Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                    HY-TEK's Meet Manager 5/8/2011 04:24 PM
                        2011 Regulation Meet - 5/7/2011                        
                           9 lane track 400 Hurdles                            
                                    Mesa CC                                    
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Pogue, Kiya                  Az Goldrush            15.86      15.74   NWI  7 
  2 Harrell, Mya                 Arizona Spee           15.76      16.30   NWI  7 
  3 Patrick, Haley               Do Right Edu           16.35      16.80   NWI  7 
  4 James, Jayden                Arizona Chee           16.83      17.48   NWI  7 
  4 Ortiz, Selema                Alliance You           18.24      17.48   NWI  6 
  6 Moore, Joy                   Az Goldrush                       17.53   NWI  1 
  7 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           18.49      17.60   NWI  5 
  8 Kirk, Najelah                Miles Per Ho           18.33      17.87   NWI  6 
  9 Bruning, Serenity            Arizona Elit           17.36      17.91   NWI  7 
 10 Scott, India                 Az Goldrush            16.00      17.92   NWI  7 
 11 Ingram, Sharon               Mustangs TC            18.22      18.00   NWI  6 
 11 Womack, Jatavia              Alliance You           18.41      18.00   NWI  5 
 13 Andrews, Anaya               Arizona Chee                      18.01   NWI  1 
 14 Shealy, Madison              Arizona Puma           17.79      18.06   NWI  7 
 15 Oliver, Sariya               The Arizona            18.37      18.19   NWI  6 
 16 Minter, Ejhanie              Arizona Flam           17.79      18.26   NWI  7 
 17 Bucks, Avery                 Arizona Chee                      18.33   NWI  1 
 18 Graves, Uzuri                Alliance You           17.71      18.54   NWI  7 
 19 Medina, Victoria             Wicked                 18.81      18.63   NWI  5 
 20 Hutchinson, Amreah           Arizona Flam           18.21      18.66   NWI  6 
 21 Robinson, Chloe              Do Right Edu           18.30      18.80   NWI  6 
 22 Dulaney, Zadaya              Kingdom Runn           19.32      18.88   NWI  5 
 23 Shivers, Arazhane            Do Right Edu                      18.90   NWI  2 
 24 Juniel, Jaelyn               Az Goldrush                       18.98   NWI  1 
 25 Davis, Aniya                 Do Right Edu                      19.02   NWI  1 
 26 Roberts, Raven               The Arizona                       19.05   NWI  1 
 27 Corrales, Lorena             Az Titans Ll           18.20      19.07   NWI  6 
 28 Davis, Teyanna               Az Titans Ll           18.58      19.09   NWI  5 
 29 Johnson, Rikay               Arizona Elit           20.05      19.22   NWI  3 
 30 Yarbrough, Trinnity          Az Titans Ll           18.95      19.43   NWI  5 
 31 Shaffer, Shelby              Do Right Edu                      19.47   NWI  2 
 32 Bingham, Savannah            Kingdom Runn           20.51      19.50   NWI  4 
 33 Sneed, Sa'mara               Blue Devils                       19.54   NWI  1 
 34 Gilmore, Princess            Alliance You           19.97      19.56   NWI  4 
 34 Robinson, Willow             Do Right Edu                      19.56   NWI  2 
 36 Anderson, Tatyana            Alliance You           19.72      19.57   NWI  4 
 37 Collins, Lauren              Arizona Elit           19.76      19.75   NWI  4 
 38 Estanllo, Tessa              Arizona Flam           18.94      19.86   NWI  5 
 39 Johnson, Ny'lynn             World Class            19.48      20.27   NWI  5 
 40 Santoro, Kiara               Arizona Flam           20.01      20.32   NWI  3 
 41 Ayiyi, Brooklyn              Miles Per Ho           24.30      20.80   NWI  3 
 42 Guzman, Serena               Wicked                 20.45      21.01   NWI  4 
 43 Hector, Zarriah              Arizona Chee                      21.38   NWI  2 
 44 Palmore, Maiya               Mustangs TC            21.94      21.56   NWI  3 
 45 Davison, Neyah               The Arizona            22.91      22.13   NWI  3 
 46 Wiley, Aneesa                Do Right Edu                      22.17   NWI  2 
 47 Oliver, Aaliya               The Arizona            27.18      22.37   NWI  2 
 48 Rosthenhausler, Zoey         Wicked                 23.27      23.90   NWI  3 
 49 Warren, Chai                 Alliance You           25.51      24.66   NWI  2 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Pogue, Kiya                  Az Goldrush            32.41      33.69   NWI  7 
  2 Harrell, Mya                 Arizona Spee           33.11      34.63   NWI  7 
  3 James, Jayden                Arizona Chee           34.56      36.44   NWI  7 
  4 Ortiz, Selema                Alliance You           40.03      36.63   NWI  5 
  5 Moore, Joy                   Az Goldrush                       36.97   NWI  1 
  6 Scott, India                 Az Goldrush            34.00      37.57   NWI  7 
  7 Graves, Uzuri                Alliance You           38.90      37.68   NWI  6 
  8 Bruning, Serenity            Arizona Elit           37.68      38.01   NWI  7 
  9 Womack, Jatavia              Alliance You           40.74      38.55   NWI  5 
 10 Ingram, Sharon               Mustangs TC            38.79      38.83   NWI  7 
 11 Fields, Indiah               Spartan Spee           17.84      38.89   NWI  2 
 12 Kirk, Najelah                Miles Per Ho           38.85      38.90   NWI  6 
 13 Juniel, Jaelyn               Az Goldrush                       39.34   NWI  1 
 14 Bucks, Avery                 Arizona Chee                      39.77   NWI  2 
 15 Medina, Victoria             Wicked                 38.89      40.01   NWI  6 
 16 Corrales, Lorena             Az Titans Ll           38.61      40.06   NWI  6 
 17 Kennedy, Taniah              Alliance You           41.61      40.57   NWI  5 
 18 Jones, Kianna                Alliance You           44.11      40.59   NWI  4 
 19 Robinson, Chloe              Do Right Edu           38.08      40.84   NWI  6 
 20 Cuff, Kierrah                Spartan Spee           37.91      40.88   NWI  7 
 21 Estanllo, Tessa              Arizona Flam           40.91      40.96   NWI  6 
 22 Davis, Teyanna               Az Titans Ll           39.14      41.06   NWI  5 
 23 Hutchinson, Amreah           Arizona Flam           38.88      41.56   NWI  6 
 24 Minter, Ejhanie              Arizona Flam           37.92      41.78   NWI  6 
 25 Dulaney, Zadaya              Kingdom Runn           40.41      41.84   NWI  5 
 26 Shealy, Madison              Arizona Puma           37.26      42.25   NWI  7 
 27 Collins, Lauren              Arizona Elit           39.50      42.36   NWI  5 
 28 Anderson, Tatyana            Alliance You           43.00      42.72   NWI  4 
 29 Gilmore, Princess            Alliance You           42.95      43.03   NWI  4 
 30 Novacek, Elizabeth           Gtd Go The D           43.31      43.06   NWI  4 
 31 Andrews, Anaya               Arizona Chee                      43.22   NWI  2 
 32 Santoro, Kiara               Arizona Flam           41.78      44.30   NWI  4 
 33 Bingham, Savannah            Kingdom Runn           42.81      44.31   NWI  5 
 34 Johnson, Ny'lynn             World Class            43.40      44.39   NWI  4 
 35 Tovar, Jenna                 Az Goldrush                       44.45   NWI  1 
 36 Johnson, Rikay               Arizona Elit           40.08      44.46   NWI  5 
 37 Shivers, Arazhane            Do Right Edu                      45.32   NWI  1 
 38 Guzman, Serena               Wicked                 44.26      45.52   NWI  4 
 39 Shaffer, Shelby              Do Right Edu                      45.76   NWI  2 
 40 Davis, Aniya                 Do Right Edu                      45.84   NWI  1 
 41 Yarbrough, Trinnity          Az Titans Ll           45.02      46.09   NWI  3 
 42 Ayiyi, Brooklyn              Miles Per Ho           54.20      48.98   NWI  3 
 43 Hector, Zarriah              Arizona Chee                      50.95   NWI  2 
 44 Warren, Chai                 Alliance You           59.90      54.95   NWI  3 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam         1:21.79    1:25.21   2 
  2 Fields, Indiah               Spartan Spee                    1:26.16   1 
  3 Oliver, Sariya               The Arizona          1:24.50    1:27.88   2 
  4 Jones, Kianna                Alliance You         1:33.30    1:27.89   2 
  5 Patrick, Haley               Do Right Edu         1:44.00    1:31.94   2 
  6 Arreola, Abigail             Arizona Bush                    1:32.68   1 
  7 Cuff, Kierrah                Spartan Spee                    1:37.15   1 
  8 Tovar, Jenna                 Az Goldrush                     1:37.27   1 
  9 Fregozo, Emma                Alliance You         1:39.60    1:38.14   2 
 10 Robinson, Willow             Do Right Edu         1:45.00    1:38.89   2 
 11 Overson, Savannah            Vail Running                    1:39.54   1 
 12 Gilmore, Princess            Alliance You         1:42.80    1:40.52   2 
 13 Roberts, Raven               The Arizona                     1:41.66   1 
 14 Shivers, Arazhane            Do Right Edu                    1:55.54   1 
 
800 Meter Run Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fregozo, Emma                Alliance You         3:41.00    3:31.35  
  2 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu                    3:45.15  
  3 Ramirez, Mireina             Arizona Bush                    3:52.82  
 
1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arreola, Abigail             Arizona Bush                    7:43.09  
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports Pr  'A'               1:05.00    1:06.13  
     1) Johnson, Jhaidah                2) Johnson, Tyanna                
     3) Patrick, Haley                  4) Willis, Kaiya                  
  2 Alliance Youth Sports  'A'                                   1:10.84  
     1) Graves, Uzuri                   2) Kennedy, Taniah                
     3) Ortiz, Selema                   4) Womack, Jatavia                
  3 Do Right Educational Sports Pr  'B'                          1:14.78  
     1) Hill, Jneya                     2) Robinson, Chloe                
     3) Robinson, Willow                4) Williams, Danay                
 -- Gtd Go The Distance  'A'                          1:20.00         DQ  
     1) Ardizzone, Ava                  2) Ardizzone, Ella                
     3) Novacek, Elizabeth              4) Van Sickle, Reece              
 
4x400 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports Pr  'A'               6:02.00    7:48.20  
     1) Hill, Jneya                     2) Johnson, Jhaidah               
     3) Williams, Danay                 4) Willis, Kaiya                  
  2 Az Goldrush Club  'A'                             5:45.00    8:09.94  
     1) Gonzalez, Karly                 2) Juniel, Jaelyn                 
     3) Moore, Joy                      4) Pogue, Kiya                    
  3 Do Right Educational Sports Pr  'B'               6:45.00    8:30.37  
     1) Alexander, Shayada              2) Davis, Aniya                   
     3) Johnson, Tyanna                 4) Shaffer, Shelby                
 
Long Jump Sub-Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Harrell, Mya                 Arizona Spee           3.24m      3.48m   NWI  11-05.00 
  2 Hutchinson, Amreah           Arizona Flam           3.10m      3.26m   NWI  10-08.50 
  3 Johnson, Tyanna              Do Right Edu                      3.19m   NWI  10-05.75 
  4 Willis, Kaiya                Do Right Edu                      3.18m   NWI  10-05.25 
  5 Hill, Jneya                  Do Right Edu                      3.03m   NWI   9-11.25 
  6 Kirk, Najelah                Miles Per Ho                      2.98m   NWI   9-09.50 
  7 Oliver, Aaliya               The Arizona            2.00m      2.79m   NWI   9-02.00 
  8 Cuff, Kierrah                Spartan Spee           3.83m      2.66m   NWI   8-08.75 
  9 Oliver, Sariya               The Arizona            2.86m      2.64m   NWI   8-08.00 
 10 Collins, Lauren              Arizona Elit           2.02m      2.55m   NWI   8-04.50 
 10 Bruning, Serenity            Arizona Elit           2.52m      2.55m   NWI   8-04.50 
 12 Minter, Ejhanie              Arizona Flam                      2.49m   NWI   8-02.00 
 13 Ingram, Sharon               Mustangs TC            2.60m      2.43m   NWI   7-11.75 
 14 Fields, Indiah               Spartan Spee           2.97m      2.29m   NWI   7-06.25 
 15 Roberts, Raven               The Arizona                       2.21m   NWI   7-03.00 
 16 Anderson, Tatyana            Alliance You           2.34m      2.04m   NWI   6-08.50 
 17 Navarro, Melanie             Unattached                        1.90m   NWI   6-03.00 
 18 Palmore, Maiya               Mustangs TC            2.15m      1.89m   NWI   6-02.50 
 19 Johnson, Ny'lynn             World Class            2.08m      1.85m   NWI   6-01.00 
 20 Ocampo, Jadyn                Unattached             1.83m      1.69m   NWI   5-06.50 
 21 Warren, Chai                 Alliance You                      1.65m   NWI   5-05.00 
 22 Andrews, Anaya               Arizona Chee                      1.35m   NWI   4-05.25 
 23 Wiley, Aneesa                Do Right Edu                      0.85m   NWI   2-09.50 
 
Shot Put Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Williams, Danay              Do Right Edu                      4.65m   15-03.25 
  2 Arreola, Abigail             Arizona Bush                      4.09m   13-05.00 
  3 Ramirez, Mireina             Arizona Bush                      3.81m   12-06.00 
  4 Navarro, Melanie             Unattached                        3.14m   10-03.75 
 
Javelin Throw 300g Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 James, Jayden                Arizona Chee          12.77m     11.68m      38-04 
  2 Ramirez, Mireina             Arizona Bush                     10.36m      34-00 
  3 Estanllo, Tessa              Arizona Flam           8.55m      9.53m      31-03 
  4 Sneed, Sa'mara               Blue Devils                       9.40m      30-10 
  5 Navarro, Melanie             Unattached                        9.10m      29-10 
  6 Overson, Savannah            Vail Running                      8.44m      27-08 
  7 Medina, Victoria             Wicked                 5.36m      8.16m      26-09 
  8 Santoro, Kiara               Arizona Flam           8.11m      8.06m      26-05 
  9 Bucks, Avery                 Arizona Chee                      7.76m      25-05 
 10 Guzman, Serena               Wicked                 4.09m      6.43m      21-01 
 11 Yarbrough, Trinnity          Az Titans Ll           6.21m      5.81m      19-01 
 12 Ocampo, Jadyn                Unattached             3.66m      3.02m       9-11 
 13 Rosthenhausler, Zoey         Wicked                            2.11m       6-11 
 
100 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Phillips, Dominique          The Arizona            14.71      14.62   NWI  7 
  2 Mays, Jadyn                  The Arizona            14.55      14.98   NWI  7 
  3 Clark, Ashlee                Arizona Chee           15.00      15.00   NWI  7 
  4 Black, Sky                   The Arizona            15.30      15.04   NWI  5 
  5 McCoy, Tajene                The Arizona            14.85      15.06   NWI  7 
  6 Sessions, Piper              Arizona Chee           15.21      15.15   NWI  7 
  7 Harris, Armani               Do Right Edu           15.48      15.68   NWI  5 
  8 Garner, Patrice              Miles Per Ho           16.82      15.70   NWI  4 
  9 Guzman, Saydee               Wicked                 15.25      15.88   NWI  5 
 10 Cuff, Ikeah                  Spartan Spee           15.30      15.94   NWI  5 
 10 Brown, Marniesha             Arizona Bush                      15.94   NWI  2 
 12 Walker, Anastacia            Mustangs TC            16.02      15.95   NWI  6 
 13 Roberts, Riley               The Arizona            15.76      15.98   NWI  5 
 14 Johnson, Abbrea              Arizona Puma           15.66      16.06   NWI  5 
 15 Valdez, Gabriela             Az Goldrush            15.00      16.11   NWI  7 
 16 Ortiz, Navaria               Alliance You           16.85      16.21   NWI  4 
 17 Scott, Zara                  Az Goldrush            14.23      16.26   NWI  7 
 18 Lockhart, Mia                Arizona Chee           15.86      16.31   NWI  6 
 18 Bell, Carisma                Az Goldrush                       16.31   NWI  1 
 20 Winfield, Kiara              Arizona Spee           15.94      16.32   NWI  6 
 21 Covington, Jailyn            Az Titans Ll           15.81      16.38   NWI  5 
 22 Taylor, Nina                 Arizona Elit           16.90      16.74   NWI  4 
 23 Rich, Mary                   Arizona Elit           16.06      16.81   NWI  6 
 24 Edmonds, Mikayla             Mustangs TC            15.81      16.82   NWI  6 
 25 Davis, Imani                 Arizona Chee           16.10      16.89   NWI  6 
 25 Bell, Deshanae               Az Goldrush            15.33      16.89   NWI  5 
 27 Mitchell, Jemila             The Arizona            16.77      16.98   NWI  6 
 28 Hoskins, Asia                Az Titans Ll           17.23      17.03   NWI  4 
 29 Brunson, Tigist              Arizona Chee                      17.12   NWI  1 
 30 Sampson, Andrea              Az Titans Ll           16.42      17.39   NWI  6 
 31 Morris, Kaylani              Do Right Edu                      17.55   NWI  2 
 32 Carr, Antalyce               Alliance You           17.85      17.60   NWI  3 
 33 Russell, Abigail             Az Titans Ll           17.72      17.64   NWI  3 
 34 Cox, Dizarie                 Alliance You           17.52      17.65   NWI  4 
 35 Jones, Tralay                Miles Per Ho           19.20      17.71   NWI  3 
 36 Hayes, Kiara                 Kingdom Runn                      17.77   NWI  2 
 37 Collins, Kate                Arizona Elit           17.63      17.95   NWI  4 
 38 Tamplin, Brishawnea          Alliance You           17.95      18.01   NWI  3 
 39 Dozal, Breanna               Northwest Xp           19.80      18.11   NWI  3 
 40 Scott, Maya                  Arizona Flam           15.56      18.20   NWI  5 
 41 Gross, Sharon                Spartan Spee           18.24      18.46   NWI  3 
 42 Thompson, Makayla            Az Titans Ll           18.43      18.50   NWI  3 
 43 Johnson, Joi                 Alliance You           19.48      18.61   NWI  3 
 44 Williamson, Kaylah           Alliance You           20.21      19.36   NWI  2 
 45 Pitts-Wright, Angelilyah     Miles Per Ho           21.33      19.38   NWI  2 
 46 Dowlearn, Martha             Mustangs TC            19.12      19.71   NWI  3 
 47 Martin, Cieries              Do Right Edu                      20.19   NWI  1 
 48 Rollins, Crystal             Miles Per Ho           21.35      21.72   NWI  2 
 
200 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Charlton, Jayde              Do Right Edu           29.20      30.50   NWI  6 
  2 Williams, Kiemya             Do Right Edu           30.17      31.63   NWI  6 
  3 Cuff, Ikeah                  Spartan Spee           32.20      32.27   NWI  5 
  4 Valdez, Gabriela             Az Goldrush            33.49      32.80   NWI  5 
  5 Mustin, Dominique            The Arizona            32.12      32.97   NWI  6 
  6 Bardwell-Jones, Ciara        Arizona Chee           30.68      33.01   NWI  6 
  7 Guzman, Saydee               Wicked                 31.91      33.25   NWI  6 
  8 Sessions, Piper              Arizona Chee           31.80      33.44   NWI  6 
  9 Garner, Patrice              Miles Per Ho           34.17      33.61   NWI  4 
 10 Clark, Ashlee                Arizona Chee           31.00      33.65   NWI  6 
 11 Jackson, Trejanae            Do Right Edu           31.89      33.69   NWI  6 
 12 Roberts, Riley               The Arizona            32.50      33.71   NWI  5 
 13 Davis, Imani                 Arizona Chee                      33.80   NWI  1 
 14 Johnson, Abbrea              Arizona Puma           34.24      33.97   NWI  4 
 15 Covington, Jailyn            Az Titans Ll           33.61      34.26   NWI  5 
 16 Scott, Zara                  Az Goldrush            33.49      34.35   NWI  5 
 17 Walker, Anastacia            Mustangs TC            34.52      34.36   NWI  4 
 18 Reed, Haila                  Do Right Edu           31.78      34.43   NWI  6 
 19 Ortiz, Navaria               Alliance You           36.33      34.48   NWI  3 
 20 Bell, Carisma                Az Goldrush                       34.88   NWI  2 
 21 England, Mia                 The Arizona            34.24      35.03   NWI  4 
 22 Brunson, Tigist              Arizona Chee                      35.48   NWI  1 
 23 Winfield, Kiara              Arizona Spee           34.04      35.77   NWI  4 
 24 Sampson, Andrea              Az Titans Ll           36.37      35.80   NWI  3 
 25 Butler-Worley, Dyamond       Do Right Edu           33.10      35.98   NWI  5 
 26 Mitchell, Jemila             The Arizona            34.89      36.54   NWI  4 
 27 Cox, Dizarie                 Alliance You           36.06      36.65   NWI  4 
 28 Bell, Deshanae               Az Goldrush            34.00      36.73   NWI  5 
 29 Carr, Antalyce               Alliance You           37.32      37.37   NWI  3 
 30 Hoskins, Asia                Az Titans Ll           34.65      37.69   NWI  4 
 31 Tamplin, Brishawnea          Alliance You           37.87      37.83   NWI  3 
 32 Collins, Kate                Arizona Elit                      37.96   NWI  1 
 33 Russell, Abigail             Az Titans Ll           38.99      38.30   NWI  3 
 34 Hayes, Kiara                 Kingdom Runn                      38.34   NWI  1 
 35 Morris, Kaylani              Do Right Edu                      38.62   NWI  1 
 36 Scott, Maya                  Arizona Flam           38.36      40.35   NWI  3 
 37 Jones, Tralay                Miles Per Ho           42.00      40.49   NWI  2 
 38 Johnson, Joi                 Alliance You           46.60      41.50   NWI  2 
 39 Thompson, Makayla            Az Titans Ll           44.14      41.82   NWI  2 
 40 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                      42.02   NWI  1 
 41 Williamson, Kaylah           Alliance You           43.41      43.11   NWI  2 
 42 Martin, Cieries              Do Right Edu                      43.48   NWI  1 
 43 Elkin, Tayzia                Arizona Puma           43.45      43.68   NWI  2 
 44 Gross, Sharon                Spartan Spee           39.30      44.00   NWI  3 
 45 Gould, Sedona                Arizona Chee                      45.54   NWI  1 
 46 Pitts-Wright, Angelilyah     Miles Per Ho           48.20      45.85   NWI  2 
 47 Rollins, Crystal             Miles Per Ho           48.93      52.32   NWI  2 
 
400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Charlton, Jayde              Do Right Edu         1:07.31    1:06.39   3 
  2 Black, Sky                   The Arizona          1:09.92    1:08.03   3 
  3 Mustin, Dominique            The Arizona          1:12.05    1:11.79   3 
  4 McCoy, Tajene                The Arizona          1:20.00    1:14.34   3 
  5 Taylor, Nina                 Arizona Elit         1:17.00    1:16.09   3 
  6 Rich, Mary                   Arizona Elit         1:15.90    1:16.45   3 
  7 Harris, Armani               Do Right Edu         1:20.00    1:17.29   3 
  8 Belliotti, Mykenzie          Arizona Chee                    1:18.48   1 
  9 Sessions, Piper              Arizona Chee                    1:18.65   1 
 10 England, Mia                 The Arizona          1:27.19    1:19.71   2 
 11 Phillips, Dominique          The Arizona          1:11.04    1:19.80   3 
 12 Brunson, Tigist              Arizona Chee                    1:20.63   1 
 13 Ortiz, Navaria               Alliance You                    1:20.92   1 
 14 Butler-Worley, Dyamond       Do Right Edu         1:23.00    1:21.34   2 
 15 Reynolds, Trinity            Eternal Flam         1:17.22    1:23.69   3 
 16 Tamplin, Brishawnea          Alliance You         1:27.80    1:24.00   2 
 17 Mitchell, Jemila             The Arizona          1:26.31    1:24.93   2 
 18 Clark, Ashlee                Arizona Chee                    1:25.10   1 
 19 Russell, Abigail             Az Titans Ll         1:30.00    1:25.57   2 
 20 Collins, Kate                Arizona Elit         1:26.00    1:30.85   2 
 21 Johnson, Joi                 Alliance You         1:50.50    1:37.73   2 
 22 Brown, Marniesha             Arizona Bush                    1:39.69   1 
 23 Elkin, Tayzia                Arizona Puma         1:40.00    1:42.49   2 
 24 Gross, Sharon                Spartan Spee                    1:44.75   1 
 25 Reyes, Esperanza             Arizona Bush                    1:49.55   1 
 
800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Richard, Makyah              Az Titans Ll         2:42.61    2:45.71  
  2 Shea, Katie                  Arizona Chee         2:49.00    2:53.77  
  3 Carswell, Jamelah            Do Right Edu                    3:01.73  
  4 Scroggins, Trinity           Do Right Edu                    3:04.65  
  5 Smith, Aria                  Arizona Chee         3:00.00    3:08.33  
  6 Belliotti, Mykenzie          Arizona Chee                    3:09.59  
  7 Mayfield, Crystal            Do Right Edu                    3:10.80  
 
1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Richard, Makyah              Az Titans Ll         5:29.74    5:37.26  
  2 Shea, Katie                  Arizona Chee         5:50.00    5:53.79  
  3 Carswell, Jamelah            Do Right Edu                    5:53.97  
  4 Scroggins, Trinity           Do Right Edu                    7:03.10  
  5 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                    8:10.67  
 
4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns Track  'A'                      58.41      57.49  
     1) Black, Sky                      2) Mays, Jadyn                    
     3) McCoy, Tajene                   4) Phillips, Dominique            
  2 Do Right Educational Sports Pr  'A'                 59.00    1:00.69  
     1) Graves, Cianey                  2) Jackson, Renita                
     3) Jackson, Trejanae               4) Williams, Kiemya               
  3 Az Titans Llc  'A'                                1:03.95    1:03.05  
     1) Covington, Jailyn               2) Hoskins, Asia                  
     3) Richard, Makyah                 4) Sampson, Andrea                
  4 Arizona Cheetahs TC  'B'                          1:05.00    1:04.42  
     1) Belliotti, Mykenzie             2) Davis, Imani                   
     3) Lockhart, Mia                   4) Smith, Aria                    
  5 Do Right Educational Sports Pr  'B'               1:02.00    1:04.53  
     1) Butler-Worley, Dyamond          2) Mayfield, Crystal              
     3) Reed, Haila                     4) Scroggins, Trinity             
 
4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports Pr  'A'               4:50.00    6:29.56  
     1) Charlton, Jayde                 2) Jackson, Renita                
     3) Jackson, Trejanae               4) Williams, Kiemya               
  2 Arizona Cheetahs TC  'A'                          5:20.00    6:52.19  
     1) Adams, Adora                    2) Lockhart, Mia                  
     3) Shea, Katie                     4) Smith, Aria                    
  3 Do Right Educational Sports Pr  'B'               4:55.00    6:59.61  
     1) Carswell, Jamelah               2) Graves, Cianey                 
     3) Mayfield, Crystal               4) Reed, Haila                    
  4 Az Goldrush Club  'A'                             5:30.00    7:16.84  
     1) Bell, Carisma                   2) Bell, Deshanae                 
     3) Scott, Zara                     4) Valdez, Gabriela               
 
High Jump Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Graves, Cianey               Do Right Edu                         NH            
 
Long Jump Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Mays, Jadyn                  The Arizona            3.70m      3.95m   NWI  12-11.50 
  2 Cuff, Ikeah                  Spartan Spee           3.69m      3.75m   NWI  12-03.75 
  3 Winfield, Kiara              Arizona Spee           3.14m      3.72m   NWI  12-02.50 
  4 Taylor, Nina                 Arizona Elit           3.13m      3.51m   NWI  11-06.25 
  4 Roberts, Riley               The Arizona            3.68m      3.51m   NWI  11-06.25 
  6 Harris, Armani               Do Right Edu                      3.50m   NWI  11-05.75 
  7 Carr, Antalyce               Alliance You           2.51m      3.14m   NWI  10-03.75 
  8 Dowlearn, Martha             Mustangs TC            2.66m      2.82m   NWI   9-03.00 
  9 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                      2.78m   NWI   9-01.50 
 10 Garcia, Destiny              Unattached                        2.64m   NWI   8-08.00 
 11 Elkin, Tayzia                Arizona Puma           2.15m      2.59m   NWI   8-06.00 
 12 Garner, Patrice              Miles Per Ho                      2.58m   NWI   8-05.75 
 13 Jones, Tralay                Miles Per Ho                      2.55m   NWI   8-04.50 
 14 Pitts-Wright, Angelilyah     Miles Per Ho                      2.25m   NWI   7-04.75 
 15 Morris, Kaylani              Do Right Edu                      2.14m   NWI   7-00.25 
 16 Cox, Dizarie                 Alliance You                      2.03m   NWI   6-08.00 
 17 Williamson, Kaylah           Alliance You                      1.84m   NWI   6-00.50 
 18 Lovejoy, Kaitlyn             Mustangs TC                       1.75m   NWI   5-09.00 
 19 Rollins, Crystal             Miles Per Ho                      1.74m   NWI   5-08.50 
 
Shot Put 6 lb. Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Blevins, Zamaree             Do Right Edu           2.27m      6.12m   20-01.00 
  2 Edmonds, Mikayla             Mustangs TC            6.18m      5.94m   19-06.00 
  3 Reyes, Esperanza             Arizona Bush                      4.65m   15-03.25 
  4 Brown, Marniesha             Arizona Bush                      4.42m   14-06.00 
  5 Garcia, Destiny              Unattached                        4.26m   13-11.75 
  6 Dozal, Breanna               Northwest Xp                      3.99m   13-01.25 
 
Javelin Throw 300g Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Garcia, Destiny              Unattached                       13.37m      43-10 
  2 Jackson, Shania              Blue Devils                      10.47m      34-04 
  3 Guzman, Saydee               Wicked                 9.58m     10.15m      33-04 
  4 Blevins, Zamaree             Do Right Edu                      9.79m      32-01 
  5 Dozal, Breanna               Northwest Xp                      9.05m      29-08 
  6 Reyes, Esperanza             Arizona Bush                      8.83m      29-00 
  7 Martin, Cieries              Do Right Edu                      8.19m      26-10 
  8 Scott, Maya                  Arizona Flam                      6.79m      22-03 
 
1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jackson, Renita              Do Right Edu                    9:42.33  
  2 Shea, Kylee                  Arizona Chee                   10:10.93  
  3 Jackson, Shania              Blue Devils                    10:15.94  
 
100 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Lilly, Delilah               Do Right Edu           13.53      13.58   NWI  7 
  2 Jordan, Raven                Arizona Chee           13.64      13.65   NWI  7 
  3 Green, Rebekah               Northwest Xp           13.80      13.73   NWI  7 
  4 Jordan, Kylyn                Do Right Edu           13.82      13.76   NWI  7 
  5 Patterson, Brittany          Do Right Edu           13.64      13.79   NWI  7 
  6 Porier-Shelton, Tiana        Arizona Flam           13.72      13.90   NWI  7 
  7 Thompson, Sakovia            Az Titans Ll           13.94      13.95   NWI  7 
  8 Ugbisien, Onome              Az Titans Ll           13.99      14.06   NWI  6 
  9 Wilkins, Angel               Mustangs TC            13.96      14.29   NWI  6 
 10 Walker, Jadynn               Alliance You           15.21      14.47   NWI  5 
 11 Beck, Brianna                Arizona Flam           16.19      14.54   NWI  4 
 12 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee           14.28      14.57   NWI  6 
 13 Lewis, Simone                Mustangs TC                       14.86   NWI  1 
 14 Mgbam, Nydiah                Mustangs TC            14.63      14.91   NWI  6 
 15 Collins, JaNae               Arizona Chee                      14.99   NWI  1 
 16 Singleton, Tyonna            Mustangs TC            15.13      15.19   NWI  6 
 17 Walker, Malea                Az Goldrush            14.00      15.21   NWI  6 
 18 Anderson, Morgan             Az Goldrush            13.70      15.34   NWI  7 
 19 Pridgett, Demetria           Mustangs TC            14.29      15.41   NWI  6 
 20 Pratt, Kenzington            Az Goldrush            14.00      15.49   NWI  6 
 21 Tasher, Indira               Northwest Xp           16.30      15.59   NWI  4 
 22 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu           15.64      15.62   NWI  5 
 23 Moultrie, Mya                Alliance You           15.40      15.70   NWI  5 
 24 Davis, Monique               Arizona Flam           15.62      15.71   NWI  5 
 25 Felix, Makahla               Mustangs TC            15.52      15.78   NWI  5 
 26 Andrews, Naja                Arizona Chee                      15.86   NWI  1 
 27 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      15.90   NWI  1 
 28 Beckon, Kamonda              Az Titans Ll           15.88      15.95   NWI  4 
 29 Johnson, Tajanet             Do Right Edu           15.87      16.07   NWI  5 
 30 Mason, Mia                   Do Right Edu                      16.24   NWI  2 
 31 Henderson, Naomi             Eternal Flam           16.61      16.36   NWI  4 
 32 Martin, Gebriel              Do Right Edu           16.80      16.39   NWI  4 
 33 Boykins, Hannah              Arizona Pant           16.50      16.46   NWI  4 
 34 Holman, Callista             Arizona Puma           16.21      16.52   NWI  4 
 35 Hamilton, Ayana              Arizona Pant           16.49      16.55   NWI  4 
 36 Sneed, Derrika               Blue Devils                       16.58   NWI  1 
 37 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho           16.09      16.59   NWI  4 
 38 Gordon, Carly                Eternal Flam           17.32      16.83   NWI  3 
 39 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu           17.02      16.97   NWI  3 
 40 Standifer, Damarius          World Class            17.00      17.56   NWI  3 
 41 Gaines, Lydia                Arizona Chee                      17.63   NWI  2 
 42 Quihuis, Trinity             Az Titans Ll           18.10      17.98   NWI  3 
 43 Ramirez, Divina              Arizona Bush                      18.17   NWI  3 
 44 Grittman, Alexis             Blue Devils                       18.30   NWI  2 
 45 Hubbard, Jaiya               Alliance You           18.77      18.65   NWI  3 
 46 Stephenson, Jalaya           Miles Per Ho           19.30      18.85   NWI  3 
 47 Grittman, Elizabeth          Blue Devils                       19.30   NWI  2 
 48 White, Moraina               Do Right Edu                      19.40   NWI  1 
 
200 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Green, Rebekah               Northwest Xp           27.50      27.71   NWI  6 
  2 Thompson, Sakovia            Az Titans Ll           28.49      28.50   NWI  6 
  3 Ugbisien, Onome              Az Titans Ll           28.25      28.57   NWI  6 
  4 Fields, Asiah                Spartan Spee           28.59      29.04   NWI  6 
  5 Chest, Zaire                 Arizona Chee           28.00      29.85   NWI  6 
  6 Pogue, Jayda                 Az Goldrush            28.22      29.93   NWI  6 
  7 Wilkins, Angel               Mustangs TC            30.42      30.11   NWI  5 
  8 Walker, Jadynn               Alliance You           31.66      30.55   NWI  5 
  9 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee           29.81      30.58   NWI  5 
 10 Pridgett, Demetria           Mustangs TC            29.66      30.83   NWI  6 
 11 Mgbam, Nydiah                Mustangs TC                       31.25   NWI  2 
 12 Anderson, Morgan             Az Goldrush            32.00      31.73   NWI  5 
 13 Walker, Malea                Az Goldrush            30.00      31.88   NWI  5 
 14 Reeves, Reba                 Arizona Elit           30.56      31.95   NWI  5 
 15 Henderson, Kymori            Arizona Flam           30.60      32.08   NWI  5 
 15 Green, Sydney                Do Right Edu           30.14      32.08   NWI  5 
 17 Pratt, Kenzington            Az Goldrush            28.00      32.11   NWI  6 
 18 Davis, Monique               Arizona Flam           32.91      32.37   NWI  4 
 19 Uhlenkott, Emily             Arizona Chee                      32.45   NWI  2 
 20 Tasher, Indira               Northwest Xp           34.50      32.54   NWI  3 
 21 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      33.04   NWI  2 
 22 Collins, JaNae               Arizona Chee                      33.30   NWI  1 
 22 Ivie, Kaylee                 Arizona Flam           33.37      33.30   NWI  4 
 24 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu           33.94      33.50   NWI  4 
 25 Moultrie, Mya                Alliance You           33.43      33.58   NWI  4 
 26 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho           33.32      33.66   NWI  4 
 27 Hamilton, Ayana              Arizona Pant           35.04      33.92   NWI  3 
 28 Holman, Callista             Arizona Puma           34.16      34.88   NWI  4 
 29 Beckon, Kamonda              Az Titans Ll           33.77      34.99   NWI  4 
 30 Martin, Gebriel              Do Right Edu           35.43      35.38   NWI  3 
 31 Boykins, Hannah              Arizona Pant           37.05      37.25   NWI  3 
 32 Hubbard, Jaiya               Alliance You           40.04      38.13   NWI  3 
 33 Standifer, Damarius          World Class            37.54      38.19   NWI  3 
 34 Gaines, Lydia                Arizona Chee                      40.62   NWI  2 
 35 Grittman, Elizabeth          Blue Devils                       43.36   NWI  1 
 36 Grittman, Alexis             Blue Devils                       43.98   NWI  1 
 37 Stephenson, Jalaya           Miles Per Ho           42.00      44.84   NWI  2 
 
400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Foreman, Anna                Arizona Chee         1:00.00    1:02.67   3 
  2 Charlton, Lemeyah            Do Right Edu         1:03.00    1:02.84   3 
  3 Fields, Asiah                Spartan Spee         1:06.00    1:05.79   3 
  4 Ugbisien, Onome              Az Titans Ll         1:05.19    1:06.23   3 
  5 Thompson, Sakovia            Az Titans Ll         1:11.46    1:09.97   2 
  6 Henderson, Kymori            Arizona Flam         1:10.88    1:11.43   3 
  7 Payne, Renee                 Arizona Chee                    1:12.25   1 
  8 Reeves, Reba                 Arizona Elit         1:11.00    1:13.01   2 
  9 Tasher, Indira               Northwest Xp         1:15.40    1:13.73   2 
 10 Uhlenkott, Emily             Arizona Chee                    1:14.05   1 
 11 Moran, Lauren                Arizona Flam         1:13.76    1:14.14   2 
 12 Grubbs, Mikaela              Arizona Flam         1:17.59    1:14.24   2 
 13 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee                    1:14.50   1 
 14 Pogue, Jayda                 Az Goldrush          1:10.00    1:15.26   3 
 15 Gray, Hallee                 Arizona Chee                    1:15.56   1 
 16 Beckon, Kamonda              Az Titans Ll         1:18.76    1:15.92   2 
 17 Ivie, Kaylee                 Arizona Flam         1:17.43    1:18.19   2 
 18 Johnson, Tajanet             Do Right Edu         1:19.00    1:18.59   2 
 19 Hoppe, Sierra                Arizona Bush                    1:22.76   1 
 20 Quihuis, Trinity             Az Titans Ll         1:27.29    1:24.61   1 
 21 Gaines, Lydia                Arizona Chee                    1:38.45   1 
 
800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Charlton, Lemeyah            Do Right Edu         2:31.00    2:33.10  
  2 Martin, Jaclyn               Arizona Chee         2:33.00    2:39.09  
  3 Payne, Renee                 Arizona Chee                    2:41.97  
  4 Robertson, Tamia             Az Goldrush                     2:42.22  
  5 Arellano, Allyson            Unattached           2:46.97    2:43.25  
  6 Wilkes-Miltello, Alexis      Arizona Puma         2:58.00    2:43.86  
  7 Davis, Tanaya                Az Titans Ll         2:50.00    2:46.98  
  8 Moran, Lauren                Arizona Flam         2:49.95    2:53.88  
  9 Molvin, Molly                Gtd Go The D         3:07.62    3:00.00  
 10 Hoppe, Sierra                Arizona Bush                    3:00.79  
 11 Mooney, Allison              Arizona Puma         3:30.00    3:05.28  
 12 Valentine, Rachel            Unattached                      3:16.42  
 13 Simmons, Kaori               Arizona Puma         3:38.00    3:56.19  
 
1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Baylee                Arizona Chee         5:00.00    5:09.28  
  2 Foster, Morgan               Arizona Flam                    5:28.03  
  3 Arellano, Allyson            Unattached           5:31.77    5:28.48  
  4 Quinter, Tessa               Gtd Go The D         5:40.40    5:38.02  
  5 Davis, Tanaya                Az Titans Ll         5:40.53    5:40.43  
  6 Gilbert, Jaueline            Arizona Chee                    5:40.47  
  7 Perea, Isabelle              Arizona Puma         5:38.00    5:59.90  
  8 Wilkes-Miltello, Alexis      Arizona Puma         5:40.00    6:05.47  
  9 Miltun, Kine                 Unattached                      6:14.63  
 10 Valentine, Rachel            Unattached           6:15.16    6:14.69  
 11 Merritt, Emma                Arizona Elit         6:03.64    6:27.96  
 12 Molvin, Molly                Gtd Go The D         6:43.57    6:41.87  
 
3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cobbin, Rose                 Arizona Bush                   11:30.71  
  2 Arellano, Allyson            Unattached          11:45.32   11:31.02  
  3 Perea, Isabelle              Arizona Puma        12:17.00   12:47.09  
  4 Valentine, Rachel            Unattached          12:49.04   13:01.83  
 
80 Meter Hurdles (30" ) Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Andrews, Naja                Arizona Chee           16.52      16.37   NWI 
  2 Mooney, Allison              Arizona Puma           16.32      16.85   NWI 
 
4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                            52.00      53.43  
     1) Chest, Zaire                    2) Foreman, Anna                  
     3) Gruenwald, Jai                  4) Jordan, Raven                  
  2 Do Right Educational Sports Pr  'A'                 53.00      54.36  
     1) Briscoe, Sanjohnae              2) Jordan, Kylyn                  
     3) Lilly, Delilah                  4) Patterson, Brittany            
  3 Mustangs TC  'A'                                    57.10      57.31  
     1) Lewis, Simone                   2) Mgbam, Nydiah                  
     3) Pridgett, Demetria              4) Wilkins, Angel                 
  4 Do Right Educational Sports Pr  'B'                 58.00    1:06.44  
     1) Douglas, Mikayla                2) Green, Sydney                  
     3) Johnson, Tajanet                4) Martin, Gebriel                
 
4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                          4:20.00    4:38.75  
     1) Chest, Zaire                    2) Grayer, Ashanti                
     3) Gruenwald, Jai                  4) Jones, Baylee                  
  2 Az Goldrush Club  'A'                             4:50.00    4:56.40  
     1) Anderson, Morgan                2) Hart, Isabella                 
     3) Pogue, Jayda                    4) Pratt, Kenzington              
  3 Do Right Educational Sports Pr  'B'               5:15.00    4:58.06  
     1) Briscoe, Sanjohnae              2) Douglas, Mikayla               
     3) Green, Sydney                   4) Jordan, Kylyn                  
  4 Arizona Cheetahs TC  'B'                          5:00.00    4:59.88  
     1) Collins, JaNae                  2) Gilbert, Jaueline              
     3) Payne, Renee                    4) Uhlenkott, Emily               
 
4x800 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                          9:50.00   10:17.53  
     1) Foreman, Anna                   2) Gilbert, Jaueline              
     3) Jones, Baylee                   4) Martin, Jaclyn                 
  2 Do Right Educational Sports Pr  'A'              11:08.00   11:14.34  
     1) Briscoe, Sanjohnae              2) Charlton, Lemeyah              
     3) Lilly, Delilah                  4) Patterson, Brittany            
 
High Jump Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mooney, Allison              Arizona Puma           1.30m      1.33m    4-04.25 
  2 Simmons, Kaori               Arizona Puma           1.30m      1.25m    4-01.25 
  3 Felix, Makahla               Mustangs TC                       1.20m    3-11.25 
 
Long Jump Midget Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           4.70m      4.70m   NWI  15-05.00 
  2 Robertson, Tamia             Az Goldrush                       4.36m   NWI  14-03.75 
  3 Fields, Asiah                Spartan Spee           4.00m      4.20m   NWI  13-09.50 
  4 Hart, Isabella               Az Goldrush                       4.11m   NWI  13-06.00 
  5 Grubbs, Mikaela              Arizona Flam           4.18m      4.06m   NWI  13-04.00 
  6 Ivie, Kaylee                 Arizona Flam           3.86m      3.91m   NWI  12-10.00 
  7 Felix, Makahla               Mustangs TC            3.61m      3.84m   NWI  12-07.25 
  8 Walker, Jadynn               Alliance You           3.82m      3.71m   NWI  12-02.25 
  9 Singleton, Tyonna            Mustangs TC                       3.61m   NWI  11-10.25 
 10 Andrews, Naja                Arizona Chee                      3.59m   NWI  11-09.50 
 11 Lewis, Simone                Mustangs TC            3.44m      3.45m   NWI  11-04.00 
 12 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho                      3.31m   NWI  10-10.50 
 13 Hamilton, Ayana              Arizona Pant                      3.29m   NWI  10-09.50 
 14 Bedoy, Anabelle              Az Goldrush                       3.20m   NWI  10-06.00 
 15 Simmons, Kaori               Arizona Puma                      3.00m   NWI   9-10.25 
 16 Boykins, Hannah              Arizona Pant                      2.98m   NWI   9-09.50 
 -- Standifer, Damarius          World Class                          ND   NWI           
 -- Hubbard, Jaiya               Alliance You                         ND   NWI           
 -- Davis, Monique               Arizona Flam           3.38m         ND   NWI           
 -- Ramirez, Divina              Arizona Bush                         ND   NWI           
 -- Mason, Tahtianna             Az Goldrush                          ND   NWI           
 
Shot Put 6 lb. Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Page-Stevens, Cairra         Mustangs TC           11.44m     10.54m   34-07.00 
  2 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu           9.14m      8.14m   26-08.50 
  3 Mason, Mia                   Do Right Edu                      7.71m   25-03.50 
  4 Flores, Marisa               The Arizona            7.51m      7.58m   24-10.50 
  5 Marin, Perla                 Arizona Bush                      7.40m   24-03.50 
  6 Singleton, Tyonna            Mustangs TC            7.72m      6.98m   22-11.00 
  7 Clemit, Elizabeth            Arizona Throwers                  6.51m   21-04.25 
  8 Cotton, Anisha               Arizona Spee           6.08m      5.89m   19-04.00 
 
Discus Throw 1kg Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Page-Stevens, Cairra         Mustangs TC           22.50m     21.79m      71-06 
  2 Marin, Perla                 Arizona Bush                     19.90m      65-03 
  3 Flores, Marisa               The Arizona           15.71m     17.58m      57-08 
  4 Clemit, Elizabeth            Arizona Throwers                 16.27m      53-04 
  5 Cotton, Anisha               Arizona Spee          12.22m      9.91m      32-06 
 
Javelin Throw 300g Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu          28.04m     28.44m      93-04 
  2 Flores, Marisa               The Arizona           23.91m     24.37m      79-11 
  3 Mason, Mia                   Do Right Edu                     22.76m      74-08 
  4 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu          21.03m     21.73m      71-03 
  5 Grubbs, Mikaela              Arizona Flam          15.01m     16.93m      55-06 
  6 Bedoy, Anabelle              Az Goldrush                      16.91m      55-06 
  7 Sneed, Derrika               Blue Devils                      15.85m      52-00 
  8 Grittman, Elizabeth          Blue Devils                      14.97m      49-01 
  9 Clemit, Elizabeth            Arizona Throwers                 14.16m      46-05 
 10 Marin, Perla                 Arizona Bush                     13.36m      43-10 
 11 Grittman, Alexis             Blue Devils                      13.25m      43-06 
 12 Ramirez, Divina              Arizona Bush                     12.99m      42-07 
 13 Holman, Callista             Arizona Puma          11.84m     12.09m      39-08 
 14 Stephenson, Jalaya           Miles Per Ho                     11.34m      37-02 
 15 Mason, Tahtianna             Az Goldrush                      10.42m      34-02 
 16 Hoppe, Sierra                Arizona Bush                     10.01m      32-10 
 17 White, Moraina               Do Right Edu                      6.46m      21-02 
 
1500 Meter Race Walk Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moran, Lauren                Arizona Flam        10:25.76    9:44.81  
  2 Sneed, Derrika               Blue Devils                    10:41.49  
 
100 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Patton, Taylor               Arizona Chee           12.60      12.73   NWI  6 
  2 Tremble, Lashira             Unattached             12.90      12.96   NWI  6 
  3 Williams, LaMaya             Arizona Chee           12.80      12.98   NWI  6 
  4 Center, Alexis               Do Right Edu           12.85      13.01   NWI  6 
  5 Caldwell, Vivica             Unattached             13.11      13.26   NWI  6 
  6 Tasher, Cheyenne             Northwest Xp           13.20      13.32   NWI  6 
  7 Stauffacher-Gray, Jasmin     Unattached             13.10      13.33   NWI  6 
  8 Spencer, Abigail             Phoenix Bobc           13.32      13.41   NWI  5 
  8 Satterwhite, Yaharim         Mustangs TC            13.25      13.41   NWI  5 
 10 Jarrett, Sasha               The Arizona            13.27      13.59   NWI  5 
 11 Mitchell, Arniesha           Arizona Chee                      13.80   NWI  2 
 12 Vandonier, Joycelyne         Gilbert TC             14.00      13.81   NWI  5 
 13 Aysien, Siarah               Arizona Flam           13.87      13.84   NWI  5 
 14 Hollins, Rayshawn            The Arizona            14.03      14.00   NWI  4 
 15 Thornton, Akira              Arizona Chee           12.90      14.04   NWI  6 
 16 Christenson, Samaya          Do Right Edu           13.56      14.08   NWI  5 
 17 Washington, Aliyya           Arizona Spee           14.12      14.12   NWI  4 
 18 Brooks, Jailyn               Arizona Pant           14.31      14.16   NWI  4 
 19 Shedrick, Tala               Do Right Edu           14.01      14.19   NWI  4 
 20 Hollins, Rayshanette         The Arizona            14.11      14.24   NWI  4 
 21 Thornton, Nyerah             Arizona Chee           13.70      14.33   NWI  5 
 22 Padish, MacKenzie            Arizona Elit           13.03      14.37   NWI  6 
 23 Williams, Anaya              Arizona Pant           14.64      14.47   NWI  3 
 24 Ezell, Renora                Do Right Edu           14.41      14.48   NWI  4 
 25 Smith, Jahdae                Az Goldrush                       14.66   NWI  1 
 26 Richardson, Jazmine          Mustangs TC                       14.71   NWI  1 
 27 McCauley, Demeesha           Do Right Edu           14.48      14.77   NWI  4 
 28 Jackson, D'Noa               Arizona Chee                      15.01   NWI  1 
 29 Cooper, Detricejbrea         Arizona Flam           14.47      15.04   NWI  4 
 30 Gonzales, Olivia             Wicked                 15.25      15.06   NWI  3 
 31 Red, Brook                   Az Goldrush                       15.07   NWI  2 
 32 DeCristofaro, Nicole         Arizona Chee                      15.12   NWI  1 
 33 Hartig, Megan                Arizona Puma           14.68      15.13   NWI  3 
 34 Neville, Mariah              Arizona Elit                      15.32   NWI  1 
 35 Patterson, Alexis            Do Right Edu           15.15      15.55   NWI  3 
 36 Anderson, Yvonna             Arizona Bush                      15.60   NWI  2 
 37 Slone, Leslie                Do Right Edu                      15.68   NWI  2 
 38 Bare, Gracie                 Arizona Chee                      16.03   NWI  1 
 39 Pierson, Ashley              Do Right Edu           16.37      16.93   NWI  3 
 40 Moultrie, Moneshia           Alliance You                      17.03   NWI  2 
 41 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu           17.13      17.25   NWI  3 
 42 Poole, Nina                  Arizona Bush                      18.37   NWI  2 
 
200 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, LaMaya             Arizona Chee           26.65      26.65   NWI  6 
  2 Stauffacher-Gray, Jasmin     Unattached             26.10      26.90   NWI  6 
  3 Center, Alexis               Do Right Edu           26.85      27.20   NWI  6 
  4 Tremble, Lashira             Unattached             26.90      27.21   NWI  6 
  5 Tasher, Cheyenne             Northwest Xp           26.40      27.27   NWI  6 
  6 Patton, Taylor               Arizona Chee           26.72      27.43   NWI  6 
  7 Caldwell, Vivica             Unattached             26.85      27.59   NWI  6 
  8 Satterwhite, Yaharim         Mustangs TC            27.13      28.23   NWI  6 
  9 Thornton, Akira              Arizona Chee           29.80      28.57   NWI  4 
 10 Smith, Jalissa               Arizona Flam           28.36      28.63   NWI  5 
 11 Ware, Antionette             Do Right Edu           28.42      28.84   NWI  5 
 12 Anderson, Aysha              Spartan Spee           29.76      29.11   NWI  4 
 13 Spencer, Abigail             Phoenix Bobc                      29.21   NWI  2 
 14 Jarrett, Sasha               The Arizona            29.09      29.34   NWI  5 
 15 Christenson, Samaya          Do Right Edu           30.47      29.68   NWI  4 
 16 Hollins, Rayshawn            The Arizona            29.60      29.70   NWI  4 
 17 Richardson, Jazmine          Mustangs TC                       29.94   NWI  1 
 18 Williams, Anaya              Arizona Pant           30.36      30.05   NWI  4 
 19 Mathis, Courtney             The Arizona            29.95      30.17   NWI  4 
 20 Ezell, Renora                Do Right Edu           30.67      30.19   NWI  3 
 21 Vargas, Natalie              Spartan Spee           30.86      30.47   NWI  3 
 22 Gonzales, Olivia             Wicked                 30.89      30.54   NWI  3 
 23 Thornton, Nyerah             Arizona Chee           30.50      30.70   NWI  4 
 24 Hollins, Rayshanette         The Arizona            29.34      31.08   NWI  5 
 25 Smith, Jahdae                Az Goldrush                       31.13   NWI  2 
 26 Hartig, Megan                Arizona Puma           30.64      31.23   NWI  3 
 27 Brooks, Jailyn               Arizona Pant           29.50      31.32   NWI  5 
 28 Red, Brook                   Az Goldrush                       31.52   NWI  1 
 29 McCauley, Demeesha           Do Right Edu           30.58      31.58   NWI  3 
 30 Cooper, Detricejbrea         Arizona Flam           30.30      31.76   NWI  4 
 31 Talley, Kiani                Spartan Spee           30.95      31.88   NWI  3 
 32 Patterson, Alexis            Do Right Edu           31.67      32.10   NWI  3 
 33 DeCristofaro, Nicole         Arizona Chee                      32.55   NWI  2 
 34 Waters-Jones, Ashanti        Alliance You           33.01      32.62   NWI  3 
 35 Cruz, Alyssa                 Alliance You           33.54      32.76   NWI  3 
 36 Washington, Aliyya           Arizona Spee           29.54      33.06   NWI  5 
 37 Slone, Leslie                Do Right Edu                      34.70   NWI  2 
 
400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Stauffacher-Gray, Jasmin     Unattached             58.14      58.87   5 
  2 Mustin, Drianna              The Arizona            59.69    1:00.24   5 
  3 Tasher, Cheyenne             Northwest Xp         1:01.70    1:00.30   5 
  4 Williams, LaMaya             Arizona Chee         1:00.00    1:01.56   5 
  5 Tremble, Lashira             Unattached           1:03.00    1:03.13   5 
  6 Thornton, Akira              Arizona Chee         1:09.00    1:04.77   4 
  7 Novacek, Alexandra           Gtd Go The D         1:09.00    1:05.13   3 
  8 Yescas, Julia                Az Goldrush          1:10.00    1:05.96   3 
  9 Smith, Jalissa               Arizona Flam         1:04.55    1:06.09   4 
 10 Satterwhite, Yaharim         Mustangs TC          1:03.83    1:06.40   5 
 11 Jarrett, Sasha               The Arizona          1:04.04    1:06.55   4 
 12 Finley, Jessica              The Arizona          1:08.07    1:06.58   4 
 13 Padish, MacKenzie            Arizona Elit         1:06.00    1:07.69   4 
 14 Vargas, Natalie              Spartan Spee         1:11.50    1:08.44   3 
 15 Mathis, Courtney             The Arizona          1:08.39    1:09.11   4 
 16 Hollins, Rayshanette         The Arizona          1:08.13    1:09.19   4 
 17 Brown, Kierra                Do Right Edu         1:14.00    1:10.42   2 
 18 Elkin, Moragan               Arizona Puma         1:12.00    1:12.01   3 
 19 Thornton, Nyerah             Arizona Chee         1:03.00    1:12.39   5 
 20 Anderson, Yvonna             Arizona Bush                    1:13.13   2 
 21 Cruz, Alyssa                 Alliance You         1:14.20    1:13.40   2 
 22 Aysien, Siarah               Arizona Flam         1:10.00    1:13.71   3 
 23 Waters-Jones, Ashanti        Alliance You         1:13.90    1:16.01   3 
 24 Pierson, Ashley              Do Right Edu         1:16.00    1:18.24   2 
 25 Ezell, Renora                Do Right Edu         1:17.00    1:18.68   2 
 26 Christenson, Samaya          Do Right Edu         1:16.00    1:19.12   2 
 27 Slone, Leslie                Do Right Edu                    1:22.27   1 
 28 Talley, Kiani                Spartan Spee         1:13.70    1:23.17   3 
 29 Poole, Nina                  Arizona Bush                    1:31.40   2 
 30 Baldwin, Jessa               The El Paso                     1:33.43   1 
 31 Trussell, Addie              The El Paso                     1:46.56   1 
 
800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Molloy, Jessica              Gtd Go The D         2:26.64    2:20.97  
  2 Mustin, Drianna              The Arizona          2:21.10    2:25.36  
  3 Yescas, Julia                Az Goldrush          2:30.00    2:28.21  
  4 Miller, Jane                 Gtd Go The D                    2:31.12  
  5 Estavillo, Taryn             Arizona Flam         2:29.55    2:31.46  
  6 Marquez, Conley              Gtd Go The D         2:36.42    2:32.46  
  7 Swenson, Mason               Gtd Go The D         2:38.41    2:33.09  
  8 Jones, Kiara                 Arizona Puma         2:42.00    2:34.34  
  9 Carter, Sarah                Gtd Go The D         2:33.00    2:34.80  
 10 Fenn, Penny                  Unattached           2:29.00    2:35.04  
 11 Brown, Sierra                Gtd Go The D                    2:40.49  
 12 Urueta, Anissa               Unattached           2:44.58    2:41.61  
 13 Arellano, Karen              Unattached           2:46.74    2:42.14  
 14 Vargas, Natalie              Spartan Spee         2:50.10    2:42.83  
 15 Goettl, Megan                Unattached           2:44.31    2:43.32  
 16 Sheppard, Kennedi            Gilbert TC           2:35.00    2:43.67  
 17 Mathis, Courtney             The Arizona          2:43.44    2:44.38  
 18 Anderson, Aysha              Spartan Spee                    2:57.01  
 19 Anderson, Yvonna             Arizona Bush                    2:58.73  
 20 Elkin, Moragan               Arizona Puma         2:55.00    2:59.77  
 21 Patterson, Alexis            Do Right Edu         2:30.00    3:02.67  
 22 Brockman, Samantha           Mustangs TC          3:05.06    3:06.43  
 23 Waters-Jones, Ashanti        Alliance You         3:08.70    3:07.82  
 24 Talley, Kiani                Spartan Spee         3:09.20    3:30.16  
 25 Tuggle, Alexis               Mustangs TC          3:16.11    3:39.16  
 26 Baldwin, Jessa               The El Paso                     3:41.66  
 27 Trussell, Addie              The El Paso                     3:42.30  
 
1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kinzle, Lauren               Gtd Go The D         5:00.93    4:57.34  
  2 Fenn, Penny                  Unattached           5:17.38    5:34.25  
  3 Urueta, Anissa               Unattached           5:41.42    5:43.29  
  4 Goettl, Megan                Unattached           5:37.12    5:44.57  
  5 Arellano, Karen              Unattached           5:48.17    5:46.33  
 
3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fenn, Penny                  Unattached                     11:33.74  
  2 Goettl, Megan                Unattached          12:07.27   11:53.62  
  3 Urueta, Anissa               Unattached          12:03.22   12:07.98  
  4 Arellano, Karen              Unattached          13:03.16   12:12.22  
  5 Estavillo, Taryn             Arizona Flam                   12:17.00  
 
100 Meter Hurdles (30" ) Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Smith, Autumn                Do Right Edu           15.78      15.96   NWI 
  2 Spencer, Abigail             Phoenix Bobc           16.36      16.47   NWI 
  3 Finley, Jessica              The Arizona            17.10      16.96   NWI 
  4 Mustin, Drianna              The Arizona            17.00      17.08   NWI 
  5 Mitchell, Arniesha           Arizona Chee                      17.30   NWI 
  6 Anderson, Aysha              Spartan Spee           17.70      17.95   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30" ) Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Smith, Autumn                Do Right Edu           30.70      31.08   NWI  2 
  2 Mitchell, Arniesha           Arizona Chee           30.00      31.68   NWI  2 
  3 Finley, Jessica              The Arizona            32.94      31.76   NWI  2 
  4 Spruell, Ayolion             Do Right Edu           32.33      33.66   NWI  2 
  5 Anderson, Aysha              Spartan Spee           32.49      34.57   NWI  2 
  6 Schiffmacher, Megan          The Arizona            34.94      36.96   NWI  2 
  7 Elkin, Moragan               Arizona Puma           33.05      38.59   NWI  2 
 
4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'C'                            49.00      50.56  
     1) Williams, LaMaya                2) Thornton, Nyerah               
     3) Thornton, Akira                 4) Patton, Taylor                 
  2 Do Right Educational Sports Pr  'A'                 52.00      51.29  
     1) Brown, Kierra                   2) Center, Alexis                 
     3) Christenson, Samaya             4) Smith, Autumn                  
  3 Do Right Educational Sports Pr  'B'                 55.00      54.54  
     1) Ezell, Renora                   2) Shedrick, Tala                 
     3) Spruell, Ayolion                4) Ware, Antionette               
  4 Arizona Cheetahs TC  'B'                          1:00.00      58.72  
     1) Bare, Gracie                    2) DeCristofaro, Nicole           
     3) Jackson, D'Noa                  4) Patterson, Kianna              
 
4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gtd Go The Distance  'B'                          4:36.00    4:25.40  
     1) Carter, Sarah                   2) Kinzle, Lauren                 
     3) Novacek, Alexandra              4) Swenson, Mason                 
  2 Do Right Educational Sports Pr  'A'               4:23.00    4:28.25  
     1) Center, Alexis                  2) Smith, Autumn                  
     3) Spruell, Ayolion                4) Ware, Antionette               
  3 Gtd Go The Distance  'A'                          4:36.00    4:31.57  
     1) Brown, Sierra                   2) Marquez, Conley                
     3) Miller, Jane                    4) Molloy, Jessica                
 
4x800 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports Pr  'A'               9:12.00   12:10.27  
     1) McCauley, Demeesha              2) Shedrick, Tala                 
     3) Spruell, Ayolion                4) Ware, Antionette               
 
High Jump Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Smith, Jalissa               Arizona Flam           1.60m      1.50m    4-11.00 
  2 Schiffmacher, Megan          The Arizona            1.55m      1.45m    4-09.00 
 -- Williams, Kendall            Arizona Flam                         NH            
 -- Hartig, Megan                Arizona Puma                         NH            
 -- Mustin, Drianna              The Arizona                          NH            
 
Pole Vault Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bramwell, Kaija              Unattached             3.25m      3.04m    9-11.75 
 -- Davis, Vanessa               Ul;itmate High         2.70m         NH            
 
Long Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Spencer, Abigail             Phoenix Bobc           4.74m      4.64m   NWI  15-02.75 
  2 Schiffmacher, Megan          The Arizona            4.08m      4.58m   NWI  15-00.50 
  3 Smith, Jalissa               Arizona Flam           4.52m      4.48m   NWI  14-08.50 
  4 Vandonier, Joycelyne         Gilbert TC             4.20m      4.18m   NWI  13-08.75 
  5 Brooks, Jailyn               Arizona Pant                      4.15m   NWI  13-07.50 
  6 Williams, Anaya              Arizona Pant                      4.13m   NWI  13-06.75 
  7 Finley, Jessica              The Arizona                       4.07m   NWI  13-04.25 
  8 Red, Brook                   Az Goldrush                       4.05m   NWI  13-03.50 
  9 Smith, Jahdae                Az Goldrush                       3.97m   NWI  13-00.25 
 10 Cooper, Detricejbrea         Arizona Flam           3.69m      3.67m   NWI  12-00.50 
 11 Hartig, Megan                Arizona Puma           3.52m      3.65m   NWI  11-11.75 
 12 Bare, Gracie                 Arizona Chee                      3.43m   NWI  11-03.00 
 13 Cruz, Alyssa                 Alliance You           3.36m      3.38m   NWI  11-01.25 
 14 Gonzales, Olivia             Wicked                 3.48m      3.30m   NWI  10-10.00 
 -- Thornton, Nyerah             Arizona Chee                         ND   NWI           
 -- Hollins, Rayshawn            The Arizona            4.04m         ND   NWI           
 -- Tuggle, Alexis               Mustangs TC                          ND   NWI           
 
Triple Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Vandonier, Joycelyne         Gilbert TC             8.50m      9.09m   NWI  29-10.00 
 
Shot Put 6 lb. Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Brown, Kierra                Do Right Edu          11.28m     10.68m   35-00.50 
  2 Moultrie, Moneshia           Alliance You                      8.72m   28-07.50 
  3 Alexander-Shaw, Breyonn      Arizona Spee           9.25m      8.59m   28-02.25 
  4 Schiffmacher, Megan          The Arizona                       8.06m   26-05.50 
  5 Bramwell, Kaija              Unattached             8.89m      8.01m   26-03.50 
  6 Patterson, Kianna            Arizona Chee                      7.86m   25-09.50 
  7 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu           7.92m      7.11m   23-04.00 
  8 Baldwin, Jessa               The El Paso                       6.77m   22-02.50 
  9 Jackson, D'Noa               Arizona Chee                      6.69m   21-11.50 
 10 Johnson, Ressa               Tonto Apache                      6.61m   21-08.25 
 11 Hammonds, Alani              Arizona Chee                      6.18m   20-03.50 
 12 Medina, Brianna              Wicked                 6.10m      5.63m   18-05.75 
 
Discus Throw 1kg Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sheppard, Kennedi            Gilbert TC            30.10m     28.40m      93-02 
  2 Alexander-Shaw, Breyonn      Arizona Spee          16.63m     22.28m      73-01 
  3 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu          17.07m     17.16m      56-03 
  4 Patterson, Kianna            Arizona Chee                     16.03m      52-07 
  5 Hammonds, Alani              Arizona Chee                     15.80m      51-10 
  6 Medina, Brianna              Wicked                11.07m     13.66m      44-10 
  7 Poole, Nina                  Arizona Bush                     13.50m      44-03 
 
Javelin Throw 600g Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Williams, Kendall            Arizona Flam                     22.03m      72-03 
  2 Bramwell, Kaija              Unattached            22.00m     21.15m      69-05 
  3 Brooks, Jailyn               Arizona Pant                     20.83m      68-04 
  4 Aysien, Siarah               Arizona Flam          14.88m     17.65m      57-11 
  5 Patterson, Kianna            Arizona Chee                     16.10m      52-10 
  6 Jackson, D'Noa               Arizona Chee                     13.28m      43-07 
  7 Hammonds, Alani              Arizona Chee                     11.06m      36-03 
  8 Tuggle, Alexis               Mustangs TC                       9.03m      29-07 
  9 Pierson, Ashley              Do Right Edu                      7.44m      24-05 
 
3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gill, Ashley                 Arizona Chee                   20:25.10  
  2 Banks, Amara                 Arizona Chee                   21:11.68  
 
100 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Yarbrough, Jazzmine          Az Titans Ll           13.09      13.37   NWI 
  2 Tremble, Shanice             Unattached             13.12      13.63   NWI 
  3 Saddler, Octobria            Arizona Elit           12.98      13.90   NWI 
  3 Fitzgerald, Jenna            Arizona Elit           12.88      13.90   NWI 
  5 Neville, Jaime               Arizona Elit                      13.97   NWI 
  6 Faust, Lexi                  Arizona Flam           13.99      14.29   NWI 
  7 Klein, Lauren                Phoenix Bobc                      14.35   NWI 
  8 Meeks, Kessiah               Do Right Edu           14.43      14.99   NWI 
  9 Reynolds, Molyia             Do Right Edu           15.29      16.04   NWI 
 
200 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jones, Danielle              Arizona Chee           28.50      28.21   NWI 
  2 Tremble, Shanice             Unattached             27.90      28.29   NWI 
  3 Klein, Lauren                Phoenix Bobc                      30.09   NWI 
  4 Meeks, Kessiah               Do Right Edu           29.53      31.77   NWI 
  5 Reynolds, Molyia             Do Right Edu           34.35      35.07   NWI 
 
400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Williams, Jessica            Arizona Flam                    1:01.63  
  2 Reynolds, Molyia             Do Right Edu         1:21.00    1:02.48  
  3 Tremble, Shanice             Unattached           1:05.00    1:03.10  
  4 Fitzgerald, Jenna            Arizona Elit         1:04.00    1:06.13  
  5 Saddler, Octobria            Arizona Elit         1:02.00    1:09.35  
  6 Klein, Lauren                Phoenix Bobc         1:07.73    1:10.73  
  7 Meeks, Kessiah               Do Right Edu         1:21.00    1:11.18  
  8 Grehan, Julia                Gtd Go The D                    1:23.41  
 
800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Danielle              Arizona Chee                    2:18.43  
  2 Coleman, Alysoune            Arizona Flam         2:20.78    2:23.05  
  3 Yarbrough, Jazzmine          Az Titans Ll         2:26.42    2:32.82  
  4 Cole, Joryann                Feel The Hea         2:37.72    2:48.57  
  5 Grehan, Julia                Gtd Go The D                    3:13.25  
 
1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Danielle              Arizona Chee                    4:53.32  
  2 Coleman, Alysoune            Arizona Flam         5:03.50    5:14.88  
  3 Yarbrough, Jazzmine          Az Titans Ll         5:17.44    5:18.50  
  4 Cole, Joryann                Feel The Hea                    5:57.29  
 
3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Molvin, Shannon              Gtd Go The D        11:04.51   11:14.90  
 
100 Meter Hurdles (33" ) Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Concha, Alaina               The El Paso                       18.80   NWI 
 
400 Meter Hurdles (30") Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Concha, Alaina               The El Paso                     1:20.68  
 
High Jump Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Williams, Jessica            Arizona Flam                      1.25m    4-01.25 
 
Long Jump Intermediate Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Klein, Lauren                Phoenix Bobc                      4.15m   NWI  13-07.50 
  2 Meeks, Kessiah               Do Right Edu           3.05m      4.10m   NWI  13-05.50 
 -- Reynolds, Molyia             Do Right Edu                         ND   NWI           
 
Shot Put 4kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clement, Ebony               Arizona Chee                      8.31m   27-03.25 
 
Discus Throw 1kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clement, Ebony               Arizona Chee                     20.78m      68-02 
 
Javelin Throw 600g Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dyson, Renee                 Phoenix Bobc                     39.03m     128-01 
  2 Dyson, Lizabeth              Phoenix Bobc                     31.51m     103-04 
  3 Clement, Ebony               Arizona Chee                      8.52m      27-11 
 
100 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Zavala, Averi                Vail Running           16.00      15.03   NWI 
 
200 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Valls, Renee                 The El Paso                       28.95   NWI 
 
400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Valls, Renee                 The El Paso                     1:23.47  
 
800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sanchez, Daphnee             The El Paso                     3:01.61  
 
Long Jump Young Women
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Zavala, Averi                Vail Running           3.66m      3.85m   NWI  12-07.75 
 
Shot Put 4kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Campbell, Imari              Arizona Spee           8.71m      8.15m   26-09.00 
 
Discus Throw 1kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Campbell, Imari              Arizona Spee          26.82m     27.73m      91-00 
 
3000 Meter Race Walk Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lagerhausen, Ellerie         Arizona Chee                   17:31.46  
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Quaron                Do Right Edu           15.01      15.70   NWI  7 
  2 Brooks, Dason                Arizona Flam           15.80      16.16   NWI  7 
  3 Brown, Jamari                Alliance You           16.79      16.18   NWI  6 
  4 Chambers, Eric               Az Goldrush            16.46      16.42   NWI  7 
  5 Moore, Kydan                 Miles Per Ho           16.72      16.56   NWI  7 
  6 Boykins, Kai                 Arizona Pant           16.84      16.67   NWI  6 
  7 Jones, Keevin                Alliance You           16.84      16.68   NWI  6 
  8 Ward, Darius                 World Class            17.82      16.75   NWI  5 
  9 Ali, Ty                      The Arizona            16.36      16.80   NWI  7 
 10 Knighton, Da'Var             Mustangs TC            16.32      16.90   NWI  7 
 11 Kennedy-Thomas, Steven       Alliance You           17.32      16.92   NWI  6 
 12 Gonsalves, Derek             Miles Per Ho           16.78      16.98   NWI  6 
 13 Kittleson, Conner            Northwest Xp                      17.11   NWI  3 
 14 Howard, Omarion              Mustangs TC            17.27      17.27   NWI  6 
 15 Standifer, Ahmez             World Class            16.73      17.31   NWI  6 
 16 Ude, Donovan                 Arizona Chee           17.00      17.32   NWI  6 
 16 Tasby, Christopher           Arizona Puma           19.26      17.32   NWI  5 
 18 Savage, Jassiah              Arizona Pant           17.62      17.40   NWI  5 
 19 Felix, Kaleb                 Mustangs TC            18.86      18.29   NWI  5 
 20 Ortiz, Avaunt                Alliance You           19.42      18.30   NWI  4 
 21 Relf-Salters, Micah          Arizona Puma           17.96      18.33   NWI  5 
 22 Monroe, Aaron                Alliance You           18.75      18.43   NWI  5 
 23 Torres, Marcos               Unattached             19.25      18.45   NWI  5 
 24 Garrett, Qsala               Do Right Edu                      18.46   NWI  1 
 25 Bennett, Desmond             Arizona Pant           21.72      18.57   NWI  4 
 26 Mercado, Sammy               Alliance You           19.44      18.78   NWI  4 
 27 Mayberry, Javery             Arizona Chee                      18.85   NWI  2 
 28 Tamplin, Errick              Alliance You           17.89      18.86   NWI  5 
 29 Hawkins, Ricky               Arizona Puma           19.77      19.39   NWI  4 
 30 Gray, Bryce                  Arizona Chee                      19.56   NWI  1 
 31 Elmore, Amar                 Do Right Edu                      20.09   NWI  1 
 31 Bradford, Jalen              Arizona Chee                      20.09   NWI  1 
 33 Stauffacher-Gray, Erik       Unattached             24.10      20.11   NWI  3 
 34 Gonzales, Estevan            Wicked                 21.02      20.35   NWI  4 
 35 Barnes, Javon                Arizona Pant           20.16      20.38   NWI  4 
 36 Dennis, Tavian               Miles Per Ho           21.30      20.40   NWI  4 
 37 Wiley, Martel                Do Right Edu                      20.50   NWI  2 
 38 Baldwin, Tristan             The El Paso                       21.20   NWI  3 
 39 Evans, Calvin                Arizona Flam           20.59      21.39   NWI  4 
 40 Parrish, Jeremiah            Az Titans Ll           20.24      21.49   NWI  4 
 41 Clark, Terrance              Alliance You           22.10      21.60   NWI  3 
 42 Magnusson, Jaden             Vail Running           21.91      21.99   NWI  3 
 42 Matthews, Elijah             Miles Per Ho           23.60      21.99   NWI  3 
 44 Scott, Kenyon                Do Right Edu                      23.09   NWI  2 
 45 Monteilh, Jayden             Arizona Flam           24.21      26.02   NWI  3 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Wheaton, Markye              Do Right Edu           32.90      31.54   NWI  6 
  2 Brown, Jamari                Alliance You           34.26      32.62   NWI  6 
  3 Brooks, Dason                Arizona Flam           32.79      32.81   NWI  6 
  4 Moore, Kydan                 Miles Per Ho           36.09      33.98   NWI  5 
  5 Jones, Keevin                Alliance You           35.04      34.83   NWI  6 
  6 Boykins, Kai                 Arizona Pant           37.50      35.28   NWI  5 
  7 Hickel, Mason                Arizona Elit           37.84      35.58   NWI  5 
  8 Knighton, Da'Var             Mustangs TC            35.13      35.93   NWI  6 
  9 Standifer, Ahmez             World Class            35.90      36.23   NWI  5 
 10 Blevins, Zaire               Do Right Edu           35.00      36.24   NWI  6 
 11 Jones, Caleb                 Arizona Spee           37.67      36.86   NWI  5 
 12 Kennedy-Thomas, Steven       Alliance You           37.36      37.22   NWI  5 
 13 Gonsalves, Derek             Miles Per Ho           38.47      37.42   NWI  5 
 14 Ude, Donovan                 Arizona Chee                      37.50   NWI  2 
 15 Tasby, Christopher           Arizona Puma           43.77      37.60   NWI  4 
 16 Garrett, Qsala               Do Right Edu                      37.97   NWI  1 
 17 Ortiz, Avaunt                Alliance You           41.44      38.43   NWI  4 
 18 Monroe, Aaron                Alliance You           40.42      38.55   NWI  4 
 19 Howard, Omarion              Mustangs TC            38.60      38.80   NWI  4 
 20 Tamplin, Errick              Alliance You           42.54      39.46   NWI  4 
 21 Fullwood, Brian              Mustangs TC            37.49      40.22   NWI  5 
 22 Rosthenhausler, Francisc     Wicked                 39.85      40.80   NWI  4 
 23 Bennett, Desmond             Arizona Pant           45.91      41.25   NWI  3 
 24 Dennis, Tavian               Miles Per Ho           46.30      41.74   NWI  3 
 25 Felix, Kaleb                 Mustangs TC            40.15      41.84   NWI  4 
 26 Gray, Bryce                  Arizona Chee                      42.71   NWI  1 
 27 Hawkins, Ricky               Arizona Puma           46.91      43.51   NWI  3 
 28 Gonzales, Estevan            Wicked                 43.92      43.88   NWI  3 
 29 Wiley, Martel                Do Right Edu                      44.20   NWI  1 
 30 Barnes, Javon                Arizona Pant           46.94      44.98   NWI  3 
 31 Clark, Terrance              Alliance You           48.96      45.24   NWI  3 
 32 Hawkins, Devean              Mustangs TC            40.48      45.91   NWI  4 
 33 Dobbin, Dreylan              Arizona Pant           47.71      46.29   NWI  3 
 34 Mayberry, Javery             Arizona Chee                      46.34   NWI  2 
 35 Parrish, Jeremiah            Az Titans Ll                      48.96   NWI  1 
 36 Bradford, Jalen              Arizona Chee                      51.41   NWI  2 
 37 Matthews, Elijah             Miles Per Ho           50.90      52.40   NWI  3 
 38 Scott, Kenyon                Do Right Edu                      59.98   NWI  1 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Grubbs, Devon                Arizona Flam         1:17.58    1:17.80   2 
  2 Ali, Ty                      The Arizona          1:18.98    1:21.55   2 
  3 Baty, Charles                Do Right Edu         1:22.19    1:21.97   2 
  4 Chambers, Eric               Az Goldrush          1:26.00    1:23.77   2 
  5 Kittleson, Conner            Northwest Xp         1:17.80    1:24.42   2 
  6 Rosthenhausler, Francisc     Wicked               1:21.22    1:25.73   2 
  7 Hawkins, Devean              Mustangs TC          1:28.88    1:30.38   2 
  8 Ward, Darius                 World Class          1:27.54    1:31.64   2 
  9 Nguyen, Nicholas             Gtd Go The D         1:32.00    1:34.52   1 
 10 Mercado, Sammy               Alliance You         1:34.20    1:36.72   1 
 11 Nguyen, Thomas               Gtd Go The D         1:34.00    1:38.74   1 
 12 Reyes, Issachar              Arizona Bush                    1:47.36   1 
 13 Relf-Salters, Micah          Arizona Puma         1:26.15    1:47.90   2 
 14 Dobbin, Dreylan              Arizona Pant                    2:00.39   1 
 
800 Meter Run Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nguyen, Nicholas             Gtd Go The D         3:16.86    3:13.94  
  2 Mercado, Sammy               Alliance You         3:25.40    3:25.35  
  3 Nguyen, Thomas               Gtd Go The D         3:35.00    3:30.79  
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports Pr  'A'               1:02.00    1:02.60  
     1) Adams, Quaron                   2) Baty, Charles                  
     3) McLaurin, Melvin                4) Wheaton, Markye                
  2 Alliance Youth Sports  'A'                                   1:12.78  
     1) Brown, Jamari                   2) Jones, Keevin                  
     3) Kennedy-Thomas, Steven          4) Tamplin, Errick                
  3 Arizona Panthers Track Field C  'A'                          1:14.34  
     1) Barnes, Javon                   2) Boykins, Kai                   
     3) Dobbin, Dreylan                 4) Savage, Jassiah                
 
4x400 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports Pr  'A'               5:45.00    7:27.03  
     1) Adams, Quaron                   2) Baty, Charles                  
     3) McLaurin, Melvin                4) Wheaton, Markye                
 
Long Jump Sub-Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Grubbs, Devon                Arizona Flam           3.35m      3.64m   NWI  11-11.50 
  2 Gonsalves, Derek             Miles Per Ho                      3.31m   NWI  10-10.50 
  3 Brooks, Dason                Arizona Flam           3.24m      3.20m   NWI  10-06.00 
  4 Standifer, Ahmez             World Class            3.01m      3.13m   NWI  10-03.25 
  5 Relf-Salters, Micah          Arizona Puma                      3.07m   NWI  10-01.00 
  6 Kittleson, Conner            Northwest Xp                      2.86m   NWI   9-04.75 
  7 Knighton, Da'Var             Mustangs TC                       2.85m   NWI   9-04.25 
  8 Ward, Darius                 World Class                       2.72m   NWI   8-11.25 
  9 Garrett, Qsala               Do Right Edu                      2.52m   NWI   8-03.25 
  9 Torres, Marcos               Unattached             1.83m      2.52m   NWI   8-03.25 
 11 Fullwood, Brian              Mustangs TC            2.58m      2.51m   NWI   8-03.00 
 12 Monroe, Aaron                Alliance You           2.55m      2.45m   NWI   8-00.50 
 12 Howard, Omarion              Mustangs TC            2.70m      2.45m   NWI   8-00.50 
 14 Evans, Calvin                Arizona Flam           2.48m      2.38m   NWI   7-09.75 
 14 Moore, Kydan                 Miles Per Ho                      2.38m   NWI   7-09.75 
 16 Clark, Terrance              Alliance You                      1.92m   NWI   6-03.75 
 16 Gray, Bryce                  Arizona Chee                      1.92m   NWI   6-03.75 
 18 Matthews, Elijah             Miles Per Ho                      1.75m   NWI   5-09.00 
 19 Jordan, Jeremiah             Alliance You           0.02m      1.71m   NWI   5-07.50 
 20 Bradford, Jalen              Arizona Chee                      1.62m   NWI   5-03.75 
 21 Dennis, Tavian               Miles Per Ho                      0.79m   NWI   2-07.25 
 
Shot Put Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Elmore, Amar                 Do Right Edu                      7.34m   24-01.00 
  2 Grubbs, Devon                Arizona Flam                      6.05m   19-10.25 
  3 Hawkins, Devean              Mustangs TC            4.11m      3.36m   11-00.25 
 
Javelin Throw 300g Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Elmore, Amar                 Do Right Edu                     17.17m      56-04 
  2 Reyes, Issachar              Arizona Bush                     13.05m      42-10 
  3 Rosthenhausler, Francisc     Wicked                 0.97m     12.52m      41-01 
  4 Magnusson, Jaden             Vail Running          14.94m     11.39m      37-04 
  5 Bennett, Desmond             Arizona Pant          11.89m     10.39m      34-01 
  6 Fullwood, Brian              Mustangs TC                       9.19m      30-02 
  7 Monteilh, Jayden             Arizona Flam           4.59m      7.62m      25-00 
  8 Scott, Kenyon                Do Right Edu                      7.35m      24-01 
  9 Parrish, Jeremiah            Az Titans Ll           8.71m      6.86m      22-06 
 10 Gonzales, Estevan            Wicked                 4.65m      4.25m      13-11 
 
100 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Shedrick, Wyatt              Do Right Edu           13.98      14.35   NWI  8 
  2 Covington, Jacobe            Az Titans Ll           13.86      14.41   NWI  8 
  3 Tolton, Bijan                Az Titans Ll           14.44      14.43   NWI  8 
  4 England, Joshua              The Arizona            14.47      14.49   NWI  8 
  5 Davis, Dominique             Arizona Flam           14.56      14.56   NWI  8 
  6 Norvell II, Marcus           Arizona Chee           15.12      14.67   NWI  7 
  7 Gilmore, Bryan               Alliance You           14.79      14.78   NWI  8 
  8 Brown, John                  Alliance You           15.00      14.80   NWI  7 
  9 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           14.89      14.94   NWI  8 
 10 Stukes, Treydan              The Arizona            14.88      14.98   NWI  8 
 11 Lipford, Brail               Arizona Chee           15.12      15.14   NWI  7 
 12 Fields, Eric                 Mustangs TC            15.10      15.15   NWI  7 
 13 Scott, Sean                  Arizona Chee           15.10      15.16   NWI  7 
 14 Williams, Zion               Arizona Chee           15.22      15.38   NWI  7 
 15 Andrews, Jaden               Arizona Chee           15.23      15.55   NWI  6 
 16 Ivie, Connor                 Arizona Flam           14.97      15.65   NWI  7 
 16 Gonzales, Gabriel            Wicked                 15.00      15.65   NWI  7 
 18 Blue, Thairyk                Alliance You           15.54      15.70   NWI  6 
 19 Cobb, Seth                   Arizona Chee                      15.84   NWI  2 
 20 Grubbs, Tyson                Arizona Flam           15.22      15.85   NWI  6 
 21 Young, Maurice               Arizona Chee                      15.91   NWI  1 
 22 Armenta, Gabriel             Alliance You           16.00      15.93   NWI  6 
 23 Gonzales, Adrian             Wicked                 15.87      15.94   NWI  6 
 24 Byrd, Hashim                 Alliance You           16.55      16.05   NWI  5 
 24 Goodman, Myles               Mustangs TC            15.61      16.05   NWI  6 
 26 Bell, Gavin                  Do Right Edu                      16.26   NWI  2 
 27 Gerth, Julian                Northwest Xp                      16.45   NWI  1 
 28 Jones, Caleb                 Mustangs TC            16.09      16.49   NWI  5 
 28 Andrews, Haudarie            The Arizona            16.49      16.49   NWI  5 
 30 Rodgers, Julius              Az Goldrush            15.20      16.52   NWI  7 
 31 James, Zavier                Arizona Chee                      16.73   NWI  1 
 32 Coleman, Jayden              Northwest Xp           17.50      16.85   NWI  4 
 33 Fields, Isaiah               Spartan Spee           16.62      16.89   NWI  5 
 34 Baldwin, Ethan               The El Paso                       16.92   NWI  2 
 35 Jenkins, Robert              The Arizona            17.40      16.95   NWI  4 
 36 Cooper, Kris                 Alliance You                      17.06   NWI  3 
 37 Smith, Sigunnianala          Arizona Chee                      17.28   NWI  1 
 38 Vansickle, Keegan            Gtd Go The D           17.24      17.32   NWI  4 
 39 Espinoza, Adriano            Wicked                 17.20      17.33   NWI  5 
 39 Galbreath, Alijah            The Arizona            17.00      17.33   NWI  5 
 41 Davis, Shamon                Az Titans Ll           16.57      17.35   NWI  5 
 42 Shaver, Austin               Mustangs TC            16.75      17.58   NWI  5 
 43 Reeves, Ceth                 Arizona Elit                      17.62   NWI  3 
 44 Govan, Aidan                 Spartan Spee           17.44      17.72   NWI  4 
 45 Parsons, Zachary             Spartan Spee                      17.81   NWI  3 
 46 Cross, Torian                Vail Running                      18.55   NWI  2 
 47 Gains, Dafond                Arizona Chee                      18.85   NWI  2 
 48 Foster, Bischen              Arizona Flam           18.34      18.87   NWI  4 
 49 Hoppe, Brandon               Arizona Bush                      19.06   NWI  3 
 50 Mayberry, Jakius             Arizona Chee                      19.14   NWI  3 
 51 Ross, Jayshawn               Alliance You           19.35      19.16   NWI  4 
 52 Parrish, Jordan              Az Titans Ll                      19.74   NWI  1 
 53 Luna, Christopher            Arizona Bush                      20.39   NWI  1 
 54 Perry, Tajun                 Alliance You           20.20      20.59   NWI  4 
 
200 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Covington, Jacobe            Az Titans Ll           28.72      30.26   NWI  7 
  2 Taylor, Jaelon               The Arizona            29.71      30.46   NWI  7 
  3 Byrd, Terry                  Do Right Edu           30.02      31.35   NWI  7 
  4 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           30.00      31.70   NWI  7 
  5 Simmons, Noah                Arizona Flam           30.32      31.83   NWI  7 
  6 Gilmore, Bryan               Alliance You           30.83      31.96   NWI  7 
  7 Fields, Eric                 Mustangs TC                       32.01   NWI  1 
  8 Lipford, Brail               Arizona Chee           31.25      32.15   NWI  6 
  9 Norvell II, Marcus           Arizona Chee           31.25      32.23   NWI  6 
 10 Byrd, Hashim                 Alliance You           34.18      32.58   NWI  4 
 11 Smith, Jalen                 Vail Running           30.59      32.60   NWI  7 
 12 Andrews, Jaden               Arizona Chee           31.10      32.72   NWI  7 
 13 Brown, John                  Alliance You           32.40      32.98   NWI  5 
 13 Tolton, Bijan                Az Titans Ll           30.69      32.98   NWI  7 
 15 Young, Maurice               Arizona Chee                      33.12   NWI  1 
 16 Cobb, Seth                   Arizona Chee                      33.26   NWI  1 
 17 Goodman, Myles               Mustangs TC            32.27      33.49   NWI  6 
 18 Garrett, Quamari             Do Right Edu                      33.53   NWI  1 
 19 Potts, Trayvon               Do Right Edu           32.00      33.64   NWI  6 
 20 Ivie, Connor                 Arizona Flam           32.29      33.72   NWI  6 
 21 Blue, Thairyk                Alliance You           32.28      33.74   NWI  6 
 22 Matthews, Solomon            Miles Per Ho           32.92      33.86   NWI  5 
 23 Armenta, Gabriel             Alliance You           33.78      33.89   NWI  5 
 24 Green, Joscelyn              Northwest Xp           34.50      33.93   NWI  4 
 25 Gonzales, Adrian             Wicked                 33.56      34.06   NWI  5 
 26 Andrews, Haudarie            The Arizona            34.57      34.22   NWI  3 
 27 Scott, Sean                  Arizona Chee           31.30      35.03   NWI  6 
 28 Bell, Gavin                  Do Right Edu                      35.36   NWI  2 
 29 Flores, Jacob                The Arizona            33.42      35.76   NWI  5 
 30 Fields, Isaiah               Spartan Spee           36.82      35.80   NWI  3 
 31 Coleman, Jayden              Northwest Xp           35.60      36.05   NWI  4 
 32 Zapata Trejo, Erick          Mustangs TC            34.09      36.39   NWI  4 
 33 Cooper, Kris                 Alliance You           36.27      36.85   NWI  3 
 34 Espinoza, Adriano            Wicked                 33.50      37.01   NWI  5 
 35 Jones, Caleb                 Mustangs TC            33.20      37.06   NWI  5 
 35 Rodgers, Julius              Az Goldrush            32.00      37.06   NWI  6 
 37 Jenkins, Robert              The Arizona            37.12      37.33   NWI  3 
 38 Smith, Sigunnianala          Arizona Chee                      38.04   NWI  1 
 39 Love, Demetris               Az Goldrush            34.00      38.05   NWI  4 
 39 Zanetti, James               Arizona Chee                      38.05   NWI  1 
 41 Parsons, Zachary             Spartan Spee                      38.13   NWI  2 
 42 Reeves, Ceth                 Arizona Elit           39.20      38.55   NWI  3 
 43 Galbreath, Alijah            The Arizona            37.17      38.70   NWI  3 
 44 Donald, Tyler                Do Right Edu                      38.95   NWI  2 
 45 Felix, Malachi               Mustangs TC            33.81      39.22   NWI  5 
 46 Ross, Jayshawn               Alliance You           41.40      40.40   NWI  4 
 47 Govan, Aidan                 Spartan Spee           38.69      42.35   NWI  3 
 48 Gains, Dafond                Arizona Chee                      42.52   NWI  2 
 49 James, Zavier                Arizona Chee                      42.56   NWI  2 
 50 Perry, Tajun                 Alliance You           42.58      45.13   NWI  3 
 51 Daniels, Kevin               Arizona Flam           32.00      45.68   NWI  6 
 52 Mayberry, Jakius             Arizona Chee                      46.03   NWI  2 
 53 Jernigan, Luke               The El Paso                       46.51   NWI  1 
 
400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 England, Joshua              The Arizona          1:06.37    1:05.74   5 
  2 Jackson, Alden               Northwest Xp         1:06.40    1:08.33   5 
  3 Covington, Jacobe            Az Titans Ll         1:09.49    1:11.06   5 
  4 Gonzales, Gabriel            Wicked               1:09.00    1:11.24   5 
  5 Taylor, Jaelon               The Arizona            11.06    1:11.64   1 
  6 Norvell II, Marcus           Arizona Chee         1:13.00    1:14.29   5 
  7 Potts, Trayvon               Do Right Edu         1:17.00    1:14.36   4 
  8 Stukes, Treydan              The Arizona          1:19.35    1:14.60   4 
  9 Green, Joscelyn              Northwest Xp         1:14.70    1:15.05   5 
 10 Cruz, Jay                    Alliance You         1:14.30    1:15.44   5 
 11 Davis, Dominique             Arizona Flam         1:12.46    1:15.69   5 
 12 Flores, Jacob                The Arizona          1:17.46    1:16.19   4 
 13 Tolton, Bijan                Az Titans Ll         1:19.46    1:16.29   4 
 14 Taylor, Kiondre              Arizona Chee         1:20.00    1:17.03   3 
 15 Lipford, Brail               Arizona Chee         1:15.00    1:17.20   4 
 16 Baldwin, Ethan               The El Paso                     1:17.82   1 
 17 Bell, Gavin                  Do Right Edu                    1:17.85   2 
 18 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee         1:13.00    1:18.71   5 
 19 Armenta, Gabriel             Alliance You         1:21.90    1:19.12   3 
 20 Fields, Isaiah               Spartan Spee         1:21.80    1:19.20   3 
 21 Randol, Zane                 Spartan Spee         1:28.80    1:23.74   3 
 22 Reeves, Ceth                 Arizona Elit         1:24.35    1:24.26   3 
 23 Love, Demetris               Az Goldrush          1:25.00    1:24.80   3 
 24 Felix, Malachi               Mustangs TC          1:16.29    1:24.83   4 
 25 Davis, Shamon                Az Titans Ll         1:19.49    1:25.54   4 
 26 Garrett, Quamari             Do Right Edu                    1:26.11   2 
 27 Andrews, Haudarie            The Arizona          1:19.13    1:26.88   4 
 28 Zanetti, James               Arizona Chee                    1:26.93   2 
 29 James, Zavier                Arizona Chee                    1:27.48   1 
 30 Center, Davieon              Do Right Edu                    1:30.97   1 
 31 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                    1:32.88   2 
 32 Donald, Tyler                Do Right Edu                    1:34.11   1 
 33 Hoppe, Brandon               Arizona Bush                    1:36.01   2 
 34 Govan, Aidan                 Spartan Spee                    1:36.38   1 
 35 Gains, Dafond                Arizona Chee                    1:39.09   1 
 
800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Alden               Northwest Xp                    2:38.50  
  2 Cruz, Jay                    Alliance You         2:47.30    2:47.31  
  3 Arreola, Uriel               Arizona Bush                    2:51.23  
  4 Shaffer, William             Do Right Edu                    2:56.04  
  5 Zapata Trejo, Erick          Mustangs TC          2:55.35    2:59.53  
  6 Miller, Jacob                Gtd Go The D         2:55.49    3:01.08  
  7 Nguyen, Anthony              Gtd Go The D         2:55.76    3:01.86  
  8 Felix, Malachi               Mustangs TC                     3:03.54  
  9 Zanetti, James               Arizona Chee                    3:07.80  
 10 Love, Demetris               Az Goldrush          2:48.00    3:10.15  
 11 Garrett, Quamari             Do Right Edu                    3:19.85  
 12 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                    3:25.15  
 13 Center, Davieon              Do Right Edu                    3:34.64  
 
1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Miltun, Carl                 Unattached                      5:40.63  
  2 Arreola, Uriel               Arizona Bush                    5:51.75  
  3 Miller, Jacob                Gtd Go The D         5:58.29    6:06.25  
  4 Nguyen, Anthony              Gtd Go The D         6:09.94    6:16.21  
  5 Zapata Trejo, Erick          Mustangs TC          5:50.52    6:18.88  
 
4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports Pr  'A'                 58.02      58.20  
     1) Byrd, Terry                     2) Shaffer, William               
     3) Shedrick, Wyatt                 4) Vaughn, Martin                 
  2 Alliance Youth Sports  'A'                                     58.44  
     1) Brown, John                     2) Byrd, Hashim                   
     3) Gilmore, Bryan                  4) Walker, Jaleel                 
  3 Northwest Xpress  'A'                             1:02.60    1:01.95  
     1) Coleman, Jayden                 2) Gerth, Julian                  
     3) Green, Joscelyn                 4) Jackson, Alden                 
  4 Arizona Rising Suns Track  'A'                      57.56    1:03.43  
     1) Flores, Jacob                   2) England, Joshua                
     3) Stukes, Treydan                 4) Taylor, Jaelon                 
 
4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports Pr  'A'               4:51.00    6:34.65  
     1) Byrd, Terry                     2) Shaffer, William               
     3) Shedrick, Wyatt                 4) Vaughn, Martin                 
 
High Jump Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Simmons, Noah                Arizona Flam           1.20m      1.05m    3-05.25 
  2 Shaver, Noah                 Phoenix Bobc                      1.00m    3-03.25 
 
Long Jump Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Davis, Dominique             Arizona Flam           3.60m      4.38m   NWI  14-04.50 
  2 Ivie, Connor                 Arizona Flam           3.93m      4.00m   NWI  13-01.50 
  3 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee           4.39m      3.95m   NWI  12-11.50 
  4 Blue, Thairyk                Alliance You           3.77m      3.92m   NWI  12-10.50 
  5 Simmons, Noah                Arizona Flam           4.09m      3.85m   NWI  12-07.75 
  6 Smith, Jalen                 Vail Running           3.83m      3.81m   NWI  12-06.00 
  7 Rodgers, Julius              Az Goldrush                       3.79m   NWI  12-05.25 
  8 Matthews, Solomon            Miles Per Ho                      3.69m   NWI  12-01.25 
  9 Grubbs, Tyson                Arizona Flam           3.60m      3.63m   NWI  11-11.00 
 10 Cooper, Kris                 Alliance You           2.91m      3.40m   NWI  11-02.00 
 10 Young, Maurice               Arizona Chee                      3.40m   NWI  11-02.00 
 12 Cruz, Jay                    Alliance You                      3.31m   NWI  10-10.50 
 13 Shaver, Austin               Mustangs TC            3.09m      3.27m   NWI  10-08.75 
 14 Cobb, Seth                   Arizona Chee                      3.20m   NWI  10-06.00 
 15 Parsons, Zachary             Spartan Spee                      2.85m   NWI   9-04.25 
 16 Espinoza, Adriano            Wicked                 2.40m      2.74m   NWI   9-00.00 
 17 Ross, Jayshawn               Alliance You                      2.61m   NWI   8-06.75 
 18 Perry, Tajun                 Alliance You           1.90m      2.12m   NWI   6-11.50 
 
Shot Put 6 lb. Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 King, Emery                  Arizona Flam           6.18m      8.05m   26-05.00 
  2 Grubbs, Tyson                Arizona Flam                      7.32m   24-00.25 
  3 Shaver, Noah                 Phoenix Bobc                      5.82m   19-01.25 
  4 Foster, Bischen              Arizona Flam           5.05m      5.60m   18-04.50 
  5 Shaver, Austin               Mustangs TC            5.64m      5.55m   18-02.50 
  6 Luna, Christopher            Arizona Bush                      5.01m   16-05.25 
  7 Smith, Sigunnianala          Arizona Chee                      4.99m   16-04.50 
 
Javelin Throw 300g Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramirez, Alexander           Unattached            33.86m     32.30m     106-00 
  2 King, Emery                  Arizona Flam          25.73m     31.05m     101-10 
  3 Shaver, Noah                 Phoenix Bobc                     24.30m      79-09 
  4 Arreola, Uriel               Arizona Bush                     23.25m      76-03 
  5 Galbreath, Alijah            The Arizona           21.90m     22.00m      72-02 
  6 Hoppe, Brandon               Arizona Bush                     21.51m      70-07 
  7 Gonzales, Gabriel            Wicked                16.08m     20.40m      66-11 
  8 Vaughn, Martin               Do Right Edu                     17.12m      56-02 
  9 Smith, Jalen                 Vail Running          19.00m     17.10m      56-01 
 10 Foster, Bischen              Arizona Flam          20.56m     16.11m      52-10 
 11 Cross, Torian                Vail Running                     16.10m      52-10 
 12 Mayberry, Jakius             Arizona Chee                     14.82m      48-07 
 13 Parrish, Jordan              Az Titans Ll                     14.04m      46-01 
 14 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                     13.91m      45-08 
 15 Luna, Christopher            Arizona Bush                     13.17m      43-02 
 16 Potts, Trayvon               Do Right Edu                     12.58m      41-03 
 17 Gonzales, Adrian             Wicked                 6.76m     10.25m      33-07 
 18 Donald, Tyler                Do Right Edu                      8.93m      29-03 
 
100 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Hemphill-Toledo, Cito        Arizona Chee           12.50      12.87   NWI  9 
  2 Jones, Demontay              Alliance You           12.70      12.88   NWI  9 
  3 Russell, Christopher         The Arizona            13.59      13.45   NWI  8 
  4 Johnson, Trey                Az Goldrush            12.77      13.49   NWI  9 
  5 Joiner, Jamarye              Vail Running           13.45      13.53   NWI  9 
  6 Thomas, Tehran               Alliance You           13.83      13.57   NWI  8 
  7 Williams, Robert             Do Right Edu           13.55      13.72   NWI  8 
  8 Marendes, John               Northwest Xp           14.40      13.74   NWI  6 
  8 Taylor, Cameron              The Arizona            13.45      13.74   NWI  9 
 10 Anderson, Drake              Arizona Chee           13.12      13.75   NWI  9 
 11 Butler, Devin                Alliance You           13.60      13.79   NWI  8 
 12 Kadiri, Prince               Az Titans Ll           13.37      13.82   NWI  9 
 12 Williams, Dereck             Arizona Chee           13.80      13.82   NWI  8 
 14 Waters, Tamir                Alliance You           13.91      13.84   NWI  7 
 15 Williams, Treyvon            Alliance You           13.90      13.87   NWI  7 
 16 Exum, Kellen                 Phoenix Bobc                      13.95   NWI  1 
 17 Wooden, Jayden               Northwest Xp           14.60      13.99   NWI  6 
 18 Pleasant, Lacarea            Arizona Chee           13.25      14.04   NWI  9 
 19 Kirk, Nasir                  Miles Per Ho           13.83      14.05   NWI  8 
 20 White, Keshaud               Do Right Edu           13.76      14.09   NWI  8 
 21 Brooks, Decarlos             Arizona Flam           13.67      14.16   NWI  8 
 21 Hampton, Dominique           The Arizona            14.43      14.16   NWI  6 
 23 Tellis, Leroy                The Arizona            14.07      14.18   NWI  7 
 24 Woodberry, Antwaun           Alliance You           13.98      14.20   NWI  7 
 25 McGee, Kyteryion             Alliance You           13.91      14.24   NWI  7 
 26 Cash, Amarion                Mustangs TC            13.72      14.26   NWI  8 
 27 Jackson, Devion              Do Right Edu           14.24      14.28   NWI  6 
 28 Smith, Deerick               Vail Running           14.00      14.29   NWI  7 
 29 Decristofaro, Mario          Arizona Chee                      14.41   NWI  3 
 30 Patterson, Ardis             Miles Per Ho           14.09      14.53   NWI  7 
 31 Cutright, Travis             Miles Per Ho           14.80      14.72   NWI  6 
 32 Ware, Aaron                  Do Right Edu                      14.73   NWI  2 
 33 Jones, Delvin                Alliance You           13.90      14.78   NWI  7 
 34 Bradshaw, Jordyn             Northwest Xp           15.60      14.97   NWI  5 
 35 Knighton, Darryl             Mustangs TC            15.96      14.99   NWI  5 
 36 Davison, Brian               The Arizona            14.88      15.18   NWI  6 
 37 Rodgers, Rodney              Vail Running           15.03      15.25   NWI  6 
 38 Quihuis, Brandon             Az Titans Ll           15.13      15.33   NWI  6 
 39 Jernigan, Tate               The El Paso                       15.40   NWI  3 
 40 Cowan, Devin                 Arizona Chee                      15.42   NWI  2 
 41 Cox, Ajani                   Arizona Chee                      15.45   NWI  1 
 42 Tamplin, Alay'jon            Alliance You           15.34      15.46   NWI  5 
 43 Jones, Derik                 Arizona Chee           13.90      15.47   NWI  7 
 44 Galbreath, Aiden             The Arizona            15.46      15.70   NWI  5 
 45 Pearson, Darius              Mustangs TC            15.36      15.82   NWI  5 
 46 Hawthorne, Tyrese            Arizona Chee                      15.87   NWI  3 
 47 Rodgers, Tylin               Az Goldrush                       15.97   NWI  2 
 48 Redd, Tucker                 Az Goldrush                       16.03   NWI  2 
 49 Pitts, Isaiah                Miles Per Ho           16.06      16.05   NWI  5 
 50 White, Carmayne              Do Right Edu                      16.08   NWI  3 
 51 Gidaro, Daniel               Phoenix Bobc                      16.18   NWI  2 
 52 Cordova, Isaiah              Arizona Chee                      16.24   NWI  3 
 53 Duecker, Kurt                Feel The Hea           15.83      16.34   NWI  5 
 54 Corrales, Jose               Az Titans Ll           16.24      16.40   NWI  5 
 55 Billings, Matthew            Blue Devils                       16.51   NWI  1 
 56 Nottingham, Hunter           The Arizona            16.08      16.54   NWI  5 
 57 Tansmore, Jamari             Arizona Chee                      16.56   NWI  1 
 58 Ward, Robert                 Miles Per Ho           16.31      16.61   NWI  4 
 59 Trussell, Jeramiah           The El Paso                       17.13   NWI  1 
 60 Coleman, Sebastain           Arizona Flam           18.60      17.22   NWI  4 
 61 Johnson, De'Rieon            Blue Devils                       18.00   NWI  2 
 62 Edge, Daylen                 Alliance You           18.96      18.26   NWI  4 
 63 Hudson, Noah                 Arizona Elit                      19.01   NWI  2 
 64 Mercado, Issac               Alliance You           18.06      19.14   NWI  4 
 
200 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jones, Demontay              Alliance You           26.30      26.71   NWI  7 
  2 Hemphill-Toledo, Cito        Arizona Chee           26.90      27.40   NWI  7 
  3 Griffin, Marquis             Az Goldrush            27.18      27.45   NWI  7 
  4 Williams, Robert             Do Right Edu           28.11      27.66   NWI  7 
  5 Russell, Christopher         The Arizona            27.80      27.94   NWI  7 
  6 Butler, Devin                Alliance You           28.53      27.98   NWI  6 
  7 Joiner, Jamarye              Vail Running           27.78      28.00   NWI  7 
  8 Kadiri, Prince               Az Titans Ll           27.44      28.11   NWI  7 
  9 Williams, Treyvon            Alliance You           28.60      28.39   NWI  6 
 10 Kirk, Nasir                  Miles Per Ho           28.77      28.53   NWI  6 
 11 Smith, Deerick               Vail Running           27.11      28.58   NWI  7 
 12 Anderson, Drake              Arizona Chee           28.10      28.62   NWI  7 
 13 Waters, Tamir                Alliance You           29.16      28.75   NWI  5 
 14 Hampton, Dominique           The Arizona            29.16      28.80   NWI  5 
 15 Tremble, Greg                Unattached             28.70      28.83   NWI  6 
 16 White, Keshaud               Do Right Edu           28.86      28.87   NWI  6 
 17 Pleasant, Lacarea            Arizona Chee           28.56      29.02   NWI  6 
 18 Marendes, John               Northwest Xp           28.20      29.17   NWI  6 
 19 Cash, Amarion                Mustangs TC            28.53      29.27   NWI  6 
 20 Woodberry, Antwaun           Alliance You           29.49      29.54   NWI  5 
 21 Franklin, Tyler              The Arizona            29.46      29.74   NWI  5 
 22 McGee, Kyteryion             Alliance You           30.67      29.79   NWI  4 
 23 Jones, Delvin                Alliance You           28.90      30.17   NWI  6 
 24 Exum, Kellen                 Phoenix Bobc                      30.22   NWI  1 
 25 Armenta, Manuel              Alliance You           30.41      30.49   NWI  4 
 26 Bylbie, Martin               Spartan Spee           29.39      30.55   NWI  5 
 27 Wooden, Jayden               Northwest Xp           33.40      30.65   NWI  3 
 28 Thomas, Aaron                Alliance You           31.24      30.82   NWI  4 
 29 Lewis, Zachary               Mustangs TC            30.24      30.97   NWI  4 
 30 Bradshaw, Jordyn             Northwest Xp           34.50      31.19   NWI  2 
 31 Knighton, Darryl             Mustangs TC            32.07      31.37   NWI  3 
 32 Yarbrough, Lawrence          Az Titans Ll           30.27      31.46   NWI  4 
 33 Cutright, Travis             Miles Per Ho           31.79      32.39   NWI  4 
 34 Jones, Derik                 Arizona Chee           29.50      32.47   NWI  5 
 35 Cox, Ajani                   Arizona Chee                      32.85   NWI  1 
 36 Patterson, Ardis             Miles Per Ho           30.14      32.89   NWI  5 
 37 Pitts, Isaiah                Miles Per Ho           35.40      32.97   NWI  2 
 38 Davison, Brian               The Arizona            31.94      33.06   NWI  4 
 39 Galbreath, Aiden             The Arizona            30.47      33.09   NWI  4 
 40 Jernigan, Tate               The El Paso                       33.15   NWI  1 
 41 Pratt, Kenneth               Az Goldrush            30.20      33.22   NWI  5 
 42 Corrales, Jason              Az Titans Ll           32.96      33.32   NWI  3 
 43 Ward, Robert                 Miles Per Ho           33.98      34.49   NWI  3 
 44 White, Carmayne              Do Right Edu                      34.56   NWI  1 
 45 Hawthorne, Tyrese            Arizona Chee                      34.73   NWI  1 
 46 Espinoza, Francisco          Wicked                 34.00      35.23   NWI  3 
 47 Tamplin, Alay'jon            Alliance You           33.47      35.97   NWI  3 
 48 Nottingham, Hunter           The Arizona            34.05      37.09   NWI  2 
 49 Edge, Daylen                 Alliance You           38.22      40.92   NWI  2 
 50 Shepherd, William            Spartan Spee                      42.45   NWI  2 
 
400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Moreland, Shamar             Do Right Edu         1:01.00    1:01.64   5 
  2 Anderson, Marquis            The Arizona          1:03.26    1:02.24   5 
  3 Williams, Robert             Do Right Edu         1:03.00    1:02.91   5 
  4 Kadiri, Prince               Az Titans Ll         1:03.34    1:02.98   5 
  5 Marendes, John               Northwest Xp         1:05.70    1:03.75   4 
  6 Waters, Tamir                Alliance You         1:06.50    1:04.24   4 
  7 Hawkins, Makari              Do Right Edu         1:01.00    1:04.52   5 
  8 Jones, Demontay              Alliance You         1:03.00    1:05.51   5 
  9 Smith, James                 Arizona Flam         1:08.30    1:05.83   4 
 10 Armenta, Manuel              Alliance You         1:07.00    1:05.90   4 
 11 Bylbie, Martin               Spartan Spee         1:12.80    1:07.51   3 
 12 Wood, Isaiah                 Arizona Chee         1:05.00    1:07.78   5 
 13 Cash, Amarion                Mustangs TC          1:08.34    1:07.95   4 
 14 Kastelic, Mark               Arizona Elit         1:14.00    1:08.56   3 
 15 Hampton, Dominique           The Arizona          1:09.65    1:08.58   4 
 16 Thomas, Aaron                Alliance You         1:12.83    1:09.14   3 
 17 Jimenez, Daniel              The Arizona          1:12.28    1:10.03   3 
 18 McGee, Kyteryion             Alliance You         1:12.81    1:10.20   3 
 19 Lewis, Zachary               Mustangs TC          1:09.93    1:10.25   4 
 20 Tremble, Greg                Unattached           1:05.00    1:10.86   5 
 21 Raymungo, Noah               Arizona Elit                    1:10.88   1 
 22 Ware, Aaron                  Do Right Edu                    1:11.07   1 
 23 Knighton, Darryl             Mustangs TC                     1:11.65   2 
 24 Naisant, Marcus              Arizona Flam         1:14.56    1:12.26   3 
 25 Corrales, Jason              Az Titans Ll         1:11.91    1:12.34   3 
 26 Yarbrough, Lawrence          Az Titans Ll         1:08.78    1:12.84   4 
 27 Quihuis, Brandon             Az Titans Ll         1:10.46    1:13.87   4 
 28 Espinoza, Francisco          Wicked               1:18.64    1:13.88   2 
 29 Cofield, David               Spartan Spee                    1:15.31   1 
 30 Jackson, Devion              Do Right Edu         1:13.00    1:16.85   3 
 31 Davison, Brian               The Arizona          1:13.29    1:20.49   3 
 32 Jones, Derik                 Arizona Chee         1:15.00    1:21.78   2 
 33 Overson, Zachary             Vail Running         1:26.13    1:23.51   2 
 34 Baldwin, Caleb               The El Paso                     1:26.21   1 
 35 Trussell, Issac              The El Paso                     1:28.22   2 
 36 Tamplin, Alay'jon            Alliance You         1:33.10    1:28.34   2 
 
800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hawkins, Makari              Do Right Edu         2:25.00    2:23.17  
  2 Jarmon, Scieneaux            Az Goldrush          2:28.00    2:24.35  
  3 Armenta, Manuel              Alliance You         2:42.80    2:34.67  
  4 Kastelic, Mark               Arizona Elit                    2:35.64  
  5 Corrales, Jason              Az Titans Ll         2:37.64    2:35.82  
  6 Raymungo, Noah               Arizona Elit                    2:37.36  
  7 Yarbrough, Lawrence          Az Titans Ll         2:41.01    2:38.17  
  8 Pratt, Kenneth               Az Goldrush          2:34.00    2:40.62  
  9 Tremble, Greg                Unattached           2:40.00    2:40.78  
 10 Yescas, Eddy                 Az Goldrush          2:30.00    2:41.47  
 11 Jones, Delvin                Alliance You         2:47.00    2:45.14  
 12 Green, Brayden               Gtd Go The D         2:54.57    2:57.28  
 13 Loayza, Anthony              Arizona Puma         3:05.00    2:59.02  
 14 Aston, Cameron               Az Goldrush          2:45.00    3:01.76  
 15 Tovar, Ryan                  Az Goldrush                     3:12.02  
 16 Baldwin, Caleb               The El Paso                     3:14.19  
 17 Trussell, Issac              The El Paso                     3:23.35  
 
1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hawkins, Makari              Do Right Edu         4:58.00    5:05.74  
  2 Green, Brayden               Gtd Go The D         5:40.78    5:57.15  
  3 Loayza, Anthony              Arizona Puma         6:11.00    6:14.06  
  4 Tovar, Ryan                  Az Goldrush                     6:39.51  
 
80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Moreland, Shamar             Do Right Edu           13.62      13.40   NWI  2 
  2 White, Keshaud               Do Right Edu           14.52      13.42   NWI  2 
  3 Naisant, Marcus              Arizona Flam           14.25      13.83   NWI  2 
  4 Smith, James                 Arizona Flam           15.18      14.00   NWI  2 
  5 Kastelic, Mark               Arizona Elit                      14.68   NWI  2 
  6 Rahman, Samir                Phoenix Bobc                      14.83   NWI  1 
  7 Shaver, Ryan                 Phoenix Bobc                      14.89   NWI  1 
  8 Williams, Dereck             Arizona Chee           16.00      15.65   NWI  2 
  9 Jackson, Devion              Do Right Edu           15.82      16.21   NWI  2 
 10 Gidaro, Daniel               Phoenix Bobc                      16.58   NWI  1 
 11 Duecker, Kurt                Feel The Hea           16.87      16.90   NWI  2 
 12 White, Carmayne              Do Right Edu                      17.30   NWI  1 
 
4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alliance Youth Sports  'A'                                     52.92  
     1) Butler, Devin                   2) Thomas, Tehran                 
     3) Williams, Treyvon               4) Woodberry, Antwaun             
  2 Arizona Rising Suns Track  'A'                      53.26      53.09  
     1) Anderson, Marquis               2) Franklin, Tyler                
     3) Russell, Christopher            4) Taylor, Cameron                
  3 Miles Per Hour  'A'                                            55.42  
     1) Cutright, Travis                2) Kirk, Nasir                    
     3) Patterson, Ardis                4) Pitts, Isaiah                  
  4 Arizona Cheetahs TC  'C'                          1:00.00      58.87  
     1) Cordova, Isaiah                 2) Cox, Ajani                     
     3) Hagerty, Joey                   4) Hawthorne, Tyrese              
  5 El Paso Jets  'A'                                            1:07.68  
     1) Baldwin, Caleb                  2) Jernigan, Tate                 
     3) Trussell, Issac                 4) Trussell, Jeramiah             
 
4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns Track  'A'                    4:23.37    4:27.11  
     1) Anderson, Marquis               2) Franklin, Tyler                
     3) Taylor, Cameron                 4) Tellis, Leroy                  
  2 Az Goldrush Club  'A'                             3:58.00    4:44.87  
     1) Jarmon, Scieneaux               2) Johnson, Trey                  
     3) Pratt, Kenneth                  4) Yescas, Eddy                   
  3 Arizona Cheetahs TC  'A'                          4:20.00    5:05.65  
     1) Anderson, Drake                 2) Pleasant, Lacarea              
     3) Williams, Dereck                4) Wood, Isaiah                   
 
High Jump Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rahman, Samir                Phoenix Bobc                      1.40m    4-07.00 
  2 Wood, Isaiah                 Arizona Chee           1.35m     J1.40m    4-07.00 
  3 Exum, Kellen                 Phoenix Bobc                      1.35m    4-05.00 
  4 Smith, James                 Arizona Flam                      1.25m    4-01.25 
  5 Naisant, Carlan              Arizona Flam           1.30m      1.20m    3-11.25 
 
Long Jump Midget Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Griffin, Marquis             Az Goldrush                       4.91m   NWI  16-01.50 
  2 Thomas, Tehran               Alliance You           4.50m      4.89m   NWI  16-00.50 
  3 Joiner, Jamarye              Vail Running           4.24m      4.66m   NWI  15-03.50 
  4 Bylbie, Martin               Spartan Spee           3.96m      4.18m   NWI  13-08.75 
  5 Tellis, Leroy                The Arizona                       4.15m   NWI  13-07.50 
  6 Wooden, Jayden               Northwest Xp                      4.06m   NWI  13-04.00 
  7 Smith, Deerick               Vail Running           4.10m      4.05m   NWI  13-03.50 
  8 Lewis, Zachary               Mustangs TC            3.91m      3.93m   NWI  12-10.75 
  9 Bradshaw, Jordyn             Northwest Xp                      3.81m   NWI  12-06.00 
 10 Redd, Tucker                 Az Goldrush                       3.77m   NWI  12-04.50 
 11 Duecker, Kurt                Feel The Hea           3.77m      3.76m   NWI  12-04.00 
 12 Rodgers, Rodney              Vail Running           3.80m      3.66m   NWI  12-00.25 
 13 Pearson, Darius              Mustangs TC            3.86m      3.65m   NWI  11-11.75 
 14 Thomas, Aaron                Alliance You                      3.57m   NWI  11-08.50 
 15 Ward, Robert                 Miles Per Ho                      3.42m   NWI  11-02.75 
 
Shot Put 6 lb. Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Tyson                 Unattached            11.25m     11.01m   36-01.50 
  2 Wilhite, Max                 Mustangs TC           10.42m     10.84m   35-06.75 
  3 Coleman, Sebastain           Arizona Flam           8.79m      8.78m   28-09.75 
  4 Corrales, Jose               Az Titans Ll           8.35m      8.71m   28-07.00 
  5 Edge, Daylen                 Alliance You           7.62m      8.67m   28-05.50 
  6 Cofield, David               Spartan Spee           9.26m      8.02m   26-03.75 
  7 Shepherd, William            Spartan Spee           7.37m      7.94m   26-00.75 
  8 Galbreath, Aiden             The Arizona            7.81m      7.51m   24-07.75 
  9 Magnusson, Jacob             Vail Running           6.92m      7.14m   23-05.25 
 10 Tansmore, Jamari             Arizona Chee                      6.75m   22-01.75 
 11 Hudson, Noah                 Arizona Elit                      5.63m   18-05.75 
 12 Overson, Zachary             Vail Running           4.80m      5.39m   17-08.25 
 
Discus Throw 1kg Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cofield, David               Spartan Spee          25.31m     28.52m      93-07 
  2 Shaver, Ryan                 Phoenix Bobc          27.33m     26.20m      85-11 
  3 Naisant, Carlan              Arizona Flam          17.76m     17.71m      58-01 
  4 Cordova, Isaiah              Arizona Chee                     17.65m      57-11 
 
Javelin Throw 300g Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Marcus              Arizona Flam          50.33m     48.41m     158-10 
  2 Naisant, Carlan              Arizona Flam          42.72m     40.06m     131-05 
  3 Shaver, Ryan                 Phoenix Bobc                     38.69m     126-11 
  4 Moreland, Shamar             Do Right Edu          37.80m     32.80m     107-07 
  5 Ware, Aaron                  Do Right Edu                     25.40m      83-04 
  6 Shepherd, William            Spartan Spee          17.94m     25.12m      82-05 
  7 Rodgers, Rodney              Vail Running                     24.05m      78-11 
  8 Coleman, Sebastain           Arizona Flam          22.52m     22.13m      72-07 
  9 Johnson, De'Rieon            Blue Devils                      20.34m      66-09 
 10 Mercado, Issac               Alliance You                     18.37m      60-03 
 11 Redd, Tucker                 Az Goldrush                      17.79m      58-04 
 12 Hudson, Noah                 Arizona Elit                     17.22m      56-06 
 13 Magnusson, Jacob             Vail Running          23.60m     15.89m      52-01 
 14 Overson, Zachary             Vail Running           1.07m     15.47m      50-09 
 15 Billings, Matthew            Blue Devils                      15.32m      50-03 
 
1500 Meter Race Walk Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnson, De'Rieon            Blue Devils                    10:41.30  
  2 Billings, Matthew            Blue Devils                    10:41.45  
 
100 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Ware, Derek                  Arizona Chee           11.60      11.41   NWI  7 
  2 Mutach Kapend, Signory       Gilbert TC             11.90      11.85   NWI  7 
  3 Lucas, Chase                 Alliance You           11.80      11.94   NWI  7 
  4 Kincade, Robert              Mustangs TC            12.52      12.43   NWI  7 
  5 Ruiz, Alejandro              The Arizona            12.70      12.52   NWI  6 
  6 Sharp, Malique               Alliance You           12.56      12.53   NWI  7 
  6 Garrett, Quntion             Do Right Edu           12.82      12.53   NWI  6 
  6 Wilson, Kory                 Northwest Xp           12.50      12.53   NWI  7 
  9 Tipton, Rico                 Spartan Spee           13.21      12.69   NWI  5 
 10 King, Nikolai                Northwest Xp           12.50      12.70   NWI  7 
 11 Ross, Tavian                 Az Titans Ll           12.57      12.71   NWI  7 
 12 Myers, Pavone                Do Right Edu           13.20      12.92   NWI  5 
 12 Moran, Brandon               Arizona Flam           12.61      12.92   NWI  6 
 14 Flores, Nathan               Northwest Xp           12.90      13.00   NWI  6 
 15 Wallace, Lawrence            Az Titans Ll           13.21      13.05   NWI  5 
 16 Green, Trevell               Arizona Chee           13.02      13.06   NWI  6 
 17 MacKey, Demarrian            Do Right Edu           12.96      13.07   NWI  6 
 18 Boyd II, Stacey              Arizona Chee           12.23      13.16   NWI  7 
 19 Roomes, Mason                Unattached             12.97      13.20   NWI  6 
 20 Sauls, Aaron                 Az Titans Ll           13.11      13.24   NWI  5 
 21 Clement Jr, Anthony          Arizona Chee                      13.29   NWI  2 
 22 Butler, Markez               Alliance You           14.18      13.32   NWI  4 
 23 Greenjr, Jerome              Do Right Edu           13.29      13.37   NWI  5 
 24 Gaines, Dante                Arizona Chee                      13.40   NWI  1 
 25 Beckon, Bryan                Az Titans Ll           13.49      13.41   NWI  5 
 26 Harris, Anferni              Do Right Edu           13.03      13.44   NWI  6 
 27 White, Rakevion              Do Right Edu                      13.45   NWI  1 
 28 Woods, Kyree                 Arizona Chee           13.01      13.61   NWI  6 
 29 Wesley, Isaiah               Alliance You           13.62      13.62   NWI  5 
 30 Brown, Jacquori              Kingdom Runn                      13.66   NWI  2 
 31 Stephens, Anthony            Alliance You           14.03      13.70   NWI  4 
 32 Johnson, DeAndre             Blue Devils                       13.84   NWI  1 
 33 Romero, Joseph               Arizona Chee                      13.87   NWI  1 
 33 Russell, Daylon              The Arizona            13.76      13.87   NWI  4 
 35 Green, Jaylon                Mustangs TC            13.64      13.88   NWI  5 
 36 Dennis, Tetwan               Miles Per Ho           14.14      13.91   NWI  4 
 36 Bremigan, Daniel             Arizona Bush                      13.91   NWI  2 
 38 Wilson, Kirby                Northwest Xp           14.60      13.95   NWI  3 
 39 Lindsey, Shyheim             Miles Per Ho           14.14      14.01   NWI  4 
 40 Simental, Ernesto            Arizona Chee                      14.03   NWI  1 
 41 Brown, Elijah                Mustangs TC            14.18      14.04   NWI  4 
 42 Adams III, Edwin             Arizona Chee                      14.25   NWI  2 
 43 Parrish, Jason               Az Titans Ll           13.89      14.30   NWI  4 
 44 Tansmore, Jaren              Arizona Chee                      14.34   NWI  3 
 45 Mgbam, Emeka                 Mustangs TC            14.31      14.58   NWI  4 
 46 Kaiser, Brayden              Phoenix Bobc                      15.10   NWI  2 
 46 Kelly, Michael               Arizona Chee                      15.10   NWI  3 
 48 Elmorejr, Andre              Do Right Edu           14.33      15.24   NWI  3 
 49 William, Zayzon              Mustangs TC                       15.51   NWI  1 
 50 Crawford, Damon              Alliance You           15.64      15.55   NWI  3 
 51 Scott, Essex                 Arizona Flam           15.79      16.28   NWI  3 
 
200 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Lucas, Chase                 Alliance You           23.93      23.62   NWI  6 
  2 King, Nikolai                Northwest Xp           25.40      25.53   NWI  6 
  3 Garrett, Quntion             Do Right Edu           25.47      25.84   NWI  6 
  4 Ruiz, Alejandro              The Arizona            26.52      26.05   NWI  5 
  5 Ross, Tavian                 Az Titans Ll           25.62      26.19   NWI  6 
  6 Kincade, Robert              Mustangs TC            25.67      26.38   NWI  6 
  7 Sauls, Aaron                 Az Titans Ll           25.84      26.57   NWI  6 
  8 Sharp, Malique               Alliance You           26.56      26.68   NWI  5 
  9 Butler, Markez               Alliance You           28.43      27.10   NWI  4 
 10 Beckon, Bryan                Az Titans Ll           27.36      27.31   NWI  5 
 11 Green, Trevell               Arizona Chee           27.10      27.61   NWI  5 
 12 Myers, Pavone                Do Right Edu           26.80      27.69   NWI  5 
 13 Stephens, Anthony            Alliance You           27.50      27.74   NWI  4 
 14 Cofield, Christopher         Spartan Spee           28.02      27.93   NWI  4 
 15 Greenjr, Jerome              Do Right Edu           27.30      27.96   NWI  5 
 16 Harris, Anferni              Do Right Edu           27.05      28.46   NWI  5 
 17 Parra, Caarlos               Arizona Elit           27.30      28.56   NWI  5 
 18 Lindsey, Shyheim             Miles Per Ho           28.75      28.76   NWI  4 
 19 Dennis, Tetwan               Miles Per Ho           28.75      28.99   NWI  4 
 20 Wesley, Isaiah               Alliance You           29.72      29.36   NWI  3 
 21 Romero, Joseph               Arizona Chee                      29.55   NWI  1 
 22 Russell, Daylon              The Arizona            27.42      29.59   NWI  4 
 23 Brown, Jacquori              Kingdom Runn                      29.95   NWI  1 
 24 Lundy, Devonte               Arizona Flam           30.01      30.39   NWI  3 
 25 Green, Jaylon                Mustangs TC            28.63      30.51   NWI  4 
 26 White, Rakevion              Do Right Edu                      30.70   NWI  2 
 27 Mgbam, Emeka                 Mustangs TC            30.08      31.41   NWI  3 
 28 Kelly, Michael               Arizona Chee                      31.63   NWI  1 
 29 Crawford, Damon              Alliance You           30.87      31.89   NWI  3 
 30 William, Zayzon              Mustangs TC                       32.82   NWI  2 
 31 Parrish, Jason               Az Titans Ll           28.99      40.54   NWI  4 
 
400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 King, Nikolai                Northwest Xp           57.60      55.76   3 
  2 Wilson, Kory                 Northwest Xp         1:01.70      59.78   3 
  3 Ruiz, Alejandro              The Arizona          1:01.55    1:00.03   3 
  4 Butler, Markez               Alliance You           59.00    1:01.58   3 
  5 Flores, Nathan               Northwest Xp         1:04.60    1:02.39   2 
  6 Kincade, Robert              Mustangs TC          1:00.77    1:02.55   3 
  7 Cofield, Christopher         Spartan Spee         1:02.80    1:02.73   3 
  8 Jackson, Corrye              Northwest Xp         1:06.40    1:02.90   2 
  9 Bremigan, Daniel             Arizona Bush                    1:03.43   1 
 10 Russell, Daylon              The Arizona          1:03.93    1:05.68   2 
 10 Roomes, Mason                Unattached                      1:05.68   1 
 12 Wallace, Lawrence            Az Titans Ll         1:03.16    1:06.76   3 
 13 Simental, Ernesto            Arizona Chee                    1:06.79   1 
 14 Brown, Jacquori              Kingdom Runn                    1:07.78   1 
 15 Romero, Joseph               Arizona Chee                    1:08.33   1 
 16 Goll, David                  Phoenix Bobc                    1:10.05   1 
 17 Lundy, Devonte               Arizona Flam         1:09.54    1:10.66   2 
 18 Mgbam, Emeka                 Mustangs TC                     1:15.32   1 
 19 Wesley, Isaiah               Alliance You         1:11.00    1:17.98   2 
 
800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burks, Cade                  Arizona Chee         2:09.00    2:09.83  
  2 Ross, Tavian                 Az Titans Ll         2:21.98    2:26.06  
  3 Jackson, Corrye              Northwest Xp                    2:30.50  
  4 Goll, David                  Phoenix Bobc                    2:33.51  
  5 Caruso, Nicolas              Northwest Xp                    2:34.23  
  6 Nguyen, John-Paul            Gtd Go The D         2:38.55    2:37.47  
  7 Ruiz, Andrew                 Arizona Elit                    2:37.90  
  8 Beckon, Bryan                Az Titans Ll                    2:39.80  
  9 Ward, Clyde                  Miles Per Ho         3:00.00    2:46.61  
 
1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burks, Cade                  Arizona Chee         4:50.00    4:37.57  
  2 eversden, andrew             Arizona Chee                    5:00.14  
  3 Hornbaker, Austin            Arizona Chee         2:15.00    5:09.20  
  4 Caruso, Nicolas              Northwest Xp                    5:18.06  
  5 Nguyen, John-Paul            Gtd Go The D         5:26.64    5:26.36  
  6 Ruiz, Andrew                 Arizona Elit                    5:28.76  
  7 Ward, Clyde                  Miles Per Ho         5:40.00    6:01.26  
 
3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caruso, Nicolas              Northwest Xp                   11:13.26  
 
100 Meter Hurdles (33" ) Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Turner, Adam                 Mustangs TC            13.97      14.00   NWI  2 
  2 Tipton, Rico                 Spartan Spee           15.87      16.05   NWI  2 
  3 White, Rakevion              Do Right Edu                      17.23   NWI  1 
  4 Woods, Kyree                 Arizona Chee                      17.43   NWI  1 
  5 Adams III, Edwin             Arizona Chee                      18.13   NWI  1 
  6 Parra, Caarlos               Arizona Elit           18.20      18.57   NWI  2 
  7 Simental, Ernesto            Arizona Chee                      18.82   NWI  1 
  8 Tansmore, Jaren              Arizona Chee                      19.19   NWI  1 
 
200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Tipton, Rico                 Spartan Spee           30.01      30.44   NWI 
  2 Woods, Kyree                 Arizona Chee                      30.70   NWI 
  3 White, Rakevion              Do Right Edu                      31.54   NWI 
  4 Adams III, Edwin             Arizona Chee                      33.91   NWI 
  5 Tansmore, Jaren              Arizona Chee                      34.21   NWI 
  6 Hickel, Torrey               Arizona Elit           33.00      37.64   NWI 
 
4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                            50.00      47.58  
     1) Boyd II, Stacey                 2) Green, Trevell                 
     3) Ware, Derek                     4) Woods, Kyree                   
  2 Northwest Xpress  'A'                               49.50      49.08  
     1) Flores, Nathan                  2) King, Nikolai                  
     3) Wilson, Kirby                   4) Wilson, Kory                   
  3 Do Right Educational Sports Pr  'A'                 49.68      49.12  
     1) Garrett, Quntion                2) Harris, Anferni                
     3) MacKey, Demarrian               4) Myers, Pavone                  
  4 Alliance Youth Sports  'A'                                     49.30  
     1) Butler, Markez                  2) Lucas, Chase                   
     3) Sharp, Malique                  4) Stephens, Anthony              
  5 Az Titans Llc  'A'                                  49.36      50.10  
     1) Beckon, Bryan                   2) Ross, Tavian                   
     3) Sauls, Aaron                    4) Wallace, Lawrence              
 
High Jump Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hornbaker, Austin            Arizona Chee           1.65m      1.55m    5-01.00 
  2 Adams III, Edwin             Arizona Chee                      1.45m    4-09.00 
  3 Green, Jaylon                Mustangs TC                       1.30m    4-03.25 
  4 Brown, Elijah                Mustangs TC                       1.25m    4-01.25 
  4 Felix, Terrell               Mustangs TC                       1.25m    4-01.25 
  6 Jackson, Corrye              Northwest Xp                      1.20m    3-11.25 
 
Long Jump Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Turner, Adam                 Mustangs TC                       6.02m   NWI  19-09.00 
  2 Wallace, Lawrence            Az Titans Ll           5.39m      5.63m   NWI  18-05.75 
  3 Tipton, Rico                 Spartan Spee           5.39m      5.27m   NWI  17-03.50 
  4 Moran, Brandon               Arizona Flam           5.06m      5.21m   NWI  17-01.25 
  5 Hornbaker, Austin            Arizona Chee                      4.97m   NWI  16-03.75 
  6 Cofield, Christopher         Spartan Spee           4.81m      4.62m   NWI  15-02.00 
  7 Lindsey, Shyheim             Miles Per Ho                      4.48m   NWI  14-08.50 
  7 Lundy, Devonte               Arizona Flam           3.72m      4.48m   NWI  14-08.50 
  9 Russell, Daylon              The Arizona            4.39m      4.45m   NWI  14-07.25 
 10 Tansmore, Jaren              Arizona Chee                      4.31m   NWI  14-01.75 
 11 Romero, Joseph               Arizona Chee                      4.10m   NWI  13-05.50 
 12 Simental, Ernesto            Arizona Chee                      4.08m   NWI  13-04.75 
 13 Kelly, Michael               Arizona Chee                      3.88m   NWI  12-08.75 
 14 Scott, Essex                 Arizona Flam           3.16m      3.56m   NWI  11-08.25 
 
Triple Jump Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Burks, Cade                  Arizona Chee                     10.08m   NWI  33-01.00 
  2 Mutach Kapend, Signory       Gilbert TC                        9.93m   NWI  32-07.00 
 
Shot Put 4kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Turner, Adam                 Mustangs TC           12.44m     12.51m   41-00.50 
  2 Doka, Hunter                 Tonto Apache                     12.34m   40-06.00 
  3 Saena, Tyson-Jay             Alliance You                     11.80m   38-08.75 
  4 Hornbaker, Austin            Arizona Chee                     11.40m   37-05.00 
  5 Clement Jr, Anthony          Arizona Chee                     10.86m   35-07.75 
  6 Jones, Hunter                Unattached                       10.52m   34-06.25 
  7 King, Elliot                 Arizona Flam           9.59m     10.40m   34-01.50 
  8 Johnson, DeAndre             Blue Devils                      10.06m   33-00.25 
  9 Elmorejr, Andre              Do Right Edu          10.67m      9.90m   32-05.75 
 10 Rice, Armani                 Mustangs TC            8.64m      8.74m   28-08.25 
 10 Martinez, Alex               Do Right Edu                      8.74m   28-08.25 
 12 Dennis, Tetwan               Miles Per Ho                      6.96m   22-10.00 
 13 Lindsey, Shyheim             Miles Per Ho                      6.28m   20-07.25 
 
Discus Throw 1kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clement Jr, Anthony          Arizona Chee                     32.28m     105-11 
  2 King, Elliot                 Arizona Flam          28.55m     31.44m     103-02 
  3 Elmorejr, Andre              Do Right Edu          33.53m     29.48m      96-09 
  4 Rice, Armani                 Mustangs TC           29.01m     29.37m      96-04 
  5 Dowlearn, William            Mustangs TC           30.28m     29.26m      96-00 
  6 Mutach Kapend, Signory       Gilbert TC                       27.76m      91-01 
  7 Martinez, Alex               Do Right Edu                     23.48m      77-00 
 
Javelin Throw 600g Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramirez, Aaron               Unattached            45.61m     53.31m     174-11 
  2 King, Elliot                 Arizona Flam          34.11m     36.63m     120-02 
  3 Johnson, DeAndre             Blue Devils                      35.98m     118-00 
  4 Roomes, Mason                Unattached                       32.15m     105-06 
  5 Bremigan, Daniel             Arizona Bush                     28.42m      93-03 
  6 Elmorejr, Andre              Do Right Edu          28.65m     27.97m      91-09 
  7 Clement Jr, Anthony          Arizona Chee                     26.28m      86-03 
  8 Rice, Armani                 Mustangs TC           26.42m     23.41m      76-10 
  9 Dowlearn, William            Mustangs TC           27.70m     22.82m      74-10 
 10 Martinez, Alex               Do Right Edu                     19.66m      64-06 
 
100 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Robertson, Jett              Blue Devils                       12.36   NWI  1 
  2 McCoy, Elmando               The Arizona            12.37      12.39   NWI  2 
  3 Overstreet, Khalil           Arizona Flam                      12.56   NWI  1 
  4 Luster-Smith, Seantre        Az Titans Ll           12.77      12.69   NWI  2 
  5 Scroggins, Adrian            Kingdom Runn                      12.76   NWI  1 
  6 Medina, Samuel               Wicked                 12.94      12.90   NWI  2 
  7 Schwartz, Adam               Arizona Puma           12.99      13.07   NWI  2 
  8 Ruehl, Patrick               Arizona Puma           13.44      13.70   NWI  2 
  9 Haber, Gregory               Blue Devils                       13.99   NWI  1 
 
200 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Boys, Jordan                 Arizona Flam           23.99      24.16   NWI  2 
  2 McCoy, Elmando               The Arizona            24.54      24.45   NWI  2 
  3 Robertson, Jett              Blue Devils                       25.39   NWI  1 
  4 Medina, Samuel               Wicked                 24.68      25.59   NWI  2 
  5 Luster-Smith, Seantre        Az Titans Ll           24.68      26.07   NWI  2 
  6 Parra, Diego                 Arizona Elit           25.90      26.17   NWI  2 
  7 Scroggins, Adrian            Kingdom Runn                      26.64   NWI  1 
  8 Overstreet, Khalil           Arizona Flam                      27.64   NWI  1 
 
400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Boys, Jordan                 Arizona Flam           52.96      53.23  
  2 McCoy, Elmando               The Arizona            53.00      53.85  
  3 Luster-Smith, Seantre        Az Titans Ll           57.11    1:00.21  
  4 Bullock, Jackson             Arizona Elit                    1:00.41  
  5 Schwartz, Adam               Arizona Puma         1:00.17    1:01.59  
  6 Jones, Gerald                Mustangs TC          1:03.07    1:03.61  
  7 Ruehl, Patrick               Arizona Puma         1:08.00    1:07.99  
 
800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roomes, Roshon               Unattached                      2:12.77  
  2 Nguyen, Liam                 Gtd Go The D         2:36.24    2:39.62  
  3 Yelder, Andrew               Arizona Spee         2:49.22    2:48.10  
 
1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roomes, Roshon               Unattached                      5:00.58  
  2 Nguyen, Liam                 Gtd Go The D         5:20.99    5:22.04  
  3 Yelder, Andrew               Arizona Spee         5:57.71    5:46.54  
 
3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Paige, Weston                Feel The Hea                   10:34.95  
 
110 Meter Hurdles (39" ) Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Bullock, Jackson             Arizona Elit                      19.49   NWI 
  2 Parra, Diego                 Arizona Elit           16.30      19.52   NWI 
 
High Jump Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Luster-Smith, Seantre        Az Titans Ll           1.65m      1.70m    5-07.00 
  2 Woodard, Carl                Arizona Puma           1.30m      1.30m    4-03.25 
 
Long Jump Intermediate Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 McCoy, Elmando               The Arizona            5.25m      5.49m   NWI  18-00.25 
  2 Overstreet, Khalil           Arizona Flam                      4.85m   NWI  15-11.00 
  3 Medina, Samuel               Wicked                            4.37m   NWI  14-04.00 
  4 Yelder, Andrew               Arizona Spee           3.84m      3.55m   NWI  11-07.75 
 
Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Shaver, Christian            Phoenix Bobc                     10.20m   33-05.75 
  2 Wright, Douglas              Spartan Spee           9.29m      8.74m   28-08.25 
  3 Thomas, Skylar               Tonto Apache                      6.62m   21-08.75 
 
Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Shaver, Christian            Phoenix Bobc                     40.06m     131-05 
  2 Wright, Douglas              Spartan Spee          24.81m     21.90m      71-10 
 
Javelin Throw 800g Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Shaver, Christian            Phoenix Bobc                     45.94m     150-09 
  2 Rice, Archie                 Mustangs TC                      44.95m     147-06 
  3 Robertson, Jett              Blue Devils           41.00m     38.78m     127-03 
  4 Haber, Gregory               Blue Devils                      28.95m      95-00 
 
100 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Minchella, Marquise          Arizona Puma           11.72      11.73   NWI 
  2 Creer, Trechon               Kingdom Runn                      11.80   NWI 
  3 Schwartz, Lance              Arizona Puma           12.09      12.05   NWI 
  4 Lovejoy, Steven              Mustangs TC                       12.27   NWI 
  5 Sharpe, Jorian               Arizona Flam           12.25      12.31   NWI 
 
200 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Creer, Trechon               Kingdom Runn                      24.12   NWI 
  2 Sharpe, Jorian               Arizona Flam           24.50      25.85   NWI 
 
400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Creer, Trechon               Kingdom Runn                      56.10  
 
High Jump Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Minchella, Marquise          Arizona Puma           1.80m      1.80m    5-10.75 
  2 Schwartz, Lance              Arizona Puma           1.75m     J1.80m    5-10.75 
 
Long Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Sharpe, Jorian               Arizona Flam           5.28m      5.38m   NWI  17-08.00 
  2 Lovejoy, Steven              Mustangs TC                       5.35m   NWI  17-06.75 
 
Triple Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Sharpe, Jorian               Arizona Flam          11.49m     11.16m   NWI  36-07.50 
 
Shot Put 12 lb. Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jacquez, Jordan              Vail Running                      9.08m   29-09.50 
  2 Lovejoy, Steven              Mustangs TC                       8.04m   26-04.50 
 
Discus Throw 1.6kg Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jacquez, Jordan              Vail Running                     22.52m      73-11 
 
Javelin Throw 800g Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Colby, Travis                Unattached                       59.40m     194-10 
  2 Lovejoy, Steven              Mustangs TC                      26.40m      86-07