Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                     HY-TEK's Meet Manager 3/16/2009 08:40 PM
                          Regulation Meet - 3/14/2009                          
                           Youth Only - 8 Lane Track                           
                                Canyon Del Oro                                 
                                Updated Results                                    
 
Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Dominique Phillips         7 Arizona Risi                      16.26   1 
  2 Dominique Mustin           6 Arizona Risi                      17.77   2 
  3 Tmarra Carradine           7 Arizona Tita           19.00      17.83   4 
  4 Shardae Haynes             7 Do Right TC                       17.84   1 
  5 Nasiyah Neal               7 Do Right TC                       18.33   3 
  6 Sadeja Maddox              7 Miles Per Ho                      18.77   3 
  7 Haila Reed                 6 Do Right TC                       18.81   3 
  8 Deja Jackson               7 Arizona Risi                      18.90   3 
  9 Trinity Reynolds           7 Eternal Flam           18.18      18.91   4 
 10 Jayde Charlton             6 Do Right TC                       19.07   3 
 11 Trinty Scroggins           7 Do Right TC                       19.17   1 
 12 Jade Betts-Jackson         7 Do Right TC                       19.20   1 
 13 Erin Jacks                 7 Do Right TC                       19.51   1 
 14 Destinee Johnson           6 Do Right TC                       19.57   2 
 15 Kayla Cesar                7 Miles Per Ho                      20.72   2 
 16 Maya Scott                 6 AZ Flames TC                      21.15   3 
 17 Maria Devictor             6 Phoenix Bobc                      21.40   2 
 17 Amreah Hutchinson          5 AZ Flames TC           21.40      21.40   4 
 19 Ajunae Thompson            6 Pops TC                18.62      22.26   4 
 20 Sariya Oliver              5 Arizona Pant           21.00      22.38   4 
 21 Joanee Scroggins           6 Do Right TC                       22.55   1 
 22 Ayanna Govan               5 Arizona Spee           24.19      22.61   3 
 23 Lashonti Collier           5 Do Right TC                       22.88   2 
 24 Aniya Davis                4 Do Right TC                       23.78   2 
 25 Hayden Funkhouser          4 AZ Flames TC           23.95      24.04   3 
 26 Emily Hollins              6 Miles Per Ho                      24.51   1 
 27 Nevaeh Montano             5 Arizona Tita           23.93      25.01   4 
 28 Jhidah Johnson             4 Do Right TC                       25.19   1 
 
Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dominique Phillips         7 Arizona Risi                      33.51   2 
  2 Dominique Mustin           6 Arizona Risi                      37.39   2 
  3 Nasiyah Neal               7 Do Right TC                       37.82   3 
  4 Shardae Haynes             7 Do Right TC                       38.01   1 
  5 Trinity Reynolds           7 Eternal Flam           39.64      38.39   4 
  6 Deja Jackson               7 Arizona Risi                      38.64   2 
  6 Tmarra Carradine           7 Arizona Tita           40.87      38.64   4 
  8 Jayde Charlton             6 Do Right TC                       39.09   3 
  9 Trinty Scroggins           7 Do Right TC                       39.15   1 
 10 Haila Reed                 6 Do Right TC                       41.45   1 
 11 Erin Jacks                 7 Do Right TC                       44.15   1 
 12 Jhidah Johnson             4 Do Right TC                       45.67   1 
 13 Maya Scott                 6 AZ Flames TC           45.10      46.39   4 
 14 Amreah Hutchinson          5 AZ Flames TC           50.48      47.29   4 
 15 Kayla Cesar                7 Miles Per Ho                      48.05   2 
 16 Maria Devictor             6 Phoenix Bobc                      48.15   2 
 17 Joanee Scroggins           6 Do Right TC                       49.25   3 
 18 Ayanna Govan               5 Arizona Spee           58.74      49.39   3 
 19 Hayden Funkhouser          4 AZ Flames TC           51.59      50.95   3 
 20 Emily Hollins              6 Miles Per Ho                      51.70   2 
 21 Nevaeh Montano             5 Arizona Tita           49.00      54.97   4 
 22 Lashonti Collier           5 Do Right TC                       56.89   3 
 23 Aniya Davis                4 Do Right TC                       57.23   1 
 
Event 111  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wyatt Shedrick             7 Do Right TC                       16.18   3 
  2 Derrick Scott              7 Arizona Risi                      16.47   2 
  3 Aaron Featherstone         7 Arizona Tita                      16.57   4 
  4 Alden Jackson              7 Do Right TC                       16.64   1 
  5 Joshua England             7 Arizona Pant           16.84      16.93   7 
  6 Gabriel Gonzales           7 Unattached             18.50      17.05   6 
  7 Quinn Boykins              7 Northwest Xp           17.20      17.21   7 
  8 Davieon Center             6 Do Right TC                       17.23   1 
  9 Jzhantavyon Bryant         7 Do Right TC                       17.28   1 
 10 Janye Dixon                7 Do Right TC                       17.33   2 
 11 Cameron Nash               7 Arizona Tita           18.00      17.56   7 
 12 Jaelon Taylor              7 Arizona Puma           18.94      17.72   6 
 13 Jaleel Laffitte            7 Do Right TC                       17.76   1 
 14 Zaquerain Coleman          7 Arizona Sain           17.80      17.79   7 
 14 Treveon Mcdonald           6 Arizona Sain           16.78      17.79   7 
 16 Jaleel Walker              6 Arizona Sain           19.07      17.96   6 
 17 David Bailey               7 Arizona Tita           18.65      18.03   6 
 18 Tyson Grubb                7 Do Right TC                       18.09   3 
 19 Bryce Cord                 5 Northwest Xp           19.30      18.13   5 
 20 Terry Byrd                 6 Do Right TC                       18.20   3 
 21 Emery King                 7 AZ Flames TC           17.73      18.37   7 
 22 Adrian Gonzales            6 Unattached             21.50      18.47   5 
 23 Zimbalist Odhams           6 Arizona Sain           19.22      18.48   5 
 24 Corbin Hulbert             7 Northwest Xp           21.50      18.55   4 
 25 Dason Brooks               6 AZ Flames TC           19.15      18.72   6 
 26 Davis Funkhouser           6 AZ Flames TC           20.00      18.90   5 
 27 Jayden Coleman             6 Northwest Xp           18.50      19.00   6 
 28 Quamari Garrett            6 Do Right TC                       19.13   2 
 29 Dakarai Alberty            7 Arizona Risi                      19.17   3 
 30 Aidan Govan                7 Arizona Spee           19.92      19.69   5 
 31 Keyshaun Jackson           7 Arizona Tita           22.63      19.78   4 
 32 Jordon Parrish             6 Arizona Tita           20.09      19.94   5 
 33 Gary Love                  7 Arizona Tita           20.00      20.13   5 
 34 Alex Rice                  7 Northwest Xp           26.30      20.18   4 
 35 Trevon Harris              6 Do Right TC                       20.24   2 
 36 Michael Laflen             7 AZ Flames TC                      20.33   1 
 37 Ceth Reeves                7 Eternal Flam           22.00      20.99   4 
 38 Jamari Brown               5 Arizona Sain           22.18      21.01   4 
 39 John Brown                 7 Arizona Sain           16.93      21.40   7 
 40 Amar Elmore                5 Do Right TC                       21.88   2 
 41 Erick Zapata               6 Arizbushmast                      22.04   1 
 42 Noah Richter               6 Unattached                        22.66   2 
 43 Logan Kelley               5 AZ Flames TC           22.91      22.73   4 
 44 Kaleb Hanson               6 Texas Shooti                      24.22   1 
 45 Jalen Stovall              5 Arizona Tita                      24.37   3 
 46 Tyren Harris               4 Do Right TC                       24.38   3 
 
Event 112  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Roshaun Jones              7 Arizona Spee           31.97      31.37   6 
  2 Wyatt Shedrick             7 Do Right TC                       33.23   3 
  3 John Brown                 7 Arizona Sain           36.74      34.32   6 
  4 Joshua England             7 Arizona Pant           35.27      34.39   6 
  5 Gabriel Gonzales           7 Unattached             39.00      34.44   5 
  6 Alden Jackson              7 Do Right TC                       35.04   1 
  7 Jzhantavyon Bryant         7 Do Right TC                       35.57   3 
  8 William Shaffer            7 Do Right TC                       35.90   3 
  9 Derrick Scott              7 Arizona Risi                      35.91   4 
 10 Jaelon Taylor              7 Arizona Puma           39.86      36.15   5 
 11 Jaleel Laffitte            7 Do Right TC                       36.44   2 
 12 Aaron Featherstone         7 Arizona Tita                      36.61   4 
 12 Cameron Nash               7 Arizona Tita           38.00      36.61   6 
 14 Adrian Gonzales            6 Unattached             50.00      37.38   4 
 15 David Bailey               7 Arizona Tita           38.99      37.44   6 
 16 Connor Ivie                6 AZ Flames TC           38.70      37.47   6 
 17 Zaquerain Coleman          7 Arizona Sain           37.65      37.53   6 
 18 Terry Byrd                 6 Do Right TC                       38.12   3 
 19 Jaleel Walker              6 Arizona Sain           40.89      38.97   5 
 20 Davieon Center             6 Do Right TC                       39.23   1 
 21 Zimbalist Odhams           6 Arizona Sain           41.31      39.55   5 
 22 Treveon Mcdonald           6 Arizona Sain           38.74      40.11   6 
 23 Quamari Garrett            6 Do Right TC                       40.69   1 
 24 Trevon Harris              6 Do Right TC                       41.25   2 
 25 Quaron Adams               5 Do Right TC                       41.68   2 
 26 Michael Laflen             7 AZ Flames TC                      42.08   3 
 27 Dakarai Alberty            7 Arizona Risi                      42.55   1 
 28 Erick Zapata               6 Arizbushmast                      43.27   2 
 29 Devon Grubb                5 Do Right TC                       43.54   2 
 30 Ceth Reeves                7 Eternal Flam           42.75      43.61   5 
 31 Keyshaun Jackson           7 Arizona Tita           55.24      44.50   4 
 32 Isaiah Fields              7 Arizona Spee           46.62      44.83   5 
 33 Gary Love                  7 Arizona Tita           50.63      45.27   4 
 34 Jordon Parrish             6 Arizona Tita                      45.47   2 
 35 Jamari Brown               5 Arizona Sain                      45.73   4 
 36 Noah Richter               6 Unattached                        49.78   3 
 37 Logan Kelley               5 AZ Flames TC           55.01      52.64   4 
 38 Tyren Harris               4 Do Right TC                       53.94   2 
 39 Kaleb Hanson               6 Texas Shooti                      55.58   1 
 40 Jalen Stovall              5 Arizona Tita                    1:01.30   3 
 -- Garrison Douglass          5 Unattached             44.00        DNF   5 
 
Event 141  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                             1:15.19  
     1) Shardae Haynes 7                2) Nasiyah Neal 7                 
     3) Haila Reed 6                    4) Trinty Scroggins 7             
  2 Do Right TC  'B'                                             1:18.19  
     1) Jade Betts-Jackson 7            2) Jayde Charlton 6               
     3) Erin Jacks 7                    4) Destinee Johnson 6             
 
Event 151  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                             1:04.96  
     1) Davieon Center 6                2) Alden Jackson 7                
     3) William Shaffer 7               4) Wyatt Shedrick 7               
  2 Do Right TC  'B'                                             1:12.20  
     1) Jzhantavyon Bryant 7            2) Terry Byrd 6                   
     3) Janye Dixon 7                   4) Quamari Garrett 6              
  3 Arizona Titans  'A'                               1:13.14    1:14.26  
     1) David Bailey 7                  2) Aaron Featherstone 7           
     3) Gary Love 7                     4) Jordon Parrish 6               
  4 AZ Flames TC Youth  'A'                           1:13.51    1:14.39  
     1) Dason Brooks 6                  2) Davis Funkhouser 6             
     3) Connor Ivie 6                   4) Emery King 7                   
  5 Do Right TC  'C'                                             1:22.26  
     1) Quaron Adams 5                  2) Devon Grubb 5                  
     3) Tyson Grubb 7                   4) Trevon Harris 6                
 
Event 163  Long Jump Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dominique Phillips         7 Arizona Risi                      2.67m  
  2 Dominique Mustin           6 Arizona Risi                      2.59m  
  3 Deja Jackson               7 Arizona Risi                      2.32m  
  4 Trinity Reynolds           7 Eternal Flam                      2.16m  
  5 Maya Scott                 6 AZ Flames TC           1.93m      2.01m  
  6 Amreah Hutchinson          5 AZ Flames TC           2.13m      1.94m  
  7 Ajunae Thompson            6 Pops TC                1.70m      1.90m  
  8 Sariya Oliver              5 Arizona Pant                      1.84m  
  9 Ayanna Govan               5 Arizona Spee                      1.24m  
 
Event 167  Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Destinee Johnson           6 Do Right TC                      13.30m  
  2 Jade Betts-Jackson         7 Do Right TC                       8.40m  
  3 Nasiyah Neal               7 Do Right TC                       6.39m  
  4 Joanee Scroggins           6 Do Right TC                       5.30m  
  5 Maria Devictor             6 Phoenix Bobc                      5.11m  
  6 Lashonti Collier           5 Do Right TC                       4.65m  
  7 Aniya Davis                4 Do Right TC                       3.13m  
 
Event 173  Long Jump Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roshaun Jones              7 Arizona Spee           3.12m      3.32m  
  2 Quinn Boykins              7 Northwest Xp                      3.07m  
  3 Emery King                 7 AZ Flames TC           2.94m      2.88m  
  4 Joshua England             7 Arizona Pant                      2.85m  
  5 John Brown                 7 Arizona Sain           2.55m      2.75m  
  5 Zimbalist Odhams           6 Arizona Sain           2.40m      2.75m  
  7 Treveon Mcdonald           6 Arizona Sain           2.89m      2.72m  
  8 Dakarai Alberty            7 Arizona Risi                      2.29m  
  9 Tyson Grubb                7 Do Right TC                       2.26m  
  9 Zaquerain Coleman          7 Arizona Sain           2.57m      2.26m  
 11 Devon Grubb                5 Do Right TC                       2.25m  
 12 Isaiah Fields              7 Arizona Spee           1.52m      2.15m  
 13 Jaelon Taylor              7 Arizona Puma                      2.02m  
 14 Jamari Brown               5 Arizona Sain                      1.98m  
 15 Bryce Cord                 5 Northwest Xp                      1.97m  
 16 Derrick Scott              7 Arizona Risi                      1.91m  
 17 Jaleel Walker              6 Arizona Sain                      1.84m  
 17 Michael Laflen             7 AZ Flames TC                      1.84m  
 19 Dason Brooks               6 AZ Flames TC           1.56m      1.83m  
 20 Noah Richter               6 Unattached                        1.82m  
 20 Aidan Govan                7 Arizona Spee           1.73m      1.82m  
 22 Amar Elmore                5 Do Right TC                       1.57m  
 22 Erick Zapata               6 Arizbushmast                      1.57m  
 24 Alex Rice                  7 Northwest Xp                      1.48m  
 25 Kaleb Hanson               6 Texas Shooti           1.70m      1.22m  
 
Event 177  Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alex Ramirez               6 Unattached            20.23m     23.81m  
  2 Janye Dixon                7 Do Right TC                      14.43m  
  3 William Shaffer            7 Do Right TC                      12.62m  
  4 Jayden Coleman             6 Northwest Xp                     11.98m  
  5 Davis Funkhouser           6 AZ Flames TC          10.44m     10.82m  
  6 Gabriel Gonzales           7 Unattached                        9.64m  
  7 Willie Russeliii           7 Arizona Tita                      7.68m  
  8 Amar Elmore                5 Do Right TC                       7.25m  
  9 Keyshaun Jackson           7 Arizona Tita                      7.15m  
 10 Quaron Adams               5 Do Right TC                       5.81m  
 11 Adrian Gonzales            6 Unattached                        5.31m  
 12 Tyren Harris               4 Do Right TC                       5.05m  
 
Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rebekah Green              9 Northwest Xp           14.20      15.52   4 
  2 Tiana Porier-Shelton       9 AZ Flames TC           15.47      15.90   4 
  3 Alye Downey                8 Northwest Xp           16.20      16.24   4 
  4 Kathleen Radigan           9 AZ Flames TC           15.96      16.39   4 
  4 Nydiah Mgbam               8 Miles Per Ho                      16.39   1 
  6 Mikaela Grubb              9 Do Right TC                       16.52   2 
  7 Reba Reeves                9 Eternal Flam           19.00      16.61   3 
  8 Laci Turner                8 Texas Shooti           16.13      16.69   4 
  9 Asiah Fields               8 Arizona Spee           16.46      16.72   4 
 10 Sydney Green               9 Do Right TC                       16.81   1 
 11 Tajanet Johnson            9 Do Right TC                       16.87   1 
 12 Jazmyn Mccovery            9 Northwest Xp           18.50      17.18   3 
 13 Hanna Ashley               8 Northwest Xp           18.60      17.36   3 
 14 Lemeyah Charlton           9 Do Right TC                       17.47   2 
 15 Antesia Lewis              8 Northwest Xp           19.50      17.51   3 
 16 Janae Goode                8 Do Right TC                       17.55   2 
 17 Bianca Jones               8 Pops TC                17.39      17.67   3 
 18 Kaylee Ivie                8 AZ Flames TC           17.32      17.78   3 
 19 Asanti Grayer              9 Arizona Chee                      18.12   2 
 20 Mia Mason                  9 Do Right TC                       19.43   2 
 21 Trinity Quihuis            8 Arizona Tita           17.00      19.68   4 
 22 Chyna Anderson             9 Do Right TC                       22.24   1 
 
Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 26.71  7/31/1993   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tiana Porier-Shelton       9 AZ Flames TC           31.83      32.49   3 
  2 Kathleen Radigan           9 AZ Flames TC           33.08      32.76   3 
  3 Imani Hanson               9 Texas Shooti           32.13      33.02   3 
  4 Tajanet Johnson            9 Do Right TC                       33.99   1 
  5 Laci Turner                8 Texas Shooti           33.48      34.43   3 
  6 Sydney Green               9 Do Right TC                       34.44   2 
  7 jadynn walker              9 Arizona Sain                      34.55   1 
  8 Dezhianna Brown            9 Arizona Risi                      35.02   1 
  9 Nydiah Mgbam               8 Miles Per Ho                      35.62   2 
 10 Mikaela Grubb              9 Do Right TC                       35.70   2 
 11 Lauren Turner              8 Texas Shooti           32.78      35.80   3 
 12 Reba Reeves                9 Eternal Flam           36.86      36.51   3 
 13 Lemeyah Charlton           9 Do Right TC                       36.60   1 
 14 Kaylee Ivie                8 AZ Flames TC           37.10      36.73   3 
 15 Janae Goode                8 Do Right TC                       37.03   1 
 16 Amaya Johnson              8 Arizona Pant                      37.27   2 
 17 Ayana Hamilton             8 Arizona Pant           35.68      37.61   3 
 18 Asanti Grayer              9 Arizona Chee                      37.96   1 
 19 Amari Llerenas             8 AZ Flames TC           38.00      39.35   2 
 20 Trinity Quihuis            8 Arizona Tita           42.69      41.36   2 
 
Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rebekah Green              9 Northwest Xp         1:09.00    1:08.96   2 
  2 Tajanet Johnson            9 Do Right TC                     1:19.82   1 
  3 Dezhianna Brown            9 Arizona Risi                    1:20.62   1 
  4 Mikaela Grubb              9 Do Right TC                     1:20.65   1 
  5 Hanna Ashley               8 Northwest Xp         1:20.00    1:23.11   2 
  6 Reba Reeves                9 Eternal Flam         1:27.04    1:23.53   2 
  7 Sydney Green               9 Do Right TC                     1:24.04   1 
  8 Alye Downey                8 Northwest Xp         1:23.00    1:24.14   2 
  9 Asiah Fields               8 Arizona Spee         1:26.50    1:25.26   2 
 10 Jazmyn Mccovery            9 Northwest Xp         1:19.00    1:26.24   2 
 11 Lemeyah Charlton           9 Do Right TC                     1:27.01   1 
 12 Ayana Hamilton             8 Arizona Pant                    1:27.80   1 
 13 Antesia Lewis              8 Northwest Xp         1:30.00    1:31.26   2 
 14 Asanti Grayer              9 Arizona Chee                    1:45.54   1 
 
Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Chalynn Carr, LaVerne, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lauren Turner              8 Texas Shooti         3:01.00    2:50.84  
  2 Katherine Bruno            9 Pops TC              3:02.68    2:59.24  
  3 Imani Hanson               9 Texas Shooti         3:09.00    3:03.46  
  4 Kaysinee Shirley           9 AZ Flames TC                    3:20.14  
  5 Amaya Johnson              8 Arizona Pant                    3:31.54  
 
Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Great Barrington, MA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lauren Turner              8 Texas Shooti         5:40.00    5:44.97  
  2 Kaysinee Shirley           9 AZ Flames TC         6:37.52    6:24.68  
 
Event 208  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 7:30.80  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aiyana Hanson              8 Texas Shooti        13:59.13   12:09.05  
 
Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tehran Thomas              9 Arizona Sain           14.39      14.03   6 
  2 Jeremiah Pruitt            9 Phoenix Bobc           14.18      14.15   6 
  3 Marquise Griffin           8 Arizona Tita           14.00      14.27   6 
  4 Chase Cord                 9 Northwest Xp           14.10      14.32   6 
  5 Decarlos Brooks            8 AZ Flames TC           14.60      14.57   6 
  6 Shamar Moreland            9 Do Right TC                       14.61   2 
  7 Cameron Taylor             9 Arizona Puma           15.77      15.00   6 
  8 Jamarye Joiner             9 Arizona Tita           15.81      15.03   6 
  9 Robert Williams            9 Do Right TC                       15.32   2 
 10 Prince Kadiri              9 Arizona Tita                      15.33   1 
 11 Antwaun Woodberry          9 Arizona Sain           15.82      15.40   6 
 12 Jelani Goode               9 Do Right TC                       15.49   1 
 13 Christian Nash             8 Arizona Tita           16.00      15.50   5 
 14 Jordan Briggs              9 Miles Per Ho                      15.76   3 
 15 Tyler Franklin             9 Arizona Puma           16.68      15.79   4 
 16 James Smith                8 AZ Flames TC           16.00      15.81   5 
 17 Makari Hawkins             9 Do Right TC                       15.93   2 
 18 Dominic Devictor           9 Phoenix Bobc           16.00      15.97   5 
 19 Jordyn Bradshaw            9 Northwest Xp           16.60      16.32   5 
 20 Jerod Martin               8 Arizona Sain           16.35      16.47   5 
 21 Daniel Beckwith            9 Arizona Tita           16.18      16.49   5 
 22 Mikeal Richardson          9 Miles Per Ho                      16.51   1 
 23 Brandon Quihuis            8 Arizona Tita           16.61      16.54   4 
 23 Heath Waldrop              9 Northwest Xp           18.50      16.54   4 
 25 Jalani Laffitte            9 Do Right TC                       16.55   3 
 26 Dominique Hampton          8 Arizona Puma           16.52      16.77   5 
 27 Sebastian Coleman          9 AZ Flames TC           17.89      16.92   4 
 28 Naki Trussell              9 Miles Per Ho                      16.97   2 
 29 Tyrese Bell                9 Arizona Sain           17.76      17.36   4 
 30 Kyteryion Mcgee            9 Arizona Sain           19.66      17.83   3 
 31 Racham Berger              8 Arizona Tita           17.59      17.92   4 
 32 Andres Montano             8 Arizona Tita           18.60      18.11   3 
 33 Jordan West                8 AZ Flames TC           18.29      18.18   4 
 34 Tyson Jones                9 Arizona Sain           18.61      18.21   3 
 35 Robert White               8 Arizona Sain                      19.08   1 
 36 Javier Hernandez           9 Arizona Sain           19.24      19.19   3 
 
Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
    National: N 26.01  7/25/1996   Richard Crawford, Plano, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tehran Thomas              9 Arizona Sain           28.94      28.78   6 
  2 Marquise Griffin           8 Arizona Tita           29.00      29.01   6 
  3 Jeremiah Pruitt            9 Phoenix Bobc           29.92      29.19   6 
  4 Shamar Moreland            9 Do Right TC                       29.61   2 
  5 Decarlos Brooks            8 AZ Flames TC           30.64      30.50   6 
  6 Devin Butler               9 Arizona Sain           31.87      30.56   6 
  7 Prince Kadiri              9 Arizona Tita                      30.60   1 
  8 Jamarye Joiner             9 Arizona Tita           31.52      30.77   6 
  9 Robert Williams            9 Do Right TC                       31.02   1 
 10 Antwaun Woodberry          9 Arizona Sain           32.21      31.29   5 
 11 Demari Harris              8 Arizona Tita           33.00      31.30   5 
 12 Tomari Harris              8 Arizona Tita           33.00      31.47   5 
 13 James Smith                8 AZ Flames TC           32.19      31.55   5 
 14 Marquis Anderson           9 Arizona Risi                      31.87   1 
 15 Nico Jordon                9 Arizona Tita           34.00      32.22   4 
 16 Marcel Oliver              8 Arizona Pant           34.00      33.06   5 
 17 Christian Nash             8 Arizona Tita           30.00      33.46   6 
 18 Joshua Thomas              9 AZ Flames TC           31.79      33.65   6 
 19 Jerod Martin               8 Arizona Sain           36.22      33.90   4 
 20 Mikeal Richardson          9 Miles Per Ho                      34.16   2 
 21 Jordan Briggs              9 Miles Per Ho                      34.31   2 
 22 Jaden Hale                 9 Pops TC                33.56      34.65   5 
 23 Daniel Beckwith            9 Arizona Tita           34.19      34.72   4 
 24 Lawrence Yarbrough         8 Arizona Tita           35.60      34.88   4 
 25 Brandon Quihuis            8 Arizona Tita           34.00      35.22   5 
 26 Sebastian Coleman          9 AZ Flames TC           37.02      35.31   4 
 27 Dominique Hampton          8 Arizona Puma           34.21      35.80   4 
 28 Hunter Kelley              9 AZ Flames TC           36.00      36.03   4 
 29 Kellen Simmons             8 AZ Flames TC           36.00      36.28   4 
 30 Naki Trussell              9 Miles Per Ho                      36.54   1 
 31 Dage Llerenas              8 AZ Flames TC           40.00      36.59   3 
 32 Racham Berger              8 Arizona Tita           37.24      36.81   3 
 33 Tyson Jones                9 Arizona Sain                      37.32   2 
 34 Andres Montano             8 Arizona Tita           38.00      37.97   3 
 35 Joseph Boroff              8 Texas Shooti                      38.05   1 
 36 Jordan West                8 AZ Flames TC           39.57      38.19   3 
 37 Javier Hernandez           9 Arizona Sain           42.74      39.21   3 
 38 Kyteryion Mcgee            9 Arizona Sain           42.38      41.80   3 
 
Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Bouynton Beach, FL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Chase Cord                 9 Northwest Xp         1:08.00    1:09.22   4 
  2 Shamar Moreland            9 Do Right TC                     1:09.65   1 
  3 Devin Butler               9 Arizona Sain         1:18.51    1:11.64   3 
  4 Robert Williams            9 Do Right TC                     1:12.13   2 
  5 Cameron Taylor             9 Arizona Puma         1:15.46    1:12.73   4 
  6 Marquis Anderson           9 Arizona Risi                    1:12.85   1 
  7 Nico Jordon                9 Arizona Tita         1:14.00    1:13.07   4 
  8 Demari Harris              8 Arizona Tita         1:17.00    1:13.17   3 
  9 Marcus Naisant             9 AZ Flames TC         1:20.00    1:14.56   3 
 10 Heath Waldrop              9 Northwest Xp         1:18.00    1:14.60   3 
 11 Tyler Franklin             9 Arizona Puma         1:16.96    1:15.70   4 
 12 Jordan Briggs              9 Miles Per Ho                    1:16.64   1 
 13 Jordyn Bradshaw            9 Northwest Xp         1:25.00    1:17.39   2 
 14 Tomari Harris              8 Arizona Tita         1:17.00    1:18.00   4 
 15 Jelani Goode               9 Do Right TC                     1:18.57   2 
 16 Christian Nash             8 Arizona Tita         1:18.00    1:18.84   3 
 17 Jerod Martin               8 Arizona Sain         1:19.49    1:19.00   3 
 18 Marcel Oliver              8 Arizona Pant         1:15.00    1:20.09   4 
 19 Brandon Quihuis            8 Arizona Tita         1:17.00    1:21.88   4 
 20 Hunter Kelley              9 AZ Flames TC         1:23.38    1:27.50   2 
 21 Jalani Laffitte            9 Do Right TC                     1:31.96   1 
 22 Ty Larson                  9 Arizona Puma         1:39.65    1:33.51   2 
 23 Riley Dawley               9 Unattached                      1:44.07   1 
 
Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore, Los Angeles, CA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makari Hawkins             9 Do Right TC                     2:49.64  
  2 Joseph Boroff              8 Texas Shooti                    2:51.37  
  3 Brayden Green              8 Phoenix Bobc         2:48.70    2:52.87  
  4 Jaden Hale                 9 Pops TC              3:30.00    3:04.63  
 
Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:48.04  7/29/2001   Connor Revord, Joliet, IL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makari Hawkins             9 Do Right TC                     5:38.57  
  2 Joseph Boroff              8 Texas Shooti                    5:39.05  
  3 Brayden Green              8 Phoenix Bobc         5:48.00    6:11.51  
 
Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 54.56  7/30/1994   United Stars, Philadelphia, PA              
                       T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                          1:02.00    1:05.53  
     1) Hanna Ashley 8                  2) Alye Downey 8                  
     3) Rebekah Green 9                 4) Antesia Lewis 8                
 
Event 251  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 52.57  7/28/2001   Track Houston, Houston, TX                  
                       D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 AZ Flames TC Youth  'A'                           1:02.00    1:01.77  
     1) Decarlos Brooks 8               2) Marcus Naisant 9               
     3) James Smith 8                   4) Joshua Thomas 9                
  2 Northwest Xpress TC  'A'                          1:06.00    1:03.43  
     1) Jordyn Bradshaw 9               2) Chase Cord 9                   
     3) Angel Flores 9                  4) Heath Waldrop 9                
 
Event 252  4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         K.Morgan, A.Williams, T.Adams, M.Cummings         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Titans  'A'                               5:10.00    5:13.26  
     1) Marquise Griffin 8              2) Demari Harris 8                
     3) Tomari Harris 8                 4) Nico Jordon 9                  
 
Event 261  High Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N  4-08  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bianca Jones               8 Pops TC                0.84m      0.90m  
 
Event 263  Long Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 15-01.75  1972        Joyce Bowie, Santa Barbara, Ca           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Imani Hanson               9 Texas Shooti           3.45m      4.01m  
  2 Tiana Porier-Shelton       9 AZ Flames TC           3.36m      3.51m  
  3 Nydiah Mgbam               8 Miles Per Ho                      3.45m  
  4 Asiah Fields               8 Arizona Spee                      3.23m  
  5 Jazmyn Mccovery            9 Northwest Xp                      3.20m  
  6 Laci Turner                8 Texas Shooti           3.38m      3.03m  
  7 jadynn walker              9 Arizona Sain                      2.94m  
  8 Dezhianna Brown            9 Arizona Risi                      2.92m  
  9 Janae Goode                8 Do Right TC                       2.66m  
 10 Faith Keswick              9 Northwest Xp                      2.65m  
 11 Amaya Johnson              8 Arizona Pant                      2.61m  
 12 Ayana Hamilton             8 Arizona Pant                      2.60m  
 13 Katherine Bruno            9 Pops TC                2.74m      2.43m  
 14 Bianca Jones               8 Pops TC                2.51m      2.32m  
 15 Aiyana Hanson              8 Texas Shooti           2.36m      2.30m  
 16 Kathleen Radigan           9 AZ Flames TC           2.45m      1.33m  
 
Event 265  Shot Put (6#) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 34-04  7/28/1995   Amber Crutis, Monroe, WI                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chyna Anderson             9 Do Right TC                       5.73m  
  2 Faith Keswick              9 Northwest Xp                      4.83m  
  3 Mia Mason                  9 Do Right TC                       4.15m  
  4 Aiyana Hanson              8 Texas Shooti           3.45m      2.75m  
 
Event 267  Javelin Throw (300G) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 89-02  7/6/2001    Agnes Gallegos, Albuquerque, NM             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mia Mason                  9 Do Right TC                      14.24m  
  2 Faith Keswick              9 Northwest Xp                     13.99m  
  3 Chyna Anderson             9 Do Right TC                       9.95m  
 
Event 271  High Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 5-01.25  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dominic Devictor           9 Phoenix Bobc           1.15m      1.05m  
  2 Kellen Simmons             8 AZ Flames TC                      0.95m  
  3 Lawrence Yarbrough         8 Arizona Tita                      0.90m  
 
Event 273  Long Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 16-01.25  7/26/1980   Terry Simpson                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jeremiah Pruitt            9 Phoenix Bobc           2.93m      4.05m  
  2 Tehran Thomas              9 Arizona Sain           4.45m      3.89m  
  3 Marcus Naisant             9 AZ Flames TC                      3.68m  
  3 Devin Butler               9 Arizona Sain           3.34m      3.68m  
  5 Cameron Taylor             9 Arizona Puma                      3.67m  
  6 Naki Trussell              9 Miles Per Ho                      3.54m  
  7 Jelani Goode               9 Do Right TC                       3.37m  
  8 Marcel Oliver              8 Arizona Pant                      3.31m  
  9 Tyler Franklin             9 Arizona Puma                      2.87m  
 10 Antwaun Woodberry          9 Arizona Sain           2.82m      2.83m  
 11 Dominic Devictor           9 Phoenix Bobc                      2.73m  
 12 Jalani Laffitte            9 Do Right TC                       2.67m  
 12 Kellen Simmons             8 AZ Flames TC                      2.67m  
 14 Robert White               8 Arizona Sain                      2.48m  
 15 Kyteryion Mcgee            9 Arizona Sain           1.84m      2.40m  
 16 Jordan West                8 AZ Flames TC           2.70m      2.36m  
 17 Tyrese Bell                9 Arizona Sain           2.81m      2.33m  
 
Event 275  Shot Put (6#) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 39-10.75  7/3/1993    Kevin Bookout, Stroud, OK                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tyson Jones                9 Arizona Sain           6.40m      6.33m  
  2 Grant Wojnarowski          9 Mustangs TC            6.16m      6.15m  
  3 Sebastian Coleman          9 AZ Flames TC           6.57m      6.14m  
  4 Angel Flores               9 Northwest Xp                      5.73m  
  5 Tyrese Bell                9 Arizona Sain           5.02m      5.30m  
  6 Robert White               8 Arizona Sain           5.38m      4.63m  
  7 Javier Hernandez           9 Arizona Sain                      3.86m  
  8 Seya Dawley                9 Unattached                        2.99m  
 
Event 277  Javelin Throw (300G) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 122-11  7/26/2001   Matthew Kosecki, Humble, Tx                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Angel Flores               9 Northwest Xp                     23.25m  
  2 Hunter Kelley              9 AZ Flames TC          17.96m     17.98m  
  3 Grant Wojnarowski          9 Mustangs TC           20.31m     14.93m  
  4 Brayden Green              8 Phoenix Bobc          16.72m     13.83m  
  5 Riley Dawley               9 Unattached                       11.24m  
  6 Seya Dawley                9 Unattached                        6.70m  
 
Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Chayla Lynch              11 Northwest Xp           13.90      14.05   5 
  2 Kayla Richardson          10 Arizona Spee           14.10      14.22   5 
  3 Alexis Center             10 Do Right TC                       14.25   1 
  4 Yaharim Satterwhite       11 Arizbushmast                      14.69   1 
  5 Autumn Smith              10 Do Right TC                       14.97   1 
  6 Rees Young                11 AZ Flames TC           15.17      15.11   5 
  7 Jasmine Stauffacher-Gray  10 Arizona Blaz           15.26      15.14   5 
  8 Tessa Davis               12 Arizona Elit                      15.18   2 
  9 Mashaela Kirkwood         11 Northwest Xp           15.10      15.21   5 
 10 Lauren Ashley             11 Northwest Xp           14.90      15.26   5 
 11 Natalie Vargas            10 Arizona Risi                      15.43   2 
 12 Anaya Williams            10 Arizona Pant           15.60      15.46   4 
 12 Sierra Ruiz               10 Northwest Xp           16.20      15.46   4 
 14 Chynna Simmons            10 Arizona Tita           15.39      15.47   4 
 15 Quajalian Trussell        11 Miles Per Ho                      15.59   1 
 16 Tria Simmons              11 Arizona Tita           15.09      15.62   5 
 17 Tala Shedrick             10 Do Right TC                       15.64   2 
 18 Kendall Aymour            11 Miles Per Ho                      15.66   1 
 19 Breon Hillard             10 Northwest Xp           17.50      15.71   3 
 20 Christine Williford       11 Northwest Xp           17.50      15.79   3 
 21 Demeesha Mccauley         10 Do Right TC                       15.80   1 
 22 Olivia Gonzales           10 Unattached             15.50      15.92   4 
 23 Paishzja Odoms            10 Miles Per Ho                      15.98   2 
 24 Gabrielle Keswick         11 Northwest Xp           15.50      16.01   4 
 25 Rachel Richter            10 Unattached                        16.23   3 
 26 Haydan Bender             10 Do Right TC                       16.40   2 
 27 Kjersten Staley           11 Pops TC                15.65      16.52   4 
 28 Sterling Williamson       10 Northwest Xp           19.50      16.91   3 
 29 Sabriyya Culver           10 Do Right TC                       17.26   3 
 30 Deaja Johnson             11 Miles Per Ho                      17.45   1 
 31 Jacaueline Gonzales       11 Arizbushmast                      17.63   2 
 32 Zaria Blevins             10 Do Right TC                       17.76   1 
 33 Jordynn Atchison          11 Arizona Sain           17.08      17.83   4 
 34 Alexys Aguilar-Carr       10 AZ Flames TC                      17.85   2 
 35 Anitra Stephens           10 Arizona Sain           19.05      18.31   3 
 36 Arieanna Odhams           10 Arizona Sain           17.55      18.36   3 
 
Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Alexis Center             10 Do Right TC                       29.58   3 
  2 Kierra Brown              11 Do Right TC                       29.72   1 
  3 Jasmine Stauffacher-Gray  10 Arizona Blaz           30.37      29.83   5 
  4 Amanda Hoover             11 Pops TC                29.98      29.93   5 
  5 Sierra Mcjunkin           11 Texas Shooti           28.49      30.54   5 
  6 Yaharim Satterwhite       11 Arizbushmast                      30.86   3 
  7 Autumn Smith              10 Do Right TC                       31.15   2 
  8 Courtney Mathis           10 Arizona Risi                      31.40   2 
  9 Tala Shedrick             10 Do Right TC                       31.74   1 
 10 Olivia Gonzales           10 Unattached             35.00      31.93   4 
 11 Chynna Simmons            10 Arizona Tita           31.00      31.97   5 
 12 Natalie Vargas            10 Arizona Risi                      32.10   2 
 13 Kendall Aymour            11 Miles Per Ho                      32.11   1 
 14 Mackenzie Padish          11 Arizona Elit           32.00      32.28   5 
 15 Kiani Talley              11 Arizona Spee           34.41      33.54   4 
 16 Anaya Williams            10 Arizona Pant           33.52      33.67   5 
 16 Demeesha Mccauley         10 Do Right TC                       33.67   1 
 18 Quajalian Trussell        11 Miles Per Ho                      33.68   2 
 19 Kamarya Richardson        11 Arizona Spee           34.43      34.07   4 
 20 Alise Shalongo            12 Arizona Elit                      34.63   1 
 21 Haydan Bender             10 Do Right TC                       34.76   3 
 22 Eliana Boling             10 Pops TC                35.32      34.86   4 
 23 Rachel Richter            10 Unattached                        35.08   2 
 24 Madysen Kiley             11 Eternal Flam                      35.17   1 
 25 Paishzja Odoms            10 Miles Per Ho                      35.79   2 
 26 Brittnay Zaragoza         11 Arizbushmast                      35.88   3 
 27 Sabriyya Culver           10 Do Right TC                       35.98   3 
 28 Amara England             10 Arizona Pant           36.25      36.12   4 
 29 Naairah Shajee            10 AZ Flames TC           36.88      36.45   4 
 30 Deaja Johnson             11 Miles Per Ho                      37.12   2 
 31 Alexys Aguilar-Carr       10 AZ Flames TC                      37.48   2 
 32 Jordynn Atchison          11 Arizona Sain           37.00      37.76   4 
 33 Arieanna Odhams           10 Arizona Sain           39.19      40.48   4 
 34 Anitra Stephens           10 Arizona Sain           41.97      41.21   3 
 35 Kwanycea Jackson          10 Arizona Tita           51.58      48.38   3 
 
Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 55.54  7/27/2001   Ebony Collins, Los Angeles, Ca              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Chayla Lynch              11 Northwest Xp         1:05.00    1:04.44   3 
  2 Kayla Richardson          10 Arizona Spee         1:05.82    1:04.45   3 
  3 Sierra Mcjunkin           11 Texas Shooti         1:05.00    1:08.00   3 
  4 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC         1:09.29    1:09.84   3 
  5 Mashaela Kirkwood         11 Northwest Xp         1:19.00    1:10.46   2 
  6 Natalie Vargas            10 Arizona Risi                    1:10.66   1 
  7 Gabrielle Keswick         11 Northwest Xp         1:25.00    1:11.20   1 
  8 Courtney Mathis           10 Arizona Risi                    1:11.52   1 
  9 Tessa Davis               12 Arizona Elit         1:08.00    1:11.70   3 
 10 Christine Williford       11 Northwest Xp         1:20.00    1:12.23   2 
 11 Mackenzie Padish          11 Arizona Elit         1:08.00    1:13.29   3 
 12 Kendall Aymour            11 Miles Per Ho                    1:13.97   1 
 13 Lauren Ashley             11 Northwest Xp         1:17.00    1:14.20   3 
 14 Sierra Ruiz               10 Northwest Xp         1:17.00    1:14.57   2 
 15 Breon Hillard             10 Northwest Xp         1:22.00    1:16.47   2 
 16 Sterling Williamson       10 Northwest Xp         1:17.00    1:17.10   3 
 17 Amara England             10 Arizona Pant         1:20.61    1:19.84   2 
 18 Kiani Talley              11 Arizona Spee         1:21.71    1:21.25   2 
 19 Haydan Bender             10 Do Right TC                     1:22.20   1 
 20 Madysen Kiley             11 Eternal Flam                    1:23.32   1 
 21 Naairah Shajee            10 AZ Flames TC         1:25.57    1:23.67   2 
 
Event 304  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 2:13.65  7/29/1995   LaSinda Demus, Santa Rosa, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Molloy            11 Phoenix Bobc         2:31.40    2:31.65  
  2 Sierra Mcjunkin           11 Texas Shooti         2:41.00    2:35.18  
  3 Barbara Bruno             10 Pops TC              2:46.77    2:47.73  
  4 Alise Shalongo            12 Arizona Elit                    2:56.19  
 
Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Molloy            11 Phoenix Bobc         5:16.00    5:16.94  
  2 Lauren Kinzle             11 Phoenix Bobc         5:22.65    5:35.86  
  3 Conley Marquez            11 Phoenix Bobc         5:37.20    5:36.00  
  4 Alexandra Novacek         11 Phoenix Bobc                    5:57.62  
 
Event 308  1500 Meter Race Walk Midget Girls
=========================================================================
    National: N 6:53.70  7/26/1990   Danielle Safran, Brentwood, NY            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ariel Johnson             10 Do Right TC                    11:42.63  
 
Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kory Wilson               11 Northwest Xp           12.90      13.58   6 
  2 Bryce Cheney              11 Northwest Xp           13.80      13.87   6 
  3 Austyn Brandon            10 AZ Flames TC           14.00      13.90   6 
  4 Tavian Ross               10 Arizona Tita           14.07      13.94   6 
  5 Jerome Greenjr            10 Do Right TC            14.42      14.09   6 
  6 Terry Griggs              11 Northwest Xp           14.70      14.15   5 
  7 Vic Conyersjr             11 Arizona Risi                      14.18   1 
  8 Mason Roomes              10 AZ Flames TC           13.80      14.27   6 
  9 Anthony Lewis             11 Northwest Xp           14.50      14.32   5 
 10 Devonte Lundy             10 AZ Flames TC           14.50      14.34   5 
 11 Weston Waldrop            11 Northwest Xp           14.60      14.35   5 
 12 Derrick Beale             10 Miles Per Ho                      14.58   3 
 13 Kirby Wilson              10 Northwest Xp                      14.60   2 
 14 Odis Holloway             11 Do Right TC            14.00      14.65   6 
 15 Aaron Sauls               10 Arizona Tita           15.45      14.66   4 
 16 Jordon Robinson           10 Arizona Tita           15.00      14.74   5 
 17 Jacob Pruitt              10 Phoenix Bobc           14.78      14.83   5 
 18 Antuan Walker             10 Northwest Xp           15.10      14.85   4 
 19 Andre Elmore              10 Do Right TC            16.64      14.94   3 
 20 Quinshea Moraga           10 Arizona Sain           14.55      15.06   5 
 20 Quinton Garrett           11 Do Right TC            14.43      15.06   6 
 22 Nathan Flores             10 Northwest Xp           15.20      15.19   4 
 23 Davaughn Wallace          10 Arizona Pant                      15.26   2 
 24 Eric Phillips             10 Texas Shooti                      15.29   1 
 25 Emeka Mgbam               10 Miles Per Ho                      15.33   2 
 26 Malik Mason               10 Do Right TC            15.15      15.40   4 
 27 Jordan Chrite             10 Pops TC                15.01      15.43   4 
 28 Jason Parrish             10 Arizona Tita           15.77      15.62   4 
 29 Lucas Mulcahy             10 Unattached                        15.72   2 
 30 Rodney Knox               11 Arizona Pant                      16.37   1 
 31 Andrew Ruiz               12 Arizona Elit                      16.47   2 
 32 Jacob Thompson            10 AZ Flames TC                      16.72   2 
 32 Alex Evans                10 Do Right TC                       16.72   3 
 34 Miguel Hernandez          11 Arizona Sain           16.63      16.82   3 
 35 Riley Rish                11 Northwest Xp           25.30      17.01   3 
 36 Isiah Butler              10 Do Right TC            15.98      17.02   4 
 37 Benjamin Russakoff        10 Unattached                        17.62   2 
 38 Hunter Jones              10 Arizona Sain                      18.14   1 
 39 Ryan Stagg                11 Unattached                        22.68   2 
 
Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson, Shreveport, LA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Paul Lucas                11 Do Right TC            26.47      26.05   6 
  2 Dajon Griffin             10 Arizona Sain           27.71      27.06   6 
  3 Lawerence Wallace         11 Arizona Tita                      28.84   2 
  4 Pavone Myers              11 Do Right TC            27.71      29.12   6 
  5 Jalen Johnson             11 Arizona Pant                      29.18   1 
  6 Tavian Ross               10 Arizona Tita           30.39      29.45   5 
  7 Jerome Greenjr            10 Do Right TC            27.71      29.56   6 
  8 Odis Holloway             11 Do Right TC            27.71      29.64   6 
  9 Austyn Brandon            10 AZ Flames TC           28.60      29.90   5 
 10 Vic Conyersjr             11 Arizona Risi                      30.34   2 
 11 Devin Franklin            11 Arizona Pant           29.62      30.44   5 
 12 Jordon Robinson           10 Arizona Tita           34.50      30.48   4 
 13 Quinton Garrett           11 Do Right TC            27.71      30.51   6 
 14 Jacob Pruitt              10 Phoenix Bobc           30.15      31.02   5 
 15 Markez Butler             11 Arizona Sain           30.89      31.14   5 
 16 Rico Tipton               11 Arizona Spee                      31.43   3 
 16 Aaron Sauls               10 Arizona Tita           31.01      31.43   5 
 18 Geoffrey Deshazo          11 AZ Flames TC           31.11      31.62   4 
 19 Alex Evans                10 Do Right TC                       31.74   2 
 20 Davaughn Wallace          10 Arizona Pant                      31.92   2 
 21 Eric Phillips             10 Texas Shooti                      31.93   1 
 22 Dante Gaines              10 Arizona Chee                      32.15   1 
 23 Derrick Beale             10 Miles Per Ho                      32.41   3 
 24 Anthony Stephens          10 Arizona Sain           32.90      32.60   4 
 25 Quinshea Moraga           10 Arizona Sain                      33.04   3 
 26 Bobby Odoms               11 Miles Per Ho                      33.16   3 
 27 Justin Dominguez          10 Eternal Flam           32.22      34.22   4 
 28 Rodney Knox               11 Arizona Pant                      34.29   3 
 29 Trenton Bender            11 Do Right TC            34.47      34.34   4 
 30 Andrew Ruiz               12 Arizona Elit                      34.37   1 
 31 Dakel Little              10 Arizona Tita           35.59      34.38   3 
 32 Daniel Villa              11 Arizona Tita                      34.89   1 
 33 Isiah Butler              10 Do Right TC            35.29      34.91   4 
 34 Jacob Thompson            10 AZ Flames TC                      35.62   1 
 35 Benjamin Russakoff        10 Unattached                        38.92   2 
 36 Hunter Jones              10 Arizona Sain                      42.31   2 
 
Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bryce Cheney              11 Northwest Xp         1:03.00    1:02.63   4 
  2 Tavian Ross               10 Arizona Tita         1:10.00    1:02.67   4 
  3 Kory Wilson               11 Northwest Xp         1:05.00    1:03.01   4 
  4 Dajon Griffin             10 Arizona Sain                    1:03.65   1 
  5 Justin Ashley             11 Northwest Xp         1:07.00    1:05.06   4 
  6 Anthony Lewis             11 Northwest Xp         1:06.00    1:07.26   4 
  7 Markez Butler             11 Arizona Sain         1:11.19    1:08.24   4 
  8 Devin Franklin            11 Arizona Pant                    1:08.62   2 
  9 Seth Ashley               11 Northwest Xp         1:14.00    1:08.66   3 
 10 Antuan Walker             10 Northwest Xp         1:09.00    1:08.89   4 
 11 Weston Waldrop            11 Northwest Xp         1:16.00    1:09.84   3 
 12 Vic Conyersjr             11 Arizona Risi                    1:11.37   1 
 13 Terry Griggs              11 Northwest Xp         1:19.00    1:11.57   3 
 14 Geoffrey Deshazo          11 AZ Flames TC         1:11.95    1:12.56   3 
 15 Andrew Ruiz               12 Arizona Elit                    1:12.90   2 
 16 Justin Dominguez          10 Eternal Flam         1:12.15    1:13.73   3 
 17 Nathan Flores             10 Northwest Xp         1:19.00    1:13.76   3 
 18 Lucas Mulcahy             10 Unattached                      1:16.14   2 
 19 Eric Phillips             10 Texas Shooti                    1:18.12   1 
 20 Anthony Stephens          10 Arizona Sain         1:28.85    1:20.06   2 
 21 Daniel Villa              11 Arizona Tita                    1:23.21   1 
 22 Riley Rish                11 Northwest Xp         1:40.00    1:23.97   2 
 
Event 314  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 2:07.21  7/26/2001   Reginald Warren, Smyma, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Paul Lucas                11 Do Right TC          2:36.00    2:29.87  
  2 Justin Ashley             11 Northwest Xp                    2:37.50  
  3 Seth Ashley               11 Northwest Xp                    2:48.09  
  4 Cade Burks                10 Arizona Chee                    2:49.36  
  5 Justin Dominguez          10 Eternal Flam                    2:49.52  
  6 Drew Griggs               10 Northwest Xp                    2:52.34  
  7 Dakota Jordan             11 Arizona Spee         3:30.00    3:08.33  
 
Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 4:22.58  1980        Tony Terex, Wasco, CA                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Justin Fell               11 Mustangs TC                     5:35.35  
 
Event 316  3000 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Justin Fell               11 Mustangs TC                    11:39.04  
  2 Cade Burks                10 Arizona Chee                   11:47.91  
 
Event 321  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
=========================================================================
    National: N 12.32  7/28/1996   Ashlee Williams, Dallas, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kierra Brown              11 Do Right TC                       17.63  
  2 Alexandra Novacek         11 Phoenix Bobc           18.98      20.05  
 
Event 331  80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
=========================================================================
    National: N 11.74  7/27/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Paul Lucas                11 Do Right TC            12.20      13.37  
  2 Jalen Johnson             11 Arizona Pant           13.80      14.29  
 
Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Ft. Worth, TX                   
                       C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                               57.32  
     1) Kierra Brown 11                 2) Alexis Center 10               
     3) Tala Shedrick 10                4) Autumn Smith 10                
  2 Northwest Xpress TC  'A'                            56.00      57.33  
     1) Lauren Ashley 11                2) Mashaela Kirkwood 11           
     3) Chayla Lynch 11                 4) Sierra Ruiz 10                 
  3 Northwest Xpress TC  'B'                            58.00    1:02.80  
     1) Sloan Decker 10                 2) Breon Hillard 10               
     3) Gabrielle Keswick 11            4) Christine Williford 11         
 
Event 342  4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pops TC  'A'                                      5:25.50    5:20.78  
     1) Eliana Boling 10                2) Barbara Bruno 10               
     3) Amanda Hoover 11                4) Kjersten Staley 11             
 
Event 343  4x800 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 9:30.72  6/14/1997   L A Jets, Los Angeles, CA                 
                         P. Swain, S. Solomon, S. McKinney, K. Delemenca   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                             10:50.00   11:00.21  
     1) Lauren Kinzle 11                2) Conley Marquez 11              
     3) Jessica Molloy 11               4) Alexandra Novacek 11           
 
Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 47.75  7/31/1979   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B. Haigher,K.  Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                            54.50      54.41  
     1) Bryce Cheney 11                 2) Terry Griggs 11                
     3) Kirby Wilson 10                 4) Kory Wilson 11                 
  2 Do Right TC  'A'                                               55.32  
     1) Quinton Garrett 11              2) Jerome Greenjr 10              
     3) Odis Holloway 11                4) Pavone Myers 11                
  3 AZ Flames TC Youth  'A'                             55.00      56.01  
     1) Austyn Brandon 10               2) Geoffrey Deshazo 11            
     3) Devonte Lundy 10                4) Mason Roomes 10                
  4 Northwest Xpress TC  'B'                            56.00      57.72  
     1) Nathan Flores 10                2) Anthony Lewis 11               
     3) Weston Waldrop 11               4) Antuan Walker 10               
  5 Do Right TC  'B'                                             1:01.35  
     1) Trenton Bender 11               2) Alex Evans 10                  
     3) Malik Mason 10                  4) Varix Owens 11                 
 
Event 353  4x800 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 9:30.49  6/22/1997   West Valley Eagles, Panorama CIty,CA      
                         C Dove, P. Pratt, M. Pratt, D. Rinaldi            
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                                    11:41.42  
     1) Justin Ashley 11                2) Seth Ashley 11                 
     3) Drew Griggs 10                  4) Jonathan Rohr 10               
 
Event 361  High Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 5-06.25  7/27/1996   Jacqueline Johnson, Yuma, AZ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC           1.30m      1.30m  
  2 Tria Simmons              11 Arizona Tita           1.30m      1.25m  
  3 Kyla Richardson           10 Arizona Spee                      1.20m  
 
Event 363  Long Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 18-03.75  6/20/1998   Gayle Hunter, Rialto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rees Young                11 AZ Flames TC           3.99m      4.10m  
  2 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC           3.98m      3.87m  
  3 Quajalian Trussell        11 Miles Per Ho                      3.68m  
  4 Paishzja Odoms            10 Miles Per Ho                      3.53m  
  5 Courtney Mathis           10 Arizona Risi                      3.49m  
  6 Amanda Hoover             11 Pops TC                3.66m      3.47m  
  7 Barbara Bruno             10 Pops TC                3.25m      3.13m  
  8 Anaya Williams            10 Arizona Pant                      3.07m  
  9 Amara England             10 Arizona Pant                      2.84m  
 10 Rachel Richter            10 Unattached                        2.77m  
 11 Arieanna Odhams           10 Arizona Sain           2.78m      2.65m  
 12 Kjersten Staley           11 Pops TC                1.83m      2.61m  
 13 Jacaueline Gonzales       11 Arizbushmast                      2.52m  
 14 Anitra Stephens           10 Arizona Sain           2.63m      2.49m  
 15 Sabriyya Culver           10 Do Right TC                       2.47m  
 15 Jordynn Atchison          11 Arizona Sain                      2.47m  
 17 Deaja Johnson             11 Miles Per Ho                      2.35m  
 
Event 365  Shot Put (6#) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 47-07.25  7/11/1987   Johanna Gambill, Vancouver, Wa           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jennifer Villa            12 Arizbushmast                      9.26m  
  2 Kamarya Richardson        11 Arizona Spee           6.40m      6.93m  
  3 Arabella Delgado          10 EL Paso Wild                      5.46m  
  4 Ariel Johnson             10 Do Right TC                       5.06m  
  5 Yaharim Satterwhite       11 Arizbushmast                      5.05m  
  6 Zaria Blevins             10 Do Right TC                       4.96m  
 
Event 366  Discus Throw (1K) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 122-11  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jennifer Villa            12 Arizbushmast                     23.72m  
 
Event 367  Javelin Throw (300 G) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 115-10  7/26/2001   Leigh Petranoff, Cranston, RI              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jennifer Villa            12 Arizbushmast                     27.88m  
  2 Arabella Delgado          10 EL Paso Wild                     20.29m  
  3 Rees Young                11 AZ Flames TC          16.00m     18.55m  
  4 Ariel Johnson             10 Do Right TC                      17.31m  
  5 Zaria Blevins             10 Do Right TC                      14.46m  
  6 Olivia Gonzales           10 Unattached                       13.40m  
  7 Kwanycea Jackson          10 Arizona Tita                      7.91m  
 
Event 371  High Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N  5-09  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rico Tipton               11 Arizona Spee           1.22m      1.50m  
  2 Lawerence Wallace         11 Arizona Tita                      1.45m  
  3 Jordan Chrite             10 Pops TC                1.19m      1.20m  
  4 Jacob Thompson            10 AZ Flames TC                      1.10m  
  5 Dakota Jordan             11 Arizona Spee                      1.00m  
 -- Jacob Pruitt              10 Phoenix Bobc           1.20m         NH  
 
Event 373  Long Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N 19-05  1974        Anthony Gibson, San Fernando, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jalen Johnson             11 Arizona Pant           4.67m      4.69m  
  2 Devin Franklin            11 Arizona Pant           4.57m      4.62m  
  3 Dajon Griffin             10 Arizona Sain           4.37m      4.58m  
  4 Rico Tipton               11 Arizona Spee                      4.41m  
  5 Lawerence Wallace         11 Arizona Tita           4.62m      4.38m  
  6 Elliot King               10 AZ Flames TC                      3.66m  
  7 Dante Gaines              10 Arizona Chee                      3.61m  
  8 Jason Parrish             10 Arizona Tita           4.27m      3.51m  
  9 Markez Butler             11 Arizona Sain           2.47m      3.43m  
 10 Martio Harris             10 Arizona Tita                      3.34m  
 11 Riley Rish                11 Northwest Xp                      3.31m  
 12 Rodney Knox               11 Arizona Pant                      3.28m  
 13 Drew Griggs               10 Northwest Xp                      3.24m  
 14 Bobby Odoms               11 Miles Per Ho                      3.22m  
 15 Dakel Little              10 Arizona Tita                      3.21m  
 16 Jordan Chrite             10 Pops TC                3.45m      3.04m  
 17 Lucas Mulcahy             10 Unattached                        2.95m  
 18 Quinshea Moraga           10 Arizona Sain           3.87m      2.92m  
 18 Anthony Stephens          10 Arizona Sain           3.30m      2.92m  
 20 Daniel Villa              11 Arizona Tita                      2.90m  
 21 Benjamin Russakoff        10 Unattached                        2.69m  
 22 Jonathan Rohr             10 Northwest Xp                      2.57m  
 23 Ryan Stagg                11 Unattached                        2.15m  
 24 Malik Bell                11 Arizona Sain           1.53m      1.78m  
 
Event 375  Shot Put (6#) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 53-00  6/28/1980   Troy Fowler, Eureka, KS                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Garrett-Allen Wojnarowsk  11 Mustangs TC            9.32m      9.18m  
  2 Brennon Cord              11 Northwest Xp                      8.75m  
  3 Elliot King               10 AZ Flames TC           8.11m      7.65m  
  4 Hunter Jones              10 Arizona Sain           7.79m      7.58m  
  5 Mo Ayala                  11 Northwest Xp                      6.76m  
  6 Moiya Williamson          11 Northwest Xp                      6.31m  
  7 Miguel Hernandez          11 Arizona Sain           5.80m      5.85m  
  8 Malik Bell                11 Arizona Sain           8.03m      5.66m  
  9 Kevin Rice                11 Northwest Xp                      3.87m  
 
Event 376  Discus Throw (1K) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 159-07  6/19/1982   Michael Stubblefield, Bakersfield, CA      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Garrett-Allen Wojnarowsk  11 Mustangs TC           18.22m     20.55m  
  2 Brennon Cord              11 Northwest Xp                     19.12m  
  3 Andre Elmore              10 Do Right TC                      17.23m  
  4 Moiya Williamson          11 Northwest Xp                     13.59m  
  5 Mo Ayala                  11 Northwest Xp                     12.02m  
  6 Kevin Rice                11 Northwest Xp                      8.14m  
 
Event 377  Javelin Throw (300G) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 123-03  7/28/2001   Josh Johnson, Los Angeles, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aaron Ramirez             11 Unattached            45.12m     42.37m  
  2 Brennon Cord              11 Northwest Xp                     29.06m  
  3 Elliot King               10 AZ Flames TC          18.62m     28.31m  
  4 Malik Mason               10 Do Right TC                      27.97m  
  5 Andre Elmore              10 Do Right TC                      27.59m  
  6 Moiya Williamson          11 Northwest Xp                     27.41m  
  7 Trenton Bender            11 Do Right TC                      26.82m  
  8 Garrett-Allen Wojnarowsk  11 Mustangs TC           18.16m     25.75m  
  9 Jonathan Rohr             10 Northwest Xp                     23.67m  
 10 Mo Ayala                  11 Northwest Xp                     21.80m  
 11 Davaughn Wallace          10 Arizona Pant                     20.25m  
 12 Devonte Lundy             10 AZ Flames TC                     19.31m  
 13 Kevin Rice                11 Northwest Xp                     16.85m  
 14 Dakota Jordan             11 Arizona Spee                     14.73m  
 15 Ryan Stagg                11 Unattached                        9.59m  
 
Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ky Westbrook              12 Arizona Chee           13.02      13.36   4 
  2 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee           13.02      13.74   4 
  3 Sumerr Carradine          12 Arizona Tita           13.63      13.83   4 
  4 Alexis Roberts            13 Arizona Chee           13.02      13.96   4 
  5 Takerra Waters            13 Do Right TC                       13.98   2 
  6 Jaquada Adams-Scott       13 Do Right TC                       13.99   2 
  7 Kendall Stokes            13 AZ Flames TC           13.75      14.02   4 
  8 Angela Robinson           12 Arizona Risi                      14.17   2 
  9 Sarah Edmondson           13 AZ Flames TC           13.99      14.32   4 
 10 Jonaye Muldron            12 Miles Per Ho                      14.37   1 
 11 Kyla Golston              12 Miles Per Ho                      14.46   2 
 12 Victoria Kruger           12 Northwest Xp           15.50      14.57   3 
 13 Jazzmine Yarbrough        12 Arizona Tita           14.00      14.83   4 
 14 Sara Brancati             13 Arizona Elit                      14.99   1 
 15 Tatianna Berryhill        13 Arizona Tita           15.00      15.01   3 
 16 Kayla Young               13 Northwest Xp           18.50      15.21   2 
 17 Sydni Atchinson           12 Arizona Sain           15.25      15.31   3 
 18 Kara Thomas               12 AZ Flames TC           15.30      15.34   3 
 19 Shanyiah Lindsay          12 Miles Per Ho                      15.61   2 
 20 Regea Llerenas            13 AZ Flames TC           15.88      15.64   3 
 21 Cierra Reeves             12 Eternal Flam           15.00      15.71   4 
 22 Jasmine Evans             12 Do Right TC                       15.80   1 
 23 Nisa Lucas                12 Arizona Sain           15.83      16.52   3 
 24 Megan Gleason             12 Unattached                        16.55   1 
 25 Carolyne Ronai            12 AZ Flames TC           17.12      17.04   3 
 26 Carlisha Lynch            13 Arizona Sain           18.29      18.55   3 
 
Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ky Westbrook              12 Arizona Chee           27.02      27.84   4 
  2 Sumerr Carradine          12 Arizona Tita           28.66      28.21   4 
  3 Alexis Roberts            13 Arizona Chee           27.02      28.22   4 
  4 Angela Robinson           12 Arizona Risi                      28.59   1 
  5 Jaquada Adams-Scott       13 Do Right TC                       29.02   1 
  6 Takerra Waters            13 Do Right TC                       29.03   1 
  7 Kyla Golston              12 Miles Per Ho                      29.09   2 
  8 Alysoune Coleman          12 AZ Flames TC           32.00      29.48   3 
  9 Savannah Coleman          13 AZ Flames TC           28.91      29.50   4 
 10 Jantzen Hale              13 Pops TC                29.66      30.44   4 
 11 Kendall Stokes            13 AZ Flames TC           28.50      30.51   4 
 12 Tatianna Berryhill        13 Arizona Tita           31.45      30.59   3 
 13 Jonaye Muldron            12 Miles Per Ho                      30.60   1 
 14 Taylor Frick              12 AZ Flames TC           31.00      31.10   3 
 15 Rylie Dickerson           13 Arizona Elit                      31.33   2 
 16 Octobria Saddler          12 Arizona Elit                      31.53   1 
 17 Sydni Atchinson           12 Arizona Sain           32.53      32.36   3 
 18 Regea Llerenas            13 AZ Flames TC           33.00      32.57   3 
 18 Kara Thomas               12 AZ Flames TC           32.23      32.57   3 
 20 Shanyiah Lindsay          12 Miles Per Ho                      33.14   2 
 21 Bridgette Doucet          12 Pops TC                33.55      33.25   3 
 22 Jasmine Evans             12 Do Right TC                       34.07   1 
 23 Nisa Lucas                12 Arizona Sain           33.67      34.23   3 
 24 Paige Oberhaus            12 Arizona Elit                      36.39   1 
 25 Carolyne Ronai            12 AZ Flames TC           40.56      37.67   2 
 26 Carlisha Lynch            13 Arizona Sain           41.54      40.43   2 
 
Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 53.43  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Alexis Roberts            13 Arizona Chee         1:00.00    1:04.14   4 
  2 Savannah Coleman          13 AZ Flames TC         1:05.01    1:05.45   4 
  3 Kyla Golston              12 Miles Per Ho                    1:06.05   1 
  4 Angela Robinson           12 Arizona Risi                    1:06.56   1 
  5 Cassidy Kamerman          13 AZ Flames TC         1:06.00    1:07.08   4 
  6 Jaquada Adams-Scott       13 Do Right TC                     1:07.92   2 
  7 Jazzmine Yarbrough        12 Arizona Tita         1:08.41    1:08.39   3 
  8 Davilyn Rohr              12 Northwest Xp         1:15.00    1:08.78   3 
  9 Jenna Fitzgerald          13 Arizona Elit         1:06.00    1:08.82   4 
 10 Rylie Dickerson           13 Arizona Elit         1:09.00    1:09.80   3 
 11 Victoria Kruger           12 Northwest Xp         1:17.00    1:10.04   2 
 12 Kayla Young               13 Northwest Xp         1:19.00    1:11.04   2 
 13 Cierra Reeves             12 Eternal Flam         1:15.00    1:11.62   2 
 14 Ky Westbrook              12 Arizona Chee         1:00.00    1:12.14   4 
 15 Octobria Saddler          12 Arizona Elit                    1:13.29   1 
 16 Jessica Williams          12 AZ Flames TC         1:10.00    1:14.42   3 
 17 Taylor Mcintyre           12 Unattached           1:10.00    1:15.84   3 
 18 Sara Brancati             13 Arizona Elit         1:11.00    1:16.98   3 
 19 Kara Thomas               12 AZ Flames TC         1:17.59    1:17.37   2 
 20 Paige Oberhaus            12 Arizona Elit                    1:20.80   1 
 21 Jasmine Evans             12 Do Right TC                     1:24.94   2 
 
Event 404  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lacey Peterson            13 Mustangs TC          2:34.48    2:34.86  
  2 Jazzmine Yarbrough        12 Arizona Tita                    2:37.87  
  3 Monica Mcdonald           13 Arizona Spee         2:36.00    2:40.21  
  4 Savannah Gaffney          12 Phoenix Bobc                    2:41.43  
  5 Savannah Coleman          13 AZ Flames TC         2:43.00    2:44.91  
  6 Taylor Silva              13 Arizona Spee         2:49.00    2:47.06  
  7 Jessica Williams          12 AZ Flames TC         2:45.00    2:48.34  
  8 Cassidy Kamerman          13 AZ Flames TC         2:39.00    2:49.60  
  9 Cierra Reeves             12 Eternal Flam         3:00.00    3:03.27  
 10 Bridgette Doucet          12 Pops TC              2:55.00    3:07.85  
 
Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 4:36.90  7/28/1996   Rebecca Mitchell, Geneva, IL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lacey Peterson            13 Mustangs TC          5:22.96    5:19.74  
  2 Savannah Gaffney          12 Phoenix Bobc         5:35.00    5:31.95  
  3 Alysoune Coleman          12 AZ Flames TC                    5:39.47  
  4 Taylor Silva              13 Arizona Spee         5:58.00    6:02.17  
  5 Jessica Williams          12 AZ Flames TC                    6:17.85  
 
Event 409  3000 Meter Race Walk Youth Girls
=========================================================================
    National: N 14:46.46  7/30/1992   Anya-Marie Ruso, Fayetteville, AR        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor Mcintyre           12 Unattached          20:00.00   21:20.22  
 
Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Oche Myers                12 Arizona Puma           12.11      12.45   4 
  2 Damani Grayer             13 Arizona Chee           12.30      12.66   4 
  3 Tevin Mayfield            12 Arizona Chee           12.30      12.84   4 
  4 Levi Wallace              13 Arizona Tita           12.86      12.88   4 
  5 Kejavon Moore             13 Do Right TC                       13.02   1 
  6 Dj Hampton                13 Arizona Puma           13.01      13.17   4 
  7 Daniel Estrada            13 AZ Flames TC           13.15      13.25   4 
  8 Richard Haywood           13 Do Right TC                       13.38   1 
  9 Will Hooper               13 Arizona Puma           13.68      13.49   3 
  9 Gaige Funkhouser          13 AZ Flames TC           13.32      13.49   3 
 11 Aaron Aubrey              13 Arizona Elit                      13.51   1 
 12 Sabatian Torres           12 Miles Per Ho                      13.60   1 
 13 Austin Dancer             13 Arizona Puma           14.31      14.23   2 
 14 Seantre Luster-Smith      13 Arizona Tita           14.23      14.24   3 
 15 Brandon Ruiz              12 Northwest Xp           14.30      14.38   2 
 16 Emmanuel Butler           12 Do Right TC                       14.42   1 
 17 John Jackson              13 Pops TC                15.10      14.43   2 
 18 Eriell Odhams             13 Arizona Sain           14.19      14.54   3 
 19 Roshon Roomes             12 AZ Flames TC           13.95      14.66   3 
 20 Trevon Bosley-Young       12 Northwest Xp           16.50      14.67   1 
 21 Jermaine Platt-Jones      12 Do Right TC                       15.23   1 
 22 Rj Dominguez              12 Eternal Flam           16.62      15.29   1 
 23 Tyler Williams            13 Arizona Sain           15.49      15.67   2 
 24 Jordon Thompson           12 AZ Flames TC           15.29      16.02   2 
 
Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Oche Myers                12 Arizona Puma           24.82      25.71   3 
  2 Daniel Estrada            13 AZ Flames TC           26.71      26.53   3 
  3 Kejavon Moore             13 Do Right TC                       26.72   1 
  4 Gaige Funkhouser          13 AZ Flames TC           27.00      26.97   3 
  5 Dj Hampton                13 Arizona Puma           27.22      27.04   3 
  6 Richard Haywood           13 Do Right TC                       27.39   1 
  7 Sabatian Torres           12 Miles Per Ho                      28.11   2 
  8 Stephon Wells             14 Arizona Elit           28.00      28.90   3 
  9 Roshon Roomes             12 AZ Flames TC           28.56      30.61   3 
 10 Eriell Odhams             13 Arizona Sain           30.08      31.35   2 
 11 Rj Dominguez              12 Eternal Flam                      31.39   1 
 12 Tyler Williams            13 Arizona Sain           34.15      33.47   2 
 13 Jermaine Platt-Jones      12 Do Right TC                       33.85   1 
 14 Jordon Thompson           12 AZ Flames TC           33.00      34.44   2 
 
Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Eric Keswick              13 Northwest Xp           53.10      53.38   3 
  2 Levi Wallace              13 Arizona Tita           58.00      58.00   3 
  3 Chad Williford            13 Northwest Xp           59.30      58.22   3 
  4 Alex Lavenue              12 Phoenix Bobc         1:11.00    1:01.99   2 
  5 Stephon Wells             14 Arizona Elit         1:03.00    1:04.58   3 
  6 Damani Grayer             13 Arizona Chee         1:00.00    1:04.68   3 
  7 Sabatian Torres           12 Miles Per Ho                    1:05.18   1 
  8 Roshon Roomes             12 AZ Flames TC                    1:05.27   1 
  9 Trevon Bosley-Young       12 Northwest Xp         1:05.00    1:06.25   2 
 10 Eriell Odhams             13 Arizona Sain                    1:06.99   1 
 11 Aaron Aubrey              13 Arizona Elit                    1:08.76   1 
 12 Erasmo Lamas              13 Northwest Xp         1:09.00    1:09.09   2 
 13 Seantre Luster-Smith      13 Arizona Tita                    1:10.83   1 
 14 Jacob Bruno               12 Pops TC              1:17.50    1:13.47   2 
 
Event 414  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper, Albuquerque,NM               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chad Williford            13 Northwest Xp                    2:17.21  
  2 Braxton Nickerson         13 Do Right TC                     2:22.48  
  3 Fred Orlie                13 Phoenix Bobc         2:25.20    2:24.81  
  4 James Kondziola           13 Arizona Risi                    2:26.38  
  5 Jacob Whitney             13 Arizona Chee                    2:26.58  
  6 Rj Ayala                  12 Northwest Xp                    2:27.03  
  7 Dustin Gabrych            13 Arizona Spee         2:26.00    2:29.66  
  8 Erasmo Lamas              13 Northwest Xp                    2:38.27  
  9 Alex Lavenue              12 Phoenix Bobc         2:41.00    2:43.82  
 10 Jacob Bruno               12 Pops TC              2:49.23    2:46.93  
 11 Ryan Sullivan             13 Northwest Xp                    2:57.89  
 12 Bryan Mugge               12 AZ Flames TC                    3:03.16  
 
Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau, Fresno, Ca                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fred Orlie                13 Phoenix Bobc         5:03.40    5:02.79  
  2 Tristan Dicke             12 Arizona Elit                    5:15.83  
  3 Dustin Gabrych            13 Arizona Spee         5:32.00    5:23.18  
  4 Alex Lavenue              12 Phoenix Bobc         5:57.00    5:43.44  
  5 Bryan Mugge               12 AZ Flames TC                    5:52.02  
  6 Parker Phillips           12 AZ Flames TC                    5:58.18  
 
Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jacob Whitney             13 Arizona Chee                   10:43.02  
  2 Tristan Dicke             12 Arizona Elit                   11:23.98  
  3 Bryan Mugge               12 AZ Flames TC                   12:28.42  
  4 Parker Phillips           12 AZ Flames TC                   12:38.26  
  5 Ryan Sullivan             13 Northwest Xp                   13:53.89  
 
Event 421  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 14.01  6/9/2001    Domenique Manning, Rialto, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee           15.02      15.59  
  2 Victoria Kruger           12 Northwest Xp                      19.92  
  3 Jenna Fitzgerald          13 Arizona Elit                      20.70  
  4 Alexandra Kasumovic       12 Eternal Flam                      21.86  
  5 Megan Gleason             12 Unattached                        24.40  
 
Event 422  200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee           28.02      30.49  
  2 Takerra Waters            13 Do Right TC                       35.64  
  3 Alexandra Kasumovic       12 Eternal Flam                      37.72  
 
Event 431  100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, Fl               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tevin Mayfield            12 Arizona Chee           16.00      16.22  
  2 Braxton Nickerson         13 Do Right TC                       17.72  
  3 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant           21.37      18.03  
  4 Roshon Roomes             12 AZ Flames TC           19.11      18.94  
  5 Emmanuel Butler           12 Do Right TC                       20.83  
  6 Roy Turner                12 Do Right TC                       21.88  
 
Event 432  200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 24.83  7/30/1995   Chris Hickman, Houston, TX                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Braxton Nickerson         13 Do Right TC                       28.52  
  2 Tevin Mayfield            12 Arizona Chee           29.01      29.01  
  3 Damani Grayer             13 Arizona Chee                      33.09  
  4 Roy Turner                12 Do Right TC                       34.75  
  5 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant           30.40      34.76  
  6 Emmanuel Butler           12 Do Right TC                       36.11  
 
Event 441  4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 46.89  7/28/1996   South Bay Panthers, Long Beach, CA          
                       E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Miles Per Hour TC  'A'                                         57.61  
     1) Kyla Golston 12                 2) Shanyiah Lindsay 12            
     3) Jonaye Muldron 12               4)                                
 
Event 442  4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         M.Teele, R.Caruthers, M.Edmunson, R.Payne         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 AZ Flames TC Youth  'A'                           4:10.00    4:35.12  
     1) Alysoune Coleman 12             2) Savannah Coleman 13            
     3) Ashley Frerking 12              4) Cassidy Kamerman 13            
 
Event 451  4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 43.51  7/29/2000   Boynton Beach, TC                           
                       W.Dix, M.Dowdell,  J.Wimbley, D.Owen              
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Do Right TC  'A'                                                  DQ  
     1) Richard Haywood 13              2) Kejavon Moore 13               
     3) Braxton Nickerson 13            4) Roy Turner 12                  
 
Event 453  4x800 Yard Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                                    10:59.62  
     1) Rj Ayala 12                     2) Erasmo Lamas 13                
     3) Nick Layson 13                  4) Ryan Sullivan 13               
 
Event 461  High Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 5-08.50  6/8/1986    Chrissy Mills, Tarzana, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor Reiter             12 Tucson Elite           1.32m      1.40m  
 
Event 463  Long Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 19-11  6/20/1998   Tracee Thomas, Rialto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jantzen Hale              13 Pops TC                4.39m      4.17m  
  2 Davilyn Rohr              12 Northwest Xp                      3.87m  
  3 Sarah Edmondson           13 AZ Flames TC           4.09m      3.77m  
  4 Kara Thomas               12 AZ Flames TC                      3.71m  
  5 Jonaye Muldron            12 Miles Per Ho                      3.69m  
  6 Kayla Young               13 Northwest Xp                      3.45m  
  7 Alexandra Kasumovic       12 Eternal Flam                      3.36m  
  8 Bridgette Doucet          12 Pops TC                2.62m      3.33m  
  9 Shanyiah Lindsay          12 Miles Per Ho                      3.26m  
 10 Nisa Lucas                12 Arizona Sain           2.99m      3.07m  
 11 Sydni Atchinson           12 Arizona Sain           3.54m      2.60m  
 11 Carlisha Lynch            13 Arizona Sain                      2.60m  
 
Event 464  Triple Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 39-09.25  4/24/1999   Nicole Duhart, Downey, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lacey Peterson            13 Mustangs TC            8.23m      8.44m  
 
Event 465  Shot Put (6#) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 52-01.25  1976        Susie Ray, Orange, CA                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taleisha Thompson         12 Do Right TC                       8.49m  
  2 Cherokee Davis            12 Eternal Flam           7.70m      8.28m  
  3 Jantzen Hale              13 Pops TC                8.43m      7.91m  
  4 Erin Fakler               13 Unattached             6.86m      6.96m  
  5 Alisha Bailey             13 Arizona Tita                      6.80m  
  6 Zaleika Lewis             12 Northwest Xp                      6.62m  
  7 Taylor Mcintyre           12 Unattached                        6.03m  
  8 Priscilla Perez           13 Unattached                        4.57m  
 
Event 466  Discus Throw (1K) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 152-00  2/23/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Erin Fakler               13 Unattached            19.63m     22.13m  
  2 Cherokee Davis            12 Eternal Flam          20.07m     21.66m  
  3 Taleisha Thompson         12 Do Right TC                      19.95m  
  4 Zaleika Lewis             12 Northwest Xp                     15.63m  
  5 Priscilla Perez           13 Unattached                       12.20m  
 
Event 467  Javelin Throw (600G) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 122-00  7/30/2000   Kaitlin Nazario, Dover, NJ                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davilyn Rohr              12 Northwest Xp                     12.34m  
 
Event 471  High Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 6-04.75  7/24/1998   Donovan Kilmartin, Boise, ID              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trevon Bosley-Young       12 Northwest Xp                      1.50m  
  2 Seantre Luster-Smith      13 Arizona Tita           1.52m      1.45m  
  3 Will Hooper               13 Arizona Puma                      1.40m  
  4 James Kondziola           13 Arizona Risi                      1.35m  
  5 Austin Dancer             13 Arizona Puma                      1.30m  
 
Event 473  Long Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 23-00.50  1976        Anthony Gibson, San Fernando, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Levi Wallace              13 Arizona Tita           5.38m      5.31m  
  2 Tevin Mayfield            12 Arizona Chee                      5.11m  
  3 Will Hooper               13 Arizona Puma                      5.01m  
  4 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant           4.88m      4.86m  
  5 Damani Grayer             13 Arizona Chee                      4.83m  
  6 Austin Dancer             13 Arizona Puma                      4.39m  
  7 Sabatian Torres           12 Miles Per Ho                      4.03m  
  8 Jermaine Platt-Jones      12 Do Right TC                       3.59m  
  9 Tyler Williams            13 Arizona Sain           3.46m      3.40m  
 
Event 474  Triple Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 44-00  1980        Michael Martin, San Diego, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gaige Funkhouser          13 AZ Flames TC                      9.23m  
 
Event 475  Shot Put (4K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/28/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 John Jackson              13 Pops TC               11.28m     14.91m  
  2 Zach Harris               12 Northwest Xp                     10.25m  
  3 Nikaeus Mercer            12 Do Right TC                      10.09m  
  4 Jordan Howard             13 Northwest Xp                      9.04m  
  5 Marcos Delgado            12 EL Paso Wild                      8.30m  
  6 Nick Layson               13 Northwest Xp                      6.77m  
 
Event 476  Discus Throw (1K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 201-10  6/3/1995    Joel Armitage, Omaha, NE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Zach Harris               12 Northwest Xp                     29.03m  
  2 John Jackson              13 Pops TC               27.43m     28.71m  
  3 Nikaeus Mercer            12 Do Right TC                      27.49m  
  4 Jordan Howard             13 Northwest Xp                     21.83m  
  5 Nick Layson               13 Northwest Xp                     17.79m  
 
Event 477  Javelin Throw (600 G) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 176-06  7/6/2000    Brian Kerr, Vero Beach, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gaige Funkhouser          13 AZ Flames TC                     35.29m  
  2 Austin Dancer             13 Arizona Puma                     29.93m  
  3 Zach Harris               12 Northwest Xp                     29.61m  
  4 Jordan Howard             13 Northwest Xp                     28.59m  
  5 Marcos Delgado            12 EL Paso Wild                     26.10m  
  6 Nick Layson               13 Northwest Xp                     21.51m  
  7 Nikaeus Mercer            12 Do Right TC                      16.18m  
 
Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lauren Ruiz               14 Northwest Xp           13.80      13.93  
  2 Ashley Davis              14 Arizona Risi                      14.78  
  3 Yashira Vargas            14 Arizona Risi                      15.20  
  3 Jennifer Rolph            14 Northwest Xp           13.50      15.20  
  5 Ayla Hoover               15 Pops TC                15.58      16.02  
  6 Samantha Wojnarowski      14 Mustangs TC            15.74      16.15  
 
Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 23.26  7/31/1999   LaSauntea Moore, Akron, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ashley Davis              14 Arizona Risi                      29.36  
  2 Yashira Vargas            14 Arizona Risi                      29.86  
  3 Kennedy Kile              14 Arizona Elit                      31.45  
  4 Andrea Brancati           15 Arizona Elit                      32.83  
 
Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lauren Ruiz               14 Northwest Xp         1:07.00    1:03.83  
  2 Yashira Vargas            14 Arizona Risi                    1:07.12  
  3 Abigail Bruno             14 Pops TC              1:09.50    1:09.36  
  4 Ashley Davis              14 Arizona Risi                    1:10.71  
  5 Elexus Rangel             14 Arizona Sain         1:27.41    1:22.05  
 
Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.69  7/27/1991   Liz Mueller, Waterford, CT                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mckenna Gaffney           14 Phoenix Bobc                    2:34.48  
  2 Abigail Bruno             14 Pops TC              2:35.77    2:40.86  
  3 Andrea Brancati           15 Arizona Elit                    3:01.65  
  4 Blayr Mcdaniel            14 Northwest Xp                    3:04.55  
 
Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mckenna Gaffney           14 Phoenix Bobc                    5:29.89  
  2 Elexus Rangel             14 Arizona Sain         6:45.33    6:24.21  
 
Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 10.54  7/25/8797   Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Devon Allen               14 Unattached             12.00      11.50   2 
  2 Treshawn Favors           14 Northwest Xp           11.80      11.84   2 
  3 Kyle Harms                14 Northwest Xp           11.90      11.96   2 
  4 Cesar Wong                14 Northwest Xp           12.50      12.22   2 
  5 Jalen Ortiz               14 Northwest Xp           12.60      12.24   2 
  6 Dylan Huch                14 Arizona Chee                      12.74   1 
  7 Patrick Buck              14 Arizona Chee                      13.27   1 
  7 Alex Harris               14 Northwest Xp           15.50      13.27   1 
  9 Deon Parks                14 Arizona Risi                      13.31   1 
 10 Eric James                14 AZ Flames TC           13.63      13.34   2 
 11 Anthony Brooks            15 AZ Flames TC           13.63      14.02   1 
 12 Chris Shaver              14 Mustangs TC            12.85      14.05   2 
 13 Darryn Rohr               14 Northwest Xp           13.60      14.11   2 
 14 Quashawn Luster-Smith     14 Arizona Tita           16.85      16.81   1 
 
Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Devon Allen               14 Unattached             25.00      23.62   2 
  2 Keeyahn Cook              14 Arizona Elit           25.00      25.30   2 
  3 Dylan Huch                14 Arizona Chee                      25.92   1 
  4 Deon Parks                14 Arizona Risi                      26.48   1 
  5 Patrick Buck              14 Arizona Chee                      26.87   1 
  6 Rodrick Griffin           14 Arizona Sain           26.19      27.39   2 
  7 Eric James                14 AZ Flames TC           27.53      27.97   1 
  8 Anthony Brooks            15 AZ Flames TC           27.68      28.72   2 
 
Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Devon Allen               14 Unattached             55.00      52.87   2 
  2 Kyle Harms                14 Northwest Xp           55.30      55.14   2 
  3 Cesar Wong                14 Northwest Xp           56.30      56.16   2 
  4 Jalen Ortiz               14 Northwest Xp           59.50      56.64   2 
  5 Treshawn Favors           14 Northwest Xp           57.50      56.72   2 
  6 Keeyahn Cook              14 Arizona Elit           59.00      57.80   2 
  7 Patrick Buck              14 Arizona Chee                      57.89   1 
  8 Alex Harris               14 Northwest Xp         1:18.00      58.14   1 
  9 Rodrick Griffin           14 Arizona Sain         1:10.39      59.32   1 
 10 Dylan Huch                14 Arizona Chee                    1:00.16   1 
 11 August Bruno              15 Pops TC              1:05.50    1:00.64   2 
 12 Deon Parks                14 Arizona Risi                    1:03.81   1 
 13 Darryn Rohr               14 Northwest Xp         1:09.00    1:04.97   2 
 
Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 1:53.37  7/28/1985   Michael Remigino, Newington, CT           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 August Bruno              15 Pops TC              2:19.10    2:19.16  
  2 Neil Kimberlin            14 Unattached                      2:29.67  
 
Event 515  1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 3:56.84  7/9/2000    Adam Perkins, Liberty, MO                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Michael James             14 Pops TC              4:58.00    4:51.68  
 
Event 516  3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 blair mcddaniels          16 Northwest Xp                   13:17.22  
 
Event 521  100 Meter Hurdles (33") Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 13.81  7/14/1984   Yolanda Johnson, Denver, CO                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lauren Ruiz               14 Northwest Xp                      21.56  
 
Event 551  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 40.90  7/27/1997   LA Jets, Lancaster, CA                      
                       D.Menthuhotep, W.Rogers, D.McCullough, T.Walton   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                            46.00      45.97  
     1) Treshawn Favors 14              2) Kyle Harms 14                  
     3) Jalen Ortiz 14                  4) Cesar Wong 14                  
 
Event 563  Long Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 20-02.50  7/10/1999   Jill Bell, Bellevue, WA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jennifer Rolph            14 Northwest Xp                      4.00m  
  2 Ayla Hoover               15 Pops TC                3.96m      3.73m  
 
Event 565  Shot Put (4K) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 49-10.50  7/27/2001   Michelle Carter, Ovilla, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ayla Hoover               15 Pops TC                7.32m      6.33m  
  2 Samantha Wojnarowski      14 Mustangs TC            6.11m      5.99m  
 
Event 566  Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 164-05  5/12/1997   Elizabeth Debartolo, Aurora, IL            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Samantha Wojnarowski      14 Mustangs TC           15.74m     16.50m  
 
Event 567  Javelin Throw (600 G) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 152-08  7/29/2000   Rachel Walker, Benton, LA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mckenna Gaffney           14 Phoenix Bobc                     16.89m  
 
Event 571  High Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N  7-05  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eric James                14 AZ Flames TC                      1.40m  
 
Event 573  Long Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 24-01.50  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Neil Kimberlin            14 Unattached                        5.05m  
  2 Rodrick Griffin           14 Arizona Sain           4.99m      4.97m  
  3 Dylan Huch                14 Arizona Chee                      4.71m  
  4 Eric James                14 AZ Flames TC                      4.52m  
  5 Anthony Brooks            15 AZ Flames TC                      4.40m  
  6 Darryn Rohr               14 Northwest Xp                      3.92m  
 
Event 574  Triple Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 49-05.75  7/29/1995   Chris Hercules, Palatine, IL             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Anthony Brooks            15 AZ Flames TC                      8.93m  
 
Event 575  Shot Put (12#) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shawn Collins             14 Unattached            10.46m      9.79m  
  2 Chris Shaver              14 Mustangs TC            8.77m      8.44m  
  3 Robert Cord               14 Northwest Xp                      8.17m  
  4 Quashawn Luster-Smith     14 Arizona Tita                      7.43m  
 
Event 576  Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 191-11  6/1/1985    Kami Keshmiri, Reno, NV                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shawn Collins             14 Unattached            32.99m     32.76m  
  2 Chris Shaver              14 Mustangs TC           24.95m     24.78m  
  3 Robert Cord               14 Northwest Xp                     20.63m  
 
Event 577  Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 202-09  7/6/2001    Dustin Johnson, Crossett, AR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Robert Cord               14 Northwest Xp                     33.48m  
 
Event 614  800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 1:49.49  7/27/2000   Nick Davenport, Houston, TX               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrew Palacios           17 AZ Flames TC         2:25.32    2:26.57  
 
Event 615  1500 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 3:51.21  7/7/1985    John Quade, Woodinville, Wa               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrew Palacios           17 AZ Flames TC         5:02.28    5:01.35  
  2 Micky Damron              16 Unattached                      5:38.30