Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                   HY-TEK's Meet Manager 3/29/2014 08:10 PM
                       2014 Regulation Meet - 3/29/2014                        
                                 8/8 Lanes HS                                  
                                  Chandler HS                                  
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona            14.73      14.07   NWI  9 
  2 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu           15.78      14.99   NWI  9 
  3 Yarbrough, Trinnity          AZ Titans, L           16.78      15.10   NWI  9 
  4 Douglas, Ryland              Elite StriDe           14.94      15.23   NWI  9 
  5 Mc Donell, Jaylah            Arizona Chee           16.66      15.93   NWI  9 
  6 Henderson, Taliyah           AZ Titans, L           16.00      16.04   NWI  9 
  7 Flanagan, Maia               Unattached             17.22      16.21   NWI  8 
  8 Brown, Isys                  AZ Titans, L           17.26      16.31   NWI  8 
  9 Patterson, Madison           Valor Track            16.93      16.35   NWI  9 
 10 Yabrough, Xiyah              AZ Titans, L           16.80      16.83   NWI  9 
 11 Young, Nia                   Spartan Spee           18.62      17.24   NWI  8 
 12 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe           17.21      17.47   NWI  8 
 13 Anderson, Sophia             Arizona Chee           18.56      17.63   NWI  8 
 14 Cornejo-Farmer, Camila       Phoenix Flye           18.46      17.64   NWI  8 
 15 Wiley, Aneesa                Do Right Edu                      17.84   NWI  3 
 16 Brown, A'Mee                 AZ Titans, L           19.70      18.08   NWI  7 
 17 Kelley, Landin               Unattached             19.07      18.44   NWI  7 
 18 Suggs, Jada                  Arizona Trac                      18.56   NWI  1 
 19 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           18.84      18.89   NWI  8 
 20 torres, rhiana               Unattached             19.00      18.92   NWI  7 
 21 Sparks, Noreal               Arizona Trac                      18.98   NWI  3 
 22 Cooper, Daija                Do Right Edu           19.58      18.99   NWI  7 
 22 Harrell, Angelina            Arizona Puma           19.39      18.99   NWI  7 
 24 Henderson, Devyn             Do Right Edu           21.78      19.01   NWI  5 
 25 Shivers, Anaya               Do Right Edu           19.56      19.04   NWI  7 
 26 Guerrero, Julia              AZ Burn                22.07      19.09   NWI  5 
 27 McIntosh, Kendall            Arizona Flam                      19.12   NWI  2 
 28 Douglas, Remington           Elite StriDe                      19.40   NWI  2 
 29 Wesley, Da'Via               Do Right Edu           20.72      20.05   NWI  6 
 30 Dennis, Zuriel               Arizona Trac                      20.08   NWI  3 
 31 Andrews, Aria                Arizona Chee                      20.30   NWI  2 
 32 Anderson, Anaya              The Arizona            20.27      20.35   NWI  6 
 33 Shealy, Peyton               Spartan Spee           22.31      20.40   NWI  5 
 34 Gammage, Maleah              Do Right Edu           20.98      20.66   NWI  6 
 35 Sheperd, Mckynzee            AZ Burn                21.95      20.80   NWI  5 
 36 Anderson, Amaya              The Arizona            22.30      21.25   NWI  5 
 37 Center, Ariyah               Do Right Edu           23.12      21.36   NWI  5 
 38 Anderson, Aubree             Arizona Chee           20.94      21.46   NWI  6 
 39 Clegg, Ava                   Phoenix Flye           20.14      21.77   NWI  6 
 40 Jones, Tessa                 Arizona Flam                      21.90   NWI  1 
 41 Lynch, Makayla               Arizona Chee                      22.44   NWI  4 
 42 Aguano, Kalia                Arizona Chee                      22.65   NWI  1 
 43 Lopez, Andrea                Coldwater Ex                      22.81   NWI  3 
 44 Weaver, Harlem               Phoenix Bobc                      23.23   NWI  4 
 45 Pierre, Krystian             AZ Titans, L           23.87      23.30   NWI  4 
 46 Sly, Isis                    The Arizona            19.36      23.38   NWI  7 
 47 Sanders, Yazlene             Arizona Chee                      23.49   NWI  1 
 48 Sanders, Viahnn              Arizona Chee                      23.78   NWI  2 
 49 Hampton, Serenity            AZ Titans, L           23.27      23.85   NWI  4 
 50 Turner, Jayla                Do Right Edu           20.05      23.97   NWI  6 
 51 Walstad, Sophia              Phoenix Flye           21.54      24.00   NWI  6 
 52 Anderson, Kelsey             Arizona Chee                      24.14   NWI  3 
 53 Willis, Mariah               Elite StriDe                      24.78   NWI  3 
 54 Toles, Makailah              The Arizona            26.86      25.91   NWI  4 
 
200 Meter Dash 8 & Under Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona            31.67      30.12   NWI  7 
  2 Douglas, Ryland              Elite StriDe           31.64      31.85   NWI  7 
  3 Usoro, Mayen                 Do Right Edu           37.36      32.30   NWI  7 
  4 Brown, Isys                  AZ Titans, L           39.60      35.84   NWI  6 
  5 Andrews, Nyree               Arizona Chee           36.21      36.71   NWI  7 
  6 Flanagan, Maia               Unattached                        36.98   NWI  1 
  7 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe           33.78      37.18   NWI  7 
  8 Yabrough, Xiyah              AZ Titans, L           38.00      37.20   NWI  7 
  9 Yarbrough, Trinnity          AZ Titans, L           36.00      37.65   NWI  7 
 10 Young, Nia                   Spartan Spee           42.78      38.40   NWI  5 
 11 Velasquez, Coco              Arizona Flam           40.23      38.48   NWI  6 
 12 Brown, Tamia                 Spartan Spee           40.01      39.16   NWI  6 
 13 Wiley, Aneesa                Do Right Edu                      39.36   NWI  1 
 14 Rosemond, Samiya             Spartan Spee           42.00      39.55   NWI  6 
 15 Cuff, Mariah                 Spartan Spee           42.47      39.57   NWI  6 
 16 Shivers, Anaya               Do Right Edu           45.41      40.71   NWI  5 
 17 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc                      41.14   NWI  3 
 18 Suggs, Jada                  Arizona Trac                      41.98   NWI  3 
 19 Douglas, Remington           Elite StriDe                      42.09   NWI  2 
 20 Henderson, Devyn             Do Right Edu           46.71      42.42   NWI  5 
 21 Anderson, Anaya              The Arizona            45.05      42.81   NWI  5 
 22 Shealy, Peyton               Spartan Spee           52.32      43.48   NWI  4 
 23 Gammage, Maleah              Do Right Edu           45.46      43.79   NWI  5 
 24 Cooper, Daija                Do Right Edu           44.37      43.83   NWI  5 
 25 Flowers, Jaila               NX Level Tra                      44.50   NWI  1 
 26 Guerrero, Julia              AZ Burn                           44.60   NWI  3 
 27 Cuff, Syah                   Spartan Spee           20.81      44.69   NWI  1 
 28 Andrews, Aria                Arizona Chee                      46.39   NWI  2 
 29 Anderson, Amaya              Unattached             55.23      46.92   NWI  4 
 30 Wesley, Da'Via               Do Right Edu           46.87      46.93   NWI  4 
 31 Weaver, Harlem               Phoenix Bobc                      48.47   NWI  2 
 32 Center, Ariyah               Do Right Edu           52.25      48.51   NWI  4 
 33 Aguano, Kalia                Arizona Chee                      48.64   NWI  2 
 34 Lynch, Makayla               Arizona Chee                      50.08   NWI  2 
 35 Sanders, Yazlene             Arizona Chee                      51.69   NWI  3 
 36 Sanders, Viahnn              Arizona Chee                      52.63   NWI  2 
 37 Anderson, Kelsey             Arizona Chee                      57.93   NWI  3 
 38 Anderson, Sophia             Arizona Chee           40.28      58.79   NWI  6 
 39 Toles, Makailah              The Arizona                     1:07.29   NWI  2 
 
400 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Douglas, Ryland              Elite StriDe         1:13.26    1:13.14   4 
  2 Yarbrough, Trinnity          AZ Titans, L         1:16.00    1:17.34   4 
  3 Henderson, Taliyah           AZ Titans, L         1:16.00    1:19.29   4 
  4 Aguano, Bryn                 Arizona Chee         1:25.00    1:20.86   4 
  5 Yabrough, Xiyah              AZ Titans, L         1:19.00    1:23.05   4 
  6 Armstrong, Teeaira           Do Right Edu         1:26.70    1:25.39   4 
  7 Flanagan, Maia               Unattached              1.27    1:25.74   1 
  8 Mc Donell, Jaylah            Arizona Chee         1:35.00    1:26.72   3 
  9 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe         1:29.65    1:27.88   3 
 10 Brown, Tamia                 Spartan Spee                    1:28.51   2 
 11 Brown, Isys                  AZ Titans, L         1:28.52    1:29.18   4 
 12 Davis, M'Leka                Do Right Edu         1:27.19    1:30.68   4 
 13 Mitchell, Kiera              Arizona Flam         1:32.35    1:31.12   3 
 14 Patterson, Madison           Valor Track          1:29.91    1:31.56   3 
 15 Wiley, Aneesa                Do Right Edu                    1:31.72   1 
 16 Flowers, Jaila               NX Level Tra         1:35.20    1:33.28   3 
 17 Harrell, Angelina            Arizona Puma         2:00.00    1:35.44   3 
 18 Reed, Kianna                 Arizona Flam                    1:36.45   2 
 19 Cuff, Syah                   Spartan Spee                    1:44.39   1 
 20 Douglas, Remington           Elite StriDe                    1:47.31   2 
 21 Willis, Mariah               Elite StriDe                    1:48.29   1 
 22 Cuevas, Gwendolyn            Huron Athlet         2:11.00    1:55.01   2 
 
800 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ortiz, Alexis                Arizona Chee         3:26.89    3:12.12  
  2 Leal, Citlaly                Coldwater Ex                    3:31.09  
  3 Rhorer, Ava                  Huron Athlet         3:48.00    3:57.66  
  4 Lopez, Andrea                Coldwater Ex                    4:20.84  
 
1500 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ortiz, Alexis                Arizona Chee         7:20.37    6:49.00  
  2 Rhorer, Ava                  Huron Athlet         7:30.00    7:18.88  
  3 Leal, Citlaly                Coldwater Ex                    7:22.12  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                  1:05.24    1:02.56  
     1) Johnson, Jordyn                 2) Usoro, Mayen                   
     3) Usoro, Nkoyo-May                4) Gipson, Shakeena               
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                  1:10.00    1:05.51  
     1) Passarella, Amaya               2) Aguano, Bryn                   
     3) Kisler, Kya                     4) Andrews, Nyree                 
  3 Arizona Flames Track Club  'A'                    1:20.00    1:11.93  
     1) Velasquez, Coco                 2) McIntosh, Kendall              
     3) Reed, Kianna                    4) Mitchell, Kiera                
  4 Spartan Speedsters Track Club  'A'                           1:12.52  
     1) Cuff, Mariah                    2) Young, Nia                     
     3) Rosemond, Samiya                4) Brown, Tamia                   
  5 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                             1:21.11  
     1) Anderson, Sophia                2) Anderson, Aubree               
     3) Mc Donell, Jaylah               4) Jones, Melody                  
  6 The Arizona Rising Suns Track  'A'                           1:22.03  
     1) Anderson, Amaya                 2) Anderson, Anaya                
     3) Toles, Makailah                 4) Onyepunuka, Stacey             
  7 Phoenix Flyers Track Club  'A'                               1:22.48  
     1) Clegg, Ava                      2) Cornejo-Farmer, Camila         
     3) Allison, Isabella               4) Walstad, Sophia                
  8 Do Right Educational Sports  'B'                  1:16.96    1:23.58  
     1) Clark, Anayah                   2) Robinson, Jerzy                
     3) Davis, M'Leka                   4) Armstrong, Teeaira             
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                  5:00.00    5:49.36  
     1) Johnson, Jordyn                 2) Usoro, Nkoyo-May               
     3) Gipson, Shakeena                4) Armstrong, Teeaira             
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                  6:20.00    6:07.03  
     1) Ortiz, Alexis                   2) Passarella, Amaya              
     3) Aguano, Bryn                    4) Kisler, Kya                    
  3 Do Right Educational Sports  'B'                  5:42.28    6:23.92  
     1) Clark, Anayah                   2) Robinson, Jerzy                
     3) Davis, M'Leka                   4) Usoro, Mayen                   
 
Long Jump 8 & Under Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Henderson, Taliyah           AZ Titans, L                      3.05m   NWI  10-00.25 
  2 Cornejo-Farmer, Camila       Phoenix Flye           2.05m      2.77m   NWI   9-01.25 
  3 Kisler, Kya                  Arizona Chee                      2.68m   NWI   8-09.50 
  4 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           2.54m      2.45m   NWI   8-00.50 
  5 Andrews, Nyree               Arizona Chee                      2.44m   NWI   8-00.25 
  6 torres, rhiana               Unattached             1.83m      2.21m   NWI   7-03.00 
  7 Clark, Anayah                Do Right Edu           2.13m      2.07m   NWI   6-09.50 
  8 Allison, Isabella            Phoenix Flye           1.65m      1.84m   NWI   6-00.50 
  9 Gammage, Maleah              Do Right Edu           1.52m      1.81m   NWI   5-11.25 
 10 Platt, Josephine             Unattached             1.91m      1.80m   NWI   5-11.00 
 11 Sanders, Yazlene             Arizona Chee                      1.75m   NWI   5-09.00 
 12 Andrews, Aria                Arizona Chee                      1.66m   NWI   5-05.50 
 13 Pena, Jade                   Unattached                        1.63m   NWI   5-04.25 
 14 McIntosh, Kendall            Arizona Flam           2.00m      1.62m   NWI   5-03.75 
 15 Aguano, Kalia                Arizona Chee                      1.61m   NWI   5-03.50 
 16 Shivers, Anaya               Do Right Edu           1.83m      1.58m   NWI   5-02.25 
 17 Wesley, Da'Via               Do Right Edu           2.13m      1.54m   NWI   5-00.75 
 18 Cooper, Daija                Do Right Edu           1.83m      1.53m   NWI   5-00.25 
 18 Cuff, Syah                   Spartan Spee           1.80m      1.53m   NWI   5-00.25 
 20 Lynch, Makayla               Arizona Chee                      1.39m   NWI   4-06.75 
 21 Sanders, Viahnn              Arizona Chee                      1.35m   NWI   4-05.25 
 22 Sheperd, Mckynzee            AZ Burn                           1.33m   NWI   4-04.50 
 23 Jones, Tessa                 Arizona Flam                      1.25m   NWI   4-01.25 
 -- Kelley, Landin               Unattached             2.59m       FOUL                 
 -- Toles, Makailah              The Arizona                        FOUL                 
 -- Evans, Mara                  Arizona Flam                       FOUL                 
 -- Center, Ariyah               Do Right Edu           1.22m       FOUL                 
 -- Henderson, Devyn             Do Right Edu           1.52m       FOUL                 
 -- Anderson, Kelsey             Arizona Chee                       FOUL                 
 -- Clegg, Ava                   Phoenix Flye           2.06m       FOUL                 
 
Shot Put 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gipson, Shakeena             Do Right Edu                      5.30m   17-04.75 
  2 Rosemond, Samiya             Spartan Spee                      4.61m   15-01.50 
  3 Johnson, Jordyn              Do Right Edu                      4.38m   14-04.50 
  4 Kelley, Landin               Unattached             3.53m      3.61m   11-10.25 
  5 Turner, Jayla                Do Right Edu           3.35m      3.50m   11-05.75 
  6 Sparks, Noreal               Arizona Trac                      2.96m    9-08.50 
  7 Platt, Josephine             Unattached             3.04m      2.59m    8-06.00 
  8 Sly, Isis                    The Arizona                       1.94m    6-04.50 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Reed, Kianna                 Arizona Flam           0.21m     10.38m      34-01 
  2 Mitchell, Kiera              Arizona Flam                      9.75m      32-00 
  3 Velasquez, Coco              Arizona Flam                      9.56m      31-04 
  4 torres, rhiana               Unattached             3.04m      8.50m      27-11 
  5 Robinson, Jerzy              Do Right Edu                      8.31m      27-03 
  6 Platt, Josephine             Unattached             0.15m      7.85m      25-09 
  7 Evans, Mara                  Arizona Flam                      6.93m      22-09 
  8 Suggs, Jada                  Arizona Trac                      6.85m      22-06 
  9 Turner, Jayla                Do Right Edu           0.12m      4.84m      15-10 
 10 Brown, A'Mee                 AZ Titans, L                      4.80m      15-09 
 11 Pena, Jade                   Unattached                        3.60m      11-10 
 12 Pierre, Krystian             AZ Titans, L                      3.37m      11-01 
 13 Hampton, Serenity            AZ Titans, L                      3.20m      10-06 
 -- Walstad, Sophia              Phoenix Flye           4.08m       FOUL            
 
100 Meter Dash 9-10 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Henderson, Trinity           Do Right Edu           14.50      14.30   NWI  7 
  1 Andrews, Anaya               Arizona Chee           14.78      14.30   NWI  7 
  3 Johnson, Key area            Unattached                        14.65   NWI  7 
  4 Moorer, Joy                  Arizona Trac           14.67      15.07   NWI  7 
  5 Fields, Indiah               Spartan Spee                      15.13   NWI  3 
  6 Hill, J'Neya                 Elite StriDe           14.65      15.15   NWI  7 
  7 Okafor, Anuli                Phoenix Bobc                      15.20   NWI  1 
  8 Smythe, Brynn                Arizona Chee           16.00      15.21   NWI  6 
  9 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona            15.63      15.23   NWI  7 
 10 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu           16.20      15.31   NWI  6 
 11 Prejean, Syeira              NX Level Tra                      15.34   NWI  3 
 12 Logan, Jaiden                Arizona Puma           16.38      15.40   NWI  6 
 13 Kennedy, Taniah              Do Right Edu           15.60      15.49   NWI  7 
 14 Cook, Kayden                 Do Right Edu           16.50      15.55   NWI  5 
 15 Roberts, Raven               The Arizona            15.99      15.62   NWI  7 
 16 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee           16.36      15.76   NWI  6 
 17 Huckaby, Tianna              Arizona Trac                      15.91   NWI  2 
 18 Lewis, I'Sha                 Az Saints              16.63      16.15   NWI  5 
 19 Bradley-Cooper, Jade         Do Right Edu                      16.19   NWI  2 
 20 Luketich, Mayumi             Arizona Chee           16.32      16.24   NWI  6 
 21 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           17.48      16.37   NWI  5 
 22 Davis, Courtney              Do Right Edu           19.10      16.38   NWI  4 
 23 Hunter, Rian                 Arizona Chee           16.78      16.55   NWI  5 
 24 Lewis, Aaliyah               AZ Burn                18.04      16.60   NWI  4 
 24 Mitchell, Aiyana             Arizona Flam                      16.60   NWI  1 
 26 James, Dariana               Unattached                        16.62   NWI  1 
 27 Upshur, Nevaeh               Unattached             16.44      16.70   NWI  6 
 28 Arthur, Marsay               Do Right Edu           17.72      16.78   NWI  5 
 29 Willis, Camryn               Unattached             17.00      16.94   NWI  5 
 30 Reed, Kiara                  Arizona Flam                      17.01   NWI  3 
 31 Simms, Serena                Spartan Spee                      17.27   NWI  1 
 32 Underwood, Mia'Njeri         Arizona Chee                      17.29   NWI  1 
 33 Collins, Lauren              Phoenix Bobc                      17.37   NWI  3 
 34 Tillman, Lamira              NX Level Tra                      17.41   NWI  3 
 35 Gammage, Soraya              Do Right Edu           18.02      17.43   NWI  4 
 36 Lewis, Quaviona              Do Right Edu           18.01      17.59   NWI  4 
 37 Corbin, Jazmin               Do Right Edu           17.79      17.62   NWI  5 
 38 Simms, A'Ryah                NX Level Tra                      17.87   NWI  2 
 39 Gonzalez, Kyra               Arizona Trac                      18.57   NWI  3 
 40 Hutchinson, Amaya            Arizona Chee                      18.96   NWI  1 
 41 Wesley, Damia                Do Right Edu           20.10      19.30   NWI  4 
 42 Espinoza, Liberty            Huron Athlet           19.20      19.55   NWI  4 
 43 Magallan, Ava                Arizona Flam           21.36      19.96   NWI  4 
 44 Gonzalez, Betzaida           Coldwater Ex                      20.11   NWI  3 
 45 Snelling, Dez'tizi           Arizona Chee                      20.12   NWI  1 
 46 Sanders, Giana               Arizona Chee                      20.77   NWI  1 
 47 Snelling, Za'Leah            Arizona Chee                      22.31   NWI  2 
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Henderson, Trinity           Do Right Edu           30.41      29.43   NWI  5 
  2 Andrews, Anaya               Arizona Chee           30.30      30.65   NWI  5 
  3 Fields, Indiah               Spartan Spee           32.00      30.94   NWI  5 
  4 Prejean, Syeira              NX Level Tra           33.32      30.97   NWI  4 
  5 Smythe, Brynn                Arizona Chee           32.86      31.37   NWI  4 
  6 Jones, Kianna                Elite StriDe           31.20      31.41   NWI  5 
  7 Moorer, Joy                  Arizona Trac           31.18      31.81   NWI  5 
  8 Logan, Jaiden                Arizona Puma           35.00      32.12   NWI  4 
  8 Alexander, Jessica           Arizona Chee           34.56      32.12   NWI  4 
 10 Kennedy, Taniah              Do Right Edu           32.68      32.54   NWI  5 
 11 Okafor, Anuli                Phoenix Bobc                      32.76   NWI  2 
 12 Huckaby, Tianna              Arizona Trac                      33.34   NWI  1 
 13 Davis, Aniya                 Elite StriDe           32.43      33.44   NWI  5 
 14 Cook, Kayden                 Do Right Edu           34.50      33.53   NWI  4 
 15 Hunter, Rian                 Arizona Chee           36.02      33.69   NWI  3 
 16 Davis, Courtney              Do Right Edu           35.30      34.65   NWI  4 
 17 Shaffer, Shelby              Do Right Edu           35.76      35.28   NWI  4 
 18 Lewis, I'Sha                 Az Saints              37.97      35.84   NWI  3 
 19 Arthur, Marsay               Do Right Edu           36.20      35.93   NWI  3 
 20 Brent, Ymanee'               AZ Titans, L           44.08      37.45   NWI  2 
 21 Bradley-Cooper, Jade         Do Right Edu                      37.56   NWI  1 
 22 Morris, Aaliyah              Arizona Flam                      37.89   NWI  2 
 23 Gammage, Soraya              Do Right Edu           40.02      38.48   NWI  3 
 24 Corbin, Jazmin               Do Right Edu           40.05      38.96   NWI  3 
 25 Collins, Lauren              Phoenix Bobc                      39.50   NWI  1 
 26 Wiley, Aubree                NX Level Tra                      39.74   NWI  1 
 27 Lewis, Quaviona              Do Right Edu           42.02      40.67   NWI  3 
 28 Carter, Destiny              Arizona Trac                      41.11   NWI  2 
 29 Gonzalez, Kyra               Arizona Trac                      41.38   NWI  2 
 30 Wesley, Damia                Do Right Edu           42.01      41.52   NWI  3 
 31 Hutchinson, Amaya            Arizona Chee                      42.07   NWI  1 
 32 Simms, A'Ryah                NX Level Tra                      42.88   NWI  2 
 33 Sanders, Giana               Arizona Chee                      44.63   NWI  2 
 34 Espinoza, Liberty            Huron Athlet           44.00      44.73   NWI  3 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu         1:10.01    1:11.74   4 
  2 Jones, Kianna                Elite StriDe         1:15.46    1:11.91   4 
  3 Burks, Avery                 Arizona Chee         1:11.00    1:16.84   4 
  4 Hill, J'Neya                 Elite StriDe         1:14.55    1:16.97   4 
  5 Kennedy, Taniah              Do Right Edu         1:20.00    1:18.17   3 
  6 Diop, Malayka                Elite StriDe         1:16.52    1:19.07   4 
  7 Arthur, Marsay               Do Right Edu         1:24.02    1:20.25   3 
  8 Shaffer, Shelby              Do Right Edu         1:28.05    1:21.59   3 
  9 Johnson, Key area            Unattached                      1:22.57   1 
 10 Bradley-Cooper, Jade         Do Right Edu                    1:24.96   1 
 11 Muwwakkii, Yamayaa           Arizona Chee         1:18.00    1:25.96   4 
 12 Simms, Serena                Spartan Spee         1:27.00    1:27.02   3 
 13 Upshur, Nevaeh               Unattached           1:30.04    1:28.02   3 
 14 James, Dariana               Unattached                      1:30.51   2 
 15 Corbin, Jazmin               Do Right Edu         1:20.00    1:31.50   4 
 16 Simms, A'Ryah                NX Level Tra         1:32.70    1:32.67   3 
 17 Kartler, Kendall             Phoenix Bobc                    1:33.80   1 
 18 Steinhilber, Trinity         Spartan Spee                    1:34.88   1 
 19 Lewis, Aaliyah               AZ Burn                         1:35.28   1 
 20 Lewis, Quaviona              Do Right Edu         1:40.01    1:36.16   2 
 21 Idleman, Erin                Huron Athlet         1:37.00    1:37.72   2 
 22 Gonzalez, Betzaida           Coldwater Ex                    1:38.72   2 
 23 Gammage, Soraya              Do Right Edu         1:30.00    1:41.31   3 
 24 Wesley, Damia                Do Right Edu         1:40.01    1:45.47   2 
 
800 Meter Run 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hawkins-Quinones, Amara      NX Level Tra         2:47.93    2:42.11   2 
  2 Fields, Indiah               Spartan Spee         2:51.00    2:54.51   2 
  3 Coffman, Paige               Arizona Chee         2:50.00    2:59.03   2 
  4 Diop, Malayka                Elite StriDe         2:58.95    2:59.26   2 
  5 Burks, Avery                 Arizona Chee                    3:02.56   1 
  6 Weier, Hannah                Phoenix Flye         3:11.16    3:08.65   2 
  7 Simms, Serena                Spartan Spee         3:32.22    3:20.76   1 
  8 Oliver, Aaliya               NX Level Tra         3:15.23    3:20.82   2 
  9 Kartler, Kendall             Phoenix Bobc                    3:23.81   1 
 10 Idleman, Erin                Huron Athlet         3:29.00    3:24.72   2 
 11 Steinhilber, Trinity         Spartan Spee         3:26.62    3:36.49   2 
 
1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Muhammad, Naaeira            Glendale Fla                    6:07.28  
  2 Muhammad, Na'ilah            Glendale Fla                    6:10.21  
  3 Weier, Hannah                Phoenix Flye         6:40.21    6:22.59  
  4 Garcia, Esmeralda            Glendale Fla         6:49.00    6:23.12  
  5 Coffman, Paige               Arizona Chee         6:30.00    6:27.98  
  6 Oliver, Aaliya               NX Level Tra         6:41.25    6:48.36  
  7 Pena, Melanie                Glendale Fla                    7:04.37  
  8 Steinhilber, Trinity         Spartan Spee         7:13.96    7:18.88  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    58.00      59.75  
     1) Andrews, Anaya                  2) Burks, Avery                   
     3) Smythe, Brynn                   4) Luketich, Mayumi               
  2 Do Right Educational Sports  'A'                               59.78  
     1) Stevenson, De'Ahjianea          2) Johnson, Jhaidah               
     3) Cook, Kayden                    4) Henderson, Trinity             
  3 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                  1:10.00    1:03.82  
     1) Alexander, Jessica              2) Boyd, Lundyn                   
     3) Richardson, Na'Zyia             4) Washington, Taylor             
 
4x400 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Elite StriDers  'A'                                          5:10.35  
     1) Davis, Aniya                    2) Hill, J'Neya                   
     3) Jones, Kianna                   4) Diop, Malayka                  
  2 Do Right Educational Sports  'A'                             5:23.05  
     1) Davis, Courtney                 2) Stevenson, De'Ahjianea         
     3) Johnson, Jhaidah                4) Sanders, Maliah'               
  3 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                  5:50.00    5:46.70  
     1) Alexander, Jessica              2) Luketich, Mayumi               
     3) Hunter, Rian                    4) Muwwakkii, Yamayaa             
 
High Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Washington, Taylor           Arizona Chee                      0.95m    3-01.25 
  2 Platt, Paige                 Unattached             1.00m      0.90m    2-11.50 
 
Long Jump 9-10 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Johnson, Key area            Unattached                        3.87m   NWI  12-08.50 
  2 Willis, Camryn               Unattached             3.60m      3.61m   NWI  11-10.25 
  3 Okafor, Anuli                Phoenix Bobc                      2.99m   NWI   9-09.75 
  4 Prejean, Syeira              NX Level Tra                      2.97m   NWI   9-09.00 
  5 Oliver, Aaliya               NX Level Tra                      2.87m   NWI   9-05.00 
  6 Platt, Paige                 Unattached             2.83m      2.76m   NWI   9-00.75 
  7 Lewis, I'Sha                 Az Saints              2.77m      2.75m   NWI   9-00.25 
  7 Collins, Lauren              Phoenix Bobc                      2.75m   NWI   9-00.25 
  7 Washington, Taylor           Arizona Chee           2.90m      2.75m   NWI   9-00.25 
 10 Muhammad, Naaeira            Glendale Fla                      2.58m   NWI   8-05.75 
 11 Lewis, Aaliyah               AZ Burn                           2.48m   NWI   8-01.75 
 12 Underwood, Mia'Njeri         Arizona Chee                      2.44m   NWI   8-00.25 
 13 Idleman, Erin                Huron Athlet                      2.43m   NWI   7-11.75 
 14 Tillman, Lamira              NX Level Tra                      2.42m   NWI   7-11.25 
 15 Reed, Kiara                  Arizona Flam           2.73m      2.36m   NWI   7-09.00 
 16 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee                      2.34m   NWI   7-08.25 
 17 Hutchinson, Amaya            Arizona Chee                      2.31m   NWI   7-07.00 
 18 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           3.00m      2.23m   NWI   7-03.75 
 19 Muhammad, Na'ilah            Glendale Fla                      2.21m   NWI   7-03.00 
 20 Wiley, Aubree                NX Level Tra                      2.18m   NWI   7-02.00 
 21 Mitchell, Aiyana             Arizona Flam                      2.13m   NWI   7-00.00 
 22 Espinoza, Liberty            Huron Athlet                      1.86m   NWI   6-01.25 
 23 Upshur, Nevaeh               Unattached                        1.84m   NWI   6-00.50 
 -- Kartler, Kendall             Phoenix Bobc                       FOUL                 
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sanders, Maliah'             Do Right Edu           6.76m      6.39m   20-11.75 
  2 Roberts, Raven               The Arizona                       6.13m   20-01.50 
  3 Davis, Aniya                 Elite StriDe                      4.78m   15-08.25 
  4 Huckaby, Tianna              Arizona Trac                      4.22m   13-10.25 
  5 Mitchell, Aiyana             Arizona Flam           3.97m      4.15m   13-07.50 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Logan, Jaiden                Arizona Puma          20.07m     21.73m      71-03 
  2 Roberts, Raven               The Arizona                      15.10m      49-06 
  3 Platt, Paige                 Unattached            17.15m     13.95m      45-09 
  4 Reed, Kiara                  Arizona Flam           0.21m     13.85m      45-05 
  5 Sanders, Maliah'             Do Right Edu           0.18m      9.99m      32-09 
  6 Snelling, Za'Leah            Arizona Chee                      6.80m      22-04 
  7 Magallan, Ava                Arizona Flam                      5.20m      17-01 
 
100 Meter Dash 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Charlton, Jayde              Elite StriDe           13.36      13.23   NWI  7 
  1 Roberts, Riley               The Arizona            13.42      13.23   NWI  7 
  3 Mays, Jadyn                  NX Level Tra           13.61      13.30   NWI  7 
  4 Pogue, Kiya                  The Arizona            14.01      13.87   NWI  7 
  5 Harris, Armani               Do Right Edu           14.10      14.02   NWI  7 
  6 Garrett, Eryn                Arizona Chee           14.83      14.19   NWI  6 
  7 colbert, alyssa              Valor Track            15.06      14.31   NWI  6 
  8 Barnes, Fezeka               Spartan Spee           14.86      14.37   NWI  6 
  9 Harrell, Mya                 The Arizona            14.42      14.41   NWI  7 
 10 Ortiz, Selema                The Arizona            14.82      14.58   NWI  6 
 11 Reed, Haila                  Do Right Edu           14.70      14.73   NWI  6 
 12 Helu, Paelata                Arizona Flam           15.12      14.74   NWI  6 
 13 Jackson, Trejanae            Do Right Edu           14.68      14.83   NWI  7 
 14 Binford, Zahliyah            The Arizona            15.17      14.87   NWI  6 
 15 Carswell, Jamelah            Elite StriDe           15.78      14.88   NWI  5 
 16 Lee, Deysha                  Do Right Edu           15.40      14.93   NWI  5 
 17 Turner, Rahni                Arizona Flam           15.61      14.96   NWI  5 
 18 Patrick, Haley               Elite StriDe           14.22      15.16   NWI  7 
 19 Burciaga, Madison            Arizona Flam           16.00      15.49   NWI  5 
 20 DeVictor, Maria              Phoenix Bobc                      15.50   NWI  1 
 21 Patrick, Saadiya             Arizona Flam           15.48      15.56   NWI  5 
 21 Cave, Emillia                Phoenix Bobc           16.12      15.56   NWI  4 
 23 Brown, Chelsie               AZ Titans, L           16.21      15.62   NWI  4 
 24 James, Jayden                Valor Track            15.92      15.64   NWI  5 
 25 Womack, Jatavia              Elite StriDe           16.23      15.66   NWI  4 
 26 Scott, Maya                  Arizona Flam                      15.69   NWI  1 
 27 Jordan, Nineaka              Arizona Flam           15.83      15.79   NWI  5 
 28 Delgado, Marisa              AZ Burn                15.83      15.80   NWI  5 
 28 Donnelly, Maya               Valor Track            16.16      15.80   NWI  4 
 30 Ruiz, Samia                  Do Right Edu           16.25      15.90   NWI  4 
 31 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee                      15.94   NWI  2 
 32 Okafor, Adanna               Phoenix Bobc                      16.05   NWI  1 
 33 Corral, Sidelia              Valor Track            16.34      16.12   NWI  4 
 34 Willis, Kaiya                Arizona Puma           17.44      16.14   NWI  3 
 35 Scroggins, Joanee            Do Right Edu           16.86      16.24   NWI  4 
 36 Ford, Gabriella              Arizona Chee                      16.49   NWI  2 
 37 Cuff, Kierrah                Spartan Spee           17.19      16.71   NWI  3 
 38 Flores, Karla                The Arizona            16.89      16.84   NWI  4 
 39 Johnson, Tyanna              Do Right Edu                      16.94   NWI  2 
 40 St.Clair, Caroline           Huron Athlet           21.00      17.52   NWI  3 
 41 Keith, Delilah               Arizona Spee           17.81      17.55   NWI  3 
 42 Allen, Toni                  Arizona Chee                      17.78   NWI  3 
 43 Ukhade, Ruchi                Unattached                        17.95   NWI  3 
 44 Vargas Arroyo, Emilly        Coldwater Ex                      19.96   NWI  1 
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Charlton, Jayde              Elite StriDe           27.62      26.85   NWI  6 
  2 Mays, Jadyn                  NX Level Tra           27.91      27.51   NWI  6 
  3 Harris, Armani               Do Right Edu           28.59      28.02   NWI  6 
  4 Pogue, Kiya                  The Arizona            28.82      28.28   NWI  6 
  5 Adams, Adora                 Arizona Chee           27.99      28.66   NWI  6 
  6 Singleton, Jasmine           NX Level Tra           29.22      28.77   NWI  6 
  7 Harrell, Mya                 The Arizona            29.27      29.31   NWI  6 
  8 Sells, Jendayi               Do Right Edu           32.51      30.47   NWI  4 
  9 Reed, Haila                  Do Right Edu           30.14      30.99   NWI  6 
 10 Lee, Deysha                  Do Right Edu           32.45      31.33   NWI  4 
 11 Cave, Emillia                Phoenix Bobc           33.12      31.71   NWI  4 
 12 Davis, Imani                 Arizona Chee           33.56      31.98   NWI  4 
 13 Brown, Chelsie               AZ Titans, L           35.14      32.16   NWI  3 
 14 Ruiz, Samia                  Do Right Edu           34.50      32.72   NWI  4 
 15 Claiborne, Thalia            Arizona Chee                      32.99   NWI  2 
 16 Patrick, Haley               Elite StriDe           32.65      33.10   NWI  4 
 17 DeVictor, Maria              Phoenix Bobc                      33.17   NWI  2 
 18 Scroggins, Joanee            Do Right Edu           36.36      33.60   NWI  3 
 19 Grimaldo, Helen              Spartan Spee           36.50      33.69   NWI  3 
 20 Womack, Jatavia              Elite StriDe           32.50      33.76   NWI  4 
 21 Collins, Kate                Phoenix Bobc           34.04      34.13   NWI  4 
 22 Douglas, Payton              Huron Athlet           35.00      34.64   NWI  3 
 23 Flores, Karla                The Arizona            36.20      35.24   NWI  3 
 24 Cuff, Kierrah                Spartan Spee           39.00      35.56   NWI  3 
 25 Shealy, Madison              Spartan Spee           17.20      35.57   NWI  1 
 26 Burr, Lauryn                 Spartan Spee                      36.36   NWI  2 
 27 Pagliuca, Isabella           Arizona Chee                      36.91   NWI  1 
 28 St.Clair, Caroline           Huron Athlet           45.00      38.76   NWI  3 
 29 Vargas Arroyo, Emilly        Coldwater Ex                      43.96   NWI  2 
 30 Garrett, Erykah              Arizona Chee           32.13 2:17:27.92   NWI  5 
 31 Ortiz, Selema                The Arizona            30.27 2:17:28.03   NWI  5 
 32 Jackson, Trejanae            Do Right Edu           30.46 2:17:28.32   NWI  5 
 33 Aguano, Taylor               Arizona Chee           30.45 2:17:28.40   NWI  5 
 34 Turner, Rahni                Arizona Flam           31.00 2:17:28.62   NWI  5 
 35 Barnes, Fezeka               Spartan Spee           31.93 2:17:28.72   NWI  5 
 
400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Charlton, Jayde              Elite StriDe         1:03.12    1:02.02   5 
  2 Harris, Armani               Do Right Edu         1:02.86    1:03.07   5 
  3 Singleton, Jasmine           NX Level Tra         1:05.66    1:03.91   5 
  4 Roberts, Riley               The Arizona          1:06.14    1:05.12   5 
  5 Burks, Lazia                 The Arizona          1:05.04    1:05.16   5 
  6 Jackson, Trejanae            Do Right Edu         1:10.98    1:07.76   4 
  7 Baker, Iolani                Arizona Flam         1:07.63    1:08.70   5 
  8 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam         1:08.73    1:09.37   5 
  9 Jordan, Ashton               Arizona Chee         1:10.00    1:09.55   5 
 10 Ruiz, Samia                  Do Right Edu         1:13.86    1:11.01   4 
 11 Burciaga, Madison            Arizona Flam         1:12.59    1:11.82   4 
 12 Patrick, Saadiya             Arizona Flam         1:14.20    1:14.21   4 
 13 Macias, Mariah               Elite StriDe         1:14.71    1:14.55   4 
 14 Douglas, Payton              Huron Athlet         1:25.00    1:16.61   2 
 15 Collins, Kate                Phoenix Bobc         1:20.47    1:16.79   3 
 16 Shoemaker, Madeline          Phoenix Flye         1:19.40    1:17.01   3 
 17 Lee, Deysha                  Do Right Edu         1:14.68    1:17.08   4 
 18 Binford, Zahliyah            The Arizona          1:13.78    1:17.50   4 
 19 Jordan, Nineaka              Arizona Flam         1:21.20    1:19.00   3 
 20 Corral, Sidelia              Valor Track          1:24.04    1:21.17   2 
 21 Keith, Delilah               Arizona Spee         1:21.45    1:22.05   3 
 22 Gutierrez, Yoana             Arizona Bush                    1:22.16   1 
 23 Patrick, Haley               Elite StriDe         1:23.88    1:22.43   2 
 24 Shealy, Madison              Spartan Spee                    1:22.59   1 
 25 Womack, Jatavia              Elite StriDe         1:16.30    1:22.65   3 
 26 Nissen, Alexis               Phoenix Flye         1:21.40    1:23.11   3 
 27 Delgado, Marisa              AZ Burn              1:17.91    1:23.91   3 
 28 Pagliuca, Isabella           Arizona Chee                    1:26.77   1 
 29 Trice, Jacklyn               Valor Track          1:41.37    1:31.17   2 
 30 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe         1:47.32    1:41.97   2 
 31 Barrio, Marcela              Glendale Fla         1:44.00    1:45.33   2 
 32 Andersen, Riley              Arizona Puma         1:54.00    1:55.60   2 
 
800 Meter Run 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mustin, Dominique            The Arizona          2:25.51    2:23.75   2 
  2 Reed, Haila                  Do Right Edu         2:39.76    2:34.00   2 
  3 Carr, Kamora                 NX Level Tra         2:42.87    2:42.39   2 
  4 Huckaby, Daejahnai           Arizona Trac         2:48.52    2:42.79   2 
  5 Montufar, Daniela            Arizona Chee         2:40.00    2:44.30   2 
  6 Carswell, Jamelah            Elite StriDe         2:43.12    2:47.50   2 
  7 Oliver, Sariya               NX Level Tra         2:48.35    2:50.26   2 
  8 Bray, Makenna                Unattached                      2:50.75   1 
  9 Weier, Bekkah                Phoenix Flye         2:58.10    2:51.23   1 
 10 Burciaga, Madison            Arizona Flam         2:59.56    2:51.31   1 
 11 Turner, Sarah                Go the Dista         2:50.00    2:52.36   2 
 12 Grimaldo, Natalie            Spartan Spee         2:50.00    2:56.44   2 
 13 Macias, Mariah               Elite StriDe         2:57.36    2:59.08   2 
 14 Garcia, Noemy                Glendale Fla         3:00.00    2:59.14   1 
 15 Grimaldo, Helen              Spartan Spee         3:34.13    3:09.38   1 
 16 Pagliuca, Isabella           Arizona Chee                    3:10.50   1 
 17 Trice, Jacklyn               Valor Track                     3:11.52   1 
 18 Delgado, Marisa              AZ Burn                         3:13.86   1 
 19 Burr, Lauryn                 Spartan Spee         3:36.79    3:18.40   1 
 20 Barrio, Marcela              Glendale Fla         3:47.00    3:43.05   1 
 21 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe         3:53.25    4:02.82   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustin, Dominique            The Arizona                     5:19.73  
  2 Carr, Kamora                 NX Level Tra         5:48.48    5:42.13  
  3 Oliver, Sariya               NX Level Tra         5:48.44    5:42.96  
  4 Montufar, Daniela            Arizona Chee         5:58.00    5:45.55  
  5 Burks, Lazia                 The Arizona          5:59.04    5:46.98  
  6 Huckaby, Daejahnai           Arizona Trac         5:58.98    5:48.00  
  7 Marquez, Katarina            Arizona Chee                    5:52.68  
  8 Turner, Sarah                Go the Dista         5:45.00    5:57.56  
  9 Potts, Ava                   Arizona Chee         6:04.00    6:02.49  
 10 Grimaldo, Natalie            Spartan Spee                    6:27.50  
 11 Royer, Avery                 Arizona Chee                    6:28.39  
 12 Perez, Nicole                Arizona Chee                    6:36.77  
 13 Haught, Berk                 Unattached           7:00.00    6:40.23  
 14 Weier, Bekkah                Phoenix Flye         6:01.05    6:45.82  
 15 Garcia, Noemy                Glendale Fla         6:45.00    6:47.93  
 
3000 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carswell, Jamelah            Elite StriDe                   11:29.65  
  2 Marquez, Katarina            Arizona Chee                   12:46.01  
  3 Potts, Ava                   Arizona Chee        13:46.00   14:16.27  
  4 Perez, Nicole                Arizona Chee                   14:35.00  
  5 Royer, Avery                 Arizona Chee                   16:30.14  
 
80 Meter Hurdles (30" ) 11-12 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Adams, Adora                 Arizona Chee           17.98      15.28   NWI 
  2 Gonzalez, Karly              Arizona Trac                      17.84   NWI 
  3 Levin, Simone                Phoenix Bobc                      18.38   NWI 
  4 Claiborne, Thalia            Arizona Chee                      18.47   NWI 
  5 Warrick, Sophia              Arizona Chee                      18.51   NWI 
  6 Cave, Emillia                Phoenix Bobc           18.07      18.78   NWI 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    57.00      55.17  
     1) Adams, Adora                    2) Garrett, Eryn                  
     3) Davis, Imani                    4) Aguano, Taylor                 
  2 Arizona Flames Track Club  'A'                      58.00      56.72  
     1) Baker, Iolani                   2) Johnson, Jocelyn               
     3) Helu, Paelata                   4) Turner, Rahni                  
  3 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                  1:00.00      59.55  
     1) Jordan, Ashton                  2) Garrett, Erykah                
     3) Warrick, Sophia                 4) Claiborne, Thalia              
  4 Valor Track Club  'A'                                        1:00.59  
     1) colbert, alyssa                 2) James, Jayden                  
     3) Donnelly, Maya                  4) Corral, Sidelia                
 -- The Arizona Rising Suns Track  'A'                  53.81         DQ  
     1) Mustin, Dominique               2) Pogue, Kiya                    
     3) Harrell, Mya                    4) Roberts, Riley                 
 
4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                  4:50.00    5:23.05  
     1) Jordan, Ashton                  2) Garrett, Erykah                
     3) Garrett, Eryn                   4) Aguano, Taylor                 
  2 Spartan Speedsters Track Club  'A'                           5:26.02  
     1) Barnes, Fezeka                  2) Grimaldo, Helen                
     3) Burr, Lauryn                    4) Grimaldo, Natalie              
 
4x800 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                 11:00.00   11:33.66  
     1) Potts, Ava                      2) Royer, Avery                   
     3) Montufar, Daniela               4) Marquez, Katarina              
 
High Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Douglas, Payton              Huron Athlet           1.17m      1.20m    3-11.25 
  2 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           1.15m      1.15m    3-09.25 
  3 Levin, Simone                Phoenix Bobc                      1.10m    3-07.25 
  4 Bray, Makenna                Unattached             1.07m      1.05m    3-05.25 
 -- Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee                         NH            
 
Long Jump 11-12 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Singleton, Jasmine           NX Level Tra                      4.72m   NWI  15-06.00 
  2 Mays, Jadyn                  NX Level Tra                      4.65m   NWI  15-03.25 
  3 Helu, Paelata                Arizona Flam                      4.23m   NWI  13-10.50 
  4 Macias, Mariah               Elite StriDe                      3.77m   NWI  12-04.50 
  5 Oliver, Sariya               NX Level Tra                      3.61m   NWI  11-10.25 
  6 Bray, Makenna                Unattached             4.00m      3.57m   NWI  11-08.50 
  6 Donnelly, Maya               Valor Track            3.42m      3.57m   NWI  11-08.50 
  8 Brown, Chelsie               AZ Titans, L                      3.45m   NWI  11-04.00 
  8 Baker, Iolani                Arizona Flam                      3.45m   NWI  11-04.00 
 10 Willis, Kaiya                Arizona Puma                      3.44m   NWI  11-03.50 
 11 Patrick, Saadiya             Arizona Flam                      3.31m   NWI  10-10.50 
 12 Graves, Uzuri                Arizona Trac                      3.16m   NWI  10-04.50 
 13 Collins, Kate                Phoenix Bobc           3.21m      3.15m   NWI  10-04.00 
 14 DeVictor, Maria              Phoenix Bobc                      3.07m   NWI  10-01.00 
 15 Ford, Gabriella              Arizona Chee                      2.93m   NWI   9-07.50 
 16 Cuff, Kierrah                Spartan Spee                      2.88m   NWI   9-05.50 
 17 Okafor, Adanna               Phoenix Bobc                      2.86m   NWI   9-04.75 
 18 Keith, Delilah               Arizona Spee           2.32m      2.80m   NWI   9-02.25 
 19 colbert, alyssa              Valor Track            3.21m      2.78m   NWI   9-01.50 
 19 Scott, Maya                  Arizona Flam                      2.78m   NWI   9-01.50 
 21 James, Jayden                Valor Track                       2.74m   NWI   9-00.00 
 22 St.Clair, Caroline           Huron Athlet                      2.66m   NWI   8-08.75 
 23 Nissen, Alexis               Phoenix Flye           2.44m      2.59m   NWI   8-06.00 
 24 Johnson, Tyanna              Do Right Edu           3.02m      2.40m   NWI   7-10.50 
 25 Gonzalez, Karly              Arizona Trac                      2.38m   NWI   7-09.75 
 -- Gutierrez, Yoana             Arizona Bush                       FOUL                 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Johnson, Tyanna              Do Right Edu           9.27m      8.37m   27-05.50 
  2 Sells, Jendayi               Do Right Edu           9.40m      8.19m   26-10.50 
  3 Edwards, Laguna              Unattached                        7.18m   23-06.75 
  4 Flores, Karla                The Arizona                       4.68m   15-04.25 
  5 Andersen, Riley              Arizona Puma           4.47m      4.66m   15-03.50 
 
Discus Throw 1kg 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sells, Jendayi               Do Right Edu          24.59m     21.29m      69-10 
  2 Edwards, Laguna              Unattached                       15.40m      50-06 
  3 Levin, Simone                Phoenix Bobc                     14.01m      45-11 
  4 Andersen, Riley              Arizona Puma           9.81m     10.78m      35-04 
 
Javelin Throw 300g 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Graves, Uzuri                Arizona Trac                     21.53m      70-08 
  2 Jordan, Nineaka              Arizona Flam                     18.52m      60-09 
  3 Okafor, Adanna               Phoenix Bobc                     12.74m      41-09 
  4 Scott, Maya                  Arizona Flam                     12.39m      40-08 
  5 Ford, Gabriella              Arizona Chee                     10.77m      35-04 
  6 Allen, Toni                  Arizona Chee                     10.10m      33-02 
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                   11:08.61  
  2 Perez, Nicole                Arizona Chee                   11:15.82  
 -- Arreola, Abigail             Arizona Bush        10:36.00         DQ  
 -- Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee                         DQ  
 
100 Meter Dash 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fields, Asiah                Spartan Spee           12.70      12.67   NWI  5 
  2 Jordan, Raven                Arizona Chee           12.87      12.84   NWI  5 
  3 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee           12.90      13.01   NWI  5 
  4 Fair, Raelynn                The Arizona            13.42      13.06   NWI  5 
  5 LaVetter, Cyanna             AZ Titans, L           14.41      13.62   NWI  4 
  6 Black, Sky                   Spartan Spee           13.40      13.70   NWI  5 
  7 Garner, Patrice              Arizona Trac                      13.76   NWI  1 
  8 Bardwell-Jones, Ciara        Arizona Chee                      13.87   NWI  1 
  9 Cuff, Ikeah                  Spartan Spee           13.90      13.89   NWI  5 
 10 Bowser, Lael                 Arizona Flam           14.40      13.91   NWI  4 
 10 Lockhart, Makenzie           AZ Burn                14.94      13.91   NWI  4 
 12 Ortiz, Navaria               The Arizona            14.53      13.92   NWI  4 
 13 Luc-Dyson, Lachea'           The Arizona            14.74      13.94   NWI  4 
 14 Jones, Maliyah               The Arizona            14.55      14.05   NWI  4 
 15 Williams, Kiemya             Do Right Edu           13.70      14.12   NWI  5 
 16 Ross, Nicole                 Arizona Flam                      14.23   NWI  1 
 17 Jimerson, Mahogany           The Arizona            15.63      14.27   NWI  3 
 18 Helu, Vaiosini               Arizona Flam                      14.36   NWI  2 
 19 Brewington, Evi'onne         Arizona Chee                      14.37   NWI  2 
 20 Haack, Haley                 Phoenix Bobc           16.33      14.68   NWI  3 
 21 Myree, brooke                Valor Track            15.82      14.71   NWI  3 
 21 Holmes, Zariah               Elite StriDe           14.57      14.71   NWI  4 
 23 Schrader, Talia              AZ Burn                15.30      14.87   NWI  3 
 24 Martin, Gebriel              Do Right Edu                      14.88   NWI  1 
 25 Tucker, Myleciya             The Arizona            15.69      14.89   NWI  3 
 26 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      14.91   NWI  2 
 27 Pratt, Kenzington            Unattached             13.50      15.18   NWI  5 
 28 Smith, Rienn                 Arizona Spee           16.61      15.27   NWI  2 
 29 Collins, Nikkita             Arizona Trac                      15.31   NWI  2 
 30 Culpepper, Journee           Unattached             17.00      15.58   NWI  2 
 31 Hancock, Emily               Phoenix Flye           17.40      15.62   NWI  2 
 32 Allen, Ninah                 Unattached                        16.22   NWI  1 
 33 Brown, Deanna                AZ Titans, L           15.00      16.41   NWI  3 
 34 Hooks, La'Taizha             Do Right Edu                      16.54   NWI  1 
 35 Stewart, Stashanique         Do Right Edu                      17.95   NWI  1 
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fields, Asiah                Spartan Spee           26.22      25.66   NWI  6 
  2 Foreman, Anna                Arizona Chee           26.32      25.96   NWI  6 
  3 Jordan, Raven                Arizona Chee           26.69      26.99   NWI  6 
  4 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee           28.20      27.12   NWI  5 
  5 LaVetter, Cyanna             AZ Titans, L           27.97      27.19   NWI  6 
  6 Fair, Raelynn                The Arizona            27.58      27.27   NWI  6 
  7 Payne, Teryah                Arizona Chee           28.00      27.65   NWI  6 
  8 Black, Sky                   Spartan Spee           27.50      27.77   NWI  6 
  9 MgBam, Nydiah                NX Level Tra           28.51      28.24   NWI  5 
 10 Garner, Patrice              Arizona Trac                      28.44   NWI  2 
 11 Williams, Kiemya             Do Right Edu           28.00      28.76   NWI  5 
 12 Bowser, Lael                 Arizona Flam           29.40      29.00   NWI  5 
 13 Ortiz, Navaria               The Arizona            29.20      29.03   NWI  5 
 14 Jones, Maliyah               The Arizona            29.47      29.10   NWI  5 
 15 Bardwell-Jones, Ciara        Arizona Chee                      29.11   NWI  1 
 16 Ross, Nicole                 Arizona Flam                      29.36   NWI  2 
 17 Luc-Dyson, Lachea'           The Arizona            29.40      29.53   NWI  5 
 18 Lockhart, Makenzie           AZ Burn                30.12      29.80   NWI  4 
 19 Benson, Briana               Do Right Edu           32.00      30.08   NWI  4 
 20 Ivie, Kaylee                 Arizona Flam           29.96      30.13   NWI  5 
 21 Clark, Jamia                 NX Level Tra                      30.48   NWI  2 
 22 Helu, Vaiosini               Arizona Flam                      30.50   NWI  1 
 23 Haack, Haley                 Phoenix Bobc                      30.72   NWI  1 
 24 Tucker, Myleciya             The Arizona            32.29      31.35   NWI  4 
 25 Proby, Hannah                Spartan Spee                      31.60   NWI  3 
 26 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      31.77   NWI  1 
 27 Martin, Gebriel              Do Right Edu                      32.33   NWI  2 
 28 Wesley, Da'Sia               Do Right Edu                      32.34   NWI  3 
 29 Holmes, Zariah               Elite StriDe           30.96      32.60   NWI  4 
 30 Scroggins, Trinity           Do Right Edu           33.00      32.80   NWI  3 
 31 Culpepper, Journee           Unattached             35.00      32.94   NWI  3 
 32 Allen, Ninah                 Unattached                        33.86   NWI  3 
 33 Pratt, Kenzington            Unattached             30.00      33.99   NWI  4 
 34 Brown, Deanna                AZ Titans, L           34.00      35.59   NWI  3 
 35 Hooks, La'Taizha             Do Right Edu                      36.08   NWI  1 
 36 Blevins, Zamaree             Do Right Edu                      36.48   NWI  2 
 37 Stewart, Stashanique         Do Right Edu                      39.86   NWI  1 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fields, Asiah                Spartan Spee         1:00.00      58.22   6 
  2 Foreman, Anna                Arizona Chee           57.30      58.55   6 
  3 Black, Sky                   Spartan Spee         1:02.04    1:02.59   6 
  4 Roberts, Jessica             Phoenix Bobc         1:04.00    1:03.58   6 
  5 Fair, Raelynn                The Arizona          1:02.88    1:03.88   6 
  6 MgBam, Nydiah                NX Level Tra         1:08.62    1:05.63   5 
  7 LaVetter, Cyanna             AZ Titans, L         1:05.14    1:05.98   6 
  8 Ortiz, Navaria               The Arizona          1:10.57    1:07.08   5 
  9 Bardwell-Jones, Ciara        Arizona Chee                    1:07.81   2 
 10 Payne, Teryah                Arizona Chee         1:04.00    1:08.25   6 
 11 Ivie, Kaylee                 Arizona Flam         1:14.92    1:08.84   4 
 12 Hansen, Tatum                Unattached           1:07.49    1:08.97   5 
 13 Holley, Soraya               Unattached           1:10.00    1:09.66   5 
 14 Luc-Dyson, Lachea'           The Arizona          1:11.83    1:10.53   4 
 15 Williams, Kiemya             Do Right Edu         1:10.00    1:11.37   5 
 16 Bowser, Kierra               Arizona Flam         1:14.00    1:11.86   4 
 17 Smith, Rienn                 Arizona Spee         1:16.05    1:12.33   3 
 18 Brewington, Evi'onne         Arizona Chee                    1:12.53   2 
 19 Proby, Hannah                Spartan Spee                    1:12.94   2 
 20 Wesley, Da'Sia               Do Right Edu         1:15.00    1:14.29   4 
 21 Nanez, Rachel                Unattached           1:13.60    1:14.35   4 
 22 Clark, Jamia                 NX Level Tra         1:25.31    1:14.92   2 
 23 Marshall, Savannah           Arizona Flam         1:11.68    1:15.26   4 
 24 Hancock, Emily               Phoenix Flye         1:23.90    1:15.85   2 
 25 Martin, Gebriel              Do Right Edu         1:19.00    1:15.97   3 
 26 Scroggins, Trinity           Do Right Edu         1:15.00    1:16.15   4 
 27 Culpepper, Journee           Unattached           1:18.00    1:16.90   3 
 28 Holmes, Zariah               Elite StriDe         1:19.22    1:18.38   3 
 29 Tucker, Myleciya             The Arizona                     1:19.33   1 
 30 Pratt, Kenzington            Unattached           1:15.00    1:21.06   3 
 31 Myree, brooke                Valor Track          1:21.13    1:26.02   3 
 32 Hooks, La'Taizha             Do Right Edu                    1:28.82   1 
 33 Stewart, Stashanique         Do Right Edu                    1:29.14   1 
 
800 Meter Run 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Foreman, Anna                Arizona Chee         2:25.00    2:29.17   2 
  2 Roberts, Jessica             Phoenix Bobc         2:30.00    2:30.11   2 
  3 Hamilton, Ava                Unattached              2.30    2:30.98   1 
  4 Holley, Soraya               Unattached           2:40.00    2:33.85   2 
  5 Turner, Rachel               Go the Dista         2:40.00    2:35.21   2 
  6 Shea, Katie                  Arizona Chee         2:35.00    2:40.60   2 
  7 Hansen, Tatum                Unattached           2:37.63    2:42.65   2 
  8 Nanez, Rachel                Unattached                      2:48.51   1 
  9 Sermeno, Celicia             Arizona Puma         2:59.00    2:49.14   1 
 10 Bowser, Kierra               Arizona Flam         2:52.34    2:53.74   1 
 11 Scroggins, Trinity           Do Right Edu         2:55.00    2:54.25   1 
 12 Benson, Briana               Do Right Edu                    2:57.12   1 
 13 Proby, Hannah                Spartan Spee                    3:05.74   1 
 14 Lopez, Jessica               Glendale Fla         3:58.00    3:38.72   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hamilton, Ava                Unattached              5.24    5:14.36  
  2 Curtis, Kristen              The Arizona          5:16.76    5:15.92  
  3 Turner, Rachel               Go the Dista         5:30.00    5:35.55  
  4 Shea, Katie                  Arizona Chee         6:00.00    5:52.82  
  5 Sermeno, Celicia             Arizona Puma         5:58.00    5:54.31  
 
3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Curtis, Kristen              The Arizona                    11:18.34  
  2 Simon, Emily                 Go the Dista                   11:29.54  
  3 Simon, Lizzie                Go the Dista                   11:38.86  
  4 Shea, Katie                  Arizona Chee        13:00.00   11:51.56  
  5 Sermeno, Celicia             Arizona Puma        12:38.95   12:19.69  
 
100 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           15.56      15.97   NWI  2 
  2 Mooney, Allison              Arizona Puma           17.25      16.60   NWI  2 
  3 Jimerson, Mahogany           The Arizona                       18.16   NWI  1 
  4 Hanson, Sevanna              Arizona Elit           19.19      19.40   NWI  2 
  5 Andrews, Naja                Arizona Chee                      19.58   NWI  1 
  6 Marshall, Savannah           Arizona Flam                      20.26   NWI  2 
  7 Wanebo, Grace                Phoenix Bobc                      21.80   NWI  1 
 
200 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           30.00      29.26   NWI 
  2 MgBam, Nydiah                NX Level Tra                      34.00   NWI 
  3 Brewington, Evi'onne         Arizona Chee                      34.03   NWI 
  4 Hansen, Tatum                Unattached             34.97      34.94   NWI 
  5 Haack, Haley                 Phoenix Bobc           37.55      37.13   NWI 
  6 Nanez, Rachel                Unattached             39.88      39.74   NWI 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    50.00      48.99  
     1) Foreman, Anna                   2) Gruenwald, Jai                 
     3) Jordan, Raven                   4) Chest, Zaire                   
  2 Spartan Speedsters Track Club  'A'                             50.57  
     1) Fields, Asiah                   2) Cuff, Ikeah                    
     3) Black, Sky                      4) Hughes-Jackson, Sydney         
 
High Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mooney, Allison              Arizona Puma           1.55m      1.60m    5-03.00 
  2 Ross, Nicole                 Arizona Flam           1.45m      1.40m    4-07.00 
  3 Wanebo, Grace                Phoenix Bobc                      1.20m    3-11.25 
 
Pole Vault 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jordan, Raven                Arizona Chee           2.74m      2.59m    8-06.00 
  2 Collins, Nanette             Phoenix Bobc                      2.13m    6-11.75 
 
Long Jump 13-14 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Gruenwald, Jai               Arizona Chee                      5.11m   NWI  16-09.25 
  2 Ivie, Kaylee                 Arizona Flam           4.54m      4.47m   NWI  14-08.00 
  3 Andrews, Naja                Arizona Chee                      4.44m   NWI  14-07.00 
  4 Marshall, Savannah           Arizona Flam                      4.23m   NWI  13-10.50 
  5 Payne, Teryah                Arizona Chee                      4.06m   NWI  13-04.00 
  6 Hanson, Sevanna              Arizona Elit           3.64m      4.04m   NWI  13-03.25 
  7 Hansen, Tatum                Unattached                        4.03m   NWI  13-02.75 
  8 Nanez, Rachel                Unattached                        3.96m   NWI  13-00.00 
  9 Helu, Vaiosini               Arizona Flam                      3.80m   NWI  12-05.75 
 10 Cuff, Ikeah                  Spartan Spee           4.07m      3.78m   NWI  12-05.00 
 11 Wesley, Da'Sia               Do Right Edu                      3.72m   NWI  12-02.50 
 12 Bowser, Lael                 Arizona Flam           3.69m      3.50m   NWI  11-05.75 
 13 Benson, Briana               Do Right Edu                      3.47m   NWI  11-04.75 
 13 Garner, Patrice              Arizona Trac                      3.47m   NWI  11-04.75 
 15 Hancock, Emily               Phoenix Flye                      3.30m   NWI  10-10.00 
 16 Bowser, Kierra               Arizona Flam           2.78m      2.68m   NWI   8-09.50 
 -- Holmes, Zariah               Elite StriDe                       FOUL                 
 
Triple Jump 13-14 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Payne, Teryah                Arizona Chee                      9.80m   NWI  32-02.00 
  2 Andrews, Naja                Arizona Chee                      9.40m   NWI  30-10.25 
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clark, Jamia                 NX Level Tra          10.29m     10.58m   34-08.50 
  2 Blevins, Zamaree             Do Right Edu           9.24m     10.35m   33-11.50 
  3 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu          10.23m      9.83m   32-03.00 
  4 Yerian, Makayla              Arizona Trac                      9.20m   30-02.25 
  5 Andrews, Naja                Arizona Chee                      8.58m   28-01.75 
  6 Brown, Deanna                AZ Titans, L                      8.55m   28-00.75 
  7 Jones, Maliyah               The Arizona                       7.29m   23-11.00 
  8 Collins, Nikkita             Arizona Trac                      6.66m   21-10.25 
  9 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      6.59m   21-07.50 
 10 LaVetter, Cyanna             AZ Titans, L                      6.55m   21-06.00 
 11 Tucker, Myleciya             The Arizona                       5.96m   19-06.75 
 
Discus Throw 1kg 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Yerian, Makayla              Arizona Trac                     27.95m      91-08 
  2 Blevins, Zamaree             Do Right Edu          23.96m     24.75m      81-02 
  3 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu          23.96m     24.43m      80-02 
 
Javelin Throw 600g 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu          23.64m     23.38m      76-08 
  2 Collins, Nanette             Phoenix Bobc                     18.98m      62-03 
  3 Blevins, Zamaree             Do Right Edu                     18.55m      60-10 
  4 Simon, Emily                 Go the Dista                     18.35m      60-02 
 
100 Meter Dash 15-16 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Ugbisien, Onome              AZ Titans, L           13.26      12.86   NWI 
  2 Hanserd, Etoy                Arizona Chee                      13.54   NWI 
  3 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc           14.22      13.87   NWI 
  4 Aysien, Siarah               Arizona Flam           13.66      13.99   NWI 
  5 Gamble, Melissa              Elite StriDe           14.32      14.34   NWI 
  6 Ayers, ZaQueasha             Az Saints              15.41      14.98   NWI 
  7 Avila, Camille               Phoenix Flye           17.01      16.22   NWI 
  8 Bailey, Tiara                Arizona Chee                      16.91   NWI 
 
200 Meter Dash 15-16 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Ugbisien, Onome              AZ Titans, L           25.85      26.56   NWI 
  2 Hanserd, Etoy                Arizona Chee                      29.27   NWI 
  3 Ayers, ZaQueasha             Az Saints              31.75      30.43   NWI 
  4 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu                      31.34   NWI 
  5 Gamble, Melissa              Elite StriDe           29.57      31.80   NWI 
  6 Bailey, Tiara                Arizona Chee                      34.82   NWI 
 
400 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ugbisien, Onome              AZ Titans, L         1:02.91    1:07.67  
  2 Gamble, Melissa              Elite StriDe         1:09.45    1:12.76  
  3 Craig, Faith                 Arizona Trac                    1:17.38  
  4 Ayers, ZaQueasha             Az Saints                       1:18.66  
 
800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sell, Mikayla                Unattached                      2:41.43  
  2 Ugbisien, Onome              AZ Titans, L         2:42.00    2:45.76  
  3 Bray, Hailey                 Unattached                      2:51.69  
  4 Craig, Faith                 Arizona Trac                    2:51.73  
 
100 Meter Hurdles (33" ) 15-16 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc           18.04      18.40   NWI 
 
300 Meter Hurdles (30") 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc           54.33      55.25  
 
High Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sell, Mikayla                Unattached                        1.25m    4-01.25 
  2 Bailey, Tiara                Arizona Chee                     J1.25m    4-01.25 
  3 Bray, Hailey                 Unattached             1.27m      1.15m    3-09.25 
 
Long Jump 15-16 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Sell, Mikayla                Unattached             4.27m      4.30m   NWI  14-01.25 
  2 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu                      3.98m   NWI  13-00.75 
  3 Bray, Hailey                 Unattached             4.17m      3.88m   NWI  12-08.75 
  4 Hanserd, Etoy                Arizona Chee                      3.28m   NWI  10-09.25 
 -- Bailey, Tiara                Arizona Chee                       FOUL                 
 -- Avila, Camille               Phoenix Flye                       FOUL                 
 
Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Resendez, Brittany           Unattached             8.53m      8.48m   27-10.00 
  2 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu           8.83m      8.47m   27-09.50 
  3 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu           7.83m      7.93m   26-00.25 
 
Discus Throw 1kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu          27.50m     23.45m      76-11 
  2 Resendez, Brittany           Unattached            19.81m     23.22m      76-02 
  3 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu          25.83m     20.62m      67-08 
 
Javelin Throw 600g 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Aysien, Siarah               Arizona Flam          29.27m     27.52m      90-03 
  2 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu          18.79m     18.51m      60-09 
 
100 Meter Dash 17-18 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Johnson, Meghan              Phoenix Bobc           13.33      13.13   NWI 
  2 Beachum, Essence             Spartan Spee                      14.60   NWI 
 
200 Meter Dash 17-18 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Beachum, Essence             Spartan Spee                      30.64   NWI 
 
100 Meter Hurdles (33"  ) 17-18 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Johnson, Meghan              Phoenix Bobc           17.04      16.87   NWI 
 
Long Jump 17-18 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Johnson, Meghan              Phoenix Bobc                      4.61m   NWI  15-01.50 
 
100 Meter Dash 8 & Under Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn                16.46      15.49   NWI  7 
  2 Arthur, Curtis               Do Right Edu           16.02      15.54   NWI  7 
  3 Rutherford, Joe              Do Right Edu           16.04      16.11   NWI  7 
  4 Hardgrove, Brashawd          NX Level Tra                      16.35   NWI  2 
  5 Kimbell, Talib               Arizona Chee           17.02      16.43   NWI  7 
  6 Ward, Marcus                 Arizona Flam                      17.01   NWI  3 
  7 Byrd, Oshen                  Do Right Edu           16.74      17.10   NWI  7 
  8 Alberty, Darius              The Arizona            17.14      17.36   NWI  7 
  9 Simms, Maurice               Spartan Spee                      18.32   NWI  2 
  9 Dantzler, Darian             Phoenix Flye           20.68      18.32   NWI  5 
  9 Williams, Malik              Unattached                        18.32   NWI  2 
 12 Noyd, Michael                Arizona Flam           20.46      18.50   NWI  5 
 13 Carlson, Coleton             The Arizona            20.03      18.53   NWI  5 
 14 Brown, Maurice               Valor Track            18.85      18.64   NWI  6 
 15 Pearson, Davin               Valor Track            19.97      19.12   NWI  6 
 16 Shoemaker, Levi              Phoenix Flye           18.90      19.46   NWI  6 
 17 Blair, Jake                  Phoenix Flye           18.90      19.65   NWI  7 
 18 Abraham, Zyere               Elite StriDe           20.08      19.74   NWI  5 
 19 van Niekerk, Cornelius       Phoenix Flye           20.29      19.77   NWI  5 
 20 Steele, Cutter               Arizona Spee           19.02      19.81   NWI  6 
 20 Cornejo, Guillermo           The Arizona            21.07      19.81   NWI  5 
 22 Arnds, Silas                 Arizona Chee                      20.41   NWI  1 
 23 McCoy, Edarius               Unattached             21.15      20.47   NWI  6 
 24 Cornejo, Arturo              The Arizona            21.15      20.68   NWI  5 
 25 James, Rory                  Do Right Edu           20.90      20.76   NWI  5 
 26 Gutierrez, Samuel            Coldwater Ex                      21.13   NWI  1 
 27 Douglass, Anderson           World Class            22.12      21.56   NWI  4 
 28 Scaife, Will                 Spartan Spee           23.55      21.73   NWI  4 
 29 Lucas, Joseph                Unattached                        21.75   NWI  1 
 30 Gammage, Evan                Do Right Edu           22.36      21.94   NWI  4 
 31 Arnds, Roman                 Arizona Chee                      21.98   NWI  3 
 31 Gonzalez, Diego              Arizona Trac                      21.98   NWI  2 
 33 Ontiveros, Gabriel           Arizona Elit                      22.35   NWI  1 
 34 Jackson, Tre'Quan            Do Right Edu           22.50      22.93   NWI  4 
 35 Corbin, Cedric               Do Right Edu           24.25      23.51   NWI  4 
 36 Johnson, Jamire              Phoenix Bobc                      23.58   NWI  1 
 37 Scroggins, Roosevelt         Do Right Edu                      23.68   NWI  1 
 38 van Niekerk, Hendrik         Phoenix Flye           22.73      23.71   NWI  4 
 39 Steele, Jett                 Arizona Spee           25.24      24.49   NWI  3 
 40 Arnds, Malachi               Arizona Chee                      25.76   NWI  2 
 41 Brown, Demelles              Arizona Spee           30.79      28.04   NWI  3 
 
200 Meter Dash 8 & Under Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn                34.52      32.37   NWI  6 
  2 Huckaby, Damaryon            Arizona Trac                      34.33   NWI  2 
  3 Arthur, Curtis               Do Right Edu           36.74      34.52   NWI  6 
  4 Heidelburg, Zuri             Unattached             35.00      35.88   NWI  6 
  5 Kimbell, Talib               Arizona Chee           42.53      36.06   NWI  5 
  6 Hardgrove, Brashawd          NX Level Tra           40.16      36.60   NWI  6 
  7 Alberty, Darius              The Arizona            37.41      36.83   NWI  6 
  8 Ward, Marcus                 Arizona Flam                      37.53   NWI  1 
  9 Noyd, Michael                Arizona Flam           44.30      40.73   NWI  5 
 10 Carlson, Coleton             The Arizona                       40.78   NWI  2 
 11 Williams, Malik              Unattached                        40.89   NWI  3 
 12 Denman, Ricky                NX Level Tra                      42.36   NWI  1 
 13 Steele, Cutter               Arizona Spee           41.20      42.52   NWI  5 
 14 Cornejo, Guillermo           The Arizona            45.23      42.85   NWI  5 
 15 Simms, Maurice               Spartan Spee                      43.13   NWI  2 
 16 Cornejo, Arturo              The Arizona            50.43      43.74   NWI  4 
 17 McCoy, Edarius               Unattached                        45.69   NWI  2 
 18 James, Rory                  Do Right Edu           48.15      45.85   NWI  4 
 19 Douglass, Anderson           World Class            49.92      46.97   NWI  4 
 20 Arnds, Roman                 Arizona Chee                      47.21   NWI  2 
 21 Arnds, Silas                 Arizona Chee                      47.38   NWI  3 
 22 van Niekerk, Cornelius       Phoenix Flye           44.31      49.08   NWI  5 
 23 Jackson, Tre'Quan            Do Right Edu           50.99      49.57   NWI  4 
 24 Corbin, Cedric               Do Right Edu           51.32      50.71   NWI  4 
 25 Ontiveros, Gabriel           Arizona Elit                      53.11   NWI  1 
 26 Stafford, Zoriyhan           Do Right Edu           40.69      53.58   NWI  5 
 27 Steele, Jett                 Arizona Spee           53.75      53.90   NWI  3 
 28 Arnds, Malachi               Arizona Chee                      55.37   NWI  3 
 
400 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn              1:15.00    1:14.74   3 
  2 Heidelburg, Zuri             Unattached           1:18.00    1:19.47   3 
  3 Huckaby, Damaryon            Arizona Trac                    1:21.95   1 
  4 Lolli, Braden                Phoenix Flye           26.10    1:23.20   1 
  5 Laffitte, Jaden              Do Right Edu         1:25.60    1:24.15   3 
  6 Okeke, Dominic               Phoenix Bobc         1:14.00    1:24.50   3 
  7 Redhouse, Nashoba            Elite StriDe         1:31.77    1:26.62   3 
  8 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu         1:35.00    1:29.16   2 
  9 Reed, Jalen                  Arizona Flam                    1:35.47   2 
 10 Simms, Maurice               Spartan Spee                    1:35.59   1 
 11 Arnds, Roman                 Arizona Chee                    1:39.98   2 
 12 Gutierrez, Samuel            Coldwater Ex                    1:40.10   1 
 13 Abraham, Zyere               Elite StriDe         1:45.62    1:44.41   3 
 14 Ontiveros, Gabriel           Arizona Elit                    1:49.28   1 
 15 Brown, Maurice               Valor Track          1:50.51    1:52.02   2 
 16 Scaife, Will                 Spartan Spee         3:00.00    1:53.77   2 
 17 Gordon, Kamarian             Arizona Spee         2:06.48    1:53.91   2 
 
800 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Redhouse, Nashoba            Elite StriDe         3:25.12    3:11.04  
  2 Smallwood, Amare             Elite StriDe         3:28.85    3:15.77  
  3 Montano, Soul                Elite StriDe         3:13.42    3:16.26  
  4 Ajak, Kiir                   Do Right Edu         3:13.69    3:22.02  
  5 Lopez, Alejandro             Coldwater Ex                    3:41.06  
  6 Tarver, Jackson              Vail Vipers          3:09.52    4:27.56  
 
1500 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Levinus, Fredrick-Charli     Phoenix Bobc                    6:47.96  
  2 Ajak, Kiir                   Do Right Edu         6:36.08    6:52.13  
  3 Lopez, Alejandro             Coldwater Ex                    7:06.53  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                  1:05.00    1:05.12  
     1) Arthur, Curtis                  2) Moore, Evan                    
     3) Rutherford, Joe                 4) Barrett, Malec                 
  2 Do Right Educational Sports  'B'                  1:14.57    1:10.79  
     1) Laffitte, Jaden                 2) Smith, Malik                   
     3) Byrd, Oshen                     4) Shedrick, Wy'on                
  3 Arizona Flames Track Club  'A'                    1:20.00    1:12.68  
     1) Reed, Jalen                     2) Ward, Marcus                   
     3) Noyd, Michael                   4) Jordan, Trevell                
  4 Phoenix Flyers Track Club  'A'                               1:13.26  
     1) Lolli, Braden                   2) van Niekerk, Cornelius         
     3) Blair, Jake                     4) Shoemaker, Levi                
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                             5:43.03  
     1) Moore, Evan                     2) Laffitte, Jaden                
     3) Rutherford, Joe                 4) Barrett, Malec                 
  2 Do Right Educational Sports  'B'                             6:10.89  
     1) Ajak, Kiir                      2) Smith, Malik                   
     3) Uperesa-thomas, Mission         4) Byrd, Oshen                    
  3 Elite StriDers  'A'                                          6:12.43  
     1) Smallwood, Amare                2) Redhouse, Nashoba              
     3) Montano, Soul                   4) Abraham, Zyere                 
 
Long Jump 8 & Under Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Huckaby, Damaryon            Arizona Trac                      3.26m   NWI  10-08.50 
  2 Lolli, Braden                Phoenix Flye           2.87m      2.95m   NWI   9-08.25 
  3 Hanson, Seth                 Arizona Elit                      2.80m   NWI   9-02.25 
  4 Carlson, Coleton             The Arizona                       2.79m   NWI   9-02.00 
  5 Reed, Jalen                  Arizona Flam                      2.62m   NWI   8-07.25 
  6 Dantzler, Darian             Phoenix Flye           1.98m      2.60m   NWI   8-06.50 
  7 Jordan, Trevell              Arizona Flam                      2.50m   NWI   8-02.50 
  8 Uperesa-thomas, Mission      Do Right Edu           2.13m      2.42m   NWI   7-11.25 
  9 Blair, Jake                  Phoenix Flye                      2.40m   NWI   7-10.50 
 10 Smallwood, Amare             Elite StriDe                      2.21m   NWI   7-03.00 
 11 Montano, Soul                Elite StriDe                      2.20m   NWI   7-02.75 
 12 Steele, Cutter               Arizona Spee           1.93m      1.86m   NWI   6-01.25 
 12 Arnds, Malachi               Arizona Chee                      1.86m   NWI   6-01.25 
 14 Gammage, Evan                Do Right Edu           2.13m      1.78m   NWI   5-10.25 
 14 Arnds, Silas                 Arizona Chee                      1.78m   NWI   5-10.25 
 16 Cornejo, Guillermo           The Arizona                       1.60m   NWI   5-03.00 
 17 Corbin, Cedric               Do Right Edu           1.22m      1.36m   NWI   4-05.50 
 18 Steele, Jett                 Arizona Spee           1.27m      1.22m   NWI   4-00.00 
 -- Levinus, Fredrick-Charli     Phoenix Bobc                         ND   NWI           
 
Shot Put 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Levinus, Fredrick-Charli     Phoenix Bobc                      5.49m   18-00.25 
  2 Barrett, Malec               Do Right Edu           5.09m      4.94m   16-02.50 
  3 Moore, Evan                  Do Right Edu           4.33m      4.46m   14-07.75 
  4 Carter, Micah                Arizona Trac                      3.89m   12-09.25 
  5 Gonzalez, Diego              Arizona Trac                      3.36m   11-00.25 
  6 Scroggins, Roosevelt         Do Right Edu           2.74m      3.17m   10-05.00 
  7 Cornejo, Arturo              The Arizona                       2.64m    8-08.00 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alberty, Darius              The Arizona                      16.51m      54-02 
  2 Smith, Malik                 Do Right Edu                     10.76m      35-04 
  3 Jordan, Trevell              Arizona Flam                      9.68m      31-09 
  4 Shoemaker, Levi              Phoenix Flye           5.61m      8.98m      29-05 
  5 Tarver, Jackson              Vail Vipers            7.26m      8.59m      28-02 
  6 Jackson, Tre'Quan            Do Right Edu           0.16m      5.80m      19-00 
  7 Douglass, Anderson           World Class                       4.41m      14-06 
  8 Scroggins, Roosevelt         Do Right Edu           0.07m      2.23m       7-04 
 -- Dantzler, Darian             Phoenix Flye                       FOUL            
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Shivers, Cole                AZ Burn                15.14      14.25   NWI  6 
  1 Boyd-Matthews, Amier         Do Right Edu           14.50      14.25   NWI  6 
  3 Boykins, Kai                 NX Level Tra                      14.33   NWI  1 
  4 Sovereign, Joshua            Arizona Chee           15.04      14.44   NWI  6 
  4 Nsubuga, Andereya            Arizona Chee           15.03      14.44   NWI  6 
  6 Torres, Marcos               AZ Burn                15.25      14.50   NWI  6 
  7 Fair, Brian                  The Arizona            14.09      14.70   NWI  6 
  8 Ortiz, Avaunt                The Arizona            15.33      14.76   NWI  6 
  9 Tamplin, Errick              AZ Burn                15.00      14.92   NWI  6 
 10 Brewington, Tajj             Arizona Chee           15.69      14.95   NWI  5 
 11 Cornejo, Alvaro              The Arizona            16.11      15.33   NWI  5 
 12 Wallace, Jaseim              Arizona Chee                      15.39   NWI  1 
 13 Hooks, Mar'Zhon              Do Right Edu           16.01      15.41   NWI  5 
 14 Allison, Charlie             Phoenix Flye           15.89      15.43   NWI  5 
 15 Espinoza, Elijah             Arizona Flam           16.86      15.49   NWI  4 
 16 Allen, Tai                   Arizona Trac                      15.52   NWI  2 
 17 Fernandez, Derek             AZ Burn                15.60      15.63   NWI  5 
 18 Bowser, Shakaun              Arizona Flam           15.80      15.65   NWI  5 
 18 Alexander, Xavier            Arizona Flam                      15.65   NWI  1 
 20 Gandara, Adan                Arizona Flam                      15.66   NWI  1 
 21 Hawkins, Ricky               Spartan Spee           17.06      15.75   NWI  4 
 22 Arnds, Solomon               Arizona Chee                      15.81   NWI  2 
 23 Lewis, Andre                 AZ Burn                16.31      16.00   NWI  4 
 24 Stevenson, Disoni            Do Right Edu                      16.01   NWI  1 
 25 Wiley, Martel                Do Right Edu                      16.10   NWI  3 
 26 Lockhart, Miles              AZ Burn                16.30      16.32   NWI  5 
 27 Weddle, Xzayvier             Do Right Edu           16.30      16.36   NWI  5 
 28 Moore, Peyton                Do Right Edu                      16.44   NWI  3 
 29 Pierre, Orion                AZ Titans, L           17.32      16.52   NWI  4 
 30 Frazier, Desmond             Spartan Spee           19.00      16.62   NWI  3 
 30 Heaton, Sam                  Phoenix Flye           17.56      16.62   NWI  3 
 32 Payne, Llewellyn             Unattached             17.51      16.68   NWI  4 
 33 Hamman, Jaxson               Arizona Puma           17.06      16.79   NWI  4 
 34 Uperesa-thomas, Ayndra       Do Right Edu                      17.29   NWI  2 
 35 Farr, Kobe                   Arizona Spee                      17.52   NWI  1 
 36 Borquez, Alex                AZ Burn                           17.55   NWI  2 
 37 Carr, Alexander              Huron Athlet           17.05      17.56   NWI  4 
 38 Holloway, Jason              Do Right Edu                      18.00   NWI  3 
 39 Upshur, Noah                 Unattached             19.41      18.66   NWI  3 
 40 Cogdell, Jase                Arizona Chee                      19.40   NWI  1 
 41 Escarcega, Daniel            NX Level Tra                      19.46   NWI  2 
 
200 Meter Dash 9-10 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona            29.11      28.90   NWI  5 
  2 Sovereign, Joshua            Arizona Chee           30.22      29.12   NWI  5 
  3 Boykins, Kai                 NX Level Tra           29.77      29.62   NWI  5 
  4 Boyd-Matthews, Amier         Do Right Edu           29.50      29.98   NWI  5 
  5 Ortiz, Avaunt                The Arizona            32.52      30.98   NWI  4 
  6 McLaurin, Melvin             Do Right Edu           31.02      31.51   NWI  5 
  7 King, Michael                Arizona Chee           34.00      31.82   NWI  4 
  8 Fernandez, Derek             AZ Burn                34.50      31.85   NWI  3 
  9 Cornejo, Alvaro              The Arizona            34.39      32.79   NWI  4 
 10 Holley, Logan                Unattached                        33.13   NWI  1 
 11 Bernard, Legend              Elite StriDe           31.46      33.33   NWI  5 
 12 Hawkins, Ricky               Spartan Spee           36.93      33.45   NWI  3 
 13 Lockhart, Miles              AZ Burn                33.74      33.60   NWI  4 
 13 Stevenson, Disoni            Do Right Edu           32.14      33.60   NWI  4 
 15 Wiley, Martel                Do Right Edu                      33.75   NWI  2 
 15 Martin, Mark                 Do Right Edu           31.50      33.75   NWI  5 
 17 Espinoza, Elijah             Arizona Flam           34.43      33.87   NWI  3 
 18 Arnds, Solomon               Arizona Chee                      33.89   NWI  1 
 19 Gandara, Adan                Arizona Flam                      33.95   NWI  2 
 20 Kenyon, Nicholas             Spartan Spee           38.39      34.11   NWI  2 
 21 Weddle, Xzayvier             Do Right Edu           36.20      34.24   NWI  3 
 22 Allen, Tai                   Arizona Trac                      34.25   NWI  1 
 23 Pierre, Orion                AZ Titans, L           35.14      34.29   NWI  3 
 24 Hooks, Mar'Zhon              Do Right Edu           33.25      34.33   NWI  4 
 25 Bowser, Shakaun              Arizona Flam           33.40      34.44   NWI  4 
 26 Kearney, Dorien              Huron Athlet           34.20      34.62   NWI  4 
 27 Payne, Llewellyn             Unattached             38.06      34.68   NWI  3 
 28 Howard, Dylon                The Arizona                       36.00   NWI  1 
 29 Pickering, Wyatt             Unattached             38.28      36.35   NWI  3 
 30 Uperesa-thomas, Ayndra       Do Right Edu                      36.65   NWI  1 
 31 Carr, Alexander              Huron Athlet           36.30      36.72   NWI  3 
 32 Waters, Amari                AZ Titans, L           40.07      40.18   NWI  2 
 33 Frazier, Desmond             Spartan Spee           46.00      42.27   NWI  2 
 34 Escarcega, Daniel            NX Level Tra                      45.59   NWI  1 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona          1:05.33    1:06.53   5 
  2 Shivers, Cole                AZ Burn              1:11.50    1:11.03   5 
  3 Nsubuga, Andereya            Arizona Chee         1:10.00    1:11.10   5 
  4 Ortiz, Avaunt                The Arizona          1:12.24    1:11.18   5 
  5 Blevins, Zaire               Do Right Edu         1:10.00    1:14.48   5 
  6 Cornejo, Alvaro              The Arizona          1:17.15    1:15.52   4 
  7 Wallace, Jaseim              Arizona Chee                    1:16.11   1 
  8 Bernard, Legend              Elite StriDe         1:22.31    1:17.05   4 
  9 King, Michael                Arizona Chee         1:11.00    1:17.24   5 
 10 Kenyon, Nicholas             Spartan Spee         1:20.12    1:18.25   4 
 11 Weddle, Xzayvier             Do Right Edu            1.12    1:19.53   1 
 12 Wiley, Martel                Do Right Edu                    1:19.96   1 
 13 Espinoza, Elijah             Arizona Flam         1:30.60    1:20.32   3 
 14 Garcia, Mario                Glendale Fla                    1:20.71   2 
 15 Fuse, Cameron                Elite StriDe         1:19.36    1:21.74   5 
 16 Uperesa-thomas, Ayndra       Do Right Edu                    1:22.29   1 
 17 Hooks, Mar'Zhon              Do Right Edu         1:15.00    1:22.44   5 
 18 Gandara, Adan                Arizona Flam                    1:23.66   3 
 19 Arnds, Solomon               Arizona Chee                    1:25.21   1 
 20 Lewis, Andre                 AZ Burn                         1:26.11   1 
 21 Pickering, Wyatt             Unattached           1:24.61    1:26.94   4 
 22 Howard, Dylon                The Arizona                     1:27.02   1 
 23 Hawkins, Ricky               Spartan Spee                    1:27.23   2 
 24 Carr, Alexander              Huron Athlet         1:29.00    1:28.89   4 
 25 Clark, Ian                   Arizona Puma         1:33.00    1:29.16   3 
 26 Holley, Logan                Unattached           1:37.00    1:30.42   3 
 27 Farr, Kobe                   Arizona Spee         1:32.53    1:33.16   3 
 28 Escarcega, Daniel            NX Level Tra         1:39.69    1:38.87   3 
 29 Frazier, Desmond             Spartan Spee         1:30.00    1:41.92   3 
 30 Andersen, Levi               Arizona Puma         1:58.00    1:55.18   2 
 
800 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davis, John                  Do Right Edu                    2:46.27  
  2 Blevins, Zaire               Do Right Edu            2.50    2:46.48  
  3 Hasher, Brayden              Phoenix Bobc         2:52.00    2:57.70  
  4 Fuse, Cameron                Elite StriDe         2:55.51    3:07.59  
  5 Holley, Logan                Unattached           3:20.00    3:10.32  
 
1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Garcia, Mario                Glendale Fla                    5:54.75  
  2 Hasher, Brayden              Phoenix Bobc         6:45.00    6:26.13  
  3 Francisco-Gutierrez, Bri     Arizona Bush                    7:00.48  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                               57.99  
     1) Price, Aiden                    2) Boyd-Matthews, Amier           
     3) Davis, John                     4) McLaurin, Melvin               
  2 AZ Burn  'A'                                                   58.96  
     1) Monroe, Aaron                   2) Shivers, Cole                  
     3) Tamplin, Errick                 4) Torres, Marcos                 
  3 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                  1:00.00      59.24  
     1) Nsubuga, Andereya               2) Sovereign, Joshua              
     3) King, Michael                   4) Brewington, Tajj               
 
4x400 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                             5:02.19  
     1) Price, Aiden                    2) Davis, John                    
     3) McLaurin, Melvin                4) Blevins, Zaire                 
 
High Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Evans, Calvin                Arizona Flam                      1.00m    3-03.25 
  2 Cogdell, Jase                Arizona Chee                      0.80m    2-07.50 
 
Long Jump 9-10 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Boykins, Kai                 NX Level Tra                      3.90m   NWI  12-09.50 
  2 Monroe, Aaron                AZ Burn                3.78m      3.83m   NWI  12-06.75 
  3 Allison, Charlie             Phoenix Flye           3.73m      3.76m   NWI  12-04.00 
  4 Fernandez, Derek             AZ Burn                3.38m      3.52m   NWI  11-06.75 
  5 Evans, Calvin                Arizona Flam                      3.40m   NWI  11-02.00 
  6 Kenyon, Nicholas             Spartan Spee           3.35m      3.36m   NWI  11-00.25 
  7 Lockhart, Miles              AZ Burn                           3.31m   NWI  10-10.50 
  8 Bernard, Legend              Elite StriDe                      3.00m   NWI   9-10.25 
  9 Hamman, Jaxson               Arizona Puma           2.84m      2.91m   NWI   9-06.75 
 10 Brewington, Tajj             Arizona Chee                      2.71m   NWI   8-10.75 
 11 Heaton, Sam                  Phoenix Flye           2.88m      2.61m   NWI   8-06.75 
 12 Ruiz, Elian                  Arizona Flam                      2.38m   NWI   7-09.75 
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Holloway, Jason              Do Right Edu           7.21m      7.36m   24-01.75 
  2 Fuse, Cameron                Elite StriDe                      6.34m   20-09.75 
  3 Martin, Mark                 Do Right Edu           5.49m      5.34m   17-06.25 
  4 Andersen, Levi               Arizona Puma           3.97m      5.02m   16-05.75 
  5 Moore, Peyton                Do Right Edu                      4.79m   15-08.75 
  6 Clark, Ian                   Arizona Puma           4.72m      4.70m   15-05.00 
  7 Ruiz, Elian                  Arizona Flam                      4.62m   15-02.00 
  8 Francisco-Gutierrez, Bri     Arizona Bush                      3.55m   11-07.75 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Allison, Charlie             Phoenix Flye          33.78m     31.96m     104-10 
  2 Holloway, Jason              Do Right Edu          22.51m     20.34m      66-09 
  3 Martin, Mark                 Do Right Edu          12.72m     19.62m      64-04 
  4 Price, Aiden                 Do Right Edu          24.75m     18.17m      59-07 
  5 Evans, Calvin                Arizona Flam                     16.22m      53-02 
  6 Ruiz, Elian                  Arizona Flam                     15.74m      51-08 
  7 Torres, Marcos               AZ Burn                          13.46m      44-02 
  8 Moore, Peyton                Do Right Edu                     12.97m      42-07 
  9 Upshur, Noah                 Unattached            15.74m     12.79m      41-11 
 10 Clark, Ian                   Arizona Puma          12.97m     12.60m      41-04 
 11 Andersen, Levi               Arizona Puma          15.05m     10.88m      35-08 
 12 Francisco-Gutierrez, Bri     Arizona Bush                     10.74m      35-03 
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Ruffin, Nigel                The Arizona            13.22      13.27   NWI  7 
  2 Gatewood, Malachi            AZ Burn                15.00      13.28   NWI  6 
  3 Roland, Kenji                The Arizona            13.70      13.45   NWI  7 
  4 Byrd, Terry                  Do Right Edu           14.59      13.74   NWI  7 
  5 Schroeder, Zach              Valor Track                       13.79   NWI  2 
  6 Brister, Dominick            The Arizona                       13.80   NWI  2 
  7 Nelson, Jack                 Arizona Chee           15.01      13.89   NWI  6 
  8 Amicks, Terrion              NX Level Tra                      14.22   NWI  1 
  9 Wheaton, Markye              Do Right Edu           14.98      14.23   NWI  6 
 10 Gaither, Kerry               Arizona Puma           15.40      14.24   NWI  5 
 11 Cervantes, Steven            AZ Burn                15.13      14.33   NWI  6 
 12 Cobb, Seth                   Arizona Chee                      14.37   NWI  2 
 12 Brown, Marcus                Valor Track            14.50      14.37   NWI  7 
 14 Ivie, Connor                 Arizona Flam           14.08      14.42   NWI  7 
 14 Gipson, Jawunn               Do Right Edu           15.61      14.42   NWI  5 
 16 Shaw, Jamel                  The Arizona            14.79      14.48   NWI  7 
 17 Burke, Denzel                The Arizona            14.77      14.49   NWI  7 
 18 Walker, Jaleel               Do Right Edu           15.22      14.54   NWI  6 
 19 Love, Demetris               Do Right Edu           15.13      14.61   NWI  6 
 20 Williams, Trey               The Arizona                       14.63   NWI  5 
 20 Patton, Xavier               The Arizona            14.95      14.63   NWI  7 
 22 Cogdell, Jaidon Pierce       Arizona Chee                      14.65   NWI  1 
 23 Corbin, De'Sean              Do Right Edu           15.79      14.68   NWI  5 
 24 Ukhade, Rohan                Unattached                        14.73   NWI  2 
 25 Hooks, Marvin                Do Right Edu           15.50      14.78   NWI  5 
 26 Noyd, Russell                Arizona Flam           15.26      14.86   NWI  6 
 27 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                      15.12   NWI  3 
 28 Anderson, Dylan              Phoenix Flye           16.52      15.13   NWI  4 
 29 Henderson, Tyler             Arizona Chee                      15.24   NWI  2 
 30 Gammage, Travis              Do Right Edu           16.08      15.32   NWI  4 
 31 Moore, Kydan                 Unattached             17.00      15.37   NWI  4 
 32 Ward, Darius                 Arizona Flam                      15.47   NWI  1 
 33 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam           15.82      15.50   NWI  5 
 34 Flaherty, Jacob              The Arizona            16.01      15.64   NWI  4 
 35 Shill, Emmett                AZ Burn                17.06      15.65   NWI  4 
 36 Center, DaVieon              Do Right Edu                      15.92   NWI  3 
 37 Overstreet IV, Louis         Arizona Flam           16.53      15.96   NWI  4 
 38 Sermeno, Arthur              Arizona Puma           17.29      16.37   NWI  3 
 39 Sanders, Andre               Arizona Flam           17.67      16.50   NWI  3 
 40 Donnelly, Owen               Phoenix Flye           16.35      16.54   NWI  4 
 41 Jones, Kodah                 Arizona Chee                      16.63   NWI  1 
 42 Swann, Issac                 Arizona Chee                      16.67   NWI  1 
 43 Sanders, Mikah               Arizona Flam           17.55      16.77   NWI  3 
 44 Jones, Kobe                  Unattached                        16.78   NWI  3 
 
200 Meter Dash 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Guevara, Jonah               The Arizona            26.40      26.14   NWI  7 
  2 Hermas, Donye                Arizona Trac           26.37      26.69   NWI  7 
  3 Gatewood, Malachi            AZ Burn                27.83      27.06   NWI  7 
  4 Roland, Kenji                The Arizona            27.83      27.18   NWI  7 
  5 Ruffin, Nigel                The Arizona            27.26      27.19   NWI  7 
  6 Adams, Quaron                Do Right Edu           28.37      27.60   NWI  7 
  7 Adkinson, Jason              The Arizona            28.59      27.72   NWI  6 
  8 Byrd, Terry                  Do Right Edu           28.71      27.90   NWI  6 
  9 Bradley-Cooper, Jordan       Do Right Edu           28.01      28.30   NWI  7 
 10 Nelson, Jack                 Arizona Chee           30.70      28.43   NWI  5 
 11 Hasher, Logan                Phoenix Bobc           29.67      28.62   NWI  6 
 12 Douglass, Garrison           World Class            28.49      28.78   NWI  7 
 13 Walker, Jaleel               Do Right Edu           29.34      29.20   NWI  6 
 14 Gipson, Jawunn               Do Right Edu           31.24      29.26   NWI  4 
 15 Burke, Denzel                The Arizona            29.74      29.34   NWI  6 
 16 Brister, Dominick            The Arizona                       29.46   NWI  2 
 17 Valentine, D'Hayven          NX Level Tra                      29.71   NWI  1 
 18 Love, Demetris               Do Right Edu           31.74      29.77   NWI  4 
 19 Amicks, Terrion              NX Level Tra           30.18      29.78   NWI  5 
 20 Ivie, Connor                 Arizona Flam           29.77      30.01   NWI  6 
 21 Gaither, Kerry               Arizona Puma           30.13      30.05   NWI  5 
 22 Wheaton, Markye              Do Right Edu           31.14      30.08   NWI  5 
 23 Vaughn, Martin               NX Level Tra           30.01      30.14   NWI  5 
 24 Noyd, Russell                Arizona Flam           31.96      30.59   NWI  4 
 25 Cobb, Seth                   Arizona Chee                      30.64   NWI  2 
 26 Anderson, Dylan              Phoenix Flye           36.81      30.75   NWI  3 
 27 Moore, Kydan                 Unattached             37.00      31.13   NWI  3 
 28 Gammage, Travis              Do Right Edu           36.60      31.32   NWI  3 
 29 Flaherty, Jacob              The Arizona            31.85      31.59   NWI  4 
 30 Smith, Jeffrey               City West Sp                      31.82   NWI  1 
 31 Corbin, De'Sean              Do Right Edu           29.99      32.04   NWI  6 
 32 Polus, Daniel                Arizona Chee                      32.48   NWI  2 
 33 Sermeno, Arthur              Arizona Puma           37.37      33.48   NWI  3 
 34 Henderson, Tyler             Arizona Chee                      33.96   NWI  3 
 35 Ward, Darius                 Arizona Flam                      34.24   NWI  2 
 36 Overstreet IV, Louis         Arizona Flam           36.66      35.47   NWI  3 
 37 Swann, Issac                 Arizona Chee                      35.64   NWI  2 
 38 Denman, Nehki                NX Level Tra                      39.38   NWI  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Guevara, Jonah               The Arizona            59.27      59.19   5 
  2 Adkinson, Jason              The Arizona          1:03.64    1:01.72   5 
  3 Anaya, Christian             Arizona Chee         1:04.00    1:03.56   5 
  4 Hasher, Logan                Phoenix Bobc         1:05.00    1:04.12   5 
  5 Hermas, Donye                Arizona Trac         1:06.22    1:04.35   5 
  6 Adams, Quaron                Do Right Edu         1:09.00    1:05.03   4 
  7 Douglass, Garrison           World Class          1:07.92    1:05.27   4 
  8 Bradley-Cooper, Jordan       Do Right Edu         1:11.20    1:06.15   3 
  9 Andrews, Jaden               Arizona Chee         1:09.00    1:07.87   4 
 10 Brister, Dominick            The Arizona                     1:08.31   1 
 11 Cruz, Jay                    Go the Dista         1:07.00    1:08.48   5 
 12 Valentine, D'Hayven          NX Level Tra         1:09.01    1:08.98   3 
 13 Schroeder, Zach              Valor Track                     1:09.21   1 
 14 Bell, Gavin                  Elite StriDe         1:07.86    1:09.51   5 
 15 Williams, Trey               The Arizona          1:11.70    1:09.65   3 
 16 Shaw, Jamel                  The Arizona          1:08.78    1:09.87   4 
 17 Wheaton, Markye              Do Right Edu         1:13.30    1:10.45   3 
 18 Vaughn, Martin               NX Level Tra         1:09.58    1:10.59   3 
 19 Moore, Kydan                 Unattached           1:23.00    1:11.74   2 
 20 Noyd, Russell                Arizona Flam         1:13.75    1:12.12   3 
 21 Gaither, Kerry               Arizona Puma         1:10.00    1:12.15   3 
 22 Patton, Xavier               The Arizona          1:10.49    1:12.30   3 
 23 Flaherty, Jacob              The Arizona          1:08.91    1:12.67   4 
 24 Sparks, Devon                Arizona Trac         1:15.93    1:13.51   2 
 25 Lance, Trevor                Valor Track          1:17.21    1:14.86   2 
 26 Hooks, Marvin                Do Right Edu         1:25.26    1:15.74   2 
 27 Ward, Darius                 Arizona Flam                    1:16.82   1 
 28 Corbin, De'Sean              Do Right Edu         1:08.00    1:17.41   4 
 29 Avila, Diego                 Phoenix Flye         1:20.50    1:18.08   2 
 30 Sermeno, Arthur              Arizona Puma         1:22.00    1:24.64   2 
 31 Polus, Daniel                Arizona Chee                    1:26.53   1 
 32 Denman, Nehki                NX Level Tra         1:33.38    1:32.56   2 
 33 McConnell, Kellen            Huron Athlet         1:43.00    1:42.55   1 
 
800 Meter Run 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Anaya, Christian             Arizona Chee         2:30.00    2:27.83   2 
  2 Hasher, Logan                Phoenix Bobc         2:30.00    2:31.34   2 
  3 Gatewood, Malachi            AZ Burn                         2:38.55   1 
  4 Cruz, Jay                    Go the Dista         2:30.00    2:38.88   2 
  5 Bell, Gavin                  Elite StriDe         2:41.40    2:43.45   2 
  6 Brown, Jamari                Do Right Edu         2:51.67    2:46.08   2 
  7 Smith, Zachary               Unattached           2:39.00    2:47.21   2 
  8 Gammage, Travis              Do Right Edu                    2:51.08   1 
  9 Sparks, Devon                Arizona Trac         2:48.44    2:53.10   2 
 10 Polus, Daniel                Arizona Chee                    2:57.68   1 
 11 Leal, Roberto                Coldwater Ex                    2:57.79   1 
 12 Lance, Trevor                Valor Track          2:51.36    3:02.79   2 
 13 Nasewytewa, Henry            Unattached                      3:06.93   1 
 14 Sanders, Jayden              Arizona Flam                    3:07.71   1 
 15 Ramirez, Kevin               Glendale Fla         2:57.00    3:07.84   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lopez, Carlos                Glendale Fla         5:50.00    5:44.00  
  2 Foltz, Nathanial             Phoenix Flye         5:25.74    6:00.59  
  3 Ortiz, Jacob                 Arizona Chee                    6:15.01  
  4 Rosenberg, Will              Phoenix Bobc                    6:19.99  
  5 Nasewytewa, Henry            Unattached                      6:21.02  
 
3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Love, Demetris               Do Right Edu        11:09.45   11:13.66  
  2 Cruz, Jay                    Go the Dista        11:30.00   11:47.96  
  3 Leal, Roberto                Coldwater Ex                   12:33.24  
  4 Ortiz, Jacob                 Arizona Chee                   12:33.30  
  5 Ramirez, Kevin               Glendale Fla        13:09.00   13:04.85  
 
80 Meter Hurdles (30") 11-12 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Andrews, Jaden               Arizona Chee           15.60      15.87   NWI 
  2 Cogdell, Jaidon Pierce       Arizona Chee                      16.28   NWI 
  3 Lin, Alec                    Phoenix Bobc                      17.44   NWI 
  4 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam                      17.51   NWI 
  5 Lopez, Carlos                Glendale Fla                      18.66   NWI 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 The Arizona Rising Suns Track  'A'                  51.29      50.74  
     1) Adkinson, Jason                 2) Guevara, Jonah                 
     3) Roland, Kenji                   4) Ruffin, Nigel                  
  2 Do Right Educational Sports  'A'                    50.45      52.94  
     1) Brown, Jamari                   2) Bradley-Cooper, Jordan         
     3) Adams, Quaron                   4) Byrd, Terry                    
  3 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    58.00      53.66  
     1) Anaya, Christian                2) Nelson, Jack                   
     3) Andrews, Jaden                  4) Cobb, Seth                     
  4 The Arizona Rising Suns Track  'B'                             55.09  
     1) Burke, Denzel                   2) Shaw, Jamel                    
     3) Williams, Trey                  4) Patton, Xavier                 
 
Long Jump 11-12 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Hermas, Donye                Arizona Trac           4.46m      4.73m   NWI  15-06.25 
  2 Ivie, Connor                 Arizona Flam           4.39m      4.34m   NWI  14-03.00 
  3 Brown, Marcus                Valor Track                       4.32m   NWI  14-02.25 
  4 Amicks, Terrion              NX Level Tra                      4.26m   NWI  13-11.75 
  5 Walker, Jaleel               Do Right Edu                      4.14m   NWI  13-07.00 
  6 Brown, Jamari                Do Right Edu                      4.00m   NWI  13-01.50 
  7 Valentine, D'Hayven          NX Level Tra                      3.97m   NWI  13-00.25 
  8 Sparks, Devon                Arizona Trac           3.26m      3.80m   NWI  12-05.75 
  9 Anderson, Dylan              Phoenix Flye                      3.74m   NWI  12-03.25 
 10 Henderson, Tyler             Arizona Chee                      3.58m   NWI  11-09.00 
 11 Gipson, Jawunn               Do Right Edu                      3.54m   NWI  11-07.50 
 12 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam           3.06m      3.48m   NWI  11-05.00 
 13 Foltz, Nathanial             Phoenix Flye           3.28m      3.40m   NWI  11-02.00 
 14 Donnelly, Owen               Phoenix Flye           2.64m      3.24m   NWI  10-07.75 
 15 Lopez, Carlos                Glendale Fla           3.07m      3.15m   NWI  10-04.00 
 16 Avila, Diego                 Phoenix Flye                      3.09m   NWI  10-01.75 
 17 Swann, Issac                 Arizona Chee                      2.48m   NWI   8-01.75 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Center, DaVieon              Do Right Edu          13.45m     12.57m   41-03.00 
  2 Vaughn, Martin               NX Level Tra           9.92m     10.03m   32-11.00 
  3 Elmore, Amar                 Do Right Edu           8.98m      9.17m   30-01.00 
  4 Menlove, S Andrew            Arizona Chee                      7.82m   25-08.00 
  5 Ruiz, Enrique                Arizona Flam                      7.44m   24-05.00 
  6 Ramirez, Kevin               Glendale Fla                      5.71m   18-09.00 
  7 McConnell, Kellen            Huron Athlet                      2.98m    9-09.50 
 
Discus Throw 1kg 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Center, DaVieon              Do Right Edu          28.93m     28.63m      93-11 
  2 Elmore, Amar                 Do Right Edu          24.72m     24.78m      81-03 
  3 Menlove, S Andrew            Arizona Chee                     20.79m      68-02 
  4 Sanders, Mikah               Arizona Flam                     16.84m      55-03 
  5 Sanders, Andre               Arizona Flam                     16.50m      54-02 
  6 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu          14.17m     15.89m      52-01 
  7 Sanders, Jayden              Arizona Flam                     14.00m      45-11 
 
Javelin Throw 300g 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramirez, Alexander           Unattached            46.33m     45.41m     149-00 
  2 Elmore, Amar                 Do Right Edu          37.67m     34.64m     113-08 
  3 Sanders, Andre               Arizona Flam          24.85m     27.53m      90-04 
  4 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu          25.93m     25.90m      85-00 
  5 Menlove, S Andrew            Arizona Chee                     24.20m      79-05 
  6 Sanders, Jayden              Arizona Flam          23.20m     24.01m      78-09 
  7 Sanders, Mikah               Arizona Flam          22.33m     22.75m      74-08 
  8 Rosenberg, Will              Phoenix Bobc                     20.36m      66-09 
  9 Overstreet IV, Louis         Arizona Flam          13.08m     20.05m      65-09 
 10 Ruiz, Enrique                Arizona Flam                     19.68m      64-07 
 11 Donnelly, Owen               Phoenix Flye          16.61m     17.58m      57-08 
 12 Ortiz, Jacob                 Arizona Chee                     16.77m      55-00 
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, Pharoah            Elite StriDe           12.45      12.19   NWI  7 
  2 White, Rashaud               Do Right Edu           12.58      12.22   NWI  7 
  3 Tellis, Leroy                The Arizona                       12.34   NWI  1 
  4 Russell, Christopher         The Arizona            13.09      12.40   NWI  6 
  5 Devlin, James                AZ Titans, L                      12.51   NWI  2 
  6 West, Jaden                  NX Level Tra                      12.55   NWI  2 
  7 Gibson, Marshawn             Do Right Edu           12.40      12.56   NWI  7 
  8 Anderson, Drake              Arizona Chee           12.83      12.60   NWI  7 
  9 Williams, Malcolm            Unattached             12.90      12.70   NWI  7 
  9 McMurry, William             Phoenix Bobc           12.43      12.70   NWI  7 
  9 McKinney, Jakim              The Arizona            13.46      12.70   NWI  5 
 12 Johnson, Plas                Unattached             13.30      12.72   NWI  6 
 13 Jones, Delvin                The Arizona            12.79      12.74   NWI  7 
 14 Roberson, Quinten            The Arizona            13.73      12.86   NWI  5 
 15 Nakiso, Sani                 Arizona Chee           13.12      12.87   NWI  6 
 15 Gavel, Brandon               AZ Burn                13.00      12.87   NWI  7 
 17 Shivers, Brandon             AZ Burn                13.12      13.01   NWI  6 
 17 Barker, Pryor                AZ Burn                           13.01   NWI  1 
 19 Gonzales, John-anthony       NX Level Tra                      13.06   NWI  1 
 20 Oliver, Marcel               NX Level Tra                      13.11   NWI  2 
 21 Cheatham, Damon              AZ Burn                13.45      13.16   NWI  5 
 22 Cave, Colao                  Phoenix Bobc                      13.19   NWI  1 
 23 Young, Ricky                 Arizona Puma           13.77      13.23   NWI  5 
 23 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           14.09      13.23   NWI  4 
 23 Hampton, Dominique           The Arizona                       13.23   NWI  2 
 23 Carter, Kamijah              Arizona Chee           13.98      13.23   NWI  4 
 27 Williams, Zion               Arizona Chee           14.64      13.40   NWI  4 
 28 Aguano, Nainoa               Arizona Chee           14.56      13.47   NWI  4 
 29 Johnson, Jalen               Arizona Flam           13.63      13.54   NWI  5 
 30 Williams, Leroy              Do Right Edu           13.00      13.60   NWI  6 
 31 Jackson, DeVion              Do Right Edu           13.90      13.63   NWI  5 
 32 Brown, John                  Do Right Edu           13.90      13.64   NWI  4 
 33 Chavez, Alvaro               Coldwater Ex                      13.67   NWI  1 
 34 Nash, Cameron                AZ Titans, L           13.60      13.73   NWI  5 
 35 Hart, Tre                    AZ Burn                14.35      13.81   NWI  4 
 36 Roberts, Eric                Arizona Flam                      13.85   NWI  1 
 37 Gavel, Collin                AZ Burn                13.65      13.86   NWI  5 
 38 Yarbrough, lawrence          AZ Titans, L           13.39      14.04   NWI  6 
 39 Hawkins, Jaylen              The Arizona            15.40      14.18   NWI  3 
 40 Shaffer, William             Do Right Edu                      14.22   NWI  3 
 41 Ricardes, Ray                Arizona Puma           15.16      14.27   NWI  3 
 42 Andrews, Haudarie            The Arizona            14.48      14.30   NWI  4 
 43 Suggs, John                  Arizona Chee                      14.37   NWI  2 
 44 Kelley, Jaedin               Unattached             16.13      14.75   NWI  3 
 45 Fields, Isaiah               Spartan Spee           15.50      14.81   NWI  3 
 46 Delgado, Jason               AZ Burn                14.65      14.93   NWI  4 
 47 Potts, Trayvon               Do Right Edu                      15.53   NWI  2 
 48 Buckner, Michael             Do Right Edu                      15.54   NWI  2 
 49 Guerrero, Ryan               AZ Burn                           15.81   NWI  3 
 50 Gipson, Jaru                 Do Right Edu                      16.05   NWI  1 
 51 Turner, Isaiah               Do Right Edu                      18.68   NWI  1 
 
200 Meter Dash 13-14 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Russell, Christopher         The Arizona            25.89      24.92   NWI  7 
  2 Williams, Pharoah            Elite StriDe           26.13      25.31   NWI  7 
  3 Gibson, Marshawn             Do Right Edu           25.00      25.44   NWI  7 
  4 Griffin, Marquis             AZ Titans, L           28.00      25.93   NWI  5 
  5 Williams, Malcolm            Unattached             26.27      25.98   NWI  7 
  6 Johnson, Plas                Unattached             30.00      25.99   NWI  4 
  7 Price, Juwaun                NX Level Tra           27.20      26.25   NWI  6 
  7 Shedrick, Wyatt              Do Right Edu           26.50      26.25   NWI  6 
  9 McKinney, Jakim              The Arizona                       26.37   NWI  3 
 10 Nakiso, Sani                 Arizona Chee           26.43      26.38   NWI  6 
 11 West, Jaden                  NX Level Tra           26.24      26.56   NWI  7 
 12 Smith, James                 Arizona Flam           27.44      26.57   NWI  5 
 13 Roberson, Quinten            The Arizona            27.42      26.60   NWI  5 
 14 Gonzales, John-anthony       NX Level Tra           27.36      26.83   NWI  5 
 15 Devlin, James                AZ Titans, L                      27.23   NWI  2 
 16 Pratt, Kenneth               Unattached             27.00      27.32   NWI  6 
 17 Barker, Pryor                AZ Burn                           27.48   NWI  2 
 18 Young, Ricky                 Arizona Puma           28.16      27.71   NWI  5 
 19 Laffitte, Jaleel             Do Right Edu           29.70      27.87   NWI  4 
 20 Williams, Zion               Arizona Chee           29.65      27.95   NWI  4 
 21 Nash, Cameron                AZ Titans, L           27.50      28.03   NWI  5 
 22 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           28.01      28.06   NWI  5 
 23 Aguano, Nainoa               Arizona Chee           31.00      28.16   NWI  3 
 24 Williams, Leroy              Do Right Edu           27.00      28.66   NWI  6 
 25 Carter, Kamijah              Arizona Chee           28.77      28.92   NWI  4 
 26 Kenyon, Benjamin             Spartan Spee           31.06      29.03   NWI  3 
 27 Hawkins, Jaylen              The Arizona            29.84      29.12   NWI  4 
 28 Cave, Colao                  Phoenix Bobc                      29.14   NWI  2 
 29 Hart, Tre                    AZ Burn                30.00      29.18   NWI  4 
 30 Ricardes, Ray                Arizona Puma           31.15      29.43   NWI  3 
 31 Fields, Isaiah               Spartan Spee           32.21      31.07   NWI  3 
 32 Bornhoft, Nicholas           Arizona Chee                      31.13   NWI  1 
 33 Lamb, George                 Spartan Spee           33.00      31.68   NWI  3 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tellis, Leroy                The Arizona            59.14      58.48   6 
  2 Shedrick, Wyatt              Do Right Edu         1:01.00      59.28   5 
  3 Pratt, Kenneth               Unattached           1:00.00    1:00.04   6 
  4 Nakiso, Sani                 Arizona Chee         1:01.00    1:00.17   5 
  5 Gipson, Jatu                 Do Right Edu         1:01.00    1:00.32   5 
  6 Williams, Pharoah            Elite StriDe           59.32    1:00.43   6 
  7 Gavel, Brandon               AZ Burn              1:03.00    1:00.62   5 
  8 Price, Juwaun                NX Level Tra         1:04.42    1:00.68   4 
  9 Griffin, Marquis             AZ Titans, L         1:03.00    1:00.90   5 
 10 Roberson, Quinten            The Arizona          1:04.96    1:01.41   4 
 11 Russell, Christopher         The Arizona          1:40.39    1:01.56   2 
 12 Gavel, Collin                AZ Burn              1:04.00    1:01.72   4 
 13 Norvell II, Marcus           Arizona Chee         1:04.00    1:02.60   4 
 14 Yarbrough, lawrence          AZ Titans, L         1:01.00    1:03.49   6 
 15 Medina, Sergio               Unattached           1:02.00    1:03.67   5 
 16 Williams, Zion               Arizona Chee         1:03.00    1:03.90   5 
 17 Roberts, Eric                Arizona Flam                    1:04.41   1 
 18 Cave, Colao                  Phoenix Bobc                    1:04.60   1 
 19 Hawkins, Jaylen              The Arizona          1:05.12    1:05.64   4 
 20 Benton, Vashaun              NX Level Tra         1:10.66    1:06.24   3 
 21 Millar, Riley                Huron Athlet         1:05.00    1:08.07   4 
 22 Jackson, DeVion              Do Right Edu         1:10.00    1:08.15   3 
 23 Andrews, Haudarie            The Arizona          1:06.71    1:08.42   4 
 23 Chavarria, Leonel            Glendale Fla         1:09.00    1:08.42   3 
 25 Devlin, James                AZ Titans, L                    1:08.64   1 
 26 Nash, Cameron                AZ Titans, L         1:05.00    1:09.83   5 
 27 Harris, Jace                 Huron Athlet         1:09.00    1:10.20   3 
 28 Hampton, Dominique           The Arizona                     1:10.43   2 
 29 Brown, John                  Do Right Edu         1:15.00    1:10.51   3 
 30 Acuna, Jose                  Panthers Run         1:10.00    1:11.97   3 
 31 Bornhoft, Nicholas           Arizona Chee                    1:12.12   2 
 32 Potts, Trayvon               Do Right Edu         1:15.00    1:12.77   3 
 33 Guerrero, Ryan               AZ Burn                         1:14.08   1 
 34 Mercado, Jesus               Glendale Fla                    1:14.35   1 
 35 Carter, Kamijah              Arizona Chee         1:15.00    1:16.79   2 
 36 Jirak, Adam                  The Arizona          1:23.36    1:18.67   2 
 37 Donnelly, Kit                Phoenix Flye           21.40    1:20.96   1 
 
800 Meter Run 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Corrales, Jason              Glendale Fla         2:20.00    2:17.17   2 
  2 Pratt, Kenneth               Unattached           2:25.00    2:19.28   2 
  3 Gipson, Jatu                 Do Right Edu         2:15.00    2:19.93   2 
  4 Lewis, Zachary               NX Level Tra         2:22.74    2:19.96   2 
  5 Yarbrough, lawrence          AZ Titans, L         2:30.00    2:21.38   2 
  6 Laffitte, Jaleel             Do Right Edu         2:34.00    2:35.18   2 
  7 Potts, Trayvon               Do Right Edu         2:45.00    2:39.22   1 
  8 Boykins, Quinn               NX Level Tra         2:54.72    2:44.77   1 
  9 Jackson, DeVion              Do Right Edu         2:45.00    2:46.06   1 
 10 Harris, Jace                 Huron Athlet         2:49.00    2:46.93   1 
 11 Kenyon, Benjamin             Spartan Spee         2:40.04    2:53.73   2 
 12 Mercado, Jesus               Glendale Fla                    2:53.92   1 
 13 Jirak, Adam                  The Arizona          3:10.29    2:57.44   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Corrales, Jason              Glendale Fla         4:46.00    4:43.63  
  2 Lewis, Zachary               NX Level Tra         4:55.89    5:00.71  
  3 Nasewytewa, Steven           Unattached                      5:09.76  
  4 Sokolovich, Carter           Phoenix Flye         5:03.24    5:16.29  
  5 Millar, Riley                Huron Athlet         5:20.00    5:33.34  
  6 Stephenson, Brayden          Glendale Fla         5:36.00    5:36.55  
  7 Boykins, Quinn               NX Level Tra         5:46.18    5:45.08  
  8 Chavarria, Leonel            Glendale Fla         6:43.00    6:02.11  
  9 Cook, Trevor                 Spartan Spee         5:49.33    6:10.24  
 10 Jirak, Adam                  The Arizona          6:38.64    6:24.46  
 
3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nasewytewa, Steven           Unattached                     10:44.15  
  2 Acuna, Jose                  Panthers Run        10:50.00   10:46.16  
  3 Cook, Trevor                 Spartan Spee        12:30.76   11:59.39  
 
100 Meter Hurdles (33" ) 13-14 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Smith, James                 Arizona Flam           14.82      15.45   NWI 
  2 McMurry, William             Phoenix Bobc           15.35      15.70   NWI 
  3 Norvell II, Marcus           Arizona Chee           17.14      18.31   NWI 
  4 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee                      18.55   NWI 
  5 Reyes, Kortez                Arizona Chee                      20.29   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30") 13-14 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Smith, James                 Arizona Flam           28.69      28.42   NWI 
  2 Oliver, Marcel               NX Level Tra                      30.31   NWI 
  3 Wiley, Seth                  NX Level Tra                      30.57   NWI 
  4 Norvell II, Marcus           Arizona Chee           31.25      31.08   NWI 
  5 Medina, Sergio               Unattached             32.00      31.52   NWI 
  6 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee                      34.21   NWI 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 The Arizona Rising Suns Track  'A'                  50.84      48.00  
     1) Russell, Christopher            2) McKinney, Jakim                
     3) Tellis, Leroy                   4) Roberson, Quinten              
  2 NX Level Track Club  'A'                                       48.98  
     1) West, Jaden                     2) Gonzales, John-anthony         
     3) Price, Juwaun                   4) Oliver, Marcel                 
  3 Do Right Educational Sports  'A'                               51.10  
     1) Jackson, DeVion                 2) Laffitte, Jaleel               
     3) Gibson, Marshawn                4) Shedrick, Wyatt                
  4 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                    57.00      53.43  
     1) Gruenwald, Jacob                2) Taylor, Kiondre                
     3) Norvell II, Marcus              4) Aguano, Nainoa                 
 -- AZ Burn  'B'                                                      DQ  
     1) Gavel, Collin                   2) Delgado, Jason                 
     3) Asher, Preston                  4) Hart, Tre                      
 
4x400 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                             4:06.45  
     1) Laffitte, Jaleel                2) Gipson, Jatu                   
     3) Gibson, Marshawn                4) Shedrick, Wyatt                
  2 NX Level Track Club  'A'                          4:23.26    4:14.11  
     1) Price, Juwaun                   2) Oliver, Marcel                 
     3) Benton, Vashaun                 4) Lewis, Zachary                 
  3 AZ Titans, Llc  'A'                                          4:32.30  
     1) Nash, Cameron                   2) Covington, Jacobe              
     3) Devlin, James                   4) Yarbrough, lawrence            
  4 Spartan Speedsters Track Club  'A'                           5:07.34  
     1) Kenyon, Benjamin                2) Lamb, George                   
     3) Fields, Isaiah                  4) Cook, Trevor                   
 
4x800 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Glendale Flash  'A'                                         10:59.74  
     1) Stephenson, Brayden             2) Corrales, Jason                
     3) Mercado, Jesus                  4) Chavarria, Leonel              
 
High Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 McMurry, William             Phoenix Bobc           1.47m      1.63m    5-04.25 
  2 Naisant, Carlan              Arizona Flam           1.45m      1.55m    5-01.00 
  3 Chavez, Alvaro               Coldwater Ex                      1.40m    4-07.00 
  4 Kendrix, Isaiah              Arizona Trac           1.10m      1.15m    3-09.25 
 
Long Jump 13-14 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Gonzales, John-anthony       NX Level Tra                      5.10m   NWI  16-08.75 
  2 McMurry, William             Phoenix Bobc           4.99m      4.98m   NWI  16-04.25 
  3 Shivers, Brandon             AZ Burn                           4.96m   NWI  16-03.25 
  4 West, Jaden                  NX Level Tra                      4.72m   NWI  15-06.00 
  5 Cheatham, Damon              AZ Burn                4.82m      4.64m   NWI  15-02.75 
  6 Carter, Kamijah              Arizona Chee                      4.59m   NWI  15-00.75 
  7 Fernandez, Dylan             AZ Burn                           4.48m   NWI  14-08.50 
  7 Barker, Pryor                AZ Burn                           4.48m   NWI  14-08.50 
  9 Brown, John                  Do Right Edu                      4.23m   NWI  13-10.50 
 10 Hart, Tre                    AZ Burn                           4.13m   NWI  13-06.75 
 11 Harris, Jace                 Huron Athlet                      4.11m   NWI  13-06.00 
 12 Williams, Zion               Arizona Chee                      4.09m   NWI  13-05.00 
 13 Aguano, Nainoa               Arizona Chee                      4.06m   NWI  13-04.00 
 14 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee           3.96m      4.01m   NWI  13-02.00 
 15 Gipson, Jatu                 Do Right Edu                      3.96m   NWI  13-00.00 
 16 Kenyon, Benjamin             Spartan Spee                      3.95m   NWI  12-11.50 
 17 Fields, Isaiah               Spartan Spee                      3.94m   NWI  12-11.25 
 18 Kelley, Jaedin               Unattached             4.47m      3.85m   NWI  12-07.75 
 19 Delgado, Jason               AZ Burn                           3.71m   NWI  12-02.25 
 20 Bornhoft, Nicholas           Arizona Chee                      3.57m   NWI  11-08.50 
 21 Bowser, Kairee               Arizona Flam           3.55m      3.55m   NWI  11-07.75 
 22 Guerrero, Ryan               AZ Burn                           3.45m   NWI  11-04.00 
 23 Stephenson, Brayden          Glendale Fla                      2.63m   NWI   8-07.50 
 -- Roberts, Eric                Arizona Flam                        DNF   NWI           
 
Triple Jump 13-14 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Wiley, Seth                  NX Level Tra                      9.60m   NWI  31-06.00 
  2 Benton, Vashaun              NX Level Tra                      9.10m   NWI  29-10.25 
 
Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Carlan              Arizona Flam          11.22m     12.03m   39-05.75 
  2 Suggs, John                  Arizona Chee                      9.45m   31-00.00 
  3 Motes, Matthew               Arizona Chee                      9.14m   30-00.00 
  4 Wiley, Seth                  NX Level Tra           8.96m      9.02m   29-07.25 
  5 Shaffer, William             Do Right Edu           8.01m      8.03m   26-04.25 
  6 Lamb, George                 Spartan Spee                      7.85m   25-09.25 
  7 Andersen, Deklan             Arizona Puma           7.54m      7.56m   24-09.75 
  8 Gipson, Jaru                 Do Right Edu           7.25m      7.40m   24-03.50 
  9 Buckner, Michael             Do Right Edu           6.51m      6.70m   21-11.75 
 10 Turner, Isaiah               Do Right Edu           4.82m      5.37m   17-07.50 
 
Discus Throw 1kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Carlan              Arizona Flam          28.57m     32.14m     105-05 
  2 Motes, Matthew               Arizona Chee                     26.07m      85-06 
  3 Suggs, John                  Arizona Chee                     25.80m      84-08 
  4 Andersen, Deklan             Arizona Puma          27.83m     24.43m      80-02 
  5 Lamb, George                 Spartan Spee                     21.72m      71-03 
  6 Shaffer, William             Do Right Edu          22.72m     19.35m      63-06 
  7 Gipson, Jaru                 Do Right Edu          11.08m     18.94m      62-02 
  8 Buckner, Michael             Do Right Edu          14.24m     13.80m      45-03 
  9 Turner, Isaiah               Do Right Edu          11.45m     12.70m      41-08 
 
Javelin Throw 600g 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Carlan              Arizona Flam          45.75m     47.12m     154-07 
  2 Smith, James                 Arizona Flam          33.70m     35.54m     116-07 
  3 Bowser, Kairee               Arizona Flam                     28.13m      92-03 
  4 Motes, Matthew               Arizona Chee                     22.74m      74-07 
  5 Kelley, Jaedin               Unattached                       18.55m      60-10 
  6 Andersen, Deklan             Arizona Puma          17.64m     18.22m      59-09 
 
100 Meter Dash 15-16 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Ross, Tavian                 Unattached             11.00      11.44   NWI  2 
  2 Waters, Tamir                Elite StriDe           12.35      11.80   NWI  2 
  3 McGee, KyTeryion             Az Saints              12.33      12.01   NWI  2 
  4 Williams, Treyvon            Az Saints              12.55      12.09   NWI  2 
  4 Branch, Robert               Phoenix Bobc           12.10      12.09   NWI  2 
  6 Tyler, Gevon                 Do Right Edu           12.50      12.21   NWI  2 
  7 Williams, Calvin             Phoenix Bobc           12.00      12.33   NWI  2 
  8 Brenton, Cassey              Unattached                        12.34   NWI  1 
  9 Anderson, Marquis            The Arizona            12.65      12.57   NWI  2 
 10 Butler, Devin                Az Saints              13.30      12.59   NWI  1 
 11 Pagliuca, Santino            Arizona Chee                      13.00   NWI  1 
 12 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                      13.18   NWI  1 
 13 Gonzalez, Carlos             Arizona Puma           14.29      13.34   NWI  1 
 14 Jordan, Miles                Arizona Chee                      13.52   NWI  1 
 15 Dawson, Jaden                Arizona Chee                      13.53   NWI  1 
 
200 Meter Dash 15-16 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Ross, Tavian                 Unattached             22.09      22.70   NWI  3 
  2 Boyd, Stacey                 Unattached             23.60      23.55   NWI  3 
  3 Waters, Tamir                Elite StriDe           23.81      23.65   NWI  3 
  4 Proby, Charles               Spartan Spee                      23.88   NWI  2 
  5 Williams, Treyvon            Az Saints              24.72      24.16   NWI  3 
  6 McGee, KyTeryion             Az Saints              24.75      24.97   NWI  3 
  7 Anderson, Marquis            The Arizona            24.95      25.05   NWI  3 
  8 Tyler, Gevon                 Do Right Edu           25.00      25.31   NWI  3 
  9 Butler, Devin                Az Saints              27.03      25.75   NWI  3 
 10 Diggs, Aidan                 NX Level Tra                      26.17   NWI  1 
 11 Phillips, Anthony            Spartan Spee           27.19      26.41   NWI  2 
 12 Pagliuca, Santino            Arizona Chee                      26.55   NWI  1 
 13 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                      27.19   NWI  1 
 14 Gonzalez, Carlos             Arizona Puma           30.41      27.21   NWI  2 
 15 Dawson, Jaden                Arizona Chee                      27.62   NWI  2 
 16 Jordan, Miles                Arizona Chee                      28.52   NWI  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ross, Tavian                 Unattached             49.87      51.81   3 
  2 Boyd, Stacey                 Unattached             53.20      52.59   3 
  3 Proby, Charles               Spartan Spee                      53.26   1 
  4 Branch, Robert               Phoenix Bobc           53.44      54.08   3 
  5 Williams, Treyvon            Az Saints              55.39      54.43   3 
  6 Waters, Tamir                Elite StriDe           54.12      54.68   3 
  7 Anderson, Marquis            The Arizona            55.91      56.18   3 
  8 Tyler, Gevon                 Do Right Edu           58.00      57.40   3 
  9 Williams, Calvin             Phoenix Bobc           54.33      58.04   3 
 10 Diggs, Aidan                 NX Level Tra                      58.23   1 
 11 McGee, KyTeryion             Az Saints            1:01.60    1:00.98   2 
 12 Phillips, Anthony            Spartan Spee         1:02.52    1:01.03   2 
 13 Pagliuca, Santino            Arizona Chee                    1:01.60   1 
 14 Butler, Devin                Az Saints            1:05.71    1:03.11   2 
 15 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                    1:03.81   1 
 16 Jordan, Miles                Arizona Chee                    1:04.68   1 
 17 Layton, Brandon              Huron Athlet         1:07.00    1:06.71   2 
 
800 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Proby, Charles               Spartan Spee                    2:16.80  
  2 Videla, Alexander            Phoenix Bobc                    2:18.04  
  3 Phillips, Anthony            Spartan Spee         2:28.10    2:26.57  
  4 VanDyke, Charles             Spartan Spee         2:30.31    2:28.27  
  5 Otis, Tyler                  Unattached           2:29.00    2:29.28  
  6 Phillips, Ethan              Spartan Spee         2:28.05    2:30.40  
  7 Layton, Brandon              Huron Athlet         2:39.00    2:30.71  
  8 Arellanes, Isaiah            NX Level Tra         2:31.50    2:37.98  
  9 Estes, Spencer               Spartan Spee         2:35.18    2:38.60  
 
1500 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 VanDyke, Charles             Spartan Spee         5:10.93    5:12.55  
  2 Arellanes, Isaiah            NX Level Tra         5:26.41    5:29.26  
  3 Estes, Spencer               Spartan Spee         5:30.46    5:31.72  
  4 Phillips, Ethan              Spartan Spee                    5:36.82  
 
3000 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Otis, Tyler                  Unattached          11:13.00   10:45.52  
 
110 Meter Hurdles (39" ) 15-16 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Diggs, Aidan                 NX Level Tra                      17.87   NWI 
  2 Dawson, Jaden                Arizona Chee                      22.16   NWI 
 
4x400 Meter Relay 15-16 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Spartan Speedsters Track Club  'A'                           4:20.49  
     1) Phillips, Anthony               2) VanDyke, Charles               
     3) Phillips, Ethan                 4) Estes, Spencer                 
 
High Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                      1.46m    4-09.50 
  2 Dawson, Jaden                Arizona Chee                      1.35m    4-05.00 
  3 Jordan, Miles                Arizona Chee                     J1.35m    4-05.00 
 
Long Jump 15-16 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Branch, Robert               Phoenix Bobc                      6.10m   NWI  20-00.25 
  2 Phillips, Ethan              Spartan Spee                      5.67m   NWI  18-07.25 
  3 Williams, Calvin             Phoenix Bobc                      5.34m   NWI  17-06.25 
  4 Waters, Tamir                Elite StriDe                      5.28m   NWI  17-04.00 
  5 Videla, Alexander            Phoenix Bobc                      4.99m   NWI  16-04.50 
  6 Tyler, Gevon                 Do Right Edu                      4.95m   NWI  16-03.00 
  7 Estes, Spencer               Spartan Spee                      4.67m   NWI  15-04.00 
  8 VanDyke, Charles             Spartan Spee                      4.59m   NWI  15-00.75 
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Tyson                 Unattached                       13.93m   45-08.50 
  2 Smith, Clarence              Arizona Flam                      8.14m   26-08.50 
  3 Widney, Riley                Arizona Puma           6.32m      6.94m   22-09.25 
 
Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Tyson                 Unattached                       36.77m     120-08 
  2 Videla, Alexander            Phoenix Bobc                     23.17m      76-00 
  3 Smith, Clarence              Arizona Flam                     22.47m      73-09 
  4 Widney, Riley                Arizona Puma          21.77m     20.06m      65-10 
 
Javelin Throw 800g 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Smith, Clarence              Arizona Flam                     26.85m      88-01 
 
100 Meter Dash 17-18 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Tipton, Rico                 Spartan Spee                      11.59   NWI 
  2 Pena, Jacob                  Unattached                        11.83   NWI 
  3 Johnson, Jason               The Arizona            12.50      11.95   NWI 
 
200 Meter Dash 17-18 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Tipton, Rico                 Spartan Spee                      23.75   NWI 
  2 Johnson, Jason               The Arizona            24.44      24.09   NWI 
 
400 Meter Dash 17-18 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tobias, Dakota               Spartan Spee                      51.61  
  2 Johnson, Jason               The Arizona            55.64      54.74  
 
800 Meter Run 17-18 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tobias, Dakota               Spartan Spee                    2:04.38  
 
Long Jump 17-18 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Tipton, Rico                 Spartan Spee                      6.32m   NWI  20-09.00 
  2 Pena, Jacob                  Unattached                        5.88m   NWI  19-03.50 
 
Triple Jump 17-18 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Tipton, Rico                 Spartan Spee                     12.30m   NWI  40-04.25