Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                   HY-TEK's Meet Manager 3/22/2009 05:17 PM
                          Regulation Meet - 3/21/2009                          
                           Youth Only - 9 Lane Track                           
                                    Mesa CC                                    
                                    Results                                    
 
Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Phillips, Dominique        7 Arizona Risi                      16.23   5 
  2 Cuff, Ikeah                7 Arizona Spee                      16.50   1 
  3 Black, Sky                 7 Mustangs TC            17.14      16.89   4 
  4 Williams, Kiemya           7 Do Right TC            17.69      16.95   4 
  5 Adams, Adora               6 Arizona Chee           16.60      17.36   4 
  6 Carradine, Tmarra          7 Arizona Tita           17.83      17.72   4 
  7 Reynolds, Trinity          7 Eternal Flam           18.18      17.95   2 
  8 Mustin, Dominique          6 Arizona Risi                      18.01   5 
  9 Valdez, Gabrilella         7 Arizona Gold           17.50      18.13   4 
 10 Neal, Nasiyah              7 Do Right TC            17.74      18.15   4 
 11 Jackson, Deja              7 Arizona Risi                      18.26   3 
 12 Maddox, Sadeja             7 Miles Per Ho                      18.35   3 
 13 Scroggins, Trinty          7 Do Right TC            19.17      18.52   2 
 14 Charlton, Jayde            6 Do Right TC            18.75      18.53   2 
 15 Reed, Haila                6 Do Right TC            18.81      18.63   2 
 16 Coleman, Trinity           7 Mustangs TC            18.30      18.66   2 
 17 Garcia, Madison            6 Arizona Spee                      18.70   3 
 18 Lashley, Robin             7 Miles Per Ho                      18.72   5 
 19 Edwards, Aziauna           7 Arizona Gold           18.00      18.82   4 
 20 Norman, Makayla            7 Arizona Sain           19.38      18.98   2 
 21 Johnson, Mia               7 Arizona Gold           16.95      19.00   4 
 22 Robinson, Taylor           6 Mustangs TC            19.37      19.03   2 
 23 Johnson, Destinee          6 Do Right TC                       19.26   1 
 24 Farrington, Raegan         5 Arizona Chee                      19.34   6 
 25 Timms, Tyanna              6 Arizona Pant                      19.42   3 
 26 Smith, Aria                7 Arizona Chee                      19.52   5 
 27 Cesar, Kayla               7 Miles Per Ho                      20.02   6 
 28 Lathon, Amaya              5 Phoenix Bobc           23.02      20.40   6 
 29 Clark, Amberlee            4 Arizona Quic                      20.48   1 
 30 Eaton, Jolie               7 Arizona Gold                      20.92   3 
 31 Oliver, Sariya             5 Arizona Pant           21.00      21.26   2 
 32 Prejean, Syeira            4 Arizona Pant                      21.38   3 
 33 Hutchinson, Amreah         5 AZ Flames TC           21.40      21.94   6 
 34 Scroggins, Joanee          6 Do Right TC                       22.18   5 
 35 Johnson, Jhidah            4 Do Right TC                       23.15   5 
 36 Collier, Lashonti          5 Do Right TC                       23.34   1 
 37 Govan, Ayanna              5 Arizona Spee                      23.55   3 
 38 Beech, Lauren              5 Arizona Spee                      24.15   5 
 39 Funkhouser, Hayden         4 AZ Flames TC           23.95      24.17   6 
 40 Montano, Nevaeh            5 Arizona Tita           23.93      24.72   6 
 41 Bingham, Savannah          4 Mustangs TC            25.86      24.77   6 
 
Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Phillips, Dominique        7 Arizona Risi                      34.37   4 
  2 Black, Sky                 7 Mustangs TC            35.82      36.62   6 
  3 Haynes, Shardae            7 Do Right TC            37.19      37.83   6 
  4 Cuff, Ikeah                7 Arizona Spee                      38.15   2 
  5 Reynolds, Trinity          7 Eternal Flam           38.39      38.37   5 
  6 Williams, Kiemya           7 Do Right TC            40.04      38.64   5 
  7 Adams, Adora               6 Arizona Chee           35.00      38.86   6 
  8 Mustin, Dominique          6 Arizona Risi                      39.17   4 
  9 Scroggins, Trinty          7 Do Right TC            39.15      39.32   5 
 10 Valdez, Gabrilella         7 Arizona Gold           38.00      39.85   6 
 11 Betts-Jackson, Jade        7 Do Right TC            45.47      40.56   3 
 12 Charlton, Jayde            6 Do Right TC            39.00      40.86   5 
 13 Smith, Aria                7 Arizona Chee                      40.96   1 
 14 Neal, Nasiyah              7 Do Right TC            37.82      41.15   6 
 15 Lashley, Robin             7 Miles Per Ho                      41.18   1 
 16 Jackson, Deja              7 Arizona Risi                      41.25   4 
 17 Farrington, Raegan         5 Arizona Chee                      42.00   1 
 18 Reed, Haila                6 Do Right TC            41.45      42.17   5 
 19 Coleman, Trinity           7 Mustangs TC            36.68      42.21   6 
 20 Garcia, Madison            6 Arizona Spee                      42.22   2 
 21 Jacks, Erin                7 Do Right TC                       42.53   2 
 22 Edwards, Aziauna           7 Arizona Gold           38.00      42.75   6 
 23 Maddox, Sadeja             7 Miles Per Ho                      42.88   1 
 24 Johnson, Mia               7 Arizona Gold           39.00      43.08   5 
 25 Carradine, Tmarra          7 Arizona Tita           38.64      43.70   5 
 26 Kirk, Najela               5 Miles Per Ho                      44.05   2 
 27 Cesar, Kayla               7 Miles Per Ho                      44.42   4 
 28 Robinson, Taylor           6 Mustangs TC            43.78      45.03   5 
 29 Eaton, Jolie               7 Arizona Gold                      45.73   1 
 30 Timms, Tyanna              6 Arizona Pant                      46.09   4 
 31 Johnson, Destinee          6 Do Right TC                       46.34   2 
 32 Hutchinson, Amreah         5 AZ Flames TC           47.29      48.20   3 
 33 Clark, Amberlee            4 Arizona Quic                      48.53   4 
 34 Scroggins, Joanee          6 Do Right TC                       48.88   1 
 35 Jackson, Kendall           7 AZ Flames TC                      51.07   1 
 36 Funkhouser, Hayden         4 AZ Flames TC           50.95      52.49   3 
 37 Oliver, Sariya             5 Arizona Pant           48.91      52.76   3 
 38 Collier, Lashonti          5 Do Right TC                       53.42   1 
 39 Beech, Lauren              5 Arizona Spee                      54.44   4 
 40 Davis, Aniya               4 Do Right TC                       54.85   1 
 41 Lathon, Amaya              5 Phoenix Bobc           51.29      55.27   3 
 42 Bingham, Savannah          4 Mustangs TC            59.99      56.48   3 
 43 Montano, Nevaeh            5 Arizona Tita           49.00      56.85   3 
 44 Govan, Ayanna              5 Arizona Spee                    1:08.13   2 
 -- diaz, sarah                7 Arizona Risi                         NT   4 
 
Event 111  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Shedrick, Wyatt            7 Do Right TC            15.49      15.63   9 
  2 Jones, Roshaun             7 Arizona Spee           16.00      15.73   9 
  3 Roberts, Devin             7 Arizona Chee           16.72      16.63   9 
  4 Jackson, Alden             7 Do Right TC            16.64      16.64   9 
  5 Bryant, Jzhantavyon        7 Do Right TC            16.98      16.74   5 
  5 Taylor, Kiondre            7 Arizona Chee           16.72      16.74   5 
  7 Shaffer, William           7 Do Right TC            16.74      16.79   5 
  8 England, Joshua            7 Arizona Pant           16.84      16.87   5 
  9 Brown, John                7 Arizona Sain           16.93      17.04   5 
 10 Taylor, Jaelon             7 Arizona Puma           17.72      17.14   8 
 11 Singleton, Dorian          8 Arizona Spee                      17.18   6 
 12 Lipford, Brail             7 Arizona Chee           16.72      17.20   9 
 13 Coleman, Zaquerain         7 Arizona Sain           17.79      17.21   8 
 14 Gruenwald, Jacob           7 Arizona Chee           16.72      17.26   9 
 14 Johnson, Andre             7 Arizona Gold           16.00      17.26   9 
 16 Laffitte, Jaleel           7 Do Right TC            17.76      17.32   8 
 17 Dixon, Janye               7 Do Right TC            17.25      17.41   5 
 18 Craft, Larry               7 Arizona Gold           16.00      17.54   9 
 19 Boykins, Quinn             7 Northwest Xp           17.20      17.69   5 
 20 Green, Tre                 6 Northwest Xp           18.10      17.74   8 
 21 Scott, Derrick             7 Arizona Risi                      17.78   4 
 22 Rincon, Joseph             6 Mustangs TC            18.12      17.81   7 
 23 Byrd, Terry                6 Do Right TC            18.20      18.00   7 
 24 Bailey, David              7 Arizona Tita           18.03      18.05   8 
 24 Nixon, Elijah              6 Coldwater Ex                      18.05   4 
 26 King, Emery                7 AZ Flames TC           17.73      18.11   8 
 27 Cord, Bryce                5 Northwest Xp           18.50      18.12   7 
 28 Garrett, Quamari           6 Do Right TC            18.95      18.14   3 
 29 Goodman, Myles             7 Mustangs TC            17.66      18.15   8 
 30 Wheaton, Markye            5 Do Right TC            18.70      18.31   7 
 31 Hulbert, Corbin            7 Northwest Xp           18.50      18.37   7 
 32 Mcdonald, Treveon          6 Arizona Sain           16.78      18.40   5 
 33 Woods, Asante              7 Arizona Chee                      18.47   4 
 34 Wright, Adonn              7 Arizona Gold           17.00      18.53   5 
 35 Reeves, Ceth               7 Eternal Flam           20.99      18.54   2 
 36 Stinson, Justin            6 Arizona Chee                      18.57   4 
 37 Harris, Trevon             6 Do Right TC            20.24      18.67   2 
 38 Flores, Adrian             7 Arizbushmast                      18.87   6 
 39 Felix, Malachi             7 Mustangs TC            19.30      18.91   3 
 40 Coleman, Jayden            6 Northwest Xp           19.50      18.94   3 
 41 Thain, Tommy               6 Feel The Hea           18.20      18.95   7 
 41 Brooks, Dason              6 AZ Flames TC           18.72      18.95   3 
 43 Walker, Jaleel             6 Arizona Sain           17.96      19.00   8 
 44 Thain, Russle              6 Feel The Hea           18.49      19.04   7 
 45 Govan, Aidan               7 Arizona Spee                      19.11   6 
 45 Farr, Shaquille            6 Arizona Puma           18.26      19.11   7 
 47 Love, Demtris              6 Arizona Gold           18.00      19.15   8 
 47 Parrish, Jordon            6 Arizona Tita           19.94      19.15   3 
 49 Douglass, Garrison         5 Unattached             19.00      19.16   3 
 50 Odhams, Zimbalist          6 Arizona Sain           18.48      19.19   7 
 51 Fields, Isaiah             7 Arizona Spee                      19.20   6 
 52 Love, Gary                 7 Arizona Tita           20.13      19.29   2 
 53 Buckner, Michael           7 Do Right TC            21.36      19.56   2 
 54 Jackson, Keyshaun          7 Arizona Tita           19.78      19.65   3 
 55 Grubb, Devon               5 Do Right TC            20.17      19.81   2 
 56 Adams, Quaron              5 Do Right TC                       19.87   1 
 57 Alberty, Dakarai           7 Arizona Risi                      19.95   6 
 58 reckard, davis             7 AZ Flames TC                      19.99   6 
 59 Elmore, Amar               5 Do Right TC            21.88      20.84   2 
 60 Brown, Jamari              5 Arizona Sain           21.01      20.95   2 
 61 Zapata, Erick              6 Arizbushmast                      21.36   4 
 62 Tarango, Steven            6 Arizbushmast                      22.90   6 
 63 Kelley, Logan              5 AZ Flames TC           22.73      23.33   1 
 64 Felix, Kaleb               5 Mustangs TC            22.42      23.39   2 
 65 Harris, Tyren              4 Do Right TC            24.36      24.25   1 
 
Event 112  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Roshaun             7 Arizona Spee           31.21      32.26   5 
  2 Shedrick, Wyatt            7 Do Right TC            32.20      32.32   5 
  3 Shaffer, William           7 Do Right TC            34.89      35.38   5 
  4 Roberts, Devin             7 Arizona Chee                      35.74   3 
  5 Taylor, Jaelon             7 Arizona Puma           36.15      35.76   5 
  6 Taylor, Kiondre            7 Arizona Chee                      35.86   3 
  7 Dixon, Janye               7 Do Right TC            37.60      36.12   1 
  8 Scott, Derrick             7 Arizona Risi                      36.53   4 
  9 Singleton, Dorian          8 Arizona Spee                      36.55   8 
 10 Bryant, Jzhantavyon        7 Do Right TC            35.44      36.77   5 
 11 Laffitte, Jaleel           7 Do Right TC            36.40      36.98   1 
 12 Brown, John                7 Arizona Sain           34.32      37.01   5 
 13 England, Joshua            7 Arizona Pant           34.39      37.02   5 
 14 Johnson, Andre             7 Arizona Gold           33.00      37.07   5 
 15 Green, Tre                 6 Northwest Xp           38.50      37.11   1 
 16 Center, Davieon            6 Do Right TC                       37.30   4 
 17 Lipford, Brail             7 Arizona Chee                      37.31   8 
 18 Goodman, Myles             7 Mustangs TC            38.17      37.62   1 
 19 Gruenwald, Jacob           7 Arizona Chee                      37.63   7 
 20 Miller, Zachary            7 Unattached                        37.72   7 
 21 Coleman, Zaquerain         7 Arizona Sain           37.53      37.96   1 
 22 Ivie, Connor               6 AZ Flames TC           37.47      38.09   1 
 23 Nixon, Elijah              6 Coldwater Ex                      38.31   4 
 24 Bailey, David              7 Arizona Tita           37.44      38.35   1 
 25 Rincon, Joseph             6 Mustangs TC            39.22      38.39   6 
 26 Byrd, Terry                6 Do Right TC            38.21      39.04   1 
 27 Grubb, Tyson               7 Do Right TC            40.29      39.09   6 
 28 Hulbert, Corbin            7 Northwest Xp           39.60      39.30   6 
 29 Harris, Trevon             6 Do Right TC                       40.21   7 
 30 Stinson, Justin            6 Arizona Chee                      40.22   7 
 31 Walker, Jaleel             6 Arizona Sain           38.97      40.50   6 
 32 Garrett, Quamari           6 Do Right TC                       40.85   4 
 33 Thain, Russle              6 Feel The Hea           42.86      41.01   2 
 34 Odhams, Zimbalist          6 Arizona Sain           39.55      41.20   6 
 35 Alberty, Dakarai           7 Arizona Risi                      41.40   4 
 36 Felix, Malachi             7 Mustangs TC            40.21      41.41   6 
 37 Cord, Bryce                5 Northwest Xp           39.60      41.49   6 
 38 Thain, Tommy               6 Feel The Hea           40.72      41.88   2 
 39 Valentine, Dhayven         6 Arizona Tita                      42.07   8 
 40 Williams, Jaylon           6 Arizona Chee                      42.71   3 
 41 Coleman, Jayden            6 Northwest Xp           40.30      42.72   6 
 42 Buckner, Michael           7 Do Right TC            41.00      42.74   2 
 43 Mcdonald, Treveon          6 Arizona Sain           38.74      42.76   6 
 44 Govan, Aidan               7 Arizona Spee                      42.93   7 
 45 Adams, Quaron              5 Do Right TC                       43.68   7 
 46 Fields, Isaiah             7 Arizona Spee                      43.74   7 
 47 Grubb, Devon               5 Do Right TC            40.40      43.79   2 
 48 Woods, Asante              7 Arizona Chee                      43.98   3 
 49 Wheaton, Markye            5 Do Right TC            40.40      44.01   2 
 50 Parrish, Jordon            6 Arizona Tita           45.47      44.38   8 
 51 Farr, Shaquille            6 Arizona Puma           38.12      44.68   1 
 52 Reeves, Ceth               7 Eternal Flam           43.61      44.82   2 
 53 Douglass, Garrison         5 Unattached             44.00      44.90   2 
 54 Flores, Adrian             7 Arizbushmast                      45.05   7 
 55 Zapata, Erick              6 Arizbushmast                      45.61   7 
 56 Jackson, Keyshaun          7 Arizona Tita           44.50      46.23   2 
 57 Brown, Jamari              5 Arizona Sain           45.73      47.29   8 
 58 Hawkins, Devean            4 Mustangs TC            52.59      47.38   8 
 58 Love, Gary                 7 Arizona Tita           45.27      47.38   8 
 60 Tarango, Steven            6 Arizbushmast                      49.93   3 
 61 Felix, Kaleb               5 Mustangs TC                       53.10   3 
 62 Kelley, Logan              5 AZ Flames TC           52.64      58.90   8 
 63 Harris, Tyren              4 Do Right TC            53.94      59.58   8 
 
Event 141  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                  1:12.00    1:13.42  
     1) Haynes, Shardae 7               2) Neal, Nasiyah 7                
     3) Reed, Haila 6                   4) Williams, Kiemya 7             
  2 Do Right TC  'B'                                  1:18.00    1:17.12  
     1) Betts-Jackson, Jade 7           2) Charlton, Jayde 6              
     3) Jacks, Erin 7                   4) Scroggins, Trinty 7            
  3 Arizona Gold Rush  'A'                                       1:20.07  
     1) Edwards, Aziauna 7              2) Johnson, Mia 7                 
     3) Valdez, Gabrilella 7            4) Washington, Dashya 7           
  4 Do Right TC  'C'                                  1:30.00    1:30.37  
     1) Collier, Lashonti 5             2) Davis, Aniya 4                 
     3) Johnson, Jhidah 4               4) Scroggins, Joanee 6            
 
Event 151  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                  1:10.00    1:05.03  
     1) Bryant, Jzhantavyon 7           2) Jackson, Alden 7               
     3) Shaffer, William 7              4) Shedrick, Wyatt 7              
  2 Do Right TC  'C'                                  1:22.00    1:12.13  
     1) Adams, Quaron 5                 2) Garrett, Quamari 6             
     3) Grubb, Tyson 7                  4) Wheaton, Markye 5              
  3 Northwest Xpress TC  'A'                          1:09.00    1:13.29  
     1) Boykins, Quinn 7                2) Cord, Bryce 5                  
     3) Green, Tre 6                    4) Hulbert, Corbin 7              
  4 Arizona Gold Rush  'A'                                       1:13.87  
     1) Craft, Larry 7                  2) Johnson, Andre 7               
     3) Love, Demtris 6                 4) Wright, Adonn 7                
  5 AZ Flames TC Youth  'A'                           1:13.51    1:14.39  
     1) Brooks, Dason 6                 2) Funkhouser, Davis 6            
     3) Ivie, Connor 6                  4) King, Emery 7                  
  6 Arizona Titans  'A'                               1:26.10    1:15.91  
     1) Bailey, David 7                 2) Jackson, Keyshaun 7            
     3) Love, Gary 7                    4) Parrish, Jordon 6              
  7 Do Right TC  'B'                                  1:15.00    1:16.51  
     1) Byrd, Terry 6                   2) Center, Davieon 6              
     3) Dixon, Janye 7                  4) Laffitte, Jaleel 7             
 
Event 163  Long Jump Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phillips, Dominique        7 Arizona Risi                      2.73m  
  2 Adams, Adora               6 Arizona Chee                      2.61m  
  3 Mustin, Dominique          6 Arizona Risi                      2.52m  
  4 Haynes, Shardae            7 Do Right TC                       2.38m  
  5 Reynolds, Trinity          7 Eternal Flam           2.16m      2.37m  
  6 Norman, Makayla            7 Arizona Sain           2.34m      2.34m  
  7 Hutchinson, Amreah         5 AZ Flames TC           2.13m      2.25m  
  8 Jackson, Deja              7 Arizona Risi                      2.05m  
  9 Montano, Nevaeh            5 Arizona Tita                      1.83m  
 10 Jacks, Erin                7 Do Right TC                       1.73m  
 11 Smith, Aria                7 Arizona Chee                      1.66m  
 12 Funkhouser, Hayden         4 AZ Flames TC                      1.59m  
 13 Carradine, Tmarra          7 Arizona Tita                      1.52m  
 14 Timms, Tyanna              6 Arizona Pant                      1.46m  
 15 Lathon, Amaya              5 Phoenix Bobc           1.31m      1.40m  
 15 Oliver, Sariya             5 Arizona Pant           1.83m      1.40m  
 17 Beech, Lauren              5 Arizona Spee                      1.33m  
 18 Govan, Ayanna              5 Arizona Spee                      1.32m  
 19 Prejean, Syeira            4 Arizona Pant                      1.21m  
 -- Scott, Maya                6 AZ Flames TC           2.01m         ND  
 -- Brown, Kendall             4 AZ Flames TC                         ND  
 -- Eaton, Jolie               7 Arizona Gold                         ND  
 -- Black, Sky                 7 Mustangs TC            2.70m         ND  
 -- Kirk, Najela               5 Miles Per Ho                         ND  
 -- Jackson, Kendall           7 AZ Flames TC                         ND  
 
Event 167  Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnson, Destinee          6 Do Right TC                      11.77m  
  2 Betts-Jackson, Jade        7 Do Right TC                       7.18m  
  3 Farrington, Raegan         5 Arizona Chee                      4.16m  
 
Event 173  Long Jump Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Roshaun             7 Arizona Spee           3.28m      3.78m  
  2 King, Emery                7 AZ Flames TC           2.94m      3.42m  
  3 Gruenwald, Jacob           7 Arizona Chee                      3.10m  
  4 Brown, John                7 Arizona Sain           2.75m      2.93m  
  5 Coleman, Zaquerain         7 Arizona Sain           2.57m      2.83m  
  6 Taylor, Jaelon             7 Arizona Puma                      2.77m  
  6 Roberts, Devin             7 Arizona Chee                      2.77m  
  8 Mcdonald, Treveon          6 Arizona Sain           2.89m      2.75m  
  9 Ivie, Connor               6 AZ Flames TC                      2.68m  
 10 Thain, Russle              6 Feel The Hea           2.11m      2.66m  
 11 Boykins, Quinn             7 Northwest Xp                      2.63m  
 12 Taylor, Kiondre            7 Arizona Chee                      2.51m  
 13 Craft, Larry               7 Arizona Gold           2.62m      2.46m  
 14 Brooks, Dason              6 AZ Flames TC           1.83m      2.42m  
 15 Lipford, Brail             7 Arizona Chee                      2.39m  
 16 Odhams, Zimbalist          6 Arizona Sain           2.75m      2.35m  
 17 Dyson, Dakota              7 Phoenix Bobc           2.34m      2.30m  
 18 Walker, Jaleel             6 Arizona Sain           1.84m      2.27m  
 18 Alberty, Dakarai           7 Arizona Risi                      2.27m  
 20 reckard, davis             7 AZ Flames TC                      2.26m  
 21 Thain, Tommy               6 Feel The Hea           2.02m      2.20m  
 21 Grubb, Devon               5 Do Right TC                       2.20m  
 23 Flores, Adrian             7 Arizbushmast                      2.14m  
 24 Elmore, Amar               5 Do Right TC                       2.01m  
 25 Williams, Jaylon           6 Arizona Chee                      1.95m  
 26 Kirkwood, Aiden            5 Northwest Xp                      1.79m  
 27 Buckner, Michael           7 Do Right TC                       1.64m  
 27 Fields, Isaiah             7 Arizona Spee           2.13m      1.64m  
 29 Tarango, Steven            6 Arizbushmast                      1.63m  
 30 Zapata, Erick              6 Arizbushmast                      1.58m  
 -- Douglass, Garrison         5 Unattached             0.91m         ND  
 -- Fields, Eric               7 Mustangs TC            3.09m         ND  
 -- Govan, Aidan               7 Arizona Spee           1.83m         ND  
 -- Wright, Adonn              7 Arizona Gold           2.25m         ND  
 -- England, Joshua            7 Arizona Pant           2.84m         ND  
 -- Farr, Shaquille            6 Arizona Puma                         ND  
 -- Woods, Asante              7 Arizona Chee                         ND  
 -- Love, Demtris              6 Arizona Gold           2.00m         ND  
 -- Hawkins, Devean            4 Mustangs TC            1.32m         ND  
 -- Brown, Jamari              5 Arizona Sain           1.98m         ND  
 -- Kelley, Logan              5 AZ Flames TC                         ND  
 -- Scott, Derrick             7 Arizona Risi                         ND  
 -- Harris, Trevon             6 Do Right TC                          ND  
 -- Rice, Alex                 7 Northwest Xp                         ND  
 -- Harris, Tyren              4 Do Right TC                          ND  
 
Event 177  Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dyson, Dakota              7 Phoenix Bobc          14.74m     15.14m  
  2 Grubb, Tyson               7 Do Right TC                      13.90m  
  3 Bramwell, Rex              7 AZ Flames TC                     11.81m  
  4 Stinson, Justin            6 Arizona Chee                     10.41m  
  5 Funkhouser, Davis          6 AZ Flames TC          10.82m      9.56m  
  6 Coleman, Jayden            6 Northwest Xp                      8.38m  
  7 Williams, Jaylon           6 Arizona Chee                      7.60m  
  8 Elmore, Amar               5 Do Right TC                       7.36m  
  9 Kirkwood, Aiden            5 Northwest Xp                      6.68m  
 -- Russeliii, Willie          7 Arizona Tita           7.62m         ND  
 -- Center, Davieon            6 Do Right TC                          ND  
 -- Mclaurin, Melvin           7 Do Right TC                          ND  
 -- Rice, Alex                 7 Northwest Xp                         ND  
 
Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wade, Takara               9 Arizona Gold           14.25      15.16   1 
  2 Robinson, Tamia            9 Arizona Gold           16.00      15.65   4 
  3 Mgbam, Nydiah              8 Miles Per Ho                      15.80   5 
  4 Gruenwald, Jai             8 Arizona Chee           16.12      15.81   4 
  5 Washington, Aliyya         9 Arizona Gold           15.50      15.86   1 
  6 Radigan, Kathleen          9 AZ Flames TC           15.96      16.10   1 
  7 Jenkins, Kendra            9 Arizona Gold           15.85      16.19   1 
  8 Pratt, Kenzington          8 Arizona Risi                      16.21   5 
  8 Harrington, Diamond        8 Mustangs TC            15.92      16.21   1 
 10 Marendes, Jennifer        10 Northwest Xp                      16.38   6 
 11 Downey, Alye               8 Northwest Xp           16.20      16.41   4 
 12 Gaskins, Kiara             9 Arizona Gold           17.00      16.52   3 
 13 Reeves, Reba               9 Eternal Flam           16.61      16.53   4 
 14 Grubb, Mikaela             9 Do Right TC            16.34      16.57   4 
 15 Page-Stevens, Cairra       9 Mustangs TC            16.80      16.58   4 
 16 Johnson, Tajanet           9 Do Right TC            16.87      16.61   4 
 17 Jimerson, Mahogany         8 Arizona Gold           15.35      16.62   1 
 18 Green, Sydney              9 Do Right TC            16.55      16.79   4 
 19 Craft, Lisa                9 Arizona Gold           16.00      16.80   4 
 20 Jones, Katie               9 Feel The Hea           17.60      16.81   3 
 21 Lewis, Antesia             8 Northwest Xp           18.50      17.11   5 
 22 Hamilton, Ayana            8 Arizona Pant           17.03      17.24   3 
 23 Goode, Janae               8 Do Right TC            17.50      17.28   3 
 24 Cain, Jennessy             8 Mustangs TC                       17.44   5 
 24 Llerenas, Amari            8 AZ Flames TC           19.00      17.44   5 
 26 Grayer, Asanti             9 Arizona Chee                      17.45   5 
 27 Ivie, Kaylee               8 AZ Flames TC           17.32      17.51   3 
 28 Jackson, Harlie            8 AZ Flames TC                      17.61   6 
 29 Charlton, Lemeyah          9 Do Right TC            17.65      17.73   3 
 30 Brown, Kyinjah            10 Arizona Chee                      17.89   6 
 31 Oneal, Javanna             9 Arizona Chee                      18.00   6 
 32 Felix, Makahla             9 Mustangs TC            17.46      18.17   3 
 33 Johnson, Amaya             8 Arizona Pant           17.53      18.21   3 
 34 Yarrington, Jenna          9 AZ Flames TC                      18.77   6 
 35 Nixon, Chasia              8 Coldwater Ex                      19.03   6 
 36 Mason, Mia                 9 Do Right TC                       19.10   2 
 37 Whitley, Anna              8 AZ Flames TC                      19.30   5 
 38 Wright, Allyson            9 AZ Flames TC                      19.41   2 
 39 Anderson, Chyna            9 Do Right TC                       19.60   5 
 40 Wilson, Kylynn             9 Coldwater Ex                      20.65   5 
 41 auzenne, destini           8 Pastor Fit F                      21.28   6 
 42 Porier-Shelton, Tiana      9 AZ Flames TC           15.47      21.66   1 
 
Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 26.71  7/31/1993   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Radigan, Kathleen          9 AZ Flames TC           32.76      33.63   3 
  2 Foreman, Anna              8 Arizona Chee                      34.22   3 
  3 Gruenwald, Jai             8 Arizona Chee           32.00      34.38   3 
  4 Pratt, Kenzington          8 Arizona Risi                      34.65   2 
  5 Mgbam, Nydiah              8 Miles Per Ho                      34.99   1 
  6 Walker, Jadynn             9 Arizona Sain           34.55      35.49   3 
  7 Schellhardt, Rylie         9 Phoenix Bobc           37.31      35.51   4 
  8 Jones, Katie               9 Feel The Hea           35.82      35.68   3 
  9 Fields, Asiah              8 Arizona Spee                      36.26   2 
 10 Harrington, Diamond        8 Mustangs TC            33.84      36.57   3 
 11 Brown, Dezhianna           9 Arizona Risi                      36.60   1 
 12 Hamilton, Ayana            8 Arizona Pant           35.68      36.73   3 
 13 Felix, Makahla             9 Mustangs TC            36.27      37.24   4 
 14 Ivie, Kaylee               8 AZ Flames TC           36.73      37.79   4 
 15 Goode, Janae               8 Do Right TC            36.36      37.90   4 
 16 Charlton, Lemeyah          9 Do Right TC                       38.18   2 
 17 Reeves, Reba               9 Eternal Flam           36.51      38.59   4 
 18 Cain, Jennessy             8 Mustangs TC                       38.94   2 
 19 Yarrington, Jenna          9 AZ Flames TC                      39.42   1 
 20 Johnson, Amaya             8 Arizona Pant           37.22      40.01   4 
 21 carter, zytary             9 Pastor Fit F                      41.77   1 
 22 Rivera, leslie             9 Pastor Fit F                      41.86   2 
 23 hamilton, jiminica         9 Pastor Fit F                      43.29   1 
 24 Wright, Allyson            9 AZ Flames TC                      43.63   1 
 25 perez, darah               9 Pastor Fit F                      43.96   2 
 26 Nixon, Chasia              8 Coldwater Ex                      44.10   2 
 27 Molvin, Molly              9 Phoenix Bobc           43.49      46.44   1 
 28 Wilson, Kylynn             9 Coldwater Ex                      49.28   1 
 
Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Green, Rebekah             9 Northwest Xp         1:08.00    1:08.02   3 
  2 Wade, Takara               9 Arizona Gold         1:20.00    1:12.82   3 
  3 Foreman, Anna              8 Arizona Chee                    1:14.05   1 
  4 Gruenwald, Jai             8 Arizona Chee                    1:14.14   1 
  5 Robinson, Tamia            9 Arizona Gold         1:25.00    1:14.39   2 
  6 Radigan, Kathleen          9 AZ Flames TC                    1:16.93   2 
  7 Jenkins, Kendra            9 Arizona Gold         1:12.00    1:18.41   3 
  8 Schellhardt, Rylie         9 Phoenix Bobc                    1:19.32   1 
  9 Ward, Destiny              9 Arizona Gold         1:15.00    1:21.78   3 
 10 Brown, Dezhianna           9 Arizona Risi                    1:22.58   1 
 11 Ashley, Hanna              8 Northwest Xp         1:20.00    1:23.16   3 
 12 Cobbin, Rose               8 Arizbushmast                    1:23.27   2 
 13 Fields, Asiah              8 Arizona Spee         1:19.00    1:23.28   3 
 14 Craft, Lisa                9 Arizona Gold         1:30.00    1:23.29   2 
 15 Goode, Janae               8 Do Right TC                     1:27.20   2 
 16 Walker, Jadynn             9 Arizona Sain                    1:29.89   1 
 17 Jimerson, Mahogany         8 Arizona Gold         1:18.00    1:30.03   3 
 18 Reeves, Reba               9 Eternal Flam         1:27.04    1:30.57   2 
 19 Pineda, Justeen            9 Aag Panther                     1:35.64   1 
 20 Gaskins, Kiara             9 Arizona Gold         1:28.00    1:35.74   2 
 21 Molvin, Molly              9 Phoenix Bobc         1:41.90    1:40.82   2 
 22 Whitley, Anna              8 AZ Flames TC                    1:41.82   1 
 23 Washington, Aliyya         9 Arizona Gold         1:27.00    1:51.63   2 
 
Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Chalynn Carr, LaVerne, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Foreman, Anna              8 Arizona Chee         2:45.00    2:50.58  
  2 Cobbin, Rose               8 Arizbushmast                    3:05.91  
  3 Ward, Destiny              9 Arizona Gold         3:00.00    3:09.01  
  4 Shirley, Kaysinee          9 AZ Flames TC         3:20.14    3:22.05  
  5 Pineda, Justeen            9 Aag Panther          3:39.00    3:33.41  
  6 Nguyen, Michelle           8 Arizona Puma                    3:44.79  
 
Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Great Barrington, MA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shirley, Kaysinee          9 AZ Flames TC         6:24.68    6:37.20  
  2 Nguyen, Michelle           8 Arizona Puma                    7:03.59  
 
Event 208  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 7:30.80  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Anderson, Makhayla         9 Do Right TC                    10:55.95  
  2 Shirley, Kaysinee          9 AZ Flames TC                   12:01.55  
 
Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hemphill-Toledo, Cito      9 Arizona Chee           13.52      13.99   8 
  2 Thomas, Tehran             9 Arizona Sain           14.03      14.00   8 
  3 Griffin, Marquise          8 Arizona Tita           14.27      14.58   8 
  4 Brooks, Decarlos           8 AZ Flames TC           14.57      14.80   5 
  5 Kadiri, Prince             9 Arizona Tita           15.33      14.84   5 
  6 Marendes, John            10 Northwest Xp                      15.20   2 
  7 Tremble, Greg              8 Arizona Spee                      15.37   6 
  8 Joiner, Jamarye            9 Arizona Tita           15.03      15.40   5 
  9 White, Keshaud             8 Do Right TC            14.57      15.46   8 
 10 Williams, Robert           9 Do Right TC                       15.52   3 
 10 Lee, Imani                 9 Arizona Chee           13.52      15.52   8 
 12 Salgado, Delano            8 Mustangs TC            15.76      15.55   1 
 13 Taylor, Cameron            9 Arizona Puma           15.00      15.56   5 
 14 Rivera, Marcus             8 Mustangs TC            16.00      15.75   1 
 14 Tellis, Leroy              8 Mustangs TC            15.62      15.75   5 
 16 Gibson, Marshawn           8 Mustangs TC            15.62      15.81   5 
 17 Bryan, Delano              9 Mustangs TC            15.50      15.82   5 
 18 Alexander, Dorian          8 Arizona Pant           15.96      15.83   1 
 18 Rahman, Samir              9 Phoenix Bobc           16.07      15.83   1 
 20 Clark, Kareem              8 Arizona Quic                      16.03   2 
 21 Palmer, Keshon             9 Arizona Gold           15.50      16.06   5 
 22 Savage, Jaren              9 Aag Panther            16.01      16.09   1 
 23 Laffitte, Jalani           9 Do Right TC            16.51      16.12   1 
 24 Gould, Tavian              9 Unattached             15.99      16.27   1 
 25 Anderson, Marquis          9 Arizona Risi                      16.30   6 
 26 Grimes, Gevon              8 Arizona Chee           13.52      16.31   8 
 26 Jordin, Campbell           8 Arizona Chee           13.52      16.31   8 
 28 Coleman, Sebastian         9 AZ Flames TC           16.92      16.54   7 
 29 Watkins, David             8 Arizona Pant           16.51      16.57   1 
 30 Hampton, Dominique         8 Arizona Puma           16.52      16.63   7 
 31 Yarbrough, Lawrence        8 Arizona Tita           16.61      16.64   7 
 32 Gardner, Elias             9 Phoenix Bobc           16.91      16.69   7 
 33 Timmons, Tyler             9 Feel The Hea           16.57      16.84   7 
 34 Hannibal, Joshua           9 Aag Panther            17.01      16.86   7 
 35 Roberts, Eric              8 Arizona Chee                      16.96   6 
 36 Pruitt, Jeremiah           9 Phoenix Bobc           14.15      17.17   8 
 37 Dante, Hatcher             8 Arizona Chee           13.52      17.29   8 
 38 Marshall, Khyri            8 Miles Per Ho                      17.32   3 
 39 Pratt, Kenneth             8 Arizona Risi                      17.35   2 
 40 Shaver, Troy               9 Mustangs TC            17.38      17.39   4 
 41 Kirk, Nasir                8 Miles Per Ho                      17.40   6 
 42 Duecker, Kurt              8 Feel The Hea           17.57      17.41   4 
 43 Bramwell, Bo               9 AZ Flames TC                      17.48   3 
 44 Miller, Levi               8 Arizona Pant           17.12      17.58   7 
 45 Montano, Andres            8 Arizona Tita           18.11      17.72   4 
 46 Mcgee, Kyteryion           9 Arizona Sain           17.83      17.83   4 
 47 Ahquin, Javan              8 AZ Flames TC                      17.92   3 
 48 Freeman, Erohn             9 Mustangs TC            17.83      18.09   4 
 49 Martinez, Dominic          9 Miles Per Ho                      18.31   2 
 49 Thain, Keyshawn            8 Feel The Hea           17.97      18.31   4 
 51 Wesley, Taylon             9 Arizona Sain           18.91      18.45   2 
 52 West, Jordan               8 AZ Flames TC           18.18      18.59   4 
 53 Palmorejr, Courtney        8 Mustangs TC            18.71      18.61   4 
 54 Llerenas, Dage             8 AZ Flames TC           17.00      18.82   7 
 55 Hernandez, Javier          9 Arizona Sain           19.19      19.15   3 
 56 Payne, Albert              9 Arizona Tita                      19.88   6 
 
Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
    National: N 26.01  7/25/1996   Richard Crawford, Plano, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hemphill-Toledo, Cito      9 Arizona Chee                      29.80   6 
  2 Griffin, Marquise          8 Arizona Tita           29.01      30.23   8 
  3 Butler, Devin              9 Arizona Sain           30.56      30.98   8 
  4 Brooks, Decarlos           8 AZ Flames TC           30.50      31.45   8 
  5 Woodberry, Antwaun         9 Arizona Sain           31.29      31.51   8 
  6 Tremble, Greg              8 Arizona Spee           31.43      31.65   7 
  6 Lee, Imani                 9 Arizona Chee                      31.65   5 
  8 Kadiri, Prince             9 Arizona Tita           30.06      31.98   8 
  9 Jordon, Nico               9 Arizona Tita           32.22      32.29   7 
 10 Prince, Gerren             9 Arizona Tita           31.42      32.36   8 
 11 Smith, James               8 AZ Flames TC           31.55      32.52   7 
 12 Grimes, Gevon              8 Arizona Chee                      33.01   4 
 13 Bryan, Delano              9 Mustangs TC            32.94      33.02   7 
 14 Anderson, Marquis          9 Arizona Risi                      33.04   4 
 15 Oliver, Marcel             8 Arizona Pant           33.06      33.19   3 
 16 Thomas, Joshua             9 AZ Flames TC           31.79      33.61   7 
 17 Alexander, Dorian          8 Arizona Pant           35.98      33.84   1 
 18 Richardson, Mikeal         9 Miles Per Ho                      33.89   5 
 19 Rivera, Marcus             8 Mustangs TC            34.00      33.95   3 
 20 Gibson, Marshawn           8 Mustangs TC            32.05      34.29   7 
 21 Rahman, Samir              9 Phoenix Bobc           32.69      34.32   7 
 22 Tellis, Leroy              8 Mustangs TC            33.03      34.35   7 
 23 West, Jordan               8 AZ Flames TC           38.19      34.48   2 
 23 Timmons, Tyler             9 Feel The Hea           33.87      34.48   3 
 25 Martin, Jerod              8 Arizona Sain           33.90      35.07   3 
 26 Roberts, Eric              8 Arizona Chee                      35.09   5 
 27 Jordin, Campbell           8 Arizona Chee                      35.19   5 
 28 Hampton, Dominique         8 Arizona Puma           34.21      35.38   3 
 29 White, Keshaud             8 Do Right TC            29.61      35.57   8 
 30 Simmons, Kellen            8 AZ Flames TC           36.28      35.72   1 
 30 Laffitte, Jalani           9 Do Right TC            34.37      35.72   3 
 30 Hannibal, Joshua           9 Aag Panther            34.68      35.72   1 
 33 Palmer, Keshon             9 Arizona Gold           33.00      35.81   7 
 34 Pratt, Kenneth             8 Arizona Risi                      36.05   6 
 35 Yarbrough, Lawrence        8 Arizona Tita           34.88      36.22   1 
 36 Dante, Hatcher             8 Arizona Chee                      36.30   6 
 37 Gould, Tavian              9 Unattached             33.99      36.32   3 
 38 Duecker, Kurt              8 Feel The Hea           35.55      36.58   1 
 39 Kelley, Hunter             9 AZ Flames TC           36.03      36.86   1 
 40 Shaver, Troy               9 Mustangs TC            35.79      37.18   1 
 41 Kirk, Nasir                8 Miles Per Ho                      37.72   4 
 42 Montano, Andres            8 Arizona Tita           37.97      37.75   2 
 43 Thain, Keyshawn            8 Feel The Hea           37.06      37.99   2 
 44 Jones, Tyson               9 Arizona Sain           37.32      38.02   2 
 45 Marshall, Khyri            8 Miles Per Ho                      38.06   4 
 46 Jackson, Isaac             8 Pastor Fit F                      38.81   5 
 47 Martinez, Dominic          9 Miles Per Ho                      38.82   5 
 48 Deeiii, Eddie              8 Pastor Fit F                      40.02   4 
 49 Richards, Hunter           8 Arizona Quic                      41.69   5 
 50 carrillo, jorge            9 Pastor Fit F                      42.89   6 
 51 Coleman, Sebastian         9 AZ Flames TC           35.31      44.00   1 
 52 Vera, Carlos               9 Pastor Fit F                      44.69   6 
 53 Lee, Dontae                8 Pastor Fit F                      44.81   5 
 54 Ancieto, Andres            8 Pastor Fit F                      46.19   5 
 
Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Bouynton Beach, FL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cord, Chase                9 Northwest Xp         1:08.00    1:07.54   4 
  2 Thomas, Tehran             9 Arizona Sain         1:10.30    1:08.44   4 
  3 Taylor, Cameron            9 Arizona Puma         1:12.73    1:12.40   4 
  4 Prince, Gerren             9 Arizona Tita         1:12.42    1:13.19   4 
  5 Butler, Devin              9 Arizona Sain         1:11.64    1:13.38   4 
  6 Thomas, Joshua             9 AZ Flames TC         1:13.50    1:13.94   3 
  7 Tremble, Greg              8 Arizona Spee         1:13.00    1:14.10   4 
  8 Bradshaw, Jordyn           9 Northwest Xp         1:22.00    1:14.86   3 
  9 Jordon, Nico               9 Arizona Tita         1:13.07    1:15.82   4 
 10 Waldrop, Heath             9 Northwest Xp         1:20.00    1:16.70   3 
 11 Smith, James               8 AZ Flames TC         1:13.00    1:17.08   4 
 12 Grimes, Gevon              8 Arizona Chee                    1:18.02   2 
 13 Savage, Jaren              9 Aag Panther          1:14.13    1:18.44   3 
 14 Martin, Jerod              8 Arizona Sain         1:19.00    1:19.12   3 
 15 Anderson, Marquis          9 Arizona Risi                    1:19.37   1 
 16 Hoppe, Jacob               8 Unattached           1:27.00    1:21.31   2 
 17 Hannibal, Joshua           9 Aag Panther          1:23.82    1:21.44   2 
 18 Madrigal, Roman            8 Phoenix Bobc         1:20.62    1:22.82   3 
 19 Pratt, Kenneth             8 Arizona Risi                    1:23.22   1 
 20 Cofield, David             9 Mustangs TC          1:17.56    1:23.35   3 
 21 Bramwell, Bo               9 AZ Flames TC                    1:23.99   1 
 22 Kelley, Hunter             9 AZ Flames TC         1:23.38    1:25.87   2 
 23 Palmer, Keshon             9 Arizona Gold         1:18.00    1:26.15   3 
 24 Jordin, Campbell           8 Arizona Chee                    1:27.87   1 
 25 Richards, Hunter           8 Arizona Quic                    1:29.09   1 
 26 Grimm, Jt                  9 Aag Panther          1:37.14    1:36.31   2 
 
Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore, Los Angeles, CA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hawkins, Makari            9 Do Right TC                     2:41.79  
  2 Lewis, Zachary             8 Mustangs TC          3:03.84    2:53.26  
  3 Eaton, Jack                8 Arizona Gold         2:50.00    3:00.66  
  4 Madrigal, Roman            8 Phoenix Bobc                    3:05.30  
  5 Grimm, Jt                  9 Aag Panther          3:24.65    3:31.42  
 
Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:48.04  7/29/2001   Connor Revord, Joliet, IL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hawkins, Makari            9 Do Right TC                     5:51.84  
  2 Eaton, Jack                8 Arizona Gold                    5:59.89  
  3 Hoppe, Jacob               8 Unattached           6:16.00    6:07.11  
 
Event 242  4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         A.Perkins, N.Pahim, L.Demus, Q.Powell             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                                     5:32.53  
     1) Marendes, Jennifer 10           2) Downey, Alye 8                 
     3) Green, Rebekah 9                4) Ashley, Hanna 8                
  2 Do Right TC  'A'                                  5:49.00    5:39.50  
     1) Anderson, Makhayla 9            2) Green, Sydney 9                
     3) Grubb, Mikaela 9                4) Johnson, Tajanet 9             
  3 Arizona Gold Rush  'B'                                       6:27.15  
     1) Jimerson, Mahogany 8            2) Robinson, Tamia 9              
     3) Wade, Takara 9                  4) Ward, Destiny 9                
 -- Arizona Gold Rush  'A'                                            DQ  
     1) Blilie, Kaitlin 8               2) Craft, Lisa 9                  
     3) Gaskins, Kiara 9                4) Jenkins, Kendra 9              
 
Event 251  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 52.57  7/28/2001   Track Houston, Houston, TX                  
                       D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Titans  'A'                               1:03.00      58.06  
     1) Griffin, Marquise 8             2) Joiner, Jamarye 9              
     3) Jordon, Nico 9                  4) Kadiri, Prince 9               
  2 Do Right TC  'A'                                  1:02.00      58.16  
     1) Goode, Jelani 9                 2) Moreland, Shamar 9             
     3) White, Keshaud 8                4) Williams, Robert 9             
  3 AZ Flames TC Youth  'A'                           1:01.77      59.44  
     1) Brooks, Decarlos 8              2) Naisant, Marcus 9              
     3) Smith, James 8                  4) Thomas, Joshua 9               
  4 Northwest Xpress TC  'A'                          1:01.00      59.45  
     1) Bradshaw, Jordyn 9              2) Cord, Chase 9                  
     3) Flores, Angel 9                 4) Waldrop, Heath 9               
  5 Mustangs TC  'B'                                  1:02.83      59.53  
     1) Bryan, Delano 9                 2) Lewis, Zachary 8               
     3) Russell, Chris 8                4) Williams, Treyvon 9            
  6 Mustangs TC  'A'                                    59.58    1:01.51  
     1) Gibson, Marshawn 8              2) Rivera, Marcus 8               
     3) Salgado, Delano 8               4) Tellis, Leroy 8                
  7 Arizona Panthers TC  'A'                          1:04.00    1:04.83  
     1) Alexander, Dorian 8             2) Miller, Levi 8                 
     3) Oliver, Marcel 8                4) Watkins, David 8               
  8 Pastor Fit For Life  'A'                                     1:15.95  
     1) Ancieto, Andres 8               2) Deeiii, Eddie 8                
     3) Lee, Dontae 8                   4)                                
 
Event 252  4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         K.Morgan, A.Williams, T.Adams, M.Cummings         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Saints  'A'                                          5:03.89  
     1) Butler, Devin 9                 2) Martin, Jerod 8                
     3) Thomas, Tehran 9                4) Woodberry, Antwaun 9           
  2 Northwest Xpress TC  'A'                                     5:05.88  
     1) Cord, Chase 9                   2) Marendes, John 10              
     3) Bradshaw, Jordyn 9              4) Waldrop, Heath 9               
  3 Mustangs TC  'A'                                  5:15.71    5:15.07  
     1) Lewis, Zachary 8                2) Russell, Chris 8               
     3) Salgado, Delano 8               4) Williams, Treyvon 9            
  4 Do Right TC  'A'                                  5:15.00    5:24.45  
     1) Goode, Jelani 9                 2) Hawkins, Makari 9              
     3) Moreland, Shamar 9              4) Williams, Robert 9             
 
Event 261  High Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N  4-08  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Simmons, Kaori             8 Mustangs TC            0.90m      1.00m  
  1 Felix, Makahla             9 Mustangs TC            1.00m      1.00m  
 
Event 263  Long Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 15-01.75  1972        Joyce Bowie, Santa Barbara, Ca           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Harrington, Diamond        8 Mustangs TC            3.15m      3.48m  
  2 Mccovery, Jazmyn           9 Northwest Xp                      3.04m  
  3 Fields, Asiah              8 Arizona Spee           3.23m      3.02m  
  4 Cobbin, Rose               8 Arizbushmast                      2.98m  
  5 Whitley, Anna              8 AZ Flames TC                      2.85m  
  6 Schellhardt, Rylie         9 Phoenix Bobc           2.77m      2.77m  
  7 Walker, Jadynn             9 Arizona Sain           2.94m      2.76m  
  7 Johnson, Amaya             8 Arizona Pant           3.05m      2.76m  
  9 Mgbam, Nydiah              8 Miles Per Ho                      2.72m  
 10 Hamilton, Ayana            8 Arizona Pant                      2.64m  
 11 Keswick, Faith             9 Northwest Xp                      2.47m  
 12 Llerenas, Amari            8 AZ Flames TC                      2.39m  
 13 Charlton, Lemeyah          9 Do Right TC                       2.34m  
 14 Lewis, Antesia             8 Northwest Xp                      2.10m  
 15 Molvin, Molly              9 Phoenix Bobc           2.18m      1.98m  
 16 Jackson, Harlie            8 AZ Flames TC                      1.96m  
 17 Opsahl, Kelly              8 Arizona Spee                      1.49m  
 18 auzenne, destini           8 Pastor Fit F                      1.48m  
 -- carter, zytary             9 Pastor Fit F                         ND  
 -- Brown, Dezhianna           9 Arizona Risi                         ND  
 -- perez, darah               9 Pastor Fit F                         ND  
 -- hamilton, jiminica         9 Pastor Fit F                         ND  
 -- Porier-Shelton, Tiana      9 AZ Flames TC           3.51m         ND  
 -- Jones, Katie               9 Feel The Hea           2.79m         ND  
 -- Galloway, Hailey           8 AZ Flames TC                         ND  
 -- Ivie, Kaylee               8 AZ Flames TC                         ND  
 
Event 265  Shot Put (6#) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 34-04  7/28/1995   Amber Crutis, Monroe, WI                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Page-Stevens, Cairra       9 Mustangs TC            6.15m      6.46m  
  2 Grayer, Asanti             9 Arizona Chee                      5.72m  
  3 Anderson, Chyna            9 Do Right TC                       5.36m  
  4 Brown, Kyinjah            10 Arizona Chee                      4.95m  
  5 Oneal, Javanna             9 Arizona Chee                      4.69m  
  6 Mason, Mia                 9 Do Right TC                       4.53m  
  7 Keswick, Faith             9 Northwest Xp                      4.28m  
  8 Simmons, Kaori             8 Mustangs TC            4.06m      3.94m  
 
Event 267  Javelin Throw (300G) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 89-02  7/6/2001    Agnes Gallegos, Albuquerque, NM             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Keswick, Faith             9 Northwest Xp                     15.14m  
  2 Mason, Mia                 9 Do Right TC                      11.04m  
  3 Nixon, Chasia              8 Coldwater Ex                     10.90m  
  4 Oneal, Javanna             9 Arizona Chee                      9.45m  
  5 Brown, Kyinjah            10 Arizona Chee                      8.20m  
  6 Wilson, Kylynn             9 Coldwater Ex                      7.88m  
  7 Anderson, Chyna            9 Do Right TC                       7.56m  
  8 Opsahl, Kelly              8 Arizona Spee                      7.13m  
  9 auzenne, destini           8 Pastor Fit F                      6.82m  
 -- Page-Stevens, Cairra       9 Mustangs TC           14.59m         ND  
 
Event 271  High Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 5-01.25  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Naisant, Marcus            9 AZ Flames TC           1.35m      1.30m  
  2 Gardner, Elias             9 Phoenix Bobc                      1.05m  
  2 Yarbrough, Lawrence        8 Arizona Tita           0.91m      1.05m  
  4 Simmons, Kellen            8 AZ Flames TC           0.95m      1.00m  
 -- Madrigal, Roman            8 Phoenix Bobc           1.10m         NH  
 
Event 273  Long Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 16-01.25  7/26/1980   Terry Simpson                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Naisant, Marcus            9 AZ Flames TC           3.68m      4.00m  
  2 Taylor, Cameron            9 Arizona Puma                      3.77m  
  3 Rahman, Samir              9 Phoenix Bobc           3.74m      3.72m  
  4 Oliver, Marcel             8 Arizona Pant           3.28m      3.66m  
  5 Williams, Treyvon          9 Mustangs TC            3.80m      3.65m  
  6 Woodberry, Antwaun         9 Arizona Sain           2.86m      3.64m  
  7 Russell, Chris             8 Mustangs TC            3.74m      3.63m  
  8 Lee, Imani                 9 Arizona Chee                      3.62m  
  9 Goode, Jelani              9 Do Right TC                       3.40m  
 10 Savage, Jaren              9 Aag Panther                       3.35m  
 11 Laffitte, Jalani           9 Do Right TC                       3.33m  
 12 Miller, Levi               8 Arizona Pant                      3.30m  
 13 Shaver, Troy               9 Mustangs TC            3.28m      3.12m  
 14 Gardner, Elias             9 Phoenix Bobc                      3.10m  
 15 Eaton, Jack                8 Arizona Gold           2.50m      3.06m  
 16 Bramwell, Bo               9 AZ Flames TC                      3.01m  
 17 Jones, Tyson               9 Arizona Sain           2.66m      2.77m  
 18 Norman, Devon              9 Arizona Sain           2.66m      2.72m  
 19 Duecker, Kurt              8 Feel The Hea           2.96m      2.65m  
 20 Timmons, Tyler             9 Feel The Hea           2.67m      2.62m  
 21 Wesley, Taylon             9 Arizona Sain           2.47m      2.60m  
 22 Palmorejr, Courtney        8 Mustangs TC            2.56m      2.59m  
 23 Hemphill-Toledo, Cito      9 Arizona Chee                      2.54m  
 24 West, Jordan               8 AZ Flames TC           2.70m      2.46m  
 25 Ancieto, Andres            8 Pastor Fit F                      2.42m  
 26 Llerenas, Dage             8 AZ Flames TC                      2.39m  
 27 Trussell, Naki             9 Miles Per Ho                      2.36m  
 28 Martinez, Dominic          9 Miles Per Ho                      2.34m  
 29 Payne, Albert              9 Arizona Tita                      2.32m  
 30 Thain, Keyshawn            8 Feel The Hea                      2.23m  
 31 Hernandez, Javier          9 Arizona Sain           2.17m      2.14m  
 -- Brown, Cooper              9 AZ Flames TC                         ND  
 -- Jackson, Isaac             8 Pastor Fit F                         ND  
 -- Bell, Tyrese               9 Arizona Sain           2.81m         ND  
 -- White, Saheed              8 Do Right TC                          ND  
 -- Deeiii, Eddie              8 Pastor Fit F                         ND  
 -- Vera, Carlos               9 Pastor Fit F                         ND  
 -- White, Robert              8 Arizona Sain           2.48m         ND  
 -- Ahquin, Javan              8 AZ Flames TC                         ND  
 -- Kirk, Nasir                8 Miles Per Ho                         ND  
 -- Joiner, Jamarye            9 Arizona Tita                         ND  
 -- Lopez, Christian           8 Arizona Sain           2.69m         ND  
 -- Leon, Lalo                 9 Arizona Tita                         ND  
 -- Mcgee, Kyteryion           9 Arizona Sain           2.40m         ND  
 -- Gould, Tavian              9 Unattached                           ND  
 -- Hampton, Dominique         8 Arizona Puma                         ND  
 -- Simmons, Kellen            8 AZ Flames TC           2.67m         ND  
 -- Renfro, Tyrese             9 Arizona Sain           2.57m         ND  
 -- Pruitt, Jeremiah           9 Phoenix Bobc           4.05m         ND  
 -- Richardson, Mikeal         9 Miles Per Ho                         ND  
 
Event 275  Shot Put (6#) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 39-10.75  7/3/1993    Kevin Bookout, Stroud, OK                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cofield, David             9 Mustangs TC            6.93m      7.31m  
  2 Jones, Tyson               9 Arizona Sain           6.40m      6.72m  
  3 Wesley, Taylon             9 Arizona Sain           5.97m      6.24m  
  4 Flores, Angel              9 Northwest Xp                      5.92m  
  5 Ahquin, Javan              8 AZ Flames TC                      5.48m  
  6 Freeman, Erohn             9 Mustangs TC            5.53m      4.83m  
  7 Hernandez, Javier          9 Arizona Sain           3.86m      4.31m  
  8 Mcgee, Kyteryion           9 Arizona Sain                      4.14m  
 -- Wojnarowski, Grant         9 Mustangs TC            6.16m         ND  
 -- White, Robert              8 Arizona Sain           5.38m         ND  
 -- Torres, Julian             8 Miles Per Ho                         ND  
 -- Norman, Devon              9 Arizona Sain           5.11m         ND  
 -- Coleman, Sebastian         9 AZ Flames TC           6.57m         ND  
 -- Berger, Racham             8 Arizona Tita                         ND  
 
Event 277  Javelin Throw (300G) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 122-11  7/26/2001   Matthew Kosecki, Humble, Tx                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cofield, David             9 Mustangs TC           24.68m     23.71m  
  2 Flores, Angel              9 Northwest Xp                     21.98m  
  3 Freeman, Erohn             9 Mustangs TC           18.29m     17.99m  
  4 Moreland, Shamar           9 Do Right TC                      17.40m  
  5 Kelley, Hunter             9 AZ Flames TC          17.98m     16.91m  
  6 Payne, Albert              9 Arizona Tita                     14.86m  
  7 Dante, Hatcher             8 Arizona Chee                     13.13m  
  8 Roberts, Eric              8 Arizona Chee                     11.35m  
 -- Montano, Andres            8 Arizona Tita                         ND  
 -- Torres, Julian             8 Miles Per Ho                         ND  
 -- Wojnarowski, Grant         9 Mustangs TC           20.31m         ND  
 
Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown, Kierra             11 Do Right TC            13.72      13.91   1 
  2 Patton, Taylor            11 Arizona Chee           14.32      14.01   1 
  3 Tremble, Lashira          10 Arizona Spee                      14.16   4 
  4 Cabral, Torri             11 Arizona Gold           13.90      14.26   1 
  5 Marshall, Tasia           10 Mustangs TC            14.25      14.48   1 
  6 Satterwhite, Yaharim      11 Arizbushmast                      14.62   2 
  7 Center, Alexis            10 Do Right TC            14.05      14.72   1 
  8 Finley, Jessica           11 Arizona Risi                      14.73   4 
  9 Richardson, Yuri          11 Arizona Blaz           16.01      14.83   5 
 10 Johnson, Unique           11 Arizona Gold           14.00      14.93   1 
 11 Mustin, Drianna           10 Arizona Risi                      14.97   4 
 12 Sheppard, Kennedi         10 Gilbert TC             14.50      14.99   1 
 13 Stauffacher-Gray, Jasmin  10 Arizona Blaz           15.20      15.05   5 
 14 Ashley, Lauren            11 Northwest Xp           15.50      15.14   5 
 15 Brooks, Jailyn            10 Arizona Pant                      15.16   2 
 16 Chambers, Adyanada        11 Arizona Gold           15.75      15.18   5 
 17 Simmons, Tria             11 Arizona Tita           15.09      15.26   5 
 18 Padish, MACKENZIE         11 Arizona Elite                     15.34   4 
 19 Vandonier, Joycelyne      11 Gilbert TC             15.37      15.37   5 
 20 Johnson, Azanee           11 Unattached                        15.46   2 
 21 Young, Rees               11 AZ Flames TC           15.11      15.49   5 
 22 Aymour, Kendall           11 Miles Per Ho                      15.70   4 
 23 Mcknight, Mylena          11 Arizona Gold           15.00      15.91   1 
 24 Talley, Kiani             11 Arizona Spee                      15.92   2 
 25 Jones, Sierra             11 Arizona Spee                      16.06   3 
 26 Walker, Asata             10 Mustangs TC            16.10      16.31   5 
 27 Munir, Nydeja             10 Mustangs TC            16.88      16.45   3 
 28 Odoms, Paishzja           10 Miles Per Ho                      16.59   2 
 29 Ochsner, Kyra             11 Phoenix Bobc           16.54      16.64   3 
 30 Vargas, Stella            10 AZ Flames TC                      16.98   4 
 31 Aguilar-Carr, Alexys      10 AZ Flames TC           17.85      17.62   3 
 32 Jones, Makalia            10 Mustangs TC            17.74      17.64   3 
 33 Blevins, Zaria            10 Do Right TC                       17.94   2 
 34 Stephens, Anitra          10 Arizona Sain           18.31      18.34   3 
 35 Atchison, Jordynn         11 Arizona Sain           17.08      18.38   3 
 36 Norton, Skylar            10 AZ Flames TC                      19.93   4 
 
Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Patton, Taylor            11 Arizona Chee           28.00      29.35   1 
  2 Tremble, Lashira          10 Arizona Spee                      30.26   5 
  3 Stauffacher-Gray, Jasmin  10 Arizona Blaz           30.24      30.61   1 
  4 Mustin, Drianna           10 Arizona Risi                      30.70   2 
  5 Finley, Jessica           11 Arizona Risi                      30.86   5 
  6 Marshall, Tasia           10 Mustangs TC            29.83      31.03   1 
  7 Richardson, Yuri          11 Arizona Blaz           30.62      31.05   1 
  8 Satterwhite, Yaharim      11 Arizbushmast                      31.17   5 
  9 Stoffel, Haylee           11 Arizona Spee                      31.37   2 
 10 Padish, MACKENZIE         11 Arizona Elite          33.00      32.16   1 
 11 Simmons, Chynna           10 Arizona Tita           31.97      32.44   1 
 12 Johnson, Azanee           11 Unattached                        32.58   2 
 13 Sheppard, Kennedi         10 Gilbert TC             32.05      32.61   1 
 14 Aymour, Kendall           11 Miles Per Ho                      32.70   4 
 15 Vandonier, Joycelyne      11 Gilbert TC             32.67      32.99   1 
 16 Brooks, Jailyn            10 Arizona Pant                      33.21   2 
 17 Mccauley, Demeesha        10 Do Right TC            33.67      33.27   3 
 18 Edwards, Ciboney          11 Arizona Chee                      33.70   2 
 19 Jones, Sierra             11 Arizona Spee                      34.08   5 
 20 Walker, Asata             10 Mustangs TC            33.50      34.82   3 
 21 Talley, Kiani             11 Arizona Spee                      35.00   5 
 22 England, Amara            10 Arizona Pant           36.12      35.21   3 
 23 Vargas, Stella            10 AZ Flames TC                      35.76   4 
 24 Munir, Nydeja             10 Mustangs TC            35.48      36.61   3 
 25 Shajee, Naairah           10 AZ Flames TC           36.45      37.28   3 
 26 Blevins, Zaria            10 Do Right TC                       37.75   4 
 27 sanchez, reyna            11 Pastor Fit F                      38.00   2 
 28 Atchison, Jordynn         11 Arizona Sain           37.00      38.23   3 
 29 Aguilar-Carr, Alexys      10 AZ Flames TC           37.48      38.53   3 
 30 Odoms, Paishzja           10 Miles Per Ho                      38.61   5 
 31 Jones, Makalia            10 Mustangs TC            38.43      38.68   4 
 32 Odhams, Arieanna          10 Arizona Sain           37.83      39.05   4 
 33 jackson, jeanette         10 Pastor Fit F                      40.18   4 
 34 Stephens, Anitra          10 Arizona Sain           41.21      40.95   4 
 35 Norton, Skylar            10 AZ Flames TC                      47.16   5 
 
Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 55.54  7/27/2001   Ebony Collins, Los Angeles, Ca              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lynch, Chayla             11 Northwest Xp         1:04.00    1:06.80   4 
  2 Mustin, Drianna           10 Arizona Risi                    1:07.49   1 
  3 Cabral, Torri             11 Arizona Gold         1:07.00    1:08.32   4 
  4 Thain, Nazhony            10 Feel The Hea         1:08.33    1:09.44   4 
  5 Finley, Jessica           11 Arizona Risi                    1:09.77   1 
  6 Davis, Tessa              12 Arizona Elite        1:09.00    1:11.39   4 
  7 Aymour, Kendall           11 Miles Per Ho                    1:11.64   1 
  8 Stoffel, Haylee           11 Arizona Spee                    1:11.92   1 
  9 Tremble, Lashira          10 Arizona Spee                    1:12.59   2 
 10 Padish, MACKENZIE         11 Arizona Elite        1:11.00    1:12.63   4 
 11 Chambers, Adyanada        11 Arizona Gold         1:18.00    1:12.73   3 
 12 Kirkwood, Mashaela        11 Northwest Xp         1:16.00    1:13.57   3 
 13 Juetten, Madeline         11 Feel The Hea         1:16.57    1:13.63   3 
 14 Keswick, Gabrielle        11 Northwest Xp         1:15.00    1:13.79   4 
 15 Williamson, Sterling      10 Northwest Xp         1:18.00    1:14.47   3 
 16 Simmons, Chynna           10 Arizona Tita         1:10.10    1:14.91   4 
 17 Hillard, Breon            10 Northwest Xp         1:19.00    1:16.37   3 
 18 Mcknight, Mylena          11 Arizona Gold         1:16.00    1:16.87   3 
 19 Shalongo, Alise           12 Arizona Elite                   1:18.24   1 
 20 Vargas, Stella            10 AZ Flames TC                    1:18.32   2 
 21 England, Amara            10 Arizona Pant                    1:18.37   1 
 22 Ruiz, Sierra              10 Northwest Xp         1:16.00    1:18.61   3 
 23 Edwards, Ciboney          11 Arizona Chee         1:10.00    1:19.10   4 
 24 Johnson, Unique           11 Arizona Gold         1:22.00    1:19.42   2 
 25 Ochsner, Kyra             11 Phoenix Bobc         1:20.20    1:19.59   3 
 26 Lacour, Candace           10 Arizona Gold         1:20.00    1:19.88   3 
 27 Bond, Darienne            10 Arizona Chee         1:10.00    1:19.96   4 
 28 Decker, Sloan             10 Northwest Xp         1:25.00    1:20.92   2 
 29 Langley, Erin             10 Aag Panther          1:22.82    1:21.92   2 
 30 Shajee, Naairah           10 AZ Flames TC         1:23.67    1:27.11   2 
 31 Odhams, Arieanna          10 Arizona Sain                    1:34.79   1 
 32 harris, sky               11 Pastor Fit F                    1:36.40   1 
 33 Austin, Skylar            10 Arizona Chee                    2:01.33   2 
 
Event 304  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 2:13.65  7/29/1995   LaSinda Demus, Santa Rosa, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kinzle, Lauren            11 Phoenix Bobc                    2:39.49  
  2 Marquez, Conley           11 Phoenix Bobc         2:44.30    2:43.85  
  3 Thain, Nazhony            10 Feel The Hea         2:50.00    2:44.74  
  4 Novacek, Alexandra        11 Phoenix Bobc         2:51.10    2:48.14  
  5 Juetten, Madeline         11 Feel The Hea         2:49.94    2:50.76  
  6 Shalongo, Alise           12 Arizona Elite                   2:58.91  
  6 Shedrick, Tala            10 Do Right TC          2:43.00    2:58.91  
  8 Carter, Sarah             10 Unattached                      3:04.45  
  9 Lacour, Candace           10 Arizona Gold                    3:06.81  
 10 Bender, Haydan            10 Do Right TC          2:40.00    3:07.94  
 11 Bond, Darienne            10 Arizona Chee         2:45.00    3:10.84  
 12 Edwards, Ciboney          11 Arizona Chee                    3:30.72  
 13 Austin, Skylar            10 Arizona Chee                    3:51.87  
 
Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kinzle, Lauren            11 Phoenix Bobc         5:22.70    5:37.89  
  2 Marquez, Conley           11 Phoenix Bobc         5:36.00    5:42.98  
  3 Novacek, Alexandra        11 Phoenix Bobc         5:57.60    6:02.87  
  4 Williams, Kendall         10 AZ Flames TC                    6:08.62  
  5 Juetten, Madeline         11 Feel The Hea                    6:09.69  
  6 Carter, Sarah             10 Unattached                      6:10.19  
  7 Stark, Sarah              11 Arizona Blaz         6:35.00    6:22.59  
  8 Eaton, Jaycie             10 Arizona Gold                    7:04.12  
  9 Blilie, Sarah             10 Arizona Gold                    7:39.54  
 
Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 10:03.54  6/29/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Reniewicki, Megan         10 Unattached                     12:44.46  
 
Event 308  1500 Meter Race Walk Midget Girls
=========================================================================
    National: N 6:53.70  7/26/1990   Danielle Safran, Brentwood, NY            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eaton, Jaycie             10 Arizona Gold                   10:14.60  
  2 Zaragoza, Brittnay        11 Arizbushmast                   11:31.41  
  3 Culver, Sabriyya          10 Do Right TC                    11:31.50  
  4 Johnson, Ariel            10 Do Right TC         11:42.00   11:33.71  
  5 Bender, Haydan            10 Do Right TC                    11:40.52  
  6 Blilie, Sarah             10 Arizona Gold                   11:46.59  
  7 Novakowski, Katherine     10 Arizona Chee                   12:05.85  
 
Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lucas, Paul               11 Do Right TC            12.84      12.72   5 
  2 Wilson, Kory              11 Northwest Xp           13.04      13.31   5 
  3 Sharp, Malique            11 Mustangs TC            13.70      13.39   5 
  4 Turner, Adam              11 Mustangs TC            13.65      13.67   5 
  5 Wallace, Lawerence        11 Arizona Tita           13.81      13.83   5 
  6 Roomes, Mason             10 AZ Flames TC           13.80      13.85   5 
  7 Brandon, Austyn           10 AZ Flames TC           13.90      13.93   5 
  8 Conyersjr, Vic            11 Arizona Risi                      14.21   2 
  9 Wilson, Kirby             10 Northwest Xp           14.20      14.44   5 
 10 Griggs, Terry             11 Northwest Xp           14.30      14.46   3 
 11 Garrett, Quinton          11 Do Right TC            14.26      14.47   3 
 12 Franklin, Devin           11 Arizona Pant           14.54      14.58   3 
 13 Lundy, Devonte            10 AZ Flames TC           14.34      14.73   3 
 14 Berryhill, Stanley        10 Arizona Tita           15.00      14.82   4 
 15 Russell, Daylon           11 Mustangs TC            31.97      14.84   2 
 16 Owens, Varix              11 Do Right TC            14.76      14.87   3 
 17 Singleton, Marcus         11 Arizona Spee                      14.92   2 
 18 Muhammad, Akhir           10 Arizona Pant                      14.95   1 
 19 Burks, Lamont             11 Arizona Gold           13.90      14.96   5 
 19 Robinson, Jordon          10 Arizona Tita           14.74      14.96   3 
 21 Simple, Darius            10 Unattached             14.62      14.98   3 
 22 Foard, Traejun            12 Arizona Quic                      14.99   1 
 23 Alexander, Alonzo         11 Arizona Pant           14.31      15.00   3 
 24 White, Rakevion           10 Do Right TC            14.76      15.08   3 
 25 Battle, Adonis            10 Arizona Elite                     15.18   1 
 26 Evans, Alex               10 Do Right TC            16.72      15.34   6 
 27 Rincon, John              11 Mustangs TC            15.52      15.46   4 
 28 Wallace, Davaughn         10 Arizona Pant           15.26      15.50   4 
 29 Flores, Nathan            10 Northwest Xp           15.50      15.56   4 
 30 Beale, Derrick            10 Miles Per Ho                      15.57   1 
 31 Gaines, Dante             10 Arizona Chee                      15.58   1 
 32 Parrish, Jason            10 Arizona Tita           15.77      15.68   6 
 33 Rice, Armani              10 Mustangs TC                       15.72   1 
 34 Cardoza, Juan             10 Mustangs TC            15.56      15.74   4 
 35 Adams, Edwin              10 Arizona Chee                      15.78   2 
 36 Butler, Isiah             10 Do Right TC            15.98      16.01   6 
 37 Knox, Rodney              11 Arizona Pant                      16.24   2 
 38 Mgbam, Emeka              10 Miles Per Ho                      16.26   2 
 39 Hoyte, Garry              10 Arizona Chee                      16.33   1 
 40 Stinson, Gavin            11 Arizona Chee                      16.39   1 
 41 Johnson, Trent            10 Do Right TC            20.04      16.52   2 
 42 Hernandez, Miguel         11 Arizona Sain           16.63      16.59   6 
 43 Bender, Trenton           11 Do Right TC            15.71      16.66   4 
 44 Gardner, Jackson          10 Phoenix Bobc           16.44      16.74   6 
 45 Thompson, Jacob           10 AZ Flames TC           16.72      16.75   6 
 46 Rish, Riley               11 Northwest Xp           19.50      16.80   2 
 47 Elmore, Andre             10 Do Right TC            14.94      16.87   4 
 48 Jones, Hunter             10 Arizona Sain           18.14      18.08   6 
 
Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson, Shreveport, LA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sharp, Malique            11 Mustangs TC            28.37      28.05   6 
  2 Wallace, Lawerence        11 Arizona Tita           28.46      28.07   6 
  3 Conyersjr, Vic            11 Arizona Risi                      28.91   1 
  4 Roomes, Mason             10 AZ Flames TC           30.00      29.17   6 
  5 Brandon, Austyn           10 AZ Flames TC           29.90      29.25   6 
  6 Miller, Noah              11 Arizona Pant           29.49      29.89   6 
  7 Ross, Tavian              10 Arizona Tita           31.00      30.04   5 
  8 Berryhill, Stanley        10 Arizona Tita           34.48      30.16   4 
  9 Butler, Markez            11 Arizona Sain           30.89      30.23   5 
 10 Muhammad, Akhir           10 Arizona Pant                      30.81   1 
 11 Tipton, Rico              11 Arizona Spee                      30.82   1 
 12 Singleton, Marcus         11 Arizona Spee                      30.91   2 
 13 Alexander, Alonzo         11 Arizona Pant           30.30      31.05   5 
 14 Lundy, Devonte            10 AZ Flames TC           30.00      31.13   5 
 15 Washington, Kyan          11 Arizona Chee                      31.38   2 
 16 Burks, Lamont             11 Arizona Gold           27.00      31.44   6 
 17 Odoms, Bobby              11 Miles Per Ho                      31.62   1 
 18 White, Rakevion           10 Do Right TC            31.44      31.84   4 
 19 Robinson, Jordon          10 Arizona Tita           30.00      31.98   5 
 20 Stephens, Anthony         10 Arizona Sain           32.60      32.25   4 
 21 Dominguez, Justin         10 Eternal Flam           32.22      32.30   4 
 22 Wallace, Davaughn         10 Arizona Pant           31.92      32.31   4 
 23 Foard, Traejun            12 Arizona Quic                      32.32   1 
 24 Beale, Derrick            10 Miles Per Ho                      32.57   2 
 25 Ward, Roger               11 Arizona Gold           30.00      32.63   5 
 26 Deshazo, Geoffrey         11 AZ Flames TC           31.11      32.92   5 
 27 Simple, Darius            10 Unattached             30.40      33.00   5 
 28 Cardoza, Juan             10 Mustangs TC            32.95      34.01   4 
 29 Hurtt, Tyron              11 Arizona Sain           34.72      34.30   3 
 30 Parrish, Jason            10 Arizona Tita           16.01      34.71   6 
 31 Gaines, Dante             10 Arizona Chee                      35.27   1 
 32 Rish, Riley               11 Northwest Xp           39.30      35.68   3 
 33 Beech, William            10 Arizona Spee                      35.98   1 
 34 Farr, Deonta              11 Arizona Puma           39.71      36.32   3 
 35 gray, lewis               11 Pastor Fit F                      36.68   1 
 36 Hernandez, Miguel         11 Arizona Sain                      37.01   2 
 37 Villa, Daniel             11 Arizona Tita           34.89      37.57   3 
 38 Walls, Lucas              10 Phoenix Bobc           37.72      38.23   3 
 39 Thompson, Jacob           10 AZ Flames TC           35.62      38.78   3 
 40 Jones, Hunter             10 Arizona Sain           42.31      40.63   2 
 
Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cofield, Chris            11 Mustangs TC          1:03.58    1:04.43   4 
  2 Cheney, Bryce             11 Northwest Xp         1:02.00    1:04.48   4 
  3 Ross, Tavian              10 Arizona Tita         1:05.00    1:04.95   4 
  4 Ashley, Justin            11 Northwest Xp         1:05.00    1:06.63   4 
  5 Lewis, Anthony            11 Northwest Xp         1:10.00    1:06.89   3 
  6 Deshazo, Geoffrey         11 AZ Flames TC         1:11.95    1:06.92   3 
  7 Waldrop, Weston           11 Northwest Xp         1:10.00    1:07.89   3 
  8 Walker, Antuan            10 Northwest Xp         1:10.00    1:08.43   3 
  9 Ashley, Seth              11 Northwest Xp         1:10.00    1:09.16   3 
 10 Conyersjr, Vic            11 Arizona Risi                    1:09.50   1 
 11 Hawkins, Aarin            10 Mustangs TC          1:06.70    1:09.77   4 
 12 Novakowski, Jonathan      11 Arizona Chee                    1:10.09   1 
 13 Lindsay, Shyheim          10 Miles Per Ho                    1:11.29   2 
 14 Ruiz, Andrew              12 Arizona Elite                   1:13.19   1 
 15 Burks, Lamont             11 Arizona Gold         1:05.00    1:15.10   4 
 16 Griggs, Drew              10 Northwest Xp         1:18.00    1:15.17   2 
 17 Rohr, Jonathan            10 Northwest Xp         1:25.00    1:16.40   2 
 18 Hurtt, Tyron              11 Arizona Sain                    1:16.44   1 
 19 Dominguez, Justin         10 Eternal Flam         1:12.15    1:16.94   3 
 20 Ward, Roger               11 Arizona Gold         1:07.00    1:17.17   4 
 21 Norman, Aaron             11 Arizona Sain         1:17.02    1:18.44   3 
 22 savage, joey              11 Aag Panther                     1:21.07   2 
 23 Villa, Daniel             11 Arizona Tita         1:23.97    1:22.28   2 
 24 Farr, Deonta              11 Arizona Puma         1:21.00    1:24.50   2 
 25 Walls, Lucas              10 Phoenix Bobc                    1:33.13   1 
 
Event 314  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 2:07.21  7/26/2001   Reginald Warren, Smyma, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ashley, Justin            11 Northwest Xp                    2:32.77  
  2 Dominguez, Justin         10 Eternal Flam         2:49.52    2:40.97  
  3 Ashley, Seth              11 Northwest Xp                    2:41.00  
  4 Ward, Roger               11 Arizona Gold                    2:41.39  
  5 Lindsay, Shyheim          10 Miles Per Ho                    2:42.72  
  6 Ruiz, Andrew              12 Arizona Elite                   2:43.47  
  7 Donahue, Storm            11 Mustangs TC          2:45.00    2:46.87  
  8 Griggs, Drew              10 Northwest Xp                    2:51.59  
  9 Whitney, Brandon          10 Arizona Blaz         2:53.00    2:54.94  
 10 Norman, Aaron             11 Arizona Sain                    2:57.75  
 11 Jensen, Hunter            11 AZ Flames TC                    3:03.75  
 12 Garcia, Luke              10 Coldwater Ex                    3:18.35  
 13 Jordan, Dakota            11 Arizona Spee         3:03.00    3:23.60  
 
Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 4:22.58  1980        Tony Terex, Wasco, CA                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Miller, Mike              10 Unattached           6:00.00    5:39.20  
  2 Fell, Justin              11 Mustangs TC                     5:45.02  
  3 Jensen, Hunter            11 AZ Flames TC                    6:21.79  
 
Event 316  3000 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fell, Justin              11 Mustangs TC                    11:14.02  
  2 Huffman, Christopher      11 Arizona Blaz                   12:45.70  
  3 Nguyen, John-Paul         10 Arizona Puma                   14:02.94  
 
Event 321  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
=========================================================================
    National: N 12.32  7/28/1996   Ashlee Williams, Dallas, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davis, Tessa              12 Arizona Elite                     17.97  
  2 Spruell, Aolyion          10 Do Right TC                       18.03  
  3 Bond, Darienne            10 Arizona Chee           13.00      18.81  
 
Event 331  80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
=========================================================================
    National: N 11.74  7/27/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Turner, Adam              11 Mustangs TC            12.75      13.37  
  2 Johnson, Jalen            11 Arizona Pant           13.80      13.67  
  3 Hayes, Seth               11 Arizona Chee                      16.54  
  4 Adams, Edwin              10 Arizona Chee                      16.84  
  5 Walls, Lucas              10 Phoenix Bobc           19.76      19.09  
 
Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Ft. Worth, TX                   
                       C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                    57.32      56.04  
     1) Brown, Kierra 11                2) Center, Alexis 10              
     3) Smith, Autumn 10                4) Spruell, Aolyion 10            
  2 Northwest Xpress TC  'A'                            57.50      56.76  
     1) Ashley, Lauren 11               2) Kirkwood, Mashaela 11          
     3) Lynch, Chayla 11                4) Ruiz, Sierra 10                
  3 Do Right TC  'B'                                  1:01.00    1:01.61  
     1) Bender, Haydan 10               2) Culver, Sabriyya 10            
     3) Mccauley, Demeesha 10           4) Shedrick, Tala 10              
  4 Northwest Xpress TC  'B'                            59.10    1:02.25  
     1) Decker, Sloan 10                2) Hillard, Breon 10              
     3) Keswick, Gabrielle 11           4) Williamson, Sterling 10        
 
Event 342  4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                             4:52.56  
     1) Brown, Kierra 11                2) Center, Alexis 10              
     3) Shedrick, Tala 10               4) Smith, Autumn 10               
  2 Phoenix Bobcats  'A'                                         4:57.58  
     1) Kinzle, Lauren 11               2) Marquez, Conley 11             
     3) Novacek, Alexandra 11           4) Ochsner, Kyra 11               
  3 Northwest Xpress TC  'B'                                     5:13.84  
     1) Decker, Sloan 10                2) Hillard, Breon 10              
     3) Ruiz, Sierra 10                 4) Williamson, Sterling 10        
 -- Arizona Gold Rush  'A'                                            DQ  
     1) Blilie, Sarah 10                2) Cabral, Torri 11               
     3) Chambers, Adyanada 11           4) Eaton, Jaycie 10               
 -- Northwest Xpress TC  'A'                                          DQ  
     1) Ashley, Lauren 11               2) Keswick, Gabrielle 11          
     3) Kirkwood, Mashaela 11           4) Lynch, Chayla 11               
 
Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 47.75  7/31/1979   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B. Haigher,K.  Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                    55.32      52.85  
     1) Garrett, Quinton 11             2) Greenjr, Jerome 10             
     3) Holloway, Odis 11               4) Myers, Pavone 11               
  2 Northwest Xpress TC  'A'                            54.10      53.00  
     1) Cheney, Bryce 11                2) Griggs, Terry 11               
     3) Lewis, Anthony 11               4) Wilson, Kory 11                
  3 Arizona Panthers TC  'A'                            56.00      54.71  
     1) Alexander, Alonzo 11            2) Franklin, Devin 11             
     3) Johnson, Jalen 11               4) Miller, Noah 11                
  4 AZ Flames TC Youth  'A'                             56.01      54.74  
     1) Brandon, Austyn 10              2) Deshazo, Geoffrey 11           
     3) Lundy, Devonte 10               4) Roomes, Mason 10               
  5 Arizona Titans  'A'                               1:01.00      57.27  
     1) Berryhill, Stanley 10           2) Robinson, Jordon 10            
     3) Ross, Tavian 10                 4) Sauls, Aaron 10                
  6 Northwest Xpress TC  'B'                            56.50      57.50  
     1) Flores, Nathan 10               2) Waldrop, Weston 11             
     3) Walker, Antuan 10               4) Wilson, Kirby 10               
  7 Do Right TC  'B'                                    59.00      57.58  
     1) Evans, Alex 10                  2) Mason, Malik 10                
     3) Owens, Varix 11                 4) White, Rakevion 10             
  8 Miles Per Hour TC  'A'                                         59.21  
     1) Beale, Derrick 10               2) Lindsay, Shyheim 10            
     3) Mgbam, Emeka 10                 4) Odoms, Bobby 11                
 
Event 352  4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B. Haighler,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustangs TC  'A'                                  4:13.97    4:24.77  
     1) Cofield, Chris 11               2) Hawkins, Aarin 10              
     3) Sharp, Malique 11               4) Turner, Adam 11                
  2 Northwest Xpress TC  'A'                                     4:30.28  
     1) Ashley, Justin 11               2) Cheney, Bryce 11               
     3) Lewis, Anthony 11               4) Wilson, Kory 11                
  3 Do Right TC  'A'                                             4:41.39  
     1) Garrett, Quinton 11             2) Greenjr, Jerome 10             
     3) Holloway, Odis 11               4) Myers, Pavone 11               
  4 Mustangs TC  'B'                                  4:40.00    4:57.39  
     1) Donahue, Storm 11               2) Felix, Kendrick 11             
     3) Felix, Terrell 10               4) Russell, Daylon 11             
  5 Arizona Saints  'A'                                          5:34.88  
     1) Butler, Markez 11               2) Griffin, Dajon 10              
     3) Moraga, Quinshea 10             4) Stephens, Anthony 10           
 -- Arizona Cheetahs  'A'                             5:15.00         FS  
     1) Austin, Trey 11                 2) Burks, Cade 10                 
     3) Hayes, Seth 11                  4) Novakowski, Jonathan 11        
 -- Northwest Xpress TC  'B'                                          DQ  
     1) Ashley, Seth 11                 2) Griggs, Terry 11               
     3) Waldrop, Weston 11              4) Walker, Antuan 10              
 
Event 353  4x800 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 9:30.49  6/22/1997   West Valley Eagles, Panorama CIty,CA      
                         C Dove, P. Pratt, M. Pratt, D. Rinaldi            
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustangs TC  'A'                                 10:32.00   11:24.16  
     1) Donahue, Storm 11               2) Felix, Kendrick 11             
     3) Felix, Terrell 10               4) Hawkins, Aarin 10              
 
Event 361  High Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 5-06.25  7/27/1996   Jacqueline Johnson, Yuma, AZ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Jalissa            11 AZ Flames TC           1.30m      1.31m  
  2 Simmons, Tria             11 Arizona Tita           1.27m      1.30m  
  3 Stoffel, Haylee           11 Arizona Spee                      1.25m  
  4 Smith, Autumn             10 Do Right TC                       1.15m  
 
Event 363  Long Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 18-03.75  6/20/1998   Gayle Hunter, Rialto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Patton, Taylor            11 Arizona Chee                      4.10m  
  2 Marshall, Tasia           10 Mustangs TC            4.28m      3.88m  
  3 Brooks, Jailyn            10 Arizona Pant                      3.81m  
  4 Mccauley, Demeesha        10 Do Right TC            3.05m      3.48m  
  5 Talley, Kiani             11 Arizona Spee                      3.47m  
  6 Stark, Sarah              11 Arizona Blaz           3.05m      3.22m  
  6 Aguilar-Carr, Alexys      10 AZ Flames TC                      3.22m  
  8 Odoms, Paishzja           10 Miles Per Ho                      3.07m  
  9 Culver, Sabriyya          10 Do Right TC            3.05m      2.95m  
 10 England, Amara            10 Arizona Pant                      2.87m  
 11 Zaragoza, Brittnay        11 Arizbushmast                      2.84m  
 12 Satterwhite, Yaharim      11 Arizbushmast                      2.83m  
 13 Jones, Sierra             11 Arizona Spee                      2.51m  
 13 Odhams, Arieanna          10 Arizona Sain           2.78m      2.51m  
 15 Atchison, Jordynn         11 Arizona Sain           2.47m      2.48m  
 16 Jones, Savannah           10 Arizona Spee                      2.35m  
 17 Austin, Skylar            10 Arizona Chee                      2.33m  
 18 sanchez, reyna            11 Pastor Fit F                      2.18m  
 19 harris, sky               11 Pastor Fit F                      2.07m  
 20 jackson, jeanette         10 Pastor Fit F                      1.61m  
 -- Thain, Nazhony            10 Feel The Hea           4.09m         ND  
 -- Young, Rees               11 AZ Flames TC           4.10m         ND  
 -- Trussell, Quajalian       11 Miles Per Ho                         ND  
 -- Gonzales, Jacaueline      11 Arizbushmast                         ND  
 -- Norton, Skylar            10 AZ Flames TC                         ND  
 -- Johnson, Deaja            11 Miles Per Ho                         ND  
 -- Hunt, Anjanae             11 Miles Per Ho                         ND  
 -- Spruell, Aolyion          10 Do Right TC                          ND  
 -- Stephens, Anitra          10 Arizona Sain           2.63m         ND  
 -- Simmons, Chynna           10 Arizona Tita           3.35m         ND  
 -- Smith, Jalissa            11 AZ Flames TC           3.98m         ND  
 
Event 365  Shot Put (6#) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 47-07.25  7/11/1987   Johanna Gambill, Vancouver, Wa           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Villa, Jennifer           12 Arizbushmast                      9.62m  
  2 Johnson, Ariel            10 Do Right TC            5.18m      5.46m  
  3 Hammonds, Alani           10 Arizona Chee                      5.13m  
  4 Blevins, Zaria            10 Do Right TC            5.18m      4.88m  
  5 Novakowski, Katherine     10 Arizona Chee                      4.47m  
 -- Shaw, Breonn              11 Arizona Gold                         ND  
 
Event 366  Discus Throw (1K) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 122-11  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Villa, Jennifer           12 Arizbushmast                     24.10m  
  2 Hammonds, Alani           10 Arizona Chee                     12.55m  
 -- Shaw, Breonn              11 Arizona Gold                         ND  
 
Event 367  Javelin Throw (300 G) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 115-10  7/26/2001   Leigh Petranoff, Cranston, RI              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Villa, Jennifer           12 Arizbushmast                     27.31m  
  2 Williams, Kendall         10 AZ Flames TC                     19.47m  
  3 Young, Rees               11 AZ Flames TC          18.55m     15.84m  
  4 Novakowski, Katherine     10 Arizona Chee                     15.12m  
  5 Hammonds, Alani           10 Arizona Chee                      8.33m  
 -- Johnson, Ariel            10 Do Right TC           17.37m         ND  
 -- Jackson, Kwanycea         10 Arizona Tita           7.92m         ND  
 
Event 371  High Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N  5-09  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tipton, Rico              11 Arizona Spee                      1.53m  
  2 Felix, Terrell            10 Mustangs TC            1.30m      1.25m  
  3 Felix, Kendrick           11 Mustangs TC            1.35m      1.20m  
  4 Whitney, Brandon          10 Arizona Blaz                      0.95m  
 -- Rohr, Jonathan            10 Northwest Xp                         NH  
 -- Partridge, Dillan         11 Phoenix Bobc                         NH  
 -- Thompson, Jacob           10 AZ Flames TC           1.10m         NH  
 -- Gardner, Jackson          10 Phoenix Bobc                         NH  
 -- Jordan, Dakota            11 Arizona Spee                         NH  
 -- Adams, Edwin              10 Arizona Chee                         NH  
 -- Myers, Pavone             11 Do Right TC                          NH  
 -- Muhammad, Akhir           10 Arizona Pant                         NH  
 
Event 373  Long Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N 19-05  1974        Anthony Gibson, San Fernando, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Franklin, Devin           11 Arizona Pant           4.65m      4.92m  
  2 Wallace, Lawerence        11 Arizona Tita           4.88m      4.91m  
  3 Johnson, Jalen            11 Arizona Pant           4.85m      4.80m  
  4 Tipton, Rico              11 Arizona Spee                      4.55m  
  5 Miller, Noah              11 Arizona Pant           3.91m      4.19m  
  6 Greenjr, Jerome           10 Do Right TC            3.66m      3.83m  
  7 Russell, Daylon           11 Mustangs TC            4.01m      3.69m  
  8 Mason, Malik              10 Do Right TC            3.05m      3.67m  
  9 Mgbam, Emeka              10 Miles Per Ho                      3.66m  
 10 Rice, Armani              10 Mustangs TC            3.54m      3.63m  
 11 Griggs, Drew              10 Northwest Xp                      3.60m  
 12 Gaines, Dante             10 Arizona Chee                      3.58m  
 13 Parrish, Jason            10 Arizona Tita           4.27m      3.55m  
 14 Knox, Rodney              11 Arizona Pant                      3.52m  
 15 Singleton, Marcus         11 Arizona Spee                      3.51m  
 16 Butler, Markez            11 Arizona Sain           3.43m      3.40m  
 16 Flores, Nathan            10 Northwest Xp                      3.40m  
 18 Rohr, Jonathan            10 Northwest Xp                      3.37m  
 18 Farr, Deonta              11 Arizona Puma                      3.37m  
 20 Odoms, Bobby              11 Miles Per Ho                      3.33m  
 21 Foard, Traejun            12 Arizona Quic                      3.23m  
 22 smith, gavrack            10 Pastor Fit F                      3.10m  
 22 Stephens, Anthony         10 Arizona Sain           2.92m      3.10m  
 24 Bender, Trenton           11 Do Right TC                       2.93m  
 25 Beech, William            10 Arizona Spee                      2.77m  
 26 gray, daylon              10 Pastor Fit F                      2.71m  
 27 Thomas, Nicholas          11 Northwest Xp                      2.58m  
 28 Jones, Hunter             10 Arizona Sain           2.61m      2.41m  
 29 gray, lewis               11 Pastor Fit F                      2.06m  
 -- Villa, Daniel             11 Arizona Tita           2.90m         ND  
 -- Battle, Adonis            10 Arizona Elite                        ND  
 -- Wilson, Kirby             10 Northwest Xp                         ND  
 -- Hurtt, Tyron              11 Arizona Sain           2.78m         ND  
 -- Hayes, Seth               11 Arizona Chee                         ND  
 -- Burch, Jaeren             11 Mustangs TC            3.29m         ND  
 -- King, Elliot              10 AZ Flames TC           3.66m         ND  
 -- Scott, Essex              10 AZ Flames TC                         ND  
 -- Bell, Malik               11 Arizona Sain           1.78m         ND  
 -- Moraga, Quinshea          10 Arizona Sain           3.87m         ND  
 -- Rish, Riley               11 Northwest Xp                         ND  
 
Event 375  Shot Put (6#) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 53-00  6/28/1980   Troy Fowler, Eureka, KS                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Cedric             12 Phoenix Bobc                     10.07m  
  2 Rice, Armani              10 Mustangs TC            9.56m      9.17m  
  3 Cofield, Chris            11 Mustangs TC            8.45m      8.99m  
  4 Rincon, John              11 Mustangs TC            9.03m      8.69m  
  5 Vanosdell, Yancey         11 Mustangs TC            8.08m      8.58m  
  6 Cord, Brennon             11 Northwest Xp                      7.91m  
  7 King, Elliot              10 AZ Flames TC           8.11m      7.70m  
  7 Elmore, Andre             10 Do Right TC            7.92m      7.70m  
  9 Ayala, Mo                 11 Northwest Xp                      6.87m  
 10 Williamson, Moiya         11 Northwest Xp                      6.70m  
 11 Stockton, River           10 Mustangs TC            7.86m      6.67m  
 12 Jimenez, Abraham          11 Arizbushmast                      6.45m  
 13 Owens, Varix              11 Do Right TC            7.32m      6.09m  
 14 Hernandez, Miguel         11 Arizona Sain           5.85m      5.85m  
 15 Erickson, Dylan           10 Northwest Xp                      5.82m  
 16 Johnson, Trent            10 Do Right TC            5.79m      5.73m  
 17 Beech, William            10 Arizona Spee                      5.67m  
 18 Evans, Alex               10 Do Right TC                       5.31m  
 19 Stinson, Gavin            11 Arizona Chee                      4.83m  
 20 Burks, Kendrick           10 Arizona Gold                      4.70m  
 -- Hoyte, Garry              10 Arizona Chee                         ND  
 -- Rice, Kevin               11 Northwest Xp                         ND  
 -- Bell, Malik               11 Arizona Sain           8.03m         ND  
 -- Wojnarowski, Garrett-All  11 Mustangs TC            9.32m         ND  
 
Event 376  Discus Throw (1K) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 159-07  6/19/1982   Michael Stubblefield, Bakersfield, CA      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Cedric             12 Phoenix Bobc                     20.04m  
  2 Cord, Brennon             11 Northwest Xp                     19.99m  
  3 Vanosdell, Yancey         11 Mustangs TC           16.61m     18.18m  
  4 Jimenez, Abraham          11 Arizbushmast                     18.02m  
  5 Stockton, River           10 Mustangs TC           14.40m     14.62m  
  6 Rincon, John              11 Mustangs TC           14.39m     12.89m  
  7 Ayala, Mo                 11 Northwest Xp                     12.57m  
  8 Williamson, Moiya         11 Northwest Xp                     11.70m  
  9 Thomas, Nicholas          11 Northwest Xp                     10.74m  
 10 Erickson, Dylan           10 Northwest Xp                     10.03m  
 11 Burks, Kendrick           10 Arizona Gold                      8.39m  
 -- Hoyte, Garry              10 Arizona Chee                         ND  
 -- Rice, Kevin               11 Northwest Xp                         ND  
 -- Wojnarowski, Garrett-All  11 Mustangs TC           20.55m         ND  
 
Event 377  Javelin Throw (300G) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 123-03  7/28/2001   Josh Johnson, Los Angeles, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Cedric             12 Phoenix Bobc                     34.26m  
  2 Cord, Brennon             11 Northwest Xp                     28.64m  
  3 Elmore, Andre             10 Do Right TC           27.74m     26.46m  
  4 Bender, Trenton           11 Do Right TC           26.21m     26.08m  
  5 Williamson, Moiya         11 Northwest Xp                     25.76m  
  6 Mason, Malik              10 Do Right TC           28.04m     25.07m  
  7 Vanosdell, Yancey         11 Mustangs TC           23.00m     24.08m  
  8 King, Elliot              10 AZ Flames TC          28.31m     23.35m  
  9 Thomas, Nicholas          11 Northwest Xp                     22.37m  
 10 Butler, Isiah             10 Do Right TC                      20.20m  
 11 Stockton, River           10 Mustangs TC           24.29m     19.34m  
 12 Rohr, Jonathan            10 Northwest Xp                     19.19m  
 13 Ayala, Mo                 11 Northwest Xp                     18.59m  
 14 Hoyte, Garry              10 Arizona Chee                     18.09m  
 15 Erickson, Dylan           10 Northwest Xp                     17.55m  
 16 Wallace, Davaughn         10 Arizona Pant          21.34m     16.54m  
 17 Holloway, Odis            11 Do Right TC           29.87m     16.37m  
 18 Johnson, Trent            10 Do Right TC                      15.68m  
 19 Stinson, Gavin            11 Arizona Chee                     14.72m  
 20 Jimenez, Abraham          11 Arizbushmast                     14.24m  
 21 Jordan, Dakota            11 Arizona Spee                     13.51m  
 22 Knox, Rodney              11 Arizona Pant                     12.18m  
 
Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jackson, Shannon          13 Aag Panther            12.54      12.85   1 
  2 Westbrook, Ky             12 Arizona Chee           13.30      13.07   1 
  3 Williams, Tope            12 Arizona Chee           13.20      13.25   1 
  4 Carradine, Sumerr         12 Arizona Tita           13.83      13.48   1 
  5 Stokes, Kendall           13 AZ Flames TC           13.75      13.73   1 
  5 Adams, Imani              12 Arizona Chee           14.01      13.73   2 
  7 Moore, Ashlee             13 AZ Flames TC           13.00      13.77   1 
  8 Adams-Scott, Jaquada      13 Do Right TC            13.69      13.83   1 
  9 Waters, Takerra           13 Do Right TC            13.98      13.87   1 
 10 Edmondson, Sarah          13 AZ Flames TC           13.99      13.96   2 
 11 Ashu, Grace               12 Arizona Chee           14.10      14.04   2 
 12 Nordstrom, Britta         13 Phoenix Bobc                      14.05   5 
 13 Robinson, Angela          12 Arizona Risi                      14.09   4 
 14 Tremble, Shanice          12 Arizona Spee                      14.12   6 
 15 Muldron, Jonaye           12 Miles Per Ho                      14.20   4 
 16 Bowen, Savannah           12 Arizona Risi                      14.22   6 
 17 Halton, Lilly             13 Coldwater Ex                      14.34   5 
 17 Kruger, Victoria          12 Northwest Xp           14.80      14.34   2 
 19 Vaughn, Tristen           12 Aag Panther            14.29      14.36   2 
 20 Berryhill, Tatianna       13 Arizona Tita           15.01      14.63   3 
 21 Ortiz, Nyanna             12 AZ Flames TC           15.00      14.69   2 
 22 Neal, Mariah              13 Phoenix Bobc                      14.72   4 
 23 Young, Kayla              13 Northwest Xp           16.10      14.74   3 
 24 Colley, Daizhane          13 Mustangs TC            14.83      14.75   2 
 24 Juriansz, Lia             13 Arizona Elite                     14.75   4 
 26 Saddler, Octobria         12 Arizona Elite                     14.82   5 
 27 Freeman, Kaylie           12 Mustangs TC            14.70      14.95   2 
 28 Reeves, Cierra            12 Eternal Flam           15.71      15.29   3 
 29 Jones, Shaunise           13 Arizona Spee                      15.40   5 
 30 Thomas, Kara              12 AZ Flames TC           15.30      15.42   3 
 31 Atchinson, Sydni          12 Arizona Sain           15.25      15.43   3 
 32 Llerenas, Regea           13 AZ Flames TC           15.30      15.63   3 
 33 Lucas, Nisa               12 Arizona Sain           15.83      15.87   3 
 33 Evans, Jasmine            12 Do Right TC            15.80      15.87   3 
 35 Christian, Casandra       12 AZ Flames TC                      16.09   4 
 35 Hemphill, Bailei          13 Phoenix Bobc                      16.09   5 
 37 Mendez, Sara              13 Mustangs TC                       16.12   5 
 38 sanchez, dulce            13 Pastor Fit F                      16.24   4 
 39 Oberhaus, Paige           12 Arizona Elite                     16.92   6 
 40 Lynch, Carlisha           13 Arizona Sain           18.29      17.54   4 
 41 Ronai, Carolyne           12 AZ Flames TC           17.04      17.76   3 
 42 Thompson, Rose            13 AZ Flames TC                      19.96   5 
 
Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Carradine, Sumerr         12 Arizona Tita           28.21      27.94   1 
  2 Adams, Imani              12 Arizona Chee           28.00      28.27   1 
  3 Westbrook, Ky             12 Arizona Chee           27.60      28.49   1 
  4 Adams-Scott, Jaquada      13 Do Right TC            28.28      28.87   1 
  5 Tremble, Shanice          12 Arizona Spee                      28.91   6 
  6 Robinson, Angela          12 Arizona Risi                      29.38   5 
  7 Bowen, Savannah           12 Arizona Risi                      29.39   6 
  8 Yarbrough, Jazzmine       12 Arizona Tita           30.25      29.44   2 
  8 Muldron, Jonaye           12 Miles Per Ho                      29.44   6 
 10 Vaughn, Tristen           12 Aag Panther            29.81      29.48   1 
 11 Jackson, Shannon          13 Aag Panther            26.90      29.61   1 
 12 Mcdonald, Monica          13 Arizona Spee           31.00      30.01   2 
 12 Frerking, Ashley          12 AZ Flames TC           29.90      30.01   2 
 14 Halton, Lilly             13 Coldwater Ex                      30.07   5 
 15 Kruger, Victoria          12 Northwest Xp           32.50      30.09   3 
 16 Jones, Shaunise           13 Arizona Spee                      30.56   6 
 17 Holder, Temperance        13 Unattached             29.00      30.60   1 
 18 Juriansz, Lia             13 Arizona Elite          31.00      31.00   2 
 19 Young, Kayla              13 Northwest Xp           32.50      31.11   3 
 20 Freeman, Kaylie           12 Mustangs TC            29.95      31.16   2 
 21 Ashu, Grace               12 Arizona Chee           29.00      31.22   1 
 22 Berryhill, Tatianna       13 Arizona Tita           30.59      31.33   2 
 23 Kile, Lauren              13 Arizona Elite                     31.34   4 
 24 Duecker, Madison          13 Feel The Hea           30.95      31.73   2 
 25 Brown, Lexi               13 Arizona Elite                     31.74   5 
 26 Neal, Mariah              13 Phoenix Bobc                      31.80   5 
 27 Brancati, Sara            13 Arizona Elite                     32.26   4 
 28 Colley, Daizhane          13 Mustangs TC            31.20      32.42   3 
 29 Thomas, Kara              12 AZ Flames TC           32.23      32.74   3 
 30 Atchinson, Sydni          12 Arizona Sain           32.36      33.08   3 
 31 Christian, Casandra       12 AZ Flames TC                      33.13   6 
 32 Lucas, Nisa               12 Arizona Sain           33.67      33.91   3 
 33 Oberhaus, Paige           12 Arizona Elite                     34.54   4 
 34 Evans, Jasmine            12 Do Right TC            34.07      34.70   4 
 35 Martinez, Bethany         13 Arizona Elite                     35.30   4 
 36 Hemphill, Bailei          13 Phoenix Bobc                      36.76   4 
 37 Ronai, Carolyne           12 AZ Flames TC           37.67      37.99   4 
 38 Lynch, Carlisha           13 Arizona Sain           40.43      39.71   4 
 
Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 53.43  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Roberts, Alexis           13 Arizona Chee         1:00.00    1:01.50   5 
  2 Adams, Imani              12 Arizona Chee         1:00.00    1:03.39   5 
  3 Golston, Kyla             12 Miles Per Ho         1:04.70    1:04.61   5 
  4 Coleman, Savannah         13 AZ Flames TC         1:05.01    1:06.16   5 
  5 Adams-Scott, Jaquada      13 Do Right TC          1:05.00    1:07.19   5 
  6 Jones, Shaunise           13 Arizona Spee                    1:07.39   1 
  7 Stokes, Kendall           13 AZ Flames TC         1:06.00    1:07.55   4 
  8 Kamerman, Cassidy         13 AZ Flames TC         1:06.00    1:08.26   5 
  9 Juriansz, Lia             13 Arizona Elite        1:08.00    1:08.56   4 
 10 Robinson, Angela          12 Arizona Risi                    1:08.61   2 
 11 Rohr, Davilyn             12 Northwest Xp         1:10.00    1:08.69   4 
 12 Young, Kayla              13 Northwest Xp         1:18.00    1:08.70   3 
 13 Vaughn, Tristen           12 Aag Panther          1:10.02    1:10.25   4 
 14 Saddler, Octobria         12 Arizona Elite        1:11.00    1:11.11   3 
 15 Waters, Takerra           13 Do Right TC          1:08.00    1:11.26   4 
 16 Kile, Lauren              13 Arizona Elite                   1:11.45   2 
 17 Brown, Lexi               13 Arizona Elite                   1:12.14   3 
 18 Freeman, Kaylie           12 Mustangs TC          1:07.66    1:12.53   4 
 19 Duecker, Madison          13 Feel The Hea         1:10.01    1:12.66   4 
 20 Kruger, Victoria          12 Northwest Xp         1:15.00    1:12.79   3 
 21 Reeves, Cierra            12 Eternal Flam         1:11.62    1:13.02   3 
 22 Silva, Taylor             13 Arizona Spee         1:15.74    1:13.31   3 
 23 Brancati, Sara            13 Arizona Elite                   1:13.51   2 
 24 Sims, Breanna             12 Do Right TC          1:05.00    1:14.67   5 
 25 Frick, Taylor             12 AZ Flames TC         1:09.50    1:15.29   4 
 26 Oberhaus, Paige           12 Arizona Elite                   1:16.56   2 
 27 Atchinson, Sydni          12 Arizona Sain         1:20.60    1:17.45   3 
 28 Thomas, Kara              12 AZ Flames TC         1:17.37    1:18.08   3 
 29 Martinez, Bethany         13 Arizona Elite                   1:18.55   2 
 30 Lucas, Nisa               12 Arizona Sain                    1:24.22   1 
 31 Lynch, Carlisha           13 Arizona Sain                    1:45.75   3 
 
Event 404  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dyson, Lizabeth           13 Phoenix Bobc         2:36.70    2:34.50  
  2 Dyson, Renee              13 Phoenix Bobc         2:36.00    2:38.41  
  3 Kamerman, Cassidy         13 AZ Flames TC         2:43.00    2:39.90  
  4 Martinez, Beatriz         13 Arizona Chee         2:35.00    2:40.94  
  5 Townsend, Mia             13 Arizona Chee         2:36.00    2:41.06  
  6 Yarbrough, Jazzmine       12 Arizona Tita         3:01.65    2:41.45  
  7 Franks, Kaylee            12 Arizona Blaz         2:50.00    2:46.55  
  8 Vanderhout, Julianna      13 AZ Flames TC         2:39.00    2:47.16  
  9 Coleman, Savannah         13 AZ Flames TC         2:42.00    2:47.24  
 10 Mierau, Sydney            13 Phoenix Bobc                    2:52.78  
 11 Molvin, Shannon           12 Phoenix Bobc                    2:55.08  
 12 Mcdonald, Monica          13 Arizona Spee         2:36.83    2:59.03  
 13 Gardner, Devin            13 Phoenix Bobc                    3:00.36  
 14 Reeves, Cierra            12 Eternal Flam         3:03.27    3:11.19  
 
Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 4:36.90  7/28/1996   Rebecca Mitchell, Geneva, IL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gaffney, Savannah         12 Phoenix Bobc                    5:41.34  
  2 Townsend, Mia             13 Arizona Chee                    5:47.16  
  3 Martinez, Beatriz         13 Arizona Chee                    5:48.94  
  4 Franks, Kaylee            12 Arizona Blaz         5:45.00    5:50.87  
  5 Molvin, Shannon           12 Phoenix Bobc                    5:51.78  
  6 Coleman, Alysoune         12 AZ Flames TC         5:22.00    6:02.35  
  7 Gardner, Devin            13 Phoenix Bobc                    6:15.88  
  8 Silva, Taylor             13 Arizona Spee         6:18.00    6:25.69  
  9 Davis, Cherokee           12 Eternal Flam         5:35.00    6:27.02  
 
Event 406  3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 9:57.16  7/4/1987    Deresa Walters, Rochester, NY             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Vanderhout, Julianna      13 AZ Flames TC                   11:32.90  
 
Event 409  3000 Meter Race Walk Youth Girls
=========================================================================
    National: N 14:46.46  7/30/1992   Anya-Marie Ruso, Fayetteville, AR        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thomas, Emilie            12 Northwest Xp                   22:26.00  
 
Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Myers, Oche               12 Arizona Puma           12.11      12.22   1 
  2 Keswick, Eric             13 Northwest Xp           12.10      12.32   1 
  3 Grayer, Damani            13 Arizona Chee           12.32      12.51   1 
  4 Harrington, Dallas        13 Mustangs TC            12.31      12.57   1 
  5 Willis, Priest            13 Mustangs TC            13.36      12.91   2 
  6 Wallace, Levi             13 Arizona Tita           12.82      12.99   1 
  7 Nunez, Angel              14 Northwest Xp           13.01      13.01   1 
  8 Moore, Kejavon            13 Do Right TC            12.83      13.03   1 
  9 Estrada, Daniel           13 AZ Flames TC           13.15      13.08   2 
 10 Powles, Andrew            13 Arizona Puma           13.21      13.12   2 
 11 Schild, Carter            13 Arizona Chee                      13.25   4 
 12 Funkhouser, Gaige         13 AZ Flames TC           13.32      13.30   2 
 13 Kinney, Evan              13 Arizona Chee                      13.39   4 
 14 Hooper, Will              13 Arizona Puma           13.49      13.55   2 
 15 Poe, Alexander            12 Unattached                        13.59   4 
 16 Simmons, Markell          12 Arizona Tita           13.63      13.83   2 
 17 Aubrey, Aaron             13 Arizona Elite                     13.87   5 
 18 Finn, Tyler               13 Arizona Chee                      13.94   5 
 19 Roomes, Roshon            12 AZ Flames TC                      13.97   3 
 20 Wells, Stephon            14 Arizona Elite                     14.02   4 
 21 Ruiz, Brandon             12 Northwest Xp           14.80      14.20   3 
 22 Robertson, Jett           12 Unattached                        14.39   4 
 23 Decker, Tristin           12 Northwest Xp           14.80      14.55   3 
 24 Butler, Emmanuel          12 Do Right TC                       14.60   4 
 25 Dancer, Austin            13 Arizona Puma           14.23      14.63   2 
 26 Dominguez, Rj             12 Eternal Flam           15.29      14.78   3 
 27 Ruiz, William             12 Arizona Puma           14.17      15.14   2 
 28 Goodman, Julian           13 Mustangs TC            14.67      15.24   3 
 29 Williams, Tyler           13 Arizona Sain           15.49      15.29   3 
 30 Thompson, Jordon          12 AZ Flames TC           15.29      15.83   3 
 31 Nixon, Straje             12 Coldwater Ex                      16.27   4 
 32 Stockton, Stone           12 Mustangs TC            16.36      16.52   3 
 33 Bowe, Cameron             12 Phoenix Bobc                      16.55   5 
 34 Hill, Ira                 12 Arizona Chee                      18.16   5 
 
Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Keswick, Eric             13 Northwest Xp           24.20      24.35   1 
  2 Myers, Oche               12 Arizona Puma           24.82      24.72   1 
  3 Harrington, Dallas        13 Mustangs TC            25.54      25.49   1 
  4 Wallace, Levi             13 Arizona Tita           26.95      25.70   1 
  5 Moore, Kejavon            13 Do Right TC            26.42      26.28   1 
  6 Nunez, Angel              14 Northwest Xp           27.50      26.38   2 
  7 Estrada, Daniel           13 AZ Flames TC           26.53      26.42   1 
  8 Willis, Priest            13 Mustangs TC            27.54      26.50   2 
  9 Grayer, Damani            13 Arizona Chee           26.08      26.52   1 
 10 Newman, Zac               14 Arizona Spee                      27.60   4 
 11 Hampton, Dj               13 Arizona Puma           27.04      27.66   2 
 12 Powles, Andrew            13 Arizona Puma           27.23      28.23   2 
 13 Wells, Stephon            14 Arizona Elite          31.00      28.33   3 
 14 Aubrey, Aaron             13 Arizona Elite                     28.64   5 
 15 Decker, Tristin           12 Northwest Xp           32.50      29.37   3 
 16 Coleman, Michael          12 Mustangs TC            28.85      30.03   2 
 17 Dominguez, Rj             12 Eternal Flam           31.39      30.09   3 
 18 Crittenden, Gage          13 Mustangs TC            30.45      30.57   3 
 19 Luster-Smith, Seantre     13 Arizona Tita           30.01      30.59   2 
 20 Odhams, Eriell            13 Arizona Sain           30.08      30.68   2 
 21 Gomez, Conner             13 Mustangs TC            31.84      30.83   3 
 22 Goodman, Julian           13 Mustangs TC            31.25      31.26   3 
 23 Ruiz, William             12 Arizona Puma           31.18      31.82   3 
 24 Thompson, Jordon          12 AZ Flames TC           34.44      33.25   4 
 25 Nixon, Straje             12 Coldwater Ex                      33.51   5 
 26 Williams, Tyler           13 Arizona Sain           33.47      33.67   3 
 27 Bowe, Cameron             12 Phoenix Bobc                      34.31   4 
 28 Stockton, Stone           12 Mustangs TC            34.47      34.64   4 
 
Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Keswick, Eric             13 Northwest Xp           53.10      55.30   5 
  2 Myers, Oche               12 Arizona Puma         1:00.58      56.89   5 
  3 Nickerson, Braxton        13 Do Right TC            57.00      56.91   5 
  4 Moore, Kejavon            13 Do Right TC            57.00      57.79   5 
  5 Nunez, Angel              14 Northwest Xp         1:01.00      58.12   4 
  6 Wallace, Levi             13 Arizona Tita           58.01      59.17   5 
  7 Mayfield, Tevin           12 Arizona Chee         1:00.00      59.24   5 
  8 Funkhouser, Gaige         13 AZ Flames TC           59.00    1:00.53   5 
  9 Page-Whitaker, Domanick   12 Mustangs TC            58.77    1:00.81   5 
 10 Newman, Zac               14 Arizona Spee                    1:01.94   1 
 11 Kinney, Evan              13 Arizona Chee                    1:02.23   1 
 12 Gibson, Michael           12 Mustangs TC          1:02.33    1:02.72   4 
 13 Roomes, Roshon            12 AZ Flames TC         1:05.27    1:03.54   4 
 14 Bosley-Young, Trevon      12 Northwest Xp         1:05.00    1:03.93   4 
 15 Wells, Stephon            14 Arizona Elite        1:03.00    1:04.41   4 
 16 Simpson, Nathan           13 Mustangs TC          1:02.91    1:05.14   4 
 17 Decker, Tristin           12 Northwest Xp         1:14.00    1:05.62   3 
 18 Dominguez, Rj             12 Eternal Flam                    1:06.29   2 
 19 Jackson, Jesse            13 Arizona Spee         1:07.00    1:07.38   4 
 19 Aubrey, Aaron             13 Arizona Elite                   1:07.38   2 
 21 Luster-Smith, Seantre     13 Arizona Tita         1:10.83    1:07.73   3 
 22 Duckworth, Timothy        12 Phoenix Bobc         1:09.00    1:08.08   3 
 23 Coleman, Michael          12 Mustangs TC          1:06.24    1:08.34   4 
 24 Crittenden, Gage          13 Mustangs TC          1:08.48    1:08.77   3 
 25 Odhams, Eriell            13 Arizona Sain         1:06.99    1:08.88   4 
 26 Williams, Tyler           13 Arizona Sain                    1:21.24   2 
 
Event 414  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper, Albuquerque,NM               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Orlie, Fred               13 Phoenix Bobc         2:24.80    2:21.44  
  2 Nickerson, Braxton        13 Do Right TC          2:20.00    2:26.64  
  3 Radcliffe, Dalton         13 Phoenix Bobc         2:33.40    2:27.54  
  4 Whitney, Jacob            13 Arizona Chee                    2:30.40  
  5 Jackson, Jesse            13 Arizona Spee         2:40.00    2:33.29  
  6 Gabrych, Dustin           13 Arizona Spee         2:26.00    2:33.97  
  7 Lamas, Erasmo             13 Northwest Xp                    2:37.96  
  8 Odhams, Eriell            13 Arizona Sain                    2:40.83  
  9 Lavenue, Alex             12 Phoenix Bobc         2:41.20    2:43.56  
 10 Jarriel, Scott            12 Eternal Flam                    2:44.88  
 11 Klymico, Damian           13 Arizona Chee                    2:45.28  
 12 Gomez, Conner             13 Mustangs TC          2:55.91    2:57.20  
 13 Phillips, Parker          12 AZ Flames TC                    2:59.00  
 
Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau, Fresno, Ca                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Orlie, Fred               13 Phoenix Bobc         5:02.80    5:00.77  
  2 Whitney, Jacob            13 Arizona Chee                    5:11.76  
  3 Lamas, Erasmo             13 Northwest Xp                    5:14.12  
  4 Ayala, Rj                 12 Northwest Xp                    5:14.65  
  5 Dicke, Tristan            12 Arizona Elite                   5:14.94  
  6 Gabrych, Dustin           13 Arizona Spee         5:23.00    5:26.70  
  7 Lavenue, Alex             12 Phoenix Bobc         5:43.40    5:42.78  
  8 Mugge, Bryan              12 AZ Flames TC         5:52.02    5:49.75  
  9 Nguyen, Liam              12 Arizona Puma                    5:55.31  
 10 Phillips, Parker          12 AZ Flames TC         5:58.18    6:13.03  
 11 Jarriel, Scott            12 Eternal Flam                    6:27.83  
 
Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Reniewicki, John          13 Unattached                     10:28.81  
  2 Whitney, Jacob            13 Arizona Chee                   10:29.49  
  3 Guerrero, Mufasa          12 Coldwater Ex                   11:02.65  
  4 Dicke, Tristan            12 Arizona Elite                  11:14.02  
  5 Lamas, Erasmo             13 Northwest Xp                   11:27.79  
  6 Ayala, Rj                 12 Northwest Xp                   11:37.06  
  7 Mugge, Bryan              12 AZ Flames TC        12:28.42   12:40.86  
  8 Phillips, Parker          12 AZ Flames TC        12:38.26   12:46.94  
 
Event 421  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 14.01  6/9/2001    Domenique Manning, Rialto, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jordan, Sherrelle         13 Arizona Chee                      15.02  
  2 Sundstedt, Anna           12 Phoenix Bobc                      19.17  
  3 Edmondson, Sarah          13 AZ Flames TC                      19.28  
  4 Kruger, Victoria          12 Northwest Xp                      19.73  
  5 Sims, Breanna             12 Do Right TC                       20.70  
  6 Waters, Takerra           13 Do Right TC                       20.72  
 
Event 422  200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jordan, Sherrelle         13 Arizona Chee           28.00      30.28  
  2 Waters, Takerra           13 Do Right TC            35.64      35.67  
  3 Sims, Breanna             12 Do Right TC                       37.86  
 
Event 431  100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, Fl               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mayfield, Tevin           12 Arizona Chee                      16.27  
  2 Nickerson, Braxton        13 Do Right TC            17.72      16.74  
  3 Kinney, Evan              13 Arizona Chee                      18.09  
  4 Duckworth, Timothy        12 Phoenix Bobc           18.18      18.20  
  5 Oliver, Muhammad          12 Arizona Pant           18.03      18.25  
  6 Butler, Emmanuel          12 Do Right TC            19.66      19.34  
  7 Turner, Roy               12 Do Right TC            21.89      21.37  
  8 Roomes, Roshon            12 AZ Flames TC           18.94      22.27  
 
Event 432  200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 24.83  7/30/1995   Chris Hickman, Houston, TX                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nickerson, Braxton        13 Do Right TC            28.52      29.00  
  2 Oliver, Muhammad          12 Arizona Pant           30.40      30.56  
  3 Grayer, Damani            13 Arizona Chee           30.00      30.57  
  4 Finn, Tyler               13 Arizona Chee                      31.77  
  5 Butler, Emmanuel          12 Do Right TC            35.61      31.82  
  6 Turner, Roy               12 Do Right TC            34.75      33.26  
 
Event 441  4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 46.89  7/28/1996   South Bay Panthers, Long Beach, CA          
                       E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               49.00      50.65  
     1) Jordan, Sherrelle 13            2) Roberts, Alexis 13             
     3) Westbrook, Ky 12                4) Williams, Tope 12              
  2 AZ Flames TC Youth  'A'                             57.00      56.19  
     1) Coleman, Savannah 13            2) Edmondson, Sarah 13            
     3) Ortiz, Nyanna 12                4) Stokes, Kendall 13             
 
Event 442  4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         M.Teele, R.Caruthers, M.Edmunson, R.Payne         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                             4:10.00    4:14.63  
     1) Adams, Imani 12                 2) Jordan, Sherrelle 13           
     3) Roberts, Alexis 13              4) Williams, Tope 12              
  2 Arizona Cheetahs  'B'                             4:30.00    4:42.99  
     1) Finn, Biance 13                 2) Martinez, Beatriz 13           
     3) Townsend, Mia 13                4) Woods, Imani 13                
  3 AZ Flames TC Youth  'A'                           4:25.00    4:44.68  
     1) Coleman, Alysoune 12            2) Coleman, Savannah 13           
     3) Kamerman, Cassidy 13            4) Stokes, Kendall 13             
 
Event 443  4x800 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 9:17.51  8/1/1999    LA Jets, Los Angles, CA                   
                         Delemen, Solomon, Swain, McKinney                 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                             10:49.00   10:56.27  
     1) Dyson, Lizabeth 13              2) Dyson, Renee 13                
     3) Gaffney, Savannah 12            4) Mierau, Sydney 13              
 
Event 451  4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 43.51  7/29/2000   Boynton Beach, TC                           
                       W.Dix, M.Dowdell,  J.Wimbley, D.Owen              
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustangs TC  'A'                                    48.02      48.55  
     1) Coleman, Orlando 13             2) Harrington, Dallas 13          
     3) Page-Whitaker, Domanick 12      4) Simpson, Nathan 13             
  2 Arizona Cheetahs  'A'                               45.00      49.22  
     1) Finn, Tyler 13                  2) Grayer, Damani 13              
     3) Mayfield, Tevin 12              4) Whitney, Jacob 13              
 
Event 452  4x400 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 3:23.96  8/1/1993    LA Jets, Los Angeles, CA                  
                         LCruel,A.Dean, P.McCall,O.Moore                   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustangs TC  'A'                                  4:02.31    4:06.35  
     1) Coleman, Orlando 13             2) Gibson, Michael 12             
     3) Harrington, Dallas 13           4) Page-Whitaker, Domanick 12     
  2 Mustangs TC  'B'                                             4:40.56  
     1) Coleman, Michael 12             2) Crittenden, Gage 13            
     3) Goudeau, Kevin 12               4) Rice, Archie 12                
 
Event 453  4x800 Yard Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustangs TC  'A'                                            10:41.25  
     1) Gibson, Michael 12              2) Gomez, Conner 13               
     3) Goudeau, Kevin 12               4) Page-Whitaker, Domanick 12     
 
Event 461  High Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 5-08.50  6/8/1986    Chrissy Mills, Tarzana, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moore, Ashlee             13 AZ Flames TC           1.65m      1.55m  
  2 Bramwell, Asha            12 AZ Flames TC                      1.40m  
  3 Carradine, Sumerr         12 Arizona Tita                      1.35m  
  4 Sundstedt, Anna           12 Phoenix Bobc                      1.30m  
  5 Mendez, Sara              13 Mustangs TC                       1.00m  
 -- Thomas, Emilie            12 Northwest Xp                         NH  
 -- Yarbrough, Jazzmine       12 Arizona Tita                         NH  
 -- Westbrook, Ky             12 Arizona Chee                         NH  
 -- Berryhill, Tatianna       13 Arizona Tita                         NH  
 -- Gaffney, Savannah         12 Phoenix Bobc                         NH  
 -- Nordstrom, Britta         13 Phoenix Bobc                         NH  
 
Event 462  Pole Vault Youth Girls
=========================================================================
    National: N 10-06  7/30/1999   Jenny Green, Grand Island, NE               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kamerman, Cassidy         13 AZ Flames TC                      1.52m  
 
Event 463  Long Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 19-11  6/20/1998   Tracee Thomas, Rialto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Shannon          13 Aag Panther                       4.68m  
  2 Moore, Ashlee             13 AZ Flames TC           5.00m      4.64m  
  3 Roberts, Alexis           13 Arizona Chee                      4.36m  
  4 Nordstrom, Britta         13 Phoenix Bobc                      4.15m  
  5 Edmondson, Sarah          13 AZ Flames TC           4.09m      3.98m  
  6 Duecker, Madison          13 Feel The Hea           4.25m      3.93m  
  7 Ortiz, Nyanna             12 AZ Flames TC                      3.89m  
  8 Thomas, Kara              12 AZ Flames TC           3.71m      3.76m  
  9 Muldron, Jonaye           12 Miles Per Ho                      3.72m  
 10 Rohr, Davilyn             12 Northwest Xp                      3.69m  
 11 Williams, Tope            12 Arizona Chee                      3.55m  
 12 Mendez, Sara              13 Mustangs TC            3.06m      3.28m  
 13 Lucas, Nisa               12 Arizona Sain           3.07m      3.18m  
 14 Sundstedt, Anna           12 Phoenix Bobc                      3.00m  
 15 Lynch, Carlisha           13 Arizona Sain           2.60m      2.73m  
 16 sanchez, dulce            13 Pastor Fit F                      2.33m  
 -- Tremble, Shanice          12 Arizona Spee                         ND  
 -- Young, Kayla              13 Northwest Xp                         ND  
 -- Atchinson, Sydni          12 Arizona Sain           3.54m         ND  
 -- Kasumovic, Alexandra      12 Eternal Flam           3.36m         ND  
 -- Hemphill, Bailei          13 Phoenix Bobc                         ND  
 -- Thomas, Emilie            12 Northwest Xp                         ND  
 -- Brown, Amanda             13 AZ Flames TC                         ND  
 
Event 465  Shot Put (6#) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 52-01.25  1976        Susie Ray, Orange, CA                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bramwell, Asha            12 AZ Flames TC                      9.51m  
  2 Finn, Biance              13 Arizona Chee                      9.12m  
  3 Thompson, Taleisha        12 Do Right TC            8.84m      8.30m  
  4 Sundstedt, Anna           12 Phoenix Bobc                      8.24m  
  5 Adams, Reneedra           13 Arizona Gold                      8.20m  
  6 Davis, Cherokee           12 Eternal Flam           8.28m      7.65m  
  7 Jones, Shaunise           13 Arizona Spee                      7.49m  
  8 Lewis, Zaleika            12 Northwest Xp                      6.96m  
  9 Evans, Jasmine            12 Do Right TC            8.84m      6.21m  
 10 Thompson, Rose            13 AZ Flames TC                      6.17m  
 11 Bailey, Alisha            13 Arizona Tita           6.81m      5.64m  
 
Event 466  Discus Throw (1K) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 152-00  2/23/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davis, Cherokee           12 Eternal Flam          21.66m     26.44m  
  2 Thompson, Taleisha        12 Do Right TC           21.64m     19.68m  
  3 Lewis, Zaleika            12 Northwest Xp                     19.27m  
  4 Bramwell, Asha            12 AZ Flames TC                     19.11m  
  5 Dyson, Taylor             13 Phoenix Bobc          19.53m     18.56m  
  5 Adams, Reneedra           13 Arizona Gold                     18.56m  
  7 Finn, Biance              13 Arizona Chee                     13.83m  
  8 Rohr, Davilyn             12 Northwest Xp                     11.98m  
 
Event 467  Javelin Throw (600G) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 122-00  7/30/2000   Kaitlin Nazario, Dover, NJ                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dyson, Renee              13 Phoenix Bobc          34.02m     33.60m  
  2 Dyson, Taylor             13 Phoenix Bobc          28.10m     26.46m  
  3 Dyson, Lizabeth           13 Phoenix Bobc          28.97m     26.19m  
  4 Thompson, Taleisha        12 Do Right TC           19.81m     21.83m  
  5 Lewis, Zaleika            12 Northwest Xp                     18.00m  
  6 Thompson, Rose            13 AZ Flames TC                     17.28m  
  7 Thomas, Emilie            12 Northwest Xp                     14.50m  
  8 Finn, Biance              13 Arizona Chee                     14.09m  
  9 Rohr, Davilyn             12 Northwest Xp                     13.50m  
 -- Bailey, Alisha            13 Arizona Tita                         ND  
 -- Scott, Savannah           12 AZ Flames TC                         ND  
 
Event 471  High Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 6-04.75  7/24/1998   Donovan Kilmartin, Boise, ID              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Duckworth, Timothy        12 Phoenix Bobc           1.60m      1.60m  
  2 Bosley-Young, Trevon      12 Northwest Xp                      1.50m  
  3 Luster-Smith, Seantre     13 Arizona Tita           1.52m      1.45m  
  3 Oliver, Muhammad          12 Arizona Pant           1.52m      1.45m  
  5 Kondziola, James          13 Arizona Risi                      1.35m  
  6 Hooper, Will              13 Arizona Puma                      1.30m  
  7 Rice, Archie              12 Mustangs TC            1.35m      1.25m  
  7 Rankin, Cody              14 Phoenix Bobc                      1.25m  
 -- Kinney, Evan              13 Arizona Chee                         NH  
 -- Bolligar, Nicholas        12 Arizona Puma                         NH  
 -- Radke, Carter             12 Arizona Puma                         NH  
 
Event 472  Pole Vault Youth Boys
=========================================================================
    National: N 14-00.50  1977        Bill Lange, Bridgewater, NJ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mugge, Bryan              12 AZ Flames TC                      1.70m  
  2 Phillips, Parker          12 AZ Flames TC                      1.40m  
 
Event 473  Long Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 23-00.50  1976        Anthony Gibson, San Fernando, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wallace, Levi             13 Arizona Tita           5.31m      5.82m  
  2 Mayfield, Tevin           12 Arizona Chee                      5.14m  
  3 Newman, Zac               14 Arizona Spee                      5.04m  
  4 Oliver, Muhammad          12 Arizona Pant           4.98m      4.85m  
  5 Duckworth, Timothy        12 Phoenix Bobc           4.79m      4.81m  
  6 Bosley-Young, Trevon      12 Northwest Xp                      4.73m  
  6 Hooper, Will              13 Arizona Puma                      4.73m  
  8 Willis, Priest            13 Mustangs TC                       4.72m  
  9 Goudeau, Kevin            12 Mustangs TC            4.23m      4.50m  
 10 Robertson, Jett           12 Unattached                        4.33m  
 11 Radcliffe, Dalton         13 Phoenix Bobc           4.38m      4.29m  
 12 Dancer, Austin            13 Arizona Puma                      4.28m  
 13 Poe, Alexander            12 Unattached                        4.25m  
 14 Gomez, Conner             13 Mustangs TC                       4.24m  
 15 Odhams, Eriell            13 Arizona Sain           3.65m      3.90m  
 16 Thompson, Jordon          12 AZ Flames TC                      3.80m  
 17 Stockton, Stone           12 Mustangs TC            3.36m      3.56m  
 18 Williams, Tyler           13 Arizona Sain           3.46m      3.10m  
 
Event 474  Triple Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 44-00  1980        Michael Martin, San Diego, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Funkhouser, Gaige         13 AZ Flames TC           9.23m      9.98m  
 
Event 475  Shot Put (4K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/28/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hawkins, Emmanuel         13 Mustangs TC           11.51m     11.08m  
  2 Underwood, Michael        13 Arizona Chee                     10.57m  
  3 Harris, Zach              12 Northwest Xp                      9.93m  
  4 Mercer, Nikaeus           12 Do Right TC           10.06m      9.67m  
  5 Howard, Jordan            13 Northwest Xp                      9.09m  
  6 Holmen, James             12 Mustangs TC            8.57m      7.94m  
  7 Guerrero, Mufasa          12 Coldwater Ex                      7.69m  
  8 Simmons, Markquise        12 Arizona Tita           7.52m      6.95m  
  9 Layson, Nick              13 Northwest Xp                      6.92m  
 10 Hill, Ira                 12 Arizona Chee                      4.93m  
 
Event 476  Discus Throw (1K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 201-10  6/3/1995    Joel Armitage, Omaha, NE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Underwood, Michael        13 Arizona Chee                     30.52m  
  2 Hawkins, Emmanuel         13 Mustangs TC           31.40m     28.84m  
  3 Harris, Zach              12 Northwest Xp                     26.29m  
  4 Holmen, James             12 Mustangs TC           22.33m     22.19m  
  5 Howard, Jordan            13 Northwest Xp                     20.43m  
  6 Mercer, Nikaeus           12 Do Right TC           28.04m     18.95m  
  7 Layson, Nick              13 Northwest Xp                     18.56m  
  8 Hill, Ira                 12 Arizona Chee                      9.98m  
 
Event 477  Javelin Throw (600 G) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 176-06  7/6/2000    Brian Kerr, Vero Beach, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Funkhouser, Gaige         13 AZ Flames TC          35.29m     39.52m  
  2 Dancer, Austin            13 Arizona Puma                     37.79m  
  3 Robertson, Jett           12 Unattached                       34.15m  
  4 Harris, Zach              12 Northwest Xp                     32.98m  
  5 Howard, Jordan            13 Northwest Xp                     28.70m  
  6 Turner, Roy               12 Do Right TC                      21.45m  
  7 Layson, Nick              13 Northwest Xp                     20.98m  
  8 Underwood, Michael        13 Arizona Chee                     19.50m  
  9 Bowe, Cameron             12 Phoenix Bobc                     18.49m  
 10 Mercer, Nikaeus           12 Do Right TC           16.15m     15.64m  
 11 Butler, Emmanuel          12 Do Right TC                      12.62m  
 12 Simmons, Markquise        12 Arizona Tita                     11.79m  
 13 Hill, Ira                 12 Arizona Chee                      8.84m  
 -- Poe, Alexander            12 Unattached                           ND  
 -- Mouer, Christian          13 Phoenix Bobc                         ND  
 -- Bolligar, Nicholas        12 Arizona Puma                         ND  
 
Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Dominique        15 Arizona Chee           12.90      13.26  
  2 Moore, Delana             14 Arizona Risi                      13.32  
  3 Ruiz, Lauren              14 Northwest Xp           13.80      13.88  
  4 Simple, Erika             14 Unattached             13.05      14.00  
  5 Davis, Ashley             14 Arizona Risi                      14.53  
  6 Payne, Deajhane           14 Arizona Tita           17.00      16.62  
 
Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 23.26  7/31/1999   LaSauntea Moore, Akron, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Dominique        15 Arizona Chee           27.00      26.78  
  2 Moore, Delana             14 Arizona Risi                      27.57  
  3 Ruiz, Lauren              14 Northwest Xp           29.50      28.68  
  4 Simple, Erika             14 Unattached             27.50      29.05  
  5 Davis, Ashley             14 Arizona Risi                      29.56  
  6 Brancati, Andrea          15 Arizona Elite                     33.16  
 
Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Dominique        15 Arizona Chee         1:00.00    1:04.08  
  2 Ruiz, Lauren              14 Northwest Xp         1:06.00    1:05.50  
  3 Simple, Erika             14 Unattached           1:04.00    1:09.04  
  4 Davis, Ashley             14 Arizona Risi                    1:10.27  
  5 Gettleman, Jessica        14 Phoenix Bobc                    1:11.80  
  6 Kile, Kennedy             14 Arizona Elite                   1:13.43  
  7 Gonzales-Enriquez, Vanes  14 Arizona Quic         1:10.00    1:14.33  
  8 Brancati, Andrea          15 Arizona Elite                   1:21.19  
 
Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.69  7/27/1991   Liz Mueller, Waterford, CT                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gaffney, Mckenna          14 Phoenix Bobc                    2:38.26  
  2 Brancati, Andrea          15 Arizona Elite                   2:55.67  
  3 Kile, Kennedy             14 Arizona Elite                   2:58.20  
  4 Mcdaniel, Blayr           14 Northwest Xp                    3:02.81  
  5 Rangel, Elexus            14 Arizona Sain         3:10.51    3:08.65  
 
Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gaffney, Mckenna          14 Phoenix Bobc                    5:38.42  
  2 Mcdaniel, Blayr           14 Northwest Xp                    6:20.17  
  3 Rangel, Elexus            14 Arizona Sain         6:24.21    6:24.07  
 
Event 506  3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 9:54.05  7/1981      Karlene Erickson, Ericson, NE             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mcdaniel, Blayr           14 Northwest Xp                   13:38.49  
 
Event 509  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 27:52.90  7/25/2001   Erica Adams, Spartanburg, SC             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ellerie, Lagerhausen      15 Arizona Chee                   20:49.00N 
  2 Thomas, Charlotte         14 Northwest Xp                   22:22.00N 
 
Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 10.54  7/25/8797   Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Allen, Devon              14 Unattached             12.00      11.84   1 
  2 Granillo, Ross            14 Mustangs TC            11.94      12.26   1 
  3 Harms, Kyle               14 Northwest Xp           11.90      12.30   1 
  4 Wong, Cesar               14 Northwest Xp           12.10      12.52   1 
  5 Huch, Dylan               14 Arizona Chee                      12.54   3 
  6 Cook, Keeyahn             14 Arizona Elite          12.00      12.73   1 
  7 Contes, James             14 Arizona Chee                      12.82   2 
  8 Coleman, Devonte          14 Mustangs TC            12.53      12.87   1 
  9 Harris, Alex              14 Northwest Xp           13.80      12.95   2 
 10 Parks, Deon               14 Arizona Risi                      13.03   2 
 11 Buck, Patrick             14 Arizona Chee                      13.27   3 
 12 Schellhardt, Hunter       14 Phoenix Bobc           13.16      13.43   1 
 13 Bowe, Casey               14 Phoenix Bobc                      13.73   2 
 14 Novakowski, Jeremy        14 Arizona Chee                      13.98   3 
 15 Poe, Eugene               14 Unattached                        14.20   3 
 16 Shaver, Chris             14 Mustangs TC            12.85      14.38   1 
 17 Luster-Smith, Quashawn    14 Arizona Tita           16.81      16.64   2 
 
Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Allen, Devon              14 Unattached             25.00      23.77   1 
  2 Granillo, Ross            14 Mustangs TC            24.09      24.62   1 
  3 Cook, Keeyahn             14 Arizona Elite          25.00      25.61   1 
  4 Huch, Dylan               14 Arizona Chee                      25.82   2 
  5 Ortiz, Jalen              14 Northwest Xp           26.10      25.86   1 
  6 Coleman, Devonte          14 Mustangs TC            25.77      26.17   1 
  7 Contes, James             14 Arizona Chee                      26.20   2 
  8 Buck, Patrick             14 Arizona Chee                      26.44   2 
  9 Parks, Deon               14 Arizona Risi                      26.50   2 
 10 Griffin, Rodrick          14 Arizona Sain           26.19      27.06   1 
 11 Harper, Earon             14 Aag Panther            27.18      27.18   1 
 12 Schellhardt, Hunter       14 Phoenix Bobc           26.63      27.67   1 
 13 James, Eric               14 AZ Flames TC           27.53      28.08   1 
 14 Garcia, Andrew            14 Arizona Chee                      28.14   2 
 15 Novakowski, Jeremy        14 Arizona Chee                      30.07   2 
 
Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Allen, Devon              14 Unattached             57.00      54.43   2 
  2 Ortiz, Jalen              14 Northwest Xp           58.50      56.02   2 
  3 Wong, Cesar               14 Northwest Xp           56.50      56.13   2 
  4 Buck, Patrick             14 Arizona Chee                      57.81   1 
  5 Cook, Keeyahn             14 Arizona Elite          57.00      58.23   2 
  6 Granillo, Ross            14 Mustangs TC            57.43    1:00.01   2 
  7 Huch, Dylan               14 Arizona Chee                    1:00.41   1 
  8 Contes, James             14 Arizona Chee                    1:01.72   1 
  9 Harper, Earon             14 Aag Panther          1:03.61    1:03.18   1 
 10 Novakowski, Jeremy        14 Arizona Chee                    1:04.94   1 
 11 Parks, Deon               14 Arizona Risi                    1:06.27   1 
 
Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 1:53.37  7/28/1985   Michael Remigino, Newington, CT           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Griffin, Rodrick          14 Arizona Sain                    2:23.34  
  2 Rohr, Darryn              14 Northwest Xp                    2:29.95  
 
Event 515  1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 3:56.84  7/9/2000    Adam Perkins, Liberty, MO                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rohr, Darryn              14 Northwest Xp                    5:38.00  
 
Event 521  100 Meter Hurdles (33") Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 13.81  7/14/1984   Yolanda Johnson, Denver, CO                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gettleman, Jessica        14 Phoenix Bobc                      19.40  
 
Event 551  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 40.90  7/27/1997   LA Jets, Lancaster, CA                      
                       D.Menthuhotep, W.Rogers, D.McCullough, T.Walton   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                            45.10      47.32  
     1) Harms, Kyle 14                  2) Harris, Alex 14                
     3) Ortiz, Jalen 14                 4) Wong, Cesar 14                 
 
Event 552  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 3:13.40  7/29/2001   New Horizon, Snellville, GA               
                         L. Jackson, C. Goodman. R. Witherspoon, M. Grant  
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                                     4:00.25  
     1) Harms, Kyle 14                  2) Harris, Alex 14                
     3) Ortiz, Jalen 14                 4) Wong, Cesar 14                 
 
Event 561  High Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N  5-11  7/28/1996   Camee Williams, Dayton, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thomas, Charlotte         14 Northwest Xp                      1.30m  
 
Event 563  Long Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 20-02.50  7/10/1999   Jill Bell, Bellevue, WA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Dominique        15 Arizona Chee                      4.68m  
  2 Gettleman, Jessica        14 Phoenix Bobc                      4.00m  
  3 Rangel, Elexus            14 Arizona Sain                      2.44m  
 
Event 564  Triple Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 41-01.25  7/30/1983   Deana Simmons, Decatur, IL               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gettleman, Jessica        14 Phoenix Bobc                      8.69m  
 
Event 565  Shot Put (4K) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 49-10.50  7/27/2001   Michelle Carter, Ovilla, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Payne, Deajhane           14 Arizona Tita                         ND  
 -- Wojnarowski, Samantha     14 Mustangs TC            6.11m         ND  
 -- Campbell, Imari           14 Arizona Gold                         ND  
 
Event 566  Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 164-05  5/12/1997   Elizabeth Debartolo, Aurora, IL            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thomas, Charlotte         14 Northwest Xp                     20.84m  
 -- Wojnarowski, Samantha     14 Mustangs TC           16.11m         ND  
 -- Campbell, Imari           14 Arizona Gold                         ND  
 
Event 567  Javelin Throw (600 G) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 152-08  7/29/2000   Rachel Walker, Benton, LA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thomas, Charlotte         14 Northwest Xp                     23.77m  
  2 Gaffney, Mckenna          14 Phoenix Bobc                     19.33m  
  3 Payne, Deajhane           14 Arizona Tita                     12.55m  
 
Event 571  High Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N  7-05  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Walachek, Dylan           15 Unattached                        1.90m  
  2 James, Eric               14 AZ Flames TC           1.40m      1.45m  
  3 Rohr, Darryn              14 Northwest Xp                      1.30m  
 -- Colby, Travis             14 Arizona Puma                         NH  
 -- Garcia, Andrew            14 Arizona Chee                         NH  
 
Event 573  Long Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 24-01.50  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Harms, Kyle               14 Northwest Xp                      5.21m  
  2 Brooks, Anthony           15 AZ Flames TC           4.40m      4.58m  
  3 Poe, Eugene               14 Unattached                        4.45m  
  4 James, Eric               14 AZ Flames TC           4.52m      4.40m  
  5 Schellhardt, Hunter       14 Phoenix Bobc           4.27m      4.32m  
  6 Harris, Alex              14 Northwest Xp                      4.25m  
  7 Bowe, Casey               14 Phoenix Bobc           3.96m      4.21m  
  8 Rohr, Darryn              14 Northwest Xp                      4.02m  
  9 Sharpe, Jorian            14 AZ Flames TC                      3.49m  
 -- Contes, James             14 Arizona Chee                         ND  
 -- Griffin, Rodrick          14 Arizona Sain           4.99m         ND  
 -- Garcia, Andrew            14 Arizona Chee                         ND  
 -- Huch, Dylan               14 Arizona Chee                         ND  
 
Event 574  Triple Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 49-05.75  7/29/1995   Chris Hercules, Palatine, IL             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brooks, Anthony           15 AZ Flames TC           8.93m      9.93m  
  2 Sharpe, Jorian            14 AZ Flames TC                      9.01m  
 -- Bowe, Casey               14 Phoenix Bobc                         ND  
 
Event 575  Shot Put (12#) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Colby, Travis             14 Arizona Puma                     12.95m  
  2 Collins, Shawn            14 Unattached            10.46m     10.30m  
  3 Shaver, Chris             14 Mustangs TC            8.77m      8.88m  
  4 Cord, Robert              14 Northwest Xp                      8.44m  
  5 Luster-Smith, Quashawn    14 Arizona Tita           7.42m      7.80m  
  6 Saenz, Daniel             14 Arizbushmast                      7.70m  
 
Event 576  Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 191-11  6/1/1985    Kami Keshmiri, Reno, NV                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Collins, Shawn            14 Unattached            33.02m     31.10m  
  2 Colby, Travis             14 Arizona Puma                     30.29m  
  3 Shaver, Chris             14 Mustangs TC           24.95m     21.93m  
  4 Cord, Robert              14 Northwest Xp                     20.70m  
 -- Saenz, Daniel             14 Arizbushmast                         ND  
 
Event 577  Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 202-09  7/6/2001    Dustin Johnson, Crossett, AR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Colby, Travis             14 Arizona Puma                     50.98m  
  2 Cord, Robert              14 Northwest Xp                     30.01m  
  3 Poe, Eugene               14 Unattached                       29.20m  
  4 Luster-Smith, Quashawn    14 Arizona Tita                     19.89m  
 
Event 601  100 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Molinar, Janelle          16 Unattached             13.40      13.45  
  2 Robinson, Bria            16 Aag Panther            14.56      14.10  
 
Event 602  200 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 23.32  7/29/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Molinar, Janelle          16 Unattached             28.76      28.48  
  2 Robinson, Bria            16 Aag Panther            31.60      30.04  
 
Event 611  100 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chacon, William           17 Mustangs TC                       13.05  
 
Event 612  200 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chacon, William           17 Mustangs TC            26.68      28.14  
 
Event 613  400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chacon, William           17 Mustangs TC          1:00.49    1:03.06  
  2 Freeman, Jesse            16 Mustangs TC          1:03.84    1:06.26  
 
Event 614  800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 1:49.49  7/27/2000   Nick Davenport, Houston, TX               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Palacios, Andrew          17 AZ Flames TC         2:25.57    2:20.82  
 
Event 615  1500 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 3:51.21  7/7/1985    John Quade, Woodinville, Wa               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Palacios, Andrew          17 AZ Flames TC         5:01.35    5:06.97  
 
Event 673  Long Jump Young Men
=========================================================================
    National: N 25-09.75  1977        Lamont King, Surprise, Az                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chacon, William           17 Mustangs TC            5.16m      5.26m  
 
Event 675  Shot Put (12#) Young Men
=========================================================================
    National: N 67-00.50  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Simmons, Mason            17 Unattached                       14.64m  
  2 Freeman, Jesse            16 Mustangs TC                       7.38m  
 
Event 676  Discus Throw (1.6K) Young Men
================================================================================
    National: N 207-04  1979        Clint Johnson, Overland Park, KS           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Simmons, Mason            17 Unattached                       41.81m