Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                    HY-TEK's Meet Manager 3/29/2010 03:41 PM
                          Regulation Meet - 3/20/2010                          
                          Youth Only - 9/8 Lane Track                          
                               Copper Canyon HS                                
                               Corrected Results                                    
 
Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Adora Adams                7 Arizona Chee           15.23      16.28   7 
  2 Jayde Charlton             7 Do Right Edu           16.11      16.31   7 
  3 Dominique Mustin           7 Arizona Risi           17.13      16.70   7 
  4 Mya Harrell                6 Arizona Spee           16.63      16.95   7 
  5 Trejanae Jackson           7 Do Right Edu           16.22      17.11   7 
  6 Jasmine Singleton          7 Mustangs TC            17.38      17.21   6 
  7 Haila Reed                 7 Do Right Edu           16.37      17.33   7 
  8 Jamya Brice-Moore          7 Unattached                        17.39   3 
  9 Mia England                7 Unattached             18.09      17.64   6 
 10 Kenisha Williams           7 Mustangs TC            19.36      17.70   6 
 11 Jemila Mitchell            7 Arizona Risi           18.87      17.96   6 
 12 Mia Lockhart               7 Arizona Chee           16.25      18.19   7 
 13 Jhaidah Johnson            5 Do Right Edu           16.77      18.30   7 
 14 Deysha Lee                 7 Arizona Glor           18.02      18.35   6 
 15 Sariya Oliver              6 Arizona Risi           13.81      18.48   7 
 16 Jamelah Carswell           7 Do Right Edu                      18.72   1 
 17 Saniyah Neal               7 Do Right Edu                      18.90   3 
 18 Indya Scott                6 Az Gold Rush                      19.11   1 
 19 Kate Collins               7 Arizona Elit           19.69      19.13   5 
 19 Najelah Kirk               6 Miles Per Ho           19.00      19.13   6 
 21 Ajunae Thompson            6 Arizona Tita           21.35      19.32   4 
 22 Brianna Richardson         6 Do Right Edu                      19.67   1 
 23 Shayda Alexander           6 Do Right Edu                      19.68   2 
 24 Kayla Roland               7 Arizona Glor           18.39      19.89   6 
 24 Amreah Hutchinson          6 AZ Flames TC           20.48      19.89   5 
 26 Naja Jones                 6 Arizona Glor           18.39      19.94   6 
 27 Angelique Guillen          7 Arizona Glor           19.10      20.02   6 
 28 Malejeah Washington        6 Arizona Sain           20.01      20.24   5 
 29 Joanee Scroggins           7 Do Right Edu                      20.38   2 
 30 Alyssa Romo                6 Arizona Tita           22.15      20.40   4 
 31 Sierra Colley              7 Arizona Puma                      20.41   1 
 32 Arazhane Shivers           5 Do Right Edu                      20.48   2 
 32 Raven Carino               7 Arizona Tita                      20.48   2 
 34 Spirit Phipps              6 ColdWater Ex                      20.56   1 
 35 Antalyce Carr              7 Arizona Glor           20.08      20.62   5 
 36 Jneya Hill                 4 Do Right Edu                      21.15   2 
 37 Kayla Johnson              7 Northwest Xp                      21.17   1 
 38 Jenasia Johnson            7 Unattached                        21.57   1 
 39 Gabriella Ford             6 Arizona Chee                      22.17   3 
 40 Lorena Corrales            6 Arizona Tita           21.22      22.33   4 
 41 Hayden Funkhouser          5 AZ Flames TC           23.18      22.43   4 
 42 Jenna Tovar                6 Az Gold Rush                      22.47   2 
 43 Emily Hollins              6 Arizona Glor           19.45      22.52   5 
 44 Lashonti Collier           6 Do Right Edu                      22.79   3 
 45 Crystal Rollins            7 Miles Per Ho           23.75      22.96   4 
 46 Ella Daniels               7 Arizona Tita           22.28      22.97   4 
 47 Lauren Beech               6 Spartan Spee           24.00      23.17   4 
 48 Aria Sueing                4 Arizona Spee           21.75      23.18   4 
 49 Xaria Culver               4 Do Right Edu                      23.19   3 
 50 Savannah Bingham           5 Mustangs TC            24.70      23.65   4 
 51 Nissaa Martinez            4 Do Right Edu                      24.06   3 
 52 Cheyenne Mason             5 Do Right Edu                      26.39   2 
 53 Keishara Cesar             6 Arizona Glor           20.05      28.28   5 
 
Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jadyn Mays                 7 Arizona Risi           33.56      33.35   8 
  2 Adora Adams                7 Arizona Chee           34.60      33.72   8 
  3 Dominique Mustin           7 Arizona Risi           35.46      35.08   7 
  4 Jayde Charlton             7 Do Right Edu           33.09      35.57   8 
  5 Jasmine Singleton          7 Mustangs TC            35.14      36.01   8 
  6 Trejanae Jackson           7 Do Right Edu           33.54      36.90   8 
  7 Haila Reed                 7 Do Right Edu           34.00      37.57   8 
  8 Kenisha Williams           7 Mustangs TC            38.95      38.25   7 
  9 Mya Harrell                6 Arizona Spee           36.30      38.56   7 
 10 Jemila Mitchell            7 Arizona Risi           41.40      38.67   6 
 11 Jhaidah Johnson            5 Do Right Edu           33.75      38.72   8 
 12 Mia England                7 Unattached             40.98      39.60   6 
 13 Kate Collins               7 Arizona Elit           49.70      39.89   5 
 14 Jamya Brice-Moore          7 Unattached                        39.93   2 
 15 Jamelah Carswell           7 Do Right Edu                      40.32   3 
 16 Saniyah Neal               7 Do Right Edu                      40.73   3 
 17 Deysha Lee                 7 Arizona Glor           36.64      41.61   7 
 18 Indya Scott                6 Az Gold Rush                      42.00   2 
 19 Savannah Bingham           5 Mustangs TC            53.43      43.30   5 
 20 Amreah Hutchinson          6 AZ Flames TC           42.48      43.62   6 
 21 Angelique Guillen          7 Arizona Glor           40.08      43.90   7 
 22 Naja Jones                 6 Arizona Glor           37.44      44.18   7 
 23 Kayla Roland               7 Arizona Glor           37.00      44.19   7 
 24 Antalyce Carr              7 Arizona Glor           42.05      44.46   6 
 25 Shayda Alexander           6 Do Right Edu                      44.56   4 
 25 Malejeah Washington        6 Arizona Sain           43.87      44.56   6 
 27 Brianna Richardson         6 Do Right Edu                      44.79   2 
 28 Mia Lockhart               7 Arizona Chee                      44.97   2 
 29 Najelah Kirk               6 Miles Per Ho           40.53      44.98   6 
 30 Spirit Phipps              6 ColdWater Ex                      45.70   2 
 31 Raven Carino               7 Arizona Tita                      46.13   3 
 32 Kayla Johnson              7 Northwest Xp                      46.40   3 
 33 Joanee Scroggins           7 Do Right Edu                      46.89   4 
 34 Sierra Colley              7 Arizona Puma                      47.33   1 
 35 Jenna Tovar                6 Az Gold Rush                      47.80   1 
 36 Jneya Hill                 4 Do Right Edu                      48.23   4 
 37 Lorena Corrales            6 Arizona Tita                      48.46   2 
 38 Esperanza Reyes            7 Arizbushmast                      48.58   1 
 39 Ella Daniels               7 Arizona Tita           49.64      49.12   5 
 40 Arazhane Shivers           5 Do Right Edu                      49.78   4 
 41 Emily Hollins              6 Arizona Glor           38.44      49.88   7 
 42 Alyssa Romo                6 Arizona Tita           50.05      50.92   5 
 43 Lashonti Collier           6 Do Right Edu                      53.18   4 
 44 Xaria Culver               4 Do Right Edu                      53.78   2 
 45 Crystal Rollins            7 Miles Per Ho           57.74      57.12   5 
 46 Nissaa Martinez            4 Do Right Edu                      59.42   3 
 47 Maranda McDonald           6 Arizbushmast                    1:00.47   4 
 48 Aria Sueing                4 Arizona Spee           59.30    1:01.77   5 
 49 Keishara Cesar             6 Arizona Glor           45.09    1:06.89   5 
 
Event 111  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Treveon McDonald           7 Arizona Sain           15.72      15.74   9 
  2 Amari Graham               7 Arizona Risi           16.69      15.77   9 
  3 Tre Green                  7 Northwest Xp           16.50      16.07   9 
  4 Marcus Brown               7 AZ Flames TC           17.44      16.63   8 
  5 Julian Williams            7 Mustangs TC            18.40      16.65   6 
  6 Quaron Adams               6 Do Right Edu           16.52      16.71   9 
  6 Jayden Coleman             7 Northwest Xp           17.50      16.71   7 
  8 Connor Ivie                7 AZ Flames TC           17.43      16.73   8 
  9 Davion Center              7 Do Right Edu           16.13      16.76   9 
 10 Jaylon Williams            7 Arizona Chee                      16.77   3 
 10 Russ Lingruen-Thain        7 Feel The Hea           17.39      16.77   8 
 12 Jaleel Walker              7 Arizona Sain           16.36      16.81   9 
 13 Terry Byrd                 7 Do Right Edu           16.23      16.83   9 
 14 Zach Woodard               7 Northwest Xp           18.40      17.00   6 
 15 Quamari Garrett            7 Do Right Edu           16.14      17.06   9 
 16 Travis Roberts             6 Arizona Chee                      17.07   2 
 17 Jay Cruz                   7 Arizona Sain           17.62      17.08   7 
 18 Aaron Davis                7 Arizona Glor           16.59      17.22   9 
 19 Tommy Lingruen-Thain       7 Feel The Hea           17.90      17.25   7 
 20 Dhayven Valentine          7 Arizona Tita           17.28      17.30   8 
 21 Quenton Barger             7 AZ Flames TC           17.17      17.40   8 
 22 Marcos Romo                7 Arizona Tita           17.25      17.57   8 
 23 Dason Brooks               6 AZ Flames TC           18.21      17.63   7 
 24 Jamari Brown               6 Arizona Sain           18.26      17.69   7 
 25 Demetris Lovejr            7 Az Gold Rush                      17.83   2 
 26 Garrison Douglass          6 World Class            17.86      17.96   7 
 27 Kai Boykins                5 Arizona Spee           19.22      17.98   6 
 28 Devon Grubbs               6 Do Right Edu           17.11      18.09   8 
 29 Malaki Fatongiatau         5 AZ Flames TC           25.55      18.12   4 
 30 Dajon Flowers              7 Pastor Fit F           18.39      18.16   7 
 31 Ty Ali                     6 Mustangs TC            18.84      18.20   6 
 32 Khalil Jacobs              6 Arizona Sain           19.35      18.24   6 
 33 Davis Funkhouser           7 AZ Flames TC           18.90      18.28   6 
 34 Gavin Bell                 7 Do Right Edu           17.20      18.29   8 
 35 Eric Chamber               6 Az Gold Rush                      18.33   1 
 35 Zion Royal                 6 Do Right Edu                      18.33   2 
 37 Jacques Span-Moreland      7 Do Right Edu                      18.47   2 
 38 Kaleb Jacobs               6 Arizona Sain           19.75      18.61   5 
 39 Jordon Parrish             7 Arizona Tita           17.65      18.81   7 
 40 Naishon Pittman            7 Miles Per Ho           19.10      18.89   6 
 41 Ahmez Standiford           6 World Class                       19.07   4 
 42 Jalen Stovall              6 Arizona Tita           19.63      19.16   6 
 43 Ky-Mani Bernard            7 Do Right Edu           17.41      19.20   8 
 44 Len Lopez                  7 Pastor Fit F           20.31      19.22   5 
 45 Angel Madrid               7 ColdWater Ex                      19.65   2 
 45 Michael King               5 Mustangs TC            21.87      19.65   5 
 47 Qkasai Garrett             5 Do Right Edu                      19.72   1 
 48 Kaleb Coleman              6 Arizona Chee                      19.74   1 
 49 Jacob Belton               7 Arizona Risi           19.05      20.02   6 
 50 Feenix Morris              6 ColdWater Ex                      20.21   3 
 51 Zaire Blevins              5 Do Right Edu                      20.22   4 
 52 Issachar Reyes             6 Arizbushmast                      20.25   1 
 53 Tyren Harris               6 Do Right Edu                      20.34   3 
 54 Trevon Harris              7 Do Right Edu           17.67      20.45   7 
 54 Jermiah Boler              6 Arizona Sain                      20.45   2 
 56 Amar Elmore                6 Do Right Edu                      20.46   2 
 57 Tyler Donald               7 Do Right Edu                      20.58   1 
 58 Errick Tamplin             4 Arizona Sain                      20.59   1 
 59 Xaelun Morris              5 ColdWater Ex                      20.77   2 
 60 Marlos Hill                5 Miles Per Ho           20.87      20.85   5 
 61 Deonray Riley              6 ColdWater Ex                      21.07   3 
 62 Gabriel Clark              6 Arizona Tita           21.62      21.35   5 
 63 Lashaw Bibbs               4 Arizona Sain                      21.44   3 
 64 Devean Hawkins             5 Mustangs TC                       21.69   1 
 65 Kobe Bryant                6 Miles Per Ho           20.81      22.24   5 
 66 Vincent Fiorucci           5 Arizona Sain           24.54      23.66   3 
 67 Elijah Matthews            6 Miles Per Ho           23.75      23.74   5 
 68 Martel Wiley               4 Do Right Edu                      23.76   4 
 69 Darius Collieriii          4 Do Right Edu                      23.94   3 
 70 Kire Johnson               4 Unattached                        24.79   4 
 71 Styles Phipps              4 ColdWater Ex                      25.27   4 
 
Event 112  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tre Green                  7 Northwest Xp           33.40      33.05   7 
  2 Amari Graham               7 Arizona Risi           32.97      33.09   7 
  3 Terry Byrd                 7 Do Right Edu           34.22      34.67   7 
  4 Julian Williams            7 Mustangs TC            35.52      35.23   4 
  5 Russ Lingruen-Thain        7 Feel The Hea           35.54      35.29   6 
  6 Jay Cruz                   7 Arizona Sain           35.41      35.35   7 
  7 Jayden Coleman             7 Northwest Xp           35.60      35.69   6 
  8 Quenton Barger             7 AZ Flames TC           37.42      35.80   6 
  9 Jaleel Walker              7 Arizona Sain           33.79      35.83   7 
 10 Zach Woodard               7 Northwest Xp           37.90      35.85   6 
 11 Jaylon Williams            7 Arizona Chee                      35.96   2 
 12 Quamari Garrett            7 Do Right Edu           34.66      36.52   7 
 13 Aaron Davis                7 Arizona Glor           36.40      36.80   6 
 14 Travis Roberts             6 Arizona Chee                      37.27   2 
 15 Trevon Harris              7 Do Right Edu           35.11      37.33   7 
 16 Treveon McDonald           7 Arizona Sain           34.52      37.56   7 
 16 Dajon Flowers              7 Pastor Fit F           39.11      37.56   5 
 18 Demetris Lovejr            7 Az Gold Rush                      37.75   1 
 19 Kai Boykins                5 Arizona Spee           38.91      37.79   5 
 20 Marcos Romo                7 Arizona Tita           36.93      38.22   6 
 21 Garrison Douglass          6 World Class            39.48      38.24   5 
 22 Tommy Lingruen-Thain       7 Feel The Hea           37.47      38.27   6 
 23 Dhayven Valentine          7 Arizona Tita           36.69      38.64   6 
 24 Jamari Brown               6 Arizona Sain           38.78      39.20   5 
 25 Kaleb Jacobs               6 Arizona Sain           40.22      40.02   5 
 26 Jacques Span-Moreland      7 Do Right Edu                      40.30   1 
 27 Jordon Parrish             7 Arizona Tita           47.48      40.44   4 
 28 Eric Chamber               6 Az Gold Rush                      40.46   3 
 29 Makhyi Hinkle              6 Do Right Edu                      41.23   2 
 30 Noah Shaver                7 Phoenix Bobc                      41.51   3 
 31 Zion Royal                 6 Do Right Edu                      41.70   1 
 32 Khalil Jacobs              6 Arizona Sain           42.06      41.71   4 
 33 Ky-Mani Bernard            7 Do Right Edu                      41.86   3 
 34 Qkasai Garrett             5 Do Right Edu                      42.09   3 
 35 Len Lopez                  7 Pastor Fit F           41.81      42.31   5 
 36 Ty Ali                     6 Mustangs TC            40.73      42.36   5 
 37 Naishon Pittman            7 Miles Per Ho           44.30      42.94   4 
 38 Jalen Stovall              6 Arizona Tita           47.48      43.08   4 
 39 Zaire Blevins              5 Do Right Edu                      43.91   2 
 40 Ahmez Standiford           6 World Class                       44.26   1 
 41 Jermiah Boler              6 Arizona Sain                      44.82   2 
 42 Angel Madrid               7 ColdWater Ex                      45.25   2 
 43 Michael King               5 Mustangs TC            45.27      45.34   4 
 44 Jacob Belton               7 Arizona Risi           41.25      45.77   5 
 45 Tyren Harris               6 Do Right Edu                      46.54   2 
 46 Feenix Morris              6 ColdWater Ex                      47.13   1 
 47 Deonray Riley              6 ColdWater Ex                      47.54   3 
 48 Tyler Donald               7 Do Right Edu                      47.92   1 
 49 Errick Tamplin             4 Arizona Sain                      48.30   1 
 50 Marlos Hill                5 Miles Per Ho           50.31      48.33   4 
 51 Kobe Bryant                6 Miles Per Ho           47.26      49.45   4 
 52 Gabriel Clark              6 Arizona Tita           48.03      50.03   3 
 53 Xaelun Morris              5 ColdWater Ex                      51.01   1 
 54 Vincent Fiorucci           5 Arizona Sain           58.69      52.72   3 
 55 Styles Phipps              4 ColdWater Ex                      52.92   2 
 56 Elijah Matthews            6 Miles Per Ho           52.42      54.74   3 
 
Event 141  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                           1:09.53  
     1) Jayde Charlton 7                2) Trejanae Jackson 7             
     3) Jhaidah Johnson 5               4) Haila Reed 7                   
  2 Do Right Education And Sports  'B'                           1:18.33  
     1) Shayda Alexander 6              2) Jamelah Carswell 7             
     3) Saniyah Neal 7                  4) Brianna Richardson 6           
  3 Arizona Glory  'A'                                1:04.00    1:20.38  
     1) Angelique Guillen 7             2) Naja Jones 6                   
     3) Deysha Lee 7                    4) Kayla Roland 7                 
  4 Arizona Cheetahs TC  'A'                          1:05.00    1:23.63  
     1) Adora Adams 7                   2) Olivia Carter 6                
     3) Mia Lockhart 7                  4) Noelle Weintraub 7             
  5 Do Right Education And Sports  'C'                           1:35.57  
     1) Jneya Hill 4                    2) Nissaa Martinez 4              
     3) Joanee Scroggins 7              4) Arazhane Shivers 5             
 -- Arizona Rising Suns  'A'                          1:12.08         DQ  
     1) Jadyn Mays 7                    2) Jemila Mitchell 7              
     3) Dominique Mustin 7              4) Sariya Oliver 6                
 
Event 151  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                           1:07.39  
     1) Quaron Adams 6                  2) Terry Byrd 7                   
     3) Davion Center 7                 4) Quamari Garrett 7              
  2 AZ Flames TC  'A'                                 1:08.02    1:08.32  
     1) Quenton Barger 7                2) Marcus Brown 7                 
     3) Davis Funkhouser 7              4) Connor Ivie 7                  
  3 Do Right Education And Sports  'B'                           1:12.48  
     1) Gavin Bell 7                    2) Devon Grubbs 6                 
     3) Trevon Harris 7                 4) Jacques Span-Moreland 7        
  4 Do Right Education And Sports  'D'                           1:19.47  
     1) Zaire Blevins 5                 2) Darius Collieriii 4            
     3) Qkasai Garrett 5                4) Zion Royal 6                   
  5 Mustangs TC  'A'                                  1:16.79    1:21.28  
     1) Ty Ali 6                        2) Devean Hawkins 5               
     3) Michael King 5                  4) Julian Williams 7              
  6 Do Right Education And Sports  'C'                           1:25.53  
     1) Ky-Mani Bernard 7               2) Amar Elmore 6                  
     3) Tyren Harris 6                  4) Makhyi Hinkle 6                
  7 Miles Per Hour  'A'                                          1:27.77  
     1) Kobe Bryant 6                   2) Marlos Hill 5                  
     3) Elijah Matthews 6               4) Naishon Pittman 7              
 
Event 163  Long Jump Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jadyn Mays                 7 Arizona Risi           3.21m      3.24m  
  2 Jasmine Singleton          7 Mustangs TC            2.38m      3.10m  
  3 Jamya Brice-Moore          7 Unattached                        2.58m  
  4 Sariya Oliver              6 Arizona Risi                      2.56m  
  5 Mia England                7 Unattached                        2.51m  
  6 Ajunae Thompson            6 Arizona Tita           2.22m      2.48m  
  7 Kate Collins               7 Arizona Elit           2.00m      2.15m  
  8 Esperanza Reyes            7 Arizbushmast                      1.98m  
  9 Indya Scott                6 Az Gold Rush                      1.71m  
 10 Lauren Beech               6 Spartan Spee           1.00m      1.63m  
 11 Hayden Funkhouser          5 AZ Flames TC           1.59m      1.56m  
 12 Maranda McDonald           6 Arizbushmast                      1.37m  
 13 Xaria Culver               4 Do Right Edu                      1.33m  
 14 Aria Sueing                4 Arizona Spee           1.44m      1.20m  
 15 Cheyenne Mason             5 Do Right Edu                      1.07m  
 
Event 167  Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ajunae Thompson            6 Arizona Tita           7.36m      5.87m  
  2 Hayden Funkhouser          5 AZ Flames TC           3.81m      5.75m  
  3 Olivia Carter              6 Arizona Chee                      5.05m  
  4 Spirit Phipps              6 ColdWater Ex                      5.04m  
  5 Esperanza Reyes            7 Arizbushmast                     J5.04m  
  6 Cheyenne Mason             5 Do Right Edu                      4.60m  
  7 Kayla Johnson              7 Northwest Xp                      3.92m  
  8 Savannah Bingham           5 Mustangs TC                       3.37m  
  9 Anaya Andrews              4 Arizona Chee                      2.50m  
 
Event 173  Long Jump Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Treveon McDonald           7 Arizona Sain           3.39m      3.25m  
  2 Connor Ivie                7 AZ Flames TC           3.03m      3.11m  
  3 Tre Green                  7 Northwest Xp                      3.00m  
  4 Marcus Brown               7 AZ Flames TC           3.08m      2.95m  
  5 Amari Graham               7 Arizona Risi           3.00m      2.94m  
  6 Dason Brooks               6 AZ Flames TC           2.42m      2.83m  
  7 Garrison Douglass          6 World Class                       2.78m  
  8 Dhayven Valentine          7 Arizona Tita           2.81m      2.75m  
  9 Jay Cruz                   7 Arizona Sain           2.71m      2.58m  
 10 Jaleel Walker              7 Arizona Sain           3.10m      2.55m  
 11 Jordon Parrish             7 Arizona Tita           2.57m      2.53m  
 12 Demetris Lovejr            7 Az Gold Rush                      2.52m  
 13 Kai Boykins                5 Arizona Spee           2.24m      2.43m  
 14 Jamari Brown               6 Arizona Sain           2.74m      2.36m  
 15 Quaron Adams               6 Do Right Edu                      2.26m  
 16 Noah Shaver                7 Phoenix Bobc                      2.17m  
 17 Gavin Bell                 7 Do Right Edu                      2.09m  
 17 Travis Roberts             6 Arizona Chee                      2.09m  
 19 Eric Chamber               6 Az Gold Rush                      1.98m  
 20 Dajon Flowers              7 Pastor Fit F                      1.92m  
 21 Kaleb Jacobs               6 Arizona Sain           1.47m      1.84m  
 22 Issachar Reyes             6 Arizbushmast                      1.75m  
 23 Len Lopez                  7 Pastor Fit F                      1.72m  
 24 Khalil Jacobs              6 Arizona Sain           1.93m      1.61m  
 25 Tyler Donald               7 Do Right Edu                      1.59m  
 26 Jermiah Boler              6 Arizona Sain                      1.57m  
 27 Jacob Belton               7 Arizona Risi                      1.53m  
 28 Martel Wiley               4 Do Right Edu                      1.46m  
 29 Lashaw Bibbs               4 Arizona Sain                      1.42m  
 30 Vincent Fiorucci           5 Arizona Sain           1.53m      1.24m  
 
Event 177  Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alexander Ramirez          7 Unattached            26.52m     25.34m  
  2 Noah Shaver                7 Phoenix Bobc                     20.12m  
  3 Aaron Davis                7 Arizona Glor                     14.34m  
  4 Amar Elmore                6 Do Right Edu                     13.75m  
  5 Jayden Coleman             7 Northwest Xp                     13.51m  
  6 Davis Funkhouser           7 AZ Flames TC          12.38m     12.27m  
  7 Angel Madrid               7 ColdWater Ex                     12.15m  
  8 Zach Woodard               7 Northwest Xp                     11.96m  
  9 Jaylon Williams            7 Arizona Chee                     11.02m  
 10 Deonray Riley              6 ColdWater Ex                      9.97m  
 11 Devon Grubbs               6 Do Right Edu                      9.03m  
 12 Issachar Reyes             6 Arizbushmast                      7.81m  
 13 Styles Phipps              4 ColdWater Ex                      7.66m  
 14 Ahmez Standiford           6 World Class                       7.37m  
 15 Garrison Douglass          6 World Class                       5.46m  
 
Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jennifer Marendes          9 Northwest Xp                      14.63   1 
  2 Nydiah Mgbam               9 Miles Per Ho           15.05      14.77   7 
  3 Jai Gruenwald              9 Arizona Chee           13.23      15.01   7 
  4 Zaire Chest                9 Arizona Chee           13.23      15.02   7 
  5 Asiah Fields               9 Spartan Spee           15.70      15.04   7 
  6 Shatara Elem               9 Arizona Tita           14.46      15.12   7 
  7 Tyonna Singleton           9 Mustangs TC            15.50      15.54   7 
  8 Dominique Phillips         8 Arizona Risi           15.86      15.70   7 
  9 Malea Walker               9 Arizona Glor                      15.77   2 
 10 Hanna Ashley               9 Northwest Xp                      15.90   3 
 11 Raven Jordan               9 Arizona Chee           13.23      15.97   7 
 12 Mahogany Jimerson          9 Arizona Sain           17.10      16.02   6 
 13 Mikayla Douglas            9 Do Right Edu                      16.29   2 
 14 Kiemya Williams            8 Do Right Edu           15.66      16.43   7 
 15 Tmarra Carradine           8 Arizona Tita           16.18      16.49   6 
 16 Ciara Bardwell-Jones       8 Mustangs TC                       16.76   1 
 16 Chloe Fraley               9 AZ Flames TC           17.67      16.76   5 
 18 Jailah Brice-Moore         8 Unattached                        16.79   1 
 19 Vanessa Hernandez          9 Az Gold Rush                      16.86   2 
 20 Gabriela Valdez            8 Az Gold Rush           16.00      16.88   6 
 21 Mikaela Rollins            9 Miles Per Ho           16.10      17.08   6 
 22 Jailyn Covington           8 Arizona Tita           16.34      17.12   6 
 23 Tanaya Davis               9 Arizona Tita           17.60      17.24   5 
 24 Tori Roberts               8 Arizona Chee                      17.29   3 
 25 Sky Black                  8 Mustangs TC            16.16      17.30   6 
 25 Kaylee Ivie                9 AZ Flames TC           16.57      17.30   6 
 27 Nasiyah Neal               8 Do Right Edu                      17.48   4 
 28 Alize Rodriguez            9 Az Gold Rush                      17.57   3 
 29 Maliyah Jones              8 Miles Per Ho           16.98      17.60   6 
 30 Joy Perez                  9 Az Gold Rush                      17.97   1 
 31 Shardae Haynes             8 Do Right Edu                      17.99   2 
 32 Gebriel Martin             9 Do Right Edu                      18.01   3 
 33 Deja Jackson               8 Arizona Risi           17.59      18.07   5 
 34 Kennedy Whittaker          9 Spartan Spee                      18.19   1 
 35 Marilyn Alvarez            9 Pastor Fit F                      18.20   1 
 36 Sadeja Maddox              8 Miles Per Ho           17.83      18.25   5 
 37 Dasia Wesley               8 Arizona Glor           20.00      18.42   4 
 38 Jailene Perez              9 Pastor Fit F           20.28      18.68   4 
 39 Breashawnea Tamplin        8 Arizona Sain                      18.69   3 
 40 Damarius Standiford        9 World Class                       19.15   4 
 41 Alethea Zischang           8 Northwest Xp           22.60      19.18   4 
 42 Nataly Rascon              9 ColdWater Ex                      19.40   1 
 43 Zara Scott                 8 Az Gold Rush           18.00      19.55   5 
 44 Sarah Jimenez              8 Arizona Sain           20.42      19.72   4 
 45 Queentavia Barker          8 Pastor Fit F                      19.97   2 
 46 Micah Johnson              9 Miles Per Ho           19.56      19.99   4 
 47 Deliyah Harris             8 Arizona Sain                      20.00   3 
 48 Alyssa Barone              8 Northwest Xp                      20.08   2 
 49 Erika Varela               9 ColdWater Ex                      21.29   2 
 
Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 26.71  7/31/1993   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jai Gruenwald              9 Arizona Chee           32.60      30.91   7 
  2 Asiah Fields               9 Spartan Spee           31.23      31.01   7 
  3 Zaire Chest                9 Arizona Chee           33.60      31.06   7 
  4 Alana Rennie               9 Az Gold Rush           32.00      31.21   7 
  5 Jennifer Marendes          9 Northwest Xp                      31.31   1 
  6 Mahogany Jimerson          9 Arizona Sain                      32.72   2 
  7 Dominique Phillips         8 Arizona Risi           32.94      32.97   7 
  8 Hanna Ashley               9 Northwest Xp                      33.05   2 
  9 Malea Walker               9 Arizona Glor           32.88      33.08   7 
 10 Tyonna Singleton           9 Mustangs TC            32.93      33.48   7 
 11 Ciara Bardwell-Jones       8 Mustangs TC                       34.79   3 
 12 Michelle Barajas           8 Az Gold Rush                      34.89   1 
 13 Raven Jordan               9 Arizona Chee           34.50      34.96   6 
 14 Jailah Brice-Moore         8 Unattached                        35.40   3 
 15 Mikayla Douglas            9 Do Right Edu                      35.42   2 
 15 Gabriela Valdez            8 Az Gold Rush           34.00      35.42   6 
 17 Makyah Richard             8 Arizona Tita           36.78      35.47   5 
 18 Tmarra Carradine           8 Arizona Tita           37.27      35.56   5 
 19 Sky Black                  8 Mustangs TC            34.89      35.64   6 
 20 Kaylee Ivie                9 AZ Flames TC           35.67      36.41   6 
 21 Chloe Fraley               9 AZ Flames TC           36.42      36.57   6 
 22 Jailyn Covington           8 Arizona Tita           34.99      36.61   6 
 23 Mikaela Rollins            9 Miles Per Ho           34.34      37.16   6 
 24 Alize Rodriguez            9 Az Gold Rush                      37.27   3 
 25 Naja Andrews               9 Arizona Chee                      37.54   1 
 26 Morgan Foster              9 Arizona Chee                      37.76   2 
 27 Deja Jackson               8 Arizona Risi           37.96      37.91   5 
 28 Zara Scott                 8 Az Gold Rush           35.00      38.00   6 
 29 Makayla Norman             8 Arizona Sain           40.32      38.24   4 
 30 Marilyn Alvarez            9 Pastor Fit F           40.26      39.15   4 
 31 Kennedy Whittaker          9 Spartan Spee           39.00      39.33   5 
 32 Breashawnea Tamplin        8 Arizona Sain           40.81      39.40   4 
 33 Sadeja Maddox              8 Miles Per Ho           38.98      39.82   5 
 34 Maliyah Jones              8 Miles Per Ho           37.55      40.36   5 
 35 Joy Perez                  9 Az Gold Rush                      40.38   2 
 36 Dasia Wesley               8 Arizona Glor           42.00      40.83   4 
 37 Shannelle Williams         8 Az Gold Rush                      40.92   2 
 38 Nataly Rascon              9 ColdWater Ex                      41.80   1 
 39 Damarius Standiford        9 World Class                       41.89   1 
 40 Jailene Perez              9 Pastor Fit F           43.49      42.23   4 
 41 Queentavia Barker          8 Pastor Fit F                      42.61   1 
 42 Micah Johnson              9 Miles Per Ho           44.50      43.34   3 
 43 Deliyah Harris             8 Arizona Sain           43.69      43.36   4 
 44 Erika Varela               9 ColdWater Ex                      45.91   2 
 
Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jennifer Marendes          9 Northwest Xp         1:12.00    1:11.00   2 
  2 Jai Gruenwald              9 Arizona Chee         1:10.00    1:11.02   2 
  3 Alana Rennie               9 Az Gold Rush         1:10.00    1:12.02   2 
  4 Shatara Elem               9 Arizona Tita         1:19.34    1:12.90   2 
  5 Zaire Chest                9 Arizona Chee         1:15.00    1:15.94   2 
  6 Hanna Ashley               9 Northwest Xp         1:00.00    1:17.27   2 
  7 Mahogany Jimerson          9 Arizona Sain                    1:17.71   1 
  8 Dominique Phillips         8 Arizona Risi         1:20.73    1:19.75   2 
  9 Malea Walker               9 Arizona Glor         1:20.00    1:20.89   2 
 10 Morgan Foster              9 Arizona Chee                    1:23.06   1 
 11 Aria Smith                 8 Arizona Chee                    1:25.00   1 
 12 Trinity Reynolds           9 Unattached                      1:26.45   1 
 13 Makayla Norman             8 Arizona Sain                    1:32.69   1 
 
Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Chalynn Carr, LaVerne, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ava Hamilton               9 Go The Dista         2:50.00    2:56.49  
  2 Makyah Richard             8 Arizona Tita         3:00.44    2:56.96  
  3 Rose Cobbin                9 Arizbushmast                    3:01.35  
  4 Morgan Foster              9 Arizona Chee                    3:05.87  
  5 Katie Shea                 8 Arizona Chee                    3:10.37  
  6 Trinity Scroggins          8 Do Right Edu                    3:14.84  
 
Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Great Barrington, MA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ava Hamilton               9 Go The Dista         6:40.00    5:51.43  
  2 Rose Cobbin                9 Arizbushmast                    5:52.11  
 
Event 208  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 7:30.80  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Renita Jackson             8 Do Right Edu                   11:02.86  
  2 Taliyah Hillyer            9 Arizona Chee                   11:27.95  
  3 Hallee Gray                9 Arizona Chee                   11:30.46  
 
Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Marquis Griffen            9 Arizona Tita           13.53      13.87   7 
  2 Drake Andersen             9 Arizona Chee           13.10      14.05   7 
  3 Decarlos Brooks            9 AZ Flames TC           14.23      14.24   7 
  4 Keishaud White             9 Do Right Edu                      14.33   3 
  5 Jacobe Covington           8 Arizona Tita           14.29      14.50   7 
  6 Jordin Campbell            9 Arizona Chee           13.50      14.54   7 
  7 Leroy Tellis               9 Arizona Risi           14.53      14.68   7 
  8 Kendahl Johnson            9 Northwest Xp           15.60      14.94   6 
  9 Alayjon Tamplin            9 Arizona Sain           15.01      15.03   7 
 10 Malcolm Williams           9 Pops TC                14.60      15.04   7 
 11 Dominique Hampton          9 Arizona Risi           14.93      15.05   7 
 12 Delano Salgado             9 Arizona Sain           15.80      15.22   6 
 13 Devion Jackson             9 Do Right Edu                      15.44   3 
 14 Delvin Jones               9 Miles Per Ho           16.42      15.45   6 
 15 Lawrence Yarbrough         9 Arizona Tita           15.69      15.49   6 
 16 William Shaffer            8 Do Right Edu           15.10      15.52   6 
 17 John Brown                 8 Arizona Sain           15.90      15.66   6 
 18 Joshua England             8 Unattached             16.87      15.79   5 
 19 Nasir Kirk                 9 Miles Per Ho                      15.94   2 
 20 Isaiah Crawford            8 Do Right Edu                      16.13   1 
 21 Sean Scott                 8 Arizona Chee           15.23      16.18   6 
 22 Marvin Walker              9 Arizona Glor           16.55      16.31   5 
 23 Myles Goodman              8 Mustangs TC            16.52      16.33   6 
 24 Sani Nakiso                8 Arizona Chee                      16.34   1 
 25 Juan Ramirez               9 Arizbushmast                      16.39   1 
 26 Noah Simmons               8 AZ Flames TC           16.72      16.46   5 
 27 Jzhantavyon Bryant         8 Do Right Edu                      16.57   2 
 28 Antwone Stewart            8 Do Right Edu                      16.59   2 
 29 Brandon Richardson         8 Do Right Edu                      17.37   3 
 30 Julio Carino               8 Arizona Tita           36.18      17.38   3 
 31 Zaquerian Coleman          8 Arizona Sain           16.65      17.39   5 
 31 Andre Johnson              8 Az Gold Rush           17.00      17.39   5 
 33 Racham Berger              9 Arizona Tita           17.14      17.41   5 
 33 Dylan Hollins              9 Arizona Glor           19.10      17.41   4 
 35 Darriontae Williams        8 Pastor Fit F           18.25      17.49   4 
 36 Semahja Mack               9 Unattached                        17.53   1 
 37 Austin Shaver              8 Mustangs TC            18.42      17.80   4 
 38 Michael Whittaker          9 Spartan Spee                      17.85   3 
 39 Cristan Ramirez            8 Arizbushmast                      18.15   2 
 40 Dakarai Alberty            8 Arizona Risi           17.26      18.30   5 
 41 Nicholas Holmen            8 Arizona Puma           18.25      18.50   4 
 42 Joseph Bryant              8 Miles Per Ho           17.56      18.56   5 
 43 Tamir Braxton              9 Miles Per Ho           19.33      18.63   4 
 44 Ceth Reeves                8 Arizona Elit           19.87      18.94   4 
 45 Arturo Vasquez             9 ColdWater Ex                      18.97   1 
 46 Andy Alvarez               8 Pastor Fit F           19.10      18.98   4 
 47 Eduardo Reyes              8 Pastor Fit F           20.04      19.34   4 
 48 Jose Ramirez               8 Arizbushmast                      19.61   2 
 49 Ivan Riley                 9 ColdWater Ex                      19.62   2 
 50 Kenneth Gaskins            8 Arizona Spee                      19.70   2 
 51 Eli Vickers                8 Northwest Xp           19.80      20.48   4 
 52 Quentin Palmer             9 Pastor Fit F                      23.19   1 
 53 Nathaniel McDonald         8 Arizbushmast                      27.47   1 
 
Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
    National: N 26.01  7/25/1996   Richard Crawford, Plano, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Marquis Griffen            9 Arizona Tita           29.37      28.44   6 
  2 Drake Andersen             9 Arizona Chee           30.00      29.41   6 
  3 Chris Russell              9 Mustangs TC            29.43      29.96   6 
  4 Jacobe Covington           8 Arizona Tita           33.24      30.01   5 
  5 Leroy Tellis               9 Arizona Risi           29.90      30.29   6 
  6 Malcolm Williams           9 Pops TC                29.99      30.43   6 
  7 Kendahl Johnson            9 Northwest Xp           30.50      30.59   6 
  8 Jordin Campbell            9 Arizona Chee           32.00      30.80   5 
  9 Dominique Hampton          9 Arizona Risi           31.10      31.45   6 
 10 Alden Jackson              8 Northwest Xp           30.50      31.99   6 
 11 Delano Salgado             9 Arizona Sain           33.94      32.09   4 
 12 Jordan Porter              9 Mustangs TC            31.65      32.21   5 
 13 Marcel Oliver              9 Arizona Risi           34.91      33.04   4 
 14 Alayjon Tamplin            9 Arizona Sain           33.87      33.05   4 
 15 Delvin Jones               9 Miles Per Ho                      33.16   1 
 16 Nasir Kirk                 9 Miles Per Ho           32.39      33.29   5 
 17 Zachary Lewis              9 Mustangs TC            32.34      33.36   5 
 18 Quentin Palmer             9 Pastor Fit F                      33.73   1 
 19 Myles Goodman              8 Mustangs TC            32.82      33.80   5 
 20 John Brown                 8 Arizona Sain           32.95      34.04   5 
 21 Parker Adkinson            9 Arizona Spee           33.36      34.34   5 
 22 Kiondre Taylor             8 Arizona Chee           35.60      34.35   4 
 23 Marvin Walker              9 Arizona Glor           34.20      34.46   4 
 24 Jzhantavyon Bryant         8 Do Right Edu                      34.56   1 
 25 Jason Corrales             9 Arizona Tita           34.88      34.87   4 
 26 Kurt Duecker               9 Feel The Hea           33.61      34.95   4 
 27 Andre Johnson              8 Az Gold Rush           38.00      36.28   3 
 28 Solomon Matthews           8 Miles Per Ho                      36.90   1 
 29 Zaquerian Coleman          8 Arizona Sain           36.29      36.93   3 
 30 Darriontae Williams        8 Pastor Fit F           41.74      37.13   2 
 31 Brandon Richardson         8 Do Right Edu                      37.68   1 
 32 Keyshawn Lingruen-Thain    9 Feel The Hea           36.48      38.07   3 
 33 Joseph Bryant              8 Miles Per Ho           38.53      38.44   2 
 34 Dylan Hollins              9 Arizona Glor           38.01      38.69   3 
 35 Tucker Redd                9 Az Gold Rush           34.00      39.49   4 
 36 Robert White               9 Arizona Sain           43.03      39.52   2 
 37 Dakarai Alberty            8 Arizona Risi           37.67      39.74   3 
 37 Michael Whittaker          9 Spartan Spee           37.00      39.74   3 
 39 Ceth Reeves                8 Arizona Elit           44.30      39.80   2 
 40 Tamir Braxton              9 Miles Per Ho           41.43      40.13   2 
 41 Eduardo Reyes              8 Pastor Fit F           42.42      41.00   2 
 42 Kenneth Gaskins            8 Arizona Spee           56.83      41.57   2 
 43 Andy Alvarez               8 Pastor Fit F           40.39      42.73   2 
 44 Ryan Tovar                 9 Az Gold Rush           38.00      43.40   3 
 45 Ivan Riley                 9 ColdWater Ex                      45.27   1 
 46 Eddy Yescas                9 Az Gold Rush                      54.37   1 
 
Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Bouynton Beach, FL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kendahl Johnson            9 Northwest Xp         1:14.70    1:10.29   4 
  2 Wyatt Shedrick             8 Do Right Edu                    1:11.46   2 
  3 Eddy Yescas                9 Az Gold Rush                    1:12.65   2 
  4 Zachary Lewis              9 Mustangs TC          1:12.84    1:13.02   4 
  5 Alden Jackson              8 Northwest Xp                    1:13.32   1 
  6 Joshua England             8 Unattached           1:14.87    1:13.78   4 
  7 James Smith                9 AZ Flames TC         1:11.00    1:14.36   4 
  8 Delano Salgado             9 Arizona Sain         1:27.15    1:15.54   3 
  9 Jordan Porter              9 Mustangs TC          1:11.58    1:15.90   4 
 10 Jason Corrales             9 Arizona Tita         1:17.42    1:16.86   4 
 11 John Brown                 8 Arizona Sain         1:16.33    1:17.03   4 
 12 Jacob Gruenwald            8 Arizona Chee         1:23.00    1:18.52   3 
 13 Nasir Kirk                 9 Miles Per Ho                    1:19.63   1 
 14 Sani Nakiso                8 Arizona Chee                    1:20.03   1 
 15 Kurt Duecker               9 Feel The Hea         1:18.49    1:20.79   3 
 16 Julio Carino               8 Arizona Tita         1:19.98    1:23.28   3 
 17 Keyshawn Lingruen-Thain    9 Feel The Hea         1:21.84    1:24.07   3 
 18 Delvin Jones               9 Miles Per Ho                    1:24.59   2 
 19 Parker Adkinson            9 Arizona Spee                    1:25.49   2 
 20 Tucker Redd                9 Az Gold Rush                    1:30.89   1 
 21 Ryan Tovar                 9 Az Gold Rush                    1:33.91   2 
 22 Dylan Hollins              9 Arizona Glor           59.99    1:34.53   4 
 
Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore, Los Angeles, CA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alden Jackson              8 Northwest Xp                    2:47.95  
  2 Lawrence Yarbrough         9 Arizona Tita         2:43.77    2:50.59  
  3 Kieren Ney                 9 Phoenix Bobc                    2:53.31  
  4 Jacob Hoppe                9 Unattached                      2:59.28  
  5 Solomon Matthews           8 Miles Per Ho                    3:13.22  
  6 Luke Clifton               9 Arizona Spee         3:34.82    3:30.18  
 
Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:48.04  7/29/2001   Connor Revord, Joliet, IL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kieren Ney                 9 Phoenix Bobc                    5:40.26  
  2 Lawrence Yarbrough         9 Arizona Tita         5:52.89    5:55.89  
  3 Jacob Hoppe                9 Unattached                      5:58.50  
  4 Luke Clifton               9 Arizona Spee         6:58.36    6:41.80  
 
Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 54.56  7/30/1994   United Stars, Philadelphia, PA              
                       T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Titans  'A'                               1:05.42    1:04.95  
     1) Tmarra Carradine 8              2) Jailyn Covington 8             
     3) Shatara Elem 9                  4) Makyah Richard 8               
  2 Az Gold Rush  'A'                                 1:10.00    1:05.25  
     1) Vanessa Hernandez 9             2) Alana Rennie 9                 
     3) Alize Rodriguez 9               4) Zara Scott 8                   
  3 Do Right Education And Sports  'A'                           1:06.37  
     1) Janae Goode 9                   2) Renita Jackson 8               
     3) Gebriel Martin 9                4) Kiemya Williams 8              
  4 Miles Per Hour  'A'                                          1:06.52  
     1) Maliyah Jones 8                 2) Sadeja Maddox 8                
     3) Nydiah Mgbam 9                  4) Mikaela Rollins 9              
  5 Do Right Education And Sports  'B'                           1:09.07  
     1) Shardae Haynes 8                2) Destinee Johnson 9             
     3) Nasiyah Neal 8                  4) Trinity Scroggins 8            
  6 Arizona Cheetahs TC  'B'                          1:10.00    1:12.10  
     1) Naja Andrews 9                  2) Hallee Gray 9                  
     3) Tori Roberts 8                  4) Myjah Williams 9               
 
Event 242  4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         A.Perkins, N.Pahim, L.Demus, Q.Powell             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                          5:15.00    6:07.47  
     1) Hallee Gray 9                   2) Katie Shea 8                   
     3) Aria Smith 8                    4) Myjah Williams 9               
  2 Do Right Education And Sports  'A'                           6:16.69  
     1) Janae Goode 9                   2) Renita Jackson 8               
     3) Trinity Scroggins 8             4) Kiemya Williams 8              
  3 Do Right Education And Sports  'B'                           6:49.43  
     1) Shardae Haynes 8                2) Destinee Johnson 9             
     3) Gebriel Martin 9                4) Nasiyah Neal 8                 
 
Event 251  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 52.57  7/28/2001   Track Houston, Houston, TX                  
                       D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustangs TC  'A'                                    59.14      59.76  
     1) Myles Goodman 8                 2) Zachary Lewis 9                
     3) Jordan Porter 9                 4) Chris Russell 9                
  2 AZ Flames TC  'A'                                 1:02.38    1:00.69  
     1) Decarlos Brooks 9               2) Carlan Naisant 9               
     3) Noah Simmons 8                  4) James Smith 9                  
  3 Arizona Rising Suns  'A'                          1:01.60    1:01.68  
     1) Dakarai Alberty 8               2) Dominique Hampton 9            
     3) Marcel Oliver 9                 4) Leroy Tellis 9                 
  4 Arizona Titans  'B'                               1:09.14    1:04.21  
     1) Racham Berger 9                 2) Julio Carino 8                 
     3) Jason Corrales 9                4) Shamon Davis 8                 
  5 Do Right Education And Sports  'B'                           1:06.00  
     1) Jzhantavyon Bryant 8            2) Isaiah Crawford 8              
     3) Antwone Stewart 8               4) Carmayne White 9               
 -- Arizona Cheetahs TC  'B'                          1:00.00         DQ  
     1) Jalen Moreland 8                2) Sani Nakiso 8                  
     3) Marcus Norvell 8                4) Sean Scott 8                   
 -- Do Right Education And Sports  'A'                                DQ  
     1) Devion Jackson 9                2) William Shaffer 8              
     3) Wyatt Shedrick 8                4) Keishaud White 9               
 
Event 252  4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         K.Morgan, A.Williams, T.Adams, M.Cummings         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                           5:31.69  
     1) Devion Jackson 9                2) William Shaffer 8              
     3) Wyatt Shedrick 8                4) Keishaud White 9               
  2 Do Right Education And Sports  'B'                           6:19.57  
     1) Isaiah Crawford 8               2) Tyson Grubbs 8                 
     3) Antwone Stewart 8               4) Carmayne White 9               
 -- Arizona Cheetahs TC  'A'                          5:20.00         DQ  
     1) Jacob Gruenwald 8               2) Jalen Moreland 8               
     3) Marcus Norvell 8                4) Kiondre Taylor 8               
 
Event 261  High Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N  4-08  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Jayd Smith                 8 Arizona Chee                         NH  
 -- Aria Smith                 8 Arizona Chee                         NH  
 
Event 263  Long Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 15-01.75  1972        Joyce Bowie, Santa Barbara, Ca           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Asiah Fields               9 Spartan Spee           3.59m      3.55m  
  2 Janae Goode                9 Do Right Edu                      3.35m  
  3 Kaylee Ivie                9 AZ Flames TC           2.94m      3.27m  
  4 Nydiah Mgbam               9 Miles Per Ho                      3.21m  
  5 Tyonna Singleton           9 Mustangs TC            3.04m      2.92m  
  6 Myjah Williams             9 Arizona Chee                      2.79m  
  7 Alethea Zischang           8 Northwest Xp                      2.72m  
  8 Chloe Fraley               9 AZ Flames TC           2.70m      2.69m  
  8 Makayla Norman             8 Arizona Sain           2.57m      2.69m  
 10 Jailah Brice-Moore         8 Unattached                        2.62m  
 11 Naja Andrews               9 Arizona Chee                      2.60m  
 12 Mikayla Douglas            9 Do Right Edu                      2.52m  
 13 Deja Jackson               8 Arizona Risi           2.83m      2.21m  
 14 Kennedy Whittaker          9 Spartan Spee                      2.19m  
 15 Sarah Jimenez              8 Arizona Sain           2.26m      2.08m  
 16 Deliyah Harris             8 Arizona Sain           1.75m      1.85m  
 17 Tori Roberts               8 Arizona Chee                      1.46m  
 
Event 265  Shot Put (6#) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 34-04  7/28/1995   Amber Crutis, Monroe, WI                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Destinee Johnson           9 Do Right Edu                      6.22m  
  2 Raven Jordan               9 Arizona Chee                      5.10m  
  3 Nataly Rascon              9 ColdWater Ex                      4.56m  
  4 Alyssa Barone              8 Northwest Xp                      4.22m  
  5 Jayd Smith                 8 Arizona Chee                      4.07m  
  6 Taliyah Hillyer            9 Arizona Chee                      3.80m  
  7 Rose Cobbin                9 Arizbushmast                      3.60m  
 
Event 267  Javelin Throw (300G) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 89-02  7/6/2001    Agnes Gallegos, Albuquerque, NM             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jayd Smith                 8 Arizona Chee                     10.54m  
  2 Erika Varela               9 ColdWater Ex                     10.09m  
  3 Alyssa Barone              8 Northwest Xp                      8.00m  
  4 Alethea Zischang           8 Northwest Xp                      7.72m  
  5 Damarius Standiford        9 World Class                       7.04m  
  6 Asani Riley                8 ColdWater Ex                      4.37m  
 
Event 271  High Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 5-01.25  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 James Smith                9 AZ Flames TC           1.15m      1.05m  
  1 Carlan Naisant             9 AZ Flames TC                      1.05m  
 
Event 273  Long Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 16-01.25  7/26/1980   Terry Simpson                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marquis Griffen            9 Arizona Tita           4.30m      4.24m  
  2 Drake Andersen             9 Arizona Chee           4.30m      4.01m  
  3 Decarlos Brooks            9 AZ Flames TC           3.86m      3.82m  
  4 Chris Russell              9 Mustangs TC            4.07m      3.75m  
  5 Malcolm Williams           9 Pops TC                3.48m      3.64m  
  6 Marcel Oliver              9 Arizona Risi           3.76m      3.48m  
  7 Kurt Duecker               9 Feel The Hea           3.46m      3.35m  
  8 Joshua England             8 Unattached                        3.15m  
  9 Emery King                 8 AZ Flames TC           3.42m      3.09m  
 10 Noah Simmons               8 AZ Flames TC           3.08m      3.01m  
 11 Jacobe Covington           8 Arizona Tita                      2.93m  
 12 Tucker Redd                9 Az Gold Rush                      2.88m  
 13 Alayjon Tamplin            9 Arizona Sain                      2.82m  
 14 Juan Ramirez               9 Arizbushmast                      2.77m  
 15 Michael Whittaker          9 Spartan Spee                      2.67m  
 16 Parker Adkinson            9 Arizona Spee           2.49m      2.56m  
 17 Ryan Tovar                 9 Az Gold Rush                      2.20m  
 18 Jose Ramirez               8 Arizbushmast                      2.07m  
 19 Ceth Reeves                8 Arizona Elit           2.03m      2.05m  
 20 Eli Vickers                8 Northwest Xp                      1.98m  
 21 Cristan Ramirez            8 Arizbushmast                      1.92m  
 22 Kenneth Gaskins            8 Arizona Spee                      1.73m  
 
Event 275  Shot Put (6#) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 39-10.75  7/3/1993    Kevin Bookout, Stroud, OK                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Semahja Mack               9 Unattached                        6.93m  
  2 Robert White               9 Arizona Sain           6.83m      6.92m  
  3 Emery King                 8 AZ Flames TC           6.09m      6.18m  
  4 Tyson Grubbs               8 Do Right Edu                      5.44m  
  5 Nicholas Holmen            8 Arizona Puma           5.22m      4.97m  
  6 Juan Ramirez               9 Arizbushmast                      4.52m  
  7 Austin Shaver              8 Mustangs TC            4.14m      4.18m  
  8 Nathaniel McDonald         8 Arizbushmast                      2.01m  
 
Event 277  Javelin Throw (300G) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 122-11  7/26/2001   Matthew Kosecki, Humble, Tx                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carlan Naisant             9 AZ Flames TC          26.31m     27.97m  
  2 Carmayne White             9 Do Right Edu                     26.90m  
  3 Robert White               9 Arizona Sain          21.29m     22.12m  
  4 Emery King                 8 AZ Flames TC          25.73m     21.12m  
  5 Marcus Norvell             8 Arizona Chee                     19.86m  
  6 Ivan Riley                 9 ColdWater Ex                     17.37m  
  7 Cristan Ramirez            8 Arizbushmast                     16.14m  
  8 Austin Shaver              8 Mustangs TC           12.64m     13.03m  
  9 Tyson Grubbs               8 Do Right Edu                     12.64m  
 10 Arturo Vasquez             9 ColdWater Ex                     10.56m  
 11 Eli Vickers                8 Northwest Xp                      9.47m  
 12 Nicholas Holmen            8 Arizona Puma          10.69m      9.34m  
 13 Brandon Richardson         8 Do Right Edu                      7.54m  
 14 Sean Scott                 8 Arizona Chee                      6.55m  
 
Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Aubree Incardone          10 AZ Flames TC           14.19      13.84   5 
  2 Tasia Marshall            11 Mustangs TC            14.09      13.85   5 
  3 Miah Hightower            11 Northwest Xp                      14.05   2 
  4 Jasmine Stanffacher-Gray  11 Northwest Xp           13.50      14.16   5 
  5 Tiana Porier-Shelton      10 AZ Flames TC           14.85      14.29   4 
  6 Vivica Caldwell           11 Arizona Tita           14.21      14.45   5 
  7 Rebekah Green             10 Northwest Xp                      14.53   1 
  8 Kylyn Jordan              10 Do Right Edu           14.80      14.88   4 
  9 Haydan Bender             12 Do Right Edu           15.29      15.31   4 
 10 Lemeyah Charlton          10 Do Right Edu           14.72      15.36   5 
 11 Star Washington           11 Arizona Spee           14.80      15.44   4 
 12 Onome Ugbisien            10 Arizona Tita           14.80      15.45   4 
 13 Jaleesha Kirkendoll       10 Arizona Spee           14.99      15.59   4 
 14 Kendra Jenkins            11 Arizona Sain                      15.67   2 
 15 Aliyya Washington         11 Arizona Spee           14.49      15.68   5 
 16 Anaya Williams            11 Arizona Spee           14.70      15.72   5 
 17 Reba Reeves               10 Arizona Elit           15.54      15.78   4 
 18 Indigo Elmore             10 Phoenix Bobc                      15.89   1 
 19 Kendal Williams           11 AZ Flames TC           16.50      15.92   3 
 20 Keanna Bennett            10 Arizona Tita           15.97      15.96   3 
 20 Katie Jones               10 Feel The Hea           15.88      15.96   4 
 22 Alexys Aguilar-Carr       11 AZ Flames TC           16.84      16.04   3 
 23 Kiara Gaskins             10 Arizona Spee                      16.17   2 
 24 Ralaisa Gray              10 Arizona Spee           15.79      16.25   4 
 25 Sia Hornbuckle            11 Do Right Edu                      16.28   1 
 26 Junia Warren              10 Do Right Edu                      16.52   1 
 27 Zatary Carter             10 Do Right Edu                      16.58   1 
 28 Taliya Barnes             10 Miles Per Ho           16.30      16.68   3 
 29 Alize Stephens            11 Arizona Sain           16.27      16.74   3 
 30 Savanna South             10 Arizona Elit                      17.08   2 
 31 Sierra Jackson            10 Arizona Puma           16.30      17.15   3 
 32 Maya Byrd                 10 Pastor Fit F           17.63      17.46   3 
 33 Zaria Blevins             11 Do Right Edu           17.85      17.57   3 
 34 Andaisjia Mooney          10 Arizona Sain                      17.86   1 
 35 Dayna Vaughn              11 Do Right Edu                      18.06   2 
 36 Destiny Barajas           10 Az Gold Rush                      19.41   1 
 
Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Alexis Center             11 Do Right Edu           27.87      28.22   7 
  2 Jasmine Stanffacher-Gray  11 Northwest Xp           27.00      28.26   7 
  3 Drianna Mustin            11 Arizona Risi           27.80      28.68   7 
  4 Tiana Porier-Shelton      10 AZ Flames TC           30.81      29.52   6 
  5 Nazhony Lingruen-Thain    11 Feel The Hea           28.62      29.55   7 
  6 Miah Hightower            11 Northwest Xp                      29.98   1 
  7 Rebekah Green             10 Northwest Xp                      30.01   2 
  8 Tasia Marshall            11 Mustangs TC            29.18      30.02   6 
  9 Vivica Caldwell           11 Arizona Tita           30.20      30.25   6 
 10 Tala Shedrick             11 Do Right Edu           32.00      30.51   5 
 11 Tamia Robinson            10 Az Gold Rush           27.00      30.61   7 
 12 Courtney Mathis           11 Arizona Risi           30.64      30.68   6 
 13 Kylyn Jordan              10 Do Right Edu           27.87      31.18   7 
 14 Demeesha McCauley         11 Do Right Edu           31.00      31.37   6 
 15 Jaclyn Martin             10 Arizona Chee                      31.50   1 
 16 Sanjohnae Briscoe         10 Do Right Edu           31.23      31.91   6 
 17 Brook Redd                11 Az Gold Rush           35.00      32.02   4 
 18 Onome Ugbisien            10 Arizona Tita           31.74      32.33   5 
 19 Darienne Bond             11 Arizona Chee                      32.35   1 
 20 Sydney Green              10 Do Right Edu           32.87      32.61   4 
 21 Star Washington           11 Arizona Spee           31.49      32.88   5 
 22 Anaya Williams            11 Arizona Spee           31.47      32.93   6 
 23 Jadynn Walker             10 Arizona Sain           31.94      33.06   5 
 24 Kendra Jenkins            11 Arizona Sain                      33.59   2 
 25 Keanna Bennett            10 Arizona Tita           33.13      33.90   4 
 26 Tajanet Johnson           10 Do Right Edu           31.48      34.16   5 
 27 Reba Reeves               10 Arizona Elit           34.17      34.28   4 
 28 Katie Jones               10 Feel The Hea           34.50      34.34   4 
 29 Leslie Slone              11 Do Right Edu           33.78      34.49   4 
 30 Junia Warren              10 Do Right Edu                      34.59   1 
 31 Gabriela Urias            10 Arizona Chee                      34.84   3 
 32 Caira Page-Stevens        10 Mustangs TC                       34.88   3 
 33 Alexys Aguilar-Carr       11 AZ Flames TC           34.64      34.97   4 
 34 Kiara Gaskins             10 Arizona Spee           36.41      35.47   3 
 35 Savanna South             10 Arizona Elit                      36.09   1 
 36 Aliyya Washington         11 Arizona Spee           31.56      36.16   5 
 37 Maya Byrd                 10 Pastor Fit F           37.41      36.20   3 
 38 Naairah Shajee            11 AZ Flames TC           34.89      36.86   4 
 39 Sierra Jackson            10 Arizona Puma           31.20      37.43   6 
 40 Ralaisa Gray              10 Arizona Spee           32.04      37.62   5 
 41 Dayna Vaughn              11 Do Right Edu                      38.29   1 
 42 Alysa Bustamante          10 Arizona Chee                      38.52   2 
 43 Destiny Barajas           10 Az Gold Rush                      38.57   2 
 44 Alize Stephens            11 Arizona Sain           38.19      38.62   3 
 45 Taliya Barnes             10 Miles Per Ho           35.92      38.83   3 
 
Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 55.54  7/27/2001   Ebony Collins, Los Angeles, Ca              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jasmine Stanffacher-Gray  11 Northwest Xp         1:02.10    1:03.73   4 
  2 Drianna Mustin            11 Arizona Risi         1:03.77    1:04.58   4 
  3 Miah Hightower            11 Northwest Xp                    1:05.43   2 
  4 Nazhony Lingruen-Thain    11 Feel The Hea         1:06.72    1:07.24   4 
  5 Rebekah Green             10 Northwest Xp         1:06.00    1:07.99   4 
  6 Kennedi Sheppard          11 Gilbert TC           1:11.00    1:08.04   3 
  7 Tamia Robinson            10 Az Gold Rush         1:12.00    1:08.60   3 
  8 Natalie Vargas            11 Arizona Risi         1:10.45    1:09.79   4 
  9 Vivica Caldwell           11 Arizona Tita                    1:10.11   2 
 10 Courtney Mathis           11 Arizona Risi         1:10.97    1:10.59   4 
 11 Jaclyn Martin             10 Arizona Chee                    1:11.25   2 
 12 Keanna Bennett            10 Arizona Tita                    1:15.24   1 
 13 Star Washington           11 Arizona Spee         1:25.18    1:15.93   2 
 14 Brook Redd                11 Az Gold Rush         1:14.00    1:16.20   3 
 15 Trinity Fuel              10 Unattached                      1:16.32   2 
 16 Junia Warren              10 Do Right Edu                    1:17.72   2 
 17 Kymori Henderson          10 Gilbert TC                      1:17.79   1 
 18 Gabriela Urias            10 Arizona Chee                    1:19.23   1 
 19 Onome Ugbisien            10 Arizona Tita                    1:20.06   1 
 20 Reba Reeves               10 Arizona Elit         1:21.00    1:20.24   3 
 21 Katie Jones               10 Feel The Hea         1:20.52    1:20.49   3 
 22 Jadynn Walker             10 Arizona Sain         1:21.21    1:21.69   3 
 23 Indigo Elmore             10 Phoenix Bobc                    1:23.02   1 
 24 Alysa Bustamante          10 Arizona Chee                    1:26.60   1 
 25 Alize Stephens            11 Arizona Sain         1:29.58    1:32.66   2 
 26 Naairah Shajee            11 AZ Flames TC         1:23.67    1:34.46   2 
 27 Ralaisa Gray              10 Arizona Spee         1:20.38    1:35.44   3 
 
Event 304  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 2:13.65  7/29/1995   LaSinda Demus, Santa Rosa, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Megan Reniewicki          11 Arizona Elit                    2:45.17  
  2 Julia Yescas              11 Az Gold Rush         2:45.00    2:45.61  
  3 Isabelle Carroll          11 Arizona Elit                    2:49.44  
  4 Sarah Carter              11 Go The Dista                    2:58.36  
  5 Courtney Mathis           11 Arizona Risi         2:45.52    2:58.49  
  6 Natalie Vargas            11 Arizona Risi         2:47.20    2:58.62  
 
Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isabelle Carroll          11 Arizona Elit                    5:42.28  
  2 Megan Reniewicki          11 Arizona Elit                    5:48.57  
  3 Julia Yescas              11 Az Gold Rush         6:00.00    5:52.10  
  4 Nina Poole                11 Arizbushmast                    7:56.88  
 
Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 10:03.54  6/29/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sarah Carter              11 Go The Dista                   12:20.30  
 
Event 308  1500 Meter Race Walk Midget Girls
=========================================================================
    National: N 6:53.70  7/26/1990   Danielle Safran, Brentwood, NY            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Amara England             11 Unattached          13:55.00   10:28.64  
  2 Ariel Johnson             11 Do Right Edu                   11:07.59  
  3 Alysa Bustamante          10 Arizona Chee                   11:07.99  
  4 Gabriela Urias            10 Arizona Chee                   11:59.24  
 
Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Austyn Brandon            11 AZ Flames TC           13.41      13.26   9 
  2 Mason Roomes              11 AZ Flames TC           13.35      13.50   9 
  3 Imani Lee                 10 Arizona Chee           14.04      13.70   8 
  4 Trey Johnson              10 Az Gold Rush           14.00      13.79   8 
  4 Tehran Thomas             10 Arizona Sain           13.42      13.79   9 
  6 Devin Butler              10 Arizona Sain           13.75      13.97   9 
  7 Trevell Hayes-Green       11 Arizona Chee           14.04      13.98   8 
  8 Nathan Flores             11 Northwest Xp           13.80      14.01   5 
  9 Demontay Jones            10 Miles Per Ho                      14.23   2 
 10 Prince Kadiri             10 Arizona Tita           13.73      14.33   9 
 11 Anthony Stephens          11 Arizona Sain           14.05      14.40   8 
 12 Antwaun Woodberry         10 Arizona Sain           14.45      14.48   8 
 13 Jacquori Brown            11 Mustangs TC            15.36      14.52   7 
 14 Derek Rennie              11 Az Gold Rush                      14.61   4 
 14 Daquavin Bennett          10 Arizona Tita           13.91      14.61   9 
 16 Jayden Wooden             10 Northwest Xp                      14.64   1 
 17 Trey Woodard              10 Northwest Xp                      14.65   1 
 18 Elijah Lester             11 Arizona Tita           14.68      14.67   7 
 19 John Marendes             10 Northwest Xp                      14.79   4 
 20 Dajon Griffin             11 Arizona Sain           12.48      14.81   9 
 20 Devonte Lundy             11 AZ Flames TC           14.34      14.81   8 
 22 Kirby Wilson              11 Northwest Xp           14.60      14.90   7 
 23 Jordan Mould              11 Spartan Spee           13.90      14.95   9 
 24 Deon Lee                  11 Arizona Glor           15.30      14.96   7 
 25 Daylon Gray               11 Pastor Fit F           15.34      15.04   7 
 26 Joseph Gartner            11 Northwest Xp                      15.17   1 
 27 Jaren Tansmore            11 Arizona Chee                      15.23   1 
 28 Marquis Anderson          10 Arizona Risi           15.11      15.28   7 
 29 Djamon Smith              10 Arizona Chee                      15.38   2 
 30 Tahji Braxton             11 Miles Per Ho           16.28      15.45   6 
 31 Hunter Giroux             10 Northwest Xp                      15.46   4 
 32 Aaron Ware                10 Do Right Edu                      15.55   3 
 33 Jordyn Bradshaw           10 Northwest Xp                      15.57   1 
 34 Alante Davis              11 Arizona Glor           16.20      15.68   6 
 35 Shamar Hyatt              11 Arizona Sain           15.28      15.72   7 
 36 Isaiah Dozal              12 Northwest Xp                      15.79   3 
 37 Djhimon Hill              11 Do Right Edu                      15.87   4 
 38 Garack Simmons            11 Pastor Fit F           16.08      15.88   6 
 39 Nigel Shadd               10 Arizona Chee           14.04      15.95   8 
 40 Jaylon Hoper              11 AZ Flames TC           16.46      16.08   6 
 41 Crystian Perez-Carino     10 Arizona Tita                      16.17   2 
 42 Brandon Garcia            10 Mustangs TC                       16.18   1 
 43 Adrian Zazueta            10 Arizona Sain                      16.19   3 
 44 Troy Shaver               10 Mustangs TC                       16.44   3 
 45 Tyrese Hawthorne          10 Arizona Chee                      16.57   1 
 46 David Carvajal            11 ColdWater Ex                      16.59   2 
 47 Colin Kile                11 Arizona Elit                      17.00   2 
 48 Xavier Ramirez            10 Pastor Fit F           17.02      17.44   6 
 49 Torrence Tench            10 Pastor Fit F           17.96      17.74   5 
 50 Dominick Fiorucci         10 Arizona Sain           17.00      17.86   6 
 51 Taylon Wesley             10 Arizona Sain           17.84      17.92   6 
 52 Adalberto Pereyra         10 ColdWater Ex                      17.95   5 
 53 Malik Fitch               10 Pastor Fit F                      18.30   2 
 54 Julian Gutierrez          10 Miles Per Ho           17.93      18.73   5 
 55 Brandon Bangs             10 Arizona Puma           17.20      19.57   6 
 56 Oscar Chavira             10 Pastor Fit F                      19.69   3 
 57 Joseph Belton             11 Arizona Risi           19.08      21.24   5 
 
Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson, Shreveport, LA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Austyn Brandon            11 AZ Flames TC           27.02      26.72   9 
  2 Tavian Ross               11 Arizona Tita           27.10      27.16   9 
  3 Mason Roomes              11 AZ Flames TC           27.54      27.19   9 
  4 Dajon Griffin             11 Arizona Sain           26.34      27.59   9 
  5 Jerome Green              11 Do Right Edu           27.70      28.16   9 
  6 Stanley Berryhill         11 Arizona Tita           28.10      28.23   9 
  7 Aarin Hawkins             11 Mustangs TC            28.00      28.70   9 
  8 Devin Butler              10 Arizona Sain           29.16      28.80   8 
  9 Prince Kadiri             10 Arizona Tita           27.50      29.07   9 
 10 Antwaun Woodberry         10 Arizona Sain           29.91      29.61   7 
 11 Daquavin Bennett          10 Arizona Tita           29.77      29.75   7 
 12 Robert Williams           10 Do Right Edu           31.87      29.80   6 
 13 Anthony Stephens          11 Arizona Sain           29.64      29.86   8 
 14 Malik Mason               11 Do Right Edu           29.64      30.17   8 
 15 Devonte Lundy             11 AZ Flames TC           29.71      30.48   8 
 16 Treyvon Williams          10 Arizona Sain           30.21      30.51   7 
 17 Marquis Anderson          10 Arizona Risi           30.27      30.58   7 
 18 Emeka Mgbam               11 Miles Per Ho           33.70      30.79   5 
 19 Ethan Parachini           11 Spartan Spee           30.00      30.85   7 
 20 Cameron Nunley            11 Arizona Sain           30.30      30.91   7 
 20 Rakevion White            11 Do Right Edu           29.65      30.91   8 
 22 Hunter Giroux             10 Northwest Xp                      30.94   3 
 23 Nigel Shadd               10 Arizona Chee                      30.96   3 
 24 Deon Lee                  11 Arizona Glor           34.38      31.05   5 
 25 Derek Rennie              11 Az Gold Rush                      31.16   1 
 26 John Marendes             10 Northwest Xp                      31.27   2 
 27 Jacquori Brown            11 Mustangs TC            31.81      31.45   6 
 28 Michael Kelly             11 Arizona Chee                      31.53   2 
 29 Elijah Lester             11 Arizona Tita           32.84      31.74   6 
 30 Oscar Chavira             10 Pastor Fit F                      31.84   2 
 31 Rafael Reyes              11 Pastor Fit F           32.33      31.88   6 
 32 Jordyn Bradshaw           10 Northwest Xp                      31.97   2 
 33 Isaiah Dozal              12 Northwest Xp                      32.17   1 
 34 Joseph Gartner            11 Northwest Xp                      32.24   2 
 35 Daylon Gray               11 Pastor Fit F           34.76      32.27   5 
 36 Jordan Mould              11 Spartan Spee           31.00      32.64   7 
 37 Aaron Ware                10 Do Right Edu                      32.69   3 
 38 Djhimon Hill              11 Do Right Edu                      32.84   1 
 39 Tahji Braxton             11 Miles Per Ho           36.20      32.95   4 
 40 Alante Davis              11 Arizona Glor           36.40      33.22   4 
 41 Crystian Perez-Carino     10 Arizona Tita           33.49      33.38   5 
 42 Antuan Walker             11 Northwest Xp           29.20      33.57   8 
 43 Quintin Porterfield       10 Arizona Spee           35.63      33.70   4 
 44 Brandon Garcia            10 Mustangs TC            33.46      33.86   6 
 45 Jesus Jimenez             11 Arizona Sain           33.75      34.75   5 
 46 Troy Shaver               10 Mustangs TC                       35.66   1 
 47 Xavier Ramirez            10 Pastor Fit F           36.40      36.78   4 
 48 Jaylon Hoper              11 AZ Flames TC           35.41      37.66   5 
 49 Devon Norman              10 Arizona Sain           36.12      37.78   4 
 50 Torrence Tench            10 Pastor Fit F           36.71      37.83   4 
 51 Adalberto Pereyra         10 ColdWater Ex                      38.57   3 
 52 Trevell Hayes-Green       11 Arizona Chee                      39.06   1 
 53 Javier Hernandez          10 Arizona Sain           38.92      39.11   3 
 54 Dominick Fiorucci         10 Arizona Sain           39.52      40.59   3 
 55 Tyrese Hawthorne          10 Arizona Chee                      41.57   2 
 56 Jayden Wooden             10 Northwest Xp                      42.17   2 
 57 Joseph Belton             11 Arizona Risi           42.16      45.52   3 
 
Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tavian Ross               11 Arizona Tita         1:00.22    1:01.56   5 
  2 Dajon Griffin             11 Arizona Sain         1:00.86    1:01.82   5 
  3 Stanley Berryhill         11 Arizona Tita         1:11.13    1:04.71   4 
  4 Antuan Walker             11 Northwest Xp         1:05.00    1:06.54   5 
  5 Devin Butler              10 Arizona Sain         1:10.74    1:07.01   4 
  6 Tehran Thomas             10 Arizona Sain         1:07.34    1:07.33   5 
  7 Robert Williams           10 Do Right Edu         1:10.00    1:08.46   4 
  8 Imani Lee                 10 Arizona Chee                    1:08.91   2 
  9 Marquis Anderson          10 Arizona Risi         1:07.15    1:09.37   5 
 10 Anthony Stephens          11 Arizona Sain         1:08.08    1:09.38   5 
 11 Antwaun Woodberry         10 Arizona Sain         1:10.01    1:09.65   4 
 12 Cameron Nunley            11 Arizona Sain         1:11.91    1:10.86   4 
 13 Ethan Parachini           11 Spartan Spee         1:10.00    1:11.22   5 
 14 Trevell Hayes-Green       11 Arizona Chee         1:15.00    1:11.33   3 
 15 Elijah Lester             11 Arizona Tita         1:14.53    1:12.22   3 
 16 Daquavin Bennett          10 Arizona Tita         1:13.00    1:12.91   4 
 17 Rashie Hodge              10 Do Right Edu                    1:14.43   1 
 18 Adrian Zazueta            10 Arizona Sain         1:16.78    1:15.15   3 
 19 Treyvon Williams          10 Arizona Sain         1:12.27    1:15.88   4 
 20 Quintin Porterfield       10 Arizona Spee         1:25.39    1:16.34   2 
 21 Jesus Jimenez             11 Arizona Sain         1:18.82    1:16.39   2 
 22 Jason Parrish             11 Arizona Tita         1:14.20    1:18.93   3 
 23 Deon Lee                  11 Arizona Glor         1:12.00    1:18.96   4 
 24 Shamar Hyatt              11 Arizona Sain         1:15.92    1:19.63   3 
 25 Larry Thomas              11 Arizona Sain         1:21.09    1:23.55   2 
 26 Matthew Au                11 Arizona Glor         1:26.00    1:28.04   2 
 27 Brandon Garcia            10 Mustangs TC          1:17.23    1:29.21   1 
 28 Joseph Belton             11 Arizona Risi         1:32.30    1:45.45   2 
 
Event 314  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 2:07.21  7/26/2001   Reginald Warren, Smyma, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Antuan Walker             11 Northwest Xp                    2:36.42  
  2 Makari Hawkins            10 Do Right Edu         2:39.00    2:36.67  
  3 Scieneaux Jarmon          10 Az Gold Rush         2:47.00    2:36.74  
  4 Tehran Thomas             10 Arizona Sain                    2:44.07  
  5 Silas Mendoza             10 Arizona Tita         2:55.35    2:50.85  
  6 Adrian Zazueta            10 Arizona Sain         2:53.79    2:50.90  
  7 Daniel Rakowski           11 Northwest Xp                    3:00.11  
  8 Matthew Au                11 Arizona Glor         3:07.00    3:10.48  
  9 Derieon Johnson           10 Unattached                      3:14.01  
 
Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 4:22.58  1980        Tony Terex, Wasco, CA                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makari Hawkins            10 Do Right Edu         5:21.00    5:20.24  
  2 Daniel Rakowski           11 Northwest Xp                    6:26.44  
 
Event 318  1500 Meter Race Walk Midget Boys
=========================================================================
    National: N 6:44.10  6/29/1994   Tristan Ruoss, Fayetteville, AR           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Derieon Johnson           10 Unattached                     12:27.78  
 
Event 321  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
=========================================================================
    National: N 12.32  7/28/1996   Ashlee Williams, Dallas, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aubree Incardone          10 AZ Flames TC           15.00      14.27  
  2 Ayiolion Spruell          11 Do Right Edu           14.19      14.66  
  3 Autumn Smith              11 Do Right Edu           16.00      16.08  
  4 Delilah Lilly             10 Do Right Edu           16.00      16.26  
  5 Darienne Bond             11 Arizona Chee                      18.58  
  6 Tiara Bailey              10 Arizona Chee                      21.42  
 
Event 331  80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
=========================================================================
    National: N 11.74  7/27/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rakevion White            11 Do Right Edu           15.72      15.25  
  2 Aarin Hawkins             11 Mustangs TC            15.84      16.74  
  3 Ryan Shaver               10 Phoenix Bobc                      17.65  
  4 Jelani Goode              10 Do Right Edu           17.83      17.90  
  5 Travys Stevenson          11 Arizona Chee                      18.20  
  6 Jaren Tansmore            11 Arizona Chee                      18.44  
 -- Shamar Moreland           10 Do Right Edu           16.49         DQ  
 
Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Ft. Worth, TX                   
                       C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                  54.77      54.88  
     1) Alexis Center 11                2) Delilah Lilly 10               
     3) Autumn Smith 11                 4) Ayiolion Spruell 11            
  2 Do Right Education And Sports  'B'                  59.39      58.50  
     1) Sanjohnae Briscoe 10            2) Kylyn Jordan 10                
     3) Demeesha McCauley 11            4) Tala Shedrick 11               
  3 Do Right Education And Sports  'C'                1:01.00    1:03.21  
     1) Haydan Bender 12                2) Sydney Green 10                
     3) Mikaela Grubbs 10               4) Tajanet Johnson 10             
  4 Do Right Education And Sports  'D'                1:08.00    1:07.28  
     1) Zaria Blevins 11                2) Zatary Carter 10               
     3) Mia Mason 10                    4) Leslie Slone 11                
 -- Arizona Speedstars TC  'A'                          58.72         DQ  
     1) Kiara Gaskins 10                2) Jaleesha Kirkendoll 10         
     3) Aliyya Washington 11            4) Anaya Williams 11              
 
Event 342  4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                4:28.00    4:45.28  
     1) Alexis Center 11                2) Delilah Lilly 10               
     3) Autumn Smith 11                 4) Ayiolion Spruell 11            
 -- Do Right Education And Sports  'C'                4:59.00         DQ  
     1) Haydan Bender 12                2) Sydney Green 10                
     3) Mikaela Grubbs 10               4) Tajanet Johnson 10             
 -- Do Right Education And Sports  'B'                4:40.00         DQ  
     1) Sanjohnae Briscoe 10            2) Lemeyah Charlton 10            
     3) Demeesha McCauley 11            4) Tala Shedrick 11               
 
Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
============================================================================
    National: N 47.75  7/31/1979   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B. Haigher,K.  Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 AZ Flames TC  'A'                                   57.00      54.29   2 
     1) Austyn Brandon 11               2) Devonte Lundy 11               
     3) Marcus Naisant 10               4) Mason Roomes 11                
  2 Arizona Titans  'A'                                 54.58      54.61   2 
     1) Stanley Berryhill 11            2) Prince Kadiri 10               
     3) Jason Parrish 11                4) Tavian Ross 11                 
  3 Az Gold Rush  'A'                                   56.28      55.24   2 
     1) Scieneaux Jarmon 10             2) Trey Johnson 10                
     3) Tarik Madkins 11                4) Derek Rennie 11                
  4 Northwest Xpress  'A'                               54.60      56.00   2 
     1) Nathan Flores 11                2) Antuan Walker 11               
     3) Kirby Wilson 11                 4) Jayden Wooden 10               
  5 Arizona Cheetahs TC  'C'                          1:00.00      58.44   1 
     1) Edwin Adams 11                  2) Michael Kelly 11               
     3) Djamon Smith 10                 4) Travys Stevenson 11            
  6 Miles Per Hour  'A'                                            59.46   1 
     1) Demontay Jones 10               2) Emeka Mgbam 11                 
     3) Isaiah Pitts 10                 4) Naki Trussell 10               
  7 Do Right Education And Sports  'B'                  57.68    1:00.44   1 
     1) Jelani Goode 10                 2) Malik Mason 11                 
     3) Aaron Ware 10                   4) Robert Williams 10             
 -- Northwest Xpress  'B'                               58.70         DQ   1 
     1) Jordyn Bradshaw 10              2) Isaiah Dozal 12                
     3) John Marendes 10                4) Trey Woodard 10                
 -- Pastor Fit For Life  'A'                                          DQ   1 
     1) Daylon Gray 11                  2) Xavier Ramirez 10              
     3) Rafael Reyes 11                 4) Garack Simmons 11              
 -- Do Right Education And Sports  'A'                  54.65         DQ   2 
     1) Jerome Green 11                 2) Demarrian MacKey 11            
     3) Shamar Moreland 10              4) Rakevion White 11              
 
Event 352  4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B. Haighler,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                4:20.00    4:44.06  
     1) Jerome Green 11                 2) Makari Hawkins 10              
     3) Demarrian MacKey 11             4) Shamar Moreland 10             
  2 Miles Per Hour  'A'                                          5:46.23  
 
Event 361  High Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 5-06.25  7/27/1996   Jacqueline Johnson, Yuma, AZ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lemeyah Charlton          10 Do Right Edu                      1.30m  
  2 Drianna Mustin            11 Arizona Risi           1.30m      1.20m  
  3 Darienne Bond             11 Arizona Chee                      1.10m  
  4 Tiara Bailey              10 Arizona Chee                      0.95m  
 -- Sierra Jackson            10 Arizona Puma                         NH  
 
Event 363  Long Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 18-03.75  6/20/1998   Gayle Hunter, Rialto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aubree Incardone          10 AZ Flames TC           4.43m      4.43m  
  2 Tasia Marshall            11 Mustangs TC            4.41m      4.30m  
  3 Tiana Porier-Shelton      10 AZ Flames TC           4.52m      3.94m  
  4 Tamia Robinson            10 Az Gold Rush           0.94m      3.86m  
  5 Kennedi Sheppard          11 Gilbert TC             4.10m      3.63m  
  6 Alexys Aguilar-Carr       11 AZ Flames TC           3.50m      3.53m  
  7 Mikaela Grubbs            10 Do Right Edu                      3.47m  
  8 Brook Redd                11 Az Gold Rush                      3.34m  
  9 Jaclyn Martin             10 Arizona Chee                      3.08m  
 10 Amara England             11 Unattached                        3.04m  
 11 Leslie Slone              11 Do Right Edu                      2.92m  
 12 Indigo Elmore             10 Phoenix Bobc                      2.89m  
 13 Andaisjia Mooney          10 Arizona Sain                      1.50m  
 
Event 365  Shot Put (6#) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 47-07.25  7/11/1987   Johanna Gambill, Vancouver, Wa           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caira Page-Stevens        10 Mustangs TC            8.65m      8.99m  
  2 Chyna Anderson            10 Do Right Edu                      6.63m  
  3 Alani Hammonds            11 Arizona Chee                      6.59m  
  3 Mia Mason                 10 Do Right Edu                      6.59m  
  5 Sia Hornbuckle            11 Do Right Edu                      6.41m  
  6 Ariel Johnson             11 Do Right Edu                      6.22m  
  7 Zaria Blevins             11 Do Right Edu                      6.14m  
  8 Kianna Patterson          11 Arizona Chee                      5.21m  
  9 Sanea Lamas               11 Northwest Xp                      5.20m  
 10 Dayna Vaughn              11 Do Right Edu                      5.01m  
 11 Tiara Bailey              10 Arizona Chee                      4.75m  
 12 Nina Poole                11 Arizbushmast                      4.71m  
 
Event 366  Discus Throw (1K) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 122-11  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alani Hammonds            11 Arizona Chee                     18.01m  
  2 Kennedi Sheppard          11 Gilbert TC                       17.62m  
  3 Ariel Johnson             11 Do Right Edu                     13.71m  
  4 Chyna Anderson            10 Do Right Edu                     12.48m  
  5 Kianna Patterson          11 Arizona Chee                     10.71m  
  6 Nina Poole                11 Arizbushmast                      9.48m  
  7 Sanea Lamas               11 Northwest Xp                      7.35m  
 
Event 367  Javelin Throw (300 G) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 115-10  7/26/2001   Leigh Petranoff, Cranston, RI              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caira Page-Stevens        10 Mustangs TC           22.17m     20.83m  
  2 Mia Mason                 10 Do Right Edu                     16.16m  
  3 Alani Hammonds            11 Arizona Chee                     14.61m  
  4 Sia Hornbuckle            11 Do Right Edu                     13.55m  
  5 Kianna Patterson          11 Arizona Chee                      9.25m  
  6 Chyna Anderson            10 Do Right Edu                      8.44m  
  7 Sanea Lamas               11 Northwest Xp                      8.04m  
 
Event 371  High Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N  5-09  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Spencer Davis             10 Unattached                        1.20m  
  2 Nigel Shadd               10 Arizona Chee                     J1.20m  
  3 Edwin Adams               11 Arizona Chee                     J1.20m  
  4 Marcus Naisant            10 AZ Flames TC           1.35m      1.15m  
  5 Aarin Hawkins             11 Mustangs TC            1.35m     J1.15m  
  5 Jonathan Rohr             11 Northwest Xp                     J1.15m  
  7 Jais Schilcher            10 Northwest Xp                      1.00m  
 
Event 373  Long Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N 19-05  1974        Anthony Gibson, San Fernando, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trey Johnson              10 Az Gold Rush                      4.32m  
  2 Imani Lee                 10 Arizona Chee                      4.26m  
  3 Tarik Madkins             11 Az Gold Rush                      4.04m  
  4 Jason Parrish             11 Arizona Tita           3.69m      4.00m  
  5 Jordan Mould              11 Spartan Spee           4.18m      3.78m  
  6 Kirby Wilson              11 Northwest Xp                      3.72m  
  7 Spencer Davis             10 Unattached                        3.66m  
  8 Scieneaux Jarmon          10 Az Gold Rush                      3.61m  
  9 Treyvon Williams          10 Arizona Sain           3.80m      3.55m  
 10 Matthew Au                11 Arizona Glor                      3.54m  
 11 Ethan Parachini           11 Spartan Spee                      3.52m  
 12 Quintin Porterfield       10 Arizona Spee                      3.45m  
 13 Joseph Gartner            11 Northwest Xp                      3.44m  
 14 Hunter Giroux             10 Northwest Xp                      3.43m  
 15 Jelani Goode              10 Do Right Edu           3.96m      3.38m  
 16 Cameron Nunley            11 Arizona Sain                      3.36m  
 17 Silas Mendoza             10 Arizona Tita           3.81m      3.32m  
 18 Colin Kile                11 Arizona Elit                      3.11m  
 19 Larry Thomas              11 Arizona Sain           3.35m      2.99m  
 20 Jaylon Hoper              11 AZ Flames TC           3.64m      2.87m  
 21 Jesus Jimenez             11 Arizona Sain           3.33m      2.80m  
 22 Shamar Hyatt              11 Arizona Sain           3.17m      2.78m  
 23 Devon Norman              10 Arizona Sain           3.23m      2.73m  
 24 Dominick Fiorucci         10 Arizona Sain           2.75m      2.42m  
 -- Tahji Braxton             11 Miles Per Ho                       FOUL  
 
Event 375  Shot Put (6#) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 53-00  6/28/1980   Troy Fowler, Eureka, KS                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Armani Rice               11 Mustangs TC           10.28m      9.62m  
  2 Hunter Jones              11 Arizona Sain          10.28m      9.35m  
  3 Elliot King               11 AZ Flames TC           9.04m      8.94m  
  4 Andre Elmore              11 Do Right Edu          10.06m      8.76m  
  5 Larry Thomas              11 Arizona Sain           8.85m      8.70m  
  6 William Dowlearn          11 Mustangs TC            9.74m      8.60m  
  7 David Cofield             10 Mustangs TC            8.31m      8.36m  
  8 Djamon Smith              10 Arizona Chee                      7.89m  
  9 Tyson Jones               10 Arizona Sain           7.67m      7.86m  
 10 River Stockton            11 Mustangs TC            8.68m      7.22m  
 11 Devon Norman              10 Arizona Sain           6.45m      7.01m  
 12 Taylon Wesley             10 Arizona Sain           8.12m      6.94m  
 13 Benjamin Campagna         11 Arizona Chee                      6.83m  
 14 Julian Gutierrez          10 Miles Per Ho                      6.51m  
 15 Ryan Shaver               10 Phoenix Bobc                      6.28m  
 16 Dylan Erickson            12 Northwest Xp                      6.02m  
 17 Jais Schilcher            10 Northwest Xp                      5.79m  
 18 Javier Hernandez          10 Arizona Sain           5.46m      4.89m  
 19 Brandon Bangs             10 Arizona Puma                      4.30m  
 
Event 376  Discus Throw (1K) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 159-07  6/19/1982   Michael Stubblefield, Bakersfield, CA      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Benjamin Campagna         11 Arizona Chee                     21.43m  
  2 Armani Rice               11 Mustangs TC           22.90m     21.22m  
  3 William Dowlearn          11 Mustangs TC           16.21m    J21.22m  
  4 David Cofield             10 Mustangs TC           18.11m     19.32m  
  5 River Stockton            11 Mustangs TC           19.05m     17.99m  
  6 Ryan Shaver               10 Phoenix Bobc                     17.96m  
  7 Dylan Erickson            12 Northwest Xp                     14.12m  
  8 Elliot King               11 AZ Flames TC          14.31m     13.25m  
 
Event 377  Javelin Throw (300G) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 123-03  7/28/2001   Josh Johnson, Los Angeles, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Malik Mason               11 Do Right Edu          33.22m     36.96m  
  2 Marcus Naisant            10 AZ Flames TC          31.48m     35.62m  
  3 Nathan Flores             11 Northwest Xp                     31.77m  
  4 Elliot King               11 AZ Flames TC          30.56m     31.47m  
  5 Benjamin Campagna         11 Arizona Chee                     31.20m  
  6 River Stockton            11 Mustangs TC           32.00m     31.15m  
  7 David Cofield             10 Mustangs TC           25.98m     27.44m  
  8 Jonathan Rohr             11 Northwest Xp                     23.71m  
  9 Andre Elmore              11 Do Right Edu          22.86m     23.70m  
 10 Naki Trussell             10 Miles Per Ho                     23.00m  
 11 William Dowlearn          11 Mustangs TC           24.27m     22.99m  
 12 Taylon Wesley             10 Arizona Sain          28.37m     22.75m  
 13 Javier Hernandez          10 Arizona Sain          15.56m     22.04m  
 14 Julian Gutierrez          10 Miles Per Ho                     21.50m  
 15 David Carvajal            11 ColdWater Ex                     20.24m  
 16 Derieon Johnson           10 Unattached                       16.94m  
 17 Daniel Rakowski           11 Northwest Xp                     16.62m  
 18 Adalberto Pereyra         10 ColdWater Ex                     15.65m  
 19 Anthony Bringham          10 Northwest Xp                     13.65m  
 20 Troy Shaver               10 Mustangs TC                      13.50m  
 21 Tyrese Hawthorne          10 Arizona Chee                     12.08m  
 22 Jais Schilcher            10 Northwest Xp                     11.89m  
 23 Djhimon Hill              11 Do Right Edu                     11.08m  
 24 Brandon Bangs             10 Arizona Puma                     10.15m  
 
Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ky Westbrook              13 Arizona Chee           12.50      12.94   5 
  2 Jelia Brice-Montgomery    12 Unattached                        13.16   1 
  3 Taylor Patton             12 Arizona Chee           12.90      13.30   5 
  4 Sasha Jarrett             12 Arizona Risi           13.73      13.80   5 
  5 Savannah Bowen            13 Arizona Risi           14.21      13.88   4 
  6 Cierra Reeves             13 Arizona Elit           14.23      14.08   4 
  7 Octobria Sadler           13 Arizona Elit           14.05      14.17   5 
  8 Tori Kruger               13 Northwest Xp                      14.20   1 
  9 Autumn Bryant             13 Miles Per Ho           13.83      14.29   5 
 10 Angelica Broom            13 Arizona Chee                      14.41   2 
 11 Joycelyne Vandorien       12 Gilbert TC             14.25      14.51   4 
 12 Cayana Ruffino            13 Phoenix Bobc           14.79      14.70   4 
 13 Jennelle Norem            13 Arizona Elit           14.84      14.97   4 
 14 Antionette Ware           12 Do Right Edu                      15.01   1 
 15 Lauren Ashley             12 Northwest Xp                      15.05   2 
 16 Makenzie Padish           12 Arizona Elit                      15.11   1 
 17 Shanyiah Lindsey          13 Miles Per Ho           15.58      15.20   4 
 18 Raviauna Gray             12 Arizona Spee           15.05      15.25   4 
 19 Alejandra Alcantar        13 Miles Per Ho           16.53      15.50   3 
 20 Kiana Talley              12 Spartan Spee           16.40      15.62   3 
 21 Renora Ezell              12 Do Right Edu                      15.66   1 
 22 Jacie Wright              13 Arizona Elit           16.01      15.91   3 
 23 Desiree Alcantar          13 Miles Per Ho           17.18      16.16   3 
 24 Diamond Brown             12 Arizona Glor           15.65      16.24   3 
 25 Naje Coaxen               13 Northwest Xp           16.50      16.33   3 
 26 Jada Bryant               13 Miles Per Ho           16.31      16.35   3 
 27 Melissa Manning           12 AZ Flames TC           16.85      16.44   3 
 28 Sumerr Carradine          13 Arizona Tita           12.88      16.79   5 
 29 Roshayne Colley           12 Arizona Puma           17.66      17.08   2 
 30 Nicole Pierson            13 Do Right Edu                      17.52   1 
 31 Wendy Varela              12 ColdWater Ex                      17.68   1 
 32 Tiffany Collins           12 ColdWater Ex                      18.01   2 
 33 Alex Skidmore             13 AZ Flames TC                      18.30   2 
 
Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ky Westbrook              13 Arizona Chee           26.30      26.25   6 
  2 Jelia Brice-Montgomery    12 Unattached                        27.07   1 
  3 Taylor Patton             12 Arizona Chee           27.60      27.26   6 
  4 Jazzmine Yarbrough        13 Arizona Tita           28.01      27.60   6 
  5 Sasha Jarrett             12 Arizona Risi           28.02      28.12   6 
  6 Angela Robinson           13 Arizona Risi                      28.28   1 
  7 Kierra Brown              12 Do Right Edu           28.00      28.50   6 
  8 Jalissa Smith             12 AZ Flames TC           28.39      28.67   6 
  9 Kennedy Broom             12 Arizona Chee                      28.75   1 
 10 Savannah Bowen            13 Arizona Risi           28.78      28.83   5 
 11 Autumn Bryant             13 Miles Per Ho           29.08      29.28   5 
 12 Antionette Ware           12 Do Right Edu                      29.33   2 
 13 Tori Cabral               13 Az Gold Rush           30.00      29.65   5 
 14 Jessica Finley            12 Arizona Risi                      30.16   2 
 15 Tori Kruger               13 Northwest Xp                      30.36   1 
 16 Adyanada Chambers         12 Az Gold Rush           31.00      30.51   5 
 17 Cayana Ruffino            13 Phoenix Bobc           30.48      30.83   5 
 18 Breanna Sims              13 Do Right Edu                      30.93   1 
 19 Lauren Ashley             12 Northwest Xp                      31.04   2 
 20 Davilyn Rohr              13 Northwest Xp                      31.97   2 
 21 Renora Ezell              12 Do Right Edu                      32.68   2 
 22 Shanyiah Lindsey          13 Miles Per Ho           34.01      32.85   4 
 23 Kiana Talley              12 Spartan Spee           32.63      33.17   1 
 24 Jacie Wright              13 Arizona Elit           33.09      33.19   4 
 25 Alejandra Alcantar        13 Miles Per Ho           35.13      33.49   3 
 26 Raviauna Gray             12 Arizona Spee           31.59      33.64   4 
 27 Melissa Manning           12 AZ Flames TC           35.87      34.42   3 
 28 Diamond Brown             12 Arizona Glor           37.32      34.69   3 
 29 Breyonn Alexander-Shaw    12 Arizona Spee           34.51      34.74   4 
 30 Naje Coaxen               13 Northwest Xp           13.50      34.77   6 
 31 Desiree Alcantar          13 Miles Per Ho           37.09      34.80   3 
 32 Jada Bryant               13 Miles Per Ho           35.03      36.95   3 
 33 Nicole Pierson            13 Do Right Edu                      36.96   1 
 34 Wendy Varela              12 ColdWater Ex                      37.21   1 
 35 Roshayne Colley           12 Arizona Puma           36.78      37.41   3 
 36 Alex Skidmore             13 AZ Flames TC                      38.29   2 
 
Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 53.43  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jalissa Smith             12 AZ Flames TC         1:05.90    1:04.86   4 
  2 Sasha Jarrett             12 Arizona Risi         1:05.38    1:05.21   4 
  3 Jenna Fitzgerald          13 Arizona Elit         1:07.00    1:05.45   3 
  4 Cierra Reeves             13 Arizona Elit         1:07.00    1:06.77   3 
  5 Octobria Sadler           13 Arizona Elit         1:07.00    1:07.49   3 
  6 Davilyn Rohr              13 Northwest Xp         1:00.00    1:07.98   4 
  7 Tori Cabral               13 Az Gold Rush         1:00.00    1:07.99   4 
  8 Kennedy Broom             12 Arizona Chee         1:00.00    1:08.26   2 
  9 Adyanada Chambers         12 Az Gold Rush         1:15.00    1:10.78   2 
 10 Angelica Broom            13 Arizona Chee                    1:10.82   1 
 11 Makenzie Padish           12 Arizona Elit         1:08.00    1:11.44   3 
 12 Jennelle Norem            13 Arizona Elit         1:08.00    1:11.62   3 
 13 Cayana Ruffino            13 Phoenix Bobc         1:11.00    1:14.28   2 
 14 Jacie Wright              13 Arizona Elit         1:09.00    1:16.54   3 
 15 Raviauna Gray             12 Arizona Spee         1:12.40    1:18.50   2 
 16 Alyssa Cruz               12 Arizona Sain         1:24.06    1:21.28   2 
 17 Renora Ezell              12 Do Right Edu                    1:22.43   1 
 18 Breyonn Alexander-Shaw    12 Arizona Spee         1:25.06    1:23.62   1 
 
Event 404  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jazzmine Yarbrough        13 Arizona Tita         2:33.73    2:31.74  
  2 Imani Adams               13 Arizona Chee         2:35.00    2:34.83  
  3 Savannah Gaffney          13 Go The Dista         2:38.00    2:41.18  
  4 Alexandra Novacek         12 Go The Dista         2:42.00    2:44.84  
  5 Madeline Juetten          12 Feel The Hea         2:46.25    2:47.92  
  6 Hannah Zweig              13 Arizona Elit                    2:48.25  
  7 Kennedy Broom             12 Arizona Chee                    2:55.59  
  8 Jane Miller               12 Go The Dista         2:45.00    3:00.09  
  9 Ashley Gil                12 Arizona Chee                    3:00.12  
 10 Alexis Tuggle             12 Mustangs TC                     3:38.29  
 
Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 4:36.90  7/28/1996   Rebecca Mitchell, Geneva, IL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Molloy            12 Go The Dista         5:20.00    5:13.02  
  2 Katherine Divall          13 AZ Flames TC         5:50.00    5:16.68  
  3 Lauren Kinzle             12 Go The Dista         5:25.00    5:26.22  
  4 Jazzmine Yarbrough        13 Arizona Tita         5:28.26    5:37.46  
  5 Conley Marquez            12 Go The Dista         5:35.00    5:41.83  
  6 Madisyn Vansickle         12 Go The Dista         6:20.00    6:24.14  
  7 Ashley Gil                12 Arizona Chee                    6:36.03  
  8 Alexis Tuggle             12 Mustangs TC                     7:52.22  
 
Event 406  3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 9:57.16  7/4/1987    Deresa Walters, Rochester, NY             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Savannah Gaffney          13 Go The Dista        11:45.00   11:45.43  
  2 Alexandra Novacek         12 Go The Dista        12:05.00   11:57.77  
  3 Jane Miller               12 Go The Dista        13:20.00   12:35.74  
 
Event 409  3000 Meter Race Walk Youth Girls
=========================================================================
    National: N 14:46.46  7/30/1992   Anya-Marie Ruso, Fayetteville, AR        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Briana Bustamante         13 Arizona Chee                   22:14.27  
 
Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mykeal Ham                13 AZ Flames TC           11.53      11.73   7 
  2 Tevin Mayfield            13 Arizona Chee           11.50      11.92   7 
  3 Bobby Grant               13 Arizona Glor           11.80      12.17   7 
  4 Oche Myers                13 Arizona Risi           11.50      12.23   7 
  5 Sherman Shields           13 Arizona Tita           12.29      12.56   7 
  6 Alec Arroyo               13 Arizona Risi                      12.71   1 
  7 Bryce Perkins             13 Arizona Chee                      12.73   7 
  8 Elijah Sykes              13 Arizona Chee                      12.78   1 
  9 Alex Poe                  13 Unattached                        12.95   3 
 10 Nikolai King              12 Northwest Xp           13.50      13.05   6 
 11 Jett Robertson            13 Unattached                        13.13   3 
 12 Pablo Rascon              13 ColdWater Ex                      13.16   4 
 13 Malique Sharp             12 Arizona Sain           13.37      13.28   6 
 14 Kory Wilson               12 Northwest Xp                      13.44   1 
 15 Lawrence Wallace          12 Arizona Tita           12.98      13.47   7 
 16 Kevin Goudeau             13 Mustangs TC            13.78      13.54   6 
 17 Luke Tolmachoff           13 Northwest Xp                      13.56   2 
 18 Austin Gutierrez          13 Northwest Xp           13.20      13.63   7 
 19 Pavone Myers              12 Do Right Edu                      13.67   4 
 20 Muhammad Oliver           13 Arizona Risi                      13.68   1 
 21 Quntion Garrett           12 Do Right Edu                      13.73   2 
 22 Rico Tipton               12 Spartan Spee           13.58      13.79   6 
 22 Kendall Griffin           12 Arizona Chee                      13.79   1 
 24 Jemil Whitner             13 Arizona Sain           14.06      13.81   5 
 25 Seth Hayes                12 Arizona Chee                      13.82   1 
 26 Levi Higgins              13 Unattached             13.89      13.89   6 
 27 Ruben Huerta              12 Arizona Tita           14.59      13.93   5 
 28 Terrance Roberts          12 Arizona Chee                      14.05   1 
 29 Adam Schwartz             13 Arizona Puma           14.29      14.06   5 
 30 Trejaun White             12 Do Right Edu                      14.09   1 
 31 Chris Cofield             12 Mustangs TC            14.21      14.22   5 
 32 Nakai Aruizu              13 Arizona Tita           14.49      14.50   5 
 33 Faatar M-Jones            12 Arizona Puma           14.64      14.51   5 
 34 Christion Brewington      12 Arizona Chee                      14.55   4 
 35 Michael Rakowski          13 Northwest Xp                      14.57   2 
 36 Derrick Beale             12 Arizona Glor           13.30      14.82   6 
 37 Daylon Russell            12 Mustangs TC            14.34      15.01   5 
 38 Keevile Brown             12 Arizona Chee                      15.02   2 
 39 Colin Smith               12 Arizona Elit                      15.20   2 
 40 Trenton Bender            12 Do Right Edu                      15.26   3 
 41 Amani Johnson             13 Az Gold Rush           13.00      15.37   7 
 42 Waun Washington           12 Unattached             14.89      15.49   5 
 43 Elijah Barnes             12 Miles Per Ho           15.23      15.64   4 
 44 Ellis Adkinson            12 Arizona Spee           14.96      15.72   4 
 45 Sage Hanson               13 Phoenix Bobc                      16.65   2 
 46 Chris Skidmore            12 AZ Flames TC           16.63      16.96   4 
 47 Tetwan Dennis             12 Mustangs TC                       18.36   2 
 
Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mykeal Ham                13 AZ Flames TC           23.68      23.54   9 
  2 Tevin Mayfield            13 Arizona Chee           22.90      23.76   9 
  3 Oche Myers                13 Arizona Risi           24.02      24.40   9 
  4 Domainck Page-Whitaker    13 Mustangs TC            25.16      24.97   9 
  5 Bobby Grant               13 Arizona Glor           23.90      25.37   9 
  6 Alex Poe                  13 Unattached                        25.57   3 
  7 Alec Arroyo               13 Arizona Risi                      25.68   3 
  8 Nikolai King              12 Northwest Xp                      26.47   4 
  9 Sebastian Gutierrez       13 Miles Per Ho           26.20      26.51   9 
 10 Pablo Rascon              13 ColdWater Ex                      26.60   3 
 11 Lawrence Wallace          12 Arizona Tita           27.11      26.82   8 
 12 Jett Robertson            13 Unattached                        26.88   2 
 13 Elijah Sykes              13 Arizona Chee                      26.93   1 
 14 Archie Rice               13 Mustangs TC            27.57      27.16   8 
 15 Austin Gutierrez          13 Northwest Xp           28.20      27.37   8 
 16 Kevin Goudeau             13 Mustangs TC            27.72      27.57   8 
 17 Malique Sharp             12 Arizona Sain           27.39      27.66   8 
 18 Markez Butler             12 Arizona Sain           28.78      28.04   7 
 19 Pavone Myers              12 Do Right Edu                      28.58   3 
 20 Quntion Garrett           12 Do Right Edu                      28.61   4 
 21 Levi Higgins              13 Unattached             28.85      28.71   7 
 22 Chris Cofield             12 Mustangs TC            28.88      28.74   7 
 23 Rico Tipton               12 Spartan Spee           29.00      28.85   7 
 24 Kendall Griffin           12 Arizona Chee                      28.97   4 
 25 Jemil Whitner             13 Arizona Sain           29.70      29.01   7 
 26 Adam Schwartz             13 Arizona Puma           29.26      29.15   7 
 27 Faatar M-Jones            12 Arizona Puma           29.42      29.38   7 
 28 Michael Rakowski          13 Northwest Xp                      29.39   4 
 29 Nakai Aruizu              13 Arizona Tita           29.92      29.40   6 
 30 Trejaun White             12 Do Right Edu                      29.50   3 
 31 Derrick Beale             12 Arizona Glor           28.90      30.27   7 
 32 Chase Croteau             12 Northwest Xp           34.50      30.31   5 
 33 Edward Zazueta            12 Arizona Sain           30.75      30.48   6 
 34 Kyle Jacobs               12 Arizona Sain           31.30      30.58   6 
 35 Waun Washington           12 Unattached             31.90      30.73   5 
 36 Daylon Russell            12 Mustangs TC            30.24      31.20   6 
 37 Christion Brewington      12 Arizona Chee                      31.35   1 
 38 Amani Johnson             13 Az Gold Rush           30.00      31.40   6 
 39 Colin Smith               12 Arizona Elit                      31.83   4 
 40 Jaxson Porterfield        12 Arizona Spee           32.79      32.17   5 
 41 Elijah Barnes             12 Miles Per Ho           31.53      32.24   6 
 42 Trenton Bender            12 Do Right Edu                      32.44   2 
 43 Rodrigo Pereyra           12 ColdWater Ex                      32.68   1 
 44 Ellis Adkinson            12 Arizona Spee           32.43      33.16   5 
 45 Chris Skidmore            12 AZ Flames TC           35.26      33.73   5 
 46 Carlos Tello              12 Pastor Fit F           34.90      34.04   5 
 47 Miguel Hernandez          12 Arizona Sain           34.74      34.76   5 
 
Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mykeal Ham                13 AZ Flames TC           53.00      52.81   6 
  2 Oche Myers                13 Arizona Risi           54.73      52.87   6 
  3 Domainck Page-Whitaker    13 Mustangs TC            56.36      56.36   6 
  4 Alex Poe                  13 Unattached                        58.64   3 
  5 Sherman Shields           13 Arizona Tita         1:00.06      59.37   6 
  6 Pablo Rascon              13 ColdWater Ex                      59.86   2 
  7 Muhammad Oliver           13 Arizona Risi                      59.89   2 
  8 Alec Arroyo               13 Arizona Risi         1:02.30      59.90   5 
  9 Elijah Sykes              13 Arizona Chee                      59.91   2 
 10 Bobby Grant               13 Arizona Glor           58.99    1:00.00   6 
 11 Pavone Myers              12 Do Right Edu                    1:00.31   1 
 12 Mufasa Guerrero           13 ColdWater Ex                    1:00.32   1 
 13 Sebastian Gutierrez       13 Miles Per Ho         1:01.45    1:00.65   5 
 14 Archie Rice               13 Mustangs TC          1:01.22    1:00.66   5 
 15 Martin Carvajal           13 ColdWater Ex                    1:01.40   2 
 16 Roshon Roomes             13 AZ Flames TC         1:01.02    1:02.07   6 
 17 Markez Butler             12 Arizona Sain         1:05.55    1:03.48   5 
 18 Christian Shaver          13 Phoenix Bobc         1:11.00    1:04.51   4 
 19 Edward Zazueta            12 Arizona Sain                    1:05.47   3 
 20 Jemil Whitner             13 Arizona Sain         1:09.24    1:05.79   4 
 21 Quntion Garrett           12 Do Right Edu                    1:06.48   1 
 22 Austin Parachini          13 Spartan Spee         1:09.00    1:07.31   4 
 23 Seth Hayes                12 Arizona Chee                    1:07.45   1 
 24 Malique Sharp             12 Arizona Sain         1:07.29    1:07.67   5 
 25 Ruben Huerta              12 Arizona Tita         1:09.05    1:07.87   4 
 26 Isaih Fuel                12 Unattached                      1:07.89   2 
 27 Parker Phillips           13 AZ Flames TC         1:07.16    1:08.06   5 
 28 Chase Croteau             12 Northwest Xp         1:18.00    1:09.38   3 
 29 Waun Washington           12 Unattached           1:13.90    1:10.78   4 
 30 Rico Tipton               12 Spartan Spee         1:10.00    1:11.16   4 
 31 Andrew Ruiz               12 Arizona Elit                    1:11.58   3 
 32 Rodrigo Pereyra           12 ColdWater Ex                    1:12.71   3 
 33 Ellis Adkinson            12 Arizona Spee         1:14.94    1:13.35   4 
 34 Derrick Beale             12 Arizona Glor         1:15.00    1:13.59   3 
 35 Colin Smith               12 Arizona Elit                    1:15.63   2 
 36 Jaxson Porterfield        12 Arizona Spee         1:16.72    1:17.77   3 
 
Event 414  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper, Albuquerque,NM               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nathan Rodriguez          13 Unattached           2:18.00    2:10.05  
  2 Rj Ayala                  13 Northwest Xp                    2:17.93  
  3 Mufasa Guerrero           13 ColdWater Ex                    2:24.23  
  4 Martin Carvajal           13 ColdWater Ex                    2:27.03  
  5 Markez Butler             12 Arizona Sain         2:38.44    2:27.89  
  6 Roshon Roomes             13 AZ Flames TC         2:38.43    2:27.96  
  7 Edward Zazueta            12 Arizona Sain         2:29.79    2:28.10  
  8 Justin Ashley             12 Northwest Xp                    2:28.65  
  9 Zachery Acuna             13 Northwest Xp                    2:29.74  
 10 Isaih Fuel                12 Unattached                      2:34.45  
 11 Sebastian Gutierrez       13 Miles Per Ho                    2:36.11  
 12 Seth Ashley               12 Northwest Xp                    2:37.62  
 13 Parker Phillips           13 AZ Flames TC         2:52.19    2:38.50  
 14 Austin Parachini          13 Spartan Spee         2:44.00    2:42.06  
 15 Chase Croteau             12 Northwest Xp                    2:49.87  
 16 Andrew Nipp               13 Go The Dista         2:45.00    2:57.85  
 17 Benjamin Hoppe            12 Unattached                      3:04.61  
 18 Fransisco Ferreira        13 Unattached                      3:06.46  
 19 Steven Corley             12 Northwest Xp                    3:14.72  
 
Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau, Fresno, Ca                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rj Ayala                  13 Northwest Xp                    4:59.45  
  1 Tyler Foutz               12 AZ Flames TC         5:03.58    4:59.45  
  3 Mufasa Guerrero           13 ColdWater Ex                    5:02.55  
  4 Justin Ashley             12 Northwest Xp                    5:19.05  
  5 Andrew Ruiz               12 Arizona Elit                    5:27.65  
  6 Seth Ashley               12 Northwest Xp                    5:42.19  
  7 Timothy Duckworth         13 Phoenix Bobc         5:16.00    5:56.85  
  8 Fransisco Ferreira        13 Unattached                      6:07.37  
  9 Benjamin Hoppe            12 Unattached                      6:09.08  
 
Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mufasa Guerrero           13 ColdWater Ex                   10:38.95  
  2 Andrew Nipp               13 Go The Dista        13:45.00   12:35.17  
 
Event 419  3000 Meter Race Walk Youth Boys
=========================================================================
    National: N 14:10.18  7/26/1997   Tristan Ruoss, Fayetteville, AR          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fransisco Ferreira        13 Unattached                     22:11.79  
 
Event 421  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 14.01  6/9/2001    Domenique Manning, Rialto, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arniesha Mitchell         12 Arizona Chee                      17.13  
  2 Angela Robinson           13 Arizona Risi           17.83      17.56  
  3 Jenna Fitzgerald          13 Arizona Elit                      18.18  
  4 Jessica Finley            12 Arizona Risi           18.51      18.63  
  5 Breanna Sims              13 Do Right Edu           18.94      19.35  
  6 Amanda Pasko              13 Unattached                        20.54  
 
Event 422  200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Angela Robinson           13 Arizona Risi           31.87      32.17  
  2 Jessica Finley            12 Arizona Risi           33.57      32.62  
  3 Arniesha Mitchell         12 Arizona Chee                      33.10  
  4 Kierra Brown              12 Do Right Edu           33.23      34.12  
  5 Breanna Sims              13 Do Right Edu           33.00      35.17  
  6 Angelica Broom            13 Arizona Chee                      37.01  
 
Event 431  100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, Fl               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tevin Mayfield            13 Arizona Chee           14.50      14.60  
  2 Bryce Perkins             13 Arizona Chee                      15.36  
  3 Timothy Duckworth         13 Phoenix Bobc           16.67      17.12  
  4 Roy Turner                13 Do Right Edu           17.79      17.66  
  5 Levi Higgins              13 Unattached                        18.69  
 
Event 432  200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 24.83  7/30/1995   Chris Hickman, Houston, TX                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tevin Mayfield            13 Arizona Chee           25.22      28.30  
  2 Bryce Perkins             13 Arizona Chee                      28.42  
  3 Roy Turner                13 Do Right Edu           30.02      30.34  
 
Event 441  4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 46.89  7/28/1996   South Bay Panthers, Long Beach, CA          
                       E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns  'A'                            52.94      55.07  
     1) Savannah Bowen 13               2) Jessica Finley 12              
     3) Sasha Jarrett 12                4) Angela Robinson 13             
  2 Northwest Xpress  'A'                                          58.63  
     1) Davilyn Rohr 13                 2) Tori Kruger 13                 
     3) Lauren Ashley 12                4) Naje Coaxen 13                 
 
Event 442  4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         M.Teele, R.Caruthers, M.Edmunson, R.Payne         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Elite  'A'                                           4:34.78  
     1) Jenna Fitzgerald 13             2) Jennelle Norem 13              
     3) Makenzie Padish 12              4) Cierra Reeves 13               
  2 Go The Distance  'A'                              4:40.00    4:43.85  
     1) Lauren Kinzle 12                2) Conley Marquez 12              
     3) Jessica Molloy 12               4) Madisyn Vansickle 12           
 -- Arizona Cheetahs TC  'A'                          4:20.00         DQ  
     1) Imani Adams 13                  2) Ashley Gil 12                  
     3) Arniesha Mitchell 12            4) Tope Williams 13               
 
Event 451  4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 43.51  7/29/2000   Boynton Beach, TC                           
                       W.Dix, M.Dowdell,  J.Wimbley, D.Owen              
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustangs TC  'A'                                    50.17      50.32  
     1) Chris Cofield 12                2) Kevin Goudeau 13               
     3) Domainck Page-Whitaker 13       4) Archie Rice 13                 
  2 Northwest Xpress  'A'                               50.30      51.27  
     1) Austin Gutierrez 13             2) Nikolai King 12                
     3) Luke Tolmachoff 13              4) Kory Wilson 12                 
  3 Arizona Cheetahs TC  'A'                            57.00      55.71  
     1) Christion Brewington 12         2) Keevile Brown 12               
     3) Kendall Griffin 12              4) Terrance Roberts 12            
 -- Arizona Titans  'A'                                 52.39         DQ  
     1) Nakai Aruizu 13                 2) Ruben Huerta 12                
     3) Sherman Shields 13              4) Lawrence Wallace 12            
 
Event 453  4x800 Yard Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress  'A'                                       10:19.68  
     1) Zachery Acuna 13                2) Justin Ashley 12               
     3) Seth Ashley 12                  4) Rj Ayala 13                    
 
Event 461  High Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 5-08.50  6/8/1986    Chrissy Mills, Tarzana, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Amanda Pasko              13 Unattached                        1.40m  
  2 Jalissa Smith             12 AZ Flames TC           1.43m     J1.40m  
  3 Shannon Singleton         12 Arizona Puma           1.25m      1.20m  
 
Event 463  Long Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 19-11  6/20/1998   Tracee Thomas, Rialto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor Patton             12 Arizona Chee           4.80m      4.73m  
  2 Kierra Brown              12 Do Right Edu           4.57m      4.52m  
  3 Angelica Broom            13 Arizona Chee                      4.51m  
  4 Autumn Bryant             13 Miles Per Ho           4.23m      4.23m  
  5 Tori Cabral               13 Az Gold Rush                      4.15m  
  6 Imani Adams               13 Arizona Chee           4.50m      3.95m  
  7 Joycelyne Vandorien       12 Gilbert TC             3.85m      3.83m  
  8 Shanyiah Lindsey          13 Miles Per Ho                      3.37m  
  9 Kiana Talley              12 Spartan Spee           3.27m      3.17m  
 10 Shannon Singleton         12 Arizona Puma           3.50m      3.08m  
 11 Alejandra Alcantar        13 Miles Per Ho                      2.91m  
 12 Adyanada Chambers         12 Az Gold Rush                      2.89m  
 13 Renora Ezell              12 Do Right Edu                      2.78m  
 14 Alyssa Cruz               12 Arizona Sain                      2.63m  
 15 Desiree Alcantar          13 Miles Per Ho                      2.36m  
 
Event 465  Shot Put (6#) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 52-01.25  1976        Susie Ray, Orange, CA                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kierra Brown              12 Do Right Edu          11.58m     10.74m  
  2 Ky Westbrook              13 Arizona Chee          10.54m     10.25m  
  3 Taleisha Thompson         13 Do Right Edu                      9.77m  
  4 Tiffany Collins           12 ColdWater Ex                      8.06m  
  5 Jada Bryant               13 Miles Per Ho                      7.66m  
  6 Amanda Pasko              13 Unattached                        7.64m  
  7 Shannon Singleton         12 Arizona Puma           7.43m      7.55m  
  8 Breyonn Alexander-Shaw    12 Arizona Spee           7.41m      6.96m  
  9 Antonia Hawes             12 Arizona Spee           6.22m      6.73m  
 10 Roshayne Colley           12 Arizona Puma           7.24m      6.72m  
 11 Alex Varela               13 ColdWater Ex                      6.47m  
 12 Dulce Esquer              13 ColdWater Ex                      6.31m  
 13 Nicole Pierson            13 Do Right Edu                      5.89m  
 14 Marissa England           12 Unattached             7.32m      4.94m  
 
Event 466  Discus Throw (1K) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 152-00  2/23/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taleisha Thompson         13 Do Right Edu                     23.46m  
  2 Breyonn Alexander-Shaw    12 Arizona Spee          17.64m     13.84m  
  3 Tiffany Collins           12 ColdWater Ex                     13.72m  
  4 Alex Varela               13 ColdWater Ex                     13.65m  
  5 Dulce Esquer              13 ColdWater Ex                     13.30m  
 
Event 467  Javelin Throw (600G) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 122-00  7/30/2000   Kaitlin Nazario, Dover, NJ                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taleisha Thompson         13 Do Right Edu                     25.02m  
 
Event 471  High Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 6-04.75  7/24/1998   Donovan Kilmartin, Boise, ID              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Austin Walashek           13 Arizona Puma                      1.65m  
  2 Timothy Duckworth         13 Phoenix Bobc           1.65m     J1.65m  
  3 Trevon Bosley-Young       13 Northwest Xp                     J1.65m  
  4 Jelani Brice-Moore        13 Unattached                        1.60m  
  5 Rico Tipton               12 Spartan Spee           1.63m     J1.60m  
  6 Rj Ayala                  13 Northwest Xp                      1.55m  
  7 Austin Gutierrez          13 Northwest Xp                     J1.55m  
  8 Faatar M-Jones            12 Arizona Puma           1.45m      1.50m  
  9 Luke Tolmachoff           13 Northwest Xp                      1.35m  
 10 Roshon Roomes             13 AZ Flames TC           1.15m     J1.35m  
 11 Kory Wilson               12 Northwest Xp                      1.30m  
 12 Kendall Griffin           12 Arizona Chee                     J1.30m  
 13 Parker Phillips           13 AZ Flames TC                     J1.30m  
 -- Steven Corley             12 Northwest Xp                         NH  
 
Event 473  Long Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 23-00.50  1976        Anthony Gibson, San Fernando, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jelani Brice-Moore        13 Unattached                        5.29m  
  2 Lawrence Wallace          12 Arizona Tita           5.27m      5.19m  
  3 Bryce Perkins             13 Arizona Chee                      4.86m  
  4 Muhammad Oliver           13 Arizona Risi           5.14m      4.78m  
  5 Sebastian Gutierrez       13 Miles Per Ho                      4.77m  
  6 Pablo Rascon              13 ColdWater Ex                      4.63m  
  7 Timothy Duckworth         13 Phoenix Bobc           5.11m      4.57m  
  8 Kevin Goudeau             13 Mustangs TC            4.50m      3.98m  
  9 Terrance Roberts          12 Arizona Chee                      3.81m  
 10 Adam Schwartz             13 Arizona Puma                      3.74m  
 11 Derrick Beale             12 Arizona Glor                      3.64m  
 12 Daylon Russell            12 Mustangs TC            4.38m      3.45m  
 13 Michael Rakowski          13 Northwest Xp                      3.43m  
 14 Kyle Jacobs               12 Arizona Sain           3.78m      3.41m  
 15 Keevile Brown             12 Arizona Chee                      3.40m  
 16 Jaxson Porterfield        12 Arizona Spee                      3.32m  
 17 Elijah Barnes             12 Miles Per Ho                      3.22m  
 
Event 475  Shot Put (4K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/28/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Morcor Nikaeus            14 Do Right Edu                     11.94m  
  2 Austin Walashek           13 Arizona Puma          12.03m     11.38m  
  3 James Holmen              13 Arizona Puma          10.82m     10.81m  
  4 Marcos Delgado            13 El Paso Wild                     10.55m  
  5 Christian Shaver          13 Phoenix Bobc                     10.45m  
  6 Mo Ayala                  12 Northwest Xp                      8.81m  
  7 Chris Cofield             12 Mustangs TC            8.10m      7.88m  
  8 Christion Brewington      12 Arizona Chee                      6.67m  
  9 Sage Hanson               13 Phoenix Bobc                      5.99m  
 10 Miguel Hernandez          12 Arizona Sain           6.25m      5.38m  
 11 Kyle Jacobs               12 Arizona Sain                      5.21m  
 
Event 476  Discus Throw (1K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 201-10  6/3/1995    Joel Armitage, Omaha, NE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Austin Walashek           13 Arizona Puma                     35.11m  
  2 Christian Shaver          13 Phoenix Bobc                     35.06m  
  3 Nikaeus Mercer            13 Do Right Edu                     34.49m  
  4 James Holmen              13 Arizona Puma          31.75m     31.00m  
  5 Alex Martinez             12 Do Right Edu          17.07m     21.90m  
  6 Mo Ayala                  12 Northwest Xp                     20.47m  
 
Event 477  Javelin Throw (600 G) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 176-06  7/6/2000    Brian Kerr, Vero Beach, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Archie Rice               13 Mustangs TC                      45.45m  
  2 Jett Robertson            13 Unattached                       42.63m  
  3 Aaron Ramirez             12 Unattached            38.74m     40.26m  
  4 Alex Poe                  13 Unattached                       36.93m  
  5 Austin Walashek           13 Arizona Puma                     36.62m  
  6 Christian Shaver          13 Phoenix Bobc                     36.17m  
  7 Marcos Delgado            13 El Paso Wild                     34.21m  
  8 James Holmen              13 Arizona Puma          27.08m     27.40m  
  9 Mo Ayala                  12 Northwest Xp                     23.27m  
 10 Nikaeus Mercer            13 Do Right Edu                     22.75m  
 11 Sage Hanson               13 Phoenix Bobc                     17.48m  
 12 Alex Martinez             12 Do Right Edu                     13.96m  
 13 Trenton Bender            12 Do Right Edu                      8.59m  
 
Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bianca Finn               14 Arizona Chee                      14.00  
  2 Dominique Williams        15 Arizona Risi           14.03      14.11  
  3 Daizhane Colley           14 Arizona Puma           13.97      14.32  
  4 Jaquada Adams-Scott       14 Do Right Edu                      14.34  
  5 Barger McCall             15 AZ Flames TC           14.45      15.09  
  6 Kierra Jackson            14 Arizona Risi           14.38      15.35  
  7 Carlisha Lynch            14 Arizona Sain           17.00      17.54  
  8 Alexis Pierson            15 Do Right Edu           17.30      17.65  
 
Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 23.26  7/31/1999   LaSauntea Moore, Akron, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Shannon Jackson           14 Do Right Edu           25.25      27.13   2 
  2 Bianca Finn               14 Arizona Chee                      28.94   1 
  3 Jaquada Adams-Scott       14 Do Right Edu                      28.97   1 
  4 Daizhane Colley           14 Arizona Puma           29.81      29.74   2 
  5 Dominique Williams        15 Arizona Risi           29.60      30.37   2 
  6 Madison Duecker           14 Feel The Hea           30.96      30.56   2 
  7 Barger McCall             15 AZ Flames TC           30.59      31.32   2 
  8 Natalie Long              14 Arizona Chee                      33.38   1 
  9 Bridgid Maloney           14 Arizona Elit                      35.87   1 
 10 Alexis Pierson            15 Do Right Edu                      37.20   1 
 11 Carlisha Lynch            14 Arizona Sain           38.09      38.92   2 
 
Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shannon Jackson           14 Do Right Edu         1:04.00    1:08.09  
  2 Jaquada Adams-Scott       14 Do Right Edu                    1:08.90  
  3 Kierra Jackson            14 Arizona Risi         1:04.57    1:09.37  
  4 Madison Duecker           14 Feel The Hea         1:11.62    1:10.35  
  5 Barger McCall             15 AZ Flames TC         1:11.07    1:12.81  
  6 Bridgid Maloney           14 Arizona Elit                    1:22.74  
 -- Alexis Pierson            15 Do Right Edu         1:32.00         NT  
 
Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.69  7/27/1991   Liz Mueller, Waterford, CT                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shelby Brown              14 Arizona Chee                    2:46.81  
  2 Elexus Rangel             15 Arizona Sain         2:51.23    2:53.95  
  3 Natalie Long              14 Arizona Chee                    3:04.83  
  4 Katie Dunaway             14 Go The Dista         2:52.00    3:04.98  
  5 Amanda Molvin             14 Go The Dista         3:20.00    3:48.73  
 
Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shelby Brown              14 Arizona Chee                    5:28.33  
  2 Elexus Rangel             15 Arizona Sain         5:59.29    5:55.73  
 
Event 506  3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 9:54.05  7/1981      Karlene Erickson, Ericson, NE             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Katie Dunaway             14 Go The Dista        13:30.00   12:35.85  
 
Event 509  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 27:52.90  7/25/2001   Erica Adams, Spartanburg, SC             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Natalie Long              14 Arizona Chee                   22:04.01N 
  2 Shelby Brown              14 Arizona Chee                   22:04.09N 
  3 Malissa England           14 Unattached          30:00.00   22:16.43N 
 
Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 10.54  7/25/8797   Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Malik Williams            14 Pops TC                12.91      12.43   2 
  2 Roderick Griffin          15 Arizona Sain           12.08      12.49   2 
  3 Blake Ivie                15 AZ Flames TC           12.57      12.84   2 
  4 Dequaven Brooks           14 Arizona Tita           12.99      13.05   2 
  5 Micheal Misquez           14 ColdWater Ex                      13.08   1 
  6 Gaige Funkhouser          14 AZ Flames TC           12.89      13.21   2 
  7 Eugene Poe                15 Unattached                        13.57   1 
  8 Seantre Luster-Smith      14 Arizona Tita           13.24      14.23   2 
  9 Jaylen Hall               14 Arizona Risi           14.15      14.26   2 
 10 Quashawn Luster-Smith     15 Arizona Tita           14.79      14.87   1 
 11 Jonathan Corrales         14 Arizona Tita                      16.58   1 
 12 Ricky Manning             14 AZ Flames TC           16.99      17.26   1 
 
Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Orlando Coleman           15 Mustangs TC            24.06      23.91  
  2 Malik Williams            14 Pops TC                25.73      25.50  
  3 Blake Ivie                15 AZ Flames TC           25.69      25.78  
  4 Roderick Griffin          15 Arizona Sain           25.08      26.24  
  5 Taequan Johnson           14 Unattached                        27.28  
  6 Dequaven Brooks           14 Arizona Tita           27.80      28.18  
 
Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Malik Williams            14 Pops TC              1:00.31      59.62  
  2 Micheal Misquez           14 ColdWater Ex                      59.77  
  3 Eugene Poe                15 Unattached                      1:01.83  
  4 Derek Williams            14 Spartan Spee         1:03.00    1:05.15  
 
Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 1:53.37  7/28/1985   Michael Remigino, Newington, CT           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dustin Gabrych            14 Spartan Spee         2:23.00    2:22.17  
  2 Jesse Jackson             14 Spartan Spee         2:25.00    2:23.97  
  3 Derek Williams            14 Spartan Spee         2:29.00    2:26.46  
  4 John Reniewicki           14 Arizona Elit                    2:27.01  
  5 Seantre Luster-Smith      14 Arizona Tita                    2:38.99  
 
Event 531  110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 13.99  7/30/1995   Sharif Paxton, Los Angeles, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roderick Griffin          15 Arizona Sain           18.98      19.30  
  2 Will Hooper               14 Arizona Puma                      19.46  
 
Event 565  Shot Put (4K) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 49-10.50  7/27/2001   Michelle Carter, Ovilla, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bianca Finn               14 Arizona Chee                      9.27m  
  2 Erin Fakler               14 Unattached                        7.05m  
  3 Hannah Arundel            15 Arizona Chee                      5.71m  
 
Event 566  Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 164-05  5/12/1997   Elizabeth Debartolo, Aurora, IL            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bianca Finn               14 Arizona Chee                     24.98m  
  2 Daizhane Colley           14 Arizona Puma                     24.85m  
  3 Erin Fakler               14 Unattached                       23.40m  
  4 Hannah Arundel            15 Arizona Chee                     13.05m  
 
Event 571  High Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N  7-05  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Will Hooper               14 Arizona Puma                      1.70m  
  2 Seantre Luster-Smith      14 Arizona Tita           1.50m      1.50m  
 
Event 572  Pole Vault Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 16-09  7/9/1994    Jacob Davis, Orange, TX                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Will Hooper               14 Arizona Puma           3.66m     12.00m  
  2 Tyler Cone                14 Arizona Puma                      8.60m  
 
Event 573  Long Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 24-01.50  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blake Ivie                15 AZ Flames TC           5.10m      4.90m  
  2 Micheal Misquez           14 ColdWater Ex                      4.65m  
 
Event 575  Shot Put (12#) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eric Bruhn                15 Unattached             9.45m     10.08m  
  2 Quashawn Luster-Smith     15 Arizona Tita           9.13m      8.88m  
  3 Eugene Poe                15 Unattached                        8.58m  
  4 Jonathan Corrales         14 Arizona Tita           8.14m      7.47m  
 
Event 576  Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 191-11  6/1/1985    Kami Keshmiri, Reno, NV                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eric Bruhn                15 Unattached            25.91m     24.92m  
 
Event 577  Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 202-09  7/6/2001    Dustin Johnson, Crossett, AR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eugene Poe                15 Unattached                       34.54m  
  2 Quashawn Luster-Smith     15 Arizona Tita          26.78m     27.13m  
  3 Ricky Manning             14 AZ Flames TC          18.20m     19.65m  
  4 Jonathan Corrales         14 Arizona Tita          14.65m     17.07m  
 
Event 601  100 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dana Mingoes              17 Arizona Risi           13.55      13.73  
  2 Katya Penrose             17 Spartan Spee           14.00      14.66  
  3 Candida Tolbert           17 Do Right Edu                      17.34  
 
Event 602  200 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 23.32  7/29/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dana Mingoes              17 Arizona Risi           28.04      27.01  
  2 Katya Penrose             17 Spartan Spee           30.00      28.90  
 
Event 603  400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dana Mingoes              17 Arizona Risi         1:06.81    1:03.42  
 
Event 611  100 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaac Campbell            17 Arizona Spee           12.09      13.02  
  2 Alex Penrose              16 Spartan Spee           11.90      14.22  
 
Event 612  200 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaac Campbell            17 Arizona Spee           24.04      24.36  
  2 Alex Penrose              16 Spartan Spee           26.90      28.00  
 
Event 613  400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaac Campbell            17 Arizona Spee           54.04      58.24  
 
Event 665  Shot Put (4K) Young Women
=========================================================================
    National: N 49-09.75  7/25/1997   Becky Beachler, Oakland, NE              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Candida Tolbert           17 Do Right Edu                      6.13m  
 
Event 671  High Jump Young Men
=========================================================================
    National: N  7-06  7/9/1983    Dothel Edwards, Athens, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mason Simmons             18 Unattached                        1.75m  
 
Event 672  Pole Vault Young Men
=========================================================================
    National: N 17-01  7/31/1992   Wayne Guidry, Orangefield, TX               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Matthew Devera            16 Arizona Puma                     11.60m  
 
Event 675  Shot Put (12#) Young Men
=========================================================================
    National: N 67-00.50  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mason Simmons             18 Unattached            15.99m     14.45m  
  2 Erik Johnson              16 Unattached                       13.80m  
  3 Dylan Walashek            17 Arizona Puma                     12.82m  
  4 Rob Green                 17 Unattached                       11.51m  
 
Event 676  Discus Throw (1.6K) Young Men
================================================================================
    National: N 207-04  1979        Clint Johnson, Overland Park, KS           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Trevor Berner             17 Unattached            47.22m     49.52m  
  2 Mason Simmons             18 Unattached            50.32m     49.10m  
  3 Erik Johnson              16 Unattached                       36.44m  
  4 Dylan Walashek            17 Arizona Puma                     36.17m