Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/13/2010 10:31 PM
                          Regulation Meet - 4/3/2010                           
                          Youth Only - 9/8 Lane Track                          
                               Copper Canyon HS                                
                                    Results                                    
 
Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Jadyn Mays                 7 Arizona Risi           16.26      15.49   8 
  2 Adora Adams                7 Arizona Chee           16.28      15.51   8 
  3 Jayde Charlton             7 Do Right Edu           16.01      15.90   8 
  4 Dominique Mustin           7 Arizona Risi           16.70      16.03   8 
  5 Jasmine Singleton          7 Mustangs TC            17.21      16.31   8 
  6 Mia England                7 Unattached             18.82      16.68   7 
  7 Haila Reed                 7 Do Right Edu           15.65      16.73   8 
  8 Mya Harrell                6 Arizona Spee           16.63      16.79   8 
  9 Jhaidah Johnson            5 Do Right Edu                      17.14   2 
 10 Kenisha Williams           7 Mustangs TC            17.70      17.30   7 
 11 Mia Lockhart               7 Arizona Chee           17.91      17.39   7 
 12 Eliza Trimble              7 Arizona Puma           18.81      17.49   7 
 13 Jemila Mitchell            7 Arizona Risi           17.96      17.57   7 
 14 Asia Hoskins               7 Arizona Tita           17.33      17.60   8 
 15 Taylor Aguano              6 Arizona Chee           17.31      17.68   8 
 16 Jamelah Carswell           7 Do Right Edu                      17.92   3 
 17 Madison Shealy             6 Arizona Puma           20.45      17.99   5 
 18 Kate Collins               7 Arizona Elit           19.13      18.27   7 
 19 Deysha Lee                 7 Arizona Glor           18.35      18.28   7 
 20 Aria Sueing                4 Arizona Spee           21.75      18.81   5 
 21 Kayla Roland               7 Arizona Glor           19.43      18.86   6 
 22 Najelah Kirk               6 Miles Per Ho           21.00      18.94   5 
 23 Amreah Hutchinson          6 AZ Flames TC           20.48      19.05   5 
 24 Indya Scott                6 Az Gold Rush           21.00      19.13   5 
 25 Joanee Scroggins           7 Do Right Edu                      19.16   3 
 26 Sariya Oliver              6 Arizona Risi           18.48      19.22   7 
 27 Naja Jones                 6 Arizona Glor           19.78      19.26   6 
 28 Antalyce Carr              7 Arizona Glor           19.78      19.33   6 
 29 Angeliyah Pitts            7 Miles Per Ho           19.00      19.43   7 
 30 Alyssa Romo                6 Arizona Tita           20.40      19.45   6 
 31 Spirit Phipps              6 ColdWater Ex           20.56      19.67   5 
 32 Malejeah Washington        6 Arizona Sain           20.01      19.72   6 
 33 Teyanna Davis              6 Arizona Tita           20.23      19.75   6 
 34 Angelique Guillen          7 Arizona Glor           19.77      19.92   6 
 35 Zoe Saris                  7 Arizona Elit                      19.97   2 
 36 Sierra Colley              7 Arizona Puma           20.41      20.02   6 
 36 Kayla Johnson              7 Northwest Xp           20.50      20.02   5 
 38 Ella Daniels               7 Arizona Tita           22.28      20.30   4 
 39 Jenasia Johnson            7 Unattached                        20.35   3 
 40 Brianna Richardson         6 Do Right Edu                      20.39   1 
 41 Esperanza Reyes            7 Arizbushmast                      20.50   4 
 42 Raven Carino               7 Arizona Tita                      20.57   2 
 43 Jneya Hill                 4 Do Right Edu                      20.70   2 
 44 Olivia Carter              6 Arizona Chee                      20.79   3 
 45 Arazhane Shivers           5 Do Right Edu                      20.81   1 
 46 Gabriella Ford             6 Arizona Chee                      21.12   3 
 47 Savannah Bingham           5 Mustangs TC            23.65      21.15   4 
 48 Emily Hollins              6 Arizona Glor           21.88      21.24   4 
 49 Anaya Andrews              4 Arizona Chee                      21.30   1 
 50 Xaria Culver               4 Do Right Edu                      21.63   1 
 51 Jenna Tovar                6 Az Gold Rush           21.00      21.76   5 
 52 Martinez Sherry            7 Arizbushmast                      21.81   4 
 53 Taniah Kennedy             5 Arizona Glor                      21.83   1 
 54 Elizabeth Novacek          5 Unattached                        21.88   2 
 55 Lashonti Collier           6 Do Right Edu                      21.90   2 
 56 :airem Beecl               6 Spartan Speedste       23.17      22.10   4 
 57 Jacqueline Esquer          7 ColdWater Ex                      22.31   3 
 58 Nissaa Martinez            4 Do Right Edu                      22.64   1 
 59 Cheyenne Mason             5 Do Right Edu                      26.18   1 
 60 Keishara Cesar             6 Arizona Glor           26.33      26.66   4 
 61 Hallie Melonson            5 AZ Flames TC                      28.40   3 
 
Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jadyn Mays                 7 Arizona Risi           33.35      32.94   7 
  2 Jayde Charlton             7 Do Right Edu           34.22      33.79   7 
  3 Jasmine Singleton          7 Mustangs TC            35.14      33.86   7 
  4 Dominique Mustin           7 Arizona Risi           35.08      34.63   7 
  5 Trejanae Jackson           7 Do Right Edu                      35.98   1 
  6 Haila Reed                 7 Do Right Edu           34.00      36.41   7 
  7 Noelle Weintraub           7 Arizona Chee           38.25      36.63   6 
  8 Asia Hoskins               7 Arizona Tita           36.25      36.65   7 
  9 Kenisha Williams           7 Mustangs TC            37.90      36.69   7 
 10 Mya Harrell                6 Arizona Spee           36.30      36.82   7 
 11 Mia England                7 Unattached             40.98      37.17   6 
 12 Eliza Trimble              7 Arizona Puma           40.38      38.00   6 
 13 Jamelah Carswell           7 Do Right Edu                      38.12   1 
 14 Jemila Mitchell            7 Arizona Risi           38.67      38.26   6 
 15 Jhaidah Johnson            5 Do Right Edu                      38.43   1 
 16 Taqira Hoye                7 Arizona Sain                      38.74   1 
 17 Kate Collins               7 Arizona Elit           39.89      39.09   6 
 18 Deysha Lee                 7 Arizona Glor           37.96      39.45   6 
 18 Taylor Aguano              6 Arizona Chee                      39.45   2 
 20 Angelique Guillen          7 Arizona Glor           41.68      40.29   5 
 21 Sierra Colley              7 Arizona Puma           45.09      40.80   4 
 22 Madison Shealy             6 Arizona Puma           41.59      41.42   6 
 23 Najelah Kirk               6 Miles Per Ho           43.00      41.50   5 
 24 Naja Jones                 6 Arizona Glor           41.65      42.21   6 
 25 Antalyce Carr              7 Arizona Glor           44.46      42.62   4 
 26 Brianna Richardson         6 Do Right Edu                      43.04   3 
 27 Alyssa Romo                6 Arizona Tita           50.05      43.33   4 
 28 Kayla Roland               7 Arizona Glor           42.24      44.05   5 
 29 Malejeah Washington        6 Arizona Sain           43.87      44.19   5 
 30 Angeliyah Pitts            7 Miles Per Ho           43.10      44.64   5 
 31 Kayla Johnson              7 Northwest Xp           42.60      44.68   5 
 32 Ella Daniels               7 Arizona Tita           49.12      45.00   4 
 33 Zoe Saris                  7 Arizona Elit                      45.12   2 
 34 Indya Scott                6 Az Gold Rush           45.00      45.94   4 
 35 Amreah Hutchinson          6 AZ Flames TC           42.48      46.14   5 
 36 Jenna Tovar                6 Az Gold Rush           45.00      46.56   4 
 37 Emily Hollins              6 Arizona Glor           47.10      46.81   4 
 38 Raven Carino               7 Arizona Tita                      47.05   3 
 39 :airem Beecl               6 Spartan Speedste       47.10      47.26   4 
 40 Savannah Bingham           5 Mustangs TC            43.30      48.38   5 
 41 Arazhane Shivers           5 Do Right Edu                      48.61   2 
 42 Gabriella Ford             6 Arizona Chee                      48.78   1 
 43 Xaria Culver               4 Do Right Edu                      49.99   1 
 44 Olivia Carter              6 Arizona Chee                      50.07   3 
 45 Jneya Hill                 4 Do Right Edu                      51.48   1 
 46 Lashonti Collier           6 Do Right Edu                      52.52   2 
 47 Taniah Kennedy             5 Arizona Glor                      53.97   3 
 48 Keishara Cesar             6 Arizona Glor           50.62    1:01.88   3 
 49 Cheyenne Mason             5 Do Right Edu                    1:04.30   1 
 
Event 111  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Arik Hills                 7 Sahuarita Sp                      15.90   1 
  2 Tre Green                  7 Northwest Xp           15.80      16.11   9 
  3 Julian Williams            7 Mustangs TC            16.65      16.21   9 
  4 Marcus Brown               7 AZ Flames TC           17.44      16.24   7 
  5 Davion Center              7 Do Right Edu           16.13      16.39   9 
  6 Quaron Adams               6 Do Right Edu           16.58      16.51   9 
  7 Terry Byrd                 7 Do Right Edu           16.23      16.61   9 
  8 Russ Lingruen-Thain        7 Feel The Hea           16.77      16.63   8 
  9 Jaylon Williams            7 Arizona Chee           16.20      16.70   9 
 10 Jayden Coleman             7 Northwest Xp           16.10      16.72   9 
 11 Aaron Davis                7 Arizona Glor           16.59      16.74   9 
 12 Quamari Garrett            7 Do Right Edu           16.14      16.76   9 
 13 Zach Woodard               7 Northwest Xp           17.30      16.84   8 
 14 Quenton Barger             7 AZ Flames TC           17.17      17.03   8 
 15 Dason Brooks               6 AZ Flames TC           18.21      17.04   7 
 16 Tommy Lingruen-Thain       7 Feel The Hea           17.25      17.09   8 
 17 Trevon Harris              7 Do Right Edu           17.67      17.15   7 
 18 Garrison Douglass          6 World Class            17.86      17.37   7 
 18 Dajon Flowers              7 Pastor Fit F           19.16      17.37   6 
 20 Eric Chamber               6 Az Gold Rush           18.33      17.38   7 
 21 Marcos Romo                7 Arizona Tita           17.25      17.61   8 
 22 Demetris Lovejr            7 Az Gold Rush           17.13      17.65   8 
 23 Dhayven Valentine          7 Arizona Tita           17.28      17.71   8 
 24 Kai Boykins                5 Arizona Spee           17.98      17.73   7 
 25 Gavin Bell                 7 Do Right Edu           17.20      17.78   8 
 26 Jacques Span-Moreland      7 Do Right Edu           17.33      17.80   8 
 27 Christien Byrd             6 Northwest Xp           19.50      17.93   6 
 27 Devon Grubbs               6 Do Right Edu                      17.93   2 
 29 Kydan Moore                6 Miles Per Ho                      18.02   3 
 30 Jacob Belton               7 Arizona Risi           19.05      18.12   6 
 31 Erick Zapata-Trejo         7 Mustangs TC                       18.14   1 
 32 Makhyi Hinkle              6 Do Right Edu                      18.23   4 
 33 Kaleon Carrigan            5 Do Right Edu                      18.25   1 
 34 Ty Ali                     6 Mustangs TC            18.20      18.67   7 
 34 Zion Royal                 6 Do Right Edu                      18.67   2 
 36 Tyreese Kennedy            6 Arizona Glor                      18.74   3 
 37 Ky-Mani Bernard            7 Do Right Edu           17.41      18.78   7 
 38 Jordon Parrish             7 Arizona Tita           17.65      18.84   7 
 39 Naishon Pittman            7 Miles Per Ho                      18.90   1 
 40 Ahmez Standiford           6 World Class            19.07      18.91   6 
 41 Zachary Young              6 Sahuarita Sp                      19.01   1 
 41 Jalen Stovall              6 Arizona Tita           19.16      19.01   6 
 43 Jaden Kidder               7 Arizona Chee                      19.16   1 
 44 Len Lopez                  7 Pastor Fit F           19.22      19.17   6 
 45 Qwestin Litz               6 Arizona Tita           18.64      19.22   6 
 46 Amar Elmore                6 Do Right Edu                      19.46   4 
 47 Kaleb Coleman              6 Arizona Chee                      19.53   2 
 48 Demetrius Fatongiatau      7 AZ Flames TC           23.20      19.54   5 
 49 Tyren Harris               6 Do Right Edu                      19.55   3 
 50 Drew Barthelemy            7 Phoenix Bobc                      19.57   4 
 51 Feenix Morris              6 ColdWater Ex           20.21      19.65   5 
 52 Michael King               5 Mustangs TC            19.65      19.72   6 
 52 Zaire Blevins              5 Do Right Edu                      19.72   1 
 54 Tyler Donald               7 Do Right Edu                      19.80   4 
 55 Issachar Reyes             6 Arizbushmast                      19.93   4 
 56 Kobe Bryant                6 Miles Per Ho                      20.05   1 
 57 Qkasai Garrett             5 Do Right Edu                      20.15   3 
 58 Errick Tamplin             4 Arizona Sain           20.59      20.40   5 
 59 Lashaw Bibbs               4 Arizona Sain           21.44      20.69   5 
 60 Diego Ramirez              5 Arizona Sain           22.46      20.95   5 
 61 Gabriel Clark              6 Arizona Tita           21.35      21.10   5 
 62 Devean Hawkins             5 Mustangs TC            21.69      21.11   5 
 63 Yuel Moreau                7 Arizona Chee                      21.25   2 
 64 Marcos Torres              4 Miles Per Ho                      21.36   3 
 65 Martel Wiley               4 Do Right Edu                      22.12   3 
 66 Xaelun Morris              5 ColdWater Ex           20.77      22.27   5 
 67 Styles Phipps              4 ColdWater Ex           25.27      22.74   4 
 68 Darius Collier             4 Do Right Edu                      23.28   2 
 69 Elijah Matthews            6 Miles Per Ho                      23.38   2 
 70 Cameron Green              4 Sahuarita Sp                      23.41   2 
 71 Kire Johnson               4 Unattached                        25.38   4 
 
Event 112  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Treveon McDonald           7 Arizona Sain           34.52      33.22   9 
  2 Tre Green                  7 Northwest Xp           33.20      33.44   9 
  3 Russ Lingruen-Thain        7 Feel The Hea           35.29      34.02   8 
  4 Jayden Coleman             7 Northwest Xp           35.60      34.23   8 
  5 Jaleel Walker              7 Arizona Sain           33.79      34.74   9 
  6 Connor Ivie                7 AZ Flames TC           34.45      34.87   9 
  7 Jay Cruz                   7 Arizona Sain           35.35      34.88   8 
  8 Zach Woodard               7 Northwest Xp           38.50      35.13   7 
  9 Quaron Adams               6 Do Right Edu           35.81      35.48   8 
 10 Garrison Douglass          6 World Class            38.24      35.53   7 
 11 Jaylon Williams            7 Arizona Chee           35.50      35.66   8 
 12 Arik Hills                 7 Sahuarita Sp                      35.84   3 
 13 Trevon Harris              7 Do Right Edu           35.11      36.20   9 
 14 Julian Williams            7 Mustangs TC            35.23      36.59   8 
 15 Jamari Brown               6 Arizona Sain           38.78      36.61   7 
 16 Quamari Garrett            7 Do Right Edu           34.13      36.77   9 
 17 Davion Center              7 Do Right Edu           32.13      36.83   9 
 18 Jalen Stovall              6 Arizona Tita           43.08      36.87   6 
 19 Marcos Romo                7 Arizona Tita           36.93      37.10   8 
 20 Dajon Flowers              7 Pastor Fit F           37.56      37.29   7 
 21 Tommy Lingruen-Thain       7 Feel The Hea           37.47      37.55   7 
 22 Jordon Parrish             7 Arizona Tita           40.44      37.92   6 
 23 Aaron Davis                7 Arizona Glor           36.80      38.45   8 
 24 Demetris Lovejr            7 Az Gold Rush           37.00      38.81   7 
 25 Christien Byrd             6 Northwest Xp           40.30      38.87   6 
 26 Erick Zapata-Trejo         7 Mustangs TC                       39.28   3 
 27 Makhyi Hinkle              6 Do Right Edu                      39.32   4 
 27 Kai Boykins                5 Arizona Spee           37.79      39.32   7 
 29 Jacob Belton               7 Arizona Risi           41.25      39.73   6 
 30 Noah Shaver                7 Phoenix Bobc                      39.92   4 
 31 Ahmez Standiford           6 World Class            44.26      39.99   5 
 32 Zaire Blevins              5 Do Right Edu                      40.09   4 
 33 Len Lopez                  7 Pastor Fit F           41.81      41.03   6 
 34 Qkasai Garrett             5 Do Right Edu                      41.08   1 
 35 Zachary Young              6 Sahuarita Sp                      41.24   1 
 36 Kaleon Carrigan            5 Do Right Edu                      41.50   3 
 37 Styles Phipps              4 ColdWater Ex                      41.57   2 
 38 Eric Chamber               6 Az Gold Rush           40.36      41.77   6 
 39 Jaden Kidder               7 Arizona Chee                      41.98   4 
 40 Tyreese Kennedy            6 Arizona Glor                      42.01   1 
 41 Feenix Morris              6 ColdWater Ex           47.13      42.43   5 
 42 Zion Royal                 6 Do Right Edu                      42.44   3 
 43 Jeremiah Boler             6 Arizona Sain           44.82      42.78   5 
 44 Kaleb Coleman              6 Arizona Chee                      42.90   2 
 45 Kobe Bryant                6 Miles Per Ho                      43.67   4 
 45 Tyren Harris               6 Do Right Edu                      43.67   4 
 47 Tyler Donald               7 Do Right Edu                      44.31   2 
 48 Ky-Mani Bernard            7 Do Right Edu                      44.34   2 
 49 Errick Tamplin             4 Arizona Sain           48.30      46.86   5 
 50 Marcos Torres              4 Miles Per Ho                      47.68   1 
 51 Diego Ramirez              5 Arizona Sain           47.03      48.18   5 
 52 Qwestin Litz               6 Arizona Tita           40.01      48.22   6 
 53 Yuel Moreau                7 Arizona Chee                      48.33   1 
 54 Lashaw Bibbs               4 Arizona Sain                      48.65   3 
 55 Naishon Pittman            7 Miles Per Ho                      49.00   1 
 56 Gabriel Clark              6 Arizona Tita           48.03      49.37   5 
 57 Xaelun Morris              5 ColdWater Ex           51.01      49.73   5 
 58 Kydan Moore                6 Miles Per Ho                      50.45   2 
 59 Cameron Green              4 Sahuarita Sp                      53.05   2 
 60 Darius Collier             4 Do Right Edu                      53.36   1 
 61 Elijah Matthews            6 Miles Per Ho                      57.79   3 
 
Event 141  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns  'A'                          1:12.08    1:07.58  
     1) Jadyn Mays 7                    2) Jemila Mitchell 7              
     3) Dominique Mustin 7              4) Sariya Oliver 6                
  2 Do Right Education And Sports  'A'                           1:09.38  
     1) Jayde Charlton 7                2) Trejanae Jackson 7             
     3) Jhaidah Johnson 5               4) Haila Reed 7                   
  3 Arizona Titans  'A'                               1:21.98    1:17.56  
     1) Teyanna Davis 6                 2) Asia Hoskins 7                 
     3) Alyssa Romo 6                   4) Ajunae Thompson 6              
  4 Do Right Education And Sports  'B'                           1:18.94  
     1) Jamelah Carswell 7              2) Jneya Hill 4                   
     3) Brianna Richardson 6            4) Joanee Scroggins 7             
  5 Arizona Glory  'A'                                1:20.40    1:19.90  
     1) Angelique Guillen 7             2) Emily Hollins 6                
     3) Deysha Lee 7                    4) Kayla Roland 7                 
 -- Arizona Cheetahs TC  'A'                          1:10.00         DQ  
     1) Adora Adams 7                   2) Taylor Aguano 6                
     3) Mia Lockhart 7                  4) Noelle Weintraub 7             
 
Event 151  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 AZ Flames TC  'A'                                 1:08.02    1:05.46  
     1) Quenton Barger 7                2) Dason Brooks 6                 
     3) Marcus Brown 7                  4) Connor Ivie 7                  
  2 Do Right Education And Sports  'A'                1:12.00    1:05.75  
     1) Quaron Adams 6                  2) Terry Byrd 7                   
     3) Davion Center 7                 4) Trevon Harris 7                
  3 Mustangs TC  'A'                                  1:16.40    1:06.60  
     1) Ty Ali 6                        2) Devean Hawkins 5               
     3) Michael King 5                  4) Julian Williams 7              
  4 Arizona Saints  'A'                                          1:08.88  
     1) Jamari Brown 6                  2) Jay Cruz 7                     
     3) Treveon McDonald 7              4) Jaleel Walker 7                
  5 Do Right Education And Sports  'B'                1:18.00    1:09.64  
     1) Gavin Bell 7                    2) Quamari Garrett 7              
     3) Devon Grubbs 6                  4) Jacques Span-Moreland 7        
  6 Arizona Titans  'A'                               1:13.29    1:11.86  
     1) Qwestin Litz 6                  2) Jordon Parrish 7               
     3) Marcos Romo 7                   4) Dhayven Valentine 7            
  7 Northwest Xpress  'A'                             1:08.60    1:18.73  
     1) Christien Byrd 6                2) Jayden Coleman 7               
     3) Tre Green 7                     4) Zach Woodard 7                 
  8 Miles Per Hour  'A'                                          1:19.68  
     1) Kobe Bryant 6                   2) Marlos Hill 5                  
     3) Kydan Moore 6                   4) Naishon Pittman 7              
 
Event 163  Long Jump Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jasmine Singleton          7 Mustangs TC            3.10m      3.15m  
  2 Mya Harrell                6 Arizona Spee           2.62m      2.72m  
  3 Adora Adams                7 Arizona Chee           3.20m      2.70m  
  4 Sariya Oliver              6 Arizona Risi           0.07m      2.58m  
  5 Ajunae Thompson            6 Arizona Tita           2.48m      2.51m  
  6 Amreah Hutchinson          6 AZ Flames TC           2.49m      2.49m  
  7 Kate Collins               7 Arizona Elit                      2.38m  
  8 Mia England                7 Unattached             2.59m      2.37m  
  9 Joanee Scroggins           7 Do Right Edu                      2.31m  
 10 Rahni Turner               6 Pops TC                1.83m      2.16m  
 11 Esperanza Reyes            7 Arizbushmast                      2.06m  
 12 Ella Daniels               7 Arizona Tita                      2.04m  
 13 Spirit Phipps              6 ColdWater Ex                      1.89m  
 13 Malejeah Washington        6 Arizona Sain           1.70m      1.89m  
 15 Indya Scott                6 Az Gold Rush                      1.82m  
 16 Antalyce Carr              7 Arizona Glor                      1.81m  
 17 Noelle Weintraub           7 Arizona Chee                      1.77m  
 18 Naja Jones                 6 Arizona Glor                      1.52m  
 19 Anaya Andrews              4 Arizona Chee                      1.40m  
 20 Xaria Culver               4 Do Right Edu                      1.37m  
 21 Gabriella Ford             6 Arizona Chee                      1.17m  
 22 Jenna Tovar                6 Az Gold Rush                      1.14m  
 23 Arazhane Shivers           5 Do Right Edu                      1.13m  
 -- Zoe Saris                  7 Arizona Elit                         ND  
 -- Jacqueline Esquer          7 ColdWater Ex                         ND  
 -- Teyanna Davis              6 Arizona Tita           1.80m         ND  
 
Event 167  Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ajunae Thompson            6 Arizona Tita           7.36m      9.70m  
  2 Sierra Colley              7 Arizona Puma                      8.02m  
  3 Kayla Johnson              7 Northwest Xp                      7.33m  
  4 Spirit Phipps              6 ColdWater Ex           1.63m      6.90m  
  5 Olivia Carter              6 Arizona Chee                      5.98m  
  6 Martinez Sherry            7 Arizbushmast                      5.65m  
  7 Esperanza Reyes            7 Arizbushmast                      5.63m  
  8 Cheyenne Mason             5 Do Right Edu                      5.52m  
  9 Nissaa Martinez            4 Do Right Edu                      4.66m  
 10 Anaya Andrews              4 Arizona Chee                      3.58m  
 11 Savannah Bingham           5 Mustangs TC            3.91m      3.48m  
 
Event 173  Long Jump Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Treveon McDonald           7 Arizona Sain           3.39m      3.19m  
  2 Marcus Brown               7 AZ Flames TC           3.08m      3.08m  
  3 Garrison Douglass          6 World Class            2.78m      3.06m  
  4 Connor Ivie                7 AZ Flames TC           3.03m      2.89m  
  5 Dhayven Valentine          7 Arizona Tita           3.75m      2.72m  
  6 Jay Cruz                   7 Arizona Sain           2.71m      2.70m  
  7 Gavin Bell                 7 Do Right Edu                      2.52m  
  8 Amar Elmore                6 Do Right Edu                      2.49m  
  9 Jaleel Walker              7 Arizona Sain           3.10m      2.48m  
 10 Feenix Morris              6 ColdWater Ex                      2.41m  
 11 Ky-Mani Bernard            7 Do Right Edu                      2.33m  
 12 Mychael Beechum            7 Unattached                        2.32m  
 13 Jacques Span-Moreland      7 Do Right Edu                      2.29m  
 14 Eric Chamber               6 Az Gold Rush                      2.20m  
 15 Jamari Brown               6 Arizona Sain           2.74m      2.11m  
 16 Marcos Torres              4 Miles Per Ho                      2.08m  
 17 Devean Hawkins             5 Mustangs TC                       1.94m  
 18 Xaelun Morris              5 ColdWater Ex                      1.92m  
 19 Makhyi Hinkle              6 Do Right Edu                      1.89m  
 20 Lashaw Bibbs               4 Arizona Sain           1.42m      1.79m  
 21 Michael King               5 Mustangs TC                       1.70m  
 22 Tyler Donald               7 Do Right Edu                      1.49m  
 23 Demetris Lovejr            7 Az Gold Rush                      1.48m  
 24 Zaire Blevins              5 Do Right Edu                      1.34m  
 25 Martel Wiley               4 Do Right Edu                      1.12m  
 26 Tyren Harris               6 Do Right Edu                      0.95m  
 -- Ty Ali                     6 Mustangs TC                          ND  
 -- Diego Ramirez              5 Arizona Sain           1.31m         ND  
 -- Zion Royal                 6 Do Right Edu                         ND  
 -- Yuel Moreau                7 Arizona Chee                         ND  
 -- Errick Tamplin             4 Arizona Sain                         ND  
 -- Kai Boykins                5 Arizona Spee           2.43m         ND  
 
Event 177  Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alexander Ramirez          7 Unattached            26.52m     26.75m  
  2 Noah Shaver                7 Phoenix Bobc                     19.54m  
  3 Jaylon Williams            7 Arizona Chee                     13.35m  
  4 Amar Elmore                6 Do Right Edu                     13.14m  
  5 Jaden Kidder               7 Arizona Chee                     12.97m  
  6 Devon Grubbs               6 Do Right Edu                     12.27m  
  7 Drew Barthelemy            7 Phoenix Bobc                     12.17m  
  8 Aaron Davis                7 Arizona Glor                     11.89m  
  9 Ahmez Standiford           6 World Class            7.37m      8.02m  
 10 Issachar Reyes             6 Arizbushmast                      7.46m  
 11 Garrison Douglass          6 World Class                       5.63m  
 12 Styles Phipps              4 ColdWater Ex                      5.60m  
 13 Kaleb Coleman              6 Arizona Chee                      4.69m  
 14 Martel Wiley               4 Do Right Edu                      4.02m  
 
Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jennifer Marendes          9 Northwest Xp           14.22      14.30   7 
  2 Shatara Elem               9 Arizona Tita           14.46      14.32   7 
  3 Zaire Chest                9 Arizona Chee           14.80      14.33   7 
  4 Asiah Fields               9 Spartan Speedste       15.04      14.55   7 
  5 Alana Rennie               9 Az Gold Rush           14.80      14.60   7 
  6 Nydiah Mgbam               9 Miles Per Ho           15.05      15.12   7 
  6 Raven Jordan               9 Arizona Chee           15.60      15.12   7 
  8 Hanna Ashley               9 Northwest Xp           16.10      15.23   6 
  9 Malea Walker               9 Arizona Glor           15.67      15.28   6 
 10 Kenzington Pratt           9 Unattached             15.00      15.31   7 
 11 Dominique Phillips         8 Arizona Risi           15.70      15.41   6 
 12 Tyonna Singleton           9 Mustangs TC            15.54      15.43   7 
 13 Mahogany Jimerson          9 Arizona Sain           16.02      15.73   6 
 14 Malaealani Fraser          9 Arizona Tita           15.88      16.16   6 
 15 Sky Black                  8 Mustangs TC            16.16      16.20   6 
 16 Gabriela Valdez            8 Az Gold Rush           16.88      16.35   5 
 17 Kaylee Ivie                9 AZ Flames TC           16.57      16.41   5 
 18 Ciara Bardwell-Jones       8 Mustangs TC            16.76      16.42   5 
 19 Tmarra Carradine           8 Arizona Tita           16.18      16.53   6 
 20 Kiemya Williams            8 Do Right Edu                      16.60   2 
 21 Renita Jackson             8 Do Right Edu                      16.71   1 
 22 Jailyn Covington           8 Arizona Tita           16.34      16.76   6 
 23 Vanessa Hernandez          9 Az Gold Rush           16.00      16.80   6 
 24 Chloe Fraley               9 AZ Flames TC           17.67      16.83   4 
 25 Micaela Marks              9 Spartan Speedste       17.70      16.89   4 
 26 Crystal Mayfield           8 Do Right Edu                      17.23   2 
 27 Bianca Jones               9 Pops TC                17.30      17.29   4 
 28 Maliyah Jones              8 Miles Per Ho           17.10      17.36   5 
 29 Kendora Williams           8 Az Gold Rush                      17.42   1 
 30 Kennedy Whittaker          9 Spartan Speedste       18.19      17.55   4 
 31 Alize Rodriguez            9 Az Gold Rush                      17.66   2 
 32 Maiyah Harris              9 Sahuarita Sp           16.59      17.67   5 
 33 Maija Mason                9 Az Gold Rush           18.00      17.79   4 
 34 Sadeja Maddox              8 Miles Per Ho                      17.98   1 
 35 Deja Jackson               8 Arizona Risi           17.59      18.19   4 
 36 Trinity Quihuis            9 Arizona Tita           18.21      18.22   4 
 37 Damarius Standiford        9 World Class            19.15      18.33   3 
 38 Breashawnea Tamplin        8 Arizona Sain           18.69      18.35   3 
 39 Joy Perez                  9 Az Gold Rush           17.00      18.40   5 
 40 Zara Scott                 8 Az Gold Rush           16.88      18.42   5 
 41 Dasia Wesley               8 Arizona Glor           18.42      18.46   3 
 42 Alethea Zischang           8 Northwest Xp           20.60      18.61   2 
 43 Emily Kiernan              8 Sahuarita Sp                      18.69   2 
 44 Zacari Tatum               8 Miles Per Ho           20.10      18.74   2 
 45 Taliyah Hillyer            9 Arizona Chee                      18.77   1 
 46 Shannelle Williams         8 Az Gold Rush           19.00      18.78   3 
 47 Breanna Dozel              9 Northwest Xp           18.50      19.21   3 
 48 Kailey Rufus               8 Miles Per Ho           19.05      19.48   3 
 49 Deliyah Harris             8 Arizona Sain           20.00      19.68   2 
 50 Alyssa Barone              8 Northwest Xp           19.60      19.84   3 
 51 Micah Johnson              9 Miles Per Ho           19.70      20.24   2 
 52 Erika Varela               9 ColdWater Ex           21.29      20.68   2 
 53 Martinez Rhonda            8 Arizbushmast                      21.81   1 
 -- Queentavia Barker          8 Pastor Fit F           19.27         NT   3 
 
Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 26.71  7/31/1993   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Shatara Elem               9 Arizona Tita           31.72      30.49   8 
  2 Asiah Fields               9 Spartan Speedste       31.01      30.77   8 
  3 Jai Gruenwald              9 Arizona Chee           30.80      30.91   8 
  4 Jennifer Marendes          9 Northwest Xp           30.50      31.00   8 
  5 Kenzington Pratt           9 Unattached             30.00      31.69   8 
  6 Nydiah Mgbam               9 Miles Per Ho           31.00      31.80   8 
  7 Alana Rennie               9 Az Gold Rush           31.21      31.93   8 
  8 Dominique Phillips         8 Arizona Risi           32.94      32.02   7 
  9 Hanna Ashley               9 Northwest Xp           34.50      32.35   5 
 10 Mahogany Jimerson          9 Arizona Sain           32.72      32.93   7 
 11 Malea Walker               9 Arizona Glor           33.08      33.15   7 
 12 Sky Black                  8 Mustangs TC            34.89      34.12   5 
 13 Malaealani Fraser          9 Arizona Tita           33.25      34.57   7 
 14 Tmarra Carradine           8 Arizona Tita           37.27      34.75   6 
 15 Ciara Bardwell-Jones       8 Mustangs TC            34.79      34.77   5 
 16 Gabriela Valdez            8 Az Gold Rush           35.42      34.94   5 
 17 Vanessa Hernandez          9 Az Gold Rush           33.00      34.97   7 
 18 Kaylee Ivie                9 AZ Flames TC           35.67      35.12   6 
 19 Mikayla Douglas            9 Do Right Edu                      35.42   2 
 20 Makyah Richard             8 Arizona Tita           35.47      35.56   5 
 21 Jailyn Covington           8 Arizona Tita           34.99      35.65   5 
 22 Gebriel Martin             9 Do Right Edu                      36.31   1 
 23 Maija Mason                9 Az Gold Rush           42.00      36.44   3 
 24 Alize Rodriguez            9 Az Gold Rush           35.00      36.57   5 
 25 Destinee Johnson           9 Do Right Edu                      36.63   2 
 26 Kendora Williams           8 Az Gold Rush                      37.03   2 
 27 Trinity Quihuis            9 Arizona Tita           40.20      37.64   3 
 28 Maliyah Jones              8 Miles Per Ho           40.10      37.72   3 
 29 Deja Jackson               8 Arizona Risi           37.91      37.89   6 
 30 Damarius Standiford        9 World Class            41.89      37.99   3 
 31 Micaela Marks              9 Spartan Speedste       35.50      38.21   5 
 32 Kennedy Whittaker          9 Spartan Speedste       39.00      38.75   6 
 33 Breashawnea Tamplin        8 Arizona Sain           39.40      39.01   3 
 34 Sadeja Maddox              8 Miles Per Ho                      39.06   1 
 35 Tanaya Davis               9 Arizona Tita           38.27      39.10   6 
 36 Maiyah Harris              9 Sahuarita Sp                      39.51   1 
 37 Shannelle Williams         8 Az Gold Rush           41.00      39.77   3 
 38 Emily Kiernan              8 Sahuarita Sp                      39.79   1 
 39 Zara Scott                 8 Az Gold Rush                      39.81   2 
 40 Dasia Wesley               8 Arizona Glor           40.83      39.86   3 
 41 Jalene Perez              10 Unattached                        40.42   2 
 42 Breanna Dozel              9 Northwest Xp           22.60      40.90   2 
 43 Shardae Haynes             8 Do Right Edu                      40.96   1 
 44 Zacari Tatum               8 Miles Per Ho           42.10      41.03   4 
 45 Joy Perez                  9 Az Gold Rush                      41.49   1 
 46 Deliyah Harris             8 Arizona Sain           42.87      43.68   4 
 47 Micah Johnson              9 Miles Per Ho           45.10      44.35   4 
 48 Erika Varela               9 ColdWater Ex           45.91      46.04   4 
 49 Martinez Rhonda            8 Arizbushmast                      47.40   1 
 
Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Anna Foreman               9 Arizona Chee         1:10.00    1:11.63   3 
  2 Ava Hamilton               9 Go The Dista         1:11.00    1:13.60   2 
  3 Jennifer Marendes          9 Northwest Xp         1:11.60    1:14.65   2 
  4 Jai Gruenwald              9 Arizona Chee         1:11.00    1:15.30   3 
  5 Hanna Ashley               9 Northwest Xp         1:14.30    1:15.87   2 
  6 Tessa Quinter              9 Phoenix Bobc                    1:17.92   1 
  7 Dominique Phillips         8 Arizona Risi         1:19.75    1:17.94   2 
  8 Mahogany Jimerson          9 Arizona Sain         1:17.71    1:19.95   2 
  9 Mikayla Douglas            9 Do Right Edu                    1:20.89   1 
 10 Morgan Foster              9 Arizona Chee         1:04.00    1:21.73   3 
 11 Hallee Gray                9 Arizona Chee         1:02.00    1:23.41   3 
 12 Bianca Jones               9 Pops TC              1:26.38    1:24.72   2 
 13 Trinity Quihuis            9 Arizona Tita         1:27.74    1:25.45   2 
 14 Tanaya Davis               9 Arizona Tita                    1:26.07   1 
 15 Breashawnea Tamplin        8 Arizona Sain                    1:27.91   1 
 16 Naja Andrews               9 Arizona Chee         1:01.00    1:32.09   3 
 
Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Chalynn Carr, LaVerne, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anna Foreman               9 Arizona Chee         2:40.00    2:37.77  
  2 Tessa Quinter              9 Phoenix Bobc         2:52.00    2:54.07  
  3 Rose Cobbin                9 Arizbushmast                    2:54.24  
  4 Makyah Richard             8 Arizona Tita         2:56.96    3:00.91  
  5 Trinity Scroggins          8 Do Right Edu                    3:05.84  
  6 Emily Kiernan              8 Sahuarita Sp                    3:16.39  
 
Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Great Barrington, MA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ava Hamilton               9 Go The Dista         5:51.00    5:44.44  
  2 Rose Cobbin                9 Arizbushmast                    5:50.24  
  3 Morgan Foster              9 Arizona Chee                    6:05.81  
  4 Johanna Vega               9 ColdWater Ex                    6:30.47  
 
Event 208  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 7:30.80  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Renita Jackson             8 Do Right Edu                   10:57.14  
  2 Janae Goode                9 Do Right Edu                   11:00.22  
  3 Crystal Mayfield           8 Do Right Edu                   11:11.91  
  4 Taliyah Hillyer            9 Arizona Chee                   11:41.44  
  5 Gebriel Martin             9 Do Right Edu                   12:04.00  
 
Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Marquis Griffen            9 Arizona Tita           13.53      13.84   6 
  2 Keishaud White             9 Do Right Edu           14.99      14.09   5 
  3 Decarlos Brooks            9 AZ Flames TC           14.23      14.23   6 
  4 Leroy Tellis               9 Arizona Risi           14.53      14.35   6 
  5 Kendahl Johnson            9 Northwest Xp           14.80      14.41   5 
  6 Malcolm Williams           9 Pops TC                14.60      14.60   6 
  7 Jacobe Covington           8 Arizona Tita           14.29      14.63   6 
  8 Jordin Campbell            9 Arizona Chee           14.54      14.67   6 
  9 Devion Jackson             9 Do Right Edu           15.01      14.73   5 
 10 Nasir Kirk                 9 Miles Per Ho           14.90      14.88   5 
 11 Joshua England             8 Unattached             16.87      15.03   4 
 12 Dominique Hampton          9 Arizona Risi           14.93      15.14   5 
 13 Delvin Jones               9 Miles Per Ho           14.90      15.25   5 
 14 Nainoa Aguano              8 Arizona Chee           14.71      15.38   6 
 15 Kiondre Taylor             8 Arizona Chee           14.75      15.40   5 
 16 Alayjon Tamplin            9 Arizona Sain           15.01      15.48   5 
 17 Mason Young                8 Sahuarita Sp                      15.50   1 
 18 Joshua Poates              9 Arizona Chee           14.74      15.55   5 
 19 Marvin Walker              9 Arizona Glor           15.59      15.64   4 
 20 Brandon Quihuis            9 Arizona Tita           15.62      15.73   4 
 21 Sean Scott                 8 Arizona Chee           14.73      15.96   6 
 22 Sani Nakiso                8 Arizona Chee           14.71      16.00   6 
 23 Tucker Redd                9 Az Gold Rush                      16.15   1 
 24 Jzhantavyon Bryant         8 Do Right Edu                      16.16   2 
 25 Myles Goodman              8 Mustangs TC            16.33      16.22   4 
 26 Antwone Stewart            8 Do Right Edu           15.68      16.36   4 
 27 Jose Ramirez               8 Arizbushmast                      16.40   2 
 28 Andre Johnson              8 Az Gold Rush           16.59      16.49   4 
 29 Darriontae Williams        8 Pastor Fit F           17.49      16.54   3 
 30 Brandon Richardson         8 Do Right Edu                      16.70   1 
 31 Dylan Hollins              9 Arizona Glor           17.14      16.93   4 
 32 Shamon Davis               8 Arizona Tita           16.93      16.99   4 
 33 Semahja Mack               9 Unattached                        17.04   2 
 34 Jacob Lamb                 9 Unattached                        17.07   1 
 35 Austin Shaver              8 Mustangs TC            17.80      17.12   3 
 36 Ceth Reeves                8 Arizona Elit           18.94      17.36   3 
 37 Joseph Bryant              8 Miles Per Ho           18.56      17.37   3 
 38 Kolbe Pitts                9 Arizona Chee                      17.45   1 
 39 Dakarai Alberty            8 Arizona Risi           17.26      17.52   3 
 40 Qualyn Davis               8 Miles Per Ho                      17.93   1 
 41 Michael Whittaker          9 Spartan Speedste       17.85      18.15   3 
 42 Nicholas Holmen            8 Arizona Puma           18.25      18.63   3 
 43 Kenneth Gaskins            8 Arizona Spee           19.70      19.17   2 
 44 Dakota Dyson               8 Phoenix Bobc                      19.68   2 
 45 Keandre Moore              9 Miles Per Ho           23.92      22.28   2 
 
Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
    National: N 26.01  7/25/1996   Richard Crawford, Plano, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Marquis Griffen            9 Arizona Tita           28.44      28.42   7 
  2 Chris Russell              9 Mustangs TC            29.48      28.96   7 
  3 Drake Andersen             9 Arizona Chee           29.01      29.93   7 
  4 Kendahl Johnson            9 Northwest Xp           30.60      30.01   7 
  5 Jacobe Covington           8 Arizona Tita           30.01      30.01   7 
  6 Leroy Tellis               9 Arizona Risi           29.90      30.01   7 
  7 Malcolm Williams           9 Pops TC                29.99      30.44   7 
  8 Dominique Hampton          9 Arizona Risi           31.10      30.97   6 
  9 Wyatt Shedrick             8 Do Right Edu                      31.36   1 
 10 Nasir Kirk                 9 Miles Per Ho           32.90      31.45   6 
 11 Delano Salgado             9 Arizona Sain           32.09      31.48   6 
 12 Joshua England             8 Unattached             32.80      31.68   6 
 13 Jordan Porter              9 Mustangs TC            32.34      32.02   6 
 14 Mason Young                8 Sahuarita Sp                      32.38   2 
 15 Delvin Jones               9 Miles Per Ho           31.73      32.76   6 
 16 Alden Jackson              8 Northwest Xp           30.50      32.80   7 
 17 Quincy Davis               9 Miles Per Ho           35.00      33.53   5 
 18 Brandon Quihuis            9 Arizona Tita           32.14      33.69   6 
 19 John Brown                 8 Arizona Sain           32.95      33.76   5 
 20 Noah Simmons               8 AZ Flames TC           33.32      33.90   5 
 21 Sani Nakiso                8 Arizona Chee                      34.03   1 
 22 Marcus Norvell             8 Arizona Chee                      34.39   1 
 23 Tyson Grubbs               8 Do Right Edu                      34.64   3 
 24 Jzhantavyon Bryant         8 Do Right Edu                      34.68   2 
 25 Darriontae Williams        8 Pastor Fit F           37.13      34.85   4 
 26 Marvin Walker              9 Arizona Glor           34.20      35.17   5 
 27 David Bailey               8 Arizona Tita           37.53      35.83   4 
 28 Racham Berger              9 Arizona Tita           17.14      36.10   2 
 29 Julio Carino               8 Arizona Tita           36.18      36.53   5 
 30 Shamon Davis               8 Arizona Tita           36.85      36.66   4 
 31 Dylan Hollins              9 Arizona Glor           38.01      36.77   3 
 32 Sean Scott                 8 Arizona Chee                      36.83   1 
 33 Joseph Bryant              8 Miles Per Ho           38.44      36.85   3 
 34 Jacob Lamb                 9 Unattached                        37.02   2 
 35 Brandon Richardson         8 Do Right Edu                      37.41   2 
 36 Michael Whittaker          9 Spartan Speedste       37.00      38.29   4 
 37 Dakarai Alberty            8 Arizona Risi           37.67      38.31   4 
 38 Andre Johnson              8 Az Gold Rush           35.00      38.47   5 
 39 Qualyn Davis               8 Miles Per Ho                      39.11   2 
 40 Chase Verdugo              9 Sahuarita Sp                      39.17   1 
 41 Tucker Redd                9 Az Gold Rush           38.00      39.54   3 
 42 Ryan Tovar                 9 Az Gold Rush           43.00      41.62   3 
 43 Kenneth Gaskins            8 Arizona Spee           41.57      43.63   3 
 
Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Bouynton Beach, FL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Marquis Griffen            9 Arizona Tita         1:06.84    1:10.47   4 
  2 Kendahl Johnson            9 Northwest Xp         1:10.50    1:11.14   4 
  3 Alden Jackson              8 Northwest Xp         1:09.50    1:11.25   4 
  4 James Smith                9 AZ Flames TC         1:11.91    1:11.75   4 
  5 Jacobe Covington           8 Arizona Tita         1:11.59    1:14.86   4 
  6 Marcel Oliver              9 Arizona Risi         1:16.96    1:15.03   3 
  7 Britton Roland             9 Aag Panther          1:20.47    1:15.90   3 
  8 Brandon Quihuis            9 Arizona Tita         1:17.42    1:16.55   3 
  9 Jeremy Ramirez             8 Arizona Sain         1:15.28    1:17.60   4 
 10 Kenneth Pratt              9 Unattached           1:30.00    1:19.46   2 
 11 Shamon Davis               8 Arizona Tita         1:20.13    1:22.88   3 
 12 Solomon Matthews           8 Miles Per Ho         1:32.00    1:24.01   2 
 13 Keyshawn Lingruen-Thain    9 Feel The Hea         1:21.84    1:24.55   2 
 14 Julio Carino               8 Arizona Tita         1:19.98    1:24.69   3 
 15 Jacob Lamb                 9 Unattached                      1:26.76   1 
 16 Chase Verdugo              9 Sahuarita Sp         1:25.35    1:28.93   2 
 17 Racham Berger              9 Arizona Tita         1:20.03    1:29.51   3 
 18 Ryan Tovar                 9 Az Gold Rush                    1:30.77   1 
 19 Dylan Hollins              9 Arizona Glor         1:34.50    1:32.21   2 
 20 Jorryn Barthelemy          9 Phoenix Bobc                    1:32.40   1 
 21 Ceth Reeves                8 Arizona Elit                    1:32.48   1 
 -- Jacob Gruenwald            8 Arizona Chee         1:15.00         NT   4 
 
Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore, Los Angeles, CA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Zachary Lewis              9 Mustangs TC          2:42.57    2:38.01  
  2 Alden Jackson              8 Northwest Xp                    2:41.34  
  3 Tariq Hornbuckle           8 Do Right Edu                    2:45.98  
  4 Lawrence Yarbrough         9 Arizona Tita         2:50.59    2:46.07  
  5 Mason Young                8 Sahuarita Sp                    2:51.35  
  6 Britton Roland             9 Aag Panther          3:21.87    2:57.83  
  7 Kenneth Pratt              9 Unattached           2:40.00    3:00.75  
  8 Keyshawn Lingruen-Thain    9 Feel The Hea         3:14.90    3:05.01  
 
Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:48.04  7/29/2001   Connor Revord, Joliet, IL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lawrence Yarbrough         9 Arizona Tita         5:52.89    5:49.79  
  2 Jacob Hoppe                9 Unattached                      5:55.45  
 
Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 54.56  7/30/1994   United Stars, Philadelphia, PA              
                       T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Miles Per Hour  'A'                                          1:03.87  
     1) Maliyah Jones 8                 2) Sadeja Maddox 8                
     3) Nydiah Mgbam 9                  4) Mikaela Rollins 9              
  2 Do Right Education And Sports  'A'                           1:06.20  
     1) Janae Goode 9                   2) Nasiyah Neal 8                 
     3) Trinity Scroggins 8             4) Kiemya Williams 8              
  3 Arizona Titans  'A'                               1:05.42    1:06.90  
     1) Tmarra Carradine 8              2) Jailyn Covington 8             
     3) Malaealani Fraser 9             4) Makyah Richard 8               
  4 Arizona Cheetahs TC  'B'                          1:00.00    1:07.28  
     1) Naja Andrews 9                  2) Hallee Gray 9                  
     3) Tori Roberts 8                  4) Myjah Williams 9               
 -- Do Right Education And Sports  'B'                                DQ  
     1) Mikayla Douglas 9               2) Renita Jackson 8               
     3) Gebriel Martin 9                4) Crystal Mayfield 8             
 -- Arizona Cheetahs TC  'A'                            56.00         DQ  
     1) Zaire Chest 9                   2) Anna Foreman 9                 
     3) Jai Gruenwald 9                 4) Raven Jordan 9                 
 -- Az Gold Rush  'A'                                 1:05.00         DQ  
     1) Vanessa Hernandez 9             2) Alana Rennie 9                 
     3) Zara Scott 8                    4) Gabriela Valdez 8              
 
Event 242  4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         A.Perkins, N.Pahim, L.Demus, Q.Powell             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                          5:40.00    5:26.15  
     1) Hallee Gray 9                   2) Tori Roberts 8                 
     3) Katie Shea 8                    4) Aria Smith 8                   
  2 Do Right Education And Sports  'A'                           5:36.52  
     1) Janae Goode 9                   2) Nasiyah Neal 8                 
     3) Trinity Scroggins 8             4) Kiemya Williams 8              
 
Event 251  4x100 Meter Relay Bantam Boys
============================================================================
    National: N 52.57  7/28/2001   Track Houston, Houston, TX                  
                       D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker    
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                             58.34   1 
     1) Devion Jackson 9                2) William Shaffer 8              
     3) Wyatt Shedrick 8                4) Keishaud White 9               
  2 Mustangs TC  'A'                                    59.27      59.47   2 
     1) Myles Goodman 8                 2) Zachary Lewis 9                
     3) Jordan Porter 9                 4) Chris Russell 9                
  3 AZ Flames TC  'A'                                 1:00.69    1:00.19   2 
     1) Decarlos Brooks 9               2) Carlan Naisant 9               
     3) Noah Simmons 8                  4) James Smith 9                  
  4 Arizona Cheetahs TC  'A'                            57.00    1:01.76   2 
     1) Nainoa Aguano 8                 2) Drake Andersen 9               
     3) Jordin Campbell 9               4) Kiondre Taylor 8               
  5 Miles Per Hour  'A'                                          1:03.04   1 
     1) Quincy Davis 9                  2) Delvin Jones 9                 
     3) Nasir Kirk 9                    4) Solomon Matthews 8             
  6 Arizona Saints  'A'                                          1:03.77   1 
     1) John Brown 8                    2) Jeremy Ramirez 8               
     3) Delano Salgado 9                4) Alayjon Tamplin 9              
  7 Arizona Cheetahs TC  'B'                          1:00.00    1:04.97   2 
     1) Sani Nakiso 8                   2) Marcus Norvell 8               
     3) Joshua Poates 9                 4) Sean Scott 8                   
  8 Do Right Education And Sports  'B'                           1:05.10   1 
     1) Isaiah Crawford 8               2) Tariq Hornbuckle 8             
     3) Antwone Stewart 8               4) Carmayne White 9               
 -- Arizona Rising Suns  'A'                          1:01.60         DQ   2 
     1) Dakarai Alberty 8               2) Dominique Hampton 9            
     3) Marcel Oliver 9                 4) Leroy Tellis 9                 
 
Event 252  4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         K.Morgan, A.Williams, T.Adams, M.Cummings         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                           4:53.98  
     1) Tariq Hornbuckle 8              2) William Shaffer 8              
     3) Wyatt Shedrick 8                4) Keishaud White 9               
  2 Mustangs TC  'A'                                  5:00.00    5:03.39  
     1) Myles Goodman 8                 2) Zachary Lewis 9                
     3) Jordan Porter 9                 4) Chris Russell 9                
  3 Arizona Cheetahs TC  'A'                          5:40.00    5:16.89  
     1) Nainoa Aguano 8                 2) Jordin Campbell 9              
     3) Jacob Gruenwald 8               4) Kiondre Taylor 8               
 -- Arizona Saints  'A'                                               DQ  
     1) John Brown 8                    2) Jeremy Ramirez 8               
     3) Delano Salgado 9                4) Alayjon Tamplin 9              
 -- Do Right Education And Sports  'B'                                DQ  
     1) Isaiah Crawford 8               2) Devion Jackson 9               
     3) Antwone Stewart 8               4) Carmayne White 9               
 
Event 261  High Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N  4-08  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chloe Fraley               9 AZ Flames TC                      1.00m  
  2 Damarius Standiford        9 World Class                       0.85m  
 
Event 263  Long Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 15-01.75  1972        Joyce Bowie, Santa Barbara, Ca           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Asiah Fields               9 Spartan Speedste       3.55m      3.50m  
  2 Kaylee Ivie                9 AZ Flames TC           2.94m      3.38m  
  3 Naja Andrews               9 Arizona Chee           2.60m      3.33m  
  4 Tyonna Singleton           9 Mustangs TC            3.04m      3.10m  
  5 Kenzington Pratt           9 Unattached             1.07m      2.99m  
  6 Chloe Fraley               9 AZ Flames TC           2.70m      2.70m  
  7 Malea Walker               9 Arizona Glor           1.20m      2.68m  
  8 Micaela Marks              9 Spartan Speedste       2.33m      2.59m  
  9 Dasia Wesley               8 Arizona Glor                      2.52m  
 10 Joy Perez                  9 Az Gold Rush                      2.32m  
 11 Kennedy Whittaker          9 Spartan Speedste       2.19m      2.24m  
 12 Deja Jackson               8 Arizona Risi           0.07m      2.19m  
 13 Deliyah Harris             8 Arizona Sain           1.85m      2.09m  
 14 Micah Johnson              9 Miles Per Ho                      1.99m  
 15 Zacari Tatum               8 Miles Per Ho                      1.11m  
 16 Martinez Rhonda            8 Arizbushmast                      1.00m  
 
Event 265  Shot Put (6#) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 34-04  7/28/1995   Amber Crutis, Monroe, WI                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Raven Jordan               9 Arizona Chee           5.10m      5.79m  
  2 Destinee Johnson           9 Do Right Edu                      5.44m  
  3 Jayd Smith                 8 Arizona Chee                      4.78m  
  4 Alyssa Barone              8 Northwest Xp                      4.69m  
  5 Maiyah Harris              9 Sahuarita Sp           4.93m      4.47m  
  6 Taliyah Hillyer            9 Arizona Chee                      3.34m  
 
Event 267  Javelin Throw (300G) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 89-02  7/6/2001    Agnes Gallegos, Albuquerque, NM             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Destinee Johnson           9 Do Right Edu                     16.33m  
  2 Alyssa Barone              8 Northwest Xp                      8.76m  
  3 Breanna Dozel              9 Northwest Xp                      6.90m  
  3 Erika Varela               9 ColdWater Ex                      6.90m  
  5 Rohnda Martinez            9 Az Gold Rush                      6.20m  
  5 Alethea Zischang           8 Northwest Xp                      6.20m  
 
Event 271  High Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 5-01.25  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lawrence Yarbrough         9 Arizona Tita                      1.05m  
  1 Kolbe Pitts                9 Arizona Chee                      1.05m  
  1 James Smith                9 AZ Flames TC           1.15m      1.05m  
  1 Carlan Naisant             9 AZ Flames TC                      1.05m  
  1 Marcel Oliver              9 Arizona Risi                      1.05m  
  6 Joshua Poates              9 Arizona Chee                      1.00m  
  6 William Shaffer            8 Do Right Edu                      1.00m  
 
Event 273  Long Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 16-01.25  7/26/1980   Terry Simpson                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Decarlos Brooks            9 AZ Flames TC           3.86m      4.15m  
  2 Drake Andersen             9 Arizona Chee           4.30m      4.04m  
  3 Malcolm Williams           9 Pops TC                3.66m      3.77m  
  4 Carlan Naisant             9 AZ Flames TC           3.54m      3.39m  
  5 Joshua England             8 Unattached             3.66m      3.28m  
  5 Noah Simmons               8 AZ Flames TC           3.08m      3.28m  
  7 Jacob Gruenwald            8 Arizona Chee                      3.15m  
  8 Emery King                 8 AZ Flames TC           3.42m      3.03m  
  9 Michael Whittaker          9 Spartan Speedste       2.67m      2.92m  
 10 David Bailey               8 Arizona Tita                      2.68m  
 11 Tucker Redd                9 Az Gold Rush                      2.54m  
 12 Juan Ramirez               9 Arizbushmast                      2.53m  
 13 Andre Johnson              8 Az Gold Rush                      2.47m  
 14 Ceth Reeves                8 Arizona Elit                      2.42m  
 14 Nicholas Holmen            8 Arizona Puma                      2.42m  
 16 Kenneth Pratt              9 Unattached             1.12m      2.40m  
 17 Darriontae Williams        8 Pastor Fit F                      2.37m  
 18 Jorryn Barthelemy          9 Phoenix Bobc                      2.26m  
 19 Dakota Dyson               8 Phoenix Bobc                      2.21m  
 20 Ryan Tovar                 9 Az Gold Rush                      2.15m  
 21 Kenneth Gaskins            8 Arizona Spee           1.73m      1.84m  
 -- Cristan Ramirez            8 Arizbushmast                         ND  
 
Event 275  Shot Put (6#) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 39-10.75  7/3/1993    Kevin Bookout, Stroud, OK                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Semahja Mack               9 Unattached                        6.66m  
  2 Kolbe Pitts                9 Arizona Chee                      6.34m  
  3 Emery King                 8 AZ Flames TC           6.09m      5.83m  
  4 Austin Foreman             9 Arizona Chee                      5.41m  
  5 Chase Verdugo              9 Sahuarita Sp           5.80m      5.40m  
  6 Nicholas Holmen            8 Arizona Puma           5.22m      5.15m  
  7 Tyson Grubbs               8 Do Right Edu                      4.99m  
  8 Austin Shaver              8 Mustangs TC            4.18m      4.52m  
 -- Keandre Moore              9 Miles Per Ho                         ND  
 
Event 277  Javelin Throw (300G) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 122-11  7/26/2001   Matthew Kosecki, Humble, Tx                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carmayne White             9 Do Right Edu                     24.41m  
  2 Emery King                 8 AZ Flames TC          25.73m     20.91m  
  3 Dakota Dyson               8 Phoenix Bobc                     19.30m  
  4 Brandon Richardson         8 Do Right Edu                     19.24m  
  5 Jorryn Barthelemy          9 Phoenix Bobc                     18.13m  
  6 Tyson Grubbs               8 Do Right Edu                     17.68m  
  7 Austin Shaver              8 Mustangs TC           13.03m     15.26m  
  8 Racham Berger              9 Arizona Tita          11.93m     14.41m  
  9 Marcus Norvell             8 Arizona Chee                     13.18m  
 10 David Bailey               8 Arizona Tita          11.93m     12.17m  
 11 Juan Ramirez               9 Arizbushmast                     11.74m  
 12 Keandre Moore              9 Miles Per Ho                      8.05m  
 
Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kyla Richardson           11 Unattached             13.65      13.48   6 
  2 Tasia Marshall            11 Mustangs TC            13.85      13.59   6 
  3 Miah Hightower            11 Northwest Xp           13.90      13.64   6 
  4 Alexis Center             11 Do Right Edu           13.60      13.67   6 
  5 Samaya Christenson        11 Aag Panther            14.93      13.91   5 
  6 Jasmine Stanffacher-Gray  11 Northwest Xp           13.83      13.96   6 
  7 Rebekah Green             10 Northwest Xp           14.60      14.19   6 
  8 Tiana Porier-Shelton      10 AZ Flames TC           14.85      14.26   5 
  9 Kylyn Jordan              10 Do Right Edu           14.88      14.43   5 
 10 Courtney Mathis           11 Arizona Risi           14.88      14.66   5 
 11 Jahdae Smith              11 Az Gold Rush           16.00      15.12   4 
 12 Tina Dolan                10 Arizona Blaz           16.02      15.18   4 
 13 Marion Riggins            11 Aag Panther                       15.35   1 
 14 Kendra Jenkins            11 Arizona Sain           15.67      15.41   4 
 15 Anaya Williams            11 Arizona Spee           14.70      15.42   6 
 16 Jaleesha Kirkendoll       10 Arizona Spee           14.99      15.46   5 
 17 Aliyya Washington         11 Arizona Spee           14.49      15.54   6 
 18 Reba Reeves               10 Arizona Elit           15.78      15.57   4 
 19 Chassidy Davis            10 Miles Per Ho           15.05      15.58   5 
 20 Mya Davis                 10 Phoenix Bobc                      15.59   1 
 21 Jadynn Walker             10 Arizona Sain           15.15      15.60   5 
 22 Kiara Gaskins             10 Arizona Spee           16.17      15.66   3 
 23 Leslie Slone              11 Do Right Edu           15.83      15.69   4 
 24 Kendal Williams           11 AZ Flames TC           16.50      15.83   3 
 25 Sia Hornbuckle            11 Do Right Edu           16.04      15.96   4 
 26 Alexys Aguilar-Carr       11 AZ Flames TC           16.84      16.05   3 
 27 Berencie Lizarraga        10 Arizona Chee           15.30      16.17   5 
 28 Savanna South             10 Arizona Elit           17.08      16.42   3 
 29 Paishzja Odoms            11 Miles Per Ho           17.20      16.62   3 
 30 Kianna Patterson          11 Arizona Chee                      16.81   2 
 31 Sierra Jackson            10 Arizona Puma           17.15      17.06   3 
 32 Dayna Vaughn              11 Do Right Edu           17.80      17.12   2 
 33 Zaria Blevins             11 Do Right Edu           17.57      17.44   3 
 34 Tiara Bailey              10 Arizona Chee                      17.81   1 
 35 Micaela Tatum             10 Miles Per Ho           19.10      18.25   2 
 36 Joy Jorlge                11 Northwest Xp           19.60      18.33   2 
 37 Sabree Phipps             11 ColdWater Ex                      18.52   1 
 38 Destiny Barajas           10 Az Gold Rush           16.23      19.17   3 
 
Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kyla Richardson           11 Unattached             26.20      27.44   8 
  2 Alexis Center             11 Do Right Edu           28.00      27.98   8 
  3 Jasmine Stanffacher-Gray  11 Northwest Xp           28.40      28.04   8 
  4 Drianna Mustin            11 Arizona Risi           27.80      28.40   8 
  5 Miah Hightower            11 Northwest Xp           28.50      28.41   8 
  6 Rebekah Green             10 Northwest Xp           29.20      29.11   7 
  7 Tasia Marshall            11 Mustangs TC            29.18      29.45   8 
  8 Vivica Caldwell           11 Arizona Tita           30.20      29.76   7 
  9 Tamia Robinson            10 Az Gold Rush           30.00      29.91   7 
 10 Samaya Christenson        11 Aag Panther            30.88      30.31   7 
 11 Tiana Porier-Shelton      10 AZ Flames TC           30.81      30.40   7 
 12 Kylyn Jordan              10 Do Right Edu           31.18      31.00   7 
 13 Jaclyn Martin             10 Arizona Chee                      31.12   3 
 14 Onome Ugbisien            10 Arizona Tita           31.74      31.29   6 
 15 Anaya Williams            11 Arizona Spee           31.47      31.40   7 
 16 Brook Redd                11 Az Gold Rush           32.00      31.70   6 
 17 Chassidy Davis            10 Miles Per Ho           35.10      31.97   5 
 18 Tylor Tang                10 Sahuarita Sp                      32.05   1 
 19 Tina Dolan                10 Arizona Blaz           32.59      32.64   6 
 20 Jaleesha Kirkendoll       10 Arizona Spee           32.80      32.71   5 
 21 Kiara Gaskins             10 Arizona Spee           35.41      32.91   4 
 22 Jahdae Smith              11 Az Gold Rush           38.00      32.95   4 
 23 Aliyya Washington         11 Arizona Spee           31.56      32.97   6 
 24 Kymori Henderson          10 Gilbert TC                        33.06   2 
 25 Keanna Bennett            10 Arizona Tita           33.13      33.11   5 
 26 Reba Reeves               10 Arizona Elit           34.28      33.36   5 
 27 Jadynn Walker             10 Arizona Sain           31.94      33.38   6 
 28 Renee Payne               10 Aag Panther            34.00      33.41   5 
 29 Marion Riggins            11 Aag Panther                       33.48   1 
 29 Kendra Jenkins            11 Arizona Sain           33.59      33.48   5 
 31 Sia Hornbuckle            11 Do Right Edu           35.25      33.62   4 
 32 Tajanet Johnson           10 Do Right Edu           31.48      33.87   7 
 33 Trinity Fuel              10 Unattached                        34.03   2 
 34 Alexys Aguilar-Carr       11 AZ Flames TC           34.64      35.05   5 
 35 Isabelle Carroll          11 Arizona Elit                      35.08   2 
 36 Sierra Jackson            10 Arizona Puma           37.43      35.34   4 
 37 Savanna South             10 Arizona Elit           36.09      35.63   4 
 38 Dayna Vaughn              11 Do Right Edu           38.29      36.41   3 
 39 Imani Litz                10 Arizona Tita           35.12      36.57   4 
 40 Paishzja Odoms            11 Miles Per Ho           39.50      36.73   3 
 41 Destiny Barajas           10 Az Gold Rush                      38.87   1 
 42 Alize Stephens            11 Arizona Sain           38.19      39.18   3 
 43 Joy Jorlge                11 Northwest Xp           38.50      39.37   3 
 44 Micaela Tatum             10 Miles Per Ho           43.50      39.87   3 
 
Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 55.54  7/27/2001   Ebony Collins, Los Angeles, Ca              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jasmine Stanffacher-Gray  11 Northwest Xp         1:02.50    1:01.70   5 
  2 Drianna Mustin            11 Arizona Risi         1:03.77    1:02.98   5 
  3 Miah Hightower            11 Northwest Xp         1:04.30    1:04.35   5 
  4 Rebekah Green             10 Northwest Xp         1:05.60    1:05.37   5 
  5 Kennedi Sheppard          11 Gilbert TC           1:08.00    1:06.23   5 
  6 Nazhony Lingruen-Thain    11 Feel The Hea         1:06.72    1:06.96   5 
  7 Tamia Robinson            10 Az Gold Rush         1:05.00    1:07.37   5 
  8 Natalie Vargas            11 Arizona Risi         1:09.79    1:07.72   4 
  9 Courtney Mathis           11 Arizona Risi         1:10.59    1:07.80   4 
 10 Vivica Caldwell           11 Arizona Tita         1:10.11    1:09.23   4 
 11 Megan Schiffmacher        11 Arizona Risi         1:15.83    1:10.66   4 
 12 Brook Redd                11 Az Gold Rush                    1:12.62   2 
 13 Onome Ugbisien            10 Arizona Tita         1:20.06    1:13.86   3 
 14 Renee Payne               10 Aag Panther          1:15.42    1:14.07   4 
 15 Kendal Williams           11 AZ Flames TC         1:15.00    1:15.04   4 
 16 Brittany Patterson        10 Do Right Edu                    1:15.09   2 
 17 Trinity Fuel              10 Unattached                      1:15.50   2 
 18 Kymori Henderson          10 Gilbert TC           1:17.00    1:16.57   3 
 19 Keanna Bennett            10 Arizona Tita         1:15.24    1:16.58   4 
 20 Reba Reeves               10 Arizona Elit         1:20.24    1:17.93   3 
 21 Berencie Lizarraga        10 Arizona Chee                    1:18.11   2 
 22 Jadynn Walker             10 Arizona Sain         1:21.21    1:18.33   3 
 23 Imani Litz                10 Arizona Tita                    1:22.04   2 
 24 Alize Stephens            11 Arizona Sain         1:29.58    1:35.71   2 
 
Event 304  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 2:13.65  7/29/1995   LaSinda Demus, Santa Rosa, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Natalie Vargas            11 Arizona Risi         2:47.73    2:39.10  
  2 Courtney Mathis           11 Arizona Risi         2:45.52    2:42.55  
  3 Nazhony Lingruen-Thain    11 Feel The Hea         2:42.04    2:44.57  
  4 Baylee Jones              10 Arizona Chee                    2:47.88  
  5 Megan Schiffmacher        11 Arizona Risi         2:57.65    2:50.21  
  6 Berencie Lizarraga        10 Arizona Chee                    2:50.45  
  7 Erin Langley              11 Aag Panther          3:01.27    2:53.71  
  8 Tylor Tang                10 Sahuarita Sp                    2:53.78  
  9 Sarah Carter              11 Go The Dista         2:53.00    2:54.90  
 10 Natalie Ochoa             10 Sahuarita Sp                    2:55.09  
 11 Junia Warren              10 Do Right Edu                    2:57.22  
 12 Kaysinee Shirley          10 AZ Flames TC         3:04.36    3:12.68  
 13 Kendra Jenkins            11 Arizona Sain                    3:19.24  
 14 Alize Stephens            11 Arizona Sain         3:36.59    3:33.61  
 15 Amanda Hirte              10 Go The Dista                    3:34.16  
 
Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isabelle Carroll          11 Arizona Elit                    5:34.70  
  2 Baylee Jones              10 Arizona Chee                    5:48.40  
  3 Sarah Carter              11 Go The Dista         5:42.00    5:52.46  
  4 Natalie Ochoa             10 Sahuarita Sp                    6:09.02  
  5 Kaysinee Shirley          10 AZ Flames TC         6:04.91    6:30.47  
  6 Nina Poole                11 Arizbushmast                    8:25.31  
 
Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 10:03.54  6/29/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kaysinee Shirley          10 AZ Flames TC        12:35.86   12:17.38  
 
Event 308  1500 Meter Race Walk Midget Girls
=========================================================================
    National: N 6:53.70  7/26/1990   Danielle Safran, Brentwood, NY            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ariel Johnson             11 Do Right Edu        11:07.00   11:00.68  
  2 Sydney Green              10 Do Right Edu                   11:21.60  
 
Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dajon Griffin             11 Arizona Sain           12.48      12.92   8 
  2 Stacey Boyd               12 Arizona Chee           12.61      12.95   8 
  3 Austyn Brandon            11 AZ Flames TC           13.41      13.21   8 
  4 Tavian Ross               11 Arizona Tita           13.15      13.37   8 
  5 Cito Hemphill-Toledo      10 Arizona Chee           12.71      13.38   8 
  6 Trey Johnson              10 Az Gold Rush           13.70      13.48   7 
  7 Stanley Berryhill         11 Arizona Tita           13.48      13.71   8 
  8 Tarik Madkins             11 Az Gold Rush           12.50      13.73   8 
  8 Nathan Flores             11 Northwest Xp           13.24      13.73   8 
 10 Trevell Hayes-Green       11 Arizona Chee           13.71      13.90   7 
 11 Prince Kadiri             10 Arizona Tita           13.73      13.98   7 
 12 Kyree Woods               11 Arizona Chee           13.71      14.04   7 
 13 Demontay Jones            10 Miles Per Ho           14.66      14.09   6 
 14 Sebastian Meyes-Spencer   10 Arizona Tita           14.65      14.19   6 
 15 Aaron Sauls               11 Arizona Tita           13.50      14.27   8 
 16 Jacquori Brown            11 Mustangs TC            14.52      14.36   6 
 17 Daquavin Bennett          10 Arizona Tita           13.91      14.48   7 
 18 Jordan Mopuld             11 Spartan Speedste       13.90      14.54   7 
 19 Nigel Shadd               10 Arizona Chee           14.64      14.62   6 
 20 Joseph Gartner            11 Northwest Xp           16.50      14.73   4 
 21 Daylon Gray               11 Pastor Fit F           15.04      14.83   5 
 22 Devonte Lundy             11 AZ Flames TC           14.34      14.87   7 
 23 Marquis Anderson          10 Arizona Risi           15.11      14.90   5 
 24 Nate Marshall             11 Arizona Chee                      14.97   1 
 25 Kirby Wilson              11 Northwest Xp           14.75      14.99   6 
 26 Djamon Smith              10 Arizona Chee           14.65      15.08   6 
 27 Dasi Rogers               10 Mustangs TC                       15.11   1 
 28 Shamar Hyatt              11 Arizona Sain           15.28      15.18   5 
 29 Armani Rice               11 Mustangs TC            15.72      15.36   4 
 30 Alante Davis              11 Arizona Glor           15.06      15.65   5 
 31 Joshua Hannibal           10 Aag Panther            15.87      15.68   4 
 32 Tahj Spears               10 Northwest Xp           18.50      15.70   3 
 33 Isaiah Pitts              10 Miles Per Ho           15.00      15.84   5 
 34 Michael Kelly             11 Arizona Chee                      16.05   1 
 35 Djhimon Hill              11 Do Right Edu           15.70      16.09   5 
 36 xaveon morris             12 ColdWater Ex                      16.11   1 
 37 Conner Verdugo            11 Sahuarita Sp           16.41      16.21   4 
 38 Crystian Perez-Carino     10 Arizona Tita           16.17      16.62   4 
 39 Walter Harris             11 Sahuarita Sp           15.83      16.89   4 
 40 Sebastian Coleman         10 AZ Flames TC           16.42      17.18   4 
 41 Adalberto Pereyra         10 ColdWater Ex           17.95      17.67   3 
 42 Ethan Farrell             11 Arizona Glor                      17.68   1 
 43 Jacob Lopez               10 Arizona Sain           17.94      18.12   3 
 44 Taylon Wesley             10 Arizona Sain           17.84      18.13   3 
 45 Hunter Jones              11 Arizona Sain           17.58      18.28   3 
 46 Hissan Williams           11 Az Gold Rush           15.00      18.40   5 
 47 Joseph Belton             11 Arizona Risi           19.08      18.44   3 
 48 Javier Hernandez          10 Arizona Sain           18.85      18.65   3 
 49 Jarick Caldwell           10 Arizona Chee                      46.21   2 
 50 Colin Kile                11 Arizona Elit                      47.08   2 
 51 Tysere Norfleet           10 ColdWater Ex                      48.82   2 
 52 Oscar Chavira             10 Pastor Fit F           19.69      49.93   2 
 53 Brandon Bangs             10 Arizona Puma           19.57      50.16   2 
 
Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson, Shreveport, LA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Stacey Boyd               12 Arizona Chee           26.65      26.67   9 
  2 Austyn Brandon            11 AZ Flames TC           27.02      26.96   9 
  3 Tavian Ross               11 Arizona Tita           27.10      27.03   9 
  4 Mason Roomes              11 AZ Flames TC           27.54      27.38   9 
  5 Aaron Sauls               11 Arizona Tita           28.10      27.99   9 
  6 Stanley Berryhill         11 Arizona Tita           28.10      28.09   9 
  7 Cito Hemphill-Toledo      10 Arizona Chee           27.10      28.23   9 
  8 Tarik Madkins             11 Az Gold Rush           28.22      28.71   8 
  9 Robert Williams           10 Do Right Edu           29.61      28.98   8 
 10 Trey Johnson              10 Az Gold Rush           28.70      29.15   8 
 11 Prince Kadiri             10 Arizona Tita           28.07      29.16   9 
 12 Daquavin Bennett          10 Arizona Tita           29.75      29.40   7 
 13 Anthony Stephens          11 Arizona Sain           29.64      29.42   8 
 14 Sebastian Meyes-Spencer   10 Arizona Tita           30.35      29.59   7 
 15 Demontay Jones            10 Miles Per Ho           31.00      30.14   6 
 16 Tyler Franklin            10 Arizona Spee           29.24      30.54   8 
 17 Marquis Anderson          10 Arizona Risi           30.27      30.74   7 
 18 Jacquori Brown            11 Mustangs TC            31.45      30.89   6 
 19 Gerren Prince             10 Arizona Tita           29.14      31.02   8 
 20 Deon Lee                  11 Arizona Glor           31.05      31.21   6 
 21 Malik Mason               11 Do Right Edu           30.17      31.29   7 
 22 Dasi Rogers               10 Mustangs TC            33.83      31.41   5 
 23 Elijah Lester             11 Arizona Tita           31.74      31.57   6 
 24 Devonte Lundy             11 AZ Flames TC           29.71      31.61   8 
 25 Shamar Hyatt              11 Arizona Sain           31.22      32.00   6 
 26 Isaiah Dozal              12 Northwest Xp           32.50      32.13   5 
 27 Daylon Gray               11 Pastor Fit F           32.27      32.16   5 
 28 Shane Moncada             10 Arizona Sain           32.34      32.17   5 
 29 Emeka Mgbam               11 Miles Per Ho           34.10      32.43   4 
 30 Matthew Au                11 Arizona Glor           35.59      32.76   4 
 31 Michael Kelly             11 Arizona Chee                      32.90   2 
 32 Isaiah Pitts              10 Miles Per Ho           34.90      32.95   4 
 33 Djhimon Hill              11 Do Right Edu           32.84      33.11   5 
 34 Joshua Hannibal           10 Aag Panther            38.52      33.24   3 
 35 Hissan Williams           11 Az Gold Rush           38.00      33.48   3 
 36 Quintin Porterfield       10 Arizona Spee           33.70      33.78   5 
 37 Crystian Perez-Carino     10 Arizona Tita           33.38      33.82   5 
 38 Alante Davis              11 Arizona Glor           32.13      33.96   5 
 39 xaveon morris             12 ColdWater Ex                      33.98   2 
 40 Matthew Kiernan           10 Sahuarita Sp                      34.31   2 
 41 Rudy Lopez                11 Arizona Sain           34.61      34.82   4 
 42 Conner Verdugo            11 Sahuarita Sp           35.71      34.90   3 
 43 Jaylon Hoper              11 AZ Flames TC           35.41      35.07   4 
 44 Walter Harris             11 Sahuarita Sp           33.87      35.61   4 
 45 Colin Kile                11 Arizona Elit                      36.63   2 
 46 Ethan Farrell             11 Arizona Glor                      37.82   2 
 47 Jacob Lopez               10 Arizona Sain           37.04      37.86   3 
 48 Tyler Kidder              10 Arizona Chee                      37.92   2 
 49 Joseph Belton             11 Arizona Risi           42.16      38.44   2 
 50 Tyson Jones               10 Arizona Sain           37.19      39.05   3 
 51 Adalberto Pereyra         10 ColdWater Ex           38.57      39.77   3 
 52 Oscar Chavira             10 Pastor Fit F           31.84      42.93   6 
 
Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Stacey Boyd               12 Arizona Chee         1:00.00    1:04.13   6 
  2 Kurt Weintraub            11 Arizona Chee         1:09.00    1:06.27   6 
  3 Prince Kadiri             10 Arizona Tita         1:06.44    1:06.75   6 
  4 Marquis Anderson          10 Arizona Risi         1:07.15    1:07.04   6 
  5 Aaron Sauls               11 Arizona Tita         1:12.03    1:07.41   5 
  6 Kyree Woods               11 Arizona Chee         1:07.00    1:08.63   6 
  7 Tyler Franklin            10 Arizona Spee         1:09.00    1:09.16   6 
  8 Daquavin Bennett          10 Arizona Tita         1:12.91    1:09.44   5 
  9 Hunter Giroux             10 Northwest Xp         1:13.50    1:09.93   4 
 10 Anthony Stephens          11 Arizona Sain         1:08.08    1:11.18   6 
 11 Elijah Lester             11 Arizona Tita         1:12.22    1:11.61   5 
 12 Gerren Prince             10 Arizona Tita         1:15.71    1:12.02   4 
 13 Shane Moncada             10 Arizona Sain         1:15.34    1:12.39   4 
 14 Jonathan Rohr             11 Northwest Xp         1:12.30    1:13.38   5 
 15 Deon Lee                  11 Arizona Glor         1:12.70    1:14.34   5 
 16 Isaiah Dozal              12 Northwest Xp         1:12.50    1:14.36   5 
 17 Jelani Goode              10 Do Right Edu         1:14.67    1:14.74   4 
 18 Shamar Hyatt              11 Arizona Sain         1:15.92    1:14.86   3 
 19 Adrian Zazueta            10 Arizona Sain         1:15.15    1:15.77   4 
 20 Sebastian Meyes-Spencer   10 Arizona Tita                    1:16.56   1 
 21 Rudy Lopez                11 Arizona Sain         1:16.90    1:16.70   3 
 22 Crystian Perez-Carino     10 Arizona Tita         1:15.71    1:16.89   4 
 23 John Marendes             10 Northwest Xp         1:11.50    1:17.04   6 
 24 Quintin Porterfield       10 Arizona Spee         1:16.34    1:17.55   3 
 25 Jayden Wooden             11 Northwest Xp         1:15.50    1:17.79   4 
 26 Jordyn Bradshaw           10 Northwest Xp         1:14.50    1:18.35   4 
 27 Matthew Au                11 Arizona Glor         1:12.70    1:18.77   5 
 28 Larry Thomas              11 Arizona Sain         1:21.09    1:19.38   3 
 29 Jason Parrish             11 Arizona Tita         1:18.93    1:20.76   3 
 30 Troy Shaver               10 Mustangs TC          1:21.00    1:20.87   3 
 31 Nate Marshall             11 Arizona Chee                    1:21.46   1 
 32 Jacob Lopez               10 Arizona Sain                    1:23.95   1 
 33 Walter Harris             11 Sahuarita Sp                    1:26.92   1 
 34 Joseph Belton             11 Arizona Risi         1:32.30    1:29.43   1 
 35 Tysere Norfleet           10 ColdWater Ex                    1:43.22   1 
 
Event 314  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 2:07.21  7/26/2001   Reginald Warren, Smyma, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Antuan Walker             11 Northwest Xp                    2:30.00  
  2 Makari Hawkins            10 Do Right Edu         2:36.00    2:30.33  
  3 Scieneaux Jarmon          10 Az Gold Rush         2:36.00    2:30.96  
  4 Tavian Ross               11 Arizona Tita         2:31.33    2:31.40  
  5 Dajon Griffin             11 Arizona Sain         2:24.41    2:34.81  
  6 Austin Hornbaker          11 Arizona Chee         2:35.00    2:34.85  
  7 Cade Burks                11 Arizona Chee         2:30.00    2:35.03  
  8 Stanley Berryhill         11 Arizona Tita                    2:40.87  
  9 Devin Butler              10 Arizona Sain                    2:44.08  
 10 Antwaun Woodberry         10 Arizona Sain                    2:48.64  
 11 Jonathan Rohr             11 Northwest Xp                    2:49.66  
 12 Treyvon Williams          10 Arizona Sain                    2:51.18  
 13 Cameron Nunley            11 Arizona Sain                    2:52.36  
 14 Adrian Zazueta            10 Arizona Sain         2:50.90    2:53.44  
 15 Derieon Johnson           10 Unattached                      3:05.64  
 
Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 4:22.58  1980        Tony Terex, Wasco, CA                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makari Hawkins            10 Do Right Edu         5:20.00    5:15.54  
  2 Cade Burks                11 Arizona Chee                    5:16.86  
  3 Austin Hornbaker          11 Arizona Chee                    5:32.68  
  4 Matthew Kiernan           10 Sahuarita Sp                    5:55.47  
 
Event 318  1500 Meter Race Walk Midget Boys
=========================================================================
    National: N 6:44.10  6/29/1994   Tristan Ruoss, Fayetteville, AR           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Derieon Johnson           10 Unattached                     10:32.21  
  2 Tyler Kidder              10 Arizona Chee                   11:03.04  
 
Event 321  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
=========================================================================
    National: N 12.32  7/28/1996   Ashlee Williams, Dallas, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ayiolion Spruell          11 Do Right Edu           14.19      14.30  
  2 Autumn Smith              11 Do Right Edu           16.08      14.54  
  3 Delilah Lilly             10 Do Right Edu           16.26      16.02  
  4 Tiara Bailey              10 Arizona Chee                      20.97  
 
Event 331  80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
=========================================================================
    National: N 11.74  7/27/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rakevion White            11 Do Right Edu           15.25      14.69  
  2 Nate Marshall             11 Arizona Chee                      14.76  
  3 Kyree Woods               11 Arizona Chee           16.01      15.43  
  4 Edwin Adams               11 Arizona Chee           16.01      17.53  
  5 Travys Stevenson          11 Arizona Chee                      19.03  
  6 Ryan Shaver               10 Phoenix Bobc                      20.00  
  7 Tyler Kidder              10 Arizona Chee                      20.34  
 
Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Ft. Worth, TX                   
                       C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                  54.77      55.28  
     1) Alexis Center 11                2) Delilah Lilly 10               
     3) Autumn Smith 11                 4) Ayiolion Spruell 11            
  2 Do Right Education And Sports  'B'                  58.50      59.31  
     1) Sanjohnae Briscoe 10            2) Kylyn Jordan 10                
     3) Demeesha McCauley 11            4) Tala Shedrick 11               
  3 Do Right Education And Sports  'C'                1:01.64    1:01.80  
     1) Haydan Bender 12                2) Sydney Green 10                
     3) Mikaela Grubbs 10               4) Tajanet Johnson 10             
  4 Arizona Titans  'A'                               1:00.79    1:02.52  
     1) Keanna Bennett 10               2) Vivica Caldwell 11             
     3) Imani Litz 10                   4) Onome Ugbisien 10              
 -- Do Right Education And Sports  'D'                1:04.22         DQ  
     1) Sia Hornbuckle 11               2) Brittany Patterson 10          
     3) Leslie Slone 11                 4) Junia Warren 10                
 -- Do Right Education And Sports  'E'                1:09.28         DQ  
     1) Zaria Blevins 11                2) Zatary Carter 10               
     3) Mia Mason 10                    4) Dayna Vaughn 11                
 -- Arizona Speedstars TC  'A'                          58.72         DQ  
     1) Kiara Gaskins 10                2) Jaleesha Kirkendoll 10         
     3) Aliyya Washington 11            4) Anaya Williams 11              
 
Event 342  4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                4:48.28    4:37.55  
     1) Delilah Lilly 10                2) Tala Shedrick 11               
     3) Autumn Smith 11                 4) Ayiolion Spruell 11            
  2 Do Right Education And Sports  'B'                4:59.00    4:52.74  
     1) Haydan Bender 12                2) Sanjohnae Briscoe 10           
     3) Lemeyah Charlton 10             4) Demeesha McCauley 11           
  3 Do Right Education And Sports  'C'                5:10.00    5:28.12  
     1) Sydney Green 10                 2) Mikaela Grubbs 10              
     3) Tajanet Johnson 10              4) Junia Warren 10                
 
Event 343  4x800 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 9:30.72  6/14/1997   L A Jets, Los Angeles, CA                 
                         P. Swain, S. Solomon, S. McKinney, K. Delemenca   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'               10:28.00   12:18.54  
     1) Haydan Bender 12                2) Sanjohnae Briscoe 10           
     3) Demeesha McCauley 11            4) Tala Shedrick 11               
 
Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
============================================================================
    National: N 47.75  7/31/1979   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B. Haigher,K.  Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                  54.65      53.52   2 
     1) Jerome Green 11                 2) Demarrion MacKey 11            
     3) Rakevion White 11               4) Robert Williams 10             
  2 AZ Flames TC  'A'                                   54.29      53.66   2 
     1) Austyn Brandon 11               2) Devonte Lundy 11               
     3) Marcus Naisant 10               4) Mason Roomes 11                
  3 Arizona Cheetahs TC  'A'                            54.20      53.81   2 
     1) Trevell Hayes-Green 11          2) Cito Hemphill-Toledo 10        
     3) Imani Lee 10                    4) Jaren Moreland 11              
  4 Northwest Xpress  'A'                               55.30      55.24   2 
     1) Nathan Flores 11                2) Antuan Walker 11               
     3) Kirby Wilson 11                 4) Jayden Wooden 11               
  5 Arizona Saints  'A'                                            55.74   1 
     1) Devin Butler 10                 2) Cameron Nunley 11              
     3) Treyvon Williams 10             4) Antwaun Woodberry 10           
  6 Arizona Cheetahs TC  'C'                          1:00.00      58.89   1 
     1) Edwin Adams 11                  2) Michael Kelly 11               
     3) Hunter Rison 11                 4) Travys Stevenson 11            
 -- Arizona Cheetahs TC  'B'                            58.30         DQ   2 
     1) Zemarr Hardy 10                 2) Tyrese Hawthorne 10            
     3) Nigel Shadd 10                  4) Djamon Smith 10                
 -- Northwest Xpress  'B'                               59.20         DQ   2 
     1) Jordyn Bradshaw 10              2) Joseph Gartner 11              
     3) Hunter Giroux 10                4) John Marendes 10               
 -- Arizona Glory  'A'                                1:07.20         DQ   1 
     1) Matthew Au 11                   2) Alante Davis 11                
     3) Deon Lee 11                     4) Daniel Uriarte 11              
 -- Miles Per Hour  'A'                                               DQ   1 
     1) Demontay Jones 10               2) Emeka Mgbam 11                 
     3) Isaiah Pitts 10                 4) Naki Trussell 10               
 
Event 352  4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B. Haighler,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress  'A'                             4:55.30    4:33.26  
     1) Nathan Flores 11                2) Hunter Giroux 10               
     3) Jonathan Rohr 11                4) Antuan Walker 11               
  2 Do Right Education And Sports  'A'                4:44.00    4:35.59  
     1) Jerome Green 11                 2) Makari Hawkins 10              
     3) Rakevion White 11               4) Robert Williams 10             
  3 Arizona Cheetahs TC  'A'                          4:30.00    4:37.76  
     1) Cade Burks 11                   2) Trevell Hayes-Green 11         
     3) Imani Lee 10                    4) Kurt Weintraub 11              
  4 Arizona Saints  'A'                                          4:40.29  
     1) Devin Butler 10                 2) Dajon Griffin 11               
     3) Anthony Stephens 11             4) Antwaun Woodberry 10           
  5 Arizona Saints  'B'                                          5:02.04  
     1) Shane Moncada 10                2) Cameron Nunley 11              
     3) Treyvon Williams 10             4) Adrian Zazueta 10              
  6 Northwest Xpress  'B'                             4:58.30    5:16.10  
     1) Jordyn Bradshaw 10              2) Isaiah Dozal 12                
     3) John Marendes 10                4) Jayden Wooden 11               
 
Event 361  High Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 5-06.25  7/27/1996   Jacqueline Johnson, Yuma, AZ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Drianna Mustin            11 Arizona Risi           0.03m      1.30m  
  2 Megan Schiffmacher        11 Arizona Risi           0.03m      1.25m  
  3 Lemeyah Charlton          10 Do Right Edu           1.52m      1.20m  
 -- Tina Dolan                10 Arizona Blaz                         NH  
 
Event 363  Long Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 18-03.75  6/20/1998   Gayle Hunter, Rialto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tasia Marshall            11 Mustangs TC            4.41m      4.31m  
  2 Tiana Porier-Shelton      10 AZ Flames TC           4.52m      4.02m  
  3 Brook Redd                11 Az Gold Rush                      3.73m  
  4 Lemeyah Charlton          10 Do Right Edu           3.66m      3.72m  
  5 Jaclyn Martin             10 Arizona Chee           3.08m      3.48m  
  6 Alexys Aguilar-Carr       11 AZ Flames TC           3.50m      3.38m  
  7 Brittany Patterson        10 Do Right Edu           3.66m      3.37m  
  8 Mikaela Grubbs            10 Do Right Edu           3.66m      3.32m  
  9 Leslie Slone              11 Do Right Edu           3.35m      2.95m  
 -- Tamia Robinson            10 Az Gold Rush                         ND  
 
Event 365  Shot Put (6#) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 47-07.25  7/11/1987   Johanna Gambill, Vancouver, Wa           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caira Page-Stevens        10 Mustangs TC            8.99m      9.21m  
  2 Alexys Aguilar-Carr       11 AZ Flames TC                      6.60m  
  3 Alani Hammonds            11 Arizona Chee           6.59m      6.55m  
  4 Mia Mason                 10 Do Right Edu           6.71m      6.49m  
  5 Zaria Blevins             11 Do Right Edu           6.10m      6.37m  
  6 Kianna Patterson          11 Arizona Chee           5.21m      5.80m  
  7 Ariel Johnson             11 Do Right Edu           6.71m      5.74m  
  8 Sabree Phipps             11 ColdWater Ex                      5.58m  
  9 Tiara Bailey              10 Arizona Chee                      5.35m  
 10 Nina Poole                11 Arizbushmast                      4.51m  
 11 Sanea Lamas               11 Northwest Xp                      4.44m  
 
Event 366  Discus Throw (1K) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 122-11  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kennedi Sheppard          11 Gilbert TC                       20.66m  
  2 Alani Hammonds            11 Arizona Chee          18.01m     15.37m  
  3 Kianna Patterson          11 Arizona Chee          10.71m     12.65m  
  4 Chyna Anderson            12 Do Right Edu                     12.64m  
  5 Ariel Johnson             11 Do Right Edu          13.72m     11.05m  
  6 Nina Poole                11 Arizbushmast                      9.43m  
  7 Sanea Lamas               11 Northwest Xp                      8.90m  
 
Event 367  Javelin Throw (300 G) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 115-10  7/26/2001   Leigh Petranoff, Cranston, RI              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caira Page-Stevens        10 Mustangs TC                      23.66m  
  1 Joy Hodge                 11 Northwest Xp                     23.66m  
  3 Sabree Phipps             11 ColdWater Ex                     22.55m  
  4 Mia Mason                 10 Do Right Edu                     18.18m  
  4 Sanea Lamas               11 Northwest Xp                     18.18m  
  6 Alani Hammonds            11 Arizona Chee                     14.55m  
  7 Sierra Jackson            10 Arizona Puma                      9.47m  
 
Event 371  High Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N  5-09  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Austin Hornbaker          11 Arizona Chee           3.14m      1.35m  
  1 Edwin Adams               11 Arizona Chee                      1.35m  
  3 Marcus Naisant            10 AZ Flames TC           1.35m      1.30m  
  4 spencer davis             10 Unattached                        1.15m  
  5 Jais Schilcher            10 Northwest Xp                      1.05m  
 -- Nigel Shadd               10 Arizona Chee                         NH  
 
Event 373  Long Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N 19-05  1974        Anthony Gibson, San Fernando, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Imani Lee                 10 Arizona Chee           4.30m      4.62m  
  2 Mason Roomes              11 AZ Flames TC           4.60m      4.50m  
  3 Trey Johnson              10 Az Gold Rush                      4.47m  
  4 Elijah Lester             11 Arizona Tita                      4.13m  
  5 Tarik Madkins             11 Az Gold Rush                      4.03m  
  6 Marcus Naisant            10 AZ Flames TC           4.29m      3.95m  
  7 Scieneaux Jarmon          10 Az Gold Rush                      3.85m  
  8 Kirby Wilson              11 Northwest Xp                      3.83m  
  9 Jason Parrish             11 Arizona Tita           4.00m      3.77m  
  9 Jordan Mopuld             11 Spartan Speedste       4.18m      3.77m  
 11 Jacquori Brown            11 Mustangs TC                       3.75m  
 12 Joseph Gartner            11 Northwest Xp                      3.62m  
 13 Jaylon Hoper              11 AZ Flames TC           3.64m      3.44m  
 14 Tyler Franklin            10 Arizona Spee           3.65m      3.39m  
 15 Troy Shaver               10 Mustangs TC            3.29m      3.38m  
 16 Gerren Prince             10 Arizona Tita           3.44m      3.32m  
 16 Quintin Porterfield       10 Arizona Spee           3.45m      3.32m  
 18 Rudy Lopez                11 Arizona Sain           3.05m      3.08m  
 19 Jelani Goode              10 Do Right Edu           3.96m      2.99m  
 20 Colin Kile                11 Arizona Elit                      2.98m  
 21 Tahj Spears               10 Northwest Xp                      2.69m  
 22 Adalberto Pereyra         10 ColdWater Ex                      2.28m  
 
Event 375  Shot Put (6#) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 53-00  6/28/1980   Troy Fowler, Eureka, KS                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hunter Jones              11 Arizona Sain          10.28m      9.89m  
  2 Armani Rice               11 Mustangs TC           10.28m      9.88m  
  3 Andre Elmore              11 Do Right Edu           9.75m      9.65m  
  4 William Dowlearn          11 Mustangs TC            9.74m      9.14m  
  5 Elliot King               11 AZ Flames TC           9.04m      9.11m  
  6 Larry Thomas              11 Arizona Sain           8.85m      9.01m  
  7 Djamon Smith              10 Arizona Chee           7.89m      8.99m  
  8 David Cofield             10 Unattached             8.36m      8.82m  
  9 Tyson Jones               10 Arizona Sain           8.00m      8.21m  
 10 Taylon Wesley             10 Arizona Sain           8.12m      8.07m  
 11 Conner Verdugo            11 Sahuarita Sp           6.91m      7.58m  
 12 Sebastian Coleman         10 AZ Flames TC           7.80m      7.54m  
 13 River Stockton            11 Mustangs TC            8.68m      7.30m  
 14 Jarick Caldwell           10 Arizona Chee                      7.25m  
 15 Ryan Shaver               10 Phoenix Bobc                      7.15m  
 16 Benjamin Campagna         11 Arizona Chee           6.83m      6.20m  
 17 Justin Pucket             11 Pops TC                7.09m      5.36m  
 18 Javier Hernandez          10 Arizona Sain           5.46m      5.21m  
 19 Brandon Bangs             10 Arizona Puma           4.30m      4.76m  
 
Event 376  Discus Throw (1K) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 159-07  6/19/1982   Michael Stubblefield, Bakersfield, CA      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 William Dowlearn          11 Mustangs TC           21.22m     25.02m  
  2 Armani Rice               11 Mustangs TC           22.90m     23.70m  
  3 Elliot King               11 AZ Flames TC          14.31m     22.51m  
  4 Andre Elmore              11 Do Right Edu          26.21m     22.26m  
  5 David Cofield             10 Unattached            19.32m     20.97m  
  6 Ryan Shaver               10 Phoenix Bobc                     19.65m  
  7 Benjamin Campagna         11 Arizona Chee          21.43m     19.63m  
  8 River Stockton            11 Mustangs TC           17.99m     18.90m  
  9 Sebastian Coleman         10 AZ Flames TC                     14.74m  
 10 Jais Schilcher            10 Northwest Xp                     13.92m  
 
Event 377  Javelin Throw (300G) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 123-03  7/28/2001   Josh Johnson, Los Angeles, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Malik Mason               11 Do Right Edu          36.88m     38.58m  
  2 Jerome Green              11 Do Right Edu          35.05m     37.41m  
  3 River Stockton            11 Mustangs TC           31.80m     32.81m  
  4 Benjamin Campagna         11 Arizona Chee          31.20m     30.74m  
  5 Elliot King               11 AZ Flames TC          30.56m     30.00m  
  6 David Cofield             10 Unattached            27.44m     29.91m  
  7 Andre Elmore              11 Do Right Edu          28.04m     27.89m  
  8 William Dowlearn          11 Mustangs TC           24.27m     27.11m  
  9 Tahj Spears               10 Northwest Xp                     25.55m  
 10 Taylon Wesley             10 Arizona Sain          28.37m     24.88m  
 11 xaveon morris             12 ColdWater Ex                     23.27m  
 12 Tysere Norfleet           10 ColdWater Ex                     21.43m  
 13 Travys Stevenson          11 Arizona Chee                     20.06m  
 14 Hunter Jones              11 Arizona Sain          23.19m     18.31m  
 15 Derieon Johnson           10 Unattached                       18.07m  
 16 Jais Schilcher            10 Northwest Xp                     17.49m  
 17 Javier Hernandez          10 Arizona Sain          22.04m     16.87m  
 18 Djhimon Hill              11 Do Right Edu          11.28m     15.51m  
 19 Tyson Jones               10 Arizona Sain          17.50m     13.71m  
 20 Troy Shaver               10 Mustangs TC           14.67m     13.25m  
 21 Brandon Bangs             10 Arizona Puma          10.15m     11.17m  
 
Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ky Westbrook              13 Arizona Chee           12.50      12.81   5 
  2 Taylor Patton             12 Arizona Chee           12.90      13.13   5 
  3 Tope Williams             13 Arizona Chee           12.70      13.24   5 
  4 Grace Ashu                14 Arizona Chee           13.40      13.32   5 
  5 Sasha Jarrett             12 Arizona Risi           13.73      13.45   5 
  6 Kierra Brown              12 Do Right Edu           13.92      13.48   4 
  7 tristen vaughn            12 Az Gold Rush                      13.63   2 
  8 Autumn Bryant             13 Miles Per Ho           13.83      13.90   5 
  9 Tori Kruger               13 Northwest Xp           13.95      13.97   4 
 10 Savannah Bowen            13 Arizona Risi           13.88      14.00   4 
 10 Nyanna Ortiz              13 AZ Flames TC           13.75      14.00   5 
 12 Arniesha Mitchell         12 Arizona Chee           13.60      14.09   5 
 13 Yaharim Statterwhite      12 Mustangs TC                       14.15   1 
 14 Octobria Sadler           13 Arizona Elit           14.17      14.18   4 
 15 Cierra Reeves             13 Arizona Elit           14.08      14.19   4 
 16 Monika Beechum            13 Unattached             13.25      14.30   5 
 17 Joycelyne Vandorien       12 Gilbert TC             14.25      14.38   4 
 18 Jonaye Muldrow            13 Miles Per Ho           13.83      14.43   4 
 19 Diamond Prince            13 Sahuarita Sp           14.52      14.57   4 
 20 Makenzie Padish           12 Arizona Elit           15.00      14.65   3 
 21 Renora Ezell              12 Do Right Edu           15.66      14.71   3 
 22 Alex Skidmore             13 AZ Flames TC                      14.75   1 
 23 Keanna Oliver             13 Do Right Edu           14.88      15.12   4 
 24 Shanyiah Lindsey          13 Miles Per Ho           14.90      15.14   3 
 25 Kreshaye Graves           12 Do Right Edu                      15.30   1 
 26 Alejandra Alcantar        13 Miles Per Ho           16.90      15.36   3 
 27 Desiree Alcantar          13 Miles Per Ho           18.20      15.88   2 
 28 Naje Coaxen               12 Northwest Xp           18.50      15.97   2 
 29 Diamond Brown             12 Arizona Glor           16.24      16.23   3 
 30 Jada Bryant               13 Miles Per Ho           16.31      16.27   3 
 31 Deaja Johnson             12 Miles Per Ho                      16.60   1 
 32 Roshayne Colley           12 Arizona Puma           17.08      16.86   2 
 33 Nicole Pierson            13 Do Right Edu           17.21      16.90   2 
 34 Taylor Moreau             12 Arizona Chee                      17.62   1 
 35 Wendy Varela              12 ColdWater Ex           17.68      18.66   2 
 
Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ky Westbrook              13 Arizona Chee           25.70      26.82   5 
  2 Sidra Peterson            12 Arizona Chee           26.00      27.00   5 
  3 Tope Williams             13 Arizona Chee           26.70      28.37   5 
  4 tristen vaughn            12 Az Gold Rush                      28.78   1 
  5 Jenna Fitzgerald          13 Arizona Elit           28.20      28.86   5 
  6 Savannah Bowen            13 Arizona Risi           28.78      29.03   5 
  7 Sasha Jarrett             12 Arizona Risi           28.02      29.07   5 
  8 Octobria Sadler           13 Arizona Elit           30.00      29.37   6 
  9 Alysoune Coleman          13 AZ Flames TC           29.48      29.39   6 
  9 Yaharim Statterwhite      12 Mustangs TC                       29.39   2 
 11 Jalissa Smith             12 AZ Flames TC           28.39      29.42   5 
 12 Tori Cabral               13 Az Gold Rush           28.00      29.49   5 
 13 Jessica Finley            12 Arizona Risi           30.16      30.04   4 
 14 Autumn Bryant             13 Miles Per Ho           29.08      30.14   6 
 15 Kreshaye Graves           12 Do Right Edu                      30.63   2 
 16 Diamond Prince            13 Sahuarita Sp           31.16      30.78   4 
 17 Sara Brancati             14 Unattached                        30.80   2 
 18 Nyanna Ortiz              13 AZ Flames TC           29.72      30.96   6 
 19 Jonaye Muldrow            13 Miles Per Ho           29.10      31.15   6 
 20 Makenzie Padish           12 Arizona Elit           31.00      31.19   4 
 21 Keanna Oliver             13 Do Right Edu           31.22      31.71   4 
 22 Kiani Talley              12 Spartan Speedste       32.63      32.84   4 
 22 Shanyiah Lindsey          13 Miles Per Ho           35.80      32.84   3 
 24 Renora Ezell              12 Do Right Edu           32.65      32.94   4 
 25 Breyonn Alexander-Shaw    12 Arizona Spee           34.51      33.59   3 
 26 Diamond Brown             12 Arizona Glor           34.69      33.80   3 
 27 Kiana Verdugo             13 Sahuarita Sp                      34.22   1 
 28 Deaja Johnson             12 Miles Per Ho                      34.93   1 
 29 Alyssa Cruz               12 Arizona Sain           34.71      35.01   3 
 30 Jada Bryant               13 Miles Per Ho           36.10      35.13   3 
 31 Taylor Moreau             12 Arizona Chee                      37.35   2 
 32 Nicole Pierson            13 Do Right Edu           36.96      38.02   3 
 
Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 53.43  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sidra Peterson            12 Arizona Chee         1:00.00    1:02.05   5 
  2 Imani Adams               13 Arizona Chee         1:00.00    1:03.13   5 
  3 Alysoune Coleman          13 AZ Flames TC           59.46    1:03.28   5 
  4 Sasha Jarrett             12 Arizona Risi         1:05.21    1:03.45   5 
  5 Octobria Sadler           13 Arizona Elit         1:07.00    1:06.20   4 
  6 Jenna Fitzgerald          13 Arizona Elit         1:05.45    1:06.48   5 
  7 Angela Robinson           13 Arizona Risi                    1:06.60   2 
  8 Yaharim Statterwhite      12 Mustangs TC                     1:06.98   1 
  9 Jalissa Smith             12 AZ Flames TC         1:04.86    1:07.24   5 
 10 Jessica Williams          13 AZ Flames TC         1:12.07    1:07.54   3 
 11 Adyanada Chambers         12 Az Gold Rush         1:10.00    1:07.62   4 
 12 Tori Cabral               13 Az Gold Rush         1:07.00    1:07.70   4 
 13 Savannah Bowen            13 Arizona Risi         1:06.86    1:08.00   4 
 14 Davilyn Rohr              13 Northwest Xp         1:09.60    1:08.75   4 
 15 Autumn Bryant             13 Miles Per Ho         1:11.00    1:09.14   4 
 16 Cierra Reeves             13 Arizona Elit         1:06.77    1:09.74   5 
 17 Makenzie Padish           12 Arizona Elit         1:11.00    1:11.93   3 
 18 Sara Brancati             14 Unattached                      1:12.79   1 
 19 Lauren Ashley             12 Northwest Xp         1:15.30    1:13.20   3 
 20 Joycelyne Vandorien       12 Gilbert TC           1:16.00    1:13.43   2 
 21 Diamond Prince            13 Sahuarita Sp         1:20.34    1:13.66   2 
 22 Keanna Oliver             13 Do Right Edu         1:12.00    1:13.75   3 
 23 Annastasia Mayes-Spencer  13 Arizona Tita                    1:15.18   1 
 24 Alise Shalongo            12 Arizona Elit                    1:15.90   1 
 25 Kiani Talley              12 Spartan Speedste     1:12.00    1:21.47   3 
 26 Renora Ezell              12 Do Right Edu         1:11.00    1:23.49   4 
 27 Alyssa Cruz               12 Arizona Sain         1:21.28    1:24.30   2 
 28 Breyonn Alexander-Shaw    12 Arizona Spee         1:23.62    1:27.07   2 
 29 Nicole Pierson            13 Do Right Edu         1:22.00    1:33.07   2 
 
Event 404  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jazzmine Yarbrough        13 Arizona Tita         2:31.74    2:28.77  
  2 Imani Adams               13 Arizona Chee         2:30.00    2:33.29  
  3 Alysoune Coleman          13 AZ Flames TC         2:24.98    2:34.88  
  4 Lauren Kinzle             12 Go The Dista         2:38.00    2:36.31  
  5 Jessica Molloy            12 Go The Dista         2:32.00    2:36.43  
  6 Alexis Hatton             13 Spartan Speedste     2:41.60    2:39.23  
  7 Jessica Williams          13 AZ Flames TC         2:42.29    2:39.99  
  8 Kaylee Franks             13 Arizona Blaz         2:36.00    2:40.06  
  9 Shannon Molvin            13 Go The Dista         2:40.00    2:43.98  
 10 Conley Marquez            12 Go The Dista         2:42.00    2:47.16  
 11 Alise Shalongo            12 Arizona Elit                    2:51.91  
 12 Taryn Estavillo           12 AZ Flames TC                    2:59.23  
 13 Ashley Gil                12 Arizona Chee                    3:00.66  
 14 Madisyn Vansickle         12 Go The Dista         2:55.00    3:01.72  
 15 Kate Welty                13 Go The Dista         3:05.00    3:02.03  
 16 Annastasia Mayes-Spencer  13 Arizona Tita                    3:03.92  
 17 Alyssa Cruz               12 Arizona Sain                    3:13.25  
 18 Amara Banks               12 Arizona Chee                    3:19.90  
 19 Alexis Tuggle             12 Mustangs TC          3:38.29    3:42.60  
 
Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 4:36.90  7/28/1996   Rebecca Mitchell, Geneva, IL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Savannah Gaffney          13 Go The Dista         5:20.00    5:23.38  
  2 Jazzmine Yarbrough        13 Arizona Tita         5:28.26    5:34.43  
  3 Kaylee Franks             13 Arizona Blaz         5:30.00    5:37.21  
  4 Alexis Hatton             13 Spartan Speedste     5:38.50    5:41.63  
  5 Alexandra Novacek         12 Go The Dista         5:27.00    5:48.08  
  6 Taryn Estavillo           12 AZ Flames TC                    6:14.25  
  7 Ashley Gil                12 Arizona Chee                    6:21.26  
  8 Amara Banks               12 Arizona Chee                    7:40.51  
 
Event 406  3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 9:57.16  7/4/1987    Deresa Walters, Rochester, NY             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Molloy            12 Go The Dista        11:20.00   11:10.95  
  2 Lauren Kinzle             12 Go The Dista        11:55.00   11:22.46  
  3 Conley Marquez            12 Go The Dista        12:20.00   12:08.93  
  4 Shea Bonine               13 Arizona Puma                   12:17.38  
  5 Kate Welty                13 Go The Dista        13:20.00   13:12.10  
 
Event 409  3000 Meter Race Walk Youth Girls
=========================================================================
    National: N 14:46.46  7/30/1992   Anya-Marie Ruso, Fayetteville, AR        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ashley Gil                12 Arizona Chee                   27:22.91  
  2 Amara Banks               12 Arizona Chee                   27:32.71  
  3 Wendy Varela              12 ColdWater Ex                   29:42.13  
 
Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mykeal Ham                13 AZ Flames TC           11.53      11.60   7 
  2 Oche Myers                13 Arizona Risi           11.50      11.64   7 
  3 Tevin Mayfield            13 Arizona Chee           11.80      11.76   7 
  4 Paul Lucas                13 Do Right Edu           11.81      11.85   7 
  5 Ameyer Armstrong          13 Northwest Xp           12.15      11.98   7 
  6 Alec Arroyo               13 Arizona Risi           12.71      12.37   6 
  7 Elijah Sykes              13 Arizona Chee           12.70      12.61   7 
  8 Sherman Shields           13 Arizona Tita           12.29      12.64   7 
  9 Nikolai King              12 Northwest Xp           12.85      12.68   6 
 10 Alex Poe                  13 Unattached                        12.81   1 
 11 Isaiah Acuna              13 Aag Panther            13.11      12.82   6 
 12 Jett Robertson            13 Unattached                        13.03   2 
 13 Kevin Goudeau             13 Mustangs TC            13.54      13.07   6 
 14 Malique Sharp             12 Arizona Sain           13.28      13.08   6 
 15 Kory Wilson               12 Northwest Xp           13.40      13.10   6 
 16 Luke Tolmachoff           13 Northwest Xp           13.40      13.26   6 
 17 Lawrence Wallace          12 Arizona Tita           12.50      13.28   7 
 18 Pavone Myers              12 Do Right Edu           13.60      13.40   5 
 19 Rico Tipton               12 Spartan Speedste       13.58      13.53   5 
 20 Bobby Odoms               12 Miles Per Ho                      13.61   2 
 21 Michael Rakowski          13 Northwest Xp           15.60      13.71   4 
 22 Kendall Griffin           12 Arizona Chee           13.70      13.73   5 
 23 Kaleb Pitts               12 Arizona Chee           13.70      13.87   5 
 24 Trejaun White             12 Do Right Edu           14.09      13.90   4 
 25 Quntion Garrett           12 Do Right Edu           13.73      13.92   5 
 26 Adam Schwartz             13 Arizona Puma           14.06      13.93   4 
 27 Devin Franklin            12 Unattached             12.70      13.95   7 
 28 Ruben Huerta              12 Arizona Tita           13.93      13.96   5 
 29 Faatar M-Jones            12 Arizona Puma           14.51      13.99   4 
 30 Derrick Beale             12 Arizona Glor           13.68      14.00   5 
 31 Nakai Aruizu              13 Arizona Tita           14.49      14.02   4 
 32 Kristopher Handy          12 Arizona Spee                      14.09   3 
 33 Jemil Whitner             13 Arizona Sain           13.81      14.29   5 
 34 Christion Brewington      12 Arizona Chee                      14.33   1 
 35 Daylon Russell            12 Mustangs TC            14.34      14.47   4 
 36 Michael Williams          12 AZ Flames TC                      14.56   3 
 37 Jaxson Porterfield        12 Arizona Spee                      14.73   1 
 38 Jeremiah Taylor-Pitts     12 Miles Per Ho                      14.86   2 
 39 Trenton Bender            12 Do Right Edu           15.11      14.94   4 
 40 Keevile Brown             12 Arizona Chee                      15.08   1 
 41 Rodrigo Pereyra           12 ColdWater Ex                      15.24   1 
 42 Quentin Davis             12 Miles Per Ho           16.10      15.96   4 
 43 Noah Harris               12 Pops TC                16.16      16.41   3 
 44 Deandre Johnson           12 Unattached                        16.46   2 
 45 Curtis Tidwell            12 Sahuarita Sp           20.00      18.35   3 
 46 Alex Martinez             12 Do Right Edu                      18.79   2 
 
Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mykeal Ham                13 AZ Flames TC           23.68      23.43   7 
  2 Tevin Mayfield            13 Arizona Chee           23.50      23.58   7 
  3 Oche Myers                13 Arizona Risi           24.02      23.60   7 
  4 Paul Lucas                13 Do Right Edu           24.25      23.74   7 
  5 Sherman Shields           13 Arizona Tita           25.94      25.93   7 
  6 Isaiah Acuna              13 Aag Panther            27.08      26.06   6 
  7 Alex Poe                  13 Unattached                        26.35   2 
  8 Lawrence Wallace          12 Arizona Tita           26.75      26.71   6 
  9 Archie Rice               13 Mustangs TC            27.16      26.73   6 
 10 Kevin Goudeau             13 Mustangs TC            27.57      26.92   6 
 11 Pavone Myers              12 Do Right Edu           27.42      26.94   6 
 12 Jett Robertson            13 Unattached                        26.97   2 
 13 Domenic Redmond           13 Aag Panther            27.79      27.13   6 
 14 Malique Sharp             12 Arizona Sain           27.39      27.23   6 
 15 Jalen Johnson             12 Unattached             29.00      27.59   5 
 16 Nic Rolfe                 13 Spartan Speedste       28.50      27.62   6 
 17 Quntion Garrett           12 Do Right Edu           28.61      27.99   5 
 18 Kristopher Handy          12 Arizona Spee           28.95      28.31   5 
 19 Christian Shaver          13 Phoenix Bobc                      28.34   1 
 20 Trejaun White             12 Do Right Edu           29.50      28.35   4 
 21 Rico Tipton               12 Spartan Speedste       28.85      28.45   5 
 22 Kendall Griffin           12 Arizona Chee                      28.55   2 
 23 Adam Schwartz             13 Arizona Puma           29.15      28.65   4 
 24 Devin Franklin            12 Unattached             29.80      28.93   4 
 25 Bobby Odoms               12 Miles Per Ho                      29.14   3 
 26 Derrick Beale             12 Arizona Glor           29.02      29.16   5 
 27 Nakai Aruizu              13 Arizona Tita           29.40      29.30   4 
 28 Christion Brewington      12 Arizona Chee                      29.71   2 
 29 Jemil Whitner             13 Arizona Sain           29.01      30.10   5 
 30 Daylon Russell            12 Mustangs TC            31.20      30.68   4 
 31 Jeremiah Taylor-Pitts     12 Miles Per Ho                      31.12   1 
 32 Michael Williams          12 AZ Flames TC                      31.52   3 
 33 Jaxson Porterfield        12 Arizona Spee           32.17      31.55   4 
 34 Keevile Brown             12 Arizona Chee                      31.67   1 
 35 Trenton Bender            12 Do Right Edu           32.36      32.08   4 
 36 Quentin Davis             12 Miles Per Ho           34.77      34.00   3 
 37 Curtis Tidwell            12 Sahuarita Sp           40.00      39.70   3 
 
Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Oche Myers                13 Arizona Risi           52.87      52.35   6 
  2 Mykeal Ham                13 AZ Flames TC           52.58      52.86   6 
  3 Tevin Mayfield            13 Arizona Chee           53.10      54.55   6 
  4 Paul Lucas                13 Do Right Edu           55.37      54.56   6 
  5 Domainck Page-Whitaker    13 Mustangs TC            56.36      55.71   6 
  6 Alec Arroyo               13 Arizona Risi           59.90      57.80   5 
  7 Rj Ayala                  13 Northwest Xp         1:01.50      57.89   5 
  8 Nikolai King              12 Northwest Xp           59.60      57.92   6 
  9 Sherman Shields           13 Arizona Tita           59.37      57.97   6 
 10 Ameyer Armstrong          13 Northwest Xp           59.20      57.98   6 
 11 Alex Poe                  13 Unattached                        58.45   1 
 12 Roshon Roomes             13 AZ Flames TC         1:01.02      59.68   5 
 13 Jalen Johnson             12 Unattached           1:01.00    1:01.51   5 
 14 Mufasa Guerrero           13 ColdWater Ex         1:00.00    1:03.13   5 
 15 Trevon Bosley-Young       13 Northwest Xp         1:05.60    1:04.32   4 
 16 Kory Wilson               12 Northwest Xp         1:03.50    1:04.37   5 
 17 Justin Ashley             12 Northwest Xp         1:12.60    1:04.47   3 
 18 Nic Rolfe                 13 Spartan Speedste     1:05.40    1:05.01   4 
 19 Kristopher Handy          12 Arizona Spee                    1:05.76   1 
 20 Seth Ashley               12 Northwest Xp         1:14.50    1:06.50   3 
 21 Zachery Acuna             13 Northwest Xp         1:09.50    1:06.99   4 
 22 Nakai Aruizu              13 Arizona Tita         1:09.04    1:08.44   4 
 23 Ruben Huerta              12 Arizona Tita         1:07.87    1:09.20   4 
 24 Chase Croteau             12 Northwest Xp         1:19.50    1:09.45   1 
 25 Luke Tolmachoff           13 Northwest Xp         1:06.50    1:09.61   4 
 26 Michael Rakowski          13 Northwest Xp         1:15.50    1:10.66   3 
 27 Rodrigo Pereyra           12 ColdWater Ex         1:12.71    1:11.52   3 
 28 Jaxson Porterfield        12 Arizona Spee         1:16.72    1:16.70   3 
 
Event 414  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper, Albuquerque,NM               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rj Ayala                  13 Northwest Xp                    2:13.23  
  2 Zachery Acuna             13 Northwest Xp                    2:22.08  
  3 Mufasa Guerrero           13 ColdWater Ex         2:24.23    2:23.11  
  4 Domenic Redmond           13 Aag Panther                     2:23.43  
  5 Justin Ashley             12 Northwest Xp                    2:23.61  
  6 Markez Butler             12 Arizona Sain         2:27.89    2:25.29  
  7 Jonathan Novakowski       12 Arizona Chee                    2:25.66  
  8 Seth Ashley               12 Northwest Xp                    2:30.36  
  9 Isaih Fuel                12 Unattached                      2:35.05  
 10 Chase Croteau             12 Northwest Xp                    2:36.50  
 11 Braden Arnold             13 Arizona Risi                    2:36.59  
 12 Andrew Eversden           12 Arizona Chee                    2:36.98  
 13 Andrew Nipp               13 Go The Dista         2:57.00    2:43.29  
 14 Ruben Huerta              12 Arizona Tita                    2:43.31  
 
Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau, Fresno, Ca                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nathan Rodriguez          13 Unattached           4:40.00    4:37.44  
  2 Mufasa Guerrero           13 ColdWater Ex         5:02.55    4:58.30  
  3 Edward Zazueta            12 Arizona Sain         5:21.34    5:00.64  
  4 Tyler Foutz               12 AZ Flames TC         5:03.58    5:04.40  
  5 Jonathan Novakowski       12 Arizona Chee                    5:07.49  
  6 Markez Butler             12 Arizona Sain         5:07.90    5:11.78  
  7 Bryan Mugge               13 AZ Flames TC         5:21.37    5:20.46  
  8 Tristan Dicke             13 Arizona Elit                    5:23.24  
  9 Justin Fell               12 Mustangs TC          5:19.44    5:27.20  
 10 Isaih Fuel                12 Unattached                      5:32.41  
 11 Andrew Nipp               13 Go The Dista         5:55.00    5:33.40  
 12 Timothy Duckworth         13 Phoenix Bobc                    5:40.65  
 13 Benjamin Hoppe            12 Unattached                      6:16.89  
 
Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mufasa Guerrero           13 ColdWater Ex        10:38.95   10:41.47  
  2 Justin Fell               12 Mustangs TC         11:04.73   11:10.35  
 
Event 421  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 14.01  6/9/2001    Domenique Manning, Rialto, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Angela Robinson           13 Arizona Risi           17.56      17.22  
  2 Arniesha Mitchell         12 Arizona Chee           16.90      17.60  
  3 Jessica Finley            12 Arizona Risi           18.51      17.62  
  4 Jenna Fitzgerald          13 Arizona Elit           18.18      17.68  
  5 Grace Ashu                14 Arizona Chee           15.90      19.70  
  6 Kierra Brown              12 Do Right Edu                      19.83  
 
Event 422  200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor Patton             12 Arizona Chee           30.01      30.72  
  2 Grace Ashu                14 Arizona Chee           30.00      31.51  
  3 Angela Robinson           13 Arizona Risi           31.87      31.64  
  4 Jessica Finley            12 Arizona Risi           32.67      31.93  
  5 Kennedy Broom             12 Arizona Chee           32.00      32.31  
  6 Arniesha Mitchell         12 Arizona Chee           32.10      33.08  
 
Event 431  100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, Fl               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bryce Perkins             14 Arizona Chee                      15.51  
  2 Muhammad Oliver           13 Arizona Risi           16.82      16.11  
  3 Timothy Duckworth         13 Phoenix Bobc           16.71      16.13  
  4 Roy Turner                13 Do Right Edu           17.66      16.90  
  5 Jonathan Novakowski       12 Arizona Chee                      17.31  
  6 Adam Turner               12 Mustangs TC                       17.43  
  7 Jett Robertson            13 Unattached                        18.21  
  8 Andrew Eversden           12 Arizona Chee                      18.34  
 
Event 432  200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 24.83  7/30/1995   Chris Hickman, Houston, TX                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bryce Perkins             14 Arizona Chee                      29.54  
  2 Roy Turner                13 Do Right Edu           30.02      30.08  
  3 Seth Hayes                12 Arizona Chee           30.41      32.90  
  4 Kaleb Pitts               12 Arizona Chee           30.41      33.78  
 
Event 441  4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 46.89  7/28/1996   South Bay Panthers, Long Beach, CA          
                       E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                            49.00      51.08  
     1) Taylor Patton 12                2) Sidra Peterson 12              
     3) Ky Westbrook 13                 4) Tope Williams 13               
  2 Arizona Rising Suns  'A'                            55.07      53.67  
     1) Savannah Bowen 13               2) Jessica Finley 12              
     3) Sasha Jarrett 12                4) Angela Robinson 13             
  3 Northwest Xpress  'A'                               59.60      58.13  
     1) Lauren Ashley 12                2) Naje Coaxen 12                 
     3) Tori Kruger 13                  4) Davilyn Rohr 13                
 
Event 442  4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         M.Teele, R.Caruthers, M.Edmunson, R.Payne         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                          4:00.00    4:23.13  
     1) Imani Adams 13                  2) Kennedy Broom 12               
     3) Sidra Peterson 12               4) Tope Williams 13               
  2 Go The Distance  'A'                              4:40.00    4:42.34  
     1) Savannah Gaffney 13             2) Shannon Molvin 13              
     3) Alexandra Novacek 12            4) Madisyn Vansickle 12           
  3 Northwest Xpress  'A'                             5:04.40    5:08.36  
     1) Lauren Ashley 12                2) Naje Coaxen 12                 
     3) Tori Kruger 13                  4) Davilyn Rohr 13                
 
Event 451  4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 43.51  7/29/2000   Boynton Beach, TC                           
                       W.Dix, M.Dowdell,  J.Wimbley, D.Owen              
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress  'A'                               50.10      49.70  
     1) Ameyer Armstrong 13             2) Nikolai King 12                
     3) Luke Tolmachoff 13              4) Kory Wilson 12                 
  2 Mustangs TC  'A'                                    50.19      50.03  
     1) Kevin Goudeau 13                2) Domainck Page-Whitaker 13      
     3) Archie Rice 13                  4) Adam Turner 12                 
  3 Arizona Cheetahs TC  'A'                            48.40      50.53  
     1) Kendall Griffin 12              2) Kaleb Pitts 12                 
     3) Terrance Roberts 12             4) Elijah Sykes 13                
  4 Do Right Education And Sports  'A'                  51.84      51.25  
     1) Quntion Garrett 12              2) Pavone Myers 12                
     3) Roy Turner 13                   4) Trejaun White 12               
  5 Arizona Cheetahs TC  'B'                            56.01      52.48  
     1) Christion Brewington 12         2) Keevile Brown 12               
     3) Preston Kinney 12               4) Tevin Mayfield 13              
 
Event 452  4x400 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 3:23.96  8/1/1993    LA Jets, Los Angeles, CA                  
                         LCruel,A.Dean, P.McCall,O.Moore                   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns  'A'                                     3:56.81  
     1) Braden Arnold 13                2) Alec Arroyo 13                 
     3) Oche Myers 13                   4) Muhammad Oliver 13             
  2 Northwest Xpress  'A'                             4:11.30    3:58.76  
     1) Ameyer Armstrong 13             2) Rj Ayala 13                    
     3) Nikolai King 12                 4) Kory Wilson 12                 
  3 Arizona Saints  'A'                                          4:21.42  
     1) Markez Butler 12                2) Malique Sharp 12               
     3) Jemil Whitner 13                4) Edward Zazueta 12              
  4 Northwest Xpress  'B'                             4:19.60    4:22.54  
     1) Justin Ashley 12                2) Trevon Bosley-Young 13         
     3) Austin Gutierrez 13             4) Luke Tolmachoff 13             
 
Event 453  4x800 Yard Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 AZ Flames TC  'A'                                10:39.27   10:11.13  
     1) Tyler Foutz 12                  2) Bryan Mugge 13                 
     3) Parker Phillips 13              4) Roshon Roomes 13               
 
Event 461  High Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 5-08.50  6/8/1986    Chrissy Mills, Tarzana, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jalissa Smith             12 AZ Flames TC           1.43m      1.40m  
 
Event 463  Long Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 19-11  6/20/1998   Tracee Thomas, Rialto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 tristen vaughn            12 Az Gold Rush                      4.46m  
  2 Kierra Brown              12 Do Right Edu           4.57m      4.43m  
  3 Monika Beechum            13 Unattached             4.70m      4.40m  
  4 Taylor Patton             12 Arizona Chee           5.00m      4.37m  
  5 Tori Cabral               13 Az Gold Rush                      4.19m  
  6 Jalissa Smith             12 AZ Flames TC           4.40m      4.17m  
  7 Kennedy Broom             12 Arizona Chee                      4.14m  
  8 Arniesha Mitchell         12 Arizona Chee           4.00m      4.12m  
  9 Imani Adams               13 Arizona Chee           4.40m      3.89m  
 10 Autumn Bryant             13 Miles Per Ho           4.22m      3.76m  
 11 Shanyiah Lindsey          13 Miles Per Ho                      3.57m  
 12 Adyanada Chambers         12 Az Gold Rush                      3.50m  
 13 Kreshaye Graves           12 Do Right Edu                      3.04m  
 14 Alexis Tuggle             12 Mustangs TC                       2.89m  
 
Event 464  Triple Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 39-09.25  4/24/1999   Nicole Duhart, Downey, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kennedy Broom             12 Arizona Chee                      9.17m  
 
Event 465  Shot Put (6#) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 52-01.25  1976        Susie Ray, Orange, CA                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kierra Brown              12 Do Right Edu          11.28m     11.55m  
  2 Ky Westbrook              13 Arizona Chee          10.54m     11.16m  
  3 Taleisha Thompson         13 Do Right Edu           9.75m      9.39m  
  4 Kiana Verdugo             13 Sahuarita Sp           9.22m      9.00m  
  5 Jada Bryant               13 Miles Per Ho                      7.84m  
  6 Breyonn Alexander-Shaw    12 Arizona Spee           7.41m      7.64m  
  7 Antonia Hawes             12 Arizona Spee           6.73m      6.93m  
  8 Roshayne Colley           12 Arizona Puma           7.24m      6.80m  
  9 Alex Varela               13 ColdWater Ex           6.31m      6.44m  
 10 Dulce Esquer              13 ColdWater Ex           6.31m      6.14m  
 
Event 466  Discus Throw (1K) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 152-00  2/23/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taleisha Thompson         13 Do Right Edu          23.47m     25.04m  
  2 Breyonn Alexander-Shaw    12 Arizona Spee          17.64m     19.68m  
  3 Alex Varela               13 ColdWater Ex          13.65m     15.55m  
  4 Dulce Esquer              13 ColdWater Ex          13.30m     13.72m  
  5 Antonia Hawes             12 Arizona Spee                     10.18m  
 
Event 467  Javelin Throw (600G) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 122-00  7/30/2000   Kaitlin Nazario, Dover, NJ                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roshayne Colley           12 Arizona Puma                     13.89m  
 
Event 471  High Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 6-04.75  7/24/1998   Donovan Kilmartin, Boise, ID              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trevon Bosley-Young       13 Northwest Xp                      1.65m  
  1 Austin Walashek           13 Arizona Puma           1.65m      1.65m  
  3 Rj Ayala                  13 Northwest Xp                      1.60m  
  4 Muhammad Oliver           13 Arizona Risi           0.04m      1.45m  
  4 Rico Tipton               12 Spartan Speedste       1.63m      1.45m  
  4 Faatar M-Jones            12 Arizona Puma           1.50m      1.45m  
  7 Roshon Roomes             13 AZ Flames TC           1.15m      1.35m  
  8 Kendall Griffin           12 Arizona Chee                      1.30m  
 
Event 473  Long Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 23-00.50  1976        Anthony Gibson, San Fernando, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bryce Perkins             14 Arizona Chee                      5.31m  
  2 Lawrence Wallace          12 Arizona Tita           5.18m      5.08m  
  3 Devin Franklin            12 Unattached             4.88m      5.05m  
  4 Jalen Johnson             12 Unattached             4.72m      4.66m  
  5 Rico Tipton               12 Spartan Speedste                  4.56m  
  6 Nakai Aruizu              13 Arizona Tita                      4.41m  
  7 Roshon Roomes             13 AZ Flames TC           4.34m      4.30m  
  8 Jeremiah Taylor-Pitts     12 Miles Per Ho                      4.11m  
  9 Jaxson Porterfield        12 Arizona Spee           3.32m      3.98m  
 10 Bobby Odoms               12 Miles Per Ho                      3.93m  
 11 Daylon Russell            12 Mustangs TC            4.36m      3.83m  
 12 Quentin Davis             12 Miles Per Ho                      3.74m  
 13 Faatar M-Jones            12 Arizona Puma                      3.62m  
 14 Seth Hayes                12 Arizona Chee                      3.59m  
 
Event 474  Triple Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 44-00  1980        Michael Martin, San Diego, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Seth Hayes                12 Arizona Chee           4.32m      8.17m  
 
Event 475  Shot Put (4K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/28/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Beau Eggers               13 Arizona Chee                     12.04m  
  2 Christian Shaver          13 Phoenix Bobc                     12.00m  
  3 Austin Walashek           13 Arizona Puma          12.03m     11.46m  
  4 James Holmen              13 Arizona Puma          10.82m     10.41m  
  5 Adam Turner               12 Mustangs TC           10.09m      9.94m  
  6 Noah Harris               12 Pops TC                8.43m      9.27m  
  7 Mo Ayala                  12 Northwest Xp                      8.72m  
  8 Javon Johnson             13 Unattached                        8.37m  
  9 Alex Martinez             12 Do Right Edu           6.10m      7.34m  
 10 Deandre Johnson           12 Unattached                        6.87m  
 
Event 476  Discus Throw (1K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 201-10  6/3/1995    Joel Armitage, Omaha, NE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Beau Eggers               13 Arizona Chee                     38.98m  
  2 Austin Walashek           13 Arizona Puma          35.11m     37.01m  
  3 Christian Shaver          13 Phoenix Bobc                     34.03m  
  4 James Holmen              13 Arizona Puma          31.75m     32.08m  
  5 Adam Turner               12 Mustangs TC            9.73m     26.07m  
  6 Mo Ayala                  12 Northwest Xp                     24.20m  
  7 Alex Martinez             12 Do Right Edu          21.34m     22.53m  
  8 Noah Harris               12 Pops TC               21.34m     20.92m  
  9 Javon Johnson             13 Unattached                       18.59m  
 
Event 477  Javelin Throw (600 G) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 176-06  7/6/2000    Brian Kerr, Vero Beach, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Archie Rice               13 Mustangs TC           45.45m     48.00m  
  2 Aaron Ramirez             12 Unattached            40.25m     43.39m  
  3 Jett Robertson            13 Unattached                       43.26m  
  4 Alex Poe                  13 Unattached                       37.39m  
  5 Christian Shaver          13 Phoenix Bobc                     36.48m  
  6 Beau Eggers               13 Arizona Chee                     26.98m  
  7 James Holmen              13 Arizona Puma          27.40m     25.71m  
  8 Deandre Johnson           12 Unattached                       21.37m  
  9 Trenton Bender            12 Do Right Edu           8.53m     20.79m  
 10 Mo Ayala                  12 Northwest Xp                     17.52m  
 11 Kaleb Pitts               12 Arizona Chee                     15.98m  
 12 Adam Schwartz             13 Arizona Puma                     14.87m  
 
Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Shannon Jackson           14 Do Right Edu           12.80      13.00   2 
  2 Bianca Finn               14 Arizona Chee                      13.69   1 
  3 Dominique Williams        15 Arizona Risi           14.03      13.96   2 
  4 Jaquada Adams-Scott       14 Do Right Edu           14.36      13.97   2 
  5 Daizhane Colley           14 Arizona Puma           13.97      14.12   2 
  6 Kierra Jackson            14 Arizona Risi           14.38      14.23   2 
  7 Taylor Viggiano           15 Arizona Elit                      16.58   1 
  8 Bridgid Maloney           14 Arizona Elit                      16.96   1 
  9 Carlisha Lynch            14 Arizona Sain           17.00      17.45   1 
 10 Alexis Pierson            15 Do Right Edu           17.30      18.26   1 
 
Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 23.26  7/31/1999   LaSauntea Moore, Akron, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Shannon Jackson           14 Do Right Edu           27.06      27.14   2 
  2 Kierra Jackson            14 Arizona Risi           28.66      28.59   2 
  3 Jaquada Adams-Scott       14 Do Right Edu           29.97      28.82   2 
  4 Dominique Williams        15 Arizona Risi           29.60      29.32   2 
  5 Daizhane Colley           14 Arizona Puma           29.74      30.45   2 
  6 Taylor Viggiano           15 Arizona Elit                      34.74   1 
  7 Bianca Finn               14 Arizona Chee                      35.79   1 
  8 Alexis Pierson            15 Do Right Edu           37.20      40.80   1 
 
Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kierra Jackson            14 Arizona Risi         1:04.57    1:02.36   2 
  2 Jaquada Adams-Scott       14 Do Right Edu         1:08.00    1:06.05   2 
  3 Madison Duecker           14 Feel The Hea         1:10.35    1:07.80   2 
  4 Shannon Jackson           14 Do Right Edu         1:08.00    1:10.91   2 
  5 Dominique Williams        15 Arizona Risi         1:12.86    1:14.12   2 
  6 Taylor Viggiano           15 Arizona Elit                    1:18.89   1 
  7 Bridgid Maloney           14 Arizona Elit                    1:24.05   1 
  8 Alexis Pierson            15 Do Right Edu         1:30.13    1:45.37   1 
 
Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.69  7/27/1991   Liz Mueller, Waterford, CT                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Elexus Rangel             15 Arizona Sain         2:51.23    2:53.56  
  2 Natalie Long              14 Arizona Chee                    2:57.95  
  3 Amanda Molvin             14 Go The Dista         3:48.00    3:49.51  
 
Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Elexus Rangel             15 Arizona Sain         5:55.73    6:00.98  
  2 Katie Dunaway             14 Go The Dista         5:50.00    6:06.02  
  3 Natalie Long              14 Arizona Chee                    6:06.03  
 
Event 509  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 27:52.90  7/25/2001   Erica Adams, Spartanburg, SC             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Melissa England           14 Unattached          23:00.00   21:43.45N 
  2 Natalie Long              14 Arizona Chee                   21:51.80N 
 
Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 10.54  7/25/8797   Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Orlando Coleman           15 Mustangs TC            11.53      11.79   2 
  2 Malik Williams            14 Pops TC                12.43      12.26   2 
  3 Jordan Boys               14 AZ Flames TC           12.20      12.66   2 
  4 Dequaven Brooks           14 Arizona Tita           12.99      12.93   2 
  5 Micheal Misquez           14 ColdWater Ex           13.08      12.95   1 
  6 Eugene Poe                15 Unattached                        13.36   1 
  7 Blake Ivie                15 AZ Flames TC           12.57      13.44   2 
 
Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Orlando Coleman           15 Mustangs TC            23.81      24.37   2 
  2 Micheal Misquez           14 ColdWater Ex                      25.59   1 
  3 Jordan Boys               14 AZ Flames TC           24.30      25.72   2 
  4 Gaige Funkhouser          14 AZ Flames TC           26.82      26.27   2 
  5 Blake Ivie                15 AZ Flames TC           25.69      27.13   2 
  6 Seantre Luster-Smith      14 Arizona Tita           28.75      27.45   2 
  7 Dequaven Brooks           14 Arizona Tita           27.80      28.13   2 
 
Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jordan Boys               14 AZ Flames TC           56.80      55.26  
  2 Micheal Misquez           14 ColdWater Ex           59.77    1:01.10  
  3 Eugene Poe                15 Unattached                      1:01.76  
  4 Dequaven Brooks           14 Arizona Tita         1:01.12    1:02.97  
  5 Jesse Jackson             14 Spartan Speedste     1:03.00    1:03.00  
  6 Seantre Luster-Smith      14 Arizona Tita         1:01.16    1:05.71  
 
Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 1:53.37  7/28/1985   Michael Remigino, Newington, CT           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jesse Jackson             14 Spartan Speedste     2:23.97    2:22.95  
  2 Travis Franklin           15 Arizona Spee         2:36.34    2:35.39  
  3 Seantre Luster-Smith      14 Arizona Tita                    2:39.69  
 
Event 561  High Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N  5-11  7/28/1996   Camee Williams, Dayton, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cassidy Roberts           14 Unattached                        1.50m  
 
Event 563  Long Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 20-02.50  7/10/1999   Jill Bell, Bellevue, WA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Madison Duecker           14 Feel The Hea           4.24m      4.46m  
 
Event 565  Shot Put (4K) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 49-10.50  7/27/2001   Michelle Carter, Ovilla, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daizhane Colley           14 Arizona Puma           9.81m      9.95m  
  2 Bianca Finn               14 Arizona Chee                      9.20m  
  3 Erin Fakler               14 Unattached                        7.80m  
  4 Cassidy Roberts           14 Unattached                        7.47m  
  5 Carlisha Lynch            14 Arizona Sain           7.08m      7.17m  
  6 Alisha Bailey             14 Arizona Tita           5.98m      5.22m  
 
Event 566  Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 164-05  5/12/1997   Elizabeth Debartolo, Aurora, IL            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Erin Fakler               14 Unattached                       29.48m  
  2 Taylor Dyson              14 Phoenix Bobc                     24.09m  
  3 Daizhane Colley           14 Arizona Puma          29.85m     22.96m  
  4 Bianca Finn               14 Arizona Chee                     19.98m  
  5 Alisha Bailey             14 Arizona Tita          14.29m     12.55m  
 
Event 567  Javelin Throw (600 G) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 152-08  7/29/2000   Rachel Walker, Benton, LA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Renee Dyson               14 Phoenix Bobc                     35.12m  
  2 Taylor Dyson              14 Phoenix Bobc                     32.14m  
  3 Lizabeth Dyson            14 Phoenix Bobc                     27.45m  
  4 Alisha Bailey             14 Arizona Tita                     10.31m  
 
Event 571  High Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N  7-05  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Seantre Luster-Smith      14 Arizona Tita                      1.50m  
 
Event 573  Long Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 24-01.50  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Malik Williams            14 Pops TC                4.72m      4.99m  
  2 Blake Ivie                15 AZ Flames TC           5.10m      4.98m  
  3 Micheal Misquez           14 ColdWater Ex                      4.54m  
 
Event 575  Shot Put (12#) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dillon Roberts            15 Unattached                       11.02m  
  2 Eric Bruhn                15 Unattached            10.26m      9.77m  
  3 Quashawn Luster-Smith     15 Arizona Tita           9.88m      9.12m  
  4 Eugene Poe                15 Unattached                        7.58m  
 
Event 576  Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 191-11  6/1/1985    Kami Keshmiri, Reno, NV                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dillon Roberts            15 Unattached                       33.67m  
  2 Eric Bruhn                15 Unattached            28.63m     30.41m  
 
Event 577  Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 202-09  7/6/2001    Dustin Johnson, Crossett, AR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eugene Poe                15 Unattached                       31.29m  
  2 Quashawn Luster-Smith     15 Arizona Tita          27.13m     28.46m  
 
Event 601  100 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kylar Handy               17 Arizona Spee                      13.04  
  2 Dana Mingoes              17 Arizona Risi           13.55      13.06  
  3 Katya Penrose             17 Spartan Speedste       14.00      14.07  
 
Event 602  200 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 23.32  7/29/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Katya Penrose             17 Spartan Speedste       28.90      29.39  
  2 Lyndie Parker             17 Arizona Chee                      29.58  
 
Event 603  400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dana Mingoes              17 Arizona Risi         1:03.42    1:01.55  
  2 Kylar Handy               17 Arizona Spee         1:03.33    1:03.68  
  3 Lyndie Parker             17 Arizona Chee                    1:06.93  
 
Event 604  800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    National: N 2:07.05  7/1/1994    Tamieka Grizzle, Bronx, NY                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lyndie Parker             17 Arizona Chee                    2:42.24  
 
Event 609  3000 Meter Race Walk Young Women
=========================================================================
    National: N 25:20.51  7/25/2001   Robiyn Stevens, Vacaville, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ellerie Lagerhausen       16 Arizona Chee                   19:41.95N 
 
Event 611  100 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaac Campbell            17 Arizona Spee           12.09      12.69  
  2 Alex Penrose              16 Spartan Speedste       11.90      13.82  
 
Event 612  200 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaac Campbell            17 Arizona Spee           24.04      25.37  
  2 Alex Penrose              16 Spartan Speedste       26.90      28.58  
 
Event 613  400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaac Campbell            17 Arizona Spee           54.04      59.15  
 
Event 667  Javelin Throw (600 G) Young Women
=========================================================================
    National: N 158-07.50  7/24/1999   Sarah Malone, Newburg, OR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Amethyst Boyd             17 Aag Panther                      41.80m  
 
Event 675  Shot Put (12#) Young Men
=========================================================================
    National: N 67-00.50  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cody Roberts              17 Unattached                       14.30m  
  2 Erik Johnson              16 Unattached                       13.72m  
  3 Rob Green                 17 Unattached                       12.79m  
 
Event 676  Discus Throw (1.6K) Young Men
================================================================================
    National: N 207-04  1979        Clint Johnson, Overland Park, KS           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jordan Young              16 Unattached                       55.07m  
  2 Trevor Berner             17 Unattached            49.50m     47.02m  
  3 Cody Roberts              17 Unattached                       44.41m  
  4 Rob Green                 17 Unattached                       38.95m  
  5 Erik Johnson              16 Unattached                       38.44m