Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                    HY-TEK's Meet Manager 1/27/2013 09:57 AM
                      2013 Developmental Meet - 1/26/2013                      
                                 8 lane track                                  
                               Westwood HS, Mesa                               
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Burks, Avery                 Arizona Chee                      16.44   NWI  4 
  2 Onyepunuka, Stacey           Arizona Risi                      16.54   NWI  2 
  3 Onyepunuka, Sabatiney        Arizona Risi                      17.03   NWI  3 
  4 Taylor, Annaleise            Arizona Risi                      18.18   NWI  4 
  5 Flanagan, Maia               Unattached                        18.31   NWI  2 
  6 Richardson, NaZyia           Arizona Chee                      18.83   NWI  4 
  7 Morales, Atziri              Glendale Fla                      19.35   NWI  3 
  8 Carter, Destiny              Az GoldrushT                      19.65   NWI  1 
  9 Topete, Marissa              Arizona Spee                      19.74   NWI  1 
 10 Kisler, Kya                  Arizona Chee                      20.63   NWI  2 
 11 Kortenkamp, Eleanor          48-Pops TC                        20.81   NWI  4 
 12 Ingram, Kamari               48-World Cla                      20.83   NWI  1 
 13 Cuff, Mariah                 48-Spartan S                      21.57   NWI  1 
 14 Sparks, Nore'al              Az GoldrushT                      23.00   NWI  3 
 15 Ortiz, Alexis                Arizona Chee                      23.49   NWI  4 
 16 Lynch, Makayla               Arizona Chee                      44.25   NWI  3 
 17 Topete, Sophia               Arizona Spee                      55.27   NWI  1 
 
400 Meter Dash 8 & Under Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Burks, Avery                 Arizona Chee                    1:28.76   5 
  2 Taylor, Annaleise            Arizona Risi                    1:33.23   2 
  3 Onyepunuka, Stacey           Arizona Risi                    1:35.49   5 
  4 Onyepunuka, Sabatiney        Arizona Risi                    1:37.29   5 
  5 Douglas, Ryland              Elite Stride                    1:39.71   2 
  6 Townsend, Skylynn            Arizona Chee                    1:40.28   1 
  7 Shaffer, Shelby              48-Do Right                     1:42.51   5 
  8 Diop, Malayka                Elite Stride                    1:42.88   5 
  9 Beers, Stephanie             Nx Level TC                     1:48.11   4 
 10 Carver, Olivia               Elite Stride                    1:48.48   1 
 11 Cuff, Mariah                 48-Spartan S                    1:53.62   1 
 12 Ortiz, Alexis                Arizona Chee                    1:55.56   4 
 13 Simms, Serena                48-Spartan S                    1:59.86   2 
 14 Kortenkamp, Eleanor          48-Pops TC                      2:00.32   2 
 15 Davidson, Neya               Nx Level TC                     2:07.23   1 
 16 Bradley, Jade                48-Do Right                     2:13.93   1 
 17 Clark, Anayah                48-Do Right                     2:21.49   2 
 18 White, Yvonne-Michelle       48-Do Right                     2:34.38   4 
 
800 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burks, Avery                 Arizona Chee                    3:05.64  
  2 Hill, Jneya                  Elite Stride                    3:23.75  
  3 Simms, Serena                48-Spartan S                    3:43.05  
  4 Douglas, Ryland              Elite Stride                    3:47.18  
  5 McCallister, Bethany         Az Track And         3:45.00    3:47.39  
  6 Diop, Malayka                Elite Stride                    4:03.41  
  7 Thurman, SaRaye              Elite Stride                    4:13.60  
  8 Davidson, Neya               Nx Level TC                     4:35.89  
  9 Carver, Olivia               Elite Stride                    4:41.31  
 
1500 Meter Run 8 & Under Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCallister, Bethany         Az Track And         7:48.50    7:44.99  
 
100 Meter Dash 9-10 Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
     JO Meet: J 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    AZ Assoc: A 13.57  6/12/1999   Terra Evans, AC                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Harrell, Mya                 Arizona Spee                      14.77   NWI  1 
  2 Helu, Lata                   48-Pops TC                        15.21   NWI  4 
  3 Johnson, Jocelyn             AZ Flames TC           16.24      15.93   NWI  1 
  4 Baker, Iolani                AZ Flames TC           15.29      16.02   NWI  1 
  5 Graves, Uzuri                Az GoldrushT                      16.15   NWI  4 
  6 Moorer, Joy                  Az GoldrushT                      16.50   NWI  2 
  7 Smythe, Brynn                Arizona Chee                      16.64   NWI  4 
  8 Brown, Chelsie               48-Pops TC                        17.20   NWI  3 
  9 Juniel, Jaelyn               Az GoldrushT                      17.44   NWI  3 
 10 Jones, Nya                   Arizona Puma           20.00      17.49   NWI  1 
 11 Palmer, Taijenae             Az GoldrushT                      18.14   NWI  1 
 12 Watkins, Zari                Arizona Spee                      18.33   NWI  2 
 13 Claiborne, Thalia            Arizona Chee                      18.44   NWI  4 
 14 Washington, Taylor           Arizona Chee                      19.07   NWI  4 
 15 Sabala, Kayla                Az GoldrushT                      19.18   NWI  2 
 16 Coffman, Paige               Arizona Chee                      19.21   NWI  3 
 17 Alexander, Jessica           Arizona Chee                      19.49   NWI  2 
 18 Morrison, Eliza              48-Pops TC                        20.57   NWI  4 
 19 Robinett, Faith              48-Phoenix B                      23.63   NWI  2 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
     JO Meet: J   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
    AZ Assoc: A 1:04.15  7/6/1980    Natosha Lewis, MSA                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Johnson, Jocelyn             AZ Flames TC         1:16.65    1:20.27   5 
  2 Baker, Iolani                AZ Flames TC         1:11.04    1:20.64   5 
  3 Carr, Kamora                 Nx Level TC                     1:31.51   1 
  4 Claiborne, Thalia            Arizona Chee                    1:33.24   1 
  5 Smythe, Brynn                Arizona Chee                    1:42.76   5 
  6 Brown, Chelsie               48-Pops TC                      1:45.65   3 
  7 Henderson, Trinity           48-Do Right                     1:46.21   5 
  8 Lovelace, Lucille            Arizona Chee                    1:50.04   5 
  9 William, Danay               48-Do Right                     1:54.96   3 
 10 Morrison, Eliza              48-Pops TC                      1:55.96   3 
 11 Baker, Mackenzie             48-Do Right                     1:59.26   5 
 
800 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:22.78  7/4/2009    Daesha Rogers, Miami-Dade P               
     JO Meet: J 2:23.16  8/1/2009    Daesha Rogers, 14 Miami Dade TC           
    AZ Assoc: A 2:33.60  6/11/1994   Min Nowlin, NWS                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Oliver, Sariya               Nx Level TC                     3:12.82  
  2 Patrick, Haley               Elite Stride                    3:23.92  
  3 Carr, Kamora                 Nx Level TC                     3:24.65  
  4 Hawkin-Quinones, Amara       Az GoldrushT                    3:32.53  
  5 Cohen, SamanthaJ             48-Phoenix B                    3:34.25  
  6 Juniel, Torriana             48-Do Right                     3:39.09  
  7 Potts, Ava                   Arizona Chee                    3:44.72  
  8 Davis, Aniya                 Elite Stride                    3:51.63  
  9 Prajean, Syeria              Nx Level TC                     3:59.13  
 10 Henderson, Trinity           48-Do Right                     4:01.75  
 11 Kennedy, Taniah              48-Do Right                     4:11.46  
 12 Johnson, Tyanna              48-Do Right                     4:25.87  
 13 Baker, Mackenzie             48-Do Right                     4:28.53  
 14 Davis, Courtney              48-Do Right                     4:58.76  
 
1500 Meter Run 9-10 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:50.97  7/5/2009    Daesha Rogers, Miami-Dade                 
     JO Meet: J 4:51.62  8/2/2009    Daesha Rogers, 14 Miami Dade TC           
    AZ Assoc: A 5:22.80  3/30/1980   Missy Morgan, STC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cohen, SamanthaJ             48-Phoenix B                    7:21.27  
  2 Patrick, Haley               Elite Stride                    7:31.40  
  3 Potts, Ava                   Arizona Chee                    7:32.95  
  4 Davis, Aniya                 Elite Stride                    8:34.43  
 
100 Meter Dash 11-12 Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
     JO Meet: J 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
    AZ Assoc: A 12.17  7/18/1998   Jessica Onyepunuka, ARS                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 McCoy, Tajene                Arizona Risi                      14.96   NWI  4 
  2 Sessions, Piper              Arizona Chee                      14.97   NWI  3 
  3 Mustin, Dominique            Arizona Risi                      15.03   NWI  3 
  4 Helu, Sini                   48-Pops TC                        15.14   NWI  4 
  5 Adams, Adora                 Arizona Chee                      15.17   NWI  2 
  6 Haack, Haley                 48-Phoenix B                      16.02   NWI  3 
  7 Senior, Ashlyn               48-Phoenix B                      16.11   NWI  1 
  8 Woodfin, Kalani              Arizona Risi                      16.14   NWI  2 
  9 Marshal, Savannah            AZ Flames TC                      16.21   NWI  1 
 10 Okafor, Adanna               48-Phoenix B                      16.28   NWI  4 
 11 Levin, Simone                48-Phoenix B                      17.18   NWI  1 
 12 Arana, Elizabeth             Glendale Fla                      17.25   NWI  3 
 13 Miller, Emily                48-Phoenix B                      17.43   NWI  3 
 14 Garcia, Noemy                Glendale Fla                      17.53   NWI  4 
 15 Jordan, Ashton               Arizona Chee                      17.78   NWI  1 
 16 Tasby, Mariah                Arizona Risi                      18.41   NWI  2 
 17 Burke, Lazia                 Arizona Risi                      18.54   NWI  4 
 18 Jacobs, Nikole               Az GoldrushT                      18.90   NWI  4 
 19 Lopez, Jessica               Glendale Fla                      19.30   NWI  2 
 20 Gordon, Elysa                48-Phoenix B                      19.77   NWI  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N   55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest           
     JO Meet: J   55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest           
    AZ Assoc: A 1:00.21  5/20/2000   Judith Onyepunuka, ARS                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mustin, Dominique            Arizona Risi                    1:11.79   3 
  2 Curtis, Kristen              Arizona Risi                    1:15.95   2 
  2 Adams, Adora                 Arizona Chee                    1:15.95   5 
  4 McCoy, Tajene                Arizona Risi                    1:17.01   1 
  5 Mays, Jadyn                  Nx Level TC                     1:17.02   1 
  6 Woodfin, Kalani              Arizona Risi                    1:19.92   4 
  7 Haack, Haley                 48-Phoenix B                    1:21.09   4 
  8 Boyd-Matthews, Autumn        48-Do Right                     1:21.37   5 
  9 Mason, Victoria              Elite Stride                    1:24.33   3 
 10 Reed, Haila                  48-Do Right                     1:26.17   3 
 11 Butler-Worley, Dyamond       48-Do Right                     1:27.13   2 
 12 Senior, Ashlyn               48-Phoenix B                    1:27.62   5 
 13 Price, Hannah                48-Pops TC                      1:28.11   1 
 14 Jordan, Ashton               Arizona Chee                    1:30.25   1 
 15 Sells, Jendayi               48-Do Right                     1:32.75   4 
 16 Thomas, Kolleen              Arizona Puma         1:31.00    1:34.65   5 
 17 Howard, Hope                 48-Spartan S                    1:38.55   2 
 18 Okafor, Adanna               48-Phoenix B                    1:41.08   4 
 19 Smith, Janae                 48-Do Right                     1:46.96   1 
 20 Blevins, Zamaree             48-Do Right                     1:52.44   2 
 
800 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:13.12  7/26/2008   Raevyn Rogers, 25 Wings                   
     JO Meet: J 2:13.12  7/26/2008   Raevyn Rogers, 25 Wings                   
    AZ Assoc: A 2:24.25  5/24/1992   Dalene Godinez, SS                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Curtis, Kristen              Arizona Risi                    2:47.69  
  2 Shea, Katie                  Arizona Chee                    2:51.48  
  3 Carswell, Jamelah            Elite Stride                    3:04.24  
  4 Butler-Worley, Dyamond       48-Do Right                     3:07.21  
  5 Charlton, Jayde              Elite Stride                    3:09.18  
  6 Reed, Haila                  48-Do Right                     3:09.51  
  7 Boyd-Matthews, Autumn        48-Do Right                     3:12.44  
  8 Mason, Victoria              Elite Stride                    3:15.51  
  9 Price, Hannah                48-Pops TC                      3:15.61  
 10 Montufar, Daniela            Arizona Chee                    3:24.25  
 11 Howard, Hope                 48-Spartan S                    3:24.67  
 12 Macias, Mariah               Elite Stride                    3:29.69  
 13 Mayfield, Crystal            48-Do Right                     3:30.02  
 14 Salvador, Jade               48-Do Right                     3:30.04  
 15 Gross, Sharon                48-Spartan S                    3:45.37  
 16 Sells, Jendayi               48-Do Right                     3:49.72  
 17 Smith, Janae                 48-Do Right                     3:51.99  
 18 Holmes, Zariah               Elite Stride                    3:52.49  
 19 Tonth, Jamea                 Elite Stride                    4:03.83  
 20 Patterson, BreShae           48-Do Right                     4:04.92  
 21 Blevins, Zamaree             48-Do Right                     4:28.60  
 
1500 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:41.62  7/31/2005   Claudia Francis, Team Evolution           
     JO Meet: J 4:41.62  7/31/2005   Claudia Francis, Team Evolution           
    AZ Assoc: A 5:01.65  3/30/1980   Karrin Maturani, WPNH                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hereder, Nyja                Unattached           6:25.00    6:07.05  
  2 Carswell, Jamelah            Elite Stride                    6:16.72  
  3 Charlton, Jayde              Elite Stride                    6:39.96  
  4 Macias, Mariah               Elite Stride                    7:38.67  
  5 Tonth, Jamea                 Elite Stride                    8:35.45  
  6 Holmes, Zariah               Elite Stride                    9:20.26  
 
3000 Meter Run 11-12 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 10:12.47  7/29/2005   Claudia Francis, Team Evolution          
     JO Meet: J 10:12.47  7/29/2005   Claudia Francis, Team Evolution          
    AZ Assoc: A 10:22.30  5/18/1991   Nicole Jenkins, DH                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hereder, Nyja                Unattached          13:18.00   13:04.44  
 
100 Meter Dash 13-14 Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.73  7/31/2009   Kendall Baisden, Motor City TC, MI          
     JO Meet: J 11.61  8/1/1999    Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL         
    AZ Assoc: A 11.78  6/1/2003    Terra Evans, AC                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Bailey, Anaya                Arizona Chee           12.00      12.98   NWI  3 
  2 Porier-Shelton, Tiana        AZ Flames TC           13.46      13.62   NWI  3 
  3 Chest, Zaire                 Arizona Chee           13.00      13.85   NWI  3 
  4 Gruenwald, Jai               Arizona Chee                      13.94   NWI  3 
  5 Martin, Jaclyn               Arizona Chee           13.00      14.10   NWI  3 
  6 Chewning, Bailey             Arizona Risi                      14.44   NWI  2 
  7 Roos, Abby                   48-Pops TC                        14.63   NWI  2 
  8 Lum, Kelsy                   Unattached                        14.84   NWI  1 
  9 Burrell, Kara                Arizona Risi                      14.93   NWI  2 
 10 Wilkes-Militello, Alexis     Arizona Puma           14.13      15.11   NWI  3 
 11 Payne, Teryah                Arizona Chee                      15.76   NWI  1 
 12 Wilcox, Emily                48-Phoenix B                      15.79   NWI  1 
 13 Jones, Bianca                48-Pops TC                        15.90   NWI  3 
 14 Kiekintveld, Meredith        Arizona Chee                      16.63   NWI  1 
 15 Cobbin, Rose                 Arizbushmast                      16.71   NWI  1 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 53.10  7/8/2007    Robin Reynolds, Lisle, IL                   
     JO Meet: J 53.40  7/28/2002   Brandi Cross, Houston, TX                   
    AZ Assoc: A 56.37  6/22/2002   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Martin, Jaclyn               Arizona Chee         1:00.00    1:04.20   5 
  2 Fields, Asiah                48-Spartan S                    1:06.27   1 
  3 Roberts, Jessica             48-Phoenix B         1:09.22    1:10.32   5 
  4 Chewning, Bailey             Arizona Risi                    1:10.38   3 
  5 Roos, Abby                   48-Pops TC                      1:13.21   1 
  6 Burrell, Kara                Arizona Risi                    1:13.48   3 
  7 Lemon, Laina                 Az Track And         1:10.75    1:14.25   5 
  8 Kiekintveld, Meredith        Arizona Chee                    1:14.67   4 
  9 Morris, Denajah              48-Spartan S                    1:15.63   2 
 10 Laliberte, Emily             Az Track And         1:55.00    1:19.78   5 
 11 Lockhart, Mikaila            Glendale Fla                    1:20.54   1 
 12 Gonzalez, Jazmin             Nx Level TC                     1:22.09   1 
 13 Hughes, Sydney               48-Spartan S                    1:23.34   4 
 14 Jones, Dayna                 48-Do Right                     1:24.75   4 
 15 Lockhart, Kylie              Glendale Fla                    1:26.15   2 
 
800 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:06.90  7/4/2009    Raevyn Rogers, The Wings Tr               
     JO Meet: J 2:08.17  8/1/2009    Raevyn Rogers, 25-Wings                   
    AZ Assoc: A 2:13.60  5/18/1980   Lynette Morgan, SDSF                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Foreman, Anna                Arizona Chee         2:25.00    2:35.16  
  2 Charlton, LaMeyah            Elite Stride                    2:43.20  
  3 Wilkes-Militello, Alexis     Arizona Puma         2:30.00    2:45.25  
  4 Roberts, Jessica             48-Phoenix B         2:50.00    2:49.20  
  5 Fields, Asiah                48-Spartan S                    2:51.33  
  6 Morris, Denajah              48-Spartan S                    2:51.63  
  7 Lemon, Laina                 Az Track And         2:56.00    2:51.66  
  8 Douglas, Mikayla             Elite Stride                    2:56.65  
  9 Cordiak, Abbie               Unattached                      3:03.68  
 10 Patterson, Brittany          48-Do Right                     3:11.06  
 11 Hughes, Sydney               48-Spartan S                    3:21.09  
 12 Laliberte, Emily             Az Track And         3:55.00    3:23.00  
 13 Jones, Dayna                 48-Do Right                     3:24.59  
 14 Gonzalez, Jazmin             Nx Level TC                     3:26.42  
 15 Briscoe, SanJohnae           48-Do Right                     3:47.87  
 16 Henry-Johnson, Destinee      48-Do Right                     4:28.86  
 
1500 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:28.61  7/29/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance          
     JO Meet: J 4:28.61  7/29/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance          
    AZ Assoc: A 4:42.20  4/17/1977   Theresa Smith, VOS                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cobbin, Rose                 Arizbushmast                    5:40.82  
  2 Wilkes-Militello, Alexis     Arizona Puma         5:30.00    5:50.24  
  3 Charlton, LaMeyah            Elite Stride                    5:54.26  
  4 Douglas, Mikayla             Elite Stride                    6:14.19  
  5 Sermeno, Celicia             Unattached           6:50.00    6:14.27  
 
3000 Meter Run 13-14 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N  9:35.12  7/30/2005   Jordan Hasay, San Luis Dstnce            
     JO Meet: J  9:35.12  7/30/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance         
    AZ Assoc: A 10:33.90  3/18/1978   Lisa Anetsberger, APS                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cobbin, Rose                 Arizbushmast                   11:50.04  
  2 Sermeno, Celicia             Unattached          14:10.00   13:34.91  
 
100 Meter Dash 15-16 Girls
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
     JO Meet: J 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
    AZ Assoc: A 11.68  7/14/2003   Judith Onyepunuka, ARS                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Patton, Taylor               Arizona Chee                      12.94   NWI  2 
  2 Jarrett, Sasha               Arizona Risi                      13.02   NWI  2 
  3 Broom, Kennedy               Arizona Chee                      13.23   NWI  1 
  4 Williford, Christine         Arizona Risi                      13.54   NWI  1 
  5 Spencer, Abigail             48-Phoenix B                      13.70   NWI  2 
  6 Aysien, Siarah               AZ Flames TC                      14.17   NWI  2 
  7 Soderstrom, Erika            48-Phoenix B                      14.85   NWI  1 
  8 Smith, Jalissa               AZ Flames TC                      14.87   NWI  3 
  9 Patterson, Kianna            Arizona Chee                      15.26   NWI  1 
 10 Boyer, Hannah                Arizona Risi                      16.06   NWI  3 
 11 Bare, Madelyn-Grace          Arizona Chee                      16.57   NWI  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
     JO Meet: J 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    AZ Assoc: A 55.53  6/13/2004   Natalie Johnson, AC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Williford, Christine         Arizona Risi                    1:03.22   2 
  2 Jarrett, Sasha               Arizona Risi                    1:04.38   2 
  3 Riley, Tiffany               Az Track And         1:06.50    1:06.48   2 
  4 Neill, Megan                 48-Spartan S                    1:14.62   2 
  5 Boyer, Hannah                Arizona Risi                    1:14.77   2 
  6 Soderstrom, Erika            48-Phoenix B                    1:16.72   2 
  7 Carpenter, Kaitlyn           AZ Flames TC                    1:17.28   2 
 
800 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:04.83  7/26/2008   Phillis Francis, 06-Team Evolutio         
     JO Meet: J 2:04.83  7/26/2008   Phillis Francis, 06-Team Evolutio         
    AZ Assoc: A 2:14.70  5/20/1995   Dawn Gilson, AE                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Riley, Tiffany               Az Track And         2:29.00    2:29.92  
  2 Bledsoe, Livia               Az Track And         2:49.00    2:49.38  
  3 Donnelly, Nicole             Az Track And         2:49.00    2:49.40  
  4 Neill, Megan                 48-Spartan S                    3:10.50  
  5 Henry-Johnson, Ariel         48-Do Right                     4:24.87  
 
1500 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:25.57  7/24/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
     JO Meet: J 4:25.57  7/24/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    AZ Assoc: A 4:42.20  4/17/1977   Laurie Sawyer, PTC                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bledsoe, Livia               Az Track And         5:41.25    5:40.83  
  2 Donnelly, Nicole             Az Track And         5:43.50    5:41.75  
 
3000 Meter Run 15-16 Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 9:37.09  7/30/2005   Caitlin Lane, unattached-1                
     JO Meet: J 9:37.09  7/30/2005   Caitlin Lane, unattached-1                
    AZ Assoc: A 9:53.80  6/3/1978    Laurie Sawyer, PTC                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daniels, Avery               Unattached          12:29.00   12:18.77  
 
100 Meter Dash 17-18 Women
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
     JO Meet: J 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    AZ Assoc: A 11.71  6/17/2000   Kenyanna Wilson, ARS                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Godfrey, Kevina              High School            12.10      12.88   NWI  2 
  2 Williams, Tope               Arizona Chee                      12.97   NWI  1 
  3 Smith, Serenity              AZ Flames TC                      14.12   NWI  1 
  4 Cereska, Sydney              48-Phoenix B                      15.84   NWI  2 
 
400 Meter Dash 17-18 Women
============================================================================
 Nat'l Youth: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson, Buffalo, NY              
     JO Meet: J 51.45  8/2/1981    Erica Harris, Gig Harbor, WA                
    AZ Assoc: A 56.37  6/1/1991    Eurika Hall, TAA                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ashu, Grace                  Unattached           1:03.00    1:06.87   2 
  2 Smith, Serenity              AZ Flames TC                    1:08.97   2 
  3 Seaton, Chelsey              Az Track And         1:11.00    1:22.23   2 
  4 Cereska, Sydney              48-Phoenix B                    1:23.09   2 
 
800 Meter Run 17-18 Women
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:05.27  7/30/2005   Sarah Bowman, Indianapolis, IN            
     JO Meet: J 2:07.73  7/30/1994   Tamieka Grizzle, Bronx. NY                
    AZ Assoc: A 2:15.92  7/13/1994   Shanna Griffin, JOM                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Townsend, Mia                Arizona Chee                    2:34.59  
  2 Malmos, Breanna              Az Track And         2:56.00    2:57.94  
  3 Seaton, Chelsey              Az Track And         2:56.00    2:57.96  
 
100 Meter Dash 8 & Under Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 ClarkJr, Terrance            Arizona Risi                      19.09   NWI  3 
  2 Alberty, Darius              Arizona Risi                      20.66   NWI  3 
  3 Simms, Maurice               48-Spartan S                      22.15   NWI  1 
  4 Rasor, Caleb                 48-Pops TC                        22.41   NWI  1 
  5 Clark, Terrione              Arizona Risi                      24.20   NWI  1 
  6 Sallee, Deaken               Arizona Spee                      24.31   NWI  1 
  7 Robinett, Ryan               48-Phoenix B                      24.34   NWI  3 
  8 Martinez, Temacehua          Arizona Spee                      24.78   NWI  1 
  9 Carter, Micah                Az GoldrushT                      25.62   NWI  3 
 
400 Meter Dash 8 & Under Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Price, Aiden                 48-Do Right                     1:44.31   1 
  2 Davis, John                  48-Do Right                     1:47.29   3 
  3 Hawkins, Ricky               48-Spartan S                    1:48.15   1 
  4 Barrett, Malec               48-Do Right                     1:49.29   1 
  5 Burt, Ghaazi                 48-Do Right                     1:57.46   2 
  6 Byrd, O'Shen                 48-Do Right                     1:57.59   3 
  7 Simms, Maurice               48-Spartan S                    2:08.64   3 
  8 Miles, Jarvis                48-Do Right                     2:19.54   2 
  9 Sanders, Aamari              48-Do Right                     2:19.77   3 
 10 Harry, Zayvion               48-Do Right                     2:28.78   2 
 
800 Meter Run 8 & Under Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Montano, Soul                Elite Stride                         NT  
 -- Alam-Ahmed, Zuhayr           Miles Per Ho                         NT  
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
     JO Meet: J 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    AZ Assoc: A 13.08  4/29/1995   Arnold Bernard, AC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Douglass, Garrison           48-World Cla           14.68      15.70   NWI  4 
  2 Sovereign, Joshua            Arizona Chee                      15.77   NWI  3 
  3 Kittleson, Conner            Arizona Risi                      16.01   NWI  3 
  4 Proctor, Malik               48-Phoenix B                      16.66   NWI  2 
  5 Beltran, Abdiel              Arizona Chee                      16.83   NWI  1 
  5 Sparks, Davon                Az GoldrushT                      16.83   NWI  1 
  7 Nguyen, Blake                Arizona Risi                      17.29   NWI  2 
  8 Haskell, Jamere              Arizona Risi                      17.53   NWI  4 
  8 Mock, Jacob                  48-Phoenix B                      17.53   NWI  1 
 10 Foster, Matt                 Az Track And           17.50      18.39   NWI  4 
 11 Smith, Zachary               Az GoldrushT                      18.47   NWI  2 
 12 Ortiz, Jacob                 Arizona Chee                      19.49   NWI  2 
 13 Ruiz, Elian                  AZ Flames TC                      20.19   NWI  1 
 14 Ruiz, Enrique                AZ Flames TC                      20.46   NWI  3 
 15 Gonzalez, Daniel             Arizona Spee                      24.33   NWI  4 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N   58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL             
     JO Meet: J   58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL             
    AZ Assoc: A 1:01.41  6/16/2007   Paul Lucas, DR                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Thomas, Karl                 48-Spartan S                    1:21.12   1 
  2 Kittleson, Conner            Arizona Risi                    1:21.40   1 
  3 Boyd-Matthews, Amier         48-Do Right                     1:26.30   3 
  4 Sovereign, Joshua            Arizona Chee                    1:27.96   1 
  5 Nguyen, Blake                Arizona Risi                    1:28.42   4 
  6 Douglass, Garrison           48-World Cla         1:19.87    1:29.07   4 
  7 Beltran, Abdiel              Arizona Chee                    1:30.58   3 
  8 Foster, Matt                 Az Track And         1:35.00    1:33.32   4 
  9 Ortiz, Jacob                 Arizona Chee                    1:42.52   1 
 10 Blevins, Zaire               48-Do Right                     1:42.85   3 
 11 Holloway, Jason              48-Do Right                     2:04.74   1 
 12 Capono, Atlee                48-Do Right                     2:10.76   2 
 -- Mason, Mekhi                 Elite Stride                         NT   2 
 -- Carr, Alexander              48-Huron Ath                         NT   2 
 
800 Meter Run 9-10 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:19.74  7/30/2005   Robert Amick, unattached-14               
     JO Meet: J 2:19.74  7/30/2005   Robert Amick, unattached-14               
    AZ Assoc: A 2:30.74  5/19/2005   Ryan Silva, UNA                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Boyd-Matthews, Amier         48-Do Right                     2:00.89J 
  2 Adams, Quaron                48-Do Right                     3:06.73  
  3 Nasewytewa, Henry            Unattached                      3:06.96  
  4 Proctor, Malik               48-Phoenix B                    3:15.05  
  5 Ramirez, Kevin               Glendale Fla                    3:16.18  
  6 Blevins, Zaire               48-Do Right                     3:32.88  
  7 Holloway, Jason              48-Do Right                     4:25.03  
  8 Capono, Atlee                48-Do Right                     4:30.16  
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 11.64  7/26/2009   Bryce Love, Carolina Elite/Dunham,NC        
     JO Meet: J 11.70  8/2/1998    Michael Grant,  Darian Trout Brown 08, Decat
    AZ Assoc: A 12.17  5/7/1983    Vance Ross, AP                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 England, Joshua              Arizona Risi                      13.87   NWI  3 
  2 Ruffin, Nigel                Arizona Risi                      14.07   NWI  1 
  3 Nakiso, Sani                 Arizona Chee                      14.15   NWI  2 
  4 Guevara, Jonah               Arizona Risi                      14.32   NWI  2 
  5 Larson, Varney               48-Pops TC                        14.35   NWI  4 
  6 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee                      14.69   NWI  3 
  7 BoydIII, Jean                Arizona Risi                      14.87   NWI  4 
  8 AndrewsJr, Haudarie          Arizona Risi                      15.39   NWI  3 
  9 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           14.30      15.47   NWI  5 
 10 AdkinsonJr, Jason            Arizona Risi                      15.50   NWI  4 
 11 Burke, Denzel                Arizona Risi                      15.55   NWI  1 
 12 Cobb, Seth                   Arizona Chee           14.50      15.64   NWI  5 
 13 Mensik, Jake                 AZ Flames TC           16.00      15.81   NWI  5 
 14 Scales, Noah                 Arizona Risi                      15.89   NWI  3 
 15 Alberty, Dakarai             Arizona Risi                      16.02   NWI  1 
 16 Lopez, Carlos                Glendale Fla                      16.09   NWI  3 
 17 Flaherty, Jacob              Arizona Risi                      16.69   NWI  1 
 18 Menlove, S.Andrew            Arizona Chee                      16.89   NWI  4 
 19 Lemon, Cade                  Az Track And           18.20      17.44   NWI  5 
 20 Lockhart, Riley              Glendale Fla                      17.69   NWI  2 
 21 Russell, Nick                Az Track And           16.50      17.85   NWI  5 
 22 Gonzalez, Joshua             Arizona Spee                      21.74   NWI  5 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 50.75  8/2/2009    Bryce Love, Carolina Elite/Raleigh,N        
     JO Meet: J 50.75  8/2/2009    Bryce Love, 16 Carolina Elit                
    AZ Assoc: A 56.91  7/14/2003   Marcus Wheaton, DR                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 England, Joshua              Arizona Risi                    1:07.76   4 
  2 Nakiso, Sani                 Arizona Chee                    1:10.83   3 
  3 Ruffin, Nigel                Arizona Risi                    1:14.11   5 
  4 Guevara, Jonah               Arizona Risi                    1:14.18   5 
  5 Larson, Varney               48-Pops TC                      1:14.68   6 
  6 AdkinsonJr, Jason            Arizona Risi                    1:16.58   4 
  7 BoydIII, Jean                Arizona Risi                    1:17.69   2 
  8 Scales, Noah                 Arizona Risi                    1:19.66   1 
  9 Burke, Denzel                Arizona Risi                    1:19.75   6 
 10 Mensik, Jake                 AZ Flames TC         1:10.00    1:19.93   6 
 11 Cymbalski, Carter            Arizona Risi                    1:20.19   3 
 12 Fields, Isaiah               48-Spartan S                    1:21.45   2 
 13 Alberty, Dakarai             Arizona Risi                    1:22.24   1 
 14 Flaherty, Jacob              Arizona Risi                    1:23.24   1 
 15 Menlove, S.Andrew            Arizona Chee                    1:23.92   1 
 16 Shaffer, William             48-Do Right                     1:25.32   2 
 17 Prosen, Alex                 48-Pops TC                      1:25.63   3 
 18 Kenyon, Benjamin             48-Spartan S                    1:29.39   3 
 19 Stewart, Antawne             48-Do Right                     1:29.61   5 
 20 Burt, Jasim                  48-Do Right                     1:34.45   2 
 21 Potts, Trayvon               48-Do Right                     1:35.49   2 
 
800 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 2:07.21  7/29/2001   Reginald Warren, Sacramento, CA           
     JO Meet: J 2:06.51  7/30/2005   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
    AZ Assoc: A 2:15.50  7/16/1989   Joe Acosta, SS                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shedrick, Wyatt              48-Do Right                     2:48.08  
  2 Cymbalski, Carter            Arizona Risi                    2:57.24  
  3 Kenyon, Benjamin             48-Spartan S                    3:02.71  
  4 Bell, Gavin                  Elite Stride                    3:04.52  
  5 Lemon, Cade                  Az Track And         3:22.00    3:06.05  
  6 Fields, Isaiah               48-Spartan S                    3:10.65  
  7 Prosen, Alex                 48-Pops TC                      3:12.14  
  8 LoveJr, Demetris             48-Do Right                     3:13.45  
  9 Shaffer, William             48-Do Right                     3:14.27  
 10 Potts, Trayvon               48-Do Right                     3:17.25  
 11 Russell, Nick                Az Track And         3:35.00    3:19.36  
 12 Foster, Zach                 Az Track And         3:30.00    3:25.40  
 13 Wiley, Seth                  Nx Level TC                     3:29.22  
 14 Bradley-Cooper, Jordan       48-Do Right                     3:33.90  
 15 Burt, Jasim                  48-Do Right                     3:37.60  
 16 Stewart, Antawne             48-Do Right                     3:39.02  
 
1500 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 4:22.58  1980        Tony Perez, Eugene, OR                    
     JO Meet: J 4:30.87  7/31/2005   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
    AZ Assoc: A 4:43.15  6/22/1996   Billy Smith, UNA                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bell, Gavin                  Elite Stride                    6:53.51  
  2 Foster, Zach                 Az Track And         7:18.00    7:02.29  
  3 Beers, Brian                 Nx Level TC                     7:40.26  
 
3000 Meter Run 11-12 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
     JO Meet: J 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    AZ Assoc: A 9:35.31  6/19/2001   Christian Clegg, AH                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nasewytewa, Steven           Unattached                     11:27.47  
  2 VanDyke, Christian           48-Spartan S                   12:26.10  
 -- Arreola, Uriel               Arizbushmast                         NT  
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
     JO Meet: J 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
    AZ Assoc: A 11.23  6/24/1990   Trevor Wells, FFS                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jones, DeMontay              Arizona Risi                      12.45   NWI  3 
  2 Toledo, Cito                 Arizona Chee                      12.61   NWI  3 
  3 Jones, Delvin                Arizona Risi                      13.26   NWI  1 
  4 Naisant, Marcus              AZ Flames TC           14.15      13.36   NWI  3 
  5 Anderson, Marqios            Arizona Risi                      13.62   NWI  2 
  6 Johnson, Jalen               AZ Flames TC                      14.27   NWI  1 
  7 Shadd, Nigel                 Arizona Chee                      14.28   NWI  1 
  8 Wickens, Jack                AZ Flames TC           13.91      14.29   NWI  3 
  9 Williams, Malcolm            48-Pops TC                        14.33   NWI  3 
 10 Smith, James                 AZ Flames TC           13.80      14.35   NWI  3 
 11 Rhonehouse, Andrew           48-Pops TC                        15.59   NWI  1 
 12 Thompson, Issac              AZ Flames TC                      16.08   NWI  3 
 13 Naisant, Carlan              AZ Flames TC                      16.12   NWI  2 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
     JO Meet: J 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
    AZ Assoc: A 52.15  6/8/1996    Darren Matthews, AC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Taylor, Cameron              Arizona Risi                      58.57   1 
  2 Anderson, Marqios            Arizona Risi                    1:03.01   3 
  3 Carr, Nikolas                48-Huron Ath                    1:05.21   5 
  4 Jones, DeMontay              Arizona Risi                    1:05.56   4 
  5 Smith, James                 AZ Flames TC         1:00.22    1:07.02   5 
  6 Wickens, Jack                AZ Flames TC         1:05.88    1:07.74   5 
  7 White, Carmayne              48-Do Right                     1:07.95   1 
  8 Shadd, Nigel                 Arizona Chee                    1:08.31   3 
  9 Jones, Delvin                Arizona Risi                    1:10.66   3 
 10 Hereder, Nate                Unattached           1:10.00    1:12.30   5 
 11 Johnson, Jalen               AZ Flames TC                    1:16.67   2 
 12 Johnson, Antonio             Nx Level TC                     1:20.17   1 
 13 Cook, Trevor                 48-Spartan S                    1:27.20   1 
 14 Laffitte, Jelani             Unattached                      1:27.27   4 
 15 Rhonehouse, Andrew           48-Pops TC                      1:30.13   2 
 
800 Meter Run 13-14 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1:56.36  7/1/2001    Cody Harper, Albuquerque, NM              
     JO Meet: J 1:56.36  7/1/2001    Cody Harper, Albuquerque, NM              
    AZ Assoc: A 2:04.67  6/18/1996   Darren Matthews, AC                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carr, Nikolas                48-Huron Ath                    2:43.52  
  2 White, Carmayne              48-Do Right                     2:51.92  
  3 Naisant, Carlan              AZ Flames TC         2:50.00    2:59.81  
  4 Johnson, Antonio             Nx Level TC                     3:08.13  
  5 Cook, Trevor                 48-Spartan S                    3:18.88  
 
100 Meter Dash 15-16 Boys
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
     JO Meet: J 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
    AZ Assoc: A 10.67  7/14/2003   Keegan Herring, ARS                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jones, Kameron               Arizona Risi                      12.10   NWI  2 
  2 Johnson, Jason               Arizona Risi                      12.32   NWI  2 
  3 Okafor, Akachi               48-Phoenix B                      12.65   NWI  2 
  4 BoydII, Stacey               Arizona Chee                      12.71   NWI  1 
  5 Helu, Soma                   48-Pops TC                        13.06   NWI  2 
  6 AdamsIII, Edwin              Arizona Chee                      13.66   NWI  1 
  7 Little, Dakel                48-Pops TC                        13.68   NWI  1 
  8 Swan, Darius                 Arizona Chee                      13.89   NWI  1 
  9 Thomas, Kenneth              Arizona Puma           14.52      14.07   NWI  2 
 10 Lundy, Devonte               AZ Flames TC                      14.31   NWI  1 
 11 Samson, Kenneth              48-Pops TC                        14.41   NWI  2 
 
400 Meter Dash 15-16 Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
     JO Meet: J 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    AZ Assoc: A 49.30  6/12/2001   Michael Hilbe, AST                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Kameron               Arizona Risi                      58.65   2 
  2 Johnson, Jason               Arizona Risi                    1:01.02   1 
  3 Little, Dakel                48-Pops TC                      1:02.04   1 
  4 BoydII, Stacey               Arizona Chee                    1:02.11   2 
  5 Helu, Soma                   48-Pops TC                      1:05.93   2 
  6 Martinez, Killian            Glendale Fla                    1:07.92   1 
  7 Lundy, Devonte               AZ Flames TC                    1:08.33   1 
  8 Swan, Darius                 Arizona Chee                    1:14.27   2 
  9 Russell, Robby               Az Track And         1:32.00    1:37.09   2 
 
800 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1:50.51  7/28/2007   Howard Shepard, 26 Texas Stars T          
     JO Meet: J 1:50.51  7/28/2007   Howard Shepard, 26 Texas Stars T          
    AZ Assoc: A 1:57.23  6/12/2001   Michael Hilbe, AST                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Guerrero, Ismael             Panthers Run         2:10.00    2:28.36  
  2 Soto, Reid                   Az Track And         2:40.00    2:29.17  
  3 Otis, Tyler                  Unattached           2:50.00    2:49.97  
 
1500 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:54.02  7/29/2007   Nathan Mathabane, 13 unattached           
     JO Meet: J 3:54.02  7/29/2007   Nathan Mathabane, 13 unattached           
    AZ Assoc: A 4:04.00  2/13/1982   Steve Scocco, AP                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Guerrero, Ismael             Panthers Run         4:45.00    4:59.98  
  2 Caruso, Nicholas             Arizona Puma                    5:18.77  
  3 Videla, Alexander            48-Phoenix B                    5:36.65  
 
3000 Meter Run 15-16 Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
     JO Meet: J 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
    AZ Assoc: A 9:04.90  7/16/1989   Theodore Martin, NARR                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Otis, Tim                    Unattached          10:15.00   10:08.59  
  2 Guerrero, Ismael             Panthers Run         9:40.00   10:09.65  
  3 Caruso, Nicholas             Arizona Puma                   11:02.55  
  4 VanDyke, Charles             48-Spartan S                   11:24.39  
  5 Videla, Alexander            48-Phoenix B                   11:41.76  
 -- Peterson, Kyle               Arizona Risi                         NT  
 
100 Meter Dash 17-18 Men
=================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.08  6/27/2005   J-Mee Samuel, Greensbooro, NC               
     JO Meet: J 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    AZ Assoc: A 10.51  6/16/2007   Ray Miller, AP                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Ham, Mykeal                  AZ Flames TC           11.20      11.72   NWI  2 
  2 Hogg, James                  AZ Flames TC                      12.27   NWI  2 
  3 Cossette, Chase              Arizona Puma           17.00      12.61   NWI  2 
  4 Dano, John                   Arizona Puma           15.00      13.35   NWI  2 
 
400 Meter Dash 17-18 Men
============================================================================
 Nat'l Youth: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Salt Lake City, UT      
     JO Meet: J 45.63  7/30/1995   Jerome Young, Hartford, CT                  
    AZ Assoc: A 48.16  6/11/2006   Tyler Arnold, AH                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mickens, Avery               48-Spartan S                      56.09   2 
  2 Ham, Mykeal                  AZ Flames TC           50.53      57.29   2 
  3 Parra, Diego                 Unattached             54.90      57.90   2 
  4 Neill, Zachary               48-Spartan S                      58.53   2 
  5 Dano, John                   Arizona Puma         1:00.00    1:03.01   2 
 
800 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 1:49.49  7/27/1999   Nick Davenport, Texas                     
     JO Meet: J 1:49.49  7/27/1999   Nick Davenport, Texas                     
    AZ Assoc: A 1:54.23  6/20/2001   Matt Burton, UNA                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gonzalez, Brandon            Az Track And         2:03.20    2:03.03  
  2 Higinbotham, Sean            Unattached           2:07.00    2:12.40  
  3 Kamin, Logan                 Az Track And         2:18.00    2:14.43  
  4 Clark, Christian             AZ Flames TC         2:06.00    2:15.90  
  5 Woodard, Robert              AZ Flames TC                    2:18.70  
  6 Carr, Rickey                 48-Huron Ath         2:10.00    2:22.98  
  7 Bower, John                  Az Track And         2:20.00    2:28.62  
  8 Neill, Zachary               48-Spartan S                    2:29.20  
  9 Conrad, Andrew               AZ Flames TC                    2:31.86  
 10 Mickens, Avery               48-Spartan S                    2:41.33  
 
1500 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:54.71  7/28/1991   Paul Kinser, Greensboro, NC               
     JO Meet: J 3:54.71  7/28/1991   Paul Kinser, Greensboro, NC               
    AZ Assoc: A 4:01.10  4/17/1993   Eugene Sawyer, ABR                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Miranda, Aaron               AZ Flames TC                    4:43.24  
  2 Woodard, Robert              AZ Flames TC                    4:44.62  
  3 Lopez, Arthur                Panthers Run         4:45.00    4:59.99  
  4 Conrad, Andrew               AZ Flames TC                    5:18.77  
 
3000 Meter Run 17-18 Men
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 14:27.14  7/28/2001   Yong-Sung Leal, San Leandro, CA          
     JO Meet: J 14:27.14  7/28/2001   Yong-Sung Leal, San Leandro, CA          
    AZ Assoc: A 15:05.72  6/1/1991    Mica Comstock, UNA                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cooper, Austin               AZ Flames TC                   10:02.93J 
  2 Miranda, Aaron               AZ Flames TC                   10:23.46J 
  3 Lopez, Arthur                Panthers Run         9:40.00   10:32.24J