Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                      HY-TEK's Meet Manager 11/13/2010 11:01 PM
                                  Phoenix, AZ                                  
                               Arizona JO XC Results                                    
 
Event 1  3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Hamilton, Ava             00 1048 Gtd Go,Chandle            12:39.20  
  2 Cobbin, Rose              00 1048 Arizona,Glenda            12:48.13    1   
  3 Curley, Angel             00 1048 Lizard,Tuba Ci            12:50.99    2   
  4 Nockideneh, Shalyn        00 1048 Lizard,Tuba Ci            13:22.43    3   
  5 Begaye, Mikaela           00 1048 Tcm Rez,Tuba C            13:31.68    4   
  6 Byjoe, Autumn             00 1048 Lizard,Tuba Ci            13:32.67    5   
  7 Hoppe, Sierra             00 1048 Arizona,Avonda            13:40.71    6   
  8 Blake, Tracy              00 1048 Lizard                    13:43.20    7   
  9 Honanie, Jaeda            01 1048 Tcm Rez,Kykots            13:45.38    8   
 10 Baca, Celecia             01 1048 Tcm Rez,Tuba C            13:50.38    9   
 11 Puhuyaoma, Jasmine        00 1048 Tcm Rez,Tuba C            13:53.51   10   
 12 Eagleman, Feather         00 1048 Lizard,Tonalea            13:56.35   11   
 13 Jones, Bianca             00 1048 Pops TC,Tucson            13:58.85  
 14 Granger, Shauntell        01 1048 Tcm Rez,Tuba C            14:01.06   12   
 15 Troglia, Katie            01 1048 Lizard,Tuba Ci            14:10.26   13   
 16 Nguyen, Michelle          00 1048 Gtd Go,Phoenix            14:14.14  
 17 Taylor, Ashlin            01 1048 Tcm Rez,Tuba C            14:50.84   14   
 18 Gordy, Nizhoonii          01 1048 Lizard,Cameron            14:51.82   15   
 19 Bancroft, Payton          00 1048 Tcm Rez,Tuba C            14:53.06   16   
 20 Morris, Jayme             02 1048 Lizard,Tuba Ci            15:04.83   17   
 21 Smiley, Rachael           01 1048 Tcm Rez,Window            15:06.51   18   
 22 Pooyouma, Yoiwmana        01 1048 Tcm Rez,Polacc            15:16.22   19   
 23 Bain, Desirae             02 Unattached                     15:34.57  
 24 Santorios, Demetra        02 1048 Phoenix,Scotts            15:36.75  
 25 Riggs, Krishanna          01 1048 Lizard,Tuba Ci            15:36.90  
 26 Mancilla, Nayeli          02 1048 Coldwat,Godear            15:52.37  
 27 Coochyomptewa, Megan      00 1048 Tcm Rez,Tuba C            16:19.73   20   
 28 Rascon, Nataly            00 1048 Coldwat,Goodye            16:24.57  
 29 Tso, Kathryn              01 1048 Tcm Rez,Flagst            16:28.90   21   
 30 Martinez, Sherry          02 1048 Arizona,Avonda            16:39.34   22   
 31 Ramirez, Divina           00 1048 Arizona,Avonda            16:40.40   23   
 32 Martinez, Rhonda          00 1048  Arizona                  16:45.39   24   
 33 Mancilla, Alica           03 1048 Coldwat,Goodye            16:45.85  
 34 Padilla, Adrianna         00 1048 Arizona,Avonda            17:04.51   25   
 35 Benally, Maddisen         02 Unattached                     17:05.91  
 36 Lane, Kaitlyn             02 Unattached                     17:09.36  
 37 Garcia, Monique           01 1048 Arizona                   17:14.07   26   
 38 Ramirez, Mireina          03 1048 Arizona,Avonda            17:20.86   27   
 39 Arreola, Abigail          03 1048 Arizona,Avonda            17:43.84   28   
 40 Molina, Nicole            01 1048  Arizona,Avond            20:44.19   29   
 41 John, Mayanna             03 Unattached                     21:58.02  
 42 Padilla, Erika            02 1048  Arizona                  23:29.26   30   
 43 Brown, Marniesha          02 1048  Arizona                  24:01.98   31   
 44 Padilla, Marissa          01 1048 Arizona                   24:29.08  
 45 McDonald, Maranda         03 Unattached                     27:22.84  
 46 Reyes, Esperanza          02 1048  Arizona                  28:36.29   32   
 47 Munoz, Jennine            05 1048  Arizona                  31:13.82   33   
 
Event 2  3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Bighorse, Tawian          00 1048 Lizard,Cameron            12:13.72    1   
  2 Miller, Jacob             01 1048 Gtd Go,Scottsd            12:22.84  
  3 Beaver, Tanner            02 1048 Lizard,Tuba Ci            13:10.65    2   
  4 Begaii, Mircutio          02 Unattached                     13:12.60  
  5 Begay, Trey               03 1048 Tcm Rez,Tuba C            13:17.30    3   
  6 VanDyke, Christian        01 Unattached,Surprise            13:18.10  
  7 Nez, Clay                 00 1048 Lizard,Tuba Ci            13:26.21    4   
  8 Miller, Paul              00 1048 Gtd Go,Phoenix            13:32.66  
  9 Melendrez, Andre          01 1048 Lizard,Tuba Ci            13:40.94    5   
 10 George, Adam              00 1048 Lizard,Cameron            13:43.46    6   
 11 Nguyen, Anthony           01 1048 Gtd Go,Phoenix            13:57.78  
 12 Arreola, Uriel            01 1048 Arizona,Avonda            14:25.67  
 13 Nutumya, Terrell          01 1048 Tcm Rez,Tuba C            14:33.43    7   
 14 Granger, Kaden            01 1048 Lizard,Tuba Ci            14:43.82    8   
 15 James, Richard            00 Unattached                     15:15.62  
 16 Puhuyaoma, Jyshawn        01 1048 Tcm Rez,Tuba C            15:26.47    9   
 17 Seckletstewa, Matthew     01 1048 Tcm Rez,Tuba C            15:39.73   10   
 18 Jensen, Jalen             02 Unattached                     16:30.32  
 19 Yazzie, Manuelito         00 1048 Lizard,Tuba Ci            17:13.92   11   
 20 Hoppe, Brandon            02 1048 Arizona,Avonda            17:45.45  
 21 Begaye, Joshua            01 1048 Tcm Rez,Tuba C            18:30.32   12   
 22 McDonald, Nathaniel       01 Unattached                     25:28.04  
 23 Reyes, Issachar           03 1048 Arizona,Avonda            26:41.58  
 
Event 3  3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Hensley, Cayley           98 Unattached,Tucson,             11:38.89  
  2 Haven, Daangoiina         98 1048 Tcm Rez,Window            11:45.60    1   
  3 Fenn, Penny               98 1048 Aftershock,Cot            11:56.74    2   
  4 Imes, Savannah            99 Unattached,Tucson,             12:03.98  
  5 Eagleman, Nikesha         98 1048 Tcm Rez,Ganado            12:04.12    3   
  6 Carter, Sarah             98 1048 Gtd Go,Goodyea            12:16.48  
  7 Arellano, Allyson         99 1048 Aftershock,Cot            12:17.39    4   
  8 Tanner, Kamdice           99 1048 Lizard,Tuba Ci            12:17.53    5   
  9 Banks, Jasmine            98 1048 Aftershock,Cot            12:28.74    6   
 10 James, Tierra             98 1048 Tcm Rez,Window            12:40.07    7   
 11 Honyumptewa, Alisa        98 1048 Tcm Rez,Tuba C            12:41.60    8   
 12 Arellano, Karen           98 1048 Aftershock,Cot            12:51.39    9   
 13 Goettl, Megan             98 1048 Aftershock,Cla            12:56.64   10   
 14 Rice, Justice             98 1048 Arizona                   13:03.60   11   
 15 Earl, Mary                98 1048 Aftershock,Cot            13:13.25   12   
 16 Arizona, Chana            98 1048 Tcm Rez,Tuba C            13:15.74   13   
 17 Smiley, Hannah            99 1048 Tcm Rez,Window            13:18.77   14   
 18 Dodson, Nicole            99 1048 Lizard,Tuba Ci            13:21.46   15   
 19 DeStefano, Emily Paige    99 1048 Phoenix                   13:22.17  
 20 Paddock, Kayleigh         99 1048 Lizard,Tuba Ci            13:32.16   16   
 21 Arriaga, Andrea           98 1048 Phoenix                   13:32.58  
 22 Bitsinnie, Nailoni        99 1048 Lizard,Page, A            13:35.81   17   
 23 Werito, Anaston           98 1048 Lizard,Tuba Ci            13:37.52   18   
 24 Shirley, Kaysinee         99 1048 Arizona,Mesa,             13:45.84  
 25 Smith, Kailynn            99 1048 Tcm Rez,Tuba C            13:59.96   19   
 26 Amparan, Alexis           98 1048 Arizona,Queen             14:15.75  
 27 Molina, Cassandra         98 1048 Arizona,Avonda            14:31.99   20   
 28 Anderson, Yvonna          98 1048 Arizona                   14:37.27   21   
 29 Kraul, Paola              98 1048 Arizona,Avonda            14:57.61   22   
 30 James, Rachelle           98 Unattached,Ganado,             15:00.74  
 31 Nez, AnLaura              99 1048 Lizard,Tuba Ci            15:17.57   23   
 32 Molvin, Molly             99 1048 Gtd Go,Phoenix            15:35.09  
 33 Posey, Karstyn            99 1048 Tcm Rez,Tuba C            16:32.61  
 34 Humeyestewa, Cheyenne     99 1048 Tcm Rez,Tonale            16:43.06   24   
 35 Davis, Justice            98 1048 Coldwat,Avonda            17:27.68  
 36 Secloetstewa, Stacey      99 1048 Tcm Rez,Tuba C            17:29.26  
 37 Poole, Nina               98 1048 Arizona,Avonda            20:22.76   25   
 38 Marin, Perla              99 1048 Arizona,Avonda            22:30.70   26   
 
Event 4  3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Burks, Cade               98 1048 Arizona Che               11:13.49  
  2 Melendrez, Jaiden         99 1048 Lizard,Tuba ci            12:25.20  
  3 Begay, Ronson             99 1048 Lizard,Tuba Ci            12:25.87  
  4 Nguyen, John-Paul         98 1048 Gtd Go,Phoenix            12:32.66  
  5 Mexican, RyShaun          99 1048 Lizard,Tuba Ci            12:34.52  
  6 Tapaha, Jalen             98 Unattached,Winslow,            13:23.06  
  7 VanDyke, Charles          98 Unattached,Surprise            13:37.14  
  8 Martinez, Marc            98 1048 Arizona,Phoeni            13:54.82  
  9 Carvajal, David           98 1048 Coldwat,Goodye            14:10.60  
 10 Woody, Jaron              99 Unattached,Winslow,            14:17.94  
 11 Gidaro, Daniel            99 1048 Phoenix,Scotts            14:27.78  
 12 Lopez, Hector             98 1048  Arizona                  14:55.81  
 13 Pooyouma, Dwight          99 1048 Tcm Rez,Polacc            15:15.63  
 14 Kastl, Markhunter         98 1048  Arizona,Litch            15:22.89  
 15 Keyes, Noah               98 1048 Arizona                   15:26.20  
 16 Woody, Jared              99 Unattached                     15:56.98  
 17 Martinez, Matthew         98 1048 Arizona,Phoeni            16:04.60  
 18 Yellowman, Lathyn         99 1048 Tcm Rez,Scotts            16:10.91  
 19 Kraul, Jose               99 1048  Arizona,Avond            19:24.84  
 
Event 5  4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Molloy, Jessica           97 1048 Gtd Go,Phoenix            14:52.84    1   
  2 Molvin, Shannon           96 1048 Gtd Go,Phoenix            14:54.60    2   
  3 Kinzle, Lauren            97 1048 Gtd Go,Scottsd            15:11.49    3   
  4 Miller, Jane              97 1048 Gtd Go,Phoenix            15:26.26    4   
  5 Loughran, Brianna         96 1048 Tcm Rez,Tuba C            15:41.76    5   
  6 Moroney, Meghan           97 1048 Gtd Go,Phoenix            16:00.00    6   
  7 Smiley, Danielle          97 1048 Tcm Rez,Window            16:23.99    7   
  8 Novacek, Alexandra        97 1048 Gtd Go,Phoenix            16:24.78    8   
  9 Marquez, Conley           97 1048 Gtd Go,Scottsd            16:47.45    9   
 10 Belknap, Mallory          96 1048 Gtd Go,Scottsd            16:54.87   10   
 11 Buness, Areta             97 1048 Gtd Go,Paradis            17:04.56   11   
 12 Curley, Brittnay          97 Unattached,Ganado,             17:20.02  
 13 Urueta, Anissa            97 1048 Aftershock,Cot            17:30.83  
 14 Coolie, Dorshanna         96 1048 Tcm Rez,Tuba C            17:35.46   12   
 15 Vansickle, Madisyn        97 1048 Gtd Go,Phoenix            17:54.70   13   
 16 Dodson, Andrea            97 1048 Tcm Rez,Tubaci            17:55.94   14   
 17 Brennan, Ana              96 1048 Gtd Go,Phoenix            18:20.05   15   
 18 Polacca, Tia              97 1048 Tcm Rez,Tuba C            18:28.28   16   
 19 Mitchell, Terri           97 1048 Tcm Rez                   18:43.69  
 20 Tom, Miya                 97 1048 Tcm Rez,Ganado            19:11.16   17   
 21 Estavillos, Taryn         96 1048 Arizona                   20:28.06  
 22 Russell, Kathryn          97 1048 Arizona                   21:34.11  
 23 Chischillie, Tara         96 Unattached,Winslow,            21:53.43  
 
Event 6  4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Cly, Julian               96 1048 Tcm Rez,Kayent            13:30.85    1   
  2 Loughran, Eddie           96 1048 Tcm Rez,Tuba C            13:39.84    2   
  3 Howard, Anfernee          96 1048 Tcm Rez,Second            13:50.07    3   
  4 Guerrero, Mufasa          96 1048 Coldwat,Avonda            14:21.97  
  5 Sumatzkuku, Kyle          96 1048 Tcm Rez,Tuba C            14:47.11    4   
  6 Spencer, Desean           96 1048 Tcm Rez,Winslo            14:54.29    5   
  7 Carvajal, Martin          96 1048 Coldwat,Goodye            15:03.10  
  8 Bighourse, Sedale         97 1048 Tcm Rez,Camero            15:11.78    6   
  9 Hardy, Kyle               96 1048 Tcm Rez,Tuba C            15:17.31    7   
 10 Yellowman, Triston        97 1048 Tcm Rez,Tuba C            15:19.19    8   
 11 Hernandez, Mario          96 1048 Gtd Go,Phoenix            15:27.28  
 12 Begody, Christian         96 1048 Tcm Rez,Tuba C            15:29.99    9   
 13 Jean-Nutumya, Latrell     97 1048 Tcm Rez,Tuba C            15:41.03   10   
 14 Rascon, Pablo             96 1048 Coldwat,Goodye            15:43.12  
 15 Nipp, Andrew              96 1048 Gtd Go,Phoenix            15:55.96  
 16 Loughran, Wesley          96 1048 Tcm Rez,Tuba C            16:00.69   11   
 17 McCabe, Cordell           97 1048 Tcm Rez,Leupp,            16:04.99   12   
 18 Smith, Ian                97 1048 Tucson,Tucson,            16:15.60  
 19 Bryant, Clayton           97 Unattached                     16:25.89  
 20 Baker, Liam               97 Unattached                     16:25.92  
 21 Honyumptewa, Trevor       97 1048 Tcm Rez,Tuba C            21:49.70   13   
 22 Keyes, Nathan             97 1048 Arizona                   25:07.70  
 
Event 7  5k Run CC Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Lomavitu, Timara          95 1048 Tcm Rez,Tuba C            30:43.86  
 
Event 8  5k Run CC Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Hensley, Walter           95 Unattached,Tucson,             17:19.27  
  2 Thompson, Alonzo          95 1048 Tcm Rez,Hotevi            18:05.68  
  3 Baker, Thaimes            94 Unattached                     21:01.11  
  4 Valverde, Julio           94 1048 Glendal                   21:18.88  
  5 Villalobos, Nathan        94 1048 Glendal,Glenda            21:19.38  
  6 Saganitso, Chance         95 1048 Tcm Rez,Tuba C            21:19.81  
  7 Arreola, Clemente         95 1048 Glendal                   21:26.49  
 
Event 9  5k Run CC Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Wiliams, Jennifer         93 1048 Tcm Rez,Tuba C            21:12.93  
 
Event 10  5k Run CC Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Vazquez, Angel            93 1048 Glendal,Glenda            17:00.08  
  2 Flores - Ortega, Jose     93 1048 Glendal,Glenda            20:02.42