Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                    HY-TEK's Meet Manager 3/15/2014 08:19 PM
                       2014 Regulation Meet - 3/15/2014                        
                                 8/9 Lanes HS                                  
                               Copper Canyon HS                                
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona            14.79      14.73   NWI  9 
  2 Douglas, Ryland              Elite StriDe           15.06      15.73   NWI  9 
  3 Hussey, Oliviah              Unattached                        16.59   NWI  4 
  4 Kisler, Kya                  Arizona Chee           18.02      16.66   NWI  8 
  5 Aguano, Bryn                 Arizona Chee           18.02      16.78   NWI  8 
  6 Patterson, Madison           Valor Track            18.90      16.93   NWI  8 
  7 Flanagan, Maia               Unattached                        17.22   NWI  4 
  8 Brown, Isys                  AZ Titans, L           16.93      17.26   NWI  9 
  9 Mitchell, Kiera              Arizona Flam           17.91      17.29   NWI  9 
 10 Fitzhugh, Anniyah            Arizona Chee           18.02      17.70   NWI  8 
 11 Alvillar, Eva                Arizona Elit           18.90      18.02   NWI  8 
 12 Clark, Anayah                Do Right Edu           19.03      18.04   NWI  7 
 13 Nobles, Nya                  AZ Titans, L                      18.08   NWI  3 
 14 Rosemond, Samiya             Spartan Spee           17.70      18.14   NWI  9 
 15 Velasquez, Coco              Arizona Flam           21.77      18.18   NWI  6 
 16 Cuff, Mariah                 Spartan Spee           19.48      18.26   NWI  7 
 17 DeVorce, Kassidi             Phoenix Bobc           18.64      18.35   NWI  8 
 18 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe           16.86      18.44   NWI  9 
 19 Cornejo-Farmer, Camila       Phoenix Flye                      18.46   NWI  3 
 20 Anderson, Sophia             Arizona Chee                      18.56   NWI  2 
 21 Suggs, Jada                  Unattached             20.73      18.60   NWI  6 
 22 Young, Nia                   Spartan Spee           18.65      18.62   NWI  8 
 23 Reed, Kianna                 Arizona Flam           18.55      18.79   NWI  8 
 24 Cooper, Daija                Do Right Edu           19.58      18.81   NWI  7 
 25 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           18.90      18.84   NWI  7 
 26 Shivers, Anaya               Do Right Edu           19.56      18.88   NWI  7 
 27 Sparks, Nore'al              Unattached             19.64      18.99   NWI  7 
 28 Rhorer, Ava                  Huron Athlet           17.00      19.02   NWI  9 
 29 Kelley, Landin               Unattached                        19.07   NWI  2 
 30 Brown, Tamia                 Spartan Spee                      19.10   NWI  4 
 31 Jones, Melody                Arizona Chee           19.78      19.16   NWI  6 
 32 Carver, Sophia               Elite StriDe                      19.56   NWI  3 
 33 Garvin, Londyn               Arizona Elit           19.53      19.58   NWI  7 
 34 Wodrich, Clara               Arizona Spee           19.77      19.64   NWI  6 
 35 Brown, A'Mee                 AZ Titans, L                      19.70   NWI  4 
 36 Morning, Meliyah             City West Sports                  19.80   NWI  1 
 36 Douglas, Remington           Elite StriDe                      19.80   NWI  4 
 38 Henderson, Devyn             Do Right Edu           21.78      20.07   NWI  6 
 39 Clegg, Ava                   Phoenix Flye           20.61      20.14   NWI  6 
 40 Anderson, Anaya              The Arizona            20.47      20.27   NWI  6 
 41 Gammage, Maleah              Do Right Edu           20.98      20.46   NWI  6 
 42 Wesley, Da'Via               Do Right Edu           27.49      20.72   NWI  5 
 42 Jones, Tessa                 Arizona Flam                      20.72   NWI  4 
 44 Cuff, Syah                   Spartan Spee           20.00      20.81   NWI  6 
 45 Robinson, Cierra             Unattached                        20.93   NWI  4 
 46 Anderson, Aubree             Arizona Chee                      20.94   NWI  4 
 47 Dennis, Zuriel               Unattached                        21.17   NWI  3 
 48 Sheperd, Mckynzee            AZ Burn                           21.95   NWI  2 
 49 Guerrero, Julia              AZ Burn                           22.07   NWI  2 
 50 Center, Ariyah               Do Right Edu           23.12      22.14   NWI  5 
 51 Anderson, Amaya              Unattached             22.33      22.28   NWI  5 
 52 Shealy, Peyton               Spartan Spee           19.60      22.31   NWI  7 
 53 Aguano, Kalia                Arizona Chee                      22.34   NWI  4 
 54 Romero, Isabella             City West Sports                  22.63   NWI  1 
 55 Stokes-Crockett, Ever        Unattached             25.69      23.07   NWI  5 
 56 Sly, Isis                    The Arizona            19.36      23.08   NWI  7 
 57 Hampton, Serenity            AZ Titans, L                      23.27   NWI  2 
 58 Lynch, Makayla               Arizona Chee                      23.65   NWI  3 
 59 Weaver, Harlem               Phoenix Bobc                      23.66   NWI  1 
 60 Sanders, Viahnn              Arizona Chee                      23.80   NWI  2 
 61 Pierre, Krystian             AZ Titans, L                      23.87   NWI  3 
 62 Scott, Brooklyn              Do Right Edu           25.66      24.27   NWI  5 
 63 Martin, Aniyah               The Arizona            23.83      24.33   NWI  5 
 64 Anderson, Kelsey             Arizona Chee                      24.58   NWI  3 
 65 Sanders, Yazlenne            Arizona Chee                      25.28   NWI  1 
 66 Turner, Jayla                Do Right Edu           23.71      25.44   NWI  5 
 67 Toles, Makailah              The Arizona                       26.86   NWI  1 
 68 Douglas, Makenna             Elite StriDe                      28.31   NWI  1 
 
200 Meter Dash 8 & Under Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona            32.03      31.67   NWI  9 
  2 Douglas, Ryland              Elite StriDe           31.12      32.90   NWI  9 
  3 Gipson, Shakeena             Do Right Edu           35.23      34.00   NWI  9 
  4 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu           37.64      34.89   NWI  8 
  5 Johnson, Jordyn              Do Right Edu           36.09      35.75   NWI  8 
  6 Usoro, Mayen                 Do Right Edu           37.36      37.45   NWI  8 
  7 Aguano, Bryn                 Arizona Chee           35.97      37.67   NWI  8 
  8 Hussey, Oliviah              Unattached                        38.17   NWI  4 
  9 Flanagan, Maia               Unattached                        38.28   NWI  3 
 10 Mitchell, Kiera              Arizona Flam           36.77      38.37   NWI  8 
 11 Armstrong, Teeaira           Do Right Edu           45.09      38.61   NWI  6 
 12 Kisler, Kya                  Arizona Chee           39.15      39.05   NWI  8 
 13 Alvillar, Eva                Arizona Elit           39.93      39.26   NWI  7 
 14 Robinson, Jerzy              Do Right Edu           40.32      39.51   NWI  7 
 15 Nobles, Nya                  AZ Titans, L                      39.60   NWI  3 
 16 Brown, Tamia                 Spartan Spee                      40.01   NWI  4 
 17 Anderson, Sophia             Arizona Chee                      40.28   NWI  3 
 18 Carver, Olivia               Elite StriDe           33.60      40.42   NWI  9 
 19 Brown, Isys                  AZ Titans, L           34.00      40.55   NWI  9 
 20 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe           32.77      40.89   NWI  9 
 21 Patterson, Madison           Valor Track            40.75      41.32   NWI  7 
 22 Wodrich, Clara               Arizona Spee           40.68      41.72   NWI  7 
 23 Cuff, Mariah                 Spartan Spee           40.70      42.47   NWI  7 
 24 Rosemond, Samiya             Spartan Spee           43.27      42.62   NWI  6 
 25 Young, Nia                   Spartan Spee           40.70      42.78   NWI  7 
 26 Velasquez, Coco              Arizona Flam           40.23      42.96   NWI  7 
 27 Garvin, Londyn               Arizona Elit           41.37      43.10   NWI  7 
 28 Shivers, Anaya               Do Right Edu           45.41      43.49   NWI  6 
 29 McIntosh, Kendall            Arizona Flam                      43.55   NWI  4 
 30 Morning, Meliyah             City West Sports                  43.59   NWI  2 
 31 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc                      43.74   NWI  3 
 32 Douglas, Remington           Elite StriDe                      44.53   NWI  2 
 33 Henderson, Devyn             Do Right Edu           46.71      45.45   NWI  6 
 34 Carver, Sophia               Elite StriDe                      45.54   NWI  3 
 35 Robinson, Cierra             Unattached                        46.23   NWI  3 
 36 Clegg, Ava                   Phoenix Flye           43.72      46.43   NWI  6 
 37 Jones, Melody                Arizona Chee           48.66      46.57   NWI  5 
 38 Romero, Isabella             City West Sports                  47.87   NWI  2 
 39 Shealy, Peyton               Spartan Spee           49.00      48.08   NWI  5 
 39 Scott, Brooklyn              Do Right Edu           57.62      48.08   NWI  5 
 41 Gammage, Maleah              Do Right Edu           45.46      48.49   NWI  6 
 42 Dennis, Zuriel               Unattached                        48.95   NWI  2 
 43 Cooper, Daija                Do Right Edu           44.37      49.34   NWI  6 
 44 Suggs, Jada                  Unattached                        49.39   NWI  4 
 45 Cuff, Syah                   Spartan Spee           43.00      50.35   NWI  6 
 46 Stokes-Crockett, Ever        Unattached             51.67      51.04   NWI  5 
 47 Weaver, Harlem               Phoenix Bobc                      51.48   NWI  4 
 48 Center, Ariyah               Do Right Edu           52.25      54.08   NWI  5 
 49 Anderson, Amaya              Unattached             49.10      56.05   NWI  8 
 50 Anderson, Kelsey             Arizona Chee                      56.52   NWI  4 
 51 Sanders, Yazlenne            Arizona Chee                      57.63   NWI  2 
 52 Douglas, Makenna             Elite StriDe                    1:01.57   NWI  2 
 53 Lynch, Makayla               Arizona Chee                    1:05.21   NWI  3 
 54 Flowers, Jaila               NX Level Tra                    1:06.88   NWI  1 
 55 Guerrero, Julia              AZ Burn                         1:09.37   NWI  1 
 56 Sanders, Viahnn              Arizona Chee                    1:15.62   NWI  1 
 57 Anderson, Aubree             Arizona Chee                    1:18.09   NWI  1 
 58 Aguano, Kalia                Arizona Chee                    1:18.39   NWI  1 
 
400 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona          1:18.65    1:12.77   5 
  2 Douglas, Ryland              Elite StriDe         1:15.55    1:13.75   5 
  3 Gipson, Shakeena             Do Right Edu         1:23.00    1:22.37   5 
  4 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu         1:34.72    1:22.83   4 
  5 Aguano, Bryn                 Arizona Chee         1:30.00    1:25.54   4 
  6 Johnson, Jordyn              Do Right Edu         1:29.45    1:26.19   5 
  7 Armstrong, Teeaira           Do Right Edu         1:31.91    1:26.70   4 
  8 Flanagan, Maia               Unattached                      1:27.75   2 
  9 Usoro, Mayen                 Do Right Edu         1:37.86    1:28.07   3 
 10 Brown, Isys                  AZ Titans, L         1:30.00    1:28.52   4 
 11 Kisler, Kya                  Arizona Chee         1:30.00    1:28.67   4 
 12 Patterson, Madison           Valor Track          1:36.00    1:29.91   3 
 13 Carver, Olivia               Elite StriDe         1:31.49    1:29.98   4 
 14 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe         1:24.56    1:30.96   5 
 15 Nobles, Nya                  AZ Titans, L                    1:32.01   1 
 16 Mitchell, Kiera              Arizona Flam         1:30.94    1:32.11   4 
 17 Robinson, Jerzy              Do Right Edu         1:48.00    1:34.21   3 
 18 torres, rhiana               Unattached           1:50.00    1:35.02   2 
 19 Flowers, Jaila               NX Level Tra         1:36.55    1:35.20   4 
 20 Rhorer, Ava                  Huron Athlet         1:36.00    1:38.03   3 
 21 Douglas, Remington           Elite StriDe                    1:43.73   2 
 22 McIntosh, Kendall            Arizona Flam         1:41.10    1:46.53   3 
 23 Guerrero, Julia              AZ Burn                         1:50.79   1 
 24 Sheperd, Mckynzee            AZ Burn                         2:04.52   1 
 25 Carver, Sophia               Elite StriDe                    2:08.61   2 
 26 Douglas, Makenna             Elite StriDe                    2:13.78   1 
 
800 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gonzalez, Sarah              Arizona Elit         3:13.00    3:18.32  
  2 Carver, Olivia               Elite StriDe                    3:20.46  
  3 Joyner, Gabriella            Vail Vipers                     3:36.01  
  4 Rhorer, Ava                  Huron Athlet         3:45.00    3:48.08  
 
1500 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eckert, Aiyana               Arizona Bush                    7:48.22  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                             1:05.24  
     1) Johnson, Jordyn                 2) Usoro, Mayen                   
     3) Usoro, Nkoyo-May                4) Gipson, Shakeena               
  2 Do Right Educational Sports  'B'                             1:16.96  
     1) Clark, Anayah                   2) Wesley, Da'Via                 
     3) Robinson, Jerzy                 4) Armstrong, Teeaira             
 -- The Arizona Rising Suns Track  'A'                                DQ  
     1) Anderson, Anaya                 2) Martin, Aniyah                 
     3) Sly, Isis                       4) Toles, Makailah                
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Spartan Speedsters Track Club  'A'                           7:11.12  
     1) Young, Nia                      2) Shealy, Peyton                 
     3) Rosemond, Samiya                4) Brown, Tamia                   
 
Long Jump 8 & Under Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Alvillar, Eva                Arizona Elit           2.69m      2.48m   NWI   8-01.75 
  2 Cuff, Mariah                 Spartan Spee           1.65m      2.44m   NWI   8-00.25 
  3 Reed, Kianna                 Arizona Flam                      2.30m   NWI   7-06.50 
  4 Meeker, Mikalah              Phoenix Bobc           2.54m      2.28m   NWI   7-05.75 
  5 Wesley, Da'Via               Do Right Edu           2.13m      2.10m   NWI   6-10.75 
  6 Wodrich, Clara               Arizona Spee           2.27m      2.06m   NWI   6-09.25 
  6 Clegg, Ava                   Phoenix Flye                      2.06m   NWI   6-09.25 
  8 Cornejo-Farmer, Camila       Phoenix Flye                      2.05m   NWI   6-08.75 
  9 Clark, Anayah                Do Right Edu           2.13m      1.99m   NWI   6-06.50 
 10 Kelley, Landin               Unattached             2.69m      1.93m   NWI   6-04.00 
 11 Platt, Josephine             Unattached             1.65m      1.91m   NWI   6-03.25 
 12 Garvin, Londyn               Arizona Elit                      1.88m   NWI   6-02.00 
 13 Shivers, Anaya               Do Right Edu           1.83m      1.83m   NWI   6-00.00 
 14 Gammage, Maleah              Do Right Edu           1.52m      1.82m   NWI   5-11.75 
 15 Cuff, Syah                   Spartan Spee                      1.80m   NWI   5-11.00 
 16 Martin, Aniyah               The Arizona            1.57m      1.64m   NWI   5-04.75 
 17 Henderson, Devyn             Do Right Edu           1.52m      1.62m   NWI   5-03.75 
 18 Cooper, Daija                Do Right Edu           1.52m      1.58m   NWI   5-02.25 
 19 Jones, Tessa                 Arizona Flam                      1.56m   NWI   5-01.50 
 20 Anderson, Amaya              Unattached                        1.52m   NWI   5-00.00 
 20 Eckert, Aiyana               Arizona Bush                      1.52m   NWI   5-00.00 
 22 Pena, Jade                   Unattached                        1.50m   NWI   4-11.25 
 23 Anderson, Sophia             Arizona Chee                      1.49m   NWI   4-10.75 
 24 Anderson, Aubree             Arizona Chee                      1.43m   NWI   4-08.25 
 24 McIntosh, Kendall            Arizona Flam           1.95m      1.43m   NWI   4-08.25 
 26 Aguano, Kalia                Arizona Chee                      1.35m   NWI   4-05.25 
 27 Center, Ariyah               Do Right Edu           1.52m      1.24m   NWI   4-01.00 
 28 Flowers, Jaila               NX Level Tra                      1.23m   NWI   4-00.50 
 29 Lynch, Makayla               Arizona Chee                      1.21m   NWI   3-11.75 
 30 Anderson, Kelsey             Arizona Chee                      1.18m   NWI   3-10.50 
 31 Sanders, Yazlenne            Arizona Chee                      1.08m   NWI   3-06.50 
 -- Sanders, Viahnn              Arizona Chee                         ND   NWI           
 -- torres, rhiana               Unattached             2.44m         ND   NWI           
 
Shot Put 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kelley, Landin               Unattached                        3.53m   11-07.00 
  2 torres, rhiana               Unattached             2.44m      3.49m   11-05.50 
  3 Turner, Jayla                Do Right Edu           2.94m      3.35m   11-00.00 
  4 Eckert, Aiyana               Arizona Bush                      3.02m    9-11.00 
  5 Sparks, Nore'al              Unattached                        2.99m    9-09.75 
  6 Pena, Jade                   Unattached                        2.94m    9-07.75 
  7 Platt, Josephine             Unattached             3.04m      2.35m    7-08.50 
  8 Sly, Isis                    The Arizona                       2.14m    7-00.25 
  9 leyva, therese               Unattached                        2.04m    6-08.50 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Velasquez, Coco              Arizona Flam                     10.77m      35-04 
  2 Sparks, Nore'al              Unattached             0.15m      6.92m      22-08 
  3 Joyner, Gabriella            Vail Vipers                       6.81m      22-04 
  4 Platt, Josephine             Unattached             0.15m      6.59m      21-07 
  5 Brown, A'Mee                 AZ Titans, L                      6.38m      20-11 
  6 Suggs, Jada                  Unattached                        5.37m      17-07 
  7 Pena, Jade                   Unattached                        5.06m      16-07 
  8 Turner, Jayla                Do Right Edu           0.15m      4.74m      15-07 
  9 Dennis, Zuriel               Unattached                        4.49m      14-09 
 10 Hampton, Serenity            AZ Titans, L                      3.16m      10-04 
 11 Scott, Brooklyn              Do Right Edu           0.15m      2.42m       7-11 
 -- Robinson, Cierra             Unattached                           ND            
 
100 Meter Dash 9-10 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Henderson, Trinity           Do Right Edu           16.50      14.88   NWI  6 
  2 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu           16.21      15.24   NWI  7 
  3 Johnson, Kkeyara             Unattached                        15.34   NWI  3 
  4 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona            15.63      15.82   NWI  7 
  5 Smythe, Brynn                Arizona Chee           16.36      16.00   NWI  7 
  6 Jones, Kianna                Elite StriDe                      16.05   NWI  4 
  7 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu                      16.13   NWI  1 
  8 Kennedy, Taniah              Do Right Edu           16.50      16.20   NWI  6 
  9 Okeke, Jacqueline            Phoenix Bobc                      16.31   NWI  3 
 10 Moorer, Joy                  Unattached             14.67      16.34   NWI  7 
 11 Logan, Jaiden                Arizona Puma           16.00      16.38   NWI  7 
 12 Lane-Robinson, Brittany      Unattached                        16.40   NWI  4 
 13 Gastyelo, Yglina             Arizona Bush                      16.44   NWI  2 
 13 Upshur, Nevaeh               Unattached                        16.44   NWI  2 
 15 Luketich, Mayumi             Arizona Chee           16.36      16.57   NWI  7 
 16 Roberts, Raven               The Arizona            15.99      16.60   NWI  7 
 17 Cook, Kayden                 Do Right Edu           16.40      16.68   NWI  6 
 18 Huckaby, Tianna              Unattached             17.33      16.81   NWI  6 
 18 Sanders, Maliah'             Do Right Edu           16.37      16.81   NWI  6 
 20 Shaffer, Shelby              Do Right Edu           17.50      16.88   NWI  5 
 21 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee           16.36      16.91   NWI  7 
 22 Davis, Courtney              Do Right Edu                      16.94   NWI  4 
 23 Lewis, I'Sha                 Az Saints              16.63      17.01   NWI  6 
 24 Contreras, Monique           Express Athl           18.59      17.05   NWI  5 
 25 Washington, Taylor           Arizona Chee                      17.10   NWI  3 
 26 James, Dariana               Unattached                        17.13   NWI  3 
 27 Hussey, Gloriah              Unattached                        17.18   NWI  2 
 28 Bradley-Cooper, Jade         Do Right Edu                      17.22   NWI  1 
 29 Johnson, Rikay               Arizona Elit                      17.30   NWI  1 
 30 Willis, Camryn               Unattached             17.00      17.44   NWI  6 
 31 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           19.08      17.48   NWI  4 
 32 Spencer, Jaycie              Unattached             17.49      17.71   NWI  5 
 33 Mitchell, Aiyana             Arizona Flam           17.50      17.74   NWI  5 
 34 Arthur, Marsay               Do Right Edu           17.04      17.77   NWI  6 
 35 Sanchez, Kiara               Spartan Spee           17.50      17.81   NWI  5 
 36 Corbin, Jazmin               Do Right Edu           17.71      18.13   NWI  5 
 37 Hart, Jordan                 AZ Titans, L                      18.21   NWI  2 
 38 Gammage, Soraya              Do Right Edu           17.50      18.26   NWI  5 
 39 Lewis, Aaliyah               AZ Burn                18.04      18.53   NWI  5 
 40 Norwood, Julana              Arizona Chee                      18.59   NWI  1 
 40 Broom, Kyndell               Arizona Chee                      18.59   NWI  4 
 42 Lewis, Quaviona              Do Right Edu           17.40      18.62   NWI  5 
 43 Martinez-pompa, Aislin       Vail Vipers                       18.73   NWI  3 
 44 Gonzalez, Kyra               Unattached             18.78      18.83   NWI  4 
 45 Jones, Zione                 Unattached                        18.98   NWI  2 
 46 Bermidez, Yslana             Arizona Flam                      19.38   NWI  2 
 47 Brent, Ymanee'               AZ Titans, L                      19.63   NWI  4 
 47 Heaton, Sophie               Phoenix Flye                      19.63   NWI  1 
 49 Snelling, dezdtizi           Arizona Chee                      20.12   NWI  1 
 50 Wesley, Damia                Do Right Edu                      20.17   NWI  1 
 51 Soto, Miya                   Vail Vipers                       20.60   NWI  3 
 52 Hutchinson, Amaya            Arizona Chee                      20.68   NWI  3 
 53 Sanders, Giana               Arizona Chee                      21.20   NWI  2 
 54 Snelling, ZaLeah             Arizona Chee                      21.80   NWI  3 
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Henderson, Trinity           Do Right Edu           31.20      31.47   NWI  7 
  2 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona            32.35      32.17   NWI  6 
  3 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu           30.01      32.48   NWI  7 
  4 Fields, Indiah               Spartan Spee           31.40      33.10   NWI  7 
  5 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu           32.25      33.71   NWI  6 
  6 Johnson, Kkeyara             Unattached                        33.79   NWI  2 
  7 Jones, Kianna                Elite StriDe           29.94      33.81   NWI  7 
  8 Smythe, Brynn                Arizona Chee           32.86      34.21   NWI  6 
  9 Kennedy, Taniah              Do Right Edu           32.01      34.34   NWI  6 
 10 Cook, Kayden                 Do Right Edu           35.10      34.73   NWI  5 
 11 Luketich, Mayumi             Arizona Chee           32.81      34.80   NWI  6 
 12 Lane-Robinson, Brittany      Unattached                        35.08   NWI  2 
 13 Diop, Malayka                Elite StriDe           30.57      35.10   NWI  7 
 14 Huckaby, Tianna              Unattached             33.96      35.33   NWI  5 
 15 Davis, Courtney              Do Right Edu           35.63      35.78   NWI  5 
 16 Sotelo, Amanda               Express Athl           36.62      36.02   NWI  5 
 17 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee           34.54      36.66   NWI  5 
 18 Shaffer, Shelby              Do Right Edu           33.20      36.71   NWI  6 
 19 Arthur, Marsay               Do Right Edu           37.14      37.19   NWI  4 
 20 Johnson, Rikay               Arizona Elit                      37.24   NWI  2 
 21 Upshur, Nevaeh               Unattached                        37.30   NWI  3 
 22 Washington, Taylor           Arizona Chee                      37.80   NWI  3 
 23 Lewis, I'Sha                 Az Saints              38.26      37.97   NWI  4 
 24 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           35.88      38.64   NWI  5 
 25 Lockett, Taite               Phoenix Flye           36.51      38.78   NWI  5 
 26 Lewis, Aaliyah               AZ Burn                           38.94   NWI  3 
 27 James, Dariana               Unattached                        38.99   NWI  2 
 28 Goudeau, Keyanna             AZ Titans, L                      39.00   NWI  1 
 29 Bradley-Cooper, Jade         Do Right Edu                      39.39   NWI  3 
 30 Sanchez, Kiara               Spartan Spee           36.50      39.67   NWI  5 
 31 Norwood, Julana              Arizona Chee                      40.31   NWI  1 
 32 Simms, Serena                Spartan Spee           39.80      40.51   NWI  4 
 33 Contreras, Monique           Express Athl           38.98      41.03   NWI  4 
 34 Gammage, Soraya              Do Right Edu           40.50      41.31   NWI  4 
 35 Corbin, Jazmin               Do Right Edu           40.42      41.60   NWI  4 
 36 Bermidez, Yslana             Arizona Flam           42.51      41.81   NWI  3 
 37 Broom, Kyndell               Arizona Chee                      42.88   NWI  1 
 38 Gonzalez, Kyra               Unattached             40.00      42.98   NWI  4 
 39 Lewis, Quaviona              Do Right Edu           42.15      43.40   NWI  4 
 40 Brent, Ymanee'               AZ Titans, L                      44.08   NWI  1 
 41 Wesley, Damia                Do Right Edu           48.01      44.72   NWI  3 
 42 Snelling, dezdtizi           Arizona Chee                      46.50   NWI  1 
 43 Soto, Miya                   Vail Vipers                       47.41   NWI  2 
 44 Hutchinson, Amaya            Arizona Chee                      47.82   NWI  3 
 45 Sanders, Giana               Arizona Chee                      48.34   NWI  1 
 46 Snelling, ZaLeah             Arizona Chee                      54.47   NWI  1 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Willoughby, Katie            AZ Track & F         1:13.07    1:11.70   7 
  2 Fields, Indiah               Spartan Spee         1:11.00    1:11.97   7 
  3 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu         1:19.48    1:12.23   6 
  4 Henderson, Trinity           Do Right Edu         1:19.02    1:12.36   6 
  5 Jones, Kianna                Elite StriDe         1:11.68    1:13.59   7 
  6 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu         1:30.02    1:15.07   4 
  7 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona          1:16.46    1:15.16   7 
  8 Muhammad, Naaeira            Glendale Fla         1:23.00    1:16.07   5 
  9 Diop, Malayka                Elite StriDe         1:13.41    1:17.31   7 
 10 Muhammad, Na'ilah            Glendale Fla         1:23.00    1:17.62   5 
 11 Davis, Courtney              Do Right Edu         1:25.00    1:21.21   5 
 12 Logan, Jaiden                Arizona Puma         1:16.00    1:21.72   7 
 13 Sotelo, Amanda               Express Athl         1:20.73    1:21.78   6 
 14 Kennedy, Taniah              Do Right Edu         1:25.12    1:21.93   5 
 15 Cook, Kayden                 Do Right Edu         1:32.14    1:22.08   4 
 16 Garcia, Esmeralda            Glendale Fla         1:28.00    1:23.25   4 
 17 Smythe, Brynn                Arizona Chee         1:20.00    1:23.83   6 
 18 Luketich, Mayumi             Arizona Chee         1:17.00    1:24.14   5 
 19 Sanders, Maliah'             Do Right Edu            1.10    1:24.94   2 
 20 Corbin, Jazmin               Do Right Edu         1:37.02    1:26.12   3 
 21 James, Dariana               Unattached                      1:26.58   2 
 22 Simms, Serena                Spartan Spee         1:23.00    1:27.66   5 
 23 Sanchez, Kiara               Spartan Spee         1:33.00    1:28.73   3 
 24 Goudeau, Keyanna             AZ Titans, L                    1:28.90   2 
 25 Arthur, Marsay               Do Right Edu         1:25.12    1:29.23   5 
 26 Lockett, Taite               Phoenix Flye                    1:29.52   2 
 27 Upshur, Nevaeh               Unattached                      1:31.04   1 
 28 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee         1:20.00    1:31.06   6 
 29 Shaffer, Shelby              Do Right Edu         1:25.05    1:31.37   5 
 30 Steinhilber, Trinity         Spartan Spee         1:38.00    1:31.66   3 
 31 Williams, Nyla               Express Athl         1:30.12    1:32.35   4 
 32 Simms, A'Ryah                NX Level Tra                    1:32.70   1 
 33 Bradley-Cooper, Jade         Do Right Edu                    1:35.38   2 
 34 Van Sickle, Reece            Go the Dista                    1:36.05   1 
 35 Hart, Jordan                 AZ Titans, L                    1:36.24   2 
 36 McClelland, Grace            Go the Dista         1:30.00    1:36.35   4 
 37 Tillman, Lamira              NX Level Tra                    1:36.36   2 
 38 Gammage, Soraya              Do Right Edu         1:30.33    1:37.29   4 
 39 Idleman, Erin                Huron Athlet         1:37.00    1:37.33   3 
 40 Brent, Ymanee'               AZ Titans, L                    1:38.38   1 
 41 Pena, Melanie                Glendale Fla         1:51.00    1:39.51   3 
 42 Wesley, Damia                Do Right Edu         1:45.20    1:41.64   3 
 43 Lewis, Quaviona              Do Right Edu         2:01.02    1:46.49   3 
 
800 Meter Run 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Willoughby, Katie            AZ Track & F         2:44.29    2:43.10   2 
  2 Fields, Indiah               Spartan Spee         2:57.00    2:51.31   2 
  3 Hannibal, Alonna             Unattached                      2:53.88   1 
  4 Muhammad, Naaeira            Glendale Fla         3:03.00    2:55.84   2 
  5 Muhammad, Na'ilah            Glendale Fla         3:10.00    2:56.68   2 
  6 Diop, Malayka                Elite StriDe         2:53.83    3:00.57   2 
  7 Hunt, Ashlyn                 AZ Track & F         3:09.31    3:04.42   2 
  8 Cormier, Jennifer            Vail Vipers                     3:11.60   1 
  9 Bowron, Elora                Express Athl         3:37.34    3:15.08   1 
 10 Oliver, Aaliya               NX Level Tra         3:15.33    3:15.23   2 
 11 Goudeau, Keyanna             AZ Titans, L         3:15.21    3:18.70   2 
 12 Couttolenc, Adria            Express Athl         2:49.75    3:18.79   2 
 13 Steinhilber, Trinity         Spartan Spee         3:34.00    3:26.62   1 
 14 McClelland, Grace            Go the Dista         3:30.00    3:29.08   1 
 15 Idleman, Erin                Huron Athlet         3:35.00    3:29.52   1 
 16 Simms, Serena                Spartan Spee         3:31.50    3:32.22   1 
 17 Van Sickle, Reece            Go the Dista                    3:37.02   1 
 -- Williams, Nyla               Express Athl         3:23.76         DQ   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lizarraga, Leonela           Arizona Elit         5:45.00    5:36.68  
  2 Hannibal, Alonna             Unattached                      6:11.34  
  3 Coffman, Paige               Arizona Chee         6:35.00    6:24.67  
  4 Hussey, Gloriah              Unattached                      6:27.59  
  5 Oliver, Aaliya               NX Level Tra         6:41.25    7:02.67  
  6 Couttolenc, Adria            Express Athl                    7:09.68  
  7 Steinhilber, Trinity         Spartan Spee         7:45.00    7:13.96  
  8 Carter, Destiny              Unattached                      9:02.44  
 
4x400 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Express Athletics  'A'                                       5:50.89  
     1) Couttolenc, Adria               2) Sotelo, Amanda                 
     3) Bowron, Elora                   4) Contreras, Monique             
  2 Glendale Flash  'A'                                          5:52.30  
     1) Garcia, Esmeralda               2) Pena, Melanie                  
     3) Muhammad, Na'ilah               4) Muhammad, Naaeira              
 
High Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Coffman, Paige               Arizona Chee           1.11m      1.05m    3-05.25 
  2 Platt, Paige                 Unattached             1.00m      0.95m    3-01.25 
 -- Carter, Destiny              Unattached             0.80m         NH            
 -- Mitchell, Aiyana             Arizona Flam           1.00m         NH            
 
Long Jump 9-10 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Johnson, Kkeyara             Unattached                        3.56m   NWI  11-08.25 
  2 Willis, Camryn               Unattached             3.60m      3.47m   NWI  11-04.75 
  3 Spencer, Jaycie              Unattached                        3.23m   NWI  10-07.25 
  4 Okeke, Jacqueline            Phoenix Bobc                      3.08m   NWI  10-01.25 
  5 Reed, Kiara                  Arizona Flam                      3.05m   NWI  10-00.25 
  6 Lewis, I'Sha                 Az Saints                         2.87m   NWI   9-05.00 
  7 Platt, Paige                 Unattached             2.83m      2.57m   NWI   8-05.25 
  8 Idleman, Erin                Huron Athlet                      2.39m   NWI   7-10.25 
  9 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           2.80m      2.38m   NWI   7-09.75 
 10 Lockett, Taite               Phoenix Flye           2.29m      2.18m   NWI   7-02.00 
 11 Heaton, Sophie               Phoenix Flye                      2.13m   NWI   7-00.00 
 12 Washington, Taylor           Arizona Chee           3.00m      2.08m   NWI   6-10.00 
 13 Hutchinson, Amaya            Arizona Chee                      2.04m   NWI   6-08.50 
 14 Bermidez, Yslana             Arizona Flam                      1.96m   NWI   6-05.25 
 15 Snelling, dezdtizi           Arizona Chee                      1.92m   NWI   6-03.75 
 16 Broom, Kyndell               Arizona Chee                      1.77m   NWI   5-09.75 
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sanders, Maliah'             Do Right Edu           5.11m      6.76m   22-02.25 
  2 Roberts, Raven               The Arizona                       5.78m   18-11.75 
  3 Huckaby, Tianna              Unattached                        4.67m   15-04.00 
  4 Mitchell, Aiyana             Arizona Flam           3.97m      4.07m   13-04.25 
  5 Snelling, ZaLeah             Arizona Chee                      2.92m    9-07.00 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Logan, Jaiden                Arizona Puma                     20.07m      65-10 
  2 Platt, Paige                 Unattached                       16.17m      53-01 
  3 Roberts, Raven               The Arizona                      15.59m      51-02 
  4 Martinez-pompa, Aislin       Vail Vipers                      13.90m      45-07 
  5 Cormier, Jennifer            Vail Vipers                      12.89m      42-03 
  6 Reed, Kiara                  Arizona Flam                     11.26m      36-11 
  7 Bowron, Elora                Express Athl                     10.81m      35-05 
  8 Okeke, Jacqueline            Phoenix Bobc                     10.78m      35-04 
  9 Carter, Destiny              Unattached                        8.01m      26-03 
 10 Sanders, Giana               Arizona Chee                      7.54m      24-09 
 11 Norwood, Julana              Arizona Chee                      7.03m      23-01 
 12 Hart, Jordan                 AZ Titans, L                      6.90m      22-08 
 13 Soto, Miya                   Vail Vipers                       6.78m      22-03 
 
100 Meter Dash 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Roberts, Riley               The Arizona            13.61      13.42   NWI  6 
  2 Charlton, Jayde              Elite StriDe           13.21      13.45   NWI  6 
  3 Mays, Jadyn                  NX Level Tra                      13.61   NWI  1 
  4 Pogue, Kiya                  The Arizona            14.60      14.01   NWI  6 
  5 Harrell, Mya                 The Arizona            14.29      14.68   NWI  6 
  6 Garrett, Eryn                Arizona Chee           15.05      14.83   NWI  5 
  7 Barnes, Fezeka               Spartan Spee           14.30      14.86   NWI  6 
  8 Ortiz, Selema                The Arizona            14.82      14.90   NWI  6 
  9 Baker, Iolani                Arizona Flam           14.73      14.96   NWI  6 
 10 Jackson, Trejanae            Do Right Edu                      14.97   NWI  2 
 11 Helu, Paelata                Arizona Flam           15.00      15.12   NWI  5 
 12 Hankins, Ariana              Arizona Elit           15.09      15.26   NWI  5 
 13 Aguano, Taylor               Arizona Chee           15.05      15.29   NWI  5 
 14 Patrick, Haley               Elite StriDe           14.13      15.31   NWI  6 
 15 Davis, Imani                 Arizona Chee           15.05      15.43   NWI  5 
 16 Lee, Deysha                  Do Right Edu           15.76      15.46   NWI  4 
 17 Hoskins, Asia                AZ Titans, L           14.10      15.60   NWI  6 
 18 Turner, Rahni                Arizona Flam           15.00      15.61   NWI  5 
 18 Krieger, Jada                Arizona Elit                      15.61   NWI  1 
 20 Binford, Zahliyah            The Arizona            15.44      15.62   NWI  5 
 21 Garrett, Erykah              Arizona Chee           15.67      15.66   NWI  4 
 22 Jordan, Ashton               Arizona Chee           16.54      15.76   NWI  4 
 23 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           15.06      15.82   NWI  5 
 24 Womack, Jatavia              Elite StriDe                      15.96   NWI  1 
 25 Cave, Emillia                Phoenix Bobc                      16.12   NWI  2 
 26 Donnelly, Maya               Valor Track                       16.16   NWI  2 
 27 Maddox, Olivia               Vail Vipers                       16.22   NWI  2 
 28 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           16.80      16.25   NWI  3 
 29 Brown, Chelsie               AZ Titans, L           16.21      16.38   NWI  4 
 29 Delgado, Marisa              AZ Burn                15.73      16.38   NWI  4 
 31 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee                      16.46   NWI  1 
 32 Jordan, Nineaka              Arizona Flam           15.83      16.48   NWI  4 
 33 Staggers, Alexis             City West Sports                  16.52   NWI  2 
 34 Ruiz, Samia                  Do Right Edu           16.25      16.63   NWI  4 
 35 Willis, Kaiya                Arizona Puma           17.56      16.70   NWI  3 
 36 Patrick, Saadiya             Arizona Flam           15.48      16.75   NWI  4 
 37 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                      16.86   NWI  3 
 38 Flores, Karla                The Arizona            17.09      16.89   NWI  3 
 39 Gutierrez, Yoana             Arizona Bush                      17.00   NWI  1 
 40 Griffith, Megan              Arizona Elit                      17.02   NWI  1 
 41 Corral, Sidelia              Valor Track            16.34      17.07   NWI  4 
 42 Cuff, Kierrah                Spartan Spee           17.00      17.19   NWI  3 
 43 Shealy, Madison              Spartan Spee           17.60      17.20   NWI  3 
 44 Johnson, Tyanna              Do Right Edu                      17.40   NWI  2 
 45 Ford, Gabriella              Arizona Chee                      17.55   NWI  1 
 46 Cocio, Eniah                 Arizona Bush                      18.02   NWI  2 
 47 Colley, Sierra               City West Sports                  18.21   NWI  1 
 48 Horvath, Natalie             Arizona Chee                      18.24   NWI  1 
 49 Beekham, Alaizah             Unattached             15.32      18.27   NWI  5 
 50 Keith, Delilah               Arizona Spee           17.81      18.51   NWI  3 
 51 Carillo, Dominique           Express Athl           17.53      18.85   NWI  3 
 52 Bonebright, Leah             Arizona Elit           17.10      19.60   NWI  3 
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Charlton, Jayde              Elite StriDe           27.25      27.70   NWI  7 
  2 Roberts, Riley               The Arizona            27.56      27.80   NWI  7 
  3 Boyd-Matthews, Autumn        Do Right Edu           27.40      28.02   NWI  7 
  4 Mays, Jadyn                  NX Level Tra           27.91      28.60   NWI  7 
  5 Pogue, Kiya                  The Arizona            29.52      28.82   NWI  6 
  6 Mustin, Dominique            The Arizona            29.84      29.40   NWI  6 
  7 Singleton, Jasmine           NX Level Tra           29.22      29.59   NWI  7 
  8 Harris, Armani               Do Right Edu           28.59      29.81   NWI  7 
  9 Burks, Lazia                 The Arizona            30.82      30.25   NWI  5 
 10 Hankins, Ariana              Arizona Elit           30.50      31.07   NWI  5 
 11 Reed, Haila                  Do Right Edu            3.00      31.19   NWI  2 
 12 Garrett, Eryn                Arizona Chee           30.91      31.37   NWI  5 
 13 Ortiz, Selema                The Arizona            30.27      31.54   NWI  6 
 14 Barnes, Fezeka               Spartan Spee           29.92      31.93   NWI  6 
 15 Aguano, Taylor               Arizona Chee           30.45      31.94   NWI  5 
 16 Binford, Zahliyah            The Arizona            32.15      32.13   NWI  5 
 17 Macias, Mariah               Elite StriDe           31.05      32.21   NWI  5 
 18 Bray, Makenna                Unattached             31.50      32.34   NWI  5 
 19 Lee, Deysha                  Do Right Edu           32.54      32.45   NWI  4 
 20 Jordan, Ashton               Arizona Chee           30.84      32.46   NWI  5 
 21 Krieger, Jada                Arizona Elit           32.84      33.09   NWI  4 
 22 Cave, Emillia                Phoenix Bobc                      33.42   NWI  2 
 23 Hoskins, Asia                AZ Titans, L           30.00      33.71   NWI  6 
 24 Jordan, Nineaka              Arizona Flam           32.41      33.80   NWI  4 
 25 Graves, Uzuri                Unattached             30.00      33.86   NWI  6 
 26 Braun, Samantha              Arizona Elit                      33.97   NWI  1 
 27 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           32.81      34.02   NWI  4 
 28 Marquez, Katarina            Arizona Chee                      34.22   NWI  2 
 29 Womack, Jatavia              Elite StriDe           29.78      34.25   NWI  6 
 30 Carswell, Jamelah            Elite StriDe           29.32      34.30   NWI  6 
 31 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee           36.66      34.55   NWI  3 
 32 Collins, Kate                Phoenix Bobc           34.04      34.96   NWI  4 
 32 Delgado, Marisa              AZ Burn                33.44      34.96   NWI  4 
 32 Staggers, Alexis             City West Sports                  34.96   NWI  2 
 35 Patrick, Haley               Elite StriDe           29.32      35.21   NWI  7 
 36 Ruiz, Samia                  Do Right Edu           36.48      35.23   NWI  3 
 37 Corral, Sidelia              Valor Track                       35.88   NWI  1 
 38 Scroggins, Joanee            Do Right Edu           37.66      36.36   NWI  3 
 39 Shoemaker, Madeline          Phoenix Flye                      37.47   NWI  2 
 40 Shealy, Madison              Spartan Spee           36.20      37.74   NWI  3 
 41 Flores, Karla                The Arizona            36.20      38.55   NWI  3 
 42 Lockett, Tollen              Phoenix Flye           35.10      38.60   NWI  4 
 43 Nissen, Alexis               Phoenix Flye           38.27      38.97   NWI  2 
 44 Burr, Lauryn                 Spartan Spee           37.00      39.18   NWI  3 
 45 Perez, Nicole                Arizona Chee                      39.44   NWI  1 
 46 Beekham, Alaizah             Unattached             35.69      40.41   NWI  7 
 47 Bonebright, Leah             Arizona Elit           38.81      40.45   NWI  2 
 48 Horvath, Natalie             Arizona Chee                      40.79   NWI  2 
 49 Sabala, Kayden               Unattached                        41.98   NWI  4 
 50 Trice, Jacklyn               Valor Track                       42.04   NWI  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Harris, Armani               Do Right Edu         1:06.53    1:02.86   7 
  2 Charlton, Jayde              Elite StriDe         1:02.45    1:03.31   7 
  3 Boyd-Matthews, Autumn        Do Right Edu         1:05.60    1:04.50   7 
  4 Burks, Lazia                 The Arizona          1:07.24    1:05.04   7 
  5 Singleton, Jasmine           NX Level Tra         1:07.74    1:05.66   7 
  6 Helu, Paelata                Arizona Flam         1:09.00    1:06.82   6 
  7 Ortiz, Selema                The Arizona          1:15.53    1:10.03   5 
  8 Baker, Iolani                Arizona Flam         1:07.83    1:10.53   7 
  9 Jordan, Ashton               Arizona Chee         1:14.00    1:10.86   6 
 10 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam         1:08.72    1:11.00   7 
 11 Garrett, Eryn                Arizona Chee         1:10.00    1:11.37   6 
 12 Turner, Rahni                Arizona Flam         1:13.00    1:11.41   6 
 13 Burciaga, Madison            Arizona Flam         1:13.00    1:12.59   6 
 14 Hoskins, Asia                AZ Titans, L         1:15.00    1:13.62   5 
 15 Binford, Zahliyah            The Arizona          1:16.48    1:13.78   4 
 16 Ruiz, Samia                  Do Right Edu                    1:13.84   2 
 17 Garrett, Erykah              Arizona Chee         1:10.00    1:14.29   6 
 18 Lee, Deysha                  Do Right Edu         1:15.98    1:14.68   5 
 19 Jay, Isabelle                AZ Track & F         1:16.32    1:15.36   5 
 20 Sells, Jendayi               Do Right Edu            1.05    1:16.72   1 
 21 Marquez, Katarina            Arizona Chee         1:15.00    1:16.81   5 
 22 Garcia, Noemy                Glendale Fla         1:21.00    1:18.29   4 
 23 Aguano, Taylor               Arizona Chee         1:09.00    1:18.61   7 
 24 Royer, Avery                 Arizona Chee                    1:18.90   1 
 25 Davis, Imani                 Arizona Chee         1:12.00    1:19.07   6 
 26 Hannay, Abby                 Go the Dista         1:25.00    1:19.36   4 
 27 Patrick, Saadiya             Arizona Flam         1:14.20    1:19.97   5 
 28 Delgado, Marisa              AZ Burn              1:17.91    1:20.13   4 
 29 Collins, Kate                Phoenix Bobc         1:24.00    1:20.47   4 
 30 Maddox, Olivia               Vail Vipers                     1:20.68   2 
 31 Brown, Chelsie               AZ Titans, L         2:20.00    1:21.17   3 
 32 Nissen, Alexis               Phoenix Flye         1:25.32    1:21.40   3 
 33 Keith, Delilah               Arizona Spee         1:24.04    1:21.45   4 
 34 Beekham, Alaizah             Unattached           1:27.45    1:22.50   3 
 35 Gutierrez, Yoana             Arizona Bush                    1:23.68   1 
 36 Corral, Sidelia              Valor Track                     1:24.04   2 
 37 Grimaldo, Helen              Spartan Spee         1:14.00    1:24.51   5 
 38 Lockett, Tollen              Phoenix Flye         1:24.51    1:25.13   3 
 39 Perez, Nicole                Arizona Chee                    1:26.97   1 
 40 Patrick, Haley               Elite StriDe         1:18.00    1:27.24   4 
 41 Sotelo, Madison              Express Athl         1:30.63    1:29.11   3 
 42 Womack, Jatavia              Elite StriDe         1:16.34    1:29.89   5 
 43 Ford, Gabriella              Arizona Chee                    1:31.55   1 
 44 Okafor, Adanna               Phoenix Bobc                    1:34.89   1 
 45 Sabala, Kayden               Unattached                      1:35.60   3 
 46 Horvath, Natalie             Arizona Chee                    1:36.02   2 
 47 Barrio, Marcela              Glendale Fla                    1:43.04   2 
 48 Andersen, Riley              Arizona Puma         2:00.00    1:54.86   3 
 
800 Meter Run 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mustin, Dominique            The Arizona          2:41.79    2:25.51   3 
  2 Burks, Lazia                 The Arizona          2:45.31    2:32.63   3 
  3 Reed, Haila                  Do Right Edu         2:39.76    2:39.97   3 
  4 Montufar, Daniela            Arizona Chee         2:56.00    2:40.01   3 
  5 Carr, Kamora                 NX Level Tra         2:47.00    2:42.87   3 
  6 Carswell, Jamelah            Elite StriDe         2:32.56    2:43.88   3 
  7 Linos, Claire                Go the Dista         2:45.00    2:44.69   3 
  8 Huckaby, Daejahnai           Unattached           2:48.52    2:47.65   3 
  9 Braun, Samantha              Arizona Elit                    2:48.06   1 
 10 Jay, Isabelle                AZ Track & F         2:58.45    2:50.21   3 
 11 Marquez, Katarina            Arizona Chee         2:50.00    2:51.32   3 
 12 Oliver, Sariya               NX Level Tra         2:48.35    2:53.19   3 
 13 Baker, Iolani                Arizona Flam         2:44.48    2:53.80   3 
 14 Potts, Ava                   Arizona Chee         3:07.00    2:55.52   2 
 15 Burciaga, Madison            Arizona Flam         2:58.92    2:56.30   2 
 16 Hannay, Abby                 Go the Dista         3:15.00    3:00.14   2 
 17 Garcia, Noemy                Glendale Fla         3:00.00    3:00.93   2 
 18 Macias, Mariah               Elite StriDe                    3:02.90   1 
 19 Royer, Avery                 Arizona Chee                    3:05.40   1 
 20 Sotelo, Madison              Express Athl         3:34.50    3:10.33   1 
 21 McClinton, Elle              Go the Dista                    3:12.50   1 
 22 Higgins, Elizabeth           Go the Dista         3:00.00    3:12.51   2 
 23 Grimaldo, Helen              Spartan Spee         3:16.50    3:12.68   2 
 24 McClelland, Charlotte        Go the Dista         3:15.00    3:13.30   2 
 25 Manoleas, Sophia             Vail Vipers                     3:15.74   1 
 26 Perez, Nicole                Arizona Chee         3:25.00    3:18.39   2 
 27 Sabala, Kayla                Unattached                      3:18.89   2 
 28 Bee, Patricia                Vail Vipers                     3:22.70   1 
 29 Burr, Lauryn                 Spartan Spee         3:37.30    3:36.79   1 
 30 Manoleas, Chloe              Vail Vipers                     3:42.10   1 
 31 Barrio, Marcela              Glendale Fla         3:57.00    3:46.41   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Linos, Claire                Go the Dista         5:57.00    5:36.37  
  2 Carswell, Jamelah            Elite StriDe         5:18.12    5:38.75  
  3 Oliver, Sariya               NX Level Tra         5:56.95    5:48.44  
  4 Carr, Kamora                 NX Level Tra         5:54.70    5:48.48  
  5 Shoemaker, Madeline          Phoenix Flye         6:00.00    5:53.74  
  6 Montufar, Daniela            Arizona Chee         6:00.00    5:58.66  
  7 Potts, Ava                   Arizona Chee         6:18.00    6:04.18  
  8 Arreola, Abigail             Arizona Bush                    6:14.21  
  9 Meza, Daniela                Arizona Elit                    6:25.60  
 10 Gutierrez, Yoana             Arizona Bush                    6:35.09  
 11 Higgins, Elizabeth           Go the Dista         6:30.00    6:37.36  
 12 Sabala, Kayla                Unattached                      6:37.95  
 13 McClelland, Charlotte        Go the Dista         7:00.00    6:39.14  
 
3000 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burns, Ansley                Go the Dista        12:30.00   13:23.00  
  2 Potts, Ava                   Arizona Chee        14:00.00   13:46.99  
 
80 Meter Hurdles (30" ) 11-12 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cave, Emillia                Phoenix Bobc                      18.07   NWI 
  2 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           17.36      18.15   NWI 
  3 Levin, Simone                Phoenix Bobc                      18.24   NWI 
  4 Griffith, Megan              Arizona Elit           18.48      18.82   NWI 
  5 Lockett, Tollen              Phoenix Flye           18.98      18.97   NWI 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 The Arizona Rising Suns Track  'A'                             53.81  
     1) Mustin, Dominique               2) Pogue, Kiya                    
     3) Harrell, Mya                    4) Roberts, Riley                 
  2 Do Right Educational Sports  'A'                               54.50  
     1) Harris, Armani                  2) Boyd-Matthews, Autumn          
     3) Reed, Haila                     4) Jackson, Trejanae              
 
4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 NX Level Track Club  'A'                                     4:44.66  
     1) Mays, Jadyn                     2) Singleton, Jasmine             
     3) Carr, Kamora                    4) Oliver, Sariya                 
  2 Spartan Speedsters Track Club  'A'                           5:49.60  
     1) Barnes, Fezeka                  2) Grimaldo, Helen                
     3) Burr, Lauryn                    4) Grimaldo, Natalie              
 
High Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           1.15m      1.15m    3-09.25 
  1 Turner, Rahni                Arizona Flam                      1.15m    3-09.25 
  3 Bray, Makenna                Unattached             1.05m      1.05m    3-05.25 
  4 Bonebright, Leah             Arizona Elit                      0.95m    3-01.25 
 -- Burciaga, Madison            Arizona Flam                         NH            
 
Long Jump 11-12 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Bray, Makenna                Unattached             3.51m      4.00m   NWI  13-01.50 
  2 Helu, Paelata                Arizona Flam           4.00m      3.87m   NWI  12-08.50 
  3 Harrell, Mya                 The Arizona                       3.79m   NWI  12-05.25 
  4 Macias, Mariah               Elite StriDe                      3.74m   NWI  12-03.25 
  5 Levin, Simone                Phoenix Bobc                      3.57m   NWI  11-08.50 
  6 Donnelly, Maya               Valor Track                       3.42m   NWI  11-02.75 
  6 Griffith, Megan              Arizona Elit           3.38m      3.42m   NWI  11-02.75 
  8 Willis, Kaiya                Arizona Puma                      3.38m   NWI  11-01.25 
  9 Cuff, Kierrah                Spartan Spee           2.60m      3.29m   NWI  10-09.50 
 10 Huckaby, Daejahnai           Unattached                        3.27m   NWI  10-08.75 
 11 Collins, Kate                Phoenix Bobc           3.09m      3.21m   NWI  10-06.50 
 12 Hankins, Ariana              Arizona Elit           3.71m      3.07m   NWI  10-01.00 
 13 Johnson, Tyanna              Do Right Edu           3.00m      2.90m   NWI   9-06.25 
 14 Patrick, Saadiya             Arizona Flam           3.45m      2.74m   NWI   9-00.00 
 15 Ford, Gabriella              Arizona Chee                      2.73m   NWI   8-11.50 
 16 Brown, Chelsie               AZ Titans, L                      2.70m   NWI   8-10.25 
 17 Shoemaker, Madeline          Phoenix Flye                      2.68m   NWI   8-09.50 
 18 Graves, Uzuri                Unattached                        2.53m   NWI   8-03.75 
 19 Shealy, Madison              Spartan Spee           2.00m      2.45m   NWI   8-00.50 
 20 Nissen, Alexis               Phoenix Flye                      2.42m   NWI   7-11.25 
 21 Keith, Delilah               Arizona Spee                      2.32m   NWI   7-07.50 
 22 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee                      2.31m   NWI   7-07.00 
 -- Okafor, Adanna               Phoenix Bobc                         ND   NWI           
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sells, Jendayi               Do Right Edu           9.40m      7.87m   25-10.00 
  2 Johnson, Tyanna              Do Right Edu           9.27m      7.79m   25-06.75 
  3 Johnson, Jenasia             Unattached             6.76m      6.64m   21-09.50 
  4 Manoleas, Chloe              Vail Vipers                       6.38m   20-11.25 
  5 Cocio, Eniah                 Arizona Bush                      5.73m   18-09.75 
  6 Carillo, Dominique           Express Athl                      5.63m   18-05.75 
  7 Arreola, Abigail             Arizona Bush                      5.37m   17-07.50 
  8 Andersen, Riley              Arizona Puma                      4.47m   14-08.00 
 
Discus Throw 1kg 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sells, Jendayi               Do Right Edu          22.88m     24.59m      80-08 
  2 Jacobs, Nikole               Unattached                       12.35m      40-06 
  3 Andersen, Riley              Arizona Puma                      9.81m      32-02 
 
Javelin Throw 300g 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Levin, Simone                Phoenix Bobc                     25.18m      82-07 
  2 Jacobs, Nikole               Unattached                       18.22m      59-09 
  3 Graves, Uzuri                Unattached                       15.71m      51-06 
  4 Maddox, Olivia               Vail Vipers                      15.63m      51-03 
  5 Okafor, Adanna               Phoenix Bobc                     15.26m      50-01 
  6 Davis, Imani                 Arizona Chee                     14.48m      47-06 
  7 Carillo, Dominique           Express Athl                     13.91m      45-08 
  8 Montufar, Daniela            Arizona Chee                     13.82m      45-04 
  9 Royer, Avery                 Arizona Chee                     13.23m      43-05 
 10 Bee, Patricia                Vail Vipers                      10.35m      33-11 
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                   10:54.70  
  2 Bee, Patricia                Vail Vipers                    10:56.00  
  3 Manoleas, Sophia             Vail Vipers                    10:58.70  
  4 Manoleas, Chloe              Vail Vipers                    11:00.01  
 
100 Meter Dash 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fields, Asiah                Spartan Spee           12.70      13.41   NWI  5 
  2 Jordan, Raven                Arizona Chee           12.87      13.74   NWI  5 
  3 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee           12.90      13.80   NWI  5 
  4 Fair, Raelynn                The Arizona            13.42      13.85   NWI  5 
  5 Chest, Zaire                 Arizona Chee           13.00      13.90   NWI  5 
  6 Wilmore, Dejanae             AZ Titans, L           13.01      13.92   NWI  5 
  7 Payne, Teryah                Arizona Chee           14.00      14.38   NWI  4 
  8 LaVetter, Cyanna             AZ Titans, L           13.43      14.41   NWI  5 
  9 McCoy, Tajene                The Arizona            13.93      14.48   NWI  4 
 10 Ortiz, Navaria               The Arizona            14.14      14.53   NWI  4 
 11 Black, Sky                   Spartan Spee           13.40      14.54   NWI  5 
 12 Jones, Maliyah               The Arizona                       14.55   NWI  2 
 13 Williams, Kiemya             Do Right Edu           13.75      14.56   NWI  5 
 14 Bowser, Lael                 Arizona Flam           14.40      14.71   NWI  4 
 15 Cuff, Ikeah                  Spartan Spee           13.90      14.79   NWI  4 
 16 Garner, Patrice              Unattached                        14.81   NWI  2 
 16 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu                      14.81   NWI  2 
 18 Luc-Dyson, Lachea'           The Arizona            14.74      14.90   NWI  4 
 19 Lockhart, Makenzie           AZ Burn                           14.94   NWI  1 
 20 Ross, Nicole                 Arizona Flam           14.77      15.13   NWI  4 
 21 Helu, Vaiosini               Arizona Flam           14.50      15.26   NWI  4 
 22 Ivie, Kaylee                 Arizona Flam           14.58      15.31   NWI  4 
 23 Jimerson, Mahogany           The Arizona                       15.63   NWI  3 
 24 Benson, Briana               Do Right Edu                      15.79   NWI  2 
 25 Okeke, Cecilia               Phoenix Bobc                      15.80   NWI  3 
 26 Myree, brooke                Valor Track                       15.82   NWI  1 
 27 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      15.86   NWI  2 
 28 Martin, Gebriel              Do Right Edu                      16.20   NWI  1 
 29 Haack, Haley                 Phoenix Bobc                      16.33   NWI  3 
 30 Schrader, Talia              AZ Burn                15.30      16.43   NWI  3 
 31 Collins, Nikkita             Unattached                        16.47   NWI  1 
 32 Smith, Rienn                 Arizona Spee                      16.61   NWI  2 
 33 Scroggins, Trinity           Do Right Edu                      16.82   NWI  2 
 34 May, Jessy                   Express Athl           15.62      17.37   NWI  3 
 35 Allen, Ninah                 Unattached                        17.38   NWI  1 
 36 Sell, Alexa                  Unattached                        17.97   NWI  1 
 37 Stewart, Stashanique         Do Right Edu                      18.95   NWI  2 
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fields, Asiah                Spartan Spee           25.50      26.22   NWI  6 
  2 Fair, Raelynn                The Arizona            27.73      27.58   NWI  5 
  3 Jordan, Raven                Arizona Chee           27.33      27.69   NWI  6 
  4 Chest, Zaire                 Arizona Chee           27.72      27.83   NWI  6 
  4 Wilmore, Dejanae             AZ Titans, L           26.00      27.83   NWI  6 
  6 LaVetter, Cyanna             AZ Titans, L           27.00      27.97   NWI  6 
  7 Black, Sky                   Spartan Spee           27.90      27.99   NWI  5 
  8 MgBam, Nydiah                NX Level Tra                      28.51   NWI  3 
  9 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee           27.00      28.83   NWI  6 
 10 Douglas, Mikayla             Elite StriDe                      28.93   NWI  1 
 11 Garner, Patrice              Unattached                        29.18   NWI  2 
 12 Ortiz, Navaria               The Arizona            28.47      29.20   NWI  5 
 13 Luc-Dyson, Lachea'           The Arizona            30.01      29.40   NWI  4 
 14 Jones, Maliyah               The Arizona            30.19      29.47   NWI  4 
 15 Bowser, Lael                 Arizona Flam           29.40      29.59   NWI  5 
 16 Williams, Kiemya             Do Right Edu           27.00      29.76   NWI  6 
 17 Lockhart, Makenzie           AZ Burn                           30.12   NWI  2 
 18 Hansen, Tatum                Unattached                        30.25   NWI  3 
 19 Ivie, Kaylee                 Arizona Flam           29.84      30.28   NWI  4 
 20 Martin, Gebriel              Do Right Edu           30.00      31.08   NWI  4 
 21 Okeke, Cecilia               Phoenix Bobc                      31.53   NWI  2 
 22 Richard, Makyah              AZ Titans, L           28.00      31.68   NWI  5 
 23 Wesley, Da'Sia               Do Right Edu                      31.72   NWI  2 
 24 Schrader, Talia              AZ Burn                33.41      31.89   NWI  4 
 25 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      32.51   NWI  2 
 26 Benson, Briana               Do Right Edu           30.00      32.72   NWI  4 
 27 Culpepper, Journee           Unattached             35.00      32.85   NWI  3 
 28 Holmes, Zariah               Elite StriDe           29.84      32.87   NWI  5 
 29 Scroggins, Trinity           Do Right Edu           30.00      33.57   NWI  4 
 30 Collins, Nikkita             Unattached                        33.69   NWI  1 
 31 Allen, Ninah                 Unattached             36.00      33.78   NWI  3 
 32 Nanez, Rachel                Unattached                        34.25   NWI  1 
 33 Hooks, La'Taizha             Do Right Edu                      35.69   NWI  2 
 34 Sell, Alexa                  Unattached                        35.97   NWI  1 
 35 Blevins, Zamaree             Do Right Edu                      36.99   NWI  1 
 36 Stewart, Stashanique         Do Right Edu                      38.98   NWI  3 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fields, Asiah                Spartan Spee           58.00    1:00.01   6 
  2 Black, Sky                   Spartan Spee         1:04.80    1:02.14   6 
  3 Fair, Raelynn                The Arizona          1:03.45    1:02.88   6 
  4 LaVetter, Cyanna             AZ Titans, L         1:06.00    1:05.14   5 
  5 Payne, Teryah                Arizona Chee         1:05.00    1:05.48   6 
  6 McCoy, Tajene                The Arizona          1:05.31    1:05.81   6 
  7 Richard, Makyah              AZ Titans, L         1:05.00    1:06.00   6 
  8 Chest, Zaire                 Arizona Chee         1:06.00    1:07.07   5 
  9 Jordan, Raven                Arizona Chee         1:03.00    1:07.26   6 
 10 Curtis, Kristen              The Arizona          1:10.71    1:07.33   4 
 11 Hansen, Tatum                Unattached                      1:07.49   1 
 12 Jimerson, Mahogany           The Arizona          1:07.97    1:07.62   5 
 13 Douglas, Mikayla             Elite StriDe                    1:07.77   1 
 14 John, Samya                  AZ Titans, L         1:07.00    1:08.49   5 
 15 MgBam, Nydiah                NX Level Tra                    1:08.62   2 
 16 Marshall, Savannah           Arizona Flam         1:09.71    1:10.31   5 
 17 Johnson, Sarah               Unattached           1:10.00    1:10.47   5 
 18 Ortiz, Navaria               The Arizona          1:11.22    1:10.57   4 
 19 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee         1:09.00    1:11.65   5 
 20 Schrader, Talia              AZ Burn              1:15.51    1:13.51   4 
 21 Nanez, Rachel                Unattached                      1:13.60   2 
 22 Luc-Dyson, Lachea'           The Arizona          1:11.83    1:13.79   4 
 23 Bowser, Kierra               Arizona Flam         1:12.27    1:13.85   4 
 24 Williams, Kiemya             Do Right Edu         1:15.00    1:14.05   3 
 25 Simon, Emily                 Go the Dista         1:05.00    1:14.13   6 
 26 Goheen, Hope                 Huron Athlet         1:25.00    1:14.44   3 
 27 Reyes, Alyse                 Vail Vipers                     1:14.48   1 
 28 Helu, Vaiosini               Arizona Flam         1:08.00    1:14.77   5 
 29 Smith, Rienn                 Arizona Spee                    1:16.05   2 
 30 Scroggins, Trinity           Do Right Edu         1:20.00    1:19.63   3 
 31 Culpepper, Journee           Unattached           1:15.00    1:19.67   4 
 32 Sell, Alexa                  Unattached                      1:20.31   2 
 33 Myree, brooke                Valor Track                     1:21.13   1 
 34 Holmes, Zariah               Elite StriDe         1:12.61    1:21.70   4 
 35 Collins, Nanette             Phoenix Bobc                    1:22.64   1 
 36 Clark, Jamia                 NX Level Tra                    1:25.31   2 
 37 Hooks, La'Taizha             Do Right Edu                    1:26.56   1 
 38 Brown, Deanna                AZ Titans, L                    1:27.90   2 
 39 Stewart, Stashanique         Do Right Edu                    1:29.31   2 
 
800 Meter Run 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Richard, Makyah              AZ Titans, L         2:27.00    2:31.03   3 
  2 Curtis, Kristen              The Arizona          2:37.37    2:31.21   3 
  3 Liddy, Caroline              Go the Dista         2:40.00    2:39.42   3 
  4 McClelland, Caroline         Go the Dista         2:40.00    2:40.58   3 
  5 Merritt, Emma                Arizona Elit         2:50.00    2:43.46   2 
  6 Lee, Jenna                   Go the Dista         2:45.00    2:45.21   2 
  7 Innes, Helen                 Go the Dista         2:45.00    2:45.71   3 
  8 Simon, Emily                 Go the Dista         2:40.00    2:48.88   3 
  9 Johnson, Sarah               Unattached           2:40.00    2:50.64   3 
 10 Hagen, Hannah                Go the Dista         2:45.00    2:51.34   2 
 11 Simon, Lizzie                Go the Dista         2:45.00    2:55.00   3 
 12 Reyes, Alyse                 Vail Vipers                     2:56.04   1 
 13 Williams, Kiemya             Do Right Edu         2:45.00    2:57.76   3 
 14 Douglas, Mikayla             Elite StriDe                    2:58.50   1 
 15 Scroggins, Trinity           Do Right Edu         2:45.00    2:58.85   3 
 16 Sermeno, Celicia             Arizona Puma                    2:59.86   1 
 17 Bowser, Kierra               Arizona Flam         2:52.34    3:01.21   2 
 18 Benson, Briana               Do Right Edu         2:45.00    3:03.53   2 
 19 Martin, Gebriel              Do Right Edu         2:45.00    3:07.10   1 
 20 Anders, Kelsie               Unattached           3:00.00    3:15.84   2 
 21 Wesley, Da'Sia               Do Right Edu         2:45.00    3:23.80   2 
 22 Hooks, La'Taizha             Do Right Edu                    3:34.01   1 
 23 Clark, Jamia                 NX Level Tra                    3:43.00   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Liddy, Caroline              Go the Dista         5:15.00    5:12.84  
  2 Curtis, Kristen              The Arizona          5:28.04    5:16.76  
  3 McClelland, Caroline         Go the Dista         5:15.00    5:21.22  
  4 Cobbin, Rose                 Arizona Bush                    5:22.09  
  5 Hamilton, Ava                Unattached                      5:25.35  
  6 Simon, Lizzie                Go the Dista         6:00.00    5:31.31  
  7 Merritt, Emma                Arizona Elit                    5:34.54  
  8 Lee, Jenna                   Go the Dista         6:00.00    5:36.99  
  9 Sermeno, Celicia             Arizona Puma                    5:58.80  
 10 John, Samya                  AZ Titans, L         5:30.00    6:02.28  
 11 Johnson, Sarah               Unattached           5:45.00    6:03.34  
 12 Lopez, Jessica               Glendale Fla                    8:18.81  
 
3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cobbin, Rose                 Arizona Bush                   11:26.34  
  2 Innes, Helen                 Go the Dista        12:00.00   11:27.65  
  3 Hagen, Hannah                Go the Dista        12:00.00   12:05.25  
  4 Sermeno, Celicia             Arizona Puma        13:04.00   12:38.95  
  5 Anders, Kelsie               Unattached          13:38.00   13:59.61  
 
100 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Marshall, Savannah           Arizona Flam                      20.81   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Hansen, Tatum                Unattached                        34.97   NWI 
  2 Haack, Haley                 Phoenix Bobc                      37.55   NWI 
  3 Nanez, Rachel                Unattached                        39.88   NWI 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
 -- The Arizona Rising Suns Track  'A'                                DQ  
     1) Jones, Maliyah                  2) Ortiz, Navaria                 
     3) Fair, Raelynn                   4) McCoy, Tajene                  
 
4x400 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Spartan Speedsters Track Club  'A'                           4:28.62  
     1) Fields, Asiah                   2) Cuff, Ikeah                    
     3) Black, Sky                      4) Hughes-Jackson, Sydney         
  2 AZ Titans, Llc  'A'                                          4:37.37  
     1) LaVetter, Cyanna                2) Wilmore, Dejanae               
     3) Richard, Makyah                 4) John, Samya                    
 
High Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ross, Nicole                 Arizona Flam           1.45m      1.35m    4-05.00 
  2 deStefano, Olivia            Phoenix Bobc                      1.20m    3-11.25 
  3 Marshall, Savannah           Arizona Flam           1.30m      1.15m    3-09.25 
  4 Bonebright, Audrey           Unattached             1.17m      1.10m    3-07.25 
 -- Simmons, Kaori               Arizona Puma           1.50m         NH            
 
Long Jump 13-14 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Wilmore, Dejanae             AZ Titans, L                      4.34m   NWI  14-03.00 
  2 Ivie, Kaylee                 Arizona Flam           4.54m      4.18m   NWI  13-08.75 
  3 Payne, Teryah                Arizona Chee           4.26m      4.09m   NWI  13-05.00 
  4 Chest, Zaire                 Arizona Chee           4.12m      4.08m   NWI  13-04.75 
  5 Marshall, Savannah           Arizona Flam           4.31m      4.07m   NWI  13-04.25 
  5 Cuff, Ikeah                  Spartan Spee           4.32m      4.07m   NWI  13-04.25 
  7 Helu, Vaiosini               Arizona Flam                      3.91m   NWI  12-10.00 
  8 deStefano, Olivia            Phoenix Bobc                      3.74m   NWI  12-03.25 
  9 Simon, Emily                 Go the Dista                      3.73m   NWI  12-03.00 
 10 Bonebright, Audrey           Unattached             3.43m      3.47m   NWI  11-04.75 
 11 Wesley, Da'Sia               Do Right Edu                      3.39m   NWI  11-01.50 
 12 Collins, Nanette             Phoenix Bobc                      3.07m   NWI  10-01.00 
 13 Bowser, Kierra               Arizona Flam           2.78m      2.66m   NWI   8-08.75 
 14 Benson, Briana               Do Right Edu                      1.75m   NWI   5-09.00 
 -- Bowser, Lael                 Arizona Flam           3.55m         ND   NWI           
 
Triple Jump 13-14 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Payne, Teryah                Arizona Chee           8.73m      8.52m   NWI  27-11.50 
  2 Simmons, Kaori               Arizona Puma                      7.96m   NWI  26-01.50 
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clark, Jamia                 NX Level Tra           8.55m     10.29m   33-09.25 
  2 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu          10.14m     10.23m   33-06.75 
  3 Blevins, Zamaree             Do Right Edu           9.72m      9.24m   30-03.75 
  4 Yerian, Makayla              Unattached             9.57m      9.21m   30-02.75 
  5 Brown, Deanna                AZ Titans, L                      8.27m   27-01.75 
  6 Simmons, Kaori               Arizona Puma                      7.31m   23-11.75 
  7 Jones, Maliyah               The Arizona                       6.98m   22-11.00 
  8 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      6.82m   22-04.50 
  9 Madsen, Shelby               Arizona Flam                      5.28m   17-04.00 
 10 Joyner, Emily                Vail Vipers                       4.65m   15-03.25 
 
Discus Throw 1kg 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Yerian, Makayla              Unattached                       26.75m      87-09 
  2 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu          24.00m     24.85m      81-06 
  3 Blevins, Zamaree             Do Right Edu          24.50m     23.96m      78-07 
  4 Simmons, Kaori               Arizona Puma                     15.03m      49-04 
  5 Madsen, Shelby               Arizona Flam                     11.46m      37-07 
 
Javelin Throw 600g 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu                     23.64m      77-07 
  2 deStefano, Olivia            Phoenix Bobc                     19.72m      64-08 
  3 Collins, Nanette             Phoenix Bobc                     19.32m      63-05 
  4 Yerian, Makayla              Unattached                       16.93m      55-06 
  5 Brown, Deanna                AZ Titans, L                     12.25m      40-02 
  6 Madsen, Shelby               Arizona Flam                     10.69m      35-01 
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Joyner, Emily                Vail Vipers                    21:59.30  
  2 Lopez, Jessica               Glendale Fla        24:23.00   24:25.90  
 
100 Meter Dash 15-16 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Ugbisien, Onome              AZ Titans, L           12.03      13.26   NWI 
  2 Hanserd, Etoy                Arizona Chee                      13.97   NWI 
  3 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc           13.77      14.24   NWI 
  4 Gamble, Melissa              Elite StriDe           13.76      15.11   NWI 
  5 Ayers, ZaQueasha             Az Saints                         15.41   NWI 
  6 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu                      18.98   NWI 
 
200 Meter Dash 15-16 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Ugbisien, Onome              AZ Titans, L           25.00      25.85   NWI 
  2 smith, renique               Unattached             26.00      27.88   NWI 
  3 Hanserd, Etoy                Arizona Chee                      29.33   NWI 
  4 Sell, Mikayla                Unattached             28.50      29.40   NWI 
  5 Bray, Hailey                 Unattached             29.50      29.92   NWI 
  6 Gamble, Melissa              Elite StriDe           28.65      31.05   NWI 
  7 Ayers, ZaQueasha             Az Saints              31.75      33.83   NWI 
 
400 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ugbisien, Onome              AZ Titans, L           59.00    1:02.91  
  2 Sell, Mikayla                Unattached           1:06.00    1:09.74  
  3 Gamble, Melissa              Elite StriDe         1:07.21    1:12.33  
  4 Hanserd, Etoy                Arizona Chee                    1:18.97  
 
800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lizarraga, Berenice          Arizona Elit         2:35.00    2:33.10  
  2 Davis, Abigail               Go the Dista         2:40.00    2:41.47  
  3 Straneva, Kate               Go the Dista         2:45.00    2:58.07  
  4 Craig, Faith                 Unattached           3:03.54    3:09.79  
 
1500 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davis, Abigail               Go the Dista         5:15.00    5:19.27  
  2 Craig, Faith                 Unattached           6:45.98    7:14.87  
 
3000 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davis, Abigail               Go the Dista        11:30.00   11:12.21  
  2 Straneva, Kate               Go the Dista        12:00.00   12:51.03  
 
100 Meter Hurdles (33" ) 15-16 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc           19.22      18.04   NWI 
 
300 Meter Hurdles (30") 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc           53.22      54.34  
 
Long Jump 15-16 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc           4.57m      4.23m   NWI  13-10.50 
  2 Hanserd, Etoy                Arizona Chee                      3.78m   NWI  12-05.00 
  3 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu           3.50m      3.61m   NWI  11-10.25 
 
Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu           8.86m      8.50m   27-10.75 
  2 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu           7.57m      7.83m   25-08.25 
 
Discus Throw 1kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Watkins, Alyssa              Arizona Flam                     28.52m      93-07 
  2 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu          27.67m     26.11m      85-08 
  3 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu          24.67m     25.38m      83-03 
  4 Flores, Marisa               Unattached            24.24m     23.79m      78-01 
 
Javelin Throw 600g 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Aysien, Siarah               Arizona Flam                     30.87m     101-03 
  2 Flores, Marisa               Unattached                       27.89m      91-06 
  3 Watkins, Alyssa              Arizona Flam                     24.85m      81-06 
  4 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu                     18.79m      61-08 
 
100 Meter Dash 17-18 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Johnson, Meghan              Phoenix Bobc                      13.82   NWI 
 
400 Meter Dash 17-18 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barnes, Jo'el                Express Athl         1:01.00    1:05.17  
 
800 Meter Run 17-18 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barnes, Jo'el                Express Athl         2:24.00    2:39.73  
 
100 Meter Hurdles (33"  ) 17-18 Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Johnson, Meghan              Phoenix Bobc                      17.52   NWI 
 
Long Jump 17-18 Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Johnson, Meghan              Phoenix Bobc                      4.25m   NWI  13-11.50 
 
Shot Put 4kg 17-18 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clement, Ebony               Arizona Chee                      9.45m   31-00.00 
 
Discus Throw 1kg 17-18 Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clement, Ebony               Arizona Chee                     29.20m      95-10 
 
100 Meter Dash 8 & Under Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Arthur, Curtis               Do Right Edu           16.02      15.86   NWI  7 
  2 Warren, Micah                AZ Burn                16.88      16.46   NWI  7 
  3 Patterson, Javien            Express Athl           17.02      16.67   NWI  7 
  4 Byrd, Oshen                  Do Right Edu           17.34      16.74   NWI  7 
  5 Bradley, Jack                Vail Vipers                       16.90   NWI  2 
  6 Alberty, Darius              The Arizona            17.14      17.22   NWI  7 
  7 Hermas, Jamani               Unattached             17.35      17.27   NWI  7 
  8 Fillmore, Jalynn             Express Athl           17.51      17.58   NWI  7 
  9 Haywood, Romello             AZ Titans, L           18.37      18.43   NWI  7 
 10 Jordan, Stephon              AZ Titans, L           18.51      18.56   NWI  6 
 11 Jordan, Trevell              Arizona Flam                      18.72   NWI  2 
 12 Reed, Jalen                  Arizona Flam           18.99      18.77   NWI  6 
 13 Williams, Malik              Unattached                        18.80   NWI  3 
 14 Brown, Maurice               Valor Track                       18.85   NWI  3 
 15 Noyd, Michael                Arizona Flam           20.46      18.97   NWI  6 
 16 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu           18.64      19.20   NWI  6 
 17 Shoemaker, Levi              Phoenix Flye           18.90      19.27   NWI  6 
 18 Smallwood, Amare             Elite StriDe                      19.45   NWI  2 
 19 Abraham, Zyere               Elite StriDe                      19.48   NWI  2 
 20 Steele, Cutter               Arizona Spee           19.02      19.53   NWI  6 
 21 Pearson, Davin               Valor Track                       19.97   NWI  2 
 22 Carlson, Coleton             The Arizona                       20.03   NWI  1 
 23 Brooks, Manning              Unattached                        20.23   NWI  1 
 24 van Niekerk, Cornelius       Phoenix Flye                      20.29   NWI  2 
 25 Cornejo, Guillermo           The Arizona            21.45      21.07   NWI  5 
 26 Cornejo, Arturo              The Arizona            21.31      21.15   NWI  5 
 26 McCoy, Edarius               Unattached                        21.15   NWI  3 
 28 Clark, Terrione              The Arizona            20.98      21.52   NWI  6 
 29 Manoleas, Cole               Vail Vipers                       21.77   NWI  1 
 30 Douglass, Anderson           World Class                       22.12   NWI  1 
 31 James, Rory                  Do Right Edu           20.90      22.25   NWI  6 
 32 Gammage, Evan                Do Right Edu           22.45      22.36   NWI  5 
 32 Kimbell, Talib               Arizona Chee           16.06      22.36   NWI  7 
 32 Gonzalez, Diego              Unattached             21.17      22.36   NWI  5 
 35 van Niekerk, Hendrik         Phoenix Flye           23.29      22.73   NWI  4 
 36 Gordon, Kamarian             Arizona Spee                      22.80   NWI  1 
 37 Jackson, Tre'Quan            Do Right Edu           22.50      22.84   NWI  5 
 38 Simmons, Jordan              Do Right Edu           22.90      22.98   NWI  4 
 39 Sotelo, Donte                Express Athl           21.79      23.09   NWI  5 
 40 Lucas, Joseph                Unattached             22.54      23.37   NWI  5 
 41 Scaife, Will                 Spartan Spee           22.00      23.55   NWI  5 
 42 Scroggins, Roosevelt         Do Right Edu           24.40      25.06   NWI  4 
 43 Steele, Jett                 Arizona Spee           25.24      25.41   NWI  4 
 44 Brown, Demelles              Arizona Spee           27.56      30.79   NWI  4 
 -- Corbin, Cedric               Do Right Edu           24.25         DQ   NWI  4 
 
200 Meter Dash 8 & Under Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn                33.49      34.52   NWI  7 
  2 Arthur, Curtis               Do Right Edu           43.31      36.74   NWI  5 
  3 Barrett, Malec               Do Right Edu           36.00      37.27   NWI  7 
  4 Laffitte, Jaden              Do Right Edu           40.27      37.59   NWI  6 
  5 Hermas, Jamani               Unattached             36.91      37.83   NWI  7 
  6 Bradley, Jack                Vail Vipers                       37.90   NWI  2 
  7 Patterson, Javien            Express Athl           34.47      38.13   NWI  7 
  8 Moore, Evan                  Do Right Edu           35.00      38.21   NWI  7 
  9 Fillmore, Jalynn             Express Athl           40.78      39.65   NWI  6 
 10 Byrd, Oshen                  Do Right Edu           39.81      39.69   NWI  6 
 11 Hardgrove, Brashawd          NX Level Tra                      40.16   NWI  2 
 12 Heidelburg, Zuri             Unattached             35.00      40.64   NWI  7 
 13 Jordan, Trevell              Arizona Flam           39.29      41.09   NWI  6 
 14 Smith, Malik                 Do Right Edu           38.96      41.48   NWI  7 
 15 Contreras, Dylan             Express Athl           39.40      41.94   NWI  6 
 16 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu           40.09      41.94   NWI  6 
 17 Ajak, Kiir                   Do Right Edu           40.00      42.03   NWI  6 
 18 Smallwood, Amare             Elite StriDe                      42.14   NWI  1 
 19 Noyd, Michael                Arizona Flam           41.68      42.22   NWI  5 
 20 Haywood, Romello             AZ Titans, L                      42.26   NWI  2 
 21 Williams, Malik              Unattached                        43.85   NWI  3 
 22 Jordan, Stephon              AZ Titans, L           35.00      44.00   NWI  7 
 23 Blair, Jake                  Phoenix Flye                      44.05   NWI  1 
 24 Steele, Cutter               Arizona Spee           41.20      44.20   NWI  5 
 25 van Niekerk, Cornelius       Phoenix Flye           44.31      44.31   NWI  5 
 26 Brown, Maurice               Valor Track                       45.70   NWI  3 
 27 Abraham, Zyere               Elite StriDe                      46.69   NWI  2 
 28 Gonzalez, Diego              Unattached             47.13      47.38   NWI  5 
 29 Simmons, Jordan              Do Right Edu           46.03      47.55   NWI  5 
 30 James, Rory                  Do Right Edu           59.00      48.15   NWI  4 
 31 Chang, Syrus                 AZ Titans, L                      49.21   NWI  3 
 32 Douglass, Anderson           World Class                       50.02   NWI  2 
 33 Jackson, Tre'Quan            Do Right Edu           59.00      50.99   NWI  4 
 34 Corbin, Cedric               Do Right Edu           59.00      51.32   NWI  4 
 35 Sotelo, Donte                Express Athl           47.88      51.55   NWI  5 
 36 Gammage, Evan                Do Right Edu           51.12      51.89   NWI  4 
 37 van Niekerk, Hendrik         Phoenix Flye           59.99      52.61   NWI  4 
 38 Scaife, Will                 Spartan Spee           48.00      53.19   NWI  5 
 39 Steele, Jett                 Arizona Spee           53.75      57.70   NWI  4 
 
400 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Warren, Micah                AZ Burn              1:17.26    1:15.18   5 
  2 Barrett, Malec               Do Right Edu         1:27.41    1:21.34   5 
  3 Heidelburg, Zuri             Unattached           1:18.00    1:21.56   5 
  4 Okeke, Dominic               Phoenix Bobc            1.18    1:23.49   2 
  5 Laffitte, Jaden              Do Right Edu         1:38.22    1:25.60   4 
  6 Arthur, Curtis               Do Right Edu         1:26.45    1:25.92   5 
  7 Alberty, Darius              The Arizona          1:34.62    1:28.03   4 
  8 Byrd, Oshen                  Do Right Edu         1:28.00    1:28.36   4 
  9 Jordan, Trevell              Arizona Flam                    1:28.50   2 
 10 Patterson, Javien            Express Athl         1:20.50    1:28.89   5 
 11 Montano, Soul                Elite StriDe         1:29.73    1:29.42   4 
 12 Contreras, Dylan             Express Athl         1:27.06    1:29.75   5 
 13 Levinus, Fredrick-Charli     Phoenix Bobc                    1:31.74   3 
 14 Hardgrove, Brashawd          NX Level Tra                    1:31.98   2 
 15 Reed, Jalen                  Arizona Flam         1:35.75    1:33.45   4 
 16 Haywood, Romello             AZ Titans, L                    1:33.99   1 
 17 Uperesa-thomas, Mission      Do Right Edu         1:40.00    1:35.31   4 
 18 Smallwood, Amare             Elite StriDe                    1:43.22   3 
 19 Abraham, Zyere               Elite StriDe                    1:47.89   1 
 20 Sotelo, Donte                Express Athl         1:49.12    1:48.09   3 
 21 Brown, Maurice               Valor Track                     1:50.51   1 
 22 Eckert, Matthaew             Arizona Bush                    1:53.29   3 
 23 Chang, Syrus                 AZ Titans, L                    2:00.22   2 
 24 Denman, Ricky                NX Level Tra                    2:04.16   1 
 25 Gordon, Kamarian             Arizona Spee                    2:06.48   1 
 
800 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Okeke, Dominic               Phoenix Bobc         3:05.00    3:04.72  
  2 Tarver, Jackson              Vail Vipers                     3:09.52  
  3 Hunt, Carter                 AZ Track & F         3:13.56    3:11.03  
  4 Lolli, Braden                Phoenix Flye         3:16.84    3:12.20  
  5 Montano, Soul                Elite StriDe                    3:13.61  
  6 Ajak, Kiir                   Do Right Edu         3:34.40    3:13.69  
  7 Contreras, Dylan             Express Athl                    3:14.79  
  8 Bowron, Jaxson               Express Athl         2:41.13    3:24.80  
  9 Joyner, Adam                 Vail Vipers                     3:26.29  
 10 Lizarraga, Rodolfo           Arizona Elit         3:41.00    3:26.87  
 11 Escarcega, Daniel            NX Level Tra                    3:29.53  
 12 Denman, Ricky                NX Level Tra                    4:41.36  
 
1500 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ajak, Kiir                   Do Right Edu        11:00.00    6:36.08  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'B'                  1:18.00    1:14.57  
     1) Laffitte, Jaden                 2) Smith, Malik                   
     3) Uperesa-thomas, Mission         4) Shedrick, Wy'on                
  2 Phoenix Flyers Track Club  'A'                               1:15.00  
     1) Lolli, Braden                   2) van Niekerk, Cornelius         
     3) van Niekerk, Hendrik            4) Blair, Jake                    
  3 The Arizona Rising Suns Track  'A'                           1:24.77  
     1) Cornejo, Arturo                 2) Carlson, Coleton               
     3) Cornejo, Guillermo              4) Clark, Terrione                
 
Long Jump 8 & Under Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Okeke, Dominic               Phoenix Bobc           2.72m      2.77m   NWI   9-01.25 
  2 Lolli, Braden                Phoenix Flye           2.87m      2.72m   NWI   8-11.25 
  3 Fillmore, Jalynn             Express Athl                      2.68m   NWI   8-09.50 
  4 Reed, Jalen                  Arizona Flam                      2.61m   NWI   8-06.75 
  5 Carlson, Coleton             The Arizona                       2.59m   NWI   8-06.00 
  6 Montano, Soul                Elite StriDe                      2.36m   NWI   7-09.00 
  7 Steele, Cutter               Arizona Spee                      1.93m   NWI   6-04.00 
  8 Gammage, Evan                Do Right Edu           2.13m      1.69m   NWI   5-06.50 
  9 Noyd, Michael                Arizona Flam                      1.46m   NWI   4-09.50 
 10 caiz, rick                   Unattached                        1.37m   NWI   4-06.00 
 11 Corbin, Cedric               Do Right Edu           1.22m      1.19m   NWI   3-11.00 
 12 Brown, Demelles              Arizona Spee                      1.14m   NWI   3-09.00 
 -- Smith, Cau're                Unattached                           ND   NWI           
 -- Lucas, Joseph                Unattached             1.66m         ND   NWI           
 -- Blair, Jake                  Phoenix Flye                         ND   NWI           
 -- Steele, Jett                 Arizona Spee           1.27m         ND   NWI           
 -- Hermas, Jamani               Unattached             2.56m         ND   NWI           
 
Shot Put 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Barrett, Malec               Do Right Edu           4.50m      5.09m   16-08.50 
  2 Levinus, Fredrick-Charli     Phoenix Bobc                      4.82m   15-09.75 
  3 Moore, Evan                  Do Right Edu           4.47m      4.33m   14-02.50 
  4 Brooks, Manning              Unattached                        4.14m   13-07.00 
  5 Carter, Micah                Unattached                        3.72m   12-02.50 
  6 Scroggins, Roosevelt         Do Right Edu           2.94m      2.74m    9-00.00 
  7 Cornejo, Arturo              The Arizona                       2.48m    8-01.75 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Levinus, Fredrick-Charli     Phoenix Bobc                     18.33m      60-02 
  2 Alberty, Darius              The Arizona                      17.20m      56-05 
  3 Bradley, Jack                Vail Vipers                      15.96m      52-04 
  4 Jordan, Stephon              AZ Titans, L                     13.60m      44-07 
  5 Brooks, Manning              Unattached                       13.17m      43-02 
  6 Bowron, Jaxson               Express Athl                     12.51m      41-00 
  7 Moore, Evan                  Do Right Edu                     11.71m      38-05 
  8 Eckert, Matthaew             Arizona Bush                     10.51m      34-06 
  9 Manoleas, Cole               Vail Vipers                      10.31m      33-10 
 10 Gonzalez, Diego              Unattached             0.25m      7.81m      25-07 
 11 Tarver, Jackson              Vail Vipers                       7.26m      23-10 
 12 Carter, Micah                Unattached                        7.11m      23-04 
 13 Joyner, Adam                 Vail Vipers                       6.43m      21-01 
 14 Jackson, Tre'Quan            Do Right Edu           0.06m      6.38m      20-11 
 15 Shoemaker, Levi              Phoenix Flye                      5.99m      19-08 
 16 caiz, rick                   Unattached                        5.93m      19-05 
 17 Scroggins, Roosevelt         Do Right Edu           0.15m      3.01m       9-10 
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona            14.37      14.09   NWI  7 
  2 Boyd-Matthews, Amier         Do Right Edu                      14.67   NWI  2 
  3 Nsubuga, Andereya            Arizona Chee           15.57      15.03   NWI  6 
  4 Sovereign, Joshua            Arizona Chee           15.27      15.04   NWI  7 
  5 White, D'Marion              Express Athl           14.35      15.06   NWI  7 
  6 Shivers, Cole                AZ Burn                           15.18   NWI  2 
  7 Ortiz, Avaunt                The Arizona            15.33      15.34   NWI  7 
  8 Price, Aiden                 Do Right Edu                      15.36   NWI  1 
  9 Gingg, Connor                Arizona Spee           15.26      15.39   NWI  7 
 10 Torres, Marcos               Unattached             15.50      15.43   NWI  7 
 11 Monroe, Aaron                Unattached             15.80      15.52   NWI  6 
 12 Tamplin, Errick              AZ Burn                15.00      15.59   NWI  7 
 13 Fillmore, Dustin             Express Athl           15.24      15.65   NWI  7 
 14 McLaurin, Melvin             Do Right Edu           16.50      15.86   NWI  5 
 15 Stevenson, Disoni            Do Right Edu                      15.95   NWI  3 
 16 Cornejo, Alvaro              The Arizona            15.99      16.11   NWI  6 
 17 Fernandez, Derek             AZ Burn                15.80      16.16   NWI  6 
 18 Bowser, Shakaun              Arizona Flam           15.80      16.25   NWI  6 
 19 Hooks, Mar'Zhon              Do Right Edu                      16.26   NWI  1 
 20 Lockhart, Miles              AZ Burn                16.43      16.30   NWI  5 
 20 Allen, Tai                   Unattached                        16.30   NWI  1 
 22 Gandara, Adan                Arizona Flam           16.54      16.31   NWI  5 
 22 Allison, Charlie             Phoenix Flye           15.87      16.31   NWI  6 
 24 Swenson, Jaiden              Vail Vipers                       16.49   NWI  2 
 25 Kearney, Dorien              Huron Athlet           15.80      16.51   NWI  6 
 26 Lewis, Andre                 AZ Burn                16.31      16.54   NWI  6 
 27 Weddle, Xzayvier             Do Right Edu                      16.60   NWI  2 
 28 Borquez, Dominic             Unattached                        16.61   NWI  4 
 29 Braun, Matthew               Arizona Elit                      16.74   NWI  3 
 30 Espinoza, Elijah             Arizona Flam           16.86      16.76   NWI  5 
 31 Alexander, Xavier            Arizona Flam                      16.79   NWI  1 
 32 Martin, Mark                 Do Right Edu           16.62      16.80   NWI  5 
 32 Lolli, Carter                Phoenix Flye                      16.80   NWI  3 
 34 Hawkins, Ricky               Spartan Spee           16.00      17.06   NWI  6 
 35 Kenyon, Nicholas             Spartan Spee           16.40      17.20   NWI  5 
 36 Scott, Kenyon                Do Right Edu           17.01      17.29   NWI  5 
 37 Pierre, Orion                AZ Titans, L           17.25      17.32   NWI  4 
 38 Schilb, Kyan                 Vail Vipers                       17.38   NWI  4 
 39 Payne, Llewellyn             Unattached                        17.51   NWI  3 
 40 Heaton, Sam                  Phoenix Flye                      17.56   NWI  4 
 41 Ford, Samuel                 Arizona Elit                      17.58   NWI  3 
 42 Holloway, Jason              Do Right Edu           18.01      17.74   NWI  4 
 42 Hamman, Jaxson               Arizona Puma           17.06      17.74   NWI  5 
 44 Bee, Sterling                Vail Vipers                       17.75   NWI  1 
 45 Moore, Peyton                Do Right Edu           17.50      17.78   NWI  4 
 46 Carr, Alexander              Huron Athlet           17.00      18.05   NWI  5 
 47 Clark, Terrance              The Arizona            17.72      18.41   NWI  4 
 48 Waters, Amari                AZ Titans, L           17.94      18.49   NWI  4 
 49 Borquez, Alex                Unattached                        18.80   NWI  1 
 50 Upshur, Noah                 Unattached                        19.41   NWI  1 
 
200 Meter Dash 9-10 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona            29.29      29.11   NWI  7 
  2 Sovereign, Joshua            Arizona Chee           30.30      30.22   NWI  7 
  3 Boyd-Matthews, Amier         Do Right Edu           29.05      30.25   NWI  7 
  4 White, D'Marion              Express Athl           29.77      30.91   NWI  7 
  5 Tamplin, Errick              AZ Burn                33.00      31.70   NWI  6 
  6 Price, Aiden                 Do Right Edu           30.54      31.93   NWI  7 
  7 McLaurin, Melvin             Do Right Edu           31.20      32.30   NWI  7 
  8 Monroe, Aaron                Unattached                        32.41   NWI  2 
  9 Nsubuga, Andereya            Arizona Chee           31.65      33.38   NWI  6 
 10 Stevenson, Disoni            Do Right Edu           36.01      33.71   NWI  4 
 11 Lockhart, Miles              AZ Burn                34.39      33.74   NWI  5 
 12 Davis, John                  Do Right Edu           31.50      34.32   NWI  6 
 13 Cornejo, Alvaro              The Arizona            37.04      34.39   NWI  4 
 14 Bernard, Legend              Elite StriDe                      34.68   NWI  2 
 15 Gandara, Adan                Arizona Flam           34.42      35.04   NWI  5 
 16 Allen, Tai                   Unattached                        35.13   NWI  1 
 17 Pierre, Orion                AZ Titans, L                      35.14   NWI  2 
 18 Alexander, Xavier            Arizona Flam                      35.15   NWI  3 
 19 Espinoza, Elijah             Arizona Flam           33.61      35.39   NWI  6 
 20 Bowser, Shakaun              Arizona Flam           33.40      35.49   NWI  6 
 21 Hooks, Mar'Zhon              Do Right Edu           34.20      35.82   NWI  5 
 22 Borquez, Dominic             Unattached                        36.10   NWI  1 
 23 Lewis, Andre                 AZ Burn                           36.58   NWI  3 
 24 Williamd, Donovan            City West Sports                  36.79   NWI  2 
 25 Braun, Matthew               Arizona Elit           34.84      36.82   NWI  5 
 26 Kearney, Dorien              Huron Athlet           34.20      37.24   NWI  6 
 27 Weddle, Xzayvier             Do Right Edu           33.40      37.31   NWI  6 
 28 Hawkins, Ricky               Spartan Spee           35.50      37.93   NWI  5 
 29 Payne, Llewellyn             Unattached                        38.06   NWI  3 
 30 Bee, Sterling                Vail Vipers                       38.27   NWI  3 
 31 Pickering, Wyatt             Unattached                        38.28   NWI  2 
 32 Carr, Alexander              Huron Athlet           36.30      38.37   NWI  4 
 33 Kenyon, Nicholas             Spartan Spee           35.70      38.39   NWI  5 
 34 Uperesa-thomas, Ayndra       Do Right Edu           35.90      38.58   NWI  5 
 35 Moore, Peyton                Do Right Edu           36.40      38.76   NWI  4 
 36 Borquez, Alex                Unattached                        39.18   NWI  3 
 37 Schilb, Kyan                 Vail Vipers                       39.42   NWI  3 
 38 Scott, Kenyon                Do Right Edu           35.50      39.58   NWI  5 
 39 Waters, Amari                AZ Titans, L                      40.07   NWI  1 
 40 Ford, Samuel                 Arizona Elit                      41.24   NWI  3 
 41 Clark, Terrance              The Arizona            37.57      41.45   NWI  4 
 42 Lowe, Wyatt                  Vail Vipers                       42.52   NWI  2 
 43 Frazier, Desmond             Spartan Spee           38.30      45.99   NWI  4 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona          1:07.69    1:05.33   6 
  2 Nsubuga, Andereya            Arizona Chee         1:11.00    1:11.79   6 
  3 McLaurin, Melvin             Do Right Edu         1:16.21    1:12.11   5 
  4 Blevins, Zaire               Do Right Edu         1:15.24    1:12.20   5 
  5 Ortiz, Avaunt                The Arizona          1:14.52    1:12.24   6 
  6 Shivers, Cole                AZ Burn                         1:13.21   1 
  7 Boyd-Matthews, Amier         Do Right Edu         1:12.02    1:14.46   6 
  8 Figueroa, Roman              Vail Vipers                     1:16.07   2 
  9 Stevenson, Disoni            Do Right Edu         1:27.52    1:16.89   4 
 10 Cornejo, Alvaro              The Arizona          1:31.36    1:17.15   3 
 11 Weddle, Xzayvier             Do Right Edu         1:26.01    1:17.42   4 
 12 Lockhart, Miles              AZ Burn              1:19.26    1:18.57   5 
 13 Gingg, Connor                Arizona Spee         1:22.46    1:19.48   5 
 14 Vazquez, Yan                 Arizona Flam         1:19.54    1:19.68   5 
 15 Espinoza, Elijah             Arizona Flam         1:30.60    1:19.95   3 
 16 Uperesa-thomas, Ayndra       Do Right Edu         1:25.29    1:20.39   4 
 17 Davis, John                  Do Right Edu         1:01.15    1:20.46   6 
 18 Borquez, Dominic             Unattached                      1:20.91   2 
 19 Sovereign, Joshua            Arizona Chee         1:12.00    1:21.98   6 
 20 Fernandez, Derek             AZ Burn                         1:22.17   2 
 21 Tamplin, Errick              AZ Burn              1:29.00    1:22.29   4 
 22 Bernard, Legend              Elite StriDe                    1:22.87   1 
 23 Hooks, Mar'Zhon              Do Right Edu         1:28.01    1:25.71   4 
 24 Pierre, Orion                AZ Titans, L                    1:26.59   2 
 25 Pickering, Wyatt             Unattached           1:24.61    1:27.34   5 
 26 Roemersberger, Joshua        Huron Athlet         1:36.00    1:31.71   3 
 27 Fuse, Cameron                Elite StriDe         1:17.25    1:32.13   5 
 28 Moore, Peyton                Do Right Edu         1:25.01    1:32.29   4 
 29 Carr, Alexander              Huron Athlet         1:29.10    1:32.39   4 
 30 Clark, Terrance              The Arizona          1:29.89    1:32.55   4 
 31 Clark, Ian                   Arizona Puma         2:00.00    1:33.16   3 
 32 Waters, Amari                AZ Titans, L                    1:34.87   1 
 33 Tracy, Austen                Express Athl         1:20.08    1:38.25   5 
 34 Escarcega, Daniel            NX Level Tra                    1:39.69   2 
 35 Andersen, Levi               Arizona Puma         2:40.00    1:58.42   3 
 
800 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blevins, Zaire               Do Right Edu         2:58.01    2:51.93  
  2 Peterson, Aidan              Arizona Puma                    2:57.87  
  3 Vazquez, Yan                 Arizona Flam         3:13.65    3:05.21  
  4 Fuse, Cameron                Elite StriDe         2:58.32    3:10.87  
  5 Roemersberger, Joshua        Huron Athlet         3:38.00    3:21.29  
  6 Hasher, Brayden              Phoenix Bobc         2:52.00    3:35.25  
  7 Frazier, Desmond             Spartan Spee                    3:46.01  
 -- Davis, John                  Do Right Edu         3:21.00         DQ  
 
1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Peterson, Aidan              Arizona Puma                    5:48.73  
  2 Blevins, Zaire               Do Right Edu         6:01.01    5:57.19  
  3 Tracy, Austen                Express Athl         6:46.77    6:41.98  
  4 Hasher, Brayden              Phoenix Bobc                    6:45.36  
 
High Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Fillmore, Dustin             Express Athl                      1.10m    3-07.25 
  2 White, D'Marion              Express Athl                      1.05m    3-05.25 
  3 Hasher, Brayden              Phoenix Bobc                      0.90m    2-11.50 
 
Long Jump 9-10 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Fillmore, Dustin             Express Athl           3.30m      3.89m   NWI  12-09.25 
  2 Monroe, Aaron                Unattached                        3.78m   NWI  12-05.00 
  3 Torres, Marcos               Unattached             3.96m      3.65m   NWI  11-11.75 
  4 Allison, Charlie             Phoenix Flye           3.73m      3.54m   NWI  11-07.50 
  5 Gandara, Adan                Arizona Flam                      3.40m   NWI  11-02.00 
  6 Kenyon, Nicholas             Spartan Spee                      3.35m   NWI  11-00.00 
  7 Ortiz, Avaunt                The Arizona                       3.23m   NWI  10-07.25 
  8 Lolli, Carter                Phoenix Flye                      3.14m   NWI  10-03.75 
  9 Fernandez, Derek             AZ Burn                3.38m      3.04m   NWI   9-11.75 
 10 Heaton, Sam                  Phoenix Flye                      2.88m   NWI   9-05.50 
 11 Braun, Matthew               Arizona Elit                      2.85m   NWI   9-04.25 
 12 Hamman, Jaxson               Arizona Puma                      2.84m   NWI   9-04.00 
 13 Alexander, Xavier            Arizona Flam                      2.63m   NWI   8-07.50 
 14 Frazier, Desmond             Spartan Spee                      2.54m   NWI   8-04.00 
 15 Ford, Samuel                 Arizona Elit                      2.19m   NWI   7-02.25 
 -- Bowser, Shakaun              Arizona Flam           3.48m         ND   NWI           
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Holloway, Jason              Do Right Edu           6.58m      7.21m   23-08.00 
  2 Fuse, Cameron                Elite StriDe                      5.60m   18-04.50 
  3 Martin, Mark                 Do Right Edu           5.85m      5.49m   18-00.25 
  4 Clark, Ian                   Arizona Puma                      4.72m   15-06.00 
  5 Andersen, Levi               Arizona Puma                      3.97m   13-00.25 
  6 Luschen, Wyatt               Vail Vipers                       3.13m   10-03.25 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Allison, Charlie             Phoenix Flye           9.14m     33.79m     110-10 
  2 Figueroa, Roman              Vail Vipers                      24.98m      81-11 
  3 Price, Aiden                 Do Right Edu                     24.75m      81-02 
  4 Holloway, Jason              Do Right Edu                     22.51m      73-10 
  5 Lolli, Carter                Phoenix Flye                     18.34m      60-02 
  6 Swenson, Jaiden              Vail Vipers                      17.71m      58-01 
  7 Upshur, Noah                 Unattached                       15.76m      51-08 
  8 Schilb, Kyan                 Vail Vipers                      15.33m      50-03 
  9 Andersen, Levi               Arizona Puma                     15.05m      49-04 
 10 Scott, Kenyon                Do Right Edu                     13.02m      42-08 
 11 Clark, Ian                   Arizona Puma                     12.97m      42-07 
 12 Martin, Mark                 Do Right Edu                     12.72m      41-09 
 13 Bee, Sterling                Vail Vipers                      12.58m      41-03 
 14 Lowe, Wyatt                  Vail Vipers                      11.66m      38-03 
 15 Luschen, Wyatt               Vail Vipers                       5.69m      18-08 
 -- Hawkins, Ricky               Spartan Spee                         ND            
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Bradley-Cooper, Jordan       Do Right Edu                      14.19   NWI  2 
  2 Douglass, Garrison           World Class                       14.29   NWI  5 
  3 Adams, Quaron                Do Right Edu                      14.35   NWI  3 
  4 Brown, Jamari                Do Right Edu                      14.53   NWI  4 
  5 Byrd, Terry                  Do Right Edu                      14.59   NWI  1 
  6 Giles, Jaylen                Spartan Spee           14.50      14.60   NWI  6 
  7 Brooks, Dason                Arizona Flam                      14.72   NWI  1 
  8 Adkinson, Jason              The Arizona            14.11      14.79   NWI  6 
  9 Anaya, Christian             Arizona Chee           14.90      14.92   NWI  6 
 10 Shaw, Jamel                  The Arizona            14.79      14.94   NWI  6 
 11 Patton, Xavier               The Arizona            15.12      14.95   NWI  6 
 12 Wheaton, Markye              Do Right Edu                      14.98   NWI  5 
 13 Croskey, Timothy             Arizona Spee           14.25      15.03   NWI  6 
 14 McGee, Marsalis              Arizona Flam           15.49      15.04   NWI  5 
 15 Figueroa, Ramon              Vail Vipers                       15.12   NWI  4 
 16 Love, Demetris               Do Right Edu                      15.13   NWI  4 
 16 Cervantes, Steven            AZ Burn                           15.13   NWI  2 
 18 Walker, Jaleel               Do Right Edu                      15.22   NWI  3 
 19 Cobb, Seth                   Arizona Chee           14.70      15.26   NWI  6 
 20 Williams, Ezequiel           City West Sports                  15.34   NWI  4 
 21 Corbin, De'Sean              Do Right Edu                      15.45   NWI  2 
 22 Hooks, Marvin                Do Right Edu                      15.50   NWI  3 
 23 Noyd, Russell                Arizona Flam           15.26      15.57   NWI  5 
 24 Gipson, Jawunn               Do Right Edu                      15.61   NWI  2 
 25 Henderson, Tyler             Arizona Chee                      15.65   NWI  4 
 26 Williams, Trey               The Arizona            16.31      15.70   NWI  5 
 26 Johnson, Racelllus           Arizona Elit                      15.70   NWI  1 
 28 Hermas, Donye                Unattached             13.15      15.75   NWI  7 
 29 Ruffin, Nigel                The Arizona            13.22      15.82   NWI  7 
 30 Gatewood, Malachi            AZ Burn                13.86      15.94   NWI  7 
 31 Galia, Christian             Phoenix Bobc                      15.98   NWI  3 
 31 Ukhade, Rohan                Unattached                        15.98   NWI  2 
 33 Flaherty, Jacob              The Arizona                       16.01   NWI  2 
 33 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam           15.82      16.01   NWI  5 
 35 Gammage, Travis              Do Right Edu                      16.08   NWI  3 
 36 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                      16.16   NWI  1 
 37 Roland, Kenji                The Arizona            13.67      16.29   NWI  7 
 38 Donnelly, Owen               Phoenix Flye                      16.35   NWI  4 
 39 Lin, Alec                    Phoenix Bobc                      16.43   NWI  3 
 39 Ransom, Lathan               AZ Titans, L           13.00      16.43   NWI  7 
 41 White, D'Cambrion            Express Athl           13.66      16.45   NWI  7 
 42 Miles, Djevon                The Arizona                       16.54   NWI  4 
 43 Center, DaVieon              Do Right Edu           16.50      16.69   NWI  5 
 44 Sudduth, Evonte              Arizona Flam           13.75      16.95   NWI  7 
 45 Shill, Emmett                AZ Burn                           17.06   NWI  2 
 46 Ivie, Connor                 Arizona Flam           14.08      17.29   NWI  7 
 46 Sermeno, Arthur              Arizona Puma           15.00      17.29   NWI  6 
 48 Elmore, Amar                 Do Right Edu           18.50      17.37   NWI  5 
 49 Jones, Kodah                 Arizona Chee                      17.38   NWI  4 
 50 Swann, Issac                 Arizona Chee                      18.05   NWI  3 
 
200 Meter Dash 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Guevara, Jonah               The Arizona            26.42      26.40   NWI  6 
  2 Hermas, Donye                Unattached             26.37      26.44   NWI  6 
  3 Ransom, Lathan               AZ Titans, L           26.20      27.58   NWI  6 
  4 Ruffin, Nigel                The Arizona            27.26      27.59   NWI  6 
  5 Gatewood, Malachi            AZ Burn                28.48      27.83   NWI  6 
  6 Bradley-Cooper, Jordan       Do Right Edu           28.70      28.01   NWI  6 
  7 White, D'Cambrion            Express Athl           27.86      28.11   NWI  6 
  8 Adams, Quaron                Do Right Edu           28.58      28.37   NWI  6 
  9 Byrd, Terry                  Do Right Edu           28.71      29.01   NWI  5 
 10 Hasher, Logan                Phoenix Bobc                      29.61   NWI  2 
 11 Vaughn, Martin               NX Level Tra                      30.01   NWI  2 
 12 Patton, Xavier               The Arizona            29.91      30.07   NWI  5 
 13 Sudduth, Evonte              Arizona Flam           29.09      30.13   NWI  5 
 13 Anaya, Christian             Arizona Chee           29.25      30.13   NWI  5 
 15 Shaw, Jamel                  The Arizona            30.19      30.32   NWI  4 
 16 Douglass, Garrison           World Class                       30.52   NWI  1 
 17 Ivie, Connor                 Arizona Flam           29.77      30.74   NWI  5 
 18 Hooks, Marvin                Do Right Edu           31.95      30.85   NWI  3 
 18 Cervantes, Steven            AZ Burn                           30.85   NWI  2 
 20 Cobb, Seth                   Arizona Chee           30.12      30.99   NWI  4 
 21 Croskey, Timothy             Arizona Spee           30.00      31.11   NWI  5 
 22 Wheaton, Markye              Do Right Edu           32.06      31.14   NWI  3 
 23 Bell, Gavin                  Elite StriDe           29.24      31.16   NWI  5 
 24 Brooks, Dason                Arizona Flam                      31.27   NWI  1 
 25 Amicks, Terrion              NX Level Tra           30.18      31.46   NWI  4 
 26 Williams, Ezequiel           City West Sports                  31.66   NWI  2 
 27 Williams, Trey               The Arizona            30.32      31.83   NWI  4 
 28 McGee, Marsalis              Arizona Flam           34.87      31.84   NWI  3 
 29 Flaherty, Jacob              The Arizona            31.92      31.85   NWI  3 
 29 Miles, Djevon                The Arizona            34.55      31.85   NWI  3 
 31 Noyd, Russell                Arizona Flam           31.54      31.86   NWI  3 
 32 Giles, Jaylen                Spartan Spee           30.60      31.89   NWI  4 
 33 Williams, Samuel             Express Athl           30.45      32.09   NWI  4 
 34 Lin, Alec                    Phoenix Bobc                      32.27   NWI  2 
 35 Johnson, Racelllus           Arizona Elit                      32.68   NWI  1 
 36 Henderson, Tyler             Arizona Chee                      33.80   NWI  1 
 37 Corbin, De'Sean              Do Right Edu           32.43      34.07   NWI  3 
 37 Shill, Emmett                AZ Burn                           34.07   NWI  1 
 39 Standifer, Ahmez             World Class                       34.46   NWI  2 
 40 Lance, Trevor                Valor Track            30.00      34.59   NWI  4 
 41 Jurado, Angel                Express Athl           33.49      34.95   NWI  3 
 42 Morning, Julian              City West Sports                  35.24   NWI  1 
 43 Sermeno, Arthur              Arizona Puma           31.00      37.37   NWI  4 
 44 Swann, Issac                 Arizona Chee                      38.22   NWI  2 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Guevara, Jonah               The Arizona          1:00.86      59.27   6 
  2 Ransom, Lathan               AZ Titans, L         1:05.00    1:01.36   6 
  3 Roland, Kenji                The Arizona          1:05.21    1:01.41   6 
  4 Gatewood, Malachi            AZ Burn              1:02.36    1:03.56   6 
  5 Adkinson, Jason              The Arizona          1:05.26    1:03.64   6 
  6 Anaya, Christian             Arizona Chee         1:09.00    1:05.03   5 
  7 Cervantes, Steven            AZ Burn                         1:07.45   1 
  8 Hasher, Logan                Phoenix Bobc            1.12    1:07.50   2 
  9 Shaw, Jamel                  The Arizona          1:10.13    1:08.78   5 
 10 Flaherty, Jacob              The Arizona          1:12.80    1:08.91   5 
 11 Valentine, D'Hayven          NX Level Tra                    1:09.01   1 
 12 Douglass, Garrison           World Class                     1:09.71   1 
 13 Bell, Gavin                  Elite StriDe         1:08.00    1:09.76   5 
 14 Vaughn, Martin               NX Level Tra         1:09.58    1:09.80   5 
 15 Williams, Samuel             Express Athl         1:13.61    1:09.87   4 
 16 Patton, Xavier               The Arizona          1:12.91    1:10.49   4 
 17 Amicks, Terrion              NX Level Tra         1:14.42    1:10.60   4 
 18 Galicia, Aaron               AZ Track & F         1:15.73    1:10.78   6 
 19 Williams, Trey               The Arizona          1:14.05    1:11.70   4 
 20 Foltz, Nathanial             Phoenix Flye         1:15.50    1:12.17   3 
 21 Croskey, Timothy             Arizona Spee         1:09.00    1:12.31   5 
 22 Noyd, Russell                Arizona Flam         1:13.75    1:12.46   4 
 23 Lopez, Carlos                Glendale Fla         1:14.00    1:14.43   4 
 24 Sparks, Devon                Unattached                      1:15.93   1 
 25 Giles, Jaylen                Spartan Spee         1:11.40    1:16.22   5 
 26 Cobb, Seth                   Arizona Chee         1:14.00    1:16.69   4 
 27 Lance, Trevor                Valor Track          1:25.00    1:17.23   2 
 28 Corbin, De'Sean              Do Right Edu         1:18.80    1:17.38   3 
 29 Gammage, Travis              Do Right Edu         1:21.46    1:17.70   3 
 30 Galicia, Aldric              AZ Track & F         1:22.60    1:17.74   3 
 31 Shill, Emmett                AZ Burn                         1:19.69   1 
 32 Sermeno, Arthur              Arizona Puma         1:16.00    1:22.81   3 
 33 Foster, Zachary              AZ Track & F         1:24.00    1:22.84   3 
 34 Miles, Djevon                The Arizona          1:25.37    1:23.66   2 
 35 Ramirez, Kevin               Glendale Fla         1:25.00    1:24.45   2 
 36 Denman, Nehki                NX Level Tra                    1:33.38   1 
 37 Lee, Logan                   AZ Track & F         1:28.00    1:33.49   2 
 38 Jones, Kodah                 Arizona Chee                    1:37.64   2 
 39 McConnell, Kellen            Huron Athlet         1:40.00    1:46.43   2 
 
800 Meter Run 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Black, Xander                Go the Dista         2:26.00    2:28.11   3 
  2 Hunt, Dallin                 AZ Track & F         2:37.10    2:32.92   3 
  3 Hasher, Logan                Phoenix Bobc         2:30.00    2:34.65   3 
  4 Cruz, Jay                    Go the Dista         2:29.00    2:36.32   3 
  5 Love, Demetris               Do Right Edu         2:36.22    2:41.71   3 
  6 Valentine, D'Hayven          NX Level Tra                    2:41.89   1 
  7 Schilb, Ayden                Vail Vipers                     2:43.54   1 
  8 Lopez, Carlos                Glendale Fla         2:47.00    2:45.64   3 
  9 Foltz, Nathanial             Phoenix Flye         2:41.00    2:47.65   3 
 10 Sparks, Devon                Unattached                      2:48.44   1 
 11 Smith, Zachary               Unattached           2:40.00    2:48.45   3 
 12 Bell, Gavin                  Elite StriDe         2:45.22    2:49.39   3 
 13 Lance, Trevor                Valor Track          2:51.00    2:51.36   2 
 14 Joyner, Zachary              Vail Vipers                     2:52.71   1 
 15 Galicia, Aaron               AZ Track & F         2:57.29    2:54.36   2 
 16 Standifer, Ahmez             World Class                     2:55.76   1 
 17 Ramirez, Kevin               Glendale Fla         3:00.00    2:56.44   2 
 18 Hodgins, Owen                Go the Dista         3:00.00    3:00.55   2 
 19 Foster, Zachary              AZ Track & F         2:57.00    3:01.16   2 
 20 Galicia, Aldric              AZ Track & F         3:08.54    3:02.43   2 
 21 Lee, Logan                   AZ Track & F         3:14.39    3:05.63   2 
 22 Anderson, Dylan              Unattached                      3:15.35   1 
 23 Denman, Nehki                NX Level Tra                    3:42.47   1 
 -- Williams, Samuel             Express Athl                         DQ   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Black, Xander                Go the Dista         5:00.00    4:59.62  
  2 Cruz, Jay                    Go the Dista         5:15.00    5:10.73  
  3 Love, Demetris               Do Right Edu         5:42.00    5:26.10  
  4 Schilb, Ayden                Vail Vipers                     5:37.33  
  5 Smith, Zachary               Unattached           5:43.00    5:49.47  
  6 Joyner, Zachary              Vail Vipers                     5:58.81  
  7 Hodgins, Owen                Go the Dista         6:30.00    6:06.71  
  8 Brown, Jamari                Do Right Edu                    6:09.23  
  9 Brooks, Henry                Unattached                      6:10.02  
 10 Foster, Zachary              AZ Track & F         6:20.02    6:15.60  
 
3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Silva, Luis                  Phoenix Bobc                   12:35.29  
  2 Brooks, Henry                Unattached                     12:55.87  
  3 Anderson, Dylan              Unattached                     14:33.49  
 
4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 The Arizona Rising Suns Track  'A'                             51.29  
     1) Adkinson, Jason                 2) Guevara, Jonah                 
     3) Roland, Kenji                   4) Ruffin, Nigel                  
  2 Do Right Educational Sports  'A'                               56.07  
     1) Bradley-Cooper, Jordan          2) Wheaton, Markye                
     3) Adams, Quaron                   4) Byrd, Terry                    
  3 Do Right Educational Sports  'B'                             1:01.73  
     1) Walker, Jaleel                  2) Brown, Jamari                  
     3) Gipson, Jawunn                  4) Hooks, Marvin                  
 
High Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Silva, Luis                  Phoenix Bobc           1.20m      1.20m    3-11.25 
  2 Standifer, Ahmez             World Class                       1.10m    3-07.25 
  2 White, D'Cambrion            Express Athl                      1.10m    3-07.25 
  4 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam           1.00m      1.00m    3-03.25 
 
Long Jump 11-12 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Hermas, Donye                Unattached                        4.46m   NWI  14-07.75 
  2 Amicks, Terrion              NX Level Tra           4.23m      4.41m   NWI  14-05.75 
  3 Sudduth, Evonte              Arizona Flam           4.22m      4.30m   NWI  14-01.25 
  4 Ivie, Connor                 Arizona Flam           4.39m      4.24m   NWI  13-11.00 
  5 Valentine, D'Hayven          NX Level Tra                      4.06m   NWI  13-04.00 
  6 Silva, Luis                  Phoenix Bobc                      3.60m   NWI  11-09.75 
  7 Gipson, Jawunn               Do Right Edu                      3.49m   NWI  11-05.50 
  8 Foltz, Nathanial             Phoenix Flye                      3.27m   NWI  10-08.75 
  9 Sparks, Devon                Unattached                        3.26m   NWI  10-08.50 
 10 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam           3.06m      3.21m   NWI  10-06.50 
 11 Williams, Ezequiel           City West Sports                  3.19m   NWI  10-05.75 
 12 Galia, Christian             Phoenix Bobc                      3.10m   NWI  10-02.00 
 13 Lopez, Carlos                Glendale Fla                      3.07m   NWI  10-01.00 
 14 Jones, Kodah                 Arizona Chee           2.88m      2.94m   NWI   9-07.75 
 14 Ramirez, Kevin               Glendale Fla                      2.94m   NWI   9-07.75 
 16 Henderson, Tyler             Arizona Chee                      2.91m   NWI   9-06.75 
 17 Donnelly, Owen               Phoenix Flye                      2.63m   NWI   8-07.50 
 18 Swann, Issac                 Arizona Chee                      2.51m   NWI   8-03.00 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Vaughn, Martin               NX Level Tra           9.92m      9.81m   32-02.25 
  2 Figueroa, Ramon              Vail Vipers                       7.05m   23-01.75 
  3 Menlove, S Andrew            Arizona Chee                      6.95m   22-09.75 
  4 Joyner, Zachary              Vail Vipers                       6.12m   20-01.00 
  5 McConnell, Kellen            Huron Athlet                      3.65m   11-11.75 
 
Discus Throw 1kg 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Center, DaVieon              Do Right Edu          27.22m     28.93m      94-11 
  2 Elmore, Amar                 Do Right Edu          24.72m     23.41m      76-10 
  3 Menlove, S Andrew            Arizona Chee                     18.01m      59-01 
  4 Sanders, Andre               Arizona Flam                     17.67m      58-00 
  5 Sanders, Mikah               Arizona Flam                     15.67m      51-05 
  6 Sanders, Jayden              Arizona Flam                     14.26m      46-09 
  7 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu          15.08m     14.17m      46-06 
 
Javelin Throw 300g 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramirez, Alexander           Unattached            43.30m     46.33m     152-00 
  2 Elmore, Amar                 Do Right Edu                     37.67m     123-07 
  3 Figueroa, Ramon              Vail Vipers                      33.63m     110-04 
  4 Sanders, Andre               Arizona Flam                     30.56m     100-03 
  5 Brooks, Dason                Arizona Flam                     29.67m      97-04 
  6 Center, DaVieon              Do Right Edu                     26.04m      85-05 
  7 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                     25.93m      85-01 
  8 Brooks, Henry                Unattached                       23.14m      75-11 
  9 Sanders, Jayden              Arizona Flam                     22.27m      73-01 
 10 Sanders, Mikah               Arizona Flam                     20.95m      68-09 
 11 Rosenberg, Will              Phoenix Bobc                     20.21m      66-04 
 12 Menlove, S Andrew            Arizona Chee                     17.36m      56-11 
 13 Donnelly, Owen               Phoenix Flye                     16.60m      54-05 
 -- McGee, Marsalis              Arizona Flam                         ND            
 -- McCaddon, Kyler              Arizona Flam                         ND            
 -- Anderson, Dylan              Phoenix Flye                         ND            
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, Pharoah            Elite StriDe           12.68      12.41   NWI  6 
  2 Gibson, Marshawn             Do Right Edu           12.50      12.58   NWI  6 
  3 Brooks, DeCarlos             Arizona Flam           12.80      12.79   NWI  6 
  4 Anderson, Drake              Arizona Chee           12.70      12.83   NWI  6 
  5 McMurry, William             Phoenix Bobc           12.70      12.92   NWI  6 
  6 Russell, Christopher         The Arizona                       13.09   NWI  3 
  7 Nakiso, Sani                 Arizona Chee           12.75      13.12   NWI  6 
  8 Devlin, James                AZ Titans, L                      13.39   NWI  2 
  9 Williams, Malcolm            Unattached             12.90      13.45   NWI  5 
 10 McKinney, Jakim              The Arizona                       13.46   NWI  3 
 11 Rodgers, Rodney              Vail Vipers                       13.51   NWI  2 
 12 Smith, Kacy                  Panther Running                   13.63   NWI  3 
 13 Shedrick, Wyatt              Do Right Edu           12.70      13.66   NWI  6 
 14 Shivers, Brandon             AZ Burn                13.12      13.73   NWI  5 
 14 Roberson, Quinten            The Arizona                       13.73   NWI  2 
 16 Young, Ricky                 Arizona Puma           15.10      13.77   NWI  3 
 17 Cheatham, Damon              AZ Burn                13.45      13.86   NWI  5 
 18 Jackson, DeVion              Do Right Edu           12.80      13.92   NWI  6 
 19 Too, Lucas                   Arizona Puma           13.00      13.94   NWI  5 
 20 Carter, Kamijah              Arizona Chee           14.00      13.98   NWI  4 
 21 Roberts, Eric                Arizona Flam           13.76      14.01   NWI  4 
 22 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           13.71      14.09   NWI  5 
 23 Hart, Joshua                 AZ Titans, L                      14.33   NWI  3 
 24 Cave, Colao                  Phoenix Bobc                      14.40   NWI  1 
 25 Laffitte, Jaleel             Do Right Edu                      14.46   NWI  1 
 26 Williams, Zion               Arizona Chee                      14.64   NWI  2 
 27 Norvell II, Marcus           Arizona Chee           13.71      14.67   NWI  5 
 28 McWilliams, Ian              Phoenix Bobc                      14.86   NWI  3 
 29 Davis, Shamon                AZ Titans, L           14.40      14.95   NWI  4 
 30 Andrews, Haudarie            The Arizona            14.48      15.04   NWI  4 
 31 Delgado, Jason               AZ Burn                14.65      15.15   NWI  4 
 32 Hernandez, Sebastian         Express Athl           14.65      15.16   NWI  4 
 33 Lamb, George                 Spartan Spee           15.00      15.28   NWI  4 
 34 Brown, John                  Do Right Edu           13.30      15.39   NWI  5 
 35 Hawkins, Jaylen              The Arizona                       15.40   NWI  2 
 36 Kendrix, Isaiah              Unattached                        15.56   NWI  2 
 37 Fields, Isaiah               Spartan Spee           14.80      15.57   NWI  4 
 38 izbicki, Talon               Valor Track                       15.91   NWI  2 
 39 Kelley, Jaedin               Unattached                        16.13   NWI  1 
 40 Buckner, Michael             Do Right Edu                      16.46   NWI  1 
 41 Guerrero, Ryan               AZ Burn                           17.07   NWI  2 
 42 Potts, Trayvon               Do Right Edu           13.50      17.49   NWI  5 
 43 Gipson, Jaru                 Do Right Edu                      17.90   NWI  1 
 44 Turner, Isaiah               Do Right Edu            5.25      19.02   NWI  2 
 
200 Meter Dash 13-14 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Russell, Christopher         The Arizona                       25.89   NWI  3 
  2 Williams, Pharoah            Elite StriDe           25.16      26.11   NWI  6 
  3 Rodgers, Rodney              Vail Vipers                       26.13   NWI  3 
  4 West, Jaden                  NX Level Tra                      26.24   NWI  1 
  5 Williams, Malcolm            Unattached             26.49      26.27   NWI  6 
  6 Devlin, James                AZ Titans, L                      26.29   NWI  1 
  7 Anderson, Drake              Arizona Chee           26.66      26.33   NWI  6 
  8 Nakiso, Sani                 Arizona Chee           26.29      26.43   NWI  6 
  9 Price, Juwaun                NX Level Tra                      27.20   NWI  2 
 10 Gonzales, John-anthony       NX Level Tra                      27.36   NWI  2 
 11 Roberson, Quinten            The Arizona            28.87      27.42   NWI  5 
 12 Oliver, Marcel               NX Level Tra                      27.84   NWI  2 
 13 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           28.20      28.01   NWI  5 
 14 Young, Ricky                 Arizona Puma           28.16      28.45   NWI  5 
 15 Hart, Joshua                 AZ Titans, L                      28.47   NWI  1 
 16 Carter, Kamijah              Arizona Chee           29.18      28.77   NWI  5 
 16 Cave, Colao                  Phoenix Bobc                      28.77   NWI  1 
 18 Andrews, Haudarie            The Arizona            29.91      29.92   NWI  4 
 19 Hawkins, Jaylen              The Arizona            29.84      30.32   NWI  5 
 20 Hernandez, Sebastian         Express Athl           31.63      30.90   NWI  4 
 21 Kenyon, Benjamin             Spartan Spee           29.80      31.06   NWI  5 
 22 Asher, Preston               AZ Burn                           31.19   NWI  3 
 23 Delgado, Jason               AZ Burn                31.48      31.54   NWI  4 
 24 Bowser, Kairee               Arizona Flam                      31.98   NWI  3 
 25 Fields, Isaiah               Spartan Spee           30.00      32.21   NWI  4 
 26 Lamb, George                 Spartan Spee           33.50      33.10   NWI  4 
 27 Potts, Trayvon               Do Right Edu           29.00      34.09   NWI  5 
 28 Guerrero, Ryan               AZ Burn                           35.24   NWI  3 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Yescas, Eddy                 Unattached             58.00      55.10   7 
  2 Smith, Kacy                  Panther Running                   57.32   6 
  3 Williams, Malcolm            Unattached             59.43      57.63   7 
  4 Smith, James                 Arizona Flam           58.26      57.70   7 
  5 Tellis, Leroy                The Arizona          1:01.72      59.14   6 
  6 Anderson, Drake              Arizona Chee         1:03.00      59.32   6 
  7 Gibson, Marshawn             Do Right Edu         1:00.00    1:00.23   7 
  8 Russell, Christopher         The Arizona                     1:00.39   1 
  9 Nakiso, Sani                 Arizona Chee         1:00.00    1:00.42   7 
 10 Gipson, Jatu                 Do Right Edu         1:00.00    1:01.19   7 
 11 Rodgers, Rodney              Vail Vipers                     1:01.39   1 
 12 Shedrick, Wyatt              Do Right Edu         1:00.00    1:01.52   7 
 13 Williams, Pharoah            Elite StriDe           59.89    1:01.57   7 
 14 Williams, Zion               Arizona Chee                    1:03.62   1 
 15 Norvell II, Marcus           Arizona Chee         1:07.00    1:04.27   5 
 16 Asher, Preston               AZ Burn                         1:04.41   1 
 17 Price, Juwaun                NX Level Tra                    1:04.42   2 
 18 Hart, Joshua                 AZ Titans, L                    1:04.45   1 
 19 Oliver, Marcel               NX Level Tra         1:05.02    1:04.55   5 
 20 Gonzales, John-anthony       NX Level Tra                    1:04.71   2 
 21 West, Jaden                  NX Level Tra                    1:04.74   1 
 22 Roberson, Quinten            The Arizona          1:04.99    1:04.96   6 
 23 Taylor, Kiondre              Arizona Chee         1:09.00    1:05.07   4 
 24 Hernandez, Sebastian         Express Athl         1:08.87    1:05.11   4 
 25 Willoughby, Jacob            AZ Track & F         1:15.50    1:05.29   3 
 26 Flores, Jacob                NX Level Tra                    1:05.54   1 
 27 Cave, Colao                  Phoenix Bobc                    1:05.57   1 
 28 Devlin, James                AZ Titans, L                    1:05.76   2 
 29 Hawkins, Jaylen              The Arizona          1:05.12    1:06.14   5 
 30 Roberts, Eric                Arizona Flam         1:03.00    1:06.63   6 
 31 Young, Ricky                 Arizona Puma         1:03.00    1:07.09   6 
 32 Sokolovich, Carter           Phoenix Flye         1:07.50    1:08.03   5 
 33 Chavarria, Leonel            Glendale Fla         1:11.00    1:08.73   4 
 34 Howard, Jacob                AZ Track & F         1:06.21    1:08.97   5 
 35 Andrews, Haudarie            The Arizona          1:06.71    1:09.61   5 
 36 Benton, Vashaun              NX Level Tra                    1:10.66   3 
 37 Davis, Shamon                AZ Titans, L         1:08.00    1:11.13   5 
 38 Kenyon, Benjamin             Spartan Spee         1:08.50    1:12.15   4 
 39 Potts, Trayvon               Do Right Edu         1:15.00    1:12.27   3 
 40 Fields, Isaiah               Spartan Spee         1:10.00    1:12.49   4 
 41 Delgado, Jason               AZ Burn              1:10.33    1:12.91   4 
 42 Guerrero, Ryan               AZ Burn                         1:14.52   3 
 43 Wiley, Seth                  NX Level Tra         1:12.14    1:15.18   3 
 44 Carter, Kamijah              Arizona Chee         1:12.00    1:15.54   3 
 45 izbicki, Talon               Valor Track                     1:17.38   2 
 46 Couttolenc, Luciano          Express Athl         1:31.99    1:17.97   3 
 47 Donnelly, Kit                Phoenix Flye         1:15.00    1:21.85   3 
 
800 Meter Run 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Yescas, Eddy                 Unattached           2:12.00    2:12.45   3 
  2 Corrales, Jason              Glendale Fla         2:20.00    2:19.92   3 
  3 Gipson, Jatu                 Do Right Edu         2:20.00    2:25.91   3 
  4 White, Carmayne              Do Right Edu         2:30.00    2:29.47   3 
  5 Sokolovich, Carter           Phoenix Flye         2:32.00    2:30.06   3 
  6 Laffitte, Jaleel             Do Right Edu         2:40.00    2:32.16   2 
  7 Willoughby, Jacob            AZ Track & F         2:35.00    2:33.27   3 
  8 Peterson, Josh               Arizona Puma         2:36.00    2:33.94   2 
  9 Romero, Pablo                Express Athl         2:52.42    2:35.61   2 
 10 Asher, Preston               AZ Burn              2:39.00    2:36.24   2 
 11 Stanek, Christopher          Go the Dista           35.00    2:36.67   1 
 12 Stephenson, Brayden          Glendale Fla                    2:36.98   1 
 13 Bee, Bentley                 Vail Vipers                     2:37.16   1 
 14 Lewis, Zachary               NX Level Tra         2:22.74    2:37.38   3 
 15 Kenyon, Benjamin             Spartan Spee                    2:40.04   1 
 16 Sturm, Kaleb                 Express Athl         2:56.58    2:40.11   1 
 17 Ryan-Johnson, William        Go the Dista         2:36.00    2:41.71   3 
 18 Erfle, Brody                 Go the Dista         2:40.00    2:45.37   2 
 19 Espinoza, Pedro              Express Athl         3:41.00    2:45.98   1 
 20 Benton, Vashaun              NX Level Tra                    2:46.45   1 
 21 Brown, John                  Do Right Edu         2:45.00    2:49.45   2 
 22 Potts, Trayvon               Do Right Edu         2:45.00    2:50.15   2 
 23 Boykins, Quinn               NX Level Tra         2:56.00    2:54.72   2 
 24 Jackson, DeVion              Do Right Edu         2:40.00    2:56.71   2 
 25 Cook, Trevor                 Spartan Spee         2:50.00    2:57.96   2 
 26 Wiley, Seth                  NX Level Tra         3:08.79    3:03.28   1 
 27 Howard, Jacob                AZ Track & F         2:47.50    3:04.16   2 
 28 Munos, Frank                 Glendale Fla         3:18.00    3:10.81   1 
 29 Couttolenc, Luciano          Express Athl         3:19.68    3:11.95   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Yescas, Eddy                 Unattached           4:55.00    4:43.96  
  2 Corrales, Jason              Glendale Fla                    4:45.74  
  3 Stanek, Christopher          Go the Dista         5:00.00    5:09.69  
  4 Lewis, Zachary               NX Level Tra         4:55.89    5:10.51  
  5 Peterson, Josh               Arizona Puma                    5:11.01  
  6 Acuna, Jose                  Panther Running                 5:18.88  
  7 Arreola, Uriel               Arizona Bush         5:36.00    5:33.38  
  8 Stephenson, Brayden          Glendale Fla                    5:35.40  
  9 Boykins, Quinn               NX Level Tra         6:40.38    5:46.18  
 10 Romero, Pablo                Express Athl                    5:46.55  
 11 Sturm, Kaleb                 Express Athl         5:49.94    5:48.63  
 12 Cook, Trevor                 Spartan Spee         5:56.00    5:49.33  
 13 Espinoza, Pedro              Express Athl                    5:59.37  
 14 Andersen, Deklan             Arizona Puma         8:00.00    7:13.06  
 
3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burns, Andrew                Go the Dista        11:00.00   10:09.18  
  2 Peterson, Josh               Arizona Puma        11:09.00   10:50.91  
  3 Acuna, Jose                  Panther Running                11:03.03  
  4 Miller, Jacob                Go the Dista        11:00.00   11:16.26  
  5 Ryan-Johnson, William        Go the Dista        12:00.00   11:23.55  
  6 Arreola, Uriel               Arizona Bush        11:05.00   11:34.14  
  7 Cook, Trevor                 Spartan Spee        12:30.00   12:30.76  
 
100 Meter Hurdles (33" ) 13-14 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 McMurry, William             Phoenix Bobc           16.33      15.59   NWI 
  2 Smith, James                 Arizona Flam           15.83      17.14   NWI 
  3 Norvell II, Marcus           Arizona Chee           18.16      18.78   NWI 
  4 McWilliams, Ian              Phoenix Bobc                      21.24   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30") 13-14 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Smith, James                 Arizona Flam           28.69      28.64   NWI 
  2 Sokolovich, Carter           Phoenix Flye                      34.09   NWI 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 The Arizona Rising Suns Track  'A'                             50.84  
     1) Russell, Christopher            2) Hawkins, Jaylen                
     3) Tellis, Leroy                   4) Roberson, Quinten              
  2 Do Right Educational Sports  'B'                               53.57  
     1) White, Carmayne                 2) Laffitte, Jaleel               
     3) Gipson, Jatu                    4) Shaffer, William               
 -- Do Right Educational Sports  'A'                                  DQ  
     1) Jackson, DeVion                 2) Brown, John                    
     3) Gibson, Marshawn                4) Shedrick, Wyatt                
 
4x400 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                             4:10.77  
     1) White, Carmayne                 2) Gipson, Jatu                   
     3) Gibson, Marshawn                4) Shedrick, Wyatt                
  2 NX Level Track Club  'B'                                     4:23.26  
     1) Flores, Jacob                   2) Price, Juwaun                  
     3) Oliver, Marcel                  4) Lewis, Zachary                 
  3 NX Level Track Club  'A'                                     4:37.62  
     1) West, Jaden                     2) Gonzales, John-anthony         
     3) Boykins, Quinn                  4) Benton, Vashaun                
  4 Do Right Educational Sports  'B'                             4:39.75  
     1) Jackson, DeVion                 2) Laffitte, Jaleel               
     3) Brown, John                     4) Shaffer, William               
  5 Express Athletics  'A'                                       4:42.48  
     1) Sturm, Kaleb                    2) Couttolenc, Luciano            
     3) Romero, Pablo                   4) Espinoza, Pedro                
  6 Glendale Flash  'A'                                          4:56.19  
     1) Stephenson, Brayden             2) Munos, Frank                   
     3) Corrales, Jason                 4) Chavarria, Leonel              
 
4x800 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Express Athletics  'A'                                      12:08.10  
     1) Sturm, Kaleb                    2) Couttolenc, Luciano            
     3) Romero, Pablo                   4) Espinoza, Pedro                
 
High Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Carlan              Arizona Flam           1.55m      1.55m    5-01.00 
  2 Too, Lucas                   Arizona Puma                      1.50m    4-11.00 
  3 McMurry, William             Phoenix Bobc                      1.40m    4-07.00 
  4 Kendrix, Isaiah              Unattached             1.10m      1.20m    3-11.25 
 
Long Jump 13-14 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 McMurry, William             Phoenix Bobc           4.96m      4.99m   NWI  16-04.50 
  2 Roberts, Eric                Arizona Flam           4.39m      4.59m   NWI  15-00.75 
  3 Kelley, Jaedin               Unattached             3.61m      4.47m   NWI  14-08.00 
  3 Cheatham, Damon              AZ Burn                4.80m      4.47m   NWI  14-08.00 
  5 McWilliams, Ian              Phoenix Bobc                      4.35m   NWI  14-03.25 
  6 Kenyon, Benjamin             Spartan Spee           4.27m      4.11m   NWI  13-06.00 
  7 Bowser, Kairee               Arizona Flam                      3.56m   NWI  11-08.25 
  8 Munos, Frank                 Glendale Fla                      2.93m   NWI   9-07.50 
 
Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Carlan              Arizona Flam          11.27m     11.55m   37-10.75 
  2 Mack, Semahja                Unattached            10.28m      9.46m   31-00.50 
  3 Wiley, Seth                  NX Level Tra           8.79m      8.96m   29-04.75 
  4 Lamb, George                 Spartan Spee                      8.12m   26-07.75 
  5 Shaffer, William             Do Right Edu           8.66m      8.01m   26-03.50 
  6 Motes, Matthew               Arizona Chee                      7.86m   25-09.50 
  7 Bee, Bentley                 Vail Vipers                       7.79m   25-06.75 
  8 Andersen, Deklan             Arizona Puma                      7.54m   24-09.00 
  9 Martinez-Pompa, Blake        Vail Vipers                       7.51m   24-07.75 
 10 Davis, Shamon                AZ Titans, L                      7.46m   24-05.75 
 11 Gipson, Jaru                 Do Right Edu           7.00m      7.25m   23-09.50 
 12 Buckner, Michael             Do Right Edu           5.94m      6.51m   21-04.25 
 13 Turner, Isaiah               Do Right Edu           5.25m      4.82m   15-09.75 
 
Discus Throw 1kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Carlan              Arizona Flam                     33.21m     108-11 
  2 Mack, Semahja                Unattached            34.43m     31.38m     102-11 
  3 Andersen, Deklan             Arizona Puma                     27.83m      91-04 
  4 Lamb, George                 Spartan Spee                     25.19m      82-08 
  5 Motes, Matthew               Arizona Chee                     24.44m      80-02 
  6 Shaffer, William             Do Right Edu          22.96m     22.72m      74-06 
  7 Flores, Jacob                NX Level Tra                     19.21m      63-00 
  8 Gipson, Jaru                 Do Right Edu          18.78m     18.08m      59-04 
  9 Buckner, Michael             Do Right Edu          16.64m     14.24m      46-09 
 10 Turner, Isaiah               Do Right Edu          11.89m     11.45m      37-07 
 
Javelin Throw 600g 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Carlan              Arizona Flam                     46.33m     152-00 
  2 Smith, James                 Arizona Flam          34.14m     34.18m     112-02 
  3 Flores, Jacob                NX Level Tra                     30.79m     101-00 
  4 McWilliams, Ian              Phoenix Bobc                     21.86m      71-09 
  5 Motes, Matthew               Arizona Chee                     18.24m      59-10 
  6 Andersen, Deklan             Arizona Puma                     17.64m      57-10 
 
100 Meter Dash 15-16 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 McGee, KyTeryion             Az Saints                         12.33   NWI  1 
  2 Waters, Tamir                Elite StriDe           12.21      12.35   NWI  2 
  3 Branch, Robert               Phoenix Bobc                      12.39   NWI  1 
  4 Williams, Treyvon            Az Saints              12.55      12.63   NWI  2 
  5 Tyler, Gevon                 Do Right Edu           12.50      12.68   NWI  2 
  6 Butler, Devin                Az Saints              13.43      12.92   NWI  2 
  7 Williams, Calvin             Phoenix Bobc                      12.94   NWI  1 
  8 Prince, Gerren               Unattached             12.06      13.10   NWI  2 
  9 Anderson, Marquis            The Arizona            12.65      13.17   NWI  2 
 10 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                      13.76   NWI  1 
 11 Jordan, Miles                Arizona Chee                      13.98   NWI  1 
 12 Dawson, Jaden                Arizona Chee                      14.22   NWI  2 
 13 Nobles, Jeremiah             AZ Titans, L                      14.66   NWI  1 
 
200 Meter Dash 15-16 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Waters, Tamir                Elite StriDe           24.03      23.81   NWI  3 
  2 Williams, Treyvon            Az Saints              24.72      24.72   NWI  3 
  3 McGee, KyTeryion             Az Saints              24.84      24.75   NWI  3 
  4 Branch, Robert               Phoenix Bobc                      24.76   NWI  2 
  5 Tyler, Gevon                 Do Right Edu           27.00      25.30   NWI  3 
  6 Anderson, Marquis            The Arizona            24.95      25.49   NWI  3 
  7 Williams, Calvin             Phoenix Bobc                      25.56   NWI  2 
  8 Prince, Gerren               Unattached             24.00      25.93   NWI  3 
  9 Butler, Devin                Az Saints              27.03      26.14   NWI  2 
 10 Jordan, Miles                Arizona Chee                      28.25   NWI  1 
 11 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                      28.64   NWI  1 
 12 Dawson, Jaden                Arizona Chee                      28.71   NWI  1 
 13 Nobles, Jeremiah             AZ Titans, L                      30.74   NWI  2 
 
400 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Boyd, Stacey                 Unattached             53.00      53.20   2 
  2 Branch, Robert               Phoenix Bobc           55.22      54.29   2 
  3 Williams, Treyvon            Az Saints              56.13      55.39   2 
  4 Anderson, Marquis            The Arizona            55.78      56.21   2 
  5 Tyler, Gevon                 Do Right Edu         1:00.00      56.69   1 
  6 Waters, Tamir                Elite StriDe           55.34      57.52   2 
  7 Williams, Calvin             Phoenix Bobc           55.44      57.84   2 
  8 Prince, Gerren               Unattached             58.00      59.81   2 
  9 May, Joshua                  Express Athl         1:07.19    1:00.03   1 
 10 McGee, KyTeryion             Az Saints            1:02.41    1:01.60   1 
 11 Jordan, Miles                Arizona Chee                    1:05.30   1 
 12 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                    1:05.53   1 
 13 Estes, Spencer               Spartan Spee         1:00.00    1:09.25   1 
 14 Nobles, Jeremiah             AZ Titans, L                    1:09.86   1 
 
800 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Boyd, Stacey                 Unattached           2:15.00    2:14.05  
  2 Videla, Alexander            Phoenix Bobc         2:12.00    2:15.87  
  3 Waters, Tamir                Elite StriDe         2:20.12    2:19.81  
  4 Andersen, Emory              Arizona Puma         2:15.00    2:25.01  
  5 VanDyke, Charles             Spartan Spee         2:30.00    2:33.51  
  6 Arellanes, Isaiah            NX Level Tra         2:31.50    2:34.86  
  7 Estes, Spencer               Spartan Spee         2:33.00    2:35.18  
  8 Soltero, Joseph              Express Athl                    2:53.04  
 
1500 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andersen, Emory              Arizona Puma         4:32.00    5:09.88  
  2 VanDyke, Charles             Spartan Spee         5:10.00    5:10.93  
  3 Arellanes, Isaiah            NX Level Tra                    5:26.41  
  4 Estes, Spencer               Spartan Spee         5:30.00    5:30.46  
  5 Soltero, Joseph              Express Athl                    6:04.86  
 
3000 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 VanDyke, Charles             Spartan Spee        10:52.00   10:49.09  
 
110 Meter Hurdles (39" ) 15-16 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Dawson, Jaden                Arizona Chee                      21.80   NWI 
 
High Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                      1.45m    4-09.00 
  2 Jordan, Miles                Arizona Chee                      1.25m    4-01.25 
  3 Dawson, Jaden                Arizona Chee                     J1.25m    4-01.25 
 
Long Jump 15-16 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Branch, Robert               Phoenix Bobc                      5.43m   NWI  17-09.75 
  2 Williams, Calvin             Phoenix Bobc                      4.86m   NWI  15-11.50 
  3 Tyler, Gevon                 Do Right Edu                      4.77m   NWI  15-07.75 
  4 VanDyke, Charles             Spartan Spee           4.57m      4.46m   NWI  14-07.75 
  5 Estes, Spencer               Spartan Spee           4.57m      3.55m   NWI  11-07.75 
  6 Videla, Alexander            Phoenix Bobc                      3.17m   NWI  10-05.00 
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Tyson                 Unattached                       13.29m   43-07.25 
  2 Smith, Clarence              Arizona Flam                      8.34m   27-04.50 
  3 Widney, Riley                Arizona Puma                      6.32m   20-09.00 
 
Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Tyson                 Unattached                       36.03m     118-02 
  2 Widney, Riley                Arizona Puma                     21.77m      71-05 
  3 Smith, Clarence              Arizona Flam                     21.25m      69-09 
 
Javelin Throw 800g 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Marcus              Arizona Flam                     46.56m     152-09 
  2 Videla, Alexander            Phoenix Bobc                     32.17m     105-06 
  3 Smith, Clarence              Arizona Flam                     26.52m      87-00 
  4 Widney, Riley                Arizona Puma                     22.07m      72-05 
 
100 Meter Dash 17-18 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Johnson, Jason               The Arizona                       12.50   NWI 
  2 Schilling, Sammy             Unattached                        13.74   NWI 
 
200 Meter Dash 17-18 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Tipton, Rico                 Spartan Spee           23.60      23.54   NWI 
  2 Johnson, Jason               The Arizona            24.44      24.54   NWI 
 
400 Meter Dash 17-18 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnson, Jason               The Arizona            56.70      55.64  
 
Long Jump 17-18 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Tipton, Rico                 Spartan Spee           5.79m      5.79m   NWI  19-00.00 
 
Triple Jump 17-18 Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Tipton, Rico                 Spartan Spee          11.89m     12.35m   NWI  40-06.25 
 
Shot Put 12 lb. 17-18 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Skalniak, Sean               Arizona Puma                      8.19m   26-10.50 
 
Discus Throw 1.6kg 17-18 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Skalniak, Sean               Arizona Puma                     18.26m      59-11 
 
Javelin Throw 800g 17-18 Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Skalniak, Sean               Arizona Puma                     22.96m      75-04