Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                     HY-TEK's Meet Manager 5/13/2009 02:56 PM
                          Regulation Meet - 5/9/2009                           
                          Youth Only - 9/8 Lane Track                          
                               Copper Canyon HS                                
                               Corrected Results                                    
 
Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Mahogany Jimerson          7 Arizona Gold           16.23      15.88   7 
  2 Dominique Phillips         7 Arizona Risi           16.20      15.99   7 
  3 Madison Garcia             6 Arizona Spee           18.12      16.13   6 
  4 Sky Black                  7 Mustangs TC            16.16      16.28   7 
  5 Peyton Brown               7 Arizona Spee           16.74      16.33   7 
  6 Tmarra Carradine           7 Arizona Tita           17.33      16.72   6 
  7 Kiemya Williams            7 Do Right TC                       16.76   1 
  8 Adora Adams                6 Arizona Chee           16.00      16.93   7 
  9 Jade Betts-Jackson         7 Do Right TC                       16.99   1 
 10 Nasiyah Neal               7 Do Right TC                       17.31   4 
 11 Makyah Richard             7 Arizona Tita           17.08      17.35   7 
 12 Dominique Mustin           6 Arizona Risi                      17.43   3 
 13 Jayde Charlton             6 Do Right TC                       17.62   2 
 14 Haila Reed                 6 Do Right TC                       17.85   2 
 15 Kortnee Incardone          7 AZ Flames TC           18.08      17.86   6 
 15 Trinty Scroggins           7 Do Right TC                       17.86   4 
 17 Mya Harrell                5 Arizona Gold           18.00      17.89   6 
 18 Trinity Reynolds           7 Eternal Flam                      17.91   1 
 19 Deja Jackson               7 Arizona Risi           18.20      18.05   6 
 20 Gabriella Valdez           7 Arizona Gold           17.00      18.08   7 
 21 Trinity Coleman            7 Mustangs TC            18.01      18.11   6 
 22 Asia Hoskins               6 Arizona Tita           18.00      18.13   6 
 23 Shardae Haynes             7 Do Right TC                       18.14   1 
 24 Sadeja Maddox              7 Miles Per Ho                      18.23   4 
 25 Makayla Norman             7 Arizona Sain           18.70      18.30   5 
 25 Taylor Robinson            6 Mustangs TC            18.86      18.30   4 
 27 Jailyn Covington           7 Arizona Tita           18.00      18.39   6 
 28 Kaylyn Williams            6 Pops TC                17.50      18.40   2 
 29 Robin Lashley              7 Miles Per Ho                      18.41   4 
 30 Erin Jacks                 7 Do Right TC                       18.66   2 
 31 Raegan Farrington          5 Arizona Chee                      18.79   2 
 32 Calysta Nixon              7 Coldwater Ex                      18.82   2 
 33 Sydney Mcdowell            6 Arizona Spee           19.17      19.01   5 
 34 Aria Smith                 7 Arizona Chee                      19.11   2 
 35 Alexis Stokes              6 Arizona Quic           20.87      19.22   4 
 36 Amberlee Clark             4 Arizona Quic           20.12      19.49   4 
 37 Jhidah Johnson             4 Do Right TC                       19.51   1 
 38 Adebukola Akomolafe        5 Texas Shoot Star                  19.69   3 
 39 Najela Kirk                5 Miles Per Ho                      20.28   3 
 40 Kayla Cesar                7 Miles Per Ho                      20.62   3 
 41 Ajunae Thompson            6 Pops TC                18.62      20.88   5 
 42 Maria Devictor             6 Phoenix Bobc           21.40      20.90   5 
 43 Jolie Eaton                7 Arizona Gold                      21.14   1 
 44 Amreah Hutchinson          5 AZ Flames TC           21.35      21.47   5 
 45 Joanee Scroggins           6 Do Right TC                       21.52   3 
 46 Sariya Oliver              5 Arizona Pant                      22.81   1 
 47 Parys Brown                6 Arizona Spee           18.75      22.82   5 
 48 Lashonti Collier           5 Do Right TC                       22.86   2 
 49 Emily Hollins              6 Miles Per Ho                      22.99   4 
 50 Aniya Davis                4 Do Right TC                       23.37   3 
 51 Hayden Funkhouser          4 AZ Flames TC           23.18      23.71   5 
 52 Aaryanna Morris            4 Coldwater Ex                      25.74   3 
 53 Sarai Thomas               4 Arizona Sain                      26.70   1 
 
Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mahogany Jimerson          7 Arizona Gold           34.50      33.38   7 
  2 Dominique Phillips         7 Arizona Risi           33.40      33.40   7 
  3 Peyton Brown               7 Arizona Spee           35.46      34.52   7 
  4 Sky Black                  7 Mustangs TC            34.89      34.90   7 
  5 Makyah Richard             7 Arizona Tita           37.77      35.58   6 
  6 Jadyn Mays                 6 Arizona Pant                      36.03   1 
  7 Dominique Mustin           6 Arizona Risi                      36.44   1 
  8 Madison Garcia             6 Arizona Spee           42.22      36.85   5 
  9 Nasiyah Neal               7 Do Right TC                       37.04   4 
 10 Trinity Reynolds           7 Eternal Flam                      37.08   3 
 11 Shardae Haynes             7 Do Right TC                       37.11   2 
 12 Jade Betts-Jackson         7 Do Right TC                       37.18   1 
 13 Jayde Charlton             6 Do Right TC                       37.33   1 
 14 Trinty Scroggins           7 Do Right TC                       37.76   3 
 15 Adora Adams                6 Arizona Chee           38.00      38.11   6 
 16 Kaleigh Mcdowell           5 Arizona Spee           49.70      39.18   4 
 17 Gabriella Valdez           7 Arizona Gold           37.00      39.24   7 
 18 Raegan Farrington          5 Arizona Chee                      39.29   4 
 19 Sadeja Maddox              7 Miles Per Ho                      39.42   2 
 20 Deja Jackson               7 Arizona Risi                      39.84   3 
 21 Aria Smith                 7 Arizona Chee                      39.99   2 
 22 Haila Reed                 6 Do Right TC                       40.01   3 
 23 Parys Brown                6 Arizona Spee           35.46      40.71   7 
 24 Trinity Coleman            7 Mustangs TC            39.49      41.48   6 
 25 Asia Hoskins               6 Arizona Tita           39.00      41.84   6 
 26 Sydney Mcdowell            6 Arizona Spee           40.83      41.89   6 
 27 Robin Lashley              7 Miles Per Ho                      42.18   1 
 28 Makayla Norman             7 Arizona Sain           41.67      42.37   5 
 29 Adebukola Akomolafe        5 Texas Shoot Star                  42.68   4 
 30 Jhidah Johnson             4 Do Right TC                       42.79   1 
 31 Taylor Robinson            6 Mustangs TC            40.97      43.09   6 
 32 Erin Jacks                 7 Do Right TC                       43.49   4 
 33 Najela Kirk                5 Miles Per Ho                      44.75   2 
 34 Jailyn Covington           7 Arizona Tita           25.00      45.44   7 
 35 Kayla Cesar                7 Miles Per Ho                      45.51   1 
 36 Maria Devictor             6 Phoenix Bobc           47.73      45.98   5 
 37 Amreah Hutchinson          5 AZ Flames TC           47.29      46.37   5 
 38 Sariya Oliver              5 Arizona Pant                      48.49   3 
 39 Joanee Scroggins           6 Do Right TC                       49.37   1 
 40 Kaylyn Williams            6 Pops TC                50.50      49.90   4 
 41 Ajunae Thompson            6 Pops TC                51.02      50.58   4 
 42 Lashonti Collier           5 Do Right TC                       50.83   2 
 43 Aaryanna Morris            4 Coldwater Ex                      53.70   4 
 44 Aniya Davis                4 Do Right TC                       57.03   3 
 
Event 111  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wyatt Shedrick             7 Do Right TC            15.00      14.89   9 
  2 Nainoa Aguano              7 Arizona Chee           15.90      15.14   9 
  3 Dorian Singleton           8 Arizona Spee           16.38      15.60   8 
  4 Alden Jackson              7 Do Right TC            15.11      15.64   9 
  5 Janye Dixon                7 Do Right TC            15.11      15.71   9 
  6 Joshua England             7 Arizona Pant           17.38      15.73   7 
  7 William Shaffer            7 Do Right TC            15.11      15.86   9 
  8 Treveon Mcdonald           6 Arizona Sain           16.78      15.88   7 
  9 John Brown                 7 Arizona Sain           16.58      15.90   8 
 10 Jacobe Covington           7 Arizona Tita                      15.95   3 
 11 Eric Fields                7 Mustangs TC            16.19      15.98   8 
 12 Devin Roberts              7 Arizona Chee           16.63      16.02   8 
 13 Llyod Frilot               7 Texas Shoot Star                  16.24   2 
 14 Jaelon Taylor              7 Arizona Puma           17.14      16.30   7 
 15 Quinn Boykins              7 Northwest Xp           19.50      16.40   4 
 16 Jaleel Laffitte            7 Do Right TC            15.11      16.41   9 
 16 Kiondre Taylor             7 Arizona Chee           16.74      16.41   7 
 18 Jzhantavyon Bryant         7 Do Right TC                       16.56   1 
 19 Larry Craft                7 Arizona Gold           16.50      16.60   8 
 20 Jacob Gruenwald            7 Arizona Chee           17.21      16.63   7 
 21 Derrick Scott              7 Arizona Risi           16.00      16.69   9 
 21 Tre Green                  6 Northwest Xp           20.80      16.69   3 
 23 Brail Lipford              7 Arizona Chee           17.10      16.71   7 
 24 Bryce Cord                 5 Northwest Xp           20.50      16.95   4 
 25 Zaquerain Coleman          7 Arizona Sain           17.21      17.04   7 
 26 Austin Turer               7 Arizona Gold           16.00      17.08   8 
 27 Andre Johnson              7 Arizona Gold           16.00      17.14   8 
 28 Quenton Barger             6 AZ Flames TC           18.00      17.17   6 
 29 Elijah Nixon               6 Coldwater Ex                      17.24   1 
 30 Tyson Grubb                7 Do Right TC                       17.32   1 
 31 Keyshaun Jackson           7 Arizona Tita           18.77      17.36   5 
 32 Connor Ivie                6 AZ Flames TC           17.88      17.43   6 
 33 Myles Goodman              7 Mustangs TC            17.66      17.45   6 
 34 Russle Thain               6 Feel The Hea           18.20      17.46   6 
 34 Davieon Center             6 Do Right TC                       17.46   2 
 36 Justus Jackson             6 Arizona Spee           18.67      17.49   6 
 37 Tommy Thain                6 Feel The Hea           18.89      17.76   5 
 38 Joseph Rincon              6 Mustangs TC            17.81      17.78   6 
 39 Jaleel Walker              6 Arizona Sain           17.27      17.88   7 
 40 Jayden Coleman             6 Northwest Xp           22.50      17.89   3 
 41 Davis Reckard              7 AZ Flames TC           18.80      17.92   5 
 42 Terry Byrd                 6 Do Right TC                       18.11   1 
 43 Isaiah Fields              7 Arizona Spee           19.20      18.16   5 
 44 Christopher Stanek         7 Phoenix Bobc           19.66      18.19   4 
 44 Asante Woods               7 Arizona Chee           20.12      18.19   4 
 46 Dason Brooks               6 AZ Flames TC           18.72      18.21   5 
 47 Quaron Adams               5 Do Right TC                       18.23   3 
 47 Garrison Douglass          5 Unattached             19.00      18.23   5 
 49 Quamari Garrett            6 Do Right TC                       18.36   2 
 50 Anthony Nguyen             7 Arizona Puma           18.58      18.38   6 
 51 David Rodriguez            7 Texas Shoot Star                  18.46   1 
 52 Zimbalist Odhams           6 Arizona Sain           18.48      18.53   6 
 53 Devon Grubb                5 Do Right TC                       18.56   2 
 54 Trevon Harris              6 Do Right TC                       18.59   1 
 55 Demetris Love              6 Arizona Gold                      18.91   2 
 56 Dakarai Alberty            7 Arizona Risi           16.47      18.96   8 
 57 Dakota Dyson               7 Phoenix Bobc           19.51      19.02   4 
 57 Michael Buckner            7 Do Right TC                       19.02   2 
 59 Jamari Brown               5 Arizona Sain           20.20      19.11   4 
 60 Michael Laflen             7 AZ Flames TC           19.46      19.22   4 
 61 Shaquille Farr             6 Arizona Puma           16.59      19.24   8 
 62 Jordon Parrish             6 Arizona Tita           18.85      19.29   5 
 63 Maurice Young              6 Arizona Chee           20.12      19.30   4 
 64 Melvin Mclaurin            7 Do Right TC            15.11      19.80   9 
 65 Ceth Reeves                7 Eternal Flam                      20.12   2 
 66 Amar Elmore                5 Do Right TC                       20.24   1 
 67 Gabriel Clark              5 Arizona Tita           23.38      22.33   3 
 68 Kaleb Felix                5 Mustangs TC            22.65      22.46   3 
 69 Tyren Harris               4 Do Right TC                       23.73   3 
 70 Kaleb Hanson               6 Texas Shoot Star                  23.74   3 
 71 Kanye Clark                3 Arizona Quic           15.00      25.08   9 
 
Event 112  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Roshaun Jones              7 Arizona Spee           31.05      30.31   8 
  2 Wyatt Shedrick             7 Do Right TC            31.00      31.11   8 
  3 Jacobe Covington           7 Arizona Tita                      31.90   2 
  4 Alden Jackson              7 Do Right TC                       32.51   3 
  5 Llyod Frilot               7 Texas Shoot Star                  32.70   3 
  6 Nainoa Aguano              7 Arizona Chee           34.50      32.96   8 
  7 Joshua England             7 Arizona Pant           35.94      33.23   7 
  8 Janye Dixon                7 Do Right TC                       33.63   2 
  9 Jaelon Taylor              7 Arizona Puma           35.76      33.76   7 
 10 Jaleel Laffitte            7 Do Right TC                       33.89   2 
 11 William Shaffer            7 Do Right TC                       34.38   1 
 11 Devin Roberts              7 Arizona Chee           35.74      34.38   7 
 13 Tre Green                  6 Northwest Xp           41.50      34.82   5 
 14 Quinn Boykins              7 Northwest Xp           39.60      35.16   5 
 15 Joseph Rincon              6 Mustangs TC            38.39      35.52   6 
 16 Solomon Matthews           7 Miles Per Ho                      35.73   1 
 16 Myles Goodman              7 Mustangs TC            36.79      35.73   6 
 18 Jzhantavyon Bryant         7 Do Right TC                       35.78   3 
 19 Kiondre Taylor             7 Arizona Chee           35.86      35.84   7 
 20 Derrick Scott              7 Arizona Risi           36.00      35.93   7 
 21 Brail Lipford              7 Arizona Chee           37.31      36.26   8 
 22 Terry Byrd                 6 Do Right TC                       36.48   1 
 23 John Brown                 7 Arizona Sain           34.32      36.57   8 
 24 Jaylon Williams            6 Arizona Chee                      37.01   4 
 25 Zaquerain Coleman          7 Arizona Sain           36.29      37.08   7 
 26 Elijah Nixon               6 Coldwater Ex                      37.16   2 
 27 Asante Woods               7 Arizona Chee                      37.95   4 
 28 Jayden Coleman             6 Northwest Xp           45.30      37.96   3 
 29 Quamari Garrett            6 Do Right TC                       38.02   3 
 30 Bryce Cord                 5 Northwest Xp           44.60      38.04   4 
 31 Jaleel Walker              6 Arizona Sain           36.40      38.10   6 
 32 Russle Thain               6 Feel The Hea           40.04      38.37   5 
 33 Keyshaun Jackson           7 Arizona Tita           40.55      38.63   5 
 34 Davieon Center             6 Do Right TC                       39.53   2 
 35 Zimbalist Odhams           6 Arizona Sain           38.94      39.63   5 
 36 Michael Buckner            7 Do Right TC                       39.64   1 
 37 Trevon Harris              6 Do Right TC                       39.65   1 
 38 Anthony Nguyen             7 Arizona Puma           38.86      39.68   6 
 39 Tommy Thain                6 Feel The Hea           38.70      39.71   6 
 40 Andre Johnson              7 Arizona Gold           36.00      39.93   7 
 41 Devon Grubb                5 Do Right TC                       40.47   1 
 42 Larry Craft                7 Arizona Gold           36.00      40.58   7 
 43 Dakarai Alberty            7 Arizona Risi           35.00      40.67   8 
 44 Maurice Young              6 Arizona Chee                      40.69   3 
 45 Garrison Douglass          5 Unattached             44.00      41.26   5 
 46 Ceth Reeves                7 Eternal Flam                      43.24   2 
 47 Quaron Adams               5 Do Right TC                       43.26   2 
 48 Jamari Brown               5 Arizona Sain           43.12      43.70   5 
 49 Jordon Parrish             6 Arizona Tita           38.81      45.07   6 
 50 Gabriel Clark              5 Arizona Tita           51.61      49.14   4 
 
Event 141  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                             1:11.10  
     1) Shardae Haynes 7                2) Haila Reed 6                   
     3) Trinty Scroggins 7              4) Kiemya Williams 7              
  2 Arizona Speed United  'A'                                    1:16.30  
     1) Parys Brown 6                   2) Peyton Brown 7                 
     3) Kaleigh Mcdowell 5              4) Sydney Mcdowell 6              
  3 Miles Per Hour TC  'A'                                       1:20.42  
     1) Kayla Cesar 7                   2) Najela Kirk 5                  
     3) Robin Lashley 7                 4) Sadeja Maddox 7                
 
Event 151  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                             1:03.15  
     1) Alden Jackson 7                 2) Jaleel Laffitte 7              
     3) William Shaffer 7               4) Wyatt Shedrick 7               
  2 Arizona Cheetahs  'A'                             1:05.00    1:04.99  
     1) Nainoa Aguano 7                 2) Brail Lipford 7                
     3) Devin Roberts 7                 4) Kiondre Taylor 7               
  3 Arizona Speed United  'A'                                    1:07.72  
     1) Isaiah Fields 7                 2) Justus Jackson 6               
     3) Roshaun Jones 7                 4) Dorian Singleton 8             
  4 Northwest Xpress TC  'A'                          1:09.00    1:09.02  
     1) Quinn Boykins 7                 2) Jayden Coleman 6               
     3) Bryce Cord 5                    4) Tre Green 6                    
  5 AZ Flames TC Youth  'A'                           1:05.73    1:11.87  
     1) Quenton Barger 6                2) Dason Brooks 6                 
     3) Connor Ivie 6                   4) Emery King 7                   
  6 Arizona Cheetahs  'B'                             1:20.00    1:14.13  
     1) Jacob Gruenwald 7               2) Justin Stinson 6               
     3) Jaylon Williams 6               4) Asante Woods 7                 
  7 Do Right TC  'C'                                             1:18.98  
     1) Terry Byrd 6                    2) Devon Grubb 5                  
     3) Tyson Grubb 7                   4) Trevon Harris 6                
 -- Do Right TC  'D'                                                  DQ  
     1) Quaron Adams 5                  2) Michael Buckner 7              
     3) Amar Elmore 5                   4) Tyren Harris 4                 
 -- Do Right TC  'B'                                                  DQ  
     1) Jzhantavyon Bryant 7            2) Davieon Center 6               
     3) Janye Dixon 7                   4) Quamari Garrett 6              
 
Event 163  Long Jump Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mahogany Jimerson          7 Arizona Gold           3.05m      3.41m  
  2 ikeah cuff                 7 Arizona Spee                      3.08m  
  3 Dominique Phillips         7 Arizona Risi                     J3.08m  
  4 Kortnee Incardone          7 AZ Flames TC           2.53m      2.85m  
  5 Parys Brown                6 Arizona Spee                      2.66m  
  6 Dominique Mustin           6 Arizona Risi                      2.62m  
  7 Mya Harrell                5 Arizona Gold                      2.56m  
  8 Adora Adams                6 Arizona Chee                      2.35m  
  9 Amreah Hutchinson          5 AZ Flames TC           2.25m      2.30m  
 10 Maria Devictor             6 Phoenix Bobc           1.93m      2.20m  
 11 Deja Jackson               7 Arizona Risi                      2.10m  
 11 Gabriella Valdez           7 Arizona Gold                      2.10m  
 13 Erin Jacks                 7 Do Right TC                       1.97m  
 14 Joanee Scroggins           6 Do Right TC                       1.70m  
 15 Aria Smith                 7 Arizona Chee                      1.60m  
 16 Jayde Charlton             6 Do Right TC                       1.51m  
 17 Jolie Eaton                7 Arizona Gold                      1.50m  
 18 Kaylyn Williams            6 Pops TC                1.83m      1.44m  
 19 Jhidah Johnson             4 Do Right TC                       1.42m  
 20 Emily Hollins              6 Miles Per Ho                      1.20m  
 -- Tyanna Timms               6 Arizona Pant                         ND  
 -- Ajunae Thompson            6 Pops TC                1.91m         ND  
 -- Lashonti Collier           5 Do Right TC                          ND  
 -- Aniya Davis                4 Do Right TC                          ND  
 -- Raegan Farrington          5 Arizona Chee                         ND  
 -- Kendall Brown              4 AZ Flames TC                         ND  
 -- Adebukola Akomolafe        5 Texas Shoot Star                     ND  
 -- Dashya Washington          7 Arizona Gold                         ND  
 -- Tmarra Carradine           7 Arizona Tita                         ND  
 -- Nasiyah Neal               7 Do Right TC                          ND  
 -- Makayla Norman             7 Arizona Sain           2.52m         ND  
 -- Mia Johnson                7 Arizona Gold                         ND  
 -- Elena Maldenado            6 AZ Flames TC           2.25m         ND  
 -- Trinity Reynolds           7 Eternal Flam                         ND  
 -- Maya Scott                 6 AZ Flames TC           2.01m         ND  
 -- Sariya Oliver              5 Arizona Pant                         ND  
 -- Hayden Funkhouser          4 AZ Flames TC           1.59m         ND  
 
Event 167  Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trinity Coleman            7 Mustangs TC            6.33m      7.71m  
  2 Calysta Nixon              7 Coldwater Ex                      5.98m  
  3 Hayden Funkhouser          4 AZ Flames TC                      3.81m  
 -- Jade Betts-Jackson         7 Do Right TC                          ND  
 -- Kortnee Incardone          7 AZ Flames TC                         ND  
 
Event 173  Long Jump Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roshaun Jones              7 Arizona Spee           0.92m      3.68m  
  2 Solomon Matthews           7 Miles Per Ho                      3.19m  
  3 Zaquerain Coleman          7 Arizona Sain           3.06m      3.12m  
  4 Eric Fields                7 Mustangs TC            3.09m      3.10m  
  5 Emery King                 7 AZ Flames TC           3.42m      3.03m  
  6 Joshua England             7 Arizona Pant                      3.00m  
  7 Treveon Mcdonald           6 Arizona Sain           3.08m      2.93m  
  8 Larry Craft                7 Arizona Gold           2.67m      2.85m  
  9 Justus Jackson             6 Arizona Spee           0.61m      2.82m  
 10 Llyod Frilot               7 Texas Shoot Star                  2.80m  
 11 Connor Ivie                6 AZ Flames TC           2.68m      2.74m  
 12 Dorian Singleton           8 Arizona Spee           0.61m      2.70m  
 12 Michael Laflen             7 AZ Flames TC           2.10m      2.70m  
 14 Quenton Barger             6 AZ Flames TC           3.00m      2.59m  
 15 Dakota Dyson               7 Phoenix Bobc           2.34m      2.54m  
 16 Derrick Scott              7 Arizona Risi                      2.52m  
 17 Adrian Flores              7 Arizbushmast                      2.50m  
 18 Jaleel Walker              6 Arizona Sain           2.44m      2.48m  
 19 Jaelon Taylor              7 Arizona Puma           3.00m      2.47m  
 20 John Brown                 7 Arizona Sain           2.93m      2.42m  
 21 Amar Elmore                5 Do Right TC                       2.20m  
 22 Demetris Love              6 Arizona Gold           1.52m      2.13m  
 23 Davis Reckard              7 AZ Flames TC           2.26m      2.03m  
 24 David Rodriguez            7 Texas Shoot Star                  1.90m  
 25 Kaleb Hanson               6 Texas Shoot Star                  1.83m  
 26 Garrison Douglass          5 Unattached             0.91m      1.66m  
 27 Tyren Harris               4 Do Right TC                       1.42m  
 -- Christopher Stanek         7 Phoenix Bobc           2.06m         ND  
 -- Adonn Wright               7 Arizona Gold           2.13m         ND  
 -- Steven Tarango             6 Arizbushmast                         ND  
 -- Austin Turer               7 Arizona Gold                         ND  
 -- Maurice Young              6 Arizona Chee                         ND  
 -- Jalen Stovall              5 Arizona Tita           1.39m         ND  
 -- Andre Johnson              7 Arizona Gold                         ND  
 -- Shaquille Farr             6 Arizona Puma           3.37m         ND  
 -- Jamari Brown               5 Arizona Sain           2.74m         ND  
 -- Myles Goodman              7 Mustangs TC            2.32m         ND  
 -- Davis Funkhouser           6 AZ Flames TC           2.19m         ND  
 -- Jacob Gruenwald            7 Arizona Chee                         ND  
 -- Dominick Moore             7 Unattached                           ND  
 -- Melvin Mclaurin            7 Do Right TC                          ND  
 -- Zimbalist Odhams           6 Arizona Sain           2.80m         ND  
 -- Isaiah Fields              7 Arizona Spee           0.61m         ND  
 -- Dason Brooks               6 AZ Flames TC           2.42m         ND  
 -- Dakarai Alberty            7 Arizona Risi                         ND  
 
Event 177  Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Emery King                 7 AZ Flames TC          19.46m     22.56m  
  2 Adrian Flores              7 Arizbushmast                     16.19m  
  3 Dakota Dyson               7 Phoenix Bobc          16.23m     15.04m  
  4 Solomon Matthews           7 Miles Per Ho                     12.34m  
  5 Tyson Grubb                7 Do Right TC                      11.57m  
  6 Jordon Parrish             6 Arizona Tita                     11.48m  
  7 Dason Brooks               6 AZ Flames TC                     11.44m  
  8 Christopher Stanek         7 Phoenix Bobc           8.46m     11.28m  
  9 Davis Funkhouser           6 AZ Flames TC          10.82m     10.62m  
 10 Jaylon Williams            6 Arizona Chee          11.00m      8.68m  
 11 Davis Reckard              7 AZ Flames TC           7.85m      8.38m  
 -- Justin Stinson             6 Arizona Chee                         ND  
 -- Kaleb Hanson               6 Texas Shoot Star                     ND  
 -- Adrian Gonzales            6 Unattached                           ND  
 -- Gabriel Gonzales           7 Unattached                           ND  
 -- Alex Ramirez               6 Unattached            23.85m         ND  
 -- Aaron Ramirez             11 Unattached            47.96m         ND  
 
Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Aubree Incardone           9 AZ Flames TC           14.19      14.24   6 
  2 Takara Wade                9 Arizona Gold           14.25      14.29   6 
  3 Jaclyn Martin              9 Arizona Chee           16.12      14.84   5 
  4 Anna Foreman               8 Arizona Chee           16.12      14.88   5 
  4 Jai Gruenwald              8 Arizona Chee           16.12      14.88   6 
  6 Natalie Clark              9 AZ Flames TC           15.00      14.91   6 
  6 Tiana Porier-Shelton       9 AZ Flames TC           15.14      14.91   6 
  8 Zaire Chest                8 Arizona Chee           16.12      14.92   5 
  9 Nydiah Mgbam               8 Miles Per Ho           15.82      15.22   6 
 10 April Clark                9 Arizona Quic           15.77      15.38   6 
 11 Tylor Tang                 9 Sahuarita Sp           16.30      15.56   5 
 12 Aliyya Washington          9 Arizona Gold           15.30      15.67   6 
 13 Kenzington Pratt           8 Arizona Risi           18.21      15.70   4 
 14 Cairra Page-Stevens        9 Mustangs TC            16.53      15.81   5 
 15 Jazmyn Mccovery            9 Northwest Xp           17.30      15.94   4 
 16 Lemeyah Charlton           9 Do Right TC                       15.96   1 
 17 Cameron Parr               9 Texas Shoot Star                  15.99   3 
 18 Kiara Gaskins              9 Arizona Gold           15.50      16.14   6 
 19 Katie Jones                9 Feel The Hea           16.81      16.16   5 
 20 Tajanet Johnson            9 Do Right TC                       16.18   3 
 21 Reba Reeves                9 Eternal Flam                      16.30   2 
 22 Jennessy Cain              8 Mustangs TC            17.44      16.45   4 
 23 Ayana Hamilton             8 Arizona Pant                      16.49   3 
 24 Amari Llerenas             8 AZ Flames TC           16.90      16.50   5 
 25 Kaylee Ivie                8 AZ Flames TC           16.91      16.57   5 
 26 Sydney Green               9 Do Right TC                       16.66   1 
 27 Antesia Lewis              8 Northwest Xp           18.50      16.78   4 
 28 Amaya Johnson              8 Arizona Pant                      16.96   2 
 29 Ameera Mustafa             8 Texas Shoot Star                  17.26   1 
 30 Keasia Stanford            9 Texas Shoot Star                  17.73   3 
 31 Jenna Yarrington           9 AZ Flames TC           17.92      17.91   4 
 32 Javanna Oneal              9 Arizona Chee                      17.94   1 
 33 Maiyah Harris              8 Sahuarita Sp           17.21      18.03   4 
 34 Anna Whitley               8 AZ Flames TC           18.26      18.60   4 
 35 Mia Mason                  9 Do Right TC                       18.65   2 
 36 Chyna Anderson             9 Do Right TC                       18.77   2 
 37 Destini Auzenne            8 Pastor Ffit For                   20.73   3 
 38 Kalia Felder-Hill          9 Pastor Ffit For                   21.48   2 
 
Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 26.71  7/31/1993   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rebekah Green              9 Northwest Xp           29.80      29.34   5 
  2 Jaclyn Martin              9 Arizona Chee           36.01      31.29   4 
  3 Jai Gruenwald              8 Arizona Chee           36.01      31.53   4 
  4 Kendall Glover             9 Unattached                        32.76   2 
  5 Tylor Tang                 9 Sahuarita Sp           35.17      32.86   4 
  6 Jennifer Marendes          8 Northwest Xp           34.80      32.98   5 
  7 Asiah Fields               8 Arizona Spee           33.55      33.19   5 
  8 Zaire Chest                8 Arizona Chee           36.01      33.25   4 
  9 Kenzington Pratt           8 Arizona Risi           32.00      33.38   5 
 10 Diamond Harrington         8 Mustangs TC            32.81      33.55   5 
 11 Nydiah Mgbam               8 Miles Per Ho                      33.75   1 
 12 Hanna Ashley               8 Northwest Xp           37.50      33.98   3 
 13 Jadynn Walker              9 Arizona Sain           33.57      34.50   5 
 14 Alye Downey                8 Northwest Xp           35.30      34.72   4 
 15 Reba Reeves                9 Eternal Flam                      34.86   2 
 16 Jennessy Cain              8 Mustangs TC            37.44      35.05   3 
 17 Katie Jones                9 Feel The Hea           35.68      35.23   4 
 18 Keasia Stanford            9 Texas Shoot Star                  35.78   1 
 19 Kaylee Ivie                8 AZ Flames TC           35.90      36.13   4 
 20 Antesia Lewis              8 Northwest Xp           38.30      36.25   3 
 21 Bianca Jones               8 Pops TC                38.20      36.47   3 
 22 Janae Goode                8 Do Right TC                       37.09   1 
 23 Ameera Mustafa             8 Texas Shoot Star                  37.63   2 
 24 Daveonna Contreras         9 Pastor Ffit For                   39.93   2 
 25 Maiyah Harris              8 Sahuarita Sp           41.22      40.52   3 
 26 Kalia Felder-Hill          9 Pastor Ffit For                   47.35   1 
 27 Destini Auzenne            8 Pastor Ffit For                   50.26   2 
 
Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rebekah Green              9 Northwest Xp         1:07.00    1:07.87   4 
  2 Natalie Clark              9 AZ Flames TC         1:13.00    1:10.42   4 
  3 Takara Wade                9 Arizona Gold         1:10.00    1:13.55   4 
  4 Tamia Robinson             9 Arizona Gold         1:10.00    1:13.73   4 
  5 Jazmyn Mccovery            9 Northwest Xp         1:17.00    1:14.18   3 
  6 Kendall Glover             9 Unattached                      1:16.28   2 
  7 Tylor Tang                 9 Sahuarita Sp         1:16.29    1:16.72   3 
  8 Laci Turner                8 Texas Shoot Star                1:17.14   1 
  9 Hanna Ashley               8 Northwest Xp         1:19.00    1:17.99   3 
 10 Brooke Woodson             9 Texas Shoot Star                1:18.41   2 
 11 Kendra Jenkins             9 Arizona Gold         1:15.00    1:18.84   4 
 12 Asiah Fields               8 Arizona Spee         1:16.15    1:19.33   4 
 13 Diamond Harrington         8 Mustangs TC          1:16.00    1:19.48   4 
 14 Jennifer Marendes          8 Northwest Xp         1:20.00    1:19.69   3 
 15 Destiny Ward               9 Arizona Gold         1:15.00    1:19.72   4 
 16 Tajanet Johnson            9 Do Right TC                     1:20.23   1 
 17 Cameron Parr               9 Texas Shoot Star                1:20.98   1 
 18 Jadynn Walker              9 Arizona Sain         1:21.24    1:21.21   3 
 19 Makhayla Anderson          9 Do Right TC                     1:21.43   1 
 20 Kiara Gaskins              9 Arizona Gold         1:20.00    1:21.84   3 
 21 Sydney Green               9 Do Right TC                     1:22.07   1 
 22 Keasia Stanford            9 Texas Shoot Star                1:24.14   2 
 23 Lisa Craft                 9 Arizona Gold         1:18.00    1:25.26   3 
 24 Ameera Mustafa             8 Texas Shoot Star                1:26.05   1 
 25 Antesia Lewis              8 Northwest Xp         1:25.00    1:26.40   2 
 26 Alye Downey                8 Northwest Xp         1:25.00    1:28.07   2 
 27 Reba Reeves                9 Eternal Flam                    1:28.82   1 
 28 Daveonna Contreras         9 Pastor Ffit For                 1:32.31   2 
 29 Justeen Pineda             9 Aag Panthers                    1:36.20   1 
 30 Aliyya Washington          9 Arizona Gold         1:22.00    1:36.80   3 
 
Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Chalynn Carr, LaVerne, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lauren Turner              8 Texas Shoot Star                2:41.14  
  2 Anna Foreman               8 Arizona Chee         2:55.00    2:54.29  
  3 Tamia Robinson             9 Arizona Gold                    3:01.16  
  4 Makhayla Anderson          9 Do Right TC                     3:01.54  
  5 Lisa Craft                 9 Arizona Gold                    3:04.21  
  6 Kendra Jenkins             9 Arizona Gold                    3:04.77  
  7 Destiny Ward               9 Arizona Gold                    3:05.02  
  8 Rose Cobbin                8 Arizbushmast                    3:05.70  
  9 Jazzlyn Beam               9 Sahuarita Sp                    3:14.51  
 10 Michelle Nguyen            8 Arizona Puma         3:16.81    3:16.71  
 11 Kaysinee Shirley           9 AZ Flames TC         3:14.65    3:16.86  
 12 Justeen Pineda             9 Aag Panthers                    3:30.42  
 13 Molly Molvin               9 Phoenix Bobc         3:50.10    3:41.89  
 
Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Great Barrington, MA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kaysinee Shirley           9 AZ Flames TC         6:24.68    7:03.87  
  2 Jazzlyn Beam               9 Sahuarita Sp                    7:06.14  
  3 Michelle Nguyen            8 Arizona Puma         6:42.14    7:21.72  
  4 Molly Molvin               9 Phoenix Bobc                    7:52.14  
 
Event 208  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 7:30.80  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makhayla Anderson          9 Do Right TC                    10:57.22  
  2 Kaysinee Shirley           9 AZ Flames TC        11:40.01   11:21.12  
  3 Aiyana Hanson              8 Texas Shoot Star               12:13.93  
 
Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cito Hemphill-Toledo       9 Arizona Chee           13.80      13.41   8 
  2 Tehran Thomas              9 Arizona Sain           13.85      13.42   8 
  3 Marquise Griffin           8 Arizona Tita           13.97      13.52   8 
  4 Devin Butler               9 Arizona Sain           14.34      13.95   8 
  5 Trey Johnson               9 Arizona Gold           14.40      14.23   8 
  5 Decarlos Brooks            8 AZ Flames TC           14.57      14.23   8 
  7 Drake Andersen             8 Arizona Chee           16.31      14.24   6 
  7 Cole Conner                9 Phoenix Bobc                      14.24   3 
  9 Treyvon Williams           9 Mustangs TC            14.71      14.32   7 
 10 Daquavia Bennett           9 Arizona Tita           14.97      14.41   7 
 11 Prince Kadiri              9 Arizona Tita           14.84      14.50   7 
 12 Keshaud White              8 Do Right TC                       14.55   2 
 13 Jamarye Joiner             9 Arizona Tita           14.58      14.62   8 
 14 Scieneaux Jarmon           9 Arizona Gold           14.25      14.73   8 
 15 Tyler Franklin             9 Arizona Puma           15.45      14.77   7 
 16 Jordin Campbell            8 Arizona Chee           16.31      14.83   6 
 17 Joshua Thomas              9 AZ Flames TC           17.33      14.84   5 
 18 Leroy Tellis               8 Mustangs TC            15.34      14.92   7 
 19 Robert Williams            9 Do Right TC                       15.07   2 
 20 Greg Tremble               8 Arizona Spee           14.69      15.22   8 
 20 Delano Salgado             8 Mustangs TC            15.26      15.22   7 
 22 Marshawn Gibson            8 Mustangs TC            15.19      15.24   7 
 23 Adedamola Akomolafe        8 Texas Shoot Star                  15.28   1 
 24 Daniel Beckwith            9 Arizona Tita           15.63      15.34   6 
 25 Marcus Rivera              8 Mustangs TC            15.64      15.36   6 
 25 Gevon Grimes               8 Arizona Chee           16.31      15.36   6 
 27 Dorian Alexander           8 Arizona Pant                      15.39   2 
 28 Jalani Laffitte            9 Do Right TC                       15.46   3 
 29 James Smith                8 AZ Flames TC           15.81      15.47   6 
 30 Jerod Martin               8 Arizona Sain           16.35      15.64   5 
 31 Nasir Kirk                 8 Miles Per Ho                      15.73   1 
 32 Dominique Hampton          8 Arizona Puma           16.16      15.86   6 
 33 Khyri Marshall             8 Miles Per Ho                      16.01   3 
 34 Tyler Timmons              9 Feel The Hea           16.57      16.10   5 
 35 Eric Roberts               8 Arizona Chee                      16.17   3 
 36 Sebastian Coleman          9 AZ Flames TC           16.54      16.42   5 
 37 Kyteryion Mcgee            9 Arizona Sain           16.76      16.58   5 
 37 Antoine Wildy              8 Eternal Flam                      16.58   3 
 39 Kurt Duecker               8 Feel The Hea           17.41      16.65   4 
 40 Racham Berger              8 Arizona Tita           17.20      16.84   5 
 41 Isaiah Flannagan           9 AZ Flames TC                      16.99   2 
 42 Xavier Ramirez             9 Pastor Ffit For                   17.04   1 
 43 Austin Reckard             9 AZ Flames TC                      17.15   3 
 44 Keyshawn Thain             8 Feel The Hea           17.97      17.34   4 
 45 Eddie Dee                  8 Pastor Ffit For                   17.43   3 
 46 Courtney Palmorejr         8 Mustangs TC            17.40      17.60   5 
 47 Troy Shaver                9 Mustangs TC            17.38      17.67   5 
 47 Jordan West                8 AZ Flames TC           17.91      17.67   4 
 49 Kasen Hendrix              9 Pastor Ffit For                   17.77   3 
 50 Devon Norman               9 Arizona Sain           18.10      17.80   4 
 51 Dage Llerenas              8 AZ Flames TC           18.07      18.01   4 
 51 Erohn Freeman              9 Mustangs TC            16.15      18.01   6 
 53 Christian Lopez            8 Arizona Sain           18.64      18.12   4 
 54 Andres Aniceto             9 Pastor Ffit For                   18.38   1 
 55 Jshon Gonzales             8 AZ Flames TC                      20.05   1 
 56 Malik Fitch                9 Pastor Ffit For                   22.17   2 
 
Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
    National: N 26.01  7/25/1996   Richard Crawford, Plano, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Marquise Griffin           8 Arizona Tita           29.01      28.37   9 
  2 Cito Hemphill-Toledo       9 Arizona Chee           29.60      28.51   9 
  3 Tehran Thomas              9 Arizona Sain           28.70      28.78   9 
  4 Cole Conner                9 Phoenix Bobc                      29.47   2 
  5 Chase Cord                 9 Northwest Xp           29.50      29.61   9 
  6 Antwaun Woodberry          9 Arizona Sain           30.85      29.91   8 
  7 Jamarye Joiner             9 Arizona Tita           30.58      29.95   8 
  8 Tyler Franklin             9 Arizona Puma           31.57      30.70   7 
  9 John Marendes              9 Northwest Xp           34.50      30.87   6 
 10 Drake Andersen             8 Arizona Chee           35.19      30.89   5 
 11 Daquavia Bennett           9 Arizona Tita           30.33      30.99   8 
 12 Cameron Taylor             9 Arizona Puma           30.22      31.27   9 
 13 Scieneaux Jarmon           9 Arizona Gold           28.00      31.31   9 
 14 Jordin Campbell            8 Arizona Chee           35.19      31.41   6 
 15 Marquis Anderson           9 Arizona Risi           32.00      31.42   7 
 16 Chris Russell              8 Mustangs TC            30.31      31.44   9 
 17 Leroy Tellis               8 Mustangs TC            32.07      31.97   7 
 18 Jelani Goode               9 Do Right TC                       32.08   3 
 19 Joshua Thomas              9 AZ Flames TC           31.61      32.17   7 
 20 Marshawn Gibson            8 Mustangs TC            31.64      32.35   7 
 21 Nasir Kirk                 8 Miles Per Ho                      32.40   3 
 22 Gevon Grimes               8 Arizona Chee           35.19      32.54   6 
 23 James Smith                8 AZ Flames TC           31.55      32.55   8 
 24 Adedamola Akomolafe        8 Texas Shoot Star                  32.61   4 
 25 Jordyn Bradshaw            9 Northwest Xp           35.40      32.64   5 
 26 Prince Kadiri              9 Arizona Tita           30.60      32.88   8 
 27 Greg Tremble               8 Arizona Spee           31.03      32.89   8 
 28 Mikeal Richardson          9 Miles Per Ho                      33.00   1 
 29 Keshon Palmer              9 Arizona Gold                      33.10   1 
 30 Jalani Laffitte            9 Do Right TC                       33.18   3 
 31 Delano Salgado             8 Mustangs TC            33.74      33.26   7 
 32 Daniel Jimenez             9 Arizona Risi                      33.46   2 
 33 Trey Johnson               9 Arizona Gold           30.00      33.54   9 
 34 Heath Waldrop              9 Northwest Xp           36.50      33.66   5 
 35 Daniel Beckwith            9 Arizona Tita           34.72      33.70   6 
 36 Marcus Rivera              8 Mustangs TC            31.64      33.74   7 
 37 Kenneth Pratt              8 Arizona Risi                      33.77   3 
 38 Naki Trussell              9 Miles Per Ho                      33.79   3 
 39 Tyler Timmons              9 Feel The Hea           33.87      33.94   7 
 40 Jerod Martin               8 Arizona Sain           33.90      33.95   6 
 41 Dominique Hampton          8 Arizona Puma           34.21      34.09   6 
 42 Eric Roberts               8 Arizona Chee                      34.20   1 
 43 Khyri Marshall             8 Miles Per Ho                      34.64   1 
 44 Kurt Duecker               8 Feel The Hea           35.55      35.43   5 
 45 Sebastian Coleman          9 AZ Flames TC           35.09      35.70   6 
 46 Xavier Ramirez             9 Pastor Ffit For                   35.99   2 
 47 Isaiah Flannagan           9 AZ Flames TC                      36.13   2 
 48 Eddie Dee                  8 Pastor Ffit For                   36.81   4 
 49 Keyshawn Thain             8 Feel The Hea           36.73      37.56   5 
 50 Tyson Jones                9 Arizona Sain           37.32      37.67   4 
 51 Racham Berger              8 Arizona Tita           35.02      37.94   6 
 52 Christian Lopez            8 Arizona Sain           39.64      38.01   4 
 53 Troy Shaver                9 Mustangs TC            35.79      38.21   5 
 54 Kasen Hendrix              9 Pastor Ffit For                   38.50   4 
 55 Jordan West                8 AZ Flames TC           38.19      39.07   4 
 56 Andres Aniceto             9 Pastor Ffit For                   39.93   1 
 
Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Bouynton Beach, FL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Chase Cord                 9 Northwest Xp         1:06.00    1:06.57   5 
  2 Scieneaux Jarmon           9 Arizona Gold         1:07.00    1:06.70   5 
  3 Makari Hawkins             9 Do Right TC                     1:10.37   2 
  4 Cameron Taylor             9 Arizona Puma         1:11.60    1:10.90   5 
  5 Imani Lee                  9 Arizona Chee         1:10.00    1:11.22   5 
  6 Jeremiah Pruitt            9 Phoenix Bobc         1:07.20    1:11.37   5 
  7 Marquis Anderson           9 Arizona Risi         1:00.00    1:11.43   5 
  8 John Marendes              9 Northwest Xp         1:15.00    1:12.33   4 
  9 Adedamola Akomolafe        8 Texas Shoot Star                1:12.91   1 
 10 Daniel Jimenez             9 Arizona Risi                    1:13.30   1 
 11 Robert Williams            9 Do Right TC                     1:15.00   1 
 12 Heath Waldrop              9 Northwest Xp         1:18.00    1:16.46   3 
 13 Marcel Oliver              8 Arizona Pant         1:16.00    1:16.94   4 
 14 Zachary Lewis              8 Mustangs TC          1:12.76    1:16.96   4 
 15 Gevon Grimes               8 Arizona Chee         1:10.00    1:17.36   5 
 16 Kenneth Pratt              8 Arizona Risi         1:18.00    1:18.45   3 
 17 Joshua Thomas              9 AZ Flames TC         1:13.90    1:19.20   4 
 18 Mikeal Richardson          9 Miles Per Ho                    1:20.33   2 
 19 Jaden Hale                 9 Pops TC              1:26.95    1:20.44   3 
 20 Kellen Simmons             8 AZ Flames TC         1:25.00    1:20.62   3 
 21 Marcus Rivera              8 Mustangs TC          1:16.27    1:20.67   4 
 22 Keshon Palmer              9 Arizona Gold                    1:20.98   2 
 23 Jordyn Bradshaw            9 Northwest Xp         1:17.00    1:21.14   4 
 24 Leroy Tellis               8 Mustangs TC                     1:21.77   1 
 25 Trey Johnson               9 Arizona Gold         1:15.00    1:21.83   4 
 26 Keshaud White              8 Do Right TC                     1:21.87   2 
 27 Tyler Timmons              9 Feel The Hea         1:25.00    1:24.25   3 
 28 Nigel Shadd                9 Arizona Chee                    1:26.96   2 
 29 Keyshawn Thain             8 Feel The Hea                    1:26.98   2 
 30 Dominic Martinez           9 Miles Per Ho                    1:28.40   1 
 31 Julian Jimenez             9 Arizbushmast                    1:38.72   2 
 
Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore, Los Angeles, CA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makari Hawkins             9 Do Right TC                     2:38.95  
  2 Zachary Lewis              8 Mustangs TC          2:45.24    2:45.37  
  3 Brayden Green              8 Phoenix Bobc         2:44.10    2:45.75  
  4 Greg Tremble               8 Arizona Spee                    2:49.52  
  5 Joseph Boroff              8 Texas Shoot Star                2:51.67  
  6 Jack Eaton                 8 Arizona Gold         2:45.00    3:07.47  
  7 Dominic Martinez           9 Miles Per Ho                    3:12.26  
 
Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:48.04  7/29/2001   Connor Revord, Joliet, IL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brayden Green              8 Phoenix Bobc         5:44.00    5:37.50  
  2 Joseph Boroff              8 Texas Shoot Star                5:42.48  
 
Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 54.56  7/30/1994   United Stars, Philadelphia, PA              
                       T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                             1:00.00      58.54  
     1) Zaire Chest 8                   2) Anna Foreman 8                 
     3) Jai Gruenwald 8                 4) Jaclyn Martin 9                
  2 AZ Flames TC Youth  'A'                           1:01.24      59.93  
     1) Natalie Clark 9                 2) Aubree Incardone 9             
     3) Amari Llerenas 8                4) Tiana Porier-Shelton 9         
  3 Northwest Xpress TC  'A'                            59.80    1:00.48  
     1) Hanna Ashley 8                  2) Alye Downey 8                  
     3) Rebekah Green 9                 4) Jennifer Marendes 8            
  4 Do Right TC  'A'                                             1:06.23  
     1) Janae Goode 8                   2) Sydney Green 9                 
     3) Mikaela Grubb 9                 4) Tajanet Johnson 9              
 
Event 242  4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         A.Perkins, N.Pahim, L.Demus, Q.Powell             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Gold Rush  'A'                            5:00.00    5:13.37  
     1) Lisa Craft 9                    2) Tamia Robinson 9               
     3) Takara Wade 9                   4) Destiny Ward 9                 
  2 Texas Shooting Stars  'A'                                    5:14.89  
     1) Imani Hanson 9                  2) Laci Turner 8                  
     3) Lauren Turner 8                 4) Brooke Woodson 9               
 
Event 251  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 52.57  7/28/2001   Track Houston, Houston, TX                  
                       D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               57.00      56.49  
     1) Drake Andersen 8                2) Jordin Campbell 8              
     3) Cito Hemphill-Toledo 9          4) Imani Lee 9                    
  2 Do Right TC  'A'                                               57.29  
     1) Jelani Goode 9                  2) Shamar Moreland 9              
     3) Keshaud White 8                 4) Robert Williams 9              
  3 Northwest Xpress TC  'A'                            59.30      58.17  
     1) Jordyn Bradshaw 9               2) Chase Cord 9                   
     3) John Marendes 9                 4) Heath Waldrop 9                
  4 Mustangs TC  'A'                                    58.75      58.54  
     1) Marshawn Gibson 8               2) Chris Russell 8                
     3) Delano Salgado 8                4) Treyvon Williams 9             
  5 Arizona Titans  'A'                                 56.20      59.06  
     1) Daniel Beckwith 9               2) Daquavia Bennett 9             
     3) Marquise Griffin 8              4) Jamarye Joiner 9               
 -- Phoenix Bobcats  'A'                              1:04.47         DQ  
     1) Cole Conner 9                   2) Dominic Devictor 9             
     3) Brayden Green 8                 4) Jeremiah Pruitt 9              
 
Event 261  High Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N  4-08  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lemeyah Charlton           9 Do Right TC            1.27m      1.15m  
  2 Mikaela Grubb              9 Do Right TC                       1.10m  
  3 Imani Hanson               9 Texas Shoot Star                  1.00m  
  3 Amaya Johnson              8 Arizona Pant                      1.00m  
  5 Anna Whitley               8 AZ Flames TC           0.91m      0.95m  
  6 Kaori Simmons              8 Mustangs TC            1.00m      0.90m  
 -- April Clark                9 Arizona Quic           0.86m         NH  
 -- Dezhianna Brown            9 Arizona Risi                         NH  
 -- Makahla Felix              9 Mustangs TC            1.05m         NH  
 
Event 263  Long Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 15-01.75  1972        Joyce Bowie, Santa Barbara, Ca           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aubree Incardone           9 AZ Flames TC                      4.30m  
  2 Tiana Porier-Shelton       9 AZ Flames TC           3.77m      4.06m  
  3 Imani Hanson               9 Texas Shoot Star       3.96m      3.54m  
  4 Nydiah Mgbam               8 Miles Per Ho                      3.32m  
  5 Cameron Parr               9 Texas Shoot Star                  3.28m  
  6 Simone Lewis               9 Unattached             2.74m      3.20m  
  7 Asiah Fields               8 Arizona Spee                      3.18m  
  7 Amaya Johnson              8 Arizona Pant                      3.18m  
  9 Katie Jones                9 Feel The Hea           2.79m      3.08m  
 10 Ayana Hamilton             8 Arizona Pant                      3.05m  
 11 Brooke Woodson             9 Texas Shoot Star                  2.85m  
 12 Rose Cobbin                8 Arizbushmast                      2.77m  
 13 Diamond Harrington         8 Mustangs TC            3.48m      2.75m  
 14 Laci Turner                8 Texas Shoot Star                  2.71m  
 15 Kaylee Ivie                8 AZ Flames TC           2.90m      2.60m  
 16 Kenzington Pratt           8 Arizona Risi                      2.52m  
 17 Jadynn Walker              9 Arizona Sain           3.02m      2.47m  
 18 Faith Keswick              9 Northwest Xp                      2.44m  
 19 Aiyana Hanson              8 Texas Shoot Star                  2.33m  
 20 Janae Goode                8 Do Right TC                       2.29m  
 21 Kelly Opsahl               8 Arizona Spee                      1.85m  
 -- D'Ara Perez                9 Pastor Ffit For                      ND  
 -- Brianna Colter             8 Do Right TC                          ND  
 -- Chyna Anderson             9 Do Right TC                          ND  
 -- Jazzlyn Beam               9 Sahuarita Sp                         ND  
 -- Amari Llerenas             8 AZ Flames TC           2.67m         ND  
 -- Azilyn Gwin                9 Phoenix Bobc           2.28m         ND  
 -- Isabelle Ward              9 Arizona Spee                         ND  
 -- Kendall Glover             9 Unattached                           ND  
 
Event 265  Shot Put (6#) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 34-04  7/28/1995   Amber Crutis, Monroe, WI                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cairra Page-Stevens        9 Mustangs TC            6.91m      7.20m  
  2 Chyna Anderson             9 Do Right TC                       5.60m  
  3 Faith Keswick              9 Northwest Xp                      5.28m  
  4 Mia Mason                  9 Do Right TC            1.83m      4.79m  
  5 Mikaela Grubb              9 Do Right TC                       4.69m  
  6 Rose Cobbin                8 Arizbushmast                      4.58m  
  7 Lemeyah Charlton           9 Do Right TC            1.83m      4.53m  
  8 Elizabeth Clemit           9 Arizona Blaz                      4.47m  
  9 Javanna Oneal              9 Arizona Chee                      4.40m  
 10 Anna Whitley               8 AZ Flames TC                      3.66m  
 11 Bianca Jones               8 Pops TC                3.05m      3.49m  
 12 Destinee Johnson           8 Do Right TC                       3.36m  
 13 Kaori Simmons              8 Mustangs TC            4.06m      3.10m  
 -- Brianna Colter             8 Do Right TC                          ND  
 -- Kyinjah Brown             10 Arizona Chee                         ND  
 -- Maiyah Harris              8 Sahuarita Sp                         ND  
 -- Ashanti Grayer             9 Arizona Chee                         ND  
 
Event 267  Javelin Throw (300G) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 89-02  7/6/2001    Agnes Gallegos, Albuquerque, NM             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cairra Page-Stevens        9 Mustangs TC           18.42m     16.27m  
  2 Faith Keswick              9 Northwest Xp                     13.87m  
  3 Chasia Nixon               8 Coldwater Ex                     13.01m  
  4 Destinee Johnson           8 Do Right TC                      12.44m  
  5 Javanna Oneal              9 Arizona Chee                     10.73m  
  6 Mia Mason                  9 Do Right TC                       9.18m  
  7 Chyna Anderson             9 Do Right TC                       7.85m  
  8 Destini Auzenne            8 Pastor Ffit For                   6.75m  
  9 Kalia Felder-Hill          9 Pastor Ffit For                   6.73m  
 10 Aiyana Hanson              8 Texas Shoot Star                  6.16m  
 11 Kelly Opsahl               8 Arizona Spee                      5.05m  
 -- Daveonna Contreras         9 Pastor Ffit For                      ND  
 -- Ashanti Grayer             9 Arizona Chee                         ND  
 -- Savannah Tate              9 Phoenix Bobc                         ND  
 -- Kyinjah Brown             10 Arizona Chee                         ND  
 -- Elizabeth Clemit           9 Arizona Blaz                         ND  
 
Event 271  High Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 5-01.25  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marcus Naisant             9 AZ Flames TC           1.30m      1.25m  
  2 Dominic Devictor           9 Phoenix Bobc           1.25m      1.20m  
  2 Shamar Moreland            9 Do Right TC                       1.20m  
  4 Samir Rahman               9 Phoenix Bobc           1.10m      1.15m  
  5 Marquis Anderson           9 Arizona Risi                      1.10m  
  5 Dorian Alexander           8 Arizona Pant                      1.10m  
  5 James Smith                8 AZ Flames TC           1.15m      1.10m  
  8 Austin Reckard             9 AZ Flames TC                      1.00m  
  8 Levi Miller                8 Arizona Pant                      1.00m  
  8 Kellen Simmons             8 AZ Flames TC           1.00m      1.00m  
 11 Marcel Oliver              8 Arizona Pant                      0.95m  
 -- Julian Jimenez             9 Arizbushmast                         NH  
 
Event 273  Long Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 16-01.25  7/26/1980   Terry Simpson                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Antwaun Woodberry          9 Arizona Sain           3.98m      4.31m  
  2 Imani Lee                  9 Arizona Chee                      4.08m  
  3 Chris Russell              8 Mustangs TC            3.74m      4.07m  
  4 David Cofield              9 Mustangs TC            3.48m      3.99m  
  5 Treyvon Williams           9 Mustangs TC            3.80m      3.95m  
  6 Devin Butler               9 Arizona Sain           3.85m      3.93m  
  7 Cameron Taylor             9 Arizona Puma           4.21m      3.77m  
  8 Tyler Franklin             9 Arizona Puma           3.58m      3.74m  
  9 Decarlos Brooks            8 AZ Flames TC           3.81m      3.67m  
 10 Dominic Devictor           9 Phoenix Bobc           3.89m      3.63m  
 11 Jalani Laffitte            9 Do Right TC                       3.58m  
 12 Marcus Naisant             9 AZ Flames TC           4.00m      3.55m  
 13 Samir Rahman               9 Phoenix Bobc           3.74m      3.45m  
 14 Courtney Palmorejr         8 Mustangs TC            2.59m      3.40m  
 15 Marcel Oliver              8 Arizona Pant           3.81m      3.31m  
 16 Troy Shaver                9 Mustangs TC            3.29m      3.17m  
 17 Kurt Duecker               8 Feel The Hea           3.15m      3.13m  
 18 Dominique Hampton          8 Arizona Puma           3.14m      3.00m  
 19 Levi Miller                8 Arizona Pant                      2.86m  
 20 Robert White               8 Arizona Sain           2.48m      2.84m  
 21 Devon Norman               9 Arizona Sain           2.79m      2.73m  
 22 Taylon Wesley              9 Arizona Sain           2.60m      2.66m  
 23 Erohn Freeman              9 Mustangs TC            2.91m      2.46m  
 24 Austin Reckard             9 AZ Flames TC                      2.31m  
 25 Christian Lopez            8 Arizona Sain           2.83m      2.26m  
 -- Dontae Lee                 8 Pastor Ffit For                      ND  
 -- Naki Trussell              9 Miles Per Ho                         ND  
 -- Eddie Dee                  8 Pastor Ffit For                      ND  
 -- Jason Counts               8 Mustangs TC            3.58m         ND  
 -- David Watkins              8 Arizona Pant                         ND  
 -- Jordan West                8 AZ Flames TC           2.84m         ND  
 -- Dage Llerenas              8 AZ Flames TC           2.82m         ND  
 -- Dante Hatcher              8 Arizona Chee                         ND  
 -- Dominic Martinez           9 Miles Per Ho                         ND  
 -- Nasir Kirk                 8 Miles Per Ho                         ND  
 -- Javier Hernandez           9 Arizona Sain           2.14m         ND  
 -- Mikeal Richardson          9 Miles Per Ho                         ND  
 -- Daniel Jimenez             9 Arizona Risi                         ND  
 -- Jshon Gonzales             8 AZ Flames TC                         ND  
 -- Kenneth Pratt              8 Arizona Risi                         ND  
 -- Jeremiah Pruitt            9 Phoenix Bobc           3.86m         ND  
 
Event 275  Shot Put (6#) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 39-10.75  7/3/1993    Kevin Bookout, Stroud, OK                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tyson Jones                9 Arizona Sain           6.98m      7.67m  
  2 David Cofield              9 Mustangs TC            7.52m      7.33m  
  3 Shamar Moreland            9 Do Right TC            2.21m      6.91m  
  4 Sebastian Coleman          9 AZ Flames TC           6.88m      6.89m  
  5 Taylon Wesley              9 Arizona Sain           6.72m      6.68m  
  6 Grant Wojnarowski          9 Mustangs TC            6.48m      6.62m  
  7 Marcus Naisant             9 AZ Flames TC           6.86m      6.59m  
  8 Devon Norman               9 Arizona Sain           6.00m      6.26m  
  9 Angel Flores               9 Northwest Xp                      5.58m  
 10 Robert White               8 Arizona Sain           5.38m      5.50m  
 11 Kyteryion Mcgee            9 Arizona Sain           5.30m      5.35m  
 12 Malik Fitch                9 Pastor Ffit For                   5.13m  
 13 Jaden Hale                 9 Pops TC                5.59m      4.35m  
 -- Julian Jimenez             9 Arizbushmast                         ND  
 -- Tyrese Bell                9 Arizona Sain           5.72m         ND  
 
Event 277  Javelin Throw (300G) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 122-11  7/26/2001   Matthew Kosecki, Humble, Tx                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 David Cofield              9 Mustangs TC           24.68m     24.64m  
  2 Naki Trussell              9 Miles Per Ho                     21.12m  
  3 Taylon Wesley              9 Arizona Sain          22.88m     20.79m  
  4 Jaden Hale                 9 Pops TC               11.10m     17.96m  
  5 Erohn Freeman              9 Mustangs TC           19.54m     17.41m  
  6 Joseph Boroff              8 Texas Shoot Star                 16.85m  
  7 Julian Jimenez             9 Arizbushmast                     16.21m  
  8 Robert White               8 Arizona Sain          18.94m     16.00m  
  9 Khyri Marshall             8 Miles Per Ho                     15.42m  
 10 Tyson Jones                9 Arizona Sain          15.12m     14.63m  
 11 Grant Wojnarowski          9 Mustangs TC           20.31m     13.55m  
 12 Isaiah Flannagan           9 AZ Flames TC                     13.34m  
 13 Jshon Gonzales             8 AZ Flames TC                     13.06m  
 14 Kyteryion Mcgee            9 Arizona Sain          11.43m     12.41m  
 -- Tyrese Bell                9 Arizona Sain                         ND  
 -- Dorian Alexander           8 Arizona Pant                         ND  
 -- Malik Fitch                9 Pastor Ffit For                      ND  
 -- Eric Roberts               8 Arizona Chee                         ND  
 -- Javier Hernandez           9 Arizona Sain          22.88m         ND  
 -- David Watkins              8 Arizona Pant                         ND  
 -- Angel Flores               9 Northwest Xp                         ND  
 
Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Adeola Akomolafe          11 Texas Shoot Star                  13.24   1 
  2 Kyla Richardson           10 Arizona Spee           13.33      13.29   6 
  3 Taylor Patton             11 Arizona Chee           13.00      13.36   6 
  4 Lashira Tremble           10 Arizona Spee           13.75      13.44   6 
  5 Alexa Homewood            11 Unattached             13.90      13.79   6 
  6 Jahyda Dixon              10 Texas Shoot Star                  13.99   2 
  7 Tasia Marshall            10 Mustangs TC            14.09      14.12   6 
  8 Alexis Center             10 Do Right TC                       14.24   3 
  9 Kenndi Shepard            10 Gilbert Track Cl                  14.29   3 
 10 Autumn Smith              10 Do Right TC                       14.45   2 
 11 Kyli Dublin               11 Aag Panthers                      14.52   3 
 12 Aolyion Spruell           10 Do Right TC                       14.64   2 
 13 Adyanada Chambers         11 Arizona Gold           15.50      14.77   5 
 14 Jasmine Stauffacher-Gray  10 Arizona Blaz           14.97      14.78   5 
 15 Sierra Jones              11 Arizona Spee           15.06      14.80   5 
 16 Tala Shedrick             10 Do Right TC                       14.91   2 
 17 Quajalian Trussell        11 Miles Per Ho                      14.92   2 
 18 Joycelyne VanDonier       11 Gilbert Track Cl                  14.92   2 
 19 Tae'Lor Thompson          10 Aag Panthers                      15.00   4 
 20 Jailyn Brooks             10 Arizona Pant           15.20      15.08   5 
 21 Julianna Lafata           10 Unattached                        15.13   1 
 22 Demeesha Mccauley         10 Do Right TC                       15.22   2 
 23 Anaya Williams            10 Arizona Pant                      15.28   3 
 24 Haydan Bender             10 Do Right TC                       15.29   3 
 25 Kaija Bramwell            11 AZ Flames TC                      15.34   1 
 26 Darienne Bond             10 Arizona Chee           16.01      15.43   4 
 27 Candace Baity             11 Texas Shoot Star                  15.47   1 
 28 Kiani Talley              11 Arizona Spee           15.68      15.86   5 
 29 Paishzja Odoms            10 Miles Per Ho                      15.93   3 
 30 Mary Strong               11 Arizona Chee           15.50      16.00   5 
 31 Deaja Johnson             11 Miles Per Ho                      16.13   3 
 32 Alicia Jamison            10 Phoenix Bobc                      16.15   1 
 33 Kendall Williams          10 AZ Flames TC           16.62      16.50   4 
 34 Nydeja Munir              10 Mustangs TC            16.45      16.53   4 
 35 Skylar Austin             10 Arizona Chee           16.01      16.60   4 
 36 Alexys Aguilar-Carr       10 AZ Flames TC           16.84      17.31   4 
 37 Jeanette Jackson          10 Pastor Ffit For                   17.33   1 
 38 Mikayla Hendrix           11 Feel The Hea           18.02      17.82   4 
 
Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Adeola Akomolafe          11 Texas Shoot Star                  26.88   3 
  2 Kyla Richardson           10 Arizona Spee           27.44      27.13   8 
  3 Taylor Patton             11 Arizona Chee           28.30      28.04   8 
  4 Kierra Brown              11 Do Right TC                       28.33   3 
  5 Alexa Homewood            11 Unattached             28.93      28.61   8 
  6 Shelby Roberts            11 Northwest Xp           28.60      29.20   8 
  7 Chayla Lynch              11 Northwest Xp           28.70      29.23   8 
  8 Drianna Mustin            10 Arizona Risi                      29.51   4 
  9 Jahyda Dixon              10 Texas Shoot Star                  29.64   1 
 10 Lauren Ashley             11 Northwest Xp           33.50      30.35   6 
 11 Tessa Davis               12 Arizona Elit                      30.44   4 
 12 Jasmine Stauffacher-Gray  10 Arizona Blaz           29.68      30.71   7 
 13 Alexis Center             10 Do Right TC                       30.73   2 
 14 Sierra Jones              11 Arizona Spee           31.08      30.78   7 
 15 Kenndi Shepard            10 Gilbert Track Cl                  31.07   1 
 16 Gabrielle Keswick         11 Northwest Xp           32.50      31.62   6 
 17 Natalie Vargas            10 Arizona Risi           30.00      31.72   7 
 18 Sierra Ruiz               10 Northwest Xp           34.50      31.89   6 
 19 Darienne Bond             10 Arizona Chee           33.02      31.99   6 
 20 Quajalian Trussell        11 Miles Per Ho                      32.18   2 
 21 Demeesha Mccauley         10 Do Right TC                       32.22   1 
 22 Courtney Mathis           10 Arizona Risi                      32.27   1 
 23 Kendall Aymour            11 Miles Per Ho                      32.31   2 
 24 Kyli Dublin               11 Aag Panthers                      32.42   2 
 25 Joycelyne VanDonier       11 Gilbert Track Cl                  32.44   3 
 26 Haydan Bender             10 Do Right TC                       32.66   2 
 27 Tae'Lor Thompson          10 Aag Panthers                      32.84   1 
 28 Mary Strong               11 Arizona Chee           30.00      32.90   7 
 29 Kiani Talley              11 Arizona Spee           33.15      32.96   6 
 30 Anaya Williams            10 Arizona Pant                      33.60   2 
 31 Tasia Marshall            10 Mustangs TC            29.63      33.73   7 
 32 Sterling Williamson       10 Northwest Xp           38.50      33.76   4 
 33 Deaja Johnson             11 Miles Per Ho                      34.44   4 
 34 Amara England             10 Arizona Pant                      34.54   3 
 35 Naairah Shajee            10 AZ Flames TC           35.86      34.89   5 
 36 Nydeja Munir              10 Mustangs TC            35.03      35.14   5 
 37 Paishzja Odoms            10 Miles Per Ho                      35.80   1 
 38 Arieanna Odhams           10 Arizona Sain           36.14      36.41   5 
 39 Alexys Aguilar-Carr       10 AZ Flames TC           36.40      36.44   5 
 40 Mikayla Hendrix           11 Feel The Hea           38.20      36.88   5 
 41 Skye Harris               11 Pastor Ffit For                   37.43   3 
 42 Jeanette Jackson          10 Pastor Ffit For                   39.55   4 
 43 Anitra Stephens           10 Arizona Sain           40.95      40.95   4 
 
Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 55.54  7/27/2001   Ebony Collins, Los Angeles, Ca              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kayla Richardson          10 Arizona Spee         1:04.53    1:05.67   6 
  2 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC         1:05.68    1:06.66   6 
  3 Chayla Lynch              11 Northwest Xp         1:04.00    1:06.88   6 
  4 Torri Cabral              11 Arizona Gold         1:07.00    1:07.61   6 
  5 Shelby Roberts            11 Northwest Xp         1:06.00    1:07.84   6 
  6 Drianna Mustin            10 Arizona Risi         1:06.00    1:08.60   6 
  7 Alexandra Glover          11 Unattached           1:10.00    1:08.79   5 
  8 Jasmine Stauffacher-Gray  10 Arizona Blaz         1:09.00    1:09.45   5 
  9 Lashira Tremble           10 Arizona Spee         1:11.03    1:10.31   5 
 10 Tessa Davis               12 Arizona Elit         1:08.00    1:10.81   6 
 11 Courtney Mathis           10 Arizona Risi                    1:11.39   1 
 12 Lauren Ashley             11 Northwest Xp         1:13.00    1:12.12   5 
 13 Kaija Bramwell            11 AZ Flames TC                    1:12.48   2 
 14 Adyanada Chambers         11 Arizona Gold         1:14.00    1:12.51   4 
 15 Gabrielle Keswick         11 Northwest Xp         1:11.00    1:13.39   5 
 16 Sterling Williamson       10 Northwest Xp         1:13.00    1:13.89   5 
 17 Mylena Mcknight           11 Arizona Gold                    1:14.87   2 
 18 Melinda Lyons             11 Arizona Risi                    1:15.43   3 
 19 Tae'Lor Thompson          10 Aag Panthers                    1:15.49   1 
 20 Sierra Ruiz               10 Northwest Xp         1:11.00    1:15.52   5 
 21 Alise Shalongo            12 Arizona Elit                    1:18.91   1 
 22 Kiani Talley              11 Arizona Spee         1:21.71    1:20.78   4 
 23 Kyli Dublin               11 Aag Panthers                    1:21.53   2 
 24 Stella Vargas             10 AZ Flames TC         1:18.32    1:21.61   4 
 25 Arieanna Odhams           10 Arizona Sain         1:28.32    1:26.71   3 
 26 Skye Harris               11 Pastor Ffit For                 1:27.98   1 
 27 Naairah Shajee            10 AZ Flames TC         1:23.67    1:28.28   3 
 28 Mikayla Hendrix           11 Feel The Hea         1:35.00    1:30.40   3 
 29 Anitra Stephens           10 Arizona Sain         1:31.21    1:33.35   3 
 30 Jordynn Atchison          11 Arizona Sain         1:23.28    1:35.87   4 
 31 Kiana Beam                11 Sahuarita Sp                    1:38.04   1 
 
Event 304  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 2:13.65  7/29/1995   LaSinda Demus, Santa Rosa, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sierra Mcjunkin           11 Texas Shoot Star                2:26.44  
  2 Jessica Molloy            11 Phoenix Bobc         2:31.40    2:28.43  
  3 Sierra Jarriel            11 Eternal Flam                    2:36.79  
  4 Lauren Kinzle             11 Phoenix Bobc         2:39.50    2:37.92  
  5 Conley Marquez            11 Phoenix Bobc         2:43.80    2:40.23  
  6 Alexandra Novacek         11 Phoenix Bobc         2:48.10    2:45.08  
  7 Kendall Aymour            11 Miles Per Ho                    2:45.63  
  8 Madeline Juetten          11 Feel The Hea         2:49.94    2:48.56  
  9 Natalie Vargas            10 Arizona Risi                    2:50.67  
 10 Tala Shedrick             10 Do Right TC                     2:50.86  
 11 Mary Strong               11 Arizona Chee         2:45.00    2:52.95  
 12 Alise Shalongo            12 Arizona Elit                    2:53.30  
 13 Sarah Stark               11 Arizona Blaz         2:47.00    2:53.42  
 14 Stella Vargas             10 AZ Flames TC         3:08.63    3:08.91  
 15 Kiana Beam                11 Sahuarita Sp                    3:43.60  
 
Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sierra Mcjunkin           11 Texas Shoot Star                5:15.20  
  2 Jessica Molloy            11 Phoenix Bobc         5:16.00    5:16.90  
  3 Lauren Kinzle             11 Phoenix Bobc         5:22.70    5:33.61  
  4 Conley Marquez            11 Phoenix Bobc         5:28.50    5:54.37  
  5 Alexandra Novacek         11 Phoenix Bobc         5:57.60    6:12.38  
  6 Madeline Juetten          11 Feel The Hea         5:43.26    6:59.36  
 
Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 10:03.54  6/29/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sarah Carter              10 Unattached          13:00.00   13:39.46  
 
Event 308  1500 Meter Race Walk Midget Girls
=========================================================================
    National: N 6:53.70  7/26/1990   Danielle Safran, Brentwood, NY            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jaycie Eaton              10 Arizona Gold                   10:23.63  
  2 Ariel Johnson             10 Do Right TC                    11:20.26  
  3 Katherine Novakowski      10 Arizona Chee                   11:24.52  
 
Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Paul Lucas                11 Do Right TC            12.34      12.79   7 
  2 Malique Sharp             11 Mustangs TC            13.05      13.14   7 
  3 Pavone Myers              11 Do Right TC                       13.34   3 
  4 Mason Roomes              10 AZ Flames TC           13.46      13.35   7 
  5 Austyn Brandon            10 AZ Flames TC           13.61      13.41   7 
  6 Vic Conyersjr             11 Arizona Risi           16.30      13.56   4 
  7 Robert Kleifield          11 Phoenix Bobc                      13.59   3 
  7 Deyton Jackson            10 Arizona Spee           16.54      13.59   4 
  9 Jerome Greenjr            10 Do Right TC                       13.63   1 
 10 Kyree Woods               10 Arizona Chee           14.89      13.65   6 
 11 Devin Franklin            11 Arizona Pant                      13.80   1 
 12 Quinton Garrett           11 Do Right TC                       13.95   2 
 13 Alonzo Alexander          11 Arizona Pant           14.08      14.12   7 
 14 Stanley Berryhill         10 Arizona Tita           14.27      14.18   7 
 15 Jordon Robinson           10 Arizona Tita           14.34      14.19   6 
 16 Earnest Wildy             10 Eternal Flam                      14.25   1 
 17 Jacob Pruitt              10 Phoenix Bobc           14.78      14.32   6 
 17 Jonathan Novakowski       11 Arizona Chee           15.01      14.32   5 
 19 Aaron Sauls               10 Arizona Tita           14.20      14.34   7 
 20 Marcus Singleton          11 Arizona Spee           14.53      14.38   6 
 21 Chris Cofield             11 Mustangs TC            14.60      14.39   6 
 22 Darryl Robinson           10 Aag Panthers                      14.41   3 
 22 Daylon Russell            11 Mustangs TC            14.34      14.41   6 
 24 Kyan Washington           11 Arizona Chee           15.01      14.55   5 
 25 Dante Gaines              10 Arizona Chee           15.01      14.62   6 
 26 Roger Ward                11 Arizona Gold                      14.67   4 
 26 Kristopher Handy          11 Arizona Gold                      14.67   1 
 28 Eugene Allen              10 Mustangs TC            15.24      14.68   5 
 29 Rakevion White            10 Do Right TC                       14.80   3 
 30 Michael Marolf            11 Arizona Gold                      14.86   1 
 31 John Rincon               11 Mustangs TC                       14.87   2 
 31 Edwin Adams               10 Arizona Chee           13.01      14.87   7 
 31 Malik Mason               10 Do Right TC                       14.87   2 
 34 Daylon Gray               10 Pastor Ffit For                   14.89   2 
 35 Jordan Chrite             10 Pops TC                15.80      15.06   4 
 36 Cade Burks                10 Arizona Chee           15.01      15.19   5 
 37 Emeka Mgbam               10 Miles Per Ho                      15.39   2 
 38 Alejandro Ruiz            11 Arizona Risi                      15.42   3 
 39 Rodney Knox               11 Arizona Pant                      15.43   3 
 40 Jason Parrish             10 Arizona Tita           15.31      15.44   5 
 41 Trent Bender              11 Do Right TC                       15.73   2 
 42 Elijah Lester             10 Arizona Tita           15.75      15.78   5 
 43 Riley Rish                11 Northwest Xp           19.50      15.79   4 
 44 Andre Elmore              10 Do Right TC                       15.80   2 
 45 Garry Hoyte               10 Arizona Chee                      15.86   1 
 46 Jacob Thompson            10 AZ Flames TC           16.55      15.88   4 
 47 Walter Harris             10 Sahuarita Sp                      16.29   1 
 48 Essex Scott               10 AZ Flames TC           16.98      16.84   4 
 49 Chandler Crittenden       11 Arizona Puma           14.28      16.88   7 
 50 Alex Mear                 10 Arizona Puma           17.95      17.04   4 
 51 Hunter Jones              10 Arizona Sain           18.08      17.58   4 
 52 Benjamin Littles          11 Pastor Ffit For                   18.62   2 
 
Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson, Shreveport, LA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Paul Lucas                11 Do Right TC            25.12      25.68   9 
  2 Kory Wilson               11 Northwest Xp           27.10      26.63   9 
  3 Bryce Cheney              11 Northwest Xp           27.10      27.10   9 
  4 Malique Sharp             11 Mustangs TC            27.47      27.12   9 
  5 Dajon Griffin             10 Arizona Sain           27.06      27.46   9 
  6 Lawerence Wallace         11 Arizona Tita           27.56      27.51   9 
  7 Tavian Ross               10 Arizona Tita           28.26      27.73   8 
  8 Robert Kleifield          11 Phoenix Bobc           28.04      27.87   9 
  9 Pavone Myers              11 Do Right TC                       28.10   1 
  9 Austyn Brandon            10 AZ Flames TC           28.14      28.10   8 
 11 Mason Roomes              10 AZ Flames TC           28.24      28.50   8 
 12 Terry Griggs              11 Northwest Xp           33.50      28.59   5 
 13 Rico Tipton               11 Arizona Spee           30.45      29.06   7 
 14 Chris Cofield             11 Mustangs TC            26.65      29.18   9 
 15 Stanley Berryhill         10 Arizona Tita           29.53      29.45   8 
 16 Kristopher Handy          11 Arizona Gold                      29.48   2 
 17 Anthony Lewis             11 Northwest Xp           32.50      29.55   6 
 18 Bobby Odoms               11 Miles Per Ho           30.30      29.59   7 
 19 Deyton Jackson            10 Arizona Spee           31.13      29.66   6 
 20 Derrick Beale             10 Miles Per Ho           30.60      29.72   7 
 21 Marcus Singleton          11 Arizona Spee           30.91      29.76   7 
 22 Quinton Garrett           11 Do Right TC                       29.97   1 
 23 Antuan Walker             10 Northwest Xp           34.30      30.15   5 
 24 Aarin Hawkins             10 Mustangs TC            29.00      30.16   8 
 25 Aaron Sauls               10 Arizona Tita           29.00      30.18   8 
 26 Nathan Flores             10 Northwest Xp           35.30      30.32   4 
 27 Jordon Robinson           10 Arizona Tita           29.65      30.42   8 
 28 Daylon Russell            11 Mustangs TC            30.24      30.52   7 
 29 Quinshea Moraga           10 Arizona Sain           33.04      30.64   5 
 30 Shyheim Lindsay           10 Miles Per Ho                      30.66   4 
 31 Darryl Robinson           10 Aag Panthers                      31.00   3 
 32 Dante Gaines              10 Arizona Chee                      31.26   1 
 33 Rakevion White            10 Do Right TC                       31.28   3 
 34 Weston Waldrop            11 Northwest Xp           34.40      31.31   5 
 35 Trey Austin               11 Arizona Chee                      31.36   2 
 36 William Frilot            10 Texas Shoot Star                  31.44   2 
 37 Michael Marolf            11 Arizona Gold                      32.17   3 
 38 Kirby Wilson              10 Northwest Xp           34.30      32.29   5 
 39 Anthony Stephens          10 Arizona Sain           32.25      32.45   6 
 40 Markez Butler             11 Arizona Sain           30.10      32.49   8 
 41 Roger Ward                11 Arizona Gold                      32.62   1 
 42 Eric Phillips             10 Texas Shoot Star                  32.87   3 
 43 Aaron Norman              11 Arizona Sain           32.70      32.89   5 
 44 Garry Hoyte               10 Arizona Chee                      32.99   1 
 45 Emeka Mgbam               10 Miles Per Ho                      33.05   3 
 46 Brandon Ellefson          10 Arizona Blaz           30.89      33.11   7 
 47 Eugene Allen              10 Mustangs TC            32.66      33.98   6 
 48 Trent Bender              11 Do Right TC                       34.29   3 
 49 Alexander Castillo        11 Pastor Ffit For                   34.34   3 
 50 Riley Rish                11 Northwest Xp           40.50      34.61   4 
 51 Walter Harris             10 Sahuarita Sp           37.70      34.91   4 
 52 Elijah Lester             10 Arizona Tita           34.88      34.98   5 
 53 Essex Scott               10 AZ Flames TC           31.43      36.33   6 
 54 Alex Mear                 10 Arizona Puma           38.67      36.70   4 
 55 Jacob Thompson            10 AZ Flames TC           31.12      41.23   7 
 56 Benjamin Littles          11 Pastor Ffit For                   41.24   1 
 
Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Paul Lucas                11 Do Right TC            57.00      56.67   6 
  2 Robert Kleifield          11 Phoenix Bobc         1:02.80    1:02.16   6 
  3 Tavian Ross               10 Arizona Tita         1:02.67    1:02.64   6 
  4 Bryce Cheney              11 Northwest Xp         1:02.00    1:02.96   6 
  5 Kory Wilson               11 Northwest Xp         1:03.00    1:03.27   6 
  6 Justin Ashley             11 Northwest Xp         1:06.00    1:04.00   6 
  7 Terry Griggs              11 Northwest Xp         1:08.00    1:05.00   5 
  8 Anthony Lewis             11 Northwest Xp         1:08.00    1:05.28   5 
  9 Vic Conyersjr             11 Arizona Risi                    1:06.18   1 
 10 Seth Ashley               11 Northwest Xp         1:09.00    1:06.28   5 
 11 Storme Donahue            11 Mustangs TC                     1:06.59   1 
 12 Aarin Hawkins             10 Mustangs TC          1:06.70    1:07.07   5 
 13 Kristopher Handy          11 Arizona Gold         1:05.00    1:07.27   6 
 14 Markez Butler             11 Arizona Sain         1:07.14    1:07.32   5 
 15 Weston Waldrop            11 Northwest Xp         1:10.00    1:07.51   5 
 16 Antuan Walker             10 Northwest Xp         1:09.00    1:08.36   5 
 17 Quinshea Moraga           10 Arizona Sain         1:13.07    1:09.07   3 
 18 Kyree Woods               10 Arizona Chee         1:11.00    1:10.37   4 
 19 Kendrick Felix            11 Mustangs TC          1:12.15    1:11.22   4 
 20 Roger Ward                11 Arizona Gold         1:10.00    1:11.49   4 
 21 Shyheim Lindsay           10 Miles Per Ho         1:09.50    1:12.14   5 
 22 Brandon Ellefson          10 Arizona Blaz         1:15.00    1:13.03   3 
 23 Alejandro Ruiz            11 Arizona Risi                    1:13.31   1 
 24 Cade Burks                10 Arizona Chee         1:11.00    1:13.72   4 
 25 Nathan Flores             10 Northwest Xp         1:19.00    1:14.73   3 
 26 Trey Austin               11 Arizona Chee         1:11.00    1:14.94   4 
 27 Earnest Wildy             10 Eternal Flam                    1:15.03   1 
 28 Drew Griggs               10 Northwest Xp         1:20.00    1:15.51   3 
 29 Terrell Felix             10 Mustangs TC          1:13.64    1:15.63   3 
 30 Michael Marolf            11 Arizona Gold                    1:16.21   1 
 31 Kirby Wilson              10 Northwest Xp         1:24.00    1:16.85   2 
 32 Jonathan Rohr             10 Northwest Xp         1:22.00    1:19.77   3 
 33 Darryl Robinson           10 Aag Panthers                    1:19.80   2 
 34 Riley Rish                11 Northwest Xp         1:35.00    1:20.34   2 
 35 Lucas Walls               10 Phoenix Bobc         1:26.50    1:25.47   2 
 36 Alexander Castillo        11 Pastor Ffit For                 1:25.50   1 
 37 Walter Harris             10 Sahuarita Sp         1:32.95    1:26.61   2 
 38 Deonta Farr               11 Arizona Puma         1:18.67    1:28.33   3 
 
Event 314  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 2:07.21  7/26/2001   Reginald Warren, Smyma, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Justin Ashley             11 Northwest Xp                    2:28.27  
  2 Dajon Griffin             10 Arizona Sain         2:24.74    2:28.33  
  3 Geoffrey Deshazo          11 AZ Flames TC         2:32.23    2:30.49  
  4 William Frilot            10 Texas Shoot Star                2:32.66  
  5 Storme Donahue            11 Mustangs TC          2:42.98    2:34.79  
  6 Andrew Ruiz               12 Arizona Elit                    2:35.32  
  7 Kendrick Felix            11 Mustangs TC          2:38.85    2:39.84  
  8 Seth Ashley               11 Northwest Xp                    2:40.27  
  9 Drew Griggs               10 Northwest Xp                    2:44.94  
 10 Miguel Hernandez          11 Arizona Sain                    2:47.65  
 11 Eric Phillips             10 Texas Shoot Star                2:50.27  
 12 Terrell Felix             10 Mustangs TC          2:43.15    2:52.13  
 13 Cameren Crittenden        10 Arizona Puma         2:59.47    2:53.71  
 14 Samuel Sullivan           11 Arizona Spee         3:04.20    2:56.36  
 15 Trey Austin               11 Arizona Chee         2:50.00    2:57.16  
 16 Quinshea Moraga           10 Arizona Sain         2:48.99    3:01.39  
 17 Jonathan Rohr             10 Northwest Xp                    3:07.12  
 18 Luke Garcia               10 Coldwater Ex                    3:08.35  
 19 Deonta Farr               11 Arizona Puma         3:00.82    3:15.61  
 20 Dakota Jordan             11 Arizona Spee         3:03.00    3:19.68  
 21 Fernando Rodriguez        10 Texas Shoot Star                3:25.80  
 
Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 4:22.58  1980        Tony Terex, Wasco, CA                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrew Ruiz               12 Arizona Elit                    5:17.51  
  2 William Frilot            10 Texas Shoot Star                5:21.13  
  3 Geoffrey Deshazo          11 AZ Flames TC         5:30.00    5:22.91  
  4 Justin Fell               11 Mustangs TC          5:19.44    5:26.76  
  5 Jonathan Novakowski       11 Arizona Chee                    5:33.33  
  6 John-Paul Nguyen          10 Arizona Puma         5:29.64    5:48.72  
  7 Cameren Crittenden        10 Arizona Puma         6:38.02    6:26.69  
  8 Luke Garcia               10 Coldwater Ex                    6:34.59  
 
Event 316  3000 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cade Burks                10 Arizona Chee                   11:55.91  
  2 Justin Fell               11 Mustangs TC         11:04.73   12:00.76  
  3 Christopher Huffman       11 Arizona Blaz        12:45.00   12:51.56  
  4 John-Paul Nguyen          10 Arizona Puma        12:00.58   12:53.83  
 
Event 318  1500 Meter Race Walk Midget Boys
=========================================================================
    National: N 6:44.10  6/29/1994   Tristan Ruoss, Fayetteville, AR           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jonathan Novakowski       11 Arizona Chee                   10:54.39  
 
Event 321  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
=========================================================================
    National: N 12.32  7/28/1996   Ashlee Williams, Dallas, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kierra Brown              11 Do Right TC            14.00      15.79  
  2 Tessa Davis               12 Arizona Elit                      16.16  
  3 Aolyion Spruell           10 Do Right TC                       16.58  
  4 Alicia Jamison            10 Phoenix Bobc                      17.19  
  5 Kaija Bramwell            11 AZ Flames TC                      17.81  
 
Event 331  80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
=========================================================================
    National: N 11.74  7/27/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lucas Walls               10 Phoenix Bobc           17.95      13.21  
  2 Jerome Greenjr            10 Do Right TC                       15.47  
  3 Kyan Washington           11 Arizona Chee                      16.19  
  4 Jalen Johnson             11 Arizona Pant           13.00      17.84  
  5 Alejandro Ruiz            11 Arizona Risi                      20.02  
 
Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Ft. Worth, TX                   
                       C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                            56.20      55.58  
     1) Lauren Ashley 11                2) Gabrielle Keswick 11           
     3) Chayla Lynch 11                 4) Shelby Roberts 11              
  2 Do Right TC  'A'                                               55.65  
     1) Kierra Brown 11                 2) Alexis Center 10               
     3) Autumn Smith 10                 4) Aolyion Spruell 10             
  3 Northwest Xpress TC  'B'                            59.50    1:03.06  
     1) Sloan Decker 10                 2) Sierra Ruiz 10                 
     3) Sterling Williamson 10          4) Christine Williford 11         
 -- Do Right TC  'B'                                                 DNF  
     1) Haydan Bender 10                2) Zaria Blevins 10               
     3) Sabriyya Culver 10              4) Demeesha Mccauley 10           
 
Event 342  4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Texas Shooting Stars  'A'                                    4:48.78  
     1) Adeola Akomolafe 11             2) Candace Baity 11               
     3) Jahyda Dixon 10                 4) Sierra Mcjunkin 11             
  2 Arizona Rising Suns  'A'                                     4:57.96  
     1) Melinda Lyons 11                2) Courtney Mathis 10             
     3) Drianna Mustin 10               4) Natalie Vargas 10              
  3 Arizona Gold Rush  'A'                            5:00.00    5:01.50  
     1) Torri Cabral 11                 2) Adyanada Chambers 11           
     3) Mylena Mcknight 11              4) Dejae Williams 10              
 
Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 47.75  7/31/1979   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B. Haigher,K.  Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                            53.10      53.28  
     1) Bryce Cheney 11                 2) Terry Griggs 11                
     3) Kirby Wilson 10                 4) Kory Wilson 11                 
  2 Arizona Titans  'A'                                 55.33      54.14  
     1) Stanley Berryhill 10            2) Jordon Robinson 10             
     3) Tavian Ross 10                  4) Aaron Sauls 10                 
  3 Northwest Xpress TC  'B'                            55.40      56.30  
     1) Nathan Flores 10                2) Anthony Lewis 11               
     3) Weston Waldrop 11               4) Antuan Walker 10               
 
Event 352  4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B. Haighler,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Panthers TC  'A'                          4:24.00    4:27.56  
     1) Alonzo Alexander 11             2) Devin Franklin 11              
     3) Jalen Johnson 11                4) Noah Miller 11                 
  2 Miles Per Hour TC  'A'                                       5:20.49  
     1) Derrick Beale 10                2) Shyheim Lindsay 10             
     3) Emeka Mgbam 10                  4) Bobby Odoms 11                 
 
Event 353  4x800 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 9:30.49  6/22/1997   West Valley Eagles, Panorama CIty,CA      
                         C Dove, P. Pratt, M. Pratt, D. Rinaldi            
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                                    10:59.24  
     1) Justin Ashley 11                2) Seth Ashley 11                 
     3) Drew Griggs 10                  4) Jonathan Rohr 10               
 
Event 361  High Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 5-06.25  7/27/1996   Jacqueline Johnson, Yuma, AZ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC           1.40m      1.35m  
  2 Alexandra Glover          11 Unattached             1.47m      1.30m  
 
Event 363  Long Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 18-03.75  6/20/1998   Gayle Hunter, Rialto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor Patton             11 Arizona Chee           4.40m      4.53m  
  2 Kierra Brown              11 Do Right TC            5.18m      4.49m  
  3 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC           4.40m      4.28m  
  3 Alexa Homewood            11 Unattached             4.27m      4.28m  
  5 Jailyn Brooks             10 Arizona Pant           4.11m      4.04m  
  6 Kyla Richardson           10 Arizona Spee           1.22m      3.88m  
  6 Autumn Smith              10 Do Right TC                       3.88m  
  8 Alexandra Glover          11 Unattached                        3.80m  
  8 Quajalian Trussell        11 Miles Per Ho                      3.80m  
 10 Tasia Marshall            10 Mustangs TC            4.28m      3.73m  
 11 Sierra Jones              11 Arizona Spee           0.93m      3.63m  
 12 Darienne Bond             10 Arizona Chee                      3.60m  
 13 Lashira Tremble           10 Arizona Spee                      3.49m  
 14 Anaya Williams            10 Arizona Pant                      3.19m  
 15 Alexys Aguilar-Carr       10 AZ Flames TC           3.22m      3.10m  
 16 Deaja Johnson             11 Miles Per Ho                      3.07m  
 17 Arieanna Odhams           10 Arizona Sain           3.05m      2.96m  
 18 Paishzja Odoms            10 Miles Per Ho                      2.95m  
 19 Melinda Lyons             11 Arizona Risi                      2.94m  
 20 Jeanette Jackson          10 Pastor Ffit For                   2.76m  
 21 Anitra Stephens           10 Arizona Sain           2.63m      2.53m  
 -- Skye Harris               11 Pastor Ffit For                      ND  
 -- Kendall Williams          10 AZ Flames TC           3.11m         ND  
 -- Jordynn Atchison          11 Arizona Sain           2.48m         ND  
 -- Amara England             10 Arizona Pant                         ND  
 -- Nazhony Thain             10 Feel The Hea           4.26m         ND  
 -- Savannah Jones            10 Arizona Spee           0.94m         ND  
 -- Skylar Austin             10 Arizona Chee                         ND  
 -- Kiana Beam                11 Sahuarita Sp                         ND  
 
Event 365  Shot Put (6#) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 47-07.25  7/11/1987   Johanna Gambill, Vancouver, Wa           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jennifer Villa            12 Arizbushmast                      9.92m  
  2 Alicia Jamison            10 Phoenix Bobc                      6.40m  
  3 Ariel Johnson             10 Do Right TC                       5.61m  
  4 Katherine Novakowski      10 Arizona Chee                      5.60m  
  5 Alani Hammonds            10 Arizona Chee                      5.42m  
  6 Ressa Johnson             10 Tonto Apache                      5.37m  
 -- Breonn Shaw               11 Arizona Gold                         ND  
 -- Zaria Blevins             10 Do Right TC                          ND  
 -- Kamarya Richardson        11 Arizona Spee                         ND  
 -- Destiny Saulsberry        10 Arizona Risi                         ND  
 
Event 366  Discus Throw (1K) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 122-11  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jennifer Villa            12 Arizbushmast                     22.72m  
 -- Breonn Shaw               11 Arizona Gold                         ND  
 -- Alani Hammonds            10 Arizona Chee                         ND  
 
Event 367  Javelin Throw (300 G) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 115-10  7/26/2001   Leigh Petranoff, Cranston, RI              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jennifer Villa            12 Arizbushmast                     33.01m  
  2 Katherine Novakowski      10 Arizona Chee                     16.27m  
  3 Kendall Williams          10 AZ Flames TC          19.47m     15.90m  
  4 Alani Hammonds            10 Arizona Chee                      9.85m  
 -- Breonn Shaw               11 Arizona Gold                         ND  
 
Event 371  High Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N  5-09  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rico Tipton               11 Arizona Spee           0.32m      1.60m  
  2 Kendrick Felix            11 Mustangs TC            1.35m      1.35m  
  3 Chris Cofield             11 Mustangs TC            1.35m     J1.35m  
  4 Vic Conyersjr             11 Arizona Risi                      1.30m  
  5 Jacob Pruitt              10 Phoenix Bobc           1.20m      1.25m  
  6 Edwin Adams               10 Arizona Chee                     J1.25m  
  7 Jacob Thompson            10 AZ Flames TC                      1.20m  
  7 Marcus Singleton          11 Arizona Spee                      1.20m  
  7 Jordan Chrite             10 Pops TC                1.22m      1.20m  
  7 Terrell Felix             10 Mustangs TC            1.30m      1.20m  
  7 Michael Bounds            11 Arizona Pant                      1.20m  
 12 Dakota Jordan             11 Arizona Spee                      1.15m  
 -- Brandon Whitney           10 Arizona Blaz           1.09m         NH  
 -- Rodney Knox               11 Arizona Pant                         NH  
 -- Akhir Muhammad            10 Arizona Pant                         NH  
 
Event 373  Long Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N 19-05  1974        Anthony Gibson, San Fernando, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Devin Franklin            11 Arizona Pant           4.98m      5.03m  
  2 Adam Turner               11 Mustangs TC            5.10m      4.92m  
  3 Lawerence Wallace         11 Arizona Tita           5.03m      4.89m  
  3 Jalen Johnson             11 Arizona Pant           4.98m      4.89m  
  5 Rico Tipton               11 Arizona Spee           1.24m      4.78m  
  6 Deyton Jackson            10 Arizona Spee           0.91m      4.32m  
  7 Kyree Woods               10 Arizona Chee                      4.16m  
  8 Daylon Russell            11 Mustangs TC            4.36m      4.09m  
  9 Derrick Beale             10 Miles Per Ho                      4.07m  
 10 Austyn Brandon            10 AZ Flames TC           4.22m      4.02m  
 11 Noah Miller               11 Arizona Pant                      4.01m  
 12 Brandon Ellefson          10 Arizona Blaz           3.78m      3.91m  
 13 Jason Parrish             10 Arizona Tita           3.94m      3.87m  
 14 Dante Gaines              10 Arizona Chee                      3.85m  
 15 Anthony Stephens          10 Arizona Sain           3.47m      3.81m  
 16 Mason Roomes              10 AZ Flames TC           4.19m      3.78m  
 17 Chandler Crittenden       11 Arizona Puma                      3.73m  
 18 Jacob Pruitt              10 Phoenix Bobc           3.67m      3.58m  
 19 Aaron Norman              11 Arizona Sain           3.64m      3.46m  
 20 Garry Hoyte               10 Arizona Chee                      3.35m  
 21 Cameren Crittenden        10 Arizona Puma                      3.25m  
 21 Rodney Knox               11 Arizona Pant                      3.25m  
 23 Samuel Sullivan           11 Arizona Spee                      3.17m  
 24 Essex Scott               10 AZ Flames TC           3.16m      3.01m  
 -- Jaeren Burch              11 Mustangs TC            3.58m         ND  
 -- Brian Colter              10 Do Right TC                          ND  
 -- Jordan Chrite             10 Pops TC                3.28m         ND  
 -- Alexander Castillo        11 Pastor Ffit For                      ND  
 -- Benjamin Littles          11 Pastor Ffit For                      ND  
 -- Malik Bell                11 Arizona Sain           1.78m         ND  
 -- Daylon Gray               10 Pastor Ffit For                      ND  
 -- Armani Rice               10 Mustangs TC            3.71m         ND  
 -- Miguel Hernandez          11 Arizona Sain           2.94m         ND  
 -- Tyron Hurtt               11 Arizona Sain           2.15m         ND  
 -- Bobby Odoms               11 Miles Per Ho                         ND  
 -- Elliot King               10 AZ Flames TC           3.66m         ND  
 -- Traejun Foard             12 Arizona Quic           3.23m         ND  
 
Event 375  Shot Put (6#) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 53-00  6/28/1980   Troy Fowler, Eureka, KS                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Adam Turner               11 Mustangs TC           10.38m     11.12m  
  2 John Rincon               11 Mustangs TC                       9.71m  
  3 Armani Rice               10 Mustangs TC            9.56m      9.62m  
  4 Garrett-Allen Wojnarowsk  11 Mustangs TC            9.32m      9.18m  
  5 Hunter Jones              10 Arizona Sain           9.19m      9.05m  
  6 Brennon Cord              11 Northwest Xp                      8.66m  
  7 Yancey Vanosdell          11 Mustangs TC            8.58m      8.32m  
  8 Alonzo Alexander          11 Arizona Pant                      8.05m  
  9 Andre Elmore              10 Do Right TC                       7.94m  
 10 Elliot King               10 AZ Flames TC           7.80m      7.68m  
 11 Abraham Jimenez           11 Arizbushmast                      7.52m  
 12 River Stockton            10 Mustangs TC            7.86m      7.45m  
 13 Mo Ayala                  11 Northwest Xp                      7.15m  
 14 Dylan Erickson            10 Northwest Xp                      6.61m  
 15 Moiya Williamson          11 Northwest Xp                      6.34m  
 -- Nash Turer                10 Arizona Gold                         ND  
 -- Malik Bell                11 Arizona Sain           8.03m         ND  
 -- Kendrick Burks            10 Arizona Gold                         ND  
 -- Samer Hassinan            11 Unattached             6.40m         ND  
 -- Hunter Doka               11 Tonto Apache                         ND  
 -- Miguel Hernandez          11 Arizona Sain           6.25m         ND  
 -- Gavin Stinson             11 Arizona Chee                         ND  
 -- Chandler Crittenden       11 Arizona Puma                         ND  
 
Event 376  Discus Throw (1K) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 159-07  6/19/1982   Michael Stubblefield, Bakersfield, CA      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brennon Cord              11 Northwest Xp                     23.06m  
  2 Garrett-Allen Wojnarowsk  11 Mustangs TC           23.10m     22.93m  
  3 Armani Rice               10 Mustangs TC           20.95m     22.34m  
  4 Yancey Vanosdell          11 Mustangs TC           19.03m     18.91m  
  5 Abraham Jimenez           11 Arizbushmast                     18.60m  
  6 River Stockton            10 Mustangs TC           16.44m     18.15m  
  7 Mo Ayala                  11 Northwest Xp                     13.79m  
  8 Moiya Williamson          11 Northwest Xp                     13.26m  
  9 Dylan Erickson            10 Northwest Xp                     12.43m  
 10 Nash Turer                10 Arizona Gold                     10.22m  
 -- Samer Hassinan            11 Unattached            16.76m         ND  
 -- Kendrick Burks            10 Arizona Gold                         ND  
 
Event 377  Javelin Throw (300G) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 123-03  7/28/2001   Josh Johnson, Los Angeles, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brennon Cord              11 Northwest Xp                     33.07m  
  2 Garrett-Allen Wojnarowsk  11 Mustangs TC           25.75m     31.65m  
  3 Malik Mason               10 Do Right TC                      31.31m  
  4 Trent Bender              11 Do Right TC                      27.68m  
  5 Andre Elmore              10 Do Right TC                      25.88m  
  6 Moiya Williamson          11 Northwest Xp                     25.10m  
  7 River Stockton            10 Mustangs TC           24.29m     24.67m  
  8 Yancey Vanosdell          11 Mustangs TC           24.08m     22.49m  
  9 Elliot King               10 AZ Flames TC          28.31m     22.26m  
 10 Deonta Farr               11 Arizona Puma          22.99m     20.75m  
 11 Eric Phillips             10 Texas Shoot Star                 20.20m  
 12 Hunter Jones              10 Arizona Sain          23.19m     19.58m  
 13 Dylan Erickson            10 Northwest Xp                     18.35m  
 14 Abraham Jimenez           11 Arizbushmast                     18.29m  
 15 Michael Bounds            11 Arizona Pant                     18.25m  
 16 Samuel Sullivan           11 Arizona Spee                     17.63m  
 17 Mo Ayala                  11 Northwest Xp                     17.21m  
 18 Nash Turer                10 Arizona Gold                      9.52m  
 -- Davaughn Wallace          10 Arizona Pant                         ND  
 -- Kendrick Burks            10 Arizona Gold                         ND  
 -- Alex Evans                10 Do Right TC                          ND  
 -- Malik Bell                11 Arizona Sain          13.88m         ND  
 -- Dakota Jordan             11 Arizona Spee           3.97m         ND  
 -- Gavin Stinson             11 Arizona Chee                         ND  
 -- Trent Johnson             10 Do Right TC                          ND  
 
Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ky Westbrook              12 Arizona Chee           12.90      12.72   5 
  2 Tope Williams             12 Arizona Chee           12.70      12.79   5 
  3 Sumerr Carradine          12 Arizona Tita           12.88      12.88   5 
  4 Kayleigh Zobel            13 Unattached             13.00      13.02   5 
  5 Kendall Stokes            13 AZ Flames TC           13.25      13.16   5 
  6 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee           13.42      13.33   5 
  7 Takerra Waters            13 Do Right TC                       13.39   1 
  8 Bianca Finn               13 Arizona Chee           13.42      13.54   5 
  9 Grace Ashu                12 Arizona Chee           13.42      13.58   4 
  9 Emily Matthews            13 Arizona Chee           13.42      13.58   5 
 11 Shanice Tremble           12 Arizona Spee           13.78      13.59   4 
 12 Victoria Kruger           12 Northwest Xp           14.30      13.64   4 
 12 Sarah Edmondson           13 AZ Flames TC           13.83      13.64   4 
 14 Sara Strong               13 Arizona Chee           13.42      13.68   5 
 15 Nyanna Ortiz              12 AZ Flames TC           14.07      13.75   4 
 16 Lilly Halton              13 Coldwater Ex                      13.77   1 
 17 Tia Bowens                13 Texas Shoot Star                  13.86   2 
 18 Damali Britton            13 Unattached                        13.90   2 
 19 Daizhane Colley           13 Mustangs TC            14.43      14.15   4 
 20 Savannah Coleman          13 AZ Flames TC           13.84      14.17   4 
 21 Cierra Reeves             12 Eternal Flam                      14.33   1 
 22 Iyana Williams            12 Pops TC                15.50      14.38   3 
 23 Ashley Frerking           12 AZ Flames TC                      14.42   1 
 24 Kara Thomas               12 AZ Flames TC           15.30      14.45   3 
 25 Kayla Young               13 Northwest Xp           14.80      14.46   3 
 26 Tatianna Berryhill        13 Arizona Tita           14.63      14.48   3 
 27 Kaylie Freeman            12 Mustangs TC            14.70      14.57   3 
 28 Nisa Lucas                12 Arizona Sain           15.06      14.88   3 
 29 Diamond Prince            12 Sahuarita Sp           15.24      15.03   3 
 30 Sydni Atchinson           12 Arizona Sain           15.25      15.20   3 
 31 Regea Llerenas            13 AZ Flames TC           15.63      15.37   2 
 32 Sara Mendez               13 Mustangs TC            16.12      15.57   2 
 33 Jahmonique Smith          12 Sahuarita Sp           16.30      16.16   2 
 34 Carlisha Lynch            13 Arizona Sain           17.16      17.11   2 
 
Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Alexis Roberts            13 Arizona Chee           25.80      25.96   6 
  2 Sumerr Carradine          12 Arizona Tita           26.43      26.23   6 
  3 Tope Williams             12 Arizona Chee           26.00      26.68   6 
  4 Makayla Flannigan         13 Arizona Chee           26.00      26.77   6 
  5 Ky Westbrook              12 Arizona Chee           26.40      26.95   6 
  6 Imani Adams               12 Arizona Chee           27.00      27.48   6 
  7 Angela Robinson           12 Arizona Risi           27.00      28.20   6 
  8 Savannah Bowen            12 Arizona Risi           27.00      28.22   6 
  9 Shaunise Jones            13 Arizona Spee           29.14      28.29   5 
 10 Jantzen Hale              13 Pops TC                28.10      28.34   5 
 11 Kyla Golston              12 Miles Per Ho           28.12      28.58   5 
 12 Savannah Coleman          13 AZ Flames TC           28.60      28.91   5 
 13 Lilly Halton              13 Coldwater Ex                      28.92   1 
 14 Victoria Kruger           12 Northwest Xp           33.50      28.94   2 
 15 Shanice Tremble           12 Arizona Spee           28.36      28.97   5 
 16 Octobria Saddler          12 Arizona Elit           33.00      29.11   3 
 17 Kaylie Freeman            12 Mustangs TC            29.65      29.24   4 
 18 Alysoune Coleman          12 AZ Flames TC           29.48      29.50   4 
 19 Madison Duecker           13 Feel The Hea           30.95      29.78   4 
 20 Monica Mcdonald           13 Arizona Spee           30.01      29.81   4 
 21 Kayla Young               13 Northwest Xp           34.50      30.31   2 
 22 Daizhane Colley           13 Mustangs TC            31.20      30.46   3 
 23 Sara Brancati             13 Arizona Elit                      31.00   1 
 24 Kara Thomas               12 AZ Flames TC           30.23      31.17   4 
 25 Davilyn Rohr              12 Northwest Xp           33.50      31.18   2 
 26 Iyana Williams            12 Pops TC                33.50      31.19   3 
 27 Shanyiah Lindsay          12 Miles Per Ho                      31.58   1 
 28 Brehanna Boone            12 Sahuarita Sp                      31.65   1 
 29 Diamond Prince            12 Sahuarita Sp           32.93      31.84   3 
 30 Nisa Lucas                12 Arizona Sain           32.09      31.86   3 
 31 Jahmonique Smith          12 Sahuarita Sp           36.22      35.10   2 
 32 Carlisha Lynch            13 Arizona Sain           38.56      38.09   1 
 -- Shelby Brown              13 Arizona Chee                         NT   2 
 
Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 53.43  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Alexis Roberts            13 Arizona Chee           59.00      59.79   6 
  2 Imani Adams               12 Arizona Chee         1:00.00    1:01.43   6 
  3 Alesondra Colbert         13 Unattached           1:01.94    1:03.61   6 
  4 Alysoune Coleman          12 AZ Flames TC         1:05.01    1:04.81   5 
  5 Vivian Diaz               13 Texas Shoot Star                1:05.76   2 
  6 Savannah Bowen            12 Arizona Risi                    1:06.11   2 
  7 Stephanie Diaz            12 Texas Shoot Star                1:06.41   1 
  8 Kendall Stokes            13 AZ Flames TC         1:04.31    1:07.15   6 
  9 Madison Duecker           13 Feel The Hea         1:10.01    1:07.26   4 
 10 Cierra Reeves             12 Eternal Flam                    1:07.62   3 
 11 Savannah Coleman          13 AZ Flames TC         1:04.50    1:07.98   6 
 12 Emily Matthews            13 Arizona Chee         1:09.00    1:08.01   5 
 13 Victoria Kruger           12 Northwest Xp         1:12.00    1:08.29   4 
 14 Jenna Fitzgerald          13 Arizona Elit         1:08.00    1:08.33   5 
 15 Davilyn Rohr              12 Northwest Xp         1:09.00    1:08.71   4 
 16 Ashley Frerking           12 AZ Flames TC         1:09.44    1:08.79   4 
 17 Lilly Halton              13 Coldwater Ex                    1:08.94   3 
 18 Grace Ashu                12 Arizona Chee         1:09.00    1:09.16   4 
 19 Shaunise Jones            13 Arizona Spee         1:04.65    1:09.37   5 
 20 Octobria Saddler          12 Arizona Elit         1:09.00    1:09.43   5 
 21 Sara Strong               13 Arizona Chee         1:09.00    1:09.56   5 
 22 Kayla Young               13 Northwest Xp         1:10.00    1:09.68   4 
 23 Rylie Dickerson           13 Arizona Elit                    1:10.31   1 
 24 Kyla Golston              12 Miles Per Ho         1:03.84    1:10.40   6 
 25 Cherokee Davis            12 Eternal Flam                    1:10.88   2 
 26 Angela Robinson           12 Arizona Risi         1:00.00    1:12.63   6 
 27 Kaylie Freeman            12 Mustangs TC          1:07.66    1:12.72   5 
 28 Sara Brancati             13 Arizona Elit                    1:13.96   2 
 29 Taylor Silva              13 Arizona Spee         1:13.31    1:14.16   3 
 30 Brehanna Boone            12 Sahuarita Sp                    1:15.99   2 
 31 Kara Thomas               12 AZ Flames TC         1:15.55    1:17.53   3 
 32 Sara Mendez               13 Mustangs TC                     1:17.73   2 
 33 Jessica Williams          12 AZ Flames TC         1:12.07    1:20.31   4 
 34 Diamond Prince            12 Sahuarita Sp         1:22.26    1:21.63   3 
 35 Lacey Peterson            13 Mustangs TC                     1:23.63   1 
 36 Jahmonique Smith          12 Sahuarita Sp                    1:26.03   1 
 
Event 404  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brianna Loughran          12 Tcm Rez Runn         2:35.00    2:29.56  
  2 Alysoune Coleman          12 AZ Flames TC         2:26.82    2:31.31  
  3 Nicole Hicks              12 Unattached           2:34.00    2:36.74  
  4 Alexis Hatton             12 Arizona Spee         2:40.96    2:39.96  
  5 Monica Mcdonald           13 Arizona Spee         2:36.00    2:43.36  
  6 Kaylee Franks             12 Arizona Blaz         2:42.00    2:46.07  
  7 Lizabeth Dyson            13 Phoenix Bobc         2:33.20    2:49.66  
  8 Shelby Brown              13 Arizona Chee         2:50.00    2:50.66  
  9 Taylor Silva              13 Arizona Spee         2:47.06    2:51.22  
 10 Savannah Coleman          13 AZ Flames TC         2:44.91    2:59.74  
 11 Jessica Williams          12 AZ Flames TC         2:48.20    3:19.88  
 12 Brehanna Boone            12 Sahuarita Sp                    3:20.22  
 
Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 4:36.90  7/28/1996   Rebecca Mitchell, Geneva, IL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Natalie Krafft            13 Unattached           5:08.00    5:17.78  
  2 Brianna Loughran          12 Tcm Rez Runn         5:25.00    5:22.30  
  3 Savannah Gaffney          12 Phoenix Bobc         5:30.50    5:32.02  
  4 Renee Dyson               13 Phoenix Bobc                    5:39.80  
  5 Shannon Molvin            12 Phoenix Bobc         5:43.20    5:40.22  
  6 Alexis Hatton             12 Arizona Spee         5:30.54    5:44.19  
  7 Brittany Tretbar          13 Unattached                      5:49.00  
  8 Shelby Brown              13 Arizona Chee                    5:51.16  
  9 Kaylee Franks             12 Arizona Blaz         5:47.00    5:52.42  
 10 Elise Richardson          12 Unattached           6:07.00    5:57.87  
 11 Shea Bonine               12 Arizona Puma         6:07.68    6:05.11  
 
Event 406  3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 9:57.16  7/4/1987    Deresa Walters, Rochester, NY             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brittany Tretbar          13 Unattached                     12:34.38  
 
Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Damani Grayer             13 Arizona Chee           11.80      11.68   5 
  2 Eric Keswick              13 Northwest Xp           12.30      11.99   5 
  3 Orlando Coleman           13 Mustangs TC            12.09      12.01   5 
  4 Jorgen Holgerson          13 AZ Flames TC           12.59      12.19   5 
  5 Zac Newman                14 Arizona Spee           12.31      12.20   5 
  6 Dallas Harrington         13 Mustangs TC            12.31      12.32   5 
  7 Dj Hampton                13 Arizona Puma           12.53      12.33   5 
  8 Priest Willis             13 Mustangs TC            12.73      12.46   4 
  9 Austin Dulis              13 Arizona Chee           11.80      12.61   5 
 10 Daniel Estrada            13 AZ Flames TC           12.90      12.81   4 
 11 Bryce Perkins             12 Arizona Chee           12.61      12.84   5 
 12 Kejavon Moore             13 Do Right TC                       12.86   2 
 13 Isaiah Kilby              12 Arizona Chee           12.61      13.02   4 
 14 Aaron Aubrey              13 Arizona Elit                      13.04   1 
 15 Alexander Poe             12 Unattached                        13.06   2 
 16 Ollie Ward                13 Arizona Spee           13.58      13.32   4 
 17 Trey Tesdahl              13 Unattached             13.01      13.33   4 
 18 Nathan Simpson            13 Mustangs TC            13.23      13.42   4 
 19 Brandon Ruiz              12 Northwest Xp           13.90      13.67   3 
 20 Gerald Jones              12 Coldwater Ex                      13.74   2 
 21 Seantre Luster-Smith      13 Arizona Tita           14.04      13.79   3 
 22 Tristin Decker            12 Northwest Xp           14.50      14.16   3 
 23 Tyler Williams            13 Arizona Sain           14.84      14.33   3 
 24 Eric Hairston             12 Aag Panthers                      14.35   1 
 25 Conner Gomez              13 Mustangs TC            14.30      14.45   3 
 26 Scott Craig               13 Arizona Puma           15.83      15.12   2 
 27 Jordon Thompson           12 AZ Flames TC           15.29      15.23   3 
 28 Julian Goodman            13 Mustangs TC            14.67      15.29   3 
 29 Stone Stockton            12 Mustangs TC            15.44      15.46   2 
 30 Cody Rankin               12 Phoenix Bobc                      15.93   2 
 31 Ira Hill                  12 Arizona Chee                      16.55   1 
 32 Nikaeus Mercer            12 Do Right TC                       17.01   1 
 33 Thomas Boone              12 Sahuarita Sp                      17.10   1 
 
Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Damani Grayer             13 Arizona Chee           24.10      24.17   6 
  2 Eric Keswick              13 Northwest Xp           24.10      24.34   6 
  3 Jorgen Holgerson          13 AZ Flames TC           25.00      24.72   6 
  4 Orlando Coleman           13 Mustangs TC            24.84      24.89   6 
  5 Dallas Harrington         13 Mustangs TC            24.90      24.94   6 
  6 Zac Newman                14 Arizona Spee           25.53      25.07   5 
  7 Domanick Page-Whitaker    12 Mustangs TC            26.09      25.29   5 
  8 Dj Hampton                13 Arizona Puma           26.51      25.59   5 
  9 Austin Dulis              13 Arizona Chee           24.10      25.71   6 
 10 Levi Wallace              13 Arizona Tita           25.00      25.76   6 
 11 Priest Willis             13 Mustangs TC            25.28      25.83   5 
 12 Kejavon Moore             13 Do Right TC                       25.92   2 
 13 Cameron Smith             13 Sahuarita Sp           26.88      26.51   5 
 14 Ollie Ward                13 Arizona Spee           26.95      26.53   5 
 15 Braxton Nickerson         13 Do Right TC            24.67      26.59   6 
 16 Daniel Estrada            13 AZ Flames TC           25.87      27.05   5 
 17 Roshon Roomes             12 AZ Flames TC           28.56      27.15   4 
 18 Roy Turner                12 Do Right TC                       27.18   2 
 19 Nathan Simpson            13 Mustangs TC            27.08      27.26   5 
 20 Trey Tesdahl              13 Unattached             27.33      27.28   4 
 21 Aaron Aubrey              13 Arizona Elit                      27.65   1 
 22 Michael Gibson            12 Mustangs TC            28.26      27.75   4 
 23 Isaiah Kilby              12 Arizona Chee                      27.78   2 
 24 Gerald Jones              12 Coldwater Ex                      28.59   2 
 25 Seantre Luster-Smith      13 Arizona Tita           28.29      29.25   4 
 26 Michael Coleman           12 Mustangs TC            28.36      29.45   4 
 27 Eric Hairston             12 Aag Panthers                      29.58   1 
 28 Julian Goodman            13 Mustangs TC            29.89      29.68   4 
 29 Pablo Rascon              12 Coldwater Ex                      29.94   2 
 30 Tyler Williams            13 Arizona Sain           30.99      30.24   3 
 31 Scott Craig               13 Arizona Puma           32.49      31.38   3 
 32 Jordon Thompson           12 AZ Flames TC           32.41      32.42   3 
 33 Ira Hill                  12 Arizona Chee                      34.73   2 
 
Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Eric Keswick              13 Northwest Xp           53.10      53.55   5 
  2 Braxton Nickerson         13 Do Right TC            56.00      57.11   5 
  3 Kejavon Moore             13 Do Right TC                       57.27   1 
  4 Domanick Page-Whitaker    12 Mustangs TC            58.77      58.05   5 
  5 Cameron Smith             13 Sahuarita Sp         1:02.85      59.93   4 
  6 Levi Wallace              13 Arizona Tita           57.74    1:00.23   5 
  7 Dalton Radcliffe          13 Phoenix Bobc         1:02.80    1:00.66   4 
  8 Gaige Funkhouser          13 AZ Flames TC           58.27    1:00.71   5 
  9 Jacob Whitney             13 Arizona Chee         1:05.00    1:01.24   3 
 10 Daniel Estrada            13 AZ Flames TC         1:00.00    1:01.92   5 
 11 Nathan Simpson            13 Mustangs TC          1:02.10    1:02.07   4 
 12 Michael Stanek            12 Phoenix Bobc         1:05.40    1:02.57   3 
 13 Trey Tesdahl              13 Unattached           1:01.93    1:03.04   4 
 14 Austin Tielke             13 Unattached           1:02.00    1:03.31   4 
 15 Gage Crittenden           13 Mustangs TC          1:05.41    1:03.40   3 
 16 Chad Williford            13 Northwest Xp         1:03.00    1:03.42   4 
 17 Seantre Luster-Smith      13 Arizona Tita         1:09.62    1:03.54   2 
 18 Roshon Roomes             12 AZ Flames TC         1:03.54    1:03.68   4 
 19 Michael Gibson            12 Mustangs TC          1:00.02    1:03.82   5 
 20 Trevon Bosley-Young       12 Northwest Xp         1:05.00    1:04.01   3 
 21 Archie Rice               12 Mustangs TC          1:04.08    1:04.11   3 
 22 Isaiah Nelson             13 Arizona Spee         1:03.40    1:05.36   4 
 23 Eric Hairston             12 Aag Panthers                    1:05.61   1 
 23 Jesse Jackson             13 Arizona Spee         1:07.38    1:05.61   2 
 25 Michael Coleman           12 Mustangs TC          1:05.67    1:06.27   2 
 26 Straje Nixon              12 Coldwater Ex                    1:06.35   1 
 27 Eriell Odhams             13 Arizona Sain         1:06.99    1:06.44   2 
 28 Aaron Aubrey              13 Arizona Elit                    1:13.69   1 
 
Event 414  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper, Albuquerque,NM               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chad Williford            13 Northwest Xp         2:18.00    2:12.22  
  2 Kyle Tippit               13 Unattached           2:20.00    2:18.14  
  3 Cameron Smith             13 Sahuarita Sp         2:21.41    2:18.77  
  4 Dalton Radcliffe          13 Phoenix Bobc         2:27.50    2:21.09  
  5 Austin Tielke             13 Unattached           2:24.00    2:21.94  
  6 Jacob Whitney             13 Arizona Chee                    2:23.31  
  7 Rj Ayala                  12 Northwest Xp                    2:23.86  
  8 Erasmo Lamas              13 Northwest Xp                    2:27.82  
  9 Gage Crittenden           13 Mustangs TC                     2:29.32  
 10 Jesse Jackson             13 Arizona Spee         2:33.22    2:29.43  
 11 Dustin Gabrych            13 Arizona Spee         2:26.00    2:30.47  
 12 Eddie Loughran            12 Tcm Rez Runn         2:38.00    2:31.83  
 13 Isaiah Nelson             13 Arizona Spee         2:32.97    2:32.97  
 14 Zachery Acuna             12 Northwest Xp                    2:33.89  
 15 Michael Stanek            12 Phoenix Bobc                    2:34.45  
 16 Ryan Sullivan             13 Northwest Xp                    2:35.72  
 17 Mufasa Guerrero           12 Coldwater Ex                    2:36.56  
 18 Eriell Odhams             13 Arizona Sain         2:39.66    2:36.94  
 19 Alex Lavenue              12 Phoenix Bobc         2:41.20    2:39.98  
 20 Jaime Casillas            13 Coldwater Ex                    2:41.69  
 21 Kevin Goudeau             12 Mustangs TC                     2:53.76  
 22 Parker Phillips           12 AZ Flames TC         2:52.19    2:55.90  
 
Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau, Fresno, Ca                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Spencer Clason            13 Unattached           5:09.00    4:59.87  
  2 Rj Ayala                  12 Northwest Xp                    5:00.96  
  3 Dylan Smith               13 Unattached                      5:02.24  
  4 Erasmo Lamas              13 Northwest Xp                    5:06.63  
  5 Eddie Loughran            12 Tcm Rez Runn         5:25.00    5:11.45  
  6 Chad Williford            13 Northwest Xp                    5:13.30  
  7 Ryan Sullivan             13 Northwest Xp                    5:14.32  
  8 Jaime Casillas            13 Coldwater Ex                    5:18.70  
  9 Mufasa Guerrero           12 Coldwater Ex                    5:20.50  
 10 Zachery Acuna             12 Northwest Xp                    5:20.80  
 11 Dustin Gabrych            13 Arizona Spee         5:14.73    5:22.02  
 12 Bryan Mugge               12 AZ Flames TC         5:27.16    5:29.95  
 13 Scott Jarriel             12 Eternal Flam                    5:34.75  
 14 Alex Lavenue              12 Phoenix Bobc         5:38.30    5:47.58  
 15 Liam Nguyen               12 Arizona Puma         5:50.14    5:52.43  
 
Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jacob Whitney             13 Arizona Chee                   10:33.55  
  2 Mufasa Guerrero           12 Coldwater Ex                   11:14.48  
  3 Tristan Dicke             12 Arizona Elit                   11:22.54  
  4 Bryan Mugge               12 AZ Flames TC        11:32.77   11:23.69  
  5 Jaime Casillas            13 Coldwater Ex                   12:02.36  
  6 Scott Jarriel             12 Eternal Flam                   12:02.49  
  7 Liam Nguyen               12 Arizona Puma        12:26.41   12:46.42  
 
Event 421  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
============================================================================
    National: N 14.01  6/9/2001    Domenique Manning, Rialto, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Makayla Flannigan         13 Arizona Chee           15.30      15.21   2 
  2 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee           15.00      15.30   2 
  3 Kayleigh Zobel            13 Unattached             16.44      16.28   2 
  4 Asha Bramwell             12 AZ Flames TC                      18.88   1 
  5 Anna Sundstedt            12 Phoenix Bobc           18.48      18.90   2 
  6 Jenna Fitzgerald          13 Arizona Elit                      18.93   1 
  7 Angela Robinson           12 Arizona Risi                      18.95   1 
  8 Takerra Waters            13 Do Right TC                       20.63   1 
  9 Rylie Dickerson           13 Arizona Elit                      21.53   1 
 10 Carissa Simonson          12 Phoenix Bobc           23.34      23.12   2 
 11 Sarah Edmondson           13 AZ Flames TC           18.06      24.04   2 
 
Event 422  200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee           28.00      30.16  
  2 Jenna Fitzgerald          13 Arizona Elit                      34.13  
  3 Takerra Waters            13 Do Right TC                       34.14  
  4 Rylie Dickerson           13 Arizona Elit                      35.31  
  5 Alexandra Kasumovic       12 Eternal Flam                      37.01  
 
Event 431  100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
============================================================================
    National: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, Fl               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tevin Mayfield            12 Arizona Chee           15.00      15.27   2 
  2 Bryce Perkins             12 Arizona Chee           15.50      15.93   2 
  3 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant           17.00      16.56   2 
  4 Braxton Nickerson         13 Do Right TC            16.56      16.98   2 
  5 Roy Turner                12 Do Right TC                       18.25   1 
  6 Scott Marshall            13 Unattached                        18.30   1 
  7 Will Hooper               13 Arizona Puma           17.88      18.31   2 
  8 Timothy Duckworth         12 Phoenix Bobc           16.62      18.44   2 
  9 Carter Radke              12 Arizona Puma           19.25      19.68   1 
 10 Roshon Roomes             12 AZ Flames TC           18.94      20.66   2 
 
Event 432  200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 24.83  7/30/1995   Chris Hickman, Houston, TX                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tevin Mayfield            12 Arizona Chee           27.50      27.80  
  2 Braxton Nickerson         13 Do Right TC            27.00      28.68  
  3 Bryce Perkins             12 Arizona Chee           28.00      29.11  
  4 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant           30.00      29.78  
  5 Roy Turner                12 Do Right TC                       32.30  
  6 Austin Dancer             13 Arizona Puma           31.74      33.05  
 
Event 441  4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 46.89  7/28/1996   South Bay Panthers, Long Beach, CA          
                       E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               48.00      49.27  
     1) Makayla Flannigan 13            2) Alexis Roberts 13              
     3) Ky Westbrook 12                 4) Tope Williams 12               
  2 Arizona Cheetahs  'B'                               51.00      51.62  
     1) Imani Adams 12                  2) Grace Ashu 12                  
     3) Bianca Finn 13                  4) Emily Matthews 13              
  3 Miles Per Hour TC  'A'                                         58.54  
     1) Kyla Golston 12                 2) Mashyla Hurt 13                
     3) Shanyiah Lindsay 12             4) Jonaye Muldron 12              
 
Event 442  4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         M.Teele, R.Caruthers, M.Edmunson, R.Payne         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Texas Shooting Stars  'A'                                    4:28.58  
     1) Tia Bowens 13                   2) Stephanie Diaz 12              
     3) Vivian Diaz 13                  4) Kelsey Turner 13               
  2 Arizona Cheetahs  'A'                             4:30.00    4:35.58  
     1) Imani Adams 12                  2) Grace Ashu 12                  
     3) Sara Strong 13                  4) Tope Williams 12               
 
Event 443  4x800 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 9:17.51  8/1/1999    LA Jets, Los Angles, CA                   
                         Delemen, Solomon, Swain, McKinney                 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                             10:34.10   10:49.77  
     1) Lizabeth Dyson 13               2) Renee Dyson 13                 
     3) Taylor Dyson 13                 4) Savannah Gaffney 12            
 
Event 451  4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 43.51  7/29/2000   Boynton Beach, TC                           
                       W.Dix, M.Dowdell,  J.Wimbley, D.Owen              
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               47.00      47.26  
     1) Austin Dulis 13                 2) Damani Grayer 13               
     3) Tevin Mayfield 12               4) Bryce Perkins 12               
  2 AZ Flames TC Youth  'A'                             50.00      49.56  
     1) Daniel Estrada 13               2) Gaige Funkhouser 13            
     3) Jorgen Holgerson 13             4) Roshon Roomes 12               
 -- Mustangs TC  'A'                                    47.91        DNF  
     1) Orlando Coleman 13              2) Dallas Harrington 13           
     3) Domanick Page-Whitaker 12       4) Priest Willis 13               
 
Event 452  4x400 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 3:23.96  8/1/1993    LA Jets, Los Angeles, CA                  
                         LCruel,A.Dean, P.McCall,O.Moore                   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Unattached  'A'                                              4:14.54  
     1) Austin Tielke 13                2) Kyle Tippit 13                 
     3) Dylan Smith 13                  4) Spencer Clason 13              
  2 Coldwater Express TC  'A'                                    4:37.75  
     1) Jaime Casillas 13               2) Mufasa Guerrero 12             
     3) Gerald Jones 12                 4) Straje Nixon 12                
 
Event 453  4x800 Yard Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                                    10:22.62  
     1) Zachery Acuna 12                2) Rj Ayala 12                    
     3) Erasmo Lamas 13                 4) Ryan Sullivan 13               
 
Event 461  High Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 5-08.50  6/8/1986    Chrissy Mills, Tarzana, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Maria Pavlou              13 Uctc Titans            1.47m      1.45m  
  2 Ky Westbrook              12 Arizona Chee           1.30m      1.40m  
  2 Anna Sundstedt            12 Phoenix Bobc           1.40m      1.40m  
  4 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee           1.45m      1.35m  
 -- Asha Bramwell             12 AZ Flames TC           1.40m         NH  
 -- Sara Strong               13 Arizona Chee           1.25m         NH  
 
Event 462  Pole Vault Youth Girls
=========================================================================
    National: N 10-06  7/30/1999   Jenny Green, Grand Island, NE               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Asha Bramwell             12 AZ Flames TC                      2.28m  
  2 Cherokee Davis            12 Eternal Flam                      1.83m  
  3 Cassidy Kamerman          13 AZ Flames TC           2.00m      1.67m  
 
Event 463  Long Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 19-11  6/20/1998   Tracee Thomas, Rialto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makayla Flannigan         13 Arizona Chee           5.99m      5.20m  
  2 Alexis Roberts            13 Arizona Chee           4.80m      4.70m  
  3 Jantzen Hale              13 Pops TC                4.42m      4.36m  
  3 Damali Britton            13 Unattached                        4.36m  
  5 Madison Duecker           13 Feel The Hea           4.25m      4.24m  
  6 Shaunise Jones            13 Arizona Spee           1.22m      4.20m  
  7 Sarah Edmondson           13 AZ Flames TC           4.29m      4.16m  
  8 Carissa Simonson          12 Phoenix Bobc           3.71m      4.00m  
  9 Nisa Lucas                12 Arizona Sain           3.73m      3.76m  
 10 Alexandra Kasumovic       12 Eternal Flam                      3.57m  
 11 Shanyiah Lindsay          12 Miles Per Ho                      3.50m  
 12 Kara Thomas               12 AZ Flames TC           3.76m      3.45m  
 13 Cierra Reeves             12 Eternal Flam                      3.41m  
 14 Brehanna Boone            12 Sahuarita Sp                      3.02m  
 15 Diamond Prince            12 Sahuarita Sp                      2.57m  
 16 Jahmonique Smith          12 Sahuarita Sp                      2.34m  
 -- Kelsey Turner             13 Texas Shoot Star                     ND  
 -- Breanna Sims              12 Do Right TC                          ND  
 -- Kendall Stokes            13 AZ Flames TC                         ND  
 -- Nyanna Ortiz              12 AZ Flames TC           4.09m         ND  
 -- Sara Mendez               13 Mustangs TC            3.06m         ND  
 -- Angela Robinson           12 Arizona Risi                         ND  
 -- Maria Pavlou              13 Uctc Titans            4.32m         ND  
 
Event 464  Triple Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 39-09.25  4/24/1999   Nicole Duhart, Downey, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Madison Duecker           13 Feel The Hea                      8.81m  
  2 Carissa Simonson          12 Phoenix Bobc           8.00m      8.49m  
 
Event 465  Shot Put (6#) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 52-01.25  1976        Susie Ray, Orange, CA                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bianca Finn               13 Arizona Chee                     10.19m  
  2 Daizhane Colley           13 Mustangs TC            9.53m     10.01m  
  3 Adebola Akomolafe         13 Texas Shoot Star                  9.66m  
  4 Shanice Tremble           12 Arizona Spee                      9.62m  
  5 Taleisha Thompson         12 Do Right TC                       9.32m  
  6 Reneedra Adams            13 Arizona Gold                      9.00m  
  7 Tatianna Berryhill        13 Arizona Tita                      8.59m  
  8 Anna Sundstedt            12 Phoenix Bobc           9.18m      8.38m  
  9 Cherokee Davis            12 Eternal Flam                      8.33m  
 10 Shellez Griffin           12 Arizona Sain           8.39m      8.12m  
 11 Jantzen Hale              13 Pops TC                8.99m      8.02m  
 12 Erin Fakler               13 Unattached             7.22m      7.57m  
 13 Alisha Glass              13 Unattached                        7.19m  
 14 Zaleika Lewis             12 Northwest Xp                      7.09m  
 15 Rose Thompson             13 AZ Flames TC           7.10m      6.98m  
 16 Carlisha Lynch            13 Arizona Sain           6.99m      6.82m  
 -- Asha Bramwell             12 AZ Flames TC                         ND  
 -- Jasmine Evans             12 Do Right TC                          ND  
 -- Cassie Johnson            13 Tonto Apache                         ND  
 
Event 466  Discus Throw (1K) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 152-00  2/23/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cherokee Davis            12 Eternal Flam                     25.36m  
  2 Erin Fakler               13 Unattached            22.00m     21.76m  
  3 Adebola Akomolafe         13 Texas Shoot Star                 21.05m  
  4 Taleisha Thompson         12 Do Right TC                      20.65m  
  5 Taylor Dyson              13 Phoenix Bobc          20.30m     19.84m  
  6 Bianca Finn               13 Arizona Chee                     19.47m  
  7 Reneedra Adams            13 Arizona Gold                     17.28m  
  8 Zaleika Lewis             12 Northwest Xp                     14.63m  
 -- Daizhane Colley           13 Mustangs TC                          ND  
 -- Cera Hassinan             13 Unattached            16.76m         ND  
 
Event 467  Javelin Throw (600G) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 122-00  7/30/2000   Kaitlin Nazario, Dover, NJ                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Renee Dyson               13 Phoenix Bobc          34.72m     31.68m  
  2 Lizabeth Dyson            13 Phoenix Bobc          29.82m     27.85m  
  3 Taylor Dyson              13 Phoenix Bobc          28.10m     26.79m  
  4 Taleisha Thompson         12 Do Right TC                      20.35m  
  5 Zaleika Lewis             12 Northwest Xp                     17.70m  
  6 Rose Thompson             13 AZ Flames TC          17.28m     16.11m  
  7 Davilyn Rohr              12 Northwest Xp                     15.00m  
  8 Shellez Griffin           12 Arizona Sain          15.05m     13.83m  
 -- Lilly Halton              13 Coldwater Ex                         ND  
 -- Savannah Scott            12 AZ Flames TC          17.16m         ND  
 
Event 471  High Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 6-04.75  7/24/1998   Donovan Kilmartin, Boise, ID              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Will Hooper               13 Arizona Puma           1.60m      1.65m  
  2 Timothy Duckworth         12 Phoenix Bobc           1.60m      1.60m  
  3 Trevon Bosley-Young       12 Northwest Xp                      1.55m  
  3 Austin Walashek           12 Arizona Puma           1.55m      1.55m  
  5 Carter Radke              12 Arizona Puma           1.50m      1.45m  
  5 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant           1.47m      1.45m  
  5 Dylan Smith               13 Unattached                        1.45m  
  8 Austin Dancer             13 Arizona Puma           1.40m      1.40m  
  8 Gaige Funkhouser          13 AZ Flames TC           1.40m      1.40m  
  8 Seantre Luster-Smith      13 Arizona Tita           1.45m      1.40m  
 -- Archie Rice               12 Mustangs TC            1.35m         NH  
 -- James Kondziola           13 Arizona Risi                         NH  
 -- Cody Rankin               12 Phoenix Bobc           1.25m         NH  
 
Event 472  Pole Vault Youth Boys
=========================================================================
    National: N 14-00.50  1977        Bill Lange, Bridgewater, NJ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Austin Walashek           12 Arizona Puma           2.30m      2.44m  
  1 Timothy Duckworth         12 Phoenix Bobc                      2.44m  
  3 Joseph Paquette           12 Unattached                        2.28m  
  4 Parker Phillips           12 AZ Flames TC           1.85m      1.83m  
  5 Bryan Mugge               12 AZ Flames TC           1.98m      1.67m  
 -- Carter Radke              12 Arizona Puma                         NH  
 
Event 473  Long Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 23-00.50  1976        Anthony Gibson, San Fernando, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Levi Wallace              13 Arizona Tita           5.79m      5.60m  
  2 Tevin Mayfield            12 Arizona Chee           5.30m      5.53m  
  3 Dj Hampton                13 Arizona Puma           5.22m      5.35m  
  4 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant           5.18m      5.34m  
  5 Zac Newman                14 Arizona Spee           1.53m      5.22m  
  6 Priest Willis             13 Mustangs TC            5.10m      5.11m  
  7 Timothy Duckworth         12 Phoenix Bobc           4.88m      5.09m  
  8 Trey Tesdahl              13 Unattached             4.98m      4.86m  
  9 Ollie Ward                13 Arizona Spee           1.23m      4.70m  
 10 Kevin Goudeau             12 Mustangs TC            4.50m      4.37m  
 11 Trevon Bosley-Young       12 Northwest Xp                      4.29m  
 12 Stone Stockton            12 Mustangs TC            3.56m      4.07m  
 13 Eriell Odhams             13 Arizona Sain           3.90m      4.00m  
 14 Pablo Rascon              12 Coldwater Ex                      3.87m  
 15 Scott Craig               13 Arizona Puma           3.61m      3.79m  
 16 Jordon Thompson           12 AZ Flames TC                      3.54m  
 -- Tyler Williams            13 Arizona Sain           3.46m         ND  
 -- Cody Rankin               12 Phoenix Bobc                         ND  
 -- Jett Robertson            12 Unattached                           ND  
 -- John Jackson              13 Pops TC                3.51m         ND  
 -- Will Hooper               13 Arizona Puma           5.01m         ND  
 -- James Kondziola           13 Arizona Risi                         ND  
 -- Conner Gomez              13 Mustangs TC            4.24m         ND  
 -- Julian Goodman            13 Mustangs TC                          ND  
 -- Dalton Radcliffe          13 Phoenix Bobc           4.38m         ND  
 -- Alexander Poe             12 Unattached                           ND  
 -- Carter Radke              12 Arizona Puma           4.39m         ND  
 -- Rj Dominguez              12 Eternal Flam                         ND  
 -- Jermaine Platt-Jones      12 Do Right TC                          ND  
 
Event 474  Triple Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 44-00  1980        Michael Martin, San Diego, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Damani Grayer             13 Arizona Chee                      9.57m  
 
Event 475  Shot Put (4K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/28/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 John Jackson              13 Pops TC               14.53m     14.61m  
  2 Brandon Ruiz              12 Northwest Xp                     11.77m  
  3 Emmanuel Hawkins          13 Mustangs TC           11.54m     11.32m  
  4 Nikaeus Mercer            12 Do Right TC                      10.30m  
  5 Austin Walashek           12 Arizona Puma          10.62m     10.20m  
  6 Zach Harris               12 Northwest Xp                      9.84m  
  7 Wesley Loughran           12 Tcm Rez Runn          10.36m      9.44m  
  8 James Holmen              12 Mustangs TC            8.57m      8.46m  
  9 Nick Layson               13 Northwest Xp                      7.02m  
 10 Ira Hill                  12 Arizona Chee                      5.65m  
 11 Thomas Boone              12 Sahuarita Sp                      4.70m  
 -- Christopher Worth         13 Unattached             8.99m         ND  
 -- Jordan Howard             13 Northwest Xp                         ND  
 
Event 476  Discus Throw (1K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 201-10  6/3/1995    Joel Armitage, Omaha, NE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Emmanuel Hawkins          13 Mustangs TC           35.41m     33.23m  
  2 John Jackson              13 Pops TC               34.44m     32.35m  
  3 Zach Harris               12 Northwest Xp                     31.37m  
  4 Brandon Ruiz              12 Northwest Xp                     30.87m  
  5 James Holmen              12 Mustangs TC           28.05m     26.96m  
  6 Wesley Loughran           12 Tcm Rez Runn          27.43m     26.66m  
  7 Nikaeus Mercer            12 Do Right TC                      22.87m  
  8 Nick Layson               13 Northwest Xp                     18.40m  
 -- Ira Hill                  12 Arizona Chee                         ND  
 -- Christopher Worth         13 Unattached            29.62m         ND  
 -- Jordan Howard             13 Northwest Xp                         ND  
 
Event 477  Javelin Throw (600 G) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 176-06  7/6/2000    Brian Kerr, Vero Beach, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Archie Rice               12 Mustangs TC           30.62m     36.18m  
  2 Austin Walashek           12 Arizona Puma          29.24m     35.44m  
  3 Gaige Funkhouser          13 AZ Flames TC          39.52m     34.92m  
  4 Jett Robertson            12 Unattached                       34.45m  
  5 Austin Dancer             13 Arizona Puma          37.84m     32.88m  
  6 Nick Layson               13 Northwest Xp                     31.71m  
  7 Zach Harris               12 Northwest Xp                     31.32m  
  8 Brandon Ruiz              12 Northwest Xp                     31.18m  
  9 Wesley Loughran           12 Tcm Rez Runn          28.96m     29.38m  
 10 Emmanuel Hawkins          13 Mustangs TC                      29.05m  
 11 Alexander Poe             12 Unattached                       26.90m  
 12 James Holmen              12 Mustangs TC           20.70m     19.31m  
 -- Jordan Howard             13 Northwest Xp                         ND  
 
Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Delana Moore              14 Arizona Risi           13.09      12.63   2 
  2 Dominique Jackson         15 Arizona Chee           12.70      12.71   2 
  3 Karonn Mccree             14 Mustangs TC            12.89      13.11   2 
  4 Lauren Ruiz               14 Northwest Xp           13.30      13.71   2 
  5 Cierra Hagans             14 Texas Shoot Star                  14.03   1 
  6 Ashley Davis              14 Arizona Risi           14.20      14.17   2 
  7 Yashira Vargas            14 Arizona Risi                      14.32   1 
  8 Danneisha Daniels         15 Mustangs TC            14.63      14.47   2 
  9 Angelica Boone            14 Sahuarita Sp                      15.84   1 
 
Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 23.26  7/31/1999   LaSauntea Moore, Akron, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dominique Jackson         15 Arizona Chee           26.50      26.15   2 
  2 Delana Moore              14 Arizona Risi           26.85      26.26   2 
  3 Karonn Mccree             14 Mustangs TC            26.19      27.19   2 
  4 Lauren Ruiz               14 Northwest Xp           28.10      29.06   2 
  5 Yashira Vargas            14 Arizona Risi                      29.68   1 
  6 Ashley Davis              14 Arizona Risi           27.52      29.94   2 
  7 Danneisha Daniels         15 Mustangs TC            31.68      31.07   2 
  8 Angelica Boone            14 Sahuarita Sp                      33.83   1 
 
Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dominique Jackson         15 Arizona Chee         1:00.00    1:00.33   2 
  2 Karonn Mccree             14 Mustangs TC          1:00.70    1:04.67   2 
  3 Lauren Ruiz               14 Northwest Xp         1:03.00    1:06.11   2 
  4 Yashira Vargas            14 Arizona Risi                    1:07.73   1 
  5 Ashley Davis              14 Arizona Risi         1:10.00    1:08.99   2 
  6 Kennedy Kile              14 Arizona Elit                    1:09.99   1 
  7 Angelica Boone            14 Sahuarita Sp                    1:18.76   1 
  8 Andrea Brancati           15 Arizona Elit                    1:19.13   1 
 
Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.69  7/27/1991   Liz Mueller, Waterford, CT                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mckenna Gaffney           14 Phoenix Bobc         2:32.60    2:32.82  
  2 Kennedy Kile              14 Arizona Elit                    2:51.40  
  3 Andrea Brancati           15 Arizona Elit                    3:00.94  
  4 Kelsey Thomason           14 Arizona Puma                    3:28.84  
 
Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mckenna Gaffney           14 Phoenix Bobc         5:20.50    5:28.38  
  2 Jenna Maack               14 Unattached           6:00.00    5:49.72  
 
Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 10.54  7/25/8797   Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Devon Allen               14 Unattached             11.50      11.24   3 
  2 Ross Granillo             14 Mustangs TC            11.94      11.66   3 
  3 Brian Batts               14 Mustangs TC                       11.69   1 
  4 Jalen Ortiz               14 Northwest Xp           11.90      11.71   3 
  5 Cody Mcdonald             14 Arizona Spee           12.17      11.92   2 
  6 Treshawn Favors           14 Northwest Xp           11.70      11.97   3 
  7 Cesar Wong                14 Northwest Xp           12.30      12.05   2 
  8 Keeyahn Cook              14 Arizona Elit           12.00      12.10   2 
  9 Kyle Harms                14 Northwest Xp           11.60      12.14   3 
 10 David Bowens              15 Texas Shoot Star                  12.20   1 
 11 Dylan Huch                14 Arizona Chee           11.50      12.30   3 
 12 James Contes              14 Arizona Chee           11.50      12.47   3 
 13 Devonte Coleman           14 Mustangs TC            12.53      12.49   2 
 14 Earon Harper              14 Aag Panthers                      12.59   1 
 15 Alex Harris               14 Northwest Xp           13.70      12.75   1 
 16 Patrick Buck              14 Arizona Chee           11.50      12.84   3 
 17 James Vaifale             14 Arizona Chee           11.50      12.96   3 
 18 Jeffrey Jackson           14 Mustangs TC                       13.59   1 
 19 Anthony Brooks            15 AZ Flames TC           12.13      13.66   2 
 20 Jeremy Novakowski         14 Arizona Chee                      13.76   1 
 21 Chris Shaver              14 Mustangs TC            12.85      13.93   2 
 22 Quashawn Luster-Smith     14 Arizona Tita           15.94      15.79   1 
 
Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Devon Allen               14 Unattached             23.00      23.27   4 
  2 Brian Batts               14 Mustangs TC                       23.72   1 
  3 Ross Granillo             14 Mustangs TC            23.93      24.02   4 
  4 David Bowens              15 Texas Shoot Star                  24.45   2 
  5 Cody Mcdonald             14 Arizona Spee           24.44      24.51   4 
  6 Keeyahn Cook              14 Arizona Elit           25.00      25.10   4 
  7 Devonte Coleman           14 Mustangs TC            25.19      25.21   4 
  8 Matthew Lyons             14 Arizona Risi                      26.71   1 
  9 Blake Ivie                14 AZ Flames TC                      27.67   1 
 -- Eric James                14 AZ Flames TC           27.53         NT   3 
 -- Cesar Wong                14 Northwest Xp           26.80         NT   3 
 -- Jalen Ortiz               14 Northwest Xp           25.30         NT   3 
 -- Rodrick Griffin           14 Arizona Sain           26.18         NT   3 
 -- Kyle Harms                14 Northwest Xp           25.90         NT   3 
 -- Treshawn Favors           14 Northwest Xp           25.80         NT   3 
 -- Almani Jackson            14 Arizona Spee           27.44         NT   3 
 -- Alex Harris               14 Northwest Xp           27.50         NT   3 
 
Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Devon Allen               14 Unattached             53.00      53.66   2 
  2 Jalen Ortiz               14 Northwest Xp           56.10      55.77   2 
  3 Keeyahn Cook              14 Arizona Elit           55.00      57.16   2 
  4 Ross Granillo             14 Mustangs TC            57.27      58.26   1 
  5 Rodrick Griffin           14 Arizona Sain           59.32      58.44   1 
  6 Matthew Lyons             14 Arizona Risi                    1:00.14   1 
  7 Robert Mclean             14 Northwest Xp         1:05.00    1:00.24   1 
  8 Cody Mcdonald             14 Arizona Spee           56.69    1:00.54   2 
  9 Cesar Wong                14 Northwest Xp           56.50    1:02.75   2 
 10 James Vaifale             14 Arizona Chee           57.00    1:03.39   2 
 11 Kyle Harms                14 Northwest Xp           54.30    1:03.62   2 
 12 Jeremy Novakowski         14 Arizona Chee                    1:08.52   1 
 
Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 1:53.37  7/28/1985   Michael Remigino, Newington, CT           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Robert Mclean             14 Northwest Xp                    2:25.05  
  2 Darryn Rohr               14 Northwest Xp                    2:27.63  
  3 Matthew Lyons             14 Arizona Risi                    2:28.67  
  4 Davontae Scott            15 Arizona Risi         2:23.00    2:29.10  
 
Event 515  1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 3:56.84  7/9/2000    Adam Perkins, Liberty, MO                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jose Corral               14 Phoenix Bobc                    5:13.30  
  2 Darryn Rohr               14 Northwest Xp                    5:16.38  
  3 Davontae Scott            15 Arizona Risi         5:07.00    5:20.14  
 
Event 516  3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jose Corral               14 Phoenix Bobc                   11:11.29  
  2 Davontae Scott            15 Arizona Risi                   11:20.56  
 
Event 519  3000 Meter Race Walk Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 24:47.85  7/25/2001   Zachary Pollinger, Mahwah, NJ            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jeremy Novakowski         14 Arizona Chee                   22:09.33N 
 
Event 522  300 Meter Hurdles (30") Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 58.84  7/29/2001   Talia Stewart, Richmond, Ca                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Gettleman         14 Phoenix Bobc                      53.53N 
 
Event 531  110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 13.99  7/30/1995   Sharif Paxton, Los Angeles, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Patrick Buck              14 Arizona Chee                      18.64  
  2 Rodrick Griffin           14 Arizona Sain                      19.81  
  3 Kyle Bodnicki             14 Unattached             18.75      20.34  
 
Event 551  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 40.90  7/27/1997   LA Jets, Lancaster, CA                      
                       D.Menthuhotep, W.Rogers, D.McCullough, T.Walton   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               45.00      48.32  
     1) Patrick Buck 14                 2) James Contes 14                
     3) Dylan Huch 14                   4) James Vaifale 14               
 
Event 561  High Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N  5-11  7/28/1996   Camee Williams, Dayton, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Vasiliki Pavlou           15 Uctc Titans            1.57m      1.55m  
  2 Delana Moore              14 Arizona Risi                      1.30m  
 -- Carissa Allen             14 Unattached                           NH  
 
Event 563  Long Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 20-02.50  7/10/1999   Jill Bell, Bellevue, WA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Vasiliki Pavlou           15 Uctc Titans            4.95m      4.96m  
  2 Delana Moore              14 Arizona Risi                      4.74m  
  3 Yashira Vargas            14 Arizona Risi                      3.69m  
 
Event 564  Triple Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 41-01.25  7/30/1983   Deana Simmons, Decatur, IL               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Vasiliki Pavlou           15 Uctc Titans           10.92m     10.94m  
  2 Jessica Gettleman         14 Phoenix Bobc           8.69m      8.86m  
 
Event 565  Shot Put (4K) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 49-10.50  7/27/2001   Michelle Carter, Ovilla, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Victoria Wadsworth        14 Unattached             9.70m      8.10m  
  2 Cierra Hagans             14 Texas Shoot Star                  6.08m  
  3 Samantha Wojnarowski      14 Mustangs TC            6.11m      5.74m  
 
Event 566  Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 164-05  5/12/1997   Elizabeth Debartolo, Aurora, IL            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Victoria Wadsworth        14 Unattached            26.34m     24.82m  
  2 Samantha Wojnarowski      14 Mustangs TC           16.50m     16.97m  
 -- Cierra Hagans             14 Texas Shoot Star                     ND  
 
Event 567  Javelin Throw (600 G) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 152-08  7/29/2000   Rachel Walker, Benton, LA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Samantha Wojnarowski      14 Mustangs TC           15.57m     21.78m  
 
Event 571  High Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N  7-05  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrew Garcia             14 Arizona Chee                      1.55m  
  2 Kyle Bodnicki             14 Unattached             1.37m      1.50m  
  3 Jeffrey Jackson           14 Mustangs TC                       1.45m  
 -- Joree Schneider           15 Unattached                           NH  
 -- Travis Colby              14 Arizona Puma           1.80m         NH  
 -- Eric James                14 AZ Flames TC           1.45m         NH  
 
Event 572  Pole Vault Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 16-09  7/9/1994    Jacob Davis, Orange, TX                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Joree Schneider           15 Unattached                        3.50m  
  2 Nic Erickson              15 Unattached                        3.35m  
  3 William Bowers            15 Unattached                        2.89m  
 -- Conner Henry              15 Unattached                           NH  
 
Event 573  Long Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 24-01.50  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 David Bowens              15 Texas Shoot Star                  5.45m  
  2 Rodrick Griffin           14 Arizona Sain           5.21m      5.27m  
  3 James Contes              14 Arizona Chee                      5.18m  
  4 Blake Ivie                14 AZ Flames TC                      5.10m  
  5 Almani Jackson            14 Arizona Spee           1.23m      4.98m  
  6 Dylan Huch                14 Arizona Chee                      4.95m  
  7 Anthony Brooks            15 AZ Flames TC           4.72m      4.61m  
  8 Robert Mclean             14 Northwest Xp                      4.46m  
  9 Davontae Scott            15 Arizona Risi                      4.36m  
 10 Jeffrey Jackson           14 Mustangs TC                       4.17m  
 11 Jorian Sharpe             14 AZ Flames TC           3.94m      4.11m  
 -- Cody Mcdonald             14 Arizona Spee           1.53m         ND  
 -- Matthew Lyons             14 Arizona Risi                         ND  
 -- Eugene Poe                14 Unattached                           ND  
 -- Andrew Garcia             14 Arizona Chee                         ND  
 -- Kyle Harms                14 Northwest Xp                         ND  
 -- Ross Granillo             14 Mustangs TC                          ND  
 -- Devon Allen               14 Unattached             5.49m         ND  
 -- Eric James                14 AZ Flames TC           4.52m         ND  
 -- Casey Bowe                14 Phoenix Bobc           4.92m         ND  
 
Event 574  Triple Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 49-05.75  7/29/1995   Chris Hercules, Palatine, IL             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blake Ivie                14 AZ Flames TC                      9.75m  
 -- David Bowens              15 Texas Shoot Star                   FOUL   f
 
Event 575  Shot Put (12#) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jeremy Tuttle             15 Unattached            14.63m     13.60m  
  2 Travis Colby              14 Arizona Puma          13.12m     12.96m  
  3 Shawn Collins             14 Unattached            11.35m     12.51m  
  4 Chris Shaver              14 Mustangs TC            9.74m     10.11m  
  4 Albert Medina             14 Unattached            10.06m     10.11m  
  6 Asinobi Jones             15 Mustangs TC           11.04m      9.64m  
  7 Robert Cord               14 Northwest Xp                      8.73m  
  8 Daniel Saenz              14 Arizbushmast                      8.61m  
  9 Quashawn Luster-Smith     14 Arizona Tita           8.16m      8.01m  
 -- Erik Johnsonjr            15 Unattached            12.19m         ND  
 -- Dillon Roberts            14 Unattached            12.50m         ND  
 
Event 576  Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 191-11  6/1/1985    Kami Keshmiri, Reno, NV                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jeremy Tuttle             15 Unattached            49.38m     48.55m  
  2 Shawn Collins             14 Unattached            33.02m     34.56m  
  3 Travis Colby              14 Arizona Puma          30.29m     28.16m  
  4 Albert Medina             14 Unattached            28.96m     27.52m  
  5 Asinobi Jones             15 Mustangs TC           25.24m     24.26m  
  6 Chris Shaver              14 Mustangs TC           24.95m     24.24m  
  7 Daniel Saenz              14 Arizbushmast                     22.02m  
  8 Robert Cord               14 Northwest Xp                     21.72m  
 -- Erik Johnsonjr            15 Unattached            35.05m         ND  
 -- Dillon Roberts            14 Unattached            37.19m         ND  
 
Event 577  Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 202-09  7/6/2001    Dustin Johnson, Crossett, AR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Travis Colby              14 Arizona Puma          50.98m     45.16m  
  2 Robert Cord               14 Northwest Xp                     34.22m  
  3 Chris Shaver              14 Mustangs TC           21.43m     24.30m  
  4 Shawn Collins             14 Unattached                       24.19m  
  5 Quashawn Luster-Smith     14 Arizona Tita                     22.62m  
 -- Daniel Saenz              14 Arizbushmast                         ND  
 -- Eugene Poe                14 Unattached                           ND  
 
Event 601  100 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kylar Handy               16 Arizona Gold                      13.31  
  2 Jordan Davies             16 Pops TC                14.27      14.13  
  3 Kristina Mcgrew           17 Texas Shoot Star                  14.36  
 
Event 602  200 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 23.32  7/29/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kylar Handy               16 Arizona Gold                      27.36  
  2 Jordan Davies             16 Pops TC                29.44      29.25  
  3 Kristina Mcgrew           17 Texas Shoot Star                  30.75  
 
Event 603  400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kylar Handy               16 Arizona Gold                    1:03.61  
 
Event 611  100 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 William Chacon            17 Mustangs TC            12.73      12.42  
 
Event 614  800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 1:49.49  7/27/2000   Nick Davenport, Houston, TX               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kasey Kasprowicz          17 Arizona Puma                    2:21.80  
 
Event 662  Pole Vault Young Women
=========================================================================
    National: N 12-07.25  7/28/2001   Elizabeth Boyle, Chicago, IL             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Bailey Bowers             16 Unattached                           NH  
 
Event 663  Long Jump Young Women
=========================================================================
    National: N 20-10.50  7/29/1994   Angela Henry, Omaha, NE                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kristina Mcgrew           17 Texas Shoot Star                  4.12m  
 
Event 665  Shot Put (4K) Young Women
=========================================================================
    National: N 49-09.75  7/25/1997   Becky Beachler, Oakland, NE              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jordan Davies             16 Pops TC                7.14m      8.05m  
 
Event 671  High Jump Young Men
=========================================================================
    National: N  7-06  7/9/1983    Dothel Edwards, Athens, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Dylan Walashek            16 Arizona Puma           2.05m         NH  
 
Event 675  Shot Put (12#) Young Men
=========================================================================
    National: N 67-00.50  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mason Simmons             17 Unnattached                      15.11m  
  2 Jarred Begay              17 Tonto Apache                     11.98m  
  3 William Chacon            17 Mustangs TC           10.66m     10.62m  
 -- Cody Roberts              16 Unattached            15.54m         ND  
 -- Jesse Freeman             16 Mustangs TC            7.97m         ND  
 -- Shane Levine              17 Tonto Apache                         ND  
 
Event 676  Discus Throw (1.6K) Young Men
================================================================================
    National: N 207-04  1979        Clint Johnson, Overland Park, KS           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Trevor Berner             16 Unattached            43.64m     45.63m  
  2 Jarred Begay              17 Tonto Apache                     36.55m  
  3 William Chacon            17 Mustangs TC           27.70m     31.82m  
 -- Cody Roberts              16 Unattached            42.06m         ND  
 
Event 677  Javelin Throw (800G) Young Men
=========================================================================
    National: N 232-09  8/1/1998    Brian Kollar, Virginia Beach, Va           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 William Chacon            17 Mustangs TC                      39.38m