m   31-06.50 
  3 Menlove, S Andrew            Arizona Chee                      7.18m   23-06.75 
  4 Joyner, Zachary              Vail Vipers                       5.69m   18-08.00 
  5 Ramirez, Kevin               Glendale Fla           5.71m      5.63m   18-05.75 
  6 McConnell, Kellen            Huron Athlet                      3.34m   10-11.50 
 
Discus Throw 1kg 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Center, DaVieon              Do Right Edu          28.93m     27.35m      89-09 
  2 Elmore, Amar                 Do Right Edu          24.78m     25.10m      82-04 
  3 Menlove, S Andrew            Arizona Chee                     22.23m      72-11 
  4 Sanders, Mikah               Arizona Flam          15.92m     17.92m      58-09 
  5 Sanders, Jayden              Arizona Flam          14.59m     15.92m      52-03 
  6 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu          17.31m     15.61m      51-02 
  7 Sanders, Andre               Arizona Flam          18.95m     14.68m      48-02 
 
Javelin Throw 300g 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramirez, Alex                Phoenix Bobc                     38.35m     125-10 
  2 Elmore, Amar                 Do Right Edu                     33.56m     110-01 
  3 Figueroa, Ramon              Vail Vipers                      31.85m     104-06 
  4 Brooks, Dason                Arizona Flam          29.66m     28.00m      91-10 
  5 James, Zavier                Valor Track                      25.88m      84-11 
  6 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                     23.10m      75-09 
  7 Ruiz, Enrique                Arizona Flam          21.46m     20.71m      67-11 
  8 Rosenberg, Will              Phoenix Bobc          20.36m     18.80m      61-08 
  9 Polus, Daniel                Arizona Chee                     18.39m      60-04 
 10 Jones, Kodah                 Arizona Chee                     13.70m      44-11 
 11 Slade, Kenny                 Vail Vipers                      13.57m      44-06 
 12 Jones, Kobe                  Unattached                       12.60m      41-04 
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, Pharoah            Elite StriDe           12.19      12.13   NWI  7 
  2 Tellis, Leroy                The Arizona            12.34      12.20   NWI  7 
  3 Gibson, Marshawn             Do Right Edu           12.40      12.32   NWI  7 
  4 Anderson, Drake              Arizona Chee           12.40      12.37   NWI  7 
  5 McKinney, Jakim              The Arizona            12.70      12.45   NWI  7 
  6 Russell, Christopher         The Arizona            12.38      12.50   NWI  7 
  7 Brooks, DeCarlos             Arizona Flam           12.75      12.61   NWI  6 
  8 Roberson, Quinten            The Arizona            12.86      12.63   NWI  6 
  9 Rodgers, Rodney              Vail Vipers                       12.72   NWI  2 
 10 West, Jaden                  NX Level Tra           13.09      12.73   NWI  5 
 11 Scott, Sean                  Arizona Chee           12.60      12.74   NWI  7 
 12 Jones, Delvin                The Arizona            12.74      12.76   NWI  7 
 13 Gavel, Brandon               AZ Burn                12.80      12.77   NWI  6 
 14 James, Deshayne              Valor Track            13.11      12.82   NWI  5 
 15 Fernandez, Dylan             AZ Burn                13.15      12.94   NWI  5 
 16 Cave, Colao                  Phoenix Bobc           13.13      12.95   NWI  5 
 17 Gonzales, John-anthony       NX Level Tra           13.06      13.04   NWI  6 
 17 Young, Ricky                 Arizona Puma           13.27      13.04   NWI  5 
 19 Too, Lucas                   Arizona Puma           13.10      13.05   NWI  5 
 20 Hampton, Dominique           The Arizona            13.23      13.09   NWI  5 
 21 Cheatham, Damon              AZ Burn                13.14      13.19   NWI  5 
 21 Shedrick, Wyatt              Do Right Edu           12.70      13.19   NWI  7 
 23 Barker, Pryor                AZ Burn                13.01      13.20   NWI  6 
 24 Price, Juwaun                NX Level Tra                      13.23   NWI  1 
 25 Shivers, Brandon             AZ Burn                13.01      13.28   NWI  6 
 26 Williams, Leroy              Do Right Edu           12.80      13.41   NWI  6 
 27 Aguano, Nainoa               Arizona Chee           13.50      13.42   NWI  4 
 28 Williams, Zion               Arizona Chee           13.50      13.50   NWI  4 
 29 Gipson, Jatu                 Do Right Edu           13.00      13.52   NWI  6 
 30 Carter, Kamijah              Arizona Chee           13.50      13.58   NWI  4 
 31 Jackson, DeVion              Do Right Edu           13.40      13.60   NWI  5 
 32 Gavel, Collin                AZ Burn                13.86      13.90   NWI  4 
 33 Johnson, Jalen               Arizona Flam           13.63      13.94   NWI  4 
 34 Brown, John                  Do Right Edu           13.00      13.98   NWI  6 
 35 Ricardes, Ray                Arizona Puma           14.27      14.24   NWI  3 
 36 Hawkins, Jaylen              The Arizona            14.81      14.25   NWI  3 
 37 Kenyon, Benjamin             Spartan Spee                      14.38   NWI  1 
 38 Shaffer, William             Do Right Edu                      14.45   NWI  1 
 39 Hart, Tre                    AZ Burn                13.81      14.48   NWI  4 
 40 Andrews, Haudarie            The Arizona            15.04      14.62   NWI  3 
 41 Lamb, George                 Spartan Spee                      14.78   NWI  2 
 42 Delgado, Jason               AZ Burn                14.65      14.82   NWI  3 
 43 Clement, Nathaniel           Spartan Spee                      14.90   NWI  2 
 44 Hill, Peyton                 Valor Track            15.68      15.09   NWI  3 
 45 Kelley, Jaedin               Unattached             14.75      15.11   NWI  3 
 46 Fields, Isaiah               Spartan Spee           14.51      15.12   NWI  3 
 47 Guerrero, Ryan               AZ Burn                15.81      15.70   NWI  3 
 48 Potts, Trayvon               Do Right Edu                      15.93   NWI  2 
 49 Gonzalez, Angel              Coldwater Ex                      16.03   NWI  1 
 50 Hancok, Justin               Phoenix Flye                      16.21   NWI  1 
 51 Gipson, Jaru                 Do Right Edu                      16.28   NWI  2 
 52 Buckner, Michael             Do Right Edu                      17.01   NWI  2 
 53 Turner, Isaiah               Do Right Edu                      19.25   NWI  1 
 
200 Meter Dash 13-14 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Russell, Christopher         The Arizona            24.92      24.96   NWI  7 
  2 Yescas, Eddy                 Unattached             25.00      25.60   NWI  7 
  3 Gibson, Marshawn             Do Right Edu           25.00      25.61   NWI  7 
  4 Anderson, Drake              Arizona Chee           25.00      25.93   NWI  7 
  5 Brooks, DeCarlos             Arizona Flam           25.87      26.09   NWI  7 
  6 Scott, Sean                  Arizona Chee           26.00      26.27   NWI  6 
  7 Jones, Delvin                The Arizona            25.85      26.47   NWI  7 
  8 Roberson, Quinten            The Arizona            26.60      26.81   NWI  5 
  9 Rodgers, Rodney              Vail Vipers                       26.84   NWI  1 
 10 Hampton, Dominique           The Arizona            26.53      26.87   NWI  6 
 11 Cave, Colao                  Phoenix Bobc           26.45      27.00   NWI  6 
 12 Fernandez, Dylan             AZ Burn                           27.07   NWI  2 
 13 McKinney, Jakim              The Arizona            25.99      27.20   NWI  6 
 14 Price, Juwaun                NX Level Tra           26.25      27.27   NWI  6 
 15 Young, Ricky                 Arizona Puma           27.46      27.39   NWI  5 
 16 Aguano, Nainoa               Arizona Chee           27.00      27.44   NWI  5 
 17 Shedrick, Wyatt              Do Right Edu           25.70      27.56   NWI  7 
 18 Laffitte, Jaleel             Do Right Edu           29.00      28.10   NWI  4 
 19 Cheatham, Damon              AZ Burn                27.30      28.19   NWI  5 
 20 Williams, Leroy              Do Right Edu           26.00      28.45   NWI  6 
 21 Jackson, DeVion              Do Right Edu           29.00      28.50   NWI  4 
 22 Pratt, Kenneth               Unattached             26.00      28.61   NWI  6 
 23 Williams, Zion               Arizona Chee           27.00      28.84   NWI  5 
 24 Benton, Vashaun              NX Level Tra                      29.02   NWI  2 
 25 Carter, Kamijah              Arizona Chee           27.00      29.16   NWI  5 
 26 Brown, John                  Do Right Edu           29.00      29.26   NWI  4 
 27 Johnson, Jalen               Arizona Flam           28.19      29.49   NWI  5 
 28 Hawkins, Jaylen              The Arizona            28.59      29.58   NWI  4 
 29 Asher, Preston               AZ Burn                28.82      29.61   NWI  4 
 30 Hart, Tre                    AZ Burn                28.71      29.73   NWI  4 
 31 Kelley, Jaedin               Unattached             29.76      30.07   NWI  3 
 32 Andrews, Haudarie            The Arizona            29.92      30.49   NWI  3 
 33 Kenyon, Benjamin             Spartan Spee                      31.16   NWI  1 
 34 Clement, Nathaniel           Spartan Spee                      31.33   NWI  2 
 35 Fields, Isaiah               Spartan Spee           30.15      31.82   NWI  3 
 36 Lamb, George                 Spartan Spee                      32.31   NWI  2 
 37 Guerrero, Ryan               AZ Burn                32.25      34.32   NWI  3 
 38 Hancok, Justin               Phoenix Flye                      34.75   NWI  1 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Yescas, Eddy                 Unattached             53.00      55.78   7 
  2 Tellis, Leroy                The Arizona            58.48      57.69   7 
  3 Smith, James                 Arizona Flam           57.70      58.83   7 
  4 White, Keishaud              Do Right Edu           59.00      59.30   7 
  5 Roberson, Quinten            The Arizona          1:01.41      59.69   5 
  6 McKinney, Jakim              The Arizona                     1:00.02   1 
  7 Hampton, Dominique           The Arizona          1:01.68    1:00.07   5 
  8 McMurry, William             Phoenix Bobc                    1:00.19   1 
  9 Russell, Christopher         The Arizona          1:00.39    1:00.25   6 
 10 Jones, Delvin                The Arizona            59.12    1:00.50   6 
 11 Gavel, Collin                AZ Burn              1:02.00    1:00.79   5 
 12 Gipson, Jatu                 Do Right Edu           59.00    1:01.73   7 
 13 Pratt, Kenneth               Unattached             58.00    1:01.83   7 
 14 Brooks, Elisha               Phoenix Bobc                    1:02.16   2 
 15 Anderson, Drake              Arizona Chee           57.00    1:02.47   7 
 16 Cave, Colao                  Phoenix Bobc         1:03.63    1:02.68   4 
 17 Gibson, Marshawn             Do Right Edu           59.00    1:03.02   6 
 18 Sventek, Peyton              Team Run Fla                    1:03.71   1 
 19 Benton, Vashaun              NX Level Tra         1:04.40    1:03.76   4 
 20 Laffitte, Jaleel             Do Right Edu         1:05.00    1:04.00   4 
 21 Gavel, Brandon               AZ Burn              1:00.00    1:04.09   6 
 22 Gonzales, Gabriel            Wicked Track         1:00.00    1:04.57   6 
 23 Nasewytewa, Steven           Unattached           1:03.00    1:04.58   5 
 24 Shedrick, Wyatt              Do Right Edu         1:00.00    1:04.82   6 
 25 Andrews, Haudarie            The Arizona          1:08.42    1:05.10   4 
 26 Ricardes, Ray                Arizona Puma         1:18.00    1:05.41   2 
 27 Hawkins, Jaylen              The Arizona          1:04.66    1:05.42   4 
 28 Medina, Sergio               Unattached           1:01.00    1:05.57   6 
 29 Scott, Sean                  Arizona Chee         1:03.00    1:05.60   5 
 30 Williams, Zion               Arizona Chee         1:03.00    1:05.97   5 
 31 Aguano, Nainoa               Arizona Chee         1:10.00    1:06.84   3 
 32 Pearson, Jadon               Valor Track          1:07.00    1:08.56   4 
 33 Potts, Trayvon               Do Right Edu         1:14.00    1:12.03   3 
 34 Clement, Nathaniel           Spartan Spee                    1:12.63   1 
 35 Delgado, Jason               AZ Burn              1:10.00    1:13.84   3 
 36 Guerrero, Ryan               AZ Burn              1:13.07    1:14.17   3 
 37 Carter, Kamijah              Arizona Chee         1:10.00    1:14.61   3 
 38 Fields, Isaiah               Spartan Spee         1:09.00    1:14.88   3 
 39 Cook, Trevor                 Spartan Spee                    1:17.69   1 
 40 Jirak, Adam                  The Arizona          1:18.67    1:17.87   2 
 41 Sharp, Zach                  Valor Track          1:31.00    1:25.29   2 
 
800 Meter Run 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Yescas, Eddy                 Unattached           2:09.00    2:13.76   2 
  2 Corrales, Jason              Glendale Fla         2:17.00    2:20.95   2 
  3 Pratt, Kenneth               Unattached           2:15.00    2:24.09   2 
  4 White, Keishaud              Do Right Edu         2:25.00    2:25.26   2 
  5 Gonzales, Gabriel            Wicked Track         2:20.00    2:29.24   2 
  6 Nasewytewa, Steven           Unattached           2:29.00    2:29.69   2 
  7 Sokolovich, Carter           Phoenix Flye         2:25.10    2:34.59   2 
  8 Asher, Preston               AZ Burn              2:30.75    2:37.60   1 
  9 Reilly, Joshua               Aftershock D                    2:45.97   1 
 10 Kenyon, Benjamin             Spartan Spee                    2:48.76   1 
 11 Potts, Trayvon               Do Right Edu         2:30.00    2:51.09   2 
 12 Boykins, Quinn               NX Level Tra         2:38.78    2:52.71   1 
 13 Mercado, Jesus               Glendale Fla         2:54.00    2:54.35   1 
 14 Cook, Trevor                 Spartan Spee                    2:54.87   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sventek, Peyton              Team Run Fla                    5:14.41  
  2 Reilly, Joshua               Aftershock D         5:52.23    5:23.62  
  3 Boykins, Quinn               NX Level Tra         5:33.74    5:40.47  
  4 Cook, Trevor                 Spartan Spee                    5:45.22  
  5 Jirak, Adam                  The Arizona          6:13.02    6:17.83  
  6 Sharp, Zach                  Valor Track          6:30.00    6:50.93  
  7 Andersen, Deklan             Arizona Puma         7:15.00    7:16.50  
 
3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stanek, Christopher          Go the Dista        10:30.00   10:49.24  
  2 Hall, Nicholas               Team Run Fla                   10:54.12  
  3 Cook, Trevor                 Spartan Spee                   11:51.96  
 
100 Meter Hurdles (33" ) 13-14 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 White, Keishaud              Do Right Edu                      14.75   NWI  1 
  2 Brooks, DeCarlos             Arizona Flam           16.00      15.08   NWI  2 
  3 McMurry, William             Phoenix Bobc           15.55      15.46   NWI  2 
  4 Brooks, Elisha               Phoenix Bobc                      16.78   NWI  1 
  5 Medina, Sergio               Unattached             18.00      18.81   NWI  2 
  6 Oliver, Marcel               NX Level Tra           19.50      18.83   NWI  2 
  7 Sokolovich, Carter           Phoenix Flye                      19.65   NWI  1 
  8 Smith, James                 Arizona Flam           15.35      23.51   NWI  2 
  9 Castro, Joshua               Arizona Trac                      23.61   NWI  1 
 -- Shivers, Brandon             AZ Burn                17.32         DQ   NWI  2 
 
200 Meter Hurdles (30") 13-14 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 White, Keishaud              Do Right Edu                      29.18   NWI 
  2 Smith, James                 Arizona Flam           28.64      29.89   NWI 
  3 Oliver, Marcel               NX Level Tra           29.68      29.91   NWI 
  4 Wiley, Seth                  NX Level Tra           30.57      32.19   NWI 
  5 Medina, Sergio               Unattached             32.00      32.23   NWI 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 NX Level Track Club  'A'                            48.98      49.39  
     1) West, Jaden                     2) Gonzales, John-anthony         
     3) Price, Juwaun                   4) Oliver, Marcel                 
  2 Do Right Educational Sports  'A'                               50.27  
     1) Laffitte, Jaleel                2) Gipson, Jatu                   
     3) Williams, Leroy                 4) Gibson, Marshawn               
  3 AZ Burn  'A'                                                   50.52  
     1) Gavel, Brandon                  2) Cheatham, Damon                
     3) Fernandez, Dylan                4) Barker, Pryor                  
 -- AZ Burn  'B'                                                      DQ  
     1) Gavel, Collin                   2) Delgado, Jason                 
     3) Asher, Preston                  4) Hart, Tre                      
 
High Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 McMurry, William             Phoenix Bobc           1.63m      1.54m    5-00.50 
  2 Naisant, Carlan              Arizona Flam           1.55m      1.40m    4-07.00 
  3 Too, Lucas                   Arizona Puma           1.55m     J1.40m    4-07.00 
 
Long Jump 13-14 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Too, Lucas                   Arizona Puma           4.87m      5.71m   NWI  18-09.00 
  2 West, Jaden                  NX Level Tra           5.82m      5.53m   NWI  18-01.75 
  2 Anderson, Drake              Arizona Chee                      5.53m   NWI  18-01.75 
  4 Gonzales, John-anthony       NX Level Tra           5.10m      5.05m   NWI  16-07.00 
  5 Gavel, Brandon               AZ Burn                           4.93m   NWI  16-02.25 
  6 Brooks, Elisha               Phoenix Bobc                      4.80m   NWI  15-09.00 
  7 Barker, Pryor                AZ Burn                5.05m      4.75m   NWI  15-07.00 
  8 McMurry, William             Phoenix Bobc           5.06m      4.64m   NWI  15-02.75 
  9 Jackson, DeVion              Do Right Edu                      4.58m   NWI  15-00.50 
 10 Shivers, Brandon             AZ Burn                4.97m      4.34m   NWI  14-03.00 
 10 Fernandez, Dylan             AZ Burn                4.80m      4.34m   NWI  14-03.00 
 12 Gavel, Collin                AZ Burn                           4.27m   NWI  14-00.25 
 13 Williams, Zion               Arizona Chee                      4.25m   NWI  13-11.50 
 14 Asher, Preston               AZ Burn                           4.19m   NWI  13-09.00 
 14 Kelley, Jaedin               Unattached             4.47m      4.19m   NWI  13-09.00 
 16 Brown, John                  Do Right Edu                      4.14m   NWI  13-07.00 
 17 Kenyon, Benjamin             Spartan Spee                      3.90m   NWI  12-09.50 
 18 Aguano, Nainoa               Arizona Chee                      3.87m   NWI  12-08.50 
 19 Hart, Tre                    AZ Burn                4.17m      3.71m   NWI  12-02.25 
 20 Gonzalez, Angel              Coldwater Ex                      3.70m   NWI  12-01.75 
 
Triple Jump 13-14 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Benton, Vashaun              NX Level Tra          10.46m      9.54m   NWI  31-03.75 
  2 Wiley, Seth                  NX Level Tra           9.01m      9.11m   NWI  29-10.75 
 
Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Carlan              Arizona Flam          11.63m     12.15m   39-10.50 
  2 Too, Lucas                   Arizona Puma           9.78m     10.14m   33-03.25 
  3 Mack, Semahja                Unattached            10.28m      9.77m   32-00.75 
  4 Suggs, John                  Arizona Chee                      9.47m   31-01.00 
  5 Gipson, Jaru                 Do Right Edu           7.52m      8.93m   29-03.75 
  6 Wiley, Seth                  NX Level Tra           9.20m      8.90m   29-02.50 
  7 Lamb, George                 Spartan Spee                      8.40m   27-06.75 
  8 Motes, Matthew               Arizona Chee                      8.30m   27-02.75 
  9 Shaffer, William             Do Right Edu           8.66m      8.06m   26-05.50 
 10 Andersen, Deklan             Arizona Puma           8.45m      7.77m   25-06.00 
 11 Buckner, Michael             Do Right Edu           6.70m      6.03m   19-09.50 
 
Discus Throw 1kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Carlan              Arizona Flam          33.21m     32.86m     107-10 
  2 Andersen, Deklan             Arizona Puma          32.71m     30.51m     100-01 
  3 Mack, Semahja                Unattached            35.13m     27.36m      89-09 
  4 Lamb, George                 Spartan Spee                     26.77m      87-10 
  5 Motes, Matthew               Arizona Chee                     23.44m      76-11 
  6 Suggs, John                  Arizona Chee                     22.92m      75-02 
  7 Castro, Joshua               Arizona Trac                     19.55m      64-02 
  8 Gipson, Jaru                 Do Right Edu          16.05m     19.01m      62-04 
  9 Shaffer, William             Do Right Edu          22.96m     18.87m      61-11 
 10 Buckner, Michael             Do Right Edu          16.64m     16.46m      54-00 
 11 Turner, Isaiah               Do Right Edu          14.28m     11.98m      39-04 
 
Javelin Throw 600g 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Carlan              Arizona Flam          47.07m     48.73m     159-10 
  2 Smith, James                 Arizona Flam          34.84m     33.73m     110-08 
  3 Flores, Jacob                NX Level Tra          30.86m     29.61m      97-02 
  4 Bowser, Kairee               Arizona Flam          24.29m     27.56m      90-05 
  5 Motes, Matthew               Arizona Chee                     24.80m      81-04 
  6 Hill, Peyton                 Valor Track                      19.63m      64-05 
  7 Bornhoft, Nicholas           Arizona Chee                     18.43m      60-05 
 
100 Meter Dash 15-16 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fultz, Kenny                 Valor Track            11.65      11.64   NWI  2 
  2 Boyd, Stacey                 Unattached             11.70      11.77   NWI  2 
  3 Proby, Charles               Spartan Spee                      11.79   NWI  1 
  4 McGee, KyTeryion             Az Saints              11.83      12.17   NWI  2 
  5 Thomas, Tehran               Az Saints                         12.36   NWI  1 
  6 Williams, Treyvon            Az Saints              12.09      12.38   NWI  2 
  7 Tyler, Gevon                 Do Right Edu           12.35      12.40   NWI  2 
  8 James, Nate                  Valor Track                       12.57   NWI  1 
  9 Anderson, Marquis            The Arizona            12.57      12.71   NWI  2 
 10 Pagliuca, Santino            Unattached             12.30      12.86   NWI  2 
 11 Gonzalez, Carlos             Arizona Puma           13.34      13.25   NWI  1 
 12 Dawson, Jaden                Arizona Chee                      13.57   NWI  1 
 13 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                      13.60   NWI  1 
 14 Jordan, Miles                Arizona Chee                      13.70   NWI  1 
 15 Butler, Devin                Az Saints              12.59      15.45   NWI  2 
 
200 Meter Dash 15-16 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Proby, Charles               Spartan Spee                      23.62   NWI  1 
  2 Boyd, Stacey                 Unattached             24.00      24.05   NWI  3 
  3 McGee, KyTeryion             Az Saints              24.30      24.73   NWI  3 
  4 Williams, Treyvon            Az Saints              24.16      24.87   NWI  3 
  5 Anderson, Marquis            The Arizona            25.05      25.55   NWI  3 
  6 Diggs, Aidan                 NX Level Tra           25.09      26.30   NWI  2 
  7 Pagliuca, Santino            Unattached             24.16      26.56   NWI  3 
  8 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                      27.10   NWI  1 
  9 Phillips, Anthony            Spartan Spee           26.02      27.11   NWI  2 
 10 James, Nate                  Valor Track                       27.88   NWI  1 
 11 Dawson, Jaden                Arizona Chee                      27.98   NWI  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Proby, Charles               Spartan Spee                      53.15   1 
  2 Boyd, Stacey                 Unattached             52.43      53.90   3 
  3 Williams, Treyvon            Az Saints              54.43      55.47   3 
  4 Anderson, Marquis            The Arizona            56.18      56.57   3 
  5 Tyler, Gevon                 Do Right Edu         1:00.00      57.56   2 
  6 McGee, KyTeryion             Az Saints            1:00.69      59.89   2 
  7 Phillips, Anthony            Spartan Spee           59.93    1:00.07   2 
  8 Gonzalez, Carlos             Arizona Puma         1:10.00    1:00.46   1 
  9 Gray, Gabriel                Valor Track            57.00    1:02.07   3 
 10 Jordan, Miles                Arizona Chee                    1:02.68   1 
 11 Lucas, Duke                  Arizona Puma         1:00.00    1:03.12   2 
 12 Phillips, Ethan              Spartan Spee                    1:03.65   1 
 13 Cooperrider, Wren            Team Run Fla         1:08.00    1:03.84   2 
 14 Butler, Devin                Az Saints              59.34    1:05.82   3 
 
800 Meter Run 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 D'Angelo, Chris              Aftershock D         2:13.09    2:14.07   2 
  2 Proby, Charles               Spartan Spee                    2:14.28   1 
  3 Gray, Gabriel                Valor Track          2:25.00    2:15.78   2 
  4 Martinez, Victor             Coldwater Ex                    2:17.26   1 
  5 Paramo, Jose                 Coldwater Ex                    2:30.72   1 
  6 Boyd, Stacey                 Unattached              2.14    2:32.17   2 
  6 Videla, Alexander            Phoenix Bobc         2:11.00    2:32.17   2 
  8 Boggess, Davis               Team Run Fla         2:35.00    2:33.65   1 
  9 Phillips, Anthony            Spartan Spee         2:27.58    2:33.68   2 
 10 Hanley, Caleb                Arizona Puma                    2:34.90   1 
 11 Cooperrider, Wren            Team Run Fla         2:30.00    2:35.17   2 
 12 Phillips, Ethan              Spartan Spee         2:33.06    2:36.84   2 
 13 Layton, Brandon              Huron Athlet         2:30.00    2:38.93   2 
 14 Murphy, Max                  Team Run Fla         2:30.00    2:39.07   2 
 15 VanDyke, Charles             Spartan Spee                    2:50.28   1 
 
1500 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 D'Angelo, Chris              Aftershock D         4:21.48    4:38.71  
  2 Boggess, Davis               Team Run Fla         5:22.00    5:05.17  
  3 VanDyke, Charles             Spartan Spee                    5:17.97  
  4 Phillips, Ethan              Spartan Spee         5:24.45    5:48.72  
 
3000 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 VanDyke, Charles             Spartan Spee                   11:21.93  
 
110 Meter Hurdles (39" ) 15-16 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Moreland, Shamar             Do Right Edu                      19.06   NWI 
  2 Dawson, Jaden                Arizona Chee                      21.05   NWI 
 
300 Meter Hurdles (36") 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moreland, Shamar             Do Right Edu                    1:53.85  
 
4x100 Meter Relay 15-16 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Az Saints  'A'                                                 46.86  
     1) Butler, Devin                   2) McGee, KyTeryion               
     3) Thomas, Tehran                  4) Williams, Treyvon              
  2 Valor Track Club  'A'                                          47.99  
     1) Gray, Gabriel                   2) Fultz, Kenny                   
     3) James, Nate                     4) Hill, Paul                     
 
4x400 Meter Relay 15-16 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Team Run Flagstaff  'A'                                      4:40.71  
     1) Boggess, Davis                  2) Cooperrider, Wren              
     3) Murphy, Max                     4) Oakes, Jeremy                  
 
4x800 Meter Relay 15-16 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Team Run Flagstaff  'A'                                     11:26.59  
     1) Boggess, Davis                  2) Cooperrider, Wren              
     3) Murphy, Max                     4) Oakes, Jeremy                  
 
High Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                      1.50m    4-11.00 
  2 Dawson, Jaden                Arizona Chee                      1.40m    4-07.00 
  3 Jordan, Miles                Arizona Chee                      1.35m    4-05.00 
 -- Lucas, Duke                  Arizona Puma           1.40m         NH            
 
Long Jump 15-16 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Moreland, Shamar             Do Right Edu                      5.96m   NWI  19-06.75 
  2 Diggs, Aidan                 NX Level Tra                      5.62m   NWI  18-05.25 
  3 Phillips, Ethan              Spartan Spee           5.20m      5.56m   NWI  18-03.00 
  4 Thomas, Tehran               Az Saints                         5.31m   NWI  17-05.25 
  5 Tyler, Gevon                 Do Right Edu                      5.29m   NWI  17-04.25 
  6 Paramo, Jose                 Coldwater Ex                      5.24m   NWI  17-02.25 
  7 Lucas, Duke                  Arizona Puma                      5.01m   NWI  16-05.25 
  8 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                      4.65m   NWI  15-03.25 
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Smith, Clarence              Arizona Flam           8.34m      7.96m   26-01.50 
  2 Lucas, Duke                  Arizona Puma           7.86m      7.83m   25-08.25 
  3 Widney, Riley                Arizona Puma           6.97m      6.63m   21-09.00 
 
Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Widney, Riley                Arizona Puma          21.77m     22.96m      75-04 
  2 Smith, Clarence              Arizona Flam          21.57m     21.24m      69-08 
  3 Paramo, Jose                 Coldwater Ex                     17.41m      57-01 
 
Javelin Throw 800g 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Smith, Clarence              Arizona Flam          31.66m     26.06m      85-06 
  2 Widney, Riley                Arizona Puma          23.76m     24.09m      79-00 
 
800 Meter Run 17-18 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carr, Rickey                 Huron Athlet         2:10.00    2:34.82  
 
Javelin Throw 800g 17-18 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramirez, Aaron               Phoenix Bobc          57.34m     51.93m     170-04