Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                      HY-TEK's Meet Manager 11/18/2013 03:53 PM
                                Friendship Park                                
                                    Results                                    
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Morales, Atziri           07 Glendale Fla,Phoeni            10:30.00  
  2 Spencer, Jaycie           05 Unattached,Casa Gra            11:26.00  
  3 Curley, Hope              06 Team Runavaj,Tuba C            12:19.00  
  4 Eckert, Aiyana            06 Arizona Bush,Tucson            12:33.00  
  5 Moreno, Zeruiah           05 Arizona Bush,Tucson            12:36.00  
  6 Madriles, Amelia          05 Hopi Harriers                  12:56.00  
  7 Lopez, Andrea             08 Coldwater Ex,Goodye            13:18.00  
 -- Leal, Citlaly             07 Coldwater Ex,Avonda                  NT  
 -- Gonzales, Araceli         06 Wicked Track,Tucson                  NT  
 -- Honani, Morningrain       06 Team Runavaj,Indian                  NT  
 -- Rosthenhausler, Zoey      06 Wicked Track,Tucson                  NT  
 
3k Run CC 09-10 Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brewer, Ashley            03 Thunderhardt,Queen             12:31.00  
  2 Jaeger, Tatum             04 The Arizona,Peoria,            12:42.00  
  3 Muhammad, Naaeira         04 Glendale Fla,Glenda            13:46.00  
  4 Arreola, Abigail          03 Arizona Bush,Avonda            13:53.00  
  5 Curley, Gracee            04 Team Runavaj,Tonale            14:24.00    1   
  6 Muhammad, Na'ilah         04 Glendale Fla,Glenda            14:36.00  
  7 Talbott, Yanaba           04 Tcm Rez Runn,Winslo            14:44.00  
  8 Santoro, Kiara            03 Arizona Elit,Phoeni            14:54.00  
  9 Garcia, Esmeralda         04 Glendale Fla,Glenda            14:56.00  
 10 Granger, Aubrey           04 Team Runavaj,Tuba C            15:02.00    2   
 11 Arizona, Mikailin         03 Team Runavaj,Tuba C            15:08.00    3   
 12 Attakai, Talisha          03 Team Runavaj,Tuba C            15:21.00    4   
 13 Hannay, Abby              03 Go the Dista,Phoeni            15:23.00    5   
 14 Gastyelo, Ygina           04 Arizona Bush                   15:48.00  
 15 Higgins, Elizabeth        03 Go the Dista,Phoeni            15:52.00    6   
 16 McClelland, Charlotte     03 Go the Dista,Phoeni            15:54.00    7   
 17 Begay, Amya               04 Team Runavaj,Page,             15:56.00    8   
 18 slim, lynelle             03 Tcm Rez Runn                   16:08.00  
 19 Wilson, Cara              03 Team Runavaj,Holbro            16:32.00    9   
 20 Burbach, Ella             04 Go the Dista,Phoeni            18:18.00   10   
 21 Vargas Arroyo, Emilly     03 Coldwater Ex,Glenda            18:41.00  
 22 Van Sickle, Reece         04 Go the Dista,Phoeni            21:36.00   11   
 
3k Run CC 11-12 Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Curtis, Kristen           01 The Arizona,Phoenix            11:56.00  
  2 Holley, Soraya            01 Arizona Elit,Marico            12:06.00  
  3 Richard, Makyah           01 Wicked Track,Tucson            12:19.00  
  4 Aurigemma, Alysa          01 Go the Dista,Cave C            12:23.00    1   
  5 Morris, Jayme             02 Team Runavaj,Tuba C            12:40.00    2   
  6 Linos, Claire             02 Go the Dista,Phoeni            12:41.00    3   
  7 Cram, Rebekah             02 The Arizona,Peoria,            12:45.00  
  8 Montoya, Emily            01 Go the Dista,Phoeni            12:49.00    4   
  9 Plank, Sayti              02 Team Run Fla,Flagst            12:50.00    5   
 10 Whitehair, Taeler         01 Arizona Elit                  J12:50.00  
 11 Coolie, Chanel            01 Team Runavaj,Tuba C            12:51.00    6   
 12 Yazzie, Larissa           02 Team Runavaj,Tonale            12:52.00    7   
 13 Lee, Jenna                01 Go the Dista,Scotts            12:54.00    8   
 14 Lawry, Hailey             01 The Arizona,Peoria,            13:03.00  
 15 Dicochea, Alexis          02 Wicked Track,Tucson            13:16.00  
 16 Burks, Lazia              02 The Arizona,Peoria,            13:29.00  
 17 Gagen, Hannah             01 Go the Dista                   13:35.00    9   
 18 Pooyouma, Yoiwmana        01 Team Runavaj,Polacc            14:03.00   10   
 19 Andrews, Leiah            01 Hopi Harriers                  14:06.00  
 20 Upshaw, Aliandrea         02 Unattached,Fort Def            14:13.00  
 21 Carlson, Ariel            02 Go the Dista,Scotts            14:55.00   11   
 22 Garcia, Noemy             02 Glendale Fla,Glenda            15:10.00  
 23 Lane, Kaitlyn             02 Team Run Fla,Flagst            15:12.00   12   
 24 Boggess, Katie            02 Team Run Fla,Flagst            15:15.00   13   
 25 Schultz, Aiden            02 Team Run Fla,Flagst            15:28.00   14   
 26 Begay, Vivian             01 Team Runavaj,Tuba C            15:36.00   15   
 27 Zavala, Alexandra         02 Team Run Fla,Flagst            15:37.00   16   
 28 Arana, Elizabeth          01 Glendale Fla,Phoeni            16:29.00  
 29 Begay, Nariah             01 Team Runavaj,Page,             16:50.00   17   
 30 Cocio, Eniah              02 Arizona Bush,Tucson            17:16.00  
 31 Gross, Lauren             02 Go the Dista,Phoeni            18:11.00   18   
 
4k Run CC 13-14 Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arellano, Allyson         99 Aftershock D,Cotton            16:00.00  
  2 McClelland, Caroline      00 Go the Dista,Phonex            16:24.00    1   
  3 Imes, Savannah            99 Wicked Track,Tucson            16:46.00  
  4 Davis, Abigail            99 Go the Dista,Scotts            16:49.00    2   
  5 Liddy, Caroline           00 Go the Dista,Chandl            16:50.00    3   
  6 Curley, Angel             00 Team Runavaj,Tuba C            17:10.00  
  7 Bries, Jesselyn           99 The Arizona,Peoria,            17:27.00  
  8 Simon, Emily              00 Go the Dista,Peoria            17:35.00    4   
  9 Hamilton, Ava             00 Go the Dista,Chandl            17:36.00    5   
 10 Benton, Morgan            99 Team Runavaj,Kayent            17:48.00  
 11 Smith, Swayze             00 Aftershock D,Presco            17:49.00  
 12 Plank, Povi               00 Team Run Fla,Flagst            18:27.00  
 13 Yellowhair, Blossom       99 Team Runavaj,Denneh            18:38.00  
 14 Cobbin, Rose              00 Go the Dista,Glenda            18:41.00    6   
 15 Alexander, Sydney         00 Aftershock D,Cornvi            18:44.00  
 16 Gorman, Bryanna           00 Unattached                     18:51.00  
 17 Yazzie, Summer            99 Team Runavaj,Tuba C            19:24.00  
 18 Bailey, Kate              00 Team Run Fla,Flagst            19:31.00  
 19 Shirley, Kaysinee         99 Unattached,Mesa, AZ            19:37.00  
 20 Bounds, Megan             99 Team Run Fla,Flagst            19:43.00  
 21 Nielson, Annika           99 Go the Dista,Phoeni            19:49.00    7   
 22 Dicochea, Brenda          99 Wicked Track,Tucson            20:11.00  
 23 Ebert, Jalen              99 Aftershock D,Cotton            20:16.00  
 24 Ramirez, Bianca           99 Glendale Fla,Glenda            20:20.00  
 25 Aurigemma, Natalie        99 Unattached                     21:42.00  
 26 Simon, Lizzie             00 Go the Dista,Peoria            22:21.00    8   
 27 Youvella, Kaitlin         99 Hopi Harriers                  25:50.00  
 -- Todacheenie, Jessica      00 Team Runavaj,Holbro                  NT  
 
5k Run CC 15-16 Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Goettl, Megan             98 Aftershock D,Clarkd            19:55.00  
  2 Haven, Daangoiina         98 Team Runavaj,Window            20:09.00  
  3 Fenn, Penny               98 Aftershock D,Cotton            20:30.00  
  4 Arellano, Karen           98 Aftershock D,Cotton            21:42.00  
  5 Becerra, Leslie           97 Glendale Fla,Glenda            22:36.00  
  6 Todd, Jordan              97 Unattached,Glendale            22:45.00  
  7 Epperson, Brianna         98 Aftershock D,Cornvi            23:18.00  
  8 Becerra, Priscilla        98 Glendale Fla,Glenda            24:39.00  
  9 Flores, Fereshtah         98 Coldwater Ex,Avonda            24:57.00  
 10 Betony, Ashley            98 Team Runavaj,Tonale            25:34.00  
 11 Lopez, Ana Maria          97 Glendale Fla,Phoeni            25:54.00  
 
5k Run CC 17-18 Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Andrade, Samantha         96 Unattached,Tucson,             22:51.00  
  2 Chavez, Beatriz           96 Coldwater Ex,Avonda            24:31.00  
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Gonzales, Estevan         05 Wicked Track,Tucson             8:53.00  
  2 Black, Matthew            07 Unattached,Glendale             9:01.00  
  3 Arizona, Tayden           05 Team Runavaj,Tuba C             9:15.00  
  4 Holley, Logan             05 Arizona Elit,Marico             9:34.00  
  5 Namingha, Wayland         05 Hopi Harriers                   9:39.00  
  6 Morales, Jorge            07 Glendale Fla,Phoeni            10:07.00  
  7 Begay, Gavyn              05 Team Runavaj,Page,             10:20.00  
  8 Tawvayha, Duwron          06 Hopi Harriers                  10:28.00  
  9 slim, wydell              05 Tcm Rez Runn                   10:29.00  
 10 Namingha, Henry           06 Hopi Harriers                  10:33.00  
 11 Lopez, Alejandro          06 Coldwater Ex,Goodye            10:42.00  
 12 Gutierrez, Samuel         06 Coldwater Ex,Goodye            10:46.00  
 13 Francisco-Gutierrez, Bri  05 Arizona Bush,Tucson            12:20.00  
 14 Yazzie, Kaden             05 Hopi Harriers                  15:26.00  
 
3k Run CC 09-10 Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pace, Justin              03 The Arizona,Peoria,            11:45.00  
  2 Peterson, Aidan           04 Arizona Puma,Phoeni            12:26.00  
  3 Garcia, Mario             04 Glendale Fla,Phoeni            13:18.00  
  4 Olney, Preston            03 Team Runavaj,Indian            13:19.00  
  5 Smith, Zachary            03 AZ Goldrush,Laveen,            13:40.00  
  6 Ramirez, Kevin            03 Glendale Fla,Glenda            14:15.00  
  7 Nasewytewa, Henry         03 Wicked Track,Laveen            14:18.00  
  8 Hodgins, Owen             03 Go the Dista,Phonix            15:37.00  
  9 Poooyouma, Leland         03 Hopi Harriers                  16:43.00  
 
3k Run CC 11-12 Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Silva, Derrick            02 Wicked Track,Tucson            10:35.00    1   
  2 Black, Xander             02 Go the Dista,Phoeni           J10:35.00  
  3 Gonzales, Gabriel         01 Wicked Track,Tucson            11:03.00    2   
  4 Duncan, Elijah            02 Arizona Elit,Marico            11:10.00  
  5 Nasewytewa, Steven        01 Wicked Track,Laveen            11:11.00    3   
  6 Honanie, Ian              02 Hopi Harriers                  11:16.00  
  7 Hardt, Denton             01 Thunderhardt,Queen             11:23.00  
  8 Peterson, Josh            01 Arizona Puma,Phoeni            11:31.00  
  9 Yazzie, Diyanii           01 Team Runavaj,Indian            11:48.00    4   
 10 Imes, Nathan              02 Wicked Track,Tucson            11:49.00    5   
 11 Gonzales, Adrian          02 Wicked Track,Tucson            11:56.00    6   
 12 Olney, Theron             01 Team Runavaj,Winslo            12:01.00    7   
 13 Miller, Jacob             01 Go the Dista,Paradi            12:02.00  
 14 Arreola, Uriel            01 Arizona Bush,Avonda            12:08.00  
 15 Stanek, Christopher       01 Go the Dista,Scotts            12:11.00  
 16 Sullivan, Nathaniel       02 Team Run Fla,Flagst            12:12.00  
 17 Lopez, Carlos             02 Glendale Fla,Phoeni            12:26.00  
 18 Cooper, Noral             02 Hopi Harriers                  12:35.00  
 19 Sokolovic, Carter         01 Arizona Elit                   12:40.00  
 20 VanDyke, Christian        01 Spartan Spee,Surpri            12:48.00  
 21 Begaii, Miircutio-Michae  02 Team Runavaj,Winslo            12:51.00    8   
 22 Leal, Roberto             02 Coldwater Ex,Avonda            12:52.00  
 23 Arizona, Tayton           02 Team Runavaj,Tuba C            12:54.00    9   
 24 Camarena, Izek            02 Wicked Track,Tucson            13:15.00   10   
 25 Bounds, Brandon           02 Team Run Fla,Flagst            13:17.00  
 26 Salaba, Dayshawn          02 Team Runavaj,Tuba C            14:10.00   11   
 27 Black, Nathan             02 Unattached,Glendale            14:15.00  
 28 Jimenez, Aidan            02 The Arizona,Peoria,            14:30.00  
 
4k Run CC 13-14 Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 D'Angelo, Chris           99 Aftershock D,Cotton            14:32.00  
  2 Burns, Andrew             00 Go the Dista,Scotts            15:15.00  
  3 Begay, Derwyn             99 Team Runavaj,Tuba C            15:18.00    1   
  4 Sventek, Peyton           00 Team Run Fla,Flagst            15:45.00    2   
  5 Longini, Jacob            00 Go the Dista,Phoeni            15:52.00  
  6 Perez, Brandon            99 Glendale Fla,Glenda            16:05.00  
  7 Santana, Michael          99 Panthers Running               16:07.00  
  8 Olney, Hampton            99 Team Runavaj,Indian            16:13.00    3   
  9 Jirak, Brandon            99 The Arizona,Phoenix            16:14.00  
 10 Farrell, Johnson          00 Team Runavaj,Tuba C            16:21.00    4   
 11 Martinez, Victor          99 Coldwater Ex,Avonda            16:23.00  
 12 Hatch, Reid               99 Team Run Fla,Flagst            16:28.00    5   
 13 Arana, Israel             00 Glendale Fla,Phoeni            16:37.00  
 14 Cooperrider, Wren         99 Team Run Fla,Flagst            16:46.00    6   
 15 Hall, Nicholas            00 Team Run Fla,Flagst            16:48.00    7   
 16 Petersen, Alex            00 Team Run Fla,Flagst            17:02.00    8   
 17 Estes, Spencer            99 Arizona Road,Surpri            17:07.00  
 18 Piasecki, Angelo          99 Arizona Elit                   17:08.00  
 19 Pace, Tanner              00 The Arizona,Peoria,            17:46.00  
 20 Cly, Julio                00 Team Runavaj,Kayent           J17:46.00    9   
 21 Hudson, Myron             99 Team Runavaj,Page,             17:57.00   10   
 22 Murphy, Max               99 Team Run Fla,Flagst            17:58.00   12   
 22 Oakes, Jeremy             99 Team Run Fla,Flagst            17:58.00   11   
 24 Geiselhofer, Jacob        00 The Arizona,Peoria,            18:53.00  
 25 Cataldo, Anthony          00 The Arizona,Peoria,            20:22.00  
 
5k Run CC 15-16 Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morin, Steven             97 Glendale Fla,Glenda            18:43.00  
  2 Widney, Davey             97 Arizona Puma,Glenda            19:01.00  
  3 Yazzie, Davean            98 Team Runavaj,Tuba C            19:17.00  
  4 VanDyke, Charles          98 Spartan Spee,Surpri            19:54.00  
  5 Borunda, Alex             98 Coldwater Ex,Avonda            20:00.00  
  6 Tinajero, Alberto         98 Glendale Fla,Glenda            21:30.00  
  7 Ortega, Anthony           98 Glendale Fla,Glenda            22:25.00  
 
5k Run CC 17-18 Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pineda, Jorge             95 Glendale Fla,Phoeni            17:13.00    1   
  2 Bates, Alex               95 Glendale  Flash,Pho            17:21.00    2   
  3 Ramirez, Alberto          95 Glendale Fla,Glenda            17:38.00    3   
  4 Guerrero, Mufasa          96 Coldwater Ex,Avonda            18:01.00  
  5 Toledo, Eduardo           96 Glendale  Flash,Gle            19:04.00    4   
  6 Vargas, Jonathan          96 Glendale Fla,Glenda            19:08.00    5   
  7 Hernandez, Arturo         96 Glendale  Flash,Pho            19:18.00    6   
  8 Esterly, Elden            95 Glendale  Flash,Pho            19:57.00    7   
  9 Cly, Julian               96 Team Runavaj,Kayent            19:58.00  
 10 Morales, Ramel            95 Glendale Fla,Glenda            20:37.00    8   
 11 Villarreal, Miguel        96 Glendale Fla,Phoeni            21:00.00    9   
 12 Gonzalez, Ricardo         96 Glendale  Flash,Gle            22:36.00   10   
 13 Yvanez, Guillermo         96 Glendale  Flash,Pho            23:54.00   11   
 14 Juarez, Luis              96 Glendale Fla,Glenda            24:03.00   12