Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                      HY-TEK's Meet Manager 1/23/2010 04:02 PM
                        Developmental Meet - 1/23/2010                         
                              Arizona Association                              
                                  Westwood HS                                  
                                    Results                                    
 
Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Adora Adams                7 Arizona Chee                      16.59   4 
  2 Dominique Mustin           4 Arizona Risi                      17.13   2 
  3 Jasmine Singleton          7 Mustangs                          17.38   4 
  4 Jayde Charlton             7 Do Right Edu                      17.90   1 
  5 Haila Reed                 7 Do Right Edu                      18.03   4 
  6 Taylor Aguano              6 Arizona Chee           16.51      18.10   4 
  7 Mya Harrell                6 Arizona Spee                      18.17   3 
  8 Najelah Kirk               6 Miles Per Ho                      19.61   3 
  9 Deysha Lee                 7 Arizona Glor                      19.90   1 
 10 Kayla Roland               7 Arizona Glor                      19.91   1 
 11 Jamelah Carswell           7 Do Right Edu                      20.45   4 
 12 Amreah Hutchinson          6 AZ Flames TC           21.35      20.52   4 
 13 Cierra Colley              7 Arizona Puma           20.15      20.86   4 
 14 Esperanza Reyes            7 Arizbushmast                      20.92   3 
 15 Banet Flore                5 ColdWater Ex                      23.02   3 
 16 Jacqueline Esquer          7 ColdWater Ex                      23.06   2 
 17 Anaya Andrews              4 Arizona Chee           16.51      23.44   3 
 18 Olivia Carter              6 Arizona Chee           16.51      23.62   2 
 19 alizeth lopez                Unattached                        24.36   1 
 20 Nissaa Martinez            4 Do Right Edu                      24.52   3 
 21 Darian Bursh               6 Arizona Chee           16.51      24.87   1 
 22 Keishara Cesar             6 Arizona Glor                      26.33   2 
 23 Xaria Culver               4 Do Right Edu                      27.07   1 
 24 Ava Ardizzone              4 Phoenix Bobc                      29.03   2 
 25 Cheyenne Mason             5 Do Right Edu                      39.53   2 
 
Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jasmine Singleton          7 Mustangs                          35.14   1 
  2 Dominique Mustin           4 Arizona Risi                      35.51   1 
  3 Adora Adams                7 Arizona Chee                      36.00   4 
  4 Haila Reed                 7 Do Right Edu                      39.05   3 
  5 Taylor Aguano              6 Arizona Chee                      39.74   3 
  6 Mia Lockhart               7 Arizona Chee                      43.19   3 
  7 Angelique Guillen          7 Arizona Glor                      44.81   4 
  8 Naja Jones                 6 Arizona Glor                      46.38   1 
  9 Jamelah Carswell           7 Do Right Edu                      46.79   3 
 10 Amreah Hutchinson          6 AZ Flames TC           46.37      48.16   4 
 11 Esperanza Reyes            7 Arizbushmast                      50.08   1 
 12 Jacqueline Esquer          7 ColdWater Ex                      50.12   4 
 13 Keishara Cesar             6 Arizona Glor                      50.62   1 
 14 Cierra Colley              7 Arizona Puma           45.48      51.58   4 
 15 alizeth lopez                Unattached                        52.00   1 
 16 Banet Flore                5 ColdWater Ex                      53.52   3 
 17 Darian Bursh               6 Arizona Chee                      57.15   1 
 18 Olivia Carter              6 Arizona Chee                      59.58   3 
 19 Xaria Culver               4 Do Right Edu                    1:01.11   4 
 20 Jayde Charlton             7 Do Right Edu                 2:56:55.17   2 
 21 Mya Harrell                6 Arizona Spee                 2:56:56.49   2 
 22 Kayla Roland               7 Arizona Glor                 2:56:59.01   2 
 23 Anaya Andrews              4 Arizona Chee                 2:56:59.43   2 
 24 Najelah Kirk               6 Miles Per Ho                 2:57:00.31   2 
 25 Deysha Lee                 7 Arizona Glor                 2:57:16.34   2 
 26 Cheyenne Mason             5 Do Right Edu                 2:57:38.01   2 
 
Event 111  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Amari Graham               7 Arizona Risi                      17.30   1 
  2 Tavian Dennis              3 Miles Per Ho                      17.33   3 
  3 Wheaton Markye             6 Do Right Edu                      17.43   3 
  4 Marcus Brown               7 AZ Flames TC                      17.44   5 
  5 Jaylon Williams            7 Arizona Chee                      17.70   3 
  6 Quaron Adams               6 Do Right Edu           18.30      17.80   5 
  7 Quamari Garrett            7 Do Right Edu                      18.25   5 
  8 Tommy Lingruen-Thain       7 Feel The Hea                      18.28   2 
  9 Devon Grubbs               6 Do Right Edu                      18.76   4 
 10 Ty Ali                     6 Mustangs                          18.84   1 
 11 Jacques Span-Moreland      7 Do Right Edu                      19.32   4 
 12 Kai Boykins                5 Arizona Spee                      19.39   4 
 13 Trevon Harris              7 Do Right Edu                      19.41   1 
 14 Aarron Davis               7 Arizona Glor                      19.46   1 
 15 Jaden Andrews              7 Arizona Chee                      20.07   4 
 16 Angel Madrid               7 ColdWater Ex                      20.61   2 
 17 Zion Royal                 6 Do Right Edu                      20.62   2 
 18 Amar Elmore                6 Do Right Edu                      21.23   4 
 19 Dexter Greenjr             6 Arizona Glor                      21.31   5 
 20 Qkasai Garrett             5 Do Right Edu                      21.91   2 
 21 Michael King               5 Mustangs                          22.13   5 
 22 Tyren Harris               6 Do Right Edu                      22.15   2 
 23 Tyler Donald               7 Do Right Edu                      23.09   4 
 24 Zaire Blevins              5 Do Right Edu           22.91      23.25   5 
 25 Issanchar Reyes            6 Arizbushmast                      23.50   4 
 26 Russ Lingruen-Thain        7 Feel The Hea                      25.00   3 
 27 Elijah Matthews            6 Miles Per Ho                      25.29   1 
 
Event 112  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Amari Graham               7 Arizona Risi                      36.63   3 
  2 Quamari Garrett            7 Do Right Edu                      36.70   3 
  3 Marcus Brown               7 AZ Flames TC                      37.38   2 
  4 Russ Lingruen-Thain        7 Feel The Hea                      37.92   5 
  5 Jaylon Williams            7 Arizona Chee                      38.05   1 
  6 Tommy Lingruen-Thain       7 Feel The Hea                      38.17   3 
  6 Wheaton Markye             6 Do Right Edu                      38.17   3 
  8 Quaron Adams               6 Do Right Edu           38.70      38.20   5 
  9 Devon Grubbs               6 Do Right Edu                      40.09   1 
 10 Aarron Davis               7 Arizona Glor                      40.70   4 
 11 Trevon Harris              7 Do Right Edu                      41.74   4 
 12 Kai Boykins                5 Arizona Spee                      41.77   3 
 13 Ty Ali                     6 Mustangs                          41.92   2 
 14 Jaden Andrews              7 Arizona Chee                      42.89   5 
 15 Angel Madrid               7 ColdWater Ex                      43.39   3 
 16 Jacques Span-Moreland      7 Do Right Edu                      44.40   2 
 17 Zion Royal                 6 Do Right Edu                      48.00   2 
 18 Koby Bryant                7 Miles Per Ho                      48.14   1 
 19 Qkasai Garrett             5 Do Right Edu                      48.46   2 
 20 Dexter Greenjr             6 Arizona Glor                      49.15   3 
 21 Tyren Harris               6 Do Right Edu                      49.69   4 
 22 Zaire Blevins              5 Do Right Edu           51.52      50.01   5 
 23 Issanchar Reyes            6 Arizbushmast                      50.11   4 
 24 Tyler Donald               7 Do Right Edu                      50.27   2 
 25 Amar Elmore                6 Do Right Edu                      50.57   4 
 26 Michael King               5 Mustangs                          54.66   2 
 27 Elijah Matthews            6 Miles Per Ho                      59.66   5 
 
Event 141  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Glory  'A'                                           1:48.21  
     1) Keishara Cesar 6                2) Angelique Guillen 7            
     3) Emily Hollins 6                 4) Naja Jones 6                   
 
Event 151  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                           1:16.34  
 
Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jai Gruenwald              9 Arizona Chee           14.02      14.71   4 
  2 Anna Foreman               9 Arizona Chee           14.02      15.24   2 
  3 Zaire Chest                9 Arizona Chee           14.02      15.33   1 
  4 kenzington pratt           9 Unattached                        15.61   2 
  5 Raven Jordan               9 Arizona Chee           14.02      15.92   4 
  6 Dominique Phillips         8 Arizona Risi                      16.08   1 
  7 Malea Walker               9 Arizona Glor                      16.34   3 
  8 Naja Andrews               9 Arizona Chee           16.21      16.52   3 
  9 Mikayla Douglas            9 Do Right Edu                      16.80   4 
 10 Kiemya Williams            8 Do Right Edu                      17.03   1 
 11 Myjah Williams             9 Arizona Chee           16.21      17.11   4 
 12 Destinee Johnson           9 Do Right Edu                      17.37   2 
 13 Sadeja Maddox              8 Miles Per Ho                      17.43   2 
 14 Mikaela Rollins            9 Miles Per Ho                      17.53   3 
 15 Deja Jackson               8 Arizona Risi                      17.81   3 
 16 Shardae Haynes             8 Do Right Edu                      17.88   3 
 17 Chloe Fraley               9 AZ Flames TC                      18.27   4 
 18 Vanessa Uriarte            9 Arizona Glor                      18.31   2 
 19 Taliyah Hillyer            9 Arizona Chee           16.21      18.73   4 
 20 Jayd Smith                 8 Arizona Chee                      18.91   1 
 21 Kailey Rufus               8 Miles Per Ho                      19.19   3 
 22 Nataly Rascon              9 ColdWater Ex                      19.23   2 
 23 Aria Smith                 8 Arizona Chee           16.21      19.27   2 
 24 Crystal Mayfield           8 Do Right Edu                      19.65   2 
 25 Micah Johnson              9 Miles Per Ho                      20.06   1 
 26 Erika Varela               9 ColdWater Ex                      20.50   4 
 27 Anise Braxton              8 Miles Per Ho                      21.47   3 
 
Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 26.71  7/31/1993   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jai Gruenwald              9 Arizona Chee                      32.20   5 
  2 Nataly Rascon              9 ColdWater Ex                      32.95   3 
  3 kenzington pratt           9 Unattached                        33.69   1 
  4 Malea Walker               9 Arizona Glor                      34.34   1 
  5 Mikayla Douglas            9 Do Right Edu                      34.51   1 
  6 Dominique Phillips         8 Arizona Risi                      35.72   2 
  7 Kiemya Williams            8 Do Right Edu                      35.85   3 
  8 Hallee Gray                9 Arizona Chee                      36.54   3 
  9 Destinee Johnson           9 Do Right Edu                      36.73   3 
 10 Raven Jordan               9 Arizona Chee                      37.10   5 
 11 Mikaela Rollins            9 Miles Per Ho                      37.13   4 
 12 Sadeja Maddox              8 Miles Per Ho                      37.97   4 
 13 Naja Andrews               9 Arizona Chee                      38.36   4 
 14 Aria Smith                 8 Arizona Chee                      38.71   3 
 15 Shardae Haynes             8 Do Right Edu                      38.72   1 
 15 Myjah Williams             9 Arizona Chee                      38.72   5 
 17 Deja Jackson               8 Arizona Risi                      38.93   4 
 18 Chloe Fraley               9 AZ Flames TC                      39.85   5 
 19 Vanessa Uriarte            9 Arizona Glor                      41.05   2 
 20 Crystal Mayfield           8 Do Right Edu                      42.70   1 
 21 Kailey Rufus               8 Miles Per Ho                      42.81   2 
 22 Zaire Chest                9 Arizona Chee                      43.23   3 
 23 Micah Johnson              9 Miles Per Ho                      45.10   3 
 24 Taliyah Hillyer            9 Arizona Chee                      45.16   4 
 25 Erika Varela               9 ColdWater Ex                      45.75   5 
 26 Jayd Smith                 8 Arizona Chee                      48.12   4 
 27 Whitney Wilbourn           8 Arizona Glor                      48.34   5 
 28 Anise Braxton              8 Miles Per Ho                      53.28   4 
 
Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Anna Foreman               9 Arizona Chee         1:15.00    1:14.62   4 
  2 Jai Gruenwald              9 Arizona Chee         1:15.00    1:16.76   4 
  3 Zaire Chest                9 Arizona Chee                    1:24.39   2 
  4 Dominique Phillips         8 Arizona Risi                    1:25.04   3 
  5 Raven Jordan               9 Arizona Chee                    1:26.16   3 
  6 Mikayla Douglas            9 Do Right Edu                    1:26.70   1 
  7 Kiemya Williams            8 Do Right Edu                    1:28.43   1 
  8 Deja Jackson               8 Arizona Risi                    1:31.55   1 
  9 Katie Shea                 8 Arizona Chee                    1:31.74   3 
 10 Johanna Vega               9 ColdWater Ex                    1:31.95   3 
 11 Aria Smith                 8 Arizona Chee                    1:32.11   1 
 12 Hallee Gray                9 Arizona Chee                    1:32.74   2 
 13 Naja Andrews               9 Arizona Chee                    1:34.00   4 
 14 Myjah Williams             9 Arizona Chee                    1:35.97   4 
 15 Nataly Rascon              9 ColdWater Ex                    1:40.57   2 
 16 Crystal Mayfield           8 Do Right Edu                    1:45.55   1 
 17 Whitney Wilbourn           8 Arizona Glor                    1:52.10   4 
 18 Shardae Haynes             8 Do Right Edu                    1:54.91   1 
 19 Jayd Smith                 8 Arizona Chee                    1:56.07   1 
 20 Taliyah Hillyer            9 Arizona Chee                    2:16.96   2 
 
Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Chalynn Carr, LaVerne, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Anna Foreman               9 Arizona Chee         2:35.00    2:50.22  
  2 Rose Cobbin                9 Arizbushmast                    3:08.42  
  3 Johanna Vega               9 ColdWater Ex                    3:28.23  
  4 Katie Shea                 8 Arizona Chee                    3:56.90  
  5 Hallee Gray                9 Arizona Chee                    4:41.31  
 
Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Great Barrington, MA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rose Cobbin                9 Arizbushmast                    6:04.59  
  2 Johanna Vega               9 ColdWater Ex                    7:46.65  
 
Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Decarlos Brooks            9 AZ Flames TC           14.23      14.60   4 
  2 Jordin Campbell            9 Arizona Chee           13.51      15.17   5 
  3 Nainoa Aguano              8 Arizona Chee           13.51      15.25   3 
  4 Evan Baltman               9 Phoenix Bobc                      15.35   3 
  5 Devion Jackson             9 Do Right Edu                      15.53   5 
  6 Dominique Hampton          9 Arizona Risi                      15.65   1 
  7 William Shaffer            8 Do Right Edu                      15.80   5 
  8 Shedrick Wyatt             8 Do Right Edu                      15.82   5 
  9 James Smith                9 AZ Flames TC           15.47      15.89   4 
 10 Joshua England             8 Arizona Spee                      15.99   2 
 11 Joshua Poates              9 Arizona Chee           13.92      16.12   1 
 12 Stewart Antwone            8 Do Right Edu                      16.29   3 
 13 Nasir Kirk                 9 Miles Per Ho                      16.30   4 
 14 Jacob Gruenwald            8 Arizona Chee           13.92      16.32   5 
 15 Kiondre Taylor             8 Arizona Chee           13.92      16.38   5 
 16 Marcus Norvell             8 Arizona Chee           13.92      16.39   4 
 17 Sean Scott                 8 Arizona Chee           13.92      16.48   4 
 18 Quincy Davis               9 Miles Per Ho                      16.61   5 
 19 Carlan Naisant             9 AZ Flames TC                      16.67   1 
 20 Kurt Duecker               9 Feel The Hea                      16.75   1 
 21 Sani Nakiso                8 Arizona Chee           13.51      16.93   2 
 22 Keyshawn Lingruen-Thain    9 Feel The Hea                      17.25   5 
 22 Tyson Grubbs               8 Do Right Edu                      17.25   3 
 24 Rashaud White              8 Do Right Edu                      17.37   2 
 25 Jalen Moreland             8 Arizona Chee           13.92      17.85   2 
 26 joseph bryant              8 Miles Per Ho                      18.19   1 
 27 darriontae williams        8 Unattached                        18.25   1 
 28 Victor Silva               9 Arizbushmast                      18.37   3 
 29 shannon davis              8 Unattached                        18.77   1 
 30 Evan Modersohn             9 Gilbert TC                        18.85   1 
 31 Jordan West                9 AZ Flames TC           17.67      18.96   4 
 32 Nicholas Holmen            8 Arizona Puma           16.14      18.97   4 
 33 Tamir Braxton              9 Miles Per Ho                      18.98   2 
 34 James McQueen              9 ColdWater Ex                      19.21   3 
 35 andy alvarez               8 Unattached                        19.40   2 
 36 Qualyn Davis               8 Miles Per Ho                      19.43   2 
 37 tony maldonado             9 Unattached                        19.73   4 
 38 Keandre Moore              9 Miles Per Ho                      22.43   3 
 
Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 26.01  7/25/1996   Richard Crawford, Plano, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jordin Campbell            9 Arizona Chee                      32.86   5 
  2 James Smith                9 AZ Flames TC           31.55      32.90   5 
  3 Dominique Hampton          9 Arizona Risi                      33.16   1 
  4 Shedrick Wyatt             8 Do Right Edu                      33.47   4 
  5 Kenneth Pratt              9 Unattached                        33.82   2 
  6 Joshua England             8 Arizona Spee                      34.45   5 
  7 William Shaffer            8 Do Right Edu                      34.48   4 
  8 Nainoa Aguano              8 Arizona Chee                      34.66   3 
  9 Nasir Kirk                 9 Miles Per Ho                      34.78   2 
 10 Devin Roberts              8 Arizona Chee                      34.92   1 
 11 Jacob Gruenwald            8 Arizona Chee                      35.61   4 
 12 Devion Jackson             9 Do Right Edu                      35.63   2 
 13 Quincy Davis               9 Miles Per Ho                      35.83   1 
 14 Solomon Matthews           8 Miles Per Ho                      36.18   2 
 15 Marcus Norvell             8 Arizona Chee                      36.48   4 
 16 Keyshawn Lingruen-Thain    9 Feel The Hea                      36.81   4 
 17 Carmyne White             10 AZ Flames TC                      36.82   1 
 18 Kiondre Taylor             8 Arizona Chee                      37.03   2 
 19 Jalen Moreland             8 Arizona Chee                      37.05   4 
 20 Stewart Antwone            8 Do Right Edu                      37.61   5 
 21 Parker Adkinson            9 Arizona Spee                      38.34   3 
 22 Victor Silva               9 Arizbushmast                      38.57   3 
 23 joseph bryant              8 Miles Per Ho                      38.59   1 
 24 Sani Nakiso                8 Arizona Chee                      38.64   4 
 25 Tyson Grubbs               8 Do Right Edu                      39.22   2 
 26 Jordan West                9 AZ Flames TC           38.19      40.82   5 
 27 shannon davis              8 Unattached                        41.27   5 
 28 darriontae williams        8 Unattached                        41.74   3 
 29 Tamir Braxton              9 Miles Per Ho                      42.65   2 
 30 James McQueen              9 ColdWater Ex                      42.85   3 
 31 Sean Scott                 8 Arizona Chee                      44.09   4 
 32 Nicholas Holmen            8 Arizona Puma           38.66      44.19   5 
 33 andy alvarez               8 Unattached                        45.65   3 
 34 Luke Clifton               9 Arizona Spee                      45.66   1 
 35 tony maldonado             9 Unattached                        47.12   3 
 36 Keandre Moore              9 Miles Per Ho                      55.99   5 
 
Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Bouynton Beach, FL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 James Smith                9 AZ Flames TC         1:11.91    1:18.91   3 
  2 Kenneth Pratt              9 Unattached                      1:21.00   1 
  3 Devion Jackson             9 Do Right Edu                    1:21.02   2 
  4 Jacob Gruenwald            8 Arizona Chee                    1:21.37   2 
  5 Dominique Hampton          9 Arizona Risi                    1:21.77   3 
  6 Nainoa Aguano              8 Arizona Chee         1:18.00    1:23.35   3 
  7 Kiondre Taylor             8 Arizona Chee                    1:25.94   2 
  8 Jalen Moreland             8 Arizona Chee                    1:25.98   3 
  9 Marcus Norvell             8 Arizona Chee                    1:26.05   2 
 10 Keyshawn Lingruen-Thain    9 Feel The Hea                    1:27.05   2 
 11 Robert Brooks              9 Arizona Spee                    1:28.62   1 
 12 Solomon Matthews           8 Miles Per Ho                    1:29.39   1 
 13 Tyson Grubbs               8 Do Right Edu                    1:32.06   1 
 14 Sani Nakiso                8 Arizona Chee                    1:32.24   1 
 15 Parker Adkinson            9 Arizona Spee                    1:34.32   2 
 16 Joshua Poates              9 Arizona Chee                    1:35.19   1 
 17 Sean Scott                 8 Arizona Chee                    1:48.54   1 
 18 Devin Roberts              8 Arizona Chee                    1:57.70   2 
 
Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore, Los Angeles, CA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brayden Green              9 Phoenix Bobc                    2:53.60  
  2 Kieren Ney                 9 Phoenix Bobc                    2:56.66  
  3 Jacob Hoppe                9 Unattached                      3:10.43  
  4 Robert Brooks              9 Arizona Spee                    3:14.48  
  5 Solomon Matthews           8 Miles Per Ho                    3:18.65  
  6 Parker Adkinson            9 Arizona Spee                    3:27.50  
  7 Luke Clifton               9 Arizona Spee                    4:08.15  
 
Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:48.04  7/29/2001   Connor Revord, Joliet, IL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brayden Green              9 Phoenix Bobc                    6:03.06  
  2 Kieren Ney                 9 Phoenix Bobc                    6:22.01  
  3 Jacob Hoppe                9 Unattached                      6:38.03  
  4 Robert Brooks              9 Arizona Spee                    7:01.80  
  5 Joshua Poates              9 Arizona Chee                    7:52.83  
 
Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 54.56  7/30/1994   United Stars, Philadelphia, PA              
                       T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Glory  'A'                                           1:14.89  
     1) Deysha Lee 7                    2) Kayla Roland 7                 
     3) Vanessa Uriarte 9               4) Malea Walker 9                 
 
Event 251  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 52.57  7/28/2001   Track Houston, Houston, TX                  
                       D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right Education And Sports  'A'                           1:06.53  
     1) Quaron Adams 6                  2) Devon Grubbs 6                 
     3) Wheaton Markye 6                4) Byrd Terry 7                   
 
Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Drianna Mustin            11 Arizona Risi                      14.08   1 
  2 Smith Autumn              11 Do Right Edu           14.84      14.46   3 
  3 Delilah Lilly             10 Do Right Edu           15.50      14.69   5 
  4 Aliyya Washington         11 Arizona Spee                      14.83   2 
  5 Anaya Williams            11 Arizona Spee                      14.84   5 
  6 Courtney Mathis           11 Arizona Risi                      14.88   1 
  7 Jaclyn Martin             10 Arizona Chee                      15.00   5 
  8 Kylyn Jordan              10 Do Right Edu           15.57      15.49   5 
  9 Lemeyah Charlton          10 Do Right Edu           16.21      15.75   5 
 10 Sanjohnae Briscoe         10 Do Right Edu           15.86      15.82   2 
 11 Darienne Bond             11 Arizona Chee                      15.84   2 
 12 Katie Jones               10 Feel The Hea                      15.88   1 
 13 Mya Davis                 10 Phoenix Bobc                      15.92   2 
 14 Tala Shedrick             11 Do Right Edu                      15.93   4 
 15 Katie Radigan             10 AZ Flames TC           15.92      16.01   5 
 16 Mikaela Grubbs            10 Do Right Edu           16.24      16.05   4 
 17 Chassidy Davis            10 Miles Per Ho                      16.14   4 
 18 Sydeney Green             10 Do Right Edu           16.01      16.20   5 
 19 Brittany Patterson        10 Do Right Edu           16.52      16.67   4 
 20 Taliya Barnes             10 Miles Per Ho                      16.72   3 
 21 Alexys Aguilar-Carr       11 AZ Flames TC           16.84      16.86   4 
 22 Azilyn Gwin               10 Phoenix Bobc                      17.10   1 
 23 Kianna Patterson          11 Arizona Chee                      17.13   2 
 24 Tracye Roman              10 Miles Per Ho                      17.54   1 
 25 Johnson Ariel             11 Do Right Edu           18.77      17.76   4 
 26 Junia Warren              10 Do Right Edu           17.59      17.83   4 
 27 Trinity Fuel              10 Arizona Spee                      17.85   2 
 28 Tiara Bailey              10 Arizona Chee                      18.02   3 
 28 maya byrd                 10 Unattached                        18.02   2 
 30 Mia Mason                 10 Do Right Edu           18.22      18.03   4 
 31 Dayna vaughn              11 Arizona Chee                      18.23   1 
 32 Alexis Flores             11 ColdWater Ex                      18.40   3 
 33 Zaria Blevins             11 Do Right Edu           19.53      19.25   3 
 34 Alexis Center             11 Do Right Edu           14.67      19.60   5 
 35 Parry Davis               12 Do Right Edu                      20.01   1 
 36 Chyna Anderson            10 Do Right Edu           30.09      25.85   3 
 
Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Drianna Mustin            11 Arizona Risi                      28.89   4 
  2 Nazhony Lingruen-Thain    11 Feel The Hea                      29.77   5 
  3 Delilah Lilly             10 Do Right Edu           32.22      29.85   7 
  4 Smith Autumn              11 Do Right Edu           31.85      29.86   7 
  5 Kennedi Sheppard          11 Gilbert TC             34.00      30.40   7 
  6 Jaclyn Martin             10 Arizona Chee                      31.40   4 
  7 Courtney Mathis           11 Arizona Risi                      31.60   2 
  8 Tala Shedrick             11 Do Right Edu                      32.72   1 
  9 Mason Swenson             11 Arizona Chee                      32.79   2 
 10 Anaya Williams            11 Arizona Spee                      33.00   4 
 11 Lemeyah Charlton          10 Do Right Edu           34.05      33.22   6 
 12 Katie Radigan             10 AZ Flames TC           32.06      34.08   7 
 13 Mikaela Grubbs            10 Do Right Edu           34.05      34.09   7 
 14 Darienne Bond             11 Arizona Chee                      34.12   3 
 15 Sydeney Green             10 Do Right Edu           34.01      34.18   7 
 16 Mya Davis                 10 Phoenix Bobc                      34.43   2 
 17 Sanjohnae Briscoe         10 Do Right Edu           35.48      34.49   6 
 18 Katie Jones               10 Feel The Hea                      34.50   2 
 19 Kylyn Jordan              10 Do Right Edu           34.48      34.62   6 
 20 Chassidy Davis            10 Miles Per Ho                      35.00   5 
 21 Megan Schiffmacher        11 Arizona Risi                      35.07   1 
 22 Aliyya Washington         11 Arizona Spee                      35.20   4 
 23 Brittany Patterson        10 Do Right Edu           34.56      35.82   6 
 23 Azilyn Gwin               10 Phoenix Bobc                      35.82   4 
 25 Alexys Aguilar-Carr       11 AZ Flames TC           36.40      35.85   6 
 26 Taliya Barnes             10 Miles Per Ho                      35.89   3 
 27 Jenna Yarrington          10 AZ Flames TC           37.36      37.42   7 
 28 Naairah Shajee            11 AZ Flames TC           34.89      37.44   6 
 29 Kianna Patterson          11 Arizona Chee                      37.65   4 
 30 Tracye Roman              10 Miles Per Ho                      37.68   5 
 31 Junia Warren              10 Do Right Edu           37.91      38.76   1 
 32 Trinity Fuel              10 Arizona Spee                      39.91   5 
 33 Mia Mason                 10 Do Right Edu           40.00      40.14   5 
 34 Alexis Flores             11 ColdWater Ex                      40.32   3 
 35 Dayna vaughn              11 Arizona Chee                      40.48   1 
 36 maya byrd                 10 Unattached                        40.89   2 
 37 Gabriela Urias            10 Arizona Chee                      41.58   3 
 38 Johnson Ariel             11 Do Right Edu           41.02      41.75   5 
 39 Nina Poole                11 Arizbushmast                      42.69   3 
 40 Tiara Bailey              10 Arizona Chee                      42.73   4 
 41 Zaria Blevins             11 Do Right Edu           41.11      43.53   5 
 42 Gabriel Martin            12 Do Right Edu                      43.92   6 
 43 Yesenia Ramirez           10 Arizbushmast                      46.64   1 
 44 Chyna Anderson            10 Do Right Edu           44.42      52.43   5 
 
Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 55.54  7/27/2001   Ebony Collins, Los Angeles, Ca              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Drianna Mustin            11 Arizona Risi                    1:05.88   2 
  2 Nazhony Lingruen-Thain    11 Feel The Hea                    1:10.16   3 
  3 Courtney Mathis           11 Arizona Risi                    1:11.27   1 
  4 Kennedi Sheppard          11 Gilbert TC           1:10.00    1:12.17   5 
  5 Jaclyn Martin             10 Arizona Chee                    1:13.12   2 
  6 Delilah Lilly             10 Do Right Edu         1:20.00    1:14.61   5 
  7 Smith Autumn              11 Do Right Edu         1:21.00    1:14.66   5 
  8 Megan Schiffmacher        11 Arizona Risi                    1:16.14   1 
  9 Tala Shedrick             11 Do Right Edu                    1:18.29   1 
 10 Lemeyah Charlton          10 Do Right Edu         1:19.00    1:18.63   5 
 11 Mason Swenson             11 Arizona Chee                    1:19.00   2 
 12 Darienne Bond             11 Arizona Chee                    1:19.90   2 
 13 Baylee Jones              10 Arizona Chee                    1:20.52   1 
 14 Sanjohnae Briscoe         10 Do Right Edu         1:27.00    1:20.85   4 
 15 Sydeney Green             10 Do Right Edu         1:25.00    1:21.88   4 
 16 Katie Radigan             10 AZ Flames TC         1:16.93    1:21.94   5 
 17 Katie Jones               10 Feel The Hea                    1:22.05   4 
 18 Anaya Williams            11 Arizona Spee                    1:24.17   1 
 19 Mikaela Grubbs            10 Do Right Edu         1:19.00    1:24.62   5 
 20 Alexys Aguilar-Carr       11 AZ Flames TC         1:15.00    1:26.08   5 
 21 Brittany Patterson        10 Do Right Edu         1:29.00    1:27.87   2 
 22 Kylyn Jordan              10 Do Right Edu         1:27.00    1:28.70   4 
 23 Trinity Fuel              10 Arizona Spee                    1:28.74   3 
 24 Gabriela Urias            10 Arizona Chee                    1:31.29   3 
 25 Aliyya Washington         11 Arizona Spee                    1:31.74   2 
 26 Junia Warren              10 Do Right Edu         1:31.00    1:32.65   4 
 27 Naairah Shajee            11 AZ Flames TC         1:23.67    1:35.78   4 
 28 Johnson Ariel             11 Do Right Edu         1:39.00    1:38.39   3 
 29 Zaria Blevins             11 Do Right Edu         1:41.00    1:41.74   3 
 30 Mia Mason                 10 Do Right Edu         1:40.00    1:49.63   3 
 31 Tiara Bailey              10 Arizona Chee                    1:54.47   1 
 32 Alexis Center             11 Do Right Edu         1:21.00    1:56.68   5 
 
Event 304  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 2:13.65  7/29/1995   LaSinda Demus, Santa Rosa, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nazhony Lingruen-Thain    11 Feel The Hea                    2:44.37  
  2 Mason Swenson             11 Arizona Chee                    2:55.52  
  3 Megan Schiffmacher        11 Arizona Risi                    2:58.98  
  4 Baylee Jones              10 Arizona Chee                    3:04.26  
  5 Kaysinee Shirley          10 AZ Flames TC         3:11.41    3:17.43  
  6 Gabriela Urias            10 Arizona Chee                    3:29.89  
 
Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kaysinee Shirley          10 AZ Flames TC         6:24.68    6:28.77  
  2 Nina Poole                11 Arizbushmast                    8:24.48  
  3 Yesenia Ramirez           10 Arizbushmast                    8:28.00  
 
Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 10:03.54  6/29/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kaysinee Shirley          10 AZ Flames TC                   13:13.40  
 
Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mason Roomes              11 AZ Flames TC           13.35      13.78   5 
  2 Jerome Green              11 Do Right Edu           13.97      13.86   5 
  3 Imani Lee                 10 Arizona Chee           12.90      14.18   5 
  4 Trevell Hayes-Green       11 Arizona Chee                      14.27   3 
  5 Shamar Moreland           10 Do Right Edu           14.59      14.66   2 
  6 Nigel Shadd               10 Arizona Chee                      14.67   1 
  7 Marcus Naisant            10 AZ Flames TC           15.73      14.82   4 
  8 Malik Mason               11 Do Right Edu           16.57      14.83   4 
  9 Travys Stevenson          11 Arizona Chee                      14.87   2 
 10 Edwin Adams               11 Arizona Chee                      14.95   2 
 11 Demarrian MacKey          11 Do Right Edu           15.19      15.10   5 
 12 Michael Noonan            10 Phoenix Bobc                      15.15   1 
 13 Kurt Weintraub            11 Arizona Chee                      15.20   3 
 14 Robert Williams           10 Do Right Edu           15.50      15.29   5 
 15 Tahji Braxton             11 Miles Per Ho                      15.45   1 
 16 Marquis Anderson          10 Arizona Risi                      15.61   2 
 17 Devontee Lundy            11 AZ Flames TC           14.34      15.69   5 
 18 Stanley Berryhill         11 Unattached                        15.81   1 
 19 Deon Lee                  11 Arizona Glor                      15.84   4 
 20 Jaren Moreland            11 Arizona Chee                      15.96   4 
 21 Makari Hawkins            10 Do Right Edu           16.06      15.97   2 
 22 Matthew Au                11 Arizona Glor                      16.17   3 
 23 Naki Trussell             10 Miles Per Ho                      16.38   3 
 24 Djamon Smith              10 Arizona Chee                      16.41   4 
 25 Sebastian Coleman         10 AZ Flames TC           16.42      16.78   4 
 26 Braden Abel               10 Arizona Chee                      16.88   4 
 27 Tyrese Hawthorne          10 Arizona Chee                      17.22   5 
 28 Alante Davis              11 Arizona Glor                      17.38   1 
 29 Djhimon Hill              11 Do Right Edu                      17.55   1 
 30 Aaron Ware                10 Do Right Edu           16.66      18.17   1 
 
Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson, Shreveport, LA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jerome Green              11 Do Right Edu           29.55      28.77   5 
  2 Imani Lee                 10 Arizona Chee           28.00      30.30   5 
  3 Mason Roomes              11 AZ Flames TC           27.54      30.58   5 
  4 Stanley Berryhill         11 Unattached                        30.82   5 
  5 Shamar Moreland           10 Do Right Edu           31.61      30.84   5 
  6 Trevell Hayes-Green       11 Arizona Chee                      31.41   1 
  7 Malik Mason               11 Do Right Edu           39.91      31.51   4 
  8 Demarrian MacKey          11 Do Right Edu           31.89      31.75   5 
  9 Edwin Adams               11 Arizona Chee                      31.91   2 
 10 Marquis Anderson          10 Arizona Risi                      32.08   2 
 11 Kurt Weintraub            11 Arizona Chee                      32.11   3 
 12 Robert Williams           10 Do Right Edu           33.54      32.27   4 
 13 Travys Stevenson          11 Arizona Chee                      32.38   4 
 14 Makari Hawkins            10 Do Right Edu           34.05      32.66   4 
 15 Devontee Lundy            11 AZ Flames TC           29.71      33.34   5 
 16 Deon Lee                  11 Arizona Glor                      33.61   2 
 17 Jaren Moreland            11 Arizona Chee                      34.27   1 
 18 David Carvajal            11 ColdWater Ex                      34.30   3 
 18 Tahji Braxton             11 Miles Per Ho                      34.30   1 
 20 Nigel Shadd               10 Arizona Chee                      34.33   3 
 21 Djamon Smith              10 Arizona Chee                      35.45   1 
 22 Naki Trussell             10 Miles Per Ho                      36.22   3 
 23 Aaron Ware                10 Do Right Edu           37.41      37.09   4 
 24 Braden Abel               10 Arizona Chee                      37.81   2 
 25 Daniel Uriarte            11 Arizona Glor                      38.53   3 
 26 Djhimon Hill              11 Do Right Edu                      38.81   1 
 27 Sebastian Coleman         10 AZ Flames TC           35.09      39.16   4 
 28 Alante Davis              11 Arizona Glor                      44.35   4 
 29 Tyrese Hawthorne          10 Arizona Chee                      44.73   2 
 
Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Stanley Berryhill         11 Unattached                      1:11.13   1 
  2 Jerome Green              11 Do Right Edu         1:20.00    1:12.19   3 
  3 Imani Lee                 10 Arizona Chee         1:10.00    1:13.60   4 
  4 Demarrian MacKey          11 Do Right Edu         1:12.00    1:14.13   4 
  5 Kurt Weintraub            11 Arizona Chee                    1:15.68   1 
  6 Travys Stevenson          11 Arizona Chee                    1:16.30   1 
  7 Makari Hawkins            10 Do Right Edu         1:15.00    1:16.74   4 
  8 Robert Williams           10 Do Right Edu         1:22.00    1:17.80   3 
  9 Edwin Adams               11 Arizona Chee                    1:17.84   3 
 10 Marquis Anderson          10 Arizona Risi                    1:18.18   2 
 11 Jaren Moreland            11 Arizona Chee                    1:20.36   2 
 12 Shamar Moreland           10 Do Right Edu         1:16.00    1:20.94   4 
 13 Matthew Au                11 Arizona Glor                    1:21.75   1 
 14 Malik Mason               11 Do Right Edu         1:20.00    1:21.87   4 
 15 Aaron Ware                10 Do Right Edu         1:29.00    1:24.55   3 
 16 David Carvajal            11 ColdWater Ex                    1:24.95   1 
 17 Djamon Smith              10 Arizona Chee                    1:25.19   1 
 18 Trevell Hayes-Green       11 Arizona Chee                    1:26.72   3 
 19 Daniel Uriarte            11 Arizona Glor                    1:27.78   3 
 20 Djhimon Hill              11 Do Right Edu                    1:27.95   1 
 21 Braden Abel               10 Arizona Chee                    1:28.56   2 
 22 Nigel Shadd               10 Arizona Chee                    1:32.87   1 
 23 Tyrese Hawthorne          10 Arizona Chee                    1:43.83   2 
 
Event 314  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 2:07.21  7/26/2001   Reginald Warren, Smyma, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 David Carvajal            11 ColdWater Ex                    3:17.04  
 
Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 4:22.58  1980        Tony Terex, Wasco, CA                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marcus Naisant            10 AZ Flames TC                    6:32.45  
 
Event 316  3000 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cade Burks                11 Arizona Chee                   11:41.61  
 
Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 47.75  7/31/1979   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B. Haigher,K.  Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Glory  'A'                                           1:07.18  
     1) Matthew Au 11                   2) Alante Davis 11                
     3) Deon Lee 11                     4) Daniel Uriarte 11              
 
Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ky Westbrook              13 Arizona Chee           12.81      12.71   1 
  2 Takerra Waters            14 Arizona Chee           12.80      13.04   5 
  3 Imani Adams               13 Arizona Chee           13.12      13.75   3 
  4 Taylor Patton             12 Arizona Chee           13.20      13.76   2 
  5 Sidra Peterson            12 Arizona Chee           14.12      13.86   5 
  6 Angela Robinson           13 Arizona Risi                      14.03   1 
  7 Breanna Sims              13 Do Right Edu           14.53      14.21   4 
  8 Savannah Bowen            13 Arizona Risi                      14.26   1 
  9 Kiarra Brown              12 Do Right Edu                      14.32   5 
 10 Joycelyne Vandorien       12 Gilbert TC             14.50      14.50   5 
 11 Kennedy Broom             12 Arizona Chee           13.12      14.54   5 
 12 Arniesha Mitchell         12 Arizona Chee           13.12      15.09   2 
 13 Antionette Ware           12 Do Right Edu           14.95      15.49   4 
 14 Autumn Bryant             13 Miles Per Ho                      15.56   1 
 15 Shanyiah Lindsey          13 Miles Per Ho                      15.58   3 
 16 Taleisha Thompson         13 Do Right Edu           17.21      15.59   3 
 17 Cayana Ruffino            13 Phoenix Bobc                      15.70   5 
 18 Breyonn Alexander-Shaw    12 Arizona Spee                      16.11   3 
 19 Deaja Johnson             12 Miles Per Ho                      16.16   3 
 20 Jada Bryant               13 Miles Per Ho                      16.30   4 
 21 Alejandra Alcantar        13 Miles Per Ho                      16.53   2 
 22 Keanna Oliver             13 Do Right Edu           16.27      16.64   4 
 23 Courtney Wells            13 AZ Flames TC                      16.88   3 
 24 Desiree Alcantar          13 Miles Per Ho                      17.18   2 
 25 Vanessa Morgan            13 Arizona Chee           13.12      17.40   5 
 25 Amara Banks               12 Arizona Chee           14.12      17.40   4 
 27 Roshayne Colley           12 Arizona Puma           14.45      17.69   4 
 28 Mikayla Hendrix           12 Feel The Hea                      17.76   1 
 29 Nicole Pierson            13 Do Right Edu           16.50      18.18   3 
 30 Wendy Varela              12 ColdWater Ex                      18.50   2 
 
Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Takerra Waters            14 Arizona Chee                      27.06   4 
  2 Sidra Peterson            12 Arizona Chee                      28.98   1 
  3 Taylor Patton             12 Arizona Chee                      29.05   5 
  4 Angela Robinson           13 Arizona Risi                      29.32   1 
  5 Jalissa Smith             12 AZ Flames TC           30.25      29.41   6 
  6 Arniesha Mitchell         12 Arizona Chee                      29.53   4 
  7 Alysoune Coleman          13 AZ Flames TC           29.48      29.85   6 
  8 Imani Adams               13 Arizona Chee                      29.94   2 
  9 Savannah Bowen            13 Arizona Risi                      30.06   3 
 10 Breanna Sims              13 Do Right Edu           31.29      30.31   6 
 11 Kennedy Broom             12 Arizona Chee                      30.35   5 
 12 Kiarra Brown              12 Do Right Edu                      30.59   1 
 13 Joycelyne Vandorien       12 Gilbert TC             30.50      30.61   6 
 14 Cayana Ruffino            13 Phoenix Bobc                      30.91   4 
 15 Antionette Ware           12 Do Right Edu           31.72      31.03   6 
 16 Autumn Bryant             13 Miles Per Ho                      31.70   4 
 17 Xochitl Navarrete         13 Miles Per Ho                      32.85   4 
 18 Madeline Juetten          12 Feel The Hea                      33.02   2 
 19 Shanyiah Lindsey          13 Miles Per Ho                      34.01   1 
 20 Courtney Wells            13 AZ Flames TC                      34.20   3 
 21 Deaja Johnson             12 Miles Per Ho                      34.46   1 
 22 Keanna Oliver             13 Do Right Edu           32.53      35.10   6 
 23 Alejandra Alcantar        13 Miles Per Ho                      35.13   2 
 24 Breyonn Alexander-Shaw    12 Arizona Spee                      35.23   4 
 25 Taleisha Thompson         13 Do Right Edu           37.22      36.04   5 
 26 Jada Bryant               13 Miles Per Ho                      36.11   2 
 27 Amara Banks               12 Arizona Chee                      36.68   2 
 28 Desiree Alcantar          13 Miles Per Ho                      37.09   3 
 29 Wendy Varela              12 ColdWater Ex                      40.01   3 
 30 Mikayla Hendrix           12 Feel The Hea                      40.07   4 
 31 Nicole Pierson            13 Do Right Edu           45.75      40.69   5 
 
Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 53.43  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Alysoune Coleman          13 AZ Flames TC           59.49    1:05.40   4 
  2 Imani Adams               13 Arizona Chee         1:00.00    1:07.17   4 
  3 Sidra Peterson            12 Arizona Chee         1:15.01    1:07.34   3 
  4 Angela Robinson           13 Arizona Risi                    1:07.97   1 
  5 Jalissa Smith             12 AZ Flames TC         1:05.90    1:10.44   4 
  6 Savannah Bowen            13 Arizona Risi                    1:10.55   2 
  7 Arniesha Mitchell         12 Arizona Chee         1:10.01    1:10.65   4 
  8 Kennedy Broom             12 Arizona Chee         1:10.01    1:12.78   1 
  9 Xury Deputy               13 Feel The Hea                    1:13.31   2 
 10 Kiarra Brown              12 Do Right Edu                    1:13.62   1 
 11 Breanna Sims              13 Do Right Edu         1:18.00    1:16.99   1 
 12 Madeline Juetten          12 Feel The Hea                    1:17.55   3 
 13 Antionette Ware           12 Do Right Edu         1:15.00    1:18.51   4 
 14 Xochitl Navarrete         13 Miles Per Ho                    1:20.08   2 
 15 Autumn Bryant             13 Miles Per Ho                    1:21.32   2 
 16 Quajalin Trussell         12 Miles Per Ho                    1:21.42   2 
 17 Keanna Oliver             13 Do Right Edu         1:31.00    1:23.16   3 
 18 Taleisha Thompson         13 Do Right Edu         1:33.00    1:26.79   3 
 19 Breyonn Alexander-Shaw    12 Arizona Spee                    1:27.54   2 
 20 Amara Banks               12 Arizona Chee         1:15.01    1:29.16   3 
 21 Wendy Varela              12 ColdWater Ex                    1:32.56   1 
 22 Mikayla Hendrix           12 Feel The Hea                    1:34.61   4 
 23 Nicole Pierson            13 Do Right Edu         1:40.00    1:47.02   2 
 
Event 404  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Xury Deputy               13 Feel The Hea                    2:46.26  
  2 Madeline Juetten          12 Feel The Hea                    2:56.80  
  3 Emily Clifton             12 Arizona Spee                    3:35.51  
 
Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 4:36.90  7/28/1996   Rebecca Mitchell, Geneva, IL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Xury Deputy               13 Feel The Hea                    5:34.78  
  2 Kaylee Franks             13 Arizona Blaz                    5:36.97  
 -- Emily Clifton             12 Arizona Spee                         NT  
 
Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 mykeal ham                14 AZ Flames TC                      11.93   1 
  2 Oche Myers                13 Arizona Risi                      11.99   1 
  3 Austin Walashek           13 Arizona Puma           13.12      12.76   3 
  4 Pablo Rascon              13 ColdWater Ex                      12.95   2 
  5 Christion Brewington      12 Arizona Chee                      13.48   1 
  6 Bailey Rufus              12 Miles Per Ho                      13.74   1 
  7 Seth Hayes                12 Arizona Chee                      13.75   2 
  8 Derrick Beale             12 Arizona Glor                      13.88   1 
  9 Roy Turner                13 Do Right Edu           14.09      13.99   3 
 10 Kendall Griffin           12 Arizona Chee                      14.19   1 
 11 Elijah Barnes             12 Miles Per Ho                      15.20   1 
 12 Keevile Brown             12 Arizona Chee                      15.30   2 
 13 Ellis Adkinson            12 Arizona Spee                      15.33   2 
 14 Quentin Davis             12 Miles Per Ho                      17.77   1 
 15 Tetwan Dennis             12 Miles Per Ho                      18.06   2 
 
Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 mykeal ham                14 AZ Flames TC                      24.89   1 
  2 Oche Myers                13 Arizona Risi                      25.74   3 
  3 Pablo Rascon              13 ColdWater Ex                      26.93   1 
  4 Martin Carvajal           13 ColdWater Ex                      27.57   1 
  5 Roshon Roomes             13 AZ Flames TC           27.00      28.50   4 
  6 Roy Turner                13 Do Right Edu           29.42      29.04   4 
  7 Seth Hayes                12 Arizona Chee                      29.21   4 
  8 Kendall Griffin           12 Arizona Chee                      30.05   2 
  9 Derrick Beale             12 Arizona Glor                      30.33   2 
 10 Bailey Rufus              12 Miles Per Ho                      31.42   3 
 11 Jaxson Porterfield        12 Arizona Spee                      32.41   2 
 12 Elijah Barnes             12 Miles Per Ho                      32.71   2 
 13 Ellis Adkinson            12 Arizona Spee                      33.04   3 
 14 Tetwan Dennis             12 Miles Per Ho                      38.61   1 
 15 Quentin Davis             12 Miles Per Ho                      39.30   3 
 
Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Oche Myers                13 Arizona Risi                      59.00   3 
  2 Pablo Rascon              13 ColdWater Ex                    1:05.86   1 
  3 Roshon Roomes             13 AZ Flames TC         1:01.93    1:05.92   3 
  4 Mufasa Guerrero           13 ColdWater Ex                    1:06.67   2 
  5 Martin Carvajal           13 ColdWater Ex                    1:08.53   1 
  6 Roy Turner                13 Do Right Edu         1:09.00    1:09.83   3 
  7 Seth Hayes                12 Arizona Chee                    1:09.95   3 
  8 Carter Radke              13 Arizona Puma         1:06.00    1:11.89   3 
  9 Kendall Griffin           12 Arizona Chee                    1:15.23   2 
 10 Isaih Fuel                12 Arizona Spee                    1:17.63   1 
 11 Derrick Beale             12 Arizona Glor                    1:19.11   1 
 12 Ellis Adkinson            12 Arizona Spee                    1:21.86   2 
 13 Jaxson Porterfield        12 Arizona Spee                    1:22.02   2 
 14 Matthew Seiwert           12 Eternal Flam                    1:31.95   1 
 
Event 414  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper, Albuquerque,NM               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mufasa Guerrero           13 ColdWater Ex                    2:34.39  
  2 Martin Carvajal           13 ColdWater Ex                    2:37.66  
  3 Isaih Fuel                12 Arizona Spee                    2:58.34  
  4 Jaxson Porterfield        12 Arizona Spee                    3:02.47  
  5 Matthew Seiwert           12 Eternal Flam                    3:22.26  
 
Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau, Fresno, Ca                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mufasa Guerrero           13 ColdWater Ex                    5:13.50  
  2 Benjamin Hoppe            12 Unattached                      7:01.71  
 
Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mufasa Guerrero           13 ColdWater Ex                   11:15.76  
  2 Benjamin Hoppe            12 Unattached                     15:23.11  
 
Event 441  4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 46.89  7/28/1996   South Bay Panthers, Long Beach, CA          
                       E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                            50.09      51.70  
     1) Imani Adams 13                  2) Taylor Patton 12               
     3) Takerra Waters 14               4) Ky Westbrook 13                
 
Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tijah Waters              15 Arizona Chee                      13.92   2 
  2 Daizhane Colley           14 Arizona Puma           14.33      14.12   2 
  3 Dominique Williams        15 Arizona Risi                      14.35   2 
  4 Rachel Juetten            15 Feel The Hea                      14.41   1 
  5 Kierra Jackson            14 Arizona Risi                      14.44   1 
  6 Riley Orr                 14 Feel The Hea                      14.45   1 
  7 Madison Duecker           14 Feel The Hea                      14.62   2 
  8 Olivia Morley             14 Feel The Hea                      14.66   1 
  9 Tiffany Coon              15 Gilbert TC             14.00      14.75   2 
 10 Imari Campbell            15 Unattached                        15.13   1 
 11 Indigo Bell               14 Arizona Glor                      15.46   1 
 12 Alexis Pierson            15 Do Right Edu           19.84      18.04   2 
 13 Sarai Lomeli              14 ColdWater Ex                      18.09   2 
 
Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 23.26  7/31/1999   LaSauntea Moore, Akron, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Alexis Roberts            14 Arizona Chee           26.00      26.28   1 
  2 shannon jackson           15 Do Right Edu                      27.30   3 
  3 Makaila Flannigan         14 Arizona Chee           27.00      27.63   4 
  4 Alesondra Colbert         14 Arizona Chee                      27.70   3 
  5 Sherrelle Jordan          14 Arizona Chee                      28.52   1 
  6 Savannah Coleman          14 AZ Flames TC           28.60      30.04   4 
  7 Tiffany Coon              15 Gilbert TC             29.00      30.14   4 
  8 Dominique Williams        15 Arizona Risi                      30.45   2 
  9 Tijah Waters              15 Arizona Chee           29.00      30.48   4 
  9 Kierra Jackson            14 Arizona Risi                      30.48   1 
 11 Cassidy Kamerman          14 AZ Flames TC           28.86      30.75   4 
 12 Olivia Morley             14 Feel The Hea                      30.95   1 
 13 Madison Duecker           14 Feel The Hea                      31.16   2 
 14 Jessey Tenorio            15 Feel The Hea                      31.59   3 
 15 Imari Campbell            15 Unattached                        31.71   1 
 16 Riley Orr                 14 Feel The Hea                      31.85   1 
 17 Kaitlyn Law               15 Feel The Hea                      32.11   2 
 18 Daizhane Colley           14 Arizona Puma           31.30      32.73   4 
 19 Rachel Juetten            15 Feel The Hea                      32.86   2 
 20 Indigo Bell               14 Arizona Glor                      32.95   2 
 21 Sarai Lomeli              14 ColdWater Ex                      37.66   3 
 22 Alexis Pierson            15 Do Right Edu           35.80      39.05   4 
 
Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Alesondra Colbert         14 Arizona Chee         1:00.00    1:03.59   3 
  2 Dominique Jackson         16 Arizona Chee         1:00.00    1:04.37   3 
  3 Kierra Jackson            14 Arizona Risi                    1:08.25   2 
  4 Madison Duecker           14 Feel The Hea                    1:12.79   2 
  5 Dominique Williams        15 Arizona Risi                    1:13.74   2 
  6 Jessey Tenorio            15 Feel The Hea                    1:13.84   1 
  7 Riley Orr                 14 Feel The Hea                    1:13.87   2 
  8 Rachel Juetten            15 Feel The Hea                    1:16.00   1 
  9 Kaitlyn Law               15 Feel The Hea                    1:16.31   2 
 10 Jorji Cole                14 Feel The Hea                    1:20.41   2 
 11 Imari Campbell            15 Unattached                      1:21.21   1 
 12 Olivia Morley             14 Feel The Hea                    1:21.30   2 
 13 Ricki Ceton               15 Feel The Hea                    1:23.54   1 
 14 Alexis Pierson            15 Do Right Edu         1:46.00    1:40.29   3 
 
Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.69  7/27/1991   Liz Mueller, Waterford, CT                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kaitlyn Law               15 Feel The Hea                    2:49.66  
  2 Riley Orr                 14 Feel The Hea                    2:56.47  
  3 Ricki Ceton               15 Feel The Hea                    2:57.31  
  4 Jorji Cole                14 Feel The Hea                    2:57.60  
 
Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hallie Swenson            14 Unattached                      5:36.97  
  2 Ricki Ceton               15 Feel The Hea                    6:00.62  
 
Event 506  3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 9:54.05  7/1981      Karlene Erickson, Ericson, NE             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Paige Libsack             15 Feel The Hea                   12:12.09  
 
Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 10.54  7/25/8797   Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jorgen Holgerson          14 AZ Flames TC           12.19      12.52  
  2 Deon Parks                15 Arizona Risi                      12.63  
  3 Dayvon Phelps             14 Do Right Edu           13.50      12.73  
  4 Micheal Misquez           14 ColdWater Ex                      12.94  
  5 Dj Hampton                14 Arizona Risi                      13.23  
  6 Kejavon Moore             14 Do Right Edu           12.50      13.72  
 
Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Deon Parks                15 Arizona Risi                      25.36  
  2 Dj Hampton                14 Arizona Risi                      26.04  
  3 Kejavon Moore             14 Do Right Edu           27.42      26.19  
  3 Jorgen Holgerson          14 AZ Flames TC           24.65      26.19  
  5 Micheal Misquez           14 ColdWater Ex                      26.88  
  6 Dayvon Phelps             14 Do Right Edu           28.56      28.72  
 
Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kejavon Moore             14 Do Right Edu         1:03.00    1:01.27   2 
  2 Dayvon Phelps             14 Do Right Edu         1:12.00    1:01.53   2 
  3 Deon Parks                15 Arizona Risi                    1:02.54   1 
  4 Dj Hampton                14 Arizona Risi                    1:02.64   1 
  5 Micheal Misquez           14 ColdWater Ex                    1:03.16   1 
  6 Matthew Pena              15 AZ Flames TC         1:04.51    1:03.60   2 
  7 Tony Dean                 16 Unattached                      1:04.86   1 
 
Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 1:53.37  7/28/1985   Michael Remigino, Newington, CT           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Matthew Pena              15 AZ Flames TC         2:23.61    2:16.93  
  2 Travis Franklin           15 Arizona Spee                    2:27.15  
  3 Jacob Hogan               15 Arizona Puma                    2:43.59  
 
Event 515  1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 3:56.84  7/9/2000    Adam Perkins, Liberty, MO                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jonas Maag                15 Feel The Hea                    4:56.53  
 
Event 516  3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jacob Hogan               15 Arizona Puma                   11:24.25  
 
Event 541  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 45.57  7/28/1996   Vision Track & Field, Friendswood, TX       
                       A.Emanuel, C.Ratliff, M.Hall, L.White             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'B'                            50.09      50.76  
     1) Alesondra Colbert 14            2) Kevina Godfrey 15              
     3) Salimah Muhammad 15             4) Tijah Waters 15                
 
Event 601  100 Meter Dash Young Women
============================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Victoria McArthur         16 Feel The Hea                      13.21   2 
  2 Lamesha Parr              17 AZ Flames TC           13.69      13.76   2 
  3 Olivia Lingruen           16 Feel The Hea                      13.77   1 
  4 Ashley Halbison           17 Gilbert TC             14.20      14.20   2 
  5 Shantella McCoy           17 Unattached             13.08      14.57   2 
 
Event 602  200 Meter Dash Young Women
============================================================================
    National: N 23.32  7/29/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jasmine Todd              16 Arizona Chee                      26.38   1 
  2 Victoria McArthur         16 Feel The Hea                      27.68   1 
  3 Destiny Lundy             16 AZ Flames TC           25.80      28.36   2 
  4 Shantella McCoy           17 Unattached             27.20      28.71   2 
  5 Lamesha Parr              17 AZ Flames TC           28.30      28.82   2 
  6 Taylor Cole               17 Feel The Hea                      28.89   1 
  7 Amanda Sims               16 AZ Flames TC           27.49      29.21   2 
  8 Ashley Halbison           17 Gilbert TC             28.90      30.35   2 
  9 Allison Schneid           18 Feel The Hea                      30.51   2 
 10 Olivia Lingruen           16 Feel The Hea                      30.59   1 
 11 Carmen Gammage            17 Feel The Hea                      30.80   1 
 12 Kylee Kieser              16 Feel The Hea                      31.78   2 
 13 Cristal Castro            17 Feel The Hea                      33.10   2 
 
Event 603  400 Meter Dash Young Women
============================================================================
    National: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Michele Kreutzberg        16 Aag Panthers                    1:02.59   1 
  2 Victoria McArthur         16 Feel The Hea                    1:03.94   1 
  3 Destiny Lundy             16 AZ Flames TC         1:03.30    1:06.62   2 
  4 Megan Opatz               16 Aag Panthers                    1:07.62   1 
  5 Lamesha Parr              17 AZ Flames TC         1:04.29    1:08.05   2 
  6 Kylee Kieser              16 Feel The Hea                    1:08.47   2 
  7 Amanda Sims               16 AZ Flames TC         1:02.70    1:08.63   2 
  8 Taylor Cole               17 Feel The Hea                    1:09.75   2 
  9 Allison Schneid           18 Feel The Hea                    1:10.86   2 
 10 Carmen Gammage            17 Feel The Hea                    1:11.57   1 
 11 Kylar Handy               17 Arizona Spee                    1:15.41   1 
 12 Amber Pasternak           17 Feel The Hea                    1:17.60   1 
 
Event 604  800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    National: N 2:07.05  7/1/1994    Tamieka Grizzle, Bronx, NY                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marissa Opatz             16 Aag Panthers                    2:28.27  
  2 Kylee Kieser              16 Feel The Hea                    2:31.43  
  3 Taylor Cole               17 Feel The Hea                    2:40.76  
  4 Allison Schneid           18 Feel The Hea                    2:45.79  
  5 Amber Pasternak           17 Feel The Hea                    2:50.47  
  6 Cristal Castro            17 Feel The Hea                    2:53.34  
 
Event 611  100 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carter Brown              16 AZ Flames TC           11.35      11.04  
  2 Brennen Hennings          16 Feel The Hea                      11.96  
  3 Isaac Campbell            17 Unattached                        12.09  
  4 Darien Brunson            18 Arizona Chee                      12.11  
  5 Zachary Speltz            17 Arizona Chee                      12.22  
  6 Dylan Walashek            17 Arizona Puma           12.68      12.25  
  7 Josh Bell                 18 Arizona Glor                      12.85  
 
Event 612  200 Meter Dash Young Men
============================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Carter Brown              16 AZ Flames TC           23.69      23.60   2 
  2 Jeryan Butler             17 Unattached             22.40      24.69   2 
  3 Isaac Campbell            17 Unattached                        24.80   1 
  4 Lewis Todd                17 Arizona Chee                      25.02   1 
  5 Zachary Speltz            17 Arizona Chee                      25.83   1 
  6 Hector Gonzalez           16 Arizbushmast                      26.06   1 
  6 Michael Demmitt           18 Feel The Hea                      26.06   2 
  8 Luis Ogaz                 17 Arizbushmast                      28.76   2 
 
Event 613  400 Meter Dash Young Men
============================================================================
    National: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jeryan Butler             17 Unattached             52.00      55.11   2 
  2 Brennen Hennings          16 Feel The Hea                      56.73   2 
  3 Isaac Campbell            17 Unattached                        57.18   1 
  4 Lewis Todd                17 Arizona Chee                      57.73   2 
  5 Michael Demmitt           18 Feel The Hea                      58.02   2 
  6 Josh Elkins               18 Feel The Hea                      59.43   2 
  7 Ryan Foley                16 Feel The Hea                    1:02.03   1 
 
Event 614  800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 1:49.49  7/27/2000   Nick Davenport, Houston, TX               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Michael Demmitt           18 Feel The Hea                    2:14.46  
  2 Josh Elkins               18 Feel The Hea                    2:14.52  
  3 Ryan Foley                16 Feel The Hea                    2:20.28  
 
Event 615  1500 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 3:51.21  7/7/1985    John Quade, Woodinville, Wa               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ryan Foley                16 Feel The Hea                    4:57.74  
  2 Hector Gonzalez           16 Arizbushmast                    4:57.88  
  3 Josh Elkins               18 Feel The Hea                    5:13.50  
 
Event 617  5000 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 14:27.14  7/28/2001   Yong-Sung Leal, San Leandro, CA          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tanner Kundrat            18 Feel The Hea                    9:56.27N