Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                     HY-TEK's Meet Manager 4/28/2013 07:50 AM
                       2012 Regulation Meet - 4/27/2013                        
                                 Westwood  HS                                 
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 15.38  5/21/2011   Kiya Pogue, Az Goldrush                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Andrews, Anaya               Arizona Chee           15.80      15.41   NWI  6 
  2 Onyepunuka, Stacey           Arizona Risi           15.54      16.19   NWI  6 
  3 Bradley, Jade                48-Do Right            16.91      16.32   NWI  5 
  4 Herring-McDonald, Dylan      Arizona Risi           16.46      16.56   NWI  6 
  5 Spencer, Jaycie              Unattached             17.31      16.58   NWI  5 
  6 Townsend, Skylynn            Arizona Chee           16.50      16.61   NWI  6 
  7 Onyepunuka, Sabatiney        Arizona Risi           16.22      16.63   NWI  6 
  8 Johnson, Jordyn              48-Do Right            16.70      16.81   NWI  6 
  9 Shaffer, Shelby              48-Do Right            16.70      16.98   NWI  6 
 10 Douglas, Ryland              Elite Stride           17.42      17.03   NWI  5 
 11 Andrews, Nyree               Arizona Chee                      17.20   NWI  2 
 12 Henderson, Taliyah           Az Titans Ll                      17.31   NWI  1 
 13 Richardson, NaZyia           Arizona Chee           17.00      17.50   NWI  5 
 14 Kisler, Kya                  Arizona Chee                      17.92   NWI  2 
 15 Mora, Summer                 Arizona Sain           17.79      18.01   NWI  5 
 16 Espinoza, Liberty            Huron Ath              18.76      18.26   NWI  5 
 17 Flanagan, Maia               Unattached                        18.27   NWI  1 
 18 Torres, Rhiana               Miles Per Ho           22.00      18.70   NWI  3 
 19 Leber, Marissa               Az Track And           19.70      18.76   NWI  4 
 20 Beers, Stephanie             Nx Level TC                       18.85   NWI  2 
 21 Clark, Anayah                48-Do Right            19.24      19.04   NWI  4 
 22 Corbin, Jazmin               Miles Per Ho           19.30      19.55   NWI  4 
 23 Reed, Kianna                 AZ Flames TC           21.17      19.72   NWI  3 
 24 Collins, Tess                Phoenix B              20.43      19.81   NWI  3 
 25 Meeker, Mikalah              Phoenix B              20.04      19.82   NWI  4 
 26 Bolden, Tiana                Spartan S              17.00      19.90   NWI  5 
 27 Thurman, SaRaye              Elite Stride                      20.40   NWI  1 
 28 Clegg, Ava                   Phoenix Flye           20.40      20.47   NWI  4 
 29 Sparks, Nore'al              Az GoldrushT                      20.87   NWI  2 
 30 Platt, Paige                 Unattached             22.00      20.98   NWI  3 
 31 Schreiner, Ella              Phoenix B                         21.02   NWI  1 
 32 White, Yvonne-Michelle       48-Do Right            20.78      21.12   NWI  3 
 33 Garvin, Londyn               Elite Stride                      21.62   NWI  2 
 34 Lynch, Makayla               Arizona Chee                      23.00   NWI  1 
 35 Andrews, Aria                Arizona Chee                      23.30   NWI  2 
 36 Rollins, Leilani             Miles Per Ho           26.00      23.78   NWI  3 
 37 Flowers, Jaila               Nx Level TC                       23.90   NWI  3 
 
200 Meter Dash 8 & Under Girls
=================================================================================
    AZ Assoc: A 32.48  5/21/2011   Paelata Helu, Pops TC                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Andrews, Anaya               Arizona Chee           30.00      32.30A  NWI  6 
  2 Hill, Jneya                  Elite Stride           31.89      33.32   NWI  6 
  3 Bradley, Jade                48-Do Right            36.31      33.43   NWI  5 
  4 Onyepunuka, Stacey           Arizona Risi           32.80      33.48   NWI  6 
  5 Onyepunuka, Sabatiney        Arizona Risi           34.26      34.21   NWI  6 
  6 Johnson, Jordyn              48-Do Right            36.31      34.23   NWI  5 
  7 Burks, Avery                 Arizona Chee           30.00      34.51   NWI  6 
  8 Douglas, Ryland              Elite Stride           33.20      34.58   NWI  6 
  9 Spencer, Jaycie              Unattached             38.14      35.09   NWI  4 
 10 Diop, Malayka                Elite Stride                      35.11   NWI  1 
 11 Shaffer, Shelby              48-Do Right            36.31      35.17   NWI  5 
 12 Herring-McDonald, Dylan      Arizona Risi           38.04      35.58   NWI  4 
 13 Townsend, Skylynn            Arizona Chee           34.00      35.68   NWI  6 
 14 Taylor, Annaleise            Arizona Risi           36.86      36.05   NWI  5 
 15 Mora, Summer                 Arizona Sain           38.77      37.55   NWI  4 
 16 Richardson, NaZyia           Arizona Chee           37.00      37.66   NWI  5 
 17 Andrews, Nyree               Arizona Chee                      38.54   NWI  1 
 18 Beers, Stephanie             Nx Level TC                       38.96   NWI  1 
 19 Wiley, Aneesa                48-Do Right            39.18      39.30   NWI  4 
 20 Espinoza, Liberty            Huron Ath              39.58      39.40   NWI  4 
 21 Ortiz, Alexis                Arizona Chee                      39.42   NWI  2 
 22 Flowers, Jaila               Nx Level TC                       39.43   NWI  2 
 23 Gonzalez, Sarah              Arizona Elit           41.70      40.39   NWI  4 
 24 Corbin, Jazmin               Miles Per Ho           49.30      40.85   NWI  3 
 25 Carver, Olivia               Elite Stride                      41.36   NWI  2 
 26 Clark, Anayah                48-Do Right            43.83      41.49   NWI  4 
 27 Simms, Serena                Spartan S              38.00      42.64   NWI  5 
 28 Thurman, SaRaye              Elite Stride                      43.71   NWI  1 
 29 Meeker, Mikalah              Phoenix B              45.23      44.53   NWI  3 
 30 Clegg, Ava                   Phoenix Flye           44.70      45.39   NWI  4 
 31 Garvin, Londyn               Elite Stride                      45.93   NWI  1 
 32 Collins, Tess                Phoenix B              45.10      46.63   NWI  3 
 33 White, Yvonne-Michelle       48-Do Right            46.46      49.29   NWI  3 
 34 Schreiner, Ella              Phoenix B                         49.81   NWI  1 
 35 Andrews, Aria                Arizona Chee                      49.83   NWI  3 
 36 Rollins, Leilani             Miles Per Ho           59.20      53.50   NWI  3 
 37 Lynch, Makayla               Arizona Chee                    1:00.58   NWI  2 
 
400 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    AZ Assoc: A 1:17.96  4/30/2011   Asia Hodge, Team Bliss T                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Andrews, Anaya               Arizona Chee         1:09.00    1:15.86A  3 
  2 Hill, Jneya                  Elite Stride         1:13.53    1:15.91A  3 
  3 Douglas, Ryland              Elite Stride         1:18.23    1:18.84   3 
  4 Diop, Malayka                Elite Stride         1:20.00    1:20.29   3 
  5 Burks, Avery                 Arizona Chee         1:05.00    1:21.27   3 
  6 Henderson, Taliyah           Az Titans Ll                    1:23.16   1 
  7 Taylor, Annaleise            Arizona Risi         1:26.05    1:26.32   2 
  8 Oliver, Aaliya               Nx Level TC                     1:27.67   1 
  9 Mora, Summer                 Arizona Sain         1:27.79    1:29.07   2 
 10 Townsend, Skylynn            Arizona Chee         1:10.00    1:29.31   3 
 11 Flanagan, Maia               Unattached                      1:30.49   1 
 12 Ortiz, Alexis                Arizona Chee                    1:31.07   1 
 13 Gonzalez, Sarah              Arizona Elit         1:31.00    1:32.81   2 
 14 Carver, Olivia               Elite Stride                    1:35.17   1 
 15 Thurman, SaRaye              Elite Stride                    1:36.31   1 
 16 Simms, Serena                Spartan S            1:31.00    1:37.80   2 
 17 Leber, Marissa               Az Track And         1:50.00    1:38.07   2 
 18 Carter, Destiny              Az GoldrushT         1:25.00    1:38.90   3 
 19 Garvin, Londyn               Elite Stride                    1:44.84   1 
 20 Devorce, Kassidi             Phoenix B                       1:53.97   2 
 
800 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 3:17.31  2/26/2011   Abigail Arreola, Arizona Bushmast         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Diop, Malayka                Elite Stride         3:10.00    3:03.17A 
  2 Simms, Serena                Spartan S            3:32.00    3:26.70  
  3 McCallister, Bethany         Az Track And         3:45.00    3:29.55  
  4 Ortiz, Alexis                Arizona Chee                    3:31.33  
  5 Carver, Olivia               Elite Stride                    3:38.95  
  6 Martinez, Isabella           Glendale Fla                    3:53.44  
 
1500 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 7:25.08  5/21/2011   Abigail Arreola, Arizona Bush             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCallister, Bethany         Az Track And         7:24.00    7:23.58A 
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Girls
=========================================================================
    AZ Assoc: A 1:05.29  4/30/2011   Do Right Educational Sports Pr, Do Right E
                         J Hill, J Johnson, T Johnson, H Patrick           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                       1:05.19    1:04.37A 
     1) Herring-McDonald, Dylan         2) Onyepunuka, Sabatiney          
     3) Onyepunuka, Stacey              4) Taylor, Annaleise              
  2 Do Right Educational Sports  'A'                  1:08.00    1:11.48  
     1) Bradley, Jade                   2) Johnson, Jordyn                
     3) Shaffer, Shelby                 4) Wiley, Aneesa                  
 
Long Jump 8 & Under Girls
========================================================================================
    AZ Assoc: A 3.42m  5/21/2011   Paelata Helu, Pops TC                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Hill, Jneya                  Elite Stride                      3.04m   NWI   9-11.75 
  2 Henderson, Taliyah           Az Titans Ll                      2.97m   NWI   9-09.00 
  3 Reed, Kianna                 AZ Flames TC                      2.77m   NWI   9-01.25 
  4 Willis, Camryn               Unattached             3.27m      2.58m   NWI   8-05.75 
  5 Oliver, Aaliya               Nx Level TC                       2.49m   NWI   8-02.00 
  6 Andrews, Nyree               Arizona Chee                      2.48m   NWI   8-01.75 
  7 Clark, Anayah                48-Do Right            2.13m      2.41m   NWI   7-11.00 
  8 Collins, Tess                Phoenix B              2.10m      2.36m   NWI   7-09.00 
  9 Richardson, NaZyia           Arizona Chee                      2.10m   NWI   6-10.75 
 10 Clegg, Ava                   Phoenix Flye           1.80m      2.09m   NWI   6-10.25 
 10 Corbin, Jazmin               Miles Per Ho                      2.09m   NWI   6-10.25 
 12 Meeker, Mikalah              Phoenix B              2.29m      2.02m   NWI   6-07.50 
 13 Espinoza, Liberty            Huron Ath                         1.63m   NWI   5-04.25 
 13 Platt, Paige                 Unattached             1.70m      1.63m   NWI   5-04.25 
 15 Kisler, Kya                  Arizona Chee                      1.59m   NWI   5-02.75 
 16 Martinez, Isabella           Glendale Fla                      1.51m   NWI   4-11.50 
 17 Schreiner, Ella              Phoenix B                         1.44m   NWI   4-08.75 
 18 Andrews, Aria                Arizona Chee                      1.34m   NWI   4-04.75 
 19 Flowers, Jaila               Nx Level TC                       1.03m   NWI   3-04.50 
 
Shot Put 8 & Under Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 4.56m  4/16/2011   Danay Williams, Do Right Edu                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Carter, Destiny              Az GoldrushT                      3.82m   12-06.50 
  2 Sparks, Nore'al              Az GoldrushT                      2.09m    6-10.25 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Girls
===================================================================================
    AZ Assoc: A 11.49m  5/21/2011   Tessa Estavillo, Arizona Flam              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Reed, Kianna                 AZ Flames TC           8.57m      6.77m      22-02 
  2 Carter, Destiny              Az GoldrushT                      6.62m      21-09 
  3 White, Yvonne-Michelle       48-Do Right                       5.68m      18-08 
  4 Sparks, Nore'al              Az GoldrushT                      5.35m      17-07 
 
100 Meter Dash 9-10 Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
     JO Meet: J 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    AZ Assoc: A 13.57  6/12/1999   Terra Evans, AC                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Garrett, Eryn                Arizona Chee           15.50      14.64   NWI  6 
  2 Moorer, Joy                  Az GoldrushT           14.34      14.87   NWI  7 
  3 Ortiz, Selema                48-Alliance            15.45      15.07   NWI  6 
  4 Colbert, Alyssa              Huron Ath              15.21      15.10   NWI  7 
  5 Patrick, Haley               Elite Stride           14.42      15.27   NWI  7 
  6 Graves, Uzuri                Az GoldrushT           14.68      15.33   NWI  7 
  7 Arneson, Abigail             AZ Flames TC           15.97      15.45   NWI  6 
  7 Prejean, Syeria              Nx Level TC                       15.45   NWI  2 
  9 Jones, Kianna                48-Alliance            16.59      15.52   NWI  5 
  9 Faasse, Kate                 Phoenix B              15.58      15.52   NWI  6 
 11 Kennedy, Taniah              48-Do Right            16.20      15.58   NWI  5 
 12 Courtney, Fernau             Unattached             15.72      15.71   NWI  6 
 13 Burciaga, Madison            48-Alliance            15.50      15.84   NWI  6 
 14 Garrett, Erica               Arizona Chee           16.00      15.85   NWI  6 
 15 Claiborne, Thalia            Arizona Chee           17.00      15.86   NWI  4 
 15 Cheatham, Triniti            Miles Per Ho           16.90      15.86   NWI  4 
 17 Ingram, Sharon               Nx Level TC                       15.99   NWI  1 
 18 Alexander, Jessica           Arizona Chee           16.00      16.02   NWI  5 
 19 Leyvas, Tatum                Huron Ath              16.52      16.04   NWI  5 
 20 Kirk, Najela                 Miles Per Ho           17.30      16.17   NWI  4 
 21 Willis, Kaiya                Arizona Puma           16.89      16.20   NWI  4 
 22 Madddox, Olivia              Vail Vipers                       16.26   NWI  1 
 23 Smith, Ceyana                Miles Per Ho           19.60      16.34   NWI  2 
 24 Lee, Kyrene                  Arizona Puma           16.90      16.45   NWI  4 
 25 Womack, JaTavia              48-Alliance            16.73      16.46   NWI  5 
 26 Juniel, Jaelyn               Az GoldrushT           15.00      16.56   NWI  7 
 27 Nixon, Kiara                 48-Alliance            16.36      16.57   NWI  5 
 28 Shealy, Madison              Spartan S                         16.63   NWI  1 
 29 Roberts, Raven               Arizona Risi           16.72      16.64   NWI  5 
 30 Strevay, Gabriela            Vail Vipers            18.25      16.95   NWI  3 
 31 Schreiner, Brooke            Phoenix B                         16.96   NWI  2 
 32 Muwwakkii, Yamayaa           Arizona Chee                      17.09   NWI  1 
 33 Davis, Courtney              48-Do Right            17.70      17.12   NWI  4 
 34 Hunt, Ashlyn                 Az Track And           18.70      17.24   NWI  3 
 35 Baker, Mackenzie             48-Do Right            17.73      17.41   NWI  4 
 36 Abney, Kate                  Huron Ath              17.76      17.45   NWI  3 
 37 Washington, Taylor           Arizona Chee                      17.59   NWI  1 
 38 Strevay, Isabella            Vail Vipers            17.82      17.62   NWI  3 
 39 Gilmore, Princess            48-Alliance            18.22      17.77   NWI  3 
 40 Pitts, Angelilyah            Miles Per Ho           19.20      17.80   NWI  2 
 41 Kisiel, Abby                 Vail Vipers                       17.90   NWI  1 
 42 Collins, Lauren              Phoenix B              19.17      18.01   NWI  3 
 43 Garcia, Esmeralda            Glendale Fla           18.47      18.13   NWI  3 
 44 Woods, Amayah                Az GoldrushT           16.00      18.15   NWI  5 
 45 Muhammad, Naeeira            Glendale Fla                      18.25   NWI  1 
 46 Muhammad, Na'ilah            Glendale Fla                      18.26   NWI  2 
 47 Mills, Moriah                Phoenix B              19.43      18.50   NWI  2 
 48 Marlowe, Galexy              48-Alliance            19.78      18.99   NWI  2 
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
     JO Meet: J 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
    AZ Assoc: A 27.99  7/6/1980    Natosha Lewis, MSA                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Baker, Iolani                AZ Flames TC           30.42      29.96   NWI  7 
  2 Ortiz, Selema                48-Alliance            31.44      30.85   NWI  7 
  3 Garrett, Eryn                Arizona Chee           28.00      30.96   NWI  7 
  4 Moorer, Joy                  Az GoldrushT           33.00      31.58   NWI  6 
  5 Fields, Indiah               Spartan S              32.00      32.24   NWI  7 
  6 Burciaga, Madison            48-Alliance            33.02      32.78   NWI  6 
  7 Patrick, Haley               Elite Stride           30.58      32.85   NWI  7 
  8 Jones, Kianna                48-Alliance            32.43      32.97   NWI  6 
  9 Patrick, Saadiya             AZ Flames TC           34.54      33.43   NWI  5 
 10 Kennedy, Taniah              48-Do Right            34.00      33.45   NWI  5 
 11 Kirk, Najela                 Miles Per Ho           38.00      33.64   NWI  4 
 12 Prejean, Syeria              Nx Level TC                       33.66   NWI  1 
 13 Alexander, Jessica           Arizona Chee                      33.67   NWI  1 
 14 Henderson, Trinity           48-Do Right            32.11      33.82   NWI  6 
 15 William, Danay               48-Do Right            33.00      33.93   NWI  6 
 16 Turner, Rahni                Pops TC                33.52      34.04   NWI  6 
 17 Womack, JaTavia              48-Alliance            34.76      34.20   NWI  5 
 18 Madddox, Olivia              Vail Vipers                       34.32   NWI  1 
 19 Nixon, Kiara                 48-Alliance            37.31      34.42   NWI  4 
 20 Juniel, Jaelyn               Az GoldrushT           35.00      34.63   NWI  5 
 21 Davis, Aniya                 Elite Stride                      34.76   NWI  1 
 22 Cheatham, Triniti            Miles Per Ho           40.20      34.94   NWI  3 
 23 Ingram, Sharon               Nx Level TC                       34.96   NWI  2 
 24 Smith, Ceyana                Miles Per Ho           37.20      35.28   NWI  4 
 25 Huckaby, Daejahnai           Az GoldrushT           34.00      36.01   NWI  5 
 26 Davis, Courtney              48-Do Right            37.50      36.12   NWI  4 
 27 Baker, Mackenzie             48-Do Right            36.05      36.40   NWI  4 
 28 Coffman, Paige               Arizona Chee                      37.12   NWI  1 
 29 Woods, Amayah                Az GoldrushT           35.00      37.64   NWI  5 
 30 Schreiner, Brooke            Phoenix B                         38.28   NWI  2 
 31 Strevay, Gabriela            Vail Vipers            40.14      38.35   NWI  3 
 32 Strevay, Isabella            Vail Vipers            37.18      38.99   NWI  4 
 33 Gilmore, Princess            48-Alliance            39.22      39.48   NWI  3 
 34 Collins, Lauren              Phoenix B              42.53      39.75   NWI  3 
 35 Kisiel, Abby                 Vail Vipers                       40.54   NWI  2 
 36 Yellowhair, Halle            Phoenix Flye           39.90      41.11   NWI  3 
 37 Pitts, Angelilyah            Miles Per Ho           44.00      41.96   NWI  3 
 38 Mills, Moriah                Phoenix B              43.82      42.90   NWI  3 
 39 Marlowe, Galexy              48-Alliance            44.59      43.32   NWI  2 
 40 Idleman, Erin                Huron Ath              44.38      45.20   NWI  3 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
     JO Meet: J   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
    AZ Assoc: A 1:04.15  7/6/1980    Natosha Lewis, MSA                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Baker, Iolani                AZ Flames TC         1:07.88    1:07.63   6 
  2 Johnson, Jhaidah             48-Do Right          1:15.00    1:11.50   5 
  3 Garrett, Eryn                Arizona Chee         1:10.00    1:13.79   6 
  4 Fields, Indiah               Spartan S            1:00.00    1:13.99   6 
  5 Juniel, Torriana             48-Do Right          1:17.00    1:16.59   5 
  6 Patrick, Saadiya             AZ Flames TC         1:21.38    1:16.96   4 
  7 Moorer, Joy                  Az GoldrushT         1:10.00    1:17.75   6 
  8 Willoughby, Katie            Az Track And         1:28.00    1:19.14   3 
  9 Garrett, Erica               Arizona Chee         1:10.00    1:20.24   6 
 10 Turner, Rahni                Pops TC              1:20.16    1:20.44   4 
 11 Potts, Ava                   Arizona Chee                    1:20.58   1 
 12 Huckaby, Daejahnai           Az GoldrushT         1:13.00    1:21.03   6 
 13 Arneson, Abigail             AZ Flames TC         1:19.08    1:21.57   5 
 14 Womack, JaTavia              48-Alliance          1:22.69    1:21.87   4 
 15 Patrick, Haley               Elite Stride         1:10.45    1:21.92   6 
 16 Willis, Kaiya                Arizona Puma         1:20.00    1:22.86   4 
 17 Davis, Courtney              48-Do Right          1:25.00    1:24.19   3 
 18 Lizarraga, Leonela           Arizona Elit         1:24.06    1:24.20   4 
 19 William, Danay               48-Do Right          1:20.00    1:24.72   4 
 20 Weier, Hannah                Phoenix Flye         1:23.00    1:24.75   4 
 21 Claiborne, Thalia            Arizona Chee         1:15.00    1:24.80   5 
 22 Muwwakkii, Yamayaa           Arizona Chee                    1:25.67   2 
 23 Hunt, Ashlyn                 Az Track And         1:45.00    1:25.94   3 
 24 Juniel, Jaelyn               Az GoldrushT         1:20.00    1:26.96   5 
 25 Davis, Aniya                 Elite Stride                    1:27.51   2 
 26 Woods, Amayah                Az GoldrushT         1:15.00    1:28.91   5 
 27 Alexander, Jessica           Arizona Chee         1:15.00    1:30.46   5 
 28 Meza, Daniela                Arizona Elit         1:26.34    1:30.51   3 
 29 McGill, Dajah                Huron Ath            1:27.40    1:30.63   3 
 30 Muhammad, Naeeira            Glendale Fla                    1:31.25   2 
 31 Yellowhair, Halle            Phoenix Flye         1:29.00    1:32.23   3 
 32 Muhammad, Na'ilah            Glendale Fla                    1:32.34   1 
 33 Washington, Taylor           Arizona Chee                    1:34.17   1 
 34 Steinhilber, Trinity         Spartan S            1:39.00    1:43.27   3 
 35 Idleman, Erin                Huron Ath                       1:44.95   1 
 
800 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:22.78  7/4/2009    Daesha Rogers, Miami-Dade P               
     JO Meet: J 2:23.16  8/1/2009    Daesha Rogers, 14 Miami Dade TC           
    AZ Assoc: A 2:33.60  6/11/1994   Min Nowlin, NWS                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Huckaby, Daejahnai           Az GoldrushT         2:55.00    2:49.69  
  2 Oliver, Sariya               Nx Level TC                     2:53.15  
  3 Lizarraga, Leonela           Arizona Elit         3:02.67    2:55.91  
  4 Coffman, Paige               Arizona Chee                    2:59.93  
  5 Willoughby, Katie            Az Track And         3:25.00    3:02.11  
  6 Sabala, Kayla                Az GoldrushT         2:58.00    3:04.31  
  7 Potts, Ava                   Arizona Chee                    3:04.51  
  8 Manoleas, Sophia             Vail Vipers          3:24.14    3:06.15  
  9 Meza, Daniela                Arizona Elit         3:22.00    3:17.06  
 10 Garcia, Esmeralda            Glendale Fla         3:24.00    3:18.15  
 11 Beech, Lauren                Spartan S            3:20.00    3:21.55  
 12 Santoro, Kiara               Arizona Elit                    3:24.04  
 13 Cohen, SamanthaJ             Phoenix B                       3:27.29  
 14 Sabala, Kayden               Az GoldrushT         3:00.00    3:29.29  
 15 Baker, Emma                  Arizona Elit         3:31.00    3:30.77  
 16 Steinhilber, Trinity         Spartan S            3:46.00    3:39.21  
 17 Justice, Peyton              Vail Vipers          3:45.59    4:17.41  
 
1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:50.97  7/5/2009    Daesha Rogers, Miami-Dade                 
     JO Meet: J 4:51.62  8/2/2009    Daesha Rogers, 14 Miami Dade TC           
    AZ Assoc: A 5:22.80  3/30/1980   Missy Morgan, STC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Oliver, Sariya               Nx Level TC                     6:02.63  
  2 Coffman, Paige               Arizona Chee                    6:20.07  
  3 Sabala, Kayla                Az GoldrushT                    6:31.46  
  4 Overson, Savannah            Vail Vipers          6:45.04    6:47.63  
  5 Manoleas, Sophia             Vail Vipers                     6:58.90  
  6 Beech, Lauren                Spartan S            7:10.00    7:02.44  
  7 Cohen, SamanthaJ             Phoenix B                       7:07.50  
  8 Sabala, Kayden               Az GoldrushT                    7:22.60  
  9 Steinhilber, Trinity         Spartan S            7:28.00    7:44.73  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets       
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups      
     JO Meet: J 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets       
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups      
    AZ Assoc: A 55.99  6/13/2004   Arizona Rising Suns                         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                  1:03.00    1:01.28  
     1) Henderson, Trinity              2) Johnson, Jhaidah               
     3) Juniel, Torriana                4) Kennedy, Taniah                
  2 Arizona Cheetahs Track Cl  'A'                               1:10.31  
     1) Claiborne, Thalia               2) Muwwakkii, Yamayaa             
     3) Potts, Ava                      4) Washington, Taylor             
 -- Huron Athletics  'A'                              1:05.00         DQ  
     1) Abney, Kate                     2) Colbert, Alyssa                
     3) Leyvas, Tatum                   4) McGill, Dajah                  
 
4x400 Meter Relay 9-10 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         Angel Perkins, LaShinda Demus, Quiana Powell, Niss
     JO Meet: J 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         Angel Perkins, LaShinda Demus, Quiana Powell, Niss
    AZ Assoc: A 4:41.70  4/13/1996   KW Northwest Sonics                       
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alliance Youth Sports  'A'                        5:11.11    5:17.05  
     1) Burciaga, Madison               2) Jones, Kianna                  
     3) Nixon, Kiara                    4) Ortiz, Selema                  
  2 Do Right Educational Sports  'A'                 50:30.00    5:18.82  
     1) Baker, Mackenzie                2) Henderson, Trinity             
     3) Johnson, Jhaidah                4) Juniel, Torriana               
 
High Jump 9-10 Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.45m  7/24/2009   Carlie Queen, Unattach/Missouri Valley      
     JO Meet: J 1.42m  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GZA               
    AZ Assoc: A 1.36m  6/8/1996    Kelsey Johnson, YVF                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Santoro, Kiara               Arizona Elit           1.09m      1.00m    3-03.25 
 
Long Jump 9-10 Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4.66m  7/28/2007   Ramona Carryl, Knoxville,TN                 
     JO Meet: J 4.66m  7/28/2007   Tiani Reeves, Gothenburg T C                
    AZ Assoc: A 4.58m  5/20/1972   Cynthia Rhodes, MTC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Baker, Iolani                AZ Flames TC           3.35m      3.96m   NWI  13-00.00 
  2 Courtney, Fernau             Unattached             3.90m      3.86m   NWI  12-08.00 
  3 Fields, Indiah               Spartan S              3.51m      3.61m   NWI  11-10.25 
  4 Graves, Uzuri                Az GoldrushT                      3.51m   NWI  11-06.25 
  5 Faasse, Kate                 Phoenix B                         3.37m   NWI  11-00.75 
  6 Patrick, Saadiya             AZ Flames TC           3.45m      3.28m   NWI  10-09.25 
  7 Schreiner, Brooke            Phoenix B                         3.19m   NWI  10-05.75 
  8 Willis, Kaiya                Arizona Puma           3.29m      3.09m   NWI  10-01.75 
  9 Lee, Kyrene                  Arizona Puma           3.38m      3.02m   NWI   9-11.00 
 10 Leyvas, Tatum                Huron Ath                         2.92m   NWI   9-07.00 
 11 Abney, Kate                  Huron Ath                         2.79m   NWI   9-02.00 
 12 Mills, Moriah                Phoenix B              2.69m      2.59m   NWI   8-06.00 
 13 Collins, Lauren              Phoenix B              2.78m      2.47m   NWI   8-01.25 
 14 Shealy, Madison              Spartan S              3.00m      2.25m   NWI   7-04.75 
 15 Weier, Hannah                Phoenix Flye           2.16m      2.11m   NWI   6-11.25 
 16 McGill, Dajah                Huron Ath                         1.97m   NWI   6-05.75 
 17 Marlowe, Galexy              48-Alliance                       1.84m   NWI   6-00.50 
 -- Idleman, Erin                Huron Ath                          FOUL                 
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis, Monroe, WI                   
     JO Meet: J 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    AZ Assoc: A  8.24m  6/8/2003    Hannah Carson, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Johnson, Tyanna              48-Do Right            5.82m      6.13m   20-01.50 
  2 Roberts, Raven               Arizona Risi           5.19m      6.01m   19-08.75 
  3 William, Danay               48-Do Right                       5.96m   19-06.75 
  4 Turner, Rahni                Pops TC                5.46m      5.94m   19-06.00 
  5 Davis, Aniya                 Elite Stride                      3.98m   13-00.75 
  6 Gilmore, Princess            48-Alliance            4.18m      3.48m   11-05.00 
  7 Robinett, Faith              Phoenix B              3.86m      3.47m   11-04.75 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 37.15m  7/29/2007   Mystasia Alexander, 16 33 LA Jets Gi       
     JO Meet: J 37.15m  7/29/2007   Mystasia Alexander, 16 33 LA Jets Gi       
    AZ Assoc: A 36.22m  4/6/2003    Hannah Carson, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Graves, Uzuri                Az GoldrushT                     17.39m      57-01 
  2 Roberts, Raven               Arizona Risi                     15.16m      49-09 
  3 Strevay, Gabriela            Vail Vipers                      14.93m      49-00 
  4 Strevay, Isabella            Vail Vipers                      14.41m      47-03 
  5 Lee, Kyrene                  Arizona Puma          11.63m     13.22m      43-04 
  6 Madddox, Olivia              Vail Vipers                      12.51m      41-00 
  7 Kisiel, Abby                 Vail Vipers                      12.28m      40-03 
  8 Manoleas, Sophia             Vail Vipers                      12.12m      39-09 
  9 Overson, Savannah            Vail Vipers                      11.52m      37-09 
 10 Justice, Peyton              Vail Vipers                       9.76m      32-00 
 11 Robinett, Faith              Phoenix B              9.53m      9.58m      31-05 
 12 Weier, Hannah                Phoenix Flye                      7.92m      26-00 
 13 Beech, Lauren                Spartan S                         6.78m      22-03 
 
1500 Meter Race Walk 9-10 Girls
================================================================================
 Nat'l Youth: N 7:30.80  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA             
     JO Meet: J 7:30.8h  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA             
    AZ Assoc: A 8:12.90  4/7/1990    Nicole Jenkins, DH                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Overson, Savannah            Vail Vipers                    10:26.58  
 
100 Meter Dash 11-12 Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
     JO Meet: J 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
    AZ Assoc: A 12.17  7/18/1998   Jessica Onyepunuka, ARS                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Roberts, Riley               Arizona Risi           13.61      13.61   NWI  6 
  2 Williams, Kiemya             Unattached             13.99      13.74   NWI  6 
  3 Boyd-Matthews, Autumn        48-Do Right            13.70      13.79   NWI  6 
  4 McCoy, Tajene                Arizona Risi           13.89      13.81   NWI  6 
  5 Harris, Armani               48-Do Right            14.00      13.84   NWI  6 
  6 Bardwell-Jones, Ciara        Arizona Chee           14.50      14.31   NWI  5 
  7 Huckaby, Alaijah             Az GoldrushT           13.99      14.45   NWI  6 
  8 Weintraub, Noelle            Arizona Chee                      14.48   NWI  1 
  9 Sessions, Piper              Arizona Chee           14.40      14.53   NWI  5 
 10 Salem, Janez                 48-Do Right            14.69      14.80   NWI  5 
 10 Davis, Imani                 Arizona Chee                      14.80   NWI  2 
 12 Brewington, Evi'onne         Arizona Chee                      14.90   NWI  2 
 13 Hankins, Brielle             Arizona Elit           14.99      15.00   NWI  5 
 14 Haack, Haley                 Phoenix B              15.03      15.33   NWI  5 
 15 Scroggins, Trinity           48-Do Right            15.12      15.36   NWI  5 
 16 Mayfield, Crystal            48-Do Right            15.49      15.37   NWI  4 
 17 Trinn, Shyanne               AZ Flames TC           15.54      15.39   NWI  5 
 18 Johnson, Ashland             Arizona Elit                      15.43   NWI  2 
 19 Bell, Carisma                Az GoldrushT           13.99      15.50   NWI  6 
 20 Proby, Hannah                Spartan S              15.20      15.51   NWI  4 
 21 Jordan, Ashton               Arizona Chee                      15.67   NWI  1 
 22 Bell, Deshanae               Az GoldrushT           14.00      15.72   NWI  6 
 23 Price, Hannah                Pops TC                           15.73   NWI  1 
 24 Jones, Maliyah               Arizona Risi                      15.87   NWI  2 
 25 Miller, Emily                Phoenix B              16.05      15.96   NWI  4 
 26 Faasse, Mia                  Phoenix B              16.69      16.01   NWI  4 
 27 Montufar, Daniela            Arizona Chee                      16.72   NWI  2 
 28 Royer, Avery                 48-Alliance            16.76      16.86   NWI  3 
 29 Lee, Taylor                  Unattached             16.52      16.98   NWI  4 
 30 Garcia, Noemy                Glendale Fla           17.53      17.08   NWI  3 
 31 Sanchez, Ameriah             48-Alliance            17.52      17.47   NWI  3 
 32 Scroggins, Joanee            48-Do Right            17.47      18.03   NWI  3 
 33 Dodson, Joslyn               48-Do Right            17.50      19.87   NWI  3 
 34 Rollins, Crystal             Miles Per Ho           21.00      20.06   NWI  3 
 35 Lopez, Jessica               Glendale Fla           19.06      20.38   NWI  3 
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
     JO Meet: J 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    AZ Assoc: A 25.14  7/18/1998   Jessica Onyepunuka, ARS                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Mustin, Dominique            Arizona Risi                      27.94   NWI  1 
  2 Boyd-Matthews, Autumn        48-Do Right            28.20      28.19   NWI  7 
  3 Williams, Kiemya             Unattached             29.24      28.31   NWI  7 
  4 Harris, Armani               48-Do Right            29.22      28.73   NWI  7 
  5 Woodfin, Kalani              Arizona Risi           29.70      29.61   NWI  7 
  6 Huckaby, Alaijah             Az GoldrushT           33.00      29.74   NWI  5 
  7 Singleton, Jasmine           Nx Level TC                       29.79   NWI  3 
  8 Ortiz, Navaria               48-Alliance            30.33      29.98   NWI  6 
  9 Hankins, Brielle             Arizona Elit           31.86      30.42   NWI  6 
 10 Davis, Imani                 Arizona Chee                      30.84   NWI  2 
 11 Marcelin, Nyjha              Arizona Risi           31.29      30.88   NWI  6 
 12 Sells, Jendayi               48-Do Right            16.50      31.12   NWI  1 
 13 Carswell, Jamelah            Elite Stride                      31.48   NWI  1 
 14 Benson, Briana               48-Do Right            32.74      31.59   NWI  5 
 15 Mayfield, Crystal            48-Do Right            31.45      31.64   NWI  6 
 16 Holloway, Kendalle           Elite Stride                      31.79   NWI  2 
 16 Proby, Hannah                Spartan S              32.00      31.79   NWI  5 
 18 Culpepper, Journee           Miles Per Ho           39.00      32.14   NWI  4 
 19 Salem, Janez                 48-Do Right            29.00      32.31   NWI  7 
 20 Holloway, Kennedy            Elite Stride                      32.40   NWI  3 
 21 Trinn, Shyanne               AZ Flames TC                      32.64   NWI  2 
 22 Johnson, Ashland             Arizona Elit                      32.81   NWI  1 
 23 Macias, Mariah               Elite Stride                      33.00   NWI  1 
 24 Jordan, Ashton               Arizona Chee                      33.03   NWI  2 
 25 Scroggins, Trinity           48-Do Right            30.85      33.04   NWI  6 
 25 Haack, Haley                 Phoenix B              31.98      33.04   NWI  6 
 27 Holmes, Zariah               Elite Stride                      33.07   NWI  2 
 28 Bell, Carisma                Az GoldrushT           29.00      33.56   NWI  7 
 29 Diaz, Iris                   48-Alliance            34.80      34.07   NWI  5 
 30 Royer, Avery                 48-Alliance            34.92      34.56   NWI  4 
 31 Miller, Emily                Phoenix B              32.07      34.58   NWI  5 
 32 Cordova, Isabel              Vail Vipers            40.14      34.80   NWI  3 
 33 Ruiz, Samia                  48-Do Right            33.50      35.01   NWI  5 
 34 Price, Hannah                Pops TC                           35.21   NWI  3 
 35 Bell, Deshanae               Az GoldrushT           30.00      35.23   NWI  7 
 36 Collins, Kate                Phoenix B              35.44      35.28   NWI  4 
 37 Lee, Taylor                  Unattached             35.17      35.50   NWI  5 
 38 Blevins, Zamaree             48-Do Right            35.50      35.57   NWI  4 
 39 Gross, Sharon                Spartan S              34.70      38.87   NWI  5 
 40 Clark, Christian             Arizona Chee                      39.44   NWI  1 
 41 Idleman, Peyton              Huron Ath              42.65      40.85   NWI  3 
 42 Rollins, Crystal             Miles Per Ho           42.00      46.01   NWI  3 
 
400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N   55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest           
     JO Meet: J   55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest           
    AZ Assoc: A 1:00.21  5/20/2000   Judith Onyepunuka, ARS                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Harris, Armani               48-Do Right          1:08.00    1:04.71   6 
  2 Boyd-Matthews, Autumn        48-Do Right          1:07.00    1:05.87   6 
  3 Bardwell-Jones, Ciara        Arizona Chee         1:10.00    1:07.33   5 
  4 Williams, Kiemya             Unattached           1:10.18    1:07.38   5 
  5 Adams, Adora                 Arizona Chee         1:10.00    1:07.74   5 
  6 Woodfin, Kalani              Arizona Risi         1:08.48    1:07.94   6 
  7 Singleton, Jasmine           Nx Level TC                     1:08.54   2 
  8 Hanson, Savanna              Arizona Elit                    1:09.76   1 
  9 Salem, Janez                 48-Do Right          1:11.00    1:10.71   5 
 10 Ortiz, Navaria               48-Alliance          1:11.71    1:11.85   5 
 11 Huckaby, Alaijah             Az GoldrushT         1:07.00    1:12.15   6 
 12 Marcelin, Nyjha              Arizona Risi         1:12.89    1:12.44   4 
 13 Johnson, Ashland             Arizona Elit                    1:12.76   1 
 14 Proby, Hannah                Spartan S            1:11.00    1:13.06   5 
 15 Marshal, Savannah            AZ Flames TC         1:13.39    1:13.29   4 
 16 Salvador, Jade               48-Do Right          1:11.00    1:13.51   5 
 17 Jordan, Ashton               Arizona Chee                    1:13.91   2 
 18 Culpepper, Journee           Miles Per Ho         1:57.00    1:14.13   2 
 19 Brewington, Evi'onne         Arizona Chee         1:10.00    1:14.75   6 
 20 Benson, Briana               48-Do Right          1:18.00    1:14.91   3 
 21 Holloway, Kennedy            Elite Stride                    1:15.36   1 
 22 Holmes, Zariah               Elite Stride         1:13.20    1:15.47   4 
 23 DeStefano, Olivia            Phoenix B            1:22.00    1:15.67   3 
 24 Haack, Haley                 Phoenix B            1:16.24    1:16.16   4 
 25 Mayfield, Crystal            48-Do Right          1:17.42    1:16.71   4 
 26 Davis, Imani                 Arizona Chee                    1:17.03   1 
 27 Holloway, Kendalle           Elite Stride                    1:17.81   1 
 28 Macias, Mariah               Elite Stride                    1:17.89   1 
 29 Montufar, Daniela            Arizona Chee                    1:18.12   1 
 30 Diaz, Iris                   48-Alliance          1:17.74    1:18.14   4 
 31 Royer, Avery                 48-Alliance          1:20.32    1:18.76   3 
 32 Bell, Deshanae               Az GoldrushT         1:06.00    1:19.03   6 
 33 Bell, Carisma                Az GoldrushT         1:06.00    1:19.47   6 
 34 Lee, Taylor                  Unattached           1:23.98    1:20.12   3 
 35 Sanchez, Ameriah             48-Alliance          1:23.23    1:22.54   3 
 36 Collins, Kate                Phoenix B            1:15.83    1:22.55   4 
 37 Weier, Bekkah                Phoenix Flye         1:26.00    1:22.86   2 
 38 Gross, Sharon                Spartan S            1:28.00    1:28.84   2 
 39 Idleman, Peyton              Huron Ath            1:33.71    1:34.66   2 
 
800 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:13.12  7/26/2008   Raevyn Rogers, 25 Wings                   
     JO Meet: J 2:13.12  7/26/2008   Raevyn Rogers, 25 Wings                   
    AZ Assoc: A 2:24.25  5/24/1992   Dalene Godinez, SS                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Curtis, Kristen              Arizona Risi         2:33.32    2:36.28  
  2 Carswell, Jamelah            Elite Stride         2:35.00    2:38.86  
  3 Butler-Worley, Dyamond       48-Do Right          2:47.00    2:44.58  
  4 Linos, Claire                Go The Dista         2:55.00    2:47.99  
  5 Culpepper, Journee           Miles Per Ho         3:58.00    2:48.51  
  6 Diaz, Iris                   48-Alliance          3:03.30    2:55.25  
  7 Montufar, Daniela            Arizona Chee                    2:56.93  
  8 Aurigemma, Alysa             Glendale Fla         2:54.00    2:57.61  
  9 Garcia, Noemy                Glendale Fla         3:10.00    2:59.54  
 10 Carlson, Ariel               Go The Dista         3:00.00    3:03.90  
 11 Anspach, MACKENZIE           Nx Level TC                     3:09.46  
 11 Bianco, Carleigh             Vail Vipers          3:29.26    3:09.46  
 13 Gross, Sharon                Spartan S            3:24.00    3:37.08  
 
1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:41.62  7/31/2005   Claudia Francis, Team Evolution           
     JO Meet: J 4:41.62  7/31/2005   Claudia Francis, Team Evolution           
    AZ Assoc: A 5:01.65  3/30/1980   Karrin Maturani, WPNH                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Curtis, Kristen              Arizona Risi         5:14.37    5:24.77  
  2 Carswell, Jamelah            Elite Stride         5:25.00    5:33.37  
  3 Linos, Claire                Go The Dista         6:00.00    5:52.89  
  4 Carlson, Ariel               Go The Dista                    6:33.70  
  5 Anspach, MACKENZIE           Nx Level TC                     6:37.48  
  6 Bianco, Carleigh             Vail Vipers                     6:46.08  
 
3000 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 10:12.47  7/29/2005   Claudia Francis, Team Evolution          
     JO Meet: J 10:12.47  7/29/2005   Claudia Francis, Team Evolution          
    AZ Assoc: A 10:22.30  5/18/1991   Nicole Jenkins, DH                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Butler-Worley, Dyamond       48-Do Right         11:20.00   11:05.91  
  2 Shea, Katie                  Arizona Chee                   11:28.62  
  3 Aurigemma, Alysa             Glendale Fla                   12:07.46  
 
80 Meter Hurdles (30" ) 11-12 Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 12.25  7/26/2008   Dior Hall, 32 Colorado Flye                 
     JO Meet: J 11.94  8/2/2009    Jasmyne Graham, Cal Rising Stars            
    AZ Assoc: A 12.77  6/10/1997   Tiffany McDonald, ARS                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Adams, Adora                 Arizona Chee                      16.04   NWI 
  2 Hanson, Savanna              Arizona Elit                      16.10   NWI 
  3 Brewington, Evi'onne         Arizona Chee                      17.02   NWI 
  4 Sessions, Piper              Arizona Chee                      17.66   NWI 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Fort Worth, TX                  
                       Chauntae Bayne, Genece Glover, Donette Chambers   
     JO Meet: J 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Fort Worth, TX                  
                       Chauntae Bayne, Genece Glover, Donette Chambers   
    AZ Assoc: A 50.25  6/9/2001    Arizona Cheetahs                            
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                                    53.91  
     1) McCoy, Tajene                   2) Mustin, Dominique              
     3) Roberts, Riley                  4) Woodfin, Kalani                
  2 Arizona Cheetahs Track Cl  'A'                                 54.64  
     1) Adams, Adora                    2) Bardwell-Jones, Ciara          
     3) Sessions, Piper                 4) Weintraub, Noelle              
 
4x400 Meter Relay 11-12 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia,PA          
                         Tiffany Abney, Alyce Williams, Evelyn Dwyer       
     JO Meet: J 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia,PA          
                         Tiffany Abney, Alyce Williams, Evelyn Dwyer       
    AZ Assoc: A 4:14.00  4/13/1985   Metro Phoenix                             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                       4:23.93    4:24.82  
     1) Curtis, Kristen                 2) McCoy, Tajene                  
     3) Mustin, Dominique               4) Roberts, Riley                 
 
High Jump 11-12 Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.69m  7/24/2008   Stacey Destin, Unattached                   
     JO Meet: J 1.69m  7/24/2008   Stacey Destin, Unattached                   
    AZ Assoc: A 1.64m  5/18/1996   Jacquelyn Johnson, YVF                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Trimble, Eliza               Arizona Puma           1.20m      1.30m    4-03.25 
  2 Marshal, Savannah            AZ Flames TC           1.25m      1.20m    3-11.25 
  2 Scroggins, Trinity           48-Do Right                       1.20m    3-11.25 
  4 DeStefano, Olivia            Phoenix B              1.00m      1.15m    3-09.25 
  5 Price, Hannah                Pops TC                1.00m      0.95m    3-01.25 
 -- Butler-Worley, Dyamond       48-Do Right                          NH            
 
Long Jump 11-12 Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 5.58m  6/20/1998   Gayle Hunter, Lake Charles, LA              
     JO Meet: J 5.52m  7/27/1991   Myra Combs, Lake Charles, LA                
    AZ Assoc: A 5.07m  3/24/1973   Cynthia Rhodes, UNA                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Singleton, Jasmine           Nx Level TC                       4.43m   NWI  14-06.50 
  2 Marshal, Savannah            AZ Flames TC           4.09m      4.00m   NWI  13-01.50 
  3 Marcelin, Nyjha              Arizona Risi           4.24m      3.86m   NWI  12-08.00 
  4 Schramm, Lexie               Arizona Elit           3.71m      3.81m   NWI  12-06.00 
  5 Hankins, Brielle             Arizona Elit           3.53m      3.71m   NWI  12-02.25 
  6 Ortiz, Navaria               48-Alliance            3.20m      3.61m   NWI  11-10.25 
  7 Miller, Emily                Phoenix B                         3.48m   NWI  11-05.00 
  8 Holloway, Kennedy            Elite Stride                      3.43m   NWI  11-03.00 
  9 Macias, Mariah               Elite Stride                      3.40m   NWI  11-02.00 
 10 Holloway, Kendalle           Elite Stride                      3.22m   NWI  10-06.75 
 11 Collins, Kate                Phoenix B              2.99m      3.16m   NWI  10-04.50 
 12 Holmes, Zariah               Elite Stride                      3.01m   NWI   9-10.50 
 13 Weier, Bekkah                Phoenix Flye           3.01m      2.94m   NWI   9-07.75 
 14 Faasse, Mia                  Phoenix B                         2.92m   NWI   9-07.00 
 15 Sanchez, Ameriah             48-Alliance            2.23m      2.91m   NWI   9-06.75 
 -- Benson, Briana               48-Do Right                        FOUL                 
 -- Idleman, Peyton              Huron Ath                          FOUL                 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.51m  7/26/2008   Ashlie Blake, 49 PS Vegas Fly              
     JO Meet: J 13.51m  7/26/2008   Ashlie Blake, 49 PS Vegas Fly              
    AZ Assoc: A 12.16m  7/18/1998   Hannah Carson, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Blevins, Zamaree             48-Do Right                       8.48m   27-10.00 
  2 Sells, Jendayi               48-Do Right            6.50m      6.54m   21-05.50 
  3 Dodson, Joslyn               48-Do Right            7.50m      6.40m   21-00.00 
  4 Cordova, Isabel              Vail Vipers            4.66m      6.06m   19-10.75 
  5 Jones, Maliyah               Arizona Risi           5.76m      6.01m   19-08.75 
  6 Ruiz, Samia                  48-Do Right            5.15m      4.53m   14-10.50 
  7 Huckaby, Deztany             Az GoldrushT                      4.28m   14-00.50 
 
Javelin Throw 300g 11-12 Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 42.88m  7/28/2005   Hannah Carson, AZ Cheetahs                 
     JO Meet: J 42.88m  7/28/2005   Hannah Carson, AZ Cheetahs                 
    AZ Assoc: A 44.71m  6/13/2004   Hannah Carson, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Trinn, Shyanne               AZ Flames TC          21.37m     22.02m      72-03 
  2 DeStefano, Olivia            Phoenix B             21.21m     20.76m      68-01 
  3 Cordova, Isabel              Vail Vipers                      19.70m      64-07 
  4 Collins, Nanette             Unattached                       16.78m      55-01 
  5 Jones, Maliyah               Arizona Risi                     14.20m      46-07 
  6 Weier, Bekkah                Phoenix Flye          10.85m     12.19m      40-00 
  7 Joyner, Emily                Vail Vipers                      11.78m      38-08 
  8 Dodson, Joslyn               48-Do Right           15.55m     11.52m      37-09 
  9 Ruiz, Samia                  48-Do Right           15.50m     11.37m      37-04 
 10 Huckaby, Deztany             Az GoldrushT                      7.95m      26-01 
 11 Bianco, Carleigh             Vail Vipers                       7.56m      24-10 
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 6:53.70  7/26/1990   Danielle Safran, Brentwood, NY            
     JO Meet: J 6:53.70  7/26/1990   Danielle Safran, Brentwood, NY            
    AZ Assoc: A 8:08.20  2/13/1983   Nicole Magub, STC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Joyner, Emily                Vail Vipers         11:03.00   10:30.62  
  2 Lopez, Jessica               Glendale Fla        11:40.00   12:08.32  
 
100 Meter Dash 13-14 Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.73  7/31/2009   Kendall Baisden, Motor City TC, MI          
     JO Meet: J 11.61  8/1/1999    Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    AZ Assoc: A 11.78  6/1/2003    Terra Evans, AC                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Bailey, Anaya                Arizona Chee           12.50      12.63   NWI  5 
  2 Morris, Denajah              Spartan S              12.88      12.90   NWI  5 
  3 Thompson, Sakovia            Az Titans Ll           12.80      13.04   NWI  5 
  3 Patterson, Brittany          48-Do Right            12.72      13.04   NWI  5 
  5 Tobias, Lauren               Spartan S              13.10      13.09   NWI  4 
  6 Jordan, Raven                Arizona Chee           12.90      13.23   NWI  5 
  7 Porier-Shelton, Tiana        AZ Flames TC           13.30      13.24   NWI  4 
  8 Chest, Zaire                 Arizona Chee           12.90      13.30   NWI  5 
  9 Fair, Raelynn                Arizona Risi           13.14      13.37   NWI  4 
 10 Hughes, Sydney               Spartan S              12.99      13.46   NWI  5 
 11 Conway, Leilani              Arizona Chee                      13.58   NWI  1 
 12 Briscoe, SanJohnae           48-Do Right            14.00      13.77   NWI  3 
 13 Jordan, Kylyn                48-Do Right            13.72      13.81   NWI  4 
 14 Payne, Teryah                Arizona Chee                      13.83   NWI  1 
 15 Rhymes, Sidney               Spartan S              13.80      14.06   NWI  4 
 16 Walker, Malea                Arizona Sain                      14.17   NWI  1 
 17 Johnson, Antoria             Miles Per Ho           17.30      14.35   NWI  2 
 18 Reeves, Reba                 Arizona Elit           13.90      14.40   NWI  4 
 19 Gamble, Melissa              48-Alliance            14.50      14.43   NWI  3 
 20 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho           14.50      14.46   NWI  3 
 21 Craig, Faith                 Az GoldrushT           13.99      14.48   NWI  3 
 22 Burrell, Kara                Arizona Risi           14.53      14.54   NWI  3 
 23 Walker, Jadynn               Arizona Sain                      14.70   NWI  2 
 23 Martin, Gebriel              Elite Stride           13.53      14.70   NWI  4 
 25 Ferguson, Brooke             Phoenix B              14.66      14.83   NWI  3 
 26 Jones, Bianca                Pops TC                15.21      15.17   NWI  3 
 27 Simmons, Deanna              Spartan S                         16.13   NWI  2 
 28 Hillyer, Taliyah             Arizona Chee                      16.35   NWI  1 
 29 Henry-Johnson, Destinee      48-Do Right            15.00      17.56   NWI  3 
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.69  8/1/2009    Kendall Baisden, Motor City TC, MI          
     JO Meet: J 23.63  7/31/1999   Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    AZ Assoc: A 23.94  4/6/2003    Terra Evans, AC                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Morris, Denajah              Spartan S              26.00      25.56   NWI  6 
  2 Bailey, Anaya                Arizona Chee           25.60      25.58   NWI  6 
  3 Thompson, Sakovia            Az Titans Ll           26.00      25.80   NWI  6 
  4 Patterson, Brittany          48-Do Right            26.27      26.30   NWI  6 
  5 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           25.90      26.62   NWI  6 
  6 Jordan, Raven                Arizona Chee           26.80      26.88   NWI  5 
  7 Porier-Shelton, Tiana        AZ Flames TC           27.31      27.11   NWI  5 
  8 Fair, Raelynn                Arizona Risi           27.60      27.12   NWI  5 
  9 Chewning, Bailey             Arizona Risi           27.72      27.46   NWI  5 
 10 Tobias, Lauren               Spartan S              27.50      27.51   NWI  5 
 11 Conway, Leilani              Arizona Chee                      27.56   NWI  2 
 12 Jimerson, Mahogany           Arizona Risi           28.48      28.31   NWI  5 
 13 Hughes, Sydney               Spartan S              28.20      28.45   NWI  5 
 14 Briscoe, SanJohnae           48-Do Right            29.27      28.51   NWI  4 
 15 McCovery, Jazmyn             Nx Level TC                       28.57   NWI  2 
 16 Gwin, Azilyn                 Phoenix B                         28.60   NWI  1 
 17 Roberts, Jessica             Phoenix B                         28.95   NWI  2 
 18 Walker, Malea                Arizona Sain                      29.02   NWI  2 
 19 Jordan, Kylyn                48-Do Right            29.74      29.04   NWI  4 
 19 Rhymes, Sidney               Spartan S              29.10      29.04   NWI  4 
 21 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho           32.00      29.58   NWI  3 
 22 Burrell, Kara                Arizona Risi           28.99      29.73   NWI  4 
 23 Gamble, Melissa              48-Alliance            29.44      30.07   NWI  4 
 24 Craig, Faith                 Az GoldrushT           29.00      30.08   NWI  4 
 25 Martin, Gebriel              Elite Stride           29.86      30.61   NWI  4 
 26 Hamilton, Ayana              10-Arizona P           31.83      30.84   NWI  3 
 27 Curtin, Taylor               Arizona Elit           36.00      30.95   NWI  3 
 28 Walker, Jadynn               Arizona Sain                      31.28   NWI  1 
 29 Jones, Bianca                Pops TC                31.55      31.69   NWI  3 
 30 Pratt, Kenzington            Unattached             33.00      32.10   NWI  3 
 31 Simmons, Deanna              Spartan S                         33.32   NWI  1 
 32 Hillyer, Taliyah             Arizona Chee                      37.17   NWI  1 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 53.10  7/8/2007    Robin Reynolds, Lisle, IL                   
     JO Meet: J 53.40  7/28/2002   Brandi Cross, Houston, TX                   
    AZ Assoc: A 56.37  6/22/2002   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 DeStefano, Emily             Phoenix B            1:03.00    1:00.79   5 
  2 Patterson, Brittany          48-Do Right          1:01.00    1:00.86   5 
  3 Charlton, LaMeyah            Elite Stride           59.46    1:02.78   5 
  4 Chewning, Bailey             Arizona Risi         1:05.44    1:04.12   4 
  5 Conway, Leilani              Arizona Chee         1:06.00    1:04.65   4 
  6 Roberts, Jessica             Phoenix B                       1:04.98   5 
  7 Lizarraga, Berenice          Arizona Elit         1:10.00    1:05.02   3 
  8 Jordan, Raven                Arizona Chee         1:07.00    1:05.10   4 
  9 Chest, Zaire                 Arizona Chee         1:05.00    1:05.26   4 
 10 Bailey, Anaya                Arizona Chee         1:05.00    1:05.27   4 
 11 Leber, Katrina               Az Track And         1:15.00    1:05.55   2 
 12 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho         1:19.00    1:06.95   2 
 13 Gamble, Melissa              48-Alliance          1:08.28    1:06.98   4 
 14 Payne, Teryah                Arizona Chee         1:04.00    1:07.04   5 
 15 McCovery, Jazmyn             Nx Level TC                     1:07.09   1 
 16 Curtin, Taylor               Arizona Elit         1:12.00    1:08.59   2 
 17 Rusanowski, Sarah            Phoenix Flye         1:10.00    1:09.04   3 
 18 Jordan, Kylyn                48-Do Right          1:17.00    1:09.22   2 
 19 Briscoe, SanJohnae           48-Do Right          1:12.00    1:10.25   3 
 20 Mills, Ciarra                Phoenix B            1:11.22    1:12.73   3 
 21 Craig, Faith                 Az GoldrushT         1:00.00    1:13.22   5 
 22 Hamilton, Ayana              10-Arizona P         1:14.93    1:13.45   2 
 23 Andrews, Naja                Arizona Chee                    1:14.24   1 
 24 Martin, Gebriel              Elite Stride         1:10.45    1:14.45   3 
 25 Simmons, Deanna              Spartan S            1:20.00    1:15.46   1 
 26 Perea, Isabelle              Go The Dista         1:12.00    1:19.67   3 
 27 Aurigemma, Natalie           Glendale Fla         1:19.00    1:21.87   2 
 28 Pratt, Kenzington            Unattached           1:25.00    1:22.71   1 
 
800 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:06.90  7/4/2009    Raevyn Rogers, The Wings Tr               
     JO Meet: J 2:08.17  8/1/2009    Raevyn Rogers, 25-Wings                   
    AZ Assoc: A 2:13.60  5/18/1980   Lynette Morgan, SDSF                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Charlton, LaMeyah            Elite Stride         2:23.00    2:27.68  
  2 McClelland, Caroline         Go The Dista         2:40.00    2:36.76  
  3 Rusanowski, Sarah            Phoenix Flye         2:34.00    2:41.02  
  4 Leber, Katrina               Az Track And         2:55.00    2:44.73  
  5 Mills, Ciarra                Phoenix B            2:55.00    2:48.89  
  6 Perea, Isabelle              Go The Dista         2:55.00    2:53.07  
  7 Aurigemma, Natalie           Glendale Fla                    3:26.14  
 
1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:28.61  7/29/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance          
     JO Meet: J 4:28.61  7/29/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance          
    AZ Assoc: A 4:42.20  4/17/1977   Theresa Smith, VOS                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McClelland, Caroline         Go The Dista         5:15.00    5:24.85  
  2 Lizarraga, Berenice          Arizona Elit         5:10.00    5:28.84  
 
3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N  9:35.12  7/30/2005   Jordan Hasay, San Luis Dstnce            
     JO Meet: J  9:35.12  7/30/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance         
    AZ Assoc: A 10:33.90  3/18/1978   Lisa Anetsberger, APS                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cobbin, Rose                 Arizbushmast                   11:05.91  
 
100 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.85  7/27/2008   Trinity Wilson, 38 EOYDC                    
     JO Meet: J 13.85  7/27/2008   Trinity Wilson, 38 EOYDC                    
    AZ Assoc: A 14.62  7/18/1998   Tiffany McDonald, ARS                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 DeStefano, Emily             Phoenix B              15.62      15.93   NWI  2 
  2 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           15.00      16.38   NWI  2 
  3 Mooney, Allison              Arizona Puma           16.60      16.46   NWI  2 
  4 Robinson, Tamia              Nx Level TC                       17.15   NWI  1 
  5 Dodd, Kaley                  Unattached             16.95      18.07   NWI  2 
  6 Jimerson, Mahogany           Arizona Risi           18.20      18.26   NWI  2 
  7 Kiekintveld, Meredith        Arizona Chee                      18.43   NWI  1 
  8 Gwin, Azilyn                 Phoenix B              18.88      18.90   NWI  2 
  9 Curtin, Taylor               Arizona Elit           18.00      19.06   NWI  2 
 10 Andrews, Naja                Arizona Chee                      19.27   NWI  1 
 11 Hadley, Alexandra            Arizona Puma           19.56      19.39   NWI  1 
 
200 Meter Hurdles (30" ) 13-14 Girls
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
     JO Meet: J 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    AZ Assoc: A 28.11  6/8/2003    Jasmine Williams, DR                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Robinson, Tamia              Nx Level TC                       30.64   NWI 
  2 Kiekintveld, Meredith        Arizona Chee                      32.33   NWI 
  3 Gwin, Azilyn                 Phoenix B              30.44      32.45   NWI 
  4 Dodd, Kaley                  Unattached             32.00      35.17   NWI 
  5 Simmons, Kaori               Arizona Puma           34.82      35.24   NWI 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 46.58  7/29/2003   Quiet Fire, Mission Viejo, CA               
     JO Meet: J 46.74  8/1/1999    Young Acheivers                             
                       Sarah Davis, Ashlee Ward, Micaela Simmons, Sanya R
    AZ Assoc: A 47.22  5/18/2002   Arizona Rising Suns                         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs Track Cl  'A'                                 50.25  
     1) Bailey, Anaya                   2) Chest, Zaire                   
     3) Gruenwald, Jai                  4) Jordan, Raven                  
  2 Spartan  Speedsters  'A'                            50.18      51.55  
     1) Fields, Asiah                   2) Hughes, Sydney                 
     3) Morris, Denajah                 4) Tobias, Lauren                 
 
4x400 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         Myleik Teele, Regine Caruthers, Malika Edmunson, R
     JO Meet: J 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         Myleik Teele, Regine Caruthers, Malika Edmunson, R
    AZ Assoc: A 3:55.48  6/1/2003    Arizona Cheetahs                          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                       4:21.93    4:41.07  
     1) Burrell, Kara                   2) Chewning, Bailey               
     3) Fair, Raelynn                   4) Jimerson, Mahogany             
 
High Jump 13-14 Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.71m  7/27/1990   Sondra Biere, Des Moines, IA                
     JO Meet: J 1.71m  7/27/1990   Sondra Biere, Des Moines, IA                
    AZ Assoc: A 1.69m  6/9/1979    Cadija Caldwell, AC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mooney, Allison              Arizona Puma           1.55m      1.50m    4-11.00 
  2 Simmons, Kaori               Arizona Puma           1.45m      1.45m    4-09.00 
  3 Rhymes, Sidney               Spartan S              1.35m      1.35m    4-05.00 
  3 DeStefano, Emily             Phoenix B              1.40m      1.35m    4-05.00 
  5 Hadley, Alexandra            Arizona Puma           1.25m      1.20m    3-11.25 
  6 Conway, Leilani              Arizona Chee                      1.15m    3-09.25 
 
Long Jump 13-14 Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 6.07m  6/20/1998   Tracee Thomas, Las Vegas, NV                
     JO Meet: J 5.84m  7/29/2005   Karynn Dunn, Inl Emp Sprint                 
    AZ Assoc: A 5.66m  2/21/1976   Cyntia Rhodes, MTC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Porier-Shelton, Tiana        AZ Flames TC           5.54m      5.28m   NWI  17-04.00 
  2 Gruenwald, Jai               Arizona Chee                      5.12m   NWI  16-09.75 
  3 DeStefano, Emily             Phoenix B              4.90m      4.73m   NWI  15-06.25 
  4 Mooney, Allison              Arizona Puma           4.69m      4.60m   NWI  15-01.25 
  5 Gwin, Azilyn                 Phoenix B              4.57m      4.56m   NWI  14-11.50 
  6 Payne, Teryah                Arizona Chee                      4.45m   NWI  14-07.25 
  7 Chest, Zaire                 Arizona Chee                      4.39m   NWI  14-05.00 
  8 Walker, Jadynn               Arizona Sain                      4.17m   NWI  13-08.25 
  8 Tobias, Lauren               Spartan S              4.27m      4.17m   NWI  13-08.25 
 10 Johnson, Antoria             Miles Per Ho                      4.08m   NWI  13-04.75 
 11 Walker, Malea                Arizona Sain                      4.01m   NWI  13-02.00 
 12 Andrews, Naja                Arizona Chee                      3.99m   NWI  13-01.25 
 12 Kiekintveld, Meredith        Arizona Chee                      3.99m   NWI  13-01.25 
 14 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho                      3.95m   NWI  12-11.50 
 15 Ferguson, Brooke             Phoenix B                         3.88m   NWI  12-08.75 
 16 Hadley, Alexandra            Arizona Puma           4.03m      3.86m   NWI  12-08.00 
 17 Jones, Bianca                Pops TC                3.96m      3.81m   NWI  12-06.00 
 18 Martin, Gebriel              Elite Stride                      3.69m   NWI  12-01.25 
 19 Hamilton, Ayana              10-Arizona P                      3.32m   NWI  10-10.75 
 
Triple Jump 13-14 Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.92m  4/24/1999   Nicole Duhart, Riverside, CA               
     JO Meet: J 11.68m  7/28/2006   Nefertiti Smith, 03 Norfolk Real           
    AZ Assoc: A 10.90m  2/7/1981    Marika Bender, MP                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Porier-Shelton, Tiana        AZ Flames TC          10.77m     10.61m   NWI  34-09.75 
  2 Payne, Teryah                Arizona Chee                      9.27m   NWI  30-05.00 
  3 Reeves, Reba                 Arizona Elit           9.90m      9.19m   NWI  30-02.00 
  4 Simmons, Kaori               Arizona Puma           8.84m      8.85m   NWI  29-00.50 
  5 Kiekintveld, Meredith        Arizona Chee                      8.78m   NWI  28-09.75 
  6 Andrews, Naja                Arizona Chee                      8.38m   NWI  27-06.00 
 
Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 15.59m  7/29/1989   Teri Steer, Crete, NE                      
     JO Meet: J 15.59m  7/29/1989   Teri Steer, Crete, NE                      
    AZ Assoc: A 13.87m  4/16/1978   Lori Garrow, CTC                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Henry-Johnson, Destinee      48-Do Right           10.62m      9.97m   32-08.50 
  2 Clemit, Elizabeth            Unattached             9.75m      9.74m   31-11.50 
  3 Flores, Marisa               Unattached             8.00m      8.75m   28-08.50 
  4 Dodd, Kaley                  Unattached             9.14m      8.50m   27-10.75 
  5 Gamble, Melissa              48-Alliance            7.33m      6.04m   19-09.75 
 
Javelin Throw 600g 13-14 Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 52.90m  7/26/2007   Hannah Carson, 10 48 Arizona Ch            
     JO Meet: J 52.90m  7/26/2007   Hannah Carson, 10 48 Arizona Ch            
    AZ Assoc: A 46.97m  2/5/1972    Hannah Carson, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Henry-Johnson, Destinee      48-Do Right           27.85m     25.32m      83-01 
  2 Flores, Marisa               Unattached            22.10m     23.97m      78-08 
  3 Roberts, Jessica             Phoenix B                        11.32m      37-02 
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
================================================================================
 Nat'l Youth: N 14:46.46  7/30/1992   Anya-Maria Ruoss, Fayetteville,AR        
     JO Meet: J 14:46.46  7/30/1992   Anya-Maria Ruoss, Fayetteville,AR        
    AZ Assoc: A 15:03.50  6/4/1988    Vera Jenkins, DH                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gill, Natalie                Arizona Chee                   21:18.49  
 
100 Meter Dash 15-16 Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
     JO Meet: J 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
    AZ Assoc: A 11.68  7/14/2003   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Smith, Devan                 Phoenix B                         13.72   NWI  1 
  2 Ramey, Khanya                Vail Vipers            14.37      14.10   NWI  2 
  3 Castro, Cassandra            Arizona Puma           14.86      14.51   NWI  2 
  4 Bare, Madelyn-Grace          Arizona Chee                      14.63   NWI  1 
  5 Waters-Jones, Ashanti        48-Alliance            15.09      14.64   NWI  2 
  6 Waller, Sydney               48-Alliance            14.87      14.79   NWI  2 
  7 Aire, Joannne                Phoenix B              15.31      15.26   NWI  1 
  8 Hartig, Megan                Arizona Puma           15.50      15.33   NWI  2 
  9 Henry-Johnson, Ariel         48-Do Right            32.20      18.42   NWI  1 
 
200 Meter Dash 15-16 Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
     JO Meet: J 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
    AZ Assoc: A 23.99  7/14/2003   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Ramey, Khanya                Vail Vipers            29.28      29.28   NWI  2 
  2 Smith, Devan                 Phoenix B                         29.56   NWI  1 
  3 Waller, Sydney               48-Alliance            30.70      30.18   NWI  2 
  4 Boyer, Hannah                Arizona Risi           30.68      30.25   NWI  2 
  5 Castro, Cassandra            Arizona Puma           30.84      30.44   NWI  2 
  6 Waters-Jones, Ashanti        48-Alliance            30.77      30.45   NWI  2 
  7 Bare, Madelyn-Grace          Arizona Chee                      31.10   NWI  1 
  8 Campos, Andrea               Arizona Sain                      33.63   NWI  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
     JO Meet: J 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    AZ Assoc: A 55.53  6/13/2004   Natalie Johnson, AC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Boyer, Hannah                Arizona Risi         1:05.95    1:07.98  
  2 Waller, Sydney               48-Alliance          1:09.85    1:08.86  
  3 Waters-Jones, Ashanti        48-Alliance          1:11.56    1:10.90  
 
800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:04.83  7/26/2008   Phillis Francis, 06-Team Evolutio         
     JO Meet: J 2:04.83  7/26/2008   Phillis Francis, 06-Team Evolutio         
    AZ Assoc: A 2:14.70  5/20/1995   Dawn Gilson, AE                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Yescas, Julia                Az GoldrushT         2:30.00    2:35.54  
  2 Boyer, Hannah                Arizona Risi         2:44.77    2:38.15  
  3 Campos, Andrea               Arizona Sain         3:00.00    2:58.68  
  4 Gregoire, Gabriellle         Phoenix B            2:55.00    3:09.04  
 
1500 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:25.57  7/24/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
     JO Meet: J 4:25.57  7/24/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    AZ Assoc: A 4:42.20  4/17/1977   Laurie Sawyer, PTC                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carter, Sarah                Go The Dista         5:15.00    5:02.48  
  2 Yescas, Julia                Az GoldrushT                    5:55.04  
 
3000 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 9:37.09  7/30/2005   Caitlin Lane, unattached-1                
     JO Meet: J 9:37.09  7/30/2005   Caitlin Lane, unattached-1                
    AZ Assoc: A 9:53.80  6/3/1978    Laurie Sawyer, PTC                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carter, Sarah                Go The Dista        11:05.00   10:59.45  
 
300 Meter Hurdles (30") 15-16 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N   58.26  7/31/2005   Ebony Collins, Quiet Fire                 
     JO Meet: J   58.26  7/31/2005   Ebony Collins, Quiet Fire                 
    AZ Assoc: A 1:03.60  4/28/1979   Laurie Gray, VOS                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kisiel, Bailey               Vail Vipers                     1:06.51  
 
Long Jump 15-16 Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 6.16m  7/10/1999   Jill Bell, Cheyne, WA                       
     JO Meet: J 6.15m  8/15/1980   Kathy Harrison, East Point, GA              
    AZ Assoc: A 6.03m  5/2/1978    Ana Van, VOS                                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Aire, Joannne                Phoenix B              4.61m      4.32m   NWI  14-02.25 
  2 Waters-Jones, Ashanti        48-Alliance            4.18m      4.11m   NWI  13-06.00 
  3 Hartig, Megan                Arizona Puma           4.30m      3.85m   NWI  12-07.75 
 
Triple Jump 15-16 Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.94m  7/30/2009   Ciarra Brewer, Mission Valley TC           
     JO Meet: J 12.94m  7/30/2009   Ciarra Brewer, 14-38 Mission Va            
    AZ Assoc: A 11.75m  5/2/2009    Jasmine Todd, Arizona Chee                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Bare, Madelyn-Grace          Arizona Chee                      8.95m   NWI  29-04.50 
 
Shot Put 4kg 15-16 Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 15.19m  7/27/2001   Michelle  Carter, Ovilla, TX               
     JO Meet: J 15.19m  7/27/2001   Michelle  Carter, Ovilla, TX               
    AZ Assoc: A 14.45m  7/6/1980    Cindy Johnson, VOS                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Watkins, Alyssa              AZ Flames TC           8.86m      8.80m   28-10.50 
  2 Patterson, Kiana             Arizona Chee                      8.10m   26-07.00 
  3 Aire, Joannne                Phoenix B              7.87m      7.98m   26-02.25 
  4 Henry-Johnson, Ariel         48-Do Right            7.85m      7.19m   23-07.25 
 
Javelin Throw 600g 15-16 Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 46.53m  7/29/2000   Rachel Walker                              
     JO Meet: J 46.53m  7/29/2000   Rachel Walker                              
    AZ Assoc: A 45.84m  5/2/2009    Hannah Carson, Arizona Chee                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Watkins, Alyssa              AZ Flames TC          27.04m     25.95m      85-02 
  2 Henry-Johnson, Ariel         48-Do Right           21.25m     17.61m      57-09 
  3 Aire, Joannne                Phoenix B                        15.10m      49-06 
 
3000 Meter Race Walk 15-16 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 14:29.81  7/30/1996   Lisa Kutzing, Port Jefferson, NY         
     JO Meet: J 14:29.81  7/30/1996   Lisa Kutzing, Port Jefferson, NY         
    AZ Assoc: A 14:42.00  5/21/1989   Vera Jenkins, DH                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gill, Ashley                 Arizona Chee                   19:19.85  
  2 Figueroa, Briana             Vail Vipers         22:32.07   22:46.39  
 
100 Meter Dash 17-18 Women
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
     JO Meet: J 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    AZ Assoc: A 11.71  6/17/2000   Kenyanna Wilson, ARS                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Johnson, Meghan              Phoenix B                         13.92   NWI 
 
100 Meter Hurdles (33"  ) 17-18 Women
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
     JO Meet: J 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
    AZ Assoc: A 13.76  6/8/2003    Tiffany McDonald, ARS                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Johnson, Meghan              Phoenix B                         23.90   NWI 
 
100 Meter Dash 8 & Under Boys
=================================================================================
    AZ Assoc: A 15.02  4/16/2011   Quaron Adams, Do Right Edu                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Tamplin,Jr., Errick          48-Alliance            15.18      15.44   NWI  6 
  2 MonroeJr., Aaron             Arizona Sain           15.45      15.47   NWI  6 
  3 Brewington, Tajj             Arizona Chee           16.10      16.06   NWI  6 
  4 Rhymes, Destine              Spartan S              15.80      16.10   NWI  6 
  5 Kearney, Dorien              Huron Ath              15.95      16.31   NWI  6 
  6 Hawkins, Ricky               Spartan S              17.00      16.63   NWI  5 
  7 Arthur, Curtis               48-Alliance            16.28      16.76   NWI  6 
  8 Larson, Ryan                 Arizona Risi           16.68      16.99   NWI  6 
  9 Ervin, Noah                  Unattached                        17.28   NWI  1 
 10 Bee, Sterling                Vail Vipers            17.94      17.42   NWI  5 
 10 Reed, Kyree                  Arizona Chee                      17.42   NWI  1 
 12 Byrd, O'Shen                 48-Do Right            17.67      17.49   NWI  5 
 13 Dyer, Kordell                Miles Per Ho           19.20      17.64   NWI  4 
 14 Heidelburg, Zuri             Miles Per Ho           18.30      17.74   NWI  4 
 15 Jones, De'Von                48-Do Right                       18.06   NWI  2 
 15 Barnes, Javon                10-Arizona P           17.97      18.06   NWI  5 
 17 ClarkJr, Terrance            Arizona Risi           17.91      18.07   NWI  5 
 18 Simms, Maurice               Spartan S              17.00      18.47   NWI  5 
 19 Smith, Justin                Miles Per Ho           23.00      18.76   NWI  3 
 20 Matthews, Elijah             Miles Per Ho           18.20      18.90   NWI  4 
 21 Cryer, Braeyden              Arizona Chee                      19.63   NWI  1 
 22 Rollins, Sam                 Miles Per Ho           19.00      20.16   NWI  4 
 23 Burt, Ghaazi                 48-Do Right            18.00      20.36   NWI  5 
 24 Clark, Terrione              Arizona Risi           20.79      20.70   NWI  3 
 25 Alberty, Darius              Arizona Risi           18.01      20.88   NWI  4 
 26 Robinett, Ryan               Phoenix B              20.32      20.90   NWI  3 
 27 Keys, Johnathan              48-Do Right                       21.23   NWI  2 
 28 Harry, Zayvion               48-Do Right                       22.86   NWI  2 
 
200 Meter Dash 8 & Under Boys
=================================================================================
    AZ Assoc: A 32.05  5/21/2011   Markye Wheaton, Do Right Edu                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 MonroeJr., Aaron             Arizona Sain           32.49      31.77A  NWI  6 
  2 Davis, John                  48-Do Right            32.67      31.94A  NWI  6 
  3 Cornejo, Alvaro              Arizona Risi           34.09      32.75   NWI  6 
  4 Tamplin,Jr., Errick          48-Alliance            34.63      33.58   NWI  6 
  5 RutherfordIII, Joe           Arizona Sain           34.70      33.66   NWI  5 
  6 Brewington, Tajj             Arizona Chee           32.00      33.80   NWI  6 
  7 Warren, Micah                48-Alliance            34.79      34.47   NWI  5 
  8 Kearney, Dorien              Huron Ath              33.54      34.51   NWI  6 
  9 Rhymes, Destine              Spartan S              34.50      34.65   NWI  6 
 10 Hawkins, Ricky               Spartan S              37.00      35.83   NWI  5 
 11 Arthur, Curtis               48-Alliance            36.54      35.99   NWI  5 
 12 Burt, Ghaazi                 48-Do Right            42.01      36.54   NWI  4 
 13 Dyer, Kordell                Miles Per Ho           46.30      37.67   NWI  4 
 14 Lolli, Braden                Phoenix Flye           38.78      37.74   NWI  4 
 15 Barnes, Javon                10-Arizona P           39.53      38.24   NWI  4 
 16 Bee, Sterling                Vail Vipers            36.71      38.28   NWI  5 
 17 Heidelburg, Zuri             Miles Per Ho           44.00      38.40   NWI  4 
 18 Jones, De'Von                48-Do Right                       38.58   NWI  2 
 19 Byrd, O'Shen                 48-Do Right            38.67      38.85   NWI  5 
 20 Smith, Justin                Miles Per Ho           59.00      41.34   NWI  3 
 21 Simms, Maurice               Spartan S              38.90      41.46   NWI  4 
 22 Justice, Carson              Vail Vipers            47.61      41.81   NWI  3 
 23 Rollins, Sam                 Miles Per Ho           52.00      42.03   NWI  3 
 24 Cryer, Braeyden              Arizona Chee                      43.06   NWI  1 
 25 Reed, Kyree                  Arizona Chee                      43.79   NWI  2 
 26 Montano, Soul                Elite Stride                      44.19   NWI  2 
 27 Keys, Johnathan              48-Do Right            46.96      44.20   NWI  3 
 28 ClarkJr, Terrance            Arizona Risi           37.77      47.25   NWI  5 
 29 Harry, Zayvion               48-Do Right                     1:03.55   NWI  2 
 
400 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    AZ Assoc: A 1:16.03  4/16/2011   Quaron Adams, Do Right Edu                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Davis, John                  48-Do Right          1:15.00    1:14.81A  3 
  2 Cornejo, Alvaro              Arizona Risi         1:18.59    1:18.10   3 
  3 Warren, Micah                48-Alliance          1:20.95    1:18.40   3 
  4 RutherfordIII, Joe           Arizona Sain         1:20.00    1:19.69   3 
  5 Rhymes, Destine              Spartan S            1:15.00    1:22.85   3 
  6 Barrett, Malec               48-Do Right          1:28.65    1:22.97   2 
  7 Price, Aiden                 48-Do Right          1:24.67    1:23.90   3 
  8 Larson, Ryan                 Arizona Risi         1:26.78    1:25.84   3 
  9 Jones, De'Von                48-Do Right                     1:26.21   1 
 10 Lolli, Braden                Phoenix Flye         1:27.02    1:27.84   2 
 11 Heidelburg, Zuri             Miles Per Ho         1:49.00    1:29.09   1 
 12 Justice, Carson              Vail Vipers          1:35.51    1:31.01   2 
 13 Byrd, O'Shen                 48-Do Right          1:34.78    1:31.08   2 
 14 Rollins, Sam                 Miles Per Ho         1:55.00    1:34.00   1 
 15 Simms, Maurice               Spartan S            1:28.00    1:35.04   2 
 16 Kearney, Dorien              Huron Ath            1:08.00    1:35.76   3 
 17 Dyer, Kordell                Miles Per Ho         1:55.00    1:35.88   1 
 18 Smith, Justin                Miles Per Ho         1:53.00    1:39.12   1 
 
800 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 3:16.86  4/16/2011   Nicholas Nguyen, Gtd Go The D             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Montano, Soul                Elite Stride                    3:35.23  
 
1500 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 6:32.63  5/21/2011   Nicholas Nguyen, Gtd Go The D             
         bad: b 6:32.63  5/21/2011   Nicholas Nguyen, Gtd Go The D             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hunt, Carter                 Az Track And         9:25.00    6:57.18  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Boys
=========================================================================
    AZ Assoc: A 1:02.61  4/16/2011   Do Right Educational Sports Pr, Do Right E
                         Q Adams, C Baty, Z Blevins, M Wheaton             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alliance Youth Sports  'A'                        1:06.33    1:05.41  
     1) Arthur, Curtis                  2) Monte, Sheldon                 
     3) Tamplin,Jr., Errick             4) Warren, Micah                  
  2 Arizona Rising Suns TC  'A'                       1:06.31    1:06.54  
     1) Alberty, Darius                 2) ClarkJr, Terrance              
     3) Cornejo, Alvaro                 4) Larson, Ryan                   
  3 Do Right Educational Sports  'A'                  1:05.00    1:07.29  
     1) Barrett, Malec                  2) Davis, John                    
     3) Price, Aiden                    4) Wileyjr, Martel                
 
Long Jump 8 & Under Boys
========================================================================================
    AZ Assoc: A 3.42m  5/21/2011   Devon Grubbs, Arizona Flam                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 MonroeJr., Aaron             Arizona Sain           0.93m      3.76mA  NWI  12-04.00 
  2 RutherfordIII, Joe           Arizona Sain           0.63m      2.74m   NWI   9-00.00 
  3 Monte, Sheldon               48-Alliance                       2.60m   NWI   8-06.50 
  4 Cryer, Braeyden              Arizona Chee                      2.58m   NWI   8-05.75 
  5 Burt, Ghaazi                 48-Do Right            1.52m      2.53m   NWI   8-03.75 
  6 Lolli, Braden                Phoenix Flye           2.64m      2.44m   NWI   8-00.25 
  7 Barnes, Javon                10-Arizona P                     J2.44m   NWI   8-00.25 
  8 Harry, Zayvion               48-Do Right                       1.79m   NWI   5-10.50 
  9 Keys, Johnathan              48-Do Right            1.22m      1.66m   NWI   5-05.50 
 -- Hawkins, Ricky               Spartan S              2.51m       FOUL                 
 -- Reed, Kyree                  Arizona Chee                       FOUL                 
 
Shot Put 8 & Under Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 6.57m  5/21/2011   Mason Hickel, Arizona Elit                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Price, Aiden                 48-Do Right            6.34m      6.29m   20-07.75 
  2 Robinett, Ryan               Phoenix B                         3.74m   12-03.25 
  3 Carter, Micah                Az GoldrushT                      3.08m   10-01.25 
 
Javelin Throw 300g 8 & Under Boys
===================================================================================
    AZ Assoc: A 21.25m  4/16/2011   Amar Elmore, Do Right Edu                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Swenson, Jaiden              Vail Vipers            9.88m     13.94m      45-09 
  2 Alberty, Darius              Arizona Risi          14.72m     13.24m      43-05 
  3 Barrett, Malec               48-Do Right           11.72m     12.50m      41-00 
  4 Justice, Carson              Vail Vipers           12.19m     10.64m      34-11 
  5 Robinett, Ryan               Phoenix B              3.00m     10.41m      34-02 
  6 Bee, Sterling                Vail Vipers            3.05m      9.95m      32-08 
  7 Monte, Sheldon               48-Alliance                       9.49m      31-02 
  8 Carter, Micah                Az GoldrushT                      6.58m      21-07 
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
     JO Meet: J 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    AZ Assoc: A 13.08  4/29/1995   Arnold Bernard, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Hermas, Donye                Az GoldrushT           12.50      13.22   NWI  6 
  2 Adams, Quaron                48-Do Right            13.70      13.71   NWI  6 
  3 Boykins, Kai                 10-Arizona P           14.61      14.24   NWI  5 
  4 Huckaby, Jaylen              48-Do Right            14.41      14.31   NWI  6 
  5 Wheaton, Markye              48-Do Right            14.50      14.34   NWI  5 
  6 Patton, Xavier               Arizona Risi           14.21      14.38   NWI  6 
  7 Amicks, Terrion              Nx Level TC                       14.63   NWI  1 
  8 Brown, Jamari                Arizona Sain           14.49      14.64   NWI  5 
  9 Chambers, Eric               Az GoldrushT           14.18      14.78   NWI  6 
 10 Anderson, Andre              Arizona Sain           14.49      14.85   NWI  6 
 11 Corbin, De'Sean              Miles Per Ho           15.52      15.01   NWI  5 
 12 Gonsalves, Derek             Miles Per Ho           15.53      15.18   NWI  5 
 13 Moore, Kydan                 Miles Per Ho           15.51      15.56   NWI  5 
 14 Haskell, Jamere              Arizona Risi           15.30      15.64   NWI  5 
 15 Miles, Djevon                Arizona Risi           16.22      15.78   NWI  4 
 16 Noyd, Russell                48-Alliance            15.86      15.81   NWI  5 
 17 Nsubuga, Andereya            Arizona Chee                      16.02   NWI  1 
 18 Sparks, Davon                Az GoldrushT           14.45      16.36   NWI  6 
 19 Summons, Dalon               48-Do Right            16.80      16.70   NWI  3 
 20 Williams, Amir               48-Alliance            17.13      16.79   NWI  3 
 21 Mock, Jacob                  Phoenix B              17.00      16.82   NWI  3 
 22 Hill, Jonathan               Huron Ath              16.36      17.20   NWI  4 
 23 Carr, Alexander              Huron Ath              16.30      17.31   NWI  4 
 24 WhiteIII, Larry              Arizona Chee                      17.84   NWI  1 
 25 Ruiz, Elian                  AZ Flames TC           18.66      18.66   NWI  2 
 26 Ruiz, Enrique                AZ Flames TC           19.03      18.76   NWI  2 
 27 Capono, Atlee                48-Do Right            18.50      20.21   NWI  2 
 28 Frazier, Desmond             Spartan S              19.00      20.23   NWI  2 
 
200 Meter Dash 9-10 Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
     JO Meet: J 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL                     
    AZ Assoc: A 26.59  6/16/2007   Paul Lucas, DR                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Hermas, Donye                Az GoldrushT           25.60      27.64   NWI  5 
  2 Adams, Quaron                48-Do Right            28.48      28.77   NWI  5 
  3 Wheaton, Markye              48-Do Right            31.00      29.65   NWI  4 
  4 FairJr, Brian                Arizona Risi           30.71      29.98   NWI  4 
  4 Patton, Xavier               Arizona Risi           30.23      29.98   NWI  5 
  6 Boykins, Kai                 10-Arizona P           30.30      30.14   NWI  5 
  7 Boyd-Matthews, Amier         48-Do Right            30.00      30.27   NWI  5 
  8 Kittleson, Conner            Arizona Risi           30.66      30.50   NWI  4 
  9 Chambers, Eric               Az GoldrushT           30.00      30.63   NWI  5 
 10 Brown, Jamari                Arizona Sain           30.29      30.90   NWI  5 
 11 Amicks, Terrion              Nx Level TC                       30.94   NWI  2 
 12 Anderson, Andre              Arizona Sain           31.00      31.08   NWI  4 
 13 King, Michael                Arizona Chee                      31.68   NWI  1 
 14 Corbin, De'Sean              Miles Per Ho           32.26      31.78   NWI  4 
 15 Edwards, Ryan                Vail Vipers                       32.05   NWI  1 
 16 Sparks, Davon                Az GoldrushT           29.00      32.50   NWI  5 
 17 Beltran, Abdiel              Arizona Chee                      32.83   NWI  1 
 18 Noyd, Russell                48-Alliance            32.46      33.04   NWI  4 
 19 Miles, Djevon                Arizona Risi           33.88      33.48   NWI  3 
 20 Ortiz, Avaunt                48-Alliance            32.99      33.69   NWI  3 
 21 Nsubuga, Andereya            Arizona Chee                      35.24   NWI  2 
 22 Williams, Amir               48-Alliance            37.21      36.59   NWI  3 
 23 Holloway, Jason              48-Do Right            33.50      37.37   NWI  3 
 24 Elmore, Amar                 48-Do Right            33.50      37.77   NWI  3 
 25 WhiteIII, Larry              Arizona Chee                      38.04   NWI  2 
 26 Summons, Dalon               48-Do Right            35.21      38.34   NWI  3 
 27 Carr, Alexander              Huron Ath              40.25      38.86   NWI  2 
 28 Ortiz, Jacob                 Arizona Chee                      43.38   NWI  2 
 29 Frazier, Desmond             Spartan S              39.00      44.68   NWI  2 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N   58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL             
     JO Meet: J   58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL             
    AZ Assoc: A 1:01.41  6/16/2007   Paul Lucas, DR                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hermas, Donye                Az GoldrushT           59.00    1:06.88   3 
  2 FairJr, Brian                Arizona Risi         1:07.40    1:08.84   3 
  3 Chambers, Eric               Az GoldrushT         1:08.00    1:09.92   3 
  4 Kittleson, Conner            Arizona Risi         1:12.29    1:11.86   3 
  5 Jones, Keevin                48-Do Right          1:17.00    1:12.44   2 
  6 Boyd-Matthews, Amier         48-Do Right          1:13.00    1:13.39   3 
  7 Ali, TY                      Nx Level TC                     1:13.67   1 
  8 Noyd, Russell                48-Alliance          1:15.06    1:15.02   2 
  9 Sparks, Davon                Az GoldrushT         1:12.00    1:15.80   3 
 10 Baty, Charles                48-Do Right          1:13.00    1:18.06   3 
 11 Proctor, Malik               Phoenix B            1:14.54    1:18.15   2 
 12 Anderson, Andre              Arizona Sain         1:11.00    1:19.23   3 
 13 King, Michael                Arizona Chee                    1:20.04   1 
 14 Beltran, Abdiel              Arizona Chee                    1:20.45   1 
 15 Miles, Djevon                Arizona Risi         1:22.36    1:22.87   2 
 16 WhiteIII, Larry              Arizona Chee                    1:24.56   1 
 17 Williams, Amir               48-Alliance          1:27.71    1:25.82   2 
 18 Summons, Dalon               48-Do Right          1:22.00    1:26.24   2 
 19 Fuse, Cameron                Elite Stride                    1:26.69   1 
 20 Carr, Alexander              Huron Ath            1:35.20    1:37.36   1 
 21 Diggs, Clay                  Phoenix Flye         1:34.67    1:38.38   2 
 
800 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:19.74  7/30/2005   Robert Amick, unattached-14               
     JO Meet: J 2:19.74  7/30/2005   Robert Amick, unattached-14               
    AZ Assoc: A 2:30.74  5/19/2005   Ryan Silva, UNA                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Zachary               Az GoldrushT         2:54.00    2:44.16  
  2 Jones, Keevin                48-Do Right          2:50.00    2:47.51  
  3 Blevins, Zaire               48-Do Right          2:40.00    2:49.71  
  4 Figueroa, Roman              Vail Vipers          2:57.53    2:51.38  
  5 Ali, TY                      Nx Level TC                     2:53.20  
  6 Baty, Charles                48-Do Right          2:50.00    2:54.42  
  7 Thomas, Karl                 Spartan S            2:58.00    2:55.90  
  8 Ramirez, Kevin               Glendale Fla         3:07.00    2:59.73  
  9 Ortiz, Jacob                 Arizona Chee                    2:59.91  
 10 Foster, Brennan              Vail Vipers          3:12.46    3:10.05  
 11 Fuse, Cameron                Elite Stride                    3:15.91  
 
1500 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:43.70  7/31/2005   Robert Amick, unattached-14               
     JO Meet: J 4:43.70  7/31/2005   Robert Amick, unattached-14               
    AZ Assoc: A 5:03.80  4/11/1987   Joe Acosta, SS                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blevins, Zaire               48-Do Right          5:36.00    5:50.22  
  2 Peterson, Aidan              Anthem Track                    5:59.94  
  3 Thomas, Karl                 Spartan S            5:54.99    6:02.98  
  4 Ortiz, Jacob                 Arizona Chee                    6:06.05  
  5 Smith, Zachary               Az GoldrushT                    6:08.12  
  6 Figueroa, Roman              Vail Vipers                     6:28.37  
  7 Ramirez, Kevin               Glendale Fla         6:35.00    6:45.33  
  8 Foster, Brennan              Vail Vipers                     6:47.15  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 51.63  8/3/2003    Miamia Metro-Dade, Miami, FL                
                       Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
     JO Meet: J 51.63  8/3/2003    Miamia Metro-Dade, Miami, FL                
                       Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
    AZ Assoc: A 54.06  6/26/2000   Do Right                                    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                    55.00      56.07  
     1) Adams, Quaron                   2) Boyd-Matthews, Amier           
     3) Huckaby, Jaylen                 4) Wheaton, Markye                
 
4x400 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         Kwame Morgan, Anthony Williams, Tariq Adams, Misha
     JO Meet: J 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         Kwame Morgan, Anthony Williams, Tariq Adams, Misha
    AZ Assoc: A 4:39.35  5/24/1992   Jesse Owens Memorial                      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports  'A'                  5:17.00    5:11.54  
     1) Baty, Charles                   2) Blevins, Zaire                 
     3) Huckaby, Jaylen                 4) Jones, Keevin                  
 
High Jump 9-10 Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.55m  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA                 
     JO Meet: J 1.55m  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA                 
    AZ Assoc: A 1.43m  6/10/1980   James Turner, CG                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Proctor, Malik               Phoenix B                         1.00m    3-03.25 
  2 Mock, Jacob                  Phoenix B                         0.95m    3-01.25 
 -- Ballentine, Tarrick          AZ Flames TC           1.00m         NH            
 
Long Jump 9-10 Boys
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4.97m  7/29/2003   Thomas Johnson, Dallas, TX                  
     JO Meet: J 4.97m  7/29/2003   Thomas Johnson, Dallas, TX                  
    AZ Assoc: A 4.55m  5/2/2009    Tehran Thomas, Arizona Sain                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Amicks, Terrion              Nx Level TC                       3.92m   NWI  12-10.50 
  2 Boykins, Kai                 10-Arizona P           3.96m      3.79m   NWI  12-05.25 
  3 Proctor, Malik               Phoenix B              3.53m      3.31m   NWI  10-10.50 
  4 Ramirez, Kevin               Glendale Fla           2.80m      3.30m   NWI  10-10.00 
  5 Allison, Charlie             Phoenix Flye           3.38m      3.20m   NWI  10-06.00 
  6 Ortiz, Avaunt                48-Alliance            3.56m      3.08m   NWI  10-01.25 
  7 Mock, Jacob                  Phoenix B              3.33m      2.88m   NWI   9-05.50 
  8 Diggs, Clay                  Phoenix Flye           2.58m      2.72m   NWI   8-11.25 
  9 Ruiz, Elian                  AZ Flames TC           2.89m      2.53m   NWI   8-03.75 
 10 Ballentine, Tarrick          AZ Flames TC           2.97m      2.37m   NWI   7-09.50 
 11 Hill, Jonathan               Huron Ath                         1.84m   NWI   6-00.50 
 12 Frazier, Desmond             Spartan S              2.72m      0.97m   NWI   3-02.25 
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.44m  8/2/2003    Jon Allen, Houston,TX                      
     JO Meet: J 12.44m  8/2/2003    Jon Allen, Houston,TX                      
    AZ Assoc: A  9.82m  3/21/1987   Jason Fogel, MP                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Elmore, Amar                 48-Do Right            9.10m      7.85m   25-09.25 
  2 Ruiz, Enrique                AZ Flames TC           6.13m      6.37m   20-10.75 
  3 Holloway, Jason              48-Do Right            5.82m      6.36m   20-10.50 
  4 Capono, Atlee                48-Do Right            5.24m      6.18m   20-03.50 
  5 Fuse, Cameron                Elite Stride                      5.99m   19-08.00 
  6 Begay, Tate                  Unattached             5.87m      5.09m   16-08.50 
  7 Hill, Jonathan               Huron Ath                         4.38m   14-04.50 
 
Javelin Throw 300g 9-10 Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 41.16m  6/10/2007   Armand Shyne, Fairoaks, CA                 
     JO Meet: J 40.47m  7/26/2008   Otis Statum, 38 3M Track Clu               
    AZ Assoc: A 38.62m  6/9/2010    Carlan Naisant, 1048 AZ Flames             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Elmore, Amar                 48-Do Right           32.55m     29.94m      98-03 
  2 Allison, Charlie             Phoenix Flye          23.60m     24.54m      80-06 
  3 Figueroa, Roman              Vail Vipers           20.40m     20.92m      68-08 
  4 Holloway, Jason              48-Do Right           16.25m     20.11m      66-00 
  5 Ruiz, Enrique                AZ Flames TC          16.24m     19.52m      64-00 
  6 Begay, Tate                  Unattached                       15.95m      52-04 
  7 Foster, Brennan              Vail Vipers           12.78m     15.74m      51-08 
  8 Edwards, Ryan                Vail Vipers            5.41m     15.55m      51-00 
  9 Ruiz, Elian                  AZ Flames TC          10.32m     14.61m      47-11 
 10 Capono, Atlee                48-Do Right           14.79m     10.44m      34-03 
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.64  7/26/2009   Bryce Love, Carolina Elite/Dunham,NC        
     JO Meet: J 11.70  8/2/1998    Michael Grant,  Darian Trout Brown 08, Decat
    AZ Assoc: A 12.17  5/7/1983    Vance Ross, AP                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, Pharoah            48-Alliance            12.94      12.81   NWI  7 
  2 Ruffin, Nigel                Arizona Risi           13.03      13.04   NWI  7 
  3 Cheatham, Damon              Ar Stars               13.50      13.45   NWI  7 
  4 Larson, Varney               Pops TC                13.62      13.78   NWI  7 
  5 Brown, John                  Arizona Sain           13.59      13.95   NWI  7 
  6 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           13.50      14.01   NWI  7 
  7 Pratt, Antonio               Nx Level TC                       14.02   NWI  2 
  8 Williams, Zion               Arizona Chee           14.50      14.03   NWI  6 
  9 Dossie, Romance              Arizona Sain           14.10      14.09   NWI  6 
 10 Valentine, D'Hayven          Nx Level TC                       14.10   NWI  2 
 11 Richmond, Jalen              Arizona Chee           15.70      14.14   NWI  4 
 12 Vaughn, Martin               48-Do Right            14.75      14.28   NWI  5 
 13 Walker, Jaleel               Arizona Sain                      14.34   NWI  1 
 14 AndrewsJr, Haudarie          Arizona Risi           14.73      14.57   NWI  5 
 15 Stewart, Antawne             48-Do Right            14.46      14.60   NWI  6 
 15 Owens, Taj                   Vail Vipers            15.12      14.60   NWI  4 
 17 Boykins, Quinn               10-Arizona P           14.20      14.79   NWI  6 
 18 Martin, Nicholas             Phoenix B              15.03      14.86   NWI  4 
 18 Ervin, Elijah                Unattached                        14.86   NWI  2 
 20 Lee, Clarence                Arizona Puma           14.47      14.91   NWI  6 
 21 Sparrow, Shawn               Huron Ath              15.04      14.97   NWI  4 
 22 Cervantes, Steven            48-Alliance            14.58      15.00   NWI  6 
 23 Gregory, Jacob               Huron Ath              16.40      15.14   NWI  3 
 24 Hunt, Dallin                 Az Track And           16.10      15.15   NWI  3 
 25 Potts, Trayvon               48-Do Right            15.00      15.27   NWI  5 
 26 Mensik, Jake                 AZ Flames TC           15.03      15.32   NWI  4 
 27 Banks, Donovan               Az Titans Ll                      15.35   NWI  1 
 28 Shaw, Jamel                  Arizona Risi           15.58      15.38   NWI  3 
 29 Flaherty, Jacob              Arizona Risi           15.84      15.42   NWI  3 
 30 Duncan, Elijah               Arizona Elit           14.68      15.45   NWI  5 
 31 Span-Moreland, Jacques       48-Do Right            15.00      15.51   NWI  5 
 32 Greer, Dylan                 Arizona Chee                      15.58   NWI  1 
 33 Figueroa, Ramon              Vail Vipers            15.55      15.92   NWI  4 
 34 Spencer, Trey                Unattached                        15.99   NWI  2 
 35 Stevens, Davonne             Az Titans Ll                      16.81   NWI  1 
 36 Whaley, Darius               Az Titans Ll                      17.58   NWI  1 
 37 Sanchez, Jacob               48-Alliance            17.66      18.00   NWI  3 
 
200 Meter Dash 11-12 Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.37  8/1/2009    Bryce Love, Carolina Elite/Raleigh,N        
     JO Meet: J 23.37  8/1/2009    Bryce Love, 16 Carolina Elit                
    AZ Assoc: A 25.00  5/18/2002   Marcus Wheaton, DR                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, Pharoah            48-Alliance            27.40      27.84   NWI  7 
  2 Bradley-Cooper, Jordan       48-Do Right            28.00      28.50   NWI  7 
  3 Stewart, Antawne             48-Do Right            30.00      28.57   NWI  5 
  4 GilmoreII, Bryan             48-Alliance            28.32      28.68   NWI  7 
  5 Larson, Varney               Pops TC                27.79      28.71   NWI  7 
  6 AdkinsonJr, Jason            Arizona Risi           29.16      29.08   NWI  6 
  7 Gatewood, Malachi            48-Alliance            30.80      29.20   NWI  5 
  8 Brown, John                  Arizona Sain           29.10      29.44   NWI  7 
  9 Jackson, Alden               Nx Level TC                       29.45   NWI  1 
 10 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           28.00      29.46   NWI  7 
 11 Richmond, Jalen              Arizona Chee           30.00      29.51   NWI  6 
 12 Burke, Denzel                Arizona Risi           30.06      29.58   NWI  5 
 13 Vaughn, Martin               48-Do Right            29.23      29.77   NWI  6 
 14 Valentine, D'Hayven          Nx Level TC                       30.00   NWI  2 
 15 Dossie, Romance              Arizona Sain           30.49      30.21   NWI  5 
 16 Wiley, Seth                  Nx Level TC                       30.25   NWI  1 
 17 Boykins, Quinn               10-Arizona P           29.90      30.58   NWI  6 
 18 Walker, Jaleel               Arizona Sain                      30.72   NWI  3 
 19 Kenyon, Benjamin             Spartan S              29.90      30.89   NWI  6 
 20 AndrewsJr, Haudarie          Arizona Risi           29.50      31.25   NWI  6 
 21 Cruz, Jay                    Arizona Sain                      31.66   NWI  1 
 22 Owens, Taj                   Vail Vipers            32.66      31.80   NWI  4 
 23 Buntin, Cameron              Vail Vipers            30.47      31.91   NWI  5 
 24 Shaw, Jamel                  Arizona Risi           32.84      32.20   NWI  4 
 25 Duncan, Elijah               Arizona Elit           29.72      32.79   NWI  6 
 26 Banks, Donovan               Az Titans Ll                      32.94   NWI  2 
 27 Alberty, Dakarai             Arizona Risi           33.61      33.20   NWI  4 
 28 Figueroa, Ramon              Vail Vipers            33.09      34.31   NWI  4 
 29 Flaherty, Jacob              Arizona Risi           33.04      34.54   NWI  4 
 30 Stevens, Davonne             Az Titans Ll                      35.53   NWI  2 
 31 Whaley, Darius               Az Titans Ll                      36.46   NWI  1 
 32 Sanchez, Jacob               48-Alliance            38.00      39.32   NWI  3 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 50.75  8/2/2009    Bryce Love, Carolina Elite/Raleigh,N        
     JO Meet: J 50.75  8/2/2009    Bryce Love, 16 Carolina Elit                
    AZ Assoc: A 56.91  7/14/2003   Marcus Wheaton, DR                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Guevara, Jonah               Arizona Risi           59.61    1:02.33   6 
  2 AdkinsonJr, Jason            Arizona Risi         1:04.10    1:03.81   6 
  3 Taylor, Jaelon               Arizona Risi         1:05.50    1:05.37   6 
  4 Gatewood, Malachi            48-Alliance          1:07.64    1:05.91   6 
  5 Bradley-Cooper, Jordan       48-Do Right          1:08.00    1:05.99   6 
  6 GilmoreII, Bryan             48-Alliance          1:07.73    1:07.56   6 
  7 Dossie, Romance              Arizona Sain         1:12.00    1:07.83   4 
  8 Schall, Brycen               Arizona Chee         1:15.00    1:07.92   3 
  9 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee         1:15.00    1:07.93   4 
 10 Cervantes, Steven            48-Alliance          1:09.91    1:08.16   5 
 11 Richmond, Jalen              Arizona Chee         1:15.00    1:09.00   4 
 12 Bell, Gavin                  Elite Stride         1:09.00    1:09.53   5 
 13 Burke, Denzel                Arizona Risi         1:11.66    1:09.57   5 
 14 Williams, Zion               Arizona Chee         1:15.00    1:09.77   4 
 15 Hunt, Dallin                 Az Track And         1:12.50    1:09.86   4 
 16 Black, Xander                Go The Dista         1:10.00    1:09.90   5 
 17 Jackson, Alden               Nx Level TC                     1:10.13   1 
 18 AndrewsJr, Haudarie          Arizona Risi         1:07.29    1:11.73   6 
 19 Potts, Trayvon               48-Do Right          1:11.00    1:11.95   5 
 20 Wiley, Seth                  Nx Level TC                     1:12.08   1 
 21 Martin, Nicholas             Phoenix B            1:15.83    1:12.22   3 
 22 Stewart, Antawne             48-Do Right          1:10.00    1:13.46   5 
 23 Flaherty, Jacob              Arizona Risi         1:11.43    1:13.86   5 
 24 Burt, Jasim                  48-Do Right          1:15.00    1:14.94   3 
 25 Buntin, Cameron              Vail Vipers          1:15.61    1:17.11   3 
 26 Banks, Donovan               Az Titans Ll                    1:17.70   2 
 27 Alberty, Dakarai             Arizona Risi         1:15.63    1:18.46   3 
 28 Taylor, Kiondre              Arizona Chee         1:15.00    1:19.00   3 
 29 Greer, Dylan                 Arizona Chee                    1:19.26   1 
 30 Shaw, Jamel                  Arizona Risi         1:16.20    1:20.26   3 
 31 Mensik, Jake                 AZ Flames TC         1:12.26    1:20.37   4 
 32 Monte, Noah                  48-Alliance          1:34.00    1:26.57   2 
 33 Jirak, Adam                  Arizona Risi         1:28.00    1:34.39   2 
 
800 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:07.21  7/29/2001   Reginald Warren, Sacramento, CA           
     JO Meet: J 2:06.51  7/30/2005   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
    AZ Assoc: A 2:15.50  7/16/1989   Joe Acosta, SS                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Schall, Brycen               Arizona Chee         2:35.00    2:32.62  
  2 Peterson, Josh               Arizona Puma         2:38.00    2:35.09  
  3 Black, Xander                Go The Dista         2:40.00    2:35.21  
  4 Kenyon, Benjamin             Spartan S            2:50.00    2:37.18  
  5 Stanek, Christopher          Go The Dista         2:38.00    2:38.39  
  6 Bell, Gavin                  Elite Stride         2:35.00    2:40.63  
  7 Cruz, Jay                    Arizona Sain         2:47.00    2:43.74  
  8 Burt, Jasim                  48-Do Right          2:55.00    2:44.09  
  9 Silva, Lou                   Phoenix B                       2:46.35  
 10 Prosen, Alex                 Pops TC              2:50.30    2:46.59  
 11 Potts, Trayvon               48-Do Right          2:55.00    2:47.66  
 12 Joyner, Zachary              Vail Vipers          3:08.13    2:54.57  
 13 Zapata, Erick                Unattached                      2:55.97  
 14 Camberg, Joshua              Go The Dista         2:38.00    3:00.17  
 15 Macias, Alex                 Go The Dista         2:50.00    3:00.88  
 16 Reeves, Ceth                 Arizona Elit         3:07.00    3:06.88  
 17 Beers, Brian                 Nx Level TC                     3:10.75  
 18 Ocampo, Guillermo            Unattached                      3:17.74  
 19 Strevay, Damaggio            Vail Vipers          3:28.51    3:18.44  
 20 Jirak, Adam                  Arizona Risi         3:36.57    3:21.61  
 
1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:22.58  1980        Tony Perez, Eugene, OR                    
     JO Meet: J 4:30.87  7/31/2005   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
    AZ Assoc: A 4:43.15  6/22/1996   Billy Smith, UNA                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nasewytewa, Steven           Unattached           5:10.00    5:19.37  
  2 Peterson, Josh               Arizona Puma         5:12.00    5:20.38  
  3 Stanek, Christopher          Go The Dista         5:10.00    5:24.81  
  4 Zapata, Erick                Unattached                      6:14.93  
  5 Beers, Brian                 Nx Level TC                     6:32.76  
  6 Joyner, Zachary              Vail Vipers                     6:42.65  
  7 Justice, Taylor              Vail Vipers          6:53.21    6:52.44  
  8 Ocampo, Guillermo            Unattached                      7:16.39  
 
3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
     JO Meet: J 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    AZ Assoc: A 9:35.31  6/19/2001   Christian Clegg, AH                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nasewytewa, Steven           Unattached          10:43.00   10:49.45  
  2 Peterson, Josh               Arizona Puma        10:48.00   10:57.16  
  3 Justice, Taylor              Vail Vipers         14:54.40   13:35.49  
 
80 Meter Hurdles (30") 11-12 Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
     JO Meet: J 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    AZ Assoc: A 12.46  7/16/2000   Marcus Clanton, LTC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Simmons, Noah                AZ Flames TC           14.24      13.69   NWI 
  2 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee           16.00      14.75   NWI 
  3 Schall, Brycen               Arizona Chee           16.00      15.74   NWI 
  4 Alberty, Dakarai             Arizona Risi           16.62      16.75   NWI 
  5 Colbert, Ryan                Huron Ath              17.07      17.39   NWI 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 47.54  7/15/2004   Dallas Blade, Arlington, TX                 
     JO Meet: J 47.75  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
    AZ Assoc: A 50.56  5/18/2002   Arizona Cheetahs                            
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                         52.60      53.30  
     1) England, Joshua                 2) Guevara, Jonah                 
     3) Ruffin, Nigel                   4) Taylor, Jaelon                 
  2 Alliance Youth Sports  'A'                          54.33      53.58  
     1) Cervantes, Steven               2) Gatewood, Malachi              
     3) GilmoreII, Bryan                4) Williams, Pharoah              
 
4x400 Meter Relay 11-12 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
     JO Meet: J 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington     
    AZ Assoc: A 4:11.08  6/8/2010    1048 Arizona Titans, 1048 AZ Titans       
                         P Kadiri, T Ross, A Sauls                         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                       4:24.10    4:26.21  
     1) AdkinsonJr, Jason               2) England, Joshua                
     3) Guevara, Jonah                  4) Taylor, Jaelon                 
 
High Jump 11-12 Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.75m  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
     JO Meet: J 1.75m  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
    AZ Assoc: A 1.66m  5/18/1985   Darren Reid, PP                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Simmons, Noah                AZ Flames TC           1.42m      1.40m    4-07.00 
  2 Mensik, Jake                 AZ Flames TC           1.30m      1.35m    4-05.00 
  3 Boykins, Quinn               10-Arizona P                      1.25m    4-01.25 
  4 Silva, Lou                   Phoenix B              1.10m      1.20m    3-11.25 
  5 Bell, Gavin                  Elite Stride                      1.15m    3-09.25 
  6 Martin, Nicholas             Phoenix B                         1.10m    3-07.25 
 
Long Jump 11-12 Boys
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 5.51m  7/30/2005   Matthew Green, Mon Valley                   
     JO Meet: J 5.51m  7/30/2005   Matthew Green, Mon Valley                   
    AZ Assoc: A 5.45m  5/18/1994   Galindo Godinez, SS                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Cheatham, Damon              Ar Stars                          4.57m   NWI  15-00.00 
  2 Jackson, Alden               Nx Level TC                       4.47m   NWI  14-08.00 
  3 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee           4.57m      4.25m   NWI  13-11.50 
  4 Williams, Zion               Arizona Chee                      4.14m   NWI  13-07.00 
  5 Brown, John                  Arizona Sain           1.23m      4.08m   NWI  13-04.75 
  6 Kenyon, Benjamin             Spartan S              3.86m      4.06m   NWI  13-04.00 
  7 Prosen, Alex                 Pops TC                4.19m      4.00m   NWI  13-01.50 
  8 Pratt, Antonio               Nx Level TC                       3.99m   NWI  13-01.25 
  9 Valentine, D'Hayven          Nx Level TC                       3.85m   NWI  12-07.75 
 10 Cruz, Jay                    Arizona Sain                      3.79m   NWI  12-05.25 
 11 Larson, Varney               Pops TC                           3.74m   NWI  12-03.25 
 12 Whaley, Darius               Az Titans Ll                      3.58m   NWI  11-09.00 
 13 Walker, Jaleel               Arizona Sain                      3.53m   NWI  11-07.00 
 14 Bradley-Cooper, Jordan       48-Do Right                       3.46m   NWI  11-04.25 
 15 Greer, Dylan                 Arizona Chee                      3.28m   NWI  10-09.25 
 16 Spencer, Trey                Unattached                        3.14m   NWI  10-03.75 
 17 Monte, Noah                  48-Alliance            3.04m      2.96m   NWI   9-08.50 
 18 Span-Moreland, Jacques       48-Do Right            3.50m      2.95m   NWI   9-08.25 
 19 Gregory, Jacob               Huron Ath                         2.89m   NWI   9-05.75 
 
Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 14.70m  7/28/2006   Ashton Henderson, 09-Tulsa Exp             
     JO Meet: J 15.77m  8/2/2009    Aaron Hanna, 14 Miami Dade TC              
    AZ Assoc: A 13.11m  7/16/1994   Clay Olsen, UNA                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Vaughn, Martin               48-Do Right            9.01m      9.17m   30-01.00 
  2 King, Emery                  AZ Flames TC           9.03m      8.66m   28-05.00 
  3 Wiley, Seth                  Nx Level TC                       8.49m   27-10.25 
  4 Motes, Matthew               Arizona Chee                      8.05m   26-05.00 
  5 Menlove, S.Andrew            Arizona Chee                      7.45m   24-05.50 
  6 Buntin, Cameron              Vail Vipers            4.70m      7.02m   23-00.50 
  7 Strevay, Damaggio            Vail Vipers            6.38m      5.97m   19-07.00 
 
Javelin Throw 300g 11-12 Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 54.53m  7/21/2006   Aaron Potter, Eugene, OR                   
     JO Meet: J 51.98m  7/30/2009   Armand Shyne, 14-38 3M Track C             
    AZ Assoc: A 50.33m  4/30/2011   Marcus Naisant, Arizona Flam               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 King, Emery                  AZ Flames TC          25.73m     33.51m     109-11 
  2 Figueroa, Ramon              Vail Vipers            9.15m     31.94m     104-09 
  3 Motes, Matthew               Arizona Chee                     31.79m     104-03 
  4 Flores, Jacob                Unattached            21.33m     27.45m      90-01 
  5 Silva, Lou                   Phoenix B                        25.30m      83-00 
  6 Span-Moreland, Jacques       48-Do Right           21.11m     23.26m      76-04 
  6 Justice, Taylor              Vail Vipers           21.18m     23.26m      76-04 
  8 Menlove, S.Andrew            Arizona Chee                     20.77m      68-02 
  9 Monte, Noah                  48-Alliance           15.49m     18.45m      60-06 
 10 Joyner, Zachary              Vail Vipers           17.78m     16.62m      54-06 
 11 Owens, Taj                   Vail Vipers                      16.46m      54-00 
 12 Stevens, Davonne             Az Titans Ll                     16.23m      53-03 
 13 Strevay, Damaggio            Vail Vipers           10.24m     11.62m      38-01 
 14 Sanchez, Jacob               48-Alliance                       9.62m      31-07 
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
     JO Meet: J 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
    AZ Assoc: A 11.23  6/24/1990   Trevor Wells, FFS                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jones, DeMontay              Arizona Risi           11.87      11.59   NWI  7 
  2 Williams, Dereck             Arizona Chee           12.10      11.84   NWI  7 
  3 Holt, Tommy                  Arizona Chee           12.30      12.08   NWI  7 
  4 White, Keishaud              48-Do Right            12.87      12.34   NWI  6 
  5 Russell, Christopher         Arizona Risi           12.83      12.49   NWI  6 
  6 Johnson, Anthony             Miles Per Ho           14.00      12.57   NWI  5 
  6 Joiner, Jamarye              Vail Vipers                       12.57   NWI  2 
  8 Proby, Charles               Spartan S              12.30      12.58   NWI  7 
  9 Fernandez, Dylan             Ar Stars               12.88      12.69   NWI  6 
 10 Anderson, Drake              48-Alliance            12.96      12.73   NWI  6 
 11 Moss, Jeon                   Miles Per Ho           12.50      12.75   NWI  7 
 12 Jones, Delvin                Arizona Risi           13.06      12.89   NWI  6 
 13 Owens, Geo                   Vail Vipers            13.19      12.90   NWI  5 
 14 Tellis, Leroy                Arizona Risi           13.10      12.93   NWI  6 
 15 Hagar, Jacob                 AZ Flames TC                      13.23   NWI  2 
 16 Jackson, DeVion              48-Do Right            13.83      13.51   NWI  5 
 17 Johnson, Plas                Nx Level TC                       13.52   NWI  2 
 17 Gonzales, John-Anthony       Nx Level TC                       13.52   NWI  1 
 19 Kirk, Nasir                  Miles Per Ho           13.90      13.54   NWI  5 
 19 Lombardino, Ryan             Huron Ath              14.57      13.54   NWI  4 
 21 Pitts, Isaiah                Miles Per Ho           14.20      13.68   NWI  4 
 22 Kittner, Danny               Huron Ath              14.49      13.96   NWI  4 
 23 Rector, Cade                 Arizona Risi           14.02      14.15   NWI  4 
 24 Sheesley, Travis             48-Alliance            14.32      14.19   NWI  4 
 25 Patton, Jordan               Arizona Risi           14.33      14.25   NWI  4 
 26 Allred, Tony                 Pops TC                15.01      14.41   NWI  4 
 27 King, Tommy                  Arizona Sain                      14.57   NWI  1 
 28 Robbins, Ezekiel             48-Alliance            15.24      14.58   NWI  3 
 29 Rhonehouse, Andrew           Pops TC                15.13      14.78   NWI  3 
 30 Lamb, George                 Spartan S              15.00      15.02   NWI  4 
 31 Ganter, Jeremiah             AZ Flames TC           15.28      15.05   NWI  3 
 32 Konieczny, Kane              Huron Ath              15.48      15.10   NWI  3 
 33 Suggs, John                  Arizona Chee                      15.59   NWI  1 
 34 Bee, Bentley                 Vail Vipers                       15.67   NWI  1 
 35 Kisiel, Collin               Vail Vipers                       16.16   NWI  2 
 
200 Meter Dash 13-14 Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 21.84              Michael Grant, GA                           
     JO Meet: J 21.84              Michael Grant, GA                           
    AZ Assoc: A 23.16  7/7/1999    Darius Cade, AC                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jones, DeMontay              Arizona Risi           23.71      24.15   NWI  6 
  2 Waters, Tamir                48-Alliance            25.21      24.41   NWI  6 
  3 Taylor, Cameron              Arizona Risi           25.18      24.55   NWI  6 
  4 Woodberry, Antwaun           Arizona Risi           25.14      24.79   NWI  6 
  5 Nicholson, Christopher       Arizona Risi           26.09      26.01   NWI  6 
  6 Owens, Geo                   Vail Vipers            27.19      26.30   NWI  5 
  7 Fernandez, Dylan             Ar Stars               26.12      26.32   NWI  6 
  8 Gonzales, John-Anthony       Nx Level TC                       27.04   NWI  2 
  9 Anderson, Drake              48-Alliance            26.89      27.18   NWI  5 
 10 Lucas, Duke                  Arizona Puma           28.81      28.18   NWI  5 
 11 Brooks, Elisha               Phoenix B              27.40      28.31   NWI  5 
 12 Kirk, Nasir                  Miles Per Ho           30.90      28.46   NWI  4 
 13 Kittner, Danny               Huron Ath              29.17      28.53   NWI  4 
 14 Pitts, Isaiah                Miles Per Ho           30.00      28.55   NWI  4 
 15 Johnson, Anthony             Miles Per Ho           29.62      28.58   NWI  4 
 16 Johnson, Plas                Nx Level TC                       28.80   NWI  1 
 17 Rector, Cade                 Arizona Risi           28.89      28.95   NWI  5 
 18 Allred, Tony                 Pops TC                36.27      29.92   NWI  3 
 19 Laffitte, Jelani             Unattached             29.00      30.43   NWI  4 
 20 Rhonehouse, Andrew           Pops TC                32.05      30.60   NWI  3 
 21 Sheesley, Travis             48-Alliance            30.97      30.70   NWI  3 
 22 Robbins, Ezekiel             48-Alliance            31.55      30.73   NWI  3 
 23 King, Tommy                  Arizona Sain                      31.76   NWI  2 
 24 Lopez, Isaia                 Spartan S              33.00      32.27   NWI  3 
 25 Patton, Jordan               Arizona Risi           30.40      32.73   NWI  4 
 26 Lamb, George                 Spartan S              32.00      33.14   NWI  3 
 27 Bee, Bentley                 Vail Vipers                       35.02   NWI  2 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
     JO Meet: J 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
    AZ Assoc: A 52.15  6/8/1996    Darren Matthews, AC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Taylor, Cameron              Arizona Risi           54.33      54.51   6 
  2 Anderson, Marquis            Arizona Risi           55.03      55.00   6 
  3 Bish, Daniel                 Arizona Chee           56.00      55.77   6 
  4 Jarmon, Scieneaux            Az GoldrushT           55.00      56.53   6 
  5 Waters, Tamir                48-Alliance            57.25      56.72   5 
  6 Rahman, Samir                Phoenix B              57.33      56.96   5 
  7 Holt, Tommy                  Arizona Chee           56.00      58.89   6 
  8 Williams, Dereck             Arizona Chee         1:05.00    1:00.62   4 
  9 Smith, James                 AZ Flames TC           59.97    1:00.74   5 
 10 Kortenkamp, Oliver           Pops TC              1:01.92    1:01.78   4 
 11 Corrales, Jason              Glendale Fla         1:04.00    1:01.94   4 
 12 Kittner, Danny               Huron Ath            1:03.63    1:05.00   4 
 13 Wickens, Jack                AZ Flames TC         1:05.26    1:05.99   3 
 14 Lemora, Tyree                Nx Level TC                     1:06.66   1 
 15 Jackson, DeVion              48-Do Right          1:09.00    1:08.19   3 
 16 Bieber, Dylen                Nx Level TC                     1:10.15   1 
 17 Rector, Cade                 Arizona Risi         1:08.41    1:10.79   3 
 18 Franklin, Tyler              Arizona Risi         1:04.66    1:11.20   4 
 19 King, Tommy                  Arizona Sain                    1:11.41   1 
 20 Laffitte, Jelani             Unattached           1:09.00    1:11.97   3 
 21 Robbins, Ezekiel             48-Alliance          1:13.46    1:13.11   3 
 22 Patton, Jordan               Arizona Risi         1:12.18    1:15.17   3 
 23 White, Carmayne              48-Do Right          1:05.00    1:17.74   4 
 24 Cook, Trevor                 Spartan S            1:00.00    1:22.70   4 
 
800 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1:56.36  7/1/2001    Cody Harper, Albuquerque, NM              
     JO Meet: J 1:56.36  7/1/2001    Cody Harper, Albuquerque, NM              
    AZ Assoc: A 2:04.67  6/18/1996   Darren Matthews, AC                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Proby, Charles               Spartan S            2:18.00    2:10.62  
  2 Jarmon, Scieneaux            Az GoldrushT         2:05.00    2:10.74  
  3 Yescas, Eddy                 Az GoldrushT         2:10.00    2:11.47  
  4 Diggs, Aidan                 Nx Level TC                     2:24.65  
  4 Corrales, Jason              Glendale Fla         2:23.00    2:24.65  
  6 Lewis, Zachary               Nx Level TC                     2:25.28  
  7 Hawkins, Makari              48-Do Right          2:09.00    2:26.30  
  8 Pratt, Kenneth               Unattached           2:24.00    2:31.55  
  9 Davison, Brian               Nx Level TC                     2:32.41  
 10 Lemora, Tyree                Nx Level TC                     2:32.53  
 11 Franklin, Tyler              Arizona Risi                    2:42.12  
 12 Hanley, Caleb                Arizona Puma         2:38.00    2:43.25  
 13 Black, Nathan                Huron Ath            3:04.10    2:53.21  
 14 Cook, Trevor                 Spartan S            2:50.00    2:57.29  
 15 Kisiel, Collin               Vail Vipers                     3:09.21  
 
1500 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lienau, Eugene,OR                   
     JO Meet: J 4:05.25  7/29/2007   Elias Gedyon, 16 33 Quiet Fire            
    AZ Assoc: A 4:21.76  5/23/1980   Jeff Cannada, AP                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Yescas, Eddy                 Az GoldrushT                    4:49.61  
  2 Lewis, Zachary               Nx Level TC                     5:09.29  
  3 Pratt, Kenneth               Unattached           5:00.00    5:25.69  
  4 Hanley, Caleb                Arizona Puma         5:29.00    5:32.63  
  5 Cook, Trevor                 Spartan S            5:52.00    6:12.84  
 
3000 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 9:08.13  8/1/2009    Erik Garcia, McFarland TC                 
     JO Meet: J 9:08.13  8/1/2009    Erik Garcia, 14-46-McFarland              
    AZ Assoc: A 9:28.80  4/20/1985   Manuel Archibeque, JOM                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jirak, Brandon               Arizona Risi        10:32.72   10:42.35  
  2 Overson, Zachary             Vail Vipers                    11:58.27  
  3 Hanley, Caleb                Arizona Puma        12:02.00   12:07.46  
 
100 Meter Hurdles (33" ) 13-14 Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
     JO Meet: J 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
    AZ Assoc: A 13.81  5/18/2002   Marcus Clanton, PBC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 White, Keishaud              48-Do Right            15.02      15.00   NWI 
  2 Joiner, Jamarye              Vail Vipers            15.28      15.18   NWI 
  3 Moreland, Shamar             48-Do Right            15.36      15.94   NWI 
  4 Smith, James                 AZ Flames TC           16.96      16.91   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30") 13-14 Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 23.99  8/3/2003    Trey Charles, Smyrna, GA                    
     JO Meet: J 23.99  8/3/2003    Trey Charles, Smyrna, GA                    
    AZ Assoc: A 25.43  3/13/2010   Tivin Mayfield, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, Dereck             Arizona Chee           26.00      27.55   NWI  2 
  2 Moreland, Shamar             48-Do Right            27.82      27.69   NWI  2 
  3 White, Keishaud              48-Do Right            27.61      27.98   NWI  2 
  4 Naisant, Marcus              AZ Flames TC           28.81      28.89   NWI  2 
  5 Diggs, Aidan                 Nx Level TC                       29.01   NWI  1 
  6 Joiner, Jamarye              Vail Vipers            27.21      29.18   NWI  2 
  7 Smith, James                 AZ Flames TC           29.31      29.72   NWI  2 
  8 Davison, Brian               Nx Level TC                       32.69   NWI  1 
  9 Heddings, Kade               Nx Level TC                       34.33   NWI  1 
 10 Overson, Zachary             Vail Vipers                       36.83   NWI  1 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC, Orlando, FL               
                       Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
     JO Meet: J 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC, Orlando, FL               
                       Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
    AZ Assoc: A 46.08  6/13/2004   Do Right                                    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                         46.93      47.25  
     1) Anderson, Marquis               2) Jones, DeMontay                
     3) Taylor, Cameron                 4) Woodberry, Antwaun             
  2 Alliance Youth Sports  'A'                          49.18      48.96  
     1) Anderson, Drake                 2) Pola, Isaiah                   
     3) Sheesley, Travis                4) Waters, Tamir                  
  3 Arizona Rising Suns TC  'B'                         49.74      49.73  
     1) Jones, Delvin                   2) Nicholson, Christopher         
     3) Russell, Christopher            4) Tellis, Leroy                  
  4 Miles Per Hour  'A'                                 55.10      50.52  
     1) Johnson, Anthony                2) Kirk, Nasir                    
     3) Moss, Jeon                      4) Pitts, Isaiah                  
  5 Huron Athletics  'A'                                58.00      56.87  
     1) Black, Nathan                   2) Carr, Nikolas                  
     3) Konieczny, Kane                 4) Lombardino, Ryan               
 
4x400 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:23.96  8/1/1993    Los Angeles Jets, Los Angeles             
                         Lonie Cruel, Aaron Dean, Patrick McCall,Obea Moore
     JO Meet: J 3:23.96  8/1/1993    Los Angeles Jets, Los Angeles             
                         Lonie Cruel, Aaron Dean, Patrick McCall,Obea Moore
    AZ Assoc: A 3:35.72  6/22/1996   Arizona Cheetahs                          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'B'                       4:08.05    4:15.52  
     1) Jones, Delvin                   2) Nicholson, Christopher         
     3) Russell, Christopher            4) Tellis, Leroy                  
 
High Jump 13-14 Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.94m  7/29/1993   Grayson Galloway, Brevard, NC               
     JO Meet: J 1.94m  7/29/1993   Grayson Galloway, Brevard, NC               
    AZ Assoc: A 1.80m  7/16/1994   Sam Upton, TTB                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rahman, Samir                Phoenix B              1.60m      1.65m    5-05.00 
  2 Naisant, Marcus              AZ Flames TC           1.60m      1.60m    5-03.00 
  3 Moreland, Shamar             48-Do Right            1.52m      1.55m    5-01.00 
  3 Pola, Isaiah                 48-Alliance            1.50m      1.55m    5-01.00 
  5 Shadd, Nigel                 Arizona Chee                      1.45m    4-09.00 
  6 Naisant, Carlan              AZ Flames TC           1.40m      1.40m    4-07.00 
  7 Ganter, Jeremiah             AZ Flames TC           1.40m      1.35m    4-05.00 
  7 Brooks, Elisha               Phoenix B              1.50m      1.35m    4-05.00 
  7 White, Carmayne              48-Do Right                       1.35m    4-05.00 
 10 Heddings, Kade               Nx Level TC                       1.30m    4-03.25 
 11 Jackson, DeVion              48-Do Right            1.52m      1.25m    4-01.25 
 
Long Jump 13-14 Boys
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 6.68m  7/29/2007   Javier Rodriguez, 04 Alpha Omega E          
     JO Meet: J 6.68m  7/29/2007   Javier Rodriguez, 04 Alpha Omega E          
    AZ Assoc: A 6.58m  7/16/2000   Kaybrin Stevenson, AC                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Pola, Isaiah                 48-Alliance            5.39m      5.66m   NWI  18-07.00 
  2 Anderson, Drake              48-Alliance            4.94m      5.13m   NWI  16-10.00 
  3 Gonzales, John-Anthony       Nx Level TC                       4.82m   NWI  15-09.75 
  4 Fernandez, Dylan             Ar Stars                          4.77m   NWI  15-07.75 
  5 Brooks, Elisha               Phoenix B              5.08m      4.70m   NWI  15-05.00 
  6 Owens, Geo                   Vail Vipers                       4.68m   NWI  15-04.25 
  7 Johnson, Anthony             Miles Per Ho                      4.61m   NWI  15-01.50 
  8 Wickens, Jack                AZ Flames TC           4.59m      4.39m   NWI  14-05.00 
  9 Rhonehouse, Andrew           Pops TC                4.31m      4.10m   NWI  13-05.50 
 10 Lucas, Duke                  Arizona Puma           3.54m      4.06m   NWI  13-04.00 
 10 Pitts, Isaiah                Miles Per Ho                      4.06m   NWI  13-04.00 
 12 Sheesley, Travis             48-Alliance            4.04m      4.04m   NWI  13-03.25 
 13 Robbins, Ezekiel             48-Alliance            3.73m      3.97m   NWI  13-00.25 
 14 White, Carmayne              48-Do Right                       3.91m   NWI  12-10.00 
 15 Kirk, Nasir                  Miles Per Ho                      3.67m   NWI  12-00.50 
 16 Allred, Tony                 Pops TC                3.97m      3.64m   NWI  11-11.50 
 17 Lopez, Isaia                 Spartan S              3.68m      3.27m   NWI  10-08.75 
 
Triple Jump 13-14 Boys
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.41m  1980        Michael Martin                             
     JO Meet: J 13.19m  7/27/2006   Kason Covington, 11 YMCA TEAM IDA          
    AZ Assoc: A 12.57m  7/14/2003   Ashtyn Lamb, AC                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Rahman, Samir                Phoenix B             10.88m     11.82m   NWI  38-09.50 
  2 Wickens, Jack                AZ Flames TC           8.99m      9.24m   NWI  30-03.75 
  3 Heddings, Kade               Nx Level TC                       9.08m   NWI  29-09.50 
  4 Rhonehouse, Andrew           Pops TC                9.47m      8.91m   NWI  29-02.75 
 
Shot Put 4kg 13-14 Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 19.29m  7/28/1996   Chris Sprague, Houston, TX                 
     JO Meet: J 17.66m  7/30/1994   Van Mounts, Bakersfield, CA                
    AZ Assoc: A 15.68m  6/7/1992    Danny Righetti, UNA                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Marcus              AZ Flames TC                     11.00m   36-01.25 
  2 Naisant, Carlan              AZ Flames TC           9.90m      9.96m   32-08.25 
  3 Graves, JaQuan               Az GoldrushT                      9.36m   30-08.50 
  4 Smith, Clarence              AZ Flames TC           8.67m      8.25m   27-01.00 
  5 Lamb, George                 Spartan S              7.92m      8.01m   26-03.50 
  6 Suggs, John                  Arizona Chee                      7.59m   24-11.00 
  7 Moore, Keandre               Miles Per Ho                      7.33m   24-00.75 
  8 Widney, Riley                Arizona Puma           7.28m      7.10m   23-03.50 
  9 Lombardino, Ryan             Huron Ath                         6.63m   21-09.00 
 10 Bee, Bentley                 Vail Vipers                       5.13m   16-10.00 
 
Javelin Throw 600g 13-14 Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 59.73m  6/5/2008    Adam Sparks, Unatt Tuscalossa, AL          
     JO Meet: J 56.23m  7/25/2008   David Reinhardt, Unatt Three Riv           
    AZ Assoc: A 51.02m  6/11/2006   Chris Rodriquez, TE                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Marcus              AZ Flames TC          47.44m     45.21m     148-04 
  2 Naisant, Carlan              AZ Flames TC          42.66m     42.06m     138-00 
  3 Joiner, Jamarye              Vail Vipers           42.19m     40.82m     133-11 
  4 Moreland, Shamar             48-Do Right           42.42m     39.35m     129-01 
  5 Rahman, Samir                Phoenix B             40.77m     38.36m     125-10 
  6 Russell, Christopher         Arizona Risi          31.83m     30.77m     100-11 
  7 Smith, James                 AZ Flames TC          32.49m     28.61m      93-10 
  8 Smith, Clarence              AZ Flames TC          31.36m     26.81m      87-11 
  9 Widney, Riley                Arizona Puma          22.22m     21.43m      70-04 
 10 Suggs, John                  Arizona Chee                      9.80m      32-02 
 
100 Meter Dash 15-16 Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
     JO Meet: J 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
    AZ Assoc: A 10.67  7/14/2003   Keegan Herring, ARS                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Tipton, Rico                 Spartan S              11.00      11.74   NWI  2 
  2 Johnson, Jason               Arizona Risi           11.78      11.90   NWI  2 
  3 AdamsIII, Edwin              Arizona Chee                      12.77   NWI  1 
  4 Diaz, Jonah                  48-Alliance            13.56      13.87   NWI  2 
 
200 Meter Dash 15-16 Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 21.10  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: J 21.10  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    AZ Assoc: A 21.64  7/14/2003   Keegan Herring, ARS                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Johnson, Jason               Arizona Risi           24.13      24.50   NWI  2 
  2 Hayes-Green, Trevell         Arizona Chee                      25.07   NWI  1 
  2 Brooks, Robert               Phoenix B              24.09      25.07   NWI  2 
  4 Bardwell-Jones, Darren       Arizona Chee                      26.22   NWI  1 
  5 Frazier, Derrick             Spartan S              27.00      28.08   NWI  1 
  6 Diaz, Jonah                  48-Alliance            28.73      28.30   NWI  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: J 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    AZ Assoc: A 49.30  6/12/2001   Michael Hilbe, AST                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Branch, Robert               Phoenix B              54.00      55.62  
  2 Johnson, Jason               Arizona Risi           54.57      58.10  
  3 Williams, Calvin             Phoenix B              58.88    1:01.72  
  4 Frazier, Derrick             Spartan S            1:00.00    1:04.43  
  5 Kelly, Michael               Arizona Chee                    1:05.94  
  6 Diaz, Jonah                  48-Alliance          1:08.58    1:14.59  
 
800 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1:50.51  7/28/2007   Howard Shepard, 26 Texas Stars T          
     JO Meet: J 1:50.51  7/28/2007   Howard Shepard, 26 Texas Stars T          
    AZ Assoc: A 1:57.23  6/12/2001   Michael Hilbe, AST                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Branch, Robert               Phoenix B            2:14.00    2:14.96  
  2 Caruso, Nicolas              Arizona Puma         2:17.00    2:17.28  
  3 Videla, Alexander            Phoenix B            2:14.00    2:23.16  
  4 Williams, Calvin             Phoenix B            2:22.00    2:33.03  
  5 Donley, Reid                 Go The Dista         2:38.00    2:39.23  
  6 Frazier, Derrick             Spartan S            2:35.00    2:44.62  
 
1500 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:54.02  7/29/2007   Nathan Mathabane, 13 unattached           
     JO Meet: J 3:54.02  7/29/2007   Nathan Mathabane, 13 unattached           
    AZ Assoc: A 4:04.00  2/13/1982   Steve Scocco, AP                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caruso, Nicolas              Arizona Puma         4:46.00    4:49.76  
  2 Donley, Reid                 Go The Dista         5:40.00    5:28.28  
 
3000 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
     JO Meet: J 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
    AZ Assoc: A 9:04.90  7/16/1989   Theodore Martin, NARR                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caruso, Nicolas              Arizona Puma        10:17.00   10:16.62  
  2 Martinez, Killian            Glendale Fla        10:55.00   10:49.13  
 
110 Meter Hurdles (39" ) 15-16 Boys
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
     JO Meet: J 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
    AZ Assoc: A 14.73  5/22/2004   Marcus Clanton, AH                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 AdamsIII, Edwin              Arizona Chee                      17.37   NWI 
  2 Hayes-Green, Trevell         Arizona Chee                      17.56   NWI 
 
300 Meter Hurdles (36") 15-16 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 51.56  7/30/2006   William Wynne, 03 Titans                    
     JO Meet: J 51.56  7/30/2006   William Wynne, 03 Titans                    
    AZ Assoc: A 56.95  6/10/1990   Chris Chancy, SS                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hayes-Green, Trevell         Arizona Chee                      45.99J 
  2 AdamsIII, Edwin              Arizona Chee                      46.81J 
 
High Jump 15-16 Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 2.15m  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
     JO Meet: J 2.15m  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
    AZ Assoc: A 2.04m  6/11/1994   Mateo Mantano, FFS                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Tipton, Rico                 Spartan S              1.78m      1.80m    5-10.75 
  2 Brooks, Robert               Phoenix B                         1.75m    5-08.75 
 
Long Jump 15-16 Boys
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 7.35m  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ             
     JO Meet: J 7.35m  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ             
    AZ Assoc: A 6.99m  6/14/1997   Samuel Moore, AH                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Tipton, Rico                 Spartan S              6.10m      6.07m   NWI  19-11.00 
  2 Brooks, Robert               Phoenix B              5.84m      5.73m   NWI  18-09.75 
  3 Kelly, Michael               Arizona Chee                      4.40m   NWI  14-05.25 
 
Triple Jump 15-16 Boys
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 15.08m  7/29/1995   Chris Hercules, Palatine, IL               
     JO Meet: J 15.08m  7/29/1995   Chris Hercules, Palatine, IL               
    AZ Assoc: A 14.43m  6/16/2007   William Clay, DR                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Kelly, Michael               Arizona Chee                      9.50m   NWI  31-02.00 
 
Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 19.29m  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene OR                   
     JO Meet: J 19.29m  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene OR                   
    AZ Assoc: A 16.28m  6/18/2000   Tomas Navarro, UNA                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Wulff, Tristan               Unattached            13.03m     12.51m   41-00.50 
  2 Hinckle, Torry               Unattached                       12.07m   39-07.25 
 
Javelin Throw 800g 15-16 Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 63.73m  7/22/2008   Bradley Bolton, 33 Wildcats TC             
     JO Meet: J 63.73m  7/22/2008   Bradley Bolton, 33 Wildcats TC             
    AZ Assoc: A 57.85m  6/7/2010    Travis Colby, 1048 AZ Puma                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bardwell-Jones, Darren       Arizona Chee                     30.43m      99-10 
  2 Videla, Alexander            Phoenix B             29.16m     28.80m      94-06 
 
3000 Meter Race Walk 15-16 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 12:55.18  8/1/1999    Tristan Ruoss, Fayetteville, Ak          
     JO Meet: J 12:55.18  8/1/1999    Tristan Ruoss, Fayetteville, Ak          
    AZ Assoc: A 14:25.10  6/8/1985    Doug Fox, AP                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gill, Richard                Arizona Chee                   20:43.79  
 
100 Meter Dash 17-18 Men
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 10.08  6/27/2005   J-Mee Samuel, Greensbooro, NC               
     JO Meet: J 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    AZ Assoc: A 10.51  6/16/2007   Ray Miller, AP                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Walters, Andre               Nx Level TC                       11.22   NWI 
  2 Pyle, Christopher            Unattached                        11.45   NWI 
  3 Jones, Marcus                Phoenix B              12.22      12.58   NWI 
 
200 Meter Dash 17-18 Men
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
     JO Meet: J 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
    AZ Assoc: A 21.46  5/3/2009    Ryan Milus, Arizona Chee                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Walters, Andre               Nx Level TC                       23.08   NWI 
  2 Pyle, Christopher            Unattached                        23.15   NWI 
  3 Jones, Marcus                Phoenix B                         26.61   NWI 
 
High Jump 17-18 Men
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 2.28m  7/9/1983    Dothel Edwards, Seattle, WA                 
     JO Meet: J 2.23m  7/31/1983   Rick Noji, Maurice Crumby, Seattle, WA      
    AZ Assoc: A 2.10m  6/1/1991    Teddy Williams, TAA                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Radke, Carter                Arizona Puma           1.75m      1.75m    5-08.75 
 
Long Jump 17-18 Men
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 7.60m  7/25/1991   Sheddric Fields, Dallas, TX                 
     JO Meet: J 7.60m  7/25/1991   Sheddric Fields, Dallas, TX                 
    AZ Assoc: A 7.14m  6/9/2010    Tevin Blaylark, 1048 AZPanthers             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Jones, Marcus                Phoenix B              5.34m      5.01m   NWI  16-05.25 
 
Shot Put 12 lb. 17-18 Men
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 20.43m  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ                
     JO Meet: J 20.43m  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ                
    AZ Assoc: A 18.32m  6/1/1991    Korey Johnson, TAA                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Begay, Avery                 Unattached            12.04m     11.99m   39-04.00 
  2 Payne, Drew                  Arizona Puma          10.53m     10.29m   33-09.25 
 
Javelin Throw 800g 17-18 Men
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 66.94m  7/26/1994   Patrick Ramsey, Simsboro, LA               
     JO Meet: J 66.94m  7/26/1994   Patrick Ramsey, Simsboro, LA               
    AZ Assoc: A 60.28m  6/7/2010    Christopher Rodriguez, 1048 Tucson         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Payne, Drew                  Arizona Puma          28.85m     31.85m     104-06 
  2 Jones, Marcus                Phoenix B             29.16m     30.64m     100-06