Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                    HY-TEK's Meet Manager 1/25/2014 07:23 PM
                      2014 Developmental Meet - 1/25/2014                      
                                 8 lane track                                  
                               Westwood HS, Mesa                               
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona            15.00      15.40   NWI  5 
  2 Andrews, Nyree               Arizona Chee           18.15      16.77   NWI  5 
  3 Flanagan, Maia               Unattached                        16.81   NWI  2 
  4 Passarella, Amaya            Arizona Chee           18.15      17.25   NWI  5 
  5 Fitzhugh, Anniyah            Arizona Chee           18.15      17.58   NWI  5 
  6 Mitchell, Keira              Arizona Flam                      17.91   NWI  4 
  7 Rhorer, Ava                  Huron Athlet                      18.13   NWI  5 
  8 Cuff, Mariah                 Spartan Spee                      18.19   NWI  3 
  9 Reed, Kianna                 Arizona Flam                      18.55   NWI  3 
 10 Patterson, Madison           Unattached                        18.90   NWI  1 
 11 Meeker, Mikayla              Phoenix Bobc                      19.18   NWI  3 
 12 Sly, Isis                    The Arizona                       19.36   NWI  1 
 13 Harrell, Angelina            Arizona Puma           25.34      19.52   NWI  5 
 14 Jones, Melody                Arizona Chee                      19.82   NWI  3 
 14 Young, Nia                   Spartan Spee                      19.82   NWI  3 
 16 Wodrich, Clara               Arizona Spee                      19.85   NWI  1 
 17 Anderson, Anaya              The Arizona                       20.47   NWI  4 
 18 Eckert, Aiyana               Arizona Bush                      20.60   NWI  2 
 19 Andrews, Aria                Arizona Chee                      20.63   NWI  1 
 20 McGraw, Aliya                Phoenix Bobc                      20.99   NWI  2 
 21 Valentine, Peyton            Arizona Spee                      21.04   NWI  2 
 22 Velasquez, Coco              Arizona Flam                      21.77   NWI  4 
 23 Anderson, Amaya              Unattached                        22.33   NWI  4 
 24 Weaver, Harlem               Phoenix Bobc                      23.10   NWI  4 
 25 Shealy, Peyton               Spartan Spee                      23.14   NWI  3 
 26 Lynch, Makayla               Arizona Chee                      23.37   NWI  1 
 27 DeVorce, Kassidi             Phoenix Bobc                      23.78   NWI  1 
 28 Meeker, Antonae              Phoenix Bobc                      23.95   NWI  1 
 29 Stokes-Crocket, Ever         Unattached                        26.08   NWI  2 
 30 Sanders, Viahnn              Arizona Chee                      26.78   NWI  2 
 31 Martin, Aniyah               The Arizona                       27.25   NWI  2 
 
200 Meter Dash 8 & Under Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey           The Arizona            32.00      33.76   NWI  7 
  2 Flanagan, Maia               Unattached                        36.28   NWI  3 
  3 Johnson, Jordyn              Do Right Edu                      37.00   NWI  2 
  4 Fitzhugh, Anniyah            Arizona Chee           39.23      37.31   NWI  7 
  5 Urso, Nkoyo-May              Do Right Edu                      37.64   NWI  4 
  6 Mitchell, Keira              Arizona Flam                      38.67   NWI  3 
  7 Andrews, Nyree               Arizona Chee           39.23      38.87   NWI  7 
  8 Patterson, Madison           Unattached                        40.14   NWI  1 
  9 Velasquez, Coco              Arizona Flam                      40.23   NWI  6 
 10 Wodrich, Clara               Arizona Spee                      40.68   NWI  2 
 11 Passarella, Amaya            Arizona Chee           39.23      41.15   NWI  7 
 12 Meeker, Mikayla              Phoenix Bobc                      41.85   NWI  4 
 13 Cuff, Mariah                 Spartan Spee                      42.24   NWI  2 
 14 Young, Nia                   Spartan Spee                      42.39   NWI  6 
 15 Reed, Kianna                 Arizona Flam                      42.85   NWI  3 
 16 Clark, Anaya                 Do Right Edu                      42.94   NWI  2 
 17 Rhorer, Ava                  Huron Athlet                      43.05   NWI  5 
 18 Usoro, Mayen                 Do Right Edu                      43.21   NWI  6 
 19 Harrell, Angelina            Arizona Puma           50.13      43.28   NWI  7 
 20 Armstrong, Teeaira           Do Right Edu                      43.84   NWI  6 
 21 Valentine, Peyton            Arizona Spee                      45.59   NWI  2 
 22 McGraw, Aliya                Phoenix Bobc                      46.07   NWI  6 
 23 Andrews, Aria                Arizona Chee                      46.99   NWI  3 
 24 Cooper, Daija                Do Right Edu                      47.52   NWI  7 
 25 Robinson, Jerzy              Do Right Edu                      48.47   NWI  1 
 26 Henderson, DeVyn             Do Right Edu                      48.89   NWI  4 
 27 Gammage, Maleah              Do Right Edu                      49.08   NWI  1 
 28 Cuff, Siah                   Spartan Spee                      49.21   NWI  4 
 29 Martinez, Kariana            Do Right Edu                      49.90   NWI  5 
 30 Meeker, Antonae              Phoenix Bobc                      49.96   NWI  1 
 31 Shivers, Anaya               Do Right Edu                      50.00   NWI  5 
 32 Carver, Sophia               Elite StriDe                      50.54   NWI  5 
 33 Shealy, Peyton               Spartan Spee                      51.05   NWI  2 
 34 Anderson, Anaya              The Arizona                       51.55   NWI  6 
 35 Anderson, Amaya              Unattached                        51.64   NWI  6 
 36 Weaver, Harlem               Phoenix Bobc                      51.65   NWI  3 
 37 Center, Ariyah               Do Right Edu                      52.25   NWI  4 
 38 Jones, Melody                Arizona Chee                      52.63   NWI  4 
 39 Wesley, Da'Via               Do Right Edu                      52.67   NWI  5 
 40 Sly, Isis                    The Arizona                       53.19   NWI  4 
 41 Cuevas, Gwendolyn            Huron Athlet                      55.78   NWI  7 
 42 Lynch, Makayla               Arizona Chee                      56.53   NWI  1 
 43 Scott, Brooklyn              Do Right Edu                      57.09   NWI  5 
 44 Willis, Mariah               Elite StriDe                      57.79   NWI  3 
 45 Martin, Aniyah               The Arizona                       58.93   NWI  3 
 46 Turner, Jayla                Do Right Edu                      58.97   NWI  2 
 
400 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Douglas, Ryland              Elite StriDe                    1:21.67   4 
  2 Gipson, Shakeena             Do Right Edu                    1:25.17   3 
  3 Ortiz, Alexis                Arizona Chee                    1:27.12   3 
  4 Andrews, Nyree               Arizona Chee                    1:27.95   5 
  5 Johnson, Jordyn              Do Right Edu                    1:31.37   2 
  6 Armstrong, Teeaira           Do Right Edu                    1:31.91   5 
  7 Wodrich, Clara               Arizona Spee                    1:33.85   4 
  8 Carver, Olivia               Elite StriDe                    1:34.52   2 
  9 Urso, Nkoyo-May              Do Right Edu                    1:34.72   3 
 10 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe                    1:35.82   2 
 11 Fitzhugh, Anniyah            Arizona Chee                    1:37.25   1 
 12 DeVorce, Kassidi             Phoenix Bobc                    1:37.28   1 
 13 Usoro, Mayen                 Do Right Edu                    1:37.86   3 
 14 Cuff, Mariah                 Spartan Spee                    1:38.70   4 
 15 Passarella, Amaya            Arizona Chee                    1:38.78   4 
 16 Harrell, Angelina            Arizona Puma         1:58.99    1:40.20   5 
 17 Patterson, Madison           Unattached                      1:41.14   1 
 18 Rhorer, Ava                  Huron Athlet                    1:41.51   1 
 19 Martinez, Kariana            Do Right Edu                    1:41.88   3 
 20 Cooper, Daija                Do Right Edu                    1:43.89   1 
 21 Young, Nia                   Spartan Spee                    1:44.17   2 
 22 Valentine, Peyton            Arizona Spee                    1:47.75   3 
 23 Robinson, Jerzy              Do Right Edu                    1:48.64   2 
 24 Clark, Anaya                 Do Right Edu                    1:49.08   4 
 25 Henderson, DeVyn             Do Right Edu                    1:49.58   2 
 26 Cuff, Siah                   Spartan Spee                    1:51.72   2 
 27 Gammage, Maleah              Do Right Edu                    1:53.46   4 
 28 Shivers, Anaya               Do Right Edu                    2:00.08   4 
 29 Wesley, Da'Via               Do Right Edu                    2:07.58   4 
 30 Shealy, Peyton               Spartan Spee                    2:08.71   5 
 31 Jones, Melody                Arizona Chee                    2:09.53   1 
 32 Sanders, Viahnn              Arizona Chee                    2:10.13   1 
 33 Center, Ariyah               Do Right Edu                    2:10.22   5 
 34 Carver, Sophia               Elite StriDe                    2:13.31   2 
 35 Scott, Brooklyn              Do Right Edu                    2:19.39   5 
 36 Turner, Jayla                Do Right Edu                    2:24.60   5 
 
800 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Douglas, Ryland              Elite StriDe                    3:15.46  
  2 Gipson, Shakeena             Do Right Edu                    3:23.12  
  3 Ortiz, Alexis                Arizona Chee                    3:24.40  
  4 Johnson, Jordyn              Do Right Edu                    3:29.44  
  5 Thurman, Sa'Raye             Elite StriDe                    3:29.70  
  6 Carver, Olivia               Elite StriDe                    3:42.92  
  7 Willis, Mariah               Elite StriDe                    4:31.17  
  8 Carver, Sophia               Elite StriDe                    4:36.13  
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Elite StriDers  'A'                               7:35.00    7:19.00  
     1) Carver, Olivia                  2) Thurman, Sa'Raye               
     3) Willis, Mariah                  4) Douglas, Ryland                
 
100 Meter Dash 9-10 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Moorer, Joy                  Unattached                        14.67   NWI  2 
  2 Andrews, Anya                Arizona Chee           16.20      14.73   NWI  4 
  3 Jamison, Neya                Unattached                        15.59   NWI  1 
  4 Smythe, Brynn                Arizona Chee           16.20      15.85   NWI  4 
  4 Burks, Avery                 Arizona Chee           16.20      15.85   NWI  4 
  6 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona            16.50      15.88   NWI  4 
  7 Roberts, Raven               The Arizona            17.00      15.99   NWI  4 
  8 Alexander, Jessica           Arizona Chee           16.20      16.06   NWI  4 
  9 Hunter, Rian                 Arizona Chee                      16.13   NWI  1 
 10 Okeke, Jacqueline            Phoenix Bobc                      16.15   NWI  1 
 11 Richardson, NaZyia           Arizona Chee           17.15      16.62   NWI  3 
 12 Washington, Taylor           Arizona Chee           16.20      16.63   NWI  4 
 13 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee                      17.12   NWI  3 
 14 Sanders, Giana               Arizona Chee                      17.14   NWI  1 
 15 Willis, Camryn               Unattached                        17.17   NWI  1 
 16 Huckaby, Tianna              Unattached                        17.33   NWI  2 
 17 Mitchell, Aiyana             Arizona Flam                      17.50   NWI  2 
 18 Norwood, Julana              Arizona Chee                      17.88   NWI  1 
 19 Bermudez, Yslana             Arizona Flam                      18.26   NWI  2 
 20 Carter, Destiny              Unattached                        18.61   NWI  3 
 21 Espinoza, Liberty            Huron Athlet                      19.27   NWI  2 
 22 Snelling, Dez'tizi           Arizona Chee           17.15      19.58   NWI  3 
 23 Ofori-Kyei, Chelsea          Unattached                        20.72   NWI  3 
 24 Broom, Kyndell               Arizona Chee           17.15      20.92   NWI  3 
 25 Hutchinson, Amaya            Arizona Chee                      21.18   NWI  1 
 26 Reed, Kiara                  Arizona Flam                      21.35   NWI  1 
 27 Magallan, Ava                Arizona Flam                      21.36   NWI  2 
 28 Snelling, Za'Leah            Arizona Chee                      21.74   NWI  2 
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Moorer, Joy                  Unattached                        31.49   NWI  3 
  2 Andrews, Anya                Arizona Chee           36.62      31.94   NWI  4 
  3 Fields, Indiah               Spartan Spee                      33.56   NWI  3 
  4 Burks, Avery                 Arizona Chee           36.62      33.66   NWI  4 
  5 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona            37.00      33.85   NWI  4 
  6 Smythe, Brynn                Arizona Chee           36.62      34.87   NWI  4 
  7 Huckaby, Tianna              Unattached                        35.13   NWI  1 
  8 Roberts, Raven               The Arizona            34.00      35.32   NWI  4 
  9 Valentine, Riley             Arizona Spee                      36.30   NWI  2 
 10 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee                      36.34   NWI  2 
 11 Alexander, Jessica           Arizona Chee           36.62      36.40   NWI  4 
 12 Washington, Taylor           Arizona Chee           36.62      36.49   NWI  4 
 13 Richardson, NaZyia           Arizona Chee                      36.85   NWI  1 
 14 Reed, Kiara                  Arizona Flam                      36.93   NWI  1 
 15 Okeke, Jacqueline            Phoenix Bobc                      37.02   NWI  3 
 16 Bermudez, Yslana             Arizona Flam                      39.67   NWI  2 
 17 Simms, Serena                Spartan Spee                      40.38   NWI  3 
 18 Mitchell, Aiyana             Arizona Flam                      40.81   NWI  1 
 19 Snelling, Dez'tizi           Arizona Chee                      43.07   NWI  3 
 20 Espinoza, Liberty            Huron Athlet                      44.05   NWI  3 
 21 Norwood, Julana              Arizona Chee                      45.29   NWI  2 
 22 Broom, Kyndell               Arizona Chee                      47.46   NWI  2 
 23 Magallan, Ava                Arizona Flam                      49.69   NWI  3 
 24 Hutchinson, Amaya            Arizona Chee                      51.08   NWI  1 
 25 Snelling, Za'Leah            Arizona Chee                      52.63   NWI  3 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Willoughby, Katie            AZ Track & F         1:18.00    1:13.17   6 
  2 Andrews, Anya                Arizona Chee         1:16.10    1:13.94   6 
  3 Johnson, jhaidah             Do Right Edu                    1:15.24   2 
  4 Moorer, Joy                  Unattached                      1:15.58   2 
  5 Fields, Indiah               Spartan Spee                    1:17.47   5 
  6 Jones, Kianna                Elite StriDe                    1:18.86   5 
  7 Coffman, Paige               Arizona Chee         1:16.10    1:18.99   6 
  8 Onyepunuka, Sabatiney        The Arizona          1:25.00    1:19.59   6 
  9 Jamison, Neya                Unattached                      1:19.62   3 
 10 Burks, Avery                 Arizona Chee         1:16.10    1:20.42   6 
 11 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu                    1:20.43   2 
 12 Hunt, Ashlyn                 AZ Track & F         1:24.50    1:20.89   6 
 13 Smythe, Brynn                Arizona Chee                    1:22.00   3 
 14 Henderson, Trinity           Do Right Edu                    1:22.48   4 
 15 Hill, J'Neya                 Elite StriDe                    1:22.60   5 
 16 Davis, Aniya                 Elite StriDe                    1:25.73   1 
 17 Alexander, Jessica           Arizona Chee                    1:26.08   4 
 18 Davis, Courtney              Do Right Edu                    1:27.54   2 
 19 Caruso, Maria                AZ Track & F         1:31.00    1:27.99   5 
 20 Reed, Kiara                  Arizona Flam                    1:28.10   1 
 21 Garcia, Esmeralda            Glendale Fla         1:43.00    1:28.41   5 
 22 Kennedy, Taniah              Do Right Edu                    1:29.29   1 
 23 Shaffer, Shelby              Do Right Edu                    1:30.05   4 
 24 Valentine, Riley             Arizona Spee                    1:30.57   4 
 25 Arthur, Marshay              Do Right Edu                    1:31.79   3 
 26 Washington, Taylor           Arizona Chee                    1:35.35   1 
 27 Boyd, Lundyn                 Arizona Chee                    1:35.90   2 
 28 Cook, Kayden                 Do Right Edu                    1:37.14   5 
 29 Idleman, Erin                Huron Athlet                    1:40.16   3 
 30 Corbin, Jazmin               Do Right Edu                    1:40.88   4 
 31 Simms, Serena                Spartan Spee                    1:41.65   4 
 32 Sanders, Maliah'             Do Right Edu                    1:43.00   1 
 33 Richardson, NaZyia           Arizona Chee                    1:44.19   3 
 34 Gammage, Soraya              Do Right Edu                    1:44.33   4 
 35 Wesley, Damia                Do Right Edu                    1:48.65   1 
 36 Norwood, Julana              Arizona Chee                    1:52.00   2 
 37 Snelling, Dez'tizi           Arizona Chee                    1:53.58   1 
 38 Sanders, Giana               Arizona Chee                    1:55.39   1 
 39 Broom, Kyndell               Arizona Chee                    2:06.86   2 
 40 Lewis, Quaviona              Do Right Edu                    2:10.28   5 
 41 Hutchinson, Amaya            Arizona Chee                    2:12.85   3 
 
800 Meter Run 9-10 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Willoughby, Katie            AZ Track & F         3:05.00    2:53.16   3 
  2 Johnson, jhaidah             Do Right Edu                    2:56.35   1 
  3 Jones, Kianna                Elite StriDe                    2:59.96   1 
  4 Fields, Indiah               Spartan Spee                    2:59.98   1 
  5 Blanton, McKinley            AZ Track & F         3:15.00    3:06.39   3 
  6 Hill, J'Neya                 Elite StriDe                    3:07.73   1 
  7 Coffman, Paige               Arizona Chee         2:45.00    3:08.53   3 
  8 Hunt, Ashlyn                 AZ Track & F         3:15.00    3:09.80   3 
  9 Henderson, Trinity           Do Right Edu                    3:14.56   2 
 10 McCallister, Bethany         AZ Track & F         3:17.00    3:17.35   3 
 11 Stevenson, De'Ahjianea       Do Right Edu                    3:20.42   2 
 12 Caruso, Maria                AZ Track & F         3:28.00    3:23.87   3 
 13 Garcia, Esmeralda            Glendale Fla         3:18.00    3:28.05   3 
 14 Shaffer, Shelby              Do Right Edu                    3:29.61   2 
 15 Davis, Courtney              Do Right Edu                    3:29.66   2 
 16 Davis, Aniya                 Elite StriDe                    3:32.30   3 
 17 Valentine, Riley             Arizona Spee                    3:34.67   1 
 18 Idleman, Erin                Huron Athlet                    3:35.95   1 
 19 Simms, Serena                Spartan Spee                    3:45.28   3 
 20 Arthur, Marshay              Do Right Edu                    3:48.43   2 
 21 Corbin, Jazmin               Do Right Edu                    3:50.07   1 
 22 Sanders, Maliah'             Do Right Edu                    3:52.82   1 
 23 Kennedy, Taniah              Do Right Edu                    3:53.55   1 
 24 Cook, Kayden                 Do Right Edu                    3:59.47   2 
 25 Wesley, Damia                Do Right Edu                    4:02.10   2 
 26 Gammage, Soraya              Do Right Edu                    4:04.19   2 
 -- Lewis, Quaviona              Do Right Edu                        DNF   2 
 
1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blanton, McKinley            AZ Track & F         7:00.00    6:07.81  
  2 McCallister, Bethany         AZ Track & F         6:36.00    6:23.24  
  3 Hill, J'Neya                 Elite StriDe                    6:39.54  
  4 Jones, Kianna                Elite StriDe                    7:00.44  
  5 Davis, Aniya                 Elite StriDe                    7:59.31  
 
100 Meter Dash 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Roberts, Riley               The Arizona            13.80      13.78   NWI  5 
  2 Adams, Adora                 Arizona Chee           15.12      14.09   NWI  5 
  3 Garrett, Eryn                Arizona Chee           15.12      14.30   NWI  4 
  4 Harrell, Mya                 The Arizona            14.60      14.42   NWI  5 
  5 Davis, Imani                 Arizona Chee           15.12      14.54   NWI  5 
  6 Baker, Iolani                Arizona Flam           14.50      14.73   NWI  5 
  7 Jordan, Ashton               Arizona Chee           15.12      15.05   NWI  5 
  8 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           15.00      15.06   NWI  5 
  9 Binford, Zahliyah            The Arizona            17.00      15.17   NWI  3 
 10 Barnes, Fezeka               Spartan Spee                      15.30   NWI  1 
 10 Okafor, Adanna               Phoenix Bobc                      15.30   NWI  1 
 12 Beckhum, Alaizah             Unattached                        15.32   NWI  1 
 13 Graves, Uzuri                Unattached                        15.41   NWI  2 
 14 Ortiz, Selema                The Arizona            17.00      15.44   NWI  4 
 15 Patrick, Saadiya             Arizona Flam                      15.48   NWI  1 
 16 Scott, Maya                  Arizona Flam                      15.56   NWI  1 
 17 Levin, Simone                Phoenix Bobc                      15.74   NWI  1 
 18 Garrett, Erykah              Arizona Chee           15.12      15.78   NWI  5 
 18 Cave, Emilla                 Phoenix Bobc                      15.78   NWI  3 
 20 Jordan, Nineaka              Arizona Flam                      15.83   NWI  3 
 21 Barciaga, Madison            Arizona Flam                      16.02   NWI  3 
 22 Marquez, Katarina            Arizona Chee           16.21      16.07   NWI  4 
 23 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           16.21      16.19   NWI  4 
 24 Warrick, Sophia              Arizona Chee           16.21      16.22   NWI  4 
 25 Arreola, Abigail             Arizona Bush                      16.57   NWI  2 
 26 Gutierrez, Yoanna            Unattached                        16.85   NWI  2 
 27 Royer, Avery                 Arizona Chee           16.21      16.94   NWI  4 
 28 Willis, Kaiya                Arizona Puma           15.95      17.01   NWI  4 
 29 Ford, Gabriella              Arizona Chee           16.21      17.05   NWI  4 
 30 Cuff, Kierrah                Spartan Spee                      17.42   NWI  2 
 31 Jacobs, Nikole               Unattached                        17.44   NWI  2 
 32 Severson, Erica              Phoenix Bobc                      17.54   NWI  2 
 33 Keith, Delilah               Arizona Spee                      17.81   NWI  2 
 34 Perez, Nicole                Arizona Chee                      18.86   NWI  3 
 35 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee                      19.61   NWI  3 
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Roberts, Riley               The Arizona            28.60      28.98   NWI  6 
  2 Adams, Adora                 Arizona Chee           34.62      29.13   NWI  5 
  3 Mustin, Dominique            The Arizona            29.00      29.84   NWI  6 
  4 Harrell, Mya                 The Arizona            31.00      30.22   NWI  6 
  5 Burks, Lazia                 The Arizona            32.00      30.82   NWI  6 
  6 Baker, Iolani                Arizona Flam           30.68      30.85   NWI  6 
  7 Garrett, Eryn                Arizona Chee           34.62      30.99   NWI  5 
  8 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           32.00      31.31   NWI  6 
  9 Davis, Imani                 Arizona Chee           34.62      31.54   NWI  5 
 10 Jordan, Ashton               Arizona Chee           34.62      31.65   NWI  5 
 11 Ortiz, Selema                The Arizona            31.00      31.81   NWI  6 
 12 Barnes, Fezeka               Spartan Spee                      32.54   NWI  1 
 13 Barciaga, Madison            Arizona Flam           34.57      33.16   NWI  5 
 14 Jordan, Nineaka              Arizona Flam                      33.21   NWI  4 
 15 Garrett, Erykah              Arizona Chee           34.62      33.50   NWI  5 
 16 Marquez, Katarina            Arizona Chee           37.51      33.76   NWI  4 
 17 Levin, Simone                Phoenix Bobc                      33.79   NWI  3 
 18 Collins, Katie               Phoenix Bobc                      34.04   NWI  3 
 19 Binford, Zahliyah            The Arizona            33.00      34.06   NWI  5 
 20 Okafor, Adanna               Phoenix Bobc                      34.08   NWI  3 
 21 Patrick, Saadiya             Arizona Flam                      34.12   NWI  3 
 22 Cave, Emilla                 Phoenix Bobc                      34.15   NWI  2 
 23 Scott, Maya                  Arizona Flam                      34.28   NWI  3 
 24 Grimaldo, Natalie            Spartan Spee                      34.47   NWI  4 
 25 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           37.51      34.81   NWI  4 
 26 Royer, Avery                 Arizona Chee           37.51      35.46   NWI  4 
 27 Warrick, Sophia              Arizona Chee           37.51      35.51   NWI  4 
 28 Grimaldo, Helen              Spartan Spee                      36.18   NWI  1 
 29 Severson, Erica              Phoenix Bobc                      37.06   NWI  1 
 30 Keith, Delilah               Arizona Spee                      37.13   NWI  1 
 31 Sabala, Kayden               Unattached                        37.85   NWI  1 
 32 Cuff, Kierrah                Spartan Spee                      37.89   NWI  3 
 33 Ford, Gabriella              Arizona Chee           37.51      38.72   NWI  4 
 34 Perez, Nicole                Arizona Chee                      42.49   NWI  4 
 35 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee                      43.29   NWI  2 
 36 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe                      50.72   NWI  2 
 
400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Roberts, Riley               The Arizona          1:03.00    1:06.14   8 
  2 Boyd-Matthews, Autum         Do Right Edu                    1:07.02   4 
  3 Burks, Lazia                 The Arizona          1:08.00    1:09.18   8 
  4 Adams, Adora                 Arizona Chee         1:14.00    1:10.71   7 
  5 Reed, Haila                  Do Right Edu                    1:11.26   4 
  6 Jordan, Ashton               Arizona Chee         1:14.10    1:11.93   7 
  7 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam         1:08.72    1:12.09   8 
  8 Montufar, Daniela            Arizona Chee         1:26.15    1:12.45   6 
  9 Jackson, Trejanae            Do Right Edu                    1:12.79   5 
 10 Baker, Iolani                Arizona Flam         1:08.00    1:13.95   8 
 11 Cave, Emilla                 Phoenix Bobc                    1:14.58   2 
 12 Ortiz, Selema                The Arizona          1:08.00    1:15.53   8 
 13 Graves, Uzuri                Unattached                      1:15.69   2 
 14 Barnes, Fezeka               Spartan Spee                    1:15.82   3 
 15 Marquez, Katarina            Arizona Chee         1:26.15    1:15.85   6 
 16 Garrett, Eryn                Arizona Chee         1:14.10    1:16.09   7 
 17 Lee, Deysha                  Do Right Edu                    1:17.59   3 
 18 Patrick, Saadiya             Arizona Flam                    1:17.99   2 
 19 Macias, Mariah               Elite StriDe                    1:18.67   4 
 20 Grimaldo, Natalie            Spartan Spee                    1:19.01   4 
 21 Jay, Isabelle                AZ Track & F         1:21.00    1:19.21   7 
 22 Binford, Zahliyah            The Arizona          1:15.00    1:20.34   7 
 23 Levin, Simone                Phoenix Bobc                    1:20.38   2 
 24 Royer, Avery                 Arizona Chee         1:26.15    1:20.77   5 
 25 Davis, Imani                 Arizona Chee         1:14.10    1:21.54   7 
 26 Ruiz, Samia                  Do Right Edu                    1:22.36   1 
 27 Harrell, Mya                 The Arizona          1:14.00    1:22.42   8 
 28 Beckhum, Alaizah             Unattached                      1:22.49   1 
 29 Garrett, Erykah              Arizona Chee         1:14.10    1:22.99   7 
 30 Garcia, Noemy                Glendale Fla         1:24.00    1:23.41   6 
 31 Claiborne, Thalia            Arizona Chee         1:26.15    1:24.36   6 
 32 Keith, Delilah               Arizona Spee                    1:24.83   1 
 33 Sells, Jendayi               Do Right Edu                    1:26.30   5 
 34 Okafor, Adanna               Phoenix Bobc                    1:26.78   2 
 35 Grimaldo, Helen              Spartan Spee                    1:26.88   1 
 36 Collins, Katie               Phoenix Bobc                    1:28.10   5 
 37 Potts, Ava                   Arizona Chee         1:26.15    1:28.37   6 
 38 Seaton, Brooke               AZ Track & F         1:29.00    1:29.24   5 
 39 Borg, Elle                   AZ Track & F         1:24.00    1:30.05   6 
 40 Warrick, Sophia              Arizona Chee         1:26.15    1:30.08   6 
 41 Jacobs, Nikole               Unattached                      1:31.02   5 
 42 Sabala, Kayden               Unattached                      1:31.44   4 
 43 Patrick, Haley               Elite StriDe                    1:32.23   5 
 44 Perez, Nicole                Arizona Chee                    1:35.48   3 
 45 Cuff, Kierrah                Spartan Spee                    1:37.38   4 
 46 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                    1:37.57   3 
 47 Idleman, Peyton              Huron Athlet                    1:38.76   1 
 48 Ford, Gabriella              Arizona Chee         1:26.15    1:39.31   6 
 49 Hutchinson, Ashlyn           Arizona Chee                    1:43.88   3 
 50 Johnson, Tyanna              Do Right Edu                    1:48.07   1 
 51 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe                    1:57.61   3 
 
800 Meter Run 11-12 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mustin, Dominique            The Arizona          2:15.00    2:41.79   3 
  2 Burks, Lazia                 The Arizona          2:20.00    2:46.86   3 
  3 Reed, Haila                  Do Right Edu                    2:47.86   1 
  4 Montufar, Daniela            Arizona Chee         2:40.00    2:50.89   3 
  5 Carswell, Jamelah            Elite StriDe                    2:52.06   1 
  6 Huckaby, Daejahnai           Unattached                      2:52.51   1 
  7 Boyd-Matthews, Autum         Do Right Edu                    2:53.90   1 
  8 Charlton, Jayde              Elite StriDe                    2:54.10   2 
  9 Jackson, Trejanae            Do Right Edu                    2:54.44   2 
 10 Jay, Isabelle                AZ Track & F         3:15.00    2:58.45   3 
 11 Barciaga, Madison            Arizona Flam         2:40.00    2:58.92   3 
 12 Grimaldo, Natalie            Spartan Spee                    3:02.27   2 
 13 Macias, Mariah               Elite StriDe                    3:20.73   1 
 14 Sabala, Kayla                Unattached                      3:21.17   1 
 15 Collins, Katie               Phoenix Bobc                    3:22.16   1 
 16 Ruiz, Samia                  Do Right Edu                    3:23.42   2 
 17 Cohen, Samantha              AZ Track & F         3:25.00    3:23.48   3 
 18 Potts, Ava                   Arizona Chee         2:45.00    3:23.92   3 
 19 Lee, Deysha                  Do Right Edu                    3:24.13   2 
 20 Borg, Elle                   AZ Track & F         3:15.00    3:24.52   3 
 21 Seaton, Brooke               AZ Track & F         3:20.00    3:25.88   3 
 22 Willis, Kaiya                Arizona Puma                    3:31.61   2 
 23 Grimaldo, Helen              Spartan Spee                    3:40.57   2 
 24 Patrick, Haley               Elite StriDe                    3:44.51   2 
 25 Idleman, Peyton              Huron Athlet                    3:45.38   2 
 26 Sells, Jendayi               Do Right Edu                    4:01.63   1 
 27 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                    4:02.02   2 
 28 Johnson, Tyanna              Do Right Edu                    4:14.63   2 
 29 Ontiveros, Maricela          Elite StriDe                    4:17.74   1 
 30 Womack, Jatavia              Elite StriDe                    4:20.92   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Huckaby, Daejahnai           Unattached                      5:57.04  
  2 Charlton, Jayde              Elite StriDe                    6:09.77  
  3 Arreola, Abigail             Arizona Bush                    6:11.00  
  4 Cohen, Samantha              AZ Track & F         7:00.00    6:38.17  
  5 Gutierrez, Yoanna            Unattached                      6:52.29  
  6 Sabala, Kayla                Unattached                      7:03.01  
  7 Macias, Mariah               Elite StriDe                    7:28.22  
  8 Womack, Jatavia              Elite StriDe                    7:50.05  
 
3000 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carswell, Jamelah            Elite StriDe                   12:34.66  
 
4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Elite StriDers  'A'                               5:10.00    6:03.00  
     1) Carswell, Jamelah               2) Charlton, Jayde                
     3) Patrick, Haley                  4) Womack, Jatavia                
 
100 Meter Dash 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jordan, Raven                Arizona Chee           13.24      12.78   NWI  4 
  2 Foreman, Anna                Arizona Chee           13.24      13.03   NWI  4 
  3 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           13.24      13.16   NWI  4 
  4 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee                      13.18   NWI  1 
  5 Fair, Raelynn                The Arizona            13.70      13.42   NWI  4 
  6 Ofori-Kyei, Christina        Unattached             14.10      13.62   NWI  4 
  6 Chest, Zaire                 Arizona Chee           13.24      13.62   NWI  4 
  8 Payne, Teryah                Arizona Chee           14.62      13.89   NWI  3 
  9 McCoy, Tajene                The Arizona            13.90      13.93   NWI  4 
 10 Tobias, Lauren               Spartan Spee                      14.05   NWI  1 
 11 Ortiz, Navaria               The Arizona            16.00      14.14   NWI  3 
 12 Cuff, Ikeah                  Spartan Spee                      14.37   NWI  2 
 13 Marshall, Svannah            Arizona Flam                      14.38   NWI  2 
 14 Bowser, Lael                 Arizona Flam           13.50      14.40   NWI  4 
 15 Luc-Dyson, Lachea'           The Arizona                       14.74   NWI  3 
 15 Andrews, Naja                Arizona Chee           14.62      14.74   NWI  3 
 17 Ross, Nicole                 Arizona Flam                      14.77   NWI  2 
 18 Brewington, Evionne          Arizona Chee           14.62      14.90   NWI  3 
 19 Haack, Haley                 Phoenix Bobc                      15.04   NWI  1 
 20 DeStefano, Olivia            Phoenix Bobc                      15.21   NWI  2 
 21 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      15.57   NWI  1 
 22 Cobbin, Rose                 Unattached                        15.62   NWI  3 
 23 Tucker, Myleciya             The Arizona                       15.69   NWI  3 
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Foreman, Anna                Arizona Chee           30.16      26.44   NWI  4 
  2 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           34.12      26.87   NWI  3 
  3 Jordan, Raven                Arizona Chee           30.16      27.08   NWI  4 
  4 McCoy, Tajene                The Arizona            29.50      27.71   NWI  4 
  5 Chest, Zaire                 Arizona Chee           30.16      27.72   NWI  4 
  6 Fair, Raelynn                The Arizona            28.50      27.74   NWI  4 
  7 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee                      28.56   NWI  1 
  8 Tobias, Lauren               Spartan Spee                      28.73   NWI  2 
  9 Payne, Teryah                Arizona Chee           34.12      29.28   NWI  3 
 10 Bowser, Lael                 Arizona Flam           28.00      30.34   NWI  4 
 11 Ortiz, Navaria               The Arizona            30.00      30.73   NWI  4 
 12 Ross, Nicole                 Arizona Flam                      30.75   NWI  2 
 13 Luc-Dyson, Lachea'           The Arizona                       31.02   NWI  1 
 13 Brewington, Evionne          Arizona Chee           34.12      31.02   NWI  3 
 15 Marshall, Svannah            Arizona Flam                      31.36   NWI  2 
 16 Haack, Haley                 Phoenix Bobc                      31.84   NWI  1 
 17 Andrews, Naja                Arizona Chee           34.12      32.53   NWI  3 
 18 Tucker, Myleciya             The Arizona                       32.96   NWI  2 
 19 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      33.82   NWI  3 
 20 Culpepper, Journee           Unattached             31.49      33.95   NWI  4 
 21 Andrascik, Callie            Arizona Spee                      41.21   NWI  1 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Foreman, Anna                Arizona Chee         1:02.00      59.10   5 
  2 Gruenwald, Jai               Arizona Chee         1:02.00    1:02.16   5 
  3 Jordan, Raven                Arizona Chee         1:06.15    1:03.88   4 
  4 Fair, Raelynn                The Arizona          1:00.00    1:04.51   5 
  5 Roberts, Jessica             Phoenix Bobc         1:05.00    1:04.83   5 
  6 McCoy, Tajene                The Arizona          1:05.00    1:05.31   5 
  7 Payne, Teryah                Arizona Chee         1:06.15    1:07.43   4 
  8 Chest, Zaire                 Arizona Chee         1:06.15    1:08.81   5 
  9 Williams, Kiemya             Do Right Edu                    1:09.56   1 
 10 Tobias, Lauren               Spartan Spee                    1:10.31   2 
 11 Curtis, Kristen              The Arizona          1:05.00    1:10.71   5 
 12 Brewington, Evionne          Arizona Chee         1:10.12    1:11.03   4 
 13 Marshall, Svannah            Arizona Flam         1:09.71    1:11.09   4 
 14 Luc-Dyson, Lachea'           The Arizona                     1:12.18   1 
 15 aeHolley, Soraya             Arizona Elite                   1:12.30   1 
 16 Shea, Katie                  Arizona Chee         1:06.15    1:12.62   5 
 17 DeStefano, Olivia            Phoenix Bobc                    1:14.09   1 
 18 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee                    1:14.75   2 
 19 Ortiz, Navaria               The Arizona          1:10.00    1:15.43   4 
 20 Haack, Haley                 Phoenix Bobc                    1:15.86   3 
 21 Andrews, Naja                Arizona Chee         1:10.12    1:16.29   4 
 22 Bowser, Kierra               Arizona Flam                    1:16.90   4 
 23 Mayfield, Crystal            Do Right Edu                    1:18.25   3 
 24 Culpepper, Journee           Unattached           1:12.00    1:19.83   4 
 25 Scroggins, Trinity           Do Right Edu                    1:20.27   2 
 26 Benson, Briana               Do Right Edu                    1:20.48   3 
 27 Wesley, Da'Sia               Do Right Edu                    1:22.04   2 
 28 Gray, Hallee                 Arizona Chee                    1:25.37   3 
 29 Holmes, Zariah               Elite StriDe                    1:30.53   2 
 30 Lopez, Jessica               Glendale Fla         1:37.00    1:31.65   3 
 31 Hooks, La'Taizha             Do Right Edu                    1:34.37   2 
 32 Andrascik, Callie            Arizona Spee                    1:39.79   2 
 33 Blevins, Zamaree             Do Right Edu                    1:45.61   3 
 34 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu                    1:57.03   1 
 
800 Meter Run 13-14 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Roberts, Jessica             Phoenix Bobc           30.00    2:36.18   2 
  2 Curtis, Kristen              The Arizona          2:15.00    2:37.37   2 
  3 aeHolley, Soraya             Arizona Elite                   2:40.01   1 
  4 Williams, Kiemya             Do Right Edu                    2:57.11   2 
  5 Bowser, Kierra               Arizona Flam                    2:58.81   1 
  6 Blanton, Cambry              AZ Track & F         2:58.00    3:04.49   2 
  7 Culpepper, Journee           Unattached                      3:09.88   2 
  8 Scroggins, Trinity           Do Right Edu                    3:12.88   1 
  9 Benson, Briana               Do Right Edu                    3:24.39   1 
 10 Mayfield, Crystal            Do Right Edu                    3:27.20   1 
 11 Wesley, Da'Sia               Do Right Edu                    3:38.19   1 
 12 Holmes, Zariah               Elite StriDe                    3:54.48   2 
 13 Hooks, La'Taizha             Do Right Edu                    4:00.40   2 
 14 Andrascik, Callie            Arizona Spee                    4:02.30   2 
 15 Blevins, Zamaree             Do Right Edu                    4:37.54   1 
 16 Stewart, Stashanique         Do Right Edu                    4:38.54   1 
 17 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu                    4:46.19   2 
 
1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Curtis, Kristen              The Arizona          5:40.00    5:28.24  
  2 Cobbin, Rose                 Unattached                      5:31.15  
  3 aeHolley, Soraya             Arizona Elite                   5:56.54  
  4 Blanton, Cambry              AZ Track & F         5:45.00    6:21.01  
  5 Holmes, Zariah               Elite StriDe                    8:59.02  
 
3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cobbin, Rose                 Unattached                     11:28.28  
  2 Shea, Katie                  Arizona Chee                   12:57.08  
 
100 Meter Dash 15-16 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Bailey, Anaya                Arizona Chee           12.60      12.72   NWI  2 
  2 Martin, Jaclyn               Arizona Chee           13.24      13.10   NWI  2 
  3 Cooper, Aeryone              Arizona Flam                      13.81   NWI  1 
  4 Helvig-Hanserd, Etoy         Arizona Chee                      13.82   NWI  1 
  5 Aysien, Siarah               Arizona Flam           13.92      14.30   NWI  2 
  6 Burrell, Kara                The Arizona            14.50      14.51   NWI  2 
  7 Bailey, Tiara                Arizona Chee                      15.43   NWI  1 
  8 Luc, Lataija                 The Arizona                       16.90   NWI  1 
 
200 Meter Dash 15-16 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Bermudez, Carmen             Arizona Flam                      27.26   NWI  1 
  2 Cooper, Aeryone              Arizona Flam                      28.58   NWI  2 
  3 Helvig-Hanserd, Etoy         Arizona Chee                      29.52   NWI  1 
  4 Burrell, Kara                The Arizona            30.00      29.97   NWI  2 
  5 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc                      30.04   NWI  1 
  6 Mathis, Courtney             The Arizona            31.00      32.45   NWI  2 
  7 Bailey, Tiara                Arizona Chee                      34.62   NWI  1 
  8 Luc, Lataija                 The Arizona                       37.27   NWI  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Martin, Jaclyn               Arizona Chee                      59.56   2 
  2 deStefano, Emily             Phoenix Bobc                    1:02.36   1 
  3 Bailey, Anaya                Arizona Chee         1:00.00    1:03.64   3 
  4 Conway, Lelani               Arizona Chee         1:00.00    1:06.00   3 
  5 Bermudez, Carmen             Arizona Flam                    1:06.73   2 
  6 Leber, Katrina               AZ Track & F         1:12.30    1:08.75   3 
  7 Neill, Meghan                AZ Track & F         1:04.50    1:08.82   3 
  8 Burrell, Kara                The Arizona          1:08.00    1:09.50   3 
  9 Fuel, Trinty                 Unattached                      1:09.70   1 
 10 Gamble, Melissa              Elite StriDe                    1:13.33   1 
 11 Cooper, Aeryone              Arizona Flam                    1:13.43   2 
 12 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc                    1:13.73   2 
 13 Helvig-Hanserd, Etoy         Arizona Chee                    1:16.73   2 
 14 Craig, Faith                 Unattached                      1:18.16   1 
 15 Mathis, Courtney             The Arizona          1:05.00    1:19.22   3 
 16 Griffin, Jaztne              Do Right Edu                    1:21.14   2 
 17 Bailey, Tiara                Arizona Chee                    1:21.65   2 
 18 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu                    1:58.28   1 
 
800 Meter Run 15-16 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 deStefano, Emily             Phoenix Bobc                    2:28.03   1 
  2 Donnelly, Nicole             AZ Track & F         2:40.00    2:43.68   2 
  3 Leber, Katrina               AZ Track & F         2:45.00    2:51.27   2 
  4 Lemon, Laina                 AZ Track & F         2:45.00    2:52.04   2 
  5 Fuel, Trinty                 Unattached                      2:53.49   1 
  6 Neill, Meghan                AZ Track & F         2:55.00    2:56.35   2 
  7 Espinoza, Justice            Huron Athlet                    3:00.54   1 
  8 Mathis, Courtney             The Arizona          2:14.00    3:06.51   2 
  9 Gamble, Melissa              Elite StriDe                    3:07.01   1 
 10 Craig, Faith                 Unattached                      3:11.23   2 
 11 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc                    3:15.87   1 
 12 Griffin, Jaztne              Do Right Edu                    3:43.58   1 
 13 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu                    4:40.12   1 
 
1500 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Donnelly, Nicole             AZ Track & F         5:30.00    5:46.31  
  2 Lemon, Laina                 AZ Track & F         5:45.00    6:23.50  
  3 Espinoza, Justice            Huron Athlet                    6:27.89  
  4 Fuel, Trinty                 Unattached                      6:37.90  
  5 Gamble, Melissa              Elite StriDe                    7:08.65  
 
100 Meter Dash 17-18 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Patton, Taylor               Arizona Chee           13.00      12.80   NWI  2 
  2 Starks, Jasmine              Unattached             12.80      13.06   NWI  2 
  3 Mitchell, Arniesha           Arizona Chee           13.50      13.26   NWI  2 
  4 Jackson, Dai'Jahna           Arizona Chee           13.20      13.34   NWI  2 
  5 Spencer, Abigail             Phoenix Bobc                      13.38   NWI  1 
  5 Johnson, Meghan              Phoenix Bobc                      13.38   NWI  1 
  7 Claiborne, Zariah            Arizona Chee           13.20      13.39   NWI  2 
  8 Williford, Christine         The Arizona            12.00      13.65   NWI  2 
 
200 Meter Dash 17-18 Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Imani                 Arizona Chee           25.89      27.17   NWI  2 
  2 Laskoskie, Zoe               Phoenix Bobc                      27.70   NWI  2 
  3 Soderstrom, Erika            Phoenix Bobc                      27.74   NWI  1 
  4 Johnson, Meghan              Phoenix Bobc                      27.81   NWI  1 
  5 Spencer, Abigail             Phoenix Bobc                      27.91   NWI  1 
  6 Southerland, Sydney          Arizona Flam                      28.00   NWI  1 
 
400 Meter Dash 17-18 Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Williford, Christine         The Arizona            58.00    1:00.38   2 
  2 Starks, Jasmine              Unattached           1:05.00    1:01.83   2 
  3 Mitchell, Arniesha           Arizona Chee         1:00.00    1:02.86   2 
  4 Jackson, Dai'Jahna           Arizona Chee         1:00.00    1:03.13   2 
  5 Claiborne, Zariah            Arizona Chee         1:00.00    1:03.88   2 
  6 Southerland, Sydney          Arizona Flam                    1:03.90   1 
  7 Patton, Taylor               Arizona Chee         1:00.00    1:04.53   2 
  8 Soderstrom, Erika            Phoenix Bobc                    1:07.08   1 
  9 Johnson, Meghan              Phoenix Bobc                    1:10.32   1 
 10 Laskoskie, Zoe               Phoenix Bobc                    1:10.61   1 
 11 Jay, Hannah                  AZ Track & F         1:12.25    1:15.02   1 
 
800 Meter Run 17-18 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Adams, Imani                 Arizona Chee         2:35.00    2:31.23  
  2 Soderstrom, Erika            Phoenix Bobc                    2:48.64  
  3 Seaton, Chelsey              AZ Track & F         2:48.00    2:52.92  
  4 Jay, Hannah                  AZ Track & F         2:58.00    2:54.86  
  5 Laskoskie, Zoe               Phoenix Bobc                    2:56.25  
  6 Hornbeak, Caylie             AZ Track & F         2:42.00    3:17.91  
 
1500 Meter Run 17-18 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Seaton, Chelsey              AZ Track & F         5:40.00    6:14.22  
  2 Lagunas, Sonya               Unattached                      7:03.15  
 
3000 Meter Run 17-18 Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lagunas, Sonya               Unattached                     15:01.08  
 
100 Meter Dash 8 & Under Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Huckaby, Damaryon            Unattached                        17.10   NWI  2 
  2 Kimbell, Talib               Arizona Chee                      17.27   NWI  2 
  3 Heidelburg, Zuri             Unattached             17.21      17.67   NWI  2 
  4 Simms, Maurice               Spartan Spee                      17.93   NWI  2 
  5 Hermas, Jamani               Unattached                        18.33   NWI  1 
  6 Reed, Jalen                  Arizona Flam                      18.99   NWI  2 
  7 Steele, Cutter               Arizona Spee                      19.31   NWI  2 
  8 LeVinus, Frederick - Cha     Phoenix Bobc                      19.65   NWI  2 
  9 Noyd, Michael                Arizona Flam                      20.46   NWI  1 
 10 Carter, Micah                Unattached                        20.92   NWI  1 
 11 Cornejo, Guillermo           The Arizona                       21.45   NWI  1 
 12 Cornejo, Arturo              The Arizona                       22.21   NWI  1 
 13 Steele, Jett                 Arizona Spee                      26.21   NWI  1 
 14 Owen, Levi                   Phoenix Bobc                      29.54   NWI  1 
 
200 Meter Dash 8 & Under Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Huckaby, Damaryon            Unattached                        35.12   NWI  3 
  2 Heidelburg, Zuri             Unattached             36.39      37.52   NWI  4 
  3 Kimbell, Talib               Arizona Chee                      38.34   NWI  2 
  4 Hermas, Jamani               Unattached                        39.22   NWI  1 
  5 Laffitte, Jaden              Do Right Edu                      40.49   NWI  3 
  6 Steele, Cutter               Arizona Spee                      41.20   NWI  4 
  7 Stafford, Zoriyhan           Do Right Edu                      41.66   NWI  3 
  7 Simms, Maurice               Spartan Spee                      41.66   NWI  1 
  9 Smith, Malik                 Do Right Edu                      41.70   NWI  3 
 10 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu                      42.30   NWI  2 
 11 LeVinus, Frederick - Cha     Phoenix Bobc                      42.50   NWI  4 
 12 Reed, Jalen                  Arizona Flam                      43.74   NWI  1 
 13 Williams, Andre              Do Right Edu                      43.94   NWI  1 
 14 Noyd, Michael                Arizona Flam                      44.30   NWI  4 
 15 Cornejo, Guillermo           The Arizona                       45.23   NWI  3 
 16 Vix, Jordan                  Arizona Spee                      47.94   NWI  2 
 17 Moore, Evan                  Do Right Edu                      49.67   NWI  1 
 18 Cornejo, Arturo              The Arizona                       50.43   NWI  4 
 19 Gammage, Evan                Do Right Edu                      51.50   NWI  1 
 20 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe                      53.06   NWI  4 
 21 James, Rory                  Do Right Edu                      54.27   NWI  1 
 22 Simmons, Jordan              Do Right Edu                      54.37   NWI  2 
 23 Steele, Jett                 Arizona Spee                      56.42   NWI  4 
 24 Jackson, Tre'Quan            Do Right Edu                      58.87   NWI  2 
 25 Abraham, Zyere               Elite StriDe                      59.61   NWI  2 
 26 Scroggins, Roosevelt         Do Right Edu                      59.62   NWI  2 
 27 Scroggins, Andre             Do Right Edu                    1:07.14   NWI  3 
 
400 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Okeke, Dominic               Phoenix Bobc                    1:18.38   4 
  2 Heidelburg, Zuri             Unattached           1:25.00    1:18.80   4 
  3 Huckaby, Damaryon            Unattached                      1:20.69   2 
  4 Arthur, Curtis               Do Right Edu                    1:26.45   1 
  5 Barrett, Malec               Do Right Edu                    1:27.41   1 
  6 James, Rory                  Do Right Edu                    1:27.89   2 
  7 Hunt, Carter                 AZ Track & F         1:28.00    1:28.56   4 
  8 LeVinus, Frederick - Cha     Phoenix Bobc                    1:30.07   3 
  9 Scroggins, Roosevelt         Do Right Edu                    1:34.68   3 
 10 Simms, Maurice               Spartan Spee                    1:35.04   1 
 11 Reed, Jalen                  Arizona Flam                    1:35.75   3 
 12 Laffitte, Jaden              Do Right Edu                    1:38.22   4 
 13 Kimbell, Talib               Arizona Chee                    1:39.37   1 
 14 Stafford, Zoriyhan           Do Right Edu                    1:39.78   4 
 15 Smith, Malik                 Do Right Edu                    1:40.69   1 
 16 Smallwood, Amare             Elite StriDe                    1:41.31   4 
 17 Byrd, Oshen                  Do Right Edu                    1:41.35   2 
 18 Steele, Cutter               Arizona Spee                    1:42.71   4 
 19 Vix, Jordan                  Arizona Spee                    1:46.53   1 
 20 Moore, Evan                  Do Right Edu                    1:47.31   2 
 21 Williams, Andre              Do Right Edu                    1:47.94   2 
 22 Montano, Soul                Elite StriDe                    1:48.09   3 
 23 Gammage, Evan                Do Right Edu                    1:55.75   2 
 24 Steele, Jett                 Arizona Spee                    2:00.17   2 
 25 Rutherford III, Joe          Do Right Edu                    2:04.74   2 
 26 Simmons, Jordan              Do Right Edu                    2:05.58   3 
 27 Jackson, Tre'Quan            Do Right Edu                    2:11.04   3 
 28 Shedrick, Wy'on              Do Right Edu                    2:13.74   3 
 29 Scroggins, Andre             Do Right Edu                    2:46.63   4 
 
800 Meter Run 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Okeke, Dominic               Phoenix Bobc                    3:06.81   2 
  2 Hunt, Carter                 AZ Track & F         3:21.00    3:13.56   2 
  3 Barrett, Malec               Do Right Edu                    3:21.51   1 
  4 Rutherford III, Joe          Do Right Edu                    3:27.64   2 
  5 Arthur, Curtis               Do Right Edu                    3:34.32   1 
  6 Byrd, Oshen                  Do Right Edu                    3:39.15   2 
  7 Smallwood, Amare             Elite StriDe                    3:46.45   2 
  8 Vix, Jordan                  Arizona Spee                    3:49.78   2 
  9 Montano, Soul                Elite StriDe                    3:50.21   1 
 10 Moore, Evan                  Do Right Edu                    3:55.10   1 
 11 Williams, Andre              Do Right Edu                    3:57.17   1 
 12 Laffitte, Jaden              Do Right Edu                    3:57.65   1 
 13 Ontiveros, Gabriel           Elite StriDe                    4:20.76   2 
 14 Abraham, Zyere               Elite StriDe                    4:36.00   2 
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Elite StriDers  'A'                               7:15.00    8:04.00  
     1) Abraham, Zyere                  2) Montano, Soul                  
     3) Ontiveros, Gabriel              4) Smallwood, Amare               
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona            16.00      14.37   NWI  3 
  2 Sovereign, Joshua            Arizona Chee           17.01      14.40   NWI  3 
  3 Gingg, Connor                Arizona Spee                      15.26   NWI  2 
  4 Ortiz, Avaunt                The Arizona            18.00      15.33   NWI  2 
  5 King, Michael                Arizona Chee           17.01      15.51   NWI  3 
  6 Brewington, Tajj             Arizona Chee           17.01      15.56   NWI  3 
  7 Bowser, Shakaun              Arizona Flam                      15.80   NWI  1 
  8 Kearney, Dorien              Huron Athlet                      15.86   NWI  1 
  9 Beltran, Abdiel              Arizona Chee           16.50      16.29   NWI  3 
 10 Gandara, Adan                Arizona Flam                      16.54   NWI  1 
 11 Kenyon, Nicholas             Spartan Spee                      16.56   NWI  1 
 12 Johnson, Amare               Arizona Flam           16.57      16.67   NWI  3 
 13 Espinoza, Elijah             Arizona Flam                      16.86   NWI  2 
 14 Cornejo, Alvaro              The Arizona            17.00      17.28   NWI  3 
 15 Martin, Chris                Phoenix Bobc                      18.03   NWI  1 
 16 Ruiz, Elian                  Arizona Flam                      18.17   NWI  1 
 17 Cogdell, Jase                Arizona Chee                      19.01   NWI  2 
 18 Francisco-Gutierrez, Bri     Arizona Bush                      19.20   NWI  2 
 19 Roemersberger, Josh          Huron Athlet                      19.40   NWI  2 
 
200 Meter Dash 9-10 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona            31.00      29.68   NWI  3 
  2 Sovereign, Joshua            Arizona Chee                      30.28   NWI  3 
  3 Brewington, Tajj             Arizona Chee                      32.24   NWI  2 
  4 Gingg, Connor                Arizona Spee                      32.96   NWI  2 
  5 King, Michael                Arizona Chee                      33.12   NWI  1 
  6 Bowser, Shakaun              Arizona Flam                      33.40   NWI  2 
  7 Ortiz, Avaunt                The Arizona            33.00      33.78   NWI  3 
  8 Beltran, Abdiel              Arizona Chee           34.00      35.29   NWI  3 
  9 Hooks, Mar'Zhon              Do Right Edu                      35.42   NWI  1 
 10 Espinoza, Elijah             Arizona Flam                      35.92   NWI  2 
 11 Kearney, Dorien              Huron Athlet                      36.29   NWI  2 
 12 Kenyon, Nicholas             Spartan Spee                      36.53   NWI  3 
 13 Cornejo, Alvaro              The Arizona            32.00      37.04   NWI  3 
 14 Ruiz, Elian                  Arizona Flam                      40.57   NWI  2 
 15 Roemersberger, Josh          Huron Athlet                      42.47   NWI  2 
 16 Martin, Chris                Phoenix Bobc                      42.62   NWI  1 
 17 Cogdell, Jase                Arizona Chee                      47.07   NWI  1 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fair, Brian                  The Arizona          1:10.00    1:12.13   4 
  2 Boyd-Matthews, Amier         Do Right Edu                    1:13.98   1 
  3 Sovereign, Joshua            Arizona Chee                    1:16.28   3 
  4 Ortiz, Avaunt                The Arizona          1:15.00    1:17.48   4 
  5 Brewington, Tajj             Arizona Chee                    1:18.34   1 
  6 Davis, John                  Do Right Edu                    1:18.36   2 
  7 Vasquez, Yan                 Arizona Flam         1:21.03    1:19.81   4 
  8 King, Michael                Arizona Chee                    1:20.38   2 
  9 Gandara, Adan                Arizona Flam                    1:20.88   2 
 10 Gingg, Connor                Arizona Spee                    1:22.46   1 
 11 Beltran, Abdiel              Arizona Chee                    1:23.49   1 
 12 McLaurin, Melvin             Do Right Edu                    1:24.01   1 
 13 Pickering, Wyatt             Unattached                      1:24.61   1 
 14 Lemon, Mason                 AZ Track & F         1:29.00    1:24.63   4 
 15 Kenyon, Nicholas             Spartan Spee                    1:24.67   4 
 16 Weddle, Xzayvier             Do Right Edu                    1:27.17   3 
 17 Carr, Alexander              Huron Athlet                    1:29.18   3 
 18 Stevenson, Disoni            Do Right Edu                    1:29.73   2 
 19 Espinoza, Elijah             Arizona Flam                    1:30.60   3 
 20 Cornejo, Alvaro              The Arizona          1:12.00    1:31.36   4 
 21 Martinez, Jemi               Do Right Edu                    1:32.00   3 
 22 Holloway, Jason              Do Right Edu                    1:34.15   3 
 23 Fuse, Cameron                Elite StriDe                    1:34.29   2 
 24 Scott, Kenyon                Do Right Edu                    1:34.69   2 
 25 Moore, Peyton                Do Right Edu                    1:42.19   1 
 26 Cogdell, Jase                Arizona Chee                    1:48.97   2 
 27 Heckert, Brock               Huron Athlet                    1:49.15   1 
 28 Martin, Mark                 Do Right Edu                    1:53.86   3 
 
800 Meter Run 9-10 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Boyd-Matthews, Amier         Do Right Edu                    2:59.66   2 
  2 Davis, John                  Do Right Edu                    3:05.48   2 
  3 Blevins, Zaire               Do Right Edu                    3:07.64   2 
  4 Vasquez, Yan                 Arizona Flam                    3:10.23   1 
  5 McLaurin, Melvin             Do Right Edu                    3:11.00   2 
  6 Fuse, Cameron                Elite StriDe                    3:23.04   1 
  7 Stevenson, Disoni            Do Right Edu                    3:24.24   1 
  8 Martinez, Jemi               Do Right Edu                    3:28.97   2 
  9 Scott, Kenyon                Do Right Edu                    3:34.93   1 
 10 Holloway, Jason              Do Right Edu                    3:35.01   1 
 11 Weddle, Xzayvier             Do Right Edu                    3:40.37   1 
 12 Hooks, Mar'Zhon              Do Right Edu                    3:49.08   2 
 13 Moore, Peyton                Do Right Edu                    3:56.49   2 
 14 Carr, Alexander              Huron Athlet                    4:02.27   1 
 15 Martin, Mark                 Do Right Edu                    4:14.23   2 
 
1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blevins, Zaire               Do Right Edu                    6:15.44  
  2 Lemon, Mason                 AZ Track & F         7:00.00    6:41.88  
  3 Fuse, Cameron                Elite StriDe                    7:50.27  
  4 Francisco-Gutierrez, Bri     Arizona Bush                    7:54.40  
  5 Heckert, Brock               Huron Athlet                    8:00.91  
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Hermas, Donye                Unattached                        13.15   NWI  2 
  2 Guevara, Jonah               The Arizona            13.90      13.21   NWI  4 
  3 Ruffin, Nigel                The Arizona            13.20      13.22   NWI  4 
  4 Nelson, Jack                 Arizona Chee           14.33      13.59   NWI  4 
  5 Adkinson, Jason              The Arizona            14.00      14.11   NWI  4 
  6 Croskey, Timothy             Arizona Spee                      14.25   NWI  1 
  7 Anaya, Christian             Arizona Chee                      14.36   NWI  2 
  8 Andrews, Jaden               Arizona Chee           14.33      14.48   NWI  4 
  9 Burke, Denzel                The Arizona            14.90      14.77   NWI  4 
 10 Shaw, Jamel                  The Arizona            16.00      14.79   NWI  3 
 11 Giles, Jaylen                Spartan Spee                      14.82   NWI  3 
 12 Cogdell, Jaidon Pierce       Arizona Chee           14.33      14.83   NWI  4 
 13 Patton, Xavier               The Arizona                       15.12   NWI  3 
 14 Noyd, Russell                Arizona Flam                      15.26   NWI  1 
 15 Alinder, E J                 Phoenix Bobc                      15.28   NWI  1 
 16 Henderson, Tyler             Arizona Chee           14.33      15.37   NWI  4 
 17 McGee, Marsalis              Arizona Flam                      15.49   NWI  2 
 18 Martin, Nick                 Phoenix Bobc                      15.51   NWI  3 
 19 Williams, Trey               The Arizona            18.00      16.31   NWI  3 
 20 Overstreet, Louis            Arizona Flam                      16.53   NWI  1 
 20 Ballentine, Tarrick          Arizona Flam                      16.53   NWI  2 
 22 Jones, Kodah                 Arizona Chee                      16.69   NWI  2 
 23 Swann, Issac                 Arizona Chee                      16.80   NWI  3 
 24 Walters, Ryan                Unattached                        16.85   NWI  3 
 25 Ruiz, Enrique                Arizona Flam                      18.18   NWI  2 
 
200 Meter Dash 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Hermas, Donye                Unattached                        26.89   NWI  1 
  2 Guevara, Jonah               The Arizona            28.00      27.61   NWI  4 
  3 Ruffin, Nigel                The Arizona            28.40      27.64   NWI  4 
  4 Adkinson, Jason              The Arizona            30.00      28.85   NWI  4 
  5 Andrews, Jaden               Arizona Chee           30.14      29.63   NWI  4 
  6 Burke, Denzel                The Arizona            30.00      29.74   NWI  4 
  7 Nelson, Jack                 Arizona Chee           30.14      29.77   NWI  4 
  8 Anaya, Christian             Arizona Chee                      29.87   NWI  2 
  9 Croskey, Timothy             Arizona Spee                      30.00   NWI  2 
 10 Shaw, Jamel                  The Arizona            32.00      30.57   NWI  3 
 11 Patton, Xavier               The Arizona                       31.09   NWI  3 
 12 Giles, Jaylen                Spartan Spee                      32.02   NWI  2 
 13 Noyd, Russell                Arizona Flam           31.29      32.13   NWI  3 
 14 Martin, Nick                 Phoenix Bobc                      32.21   NWI  2 
 15 Alinder, E J                 Phoenix Bobc                      32.49   NWI  1 
 16 Cogdell, Jaidon Pierce       Arizona Chee           30.14      32.66   NWI  4 
 17 Ruiz, Enrique                Arizona Flam                      33.38   NWI  3 
 18 Valentine, Chase             Arizona Spee                      33.41   NWI  2 
 19 Henderson, Tyler             Arizona Chee           30.14      33.42   NWI  4 
 20 Lance, Trevor                Unattached                        34.78   NWI  1 
 21 McGee, Marsalis              Arizona Flam                      34.87   NWI  3 
 22 Swann, Issac                 Arizona Chee                      35.91   NWI  1 
 23 Walters, Ryan                Unattached                        36.17   NWI  2 
 24 Overstreet, Louis            Arizona Flam                      36.66   NWI  1 
 25 Jones, Kodah                 Arizona Chee                      37.17   NWI  3 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Guevara, Jonah               The Arizona          1:00.00    1:01.95   6 
  2 Adkinson, Jason              The Arizona          1:02.00    1:05.59   6 
  3 Ruffin, Nigel                The Arizona          1:04.00    1:07.71   6 
  4 Anaya, Christian             Arizona Chee                    1:08.16   5 
  5 Hunt, Dallin                 AZ Track & F         1:12.00    1:08.70   6 
  6 Andrews, Jaden               Arizona Chee                    1:08.84   2 
  7 Shaw, Jamel                  The Arizona          1:10.00    1:10.13   6 
  8 Nelson, Jack                 Arizona Chee                    1:10.24   1 
  9 Byrd, Terry                  Do Right Edu                    1:11.23   2 
 10 Adams, Quaron                Do Right Edu                    1:11.35   4 
 11 Glenn, Daniel                Unattached                      1:11.90   4 
 12 Cooper, Jordan               Do Right Edu                    1:12.36   4 
 13 Cogdell, Jaidon Pierce       Arizona Chee                    1:12.43   2 
 14 Walker, Jaleel               Do Right Edu                    1:12.87   4 
 15 Williams, Trey               The Arizona          1:15.00    1:14.05   6 
 16 Croskey, Timothy             Arizona Spee                    1:14.16   1 
 17 Burke, Denzel                The Arizona          1:12.00    1:14.22   6 
 18 Noyd, Russell                Arizona Flam         1:13.99    1:14.42   6 
 19 Giles, Jaylen                Spartan Spee                    1:14.47   5 
 20 Brown, Jamari                Do Right Edu                    1:14.74   3 
 21 Love Jr., Demetris           Do Right Edu                    1:14.89   1 
 22 Martin, Nick                 Phoenix Bobc                    1:14.96   4 
 23 Alinder, E J                 Phoenix Bobc                    1:15.38   1 
 24 Valentine, Chase             Arizona Spee                    1:16.03   3 
 25 Wheaton, Markye              Do Right Edu                    1:16.64   1 
 26 Patton, Xavier               The Arizona                     1:17.30   1 
 27 Lemon, Cade                  AZ Track & F         1:18.00    1:20.05   5 
 28 Galicia, Aaron               AZ Track & F         1:25.00    1:20.76   5 
 29 Galicia, Aldric              AZ Track & F         1:25.00    1:22.60   5 
 30 Henderson, Tyler             Arizona Chee                    1:22.91   4 
 31 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                    1:23.55   3 
 32 Corbin, De'Sean              Do Right Edu                    1:24.37   2 
 33 Gipson, Jawunn               Do Right Edu                    1:25.98   2 
 34 Gammage, Travis              Do Right Edu                    1:26.15   3 
 35 Jones, Kodah                 Arizona Chee                    1:26.28   1 
 36 Foster, Matthew              AZ Track & F         1:19.00    1:28.64   5 
 37 Lance, Trevor                Unattached                      1:29.20   1 
 38 Ortiz, Jacob                 Arizona Chee                    1:29.46   4 
 39 Swann, Issac                 Arizona Chee                    1:29.49   5 
 40 Elmore, Amar                 Do Right Edu                    1:32.39   4 
 41 Mujos, Frank                 Glendale Fla                    1:32.79   3 
 42 Center, Davieon              Do Right Edu                    1:43.29   2 
 43 McConnell, Kellen            Huron Athlet                    1:43.66   2 
 44 Howard, Zach                 AZ Track & F         1:38.00    1:48.34   5 
 
800 Meter Run 11-12 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Black, Xander                Unattached           2:32.00    2:28.48   3 
  2 Pace, Justin                 AZ Track & F         2:43.00    2:33.48   3 
  3 Hunt, Dallin                 AZ Track & F         2:55.00    2:37.70   3 
  4 Glenn, Daniel                Unattached                      2:51.18   2 
  5 Adams, Quaron                Do Right Edu                    2:51.84   1 
  6 Brown, Jamari                Do Right Edu                    2:52.03   1 
  7 Byrd, Terry                  Do Right Edu                    2:52.88   1 
  8 Lopez, Carlos                Glendale Fla         2:54.00    2:56.80   3 
  9 Bell, Gavin                  Elite StriDe                    2:57.60   2 
 10 Valentine, Chase             Arizona Spee                    2:57.68   2 
 11 Walker, Jaleel               Do Right Edu                    3:02.58   1 
 12 Lemon, Cade                  AZ Track & F         3:05.00    3:03.93   3 
 13 Gipson, Jawunn               Do Right Edu                    3:04.70   2 
 14 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                    3:06.52   2 
 15 Cooper, Jordan               Do Right Edu                    3:06.64   1 
 16 Wheaton, Markye              Do Right Edu                    3:09.02   2 
 17 Foster, Zachary              AZ Track & F         3:15.00    3:09.28   3 
 18 Gammage, Travis              Do Right Edu                    3:09.71   1 
 19 Foster, Matthew              AZ Track & F         3:20.00    3:10.55   3 
 20 Galicia, Aaron               AZ Track & F         3:25.00    3:10.63   3 
 21 Rosenberg, Will              Phoenix Bobc                    3:13.98   2 
 22 Lee, Logan                   AZ Track & F         3:25.00    3:14.39   3 
 23 Galicia, Aldric              AZ Track & F         3:25.00    3:15.00   3 
 24 Corbin, De'Sean              Do Right Edu                    3:15.02   1 
 25 Beers, Brian                 Arizona Spee                    3:16.16   2 
 26 Mujos, Frank                 Glendale Fla                    3:17.47   1 
 27 Center, Davieon              Do Right Edu                    3:23.04   1 
 28 Howard, Zach                 AZ Track & F         3:40.00    3:42.65   3 
 29 Elmore, Amar                 Do Right Edu                    3:57.71   2 
 
1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pace, Justin                 AZ Track & F         5:25.00    5:20.84  
  2 Lopez, Carlos                Glendale Fla         5:57.00    5:52.88  
  3 Glenn, Daniel                Unattached                      5:53.12  
  4 Bell, Gavin                  Elite StriDe                    6:13.18  
  5 Foster, Zachary              AZ Track & F         6:52.00    6:20.02  
  6 Lee, Logan                   AZ Track & F         7:00.00    6:28.36  
  7 Ramirez, Kevin               Glendale Fla         6:31.00    6:28.94  
  8 Rosenberg, Will              Phoenix Bobc                    6:36.87  
  9 Beers, Brian                 Arizona Spee                    6:38.13  
 10 McConnell, Kellen            Huron Athlet                    8:00.90  
 
3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Love Jr., Demetris           Do Right Edu                   11:25.67  
  2 Ramirez, Kevin               Glendale Fla                   13:28.69  
  3 Ortiz, Jacob                 Arizona Chee                   13:31.12  
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Scott, Sean                  Arizona Chee           13.07      12.61   NWI  3 
  2 Jones, Delvin                The Arizona            13.00      12.79   NWI  3 
  3 McMurry, William             Phoenix Bobc                      12.80   NWI  1 
  4 Nakiso, Sani                 Arizona Chee           13.07      13.10   NWI  2 
  4 Too, Lucas                   Arizona Puma           13.00      13.10   NWI  3 
  6 Young, Ricky                 Arizona Puma           13.87      13.38   NWI  2 
  7 Johnson, Jalen               Arizona Flam                      13.63   NWI  1 
  8 Smith, James                 Arizona Flam                      13.73   NWI  1 
  9 Roberts, Eric                Arizona Flam           14.58      13.76   NWI  2 
 10 Cave, Colao                  Phoenix Bobc                      13.78   NWI  2 
 11 Carter, Kamijah              Arizona Chee           13.07      13.80   NWI  3 
 12 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           13.07      13.81   NWI  1 
 13 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee           14.13      14.33   NWI  2 
 13 Naisant, Carlan              Arizona Flam                      14.33   NWI  3 
 15 Harris, Jace                 Huron Athlet                      14.45   NWI  1 
 16 Andrews, Haudarie            The Arizona            14.00      14.48   NWI  2 
 17 Kenyon, Benjamin             Spartan Spee                      14.68   NWI  3 
 18 Bornhoft, Nick               Arizona Chee           13.07      14.98   NWI  3 
 19 Bowser, Kairee               Arizona Flam                      15.10   NWI  3 
 20 Suggs, John                  Arizona Chee                      15.27   NWI  2 
 21 Kendrix, Isaiah              Unattached                        15.56   NWI  1 
 22 Reyes, Kortez                Arizona Chee                      16.87   NWI  1 
 
200 Meter Dash 13-14 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Scott, Sean                  Arizona Chee           26.62      25.88   NWI  3 
  2 Jones, Delvin                The Arizona            27.00      26.10   NWI  3 
  3 McMurry, William             Phoenix Bobc                      26.55   NWI  2 
  4 Nakiso, Sani                 Arizona Chee           26.62      27.54   NWI  3 
  5 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           26.62      28.20   NWI  3 
  6 Cave, Colao                  Phoenix Bobc                      28.37   NWI  1 
  6 Roberts, Eric                Arizona Flam                      28.37   NWI  2 
  8 Johnson, Jalen               Arizona Flam                      28.77   NWI  1 
  9 Young, Ricky                 Arizona Puma           28.81      29.69   NWI  2 
 10 Harris, Jace                 Huron Athlet                      29.93   NWI  2 
 11 Carter, Kamijah              Arizona Chee           26.62      30.14   NWI  3 
 12 Andrews, Haudarie            The Arizona            29.00      30.84   NWI  2 
 13 Bornhoft, Nick               Arizona Chee           26.62      31.32   NWI  3 
 14 Suggs, John                  Arizona Chee                      31.48   NWI  1 
 15 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee           29.11      31.76   NWI  2 
 16 Jirak, Adam                  The Arizona            37.00      34.57   NWI  2 
 17 Reyes, Kortez                Arizona Chee                      37.78   NWI  1 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Delvin                The Arizona            59.00      59.93   5 
  2 Smith, James                 Arizona Flam           58.50    1:01.15   5 
  3 Nakiso, Sani                 Arizona Chee         1:04.15    1:02.44   5 
  4 Gibson, Marshawn             Do Right Edu                    1:02.84   1 
  5 Gipson, Jatu                 Do Right Edu                    1:04.37   2 
  6 Scott, Sean                  Arizona Chee         1:04.15    1:04.76   5 
  7 Howard, Jacob                AZ Track & F         1:16.00    1:06.21   4 
  8 Shields, Weldon              Do Right Edu                    1:06.42   2 
  9 Andrews, Haudarie            The Arizona          1:05.00    1:06.71   4 
 10 Young, Ricky                 Arizona Puma         1:05.81    1:07.12   4 
 11 White, Carmayne              Do Right Edu                    1:07.37   3 
 12 Taylor, Kiondre              Arizona Chee         1:04.15    1:07.90   5 
 13 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee         1:04.15    1:07.94   5 
 14 Cave, Colao                  Phoenix Bobc         1:11.00    1:09.11   4 
 15 Laffitte, Jaleel             Do Right Edu                    1:09.63   1 
 16 Johnson, Jalen               Arizona Flam                    1:09.67   1 
 17 Kenyon, Benjamin             Spartan Spee                    1:10.58   1 
 18 Carter, Kamijah              Arizona Chee                    1:11.08   1 
 19 Jackson, DeVion              Do Right Edu                    1:12.78   3 
 20 Brown III, John              Do Right Edu                    1:13.10   2 
 21 Fields, Isaiah               Spartan Spee                    1:13.98   1 
 22 Stewart, Antawne             Do Right Edu                    1:15.51   3 
 23 Potts, Trayvon               Do Right Edu                    1:15.53   3 
 24 Bornhoft, Nick               Arizona Chee                    1:18.19   2 
 25 Jirak, Adam                  The Arizona          1:30.00    1:23.36   4 
 26 Reyes, Kortez                Arizona Chee                    1:24.87   3 
 27 Gipson, Jaru                 Do Right Edu                    1:30.50   2 
 28 Turner, Isaiah               Do Right Edu                    1:51.86   4 
 
800 Meter Run 13-14 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Gipson, Jatu                 Do Right Edu                    2:32.56   2 
  2 White, Carmayne              Do Right Edu                    2:34.56   1 
  3 Laffitte, Jaleel             Do Right Edu                    2:45.70   2 
  4 Kenyon, Benjamin             Spartan Spee                    2:45.84   2 
  5 Gibson, Marshawn             Do Right Edu                    2:46.02   1 
  6 Howard, Jacob                AZ Track & F         3:10.00    2:47.50   2 
  7 Harris, Jace                 Huron Athlet                    2:49.24   1 
  8 Jackson, DeVion              Do Right Edu                    2:50.73   2 
  9 Shields, Weldon              Do Right Edu                    2:51.13   1 
 10 Brown III, John              Do Right Edu                    2:52.97   1 
 11 Potts, Trayvon               Do Right Edu                    3:00.94   1 
 12 Stewart, Antawne             Do Right Edu                    3:02.58   2 
 13 Jirak, Adam                  The Arizona          3:30.00    3:10.29   2 
 14 Gipson, Jaru                 Do Right Edu                    3:19.29   1 
 15 Fields, Isaiah               Spartan Spee                    3:19.50   1 
 16 Turner, Isaiah               Do Right Edu                    3:43.22   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cook, Trevor                 Spartan Spee                    5:58.79  
  2 Chavarria, Leonel            Glendale Fla                    6:42.13  
 
3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arreola, Uriel               Arizona Bush                   11:51.26  
  2 Millar, Riley                Huron Athlet                   12:02.90  
  3 Cook, Trevor                 Spartan Spee                   12:34.18  
 
100 Meter Dash 15-16 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jones, De'Montay             Unattached                        12.22   NWI 
  2 Naisant, Marcus              Arizona Flam                      12.55   NWI 
  3 Anderson, Marquis            The Arizona            12.00      12.65   NWI 
  4 Slate, Jacob                 Arizona Chee                      13.44   NWI 
  5 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                      13.60   NWI 
  6 Jordan, Miles                Arizona Chee                      13.88   NWI 
  7 Dawson, Jaden                Arizona Chee                      14.08   NWI 
  8 Gwin, Isaiah                 Phoenix Bobc                      14.24   NWI 
 
200 Meter Dash 15-16 Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Anderson, Marquis            The Arizona            25.00      24.95   NWI  2 
  2 Jones, De'Montay             Unattached                        25.26   NWI  2 
  3 Slate, Jacob                 Arizona Chee                      27.66   NWI  1 
  4 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                      28.52   NWI  2 
  5 Dawson, Jaden                Arizona Chee                      29.21   NWI  2 
  6 Estes, Spencer               Spartan Spee                      29.96   NWI  1 
  7 Gwin, Isaiah                 Phoenix Bobc                      30.12   NWI  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Anderson, Marquis            The Arizona            55.00      55.91   1 
  2 Waters, Tamir                Elite StriDe                      58.27   1 
  3 Videla, Alex                 Phoenix Bobc                      59.50   1 
  4 Galicia, Alec                AZ Track & F           57.30      59.57   3 
  5 Soto, Reid                   AZ Track & F           59.55    1:00.09   1 
  6 Moreland, Shamar             Do Right Edu                    1:01.39   2 
  7 Carr, Nikolas                Huron Athlet                    1:01.87   2 
  8 Tyler, Gevon                 Do Right Edu                    1:02.84   2 
  9 Cook, Aubrey                 Arizona Chee                    1:03.43   2 
 10 Layton, Brandon              Huron Athlet                    1:07.49   2 
 11 Dawson, Jaden                Arizona Chee                    1:08.03   2 
 12 Jordan, Miles                Arizona Chee                    1:09.60   3 
 13 Massey, Tashin               Glendale Fla         1:09.00    1:10.37   3 
 
800 Meter Run 15-16 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Gardner, Jordan              Mountain Multi F                2:05.75   1 
  2 Caruso, Nic                  AZ Track & F         2:09.00    2:10.53   2 
  3 Videla, Alex                 Phoenix Bobc                    2:15.73   2 
  4 Waters, Tamir                Elite StriDe                    2:22.80   1 
  5 Galicia, Alec                AZ Track & F         2:23.00    2:26.42   2 
  6 Soto, Reid                   AZ Track & F         2:28.00    2:28.84   2 
  7 Moreland, Shamar             Do Right Edu                    2:29.46   1 
  8 Siegel, Matt                 AZ Track & F         2:28.00    2:31.32   2 
  9 VanDyke, Charles             Spartan Spee                    2:31.61   1 
 10 Tyler, Gevon                 Do Right Edu                    2:31.90   2 
 11 Carr, Nikolas                Huron Athlet                    2:32.79   1 
 12 Estes, Spencer               Spartan Spee                    2:36.30   1 
 13 Layton, Brandon              Huron Athlet                    2:39.85   1 
 14 Jordan, Miles                Arizona Chee                    2:49.11   2 
 
1500 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caruso, Nic                  AZ Track & F         4:38.00    4:26.59  
  2 VanDyke, Charles             Spartan Spee                    5:18.85  
  3 Siegel, Matt                 AZ Track & F         5:35.00    5:34.56  
  4 Tinajero, Alberto            Glendale Fla                    5:35.22  
  5 Waters, Tamir                Elite StriDe                    5:37.62  
  6 Estes, Spencer               Spartan Spee                    5:37.70  
  7 Layton, Brandon              Huron Athlet                    5:51.89  
 
3000 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 VanDyke, Charles             Spartan Spee                   11:08.77  
  2 Tinajero, Alberto            Glendale Fla                   11:35.62  
  3 Otis, Tyler                  Unattached                     11:38.08  
 
100 Meter Dash 17-18 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Ham, Mykeal                  Arizona Flam           11.20      11.40   NWI 
  2 Byrd, Tim                    Arizona Chee           11.00      11.44   NWI 
  3 Jones, Kameron               The Arizona            13.50      12.15   NWI 
 
200 Meter Dash 17-18 Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jones, Kameron               The Arizona            27.00      24.15   NWI 
 
400 Meter Dash 17-18 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ham, Mykeal                  Arizona Flam           49.24      51.48   2 
  2 Byrd, Tim                    Arizona Chee           55.00      52.80   2 
  3 Jones, Kameron               The Arizona            57.00      53.49   2 
  4 Galicia, Alan                AZ Track & F           54.25      53.98   2 
  5 Miller, Noah                 AZ Track & F           54.82      55.55   2 
  6 Fuel, Isaih                  Unattached                        56.50   1 
  7 Carr, Rickey                 Huron Athlet                      56.95   1 
  8 Gabaldon, Christian          AZ Track & F           56.22      59.06   2 
  9 Madrid-Luna, Andres          Unattached                        59.20   1 
 10 Noriega, Vincent             AZ Track & F           58.60    1:01.55   2 
 
800 Meter Run 17-18 Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Wiggins, Andrew              AZ Track & F         2:10.00    2:04.12   2 
  2 Fuel, Isaih                  Unattached                      2:08.84   1 
  3 Pace, Tyson                  AZ Track & F         2:08.00    2:08.98   2 
  4 Otis, Tim                    Unattached           2:06.00    2:10.32   2 
  5 Butler, Nathan               AZ Track & F         2:17.00    2:10.95   2 
  6 Carr, Rickey                 Huron Athlet                    2:14.62   1 
  7 Madrid-Luna, Andres          Unattached                      2:14.81   1 
  8 Gabaldon, Christian          AZ Track & F         2:22.00    2:16.55   2 
  9 Widney, Davey                Arizona Puma                    2:18.10   1 
 10 Galicia, Alan                AZ Track & F         2:20.00    2:18.18   2 
 11 Miller, Noah                 AZ Track & F         2:22.50    2:20.89   2 
 12 Rions, Nathan                AZ Track & F         2:25.00    2:22.62   1 
 13 Noriega, Vincent             AZ Track & F         2:30.00    2:33.12   1 
 
1500 Meter Run 17-18 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wiggins, Andrew              AZ Track & F         4:40.00    4:28.07  
  2 Pace, Tyson                  AZ Track & F         4:32.20    4:32.87  
  3 Otis, Tim                    Unattached           4:39.00    4:42.36  
  4 Fuel, Isaih                  Unattached                      4:45.25  
  5 Butler, Nathan               AZ Track & F         4:55.00    4:50.48  
  6 Rions, Nathan                AZ Track & F         5:10.00    4:56.03  
  7 Madrid-Luna, Andres          Unattached                      4:59.48  
 
3000 Meter Run 17-18 Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Otis, Tim                    Unattached          10:50.00    9:51.33  
  2 Widney, Davey                Arizona Puma                   10:38.07