Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                    HY-TEK's Meet Manager 3/23/2010 09:26 PM
                          Regulation Meet - 3/13/2010                          
                           Youth Only - 8 Lane Track                           
                                Canyon Del Oro                                 
                                Revised Results                                    
 
Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Jadyn Mays                 7 Arizona Risi           16.64      16.26   7 
  2 Adora Adams                7 Arizona Chee           14.01      16.55   7 
  3 Mya Harrell                6 Arizona Spee           17.00      16.63   7 
  4 Jayde Charlton             7 Do Right Edu           17.16      16.95   7 
  5 Trejanae Jackson           7 Do Right Edu           17.11      17.30   7 
  6 Asia Hoskins               7 Arizona Tita           18.72      17.33   7 
  7 Haila Reed                 7 Do Right Edu           17.61      17.34   7 
  8 Noelle Weintraub           7 Arizona Chee                      17.57   2 
  9 Jhaidah Johnson            5 Do Right Edu           17.63      17.59   7 
 10 Mia England                7 Unattached             18.82      18.09   6 
 11 Jamelah Carswell           7 Do Right Edu           19.33      18.17   6 
 12 Deysha Lee                 7 Arizona Glory          19.05      18.62   6 
 13 Sariya Oliver              6 Arizona Risi           20.73      18.98   5 
 14 Najelah Kirk               6 Miles Per Ho           22.20      19.00   4 
 15 Shayda Alexander           6 Do Right Edu           22.22      19.06   4 
 16 Kayla Roland               7 Arizona Glory          19.05      19.43   6 
 17 Rahni Turner               6 Pops TC                20.50      19.47   5 
 18 Brianna Richardson         6 Do Right Edu           19.33      19.66   6 
 19 Kate Collins               7 Arizona Elit                      19.69   2 
 20 Angelique Gullian          7 Arizona Glory          20.79      19.77   5 
 21 Naja Jones                 6 Arizona Glory          20.20      19.78   6 
 22 Amreah Hutchinson          6 AZ Flames TC           20.48      19.83   5 
 23 Malejeah Washington        6 Arizona Sain           21.14      20.01   5 
 24 Alyssa Romo                6 Arizona Tita           22.15      20.19   5 
 25 Teyanna Davis              6 Arizona Tita           20.60      20.23   5 
 26 Joanee Scroggins           7 Do Right Edu           19.45      20.38   6 
 27 Angeliyah Pitts            7 Miles Per Ho                      20.71   2 
 28 Kayla Johnson              7 Northwest Xp           20.30      20.78   5 
 29 Antalyce Carr              7 Arizona Glory          19.50      20.92   6 
 30 Sarai Thomas               5 Arizona Sain           26.70      21.16   3 
 31 Raven Carino               7 Arizona Tita                      21.18   1 
 32 Lorena Corrales            6 Arizona Tita                      21.22   2 
 33 Anaya Andrews              4 Arizona Chee                      21.32   2 
 34 Hayden Funkhouser          5 AZ Flames TC           23.18      21.49   4 
 35 Aria Sueing                4 Arizona Spee           23.01      21.75   4 
 36 Emily Hollins              6 Arizona Glory          22.93      21.88   4 
 37 Mari Wright                6 Team Bliss T                      22.35   3 
 38 Olivia Carter              6 Arizona Chee                      22.63   1 
 39 Nissaa Martinez            4 Do Right Edu           24.62      23.70   3 
 40 Crystal Rollins            7 Miles Per Ho                      23.78   1 
 41 Keishara Cesar             5 Arizona Glory          26.33      27.16   3 
 42 Cheyenne Mason             5 Do Right Edu           26.80      27.47   3 
 
Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jadyn Mays                 7 Arizona Risi           34.36      33.56   6 
  2 Adora Adams                7 Arizona Chee           31.00      34.75   6 
  3 Jayde Charlton             7 Do Right Edu           39.94      35.38   5 
  4 Trejanae Jackson           7 Do Right Edu           38.45      36.17   6 
  5 Asia Hoskins               7 Arizona Tita           38.84      36.28   6 
  6 Mya Harrell                6 Arizona Spee           36.30      36.56   6 
  7 Noelle Weintraub           7 Arizona Chee           33.00      36.66   6 
  8 Haila Reed                 7 Do Right Edu           39.63      37.02   5 
  9 Jhaidah Johnson            5 Do Right Edu           39.99      37.77   5 
 10 Deysha Lee                 7 Arizona Glory          37.84      37.96   6 
 11 Sariya Oliver              6 Arizona Risi           42.32      40.37   4 
 12 Najelah Kirk               6 Miles Per Ho           45.10      40.53   4 
 13 Kate Collins               7 Arizona Elit                      40.97   2 
 14 Mia England                7 Unattached             40.36      40.98   5 
 15 Naja Jones                 6 Arizona Glory          42.40      41.65   4 
 16 Angelique Gullian          7 Arizona Glory          42.84      41.68   4 
 17 Shayda Alexander           6 Do Right Edu                      41.70   1 
 18 Teyanna Davis              6 Arizona Tita           43.76      41.88   4 
 19 Jamelah Carswell           7 Do Right Edu           40.11      42.58   5 
 20 Sarai Thomas               5 Arizona Sain                      42.85   2 
 21 Kayla Roland               7 Arizona Glory          38.84      43.02   6 
 22 Malejeah Washington        6 Arizona Sain           45.26      43.87   4 
 23 Amreah Hutchinson          6 AZ Flames TC           42.48      44.11   4 
 24 Brianna Richardson         6 Do Right Edu           41.07      44.26   5 
 25 Alyssa Romo                6 Arizona Tita           50.05      44.51   3 
 26 Joanee Scroggins           7 Do Right Edu           40.55      46.24   5 
 27 Angeliyah Pitts            7 Miles Per Ho                      46.79   1 
 28 Antalyce Carr              7 Arizona Glory          39.60      47.57   5 
 29 Emily Hollins              6 Arizona Glory          47.10      48.59   4 
 30 Mari Wright                6 Team Bliss T                      49.42   2 
 31 Kayla Johnson              7 Northwest Xp           50.50      53.98   3 
 32 Nissaa Martinez            4 Do Right Edu                      57.71   1 
 33 Crystal Rollins            7 Miles Per Ho           52.65      57.74   3 
 34 Aria Sueing                4 Arizona Spee           59.30    1:01.15   3 
 35 Keishara Cesar             5 Arizona Glory          50.62    1:02.07   3 
 
Event 111  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Treveon McDonald           7 Arizona Sain           15.88      15.72   7 
  2 Tre Green                  7 Northwest Xp           18.50      16.23   6 
  3 Jaleel Walker              7 Arizona Sain           17.27      16.36   7 
  4 Jayden Coleman             7 Northwest Xp           16.50      16.38   7 
  5 Connor Ivie                7 AZ Flames TC           17.43      16.42   7 
  6 Quaron Adams               6 Do Right Edu           17.71      16.52   7 
  7 Marcus Brown               7 AZ Flames TC           17.44      16.57   7 
  8 Aaron Davis                7 Arizona Glory          17.88      16.59   6 
  9 Dason Brooks               6 AZ Flames TC           18.21      16.70   6 
 10 Terry Byrd                 7 Do Right Edu           17.36      16.73   7 
 11 Zach Woodard               7 Northwest Xp           20.30      16.82   4 
 12 Quamari Garrett            7 Do Right Edu           18.12      17.22   6 
 13 Marcos Romo                7 Arizona Tita           18.31      17.25   6 
 14 Dhayven Valentine          7 Arizona Tita           18.73      17.28   5 
 15 Davion Center              7 Do Right Edu           17.35      17.32   7 
 16 Trevon Harris              7 Do Right Edu           18.80      17.46   5 
 17 Jordon Parrish             7 Arizona Tita           21.23      17.65   4 
 18 Devon Grubbs               6 Do Right Edu           18.11      17.72   6 
 19 Gavin Bell                 7 Do Right Edu                      17.85   1 
 20 Jacques Span-Moreland      7 Do Right Edu           19.04      17.92   5 
 21 Jamari Brown               6 Arizona Sain           19.11      18.26   5 
 22 Zion Royal                 6 Do Right Edu           19.69      18.35   5 
 23 Davis Funkhouser           7 AZ Flames TC           18.90      18.44   5 
 24 Qwestin Litz               6 Arizona Tita           19.72      18.64   5 
 25 Christien Byrd             6 Northwest Xp           20.30      18.72   4 
 26 Jacob Belton               7 Arizona Risi                      19.05   2 
 26 Ky-Mani Bernard            7 Do Right Edu           19.20      19.05   5 
 28 Jalen Stovall              6 Arizona Tita           21.69      19.63   3 
 29 Tyren Harris               6 Do Right Edu           21.21      19.75   4 
 30 Noah Shaver                7 Phoenix Bobcats                   19.89   2 
 31 Qkasai Garrett             5 Do Right Edu           23.64      20.07   3 
 32 Amar Elmore                6 Do Right Edu                      20.09   2 
 33 Kaleb Hanson               7 Team Bliss T                      20.45   2 
 34 Zaire Blevins              5 Do Right Edu           19.82      20.75   4 
 35 Kobe Bryant                6 Miles Per Ho           21.76      20.81   3 
 36 Marlos Hill                5 Miles Per Ho           20.60      20.87   4 
 37 Gabriel Clark              6 Arizona Tita           21.62      21.86   3 
 38 Nasohn Jantz               5 Pops TC                20.50      22.46   4 
 39 Elijah Matthews            6 Miles Per Ho           26.10      23.75   3 
 40 Vicent Fiorucci            5 Arizona Sain                      24.54   1 
 
Event 112  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tre Green                  7 Northwest Xp           34.50      33.56   6 
  2 Jaleel Walker              7 Arizona Sain           33.79      34.17   6 
  3 Connor Ivie                7 AZ Flames TC           34.45      34.53   6 
  4 Marcus Brown               7 AZ Flames TC           35.66      34.70   6 
  5 Terry Byrd                 7 Do Right Edu           38.11      34.79   5 
  6 Jayden Coleman             7 Northwest Xp           36.50      34.83   6 
  7 Treveon McDonald           7 Arizona Sain           34.52      35.15   6 
  8 Zach Woodard               7 Northwest Xp           44.50      35.72   3 
  9 Quaron Adams               6 Do Right Edu           38.96      35.82   5 
 10 Quamari Garrett            7 Do Right Edu           37.09      36.63   6 
 11 Davion Center              7 Do Right Edu           39.77      36.73   4 
 12 Marcos Romo                7 Arizona Tita           41.12      36.93   4 
 13 Gavin Bell                 7 Do Right Edu                      37.36   2 
 14 Trevon Harris              7 Do Right Edu           39.15      37.58   5 
 15 Devon Grubbs               6 Do Right Edu           39.00      37.72   5 
 16 Jacques Span-Moreland      7 Do Right Edu           39.44      38.70   5 
 17 Jamari Brown               6 Arizona Sain           38.94      38.78   5 
 18 Dason Brooks               6 AZ Flames TC           40.06      39.51   4 
 19 Aaron Davis                7 Arizona Glory          37.40      39.92   6 
 20 Qwestin Litz               6 Arizona Tita           41.12      40.01   4 
 21 Christien Byrd             6 Northwest Xp           45.60      41.08   3 
 22 Jacob Belton               7 Arizona Risi                      41.25   2 
 23 Ky-Mani Bernard            7 Do Right Edu           39.22      41.35   5 
 24 Zion Royal                 6 Do Right Edu                      42.05   1 
 25 Zaire Blevins              5 Do Right Edu           40.00      42.31   4 
 26 Qkasai Garrett             5 Do Right Edu           45.06      42.47   3 
 27 noah schaffer              8 Unattached                        42.53   2 
 28 Tyren Harris               6 Do Right Edu           45.89      43.23   3 
 29 Amar Elmore                6 Do Right Edu                      44.58   2 
 30 Marlos Hill                5 Miles Per Ho           50.31      46.54   3 
 31 Kobe Bryant                6 Miles Per Ho           47.50      47.26   3 
 32 Jalen Stovall              6 Arizona Tita           42.20      47.48   4 
 33 Gabriel Clark              6 Arizona Tita           48.03      49.93   3 
 34 Elijah Matthews            6 Miles Per Ho           59.30      52.42   2 
 35 Vicent Fiorucci            5 Arizona Sain                      58.69   1 
 
Event 141  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                           1:13.82  
     1) Jayde Charlton 7                2) Trejanae Jackson 7             
     3) Jhaidah Johnson 5               4) Haila Reed 7                   
  2 Do Right Education And Sports  'B'                           1:25.20  
     1) Shayda Alexander 6              2) Jamelah Carswell 7             
     3) Jneya Hill 4                    4) Joanee Scroggins 7             
  3 Arizona Titans  'A'                               1:21.98    1:27.26  
     1) Ella Daniels 7                  2) Asia Hoskins 7                 
     3) Alyssa Romo 6                   4) Ajunae Thompson 6              
 
Event 151  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                           1:06.54  
     1) Quaron Adams 6                  2) Terry Byrd 7                   
     3) Davion Center 7                 4) Devon Grubbs 6                 
  2 Northwest Xpress  'A'                             1:09.00    1:07.54  
     1) Christien Byrd 6                2) Jayden Coleman 7               
     3) Tre Green 7                     4) Zach Woodard 7                 
  3 AZ Flames TC  'A'                                 1:13.00    1:08.02  
     1) Dason Brooks 6                  2) Marcus Brown 7                 
     3) Davis Funkhouser 7              4) Connor Ivie 7                  
  4 Do Right Education And Sports  'B'                           1:10.54  
     1) Zaire Blevins 5                 2) Quamari Garrett 7              
     3) Trevon Harris 7                 4) Jacques Span-Moreland 7        
  5 Arizona Titans  'A'                               1:19.29    1:13.29  
     1) Qwestin Litz 6                  2) Jordon Parrish 7               
     3) Marcos Romo 7                   4) Dhayven Valentine 7            
 
Event 163  Long Jump Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jadyn Mays                 7 Arizona Risi                      3.21m  
  2 Adora Adams                7 Arizona Chee           2.90m      2.64m  
  3 Mya Harrell                6 Arizona Spee           2.59m      2.55m  
  4 Mia England                7 Unattached                        2.49m  
  5 Noelle Weintraub           7 Arizona Chee                      2.38m  
  6 Sariya Oliver              6 Arizona Risi           2.56m      2.31m  
  7 Ajunae Thompson            6 Arizona Tita           2.22m      2.20m  
  8 Kate Collins               7 Arizona Elit                      2.00m  
  9 Olivia Elmore              7 Phoenix Bobcats                   1.90m  
 10 Rahni Turner               6 Pops TC                1.30m      1.81m  
 11 Teyanna Davis              6 Arizona Tita           1.58m      1.80m  
 12 Olivia Carter              6 Arizona Chee                      1.75m  
 13 Anaya Andrews              4 Arizona Chee                      1.71m  
 14 Malejeah Washington        6 Arizona Sain           2.07m      1.70m  
 15 Najelah Kirk               6 Miles Per Ho                      1.67m  
 16 Hayden Funkhouser          5 AZ Flames TC           1.59m      1.66m  
 17 Aria Sueing                4 Arizona Spee                      1.44m  
 18 Angeliyah Pitts            7 Miles Per Ho                      1.31m  
 19 Crystal Rollins            7 Miles Per Ho                      1.21m  
 20 Sarai Thomas               5 Arizona Sain           2.10m      1.17m  
 21 Mari Wright                6 Team Bliss T                      1.16m  
 22 Cheyenne Mason             5 Do Right Edu                      1.11m  
 23 Shayda Alexander           6 Do Right Edu                      0.92m  
 24 Brianna Richardson         6 Do Right Edu                      0.85m  
 -- Amreah Hutchinson          6 AZ Flames TC           2.49m         ND  
 -- Xaria Culver               4 Do Right Edu                         ND  
 -- Esperanza Reyes            7 Arizbushmast                         ND  
 
Event 167  Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ajunae Thompson            6 Arizona Tita                      7.36m  
  2 Hayden Funkhouser          5 AZ Flames TC           3.81m      5.94m  
  3 Olivia Carter              6 Arizona Chee                      4.96m  
  4 Cheyenne Mason             5 Do Right Edu                      4.22m  
  5 Kayla Johnson              7 Northwest Xp                      4.06m  
  6 Anaya Andrews              4 Arizona Chee                      2.60m  
 
Event 173  Long Jump Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jaleel Walker              7 Arizona Sain           2.96m      3.10m  
  2 Dhayven Valentine          7 Arizona Tita           2.79m      2.81m  
  3 Jordon Parrish             7 Arizona Tita                      2.57m  
  4 Zion Royal                 6 Do Right Edu                      1.97m  
  4 Jamari Brown               6 Arizona Sain           2.74m      1.97m  
  6 Kaleb Hanson               7 Team Bliss T                      1.93m  
  7 Nasohn Jantz               5 Pops TC                1.40m      1.78m  
  8 Tyren Harris               6 Do Right Edu                      1.66m  
  9 Vicent Fiorucci            5 Arizona Sain                      1.53m  
 10 Jalen Stovall              6 Arizona Tita           1.39m      1.52m  
 11 Marlos Hill                5 Miles Per Ho                      1.45m  
 
Event 177  Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alexander Ramirez          7 Unattached            28.18m     26.52m  
  2 Noah Shaver                7 Phoenix Bobcats                  18.06m  
  3 Davis Funkhouser           7 AZ Flames TC          12.38m     17.52m  
  4 Amar Elmore                6 Do Right Edu                     12.94m  
  5 Zaire Blevins              5 Do Right Edu                      7.82m  
  6 Qkasai Garrett             5 Do Right Edu                      7.42m  
  7 Nasohn Jantz               5 Pops TC                8.05m      7.18m  
  8 Elijah Matthews            6 Miles Per Ho                      6.28m  
  9 Kaleb Hanson               7 Team Bliss T                      5.58m  
 10 Kobe Bryant                6 Miles Per Ho                      3.90m  
 
Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jennifer Marendes          9 Northwest Xp           14.20      14.37   6 
  2 Shatara Elem               9 Arizona Tita           15.55      14.46   6 
  3 Zaire Chest                9 Arizona Chee           13.34      14.72   6 
  4 Nydiah Mgbam               9 Miles Per Ho           15.10      15.05   6 
  5 Malea Walker               9 Arizona Glory          16.31      15.67   6 
  6 Kenzington Pratt           9 Unattached             16.33      15.73   5 
  7 Raven Jordan               9 Arizona Chee           13.45      15.87   6 
  8 Malaealani Fraser          9 Arizona Tita           16.32      15.88   5 
  9 Tmarra Carradine           8 Arizona Tita           17.90      16.18   4 
 10 Jailyn Covington           8 Arizona Tita           17.73      16.34   4 
 11 Naja Andrews               9 Arizona Chee           17.59      16.38   5 
 12 Maiyah Harris              9 Sahuarita Sp                      16.59   2 
 13 Janae Goode                9 Do Right Edu           17.34      16.86   5 
 14 Destinee Johnson           9 Do Right Edu                      16.92   1 
 15 Maliyah Jones              8 Miles Per Ho                      16.98   2 
 15 Caitlin Parr               8 Team Bliss T                      16.98   2 
 17 Kaylee Ivie                9 AZ Flames TC           16.57      17.01   5 
 18 Renita Jackson             8 Do Right Edu                      17.13   1 
 19 Savannah Cundiff           8 AZ Flames TC           17.45      17.24   5 
 20 Hallee Gray                9 Arizona Chee           17.32      17.30   5 
 20 Bianca Jones               9 Pops TC                18.58      17.30   4 
 22 Gebriel Martin             9 Do Right Edu                      17.50   2 
 23 Morgan Foster              9 Arizona Chee                      17.57   2 
 24 Deja Jackson               8 Arizona Risi           17.81      17.59   4 
 25 Tanaya Davis               9 Arizona Tita                      17.60   2 
 26 Kailey Rufus               8 Miles Per Ho           19.20      18.08   4 
 26 Vanessa Uriarte            9 Arizona Glory          18.31      18.08   3 
 28 Jayd Smith                 8 Arizona Chee           18.95      18.18   4 
 29 Trinity Quihuis            9 Arizona Tita           19.16      18.21   4 
 29 Shardae Haynes             8 Do Right Edu           18.08      18.21   3 
 31 Kiemya Williams            8 Do Right Edu           17.23      18.44   5 
 32 Trinity Scroggins          8 Do Right Edu                      18.70   1 
 33 Anise Braxton              8 Miles Per Ho           18.30      19.05   4 
 34 Micah Johnson              9 Miles Per Ho           21.10      19.56   6 
 34 Myjah Williams             9 Arizona Chee           14.27      19.56   3 
 
Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 26.71  7/31/1993   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Laci Turner                9 Team Bliss T                      30.76   1 
  2 Alexis Copeland            9 Team Bliss T                      30.79   1 
  3 Asiah Fields               9 Spartan Spee           31.29      31.63   5 
  4 Shatara Elem               9 Arizona Tita           33.15      31.72   5 
  5 Jennifer Marendes          9 Northwest Xp           30.10      32.48   5 
  6 Raven Jordan               9 Arizona Chee                      32.96   2 
  7 Zaire Chest                9 Arizona Chee           29.00      33.05   5 
  8 Malea Walker               9 Arizona Glory          34.34      33.21   5 
  9 Malaealani Fraser          9 Arizona Tita           34.10      33.25   5 
 10 Kenzington Pratt           9 Unattached             33.19      33.94   5 
 11 Kiemya Williams            8 Do Right Edu           36.48      34.42   4 
 12 Mikaela Rollins            9 Miles Per Ho           39.10      34.43   4 
 13 Janae Goode                9 Do Right Edu           35.89      34.82   4 
 14 Renita Jackson             8 Do Right Edu                      34.83   2 
 15 Jailyn Covington           8 Arizona Tita           36.80      34.99   4 
 16 Shardae Haynes             8 Do Right Edu           39.70      36.82   3 
 17 Khaiya Bates               8 Team Bliss T                      36.84   1 
 18 Savannah Cundiff           8 AZ Flames TC           37.79      36.97   4 
 19 Kaylee Ivie                9 AZ Flames TC           35.67      37.69   5 
 20 Destinee Johnson           9 Do Right Edu                      37.76   1 
 21 Deja Jackson               8 Arizona Risi           38.93      37.96   4 
 22 Tanaya Davis               9 Arizona Tita                      38.27   2 
 23 Gebriel Martin             9 Do Right Edu                      38.69   1 
 24 Caitlin Parr               8 Team Bliss T                      39.29   2 
 25 Kennedy Whittaker          9 Spartan Spee                      39.38   1 
 26 Destiny Shipp              9 Team Bliss T                      40.11   1 
 27 Trinity Quihuis            9 Arizona Tita           39.14      40.20   4 
 28 Kailey Rufus               8 Miles Per Ho           45.10      41.12   3 
 29 Vanessa Uriarte            9 Arizona Glory          41.05      42.05   3 
 30 Deliyah Harris             8 Arizona Sain           43.69      42.87   3 
 31 Micah Johnson              9 Miles Per Ho           50.10      44.50   3 
 
Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Laci Turner                9 Team Bliss T                    1:09.87   1 
  2 Alexis Copeland            9 Team Bliss T                    1:10.86   1 
  3 Jennifer Marendes          9 Northwest Xp         1:12.00    1:12.44   2 
  4 Asiah Fields               9 Spartan Spee         1:14.67    1:12.46   2 
  5 Makyah Richard             8 Arizona Tita         1:18.51    1:19.34   2 
  5 Malaealani Fraser          9 Arizona Tita         1:19.60    1:19.34   2 
  7 Zaire Chest                9 Arizona Chee         1:15.00    1:19.69   2 
  8 Bianca Jones               9 Pops TC              1:30.50    1:26.38   2 
  9 Trinity Quihuis            9 Arizona Tita         1:25.13    1:27.74   2 
 10 Khaiya Bates               8 Team Bliss T                    1:28.57   1 
 11 Kennedy Whittaker          9 Spartan Spee                    1:32.47   1 
 12 Vanessa Uriarte            9 Arizona Glory        1:36.60    1:32.63   1 
 13 Destiny Shipp              9 Team Bliss T                    1:34.34   1 
 
Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Chalynn Carr, LaVerne, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lauren Turner              9 Team Bliss T                    2:38.06  
  2 Makyah Richard             8 Arizona Tita                    3:00.44  
  3 Rose Cobbin                9 Arizbushmast                    3:04.16  
  4 Morgan Foster              9 Arizona Chee                    3:06.62  
  5 Katie Shea                 8 Arizona Chee                    3:08.41  
  6 Trinity Scroggins          8 Do Right Edu                    3:14.26  
  7 Leah April                 9 Team Bliss T                    3:20.08  
  8 Brenna April               8 Team Bliss T                    3:44.22  
 
Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Great Barrington, MA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lauren Turner              9 Team Bliss T                    5:24.59  
  2 Rose Cobbin                9 Arizbushmast                    6:06.91  
  3 Morgan Foster              9 Arizona Chee                    6:33.37  
  4 Katie Shea                 8 Arizona Chee                    6:33.44  
  5 Leah April                 9 Team Bliss T                    6:48.27  
  6 Brenna April               8 Team Bliss T                    7:07.76  
 
Event 208  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 7:30.80  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Renita Jackson             8 Do Right Edu                   11:16.39  
  2 Trinity Scroggins          8 Do Right Edu                   11:20.83  
  3 Taliyah Hillyer            9 Arizona Chee                   11:20.97  
  4 Kiemya Williams            8 Do Right Edu                   12:01.65  
  5 Hallee Gray                9 Arizona Chee                   12:07.16  
  6 Gebriel Martin             9 Do Right Edu                   13:06.52  
  7 Shardae Haynes             8 Do Right Edu                   15:24.42  
 
Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Marquis Griffen            9 Arizona Tita           14.59      13.53   7 
  2 Keishaud White             9 Do Right Edu           14.21      13.63   7 
  3 Drake Andersen             9 Arizona Chee           13.51      14.03   7 
  4 Jacobe Covington           8 Arizona Tita           15.28      14.29   6 
  5 Decarlos Brooks            9 AZ Flames TC           14.23      14.37   7 
  6 Leroy Tellis               9 Arizona Risi           15.21      14.53   6 
  6 Greg Tremble              10 Unattached                        14.53   1 
  8 Malcolm Williams           9 Pops TC                16.45      14.60   5 
  9 Kendahl Johnson            9 Northwest Xp           14.50      14.67   7 
 10 Wyatt Shedrick             8 Do Right Edu                      14.90   2 
 11 Dominique Hampton          9 Arizona Risi           15.65      14.93   6 
 12 Marcel Oliver              9 Arizona Risi                      14.95   3 
 13 Jaunn Caldwell             9 Team Bliss T                      15.06   2 
 14 Devion Jackson             9 Do Right Edu           15.13      15.12   7 
 15 William Shaffer            8 Do Right Edu           15.21      15.44   6 
 16 Kiondre Taylor             8 Arizona Chee           15.21      15.54   6 
 17 Tariq Hornbuckle           8 Do Right Edu           15.30      15.55   6 
 18 Marvin Walker              9 Arizona Glory          17.07      15.59   5 
 19 Brandon Quihuis            9 Arizona Tita           16.29      15.62   5 
 20 Joshua Poates              9 Arizona Chee           15.21      15.81   6 
 21 Marcus Norvell             8 Arizona Chee           15.12      15.84   7 
 22 Sean Scott                 8 Arizona Chee           15.21      15.97   6 
 23 Antwone Stewart            8 Do Right Edu           16.95      16.09   5 
 24 Carmayne White             9 Do Right Edu                      16.37   1 
 25 Juan Ramirez               9 Arizbushmast                      16.49   1 
 26 Zaquerian Coleman          8 Arizona Sain           17.04      16.65   5 
 27 Shamon Davis               8 Arizona Tita           17.94      16.93   4 
 28 Racham Berger              9 Arizona Tita           17.51      17.14   5 
 28 Dylan Hollins              9 Arizona Glory          19.10      17.14   3 
 30 Dakarai Alberty            8 Arizona Risi           18.34      17.26   4 
 30 Brandon Richardson         8 Do Right Edu           17.95      17.26   4 
 32 Joseph Bryant              8 Miles Per Ho           18.94      17.56   4 
 33 Parker Adkinson            9 Arizona Spee                      18.08   3 
 34 Kolbe Pitts                9 Arizona Chee                      18.12   2 
 35 Cristan Ramirez            8 Arizbushmast                      18.22   1 
 36 Nicholas Holmen            8 Arizona Puma           18.97      18.25   4 
 37 Max Larson                 8 Arizona Tita           19.16      18.66   3 
 38 Jose Ramirez               8 Arizbushmast                      19.73   2 
 39 Ceth Reeves                8 Arizona Elit                      19.87   1 
 40 Keandre Moore              9 Miles Per Ho                      23.29   2 
 -- Qualyn Davis               8 Miles Per Ho           19.99         DQ   3 
 
Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
    National: N 26.01  7/25/1996   Richard Crawford, Plano, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Keishaud White             9 Do Right Edu           29.95      28.74   6 
  2 Drake Andersen             9 Arizona Chee           30.01      28.76   6 
  3 Decarlos Brooks            9 AZ Flames TC           29.79      29.43   6 
  4 Wyatt Shedrick             8 Do Right Edu           29.98      29.75   6 
  5 Leroy Tellis               9 Arizona Risi           30.87      29.90   6 
  6 Malcolm Williams           9 Pops TC                33.50      29.99   5 
  7 Kendahl Johnson            9 Northwest Xp           33.30      30.95   5 
  8 Alden Jackson              8 Northwest Xp           33.50      30.99   4 
  9 Greg Tremble              10 Unattached                        31.26   3 
 10 Joshua England             8 Unattached             31.83      31.29   5 
 11 Dominique Hampton          9 Arizona Risi           31.10      31.43   5 
 12 Delvin Jones               9 Miles Per Ho                      31.73   1 
 13 Nasir Kirk                 9 Miles Per Ho           34.20      32.39   4 
 14 William Shaffer            8 Do Right Edu           30.01      32.48   6 
 15 Tariq Hornbuckle           8 Do Right Edu                      33.02   1 
 16 Marcus Norvell             8 Arizona Chee                      33.27   1 
 17 Kiondre Taylor             8 Arizona Chee           34.71      33.35   4 
 18 Devion Jackson             9 Do Right Edu           30.03      33.56   6 
 19 Noah Simmons               8 AZ Flames TC           33.32      33.79   5 
 20 Quincy Davis               9 Miles Per Ho           38.20      34.20   3 
 21 Jaunn Caldwell             9 Team Bliss T                      34.33   2 
 22 Parker Adkinson            9 Arizona Spee           33.36      34.36   5 
 23 John Brown                 8 Arizona Sain           32.95      34.78   5 
 24 Antwone Stewart            8 Do Right Edu           33.19      34.82   5 
 25 Isaiah Crawford            8 Do Right Edu           34.76      34.85   4 
 26 Jason Corrales             9 Arizona Tita           35.00      34.88   4 
 27 Marvin Walker              9 Arizona Glory          34.20      35.02   4 
 28 Joseph Boroff              8 Team Bliss T                      35.13   1 
 29 Tyson Grubbs               8 Do Right Edu                      35.44   1 
 30 David Bailey               8 Arizona Tita           37.53      35.76   3 
 31 Zaquerian Coleman          8 Arizona Sain           36.29      36.78   3 
 32 Sean Scott                 8 Arizona Chee           40.22      36.89   2 
 33 Carmayne White             9 Do Right Edu           34.93      37.32   4 
 34 Julio Carino               8 Arizona Tita           36.18      37.36   3 
 35 Jordan West                9 AZ Flames TC           34.48      37.48   4 
 36 Michael Whittaker          9 Spartan Spee                      37.63   1 
 37 Dakarai Alberty            8 Arizona Risi           37.99      37.67   3 
 38 Brandon Richardson         8 Do Right Edu           39.48      37.83   2 
 39 Joseph Bryant              8 Miles Per Ho           38.78      38.53   3 
 40 Dylan Hollins              9 Arizona Glory          38.01      39.89   3 
 41 Kolbe Pitts                9 Arizona Chee           39.24      40.11   2 
 42 Qualyn Davis               8 Miles Per Ho           40.10      40.37   2 
 43 Max Larson                 8 Arizona Tita           40.40      42.34   2 
 44 Ceth Reeves                8 Arizona Elit           41.77      44.13   2 
 
Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Bouynton Beach, FL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Marquis Griffen            9 Arizona Tita         1:09.73    1:06.84   3 
  2 Wyatt Shedrick             8 Do Right Edu         1:09.00    1:07.86   3 
  3 Alden Jackson              8 Northwest Xp         1:09.00    1:10.49   3 
  4 Jacobe Covington           8 Arizona Tita         1:15.35    1:11.59   2 
  5 Greg Tremble              10 Unattached                      1:12.30   1 
  6 Joshua England             8 Unattached                      1:12.49   1 
  7 James Smith                9 AZ Flames TC         1:11.91    1:12.87   3 
  8 Kendahl Johnson            9 Northwest Xp         1:10.00    1:13.05   3 
  9 Tariq Hornbuckle           8 Do Right Edu         1:11.00    1:13.11   3 
 10 Devion Jackson             9 Do Right Edu         1:13.00    1:13.31   2 
 11 Lawrence Yarbrough         9 Arizona Tita         1:11.41    1:14.07   3 
 12 Brandon Quihuis            9 Arizona Tita         1:16.55    1:17.31   2 
 13 Jason Corrales             9 Arizona Tita         1:18.23    1:17.42   2 
 14 William Shaffer            8 Do Right Edu         1:15.00    1:18.41   2 
 15 Keishaud White             9 Do Right Edu         1:10.00    1:19.68   3 
 16 Julio Carino               8 Arizona Tita         1:21.96    1:19.98   2 
 17 Kenneth Pratt              9 Unattached           1:22.00    1:20.18   2 
 18 John Brown                 8 Arizona Sain         1:16.33    1:20.25   2 
 19 Carlan Naisant             9 AZ Flames TC         1:25.00    1:22.87   1 
 20 Chase Verdugo              9 Sahuarita Sp                    1:25.35   1 
 21 Jordan West                9 AZ Flames TC         1:25.00    1:26.09   1 
 22 Michael Whittaker          9 Spartan Spee                    1:27.27   1 
 23 Jaunn Caldwell             9 Team Bliss T                    1:27.53   1 
 24 Dylan Hollins              9 Arizona Glory        1:38.60    1:35.84   1 
 
Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore, Los Angeles, CA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alden Jackson              8 Northwest Xp                    2:41.32  
  2 Joseph Boroff              8 Team Bliss T                    2:42.48  
  3 Kenneth Pratt              9 Unattached           2:35.00    3:08.18  
  4 Jesus Deleon               8 Team Bliss T                    3:15.09  
  5 Luke Clifton               9 Arizona Spee         3:45.96    3:34.82  
 
Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:48.04  7/29/2001   Connor Revord, Joliet, IL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Joseph Boroff              8 Team Bliss T                    5:34.40  
  2 Lawrence Yarbrough         9 Arizona Tita         5:52.89    5:59.92  
  3 Jesus Deleon               8 Team Bliss T                    6:32.38  
  4 Luke Clifton               9 Arizona Spee         7:23.30    6:58.36  
 
Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 54.56  7/30/1994   United Stars, Philadelphia, PA              
                       T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Titans  'A'                               1:07.76    1:05.42  
     1) Tmarra Carradine 8              2) Jailyn Covington 8             
     3) Shatara Elem 9                  4) Makyah Richard 8               
  2 Miles Per Hour  'A'                                          1:08.29  
     1) Maliyah Jones 8                 2) Sadeja Maddox 8                
     3) Nydiah Mgbam 9                  4) Mikaela Rollins 9              
 
Event 251  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 52.57  7/28/2001   Track Houston, Houston, TX                  
                       D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Titans  'A'                               1:03.91      59.86  
     1) Jacobe Covington 8              2) Marquis Griffen 9              
     3) Brandon Quihuis 9               4) Lawrence Yarbrough 9           
  2 Arizona Rising Suns  'A'                          1:01.86    1:01.60  
     1) Dakarai Alberty 8               2) Dominique Hampton 9            
     3) Marcel Oliver 9                 4) Leroy Tellis 9                 
  3 AZ Flames TC  'A'                                 1:01.00    1:02.38  
     1) Decarlos Brooks 9               2) Carlan Naisant 9               
     3) Noah Simmons 8                  4) James Smith 9                  
  4 Miles Per Hour  'A'                                          1:05.24  
     1) Quincy Davis 9                  2) Delvin Jones 9                 
     3) Nasir Kirk 9                    4) Solomon Matthews 8             
  5 Arizona Titans  'B'                               1:04.56    1:09.14  
     1) Racham Berger 9                 2) Julio Carino 8                 
     3) Jason Corrales 9                4) Shamon Davis 8                 
 
Event 261  High Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N  4-08  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jayd Smith                 8 Arizona Chee                      1.02m  
 
Event 263  Long Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 15-01.75  1972        Joyce Bowie, Santa Barbara, Ca           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Laci Turner                9 Team Bliss T                      3.59m  
  2 Asiah Fields               9 Spartan Spee                      3.49m  
  3 Khaiya Bates               8 Team Bliss T           3.71m      3.46m  
  4 Lauren Turner              9 Team Bliss T                      3.31m  
  5 Kaylee Ivie                9 AZ Flames TC           2.94m      3.18m  
  6 Kenzington Pratt           9 Unattached             1.22m      3.03m  
  7 Naja Andrews               9 Arizona Chee                      2.81m  
  8 Caitlin Parr               8 Team Bliss T                      2.69m  
  9 Tmarra Carradine           8 Arizona Tita                      2.62m  
 10 Janae Goode                9 Do Right Edu                      2.34m  
 11 Deja Jackson               8 Arizona Risi           2.83m      2.29m  
 12 Micah Johnson              9 Miles Per Ho                      1.87m  
 13 Deliyah Harris             8 Arizona Sain                      1.75m  
 14 Destiny Shipp              9 Team Bliss T                      1.60m  
 15 Kailey Rufus               8 Miles Per Ho                      1.51m  
 
Event 265  Shot Put (6#) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 34-04  7/28/1995   Amber Crutis, Monroe, WI                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Raven Jordan               9 Arizona Chee                      5.83m  
  2 Destinee Johnson           9 Do Right Edu                      5.75m  
  3 Maiyah Harris              9 Sahuarita Sp                      4.92m  
  4 Rose Cobbin                9 Arizbushmast                      3.50m  
 
Event 267  Javelin Throw (300G) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 89-02  7/6/2001    Agnes Gallegos, Albuquerque, NM             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jayd Smith                 8 Arizona Chee                      9.37m  
  2 Naja Andrews               9 Arizona Chee                      7.67m  
  3 Hallee Gray                9 Arizona Chee                      7.51m  
 
Event 271  High Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 5-01.25  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carlan Naisant             9 AZ Flames TC                      1.11m  
  2 Joshua Poates              9 Arizona Chee                      1.05m  
  3 Kolbe Pitts                9 Arizona Chee                      0.98m  
 
Event 273  Long Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 16-01.25  7/26/1980   Terry Simpson                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Drake Andersen             9 Arizona Chee           3.20m      4.25m  
  2 James Smith                9 AZ Flames TC           3.88m      3.68m  
  2 Marcel Oliver              9 Arizona Risi           3.76m      3.68m  
  4 Noah Simmons               8 AZ Flames TC                      3.59m  
  5 Joshua England             8 Unattached                        3.47m  
  6 John Brown                 8 Arizona Sain           3.29m      3.34m  
  7 Zaquerian Coleman          8 Arizona Sain           3.12m      3.11m  
  8 Emery King                 8 AZ Flames TC           3.42m      3.08m  
  9 Parker Adkinson            9 Arizona Spee           2.49m      2.72m  
 10 Kenneth Pratt              9 Unattached             1.23m      2.60m  
 11 Jose Ramirez               8 Arizbushmast                      2.47m  
 12 Shamon Davis               8 Arizona Tita                      2.41m  
 13 Jesus Deleon               8 Team Bliss T                      2.39m  
 14 Ceth Reeves                8 Arizona Elit                      2.03m  
 15 Cristan Ramirez            8 Arizbushmast                      1.87m  
 -- David Bailey               8 Arizona Tita                         ND  
 -- Juan Ramirez               9 Arizbushmast                         ND  
 
Event 275  Shot Put (6#) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 39-10.75  7/3/1993    Kevin Bookout, Stroud, OK                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Robert White               9 Arizona Sain           6.55m      6.83m  
  2 Chase Verdugo              9 Sahuarita Sp                      5.86m  
  3 Emery King                 8 AZ Flames TC           6.09m      5.58m  
  4 Tyson Grubbs               8 Do Right Edu                      5.04m  
  5 Nicholas Holmen            8 Arizona Puma           5.22m      4.86m  
  6 Keandre Moore              9 Miles Per Ho                      4.23m  
  7 Juan Ramirez               9 Arizbushmast                      3.94m  
  8 Jose Ramirez               8 Arizbushmast                      2.46m  
 
Event 277  Javelin Throw (300G) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 122-11  7/26/2001   Matthew Kosecki, Humble, Tx                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carmayne White             9 Do Right Edu                     25.73m  
  2 Emery King                 8 AZ Flames TC          25.73m     21.71m  
  3 Tyson Grubbs               8 Do Right Edu                     19.24m  
  4 Brandon Richardson         8 Do Right Edu                     17.14m  
  5 Marcus Norvell             8 Arizona Chee                     16.36m  
  6 Sean Scott                 8 Arizona Chee                     11.95m  
  7 Racham Berger              9 Arizona Tita                     11.93m  
  8 David Bailey               8 Arizona Tita          13.38m     11.24m  
  9 Joshua Poates              9 Arizona Chee                      9.68m  
 10 Cristan Ramirez            8 Arizbushmast                      8.99m  
 11 Keandre Moore              9 Miles Per Ho                      8.94m  
 12 Nicholas Holmen            8 Arizona Puma          10.69m      7.88m  
 13 Kiondre Taylor             8 Arizona Chee                      7.82m  
 14 Isaiah Crawford            8 Do Right Edu                      5.50m  
 
Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 lashira Tremble           11 Unattached                        13.45   3 
  2 Alexis Center             11 Do Right Edu           14.25      13.65   6 
  3 Delilah Lilly             10 Do Right Edu           14.34      13.68   6 
  4 Jasmine Stauffacher-Gray  11 Northwest Xp           13.80      13.84   6 
  5 Autumn Smith              11 Do Right Edu           14.34      14.03   6 
  6 Vivica Caldwell           11 Arizona Tita           15.09      14.21   6 
  7 Tiana Porier-Shelton      10 AZ Flames TC           14.85      14.25   6 
  8 Aliyya Washington         11 Arizona Spee                      14.49   1 
  9 Rebekah Green             10 Northwest Xp           15.50      14.51   5 
 10 Anaya Williams            11 Arizona Spee                      14.70   1 
 11 Tala Shedrick             11 Do Right Edu           15.89      14.72   5 
 12 Star Washington           11 Arizona Spee                      14.80   2 
 12 Onome Ugbisien            10 Arizona Tita           15.85      14.80   5 
 14 Kylyn Jordan              10 Do Right Edu           15.00      14.89   6 
 15 Demeesha McCauley         11 Do Right Edu           15.00      14.97   6 
 16 Jaleesha Kirkendoll       10 Arizona Spee                      14.99   2 
 17 Jadynn Walker             10 Arizona Sain           15.75      15.05   5 
 18 Amanda Minter             11 El Paso Wing                      15.16   2 
 19 Sanjohnae Briscoe         10 Do Right Edu           15.45      15.19   5 
 20 Haydan Bender             12 Do Right Edu           15.72      15.29   5 
 21 Tylor Tang                10 Sahuarita Sp                      15.44   2 
 22 Reba Reeves               10 Arizona Elit                      15.54   1 
 23 Indigo Elmore             10 Phoenix Bobcats        16.38      15.63   5 
 24 Amber Minter              11 El Paso Wing                      15.68   1 
 25 Sydney Green              10 Do Right Edu           16.92      15.71   4 
 26 Tajanet Johnson           10 Do Right Edu           16.75      15.72   4 
 27 Ralaisa Gray              10 Arizona Spee                      15.79   1 
 28 Leslie Slone              11 Do Right Edu           16.68      15.83   4 
 29 Keanna Bennett            10 Arizona Tita           16.48      15.97   5 
 30 sia Hornbuckle            11 Do Right Edu                      16.04   1 
 31 Imani Litz                10 Arizona Tita           17.09      16.26   4 
 32 Alize Stephens            11 Arizona Sain           17.80      16.27   3 
 33 Taliya Barnes             10 Miles Per Ho                      16.30   2 
 34 Trinity Fuel              10 Unattached                        16.45   1 
 35 Kianna Patterson          11 Arizona Chee           17.46      16.66   3 
 36 Junia Warren              10 Do Right Edu           17.53      16.68   3 
 37 Gabriela Urias            10 Arizona Chee           16.82      16.89   4 
 38 Mia Mason                 10 Do Right Edu           16.95      17.32   4 
 39 Dayna Vaughn              11 Do Right Edu           17.89      17.80   3 
 40 Ariel Johnson             11 Do Right Edu           18.62      17.84   3 
 41 Zaria Blevins             11 Do Right Edu           18.44      17.85   3 
 42 Joy Dodge                 11 Northwest Xp           25.60      18.74   3 
 
Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 lashira Tremble           11 Unattached                        27.87   3 
  2 Jasmine Stauffacher-Gray  11 Northwest Xp           27.60      28.19   4 
  3 Rebekah Green             10 Northwest Xp           29.60      29.27   4 
  4 Vivica Caldwell           11 Arizona Tita           30.25      30.20   4 
  5 Tiana Porier-Shelton      10 AZ Flames TC           30.81      30.56   4 
  6 Amanda Minter             11 El Paso Wing                      31.23   2 
  7 Courtney Mathis           11 Arizona Risi           30.64      31.48   4 
  8 Onome Ugbisien            10 Arizona Tita           31.87      31.74   3 
  9 Imani Hanson              10 Team Bliss T                      32.07   1 
 10 Anaya Williams            11 Arizona Spee           31.47      32.24   4 
 11 Amber Minter              11 El Paso Wing                      32.97   2 
 12 Jadynn Walker             10 Arizona Sain           31.94      33.12   3 
 13 Jaleesha Kirkendoll       10 Arizona Spee           32.80      33.14   3 
 14 Keanna Bennett            10 Arizona Tita           32.89      33.18   3 
 15 Star Washington           11 Arizona Spee           31.49      33.22   4 
 16 Chassidy Davis            10 Miles Per Ho                      33.43   1 
 17 Aliyya Washington         11 Arizona Spee           31.56      33.50   4 
 18 Cameron Parr              10 Team Bliss T                      33.83   1 
 19 Reba Reeves               10 Arizona Elit           34.46      34.17   3 
 20 sia Hornbuckle            11 Do Right Edu                      34.25   2 
 21 Junia Warren              10 Do Right Edu                      34.38   1 
 22 Ralaisa Gray              10 Arizona Spee           32.04      34.70   3 
 23 Imani Litz                10 Arizona Tita           37.06      35.12   2 
 24 Trinity Fuel              10 Unattached             35.05      35.21   3 
 25 Taliya Barnes             10 Miles Per Ho                      35.92   2 
 26 Zaria Blevins             11 Do Right Edu                      36.61   1 
 27 Darion Shipp              11 Team Bliss T                      36.62   1 
 28 Alize Stephens            11 Arizona Sain           38.72      38.19   2 
 29 Alysa Bustamante          10 Arizona Chee           39.39      38.23   2 
 30 Joy Dodge                 11 Northwest Xp           40.50      39.86   2 
 
Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 55.54  7/27/2001   Ebony Collins, Los Angeles, Ca              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jasmine Stauffacher-Gray  11 Northwest Xp         1:02.50    1:02.84   4 
  2 Rebekah Green             10 Northwest Xp         1:09.00    1:06.56   4 
  3 Ayiolion Spruell          11 Do Right Edu         1:05.00    1:07.21   4 
  4 Alexis Center             11 Do Right Edu         1:03.00    1:10.62   4 
  5 Natalie Vargas            11 Arizona Risi         1:10.45    1:10.93   3 
  6 lashira Tremble           11 Unattached                      1:11.01   1 
  7 Courtney Mathis           11 Arizona Risi         1:10.97    1:11.65   3 
  8 Tala Shedrick             11 Do Right Edu         1:12.00    1:12.83   3 
  9 Delilah Lilly             10 Do Right Edu         1:05.00    1:14.20   4 
 10 Sanjohnae Briscoe         10 Do Right Edu         1:10.00    1:14.84   4 
 11 Amanda Minter             11 El Paso Wing                    1:15.40   1 
 12 Lemeyah Charlton          10 Do Right Edu         1:10.00    1:15.60   4 
 13 Demeesha McCauley         11 Do Right Edu         1:15.00    1:15.61   3 
 14 Haydan Bender             12 Do Right Edu         1:15.00    1:16.10   3 
 15 Tajanet Johnson           10 Do Right Edu         1:15.00    1:16.53   3 
 16 Anaya Williams            11 Arizona Spee         1:18.03    1:17.74   3 
 17 Sydney Green              10 Do Right Edu         1:15.00    1:18.53   3 
 18 Trinity Fuel              10 Unattached                      1:19.31   1 
 19 Reba Reeves               10 Arizona Elit                    1:21.31   1 
 20 Kylyn Jordan              10 Do Right Edu         1:10.00    1:21.97   4 
 21 Indigo Elmore             10 Phoenix Bobcats                 1:22.37   1 
 22 Aliyya Washington         11 Arizona Spee         1:20.38    1:23.18   2 
 23 Star Washington           11 Arizona Spee         1:25.79    1:25.18   2 
 24 sia Hornbuckle            11 Do Right Edu                    1:25.34   1 
 25 Taliya Barnes             10 Miles Per Ho                    1:27.67   1 
 26 Alize Stephens            11 Arizona Sain         1:31.21    1:29.58   2 
 27 Ralaisa Gray              10 Arizona Spee         1:20.38    1:31.52   2 
 28 Jaleesha Kirkendoll       10 Arizona Spee         1:23.72    1:40.51   2 
 
Event 304  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 2:13.65  7/29/1995   LaSinda Demus, Santa Rosa, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Courtney Mathis           11 Arizona Risi         2:45.58    2:45.52  
  2 Natalie Vargas            11 Arizona Risi         2:47.20    2:47.73  
  3 Katalina Cardenas         10 Team Bliss T                    2:59.26  
  4 Gabriela Urias            10 Arizona Chee                    3:07.71  
  5 Victoria Hernandez        10 Team Bliss T                    3:19.36  
  6 Darion Shipp              11 Team Bliss T                    3:51.28  
 
Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Yesenia Ramirez           10 Arizbushmast                    7:51.02  
  2 Nina Poole                11 Arizbushmast                    8:03.33  
 
Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 10:03.54  6/29/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Katalina Cardenas         10 Team Bliss T                   13:14.02  
  2 Victoria Hernandez        10 Team Bliss T                   14:00.63  
 
Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Stacey Boyd               12 Arizona Chee           12.98      12.79  10 
  2 Dajon Griffin             11 Arizona Sain           12.48      12.85  10 
  3 Tavian Ross               11 Arizona Tita           13.94      13.19   9 
  4 Mason Roomes              11 AZ Flames TC           13.35      13.34  10 
  5 Nathan Flores             11 Northwest Xp           13.80      13.46  10 
  6 Stanley Berryhill         11 Arizona Tita           14.26      13.48   9 
  7 Aaron Sauls               11 Arizona Tita           14.41      13.50   9 
  8 Tehran Thomas             10 Arizona Sain           13.42      13.73  10 
  8 Prince Kadiri             10 Arizona Tita           14.35      13.73   9 
 10 Devin Butler              10 Arizona Sain           13.96      13.75   9 
 11 Kurt Weintraub            11 Arizona Chee           13.22      13.76  10 
 12 Jonathan Baumler          11 El Paso Wing                      13.77   2 
 13 Daquavin Bennett          10 Arizona Tita           15.08      13.91   8 
 14 Rakevion White            11 Do Right Edu           14.60      13.92   8 
 15 Trevell Hayes-Green       11 Arizona Chee           13.52      14.04  10 
 16 Anthony Stephens          11 Arizona Sain           15.68      14.05   6 
 17 Robert Williams           10 Do Right Edu           14.60      14.16   8 
 18 Malik Mason               11 Do Right Edu           14.60      14.20   8 
 19 Devonte Lundy             11 AZ Flames TC           14.34      14.22   9 
 19 Jordan Mould              11 Spartan Spee                      14.22   7 
 21 Tyler Franklin            10 Arizona Spee                      14.35   3 
 22 Kirby Wilson              11 Northwest Xp           14.80      14.38   8 
 23 Jayden Wooden             11 Northwest Xp           14.70      14.41   8 
 24 Antwaun Woodberry         10 Arizona Sain           15.40      14.45   7 
 25 Trey Woodard              10 Northwest Xp           14.70      14.48   8 
 26 Jason Parrish             11 Arizona Tita           15.58      14.52   6 
 27 Robert Taylor             10 Arizona Tita                      14.53   3 
 28 Treyvon Williams          10 Arizona Sain                      14.54   1 
 29 Kwame Kilonzo             10 Pops TC                16.00      14.58   5 
 30 Sebastian Meyes-Spencer   10 Arizona Tita                      14.65   1 
 31 Demontay Jones            10 Miles Per Ho                      14.66   2 
 32 Elijah Lester             11 Arizona Tita           15.41      14.68   7 
 32 John Marendes             10 Northwest Xp           14.10      14.68   9 
 34 Zemarr Hardy              10 Arizona Chee           15.22      14.69   8 
 35 Jalani Goode              10 Do Right Edu           15.32      14.78   7 
 36 Cameron Nunley            11 Arizona Sain           15.27      14.85   7 
 37 Djamon Smith              10 Arizona Chee           15.31      14.86   7 
 38 Edwin Adams               11 Arizona Chee                      14.88   1 
 39 Deon Lee                  11 Arizona Glory          15.84      14.91   6 
 40 Jordyn Bradshaw           10 Northwest Xp           15.50      14.94   6 
 41 Alante' Davis             11 Arizona Glory          16.25      15.06   5 
 42 Marquis Anderson          10 Arizona Risi           15.61      15.11   6 
 43 Travys Stevenson          11 Arizona Chee           15.33      15.12   7 
 44 Tahj Spears               10 Northwest Xp           19.50      15.22   4 
 45 Jacob Mihok               10 AZ Flames TC           15.42      15.24   6 
 46 Shamar Hyatt              11 Arizona Sain           15.75      15.28   6 
 47 Joseph Gartner            11 Northwest Xp           15.80      15.40   6 
 47 Jarick Caldwell           10 Arizona Chee                      15.40   1 
 49 Michael Kelly             11 Arizona Chee           15.23      15.47   7 
 49 Andre Elmore              11 Do Right Edu           17.70      15.47   4 
 49 Devonte Sherman           11 Team Bliss T                      15.47   2 
 52 Torez Byrd                10 Team Bliss T                      15.48   2 
 53 Emeka Mgbam               11 Miles Per Ho                      15.52   1 
 54 Djhimon Hill              11 Do Right Edu           16.81      15.70   5 
 55 Isaiah Pitts              10 Miles Per Ho           16.50      15.73   5 
 56 Isaiah Dozal              12 Northwest Xp           18.50      15.74   4 
 57 Daniel Uriarte            11 Arizona Glory          16.50      15.83   5 
 57 Walter Harris             11 Sahuarita Sp                      15.83   1 
 59 Jaylon Hoper              11 AZ Flames TC           16.46      15.86   5 
 60 Braden Abel               10 Arizona Chee                      16.02   3 
 61 Naki Trussell             10 Miles Per Ho                      16.03   2 
 62 Adrian Zazueta            10 Arizona Sain                      16.11   3 
 63 Chaseten Norton           10 Arizona Tita                      16.38   3 
 64 Conner Verdugo            11 Sahuarita Sp                      16.41   2 
 65 Colin Kile                11 Arizona Elit                      16.53   3 
 66 Anthony Bringham          10 Northwest Xp           17.60      16.99   4 
 67 Dominick Fiorucci         10 Arizona Sain           18.27      17.00   4 
 68 Julian Gutierrez          10 Miles Per Ho                      17.93   3 
 69 Joseph Belton             11 Arizona Risi                      19.08   1 
 
Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson, Shreveport, LA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dajon Griffin             11 Arizona Sain           27.06      26.34   8 
  2 Stacey Boyd               12 Arizona Chee           27.72      26.75   8 
  3 Tavian Ross               11 Arizona Tita           27.40      27.17   8 
  4 Joshua McGowan            11 Team Bliss T                      27.18   2 
  5 Mason Roomes              11 AZ Flames TC           27.54      27.63   8 
  6 Stanley Berryhill         11 Arizona Tita           28.24      28.10   8 
  7 Nathan Flores             11 Northwest Xp           28.50      28.30   8 
  8 Aaron Sauls               11 Arizona Tita           28.20      28.36   8 
  9 Jonathan Baumler          11 El Paso Wing                      28.93   3 
 10 Devin Butler              10 Arizona Sain           29.30      29.16   7 
 11 Anthony Stephens          11 Arizona Sain           30.80      29.64   6 
 12 Daquavin Bennett          10 Arizona Tita           29.77      29.78   7 
 13 Tyler Franklin            10 Arizona Spee           30.06      29.94   7 
 14 Devonte Lundy             11 AZ Flames TC           29.71      30.15   7 
 15 Treyvon Williams          10 Arizona Sain           31.63      30.21   6 
 16 Kurt Weintraub            11 Arizona Chee                      30.25   3 
 17 Marquis Anderson          10 Arizona Risi           31.06      30.27   6 
 17 Trey Woodard              10 Northwest Xp           33.60      30.27   5 
 19 Cameron Nunley            11 Arizona Sain           30.66      30.30   6 
 20 Jayden Wooden             11 Northwest Xp           34.60      30.31   5 
 21 Sebastian Meyes-Spencer   10 Arizona Tita                      30.35   1 
 22 Robert Taylor             10 Arizona Tita                      30.48   2 
 23 Trevell Hayes-Green       11 Arizona Chee           30.52      30.58   7 
 24 Cade Burks                11 Arizona Chee           30.00      30.63   7 
 25 Jordyn Bradshaw           10 Northwest Xp           33.50      30.69   5 
 26 Liam Dail                 10 Team Bliss T                      30.93   2 
 27 John Marendes             10 Northwest Xp           30.30      30.99   7 
 28 Djamon Smith              10 Arizona Chee                      31.04   1 
 29 Devonte Sherman           11 Team Bliss T                      31.26   1 
 30 Jacob Mihok               10 AZ Flames TC           31.75      31.40   6 
 31 Travys Stevenson          11 Arizona Chee                      31.99   2 
 32 Alante' Davis             11 Arizona Glory          36.20      32.13   4 
 33 Isaiah Dozal              12 Northwest Xp           36.60      32.31   4 
 34 Jordan Mould              11 Spartan Spee           31.53      32.34   6 
 35 Shamar Hyatt              11 Arizona Sain           31.22      32.98   6 
 35 Kirby Wilson              11 Northwest Xp           33.60      32.98   5 
 37 Michael Kelly             11 Arizona Chee                      33.01   3 
 38 Zemarr Hardy              10 Arizona Chee                      33.41   3 
 39 Crystian Perez-Carino     10 Arizona Tita           33.53      33.49   5 
 40 Torez Byrd                10 Team Bliss T                      33.73   2 
 41 Walter Harris             11 Sahuarita Sp                      33.87   3 
 42 Joseph Gartner            11 Northwest Xp           35.30      34.36   5 
 43 Ryan Shaver               11 Phoenix Bobcats                   34.63   1 
 44 Jarick Caldwell           10 Arizona Chee                      34.71   2 
 45 Chaseten Norton           10 Arizona Tita                      35.12   3 
 46 Jaylon Hoper              11 AZ Flames TC           35.41      35.19   5 
 47 Conner Verdugo            11 Sahuarita Sp                      35.71   3 
 48 Colin Kile                11 Arizona Elit           35.79      36.28   5 
 49 Tyson Jones               10 Arizona Sain           37.19      37.54   4 
 50 Javier Hernandez          10 Arizona Sain           39.21      38.92   4 
 51 Dominick Fiorucci         10 Arizona Sain           39.65      39.52   4 
 52 Taylon Wesley             10 Arizona Sain           38.86      40.40   4 
 53 Joseph Belton             11 Arizona Risi                      42.16   2 
 
Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Stacey Boyd               12 Arizona Chee         1:00.00    1:01.17   6 
  2 Dajon Griffin             11 Arizona Sain         1:00.86    1:03.63   6 
  3 Jerome Green              11 Do Right Edu         1:02.00    1:04.85   6 
  4 Shamar Moreland           10 Do Right Edu         1:02.00    1:05.99   6 
  5 Antuan Walker             11 Northwest Xp         1:05.00    1:06.11   6 
  6 Prince Kadiri             10 Arizona Tita         1:07.70    1:06.44   5 
  7 Marquis Anderson          10 Arizona Risi         1:10.29    1:07.15   5 
  8 Joshua McGowan            11 Team Bliss T                    1:07.29   2 
  9 Kurt Weintraub            11 Arizona Chee         1:15.00    1:07.48   4 
 10 Demarrian MacKey          11 Do Right Edu         1:02.00    1:07.83   6 
 11 Anthony Stephens          11 Arizona Sain         1:15.31    1:08.08   3 
 12 Cade Burks                11 Arizona Chee         1:00.00    1:08.32   6 
 13 Rakevion White            11 Do Right Edu         1:11.00    1:08.88   4 
 14 Makari Hawkins            10 Do Right Edu         1:11.00    1:09.14   5 
 15 Tehran Thomas             10 Arizona Sain         1:07.34    1:10.05   5 
 16 Robert Williams           10 Do Right Edu         1:08.00    1:10.30   5 
 17 Devin Butler              10 Arizona Sain         1:10.74    1:10.94   5 
 18 Malik Mason               11 Do Right Edu         1:11.00    1:11.84   4 
 19 Treyvon Williams          10 Arizona Sain         1:14.86    1:12.27   4 
 20 Deon Lee                  11 Arizona Glory        1:15.30    1:12.70   3 
 21 Trevell Hayes-Green       11 Arizona Chee         1:15.00    1:13.61   4 
 22 Liam Dail                 10 Team Bliss T                    1:13.62   2 
 23 Cameron Nunley            11 Arizona Sain         1:11.91    1:13.66   4 
 24 Travys Stevenson          11 Arizona Chee                    1:13.78   1 
 25 Gerren Prince             10 Arizona Tita         1:10.03    1:13.98   5 
 26 Isaiah Dozal              12 Northwest Xp         1:20.00    1:14.28   3 
 27 Elijah Lester             11 Arizona Tita         1:15.03    1:14.53   4 
 28 Devonte Sherman           11 Team Bliss T                    1:15.32   1 
 29 Crystian Perez-Carino     10 Arizona Tita         1:15.93    1:15.71   3 
 30 Antwaun Woodberry         10 Arizona Sain         1:10.01    1:15.78   5 
 31 Shamar Hyatt              11 Arizona Sain         1:16.18    1:15.92   3 
 32 Edwin Adams               11 Arizona Chee                    1:16.36   1 
 33 Adrian Zazueta            10 Arizona Sain         1:16.78    1:18.66   3 
 34 Torez Byrd                10 Team Bliss T                    1:19.04   1 
 35 Jarick Caldwell           10 Arizona Chee                    1:19.71   2 
 36 Jacob Mihok               10 AZ Flames TC         1:13.35    1:19.87   4 
 37 Larry Thomas              11 Arizona Sain         1:23.82    1:21.09   2 
 38 Braden Abel               10 Arizona Chee                    1:22.31   2 
 39 Zemarr Hardy              10 Arizona Chee                    1:25.47   2 
 40 Matthew Au                11 Arizona Glory        1:27.70    1:26.85   2 
 41 Daniel Uriarte            11 Arizona Glory        1:27.80    1:27.57   2 
 42 Daniel Madrid             10 Arizona Tita         1:15.46    1:28.81   3 
 43 Colin Kile                11 Arizona Elit                    1:29.70   1 
 44 Joseph Belton             11 Arizona Risi                    1:32.30   1 
 
Event 314  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 2:07.21  7/26/2001   Reginald Warren, Smyma, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Antuan Walker             11 Northwest Xp                    2:38.18  
  2 Makari Hawkins            10 Do Right Edu         2:39.00    2:39.29  
  3 Liam Dail                 10 Team Bliss T                    2:50.74  
  4 Adrian Zazueta            10 Arizona Sain         3:03.40    2:53.79  
  5 Matthew Kiernan           10 Sahuarita Sp                    2:58.09  
  6 Daniel Rakowski           11 Northwest Xp                    2:58.78  
  7 Matthew Au                11 Arizona Glory        3:07.80    3:13.49  
 
Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 4:22.58  1980        Tony Terex, Wasco, CA                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makari Hawkins            10 Do Right Edu         5:42.00    5:21.83  
  2 Daniel Rakowski           11 Northwest Xp                    6:01.89  
  3 Marcus Naisant            10 AZ Flames TC         6:32.45    6:26.62  
 
Event 316  3000 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cade Burks                11 Arizona Chee                   11:23.76  
 
Event 321  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
=========================================================================
    National: N 12.32  7/28/1996   Ashlee Williams, Dallas, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ayiolion Spruell          11 Do Right Edu           14.61      14.19  
  2 Autumn Smith              11 Do Right Edu           15.67      16.18  
  3 Brielle Sterns            11 Unattached             17.50      17.73  
  4 Lemeyah Charlton          10 Do Right Edu           16.67      18.08  
 
Event 331  80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
=========================================================================
    National: N 11.74  7/27/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rakevion White            11 Do Right Edu           16.64      15.72  
  2 Shamar Moreland           10 Do Right Edu           16.35      16.49  
  3 Marcus Naisant            10 AZ Flames TC                      16.93  
  4 Demarrian MacKey          11 Do Right Edu           16.46      17.79  
  5 Jalani Goode              10 Do Right Edu           16.46      17.83  
  6 Jordan Chrite             11 Pops TC                17.50      18.23  
  7 Jrue Jantz                10 Pops TC                18.50      18.82  
 
Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Ft. Worth, TX                   
                       C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                  54.77      55.63  
     1) Alexis Center 11                2) Delilah Lilly 10               
     3) Autumn Smith 11                 4) Ayiolion Spruell 11            
  2 Do Right Education And Sports  'B'                  56.73      59.39  
     1) Haydan Bender 12                2) Sanjohnae Briscoe 10           
     3) Kylyn Jordan 10                 4) Tala Shedrick 11               
  3 Arizona Titans  'A'                               1:00.65    1:00.79  
     1) Keanna Bennett 10               2) Vivica Caldwell 11             
     3) Imani Litz 10                   4) Onome Ugbisien 10              
  4 Do Right Education And Sports  'C'                1:02.00    1:01.64  
     1) Lemeyah Charlton 10             2) Sydney Green 10                
     3) Tajanet Johnson 10              4) Demeesha McCauley 11           
 
Event 342  4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Team Bliss TC  'A'                                           5:17.36  
     1) Katalina Cardenas 10            2) Imani Hanson 10                
     3) Victoria Hernandez 10           4) Cameron Parr 10                
 
Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 47.75  7/31/1979   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B. Haigher,K.  Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                  54.65      55.21  
     1) Jerome Green 11                 2) Demarrian MacKey 11            
     3) Shamar Moreland 10              4) Robert Williams 10             
  2 Northwest Xpress  'A'                               54.20      56.14  
     1) Nathan Flores 11                2) Antuan Walker 11               
     3) Kirby Wilson 11                 4) Jayden Wooden 11               
  3 Arizona Titans  'B'                                 58.68      57.57  
     1) Daquavin Bennett 10             2) Elijah Lester 11               
     3) Jason Parrish 11                4) Gerren Prince 10               
  4 Northwest Xpress  'B'                               59.50      59.38  
     1) Jordyn Bradshaw 10              2) Joseph Gartner 11              
     3) John Marendes 10                4) Trey Woodard 10                
  5 Miles Per Hour  'A'                                            59.77  
     1) Demontay Jones 10               2) Emeka Mgbam 11                 
     3) Isaiah Pitts 10                 4) Naki Trussell 10               
 -- Arizona Titans  'C'                                 59.95         DQ  
     1) Silas Mendoza 10                2) Chaseten Norton 10             
     3) Crystian Perez-Carino 10        4) Robert Taylor 10               
 
Event 352  4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B. Haighler,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Titans  'A'                               4:42.50    4:49.70  
     1) Stanley Berryhill 11            2) Prince Kadiri 10               
     3) Tavian Ross 11                  4) Aaron Sauls 11                 
  2 Miles Per Hour  'A'                                          5:45.93  
     1) Demontay Jones 10               2) Emeka Mgbam 11                 
     3) Isaiah Pitts 10                 4) Naki Trussell 10               
 
Event 363  Long Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 18-03.75  6/20/1998   Gayle Hunter, Rialto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brielle Sterns            11 Unattached             4.01m      3.96m  
  2 Tiana Porier-Shelton      10 AZ Flames TC           4.52m      3.76m  
  3 Jadynn Walker             10 Arizona Sain           3.41m      3.47m  
  4 Cameron Parr              10 Team Bliss T                      3.39m  
  4 Imani Hanson              10 Team Bliss T                      3.39m  
  6 Leslie Slone              11 Do Right Edu                      3.27m  
  7 Amara England             11 Unattached                        3.07m  
  8 Indigo Elmore             10 Phoenix Bobcats                   3.00m  
  9 Alysa Bustamante          10 Arizona Chee                      2.47m  
 10 Dayna Vaughn              11 Do Right Edu                      2.44m  
 11 Junia Warren              10 Do Right Edu                      2.21m  
 
Event 365  Shot Put (6#) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 47-07.25  7/11/1987   Johanna Gambill, Vancouver, Wa           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ariel Johnson             11 Do Right Edu           6.10m      6.66m  
  2 Mia Mason                 10 Do Right Edu           7.01m      6.46m  
  3 Zaria Blevins             11 Do Right Edu           5.49m      6.39m  
  4 Dayna Vaughn              11 Do Right Edu           5.49m      5.87m  
  5 Chyna Anderson            10 Do Right Edu           6.10m      5.46m  
  6 Kianna Patterson          11 Arizona Chee                      5.33m  
  7 Nina Poole                11 Arizbushmast                      4.16m  
  8 Yesenia Ramirez           10 Arizbushmast                      4.06m  
 
Event 366  Discus Throw (1K) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 122-11  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chyna Anderson            10 Do Right Edu          12.50m     12.14m  
  2 Ariel Johnson             11 Do Right Edu                     12.08m  
  3 Yesenia Ramirez           10 Arizbushmast                     10.42m  
  4 Kianna Patterson          11 Arizona Chee                      9.82m  
  5 Nina Poole                11 Arizbushmast                      8.09m  
 
Event 367  Javelin Throw (300 G) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 115-10  7/26/2001   Leigh Petranoff, Cranston, RI              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Joy Dodge                 11 Northwest Xp                     14.55m  
 
Event 371  High Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N  5-09  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marcus Naisant            10 AZ Flames TC           1.35m      1.35m  
  2 Jordan Chrite             11 Pops TC                1.12m      1.30m  
  3 Jais Schilcher            10 Northwest Xp                      0.95m  
 
Event 373  Long Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N 19-05  1974        Anthony Gibson, San Fernando, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Joshua McGowan            11 Team Bliss T                      4.84m  
  2 Mason Roomes              11 AZ Flames TC           4.60m      4.83m  
  3 Jordan Mould              11 Spartan Spee                      4.18m  
  4 Jonathan Baumler          11 El Paso Wing                      4.16m  
  5 Antwaun Woodberry         10 Arizona Sain           4.31m      3.94m  
  6 Silas Mendoza             10 Arizona Tita                      3.81m  
  7 Kwame Kilonzo             10 Pops TC                2.74m      3.78m  
  8 Jalani Goode              10 Do Right Edu           3.96m      3.74m  
  8 Jrue Jantz                10 Pops TC                2.95m      3.74m  
 10 Jason Parrish             11 Arizona Tita                      3.69m  
 11 Tyler Franklin            10 Arizona Spee           3.54m      3.65m  
 12 Devonte Lundy             11 AZ Flames TC           3.69m      3.39m  
 13 Larry Thomas              11 Arizona Sain                      3.35m  
 14 Gerren Prince             10 Arizona Tita           3.44m      3.26m  
 15 Hunter Burson             10 Team Bliss T                      3.09m  
 16 Jose Chavez               10 Team Bliss T                      2.91m  
 17 Dominick Fiorucci         10 Arizona Sain           2.56m      2.75m  
 
Event 375  Shot Put (6#) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 53-00  6/28/1980   Troy Fowler, Eureka, KS                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hunter Jones              11 Arizona Sain          10.28m      9.98m  
  2 Andre Elmore              11 Do Right Edu           9.75m      9.80m  
  3 Joshua Hernandez          11 Team Bliss T                      8.87m  
  4 Elliot King               11 AZ Flames TC           9.04m      8.75m  
  5 Larry Thomas              11 Arizona Sain           8.85m      8.71m  
  6 Djamon Smith              10 Arizona Chee                      8.23m  
  7 Ryan Shaver               11 Phoenix Bobcats                   8.09m  
  8 Tyson Jones               10 Arizona Sain           7.67m      8.00m  
  9 Julian Gutierrez          10 Miles Per Ho                      7.11m  
 10 Taylon Wesley             10 Arizona Sain           8.12m      7.10m  
 11 Benjamin Campagna         11 Arizona Chee                      6.96m  
 12 Conner Verdugo            11 Sahuarita Sp                      6.92m  
 13 Jacob Contreras           11 AZ Flames TC           6.96m      6.49m  
 14 Jais Schilcher            10 Northwest Xp                      5.94m  
 15 Jose Chavez               10 Team Bliss T                      5.75m  
 16 Hunter Burson             10 Team Bliss T                      5.67m  
 17 Anthony Bringham          10 Northwest Xp                      5.37m  
 18 Javier Hernandez          10 Arizona Sain           5.46m      5.25m  
 19 Djhimon Hill              11 Do Right Edu           4.27m      5.20m  
 
Event 376  Discus Throw (1K) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 159-07  6/19/1982   Michael Stubblefield, Bakersfield, CA      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andre Elmore              11 Do Right Edu          24.38m     25.46m  
  2 Benjamin Campagna         11 Arizona Chee                     21.78m  
  3 Joshua Hernandez          11 Team Bliss T                     19.99m  
  4 Ryan Shaver               11 Phoenix Bobcats                  19.81m  
  5 Elliot King               11 AZ Flames TC          14.31m     15.24m  
  6 Jacob Contreras           11 AZ Flames TC                     14.65m  
  7 Jose Chavez               10 Team Bliss T                     12.38m  
  8 Hunter Burson             10 Team Bliss T                     10.39m  
 
Event 377  Javelin Throw (300G) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 123-03  7/28/2001   Josh Johnson, Los Angeles, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Malik Mason               11 Do Right Edu          33.22m     31.55m  
  2 Benjamin Campagna         11 Arizona Chee                     28.17m  
  3 Elliot King               11 AZ Flames TC          30.56m     27.66m  
  4 Taylon Wesley             10 Arizona Sain          28.37m     26.70m  
  5 Hunter Jones              11 Arizona Sain          23.19m     22.83m  
  6 Tahj Spears               10 Northwest Xp                     22.40m  
  7 Ryan Shaver               11 Phoenix Bobcats                  21.41m  
  8 Jacob Contreras           11 AZ Flames TC                     15.66m  
  9 Javier Hernandez          10 Arizona Sain          14.31m     15.56m  
 10 Jais Schilcher            10 Northwest Xp                     15.14m  
 11 Tyson Jones               10 Arizona Sain          17.50m     13.94m  
 12 Julian Gutierrez          10 Miles Per Ho                     13.58m  
 13 Joshua Hernandez          11 Team Bliss T                     12.73m  
 14 Jrue Jantz                10 Pops TC               12.70m     12.45m  
 15 Anthony Bringham          10 Northwest Xp                     11.99m  
 16 Kwame Kilonzo             10 Pops TC               10.97m     10.83m  
 17 Djhimon Hill              11 Do Right Edu          11.28m     10.13m  
 
Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ky Westbrook              13 Arizona Chee           12.10      12.55   5 
  2 Taylor Patton             12 Arizona Chee           12.23      12.93   5 
  3 Tope Williams             13 Arizona Chee           12.22      13.07   5 
  4 Imani Adams               13 Arizona Chee           12.12      13.47   5 
  5 shanice Tremble           14 Unattached                        13.64   2 
  6 Sasha Jarrett             12 Arizona Risi           13.81      13.73   5 
  7 Autumn Bryant             13 Miles Per Ho           14.49      13.83   4 
  8 Kennedy Broom             12 Arizona Chee           12.78      14.03   5 
  9 Octobria Sadler           13 Arizona Elit           14.00      14.05   5 
 10 Jonaye Muldrow            13 Miles Per Ho           14.49      14.12   4 
 11 Tori Kruger               13 Northwest Xp           16.50      14.14   3 
 12 Cierra Reeves             13 Arizona Elit                      14.23   1 
 13 Cayana Ruffino            13 Phoenix Bobcats                   14.38   1 
 14 Diamond Prince            13 Sahuarita Sp                      14.52   2 
 15 Kennedy Stanfield         13 Arizona Sain           15.16      14.68   4 
 16 Jennelle Norem            13 Arizona Elit                      14.84   1 
 17 Keanna Oliver             13 Do Right Edu           15.77      14.88   4 
 18 Aunesty Jantz             12 Pops TC                15.50      14.89   4 
 19 Taleisha Thompson         13 Do Right Edu                      15.00   2 
 20 Desiree Shipp             12 Team Bliss T                      15.16   2 
 21 Davilyn Rohr              13 Northwest Xp           16.50      15.20   3 
 22 Raviauna Gray             12 Arizona Spee           15.05      15.28   4 
 23 Joeli Jantz               13 Pops TC                16.00      15.32   3 
 24 Jody-Tori Traversy        13 Team Bliss T                      15.89   2 
 25 Annastasia Mayes-Spencer  13 Arizona Tita                      16.00   1 
 26 Jacie Wright              13 Arizona Elit                      16.01   2 
 27 Markaya Hill              13 Miles Per Ho           16.85      16.25   3 
 28 Jada Bryant               13 Miles Per Ho                      16.31   1 
 29 Diamond Brown             12 Arizona Glory                     16.34   2 
 30 Naje Coaxen               14 Northwest Xp                      16.49   5 
 31 Alyssa Cruz               12 Arizona Sain           16.98      16.64   3 
 32 Amara Banks               12 Arizona Chee                      17.13   1 
 33 Nicole Pierson            13 Do Right Edu           17.72      17.21   3 
 
Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ky Westbrook              13 Arizona Chee           25.80      26.35   5 
  2 Tope Williams             13 Arizona Chee           26.50      26.81   5 
  3 Taylor Patton             12 Arizona Chee           27.10      27.01   5 
  4 Imani Adams               13 Arizona Chee           26.57      27.83   5 
  5 shanice Tremble           14 Unattached                        27.91   4 
  6 Angela Robinson           13 Arizona Risi           28.57      27.98   5 
  7 Jazzmine Yarbrough        13 Arizona Tita           28.05      28.01   5 
  8 Sasha Jarrett             12 Arizona Risi           28.54      28.02   5 
  9 Octobria Sadler           13 Arizona Elit           29.27      28.35   4 
 10 Jalissa Smith             12 AZ Flames TC           29.10      28.39   4 
 11 Autumn Bryant             13 Miles Per Ho           29.57      29.08   4 
 12 Kennedy Broom             12 Arizona Chee           27.43      29.35   5 
 13 Tori Kruger               13 Northwest Xp           34.30      29.36   3 
 14 Jonaye Muldrow            13 Miles Per Ho           29.50      29.59   4 
 15 Cierra Reeves             13 Arizona Elit                      29.67   1 
 16 Cayana Ruffino            13 Phoenix Bobcats                   30.65   1 
 17 Diamond Prince            13 Sahuarita Sp                      31.16   1 
 18 Keanna Oliver             13 Do Right Edu           31.89      31.22   4 
 19 Davilyn Rohr              13 Northwest Xp           36.30      31.38   3 
 20 Jennelle Norem            13 Arizona Elit                      31.40   2 
 21 Aunesty Jantz             12 Pops TC                32.50      32.05   3 
 22 Joeli Jantz               13 Pops TC                34.00      32.72   3 
 23 Kiana Talley              12 Spartan Spee           32.85      32.90   3 
 24 Jody-Tori Traversy        13 Team Bliss T                      32.93   1 
 25 Jacie Wright              13 Arizona Elit                      33.09   1 
 26 Annastasia Mayes-Spencer  13 Arizona Tita                      33.52   2 
 27 Naje Coaxen               14 Northwest Xp                      33.58   2 
 28 Raviauna Gray             12 Arizona Spee           31.59      34.25   4 
 29 Desiree Shipp             12 Team Bliss T                      34.39   2 
 30 Alyssa Cruz               12 Arizona Sain           34.71      34.72   3 
 31 Jada Bryant               13 Miles Per Ho                      35.03   2 
 32 Diamond Brown             12 Arizona Glory                     35.17   1 
 33 Markaya Hill              13 Miles Per Ho           35.59      35.44   3 
 34 Amara Banks               12 Arizona Chee                      38.03   1 
 35 Briana Bustamante         13 Arizona Chee                      39.68   1 
 
Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 53.43  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Imani Adams               13 Arizona Chee         1:00.00    1:02.71   4 
  2 Angela Robinson           13 Arizona Risi         1:06.18    1:04.63   4 
  3 Sasha Jarrett             12 Arizona Risi         1:07.22    1:05.38   4 
  4 Jalissa Smith             12 AZ Flames TC         1:05.90    1:06.58   4 
  5 Kiana Covington           12 El Paso Wing                    1:07.03   1 
  6 Cierra Reeves             13 Arizona Elit                    1:07.09   2 
  7 Kennedy Broom             12 Arizona Chee         1:00.00    1:07.35   4 
  8 Octobria Sadler           13 Arizona Elit         1:09.00    1:07.40   3 
  9 Tope Williams             13 Arizona Chee         1:00.00    1:07.62   4 
 10 Davilyn Rohr              13 Northwest Xp         1:18.00    1:08.97   3 
 11 Jennelle Norem            13 Arizona Elit                    1:10.55   2 
 12 Kierra Brown              12 Do Right Edu         1:08.00    1:10.74   4 
 13 Autumn Bryant             13 Miles Per Ho         1:11.10    1:11.13   3 
 14 Hannah Zweig              13 Arizona Elit                    1:12.08   1 
 15 Keanna Oliver             13 Do Right Edu         1:17.00    1:12.54   3 
 16 Cayana Ruffino            13 Phoenix Bobcats                 1:12.71   2 
 17 Jacie Wright              13 Arizona Elit                    1:16.49   1 
 18 Kiana Talley              12 Spartan Spee         1:20.18    1:17.33   3 
 19 Breanna Sims              13 Do Right Edu         1:08.00    1:17.45   4 
 20 Alise Shalongo            12 Arizona Elit                    1:18.17   2 
 21 Raviauna Gray             12 Arizona Spee         1:12.40    1:18.72   3 
 22 Diamond Prince            13 Sahuarita Sp                    1:20.34   1 
 23 Alyssa Cruz               12 Arizona Sain         1:25.30    1:24.06   2 
 24 Amara Banks               12 Arizona Chee                    1:27.39   2 
 25 Briana Bustamante         13 Arizona Chee                    1:28.23   1 
 26 Kiana Verdugo             13 Sahuarita Sp                    1:28.65   2 
 -- Desiree Shipp             12 Team Bliss T                         DQ   1 
 
Event 404  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jazzmine Yarbrough        13 Arizona Tita         2:22.11    2:33.73  
  2 Kaylee Franks             13 Arizona Blaz         2:50.00    2:37.28  
  3 Kiana Covington           12 El Paso Wing                    2:41.84  
  4 Jessica Williams          13 AZ Flames TC         2:42.29    2:45.17  
  5 Hannah Zweig              13 Arizona Elit                    2:53.28  
  6 Ashley Gil                12 Arizona Chee                    2:54.04  
  7 Alise Shalongo            12 Arizona Elit                    2:58.52  
  8 Emily Clifton             12 Arizona Spee         3:14.05    3:24.94  
  9 Briana Bustamante         13 Arizona Chee                    3:31.10  
 
Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 4:36.90  7/28/1996   Rebecca Mitchell, Geneva, IL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jazzmine Yarbrough        13 Arizona Tita         5:50.42    5:28.26  
  2 Kaylee Franks             13 Arizona Blaz         5:46.00    5:33.25  
  3 Jessica Williams          13 AZ Flames TC         5:26.12    5:43.76  
  4 Ashley Gil                12 Arizona Chee                    6:35.30  
  5 Emily Clifton             12 Arizona Spee         6:55.27    7:06.39  
 
Event 406  3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 9:57.16  7/4/1987    Deresa Walters, Rochester, NY             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Williams          13 AZ Flames TC        11:47.34   12:48.14  
 
Event 409  3000 Meter Race Walk Youth Girls
=========================================================================
    National: N 14:46.46  7/30/1992   Anya-Marie Ruso, Fayetteville, AR        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Briana Bustamante         13 Arizona Chee                   24:14.94  
  2 Ashley Gil                12 Arizona Chee                   24:50.39  
  3 Amara Banks               12 Arizona Chee                   26:04.03  
 
Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Oche Myers                13 Arizona Risi           11.90      11.50   5 
  2 Mykeal Ham                13 AZ Flames TC           11.88      11.53   5 
  3 Tevin Mayfield            13 Arizona Chee           11.80      11.59   5 
  4 Paul Lucas                13 Do Right Edu           11.97      11.81   5 
  5 Bobby Grant               13 Arizona Glory          12.86      12.26   5 
  6 Sherman Shields           13 Arizona Tita           25.94      12.29   3 
  7 Nikolai King              12 Northwest Xp           13.20      12.69   5 
  8 Austin Gutierrez          13 Northwest Xp           13.10      12.97   5 
  9 Lawrence Wallace          12 Arizona Tita           13.69      12.98   4 
 10 Bailey Rufus              12 Miles Per Ho           13.91      13.27   4 
 11 Markez Butler             12 Arizona Sain           14.74      13.35   4 
 12 Luke Tolmachoff           13 Northwest Xp           13.50      13.36   5 
 13 Kendall Griffin           12 Arizona Chee                      13.43   2 
 14 Bobby Odoms               12 Miles Per Ho           13.83      13.60   4 
 14 Kaleb Pitts               12 Arizona Chee                      13.60   2 
 16 Derrick Beale             12 Arizona Glory          13.88      13.68   4 
 17 Michael Rakowski          13 Northwest Xp           15.40      14.02   3 
 18 Christion Brewington      12 Arizona Chee                      14.17   1 
 19 Jeremiah Taylor-Pitts     12 Miles Per Ho                      14.84   1 
 20 Waun Washington           12 Unattached                        14.89   2 
 21 Ellis Adkinson            12 Arizona Spee                      14.96   2 
 22 Trenton Bender            12 Do Right Edu           15.48      15.11   3 
 23 Elijah Barnes             12 Miles Per Ho           16.20      15.23   3 
 24 Tyron Hurtt               12 Arizona Sain           14.28      15.53   4 
 25 Quentin Davis             12 Miles Per Ho                      15.98   1 
 26 Noah Harris               12 Pops TC                16.16      16.15   3 
 27 Curtis Tidwell            12 Sahuarita Sp                      17.88   1 
 
Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mykeal Ham                13 AZ Flames TC           23.87      23.68   5 
  2 Tevin Mayfield            13 Arizona Chee           23.00      23.83   5 
  3 Oche Myers                13 Arizona Risi           24.23      24.02   5 
  4 Paul Lucas                13 Do Right Edu           24.25      24.25   5 
  5 Bobby Grant               13 Arizona Glory          27.68      24.52   4 
  6 Sebastian Gutierrez       13 Miles Per Ho           27.50      26.20   4 
  7 Nikolai King              12 Northwest Xp           27.50      26.38   5 
  8 Lawrence Wallace          12 Arizona Tita           27.43      27.11   5 
  9 Austin Gutierrez          13 Northwest Xp           28.50      27.20   4 
 10 Luke Tolmachoff           13 Northwest Xp           29.60      27.62   3 
 11 Pavone Myers              12 Do Right Edu           27.42      27.74   5 
 12 Christian Shaver          13 Phoenix Bobcats        28.81      28.19   4 
 13 Bobby Odoms               12 Miles Per Ho           28.09      28.37   4 
 14 Bailey Rufus              12 Miles Per Ho           27.89      28.42   4 
 15 Christion Brewington      12 Arizona Chee           29.98      28.62   3 
 16 Tyron Hurtt               12 Arizona Sain           28.95      28.71   3 
 17 Ruben Huerta              12 Arizona Tita           29.84      28.77   3 
 18 Kendall Griffin           12 Arizona Chee                      28.89   1 
 19 Jacob Cobos               12 El Paso Wing           28.00      28.95   4 
 20 Michael Rakowski          13 Northwest Xp           36.30      29.17   2 
 21 Derrick Beale             12 Arizona Glory          29.02      29.27   3 
 22 Kaleb Pitts               12 Arizona Chee                      29.49   1 
 23 Chase Croteau             12 Northwest Xp           34.50      30.81   2 
 24 Damon Duckwiler           13 Team Bliss T                      31.41   1 
 25 Elijah Barnes             12 Miles Per Ho           38.10      31.53   2 
 26 Waun Washington           12 Unattached                        31.90   1 
 27 Trenton Bender            12 Do Right Edu           32.36      32.48   3 
 28 Ellis Adkinson            12 Arizona Spee           32.43      32.69   2 
 29 Miguel Hernandez          12 Arizona Sain           35.38      34.74   2 
 30 Quentin Davis             12 Miles Per Ho                      34.77   1 
 31 Curtis Tidwell            12 Sahuarita Sp                      41.87   1 
 
Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Oche Myers                13 Arizona Risi           55.42      54.73   3 
  2 Paul Lucas                13 Do Right Edu           55.42      55.37   3 
  3 Bobby Grant               13 Arizona Glory        1:03.57    1:01.04   3 
  4 Sebastian Gutierrez       13 Miles Per Ho            5.00    1:01.45   2 
  5 Pavone Myers              12 Do Right Edu         1:00.00    1:03.75   3 
  6 Roshon Roomes             13 AZ Flames TC         1:01.02    1:04.18   3 
  7 Isaih Fuel                12 Unattached                      1:08.01   2 
  8 Christion Brewington      12 Arizona Chee                    1:09.31   1 
  9 Kaleb Pitts               12 Arizona Chee                    1:11.16   1 
 10 Trenton Bender            12 Do Right Edu                    1:11.32   1 
 11 Chase Croteau             12 Northwest Xp         1:20.00    1:11.71   2 
 12 Waun Washington           12 Unattached                      1:13.57   1 
 13 Ellis Adkinson            12 Arizona Spee                    1:14.94   2 
 14 Curtis Tidwell            12 Sahuarita Sp                    1:38.36   1 
 
Event 414  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper, Albuquerque,NM               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Zachery Acuna             13 Northwest Xp                    2:21.01  
  2 Muhammad Oliver           13 Arizona Risi                    2:27.22  
  3 Roshon Roomes             13 AZ Flames TC         2:38.43    2:28.95  
  4 Edward Zazueta            12 Arizona Sain         2:38.03    2:29.79  
  5 Jacob Cobos               12 El Paso Wing         2:35.00    2:34.94  
  6 Isaih Fuel                12 Unattached                      2:37.93  
  7 Chase Croteau             12 Northwest Xp                    2:38.88  
  8 Marco Chavez              12 Team Bliss T                    2:39.28  
  9 Andrew Ruiz               12 Arizona Elit                    2:40.19  
 10 Bryan Mugge               13 AZ Flames TC         2:36.76    2:41.00  
 11 Christian Deleon          13 Team Bliss T                    2:49.01  
 12 Damon Duckwiler           13 Team Bliss T                    2:49.89  
 13 Stephen Hernandez         13 Team Bliss T                    2:59.22  
 14 Steven Corley             12 Northwest Xp                    3:07.32  
 
Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau, Fresno, Ca                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Zachery Acuna             13 Northwest Xp                    5:04.56  
  2 Markez Butler             12 Arizona Sain         5:14.49    5:07.90  
  3 Tyler Foutz               12 AZ Flames TC         5:03.58    5:11.89  
  4 Edward Zazueta            12 Arizona Sain         5:28.07    5:21.34  
  5 Bryan Mugge               13 AZ Flames TC         5:21.37    5:24.21  
  6 Andrew Ruiz               12 Arizona Elit                    5:24.77  
  7 Christian Deleon          13 Team Bliss T                    5:32.08  
  8 Tristan Dicke             13 Arizona Elit                    5:33.62  
  9 Marco Chavez              12 Team Bliss T                    5:34.04  
 10 Stephen Hernandez         13 Team Bliss T                    5:42.51  
 11 Damon Duckwiler           13 Team Bliss T                    5:50.49  
 
Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tyler Foutz               12 AZ Flames TC                   11:05.08  
  2 Christian Deleon          13 Team Bliss T                   11:28.21  
  3 Tristan Dicke             13 Arizona Elit                   11:43.71  
  4 Stephen Hernandez         13 Team Bliss T                   11:57.16  
  5 Brandon Dorr              13 Unattached          10:40.00   11:59.41  
 
Event 421  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 14.01  6/9/2001    Domenique Manning, Rialto, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Breanna Sims              13 Do Right Edu           19.36      19.69  
  2 Angela Robinson           13 Arizona Risi           17.83      19.72  
  3 Taylor Patton             12 Arizona Chee           17.00      20.97  
 
Event 422  200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Angela Robinson           13 Arizona Risi                      31.87  
  2 Kierra Brown              12 Do Right Edu           34.11      33.23  
  3 Breanna Sims              13 Do Right Edu           34.11      33.28  
 
Event 431  100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, Fl               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tevin Mayfield            13 Arizona Chee           14.80      14.34  
  2 Keandre Bates             13 Team Bliss T                      16.02  
  3 Muhammad Oliver           13 Arizona Risi           19.76      16.82  
  4 Roy Turner                13 Do Right Edu           19.65      17.79  
 
Event 432  200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 24.83  7/30/1995   Chris Hickman, Houston, TX                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tevin Mayfield            13 Arizona Chee           26.50      25.43  
  2 Roy Turner                13 Do Right Edu           33.57      30.02  
 
Event 451  4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 43.51  7/29/2000   Boynton Beach, TC                           
                       W.Dix, M.Dowdell,  J.Wimbley, D.Owen              
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                  52.10      51.84  
     1) Paul Lucas 13                   2) Pavone Myers 12                
     3) Roy Turner 13                   4) Trejaun White 12               
  2 Northwest Xpress  'A'                               51.20      52.05  
     1) Austin Gutierrez 13             2) Nikolai King 12                
     3) Luke Tolmachoff 13              4) Kory Wilson 12                 
  3 Arizona Titans  'A'                                 54.38      52.39  
     1) Nakai Aruizu 13                 2) Ruben Huerta 12                
     3) Sherman Shields 13              4) Lawrence Wallace 12            
 
Event 452  4x400 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 3:23.96  8/1/1993    LA Jets, Los Angeles, CA                  
                         LCruel,A.Dean, P.McCall,O.Moore                   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Team Bliss TC  'A'                                           4:39.14  
     1) Keandre Bates 13                2) Marco Chavez 12                
     3) Christian Deleon 13             4) Stephen Hernandez 13           
 
Event 461  High Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 5-08.50  6/8/1986    Chrissy Mills, Tarzana, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jalissa Smith             12 AZ Flames TC           1.40m      1.43m  
 
Event 463  Long Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 19-11  6/20/1998   Tracee Thomas, Rialto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kennedy Broom             12 Arizona Chee                      4.44m  
  2 Taylor Patton             12 Arizona Chee           4.50m      4.27m  
  3 Autumn Bryant             13 Miles Per Ho           4.10m      4.22m  
  4 Imani Adams               13 Arizona Chee           4.50m      4.20m  
  5 Kierra Brown              12 Do Right Edu           4.57m      4.09m  
  6 Aunesty Jantz             12 Pops TC                3.48m      3.92m  
  7 Tope Williams             13 Arizona Chee                      3.91m  
  8 Jalissa Smith             12 AZ Flames TC           4.40m      3.70m  
  9 Joeli Jantz               13 Pops TC                3.35m      3.42m  
 10 Kiana Talley              12 Spartan Spee                      3.10m  
 11 Jody-Tori Traversy        13 Team Bliss T                      2.80m  
 12 Kennedy Stanfield         13 Arizona Sain                      2.72m  
 
Event 465  Shot Put (6#) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 52-01.25  1976        Susie Ray, Orange, CA                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kierra Brown              12 Do Right Edu          10.36m     11.07m  
  2 Ky Westbrook              13 Arizona Chee                     10.31m  
  3 Taleisha Thompson         13 Do Right Edu                      9.69m  
  4 Kiana Verdugo             13 Sahuarita Sp                      9.25m  
  5 Joeli Jantz               13 Pops TC                5.99m      6.70m  
  6 Nicole Pierson            13 Do Right Edu                      5.90m  
 
Event 466  Discus Throw (1K) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 152-00  2/23/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kiana Verdugo             13 Sahuarita Sp                     20.06m  
 
Event 467  Javelin Throw (600G) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 122-00  7/30/2000   Kaitlin Nazario, Dover, NJ                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aunesty Jantz             12 Pops TC                          13.29m  
 
Event 471  High Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 6-04.75  7/24/1998   Donovan Kilmartin, Boise, ID              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Austin Gutierrez          13 Northwest Xp                      1.55m  
  2 Muhammad Oliver           13 Arizona Risi           1.50m      1.50m  
  3 Luke Tolmachoff           13 Northwest Xp                      1.43m  
  4 Kory Wilson               12 Northwest Xp                      1.35m  
  5 Roshon Roomes             13 AZ Flames TC           1.15m      1.30m  
 
Event 473  Long Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 23-00.50  1976        Anthony Gibson, San Fernando, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Keandre Bates             13 Team Bliss T           5.41m      5.40m  
  2 Lawrence Wallace          12 Arizona Tita           5.08m      5.27m  
  3 Sebastian Gutierrez       13 Miles Per Ho                      5.16m  
  4 Muhammad Oliver           13 Arizona Risi           4.96m      5.14m  
  5 Roshon Roomes             13 AZ Flames TC           4.34m      4.57m  
  6 Bobby Odoms               12 Miles Per Ho                      4.31m  
  7 Markez Butler             12 Arizona Sain           3.78m      4.29m  
  8 Jeremiah Taylor-Pitts     12 Miles Per Ho                      4.03m  
  8 Marco Chavez              12 Team Bliss T                      4.03m  
 10 Bailey Rufus              12 Miles Per Ho                      3.88m  
 11 Kendall Griffin           12 Arizona Chee                      3.83m  
 12 Quentin Davis             12 Miles Per Ho                      3.25m  
 
Event 475  Shot Put (4K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/28/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 James Holmen              13 Arizona Puma          10.80m     10.82m  
  2 Marcos Delgado            13 El Paso Wild                     10.71m  
  3 Christian Shaver          13 Phoenix Bobcats                  10.59m  
  4 Jacob Cobos               12 El Paso Wing           8.99m      9.09m  
  5 Noah Harris               12 Pops TC                8.41m      8.91m  
  6 Christion Brewington      12 Arizona Chee                      7.85m  
  7 Alex Martinez             12 Do Right Edu           6.10m      5.92m  
  8 Miguel Hernandez          12 Arizona Sain           6.25m      5.60m  
 
Event 476  Discus Throw (1K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 201-10  6/3/1995    Joel Armitage, Omaha, NE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Christian Shaver          13 Phoenix Bobcats                  32.60m  
  2 James Holmen              13 Arizona Puma          31.75m     29.70m  
  3 Jacob Cobos               12 El Paso Wing                     26.92m  
  4 Alex Martinez             12 Do Right Edu          17.98m     16.68m  
 
Event 477  Javelin Throw (600 G) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 176-06  7/6/2000    Brian Kerr, Vero Beach, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Christian Shaver          13 Phoenix Bobcats                  42.49m  
  2 Aaron Ramirez             12 Unattached                       38.18m  
  3 Marcos Delgado            13 El Paso Wild                     35.05m  
  4 James Holmen              13 Arizona Puma          27.08m     25.69m  
 
Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shannon Jackson           14 Do Right Edu           12.90      12.80  
  2 Kierra Jackson            14 Arizona Risi           14.38      14.44  
  3 Alexis Pierson            15 Do Right Edu           17.77      17.30  
 
Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 23.26  7/31/1999   LaSauntea Moore, Akron, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kierra Jackson            14 Arizona Risi           29.19      28.66  
 
Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kierra Jackson            14 Arizona Risi         1:04.57    1:04.59  
  2 Shannon Jackson           14 Do Right Edu         1:04.00    1:13.37  
  3 Alexis Pierson            15 Do Right Edu         1:30.00    1:32.82  
 
Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.69  7/27/1991   Liz Mueller, Waterford, CT                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shelby Brown              14 Arizona Chee                    2:47.74  
  2 Kelly Wolf                15 AZ Flames TC                    2:50.35  
  3 Elexus Rangel             15 Arizona Sain         2:51.23    2:51.54  
  4 Natalie Long              14 Arizona Chee                    3:01.21  
 
Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shelby Brown              14 Arizona Chee                    5:33.46  
  2 Elexus Rangel             15 Arizona Sain         5:59.60    5:59.29  
  3 Kelly Wolf                15 AZ Flames TC                    6:01.05  
 
Event 509  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 27:52.90  7/25/2001   Erica Adams, Spartanburg, SC             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Natalie Long              14 Arizona Chee                   23:35.56N 
  2 Shelby Brown              14 Arizona Chee                   23:35.70N 
 
Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 10.54  7/25/8797   Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roderick Griffin          15 Arizona Sain                      12.08  
  2 Blake Ivie                15 AZ Flames TC           12.57      12.47  
  3 Gaige Funkhouser          14 AZ Flames TC           12.89      12.76  
  4 Dequaven Brooks           14 Arizona Tita                      12.99  
  5 Seantre Luster-Smith      14 Arizona Tita           13.88      13.21  
 
Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roderick Griffin          15 Arizona Sain                      25.08  
  2 Malik Williams            14 Pops TC                27.50      25.73  
  3 Blake Ivie                15 AZ Flames TC           25.69      27.41  
  4 Dequaven Brooks           14 Arizona Tita                      27.80  
  5 Seantre Luster-Smith      14 Arizona Tita           28.75      29.44  
 
Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jesse Jackson             14 Spartan Spee         1:10.34      57.07  
  2 Malik Williams            14 Pops TC              1:06.50    1:00.31  
  3 Austin Feltner            14 Team Bliss T                    1:02.60  
  4 Derek Williams            14 Spartan Spee         1:07.20    1:04.68  
  5 Travis Franklin           15 Arizona Spee         1:07.60    1:09.75  
 
Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 1:53.37  7/28/1985   Michael Remigino, Newington, CT           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dustin Gabrych            14 Spartan Spee         2:23.42    2:23.35  
  2 Jesse Jackson             14 Spartan Spee         2:30.08    2:24.96  
  3 Austin Feltner            14 Team Bliss T                    2:26.36  
  4 Derek Williams            14 Spartan Spee         2:48.00    2:29.92  
  5 Travis Franklin           15 Arizona Spee         2:36.34    2:37.71  
 
Event 563  Long Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 20-02.50  7/10/1999   Jill Bell, Bellevue, WA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shannon Jackson           14 Do Right Edu                      3.59m  
 
Event 565  Shot Put (4K) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 49-10.50  7/27/2001   Michelle Carter, Ovilla, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alisha Bailey             14 Arizona Tita           5.98m      5.53m  
 
Event 566  Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 164-05  5/12/1997   Elizabeth Debartolo, Aurora, IL            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alisha Bailey             14 Arizona Tita                     14.29m  
 
Event 567  Javelin Throw (600 G) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 152-08  7/29/2000   Rachel Walker, Benton, LA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alisha Bailey             14 Arizona Tita                     10.69m  
 
Event 571  High Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N  7-05  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Will Hooper               14 Arizona Puma           1.65m      1.65m  
 
Event 573  Long Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 24-01.50  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Will Hooper               14 Arizona Puma           5.35m      5.43m  
  2 Roderick Griffin          15 Arizona Sain                      5.20m  
  3 Blake Ivie                15 AZ Flames TC           5.10m      5.13m  
  4 Malik Williams            14 Pops TC                4.32m      5.03m  
  5 Gaige Funkhouser          14 AZ Flames TC           4.70m      4.77m  
 
Event 575  Shot Put (12#) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Will Hooper               14 Arizona Puma                     10.62m  
  2 Quashawn Luster-Smith     15 Arizona Tita           8.99m      9.13m  
  3 Jonathan Corrales         14 Arizona Tita           7.76m      7.89m  
 
Event 577  Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 202-09  7/6/2001    Dustin Johnson, Crossett, AR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gaige Funkhouser          14 AZ Flames TC          42.22m     33.56m  
  2 Quashawn Luster-Smith     15 Arizona Tita          26.28m     26.78m  
  3 Malik Williams            14 Pops TC               22.25m     25.48m  
  4 Jonathan Corrales         14 Arizona Tita          12.56m     14.65m  
 
Event 601  100 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dana Mingoes              17 Arizona Risi                      13.55  
  2 Candida Tolbert           17 Do Right Edu                      16.76  
 
Event 602  200 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 23.32  7/29/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dana Mingoes              17 Arizona Risi                      28.04  
  2 Lyndie Parker             17 Arizona Chee                      29.06  
 
Event 603  400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dana Mingoes              17 Arizona Risi                    1:06.81  
  2 Lyndie Parker             17 Arizona Chee                    1:08.56  
 
Event 604  800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    National: N 2:07.05  7/1/1994    Tamieka Grizzle, Bronx, NY                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lyndie Parker             17 Arizona Chee                    2:41.18  
 
Event 611  100 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cameron Robinson          16 Arizona Risi           13.03      12.94  
 
Event 612  200 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaac Campbell            17 Arizona Spee           24.04      24.55  
  2 Cameron Robinson          16 Arizona Risi           27.94      27.03  
 
Event 673  Long Jump Young Men
=========================================================================
    National: N 25-09.75  1977        Lamont King, Surprise, Az                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cameron Robinson          16 Arizona Risi                      5.05m  
 
Event 675  Shot Put (12#) Young Men
=========================================================================
    National: N 67-00.50  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jeremy Tuttle             16 Unattached            15.24m     15.39m  
  2 Bryce Turner              16 Team Bliss T                      8.16m  
 
Event 676  Discus Throw (1.6K) Young Men
================================================================================
    National: N 207-04  1979        Clint Johnson, Overland Park, KS           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jeremy Tuttle             16 Unattached            51.82m     52.89m  
  2 Bryce Turner              16 Team Bliss T                     20.41m  
 
Event 677  Javelin Throw (800G) Young Men
=========================================================================
    National: N 232-09  8/1/1998    Brian Kollar, Virginia Beach, Va           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jeremy Tuttle             16 Unattached            54.86m     53.59m