Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/20/2011 12:43 PM
                       2011 Regulation Meet - 4/16/2011                        
                           8 lane track 300 Hurdles                            
                                 Westwood n HS                                 
                                Corrected Results
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Harrell, Mya                 Arizona Spee           15.79      15.76   NWI  9 
  2 Helu, Paelata                Pops TC                16.69      15.84   NWI  9 
  3 Patrick, Haley               Do Right Edu           16.01      16.65   NWI  9 
  4 James, Jayden                Arizona Chee           17.25      16.83   NWI  9 
  5 Turner, Rahni                Pops TC                16.44      16.87   NWI  9 
  6 Johnson, Tyanna              Do Right Edu           17.43      16.95   NWI  8 
  7 Bruning, Serenity            Arizona Elit                      17.36   NWI  1 
  8 Graves, Uzuri                Alliance You           17.71      17.49   NWI  8 
  9 Kirk, Najelah                Miles Per Ho           18.00      17.53   NWI  8 
 10 Scott, India                 Az Goldrush            16.45      17.63   NWI  9 
 11 Moore, Joy                   Az Goldrush                       17.81   NWI  1 
 12 Fields, Indiah               Spartan Spee           17.84      17.96   NWI  8 
 13 Brown, Chelsie               Pops TC                18.79      18.05   NWI  6 
 14 Robinson, Willow             Do Right Edu           18.79      18.12   NWI  6 
 15 Gonzalez, Karly              Az Goldrush            17.00      18.19   NWI  9 
 16 Bucks, Avery                 Arizona Chee                      18.34   NWI  2 
 17 Davis, Aniya                 Do Right Edu           19.44      18.86   NWI  5 
 18 Shivers, Arazhane            Do Right Edu                      18.98   NWI  2 
 19 Corrales, Lorena             Az Titans Ll           18.20      18.99   NWI  8 
 20 Alexander, Shayada           Do Right Edu           18.15      19.14   NWI  8 
 21 Sueing, Aria                 Arizona Pant           20.60      19.19   NWI  4 
 22 Andrews, Anaya               Arizona Chee                      19.23   NWI  1 
 23 Hunter, Rian                 Alliance You           19.19      19.26   NWI  6 
 24 Shaffer, Shelby              Do Right Edu           19.68      19.42   NWI  5 
 25 Roberts, Raven               The Arizona            18.59      19.46   NWI  6 
 26 Johnson, Ny'lynn             World Class            20.00      19.48   NWI  5 
 27 Seashols, Madeline           Spartan Spee           19.30      19.63   NWI  6 
 28 Smith, Janelle               Alliance You           19.97      19.66   NWI  5 
 29 Anderson, Tatyana            Alliance You           19.72      19.69   NWI  5 
 30 Sneed, Sa'mara               Blue Devils                       19.73   NWI  3 
 31 Collins, Lauren              Arizona Elit           19.87      19.76   NWI  5 
 32 Bingham, Savannah            Kingdom Runn           20.51      19.93   NWI  4 
 33 Gilmore, Princess            Alliance You           21.43      19.97   NWI  4 
 34 Johnson, Rikay               Arizona Elit           20.16      20.05   NWI  5 
 35 McClain, Tamai               World Class            20.90      20.30   NWI  4 
 36 Tovar, Jenna                 Az Goldrush            18.00      20.38   NWI  8 
 37 Santoro, Kiara               Arizona Flam                      20.52   NWI  2 
 38 Hector, Zarriah              Arizona Chee                      20.74   NWI  2 
 38 Novacek, Elizabeth           Gtd Go The D           20.44      20.74   NWI  4 
 40 Ayiyi, Brooklyn              Miles Per Ho           22.00      21.30   NWI  4 
 41 Wiley, Aneesa                Do Right Edu                      22.07   NWI  2 
 42 Kalanish, Isabelle           Alliance You           22.23      22.26   NWI  4 
 43 Van Sickle, Reece            Gtd Go The D                      22.35   NWI  3 
 44 Clark, Amayah                Mustangs TC                       22.65   NWI  1 
 45 Palmore, Maiya               Mustangs TC            22.23      22.77   NWI  4 
 46 Rosthenhausler, Zoey         Wicked                 23.07      23.41   NWI  3 
 47 Yarbrough, Xiyah             Az Titans Ll           23.58      23.50   NWI  3 
 48 Oliver, Aaliya               The Arizona            25.60      23.61   NWI  3 
 49 Ardizzone, Ava               Gtd Go The D           24.00      23.65   NWI  3 
 50 Warren, Chai                 Alliance You           25.51      23.87   NWI  3 
 51 Zarate, Myss JennieBell      Arizona Bush                      24.19   NWI  1 
 52 Yarbrough, Trinnity          Az Titans Ll           19.30      52.58   NWI  6 
 -- Womack, Jatavia              Alliance You           18.41         NT   NWI  7 
 -- Johnson, Jocelyn             Arizona Flam           18.49         NT   NWI  7 
 -- Hutchinson, Amreah           Arizona Flam           18.21         NT   NWI  7 
 -- Ortiz, Selema                Alliance You           18.24         NT   NWI  7 
 -- Johnson, Joelle              Pops TC                18.35         NT   NWI  7 
 -- Kennedy, Taniah              Alliance You           18.26         NT   NWI  7 
 -- Davis, Teyanna               Az Titans Ll           18.58         NT   NWI  7 
 -- Robinson, Chloe              Do Right Edu           18.30         NT   NWI  7 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Helu, Paelata                Pops TC                33.75      32.88   NWI  9 
  2 Harrell, Mya                 Arizona Spee           33.73      33.25   NWI  9 
  3 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu                      33.94   NWI  1 
  4 Turner, Rahni                Pops TC                39.10      34.68   NWI  7 
  5 Cuff, Kierrah                Spartan Spee           37.91      36.30   NWI  8 
  6 Ortiz, Selema                Alliance You           40.03      36.60   NWI  7 
  7 Johnson, Tyanna              Do Right Edu           38.00      37.21   NWI  8 
  8 Graves, Uzuri                Alliance You           38.87      37.25   NWI  7 
  9 Fields, Indiah               Spartan Spee           37.52      37.33   NWI  8 
 10 Scott, India                 Az Goldrush            34.00      37.59   NWI  9 
 11 Williams, Danay              Do Right Edu           36.99      37.62   NWI  9 
 12 Bruning, Serenity            Arizona Elit                      37.68   NWI  3 
 13 Arreola, Abigail             Arizona Bush                      37.95   NWI  2 
 14 Kirk, Najelah                Miles Per Ho           42.00      38.36   NWI  5 
 15 Moore, Joy                   Az Goldrush                       38.37   NWI  1 
 16 Corrales, Lorena             Az Titans Ll           40.38      38.61   NWI  6 
 17 Robinson, Chloe              Do Right Edu           38.28      38.84   NWI  8 
 18 Robinson, Willow             Do Right Edu           41.20      38.86   NWI  5 
 19 Hutchinson, Amreah           Arizona Flam           39.18      38.88   NWI  7 
 20 Davis, Teyanna               Az Titans Ll           39.16      39.14   NWI  7 
 21 Alexander, Shayada           Do Right Edu           40.52      39.71   NWI  6 
 22 Kennedy, Taniah              Alliance You           41.61      39.91   NWI  5 
 23 Brown, Chelsie               Pops TC                42.10      40.69   NWI  5 
 24 Estanllo, Tessa              Arizona Flam           43.94      40.91   NWI  4 
 25 Bingham, Savannah            Kingdom Runn           42.81      41.41   NWI  5 
 26 Roberts, Raven               The Arizona            40.65      41.64   NWI  6 
 27 Davis, Aniya                 Do Right Edu           41.95      41.71   NWI  5 
 28 Santoro, Kiara               Arizona Flam                      41.78   NWI  2 
 29 Anderson, Tatyana            Alliance You           43.00      41.82   NWI  4 
 30 Shaffer, Shelby              Do Right Edu           41.05      42.06   NWI  5 
 31 Womack, Jatavia              Alliance You           40.74      42.43   NWI  6 
 32 Johnson, Joelle              Pops TC                40.26      42.44   NWI  6 
 33 Gilmore, Princess            Alliance You           45.96      42.95   NWI  3 
 34 Johnson, Rikay               Arizona Elit           40.80      43.24   NWI  6 
 35 Novacek, Elizabeth           Gtd Go The D           42.00      43.31   NWI  5 
 36 Tovar, Jenna                 Az Goldrush            36.00      43.61   NWI  9 
 37 Smith, Janelle               Alliance You           45.14      43.77   NWI  4 
 38 Sneed, Sa'mara               Blue Devils                       43.85   NWI  1 
 39 Johnson, Ny'lynn             World Class            43.40      44.22   NWI  4 
 40 Yarbrough, Trinnity          Az Titans Ll           45.40      45.02   NWI  4 
 41 Collins, Lauren              Arizona Elit           39.50      45.16   NWI  7 
 42 Shivers, Arazhane            Do Right Edu                      45.37   NWI  1 
 43 Sueing, Aria                 Arizona Pant           46.02      46.02   NWI  3 
 44 Fregozo, Emma                Alliance You           43.42      46.45   NWI  4 
 45 Ayiyi, Brooklyn              Miles Per Ho           40.00      46.58   NWI  7 
 46 McClain, Tamai               World Class            46.45      46.73   NWI  3 
 47 Clark, Amayah                Mustangs TC                       48.19   NWI  1 
 48 Hector, Zarriah              Arizona Chee                      48.50   NWI  2 
 49 Rosthenhausler, Zoey         Wicked                 52.00      49.07   NWI  3 
 50 Ardizzone, Ella              Gtd Go The D           40.00      52.11   NWI  7 
 51 Wiley, Aneesa                Do Right Edu                      53.55   NWI  2 
 52 Warren, Chai                 Alliance You           48.00      54.11   NWI  2 
 53 Zarate, Myss JennieBell      Arizona Bush                      56.09   NWI  2 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Johnson, Jocelyn             Arizona Flam         1:19.00    1:21.79   3 
  2 Oliver, Sariya               The Arizona          1:31.08    1:24.50   2 
  3 Hill, Jneya                  Do Right Edu         1:26.00    1:25.95   3 
  4 Scott, India                 Az Goldrush          1:20.00    1:27.97   3 
  5 Arreola, Abigail             Arizona Bush                    1:28.86   1 
  6 James, Jayden                Arizona Chee         1:20.00    1:30.01   3 
  7 Willis, Kaiya                Do Right Edu         1:26.00    1:30.92   3 
  8 Alexander, Shayada           Do Right Edu         1:33.00    1:35.92   2 
  9 Estanllo, Tessa              Arizona Flam         1:40.67    1:36.31   2 
 10 Andrews, Anaya               Arizona Chee                    1:38.14   1 
 11 Tovar, Jenna                 Az Goldrush          1:38.00    1:38.29   2 
 12 Bucks, Avery                 Arizona Chee                    1:39.00   1 
 13 Fregozo, Emma                Alliance You         1:43.00    1:39.59   2 
 14 Gonzalez, Karly              Az Goldrush          1:25.00    1:41.41   3 
 15 Womack, Jatavia              Alliance You         1:40.00    1:41.85   2 
 16 Gilmore, Princess            Alliance You         1:44.00    1:42.81   1 
 17 Shivers, Arazhane            Do Right Edu         1:45.00    1:44.48   1 
 18 Sueing, Aria                 Arizona Pant                    2:02.53   1 
 
800 Meter Run Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu         3:15.00    3:25.55  
  2 Fregozo, Emma                Alliance You         3:40.00    3:48.15  
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gtd Go The Distance  'A'                          1:40.00    1:20.86  
     1) Ardizzone, Ava                  2) Ardizzone, Ella                
     3) Novacek, Elizabeth              4) Van Sickle, Reece              
  2 Do Right Educational Sports Pr  'B'               1:22.00    1:34.51  
     1) Davis, Aniya                    2) Hill, Jneya                    
     3) Shaffer, Shelby                 4) Willis, Kaiya                  
 -- Do Right Educational Sports Pr  'A'               1:09.00         DQ  
     1) Johnson, Jhaidah                2) Johnson, Tyanna                
     3) Patrick, Haley                  4) Robinson, Chloe                
 
Long Jump Sub-Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Hutchinson, Amreah           Arizona Flam           2.77m      2.90m   NWI   9-06.25 
  2 Willis, Kaiya                Do Right Edu                      2.85m   NWI   9-04.25 
  3 Fields, Indiah               Spartan Spee           2.97m      2.69m   NWI   8-10.00 
  4 Oliver, Sariya               The Arizona            2.61m      2.61m   NWI   8-06.75 
  5 Turner, Rahni                Pops TC                2.90m      2.60m   NWI   8-06.50 
  6 Helu, Paelata                Pops TC                2.13m      2.55m   NWI   8-04.50 
  7 Bruning, Serenity            Arizona Elit                      2.52m   NWI   8-03.25 
  8 Johnson, Joelle              Pops TC                2.77m      2.50m   NWI   8-02.50 
  9 Johnson, Ny'lynn             World Class                       2.08m   NWI   6-10.00 
 10 Oliver, Aaliya               The Arizona            1.67m      2.00m   NWI   6-06.75 
 11 McClain, Tamai               World Class                       1.99m   NWI   6-06.50 
 12 Graves, Uzuri                Alliance You           2.36m      1.90m   NWI   6-03.00 
 13 Robinson, Willow             Do Right Edu                      1.79m   NWI   5-10.50 
 13 Brown, Chelsie               Pops TC                1.40m      1.79m   NWI   5-10.50 
 15 Navarro, Melanie             Unattached                        1.58m   NWI   5-02.25 
 16 Collins, Lauren              Arizona Elit           2.02m      1.55m   NWI   5-01.00 
 -- Wiley, Aneesa                Do Right Edu                       FOUL                 
 -- Zarate, Myss JennieBell      Arizona Bush                       FOUL                 
 -- Smith, Janelle               Alliance You           1.88m       FOUL                 
 -- Warren, Chai                 Alliance You           1.18m       FOUL                 
 -- Hector, Zarriah              Arizona Chee                       FOUL                 
 -- Hill, Jneya                  Do Right Edu                       FOUL                 
 -- Anderson, Tatyana            Alliance You           2.34m       FOUL                 
 -- Harrell, Mya                 Arizona Spee           3.24m       FOUL                 
 -- Kirk, Najelah                Miles Per Ho                       FOUL                 
 -- Palmore, Maiya               Mustangs TC            2.15m       FOUL                 
 -- Kennedy, Taniah              Alliance You           1.45m       FOUL                 
 
Shot Put Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Williams, Danay              Do Right Edu         5-00.00      4.56m   14-11.50 
  2 Arreola, Abigail             Arizona Bush                      3.32m   10-10.75 
  3 Navarro, Melanie             Unattached                        2.23m    7-03.75 
 
Javelin Throw 300g Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 James, Jayden                Arizona Chee          12.34m     11.02m      36-02 
  2 Sneed, Sa'mara               Blue Devils                       9.52m      31-03 
  3 Williams, Danay              Do Right Edu           3.66m      8.80m      28-10 
  4 Estanllo, Tessa              Arizona Flam           8.55m      8.12m      26-08 
  5 Santoro, Kiara               Arizona Flam                      8.11m      26-07 
  6 Hunter, Rian                 Alliance You                      7.25m      23-09 
  7 Ayiyi, Brooklyn              Miles Per Ho                      6.90m      22-08 
  8 Navarro, Melanie             Unattached                        6.13m      20-01 
  9 Rosthenhausler, Zoey         Wicked                            4.10m      13-05 
 10 Yarbrough, Trinnity          Az Titans Ll           6.03m      3.45m      11-04 
 
100 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Mays, Jadyn                  The Arizona            14.55      14.66   NWI  8 
  2 Charlton, Jayde              Do Right Edu           15.33      14.81   NWI  8 
  3 Bardwell-Jones, Ciara        Arizona Chee           14.99      15.00   NWI  8 
  4 McCoy, Tajene                The Arizona            15.47      15.08   NWI  6 
  5 Clark, Ashlee                Arizona Chee           15.39      15.15   NWI  6 
  5 Adams, Adora                 Arizona Chee           15.30      15.15   NWI  8 
  7 Sessions, Piper              Arizona Chee           15.60      15.21   NWI  6 
  8 Guzman, Saydee               Wicked                 15.80      15.28   NWI  7 
  9 Clark, Jamia                 Unattached             15.22      15.43   NWI  8 
 10 Harris, Armani               Do Right Edu           16.48      15.48   NWI  5 
 10 Graves, Cianey               Do Right Edu           16.91      15.48   NWI  4 
 12 Roberts, Riley               The Arizona            15.94      15.82   NWI  7 
 13 Lockhart, Mia                Arizona Chee           15.60      15.86   NWI  6 
 14 Brown, Marniesha             Arizona Bush                      15.92   NWI  1 
 15 Helu, Vaiosini               Pops TC                16.30      15.94   NWI  5 
 16 Ortiz, Navaria               Alliance You           16.85      16.05   NWI  4 
 17 Garner, Patrice              Miles Per Ho           19.00      16.09   NWI  2 
 18 Davis, Imani                 Arizona Chee                      16.10   NWI  1 
 19 Walker, Anastacia            Mustangs TC            16.02      16.11   NWI  7 
 20 Shea, Katie                  Arizona Chee           15.60      16.23   NWI  6 
 21 Smith, Aria                  Arizona Chee           15.60      16.28   NWI  6 
 22 Jackson, Shania              Blue Devils                       16.34   NWI  1 
 23 Belliotti, Mykenzie          Arizona Chee           15.60      16.35   NWI  7 
 24 Scott, Zara                  Az Goldrush            14.80      16.41   NWI  8 
 25 England, Mia                 The Arizona            16.48      16.46   NWI  5 
 26 Scroggins, Trinity           Do Right Edu           16.58      16.68   NWI  5 
 27 Edmonds, Mikayla             Mustangs TC            15.81      16.84   NWI  7 
 28 Richard, Makyah              Az Titans Ll           16.24      16.85   NWI  5 
 29 Carswell, Briana             Do Right Edu           16.77      17.06   NWI  5 
 30 Brtunson, Tigist             Arizona Chee                      17.10   NWI  1 
 31 Cox, Dizarie                 Alliance You           17.52      17.22   NWI  3 
 32 Carr, Antalyce               Alliance You           17.85      17.35   NWI  3 
 33 Trimble, Eliza               Arizona Puma           16.86      17.38   NWI  4 
 34 Collins, Kate                Arizona Elit           17.91      17.63   NWI  3 
 35 Scott, Maya                  Arizona Flam           15.56      17.73   NWI  6 
 36 Dozal, Breanna               Northwest Xp           19.80      17.74   NWI  2 
 37 Tamplin, Brishawnea          Alliance You           18.04      17.95   NWI  3 
 38 Contorno, Kelsie             Pops TC                18.09      18.07   NWI  3 
 39 Thompson, Makayla            Az Titans Ll           19.02      18.43   NWI  2 
 40 Jones, Tralay                Miles Per Ho                      18.54   NWI  1 
 41 Johnson, Joi                 Alliance You           19.48      18.55   NWI  2 
 42 Martinez, Sherry             Arizona Bush                      18.65   NWI  1 
 43 Morris, Kaylani              Do Right Edu           15.96      19.02   NWI  7 
 44 Pitts-Wright, Angelilyah     Miles Per Ho                      19.35   NWI  2 
 45 Williamson, Kaylah           Alliance You           20.21      19.60   NWI  2 
 46 Rollins, Crystal             Miles Per Ho                      21.15   NWI  1 
 47 Riley, Asani                 Coldwater Ex                      27.87   NWI  2 
 
200 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Charlton, Jayde              Do Right Edu           30.57      29.63   NWI  7 
  2 Williams, Kiemya             Do Right Edu           30.07      30.32   NWI  7 
  3 McCoy, Tajene                The Arizona            31.55      30.73   NWI  7 
  4 Phillips, Dominique          The Arizona            29.66      30.84   NWI  7 
  5 Mays, Jadyn                  The Arizona            33.00      30.97   NWI  6 
  6 Guzman, Saydee               Wicked                 32.02      31.79   NWI  6 
  7 Jackson, Renita              Do Right Edu           33.63      31.80   NWI  5 
  8 Reed, Haila                  Do Right Edu           33.98      32.07   NWI  5 
  9 Jackson, Trejanae            Do Right Edu           32.51      32.08   NWI  6 
 10 Mustin, Dominique            The Arizona            33.02      32.12   NWI  5 
 11 Singleton, Jasmine           Mustangs TC            31.77      32.32   NWI  6 
 12 Garner, Patrice              Miles Per Ho           40.00      33.55   NWI  3 
 13 Mayfield, Crystal            Do Right Edu           33.25      33.68   NWI  5 
 14 Ortiz, Navaria               Alliance You           36.30      33.78   NWI  3 
 15 Scott, Zara                  Az Goldrush            31.00      33.81   NWI  7 
 16 Roberts, Riley               The Arizona            32.50      33.97   NWI  6 
 17 England, Mia                 The Arizona            34.24      34.30   NWI  5 
 18 Helu, Vaiosini               Pops TC                34.60      35.39   NWI  5 
 19 Cox, Dizarie                 Alliance You           36.06      35.67   NWI  4 
 20 Johnson, Miriam              Do Right Edu           40.37      37.36   NWI  2 
 21 Tamplin, Brishawnea          Alliance You           37.87      38.14   NWI  3 
 22 Carr, Antalyce               Alliance You           37.32      38.15   NWI  3 
 23 Jones, Tralay                Miles Per Ho                      39.35   NWI  1 
 24 Morris, Kaylani              Do Right Edu           39.44      39.82   NWI  3 
 25 Scroggins, Joanee            Do Right Edu           40.32      40.41   NWI  2 
 26 Gross, Sharon                Spartan Spee           41.63      41.20   NWI  2 
 27 Williamson, Kaylah           Alliance You           43.41      42.45   NWI  2 
 28 Johnson, Joi                 Alliance You           46.60      42.53   NWI  2 
 29 Pitts-Wright, Angelilyah     Miles Per Ho                      44.35   NWI  1 
 30 Thompson, Makayla            Az Titans Ll           43.47      44.40   NWI  2 
 31 Martin, Cieries              Do Right Edu                      44.64   NWI  1 
 32 Gould, Sedona                Arizona Chee                      46.82   NWI  1 
 33 Rollins, Crystal             Miles Per Ho                      54.97   NWI  1 
 
400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Charlton, Jayde              Do Right Edu         1:07.00    1:07.72   4 
  2 Phillips, Dominique          The Arizona          1:13.93    1:11.04   4 
  3 Mustin, Dominique            The Arizona          1:13.41    1:12.05   4 
  4 Singleton, Jasmine           Mustangs TC          1:12.74    1:14.01   4 
  5 Richard, Makyah              Az Titans Ll         1:13.41    1:15.11   4 
  6 Adams, Adora                 Arizona Chee                    1:16.21   2 
  7 Reynolds, Trinity            Eternal Flam         1:21.96    1:17.22   3 
  7 Taylor, Nina                 Arizona Elit                    1:17.22   2 
  9 Bardwell-Jones, Ciara        Arizona Chee                    1:18.14   1 
 10 Harris, Armani               Do Right Edu         1:21.00    1:18.28   3 
 11 Kiernan, Emily               Sahuarita Sp         1:20.00    1:19.05   3 
 12 Butler-Worley, Dyamond       Do Right Edu         1:23.00    1:19.21   3 
 13 Smith, Aria                  Arizona Chee         1:17.00    1:19.37   4 
 14 Sessions, Piper              Arizona Chee         1:17.00    1:19.93   4 
 15 Brtunson, Tigist             Arizona Chee                    1:21.44   2 
 16 Lockhart, Mia                Arizona Chee                    1:22.03   1 
 17 Belliotti, Mykenzie          Arizona Chee         1:18.00    1:22.07   4 
 18 Williams, Nicole             Sahuarita Sp         1:33.93    1:25.93   3 
 19 Collins, Kate                Arizona Elit                    1:26.22   2 
 20 Davis, Imani                 Arizona Chee                    1:27.26   1 
 21 Tamplin, Brishawnea          Alliance You         1:27.00    1:29.85   3 
 22 Brown, Marniesha             Arizona Bush                    1:44.84   2 
 
800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shea, Katie                  Arizona Chee         2:50.00    2:54.07  
  2 Carswell, Jamelah            Do Right Edu                    2:54.44  
  3 Ferrall, Siobham             Az Goldrush          3:15.00    3:30.23  
 
1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carswell, Jamelah            Do Right Edu                    5:51.25  
  2 Shea, Katie                  Arizona Chee         5:56.00    5:56.77  
  3 Ferrall, Siobham             Az Goldrush                     7:10.53  
 
4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns Track  'A'                      59.56      58.41  
     1) Mustin, Dominique               2) Mays, Jadyn                    
     3) McCoy, Tajene                   4) Phillips, Dominique            
  2 Arizona Cheetahs TC  'A'                                     1:00.50  
     1) Bardwell-Jones, Ciara           2) Adams, Adora                   
     3) Sessions, Piper                 4) Clark, Ashlee                  
  3 Do Right Educational Sports Pr  'B'               1:04.00    1:02.73  
     1) Carswell, Briana                2) Graves, Cianey                 
     3) Mayfield, Crystal               4) Scroggins, Trinity             
  4 Do Right Educational Sports Pr  'A'               1:01.00    1:04.49  
     1) Jackson, Renita                 2) Jackson, Trejanae              
     3) Reed, Haila                     4) Williams, Kiemya               
 
4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports Pr  'A'               4:51.00    5:03.44  
     1) Jackson, Renita                 2) Jackson, Trejanae              
     3) Reed, Haila                     4) Williams, Kiemya               
  2 Do Right Educational Sports Pr  'B'               5:35.00    5:37.84  
     1) Carswell, Briana                2) Graves, Cianey                 
     3) Mayfield, Crystal               4) Scroggins, Trinity             
 
High Jump Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Trimble, Eliza               Arizona Puma           1.10m      1.10m    3-07.25 
  2 Butler-Worley, Dyamond       Do Right Edu                      1.00m    3-03.25 
  3 Smith, Aria                  Arizona Chee                      0.90m    2-11.50 
 -- Walker, Anastacia            Mustangs TC                          NH            
 
Long Jump Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Roberts, Riley               The Arizona            3.14m      3.68m   NWI  12-01.00 
  2 Scott, Zara                  Az Goldrush                       3.45m   NWI  11-04.00 
  3 Taylor, Nina                 Arizona Elit                      3.13m   NWI  10-03.25 
  4 Helu, Vaiosini               Pops TC                3.27m      3.03m   NWI   9-11.25 
  5 Harris, Armani               Do Right Edu                      3.00m   NWI   9-10.25 
  6 Collins, Kate                Arizona Elit           2.97m      2.82m   NWI   9-03.00 
  7 Carswell, Jamelah            Do Right Edu                      2.76m   NWI   9-00.75 
  8 Pitts-Wright, Angelilyah     Miles Per Ho                      2.69m   NWI   8-10.00 
  9 Carr, Antalyce               Alliance You           2.51m      2.66m   NWI   8-08.75 
 10 England, Mia                 The Arizona            2.84m      2.62m   NWI   8-07.25 
 11 Garner, Patrice              Miles Per Ho                      2.54m   NWI   8-04.00 
 12 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                      2.42m   NWI   7-11.25 
 13 Reyes, Esperanza             Arizona Bush                      2.39m   NWI   7-10.25 
 14 Clark, Jamia                 Unattached                        2.29m   NWI   7-06.25 
 15 Gross, Sharon                Spartan Spee                      2.23m   NWI   7-03.75 
 16 Scott, Maya                  Arizona Flam           2.01m      2.22m   NWI   7-03.50 
 17 Garcia, Destiny              Unattached                        2.17m   NWI   7-01.50 
 18 Cox, Dizarie                 Alliance You                      1.88m   NWI   6-02.00 
 19 Morris, Kaylani              Do Right Edu                      1.60m   NWI   5-03.00 
 20 Walker, Anastacia            Mustangs TC            2.16m      1.43m   NWI   4-08.25 
 -- Rollins, Crystal             Miles Per Ho                       FOUL                 
 -- Jones, Tralay                Miles Per Ho                       FOUL                 
 
Shot Put 6 lb. Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Edmonds, Mikayla             Mustangs TC            5.49m      6.16m   20-02.50 
  2 Dozal, Breanna               Northwest Xp                      5.33m   17-06.00 
  3 Johnson, Miriam              Do Right Edu                      4.78m   15-08.25 
  4 Martin, Cieries              Do Right Edu                      4.51m   14-09.75 
  5 Reyes, Esperanza             Arizona Bush                      3.94m   12-11.25 
  6 Garcia, Destiny              Unattached                        3.78m   12-05.00 
  7 Riley, Asani                 Coldwater Ex                      3.23m   10-07.25 
  7 Gould, Sedona                Arizona Chee                      3.23m   10-07.25 
 
Javelin Throw 300g Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jackson, Shania              Blue Devils                      14.80m      48-07 
  2 Garcia, Destiny              Unattached                       13.39m      43-11 
  3 Martinez, Sherry             Arizona Bush                     10.67m      35-00 
  4 Guzman, Saydee               Wicked                           10.54m      34-07 
  5 Dozal, Breanna               Northwest Xp                      9.95m      32-08 
  6 Reyes, Esperanza             Arizona Bush                      8.80m      28-10 
  7 Johnson, Miriam              Do Right Edu                      8.78m      28-10 
  8 Williams, Nicole             Sahuarita Sp           6.65m      8.07m      26-06 
 
1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martinez, Sherry             Arizona Bush                   10:33.26  
  2 Jackson, Shania              Blue Devils                    10:50.25  
  3 Shea, Kylie                  Arizona Chee                   11:01.74  
  4 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                   11:45.21  
  5 Martin, Cieries              Do Right Edu                   13:02.17  
 
100 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jordan, Raven                Arizona Chee           13.55      13.63   NWI  9 
  2 Patterson, Brittany          Do Right Edu           14.22      13.64   NWI  8 
  3 Porier-Shelton, Tiana        Arizona Flam           13.72      13.80   NWI  9 
  4 Jordan, Kylyn                Do Right Edu           13.63      13.82   NWI  9 
  5 Green, Rebekah               Northwest Xp           13.50      13.87   NWI  9 
  6 Thompson, Sakovia            Az Titans Ll           14.26      13.94   NWI  8 
  7 Fields, Asiah                Spartan Spee           14.02      13.95   NWI  8 
  8 Wilkins, Angel               Mustangs TC            14.10      13.96   NWI  8 
  9 Marendes, Jennifer           Northwest Xp           13.80      14.03   NWI  9 
 10 Ugbisien, Onome              Az Titans Ll           13.99      14.08   NWI  9 
 11 Pridgett, Demetria           Mustangs TC            14.94      14.29   NWI  7 
 12 Briscoe, Sanjohnae           Do Right Edu           14.71      14.48   NWI  7 
 13 Walker, Jadynn               Alliance You           15.21      14.58   NWI  6 
 14 Reeves, Reba                 Arizona Elit                      14.59   NWI  1 
 15 Gray, Ralaisa                Arizona Pant           15.05      14.62   NWI  7 
 16 Mgbam, Nydiah                Mustangs TC            14.47      14.63   NWI  8 
 17 Douglas, Mikayla             Do Right Edu           15.37      14.67   NWI  6 
 18 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee           14.28      14.73   NWI  8 
 19 Green, Sydney                Do Right Edu           15.17      14.79   NWI  6 
 19 Moultrie, Mya                Alliance You           15.40      14.79   NWI  6 
 21 Pratt, Kenzington            Az Goldrush            14.00      14.97   NWI  8 
 22 Walker, Malea                Az Goldrush            14.00      14.98   NWI  8 
 23 Lewis, Simone                Mustangs TC            15.07      15.10   NWI  6 
 24 Singleton, Tyonna            Mustangs TC            15.13      15.16   NWI  6 
 25 Gilbert, Jaueline            Arizona Chee           14.68      15.24   NWI  7 
 26 Johnson, Jada                Miles Per Ho           17.00      15.25   NWI  4 
 27 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc           15.25      15.26   NWI  6 
 28 Uhlenkott, Emily             Arizona Chee           14.68      15.27   NWI  7 
 29 Payne, Renee                 Arizona Chee           14.68      15.31   NWI  7 
 30 Rochon, Camille              Pops TC                15.00      15.43   NWI  7 
 31 Tasher, Indira               Northwest Xp                      15.47   NWI  3 
 32 Davis, Monique               Arizona Flam                      15.62   NWI  2 
 33 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu           15.64      15.69   NWI  5 
 34 Felix, Makahla               Mustangs TC            15.52      15.76   NWI  6 
 35 Johnson, Tajanet             Do Right Edu           16.44      15.87   NWI  5 
 36 Beckon, KaMonda              Az Titans Ll                      15.88   NWI  2 
 37 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho           17.20      15.99   NWI  4 
 38 Gates, Precious              Mustangs TC                       16.30   NWI  1 
 39 Henderson, Naomi             Eternal Flam           16.38      16.61   NWI  5 
 40 Holman, Callista             Arizona Puma           16.21      16.76   NWI  5 
 41 Martin, Gebriel              Do Right Edu           16.80      16.85   NWI  5 
 42 Hillyer, Taliyah             Arizona Chee                      16.94   NWI  1 
 43 Sneed, Derrika               Blue Devils                       16.98   NWI  2 
 43 Craig, Kayla                 Arizona Blaz                      16.98   NWI  1 
 45 Hoppe, Sierra                Arizona Bush                      17.07   NWI  2 
 46 Candioto, Brenda             Arizona Elit                      17.10   NWI  2 
 47 Johnson, Y'Mari              World Class            17.01      17.11   NWI  4 
 48 Gordon, Carly                Eternal Flam                      17.32   NWI  2 
 49 Smith, Jade                  Alliance You           17.38      17.64   NWI  4 
 50 Rascon, Nataly               Coldwater Ex                      17.99   NWI  3 
 51 Stephenson, Jalaya           Miles Per Ho           20.00      18.27   NWI  3 
 52 Standifer, Damarius          World Class            17.68      18.33   NWI  4 
 53 Hernandez, Sevannah          Do Right Edu           18.33      18.37   NWI  4 
 54 Martinez, Rhonda             Arizona Bush                      18.50   NWI  3 
 55 Hubbard, Jaiya               Alliance You           18.77      18.98   NWI  4 
 56 White, Moraina               Do Right Edu           20.07      19.33   NWI  3 
 
200 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Green, Rebekah               Northwest Xp           27.50      27.51   NWI  8 
  2 Patterson, Brittany          Do Right Edu           29.14      27.67   NWI  8 
  3 Thompson, Sakovia            Az Titans Ll           28.57      28.49   NWI  8 
  4 Ugbisien, Onome              Az Titans Ll           28.46      28.51   NWI  8 
  5 Porier-Shelton, Tiana        Arizona Flam           27.73      28.53   NWI  8 
  6 Fields, Asiah                Spartan Spee           28.78      28.59   NWI  8 
  7 Jordan, Kylyn                Do Right Edu           29.22      28.77   NWI  7 
  8 Marendes, Jennifer           Northwest Xp           29.20      28.96   NWI  8 
  9 Pridgett, Demetria           Mustangs TC            30.95      29.66   NWI  6 
 10 Fair, Raelynn                Alliance You           32.95      29.77   NWI  5 
 11 Mgbam, Nydiah                Mustangs TC            30.37      30.08   NWI  7 
 12 Green, Sydney                Do Right Edu           30.66      30.14   NWI  7 
 13 Jimerson, Mahogany           Alliance You           30.87      30.34   NWI  7 
 14 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee           29.81      30.41   NWI  7 
 15 Pratt, Kenzington            Az Goldrush            32.00      30.58   NWI  6 
 16 Briscoe, Sanjohnae           Do Right Edu           30.20      30.67   NWI  7 
 17 Payne, Renee                 Arizona Chee                      30.75   NWI  1 
 18 Reeves, Reba                 Arizona Elit           32.08      30.76   NWI  6 
 19 Brown, Mya                   Miles Per Ho                      30.84   NWI  2 
 20 Johnson, Jada                Miles Per Ho           35.00      30.94   NWI  4 
 21 Walker, Jadynn               Alliance You           31.66      30.95   NWI  6 
 22 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc                      31.18   NWI  1 
 23 Lewis, Simone                Mustangs TC            32.23      31.20   NWI  5 
 24 Grubbs, Mikaela              Arizona Flam           32.96      31.21   NWI  5 
 25 Gray, Ralaisa                Arizona Pant           31.25      31.31   NWI  6 
 26 Walker, Malea                Az Goldrush            34.00      31.44   NWI  4 
 27 Moultrie, Mya                Alliance You           33.43      31.52   NWI  5 
 28 Hillyer, Taliyah             Arizona Chee                      31.72   NWI  2 
 29 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho           33.20      32.45   NWI  5 
 30 Tasher, Indira               Northwest Xp                      32.74   NWI  2 
 31 Davis, Monique               Arizona Flam           33.69      32.91   NWI  4 
 32 Jones, Bianca                Pops TC                33.87      33.42   NWI  4 
 33 Rochon, Camille              Pops TC                33.00      33.54   NWI  5 
 34 Beckon, KaMonda              Az Titans Ll                      33.73   NWI  1 
 35 Gordon, Carly                Eternal Flam                      33.77   NWI  1 
 36 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu           36.12      33.94   NWI  4 
 37 Henderson, Naomi             Eternal Flam           34.24      34.05   NWI  4 
 38 Holman, Callista             Arizona Puma           35.06      34.16   NWI  4 
 39 Hamilton, Ayana              Arizona Pant           33.68      34.32   NWI  5 
 40 Johnson, Y'Mari              World Class            34.97      34.58   NWI  4 
 41 Martin, Gebriel              Do Right Edu           36.94      35.43   NWI  3 
 42 Hart, Isabella               Az Goldrush                       37.13   NWI  2 
 43 Smith, Jade                  Alliance You           37.33      37.22   NWI  3 
 44 Standifer, Damarius          World Class            37.54      38.70   NWI  3 
 45 Hernandez, Sevannah          Do Right Edu           39.50      38.98   NWI  3 
 46 Stephenson, Jalaya           Miles Per Ho           45.00      41.65   NWI  3 
 47 Hubbard, Jaiya               Alliance You           40.04      42.68   NWI  3 
 
400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Green, Rebekah               Northwest Xp         1:03.50    1:03.60   4 
  2 Foreman, Anna                Arizona Chee         1:00.00    1:04.57   5 
  3 Martin, Jaclyn               Arizona Chee         1:03.00    1:04.70   5 
  4 Patterson, Brittany          Do Right Edu         1:07.00    1:06.37   5 
  5 Fair, Raelynn                Alliance You         1:09.00    1:06.59   4 
  6 Fuel, Trinity                Unattached           1:08.00    1:06.92   3 
  7 Gruenwald, Jai               Arizona Chee         1:02.00    1:07.63   5 
  8 Jordan, Raven                Arizona Chee         1:10.00    1:10.35   4 
  9 Payne, Renee                 Arizona Chee         1:08.00    1:10.42   5 
 10 Marendes, Jennifer           Northwest Xp         1:11.50    1:10.46   3 
 11 Briscoe, Sanjohnae           Do Right Edu         1:12.00    1:10.48   3 
 12 Gilbert, Jaueline            Arizona Chee         1:08.00    1:10.98   4 
 13 Jordan, Kylyn                Do Right Edu         1:12.00    1:11.43   3 
 14 Thompson, Sakovia            Az Titans Ll         1:17.81    1:11.46   4 
 15 Hart, Isabella               Az Goldrush          1:14.00    1:12.03   3 
 16 Jimerson, Mahogany           Alliance You         1:13.00    1:12.08   3 
 17 Douglas, Mikayla             Do Right Edu         1:14.00    1:12.64   3 
 18 Reeves, Reba                 Arizona Elit         1:11.00    1:12.65   3 
 19 Pratt, Kenzington            Az Goldrush          1:10.00    1:12.86   5 
 20 Tasher, Indira               Northwest Xp                    1:13.38   1 
 21 Moran, Lauren                Arizona Flam         1:22.03    1:13.76   2 
 22 Foster, Morgan               Arizona Elit                    1:13.77   1 
 23 Uhlenkott, Emily             Arizona Chee         1:08.00    1:16.53   4 
 24 Gray, Ralaisa                Arizona Pant                    1:18.41   1 
 25 Andrews, Naja                Arizona Chee         1:10.00    1:18.82   4 
 26 Johnson, Tajanet             Do Right Edu         1:44.00    1:19.37   2 
 27 Ivie, Kaylee                 Arizona Flam         1:18.75    1:19.71   2 
 28 Beckon, KaMonda              Az Titans Ll                    1:21.27   1 
 29 Merritt, Emma                Arizona Elit                    1:23.79   1 
 30 Hamilton, Ayana              Arizona Pant                    1:23.82   2 
 
800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hamilton, Ava                Gtd Go The D         2:38.00    2:37.52  
  2 Quinter, Tessa               Gtd Go The D         2:39.00    2:40.58  
  3 Fuel, Trinity                Unattached           2:45.00    2:40.75  
  4 Moran, Lauren                Arizona Flam         2:51.99    2:49.95  
  5 Davis, Tanaya                Az Titans Ll         2:50.97    2:50.00  
  6 Ugbisien, Onome              Az Titans Ll                    2:52.96  
  7 Rivas, Gloria                Coldwater Ex                    3:06.26  
  8 Molvin, Molly                Gtd Go The D         3:12.00    3:07.62  
 
1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Baylee                Arizona Chee         5:00.00    5:09.24  
  2 Charlton, Lemeyah            Do Right Edu         5:33.93    5:21.24  
  3 Hamilton, Ava                Gtd Go The D         5:22.00    5:21.99  
  4 Cobbin, Rose                 Arizona Bush                    5:26.50  
  5 Ochoa, Natalie               Sahuarita Sp         5:33.51    5:32.03  
  6 Destefano, Emily             Phoenix Bobc         5:37.15    5:37.92  
  7 Davis, Tanaya                Az Titans Ll         5:40.53    5:40.62  
  8 Perea, Isabelle              Arizona Puma         5:38.00    5:41.58  
  9 Quinter, Tessa               Gtd Go The D         5:40.00    5:43.23  
 10 Hoppe, Sierra                Arizona Bush                    5:58.36  
 11 Rivas, Gloria                Coldwater Ex                    5:58.44  
 12 Molvin, Molly                Gtd Go The D                    6:43.57  
 13 Schraff, Arden               Gtd Go The D         7:22.00    6:48.65  
 
3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cobbin, Rose                 Arizona Bush                   11:50.70  
  2 Foster, Morgan               Arizona Elit                   11:54.58  
  3 Destefano, Emily             Phoenix Bobc        11:53.00   12:07.84  
  4 Perea, Isabelle              Arizona Puma        12:47.00   12:17.27  
  5 Merritt, Emma                Arizona Elit                   14:05.80  
 
80 Meter Hurdles (30" ) Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc           17.32      17.05   NWI 
  2 Andrews, Naja                Arizona Chee           16.52      18.21   NWI 
  3 Simmons, Kaori               Arizona Puma           19.33      20.11   NWI 
 
4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                            54.27      53.80  
     1) Chest, Zaire                    2) Foreman, Anna                  
     3) Gruenwald, Jai                  4) Jordan, Raven                  
  2 Alliance Youth Sports  'A'                          57.10      56.65  
     1) Fair, Raelynn                   2) Jimerson, Mahogany             
     3) Moultrie, Mya                   4) Walker, Jadynn                 
  3 Do Right Educational Sports Pr  'B'                 58.98    1:00.16  
     1) Douglas, Mikayla                2) Green, Sydney                  
     3) Johnson, Tajanet                4) Martin, Gebriel                
 
4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                          4:20.00    4:36.31  
     1) Chest, Zaire                    2) Gruenwald, Jai                 
     3) Jones, Baylee                   4) Martin, Jaclyn                 
 
4x800 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                          9:50.00   10:13.57  
     1) Foreman, Anna                   2) Gilbert, Jaueline              
     3) Jones, Baylee                   4) Martin, Jaclyn                 
 
High Jump Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Destefano, Emily             Phoenix Bobc           1.30m      1.15m    3-09.25 
  2 Simmons, Kaori               Arizona Puma           1.15m     J1.15m    3-09.25 
  3 Felix, Makahla               Mustangs TC            1.15m     J1.15m    3-09.25 
 -- Jones, Bianca                Pops TC                0.95m         NH            
 
Long Jump Midget Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Porier-Shelton, Tiana        Arizona Flam           4.52m      4.35m   NWI  14-03.25 
  2 Grubbs, Mikaela              Arizona Flam           4.18m      4.18m   NWI  13-08.75 
  3 Charlton, Lemeyah            Do Right Edu                      4.10m   NWI  13-05.50 
  4 Fields, Asiah                Spartan Spee           3.96m      4.00m   NWI  13-01.50 
  5 Ivie, Kaylee                 Arizona Flam           3.66m      3.73m   NWI  12-03.00 
  6 Felix, Makahla               Mustangs TC            3.50m      3.61m   NWI  11-10.25 
  7 Mgbam, Nydiah                Mustangs TC            3.80m      3.55m   NWI  11-07.75 
  8 Hart, Isabella               Az Goldrush                       3.50m   NWI  11-05.75 
  9 Davis, Monique               Arizona Flam                      3.38m   NWI  11-01.25 
  9 Hamilton, Ayana              Arizona Pant                      3.38m   NWI  11-01.25 
 11 Lewis, Simone                Mustangs TC            3.52m      3.23m   NWI  10-07.25 
 12 Rochon, Camille              Pops TC                3.66m      3.16m   NWI  10-04.50 
 12 Chest, Zaire                 Arizona Chee           3.96m      3.16m   NWI  10-04.50 
 14 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho                      3.15m   NWI  10-04.00 
 15 Jones, Bianca                Pops TC                           3.03m   NWI   9-11.25 
 16 Bedoy, Anabelle              Az Goldrush                       3.00m   NWI   9-10.25 
 17 Johnson, Jada                Miles Per Ho                      2.72m   NWI   8-11.25 
 18 Craig, Kayla                 Arizona Blaz                      2.42m   NWI   7-11.25 
 -- Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee           3.96m       FOUL                 
 -- Cummings, Macy               Pops TC                2.21m       FOUL                 
 
Shot Put 6 lb. Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Page-Stevens, Cairra         Mustangs TC           11.44m     11.20m   36-09.00 
  2 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu           9.14m      8.46m   27-09.25 
  3 Griffin, Jaztyne             Do Right Edu           8.84m      8.42m   27-07.50 
  4 Mason, Mia                   Do Right Edu                      7.54m   24-09.00 
  5 Flores, Marisa               The Arizona            6.95m      7.51m   24-07.75 
  6 Singleton, Tyonna            Mustangs TC            7.72m      7.12m   23-04.50 
  7 Marin, Perla                 Arizona Bush                      6.58m   21-07.25 
  8 Hodge, Joy                   Northwest Xp                      6.20m   20-04.25 
  9 Rascon, Nataly               Coldwater Ex                      5.98m   19-07.50 
 10 Mason, Tahtianna             Az Goldrush                       5.45m   17-10.75 
 11 Candioto, Brenda             Arizona Elit                      5.05m   16-07.00 
 12 White, Moraina               Do Right Edu                      3.87m   12-08.50 
 13 Cummings, Macy               Pops TC                3.70m      3.81m   12-06.00 
 
Javelin Throw 300g Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Flores, Marisa               The Arizona           23.91m     23.74m      77-11 
  2 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu          25.60m     22.29m      73-01 
  3 Hodge, Joy                   Northwest Xp                     21.71m      71-03 
  4 Mason, Mia                   Do Right Edu                     18.25m      59-10 
  5 Grubbs, Mikaela              Arizona Flam                     15.01m      49-03 
  6 Sneed, Derrika               Blue Devils                      14.63m      48-00 
  7 Marin, Perla                 Arizona Bush                     12.90m      42-04 
  8 Caudillo, Jacqueline         Arizona Puma          12.30m     12.58m      41-03 
  9 Candioto, Brenda             Arizona Elit                     11.75m      38-06 
 10 Bedoy, Anabelle              Az Goldrush                      11.62m      38-01 
 11 Stephenson, Jalaya           Miles Per Ho                     11.37m      37-04 
 12 Hoppe, Sierra                Arizona Bush                     10.88m      35-08 
 13 Cobbin, Rose                 Arizona Bush                      9.18m      30-01 
 14 Hillyer, Taliyah             Arizona Chee                      8.73m      28-08 
 15 Cummings, Macy               Pops TC                6.83m      8.21m      26-11 
 16 Mason, Tahtianna             Az Goldrush                       7.96m      26-01 
 17 Martinez, Rhonda             Arizona Bush                      6.63m      21-09 
 18 White, Moraina               Do Right Edu           7.01m      6.30m      20-08 
 19 Holman, Callista             Arizona Puma          11.84m      6.04m      19-10 
 
1500 Meter Race Walk Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Martinez, Rhonda             Arizona Bush                   10:36.72  
  2 Sneed, Derrika               Blue Devils                    11:01.15  
  3 Hernandez, Sevannah          Do Right Edu        11:22.00   11:45.04  
 
100 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Patton, Taylor               Arizona Chee           12.60      12.55   NWI  7 
  2 Williams, LaMaya             Arizona Chee           12.80      12.59   NWI  7 
  3 Center, Alexis               Do Right Edu           12.92      12.94   NWI  7 
  4 Stauffacher-Gray, Jasmin     Unattached             13.10      13.07   NWI  7 
  5 Caldwell, Vivica             Unattached             13.40      13.11   NWI  6 
  6 Tasher, Cheyenne             Northwest Xp           13.80      13.16   NWI  5 
  7 Satterwhite, Yaharim         Mustangs TC            13.25      13.25   NWI  6 
  8 Marshall, Tasia              Mustangs TC            13.14      13.28   NWI  7 
  9 Smith, Autumn                Do Right Edu           13.71      13.33   NWI  5 
 10 Spencer, Abigail             Phoenix Bobc           13.32      13.38   NWI  6 
 11 Brown, Kierra                Do Right Edu           13.60      13.67   NWI  6 
 12 Davis, Tessa                 Arizona Elit           13.03      13.96   NWI  7 
 13 Ware, Antionette             Do Right Edu           14.01      14.01   NWI  5 
 14 Brooks, Jailyn               Arizona Pant           14.21      14.03   NWI  5 
 14 Hollins, Rayshawn            The Arizona            14.50      14.03   NWI  4 
 16 Spruell, Ayolion             Do Right Edu           14.76      14.09   NWI  4 
 16 Padish, MacKenzie            Arizona Elit           13.10      14.09   NWI  7 
 18 Hollins, Rayshanette         The Arizona            14.11      14.14   NWI  5 
 19 Logan, Alexis                Arizona Puma           14.64      14.29   NWI  4 
 20 Jenkins, Kendra              Alliance You           15.00      14.37   NWI  3 
 21 Ezell, Renora                Do Right Edu           14.74      14.41   NWI  4 
 22 McCauley, Demeesha           Do Right Edu           14.61      14.48   NWI  4 
 23 Richardson, Jazmine          Mustangs TC            14.59      14.49   NWI  4 
 23 Williams, Anaya              Arizona Pant                      14.49   NWI  1 
 25 Washington, Aliyya           Arizona Spee           14.12      14.51   NWI  5 
 26 Gonzales, Olivia             Wicked                 14.84      14.52   NWI  4 
 27 Cooper, Detricejbrea         Arizona Flam           14.91      14.59   NWI  4 
 28 Ramey, Khanya                Vail Running           15.25      14.62   NWI  3 
 29 Hartig, Megan                Arizona Puma           20.60      14.68   NWI  2 
 30 DeCristofaro, Nicole         Arizona Chee                      14.80   NWI  2 
 31 Slone, Leslie                Do Right Edu           15.29      15.00   NWI  3 
 32 Patterson, Kianna            Arizona Chee                      15.05   NWI  1 
 33 Anderson, Yvonna             Arizona Bush                      15.15   NWI  1 
 34 Patterson, Alexis            Do Right Edu           15.15      15.41   NWI  3 
 35 Hernandez, Sabrina           Do Right Edu           16.23      16.14   NWI  3 
 36 Blevins, Zaria               Do Right Edu           17.34      16.37   NWI  2 
 37 Moultrie, Moneshia           Alliance You           17.14      16.57   NWI  2 
 38 Pierson, Ashley              Do Right Edu           16.37      16.96   NWI  3 
 39 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu           17.76      17.13   NWI  2 
 40 Poole, Nina                  Arizona Bush                      17.58   NWI  1 
 
200 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, LaMaya             Arizona Chee           26.14      26.24   NWI  6 
  2 Stauffacher-Gray, Jasmin     Unattached             26.40      26.65   NWI  6 
  3 Tasher, Cheyenne             Northwest Xp           28.60      26.89   NWI  5 
  4 Center, Alexis               Do Right Edu           26.85      26.99   NWI  6 
  5 Caldwell, Vivica             Unattached             26.86      27.15   NWI  6 
  6 Marshall, Tasia              Mustangs TC            27.37      27.61   NWI  6 
  7 Smith, Jalissa               Arizona Flam           29.67      28.36   NWI  5 
  8 Ware, Antionette             Do Right Edu           28.69      28.42   NWI  5 
  9 Davis, Tessa                 Arizona Elit           26.90      28.43   NWI  6 
 10 Jones, Kiara                 Arizona Puma           30.13      28.61   NWI  4 
 11 Spruell, Ayolion             Do Right Edu           30.10      29.37   NWI  4 
 12 Washington, Aliyya           Arizona Spee           30.29      29.54   NWI  4 
 13 Padish, MacKenzie            Arizona Elit           29.01      29.61   NWI  5 
 14 Gonzales, Olivia             Wicked                 30.44      29.66   NWI  4 
 15 Richardson, Jazmine          Mustangs TC            30.60      29.82   NWI  3 
 16 Hollins, Rayshanette         The Arizona            29.34      29.95   NWI  5 
 17 Hollins, Rayshawn            The Arizona            30.15      30.00   NWI  4 
 18 Jenkins, Kendra              Alliance You           31.47      30.23   NWI  3 
 19 Cooper, Detricejbrea         Arizona Flam           31.81      30.30   NWI  2 
 20 Williams, Anaya              Arizona Pant                      30.36   NWI  1 
 21 Logan, Alexis                Arizona Puma           30.41      30.58   NWI  4 
 21 McCauley, Demeesha           Do Right Edu           30.96      30.58   NWI  3 
 23 Hartig, Megan                Arizona Puma           33.17      30.64   NWI  2 
 24 Vargas, Natalie              Spartan Spee                      30.86   NWI  1 
 25 Ezell, Renora                Do Right Edu           30.67      31.00   NWI  3 
 26 Talley, Kiani                Spartan Spee           30.95      31.13   NWI  3 
 27 Patterson, Alexis            Do Right Edu           31.69      31.67   NWI  3 
 28 DeCristofaro, Nicole         Arizona Chee                      31.77   NWI  1 
 29 Slone, Leslie                Do Right Edu           33.35      31.87   NWI  2 
 30 Smith, Jahdae                Az Goldrush            32.00      31.88   NWI  2 
 31 Cruz, Alyssa                 Alliance You           33.54      31.98   NWI  2 
 32 Bare, Gracie                 Arizona Chee                      33.45   NWI  1 
 33 Hernandez, Sabrina           Do Right Edu           33.12      34.08   NWI  2 
 34 Blevins, Zaria               Do Right Edu           35.26      34.14   NWI  1 
 
400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Stauffacher-Gray, Jasmin     Unattached             58.10      58.68   6 
  2 Mustin, Drianna              The Arizona          1:00.27      59.69   6 
  3 Tasher, Cheyenne             Northwest Xp         1:06.40    1:00.72   5 
  4 Williams, LaMaya             Arizona Chee         1:00.00    1:02.41   6 
  5 Jones, Kiara                 Arizona Puma         1:06.84    1:03.24   5 
  6 Satterwhite, Yaharim         Mustangs TC          1:03.83    1:03.98   6 
  7 Ware, Antionette             Do Right Edu         1:05.00    1:04.27   6 
  8 Smith, Jalissa               Arizona Flam         1:07.02    1:05.78   5 
  9 Davis, Tessa                 Arizona Elit         1:04.46    1:06.16   6 
 10 Center, Alexis               Do Right Edu         1:06.00    1:06.32   5 
 11 Estavillo, Taryn             Arizona Flam         1:05.42    1:06.64   6 
 12 Padish, MacKenzie            Arizona Elit         1:07.00    1:06.94   5 
 13 Anderson, Aysha              Spartan Spee         1:07.20    1:07.39   4 
 14 Hollins, Rayshanette         The Arizona          1:12.16    1:08.13   3 
 15 Finley, Jessica              The Arizona          1:08.07    1:08.27   4 
 16 Mathis, Courtney             The Arizona          1:08.39    1:08.58   4 
 17 Anderson, Yvonna             Arizona Bush                    1:10.56   1 
 18 Juetten, Madeline            Feel The Hea         1:10.75    1:11.15   4 
 19 Gill, Ashley                 Arizona Chee                    1:11.34   2 
 20 Smith, Jahdae                Az Goldrush          1:18.00    1:11.61   3 
 21 Vargas, Natalie              Spartan Spee         1:11.50    1:11.72   4 
 22 Talley, Kiani                Spartan Spee         1:14.10    1:13.70   3 
 23 Chamber, Adyanada            Az Goldrush          1:12.00    1:14.20   3 
 24 Patterson, Alexis            Do Right Edu         1:14.00    1:14.52   3 
 25 Pierson, Ashley              Do Right Edu         1:19.00    1:16.56   2 
 26 Banks, Amara                 Arizona Chee                    1:16.70   1 
 27 Cruz, Alyssa                 Alliance You         1:14.00    1:16.82   3 
 28 Ezell, Renora                Do Right Edu         1:21.00    1:17.42   2 
 29 Red, Brook                   Az Goldrush          1:10.00    1:17.79   4 
 30 DeCristofaro, Nicole         Arizona Chee                    1:18.12   1 
 31 Slone, Leslie                Do Right Edu         1:22.00    1:20.95   2 
 32 Bare, Gracie                 Arizona Chee                    1:24.42   1 
 33 Poole, Nina                  Arizona Bush                    1:31.32   1 
 
800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustin, Drianna              The Arizona          2:22.41    2:21.10  
  2 Miller, Jane                 Gtd Go The D         2:33.00    2:28.42  
  3 Estavillo, Taryn             Arizona Flam         2:31.55    2:29.84  
  4 Novacek, Alexandra           Gtd Go The D         2:31.00    2:32.17  
  5 Marquez, Conley              Gtd Go The D         2:41.00    2:36.42  
  6 Juetten, Madeline            Feel The Hea         2:47.83    2:41.55  
  7 Vansickle, Madisyn           Gtd Go The D         2:46.00    2:42.56  
  8 Moroney, Meghan              Gtd Go The D         2:44.00    2:43.02  
  9 Mathis, Courtney             The Arizona          2:44.24    2:43.44  
 10 Arriaga, Andrea              Gtd Go The D         2:50.00    2:45.33  
 11 Sheppard, Kennedi            Gilbert TC           3:00.00    2:46.43  
 12 Vargas, Natalie              Spartan Spee         2:54.50    2:50.63  
 13 Gill, Ashley                 Arizona Chee                    2:53.68  
 14 Banks, Amara                 Arizona Chee                    2:55.54  
 15 Anderson, Yvonna             Arizona Bush                    2:56.82  
 16 Talley, Kiani                Spartan Spee                    3:09.18  
 17 Brockman, Samantha           Mustangs TC          3:05.06    3:12.38  
 18 Tuggle, Alexis               Mustangs TC          3:16.11    3:44.89  
 
1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Molloy, Jessica              Gtd Go The D         5:04.00    4:51.46  
  2 Miller, Jane                 Gtd Go The D         5:10.00    5:07.42  
  3 Marquez, Conley              Gtd Go The D         5:29.00    5:23.71  
  4 Novacek, Alexandra           Gtd Go The D         5:13.00    5:26.23  
  5 Estavillo, Taryn             Arizona Flam         5:31.54    5:38.67  
  6 Moroney, Meghan              Gtd Go The D         5:31.00    5:44.96  
  7 Vansickle, Madisyn           Gtd Go The D         5:41.00    5:47.91  
  8 Brockman, Samantha           Mustangs TC                     6:39.39  
 
100 Meter Hurdles (30" ) Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Smith, Autumn                Do Right Edu           16.22      16.42   NWI 
  2 Spencer, Abigail             Phoenix Bobc           16.88      16.99   NWI 
  3 Finley, Jessica              The Arizona                       17.94   NWI 
  4 Mitchell, Arniesha           Arizona Chee           15.89      18.88   NWI 
  5 Spruell, Ayolion             Do Right Edu           17.76      19.19   NWI 
  6 Anderson, Aysha              Spartan Spee           20.09      19.32   NWI 
  7 Williams, Kendall            Arizona Flam                      23.25   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30" ) Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Patton, Taylor               Arizona Chee           30.00      30.66   NWI 
  2 Mitchell, Arniesha           Arizona Chee           29.78      30.72   NWI 
  3 Smith, Autumn                Do Right Edu           30.70      30.77   NWI 
  4 Finley, Jessica              The Arizona            33.13      32.94   NWI 
  5 Spruell, Ayolion             Do Right Edu           32.33      33.56   NWI 
  6 Anderson, Aysha              Spartan Spee           32.49      34.23   NWI 
  7 Schiffmacher, Megan          The Arizona            36.89      34.94   NWI 
 
High Jump Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Smith, Jalissa               Arizona Flam           1.53m      1.45m    4-09.00 
  2 Schiffmacher, Megan          The Arizona            1.45m      1.40m    4-07.00 
  3 Sheppard, Kennedi            Gilbert TC                        1.30m    4-03.25 
 
Long Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Spencer, Abigail             Phoenix Bobc           4.53m      4.72m   NWI  15-06.00 
  2 Mitchell, Arniesha           Arizona Chee           4.60m      4.68m   NWI  15-04.25 
  3 Marshall, Tasia              Mustangs TC            5.02m      4.67m   NWI  15-04.00 
  4 Brown, Kierra                Do Right Edu           4.88m      4.58m   NWI  15-00.50 
  5 Smith, Jalissa               Arizona Flam           4.40m      4.38m   NWI  14-04.50 
  6 Brooks, Jailyn               Arizona Pant                      4.06m   NWI  13-04.00 
  7 Red, Brook                   Az Goldrush                       3.96m   NWI  13-00.00 
  8 Mustin, Drianna              The Arizona            4.44m      3.89m   NWI  12-09.25 
  9 Schiffmacher, Megan          The Arizona            3.82m      3.80m   NWI  12-05.75 
 10 Gonzales, Olivia             Wicked                            3.74m   NWI  12-03.25 
 11 Cooper, Detricejbrea         Arizona Flam           3.56m      3.69m   NWI  12-01.25 
 12 Hollins, Rayshawn            The Arizona            3.99m      3.67m   NWI  12-00.50 
 13 Hartig, Megan                Arizona Puma                      3.52m   NWI  11-06.75 
 14 Cruz, Alyssa                 Alliance You           3.36m      3.48m   NWI  11-05.00 
 15 Chamber, Adyanada            Az Goldrush                       3.38m   NWI  11-01.25 
 16 Smith, Jahdae                Az Goldrush                       3.16m   NWI  10-04.50 
 17 Logan, Alexis                Arizona Puma           3.41m      3.13m   NWI  10-03.25 
 18 Tuggle, Alexis               Mustangs TC            3.04m      3.00m   NWI   9-10.25 
 -- Williams, Anaya              Arizona Pant                       FOUL                 
 
Triple Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Sheppard, Kennedi            Gilbert TC                        9.39m   NWI  30-09.75 
 -- VanDonier, Joycelyne         Gilbert TC             8.39m       FOUL                 
 
Shot Put 6 lb. Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Brown, Kierra                Do Right Edu          11.58m     10.90m   35-09.25 
  2 Alexander-Shaw, Breyonn      Arizona Spee           8.86m      8.86m   29-01.00 
  3 Moultrie, Moneshia           Alliance You           6.49m      8.71m   28-07.00 
  4 Mustin, Drianna              The Arizona                       8.07m   26-05.75 
  5 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu           7.62m      7.86m   25-09.50 
  6 Blevins, Zaria               Do Right Edu           7.62m      7.79m   25-06.75 
  7 Hammonds, Alani              Arizona Chee                      7.46m   24-05.75 
  8 Patterson, Kianna            Arizona Chee                      7.34m   24-01.00 
  9 Johnson, Ressa               Tonto Apache                      6.15m   20-02.25 
 10 Medina, Brianna              Wicked                 4.94m      4.88m   16-00.25 
 
Javelin Throw 600g Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bramwell, Kaija              Unattached            20.00m     22.33m      73-03 
  2 Williams, Kendall            Arizona Flam                     20.65m      67-09 
  3 Patterson, Kianna            Arizona Chee                     14.42m      47-04 
  4 Hammonds, Alani              Arizona Chee                     10.15m      33-04 
  5 Pierson, Ashley              Do Right Edu           9.75m      8.97m      29-05 
 
3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gill, Ashley                 Arizona Chee                   21:04.84  
  2 Banks, Amara                 Arizona Chee                   21:46.46  
 
100 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Yarbrough, Jazzmine          Az Titans Ll           13.34      13.09   NWI 
  2 Saddler, Octobria            Arizona Elit           13.00      13.50   NWI 
  3 Klein, Lauren                Phoenix Bobc           14.36      13.94   NWI 
  4 Ramey, Khajal                Vail Running           14.50      14.11   NWI 
  5 Meeks, Kessiah               Do Right Edu           14.33      14.44   NWI 
  6 Reynolds, Molyia             Do Right Edu           15.29      15.90   NWI 
  7 Neville, Jaime               Arizona Elit                      20.45   NWI 
 
200 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Coleman, Alysoune            Arizona Flam           27.06      26.65   NWI 
  2 Saddler, Octobria            Arizona Elit           27.63      27.27   NWI 
  3 Fitzgerald, Jenna            Arizona Elit           28.49      28.42   NWI 
  4 Klein, Lauren                Phoenix Bobc           28.87      28.88   NWI 
  5 Ramey, Khajal                Vail Running           30.00      29.29   NWI 
  6 Meeks, Kessiah               Do Right Edu           29.53      30.78   NWI 
  7 Reynolds, Molyia             Do Right Edu           34.89      34.35   NWI 
  8 Neville, Jaime               Arizona Elit                      43.05   NWI 
 
400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Saddler, Octobria            Arizona Elit         1:04.00    1:02.88  
  2 Fitzgerald, Jenna            Arizona Elit                    1:04.40  
  3 Klein, Lauren                Phoenix Bobc         1:07.33    1:07.77  
  4 Meeks, Kessiah               Do Right Edu         1:11.00    1:10.46  
  5 Reynolds, Molyia             Do Right Edu         1:21.00    1:27.38  
 
800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Coleman, Alysoune            Arizona Flam         2:21.43    2:21.17  
  2 Yarbrough, Jazzmine          Az Titans Ll         2:31.27    2:26.42  
 
1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Danielle              Arizona Chee                    4:59.15  
  2 Molvin, Shannon              Gtd Go The D         5:19.00    5:14.07  
  3 Coleman, Alysoune            Arizona Flam         5:03.50    5:32.88  
  4 Grehan, Julia                Gtd Go The D         6:56.00    7:11.33  
 
3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Danielle              Arizona Chee                   10:53.03  
  2 Molvin, Shannon              Gtd Go The D        11:04.00   11:05.69  
  3 Grehan, Julia                Gtd Go The D        12:15.00   15:50.62  
 
100 Meter Hurdles (33" ) Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Fitzgerald, Jenna            Arizona Elit           17.57      18.31   NWI 
 
High Jump Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Yarbrough, Jazzmine          Az Titans Ll                      1.20m    3-11.25 
 
Long Jump Intermediate Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Meeks, Kessiah               Do Right Edu           3.96m      4.12m   NWI  13-06.25 
  2 Klein, Lauren                Phoenix Bobc           3.94m      3.74m   NWI  12-03.25 
 
Shot Put 4kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clement, Ebony               Arizona Chee                      7.81m   25-07.50 
 
Javelin Throw 600g Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clement, Ebony               Arizona Chee                     12.01m      39-05 
 
3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Reynolds, Molyia             Do Right Edu        22:54.00   23:42.58  
 
3000 Meter Race Walk Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lagerhausen, Ellerie         Arizona Chee                   17:26.03  
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Quaron                Do Right Edu           15.03      15.02   NWI  8 
  2 Wheaton, Markye              Do Right Edu           15.85      15.65   NWI  8 
  3 Brooks, Dason                Arizona Flam           16.02      15.80   NWI  8 
  4 Brown, Jamari                Alliance You           16.79      16.27   NWI  8 
  5 Douglass, Garrison           World Class            15.78      16.28   NWI  8 
  6 Knighton, Da'Var             Mustangs TC            16.51      16.32   NWI  8 
  7 Ali, Ty                      The Arizona            16.88      16.36   NWI  7 
  8 Moore, Kydan                 Miles Per Ho           17.37      16.43   NWI  7 
  9 Boykins, Kai                 Arizona Pant           16.42      16.45   NWI  8 
 10 Chambers, Eric               Az Goldrush            17.00      16.47   NWI  7 
 11 Kennedy-Thomas, Steven       Alliance You           17.32      16.66   NWI  7 
 12 Jones, Keevin                Alliance You           16.84      16.68   NWI  7 
 13 Standifer, Ahmez             World Class            16.77      16.73   NWI  8 
 14 Blevins, Zaire               Do Right Edu           17.62      16.87   NWI  6 
 15 Kittleson, Conner            Northwest Xp           19.80      17.01   NWI  4 
 16 Baty, Charles                Do Right Edu           17.78      17.15   NWI  6 
 17 Ude, Donovan                 Arizona Chee                      17.35   NWI  2 
 18 Johnson, Malachi             Do Right Edu                      17.57   NWI  2 
 19 Jones, Caleb                 Arizona Spee           18.00      17.62   NWI  6 
 20 Garrett, Qkasai              Do Right Edu           17.83      17.83   NWI  6 
 21 Ward, Darius                 World Class            17.82      17.84   NWI  6 
 22 Tamplin, Errick              Alliance You           18.56      17.89   NWI  5 
 23 Howard, Omarion              Mustangs TC            17.27      17.90   NWI  7 
 24 Savage, Jassiah              Arizona Pant           18.25      17.96   NWI  6 
 25 Rosthenhausler, Francisc     Wicked                 18.18      17.97   NWI  6 
 26 Fullwood, Brian              Mustangs TC            18.61      17.99   NWI  5 
 27 Elmore, Amar                 Do Right Edu           18.80      18.36   NWI  5 
 27 Torres, Marcos               Unattached             19.45      18.36   NWI  4 
 29 Monroe, Aaron                Alliance You           18.75      18.38   NWI  5 
 30 Felix, Kaleb                 Mustangs TC            18.89      18.86   NWI  5 
 31 Bradford, Jalen              Arizona Chee                      18.96   NWI  1 
 32 Mercado, Sammy               Alliance You           19.44      19.19   NWI  5 
 33 Wiley, Martel                Do Right Edu                      19.47   NWI  1 
 34 Covington, Savion            Az Titans Ll           19.64      19.58   NWI  4 
 35 Johnson, Nehemaih            Do Right Edu           19.81      19.63   NWI  3 
 36 Mayberry, Javery             Arizona Chee                      19.69   NWI  2 
 37 Bennett, Desmond             Arizona Pant                      19.82   NWI  2 
 38 Gonzales, Estevan            Wicked                 22.05      19.83   NWI  3 
 39 Evans, Calvin                Arizona Flam                      20.59   NWI  2 
 40 Barnes, Javon                Arizona Pant           21.06      20.66   NWI  3 
 41 Dobbin, Dreylan              Arizona Pant           20.94      21.39   NWI  4 
 42 Pena, Marco Emilio           Wicked                 21.00      21.77   NWI  3 
 43 Scott, Kenyon                Do Right Edu                      21.84   NWI  1 
 44 Clark, Terrance              Alliance You           22.10      21.86   NWI  3 
 45 Matthews, Elijah             Miles Per Ho           27.00      21.88   NWI  3 
 46 Magnusson, Jaden             Vail Running                      21.91   NWI  1 
 47 Jordan, Jeremiah             Alliance You                      22.85   NWI  1 
 48 Stovall, Zarieae             Unattached                        23.62   NWI  1 
 49 Malloy, Jonathan             Arizona Pant                      23.71   NWI  1 
 50 Monteilh, Jayden             Arizona Flam           27.21      24.21   NWI  2 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brooks, Dason                Arizona Flam           34.69      32.79   NWI  7 
  2 Brown, Jamari                Alliance You           34.26      33.01   NWI  7 
  3 Douglass, Garrison           World Class            33.56      34.25   NWI  7 
  4 Jones, Keevin                Alliance You           35.04      34.35   NWI  7 
  5 Grubbs, Devon                Arizona Flam           34.94      34.46   NWI  7 
  6 Kennedy-Thomas, Steven       Alliance You           37.36      34.86   NWI  6 
  7 Knighton, Da'Var             Mustangs TC            37.11      35.13   NWI  6 
  8 Ali, Ty                      The Arizona            34.90      35.36   NWI  7 
  9 Boykins, Kai                 Arizona Pant           34.77      35.95   NWI  7 
 10 Garrett, Qkasai              Do Right Edu           40.84      36.75   NWI  4 
 11 Moore, Kydan                 Miles Per Ho           35.55      37.49   NWI  7 
 11 Fullwood, Brian              Mustangs TC            39.28      37.49   NWI  5 
 13 Standifer, Ahmez             World Class            35.90      37.54   NWI  6 
 14 Jones, Caleb                 Arizona Spee           39.13      37.67   NWI  5 
 15 Hickel, Mason                Arizona Elit                      37.84   NWI  2 
 16 Rosthenhausler, Francisc     Wicked                 38.13      38.67   NWI  5 
 17 Chambers, Eric               Az Goldrush            36.00      38.89   NWI  6 
 18 Monroe, Aaron                Alliance You           40.42      38.95   NWI  5 
 19 Tamplin, Errick              Alliance You           42.54      38.96   NWI  4 
 20 Ward, Darius                 World Class            37.96      39.89   NWI  6 
 21 Covington, Savion            Az Titans Ll           41.62      40.01   NWI  4 
 22 Hawkins, Devean              Mustangs TC            43.33      40.48   NWI  4 
 23 Johnson, Malachi             Do Right Edu                      40.81   NWI  1 
 24 Felix, Kaleb                 Mustangs TC            40.15      41.90   NWI  5 
 25 Gonzales, Estevan            Wicked                 43.59      42.72   NWI  4 
 26 Riley, Deonray               Coldwater Ex                      43.35   NWI  2 
 27 Pena, Marco Emilio           Wicked                 44.00      44.01   NWI  3 
 28 Barnes, Javon                Arizona Pant           45.31      44.24   NWI  3 
 29 Mayberry, Javery             Arizona Chee                      44.75   NWI  1 
 30 Bradford, Jalen              Arizona Chee                      45.87   NWI  2 
 31 Bennett, Desmond             Arizona Pant                      45.91   NWI  2 
 32 Howard, Omarion              Mustangs TC            40.74      46.26   NWI  5 
 33 Clark, Terrance              Alliance You           48.96      46.61   NWI  3 
 34 Scott, Kenyon                Do Right Edu                      50.94   NWI  1 
 35 Dobbin, Dreylan              Arizona Pant           48.61      51.91   NWI  3 
 36 Stovall, Zarieae             Unattached                        52.84   NWI  1 
 37 Matthews, Elijah             Miles Per Ho           55.00      57.05   NWI  3 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Adams, Quaron                Do Right Edu         1:17.00    1:16.03   3 
  2 Chambers, Eric               Az Goldrush          1:26.00    1:22.99   2 
  3 Wheaton, Markye              Do Right Edu         1:20.00    1:23.02   3 
  4 Rosthenhausler, Francisc     Wicked               1:25.87    1:23.99   2 
  5 Blevins, Zaire               Do Right Edu         1:22.27    1:24.44   3 
  6 Baty, Charles                Do Right Edu         1:22.75    1:24.94   3 
  7 Ali, Ty                      The Arizona          1:18.98    1:25.11   3 
  8 Kittleson, Conner            Northwest Xp         1:25.50    1:25.78   2 
  9 Douglass, Garrison           World Class                     1:27.48   3 
 10 Ward, Darius                 World Class                     1:27.64   2 
 11 Standifer, Ahmez             World Class                     1:27.66   3 
 12 Hawkins, Devean              Mustangs TC          1:31.02    1:28.88   2 
 13 Moore, Kydan                 Miles Per Ho         1:28.00    1:29.78   2 
 14 Johnson, Malachi             Do Right Edu                    1:30.23   1 
 15 Nguyen, Nicholas             Gtd Go The D         1:18.00    1:32.65   3 
 16 Mayberry, Javery             Arizona Chee                    1:32.96   1 
 17 Mercado, Sammy               Alliance You         1:34.00    1:33.03   2 
 18 Torres, Marcos               Unattached           1:40.00    1:40.44   2 
 19 Tamplin, Errick              Alliance You                    1:42.65   1 
 20 Reyes, Issachar              Arizona Bush                    1:42.71   1 
 21 Bradford, Jalen              Arizona Chee                    1:47.73   1 
 
800 Meter Run Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nguyen, Nicholas             Gtd Go The D         3:26.00    3:16.86  
  2 Mercado, Sammy               Alliance You         3:25.00    3:28.59  
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports Pr  'A'               1:02.00    1:02.61  
     1) Adams, Quaron                   2) Baty, Charles                  
     3) Blevins, Zaire                  4) Wheaton, Markye                
 
Long Jump Sub-Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Grubbs, Devon                Arizona Flam           3.35m      3.28m   NWI  10-09.25 
  2 Brooks, Dason                Arizona Flam           3.24m      3.01m   NWI   9-10.50 
  2 Standifer, Ahmez             World Class            2.79m      3.01m   NWI   9-10.50 
  4 Douglass, Garrison           World Class            3.24m      3.00m   NWI   9-10.25 
  5 Boykins, Kai                 Arizona Pant                      2.95m   NWI   9-08.25 
  6 Jones, Keevin                Alliance You           2.55m      2.88m   NWI   9-05.50 
  7 Monroe, Aaron                Alliance You           2.55m      2.79m   NWI   9-02.00 
  8 Brown, Jamari                Alliance You           3.12m      2.67m   NWI   8-09.25 
  9 Kittleson, Conner            Northwest Xp                      2.60m   NWI   8-06.50 
 10 Kennedy-Thomas, Steven       Alliance You           1.87m      2.48m   NWI   8-01.75 
 11 Torres, Marcos               Unattached             1.83m      2.27m   NWI   7-05.50 
 12 Hawkins, Devean              Mustangs TC            2.12m      2.24m   NWI   7-04.25 
 13 Jones, Caleb                 Arizona Spee           2.84m      2.22m   NWI   7-03.50 
 14 Evans, Calvin                Arizona Flam                      2.19m   NWI   7-02.25 
 15 Knighton, Da'Var             Mustangs TC                       2.13m   NWI   7-00.00 
 16 Clark, Terrance              Alliance You                      1.49m   NWI   4-10.75 
 -- Bennett, Desmond             Arizona Pant                       FOUL                 
 -- Barnes, Javon                Arizona Pant                       FOUL                 
 -- Malloy, Jonathan             Arizona Pant                       FOUL                 
 -- Fullwood, Brian              Mustangs TC            1.92m       FOUL                 
 -- Jordan, Jeremiah             Alliance You           0.93m       FOUL                 
 -- Dobbin, Dreylan              Arizona Pant                       FOUL                 
 -- Matthews, Elijah             Miles Per Ho                       FOUL                 
 
Shot Put Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hickel, Mason                Arizona Elit           5.33m      6.33m   20-09.25 
  2 Elmore, Amar                 Do Right Edu           2.13m      6.16m   20-02.50 
  3 Reyes, Issachar              Arizona Bush                      3.86m   12-08.00 
  4 Johnson, Nehemaih            Do Right Edu                      3.43m   11-03.00 
 
Javelin Throw 300g Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Elmore, Amar                 Do Right Edu           5.49m     21.25m      69-09 
  2 Grubbs, Devon                Arizona Flam          19.91m     15.91m      52-02 
  3 Standifer, Ahmez             World Class                      14.27m      46-10 
  4 Reyes, Issachar              Arizona Bush                     13.19m      43-03 
  5 Magnusson, Jaden             Vail Running           4.57m     11.43m      37-06 
  6 Douglass, Garrison           World Class                      11.40m      37-05 
  7 Johnson, Nehemaih            Do Right Edu                      9.35m      30-08 
  8 Savage, Jassiah              Arizona Pant                      7.81m      25-07 
  9 Ward, Darius                 World Class                       7.76m      25-05 
 10 Covington, Savion            Az Titans Ll                      7.22m      23-08 
 11 Malloy, Jonathan             Arizona Pant                      6.99m      22-11 
 12 Scott, Kenyon                Do Right Edu                      5.94m      19-06 
 13 Gonzales, Estevan            Wicked                            5.24m      17-02 
 14 Monteilh, Jayden             Arizona Flam                      4.59m      15-01 
 -- Huff, Tre                    Vail Running                       FOUL            
 -- Dennis, Tavian               Miles Per Ho                       FOUL            
 
100 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Covington, Jacobe            Az Titans Ll           14.22      14.14   NWI  9 
  2 Taylor, Jaelon               The Arizona            15.15      14.52   NWI  8 
  3 Davis, Dominique             Arizona Flam           14.94      14.56   NWI  9 
  4 Hills, Arik                  Sahuarita Sp           14.40      14.57   NWI  9 
  5 Aguano, Nainoa               Arizona Chee           14.88      14.58   NWI  9 
  6 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           14.88      14.61   NWI  9 
  7 Gilmore, Bryan               Alliance You           15.50      14.79   NWI  8 
  8 Stukes, Treydan              The Arizona            15.08      14.88   NWI  8 
  9 Ivie, Connor                 Arizona Flam           16.33      14.97   NWI  6 
 10 Lipford, Brail               Arizona Chee           15.01      15.00   NWI  8 
 11 Brown, John                  Alliance You           15.00      15.01   NWI  8 
 12 Smith, Jalen                 Vail Running           16.00      15.02   NWI  7 
 13 Walker, Jaleel               Alliance You           16.01      15.07   NWI  6 
 14 Fields, Eric                 Mustangs TC            15.17      15.10   NWI  8 
 15 Andrews, Jaden               Arizona Chee           15.70      15.15   NWI  7 
 16 Williams, Zion               Arizona Chee                      15.35   NWI  2 
 17 Nash, Cameron                Pops TC                15.58      15.38   NWI  8 
 18 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee           15.60      15.50   NWI  8 
 19 Goodman, Myles               Mustangs TC            16.15      15.61   NWI  6 
 19 Green, Joscelyn              Northwest Xp           16.50      15.61   NWI  6 
 21 Cobb, Seth                   Arizona Chee           15.70      15.62   NWI  7 
 22 Gonzales, Adrian             Wicked                 16.00      15.73   NWI  7 
 23 Mitchell, Joristen           World Class            16.34      15.89   NWI  6 
 24 Andrews, Haudarie            The Arizona            16.13      16.02   NWI  6 
 25 Jones, Caleb                 Mustangs TC            16.58      16.09   NWI  5 
 26 Rodgers, Julius              Az Goldrush            14.23      16.13   NWI  9 
 27 Bell, Gavin                  Do Right Edu           16.96      16.27   NWI  5 
 28 James, Zavier                Arizona Chee                      16.32   NWI  2 
 29 Woodard, Zach                Northwest Xp                      16.32   NWI  2 
 30 Gerth, Julian                Northwest Xp           17.50      16.34   NWI  4 
 31 Young, Maurice               Arizona Chee                      16.38   NWI  1 
 32 Lujan, Rocky                 Arizona Elit                      16.43   NWI  2 
 33 Cooper, Kris                 Alliance You                      16.59   NWI  2 
 34 Davis, Shamon                Az Titans Ll           16.57      16.61   NWI  5 
 35 Fields, Isaiah               Spartan Spee           16.95      16.62   NWI  5 
 36 Armstrong, Jamison           Arizona Bush                      16.65   NWI  2 
 36 Espinoza, Adriano            Wicked                 16.57      16.65   NWI  5 
 38 Shaver, Austin               Mustangs TC            17.35      16.75   NWI  4 
 39 Coleman, Jayden              Northwest Xp           18.40      16.76   NWI  4 
 40 Jenkins, Robert              The Arizona            17.40      16.98   NWI  4 
 41 Galbreath, Alijah            The Arizona            17.07      17.00   NWI  5 
 42 Vansickle, Keegan            Gtd Go The D           17.13      17.04   NWI  5 
 43 Zanetti, James               Arizona Chee                      17.41   NWI  1 
 44 Govan, Aidan                 Spartan Spee           17.99      17.44   NWI  4 
 45 Donald, Tyler                Do Right Edu           18.10      17.66   NWI  4 
 46 Foster, Bischen              Arizona Flam           18.60      18.56   NWI  4 
 47 Buckner, Michael             Do Right Edu           20.81      18.65   NWI  3 
 48 Hoppe, Brandon               Arizona Bush                      18.69   NWI  1 
 49 Candioto, John               Arizona Elit                      18.82   NWI  1 
 50 Mayberry, Jakius             Arizona Chee                      18.91   NWI  1 
 51 Miller, TreVaughn            Arizona Puma           22.10      19.07   NWI  3 
 52 Perry, Tajun                 Alliance You           20.20      19.29   NWI  3 
 53 Ross, Jayshawn               Alliance You           19.35      19.49   NWI  3 
 54 Kalanish, Dominic            Alliance You           21.33      19.93   NWI  3 
 
200 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Covington, Jacobe            Az Titans Ll           30.06      28.72   NWI  8 
  2 Hills, Arik                  Sahuarita Sp           29.94      28.88   NWI  8 
  3 England, Joshua              The Arizona            29.89      28.98   NWI  8 
  4 Taylor, Jaelon               The Arizona            30.94      29.71   NWI  7 
  5 Jackson, Alden               Northwest Xp           30.50      29.99   NWI  8 
  6 Byrd, Terry                  Do Right Edu           30.86      30.45   NWI  8 
  7 Smith, Jalen                 Vail Running           32.00      30.59   NWI  7 
  8 Gonzales, Gabriel            Wicked                 31.29      30.61   NWI  7 
  9 Lipford, Brail               Arizona Chee           31.00      30.70   NWI  7 
 10 Simmons, Noah                Arizona Flam           32.30      30.77   NWI  6 
 11 Gilmore, Bryan               Alliance You           31.98      30.83   NWI  7 
 12 Davis, Dominique             Arizona Flam           30.80      30.98   NWI  8 
 13 Stukes, Treydan              The Arizona            32.64      31.38   NWI  6 
 14 Brown, John                  Alliance You           32.40      31.41   NWI  6 
 15 Walker, Jaleel               Alliance You           33.87      31.78   NWI  5 
 16 Nash, Cameron                Pops TC                32.54      32.13   NWI  6 
 17 Byrd, Hashim                 Alliance You           34.18      32.19   NWI  5 
 18 Gonzales, Adrian             Wicked                 33.34      32.34   NWI  5 
 19 Matthews, Solomon            Miles Per Ho           34.00      32.37   NWI  5 
 20 Garrett, Quamari             Do Right Edu           32.44      32.42   NWI  6 
 21 Blue, Thairyk                Alliance You           32.99      32.74   NWI  6 
 22 Goodman, Myles               Mustangs TC            32.27      32.93   NWI  7 
 23 Jones, Caleb                 Mustangs TC            34.55      33.20   NWI  4 
 24 Daniels, Kevin               Arizona Flam           35.20      33.32   NWI  4 
 25 Flores, Jacob                The Arizona            34.27      33.42   NWI  5 
 26 Young, Maurice               Arizona Chee                      33.88   NWI  1 
 27 Mitchell, Joristen           World Class            34.19      34.07   NWI  5 
 28 Zapata Trejo, Erick          Mustangs TC                       34.09   NWI  1 
 29 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           30.00      34.21   NWI  8 
 30 Center, Davieon              Do Right Edu           34.63      34.24   NWI  4 
 31 Rodgers, Julius              Az Goldrush            32.00      34.31   NWI  7 
 32 Espinoza, Adriano            Wicked                 34.54      34.92   NWI  4 
 33 Lujan, Rocky                 Arizona Elit                      35.23   NWI  1 
 34 Felix, Malachi               Mustangs TC            33.81      35.93   NWI  5 
 35 Andrews, Haudarie            The Arizona            34.57      36.31   NWI  4 
 36 Alberty, Dakarai             The Arizona            35.29      36.32   NWI  4 
 37 Davis, Shamon                Az Titans Ll           35.47      36.38   NWI  4 
 38 Govan, Aidan                 Spartan Spee           40.38      38.69   NWI  2 
 39 Love, Demetris               Az Goldrush            33.00      38.84   NWI  6 
 40 Reeves, Ceth                 Arizona Elit                      39.20   NWI  1 
 41 Buckner, Michael             Do Right Edu           42.00      40.56   NWI  2 
 42 Ross, Jayshawn               Alliance You           41.40      43.59   NWI  2 
 43 Candioto, John               Arizona Elit                      43.62   NWI  1 
 44 Kalanish, Dominic            Alliance You           49.90      53.51   NWI  2 
 45 Bell, Gavin                  Do Right Edu           35.69 1:49:51.74   NWI  3 
 46 Cooper, Kris                 Alliance You           36.27 1:49:52.49   NWI  3 
 47 Jenkins, Robert              The Arizona            37.12 1:49:54.50   NWI  3 
 48 Galbreath, Alijah            The Arizona            37.17 1:49:54.89   NWI  3 
 49 Donald, Tyler                Do Right Edu           39.00 1:49:56.31   NWI  3 
 
400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 England, Joshua              The Arizona          1:06.87    1:06.36   6 
  2 Jackson, Alden               Northwest Xp         1:06.40    1:08.23   6 
  3 Covington, Jacobe            Az Titans Ll         1:12.42    1:09.53   6 
  4 Gonzales, Gabriel            Wicked               1:10.33    1:09.75   6 
  5 Aguano, Nainoa               Arizona Chee         1:15.00    1:13.57   5 
  6 Green, Joscelyn              Northwest Xp         1:14.70    1:14.03   5 
  7 Andrews, Jaden               Arizona Chee         1:13.00    1:14.11   6 
  8 Cruz, Jay                    Alliance You         1:14.00    1:15.13   6 
  9 Potts, Trayvon               Do Right Edu         1:18.00    1:15.37   4 
 10 Gilmore, Bryan               Alliance You         1:16.00    1:15.96   5 
 11 Felix, Malachi               Mustangs TC          1:16.64    1:16.29   5 
 12 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee         1:11.00    1:16.30   6 
 13 Daniels, Kevin               Arizona Flam         1:17.49    1:16.43   5 
 14 Byrd, Hashim                 Alliance You                    1:16.58   3 
 15 Williams, Zion               Arizona Chee                    1:17.17   1 
 16 Flores, Jacob                The Arizona          1:17.73    1:17.46   4 
 17 Nash, Cameron                Pops TC              1:13.89    1:17.85   6 
 18 Lipford, Brail               Arizona Chee         1:17.00    1:18.14   5 
 19 Gonzales, Adrian             Wicked               1:18.00    1:18.21   4 
 20 Taylor, Kiondre              Arizona Chee         1:17.00    1:18.81   5 
 21 Bell, Gavin                  Do Right Edu         1:20.00    1:19.29   4 
 22 Davis, Shamon                Az Titans Ll         1:21.76    1:19.49   3 
 23 Coleman, Jayden              Northwest Xp         1:28.50    1:21.53   3 
 24 Randol, Zane                 Spartan Spee         1:28.80    1:21.71   2 
 25 Andrews, Haudarie            The Arizona          1:19.13    1:22.84   4 
 26 Gerth, Julian                Northwest Xp         1:25.50    1:22.99   3 
 27 Tolton, Bijan                Az Titans Ll         1:17.89    1:24.02   4 
 28 Reeves, Ceth                 Arizona Elit                    1:24.35   1 
 29 Hoppe, Brandon               Arizona Bush                    1:24.36   2 
 30 Love, Demetris               Az Goldrush          1:18.00    1:24.62   4 
 31 Alberty, Dakarai             The Arizona          1:21.97    1:25.38   3 
 32 Center, Davieon              Do Right Edu         1:22.00    1:25.49   3 
 33 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu         1:29.00    1:25.66   3 
 34 Fields, Isaiah               Spartan Spee         1:29.90    1:27.11   1 
 35 Zanetti, James               Arizona Chee         1:20.00    1:27.88   4 
 36 Cobb, Seth                   Arizona Chee         1:17.00    1:29.92   5 
 37 DeJesus, Cristian            Mustangs TC          1:28.37    1:33.59   2 
 
800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Alden               Northwest Xp                    2:35.59  
  2 Gonzales, Gabriel            Wicked               2:43.57    2:39.05  
  3 Cruz, Jay                    Alliance You         2:47.00    2:46.13  
  4 Arreola, Uriel               Arizona Bush                    2:53.82  
  5 Zapata Trejo, Erick          Mustangs TC          2:57.12    2:55.35  
  6 Miller, Jacob                Gtd Go The D         3:02.00    2:55.49  
  7 Nguyen, Anthony              Gtd Go The D         3:02.00    2:55.76  
  8 Zanetti, James               Arizona Chee         3:00.00    3:04.72  
  9 Love, Demetris               Az Goldrush          2:53.00    3:09.41  
 
1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arreola, Uriel               Arizona Bush                    5:43.95  
  2 Zapata Trejo, Erick          Mustangs TC          5:51.86    5:50.52  
  3 Miller, Jacob                Gtd Go The D         5:58.00    5:59.17  
  4 Nguyen, Anthony              Gtd Go The D         6:10.00    6:09.94  
  5 DeJesus, Cristian            Mustangs TC                     7:15.10  
 
4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns Track  'A'                      59.02      57.26  
     1) Alvarado, Jose                  2) England, Joshua                
     3) Stukes, Treydan                 4) Taylor, Jaelon                 
  2 Alliance Youth Sports  'A'                        1:01.00      58.86  
     1) Blue, Thairyk                   2) Brown, John                    
     3) Byrd, Hashim                    4) Walker, Jaleel                 
  3 Do Right Educational Sports Pr  'A'                 58.00      58.90  
     1) Byrd, Terry                     2) Garrett, Quamari               
     3) Shaffer, William                4) Vaughn, Martin                 
  4 Arizona Flames TC  'A'                              59.20    1:00.82  
     1) Davis, Dominique                2) Grubbs, Tyson                  
     3) Ivie, Connor                    4) Simmons, Noah                  
  5 Northwest Xpress  'A'                                        1:03.75  
     1) Green, Joscelyn                 2) Coleman, Jayden                
     3) Gerth, Julian                   4) Woodard, Zach                  
 
4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports Pr  'A'               4:50.00    5:09.54  
     1) Byrd, Terry                     2) Garrett, Quamari               
     3) Shaffer, William                4) Vaughn, Martin                 
 
High Jump Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Shaver, Noah                 Phoenix Bobc           1.00m      1.00m    3-03.25 
 -- Potts, Trayvon               Do Right Edu                         NH            
 -- Donald, Tyler                Do Right Edu                         NH            
 
Long Jump Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee           4.57m      3.99m   NWI  13-01.25 
  2 Simmons, Noah                Arizona Flam           4.09m      3.95m   NWI  12-11.50 
  3 Ivie, Connor                 Arizona Flam           3.48m      3.93m   NWI  12-10.75 
  4 Aguano, Nainoa               Arizona Chee                      3.83m   NWI  12-06.75 
  5 Matthews, Solomon            Miles Per Ho                      3.72m   NWI  12-02.50 
  6 Smith, Jalen                 Vail Running           3.05m      3.59m   NWI  11-09.50 
  7 Rodgers, Julius              Az Goldrush                       3.49m   NWI  11-05.50 
  8 Armstrong, Jamison           Arizona Bush                      3.37m   NWI  11-00.75 
  9 Blue, Thairyk                Alliance You           3.77m      3.29m   NWI  10-09.50 
 10 Young, Maurice               Arizona Chee                      3.12m   NWI  10-03.00 
 11 Shaver, Austin               Mustangs TC            2.80m      3.08m   NWI  10-01.25 
 12 Cooper, Kris                 Alliance You           2.91m      3.03m   NWI   9-11.25 
 13 Alberty, Dakarai             The Arizona            2.96m      3.01m   NWI   9-10.50 
 14 Cruz, Jay                    Alliance You                      2.93m   NWI   9-07.50 
 15 Espinoza, Adriano            Wicked                 0.18m      2.91m   NWI   9-06.75 
 16 Williams, Zion               Arizona Chee                      2.89m   NWI   9-05.75 
 17 Lujan, Rocky                 Arizona Elit                      2.80m   NWI   9-02.25 
 18 Cobb, Seth                   Arizona Chee                      2.73m   NWI   8-11.50 
 18 Mitchell, Joristen           World Class                       2.73m   NWI   8-11.50 
 20 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                      2.53m   NWI   8-03.75 
 21 Candioto, John               Arizona Elit                      2.32m   NWI   7-07.50 
 22 Jenkins, Robert              The Arizona            2.22m      2.26m   NWI   7-05.00 
 23 Fields, Isaiah               Spartan Spee           2.59m      2.24m   NWI   7-04.25 
 24 Miller, TreVaughn            Arizona Puma                      1.10m   NWI   3-07.50 
 
Shot Put 6 lb. Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 King, Emery                  Arizona Flam           6.18m      7.20m   23-07.50 
  2 Center, Davieon              Do Right Edu           1.83m      7.15m   23-05.50 
  3 Vaughn, Martin               Do Right Edu           2.13m      6.48m   21-03.25 
  4 Shaffer, William             Do Right Edu           1.83m      6.42m   21-00.75 
  5 Mayberry, Jakius             Arizona Chee                      6.03m   19-09.50 
  6 Kalanish, Dominic            Alliance You           4.82m      5.21m   17-01.25 
  7 Shaver, Noah                 Phoenix Bobc           5.70m      5.15m   16-10.75 
  8 Shaver, Austin               Mustangs TC            5.43m      5.00m   16-05.00 
  9 Buckner, Michael             Do Right Edu           1.52m      4.06m   13-04.00 
 
Javelin Throw 300g Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 King, Emery                  Arizona Flam          25.73m     30.32m      99-06 
  2 Shaver, Noah                 Phoenix Bobc          23.27m     24.91m      81-09 
  3 Arreola, Uriel               Arizona Bush                     23.56m      77-03 
  4 Foster, Bischen              Arizona Flam          18.41m     20.56m      67-05 
  5 Grubbs, Tyson                Arizona Flam          22.81m     20.55m      67-05 
  6 Matthews, Solomon            Miles Per Ho                     20.26m      66-06 
  7 Galbreath, Alijah            The Arizona           21.90m     19.30m      63-04 
  8 Vansickle, Keegan            Gtd Go The D          18.29m     18.13m      59-06 
  9 Flores, Jacob                The Arizona           16.73m     16.28m      53-05 
 10 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                     15.09m      49-06 
 11 Cross, Torian                Vail Running                     13.68m      44-10 
 12 Andrews, Javion              Az Goldrush                      12.36m      40-07 
 13 Potts, Trayvon               Do Right Edu                     10.64m      34-11 
 
100 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Hemphill-Toledo, Cito        Arizona Chee           12.80      12.74   NWI 10 
  2 Jones, Demontay              Miles Per Ho           12.90      12.79   NWI 10 
  3 Johnson, Trey                Az Goldrush            13.00      12.88   NWI 10 
  4 Griffin, Marquis             Az Titans Ll           13.57      13.27   NWI 10 
  5 Anderson, Drake              Arizona Chee           13.59      13.28   NWI 10 
  6 Lee, N-Gai Imani             Arizona Chee           13.30      13.31   NWI 10 
  7 Mayes-Spencer, Sebastian     Pops TC                13.68      13.39   NWI  9 
  8 Taylor, Cameron              The Arizona            13.65      13.45   NWI  9 
  9 Joiner, Jamarye              Vail Running           14.00      13.51   NWI  8 
 10 Pleasant, Lacarea            Arizona Chee           13.65      13.52   NWI  9 
 11 Williams, Robert             Do Right Edu           13.95      13.55   NWI  9 
 11 McGee, Kyteryion             Alliance You           13.91      13.55   NWI  9 
 13 Butler, Devin                Alliance You           13.97      13.56   NWI  8 
 14 Russell, Christopher         The Arizona            13.60      13.59   NWI 10 
 15 Kadiri, Prince               Az Titans Ll           13.37      13.61   NWI 10 
 16 Brooks, Decarlos             Arizona Flam           13.67      13.70   NWI  9 
 17 Cash, Amarion                Mustangs TC            14.03      13.72   NWI  8 
 18 Exum, Kellen                 Phoenix Bobc           13.76      13.73   NWI  9 
 19 Anderson, Marquis            The Arizona            14.36      13.83   NWI  7 
 20 Williams, Dereck             Arizona Chee           14.70      13.87   NWI  6 
 21 Marendes, John               Northwest Xp           13.80      13.88   NWI  9 
 22 Franklin, Tyler              The Arizona            14.17      13.92   NWI  8 
 23 Kirk, Nasir                  Miles Per Ho           14.50      13.93   NWI  7 
 24 Williams, Treyvon            Alliance You           14.31      13.94   NWI  7 
 25 Woodberry, Antwaun           Alliance You           13.98      13.98   NWI  8 
 26 Wooden, Jayden               Northwest Xp           14.40      14.00   NWI  7 
 27 Tellis, Leroy                The Arizona            14.31      14.07   NWI  8 
 28 Smith, Deerick               Vail Running           14.70      14.12   NWI  6 
 29 Jones, Delvin                Miles Per Ho           14.19      14.14   NWI  8 
 30 Salgado, Delano              Alliance You           15.10      14.15   NWI  6 
 31 Patterson, Ardis             Miles Per Ho                      14.18   NWI  2 
 32 Jackson, Devion              Do Right Edu           14.29      14.24   NWI  8 
 33 Shadd, Nigel                 Arizona Chee           14.58      14.39   NWI  7 
 34 Hampton, Dominique           The Arizona            14.45      14.43   NWI  7 
 35 Decristofaro, Mario          Arizona Chee           14.70      14.56   NWI  6 
 36 Bylbie, Martin               Spartan Spee           14.59      14.60   NWI  6 
 37 Cutright, Travis             Miles Per Ho                      14.77   NWI  1 
 38 Davison, Brian               The Arizona            15.28      14.88   NWI  6 
 39 Ware, Aaron                  Do Right Edu           15.04      14.92   NWI  6 
 40 Rodgers, Rodney              Vail Running           15.50      15.03   NWI  5 
 41 Thomas, Aaron                Alliance You           15.36      15.19   NWI  5 
 42 Tamplin, Alay'jon            Alliance You           15.34      15.29   NWI  5 
 43 Jones, Derik                 Arizona Chee           16.59      15.31   NWI  4 
 44 Cofield, David               Spartan Spee                      15.33   NWI  2 
 45 Pearson, Darius              Mustangs TC            15.36      15.37   NWI  5 
 46 Galbreath, Aiden             The Arizona            15.46      15.48   NWI  5 
 47 Pitts, Isaiah                Miles Per Ho                      15.56   NWI  1 
 48 Cox, Ajani                   Arizona Chee           16.61      15.64   NWI  4 
 49 Hawthorne, Tyrese            Arizona Chee                      15.67   NWI  1 
 50 Pate, Timmy                  Vail Running           15.50      15.73   NWI  5 
 51 Cordova, Isaiah              Arizona Chee           16.35      15.78   NWI  4 
 52 Rainge, Malikk               Az Titans Ll           15.83      16.01   NWI  5 
 53 Duecker, Kurt                Feel The Hea           15.83      16.15   NWI  5 
 54 Navarro, Raul                Coldwater Ex                      16.24   NWI  2 
 55 Corrales, Jose               Az Titans Ll           16.48      16.27   NWI  4 
 56 Rodgers, Tylin               Az Goldrush            15.23      16.32   NWI  6 
 57 Wheaton, Derrieon            Do Right Edu           16.29      16.33   NWI  4 
 58 Gidaro, Daniel               Phoenix Bobc                      16.47   NWI  2 
 59 Nottingham, Hunter           The Arizona            16.51      16.70   NWI  4 
 60 Ward, Robert                 Miles Per Ho           20.00      16.84   NWI  3 
 61 Tansmore, Jamari             Arizona Chee                      17.25   NWI  1 
 62 Jones, Tyrese                Arizona Puma           18.73      17.28   NWI  3 
 63 Mercado, Issac               Alliance You           18.06      17.40   NWI  3 
 64 Johnson, Isiah               Do Right Edu           18.68      17.41   NWI  3 
 65 Jackson, Jordan              Phoenix Bobc                      18.15   NWI  2 
 66 Edge, Daylen                 Alliance You           18.96      18.23   NWI  3 
 67 Riley, Ivan                  Coldwater Ex                      19.55   NWI  1 
 
200 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Griffin, Marquis             Az Titans Ll           26.65      26.71   NWI  7 
  2 Jones, Demontay              Miles Per Ho           26.30      27.01   NWI  7 
  3 Mayes-Spencer, Sebastian     Pops TC                28.10      27.37   NWI  6 
  4 Butler, Devin                Alliance You           28.53      27.43   NWI  6 
  5 Marendes, John               Northwest Xp           29.20      27.94   NWI  5 
  6 Smith, Deerick               Vail Running           30.00      27.99   NWI  5 
  7 Kirk, Nasir                  Miles Per Ho           30.20      28.04   NWI  5 
  8 Williams, Treyvon            Alliance You           29.23      28.06   NWI  5 
  9 Russell, Christopher         The Arizona            27.80      28.07   NWI  7 
 10 Joiner, Jamarye              Vail Running           28.00      28.11   NWI  7 
 11 Kadiri, Prince               Az Titans Ll           27.16      28.14   NWI  7 
 12 McGee, Kyteryion             Alliance You           30.67      28.36   NWI  4 
 13 Williams, Robert             Do Right Edu           28.11      28.45   NWI  6 
 14 Thomas, Tehran               Alliance You           30.01      28.47   NWI  5 
 15 Jarmon, Scieneaux            Az Goldrush            28.00      28.87   NWI  6 
 16 Cash, Amarion                Mustangs TC            28.53      28.98   NWI  6 
 17 Woodberry, Antwaun           Alliance You           29.49      29.12   NWI  5 
 18 Bylbie, Martin               Spartan Spee           30.40      29.39   NWI  4 
 19 Wooden, Jayden               Northwest Xp           30.50      29.66   NWI  4 
 20 Jones, Delvin                Miles Per Ho           29.10      29.91   NWI  6 
 21 Thomas, Aaron                Alliance You           31.24      30.18   NWI  3 
 22 Salgado, Delano              Alliance You           30.16      30.72   NWI  5 
 23 Yarbrough, Lawrence          Az Titans Ll           29.19      30.95   NWI  5 
 24 Patterson, Ardis             Miles Per Ho                      31.44   NWI  1 
 25 Cutright, Travis             Miles Per Ho                      31.80   NWI  2 
 26 Pratt, Kenneth               Az Goldrush            28.00      31.92   NWI  7 
 27 Davison, Brian               The Arizona            31.94      31.98   NWI  3 
 28 Pearson, Darius              Mustangs TC            30.59      32.07   NWI  4 
 29 Kilonzo, Kwame               Pops TC                30.98      32.61   NWI  4 
 30 Galbreath, Aiden             The Arizona            30.47      32.80   NWI  4 
 31 Pitts, Isaiah                Miles Per Ho                      32.91   NWI  1 
 32 Corrales, Jason              Az Titans Ll           33.31      32.96   NWI  3 
 33 Hawthorne, Tyrese            Arizona Chee                      33.19   NWI  1 
 34 Tamplin, Alay'jon            Alliance You           33.47      33.42   NWI  3 
 35 Corrales, Jose               Az Titans Ll           35.00      33.95   NWI  3 
 36 Nottingham, Hunter           The Arizona            35.21      34.05   NWI  3 
 37 Wheaton, Derrieon            Do Right Edu           35.39      34.60   NWI  3 
 38 Rainge, Malikk               Az Titans Ll           35.75      35.21   NWI  2 
 39 Jones, Tyrese                Arizona Puma           41.12      36.03   NWI  2 
 40 Ward, Robert                 Miles Per Ho           43.60      36.20   NWI  2 
 41 Gould, Tavian                Arizona Chee                      36.66   NWI  1 
 42 Jackson, Jordan              Phoenix Bobc                      38.11   NWI  1 
 43 Edge, Daylen                 Alliance You           38.22      41.34   NWI  2 
 44 Riley, Ivan                  Coldwater Ex                      43.39   NWI  1 
 
400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Moreland, Shamar             Do Right Edu         1:01.00    1:01.26   5 
  2 Hawkins, Makari              Do Right Edu         1:04.00    1:01.98   5 
  3 Jarmon, Scieneaux            Az Goldrush            59.00    1:02.03   5 
  4 Williams, Robert             Do Right Edu         1:04.00    1:03.29   5 
  5 Anderson, Marquis            The Arizona          1:03.26    1:04.00   5 
  6 Marendes, John               Northwest Xp         1:05.70    1:05.26   5 
  7 Thomas, Tehran               Alliance You         1:08.00    1:05.53   4 
  8 McGee, Kyteryion             Alliance You         1:12.00    1:06.31   3 
  9 Griffin, Marquis             Az Titans Ll         1:04.50    1:06.84   5 
 10 Wood, Isaiah                 Arizona Chee         1:10.00    1:07.36   4 
 11 Cash, Amarion                Mustangs TC          1:08.84    1:08.34   4 
 12 Anderson, Drake              Arizona Chee         1:10.00    1:08.59   4 
 13 Tellis, Leroy                The Arizona          1:12.12    1:08.65   3 
 14 Smith, James                 Arizona Flam         1:07.00    1:08.90   4 
 15 Lewis, Zachary               Mustangs TC          1:10.65    1:09.91   3 
 16 Williams, Dereck             Arizona Chee                    1:09.97   1 
 17 Yarbrough, Lawrence          Az Titans Ll         1:08.78    1:10.58   4 
 18 Corrales, Jason              Az Titans Ll         1:12.00    1:11.91   3 
 19 Decristofaro, Mario          Arizona Chee                    1:11.93   1 
 20 Kiernan, Matthew             Sahuarita Sp         1:12.00    1:13.08   3 
 21 Davison, Brian               The Arizona          1:24.59    1:13.29   2 
 22 Jackson, Devion              Do Right Edu         1:13.00    1:13.55   3 
 23 Jones, Derik                 Arizona Chee                    1:18.25   1 
 24 Ware, Aaron                  Do Right Edu                    1:19.33   1 
 25 Corrales, Jose               Az Titans Ll         1:21.09    1:19.62   2 
 26 Rainge, Malikk               Az Titans Ll         1:27.63    1:19.68   2 
 27 Espinoza, Francisco          Wicked               1:17.01    1:19.91   2 
 28 Wheaton, Derrieon            Do Right Edu         1:17.00    1:23.32   3 
 
800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hawkins, Makari              Do Right Edu         2:25.00    2:25.51  
  2 Jarmon, Scieneaux            Az Goldrush          2:27.00    2:31.58  
  3 Kadiri, Prince               Az Titans Ll         2:35.00    2:36.55  
  4 Pratt, Kenneth               Az Goldrush          2:40.00    2:36.61  
  5 Corrales, Jason              Az Titans Ll         2:50.53    2:37.64  
  6 Yarbrough, Lawrence          Az Titans Ll         2:41.01    2:46.01  
  7 Kiernan, Matthew             Sahuarita Sp                    2:46.04  
  8 Tupponce, Dawson             Arizona Blaz         2:52.00    2:47.94  
  9 Green, Brayden               Gtd Go The D         5:50.00    2:54.57  
 10 Espinoza, Francisco          Wicked               2:54.93    3:00.60  
 11 Tovar, Ryan                  Az Goldrush          3:10.00    3:22.11  
 
1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hawkins, Makari              Do Right Edu         4:59.00    5:12.41  
  2 Green, Brayden               Gtd Go The D         2:59.00    5:40.78  
  3 Loayza, Anthony              Arizona Puma         6:11.00    6:11.10  
  4 Tovar, Ryan                  Az Goldrush                     7:04.73  
 
80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Naisant, Marcus              Arizona Flam           14.43      14.37   NWI  2 
  2 Moreland, Shamar             Do Right Edu           13.62      14.53   NWI  2 
  3 Rahman, Samir                Phoenix Bobc           16.58      15.75   NWI  1 
  4 Smith, James                 Arizona Flam           15.18      15.81   NWI  2 
  5 Jackson, Devion              Do Right Edu           15.82      16.37   NWI  2 
  6 Shaver, Ryan                 Phoenix Bobc           16.10      16.49   NWI  1 
  7 Duecker, Kurt                Feel The Hea           16.87      17.12   NWI  1 
  8 Gidaro, Daniel               Phoenix Bobc                      18.12   NWI  1 
 
4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                            51.51      51.71  
     1) Anderson, Drake                 2) Hemphill-Toledo, Cito          
     3) Lee, N-Gai Imani                4) Pleasant, Lacarea              
  2 Arizona Rising Suns Track  'A'                      53.09      53.26  
     1) Franklin, Tyler                 2) Hampton, Dominique             
     3) Russell, Christopher            4) Tellis, Leroy                  
  3 Miles Per Hour  'A'                                            53.52  
     1) Jones, Delvin                   2) Kirk, Nasir                    
     3) Jones, Demontay                 4) Patterson, Ardis               
  4 Arizona Cheetahs TC  'B'                            56.17      55.19  
     1) Decristofaro, Mario             2) Shadd, Nigel                   
     3) Williams, Dereck                4) Wood, Isaiah                   
  5 Arizona Cheetahs TC  'C'                          1:00.81      59.35  
     1) Cordova, Isaiah                 2) Cox, Ajani                     
     3) Hagerty, Joey                   4) Jones, Derik                   
 
4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns Track  'A'                    4:24.36    4:24.42  
     1) Anderson, Marquis               2) Franklin, Tyler                
     3) Hampton, Dominique              4) Taylor, Cameron                
  2 Alliance Youth Sports  'A'                        4:25.00    4:31.32  
     1) Butler, Devin                   2) Thomas, Tehran                 
     3) Williams, Treyvon               4) Woodberry, Antwaun             
 
High Jump Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rahman, Samir                Phoenix Bobc           1.35m      1.40m    4-07.00 
  2 Wood, Isaiah                 Arizona Chee           1.35m      1.35m    4-05.00 
  3 Shadd, Nigel                 Arizona Chee                      1.30m    4-03.25 
  4 Exum, Kellen                 Phoenix Bobc                     J1.30m    4-03.25 
  5 Smith, James                 Arizona Flam           1.30m      1.15m    3-09.25 
  5 Mayes-Spencer, Sebastian     Pops TC                1.22m      1.15m    3-09.25 
  5 Naisant, Carlan              Arizona Flam           1.30m      1.15m    3-09.25 
 
Long Jump Midget Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Johnson, Trey                Az Goldrush                       4.80m   NWI  15-09.00 
  2 Taylor, Cameron              The Arizona            4.79m      4.50m   NWI  14-09.25 
  3 Lee, N-Gai Imani             Arizona Chee           4.98m      4.40m   NWI  14-05.25 
  4 Smith, Deerick               Vail Running           3.35m      4.32m   NWI  14-02.25 
  5 Joiner, Jamarye              Vail Running           4.27m      4.24m   NWI  13-11.00 
  6 Brooks, Decarlos             Arizona Flam           4.37m      4.20m   NWI  13-09.50 
  7 Rahman, Samir                Phoenix Bobc           4.10m      4.00m   NWI  13-01.50 
  8 Bylbie, Martin               Spartan Spee           3.87m      3.96m   NWI  13-00.00 
  9 Lewis, Zachary               Mustangs TC            3.91m      3.74m   NWI  12-03.25 
 10 Wooden, Jayden               Northwest Xp                      3.70m   NWI  12-01.75 
 11 Naisant, Carlan              Arizona Flam                      3.69m   NWI  12-01.25 
 12 Pearson, Darius              Mustangs TC            3.86m      3.64m   NWI  11-11.50 
 13 Rodgers, Rodney              Vail Running           3.35m      3.61m   NWI  11-10.25 
 14 Espinoza, Francisco          Wicked                 3.78m      3.54m   NWI  11-07.50 
 15 Redd, Tucker                 Az Goldrush                       3.49m   NWI  11-05.50 
 16 Nottingham, Hunter           The Arizona            3.41m      3.17m   NWI  10-05.00 
 17 Kilonzo, Kwame               Pops TC                3.96m      3.16m   NWI  10-04.50 
 18 Gidaro, Daniel               Phoenix Bobc                      2.68m   NWI   8-09.50 
 
Shot Put 6 lb. Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Tyson                 Unattached            10.88m     11.25m   36-11.00 
  2 Wilhite, Max                 Mustangs TC           10.42m     10.21m   33-06.00 
  3 Naisant, Marcus              Arizona Flam                     10.00m   32-09.75 
  4 Coleman, Sebastain           Arizona Flam           8.79m      8.78m   28-09.75 
  5 Cofield, David               Spartan Spee           9.26m      8.67m   28-05.50 
  6 Cordova, Isaiah              Arizona Chee                      8.36m   27-05.25 
  7 Galbreath, Aiden             The Arizona            7.43m      7.81m   25-07.50 
  8 Edge, Daylen                 Alliance You           7.62m      7.43m   24-04.50 
  9 Johnson, Isiah               Do Right Edu           6.71m      6.96m   22-10.00 
 10 Magnusson, Jacob             Vail Running           4.57m      6.72m   22-00.75 
 11 Pate, Timmy                  Vail Running                      6.03m   19-09.50 
 12 Rodgers, Tylin               Az Goldrush                       6.02m   19-09.00 
 13 Pollock, Ryan                Vail Running           4.57m      5.76m   18-10.75 
 
Javelin Throw 300g Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Marcus              Arizona Flam          35.62m     44.73m     146-09 
  2 Naisant, Carlan              Arizona Flam          28.52m     42.72m     140-02 
  3 Moreland, Shamar             Do Right Edu          25.30m     37.78m     123-11 
  4 Shaver, Ryan                 Phoenix Bobc          36.71m     36.30m     119-01 
  5 Cofield, David               Spartan Spee          34.37m     34.43m     112-11 
  6 Ware, Aaron                  Do Right Edu                     24.22m      79-05 
  7 Coleman, Sebastain           Arizona Flam          21.36m     22.52m      73-11 
  8 Johnson, De'Rieon            Blue Devils                      22.06m      72-04 
  9 Mercado, Issac               Alliance You                     20.30m      66-07 
 10 Redd, Tucker                 Az Goldrush                      17.69m      58-00 
 11 Rodgers, Tylin               Az Goldrush                      17.44m      57-03 
 12 Pate, Timmy                  Vail Running                     17.22m      56-06 
 13 Rodgers, Rodney              Vail Running                     16.43m      53-11 
 14 Magnusson, Jacob             Vail Running           9.14m     14.55m      47-09 
 15 Johnson, Isiah               Do Right Edu          15.85m     14.12m      46-04 
 16 Pollock, Ryan                Vail Running                     13.64m      44-09 
 17 Jones, Tyrese                Arizona Puma          18.73m     12.97m      42-07 
 
1500 Meter Race Walk Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnson, De'Rieon            Blue Devils                    10:40.42  
 
100 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Ware Jr, Derek               Arizona Chee           11.50      11.64   NWI  8 
  2 Lucas, Chase                 Alliance You           11.80      11.80   NWI  8 
  3 Nutach, Signory              Unattached                        11.96   NWI  3 
  4 Boyd II, Stacey              Arizona Chee           12.30      12.48   NWI  8 
  5 Sharp, Malique               Alliance You           12.95      12.56   NWI  7 
  5 King, Nikolai                Northwest Xp           12.90      12.56   NWI  8 
  7 Moran, Brandon               Arizona Flam           13.15      12.61   NWI  7 
  8 Kincade, Robert              Mustangs TC            12.71      12.63   NWI  8 
  9 Wilson, Kory                 Northwest Xp           12.50      12.68   NWI  8 
 10 Ruiz, Alejandro              The Arizona            13.07      12.70   NWI  7 
 11 Flores, Nathan               Northwest Xp           13.20      12.80   NWI  7 
 12 MacKey, Demarrian            Do Right Edu           13.32      12.96   NWI  6 
 13 Roomes, Mason                Arizona Flam           12.92      13.01   NWI  8 
 14 Green, Trevell               Arizona Chee           13.50      13.02   NWI  6 
 15 Harris, Anferni              Do Right Edu           13.62      13.03   NWI  6 
 16 Myers, Pavone                Do Right Edu           13.20      13.24   NWI  7 
 17 Wallace, Lawrence            Az Titans Ll           13.21      13.26   NWI  7 
 18 Greenjr, Jerome              Do Right Edu           13.46      13.29   NWI  6 
 19 Bounds, Michael              Arizona Spee                      13.40   NWI  3 
 20 Gaines, Dante                Arizona Chee                      13.45   NWI  2 
 21 Cofield, Christopher         Spartan Spee           13.75      13.50   NWI  6 
 22 Clement Jr, Anthony          Arizona Chee           14.50      13.56   NWI  4 
 23 Brown, Jacquori              Kingdom Runn           14.13      13.57   NWI  5 
 23 Romero, Joseph               Arizona Chee                      13.57   NWI  2 
 25 Beckon, Bryan                Az Titans Ll           13.83      13.60   NWI  6 
 26 Green, Jaylon                Mustangs TC            14.30      13.64   NWI  5 
 27 Russell, Daylon              The Arizona            13.82      13.76   NWI  6 
 28 Lindsey, Shyheim             Miles Per Ho           13.20      13.80   NWI  7 
 29 Bardwell-Jones, Darren       Arizona Chee                      13.83   NWI  2 
 30 Beckon, Devonte              Az Titans Ll           14.08      13.88   NWI  5 
 31 Lundy, Devonte               Arizona Flam           14.34      13.91   NWI  5 
 32 Simental, Ernesto            Arizona Chee                      13.92   NWI  3 
 33 Parrish, Jason               Az Titans Ll                      14.06   NWI  3 
 34 Tansmore, Jaren              Arizona Chee                      14.07   NWI  2 
 35 Wilson, Kirby                Northwest Xp           14.40      14.08   NWI  5 
 36 Alvarado, Frankie            Arizona Chee                      14.09   NWI  3 
 37 Brown, Elijah                Mustangs TC                       14.18   NWI  1 
 38 Adams III, Edwin             Arizona Chee                      14.19   NWI  3 
 39 Helu, Soma                   Pops TC                13.89      14.23   NWI  5 
 40 Mgbam, Emeka                 Mustangs TC            14.43      14.31   NWI  5 
 41 Elmorejr, Andre              Do Right Edu           14.60      14.33   NWI  4 
 42 Glover-Nash, Teauntae        Pops TC                14.69      14.38   NWI  4 
 43 James, Nate                  Arizona Chee                      14.44   NWI  2 
 44 Little, Dakel                Pops TC                14.71      14.55   NWI  4 
 45 Kelly, Michael               Arizona Chee                      14.82   NWI  3 
 46 Jackson, Jaelin              Phoenix Bobc           15.64      14.85   NWI  4 
 47 Crawford, Damon              Alliance You           15.64      15.42   NWI  4 
 48 Scott, Essex                 Arizona Flam           16.84      15.79   NWI  4 
 49 Ward, Clyde                  Miles Per Ho           16.50      15.80   NWI  4 
 50 Kastl, Markhunter            Arizona Bush                      17.48   NWI  1 
 51 Martinez, Alex               Do Right Edu                      18.23   NWI  1 
 
200 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Lucas, Chase                 Alliance You           24.27      23.93   NWI  7 
  2 King, Nikolai                Northwest Xp           24.70      25.45   NWI  7 
  3 Boyd II, Stacey              Arizona Chee           25.32      25.47   NWI  7 
  4 Roomes, Mason                Arizona Flam           26.77      25.84   NWI  6 
  5 Moran, Brandon               Arizona Flam           26.91      25.91   NWI  6 
  6 Flores, Nathan               Northwest Xp           28.20      26.34   NWI  5 
  7 Butler, Markez               Alliance You           28.43      26.44   NWI  5 
  8 Kincade, Robert              Mustangs TC            25.67      26.51   NWI  7 
  9 Ruiz, Alejandro              The Arizona            26.67      26.52   NWI  6 
 10 Sharp, Malique               Alliance You           27.43      26.56   NWI  6 
 11 Harris, Anferni              Do Right Edu           27.26      27.05   NWI  6 
 12 Myers, Pavone                Do Right Edu           26.80      27.14   NWI  6 
 13 Greenjr, Jerome              Do Right Edu           28.25      27.30   NWI  5 
 14 Beckon, Bryan                Az Titans Ll           27.78      27.36   NWI  5 
 15 MacKey, Demarrian            Do Right Edu           26.05      27.49   NWI  7 
 16 Bounds, Michael              Arizona Spee                      28.02   NWI  2 
 17 Russell, Daylon              The Arizona            27.42      28.09   NWI  6 
 18 Stephens, Anthony            Alliance You           28.85      28.31   NWI  5 
 19 Lindsey, Shyheim             Miles Per Ho           29.00      28.34   NWI  5 
 20 Green, Jaylon                Mustangs TC            29.85      28.63   NWI  4 
 21 Bardwell-Jones, Darren       Arizona Chee                      28.99   NWI  1 
 22 Jackson, Corrye              Northwest Xp                      29.44   NWI  2 
 23 Glover-Nash, Teauntae        Pops TC                30.32      29.78   NWI  4 
 24 Brown, Jacquori              Kingdom Runn           29.15      30.18   NWI  4 
 25 Helu, Soma                   Pops TC                28.52      30.26   NWI  5 
 26 Lundy, Devonte               Arizona Flam           29.71      30.61   NWI  4 
 27 Mgbam, Emeka                 Mustangs TC            30.08      30.63   NWI  4 
 28 Kelly, Michael               Arizona Chee                      31.17   NWI  1 
 29 Tansmore, Jaren              Arizona Chee                      31.57   NWI  1 
 30 Crawford, Damon              Alliance You           32.19      31.68   NWI  3 
 31 Ward, Clyde                  Miles Per Ho           35.20      33.41   NWI  3 
 
400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lucas, Chase                 Alliance You           56.18      55.29   5 
  2 King, Nikolai                Northwest Xp           56.60      56.26   5 
  3 Kincade, Robert              Mustangs TC          1:00.88    1:00.77   5 
  4 Boyd II, Stacey              Arizona Chee           59.00    1:01.16   5 
  5 Ruiz, Alejandro              The Arizona          1:01.55    1:02.07   5 
  6 Alexander, Austin            Vail Running         1:15.00    1:02.49   3 
  7 Stephens, Anthony            Alliance You         1:02.00    1:02.63   4 
  8 Harris, Anferni              Do Right Edu         1:07.00    1:02.87   3 
  9 Ruiz, Andrew                 Arizona Elit                    1:03.88   1 
 10 Beckon, Bryan                Az Titans Ll         1:05.76    1:03.93   4 
 11 Wallace, Lawrence            Az Titans Ll                    1:04.66   2 
 12 Cofield, Christopher         Spartan Spee         1:02.80    1:04.77   4 
 13 Jackson, Corrye              Northwest Xp         1:06.40    1:05.10   3 
 14 Simental, Ernesto            Arizona Chee                    1:06.28   2 
 15 Goll, David                  Phoenix Bobc         1:12.54    1:06.61   3 
 16 Brown, Jacquori              Kingdom Runn         1:08.36    1:07.52   3 
 17 Green, Trevell               Arizona Chee         1:05.00    1:07.92   4 
 18 Greenjr, Jerome              Do Right Edu         1:02.00    1:08.21   4 
 19 Romero, Joseph               Arizona Chee                    1:08.65   1 
 20 Alvarado, Frankie            Arizona Chee                    1:09.61   1 
 21 Gaines, Dante                Arizona Chee                    1:12.87   2 
 22 Beckon, Devonte              Az Titans Ll         1:06.23    1:13.23   4 
 23 woods, kyree                 Arizona Puma                    1:14.29   1 
 24 Adams III, Edwin             Arizona Chee                    1:14.81   2 
 25 Kastl, Markhunter            Arizona Bush                    1:30.76   2 
 
800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burks, Cade                  Arizona Chee         2:12.00    2:13.48  
  2 Butler, Markez               Alliance You         2:24.00    2:24.11  
  3 Fuel, Isaih                  Unattached           2:30.00    2:24.50  
  4 Novakowski, Johathan         Arizona Chee         2:20.00    2:24.71  
  5 Jackson, Corrye              Northwest Xp                    2:30.94  
  6 Goll, David                  Phoenix Bobc         2:36.68    2:33.59  
  7 Caruso, Nicolas              Northwest Xp                    2:33.71  
  8 Felix, Terrell               Mustangs TC          2:49.26    2:41.72  
 
1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burks, Cade                  Arizona Chee         4:55.00    4:39.45  
  2 Fuel, Isaih                  Unattached           5:25.00    5:04.47  
  3 Caruso, Nicolas              Northwest Xp                    5:16.19  
 -- Novakowski, Johathan         Arizona Chee         5:10.00        DNF  
 
3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caruso, Nicolas              Northwest Xp                   11:04.06  
  2 Ruiz, Andrew                 Arizona Elit                   12:05.36  
 
100 Meter Hurdles (33" ) Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Turner, Adam                 Mustangs TC            13.97      14.64   NWI 
  2 Novakowski, Johathan         Arizona Chee           14.50      16.63   NWI 
  3 Tipton, Rico                 Spartan Spee           17.11      16.74   NWI 
  4 Hornbaker, Austin            Arizona Chee           14.00      17.17   NWI 
  5 Tansmore, Jaren              Arizona Chee                      18.46   NWI 
  6 Adams III, Edwin             Arizona Chee                      18.60   NWI 
  7 woods, kyree                 Arizona Puma                      18.84   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Hornbaker, Austin            Arizona Chee           28.00      29.31   NWI 
  2 Tipton, Rico                 Spartan Spee           30.01      30.88   NWI 
  3 woods, kyree                 Arizona Puma                      30.92   NWI 
  4 Tansmore, Jaren              Arizona Chee                      34.11   NWI 
  5 Little, Dakel                Pops TC                34.93      35.06   NWI 
 
4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress  'A'                               49.70      49.60  
     1) Flores, Nathan                  2) Wilson, Kirby                  
     3) King, Nikolai                   4) Wilson, Kory                   
  2 Do Right Educational Sports Pr  'A'                 49.68      50.56  
     1) Garrett, Quntion                2) Harris, Anferni                
     3) MacKey, Demarrian               4) Myers, Pavone                  
  3 Az Titans Llc  'A'                                  51.86      53.97  
     1) Beckon, Bryan                   2) Beckon, Devonte                
     3) Romos, Kevin                    4) Wallace, Lawrence              
 
High Jump Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Tipton, Rico                 Spartan Spee           1.75m      1.75m    5-08.75 
  2 Hornbaker, Austin            Arizona Chee           1.55m      1.65m    5-05.00 
  3 Alexander, Austin            Vail Running           1.32m      1.35m    4-05.00 
  4 Adams III, Edwin             Arizona Chee                      1.30m    4-03.25 
  5 Helu, Soma                   Pops TC                1.34m      1.25m    4-01.25 
 -- Felix, Terrell               Mustangs TC            1.35m         NH            
 
Long Jump Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Wallace, Lawrence            Az Titans Ll           5.27m      5.39m   NWI  17-08.25 
  2 Nutach, Signory              Unattached                        5.36m   NWI  17-07.00 
  3 Boyd II, Stacey              Arizona Chee           4.88m      5.08m   NWI  16-08.00 
  4 Moran, Brandon               Arizona Flam           5.00m      4.94m   NWI  16-02.50 
  5 Roomes, Mason                Arizona Flam           5.25m      4.79m   NWI  15-08.75 
  6 Cofield, Christopher         Spartan Spee           4.36m      4.76m   NWI  15-07.50 
  7 Parrish, Jason               Az Titans Ll                      4.43m   NWI  14-06.50 
  8 Green, Trevell               Arizona Chee           4.49m      4.42m   NWI  14-06.00 
  9 Romero, Joseph               Arizona Chee           3.86m      4.10m   NWI  13-05.50 
 10 Little, Dakel                Pops TC                4.14m      3.98m   NWI  13-00.75 
 11 Gaines, Dante                Arizona Chee                      3.94m   NWI  12-11.25 
 12 Jackson, Jaelin              Phoenix Bobc                      3.87m   NWI  12-08.50 
 13 Lindsey, Shyheim             Miles Per Ho                      3.82m   NWI  12-06.50 
 14 Kelly, Michael               Arizona Chee           3.96m      3.79m   NWI  12-05.25 
 15 Mgbam, Emeka                 Mustangs TC            3.97m      3.72m   NWI  12-02.50 
 16 Alvarado, Frankie            Arizona Chee                      3.69m   NWI  12-01.25 
 17 Simental, Ernesto            Arizona Chee                      3.67m   NWI  12-00.50 
 18 Lundy, Devonte               Arizona Flam                      3.64m   NWI  11-11.50 
 -- Sharp, Malique               Alliance You           4.33m       FOUL                 
 
Triple Jump Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Burks, Cade                  Arizona Chee          10.67m     10.44m   NWI  34-03.00 
  2 Green, Trevell               Arizona Chee          10.45m      9.52m   NWI  31-03.00 
 -- Kelly, Michael               Arizona Chee           9.29m       FOUL                 
 -- Alvarado, Frankie            Arizona Chee                        DNF   NWI           
 
Shot Put 4kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Doka, Hunter                 Tonto Apache                     12.28m   40-03.50 
  2 Saena, Tyson-Jay             Alliance You                     11.49m   37-08.50 
  3 Hornbaker, Austin            Arizona Chee          12.19m     10.58m   34-08.50 
  4 Clement Jr, Anthony          Arizona Chee          10.92m     10.02m   32-10.50 
  5 Tipton, Rico                 Spartan Spee          10.94m      9.69m   31-09.50 
  6 King, Elliot                 Arizona Flam           9.36m      9.55m   31-04.00 
  7 Jones, Hunter                Unattached                        9.44m   30-11.75 
  8 Elmorejr, Andre              Do Right Edu          10.97m      9.36m   30-08.50 
  9 Johnson, DeAndre             Blue Devils                       8.97m   29-05.25 
 10 Cofield, Christopher         Spartan Spee           7.98m      8.69m   28-06.25 
 11 Rice, Armani                 Mustangs TC            8.64m      8.46m   27-09.25 
 12 Martinez, Alex               Do Right Edu           7.92m      7.76m   25-05.50 
 13 Glover-Nash, Teauntae        Pops TC                6.40m      7.57m   24-10.00 
 14 Bardwell-Jones, Darren       Arizona Chee                      7.49m   24-07.00 
 15 Crawford, Damon              Alliance You                      7.31m   23-11.75 
 16 Lindsey, Shyheim             Miles Per Ho                      6.18m   20-03.50 
 17 Walter, Seamus               Az Goldrush                       4.58m   15-00.50 
 
Javelin Throw 600g Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramirez, Aaron               Unattached            45.18m     45.05m     147-10 
  2 Johnson, DeAndre             Blue Devils                      36.87m     120-11 
  3 King, Elliot                 Arizona Flam          29.18m     34.68m     113-09 
  4 Elmorejr, Andre              Do Right Edu          28.96m     25.94m      85-01 
  5 Rice, Armani                 Mustangs TC           26.42m     24.60m      80-08 
  6 Dowlearn, William            Mustangs TC                      23.51m      77-01 
  7 Clement Jr, Anthony          Arizona Chee          17.98m     20.07m      65-10 
  8 Martinez, Alex               Do Right Edu          17.98m     17.04m      55-11 
  9 Walter, Seamus               Az Goldrush                       9.59m      31-05 
 
100 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 McCoy, Elmando               The Arizona            12.44      12.37   NWI  1 
  2 Robertson, Jett              Blue Devils                       12.45   NWI  1 
  3 Medina, Samuel               Wicked                 13.32      12.69   NWI  2 
  4 Scroggins, Adrian            Kingdom Runn           12.62      12.73   NWI  1 
  5 Schwartz, Adam               Arizona Puma           13.06      12.99   NWI  1 
  6 Mander, Amrinder             Arizona Bush                      13.20   NWI  1 
  7 Ruehl, Patrick               Arizona Puma           13.44      13.75   NWI  1 
  8 Jones, Corbon                Arizona Spee           14.90      15.56   NWI  1 
 
200 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Boys, Jordan                 Arizona Flam           24.35      23.99   NWI  2 
  2 McCoy, Elmando               The Arizona            25.07      24.54   NWI  2 
  3 Orozoco, Isreal              Coldwater Ex                      25.56   NWI  1 
  3 Medina, Samuel               Wicked                 25.93      25.56   NWI  2 
  5 Schwartz, Adam               Arizona Puma           26.65      26.29   NWI  2 
  6 Scroggins, Adrian            Kingdom Runn           25.97      26.46   NWI  2 
  7 Ruehl, Patrick               Arizona Puma           28.39      27.51   NWI  2 
 
400 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Boys, Jordan                 Arizona Flam           54.28      52.96   2 
  2 McCoy, Elmando               The Arizona            54.27      53.00   2 
  3 Schwartz, Adam               Arizona Puma         1:00.85    1:00.17   2 
  4 Scroggins, Adrian            Kingdom Runn           59.57    1:03.59   2 
  5 Mander, Amrinder             Arizona Bush                    1:03.75   1 
  6 Ruehl, Patrick               Arizona Puma         1:03.00    1:08.20   2 
 
800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hernandez, Mario             Gtd Go The D         2:21.00    2:15.70  
  2 Rascon, Pabloo               Unattached                      2:15.85  
  3 Roomes, Roshon               Arizona Flam         2:14.63    2:21.15  
  4 Sapata, Alexander            Coldwater Ex                    2:34.99  
  5 Mander, Amrinder             Arizona Bush                    2:35.83  
  6 Nguyen, Liam                 Gtd Go The D         2:40.00    2:36.24  
  7 Yelder, Andrew               Arizona Spee         2:50.44    2:49.22  
 
1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Geurrero, Mufasa             Unattached                      4:41.07  
  2 Hernandez, Mario             Gtd Go The D         4:52.00    4:44.75  
  3 Roomes, Roshon               Arizona Flam         4:57.28    4:44.98  
  4 Nguyen, Liam                 Gtd Go The D         5:20.00    5:22.95  
  5 Sapata, Alexander            Coldwater Ex                    5:29.22  
  6 Yelder, Andrew               Arizona Spee                    6:25.59  
 
3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Geurrero, Mufasa             Unattached                     10:17.32  
 
110 Meter Hurdles (39" ) Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Walashek, Austin             Arizona Puma           16.65      16.83   NWI 
 
High Jump Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Walashek, Austin             Arizona Puma                      1.80m    5-10.75 
 
Long Jump Intermediate Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Medina, Samuel               Wicked                 4.38m      4.50m   NWI  14-09.25 
  2 Woodard, Carl                Arizona Puma           3.56m      4.27m   NWI  14-00.25 
  3 Yelder, Andrew               Arizona Spee           3.29m      3.67m   NWI  12-00.50 
  4 Jones, Corbon                Arizona Spee           3.67m      3.29m   NWI  10-09.50 
 
Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Walashek, Austin             Arizona Puma                     12.68m   41-07.25 
  2 Shaver, Christian            Phoenix Bobc                     11.48m   37-08.00 
  3 Wright, Douglas              Spartan Spee           8.55m      9.29m   30-05.75 
  4 Taufa, Tevita                Alliance You                      9.06m   29-08.75 
  5 Thomas, Skylar               Tonto Apache                      6.67m   21-10.75 
 
Javelin Throw 800g Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rice, Archie                 Unattached                       47.22m     154-11 
  2 Shaver, Christian            Phoenix Bobc          48.00m     43.77m     143-07 
  3 Robertson, Jett              Blue Devils                      40.69m     133-06 
 
100 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Minchella, Marquise          Arizona Puma           11.72      11.77   NWI 
  2 Schwartz, Lance              Arizona Puma           12.52      12.09   NWI 
  3 Sharpe, Jorian               Arizona Flam           12.25      12.38   NWI 
  4 Sapata, Christopher          Unattached                        15.57   NWI 
 
200 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Schwartz, Lance              Arizona Puma           26.07      24.44   NWI 
 
High Jump Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Minchella, Marquise          Arizona Puma           1.80m      1.80m    5-10.75 
  2 Schwartz, Lance              Arizona Puma           1.70m      1.75m    5-08.75 
 
Long Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Minchella, Marquise          Arizona Puma           5.93m      5.84m   NWI  19-02.00 
  2 Sharpe, Jorian               Arizona Flam           4.76m      5.28m   NWI  17-04.00 
 
Triple Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
 -- Sharpe, Jorian               Arizona Flam          11.15m       FOUL                 
 
Shot Put 12 lb. Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Walashek, Dylan              Arizona Puma          16.09m     16.01m   52-06.50 
  2 Sapata, Christopher          Unattached                        8.68m   28-05.75