Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                     HY-TEK's Meet Manager 2/28/2011 12:15 PM
                       2011 Regulation Meet - 2/26/2011                        
                           8 lane track 300 Hurdles                            
                                  Glendale HS                                  
                                Updated Results                                    
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Pogue, Kiya                  Az Goldrush                       16.46   NWI  5 
  2 Helu, Paelata                Pops                   17.20      16.95   NWI  8 
  3 Johnson, Tyanna              Do Right Edu           18.09      17.43   NWI  8 
  4 Patrick, Haley               Do Right Edu           17.20      17.68   NWI  8 
  5 Shealy, Madison              Arizona Puma           18.09      17.79   NWI  8 
  5 Minter, Ejhanie              Arizona Flames                    17.79   NWI  3 
  7 Fields, Indiah               Spartan Spee                      17.84   NWI  4 
  8 Morris, Nahlia               Arizona rising s                  17.91   NWI  3 
  9 Scott, India                 Az Goldrush                       17.93   NWI  4 
 10 Turner, Rahni                Pops                   19.50      17.94   NWI  7 
 11 Smythe, Brynn                Arizona Cheetahs       21.00      18.12   NWI  7 
 12 Hutchinson, Amreah           Arizona Flames         19.05      18.21   NWI  8 
 13 Kennedy, Taniah              Alliance You                      18.26   NWI  2 
 14 Robinson, Chloe              Do Right Edu           18.89      18.30   NWI  8 
 15 Thomas, Sarai                Alliance You                      18.32   NWI  2 
 16 Johnson, Joelle              Az Titans Ll           18.00      18.35   NWI  8 
 17 Alexander, Shayada           Do Right Edu                      18.44   NWI  2 
 18 Cuff, Kierrah                Spartan Spee                      18.57   NWI  3 
 19 Williams, Denay              Do Right Edu                      18.58   NWI  3 
 20 Johnson, Jocelyn             Arizona Flames         19.39      18.64   NWI  7 
 21 Davis, Teyanna               Az Titans Ll           20.16      18.74   NWI  7 
 22 Andrews, Anaya               Arizona Cheetahs       21.05      18.79   NWI  6 
 23 Robinson, Willow             Do Right Edu                      18.81   NWI  2 
 24 Hill, Jneya                  Do Right Edu                      19.00   NWI  4 
 25 Corrales, Lorena             Az Titans Ll           22.33      19.02   NWI  6 
 25 Kirk, Najela                 Miles Per Ho           19.48      19.02   NWI  7 
 27 Hale, Angelique              Do Right Edu                      19.06   NWI  2 
 28 Graves, Uzuri                Alliance You                      19.12   NWI  5 
 29 Roberts, Raven               Arizona rising s       19.93      19.18   NWI  7 
 30 Seashols, Madeline           Spartan Spee                      19.27   NWI  1 
 31 Bruning, Serenity            Arizona Elit                      19.40   NWI  5 
 32 Davis, Aniya                 Do Right Edu                      19.44   NWI  5 
 33 Estanllo, Tessa              Arizona Flames         20.19      19.60   NWI  7 
 34 Sueing, Aria                 Arizona Pant           22.50      19.61   NWI  6 
 35 Bucks, Avery                 Arizona Cheetahs       20.84      19.63   NWI  7 
 36 Dulaney, Zadaya              Kingdom Runn                      19.66   NWI  2 
 37 Anderson, Tatyana            Alliance You                      19.72   NWI  1 
 38 Shaffer, Shelby              Do Right Edu                      19.97   NWI  4 
 39 Brown, Chelsie               Pops                   24.50      20.03   NWI  6 
 40 Hunter, Rian                 Alliance You                      20.05   NWI  3 
 41 Yarbrough, Trinnity          Az Titans Ll           21.35      20.09   NWI  6 
 42 Tovar, Jenna                 Az Goldrush                       20.52   NWI  2 
 43 Bingham, Savannah            Kingdom Runn                      20.58   NWI  5 
 44 Johnson, Rikay               Arizona Elit                      20.71   NWI  1 
 45 Johnson, Ny'lynn             World Class            22.67      20.78   NWI  6 
 46 Collins, Lauren              Arizona Elit                      20.88   NWI  1 
 47 Brooks, Shalinda             Miles Per Ho           25.00      21.46   NWI  6 
 48 Gilmore, Princess            Alliance You                      21.62   NWI  3 
 49 Ayiyi, Brooklyn              Miles Per Ho                      21.69   NWI  4 
 50 Mendez, Jaida                Do Right Edu                      21.79   NWI  1 
 51 Kalanish, Isabelle           Alliance You                      21.89   NWI  5 
 52 Fregozo, Emma                Alliance You                      21.93   NWI  3 
 53 Smith, Janelle               Alliance You                      22.26   NWI  1 
 54 Sienicki, Charleann          Az Goldrush                       22.31   NWI  5 
 55 Hector, Zarriah              Arizona Cheetahs                  22.39   NWI  3 
 56 Whiley, Aneesci              Do Right Edu                      22.82   NWI  4 
 57 Hudson, Chloe                Arizona Cheetahs                  23.43   NWI  1 
 58 Davison, Neyah               Arizona rising s                  23.67   NWI  1 
 59 Molina, Miranda              Sahuarita Sp                      24.07   NWI  5 
 60 Warren, Chai                 Unattached                        25.54   NWI  4 
 61 Palmore, Maiya               Mustangs TC            25.23      25.88   NWI  6 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Helu, Paelata                Pops                   35.17      35.89   NWI  8 
  2 Harrell, Mya                 Arizona Spee                      35.95   NWI  4 
  3 Pogue, Kiya                  Az Goldrush                       37.06   NWI  5 
  4 Robinson, Chloe              Do Right Edu           39.11      38.28   NWI  8 
  5 Johnson, Jocelyn             Arizona Flames         40.26      38.68   NWI  8 
  6 Fields, Indiah               Spartan Spee                      38.69   NWI  2 
  7 Johnson, Tyanna              Do Right Edu           39.11      39.00   NWI  8 
  8 Minter, Ejhanie              Arizona Flames                    39.07   NWI  4 
  9 Turner, Rahni                Pops                   40.50      39.15   NWI  8 
 10 Hutchinson, Amreah           Arizona Flames         40.99      39.18   NWI  7 
 11 Bruning, Serenity            Arizona Elit                      39.57   NWI  3 
 12 Smythe, Brynn                Arizona Cheetahs                  39.73   NWI  1 
 13 Scott, India                 Az Goldrush                       39.75   NWI  4 
 14 Johnson, Joelle              Az Titans Ll           37.00      40.26   NWI  8 
 15 Shealy, Madison              Arizona Puma           39.07      40.41   NWI  8 
 16 Corrales, Lorena             Az Titans Ll           48.46      40.49   NWI  7 
 17 Morris, Nahlia               Arizona rising s                  40.92   NWI  5 
 18 Cuff, Kierrah                Spartan Spee                      40.95   NWI  6 
 19 Alexander, Shayada           Do Right Edu                      41.38   NWI  1 
 20 Davis, Teyanna               Az Titans Ll           42.10      41.49   NWI  7 
 21 Kennedy, Taniah              Alliance You                      41.61   NWI  4 
 22 Graves, Uzuri                Alliance You                      41.64   NWI  1 
 23 Robinson, Willow             Do Right Edu                      41.91   NWI  1 
 24 Williams, Denay              Do Right Edu                      42.21   NWI  2 
 25 Dulaney, Zadaya              Kingdom Runn                      42.81   NWI  5 
 26 Shivers, Arazhane            Do Right Edu                      43.17   NWI  3 
 27 Tovar, Jenna                 Az Goldrush                       43.49   NWI  3 
 28 Davis, Aniya                 Do Right Edu                      43.60   NWI  5 
 29 Roberts, Raven               Arizona rising s       42.66      43.80   NWI  7 
 30 Estanllo, Tessa              Arizona Flames         44.05      43.94   NWI  7 
 31 Bingham, Savannah            Kingdom Runn                      44.12   NWI  6 
 32 Anderson, Tatyana            Alliance You                      44.20   NWI  2 
 33 Seashols, Madeline           Spartan Spee                      44.63   NWI  4 
 34 Hunter, Rian                 Alliance You                      45.30   NWI  3 
 35 Yarbrough, Trinnity          Az Titans Ll                      45.40   NWI  3 
 36 Kirk, Najela                 Miles Per Ho           42.37      45.46   NWI  7 
 37 Johnson, Rikay               Arizona Elit                      45.63   NWI  1 
 38 Johnson, Ny'lynn             World Class            46.68      45.66   NWI  7 
 39 Warren, Chai                 Unattached             59.99      45.79   NWI  6 
 40 Shaffer, Shelby              Do Right Edu                      46.38   NWI  2 
 41 Brown, Chelsie               Pops                   50.00      46.84   NWI  6 
 42 Fregozo, Emma                Alliance You                      46.93   NWI  5 
 43 Hale, Angelique              Do Right Edu                      47.06   NWI  5 
 44 Kalanish, Isabelle           Alliance You                      47.10   NWI  2 
 45 Collins, Lauren              Arizona Elit                      47.12   NWI  2 
 46 Ramirez, Mireina             Arizona Bushmast                  47.41   NWI  3 
 47 Gilmore, Princess            Alliance You                      48.31   NWI  5 
 48 Mendez, Jaida                Do Right Edu                      49.46   NWI  6 
 49 Sienicki, Charleann          Az Goldrush                       50.15   NWI  4 
 50 Hudson, Chloe                Arizona Cheetahs                  51.32   NWI  4 
 51 Smith, Janelle               Alliance You                      52.49   NWI  2 
 52 Sueing, Aria                 Arizona Pant           45.50      52.84   NWI  7 
 53 Ayiyi, Brooklyn              Miles Per Ho                      52.90   NWI  3 
 54 Brooks, Shalinda             Miles Per Ho           50.00      54.62   NWI  6 
 55 Palmore, Maiya               Mustangs TC            56.48      55.33   NWI  6 
 56 Molina, Miranda              Sahuarita Sp                      56.06   NWI  1 
 57 Davison, Neyah               Arizona rising s                  57.88   NWI  3 
 58 Whiley, Aneesci              Do Right Edu                      57.95   NWI  4 
 59 Hector, Zarriah              Arizona Cheetahs                1:02.19   NWI  5 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Helu, Paelata                Pops                 1:20.50    1:27.48   2 
  2 Pogue, Kiya                  Az Goldrush                     1:29.02   1 
  3 Johnson, Jocelyn             Arizona Flames       1:31.76    1:33.77   2 
  4 Harrell, Mya                 Arizona Spee                    1:37.77   1 
  5 Bucks, Avery                 Arizona Cheetahs     1:30.00    1:42.18   2 
  6 Warren, Chai                 Unattached                      1:47.12   1 
  7 Kirk, Najela                 Miles Per Ho         1:46.20    1:47.13   2 
  8 Andrews, Anaya               Arizona Cheetahs     1:37.00    1:48.58   2 
 
800 Meter Run Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arreola, Abigail             Arizona Bushmast                3:17.31  
  2 Ramirez, Mireina             Arizona Bushmast                3:46.48  
 
1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arreola, Abigail             Arizona Bushmast                7:42.89  
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports Pr  'B'               1:11.00    1:12.09  
     1) Hill, Jneya                     2) Shaffer, Shelby                
     3) Shivers, Arazhane               4) Willis, Kaiya                  
  2 Do Right Educational Sports Pr  'A'               1:06.00    1:17.59  
     1) Johnson, Jhaidah                2) Johnson, Tyanna                
     3) Patrick, Haley                  4) Robinson, Chloe                
 
4x400 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports Pr  'A'               6:02.00    6:40.73  
     1) Hill, Jneya                     2) Johnson, Jhaidah               
     3) Patrick, Haley                  4) Willis, Kaiya                  
 
Long Jump Sub-Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Harrell, Mya                 Arizona Spee                      3.24m   NWI  10-07.75 
  2 Willis, Kaiya                Do Right Edu                      2.64m   NWI   8-08.00 
  3 Thomas, Sarai                Alliance You                      2.59m   NWI   8-06.00 
  4 Shivers, Arazhane            Do Right Edu                      2.40m   NWI   7-10.50 
  5 Hutchinson, Amreah           Arizona Flames         2.60m      2.38m   NWI   7-09.75 
  6 Turner, Rahni                Pops                   1.83m      2.36m   NWI   7-09.00 
  7 Morris, Nahlia               Arizona rising s                  2.05m   NWI   6-08.75 
  8 Graves, Uzuri                Alliance You                      1.96m   NWI   6-05.25 
  9 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu                      1.94m   NWI   6-04.50 
 10 Johnson, Joelle              Az Titans Ll                      1.88m   NWI   6-02.00 
 11 Smith, Janelle               Alliance You                      1.87m   NWI   6-01.75 
 12 Bruning, Serenity            Arizona Elit                      1.86m   NWI   6-01.25 
 13 Fields, Indiah               Spartan Spee                      1.81m   NWI   5-11.25 
 14 Seashols, Madeline           Spartan Spee                      1.76m   NWI   5-09.25 
 15 Smythe, Brynn                Arizona Cheetahs                  1.70m   NWI   5-07.00 
 16 Roberts, Raven               Arizona rising s                  1.65m   NWI   5-05.00 
 16 Cuff, Kierrah                Spartan Spee                      1.65m   NWI   5-05.00 
 18 Alexander, Shayada           Do Right Edu                      1.58m   NWI   5-02.25 
 19 Davison, Neyah               Arizona rising s                  1.57m   NWI   5-02.00 
 20 Hector, Zarriah              Arizona Cheetahs                  1.54m   NWI   5-00.75 
 21 Davis, Aniya                 Do Right Edu                      1.51m   NWI   4-11.50 
 -- Whiley, Aneesci              Do Right Edu                         ND   NWI           
 -- Brown, Chelsie               Pops                   1.22m         ND   NWI           
 -- Kennedy, Taniah              Alliance You                         ND   NWI           
 -- Collins, Lauren              Arizona Elit                         ND   NWI           
 -- Anderson, Tatyana            Alliance You                         ND   NWI           
 -- Andrews, Anaya               Arizona Cheetahs                     ND   NWI           
 
Shot Put Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Arreola, Abigail             Arizona Bushmast                  3.35m   11-00.00 
  2 Ramirez, Mireina             Arizona Bushmast                  3.11m   10-02.50 
 
Javelin Throw 300g Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Williams, Denay              Do Right Edu                      9.14m      30-00 
  2 Hale, Angelique              Do Right Edu                      7.93m      26-00 
  3 Estanllo, Tessa              Arizona Flames                    7.60m      24-11 
  4 Bucks, Avery                 Arizona Cheetahs                  6.75m      22-02 
  5 Robinson, Willow             Do Right Edu                      5.85m      19-02 
 
100 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Phillips, Dominique          Arizona rising s       15.06      15.07   NWI  9 
  2 Charlton, Jayde              Do Right Edu                      15.33   NWI  3 
  3 Williams, Kiermya            Do Right Edu                      15.40   NWI  3 
  4 Mays, Jadyn                  Arizona rising s       15.32      15.50   NWI  9 
  5 Black, Sky                   Arizona rising s       15.30      15.63   NWI  9 
  6 Sessions, Piper              Arizona Cheetahs       15.97      15.93   NWI  9 
  7 Winfield, Kiara              Arizona Spee                      15.94   NWI  6 
  8 Adams, Adora                 Arizona Cheetahs                  15.99   NWI  1 
  9 Reed, Haila                  Do Right Edu                      16.11   NWI  5 
 10 Jackson, Renita              Do Right Edu                      16.13   NWI  6 
 10 Mustin, Dominique            Arizona rising s                  16.13   NWI  5 
 10 Jackson, Trejanae            Do Right Edu                      16.13   NWI  2 
 13 Covington, Jailyn            Az Titans Ll           16.40      16.24   NWI  8 
 14 Johnson, Abbrea              Arizona Puma           19.22      16.29   NWI  7 
 15 Walker, Anastacia            Mustangs TC                       16.30   NWI  2 
 15 Lockhart, Mia                Arizona Cheetahs       16.00      16.30   NWI  9 
 17 Helu, Vaiosini               Pops                   16.30      16.47   NWI  9 
 18 Harris, Armani               Do Right Edu                      16.48   NWI  6 
 18 England, Mia                 Arizona rising s                  16.48   NWI  5 
 20 Bell, Carisma                Az Goldrush                       16.52   NWI  4 
 21 Roberts, Riley               Arizona rising s       16.12      16.54   NWI  9 
 22 Rich, Mary Grace             Arizona Elit                      16.68   NWI  4 
 23 Belliotti, Mykenzie          Arizona Cheetahs                  16.72   NWI  6 
 24 Bell, Deshanae               Az Goldrush                       16.74   NWI  5 
 25 Mitchell, Jemila             Arizona rising s                  16.77   NWI  6 
 26 Mayfield, Crystal            Do Right Edu                      16.84   NWI  6 
 27 Graves, Cianey               Do Right Edu                      16.91   NWI  3 
 28 Brown, Marniesha             Arizona Bushmast                  16.97   NWI  3 
 29 Williams, Kenisha            Mustangs TC            17.94      17.00   NWI  8 
 30 Carswell, Jamelah            Do Right Edu                      17.03   NWI  4 
 31 Davis, Imani                 Arizona Cheetahs       17.67      17.07   NWI  8 
 32 Trimble, Eliza               Arizona Puma           17.51      17.20   NWI  8 
 33 Harper, Jayalin              Az Goldrush                       17.40   NWI  4 
 34 Scroggins, Trinity           Do Right Edu                      17.41   NWI  1 
 34 Hoskins, Asia                Az Titans Ll           17.27      17.41   NWI  8 
 36 Maddox, Sadeja               Miles Per Ho           17.10      17.58   NWI  8 
 37 Taylor, Nina                 Arizona Elit                      17.63   NWI  1 
 38 Edmonds, Mikayla             Mustangs TC            16.37      17.76   NWI  9 
 39 Cox, Dizarie                 Alliance You                      17.80   NWI  1 
 40 Collins, Kate                Arizona Elit                      17.96   NWI  5 
 41 Butler-Worley, Dyamond       Do Right Edu                      17.99   NWI  7 
 41 Dozal, Breanna               Northwest Xp           17.50      17.99   NWI  8 
 41 McDaniels, Lamya             Alliance You                      17.99   NWI  2 
 44 Jones, Tralay                Miles Per Ho           17.90      18.02   NWI  8 
 45 Tamplin, Brishawnea          Alliance You                      18.09   NWI  2 
 46 Clanton, Kailee              Unattached                        18.19   NWI  4 
 47 Carr, Antalyce               Alliance You                      18.32   NWI  1 
 48 Fraley, Madison              Arizona Flames                    18.34   NWI  4 
 49 Hayes, Kiara                 Kingdom Runn                      18.53   NWI  3 
 50 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                      18.67   NWI  3 
 51 Morris, Kaylani              Do Right Edu                      18.73   NWI  4 
 52 Dowlearn, Martha             Mustangs TC            19.28      19.12   NWI  7 
 53 Thompson, Makayla            Az Titans Ll                      19.22   NWI  5 
 54 Seashols, Abagail            Spartan Spee                      19.25   NWI  6 
 55 Williamson, Kaylah           Unattached             19.44      19.60   NWI  7 
 56 Johnson, Joi                 Unattached             19.04      19.62   NWI  7 
 57 Teixeira, Dominique          Az Titans Ll                      19.68   NWI  2 
 58 Gould, Sedona                Arizona Cheetahs                  19.88   NWI  5 
 59 Elkin, Tayzia                Arizona Puma           18.08      20.60   NWI  7 
 60 Martin, Cieries              Do Right Edu                      20.65   NWI  5 
 61 Molina, Karina               Sahuarita Sp                      21.49   NWI  2 
 62 Rollins, Crystal             Miles Per Ho           22.10      21.87   NWI  7 
 
200 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Phillips, Dominique          Arizona rising s       31.54      31.18   NWI  8 
  2 Charlton, Jayde              Do Right Edu                      31.54   NWI  5 
  3 Williams, Kiermya            Do Right Edu                      32.34   NWI  2 
  4 Adams, Adora                 Arizona Cheetahs       34.21      32.74   NWI  8 
  5 Black, Sky                   Arizona rising s                  32.78   NWI  2 
  6 Jackson, Trejanae            Do Right Edu                      33.18   NWI  5 
  7 Singleton, Jasmine           Mustangs TC            33.55      33.32   NWI  8 
  8 Sessions, Piper              Arizona Cheetahs       35.86      33.58   NWI  7 
  9 Harris, Armani               Do Right Edu                      33.78   NWI  4 
 10 Jackson, Renita              Do Right Edu                      33.81   NWI  2 
 11 Scott, Zara                  Az Goldrush                       33.86   NWI  5 
 12 Richard, Makyah              Az Titans Ll           34.41      34.04   NWI  8 
 13 Reed, Haila                  Do Right Edu                      34.26   NWI  4 
 14 Covington, Jailyn            Az Titans Ll           34.68      34.38   NWI  8 
 15 Roberts, Riley               Arizona rising s       35.34      34.47   NWI  7 
 16 Walker, Anastacia            Mustangs TC            39.36      34.52   NWI  6 
 17 Mustin, Dominique            Arizona rising s       35.21      34.92   NWI  8 
 18 Helu, Vaiosini               Pops                   35.84      35.21   NWI  7 
 19 Lockhart, Mia                Arizona Cheetahs       36.40      35.26   NWI  7 
 20 Johnson, Abbrea              Arizona Puma           36.15      35.41   NWI  7 
 21 Williams, Kenisha            Mustangs TC            36.56      35.73   NWI  7 
 22 Rich, Mary Grace             Arizona Elit                      35.77   NWI  4 
 23 Carswell, Jamelah            Do Right Edu                      35.99   NWI  1 
 24 Bell, Carisma                Az Goldrush                       36.88   NWI  3 
 25 Hinds, Julia                 Arizona Elit                      37.15   NWI  5 
 26 Graves, Cianey               Do Right Edu                      37.22   NWI  2 
 27 Smith, Aria                  Arizona Cheetahs                  37.37   NWI  1 
 28 Bell, Deshanae               Az Goldrush                       37.85   NWI  5 
 29 Scroggins, Trinity           Do Right Edu                      37.96   NWI  4 
 30 Hoskins, Asia                Az Titans Ll           36.03      38.05   NWI  7 
 31 Mayfield, Crystal            Do Right Edu                      38.08   NWI  4 
 32 Trimble, Eliza               Arizona Puma           41.23      38.36   NWI  6 
 33 Dozel, Breanna               Northwest Xp           34.80      38.59   NWI  8 
 34 Clanton, Kailee              Unattached                        38.81   NWI  3 
 35 Butler-Worley, Dyamond       Do Right Edu                      39.00   NWI  3 
 35 Cox, Dizarie                 Alliance You                      39.00   NWI  1 
 37 Davis, Imani                 Arizona Cheetahs       40.39      39.30   NWI  6 
 38 Tamplin, Brishawnea          Alliance You                      39.35   NWI  5 
 39 Teixeira, Dominique          Az Titans Ll           35.30      39.49   NWI  8 
 40 Carr, Antalyce               Alliance You                      39.54   NWI  3 
 41 Maddox, Sadeja               Miles Per Ho           38.20      40.01   NWI  7 
 42 Winfield, Kiara              Arizona Spee                      40.11   NWI  5 
 43 Collins, Kate                Arizona Elit                      40.36   NWI  4 
 44 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                      40.61   NWI  5 
 45 Ferrall, Siobham             Az Goldrush                       41.34   NWI  1 
 46 Jones, Tralay                Miles Per Ho           46.20      41.71   NWI  6 
 47 Williamson, Kaylah           Unattached             44.00      41.78   NWI  6 
 48 Hayes, Kiara                 Kingdom Runn                      42.80   NWI  3 
 49 McDaniels, Lamya             Alliance You                      43.00   NWI  2 
 50 Harper, Jayalin              Az Goldrush                       43.40   NWI  4 
 51 Thompson, Makayla            Az Titans Ll                      43.47   NWI  1 
 52 Morris, Kaylani              Do Right Edu                      44.50   NWI  3 
 53 Seashols, Abagail            Spartan Spee                      44.80   NWI  2 
 54 Johnson, Joi                 Unattached             44.86      45.85   NWI  6 
 55 Gould, Sedona                Arizona Cheetahs                  48.27   NWI  1 
 56 Molina, Karina               Sahuarita Sp                      49.34   NWI  1 
 57 Rollins, Crystal             Miles Per Ho           56.20      51.16   NWI  6 
 58 Martin, Cieries              Do Right Edu                      54.01   NWI  3 
 
400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Charlton, Jayde              Do Right Edu                    1:10.50   4 
  2 Jackson, Trejanae            Do Right Edu                    1:12.79   4 
  3 Black, Sky                   Arizona rising s     1:16.21    1:13.67   6 
  4 Phillips, Dominique          Arizona rising s                1:13.93   1 
  5 Williams, Kiermya            Do Right Edu                    1:14.52   2 
  6 Richard, Makyah              Az Titans Ll         1:14.98    1:14.80   6 
  7 Reed, Haila                  Do Right Edu                    1:15.19   3 
  8 Jackson, Renita              Do Right Edu                    1:15.26   3 
  9 Singleton, Jasmine           Mustangs TC          1:17.54    1:15.83   6 
 10 Mays, Jadyn                  Arizona rising s                1:17.51   4 
 11 Mustin, Dominique            Arizona rising s     1:17.81    1:17.91   6 
 12 Cuff, Ikeah                  Spartan Spee                    1:19.18   1 
 13 Roberts, Riley               Arizona rising s                1:19.32   1 
 14 Shea, Katie                  Arizona Cheetahs     1:22.00    1:19.45   6 
 15 Scroggins, Trinity           Do Right Edu                    1:20.13   5 
 16 Belliotti, Mykenzie          Arizona Cheetahs     1:22.00    1:20.96   6 
 17 Harris, Armani               Do Right Edu                    1:21.11   1 
 18 Carswell, Jamelah            Do Right Edu                    1:21.26   2 
 19 Bell, Carisma                Az Goldrush                     1:21.82   3 
 20 Covington, Jailyn            Az Titans Ll                    1:22.16   2 
 21 Adams, Adora                 Arizona Cheetahs     1:23.00    1:22.22   6 
 22 Smith, Aria                  Arizona Cheetahs     1:29.00    1:22.54   5 
 23 Sessions, Piper              Arizona Cheetahs     1:28.00    1:22.62   5 
 24 Lockhart, Mia                Arizona Cheetahs     1:28.00    1:24.28   6 
 25 Graves, Cianey               Do Right Edu                    1:24.42   4 
 26 Butler-Worley, Dyamond       Do Right Edu                    1:26.19   1 
 27 Mitchell, Jemila             Arizona rising s                1:26.31   4 
 28 Mayfield, Crystal            Do Right Edu                    1:26.34   4 
 29 Hoskins, Asia                Az Titans Ll                    1:27.12   3 
 30 England, Mia                 Arizona rising s                1:27.19   3 
 31 Teixeira, Dominique          Az Titans Ll                    1:28.09   3 
 32 Tamplin, Brishawnea          Alliance You                    1:28.94   1 
 33 Bell, Deshanae               Az Goldrush                     1:30.44   5 
 34 Davis, Imani                 Arizona Cheetahs     1:33.00    1:30.49   5 
 35 Brown, Marniesha             Arizona Bushmast                1:32.65   3 
 36 Trimble, Eliza               Arizona Puma         1:31.00    1:33.23   5 
 37 Cox, Dizarie                 Alliance You                    1:33.28   2 
 38 Winfield, Kiara              Arizona Spee                    1:33.51   4 
 39 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                    1:33.59   4 
 40 Williams, Nicole             Sahuarita Sp                    1:33.93   2 
 41 Carr, Antalyce               Alliance You                    1:37.77   1 
 42 Clanton, Kailee              Unattached                      1:37.91   2 
 43 Morris, Kaylani              Do Right Edu                    1:39.76   2 
 44 Williamson, Kaylah           Unattached           1:46.44    1:41.77   5 
 45 McDaniels, Lamya             Alliance You                    1:43.16   3 
 46 Reyes, Esperanza             Arizona Bushmast                1:47.06   2 
 47 Johnson, Joi                 Unattached           1:57.87    1:49.05   5 
 
800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Richard, Makyah              Az Titans Ll         2:50.86    2:44.68  
  2 Shea, Katie                  Arizona Cheetahs     3:00.00    3:03.25  
  3 Belliotti, Mykenzie          Arizona Cheetahs                3:08.08  
  4 Santorios, Demetra           Phoenix Bobcats      3:25.68    3:14.65  
  5 Williams, Nicole             Sahuarita Sp                    3:26.51  
 
1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shea, Katie                  Arizona Cheetahs     6:26.00    6:20.80  
  2 Santorios, Demetra           Phoenix Bobcats      7:05.52    6:21.53  
  3 Martinez, Sherry             Arizona Bushmast                7:22.27  
 
High Jump Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Fraley, Madison              Arizona Flames                    0.85m    2-09.50 
 
Long Jump Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Mays, Jadyn                  Arizona rising s                  3.33m   NWI  10-11.25 
  2 Fraley, Madison              Arizona Flames                    3.16m   NWI  10-04.50 
  3 Helu, Vaiosini               Pops                   2.44m      2.95m   NWI   9-08.25 
  3 Taylor, Nina                 Arizona Elit                      2.95m   NWI   9-08.25 
  5 Singleton, Jasmine           Mustangs TC                       2.85m   NWI   9-04.25 
  6 Santorios, Demetra           Phoenix Bobcats                   2.74m   NWI   9-00.00 
  7 Dowlearn, Martha             Mustangs TC                       2.66m   NWI   8-08.75 
  8 Collins, Kate                Arizona Elit                      2.62m   NWI   8-07.25 
  9 Mitchell, Jemila             Arizona rising s                  2.48m   NWI   8-01.75 
 10 Elkin, Tayzia                Arizona Puma                      1.51m   NWI   4-11.50 
 -- Cuff, Ikeah                  Spartan Spee                         ND   NWI           
 -- Seashols, Abagail            Spartan Spee                         ND   NWI           
 
Shot Put 6 lb. Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Reyes, Esperanza             Arizona Bushmast                  4.43m   14-06.50 
  2 Edmonds, Mikayla             Mustangs TC                       4.29m   14-01.00 
  3 Cordova, Katie               Unattached                        3.98m   13-00.75 
  4 Martin, Cieries              Do Right Edu                      3.26m   10-08.50 
  5 Brown, Marniesha             Arizona Bushmast                  3.25m   10-08.00 
  6 Gould, Sedona                Arizona Cheetahs                  2.86m    9-04.75 
 
Javelin Throw 300g Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cordova, Katie               Unattached                       12.00m      39-04 
  2 Dozal, Breanna               Northwest Xp                     10.32m      33-10 
  3 Reyes, Esperanza             Arizona Bushmast                 10.22m      33-06 
  4 England, Mia                 Arizona rising s                  9.26m      30-04 
  5 Martinez, Sherry             Arizona Bushmast                  8.67m      28-05 
  6 Williams, Nicole             Sahuarita Sp                      6.65m      21-10 
 
1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martinez, Sherry             Arizona Bushmast               10:52.36  
 
100 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Lilly, Delilah               Do Right Edu           13.67      13.88   NWI  9 
  2 Jordan, Ravan                Arizona Cheetahs       13.90      13.93   NWI  9 
  3 Fields, Asiah                Spartan Spee                      14.13   NWI  4 
  4 Robertson, Tamia             Az Goldrush            13.80      14.14   NWI  9 
  5 Jordan, Kylyn                Do Right Edu           14.00      14.19   NWI  9 
  6 Patterson, Brittany          Do Right Edu           14.86      14.22   NWI  8 
  7 Ugbisien, Onome              Az Titans Ll           14.88      14.29   NWI  8 
  8 Charlton, Lemeyah            Do Right Edu           14.54      14.30   NWI  8 
  9 Green, Rebekah               Northwest Xp           13.20      14.31   NWI  9 
 10 Porier-Shelton, Tiana        Arizona Flames         14.01      14.32   NWI  9 
 11 Chest, Zaire                 Arizona Cheetahs       14.25      14.33   NWI  8 
 12 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee                      14.71   NWI  4 
 13 Mgbam, Nydiah                Mustangs TC                       14.76   NWI  1 
 14 Thompson, Sakovia            Az Titans Ll           14.40      14.80   NWI  8 
 15 Briscoe, Sanjohnae           Do Right Edu           15.68      14.97   NWI  7 
 16 Reeves, Reba                 Arizona Elit                      15.02   NWI  1 
 17 Lewis, Simone                Mustangs TC            15.54      15.10   NWI  8 
 18 Green, Sydney                Do Right Edu           16.23      15.17   NWI  7 
 18 Pratt, Kenzington            Az Goldrush            14.00      15.17   NWI  9 
 20 Singleton, Tyonna            Mustangs TC            15.13      15.19   NWI  8 
 21 Walker, Malea                Az Goldrush                       15.20   NWI  3 
 22 Pridgett, Demetria           Mustangs TC                       15.27   NWI  2 
 23 Horton, Iyana                Az Goldrush            14.00      15.34   NWI  9 
 24 Douglas, Mikayla             Do Right Edu           16.00      15.37   NWI  7 
 25 Walker, Jadynn               Alliance You                      15.43   NWI  4 
 26 Moultrie, Mya                Alliance You                      15.51   NWI  3 
 27 Fair, Raelynn                Alliance You                      15.62   NWI  3 
 28 Jimerson, Mahogany           Alliance You                      15.64   NWI  1 
 29 Andrews, Naja                Arizona Cheetahs       16.33      15.77   NWI  7 
 30 Ivie, Kaylee                 Arizona Flames         16.12      15.82   NWI  7 
 31 Johnson, Jada                Miles Per Ho           15.70      15.85   NWI  7 
 32 Grubbs, Mikaela              Arizona Flames         15.68      16.20   NWI  8 
 33 Goode, Janae                 Do Right Edu           17.28      16.22   NWI  6 
 34 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobcats                   16.24   NWI  3 
 35 Harper, Ollietta             Az Goldrush                       16.31   NWI  4 
 36 Gray, Hallee                 Arizona Cheetahs       16.88      16.34   NWI  6 
 37 Holman, Callista             Arizona Puma           16.21      16.35   NWI  7 
 38 Johnson, Tajanet             Do Right Edu           17.00      16.44   NWI  6 
 39 McKenna, Margaret            Az Titans Ll                      16.69   NWI  3 
 40 Hamilton, Ayana              Arizona Pant           16.50      16.79   NWI  6 
 41 Fraley, Chole                Arizona Flames         16.61      16.96   NWI  6 
 42 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu                      17.02   NWI  2 
 43 Martin, Gebriel              Do Right Edu           19.34      17.20   NWI  5 
 44 Bedoy, Anabelle              Az Goldrush                       17.23   NWI  4 
 45 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho           16.30      17.49   NWI  7 
 46 Johnson, Y'Mari              World Class            18.28      17.78   NWI  5 
 47 Smith, Jade                  Alliance You                      17.80   NWI  3 
 48 Candito, Brenda              Arizona Elit                      17.90   NWI  4 
 49 Quihuis, Trinity             Az Titans Ll           17.64      18.47   NWI  5 
 50 Hodge, Joy                   Northwest Xp           19.40      18.62   NWI  5 
 51 Ramirez, Divina              Arizona Bushmast                  18.76   NWI  2 
 52 Hubbard, Jaiya               Alliance You                      18.77   NWI  2 
 53 Standifer, Damarius          World Class            17.68      18.80   NWI  5 
 54 Martinez, Rhonda             Arizona Bushmast                  18.98   NWI  2 
 55 Stephenson, Jalaya           Miles Per Ho           18.25      19.28   NWI  5 
 56 Caudillo, Jacqueline         Arizona Puma           17.10      19.38   NWI  6 
 57 Johnson, Micah               Miles Per Ho           21.60      19.67   NWI  4 
 58 Brown, Mya                   Miles Per Ho           21.30      19.89   NWI  5 
 
200 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Foreman, Anna                Arizona Cheetahs       28.90      28.80   NWI  7 
  2 Green, Rebekah               Northwest Xp           28.60      29.35   NWI  7 
  3 Gruenwald, Jai               Arizona Cheetahs       28.62      29.36   NWI  7 
  4 Ugbisien, Onome              Az Titans Ll           31.02      29.38   NWI  6 
  5 Chest, Zaire                 Arizona Cheetahs       29.26      29.48   NWI  6 
  6 Lilly, Delilah               Do Right Edu           29.00      29.51   NWI  7 
  7 Jordan, Kylyn                Do Right Edu           29.76      29.63   NWI  6 
  8 Robertson, Tamia             Az Goldrush            28.00      29.71   NWI  7 
  9 Jordan, Ravan                Arizona Cheetahs       29.90      29.72   NWI  6 
 10 Martin, Jaclyn               Arizona Cheetahs       29.50      29.79   NWI  6 
 11 Porier-Shelton, Tiana        Arizona Flames         29.02      30.10   NWI  7 
 12 Patterson, Brittany          Do Right Edu           30.86      30.22   NWI  6 
 13 Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee                      30.76   NWI  1 
 14 Pratt, Kenzington            Az Goldrush            28.00      30.79   NWI  7 
 15 Thompson, Sakovia            Az Titans Ll           28.80      30.84   NWI  7 
 16 Briscoe, Sanjohnae           Do Right Edu           33.92      31.39   NWI  5 
 17 Henderson, Kymori            Arizona Flames                    31.52   NWI  2 
 18 Tang, Tylor                  Sahuarita Sp                      31.53   NWI  1 
 19 Gilbert, Jacqueline          Arizona Cheetahs       32.25      32.06   NWI  6 
 20 Lewis, Simone                Mustangs TC                       32.23   NWI  2 
 20 Pridgett, Demetria           Mustangs TC                       32.23   NWI  3 
 22 Horton, Iyana                Az Goldrush            33.00      32.30   NWI  5 
 23 Jimerson, Mahogany           Alliance You                      32.31   NWI  2 
 24 Green, Sydney                Do Right Edu           30.86      32.42   NWI  6 
 25 Douglas, Mikayla             Do Right Edu           33.52      33.05   NWI  5 
 26 Walker, Jadynn               Alliance You                      33.18   NWI  3 
 27 McKenna, Margaret            Az Titans Ll                      33.28   NWI  3 
 28 Moultrie, Mya                Alliance You                      33.43   NWI  2 
 29 Walker, Malea                Az Goldrush                       33.47   NWI  1 
 30 Fair, Raelynn                Alliance You                      33.69   NWI  2 
 31 Johnson, Jada                Miles Per Ho           35.20      34.05   NWI  4 
 32 Gray, Hallee                 Arizona Cheetahs       34.93      34.81   NWI  5 
 33 Ivie, Kaylee                 Arizona Flames         33.37      34.83   NWI  5 
 34 Harper, Ollietta             Az Goldrush                       35.17   NWI  2 
 35 Hamilton, Ayana              Arizona Pant           34.50      35.78   NWI  5 
 36 Johnson, Tajanet             Do Right Edu           34.82      35.80   NWI  5 
 37 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho           35.60      35.84   NWI  4 
 38 Holman, Callista             Arizona Puma           36.14      35.97   NWI  4 
 39 Jackson, Sierra              Arizona Puma           35.34      36.57   NWI  4 
 40 Davis, Tanaya                Az Titans Ll           37.15      37.25   NWI  4 
 41 Standifer, Damarius          World Class            35.58      37.54   NWI  4 
 41 Bedoy, Anabelle              Az Goldrush                       37.54   NWI  1 
 43 Johnson, Y'Mari              World Class            38.70      37.63   NWI  4 
 44 Martin, Gebriel              Do Right Edu           39.47      37.65   NWI  3 
 45 Candito, Brenda              Arizona Elit                      38.51   NWI  1 
 46 Hubbard, Jaiya               Alliance You                      40.04   NWI  3 
 47 Quihuis, Trinity             Az Titans Ll           37.64      40.06   NWI  4 
 48 Smith, Jade                  Alliance You                      40.37   NWI  1 
 49 Stephenson, Jalaya           Miles Per Ho           39.20      42.25   NWI  3 
 50 Brown, Mya                   Miles Per Ho           50.60      42.89   NWI  3 
 51 Johnson, Micah               Miles Per Ho           52.60      48.53   NWI  3 
 
400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Martin, Jaclyn               Arizona Cheetahs     1:03.00    1:04.55   5 
  2 Ugbisien, Onome              Az Titans Ll         1:11.95    1:05.19   5 
  3 Charlton, Lemeyah            Do Right Edu         1:03.68    1:05.29   5 
  4 Green, Rebekah               Northwest Xp         1:05.70    1:06.06   5 
  5 Lilly, Delilah               Do Right Edu         1:09.00    1:06.29   5 
  6 Jones, Baylee                Arizona Cheetahs     1:10.00    1:07.84   5 
  7 Fuel, Trinity                Unattached                      1:08.60   3 
  8 Gilbert, Jacqueline          Arizona Cheetahs     1:15.00    1:09.91   4 
  9 Fields, Asiah                Spartan Spee                    1:10.22   2 
 10 Tang, Tylor                  Sahuarita Sp                    1:10.80   1 
 11 Jordan, Kylyn                Do Right Edu         1:16.00    1:12.25   4 
 12 Briscoe, Sanjohnae           Do Right Edu         1:17.00    1:12.34   4 
 13 Jordan, Ravan                Arizona Cheetahs     1:12.00    1:12.35   5 
 14 Pratt, Kenzington            Az Goldrush          1:12.00    1:13.03   4 
 15 Henderson, Kymori            Arizona Flames                  1:13.39   2 
 16 Chest, Zaire                 Arizona Cheetahs     1:10.00    1:13.59   5 
 17 Reeves, Reba                 Arizona Elit         1:16.74    1:13.77   4 
 18 Fair, Raelynn                Alliance You                    1:14.94   1 
 19 Green, Sydney                Do Right Edu         1:22.00    1:15.40   3 
 20 McKenna, Margaret            Az Titans Ll                    1:16.18   1 
 21 Walker, Jadynn               Alliance You                    1:16.97   1 
 22 Douglas, Mikayla             Do Right Edu         1:20.00    1:17.00   1 
 23 Thompson, Sakovia            Az Titans Ll         1:12.30    1:18.81   4 
 24 Jimerson, Mahogany           Alliance You                    1:18.82   2 
 25 Walker, Malea                Az Goldrush                     1:18.91   1 
 26 Davis, Tanaya                Az Titans Ll         1:20.01    1:21.49   3 
 27 Gray, Hallee                 Arizona Cheetahs     1:20.00    1:22.36   3 
 28 Goode, Janae                 Do Right Edu                    1:24.21   1 
 29 Johnson, Tajanet             Do Right Edu         1:26.00    1:24.80   3 
 30 Breg, Dakota                 Arizona Blaz                    1:25.08   2 
 31 Jones, Bianca                Pops                 1:18.50    1:26.60   4 
 32 Quihuis, Trinity             Az Titans Ll         1:25.45    1:27.29   3 
 33 Martin, Gebriel              Do Right Edu         1:35.00    1:30.20   3 
 34 Smith, Jade                  Alliance You                    1:32.35   2 
 35 Moultrie, Mya                Alliance You                    1:33.38   2 
 36 Hubbard, Jaiya               Alliance You                    1:36.40   1 
 
800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Baylee                Arizona Cheetahs     2:35.00    2:32.99  
  2 Foreman, Anna                Arizona Cheetahs     2:25.00    2:33.01  
  3 Charlton, Lemeyah            Do Right Edu         2:39.00    2:33.09  
  4 Martin, Jaclyn               Arizona Cheetahs     2:33.00    2:38.20  
  5 Gilbert, Jacqueline          Arizona Cheetahs     2:45.00    2:41.84  
  6 Fuel, Trinity                Unattached                      2:41.95  
  7 Tang, Tylor                  Sahuarita Sp                    2:45.97  
  8 Patterson, Brittany          Do Right Edu         3:16.00    2:46.67  
  9 Davis, Tanaya                Az Titans Ll                    3:01.89  
 10 Breg, Dakota                 Arizona Blaz                    3:18.97  
 
1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Baylee                Arizona Cheetahs                5:24.83  
  2 Foreman, Anna                Arizona Cheetahs                5:24.84  
  3 Arellano, Allyson            Unattached                      5:37.45  
  4 Cobbin, Rose                 Arizona Bushmast                5:48.08  
  5 Destefano, Emily             Phoenix Bobcats      6:04.42    5:51.33  
  6 Perea, Isabelle              Arizona Puma         6:41.25    6:04.04  
  7 Shirley, Kaysinee            Arizona Flames       5:55.09    6:09.33  
  8 Merritt, Emma                Arizona Elit                    6:16.23  
 
3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arellano, Allyson            Unattached                     11:54.37  
  2 Cobbin, Rose                 Arizona Bushmast               12:03.03  
  3 Destefano, Emily             Phoenix Bobcats     12:18.10   12:11.40  
  4 Perea, Isabelle              Arizona Puma                   12:47.76  
  5 Shirley, Kaysinee            Arizona Flames      12:17.38   12:58.50  
 
80 Meter Hurdles (30" ) Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Gruenwald, Jai               Arizona Cheetahs                  15.43   NWI 
  2 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobcats                   17.71   NWI 
  3 Mooney, Allison              Arizona Puma           16.29      17.86   NWI 
  4 Simmons, Kaori               Arizona Puma           17.82      20.23   NWI 
  5 Andrews, Naja                Arizona Cheetahs                  21.71   NWI 
 
4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustangs TC  'A'                                               59.43  
     1) Lewis, Simone                   2) Mgbam, Nydiah                  
     3) Pridgett, Demetria              4) Singleton, Tyonna              
 
High Jump Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mooney, Allison              Arizona Puma                      1.30m    4-03.25 
  2 Jones, Bianca                Pops                   0.91m      0.95m    3-01.25 
  3 Fraley, Chole                Arizona Flames         1.00m      0.85m    2-09.50 
 -- Simmons, Kaori               Arizona Puma                         NH            
 
Long Jump Midget Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Porier-Shelton, Tiana        Arizona Flames                    4.30m   NWI  14-01.25 
  2 Gruenwald, Jai               Arizona Cheetahs       4.37m      4.25m   NWI  13-11.50 
  3 Mooney, Allison              Arizona Puma                      3.91m   NWI  12-10.00 
  4 Grubbs, Mikaela              Arizona Flames                    3.87m   NWI  12-08.50 
  5 Andrews, Naja                Arizona Cheetahs                  3.82m   NWI  12-06.50 
  6 Ivie, Kaylee                 Arizona Flames         3.68m      3.66m   NWI  12-00.25 
  7 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobcats                   3.41m   NWI  11-02.25 
  8 Henderson, Kymori            Arizona Flames                    3.27m   NWI  10-08.75 
  9 Fields, Asiah                Spartan Spee                      3.19m   NWI  10-05.75 
 10 Johnson, Jada                Miles Per Ho                      3.10m   NWI  10-02.00 
 11 Destefano, Emily             Phoenix Bobcats                   3.09m   NWI  10-01.75 
 12 Hamilton, Ayana              Arizona Pant                      3.04m   NWI   9-11.75 
 13 Goode, Janae                 Do Right Edu                      2.97m   NWI   9-09.00 
 14 Fraley, Chole                Arizona Flames         2.73m      2.82m   NWI   9-03.00 
 -- Hughes-Jackson, Sydney       Spartan Spee                         ND   NWI           
 -- Mgbam, Nydiah                Mustangs TC                          ND   NWI           
 
Shot Put 6 lb. Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Page-Stevens, Cairra         Mustangs TC                      11.00m   36-01.25 
  2 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu                      8.41m   27-07.25 
  3 Singleton, Tyonna            Mustangs TC                       7.72m   25-04.00 
  4 Hodge, Joy                   Northwest Xp                      6.85m   22-05.75 
  5 Flores, Marisa               Arizona rising s                  6.43m   21-01.25 
  6 Marin, Perla                 Arizona Bushmast                  6.00m   19-08.25 
  7 Cobbin, Rose                 Arizona Bushmast                  4.83m   15-10.25 
 
Discus Throw 1kg Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Page-Stevens, Cairra         Mustangs TC                      19.14m      62-09 
  2 Marin, Perla                 Arizona Bushmast                 11.55m      37-11 
 
Javelin Throw 300g Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Henry-Johnson, Destinee      Do Right Edu                     23.33m      76-06 
  2 Brown, Mya                   Miles Per Ho                     14.36m      47-01 
  3 Caudillo, Jacqueline         Arizona Puma                     12.30m      40-04 
  4 Candito, Brenda              Arizona Elit                     10.25m      33-07 
  5 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho                     10.24m      33-07 
  6 Holman, Callista             Arizona Puma                     10.05m      33-00 
  7 Stephenson, Jalaya           Miles Per Ho                      9.75m      32-00 
  8 Martinez, Rhonda             Arizona Bushmast                  9.05m      29-08 
  9 Marin, Perla                 Arizona Bushmast                  8.90m      29-02 
 10 Johnson, Micah               Miles Per Ho                      8.55m      28-01 
 11 Ramirez, Divina              Arizona Bushmast                  8.06m      26-05 
 
1500 Meter Race Walk Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Martinez, Rhonda             Arizona Bushmast               10:56.19  
  2 Ramirez, Divina              Arizona Bushmast               11:15.43  
 
100 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Roberts, Shelby              Unattached             12.50      13.04   NWI  7 
  2 Patton, Taylor               Arizona Cheetahs       13.20      13.16   NWI  7 
  3 Jarrett, Sasha               Arizona rising s       13.52      13.27   NWI  7 
  4 Williams, LaMaya             Arizona Cheetahs                  13.31   NWI  2 
  5 Center, Alexis               Do Right Edu           13.50      13.34   NWI  7 
  6 Stauffacher-Gray, Jasmin     Unattached             14.00      13.38   NWI  6 
  7 Caldwell, Vivica             Unattached             12.89      13.48   NWI  7 
  8 Satterwhite, Yaharim         Mustangs TC            13.47      13.54   NWI  7 
  9 Hightower, Miah              Northwest Xp           13.20      13.61   NWI  7 
 10 Marshall, Tasia              Mustangs TC            14.06      13.63   NWI  6 
 11 Smith, Autumn                Do Right Edu           14.23      13.71   NWI  6 
 12 Spencer, Abigail             Phoenix Bobcats        13.93      13.73   NWI  6 
 13 Homewood, Alexa              Arizona Elit                      13.88   NWI  1 
 13 Broom, Kennedy               Arizona Cheetahs       14.19      13.88   NWI  6 
 15 Mitchell, Arniesha           Arizona Cheetahs       13.90      13.94   NWI  7 
 16 Christenson, Samaya          Do Right Edu           14.67      13.96   NWI  5 
 17 Aysien, Siarah               Arizona Flames         14.15      14.11   NWI  6 
 18 Ware, Antionette             Do Right Edu           14.15      14.16   NWI  6 
 19 Williford, Christine         Arizona rising s                  14.20   NWI  3 
 20 Washington, Aliyya           Arizona Spee                      14.24   NWI  3 
 21 Tasher, Cheyenne             Northwest Xp           14.40      14.28   NWI  6 
 22 Davis, Tessa                 Arizona Elit                      14.42   NWI  2 
 23 Padish, MacKenzie            Arizona Elit                      14.53   NWI  1 
 24 Anderson, Aysha              Spartan Spee                      14.62   NWI  1 
 25 Williams, Anaya              Arizona Pant           15.00      14.66   NWI  5 
 26 Chamber, Adyanada            Az Goldrush                       14.69   NWI  1 
 27 McCauley, Dameesha           Do Right Edu                      14.73   NWI  2 
 28 Shedrick, Tala               Do Right Edu           14.76      14.82   NWI  5 
 29 Cooper, Detricejbrea         Arizona Flames                    14.91   NWI  3 
 30 Logan, Alexis                Arizona Puma           15.80      14.99   NWI  5 
 31 Jenkins, Kendra              Alliance You                      15.13   NWI  1 
 32 Talley, Kiani                Spartan Spee                      15.26   NWI  2 
 33 Jackson, D'Noa               Arizona Cheetahs       15.69      15.35   NWI  5 
 34 Slone, Leslie                Do Right Edu           18.11      15.39   NWI  4 
 35 DeCristofaro, Nicole         Arizona Cheetahs       15.91      15.45   NWI  4 
 36 Richardson, Jazmine          Mustangs TC            15.23      15.48   NWI  5 
 37 Paterson, Alexis             Do Right Edu           18.67      15.63   NWI  4 
 38 Patterson, Kianna            Arizona Cheetahs                  15.81   NWI  3 
 39 Waters-Jones, Ashanti        Alliance You                      15.91   NWI  2 
 40 Hartig, Megan                Arizona Puma           14.68      16.01   NWI  5 
 41 Bare, Gracie                 Arizona Cheetahs       16.54      16.11   NWI  4 
 42 Moore, Alexis                Alliance You                      16.19   NWI  1 
 43 Anderson, Yvonna             Arizona Bushmast                  16.26   NWI  2 
 44 Geremia, Riley               Northwest Xp           18.40      16.36   NWI  4 
 45 Pierson, Ahsley              Do Right Edu           19.67      16.41   NWI  4 
 46 Conway, Retryionna           Do Right Edu           17.27      16.42   NWI  4 
 47 Cruz, Alyssa                 Alliance You                      16.44   NWI  2 
 48 Blevins, Zaria               Do Right Edu                      17.29   NWI  3 
 49 Moultrie, Moneshia           Alliance You                      17.48   NWI  1 
 50 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu           20.11      17.72   NWI  3 
 
200 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, LaMaya             Arizona Cheetahs       27.67      27.43   NWI  7 
  2 Stauffacher-Gray, Jasmin     Unattached             27.00      27.80   NWI  7 
  3 Caldwell, Vivica             Unattached             27.33      28.04   NWI  7 
  4 Mustin, Drianna              Arizona rising s                  28.27   NWI  1 
  5 Satterwhite, Yaharim         Mustangs TC            28.92      28.80   NWI  7 
  6 Smith, Jalissa               Arizona Flames         28.67      29.08   NWI  7 
  7 Jarrett, Sasha               Arizona rising s                  29.09   NWI  2 
  8 Center, Alexis               Do Right Edu           28.70      29.16   NWI  7 
  8 Patton, Taylor               Arizona Cheetahs       27.70      29.16   NWI  7 
 10 Hightower, Miah              Northwest Xp           27.80      29.17   NWI  7 
 11 Marshall, Tasia              Mustangs TC            30.30      29.32   NWI  6 
 12 Anderson, Aysha              Spartan Spee                      29.76   NWI  2 
 12 Spencer, Abigail             Phoenix Bobcats        29.37      29.76   NWI  6 
 14 Ware, Antionette             Do Right Edu           29.73      30.20   NWI  6 
 15 Tasher, Cheyenne             Northwest Xp           29.20      30.21   NWI  6 
 16 Washington, Aliyya           Arizona Spee                      30.29   NWI  3 
 17 Jones, Kiara                 Arizona Puma           31.21      30.62   NWI  5 
 18 Aysien, Siarah               Arizona Flames         29.88      30.84   NWI  6 
 19 Chamber, Adyanada            Az Goldrush                       31.24   NWI  3 
 19 Shedrick, Tala               Do Right Edu           30.96      31.24   NWI  6 
 21 Williams, Anaya              Arizona Pant           30.47      31.38   NWI  6 
 22 Jenkins, Kendra              Alliance You                      31.93   NWI  4 
 23 Talley, Kiani                Spartan Spee                      32.00   NWI  2 
 24 Richardson, Jazmine          Mustangs TC            31.84      32.10   NWI  5 
 25 Anderson, Yvonna             Arizona Bushmast                  32.24   NWI  3 
 26 Logan, Alexis                Arizona Puma           32.07      32.60   NWI  5 
 27 Cooper, Detricejbrea         Arizona Flames                    32.70   NWI  2 
 28 DeCristofaro, Nicole         Arizona Cheetahs       33.38      32.77   NWI  5 
 29 Red, Brook                   Az Goldrush                       32.81   NWI  2 
 30 McCann, Abby                 Phoenix Bobcats                   32.85   NWI  3 
 31 Elkin, Moragan               Arizona Puma           33.61      33.04   NWI  5 
 32 Hartig, Megan                Arizona Puma           31.73      33.57   NWI  5 
 33 Waters-Jones, Ashanti        Alliance You                      33.67   NWI  1 
 34 Slone, Leslie                Do Right Edu           35.15      33.83   NWI  4 
 34 Bare, Gracie                 Arizona Cheetahs       33.12      33.83   NWI  5 
 36 Patterson, Kianna            Arizona Cheetahs                  34.39   NWI  1 
 37 Cruz, Alyssa                 Alliance You                      34.62   NWI  4 
 38 Paterson, Alexis             Do Right Edu           37.42      35.46   NWI  4 
 39 Moore, Alexis                Alliance You                      35.62   NWI  2 
 40 Bonitahbus, Madasen          Arizona Cheetahs                  35.65   NWI  3 
 41 Blevins, Zaria               Do Right Edu                      35.90   NWI  2 
 42 Conway, Retryionna           Do Right Edu           33.68      35.97   NWI  5 
 43 Geremia, Riley               Northwest Xp           35.60      36.74   NWI  4 
 44 Pierson, Ahsley              Do Right Edu           39.33      37.83   NWI  4 
 45 Moultrie, Moneshia           Alliance You                      37.95   NWI  3 
 46 Green, Mekennah              Kingdom Runn                      39.13   NWI  1 
 
400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Stauffacher-Gray, Jasmin     Unattached           1:01.00      59.37   7 
  2 Williams, LaMaya             Arizona Cheetahs     1:04.00    1:02.82   7 
  3 Homewood, Alexa              Arizona Elit         1:03.76    1:03.43   7 
  4 Tasher, Cheyenne             Northwest Xp         1:06.40    1:04.61   6 
  5 Hightower, Miah              Northwest Xp         1:03.40    1:04.64   7 
  6 Ware, Antionette             Do Right Edu         1:07.00    1:05.51   6 
  7 Davis, Tessa                 Arizona Elit         1:05.95    1:05.63   6 
  8 Williford, Christine         Arizona rising s                1:05.94   3 
  9 Jarrett, Sasha               Arizona rising s     1:04.04    1:06.29   7 
 10 Satterwhite, Yaharim         Mustangs TC          1:08.67    1:06.56   5 
 11 Sheppard, Kennedi            Gilbert TC                      1:06.77   2 
 12 Broom, Kennedy               Arizona Cheetahs     1:05.00    1:07.40   7 
 13 Estavillo, Taryn             Arizona Flames       1:08.08    1:07.50   6 
 14 Anderson, Aysha              Spartan Spee                    1:07.79   3 
 15 Jones, Kiara                 Arizona Puma         1:07.00    1:08.06   6 
 16 Spruell, Ayolion             Do Right Edu         1:10.00    1:08.28   5 
 17 Mathis, Courtney             Arizona rising s     1:08.52    1:08.39   6 
 18 Smith, Jalissa               Arizona Flames       1:04.53    1:09.45   7 
 19 McCauley, Dameesha           Do Right Edu                    1:09.46   3 
 20 Padish, MacKenzie            Arizona Elit         1:13.26    1:09.62   5 
 21 Shedrick, Tala               Do Right Edu         1:10.00    1:09.85   5 
 22 Chamber, Adyanada            Az Goldrush                     1:12.95   2 
 23 Elkin, Moragan               Arizona Puma         1:13.00    1:13.36   5 
 24 Anderson, Yvonna             Arizona Bushmast                1:13.72   2 
 25 Logan, Alexis                Arizona Puma         1:16.42    1:14.38   5 
 26 Smith, Jahmonique            Sahuarita Sp                    1:14.44   3 
 27 Red, Brook                   Az Goldrush                     1:14.64   1 
 28 Schiffmacher, Megan          Arizona rising s                1:15.16   2 
 29 Cruz, Alyssa                 Alliance You                    1:15.93   2 
 30 Christenson, Samaya          Do Right Edu         1:19.00    1:16.00   5 
 31 Slone, Leslie                Do Right Edu         1:26.00    1:16.85   4 
 32 Jenkins, Kendra              Alliance You                    1:17.17   2 
 33 Geremia, Riley               Northwest Xp         1:26.80    1:18.17   4 
 34 Waters-Jones, Ashanti        Alliance You                    1:19.02   1 
 35 DeCristofaro, Nicole         Arizona Cheetahs     1:18.00    1:19.05   5 
 36 Brockman, Samantha           Mustangs TC                     1:21.14   2 
 37 Washington, Aliyya           Arizona Spee                    1:21.23   1 
 38 Conway, Retryionna           Do Right Edu         1:19.00    1:21.26   4 
 39 Paterson, Alexis             Do Right Edu         1:28.00    1:22.34   4 
 40 Shalongo, Alise              Arizona Elit                    1:22.45   3 
 41 Pierson, Ahsley              Do Right Edu         1:35.00    1:24.61   4 
 42 Green, Mekennah              Kingdom Runn                    1:24.67   3 
 43 Moore, Alexis                Alliance You                    1:26.95   1 
 44 Poole, Nina                  Arizona Bushmast                1:36.92   1 
 45 Moultrie, Moneshia           Alliance You                    1:41.24   3 
 
800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Estavillo, Taryn             Arizona Flames       2:34.25    2:41.51  
  2 Fenn, Penny                  Unattached                      2:44.57  
  3 Urueta, Anissa               Unattached                      2:47.00  
  4 Juetten, Madeline            Feel The Hea         2:59.87    2:47.83  
  5 Anderson, Yvonna             Arizona Bushmast                3:07.15  
  6 Shalongo, Alise              Arizona Elit                    3:07.51  
  7 Brockman, Samantha           Mustangs TC                     3:08.11  
  8 Bonitahbus, Madasen          Arizona Cheetahs                3:11.14  
  9 Tuggle, Alexis               Mustangs TC                     3:41.77  
 
1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carroll, Isabelle            Arizona Elit                    5:11.69  
  2 Estavillo, Taryn             Arizona Flames       5:31.54    5:42.04  
  3 Banks, Jasmine               Unattached                      5:42.48  
  4 Urueta, Anissa               Unattached                      5:43.11  
  5 Juetten, Madeline            Feel The Hea         6:06.44    5:55.02  
  6 Mathis, Courtney             Arizona rising s                6:01.80  
  7 Bonitahbus, Madasen          Arizona Cheetahs                6:23.68  
 
3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Banks, Jasmine               Unattached                     12:01.55  
  2 Goettl, Megan                Unattached                     15:36.00  
 
100 Meter Hurdles (30" ) Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Mitchell, Arniesha           Arizona Cheetahs                  16.96   NWI 
  2 Smith, Autumn                Do Right Edu                      16.98   NWI 
  3 Spencer, Abigail             Phoenix Bobcats                   17.41   NWI 
  4 Schiffmacher, Megan          Arizona rising s                  22.40   NWI 
  5 Jackson, D'Noa               Arizona Cheetahs                  23.08   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30" ) Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Smith, Autumn                Do Right Edu                      32.29   NWI 
  2 Mitchell, Arniesha           Arizona Cheetahs                  32.31   NWI 
  3 Jackson, D'Noa               Arizona Cheetahs                  37.76   NWI 
 
4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               52.00      54.10  
     1) Broom, Kennedy                  2) Mitchell, Arniesha             
     3) Patton, Taylor                  4) Williams, LaMaya               
 
High Jump Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Smith, Jalissa               Arizona Flames         1.45m      1.45m    4-09.00 
  2 Schiffmacher, Megan          Arizona rising s                  1.40m    4-07.00 
 
Long Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Roberts, Shelby              Unattached             4.88m      4.32m   NWI  14-02.25 
  2 Spencer, Abigail             Phoenix Bobcats        4.32m      4.24m   NWI  13-11.00 
  3 Red, Brook                   Az Goldrush                       3.75m   NWI  12-03.75 
  4 Schiffmacher, Megan          Arizona rising s                  3.50m   NWI  11-05.75 
  5 Logan, Alexis                Arizona Puma                      3.37m   NWI  11-00.75 
  6 Bare, Gracie                 Arizona Cheetahs                  3.07m   NWI  10-01.00 
  7 Tuggle, Alexis               Mustangs TC                       3.04m   NWI   9-11.75 
  8 Washington, Aliyya           Arizona Spee                      2.75m   NWI   9-00.25 
 
Triple Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Sheppard, Kennedi            Gilbert TC                        9.38m   NWI  30-09.25 
 
Shot Put 6 lb. Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Watkins, Alyssa              Arizona Flames                    8.78m   28-09.75 
  2 Romero, Adrianna             Arizona Puma                      8.57m   28-01.50 
  3 Henry-Johnson, Ariel         Do Right Edu                      7.44m   24-05.00 
  4 Patterson, Kianna            Arizona Cheetahs                  7.12m   23-04.50 
  5 Blevins, Zaria               Do Right Edu                      6.61m   21-08.25 
  6 Poole, Nina                  Arizona Bushmast                  4.83m   15-10.25 
 
Discus Throw 1kg Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sheppard, Kennedi            Gilbert TC            23.00m     28.10m      92-02 
  2 Watkins, Alyssa              Arizona Flames                   24.71m      81-01 
  3 Patterson, Kianna            Arizona Cheetahs                 14.24m      46-09 
  4 Poole, Nina                  Arizona Bushmast                 11.31m      37-01 
 
Javelin Throw 600g Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Watkins, Alyssa              Arizona Flames                   15.09m      49-06 
  2 Aysien, Siarah               Arizona Flames                   11.49m      37-08 
  3 Pierson, Ahsley              Do Right Edu                      8.04m      26-04 
 -- Conway, Retryionna           Do Right Edu                         ND            
 
100 Meter Dash Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Westbrook, Ky                Unattached                        12.92   NWI  2 
  1 Williams, Tope               Unattached                        12.92   NWI  1 
  3 Reeves, Cierra               Arizona Elit                      13.91   NWI  1 
  4 Ozer, Sara                   Arizona Elit                      13.95   NWI  1 
  5 Saddler, Octobria            Arizona Elit                      14.18   NWI  1 
  6 Faust, Lexi                  Arizona Flames         14.77      14.55   NWI  2 
  7 Meeks, Kessiah               Do Right Edu           18.34      14.68   NWI  2 
  8 Klein, Lauren                Phoenix Bobcats        15.29      14.99   NWI  2 
  9 Reynolds, Molyia             Do Right Edu           19.00      16.81   NWI  2 
 10 Neville, Jaime               Arizona Elit                      20.82   NWI  1 
 
200 Meter Dash Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Westbrook, Ky                Unattached                        26.78   NWI  1 
  2 Williams, Tope               Unattached                        26.81   NWI  2 
  3 Flannigan, Makaila           Unattached                        27.20   NWI  1 
  4 Colbert, Alesondra           Arizona Cheetahs       26.20      27.73   NWI  3 
  5 Coleman, Savannah            Arizona Flames         28.31      27.74   NWI  3 
  6 Coleman, Alysoune            Arizona Flames         27.11      27.90   NWI  3 
  7 Reeves, Cierra               Arizona Elit           29.05      28.91   NWI  3 
  8 Yarbrough, Jazzmine          Az Titans Ll           27.60      29.13   NWI  3 
  9 Fitzgerald, Jenna            Arizona Elit           29.20      29.94   NWI  3 
 10 Faust, Lexi                  Arizona Flames         31.47      31.01   NWI  3 
 11 Klein, Lauren                Phoenix Bobcats        30.42      31.26   NWI  3 
 12 Meeks, Kessiah               Do Right Edu           35.59      31.80   NWI  2 
 13 Reynolds, Molyia             Do Right Edu           35.59      34.89   NWI  2 
 14 Neville, Jaime               Arizona Elit                      44.38   NWI  1 
 
400 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Coleman, Alysoune            Arizona Flames         58.50    1:00.61   2 
  2 Taffuri, Julia               Unattached           1:02.00    1:02.24   2 
  3 Colbert, Alesondra           Arizona Cheetahs     1:00.00    1:02.63   2 
  4 Yarbrough, Jazzmine          Az Titans Ll         1:02.44    1:04.88   2 
  5 Coleman, Savannah            Arizona Flames       1:04.89    1:05.08   2 
  6 Saddler, Octobria            Arizona Elit         1:06.74    1:05.65   2 
  7 Fitzgerald, Jenna            Arizona Elit         1:08.12    1:05.70   2 
  8 Ozer, Sara                   Arizona Elit         1:08.68    1:06.41   2 
  9 Meeks, Kessiah               Do Right Edu         1:16.00    1:11.44   1 
 10 Mayes-Spencer, Annastasi     Pops                 1:15.50    1:18.50   1 
 11 Reynolds, Molyia             Do Right Edu         1:29.00    1:21.96   1 
 
800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Coleman, Alysoune            Arizona Flames       2:15.00    2:23.98  
  2 Taffuri, Julia               Unattached           2:25.00    2:24.89  
  3 Tiwnsend, Mia                Unattached                      2:30.41  
  4 Yarbrough, Jazzmine          Az Titans Ll         2:26.84    2:38.16  
  5 Bonine, Shea                 Arizona Puma         2:37.00    2:38.73  
  6 Mayes-Spencer, Annastasi     Pops                 2:50.50    2:59.26  
 
1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tiwnsend, Mia                Unattached                      5:25.24  
 
3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bonine, Shea                 Arizona Puma        12:15.00   12:14.34  
 
100 Meter Hurdles (33" ) Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Flannigan, Makaila           Unattached                        15.63   NWI 
 
300 Meter Hurdles (30") Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jordan, Sherrelle            Unattached                        46.67  
 
High Jump Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Westbrook, Ky                Unattached                        1.45m    4-09.00 
 
Long Jump Intermediate Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Klein, Lauren                Phoenix Bobcats                   3.56m   NWI  11-08.25 
  2 Mayes-Spencer, Annastasi     Pops                   3.66m      2.83m   NWI   9-03.50 
 
Shot Put 4kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clement, Ebony               Arizona Cheetahs                  8.00m   26-03.00 
 
Discus Throw 1kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Finn, Bianca                 Unattached                       27.20m      89-03 
  2 Clement, Ebony               Arizona Cheetahs                 17.55m      57-07 
 
200 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Todd, Jasmine                Unattached                        25.53   NWI 
  2 Jackson, Dominique           Unattached                        27.04   NWI 
  3 Clay, Alexis                 Unattached                        27.41   NWI 
  4 Davis, Julonif               Unattached                        29.21   NWI 
 
400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Dominique           Unattached                      1:03.33  
 
800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Maholavich, Megan            Unattached                      2:37.87  
 
1500 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Maholavich, Megan            Unattached                      5:27.24  
 
100 Meter Hurdles (33"  ) Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Sterling, Bacall             Unattached                        17.86   NWI 
 
300 Meter Hurdles (30") Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sterling, Bacall             Unattached                        48.25  
 
Long Jump Young Women
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Todd, Jasmine                Unattached                        5.50m   NWI  18-00.50 
  2 Clay, Alexis                 Unattached                        3.79m   NWI  12-05.25 
 -- Muhammad, Salimah            Unattached                           ND   NWI           
 
Shot Put 4kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Carson, Hannah               Unattached                       12.56m   41-02.50 
 
Discus Throw 1kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Carson, Hannah               Unattached                       42.01m     137-10 
 
3000 Meter Race Walk Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lagerhausen, Ellerie         Arizona Cheetahs               17:39.48  
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Quaron                Do Right Edu           16.12      15.55   NWI  7 
  2 Wheaton, Markye              Do Right Edu           16.12      15.85   NWI  7 
  3 Brooks, Dason                Arizona Flames         16.56      16.02   NWI  7 
  4 Douglass, Garrison           World Class            16.82      16.18   NWI  7 
  5 Standifer, Ahmez             World Class            17.89      16.77   NWI  6 
  6 Brown, Jamari                Alliance You                      17.13   NWI  3 
  7 Grubbs, Devon                Arizona Flames         17.38      17.24   NWI  6 
  8 Boykins, Kai                 Arizona Pant           17.10      17.38   NWI  7 
  9 Jones, Keevin                Alliance You                      17.42   NWI  3 
 10 Chambers, Eric               Az Goldrush                       17.45   NWI  1 
 11 Blevins, Zaire               Do Right Edu           16.12      17.62   NWI  7 
 12 Kittleson, Conner            Northwest Xp           17.50      17.66   NWI  6 
 13 Moore, Kydan                 Miles Per Ho           16.70      17.67   NWI  7 
 14 Baty, Meloney                Do Right Edu           16.12      17.78   NWI  7 
 15 Relf-Salters, Micah          Arizona Puma           19.62      17.98   NWI  5 
 16 Ude, Donovan                 Arizona Cheetahs       18.78      18.25   NWI  6 
 17 Howard, Omarion              Mustangs TC            18.90      18.32   NWI  6 
 18 Thomas-Kennedy, Steven       Alliance You                      18.45   NWI  3 
 19 Fullwood, Brian              Mustangs TC            20.55      18.61   NWI  5 
 20 McLaurin, Melvin             Do Right Edu                      18.70   NWI  2 
 21 Torres, Marcos               Unattached             20.25      18.74   NWI  5 
 22 Carter, Noah                 Mustangs TC                       18.76   NWI  4 
 23 Elmore, Amar                 Do Right Edu                      18.82   NWI  3 
 24 Horton, Isiah                Az Goldrush                       18.98   NWI  2 
 25 Monroe, Aaron                Alliance You                      19.04   NWI  2 
 26 Savage, Jassiah              Arizona Pant           18.35      19.05   NWI  6 
 27 Horton, Ezekiel              Az Goldrush                       19.10   NWI  1 
 28 Garrett, Qkasai              Do Right Edu                      19.27   NWI  1 
 29 Gonsalves, Derek             Miles Per Ho                      19.35   NWI  2 
 30 Mercado, Sammy               Alliance You                      19.44   NWI  2 
 31 Covington, Savion            Az Titans Ll                      19.79   NWI  3 
 32 Tamplin, Errick              Alliance You                      19.89   NWI  4 
 33 Mendez, Jacob                Do Right Edu                      19.94   NWI  2 
 34 Hawkins, Ricky               Arizona Puma           22.22      20.44   NWI  5 
 35 Bradford, Jalen              Arizona Cheetahs       19.48      20.77   NWI  5 
 35 Wiley, Martel                Do Right Edu                      20.77   NWI  4 
 37 Higgs, Allen                 Az Titans Ll                      20.81   NWI  2 
 38 Clanton, Christian           Unattached                        21.13   NWI  2 
 39 Parrish, Jeremiah            Az Titans Ll           21.45      21.29   NWI  5 
 40 Gray, Bryce                  Arizona Cheetahs       19.36      21.49   NWI  6 
 41 Turner, Averien              Alliance You                      21.63   NWI  4 
 42 Dennis, Tavian               Miles Per Ho                      21.65   NWI  4 
 43 Matthews, Elijah             Miles Per Ho                      22.24   NWI  3 
 44 McClintic, Nicholas          Sahuarita Sp                      22.53   NWI  3 
 45 Green, Cameron               Sahuarita Sp                      22.55   NWI  1 
 46 Stauffacher-Gray, Erik       Unattached             24.00      22.63   NWI  4 
 47 Barnes, Javon                Arizona Pant           21.00      23.00   NWI  5 
 48 Clark, Terrance              Alliance You                      24.34   NWI  4 
 49 Scott, Kenyon                Do Right Edu                      24.85   NWI  3 
 50 Jordan, Jeremiah             Alliance You                      24.94   NWI  1 
 51 Johnson, Amari               Miles Per Ho                      27.06   NWI  1 
 52 Jones, Caleb                 Arizona Spee                      27.59   NWI  1 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Quaron                Do Right Edu           35.00      33.65   NWI  7 
  2 Wheaton, Markye              Do Right Edu           35.00      34.03   NWI  7 
  3 Douglass, Garrison           World Class            35.54      34.12   NWI  7 
  4 Brooks, Dason                Arizona Flames         34.69      35.78   NWI  7 
  5 Brown, Jamari                Alliance You                      36.62   NWI  4 
  6 Standifer, Ahmez             World Class            36.95      36.73   NWI  7 
  7 Ali, Ty                      Arizona rising s                  36.86   NWI  1 
  8 Boykins, Kai                 Arizona Pant           37.60      37.57   NWI  7 
  9 Jones, Keevin                Alliance You                      37.63   NWI  3 
 10 Blevins, Zaire               Do Right Edu           38.12      37.92   NWI  6 
 11 Kittleson, Conner            Northwest Xp           37.90      38.03   NWI  6 
 12 Royal, Zion                  Do Right Edu                      38.36   NWI  4 
 13 Baty, Meloney                Do Right Edu           36.00      38.39   NWI  4 
 14 McLaurin, Melvin             Do Right Edu                      38.69   NWI  1 
 15 Horton, Isiah                Az Goldrush                       39.02   NWI  3 
 16 Moore, Kydan                 Miles Per Ho           36.10      39.07   NWI  7 
 17 Chambers, Eric               Az Goldrush                       40.08   NWI  2 
 18 Mercado, Sammy               Alliance You                      40.46   NWI  4 
 19 Gonsalves, Derek             Miles Per Ho                      40.60   NWI  4 
 20 Garrett, Qkasai              Do Right Edu                      40.84   NWI  2 
 21 Relf-Salters, Micah          Arizona Puma           42.44      40.91   NWI  6 
 22 Thomas-Kennedy, Steven       Alliance You                      40.92   NWI  1 
 23 Carter, Noah                 Mustangs TC                       41.16   NWI  2 
 24 Fullwood, Brian              Mustangs TC            43.43      41.58   NWI  6 
 25 Savage, Jassiah              Arizona Pant           38.50      41.65   NWI  6 
 26 Horton, Ezekiel              Az Goldrush                       41.76   NWI  4 
 27 Covington, Savion            Az Titans Ll                      42.20   NWI  1 
 28 Jones, Caleb                 Arizona Spee                      42.61   NWI  3 
 29 Howard, Omarion              Mustangs TC            46.00      43.33   NWI  6 
 30 Tamplin, Errick              Alliance You                      43.57   NWI  3 
 31 Monroe, Aaron                Alliance You                      43.90   NWI  4 
 32 Higgs, Allen                 Az Titans Ll                      44.19   NWI  1 
 33 Mendez, Jacob                Do Right Edu                      45.11   NWI  2 
 34 Levinus, Frederick           Phoenix Bobcats        52.30      45.41   NWI  5 
 35 Jordan, Jeremiah             Alliance You                      45.96   NWI  5 
 36 Hawkins, Ricky               Arizona Puma           46.91      47.37   NWI  5 
 37 Turner, Averien              Alliance You                      47.68   NWI  5 
 38 Wiley, Martel                Do Right Edu                      47.86   NWI  2 
 39 Dennis, Tavian               Miles Per Ho                      47.96   NWI  3 
 39 Green, Cameron               Sahuarita Sp                      47.96   NWI  3 
 41 McClintic, Nicholas          Sahuarita Sp                      48.84   NWI  4 
 42 Clark, Terrance              Alliance You                      50.80   NWI  1 
 43 Barnes, Javon                Arizona Pant           43.00      50.89   NWI  6 
 44 Matthews, Elijah             Miles Per Ho                      51.07   NWI  3 
 45 Gray, Bryce                  Arizona Cheetahs       46.98      52.57   NWI  5 
 46 Bradford, Jalen              Arizona Cheetahs       49.63      53.77   NWI  5 
 47 Scott, Kenyon                Do Right Edu                      56.50   NWI  2 
 48 Johnson, Amari               Miles Per Ho                    1:05.82   NWI  2 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ali, Ty                      Arizona rising s                1:21.98   1 
  2 Kittleson, Conner            Northwest Xp         1:35.50    1:26.58   2 
  3 Chambers, Eric               Az Goldrush                     1:26.60   2 
  4 Moore, Kydan                 Miles Per Ho         1:25.75    1:26.67   2 
  5 Royal, Zion                  Do Right Edu                    1:27.48   1 
  6 McLaurin, Melvin             Do Right Edu                    1:29.94   1 
  7 Nguyen, Nicholas             Unattached                      1:33.77   1 
  8 Mendez, Jacob                Do Right Edu                    1:35.37   2 
  9 Jones, Caleb                 Arizona Spee                    1:40.30   2 
 10 Nguyen, Thomas               Unattached                      1:40.34   2 
 11 Torres, Marcos               Unattached           1:55.00    1:42.02   2 
 12 Reyes, Issachar              Arizona Bushmast                1:42.18   1 
 13 Clanton, Christian           Unattached                      1:48.58   1 
 
800 Meter Run Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nguyen, Nicholas             Unattached                      3:32.23  
  2 Nguyen, Thomas               Unattached                      3:37.91  
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Educational Sports Pr  'A'               1:03.00    1:06.43  
     1) Adams, Quaron                   2) Baty, Meloney                  
     3) Blevins, Zaire                  4) Wheaton, Markye                
 
Long Jump Sub-Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Grubbs, Devon                Arizona Flames                    3.35m   NWI  11-00.00 
  2 Douglass, Garrison           World Class                       3.24m   NWI  10-07.75 
  3 Brooks, Dason                Arizona Flames         3.24m      3.07m   NWI  10-01.00 
  4 Brown, Jamari                Alliance You                      2.90m   NWI   9-06.25 
  5 Royal, Zion                  Do Right Edu                      2.84m   NWI   9-04.00 
  6 Jones, Keevin                Alliance You                      2.64m   NWI   8-08.00 
  7 Boykins, Kai                 Arizona Pant                      2.62m   NWI   8-07.25 
  8 Gonsalves, Derek             Miles Per Ho                      2.54m   NWI   8-04.00 
  9 Torres, Marcos               Unattached             0.64m      2.43m   NWI   7-11.75 
 10 Monroe, Aaron                Alliance You                      2.30m   NWI   7-06.50 
 11 Reyes, Issachar              Arizona Bushmast                  1.87m   NWI   6-01.75 
 12 Matthews, Elijah             Miles Per Ho                      1.85m   NWI   6-01.00 
 13 Turner, Averien              Alliance You                      1.67m   NWI   5-05.75 
 14 Gray, Bryce                  Arizona Cheetahs       2.50m      1.51m   NWI   4-11.50 
 15 Green, Cameron               Sahuarita Sp                      1.50m   NWI   4-11.25 
 16 Jordan, Jeremiah             Alliance You                      1.28m   NWI   4-02.50 
 
Shot Put Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Elmore, Amar                 Do Right Edu                      6.38m   20-11.25 
  2 Reyes, Issachar              Arizona Bushmast                  4.58m   15-00.50 
 
Javelin Throw 300g Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Grubbs, Devon                Arizona Flames                   16.11m      52-10 
  2 Elmore, Amar                 Do Right Edu                     14.61m      47-11 
  3 Relf-Salters, Micah          Arizona Puma                     12.65m      41-06 
  4 Ali, Ty                      Arizona rising s                 12.39m      40-08 
  5 Scott, Kenyon                Do Right Edu                      8.14m      26-08 
  6 Garrett, Qkasai              Do Right Edu                      7.64m      25-01 
  7 Wiley, Martel                Do Right Edu                      7.07m      23-02 
 
100 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Shedrick, Wyatt              Do Right Edu           14.66      14.47   NWI 10 
  2 Covington, Jacobe            Az Titans Ll           14.31      14.52   NWI 10 
  3 Tolton, Bijan                Az Titans Ll                      14.72   NWI  3 
  4 England, Joshua              Arizona rising s       14.87      14.75   NWI 10 
  5 Davis, Dominique             Arizona Flames         14.64      14.77   NWI 10 
  6 Shaffer, William             Do Right Edu                      14.97   NWI  6 
  7 Jackson, Alden               Northwest Xp           14.50      15.09   NWI 10 
  8 Taylor, Jaelon               Arizona rising s                  15.15   NWI  3 
  9 Fields, Eric                 Mustangs TC                       15.17   NWI  6 
 10 Norvell II, Marcus           Arizona Cheetahs       15.15      15.29   NWI 10 
 11 Gilmore, Bryan               Alliance You                      15.35   NWI  3 
 12 Brown, John                  Alliance You                      15.37   NWI  1 
 13 Taylor, Kiondre              Arizona Cheetahs       15.57      15.63   NWI  9 
 14 Byrd, Terry                  Do Right Edu                      15.67   NWI  6 
 15 Lipford, Brail               Arizona Cheetahs       15.52      15.69   NWI 10 
 16 Grubbs, Tyson                Arizona Flames         16.38      15.88   NWI  9 
 17 Blue, Thairyk                Alliance You                      15.99   NWI  1 
 18 Center, Davieon              Do Right Edu                      16.09   NWI  2 
 19 Goodman, Myles               Mustangs TC                       16.16   NWI  5 
 20 Vaughn, Martin               Do Right Edu                      16.19   NWI  2 
 21 Green, Joscelyn              Northwest Xp           15.60      16.21   NWI  9 
 22 Rodgers, Julius              Az Goldrush                       16.24   NWI  5 
 23 Harper, Johnathan            Az Goldrush                       16.25   NWI  6 
 24 Woodard, Zach                Northwest Xp           17.60      16.27   NWI  8 
 25 Garrett, Quamari             Do Right Edu                      16.29   NWI  3 
 26 Brown, Marcus                Arizona Flames         16.17      16.32   NWI  9 
 27 Mitchell, Joristen           World Class            17.03      16.34   NWI  8 
 28 Andrews, Jaden               Arizona Cheetahs       18.33      16.35   NWI  1 
 28 Alvarado, Jose               Arizona rising s       16.81      16.35   NWI  9 
 30 Walker, Jaleel               Alliance You                      16.48   NWI  6 
 31 Stukes, Treydan              Arizona rising s                  16.49   NWI  6 
 32 Cobb, Seth                   Arizona Cheetahs       16.85      16.54   NWI  8 
 33 Jones, Caleb                 Mustangs TC            16.50      16.58   NWI  9 
 34 Potts, Trayvon               Do Right Edu                      16.59   NWI  4 
 35 Ivie, Connor                 Arizona Flames         16.33      16.60   NWI  9 
 36 Davis, Shamon                Az Titans Ll                      16.65   NWI  4 
 37 Byrd, Hashim                 Alliance You                      16.82   NWI  2 
 38 Cruz, Jay                    Alliance You                      16.88   NWI  4 
 39 Galbreath, Alijah            Arizona rising s       19.33      17.07   NWI  7 
 40 Teixeira, Corey              Az Titans Ll                      17.16   NWI  4 
 41 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                      17.20   NWI  4 
 42 Higgs, Terrence              Az Titans Ll                      17.25   NWI  5 
 42 Andrews, Haudarie            Arizona rising s                  17.25   NWI  1 
 44 Lujan, Rocky                 Arizona Elit                      17.27   NWI  7 
 45 Fields, Isaiah               Spartan Spee                      17.28   NWI  6 
 46 Flores, Jacob                Arizona rising s                  17.38   NWI  1 
 47 Bell, Gavin                  Do Right Edu                      17.61   NWI  5 
 48 Coleman, Jayden              Northwest Xp           17.50      17.74   NWI  8 
 49 Byrd, Christien              Northwest Xp           18.40      17.80   NWI  7 
 50 Hale, Isaiah                 Do Right Edu                      17.87   NWI  5 
 51 Love, Demetris               Az Goldrush                       18.01   NWI  3 
 52 Alberty, Dakarai             Arizona rising s                  18.03   NWI  4 
 53 Jenkins, Robert              Arizona rising s                  18.08   NWI  5 
 54 Candioto, John               Arizona Elit                      18.33   NWI  5 
 55 Foster, Bischen              Arizona Flames                    18.60   NWI  1 
 56 Donald, Tyler                Do Right Edu                      18.62   NWI  1 
 57 McKenna, Elijah              Az Titans Ll           19.18      18.68   NWI  7 
 58 Sienicki, Galen              Az Goldrush                       18.89   NWI  3 
 59 Ross, Jayshawn               Alliance You                      19.35   NWI  2 
 60 Shaver, Noah                 Phoenix Bobcats        18.98      19.59   NWI  7 
 61 Valenzuela, Roberto          Az Titans Ll                      19.69   NWI  7 
 62 McClintic, Thomas            Sahuarita Sp                      19.71   NWI  2 
 63 Armistead, Hayden            Phoenix Bobcats        19.78      19.99   NWI  7 
 64 Perry, Tajun                 Alliance You                      20.46   NWI  2 
 65 Buckner, Michael             Do Right Edu                      20.81   NWI  6 
 
200 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 England, Joshua              Arizona rising s                  29.89   NWI  2 
  2 Shedrick, Wyatt              Do Right Edu           31.00      29.95   NWI  9 
  3 Covington, Jacobe            Az Titans Ll           29.43      30.76   NWI  9 
  4 Davis, Dominique             Arizona Flames         30.80      31.00   NWI  9 
  5 Jackson, Alden               Northwest Xp           29.50      31.23   NWI  9 
  6 Tolton, Bijan                Az Titans Ll                      31.42   NWI  6 
  7 Shaffer, William             Do Right Edu                      32.06   NWI  5 
  8 Lipford, Brail               Arizona Cheetahs       33.75      32.15   NWI  8 
  9 Gilmore, Bryan               Alliance You                      32.61   NWI  3 
 10 Byrd, Terry                  Do Right Edu                      32.84   NWI  4 
 11 Taylor, Kiondre              Arizona Cheetahs       35.45      33.19   NWI  8 
 12 Norvell II, Marcus           Arizona Cheetahs       33.02      33.21   NWI  9 
 13 Gruenwald, Jacob             Arizona Cheetahs       33.70      33.34   NWI  9 
 14 Goodman, Myles               Mustangs TC                       33.49   NWI  3 
 15 Blue, Thairyk                Alliance You                      33.54   NWI  5 
 16 Nash, Cameron                Pops                   35.50      33.61   NWI  8 
 17 Armenta, Gabriel             Alliance You                      33.78   NWI  4 
 18 Ivie, Connor                 Arizona Flames         33.54      33.91   NWI  9 
 19 Brown, John                  Alliance You                      33.96   NWI  2 
 20 Mitchell, Joristen           World Class            36.05      34.19   NWI  7 
 21 Matthews, Solomon            Miles Per Ho           35.70      34.57   NWI  7 
 22 Rodgers, Julius              Az Goldrush                       34.71   NWI  4 
 23 Green, Joscelyn              Northwest Xp           34.50      34.83   NWI  8 
 24 Cruz, Jay                    Alliance You                      34.86   NWI  3 
 25 Center, Davieon              Do Right Edu                      35.27   NWI  1 
 26 Vaughn, Martin               Do Right Edu                      35.34   NWI  5 
 27 Andrews, Jaden               Arizona Cheetahs       35.37      35.44   NWI  8 
 28 Byrd, Hashim                 Alliance You                      35.48   NWI  5 
 29 Woodard, Zach                Northwest Xp           34.60      35.54   NWI  8 
 30 Garrett, Quamari             Do Right Edu                      35.60   NWI  2 
 31 Potts, Trayvon               Do Right Edu                      35.72   NWI  2 
 32 Cobb, Seth                   Arizona Cheetahs       36.31      35.97   NWI  7 
 33 Flores, Jacob                Arizona rising s                  36.09   NWI  5 
 34 Teixeira, Corey              Az Titans Ll                      36.18   NWI  3 
 35 Shaver, Austin               Mustangs TC            35.58      36.20   NWI  8 
 36 Jones, Caleb                 Mustangs TC            35.47      36.39   NWI  8 
 37 Fields, Isaiah               Spartan Spee                      36.82   NWI  2 
 38 Lujan, Rocky                 Arizona Elit                      36.89   NWI  1 
 39 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                      37.10   NWI  1 
 40 Andrews, Haudarie            Arizona rising s                  37.17   NWI  3 
 41 Coleman, Jayden              Northwest Xp           35.60      37.26   NWI  7 
 42 Walker, Jaleel               Alliance You                      37.27   NWI  6 
 43 Jenkins, Robert              Arizona rising s                  37.29   NWI  3 
 44 Harper, Johnathan            Az Goldrush                       37.35   NWI  5 
 45 Bell, Gavin                  Do Right Edu                      37.40   NWI  1 
 46 Davis, Shamon                Az Titans Ll                      37.59   NWI  4 
 47 Higgs, Terrence              Az Titans Ll                      38.86   NWI  3 
 48 Byrd, Christien              Northwest Xp           37.90      39.09   NWI  7 
 49 McKenna, Elijah              Az Titans Ll           48.41      39.45   NWI  6 
 50 Galbreath, Alijah            Arizona rising s       39.95      39.64   NWI  6 
 51 Hale, Isaiah                 Do Right Edu                      39.66   NWI  6 
 52 Sienicki, Galen              Az Goldrush                       41.55   NWI  5 
 53 Candioto, John               Arizona Elit                      42.39   NWI  2 
 54 Ross, Jayshawn               Alliance You                      42.67   NWI  1 
 55 Donald, Tyler                Do Right Edu                      42.82   NWI  4 
 56 Hale, Ilyseh                 Do Right Edu                      42.91   NWI  5 
 57 McClintic, Thomas            Sahuarita Sp                      45.20   NWI  4 
 58 Perry, Tajun                 Alliance You                      46.06   NWI  1 
 59 Buckner, Michael             Do Right Edu                      46.50   NWI  3 
 60 Kalanish, Dominic            Alliance You                      48.61   NWI  2 
 61 Allen, Romey                 Miles Per Ho           59.28      54.32   NWI  6 
 
400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Shedrick, Wyatt              Do Right Edu         1:06.00    1:06.67   6 
  2 England, Joshua              Arizona rising s     1:10.88    1:08.16   6 
  3 Jackson, Alden               Northwest Xp         1:05.40    1:10.54   6 
  4 Covington, Jacobe            Az Titans Ll         1:09.05    1:12.42   6 
  5 Taylor, Jaelon               Arizona rising s     1:11.58    1:12.62   6 
  6 Byrd, Terry                  Do Right Edu                    1:13.69   2 
  7 Cruz, Jay                    Alliance You                    1:14.31   1 
  8 Norvell II, Marcus           Arizona Cheetahs     1:25.00    1:14.51   5 
  9 Shaffer, William             Do Right Edu                    1:15.67   4 
 10 Green, Joscelyn              Northwest Xp         1:25.50    1:15.83   5 
 11 Andrews, Jaden               Arizona Cheetahs     1:23.00    1:16.09   5 
 12 Nash, Cameron                Pops                 1:20.50    1:17.98   6 
 13 Armistead, Hayden            Phoenix Bobcats                 1:18.01   6 
 14 Stukes, Treydan              Arizona rising s                1:19.35   4 
 15 Byrd, Hashim                 Alliance You                    1:19.44   3 
 16 Teixeira, Corey              Az Titans Ll                    1:19.46   4 
 17 Gruenwald, Jacob             Arizona Cheetahs     1:17.00    1:19.72   6 
 18 Cobb, Seth                   Arizona Cheetahs                1:19.75   2 
 19 Blue, Thairyk                Alliance You                    1:20.21   2 
 20 Brown, John                  Alliance You                    1:20.26   2 
 21 Woodard, Zach                Northwest Xp         1:25.80    1:20.31   5 
 22 Taylor, Kiondre              Arizona Cheetahs     1:23.00    1:21.59   5 
 23 Center, Davieon              Do Right Edu                    1:22.95   3 
 24 Alvarado, Jose               Arizona rising s                1:23.24   1 
 25 Bell, Gavin                  Do Right Edu                    1:23.76   1 
 26 Coleman, Jayden              Northwest Xp         1:25.50    1:24.79   5 
 27 Walker, Jaleel               Alliance You                    1:26.77   4 
 28 Garrett, Quamari             Do Right Edu                    1:27.56   4 
 29 DeJesus, Cristian            Mustangs TC                     1:28.37   2 
 30 Love, Demetris               Az Goldrush                     1:28.58   2 
 31 Higgs, Terrence              Az Titans Ll                    1:29.32   3 
 32 Andrews, Haudarie            Arizona rising s                1:29.34   3 
 33 Hale, Ilyseh                 Do Right Edu                    1:29.72   2 
 34 Byrd, Christien              Northwest Xp         1:35.50    1:30.26   4 
 35 Donald, Tyler                Do Right Edu                    1:32.83   1 
 36 Alberty, Dakarai             Arizona rising s                1:37.02   1 
 37 Ross, Jayshawn               Alliance You                    1:38.92   1 
 38 Valenzuela, Roberto          Az Titans Ll                    1:40.62   4 
 39 Perry, Tajun                 Alliance You                    1:45.97   3 
 40 Buckner, Michael             Do Right Edu                    1:52.00   1 
 
800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Love, Demetris               Az Goldrush                     2:58.48  
  2 Arreola, Uriel               Arizona Bushmast                2:58.81  
 
1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arreola, Uriel               Arizona Bushmast                5:54.50  
  2 Zapata Trejo, Erick          Mustangs TC          6:33.41    6:13.36  
  3 Dempsey, Collin              Arizona Blaz         6:05.00    6:14.64  
 
High Jump Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Holmen, Nicholas             Arizona Puma                      0.80m    2-07.50 
 
Long Jump Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Gruenwald, Jacob             Arizona Cheetahs       4.00m      3.89m   NWI  12-09.25 
  2 Simmons, Noah                Arizona Flames         3.80m      3.88m   NWI  12-08.75 
  3 Davis, Dominique             Arizona Flames                    3.55m   NWI  11-07.75 
  4 Brown, Marcus                Arizona Flames         3.41m      3.54m   NWI  11-07.50 
  5 Fields, Eric                 Mustangs TC                       3.49m   NWI  11-05.50 
  6 Grubbs, Tyson                Arizona Flames                    3.33m   NWI  10-11.25 
  7 Ivie, Connor                 Arizona Flames         3.16m      3.29m   NWI  10-09.50 
  8 Potts, Trayvon               Do Right Edu                      3.01m   NWI   9-10.50 
  9 Taylor, Jaelon               Arizona rising s                  2.98m   NWI   9-09.50 
 10 Nash, Cameron                Pops                              2.88m   NWI   9-05.50 
 11 Lipford, Brail               Arizona Cheetahs       3.50m      2.76m   NWI   9-00.75 
 12 Alberty, Dakarai             Arizona rising s                  2.74m   NWI   9-00.00 
 13 Holmen, Nicholas             Arizona Puma                      2.62m   2.1   8-07.25 
 14 Candioto, John               Arizona Elit                      2.61m   NWI   8-06.75 
 15 Fields, Isaiah               Spartan Spee                      2.57m   NWI   8-05.25 
 16 Flores, Jacob                Arizona rising s                  2.42m   NWI   7-11.25 
 16 Mitchell, Joristen           World Class                       2.42m   NWI   7-11.25 
 18 Armistead, Hayden            Phoenix Bobcats                   2.02m   NWI   6-07.50 
 19 Lujan, Rocky                 Arizona Elit                      1.99m   NWI   6-06.50 
 20 Jenkins, Robert              Arizona rising s                  1.80m   2.0   5-11.00 
 21 Allen, Romey                 Miles Per Ho                      1.60m   NWI   5-03.00 
 -- Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                         ND   NWI           
 
Shot Put 6 lb. Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 King, Emery                  Arizona Flames                    7.45m   24-05.50 
  2 Vaughn, Martin               Do Right Edu                      5.35m   17-06.75 
  3 Shaver, Austin               Mustangs TC                       5.25m   17-02.75 
  4 Kalanish, Dominic            Alliance You                      5.15m   16-10.75 
  5 Shaver, Noah                 Phoenix Bobcats                   5.13m   16-10.00 
  6 Luna, Christopher            Arizona Bushmast                  4.97m   16-03.75 
 
Javelin Throw 300g Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ramirez, Alex                Unattached                       33.84m     111-00 
  2 King, Emery                  Arizona Flames                   27.03m      88-08 
  3 Shaver, Noah                 Phoenix Bobcats                  23.30m      76-05 
  4 Grubbs, Tyson                Arizona Flames                   22.81m      74-10 
  5 Galbreath, Alijah            Arizona rising s                 21.36m      70-01 
  6 Arreola, Uriel               Arizona Bushmast                 19.66m      64-06 
  7 Alvarado, Jose               Arizona rising s                 19.27m      63-03 
  8 Matthews, Solomon            Miles Per Ho                     18.91m      62-00 
  9 Hale, Isaiah                 Do Right Edu                     13.30m      43-08 
 10 Hale, Ilyseh                 Do Right Edu                      9.07m      29-09 
 11 Armistead, Hayden            Phoenix Bobcats                   8.75m      28-08 
 12 Luna, Christopher            Arizona Bushmast                  8.00m      26-03 
 
100 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Hemphill-Toledo, Cito        Arizona Cheetahs       13.52      13.09   NWI 11 
  2 Johnson, Trey                Az Goldrush                       13.56   NWI  3 
  3 Lee, N-Gai Imani             Arizona Cheetahs       13.66      13.59   NWI 11 
  4 Jones, Demontay              Miles Per Ho           13.84      13.60   NWI 11 
  5 Moreland, Shamar             Do Right Edu           13.70      13.64   NWI 11 
  6 White, Keshaud               Do Right Edu           14.00      13.76   NWI 11 
  7 Griffin, Marquis             Az Titans Ll           13.46      13.82   NWI 11 
  8 Russell, Christopher         Arizona rising s                  13.85   NWI  4 
  9 Brooks, Decarlos             Arizona Flames         13.67      13.91   NWI 11 
 10 Woodberry, Antwaun           Alliance You                      13.98   NWI  5 
 11 Kadiri, Prince               Az Titans Ll           13.75      13.99   NWI 11 
 12 Williams, Robert             Do Right Edu           14.28      14.03   NWI 10 
 13 Exum, Kellen                 Unattached                        14.14   NWI  6 
 14 McGee, Kyteryion             Alliance You                      14.17   NWI  3 
 15 Pleasant, Lacarea            Arizona Cheetahs       14.11      14.18   NWI 10 
 16 Cash, Amarion                Mustangs TC            14.35      14.20   NWI 10 
 17 Wooden, Jayden               Northwest Xp           14.40      14.25   NWI 10 
 17 Williams, Dereck             Arizona Cheetahs       14.64      14.25   NWI  9 
 19 Butler, Devin                Alliance You                      14.26   NWI  1 
 20 Jackson, Devion              Do Right Edu           14.59      14.29   NWI  9 
 21 Williams, Treyvon            Alliance You                      14.31   NWI  5 
 22 Hawkins, Makari              Do Right Edu           15.67      14.41   NWI  8 
 22 Taylor, Cameron              Arizona rising s       14.42      14.41   NWI 10 
 24 Wood, Isaiah                 Arizona Cheetahs       14.77      14.46   NWI  9 
 24 Jones, Delvin                Miles Per Ho           15.88      14.46   NWI  8 
 26 Nash, Christian              Pops                   14.80      14.52   NWI  9 
 27 ParkerR, Jordan              Arizona Cheetahs       14.04      14.60   NWI 10 
 27 Thomas, Tehran               Alliance You                      14.60   NWI  1 
 29 Hampton, Dominique           Arizona rising s       14.45      14.63   NWI 10 
 30 Shadd, Nigel                 Arizona Cheetahs       14.82      14.64   NWI  9 
 30 Waters, Tamir                Alliance You                      14.64   NWI  5 
 32 Anderson, Marquis            Arizona rising s                  14.68   NWI  5 
 33 Franklin, Tyler              Arizona rising s                  14.70   NWI  4 
 34 Goode, Jelani                Do Right Edu           14.28      14.77   NWI 10 
 35 Bylbie, Martin               Spartan Spee                      14.81   NWI  1 
 36 Kirk, Nasir                  Miles Per Ho           14.87      14.90   NWI  9 
 37 DeCistofaro, Mario           Arizona Cheetahs       15.66      15.07   NWI  8 
 38 Ware, Aaron                  Do Right Edu           16.23      15.18   NWI  8 
 39 Armenta, Manuel              Alliance You                      15.26   NWI  2 
 40 Davison, Brian               Arizona rising s                  15.28   NWI  2 
 41 Tamplin, Alayjon             Alliance You                      15.34   NWI  4 
 42 Thomas, Aaron                Alliance You                      15.36   NWI  3 
 43 Bradshaw, Jordyn             Northwest Xp           16.50      15.51   NWI  7 
 44 Quihuis, Brandon             Az Titans Ll           15.40      15.52   NWI  8 
 45 Rushing, TyLaun              Mustangs TC            15.88      15.69   NWI  8 
 46 Hawthorne, Tyrese            Arizona Cheetahs                  15.70   NWI  3 
 47 Pearson, Darius              Mustangs TC            16.62      15.80   NWI  7 
 48 Cox, Ajani                   Arizona Cheetahs                  15.82   NWI  6 
 49 Aston, Cameron               Az Goldrush                       15.86   NWI  4 
 49 Jones, Derik                 Arizona Cheetahs                  15.86   NWI  2 
 51 Shaver, William              Mustangs TC                       15.96   NWI  2 
 51 Cordova, Isaiah              Arizona Cheetahs       16.55      15.96   NWI  7 
 53 Olloren, Martin              Arizona Puma           15.92      16.04   NWI  8 
 54 Galbreath, Aiden             Arizona rising s       16.15      16.07   NWI  8 
 55 Redd, Tucker                 Az Goldrush                       16.19   NWI  1 
 56 Cowan, Devin                 Arizona Cheetahs                  16.24   NWI  1 
 57 White, Carmayne              Do Right Edu           17.34      16.29   NWI  7 
 58 Rodgers, Tylin               Az Goldrush                       16.55   NWI  5 
 59 Corrales, Jose               Az Titans Ll                      16.64   NWI  2 
 60 Nottingham, Hunter           Arizona rising s       16.51      16.95   NWI  7 
 61 Gould, Tavian                Arizona Cheetahs       17.36      17.04   NWI  7 
 62 Tansmore, Jamari             Arizona Cheetahs                  17.14   NWI  1 
 63 Helster, Danny               Az Goldrush                       17.51   NWI  3 
 64 Silva, Sal                   Sahuarita Sp                      17.54   NWI  4 
 65 Sharp, Damarius              Arizona Cheetahs                  17.56   NWI  4 
 66 Mercado, Issac               Alliance You                      17.66   NWI  6 
 67 Jones, Tyrese                Arizona Puma           14.86      17.84   NWI  9 
 68 Tovar, Ryan                  Az Goldrush                       18.56   NWI  2 
 69 Hudson, Noah                 Arizona Elit                      19.52   NWI  6 
 70 Coleman, Sebastain           Arizona Flames         16.42      20.51   NWI  7 
 71 Cessna, Tyler                Pops                   20.36      20.60   NWI  6 
 72 Moore, KeAndre               Miles Per Ho           20.87      21.05   NWI  6 
 
200 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Griffin, Marquis             Az Titans Ll           27.76      28.05   NWI 10 
  2 Hemphill-Toledo, Cito        Arizona Cheetahs                  28.33   NWI  1 
  3 Jones, Demontay              Miles Per Ho           28.90      28.48   NWI 10 
  4 White, Keshaud               Do Right Edu           31.48      28.64   NWI  8 
  5 Lee, N-Gai Imani             Arizona Cheetahs                  28.70   NWI  1 
  6 Mayes-Spencer, Sebastian     Pops                   28.00      28.85   NWI 10 
  7 Exum, Kellen                 Unattached                        28.86   NWI  5 
  8 Russell, Christopher         Arizona rising s                  28.87   NWI  5 
  9 Butler, Devin                Alliance You                      28.97   NWI  5 
 10 Brooks, Decarlos             Arizona Flames         28.91      29.21   NWI 10 
 11 Jarmon, Scieneaux            Az Goldrush                       29.26   NWI  2 
 12 Kadiri, Prince               Az Titans Ll           29.07      29.41   NWI 10 
 13 Woodberry, Antwaun           Alliance You                      29.49   NWI  4 
 14 Williams, Robert             Do Right Edu           31.00      29.50   NWI  8 
 15 Williams, Malcolm            Pops                   27.50      29.58   NWI 10 
 16 Anderson, Marquis            Arizona rising s       29.54      29.63   NWI  9 
 17 Franklin, Tyler              Arizona rising s       30.26      29.65   NWI  9 
 18 Jones, Delvin                Miles Per Ho           32.34      30.06   NWI  8 
 19 Shadd, Nigel                 Arizona Cheetahs       31.91      30.07   NWI  8 
 20 Williams, Treyvon            Alliance You                      30.10   NWI  6 
 21 Hampton, Dominique           Arizona rising s       34.41      30.21   NWI  6  3021
 21 Carpenter, Zane              Arizona Cheetahs       35.95      30.21   NWI  7 
 23 Pleasant, Lacarea            Arizona Cheetahs       30.04      30.31   NWI  9 
 23 Wooden, Jayden               Northwest Xp           34.50      30.31   NWI  7 
 25 Wood, Isaiah                 Arizona Cheetahs       30.42      30.43   NWI  9 
 26 Waters, Tamir                Alliance You                      30.51   NWI  5 
 27 ParkerR, Jordan              Arizona Cheetahs       29.00      30.55   NWI 10 
 28 Nash, Christian              Pops                   29.50      30.89   NWI  9 
 29 Williams, Dereck             Arizona Cheetahs       29.25      30.95   NWI  9 
 30 Thomas, Tehran               Alliance You                      31.19   NWI  3 
 31 Armenta, Manuel              Alliance You                      31.32   NWI  4 
 32 Mendoza, Silas               Az Titans Ll           16.17      31.36   NWI 10 
 33 Kirk, Nasir                  Miles Per Ho           30.29      31.38   NWI  9 
 34 DeCistofaro, Mario           Arizona Cheetahs       35.02      31.45   NWI  7 
 35 Lewis, Zachary               Mustangs TC                       31.55   NWI  1 
 36 McGee, Kyteryion             Alliance You                      31.65   NWI  2 
 37 Kilonzo, Kwame               Pops                   31.65      31.81   NWI  8 
 38 Bradshaw, Jordyn             Northwest Xp           33.40      31.85   NWI  7 
 39 Ware, Aaron                  Do Right Edu           33.24      31.91   NWI  7 
 40 Quihuis, Brandon             Az Titans Ll           32.22      32.10   NWI  8 
 41 Yarbrough, Lawrence          Az Titans Ll                      32.40   NWI  5 
 42 Rushing, TyLaun              Mustangs TC            33.01      33.24   NWI  8 
 43 Pearson, Darius              Mustangs TC            34.35      33.29   NWI  7 
 44 Olloren, Martin              Arizona Puma           33.36      33.34   NWI  7 
 45 Pratt, Kenneth               Az Goldrush            32.00      33.53   NWI  8 
 46 Jackson, Jordan              Phoenix Bobcats        40.68      33.60   NWI  6 
 47 Thomas, Aaron                Alliance You                      33.63   NWI  4 
 48 Corrales, Jason              Az Titans Ll           34.87      34.07   NWI  7 
 49 Cox, Ajani                   Arizona Cheetahs                  34.22   NWI  4 
 50 Cowan, Devin                 Arizona Cheetahs                  34.31   NWI  1 
 51 Tamplin, Alayjon             Alliance You                      34.34   NWI  2 
 52 Jones, Derik                 Arizona Cheetahs                  34.81   NWI  1 
 53 Davison, Brian               Arizona rising s                  35.07   NWI  3 
 54 Aston, Cameron               Az Goldrush                       35.23   NWI  4 
 55 Redd, Tucker                 Az Goldrush                       35.27   NWI  2 
 56 Hawthorne, Tyrese            Arizona Cheetahs                  35.46   NWI  3 
 57 Shaver, William              Mustangs TC                       35.79   NWI  2 
 58 Corrales, Jose               Az Titans Ll                      35.99   NWI  5 
 59 Rodgers, Tylin               Az Goldrush                       36.03   NWI  3 
 60 Cordova, Isaiah              Arizona Cheetahs       35.95      36.43   NWI  6 
 61 Mercado, Issac               Alliance You                      37.39   NWI  4 
 62 Helster, Danny               Az Goldrush                       37.98   NWI  6 
 63 Gould, Tavian                Arizona Cheetahs                  38.67   NWI  2 
 64 Tansmore, Jamari             Arizona Cheetahs                  40.18   NWI  2 
 65 Silva, Sal                   Sahuarita Sp                      40.28   NWI  4 
 66 Edge, Daylen                 Alliance You                      40.90   NWI  3 
 67 Cessna, Tyler                Pops                   45.88      45.06   NWI  6 
 68 Hudson, Noah                 Arizona Elit                      46.44   NWI  3 
 69 Coleman, Sebastain           Arizona Flames         35.09      48.01   NWI  6 
 
400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Moreland, Shamar             Do Right Edu         1:09.00    1:01.91   7 
  2 Hemphill-Toledo, Cito        Arizona Cheetahs     1:10.00    1:02.55   7 
  3 Jarmon, Scieneaux            Az Goldrush          1:00.00    1:03.34   8 
  4 Lee, N-Gai Imani             Arizona Cheetahs     1:05.00    1:03.86   8 
  5 Williams, Malcolm            Pops                 1:04.50    1:04.32   8 
  6 Griffin, Marquis             Az Titans Ll         1:10.47    1:04.42   7 
  7 Hawkins, Makari              Do Right Edu         1:04.00    1:04.47   8 
  8 Kadiri, Prince               Az Titans Ll         1:03.44    1:04.50   8 
  9 Mayes-Spencer, Sebastian     Pops                 1:07.00    1:05.38   8 
 10 Butler, Devin                Alliance You                    1:05.43   4 
 10 Williams, Robert             Do Right Edu         1:08.00    1:05.43   7 
 12 Franklin, Tyler              Arizona rising s     1:06.90    1:05.50   8 
 13 Taylor, Cameron              Arizona rising s                1:06.72   1 
 14 Woodberry, Antwaun           Alliance You                    1:07.60   4 
 15 Jones, Demontay              Miles Per Ho         1:08.92    1:08.83   7 
 16 Cash, Amarion                Mustangs TC          1:13.33    1:08.84   6 
 17 Armenta, Manuel              Alliance You                    1:09.03   4 
 18 White, Keshaud               Do Right Edu         1:20.00    1:09.38   5 
 19 Waters, Tamir                Alliance You                    1:09.54   3 
 20 Thomas, Tehran               Alliance You                    1:09.73   3 
 21 Russell, Christopher         Arizona rising s                1:10.37   2 
 22 Anderson, Marquis            Arizona rising s     1:07.01    1:10.52   8 
 23 Williams, Treyvon            Alliance You                    1:10.92   2 
 24 Jones, Delvin                Miles Per Ho         1:09.00    1:11.25   7 
 25 DeCistofaro, Mario           Arizona Cheetahs     1:17.00    1:11.28   6 
 26 Bradshaw, Jordyn             Northwest Xp         1:26.80    1:11.37   5 
 27 Hampton, Dominique           Arizona rising s                1:11.45   4 
 28 Mendoza, Silas               Az Titans Ll         1:16.09    1:11.53   6 
 29 Nash, Christian              Pops                 1:12.50    1:12.40   6 
 30 Tupponce, Dawson             Arizona Blaz                    1:12.42   4 
 30 Wooden, Jayden               Northwest Xp         1:35.50    1:12.42   4 
 32 Pratt, Kenneth               Az Goldrush          1:12.00    1:12.70   6 
 33 Bylbie, Martin               Spartan Spee                    1:12.80   1 
 34 Smith, James                 Arizona Flames       1:08.30    1:12.82   7 
 35 Lewis, Zachary               Mustangs TC                     1:13.11   3 
 36 Ware, Aaron                  Do Right Edu         1:17.00    1:13.23   5 
 37 ParkerR, Jordan              Arizona Cheetahs     1:10.00    1:13.52   7 
 38 Thomas, Aaron                Alliance You                    1:13.54   1 
 39 Aston, Cameron               Az Goldrush                     1:13.80   1 
 40 Kilonzo, Kwame               Pops                 1:17.69    1:13.95   5 
 41 Kirk, Nasir                  Miles Per Ho         1:25.00    1:14.80   5 
 42 Yarbrough, Lawrence          Az Titans Ll         1:11.16    1:14.81   6 
 43 McGee, Kyteryion             Alliance You                    1:15.48   3 
 44 Quihuis, Brandon             Az Titans Ll         1:16.55    1:15.53   6 
 45 Cox, Ajani                   Arizona Cheetahs                1:15.87   3 
 46 Cowan, Devin                 Arizona Cheetahs                1:16.09   4 
 47 Jackson, Devion              Do Right Edu         1:19.00    1:16.11   5 
 48 Pleasant, Lacarea            Arizona Cheetahs     1:21.00    1:16.86   5 
 49 Corrales, Jason              Az Titans Ll         1:14.48    1:18.85   6 
 50 Corrales, Jose               Az Titans Ll                    1:21.09   3 
 51 Gidaro, Daniel               Phoenix Bobcats      1:20.67    1:21.53   5 
 52 Helster, Danny               Az Goldrush                     1:24.40   3 
 53 Davison, Brian               Arizona rising s                1:25.88   2 
 54 Jones, Derik                 Arizona Cheetahs                1:26.25   1 
 55 Tovar, Ryan                  Az Goldrush                     1:29.14   2 
 56 Nottingham, Hunter           Arizona rising s                1:30.91   2 
 
800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jarmon, Scieneaux            Az Goldrush          2:20.00    2:35.97  
  2 Mendoza, Silas               Az Titans Ll         2:50.85    2:43.85  
  3 Yarbrough, Lawrence          Az Titans Ll         2:46.07    2:46.76  
  4 Tupponce, Dawson             Arizona Blaz                    2:52.17  
 
1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hoppe, Jacob                 Unattached                      5:45.88  
  2 Loayza, Anthony              Arizona Puma         6:13.01    6:11.19  
 
80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Moreland, Shamar             Do Right Edu           12.70      14.00   NWI  2 
  2 Naisant, Marcus              Arizona Flames         15.39      15.40   NWI  2 
  3 Smith, James                 Arizona Flames         16.00      15.84   NWI  2 
  4 Jackson, Devion              Do Right Edu                      16.44   NWI  1 
  5 Shaver, Ryan                 Phoenix Bobcats                   16.45   NWI  1 
  6 Goode, Jelani                Do Right Edu                      17.20   NWI  1 
  7 Williams, Dereck             Arizona Cheetahs                  17.26   NWI  1 
  8 White, Carmayne              Do Right Edu                      17.78   NWI  2 
 
High Jump Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Marcus              Arizona Flames         1.40m      1.35m    4-05.00 
  2 Shadd, Nigel                 Arizona Cheetahs                  1.25m    4-01.25 
  3 Smith, James                 Arizona Flames         1.20m      1.15m    3-09.25 
  3 Wood, Isaiah                 Arizona Cheetahs                  1.15m    3-09.25 
  5 Naisant, Carlan              Arizona Flames         1.15m     J1.15m    3-09.25 
 
Long Jump Midget Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Taylor, Cameron              Arizona rising s                  4.63m   NWI  15-02.25 
  2 Johnson, Trey                Az Goldrush                       4.60m   NWI  15-01.25 
  3 Williams, Malcolm            Pops                   3.96m      4.31m   NWI  14-01.75 
  4 Brooks, Decarlos             Arizona Flames         4.37m      4.24m   NWI  13-11.00 
  5 Redd, Tucker                 Az Goldrush                       3.97m   NWI  13-00.25 
  6 Kilonzo, Kwame               Pops                              3.95m   NWI  12-11.50 
  6 Goode, Jelani                Do Right Edu                      3.95m   NWI  12-11.50 
  8 Bylbie, Martin               Spartan Spee                      3.84m   NWI  12-07.25 
  9 Shaver, William              Mustangs TC                       3.65m   NWI  11-11.75 
 10 Pearson, Darius              Mustangs TC                       3.41m   NWI  11-02.25 
 11 Gidaro, Daniel               Phoenix Bobcats                   3.06m   NWI  10-00.50 
 -- Lewis, Zachary               Mustangs TC                          ND   NWI           
 -- Cessna, Tyler                Pops                   2.44m         ND   NWI           
 
Shot Put 6 lb. Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Tyson                 Unattached             9.25m     10.45m   34-03.50 
  2 Wilhite, Max                 Mustangs TC                      10.05m   32-11.75 
  3 Cofield, David               Spartan Spee                      9.26m   30-04.75 
  4 Coleman, Sebastain           Arizona Flames         7.80m      8.79m   28-10.25 
  5 Shaver, Ryan                 Phoenix Bobcats                   8.39m   27-06.50 
  6 Gould, Tavian                Arizona Cheetahs                  7.99m   26-02.75 
  7 Cordova, Isaiah              Arizona Cheetahs                  7.75m   25-05.25 
  8 Edge, Daylen                 Alliance You                      7.52m   24-08.25 
  9 Galbreath, Aiden             Arizona rising s                  6.97m   22-10.50 
 10 Cordova, Elijah              Unattached                        6.00m   19-08.25 
 11 Tansmore, Jamari             Arizona Cheetahs                  3.69m   12-01.25 
 
Discus Throw 1kg Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cofield, David               Spartan Spee                     24.10m      79-01 
  2 Shaver, Ryan                 Phoenix Bobcats                  21.41m      70-03 
  3 Naisant, Carlan              Arizona Flames                   16.95m      55-07 
  4 Cordova, Elijah              Unattached                       10.93m      35-10 
 
Javelin Throw 300g Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Naisant, Marcus              Arizona Flames        37.38m     43.58m     143-00 
  2 Naisant, Carlan              Arizona Flames        38.62m     38.63m     126-09 
  3 Cofield, David               Spartan Spee                     34.37m     112-09 
  4 White, Carmayne              Do Right Edu                     29.60m      97-01 
  5 Mayes-Spencer, Sebastian     Pops                             24.39m      80-00 
  6 Cordova, Elijah              Unattached                       21.18m      69-06 
  7 Moore, KeAndre               Miles Per Ho                     18.12m      59-05 
  8 Hudson, Noah                 Arizona Elit                     14.91m      48-11 
  9 Nottingham, Hunter           Arizona rising s                 12.79m      41-11 
 10 Jones, Tyrese                Arizona Puma                      9.94m      32-07 
 
100 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Lucas, Paul                  Do Right Edu           12.80      11.84   NWI  7 
  2 Turner, Adam                 Mustangs TC                       12.51   NWI  2 
  3 Boyd II, Stacey              Arizona Cheetahs                  12.67   NWI  3 
  4 Lucas, Chase                 Alliance You                      12.74   NWI  2 
  5 Garrett, Quntion             Do Right Edu           13.50      12.86   NWI  6 
  6 Ross, Tavian                 Az Titans Ll           13.19      13.18   NWI  7 
  7 Tipton, Rico                 Spartan Spee                      13.21   NWI  1 
  8 Sharp, Malique               Alliance You                      13.28   NWI  3 
  9 Roomes, Mason                Arizona Flames         12.80      13.32   NWI  7 
 10 Wallace, Lawrence            Az Titans Ll           12.98      13.35   NWI  7 
 11 Flores, Nathan               Northwest Xp           13.30      13.36   NWI  7 
 11 Myers, Pavone                Do Right Edu           13.00      13.36   NWI  7 
 13 MacKey, Demarrian            Do Right Edu           14.50      13.44   NWI  5 
 14 Greenjr, Jerome              Do Right Edu           13.50      13.56   NWI  7 
 15 Wesley, Isaiah               Alliance You                      13.62   NWI  2 
 16 Green, Trevell               Arizona Cheetahs       13.60      13.68   NWI  6 
 17 Harris, Anferni              Do Right Edu           14.76      13.81   NWI  5 
 18 Russell, Daylon              Arizona rising s                  13.82   NWI  1 
 19 White, Rakevion              Do Right Edu           14.00      14.01   NWI  6 
 20 Stephens, Anthony            Alliance You                      14.04   NWI  4 
 21 Helu, Soma                   Pops                   14.26      14.10   NWI  6 
 22 Butler, Markez               Alliance You                      14.18   NWI  3 
 23 Clement Jr, Anthony          Arizona Cheetahs       14.17      14.24   NWI  6 
 24 Robbins, Collin              Arizona Spee                      14.31   NWI  1 
 24 Bullock, Malik               Arizona Elit                      14.31   NWI  2 
 26 Dennis, TeTwan               Miles Per Ho           15.01      14.37   NWI  5 
 27 Romero, Joseph               Arizona Cheetahs       14.31      14.40   NWI  6 
 28 Mgbam, Emeka                 Mustangs TC            15.01      14.43   NWI  5 
 29 Lindsey, Shyheim             Miles Per Ho           14.57      14.48   NWI  5 
 30 Bremigan, Daniel             Arizona Bushmast                  14.54   NWI  4 
 31 Tansmore, Jaren              Arizona Cheetahs                  14.58   NWI  2 
 31 Parrish, Jason               Az Titans Ll           14.64      14.58   NWI  5 
 33 Lundy, Devonte               Arizona Flames         14.34      14.66   NWI  5 
 34 Adams III, Edwin             Arizona Cheetahs       15.44      14.72   NWI  4 
 35 Simental, Ernesto            Arizona Cheetahs       14.48      14.74   NWI  5 
 36 Elmorejr, Andre              Do Right Edu                      15.05   NWI  2 
 37 Little, Dakel                Pops                   13.50      15.20   NWI  6 
 38 Dozal, Isaiah                Northwest Xp           17.50      15.51   NWI  4 
 39 Crawford, Damon              Alliance You                      15.64   NWI  4 
 40 Kastl, Markhunter            Arizona Bushmast                  17.70   NWI  4 
 41 Silva, Paul                  Sahuarita Sp                      20.86   NWI  3 
 
200 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Boyd II, Stacey              Arizona Cheetahs       26.08      26.07   NWI  6 
  2 Lucas, Chase                 Alliance You                      26.35   NWI  3 
  3 Garrett, Quntion             Do Right Edu           27.70      27.25   NWI  6 
  4 MacKey, Demarrian            Do Right Edu           29.45      27.36   NWI  5 
  5 Ross, Tavian                 Az Titans Ll           26.31      27.52   NWI  6 
  6 Burks, Cade                  Arizona Cheetahs       27.84      27.80   NWI  5 
  7 Roomes, Mason                Arizona Flames         26.77      27.82   NWI  6 
  8 Greenjr, Jerome              Do Right Edu                      28.25   NWI  1 
  9 Wallace, Lawrence            Az Titans Ll           26.71      28.30   NWI  6 
 10 Myers, Pavone                Do Right Edu           26.80      28.40   NWI  6 
 11 Butler, Markez               Alliance You                      28.46   NWI  1 
 12 Harris, Anferni              Do Right Edu           30.21      28.80   NWI  4 
 13 Stephens, Anthony            Alliance You                      28.85   NWI  2 
 14 Russell, Daylon              Arizona rising s                  29.06   NWI  2 
 15 Bridge-Gadd, Daniel          Phoenix Bobcats        30.55      29.18   NWI  4 
 16 Green, Trevell               Arizona Cheetahs       29.00      29.26   NWI  5 
 17 Sharp, Malique               Alliance You                      29.30   NWI  3 
 18 Cofield, Chris               Spartan Spee                      29.40   NWI  2 
 19 Helu, Soma                   Pops                   29.87      29.44   NWI  4 
 20 Lindsey, Shyheim             Miles Per Ho           29.99      29.59   NWI  4 
 21 Jackson, Corrye              Northwest Xp           29.20      30.14   NWI  5 
 22 Dennis, TeTwan               Miles Per Ho           34.20      30.25   NWI  3 
 23 Glover-Nash, Teauntae        Pops                   28.50      30.57   NWI  5 
 24 Romero, Joseph               Arizona Cheetahs       30.05      30.58   NWI  4 
 25 Wesley, Isaiah               Alliance You                      30.90   NWI  2 
 26 Simental, Ernesto            Arizona Cheetahs       30.58      30.99   NWI  4 
 27 Lundy, Devonte               Arizona Flames         29.71      31.11   NWI  5 
 28 Robbins, Collin              Arizona Spee                      31.45   NWI  1 
 29 Little, Dakel                Pops                   27.50      31.77   NWI  6 
 30 gowitzka, luke               Alliance You                      31.96   NWI  3 
 31 Parrish, Jason               Az Titans Ll           30.98      32.13   NWI  4 
 32 Dozal, Isaiah                Northwest Xp           37.90      32.16   NWI  3 
 33 Crawford, Damon              Alliance You                      34.05   NWI  3 
 34 Kastl, Markhunter            Arizona Bushmast                  44.73   NWI  1 
 
400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lucas, Paul                  Do Right Edu           55.50      54.36   6 
  2 Lucas, Chase                 Alliance You                      58.48   3 
  3 Ross, Tavian                 Az Titans Ll           59.63      58.87   6 
  4 Myers, Pavone                Do Right Edu         1:01.00      59.49   6 
  5 Garrett, Quntion             Do Right Edu         1:01.00    1:01.42   6 
  6 Boyd II, Stacey              Arizona Cheetahs       59.58    1:02.53   6 
  7 Butler, Markez               Alliance You                    1:02.64   1 
  8 Roomes, Mason                Arizona Flames       1:00.00    1:03.68   6 
  9 Stephens, Anthony            Alliance You                    1:04.07   2 
 10 MacKey, Demarrian            Do Right Edu         1:08.00    1:04.10   5 
 11 Cofield, Chris               Spartan Spee                    1:04.88   2 
 12 Greenjr, Jerome              Do Right Edu         1:08.00    1:05.63   5 
 13 Sharp, Malique               Alliance You                    1:06.27   1 
 14 Russell, Daylon              Arizona rising s                1:06.65   1 
 15 Harris, Anferni              Do Right Edu         1:14.00    1:07.00   4 
 16 Little, Dakel                Pops                 1:05.50    1:07.31   5 
 17 Bremigan, Daniel             Arizona Bushmast                1:07.34   2 
 18 Jackson, Corrye              Northwest Xp         1:14.70    1:07.77   4 
 19 Robbins, Collin              Arizona Spee                    1:08.14   4 
 20 Simental, Ernesto            Arizona Cheetahs     1:07.00    1:09.23   5 
 21 Wesley, Isaiah               Alliance You                    1:11.01   1 
 22 Green, Trevell               Arizona Cheetahs     1:10.00    1:11.11   4 
 23 Glover-Nash, Teauntae        Pops                 1:07.50    1:11.78   5 
 24 Dozal, Isaiah                Northwest Xp         1:26.80    1:13.17   4 
 25 Lundy, Devonte               Arizona Flames       1:09.54    1:13.74   5 
 26 Luka, Gowizka                Miles Per Ho                    1:14.02   3 
 27 Parrish, Jason               Az Titans Ll         1:20.87    1:17.34   4 
 28 Tansmore, Jaren              Arizona Cheetahs                1:17.40   3 
 29 Rakowski, Daniel             Northwest Xp         1:18.60    1:22.80   4 
 30 Kastl, Markhunter            Arizona Bushmast                1:36.67   3 
 
800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burks, Cade                  Arizona Cheetahs     2:24.00    2:25.30  
  2 Novakowsik, Johathan         Arizona Cheetahs                2:26.62  
  3 Jackson, Corrye              Northwest Xp         2:50.50    2:29.07  
  4 Fuel, Isaih                  Unattached                      2:29.17  
  5 Johnson, Michael             Unattached           2:26.50    2:32.62  
  6 Caruso, Nicolas              Northwest Xp         2:30.70    2:40.55  
  7 Rakowski, Daniel             Northwest Xp                    3:06.34  
 
1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hornbaker, Austin            Arizona Cheetahs     5:23.00    5:06.47  
  2 Fuel, Isaih                  Unattached                      5:21.30  
  3 Caruso, Nicolas              Northwest Xp                    5:27.28  
  4 Hoppe, Benjamin              Unattached                      5:57.78  
 
3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burks, Cade                  Arizona Cheetahs               10:39.68  
  2 Caruso, Nicolas              Northwest Xp                   11:23.97  
  3 Werwinski, Trey              Arizona Puma                   12:27.52  
 
100 Meter Hurdles (33" ) Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Turner, Adam                 Mustangs TC                       14.56   NWI 
  2 Hornbaker, Austin            Arizona Cheetahs                  17.95   NWI 
  3 White, Rakevion              Do Right Edu                      19.27   NWI 
  4 Tansmore, Jaren              Arizona Cheetahs                  19.91   NWI 
  5 Adams III, Edwin             Arizona Cheetahs                  19.98   NWI 
 
200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Turner, Adam                 Mustangs TC                       28.33   NWI 
  2 White, Rakevion              Do Right Edu                      34.15   NWI 
  3 Adams III, Edwin             Arizona Cheetahs                  34.54   NWI 
  4 Tansmore, Jaren              Arizona Cheetahs                  34.62   NWI 
 
High Jump Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Tipton, Rico                 Spartan Spee           1.63m      1.65m    5-05.00 
  2 Hornbaker, Austin            Arizona Cheetahs                  1.45m    4-09.00 
  3 Cofield, Chris               Spartan Spee                      1.35m    4-05.00 
  4 Helu, Soma                   Pops                   1.52m      1.30m    4-03.25 
  5 Luka, Gowizka                Miles Per Ho                      1.25m    4-01.25 
  6 Adams III, Edwin             Arizona Cheetahs                  1.20m    3-11.25 
  6 Simental, Ernesto            Arizona Cheetahs                  1.20m    3-11.25 
 
Long Jump Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Wallace, Lawrence            Az Titans Ll                      5.12m   NWI  16-09.75 
  2 Helu, Soma                   Pops                              4.44m   NWI  14-07.00 
  3 Bridge-Gadd, Daniel          Phoenix Bobcats                   4.43m   NWI  14-06.50 
  4 Russell, Daylon              Arizona rising s                  4.39m   NWI  14-05.00 
  5 Greenjr, Jerome              Do Right Edu                      4.33m   NWI  14-02.50 
  5 Mendoza, Israel              Az Titans Ll                      4.33m   NWI  14-02.50 
  7 Lindsey, Shyheim             Miles Per Ho                      4.28m   NWI  14-00.50 
  8 Romero, Joseph               Arizona Cheetahs                  4.12m   NWI  13-06.25 
  9 Bullock, Malik               Arizona Elit                      3.62m   NWI  11-10.50 
 10 Mgbam, Emeka                 Mustangs TC                       3.29m   NWI  10-09.50 
 
Triple Jump Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Bullock, Malik               Arizona Elit                      8.24m   NWI  27-00.50 
 
Shot Put 4kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Turner, Adam                 Mustangs TC                      11.41m   37-05.25 
  2 Jones, Hunter                Unattached            11.10m     11.11m   36-05.50 
  3 Elmorejr, Andre              Do Right Edu                     10.24m   33-07.25 
  4 Clement Jr, Anthony          Arizona Cheetahs                 10.09m   33-01.25 
  5 Mendoza, Israel              Az Titans Ll                     10.01m   32-10.25 
  6 King, Elliott                Arizona Flames                    9.36m   30-08.50 
  7 Hornbaker, Austin            Arizona Cheetahs                  9.12m   29-11.25 
  8 Dowlearn, William            Mustangs TC                       8.03m   26-04.25 
  9 Dennis, TeTwan               Miles Per Ho                      6.51m   21-04.25 
 10 Glover-Nash, Teauntae        Pops                   8.84m      6.09m   19-11.75 
 
Discus Throw 1kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Elmorejr, Andre              Do Right Edu                     33.22m     109-00 
  2 Dowlearn, William            Mustangs TC                      28.91m      94-10 
  3 King, Elliott                Arizona Flames                   27.29m      89-06 
  4 Clement Jr, Anthony          Arizona Cheetahs                 24.22m      79-05 
  5 Glover-Nash, Teauntae        Pops                  24.38m     21.94m      72-00 
  6 Little, Dakel                Pops                  24.38m     18.47m      60-07 
  7 Silva, Paul                  Sahuarita Sp                     11.70m      38-05 
 
Javelin Throw 600g Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 King, Elliott                Arizona Flames                   29.18m      95-09 
  2 Elmorejr, Andre              Do Right Edu                     28.52m      93-07 
  3 Bremigan, Daniel             Arizona Bushmast                 23.85m      78-03 
 
100 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Perkins, Bryce               Arizona Cheetahs       12.00      12.31   NWI  2 
  2 Williams, Malik              Pops                   12.50      12.44   NWI  2 
  3 Scroggins, Adrian            Kingdom Runn                      13.21   NWI  1 
  4 Schwartz, Adam               Arizona Puma           13.54      13.36   NWI  2 
  5 Rakowski, Mike               Northwest Xp           14.60      13.37   NWI  1 
  6 Standifer, Cameryn           World Class            13.78      13.83   NWI  2 
  7 Mander, Amrinder             Arizona Bushmast                  13.91   NWI  1 
  8 Arvizu, Nakai                Az Titans Ll           13.98      13.99   NWI  2 
  9 Ruehl, Patrick               Arizona Puma           14.16      14.40   NWI  2 
 10 Woodard, Carl                Arizona Puma           15.19      14.60   NWI  1 
 11 Jones, Corbon                Arizona Spee                      15.26   NWI  1 
 
200 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Mickens, Avery               Spartan Spee                      24.80   NWI  1 
  2 Perkins, Bryce               Arizona Cheetahs       24.00      25.08   NWI  2 
  3 Williams, Malik              Pops                   26.50      25.44   NWI  2 
  4 Scroggins, Adrian            Kingdom Runn                      27.05   NWI  1 
  5 Roomes, Roshon               Arizona Flames         26.85      27.60   NWI  2 
  6 Schwartz, Adam               Arizona Puma           28.48      27.71   NWI  2 
  7 Rakowski, Mike               Northwest Xp           29.60      28.50   NWI  1 
  8 Standifer, Cameryn           World Class            28.52      28.82   NWI  2 
  9 Arvizu, Nakai                Az Titans Ll           28.32      29.49   NWI  2 
 10 Jones, Corbon                Arizona Spee                      32.46   NWI  1 
 
400 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mickens, Avery               Spartan Spee                      55.97   1 
  2 Perkins, Bryce               Arizona Cheetahs       57.00      57.45   2 
  3 Williams, Malik              Pops                 1:01.50      57.85   2 
  4 Standifer, Cameryn           World Class          1:01.83    1:03.46   2 
  5 Arvizu, Nakai                Az Titans Ll         1:05.14    1:05.25   2 
  6 Mander, Amrinder             Arizona Bushmast                1:08.50   1 
  7 Jones, Corbon                Arizona Spee                    1:13.37   1 
  8 Yelder, Andrew               Arizona Spee                    1:19.75   1 
 
800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Cameron               Sahuarita Sp                    2:15.87  
  2 Mander, Amrinder             Arizona Bushmast                2:38.39  
  3 Yelder, Andrew               Arizona Spee                    2:57.23  
 
1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roomes, Roshon               Arizona Flames       5:31.91    5:00.68  
 
110 Meter Hurdles (39" ) Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Perkins, Bryce               Arizona Cheetahs                  17.21   NWI 
 
High Jump Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Woodard, Carl                Arizona Puma                      1.20m    3-11.25 
 -- Ruehl, Patrick               Arizona Puma                         NH            
 
Long Jump Intermediate Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Jones, Corbon                Arizona Spee                      3.58m   NWI  11-09.00 
  2 Yelder, Andrew               Arizona Spee                      3.17m   NWI  10-05.00 
 
Triple Jump Intermediate Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Mickens, Avery               Spartan Spee                     12.87m   NWI  42-02.75 
 
Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Shaver, Christain            Phoenix Bobcats                  10.89m   35-08.75 
  2 Holmen, James                Arizona Puma                      9.09m   29-10.00 
 
Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Wright, Douglas              Spartan Spee                     21.56m      70-09 
 
Javelin Throw 800g Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Shaver, Christain            Phoenix Bobcats                  40.45m     132-08 
 -- Mander, Amrinder             Arizona Bushmast                     ND            
 
100 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Minchella, Marquise          Arizona Puma           12.02      12.06   NWI 
  2 Hampton, Rayvontae           Do Right Edu           11.80      12.12   NWI 
  3 DeGrate, Charles             Kingdom Runn                      12.91   NWI 
 
200 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Price, Toure                 Unattached                        23.45   NWI 
  2 Saylor, Tyler                Spartan Spee                      25.00   NWI 
  3 Creer, Trechon               Kingdom Runn                      25.01   NWI 
  4 DeGrate, Charles             Kingdom Runn                      26.94   NWI 
  5 Mendoza, Joseph              Az Titans Ll                      27.81   NWI 
 -- Williams, Javon              Unattached                           FS   NWI 
 
400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Collins, Jorden              Unattached                           NT  
 -- Saylor, Tyler                Spartan Spee                         NT  
 -- Price, Toure                 Unattached                           NT  
 -- Creer, Trechon               Kingdom Runn                         NT  
 -- Mendoza, Joseph              Az Titans Ll                         NT  
 
1500 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mendoza, Joseph              Az Titans Ll                    5:56.41  
 
110 Meter Hurdles (39" ) Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Williams, Javon              Unattached                        16.12   NWI 
 
High Jump Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Minchella, Marquise          Arizona Puma                      1.80m    5-10.75 
 
Long Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Hampton, Rayvontae           Do Right Edu                      5.95m   NWI  19-06.25 
 
Triple Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Hampton, Rayvontae           Do Right Edu                     11.98m   NWI  39-03.75