Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/1/2014 07:08 PM
                        ARIZONA  REGULATION - 2/16/2014                        
                                 INDOOR EVENTS                                 
                             WESTWOOD hIGH SCHOOL                              
                                    Results                                    
 
55 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Onyepunuka, Stacey         7 The Arizona             9.30       8.72q  7 
  2 Andrews, Nyree             7 Arizona Chee           10.00       9.59q  7 
  3 Flanagan, Maia             7 Unattached                         9.62q  1 
  4 Passarella, Amaya          8 Arizona Chee            9.00       9.63q  7 
  5 Usoro, Mayen               6 Do Right Edu                       9.69q  5 
  6 Aguano, Bryn               7 Arizona Chee                       9.89q  4 
  7 Mitchell, Kiera            7 Arizona Flam                      10.30q  3 
  8 Kisler, Kya                7 Arizona Chee                      10.35q  7 
  9 Patterson, Madison         7 Valor                             10.38   6 
 10 Rosemond, Samiya           8 Spartan Spee                      10.47   6 
 11 Jalbert, Jayden            8 Red Roos Tra                      10.55   2 
 12 DeVorce, Kassidi           6 Phoenix Bobc                      10.56   2 
 13 Clegg, Ava                 7 Phoenix Flye                      10.69   4 
 14 Clark, Anayah              7 Do Right Edu                      10.70   1 
 14 Cuff, Mariah               7 Spartan Spee                      10.70   6 
 16 Jones, Melody              6 Arizona Chee                      10.85   5 
 17 Robinson, Jerzy            5 Do Right Edu                      10.97   5 
 18 Cooper, Daija              7 Do Right Edu                      11.03   5 
 18 McIntosh, Kendall          7 Arizona Flam                      11.03   1 
 20 Garvin, Londyn             6 Arizona Elit                      11.12   5 
 21 Meeker, Mikalah            8 Phoenix Bobc                      11.14   1 
 22 Cuff, Syah                 5 Spartan Spee                      11.38   3 
 23 Brown, Tamia               8 Spartan Spee                      11.56   2 
 24 Wesley, Da'Via             7 Do Right Edu                      11.70   4 
 25 Evans, Mara                7 Arizona Flam                      11.78   1 
 26 Shivers, Anaya             8 Do Right Edu                      11.98   3 
 27 Henderson, Devyn           5 Do Right Edu                      12.05   7 
 27 Anderson, Anaya            6 The Arizona                       12.05   6 
 29 Andrews, Aria              5 Arizona Chee                      12.06   2 
 30 Center, Ariyah             5 Do Right Edu                      12.09   1 
 31 Walstad, Sophia            6 Phoenix Flye                      12.21   2 
 32 Gammage, Maleah            7 Do Right Edu                      12.33   3 
 33 Weaver, Halem              6 Phoenix Bobc                      12.58   1 
 34 Platt, Josephine           7 Unattached                        12.62   1 
 34 Meeker, Antonae            5 Phoenix Bobc                      12.62   6 
 36 Shealy, Peyton             5 Spartan Spee                      12.81   3 
 37 Martin, Aniyah             5 The Arizona                       12.92   6 
 38 Sly, Isis                  5 The Arizona            12.99      12.93   7 
 39 Stokes-Crockett, Ever      5 Unattached                        12.98   7 
 40 Aguano, Kalia              7 Arizona Chee                      13.21   5 
 41 Lynch, Makayla             6 Arizona Chee                      13.54   2 
 42 Sanders, Viahnn            5 Arizona Chee                      13.61   4 
 43 Cuevas, Gwendolyn          7 Huron Athlet                      13.92   4 
 44 Turner, Jayla              7 Do Right Edu                      14.07   4 
 45 Anderson, Kelsey           7 Arizona Chee                      14.15   3 
 
55 Meter Dash 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Onyepunuka, Stacey         7 The Arizona             8.72       8.62  
  2 Andrews, Nyree             7 Arizona Chee            9.59       9.46  
  3 Aguano, Bryn               7 Arizona Chee            9.89       9.52  
  4 Passarella, Amaya          8 Arizona Chee            9.63       9.57  
  5 Flanagan, Maia             7 Unattached              9.62       9.59  
  6 Mitchell, Kiera            7 Arizona Flam           10.30       9.98  
  7 Kisler, Kya                7 Arizona Chee           10.35      10.11  
  8 Usoro, Mayen               6 Do Right Edu            9.69      15.85  
 
200 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey         7 The Arizona            33.76      32.30   8 
  2 Douglas, Ryland            8 Elite StriDe                      33.87   2 
  3 Gipson, Shakeena           8 Do Right Edu           35.28      35.23   8 
  4 Johnson, Jordyn            7 Do Right Edu           37.00      36.09   8 
  5 Andrews, Nyree             7 Arizona Chee           38.87      36.47   8 
  6 Aguano, Bryn               7 Arizona Chee                      36.52   2 
  7 Flanagan, Maia             7 Unattached                        37.27   4 
  8 Usoro, Mayen               6 Do Right Edu           43.21      37.36   7 
  9 Mitchell, Kiera            7 Arizona Flam                      38.19   1 
 10 Rhorer, Ava                7 Huron Athlet           43.05      38.64   7 
 11 Passarella, Amaya          8 Arizona Chee           41.15      38.83   7 
 12 Kisler, Kya                7 Arizona Chee                      39.15   2 
 13 Thurman, Sa'Raye           7 Elite StriDe                      39.41   2 
 14 Alvillar, Eva              7 Arizona Elit                      39.93   3 
 15 Cuff, Mariah               7 Spartan Spee           42.39      40.66   7 
 16 Patterson, Madison         7 Valor                  40.14      40.75   8 
 17 Garvin, Londyn             6 Arizona Elit                      41.37   4 
 18 Usoro, Nkoyo-May           8 Do Right Edu           37.64      41.55   8 
 19 Meeker, Mikalah            8 Phoenix Bobc                      41.80   1 
 20 Robinson, Jerzy            5 Do Right Edu           48.47      42.81   6 
 21 Rosemond, Samiya           8 Spartan Spee                      43.32   1 
 22 Brown, Tamia               8 Spartan Spee                      43.47   3 
 23 Clark, Anayah              7 Do Right Edu           42.94      43.57   7 
 24 Clegg, Ava                 7 Phoenix Flye                      43.72   4 
 25 Armstrong, Teeaira         8 Do Right Edu           37.00      45.09   8 
 26 Shivers, Anaya             8 Do Right Edu           50.00      45.66   6 
 27 Henderson, Devyn           5 Do Right Edu           48.89      46.71   6 
 28 Martinez, Kariana          7 Do Right Edu           49.90      46.79   6 
 29 Wesley, Da'Via             7 Do Right Edu           52.67      46.87   5 
 30 Walstad, Sophia            6 Phoenix Flye                      46.90   1 
 31 Anderson, Anaya            6 The Arizona            51.55      47.03   6 
 32 Cooper, Daija              7 Do Right Edu           47.52      47.11   7 
 33 Andrews, Aria              5 Arizona Chee           46.99      47.15   7 
 34 Cuff, Syah                 5 Spartan Spee           49.21      47.62   6 
 35 Jones, Melody              6 Arizona Chee                      48.66   2 
 36 Gammage, Maleah            7 Do Right Edu           49.08      48.78   6 
 37 Weaver, Halem              6 Phoenix Bobc                      50.60   3 
 38 Shealy, Peyton             5 Spartan Spee           51.05      50.71   6 
 39 Anderson, Amaya            4 Unattached             51.65      51.34   5 
 40 Stokes-Crockett, Ever      5 Unattached                        51.67   3 
 41 Lynch, Makayla             6 Arizona Chee                      52.69   1 
 42 Cuevas, Gwendolyn          7 Huron Athlet           55.78      54.01   5 
 43 Aguano, Kalia              7 Arizona Chee                      54.98   2 
 44 Martin, Aniyah             5 The Arizona            58.93      55.60   5 
 45 Sly, Isis                  5 The Arizona            53.19      56.53   5 
 46 Willis, Mariah             6 Elite StriDe                      58.11   4 
 47 Anderson, Kelsey           7 Arizona Chee                    1:00.04   4 
 48 Sanders, Viahnn            5 Arizona Chee                    1:00.29   1 
 49 Turner, Jayla              7 Do Right Edu           58.97    1:00.44   5 
 -- Meeker, Antonae            5 Phoenix Bobc                         DQ   3 
 
400 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey         7 The Arizona          1:20.00    1:18.65   5 
  2 Douglas, Ryland            8 Elite StriDe                    1:22.43   1 
  3 Gipson, Shakeena           8 Do Right Edu         1:25.17    1:23.66   5 
  4 Johnson, Jordyn            7 Do Right Edu         1:31.37    1:29.45   5 
  5 Aguano, Bryn               7 Arizona Chee                    1:30.64   2 
  6 Mitchell, Kiera            7 Arizona Flam                    1:32.35   1 
  7 Thurman, Sa'Raye           7 Elite StriDe                    1:32.68   3 
  8 Ortiz, Alexis              8 Arizona Chee         1:27.12    1:34.30   5 
  9 Usoro, Nkoyo-May           8 Do Right Edu         1:34.72    1:34.61   5 
 10 Armstrong, Teeaira         8 Do Right Edu         1:31.91    1:35.23   5 
 11 Rhorer, Ava                7 Huron Athlet         1:41.50    1:36.07   4 
 12 Patterson, Madison         7 Valor                1:41.14    1:36.36   5 
 13 DeVorce, Kassidi           6 Phoenix Bobc                    1:37.98   1 
 14 Kisler, Kya                7 Arizona Chee                    1:40.49   1 
 15 McIntosh, Kendall          7 Arizona Flam                    1:41.10   2 
 16 Passarella, Amaya          8 Arizona Chee                    1:43.04   3 
 17 Clark, Anayah              7 Do Right Edu         1:49.00    1:44.71   4 
 18 Martinez, Kariana          7 Do Right Edu         1:41.88    1:44.86   4 
 19 Usoro, Mayen               6 Do Right Edu         1:37.86    1:45.15   5 
 20 Robinson, Jerzy            5 Do Right Edu         1:48.00    1:49.06   4 
 21 Gammage, Maleah            7 Do Right Edu         1:53.46    1:49.24   4 
 22 Shivers, Anaya             8 Do Right Edu         2:00.00    1:49.32   3 
 23 Cooper, Daija              7 Do Right Edu         1:43.00    1:52.57   4 
 24 Henderson, Devyn           5 Do Right Edu         1:49.00    1:54.04   4 
 25 Walstad, Sophia            6 Phoenix Flye                    1:54.67   3 
 26 Cuff, Syah                 5 Spartan Spee         1:55.00    1:56.41   4 
 27 Martin, Aniyah             5 The Arizona                     2:01.99   2 
 28 Center, Ariyah             5 Do Right Edu         2:10.00    2:07.96   3 
 29 Wesley, Da'Via             7 Do Right Edu         2:07.00    2:09.79   3 
 30 Cuevas, Gwendolyn          7 Huron Athlet                    2:11.34   2 
 31 Willis, Mariah             6 Elite StriDe                    2:14.35   3 
 32 Douglas, Makenna           6 Elite StriDe                    2:16.62   1 
 33 Anderson, Kelsey           7 Arizona Chee                    2:20.75   2 
 34 Turner, Jayla              7 Do Right Edu         2:24.00    2:21.86   3 
 
800 Meter Run 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Douglas, Ryland            8 Elite StriDe                    3:09.43   1 
  2 Gipson, Shakeena           8 Do Right Edu         3:23.12    3:19.08   2 
  3 Johnson, Jordyn            7 Do Right Edu         3:42.00    3:23.20   2 
  4 Ortiz, Alexis              8 Arizona Chee         3:24.00    3:30.59   2 
  5 Leal, Citlay               6 Coldwater Expres                3:32.27   1 
  6 Armstrong, Teeaira         8 Do Right Edu         3:42.00    3:36.12   2 
  7 Thurman, Sa'Raye           7 Elite StriDe                    3:37.93   1 
  8 Martinez, Kariana          7 Do Right Edu         3:43.00    3:49.33   2 
  9 Rhorer, Ava                7 Huron Athlet         3:20.00    3:58.69   2 
 10 Usoro, Nkoyo-May           8 Do Right Edu         3:42.00    4:07.65   2 
 11 Willis, Mariah             6 Elite StriDe                    4:47.24   1 
 12 Douglas, Makenna           6 Elite StriDe                    5:16.82   2 
 -- Lopez, Andrea              5 Coldwater Expres                     DQ   1 
 
1500 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leal, Citlay               6 Coldwater Expres                6:55.39  
  2 Ortiz, Alexis              8 Arizona Chee                    7:15.32  
 
Long Jump 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jalbert, Jayden            8 Red Roos Tra                      2.52m    8-03.25 
  2 Meeker, Mikalah            8 Phoenix Bobc                      2.45m    8-00.50 
  3 McIntosh, Kendall          7 Arizona Flam                      1.95m    6-04.75 
  4 Platt, Josephine           7 Unattached                        1.65m    5-05.00 
  5 Cuff, Mariah               7 Spartan Spee                      1.54m    5-00.75 
  6 Evans, Mara                7 Arizona Flam                      1.53m    5-00.25 
  7 Jones, Melody              6 Arizona Chee                      1.24m    4-01.00 
  8 Allison, Isabella          5 Phoenix Flye                      1.22m    4-00.00 
  9 Sanders, Viahnn            5 Arizona Chee                      0.94m    3-01.00 
 10 Aguano, Kalia              7 Arizona Chee                      0.61m    2-00.00 
 
Shot Put 8 & Under Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sly, Isis                  5 The Arizona                       2.14m    7-00.25 
 
55 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Jhaidah          10 Do Right Edu                       8.58q  1 
  2 Andrews, Anaya             9 Arizona Chee            8.50       8.70q  5 
  3 Moorer, Joy               10 Unattached                         8.73q  4 
  4 Onyepunuka, Sabatiney      9 The Arizona             9.05       8.80q  5 
  5 Fields, Indiah            10 Spartan Spee                       9.09q  3 
  6 Luketich, Mayumi           9 Arizona Chee                       9.11q  5 
  7 Smythe, Brynn             10 Arizona Chee            9.00       9.12q  5 
  8 Kennedy, Taniah            9 Do Right Edu                       9.14q  3 
  9 Logan, Jaiden             10 Arizona Puma            9.32       9.27   5 
 10 Okeke, Jacqueline         10 Phoenix Bobc                       9.37   1 
 11 Alexander, Jessica        10 Arizona Chee                       9.39   1 
 12 Huckaby, Tianna            9 Unattached             17.33       9.43   5 
 13 Willis, Camryn             9 Unattached                         9.46   2 
 13 Boyd, Lundyn               8 Arizona Chee                       9.46   2 
 13 Hunter, Rian               9 Arizona Chee                       9.46   2 
 16 Washington, Taylor         9 Arizona Chee                       9.72   4 
 17 Muwwakkii, Yamayaa        10 Arizona Chee                       9.73   1 
 18 Mitchell, Aiyana           8 Arizona Flam                       9.80   2 
 19 Morris, Aaliyah           10 Arizona Flam                       9.91   2 
 20 Lockett, Taite             9 Phoenix Flye                      10.27   2 
 21 Norwood, Julana            9 Arizona Chee                      10.35   3 
 22 Gonzalez, Kyra             8 Unattached                        10.39   3 
 23 Roberts, Raven            10 The Arizona                       10.42   1 
 24 Bermidez, Yslana           9 Arizona Flam                      10.55   3 
 25 Espinoza, Liberty          9 Huron Athlet           10.00      10.69   5 
 26 Broom, Kyndell             9 Arizona Chee                      10.74   4 
 27 Snelling, Dez'tizi         9 Arizona Chee                      11.19   1 
 28 Sanders, Giana             9 Arizona Chee                      11.41   3 
 29 Magallan, Ava              8 Arizona Flam                      11.50   3 
 30 Hutchinson, Amaya          8 Arizona Chee                      11.81   3 
 31 Snelling, Za'Leah          9 Arizona Chee                      12.10   4 
 
55 Meter Dash 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Johnson, Jhaidah          10 Do Right Edu            8.58       8.38  
  2 Andrews, Anaya             9 Arizona Chee            8.70       8.55  
  3 Moorer, Joy               10 Unattached              8.73       8.57  
  4 Fields, Indiah            10 Spartan Spee            9.09       8.92  
  5 Onyepunuka, Sabatiney      9 The Arizona             8.80       8.95  
  6 Smythe, Brynn             10 Arizona Chee            9.12       8.98  
  7 Luketich, Mayumi           9 Arizona Chee            9.11       9.06  
  8 Kennedy, Taniah            9 Do Right Edu            9.14       9.11  
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Johnson, Jhaidah          10 Do Right Edu                      30.47   3 
  2 Andrews, Anaya             9 Arizona Chee           31.94      30.87   7 
  3 Moorer, Joy               10 Unattached             31.49      31.18   7 
  4 Onyepunuka, Sabatiney      9 The Arizona            33.85      32.35   7 
  5 Fields, Indiah            10 Spartan Spee           33.56      32.39   7 
  6 Henderson, Trinity        10 Do Right Edu                      32.62   3 
  7 Diop, Malayka              9 Elite StriDe                      33.14   5 
  8 Hill, J'Neya               9 Elite StriDe                      33.48   2 
  9 Kennedy, Taniah            9 Do Right Edu                      33.81   6 
 10 Smythe, Brynn             10 Arizona Chee           34.87      34.13   7 
 11 Stevenson, De'Ahjianea    10 Do Right Edu                      34.24   4 
 12 Hunter, Rian               9 Arizona Chee                      34.30   3 
 13 Okeke, Jacqueline         10 Phoenix Bobc                      34.49   5 
 14 Alexander, Jessica        10 Arizona Chee           36.40      34.54   6 
 15 Roberts, Raven            10 The Arizona            35.32      34.66   7 
 16 Davis, Aniya               9 Elite StriDe                      34.88   2 
 17 Shaffer, Shelby            8 Do Right Edu                      35.30   5 
 18 Muwwakkii, Yamayaa        10 Arizona Chee                      35.63   1 
 19 Jones, Kianna             10 Elite StriDe                      35.85   3 
 20 Cook, Kayden               9 Do Right Edu                      36.10   4 
 21 Huckaby, Tianna            9 Unattached             35.13      36.32   7 
 22 Davis, Courtney           10 Do Right Edu                      36.63   2 
 23 Boyd, Lundyn               8 Arizona Chee           36.34      36.79   6 
 24 Sanders, Maliah'           9 Do Right Edu                      37.51   5 
 25 Weier, Hannah              9 Phoenix Flye                      37.62   2 
 26 Luketich, Mayumi           9 Arizona Chee                      37.90   4 
 27 Abel, Clare                9 Unattached                        38.19   1 
 28 Arthur, Marsay             9 Do Right Edu                      38.68   1 
 29 Lockett, Taite             9 Phoenix Flye                      39.44   3 
 30 Washington, Taylor         9 Arizona Chee           36.49      39.48   6 
 31 Gonzalez, Kyra             8 Unattached                        40.00   2 
 32 Bermidez, Yslana           9 Arizona Flam                      40.42   2 
 33 Norwood, Julana            9 Arizona Chee                      40.82   2 
 34 Corbin, Jazmin             9 Do Right Edu                      41.43   4 
 35 Broom, Kyndell             9 Arizona Chee                      42.05   3 
 36 Gammage, Soraya            9 Do Right Edu                      42.70   5 
 37 Lewis, Quaviona           10 Do Right Edu                      43.61   1 
 38 Espinoza, Liberty          9 Huron Athlet           44.00      44.09   6 
 39 Sanders, Giana             9 Arizona Chee                      45.56   4 
 40 Snelling, Dez'tizi         9 Arizona Chee           43.07      46.05   6 
 41 Magallan, Ava              8 Arizona Flam                      46.51   3 
 42 Mitchell, Aiyana           8 Arizona Flam                      46.52   5 
 43 Wesley, Damia              9 Do Right Edu                      48.75   4 
 44 Hutchinson, Amaya          8 Arizona Chee           51.08      51.09   6 
 45 Snelling, Za'Leah          9 Arizona Chee                      51.39   4 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Willoughby, Katie         10 AZ Track & F         1:13.17    1:14.03   5 
  2 Hill, J'Neya               9 Elite StriDe                    1:15.32   3 
  3 Stevenson, De'Ahjianea    10 Do Right Edu                    1:15.74   3 
  4 Moorer, Joy               10 Unattached           1:15.58    1:15.85   5 
  5 Onyepunuka, Sabatiney      9 The Arizona          1:19.59    1:16.46   5 
  6 Johnson, Jhaidah          10 Do Right Edu                    1:16.94   1 
  7 Henderson, Trinity        10 Do Right Edu                    1:17.18   2 
  8 Logan, Jaiden             10 Arizona Puma         1:14.00    1:17.65   5 
  9 Diop, Malayka              9 Elite StriDe                    1:18.86   4 
 10 Coffman, Paige            10 Arizona Chee         1:18.00    1:18.98   5 
 11 Davis, Aniya               9 Elite StriDe                    1:20.18   2 
 12 Hunt, Ashlyn              10 AZ Track & F         1:20.89    1:21.63   5 
 13 Jones, Kianna             10 Elite StriDe                    1:23.23   3 
 14 Shaffer, Shelby            8 Do Right Edu                    1:24.18   3 
 15 Muwwakkii, Yamayaa        10 Arizona Chee                    1:24.88   3 
 16 Huckaby, Tianna            9 Unattached                      1:24.92   2 
 17 Blanton, McKinley          9 AZ Track & F         1:25.20    1:25.01   5 
 18 Davis, Courtney           10 Do Right Edu                    1:27.29   1 
 19 Arthur, Marsay             9 Do Right Edu                    1:27.78   4 
 20 Garcia, Esmeralda          9 Glendale Fla         1:29.00    1:27.92   4 
 21 Kennedy, Taniah            9 Do Right Edu                    1:28.06   2 
 22 Boyd, Lundyn               8 Arizona Chee         1:35.00    1:28.38   4 
 23 Hunter, Rian               9 Arizona Chee                    1:28.54   1 
 24 Caruso, Maria              9 AZ Track & F         1:27.99    1:29.45   5 
 25 Sanders, Maliah'           9 Do Right Edu                    1:30.55   3 
 26 Luketich, Mayumi           9 Arizona Chee                    1:32.02   3 
 27 Lockett, Taite             9 Phoenix Flye                    1:32.74   1 
 28 Cook, Kayden               9 Do Right Edu                    1:34.24   1 
 29 Simms, Serena              9 Spartan Spee                    1:36.49   4 
 30 Idleman, Erin              9 Huron Athlet         1:40.00    1:37.37   4 
 31 Foster, Sarah              8 AZ Track & F         1:29.20    1:38.29   4 
 32 Corbin, Jazmin             9 Do Right Edu                    1:38.31   1 
 33 Steinhilber, Trinity      10 Spartan Spee                    1:40.74   1 
 34 Gammage, Soraya            9 Do Right Edu                    1:44.13   2 
 35 Pena, Melanie              9 Glendale Fla                    1:50.66   4 
 36 Wesley, Damia              9 Do Right Edu                    1:50.89   2 
 37 Lewis, Quaviona           10 Do Right Edu                    1:56.32   3 
 
800 Meter Run 9-10 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Willoughby, Katie         10 AZ Track & F         2:53.16    2:52.48   3 
  2 Fields, Indiah            10 Spartan Spee         2:58.00    3:00.07   3 
  3 Coffman, Paige            10 Arizona Chee         3:00.00    3:04.36   3 
  4 Hunt, Ashlyn              10 AZ Track & F         3:09.80    3:09.31   3 
  5 Hill, J'Neya               9 Elite StriDe                    3:09.51   2 
  6 Diop, Malayka              9 Elite StriDe                    3:11.05   2 
  7 Stevenson, De'Ahjianea    10 Do Right Edu                    3:13.84   1 
  8 Weier, Hannah              9 Phoenix Flye                    3:15.21   2 
  9 McCallister, Bethany       8 AZ Track & F         3:17.35    3:21.36   3 
 10 Garcia, Esmeralda          9 Glendale Fla         3:18.00    3:25.99   3 
 11 Davis, Courtney           10 Do Right Edu                    3:28.88   1 
 12 Jones, Kianna             10 Elite StriDe                    3:31.65   2 
 13 Caruso, Maria              9 AZ Track & F         3:23.87    3:32.08   3 
 14 Davis, Aniya               9 Elite StriDe                    3:33.92   1 
 15 Idleman, Erin              9 Huron Athlet         3:36.00    3:40.50   3 
 16 Foster, Sarah              8 AZ Track & F         3:35.44    3:44.84   3 
 17 Carter, Destiny            8 Unattached                      3:49.09   1 
 18 Cook, Kayden               9 Do Right Edu                    3:50.75   1 
 19 Steinhilber, Trinity      10 Spartan Spee                    3:52.01   2 
 20 Gammage, Soraya            9 Do Right Edu                    4:10.29   1 
 21 Wesley, Damia              9 Do Right Edu                    4:24.44   1 
 22 Arthur, Marsay             9 Do Right Edu                    4:25.78   2 
 23 Lewis, Quaviona           10 Do Right Edu                    4:42.14   2 
 -- Corbin, Jazmin             9 Do Right Edu                         DQ   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCallister, Bethany       8 AZ Track & F         6:23.24    6:11.94  
  2 Steinhilber, Trinity      10 Spartan Spee                    7:46.21  
 
4x400 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                             5:51.65  
     1) Andrews, Anaya 9                2) Smythe, Brynn 10               
     3) Alexander, Jessica 10           4) Coffman, Paige 10              
 
High Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Platt, Paige               8 Unattached                        0.95m    3-01.25 
 -- Carter, Destiny            8 Unattached                           NH            
 -- Bermidez, Yslana           9 Arizona Flam                         NH            
 -- Morris, Aaliyah           10 Arizona Flam                         NH            
 
Long Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Willis, Camryn             9 Unattached             3.44m      3.60m   11-09.75 
  2 Okeke, Jacqueline         10 Phoenix Bobc                      3.39m   11-01.50 
  3 Washington, Taylor         9 Arizona Chee                      2.66m    8-08.75 
  4 Platt, Paige               8 Unattached                        2.49m    8-02.00 
  4 Idleman, Erin              9 Huron Athlet                      2.49m    8-02.00 
  6 Hutchinson, Amaya          8 Arizona Chee                      2.11m    6-11.25 
  7 Abel, Clare                9 Unattached                        1.97m    6-05.75 
  8 Broom, Kyndell             9 Arizona Chee                      1.96m    6-05.25 
  9 Espinoza, Liberty          9 Huron Athlet                      1.83m    6-00.00 
 10 Snelling, Dez'tizi         9 Arizona Chee                      1.75m    5-09.00 
 11 Norwood, Julana            9 Arizona Chee                      1.40m    4-07.25 
 12 Sanders, Giana             9 Arizona Chee                      1.19m    3-11.00 
 -- Magallan, Ava              8 Arizona Flam                         ND            
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Roberts, Raven            10 The Arizona                       6.29m   20-07.75 
  2 Platt, Paige               8 Unattached                        4.55m   14-11.25 
  3 Mitchell, Aiyana           8 Arizona Flam                      3.97m   13-00.25 
  4 Carter, Destiny            8 Unattached                        3.37m   11-00.75 
  5 Abel, Clare                9 Unattached                        2.76m    9-00.75 
  6 Gonzalez, Kyra             8 Unattached                        2.18m    7-02.00 
 
55 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Roberts, Riley            11 The Arizona             7.70       7.97q  5 
  2 Pogue, Kiya               11 The Arizona             7.97       8.11q  5 
  3 Harrell, Mya              11 The Arizona             8.03       8.30q  5 
  4 Davis, Imani              11 Arizona Chee                       8.49q  3 
  5 Hankins, Ariana           12 Arizona Elit                       8.51q  3 
  6 Aguano, Taylor            11 Arizona Chee                       8.55q  2 
  7 Baker, Iolani             11 Arizona Flam                       8.62q  3 
  8 Ortiz, Selema             11 The Arizona             8.50       8.64q  5 
  9 Garrett, Eryn             11 Arizona Chee            8.50       8.65   5 
 10 Johnson, Jocelyn          10 Arizona Flam                       8.72   2 
 11 Barnes, Fezeka            11 Spartan Spee                       8.74   1 
 12 Patrick, Saadiya          10 Arizona Flam                       8.76   1 
 13 Sells, Jendayi            11 Do Right Edu            8.25       8.77   5 
 14 Binford, Zahliyah         11 The Arizona                        8.89   4 
 15 Grimaldo, Helen           12 Spartan Spee                       9.08   2 
 16 Gonzalez, Karly           11 Unattached                         9.10   2 
 17 Burciaga, Madison         11 Arizona Flam                       9.11   1 
 18 Warrick, Sophia           11 Arizona Chee                       9.18   3 
 18 Jordan, Nineaka           12 Arizona Flam                       9.18   2 
 20 Cave, Emmi                11 Phoenix Bobc                       9.24   1 
 21 Willis, Kaiya             11 Arizona Puma            8.93       9.49   5 
 22 Braun, Samantha           11 Arizona Elit                       9.52   4 
 23 Beekham, Alaizah          10 Unattached                         9.53   4 
 24 gutierrez, yoanna         10 Arizona Bush                       9.58   4 
 25 Ford, Gabriella           11 Arizona Chee                       9.71   2 
 26 Lockett, Tollen           11 Phoenix Flye                       9.84   2 
 27 Cuff, Kierrah             11 Spartan Spee                       9.85   1 
 28 Johnson, Tyanna           11 Do Right Edu            9.25       9.88   5 
 29 Hutchinson, Ashlyn        10 Arizona Chee                      10.06   3 
 30 Severson, Erica           11 Phoenix Bobc                      10.08   3 
 31 Keith, Delilah            11 Arizona Spee                      10.25   4 
 32 Shealy, Madison           11 Spartan Spee                      10.31   4 
 33 Vargas Arroyo, Emilly     11 Coldwater Expres                  11.10   3 
 34 Allen, Toni               11 Arizona Chee                      11.26   3 
 35 Andersen, Riley           10 Arizona Puma           11.87      12.01   4 
 
55 Meter Dash 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Roberts, Riley            11 The Arizona             7.97       7.88  
  2 Pogue, Kiya               11 The Arizona             8.11       8.13  
  3 Davis, Imani              11 Arizona Chee            8.49       8.17  
  4 Harrell, Mya              11 The Arizona             8.30       8.30  
  5 Hankins, Ariana           12 Arizona Elit            8.51       8.41  
  6 Baker, Iolani             11 Arizona Flam            8.62       8.45  
  7 Ortiz, Selema             11 The Arizona             8.64       8.48  
  8 Aguano, Taylor            11 Arizona Chee            8.55       8.50  
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Boyd-Matthews, Autumn     12 Do Right Edu                      28.26   1 
  2 Roberts, Riley            11 The Arizona            28.98      28.27   7 
  3 Charlton, Jayde           12 Elite StriDe                      28.36   2 
  4 Adams, Adora              12 Arizona Chee           29.13      29.21   7 
  5 Pogue, Kiya               11 The Arizona            31.00      29.52   7 
  6 Reed, Haila               11 Do Right Edu                      30.14   4 
  7 Garrett, Eryn             11 Arizona Chee           30.99      30.25   6 
  8 Harrell, Mya              11 The Arizona            30.22      30.27   7 
  9 Jackson, Trejanae         12 Do Right Edu                      30.50   3 
 10 Davis, Imani              11 Arizona Chee           31.54      30.70   6 
 11 Hankins, Ariana           12 Arizona Elit                      31.00   4 
 12 Ortiz, Selema             11 The Arizona            31.00      31.13   6 
 13 Barnes, Fezeka            11 Spartan Spee           35.50      31.37   7 
 14 Carswell, Jamelah         12 Elite StriDe                      31.44   3 
 15 Jordan, Ashton            11 Arizona Chee           31.65      31.62   6 
 16 Sells, Jendayi            11 Do Right Edu           30.05      31.76   7 
 17 Binford, Zahliyah         11 The Arizona            34.06      32.15   6 
 18 Macias, Mariah            12 Elite StriDe                      32.28   3 
 19 Garrett, Erykah           11 Arizona Chee           33.50      32.39   6 
 20 Jordan, Nineaka           12 Arizona Flam                      32.41   4 
 21 Burciaga, Madison         11 Arizona Flam           34.57      32.50   6 
 22 Lee, Deysha               12 Do Right Edu                      32.54   3 
 23 Cave, Emmi                11 Phoenix Bobc                      32.78   3 
 24 Braun, Samantha           11 Arizona Elit                      32.84   4 
 25 Patrick, Haley            11 Elite StriDe                      33.33   4 
 26 Warrick, Sophia           11 Arizona Chee                      33.75   1 
 27 Grimaldo, Natalie         11 Spartan Spee           36.18      33.76   5 
 28 Claiborne, Thalia         10 Arizona Chee                      34.23   1 
 29 Collins, Kate             12 Phoenix Bobc                      34.35   5 
 30 Gonzalez, Karly           11 Unattached                        34.44   2 
 31 Ruiz, Samia               12 Do Right Edu                      34.50   1 
 32 Womack, Jatavia           11 Elite StriDe                      34.92   1 
 33 Lockett, Tollen           11 Phoenix Flye                      35.85   2 
 34 Cuff, Kierrah             11 Spartan Spee           37.89      36.41   5 
 35 Ford, Gabriella           11 Arizona Chee                      36.81   3 
 36 Severson, Erica           11 Phoenix Bobc                      37.04   2 
 37 Keith, Delilah            11 Arizona Spee           37.13      37.38   5 
 38 Beekham, Alaizah          10 Unattached                        37.43   1 
 39 Shealy, Madison           11 Spartan Spee                      38.00   4 
 40 Nissen, Alexis            11 Phoenix Flye                      38.27   2 
 41 Scroggins, Joanee         11 Do Right Edu                      38.70   3 
 42 Bonebright, Leah          11 Arizona Elit                      39.67   4 
 43 Johnson, Tyanna           11 Do Right Edu           30.05      40.03   7 
 44 Allen, Toni               11 Arizona Chee                      40.97   2 
 44 Sabala, Kayden            10 Unattached             37.85      40.97   5 
 46 Perez, Nicole             11 Arizona Chee                      42.12   5 
 47 Vargas Arroyo, Emilly     11 Coldwater Expres                  44.15   3 
 48 Ontiveros, Maricela       11 Elite StriDe                      50.47   5 
 -- Hutchinson, Ashlyn        10 Arizona Chee           43.29         DQ   5 
 
400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Charlton, Jayde           12 Elite StriDe                    1:04.78   1 
  2 Boyd-Matthews, Autumn     12 Do Right Edu                    1:05.66   1 
  3 Pogue, Kiya               11 The Arizona          1:10.00    1:08.48   6 
  4 Jackson, Trejanae         12 Do Right Edu                    1:10.36   2 
  5 Reed, Haila               11 Do Right Edu                    1:10.76   2 
  6 Baker, Iolani             11 Arizona Flam         1:08.73    1:11.38   6 
  7 Jordan, Ashton            11 Arizona Chee         1:11.00    1:12.26   6 
  8 Escobar, Ella             11 The Arizona          1:10.00    1:13.63   6 
  9 Barnes, Fezeka            11 Spartan Spee         1:15.82    1:13.81   5 
 10 Montufar, Daniela         12 Arizona Chee         1:12.00    1:13.85   6 
 11 Patrick, Saadiya          10 Arizona Flam         1:12.00    1:14.20   6 
 12 Cave, Emmi                11 Phoenix Bobc                    1:15.11   2 
 13 Harrell, Mya              11 The Arizona          1:22.42    1:15.25   4 
 14 Marquez, Katarina         12 Arizona Chee         1:15.00    1:15.30   5 
 15 Macias, Mariah            12 Elite StriDe                    1:15.71   2 
 16 Jay, Isabelle             12 AZ Track & F         1:19.21    1:16.32   5 
 17 Grimaldo, Natalie         11 Spartan Spee         1:19.00    1:16.64   5 
 18 Lee, Deysha               12 Do Right Edu                    1:16.69   3 
 19 Aguano, Taylor            11 Arizona Chee         1:15.00    1:17.67   5 
 20 Binford, Zahliyah         11 The Arizona          1:20.34    1:18.43   5 
 21 Shoemaker, Madeline       12 Phoenix Flye                    1:19.35   1 
 22 Collins, Kate             12 Phoenix Bobc                    1:20.06   2 
 23 Potts, Ava                10 Arizona Chee         1:28.00    1:20.85   4 
 24 Weier, Bekkah             12 Phoenix Flye                    1:21.89   1 
 25 Ruiz, Samia               12 Do Right Edu                    1:22.05   2 
 26 Garcia, Noemy             11 Glendale Fla         1:24.00    1:22.46   4 
 27 Patrick, Haley            11 Elite StriDe                    1:23.11   1 
 28 Willis, Kaiya             11 Arizona Puma         1:15.00    1:24.17   5 
 29 Grimaldo, Helen           12 Spartan Spee         1:27.00    1:24.53   4 
 30 Keith, Delilah            11 Arizona Spee         1:24.83    1:24.59   4 
 31 Nissen, Alexis            11 Phoenix Flye                    1:25.53   3 
 32 Beekham, Alaizah          10 Unattached           1:22.49    1:27.45   4 
 33 Borg, Elle                11 AZ Track & F         1:30.05    1:27.64   3 
 34 Jacobs, Nikole            11 Unattached           1:31.02    1:29.17   3 
 35 Seaton, Brooke            10 AZ Track & F         1:29.24    1:29.47   4 
 36 Cohen, Samantha - Sammie  10 AZ Track & F         1:29.20    1:29.64   4 
 37 Sabala, Kayden            10 Unattached           1:31.44    1:31.66   3 
 38 Scroggins, Joanee         11 Do Right Edu                    1:32.28   2 
 39 Perez, Nicole             11 Arizona Chee                    1:32.38   2 
 40 Womack, Jatavia           11 Elite StriDe                    1:32.72   3 
 41 Bonebright, Leah          11 Arizona Elit                    1:33.00   1 
 42 Shealy, Madison           11 Spartan Spee                    1:36.09   1 
 43 Idleman, Peyton           11 Huron Athlet         1:38.00    1:39.78   3 
 44 Ontiveros, Maricela       11 Elite StriDe                    1:57.40   3 
 
800 Meter Run 11-12 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mustin, Dominique         12 The Arizona          2:41.79    2:42.31   3 
  2 Burks, Lazia              12 The Arizona                     2:45.60   1 
  3 Reed, Haila               11 Do Right Edu                    2:48.72   1 
  4 Charlton, Jayde           12 Elite StriDe                    2:49.82   1 
  5 Montufar, Daniela         12 Arizona Chee         2:50.00    2:56.30   3 
  6 Escobar, Ella             11 The Arizona          2:50.00    2:57.14   3 
  7 Jackson, Trejanae         12 Do Right Edu                    2:57.32   1 
  8 Johnson, Jocelyn          10 Arizona Flam         3:00.00    2:57.56   3 
  9 Huckaby, Daejahnai        10 Unattached           2:52.51    2:58.70   3 
 10 Burciaga, Madison         11 Arizona Flam         2:58.00    2:59.56   3 
 11 Baker, Iolani             11 Arizona Flam         2:40.00    2:59.65   3 
 12 Boyd-Matthews, Autumn     12 Do Right Edu                    2:59.77   2 
 13 Potts, Ava                10 Arizona Chee         3:23.00    3:02.05   2 
 14 Jay, Isabelle             12 AZ Track & F         2:58.45    3:04.76   3 
 15 Carswell, Jamelah         12 Elite StriDe                    3:04.82   2 
 16 Shoemaker, Madeline       12 Phoenix Flye                    3:07.37   1 
 17 Grimaldo, Natalie         11 Spartan Spee         3:02.27    3:07.89   3 
 18 Marquez, Katarina         12 Arizona Chee                    3:12.74   2 
 19 Borg, Elle                11 AZ Track & F         3:24.52    3:17.92   2 
 20 Grimaldo, Helen           12 Spartan Spee         3:02.00    3:19.17   3 
 21 Garcia, Noemy             11 Glendale Fla         3:00.00    3:19.81   3 
 22 Macias, Mariah            12 Elite StriDe                    3:19.93   2 
 23 Lee, Deysha               12 Do Right Edu                    3:20.70   1 
 24 Weier, Bekkah             12 Phoenix Flye                    3:20.81   1 
 25 Sabala, Kayla             11 Unattached           3:21.17    3:21.32   3 
 26 Seaton, Brooke            10 AZ Track & F         3:25.88    3:25.27   2 
 27 Scroggins, Joanee         11 Do Right Edu                    3:30.35   2 
 28 Cohen, Samantha - Sammie  10 AZ Track & F         3:23.48    3:31.22   2 
 29 Womack, Jatavia           11 Elite StriDe                    3:40.94   2 
 30 Patrick, Haley            11 Elite StriDe                    3:44.00   1 
 31 Perez, Nicole             11 Arizona Chee                    3:44.08   1 
 32 Idleman, Peyton           11 Huron Athlet         3:45.00    3:45.62   2 
 33 Ontiveros, Maricela       11 Elite StriDe                    4:36.70   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carswell, Jamelah         12 Elite StriDe                    5:47.90  
  2 Huckaby, Daejahnai        10 Unattached           5:57.04    5:58.98  
  3 Burks, Lazia              12 The Arizona          2:46.86    5:59.04  
  4 Escobar, Ella             11 The Arizona                     6:08.15  
  5 Potts, Ava                10 Arizona Chee                    6:19.01  
  6 gutierrez, yoanna         10 Arizona Bush                    6:43.91  
  7 Sabala, Kayla             11 Unattached           7:03.01    6:57.84  
  8 Cohen, Samantha - Sammie  10 AZ Track & F         6:38.17    7:04.47  
 
55 Meter Hurdles (30" ) 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Adams, Adora              12 Arizona Chee                      10.28  
  2 Levin, Simone             11 Phoenix Bobc                      12.74  
  3 Claiborne, Thalia         10 Arizona Chee                      15.14  
 
4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns Track  'A'                               4:38.61  
     1) Ortiz, Selema 11                2) Roberts, Riley 11              
     3) Mustin, Dominique 12            4) Burks, Lazia 12                
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                             5:09.66  
     1) Adams, Adora 12                 2) Jordan, Ashton 11              
     3) Montufar, Daniela 12            4) Marquez, Katarina 12           
  3 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                             5:29.18  
     1) Royer, Avery 12                 2) Garrett, Erykah 11             
     3) Garrett, Eryn 11                4) Davis, Imani 11                
  4 Phoenix Flyers Track Club  'A'                               5:41.86  
     1) Lockett, Tollen 11              2) Nissen, Alexis 11              
     3) Shoemaker, Madeline 12          4) Weier, Bekkah 12               
 
High Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Johnson, Jocelyn          10 Arizona Flam                      1.15m    3-09.25 
  2 Jacobs, Nikole            11 Unattached                        1.05m    3-05.25 
 
Long Jump 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Levin, Simone             11 Phoenix Bobc                      3.60m   11-09.75 
  2 Patrick, Saadiya          10 Arizona Flam                      3.30m   10-10.00 
  3 Gonzalez, Karly           11 Unattached                        3.26m   10-08.50 
  4 Collins, Kate             12 Phoenix Bobc                      3.22m   10-06.75 
  5 Willis, Kaiya             11 Arizona Puma                      2.99m    9-09.75 
  6 Hankins, Ariana           12 Arizona Elit                      2.96m    9-08.50 
  7 Cuff, Kierrah             11 Spartan Spee                      2.78m    9-01.50 
  8 Severson, Erica           11 Phoenix Bobc                      2.71m    8-10.75 
  9 Ford, Gabriella           11 Arizona Chee                      2.62m    8-07.25 
 10 Hutchinson, Ashlyn        10 Arizona Chee                      2.21m    7-03.00 
 11 Claiborne, Thalia         10 Arizona Chee                      2.20m    7-02.75 
 12 Andersen, Riley           10 Arizona Puma                      2.18m    7-02.00 
 13 Warrick, Sophia           11 Arizona Chee                      2.10m    6-10.75 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sells, Jendayi            11 Do Right Edu           9.20m      8.22m   26-11.75 
  2 Johnson, Tyanna           11 Do Right Edu           8.02m      7.50m   24-07.25 
  3 Jacobs, Nikole            11 Unattached                        6.37m   20-10.75 
  4 Ruiz, Samia               12 Do Right Edu           7.90m      5.96m   19-06.75 
  5 Andersen, Riley           10 Arizona Puma                      3.97m   13-00.25 
 
55 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Jordan, Raven             14 Arizona Chee            7.50       7.56q  4 
  2 Fields, Asiah             14 Spartan Spee                       7.71q  2 
  3 Tobias, Lauren            14 Spartan Spee                       7.73q  1 
  4 Hughes-Jackson, Sydney    14 Spartan Spee                       7.76q  2 
  5 Fair, Raelynn             14 The Arizona                        7.79q  3 
  6 Chest, Zaire              14 Arizona Chee                       7.87q  3 
  7 McCoy, Tajene             12 The Arizona             7.81       7.88q  4 
  8 Bowser, Lael              12 Arizona Flam                       8.04q  1 
  9 Jones, Maliyah            12 The Arizona             8.65       8.14   4 
 10 Ortiz, Navaria            13 The Arizona             8.78       8.15   4 
 11 Ross, Nicole              14 Arizona Flam                       8.17   2 
 12 Cuff, Ikeah               13 Spartan Spee                       8.21   2 
 13 Black, Sky                13 Spartan Spee                       8.30   3 
 14 Ivie, Kaylee              13 Arizona Flam                       8.50   1 
 15 Haack, Haley              12 Phoenix Bobc                       8.56   2 
 16 Marshall, Savannah        12 Arizona Flam                       8.68   1 
 17 Kaminski, Amiya           13 Arizona Elit                       8.71   2 
 18 Okeke, Cecilia            13 Phoenix Bobc                       8.98   3 
 19 Tucker, Myleciya          12 The Arizona                        9.18   4 
 20 Gray, Hallee              14 Arizona Chee                       9.29   2 
 21 Allen, Ninah              14 Unattached                         9.67   3 
 22 Blevins, Zamaree          13 Do Right Edu            9.05      10.01   4 
 23 Henry Johnson, Destinee   14 Do Right Edu                      10.07   3 
 24 Stewart, Stashanique      13 Do Right Edu                      10.82   4 
 25 Arroyo, Anaely            13 Coldwater Expres                  11.36   3 
 
55 Meter Dash 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Jordan, Raven             14 Arizona Chee            7.56       7.55  
  2 Fair, Raelynn             14 The Arizona             7.79       7.72  
  3 Hughes-Jackson, Sydney    14 Spartan Spee            7.76       7.79  
  4 Chest, Zaire              14 Arizona Chee            7.87       7.81  
  5 McCoy, Tajene             12 The Arizona             7.88       7.85  
  6 Fields, Asiah             14 Spartan Spee            7.71       7.86  
  7 Tobias, Lauren            14 Spartan Spee            7.73       7.92  
  8 Bowser, Lael              12 Arizona Flam            8.04       8.06  
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Foreman, Anna             13 Arizona Chee           26.44      26.26   5 
  2 Gruenwald, Jai            14 Arizona Chee           26.87      26.50   5 
  3 Fields, Asiah             14 Spartan Spee           27.00      26.86   5 
  4 Jordan, Raven             14 Arizona Chee           27.00      27.31   5 
  5 McCoy, Tajene             12 The Arizona            27.71      27.51   5 
  6 Fair, Raelynn             14 The Arizona            27.74      27.73   5 
  7 Chest, Zaire              14 Arizona Chee                      27.89   1 
  8 Tobias, Lauren            14 Spartan Spee           28.73      28.18   4 
  9 Hughes-Jackson, Sydney    14 Spartan Spee           28.56      28.34   4 
 10 Payne, Teryah             14 Arizona Chee                      28.68   2 
 11 Black, Sky                13 Spartan Spee                      28.87   1 
 12 Williams, Kiemya          13 Do Right Edu           28.00      28.96   5 
 13 Cuff, Ikeah               13 Spartan Spee           29.00      29.02   4 
 14 Bowser, Lael              12 Arizona Flam           28.00      29.40   5 
 15 Ortiz, Navaria            13 The Arizona            30.73      29.85   4 
 16 Ivie, Kaylee              13 Arizona Flam                      29.96   2 
 17 Jones, Maliyah            12 The Arizona            32.00      30.19   4 
 18 Luc-Dyson, Lachea'        12 The Arizona            31.02      30.31   3 
 19 Brewington, Evi'onne      13 Arizona Chee           31.02      30.37   4 
 20 Haack, Haley              12 Phoenix Bobc                      31.51   2 
 21 Mayfield, Crystal         12 Do Right Edu           30.00      31.81   3 
 22 Benson, Briana            13 Do Right Edu           30.00      32.14   2 
 23 Kaminski, Amiya           13 Arizona Elit                      33.07   2 
 24 Tucker, Myleciya          12 The Arizona            32.96      33.22   4 
 25 Okeke, Cecilia            13 Phoenix Bobc                      33.55   1 
 26 Holmes, Zariah            13 Elite StriDe                      33.69   1 
 27 Culpepper, Journee        13 Unattached             33.95      33.92   3 
 28 Gray, Hallee              14 Arizona Chee                      34.23   1 
 29 Scroggins, Trinity        12 Do Right Edu           30.00      34.67   3 
 30 Wesley, Da'Sia            13 Do Right Edu           30.00      35.12   3 
 31 Allen, Ninah              14 Unattached             33.96      35.95   3 
 32 Hooks, La'Taizha          13 Do Right Edu           30.00      36.83   3 
 33 Blevins, Zamaree          13 Do Right Edu           33.05      38.61   3 
 34 Henry Johnson, Destinee   14 Do Right Edu                      41.35   1 
 35 Stewart, Stashanique      13 Do Right Edu           35.00      41.64   2 
 36 Arroyo, Anaely            13 Coldwater Expres                  45.13   1 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Foreman, Anna             13 Arizona Chee         1:00.00    1:00.01   4 
  2 Fair, Raelynn             14 The Arizona          1:04.51    1:03.45   4 
  3 Roberts, Jessica          14 Phoenix Bobc         1:04.00    1:04.31   4 
  4 Black, Sky                13 Spartan Spee                    1:06.01   1 
  5 Williams, Kiemya          13 Do Right Edu         1:05.00    1:06.95   4 
  6 Holley, Soraya            12 Arizona Elit                    1:10.73   2 
  7 Ortiz, Navaria            13 The Arizona          1:15.43    1:11.22   3 
  8 Marshall, Savannah        12 Arizona Flam         1:09.71    1:11.76   4 
  9 Luc-Dyson, Lachea'        12 The Arizona          1:12.18    1:12.90   4 
 10 Bowser, Kierra            14 Arizona Flam                    1:14.00   2 
 11 Mayfield, Crystal         12 Do Right Edu         1:10.00    1:16.06   4 
 12 Destefano, Olikia         13 Phoenix Bobc                    1:17.53   2 
 13 Scroggins, Trinity        12 Do Right Edu         1:15.00    1:18.45   3 
 14 Culpepper, Journee        13 Unattached           1:19.00    1:18.82   3 
 15 Benson, Briana            13 Do Right Edu         1:15.00    1:20.53   3 
 16 Holmes, Zariah            13 Elite StriDe                    1:23.45   1 
 17 Simmons, Kaori            14 Arizona Puma         1:08.00    1:24.76   4 
 18 Wesley, Da'Sia            13 Do Right Edu         1:15.00    1:25.03   3 
 19 Allen, Ninah              14 Unattached           1:19.00    1:30.77   3 
 20 Stewart, Stashanique      13 Do Right Edu         1:45.00    1:35.54   2 
 21 Lopez, Jessica            13 Glendale Fla         1:32.00    1:42.73   3 
 
800 Meter Run 13-14 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Foreman, Anna             13 Arizona Chee         2:25.00    2:29.78   2 
  2 Roberts, Jessica          14 Phoenix Bobc           30.00    2:36.34   2 
  3 Curtis, Kristen           13 The Arizona          2:37.37    2:41.15   2 
  4 Holley, Soraya            12 Arizona Elit                    2:42.40   1 
  5 Fields, Asiah             14 Spartan Spee                    2:46.65   1 
  6 Bowser, Kierra            14 Arizona Flam                    2:52.34   1 
  7 Shea, Katie               13 Arizona Chee                    2:53.30   1 
  8 Blanton, Cambry           13 AZ Track & F         3:04.49    2:59.38   2 
  9 Williams, Kiemya          13 Do Right Edu         2:45.00    3:03.40   2 
 10 Scroggins, Trinity        12 Do Right Edu         3:00.00    3:04.70   2 
 11 Culpepper, Journee        13 Unattached           3:09.00    3:08.58   2 
 12 Benson, Briana            13 Do Right Edu         3:15.00    3:19.63   2 
 13 Mayfield, Crystal         12 Do Right Edu         3:15.00    3:21.17   2 
 14 Hooks, La'Taizha          13 Do Right Edu         3:45.00    3:44.61   2 
 15 Holmes, Zariah            13 Elite StriDe                    3:46.09   1 
 16 Wesley, Da'Sia            13 Do Right Edu         3:25.00    3:48.55   2 
 17 Lopez, Jessica            13 Glendale Fla                    3:57.54   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Curtis, Kristen           13 The Arizona          5:28.24    5:28.04  
  2 Cobbin, Rose              13 Arizona Bush                    5:39.65  
  3 Blanton, Cambry           13 AZ Track & F         6:21.01    6:17.36  
 
3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cobbin, Rose              13 Arizona Bush                   11:37.60  
  2 Shea, Katie               13 Arizona Chee                   13:01.79  
 
55 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gruenwald, Jai            14 Arizona Chee           10.00       9.59  
  2 Kaminski, Amiya           13 Arizona Elit                      10.72  
  3 Andrews, Naja             14 Arizona Chee                      10.82  
  4 Brewington, Evi'onne      13 Arizona Chee                      11.00  
  5 Chest, Zaire              14 Arizona Chee                      11.50  
  6 Destefano, Olikia         13 Phoenix Bobc                      12.18  
 
4x400 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                             4:25.34  
     1) Gruenwald, Jai 14               2) Foreman, Anna 13               
     3) Payne, Teryah 14                4) Jordan, Raven 14               
  2 Spartan Speedsters Track Club  'A'                           4:39.64  
     1) Fields, Asiah 14                2) Tobias, Lauren 14              
     3) Black, Sky 13                   4) Hughes-Jackson, Sydney 14      
  3 Arizona Rising Suns Track  'A'                               4:45.23  
     1) Luc-Dyson, Lachea' 12           2) Fair, Raelynn 14               
     3) McCoy, Tajene 12                4) Curtis, Kristen 13             
  4 Arizona Cheetahs Track Club  'B'                             5:13.73  
     1) Brewington, Evi'onne 13         2) Gray, Hallee 14                
     3) Shea, Katie 13                  4) Andrews, Naja 14               
 
High Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ross, Nicole              14 Arizona Flam                      1.40m    4-07.00 
  2 Simmons, Kaori            14 Arizona Puma                      1.35m    4-05.00 
  3 Marshall, Savannah        12 Arizona Flam           1.20m      1.20m    3-11.25 
  4 Destefano, Olikia         13 Phoenix Bobc                      1.15m    3-09.25 
 
Long Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gruenwald, Jai            14 Arizona Chee           5.49m      4.86m   15-11.50 
  2 Ivie, Kaylee              13 Arizona Flam                      4.54m   14-10.75 
  3 Payne, Teryah             14 Arizona Chee                      4.26m   13-11.75 
  3 Cuff, Ikeah               13 Spartan Spee                      4.26m   13-11.75 
  5 Marshall, Savannah        12 Arizona Flam           4.09m      4.17m   13-08.25 
  6 Chest, Zaire              14 Arizona Chee                      4.12m   13-06.25 
  7 Andrews, Naja             14 Arizona Chee                      4.03m   13-02.75 
  8 Bowser, Lael              12 Arizona Flam                      3.69m   12-01.25 
  9 Haack, Haley              12 Phoenix Bobc                      3.58m   11-09.00 
 10 Brewington, Evi'onne      13 Arizona Chee                      3.17m   10-05.00 
 11 Bowser, Kierra            14 Arizona Flam                      2.78m    9-01.50 
 
Triple Jump 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Payne, Teryah             14 Arizona Chee                      8.73m   28-07.75 
  2 Andrews, Naja             14 Arizona Chee                      8.52m   27-11.50 
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Blevins, Zamaree          13 Do Right Edu           9.05m      9.72m   31-10.75 
  2 Yerian, Makayla           13 Unattached                        9.28m   30-05.50 
  3 Jones, Maliyah            12 The Arizona                       7.43m   24-04.50 
 
55 Meter Dash 15-16 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Center, Alexis            15 Unattached              7.12       7.12q  2 
  2 Bailey, Anaya             14 Arizona Chee            7.00       7.33q  2 
  3 Smith, Autumn             16 Unattached             17.50       7.66q  2 
  4 Conway, Leilani           15 Arizona Chee                       7.69q  1 
  4 Patterson, Brittany       15 Unattached             18.02       7.69q  2 
  6 Hunt, Breann              15 AZ Track & F            7.85       8.08q  2 
  7 Gwin, Azilyn              14 Phoenix Bobc                       8.24q  1 
  8 Griffin, Jaztyne          15 Do Right Edu            8.25       8.60q  2 
  9 Isenberg, Caitlyn         15 Arizona Elit                       8.70   1 
 10 Fielding, Raven           15 Arizona Elit                       8.92   1 
 11 Luc, Lataija              15 The Arizona                        9.73   1 
 12 Henry-Johnson, Ariel      15 Do Right Edu                      10.14   2 
 
55 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Center, Alexis            15 Unattached              7.12       7.17  
  2 Patterson, Brittany       15 Unattached              7.69       7.64  
  3 Gwin, Azilyn              14 Phoenix Bobc            8.24       8.06  
  4 Hunt, Breann              15 AZ Track & F            8.08       8.19  
  5 Griffin, Jaztyne          15 Do Right Edu            8.60       8.66  
 
200 Meter Dash 15-16 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Center, Alexis            15 Unattached             24.98      25.10   3 
  2 Bailey, Anaya             14 Arizona Chee           27.00      25.86   3 
  3 Martin, Jaclyn            15 Arizona Chee                      26.44   1 
  4 Bermudez, Carmen          15 Arizona Flam           27.26      26.76   3 
  5 Patterson, Brittany       15 Unattached             25.00      26.78   3 
  6 Smith, Autumn             16 Unattached             24.00      27.23   3 
  7 Conway, Leilani           15 Arizona Chee                      27.47   1 
  8 Cooper, Aeryone           15 Arizona Flam                      28.24   1 
  9 Hunt, Breann              15 AZ Track & F           29.60      29.81   3 
 10 Gwin, Azilyn              14 Phoenix Bobc                      30.37   1 
 11 Hermosillo, Leslie        15 Arizona Elit                      30.58   2 
 12 Cooke, Katherine          16 Arizona Elit                      31.37   1 
 13 Isenberg, Caitlyn         15 Arizona Elit                      31.75   1 
 14 Griffin, Jaztyne          15 Do Right Edu           29.25      32.11   3 
 15 Fielding, Raven           15 Arizona Elit                      32.81   1 
 16 Bailey, Tiara             14 Arizona Chee                      33.33   2 
 17 Hickman, Sarah            15 Arizona Elit                      33.80   2 
 18 Luc, Lataija              15 The Arizona            37.27      36.90   2 
 19 Henry-Johnson, Ariel      15 Do Right Edu           35.00      40.93   3 
 
400 Meter Dash 15-16 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Center, Alexis            15 Unattached             59.88    1:04.23   3 
  2 Bermudez, Carmen          15 Arizona Flam         1:06.73    1:05.40   3 
  3 Leber, Katrina            15 AZ Track & F         1:08.75    1:06.87   3 
  4 Neill, Meghan             16 AZ Track & F         1:08.82    1:08.01   3 
  5 Fuel, Trinity             14 Unattached           1:09.70    1:08.60   2 
  6 Hermosillo, Leslie        15 Arizona Elit                    1:09.04   1 
  7 Lemon, Laina              15 AZ Track & F         1:12.95    1:09.25   2 
  8 Reeves, Reva              15 Arizona Elit                    1:11.30   1 
  9 Craig, Faith              14 Unattached           1:18.16    1:14.41   2 
 10 Cooke, Katherine          16 Arizona Elit                    1:16.04   2 
 11 Fielding, Raven           15 Arizona Elit                    1:16.12   1 
 12 Isenberg, Caitlyn         15 Arizona Elit                    1:16.64   1 
 13 Hickman, Sarah            15 Arizona Elit                    1:20.78   2 
 14 Bailey, Tiara             14 Arizona Chee                    1:32.50   2 
 
800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Martin, Jaclyn            15 Arizona Chee         2:20.00    2:23.90  
  2 Destefano, Emily          15 Phoenix Bobc         2:25.00    2:31.66  
  3 Lemon, Laina              15 AZ Track & F         2:52.04    2:42.64  
  4 Donnelly, Nicole          15 AZ Track & F         2:43.68    2:45.99  
  5 Leber, Katrina            15 AZ Track & F         2:51.27    2:49.76  
  6 Fuel, Trinity             14 Unattached           2:53.49    2:51.04  
  7 Herrera, Breea            15 AZ Track & F         2:48.22    2:51.90  
  8 Neill, Meghan             16 AZ Track & F         2:56.35    2:52.84  
  9 Wood, Halli               14 Mountain Mul         2:45.00    2:55.78  
 10 Craig, Faith              14 Unattached                      3:03.54  
 11 Espinoza, Justice         15 Huron Athlet         3:00.00    3:07.51  
 
1500 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Donnelly, Nicole          15 AZ Track & F         5:46.31    5:35.08  
  2 Herrera, Breea            15 AZ Track & F         5:34.00    5:47.80  
  3 Espinoza, Justice         15 Huron Athlet         6:27.00    6:31.05  
  4 Wood, Halli               14 Mountain Mul         6:30.00    6:33.69  
  5 Craig, Faith              14 Unattached                      6:45.98  
 
3000 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Flores, Fereshtah         16 Coldwater Expres               13:52.12  
 
55 Meter Hurdles (33" ) 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Destefano, Emily          15 Phoenix Bobc                       9.52  
  2 Bermudez, Carmen          15 Arizona Flam                       9.88  
  3 Bailey, Tiara             14 Arizona Chee                      12.37  
  4 Gwin, Azilyn              14 Phoenix Bobc                      15.03  
 
High Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dodd, Kaley               14 Unattached             1.50m      1.40m    4-07.00 
 
Long Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cooper, Aeryone           15 Arizona Flam                      4.76m   15-07.50 
  2 Olson, Sydney             16 Mountain Mul                      4.68m   15-04.25 
  3 Gwin, Azilyn              14 Phoenix Bobc                      4.30m   14-01.25 
  4 Destefano, Emily          15 Phoenix Bobc                      4.11m   13-06.00 
  5 Reeves, Reva              15 Arizona Elit                      3.83m   12-06.75 
  6 Bailey, Tiara             14 Arizona Chee                      3.33m   10-11.25 
 
Triple Jump 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cooper, Aeryone           15 Arizona Flam                      9.63m   31-07.25 
  2 Olson, Sydney             16 Mountain Mul                      9.53m   31-03.25 
  3 Reeves, Reva              15 Arizona Elit                      9.24m   30-03.75 
 
Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Griffin, Jaztyne          15 Do Right Edu           9.25m      8.86m   29-01.00 
  2 Henry-Johnson, Ariel      15 Do Right Edu           9.25m      7.49m   24-07.00 
  3 Patterson, Kianna         16 Arizona Chee                      7.32m   24-00.25 
  4 Luc, Lataija              15 The Arizona                       6.78m   22-03.00 
  5 Hammonds, Alani           15 Arizona Chee                      6.52m   21-04.75 
 
55 Meter Dash 17-18 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Tope            17 Arizona Chee                       7.26q  2 
  2 Jarrett, Sasha            17 The Arizona             7.16       7.39q  3 
  3 Williams, LaMaya          16 Arizona Chee                       7.44q  3 
  4 Patton, Taylor            17 Arizona Chee                       7.46q  1 
  5 Starks, Jasmine           17 Unattached              7.49       7.58q  3 
  6 Claiborne, Zariah         16 Arizona Chee                       7.64q  1 
  7 Jackson, Daijahna         18 Arizona Chee                       7.70q  1 
  8 Spencer, Abigail          16 Phoenix Bobc                       7.75q  1 
  9 Soderstrom, Erika         17 Phoenix Bobc                       7.77   3 
 10 Mitchell, Corniesha       17 Arizona Chee                       7.82   3 
 11 Laskoskie, Zoe            17 Phoenix Bobc                       7.85   2 
 12 Johnson, Megan            18 Phoenix Bobc                       7.86   2 
 12 Wengert, Makenna          17 Mountain Mul                       7.86   3 
 14 Britton, Damali           18 Arizona Elit                       7.89   2 
 15 Austin, Shayna            17 Mountain Mul                       7.97   1 
 16 Matouskova, Vera          18 Arizona Elit                       8.00   2 
 17 Reeves, Cierra            17 Arizona Elit                       8.07   1 
 18 Sleem, Tamara             17 Arizona Elit                       8.54   1 
 
55 Meter Dash 17-18 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Jarrett, Sasha            17 The Arizona             7.39       7.44  
  2 Williams, LaMaya          16 Arizona Chee            7.44       7.55  
  3 Spencer, Abigail          16 Phoenix Bobc            7.75       7.87  
 
200 Meter Dash 17-18 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Westbrook, Ky             18 Arizona Chee           24.00      24.26   3 
  2 Adams, Imani              18 Arizona Chee           27.00      25.50   3 
  3 Jarrett, Sasha            17 The Arizona            25.26      26.14   3 
  4 Patton, Taylor            17 Arizona Chee                      26.42   1 
  5 Starks, Jasmine           17 Unattached             26.70      26.44   3 
  6 Jackson, Daijahna         18 Arizona Chee                      26.70   2 
  7 Claiborne, Zariah         16 Arizona Chee           27.00      26.91   3 
  8 Soderstrom, Erika         17 Phoenix Bobc                      27.21   2 
  9 Spencer, Abigail          16 Phoenix Bobc                      28.17   1 
 10 Britton, Damali           18 Arizona Elit                      29.26   1 
 11 Reeves, Cierra            17 Arizona Elit                      30.79   2 
 12 Hornbeak, Caylie          16 AZ Track & F           30.22      31.20   3 
 13 Seaton, Chelsey           17 AZ Track & F           33.10      33.74   3 
 
400 Meter Dash 17-18 Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Adams, Imani              18 Arizona Chee         1:00.00      58.05   3 
  2 Jarrett, Sasha            17 The Arizona            56.23    1:00.02   3 
  3 Starks, Jasmine           17 Unattached           1:01.83    1:01.53   3 
  4 Ashu, Grace               18 Arizona Chee         1:00.00    1:02.82   3 
  5 Riley, Tiffany            17 AZ Track & F         1:02.22    1:03.10   3 
  6 Van Vleet, Olivia         18 Arizona Chee         1:03.00    1:03.36   3 
  7 Soderstrom, Erika         17 Phoenix Bobc                    1:06.19   2 
  8 Wengert, Makenna          17 Mountain Mul         1:00.00    1:06.46   3 
  9 Foster, Alexa             18 Arizona Elit                    1:09.84   2 
 10 Fill, Adrianna            17 Arizona Chee         1:05.00    1:11.01   1 
 11 Hornbeak, Caylie          16 AZ Track & F         1:08.50    1:11.85   1 
 12 Jay, Hannah               16 AZ Track & F         1:15.02    1:14.48   1 
 13 Seaton, Chelsey           17 AZ Track & F         1:11.35    1:17.28   1 
 
800 Meter Run 17-18 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Riley, Tiffany            17 AZ Track & F         2:21.00    2:27.76  
  2 Abunaja, Michelle         17 Arizona Elit                    2:42.35  
  3 Foster, Alexa             18 Arizona Elit                    2:42.43  
  4 Reeves, Cierra            17 Arizona Elit                    2:51.07  
  5 Seaton, Chelsey           17 AZ Track & F         2:52.92    2:55.13  
  6 Jay, Hannah               16 AZ Track & F         2:54.86    2:55.99  
 
3000 Meter Run 17-18 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chancellor, Ramsay        18 Unattached          12:00.00   11:44.83  
  2 Kuyper, Madison           18 Unattached          12:00.00   12:03.44  
 
55 Meter Hurdles (33"  ) 17-18 Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Westbrook, Ky             18 Arizona Chee            8.50       8.28  
  2 Mitchell, Arniesha        17 Arizona Chee                       8.68  
  3 Ashu, Grace               18 Arizona Chee                       9.18  
  4 Johnson, Megan            18 Phoenix Bobc                       9.60  
  5 Van Vleet, Olivia         18 Arizona Chee                      10.46  
 
High Jump 17-18 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Sleem, Tamara             17 Arizona Elit                         NH            
 -- Powell, Asia              17 Arizona Chee                         NH            
 
Long Jump 17-18 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Spencer, Abigail          16 Phoenix Bobc                      5.20m   17-00.75 
  2 Britton, Damali           18 Arizona Elit                      5.05m   16-07.00 
  3 Wengert, Makenna          17 Mountain Mul                      4.76m   15-07.50 
  4 Young, Rees               16 Phoenix Flye           5.18m      4.65m   15-03.25 
  5 Austin, Shayna            17 Mountain Mul                      4.39m   14-05.00 
  5 Smith, Jalissa            17 Arizona Flam                      4.39m   14-05.00 
  7 Sleem, Tamara             17 Arizona Elit                      4.11m   13-06.00 
 
Triple Jump 17-18 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Britton, Damali           18 Arizona Elit                     10.29m   33-09.25 
  2 Smith, Jalissa            17 Arizona Flam          10.16m      9.44m   30-11.75 
  3 Young, Rees               16 Phoenix Flye           9.75m      9.41m   30-10.50 
  4 Sleem, Tamara             17 Arizona Elit                      8.19m   26-10.50 
 
Shot Put 4kg 17-18 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Finn, Bianca              18 Arizona Chee          12.19m     12.08m   39-07.75 
  2 Mitchell, Corniesha       17 Arizona Chee                     10.67m   35-00.25 
 
55 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Rutherford, Joe            8 Do Right Edu                       9.30q  3 
  2 Kimbell, Talib             7 Arizona Chee                       9.54q  3 
  3 Alberty, Darius            6 The Arizona            10.03       9.72q  4 
  4 Huckaby, Damarion          8 Unattached                         9.83q  2 
  5 Hermas, Jamani             7 Unattached                        10.08q  1 
  6 Noyd, Michael              7 Arizona Flam                      10.25q  2 
  7 Simms, Maurice             7 Spartan Spee                      10.56q  1 
  8 Dantzler, Darian           7 Phoenix Flye                      10.66q  4 
  9 Jordan, Trevell            7 Arizona Flam                      10.83   3 
 10 Uperesa-thomas, Mission    6 Do Right Edu                      10.89   2 
 10 Shedrick, Wy'on            6 Do Right Edu                      10.89   1 
 12 van Niekerk, Cornelius     7 Phoenix Flye                      10.91   4 
 13 Shoemaker, Levi            7 Phoenix Flye                      10.93   4 
 14 Carter, Micah              7 Unattached                        10.98   3 
 15 Bisbano, Carter            8 Do Right Edu                      11.19   2 
 16 Clark, Terrione            7 The Arizona                       11.22   2 
 17 Levinus, Charlie           8 Phoenix Bobc                      11.43   3 
 18 Moore, Evan                7 Do Right Edu                      11.69   2 
 19 Gammage, Evan              6 Do Right Edu                      12.04   2 
 20 Gonzalez, Diego            7 Unattached                        12.32   4 
 21 Douglass, Anderson         5 World Class                       12.36   4 
 21 Simmons, Jordan            6 Do Right Edu                      12.36   1 
 23 Lucas, Joseph              5 Unattached                        12.93   1 
 24 Jackson, TreQuan           5 Do Right Edu                      13.61   1 
 25 van Niekerk, Hendrik       5 Phoenix Flye                      14.00   4 
 26 Corbin, Cedric             5 Do Right Edu                      14.30   1 
 27 Owen, Levi                 6 Phoenix Bobc                      14.88   1 
 28 Scroggins, Roosevelt       5 Do Right Edu                      15.36   2 
 
55 Meter Dash 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Rutherford, Joe            8 Do Right Edu            9.30       9.25  
  2 Huckaby, Damarion          8 Unattached              9.83       9.34  
  3 Kimbell, Talib             7 Arizona Chee            9.54       9.40  
  4 Alberty, Darius            6 The Arizona             9.72       9.54  
  5 Hermas, Jamani             7 Unattached             10.08       9.60  
  6 Simms, Maurice             7 Spartan Spee           10.56      10.45  
  7 Dantzler, Darian           7 Phoenix Flye           10.66      10.69  
  8 Noyd, Michael              7 Arizona Flam           10.25      27.87  
 
200 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Arthur, Curtis             8 Do Right Edu           34.00      34.31   5 
  2 Kimbell, Talib             7 Arizona Chee           38.34      34.50   5 
  3 Rutherford, Joe            8 Do Right Edu                      34.79   2 
  4 Huckaby, Damarion          8 Unattached             35.12      35.73   5 
  5 Barrett, Malec             8 Do Right Edu           35.00      36.00   5 
  6 Heidelburg, Zuri           8 Unattached             36.00      36.89   5 
  7 Hermas, Jamani             7 Unattached             39.22      36.91   5 
  8 Alberty, Darius            6 The Arizona                       37.41   1 
  9 Smith, Malik               7 Do Right Edu           41.70      38.96   4 
 10 Jordan, Trevell            7 Arizona Flam                      39.29   3 
 11 Byrd, Oshen                6 Do Right Edu                      39.81   1 
 12 Simms, Maurice             7 Spartan Spee           41.66      40.22   4 
 13 Laffitte, Jaden            8 Do Right Edu           40.49      40.27   5 
 14 Stafford, Zoriyhan         6 Do Right Edu           41.66      40.69   4 
 15 Smallwood, Amare           6 Elite StriDe                      42.46   3 
 16 Montano, Soul              6 Elite StriDe                      42.58   1 
 17 Bisbano, Carter            8 Do Right Edu                      43.43   1 
 18 Uperesa-thomas, Mission    6 Do Right Edu                      43.44   2 
 19 Shedrick, Wy'on            6 Do Right Edu           42.30      43.50   4 
 19 Levinus, Charlie           8 Phoenix Bobc                      43.50   3 
 21 Clark, Terrione            7 The Arizona                       43.65   1 
 22 Shoemaker, Levi            7 Phoenix Flye                      43.93   1 
 23 van Niekerk, Cornelius     7 Phoenix Flye                      44.31   2 
 24 Noyd, Michael              7 Arizona Flam                      44.50   3 
 25 Abraham, Zyere             6 Elite StriDe                      46.74   2 
 26 Gonzalez, Diego            7 Unattached                        47.13   1 
 27 Williams, Andre            8 Do Right Edu           43.94      48.42   4 
 28 Simmons, Jordan            6 Do Right Edu           54.37      49.85   4 
 29 Gammage, Evan              6 Do Right Edu           51.50      51.12   4 
 30 Ontiveros, Gabriel         6 Elite StriDe                      51.15   3 
 31 Jackson, TreQuan           5 Do Right Edu                      54.54   2 
 32 Owen, Levi                 6 Phoenix Bobc                      58.49   2 
 33 Scroggins, Roosevelt       5 Do Right Edu           59.00    1:02.07   3 
 34 Corbin, Cedric             5 Do Right Edu                    1:02.88   3 
 35 van Niekerk, Hendrik       5 Phoenix Flye                    1:05.35   2 
 -- Douglass, Anderson         5 World Class                          DQ   2 
 -- Dantzler, Darian           7 Phoenix Flye                         DQ   1 
 -- James, Rory                6 Do Right Edu           54.57         DQ   4 
 
400 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Huckaby, Damarion          8 Unattached           1:20.69    1:20.88   4 
  2 Okeke, Dominic             8 Phoenix Bobc         1:14.00    1:21.17   4 
  3 Rutherford, Joe            8 Do Right Edu                    1:26.22   1 
  4 Smith, Malik               7 Do Right Edu         1:40.69    1:27.74   3 
  5 Lolli, Braden              8 Phoenix Flye                    1:28.06   2 
  6 Heidelburg, Zuri           8 Unattached           1:18.00    1:28.07   4 
  7 Barrett, Malec             8 Do Right Edu         1:27.41    1:28.52   4 
  8 Byrd, Oshen                6 Do Right Edu                    1:33.48   1 
  9 Arthur, Curtis             8 Do Right Edu         1:26.45    1:35.26   4 
 10 Alberty, Darius            6 The Arizona                     1:35.76   2 
 11 Laffitte, Jaden            8 Do Right Edu         1:38.22    1:36.74   3 
 12 Shedrick, Wy'on            6 Do Right Edu         2:13.74    1:37.31   2 
 13 Simms, Maurice             7 Spartan Spee         1:35.04    1:37.42   3 
 14 Montano, Soul              6 Elite StriDe                    1:38.31   1 
 15 Moore, Evan                7 Do Right Edu                    1:38.35   2 
 16 Stafford, Zoriyhan         6 Do Right Edu         1:39.78    1:38.79   3 
 17 Bisbano, Carter            8 Do Right Edu                    1:41.12   1 
 18 Williams, Andre            8 Do Right Edu         1:47.94    1:46.31   3 
 19 Uperesa-thomas, Mission    6 Do Right Edu                    1:46.67   2 
 20 Smallwood, Amare           6 Elite StriDe                    1:47.46   1 
 21 Jackson, TreQuan           5 Do Right Edu                    1:51.26   2 
 22 James, Rory                6 Do Right Edu         1:27.89    1:55.35   4 
 23 Abraham, Zyere             6 Elite StriDe                    1:56.04   1 
 24 Ontiveros, Gabriel         6 Elite StriDe                    1:56.07   1 
 25 Gammage, Evan              6 Do Right Edu         1:55.75    1:56.51   3 
 26 Simmons, Jordan            6 Do Right Edu         2:05.58    2:03.39   2 
 27 Scroggins, Roosevelt       5 Do Right Edu         1:34.68    2:10.98   4 
 28 Corbin, Cedric             5 Do Right Edu                    2:12.91   1 
 
800 Meter Run 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Okeke, Dominic             8 Phoenix Bobc         3:06.00    3:08.06   2 
  2 Heidelburg, Zuri           8 Unattached           3:09.00    3:10.55   2 
  3 Barrett, Malec             8 Do Right Edu         3:21.51    3:17.90   2 
  4 Hunt, Carter               7 AZ Track & F         3:13.56    3:20.53   2 
  5 Stafford, Zoriyhan         6 Do Right Edu         3:55.00    3:32.94   2 
  6 Smallwood, Amare           6 Elite StriDe                    3:33.24   1 
  7 Montano, Soul              6 Elite StriDe                    3:35.08   1 
  8 Byrd, Oshen                6 Do Right Edu                    3:35.21   1 
  9 Lopez, Alejandro           7 Coldwater Expres                3:36.78   1 
 10 Smith, Malik               7 Do Right Edu         3:57.00    3:48.02   2 
 11 Moore, Evan                7 Do Right Edu                    3:48.07   1 
 12 Gutierrez, Samuel          8 Coldwater Expres                3:48.13   1 
 13 Laffitte, Jaden            8 Do Right Edu         3:57.17    3:54.15   1 
 14 Ontiveros, Gabriel         6 Elite StriDe                    4:10.15   1 
 15 Arthur, Curtis             8 Do Right Edu         3:34.32    4:11.95   2 
 16 Williams, Andre            8 Do Right Edu         3:57.17    4:19.05   2 
 17 Abraham, Zyere             6 Elite StriDe                    4:24.39   1 
 18 James, Rory                6 Do Right Edu         3:27.64    4:59.87   2 
 
1500 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hunt, Carter               7 AZ Track & F         6:43.91    6:29.87  
  2 Lopez, Alejandro           7 Coldwater Expres                7:05.35  
  3 Gutierrez, Samuel          8 Coldwater Expres                7:24.88  
 
Long Jump 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kimbell, Talib             7 Arizona Chee                      2.17m    7-01.50 
  2 Shoemaker, Levi            7 Phoenix Flye                      2.03m    6-08.00 
  3 Dantzler, Darian           7 Phoenix Flye                      1.95m    6-04.75 
  4 Owen, Levi                 6 Phoenix Bobc                      0.99m    3-03.00 
  4 Lucas, Joseph              5 Unattached                        0.99m    3-03.00 
 
Shot Put 8 & Under Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Levinus, Charlie           8 Phoenix Bobc                      5.05m   16-07.00 
  2 Carter, Micah              7 Unattached                        3.70m   12-01.75 
  3 Gonzalez, Diego            7 Unattached                        3.27m   10-08.75 
  4 Lucas, Joseph              5 Unattached                        2.42m    7-11.25 
 
55 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Sovereign, Joshua         10 Arizona Chee            8.00       8.49q  4 
  2 Nsubuga, Andereya         10 Arizona Chee            8.00       8.60q  4 
  3 Price, Aiden               9 Do Right Edu                       8.79q  1 
  4 Ortiz, Avaunt              9 The Arizona             9.19       8.96q  4 
  5 King, Michael             10 Arizona Chee            8.00       9.05q  4 
  5 Bowser, Shakaun           10 Arizona Flam                       9.05q  3 
  7 Hawkins, Ricky             9 Spartan Spee                       9.29q  2 
  8 Kearney, Dorien            8 Huron Athlet                       9.32q  1 
  9 Kenyon, Nicholas           9 Spartan Spee                       9.32   3 
 10 Borquez, Dominic           9 Unattached                         9.35   2 
 11 Espinoza, Elijah           9 Arizona Flam                       9.37   1 
 12 Carr, Alexander            9 Huron Athlet                       9.42   1 
 13 Evans, Calvin              9 Arizona Flam                       9.55   3 
 14 Clark, Terrance            8 The Arizona             9.54      10.03   1 
 14 Holloway, Jason            9 Do Right Edu                      10.03   2 
 16 Thomas, Trustin           10 Arizona Chee                      10.04   2 
 17 Ruiz, Elian                9 Arizona Flam                      10.08   2 
 17 Martin, Mark              10 Do Right Edu                      10.08   2 
 19 Borquez, Alex              8 Unattached                        10.22   1 
 20 Heckert, Brock            10 Huron Athlet                      11.13   3 
 21 Andersen, Levi             9 Arizona Puma            9.53      11.19   4 
 22 Francisco-Gutierrez, Bri   8 Arizona Bush                      11.23   3 
 
55 Meter Dash 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Sovereign, Joshua         10 Arizona Chee            8.49       8.21  
  2 Nsubuga, Andereya         10 Arizona Chee            8.60       8.27  
  3 Price, Aiden               9 Do Right Edu            8.79       8.69  
  4 Ortiz, Avaunt              9 The Arizona             8.96       8.86  
  5 Bowser, Shakaun           10 Arizona Flam            9.05       8.93  
  6 King, Michael             10 Arizona Chee            9.05       8.95  
  7 Kearney, Dorien            8 Huron Athlet            9.32       9.16  
  8 Hawkins, Ricky             9 Spartan Spee            9.29       9.66  
 
200 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fair, Brian               10 The Arizona            29.68      29.51   5 
  2 Sovereign, Joshua         10 Arizona Chee           30.28      30.30   5 
  3 Boyd-Matthews, Amier      10 Do Right Edu                      30.54   1 
  4 Nsubuga, Andereya         10 Arizona Chee           32.00      31.81   5 
  5 King, Michael             10 Arizona Chee           33.12      32.22   5 
  6 Price, Aiden               9 Do Right Edu                      32.26   4 
  7 Davis, John                9 Do Right Edu                      32.80   3 
  8 Ortiz, Avaunt              9 The Arizona            33.78      33.66   5 
  9 Kearney, Dorien            8 Huron Athlet           36.29      34.34   4 
 10 Beltran, Abdiel           10 Arizona Chee           35.29      34.42   4 
 11 Espinoza, Elijah           9 Arizona Flam                      34.43   2 
 12 Braun, Matthew             9 Arizona Elit                      34.84   2 
 13 Bowser, Shakaun           10 Arizona Flam                      34.98   1 
 14 Hawkins, Ricky             9 Spartan Spee                      35.18   3 
 15 Weddle, Xzayvier           9 Do Right Edu                      35.90   2 
 16 Hooks, Mar'Zhon            9 Do Right Edu                      36.38   3 
 17 Carr, Alexander            9 Huron Athlet           40.00      36.39   4 
 18 Stevenson, Disoni          8 Do Right Edu                      37.51   1 
 19 Clark, Terrance            8 The Arizona            32.00      37.75   5 
 20 Fuse, Cameron              9 Elite StriDe                      37.84   3 
 21 Stanley, Colorado          9 Phoenix Flye                      38.01   2 
 22 Holloway, Jason            9 Do Right Edu                      38.11   2 
 23 Clark, Ian                 8 Arizona Puma           35.10      38.26   5 
 24 Moore, Peyton             10 Do Right Edu                      38.74   4 
 25 Kenyon, Nicholas           9 Spartan Spee           36.53      38.83   4 
 26 Bernard, Legend            9 Elite StriDe                      39.62   1 
 27 Martinez, Jemi            10 Do Right Edu                      40.96   1 
 28 Roemersberger, Joshua      9 Huron Athlet           42.40      41.36   4 
 29 Frazier, Desmond           9 Spartan Spee                      44.47   1 
 30 Martin, Mark              10 Do Right Edu                      44.62   3 
 31 Cogdell, Jase              9 Arizona Chee                      49.15   3 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fair, Brian               10 The Arizona          1:12.13    1:08.57   5 
  2 Nsubuga, Andereya         10 Arizona Chee         1:18.00    1:11.34   5 
  3 Boyd-Matthews, Amier      10 Do Right Edu                    1:14.61   2 
  4 Price, Aiden               9 Do Right Edu                    1:15.90   1 
  5 King, Michael             10 Arizona Chee                    1:16.34   3 
  6 Monroe, Aaron              9 Unattached                      1:16.44   1 
  7 Davis, John                9 Do Right Edu                    1:16.86   4 
  8 Ortiz, Avaunt              9 The Arizona          1:17.48    1:17.16   5 
  9 Blevins, Zaire            10 Do Right Edu                    1:17.65   2 
 10 McLaurin, Melvin          10 Do Right Edu                    1:18.71   3 
 11 Kenyon, Nicholas           9 Spartan Spee         2:24.67    1:19.98   4 
 12 Fuse, Cameron              9 Elite StriDe                    1:24.89   3 
 13 Borquez, Dominic           9 Unattached                      1:26.68   2 
 14 Martinez, Jemi            10 Do Right Edu                    1:26.90   1 
 15 Hawkins, Ricky             9 Spartan Spee                    1:28.58   3 
 16 Bernard, Legend            9 Elite StriDe                    1:29.03   3 
 17 Weddle, Xzayvier           9 Do Right Edu                    1:29.13   3 
 18 Clark, Terrance            8 The Arizona          1:20.00    1:29.89   5 
 19 Stevenson, Disoni          8 Do Right Edu                    1:30.42   1 
 20 Hooks, Mar'Zhon            9 Do Right Edu                    1:30.53   4 
 21 Thomas, Trustin           10 Arizona Chee                    1:32.32   4 
 22 Borquez, Alex              8 Unattached                      1:32.40   1 
 23 Uperesa-thomas, Ayndra     8 Do Right Edu                    1:33.39   4 
 24 Stanley, Colorado          9 Phoenix Flye                    1:33.60   2 
 25 Roemersberger, Joshua      9 Huron Athlet         1:39.00    1:39.68   5 
 26 Carr, Alexander            9 Huron Athlet         1:29.00    1:39.77   5 
 27 Moore, Peyton             10 Do Right Edu                    1:40.80   4 
 28 Frazier, Desmond           9 Spartan Spee                    1:40.81   1 
 29 Cogdell, Jase              9 Arizona Chee                    1:51.63   1 
 
800 Meter Run 9-10 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Davis, John                9 Do Right Edu                    2:58.89   1 
  2 Blevins, Zaire            10 Do Right Edu                    3:01.07   1 
  3 Boyd-Matthews, Amier      10 Do Right Edu                    3:04.60   1 
  4 Weddle, Xzayvier           9 Do Right Edu                    3:21.16   1 
  5 Martinez, Jemi            10 Do Right Edu                    3:22.80   1 
  6 Stevenson, Disoni          8 Do Right Edu                    3:25.13   2 
  7 Hooks, Mar'Zhon            9 Do Right Edu                    3:25.24   2 
  8 Fuse, Cameron              9 Elite StriDe                    3:25.30   1 
  9 Frazier, Desmond           9 Spartan Spee                    3:25.31   2 
 10 Bernard, Legend            9 Elite StriDe                    3:42.92   1 
 11 Moore, Peyton             10 Do Right Edu                    3:49.67   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blevins, Zaire            10 Do Right Edu                    6:07.19  
  2 Francisco-Gutierrez, Bri   8 Arizona Bush                    8:14.09  
  3 Heckert, Brock            10 Huron Athlet         8:00.00    8:55.16  
 
Long Jump 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Monroe, Aaron              9 Unattached                        3.69m   12-01.25 
  2 Sovereign, Joshua         10 Arizona Chee                      3.63m   11-11.00 
  3 Bowser, Shakaun           10 Arizona Flam                      3.48m   11-05.00 
  4 Kearney, Dorien            8 Huron Athlet                      3.28m   10-09.25 
  5 Evans, Calvin              9 Arizona Flam                      3.26m   10-08.50 
  6 Stanley, Colorado          9 Phoenix Flye                      2.98m    9-09.50 
  7 Clark, Ian                 8 Arizona Puma                      2.75m    9-00.25 
  8 Ruiz, Elian                9 Arizona Flam                      2.70m    8-10.25 
  9 Espinoza, Elijah           9 Arizona Flam                      2.25m    7-04.75 
 -- Andersen, Levi             9 Arizona Puma                         ND            
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Holloway, Jason            9 Do Right Edu           7.85m      6.58m   21-07.25 
  2 Martin, Mark              10 Do Right Edu                      5.85m   19-02.50 
  3 Andersen, Levi             9 Arizona Puma                      4.78m   15-08.25 
  3 Ruiz, Elian                9 Arizona Flam                      4.78m   15-08.25 
  5 Heckert, Brock            10 Huron Athlet                      4.66m   15-03.50 
  6 Francisco-Gutierrez, Bri   8 Arizona Bush                      3.37m   11-00.75 
 
55 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Hermas, Donye             11 Unattached                         7.62q  2 
  2 Ruffin, Nigel             12 The Arizona             7.56       7.66q  4 
  3 Roland, Kenji             12 The Arizona             7.97       7.99q  4 
  4 Douglas, Garrison         11 World Class             8.10       8.02q  4 
  5 Adkinson, Jason           11 The Arizona             7.79       8.05q  4 
  6 Nelson, Jack              12 Arizona Chee            7.90       8.16q  4 
  7 Shaw, Jamel               12 The Arizona             8.20       8.30q  3 
  8 Patton, Xavier            10 The Arizona             8.59       8.33q  3 
  9 Burke, Denzel             11 The Arizona             8.25       8.47   4 
 10 Croskey, Timothy          11 Arizona Spee                       8.50   3 
 11 Brown, Marcus             12 Valor                              8.54   2 
 12 Cogdell, Jaidon Pierce    12 Arizona Chee            7.90       8.55   4 
 13 Noyd, Russell             11 Arizona Flam                       8.67   1 
 14 Love, Demetris            12 Do Right Edu                       8.69   2 
 15 Standifer, Ahmez          11 World Class                        8.73   1 
 16 Moore, Kydan              11 Unattached                         8.74   1 
 17 Jackson, Tre'Janae        12 Do Right Edu                       8.88   1 
 18 Center, DaVieon           12 Do Right Edu            9.25       9.02   3 
 19 Henderson, Tyler          10 Arizona Chee                       9.12   1 
 20 Williams, Trey            12 The Arizona             8.49       9.18   4 
 21 Flaherty, Jacob           12 The Arizona             8.94       9.21   3 
 22 Ballentine, Tarrick       10 Arizona Flam                       9.27   2 
 23 Jones, Kodah              10 Arizona Chee                       9.35   1 
 24 McGee, Marsalis           11 Arizona Flam                       9.50   2 
 25 Sanders, Andre            11 Arizona Flam                       9.63   1 
 26 Elmore, Amar              10 Do Right Edu            9.00       9.67   3 
 27 Swann, Issac              11 Arizona Chee                       9.70   2 
 28 Sanders, Jayden           10 Arizona Flam                       9.71   2 
 29 Sanders, Mikah            11 Arizona Flam                       9.86   1 
 30 Ruiz, Enrique             11 Arizona Flam                      10.18   3 
 
55 Meter Dash 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Hermas, Donye             11 Unattached              7.62       7.47  
  2 Ruffin, Nigel             12 The Arizona             7.66       7.65  
  3 Roland, Kenji             12 The Arizona             7.99       7.95  
  4 Adkinson, Jason           11 The Arizona             8.05       8.06  
  5 Nelson, Jack              12 Arizona Chee            8.16       8.15  
  6 Shaw, Jamel               12 The Arizona             8.30       8.31  
  7 Patton, Xavier            10 The Arizona             8.33       8.33  
 
200 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hermas, Donye             11 Unattached             26.89      26.37   5 
  2 Guevara, Jonah            12 The Arizona            27.61      26.42   5 
  3 Ruffin, Nigel             12 The Arizona            27.64      27.26   5 
  4 Adkinson, Jason           11 The Arizona            28.85      28.59   5 
  5 Roland, Kenji             12 The Arizona            29.90      28.61   4 
  6 Adams, Quaron             10 Do Right Edu                      29.09   1 
  7 Douglas, Garrison         11 World Class            28.49      29.22   5 
  8 Byrd, Terry               12 Do Right Edu                      29.23   1 
  9 Walker, Jaleel            12 Do Right Edu                      29.34     
 10 Bradley-Cooper, Jordan    12 Do Right Edu                      29.76   1 
 11 Burke, Denzel             11 The Arizona            29.74      29.83   5 
 12 Nelson, Jack              12 Arizona Chee           29.77      29.84   5 
 13 Cogdell, Jaidon Pierce    12 Arizona Chee           32.66      29.89   3 
 14 Brown, Marcus             12 Valor                             30.17   1 
 15 Shaw, Jamel               12 The Arizona            30.57      30.29   4 
 16 Patton, Xavier            10 The Arizona            31.09      30.68   4 
 17 Anaya, Christian          11 Arizona Chee           29.87      30.88   5 
 18 Brown, Jamari             11 Do Right Edu                      30.89   3 
 19 Gipson, Jawunn            10 Do Right Edu                      31.24   2 
 20 Croskey, Timothy          11 Arizona Spee           30.00      31.56   4 
 21 Wheaton, Markye           11 Do Right Edu                      31.74   3 
 22 Flaherty, Jacob           12 The Arizona            32.00      31.92   3 
 23 Noyd, Russell             11 Arizona Flam           32.13      31.96   3 
 24 Bell, Gavin               12 Elite StriDe                      32.08   2 
 25 Williams, Trey            12 The Arizona            32.00      32.27   4 
 26 Corbin, De'Sean           11 Do Right Edu                      32.43   2 
 27 Izbicki, Talon            12 Valor                             32.85   1 
 28 Span-Moreland, Jacques    11 Do Right Edu                      33.15   1 
 29 Donnelly, Owen            11 Phoenix Flye                      33.52   2 
 30 Standifer, Ahmez          11 World Class            30.77      33.60   4 
 31 Henderson, Tyler          10 Arizona Chee           33.42      35.20   3 
 32 Lance, Trevor             10 Valor                  34.78      35.37   3 
 33 Center, DaVieon           12 Do Right Edu           32.00      35.57   4 
 34 Ballentine, Tarrick       10 Arizona Flam           34.97      35.66   3 
 35 Jones, Kodah              10 Arizona Chee                      35.69   2 
 36 Swann, Issac              11 Arizona Chee                      36.30   2 
 37 Elmore, Amar              10 Do Right Edu           32.00      37.56   4 
 38 Gammage, Travis           10 Do Right Edu                      37.68   2 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Guevara, Jonah            12 The Arizona          1:01.95    1:01.47   6 
  2 Roland, Kenji             12 The Arizona          1:09.20    1:05.21   6 
  3 Hunt, Dallin              12 AZ Track & F         1:08.70    1:05.39   6 
  4 Hermas, Donye             11 Unattached                      1:06.22   1 
  5 Anaya, Christian          11 Arizona Chee         1:08.00    1:07.79   6 
  6 Douglas, Garrison         11 World Class          1:11.43    1:07.92   6 
  7 Adams, Quaron             10 Do Right Edu                    1:09.00   3 
  8 Andrews, Jaden            12 Arizona Chee         1:06.00    1:10.12   6 
  9 Brown, Jamari             11 Do Right Edu                    1:10.17   2 
 10 Burke, Denzel             11 The Arizona          1:14.22    1:10.30   5 
 11 Bradley-Cooper, Jordan    12 Do Right Edu                    1:11.23   3 
 12 Walker, Jaleel            12 Do Right Edu                    1:12.04   2 
 13 Brown, Marcus             12 Valor                           1:12.68   1 
 14 Foltz, Nathanial          12 Phoenix Flye                    1:12.78   3 
 15 Flaherty, Jacob           12 The Arizona          1:10.71    1:12.80   6 
 16 Bell, Gavin               12 Elite StriDe                    1:13.04   1 
 17 Wheaton, Markye           11 Do Right Edu                    1:13.26   1 
 18 Lopez, Carlos             11 Glendale Fla         1:14.00    1:13.50   5 
 19 Byrd, Terry               12 Do Right Edu                    1:13.74   3 
 20 Noyd, Russell             11 Arizona Flam         1:13.99    1:13.75   5 
 21 Croskey, Timothy          11 Arizona Spee         1:09.86    1:13.95   6 
 22 Williams, Trey            12 The Arizona          1:14.05    1:15.12   5 
 23 Galicia, Aaron            12 AZ Track & F         1:20.76    1:15.73   4 
 24 Patton, Xavier            10 The Arizona          1:17.30    1:15.99   5 
 25 Gipson, Jawunn            10 Do Right Edu                    1:17.76   2 
 26 Izbicki, Talon            12 Valor                           1:18.52   2 
 27 Standifer, Ahmez          11 World Class          1:20.23    1:18.79   5 
 28 Corbin, De'Sean           11 Do Right Edu                    1:18.81   3 
 29 Donnelly, Owen            11 Phoenix Flye                    1:20.10   4 
 30 Lance, Trevor             10 Valor                1:29.20    1:20.55   4 
 31 Span-Moreland, Jacques    11 Do Right Edu                    1:20.60   3 
 32 Pace, Ryan                12 Phoenix Flye                    1:20.97   1 
 33 Gammage, Travis           10 Do Right Edu                    1:22.44   1 
 34 Moore, Kydan              11 Unattached                      1:23.51   2 
 35 Galicia, Aldric           10 AZ Track & F         1:22.60    1:23.78   4 
 36 Henderson, Tyler          10 Arizona Chee                    1:28.26   1 
 37 Howard, Zachary           11 AZ Track & F         1:48.34    1:46.74   4 
 
800 Meter Run 11-12 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hunt, Dallin              12 AZ Track & F         2:37.70    2:37.10   3 
  2 Pace, Justine             11 AZ Track & F                    2:37.34   2 
  3 Foltz, Nathanial          12 Phoenix Flye                    2:48.15   1 
  4 Adams, Quaron             10 Do Right Edu                    2:54.20   1 
  5 Brown, Jamari             11 Do Right Edu                    2:56.25   1 
  6 Byrd, Terry               12 Do Right Edu                    2:57.23   1 
  7 Bell, Gavin               12 Elite StriDe                    3:02.30   2 
  8 Ramirez, Kevin            11 Glendale Fla         3:00.00    3:03.65   3 
  9 Smith, Zachary            11 Unattached                      3:04.60   1 
 10 Wheaton, Markye           11 Do Right Edu                    3:05.33   2 
 11 Galicia, Aaron            12 AZ Track & F         3:10.63    3:05.55   3 
 12 Foster, Zachary           12 AZ Track & F         3:09.28    3:06.23   3 
 13 Walker, Jaleel            12 Do Right Edu                    3:09.04   1 
 13 Bradley-Cooper, Jordan    12 Do Right Edu                    3:09.04   1 
 15 Corbin, De'Sean           11 Do Right Edu                    3:10.45   1 
 16 Gipson, Jawunn            10 Do Right Edu                    3:10.47   2 
 17 Lance, Trevor             10 Valor                3:42.65    3:11.54   2 
 18 Galicia, Aldric           10 AZ Track & F         3:15.00    3:13.71   3 
 19 Gammage, Travis           10 Do Right Edu                    3:13.94   2 
 20 Lee, Logan                11 AZ Track & F         3:14.39    3:16.08   3 
 21 Ortiz, Jacob              10 Arizona Chee                    3:16.86   2 
 22 Beers, Brian              11 Arizona Spee                    3:19.02   1 
 23 Span-Moreland, Jacques    11 Do Right Edu                    3:19.95   1 
 24 Foster, Matthew           10 AZ Track & F         3:10.55    3:26.25   3 
 25 McConnell, Kellen         10 Huron Athlet         3:45.00    3:57.52   2 
 
1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pace, Justine             11 AZ Track & F                    5:10.82  
  2 Love, Demetris            12 Do Right Edu                    5:42.40  
  3 Lopez, Carlos             11 Glendale Fla         5:53.00    5:49.46  
  4 Leal, Roberto             11 Coldwater Expres                5:55.16  
  5 Smith, Zachary            11 Unattached                      6:13.35  
  6 Foster, Zachary           12 AZ Track & F         6:20.02    6:23.68  
  7 Lee, Logan                11 AZ Track & F         6:28.36    6:31.66  
  8 Ortiz, Jacob              10 Arizona Chee                    6:33.39  
  9 Beers, Brian              11 Arizona Spee         6:38.13    6:35.39  
 
3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Love, Demetris            12 Do Right Edu                   12:04.48  
  2 Ramirez, Kevin            11 Glendale Fla        13:29.00   13:08.76  
  3 Ortiz, Jacob              10 Arizona Chee                   14:00.28  
 
55 Meter Hurdles (30") 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrews, Jaden            12 Arizona Chee                      11.34  
  2 Cogdell, Jaidon Pierce    12 Arizona Chee                      11.47  
  3 Jones, Kobe               10 Unattached                        13.00  
 
4x400 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns Track  'A'                               4:32.94  
     1) Adkinson, Jason 11              2) Guevara, Jonah 12              
     3) Ruffin, Nigel 12                4) Shaw, Jamel 12                 
  2 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                             4:59.32  
     1) Anaya, Christian 11             2) Nelson, Jack 12                
     3) Andrews, Jaden 12               4) Cogdell, Jaidon Pierce 12      
 
Long Jump 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ballentine, Tarrick       10 Arizona Flam           2.97m      3.06m   10-00.50 
  2 Jones, Kodah              10 Arizona Chee                      2.88m    9-05.50 
  3 Jones, Kobe               10 Unattached                        2.78m    9-01.50 
  4 Galicia, Aaron            12 AZ Track & F                      2.59m    8-06.00 
  5 Galicia, Aldric           10 AZ Track & F                      2.56m    8-04.75 
  6 Swann, Issac              11 Arizona Chee                      2.50m    8-02.50 
  7 Foster, Matthew           10 AZ Track & F                      2.29m    7-06.25 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Center, DaVieon           12 Do Right Edu          10.25m     11.43m   37-06.00 
  2 Elmore, Amar              10 Do Right Edu           9.25m      8.83m   28-11.75 
  3 Sanders, Andre            11 Arizona Flam                      7.83m   25-08.25 
  4 Menlove, S Andrew         12 Arizona Chee                      7.71m   25-03.50 
  5 Sanders, Mikah            11 Arizona Flam                      7.23m   23-08.75 
  6 Ruiz, Enrique             11 Arizona Flam                      6.68m   21-11.00 
  7 Sanders, Jayden           10 Arizona Flam                      6.09m   19-11.75 
  8 Overstreet IV, Louis      10 Arizona Flam                      5.67m   18-07.25 
 
55 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Sean               13 Arizona Chee            7.40       7.46q  4 
  2 Jones, Delvin             13 The Arizona             7.12       7.49q  4 
  3 Tellis, Leroy             14 The Arizona             7.20       7.57q  4 
  4 Young, Ricky              12 Arizona Puma            8.93       7.66q  4 
  5 McMurry, William          14 Phoenix Bobc                       7.67q  1 
  6 Cave, Colao               13 Phoenix Bobc                       7.70q  2 
  6 Roberson, Quinten         13 The Arizona             7.60       7.70q  4 
  8 Taylor, Kiondre           12 Arizona Chee                       7.85q  2 
  9 Johnson, Jalen            14 Arizona Flam                       7.85   1 
 10 Carter, Kamijah           12 Arizona Chee                       7.95   1 
 11 Aguano, Nainoa            13 Arizona Chee                       8.12   3 
 12 Kenyon, Benjamin          12 Spartan Spee                       8.15   3 
 13 Andrews, Haudarie         13 The Arizona             8.60       8.29   4 
 13 Hawkins, Jaylen           13 The Arizona             8.15       8.29   4 
 15 Norvell II, Marcus        13 Arizona Chee                       8.35   2 
 16 Suggs, John               14 Arizona Chee                       8.46   2 
 17 Kendrix, Isaiah           12 Unattached                         8.57   3 
 18 Bowser, Kairee            14 Arizona Flam                       8.62   1 
 19 Bornhoft, Nicholas        12 Arizona Chee                       8.80   1 
 20 Lamb, George              13 Spartan Spee                       8.94   3 
 21 Reyes, Kortez             13 Arizona Chee                       9.01   3 
 22 Gipson, Jaru              13 Do Right Edu                       9.64   2 
 23 Turner, Isaiah            12 Do Right Edu                      10.81   2 
 
55 Meter Dash 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 McMurry, William          14 Phoenix Bobc            7.67       7.40  
  2 Scott, Sean               13 Arizona Chee            7.46       7.46  
  3 Jones, Delvin             13 The Arizona             7.49       7.50  
  4 Roberson, Quinten         13 The Arizona             7.70       7.72  
  5 Young, Ricky              12 Arizona Puma            7.66       7.80  
  6 Cave, Colao               13 Phoenix Bobc            7.70       7.86  
  7 Taylor, Kiondre           12 Arizona Chee            7.85       8.06  
 
200 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Delvin             13 The Arizona            26.10      26.14   5 
  2 Gibson, Marshawn          13 Do Right Edu           28.00      26.27   5 
  3 Scott, Sean               13 Arizona Chee           25.88      26.44   5 
  4 McMurry, William          14 Phoenix Bobc                      26.50   2 
  5 Nakiso, Sani              13 Arizona Chee           27.54      27.37   5 
  6 Cave, Colao               13 Phoenix Bobc                      28.03   1 
  7 Carter, Kamijah           12 Arizona Chee                      28.15   1 
  8 Young, Ricky              12 Arizona Puma           29.69      28.16   4 
  9 Johnson, Jalen            14 Arizona Flam                      28.19   1 
 10 Laffitte, Jaleele         13 Do Right Edu                      28.24   1 
 11 Jackson, DeVion           14 Do Right Edu           30.00      28.78   4 
 12 White, Carmayne           13 Do Right Edu           30.00      28.82   3 
 13 Shedrick, Wyatt           13 Do Right Edu           26.00      28.89   5 
 14 Taylor, Kiondre           12 Arizona Chee           28.20      28.93   4 
 15 Gipson, Jatu              13 Do Right Edu           28.00      29.20   4 
 16 Norvell II, Marcus        13 Arizona Chee           27.65      29.27   5 
 17 Aguano, Nainoa            13 Arizona Chee           33.65      29.59   3 
 18 Andrews, Haudarie         13 The Arizona            30.84      29.91   3 
 19 Shaffer, William          12 Do Right Edu           30.00      30.02   3 
 20 Hawkins, Jaylen           13 The Arizona            31.20      30.25   4 
 21 Stewart, Antawne          12 Do Right Edu           30.00      30.32   4 
 22 Bornhoft, Nicholas        12 Arizona Chee                      30.43   1 
 23 Brown, John               12 Do Right Edu           30.00      30.98   3 
 24 Lamb, George              13 Spartan Spee                      33.94   2 
 25 Potts, Trayvon            13 Do Right Edu           30.00      34.26   4 
 26 Gipson, Jaru              13 Do Right Edu           30.00      35.82   3 
 27 Reyes, Kortez             13 Arizona Chee                      36.85   2 
 28 Turner, Isaiah            12 Do Right Edu                      41.01   2 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Delvin             13 The Arizona            59.93      59.56   5 
  2 Smith, James              14 Arizona Flam           58.50      59.67   5 
  3 Gibson, Marshawn          13 Do Right Edu         1:00.00    1:00.76   5 
  4 Nakiso, Sani              13 Arizona Chee         1:02.00    1:01.44   5 
  5 Tellis, Leroy             14 The Arizona                     1:01.72   2 
  6 Gipson, Jatu              13 Do Right Edu         1:00.00    1:04.82   5 
  7 Shedrick, Wyatt           13 Do Right Edu         1:00.00    1:04.88   5 
  8 White, Carmayne           13 Do Right Edu                    1:05.21   1 
  9 Johnson, Jalen            14 Arizona Flam                    1:05.32   1 
 10 Hawkins, Jaylen           13 The Arizona          1:20.20    1:06.18   3 
 11 Young, Ricky              12 Arizona Puma         1:06.70    1:07.26   4 
 12 Cave, Colao               13 Phoenix Bobc                    1:08.08   2 
 13 Laffitte, Jaleele         13 Do Right Edu                    1:08.20   2 
 14 Howard, Jacob             14 AZ Track & F         1:06.21    1:08.30   4 
 15 Jackson, DeVion           14 Do Right Edu         1:10.00    1:08.71   4 
 16 Norvell II, Marcus        13 Arizona Chee         1:05.00    1:08.88   5 
 17 Harris, Jace              14 Huron Athlet         1:20.00    1:09.07   3 
 18 Kenyon, Benjamin          12 Spartan Spee         1:10.58    1:09.68   3 
 19 Bornhoft, Nicholas        12 Arizona Chee                    1:11.73   1 
 20 Chavarria, Leonel         13 Glendale Fla                    1:13.61   1 
 21 Stewart, Antawne          12 Do Right Edu         1:10.00    1:13.66   4 
 22 Shaffer, William          12 Do Right Edu         1:10.00    1:13.90   3 
 23 Brown, John               12 Do Right Edu         1:10.00    1:14.56   4 
 24 Carter, Kamijah           12 Arizona Chee                    1:14.72   2 
 25 Potts, Trayvon            13 Do Right Edu         1:10.00    1:16.31   4 
 26 Cook, Trevor              13 Spartan Spee                    1:17.47   2 
 27 Donnelly, Kit             13 Phoenix Flye                    1:18.53   1 
 28 Aguano, Nainoa            13 Arizona Chee         1:10.00    1:23.88   4 
 29 Russell, Nicholas         12 AZ Track & F         1:28.00    1:24.13   3 
 30 Lamb, George              13 Spartan Spee                    1:27.95   1 
 31 Reyes, Kortez             13 Arizona Chee                    1:28.43   2 
 32 Munos, Frank              12 Glendale Fla         1:33.00    1:36.03   2 
 33 Turner, Isaiah            12 Do Right Edu                    1:36.63   2 
 
800 Meter Run 13-14 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 White, Carmayne           13 Do Right Edu                    2:36.51   1 
  2 Gipson, Jatu              13 Do Right Edu         2:30.00    2:37.42   2 
  3 Gibson, Marshawn          13 Do Right Edu         2:30.00    2:43.25   2 
  4 Shedrick, Wyatt           13 Do Right Edu         2:30.00    2:48.01   2 
  5 Jackson, DeVion           14 Do Right Edu         2:45.00    2:50.04   2 
  6 Laffitte, Jaleele         13 Do Right Edu                    2:50.09   2 
  7 Kenyon, Benjamin          12 Spartan Spee                    2:50.14   1 
  8 Borg, Reid                13 AZ Track & F         2:58.00    2:53.03   2 
  9 Brown, John               12 Do Right Edu         2:45.00    2:53.54   2 
 10 Potts, Trayvon            13 Do Right Edu         2:45.00    2:57.84   2 
 11 Harris, Jace              14 Huron Athlet         2:49.00    2:58.31   2 
 12 Howard, Jacob             14 AZ Track & F         2:47.50    2:58.32   2 
 13 Chavarria, Leonel         13 Glendale Fla                    2:58.74   1 
 14 Jirak, Adam               12 The Arizona          3:10.29    3:13.05   1 
 15 Russell, Nicholas         12 AZ Track & F         3:26.00    3:30.54   1 
 16 Munos, Frank              12 Glendale Fla         3:18.00    4:16.23   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cook, Trevor              13 Spartan Spee        12:34.18    5:56.84  
  2 Jirak, Adam               12 The Arizona          6:58.32    6:38.64  
 
3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sokolovic, Carter         13 Arizona Elit                   11:45.15  
  2 Cook, Trevor              13 Spartan Spee         5:58.79   12:45.48  
 
55 Meter Hurdles (33" ) 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, James              14 Arizona Flam            9.27       9.00  
  2 McMurry, William          14 Phoenix Bobc                       9.47  
  3 Norvell II, Marcus        13 Arizona Chee                      10.49  
  4 Gruenwald, Jacob          13 Arizona Chee                      10.54  
  5 Nakiso, Sani              13 Arizona Chee                      10.82  
  6 Taylor, Kiondre           12 Arizona Chee                      12.72  
  7 Reyes, Kortez             13 Arizona Chee                      14.73  
 
4x400 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Club  'A'                             4:36.66  
     1) Gruenwald, Jacob 13             2) Taylor, Kiondre 12             
     3) Nakiso, Sani 13                 4) Scott, Sean 13                 
 
High Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Carlan           14 Arizona Flam                      1.45m    4-09.00 
 
Long Jump 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Scott, Sean               13 Arizona Chee                      4.91m   16-01.50 
  1 McMurry, William          14 Phoenix Bobc                      4.91m   16-01.50 
  3 Naisant, Carlan           14 Arizona Flam                      4.33m   14-02.50 
  4 Gruenwald, Jacob          13 Arizona Chee                      4.12m   13-06.25 
  5 Harris, Jace              14 Huron Athlet                      4.03m   13-02.75 
  6 Bowser, Kairee            14 Arizona Flam                      3.55m   11-07.75 
  7 Bornhoft, Nicholas        12 Arizona Chee                      3.46m   11-04.25 
 
Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Carlan           14 Arizona Flam                     11.22m   36-09.75 
  2 Shaffer, William          12 Do Right Edu           8.25m      8.66m   28-05.00 
  3 Suggs, John               14 Arizona Chee                      8.58m   28-01.75 
  4 Lamb, George              13 Spartan Spee                      8.10m   26-07.00 
  5 Motes, Matthew            13 Arizona Chee                      7.35m   24-01.50 
  6 Gipson, Jaru              13 Do Right Edu           8.25m      6.96m   22-10.00 
 
55 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Ford, Isaiah              16 Arizona Elit                       6.87q  2 
  2 Walker, Kendon            15 Arizona Elit                       6.90q  2 
  3 Bender, Ryan              15 Arizona Elit                       6.93q  2 
  4 Holt, Thomas              15 Arizona Chee                       7.09q  3 
  4 Adams III, Edwin          15 Arizona Chee                       7.09q  1 
  6 Woodberry, Antwaun        15 Unattached                         7.11q  1 
  7 Naisant, Marcus           15 Arizona Flam                       7.14q  2 
  8 Martin, Joshua            15 Arizona Elit                       7.23q  1 
  9 Green, Cornell            16 Arizona Elit                       7.24   1 
 10 Kaminski, Noah            16 Arizona Elit                       7.25   3 
 11 Bellamy, Cole             16 Arizona Elit                       7.28   1 
 12 Tyler, Gevon              15 Do Right Edu                       7.39   2 
 13 Anderson, Marquis         15 The Arizona             7.16       7.40   3 
 14 Jones, De'Montay          15 Unattached                         7.45   2 
 15 Kloner, Andrew            15 Arizona Elit                       7.61   3 
 16 Slate, Jacob              15 Arizona Chee                       7.84   1 
 17 Dawson, Jaden             14 Arizona Chee                       7.97   3 
 18 Gwin, Isaiah              16 Phoenix Bobc                       8.14   2 
 19 Cook, Aubrey              14 Arizona Chee                       8.24   3 
 20 Buss, Steen               16 Arizona Elit                       8.50   3 
 21 Kimbell, Tyler            14 Arizona Chee                       8.77   1 
 
55 Meter Dash 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Ford, Isaiah              16 Arizona Elit            6.87       6.84  
  2 Bender, Ryan              15 Arizona Elit            6.93       6.88  
  3 Walker, Kendon            15 Arizona Elit            6.90       6.98  
  4 Holt, Thomas              15 Arizona Chee            7.09       7.04  
  5 Naisant, Marcus           15 Arizona Flam            7.14       7.17  
  6 Martin, Joshua            15 Arizona Elit            7.23       7.27  
 
200 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bender, Ryan              15 Arizona Elit                      23.19   2 
  2 Ford, Isaiah              16 Arizona Elit                      23.55   2 
  3 Walker, Kendon            15 Arizona Elit                      24.20   3 
  3 Hemphill-Toledo, Cito     15 Phoenix Elit           23.30      24.20   4 
  5 Waters, Tamir             14 Elite StriDe                      24.28   3 
  6 Delzepich, Sasha          15 Arizona Chee           24.90      24.96   4 
  7 Bellamy, Cole             16 Arizona Elit                      25.05   2 
  8 Green, Cornell            16 Arizona Elit                      25.26   4 
  9 Anderson, Marquis         15 The Arizona            25.26      25.41   4 
 10 Martin, Joshua            15 Arizona Elit                      25.75   1 
 11 Kaminski, Noah            16 Arizona Elit                      26.10   2 
 12 Moreland, Shamar          14 Do Right Edu           30.00      26.19   4 
 13 Tyler, Gevon              15 Do Right Edu           30.00      26.35   4 
 14 Higgins, Jaylen           15 Arizona Elit                      26.82   2 
 15 Slate, Jacob              15 Arizona Chee                      27.61   1 
 16 Jordan, Miles             14 Arizona Chee                      28.24   3 
 16 Buss, Steen               16 Arizona Elit                      28.24   3 
 18 Dawson, Jaden             14 Arizona Chee                      28.30   2 
 19 Cook, Aubrey              14 Arizona Chee                      28.42   1 
 20 Gwin, Isaiah              16 Phoenix Bobc                      29.37   1 
 21 Kimbell, Tyler            14 Arizona Chee                      31.53   3 
 
400 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bender, Ryan              15 Arizona Elit                      54.88   2 
  2 Boyd II, Stacey           15 Unattached             55.78      54.96   3 
  3 Holt, Thomas              15 Arizona Chee           54.50      55.76   3 
  4 Anderson, Marquis         15 The Arizona            55.91      55.93   3 
  4 Waters, Tamir             14 Elite StriDe                      55.93   1 
  6 Ford, Isaiah              16 Arizona Elit                      56.77   1 
  7 Green, Cornell            16 Arizona Elit                      57.48   1 
  8 Hemphill-Toledo, Cito     15 Phoenix Elit           53.30      57.55   3 
  9 Galicia, Alec             16 AZ Track & F           59.57      58.19   3 
 10 Soto, Anthony             16 AZ Track & F         1:00.09      59.77   3 
 11 Moreland, Shamar          14 Do Right Edu         1:00.00    1:00.10   3 
 12 Tyler, Gevon              15 Do Right Edu         1:00.00    1:00.74   3 
 13 Gallardo, Chance          15 Phoenix Bobc                    1:01.57   1 
 14 Martin, Joshua            15 Arizona Elit                    1:01.68   2 
 15 Buss, Steen               16 Arizona Elit                    1:02.00   1 
 16 Carr, Nikolas             14 Huron Athlet         1:01.00    1:03.46   2 
 17 Slate, Jacob              15 Arizona Chee                    1:05.06   2 
 18 Estes, Spencer            15 Spartan Spee                    1:06.04   1 
 19 Dawson, Jaden             14 Arizona Chee                    1:06.94   2 
 20 Cook, Aubrey              14 Arizona Chee                    1:08.28   2 
 21 Jordan, Miles             14 Arizona Chee                    1:11.04   1 
 22 Layton, Brandon           14 Huron Athlet         1:07.00    1:11.88   2 
 23 Kimbell, Tyler            14 Arizona Chee                    1:14.22   1 
 24 Russell, Robert           16 AZ Track & F         1:31.00    1:15.23   2 
 
800 Meter Run 15-16 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Caruso, Nic               15 AZ Track & F         2:10.53    2:10.64   2 
  2 Boyd II, Stacey           15 Unattached           2:46.00    2:20.61   1 
  3 Delzepich, Sasha          15 Arizona Chee         2:20.00    2:24.52   2 
  4 Gallardo, Chance          15 Phoenix Bobc                    2:24.79   1 
  5 Galicia, Alec             16 AZ Track & F         2:26.42    2:26.82   2 
  6 Higgins, Jaylen           15 Arizona Elit                    2:26.99   1 
  7 Waters, Tamir             14 Elite StriDe                    2:29.36   1 
  8 Moreland, Shamar          14 Do Right Edu         2:25.00    2:30.12   2 
  9 Siegel, Matt              15 AZ Track & F         2:31.32    2:30.15   2 
 10 Soto, Anthony             16 AZ Track & F         2:28.84    2:31.48   2 
 11 Phillips, Anthony         15 Spartan Spee                    2:39.98   1 
 12 Layton, Brandon           14 Huron Athlet         2:39.00    2:41.87   2 
 13 Phillips, Ethan           15 Spartan Spee                    2:46.91   1 
 14 Carr, Nikolas             14 Huron Athlet         2:32.00    2:57.20   2 
 15 Jordan, Miles             14 Arizona Chee                    2:57.90   1 
 
1500 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caruso, Nic               15 AZ Track & F         4:26.59    4:31.49  
  2 Gallardo, Chance          15 Phoenix Bobc                    5:04.98  
  3 VanDyke, Charles          15 Spartan Spee         5:18.85    5:05.54  
  4 Perez, Brandon            15 Glendale Fla                    5:11.54  
  5 Tinajero, Alberto         15 Glendale Fla         5:36.00    5:26.62  
  6 Otis, Tyler               15 Unattached           5:35.00    5:26.93  
  7 Siegel, Matt              15 AZ Track & F         5:34.56    5:31.02  
  8 Phillips, Ethan           15 Spartan Spee                    5:37.61  
  9 Estes, Spencer            15 Spartan Spee         5:37.30    5:38.62  
 10 Phillips, Anthony         15 Spartan Spee                    5:40.75  
 
3000 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 VanDyke, Charles          15 Spartan Spee        11:08.11   10:52.27  
  2 Perez, Brandon            15 Glendale Fla                   11:00.75  
  3 Piasecki, Don Angelo      14 Arizona Elit                   11:24.59  
  4 Otis, Tyler               15 Unattached          11:35.00   11:27.76  
  5 Tinajero, Alberto         15 Glendale Fla        11:57.00   11:29.57  
 
55 Meter Hurdles (39" ) 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rahman, Samir             15 Phoenix Bobc                       9.29  
  2 Dawson, Jaden             14 Arizona Chee                      11.54  
 
4x400 Meter Relay 15-16 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Spartan Speedsters Track Club  'A'                           4:30.05  
     1) Phillips, Anthony 15            2) VanDyke, Charles 15            
     3) Phillips, Ethan 15              4) Estes, Spencer 15              
 
High Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Marcus           15 Arizona Flam                      1.55m    5-01.00 
 -- Russell, Robert           16 AZ Track & F           1.57m         NH            
 
Long Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rahman, Samir             15 Phoenix Bobc                      5.63m   18-05.75 
  2 Naisant, Marcus           15 Arizona Flam                      5.23m   17-02.00 
  3 VanDyke, Charles          15 Spartan Spee                      4.18m   13-08.75 
 
Triple Jump 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rahman, Samir             15 Phoenix Bobc                     11.50m   37-08.75 
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gwin, Isaiah              16 Phoenix Bobc                     10.30m   33-09.50 
 
55 Meter Dash 17-18 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Lucas, Paul               17 Do Right Edu                       6.39q  2 
  2 Wells, Stephon            19 Arizona Elit                       6.68q  1 
  3 Byrd, Tim                 18 Arizona Chee                       6.69q  1 
  4 Banks, Isaiah             17 Unattached                         6.74q  1 
  5 Watson, Connor            16 Arizona Elit                       6.97q  1 
  6 Tippit, Cole              16 Arizona Elit                       6.98q  2 
  7 Hartshorn-West, Steven    16 Arizona Elit                       7.03q  2 
  8 Ruiz, Alejandro           17 The Arizona             8.29       7.05q  2 
  9 Johnson, Jason            17 The Arizona             6.81       7.10   2 
  9 Jones, Kameron            16 The Arizona             7.10       7.10   2 
 11 Handy, Alec               17 Arizona Chee                       7.21   1 
 12 Devore, Nate              16 Arizona Elit                       7.42   1 
 
55 Meter Dash 17-18 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Lucas, Paul               17 Do Right Edu            6.39       6.34  
  2 Wells, Stephon            19 Arizona Elit            6.68       6.78  
  2 Banks, Isaiah             17 Unattached              6.74       6.78  
  4 Ruiz, Alejandro           17 The Arizona             7.05       7.11  
  5 Hartshorn-West, Steven    16 Arizona Elit            7.03       7.14  
 
200 Meter Dash 17-18 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ham, Mykeal               18 Arizona Flam           22.50      23.32   2 
  2 Jones, Kameron            16 The Arizona            24.15      23.67   2 
  3 Ruiz, Alejandro           17 The Arizona            30.00      24.38   2 
  4 Johnson, Jason            17 The Arizona            24.20      24.44   2 
  5 Handy, Alec               17 Arizona Chee                      25.70   1 
 
400 Meter Dash 17-18 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ham, Mykeal               18 Arizona Flam           49.24      51.14   2 
  2 Neill, Zachary            18 AZ Track & F           53.99      51.45   2 
  3 Mayfield, Tevin           18 Arizona Chee           51.00      52.28   2 
  4 Galicia, Alan             18 AZ Track & F           53.98      53.49   2 
  5 Jones, Kameron            16 The Arizona            53.49      53.88   2 
  6 Ruiz, Alejandro           17 The Arizona          1:04.51      54.56   1 
  7 Miller, Noah              17 AZ Track & F           55.55      54.60   2 
  8 Tippit, Cole              16 Arizona Elit                      54.78   1 
  9 Stehr, Tyler              17 Arizona Chee           54.50      55.84   2 
 10 Carr, Rickey              17 Huron Athlet           56.00      55.98   1 
 11 Gabaldon, Christian       16 AZ Track & F           59.06      56.06   1 
 12 Johnson, Jason            17 The Arizona                       57.22   1 
 13 Devore, Nate              16 Arizona Elit                      59.98   1 
 14 Noriega, Vincent          17 AZ Track & F         1:01.74    1:00.73   1 
 
800 Meter Run 17-18 Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Pace, Tyson               16 AZ Track & F         2:08.98    2:06.40   2 
  2 Fuel, Isaih               16 Unattached           2:08.84    2:06.91   2 
  3 Neill, Zachary            18 AZ Track & F         2:22.22    2:15.64   1 
  4 Galicia, Alan             18 AZ Track & F         2:18.18    2:15.67   1 
  5 Madrid- Luna, Andrea      16 Unattached           2:14.81    2:18.48   1 
  6 Gabaldon, Christian       16 AZ Track & F         2:16.55    2:20.46   2 
  7 Willoughby, Jordan        17 AZ Track & F         2:18.00    2:23.21   1 
  8 Rions, Nathan             17 AZ Track & F         2:22.62    2:24.62   2 
  9 Carr, Rickey              17 Huron Athlet         2:14.00    2:27.40   2 
 10 Noriega, Vincent          17 AZ Track & F         2:33.12    2:31.66   1 
 
1500 Meter Run 17-18 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Otis, Tim                 17 Unattached           4:40.00    4:35.91  
  2 Pace, Tyson               16 AZ Track & F         4:32.87    4:41.85  
  3 Guerrero, Mufasa          18 Coldwater Expres                4:43.95  
  4 Fuel, Isaih               16 Unattached           4:45.25    4:50.75  
  5 Madrid- Luna, Andrea      16 Unattached           4:59.48    4:57.66  
 
3000 Meter Run 17-18 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Otis, Tim                 17 Unattached           9:45.00    9:54.77  
  2 Guerrero, Mufasa          18 Coldwater Expres                9:57.03  
  3 Morin, Steven             17 Glendale Fla                   10:21.93  
 
55 Meter Hurdles (39" ) 17-18 Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mayfield, Tevin           18 Arizona Chee                       7.76  
  2 Stehr, Tyler              17 Arizona Chee                       8.47  
 
High Jump 17-18 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gabaldon, Christian       16 AZ Track & F           1.52m      1.50m    4-11.00 
 
Long Jump 17-18 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Lucas, Paul               17 Do Right Edu                      6.51m   21-04.25 
  2 Wells, Stephon            19 Arizona Elit                      6.46m   21-02.50 
  3 Banks, Isaiah             17 Unattached                        6.07m   19-11.00 
  4 Watson, Connor            16 Arizona Elit                      5.98m   19-07.50 
  5 Hartshorn-West, Steven    16 Arizona Elit                      5.76m   18-10.75 
 
Triple Jump 17-18 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Wells, Stephon            19 Arizona Elit                     13.82m   45-04.25 
  2 Watson, Connor            16 Arizona Elit                     12.80m   42-00.00 
  3 Hartshorn-West, Steven    16 Arizona Elit                     11.55m   37-10.75 
  4 Banks, Isaiah             17 Unattached                       11.40m   37-05.00 
 
Shot Put 12 lb. 17-18 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Harris, Zach              18 Arizona Dyna          15.96m     15.10m   49-06.50 
  2 Quintero, Ezequiel        17 Unattached            13.94m     14.84m   48-08.25 
  3 Wulff, Tristan            17 Unattached            12.88m     13.52m   44-04.25 
  4 Nelson, Marquis           17 Phoenix Flye                      9.45m   31-00.00