Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                  HY-TEK's Meet Manager 5/3/2009 03:50 PM
                  AZ JO Championships - 5/2/2009 to 6/4/2009                   
                              Arizona Association                              
                               Copper Canyon HS 
                             Combined Event Results                                    
 
Event 281  Triathlon Bantam Girls
=========================================================================
    National: N  1373  7/26/2000   Kiani Profit, Pasadena, Ca                  
 Association: A  1072  6/18/2005   Ashlee Moore, Arizona Flames                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Rebeka Green               9 Northwest Xp                        969  
  2 LeMeyah Charlton           9 Do Right TC                         562  
  3 McKaela Grubbs             9 Do Right TC                         539  
  4 Dominique Phillips         7 Arizona Risi                        452  
  5 Kenzington Pratt           8 Arizona Risi                        376  
  6 Sydney Green               9 Do Right TC                         337  
  7 Amaya Johnson              8 Arizona Pant                        308  
  8 Bianca Jones               8 Pops Track Club                     304  
  9 Anna Whitley               8 AZ Flames TC                        267  
 10 Deja Jackson               7 Arizona Risi                        224  
 11 Rose Cobbin                8 Arizbushmast                        214  
 12 Janae Goode                8 Do Right TC                         204  
 
Event 281  Triathlon: #1 Shot Put (6#) Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebeka Green               9 Northwest Xp             4.29m     164
  2 Anna Whitley               8 AZ Flames TC             4.25m     162
  3 LeMeyah Charlton           9 Do Right TC              4.13m     154
  4 McKaela Grubbs             9 Do Right TC              4.12m     154
  5 Kenzington Pratt           8 Arizona Risi             4.04m     149
  6 Bianca Jones               8 Pops Track Club          3.96m     144
  7 Sydney Green               9 Do Right TC              3.91m     141
  8 Amaya Johnson              8 Arizona Pant             3.87m     138
  9 Dominique Phillips         7 Arizona Risi             3.40m     109
 10 Rose Cobbin                8 Arizbushmast             2.89m      79
 11 Deja Jackson               7 Arizona Risi             2.65m      64
 12 Janae Goode                8 Do Right TC              2.35m      47
 
Event 281  Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebeka Green               9 Northwest Xp             1.25m     359
  2 McKaela Grubbs             9 Do Right TC              1.00m     141
  2 LeMeyah Charlton           9 Do Right TC              1.00m     141
  4 Anna Whitley               8 AZ Flames TC             0.95m     104
  5 Dominique Phillips         7 Arizona Risi             0.85m      41
  5 Amaya Johnson              8 Arizona Pant             0.85m      41
  5 Sydney Green               9 Do Right TC              0.85m      41
  8 Janae Goode                8 Do Right TC              0.80m      16
  8 Rose Cobbin                8 Arizbushmast             0.80m      16
  8 Deja Jackson               7 Arizona Risi             0.80m      16
  8 Kenzington Pratt           8 Arizona Risi             0.80m      16
 -- Bianca Jones               8 Pops Track Club             NH  
 
Event 281  Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rebeka Green               9 Northwest Xp             30.53   2    446
  2 Dominique Phillips         7 Arizona Risi             32.84   2    302
  3 LeMeyah Charlton           9 Do Right TC              33.48   2    267
  4 McKaela Grubbs             9 Do Right TC              33.92   2    244
  5 Kenzington Pratt           8 Arizona Risi             34.58   2    211
  6 Bianca Jones               8 Pops Track Club          35.70   1    160
  7 Sydney Green               9 Do Right TC              35.82   2    155
  8 Deja Jackson               7 Arizona Risi             36.07   1    144
  9 Janae Goode                8 Do Right TC              36.15   1    141
 10 Amaya Johnson              8 Arizona Pant             36.46   2    129
 11 Rose Cobbin                8 Arizbushmast             36.71   1    119
 12 Anna Whitley               8 AZ Flames TC             42.08   2      1
 
Event 291  Triathlon Bantam Boys
=========================================================================
    National: N  1032  7/24/2002   Rashad Rainey-Cox, Moreno Valley, Ca        
 Association: A   692  6/19/1993   Ryan Nelson, Silver Streakers               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chase Cord                 9 Northwest Xp                        846A 
  2 Jeremiah Pruitt            9 Phoenix Bobc                        737A 
  3 Shamar Moreland            9 Do Right TC                         529  
  4 Treyvon Williams           9 Mustangs TC                         516  
  5 Dominic DeVictor           9 Phoenix Bobc                        498  
  6 Marquis Anderson           9 Arizona Risi                        448  
  7 Marcus Naisant             9 AZ Flames TC                        438  
  8 Russell Chris              8 Mustangs TC                         437  
  9 James Smith                8 AZ Flames TC                        404  
 10 David Cofield              9 Mustangs TC                         377  
 11 Samir Rahman               9 Phoenix Bobc                        371  
 12 Dorian Alexander           8 Arizona Pant                        270  
 13 Jalani Goode               9 Do Right TC                         248  
 14 Marcel Oliver              8 Arizona Pant                        242  
 15 Jalani Laffitte            9 Do Right TC                         228  
 16 Jaden Hale                 9 Pops Track Club                     221  
 17 Daniel Jimenez             9 Arizona Risi                        207  
 18 Levi Miller                8 Arizona Pant                        203  
 19 William Shaffer            7 Do Right TC                         202  
 20 Julian Jimenez             9 Arizbushmast                        165  
 21 Derrick Scott              7 Arizona Risi                        149  
 22 Kenneth Pratt              8 Arizona Risi                        146  
 23 Adrian Flores              7 Arizbushmast                        143  
 24 David Watkins              8 Arizona Pant                        141  
 25 Dakarai Alberty            7 Arizona Risi                        120  
 
Event 291  Triathlon: #1 Shot Put (6#) Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeremiah Pruitt            9 Phoenix Bobc             8.18m     377
  2 Chase Cord                 9 Northwest Xp             7.91m     361
  3 David Cofield              9 Mustangs TC              7.52m     338
  4 Marcus Naisant             9 AZ Flames TC             7.20m     319
  5 Dominic DeVictor           9 Phoenix Bobc             6.54m     280
  6 Treyvon Williams           9 Mustangs TC              6.15m     258
  7 Samir Rahman               9 Phoenix Bobc             5.67m     230
  8 Russell Chris              8 Mustangs TC              5.53m     222
  9 Shamar Moreland            9 Do Right TC              5.27m     207
 10 James Smith                8 AZ Flames TC             4.99m     190
 11 Jalani Goode               9 Do Right TC              4.81m     180
 12 Marquis Anderson           9 Arizona Risi             4.78m     178
 13 Julian Jimenez             9 Arizbushmast             4.54m     165
 14 Jaden Hale                 9 Pops Track Club          4.46m     160
 15 Jalani Laffitte            9 Do Right TC              4.23m     147
 15 Daniel Jimenez             9 Arizona Risi             4.23m     147
 17 Kenneth Pratt              8 Arizona Risi             4.21m     146
 18 Adrian Flores              7 Arizbushmast             4.16m     143
 18 William Shaffer            7 Do Right TC              4.16m     143
 20 Dorian Alexander           8 Arizona Pant             4.08m     139
 21 David Watkins              8 Arizona Pant             3.99m     133
 22 Levi Miller                8 Arizona Pant             3.78m     122
 23 Dakarai Alberty            7 Arizona Risi             3.61m     112
 24 Derrick Scott              7 Arizona Risi             3.57m     110
 25 Marcel Oliver              8 Arizona Pant             3.55m     109
 
Event 291  Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chase Cord                 9 Northwest Xp             1.35m     283
  2 Dominic DeVictor           9 Phoenix Bobc             1.25m     218
  3 Shamar Moreland            9 Do Right TC              1.15m     159
  3 Jeremiah Pruitt            9 Phoenix Bobc             1.15m     159
  3 James Smith                8 AZ Flames TC             1.15m     159
  3 Treyvon Williams           9 Mustangs TC              1.15m     159
  3 Marquis Anderson           9 Arizona Risi             1.15m     159
  8 Dorian Alexander           8 Arizona Pant             1.10m     131
  8 Samir Rahman               9 Phoenix Bobc             1.10m     131
 10 Russell Chris              8 Mustangs TC              1.05m     105
 10 Marcel Oliver              8 Arizona Pant             1.05m     105
 10 Marcus Naisant             9 AZ Flames TC             1.05m     105
 13 Levi Miller                8 Arizona Pant             1.00m      81
 13 Jalani Laffitte            9 Do Right TC              1.00m      81
 15 William Shaffer            7 Do Right TC              0.95m      59
 15 Jaden Hale                 9 Pops Track Club          0.95m      59
 17 David Cofield              9 Mustangs TC              0.90m      39
 17 Derrick Scott              7 Arizona Risi             0.90m      39
 17 Daniel Jimenez             9 Arizona Risi             0.90m      39
 17 Jalani Goode               9 Do Right TC              0.90m      39
 21 Dakarai Alberty            7 Arizona Risi             0.80m       8
 21 David Watkins              8 Arizona Pant             0.80m       8
 -- Adrian Flores              7 Arizbushmast                NH  
 -- Julian Jimenez             9 Arizbushmast                NH  
 -- Kenneth Pratt              8 Arizona Risi                NH  
 
Event 291  Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chase Cord                 9 Northwest Xp           1:07.18   4    202
  2 Jeremiah Pruitt            9 Phoenix Bobc           1:07.21   4    201
  3 Shamar Moreland            9 Do Right TC            1:08.84   4    163
  4 Marquis Anderson           9 Arizona Risi           1:11.35   3    111
  5 Russell Chris              8 Mustangs TC            1:11.40   3    110
  6 Treyvon Williams           9 Mustangs TC            1:12.01   4     99
  7 James Smith                8 AZ Flames TC           1:14.78   3     55
  8 Jalani Goode               9 Do Right TC            1:16.86   3     29
  9 Marcel Oliver              8 Arizona Pant           1:16.97   3     28
 10 Daniel Jimenez             9 Arizona Risi           1:17.75   2     21
 11 Marcus Naisant             9 AZ Flames TC           1:18.60   4     14
 12 Samir Rahman               9 Phoenix Bobc           1:19.14   4     10
 13 Jaden Hale                 9 Pops Track Club        1:20.62   3      2
 14 Dominic DeVictor           9 Phoenix Bobc           1:21.25   4 
 15 David Watkins              8 Arizona Pant           1:22.46   1 
 16 Kenneth Pratt              8 Arizona Risi           1:23.50   2 
 17 Derrick Scott              7 Arizona Risi           1:24.42   2 
 18 Dorian Alexander           8 Arizona Pant           1:24.84   3 
 19 David Cofield              9 Mustangs TC            1:25.63   4 
 20 Levi Miller                8 Arizona Pant           1:26.91   2 
 21 Jalani Laffitte            9 Do Right TC            1:27.33   3 
 22 William Shaffer            7 Do Right TC            1:31.29   2 
 23 Dakarai Alberty            7 Arizona Risi           1:38.42   1 
 24 Adrian Flores              7 Arizbushmast           1:40.49   1 
 25 Julian Jimenez             9 Arizbushmast           3:23.44   2 
 
Event 381  Outdoor Pentathlon Midget Girls
=========================================================================
    National: N  3111  7/25/2001   Kanai Profit, Pasadena, CA                  
 Association: A  3029  6/1/1996    Jacquelyn Johnson, Yuma Valley flyers       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC                       2219  
  2 Kierra Brown              11 Do Right TC                        2217  
  3 Drianna Mustin            10 Arizona Risi                       1867  
  4 Jessica Finley            11 Arizona Risi                       1752  
  5 Autumn Smith              10 Do Right TC                        1712  
  6 Brielle Sterns            10 Unattached                         1417  
  7 Kayla Richardson          10 Arizona Spee                       1328  
  8 Dastiny Saulsbberry       12 Arizona Risi                        248  
 
Event 381  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles (30") Midget Girls Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kierra Brown              11 Do Right TC              15.63   3    628
  2 Autumn Smith              10 Do Right TC              15.79   1    609
  3 Jessica Finley            11 Arizona Risi             16.02   3    581
  4 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC             16.29   3    549
  5 Drianna Mustin            10 Arizona Risi             16.97   1    473
  6 Brielle Sterns            10 Unattached               17.49   1    418
  7 Kayla Richardson          10 Arizona Spee             18.13   2    355
  8 Dastiny Saulsbberry       12 Arizona Risi             24.17   2      6
 
Event 381  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put (6#) Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kierra Brown              11 Do Right TC              9.44m     493
  2 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC             7.24m     350
  3 Drianna Mustin            10 Arizona Risi             7.01m     336
  3 Jessica Finley            11 Arizona Risi             7.01m     336
  5 Kayla Richardson          10 Arizona Spee             6.12m     279
  6 Autumn Smith              10 Do Right TC              5.40m     233
  7 Dastiny Saulsbberry       12 Arizona Risi             4.89m     201
  8 Brielle Sterns            10 Unattached               4.57m     181
 
Event 381  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC             1.30m     409
  2 Drianna Mustin            10 Arizona Risi             1.25m     359
  3 Kierra Brown              11 Do Right TC              1.20m     312
  3 Brielle Sterns            10 Unattached               1.20m     312
  5 Kayla Richardson          10 Arizona Spee             1.10m     222
  5 Jessica Finley            11 Arizona Risi             1.10m     222
  7 Autumn Smith              10 Do Right TC              1.05m     180
  8 Dastiny Saulsbberry       12 Arizona Risi             0.85m      41
 
Event 381  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC             4.40m     403
  2 Kierra Brown              11 Do Right TC              3.98m     303
  3 Brielle Sterns            10 Unattached               3.91m     287
  4 Autumn Smith              10 Do Right TC              3.89m     283
  5 Jessica Finley            11 Arizona Risi             3.86m     276
  6 Drianna Mustin            10 Arizona Risi             3.78m     259
 -- Kayla Richardson          10 Arizona Spee                ND  
 -- Dastiny Saulsbberry       12 Arizona Risi                ND  
 
Event 381  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC           2:45.78     508
  2 Kierra Brown              11 Do Right TC            2:48.30     481
  3 Kayla Richardson          10 Arizona Spee           2:49.22     472
  4 Drianna Mustin            10 Arizona Risi           2:52.29     440
  5 Autumn Smith              10 Do Right TC            2:55.57     407
  6 Jessica Finley            11 Arizona Risi           3:03.07     337
  7 Brielle Sterns            10 Unattached             3:17.53     219
  8 Dastiny Saulsbberry       12 Arizona Risi           4:10.90  
 
Event 391  Outdoor Pentathlon Midget Boys
=========================================================================
    National: N  2669  7/1/1999    Nick Best, Boring, OR                       
 Association: A  2318  6/12/1992   Geraldo Wingate, Silve Streakers            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Adam Turner               11 Mustangs TC                        2613A 
  2 Kory Wilson               11 Northwest Xp                       2345A 
  3 Jalen Johnson             11 Arizona Pant                       2312  
  4 Devin Franklin            11 Arizona Pant                       2128  
  5 Chris Cofield             11 Mustangs TC                        2034  
  6 Jerome Green              10 Do Right TC                        1706  
  7 Vic Conyers Jr            11 Arizona Risi                       1523  
  8 Terrell Felix             10 Mustangs TC                        1257  
  9 Alejandro Ruiz            11 Arizona Risi                        897  
 
Event 391  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles (30") Midget Boys Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Adam Turner               11 Mustangs TC              12.54   3    953
  2 Jalen Johnson             11 Arizona Pant             13.24   1    854
  3 Kory Wilson               11 Northwest Xp             13.32   2    843
  4 Devin Franklin            11 Arizona Pant             14.16   3    733
  5 Chris Cofield             11 Mustangs TC              15.12   3    616
  6 Vic Conyers Jr            11 Arizona Risi             15.58   2    563
  7 Jerome Green              10 Do Right TC              16.07   3    510
  8 Alejandro Ruiz            11 Arizona Risi             17.70   2    349
  9 Terrell Felix             10 Mustangs TC              18.27   2    300
 
Event 391  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put (6#) Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kory Wilson               11 Northwest Xp            10.40m     510
  2 Adam Turner               11 Mustangs TC             10.38m     508
  3 Chris Cofield             11 Mustangs TC              9.52m     457
  4 Jalen Johnson             11 Arizona Pant             7.57m     341
  5 Jerome Green              10 Do Right TC              7.50m     337
  6 Devin Franklin            11 Arizona Pant             7.30m     325
  7 Alejandro Ruiz            11 Arizona Risi             6.87m     300
  8 Vic Conyers Jr            11 Arizona Risi             6.50m     278
  9 Terrell Felix             10 Mustangs TC              5.86m     241
 
Event 391  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Adam Turner               11 Mustangs TC              1.45m     352
  2 Jalen Johnson             11 Arizona Pant             1.35m     283
  2 Kory Wilson               11 Northwest Xp             1.35m     283
  2 Chris Cofield             11 Mustangs TC              1.35m     283
  5 Vic Conyers Jr            11 Arizona Risi             1.30m     250
  5 Devin Franklin            11 Arizona Pant             1.30m     250
  7 Terrell Felix             10 Mustangs TC              1.25m     218
  8 Jerome Green              10 Do Right TC              1.20m     188
 -- Alejandro Ruiz            11 Arizona Risi                NH  
 
Event 391  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Adam Turner               11 Mustangs TC              5.02m     386
  2 Devin Franklin            11 Arizona Pant             4.98m     378
  2 Jalen Johnson             11 Arizona Pant             4.98m     378
  4 Kory Wilson               11 Northwest Xp             4.93m     369
  5 Chris Cofield             11 Mustangs TC              4.18m     235
  6 Vic Conyers Jr            11 Arizona Risi             4.15m     230
  7 Jerome Green              10 Do Right TC              4.14m     229
  8 Terrell Felix             10 Mustangs TC              3.70m     159
  9 Alejandro Ruiz            11 Arizona Risi             3.26m      98
 
Event 391  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jalen Johnson             11 Arizona Pant           5:18.81     456
  2 Chris Cofield             11 Mustangs TC            5:21.45     443
  3 Jerome Green              10 Do Right TC            5:21.47     442
  4 Devin Franklin            11 Arizona Pant           5:21.49     442
  5 Adam Turner               11 Mustangs TC            5:26.96     414
  6 Kory Wilson               11 Northwest Xp           5:42.37     340
  7 Terrell Felix             10 Mustangs TC            5:42.67     339
  8 Vic Conyers Jr            11 Arizona Risi           6:16.25     202
  9 Alejandro Ruiz            11 Arizona Risi           6:31.41     150
 
Event 481  Outdoor Pentathlon Youth Girls
=========================================================================
    National: N  3521  7/24/2001   Alyssa Hasan, Williamsville, NY             
 Association: A  3288  7/18/1998   Jacquelyn Johnson, Yuma Valley Flyers       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jaden Degraci             13 Arizona Chee                       2786  
  2 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee                       2576  
  3 Casidy Roberts            13 Unattached                         2361  
  4 Angela Robinson           12 Arizona Risi                       2019  
  5 Takerra Waters            12 Do Right TC                        1999  
  6 Anna Sundsteat            12 Unattached                         1835  
  7 Tori Kruger               12 Northwest Xp                       1452  
 
Event 481  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles (30") Youth Girls Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee             15.81   2    738
  2 Jaden Degraci             13 Arizona Chee             16.43   2    662
  3 Casidy Roberts            13 Unattached               17.78   1    511
  4 Anna Sundsteat            12 Unattached               18.48   1    440
  5 Angela Robinson           12 Arizona Risi             19.22   1    370
  6 Tori Kruger               12 Northwest Xp             19.51   2    344
  7 Takerra Waters            12 Do Right TC              20.93   1    230
 
Event 481  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put (6#) Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee             9.36m     488
  2 Anna Sundsteat            12 Unattached               8.62m     440
  3 Casidy Roberts            13 Unattached               8.25m     416
  4 Jaden Degraci             13 Arizona Chee             7.82m     388
  5 Takerra Waters            12 Do Right TC              7.72m     381
  6 Tori Kruger               12 Northwest Xp             7.31m     355
  7 Angela Robinson           12 Arizona Risi             6.89m     328
 
Event 481  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Casidy Roberts            13 Unattached               1.45m     566
  1 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee             1.45m     566
  1 Jaden Degraci             13 Arizona Chee             1.45m     566
  4 Anna Sundsteat            12 Unattached               1.35m     460
  4 Takerra Waters            12 Do Right TC              1.35m     460
  4 Angela Robinson           12 Arizona Risi             1.35m     460
 -- Tori Kruger               12 Northwest Xp                NH  
 
Event 481  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jaden Degraci             13 Arizona Chee             4.83m     514
  2 Takerra Waters            12 Do Right TC              4.52m     433
  3 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee             4.50m     428
  4 Angela Robinson           12 Arizona Risi             4.20m     355
  5 Tori Kruger               12 Northwest Xp             3.87m     279
  6 Casidy Roberts            13 Unattached               3.84m     272
  7 Anna Sundsteat            12 Unattached               3.28m     157
 
Event 481  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jaden Degraci             13 Arizona Chee           2:33.00     656
  2 Casidy Roberts            13 Unattached             2:38.00     596
  3 Angela Robinson           12 Arizona Risi           2:46.00     506
  4 Takerra Waters            12 Do Right TC            2:47.00     495
  5 Tori Kruger               12 Northwest Xp           2:49.00     474
  6 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee           3:01.00     356
  7 Anna Sundsteat            12 Unattached             3:03.00     338
 
Event 491  Outdoor Pentathlon Youth Boys
=========================================================================
    National: N  3485  7/5/1989    Ryan Theriault, Las Vegas. NV               
 Association: A  2955  6/12/2000   Jared Schmiege, Silver Streakers            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Will Hooper               13 Arizona Puma                       2111  
  2 Tim Duckworth             12 Phoenix Bobc                       2110  
  3 Braxton Nickerson         13 Do Right TC                        1968  
  4 Cole Sterns               13 Unattached                         1964  
  5 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant                       1894  
  6 Austin Walashek           12 Arizona Puma                       1893  
  7 Austin Dancer             13 Arizona Puma                       1598  
  8 James Kondziola           13 Arizona Risi                       1490  
  9 Carter Radke              12 Arizona Puma                       1446  
 
Event 491  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles (33") Youth Boys Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tim Duckworth             12 Phoenix Bobc             16.62   2    665
  2 Cole Sterns               13 Unattached               17.26   1    597
  3 Braxton Nickerson         13 Do Right TC              17.41   3    582
  4 Will Hooper               13 Arizona Puma             17.88   3    536
  5 Austin Walashek           12 Arizona Puma             19.21   1    414
  6 Carter Radke              12 Arizona Puma             19.25   1    411
  7 Austin Dancer             13 Arizona Puma             20.28   2    327
  8 James Kondziola           13 Arizona Risi             21.05   2    271
  9 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant             21.26   3    256
 
Event 491  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put (4K) Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Austin Walashek           12 Arizona Puma            10.32m     505
  2 Will Hooper               13 Arizona Puma            10.25m     501
  3 Austin Dancer             13 Arizona Puma             8.81m     414
  4 Cole Sterns               13 Unattached               8.65m     405
  5 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant             7.78m     353
  6 Braxton Nickerson         13 Do Right TC              6.85m     298
  7 Carter Radke              12 Arizona Puma             6.74m     292
  8 Tim Duckworth             12 Phoenix Bobc             6.48m     277
  9 James Kondziola           13 Arizona Risi             5.93m     245
 
Event 491  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Will Hooper               13 Arizona Puma             1.55m     426
  1 Austin Walashek           12 Arizona Puma             1.55m     426
  3 Tim Duckworth             12 Phoenix Bobc             1.50m     389
  3 Carter Radke              12 Arizona Puma             1.50m     389
  5 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant             1.45m     352
  6 Braxton Nickerson         13 Do Right TC              1.40m     317
  7 Austin Dancer             13 Arizona Puma             1.35m     283
  7 Cole Sterns               13 Unattached               1.35m     283
  7 James Kondziola           13 Arizona Risi             1.35m     283
 
Event 491  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant             5.17m     415
  2 Cole Sterns               13 Unattached               4.86m     356
  3 Austin Walashek           12 Arizona Puma             4.84m     352
  4 Tim Duckworth             12 Phoenix Bobc             4.68m     323
  5 Austin Dancer             13 Arizona Puma             4.67m     321
  6 Will Hooper               13 Arizona Puma             4.61m     310
  7 Carter Radke              12 Arizona Puma             4.36m     266
  8 Braxton Nickerson         13 Do Right TC              4.25m     247
  9 James Kondziola           13 Arizona Risi             3.88m     187
 
Event 491  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Braxton Nickerson         13 Do Right TC            5:06.27     524
  2 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant           5:07.40     518
  3 James Kondziola           13 Arizona Risi           5:09.91     504
  4 Tim Duckworth             12 Phoenix Bobc           5:18.86     456
  5 Will Hooper               13 Arizona Puma           5:42.82     338
  6 Cole Sterns               13 Unattached             5:46.30     323
  7 Austin Dancer             13 Arizona Puma           6:02.77     253
  8 Austin Walashek           12 Arizona Puma           6:17.92     196
  9 Carter Radke              12 Arizona Puma           6:53.62      88
 
Event 591  Decathlon Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N  6896  7/29/1998   Tim Morse, Shoreline, WA                    
 Association: A  5741  6/3/1995    Josh Pearson, Silver Streakers              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Axel Muller-Aranda        15 Arizona Elite                      4867  
  2 Cody McDonald             14 Unattached                         3177  
  3 Devontae Scott            15 Unattached                         2458  
 
Event 591  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cody McDonald             14 Unattached               12.18     616
  2 Axel Muller-Aranda        15 Arizona Elite            12.53     551
  3 Devontae Scott            15 Unattached               13.79     343
 
Event 591  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Axel Muller-Aranda        15 Arizona Elite            5.51m     483
  2 Cody McDonald             14 Unattached               5.02m     386
  3 Devontae Scott            15 Unattached               4.67m     321
 
Event 591  Decathlon: #3 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Axel Muller-Aranda        15 Arizona Elite            1.60m     464
  2 Cody McDonald             14 Unattached               1.40m     317
  3 Devontae Scott            15 Unattached               1.30m     250
 
Event 591  Decathlon: #4 Shot Put (12#) Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Axel Muller-Aranda        15 Arizona Elite           10.95m     543
  2 Devontae Scott            15 Unattached               7.38m     330
  3 Cody McDonald             14 Unattached               6.68m     289
 
Event 591  Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cody McDonald             14 Unattached               59.05     446
  2 Axel Muller-Aranda        15 Arizona Elite            59.21     440
  3 Devontae Scott            15 Unattached             1:04.03     286
 
Event 591  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Axel Muller-Aranda        15 Arizona Elite            16.98     626
  2 Cody McDonald             14 Unattached               21.17     263
  3 Devontae Scott            15 Unattached               24.76      72
 
Event 591  Decathlon: #7 Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Axel Muller-Aranda        15 Arizona Elite           28.80m     441
  2 Cody McDonald             14 Unattached              18.39m     242
  3 Devontae Scott            15 Unattached              12.89m     142
 
Event 591  Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Axel Muller-Aranda        15 Arizona Elite            3.20m     406
 -- Cody McDonald             14 Unattached                  NH  
 -- Devontae Scott            15 Unattached                  NH  
 
Event 591  Decathlon: #9 Javelin Throw (800G) Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Axel Muller-Aranda        15 Arizona Elite           36.44m     391
  2 Cody McDonald             14 Unattached              23.11m     204
  3 Devontae Scott            15 Unattached              22.56m     196
 
Event 591  Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Axel Muller-Aranda        15 Arizona Elite          5:06.57     522
  2 Devontae Scott            15 Unattached             5:07.43     518
  3 Cody McDonald             14 Unattached             5:27.04     414