Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                   HY-TEK's Meet Manager 2/5/2011 04:39 PM
                      2011 Developmental Meet - 2/5/2011                       
                                 8 lane track                                  
                               Westwood HS, Mesa                               
	   Those results with NT were due to technical difficulties 
                                    Results                                    
  
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Harrell, Mya                 Arizona Speedsta                  17.03   NWI  4 
  2 Helu, Paelata                Pops TC                18.50      17.20   NWI  6 
  3 Patrick, Haley               Do Right Edu           17.99      17.76   NWI  6 
  4 Shealy, Madison              Arizona Puma           18.20      18.09   NWI  6 
  5 Johnson, Tyanna              Do Right Edu                      18.40   NWI  3 
  6 Fields, Indiah               Spartan Spee                      18.65   NWI  3 
  7 James, Jayden                Arizona Chee                      18.84   NWI  1 
  8 Hill, J'Neya                 Do Right Edu           18.01      18.89   NWI  6 
  9 Robinson, Chloe              Do Right Edu                      19.23   NWI  4 
 10 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu           18.05      19.32   NWI  6 
 11 Hutchinson, Amreah           Az Flames TC           19.05      19.34   NWI  5 
 12 Johnson, Jocelyn             Az Flames TC           21.00      19.39   NWI  5 
 13 Kirk, Najelah                Miles Per Ho                      19.48   NWI  4 
 14 Cuff, Kierrah                Spartan Spee                      19.71   NWI  4 
 15 Roberts, Raven               Arizona Risi                      19.93   NWI  3 
 16 Willis, Kaiya                Do Right Edu           19.01      20.05   NWI  5 
 17 Davis, Aniya                 Do Right Edu                      20.12   NWI  2 
 18 Estavillo, Tessa             Az Flames TC           20.00      20.19   NWI  5 
 19 Johnson, Laura               Unattached                        20.25   NWI  5 
 20 Burks, Avery                 Arizona Chee                      20.84   NWI  3 
 21 Alexander, Shayda            Do Right Edu                      20.90   NWI  1 
 22 Andrews, Anaya               Arizona Chee                      21.05   NWI  2 
 23 Shaffer, Shelby              Do Right Edu           19.95      21.31   NWI  5 
 24 Robinson, Willow             Do Right Edu                      21.38   NWI  3 
 25 Dulaney, Zadaya              Kingdom Runn                      22.07   NWI  2 
 26 Bingham, Savannah            Kingdom Runn                      22.19   NWI  1 
 27 Seashols, Madeline           Spartan Spee                      22.24   NWI  3 
 28 Ayiyi, Brooklyn              Miles Per Ho                      22.26   NWI  2 
 29 Ramirez, Mireina             Arizbushmast                      22.36   NWI  4 
 30 Johnson, Nylynn              World Class                       22.67   NWI  2 
 31 Mendez, Jaida                Do Right Edu                      22.69   NWI  5 
 32 Tovar, Jenna                 Az Goldrush                       23.16   NWI  1 
 33 Ocampo, Jadyn                Unattached             35.00      25.03   NWI  5 
 34 Carson, Hannah               Arizona Chee           12.00      25.08   NWI  6 
 35 Palamore, Maiya              Mustangs TC                       25.23   NWI  4 
 36 Hudson, Chloe                Arizona Chee                      25.24   NWI  2 
 37 Gamble, Takai                Arizona Chee                      27.07   NWI  1 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Helu, Paelata                Pops TC                38.50      35.17   NWI  6 
  2 Harrell, Mya                 Arizona Speedsta                  35.71   NWI  4 
  3 Fields, Indiah               Spartan Spee                      38.10   NWI  3 
  4 Shealy, Madison              Arizona Puma           40.70      39.07   NWI  6 
  5 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu           39.25      40.01   NWI  6 
  6 Johnson, Jocelyn             Az Flames TC           42.00      40.26   NWI  5 
  7 Arreola, Abigail             Arizbushmast                      40.54   NWI  2 
  8 Willis, Kaiya                Do Right Edu           41.22      41.80   NWI  5 
  9 Kirk, Najelah                Miles Per Ho                      42.37   NWI  1 
 10 Patrick, Haley               Do Right Edu           39.74      42.45   NWI  6 
 11 Roberts, Raven               Arizona Risi                      42.66   NWI  2 
 12 Alexander, Shayda            Do Right Edu                      42.72   NWI  3 
 13 Robinson, Chloe              Do Right Edu                      43.11   NWI  6 
 14 Hutchinson, Amreah           Az Flames TC           40.99      43.19   NWI  5 
 15 Hill, J'Neya                 Do Right Edu           37.21      43.25   NWI  6 
 16 Cuff, Kierrah                Spartan Spee                      43.26   NWI  1 
 17 Johnson, Tyanna              Do Right Edu                      43.68   NWI  4 
 18 Estavillo, Tessa             Az Flames TC           43.00      44.05   NWI  5 
 19 Shaffer, Shelby              Do Right Edu           43.00      44.30   NWI  5 
 20 Andrews, Anaya               Arizona Chee                      44.88   NWI  2 
 21 Burks, Avery                 Arizona Chee                      45.51   NWI  3 
 22 Bingham, Savannah            Kingdom Runn                      45.68   NWI  1 
 23 Dulaney, Zadaya              Kingdom Runn                      46.08   NWI  4 
 24 Robinson, Willow             Do Right Edu                      46.26   NWI  2 
 25 Johnson, Nylynn              World Class                       46.68   NWI  4 
 26 Ramirez, Mireina             Arizbushmast                      47.32   NWI  4 
 27 Ayiyi, Brooklyn              Miles Per Ho                      48.06   NWI  4 
 28 Davis, Aniya                 Do Right Edu                      49.02   NWI  3 
 29 Hale, Angelique              Do Right Edu           40.05      49.59   NWI  5 
 30 Hudson, Chloe                Arizona Chee                      54.97   NWI  3 
 31 Mendez, Jaida                Do Right Edu                      55.19   NWI  5 
 32 Palamore, Maiya              Mustangs TC                       56.48   NWI  5 
 33 Warren, Chai                 Unattached                      1:00.30   NWI  1 
 34 Gamble, Takai                Arizona Chee                    1:01.59   NWI  3 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Harrell, Mya                 Arizona Speedsta                1:26.60   2 
  2 Johnson, Jocelyn             Az Flames TC         1:35.00    1:31.76   3 
  3 Willis, Kaiya                Do Right Edu         1:26.00    1:37.00   3 
  4 Johnson, Jhaidah             Do Right Edu         1:18.00    1:38.31   3 
  5 Hill, J'Neya                 Do Right Edu         1:28.00    1:38.85   3 
  6 Estavillo, Tessa             Az Flames TC         1:30.00    1:40.67   3 
  7 Alexander, Shayda            Do Right Edu                    1:40.97   1 
  8 Patrick, Haley               Do Right Edu         1:20.00    1:45.25   3 
  8 Shaffer, Shelby              Do Right Edu         1:26.00    1:45.25   3 
 10 Johnson, Tyanna              Do Right Edu                    1:45.85   1 
 11 Davis, Aniya                 Do Right Edu                    1:47.47   2 
 12 Andrews, Anaya               Arizona Chee                    1:47.51   1 
 13 Robinson, Willow             Do Right Edu                    1:48.01   1 
 14 Hale, Angelique              Do Right Edu                    1:58.95   2 
 15 Kirk, Najelah                Miles Per Ho                    2:01.05   2 
 16 Robinson, Chloe              Do Right Edu                    2:02.54   2 
 17 Mendez, Jaida                Do Right Edu                    2:07.69   2 
 18 Warren, Chai                 Unattached                      2:09.27   1 
 
800 Meter Run Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arreola, Abigail             Arizbushmast                    3:48.49  
  2 Ramirez, Mireina             Arizbushmast                    3:50.89  
  3 Ocampo, Jadyn                Unattached           6:20.00    4:17.82  
 -- Santoro, Kiara               Unattached           4:30.00        DNF  
 
1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arreola, Abigail             Arizbushmast                    7:32.65  
  2 Ocampo, Jadyn                Unattached          13:21.00    8:45.26  
 
100 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Phillips, Dominique          Arizona Risi                      15.06   NWI  3 
  2 Black, Sky                   Arizona Risi                      15.30   NWI  1 
  3 Mays, Jadyn                  Arizona Risi                      15.32   NWI  3 
  4 Sessions, Piper              Arizona Chee           16.98      15.91   NWI  6 
  5 Singleton, Jasmine           Mustangs TC                       15.97   NWI  3 
  6 Roberts, Riley               Arizona Risi                      16.12   NWI  3 
  7 Edmonds, Makayla             Mustangs TC                       16.30   NWI  1 
  7 Helu, Vaiosini               Pops TC                18.50      16.30   NWI  6 
  9 Maddox, Sadeja               Miles Per Ho                      17.10   NWI  5 
 10 Winfield, Kiara              Arizona Speedsta                  17.36   NWI  2 
 11 Sells-Davis, Imani           Arizona Chee                      17.67   NWI  5 
 12 Ferrall, Siobhan             Az Goldrush                       17.69   NWI  1 
 13 Williams, Kenisha            Mustangs TC                       17.94   NWI  3 
 14 Johnson, Joi                 Unattached                        19.04   NWI  2 
 15 Hayes, Kiara                 Kingdom Runn                      19.09   NWI  2 
 16 Brown, Nahla                 Miles Per Ho                      19.13   NWI  5 
 17 Johnson, Abbrea              Arizona Puma                      19.22   NWI  1 
 18 Dowlearn, Martha             Mustangs TC                       19.28   NWI  3 
 19 Williamson, Kaylah           Unattached                        19.44   NWI  1 
 20 Bell, Carisina               Az Goldrush                       19.78   NWI  5 
 21 Reyes, Esperanza             Arizbushmast                      20.19   NWI  2 
 22 Jones, Tralay                Miles Per Ho                      20.32   NWI  1 
 23 Walker, Anastacia            Mustangs TC                       21.19   NWI  1 
 24 Gould, Sedona                Arizona Chee                      21.27   NWI  2 
 25 Seashols, Abby               Spartan Spee                      21.45   NWI  3 
 -- Valdez, Gabriela             Az Goldrush                          NT   NWI  4 
 -- Clanton, Kailee              El Mirage St           15.00         NT   NWI  6 
 -- England, Mia                 Arizona Risi                         NT   NWI  4 
 -- Bell, Dashanae               Az Goldrush                          NT   NWI  5 
 -- Belliotti, Mykenzie          Arizona Chee                         NT   NWI  4 
 -- Mitchell, Jemila             Arizona Risi                         NT   NWI  4 
 -- Rollins, Crystal             Miles Per Ho                         NT   NWI  4 
 -- Adams, Adora                 Arizona Chee           16.98         NT   NWI  6 
 -- Lockhart, Mia                Arizona Chee           16.98         NT   NWI  6 
 
200 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Phillips, Dominique          Arizona Risi                      31.54   NWI  1 
  2 Mays, Jadyn                  Arizona Risi                      33.00   NWI  4 
  3 Singleton, Jasmine           Mustangs TC                       33.55   NWI  2 
  4 Charlton, Jayde              Do Right Edu           33.01      33.76   NWI  7 
  5 Williams, Kiemya             Do Right Edu                      33.83   NWI  3 
  6 Adams, Adora                 Arizona Chee                      34.21   NWI  1 
  7 Mustin, Dominique            Arizona Risi                      35.21   NWI  6 
  8 Roberts, Riley               Arizona Risi                      35.34   NWI  4 
  9 Jackson, Renita              Do Right Edu           34.00      35.58   NWI  7 
 10 Reed, Haila                  Do Right Edu           34.00      35.69   NWI  7 
 11 Jackson, Trejanae            Do Right Edu           32.00      35.73   NWI  7 
 12 Helu, Vaiosini               Pops TC                39.50      35.84   NWI  6 
 13 Sessions, Piper              Arizona Chee                      35.86   NWI  5 
 14 Smith, Aria                  Arizona Chee                      36.02   NWI  4 
 15 Johnson, Abbrea              Arizona Puma                      36.15   NWI  1 
 16 England, Mia                 Arizona Risi                      36.28   NWI  5 
 17 Lockhart, Mia                Arizona Chee                      36.40   NWI  3 
 18 Bell, Carisina               Az Goldrush                       36.52   NWI  2 
 19 Williams, Kenisha            Mustangs TC                       36.56   NWI  6 
 20 Mitchell, Jemila             Arizona Risi                      36.59   NWI  4 
 21 Scroggins, Trinity           Do Right Edu           33.00      36.83   NWI  7 
 22 Bell, Dashanae               Az Goldrush                       36.85   NWI  1 
 23 Belliotti, Mykenzie          Arizona Chee                      38.05   NWI  5 
 24 Harris, Armani               Do Right Edu           32.45      38.14   NWI  7 
 25 Maddox, Sadeja               Miles Per Ho                      38.25   NWI  6 
 26 Walker, Anastacia            Mustangs TC                       39.36   NWI  4 
 27 Clanton, Kailee              El Mirage St           31.00      39.76   NWI  7 
 28 Mayfield, Crystal            Do Right Edu                      40.07   NWI  3 
 29 Edmonds, Makayla             Mustangs TC                       40.10   NWI  2 
 30 Carswell, Jamelah            Do Right Edu           32.00      40.12   NWI  7 
 31 Dowlearn, Martha             Mustangs TC                       40.31   NWI  1 
 32 Sells-Davis, Imani           Arizona Chee                      40.39   NWI  1 
 33 Ferrall, Siobhan             Az Goldrush                       40.45   NWI  5 
 34 Jones, Tralay                Miles Per Ho                      40.63   NWI  2 
 35 Trimble, Eliza               Arizona Puma           37.35      41.23   NWI  6 
 36 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                      41.38   NWI  3 
 37 Hayes, Kiara                 Kingdom Runn                      41.40   NWI  3 
 38 Winfield, Kiara              Arizona Speedsta                  42.43   NWI  4 
 39 Morris, Kaylani              Do Right Edu                      43.02   NWI  5 
 40 Brown, Nahla                 Miles Per Ho                      43.93   NWI  5 
 41 Williamson, Kaylah           Unattached                        44.00   NWI  6 
 42 Johnson, Joi                 Unattached                        44.86   NWI  3 
 43 Reyes, Esperanza             Arizbushmast                      45.83   NWI  2 
 44 Pitts-Wright, Angelilyah     Miles Per Ho                      47.12   NWI  3 
 45 Gould, Sedona                Arizona Chee                      47.72   NWI  6 
 46 Rollins, Crystal             Miles Per Ho                      50.23   NWI  6 
 
400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Williams, Kiemya             Do Right Edu                    1:16.05   3 
  2 Black, Sky                   Arizona Risi                    1:16.21   1 
  3 Charlton, Jayde              Do Right Edu         1:11.00    1:17.02   5 
  4 Singleton, Jasmine           Mustangs TC                     1:17.54   1 
  5 Mustin, Dominique            Arizona Risi                    1:17.81   3 
  6 Jackson, Trejanae            Do Right Edu         1:04.00    1:20.95   5 
  7 Reed, Haila                  Do Right Edu         1:13.00    1:21.63   5 
  8 Shea, Katie                  Arizona Chee         1:20.00    1:22.08   4 
  9 Belliotti, Mykenzie          Arizona Chee                    1:22.84   2 
 10 Adams, Adora                 Arizona Chee                    1:23.82   1 
 11 Scroggins, Trinity           Do Right Edu         1:16.00    1:23.84   5 
 12 Harris, Armani               Do Right Edu         1:10.00    1:25.11   5 
 13 Carswell, Jamelah            Do Right Edu         1:14.00    1:26.32   5 
 14 Jackson, Renita              Do Right Edu         1:17.00    1:27.55   5 
 15 Sessions, Piper              Arizona Chee                    1:28.59   2 
 16 Lockhart, Mia                Arizona Chee                    1:28.94   1 
 17 Smith, Aria                  Arizona Chee         1:20.00    1:29.19   5 
 18 Helu, Vaiosini               Pops TC              1:25.50    1:32.28   4 
 19 Sells-Davis, Imani           Arizona Chee                    1:33.68   3 
 20 Butler-Worley, Dyamond       Do Right Edu                    1:33.72   2 
 21 Mayfield, Crystal            Do Right Edu                    1:35.53   4 
 22 Santorios, Demetra           Phoenix Bobc                    1:36.77   4 
 23 Trimble, Eliza               Arizona Puma                    1:37.38   1 
 24 Bestwick, Alana              Arizona Speedsta                1:38.39   3 
 25 Winfield, Kiara              Arizona Speedsta                1:39.17   4 
 26 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                    1:40.95   2 
 27 Brown, Nahla                 Miles Per Ho                    1:44.38   3 
 28 Morris, Kaylani              Do Right Edu                    1:44.75   3 
 29 Williamson, Kaylah           Unattached                      1:46.44   1 
 30 Jones, Tralay                Miles Per Ho                    1:57.55   2 
 31 Johnson, Joi                 Unattached                      1:57.87   3 
 
800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carswell, Jamelah            Do Right Edu         2:14.00    2:58.51  
  2 Reed, Haila                  Do Right Edu         2:47.00    3:00.20  
  3 Williams, Kiemya             Do Right Edu                    3:03.11  
  4 Charlton, Jayde              Do Right Edu         2:45.00    3:03.24  
  5 Shea, Katie                  Arizona Chee         2:50.00    3:04.78  
  6 Jackson, Trejanae            Do Right Edu         2:35.00    3:04.81  
  7 Scroggins, Trinity           Do Right Edu                    3:25.31  
  8 Santorios, Demetra           Phoenix Bobc                    3:25.68  
  9 Jackson, Renita              Do Right Edu         2:55.00    3:29.29  
 10 Mayfield, Crystal            Do Right Edu                    3:31.71  
 11 Martinez, Sherry             Arizbushmast                    3:33.34  
 12 Harris, Armani               Do Right Edu         2:40.00    3:42.12  
 13 Scroggins, Joanee            Do Right Edu                    3:49.78  
 14 Bestwick, Alana              Arizona Speedsta                3:51.17  
 15 Morris, Kaylani              Do Right Edu                    4:10.00  
 
1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shea, Katie                  Arizona Chee         6:00.00    6:26.27  
  2 Martinez, Sherry             Arizbushmast                    7:00.04  
  3 Santorios, Demetra           Phoenix Bobc                    7:05.52  
 
4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                                  5:23.13  
     1) Black, Sky                      2) Mays, Jadyn                    
     3) Mustin, Dominique               4) Phillips, Dominique            
 
100 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jordan, Raven                Arizona Chee           14.87      14.04   NWI  7 
  2 Porier-Shelton, Tiana        Az Flames TC           14.50      14.18   NWI  7 
  3 Foreman, Anna                Arizona Chee           14.08      14.34   NWI  7 
  4 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           14.08      14.54   NWI  7 
  5 Chest, Zaire                 Arizona Chee           14.08      14.67   NWI  7 
  6 Hughes, Sydney               Spartan Spee                      14.75   NWI  4 
  7 Martin, Jaclyn               Arizona Chee           14.87      14.77   NWI  7 
  8 Henson, Makenna              Arizona Chee           14.87      15.01   NWI  7 
  9 Pratt, Kenzy                 Az Goldrush                       15.10   NWI  3 
 10 Singleton, Tyonna            Mustangs TC                       15.13   NWI  3 
 11 Mooney, Allison              Arizona Puma           15.15      15.22   NWI  7 
 12 Walker, Malea                Az Goldrush                       15.50   NWI  4 
 13 Lewis, Simone                Mustangs TC                       15.54   NWI  4 
 14 Johnson, Lauren              Arizona Chee                      15.65   NWI  2 
 15 Grubbs, Mikaela              Az Flames TC           16.05      15.68   NWI  6 
 16 Johnson, Jada                Miles Per Ho                      15.70   NWI  4 
 17 Cuff, Ikeah                  Spartan Spee                      16.01   NWI  5 
 18 Ivie, Kaylee                 Az Flames TC           16.13      16.12   NWI  6 
 19 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho                      16.20   NWI  2 
 20 Andrews, Naja                Arizona Chee                      16.33   NWI  1 
 21 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc                      16.52   NWI  1 
 22 Jones, Katie                 Feel The Hea           15.86      16.64   NWI  6 
 23 Holman, Callista             Arizona Puma           16.21      16.72   NWI  6 
 24 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      16.88   NWI  4 
 25 Johnson, Sarah               Unattached                        16.98   NWI  3 
 26 Uhlenkott, Emily             Arizona Chee                      17.05   NWI  5 
 27 Standifer, Damarius          World Class            18.27      17.68   NWI  6 
 28 Cotton, Anisha               Arizona Speedsta                  17.73   NWI  2 
 29 Johnson, Ymari               World Class                       18.28   NWI  1 
 30 Stephenson, Jalaya           Miles Per Ho                      18.82   NWI  3 
 31 Ramirez, Divina              Arizbushmast                      18.89   NWI  3 
 32 Martinez, Rhonda             Arizbushmast                      19.24   NWI  2 
 33 Johnson, Micah               Miles Per Ho                      19.30   NWI  5 
 34 Brown, Mya                   Miles Per Ho                      19.98   NWI  5 
 
200 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Porier-Shelton, Tiana        Az Flames TC           29.02      29.15   NWI  8 
  2 Chest, Zaire                 Arizona Chee           29.77      29.76   NWI  8 
  3 Charlton, Lemeyah            Do Right Edu           28.11      30.08   NWI  8 
  4 Gruenwald, Jai               Arizona Chee           29.77      30.26   NWI  8 
  5 Patterson, Brittany          Do Right Edu           28.01      30.86   NWI  8 
  6 Jordan, Raven                Arizona Chee           31.62      31.01   NWI  7 
  7 Pratt, Kenzy                 Az Goldrush                       31.33   NWI  3 
  8 Hughes, Sydney               Spartan Spee                      31.37   NWI  6 
  9 Walker, Malea                Az Goldrush                       32.14   NWI  5 
 10 Singleton, Tyonna            Mustangs TC                       32.70   NWI  3 
 11 Reeves, Reba                 Arizona Elit                      33.20   NWI  2 
 12 Douglas, Mikayla             Do Right Edu                      33.52   NWI  1 
 13 Gilbert, Jacqueline          Arizona Chee                      33.55   NWI  4 
 14 Cuff, Ikeah                  Spartan Spee                      33.84   NWI  2 
 15 Briscoe, San-Johnae          Do Right Edu                      33.92   NWI  3 
 16 Johnson, Jada                Miles Per Ho                      34.02   NWI  5 
 17 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc                      34.05   NWI  1 
 18 Grubbs, Mikaela              Az Flames TC           34.09      34.17   NWI  7 
 19 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho                      34.19   NWI  4 
 20 Johnson, Lauren              Arizona Chee                      34.22   NWI  6 
 21 Ivie, Kaylee                 Az Flames TC           33.37      34.49   NWI  7 
 22 Johnson, Tajanet             Do Right Edu           27.13      34.82   NWI  8 
 23 Andrews, Naja                Arizona Chee                      34.87   NWI  5 
 24 Gray, Hallee                 Arizona Chee                      34.93   NWI  5 
 25 Holman, Callista             Arizona Puma           35.91      36.14   NWI  7 
 26 Goode, Janae                 Do Right Edu           31.44      36.64   NWI  8 
 27 Uhlenkott, Emily             Arizona Chee                      36.85   NWI  4 
 28 Standifer, Damarius          World Class            38.20      38.58   NWI  6 
 29 Johnson, Ymari               World Class                       38.70   NWI  2 
 30 Johnson-Henry, Destinee      Do Right Edu                      39.19   NWI  3 
 31 Martin, Gabriel              Do Right Edu                      39.47   NWI  6 
 32 Ramirez, Divina              Arizbushmast                      40.50   NWI  4 
 33 Martinez, Rhonda             Arizbushmast                      41.30   NWI  4 
 34 Johnson, Micah               Miles Per Ho                      41.95   NWI  5 
 35 Brown, Mya                   Miles Per Ho                      43.18   NWI  6 
 36 Stephenson, Jalaya           Miles Per Ho                      45.46   NWI  4 
 
400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Charlton, Lemeyah            Do Right Edu         1:03.00    1:06.42   6 
  2 Foreman, Anna                Arizona Chee         1:10.00    1:06.57   5 
  3 Martin, Jaclyn               Arizona Chee         1:10.00    1:07.08   5 
  4 Fields, Asiah                Spartan Spee                    1:09.51   2 
  5 Gruenwald, Jai               Arizona Chee         1:10.00    1:09.81   6 
  6 Jones, Baylee                Arizona Chee         1:10.00    1:10.86   6 
  7 Lilly, Delilah               Do Right Edu         1:02.00    1:12.60   6 
  8 Fuel, Trinity                Unattached                      1:12.84   1 
  9 Chest, Zaire                 Arizona Chee         1:10.00    1:14.62   6 
 10 Jordan, Raven                Arizona Chee         1:20.00    1:15.66   5 
 11 Pratt, Kenzy                 Az Goldrush                     1:15.71   2 
 12 Patterson, Brittany          Do Right Edu         1:06.00    1:16.33   6 
 13 Reeves, Reba                 Arizona Elit                    1:16.74   3 
 14 Briscoe, San-Johnae          Do Right Edu                    1:17.21   4 
 15 Grubbs, Mikaela              Az Flames TC         1:19.42    1:17.59   5 
 16 Johnson, Sarah               Unattached           1:20.00    1:17.63   5 
 17 Rollins, Mikaela             Miles Per Ho                    1:17.91   3 
 18 Johnson, Lauren              Arizona Chee                    1:18.84   1 
 19 Mooney, Allison              Arizona Puma         1:15.00    1:19.83   5 
 20 Lewis, Simone                Mustangs TC                     1:20.15   4 
 21 Douglas, Mikayla             Do Right Edu                    1:20.49   2 
 22 Gwin, Azilyn                 Phoenix Bobc                    1:20.76   4 
 23 Jones, Katie                 Feel The Hea         1:19.83    1:21.58   5 
 24 Uhlenkott, Emily             Arizona Chee                    1:23.92   2 
 25 Johnson, Tajanet             Do Right Edu         1:07.00    1:26.99   6 
 26 Bestwick, Keira              Arizona Speedsta                1:27.15   3 
 27 Andrews, Naja                Arizona Chee                    1:28.21   2 
 28 Goode, Janae                 Do Right Edu         1:09.00    1:28.88   6 
 29 Gray, Hallee                 Arizona Chee                    1:29.00   3 
 30 Johnson-Henry, Destinee      Do Right Edu                    1:34.22   1 
 31 Martin, Gabriel              Do Right Edu                    1:35.48   2 
 32 Brown, Mya                   Miles Per Ho                    1:39.54   2 
 33 Stephenson, Jalaya           Miles Per Ho                    1:42.84   1 
 34 Cotton, Anisha               Arizona Speedsta                1:43.89   3 
 
800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Foreman, Anna                Arizona Chee         2:30.00    2:37.22  
  2 Charlton, Lemeyah            Do Right Edu         2:30.00    2:39.12  
  3 Jones, Baylee                Arizona Chee         2:30.00    2:40.10  
  4 Martin, Jaclyn               Arizona Chee         2:30.00    2:43.45  
  5 Gilbert, Jacqueline          Arizona Chee                    2:54.52  
  6 Fuel, Trinity                Unattached                      2:58.26  
  7 Lilly, Delilah               Do Right Edu         2:22.00    3:04.24  
  8 Shirley, Kaysinee            Az Flames TC         2:50.00    3:06.47  
  9 Perea, Isabelle              Arizona Puma                    3:08.36  
 10 Douglas, Mikayla             Do Right Edu                    3:13.38  
 11 Patterson, Brittany          Do Right Edu         2:25.00    3:16.88  
 12 Goode, Janae                 Do Right Edu         2:48.00    3:24.20  
 13 Bestwick, Keira              Arizona Speedsta                3:25.55  
 14 Hoppe, Sierra                Arizbushmast                    3:26.12  
 15 Briscoe, San-Johnae          Do Right Edu                    3:27.80  
 16 Johnson, Tajanet             Do Right Edu         2:46.00    3:40.16  
 17 Martin, Gabriel              Do Right Edu                    3:53.38  
 18 Johnson-Henry, Destinee      Do Right Edu                    4:08.17  
 
1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arellano, Allyson            Aftershock D                    5:44.24  
  2 Cobbin, Rose                 Arizbushmast                    5:52.77  
  3 Shirley, Kaysinee            Az Flames TC         5:55.09    6:02.11  
  4 Destefano, Emily             Phoenix Bobc                    6:04.42  
  5 Gilbert, Jacqueline          Arizona Chee                    6:09.18  
  6 Valentine, Rachel            Aftershock D                    6:15.16  
  7 Perea, Isabelle              Arizona Puma                    6:41.25  
 
3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Destefano, Emily             Phoenix Bobc                   12:18.10  
  2 Arellano, Allyson            Aftershock D                   12:24.05  
  3 Cobbin, Rose                 Arizbushmast                   12:29.76  
  4 Valentine, Rachel            Aftershock D                   12:49.04  
  5 Shirley, Kaysinee            Az Flames TC        12:17.38   13:02.89  
  6 Hoppe, Sierra                Arizbushmast                   13:25.30  
 
4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizbushmasters  'A'                                         1:19.42  
     1) Cobbin, Rose                    2) Hoppe, Sierra                  
     3) Martinez, Rhonda                4) Padilla, Adrianna              
 
100 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Satterwhite, Yaharim         Mustangs TC                       13.47   NWI  3 
  2 Jarrett, Sasha               Arizona Risi                      13.52   NWI  3 
  3 Patton, Taylor               Arizona Chee           13.01      13.57   NWI  4 
  4 Spencer, Abigail             Phoenix Bobc                      13.93   NWI  1 
  5 Smith, Jalissa               Az Flames TC           14.30      14.03   NWI  4 
  6 Marshall, Tasia              Mustangs TC                       14.06   NWI  1 
  7 Aysien, Siarah               Az Flames TC           14.45      14.15   NWI  4 
  8 Mitchell, Arniesha           Arizona Chee           14.01      14.19   NWI  4 
  9 Washington, Aliyya           Arizona Speedsta                  14.80   NWI  3 
 10 Cooper, Aeryone              Az Flames TC                      14.94   NWI  1 
 11 Smith, Jahdae                Az Goldrush                       14.96   NWI  1 
 12 Chambers, Adyanada           Az Goldrush                       15.00   NWI  3 
 13 Talley, Kiani                Spartan Spee                      15.18   NWI  3 
 14 Redd, Brooke                 Az Goldrush                       15.22   NWI  2 
 15 Richardson, Jazmine          Mustangs TC                       15.23   NWI  2 
 16 McCann, Abby                 Unattached                        15.46   NWI  1 
 17 Jackson, Dona                Arizona Chee                      15.69   NWI  3 
 18 Patterson, Kianna            Arizona Chee                      15.78   NWI  1 
 19 Logan, Alexis                Arizona Puma           15.59      15.80   NWI  4 
 20 Decristofaro, Nicole         Arizona Chee                      15.91   NWI  3 
 21 Aguilar-Carr, Alexys         Az Flames TC           16.04      16.11   NWI  4 
 22 Alexander-Shaw, Breyonn      Arizona Speedsta                  16.31   NWI  2 
 23 Bare, Gracie                 Arizona Chee                      16.54   NWI  2 
 24 Brockman, Samantha           Mustangs TC                       17.43   NWI  2 
 25 Green, Mekennah              Kingdom Runn                      17.85   NWI  1 
 26 Poole, Nina                  Arizbushmast                      18.63   NWI  2 
 
200 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, Lamaya             Arizona Chee           30.00      27.99   NWI  6 
  2 Stauffacher-Gray, Jasmin     Unattached                        28.07   NWI  2 
  3 Patton, Taylor               Arizona Chee           28.56      28.40   NWI  6 
  4 Center, Alexis               Do Right Edu           27.01      28.75   NWI  7 
  5 Satterwhite, Yaharim         Mustangs TC                       28.92   NWI  4 
  6 Mitchell, Arniesha           Arizona Chee                      29.28   NWI  3 
  7 Smith, Jalissa               Az Flames TC           28.67      29.33   NWI  6 
  8 Spencer, Abigail             Phoenix Bobc                      29.37   NWI  2 
  9 Ware, Antionette             Do Right Edu           27.03      29.73   NWI  7 
 10 Aysien, Siarah               Az Flames TC           30.94      29.88   NWI  6 
 11 Smith, Autumn                Do Right Edu           27.00      30.08   NWI  7 
 12 Marshall, Tasia              Mustangs TC                       30.30   NWI  4 
 13 Lingruen-Thain, Nazhony      Feel The Hea           28.62      30.31   NWI  6 
 14 Anderson, Aysha              Spartan Spee                      30.39   NWI  3 
 15 Christenson, Samaya          Do Right Edu           27.45      30.60   NWI  7 
 16 Shedrick, Tala               Do Right Edu           27.02      30.96   NWI  7 
 17 Washington, Aliyya           Arizona Speedsta                  30.98   NWI  2 
 18 Chambers, Adyanada           Az Goldrush                       31.21   NWI  1 
 19 Martinez-Valle, Megan        Do Right Edu                      31.27   NWI  5 
 20 Talley, Kiani                Spartan Spee                      31.47   NWI  2 
 21 Richardson, Jazmine          Mustangs TC                       31.84   NWI  1 
 22 Logan, Alexis                Arizona Puma           31.70      32.07   NWI  6 
 23 Redd, Brooke                 Az Goldrush                       32.09   NWI  5 
 24 Padish, MacKenzie            Arizona Elit                      32.17   NWI  1 
 25 McCann, Abby                 Unattached                        32.73   NWI  3 
 25 Cooper, Aeryone              Az Flames TC                      32.73   NWI  5 
 27 Decristofaro, Nicole         Arizona Chee                      33.38   NWI  5 
 27 Smith, Jahdae                Az Goldrush                       33.38   NWI  2 
 29 McCauley, Demeesha           Do Right Edu           28.03      33.68   NWI  7 
 30 Ezell, Renora                Do Right Edu           28.16      33.70   NWI  7 
 31 Patterson, Kianna            Arizona Chee                      34.58   NWI  1 
 32 Jackson, Dona                Arizona Chee                      34.77   NWI  3 
 33 Alexander-Shaw, Breyonn      Arizona Speedsta                  34.93   NWI  5 
 34 Bare, Gracie                 Arizona Chee                      35.12   NWI  3 
 35 Slone, Leslie                Do Right Edu                      35.15   NWI  4 
 36 Aguilar-Carr, Alexys         Az Flames TC           33.70      35.18   NWI  6 
 37 Brockman, Samantha           Mustangs TC                       36.22   NWI  3 
 38 Banks, Amara                 Arizona Chee                      36.77   NWI  2 
 39 Shalongo, Alise              Arizona Elit                      36.85   NWI  4 
 40 Patterson, Alexis            Do Right Edu                      37.42   NWI  4 
 41 Blevins, Zaria               Do Right Edu                      37.98   NWI  1 
 42 Green, Mekennah              Kingdom Runn                      38.09   NWI  5 
 43 Pierson, Ashley              Do Right Edu                      39.33   NWI  4 
 44 Johnson-Henry, Ariel         Do Right Edu                      42.79   NWI  4 
 
400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mustin, Drianna              Arizona Risi                    1:02.19   3 
  2 Stauffacher-Gray, Jasmin     Unattached                      1:03.88   1 
  3 Jarrett, Sasha               Arizona Risi                    1:04.04   2 
  4 Ware, Antionette             Do Right Edu         1:02.65    1:07.46   6 
  5 Center, Alexis               Do Right Edu         1:03.00    1:07.89   6 
  6 Estavillo, Taryn             Az Flames TC         1:12.00    1:08.08   5 
  7 Patton, Taylor               Arizona Chee         1:10.00    1:08.46   5 
  8 Mathis, Courtney             Arizona Risi                    1:08.52   3 
  9 Satterwhite, Yaharim         Mustangs TC                     1:08.67   4 
 10 Anderson, Aysha              Spartan Spee                    1:09.14   3 
 11 Shedrick, Tala               Do Right Edu         1:05.23    1:10.02   6 
 12 Smith, Jalissa               Az Flames TC         1:04.55    1:10.04   6 
 13 Smith, Autumn                Do Right Edu         1:03.45    1:10.20   6 
 14 Mitchell, Arniesha           Arizona Chee         1:10.00    1:10.37   5 
 15 Martinez-Valle, Megan        Do Right Edu                    1:12.34   1 
 16 Lingruen-Thain, Nazhony      Feel The Hea         1:06.49    1:13.02   5 
 17 Spencer, Abigail             Phoenix Bobc                    1:13.10   4 
 18 Padish, MacKenzie            Arizona Elit                    1:13.26   3 
 19 Chambers, Adyanada           Az Goldrush                     1:13.48   4 
 20 Redd, Brooke                 Az Goldrush                     1:14.24   2 
 21 Logan, Alexis                Arizona Puma         1:21.00    1:16.42   4 
 22 Christenson, Samaya          Do Right Edu         1:04.16    1:19.40   6 
 23 Aguilar-Carr, Alexys         Az Flames TC         1:26.08    1:19.60   4 
 24 Decristofaro, Nicole         Arizona Chee                    1:21.44   3 
 25 McCauley, Demeesha           Do Right Edu         1:07.16    1:21.65   5 
 26 Shalongo, Alise              Arizona Elit                    1:22.42   1 
 27 Washington, Aliyya           Arizona Speedsta                1:24.45   4 
 28 Ezell, Renora                Do Right Edu         1:06.16    1:24.87   6 
 29 Smith, Jahdae                Az Goldrush                     1:25.13   4 
 30 Slone, Leslie                Do Right Edu                    1:26.97   1 
 31 Banks, Amara                 Arizona Chee                    1:27.63   3 
 32 Patterson, Alexis            Do Right Edu                    1:28.45   2 
 33 Jackson, Dona                Arizona Chee                    1:29.47   1 
 34 Alexander-Shaw, Breyonn      Arizona Speedsta                1:30.28   3 
 35 Bare, Gracie                 Arizona Chee                    1:34.62   2 
 36 Pierson, Ashley              Do Right Edu                    1:35.17   1 
 37 Johnson-Henry, Ariel         Do Right Edu                    1:40.08   2 
 38 Blevins, Zaria               Do Right Edu                    1:42.85   4 
 
800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Estavillo, Taryn             Az Flames TC         2:41.06    2:34.25  
  2 Mustin, Drianna              Arizona Risi                    2:36.81  
  3 Yescas, Julie                Az Goldrush                     2:41.55  
  4 Smith, Autumn                Do Right Edu         2:30.10    2:48.22  
  5 Mathis, Courtney             Arizona Risi                    2:51.80  
  6 Shedrick, Tala               Do Right Edu         2:29.00    2:53.70  
  7 Arellano, Karen              Aftershock D                    2:54.06  
  8 Ware, Antionette             Do Right Edu         2:45.00    2:54.93  
  9 Martinez-Valle, Megan        Do Right Edu                    2:57.94  
 10 Juetten, Madeline            Feel The Hea         2:46.25    2:59.87  
 11 Center, Alexis               Do Right Edu         2:45.01    3:05.24  
 12 Banks, Amara                 Arizona Chee                    3:18.93  
 13 Ezell, Renora                Do Right Edu         2:45.33    3:33.64  
 14 McCauley, Demeesha           Do Right Edu         2:45.00    3:34.01  
 15 Pierson, Ashley              Do Right Edu                    3:35.90  
 16 Blevins, Zaria               Do Right Edu                    3:37.93  
 17 Patterson, Alexis            Do Right Edu                    3:38.60  
 18 Johnson-Henry, Ariel         Do Right Edu                    3:45.48  
 19 Slone, Leslie                Do Right Edu                    3:50.94  
 
1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Estavillo, Taryn             Az Flames TC         5:50.62    5:31.54  
  2 Yescas, Julie                Az Goldrush                     5:45.29  
  3 Arellano, Karen              Aftershock D                    5:48.17  
  4 Juetten, Madeline            Feel The Hea         6:00.00    6:06.44  
  5 Aguilar-Carr, Alexys         Az Flames TC                    6:34.02  
  6 Urueta, Anissa               Aftershock D                    6:34.03  
  7 Poole, Nina                  Arizbushmast                    8:25.93  
 
100 Meter Dash Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Westbrook, Ky                Unattached             12.50      12.57   NWI  2 
  2 Williams, Tope               Unattached             12.50      12.86   NWI  2 
  3 Jordan, Sherrelle            Unattached             13.00      12.98   NWI  2 
  4 Price, Jessica               Az Flames TC           13.10      13.50   NWI  2 
  5 Ashu, Grace                  Unattached                        13.56   NWI  1 
  6 Finn, Bianca                 Unattached                        13.73   NWI  1 
  7 Faust, Lexi                  Az Flames TC                      14.77   NWI  1 
  8 Jackson, Dai'Jahna           Unattached                        15.11   NWI  1 
  9 Klein, Lauren                Phoenix Bobc                      15.29   NWI  1 
 10 Lindsey, Shanyiah            Miles Per Ho                      15.61   NWI  1 
 
200 Meter Dash Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, Tope               Unattached             26.01      26.74   NWI  3 
  2 Jordan, Sherrelle            Unattached             28.22      26.80   NWI  2 
  3 Price, Jessica               Az Flames TC           26.80      28.16   NWI  3 
  4 Coleman, Alysoune            Az Flames TC           27.11      28.40   NWI  3 
  5 Reeves, Ciera                Arizona Elit                      29.05   NWI  1 
  6 Fitzgerald, Jenna            Arizona Elit                      29.20   NWI  1 
  7 Robinson, Angela             Arizona Risi                      29.46   NWI  1 
  8 Vanvleet, Olivia             Unattached                        30.21   NWI  2 
  9 Klein, Lauren                Phoenix Bobc                      30.42   NWI  1 
 10 Jackson, Dai'Jahna           Unattached                        30.69   NWI  1 
 11 Faust, Lexi                  Az Flames TC                      31.47   NWI  2 
 12 Lindsey, Shanyiah            Miles Per Ho                      33.13   NWI  1 
 13 Reynolds, Molyia             Do Right Edu                      35.59   NWI  2 
 
400 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Adams, Imani                 Unattached           1:03.00      59.22   2 
  2 Jackson, Kierra              Arizona Risi                    1:03.95   1 
  3 Ashu, Grace                  Unattached                      1:07.19   1 
  4 Fitzgerald, Jenna            Arizona Elit                    1:08.12   2 
  5 Robinson, Angela             Arizona Risi                    1:08.97   2 
  6 Reeves, Ciera                Arizona Elit                    1:10.71   1 
  7 Vanvleet, Olivia             Unattached                      1:11.67   2 
  8 Meeks, Kessiah               Unattached                      1:16.58   2 
  9 Reynolds, Molyia             Do Right Edu                    1:29.13   2 
 
800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Kierra              Arizona Risi                    2:39.98  
  2 Coleman, Savannah            Az Flames TC         2:44.91    2:44.97  
  3 Reynolds, Molyia             Do Right Edu                    3:44.83  
 
1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Danielle              Arizona Chee                    5:28.01  
  2 Bonine, Shea                 Arizona Puma                    6:16.44  
 
3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bonine, Shea                 Arizona Puma                   13:21.86  
 
100 Meter Dash Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Todd, Jasmine                Unattached             12.00      12.41   NWI  3 
  2 Harris, Cadija               Unattached                        12.86   NWI  3 
  3 Fisher, Sandy                Unattached             13.07      13.12   NWI  3 
  4 Clay, Alexis                 Unattached             12.00      13.22   NWI  3 
  5 Jackson, Dominique           Unattached             13.01      13.23   NWI  3 
  6 Riley, Desire                Unattached             13.10      13.43   NWI  3 
  7 McArthur, Victoria           Feel The Hea           13.15      13.48   NWI  2 
  8 Muhammad, Salimah            Unattached             13.00      13.74   NWI  3 
  9 Jones, Kaysha                Mustangs TC                       14.32   NWI  1 
 10 Milovich, Lauren             Unattached                        14.36   NWI  1 
 11 Cleaver, Abriel              Az Flames TC                      14.76   NWI  2 
 12 Jones, Kyrah                 Mustangs TC                       14.86   NWI  1 
 13 Rose, Abigail                Unattached                        15.22   NWI  2 
 14 Morthman, Voctoria           Unattached                        17.73   NWI  2 
 
200 Meter Dash Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Todd, Jasmine                Unattached             27.00      25.69   NWI  4 
  2 Harris, Cadija               Unattached                        26.48   NWI  4 
  3 Fisher, Sandy                Unattached             28.00      26.82   NWI  3 
  4 Jackson, Dominique           Unattached             27.51      27.11   NWI  3 
  5 Burrell, Bianca              Arizona Risi                      27.25   NWI  2 
  6 Godfrey, Kevina              Arizona Chee                      27.38   NWI  1 
  7 Sterling, Bacall             Unattached                        27.62   NWI  2 
  8 McArthur, Victoria           Feel The Hea           27.32      27.99   NWI  4 
  9 Clay, Alexis                 Unattached             27.00      28.28   NWI  4 
 10 Muhammad, Salimah            Unattached             28.00      28.42   NWI  3 
 11 Davis, Juloni                Unattached                        28.52   NWI  2 
 12 Williams, Sonora             Arizona Risi                      28.95   NWI  1 
 13 Jones, Kyrah                 Mustangs TC                       30.98   NWI  1 
 14 Rose, Abigail                Unattached                        31.31   NWI  1 
 15 Juetten, Rachel              Feel The Hea           34.05      31.37   NWI  3 
 16 Morthman, Voctoria           Unattached                        36.97   NWI  3 
 
400 Meter Dash Young Women
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dean, Jade                   Unattached           1:00.00    1:01.51   4 
  2 McArthur, Victoria           Feel The Hea         1:00.39    1:01.58   3 
  3 Burrell, Bianca              Arizona Risi                    1:01.97   1 
  4 Wheaton, Tyerra              Unattached                      1:03.33   1 
  5 Stormer, Lakevia             Unattached           1:02.00    1:03.64   3 
  6 Godrey, Kevina               Unattached           1:00.00    1:04.97   4 
  7 Jones, Natalie               Feel The Hea         1:06.39    1:06.44   3 
  8 Williams, Sonora             Arizona Risi                    1:06.78   2 
  8 Juetten, Rachel              Feel The Hea         1:06.98    1:06.78   3 
 10 Williams, Sarah              Unattached                      1:08.29   1 
 10 Jones, Kaysha                Mustangs TC                     1:08.29   3 
 12 Milovich, Lauren             Unattached                      1:10.78   2 
 13 Rose, Abigail                Unattached                      1:11.26   2 
 14 Morthman, Voctoria           Unattached                      1:21.49   1 
 
800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Williams, Sarah              Unattached                      2:36.39  
  2 Williams, Sonora             Arizona Risi                    2:39.70  
  3 Stormer, Lakevia             Unattached                      2:41.91  
  4 Ceton, Ricki                 Feel The Hea                    2:52.34  
 
1500 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ceton, Ricki                 Feel The Hea                    5:31.25  
 
3000 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ceton, Ricki                 Feel The Hea        12:10.77   11:51.62  
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Quaron                Do Right Edu           17.43      16.11   NWI  4 
  2 Brooks, Dason                Az Flames TC           16.89      16.56   NWI  4 
  3 Douglass, Garrison           World Class            17.37      16.82   NWI  4 
  4 Wheaton, Markye              Do Right Edu           17.43      17.01   NWI  4 
  5 Chambers, Eric               Az Goldrush                       17.37   NWI  2 
  6 Grubbs, Devon                Az Flames TC           17.78      17.38   NWI  4 
  7 Standifer, Amez              World Class            18.27      17.89   NWI  3 
  8 Baty, Charles                Do Right Edu           17.56      18.35   NWI  4 
  9 Blevins, Zaire               Do Right Edu           17.99      18.37   NWI  4 
 10 Howard, Omarion              Mustangs TC                       18.90   NWI  1 
 11 Torres, Marcos               Unattached             21.45      19.03   NWI  3 
 12 Thomas, Trustin              Arizona Chee                      19.35   NWI  1 
 13 Pandya, Ohm                  Miles Per Ho                      19.36   NWI  1 
 14 Relf-Salters, Micah          Arizona Puma           26.33      19.62   NWI  3 
 15 Garrett, Qkasai              Do Right Edu           18.44      19.88   NWI  3 
 16 Elmore, Amar                 Do Right Edu           18.22      19.97   NWI  3 
 17 Reyes, Issachar              Arizbushmast                      20.05   NWI  1 
 18 Mc-Laurin, Melvin            Do Right Edu           18.42      20.27   NWI  3 
 19 Fullwood, Brian              Mustangs TC                       20.55   NWI  2 
 20 Jones, Caleb                 Arizona Speedsta                  20.60   NWI  2 
 21 Hawkins, Devean              Mustangs TC                       20.87   NWI  2 
 22 Mendez, Jacob                Do Right Edu           18.05      21.37   NWI  3 
 23 Hawkins, Ricky               Arizona Puma                      22.22   NWI  1 
 24 Gray, Bryce                  Arizona Chee                      22.44   NWI  1 
 25 Stauffacher-Gray, Erik       Unattached                        25.32   NWI  2 
 26 Scott, Kenyon                Do Right Edu           19.00      27.11   NWI  3 
 27 Monteilh, Jayden             Az Flames TC                      27.21   NWI  2 
 -- Johnson, Amari               Miles Per Ho                         NT   NWI  5 
 -- Dennis, Tavian               Miles Per Ho                         NT   NWI  5 
 -- Bradford, Jalen              Arizona Chee                         NT   NWI  5 
 -- Moore, Kydan                 Miles Per Ho                         NT   NWI  5 
 -- Matthews, Elijah             Miles Per Ho                         NT   NWI  5 
 -- Price, Jayven                Arizona Chee                         NT   NWI  5 
 -- Ude, Obiora                  Arizona Chee                         NT   NWI  5 
 -- Levinus, Frederick           Phoenix Bobc                         NT   NWI  5 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Adams, Quaron                Do Right Edu           36.63      33.66   NWI  5 
  2 Brooks, Dason                Az Flames TC           37.00      34.69   NWI  5 
  3 Douglass, Garrison           World Class            36.42      35.54   NWI  5 
  4 Standifer, Amez              World Class            38.09      36.95   NWI  4 
  5 Wheaton, Markye              Do Right Edu           36.63      37.21   NWI  5 
  6 Grubbs, Devon                Az Flames TC           36.10      37.72   NWI  5 
  7 Blevins, Zaire               Do Right Edu           36.95      38.61   NWI  5 
  8 Moore, Kydan                 Miles Per Ho                      38.76   NWI  3 
  9 Chambers, Eric               Az Goldrush                       39.71   NWI  2 
 10 Baty, Charles                Do Right Edu           36.94      39.81   NWI  5 
 11 Pandya, Ohm                  Miles Per Ho                      39.91   NWI  2 
 12 Mc-Laurin, Melvin            Do Right Edu           37.07      40.01   NWI  4 
 13 Ude, Obiora                  Arizona Chee                      41.66   NWI  1 
 14 Relf-Salters, Micah          Arizona Puma           51.86      42.44   NWI  4 
 15 Torres, Marcos               Unattached             42.55      42.79   NWI  4 
 16 Elmore, Amar                 Do Right Edu           37.95      42.85   NWI  4 
 17 Hawkins, Devean              Mustangs TC                       43.33   NWI  3 
 18 Fullwood, Brian              Mustangs TC                       43.43   NWI  2 
 19 Garrett, Qkasai              Do Right Edu           38.02      44.85   NWI  4 
 20 Mendez, Jacob                Do Right Edu           37.55      45.93   NWI  4 
 21 Jones, Caleb                 Arizona Speedsta                  45.98   NWI  1 
 22 Howard, Omarion              Mustangs TC                       46.00   NWI  2 
 23 Reyes, Issachar              Arizbushmast                      46.32   NWI  3 
 24 Hawkins, Ricky               Arizona Puma                      46.91   NWI  3 
 25 Gray, Bryce                  Arizona Chee                      46.98   NWI  1 
 26 Thomas, Trustin              Arizona Chee                      47.12   NWI  2 
 27 Bradford, Jalen              Arizona Chee                      49.63   NWI  1 
 28 Matthews, Elijah             Miles Per Ho                      53.58   NWI  3 
 29 Scott, Kenyon                Do Right Edu           41.00      57.51   NWI  4 
 30 Johnson, Amari               Miles Per Ho                      59.65   NWI  2 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Adams, Quaron                Do Right Edu         1:11.00    1:21.76   3 
  2 Grubbs, Devon                Az Flames TC         1:20.00    1:21.82   3 
  3 Chambers, Eric               Az Goldrush                     1:25.62   1 
  4 Moore, Kydan                 Miles Per Ho                    1:25.75   1 
  5 Wheaton, Markye              Do Right Edu         1:11.00    1:29.00   3 
  6 Blevins, Zaire               Do Right Edu         1:23.00    1:32.27   3 
  7 Baty, Charles                Do Right Edu         1:17.13    1:32.75   3 
  8 Mc-Laurin, Melvin            Do Right Edu         1:27.00    1:33.45   3 
  9 Garrett, Qkasai              Do Right Edu         1:33.00    1:33.90   2 
 10 Torres, Marcos               Unattached           1:55.00    1:40.09   2 
 11 Mendez, Jacob                Do Right Edu         1:30.00    1:43.20   3 
 12 Relf-Salters, Micah          Arizona Puma         1:48.00    1:47.70   2 
 13 Elmore, Amar                 Do Right Edu         1:30.00    1:49.10   2 
 14 Reyes, Issachar              Arizbushmast                    1:49.33   1 
 15 Jones, Caleb                 Arizona Speedsta                1:54.45   1 
 16 Scott, Kenyon                Do Right Edu         1:50.00    2:15.37   2 
 17 Levinus, Frederick           Phoenix Bobc                    2:28.30   1 
 
100 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 England, Joshua              Arizona Risi                      14.87   NWI  2 
  2 Lipford, Brail               Arizona Chee           18.10      15.52   NWI  4 
  3 Taylor, Kiondre              Arizona Chee           15.89      15.67   NWI  5 
  4 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee           15.89      15.90   NWI  5 
  5 Montgomery, Trystan          Arizona Chee           18.10      16.25   NWI  4 
  6 Ivie, Connor                 Az Flames TC           16.51      16.33   NWI  5 
  7 Grubbs, Tyson                Az Flames TC           16.83      16.38   NWI  4 
  8 Lingruen-Thain, Russ         Feel The Hea           16.63      16.40   NWI  5 
  9 Jones, Caleb                 Mustangs TC                       16.50   NWI  1 
 10 Allen, Bromey                Miles Per Ho                      16.67   NWI  1 
 11 Alvaradojr, Jose             Arizona Risi                      16.81   NWI  4 
 12 Lingruen-Thain, Tommy        Feel The Hea           17.09      16.83   NWI  4 
 13 Cobb, Seth                   Arizona Chee           16.21      16.85   NWI  5 
 14 Love, Demetris               Az Goldrush                       16.97   NWI  1 
 15 Mitchell, Joristen           World Class                       17.03   NWI  4 
 16 Fields, Isaiah               Spartan Spee                      17.27   NWI  2 
 17 Shaver, Austin               Mustangs TC                       17.35   NWI  2 
 18 Zametti, James               Arizona Chee                      17.87   NWI  2 
 19 Young, Maurice               Arizona Chee                      18.09   NWI  3 
 20 Andrews, Jaden               Arizona Chee           16.21      18.33   NWI  5 
 21 Mayberry, Jakius             Arizona Chee           18.10      18.37   NWI  4 
 22 Randol, Zane                 Spartan Spee                      18.50   NWI  1 
 23 Shaver, Noah                 Phoenix Bobc                      18.98   NWI  2 
 24 James, Zavier                Arizona Chee                      19.00   NWI  2 
 25 Dejesus, Christian           Mustangs TC                       19.02   NWI  3 
 26 Bischen, Foster              Phoenix Bobc                      19.19   NWI  1 
 27 Galbreath, Alijah            Arizona Risi                      19.33   NWI  1 
 28 Armistead, Hayden            Phoenix Bobc                      19.78   NWI  3 
 
200 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Shedrick, Wyatt              Do Right Edu           31.00      31.40   NWI  7 
  2 Taylor, Jaelon               Arizona Risi                      32.09   NWI  3 
  3 Ivie, Connor                 Az Flames TC           34.45      33.54   NWI  7 
  4 Byrd, Terry                  Do Right Edu           35.44      33.65   NWI  7 
  5 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee           33.24      33.70   NWI  7 
  6 Alvaradojr, Jose             Arizona Risi                      33.84   NWI  2 
  7 Lingruen-Thain, Russ         Feel The Hea           33.86      34.82   NWI  7 
  8 Andrews, Jaden               Arizona Chee                      35.37   NWI  2 
  9 Taylor, Kiondre              Arizona Chee                      35.45   NWI  3 
 10 Jones, Caleb                 Mustangs TC                       35.47   NWI  5 
 11 Shaver, Austin               Mustangs TC                       35.58   NWI  4 
 12 Shaver, Noah                 Phoenix Bobc                      35.72   NWI  5 
 13 Grubbs, Tyson                Az Flames TC           39.09      35.73   NWI  6 
 14 Lingruen-Thain, Tommy        Feel The Hea           35.86      35.92   NWI  6 
 15 Center, Davieon              Do Right Edu           35.22      36.00   NWI  7 
 16 Fields, Isaiah               Spartan Spee                      36.05   NWI  6 
 16 Mitchell, Joristen           World Class                       36.05   NWI  2 
 18 Cobb, Seth                   Arizona Chee                      36.31   NWI  3 
 19 Reeves, Seth                 Arizona Elit                      36.77   NWI  4 
 20 Love, Demetris               Az Goldrush                       36.89   NWI  4 
 21 Bell, Gavin                  Do Right Edu           35.44      37.75   NWI  6 
 22 Potts, Trayvon               Do Right Edu           34.22      37.94   NWI  5 
 23 Matthews, Solomon            Miles Per Ho                      37.99   NWI  5 
 24 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu           36.63      38.28   NWI  6 
 25 Randol, Zane                 Spartan Spee                      38.38   NWI  4 
 26 Garrett, Quamari             Do Right Edu           35.00      39.43   NWI  7 
 27 Galbreath, Alijah            Arizona Risi                      39.95   NWI  6 
 28 Arreola, Ureil               Arizbushmast                      40.25   NWI  2 
 29 Mayberry, Jakius             Arizona Chee                      41.25   NWI  1 
 30 Dejesus, Christian           Mustangs TC                       41.68   NWI  2 
 31 James, Zavier                Arizona Chee                      42.39   NWI  4 
 32 Hale, Isaiah                 Do Right Edu                      42.42   NWI  4 
 33 Bischen, Foster              Phoenix Bobc                      42.54   NWI  1 
 34 Armistead, Hayden            Phoenix Bobc                      43.08   NWI  2 
 35 Govan, Aidan                 Spartan Spee                      48.05   NWI  3 
 36 Hale, Ilyjeh                 Do Right Edu                      48.14   NWI  3 
 37 Allen, Bromey                Miles Per Ho                      59.28   NWI  5 
 
400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 England, Joshua              Arizona Risi                    1:10.88   2 
  2 Taylor, Jaelon               Arizona Risi                    1:11.58   2 
  3 Shedrick, Wyatt              Do Right Edu         1:04.00    1:13.79   5 
  4 Gruenwald, Jacob             Arizona Chee                    1:17.51   4 
  5 Lipford, Brail               Arizona Chee                    1:19.29   1 
  6 Love, Demetris               Az Goldrush                     1:22.46   2 
  7 Taylor, Kiondre              Arizona Chee                    1:23.27   4 
  8 Cobb, Seth                   Arizona Chee                    1:23.65   2 
  9 Andrews, Jaden               Arizona Chee                    1:23.80   4 
 10 Byrd, Terry                  Do Right Edu         1:18.00    1:23.87   5 
 11 Grubbs, Tyson                Az Flames TC         1:15.00    1:27.10   5 
 12 Montgomery, Trystan          Arizona Chee                    1:28.38   1 
 13 Matthews, Solomon            Miles Per Ho                    1:28.43   3 
 14 Bell, Gavin                  Do Right Edu         1:13.00    1:28.88   5 
 15 Potts, Trayvon               Do Right Edu         1:16.00    1:29.34   5 
 16 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu         1:39.00    1:29.36   4 
 17 Garrett, Quamari             Do Right Edu         1:18.00    1:29.81   5 
 18 Young, Maurice               Arizona Chee                    1:33.73   2 
 19 Center, Davieon              Do Right Edu         1:35.00    1:34.34   4 
 20 James, Zavier                Arizona Chee                    1:40.98   4 
 21 Mayberry, Jakius             Arizona Chee                    1:41.07   3 
 22 Hale, Ilyjeh                 Do Right Edu                    1:41.56   4 
 23 Donald, Tyler                Do Right Edu                    1:44.55   2 
 24 Hale, Isaiah                 Do Right Edu                    1:46.65   1 
 
800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shedrick, Wyatt              Do Right Edu         2:40.00    2:56.34  
  2 Byrd, Terry                  Do Right Edu         2:59.00    3:08.60  
  3 Arreola, Ureil               Arizbushmast                    3:13.67  
  4 Zametti, James               Arizona Chee                    3:17.39  
  5 Bell, Gavin                  Do Right Edu         2:59.00    3:17.45  
  6 Matthews, Solomon            Miles Per Ho                    3:19.59  
  7 Zapata, Erick                Mustangs TC                     3:20.31  
  8 Reeves, Seth                 Arizona Elit                    3:21.55  
  9 Potts, Trayvon               Do Right Edu                    3:27.77  
 10 Span-Moreland, Jacques       Do Right Edu                    3:32.49  
 11 Garrett, Quamari             Do Right Edu         2:59.00    3:40.81  
 12 Center, Davieon              Do Right Edu         2:45.00    3:54.45  
 13 Hale, Isaiah                 Do Right Edu                    4:00.43  
 14 Hale, Ilyjeh                 Do Right Edu                    4:00.50  
 15 Donald, Tyler                Do Right Edu                    4:13.15  
 
1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arreola, Ureil               Arizbushmast                    6:24.84  
  2 Zapata, Erick                Mustangs TC                     6:33.41  
 
100 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Johnson, Trey                Az Goldrush                       13.60   NWI  4 
  2 Jones, Demontay              Miles Per Ho                      13.84   NWI  1 
  3 Brooks, Decarlos             Az Flames TC           13.67      14.08   NWI  6 
  4 Pleasant, Lacarea            Arizona Chee                      14.11   NWI  3 
  5 Naisant, Marcus              Az Flames TC           14.82      14.28   NWI  5 
  6 Cash, Amarion                Mustangs TC                       14.35   NWI  4 
  7 Taylor, Cameron              Arizona Risi                      14.42   NWI  2 
  8 Hampton, Dominique           Arizona Risi                      14.45   NWI  4 
  9 Piekutowski, Nicholas        Az Goldrush                       14.47   NWI  4 
 10 Smith, James                 Az Flames TC           15.47      14.59   NWI  5 
 11 Williams, Malcom             Pops TC                14.00      14.74   NWI  6 
 11 Williams, Derek              Arizona Chee           14.26      14.74   NWI  6 
 13 Wood, Isaiah                 Arizona Chee           14.26      14.77   NWI  6 
 14 Bylbie, Martin               Spartan Spee                      14.80   NWI  1 
 15 Shadd, Nigel                 Arizona Chee           14.89      14.82   NWI  5 
 16 Baltman, Evan                Phoenix Bobc                      14.83   NWI  3 
 17 Kirk, Nasir                  Miles Per Ho                      14.87   NWI  3 
 18 Kilonzo, Kwame               Pops TC                14.80      15.29   NWI  6 
 19 Decristofaro, Mario          Arizona Chee           14.26      15.66   NWI  6 
 20 Rushing, Tylaun              Mustangs TC                       15.88   NWI  4 
 20 Jones, Delvin                Miles Per Ho                      15.88   NWI  4 
 22 Olloren, Martin              Arizona Puma           15.45      15.92   NWI  5 
 22 Naisant, Carlan              Az Flames TC           16.67      15.92   NWI  5 
 24 Redd, Tucker                 Az Goldrush                       16.00   NWI  2 
 25 Pitts, Isaiah                Miles Per Ho                      16.06   NWI  1 
 26 Galbreath, Aiden             Arizona Risi                      16.15   NWI  2 
 27 Hawthorne, Tyrese            Arizona Chee                      16.34   NWI  2 
 28 Nottingham, Hunter           Arizona Risi                      16.51   NWI  3 
 29 Carpenter, Zane              Arizona Chee           14.89      16.53   NWI  5 
 30 Pearson, Darius              Mustangs TC                       16.62   NWI  4 
 31 Johnson, Jakobe              Miles Per Ho                      18.12   NWI  3 
 32 Jackson, Jordan              Phoenix Bobc                      18.45   NWI  1 
 33 Cessna, Tyler                Pops TC                18.50      20.36   NWI  4 
 34 Moore, Keandre               Miles Per Ho                      20.75   NWI  3 
 
200 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Moreland, Shamar             Do Right Edu           27.11      28.82   NWI  8 
  2 Jones, Demontay              Miles Per Ho                      28.90   NWI  5 
  3 Brooks, Decarlos             Az Flames TC           29.03      28.91   NWI  8 
  4 Jarmon, Scieneaux            Az Goldrush                       29.20   NWI  2 
  5 Pratt, Kenneth               Az Goldrush                       29.50   NWI  2 
  6 Anderson, Marquis            Arizona Risi                      29.54   NWI  3 
  7 Smith, James                 Az Flames TC           31.09      30.01   NWI  7 
  8 Pleasant, Lacarea            Arizona Chee                      30.04   NWI  1 
  9 Campbell, Jordin             Arizona Chee           30.30      30.22   NWI  7 
 10 Franklin, Tyler              Arizona Risi                      30.26   NWI  3 
 11 Cash, Amarion                Mustangs TC                       30.27   NWI  5 
 12 Kirk, Nasir                  Miles Per Ho                      30.29   NWI  2 
 13 Wood, Isaiah                 Arizona Chee           32.42      30.42   NWI  6 
 14 Bylbie, Martin               Spartan Spee                      30.44   NWI  4 
 15 Galbreath, Aiden             Arizona Risi                      30.47   NWI  2 
 15 Taylor, Cameron              Arizona Risi                      30.47   NWI  1 
 17 Naisant, Marcus              Az Flames TC           31.51      30.82   NWI  7 
 18 Williams, Robert             Do Right Edu           28.61      31.00   NWI  8 
 19 Goode, Jelani                Do Right Edu           29.11      31.48   NWI  8 
 20 Baltman, Evan                Phoenix Bobc                      31.58   NWI  3 
 21 Kilonzo, Kwame               Pops TC                29.80      31.65   NWI  7 
 22 Williams, Derek              Arizona Chee           32.42      31.77   NWI  6 
 23 Shadd, Nigel                 Arizona Chee           35.67      31.91   NWI  5 
 24 Hawkins, Makari              Do Right Edu           29.00      32.16   NWI  8 
 25 Jones, Delvin                Miles Per Ho                      32.34   NWI  3 
 26 Jackson, De-Vion             Do Right Edu           29.15      32.39   NWI  7 
 27 Shaver, Ryan                 Phoenix Bobc                      32.70   NWI  4 
 28 Naisant, Carlan              Az Flames TC           34.61      32.93   NWI  6 
 29 Rushing, Tylaun              Mustangs TC                       33.01   NWI  1 
 30 White, Keshaud               Do Right Edu           27.57      33.16   NWI  8 
 31 Ware, Aaron                  Do Right Edu           27.10      33.24   NWI  8 
 32 Olloren, Martin              Arizona Puma           32.61      33.36   NWI  6 
 33 Yescas, Eddy                 Az Goldrush                       33.48   NWI  5 
 34 Redd, Tucker                 Az Goldrush                       33.56   NWI  4 
 35 Jimenez, Daniel              Arizona Risi                      33.91   NWI  5 
 36 Pitts, Isaiah                Miles Per Ho                      34.12   NWI  1 
 37 Pearson, Darius              Mustangs TC                       34.35   NWI  1 
 38 Hampton, Dominique           Arizona Risi                      34.41   NWI  2 
 39 Johnson, Trey                Az Goldrush                       35.18   NWI  2 
 40 Nottingham, Hunter           Arizona Risi                      35.21   NWI  2 
 41 White, Carmayne              Do Right Edu           28.99      35.39   NWI  8 
 42 Lingruen-Thain, Keyshawn     Feel The Hea           34.50      35.90   NWI  6 
 43 Carpenter, Zane              Arizona Chee           35.67      35.95   NWI  6 
 44 Gidaro, Daniel               Phoenix Bobc                      36.32   NWI  4 
 45 Moore, Keandre               Miles Per Ho                      36.41   NWI  3 
 46 Johnson, Jakobe              Miles Per Ho                      39.73   NWI  4 
 47 Jackson, Jordan              Phoenix Bobc                      40.68   NWI  3 
 48 Cessna, Tyler                Pops TC                38.50      45.88   NWI  5 
 49 Hawthorne, Tyrese            Arizona Chee                      50.16   NWI  3 
 
400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jarmon, Scieneaux            Az Goldrush                     1:06.54   1 
  2 Franklin, Tyler              Arizona Risi                    1:06.90   4 
  3 Anderson, Marquis            Arizona Risi                    1:07.01   3 
  4 Williams, Robert             Do Right Edu         1:22.00    1:08.55   5 
  5 Jones, Demontay              Miles Per Ho                    1:08.92   2 
  6 Jones, Delvin                Miles Per Ho                    1:09.26   1 
  7 Moreland, Shamar             Do Right Edu         1:03.00    1:09.59   6 
  8 Wood, Isaiah                 Arizona Chee         1:30.00    1:09.95   5 
  9 Hawkins, Makari              Do Right Edu         1:04.00    1:10.56   6 
 10 Smith, James                 Az Flames TC         1:08.03    1:11.93   6 
 11 Shadd, Nigel                 Arizona Chee                    1:13.05   3 
 12 Jimenez, Daniel              Arizona Risi                    1:13.10   2 
 13 Yescas, Eddy                 Az Goldrush                     1:13.11   2 
 14 Goode, Jelani                Do Right Edu         1:11.00    1:13.32   5 
 15 Cash, Amarion                Mustangs TC                     1:13.33   1 
 16 Campbell, Jordin             Arizona Chee         1:12.00    1:14.26   5 
 17 Pratt, Kenneth               Az Goldrush                     1:16.58   3 
 18 Ware, Aaron                  Do Right Edu         1:05.00    1:17.05   6 
 19 Kilonzo, Kwame               Pops TC              1:12.50    1:17.69   5 
 20 Shaver, Ryan                 Phoenix Bobc                    1:18.30   2 
 21 Jackson, De-Vion             Do Right Edu         1:04.00    1:19.87   6 
 22 Williams, Derek              Arizona Chee         1:30.00    1:20.03   4 
 23 Gidaro, Daniel               Phoenix Bobc                    1:20.67   2 
 24 White, Carmayne              Do Right Edu         1:11.00    1:20.70   6 
 25 White, Keshaud               Do Right Edu         1:05.00    1:20.74   6 
 26 Lingruen-Thain, Keyshawn     Feel The Hea         1:20.71    1:20.80   5 
 27 Loayza, Anthony              Arizona Puma                    1:20.86   1 
 28 Pleasant, Lacarea            Arizona Chee                    1:21.80   3 
 29 Carpenter, Zane              Arizona Chee                    1:22.50   3 
 30 Kirk, Nasir                  Miles Per Ho                    1:25.85   1 
 
800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moreland, Shamar             Do Right Edu         2:40.00    2:42.43  
  2 Jarmon, Scieneaux            Az Goldrush                     2:45.95  
  3 Yescas, Eddy                 Az Goldrush                     2:46.15  
  4 Hawkins, Makari              Do Right Edu         2:30.00    2:49.50  
  5 White, Keshaud               Do Right Edu                    2:53.09  
  6 Williams, Robert             Do Right Edu                    2:53.46  
  7 Naisant, Marcus              Az Flames TC         2:40.00    2:54.17  
  8 Pratt, Kenneth               Az Goldrush                     2:54.31  
  9 Goode, Jelani                Do Right Edu                    2:55.67  
 10 Ware, Aaron                  Do Right Edu         2:48.00    2:57.11  
 11 Naisant, Carlan              Az Flames TC         2:50.00    2:58.41  
 12 White, Carmayne              Do Right Edu         2:25.00    2:59.11  
 13 Jackson, De-Vion             Do Right Edu                    3:02.76  
 14 Gidaro, Daniel               Phoenix Bobc                    3:03.44  
 15 Shaver, Ryan                 Phoenix Bobc                    3:12.25  
 
1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hoppe, Jacob                 Unattached                      5:55.38  
  2 Loayza, Anthony              Arizona Puma                    6:13.01  
 
4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                                  4:54.17  
     1) Anderson, Marquis               2) Franklin, Tyler                
     3) Hampton, Dominique              4) Jimenez, Daniel                
 
100 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brown, Jacquori              Kingdom Runn                      14.12   NWI  1 
  2 Bridge-Gadd, Daniel          Phoenix Bobc                      14.13   NWI  2 
  3 Clement, Anthony             Arizona Chee                      14.17   NWI  2 
  4 Robbins, Collin              Arizona Speedsta                  14.25   NWI  2 
  5 Helu, Soma                   Pops TC                           14.26   NWI  3 
  6 Romero, Joseph               Arizona Chee                      14.31   NWI  1 
  7 Simental, E                  Arizona Chee                      14.48   NWI  1 
  8 Lindsey, Shyheim             Miles Per Ho                      14.57   NWI  1 
  9 James, Nate                  Arizona Chee                      14.60   NWI  2 
 10 Lundy, Devonte               Az Flames TC           14.34      14.89   NWI  3 
 11 Mgbam, Emeka                 Mustangs TC                       15.01   NWI  2 
 12 Adamsiii, Edwin              Arizona Chee                      15.44   NWI  1 
 13 Jackson, Jaelin              Phoenix Bobc                      15.88   NWI  1 
 
200 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Myers, Pavone                Do Right Edu           26.97      26.80   NWI  5 
  2 Hornbaker, Austin            Arizona Chee           28.95      26.91   NWI  5 
  3 Garrett, Quntion             Do Right Edu           26.11      27.70   NWI  5 
  4 Burks, Cade                  Arizona Chee           28.95      27.84   NWI  4 
  5 Ruiz, Alejandro              Arizona Risi                      28.08   NWI  1 
  6 White, Rakevion              Do Right Edu           31.44      29.32   NWI  2 
  7 MacKey, Demarrian            Do Right Edu           27.44      29.45   NWI  5 
  8 Greenjr, Jerome              Do Right Edu           27.09      29.51   NWI  5 
  9 Robbins, Collin              Arizona Speedsta                  29.77   NWI  2 
 10 Soma, Nelu                   Unattached                        29.87   NWI  4 
 11 Lindsey, Shyheim             Miles Per Ho                      29.99   NWI  2 
 12 Romero, Joseph               Arizona Chee                      30.05   NWI  3 
 13 Harris, Anferni              Do Right Edu           27.96      30.21   NWI  5 
 14 Bridge-Gadd, Daniel          Phoenix Bobc                      30.55   NWI  4 
 15 Simental, E                  Arizona Chee                      30.58   NWI  1 
 16 Brown, Jacquori              Kingdom Runn                      30.74   NWI  1 
 17 Adamsiii, Edwin              Arizona Chee                      31.30   NWI  3 
 18 James, Nate                  Arizona Chee                      31.67   NWI  2 
 19 Lundy, Devonte               Az Flames TC           29.71      31.87   NWI  4 
 20 Mgbam, Emeka                 Mustangs TC                       32.89   NWI  1 
 21 Jackson, Jaelin              Phoenix Bobc                      33.61   NWI  3 
 22 Elmorejr, Andre              Do Right Edu           30.00      34.37   NWI  4 
 
400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Burks, Cade                  Arizona Chee         1:05.00    1:01.51   4 
  2 Myers, Pavone                Do Right Edu         1:02.00    1:01.70   4 
  3 Garrett, Quntion             Do Right Edu         1:03.00    1:01.95   4 
  4 Ruiz, Alejandro              Arizona Risi                    1:03.78   3 
  5 Johnson, Michael             Unattached                      1:06.90   1 
  6 Simental, E                  Arizona Chee                    1:07.54   1 
  7 Greenjr, Jerome              Do Right Edu         1:05.00    1:08.73   4 
  8 Robbins, Collin              Arizona Speedsta                1:08.90   3 
  9 MacKey, Demarrian            Do Right Edu         1:07.00    1:08.97   4 
 10 Helu, Soma                   Pops TC                         1:10.67   3 
 11 White, Rakevion              Do Right Edu         1:18.00    1:11.53   3 
 12 Romero, Joseph               Arizona Chee                    1:14.08   1 
 13 Harris, Anferni              Do Right Edu         1:12.00    1:14.91   3 
 14 Martinez, Alex               Do Right Edu                    1:15.72   3 
 15 James, Nate                  Arizona Chee                    1:15.86   3 
 16 Adamsiii, Edwin              Arizona Chee                    1:20.63   1 
 
800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burks, Cade                  Arizona Chee         2:37.00    2:24.50  
  2 Hornbaker, Austin            Arizona Chee         2:37.00    2:26.04  
  3 Johnson, Michael             Unattached           2:25.60    2:30.86  
  4 Myers, Pavone                Do Right Edu         2:22.00    2:31.60  
  5 Fuel, Isaih                  Unattached                      2:31.83  
  6 Garrett, Quntion             Do Right Edu                    2:47.25  
  7 Lindsey, Shyheim             Miles Per Ho                    2:50.95  
  8 Greenjr, Jerome              Do Right Edu                    2:51.03  
  9 MacKey, Demarrian            Do Right Edu         2:35.00    2:53.76  
 10 Werinski, Trey               Arizona Puma                    2:53.90  
 11 Bremigan, Danielj            Arizbushmast                    2:55.85  
 12 Harris, Anferni              Do Right Edu                    3:25.85  
 13 White, Rakevion              Do Right Edu         2:50.00    3:26.55  
 14 Elmorejr, Andre              Do Right Edu                    3:37.59  
 
1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hornbaker, Austin            Arizona Chee                    5:23.01  
  2 Fuel, Isaih                  Unattached                      5:27.42  
  3 Werinski, Trey               Arizona Puma                    5:43.81  
  4 Hoppe, Ben                   Unattached                      6:49.17  
 
100 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Coleman, Orlando             Unattached             11.20      11.38   NWI  2 
  2 Wright, George               Unattached             11.30      11.64   NWI  2 
  3 Harrington, Dallas           Unattached             11.38      11.88   NWI  2 
  4 Ham, Mykeal                  Az Flames TC           11.37      12.03   NWI  2 
  5 Hampton, Dontavius           Arizona Risi                      12.10   NWI  1 
  6 Holgerson, Jorgen            Az Flames TC           12.02      12.40   NWI  2 
  7 Schwartz, Adam               Arizona Puma                      13.54   NWI  1 
  8 Shaver, Christian            Do Right Edu                      13.77   NWI  1 
  9 Standifer, Cameryn           World Class                       13.78   NWI  1 
 10 Ruehl, Patrick               Arizona Puma           13.77      14.16   NWI  2 
 11 Mander, Amrinders            Arizbushmast                      14.58   NWI  1 
 12 Woodard, Carl                Arizona Puma           12.94      15.19   NWI  2 
 13 Jones, Corbon                Arizona Speedsta                  16.03   NWI  1 
 
200 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Myers, Oche                  Arizona Risi                      23.58   NWI  1 
  2 Mickens, Avery               Spartan Spee                      24.12   NWI  1 
  3 Hampton, Dontavius           Arizona Risi                      24.86   NWI  2 
  4 Holgerson, Jorgen            Az Flames TC           24.23      24.88   NWI  2 
  5 Schwartz, Adam               Arizona Puma                      28.48   NWI  1 
  6 Standifer, Cameryn           World Class                       28.52   NWI  2 
  7 Mander, Amrinders            Arizbushmast                      28.89   NWI  1 
  8 Ruehl, Patrick               Arizona Puma           26.19      30.91   NWI  2 
  9 Woodard, Carl                Arizona Puma           26.04      31.85   NWI  2 
 10 Jones, Corbon                Arizona Speedsta                  33.45   NWI  1 
 11 Yelder, Andrew               Arizona Speedsta                  35.22   NWI  1 
 
400 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Myers, Oche                  Arizona Risi                      51.72   1 
  2 Mickens, Avery               Spartan Spee                      53.44   2 
  3 Moore, Kejavon               Unattached             55.00      56.33   2 
  4 Holgerson, Jorgen            Az Flames TC           57.04      59.03   2 
  5 Standifer, Cameryn           World Class                     1:01.83   1 
  6 Wright, George               Unattached             52.01    1:01.92   2 
  7 Williams, Derick             Spartan Spee                    1:04.25   1 
  8 Mander, Amrinders            Arizbushmast                    1:08.59   1 
  9 Jones, Corbon                Arizona Speedsta                1:15.55   1 
 10 Yelder, Andrew               Arizona Speedsta                1:18.02   1 
 
800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moore, Kejavon               Unattached                      2:23.34  
  2 Roomes, Roshon               Az Flames TC         2:14.53    2:28.25  
  3 Williams, Derick             Spartan Spee                    2:33.09  
  4 Yelder, Andrew               Arizona Speedsta                3:04.84  
 
1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cooper, Austin               Az Flames TC                    4:44.33  
  2 Roomes, Roshon               Az Flames TC                    5:31.91  
 
100 Meter Dash Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Simpson, Scott               Unattached             11.24      11.46   NWI  3 
  2 Taylor, Cameron              Az Flames TC           11.20      11.48   NWI  3 
  3 Jackson, Brandon             Unattached             11.22      11.74   NWI  3 
  4 Fair, Damario                Unattached             11.54      11.78   NWI  3 
  5 Hampton, Ray-Vontae          Unattached             10.71      11.91   NWI  3 
  6 Batts, Brian                 Unattached             11.31      11.98   NWI  3 
  7 Minchella, Marquise          Arizona Puma           12.21      12.02   NWI  2 
  8 Huch, Dylan                  Unattached             11.80      12.03   NWI  3 
  9 Laboy, Conrad                Unattached                        12.05   NWI  1 
 10 Hill, Stephen                Unattached                        12.15   NWI  2 
 11 Hayhurst, Matt               Unattached             11.40      12.16   NWI  3 
 12 Creer, Trechon               Kingdom Runn                      12.22   NWI  2 
 13 Smith, Alex                  Unattached                        12.27   NWI  2 
 14 Blanchard, Austin            Az Flames TC                      12.37   NWI  1 
 15 Roach, Leland                Unattached                        12.46   NWI  2 
 16 McGrew, Christopher          Az Flames TC           12.00      12.52   NWI  2 
 17 Lovejoy, Steven              Mustangs TC                       12.56   NWI  1 
 18 Degrate, Charles             Kingdom Runn                      13.58   NWI  1 
 
200 Meter Dash Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Price, Toure                 Unattached                        23.53   NWI  1 
  2 Minchella, Marquise          Arizona Puma           25.04      23.99   NWI  2 
  3 Creer, Trechon               Kingdom Runn                      24.19   NWI  1 
  4 Buck, Patrick                Unattached             25.00      24.60   NWI  2 
  5 Hampton, Ray-Vontae          Unattached             21.00      24.62   NWI  2 
  6 Parks, Deon                  Arizona Risi                      24.67   NWI  1 
  7 Saylor, Tyler                Spartan Spee                      24.80   NWI  2 
  8 Roach, Leland                Unattached                        25.46   NWI  1 
  9 Degrate, Charles             Kingdom Runn                      26.76   NWI  1 
 
400 Meter Dash Young Men
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jackson, Cody                Unattached             53.00      52.89   2 
  2 Buck, Patrick                Unattached             54.00      54.19   2 
  3 Erekson, Klay                Az Flames TC           56.00      55.24   2 
  4 Seall, Michael               Unattached                        55.28   1 
  5 Hayhurst, Matt               Unattached             52.00      55.91   2 
  6 Smith, Alex                  Unattached                        56.29   1 
  7 Creer, Trechon               Kingdom Runn                      56.74   1 
  8 Huch, Dylan                  Unattached             55.50      56.96   2 
  9 Saylor, Tyler                Spartan Spee                      57.39   1 
 10 Laboy, Conrad                Unattached             52.00      57.52   2 
 11 Parks, Deon                  Arizona Risi                      58.53   1 
 
800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Seall, Michael               Unattached                      2:08.00  
  2 Erekson, Klay                Az Flames TC                    2:10.00  
  3 Jackson, Cody                Unattached           2:00.00    2:10.37