USATF - Arizona, Inc. - Association License                HY-TEK's Meet Manager
				November 10, 2012
                                  Tuba City, AZ                                  
                          Updated Results with Team Scores                               
 
Event 11  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Curley, Gracee            04 Team Runavajo RA      10:43.00                  
  2 Rosthenhausler, Zoey      06 Wicked TC             11:02.00                  
  3 Honani, Morningrain       06 Tcm Rez Runners  A    11:05.00    1             
  4 Talbott, Yanaba           04 Tcm Rez Runners  A    11:21.00    2             
  5 Granger, Aubrey           04 Team Runavajo RA      12:38.00                  
  6 Garcia, Esmeralda         04 Glendale Flash  A     12:43.00                  
  7 Etsitty, Nya              04 Tcm Rez Runners  A    12:49.00    3             
  8 Leal, Citlaly             07 Coldwater Ex          12:59.00                  
  9 WindyBoy, Alexandria      06 Tcm Rez Runners  A    13:40.00    4             
 10 Yellowman, Nanaabah       05 Tcm Rez Runners  A    13:42.00    5             
 11 Gonzales, Araceli         06 Wicked TC             13:42.30                  
 12 Manygoats, Shyla          06 Tcm Rez Runners  A    13:52.00    6             
 13 Haven, Jade               06 Tcm Rez Runners  A    14:20.00    7             
 14 Ball, Ckenzie             05 Tcm Rez Runners  A    15:00.00    8             
 15 Humeyestewa, Avi          07 Unattached            15:02.00                  
 16 Madriles, Amelia          05 Unattached            18:38.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Tcm Rez Runners  A           15    1    2    3    4    5    6    7    8     
      Total Time:  1:02:37.00                                                    
         Average:    12:31.40                                                    



Event 12  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Arizona, Tayden           05 Team Runavajo RA      10:02.00                  
  2 Duff, Brody               05 Arizona Yout          10:21.00                  
  3 Tapaha, Brandon           04 Unattached            10:28.00                  
  4 Roy, Wupatsua             05 Tcm Rez Runners  A    10:32.00    1             
  5 Bighorse, Tavares         04 Team Runavajo RA      10:36.00                  
  6 Jensen, Tyler             04 Tcm Rez Runners  B    10:41.00    2             
  7 Gonzales, Estevan         05 Wicked TC             10:43.00                  
  8 Whiterock, Kalil          04 Tcm Rez Runners  A    10:57.00    3             
  9 Zee, Dillon               05 Tcm Rez Runners  B    11:00.00    4             
 10 Gaseoma, Wilford          05 Tcm Rez Runners  A    11:04.00    5             
 11 Bradley, Britt            05 Tcm Rez Runners  A    11:08.00    6             
 12 Jensen, Keyon             06 Tcm Rez Runners  B    11:33.00    7             
 13 Curley, Isaiah            05 Tcm Rez Runners  A    11:36.00    8             
 14 Tsosie, Taryn             04 Team Runavajo RA      12:03.00                  
 15 Pablo, Jeffrey            05 Tcm Rez Runners  B    12:11.00    9             
 16 Slim, Wydell              05 Tcm Rez Runners  B    12:28.00   10             
 17 Jackson, Marcus           05 Tcm Rez Runners  A    13:59.00   11             
 18 Lomayma, Tyller           06 Tcm Rez Runners  B    14:12.00   12             
 19 Lomayma, Jaymes           05 Tcm Rez Runners  B    14:43.00   13             
 20 Yazzie, Kaden             05 Unattached            14:59.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Tcm Rez Runners  A           23    1    3    5    6    8   11               
      Total Time:    55:17.00                                                    
         Average:    11:03.40                                                    
   2 Tcm Rez Runners  B           32    2    4    7    9   10   12   13          
      Total Time:    57:53.00                                                    
         Average:    11:34.60                                                    



Event 1  3k Run CC Bantam Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Morris, Jayme             02 Tcm Rez Runners  A    15:27.00    1             
  2 Plank, Sayti              02 Unattached            15:30.00                  
  3 Hammond, Piper            03 Tcm Rez Runners  A    16:35.00    2             
  4 Etcitty, Trisha           02 Unattached            17:05.00                  
  5 Wilson, Cara              03 Tcm Rez Runners  B    17:08.00    3             
  6 Lane, Kaitlyn             02 Unattached            17:16.00                  
  7 Begay, Onalwa             03 Tcm Rez Runners  A    17:21.00    4             
  8 Sherman, Anika            03 Tcm Rez Runners  B    17:28.00    5             
  9 Arizona, Mikailin         03 Team Runavajo RA      17:38.00    6             
 10 Huskie, Ashley            02 Tcm Rez Runners C     17:46.00    7             
 11 Arreol, Abigail           03 Arizona Bush          17:58.00                  
 12 Toledo, Ashley            03 Tcm Rez Runners C     18:05.00    8             
 13 Honahnie, Paaquapletsnom  03 Tcm Rez Runners  B    18:12.00    9             
 14 Yazzie, Mikyla            02 Team Runavajo RA      18:17.00   10             
 15 Yazzie, Larissa           02 Team Runavajo RA      18:20.00   11             
 16 Manygoats, Jayden         03 Team Runavajo RA      18:21.00   12             
 17 Numkena, Karolyn          02 Tcm Rez Runners C     18:26.00   13             
 18 Yazzie, Amberlyn          02 Unattached            18:29.00                  
 19 Manygoats, Lovianne       02 Tcm Rez Runners C     18:45.00   14             
 20 WindyBoy, Keilani         02 Tcm Rez Runners  B    18:47.00   15             
 21 Calamity, Lacy            03 Tcm Rez Runners  A    18:53.00   16             
 22 Attakai, Talisha          03 Team Runavajo RA      19:01.00   17             
 23 Lomayma, Erin             03 Tcm Rez Runners C     19:23.00   18             
 24 Slim, Lynelle             03 Tcm Rez Runners  B    19:39.00   19             
 25 Manygoats, Shantel        03 Tcm Rez Runners  A    20:23.00   20             
 26 Chee, Palila              02 Unattached            20:36.00                  
 27 Yazzie, Tameka            03 Tcm Rez Runners  A    20:41.00   21             
 28 Garcia, Noemy             02 Glendale Flash  A     20:47.00                  
 29 Joksimovic, Megan         02 Arizona Yout          21:12.00                  
 30 Ball, Krissa              02 Tcm Rez Runners C     21:47.00   22             
 31 Kuczora, Megan            03 Arizona Bush          22:02.00                  
 32 Seckletstewa, Tamicee     03 Tcm Rez Runners  B    22:20.00   23             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Tcm Rez Runners  A           43    1    2    4   16   20   21               
      Total Time:  1:28:39.00                                                    
         Average:    17:43.80                                                    
   2 Tcm Rez Runners  B           51    3    5    9   15   19   23               
      Total Time:  1:31:14.00                                                    
         Average:    18:14.80                                                    
   3 Team Runavajo RA             56    6   10   11   12   17                    
      Total Time:  1:31:37.00                                                    
         Average:    18:19.40                                                    
   4 Tcm Rez Runners C            60    7    8   13   14   18   22               
      Total Time:  1:32:25.00                                                    
         Average:    18:29.00                                                    



Event 2  3k Run CC Bantam Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Silva, Derrick            02 Wicked TC             12:49.00                  
  2 Gonzales, Adrian          02 Wicked TC             13:43.00                  
  3 Honanie, Ian              02 Unattached            13:45.00                  
  4 Imes, Nathan              02 Wicked TC             14:08.00                  
  5 Quinn, Craig              02 Unattached            14:25.00                  
  6 Salaba, Dayshawn          02 Team Runavajo RA      14:44.00                  
  7 Cooper, Noral             02 Unattached            14:59.00                  
  8 Whiterock, Marcal         02 Tcm Rez Runners  A    15:02.00    1             
  9 Rosthenhausler, Francisc  03 Wicked TC             15:05.00                  
 10 Arizona, Tayton           02 Team Runavajo RA      15:12.00                  
 11 Lopez, Carlos             02 Glendale Flash  A     15:16.00                  
 12 Poola, Ty                 03 Team Runavajo RA      15:29.00                  
 13 Begaii, Miircutio-Michae  02 Tcm Rez Runners C     15:31.00                  
 14 Todacheenie, Jaken        02 Tcm Rez Runners  A    15:42.00    2             
 15 Leal, Roberto             02 Coldwater Ex          15:52.00                  
 16 Olney, Preston            03 Tcm Rez Runners  A    15:53.00    3             
 17 Smiley, Caleb             03 Tcm Rez Runners  A    16:20.00    4             
 18 Dayzie, Johannes          02 Tcm Rez Runners  A    16:30.00    5             
 19 Bargas, Konstantin        03 Go The Distance       16:47.00                  
 20 Ramirez, Kevin            03 Glendale Flash  A     17:11.00                  
 21 Humeyestewa, Reece        02 Unattached            17:33.00                  
 22 Colson, Devon             02 Tcm Rez Runners  A    17:44.00    6             
 23 Jackson, Tyrell           03 Tcm Rez Runners  A    17:49.00    7             
 24 Fischione, Aidan          03 Arizona Yout          17:50.00                  
 25 kuczora, Matthew          03 Arizona Bush          17:51.00                  
 26 Nasewytewa, Henry         03 Unattached            18:30.00                  
 27 George, Antwaun           03 Tcm Rez Runners  B    19:14.00                  
 28 Yellowman, Griffin        03 Tcm Rez Runners  B    20:29.00                  
 29 Bumgarner, Jordan         02 Arizona Yout          35:16.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Tcm Rez Runners  A           15    1    2    3    4    5    6    7          
      Total Time:  1:19:27.00                                                    
         Average:    15:53.40                                                    


 
Event 3  3k Run CC Midget Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Curley, Angel             00 Team Runavajo RA      12:53.00    1             
  2 Gorman, Bryanna           00 Tcm Rez Runners  A    13:15.00    2             
  3 Hamilton, Ava             00 Go The Distance       13:26.00                  
  4 Tate, Kodi                01 Team Runavajo RA      14:08.00    3             
  5 Smith, Swayze             00 Aftershock D          14:10.00                  
  6 Nockideneh, Shalyn        00 Team Runavajo RA      14:14.00    4             
  7 Cobbin, Rose              00 Arizona Bush          14:16.00                  
  8 Todacheenie, Jessica      00 Tcm Rez Runners  A    14:18.00    5             
  9 Byjoe, Autumn             00 Team Runavajo RA      14:18.70    6             
 10 Manygoats, Sharnelle      01 Team Runavajo RA      14:27.00    7             
 11 Honanie, Jaeda            01 Tcm Rez Runners  A    14:33.00    8             
 12 Hatch, Akala              01 Unattached            14:34.00                  
 13 Plank, Povi               00 Unattached            14:37.00                  
 14 Eagleman, Feather         00 Team Runavajo RB      14:48.00    9             
 15 Haudley, Pedralynn        01 Team Runavajo RA      14:50.00   10             
 16 Golden, Shada             00 Tcm Rez Runners  A    14:57.00   11             
 17 Blake, Tracey             00 Team Runavajo RB      15:01.00   12             
 18 McClelland, Caroline      00 Go The Distance       15:05.00                  
 19 Begay, Vivian             01 Team Runavajo RA      15:10.00   13             
 20 Baca, Celecia             01 Tcm Rez Runners  A    15:12.00   14             
 21 Richard, Makyah           01 Az Titans Llc         15:21.00                  
 22 Coolie, Chanel            01 Team Runavajo RA      15:23.00   15             
 23 Gordy, Nizhoonii          01 Team Runavajo RB      15:33.00   16             
 24 Flores, Bella             01 Tcm Rez Runners  A    15:46.00   17             
 25 Granger, Shauntell        01 Tcm Rez Runners  A    15:54.00   18             
 26 Yellow-Hair, Swiftbird    00 Tcm Rez Runners  A    15:55.00   19             
 27 Begaye, Mikaela           00 Tcm Rez Runners  B    16:02.00   20             
 28 Pooyouma, Yoiwmana        01 Tcm Rez Runners  B    16:12.00   21             
 29 Alexander, Sydney         00 Aftershock D          16:25.00                  
 30 Puhuyaoma, Jasmine        00 Tcm Rez Runners  B    16:33.00   22             
 31 Purkovic, Stefana         00 Arizona Yout          16:56.00                  
 32 Yazzie, Alyshia           00 Unattached            17:06.00                  
 33 Ball, Kyra                00 Tcm Rez Runners C     17:08.00                  
 34 Barton, Kaitlin           00 Arizona Yout          17:11.00                  
 35 Sanders, Jaymill          01 Team Runavajo RB      17:16.00   23             
 36 Gingrich, Elton           00 Arizona Yout          17:17.00                  
 37 Jackson, Rochelle         00 Tcm Rez Runners  A    17:32.00                  
 38 James, Nizhoni            01 Tcm Rez Runners  B    17:52.00   24             
 39 Lucero, Maria             00 Tcm Rez Runners  B    17:54.00   25             
 40 Smith, Aurora             01 Unattached            18:18.00                  
 41 Yazzie, Katrina           01 Unattached            19:27.00                  
 42 Aarizona, Chanel          01 Tcm Rez Runners  A    19:38.00                  
 43 Howard, Emily             01 Team Runavajo RB      21:04.00   26             
 44 Duff, Tannar              01 Arizona Yout          26:20.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Team Runavajo RA             21    1    3    4    6    7   10   13   15     
      Total Time:  1:10:00.70                                                    
         Average:    14:00.14                                                    
   2 Tcm Rez Runners  A           40    2    5    8   11   14   17   18   19     
      Total Time:  1:12:15.00                                                    
         Average:    14:27.00                                                    
   3 Team Runavajo RB             86    9   12   16   23   26                    
      Total Time:  1:23:42.00                                                    
         Average:    16:44.40                                                    
   4 Tcm Rez Runners  B          112   20   21   22   24   25                    
      Total Time:  1:24:33.00                                                    
         Average:    16:54.60                                                    



Event 4  3k Run CC Midget Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Gonzales, Gabriel         01 Wicked TC             12:54.00                  
  2 Hall, Nicholas            00 Unattached            13:18.00                  
  3 Melendrez, Andre          01 Team Runavajo RA      13:29.00    1             
  4 Farrell, Johnson          00 Team Runavajo RA      13:41.00    2             
  5 Adames, Benjamin          00 Glendale Flash  A     13:47.00                  
  6 Nasewytewa, Steven        01 Unattached            13:49.00                  
  7 Bighorse, Tavian          00 Team Runavajo RA      13:50.00    3             
  8 Yazzie, Diyanii           01 Unattached            14:00.00                  
  9 Miller, Jacob             01 Go The Distance       14:01.00                  
 10 Acker, Tommy              01 Unattached            14:05.00                  
 11 Stanek, Christopher       01 Go The Distance       14:16.00                  
 12 Cly, Julio                00 Team Runavajo RA      14:29.00    4             
 13 Service, Jack             00 Unattached            14:53.00                  
 14 Arreola, Uriel            01 Arizona Bush          15:04.00                  
 15 Nodman, Jihad             00 Unattached            15:11.00                  
 16 Granger, Kaden            01 Team Runavajo RA      15:20.00    5             
 17 Nutumya, Terrell          01 Tcm Rez Runners  A    15:31.00                  
 18 George, Adam              00 Tcm Rez Runners  A    15:37.00                  
 19 Susunkewa, Eric           00 Unattached            15:40.00                  
 20 Nahkalayah, Kian          00 Unattached            15:46.00                  
 21 Whitemagpie, Geoffrey     00 Unattached            16:12.00                  
 22 Bair, Matthew             00 Arizona Yout          19:16.00                  
 23 Gilbert, Ryan             01 Team Runavajo RA      20:35.00    6             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Team Runavajo RA             15    1    2    3    4    5    6               
      Total Time:  1:10:49.00                                                    
         Average:    14:09.80                                                    



Event 5  4k Run CC Youth Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Eagleman, Nikesha         98 Team Runavajo RA      16:23.00    1             
  2 Carter, Sarah             98 Go The Distance       16:33.00                  
  3 Goettl, Megan             98 Aftershock D          16:40.00    2             
  4 Fenn, Penny               98 Aftershock D          16:42.00    3             
  5 Valentine, Rachel         99 Aftershock D          16:57.00    4             
  6 Tanner, Kandice           99 Team Runavajo RA      17:00.00    5             
  7 Nyhart, Valentina         98 Unattached            17:06.00                  
  8 Yazzie, Summer            99 Team Runavajo RB      17:09.00    6             
  9 Arellano, Allyson         99 Aftershock D          17:12.00    7             
 10 Yellowhair, Blossom       99 Team Runavajo RA      17:16.00    8             
 11 Haven, Daangoiina         98 Team Runavajo RA      17:21.00    9             
 12 Ryan, Quannah             99 Team Runavajo RB      17:24.00   10             
 13 Tate, Tripper             98 Team Runavajo RB      17:33.00   11             
 14 Greenleaf, Abigail        98 Tcm Rez Runners  A    17:54.00   12             
 15 Smiley, Hannah            99 Tcm Rez Runners  A    17:55.00   13             
 16 Banks, Jasmine            98 Aftershock D          18:11.00   14             
 17 Toadlena, Kiana           99 Team Runavajo RA      18:38.00   15             
 18 Arellano, Karen           98 Aftershock D          18:52.00   16             
 19 Williams, Emma            99 Aftershock D          19:11.00   17             
 20 Benton, Morgan            99 Team Runavajo RB      19:12.00   18             
 21 Corrales, Cindy           99 Unattached            19:44.00                  
 22 Epperson, Brianna         98 Aftershock D          19:49.00   19             
 23 Golden, Nizhoni           99 Tcm Rez Runners  A    20:14.00   20             
 24 Belknap, Shannon          99 Go The Distance       20:59.00                  
 25 Barton, Madison           99 Arizona Yout          21:15.00                  
 26 Betony, Ashley            98 Team Runavajo RB      21:48.00   21             
 27 Sam, Keadra               98 Tcm Rez Runners  A    22:41.00   22             
 28 Arizona, Chana            98 Tcm Rez Runners  B    22:45.00                  
 29 Kriegbaum, Hannah         99 Arizona Yout          23:59.00                  
 30 Ramirez, Bianca           99 Glendale Flash  A     24:23.00                  
 31 Youvella, Kaitlin         99 Unattached            25:25.00                  
 32 Seckletstewa, Stacey      99 Tcm Rez Runners  B    27:32.00                  
 33 Honyumptewa, Alisa        98 Tcm Rez Runners  A    27:38.00   23             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Aftershock Distance Club     30    2    3    4    7   14   16   17   19     
      Total Time:  1:25:42.00                                                    
         Average:    17:08.40                                                    
   2 Team Runavajo RA             38    1    5    8    9   15                    
      Total Time:  1:26:38.00                                                    
         Average:    17:19.60                                                    
   3 Team Runavajo RB             66    6   10   11   18   21                    
      Total Time:  1:33:06.00                                                    
         Average:    18:37.20                                                    
   4 Tcm Rez Runners  A           90   12   13   20   22   23                    
      Total Time:  1:46:22.00                                                    
         Average:    21:16.40                                                    



Event 6  4k Run CC Youth Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Sandoval, Kaleb           98 Team Runavajo RA      14:50.00    1             
  2 Melendrez, Jaiden         99 Team Runavajo RA      15:17.00    2             
  3 Risch, Morgan             99 Tucson Elite AC       15:17.20                  
  4 Jim, Keithfer             98 Tcm Rez Runners  A    15:31.00    3             
  5 Etcidtty, Melvyn          98 Tcm Rez Runners  A    15:39.00    4             
  6 Smith-Quintana, Leighton  98 Team Runavajo RB      15:43.00    5             
  7 Begay, Ronson             99 Team Runavajo RA      16:06.00    6             
  8 Yazzie, Jevon             98 Team Runavajo RB      16:24.00    7             
  9 Yazzie, Davean            98 Team Runavajo RA      16:34.00    8             
 10 Arizona, Terrell          99 Team Runavajo RA      16:36.00    9             
 11 Boggess, Davis            99 Unattached            16:39.00                  
 12 Williams, Chad            98 Team Runavajo RA      16:51.00   10             
 13 Begay, Breighden          99 Tcm Rez Runners  A    16:56.00   11             
 14 Begay, Alfrendo           99 Tcm Rez Runners  A    17:02.00   12             
 15 Begay, Tyrin              99 Tcm Rez Runners  A    17:08.00   13             
 16 Charley, Levi             99 Unattached            17:09.00                  
 17 Caruso, Nicholas          98 Arizona Blaze         17:49.00                  
 18 Begay, Derwyn             99 Team Runavajo RB      18:04.00   14             
 19 Dennis, Farron            99 Tcm Rez Runners  A    18:25.00   15             
 20 Olney, Hampton            99 Tcm Rez Runners  A    18:43.00   16             
 21 Gingrich, Gunnar          98 Arizona Yout          18:44.00                  
 22 Pooyouma, Dwight          99 Unattached            19:04.00                  
 23 Hudson, Myron             99 Team Runavajo RB      19:06.00   17             
 24 Otis, Tyler               98 Unattached            19:17.00                  
 25 Richardson, Delbert       99 Team Runavajo RB      19:49.00   18             
 26 Tsinnie, Brandon          99 Tcm Rez Runners  A    19:56.00   19             
 27 Fischione, Armand         99 Arizona Yout          23:05.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
1 Team Runavajo RA                26    1    2    6    8    9   10               
      Total Time:  1:19:23.00                                                    
         Average:    15:52.60                                                    
   2 Tcm Rez Runners  A           43    3    4   11   12   13   15   16   19     
      Total Time:  1:22:16.00                                                    
         Average:    16:27.20                                                    
   3 Team Runavajo RB             61    5    7   14   17   18                    
      Total Time:  1:29:06.00                                                    
         Average:    17:49.20                                                    



Event 7  5k Run CC Intermediate Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Andrade, Samantha         96 Tcm Rez Runners  A    22:07.00                  
  2 Tate, Shayla              97 Team Runavajo RA      22:16.00    1             
  3 Coolie, Dorshanna         96 Team Runavajo RA      26:24.00    2             
  4 Slim, Lauren              97 Tcm Rez Runners  A    26:52.00                  
  5 Hatathlie, Olivia         96 Team Runavajo RA      27:18.00    3             
  6 Bighorse, Tamika          96 Team Runavajo RA      27:32.00    4             
  7 Lopez, AnaMaria           97 Glendale Flash  A     28:21.00                  
  8 Pete, Gypsy               96 Tcm Rez Runners  A    30:14.00                  
  9 Betony, Alisha            97 Team Runavajo RA      32:41.00    5             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Team Runavajo RA             15    1    2    3    4    5                    
      Total Time:  2:16:11.00                                                    
         Average:    27:14.20                                                    
   
                          
 
Event 8  5k Run CC Intermediate Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Fuller, Albert            97 Team Runavajo RA      17:56.00                  
  2 Henio, Nathanial          97 Team Runavajo RA      18:14.00                  
  3 Loughran, Eddie           96 Tcm Rez Runners  A    18:22.00    1             
  4 Guerrero, Mufasa          96 Tcm Rez Runners  A    18:26.00    2             
  5 Jackson, Vaughn           97 Tcm Rez Runners  A    18:47.00    3             
  6 Sumatzkuku, Kyle          96 Tcm Rez Runners  A    18:49.00    4             
  7 Yellowman, Triston        97 Tcm Rez Runners  A    19:01.00    5             
  8 Vargas, Jonathan          96 Glendale Flash  A     19:23.00    6             
  9 Bighorse, Sedale          97 Team Runavajo RA      19:43.00                  
 10 Hardy, Kyle               96 Tcm Rez Runners  A    19:51.00    7             
 11 Spencer, Desean           96 Tcm Rez Runners  A    19:57.00    8             
 12 Toledo, Eduardo           96 Glendale Flash  A     21:25.00    9             
 13 Villarreal, Miguel        96 Glendale Flash  A     21:26.00   10             
 14 Gordy, Kevinston          97 Team Runavajo RA      23:22.00                  
 15 Shula, Renaldo            96 Unattached            23:58.00                  
 16 Valverde, Moises          97 Glendale Flash  A     24:01.00   11             
 17 Juarez, Luis              96 Glendale Flash  A     30:55.00   12             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Tcm Rez Runners  A           15    1    2    3    4    5    7    8          
      Total Time:  1:33:25.00                                                    
         Average:    18:41.00                                                    
   2 Glendale Flash  A            48    6    9   10   11   12                    
      Total Time:  1:57:10.00                                                    
         Average:    23:26.00                                                    



Event 9  5k Run CC Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Honanie, Audrianna        94 Tcm Rez Runners  A    28:25.00        



Event 10  5k Run CC Young Men
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Bates, Alex               95 Glendale Flash  B     18:44.00    1             
  2 Adames, Joseph            94 Glendale Flash  B     18:58.00    2             
  3 Pineda, Jorge             95 Glendale Flash  A     19:08.00    3             
  4 Gutierrez, Jesus          94 Glendale Flash  A     19:09.00    4             
  5 Barrio, Jesus             95 Glendale Flash  B     19:41.00    5             
  6 Ramirez, Alberto          95 Glendale Flash  B     19:45.00    6             
  7 Ontiveros, Jesus          94 Glendale Flash  A     20:03.00    7             
  8 Clark, Mika               95 Unattached            20:33.00                  
  9 Martinez, Everett         94 Glendale Flash  B     20:48.00    8             
 10 Valverde, Julio           94 Glendale Flash  A     20:58.00    9             
 11 Soriano, Juan             95 Glendale Flash  A     22:11.00   10             
 12 Morales, Ramel            95 Glendale Flash  A     23:57.00   11             
 13 Manygoats, Lional         95 Tcm Rez Runners  A    26:46.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Glendale Flash  B            22    1    2    5    6    8                    
      Total Time:  1:37:56.00                                                    
         Average:    19:35.20                                                    
   2 Glendale Flash  A            33    3    4    7    9   10   11               
      Total Time:  1:41:29.00                                                    
         Average:    20:17.80