Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 3/8/2009 10:02 AM
                          Regulation Meet - 2/28/2009                          
                           Youth Only - 8 Lane Track                           
                                 Cooper Canyon                                 
                                    Results                                    
 
Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Dominique Phillips         7 Arizona Risi                      16.29   3 
  2 Ikeah Cuff                 7 Arizona Spee                      16.71   3 
  3 Mya Harrell                5 Arizona Gold           18.50      16.95   6 
  4 Adora Adams                6 Arizona Chee           17.00      17.03   6 
  5 Sky Black                  7 Mustangs TC                       17.18   2 
  6 Trinity Reynolds           7 Eternal Flam           18.18      17.55   6 
  7 Dashya Washington          7 Arizona Gold           17.00      17.62   6 
  8 Nasiyah Neal               7 Do Right TC                       17.74   4 
  9 Dominique Mustin           6 Arizona Risi                      17.84   4 
 10 Shardae Haynes             7 Do Right TC                       18.00   2 
 11 Deja Jackson               7 Arizona Risi                      18.40   4 
 12 Jade Betts-Jackson         7 Do Right TC                       18.56   3 
 13 Ajunae Thompson            6 Pops TC                20.00      18.62   5 
 14 Mia Johnson                7 Arizona Gold           21.00      18.72   5 
 15 Jayde Charlton             6 Do Right TC                       18.75   2 
 16 Gabrilella Valdez          7 Arizona Gold           18.00      18.79   6 
 17 Haila Reed                 6 Do Right TC                       18.87   3 
 18 Aria Smith                 7 Arizona Chee                      18.91   3 
 19 Sadeja Maddox              7 Miles Per Ho                      18.92   2 
 20 Elena Maldenado            6 AZ Flames TC           19.80      19.16   5 
 21 Destinee Johnson           6 Do Right TC                       19.37   4 
 21 Taylor Robinson            6 Mustangs TC                       19.37   3 
 23 Makayla Norman             7 Arizona Sain                      19.38   4 
 24 Trinty Scroggins           7 Do Right TC                       19.45   3 
 25 Kayla Cesar                7 Miles Per Ho                      20.54   4 
 26 Jolie Eaton                7 Arizona Gold           20.00      20.66   5 
 27 Sariya Oliver              5 Arizona Pant           21.81      21.00   5 
 28 Amreah Hutchinson          5 AZ Flames TC           22.29      21.40   5 
 29 Aziauna Edwards            7 Arizona Gold           17.85      21.54   6 
 30 Hydie Wilson               7 Coldwater Ex                      22.95   2 
 31 Lashonti Collier           5 Do Right TC                       23.01   2 
 32 Amaya Lathon               5 Phoenix Bobc           25.10      23.02   5 
 33 Kiemya Williams            7 Do Right TC                       23.33   3 
 34 Joanee Scroggins           6 Do Right TC                       23.37   4 
 35 Nevaeh Montano             5 Arizona Tita           15.00      23.93   6 
 36 Hayden Funkhouser          4 AZ Flames TC           23.95      23.97   5 
 37 Kaleigh Mcdowell           5 Arizona Spee                      24.16   3 
 38 Ayanna Govan               5 Arizona Spee                      24.19   6 
 39 Aaryanna Morris            4 Coldwater Ex                      25.88   5 
 40 Sakura Keiser              5 AZ Flames TC                      26.00   4 
 41 Savannah Bingham           4 Mustangs TC                       26.35   2 
 -- Raegan Farrington          5 Arizona Chee                         NT   1 
 -- Trinity Coleman            7 Mustangs TC                          NT   1 
 -- Emily Hollins              6 Miles Per Ho                         NT   1 
 -- Lauren Beech               6 Arizona Spee                         NT   6 
 -- Kendall Brown              4 AZ Flames TC                         NT   1 
 -- Meadow Moore               7 Aag Panther                          NT   1 
 -- Calysta Nixon              7 Coldwater Ex                         NT   1 
 -- Robin Lashley              7 Miles Per Ho                         NT   1 
 -- Sydney Mcdowell            6 Arizona Spee                         NT   1 
 
Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Peyton Brown               7 Arizona Spee           36.39      35.89   7 
  2 Dominique Phillips         7 Arizona Risi                      36.17   2 
  3 Adora Adams                6 Arizona Chee           38.50      36.94   7 
  4 Sky Black                  7 Mustangs TC                       37.19   1 
  5 Ikeah Cuff                 7 Arizona Spee           42.15      37.23   6 
  6 Trinity Reynolds           7 Eternal Flam           39.64      37.28   6 
  7 Meadow Moore               7 Aag Panther            37.89      37.59   7 
  8 Dominique Mustin           6 Arizona Risi                      38.66   2 
  9 Erin Jacks                 7 Do Right TC                       39.50   4 
 10 Dashya Washington          7 Arizona Gold           36.50      39.66   7 
 11 Nasiyah Neal               7 Do Right TC                       39.87   1 
 12 Gabrilella Valdez          7 Arizona Gold           39.00      39.89   6 
 13 Trinty Scroggins           7 Do Right TC                       40.37   1 
 14 Jayde Charlton             6 Do Right TC                       40.66   4 
 15 Tmarra Carradine           7 Arizona Tita           40.00      40.87   6 
 16 Aria Smith                 7 Arizona Chee           39.00      41.13   7 
 17 Shardae Haynes             7 Do Right TC                       41.77   1 
 18 Robin Lashley              7 Miles Per Ho                      41.79   3 
 19 Raegan Farrington          5 Arizona Chee                      41.88   3 
 20 Deja Jackson               7 Arizona Risi                      41.93   3 
 21 Elena Maldenado            6 AZ Flames TC           44.38      42.64   6 
 22 Kayla Cesar                7 Miles Per Ho                      43.45   2 
 23 Trinity Coleman            7 Mustangs TC                       43.49   5 
 24 Sydney Mcdowell            6 Arizona Spee                      43.52   2 
 25 Makayla Norman             7 Arizona Sain                      44.01   3 
 26 Mia Johnson                7 Arizona Gold           46.00      44.04   5 
 27 Jolie Eaton                7 Arizona Gold           45.00      44.92   6 
 28 Taylor Robinson            6 Mustangs TC                       45.10   4 
 28 Maya Scott                 6 AZ Flames TC                      45.10   5 
 30 Sadeja Maddox              7 Miles Per Ho                      46.15   1 
 31 Calysta Nixon              7 Coldwater Ex                      47.00   1 
 32 Aziauna Edwards            7 Arizona Gold           38.00      48.47   7 
 33 Nevaeh Montano             5 Arizona Tita           37.00      49.00   7 
 34 Amreah Hutchinson          5 AZ Flames TC           53.00      50.48   5 
 35 Ajunae Thompson            6 Pops TC                43.50      51.02   6 
 36 Amaya Lathon               5 Phoenix Bobc           51.37      51.29   5 
 37 Hayden Funkhouser          4 AZ Flames TC           53.79      51.59   5 
 38 Emily Hollins              6 Miles Per Ho                      52.32   4 
 39 Lashonti Collier           5 Do Right TC                       53.59   4 
 40 Hydie Wilson               7 Coldwater Ex                      55.00   1 
 41 Kaleigh Mcdowell           5 Arizona Spee                      55.84   2 
 42 Sakura Keiser              5 AZ Flames TC                      55.88   3 
 43 Lauren Beech               6 Arizona Spee                      56.08   4 
 44 Ayanna Govan               5 Arizona Spee                      58.71   4 
 45 Savannah Bingham           4 Mustangs TC                     1:00.36   3 
 
Event 111  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Roshaun Jones              7 Arizona Spee                      15.66   4 
  2 Wyatt Shedrick             7 Do Right TC                       15.73   4 
  3 Eric Fields                7 Mustangs TC                       16.19   1 
  3 Nainoa Aguano              7 Arizona Chee           16.12      16.19   8 
  5 Derrick Scott              7 Arizona Risi                      16.43   1 
  6 Treveon Mcdonald           6 Arizona Sain                      16.78   4 
  7 Joshua England             7 Arizona Pant                      16.84   1 
  8 Jacob Gruenwald            7 Arizona Chee           16.12      16.89   7 
  9 John Brown                 7 Arizona Sain                      16.93   1 
 10 Brail Lipford              7 Arizona Chee           17.22      16.94   7 
 11 Devin Roberts              7 Arizona Chee           16.12      17.08   8 
 12 William Shaffer            7 Do Right TC                       17.12   2 
 13 Kiondre Taylor             7 Arizona Chee           16.12      17.32   8 
 14 Larry Craft                7 Arizona Gold           17.50      17.51   7 
 15 Myles Goodman              7 Mustangs TC            18.08      17.66   7 
 16 Emery King                 7 AZ Flames TC           18.17      17.73   7 
 17 Zaquerain Coleman          7 Arizona Sain                      17.80   1 
 18 Solomon Matthews           7 Miles Per Ho                      17.89   4 
 19 Joseph Rincon              6 Mustangs TC            19.67      18.12   6 
 20 Tommy Thain                6 Feel The Hea           18.49      18.20   7 
 21 Adonn Wright               7 Arizona Gold                      18.45   1 
 22 Elijah Nixon               6 Coldwater Ex                      18.46   4 
 23 Connor Ivie                6 AZ Flames TC           18.20      18.47   7 
 24 Russle Thain               6 Feel The Hea           17.42      18.49   7 
 25 Quinn Boykins              7 Northwest Xp           18.50      18.50   5 
 26 David Bailey               7 Arizona Tita           14.00      18.65   8 
 27 Dakarai Alberty            7 Arizona Risi                      18.83   3 
 28 Jaelon Taylor              7 Arizona Puma           18.94      18.94   5 
 29 Jayden Coleman             6 Northwest Xp           20.30      18.99   6 
 30 Garrison Douglass          5 Unattached             19.00      19.00   5 
 31 Jaleel Walker              6 Arizona Sain                      19.07   3 
 32 Dason Brooks               6 AZ Flames TC           19.56      19.15   6 
 33 Zimbalist Odhams           6 Arizona Sain                      19.22   3 
 34 Malachi Felix              7 Mustangs TC            19.30      19.30   5 
 35 Terry Byrd                 6 Do Right TC                       19.34   2 
 36 Anthony Nguyen             7 Arizona Puma           19.36      19.36   5 
 37 Tre Green                  6 Northwest Xp           19.50      19.50   5 
 37 Corbin Hulbert             7 Northwest Xp           19.50      19.50   5 
 39 Dakota Dyson               7 Phoenix Bobc                      19.51   3 
 40 Demtris Love               6 Arizona Gold           18.00      19.52   7 
 41 Bryce Cord                 5 Northwest Xp           20.50      19.58   6 
 42 Quaron Adams               5 Do Right TC                       19.86   1 
 43 Aidan Govan                7 Arizona Spee                      19.92   1 
 44 Ceth Reeves                7 Eternal Flam           22.00      19.98   6 
 45 Jordon Parrish             6 Arizona Tita           14.02      20.09   8 
 46 Alex Rice                  7 Northwest Xp           23.40      20.62   6 
 47 Devon Grubb                5 Do Right TC                       20.65   3 
 48 Trevon Harris              6 Do Right TC                       20.74   2 
 49 Aiden Kirkwood             5 Northwest Xp           25.30      20.90   4 
 50 Romeo Hill                 7 Arizona Tita           14.00      21.52   8 
 51 Amar Elmore                5 Do Right TC                       21.93   2 
 52 Jamari Brown               5 Arizona Sain                      22.18   3 
 53 Keyshaun Jackson           7 Arizona Tita           14.00      22.63   8 
 54 Kaleb Felix                5 Mustangs TC                       23.52   2 
 55 Jett Poplawski             6 Phoenix Bobc           23.73      23.55   6 
 56 Davares Hill               7 Arizona Tita           14.00      23.67   8 
 57 Logan Kelley               5 AZ Flames TC           22.91      23.92   6 
 58 Tyren Harris               4 Do Right TC                       24.42   3 
 59 Devean Hawkins             4 Mustangs TC            25.76      25.76   5 
 60 Jaylon Williams            6 Arizona Chee           19.22      26.00   5 
 61 Logan Keiser               6 AZ Flames TC                      33.62   2 
 62 James Poplawski            4 Phoenix Bobc           29.97      34.09   4 
 -- Zach Williams              7 Eternal Flam           22.10         NT   6 
 -- Alden Jackson              7 Do Right TC                          NT   2 
 -- Gary Love                  7 Arizona Tita           14.00         NT   8 
 -- Davieon Center             6 Do Right TC                          NT   4 
 -- Justin Stinson             6 Arizona Chee           19.22         NT   4 
 -- Melvin Mclaurin            7 Do Right TC                          NT   2 
 
Event 112  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Roshaun Jones              7 Arizona Spee           33.74      31.97   8 
  2 Trevon Harris              6 Do Right TC                       33.11   3 
  3 Nainoa Aguano              7 Arizona Chee           33.21      34.60   8 
  4 Joshua England             7 Arizona Pant                      35.27   1 
  4 Kiondre Taylor             7 Arizona Chee           33.21      35.27   8 
  6 William Shaffer            7 Do Right TC                       35.86   2 
  7 Devin Roberts              7 Arizona Chee           33.21      36.16   8 
  8 Derrick Scott              7 Arizona Risi                      36.59   1 
  9 Jacob Gruenwald            7 Arizona Chee           33.21      36.99   8 
 10 Larry Craft                7 Arizona Gold           37.50      37.29   8 
 11 Brail Lipford              7 Arizona Chee                      37.45   4 
 12 Quinn Boykins              7 Northwest Xp           38.60      37.91   7 
 13 Tre Green                  6 Northwest Xp           39.60      37.93   7 
 14 Adonn Wright               7 Arizona Gold                      38.28   2 
 15 Corbin Hulbert             7 Northwest Xp           40.30      38.63   6 
 16 Solomon Matthews           7 Miles Per Ho                      38.69   2 
 17 Myles Goodman              7 Mustangs TC            38.17      38.70   7 
 18 David Bailey               7 Arizona Tita           50.00      38.99   5 
 19 Treveon Mcdonald           6 Arizona Sain           38.74      39.12   7 
 20 John Brown                 7 Arizona Sain           36.74      39.43   8 
 21 Bryce Cord                 5 Northwest Xp           40.30      39.60   6 
 22 Terry Byrd                 6 Do Right TC                       39.64   1 
 23 Quamari Garrett            6 Do Right TC                       39.78   1 
 24 Elijah Nixon               6 Coldwater Ex                      39.97   1 
 25 Tyson Grubb                7 Do Right TC                       40.29   3 
 26 Tommy Thain                6 Feel The Hea           41.37      40.72   6 
 27 Joseph Rincon              6 Mustangs TC            39.22      40.73   7 
 28 Connor Ivie                6 AZ Flames TC           38.70      40.81   7 
 29 Malachi Felix              7 Mustangs TC            40.21      40.86   6 
 30 Jaleel Walker              6 Arizona Sain                      40.89   4 
 31 Zaquerain Coleman          7 Arizona Sain           37.65      41.04   8 
 32 Jaylon Williams            6 Arizona Chee                      41.24   3 
 33 Zimbalist Odhams           6 Arizona Sain           42.12      41.31   6 
 34 Anthony Nguyen             7 Arizona Puma           44.54      41.92   5 
 35 Ceth Reeves                7 Eternal Flam           42.75      42.65   6 
 36 Russle Thain               6 Feel The Hea           38.89      42.86   7 
 37 Demtris Love               6 Arizona Gold           39.00      43.21   7 
 38 Dakarai Alberty            7 Arizona Risi                      43.29   2 
 39 Garrison Douglass          5 Unattached             44.00      44.51   5 
 40 Wyatt Shedrick             7 Do Right TC                       44.58   3 
 41 Quaron Adams               5 Do Right TC                       45.60   2 
 42 Aidan Govan                7 Arizona Spee                      46.69   2 
 43 Devean Hawkins             4 Mustangs TC            52.59      48.28   5 
 44 Romeo Hill                 7 Arizona Tita           55.00      49.31   4 
 45 Justin Stinson             6 Arizona Chee                      50.04   3 
 46 Steven Tarango             6 Arizbushmast                      50.08   3 
 47 Gary Love                  7 Arizona Tita           50.00      50.62   5 
 48 Melvin Mclaurin            7 Do Right TC                       51.03   2 
 49 Logan Kelley               5 AZ Flames TC           55.33      55.01   4 
 50 Keyshaun Jackson           7 Arizona Tita           55.00      55.24   5 
 51 Tyren Harris               4 Do Right TC                       58.02   1 
 52 Logan Keiser               6 AZ Flames TC                    1:12.10   3 
 
Event 141  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'B'                                             1:13.13  
     1) Jade Betts-Jackson 7            2) Jayde Charlton 6               
     3) Erin Jacks 7                    4) Trinty Scroggins 7             
  2 Arizona Speed United  'A'                                    1:13.54  
     1) Parys Brown 6                   2) Peyton Brown 7                 
     3) Ikeah Cuff 7                    4) Sydney Mcdowell 6              
  3 Miles Per Hour TC  'A'                                       1:17.54  
     1) Kayla Cesar 7                   2) Emily Hollins 6                
     3) Robin Lashley 7                 4) Sadeja Maddox 7                
 
Event 151  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                             1:07.26  
     1) Davieon Center 6                2) Alden Jackson 7                
     3) William Shaffer 7               4) Wyatt Shedrick 7               
  2 Arizona Cheetahs  'A'                             1:00.00    1:08.33  
     1) Nainoa Aguano 7                 2) Jacob Gruenwald 7              
     3) Devin Roberts 7                 4) Kiondre Taylor 7               
  3 Northwest Xpress TC  'A'                          1:12.00    1:11.19  
     1) Quinn Boykins 7                 2) Jayden Coleman 6               
     3) Bryce Cord 5                    4) Tre Green 6                    
  4 AZ Flames TC Youth  'A'                           1:20.00    1:13.51  
     1) Dason Brooks 6                  2) Davis Funkhouser 6             
     3) Connor Ivie 6                   4) Emery King 7                   
  5 Do Right TC  'B'                                             1:20.41  
     1) Terry Byrd 6                    2) Quamari Garrett 6              
     3) Devon Grubb 5                   4) Tyson Grubb 7                  
  6 Arizona Titans  'A'                                          1:26.06  
     1) David Bailey 7                  2) Davares Hill 7                 
     3) Romeo Hill 7                    4) Keyshaun Jackson 7             
 
Event 163  Long Jump Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dominique Mustin           6 Arizona Risi                      2.46m  
  2 Dominique Phillips         7 Arizona Risi                      2.39m  
  3 Elena Maldenado            6 AZ Flames TC           1.75m      2.25m  
  4 Parys Brown                6 Arizona Spee                      2.19m  
  5 Amreah Hutchinson          5 AZ Flames TC           1.34m      2.13m  
  5 Makayla Norman             7 Arizona Sain                      2.13m  
  7 Adora Adams                6 Arizona Chee           2.25m      2.12m  
  8 Trinity Reynolds           7 Eternal Flam                      2.01m  
  9 Maya Scott                 6 AZ Flames TC                      1.93m  
 10 Ajunae Thompson            6 Pops TC                0.99m      1.74m  
 11 Sariya Oliver              5 Arizona Pant                      1.66m  
 11 Erin Jacks                 7 Do Right TC                       1.66m  
 13 Kaleigh Mcdowell           5 Arizona Spee                      1.61m  
 14 Joanee Scroggins           6 Do Right TC                       1.60m  
 15 Hayden Funkhouser          4 AZ Flames TC                      1.40m  
 16 Amaya Lathon               5 Phoenix Bobc           0.98m      1.31m  
 17 Haila Reed                 6 Do Right TC                       1.26m  
 18 Sakura Keiser              5 AZ Flames TC                      1.13m  
 -- Deja Jackson               7 Arizona Risi                         ND  
 -- Sky Black                  7 Mustangs TC                          ND  
 -- Jadyn Mays                 6 Arizona Pant                         ND  
 -- Aria Smith                 7 Arizona Chee                       FOUL  
 
Event 167  Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Destinee Johnson           6 Do Right TC                      11.93m  
  2 Jade Betts-Jackson         7 Do Right TC                       7.72m  
  3 Raegan Farrington          5 Arizona Chee                      6.62m  
  4 Joanee Scroggins           6 Do Right TC                       4.86m  
 -- Kiemya Williams            7 Do Right TC                          ND  
 -- Lashonti Collier           5 Do Right TC                          ND  
 
Event 173  Long Jump Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eric Fields                7 Mustangs TC                       3.07m  
  2 Roshaun Jones              7 Arizona Spee           3.12m      2.96m  
  3 Treveon Mcdonald           6 Arizona Sain           2.80m      2.89m  
  4 Emery King                 7 AZ Flames TC           2.94m      2.75m  
  5 Solomon Matthews           7 Miles Per Ho                      2.72m  
  6 Larry Craft                7 Arizona Gold                      2.61m  
  7 Brail Lipford              7 Arizona Chee                      2.59m  
  8 John Brown                 7 Arizona Sain           2.55m      2.52m  
  9 Zaquerain Coleman          7 Arizona Sain           2.57m      2.36m  
 10 Dakota Dyson               7 Phoenix Bobc           2.11m      2.34m  
 11 Dakarai Alberty            7 Arizona Risi                      2.24m  
 12 Tyson Grubb                7 Do Right TC                       2.20m  
 13 Amar Elmore                5 Do Right TC                       2.15m  
 14 Russle Thain               6 Feel The Hea                      2.11m  
 15 Zimbalist Odhams           6 Arizona Sain           2.40m      2.04m  
 16 Tommy Thain                6 Feel The Hea                      2.02m  
 17 Adonn Wright               7 Arizona Gold                      2.00m  
 18 Joshua England             7 Arizona Pant                      1.98m  
 19 Jaylon Williams            6 Arizona Chee                      1.83m  
 20 Davis Funkhouser           6 AZ Flames TC           2.15m      1.81m  
 21 Devon Grubb                5 Do Right TC                       1.78m  
 21 Demtris Love               6 Arizona Gold                      1.78m  
 23 Aidan Govan                7 Arizona Spee                      1.77m  
 24 Trevon Harris              6 Do Right TC                       1.74m  
 25 Alex Rice                  7 Northwest Xp                      1.62m  
 26 Steven Tarango             6 Arizbushmast                      1.59m  
 27 Dason Brooks               6 AZ Flames TC           1.49m      1.56m  
 28 Logan Kelley               5 AZ Flames TC                      1.37m  
 29 Devean Hawkins             4 Mustangs TC                       1.18m  
 30 Erick Zapata               6 Arizbushmast                      1.16m  
 31 Melvin Mclaurin            7 Do Right TC                       1.15m  
 32 Aiden Kirkwood             5 Northwest Xp                      1.10m  
 -- Jaleel Walker              6 Arizona Sain                         ND  
 -- Quamari Garrett            6 Do Right TC                          ND  
 -- Juan Flores                6 Arizbushmast                         ND  
 -- Garrison Douglass          5 Unattached             0.91m         ND  
 -- Zach Williams              7 Eternal Flam                         ND  
 -- James Poplawski            4 Phoenix Bobc                         ND  
 -- Jett Poplawski             6 Phoenix Bobc                         ND  
 -- Jordon Parrish             6 Arizona Tita                         ND  
 -- Derrick Scott              7 Arizona Risi                         ND  
 -- Alden Jackson              7 Do Right TC                          ND  
 -- Logan Keiser               6 AZ Flames TC                         ND  
 
Event 177  Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alex Ramirez               6 Unattached            19.81m     20.23m  
  2 Dakota Dyson               7 Phoenix Bobc                     14.74m  
  3 Jayden Coleman             6 Northwest Xp                     11.64m  
  4 Davis Funkhouser           6 AZ Flames TC                     10.44m  
  5 Aiden Kirkwood             5 Northwest Xp                      8.48m  
  6 Amar Elmore                5 Do Right TC                       8.06m  
  7 Alex Rice                  7 Northwest Xp                      7.73m  
  8 Quaron Adams               5 Do Right TC                       6.27m  
  9 Tyren Harris               4 Do Right TC                       4.85m  
 -- Justin Stinson             6 Arizona Chee                         ND  
 -- Davieon Center             6 Do Right TC                          ND  
 -- Juan Flores                6 Arizbushmast                         ND  
 
Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rebekah Green              9 Northwest Xp           14.70      14.58   6 
  2 Takara Wade                9 Arizona Gold           14.00      15.12   6 
  3 Dejae Williams             9 Arizona Gold           14.25      15.24   6 
  4 Tiana Porier-Shelton       9 AZ Flames TC           15.80      15.47   6 
  5 Aliyya Washington          9 Arizona Gold           17.25      15.63   5 
  6 Nydiah Mgbam               8 Miles Per Ho                      15.85   4 
  7 Diamond Harrington         8 Mustangs TC                       15.92   3 
  8 Kathleen Radigan           9 AZ Flames TC           16.20      15.96   5 
  9 Kendra Jenkins             9 Arizona Gold           17.90      16.02   4 
 10 Destiny Ward               9 Arizona Gold           16.00      16.21   5 
 11 Zaire Chest                8 Arizona Chee           15.01      16.22   6 
 12 Alye Downey                8 Northwest Xp           16.20      16.25   5 
 13 Mahogany Jimerson          8 Arizona Gold           16.50      16.33   5 
 14 Mikaela Grubb              9 Do Right TC                       16.34   3 
 15 Hanna Ashley               8 Northwest Xp           16.50      16.51   5 
 16 Kenzington Pratt           8 Arizona Risi                      16.53   2 
 17 Sydney Green               9 Do Right TC                       16.55   4 
 18 Lisa Craft                 9 Arizona Gold           15.50      16.65   6 
 19 Reba Reeves                9 Eternal Flam           19.00      16.67   4 
 20 Jadynn Walker              9 Arizona Sain                      16.74   1 
 21 Cairra Page-Stevens        9 Mustangs TC                       16.90   1 
 22 Ayana Hamilton             8 Arizona Pant           17.57      17.03   5 
 23 Azilyn Gwin                9 Phoenix Bobc                      17.10   1 
 24 Antesia Lewis              8 Northwest Xp           18.50      17.13   4 
 25 Kaylee Ivie                8 AZ Flames TC                      17.32   1 
 25 Ashanti Grayer             9 Arizona Chee                      17.32   4 
 27 Bianca Jones               8 Pops TC                17.00      17.39   5 
 28 Makahla Felix              9 Mustangs TC                       17.46   2 
 29 Amaya Johnson              8 Arizona Pant           17.78      17.53   5 
 30 Janae Goode                8 Do Right TC                       17.61   1 
 31 Lemeyah Charlton           9 Do Right TC                       17.65   1 
 32 Amari Llerenas             8 AZ Flames TC                      17.67   2 
 33 Kyinjah Brown              9 Arizona Chee                      17.75   2 
 34 Javanna Oneal              9 Arizona Chee                      18.23   1 
 35 Kaylie Jackson             8 Aag Panther            18.57      18.24   4 
 36 Chyna Anderson             9 Do Right TC                       19.20   3 
 37 Anna Whitley               8 AZ Flames TC                      19.37   3 
 38 Kaori Simmons              8 Mustangs TC                       19.38   2 
 39 Jenna Yarrington           9 AZ Flames TC                      19.40   2 
 40 Chasia Nixon               8 Coldwater Ex                      19.55   3 
 41 Trinity Quihuis            8 Arizona Tita           14.00      19.57   6 
 42 Allyson Wright             9 AZ Flames TC                      19.98   3 
 43 Kylynn Wilson              9 Coldwater Ex                      20.80   3 
 44 Seijlah Hill               8 Arizona Tita           14.00      23.40   6 
 
Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 26.71  7/31/1993   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tiana Porier-Shelton       9 AZ Flames TC           31.83      33.04   5 
  2 Kathleen Radigan           9 AZ Flames TC           33.95      33.08   5 
  3 Anna Foreman               8 Arizona Chee           33.66      33.50   5 
  4 Diamond Harrington         8 Mustangs TC                       34.45   2 
  5 Kenzington Pratt           8 Arizona Risi                      34.75   3 
  6 Nydiah Mgbam               8 Miles Per Ho                      34.97   1 
  7 Jazmyn Mccovery            9 Northwest Xp           35.30      35.56   5 
  8 Ayana Hamilton             8 Arizona Pant           37.36      35.68   4 
  9 Zaire Chest                8 Arizona Chee           33.66      35.94   5 
 10 Azilyn Gwin                9 Phoenix Bobc                      36.12   3 
 11 Reba Reeves                9 Eternal Flam           36.86      36.16   5 
 12 Makahla Felix              9 Mustangs TC                       36.27   3 
 13 Jadynn Walker              9 Arizona Sain           35.02      36.29   5 
 14 Katherine Bruno            9 Pops TC                38.20      36.32   4 
 15 Janae Goode                8 Do Right TC                       36.35   3 
 16 Kaylee Ivie                8 AZ Flames TC           38.00      37.10   4 
 17 Amaya Johnson              8 Arizona Pant           37.32      37.22   4 
 18 Rylie Schellhardt          9 Phoenix Bobc           37.31      37.65   4 
 19 Rose Cobbin                8 Arizbushmast                      37.76   1 
 20 Kyinjah Brown              9 Arizona Chee                      38.51   1 
 21 Dezhianna Brown            9 Arizona Risi                      38.69   1 
 22 Jenna Yarrington           9 AZ Flames TC                      38.84   1 
 23 Ashanti Grayer             9 Arizona Chee                      39.09   2 
 24 Javanna Oneal              9 Arizona Chee                      41.71   2 
 25 April Noriega              8 Arizbushmast                      42.49   2 
 26 Trinity Quihuis            8 Arizona Tita           41.87      42.69   4 
 27 Allyson Wright             9 AZ Flames TC                      43.28   1 
 28 Sara Diaz                  8 Arizona Risi                      45.13   2 
 29 Chasia Nixon               8 Coldwater Ex                      45.57   2 
 30 Molly Molvin               9 Phoenix Bobc                      46.14   1 
 31 Seijlah Hill               8 Arizona Tita           37.00      48.85   4 
 
Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rebekah Green              9 Northwest Xp         1:11.00    1:10.60   2 
  2 Anna Foreman               8 Arizona Chee         1:15.00    1:13.39   2 
  3 Hanna Ashley               8 Northwest Xp         1:25.00    1:21.24   2 
  4 Jazmyn Mccovery            9 Northwest Xp         1:20.00    1:21.51   2 
  5 Alye Downey                8 Northwest Xp         1:22.00    1:22.99   2 
  6 Rylie Schellhardt          9 Phoenix Bobc         1:26.80    1:23.34   1 
  7 Reba Reeves                9 Eternal Flam         1:27.04    1:23.73   1 
  8 Dezhianna Brown            9 Arizona Risi                    1:25.82   1 
  9 Nyah Torres                8 Arizona Gold         1:26.00    1:25.89   2 
 10 Antesia Lewis              8 Northwest Xp         1:25.00    1:27.48   2 
 11 Zaire Chest                8 Arizona Chee                    1:28.18   1 
 12 Anna Whitley               8 AZ Flames TC         1:38.39    1:39.66   1 
 13 Molly Molvin               9 Phoenix Bobc         1:42.30    1:41.92   1 
 14 Ashanti Grayer             9 Arizona Chee                    1:42.92   1 
 
Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Chalynn Carr, LaVerne, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anna Foreman               8 Arizona Chee                    2:55.64  
  2 Katherine Bruno            9 Pops TC              3:45.20    3:02.68  
  3 Makhayla Anderson          9 Do Right TC                     3:08.53  
  4 Rose Cobbin                8 Arizbushmast                    3:11.18  
  5 Dezhianna Brown            9 Arizona Risi                    3:19.13  
  6 Justeen Pineda             9 Aag Panther          3:42.40    3:39.00  
 
Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Great Barrington, MA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kaysinee Shirley           9 AZ Flames TC                    6:37.52  
  2 Michelle Nguyen            8 Arizona Puma                    7:06.75  
 
Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jeremiah Pruitt            9 Phoenix Bobc           14.76      14.18   8 
  2 Cito Hemphill-Toledo       9 Arizona Chee           13.00      14.26   9 
  3 Tehran Thomas              9 Arizona Sain                      14.39   4 
  4 Chase Cord                 9 Northwest Xp           14.30      14.45   8 
  5 Keshaud White              8 Do Right TC                       14.56   4 
  6 Decarlos Brooks            8 AZ Flames TC           14.94      14.60   8 
  7 Treyvon Williams           9 Mustangs TC            14.99      14.71   8 
  8 Imani Lee                  9 Arizona Chee           13.50      15.25   9 
  9 Devin Butler               9 Arizona Sain                      15.29   3 
 10 Greg Tremble               8 Arizona Spee                      15.32   4 
 11 Delano Bryan               9 Mustangs TC                       15.50   4 
 12 Leroy Tellis               8 Mustangs TC                       15.62   5 
 13 Davon Green                8 Miles Per Ho                      15.78   1 
 14 Delano Salgado             8 Mustangs TC            15.76      15.79   7 
 15 Jamarye Joiner             9 Arizona Tita           13.00      15.81   9 
 16 Antwaun Woodberry          9 Arizona Sain                      15.82   4 
 17 Zachary Lewis              8 Mustangs TC                       15.84   3 
 18 Gevon Grimes               8 Arizona Chee                      15.92   1 
 19 William Beech              8 Arizona Spee                      15.93   2 
 20 Marcus Naisant             9 AZ Flames TC           15.81      15.94   7 
 21 Marshawn Gibson            8 Mustangs TC            15.62      15.95   7 
 22 Dorian Alexander           8 Arizona Pant           16.44      15.96   7 
 23 Dominic Devictor           9 Phoenix Bobc                      16.00   1 
 24 Jaren Savage               9 Aag Panther                       16.01   1 
 25 Samir Rahman               9 Phoenix Bobc                      16.07   3 
 26 Lalo Leon                  9 Arizona Tita           13.00      16.16   8 
 26 Demari Harris              8 Arizona Tita           13.00      16.16   9 
 28 Heath Waldrop              9 Northwest Xp           15.00      16.17   8 
 28 Jordyn Bradshaw            9 Northwest Xp           17.50      16.17   6 
 30 Daniel Beckwith            9 Arizona Tita           13.00      16.18   8 
 31 Keshon Palmer              9 Arizona Gold           15.50      16.27   7 
 32 Tomari Harris              8 Arizona Tita           13.00      16.30   9 
 33 Jerod Martin               8 Arizona Sain                      16.35   2 
 34 Marcel Oliver              8 Arizona Pant           15.86      16.37   7 
 35 Nico Jordon                9 Arizona Tita           13.00      16.39   9 
 36 David Watkins              8 Arizona Pant           16.75      16.51   6 
 37 Dominique Hampton          8 Arizona Puma           16.58      16.52   7 
 38 Brandon Quihuis            8 Arizona Tita           13.00      16.61   9 
 39 Joshua Hannibal            9 Aag Panther            17.12      17.01   6 
 40 Elias Gardner              9 Phoenix Bobc           16.91      17.04   6 
 41 Levi Miller                8 Arizona Pant           16.58      17.12   7 
 42 Turner Douglass            9 Arizona Blaz                      17.14   5 
 43 Ryan Zbuchalski            9 Arizona Blaz                      17.29   2 
 44 Troy Shaver                9 Mustangs TC            17.49      17.38   6 
 45 Dante Hatcher              8 Arizona Chee           14.00      17.48   8 
 46 Lawrence Yarbrough         8 Arizona Tita           13.00      17.49   9 
 47 Antoine Wildy              8 Eternal Flam                      17.50   3 
 48 Kurt Duecker               8 Feel The Hea                      17.57   2 
 49 Racham Berger              8 Arizona Tita           13.00      17.59   8 
 50 Saheed White               8 Do Right TC                       17.74   5 
 51 Tyrese Bell                9 Arizona Sain                      17.76   4 
 52 Erohn Freeman              9 Mustangs TC                       17.83   1 
 53 Sebastian Coleman          9 AZ Flames TC                      17.89   3 
 54 Keyshawn Thain             8 Feel The Hea           17.28      17.97   6 
 55 Joshua Dowhan              8 Unattached                        18.08   5 
 56 Dominic Martinez           9 Miles Per Ho                      18.27   3 
 57 Shamar Moreland            9 Do Right TC                       18.30   2 
 58 Jordan West                8 AZ Flames TC           18.29      18.32   6 
 59 Nicholas Lyons             9 Eternal Flam                      18.50   5 
 60 Andres Montano             8 Arizona Tita           13.00      18.60   9 
 61 Tyson Jones                9 Arizona Sain                      18.61   5 
 62 Dage Llerenas              8 AZ Flames TC                      18.72   5 
 63 Taylon Wesley              9 Arizona Sain                      18.91   4 
 64 Christian Lopez            8 Arizona Sain                      18.95   1 
 65 Eric Roberts               8 Arizona Chee                      19.00   1 
 66 Javier Hernandez           9 Arizona Sain                      19.24   4 
 67 Kyteryion Mcgee            9 Arizona Sain                      19.66   3 
 
Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
    National: N 26.01  7/25/1996   Richard Crawford, Plano, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cito Hemphill-Toledo       9 Arizona Chee           29.53      28.88   8 
  2 Tehran Thomas              9 Arizona Sain           30.00      28.94   8 
  3 Chase Cord                 9 Northwest Xp           30.50      30.01   8 
  4 Jeremiah Pruitt            9 Phoenix Bobc                      30.57   2 
  5 Decarlos Brooks            8 AZ Flames TC           32.56      30.64   7 
  6 Chris Russell              8 Mustangs TC            31.63      30.81   8 
  7 Gerren Prince              9 Arizona Tita           34.00      31.42   7 
  8 Greg Tremble               8 Arizona Spee           35.16      31.45   4 
  9 Jamarye Joiner             9 Arizona Tita           33.00      31.52   7 
 10 Devin Butler               9 Arizona Sain           31.87      31.96   8 
 11 Treyvon Williams           9 Mustangs TC                       32.05   3 
 12 Jordan Briggs              9 Miles Per Ho                      32.11   1 
 13 James Smith                8 AZ Flames TC                      32.19   1 
 14 Zachary Lewis              8 Mustangs TC                       32.34   3 
 15 Antwaun Woodberry          9 Arizona Sain           32.21      32.48   8 
 16 Marquis Anderson           9 Arizona Risi                      32.65   2 
 17 Samir Rahman               9 Phoenix Bobc           33.03      32.69   7 
 18 Delano Bryan               9 Mustangs TC            33.44      32.94   7 
 19 Dominic Devictor           9 Phoenix Bobc           34.58      33.02   4 
 20 Joshua Thomas              9 AZ Flames TC           31.79      33.42   8 
 21 Jaren Savage               9 Aag Panther            33.60      33.54   7 
 22 Jaden Hale                 9 Pops TC                35.20      33.56   4 
 23 Brandon Quihuis            8 Arizona Tita           37.00      34.06   6 
 24 William Beech              8 Arizona Spee           35.61      34.18   4 
 25 Daniel Beckwith            9 Arizona Tita           40.00      34.19   5 
 26 Dominique Hampton          8 Arizona Puma           34.94      34.21   4 
 27 Marshawn Gibson            8 Mustangs TC            32.05      34.53   8 
 28 Joshua Hannibal            9 Aag Panther            36.24      34.68   6 
 29 Keshon Palmer              9 Arizona Gold           33.74      34.80   7 
 30 Delano Salgado             8 Mustangs TC            34.65      34.90   4 
 31 Leroy Tellis               8 Mustangs TC            33.03      35.29   7 
 32 Kurt Duecker               8 Feel The Hea           36.34      35.55   6 
 33 Lawrence Yarbrough         8 Arizona Tita           37.00      35.60   6 
 34 Eric Roberts               8 Arizona Chee                      35.75   2 
 35 Troy Shaver                9 Mustangs TC            36.69      35.79   6 
 36 Elias Gardner              9 Phoenix Bobc           36.37      35.84   6 
 37 Gevon Grimes               8 Arizona Chee                      35.93   2 
 38 Dorian Alexander           8 Arizona Pant           34.67      35.98   4 
 39 Saheed White               8 Do Right TC                       36.01   3 
 40 Jerod Martin               8 Arizona Sain           37.47      36.22   6 
 41 Sebastian Coleman          9 AZ Flames TC           39.64      37.02   5 
 42 Keyshawn Thain             8 Feel The Hea           38.68      37.06   5 
 43 Dante Hatcher              8 Arizona Chee                      37.21   1 
 44 Racham Berger              8 Arizona Tita           40.00      37.24   5 
 45 Levi Miller                8 Arizona Pant           34.41      37.39   4 
 46 Kenneth Pratt              8 Arizona Risi                      37.61   2 
 47 Devon Norman               9 Arizona Sain           41.02      38.49   3 
 48 Antoine Wildy              8 Eternal Flam                      38.70   3 
 49 Dominic Martinez           9 Miles Per Ho                      38.77   2 
 50 Jordan West                8 AZ Flames TC           39.92      39.57   5 
 51 Andres Montano             8 Arizona Tita           38.00      39.75   5 
 52 Christian Lopez            8 Arizona Sain                      41.05   1 
 53 Kyteryion Mcgee            9 Arizona Sain                      42.38   1 
 54 Aaron Ware                 9 Arizona Chee                      43.53   3 
 
Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Bouynton Beach, FL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Chase Cord                 9 Northwest Xp         1:08.00    1:08.92   5 
  2 Robert Williams            9 Do Right TC                     1:10.48   1 
  3 Scieneaux Jarmon           9 Arizona Gold         1:07.00    1:10.88   5 
  4 Gerren Prince              9 Arizona Tita         1:30.00    1:12.42   3 
  5 Imani Lee                  9 Arizona Chee         1:15.00    1:12.61   5 
  6 Cito Hemphill-Toledo       9 Arizona Chee         1:08.00    1:12.71   5 
  7 Zachary Lewis              8 Mustangs TC          1:26.79    1:12.76   3 
  8 Daylaun Washington         9 Arizona Gold         1:09.00    1:12.84   5 
  9 Greg Tremble               8 Arizona Spee         1:17.44    1:13.64   4 
 10 Joshua Thomas              9 AZ Flames TC         1:25.00    1:13.90   3 
 11 Jaren Savage               9 Aag Panther                     1:14.13   2 
 12 Chris Russell              8 Mustangs TC                     1:14.40   2 
 13 Marquis Anderson           9 Arizona Risi                    1:14.68   1 
 14 Nico Jordon                9 Arizona Tita         1:30.00    1:14.91   3 
 15 Jordan Briggs              9 Miles Per Ho                    1:15.43   1 
 16 Tomari Harris              8 Arizona Tita         1:17.00    1:17.53   4 
 17 Demari Harris              8 Arizona Tita         1:17.00    1:17.61   4 
 18 James Smith                8 AZ Flames TC         1:13.29    1:17.65   5 
 19 Heath Waldrop              9 Northwest Xp         1:18.00    1:17.72   4 
 20 Gevon Grimes               8 Arizona Chee                    1:17.79   1 
 21 Jaden Hale                 9 Pops TC              1:25.20    1:18.65   3 
 22 Jerod Martin               8 Arizona Sain                    1:19.49   2 
 23 Jordyn Bradshaw            9 Northwest Xp         1:25.00    1:19.75   3 
 24 Jack Eaton                 8 Arizona Gold         1:15.00    1:20.22   4 
 25 Kenneth Pratt              8 Arizona Risi                    1:20.61   1 
 26 Trey Johnson               9 Arizona Gold         1:10.00    1:21.44   5 
 27 Hunter Kelley              9 AZ Flames TC         1:27.57    1:23.38   3 
 28 Joshua Hannibal            9 Aag Panther          1:21.84    1:23.82   3 
 29 Keshon Palmer              9 Arizona Gold         1:20.00    1:25.86   4 
 30 Dante Hatcher              8 Arizona Chee                    1:27.27   2 
 31 Jt Grimm                   9 Aag Panther          1:40.12    1:37.14   2 
 32 Ty Larson                  9 Arizona Puma         1:39.65    1:39.87   2 
 
Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore, Los Angeles, CA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makari Hawkins             9 Do Right TC                     2:41.24  
  2 Brayden Green              8 Phoenix Bobc         2:50.50    2:48.67  
  3 Aiden Pettit-Miller        9 Eternal Flam                    2:54.33  
  4 Cole Pettit-Miller         9 Eternal Flam                    2:59.58  
  5 Heath Waldrop              9 Northwest Xp                    3:00.12  
 
Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:48.04  7/29/2001   Connor Revord, Joliet, IL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makari Hawkins             9 Do Right TC                     5:32.51  
  2 Brayden Green              8 Phoenix Bobc                    5:48.18  
  3 Aiden Pettit-Miller        9 Eternal Flam                    5:52.56  
  4 Cole Pettit-Miller         9 Eternal Flam                    6:12.95  
  5 Jacob Hoppe                8 Unattached           6:45.00    6:16.07  
 
Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 54.56  7/30/1994   United Stars, Philadelphia, PA              
                       T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Gold Rush  'A'                            1:05.00    1:03.40  
     1) Lisa Craft 9                    2) Mahogany Jimerson 8            
     3) Takara Wade 9                   4) Dejae Williams 9               
  2 Northwest Xpress TC  'A'                                     1:04.42  
     1) Hanna Ashley 8                  2) Alye Downey 8                  
     3) Rebekah Green 9                 4) Antesia Lewis 8                
  3 Do Right TC  'A'                                             1:06.79  
     1) Makhayla Anderson 9             2) Lemeyah Charlton 9             
     3) Sydney Green 9                  4) Mikaela Grubb 9                
  4 Arizona Gold Rush  'B'                            1:10.00    1:07.13  
     1) Kendra Jenkins 9                2) Nyah Torres 8                  
     3) Destiny Ward 9                  4) Aliyya Washington 9            
 
Event 242  4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         A.Perkins, N.Pahim, L.Demus, Q.Powell             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Gold Rush  'A'                            5:45.00    5:20.88  
     1) Lisa Craft 9                    2) Kendra Jenkins 9               
     3) Mahogany Jimerson 8             4) Takara Wade 9                  
  2 Do Right TC  'A'                                             5:51.51  
     1) Makhayla Anderson 9             2) Lemeyah Charlton 9             
     3) Sydney Green 9                  4) Mikaela Grubb 9                
  3 Arizona Gold Rush  'B'                            6:00.00    5:57.74  
     1) Nyah Torres 8                   2) Destiny Ward 9                 
     3) Aliyya Washington 9             4) Dejae Williams 9               
 
Event 251  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 52.57  7/28/2001   Track Houston, Houston, TX                  
                       D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Gold Rush  'A'                            1:00.00    1:01.10  
     1) Jack Eaton 8                    2) Scieneaux Jarmon 9             
     3) Trey Johnson 9                  4) Daylaun Washington 9           
  2 AZ Flames TC Youth  'A'                             59.00    1:02.00  
     1) Decarlos Brooks 8               2) Marcus Naisant 9               
     3) James Smith 8                   4) Joshua Thomas 9                
 -- Do Right TC  'A'                                                  DQ  
     1) Jelani Goode 9                  2) Shamar Moreland 9              
     3) Keshaud White 8                 4) Robert Williams 9              
 -- Arizona Panthers TC  'A'                          1:05.63         DQ  
     1) Dorian Alexander 8              2) Levi Miller 8                  
     3) Marcel Oliver 8                 4) David Watkins 8                
 
Event 252  4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         K.Morgan, A.Williams, T.Adams, M.Cummings         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Titans  'A'                                          5:10.14  
     1) Demari Harris 8                 2) Tomari Harris 8                
     3) Nico Jordon 9                   4) Gerren Prince 9                
  2 Do Right TC  'A'                                             5:15.92  
     1) Makari Hawkins 9                2) Shamar Moreland 9              
     3) Keshaud White 8                 4) Robert Williams 9              
  3 Arizona Gold Rush  'A'                            5:00.00    5:21.24  
     1) Jack Eaton 8                    2) Scieneaux Jarmon 9             
     3) Trey Johnson 9                  4) Daylaun Washington 9           
  4 Eternal Flame TC  'A'                                        5:58.86  
     1) Nicholas Lyons 9                2) Aiden Pettit-Miller 9          
     3) Cole Pettit-Miller 9            4) Antoine Wildy 8                
  5 Arizona Titans  'B'                                          6:09.80  
     1) Daniel Beckwith 9               2) Jamarye Joiner 9               
     3) Lalo Leon 9                     4) Brandon Quihuis 8              
 
Event 261  High Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N  4-08  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kaori Simmons              8 Mustangs TC                       0.90m  
 
Event 263  Long Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 15-01.75  1972        Joyce Bowie, Santa Barbara, Ca           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tiana Porier-Shelton       9 AZ Flames TC           3.36m      3.33m  
  2 Jazmyn Mccovery            9 Northwest Xp                      2.82m  
  3 Katherine Bruno            9 Pops TC                1.45m      2.75m  
  4 Kenzington Pratt           8 Arizona Risi                      2.72m  
  5 Amaya Johnson              8 Arizona Pant                      2.63m  
  6 Anna Whitley               8 AZ Flames TC                      2.54m  
  7 Bianca Jones               8 Pops TC                2.82m      2.53m  
  8 Kathleen Radigan           9 AZ Flames TC           2.45m      2.42m  
  9 Azilyn Gwin                9 Phoenix Bobc                      2.28m  
 10 Ayana Hamilton             8 Arizona Pant                      2.25m  
 11 Faith Keswick              9 Northwest Xp                      2.20m  
 12 Rylie Schellhardt          9 Phoenix Bobc           2.77m      2.17m  
 13 Molly Molvin               9 Phoenix Bobc           2.18m      2.08m  
 14 April Noriega              8 Arizbushmast                      1.91m  
 15 Tamerra Williams           9 Arizona Puma                      1.71m  
 16 Kelly Opsahl               8 Arizona Spee                      1.60m  
 17 Amari Llerenas             8 AZ Flames TC                      1.53m  
 -- Sara Diaz                  8 Arizona Risi                         ND  
 -- Jadynn Walker              9 Arizona Sain                         ND  
 -- Kaylee Ivie                8 AZ Flames TC                         ND  
 -- Nydiah Mgbam               8 Miles Per Ho                         ND  
 -- Harlie Jackson             8 AZ Flames TC                         ND  
 -- Janae Goode                8 Do Right TC                          ND  
 -- Diamond Harrington         8 Mustangs TC                          ND  
 
Event 265  Shot Put (6#) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 34-04  7/28/1995   Amber Crutis, Monroe, WI                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cairra Page-Stevens        9 Mustangs TC                       6.05m  
  2 Chyna Anderson             9 Do Right TC                       5.14m  
  3 Faith Keswick              9 Northwest Xp                      4.65m  
  4 Kaori Simmons              8 Mustangs TC                       3.68m  
  5 Rose Cobbin                8 Arizbushmast                      3.08m  
 
Event 267  Javelin Throw (300G) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 89-02  7/6/2001    Agnes Gallegos, Albuquerque, NM             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Faith Keswick              9 Northwest Xp                     10.56m  
  2 Javanna Oneal              9 Arizona Chee                     10.45m  
  3 Kyinjah Brown              9 Arizona Chee                     10.31m  
  4 Kylynn Wilson              9 Coldwater Ex                      8.84m  
  5 Chyna Anderson             9 Do Right TC                       8.11m  
 -- Kelly Opsahl               8 Arizona Spee                         ND  
 -- Cairra Page-Stevens        9 Mustangs TC                          ND  
 
Event 271  High Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 5-01.25  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marcus Naisant             9 AZ Flames TC           1.30m      1.25m  
  2 Dominic Devictor           9 Phoenix Bobc                      1.15m  
  3 Turner Douglass            9 Arizona Blaz           0.94m      1.10m  
 
Event 273  Long Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 16-01.25  7/26/1980   Terry Simpson                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tehran Thomas              9 Arizona Sain           4.31m      4.45m  
  2 Imani Lee                  9 Arizona Chee                      3.72m  
  3 Treyvon Williams           9 Mustangs TC            3.80m      3.52m  
  4 Samir Rahman               9 Phoenix Bobc           2.94m      3.50m  
  5 William Beech              8 Arizona Spee                      3.48m  
  6 Chris Russell              8 Mustangs TC            3.74m      3.39m  
  7 Devin Butler               9 Arizona Sain           2.46m      3.34m  
  8 Jelani Goode               9 Do Right TC                       3.31m  
  9 Marcel Oliver              8 Arizona Pant           3.58m      3.28m  
  9 Troy Shaver                9 Mustangs TC            3.09m      3.28m  
 11 David Cofield              9 Mustangs TC            3.33m      3.06m  
 12 Marquis Anderson           9 Arizona Risi                      2.97m  
 13 David Watkins              8 Arizona Pant                      2.94m  
 14 Jeremiah Pruitt            9 Phoenix Bobc                      2.93m  
 15 Kurt Duecker               8 Feel The Hea           2.96m      2.90m  
 16 Antwaun Woodberry          9 Arizona Sain           2.34m      2.82m  
 17 Tyrese Bell                9 Arizona Sain           2.31m      2.81m  
 18 Jordyn Bradshaw            9 Northwest Xp                      2.78m  
 19 Turner Douglass            9 Arizona Blaz                      2.72m  
 20 Jordan West                8 AZ Flames TC           2.39m      2.70m  
 21 Christian Lopez            8 Arizona Sain                      2.69m  
 22 Tyson Jones                9 Arizona Sain           2.66m      2.59m  
 23 Taylon Wesley              9 Arizona Sain           2.10m      2.47m  
 24 Nicholas Lyons             9 Eternal Flam                      2.23m  
 25 Dage Llerenas              8 AZ Flames TC           2.51m      2.18m  
 26 Javier Hernandez           9 Arizona Sain           2.06m      2.17m  
 27 Kenneth Pratt              8 Arizona Risi                      2.05m  
 28 Kyteryion Mcgee            9 Arizona Sain                      1.84m  
 29 Christian Keiser           8 AZ Flames TC                      1.65m  
 -- Dante Hatcher              8 Arizona Chee                         ND  
 -- Keyshawn Thain             8 Feel The Hea                         ND  
 -- Naki Trussell              9 Miles Per Ho                         ND  
 -- Saheed White               8 Do Right TC                          ND  
 -- Davon Green                8 Miles Per Ho                         ND  
 -- Tyler Franklin             9 Arizona Puma                         ND  
 -- Jaden Hale                 9 Pops TC                3.23m         ND  
 -- Cooper Brown               9 AZ Flames TC                         ND  
 -- Joshua Dowhan              8 Unattached                           ND  
 -- Jared Poplawski            9 Phoenix Bobc                         ND  
 -- Courtney Palmorejr         8 Mustangs TC            2.56m         ND  
 -- Cameron Taylor             9 Arizona Puma                         ND  
 -- Dominic Martinez           9 Miles Per Ho                         ND  
 -- Devon Norman               9 Arizona Sain           2.66m         ND  
 
Event 275  Shot Put (6#) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 39-10.75  7/3/1993    Kevin Bookout, Stroud, OK                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sebastian Coleman          9 AZ Flames TC           6.07m      6.57m  
  2 David Cofield              9 Mustangs TC            6.26m      6.46m  
  3 Grant Wojnarowski          9 Mustangs TC            6.16m      6.15m  
  4 Tyson Jones                9 Arizona Sain           6.40m      6.09m  
  5 Taylon Wesley              9 Arizona Sain           5.97m      5.68m  
  6 Angel Flores               9 Northwest Xp                      5.33m  
  7 Devon Norman               9 Arizona Sain                      5.11m  
  8 Tyrese Bell                9 Arizona Sain           5.00m      5.02m  
  9 Erohn Freeman              9 Mustangs TC            5.53m      4.72m  
 10 Ryan Zbuchalski            9 Arizona Blaz           3.96m      3.84m  
 11 Javier Hernandez           9 Arizona Sain                      3.26m  
 
Event 277  Javelin Throw (300G) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 122-11  7/26/2001   Matthew Kosecki, Humble, Tx                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 David Cofield              9 Mustangs TC                      24.68m  
  2 Angel Flores               9 Northwest Xp                     22.82m  
  3 Grant Wojnarowski          9 Mustangs TC                      20.31m  
  4 Erohn Freeman              9 Mustangs TC                      18.29m  
  5 Hunter Kelley              9 AZ Flames TC                     17.96m  
  6 Ryan Zbuchalski            9 Arizona Blaz                     17.25m  
  7 Brayden Green              8 Phoenix Bobc                     16.72m  
  8 Andres Montano             8 Arizona Tita                     15.73m  
 -- Eric Roberts               8 Arizona Chee                         ND  
 -- Joshua Dowhan              8 Unattached                           ND  
 -- Cooper Brown               9 AZ Flames TC                         ND  
 -- Elias Gardner              9 Phoenix Bobc                         ND  
 
Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Shelby Roberts            11 Northwest Xp           13.90      13.82   5 
  1 Kierra Brown              11 Do Right TC            14.78      13.82   6 
  3 Kayla Richardson          10 Arizona Spee                      14.10   2 
  4 Taylor Patton             11 Arizona Chee           14.01      14.17   5 
  5 Lashira Tremble           10 Arizona Spee                      14.21   1 
  6 Amanda Hoover             11 Pops TC                14.90      14.40   6 
  7 Alexis Center             10 Do Right TC            14.78      14.51   6 
  8 Tasia Marshall            10 Mustangs TC                       14.66   3 
  9 Unique Johnson            11 Arizona Gold           14.50      14.70   5 
 10 Nazhony Thain             10 Feel The Hea           14.59      14.71   5 
 11 Autumn Smith              10 Do Right TC            14.78      14.81   6 
 12 Lauren Ashley             11 Northwest Xp           15.30      14.98   6 
 13 Tessa Davis               12 Arizona Elit                      15.02   1 
 14 Tria Simmons              11 Arizona Tita           14.00      15.09   5 
 15 Rees Young                11 AZ Flames TC                      15.17   3 
 15 Zoe Tasker-Wilson         10 Northwest Xp           14.80      15.17   6 
 17 Adyanada Chambers         11 Arizona Gold           16.00      15.20   4 
 18 Mashaela Kirkwood         11 Northwest Xp           14.80      15.24   6 
 19 Jasmine Stauffacher-Gray  10 Arizona Blaz                      15.26   2 
 20 Gabrielle Keswick         11 Northwest Xp           14.80      15.32   6 
 21 Ciboney Edwards           11 Arizona Chee                      15.34   3 
 22 Chynna Simmons            10 Arizona Tita           14.00      15.39   5 
 23 Tala Shedrick             10 Do Right TC            15.49      15.44   4 
 24 Anaya Williams            10 Arizona Pant           16.41      15.60   4 
 25 Mylena Mcknight           11 Arizona Gold           15.00      15.61   6 
 26 Mackenzie Padish          11 Arizona Elit                      15.62   3 
 27 Sierra Jones              11 Arizona Spee                      15.83   2 
 28 Demeesha Mccauley         10 Do Right TC            15.89      15.84   4 
 29 Kendall Aymour            11 Miles Per Ho                      15.95   3 
 30 Torri Cabral              11 Arizona Gold           13.80      15.98   5 
 31 Kiani Talley              11 Arizona Spee                      16.20   2 
 32 Breon Hillard             10 Northwest Xp           17.50      16.23   4 
 33 Christine Williford       11 Northwest Xp           17.30      16.29   4 
 34 Paishzja Odoms            10 Miles Per Ho                      16.30   1 
 35 hayden bender             10 Do Right TC                       16.37   2 
 36 Sabriyya Culver           10 Do Right TC            16.76      16.40   4 
 37 Breonn Shaw               11 Arizona Gold           16.00      16.45   4 
 38 Kyra Ochsner              11 Phoenix Bobc                      16.54   1 
 39 Kamarya Richardson        11 Arizona Spee                      16.81   2 
 40 Nydeja Munir              10 Mustangs TC                       16.88   3 
 41 Stella Vargas             10 AZ Flames TC                      17.35   2 
 42 Arieanna Odhams           10 Arizona Sain                      17.55   3 
 43 Deaja Johnson             11 Miles Per Ho                      17.56   1 
 44 Makalia Jones             10 Mustangs TC                       17.74   1 
 45 Jordynn Atchison          11 Arizona Sain                      17.80   2 
 46 Majorah Hill              11 Arizona Tita           13.00      17.83   5 
 47 Zaria Blevins             10 Do Right TC            18.57      18.03   3 
 48 Mikayla Hendrix           11 Feel The Hea           18.02      18.26   4 
 49 Anitra Stephens           10 Arizona Sain                      19.05   1 
 50 Katherine Novakowski      10 Arizona Chee                      19.22   1 
 51 Skylar Norton             10 AZ Flames TC                      19.48   3 
 52 Kwanycea Jackson          10 Arizona Tita           14.00      20.73   5 
 
Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kyla Richardson           10 Arizona Spee           28.50      27.89   7 
  2 Chayla Lynch              11 Northwest Xp           28.50      29.00   7 
  3 Shelby Roberts            11 Northwest Xp           28.80      29.17   7 
  4 Taylor Patton             11 Arizona Chee           28.00      29.21   7 
  5 Lashira Tremble           10 Arizona Spee           31.44      29.37   6 
  6 Amanda Hoover             11 Pops TC                33.20      29.98   6 
  7 Drianna Mustin            10 Arizona Risi                      30.09   1 
  8 Nazhony Thain             10 Feel The Hea           30.01      30.13   7 
  9 Alexis Center             10 Do Right TC            30.39      30.24   7 
 10 Jasmine Stauffacher-Gray  10 Arizona Blaz           30.45      30.37   7 
 11 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC           30.25      30.62   7 
 12 Jessica Finley            11 Arizona Risi                      30.71   2 
 13 Tessa Davis               12 Arizona Elit                      30.93   3 
 14 Yaharim Satterwhite       11 Arizbushmast                      31.03   1 
 15 Tasia Marshall            10 Mustangs TC                       31.42   2 
 16 Zoe Tasker-Wilson         10 Northwest Xp           34.50      31.61   5 
 17 Courtney Mathis           10 Arizona Risi                      31.68   1 
 18 Unique Johnson            11 Arizona Gold           32.00      31.91   6 
 19 Savannah Jones            10 Arizona Spee           33.00      32.05   6 
 20 Mackenzie Padish          11 Arizona Elit                      32.34   1 
 21 Sierra Jones              11 Arizona Spee           33.15      32.37   6 
 22 Kendall Aymour            11 Miles Per Ho                      32.73   3 
 23 Natalie Vargas            10 Arizona Risi                      32.74   2 
 24 Anaya Williams            10 Arizona Pant           32.35      33.52   6 
 25 Gabrielle Keswick         11 Northwest Xp           33.50      33.67   6 
 26 Melinda Lyons             11 Arizona Risi                      33.83   3 
 27 Madeline Juetten          11 Feel The Hea           33.26      33.92   6 
 28 Ciboney Edwards           11 Arizona Chee                      34.10   2 
 29 Kiani Talley              11 Arizona Spee                      34.41   1 
 30 Kamarya Richardson        11 Arizona Spee           35.50      34.43   5 
 31 Kjersten Staley           11 Pops TC                35.50      34.51   5 
 32 Sterling Williamson       10 Northwest Xp           35.30      34.54   5 
 33 hayden bender             10 Do Right TC                       34.58   3 
 34 Darienne Bond             10 Arizona Chee                      34.71   1 
 35 Stella Vargas             10 AZ Flames TC           36.11      35.05   4 
 36 Eliana Boling             10 Pops TC                35.80      35.32   5 
 37 Amara England             10 Arizona Pant                      36.25   2 
 38 Nydeja Munir              10 Mustangs TC                       36.52   1 
 39 Skylar Austin             10 Arizona Chee                      36.73   3 
 40 Naairah Shajee            10 AZ Flames TC           37.39      36.88   4 
 41 Jordynn Atchison          11 Arizona Sain                      37.00   4 
 42 Deaja Johnson             11 Miles Per Ho                      37.05   2 
 43 Majorah Hill              11 Arizona Tita           35.00      37.75   5 
 44 Mikayla Hendrix           11 Feel The Hea           39.85      38.20   4 
 45 Makalia Jones             10 Mustangs TC                       38.43   1 
 46 Arieanna Odhams           10 Arizona Sain           37.83      39.19   4 
 47 Anitra Stephens           10 Arizona Sain           41.97      42.04   4 
 48 Kwanycea Jackson          10 Arizona Tita           35.00      51.58   5 
 
Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 55.54  7/27/2001   Ebony Collins, Los Angeles, Ca              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kyla Richardson           10 Arizona Spee         1:04.37    1:03.19   6 
  2 Kayla Richardson          10 Arizona Spee         1:07.37    1:05.82   6 
  3 Drianna Mustin            10 Arizona Risi                    1:07.33   1 
  4 Chayla Lynch              11 Northwest Xp         1:05.00    1:08.43   6 
  5 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC         1:10.23    1:09.29   6 
  6 Kierra Brown              11 Do Right TC          1:14.00    1:10.24   5 
  7 Tessa Davis               12 Arizona Elit                    1:10.28   2 
  8 Natalie Vargas            10 Arizona Risi                    1:10.40   2 
  9 Autumn Smith              10 Do Right TC          1:14.00    1:10.41   5 
 10 Mackenzie Padish          11 Arizona Elit                    1:13.68   3 
 11 Lauren Ashley             11 Northwest Xp         1:15.00    1:13.86   5 
 12 Mashaela Kirkwood         11 Northwest Xp         1:14.00    1:13.87   6 
 13 Jessica Finley            11 Arizona Risi                    1:13.90   1 
 14 Taylor Patton             11 Arizona Chee         1:10.00    1:14.31   6 
 15 Alexis Center             10 Do Right TC          1:14.00    1:14.41   6 
 16 Alexandra Novacek         11 Phoenix Bobc         1:13.10    1:14.63   6 
 17 Christine Williford       11 Northwest Xp         1:18.00    1:14.71   5 
 18 Gabrielle Keswick         11 Northwest Xp         1:17.00    1:14.78   5 
 19 Tala Shedrick             10 Do Right TC          1:14.00    1:15.50   5 
 20 Madeline Juetten          11 Feel The Hea                    1:16.57   1 
 21 Ciboney Edwards           11 Arizona Chee                    1:16.88   3 
 22 Breon Hillard             10 Northwest Xp         1:25.00    1:16.89   4 
 23 hayden bender             10 Do Right TC                     1:17.36   2 
 24 Alise Shalongo            12 Arizona Elit                    1:17.47   2 
 25 Demeesha Mccauley         10 Do Right TC          1:25.00    1:17.57   4 
 26 Melinda Lyons             11 Arizona Risi                    1:17.80   3 
 27 Sierra Ruiz               10 Northwest Xp         1:14.00    1:17.89   5 
 28 Sterling Williamson       10 Northwest Xp         1:15.00    1:18.85   5 
 29 Darienne Bond             10 Arizona Chee                    1:19.40   2 
 30 Sloan Decker              10 Northwest Xp         1:25.00    1:19.51   4 
 31 Kyra Ochsner              11 Phoenix Bobc                    1:20.23   3 
 32 Amara England             10 Arizona Pant                    1:20.61   2 
 33 Kiani Talley              11 Arizona Spee                    1:21.71   2 
 34 Stella Vargas             10 AZ Flames TC         1:20.68    1:21.89   4 
 35 Candace Lacour            10 Arizona Gold         1:20.00    1:26.01   4 
 36 Naairah Shajee            10 AZ Flames TC         1:25.57    1:31.11   4 
 37 Skylar Austin             10 Arizona Chee                    1:33.04   1 
 
Event 304  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 2:13.65  7/29/1995   LaSinda Demus, Santa Rosa, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Molloy            11 Phoenix Bobc         2:33.91    2:31.36  
  2 Conley Marquez            11 Phoenix Bobc         2:46.10    2:44.28  
  3 Barbara Bruno             10 Pops TC              2:55.50    2:46.77  
  4 Madeline Juetten          11 Feel The Hea         3:03.54    2:49.94  
  5 Alexandra Novacek         11 Phoenix Bobc         2:54.40    2:51.06  
  6 Sierra Ruiz               10 Northwest Xp                    2:59.21  
  7 Darienne Bond             10 Arizona Chee                    2:59.52  
  8 Sloan Decker              10 Northwest Xp                    2:59.85  
  9 Alise Shalongo            12 Arizona Elit                    3:03.20  
 10 Candace Lacour            10 Arizona Gold         2:50.00    3:10.76  
 11 Skylar Austin             10 Arizona Chee                    3:24.72  
 12 Jaycie Eaton              10 Arizona Gold         3:00.00    3:30.43  
 
Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Molloy            11 Phoenix Bobc         5:16.00    5:17.74  
  2 Conley Marquez            11 Phoenix Bobc         5:52.20    5:37.02  
 -- Sarah Stark               11 Arizona Blaz         5:50.00         NT  
 -- Mary Strong               11 Arizona Chee                         NT  
 -- Cassie Jones              11 Northwest Xp                         NT  
 
Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 10:03.54  6/29/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sarah Carter              10 Unattached          13:00.00   13:03.23  
 
Event 308  1500 Meter Race Walk Midget Girls
=========================================================================
    National: N 6:53.70  7/26/1990   Danielle Safran, Brentwood, NY            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jaycie Eaton              10 Arizona Gold                   10:14.25  
  2 Ariel Johnson             10 Do Right TC                    12:15.80  
 
Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Paul Lucas                11 Do Right TC            13.13      12.84   9 
  2 Kory Wilson               11 Northwest Xp           13.10      13.04   9 
  3 Adam Turner               11 Mustangs TC            13.66      13.65   9 
  4 Malique Sharp             11 Mustangs TC                       13.70   1 
  5 Mason Roomes              10 AZ Flames TC           14.26      13.80   7 
  6 Bryce Cheney              11 Northwest Xp           13.90      13.82   8 
  7 Vic Conyersjr             11 Arizona Risi                      13.89   4 
  8 Lawerence Wallace         11 Arizona Tita           14.00      13.91   8 
  8 Pavone Myers              11 Do Right TC            13.95      13.91   8 
 10 Tavian Ross               10 Arizona Tita           14.00      14.07   8 
 11 Odis Holloway             11 Do Right TC            13.95      14.09   8 
 12 Kristopher Handy          11 Arizona Gold           14.00      14.11   8 
 13 Earnest Wildy             10 Eternal Flam           15.19      14.16   6 
 14 Alonzo Alexander          11 Arizona Pant           14.90      14.31   6 
 15 Kirby Wilson              10 Northwest Xp           14.20      14.32   7 
 16 Terry Griggs              11 Northwest Xp           14.50      14.37   7 
 17 Jerome Greenjr            10 Do Right TC            13.95      14.38   8 
 18 Quinton Garrett           11 Do Right TC            13.95      14.43   8 
 19 Anthony Lewis             11 Northwest Xp           14.20      14.45   7 
 19 Geoffrey Deshazo          11 AZ Flames TC           15.50      14.45   6 
 19 Weston Waldrop            11 Northwest Xp           14.01      14.45   8 
 22 Rico Tipton               11 Arizona Spee                      14.53   3 
 23 Devin Franklin            11 Arizona Pant           14.60      14.54   7 
 24 Quinshea Moraga           10 Arizona Sain                      14.55   3 
 25 Bryce Utter               11 Arizona Blaz                      14.65   4 
 26 Daylon Russell            11 Mustangs TC            14.89      14.80   6 
 27 Nathan Flores             10 Northwest Xp           14.80      14.82   6 
 28 Derrick Beale             10 Miles Per Ho                      14.91   4 
 29 Jordan Chrite             10 Pops TC                15.50      15.01   6 
 30 Joey Savage               11 Aag Panther            17.48      15.03   5 
 31 Marcus Singleton          11 Arizona Spee                      15.05   1 
 32 Jacob Pruitt              10 Phoenix Bobc           14.78      15.06   7 
 33 Roger Ward                11 Arizona Gold           13.50      15.07   9 
 34 Lamont Burks              11 Arizona Gold                      15.08   1 
 35 Malik Mason               10 Do Right TC            15.44      15.15   6 
 36 Dante Gaines              10 Arizona Chee                      15.17   1 
 37 Kyan Washington           11 Arizona Chee                      15.24   3 
 37 Eugene Allen              10 Mustangs TC            15.43      15.24   6 
 39 Emeka Mgbam               10 Miles Per Ho                      15.36   2 
 40 Aaron Sauls               10 Arizona Tita           13.00      15.45   9 
 40 Edwin Adams               10 Arizona Chee                      15.45   2 
 42 Brandon Ellefson          10 Arizona Blaz                      15.49   1 
 43 Trey Austin               11 Arizona Chee                      15.51   1 
 44 John Rincon               11 Mustangs TC            15.77      15.52   5 
 45 Juan Cardoza              10 Mustangs TC            17.62      15.56   5 
 46 Trenton Bender            11 Do Right TC            15.00      15.71   6 
 47 Anthony Stephens          10 Arizona Sain                      15.74   4 
 48 Jason Parrish             10 Arizona Tita           12.00      15.77   9 
 49 Rakevion White            10 Do Right TC            14.76      15.78   7 
 50 Tetwan Dennis             11 Mustangs TC                       15.97   2 
 51 Isiah Butler              10 Do Right TC            16.35      15.98   5 
 52 Jaeren Burch              11 Mustangs TC            15.71      16.08   5 
 53 Tyron Hurtt               11 Arizona Sain                      16.42   2 
 54 Gavin Stinson             11 Arizona Chee                      16.43   2 
 55 Garry Hoyte               10 Arizona Chee                      16.58   3 
 56 Miguel Hernandez          11 Arizona Sain                      16.63   2 
 57 Andre Elmore              10 Do Right TC            17.13      16.64   5 
 58 Jackson Gardner           10 Phoenix Bobc           16.44      16.72   5 
 59 Riley Rish                11 Northwest Xp           16.50      16.92   5 
 60 Dakel Little              10 Arizona Tita           13.00      17.06   9 
 61 Essex Scott               10 AZ Flames TC                      17.07   4 
 62 Gavin Martinez            10 AZ Flames TC           18.00      17.09   5 
 63 Kendrick Burks            10 Arizona Gold                      17.89   3 
 64 Alex Mear                 10 Arizona Puma           18.15      17.95   4 
 
Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson, Shreveport, LA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dajon Griffin             10 Arizona Sain           29.23      27.71   7 
  2 Robert Kleifield          11 Phoenix Bobc           28.26      28.04   7 
  3 Malique Sharp             11 Mustangs TC                       28.37   2 
  4 Vic Conyersjr             11 Arizona Risi                      28.41   2 
  5 Lawerence Wallace         11 Arizona Tita           28.00      28.46   7 
  6 Mason Roomes              10 AZ Flames TC           28.68      28.52   7 
  7 Kristopher Handy          11 Arizona Gold           28.75      28.93   7 
  8 Chris Cofield             11 Mustangs TC            30.15      29.65   6 
  9 Alonzo Alexander          11 Arizona Pant           30.50      30.30   6 
 10 Tavian Ross               10 Arizona Tita           29.00      30.39   7 
 11 Bobby Odoms               11 Miles Per Ho                      30.50   2 
 12 Jacob Pruitt              10 Phoenix Bobc           30.15      30.56   6 
 13 Earnest Wildy             10 Eternal Flam           34.10      30.75   4 
 14 Geoffrey Deshazo          11 AZ Flames TC           33.75      31.11   4 
 15 Markez Butler             11 Arizona Sain           30.89      31.29   6 
 16 Lamont Burks              11 Arizona Gold                      31.37   2 
 17 Rakevion White            10 Do Right TC            32.00      31.44   5 
 18 Justin Dominguez          10 Eternal Flam           32.22      32.00   5 
 19 Jordan Chrite             10 Pops TC                32.80      32.07   5 
 20 Derrick Beale             10 Miles Per Ho                      32.13   2 
 21 Shyheim Lindsay           10 Miles Per Ho                      32.29   3 
 22 Roger Ward                11 Arizona Gold           30.50      32.67   6 
 23 Eugene Allen              10 Mustangs TC            32.66      32.76   5 
 24 Joey Savage               11 Aag Panther            33.65      32.81   5 
 25 Anthony Stephens          10 Arizona Sain           37.56      32.90   3 
 26 Juan Cardoza              10 Mustangs TC            33.40      32.95   5 
 27 Brandon Whitney           10 Arizona Blaz           35.16      33.14   4 
 28 Trey Austin               11 Arizona Chee                      33.32   2 
 29 Tetwan Dennis             11 Mustangs TC            36.16      33.58   4 
 30 Trenton Bender            11 Do Right TC            35.34      34.47   4 
 31 Stanley Berryhill         10 Arizona Tita           30.00      34.48   7 
 32 Tyron Hurtt               11 Arizona Sain                      34.72   3 
 33 Isiah Butler              10 Do Right TC            35.58      35.29   4 
 34 Jackson Gardner           10 Phoenix Bobc           34.49      35.53   4 
 35 Dakel Little              10 Arizona Tita           31.00      35.59   6 
 36 Gavin Stinson             11 Arizona Chee                      36.42   3 
 37 Essex Scott               10 AZ Flames TC                      36.63   2 
 38 Gavin Martinez            10 AZ Flames TC           41.12      37.56   3 
 39 Kendrick Burks            10 Arizona Gold                      44.36   3 
 -- Aaron Norman              11 Arizona Sain                         NT   1 
 -- Colin Irving              11 Arizona Chee                         NT   1 
 -- Marcus Singleton          11 Arizona Spee                         NT   1 
 -- Nicholas Smith            11 Do Right TC                          NT   1 
 
Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Paul Lucas                11 Do Right TC          1:00.00      59.69   6 
  2 Robert Kleifield          11 Phoenix Bobc         1:05.20    1:02.77   6 
  3 Bryce Cheney              11 Northwest Xp         1:05.00    1:04.02   6 
  4 Adam Turner               11 Mustangs TC          1:04.81    1:06.07   6 
  5 Kristopher Handy          11 Arizona Gold         1:03.00    1:06.44   6 
  6 Pavone Myers              11 Do Right TC          1:07.00    1:07.47   5 
  7 Anthony Lewis             11 Northwest Xp         1:08.00    1:08.09   5 
  8 Vic Conyersjr             11 Arizona Risi                    1:08.69   1 
  9 Antuan Walker             10 Northwest Xp         1:10.00    1:08.78   4 
 10 Jerome Greenjr            10 Do Right TC          1:07.00    1:09.01   6 
 11 Odis Holloway             11 Do Right TC          1:07.00    1:09.22   5 
 12 Aarin Hawkins             10 Mustangs TC          1:06.70    1:09.33   6 
 13 Weston Waldrop            11 Northwest Xp         1:11.00    1:09.49   4 
 14 Terry Griggs              11 Northwest Xp         1:15.00    1:10.10   4 
 15 Tavian Ross               10 Arizona Tita         1:07.00    1:10.59   5 
 16 Markez Butler             11 Arizona Sain         1:16.17    1:11.19   3 
 17 Trey Austin               11 Arizona Chee                    1:11.58   2 
 18 Geoffrey Deshazo          11 AZ Flames TC         1:16.64    1:11.95   3 
 19 Kendrick Felixjr          11 Mustangs TC                     1:12.34   1 
 20 Nathan Flores             10 Northwest Xp         1:17.00    1:12.56   3 
 21 Stanley Berryhill         10 Arizona Tita         1:08.00    1:13.67   4 
 22 Shyheim Lindsay           10 Miles Per Ho                    1:13.77   2 
 23 Roger Ward                11 Arizona Gold         1:07.00    1:15.39   5 
 24 Terrell Felix             10 Mustangs TC          1:17.08    1:15.45   3 
 25 Trenton Bender            11 Do Right TC          1:13.00    1:16.25   4 
 25 Rakevion White            10 Do Right TC          1:15.00    1:16.25   4 
 27 Aaron Sauls               10 Arizona Tita         1:08.00    1:16.26   5 
 27 Garry Hoyte               10 Arizona Chee                    1:16.26   1 
 29 Earnest Wildy             10 Eternal Flam         1:20.00    1:16.54   3 
 30 Matthew Truty             10 Phoenix Bobc                    1:17.44   2 
 31 Daylon Russell            11 Mustangs TC                     1:20.59   1 
 32 Dante Gaines              10 Arizona Chee                    1:22.21   2 
 33 Malik Mason               10 Do Right TC          1:07.00    1:22.30   5 
 34 Riley Rish                11 Northwest Xp         1:30.00    1:22.62   2 
 35 Justin Dominguez          10 Eternal Flam         1:12.15    1:23.85   4 
 36 Isiah Butler              10 Do Right TC          1:30.00    1:24.11   2 
 37 Alex Mear                 10 Arizona Puma         1:29.57    1:30.32   3 
 
Event 314  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 2:07.21  7/26/2001   Reginald Warren, Smyma, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dajon Griffin             10 Arizona Sain         3:29.20    2:27.80  
  2 Justin Ashley             11 Northwest Xp                    2:33.16  
  3 Seth Ashley               11 Northwest Xp                    2:40.68  
  4 Matthew Truty             10 Phoenix Bobc                    2:46.29  
  5 Justin Dominguez          10 Eternal Flam                    2:47.78  
  6 Terrell Felix             10 Mustangs TC          2:48.28    2:49.47  
  7 Kendrick Felixjr          11 Mustangs TC          2:38.85    2:50.30  
  8 Quinshea Moraga           10 Arizona Sain         3:19.01    2:50.90  
  9 Drew Griggs               10 Northwest Xp                    2:53.20  
 10 Brandon Whitney           10 Arizona Blaz         3:05.00    2:53.83  
 11 Luke Garcia               10 Coldwater Ex                    3:03.59  
 12 Samuel Sullivan           11 Arizona Spee                    3:04.20  
 
Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 4:22.58  1980        Tony Terex, Wasco, CA                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Justin Ashley             11 Northwest Xp                    5:29.16  
  2 Justin Fell               11 Mustangs TC          5:26.92    5:33.87  
  2 John-Paul Nguyen          10 Arizona Puma                    5:33.87  
  4 Cade Burks                10 Arizona Chee                    5:43.07  
  5 Seth Ashley               11 Northwest Xp                    5:49.68  
  6 Hunter Jensen             11 AZ Flames TC                    5:53.99  
  7 Samuel Sullivan           11 Arizona Spee                    6:17.57  
  8 Luke Garcia               10 Coldwater Ex                    6:21.14  
 
Event 316  3000 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Justin Fell               11 Mustangs TC         11:04.73   11:27.42  
 
Event 321  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
=========================================================================
    National: N 12.32  7/28/1996   Ashlee Williams, Dallas, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alexandra Novacek         11 Phoenix Bobc                      18.98  
  2 Kierra Brown              11 Do Right TC                       20.08  
 
Event 331  80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
=========================================================================
    National: N 11.74  7/27/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Paul Lucas                11 Do Right TC            12.00      12.37  
  2 Adam Turner               11 Mustangs TC            13.70      12.75  
  3 Kory Wilson               11 Northwest Xp                      12.79  
  4 Rico Tipton               11 Arizona Spee           11.48      13.57  
  5 Jalen Johnson             11 Arizona Pant           16.00      13.80  
 
Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Ft. Worth, TX                   
                       C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Speed United  'A'                                      56.61  
     1) Savannah Jones 10               2) Kayla Richardson 10            
     3) Kyla Richardson 10              4) Lashira Tremble 10             
  2 Northwest Xpress TC  'A'                            57.50      57.80  
     1) Lauren Ashley 11                2) Mashaela Kirkwood 11           
     3) Chayla Lynch 11                 4) Sierra Ruiz 10                 
  3 Northwest Xpress TC  'B'                          1:00.00    1:04.05  
     1) Sloan Decker 10                 2) Breon Hillard 10               
     3) Sterling Williamson 10          4) Christine Williford 11         
 -- Pops TC  'A'                                        55.60         DQ  
     1) Eliana Boling 10                2) Barbara Bruno 10               
     3) Amanda Hoover 11                4) Kjersten Staley 11             
 -- Arizona Gold Rush  'A'                            1:00.00         DQ  
     1) Torri Cabral 11                 2) Adyanada Chambers 11           
     3) Unique Johnson 11               4) Mylena Mcknight 11             
 
Event 342  4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns  'A'                                     4:56.83  
     1) Jessica Finley 11               2) Courtney Mathis 10             
     3) Drianna Mustin 10               4) Natalie Vargas 10              
  2 Arizona Gold Rush  'A'                            5:30.00    5:58.77  
     1) Torri Cabral 11                 2) Adyanada Chambers 11           
     3) Candace Lacour 10               4) Mylena Mcknight 11             
 
Event 343  4x800 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 9:30.72  6/14/1997   L A Jets, Los Angeles, CA                 
                         P. Swain, S. Solomon, S. McKinney, K. Delemenca   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                 10:50.00   13:05.08  
     1) Sabriyya Culver 10              2) Demeesha Mccauley 10           
     3) Tala Shedrick 10                4) Autumn Smith 10                
 
Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 47.75  7/31/1979   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B. Haigher,K.  Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                                       53.41  
     1) Bryce Cheney 11                 2) Weston Waldrop 11              
     3) Kirby Wilson 10                 4) Kory Wilson 11                 
  2 Northwest Xpress TC  'B'                                       55.62  
     1) Nathan Flores 10                2) Terry Griggs 11                
     3) Anthony Lewis 11                4) Antuan Walker 10               
 -- Arizona Panthers TC  'A'                            59.50        DNF  
     1) Alonzo Alexander 11             2) Devin Franklin 11              
     3) Jalen Johnson 11                4) Noah Miller 11                 
 -- Miles Per Hour TC  'A'                                            DQ  
     1) Derrick Beale 10                2) Shyheim Lindsay 10             
     3) Emeka Mgbam 10                  4) Bobby Odoms 11                 
 
Event 352  4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B. Haighler,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Titans  'A'                                          5:07.87  
     1) Stanley Berryhill 10            2) Dakel Little 10                
     3) Jason Parrish 10                4) Aaron Sauls 10                 
  2 Arizona Cheetahs  'A'                                        5:18.63  
     1) Edwin Adams 10                  2) Cade Burks 10                  
     3) Seth Hayes 11                   4) Jonathan Novakowski 11         
 
Event 353  4x800 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 9:30.49  6/22/1997   West Valley Eagles, Panorama CIty,CA      
                         C Dove, P. Pratt, M. Pratt, D. Rinaldi            
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                                    10:43.95  
     1) Justin Ashley 11                2) Seth Ashley 11                 
     3) Drew Griggs 10                  4) Antuan Walker 10               
  2 Do Right TC  'A'                                  9:54.00   11:01.94  
     1) Quinton Garrett 11              2) Jerome Greenjr 10              
     3) Odis Holloway 11                4) Pavone Myers 11                
 
Event 361  High Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 5-06.25  7/27/1996   Jacqueline Johnson, Yuma, AZ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tria Simmons              11 Arizona Tita                      1.30m  
  2 Emily Hood                10 Arizona Blaz                      1.05m  
 
Event 363  Long Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 18-03.75  6/20/1998   Gayle Hunter, Rialto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shelby Roberts            11 Northwest Xp                      4.23m  
  2 Rees Young                11 AZ Flames TC           4.10m      3.99m  
  3 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC           3.80m      3.98m  
  4 Tasia Marshall            10 Mustangs TC                       3.89m  
  5 Savannah Jones            10 Arizona Spee                      3.46m  
  6 Barbara Bruno             10 Pops TC                3.35m      3.30m  
  7 Sierra Jones              11 Arizona Spee                      3.23m  
  8 Paishzja Odoms            10 Miles Per Ho                      3.10m  
  9 Anaya Williams            10 Arizona Pant                      3.01m  
 10 Emily Hood                10 Arizona Blaz           2.44m      2.69m  
 11 Eliana Boling             10 Pops TC                2.74m      2.64m  
 12 Anitra Stephens           10 Arizona Sain           1.56m      2.63m  
 13 Arieanna Odhams           10 Arizona Sain           2.78m      2.61m  
 14 Courtney Mathis           10 Arizona Risi                      2.60m  
 15 Deaja Johnson             11 Miles Per Ho                      2.43m  
 16 Brittnay Zaragoza         11 Arizbushmast                      2.39m  
 17 Kjersten Staley           11 Pops TC                2.74m      1.90m  
 -- Sarah Stark               11 Arizona Blaz           3.05m         ND  
 -- Quajalian Trussell        11 Miles Per Ho                         ND  
 -- Alexys Aguilar-Carr       10 AZ Flames TC                         ND  
 -- Nazhony Thain             10 Feel The Hea           4.09m         ND  
 -- Amara England             10 Arizona Pant                         ND  
 -- Yaharim Satterwhite       11 Arizbushmast                         ND  
 -- Skylar Norton             10 AZ Flames TC                         ND  
 -- Tria Simmons              11 Arizona Tita                         ND  
 -- Jordynn Atchison          11 Arizona Sain                         ND  
 -- Chynna Simmons            10 Arizona Tita                         ND  
 
Event 365  Shot Put (6#) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 47-07.25  7/11/1987   Johanna Gambill, Vancouver, Wa           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jennifer Villa            12 Arizbushmast                     10.04m  
  2 Kamarya Richardson        11 Arizona Spee                      6.28m  
  3 Breonn Shaw               11 Arizona Gold                      6.14m  
  4 Yaharim Satterwhite       11 Arizbushmast                      5.85m  
  5 Ariel Johnson             10 Do Right TC            4.88m      4.85m  
  6 Katherine Novakowski      10 Arizona Chee                      4.80m  
  7 Zaria Blevins             10 Do Right TC            5.18m      4.50m  
 
Event 366  Discus Throw (1K) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 122-11  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jennifer Villa            12 Arizbushmast                     24.24m  
 -- Breonn Shaw               11 Arizona Gold                         ND  
 
Event 367  Javelin Throw (300 G) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 115-10  7/26/2001   Leigh Petranoff, Cranston, RI              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jennifer Villa            12 Arizbushmast                     28.80m  
  2 Rees Young                11 AZ Flames TC                     16.00m  
  3 Zaria Blevins             10 Do Right TC                      14.65m  
 -- Ariel Johnson             10 Do Right TC                          ND  
 -- Katherine Novakowski      10 Arizona Chee                         ND  
 
Event 371  High Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N  5-09  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rico Tipton               11 Arizona Spee           1.51m      1.40m  
  2 Kendrick Felixjr          11 Mustangs TC            1.35m      1.35m  
  3 Bryce Utter               11 Arizona Blaz                      1.30m  
  4 Jonathan Rohr             10 Northwest Xp                      1.20m  
  4 Terrell Felix             10 Mustangs TC            1.30m      1.20m  
  6 Aarin Hawkins             10 Mustangs TC            1.30m      1.15m  
 -- Brandon Whitney           10 Arizona Blaz                         NH  
 -- Jacob Pruitt              10 Phoenix Bobc           1.20m         NH  
 -- Edwin Adams               10 Arizona Chee                         NH  
 -- Jacob Thompson            10 AZ Flames TC           1.00m         NH  
 
Event 373  Long Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N 19-05  1974        Anthony Gibson, San Fernando, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lawerence Wallace         11 Arizona Tita           4.78m      4.62m  
  2 Devin Franklin            11 Arizona Pant                      4.35m  
  3 Dajon Griffin             10 Arizona Sain           4.37m      4.34m  
  4 Jalen Johnson             11 Arizona Pant                      4.33m  
  5 Jason Parrish             10 Arizona Tita                      4.25m  
  6 Kirby Wilson              10 Northwest Xp                      4.09m  
  7 Daylon Russell            11 Mustangs TC            4.01m      3.95m  
  8 Quinshea Moraga           10 Arizona Sain           3.56m      3.87m  
  9 Noah Miller               11 Arizona Pant                      3.84m  
 10 Mason Roomes              10 AZ Flames TC                      3.76m  
 11 Jordan Chrite             10 Pops TC                3.56m      3.47m  
 12 Elliot King               10 AZ Flames TC           3.54m      3.43m  
 13 Dante Gaines              10 Arizona Chee                      3.34m  
 14 Emeka Mgbam               10 Miles Per Ho                      3.31m  
 15 Jaeren Burch              11 Mustangs TC            3.29m      3.25m  
 16 Bobby Odoms               11 Miles Per Ho                      3.21m  
 17 Jonathan Rohr             10 Northwest Xp                      2.95m  
 18 Anthony Stephens          10 Arizona Sain           3.30m      2.87m  
 19 Miguel Hernandez          11 Arizona Sain           2.94m      2.78m  
 20 Essex Scott               10 AZ Flames TC                      2.71m  
 20 Nicholas Thomas           11 Northwest Xp                      2.71m  
 22 Hunter Jones              10 Arizona Sain           2.60m      2.61m  
 23 Markez Butler             11 Arizona Sain                      2.47m  
 24 Tyron Hurtt               11 Arizona Sain                      2.15m  
 25 Malik Bell                11 Arizona Sain                      1.53m  
 -- Daniel Villa              11 Arizona Tita                         ND  
 -- Bryce Utter               11 Arizona Blaz                         ND  
 -- Drew Griggs               10 Northwest Xp                         ND  
 -- Brandon Ellefson          10 Arizona Blaz                         ND  
 -- Devonte Lundy             10 AZ Flames TC           3.50m         ND  
 -- Gavin Martinez            10 AZ Flames TC                         ND  
 -- Riley Rish                11 Northwest Xp                         ND  
 -- Marcus Singleton          11 Arizona Spee                         ND  
 -- Aaron Norman              11 Arizona Sain           3.55m         ND  
 
Event 375  Shot Put (6#) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 53-00  6/28/1980   Troy Fowler, Eureka, KS                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Garrett-Allen Wojnarowsk  11 Mustangs TC            8.43m      9.32m  
  2 John Rincon               11 Mustangs TC            9.03m      8.14m  
  3 Brennon Cord              11 Northwest Xp                      8.11m  
  4 Yancey Vanosdell          11 Mustangs TC            7.94m      8.08m  
  5 Elliot King               10 AZ Flames TC           8.11m      7.80m  
  6 River Stockton            10 Mustangs TC            7.86m      7.21m  
  7 Andre Elmore              10 Do Right TC            8.23m      7.05m  
  8 Moiya Williamson          11 Northwest Xp                      7.01m  
  9 Mo Ayala                  11 Northwest Xp                      6.94m  
 10 Hunter Jones              10 Arizona Sain           7.79m      6.72m  
 11 Malik Bell                11 Arizona Sain           8.03m      6.49m  
 12 Nicholas Thomas           11 Northwest Xp                      6.48m  
 13 Miguel Hernandez          11 Arizona Sain           5.39m      5.80m  
 14 Abraham Jimenez           11 Arizbushmast                      5.46m  
 15 Dylan Erickson            10 Northwest Xp                      5.45m  
 16 Gavin Stinson             11 Arizona Chee                      5.39m  
 17 Kevin Rice                11 Northwest Xp                      4.01m  
 -- Varix Owens               11 Do Right TC                          ND  
 -- Trent Johnson             10 Do Right TC            5.79m         ND  
 -- Armani Rice               10 Mustangs TC            9.56m         ND  
 
Event 376  Discus Throw (1K) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 159-07  6/19/1982   Michael Stubblefield, Bakersfield, CA      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Garrett-Allen Wojnarowsk  11 Mustangs TC                      18.22m  
  2 Brennon Cord              11 Northwest Xp                     17.75m  
  3 Andre Elmore              10 Do Right TC                      16.36m  
  4 Yancey Vanosdell          11 Mustangs TC           16.61m     15.75m  
  5 Moiya Williamson          11 Northwest Xp                     14.95m  
  6 River Stockton            10 Mustangs TC                      14.40m  
  7 John Rincon               11 Mustangs TC                      14.39m  
  8 Mo Ayala                  11 Northwest Xp                     13.67m  
  9 Abraham Jimenez           11 Arizbushmast                     12.66m  
 10 Dylan Erickson            10 Northwest Xp                      9.43m  
 11 Kevin Rice                11 Northwest Xp                      7.72m  
 -- Armani Rice               10 Mustangs TC                          ND  
 
Event 377  Javelin Throw (300G) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 123-03  7/28/2001   Josh Johnson, Los Angeles, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aaron Ramirez             11 Unattached            45.12m     42.16m  
  2 Brennon Cord              11 Northwest Xp                     31.32m  
  3 Malik Mason               10 Do Right TC                      27.50m  
  4 Moiya Williamson          11 Northwest Xp                     24.61m  
  5 Nicholas Thomas           11 Northwest Xp                     24.53m  
  6 River Stockton            10 Mustangs TC                      24.29m  
  7 Jonathan Rohr             10 Northwest Xp                     24.11m  
  8 Yancey Vanosdell          11 Mustangs TC           23.00m     22.49m  
  9 Elliot King               10 AZ Flames TC                     18.62m  
 10 Garrett-Allen Wojnarowsk  11 Mustangs TC                      18.16m  
 11 Dylan Erickson            10 Northwest Xp                     17.48m  
 12 Mo Ayala                  11 Northwest Xp                     16.06m  
 13 Kevin Rice                11 Northwest Xp                     13.76m  
 14 Kyan Washington           11 Arizona Chee                     13.39m  
 15 Abraham Jimenez           11 Arizbushmast                     12.13m  
 -- Trent Johnson             10 Do Right TC                          ND  
 -- Jackson Gardner           10 Phoenix Bobc                         ND  
 -- Varix Owens               11 Do Right TC                          ND  
 -- Devonte Lundy             10 AZ Flames TC                         ND  
 
Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Shannon Jackson           13 Aag Panther            12.57      12.89   6 
  2 Tope Williams             12 Arizona Chee           12.51      13.37   6 
  3 Alexis Roberts            13 Arizona Chee           12.51      13.49   6 
  4 Sumerr Carradine          12 Arizona Tita           12.00      13.63   6 
  5 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee           12.51      13.65   6 
  6 Jaquada Adams-Scott       13 Do Right TC            13.88      13.69   5 
  7 Kendall Stokes            13 AZ Flames TC           13.87      13.75   5 
  8 Imani Adams               12 Arizona Chee           13.52      13.83   6 
  9 Britta Nordstrom          13 Phoenix Bobc                      13.87   1 
 10 Savannah Coleman          13 AZ Flames TC                      13.96   1 
 11 Shanice Tremble           12 Arizona Spee                      13.99   4 
 12 Sarah Edmondson           13 AZ Flames TC           13.99      14.06   5 
 13 Biance Finn               13 Arizona Chee           13.52      14.13   6 
 14 Jonaye Muldron            12 Miles Per Ho                      14.15   1 
 15 Kyla Golston              12 Miles Per Ho                      14.20   2 
 16 Victoria Kruger           12 Northwest Xp           13.30      14.21   6 
 17 Savannah Bowen            12 Arizona Risi                      14.22   3 
 18 Elizabeth Kellogg         13 Phoenix Bobc                      14.31   3 
 19 Rylie Dickerson           13 Arizona Elit                      14.36   3 
 20 Lilly Halton              13 Coldwater Ex                      14.47   3 
 21 Tristen Vaughn            12 Aag Panther            14.29      14.64   5 
 22 Lia Juriansz              13 Arizona Elit                      14.69   2 
 23 Daizhane Colley           13 Mustangs TC                       14.83   4 
 24 Sara Brancati             13 Arizona Elit                      14.93   3 
 25 Tatianna Berryhill        13 Arizona Tita           13.00      15.00   6 
 26 Octobria Saddler          12 Arizona Elit                      15.01   1 
 27 Cierra Reeves             12 Eternal Flam           15.00      15.03   5 
 28 Kayla Young               13 Northwest Xp           14.50      15.10   5 
 29 Shanyiah Lindsay          12 Miles Per Ho                      15.12   2 
 30 Sydni Atchinson           12 Arizona Sain                      15.25   1 
 31 Lauren Kile               13 Arizona Elit                      15.27   4 
 32 Kara Thomas               12 AZ Flames TC           15.00      15.30   5 
 33 Lexie Bowman              13 Arizona Elit                      15.36   4 
 34 Nisa Lucas                12 Arizona Sain                      15.83   2 
 35 Regea Llerenas            13 AZ Flames TC                      15.88   1 
 36 Paige Oberhaus            12 Arizona Elit                      16.61   2 
 37 Carolyne Ronai            12 AZ Flames TC                      17.12   4 
 38 Carlisha Lynch            13 Arizona Sain                      18.29   4 
 
Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Shannon Jackson           13 Aag Panther            26.90      27.04   7 
  2 Alexis Roberts            13 Arizona Chee           27.01      27.13   7 
  3 Kayleigh Zobel            13 Unattached                        27.60   1 
  4 Tope Williams             12 Arizona Chee           27.01      28.16   7 
  5 Jaquada Adams-Scott       13 Do Right TC            28.70      28.28   6 
  6 Imani Adams               12 Arizona Chee           27.53      28.40   7 
  7 Kendall Stokes            13 AZ Flames TC           28.50      28.51   7 
  8 Sumerr Carradine          12 Arizona Tita           33.00      28.66   5 
  9 Angela Robinson           12 Arizona Risi                      28.81   1 
 10 Savannah Coleman          13 AZ Flames TC           29.36      28.91   6 
 11 Kyla Golston              12 Miles Per Ho                      28.96   3 
 12 Sarah Edmondson           13 AZ Flames TC           29.45      29.41   6 
 13 Savannah Bowen            12 Arizona Risi                      29.53   2 
 14 Jonaye Muldron            12 Miles Per Ho                      29.57   2 
 15 Jantzen Hale              13 Pops TC                30.20      29.66   6 
 16 Tristen Vaughn            12 Aag Panther            29.81      29.87   6 
 17 Beatriz Martinez          13 Arizona Chee           27.53      29.92   7 
 18 Biance Finn               13 Arizona Chee           29.00      30.05   6 
 19 Kaylie Freeman            12 Mustangs TC                       30.15   3 
 20 Jazzmine Yarbrough        12 Arizona Tita           32.00      30.25   5 
 21 Victoria Kruger           12 Northwest Xp           28.50      30.30   7 
 22 Cassidy Kamerman          13 AZ Flames TC           31.00      30.40   5 
 23 Elizabeth Kellogg         13 Phoenix Bobc           30.75      30.41   5 
 24 Lia Juriansz              13 Arizona Elit                      30.80   2 
 25 Rylie Dickerson           13 Arizona Elit                      31.11   2 
 26 Daizhane Colley           13 Mustangs TC                       31.20   4 
 27 Octobria Saddler          12 Arizona Elit                      31.41   1 
 28 Tatianna Berryhill        13 Arizona Tita           33.00      31.45   5 
 29 Kayla Young               13 Northwest Xp           30.30      31.55   6 
 30 Lauren Kile               13 Arizona Elit                      31.91   4 
 31 Sara Brancati             13 Arizona Elit                      31.98   3 
 32 Kara Thomas               12 AZ Flames TC           34.19      32.23   4 
 33 Shanyiah Lindsay          12 Miles Per Ho                      32.27   3 
 34 Imani Woods               13 Arizona Chee                      33.08   1 
 35 Lexie Bowman              13 Arizona Elit                      33.27   2 
 36 Bridgette Doucet          12 Pops TC                36.70      33.55   4 
 37 Nisa Lucas                12 Arizona Sain                      33.67   4 
 38 Julianna Vanderhout       13 AZ Flames TC                      34.74   1 
 39 Carissa Simonson          12 Phoenix Bobc           34.11      35.45   4 
 40 Paige Oberhaus            12 Arizona Elit                      35.63   3 
 41 Bethany Martinez          13 Arizona Elit                      36.10   3 
 42 Carolyne Ronai            12 AZ Flames TC                      40.56   3 
 43 Carlisha Lynch            13 Arizona Sain                      41.54   1 
 
Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 53.43  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Alexis Roberts            13 Arizona Chee         1:00.00    1:02.12   6 
  2 Imani Adams               12 Arizona Chee         1:00.00    1:03.00   6 
  3 Jaquada Adams-Scott       13 Do Right TC          1:12.00    1:05.71   4 
  4 Angela Robinson           12 Arizona Risi                    1:05.95   1 
  5 Savannah Coleman          13 AZ Flames TC         1:05.01    1:06.01   6 
  6 Kyla Golston              12 Miles Per Ho                    1:06.06   3 
  7 Beatriz Martinez          13 Arizona Chee         1:00.00    1:06.45   6 
  8 Monica Mcdonald           13 Arizona Spee         1:10.00    1:07.36   5 
  9 Kaylie Freeman            12 Mustangs TC                     1:07.66   2 
 10 Shanice Tremble           12 Arizona Spee                    1:07.70   2 
 11 Kendall Stokes            13 AZ Flames TC         1:06.50    1:08.01   5 
 12 Jazzmine Yarbrough        12 Arizona Tita         1:13.00    1:08.41   4 
 13 Sydney Mierau             13 Phoenix Bobc         1:08.90    1:08.47   5 
 14 Lia Juriansz              13 Arizona Elit                    1:08.95   1 
 15 Tristen Vaughn            12 Aag Panther          1:13.32    1:10.02   4 
 16 Davilyn Rohr              12 Northwest Xp         1:12.00    1:10.06   4 
 17 Shannon Jackson           13 Aag Panther          1:05.88    1:10.36   6 
 18 Shaunise Jones            13 Arizona Spee         1:09.43    1:10.42   5 
 19 Cierra Reeves             12 Eternal Flam         1:15.00    1:10.82   3 
 20 Lilly Halton              13 Coldwater Ex                    1:10.86   3 
 21 Madison Duecker           13 Feel The Hea         1:10.01    1:10.99   4 
 22 Jantzen Hale              13 Pops TC              1:08.50    1:11.18   5 
 22 Rylie Dickerson           13 Arizona Elit                    1:11.18   3 
 24 Kayla Young               13 Northwest Xp         1:13.00    1:11.20   4 
 25 Cassidy Kamerman          13 AZ Flames TC         1:06.50    1:11.28   6 
 26 Lexie Bowman              13 Arizona Elit                    1:11.37   2 
 27 Taylor Dyson              13 Phoenix Bobc                    1:11.73   2 
 28 Victoria Kruger           12 Northwest Xp         1:07.00    1:12.82   5 
 29 Octobria Saddler          12 Arizona Elit                    1:13.57   2 
 30 Alexandra Kasumovic       12 Eternal Flam         1:20.00    1:14.26   3 
 31 Lauren Kile               13 Arizona Elit                    1:14.31   2 
 32 Imani Woods               13 Arizona Chee         1:10.00    1:14.69   5 
 33 Sara Brancati             13 Arizona Elit                    1:16.01   1 
 34 Bethany Martinez          13 Arizona Elit                    1:17.17   1 
 35 Kara Thomas               12 AZ Flames TC         1:15.00    1:17.59   3 
 36 Bridgette Doucet          12 Pops TC              1:20.55    1:17.60   3 
 37 Paige Oberhaus            12 Arizona Elit                    1:19.83   2 
 38 Carissa Simonson          12 Phoenix Bobc                    1:22.66   1 
 
Event 404  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Beatriz Martinez          13 Arizona Chee         2:30.00    2:35.66  
  2 Renee Dyson               13 Phoenix Bobc         2:42.90    2:36.03  
  3 Lizabeth Dyson            13 Phoenix Bobc         2:38.90    2:36.68  
  4 Mia Townsend              13 Arizona Chee         2:40.00    2:37.57  
  5 Sydney Mierau             13 Phoenix Bobc         2:50.40    2:38.98  
  6 Monica Mcdonald           13 Arizona Spee         2:47.49    2:39.30  
  7 Taylor Silva              13 Arizona Spee                    2:51.42  
  8 Shaunise Jones            13 Arizona Spee         3:00.00    2:53.32  
  9 Cierra Reeves             12 Eternal Flam         3:00.00    2:54.91  
 10 Devin Gardner             13 Phoenix Bobc                    2:55.45  
 11 Robyn June                13 Coldwater Ex                    2:56.16  
 12 Imani Woods               13 Arizona Chee                    3:05.27  
 
Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 4:36.90  7/28/1996   Rebecca Mitchell, Geneva, IL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Julianna Vanderhout       13 AZ Flames TC         5:33.23    5:22.22  
  2 Savannah Gaffney          12 Phoenix Bobc                    5:35.39  
  3 Cherokee Davis            12 Eternal Flam         5:35.00    5:46.80  
  4 Mia Townsend              13 Arizona Chee                    5:48.18  
  5 Robyn June                13 Coldwater Ex                    6:10.84  
  6 Devin Gardner             13 Phoenix Bobc                    6:18.25  
 
Event 409  3000 Meter Race Walk Youth Girls
=========================================================================
    National: N 14:46.46  7/30/1992   Anya-Marie Ruso, Fayetteville, AR        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Emilie Thomas             12 Northwest Xp                   23:01.95  
 
Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Orlando Coleman           13 Mustangs TC            12.19      12.09   6 
  2 Oche Myers                12 Arizona Puma           12.47      12.11   6 
  3 Eric Keswick              13 Northwest Xp           12.80      12.19   6 
  4 Dallas Harrington         13 Mustangs TC            12.90      12.31   6 
  5 D'Amani Grayer            13 Arizona Chee           12.90      12.36   6 
  6 Jorgen Holgerson          13 AZ Flames TC           12.90      12.69   6 
  7 Levi Wallace              13 Arizona Tita           13.00      12.82   5 
  8 Kejavon Moore             13 Do Right TC            13.48      12.83   5 
  9 Domanick Page-Whitaker    12 Mustangs TC            13.70      12.95   4 
  9 Tevin Mayfield            12 Arizona Chee                      12.95   2 
 11 Dj Hampton                13 Arizona Puma           13.12      13.01   5 
 12 Richard Haywood           13 Do Right TC            13.48      13.06   5 
 13 Angel Nunez               13 Northwest Xp           13.10      13.12   5 
 14 Daniel Estrada            13 AZ Flames TC           13.17      13.15   5 
 15 Aaron Aubrey              13 Arizona Elit                      13.27   1 
 16 Sabatian Torres           12 Miles Per Ho                      13.31   2 
 17 Gaige Funkhouser          13 AZ Flames TC           13.42      13.32   5 
 18 Trevor Osborne            13 Northwest Xp           13.80      13.46   4 
 19 Hayden Pate               13 Northwest Xp           13.50      13.61   5 
 20 Markell Simmons           12 Arizona Tita           13.00      13.63   6 
 21 Stephon Wells             14 Arizona Elit                      13.65   1 
 22 Will Hooper               13 Arizona Puma           14.12      13.68   4 
 23 Roshon Roomes             12 AZ Flames TC           14.00      13.95   4 
 24 Roy Turner                12 Do Right TC            14.46      13.97   4 
 25 Emmanuel Butler           12 Do Right TC            14.46      14.00   4 
 26 Christian Mouer           13 Phoenix Bobc                      14.01   1 
 27 Deantae Fuller            12 Arizona Tita           13.00      14.14   6 
 28 Eriell Odhams             13 Arizona Sain                      14.19   1 
 29 Seantre Luster-Smith      13 Arizona Tita           13.00      14.23   6 
 30 Austin Dancer             13 Arizona Puma           14.69      14.31   3 
 31 Tristin Decker            12 Northwest Xp           14.50      14.43   4 
 32 Julian Goodman            13 Mustangs TC            15.05      14.67   3 
 33 Gage Crittenden           13 Mustangs TC            14.86      14.68   3 
 34 Deon Vargas               12 Arizona Sain                      14.70   1 
 35 Jermaine Platt-Jones      12 Do Right TC            15.13      14.82   3 
 36 Wesley Gray               12 Northwest Xp           15.50      15.27   3 
 37 Jordon Thompson           12 AZ Flames TC                      15.29   2 
 38 Tyler Williams            13 Arizona Sain                      15.49   1 
 39 Trevor Whitman            12 Northwest Xp           17.30      15.60   3 
 40 Straje Nixon              12 Coldwater Ex                      16.53   2 
 41 Stone Stockton            12 Mustangs TC                       16.55   1 
 42 Nikaeus Mercer            12 Do Right TC                       17.44   2 
 43 Ira Hill                  12 Arizona Chee                      17.92   2 
 
Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Eric Keswick              13 Northwest Xp           25.20      24.65   6 
  1 Jorgen Holgerson          13 AZ Flames TC           26.41      24.65   6 
  3 Oche Myers                12 Arizona Puma           24.85      24.82   6 
  4 Orlando Coleman           13 Mustangs TC            25.22      25.30   6 
  5 Dallas Harrington         13 Mustangs TC            25.81      25.54   6 
  6 Domanick Page-Whitaker    12 Mustangs TC            26.09      26.37   6 
  7 Richard Haywood           13 Do Right TC            26.78      26.42   5 
  7 Kejavon Moore             13 Do Right TC            26.48      26.42   6 
  9 Daniel Estrada            13 AZ Flames TC           27.69      26.71   5 
 10 Hayden Pate               13 Northwest Xp           27.60      26.78   5 
 11 D'Amani Grayer            13 Arizona Chee           26.00      27.17   6 
 11 Angel Nunez               13 Northwest Xp           27.50      27.17   5 
 13 Dj Hampton                13 Arizona Puma           27.22      27.22   5 
 14 Sabatian Torres           12 Miles Per Ho                      27.89   2 
 15 Michael Gibson            12 Mustangs TC            28.60      28.26   5 
 16 Stephon Wells             14 Arizona Elit                      28.42   2 
 17 Aaron Aubrey              13 Arizona Elit                      28.49   1 
 18 Roshon Roomes             12 AZ Flames TC           28.99      28.56   4 
 19 Michael Coleman           12 Mustangs TC            30.00      28.85   4 
 20 Trevon Bosley-Young       12 Northwest Xp           29.50      29.54   4 
 21 Tristin Decker            12 Northwest Xp           30.30      29.75   4 
 22 Eriell Odhams             13 Arizona Sain           32.88      30.08   3 
 23 Jermaine Platt-Jones      12 Do Right TC            37.25      30.33   2 
 24 Gage Crittenden           13 Mustangs TC            30.45      31.02   4 
 25 Julian Goodman            13 Mustangs TC            32.78      31.25   3 
 26 Jordon Thompson           12 AZ Flames TC                      33.00   1 
 27 Tyler Williams            13 Arizona Sain           34.73      34.15   3 
 28 Stone Stockton            12 Mustangs TC            36.32      34.47   3 
 29 Straje Nixon              12 Coldwater Ex                      34.95   1 
 30 Ira Hill                  12 Arizona Chee                      38.26   1 
 
Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Eric Keswick              13 Northwest Xp           54.10      53.06   6 
  2 Kejavon Moore             13 Do Right TC            59.00      57.63   6 
  3 Levi Wallace              13 Arizona Tita           59.00      58.05   6 
  4 Hayden Pate               13 Northwest Xp           59.10      58.08   6 
  5 Gaige Funkhouser          13 AZ Flames TC           59.95      58.27   5 
  6 Chad Williford            13 Northwest Xp         1:02.00      58.31   5 
  7 Braxton Nickerson         13 Do Right TC            59.00      58.44   6 
  8 Domanick Page-Whitaker    12 Mustangs TC          1:02.04      58.77   5 
  9 Richard Haywood           13 Do Right TC            59.00      58.80   6 
 10 Andrew Powles             13 Arizona Puma         1:02.50      59.80   4 
 11 Trevor Osborne            13 Northwest Xp         1:01.00    1:00.54   5 
 12 Orlando Coleman           13 Mustangs TC          1:02.18    1:00.98   5 
 13 Dallas Harrington         13 Mustangs TC            58.67    1:01.37   6 
 14 Angel Nunez               13 Northwest Xp         1:02.00    1:01.90   5 
 15 Oche Myers                12 Arizona Puma         1:00.58    1:01.94   5 
 16 Michael Gibson            12 Mustangs TC          1:04.72    1:02.33   4 
 17 D'Amani Grayer            13 Arizona Chee         1:00.00    1:02.67   5 
 18 Stephon Wells             14 Arizona Elit                    1:03.23   2 
 19 Mufasa Guerrero           12 Coldwater Ex                    1:03.74   2 
 20 Sabatian Torres           12 Miles Per Ho                    1:03.96   2 
 21 Rj Ayala                  12 Northwest Xp         1:18.00    1:05.93   3 
 22 Michael Coleman           12 Mustangs TC          1:09.30    1:06.24   4 
 23 Tristin Decker            12 Northwest Xp         1:11.00    1:06.44   3 
 24 Trevon Bosley-Young       12 Northwest Xp         1:07.00    1:06.64   4 
 25 Jesse Jackson             13 Arizona Spee                    1:07.51   2 
 26 Christian Mouer           13 Phoenix Bobc         1:07.60    1:07.97   4 
 27 Gage Crittenden           13 Mustangs TC                     1:08.48   2 
 28 Wesley Gray               12 Northwest Xp         1:25.00    1:08.93   3 
 29 Aaron Aubrey              13 Arizona Elit                    1:09.24   2 
 30 Nicholas Bolligar         12 Arizona Puma         1:15.84    1:09.71   3 
 31 Trevor Whitman            12 Northwest Xp         1:28.00    1:10.20   3 
 32 Emmanuel Butler           12 Do Right TC          1:09.00    1:11.04   4 
 33 Roy Turner                12 Do Right TC            59.00    1:12.45   6 
 34 Zachery Acuna             12 Northwest Xp         1:20.00    1:12.93   3 
 
Event 414  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper, Albuquerque,NM               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chad Williford            13 Northwest Xp                    2:18.51  
  2 Fred Orlie                13 Phoenix Bobc         2:25.00    2:26.45  
  3 Dustin Gabrych            13 Arizona Spee         2:36.60    2:27.87  
  4 Rj Ayala                  12 Northwest Xp                    2:29.96  
  5 Dalton Radcliffe          13 Phoenix Bobc                    2:33.39  
  6 Timothy Duckworth         12 Phoenix Bobc         2:40.00    2:37.74  
  7 Alex Lavenue              12 Phoenix Bobc                    2:41.24  
  8 Jesse Jackson             13 Arizona Spee                    2:42.29  
  9 Ryan Sullivan             13 Northwest Xp                    2:43.16  
 10 Zachery Acuna             12 Northwest Xp                    2:43.64  
 11 Jacob Bruno               12 Pops TC              2:50.50    2:49.23  
 12 Conner Gomez              13 Mustangs TC          3:12.81    2:55.91  
 
Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau, Fresno, Ca                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fred Orlie                13 Phoenix Bobc         5:03.00    5:06.21  
  2 Mufasa Guerrero           12 Coldwater Ex                    5:13.94  
  3 Dustin Gabrych            13 Arizona Spee         6:12.00    5:14.98  
  4 Tristan Dicke             12 Arizona Elit                    5:16.54  
  5 Chad Williford            13 Northwest Xp                    5:21.25  
  6 Rj Ayala                  12 Northwest Xp                    5:25.28  
  7 Trace Langley             12 Aag Panther          5:44.06    5:27.55  
  8 Zachery Acuna             12 Northwest Xp                    5:38.54  
  9 Jacob Bruno               12 Pops TC              5:30.50    5:41.32  
 10 Liam Nguyen               12 Arizona Puma                    5:50.14  
 11 Alex Lavenue              12 Phoenix Bobc                    5:57.67  
 
Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mufasa Guerrero           12 Coldwater Ex                   10:51.71  
  2 Tristan Dicke             12 Arizona Elit                   10:59.63  
  3 Ryan Sullivan             13 Northwest Xp                   11:27.01  
 
Event 421  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 14.01  6/9/2001    Domenique Manning, Rialto, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee           15.00      15.10  
  2 Kayleigh Zobel            13 Unattached                        16.44  
  3 Anna Sundstedt            12 Phoenix Bobc                      19.08  
  4 Victoria Kruger           12 Northwest Xp                      22.40  
 
Event 422  200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee           28.00      30.11  
  2 Alexandra Kasumovic       12 Eternal Flam                      38.53  
 
Event 431  100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, Fl               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tevin Mayfield            12 Arizona Chee                      17.42  
  2 Timothy Duckworth         12 Phoenix Bobc           16.22      18.18  
  3 Braxton Nickerson         13 Do Right TC                       18.67  
  4 Roshon Roomes             12 AZ Flames TC                      19.11  
  5 Emmanuel Butler           12 Do Right TC                       19.66  
  6 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant           16.25      21.37  
  7 Roy Turner                12 Do Right TC                       21.89  
 
Event 432  200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 24.83  7/30/1995   Chris Hickman, Houston, TX                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tevin Mayfield            12 Arizona Chee                      30.08  
  2 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant                      30.40  
  3 Braxton Nickerson         13 Do Right TC                       31.19  
  4 Emmanuel Butler           12 Do Right TC                       35.60  
  5 Roy Turner                12 Do Right TC                       36.31  
 
Event 442  4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         M.Teele, R.Caruthers, M.Edmunson, R.Payne         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                             4:00.00    4:29.92  
     1) Imani Adams 12                  2) Sherrelle Jordan 13            
     3) Beatriz Martinez 13             4) Imani Woods 13                 
  2 Arizona Cheetahs  'B'                             4:00.00    4:37.97  
     1) Biance Finn 13                  2) Alexis Roberts 13              
     3) Mia Townsend 13                 4) Tope Williams 12               
  3 Phoenix Bobcats  'A'                                         4:41.55  
     1) Lizabeth Dyson 13               2) Renee Dyson 13                 
     3) Taylor Dyson 13                 4) Sydney Mierau 13               
 
Event 443  4x800 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 9:17.51  8/1/1999    LA Jets, Los Angles, CA                   
                         Delemen, Solomon, Swain, McKinney                 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 AZ Flames TC Youth  'A'                                     10:39.01  
     1) Alysoune Coleman 12             2) Savannah Coleman 13            
     3) Taylor Frick 12                 4) Julianna Vanderhout 13         
  2 Phoenix Bobcats  'A'                                        10:49.03  
     1) Lizabeth Dyson 13               2) Renee Dyson 13                 
     3) Savannah Gaffney 12             4) Devin Gardner 13               
 
Event 451  4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 43.51  7/29/2000   Boynton Beach, TC                           
                       W.Dix, M.Dowdell,  J.Wimbley, D.Owen              
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                            49.30      49.14  
     1) Eric Keswick 13                 2) Angel Nunez 13                 
     3) Trevor Osborne 13               4) Chad Williford 13              
  2 AZ Flames TC Youth  'A'                             56.00      50.00  
     1) Daniel Estrada 13               2) Gaige Funkhouser 13            
     3) Jorgen Holgerson 13             4) Roshon Roomes 12               
  3 Arizona Titans  'A'                                            51.00  
     1) Deantae Fuller 12               2) Seantre Luster-Smith 13        
     3) Markell Simmons 12              4) Markquise Simmons 12           
 
Event 461  High Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 5-08.50  6/8/1986    Chrissy Mills, Tarzana, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Britta Nordstrom          13 Phoenix Bobc                      1.40m  
  2 Anna Sundstedt            12 Phoenix Bobc                      1.30m  
  3 Mia Townsend              13 Arizona Chee                      1.25m  
  3 Sumerr Carradine          12 Arizona Tita                      1.25m  
  5 Emilie Thomas             12 Northwest Xp                      1.15m  
  5 Carissa Simonson          12 Phoenix Bobc                      1.15m  
 
Event 463  Long Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 19-11  6/20/1998   Tracee Thomas, Rialto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jantzen Hale              13 Pops TC                3.78m      4.40m  
  2 Britta Nordstrom          13 Phoenix Bobc                      4.20m  
  3 Sarah Edmondson           13 AZ Flames TC           4.00m      4.09m  
  4 Jonaye Muldron            12 Miles Per Ho                      3.85m  
  5 Kayla Young               13 Northwest Xp                      3.78m  
  6 Davilyn Rohr              12 Northwest Xp                      3.68m  
  7 Sydni Atchinson           12 Arizona Sain                      3.54m  
  8 Anna Sundstedt            12 Phoenix Bobc                      3.36m  
  9 Shanyiah Lindsay          12 Miles Per Ho                      3.27m  
 10 Carissa Simonson          12 Phoenix Bobc                      3.19m  
 11 Nisa Lucas                12 Arizona Sain                      2.99m  
 11 Bridgette Doucet          12 Pops TC                2.74m      2.99m  
 13 Nicole Gray               12 Northwest Xp                      2.85m  
 14 Alexandra Kasumovic       12 Eternal Flam                      2.78m  
 15 Jazzmine Yarbrough        12 Arizona Tita                      2.64m  
 16 Carlisha Lynch            13 Arizona Sain                      2.34m  
 -- Emilie Thomas             12 Northwest Xp                         ND  
 -- Tope Williams             12 Arizona Chee                         ND  
 -- Sapphire Dowhan           12 Unattached                           ND  
 -- Madison Duecker           13 Feel The Hea           4.25m         ND  
 -- Amanda Brown              13 AZ Flames TC                         ND  
 -- Navarro Sarahi            12 Arizbushmast                         ND  
 
Event 465  Shot Put (6#) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 52-01.25  1976        Susie Ray, Orange, CA                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Katie Whitley             13 AZ Flames TC                      9.42m  
  2 Biance Finn               13 Arizona Chee                      8.88m  
  3 Anna Sundstedt            12 Phoenix Bobc                      8.77m  
  4 Taleisha Thompson         12 Do Right TC            8.84m      8.63m  
  5 Jantzen Hale              13 Pops TC                7.62m      8.44m  
  6 Reneedra Adams            13 Arizona Gold                      7.59m  
  7 Zaleika Lewis             12 Northwest Xp                      7.06m  
  8 Erin Fakler               13 Unattached                        6.86m  
  9 Davilyn Rohr              12 Northwest Xp                      6.01m  
 10 Nicole Gray               12 Northwest Xp                      4.55m  
 -- Cherokee Davis            12 Eternal Flam           7.70m         ND  
 -- Shanice Tremble           12 Arizona Spee                         ND  
 -- Regea Llerenas            13 AZ Flames TC                         ND  
 -- Sapphire Dowhan           12 Unattached                           ND  
 
Event 466  Discus Throw (1K) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 152-00  2/23/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cherokee Davis            12 Eternal Flam          20.07m     23.33m  
  2 Taleisha Thompson         12 Do Right TC                      21.96m  
  3 Erin Fakler               13 Unattached                       19.63m  
  4 Taylor Dyson              13 Phoenix Bobc          15.72m     19.53m  
  5 Reneedra Adams            13 Arizona Gold                     17.86m  
  6 Zaleika Lewis             12 Northwest Xp                     16.40m  
  7 Katie Whitley             13 AZ Flames TC                     15.34m  
  8 Nicole Gray               12 Northwest Xp                     10.40m  
 
Event 467  Javelin Throw (600G) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 122-00  7/30/2000   Kaitlin Nazario, Dover, NJ                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Renee Dyson               13 Phoenix Bobc          31.00m     34.02m  
  2 Lizabeth Dyson            13 Phoenix Bobc          26.00m     28.97m  
  3 Taylor Dyson              13 Phoenix Bobc          25.99m     28.10m  
  4 Katie Whitley             13 AZ Flames TC                     19.96m  
  5 Taleisha Thompson         12 Do Right TC                      18.70m  
  6 Zaleika Lewis             12 Northwest Xp                     17.11m  
  7 Emilie Thomas             12 Northwest Xp                     16.52m  
  8 Savannah Scott            12 AZ Flames TC                     13.41m  
  9 Davilyn Rohr              12 Northwest Xp                     13.14m  
 10 Nicole Gray               12 Northwest Xp                     11.29m  
 -- Sapphire Dowhan           12 Unattached                           ND  
 
Event 471  High Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 6-04.75  7/24/1998   Donovan Kilmartin, Boise, ID              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trevon Bosley-Young       12 Northwest Xp                      1.60m  
  2 Austin Walashek           12 Arizona Puma                      1.50m  
  3 Trevor Osborne            13 Northwest Xp                      1.45m  
  3 Carter Radke              12 Arizona Puma                      1.45m  
  5 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant                      1.40m  
  5 Timothy Duckworth         12 Phoenix Bobc           1.55m      1.40m  
  7 Austin Dancer             13 Arizona Puma                      1.35m  
  8 James Kondziola           13 Arizona Risi                      1.30m  
 -- Nicholas Bolligar         12 Arizona Puma                         NH  
 -- Seantre Luster-Smith      13 Arizona Tita                         NH  
 
Event 473  Long Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 23-00.50  1976        Anthony Gibson, San Fernando, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Levi Wallace              13 Arizona Tita           5.38m      4.98m  
  2 Muhammad Oliver           12 Arizona Pant                      4.97m  
  3 Tevin Mayfield            12 Arizona Chee                      4.96m  
  4 Will Hooper               13 Arizona Puma                      4.80m  
  5 Timothy Duckworth         12 Phoenix Bobc           4.79m      4.62m  
  6 Gaige Funkhouser          13 AZ Flames TC                      4.45m  
  7 Austin Dancer             13 Arizona Puma                      4.36m  
  8 Dalton Radcliffe          13 Phoenix Bobc           4.38m      4.22m  
  9 Seantre Luster-Smith      13 Arizona Tita                      4.20m  
 10 Sabatian Torres           12 Miles Per Ho                      4.08m  
 11 Eriell Odhams             13 Arizona Sain           3.35m      3.65m  
 12 Jordon Thompson           12 AZ Flames TC                      3.51m  
 13 Tyler Williams            13 Arizona Sain           3.27m      3.46m  
 14 Nicholas Bolligar         12 Arizona Puma                      3.41m  
 15 Stone Stockton            12 Mustangs TC            3.36m      3.15m  
 16 Trevor Whitman            12 Northwest Xp                      3.11m  
 -- Deon Vargas               12 Arizona Sain                         ND  
 -- Benjamin Bohi             13 Arizona Puma                         ND  
 -- Jorgen Holgerson          13 AZ Flames TC                         ND  
 -- John Jackson              13 Pops TC                4.57m         ND  
 -- Cory White                13 Miles Per Ho                         ND  
 -- Trevon Bosley-Young       12 Northwest Xp                         ND  
 -- Carter Radke              12 Arizona Puma                         ND  
 -- Andrew Powles             13 Arizona Puma                         ND  
 -- Wesley Gray               12 Northwest Xp                         ND  
 -- Jermaine Platt-Jones      12 Do Right TC                          ND  
 
Event 475  Shot Put (4K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/28/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Austin Walashek           12 Arizona Puma                     10.62m  
  2 Nikaeus Mercer            12 Do Right TC           10.06m      9.58m  
  3 Jordan Howard             13 Northwest Xp                      8.60m  
  4 Zach Harris               12 Northwest Xp                      8.55m  
  5 Mufasa Guerrero           12 Coldwater Ex                      7.72m  
  6 James Holmen              12 Mustangs TC            8.21m      7.58m  
  7 Markquise Simmons         12 Arizona Tita                      7.53m  
  8 Anthony Montanez          12 Arizbushmast                      5.79m  
  9 Ira Hill                  12 Arizona Chee                      4.90m  
 -- Cesar Garcia              12 Arizbushmast                         ND  
 -- Alisha Bailey             13 Arizona Tita                         ND  
 -- Javon Johnson             12 Unattached                           ND  
 -- John Jackson              13 Pops TC               11.28m         ND  
 -- Nick Layson               13 Northwest Xp                         ND  
 
Event 476  Discus Throw (1K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 201-10  6/3/1995    Joel Armitage, Omaha, NE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nikaeus Mercer            12 Do Right TC                      27.98m  
  2 Zach Harris               12 Northwest Xp                     27.71m  
  3 James Holmen              12 Mustangs TC                      22.32m  
  4 Jordan Howard             13 Northwest Xp                     18.49m  
  5 Anthony Montanez          12 Arizbushmast                     14.41m  
 -- Nick Layson               13 Northwest Xp                         ND  
 -- Alisha Bailey             13 Arizona Tita                         ND  
 -- Cesar Garcia              12 Arizbushmast                         ND  
 -- Javon Johnson             12 Unattached                           ND  
 
Event 477  Javelin Throw (600 G) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 176-06  7/6/2000    Brian Kerr, Vero Beach, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Austin Dancer             13 Arizona Puma                     33.16m  
  2 Zach Harris               12 Northwest Xp                     31.57m  
  3 Austin Walashek           12 Arizona Puma                     29.24m  
  4 Jordan Howard             13 Northwest Xp                     22.57m  
  5 Christian Mouer           13 Phoenix Bobc                     21.40m  
 -- Nick Layson               13 Northwest Xp                         ND  
 -- Cesar Garcia              12 Arizbushmast                         ND  
 -- James Holmen              12 Mustangs TC                          ND  
 
Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Christy Mchugh            15 Phoenix Bobc           12.99      12.89   2 
  2 Jaszmyne Smith            14 Unattached                        13.03   1 
  3 Delana Moore              14 Arizona Risi                      13.46   1 
  4 Mecca Muhammad            14 Unattached                        13.78   1 
  5 Lauren Ruiz               14 Northwest Xp           13.70      13.93   2 
  6 Ashley Davis              14 Arizona Risi                      14.32   1 
  7 Yashira Vargas            14 Arizona Risi                      14.68   1 
  8 Samantha Wojnarowski      14 Mustangs TC                       15.74   2 
  9 Ayla Hoover               15 Pops TC                15.50      15.85   2 
 
Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 23.26  7/31/1999   LaSauntea Moore, Akron, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Christy Mchugh            15 Phoenix Bobc           27.00      26.88   2 
  2 Jaszmyne Smith            14 Unattached                        27.53   1 
  3 Delana Moore              14 Arizona Risi                      28.12   1 
  4 Mecca Muhammad            14 Unattached                        29.33   1 
  5 Lauren Ruiz               14 Northwest Xp           29.30      29.83   2 
  6 Ashley Davis              14 Arizona Risi                      30.00   1 
  7 Yashira Vargas            14 Arizona Risi                      30.34   1 
  8 Tamlyn Kalal              15 Unattached                        30.96   2 
  9 Ayla Hoover               15 Pops TC                34.50      34.17   2 
 
Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jaszmyne Smith            14 Unattached                      1:04.99   2 
  2 Lauren Ruiz               14 Northwest Xp         1:10.00    1:06.01   2 
  3 Mecca Muhammad            14 Unattached                      1:06.74   2 
  4 Ashley Davis              14 Arizona Risi                    1:11.79   2 
  5 Kennedy Kile              14 Arizona Elit                    1:18.64   2 
  6 Andrea Brancati           15 Arizona Elit                    1:19.62   2 
 
Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.69  7/27/1991   Liz Mueller, Waterford, CT                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mckenna Gaffney           14 Phoenix Bobc         2:32.60    2:33.59  
  2 Abigail Bruno             14 Pops TC              2:33.50    2:35.77  
  3 Blayr Mcdaniel            14 Northwest Xp                    2:56.66  
  4 Kennedy Kile              14 Arizona Elit                    2:58.72  
  5 Andrea Brancati           15 Arizona Elit                    3:00.82  
  6 Elexus Rangel             14 Arizona Sain                    3:10.51  
 
Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Abigail Bruno             14 Pops TC              5:30.50    5:27.16  
  2 Mckenna Gaffney           14 Phoenix Bobc                    5:31.77  
  3 Blayr Mcdaniel            14 Northwest Xp                    6:04.70  
  4 Elexus Rangel             14 Arizona Sain         6:45.33    6:20.42  
 
Event 506  3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 9:54.05  7/1981      Karlene Erickson, Ericson, NE             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blayr Mcdaniel            14 Northwest Xp                   13:08.33  
 
Event 509  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 27:52.90  7/25/2001   Erica Adams, Spartanburg, SC             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Charlotte Thomas          14 Northwest Xp                   23:52.31N 
 
Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 10.54  7/25/8797   Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Treshawn Favors           14 Northwest Xp           11.80      11.94   2 
  1 Ross Granillo             14 Mustangs TC            11.94      11.94   2 
  3 Kyle Harms                14 Northwest Xp           11.70      12.04   2 
  4 Cesar Wong                14 Northwest Xp           12.80      12.32   2 
  5 jalen ortiz               16 Northwest Xp                      12.33   1 
  6 Keeyahn Cook              14 Arizona Elit                      12.50   1 
  7 Devonte Coleman           14 Mustangs TC            12.00      12.53   2 
  8 Michael Haslim            15 Arizona Puma                      12.75   1 
  9 Asinobi Jones             15 Mustangs TC                       13.07   1 
 10 Hunter Schellhardt        14 Phoenix Bobc                      13.16   2 
 11 Deon Parks                14 Arizona Risi                      13.35   1 
 11 Alex Harris               14 Northwest Xp           15.50      13.35   2 
 13 Eric James                14 AZ Flames TC                      13.52   1 
 14 Anthony Brooks            15 AZ Flames TC                      13.63   1 
 15 Chris Shaver              14 Mustangs TC            12.85      13.85   2 
 16 Jeremy Novakowski         14 Arizona Chee                      13.90   1 
 17 Quashawn Luster-Smith     14 Arizona Tita           13.00      16.85   2 
 
Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ross Granillo             14 Mustangs TC            24.75      24.09   1 
  2 Kyle Harms                14 Northwest Xp           24.10      24.38   1 
  3 Treshawn Favors           14 Northwest Xp           24.10      25.01   1 
  4 Keeyahn Cook              14 Arizona Elit                      25.10   2 
  5 Cesar Wong                14 Northwest Xp           26.30      25.21   1 
  6 jalen ortiz               16 Northwest Xp                      26.18   2 
  7 Rodrick Griffin           14 Arizona Sain           27.41      26.19   1 
  8 Hunter Schellhardt        14 Phoenix Bobc           27.45      26.63   1 
  9 Deon Parks                14 Arizona Risi                      27.09   2 
 10 Earon Harper              14 Aag Panther            27.79      27.18   1 
 11 Eric James                14 AZ Flames TC           28.11      27.53   1 
 12 Matthew Lyons             14 Arizona Risi                      27.65   2 
 13 Anthony Brooks            15 AZ Flames TC           29.07      27.68   2 
 14 Alex Harris               14 Northwest Xp           29.60      28.02   2 
 
Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kyle Harms                14 Northwest Xp           55.30      55.84   2 
  2 Ross Granillo             14 Mustangs TC          1:01.15      57.43   2 
  3 Cesar Wong                14 Northwest Xp           56.50      57.49   2 
  4 jalen ortiz               16 Northwest Xp                      57.59   1 
  5 Treshawn Favors           14 Northwest Xp           57.60      57.76   2 
  6 Keeyahn Cook              14 Arizona Elit                      59.43   1 
  7 Matthew Lyons             14 Arizona Risi                    1:03.22   1 
  8 Earon Harper              14 Aag Panther          1:05.01    1:03.61   2 
  9 Davontae Scott            15 Arizona Risi                    1:04.94   1 
 10 Alex Harris               14 Northwest Xp         1:12.00    1:04.95   2 
 11 Deon Parks                14 Arizona Risi                    1:05.72   1 
 12 Darryn Rohr               14 Northwest Xp         1:15.00    1:05.85   2 
 13 Jeremy Novakowski         14 Arizona Chee                    1:10.26   1 
 
Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 1:53.37  7/28/1985   Michael Remigino, Newington, CT           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 August Bruno              15 Pops TC              2:28.50    2:19.18  
  2 Davontae Scott            15 Arizona Risi                    2:23.83  
  3 Chris Leung               15 Unattached                      2:28.43  
  4 Darryn Rohr               14 Northwest Xp                    2:32.48  
 
Event 515  1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 3:56.84  7/9/2000    Adam Perkins, Liberty, MO                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 August Bruno              15 Pops TC              5:05.50    5:09.01  
 
Event 521  100 Meter Hurdles (33") Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 13.81  7/14/1984   Yolanda Johnson, Denver, CO                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Gettleman         14 Phoenix Bobc                      18.75  
  2 Lauren Ruiz               14 Northwest Xp                      19.66  
 
Event 522  300 Meter Hurdles (30") Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 58.84  7/29/2001   Talia Stewart, Richmond, Ca                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tamlyn Kalal              15 Unattached                        53.52N 
  2 Jessica Gettleman         14 Phoenix Bobc                      55.03N 
 
Event 551  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 40.90  7/27/1997   LA Jets, Lancaster, CA                      
                       D.Menthuhotep, W.Rogers, D.McCullough, T.Walton   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                                       46.48  
     1) Treshawn Favors 14              2) Kyle Harms 14                  
     3) Cesar Wong 14                   4)                                
 
Event 561  High Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N  5-11  7/28/1996   Camee Williams, Dayton, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Charlotte Thomas          14 Northwest Xp                      1.20m  
 -- Alli Bateman              15 Vail Running                         NH  
 
Event 563  Long Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 20-02.50  7/10/1999   Jill Bell, Bellevue, WA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Gettleman         14 Phoenix Bobc                      3.96m  
  2 Yashira Vargas            14 Arizona Risi                      3.23m  
 -- Christy Mchugh            15 Phoenix Bobc           4.58m         ND  
 -- Elexus Rangel             14 Arizona Sain                         ND  
 -- Kevina Godfrey            14 Arizona Chee                         ND  
 -- Ayla Hoover               15 Pops TC                3.96m         ND  
 
Event 564  Triple Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 41-01.25  7/30/1983   Deana Simmons, Decatur, IL               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Gettleman         14 Phoenix Bobc                      8.59m  
 
Event 565  Shot Put (4K) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 49-10.50  7/27/2001   Michelle Carter, Ovilla, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Samantha Wojnarowski      14 Mustangs TC                       6.11m  
  2 Kim Whitman               15 Northwest Xp                      5.95m  
 
Event 566  Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 164-05  5/12/1997   Elizabeth Debartolo, Aurora, IL            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Samantha Wojnarowski      14 Mustangs TC                      14.68m  
  2 Charlotte Thomas          14 Northwest Xp                     13.04m  
  3 Kim Whitman               15 Northwest Xp                     12.25m  
 
Event 567  Javelin Throw (600 G) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 152-08  7/29/2000   Rachel Walker, Benton, LA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mckenna Gaffney           14 Phoenix Bobc                     18.60m  
  2 Charlotte Thomas          14 Northwest Xp                     18.52m  
  3 Kim Whitman               15 Northwest Xp                     16.51m  
 
Event 571  High Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N  7-05  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Darryn Rohr               14 Northwest Xp                      1.30m  
 
Event 573  Long Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 24-01.50  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rodrick Griffin           14 Arizona Sain           4.99m      4.89m  
  2 Michael Haslim            15 Arizona Puma                      4.82m  
  3 Anthony Brooks            15 AZ Flames TC                      4.54m  
  4 Alex Harris               14 Northwest Xp                      4.33m  
  5 Hunter Schellhardt        14 Phoenix Bobc           4.13m      4.27m  
  6 Darryn Rohr               14 Northwest Xp                      4.05m  
  7 Jorian Sharpe             14 AZ Flames TC                      3.94m  
 -- Dylan Huch                14 Arizona Chee                         ND  
 
Event 574  Triple Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 49-05.75  7/29/1995   Chris Hercules, Palatine, IL             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jorian Sharpe             14 AZ Flames TC                      7.97m  
 
Event 575  Shot Put (12#) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Erik Johnson Jr           15 Unattached                       11.82m  
  2 Shawn Collins             14 Unattached                       10.53m  
  3 Asinobi Jones             15 Mustangs TC            9.91m      9.52m  
  4 Albert Medina             14 Unattached             9.60m      9.18m  
  5 Chris Shaver              14 Mustangs TC            8.62m      8.55m  
  6 Robert Cord               14 Northwest Xp                      8.36m  
 -- Quashawn Luster-Smith     14 Arizona Tita                         ND  
 
Event 576  Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 191-11  6/1/1985    Kami Keshmiri, Reno, NV                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shawn Collins             14 Unattached                       33.02m  
  2 Erik Johnson Jr           15 Unattached                       32.67m  
  3 Albert Medina             14 Unattached                       25.95m  
  4 Asinobi Jones             15 Mustangs TC                      22.19m  
  5 Robert Cord               14 Northwest Xp                     21.95m  
  6 Chris Shaver              14 Mustangs TC                      19.91m  
 
Event 577  Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 202-09  7/6/2001    Dustin Johnson, Crossett, AR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Robert Cord               14 Northwest Xp                     34.60m  
 
Event 601  100 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kylar Handy               16 Arizona Gold                      13.45  
  2 Bria Robinson             16 Aag Panther                       14.56  
  3 Tiffany Seawaters         17 Arizona Tita           13.00      14.65  
 
Event 603  400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kylar Handy               16 Arizona Gold                    1:03.57  
 
Event 612  200 Meter Dash Young Men
============================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 William Chacon            17 Mustangs TC                       26.68   2 
 
Event 613  400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 William Chacon            17 Mustangs TC          1:03.28    1:00.49  
 
Event 614  800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 1:49.49  7/27/2000   Nick Davenport, Houston, TX               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrew Palacios           17 AZ Flames TC                    2:25.32  
 
Event 615  1500 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 3:51.21  7/7/1985    John Quade, Woodinville, Wa               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrew Palacios           17 AZ Flames TC                    5:02.67  
 
Event 631  110 Meter Hurdles (39") Young Men
=========================================================================
    National: N 13.42  7/27/1997   Terrance Trammel, Decatur, GA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Erwin Jonesjr             16 Phoenix Bobc                      15.16  
  2 Dylan Walashek            16 Arizona Puma           16.78      16.34  
  3 Michael Bolligar          18 Arizona Puma           16.53      16.41  
 
Event 663  Long Jump Young Women
=========================================================================
    National: N 20-10.50  7/29/1994   Angela Henry, Omaha, NE                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jordan Davies             16 Pops TC                4.39m      3.62m  
 
Event 667  Javelin Throw (600 G) Young Women
=========================================================================
    National: N 158-07.50  7/24/1999   Sarah Malone, Newburg, OR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Amethyst Boyd             16 Aag Panther           41.53m     40.03m  
 
Event 671  High Jump Young Men
=========================================================================
    National: N  7-06  7/9/1983    Dothel Edwards, Athens, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Erwin Jonesjr             16 Phoenix Bobc                      1.75m  
 -- Fred Scarber              18 Vail Running                         NH  
 
Event 673  Long Jump Young Men
=========================================================================
    National: N 25-09.75  1977        Lamont King, Surprise, Az                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 William Chacon            17 Mustangs TC                       5.11m  
 
Event 675  Shot Put (12#) Young Men
=========================================================================
    National: N 67-00.50  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mason una                 17 Mustangs TC                      13.23m  
  2 Joshua Bohi               16 Arizona Puma                     12.29m  
 
Event 676  Discus Throw (1.6K) Young Men
================================================================================
    National: N 207-04  1979        Clint Johnson, Overland Park, KS           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mason una                 17 Mustangs TC                      41.97m  
 -- Dylan Walashek            16 Arizona Puma                         ND  
 -- Michael Bolligar          18 Arizona Puma                         ND  
 
Event 677  Javelin Throw (800G) Young Men
=========================================================================
    National: N 232-09  8/1/1998    Brian Kollar, Virginia Beach, Va           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Erwin Jonesjr             16 Phoenix Bobc          51.00m     52.03m  
  2 Dylan Walashek            16 Arizona Puma                     41.10m  
  3 Michael Bolligar          18 Arizona Puma                     40.36m